OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Fortitu írta: 2019.07.16. 19:36 Azt magyarázd el akkor nekem (tényleg, mert én nem vagyok pénzember), hogy ha felvettem egy fix kamatos hitelt, és a törlesztő kb. annyi, mintha egy albit fizetnék, akkor az most hülyeség? Értem, hogy pár év múlva lemehet az ingatlanok ára, de most akkor is ugyanott vagyok havi kiadásban, mintha valaki másnak fizetnék. Így meg magamnak fizetek végülis, mert egyre nagyobb részben lesz tényleg saját a lakás.
Költözni akarok? Eladom, vagy kiadom. Nem tudom fizetni a hitelt? Az albit se tudnám akkor, ígyis úgyis megyek az utcára.
Miért vagyok hülye, ha most veszek lakást? Nem befektetés, hanem simán élni akarok valahol.

Nem engem kérdeztél, de pár év távlatában szert tettem némi tapasztalatra és rálátásra ez ügyben.
Azért, mert ha pl. két évvel ezelőtt akartál volna venni, harmadáért/negyedéért megvehetted volna ugyanazt a lakást (ami alábbiak miatt pár év múlva jó esetben talán fog annyit érni, mint pl. két évvel ezelőtt)!
A politikai és gazdasági trendeket, változásokat ismerve pár év múlva a méregdrágán vásárolt ingatlan elveszti értékét, mert a szintén változó pénzügyi, gazdasági és humán erőforrással kapcsolatos dolgok alakulása miatt kevesebb fizetőképes adós lesz, kimerül a támogatások kerete, vagy szigorodik ez miatt és megint indul a végrehajtások, kényszerből eladott, stb. filléres ingatlanok piaca. :x
Ez sajnos egy elég jól előre látható körforgás! :oops:
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Dönci62 írta: 2019.07.17. 09:06 Nem engem kérdeztél, de pár év távlatában szert tettem némi tapasztalatra és rálátásra ez ügyben.
Azért, mert ha pl. két évvel ezelőtt akartál volna venni, harmadáért/negyedéért megvehetted volna ugyanazt a lakást (ami alábbiak miatt pár év múlva jó esetben talán fog annyit érni, mint pl. két évvel ezelőtt)!
A politikai és gazdasági trendeket, változásokat ismerve pár év múlva a méregdrágán vásárolt ingatlan elveszti értékét, mert a szintén változó pénzügyi, gazdasági és humán erőforrással kapcsolatos dolgok alakulása miatt kevesebb fizetőképes adós lesz, kimerül a támogatások kerete, vagy szigorodik ez miatt és megint indul a végrehajtások, kényszerből eladott, stb. filléres ingatlanok piaca. :x
Ez sajnos egy elég jól előre látható körforgás! :oops:
Közben tovább olvasva, látom, hogy Toto megválaszolta a pénzügyi részét is, "bankár szemszögből"!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mr. Senki írta: 2019.07.16. 20:56 Hogy is mondták a Wall street farkasában?" :-) Ez az egész csak fugázi! Képzelet! Nincs benne a periódusos rendszerben! Senki nem tudja megmondani, hogy a pénzügyi szektorban mikor, mi következik be. Egy ingatag szar az egész. Ezt a rohadt kuplerájt szakmának nevezni rossz vicc! Disznóól! Majdnem olyan mű szar az egész mint a pszichológia. Bár abban néha pár dolog egy-egy embernél véletlenül bejön. De ha már nem olyan droid a páciens, akkor már az sem. Olyankor indul aztán ezerrel a pszichomókus halandzsa... Az a jó, hogy a közgáz, és a pszichomókia rengeteg dologban azonos. Pl abban, hogy két "szakember" egy dologról képes homlok egyenest ellent mondani egymásnak... :-D
Az ingatlan, a pénzügyi szakemberek véleményétől függetlenül lehet nagyon jó üzlet, ha van időd és pénzed kivárni a megfelelő pillanatot (de még olyan nagyon sok pénz sem szükséges, ha nem a legfrekventáltabb helyekben gondolkodsz), vagy első alkalommal, míg a paraszti logikával rá nem jössz ennek a működésére, és véletlenül, jó időben, jó helyen rányúlsz egy jó vételre.
Persze ehhez szükséges, hogy ne legyél sem egyénileg, sem a családod miatt rászorulva gyors és költséges megoldásra, amit akkor és ott, úgy tűnik nem lehet másként megoldani.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2019.07.16. 22:36 Gyapálhatod őket nyugodtan, nem vagyok közgizdász. :D
Azért egy jó csomó jól mérhető, meghatározható és modellezhető folyamat működik a gazdaságban. A "probléma" inkább ott van, hogy a folyamatok mögött végső soron emberek vannak, akik sok esetben nem kiszámítható, vagy éppen irracionális módon reagálnak egy adott körülményre.
Kb mint az emberek egy vészhelyzetben. Van aki lefagy, van aki menekül, van aki harcol. És ezek variációi, amik függenek a személyektől, az aktuális állapotuktól, az időtől, a helytől. Az egyiket megváltoztatjuk, már nem teljesen ugyan az történik. A pszichológia is azért olyan, amilyen, mert az emberekről szól. Mi magunk vagyunk ilyen tökéletlen, instabil, kiszámíthatatlan és körülményes szerkezetek. 8-)
ezekhez a folyamatokhoz nem is kell közgazdász h megértsük. alacsony kamat, magas állami támogatás, emelkedő átlagkereset= növekvő ingatlanigény/DRÁGASSZÁG. kevés szakember, magas foglalkoztatottság= DRÁGA szakmunka.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi SÜNNNN, illetve dehogy sün csupán, ez az egész rothadó magyar valóság.

"Csönd van. A dudva, a muhar,
A gaz lehúz, altat, befed
S egy kacagó szél suhan el
A nagy Ugar felett."

https://index.hu/belfold/2019/07/17/kar ... varolista/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: KLT »

Mr. Senki írta: 2019.07.16. 11:37 Az elvárások általában egyszerűek. A megoldások bonyolultak.
Egy autó motorjától az az elvárás, hogy kb 0-6000RPM közt 0-100....n Nm nyomatékkal forgassa a főtengelyét. Ehhez a végére több mint 1000db alkatrészt kell beépíteni. Érdekel ez valakit a gyártón kívül? Senkit a világon! A lényeg az, hogy forogjon a főtengely minél tovább, min nagyobb csúcsteljesítménnyel. Csak ennek kell megfelelni. Ha ez nem megy, akkor nem kell az adott szakcégnek autót gyártani, mert nem megy neki.
Az informatikában sokkal több a "beszállító", mint az autóiparban. Eleve ma már el sem kezd senki 3. generációsnál kisebb fejlesztőkörnyezetben programozni. És a fejlesztőkörnyezeteket is emberek írják. Nem egyszer kellett már olyan hibát javítanom, amit nem én vagy a kollégák tettek a programba, hanem a fejlesztőkörnyezet programozói. Ez annyiban különbözik egy autóipari hibától, hogy ha ott rossz a szerszám azt észreveszik a gyártósoron, mert látszik az alkatrészen. Informatikában a szerszám hibája valószínűleg csak a felhasználónál fog kibukni. Az egyéb beszállítói hibák már ugyanolyanok.
"Érdekel ez valakit a gyártón kívül? Senkit a világon!" Biztos? Takata légzsákbotrány? Meg a többi, ami a beszállítók hibájából eredő visszahívással járt?
Az 1000 db alkatrészt amit egy motorba beépítenek faék egyszerűségű, mármint olyan szinten, hogy nagyon könnyű ellenőrizni a minőségét. Ha írsz 2000 programsort (ami egy nevetségesen kicsi program), abban legalább 1000 más "beszállítótól" származó "alkatrészt" használsz fel. És lesz köztük elég sok, aminek nagyon macerás ellenőrizni a minőségét.

"Az elvárások általában egyszerűek." :D
Akkor térjünk vissza a képmegjelenítéshez. Ahhoz, hogy

Bocs. Itt abbahagyom. Arról, hogy egy bithalmaz hogyan kerül ki egy képernyőre, másfél oldalt tudnék írni, és akkor még rövid voltam. Amit ma a felhasználók egyszerűnek hívnak, azok valójában irgalmatlan bonyolult dolgok.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

KLT írta: 2019.07.17. 11:09 Az informatikában sokkal több a "beszállító", mint az autóiparban. Eleve ma már el sem kezd senki 3. generációsnál kisebb fejlesztőkörnyezetben programozni. És a fejlesztőkörnyezeteket is emberek írják. Nem egyszer kellett már olyan hibát javítanom, amit nem én vagy a kollégák tettek a programba, hanem a fejlesztőkörnyezet programozói. Ez annyiban különbözik egy autóipari hibától, hogy ha ott rossz a szerszám azt észreveszik a gyártósoron, mert látszik az alkatrészen. Informatikában a szerszám hibája valószínűleg csak a felhasználónál fog kibukni. Az egyéb beszállítói hibák már ugyanolyanok.
"Érdekel ez valakit a gyártón kívül? Senkit a világon!" Biztos? Takata légzsákbotrány? Meg a többi, ami a beszállítók hibájából eredő visszahívással járt?
Az 1000 db alkatrészt amit egy motorba beépítenek faék egyszerűségű, mármint olyan szinten, hogy nagyon könnyű ellenőrizni a minőségét. Ha írsz 2000 programsort (ami egy nevetségesen kicsi program), abban legalább 1000 más "beszállítótól" származó "alkatrészt" használsz fel. És lesz köztük elég sok, aminek nagyon macerás ellenőrizni a minőségét.

"Az elvárások általában egyszerűek." :D
Akkor térjünk vissza a képmegjelenítéshez. Ahhoz, hogy

Bocs. Itt abbahagyom. Arról, hogy egy bithalmaz hogyan kerül ki egy képernyőre, másfél oldalt tudnék írni, és akkor még rövid voltam. Amit ma a felhasználók egyszerűnek hívnak, azok valójában irgalmatlan bonyolult dolgok.
Oldalakat írhatsz a részletekről, de az, ami csak Téged, a fejlesztőt érdekel, és ez a Te feladatod, problémád. Ahogy az sem érdekel senkit, hogy az autó főtengelyét három kínai 10 napig mikronként reszeli be, vagy egy CNC gép 3mp alatt kiköpi 1 mikron.pontossággal. Az az érdekes, hogy elforogjon 500e Km-t... A többi magánügy...

