OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2018.07.17. 18:00 Ize.

arra celoztam, h ez IS draga lesz. Megertem, ha valaki nem birja magat visszafogni, kiszall eys agyonveri a delikvenst, de ROSSZ dontes.

kiveve, ha tuti nincs szemtanu:-)
Onestaval leapoltam volna a beteg joszagot, ha ez velem tortenik, erre merget vehetsz... 😏az en generaciomat meg ugy neveltek, hogy az ilyent sajat hataskorben kell elrendezni, nem a sunoket hivogatni.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2018.07.17. 21:33 Onestaval leapoltam volna a beteg joszagot, ha ez velem tortenik, erre merget vehetsz... 😏az en generaciomat meg ugy neveltek, hogy az ilyent sajat hataskorben kell elrendezni, nem a sunoket hivogatni.
Ha autós közúti szitu után bunyózól akkor valaki bizti rád fogja hívni a rendőröket és garázdaság miatt hónapokig járkálhatsz rendőrségre majd bíróságra. Ha eszközt is használsz akkor mindezt felfegyverkezve elkövetve. Ha nem áll meg az önvédelem, ami a rendőrség önvédelem ellenes mentalitását ismerve szinte garantálható, akkor felfüggesztett is kinézhet belőle.
Persze az önérzeted az megmarad, csak kérdés hogy mindez megéri-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

swordmanus írta: 2018.07.17. 21:16 Rám is. Hideg, erős koma, öreg üveg kombó. Nemkiszállás a megoldás mindenképp, meg rögtönrendőr. Ja, az üvegcsere ára nálam nem lett meg, szerencsére öreg és olcsón javítható autóm van, meg barátok, akik segítettek.
Ajtóüveg (oldalablak) betörésben a trükk (szívás) legtöbbször annyi, hogy gyűrű van az ujján és attól pukkan szét az üveg.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2018.07.17. 22:05 Ha autós közúti szitu után bunyózól akkor valaki bizti rád fogja hívni a rendőröket és garázdaság miatt hónapokig járkálhatsz rendőrségre majd bíróságra. Ha eszközt is használsz akkor mindezt felfegyverkezve elkövetve. Ha nem áll meg az önvédelem, ami a rendőrség önvédelem ellenes mentalitását ismerve szinte garantálható, akkor felfüggesztett is kinézhet belőle.
Persze az önérzeted az megmarad, csak kérdés hogy mindez megéri-e?
Egy budos podkanyt legumizni, minden kockazatot, penzt meger, sztem. Kis szerencsevel meguszhato, itt videken talan jobban, mint az agyonkamerazott fovarosban. En eleddig ketszer hasznaltam gp-t , kutyatamadaskor kozteruleten, de sikerult letipliznem. Mindenki maga dontse el , hogy meri-e hasznalni a nala levo eszkozoket, ha kell, mert ha ugysem merne, akkor kar cipelnie a vasakat, sztem.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Jeffrey Chow

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Autós támadás témához.

1.: Azért a helyszín nagyon fontos, a térfigyelők és tanúk szempontjából.
2.: Gázspray/folyadékos cuccok. Halk, kevésbé látszik a felvételen, a szemtanúk sem fossák össze magukat, hogy itt maffialeszámolás vanik. Főleg, ha az ablakon fújsz ki.
3.: Ha a támadó kocsija veled szemben áll, nézd meg, van-e fedélzeti kamera! Ha van, ne legyen!!!
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.18. 12:38 3.: Ha a támadó kocsija veled szemben áll, nézd meg, van-e fedélzeti kamera! Ha van, ne legyen!!!
Ne legyen???? Azt hogyan ne, ha egyszer de? Hozod a varázspálcát mint Harry Potter???? :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Jeffrey Chow

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Gaston Glock írta: 2018.07.18. 12:56 Ne legyen???? Azt hogyan ne, ha egyszer de? Hozod a varázspálcát mint Harry Potter???? :lol:
Valahogy kikerül onnan...persze NEM azt mondom, hogy vedd ki és vidd el, majd semmisítsd meg, a rajtalévő felvétellel együtt, mert az ugye bűncselekmény! De hallottam már ilyenről, persze Hunan tartományban, nem Magyarországon! :twisted:
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Kellene a telekre valami bode vagy kontener amit teliesiteni is lehet, ahova a kolkok el tudnak vonulni. Van valakinek tippje hol lehetne kicsi pizert beszerezni ilyesmit?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.18. 13:06 Valahogy kikerül onnan...persze NEM azt mondom, hogy vedd ki és vidd el, majd semmisítsd meg, a rajtalévő felvétellel együtt, mert az ugye bűncselekmény! De hallottam már ilyenről, persze Hunan tartományban, nem Magyarországon! :twisted:
Hát izé.... Mondjuk nekem nincs kocsim, de annyit még én is tudok, hogy nem mindenki ugyanoda teszi ám az ilyen kamerákat. Így aztán nehéz megállapítani is, hogy egyáltalán van-e, avagy nincsen. Plusz van akinek több is van, többfelé nézve, több helyen. Szóval ez nem tudom mennyire jó ötlet. Sztem. inkább az a jó, ha neked is van olyanod, több irányba is. Hasznos lehet.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

qqriq írta: 2018.07.18. 13:11 Kellene a telekre valami bode vagy kontener amit teliesiteni is lehet, ahova a kolkok el tudnak vonulni. Van valakinek tippje hol lehetne kicsi pizert beszerezni ilyesmit?
Ha minden áron "bódé"t akarsz akkor szerintem a jofogas-on keresgélj, de én inkább vennék a helyedben egy barkácsáruházas faházikót, téliesíteni azt is lehet... És szerintem öszességében olcsóbbra jössz ki azzal mint egy nagy döggel aminál még a szállítási költséget is kell számolni. Igen tudom, a faházat elhordják tüzelőnek, de a "bódé"-t meg a vasba...
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Jeffrey Chow

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

borsodi írta: 2018.07.18. 13:15 Ha minden áron "bódé"t akarsz akkor szerintem a jofogas-on keresgélj, de én inkább vennék a helyedben egy barkácsáruházas faházikót, téliesíteni azt is lehet... És szerintem öszességében olcsóbbra jössz ki azzal mint egy nagy döggel aminál még a szállítási költséget is kell számolni. Igen tudom, a faházat elhordják tüzelőnek, de a "bódé"-t meg a vasba...
+1 a barkácsházi kerti bódéra!
Vagy...egy lakókocsi. Használt, jó állapotú, de már nem rendszámozhatóak olcsón beszerezhetőek, és szigeteltek, áram kiépítéssel.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.18. 13:24 +1 a barkácsházi kerti bódéra!
Vagy...egy lakókocsi. Használt, jó állapotú, de már nem rendszámozhatóak olcsón beszerezhetőek, és szigeteltek, áram kiépítéssel.
Jogos a lakókocsi is. Viszont szerintem ezeket téliesíteni elég nehézkes... És ez igaz a "bódé"-ra is sajnos. Ráadásul javítani őket szinte esélytelen!
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

a praktikeres fahazak fajlagosan brutal dragak, felebol/harmadabol osszeraknam fureszarubol.
viszont a katonasdi miatt megis csak valami terpmintas kontener vagy bode kellene, raadasul lakokocsit a helyi szabalyok miatt tilos elhelyezi a telken.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2018.07.18. 13:36 a praktikeres fahazak fajlagosan brutal dragak, felebol/harmadabol osszeraknam fureszarubol.
viszont a katonasdi miatt megis csak valami terpmintas kontener vagy bode kellene, raadasul lakokocsit a helyi szabalyok miatt tilos elhelyezi a telken.
Nem tárolhatod a lakókocsidat a saját telkeden? Wow...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

qqriq írta: 2018.07.18. 13:36 a praktikeres fahazak fajlagosan brutal dragak, felebol/harmadabol osszeraknam fureszarubol.
viszont a katonasdi miatt megis csak valami terpmintas kontener vagy bode kellene, raadasul lakokocsit a helyi szabalyok miatt tilos elhelyezi a telken.
Bocs, de a katonásdi az az eredeti leírásban nem szerepelt :D
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Jeffrey Chow

