OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Részlet egy cikkből.

" "A KÖZBIZTONSÁG OTTHON KEZDŐDIK"

- jegyezte meg Bolsonaro, amikor aláírta a rendeletet. Az elnök választási programjának kiemelt része volt, az országot sújtó burjánzó bűnözés elleni fellépés.

Az év elején, hivatalba lépése után két héttel Jair Bolsonaro már lazított a fegyverhez jutás feltételein. Eltörölte azt a követelményt, hogy aki fegyverhez akar jutni, annak a szövetségi rendőrségen igazolnia kellett, miért van szüksége lőfegyverre. A pszichológiai vizsgálat és fegyverhasználati képzés azonban továbbra is kötelező, ha valaki fegyvert akar vásárolni."


Valahogy ilyenféleképpen kellene gondolkodni itthon is.
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gaijin »

regitiszt írta: 2019.05.08. 06:56 Részlet egy cikkből.

" "A KÖZBIZTONSÁG OTTHON KEZDŐDIK"

- jegyezte meg Bolsonaro, amikor aláírta a rendeletet. Az elnök választási programjának kiemelt része volt, az országot sújtó burjánzó bűnözés elleni fellépés....
Valahogy ilyenféleképpen kellene gondolkodni itthon is.
https://444.hu/2019/05/08/megint-konnye ... raziliaban
"Eddig fegyvertartók évente legfeljebb 50 lőszert vásárolhattak. Ezt most Bolsonaro 5000-re emelte. " 50?! :shock:
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gaijin írta: 2019.05.08. 07:48 https://444.hu/2019/05/08/megint-konnye ... raziliaban
"Eddig fegyvertartók évente legfeljebb 50 lőszert vásárolhattak. Ezt most Bolsonaro 5000-re emelte. " 50?! :shock:

nem linkeltek az eredeti nyelvu hirt, igy pont barmi lehet. 5 doboz, 500 db vagy akarmi.

Portugalul nem tudok, de valoszinuleg az lenne az erdekes.

Jol tudjuk, hogy a magyar gennymedia meg a magyar tart es visel szavak kulonsbeeget sem erti.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.05.08. 06:13 NAGYON TANULSÁGOS VIDEÓ!

Itt több akár 10 másodpercek is lettek volna reagálni, védekezni, ha LETT VOLNA NÁLUK ESZKÖZ! És csak néztek, hagyták magukat ütni.

(Látszik, ahogy a pultos nő nyomogatja a vészhívót, de ilyenkor azt már cseszheti. )

Felkaphatták volna mondjuk azt a masszívnak tűnő bárszéket is, ha már nincs a pult alatt egy gázspray legalabb...

AKI NEM TESZ A SAJÁT VÉDELMÉRT, AZT MÁS NEM FOGJA MEGVÉDENI! Ilyenkor hívhatod a rendőrséget, biztosan odaérnek, mielőtt padlót fogsz, mi? Meg biztosan racionálisan tudsz beszélni a beherbálozott barommal, ugye?


"Pár héten belül két helyszínen is összevert embereket egy férfi Törökszentmiklóson. Egy olvasónk videót is küldött lapunknak arról, amint a férfi pár nappal ezelőtt bemegy egy helyi trafikba, majd minden előzmény nélkül leüti az ott tartózkodó két vásárlót.

Olvasónk elmondása szerint nem ez volt az első olyan eset, hogy férfi a városban erőszakoskodott, egy hónapja ugyanis a Kossuth utcában található egyik sörözőben vert össze egy tinit. "

És ezek szerint az első után még mindig szabadlábon lehetett hetekig...majd a sündörség megvéd ja. Meg az A4-es papírlap is.
Jaja. RENGETEG olyan video van amin csak állnak az áldozatok meg a környezete csak bambulnak. Eltunyult, puhapötsű népek. Jellemzően fejlett országokban a nyáj. Erre nevel a civilizáció. Albániában, Szerbiában, Grúziában LEHET H MÁR SZÉTCSAPTÁK VOLNa a kötsögöt.
Az iskolákban tilos mindenféle agresszió-mégis van-már ott elkezdik az önvédelem TILTÁSÁT. Ha lenne gyerekem arra tanítanám h álljon ki magáért ne legyen áldozat-el is küldenének vele cihológushoz. :-(
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.05.08. 09:08 Jaja. RENGETEG olyan video van amin csak állnak az áldozatok meg a környezete csak bambulnak. Eltunyult, puhapötsű népek. Jellemzően fejlett országokban a nyáj. Erre nevel a civilizáció. Albániában, Szerbiában, Grúziában LEHET H MÁR SZÉTCSAPTÁK VOLNa a kötsögöt.
Az iskolákban tilos mindenféle agresszió-mégis van-már ott elkezdik az önvédelem TILTÁSÁT. Ha lenne gyerekem arra tanítanám h álljon ki magáért ne legyen áldozat-el is küldenének vele cihológushoz. :-(
Gyereknél macerás kérdés a verekedés, és az önvédelem.

Részemről ha intőt hoz haza verekedésért, akkor megbűntetem. De nem azért mert verekedett, ha.em azért, mert olyan hülyén csinálta, hogy lebukott. Megmondtam neki, hogy akkor verje szájon a kötschögöt, amikor nem látják.

Ha meg megy sírni tanítónéninek a kiskötschög, akkor masszívan tagadjon mindent.

Illetve kineveltem belőle azt, hogy földön fekvő férget nem ütünk, ugyanis a legtöbb szemétláda ha elszántságot lát, akkor átmegy focistába, és szimulál. Már akkor fekszik, ha melléütöttek. Ha valakit muszáj elkalapálni, mert nem értett a szóból, akkor azt rendesen kell. Fájnia kell neki nagyon, hogy emlékezzen a verésre, és kiszolgáltatottságára amikor esetleg megint kötekedni akar.

Egyébként így is túl szelíd még... nettó bunyóért még semmi komolyat nem hozott haza.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

sodoma írta: 2019.05.08. 09:08 Jaja. RENGETEG olyan video van amin csak állnak az áldozatok meg a környezete csak bambulnak. Eltunyult, puhapötsű népek. Jellemzően fejlett országokban a nyáj. Erre nevel a civilizáció.
Igen, sajnos! De ha visszaolvasol itt a fórumon a "nagy öregek" is azt hangoztatják, hogy ha nem téged ütnek, ne avatkozz be, mert megsz.pod... Ebben is van igazság, sajnos...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

belatibi írta: 2019.05.08. 10:08 Igen, sajnos! De ha visszaolvasol itt a fórumon a "nagy öregek" is azt hangoztatják, hogy ha nem téged ütnek, ne avatkozz be, mert megsz.pod... Ebben is van igazság, sajnos...
nyilvan.
viszont itt mar szamitani lehet ra, hogy lesz folytatas, "en is lehetek a kovetkezo celpont", igy sztem a a forumozok tobbsege mar ranyulna a fegyverre/sprayre, es amint fele indul a delikvens, telibetolna a fejet ezerrel.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

belatibi írta: 2019.05.08. 10:08 Igen, sajnos! De ha visszaolvasol itt a fórumon a "nagy öregek" is azt hangoztatják, hogy ha nem téged ütnek, ne avatkozz be, mert megsz.pod... Ebben is van igazság, sajnos...
Inkább azt mondanám, nem elvárható, de becsülendő ha valaki bevállalja az utána következő bírósági huzavonával együtt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

belatibi írta: 2019.05.08. 10:08 Igen, sajnos! De ha visszaolvasol itt a fórumon a "nagy öregek" is azt hangoztatják, hogy ha nem téged ütnek, ne avatkozz be, mert megsz.pod... Ebben is van igazság, sajnos...
én ezzel sosem értettem egyet! oda kell b..ni mert kell!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2019.05.08. 10:14 én ezzel sosem értettem egyet! oda kell b..ni mert kell!
ugyvedi munkadij atlagosan 25 ezer Ft/ora (illetve jellemzoen hatosag elloti megjelensenkent +50 ezer) az megvan?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.05.08. 10:26 ugyvedi munkadij atlagosan 25 ezer Ft/ora (illetve jellemzoen hatosag elloti megjelensenkent +50 ezer) az megvan?
kösz fèlre van téve!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.05.08. 10:11 nyilvan.
viszont itt mar szamitani lehet ra, hogy lesz folytatas, "en is lehetek a kovetkezo celpont", igy sztem a a forumozok tobbsege mar ranyulna a fegyverre/sprayre, es amint fele indul a delikvens, telibetolna a fejet ezerrel.
Nem kellene sokat tenni ilyenkor, hogy saját személyünk ellen irányuljon a támadás. Elég lenne csak a szemébe nézni a baromnak. Az ilyen állatfélék azt támadásként értékelik. Ellenben a jog nem. A tekintet után máris indítja majd támadást, és akkor joggal lehet szanaszét lőni a fejét gázzal. A bíróságon pedig teljesen jogosan felvétellel alátámasztva lehet bizonyítani boci szemekkel, hogy "én csak rá néztem, amiért érthetetlen módon rám támadt". Ezek után teljesen jogos lesz ha ijedtségből, felindultságból 14* arconlövöm gázzal, majd ráfújom az egész flakon cr-t, és ahogy esik el, véletlenül pont a térdemre esik az arca (úgy 13-szor...) aztán meg ahogy menekülök, véletlen becsukom a fejét az ajtóba (ijedségemben véletlenül 20-25-ször.) Aztán elszaladok jól, mert ijedt vagyok, és sokkos... Még rendőrt is elfelejtek hívni ijedtségemben....
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.05.08. 10:48 Nem kellene sokat tenni ilyenkor, hogy saját személyünk ellen irányuljon a támadás. Elég lenne csak a szemébe nézni a baromnak. Az ilyen állatfélék azt támadásként értékelik. Ellenben a jog nem. A tekintet után máris indítja majd támadást, és akkor joggal lehet szanaszét lőni a fejét gázzal. A bíróságon pedig teljesen jogosan felvétellel alátámasztva lehet bizonyítani boci szemekkel, hogy "én csak rá néztem, amiért érthetetlen módon rám támadt". Ezek után teljesen jogos lesz ha ijedtségből, felindultságból 14* arconlövöm gázzal, majd ráfújom az egész flakon cr-t, és ahogy esik el, véletlenül pont a térdemre esik az arca (úgy 13-szor...) aztán meg ahogy menekülök, véletlen becsukom a fejét az ajtóba (ijedségemben véletlenül 20-25-ször.) Aztán elszaladok jól, mert ijedt vagyok, és sokkos... Még rendőrt is elfelejtek hívni ijedtségemben....
+1 a véletlenek néha csodákra képesek. :roll:
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.05.08. 10:11 nyilvan.
viszont itt mar szamitani lehet ra, hogy lesz folytatas, "en is lehetek a kovetkezo celpont", igy sztem a a forumozok tobbsege mar ranyulna a fegyverre/sprayre, es amint fele indul a delikvens, telibetolna a fejet ezerrel.
Jól mondod, tényleg már ösztönös, hogy ha a fejemben világít a piros lámpa, mert mondjuk hangoskodas fennforgasa van, rossz arcú ork oberkodik, stb. már nyúlok a stukkerert... Beleivodik a sejtekbe, a sok gyakorlás folytán.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.05.08. 11:18 Jól mondod, tényleg már ösztönös, hogy ha a fejemben világít a piros lámpa, mert mondjuk hangoskodas fennforgasa van, rossz arcú ork oberkodik, stb. már nyúlok a stukkerert... Beleivodik a sejtekbe, a sok gyakorlás folytán.
Problémás lehet, ha túl hamar kapkodsz a fegyverért. Neked, mint szaros, civil, sniclitökű, réz seggű, alattvalónak már az is fegyverhasználat, ha csak rámarkolsz a tokban. Ha ez előbb indul el mint a jogtalan támadás, akkor kifiléznek a tárgyaló teremben a taláros nyúlbélák. Úgyhogy kéz maradjon fegyverközelben, de a rejtés ne kerüljön le a fegyverről. Ezt én farzsebbe akasztott hüvelykujjal szoktam megoldani. Onnan azonnal lehet rántani, mégsem varrható a dologra, hogy fegyverért nyúltam. Csak a farzsebembe akasztottam az ujjam, ahogy máskor is szoktam. (Bociszem)...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.05.08. 11:37 Problémás lehet, ha túl hamar kapkodsz a fegyverért. Neked, mint szaros, civil, sniclitökű, réz seggű, alattvalónak már az is fegyverhasználat, ha csak rámarkolsz a tokban. Ha ez előbb indul el mint a jogtalan támadás, akkor kifiléznek a tárgyaló teremben a taláros nyúlbélák. Úgyhogy kéz maradjon fegyverközelben, de a rejtés ne kerüljön le a fegyverről. Ezt én farzsebbe akasztott hüvelykujjal szoktam megoldani. Onnan azonnal lehet rántani, mégsem varrható a dologra, hogy fegyverért nyúltam. Csak a farzsebembe akasztottam az ujjam, ahogy máskor is szoktam. (Bociszem)...
Adom!! 😊
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Mr. Senki írta: 2019.05.03. 19:54 Maradjunk annyiban, hogy más információink vannak. Ez ügyben meg nem szállnék végtelen szájkaratéba. 😃