Az, hogy egy szakmai szektorban milyen kupleréláj van, csak, és kizárólag a benne dolgozóktól függ. A felhasználók nem tudnak kupit csinálni, csak ha van aki a kérésükre erre hajlandó. Részemről a saját szakmámban én erre nem vagyok hajlandó. Ha nem lesz olyan megrendelő itthon, aki épeszű módon, épeszű végeredményt vár el, akkor odébbállok. Itthon os volt már pár állásom, és még lesz is. Csak ott maradtam meg, ahol hagyták érvényesülni a józan észt. Ahol erőszakkal akarták lenyomni a torkomon a hülyeséget, onnan a legrövidebb úton leléptem. Ennyi.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.07.17. 10:06 Napi SÜNNNN, illetve dehogy sün csupán, ez az egész rothadó magyar valóság.

"Csönd van. A dudva, a muhar,
A gaz lehúz, altat, befed
S egy kacagó szél suhan el
A nagy Ugar felett."

https://index.hu/belfold/2019/07/17/kar ... varolista/
Cifra ügy... Vannak egyenlőek meg vannak még egyenlőbbek... Gondolom, valamelyik kolléga besokallt, és felvételre állította a mobiltelefont.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.07.17. 10:06 Napi SÜNNNN, illetve dehogy sün csupán, ez az egész rothadó magyar valóság.

"Csönd van. A dudva, a muhar,
A gaz lehúz, altat, befed
S egy kacagó szél suhan el
A nagy Ugar felett."

https://index.hu/belfold/2019/07/17/kar ... varolista/
ugyan! kevesebb lesz a sün mert nem akarják magukat szembeköpni a tükörben! aki marad az majd becopja
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Valaki közülünk foglalkozott mikrofilmre archiválással, vagy ismer ilyen embert?
Ezt találtam (csak a lényeget idézem): "Sok információ mikrofilm formájában került a kamrába. Mivel a mikrofilm anyaga szerves anyag, cellulóz, készítettek egy helyettesítő filmet is, fémszalagra."
Vélhetően az angol cikkből fordították: "Included in the crypt are airtight receptacles containing microfilm on cellulose acetate film containing more than 800 classic works of literature, including the Bible, the Quran, Homer's Iliad, and Dante's Inferno. There are approximately 640,000 pages included. A backup metal film system resides in the crypt as well."
Ami erre hivatkozik: "As backup in case the acetate did not survive, Peters [Thomas Kimmwood Peters] prepared duplicate metal film, thin as paper, to place in the crypt."
Érdekel a technológia, hogyan lehet fémszalagra mikrofilm felvételt készíteni. Pillanatnyilag számomra ez tűnik a legidőtállóbb archiválási módnak, szeretnék minél többet megtudni róla. Néhány kérdés már most felmerült bennem:
1. Nyilvánvalóan korrózióálló fémszalag jöhet csak szóba: de pontosan milyen fémek (ötvözetek) alkalmasak?
2. Feltételezem a cellulóz filmhez hasonlóan a fémszalag csak hordozza a rétegeket, amik ténylegesen rögzítik az információt (képeket). Tehát nem csak a szalag, hanem a rétegek tartóssága is kulcsfontosságú. Egyáltalán ugyanazok a rétegek kerülnek a fémszalagra, mint a cellulóz mikrofilmre?
3. A cellulóz mikrofilmeket úgy lehet olvashatóvá tenni, hogy egy berendezés - mint egy írásvetítő - átvilágítja. De a fémszalag nem átlátszó a cellulózzal ellentétben! Nyilván ideális esetben hagyományos mikrofilm olvasóval olvasható, és valószínűleg ezt meg is oldották a Civilizáció Kriptájában. - De vajon hogyan?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

A PKLV Kft zárva lesz!

2019. július 22-től augusztus 2-ig, zárva
(nyitás augusztus 5-én)
2019. augusztus 10., szombaton zárva

Akiit érint,siessen, vagy halassza későbbre!
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Poresz írta: 2019.07.17. 19:13 Valaki közülünk foglalkozott mikrofilmre archiválással, vagy ismer ilyen embert?
Ezt találtam (csak a lényeget idézem): "Sok információ mikrofilm formájában került a kamrába. Mivel a mikrofilm anyaga szerves anyag, cellulóz, készítettek egy helyettesítő filmet is, fémszalagra."
Vélhetően az angol cikkből fordították: "Included in the crypt are airtight receptacles containing microfilm on cellulose acetate film containing more than 800 classic works of literature, including the Bible, the Quran, Homer's Iliad, and Dante's Inferno. There are approximately 640,000 pages included. A backup metal film system resides in the crypt as well."
Ami erre hivatkozik: "As backup in case the acetate did not survive, Peters [Thomas Kimmwood Peters] prepared duplicate metal film, thin as paper, to place in the crypt."
Érdekel a technológia, hogyan lehet fémszalagra mikrofilm felvételt készíteni. Pillanatnyilag számomra ez tűnik a legidőtállóbb archiválási módnak, szeretnék minél többet megtudni róla. Néhány kérdés már most felmerült bennem:
1. Nyilvánvalóan korrózióálló fémszalag jöhet csak szóba: de pontosan milyen fémek (ötvözetek) alkalmasak?
2. Feltételezem a cellulóz filmhez hasonlóan a fémszalag csak hordozza a rétegeket, amik ténylegesen rögzítik az információt (képeket). Tehát nem csak a szalag, hanem a rétegek tartóssága is kulcsfontosságú. Egyáltalán ugyanazok a rétegek kerülnek a fémszalagra, mint a cellulóz mikrofilmre?
3. A cellulóz mikrofilmeket úgy lehet olvashatóvá tenni, hogy egy berendezés - mint egy írásvetítő - átvilágítja. De a fémszalag nem átlátszó a cellulózzal ellentétben! Nyilván ideális esetben hagyományos mikrofilm olvasóval olvasható, és valószínűleg ezt meg is oldották a Civilizáció Kriptájában. - De vajon hogyan?
ekkora hülyeséget.jpg
ekkora hülyeséget.jpg (24.66 KiB) Megtekintve 38598 alkalommal
Minden szavát olvasom, egyiket sem értem... 8-)
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Mikrofilm? Meddig lesz hozzá elérhető technika, ha évtizedek múlva ki akarsz olvasni valamit?
Ezzel foglalkozó szakembert kérdeztem fényképek hosszútávú tárolásáról. Külső win, pendrive, cd, stb. Azt mondta, az egyetlen megoldás ami régóta bizonyított, a papír alapú rögzítés. Petőfiről van fennmaradt fénykép, az ugye legalább 150 évet kibírt.
Szumoo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.09.17. 09:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Szumoo »

Mr. Senki írta: 2019.07.17. 12:12 Oldalakat írhatsz a részletekről, de az, ami csak Téged, a fejlesztőt érdekel, és ez a Te feladatod, problémád.
...
Az, hogy egy szakmai szektorban milyen kupleréláj van, csak, és kizárólag a benne dolgozóktól függ.
1, Hogy egy klasszikust idézzek:
Az igények addig tartanak...
Ha azt mondom egy alkalmazás X Ft, normálisan kitesztelve 4-10 X Ft, akkor pontosan 0 ember rendeli meg a drágábbik szolgáltatást.
De nem csak a kis kft-k ilyenek.
Nemrég jött egy panasz hogy rettentő lassú egy országos bank egyik rendszere, kiderült hogy még a rég elavult alkalmazás licenszdíját se fizették be, és ezért lassult be, arról meg aztán pláne szó sem lehet hogy megvegyék a frisset.
Szóval sz_rrágó itt mindenki.

2, Nem a dolgozó dolga hogy ne legyen kupleráj, ebben az esetben a programozó pont olyan mint a gyárban a csavarbehajtó ember.
Ha te meg akarod reformálni a rendszert az a te dolgod, de a többség azért dolgozik hogy fizetést kapjon.
És a fizetés akkor is megjön ha felettem kettővel valaki hoz egy rossz döntést.
Szép álom hogy majd mindenki feláll ha hülyeséget kérnek tőle, de a valóság nem ez.
Ha túl szűk a határidő, túl kevés az ember akkor a munka össze lesz csapva, vagy kötbér lesz.
Ha olyat tolnak rám erővel amihez nem értek, akkor tönkre fogom tenni, persze nem direkt, de kivédhetetlen.
Ha az ügyfél ragaszkodik hozzá hogy állítsak be valamit, mert az ő szakértője szerint jó, én akkor is beállítom ha tudom hogy másnap benne lesz a híradóban. (Megtörtént.)
Se időm se kedvem vitázni vele, egyszer szólok hogy nem lesz jó, aztán tőlem bedőlhet, órabérben kijavítom.

Szóval minden tiszteletem a tiéd meg minden, de nem értünk egyet, és a dolgozó nép nagy többsége sem nagyon osztja a nézeteidet.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2019.07.17. 20:16 Mikrofilm? Meddig lesz hozzá elérhető technika, ha évtizedek múlva ki akarsz olvasni valamit?
Legjobb tudomásom szerint jelenleg a mikrofilm a legjobb kompromisszum: tartós, papírhoz képest kisebb fajlagos tömeg és térfogat, olvasót építeni hozzá nem atomfizika sem a fejlett, sem a posztapokaliptikus jövőben, digitalizálható.
zora írta: 2019.07.17. 20:16 Ezzel foglalkozó szakembert kérdeztem fényképek hosszútávú tárolásáról. Külső win, pendrive, cd, stb. Azt mondta, az egyetlen megoldás ami régóta bizonyított, a papír alapú rögzítés.
A papír terjedelmes a mikrofilmhez képest, és legjobb tudomásom szerint egyre kényesebbé válik, ahogy az elbomlás felé tart. Gyerekként láttam az Országos Széchényi Könyvtárban Mátyás király corvináit kiállítva: vitrin (talán nitrogénnel töltve?), klimatizált (elég hideg) helyiség, megvilágítás különleges fénnyel. Szerintem fontos szempont, hogy az időről-időre ismétlődő digitalizációt bírja.
zora írta: 2019.07.17. 20:16 Petőfiről van fennmaradt fénykép, az ugye legalább 150 évet kibírt.
Petőfiről dagerrotípia készült, ezüstözött rézlemezre.