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

qqriq írta: 2018.07.18. 13:36 a praktikeres fahazak fajlagosan brutal dragak, felebol/harmadabol osszeraknam fureszarubol.
viszont a katonasdi miatt megis csak valami terpmintas kontener vagy bode kellene, raadasul lakokocsit a helyi szabalyok miatt tilos elhelyezi a telken.
Parkolni csak lehet! https://www.agroinform.hu/aprohirdetes_ ... f=1212201b
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

itt nem. :(
Fortitu írta: 2018.07.18. 13:48 Nem tárolhatod a lakókocsidat a saját telkeden? Wow...
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Azt gondoltam egyertelmu, minden gyerek katonasdit jatszik :)
borsodi írta: 2018.07.18. 13:51 Bocs, de a katonásdi az az eredeti leírásban nem szerepelt :D
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Fortitu írta: 2018.07.18. 13:48 Nem tárolhatod a lakókocsidat a saját telkeden? Wow...
Esetleg egy bódéban? :mrgreen:
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2018.07.18. 13:36 a praktikeres fahazak fajlagosan brutal dragak, felebol/harmadabol osszeraknam fureszarubol.
viszont a katonasdi miatt megis csak valami terpmintas kontener vagy bode kellene, raadasul lakokocsit a helyi szabalyok miatt tilos elhelyezi a telken.
Konténer ugrott be nekem is elsőre. Valami használt, leütött áruszállító konténer, ami eredeti funkciójára már nem jó, de főhadiszállásnak gyerkőcöknek még igen. Igaz azon azért dolgozni kell, az odaszállítása sem két forint. De téliesíthető, fűthető, miegyéb.
Ezek most csak kósza ötletek.

Mod: megnéztem, használtan egy 3x3 konténer 300e körül van, hát ez sem olcsó. Lehet hogy kapcsolatok kellenek az ilyen leselejtezett tengeri szállító cuccok megszerzéséhez.
Jeffrey Chow

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.18. 18:08 Gumilövedék, kés, bunyó,...https://www.google.com/search?q=dunakes ... =firefox-b
A dolgozó pedig megtudhatja a rendőrségi híradásból mindazt, ami rá tartozik: LÓFASZT.

(Hofi G. nyomán)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Jeffrey Chow

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

gvass1 írta: 2018.07.18. 18:12 A dolgozó pedig megtudhatja a rendőrségi híradásból mindazt, ami rá tartozik: LÓFASZT.

(Hofi G. nyomán)
Áááááááááááááááá, te nem érted a mondanivalót!
1.: A gumis fegyvert semmit nem ér!
2.: Gumis fegyvert csak huligán, bűnözők használnak!
3.: Fegyvert betiltani!
4.: Rendőrt kell hívni, nem emberkedni!

:oops: Bocs, túltoltam a liberálnácizmus...sok 444-et olvasok manapság. :oops: :roll:

:D
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Sziasztok!

Tudnátok nekem olyan "zseblámpa" applikációt javasolni androidra amiben szabályozható a fényerő?
Letöltöttem vagy 6-8 db-ot de egy sem tudott ilyet (csak stroboszkópot meg színváltót meg morse jeleket).
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.18. 18:17 Áááááááááááááááá, te nem érted a mondanivalót!
1.: A gumis fegyvert semmit nem ér!
2.: Gumis fegyvert csak huligán, bűnözők használnak!
3.: Fegyvert betiltani!
4.: Rendőrt kell hívni, nem emberkedni!

:oops: Bocs, túltoltam a liberálnácizmus...sok 444-et olvasok manapság. :oops: :roll:

:D
Nem-nem, nezzed megfele az uj Bosszuvagy movie-t, ott azert mar Trumposabban allnak a fegyvertartashoz, hasznalathoz, lehet ide is begyuruzik... Hacsak nem veszik el a vamon, ahogy Hofi Geza mondta:amikor a rothadt burzsoa tokeseknek jol ment , na az miert nem gyuruzott be?? Miert miert, mert elvettek a vamon...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

qqriq írta: 2018.07.18. 13:11 Kellene a telekre valami bode vagy kontener amit teliesiteni is lehet, ahova a kolkok el tudnak vonulni. Van valakinek tippje hol lehetne kicsi pizert beszerezni ilyesmit?
Felsőlajoson van szendvicspaneles cég, ami kb. konténer méretű horgászházakat épít/ad el. Megnézzem az elérhetőségét? Még pár napig arra járok minden nap. Szigetelt, kész, van famintás is.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bcsob írta: 2018.07.18. 19:07 Sziasztok!

Tudnátok nekem olyan "zseblámpa" applikációt javasolni androidra amiben szabályozható a fényerő?
Letöltöttem vagy 6-8 db-ot de egy sem tudott ilyet (csak stroboszkópot meg színváltót meg morse jeleket).
Nem hiszem, hogy lehet szabályozni. Mármint fizikailag szerintem nem olyan a kialakítás, hogy szabályozni, vagy szaggatni tudnád a led áramot. Ha gyengébb fényt szeretnél, akkor keress olyan appot, ami a képernyőt teszi fehérré (vagy tetszőleges színt is beállíthatsz), és tudod változtatni a fényerőt is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Akkor vissza is tertunk a kiindulo kerdeshez, tud valaki kicsi penzert beszerzesi forrast? 8-)
TotoHU írta: 2018.07.18. 15:29 Mod: megnéztem, használtan egy 3x3 konténer 300e körül van, hát ez sem olcsó. Lehet hogy kapcsolatok kellenek az ilyen leselejtezett tengeri szállító cuccok megszerzéséhez.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Koszi, de ha csak a szendvicspanel arat nezzuk is brutal draga, max egykeccaz lenne ra.
swordmanus írta: 2018.07.18. 19:51 Felsőlajoson van szendvicspaneles cég, ami kb. konténer méretű horgászházakat épít/ad el. Megnézzem az elérhetőségét? Még pár napig arra járok minden nap. Szigetelt, kész, van famintás is.
ingyom bingyom tálib-e?
Jeffrey Chow

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

qqriq írta: 2018.07.18. 21:16 Koszi, de ha csak a szendvicspanel arat nezzuk is brutal draga, max egykeccaz lenne ra.
Helló, helló, helló!!!

https://www.agroinform.hu/aprohirdetes_ ... f=1212201b
gmate
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gmate »

Próba képbeillesztéssel/csatolással próbálkozok.

Kép

Deee, nem igen sikerül. :(


Kép

Tud valaki segíteni? Az olvasottak értelmezésével van bajom ....
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gmate írta: 2018.07.19. 19:02 Próba képbeillesztéssel/csatolással próbálkozok.

Kép

Deee, nem igen sikerül. :(


Kép

Tud valaki segíteni? Az olvasottak értelmezésével van bajom ....
Alul az opciók mellett látsz olyat, hogy csatolmányok. Arra kattints rá. Fájlok hozzáadása. 1Mb a limit, ennél nagyobb fájlt nem tudsz feltölteni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

qqriq írta: 2018.07.18. 21:16 Koszi, de ha csak a szendvicspanel arat nezzuk is brutal draga, max egykeccaz lenne ra.
Egy e-mail nem nagy pénz... :-)
http://szendvicspanelok.hu/nyaralok/
gmate
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gmate »

Fortitu írta: 2018.07.19. 19:14 Alul az opciók mellett látsz olyat, hogy csatolmányok. Arra kattints rá. Fájlok hozzáadása. 1Mb a limit, ennél nagyobb fájlt nem tudsz feltölteni.

Köszi, siker!!
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Fortitu írta: 2018.07.18. 20:27 Nem hiszem, hogy lehet szabályozni. Mármint fizikailag szerintem nem olyan a kialakítás, hogy szabályozni, vagy szaggatni tudnád a led áramot. Ha gyengébb fényt szeretnél, akkor keress olyan appot, ami a képernyőt teszi fehérré (vagy tetszőleges színt is beállíthatsz), és tudod változtatni a fényerőt is.
Igen, ezen filóztam én is, hogy nem szabályozható, bár ha stroboszkóp opció van akkor az áramot azért tudja szaggatni.
Olyat találtam ahol a kijelzőre tudok fényt állítani, ez lesz akkor megoldás.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Jeffrey Chow

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Tud valaki olyan, valóban működő oldalt, ahol kamu telefonként, SMS-t lehet fogadni?
A fosbúk naponta 8-9 profilomat kitörli, és kéri a mobiltelefonszámot, hogy kódot küldjön, de nekem olyan nincs, amit meg tudnék/akarnék nekik adni.