Egyenlőre én ide vagyok ragasztva, úgyhogy most keresem az alagutakat, ahol átmeneti védelem van a gennyeskedésekkel szemben. A hülyeség átlagértéke egyébként konstans, csak az eloszlása változó. Így próbálok mindig ott tanyázni, ahol éppen kisebb az értéke. Ha növekedni kezd, akkor lelépek. Nekem az sem akadály, ha évente kétszer váltok munkahelyet. Az csak egy munkahely, ahol én csak egy rabszolgának vagyok nézve. Akkor meg nekem nincs okom lojálisnak lennem. Naivitás volt eddig is. Ahol jobb, oda megyek.

Ha meg egyszer nem leszek ide kötve, akkor nem csak a környékem fog létezni, hanem bárhol ezen a világon, ahol megfelelőek a körülmények, és azt csinálhatom szabadon, amit szeretek. Ahogy a csicskafaktor átlépi a kritikus szintet, lelépek. Ennyike.
Ott tévedsz, hogy mindenhol van "csicska faktor". Más kérdés, hogy mennyi. De tapasztalatom szerint, ebben is egyértelműen a verseny szektor vezet. Ez nálam egyébként nem csak információ, hanem tapasztalat is. Hiszen én mindkét szektort ismerem.
Tök mindegy egyébként hová lépsz le. Mindenütt azt kell tenned, amit az előírások, a szabályok, az etikettek, a körlevelek, a munkaköröd, vagy a főnökeid előírnak neked. Ha ezzel problémáid vannak, akkor azt tudom csak mondani, hogy nem ebbe a világba kellett volna szülessél. Vagy alapítsál egy saját vállalkozást. ;) Mondjuk ott nem lesznek főnökök, viszont minden más meg a nyakadba fog szakadni, amivel eddig nem kellett foglalkozzál. Plusz esetleg az alkalmazottaid elégedetlensége, akik túlságosan magasnak érzik esetleg a "csicska faktort". :lol: Nekem ezekkel a dolgokkal nincs problémám. Mint majdnem mindennek, ennek helyes kezelése is leginkább fegyelem kérdése. Helyén kell kezelni őket és ennyi. Ugrálhatsz te akármennyit és akárhová, ezekkel mindenütt találkozni fogsz. Helyén kell kezelni ezeket, nem szabad dühből dönteni és kevésbé kell "feladósnak" lenni.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

swordmanus írta: 2019.05.03. 20:17 Aki meg nem szeretné, hogy parancsoljanak neki, menjen vállalkozónak, ahol a maga ura lesz... majd felnő gyorsan, és rájön, hogy az ügyfél mégiscsak dirigál, de közben magának kell gondoskodjon mindenről, amiről eddig a hülye főnök...
Bizony! Ez nagyon igaz.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

szöged írta: 2019.05.03. 21:01 nem kizárólag a fizu több
hatalmas különbség a hazai viszonyokhoz képest, hogy általában nem állnak seggel egymáshoz az emberek



nemtom hol élsz, de a versenyszférából nagyon hamar kiesik az, aki alkalmatlan a feladatra

ettől verseny

lébecolni állami pénzen lehet
Hát nemtom te hol élsz, de az ilyen-olyan áfa meg tőzsde és egyéb csalók, mind a verseny szektorból kerülnek ki. :lol: :lol: :lol: :D Az ilyenek meg mind "seggel állnak" bárki más felé, nem csak a saját kollégáik felé.
Tapasztalatom szerint a verseny szektorban csak a lóvé a fontos. Ha azt produkálod, hozod, akkor leszarják, hogy mellette mondjuk pl. darab szarként bánsz a beosztottaiddal, vagy mondjuk naponta zaklatod a titkárnődet. Na az állami szektorban ilyen pl. nincsen.
Ha meg pont forditott a dolog, mondjuk valami miatt nem tudod hozni a lóvét, mert bár mindent jól csinálsz, de valami közbejön, vagy valami gennygombóc elhalássza előled, akkor lehetsz te akármilyen jó ember és akármennyire szerethetnek a kollégáid, qrvára lapátra fogsz kerülni. Ugyanígy, ha beteg vagy, pláne ha tartósan. Az ott nem jelent jót. Aztán ott van még az az eset, amikor a főnököd az éppen aktuális csaját beteszi mondjuk a csapatodba és ha romlik a színvonal, vagy nem hozod a lóvét, akkor természetesen te vagy az oka, téged fog b.sztatni. Ha ki mered ejteni a szádon, hogy a csajával vannak problémák, lehet, hogy másnap már nem kell bemenned melózni. Ha meg nem szólsz, akkor továbbra is napirenden leszel. Stb....stb.... És ezt nem fogod tudni cáfolni nekem, akármennyire is erőlködsz.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Kojak írta: 2019.05.04. 00:15 Családon belüli tapasztalat: Németországban egy betanított gyári munkás is bármikor megkeres 1200 Eurót. Az állam normális családit és - a bizonyítottan "ki tudja hol lévő" apa helyett - korrekt gyerektartást fizet. Annyit, amennyi itthon egy szarabb fizetés. Kint normális orvosi ellátást kapsz, normális körülmények között. Egy átlagos munkás átlagos fizetésből is sokkal jobb életszínvonalon képes élni, mint itthon.
Nem csak nagyvárosok léteznek, hanem agglomeráció, kisebb települések is. Ezeken a helyeken nem horror összeg a lakásbérlés, és nincsenek migrik, csak kis, összetartó közösségek.
Kb. az jön le a mondandódból, hogy te csak Londont meg Berlint ismered.
Izé.... Nem, nem csak Londont meg Berlint ismerem. Nagyon sok verseny szektorban dolgozó ex évfolyamtársam, ill. néhány ex kollégám, vagy azok rokonai voltak, ill. vannak kint, úgy nagyjából 3-4 országban, és úgy 8-10 városban. Megnyugtatlak, vidéken se jobb. Sőt! Van, ahol rosszabb, mert ott még másik városrészbe se tudsz menekülni a migrik elől, ha éppen ott vannak. Ahol meg nincsenek, ott nincs munkaerőhiány, vagyis oda többnyire nem kellesz kelet-európaiként. Van pl. egy kollégám, akinek a testvére melózik épp németben. Azt most hagyjuk, hogy hol, de nem Berlinben. Ott konkrétan pont nincsenek migrik ahol ő van, viszont igenis olyan magas az albérleti díj, hogy öten (!!!!) laknak egy nagyobb lakásban. Hárman vannak pasik és ketten nők. Az egyik pasi egy huszas évei közepén járó horvát fickó aki gyári melósként dolgozik, a másik egy ötvenes (!!) német, de nem helybéli aki épp semmit sem csinál, csak állambácsi nyakán próbál éldegélni, a harmadik pasi meg ő, aki szintén huszas éveiben jár és vendéglátóiparban dolgozik. A két nő közül mindkettő negyvenes éveiben jár (!!), az egyik román, a másik spanyol és mindketten bébiszitterként dolgoznak. Most azon kívül, hogy nyilvánvalóan "óriási karriert" futnak be mind, qrva nagy surlódások vannak az együttlakásból. Mert bár külön szobáik vannak lakáson belül, ám a mosdó, az előszoba, meg a konyha qrvára közös. Mindent zárni kell, mert egymást simán meglopják. Ha elmegy mondjuk zuhanyozni, vagy szarni, akkor is be kell zárni a szobáját, mert addig simán kizsebelik, vagy meglopják. Plusz jó, ha saját kishűtőt is tart a szobájában, mert ha a nagy közösbe rak valamit, előfordul, hogy perceken belül az is eltűnik. És akkor még nem beszéltem a rendrakásról, takarításról és ehhez hasonló dolgokról. És nem ők az egyetlen ilyenek.
A normális orvosi ellátásról meg annyit, hogy volt olyan időszak, amikor négy hétből három héten sztrájkoltak az EÜ. dolgozók, mivel qrvára nem voltak megelégedve a rettentő magas EU-s fizetésükkel, meg a remek EU-s munkakörülményeikkel. Az angolokról nem is beszélve. Ott az egészségügy csak annak jó, aki pénzes magánklinikákra jár. Minden más ótvar szar. Szidják a hazai egészségügyet, mert mekkora a várakozási idő (egyébként már fele akkora sincs mint volt, anyu pl. napokon belül kapott CT-re időpontot, amire Gyurcsi korszakban több mint két hónapokat kellett várni), na odakünn ez sokkal nagyobb. Ráadásul állami támogatás nuku, úgyhogy gyógyszerekért teljes árat kell fizetned és persze gyed meg gyes sincsen, pláne nem három éven át. Körzeti orvoshoz nem is érdemes menni, mivel ha beteg leszel, aznapra nem lehet bejelentkezni, csak kb. egy hét múlvára kapsz időpontokat, bejelentkezés nélkül meg úgy elzavarnak, hogy csak pislogsz, akármennyire beteg vagy vagy rosszul érzed magadat. Ezért szinte mindenki, aki mondjuk influenzás lesz, vagy rota vírust kap, esetleg szalmonellát, vagy hasonlót, az valamelyik kórház sürgősségijén fog kikötni, ahol meg emiatt kb. millióan vannak. Nesze neked fasza angol egészségügy. :lol:
Szóval ne akard nekem megmagyarázni a frankót, mert nem fog menni.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Gaston Glock írta: 2019.05.08. 20:01 Izé.... Nem, nem csak Londont meg Berlint ismerem. Nagyon sok verseny szektorban dolgozó ex évfolyamtársam, ill. néhány ex kollégám, vagy azok rokonai voltak, ill. vannak kint, úgy nagyjából 3-4 országban, és úgy 8-10 városban.
....
Családom nagyobbik fele Németországban él 4-5 éve, az ország két teljesen különböző pontján. Nekik teljesen más tapasztalataik vannak (amiket a korábbi hozzászólásomban le is írtam), szóval nem a kisujjamból szoptam ki a dolgokat én sem.
Valószínűleg ez ugyanolyan, minthogy itthon is eléggé különböző a helyzet az osztrák határ környékén és az északkeleti régióban.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