OFF
The Gent írta: 2019.07.17. 20:07 ekkora hülyeséget.jpg
Minden szavát olvasom, egyiket sem értem... 8-)
Kötekedés és irónia nélkül őszintén kíváncsi vagyok, az ehhez hasonló érdemi információt nem tartalmazó hozzászólásoknak mi értelme van? Bele akarok látni az emberek fejébe, mi veszi rá őket, hogy zajcsinálásra fordítsanak időt és energiát egy egyébként is áttekinthetetlen világban.
Vagy ez az elismerés egy számomra furcsa formája? (Nem valószínű, mert elég árulkodó a kép neve.)
Ez már évek óta bennem van.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2019.07.16. 20:56 Ugyanakkor szívem szerint átmennék tündérkeresztanya üzemmódba, és meg kérdezném, mikor nősülsz már meg, és lesz 142 Totó junior. :-) Apának lenni jó buli ám! :-) ;)
Soha. A kölkök számomra 10 percig érdekesek, utána iszonyúan idegesítenek. Üvölt, beszarik, hisztizik stb. Kis paraziták. Nekem ugyan nem lesz az biztos!
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2019.07.18. 07:47 Soha. A kölkök számomra 10 percig érdekesek, utána iszonyúan idegesítenek. Üvölt, beszarik, hisztizik stb. Kis paraziták. Nekem ugyan nem lesz az biztos!
Te legalább önismeretben és őszinteségben eljutottál idáig.
A gyereket nem lehet visszavinni a gyerekboltba, ha kiderül, hogy valakinek nem való a gyereknevelés. Egyáltalán: hatalmas tabu beismerni, ha valaki megbánta. Ezért nem vagyok hajlandó senkit se beledumálni: kisebb baj, ha mégis neki való hobbi lenne, de nem vág bele.
A gyerek nem játék! Akkor sem, ha évezredeken keresztül szó szerint minden parasztnak felnőtt néhány kölke.*

* Átlagolva. Állítólag a párok 20%-a 20. század előtt is meddő volt. A forrásra nem emlékszem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Poresz írta: 2019.07.17. 22:38 Legjobb tudomásom szerint jelenleg a mikrofilm a legjobb kompromisszum: tartós, papírhoz képest kisebb fajlagos tömeg és térfogat, olvasót építeni hozzá nem atomfizika sem a fejlett, sem a posztapokaliptikus jövőben, digitalizálható.



A papír terjedelmes a mikrofilmhez képest, és legjobb tudomásom szerint egyre kényesebbé válik, ahogy az elbomlás felé tart. Gyerekként láttam az Országos Széchényi Könyvtárban Mátyás király corvináit kiállítva: vitrin (talán nitrogénnel töltve?), klimatizált (elég hideg) helyiség, megvilágítás különleges fénnyel. Szerintem fontos szempont, hogy az időről-időre ismétlődő digitalizációt bírja.



Petőfiről dagerrotípia készült, ezüstözött rézlemezre.

OFF



Kötekedés és irónia nélkül őszintén kíváncsi vagyok, az ehhez hasonló érdemi információt nem tartalmazó hozzászólásoknak mi értelme van? Bele akarok látni az emberek fejébe, mi veszi rá őket, hogy zajcsinálásra fordítsanak időt és energiát egy egyébként is áttekinthetetlen világban.
Vagy ez az elismerés egy számomra furcsa formája? (Nem valószínű, mert elég árulkodó a kép neve.)
Ez már évek óta bennem van.
Csak vicceltem, nem kellene megsértődni, helló! Kifejezetten csípem a teljesen elvont, egyaltalan nem középszerű gondolatvilagodat.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2019.07.18. 08:11 Te legalább önismeretben és őszinteségben eljutottál idáig.
A gyereket nem lehet visszavinni a gyerekboltba, ha kiderül, hogy valakinek nem való a gyereknevelés. Egyáltalán: hatalmas tabu beismerni, ha valaki megbánta. Ezért nem vagyok hajlandó senkit se beledumálni: kisebb baj, ha mégis neki való hobbi lenne, de nem vág bele.
A gyerek nem játék! Akkor sem, ha évezredeken keresztül szó szerint minden parasztnak felnőtt néhány kölke.*

* Átlagolva. Állítólag a párok 20%-a 20. század előtt is meddő volt. A forrásra nem emlékszem.
Egen. A gyerek az egy kis ember. Egy olyan meló amiből 18 évig nincs kiszállás. Baromi könnyű rosszul nevelni, egy csomó lelki sérülést lehet neki okozni, pszichopatát lehet belőle csinálni, stb stb. Ezt a felelősséget köszönöm, de nem szeretném vállalni, mert ismerem magam és nem vagyok képes ilyen sokáig célratartani. A rokonságban lévő gyerekekkel kitűnően elhülyéskedek 10-15 percig, aztán olyan mértékben kezdenek el fárasztani vagy éppen idegesíteni, hogy visszaadom az anyjának-apjának.
A biológiai reprodukció kényszerét nem érzem, nem esek tőle kétségbe mint a nőcik 30-as korukban. Ha nincs utód akkor nincs, ez miért lenne baj? Én így szeretnék teljes életet élni, bőven lehet társadalmilag hasznos az ember anélkül is, hogy kényszeresen legyártana 2-3 gyereket, mert muszáj, és mert az az elvárt sorminta aminek meg köll felelni.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.07.18. 09:19 Egen. A gyerek az egy kis ember. Egy olyan meló amiből 18 évig nincs kiszállás. Baromi könnyű rosszul nevelni, egy csomó lelki sérülést lehet neki okozni, pszichopatát lehet belőle csinálni, stb stb. Ezt a felelősséget köszönöm, de nem szeretném vállalni, mert ismerem magam és nem vagyok képes ilyen sokáig célratartani. A rokonságban lévő gyerekekkel kitűnően elhülyéskedek 10-15 percig, aztán olyan mértékben kezdenek el fárasztani vagy éppen idegesíteni, hogy visszaadom az anyjának-apjának.
A biológiai reprodukció kényszerét nem érzem, nem esek tőle kétségbe mint a nőcik 30-as korukban. Ha nincs utód akkor nincs, ez miért lenne baj? Én így szeretnék teljes életet élni, bőven lehet társadalmilag hasznos az ember anélkül is, hogy kényszeresen legyártana 2-3 gyereket, mert muszáj, és mert az az elvárt sorminta aminek meg köll felelni.
Ha nem szeretnél gyereket nevelni, de mégis szeretnéd a génjeidet továbbádni, akkor a spermabank a legjobb megoldás ;)
Vagy a régebbi klasszikus módszer: kakukkfiókát gyártani valahova :p
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.07.18. 09:53 Ha nem szeretnél gyereket nevelni, de mégis szeretnéd a génjeidet továbbádni, akkor a spermabank a legjobb megoldás ;)
Vagy a régebbi klasszikus módszer: kakukkfiókát gyártani valahova :p
Mondom, nincs ez a kényszerem egyáltalán, hogy adjuk tovább a génjeinket. Sosem volt. Az aktivitás része az más, az persze frankó :D De ennyi.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2019.07.18. 07:47 Soha. A kölkök számomra 10 percig érdekesek, utána iszonyúan idegesítenek. Üvölt, beszarik, hisztizik stb. Kis paraziták. Nekem ugyan nem lesz az biztos!
Figyi, az úgy van, hogy a sikeres lőgyakorlattól az első pelenkacseréig van jópár hónapod belenőni a feladatba, illetve ha van némi készséged a biztonságos fegyverkezeléshez, akkor a sikeres lőgyakorlat se ér teljesen váratlanul. :-)
Nem csak árnyoldalak vannak, hanem sokkal több pozitív is.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2019.07.18. 16:22 Figyi, az úgy van, hogy a sikeres lőgyakorlattól az első pelenkacseréig van jópár hónapod belenőni a feladatba, illetve ha van némi készséged a biztonságos fegyverkezeléshez, akkor a sikeres lőgyakorlat se ér teljesen váratlanul. :-)
Nem csak árnyoldalak vannak, hanem sokkal több pozitív is.
Vágom. De 1részt ez egy olyan felelősség amit nem szeretnék vállalni, másrészt meg mint mondtam, nagyon idegesítenek a gyerekek. 10-15 perc a limitem, utána felrobbanok tőlük.
Ha 25-30 éves lennék akkor lehet hogy lenne energia belevágni (bár amilyen barom voltam akkor, jó is hogy nem lett kölköm), de 40 felett már nem fogok. Már többet ér nekem a nyugalom és az átaludt éjszakák.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

The Gent írta: 2019.07.18. 08:28 Csak vicceltem, nem kellene megsértődni, helló!
Akkor mellélőttem. Remélem senki sem sérült meg.
The Gent írta: 2019.07.18. 08:28 Kifejezetten csípem a teljesen elvont, egyaltalan nem középszerű gondolatvilagodat.
Köszönöm, ez jól esett. :-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.07.18. 09:19 Egen. A gyerek az egy kis ember. Egy olyan meló amiből 18 évig nincs kiszállás. Baromi könnyű rosszul nevelni, egy csomó lelki sérülést lehet neki okozni, pszichopatát lehet belőle csinálni, stb stb. Ezt a felelősséget köszönöm, de nem szeretném vállalni, mert ismerem magam és nem vagyok képes ilyen sokáig célratartani. A rokonságban lévő gyerekekkel kitűnően elhülyéskedek 10-15 percig, aztán olyan mértékben kezdenek el fárasztani vagy éppen idegesíteni, hogy visszaadom az anyjának-apjának.
A biológiai reprodukció kényszerét nem érzem, nem esek tőle kétségbe mint a nőcik 30-as korukban. Ha nincs utód akkor nincs, ez miért lenne baj? Én így szeretnék teljes életet élni, bőven lehet társadalmilag hasznos az ember anélkül is, hogy kényszeresen legyártana 2-3 gyereket, mert muszáj, és mert az az elvárt sorminta aminek meg köll felelni.
Két gyerekes szülőként azt gondolom, igazad van.
Mindkét Gyerkőc tervezett, átgondolt döntés eredménye. Néha azért az emberben előjön a "kérem vissza a szabadságom" érzés. Gyakorlatilag a Gyerek születése után a szülőnek az élete 24/24, 7/7, 31/31, 12/12 készenlét, és rabszolgaság. Persze egy részét az ember szívesen csinálja, a többit meg muszáj...