Előre is köszönöm a választ!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bcsob írta: 2018.07.20. 12:54 Igen, ezen filóztam én is, hogy nem szabályozható, bár ha stroboszkóp opció van akkor az áramot azért tudja szaggatni.
Olyat találtam ahol a kijelzőre tudok fényt állítani, ez lesz akkor megoldás.
A PWM azért gyorsabb, mintha aránylag lassan ki-be kaocsolgatod. Na de ha a kijelző fénye elég, akkor öröm bódottá.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.20. 13:09 Tud valaki olyan, valóban működő oldalt, ahol kamu telefonként, SMS-t lehet fogadni?
A fosbúk naponta 8-9 profilomat kitörli, és kéri a mobiltelefonszámot, hogy kódot küldjön, de nekem olyan nincs, amit meg tudnék/akarnék nekik adni.

Előre is köszönöm a választ!
Dingtone applikáción keresztül 1-2 dollárért tudsz "vásárolni" akár amerikai telefonszámot is, ami tud hívást és SMS-t is fogadni. Pont az ilyesmire van kitalálva.Vannak ingyenes oldalak, de amikor egyszer ilyesmi kellett nekem is, egyik se volt megbízható. Plusz ezeket szerintem tiltják a szolgáltatók is, a Dingtone meg faszán működik. És az a szám onnantól csak a tiéd. (Amíg évente fizeted az 1-2 dolláros éves díjat, ofkorsz)
Jeffrey Chow

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

TotoHU írta: 2018.07.20. 14:20 Dingtone applikáción keresztül 1-2 dollárért tudsz "vásárolni" akár amerikai telefonszámot is, ami tud hívást és SMS-t is fogadni. Pont az ilyesmire van kitalálva.Vannak ingyenes oldalak, de amikor egyszer ilyesmi kellett nekem is, egyik se volt megbízható. Plusz ezeket szerintem tiltják a szolgáltatók is, a Dingtone meg faszán működik. És az a szám onnantól csak a tiéd. (Amíg évente fizeted az 1-2 dolláros éves díjat, ofkorsz)
KÖSZI!!!
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Fortitu írta: 2018.07.20. 14:10 A PWM azért gyorsabb, mintha aránylag lassan ki-be kaocsolgatod. Na de ha a kijelző fénye elég, akkor öröm bódottá.
Mi az a PWM?
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bcsob írta: 2018.07.20. 18:29Mi az a PWM?
Pulse width modulation. Megszaggatod az áramot, és bizonyos százalékban küldöd csak rá, amúgy nullán van. Lényegében van egy négyszögjeled, ahol tudod szabályozni a jel szélességét.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.20. 13:09 Tud valaki olyan, valóban működő oldalt, ahol kamu telefonként, SMS-t lehet fogadni?
A fosbúk naponta 8-9 profilomat kitörli, és kéri a mobiltelefonszámot, hogy kódot küldjön, de nekem olyan nincs, amit meg tudnék/akarnék nekik adni.

Előre is köszönöm a választ!
Ha nem akarod megadni nekik a telefonszámodat, akkor egyáltalán minek neked a facebook?
Mi az hogy naponta 8-9 profil? Valami itt nem tiszta nekem. (vagyis inkább tudom miről lehet szó)
"..."
Jeffrey Chow

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

turbop írta: 2018.07.20. 20:32 Ha nem akarod megadni nekik a telefonszámodat, akkor egyáltalán minek neked a facebook?
Mi az hogy naponta 8-9 profil? Valami itt nem tiszta nekem. (vagyis inkább tudom miről lehet szó)
Beregisztrálok, és beállítok követésre 9-10 oldalt, híroldalak. (Kaliber, 444, Origó, antikóra,...) Nem kommentelek és még csak nem is lájkolok. Csak olvasom a híreket. Majd egyszer csak kidob, és kéri vagy a fotóm, vagy a számom. Van, hogy 1 napig is hagy bent, de van, hogy 5 perc után kidob.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.20. 21:28 Beregisztrálok, és beállítok követésre 9-10 oldalt, híroldalak. (Kaliber, 444, Origó, antikóra,...) Nem kommentelek és még csak nem is lájkolok. Csak olvasom a híreket. Majd egyszer csak kidob, és kéri vagy a fotóm, vagy a számom. Van, hogy 1 napig is hagy bent, de van, hogy 5 perc után kidob.
Még mindig nem értem.
Nincs telefonszámod?
Ha van akkor miért nem adod meg nekik? Mitől félsz? Ha paranoiás vagy akkor ne használd hanem olvasd direktben az oldalakat. Ott sincs más.

Hol itt a probléma? (Azt hiszed nem tudnak többet rólad mint te saját magad néha, és csak a te privát számodra ácsingóznak?)
A másik topikban már leírták az esetben is az elhanyagolható ezrelék nekik a te telszámod.

Naiv lehetsz nagyon.
"..."
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

turbop írta: 2018.07.20. 20:32 Ha nem akarod megadni nekik a telefonszámodat, akkor egyáltalán minek neked a facebook?
Mi az hogy naponta 8-9 profil? Valami itt nem tiszta nekem. (vagyis inkább tudom miről lehet szó)
Hö???? Már bocsesz, de én se adnám meg a faszbúknak a telszámomat. Mi köze hozzá?? Más kérdés, hogy én telefonról eleve nem faszbúkolok és alkalmazást sem használok. Nem csak azért mert egy fos, hanem azért is, mert a vírusok legnagyobb forrása kb.... Senkinek nem javaslom, hogy a telefonszámát megadja azon a fos oldalon. Legalábbis az igazit. Mert az, hogy veszel egy domino kártyát aztán azt adod meg, amikor meg sms-t akar rá küldeni biztonsági okból akkor használod, az úgy kb. még OK.

Azt viszont nem igazán értem én sem, hogy ha nem adja meg valaki, akkor miért dobja ki?? Nekem ilyent még sosem csinált, úgyhogy akkor ott valami más gondot sejtenék én is....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

Mai (vagyishat inkabb tavalyi) taxis gazspray story:

http://www.origo.hu/itthon/20180723-a-p ... ossze.html

Azt nem irjak hogy a piroslampanal fizetes nelkul ugrott ki, ill hogy a lehuzott ablakhoz fenyegetve lepett e oda vagy sem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Eszembe se jutna a f.b.-nek megadni a telefonszamom, az e-mail cimem, vagy a nevem.
Egyszeruen nem er annyit a szolgaltatasuk, mint ez az adat. Akkor se, ha kb. 2 perc alatt kideritheto.

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.07.24. 13:23 +1
Ennyi még belefér. Ez nem a személynek szólt hanem annak a ténynek hogy töltetlenül visel egy önvédelmi fegyvert.
Kép

Charles Darwin loves this
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2018.07.24. 13:23 takarításkor egész nap rajtam van full betárazva. Igaz az asszony furcsán néz olyankor, de már megszokta. ;)
Te takarítasz és van asszony is...? :-D
Sapienti sat.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

nemtokregelni írta: 2018.07.24. 13:45 Te takarítasz és van asszony is...? :-D
Lebuktam. A fegyver az oldalamon kompenzáció, hogy ne érezzem puntzinak magam. :lol:
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