Gaston Glock írta: 2019.05.08. 19:38 Hát nemtom te hol élsz, de az ilyen-olyan áfa meg tőzsde és egyéb csalók, mind a verseny szektorból kerülnek ki. :lol: :lol: :lol: :D Az ilyenek meg mind "seggel állnak" bárki más felé, nem csak a saját kollégáik felé.
Tapasztalatom szerint a verseny szektorban csak a lóvé a fontos. Ha azt produkálod, hozod, akkor leszarják, hogy mellette mondjuk pl. darab szarként bánsz a beosztottaiddal, vagy mondjuk naponta zaklatod a titkárnődet. Na az állami szektorban ilyen pl. nincsen.
Ha meg pont forditott a dolog, mondjuk valami miatt nem tudod hozni a lóvét, mert bár mindent jól csinálsz, de valami közbejön, vagy valami gennygombóc elhalássza előled, akkor lehetsz te akármilyen jó ember és akármennyire szerethetnek a kollégáid, qrvára lapátra fogsz kerülni. Ugyanígy, ha beteg vagy, pláne ha tartósan. Az ott nem jelent jót. Aztán ott van még az az eset, amikor a főnököd az éppen aktuális csaját beteszi mondjuk a csapatodba és ha romlik a színvonal, vagy nem hozod a lóvét, akkor természetesen te vagy az oka, téged fog b.sztatni. Ha ki mered ejteni a szádon, hogy a csajával vannak problémák, lehet, hogy másnap már nem kell bemenned melózni. Ha meg nem szólsz, akkor továbbra is napirenden leszel. Stb....stb.... És ezt nem fogod tudni cáfolni nekem, akármennyire is erőlködsz.
akadt, aki összefoglalta helyettem az álláspontodat:
19569-Meine_Meinung_steht_fest_Verwirren_Sie_mich_nicht_mit_Tatsachen.jpg
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: FC1 »

https://www.youtube.com/watch?v=K8joIy6G9uA

Ez odab.sz! Az örök téma, mit tennél ha meglopnának?
Ha nincs ló a szamár is jó!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.05.07. 10:00 Nem is baj, hogy ezeket kivonták a forgalomból... Ez nem a gázpisztoly lefoglalósdi volt. Mind éles ketyerének látszott.
Friss infó szerint ex idegenlégiós és illegál lőfegyver kereskedő volt az arc.


https://index.hu/belfold/2019/05/08/tek ... fegyverek/
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Gaston Glock írta: 2019.05.08. 19:38 Hát nemtom te hol élsz, de az ilyen-olyan áfa meg tőzsde és egyéb csalók, mind a verseny szektorból kerülnek ki. :lol: :lol: :lol:
Szia,

Fura dolog lehet igy elni.

De persze ez neked nem tunik fel, hiszen szamodra az a vilag, amit te latsz belole.

Bel
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Kojak írta: 2019.05.08. 20:23 Családom nagyobbik fele Németországban él 4-5 éve, az ország két teljesen különböző pontján. Nekik teljesen más tapasztalataik vannak (amiket a korábbi hozzászólásomban le is írtam), szóval nem a kisujjamból szoptam ki a dolgokat én sem.
Valószínűleg ez ugyanolyan, minthogy itthon is eléggé különböző a helyzet az osztrák határ környékén és az északkeleti régióban.
Így van! Nekem is jó pár ismerősöm, sokan már családdal él - élnek németben és Angliában, illetve Európa egyéb részein. Igaz, szakmával és némi nyelvtudással léptek. Egyik sem panaszkodik, sőt! Egzisztenciálisan sokkal biztosabbnak tartják! Az itthoni propagandával szemben, eszük ágában sincs hazaköltözni! Jókat röhögnek ezeken a híreken!
Az is igaz, hogy echte német ismerősök, folyamatosan panaszkodnak, hogy lépnek németből, mert sz.r lett. Van aki már itt él nálunk, és tetszik neki...
Én is elég sokat vagyok kint munkaügyből kifolyólag, még soha nem ért atrocitás! Még Berlinben sem :-)
Franciaországból viszont sok ismerős költözött már el. Nagyon veszélyesnek érezték már az ottani életet. Igaz, Párizsról és néhány nevesebb városról van szó. Vidéken ott is, ki tudja?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

belatibi írta: 2019.05.09. 09:58 Így van! Nekem is jó pár ismerősöm, sokan már családdal él - élnek németben és Angliában, illetve Európa egyéb részein. Igaz, szakmával és némi nyelvtudással léptek. Egyik sem panaszkodik, sőt! Egzisztenciálisan sokkal biztosabbnak tartják! Az itthoni propagandával szemben, eszük ágában sincs hazaköltözni! Jókat röhögnek ezeken a híreken!
Az is igaz, hogy echte német ismerősök, folyamatosan panaszkodnak, hogy lépnek németből, mert sz.r lett. Van aki már itt él nálunk, és tetszik neki...
Én is elég sokat vagyok kint munkaügyből kifolyólag, még soha nem ért atrocitás! Még Berlinben sem :-)
Franciaországból viszont sok ismerős költözött már el. Nagyon veszélyesnek érezték már az ottani életet. Igaz, Párizsról és néhány nevesebb városról van szó. Vidéken ott is, ki tudja?
Ez nagyon egyedi, hogy ki mit hogyan él meg. Én csak pár hónapot voltam kint Németországban, de nagyon-nagyon jó volt hazajönni. Magyar viszonylatban nagyon jó pénz volt belőle, kisváros, szép, tiszta, de egyedül mentem ki, és minden hiányzott itthonról. El nem tudnám képzelni, hogy évekre, vagy örökre elmenjek. Ha lesz még ilyen lehetőség akkor persze tuti mennék megint, de szintén csak ilyen pár hónapra, meg máshova.
A németem nem túl erős, az mondjuk biztos segített volna sokmindenben, plusz Stuttgart környékén azt a tájszólást azóta se értem meg. Angolul majdnem mindenhol elboldogultam, ahol meg nem, ott langsam Hochdeutsch, meg mutogatás.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Fortitu írta: 2019.05.09. 10:33 Ez nagyon egyedi, hogy ki mit hogyan él meg. Én csak pár hónapot voltam kint Németországban, de nagyon-nagyon jó volt hazajönni. Magyar viszonylatban nagyon jó pénz volt belőle, kisváros, szép, tiszta, de egyedül mentem ki, és minden hiányzott itthonról. El nem tudnám képzelni, hogy évekre, vagy örökre elmenjek. Ha lesz még ilyen lehetőség akkor persze tuti mennék megint, de szintén csak ilyen pár hónapra, meg máshova.
A németem nem túl erős, az mondjuk biztos segített volna sokmindenben, plusz Stuttgart környékén azt a tájszólást azóta se értem meg. Angolul majdnem mindenhol elboldogultam, ahol meg nem, ott langsam Hochdeutsch, meg mutogatás.
Így van, ez habitus kérdése. Én már a saját házamon kívül nemigen szeretek máshol aludni. Más meg vándormadár. Soxor járok külföldön de 4-5 nap után már jövök haza. vmi hiányzik...szerencsére nem kell a megélhetésemért küzdenem. Ha így lett volna akkor már 15 éve kint lettem volna a hülye angoloknál. 5 év egzisztencia oszt gyí haza. A szép tiszta városoktól néha herótom van. Londonban is a leggettósabb részekbe szerettem járni. Bicskás cockney kocsma :-) ott éreztem igazán a feelinget.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Fortitu írta: 2019.05.09. 10:33 Ez nagyon egyedi, hogy ki mit hogyan él meg.
Nyilván ilyen is van. Nekem is vannak ismerősök, akiknek pár óra után honvágyuk van. Nekem soha nem volt. Lehet ezért páran elítélnek, én akkor érzem rosszul magam, mikor "letelt a kiküldetés és haza kell jönni." De korábban visszatartott, hogy itt marad a család a barátok... Most meg már közel a 60-hoz nem érdemes belevágni. A némettel igazad van. Én például a bajoroknál szinte egy szót sem értek, meg ők se nagyon engem. :-) Az is igaz, hogy az én németem is jobbára csak szavak egymás után pakolása.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Gyerekek, én olyan szinten röghöz kötött vagyok, hogy azt mutogatni lehet. :-) Pestre felcsalni is művészet évi 1-2 alkalomnál többször, aki ismer, tudhatja. Ugyanakkor van aki kirángasson itthonról, szeretek olykor világot látni. El tudom azt képzelni, hogy világgá megyek és mindent újrakezdek, de az nagy hídfelégetős buli lenne.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Gaston Glock írta: 2019.05.08. 19:38 Hát nemtom te hol élsz, de az ilyen-olyan áfa meg tőzsde és egyéb csalók, mind a verseny szektorból kerülnek ki. :lol: :lol: :lol: :D Az ilyenek meg mind "seggel állnak" bárki más felé, nem csak a saját kollégáik felé.
Ez szvsz nem szektor függő. Az ember az ember mindenhol, sokkal inkább a gyerekszoba, a családi háttér meg a személyes beállítottság a fontos. Még az iskolai végzettségnél is fontosabb, mert hány bűnöző ügyvédet, orvost, bírót, úgynevezett csúcs-értelmiségit látni a bűnügyi hírekben is. És ennél még sokkal több akik ügyesen tolják és fű alatt maradnak.

Anno diákként dolgoztam egy-két igazán retkes melóban (anyámék akarták, hogy ismerjem meg mi az igazi kemény meló), 18 évesen érettségi után 3 hónapig kaszáltam füvet mint a közmunkások, ástam esőelvezető árkot stb , volt hogy olyan roma sráccal egy csapatba osztva aki javító-nevelő munkán volt, aztán mégis jóban voltunk, én sört csempésztem be neki mert valami sitt-szerű intézményből hozták be reggelenként, ő meg valami frankó kolbászfélét hozott mindig cserébe, talán hazulról kapta. Jó gyerek volt amúgy csak valami baromságot csinált, nem kérdeztem mit ő meg sosem mondta. Pedig külső szemlélő rögtön rányomta volna hogy "sittes cigó", és az is volt tulajdonképpen, de nem volt rossz ember.