Viszont manapság rohadt nehéz normálisan Gyereket nevelni, amikor a Gyerek jár a többi nebántsvirág, "nekem mindent szabad, mert anyát is lekurvázhatom büntetlenül " kis napoleonok közé ... Aztán ha valamit nem enged az ember, jön a tanult hiszti. Ha meg ilyenkor rendre utasítja a szülőba Gyereket, akkor jönnek a rosszalló tekintetek a sok félbuzi diktáképző géptől.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

raid írta: 2019.05.22. 20:24 Úgy lenne ennek a statisztikának értelme ha le lenne bontva képzettségre is az életkor mellett. Mert azt el is hiszem hogy segédmunkásként rengetegen csalódnak a külföldi lehetőségekben.
Ülj le! Egyes.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TurboP írta: 2019.05.22. 22:28 Egy szakkönyvnek nem hiszel, de statisztikának, (ami nettó hazugság is lehet, és úgy mutatható ahogy a megrendelő kívánja) annak igen.
Neked is van egy érdekes világod, amiben élsz.
:lol: :lol: :lol: :lol: Szakkönyvbe is azt ír a szerző amit csak akar. Főleg, ha politikai nézetei szerint arra húz.
KSH adatokat viszont mindenütt elfogadják. Még az unióban is. ;)
A világom az meg ugyanaz mint a tied. A nézeteim viszont egyértelműen mások. Míg te nem vagy hajlandó tudomásul venni a valóságot és kifogásokat keresel, addig én igen. 8-)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Laserbeak írta: 2019.05.23. 05:04 Agyarhírlap... 😂
KSH. ;) Legalább a hírt végig olvashatnád, utána pedig megnézhetnéd a KSH linket is. :lol: :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Na, megjött Glocky.... troll védelmet előkészíteni! :twisted:
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TotoHU írta: 2019.07.18. 21:04 Na, megjött Glocky.... troll védelmet előkészíteni! :twisted:
Aha.... Mintha nem engem pihiztettek volna 3 napra. ;)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2019.07.18. 16:27 Vágom. De 1részt ez egy olyan felelősség amit nem szeretnék vállalni, másrészt meg mint mondtam, nagyon idegesítenek a gyerekek. 10-15 perc a limitem, utána felrobbanok tőlük.
Ha 25-30 éves lennék akkor lehet hogy lenne energia belevágni (bár amilyen barom voltam akkor, jó is hogy nem lett kölköm), de 40 felett már nem fogok. Már többet ér nekem a nyugalom és az átaludt éjszakák.
Mondjuk ha nem érzed magadban, hogy szeretnéd, akkor tényleg ne.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Az eleje csupa arany a videónak, najó, a végén már kissé erőltetett.
https://www.youtube.com/watch?v=iX_VnVyxvQI
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TotoHU írta: 2019.07.18. 09:19 Egen. A gyerek az egy kis ember. Egy olyan meló amiből 18 évig nincs kiszállás. Baromi könnyű rosszul nevelni, egy csomó lelki sérülést lehet neki okozni, pszichopatát lehet belőle csinálni, stb stb. Ezt a felelősséget köszönöm, de nem szeretném vállalni, mert ismerem magam és nem vagyok képes ilyen sokáig célratartani. A rokonságban lévő gyerekekkel kitűnően elhülyéskedek 10-15 percig, aztán olyan mértékben kezdenek el fárasztani vagy éppen idegesíteni, hogy visszaadom az anyjának-apjának.
A biológiai reprodukció kényszerét nem érzem, nem esek tőle kétségbe mint a nőcik 30-as korukban. Ha nincs utód akkor nincs, ez miért lenne baj? Én így szeretnék teljes életet élni, bőven lehet társadalmilag hasznos az ember anélkül is, hogy kényszeresen legyártana 2-3 gyereket, mert muszáj, és mert az az elvárt sorminta aminek meg köll felelni.
+1 Ebben szerintem teljesen egyetértünk. Ráadásul a mai kölkök többsége, hát nagyon nem olyan, mint amilyenek mi voltunk anno.... Fegyelmezésre meg szinte nincs, vagy legalábbis alig van eszköz. Mondjuk.... Jó sok szülő is "megéri a pénzét"....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Gaston Glock írta: 2019.07.18. 21:05 Aha.... Mintha nem engem pihiztettek volna 3 napra. ;)
Ja, hát egy savanyú megjegyzést tettem Keserű úrra, és úgy tűnik a fórum becsicskult előtte.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.07.19. 02:11 Ja, hát egy savanyú megjegyzést tettem Keserű úrra, és úgy tűnik a fórum becsicskult előtte.
Izé, azért nem mindenki csicskultbe be, ezért ez az általánosítás, nem kicsit sarkitott véleményt tükröz.
Az esetek nagy részében azt írom, amit gondolok és azt gondolom amit írok... :roll:
nhgaloHPLKS.gif
nhgaloHPLKS.gif (537.77 KiB) Megtekintve 38505 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

TotoHU írta: 2019.07.19. 02:11 Ja, hát egy savanyú megjegyzést tettem Keserű úrra, és úgy tűnik a fórum becsicskult előtte.
Ehhez a becsicskult témához csak annyit , h ha jól emlékszm régebben még neked is Béla bácsi volt Keserű úr és lelkendezve írtál a gyárlátogatásodról és róla...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

parazstaposo írta: 2019.07.19. 11:08 Ehhez a becsicskult témához csak annyit , h ha jól emlékszm régebben még neked is Béla bácsi volt Keserű úr és lelkendezve írtál a gyárlátogatásodról és róla...
És?
Bölcsödében meg mindannyian bekakáltunk. Ez azt jelenti hogy még most is kis szarosok volnánk?
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.07.19. 12:14 És?
Bölcsödében meg mindannyian bekakáltunk. Ez azt jelenti hogy még most is kis szarosok volnánk?
Ismerek pár felnőttnek minősülő állítólag értelmes embert, akik megrekedtek két éves korukban. "Nem, te nem tudod! Az én kukim akkoris nagyobb! "

😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.07.19. 12:14 És?
Bölcsödében meg mindannyian bekakáltunk. Ez azt jelenti hogy még most is kis szarosok volnánk?
Apám, mekkora duma!! Loptam. :lol:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.07.19. 13:45 Apám, mekkora duma!! Loptam. :lol:
Kivétel Gaston. Ő a bölcsődében már atomfizikát oktatott a BME-n... 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mr. Senki írta: 2019.07.19. 17:28 Kivétel Gaston. Ő a bölcsődében már atomfizikát oktatott a BME-n... 😃
https://www.youtube.com/watch?v=a6-2lcdbOgA

3.10-től.. :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TotoHU írta: 2019.07.19. 12:14 És?
Bölcsödében meg mindannyian bekakáltunk. Ez azt jelenti hogy még most is kis szarosok volnánk?
:lol: :lol: Ebben mondjuk van igazság, de azért a két dolog mégsem ugyanaz. A legalapvetőbb különbség, mikor Bélabáról áradoztál nagyon nem voltál már bölcsis. (Legfeljebb bölcs lehettél volna.... De ugye az sem voltál. :lol: ) Másodszor, az emberismeret az azért.... hogy is mondjam.... Fogalmazzunk úgy, hogy vannak emberek, akik esetében elsőre le kell esnie a tantusznak, legalábbis bizonyos esetekben. 8-) Van erre egy nagyon jó Clint Eastwood idézetem; "Ha egy meztelen fickó, álló farokkal és fejszével üldöz egy nőt, akkor az nem társalogni szeretne." :mrgreen:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Mr. Senki írta: 2019.07.19. 17:28 Kivétel Gaston. Ő a bölcsődében már atomfizikát oktatott a BME-n... 😃
A bölcsödében még nem. :lol: :lol: :lol: :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