TotoHU írta: 2018.07.24. 13:23 +1
Ennyi még belefér. Ez nem a személynek szólt hanem annak a ténynek hogy töltetlenül visel egy önvédelmi fegyvert.
Nagy dolog... :) Eminem is csak halantekon vagott egy berettaval egy csokat az egyik dijatado buli utan aki ramozdult a felesegere. Vilagosan le volt irva hogy az sem volt megtoltve :))
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Cozma egyik gyilkosa már szabadlábon is van.
Szabaduló bulika, megy tovább az élet. Remélem hamar talpra tud állni és elhelyezkedni valahol ennyi kihagyott év után.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Fortitu írta: 2018.07.25. 08:27 Cozma egyik gyilkosa már szabadlábon is van.
Szabaduló bulika, megy tovább az élet. Remélem hamar talpra tud állni és elhelyezkedni valahol ennyi kihagyott év után.
1 éven belül megint sitten lesz az fix! más kérdés h meg kell e vkinek halnia/sérülnie ehhez...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

sodoma írta: 2018.07.25. 10:06 1 éven belül megint sitten lesz az fix! más kérdés h meg kell e vkinek halnia/sérülnie ehhez...
Remélem átjött az irónia a soraimból. Biztos hasznos tagja lesz a tásadalmunknak.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TGS
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:05
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TGS »

Teló szopat!
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

sodoma írta: 2018.07.25. 10:06 1 éven belül megint sitten lesz az fix! más kérdés h meg kell e vkinek halnia/sérülnie ehhez...
háát akkor jönnek a románok és a szerbek a bosszúra.

sajnálatos, hogy egy gyilkosságért 4 év 5 hónapot kell ülni és kisétálhat onnan.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Ez lehet akár jogos önvédelem is?
http://www.origo.hu/nagyvilag/20180724- ... ossag.html
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2018.07.25. 11:44 Ez lehet akár jogos önvédelem is?
http://www.origo.hu/nagyvilag/20180724- ... ossag.html
A fasszopó magyar gennymédia retkes bárcás édesanyját, hogy még kifejezetten fegyverellenes ABC riportját beidézve is kihagyják azt, ami abban elhangzik, hogy a rendőrök szerint is valószínűleg jogos védelem, és legálisan viselte a fegyverét.

"Florida man won't be charged in parking space death due to 'stand your ground' law"
"CLEARWATER, Florida --
A Florida sheriff says that he will not arrest a man who killed a man during an argument over a parking space."


szardarab origo meg gyilkosságról ír.

Egyébként elég nyilvánvaló. Egy idősebb fickó a mozgássérült parkolóba jogellenesen beállt delikvens fele szóban jelzi, hogy el kéne onnan menni, mire se szó se beszéd jön a nagydarab fasz, aki földre löki.
Tök egyértelmű ki támadott fizikailag kit.

A fegyverhasználat helyett nyilván egy gázspray is elég lehetett volna, de ha szó nélkül földre lök egy benga állat, onnét már nehéz okoskodni, főleg ha csak pisztoly és puszta kéz az opció.

Persze, síró özvegy, meg rasszizmust kiáltó másik feka az előkerül gyorsan. Gennymédia ott is, de a mienk ezerszer fosabb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Dönci62 írta: 2018.07.25. 11:44 Ez lehet akár jogos önvédelem is?
http://www.origo.hu/nagyvilag/20180724- ... ossag.html
A mindkét fél hülye tipikus esete. Önkéntes rendőrt játszani veszélyes dolog.
Masrészről meg látszik ki követett el szabálysértést, majd amikor szóltak neki, ki is kezdte a durva fizikai bantalmazást. Szóval szerintem az ottani törvények szerint megállhat az önvédelem, de pont az ilyen szituk miatt kellene paprikasprét hordani a fegyver mellé.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.07.25. 12:11 A mindkét fél hülye tipikus esete. Önkéntes rendőrt játszani veszélyes dolog.
Masrészről meg látszik ki követett el szabálysértést, majd amikor szóltak neki, ki is kezdte a durva fizikai bantalmazást. Szóval szerintem az ottani törvények szerint megállhat az önvédelem, de pont az ilyen szituk miatt kellene paprikasprét hordani a fegyver mellé.

Szerintem itt azért ne hülyézzük már le azt, aki szólni merészel a mozgássérült-parkolóba beálló gyökének, hogy ugyan menjen már arrébb. Láthatóan nem fenyegeti, nem orditozik, előtte megnézi, hogy tényleg nincs-e rajta mozgássérültjelzés. Ez nem hülyeség, ez egy normális állampolgári hozzáállás kéne, hogy legyen.

...

És amit a derék amerikai gennymédia is elhallgat, a lelőtt barom egyébként elítélt, börtönviselt bűnöző volt, nem csak rossz napja volt, azért lőkte földre a nála fizikailag is sokkal gyengébb, idősebb emberkét.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.07.25. 12:21 Szerintem itt azért ne hülyézzük már le azt, aki szólni merészel a mozgássérült-parkolóba beálló gyökének, hogy ugyan menjen már arrébb. Láthatóan nem fenyegeti, nem orditozik, előtte megnézi, hogy tényleg nincs-e rajta mozgássérültjelzés. Ez nem hülyeség, ez egy normális állampolgári hozzáállás kéne, hogy legyen.

...

És amit a derék amerikai gennymédia is elhallgat, a lelőtt barom egyébként elítélt, börtönviselt bűnöző volt, nem csak rossz napja volt, azért lőkte földre a nála fizikailag is sokkal gyengébb, idősebb emberkét.

Kép
Jó hát végülis igazad van, de ahogy írtam önkéntes rendőrt játszani önveszélyes (bár nagyon nemes) dolog. Ahhoz, hogy magáról a beszélgetésről véleményt tudjunk mondani, hallani kellene azt. Az öreg is eszkalálta vajon a helyzetet, vagy nyugodt, mérsékelt volt? Plusz a nemhalálos alternatíva (a csúnyán nézés és az éles fegyver között) is egy okos dolog, ha van nálunk.
Szerintem is megáll az önvédelem ahogy írtam, de a saját érdekünkben lehet nem árt kicsit okosabbnak lenni.
Dindunuffin.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: killertom »

Fortitu írta: 2018.07.25. 12:31 Jó hát végülis igazad van, de ahogy írtam önkéntes rendőrt játszani önveszélyes (bár nagyon nemes) dolog. Ahhoz, hogy magáról a beszélgetésről véleményt tudjunk mondani, hallani kellene azt. Az öreg is eszkalálta vajon a helyzetet, vagy nyugodt, mérsékelt volt? Plusz a nemhalálos alternatíva (a csúnyán nézés és az éles fegyver között) is egy okos dolog, ha van nálunk.
Szerintem is megáll az önvédelem ahogy írtam, de a saját érdekünkben lehet nem árt kicsit okosabbnak lenni.
Dindunuffin.
Szerintem azért az önkéntes rendőr fogalmát nem meríti ki az, hogy ha valaki szólni merészel másnak hogy paraszt módon viselkedik. Én is oda szoktam szólni pl. a pirosnál zebrán gyalogosok között cikázva áthajtó biciklis hülyéknek.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