Szóval lelketlen mindenkin áttaposó gyökér, pénzéhes korrupt, seggnyaló, képmutató, szarkavaró, stb, ezek a típusok mindig mindenhol fellelhetők. Meg ezeknek az ellenkezője is.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

belatibi írta: 2019.05.09. 11:11 Nyilván ilyen is van. Nekem is vannak ismerősök, akiknek pár óra után honvágyuk van. Nekem soha nem volt. Lehet ezért páran elítélnek, én akkor érzem rosszul magam, mikor "letelt a kiküldetés és haza kell jönni."
+1
Igen, ez szerintem típus kérdése. Én 7 hónapig éltem külföldön legtovább. A pénz, és egy nő miatt jöttem haza, egyébként ha bejöttek volna a számításaim, talán azóta is kint vagyok. Családdal-ismerősökkel skype-oldam, de kialakult kint is egy baráti köröm, főleg ott élő szintén külföldiekből, de a helyiekkel is haverkodtunk bőszen. Megvolt a napirendem, az életem, tök jól éreztem magam.
Most 4 éve itthon vagyok folyamatosan, de már nagyon nézegetem hova lehetne menni. :lol: Ahogy mondani szoktam, már nagyon útra kelne a cigánykaraván. :lol: Most rendszeresen vidékre járok, és annyira élvezem hogy épp leb@szott a főnököm hogy már túl keveset vagyok Pesten. Egyszerűen az új, a más, az ismeretlen, az mindig nagyon vonz.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TotoHU írta: 2019.05.09. 15:05 Ez szvsz nem szektor függő. Az ember az ember mindenhol, sokkal inkább a gyerekszoba, a családi háttér meg a személyes beállítottság a fontos. Még az iskolai végzettségnél is fontosabb, mert hány bűnöző ügyvédet, orvost, bírót, úgynevezett csúcs-értelmiségit látni a bűnügyi hírekben is. És ennél még sokkal több akik ügyesen tolják és fű alatt maradnak.

Anno diákként dolgoztam egy-két igazán retkes melóban (anyámék akarták, hogy ismerjem meg mi az igazi kemény meló), 18 évesen érettségi után 3 hónapig kaszáltam füvet mint a közmunkások, ástam esőelvezető árkot stb , volt hogy olyan roma sráccal egy csapatba osztva aki javító-nevelő munkán volt, aztán mégis jóban voltunk, én sört csempésztem be neki mert valami sitt-szerű intézményből hozták be reggelenként, ő meg valami frankó kolbászfélét hozott mindig cserébe, talán hazulról kapta. Jó gyerek volt amúgy csak valami baromságot csinált, nem kérdeztem mit ő meg sosem mondta. Pedig külső szemlélő rögtön rányomta volna hogy "sittes cigó", és az is volt tulajdonképpen, de nem volt rossz ember.

Szóval lelketlen mindenkin áttaposó gyökér, pénzéhes korrupt, seggnyaló, képmutató, szarkavaró, stb, ezek a típusok mindig mindenhol fellelhetők. Meg ezeknek az ellenkezője is.
Nem mondtam, hogy kizárólag a verseny szektorban vannak ilyenek. Viszont TÉNY, hogy ott vannak többen. Jóval többen. Ez pedig egyfelől a lehetőségek jóval magasabb számából, másfelől pedig a rossz hozzáállás "díjazásából" adódik. Tehát még egyszer, a verseny szektorban csak a lóvé számít, semmi más. Ha hozza valaki a lóvét, akkor kb. lehet akármilyen ember, agyon fogják dicsérni. Ha meg nem hozza, akkor lehet akármilyen jó ember, le fogják hordani a földig, rosszabb esetben el is küldik. A közszférában viszont ez nagyon nem így van.

Bár erről nem volt szó, ezért nem nagyon értem hogyan keveredett a téma ide, de én nem csak diákként dolgoztam "retkes" melóban. Katonaként is kellett néha, de akkoriban munka mellett tanultam, a munkám pedig 7 éven át szalag mellett, teljesítmény bérben, gyárban volt, miközben amellett még néha vagont is rámoltam (nem targoncával mint manapság), telente meg havat is lapátoltam, mert annyira szart ért az akkori fizetésem, hogy kellett. Én is találkoztam volt sittessel, többel is. Katonaként meg egyszerre többel is. Volt olyan is, aki erőszakos bcs.-ért volt elítélve, de többségük apróságokért inkább, pl. lopásokért. Hogy is mondjam.... Meg kellett tanulni "bánni" velük. Mert köztük sajnos kevés volt a valóban értelmes. Ha vitt nekik valamit az ember, vagy megosztott velük valamit, akkor jah, haver volt, de ettől még a három lépést meg kellett tartani, mert a hátad mögött simán meglopott ha úgy érezte kellett.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

bel írta: 2019.05.09. 08:26 Szia,

Fura dolog lehet igy elni.

De persze ez neked nem tunik fel, hiszen szamodra az a vilag, amit te latsz belole.

Bel
Hű de bölcset mondtál. Azért azt ne felejtsd el, hogy mindenkinek az a világ amit lát belőle, így neked is. :lol: :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

szöged írta: 2019.05.08. 20:25 akadt, aki összefoglalta helyettem az álláspontodat:
Öreg.... Tuti nem engem tévesztenek meg a tények. :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Kojak írta: 2019.05.08. 20:23 Családom nagyobbik fele Németországban él 4-5 éve, az ország két teljesen különböző pontján. Nekik teljesen más tapasztalataik vannak (amiket a korábbi hozzászólásomban le is írtam), szóval nem a kisujjamból szoptam ki a dolgokat én sem.
Valószínűleg ez ugyanolyan, minthogy itthon is eléggé különböző a helyzet az osztrák határ környékén és az északkeleti régióban.
Nézd.... Nem állítom, hogy senkinek se jön össze, mert DE. Elég erőteljes példák vannak rá. Viszont azt állítom, hogy a 80-90 %-nak nem jön össze. Az a 10-20 % meg ne tévesszen meg senkit, mert qrva nagyokat fog csalódni.
Nyilván vannak különbségek a keleti meg a nyugati régiók közt, de szerintem nem erről van szó. Akadnak általános jellegű dolgok. Pl. hogy az albérlet iszonyatos összegekbe kerül és ez az utóbbi időszaknak köszönhető alapvetően. Amikor ugyanis a migrik bevonultak, a német állambácsi (vagy inkább állam néni) már nem tudta hová rakni őket, albérleteket vett ki nekik. Nem keveset és nem kevésért. Gondolj bele! Állami pénzen vett ki albérleteket a migriknek. Ez a befektetőknek kb. kánaánt jelentett. Ennek következménye az lett, hogy egyfelől kb. duplájára nőttek az albérleti árak, másfelől meg, hogy meglátva a lehetőséget, olyan befektetők is átnyergeltek albérleteztetésre, akik eddig nem azzal foglalkoztak. A harmadik következménye meg az volt, hogy amikor az átlag bérlő már nem tudta kifizetni azt, amit állambácsi a migriknek igen, akkor kizavarták az albérletből, hogy migrik költözhessenek oda, hiszen az sokkal jobb és biztosabb jövedelmet is hoz. Így aztán az albérlet ára a németeknél az ország elég tekintélyes részén kib.szott magas. Hiába keres ezért a szerencsétlen kelet-európai több ezer Eurot, ha annak több mint a fele elmegy az albérletre.
Az egyébként igaz, hogy a németeknél a szociális ellátás, az nagyon tuti (túlságosan is szerintem), meg az is igaz, hogy a betegellátás is jó, ám ennek ellenére mégis folyton elégedetlenkednek az ott dolgozók, egyfelől mert a nagy német átlaghoz képest az ápolók ott is szarul keresnek, másfelől meg azért, mert a körülményeik sok helyen borzalmasak, főleg a migrik miatt. Panaszkodni meg hát nem lehet, mert akkor nácik. Én egyébként azt gondolom, Német o. a végletek országa, még most is. Csak egyes végletek változtak.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

swordmanus írta: 2019.05.09. 12:21 El tudom azt képzelni, hogy világgá megyek és mindent újrakezdek, de az nagy hídfelégetős buli lenne.
Na, ez az amit viszont én nem tudok elképzelni magamról! Annak ellenére, hogy engem azért nem olyan nehéz "kirángatni" a fotelomból.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Gaston Glock írta: 2019.05.09. 19:21 Nem mondtam, hogy kizárólag a verseny szektorban vannak ilyenek. Viszont TÉNY, hogy ott vannak többen. Jóval többen. Ez pedig egyfelől a lehetőségek jóval magasabb számából, másfelől pedig a rossz hozzáállás "díjazásából" adódik. Tehát még egyszer, a verseny szektorban csak a lóvé számít, semmi más. Ha hozza valaki a lóvét, akkor kb. lehet akármilyen ember, agyon fogják dicsérni. Ha meg nem hozza, akkor lehet akármilyen jó ember, le fogják hordani a földig, rosszabb esetben el is küldik. A közszférában viszont ez nagyon nem így van.

Bár erről nem volt szó, ezért nem nagyon értem hogyan keveredett a téma ide, de én nem csak diákként dolgoztam "retkes" melóban. Katonaként is kellett néha, de akkoriban munka mellett tanultam, a munkám pedig 7 éven át szalag mellett, teljesítmény bérben, gyárban volt, miközben amellett még néha vagont is rámoltam (nem targoncával mint manapság), telente meg havat is lapátoltam, mert annyira szart ért az akkori fizetésem, hogy kellett. Én is találkoztam volt sittessel, többel is. Katonaként meg egyszerre többel is. Volt olyan is, aki erőszakos bcs.-ért volt elítélve, de többségük apróságokért inkább, pl. lopásokért. Hogy is mondjam.... Meg kellett tanulni "bánni" velük. Mert köztük sajnos kevés volt a valóban értelmes. Ha vitt nekik valamit az ember, vagy megosztott velük valamit, akkor jah, haver volt, de ettől még a három lépést meg kellett tartani, mert a hátad mögött simán meglopott ha úgy érezte kellett.
Én nem védem a "versenyszférát" mert pont elég gátlástalan "pénzért mindent" kötsögöt ismertem és ismerek ma is magam körül. De sztm a morálisan ingoványos arcok megoszlása nagyjából hasonló, max a pénzéhesebb típusok itt jobban megtalálhatók. De ezen nem fogok vitába szállni veled, mert a másik oldalt meg nem ismerem. :D
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Leálltatok Gastonnal vitatkozni... :-D
you-did-it-congratulations-meme.jpg
you-did-it-congratulations-meme.jpg (98.72 KiB) Megtekintve 42846 alkalommal
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