The Gent írta: 2019.07.19. 08:16 Izé, azért nem mindenki csicskultbe be, ezért ez az általánosítás, nem kicsit sarkitott véleményt tükröz.
Az esetek nagy részében azt írom, amit gondolok és azt gondolom amit írok... :roll:
nhgaloHPLKS.gif
Alapvetően, itt most ezen a fórumon nem tolerálják a durva személyeskedéseket. Ez mondjuk nem olyan nagy baj.
Viszont az már annál inkább, hogy van akinek esetében bizonyos dolgok "megtűrt" kategóriában vannak, mondván, hogy ja, hát szarkasztikus, vagy csak poénkodik, nem komoly, van akinek esetében viszont semmi sem megengedett, talán még egy csúnya nézés sem. :roll: Ez mondjuk szerintem nem feltétlen "csicskulás", inkább talán egy kisebb fajta részrehajlás.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Gaston Glock írta: 2019.07.19. 19:41 Alapvetően, itt most ezen a fórumon nem tolerálják a durva személyeskedéseket. Ez mondjuk nem olyan nagy baj.
Viszont az már annál inkább, hogy van akinek esetében bizonyos dolgok "megtűrt" kategóriában vannak, mondván, hogy ja, hát szarkasztikus, vagy csak poénkodik, nem komoly, van akinek esetében viszont semmi sem megengedett, talán még egy csúnya nézés sem. :roll: Ez mondjuk szerintem nem feltétlen "csicskulás", inkább talán egy kisebb fajta részrehajlás.
Én minden kollégát csipok itt a fórumon... Csak nem egyformán.
Itt a fórumon általában értelmiségi, jó humorral megadott emberek vannak jelen,mindig lehet valami újat tanulni itt, hol egy jó duma, hol egy jó animáció, link... stb.
Szeretek itt lenni, nagyjából ennyike.
Valami Westernes filmben halottam:mindegy, hogy úgy élsz, hogy mindenki a barátod vagy, hogy mindenki az ellenséged, a lényeg, hogy mindig te legyél a gyorsabb ha fegyvert kell rántani...
800px-Wildb-win97g.jpg
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Gaston Glock írta: 2019.07.19. 19:41 Alapvetően, itt most ezen a fórumon nem tolerálják a durva személyeskedéseket. Ez mondjuk nem olyan nagy baj.
Viszont az már annál inkább, hogy van akinek esetében bizonyos dolgok "megtűrt" kategóriában vannak, mondván, hogy ja, hát szarkasztikus, vagy csak poénkodik, nem komoly, van akinek esetében viszont semmi sem megengedett, talán még egy csúnya nézés sem. :roll: Ez mondjuk szerintem nem feltétlen "csicskulás", inkább talán egy kisebb fajta részrehajlás.
+1
Egy szerintem kevésbé durva megjegyzésért mentem pihenni 3 napot. Másoktól meg keményebb beszólásokat látok itt a fórumon is.
Az azért nekem furcsa, hogy itt mindenki fehér cérnakesztyűs úriember legyen, miközben ha már nem amerikában működne a fórum, az összes létező magyar és európai hatóságnál fel lennénk jelentve tudjukki által. Mert van akinek ez a hobbija, szórakozása. A feljelentgetés, fenyegetőzés.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.07.22. 15:51 Lángszórós drón, darázsírtásra..

De jópofa cucc! :-)

vannak a gyártónak jobb cuccai is!

https://throwflame.com/flamethrowers/

33 méteres hatótávval, 12 literes tartállyal, 3 ezer dollárért.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2019.07.22. 15:51 Lángszórós drón, darázsírtásra..
Nemcsak darázsirtásra. Mekkorát nézett volna a TV-sztárrá lett nyárlőrinci gazdánál ténykedő tolvajbanda, ha ezzel odapirítottak volna! :)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.07.22. 15:57 vannak a gyártónak jobb cuccai is!

https://throwflame.com/flamethrowers/

33 méteres hatótávval, 12 literes tartállyal, 3 ezer dollárért.

Kép
Rovarirtáson és az állatkodáson kívül nemtom milyen értelmes felhasználási területe lehet. Utóbbira viszont erősen kéne - csak ugye itthon ez is be vagyon tiltva. Meg 3 ezer dollár.
De ettől még menő!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.07.22. 16:18 Rovarirtáson és az állatkodáson kívül nemtom milyen értelmes felhasználási területe lehet. Utóbbira viszont erősen kéne - csak ugye itthon ez is be vagyon tiltva. Meg 3 ezer dollár.
De ettől még menő!

nem tiltja semmi, jogilag ez egy disznóperzselő, jégtelenítő stb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

WildBear23 írta: 2019.07.22. 15:51 Lángszórós drón, darázsírtásra..

De jópofa cucc! :-)
Kár, hogy a fenyves erősen gyúlékony...
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Keresem az Udar M2 gyártójának honlapját.
Eredetileg robbantott ábrát, összeállítási rajzot, vagy csak szerkezetéről fényképeket kerestem - és keresek még mindig* -, de most már a cégre is kíváncsi vagyok. Szerintem ez a honlap csak egy hasonló nevű cégé, Udar M2-re utaló nyomokat nem találtam (valamint az Udar M2 dobozán látható logó, grafika, arculat sem passzol). Ez a honlap pedig látványosan nem működik (valamint az URL-ben olvasható "old" is gyanús).

* Az orosz nyelvű használati utasítása már megvan. Nem bánnám, ha angol nyelvű is lenne.

Utóirat. Oroszországban hogyan interneteznek? Két billentyűzetet használnak? Felírják a gombokra, melyik cirill betűvel melyik latin betű osztozik? Vagy arrafelé alapból ilyen billentyűzete van mindenkinek? Eddig kizárólag latin betűs URL-t láttam. Az angol nyelv fontosságát épp' csak megemlítem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Nagyon sokaig Magyarorszagon is az volt a divat, hogy a rendes angol billentyuzetre matricaval ra voltak ragasztva a magyar betuk (pl. ; melle az é).
Szamomra logikus lenne, hogy az oroszoknal is igy legyen, es ugyanugy egy gombnyomassal tudjanak ciril/angol billentyukiosztas kozott valtani, mint ahogy mi is valtunk a magyar/angol kozott.

Bek
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: raid »

bel írta: 2019.07.22. 20:48 Szia,

Nagyon sokaig Magyarorszagon is az volt a divat, hogy a rendes angol billentyuzetre matricaval ra voltak ragasztva a magyar betuk (pl. ; melle az é).
Szamomra logikus lenne, hogy az oroszoknal is igy legyen, es ugyanugy egy gombnyomassal tudjanak ciril/angol billentyukiosztas kozott valtani, mint ahogy mi is valtunk a magyar/angol kozott.

Bek
Most is tele van pl. az aliexpress is olyan olcsó billentyűzetekkel, amiken egyszerre van felfestve angol és alsó indexben orosz kiosztás. Windows 7-től felfele pedig már támogatott egyszerűen a dupla nyelvi csomag.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TotoHU írta: 2019.07.20. 12:07 +1
Egy szerintem kevésbé durva megjegyzésért mentem pihenni 3 napot. Másoktól meg keményebb beszólásokat látok itt a fórumon is.
Az azért nekem furcsa, hogy itt mindenki fehér cérnakesztyűs úriember legyen, miközben ha már nem amerikában működne a fórum, az összes létező magyar és európai hatóságnál fel lennénk jelentve tudjukki által. Mert van akinek ez a hobbija, szórakozása. A feljelentgetés, fenyegetőzés.
Nagyjából olyan ez, mint pl. a most az úszó VB-n a kínai srác. Mindenki tudja, hogy koxol, a levett mintáit szándékosan törte el, utána meg nem kapott semmit egy ejnyebejnyén kívül. A kisebb országokból valóak, mint pl. mi is, az ilyesmiért minimum 1 év pihit kapnának. Ez a gyerek meg aranyérmet vehetett át, plusz esélyesen az Olimpián is ott lehet. Na ilyen az, amikor vannak az egyenlőek, meg a még egyenlőbbek. :D És nem ez az egy ilyen eset van a világban, hanem száz számra. Politikában meg ezer számra, de az itt tilos. 8-)

Egen, ez egy fegyver fórum, úgyhogy kicsit furcsa a dolog, de lehet csak nekünk régi kék tagoknak, akik a másik fórumon nem ehhez voltunk hozzászokva. Facebook-on pl. ha csak leostobázol valakit és az illető jelenti is a hozzászólásodat, akkor esélyesen mész pihikézni 3 napra. :mrgreen: Mondjuk az is igaz, hogy csak a csevegési jogodat vonják meg, tehát belépni be tudsz, látod is amit a többiek írnak, megkapod a neked írtakat is, csak éppen hozzászólni, vagy válaszolni nem tudsz. Rendszerint a "közösségi alapelveikre" hivatkoznak ilyenkor, pontosabb megjelölés nélkül. Azt meg nyilván az olvassa csak el végig, akinek három anyja van, mivel vagy 15 oldal, nincs tagolva, pl. pontokba szedve és nagyrészt amúgy tele van főleg libsi full ostobasággal. Szóval az FB-hez képest pl. ez a fórum szerintem szuper. :lol:

Régebben moderátor voltam a CSP-n. Ez még a régi CSP volt, nem az ami most van. Ott volt egy olyan rendszer, ami szerintem iszonyatosan elbaszott volt. Pl. nem lehetett senkit sem kirakni, vagy tiltani, mert a tulaj azt gondolta, hogy akkor nem fog úgy pörögni a fórum, ha sokan ettől fognak tartani. Ugyanakkor mindeközben viszont a rendszer hozzáférést adott a moderátorok egy részének a személyes levelekhez és az ilyen hozzáféréssel rendelkezők regisztrációt is tudtak véglegesen törölni, mivel ezekben meg nem látott kivetnivalót a vezetőség. :lol: És persze abban sem, ha valaki százszor regisztrált, különböző neveken, vagy akár különböző nemekben, hiszen volt aki férfiként és nőként is regisztrált. :mrgreen:

Na szóval a lényeg, hogy az ilyen és hasonló ostoba szabályokkal rendelkező helyekhez képest ez a fórum szerintem király hely.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

bel írta: 2019.07.22. 20:48 Szia,

Nagyon sokaig Magyarorszagon is az volt a divat, hogy a rendes angol billentyuzetre matricaval ra voltak ragasztva a magyar betuk (pl. ; melle az é).
Szamomra logikus lenne, hogy az oroszoknal is igy legyen, es ugyanugy egy gombnyomassal tudjanak ciril/angol billentyukiosztas kozott valtani, mint ahogy mi is valtunk a magyar/angol kozott.