killertom írta: 2018.07.25. 13:19 Szerintem azért az önkéntes rendőr fogalmát nem meríti ki az, hogy ha valaki szólni merészel másnak hogy paraszt módon viselkedik. Én is oda szoktam szólni pl. a pirosnál zebrán gyalogosok között cikázva áthajtó biciklis hülyéknek.
Jólvan, de ez azzal járhat, hogy lerúgják a tükrödet. Mindössze erre hívtam fel a figyelmet, hogy gondoljuk át mi mennyit ér meg nekünk. Simán lehet, hogy amikor felmentik (ha felmentik), ennek megint egy gettólázadás lesz a vége, plusz addig is járkálhat bíróságra, egyéb kellemetlenségek. A pszichés teherről nem is beszélve, bár ez egyénfüggő.
Az egyebeket kifejtettem, nem írom le megint. De hadd ne kelljen már nekem védeni a támadót, mert nem akarom. Önvédelem lépései: szitu elkerülése, szituból való békés kikerülés, fizikai önvédelem. Magyarul én személy szerint nem mennék oda a frissen szabadult Sztojkához, ha mondjuk épp tilosban bagózik. Érted na, szép, meg hősies dolog, tényleg becsülöm aki megteszi, nekem ennyit nem érne meg a dolog.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2018.07.25. 14:08 Jólvan, de ez azzal járhat, hogy lerúgják a tükrödet. Mindössze erre hívtam fel a figyelmet, hogy gondoljuk át mi mennyit ér meg nekünk. Simán lehet, hogy amikor felmentik (ha felmentik), ennek megint egy gettólázadás lesz a vége, plusz addig is járkálhat bíróságra, egyéb kellemetlenségek. A pszichés teherről nem is beszélve, bár ez egyénfüggő.
Az egyebeket kifejtettem, nem írom le megint. De hadd ne kelljen már nekem védeni a támadót, mert nem akarom. Önvédelem lépései: szitu elkerülése, szituból való békés kikerülés, fizikai önvédelem. Magyarul én személy szerint nem mennék oda a frissen szabadult Sztojkához, ha mondjuk épp tilosban bagózik. Érted na, szép, meg hősies dolog, tényleg becsülöm aki megteszi, nekem ennyit nem érne meg a dolog.
A mindkét fél hülye mondatomat meg visszavonom. Egyből azt feltételeztem, hogy nem próbálta deeszkalálni a dolgot, pedig ezt nem tudjuk. Mea culpa. A nem halálos lépcső fontosságát, meg a kerüljük a bajt állításomat viszont fenntartom.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.07.25. 14:08 Önvédelem lépései: szitu elkerülése, szituból való békés kikerülés, fizikai önvédelem. Magyarul én személy szerint nem mennék oda a frissen szabadult Sztojkához, ha mondjuk épp tilosban bagózik. Érted na, szép, meg hősies dolog, tényleg becsülöm aki megteszi, nekem ennyit nem érne meg a dolog.
De itt az volt a szitu, ha megnezted a videot, hogy SztojkÁNÉhez, aki a kocsiban ul, megy oda, miutan megnezte, hogy nincs rokijelzese. Mikozben beszelnek (semmi eroszak, még csak heves gesztikulalas sincs), egyszercsak oldalrol jon a nagydarab Sztojka, es foldrebassza.

Semmi olyan nem volt benne, hogy kereste a bajt, es azert az ottani Sztojkaekrol mar nem olyan egyertelmu, hogy ilyen melyagressziv bunozo familia. A csokanak pont az lett a baja, hogy nem volt eleg rasszista?:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Fortitu írta: 2018.07.25. 12:31 Jó hát végülis igazad van, de ahogy írtam önkéntes rendőrt játszani önveszélyes (bár nagyon nemes) dolog. Ahhoz, hogy magáról a beszélgetésről véleményt tudjunk mondani, hallani kellene azt. Az öreg is eszkalálta vajon a helyzetet, vagy nyugodt, mérsékelt volt? Plusz a nemhalálos alternatíva (a csúnyán nézés és az éles fegyver között) is egy okos dolog, ha van nálunk.
Szerintem is megáll az önvédelem ahogy írtam, de a saját érdekünkben lehet nem árt kicsit okosabbnak lenni.
Dindunuffin.

Szerintem ha valakit figyelmeztetünk, hogy valamit benéztél még nem biztos, hogy önkéntes rendőrködik. Mert még egy büntetést is spórolhatunk az embernek.
ha az öreg beszólt,hogy ---parasztkám rossz helyre álltál-- akkor ne csodálkozzon, hogy fellökik. de ha kulturáltan jelezte a problémát és odébb taszítják akkor ezt veheti támadásnak.
Az esetek többségében ha figyelmeztetnek a hibára ami lehet nem szándékos nem hinném, hogy így kellene lereagálni. A támadó meg ha olyan kimagyarázhatta volna magát-- bocsi szívsebész vagyok és sürgős esethez jöttem---
a helyzet az, hogy a szerencsétlen öreget jobban sajnálom ( Isten bocsássa meg a tettem :roll: )
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.07.25. 14:29 De itt az volt a szitu, ha megnezted a videot, hogy SztojkÁNÉhez, aki a kocsiban ul, megy oda, miutan megnezte, hogy nincs rokijelzese. Mikozben beszelnek (semmi eroszak, még csak heves gesztikulalas sincs), egyszercsak oldalrol jon a nagydarab Sztojka, es foldrebassza.

Semmi olyan nem volt benne, hogy kereste a bajt, es azert az ottani Sztojkaekrol mar nem olyan egyertelmu, hogy ilyen melyagressziv bunozo familia. A csokanak pont az lett a baja, hogy nem volt eleg rasszista?:-)
Megnéztem, bár csak meló közben, hang nélkül telón az asztal alatt. Majd otthon alaposabban is, kíváncsi vagyok a testbeszédekre is, jobban odafigyelve.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

ZOLKET írta: 2018.07.25. 14:30 Szerintem ha valakit figyelmeztetünk, hogy valamit benéztél még nem biztos, hogy önkéntes rendőrködik. Mert még egy büntetést is spórolhatunk az embernek.
+1
Fontos hogy mi hangzott el, de a szituációba kívülről beszálló, látszólag nem is érintett nagydarab benga szó nélkül odajött és erőszakot alkalmazott.
IGen, nem halálos alternatíva sokkal jobb lett volna, ha egy gumis duplát kap mellbe az is kivonja a forgalomból egy időre, de életben marad.

Csak messziről hasonló szitu: jó pár évvel ezelőtt, még gyerekként a családi Skodával mentünk haza egy vendégségből. Apám indulás előtt letekerte az ablakot átszólt az utca túloldalán lévő Ladának, hogy elnézést, de nagyon jön a füst a kocsi aljából. Amit a tulaj nem láthatott, mert a kocsi alól jött a füst, bár érezni elvileg érezhette. A reakció a másik kocsiból, artikulátlanul üvöltve: "A k..va anyád te g...i, megöllek bzmeg!" Fateromnak volt annyi esze hogy az egész családdal a kocsiban villámgyorsan elhajtott.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.07.25. 14:53 +1
Fontos hogy mi hangzott el, de a szituációba kívülről beszálló, látszólag nem is érintett nagydarab benga szó nélkül odajött és erőszakot alkalmazott.
IGen, nem halálos alternatíva sokkal jobb lett volna, ha egy gumis duplát kap mellbe az is kivonja a forgalomból egy időre, de életben marad.

Csak messziről hasonló szitu: jó pár évvel ezelőtt, még gyerekként a családi Skodával mentünk haza egy vendégségből. Apám indulás előtt letekerte az ablakot átszólt az utca túloldalán lévő Ladának, hogy elnézést, de nagyon jön a füst a kocsi aljából. Amit a tulaj nem láthatott, mert a kocsi alól jött a füst, bár érezni elvileg érezhette. A reakció a másik kocsiból, artikulátlanul üvöltve: "A k..va anyád te g...i, megöllek bzmeg!" Fateromnak volt annyi esze hogy az egész családdal a kocsiban villámgyorsan elhajtott.
Erről ez jutott eszembe:
https://youtu.be/omET4Qq76_I
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: vato »

TotoHU írta: 2018.07.25. 14:53 +1
Fontos hogy mi hangzott el, de a szituációba kívülről beszálló, látszólag nem is érintett nagydarab benga szó nélkül odajött és erőszakot alkalmazott.
IGen, nem halálos alternatíva sokkal jobb lett volna, ha egy gumis duplát kap mellbe az is kivonja a forgalomból egy időre, de életben marad.
A kívülről beszálló nagy benga volt az, aki leparkolt rossz helyre kocsijával, az öreg meg a benga nőjének tette szóvá, hogy miért parkolt a roki helyre, és ekkor küldte földre az öreget. Sőt a csávó még a zsebéhez is nyúl miután az öreget ellökte....

pepper spray kellett volna, egyéb nemhalálos fegyver alakú dolgok az USA-ban elég suicide dolgok szerintem...
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.07.25. 14:53 +1
Fontos hogy mi hangzott el, de a szituációba kívülről beszálló, látszólag nem is érintett nagydarab benga szó nélkül odajött és erőszakot alkalmazott.
IGen, nem halálos alternatíva sokkal jobb lett volna, ha egy gumis duplát kap mellbe az is kivonja a forgalomból egy időre, de életben marad.