belatibi írta: 2019.05.09. 09:58 Így van! Nekem is jó pár ismerősöm, sokan már családdal él - élnek németben és Angliában, illetve Európa egyéb részein. Igaz, szakmával és némi nyelvtudással léptek. Egyik sem panaszkodik, sőt! Egzisztenciálisan sokkal biztosabbnak tartják! Az itthoni propagandával szemben, eszük ágában sincs hazaköltözni! Jókat röhögnek ezeken a híreken!
Az is igaz, hogy echte német ismerősök, folyamatosan panaszkodnak, hogy lépnek németből, mert sz.r lett. Van aki már itt él nálunk, és tetszik neki...
Én is elég sokat vagyok kint munkaügyből kifolyólag, még soha nem ért atrocitás! Még Berlinben sem :-)
Franciaországból viszont sok ismerős költözött már el. Nagyon veszélyesnek érezték már az ottani életet. Igaz, Párizsról és néhány nevesebb városról van szó. Vidéken ott is, ki tudja?
Érdekes ez a dolog egyébként, hogy ezen a fórumon, időről-időre mindig felmerül ez a két kérdés, főleg az OFF-ban. Az egyik a külföldre menetel, a másik meg a verseny, ill. közszféra közti különbségek+fikázások. Na mindegy....
Állítom, jelenleg az országban élők 80 %-ban fel sem merül már, hogy külföldre mennének. A maradék 20 % is leginkább a fiatalok közül kerül ki, akik egyfelől még kiválóan fanatizálhatók, másfelől pedig dívik még bennük a "kicsit had robbantsam fel magamban a sz@rt, azután meg majd elválik mi lesz" felé gondolkodás. Nekem is vannak ismerőseim, akik hosszú évek óta kint élnek, kettő is. Az egyik a sok exem közül a második, aki egyébként egy rendkívül értelmes hölgy. Ám rettentő makacs. És az, hogy nem jön vissza, szerintem leginkább ennek a makacsságnak köszönhető, semmint annak, hogy olyan rettentően bejött volna neki a dolog. Na persze ő mást állít, csak hát a tények meg nem őt igazolják. A munkája ugyan elég ahhoz, hogy eltartsa magát, de karriernek azért nem nevezném és milliomos sem lett belőle. A másik egy kollégám testvére, aki családostul ment ki. Gyári melós és nem megy rosszul neki, de milliomosnak őt se nevezném és még mindig albérletben laknak, 15 év után. Az asszonynak nincs melója, mert gyerek mellett az ott nem működik, mert oviba horror összegekért vennék csak fel, a bébiszitter meg szintén drága és nem is feltétlen megbízható mindegyik. Gyed, meg gyes, meg csok meg ilyenek az meg az angoloknál qrvára nincs. Ha iskolás lesz mindkét gyerek, lehet kicsit jobb lesz, mert akkor asszonyka is elmehet dolgozni, bár szerintem annyi kihagyás után kérdéses, hogy lesz-e kedve. :D
Összefoglalva.... Emlékszem, mikor anno a 80-as években először jártam Ausztriában, tátott szájjal bámultam milyen f@sza dolgok vannak ott, míg idehaza hasonlóak sem és milyen tuti az életszínvonaluk a miénkhez képest. Imádtam ott lenni, akkoriban, tizenéves korom végén, huszonéves korom elején, volt olyan év, amikor két esetben is kint jártam. Ennek ellenére, meg se fordult a fejemben, hogy örökre ott maradjak, vagy oda költözzek, pedig ismerősök is éltek kint akkoriban, akik nyilvánvalóan segítettek is volna. Manapság viszont már nincs akkora különbség a keleti és a nyugati országok között Európában, bár egyesek kétség kívül ennek a látszatnak a fenntartására törekszenek. Egyedül a fizetés az, ami valamivel még magasabb, a többi dologban lényegében elhanyagolhatóak a különbségek és már nem is minden van pozitívban, mert ugye tudjuk, hogy vannak dolgok, melyek rosszabbak már nyugaton, mint itt keleten. Tehát mára már ez a hatalmas különbség eltűnt és a fennmaradó is lassan, de biztosan egyre kevesebb és egyre kisebb lesz. Biztos vagyok benne, hogy max. 10 éven belül ez teljesen el is fog tűnni. Más kérdés, hogy a nem ehhez szokott nyugat ezt mennyire fogja tolerálni, vagy hogyan fog erre reagálni. Egyelőre nekem sajnos nem úgy tűnik, hogy okosan és jól....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Mr. Senki írta: 2019.05.09. 20:25 Leálltatok Gastonnal vitatkozni... :-D

you-did-it-congratulations-meme.jpg
Még azóta sem értem mi a problémád a vitákkal???? Szerintem az pozitív dolog, legalábbis amíg el nem durvul mindenképpen....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Gaston Glock írta: 2019.05.09. 21:20 Még azóta sem értem mi a problémád a vitákkal???? Szerintem az pozitív dolog, legalábbis amíg el nem durvul mindenképpen....
A vitákkal semmi. A parttalan, értelmetlen szájkarate hegyeket gondolom fölöslegesnek.

De kinek a pap, kinek a paplan...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

TotoHU írta: 2019.05.09. 15:05 Ez szvsz nem szektor függő. Az ember az ember mindenhol, sokkal inkább a gyerekszoba, a családi háttér meg a személyes beállítottság a fontos. Még az iskolai végzettségnél is fontosabb, mert hány bűnöző ügyvédet, orvost, bírót, úgynevezett csúcs-értelmiségit látni a bűnügyi hírekben is. És ennél még sokkal több akik ügyesen tolják és fű alatt maradnak.

Anno diákként dolgoztam egy-két igazán retkes melóban (anyámék akarták, hogy ismerjem meg mi az igazi kemény meló), 18 évesen érettségi után 3 hónapig kaszáltam füvet mint a közmunkások, ástam esőelvezető árkot stb , volt hogy olyan roma sráccal egy csapatba osztva aki javító-nevelő munkán volt, aztán mégis jóban voltunk, én sört csempésztem be neki mert valami sitt-szerű intézményből hozták be reggelenként, ő meg valami frankó kolbászfélét hozott mindig cserébe, talán hazulról kapta. Jó gyerek volt amúgy csak valami baromságot csinált, nem kérdeztem mit ő meg sosem mondta. Pedig külső szemlélő rögtön rányomta volna hogy "sittes cigó", és az is volt tulajdonképpen, de nem volt rossz ember.

Szóval lelketlen mindenkin áttaposó gyökér, pénzéhes korrupt, seggnyaló, képmutató, szarkavaró, stb, ezek a típusok mindig mindenhol fellelhetők. Meg ezeknek az ellenkezője is.
Szép összefoglalás!
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Mr. Senki írta: 2019.05.09. 21:48 A vitákkal semmi. A parttalan, értelmetlen szájkarate hegyeket gondolom fölöslegesnek.

De kinek a pap, kinek a paplan...

„A vita nem mindenki számára jelenti ugyanazt. A kiművelt, higgadt elmék számára izgalmas játék, melynek célja az igazság feltárása, a kusza, fegyelmezetlen elmék számára csata, amit meg kell nyerni, még ha az igazság bele is pusztul" (Frank Carne)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Freddy Haflin írta: 2019.05.09. 22:41 „A vita nem mindenki számára jelenti ugyanazt. A kiművelt, higgadt elmék számára izgalmas játék, melynek célja az igazság feltárása, a kusza, fegyelmezetlen elmék számára csata, amit meg kell nyerni, még ha az igazság bele is pusztul" (Frank Carne)
"Az igazság mivel a természeti törvényeken alapszik, utat tör magának. Akár így, akár úgy. Csak az nem látja, aki nem akarja látni, és eltakarja a szemét, és elméjét. Tehát a vita a legtöbb esetben csata egy látó, és egy vagy természetesen (hülye) vagy mesterségesen (meghülyült) vak ember közt." (Senki)

Ilyen módon én nem vitatkozom. Egyszer elmondom a véleményem, és tudomásul veszem az örók igazságot, miszerint a vélemény olyan mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Freddy Haflin írta: 2019.05.09. 22:35 Szép összefoglalás!
Szép... De csak részben valós. A "kolbászos" ork az kicsit szürreális. Tapasztalat alapján mondom, előbb vagy utóbb, biztosan meglop, megut... STB. Nálunk a cégnél 10 éven keresztül sikkasztott a pénztáros ork picha, több mint tíz misit állapított meg a sundorseg, de jóval több volt.. Felfüggesztett borít kapott. Na, ez a cseppben a tenger. Jah, és még minket tettek a lopasaerrt felelőssé, mert nem vettük észre, hogy rossz a kozerzete, mert biztosan anyagi gondjai vannak. Persze a vezetőség a saját hibáját, vetítette ki ránk, mert nem ellenőrizték megfelelően, de nem merték mert az rasszizmus lett volna. Ez 2015-ös történet...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Gaston Glock írta: 2019.05.09. 21:20 Még azóta sem értem mi a problémád a vitákkal???? Szerintem az pozitív dolog, legalábbis amíg el nem durvul mindenképpen....
Gaszton,
a vitával nincs gond, ha mindkét fél érvekkel támasztja alá a mondanivalóját; ebből még tanulni is lehet.
Viszont amikor neked nincs érved, akkor odadobsz valami röhögős szmájlit, meg pár olyan beszólást, amiért élőben minimum szájon vágnának.

Emlékszel, amikor nem hitted el nekem, hogy egyes rákellenes kemoterápiás szerek maguk is rákkeltőek..?
Beidéztem a SOTE Onkolgia tankönyvet is (ISBN számmal együtt) amiben leírják, de akkor is csak annyit válaszoltál, hogy:
"Maradj már pubikám.. :lol: :mrgreen: :lol: Hogy lenne már rákkeltő egy rákgyógyszer? :D :lol: :D :lol: :mrgreen: "

Nincs annyi felesleges időm, hogy ilyen meddő "vitákba" belemenjek, és úgy látom, hogy többen vagyunk így veled kapcsolatban.
Őszintén remélem, hogy élőben nem ilyen kellemetlen alak vagy.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi magyar valóság rovat! MILYEN BÜNTETÉS JÁR SZERINTED AZÉRT, hogyha közfeladatot ellátó személyt felfegyverkezve fenyeget egy büntetett előéletű ittas elkövető?

A magyar valóságban ezt: "A Berettyóújfalui Járásbíróság 1 év 10 hónap börtönre ítélte 3 év próbaidőre felfüggesztve"

Tehát most kipróbálhatjuk, hogy legközelebb hasba szúrja-e a kalauzt, vagy valamelyik utast???

"A férfi nem volt hajlandó leszállni, azt mondta az ellenőrnek, hogy ha le akarja szállítani, akkor előveszi a nála lévő kést. A férfi ezután elővett egy bicskát, amit kinyitott, de az egyik utas rászólt, ezért azt eltette. Miután a vonat megállt a konyári vasútállomáson, a jegyvizsgáló és az utasok felszólították a fiút, hogy szálljon le, azonban ő tovább akart utazni, ezért kinyitotta a nála lévő bicskáját, amit a jegyvizsgáló felé tartott és elmozdította a többi utas felé is, majd azt állította, hogy használni fogja, ha le akarják szállítani a vonatról.

A kalauz és az agresszív utas között dulakodás alakult ki, végül az utasok leteperték a fiút földre, és elvették tőle a kést."

https://24.hu/belfold/2019/05/09/utasok ... do-ferfit/

Tanulság: VONATOZÁSHOZ is viseljünk önvédelmi eszközt!

És az egészben az az ÖRÖMHÍR, hogy nem arról írnak, hogy a kalauzt a késes baromtól megvédő utasok ellen csoportos garázdaság miatt indult eljárás...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.05.10. 10:34 Napi magyar valóság rovat! MILYEN BÜNTETÉS JÁR SZERINTED AZÉRT, hogyha közfeladatot ellátó személyt felfegyverkezve fenyeget egy büntetett előéletű ittas elkövető?

A magyar valóságban ezt: "A Berettyóújfalui Járásbíróság 1 év 10 hónap börtönre ítélte 3 év próbaidőre felfüggesztve"

Tehát most kipróbálhatjuk, hogy legközelebb hasba szúrja-e a kalauzt, vagy valamelyik utast???