Bek
Hát öööö.... Az angol és a magyar közt minek váltani, ha magyar billentyűzeted van? Magyaron minden van, ami az angolon is. :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: raid »

Gaston Glock írta: 2019.07.22. 21:38 Hát öööö.... Az angol és a magyar közt minek váltani, ha magyar billentyűzeted van? Magyaron minden van, ami az angolon is. :lol:
A speciális karakterek sokkal könnyebben elérhetőek, imho programozáshoz sokkal effektívebb. Illetve angol szöveget is nyilvánvalóan kényelmesebben és gyorsabban lehet rajta gépelni. Csomó fejlesztői környezetben csak angol kiosztással működnek az alapértelmezett billentyűkombók.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

raid írta: 2019.07.22. 21:41 A speciális karakterek sokkal könnyebben elérhetőek, imho programozáshoz sokkal effektívebb. Illetve angol szöveget is nyilvánvalóan kényelmesebben és gyorsabban lehet rajta gépelni. Csomó fejlesztői környezetben csak angol kiosztással működnek az alapértelmezett billentyűkombók.
Nem tudom pontosan melyik "fejlesztői környezet"re gondolsz? Mi simán programoztunk anno magyar billentyűzeten, Pascal-ban is, meg Dbase-ben is. A mai 4GL-ekben meg eleve felesleges a váltás, mivel minimálisan kell csak kódolni a régiekhez képest, főleg ha mondjuk magyar nyelvű programot készítesz. HTML-ről már nem is beszélve. Pl. Dreamweaver-rel pár mp alatt néhány kattintással csinálsz egy profi oldalt. :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: raid »

Gaston Glock írta: 2019.07.22. 21:47 Nem tudom pontosan melyik "fejlesztői környezet"re gondolsz? Mi simán programoztunk anno magyar billentyűzeten, Pascal-ban is, meg Dbase-ben is. A mai 4GL-ekben meg eleve felesleges a váltás, mivel minimálisan kell csak kódolni a régiekhez képest, főleg ha mondjuk magyar nyelvű programot készítesz. HTML-ről már nem is beszélve. Pl. Dreamweaver-rel pár mp alatt néhány kattintással csinálsz egy profi oldalt. :lol:
Eclipse, Netbeans, IntelliJ, Android Studio (ami gyakorlatilag IntelliJ). Igazából preferencia kérdése. Akinek van türelme átállítgatni és neki jobb úgy áldásom rá. Ha nem csak Windows júzer szemszögből nézzük Macen egy 3. kéz is kellene pl. egy kapcsos zárójelhez magyar bill. esetén. Személy szerint nekem már az is sok hogy egy kapcsos zárójelhez alt gr kell, az USA kiosztás egyszerűen jobban kézre esik.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

raid írta: 2019.07.22. 21:54 Eclipse, Netbeans, IntelliJ, Android Studio (ami gyakorlatilag IntelliJ). Igazából preferencia kérdése. Akinek van türelme átállítgatni és neki jobb úgy áldásom rá. Ha nem csak Windows júzer szemszögből nézzük Macen egy 3. kéz is kellene pl. egy kapcsos zárójelhez magyar bill. esetén. Személy szerint nekem már az is sok hogy egy kapcsos zárójelhez alt gr kell, az USA kiosztás egyszerűen jobban kézre esik.
Mac szarjait a világ felhasználóinak 80 %-hoz hasonlóan én sem ismerem, szóval azt hagyjuk. A többi csak kukacoskodás. Az OK, ha cirilről-angolra váltogat valaki, mert az egyértelműen kell, ha mindkettővel írnia szükséges és persze az is OK, ha mondjuk mandarinról angolra váltogat valaki, feltéve ha vannak ilyen billentyűzetek. De, hogy magyarról angolra, az csak menőzés, vagy pedig berögzült rossz szokás miatt lehet. Ha szokás miatt csinálja valaki és mondjuk idős már az illető, mondjuk 50 felett, akkor azt mondom OK, tegye, a régihez van hozzászokva. Ha viszont fiatalabb.... ma már inkább át kéne szoknia, annak több értelme lenne. Már csak azért is, mert ha valaki tíz ujjal gépel, akkor komolyabb bajok is lehetnek, mivel az Y és a Z fel vannak cserélve a magyar és az angol billentyűzeten. ;)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: The Gent »

EODHUN írta: 2019.07.22. 22:19 Szevasztok!
Képeket szándékosan így adtam meg mert nagy felbontásúak, így is szét van húzva a hirdetés, amit mobilról raktam össze.....a végére vért izzadtam.
Az árképzésről csak annyit, hogy ha nem muszáj akkor nem kótya-vetye ( megvadultam kell egy nagy Vespa,a vasakról külön nem írnék kisregényt, hogy a Baumkircher miért drágább mint Escobar kokója :D :D ) Pedersolit pedig ismerik a népek.
.......kezdd el a füstölést újra az én puskámmal......aki innen viszi adok még mellé, flaskát meg sok kiegészítőt......csak por és kapszli kell :)

Egyébként köszönöm az építő postokat nektek, kövi alkalommal a hirdetést ráncbaszedem!

Peace, pacsi, smoke and charm .....
Nagyvespa, meg a tököm... Kivasalnak vele az úton, mint a macskát, a puskát kár lenne, gipszre cserélni! De Te tudod...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.07.23. 08:09 Nagyvespa, meg a tököm... Kivasalnak vele az úton, mint a macskát, a puskát kár lenne, gipszre cserélni! De Te tudod...
+1!
A mai Magyar közlekedési kultúrába nem Vespa kell, hanem T72!

A motorosok mind az életükkel játszanak! Egy hiba, és megy a levesbe. Ami nem neki baj, hanem a családjának, akik majd ápolhatják ha egy életre tolószékes, (esetleg hülye is) lesz, vagy temethetik el... Vidéken, ritkán lakott helyen jó móka a robi. Városban a fentieket tartom!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Gaston Glock írta: 2019.07.22. 22:04 Mac szarjait a világ felhasználóinak 80 %-hoz hasonlóan én sem ismerem, szóval azt hagyjuk. A többi csak kukacoskodás. Az OK, ha cirilről-angolra váltogat valaki, mert az egyértelműen kell, ha mindkettővel írnia szükséges és persze az is OK, ha mondjuk mandarinról angolra váltogat valaki, feltéve ha vannak ilyen billentyűzetek. De, hogy magyarról angolra, az csak menőzés, vagy pedig berögzült rossz szokás miatt lehet. Ha szokás miatt csinálja valaki és mondjuk idős már az illető, mondjuk 50 felett, akkor azt mondom OK, tegye, a régihez van hozzászokva. Ha viszont fiatalabb.... ma már inkább át kéne szoknia, annak több értelme lenne. Már csak azért is, mert ha valaki tíz ujjal gépel, akkor komolyabb bajok is lehetnek, mivel az Y és a Z fel vannak cserélve a magyar és az angol billentyűzeten. ;)
Nekem mac-em van, magyar billentyűzettel, és netbeanst használok. Nincs értelme váltogatni, mindent meg lehet szokni. Szerintem is csak menőzés angol kiosztásra váltani (mert az olyan cool mostanában mint a sötét téma... ja VAX 6000-esen meg mindnki színeket akart)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Z906 advanced holster.

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

RatRace írta: 2019.07.23. 10:21 Ja, Fógyózni kell :lol: :lol:
OFF
Nem kell fogyózni, csak nem szabad minden összedarált, átformált, cukrozott, sózott szemetet megzabálni... Különös tekintettel: energia italok, üdítők, péktermékek, kifőzdés szemetek, gyorskaják, édességek...

Illetve keveset ezekből is lehet, de csak nagyon keveset, és cak délelőtt.

Aki ocsmány hájas, és beteg akar lenni, annak javaslom a pizza ebédelést kólával, esti tespedést a tv előtt chipssel, kukoricával, kólával, utána levezetésnek csokika, sütikével.

Próbáltam ezt is, meglett az eredmény. Fájdalmak, magas vérnyomás, szívritmus zavar, stb...

Most nem éhezek. Isteni finomakat eszek, csak nem emberi fogyasztásra alkalmatlan dolgokat...

ON
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Szumoo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.09.17. 09:39

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Szumoo »

Mr. Senki írta: 2019.07.23. 08:15 Vidéken, ritkán lakott helyen jó móka a robi. Városban a fentieket tartom!
Motorosként mondom hogy nem a városban van baj.
Ott csak ücsörögsz a dugóban míg én vidáman elrobogok melletted, vagy eleve lassú a forgalom, van idő felmérni a helyzetet.
Pont ott van baj ahol, ritkább a forgalom és egyszerűen kihajtanak a motoros elé, vagy ráhúzzák a kormányt sávváltáskor, mintha ott se lenne.
Szumoo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.09.17. 09:39

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Szumoo »

Gaston Glock írta: 2019.07.22. 21:47 Nem tudom pontosan melyik "fejlesztői környezet"re gondolsz? Mi simán programoztunk anno magyar billentyűzeten, Pascal-ban is, meg Dbase-ben is. A mai 4GL-ekben meg eleve felesleges a váltás, mivel minimálisan kell csak kódolni a régiekhez képest, főleg ha mondjuk magyar nyelvű programot készítesz. HTML-ről már nem is beszélve. Pl. Dreamweaver-rel pár mp alatt néhány kattintással csinálsz egy profi oldalt. :lol:
Nem fejlesztésnél, de supportnál a mai napig gond, hogy magyar kiosztású gépről megyek angol nyelvű rendszerekre rdp-vel, ssh-val, esetleg előbb egy lokálisan futtatott, ügyfélhez dedikált virtuális gépbe és onnan tovább, akkor néha egyszerűen elvesznek a spec karakterek.
Vagy van amikor egy weboldalról indul egy javas rémálom ahonnan kapsz egy shellt és ott kell dolgoznod.
Konkrétan jártam úgy hogy az összes gombot az összes módosítóval végigpróbáltam és nem lett meg ezek közül semmi: - ; | & < > , amik nélkül nagyon -nagyon nehéz mondjuk egy unix shellben egerészni.
És nem kezdhetem el átállítgatni a rendszert, hisz az nem az enyém, hanem az ügyfélé, én csak contractorként húzom ki épp a szarból, nem azért vagyok hogy otthon érezzem magam.
Érdekes módon angolra állítva és úgy bejelentkezve már működik hiba nélkül minden.
És ha egyszer megszokom azt akkor szar utána az ékezetest használni magyar kiosztással.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi magyar SÜN rovat arról, hogy mennyit ér a térfigyelő kamera mögött ülő SÜN, meg a melletted autózgató kollégája, HA TE NEM TUDOD MAGAD MEGVÉDENI! Budapest, FÉNYES NAPPAL.

https://index.hu/belfold/2019/07/23/fol ... nem_latta/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Szumoo írta: 2019.07.23. 12:23 Motorosként mondom hogy nem a városban van baj.
Ott csak ücsörögsz a dugóban míg én vidáman elrobogok melletted, vagy eleve lassú a forgalom, van idő felmérni a helyzetet.
Pont ott van baj ahol, ritkább a forgalom és egyszerűen kihajtanak a motoros elé, vagy ráhúzzák a kormányt sávváltáskor, mintha ott se lenne.
Jah, vidáman elrobogsz, amíg Pityu bácsi a 20 éves swift jével, ki nem lapít... Elég sok ismerősöm dobta fel a pacskert motorozás közben. Kumvara szerettem én is motorozni, míg a térdem szarrá nem ment egy baleset miatt. De, mindenki tegye azt, amit gondol.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.07.23. 13:22 Napi magyar SÜN rovat arról, hogy mennyit ér a térfigyelő kamera mögött ülő SÜN, meg a melletted autózgató kollégája, HA TE NEM TUDOD MAGAD MEGVÉDENI! Budapest, FÉNYES NAPPAL.

https://index.hu/belfold/2019/07/23/fol ... nem_latta/
Azért a kis pénzért, úgy gondolják, hogy nem kell mindent eszrevenniük...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

tud vki valaszolni a kovetkezore?
- ha kiszerelem a személyautom hatso uleseit akkor a muszaki vizsga előtt vissza kell tenni v nem érdekes?_ köszi
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

sodoma írta: 2019.07.23. 13:36 ha kiszerelem a személyautom hatso uleseit akkor a muszaki vizsga előtt vissza kell tenni
Szia,

Szerintem igen, mert a forgalmiban benne van, hogy hany szemely szallitasara alkalmas.

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.07.23. 08:15 +1!
A mai Magyar közlekedési kultúrába nem Vespa kell, hanem T72!
+1
Legjobb barátomat motorozás közben teljesen vétlenül oldalról felborította egy 70 körüli bácsi. A srácnak simán csak eltört a lába, a feleségének viszont maradandó sérülése lett és pár napig úgy nézett ki búcsút mondhat a lábának. Teljesen szabályosan közlekedtek, vétlenek voltak. Az egyetlen hiba amit elkövettek: a nagyobb védelmet nyújtó motoros csizmát aznap nem vették fel, csak a protektoros kabátokat.
A felesége azóta sántít, futni soha nem fog. Az idős bácsi soha nem ismerte el a vétkességét, a tanúk és a szakértők vallomásával szemben hangsúlyozta hogy ő ártatlan. Végül a bíróság elmeszelte - de mindegy, mert a barátom felesége sosem fog már rendesen járni.

És igen, a hazai utakra nem motor való hanem T-72. Sajnos.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

sodoma írta: 2019.07.23. 13:36 tud vki valaszolni a kovetkezore?
- ha kiszerelem a személyautom hatso uleseit akkor a muszaki vizsga előtt vissza kell tenni v nem érdekes?_ köszi
Igen, mindenképp tedd vissza mert nem engedik át.
Nekem 7 személyesnél úgy akarták visszadobni a vizsgát, hogy az utolsó üléssor nem volt berakva.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Szumoo írta: 2019.07.23. 12:59 Nem fejlesztésnél, de supportnál a mai napig gond, hogy magyar kiosztású gépről megyek angol nyelvű rendszerekre rdp-vel, ssh-val, esetleg előbb egy lokálisan futtatott, ügyfélhez dedikált virtuális gépbe és onnan tovább, akkor néha egyszerűen elvesznek a spec karakterek.
Vagy van amikor egy weboldalról indul egy javas rémálom ahonnan kapsz egy shellt és ott kell dolgoznod.
Konkrétan jártam úgy hogy az összes gombot az összes módosítóval végigpróbáltam és nem lett meg ezek közül semmi: - ; | & < > , amik nélkül nagyon -nagyon nehéz mondjuk egy unix shellben egerészni.
És nem kezdhetem el átállítgatni a rendszert, hisz az nem az enyém, hanem az ügyfélé, én csak contractorként húzom ki épp a szarból, nem azért vagyok hogy otthon érezzem magam.
Érdekes módon angolra állítva és úgy bejelentkezve már működik hiba nélkül minden.
És ha egyszer megszokom azt akkor szar utána az ékezetest használni magyar kiosztással.
3 év alatt, 3 kollégát temettünk motorozás okán. Kettőt közúton memtettem, egyet meg lapátoltunk. (Szétdarálódott a motoros protektorostul. A feje is több alkatrészre esett szét... ő volt az egyedüli nettó saját hibás. 250-el zúgott be a bozótosba... A többinél vagy vegyes hiba, vagy vétlen volt a motoros.)

Úgyhogy én nem pártolom a közúti motorozást. Nem is tiltatnám be, ahogy az öngyilkosság más egyéb szofisztikált módjád sem.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

ZOLKET írta: 2019.07.23. 14:36 Igen, mindenképp tedd vissza mert nem engedik át.
Nekem 7 személyesnél úgy akarták visszadobni a vizsgát, hogy az utolsó üléssor nem volt berakva.
koszi. nem szedtem még ki csak fel van hajtva. mindig. akkor marad ez.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2019.07.23. 14:13És igen, a hazai utakra nem motor való hanem T-72. Sajnos.
Pedig elég sokat javult a többi közlekedő motorosokhoz való hozzáállása az elmúlt 20 évben mióta motorozom. A közlekedők számának megtöbbszöröződésével elkerülhetetlen módon nyilván a balf@szoidok száma is nőtt (bár koránt sem egyenes arányban), de a többség kimondottan odafigyel és előzékeny.
A hazai "utakra" mondjuk valóban nem utcai közlekedésre kitalált jármű való, de erről legkevésbé a többi járművezető tehet...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

G.D írta: 2019.07.23. 21:17 A közlekedők számának megtöbbszöröződésével elkerülhetetlen módon nyilván a balf@szoidok száma is nőtt (bár koránt sem egyenes arányban), de a többség kimondottan odafigyel és előzékeny.
Részemről is extra odafigyelés jár a mocisok felé, egyfelől mint kvázi szent őrülteket tisztelem őket másrészt vigyázok rájuk mert sérülékenyek.
Plusz a bringásokkal ellentétben a motorosok ismerik a kreszt és tudnak vezetni, nagy általánosságban.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Sima orvvadásznak tűnne...amíg az MGV-172 géppisztoly meg a drog elő nem került:

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... tak-le-0#6
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.07.24. 06:41 Sima orvvadásznak tűnne...amíg az MGV-172 géppisztoly meg a drog elő nem került:

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... tak-le-0#6
Minek egy embernek géppisztoly otthonra? Ráadásul ha már illegal geppityu, akkor pont egy ilyen fos?
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.07.24. 08:39 Minek egy embernek géppisztoly otthonra? Ráadásul ha már illegal geppityu, akkor pont egy ilyen fos?
Borsod megyében minek géppisztoly? Van egy tippem...

Egyébként veszélyes krapek lehetett, valószínűleg jobb, hogy kivonták a forgalomból.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.07.24. 09:05 Borsod megyében minek géppisztoly? Van egy tippem...

Egyébként veszélyes krapek lehetett, valószínűleg jobb, hogy kivonták a forgalomból.
Mindig meglep hogy a rendszeresen közölt letartóztatós videók mellett is van aki jó ötletnek tartja illegál fegyvert tartani otthon, és azt hiszi hogy nem fogja majd valaki felnyomni.
Ezzel gyakorolni sem tudnak hol, vagy csak nagy kockázat mellett. Olyan mintha a legdögösebb instás csaj várna otthon, de megdugni azt már nem lehet, csak nézegetni, de azt is csak óvatosan.

Nem értem az embereket.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"Minek egy embernek géppisztoly otthonra? Ráadásul ha már illegal geppityu, akkor pont egy ilyen fos?"

Nyilván szívesebben tartott volna egy HK MP5K -t, de gondolom csak ilyet tudott venni a jugóktól.

Mondjuk ez az MGV-176 160 lőszeres tárkapacitással érdekes cucc.. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2019.07.24. 08:39 Minek egy embernek géppisztoly otthonra? Ráadásul ha már illegal geppityu, akkor pont egy ilyen fos?
Pár éve a TV-ben nyilatkozott az amúgy aranyos nénike, akitől otthonvédelemre vett AK47-et foglaltak le, otthoni gyakorláskor buktak le. "Most mit csinálnak"?- kérdi a riporter. "veszünk másikat!" :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.07.24. 09:26 Mindig meglep hogy a rendszeresen közölt letartóztatós videók mellett is van aki jó ötletnek tartja illegál fegyvert tartani otthon, és azt hiszi hogy nem fogja majd valaki felnyomni.

Igazabol, ha
- nem orvvadaszik vele, (illetve nem pont a helyi foldesur birtokan),
- nem dicsekszik vele reszegen a kocsmaban

akkor nulla a lebukasi eselye kb. De ez a reteg pont mind a kettovel szokott foglalkozni.

Gyakorolni? Itt mindenki mesterloveszkommandos, meg a tok legalis gumisokkal SEM gyakorol szinte senki!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.07.24. 09:26 Mindig meglep hogy a rendszeresen közölt letartóztatós videók mellett is van aki jó ötletnek tartja illegál fegyvert tartani otthon, és azt hiszi hogy nem fogja majd valaki felnyomni.
Ezzel gyakorolni sem tudnak hol, vagy csak nagy kockázat mellett. Olyan mintha a legdögösebb instás csaj várna otthon, de megdugni azt már nem lehet, csak nézegetni, de azt is csak óvatosan.

Nem értem az embereket.
Szerintem azért nem érted, mert rossz irányból nézed.

Az ilyen emberfélék:
1. Alapvetően csak a napi szükségleteik kielégítéséig gondolkodnak.
2. Többségük nem fegyverbuzi, egyszerűen erőszakos hülye, vagy megélhetéshez / orvvadászathoz kell nekik a fegyverféle.
3. Amelyik gondolkodó lény, és nem igaz rá az 1, 2 állítás, annak oka van fegyvert tartani, csak nem kap rá engedélyt, mert nem egészen olyan életet él, hogy kaphasson. Pl középszintú drogdíler, akit azért néha érnek fenyegetések. Lőfegyverrel is akár. Tehát náluk a veszély már nem absztrakt, hanem egzakt. Csak ugye ez a jogsértő életvitelükből adódik...
4. Egyébként gondolkodó lény, de annyira fegyverbuzi, és annyira renitens, hogy leszarja a büntetést (ami egyébként esetleges, és kis eséllyel éri el, ha nem csinál ostobaságot) hogy bármi áron hozzá akar férni éles fegyverekhez. Ez a legszűkebb kategória, és őket onnan lehet felismerni, hogy nem 1-2db-ot foglalnak le tőlük, hanem platós IFA kell a lefoglalt fegyverek elszállításához...

Összességében én az összes ilyen illegal fegyvertartó indítékát, és működési mechanizmusát megértem, csak éppen nem értek vele egyet. Pártolom a fegyvertartás liberalizációját, de csak szabályozott kereteken belül. Azért az emberélet kioltására alkalmas fegyverek tartását kössék csak feltételekhez. Csak ne teljesíthetetlen, abszurd feltételekhez, ahogy itthon az önvédelmikkel tették.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

:roll: a
TotoHU írta: 2019.07.24. 08:39 Minek egy embernek géppisztoly otthonra? Ráadásul ha már illegal geppityu, akkor pont egy ilyen fos?
Ugyanazt kérdezed, amit már gondolom Tőled is megkérdeztek, hogy minek neked gázpisztoly?
El kell fogadod, hogy nem mindenki fosi Béla mint mi, akik kizárólag legális, sőt, nem halálos eszközökkel tudjuk csak elképzelni az ön vagy lakásvédelmet.
A "vagányabb", nem beszari, kemény tökű néprétegek nem bohockodnak gumis puskával, gázzal meg egyéb "játékokkal", inkább sörétes, géppuska... Stb. amit kultiválnak. Ez így kerek...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

The Gent írta: 2019.07.24. 11:00 :roll: a

Ugyanazt kérdezed, amit már gondolom Tőled is megkérdeztek, hogy minek neked gázpisztoly?
Pontosan.
Ez ugyanolyan kérdés, mint az "Egyébként meg mijaszarnak hétköznapi használatra kétélű kés?" volt.

Mindenki más szirszart hord magával, azért mert tetszik neki.

Ha csak a racionalitást néznénk, akkor egy darab gázpisztoly önvédelemre, meg még valami otthonvédelemre, és slussz.
Minek X darab török gázpisztoly?
Minek otthonra golyóspuska?
De ide tartozik a "Minek magának 5db gázfegyverre viselési?" (by IgRend) is.
Mert csak.
Mondjuk én nem tartanék semmi illegálisat, egyszerűen csak azért mert nem éri meg a várható büntetés miatt.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Mr. Senki írta: 2019.07.24. 10:57 Összességében én az összes ilyen illegal fegyvertartó indítékát, és működési mechanizmusát megértem, csak éppen nem értek vele egyet. Pártolom a fegyvertartás liberalizációját, de csak szabályozott kereteken belül. Azért az emberélet kioltására alkalmas fegyverek tartását kössék csak feltételekhez. Csak ne teljesíthetetlen, abszurd feltételekhez, ahogy itthon az önvédelmikkel tették.
+1
Jól leírtad a dolgokat. A legszánalmasabb, hogy a hivatásszerűen lőfegyverekkel foglalkozók sem igazán kaphatnak önvédelmi fegyvert (megyénként/királyságonként eltérő).
Szállítólevéllel simán szállíthat a kereskedő 50 db lőfegyvert és 5000 db lőszert is akár, de hogy ő önvédelmi lőfegyvert kaphasson, aaaaazt nem!
Szerencsére vannak kiskapuk mindenre.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.07.24. 10:20 Igazabol, ha
- nem orvvadaszik vele, (illetve nem pont a helyi foldesur birtokan),
- nem dicsekszik vele reszegen a kocsmaban

akkor nulla a lebukasi eselye kb. De ez a reteg pont mind a kettovel szokott foglalkozni.

Gyakorolni? Itt mindenki mesterloveszkommandos, meg a tok legalis gumisokkal SEM gyakorol szinte senki!
Ez tény. Ezért mondom hogy nem tudom megérteni ezt a réteget. Péniszpótléknak 2-8 évvel szórakozni, ráadásul titokban, szerintem rohadtul nem éri meg.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2019.07.24. 11:15 Pontosan.
Ez ugyanolyan kérdés, mint az "Egyébként meg mijaszarnak hétköznapi használatra kétélű kés?" volt.

Mindenki más szirszart hord magával, azért mert tetszik neki.
Azért ezen erősen villog a csúsztatás-detektorom.
Egy dobtáras, 160-as tárkapacitású .22-es kaliberű géppisztoly (a hírben szereplő MGV 176-os ilyen) és a mi spiáter önvédelmi szirszarjaink meg késecskéink azért baromira nem ugyanaz a kategória, ezért számomra nem is indokolható "tartotta mert tetszett neki" indokkal.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2019.07.24. 11:00 :roll: a

A "vagányabb", nem beszari, kemény tökű néprétegek nem bohockodnak gumis puskával, gázzal meg egyéb "játékokkal", inkább sörétes, géppuska... Stb. amit kultiválnak. Ez így kerek...

Ez számomra nem keménytökűség. A vagány meg keménytökű az a tűzoltó vagy a barlangi mentőbúvár, aki a saját életét kockáztatva menti az embereket nap mint nap nulla megbecsülésért, hivatástudatból. Na az keménytökűség!
Semmi pozitív tulajdonságot nem látok az illegális fegyvertartásban. Elfogadni sem tudom, mert a kisebbségi legális fegyvertartókat az ilyenek miatt szopatják ronggyá.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2019.07.24. 11:58 Azért ezen erősen villog a csúsztatás-detektorom.
Egy dobtáras, 160-as tárkapacitású .22-es kaliberű géppisztoly (a hírben szereplő MGV 176-os ilyen) és a mi spiáter önvédelmi szirszarjaink meg késecskéink azért baromira nem ugyanaz a kategória, ezért számomra nem is indokolható "tartotta mert tetszett neki" indokkal.
Nézd, lehet hogy én toleránsabb vagyok, és nem akadok fenn azon, hogy "minek kell neki".
Gondolom volt rá lehetősége hogy megvegye, tetszett neki, és ennyi.
Az a nagy f.szsága, hogy engedély nélkül tartott lőfegyvert (és ezért meg is mázsálják...), de magával a fegyvererrel nekem nincs bajom. Ha lehetne ilyet venni a lőtérre olcsóért, vennénk egyet.

Amúgy meg mindek jársz vadászni, ha egyszer a hentesnél meg tudod venni a húst? :-)
Nyilván mert szeretsz vadászni, szereted a puskádat, stb.

Túl kéne már lépni azon, hogy "minek kell X-nek Y", miközben nálatok (nálunk) ugyanígy van W és Z.
Török spiáterek, amik messziről hasonlítanak a Glockra, ilyen-olyan kések, gázriasztóra konvertált élesek, mindenkinek más a nünükéje;
ha elvárod, hogy veled toleránsak legyenek, akkor neked is toleránsnak kell lenned.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.07.24. 12:01 Ez számomra nem keménytökűség. A vagány meg keménytökű az a tűzoltó vagy a barlangi mentőbúvár, aki a saját életét kockáztatva menti az embereket nap mint nap nulla megbecsülésért, hivatástudatból. Na az keménytökűség!
Semmi pozitív tulajdonságot nem látok az illegális fegyvertartásban. Elfogadni sem tudom, mert a kisebbségi legális fegyvertartókat az ilyenek miatt szopatják ronggyá.
Atyám, vétkeztem,nem tettem ki a mondandom végére az irónia jelet.Csak az baj, ha a vicc poénját el kell magyarázni. Na mindegy... :roll:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2019.07.24. 13:48
Az a nagy f.szsága, hogy engedély nélkül tartott lőfegyvert (és ezért meg is mázsálják...), de magával a fegyvererrel nekem nincs bajom. Ha lehetne ilyet venni a lőtérre olcsóért, vennénk egyet.
Ilyen kontextusban teljesen értem amit mondasz.
Ha a jogszabályi és anyagi keretek adottak lennének, akkor sokunknak külön házra vagy külön tárolóra lenne szüksége a különféle vasakhoz. Meg egy jóval nagyobb garázs/parkolóhely a tanknak. Vagyis a tankOKnak. ;)
Tomi10101
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2018.06.15. 21:36
Tartózkodási hely: Langerhans-szigetek

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tomi10101 »

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

lásd nem halálosban.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.07.24. 18:56 lásd nem halálosban.
Bakker, tényleg meleg van...
Nem lehetett valami nagy vadász, ha közelről mellélőtt a nőnek...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2019.07.24. 19:01 Bakker, tényleg meleg van...
Nem lehetett valami nagy vadász, ha közelről mellélőtt a nőnek...
Vagy pokolian csípte a szemét a PV/CS!
Ez esetben a spray egy lőfegyveres emberölést akadályozott meg, ami egyedülálló lenne itthon.

Persze a PV az továbbra is nagyon tilós mert emberiesség ellenes, koszos civil kezébe nem való, blablabla.
Szumoo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.09.17. 09:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Szumoo »

TotoHU írta: 2019.07.24. 11:49 Ez tény. Ezért mondom hogy nem tudom megérteni ezt a réteget. Péniszpótléknak 2-8 évvel szórakozni, ráadásul titokban, szerintem rohadtul nem éri meg.
Neked, meg értelmes embernek nem éri meg, de van az a réteg amelyik nyaralni jár a sittre, sőt emeli a renoméját ha illegális fegyvertartásért ül pár évet.
Arról nem is beszélve hogy amilyen sikeres a rendőrség, valószínűleg (több)tucatnyi kisebb-nagyobb bűncselekmény van mögötte, egyszerűen nem is hiszi hogy őt valaha is elkapják.
Válasz küldése