Csak messziről hasonló szitu: jó pár évvel ezelőtt, még gyerekként a családi Skodával mentünk haza egy vendégségből. Apám indulás előtt letekerte az ablakot átszólt az utca túloldalán lévő Ladának, hogy elnézést, de nagyon jön a füst a kocsi aljából. Amit a tulaj nem láthatott, mert a kocsi alól jött a füst, bár érezni elvileg érezhette. A reakció a másik kocsiból, artikulátlanul üvöltve: "A k..va anyád te g...i, megöllek bzmeg!" Fateromnak volt annyi esze hogy az egész családdal a kocsiban villámgyorsan elhajtott.
Gumis: Éles mellé amúgy szerintem a paprikaspré jobb választás. Nehezebb stressz alatt összekeverni az élessel, kisebb helyet is foglal. Alkalmazható gyengébb kézből, amíg az éles esetleg már a másikban van. Nálunk ez több okból is csak elvi vita lehet mondjuk.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

vato írta: 2018.07.25. 15:03 A kívülről beszálló nagy benga volt az, aki leparkolt rossz helyre kocsijával, az öreg meg a benga nőjének tette szóvá, hogy miért parkolt a roki helyre, és ekkor küldte földre az öreget. Sőt a csávó még a zsebéhez is nyúl miután az öreget ellökte....

pepper spray kellett volna, egyéb nemhalálos fegyver alakú dolgok az USA-ban elég suicide dolgok szerintem...
Jaaa, no így már értem a szitut.
Hát, a csávókám azt kapta amit érdemelt. Nem azért mert feka és nem azért mert rossz helyre parkolt, hanem aránytalan és törvénytelen erőszakot alkalmazott egy vitás helyzetben.

Az itthoni lakáj-fosmédia gyilkosságozása meg no comment...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.07.25. 15:08 Jaaa, no így már értem a szitut.
Hát, a csávókám azt kapta amit érdemelt. Nem azért mert feka és nem azért mert rossz helyre parkolt, hanem aránytalan és törvénytelen erőszakot alkalmazott egy vitás helyzetben.
Egen, pont az ilyen vadbarmok miatt kell a normál allampolgarnak fegyvert hordania. Akik mindent, a legkisebb inzultusnak velt dolgot, meg egy csunyabb nezest is ilyen indokolhatatlanul nagy agresszioval reagalnak le. Az igazi szabadon koszalo vadbarmok, idozitett bombak.

Ha most nem lovik le, akkor legkozelebb valami teljesen masert vert volna ossze/agyon valakit full indokolatlanul.

Es a videoban levo esetben a lofegyvermentes a magyar onvedekezo lett volna jobb helyzetben, mert gazpisztoly/spray pont tokeletes lett volna, mig a puszta kez eselytelen.
Mas kerdes, hogy nalunk a rendszam alapjan mindenkeppen a vedekezo szivta volna meg, hiaba a videofelvetel.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2018.07.25. 15:08 Jaaa, no így már értem a szitut.
Hát, a csávókám azt kapta amit érdemelt. Nem azért mert feka és nem azért mert rossz helyre parkolt, hanem aránytalan és törvénytelen erőszakot alkalmazott egy vitás helyzetben.

Az itthoni lakáj-fosmédia gyilkosságozása meg no comment...
+1! Sztem a f@szjancsi vagy fejbe rugta volna, vagy megkeselte volna a szegeny oregfiut, ha az nem kapja elotte mellbe!! "Isten megteremtette az embert , Colt ezredes meg egyenlove tette az embereket"..itt ez a lenyeg , marmint , hogy hiaba nagydarab , fiatal , feka allat vki, a golyo ugyanugy fogja...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.07.25. 15:08 Jaaa, no így már értem a szitut.
Hát, a csávókám azt kapta amit érdemelt. Nem azért mert feka és nem azért mert rossz helyre parkolt, hanem aránytalan és törvénytelen erőszakot alkalmazott egy vitás helyzetben.

Az itthoni lakáj-fosmédia gyilkosságozása meg no comment...
Na megnéztem itthon gépen is a felvételt alaposabban. Amikor a nővel vitatkozott nem tűnt különösebben agresszívnak, de legalábbis olyasmi nem látszik, ami okot adott volna a támadójának erre a durva reakcióra. Aztán így hang nélkül, hogy niggerezett, anyázott-e ki tudja, de az se adna okot ilyen reakcióra szerintem. Sajnos össze-vissza van vágva a felvétel, de én azt látom, hogy amint előkerült a fegyver a támadó meghátrált. Utólag elemezve a szitut szerintem NEM KELLETT VOLNA LŐNI. De neki erre ott egy pillanat állt mindössze rendelkezésére eldönteni, egyetértek vele, ha önvédelemnek minősítik, de ez szerintem bizony nem fekete-fehér szitu (pun not intended). A támadót különösebben nem sajnálom, kiváltképp az előéletét ismerve. Részemről itt lezártam a témát, én elkönyveltem magamban, hogy valahol az origo cikk, meg a fegyveres önvédekező mindig angyal vélemény között van az igazság, inkább az utóbbi felé közelítve.
Béke.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2018.07.25. 20:23 Na megnéztem itthon gépen is a felvételt alaposabban. Amikor a nővel vitatkozott nem tűnt különösebben agresszívnak, de legalábbis olyasmi nem látszik, ami okot adott volna a támadójának erre a durva reakcióra. Aztán így hang nélkül, hogy niggerezett, anyázott-e ki tudja, de az se adna okot ilyen reakcióra szerintem. Sajnos össze-vissza van vágva a felvétel, de én azt látom, hogy amint előkerült a fegyver a támadó meghátrált. Utólag elemezve a szitut szerintem NEM KELLETT VOLNA LŐNI. De neki erre ott egy pillanat állt mindössze rendelkezésére eldönteni, egyetértek vele, ha önvédelemnek minősítik, de ez szerintem bizony nem fekete-fehér szitu (pun not intended). A támadót különösebben nem sajnálom, kiváltképp az előéletét ismerve. Részemről itt lezártam a témát, én elkönyveltem magamban, hogy valahol az origo cikk, meg a fegyveres önvédekező mindig angyal vélemény között van az igazság, inkább az utóbbi felé közelítve.
Béke.

Megnéztem én is.

A fegyveres ember valóban nem volt agresszív az elején. Aztán megjelent a másik ember. Azonnal ellökte, de nem folytatta a támadó magatartást. A fegyveres ember viszont számomra tisztázatlan okból elővette a fegyverét, és megint csak tisztázatlan okból lőtt is kétszer.

Értem, hogy jogtalan támadás érte, és ezért az önvédelem akár meg is állhat. Ellenben az ellökés, és a fegyverhasználat közt több másodperc telt el, és a fegyverhasználat is elég megfontoltnak tűnt.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem érdemelne meg egy kiadós verést a lökdösődő fél, de azért lőfegyverrel levarrni egy lökésért kicsit erősnek érzem. Persze ha a lökés után folytatódott volna a támadás folyamata, akkor egy szót nem szólnék. Viszont ennek én nem láttam jelét a videón. Még ha ment is esetleg az ordibálás, verbálisan nehéz jogtalan támadást indítani valaki ellen.

Szóval nekem ez a történet kicsit sántikál még. A lőfegyveres önvédelmet pedig a videón látottak alapján nem feltétlen érzem indokoltnak.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

The Gent írta: 2018.07.25. 19:23 +1! Sztem a f@szjancsi vagy fejbe rugta volna, vagy megkeselte volna a szegeny oregfiut, ha az nem kapja elotte mellbe!! "Isten megteremtette az embert , Colt ezredes meg egyenlove tette az embereket"..itt ez a lenyeg , marmint , hogy hiaba nagydarab , fiatal , feka allat vki, a golyo ugyanugy fogja...
Igen. Rendesen, többször megnézve egyértelmű, hogy nemcsak fellökte az öreget hanem azonnal megindult a földön fekvő felé és csak akkor kezdett tolatni, amikor előkerült a pisztoly.
Nem volt ott "előzetes szóváltás", tizedmásodpercek voltak. Hang nélkül is értékelhető a szituáció.
A többi az ilyenkor szokásos xxx vinnyogás. (remélem eléggé polkorrekt voltam :roll: )
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Mielott nagyon bele elitek magatokat az amerikai fegyveres forumokon egyszeruen 2. degree murder mondjak az esetet a fegyveresek es szidjak mint a bokrot az oreget.
A ficko a feleseget vedte, mert az oreg balhezott vele es azonnal megallt amikor rafogta a fegyvert.
Nagyjabol a kamionos gyilkossaghoz hasonlo a megiteles.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2018.07.25. 23:43 Mielott nagyon bele elitek magatokat az amerikai fegyveres forumokon egyszeruen 2. degree murder mondjak az esetet a fegyveresek es szidjak mint a bokrot az oreget.
A ficko a feleseget vedte, mert az oreg balhezott vele es azonnal megallt amikor rafogta a fegyvert.
Nagyjabol a kamionos gyilkossaghoz hasonlo a megiteles.
Én elismerem hogy tudatlan vagyok, de... Mi az a 2. degree murder? És melyik amerikai fegyveres fórumokon mondják ezt, kicsodák és mi alapján?