"A férfi nem volt hajlandó leszállni, azt mondta az ellenőrnek, hogy ha le akarja szállítani, akkor előveszi a nála lévő kést. A férfi ezután elővett egy bicskát, amit kinyitott, de az egyik utas rászólt, ezért azt eltette. Miután a vonat megállt a konyári vasútállomáson, a jegyvizsgáló és az utasok felszólították a fiút, hogy szálljon le, azonban ő tovább akart utazni, ezért kinyitotta a nála lévő bicskáját, amit a jegyvizsgáló felé tartott és elmozdította a többi utas felé is, majd azt állította, hogy használni fogja, ha le akarják szállítani a vonatról.

A kalauz és az agresszív utas között dulakodás alakult ki, végül az utasok leteperték a fiút földre, és elvették tőle a kést."

https://24.hu/belfold/2019/05/09/utasok ... do-ferfit/

Tanulság: VONATOZÁSHOZ is viseljünk önvédelmi eszközt!

És az egészben az az ÖRÖMHÍR, hogy nem arról írnak, hogy a kalauzt a késes baromtól megvédő utasok ellen csoportos garázdaság miatt indult eljárás...
A vonat sajnos veszélyes tud lenni. Sokszor aránylag üres a vagon, nagy a járkálás, nem marad mindenki kb a helyén mint egy buszon. Nem egy verésről, rablásről, erőszakoskodásról hallottam már.
mod.: A vasútállomások állapotáról nem is beszélve. Régi szoci lelakott sötét romok a városon kívül, vagy szélén.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Fortitu írta: 2019.05.10. 10:38 A vonat sajnos veszélyes tud lenni. Sokszor aránylag üres a vagon, nagy a járkálás, nem marad mindenki kb a helyén mint egy buszon. Nem egy verésről, rablásről, erőszakoskodásról hallottam már.
mod.: A vasútállomások állapotáról nem is beszélve. Régi szoci lelakott sötét romok a városon kívül, vagy szélén.
igy is keves a kalauz. nem vedi semmi-kamera ja- hat majd nem megy kalauznak senki ill. a meglevoek is tavoznak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.05.10. 10:34 Napi magyar valóság rovat! MILYEN BÜNTETÉS JÁR SZERINTED AZÉRT, hogyha közfeladatot ellátó személyt felfegyverkezve fenyeget egy büntetett előéletű ittas elkövető?

A magyar valóságban ezt: "A Berettyóújfalui Járásbíróság 1 év 10 hónap börtönre ítélte 3 év próbaidőre felfüggesztve"

Tehát most kipróbálhatjuk, hogy legközelebb hasba szúrja-e a kalauzt, vagy valamelyik utast???

"A férfi nem volt hajlandó leszállni, azt mondta az ellenőrnek, hogy ha le akarja szállítani, akkor előveszi a nála lévő kést. A férfi ezután elővett egy bicskát, amit kinyitott, de az egyik utas rászólt, ezért azt eltette. Miután a vonat megállt a konyári vasútállomáson, a jegyvizsgáló és az utasok felszólították a fiút, hogy szálljon le, azonban ő tovább akart utazni, ezért kinyitotta a nála lévő bicskáját, amit a jegyvizsgáló felé tartott és elmozdította a többi utas felé is, majd azt állította, hogy használni fogja, ha le akarják szállítani a vonatról.

A kalauz és az agresszív utas között dulakodás alakult ki, végül az utasok leteperték a fiút földre, és elvették tőle a kést."

https://24.hu/belfold/2019/05/09/utasok ... do-ferfit/

Tanulság: VONATOZÁSHOZ is viseljünk önvédelmi eszközt!

És az egészben az az ÖRÖMHÍR, hogy nem arról írnak, hogy a kalauzt a késes baromtól megvédő utasok ellen csoportos garázdaság miatt indult eljárás...
Ha gázzal lefujtak volna, akkor a gazolgot rabositottak volna, nagy valószínűséggel... Hajrá bananisztan...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2019.05.10. 12:23 Ha gázzal lefujtak volna, akkor a gazolgot rabositottak volna, nagy valószínűséggel... Hajrá bananisztan...
Akkor minden résztvevőt begyanúsítanak csoportos garázdasággal, sokkal egyszerűbb dolguk lett volna.
Legyünk birkák és vonuljunk dalolva a vágóhídra, azt díjazzák a sünök! Anno 1944-ben is helyeselték az akkori rendőrök ha valaki jogkövető államolgárként önként felszállt a marhavagonokra és nem kellett sokat bajlódni vele.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

ez ugyanaz a retek aki levert 2 embert a trafikban!
http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... elekmenyek
SZABADLÁBON VOLT!!! sztem most is ki fogjak engedni.
gratulalok a zügyészségnek sundorsegnek!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

sodoma írta: 2019.05.10. 12:57 ez ugyanaz a retek aki levert 2 embert a trafikban!
http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... elekmenyek
SZABADLÁBON VOLT!!! sztem most is ki fogjak engedni.
gratulalok a zügyészségnek sundorsegnek!
Nem az a durva, hanem hogy mi mindenről nem is tudunk még. Ez az egész életét így élte eddig, és hagyták neki.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Fortitu írta: 2019.05.10. 13:01 Nem az a durva, hanem hogy mi mindenről nem is tudunk még. Ez az egész életét így élte eddig, és hagyták neki.
már szervezik a felvonulast T.szentmikloson az impotens gazsagszolgaptatas ellen. P.P fougyesz erdeklodo levelet kapott az egyik politikustol h mijafaxé vannak ilyen retkek szabadlabon. a mult heten /heten 2 anyát olt meg a gyereke. az egyiknek tavoltartasi vegzese volt megis megbicskazta. A4 nem véd meg.
es akkor jon az exbirono pitsa h milyen enyhék az onvedekezok elleni iteletek?!
ezek a jogi fosok lexarják az embereletet! kivanom mindnek h mielobb talalkozzon egy beGinazott féreggel aki megadja neki ami jár!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2019.05.10. 12:57 ez ugyanaz a retek aki levert 2 embert a trafikban!
http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... elekmenyek
SZABADLÁBON VOLT!!! sztem most is ki fogjak engedni.
gratulalok a zügyészségnek sundorsegnek!
hatravinni agyonloni.jpg
hatravinni agyonloni.jpg (52.17 KiB) Megtekintve 42857 alkalommal
elkövetőt, és esetleg bírót, ügyészt, rendőrt IS.

Mert mondjuk ha beherbálozva lopott kocsival telibebasz egy tömött buszmegállót menekülés közben, attól az ügyészeknek meg a bíróbácsiknak még csak a fizujuk sem csökken...

Mi indokolta vajon a szabadlábon védekezést? A bűnismétlés veszélyének hiánya?

De a paprikasprayt azt üldözni kell, minden erővel.

Hejj Riggs, a végén megint neked lesz igazad:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.05.10. 13:16
elkövetőt, és esetleg bírót, ügyészt, rendőrt IS.

Mert mondjuk ha beherbálozva lopott kocsival telibebasz egy tömött buszmegállót menekülés közben, attól az ügyészeknek meg a bíróbácsiknak még csak a fizujuk sem csökken...

Mi indokolta vajon a szabadlábon védekezést? A bűnismétlés veszélyének hiánya?

De a paprikasprayt azt üldözni kell, minden erővel.

Hejj Riggs, a végén megint neked lesz igazad:-)
itt szem siman az van h a birok bedurcaztak O.V ellen mert nyirbalta a hataskoruket. evek ota hiaba van szigorubb torv. ezek kozul sokan azert se. csak az a baj h a hatalmi jatszadozasuk miatt emberek serulnek, halnak meg.
ott van a 3 csapas torveny meg a szigorubb buntetesi tetelek de ezek a böszmék mindig elszabotaljak es az also harmadban itelkeznek legtobbszor. stat is van rola.
probaltam politikamentesen fogalmazni sorry ha nmem sikerult
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

warningpolitics.jpg
warningpolitics.jpg (25.6 KiB) Megtekintve 42860 alkalommal
Nem azért nem írunk politikai témákat a fórumon mert bárki is cenzűrázna minket. Az amerikai működtetés előnye, hogy sokkal szabadabb a vélemény nyilvánítás mint otthon. Felőlem mindenkinek a jó édes anyukáját szidhatnátok.

Ellenben ha magyar emberek politikáról beszélgetnek, kettő perc alatt iszonyú durva balhé kerekedik az egészből. Na ezt szeretnénk elkerülni a fórumon.
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.05.10. 13:16 hatravinni agyonloni.jpg

elkövetőt, és esetleg bírót, ügyészt, rendőrt IS.

Mert mondjuk ha beherbálozva lopott kocsival telibebasz egy tömött buszmegállót menekülés közben, attól az ügyészeknek meg a bíróbácsiknak még csak a fizujuk sem csökken...

Mi indokolta vajon a szabadlábon védekezést? A bűnismétlés veszélyének hiánya?

De a paprikasprayt azt üldözni kell, minden erővel.

Hejj Riggs, a végén megint neked lesz igazad:-)
Amon Göth, jól nyomta... 😎 Elcseszett egy szar világ lett itt... Mr. Nobady is megmondta.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.05.10. 20:40 Es ki bassza el a nyomozast meg a vademelest, meg a kenyszerintezkedes megfelelo inditvanyozasat?
Hova lett az ATOM a BM-ről??? 😃

Most akkor kettőt szeretnék kérni! 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Az itthni "fegyverarzenálra csapott le a TEK Karancslapujtőn" típusú, 1-2 rabsic puskát vagy otthoni faragványt tartalmazó hírhez képest na EZ bakker ténylegesen egy lekapcsolt komoly svarc fegyerarzenál!

https://index.hu/mindekozben/poszt/2019 ... rzenalban/
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.05.11. 10:05 Az itthni "fegyverarzenálra csapott le a TEK Karancslapujtőn" típusú, 1-2 rabsic puskát vagy otthoni faragványt tartalmazó hírhez képest na EZ bakker ténylegesen egy lekapcsolt komoly svarc fegyerarzenál!

https://index.hu/mindekozben/poszt/2019 ... rzenalban/
És?

Ott van darabkorlát? Ott nem lehet ezeket tartani? Vagy csak azért, mert sok?
Az okát nem írták le, csak huhognak a semmin!... Aztán meg előhoznak egy botrányos életű sztárt is, meg hozzáteszik, hogy meghalta magát... Mintha bármi köze is lenne a fegyverekhez!

Undormány médiahányás ez is! ATOMOT A MÉDIAPATKÁNYOKRA!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.05.11. 10:13 És?

Ott van darabkorlát? Ott nem lehet ezeket tartani? Vagy csak azért, mert sok?
Az okát nem írták le, csak huhognak a semmin!... Aztán meg előhoznak egy botrányos életű sztárt is, meg hozzáteszik, hogy meghalta magát... Mintha bármi köze is lenne a fegyverekhez!

Undormány médiahányás ez is! ATOMOT A MÉDIAPATKÁNYOKRA!
És?
Fostorgás helyett olvasd el rendesen a hivatkozott cikkeket és a hivatkozást. Ez mind illegális cucc.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.05.11. 10:34 És?
Fostorgás helyett olvasd el rendesen a hivatkozott cikkeket és a hivatkozást. Ez mind illegális cucc.
a magyar nyelvuek netto hulyesegek ismet, ja, es nem is magyar nyelvuek.

"A hírek szerint több ezer lőszert és több mint ezer gépfegyvert pisztolyt volt az arzenálban, amelyet egy névtelen bejelentés buktatott le."


Ez nem magyarul van, irodalom erettsegin bukta, de ujsagiro az lehetsz.

Es a kepeken egy fel gepfegyver nem lathato persze.

Az angol eredetiben SINCS szo gepfegyverrol, es a joembert azert vittek el, mert illegalban kereskedett es gyartasi tevekenyseget is vegzett. Onmagaban a fegyverek birtoklasa jo esellyel nem is illegalis. (Ha nem volt buntetett eloeletu vagy hasonlo.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.05.11. 10:34 És?
Fostorgás helyett olvasd el rendesen a hivatkozott cikkeket és a hivatkozást. Ez mind illegális cucc.
Megint elolvastam a cikket, de nem láttam leírva, hogy ezek illegálisan tartott eszközök lennének.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mr. Senki írta: 2019.05.11. 10:13

Undormány médiahányás ez is! ATOMOT A MÉDIAPATKÁNYOKRA!
Na most jó minden!
megvan a csapat, Enola Gay, és Bockscar . :D
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.05.11. 10:39 a magyar nyelvuek netto hulyesegek ismet, ja, es nem is magyar nyelvuek.

"A hírek szerint több ezer lőszert és több mint ezer gépfegyvert pisztolyt volt az arzenálban, amelyet egy névtelen bejelentés buktatott le."


Ez nem magyarul van, irodalom erettsegin bukta, de ujsagiro az lehetsz.

Es a kepeken egy fel gepfegyver nem lathato persze.

Az angol eredetiben SINCS szo gepfegyverrol, es a joembert azert vittek el, mert illegalban kereskedett es gyartasi tevekenyseget is vegzett. Onmagaban a fegyverek birtoklasa jo esellyel nem is illegalis. (Ha nem volt buntetett eloeletu vagy hasonlo.)
Nekem is az illegal kereskedelem a gyanús, mert a képen minden fegyver új állapotú. Használatnak nyoma sincs rajtuk.

Egy gyűjtő eszközei általában vegyes állapotban vannak.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.05.11. 10:45 Megint elolvastam a cikket, de nem láttam leírva, hogy ezek illegálisan tartott eszközök lennének.
Ott írják a linken amire hivatkozik a cikk is.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.05.11. 10:39 a magyar nyelvuek netto hulyesegek ismet, ja, es nem is magyar nyelvuek.

"A hírek szerint több ezer lőszert és több mint ezer gépfegyvert pisztolyt volt az arzenálban, amelyet egy névtelen bejelentés buktatott le."


Ez nem magyarul van, irodalom erettsegin bukta, de ujsagiro az lehetsz.

Es a kepeken egy fel gepfegyver nem lathato persze.

Az angol eredetiben SINCS szo gepfegyverrol, es a joembert azert vittek el, mert illegalban kereskedett es gyartasi tevekenyseget is vegzett. Onmagaban a fegyverek birtoklasa jo esellyel nem is illegalis. (Ha nem volt buntetett eloeletu vagy hasonlo.)
de van köztük sok qrvaszép cucc. Polgárháborús is. Lehet vkinek kellett...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

RatRace írta: 2019.05.11. 10:46 Na most jó minden!
megvan a csapat, Enola Gay, és Bockscar . :D
Én sokszor csak Little Boy-okat látok itt.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

"Fontos" ember lehetek, ennyi " lehallgató készüléket" gyüjtöttem be teraszról permetezés után.
20190511_123848.jpg
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Mr. Senki írta: 2019.05.11. 10:48 Nekem is az illegal kereskedelem a gyanús, mert a képen minden fegyver új állapotú. Használatnak nyoma sincs rajtuk.

Egy gyűjtő eszközei általában vegyes állapotban vannak.
Szerintem inkább gyűjtő. Illegális kereskedők inkább filléres gettódörrentőket és tucatfegyvereket (Bryco Jennings Nine, TEC 9, Intatec, Taurus PT92/99, Beretta, egyszer használatos "saturday night special"-okat) szoktak árulni. Ő ha árult is fegyvereket "nagy tételben" (egy ezres gyűjteménynek még ha csak 5%-át árulja-cserélgeti, az is aránylag nagy tételnek számít), akkor sem hiszem hogy a kereskedelem lehetett a célja. Aztán ki tudja...
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2019.05.11. 10:39 Es a kepeken egy fel gepfegyver nem lathato persze.

Az angol eredetiben SINCS szo gepfegyverrol
Az indexes képet kinagyítva hátul látható több AR15 és számomra nem beazonosítható egyéb hosszú lőfegyver is. Azok akár lehetnek sorozatlövők. De valószínűbb az újságírói téve...vagyis hazugság. :D
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

sodoma írta: 2019.05.10. 11:06 igy is keves a kalauz. nem vedi semmi-kamera ja- hat majd nem megy kalauznak senki ill. a meglevoek is tavoznak.
https://index.hu/belfold/2019/05/12/egy ... nkatarsat/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

"... Megírtuk, hogy testkamerát kaptak például a Mátészalkát érintő vasútvonalakon szolgálatot teljesítő jegyvizsgálók, mert áprilisig tizenkilenc jegyvizsgáló szenvedett el valamilyen támadást. ...

... A legutóbbi durva eset Gárdonynál történt, ahol olyan durván megütöttek egy jegyvizsgálót, hogy eltört az állkapcsa. "

Esetleg a MÁV beszerezhetne a kalauzoknak egy-egy habsprayt?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.05.12. 14:47 "... Megírtuk, hogy testkamerát kaptak például a Mátészalkát érintő vasútvonalakon szolgálatot teljesítő jegyvizsgálók, mert áprilisig tizenkilenc jegyvizsgáló szenvedett el valamilyen támadást. ...

... A legutóbbi durva eset Gárdonynál történt, ahol olyan durván megütöttek egy jegyvizsgálót, hogy eltört az állkapcsa. "

Esetleg a MÁV beszerezhetne a kalauzoknak egy-egy habsprayt?
ha naponta vernének agyon egyet, akkor sem merülhetne fel ilyesmi mifelénk.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.05.12. 15:07 ha naponta vernének agyon egyet, akkor sem merülhetne fel ilyesmi mifelénk.
annyi lófax lóg rajtuk a deo vhol leghátul/legalul lenne. úgyse mernék használni.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Örömteli dolog egy filmben felismerni a saját fegyvered testvérét. :lol:
Amúgy a sorozat (Válaszcsapás) sok része itthon forgott, ez a konkrét rész itt a Hajógyári szigeten. A fegyver is itthoni lehetett.
20190512_000349.jpg
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

TotoHU írta: 2019.05.12. 23:05 Amúgy a sorozat (Válaszcsapás) sok része itthon forgott, ez a konkrét rész itt a Hajógyári szigeten. A fegyver is itthoni lehetett.
Pár éve még a díszletkészítésében vettem részt. :)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Bizarr nyílpuskás gyilkosságok Németországban.
Remélem nem követi idióta pótcselekvésként a betiltás....

https://444.hu/2019/05/13/ujabb-ket-hal ... orsztorija
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.05.14. 05:59 Bizarr nyílpuskás gyilkosságok Németországban.
Remélem nem követi idióta pótcselekvésként a betiltás....

https://444.hu/2019/05/13/ujabb-ket-hal ... orsztorija
Nekem ez pár totál idióta holdkóros ámokfutásának tűnik. Az áldozatok is ide tartoztak.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.05.14. 07:17 Nekem ez pár totál idióta holdkóros ámokfutásának tűnik. Az áldozatok is ide tartoztak.
Nem tudhatod. Simán lehet, hogy valami ellentét volt a csapaton belül és az egyik elmeroggyant tag levadászta a többieket. Mondjuk mindenhogy furcsa az egész sztori... Az is lehet valami szektás ügy. De nem idiótáznék le olyan áldozatokat, akikről semmit se tudunk.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.05.14. 08:56 Nem tudhatod. Simán lehet, hogy valami ellentét volt a csapaton belül és az egyik elmeroggyant tag levadászta a többieket. Mondjuk mindenhogy furcsa az egész sztori... Az is lehet valami szektás ügy. De nem idiótáznék le olyan áldozatokat, akikről semmit se tudunk.
Az biztos, hogy aki / akik csinálták ezt, azok súlyos mentális zavarokkal küzdenek. Gyakorlatilag sünre lőtték az áldozatokat...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.05.14. 05:59 Bizarr nyílpuskás gyilkosságok Németországban.
Remélem nem követi idióta pótcselekvésként a betiltás....

https://444.hu/2019/05/13/ujabb-ket-hal ... orsztorija
Úgy lenne ötösom a lottón, mint, hogy a szamszerijjat azonnal betiltjak! A német döntéshozok, politikusok teljesen kifordultak magukból,már a keseket is betiltjak, vasútállomásokon, plázák környezetében , stb..
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.05.14. 10:02 Úgy lenne ötösom a lottón, mint, hogy a szamszerijjat azonnal betiltjak! A német döntéshozok, politikusok teljesen kifordultak magukból,már a keseket is betiltjak, vasútállomásokon, plázák környezetében , stb..
Hol van ez leírva? Azt még értem, hogy a számszeríjakban most éppen mumust látnak. De azt nem, hogy az alapvető életvitelhez szükséges eszközöket (kések) hogyan is akarják betiltani?

Illetve hogy, és ki írta ezt le?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.05.14. 11:22 Hol van ez leírva? Azt még értem, hogy a számszeríjakban most éppen mumust látnak. De azt nem, hogy az alapvető életvitelhez szükséges eszközöket (kések) hogyan is akarják betiltani?

Illetve hogy, és ki írta ezt le?
Konkrétan, a "közszolgálati" rédioban hallattam, bemondtak a hírekben.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Mr. Senki írta: 2019.05.14. 11:22 Hol van ez leírva? Azt még értem, hogy a számszeríjakban most éppen mumust látnak. De azt nem, hogy az alapvető életvitelhez szükséges eszközöket (kések) hogyan is akarják betiltani?

Illetve hogy, és ki írta ezt le?
https://www.google.com/amp/s/index.hu/k ... anyban/amp
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Istenem!!! Ennyi ostoba barmot! Ehhez az egészhez mi köze van a kés viselésnek??? SEMMI! NULLA! Mit gondolnak mégis? Azért mert pár fogyatékos idióta leírja egy darab papírra, hogy tilos kést viselni, akkor majd a rossz szándékú emberek majd azt be is fogják tartani? Tegyük fel, hogy a kondenzcsíkba tesznek olyan tudatmódosítót amitől hírtelen mindenki jogalkotóvá válik (értsd: szellemileg visszamaradott), és még be is tartaná mindenki ezt a baromságot. Akkor jön az indulat, és gyilkol mással. Féltégla, székláb, törött partvisnyél... Akkor azt is betiltják?

KONKRÉTAN MINDEN JOGALAKOTÁSRA KÉPES EURÓPAI SZERVEZETNEK ELMENT A MARADÉK ESZE IS?????

Ha valakik legközelebb kiélezett tepsikkel, és betonnal kiöntött lábasokkal hentelik le egymást, akkor mi lesz? Betiltják a konyhát, és csak kész életeket lehet majd venni a boltokba?