Ne érts félre nem kételkedem abban amit írsz, de szeretném megnézni az eredeti forrást. Egy ilyen hang nélküli alacsony felbontású össze-vissza vágott videó alapján elvileg kiderülhet a teljes az igazság, de akár annak a totális ellenkezője is! Lehet, hogy a csávónak éppen azt mondta az amcsi Sztojka, miután fellökte, hogy "megbicskázlakmeghalszgettziiii", de lehet hogy épp az öreg vágta a fejéhez hogy pont a lángoló kereszt mellől jön ahol családostul meglincselik az ilyen roki parkolóban álló fekákat. Ki tudja??? Ki állít és mit??

Amire ki akarok lyukadni az az, hogy ebben az ügyben az amerikai fegyveres fórumok sem lehetnek sokkal tájékozottabbak, mert objektív bizonyítékokra nem, csak a felvételre, és az eset szemtanúira, elfogult tanúk vallomásaira alapozhatnak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2018.07.25. 23:43 Mielott nagyon bele elitek magatokat az amerikai fegyveres forumokon egyszeruen 2. degree murder mondjak az esetet a fegyveresek es szidjak mint a bokrot az oreget.
A ficko a feleseget vedte, mert az oreg balhezott vele es azonnal megallt amikor rafogta a fegyvert.
Nagyjabol a kamionos gyilkossaghoz hasonlo a megiteles.
Nem ugyanazokat olvassuk:-)

Nem, szerintem sem volt _feltetlenul szukseges_ leloni a tamadot, de egyertelmu ki kezdte, ki lepett fel elkepesztoen agresszivan, tamdolag. Utana, nehany masodperc alatt, foldre kerulve megitelni, hogy mi legyen: nem egyszeru (beszukult tudatallapot, nincs mas eszkoz stb).

Tarsadalmi szempontbol meg egy vadallattal kevesebb szaladgal az utcan, a vilag jobb hely lett. IMHO.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2018.07.25. 23:43 Mielott nagyon bele elitek magatokat az amerikai fegyveres forumokon egyszeruen 2. degree murder mondjak az esetet a fegyveresek es szidjak mint a bokrot az oreget.
A ficko a feleseget vedte, mert az oreg balhezott vele es azonnal megallt amikor rafogta a fegyvert.
Nagyjabol a kamionos gyilkossaghoz hasonlo a megiteles.
Nem ugyanazt a videot neztuk akkor , ha Te igy lattad.. Agressziv bunozo, a nala sokkal gyengebb, idosebb ember ellen tulzott eroszakot alkalmazott, ok nelkul, amit folytatott volna, ha a sertett nem varrja le... Borszintol fuggetlenul!!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

aksurv írta: 2018.07.25. 23:43 Mielott nagyon bele elitek magatokat az amerikai fegyveres forumokon egyszeruen 2. degree murder mondjak az esetet a fegyveresek es szidjak mint a bokrot az oreget.
A ficko a feleseget vedte, mert az oreg balhezott vele es azonnal megallt amikor rafogta a fegyvert.
Nagyjabol a kamionos gyilkossaghoz hasonlo a megiteles.
A rendőr maga is azt nyilatkozta a riportban, hogy ha nem löki föl az öreget ez a vadállat, akkor nem is lennénk itt miről beszélni. És teljesen igaza van. Oktalanul nekiesett fizikalisan, szamolnia kellett volna hogy ezert otthagyja a fogat. Raadasul ha tenyleg elitelt bortonviselt bunozo
, akkor meg csak hasznára valik a tarsadalomnak ez az igy van.
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gaijin »

BreakerHUN írta: 2018.07.26. 11:58 A rendőr maga is azt nyilatkozta a riportban, hogy ha nem löki föl az öreget ez a vadállat, akkor nem is lennénk itt miről beszélni. És teljesen igaza van. Oktalanul nekiesett fizikalisan, szamolnia kellett volna hogy ezert otthagyja a fogat. Raadasul ha tenyleg elitelt bortonviselt bunozo
, akkor meg csak hasznára valik a tarsadalomnak ez az igy van.
off az OFFban:
öregez mindenki, de a reportban is elhangzik és az eredeti ABC cikkben is megemlítik, hogy 47 éves (...47-year-old Michael Drejka...) a sértett, védekező fél.
f@szom. :) ha nem tévedek, itt is páran ezen kor környékén vagyunk.
on OFF
gaijin (gaidzsin) - JKL
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gaijin írta: 2018.07.26. 13:18 off az OFFban:
öregez mindenki, de a reportban is elhangzik és az eredeti ABC cikkben is megemlítik, hogy 47 éves (...47-year-old Michael Drejka...) a sértett, védekező fél.
f@szom. :) ha nem tévedek, itt is páran ezen kor környékén vagyunk.
on OFF
Szokj hozza most man mar ez jon, elobb utobb lesz a GBben zacskozott hamu is az uj testtudat kualakitasahoz.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2018.07.26. 02:02 Én elismerem hogy tudatlan vagyok, de... Mi az a 2. degree murder? És melyik amerikai fegyveres fórumokon mondják ezt, kicsodák és mi alapján?

Ne érts félre nem kételkedem abban amit írsz, de szeretném megnézni az eredeti forrást. Egy ilyen hang nélküli alacsony felbontású össze-vissza vágott videó alapján elvileg kiderülhet a teljes az igazság, de akár annak a totális ellenkezője is! Lehet, hogy a csávónak éppen azt mondta az amcsi Sztojka, miután fellökte, hogy "megbicskázlakmeghalszgettziiii", de lehet hogy épp az öreg vágta a fejéhez hogy pont a lángoló kereszt mellől jön ahol családostul meglincselik az ilyen roki parkolóban álló fekákat. Ki tudja??? Ki állít és mit??

Amire ki akarok lyukadni az az, hogy ebben az ügyben az amerikai fegyveres fórumok sem lehetnek sokkal tájékozottabbak, mert objektív bizonyítékokra nem, csak a felvételre, és az eset szemtanúira, elfogult tanúk vallomásaira alapozhatnak.
Nem tudom megkeresni, mert. valamelyik fegyveres oldal FB fala volt es szokaso jol tette helyett erosen megoszlottak velemenyek ill.szidtak, hogy ez art a fegyveresek ugyenek.
A second degree gyilkossag fogalma
https://criminal.findlaw.com/criminal-c ... rview.html

A sajat velemenyem
Megtamadrak es a.foldon volt kiszolgaltott helyzetben, beszukult tudattal. Tehat jogos.
Masik oldalrol 24 irt rola cikkben nem ez az elso eyete tobb ilyen ugye volt es fenyegetozott mar fegyverrel.
Ha csak fele igaz akkor is ez mar modosit a dolgon.
Zarasul szerintem pontosan az ilyen szitukra talaltak ki nem fegyveralaku folyadek kilovoket.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2018.07.26. 17:29 Nem tudom megkeresni, mert. valamelyik fegyveres oldal FB fala volt es szokaso jol tette helyett erosen megoszlottak velemenyek ill.szidtak, hogy ez art a fegyveresek ugyenek.
A second degree gyilkossag fogalma
https://criminal.findlaw.com/criminal-c ... rview.html

A sajat velemenyem
Megtamadrak es a.foldon volt kiszolgaltott helyzetben, beszukult tudattal. Tehat jogos.
Masik oldalrol 24 irt rola cikkben nem ez az elso eyete tobb ilyen ugye volt es fenyegetozott mar fegyverrel.
Ha csak fele igaz akkor is ez mar modosit a dolgon.
Zarasul szerintem pontosan az ilyen szitukra talaltak ki nem fegyveralaku folyadek kilovoket.

Nem, ezt 1 db szinten olyan szinu mondta, hogy allitolag ot megfenyegette mar, hogy lelovi, de fegyver elo nem kerult. Es ez csak ugye most jut "eszebe" es hasonlok, ezek a teljesen komolytalan dolgok ilyenkor mindig ez van. Ha feher lett volna, akit lelott, akkor zero ugy lenne, sajto le sem szarta volna.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

gvass1 írta: 2018.07.26. 17:53 Nem, ezt 1 db szinten olyan szinu mondta, hogy allitolag ot megfenyegette mar, hogy lelovi, de fegyver elo nem kerult. Es ez csak ugye most jut "eszebe" es hasonlok, ezek a teljesen komolytalan dolgok ilyenkor mindig ez van. Ha feher lett volna, akit lelott, akkor zero ugy lenne, sajto le sem szarta volna.
"Ha feher lett volna, akit lelott, akkor zero ugy lenne, sajto le sem szarta volna"

Nem lenne hirerteke. Elszigetelt eset, pszichesen zavart allapot, nehez gyermekkor stb
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

aksurv írta: 2018.07.26. 17:29 A sajat velemenyem
Megtamadrak es a.foldon volt kiszolgaltott helyzetben, beszukult tudattal. Tehat jogos.
Masik oldalrol 24 irt rola cikkben nem ez az elso eyete tobb ilyen ugye volt es fenyegetozott mar fegyverrel.
Ha csak fele igaz akkor is ez mar modosit a dolgon.
Zarasul szerintem pontosan az ilyen szitukra talaltak ki nem fegyveralaku folyadek kilovoket.
Emlékszel még a Zimmerman -Trayvon Martin ügyre? Amikor Obama kinyilatkozott. És ezerrel ment a rácista-f@szista-nácikos örjöngés. A fajtatársak tüntettek ezerrel és búsultak, ez úgy szokásos arrafelé hogy kirabolnak, felgyújtanak néhány boltot.
Aztán kiderült hogy Zimmerman latino, nem rasszista, a "szegény kisfiú" meg bűnöző és majdnem szétverte a fejét mire le tudta lőni. És lassan beállt a kussolás a hazudozó, sőt nyilvánvalóan csaló médiában...

Kedvencem a "magyar" kiscsalád, akik Kanadában hamar nem érezték jól magukat, így a jobb tanulási lehetőségek miatt (!) levonultak Floridába. Ott a tanulni vágyó nagypurdé lement a kikötőbe tanulni. Egy öngyújtópisztollyal. Persze pillanatok alatt tésztaszűrőt csináltak belőle. Nem volt nagy hír a színhasonlóság miatt.

Szóval ne hidd el hogy a Mackósajt sok szeretettel, a legfinomabb nagylyukú sajtokból készül. :lol:
És azt se, hogy a neten adott témában nem a fizetett provokátorok tömkelege terjeszti a megbízók hitét... :roll:
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Szokásos heti Budapesti villamosos késelés fényes nappal - szokásos teljesen értelmetlen sündőrségi sajtóanyaggal:

"A rendőrség önbíráskodás miatt keresi Iván Krisztiánt és Mártha Krisztiánt. A két férfi dél után nem sokkal az Örs vezér téren felszállt a 62a villamosra, ahol Iván Krisztián összeszólalkozott egy férfival, akit combon szúrt, majd elmenekültek a helyszínről társával, Mártha Krisztiánnal. "

Ha összeszólalkoztak, akkor mitől önbíráskodás, miért nem sts vagy emberölés kísérlete?

https://index.hu/belfold/2018/07/26/kes ... fit_keres/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

[quote=gvass1 post_id=3191 time=1532666052 user_id=68]
" Szokásos heti Budapesti villamosos késelés fényes nappal - szokásos teljesen értelmetlen sündőrségi sajtóanyaggal:"


Jövő héten megyek Budapestre, de ilyen és hasonló hírek után két fegyvert viszek magammal, "ételízesítőt" meg csak kapok valamelyik boltban.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2018.07.27. 06:34
Ha összeszólalkoztak, akkor mitől önbíráskodás, miért nem sts vagy emberölés kísérlete?
Rendőr logika. :lol: Vagy f.sz tudja, lehet lógott nekik az ürge némi lóvéval és azt óhajtották volna behajtani??
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2018.07.27. 06:34 Szokásos heti Budapesti villamosos késelés fényes nappal - szokásos teljesen értelmetlen sündőrségi sajtóanyaggal:

"A rendőrség önbíráskodás miatt keresi Iván Krisztiánt és Mártha Krisztiánt. A két férfi dél után nem sokkal az Örs vezér téren felszállt a 62a villamosra, ahol Iván Krisztián összeszólalkozott egy férfival, akit combon szúrt, majd elmenekültek a helyszínről társával, Mártha Krisztiánnal. "

Ha összeszólalkoztak, akkor mitől önbíráskodás, miért nem sts vagy emberölés kísérlete?

https://index.hu/belfold/2018/07/26/kes ... fit_keres/
Azert mert sotetkek volt a szurkalo, +jol "kepzett", gondolom a sitten kitanitottak, hogy a haleffal hova szabad szurni, hogy ne kapjon 5-7 evet emberolesert.... 😟
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

The Gent írta: 2018.07.27. 16:21 Azert mert sotetkek volt a szurkalo, +jol "kepzett", gondolom a sitten kitanitottak, hogy a haleffal hova szabad szurni, hogy ne kapjon 5-7 evet emberolesert.... 😟
Öööö....
"Btk. 368. § Önbíráskodás
368. § (1) Aki abból a célból, hogy jogos vagy jogosnak vélt vagyoni igénynek érvényt szerezzen, mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha az önbíráskodást
a) fegyveresen,
b) felfegyverkezve,
c) csoportosan,
d) védekezésre képtelen személy sérelmére
követik el."
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

regitiszt írta: 2018.07.27. 08:14
"
Jövő héten megyek Budapestre, de ilyen és hasonló hírek után két fegyvert viszek magammal, "ételízesítőt" meg csak kapok valamelyik boltban."

Jol teszed.
Durvul a helyzet szemlatomast. 1-es villamos vonalat keruld, Hős utcat es a 8 kert is. Bar az Azsia center is a "vilagegyetem sopredekenek" a gyujtohelye kezd lenni. :)

2mp-nel tovabb ne nezz senki szemebe mert "kest nyomok.a nyakadba" lesz a valasz. Gyakorold a verbalis judot, egyik stukid pedig jol tomd meg gumival, hogy a szel se tudja elfujni amit kilo.

BAZ megye kutyafaxa kezd lenni ami itt az utakon/plazakban megy, a szorakozohelyeket nem is emlitem inkabb.
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Isszy írta: 2018.07.27. 16:41 BAZ megye kutyafaxa kezd lenni ami itt az utakon/plazakban megy, a szorakozohelyeket nem is emlitem inkabb.
:lol: :lol: Szép sor volt. :D
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

"Bar az Azsia center is a "vilagegyetem sopredekenek" a gyujtohelye kezd lenni. "

Remek, oda is kiakartam menni "A boltba", jó lesz figyelnem. Kösz a veszélyes helyek listáját, egy hétig leszek, nem árt némi infó.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Gaston Glock írta: 2018.07.27. 16:45 :lol: :lol: Szép sor volt. :D
Mi a bajod A van ezzel? Egesz ertheto. :D
Kicsit pongyola de legalabb nagyon az. :D
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

regitiszt írta: 2018.07.27. 17:24 "Bar az Azsia center is a "vilagegyetem sopredekenek" a gyujtohelye kezd lenni. "

Remek, oda is kiakartam menni "A boltba", jó lesz figyelnem. Kösz a veszélyes helyek listáját, egy hétig leszek, nem árt némi infó.
Mos Eisley. Asszem droidokat nem engednek be. :)
Csak ugato szarogepeket. :))
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Válasz küldése