Lassan egyszerűbb lesz, ha minden kerületbe tesznek "megengedő" hivatalokat, és minden használati tárgyat ott kell majd engedélyeztetni, lajstromba vetetni. A kotontól a budipapírig mindent! Apropó! Kotonnal is simán lehet gyilkolni! Akkor az is tilos lesz?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Mr. Senki írta: 2019.05.14. 14:31 Betiltják a konyhát, és csak kész életeket lehet majd venni a boltokba?
Muhaha! A németek egyébként is jó úton haladnak efelé. Készétel készétellel mindenhol. Boltban nem igazán kapsz már tömbsajtot, csak kockázott, szeletelt, reszelt, stb. formában.
Egyébként valóban hülyék mint a s.gg.
Örüljünk hogy itt élünk, és a könnyítésért lobbizhatunk, nem a szigorítás ellen (vagy csak ritkán).
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2019.05.14. 14:44 Muhaha! A németek egyébként is jó úton haladnak efelé. Készétel készétellel mindenhol. Boltban nem igazán kapsz már tömbsajtot, csak kockázott, szeletelt, reszelt, stb. formában.
Egyébként valóban hülyék mint a s.gg.
Örüljünk hogy itt élünk, és a könnyítésért lobbizhatunk, nem a szigorítás ellen (vagy csak ritkán).

azert en szivesen otthonhagynam a bicskat, ha arulhatnek es viselhetnek barmekkora peppersprayt es 1 db viselesi eleg lenne az osszes gp-mre...

(Fenntartva, hogy az effele betiltommonika baromsagok igazi valasztasi evben szuletett politikusi akcionista okorsegek.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kojak írta: 2019.05.14. 14:44 Muhaha! A németek egyébként is jó úton haladnak efelé. Készétel készétellel mindenhol. Boltban nem igazán kapsz már tömbsajtot, csak kockázott, szeletelt, reszelt, stb. formában.
Egyébként valóban hülyék mint a s.gg.
Örüljünk hogy itt élünk, és a könnyítésért lobbizhatunk, nem a szigorítás ellen (vagy csak ritkán).
Ja, de ez egy szar hely, de szar itt élni:
https://youtu.be/8qI0At9m1pA
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.05.14. 14:49 azert en szivesen otthonhagynam a bicskat, ha arulhatnek es viselhetnek barmekkora peppersprayt es 1 db viselesi eleg lenne az osszes gp-mre...

(Fenntartva, hogy az effele betiltommonika baromsagok igazi valasztasi evben szuletett politikusi akcionista okorsegek.)
Őőőő a bicskának mi köze is van az önvédelemhez????
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.05.14. 14:56 Őőőő a bicskának mi köze is van az önvédelemhez????
ööö, éppen arra utaltam, hogy mashol meg nagyon-nagyon sok ponton ott elhetobbek a hozzank hasonloan gondolkodokra vonatkozo szabalyok, ennyike.

(Jelenleg meg a nemet kesviselesi szabalyok is sokkal enyhebbek amugy. Ezekbol a nagyivo betoltosdikbol meg gyakran semmi nem lesz.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.05.14. 14:31 Istenem!!! Ennyi ostoba barmot! Ehhez az egészhez mi köze van a kés viselésnek??? SEMMI! NULLA! Mit gondolnak mégis? Azért mert pár fogyatékos idióta leírja egy darab papírra, hogy tilos kést viselni, akkor majd a rossz szándékú emberek majd azt be is fogják tartani? Tegyük fel, hogy a kondenzcsíkba tesznek olyan tudatmódosítót amitől hírtelen mindenki jogalkotóvá válik (értsd: szellemileg visszamaradott), és még be is tartaná mindenki ezt a baromságot. Akkor jön az indulat, és gyilkol mással. Féltégla, székláb, törött partvisnyél... Akkor azt is betiltják?

KONKRÉTAN MINDEN JOGALAKOTÁSRA KÉPES EURÓPAI SZERVEZETNEK ELMENT A MARADÉK ESZE IS?????

Ha valakik legközelebb kiélezett tepsikkel, és betonnal kiöntött lábasokkal hentelik le egymást, akkor mi lesz? Betiltják a konyhát, és csak kész életeket lehet majd venni a boltokba?

Lassan egyszerűbb lesz, ha minden kerületbe tesznek "megengedő" hivatalokat, és minden használati tárgyat ott kell majd engedélyeztetni, lajstromba vetetni. A kotontól a budipapírig mindent! Apropó! Kotonnal is simán lehet gyilkolni! Akkor az is tilos lesz?
A fasz barmok a hujje angol példát követik, a követendő amerikai példa helyett..
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Mr. Senki írta: 2019.05.14. 14:56 Őőőő a bicskának mi köze is van az önvédelemhez????
A nap kérdése! Gratulálok! Én sem megyek sehova bicska nélkül, de még soha nem próbáltam vele védekezni (meg támadni sem). Vágásra, konzervnyitásra, dugóhúzásra, lyukasztásra, csavarhúzónak viszont hetente többször is használom az egyiket (svájci multi bicsak), a másikkal meg (magyar tradi) eszem. Nem csokit és chipszet, ezért az sem veszélyes... :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

jó ha van írta: 2019.05.14. 18:55 A nap kérdése! Gratulálok! Én sem megyek sehova bicska nélkül, de még soha nem próbáltam vele védekezni (meg támadni sem). Vágásra, konzervnyitásra, dugóhúzásra, lyukasztásra, csavarhúzónak viszont hetente többször is használom az egyiket (svájci multi bicsak), a másikkal meg (magyar tradi) eszem. Nem csokit és chipszet, ezért az sem veszélyes... :lol:
Így van. Nálam is van multitool, meg egy egykezes 8 centi alatti. Bármit bontani, vágni enni kell, azzal eszem. A multi meg a mindenféle bonyolultabb feladatokra van. Csavarhúzás, reszelés, fogózás, miegymás. Önvédelmileg maximum akkor jutna eszembe, ha már minden más elfogyott, és még minkét oldal harcképes, ami lássuk be, kb esélytelen. Mire a készletek kifogynak, addigra a fél város gázkamrává válik. (meg persze a BM fenékjelzésű, különleges kiképzést igénylő, atompaprika is ott van, ami még az SS-22-es orosz taktikai atomtöltetnél is veszélyesebb. Hiszen a BM ezt leírta... Ezért van betíííítva a paprikaspray is, mert ahhoz képes az aliensav egy híg szúnyogvizelet... A BM szerint természetesen. És amit ők mondanak, az úgy is van! Ezen most nincs számájli.)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Mr. Senki írta: 2019.05.14. 14:31 Istenem!!! Ennyi ostoba barmot! Ehhez az egészhez mi köze van a kés viselésnek??? SEMMI! NULLA! Mit gondolnak mégis? Azért mert pár fogyatékos idióta leírja egy darab papírra, hogy tilos kést viselni, akkor majd a rossz szándékú emberek majd azt be is fogják tartani? Tegyük fel, hogy a kondenzcsíkba tesznek olyan tudatmódosítót amitől hírtelen mindenki jogalkotóvá válik (értsd: szellemileg visszamaradott), és még be is tartaná mindenki ezt a baromságot. Akkor jön az indulat, és gyilkol mással. Féltégla, székláb, törött partvisnyél... Akkor azt is betiltják?

KONKRÉTAN MINDEN JOGALAKOTÁSRA KÉPES EURÓPAI SZERVEZETNEK ELMENT A MARADÉK ESZE IS?????

Ha valakik legközelebb kiélezett tepsikkel, és betonnal kiöntött lábasokkal hentelik le egymást, akkor mi lesz? Betiltják a konyhát, és csak kész életeket lehet majd venni a boltokba?

Lassan egyszerűbb lesz, ha minden kerületbe tesznek "megengedő" hivatalokat, és minden használati tárgyat ott kell majd engedélyeztetni, lajstromba vetetni. A kotontól a budipapírig mindent! Apropó! Kotonnal is simán lehet gyilkolni! Akkor az is tilos lesz?
Ez a migrik miatt van szerintem. Odakünn a migrik késeket hordanak, akárcsak odahaza nyilván. Ez náluk tradíció és ezért sok a bicskázás, ettől harsognak a német médiák. Ott tévednek, hogy azt hiszik, a betiltomság bármilyen hatással lesz rájuk. Pedig valszeg ügyet sem vetnek majd rá. Ez csak a törvénytisztelő állampolgárokra lesz csak majd hátrányos hatással.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2019.05.14. 14:49 azert en szivesen otthonhagynam a bicskat, ha arulhatnek es viselhetnek barmekkora peppersprayt es 1 db viselesi eleg lenne az osszes gp-mre...
Én nem. Papper helyett lehet viselni mást is, plusz a többkártyás GP. viselési rendszer is csak rászánt idő, meg minimális pénz kérdése. Kés helyett viszont mit hordjak???? Én két db egykezest viselek és mindkettőre szükségem van. Az egyikkel kajálok, meg a gyógyszert vágom ketté ha kell (nem röhögni! :lol: :lol: ), a másik meg minden másra, pl. borítékot nyitni, vagy csomagbontásnál madzagot vágni, ha nincs a közelben olló, ahelyett is jó, stb.... Szerintem jó, hogy mindig kéznél vannak.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Gaston Glock írta: 2019.05.14. 21:05 Ez a migrik miatt van szerintem. Odakünn a migrik késeket hordanak, akárcsak odahaza nyilván. Ez náluk tradíció és ezért sok a bicskázás, ettől harsognak a német médiák. Ott tévednek, hogy azt hiszik, a betiltomság bármilyen hatással lesz rájuk. Pedig valszeg ügyet sem vetnek majd rá. Ez csak a törvénytisztelő állampolgárokra lesz csak majd hátrányos hatással.
Mert a migrókat pont érdekli a jog betűje... Kezdjük ott, hogy nem ismerik a jogszabályokat. Ha meg ismerik, akkor is saját mérlegelésük szerint szarnak rá.

Ergo megint csak nehezítik a normális ember életét...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2019.05.14. 21:13 Én nem. Papper helyett lehet viselni mást is, plusz a többkártyás GP. viselési rendszer is csak rászánt idő, meg minimális pénz kérdése. Kés helyett viszont mit hordjak???? Én két db egykezest viselek és mindkettőre szükségem van. Az egyikkel kajálok, meg a gyógyszert vágom ketté ha kell (nem röhögni! :lol: :lol: ), a másik meg minden másra, pl. borítékot nyitni, vagy csomagbontásnál madzagot vágni, ha nincs a közelben olló, ahelyett is jó, stb.... Szerintem jó, hogy mindig kéznél vannak.
Mi volt a masodik mondat, amit basztal beidezni, es eppen ezert vitatkozol vele?:-) Gasztonizalsz.

BTW: jelenleg is viselhetsz Nemetorszagban kest:
- fix pengest 120 mm pengehosszig
- egykezes foldert barmekkorat, HA nincs pengezar
- barmekkora pengezaras foldert, HA nem egykezes
(+- szallithatsz elcsomagolva, tokjaban barmilyet)

Hulyeseg igy is: ja, Ertelmes a tovabbi szigoritas? IRTAM, hogy baromsag.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése