Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

George Floyd

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Na, már a cseheknél is volt ilyen eset.
https://www.youtube.com/watch?v=EtUffFxfeuY

Szakmailag: ha valakinek hátra van bilincselve a keze, és hason fekszik, miért kell a nyakára térdelni?
Mit tud csinálni?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2021.07.02. 11:03 Szakmailag: ha valakinek hátra van bilincselve a keze, és hason fekszik, miért kell a nyakára térdelni?
Mit tud csinálni?
Szia,

A videot nem lattam (be kellene hozza jelentkezni), de ugy altalaban egy hason fekvo ember tud rugni (kis szerencsevel eltorni a korulotte allok terdet), es (ha nalam sportosabb alkat), akkor konnyeden felall es vagy elszalad vagy fejberugja a korulotte levoket.

Ettol fuggetlenul persze rossz erzes az is, amikor ugy tepernek le valakit a foldre, hogy kozben egy bakkancs-sarok a torkahoz kerul (ha az a cel, hogy az allanal fogva akarjak hatra fesziteni a fejet, be par centivel elvetik).

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2021.07.02. 11:33 Szia,

A videot nem lattam (be kellene hozza jelentkezni), de ugy altalaban egy hason fekvo ember tud rugni (kis szerencsevel eltorni a korulotte allok terdet), es (ha nalam sportosabb alkat), akkor konnyeden felall es vagy elszalad vagy fejberugja a korulotte levoket.

Ettol fuggetlenul persze rossz erzes az is, amikor ugy tepernek le valakit a foldre, hogy kozben egy bakkancs-sarok a torkahoz kerul (ha az a cel, hogy az allanal fogva akarjak hatra fesziteni a fejet, be par centivel elvetik).

Bel
Szia!

Hát.. lehet.
Én magamból indultam ki; ha hátrabilincselt kézzel a hasamon feküdnék, nem könnyen nem ugrálnék fel. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2021.07.02. 11:50 Szia!

Hát.. lehet.
Én magamból indultam ki; ha hátrabilincselt kézzel a hasamon feküdnék, nem könnyen nem ugrálnék fel. :)
paliban volt rendesen valami anyag, itt az előzményvideó:

https://www.youtube.com/watch?v=VVifNx891yo

pát hete láttam hasonlót, teljesen meg volt vadulva, támadás esetén ütni kellett volna egy darabig mire összeesik...
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.07.02. 11:50 Szia!

Hát.. lehet.
Én magamból indultam ki; ha hátrabilincselt kézzel a hasamon feküdnék, nem könnyen nem ugrálnék fel. :)
de te egy normális, dolgozó, családos ember vagy. A társadalom hasznos tagja. Nem pedig az utcán bedrogozva őrjöngő, rendőrre is támadó agyhalott.

Nem-polkorrekt vélemény következik, kérem lapozzon!:

Nem kell mindenkinek örökké élnie, vannak akik nélkül nem vagyunk kevesebben. Ha megfékezésük közben pár ilyen humanoid trágyadomb elhullik esetleg, az egy társadalmilag hasznos veszteség.

(Ha pedig egy terhes nőt fegyverrel kirabló drogos bűnöző megfulladása miatt gyújtogatni van kedved, akkor csatlakozhatsz hozzá a pokolban. :-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2021.07.02. 12:59 paliban volt rendesen valami anyag, itt az előzményvideó:

https://www.youtube.com/watch?v=VVifNx891yo
Fú b+.
Szabályos zombi.
gvass1 írta: 2021.07.02. 13:06 Nem kell mindenkinek örökké élnie, vannak akik nélkül nem vagyunk kevesebben. Ha megfékezésük közben pár ilyen humanoid trágyadomb elhullik esetleg, az egy társadalmilag hasznos veszteség.
Egyetértek.
Ez egy hosszú diszkurzus lenne (pl. hogy sok ember szabadként rosszabb körülmények között él, mint amik a börtönben vannak: fűtés, napi 3x étkezés, meleg víz), de ezt úgysem tudnánk megoldani, sőt, a világ még inkább a másik irányba halad (ld. a fogvatartottak perelik a Magyar Államot a rossz börtönkörülményekért).

Illetve abból a pénzből, amennyibe egy fogvatartott a társadalomba kerül, simán kollégiumot+ellátást+ösztöndíjat lehetne adni egy rászoruló gyereknek..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2021.07.02. 11:50 Én magamból indultam ki; ha hátrabilincselt kézzel a hasamon feküdnék, nem könnyen nem ugrálnék fel. :)
Szia,

Pl. olyanra is volt pelda, hogy 3 szep nagy darab rendor terdelt egy emberen, es amikor az egyikuk felallt, hogy elovegye a bilincset (tehat 2 meg teljes sullyal terdelt rajta), akkor a "gyanusitott" is felallt.

Bel
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Az biztos, hogy én senkit sem tárolnék a börtönökben csak úgy.
Mindegyiknek dolgoznia kéne, amelyik meg erőszakos bűncselekményekért ül, annak meg komoly kényszermunka lenne.
Aztán ha nem hozza a napi normát, száraz kenyér meg víz lenne a vacsora.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

tvsmaci írta: 2021.07.02. 21:50 Az biztos, hogy én senkit sem tárolnék a börtönökben csak úgy.
Mindegyiknek dolgoznia kéne, amelyik meg erőszakos bűncselekményekért ül, annak meg komoly kényszermunka lenne.
Aztán ha nem hozza a napi normát, száraz kenyér meg víz lenne a vacsora.
Egyetértek, csak kérdés hogy megéri-e dolgoztatásuk, illetve a jogvédők mit szólnak hozzá.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2021.07.03. 07:33 Egyetértek, csak kérdés hogy megéri-e dolgoztatásuk, illetve a jogvédők mit szólnak hozzá.
Ha kevésbé veszteségs az már jó. Másrészt nem ingyenélésnek fognák fel sokan a "büntetésüket".
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: smith15 »

WildBear23 írta: 2021.07.03. 07:33 Egyetértek, csak kérdés hogy megéri-e dolgoztatásuk, illetve a jogvédők mit szólnak hozzá.
Elmehetnek a jogvédők a ... oda... Van az a szint, amikor már kb minden jogot elvennék (az élethez való jogot is..). Pl egy tömeggyilkos milyen jogokat igényel, milyen jogok járnának már neki, amikor ő (szándékosan kicsivel) szánt szándékkal, aljasan vette el ártatlanok életét, ami a legfontosabb dolog egy embernek.. Úgyhogy részemről itt feldughatná a jogait, tömegsírba vele..
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Fortitu írta: 2021.07.03. 07:53 Ha kevésbé veszteségs az már jó. Másrészt nem ingyenélésnek fognák fel sokan a "büntetésüket".
Én úgy tudom, hogy aki csak tud, dolgozik. A munkalehetőség jelenleg kvázi jutalom az elítélteknek, mert:
- jobban telik az idő
- ugyan levonják a fogvatartás költségeit, meg nyilván nem nagy pénzt kapnak, de egy pici pénze így is marad, amiből tud benn magának vásárolni pl. teát, kávét, tisztálkodási szereket, egy kis részét meg gyűjtik neki, amit szabaduláskor megkap. Nyilván nem egetverő összegről beszélünk, de nem úgy vág majd neki a szabad életnek, hogy egy kenyérre való sincs a zsebében.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

smith15 írta: 2021.07.03. 07:55 Elmehetnek a jogvédők a ... oda... Van az a szint, amikor már kb minden jogot elvennék (az élethez való jogot is..). Pl egy tömeggyilkos milyen jogokat igényel, milyen jogok járnának már neki, amikor ő (szándékosan kicsivel) szánt szándékkal, aljasan vette el ártatlanok életét, ami a legfontosabb dolog egy embernek.. Úgyhogy részemről itt feldughatná a jogait, tömegsírba vele..
Szégyelld magad, hogy ilyeneket írsz! Még hogy tömegsír! Mikor kutya/macskatáp is lehetne belőlük! Az ilyen pazarló szemlélet miatt ekkora a Zökológia lábnyom, vazze! :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

swordmanus írta: 2021.07.03. 09:21 Én úgy tudom, hogy aki csak tud, dolgozik. A munkalehetőség jelenleg kvázi jutalom az elítélteknek, mert:
- jobban telik az idő
- ugyan levonják a fogvatartás költségeit, meg nyilván nem nagy pénzt kapnak, de egy pici pénze így is marad, amiből tud benn magának vásárolni pl. teát, kávét, tisztálkodási szereket, egy kis részét meg gyűjtik neki, amit szabaduláskor megkap. Nyilván nem egetverő összegről beszélünk, de nem úgy vág majd neki a szabad életnek, hogy egy kenyérre való sincs a zsebében.
Ez egész jól hangzik így.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: smith15 »

jó ha van írta: 2021.07.03. 15:32 Szégyelld magad, hogy ilyeneket írsz! Még hogy tömegsír! Mikor kutya/macskatáp is lehetne belőlük! Az ilyen pazarló szemlélet miatt ekkora a Zökológia lábnyom, vazze! :mrgreen:
Jóvanna, igaz, de ha fát ültetsz a helyére,már az is jó :D
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

A vegyes (katonai-rendőri) járőrök veszélyei. Nem tegnap történt, és nem is idehaza, de tanulságos.

Amikor a zavargások közepette a meglőtt rendőr járőr egy túszejtési helyzetben azt mondta, “fedezzetek”, NEM ugyanazt értette ez alatt, mint a tengerészgyalogosok, akik pontosan azt tétek, amire a kiképzés során kondicionálták őket... 200+ lövéssel sz.rrá lőtték a gyanús ajtót :mrgreen: Szerencsére nem sérült meg senki

https://www.quora.com/What-is-luck-2/an ... &srid=WImm

Ez eredeti link
https://www.wearethemighty.com/mighty-t ... -la-riots/
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: mlaca »

usákiaknak új lőszerük lesz? https://youtu.be/bL1wF-nCGc4
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2021.07.06. 18:13 usákiaknak új lőszerük lesz? https://youtu.be/bL1wF-nCGc4
egy kő alatt töltötted az elmúlt pár évet...?

Művelődj:

Kép

Kép

"no one will win. This program is designed to spend money and fail. Like all Army programs. We'll lose the next battle in cool looking uniforms though"

:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: mlaca »

:o

gvass1 írta: 2021.07.06. 18:23 egy kő alatt töltötted az elmúlt pár évet...?

Művelődj:

Kép

Kép

"no one will win. This program is designed to spend money and fail. Like all Army programs. We'll lose the next battle in cool looking uniforms though"

:-)))
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új ukrán multikaliberű bullpup öntöltő: Magna Ballista

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-ukra ... -ballista/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

USAF: több ezer M18 átalakítása SIG P320 XCompact-á?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/usaf-to ... compact-a/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Egy mozdulat kimaradt és máris káosz lett belőle :lol: Még jó,hogy van aki felügyeli a fegyver ürítést :mrgreen:
Hol történt a hibázás?
https://www.itemfix.com/v?t=s3rrca
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

chucky írta: 2021.07.14. 07:47 Egy mozdulat kimaradt és máris káosz lett belőle :lol: Még jó,hogy van aki felügyeli a fegyver ürítést :mrgreen:
Hol történt a hibázás?
https://www.itemfix.com/v?t=s3rrca
ez mehetne a humor topikba is :D "szánkót" jól ráeresztette a telitárra xD

(amúgy jó az elefántfüles tök + csőalá kondi+ zsinór kombináció is ;) )
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

chucky írta: 2021.07.14. 07:47 Egy mozdulat kimaradt és máris káosz lett belőle :lol: Még jó,hogy van aki felügyeli a fegyver ürítést :mrgreen:
Hol történt a hibázás?
https://www.itemfix.com/v?t=s3rrca
Gyááá....

Pedig annyira számolta, hogy hol van még egy "golyó".
Aztán " ha nincs, hát nincs" gondolta, és elhúzza azt az izét, mert az a másik izé nem úgy állt, ahogy szokott.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2021.07.14. 07:47 Egy mozdulat kimaradt és máris káosz lett belőle :lol: Még jó,hogy van aki felügyeli a fegyver ürítést :mrgreen:
Hol történt a hibázás?
https://www.itemfix.com/v?t=s3rrca
Jaj basszus, ezt fájt végignézni..
Eleve milyen nehezen vette elő a Makarovot? Éles helyzetben mi lenne?
A másik, hogy amikor megfogta a fegyvert, mindig a billentyűn volt az ujja.
Az a rendőrnő is jobban járna egy forgóval.🙂
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: smith15 »

chucky írta: 2021.07.14. 07:47 Egy mozdulat kimaradt és máris káosz lett belőle :lol: Még jó,hogy van aki felügyeli a fegyver ürítést :mrgreen:
Hol történt a hibázás?
https://www.itemfix.com/v?t=s3rrca
Hát itt a felügyelő sem volt a helyzet magaslatán... Gondolná az épeszű ember, hogy az ilyen pont a hasonló szituk elkerülése miatt van ott..
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

smith15 írta: 2021.07.15. 07:45 Hát itt a felügyelő sem volt a helyzet magaslatán... Gondolná az épeszű ember, hogy az ilyen pont a hasonló szituk elkerülése miatt van ott..
Örülhet, hogy nem ő kapta hasba.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2021.07.15. 08:38 Örülhet, hogy nem ő kapta hasba.
Hát végignézve a videót talán az volt az egyetlen pozitívum, hogy nem forgatta a fegyvert.
A végén még külön fájt, ahogy kisétált a szobácskából, és a biztosítószíjjal huzta maga után a földön a pisztolyt.. :?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2021.07.15. 09:55 A végén még külön fájt, ahogy kisétált a szobácskából, és a biztosítószíjjal huzta maga után a földön a pisztolyt.. :?
Az a volt a hab a tortán, sírva röhögtem.
Azon csodálkoztam hogy a csaj mellett álló rendőr az első mozdulat után nem vette ki a kezéből a pisztolyt egy tockos kíséretében...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

A fegyver végében ugráló zártól nem nő meg a szórása a bullpup fegyvereknek? :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2021.07.15. 07:20 Jaj basszus, ezt fájt végignézni..
Eleve milyen nehezen vette elő a Makarovot? Éles helyzetben mi lenne?
A másik, hogy amikor megfogta a fegyvert, mindig a billentyűn volt az ujja.
Az a rendőrnő is jobban járna egy forgóval.🙂
Napraforgóval mindenképpen :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

chucky írta: 2021.07.15. 21:22 A fegyver végében ugráló zártól nem nő meg a szórása a bullpup fegyvereknek? :roll:
Ha arra gondolsz, akkor a lövedék rég elhagyja a csövet, mire a visszarúgásból akármi realizálódna. Ha sorozatlövésre érted, akkor nem tudom, de elég rúgdalózósnak tűnik. Persze ez elvileg a .308-as lőszernek feleltethető meg, ahhoz képest nem veszélyes.

Bár ez a rész pisztoly, de érdemes youtubeon slow motion videók közt nézelődni ;)
https://youtu.be/ZmO_J-_N_8Q?t=124

mod.: tökjól látszik ezen a screenshoton, hogy a lövedék elhagyta a csövet, de a zárolás a cső és a szán közt megvan ahogy kell, és elhanyagolhatóan mozdult hátra a fegyver:
Glock slowmo.jpg
mod 2.: ja és most nézem, hogy az 50-es öntöltő, itt az érdekes rész:
https://youtu.be/ZmO_J-_N_8Q?t=314
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Lettország: Glock 17 Gen5 MOS hadipisztoly beszerzés

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/lettors ... beszerzes/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Fortitu írta: 2021.07.15. 22:10 Ha arra gondolsz, akkor a lövedék rég elhagyja a csövet, mire a visszarúgásból akármi realizálódna. Ha sorozatlövésre érted, akkor nem tudom, de elég rúgdalózósnak tűnik. Persze ez elvileg a .308-as lőszernek feleltethető meg, ahhoz képest nem veszélyes.

Bár ez a rész pisztoly, de érdemes youtubeon slow motion videók közt nézelődni ;)
https://youtu.be/ZmO_J-_N_8Q?t=124

mod.: tökjól látszik ezen a screenshoton, hogy a lövedék elhagyta a csövet, de a zárolás a cső és a szán közt megvan ahogy kell, és elhanyagolhatóan mozdult hátra a fegyver:
Glock slowmo.jpg

mod 2.: ja és most nézem, hogy az 50-es öntöltő, itt az érdekes rész:
https://youtu.be/ZmO_J-_N_8Q?t=314
Igazából az érdekelne,hogy a következő lövésig "single/auto" mennyit vándorol el a cső ide-oda.Bár ahogy elnézem sokban függ a lövész gyakorlottságától.Némelyik esetben alig mozdul a cső a gyors lövéseknél.Másik lövésznél meg táncol mindenfelé.
Mondjuk itt hadi fegyverről van szó és ott meg nem mindenki mesterlövész.............csak miután leszerelnek :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Paintballal markerből lövik őket? A hang alapján úgy tűnik.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Mi a francnak a lengyeleknek Abrams harckocsi? Most akkor a teljes harckocsizó állományt lehet kiképezni majd mindkét típusra :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2021.07.17. 13:49 Paintballal markerből lövik őket? A hang alapján úgy tűnik.
Nekem is annak hangzik, meg a platón álló úriember "fegyverének" sem buffer tube-ja hanem légtartája lenne.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ukrán MP7-utánérzés, nagyon konvencionális műszaki tartalommal: Új ukrán kompakt géppisztoly: FORT-230

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-ukra ... -fort-230/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Steyr G62 – hivatalos HK G36 feljavító csomag

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/steyr-g ... to-csomag/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2021.07.21. 15:08 Steyr G62 – hivatalos HK G36 feljavító csomag

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/steyr-g ... to-csomag/

Kép
Elég sérülékenynek néz ki a tok tetején lévő rail.Harci körülmények között kap egy ütést és oda az optika beállítása :roll:
Bár......sosem kerülnek harci helyzetbe :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ! Taser X2 - Magyar Rendőrség bemutatója (Készenléti Rendőrség objektuma, 2021.07.22)

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... 021-07-22/

és

http://www.fegyvervideo.hu/taser-x2-mag ... 021-07-22/

Az ORFK Kommunikációs Szolgálat szervezésében ma részt vehettünk egy bemutatón, melynek fontos része volt a hamarosan rendszerbe álló Taser X2 sajtóbemutatója, mely rendkívül szakszerűen, közérthetően történt.

Ezzel talán eloszlathatják az eszközzel kapcsolatos tévhitek, félelmek özönét, mely a rendszeresítés hírére elárasztotta a rettegésre oly hajlamos mainstream sajtót. Valószínűleg a kb. negyedórás bemutatóból pár 10 másodperc sok TV-híradóba és portálra felkerül, mi most viszont egy olyan hosszabb anyagot vágtunk össze, ami az eszköz működését, kezelését mutatja be.

taser KR bemutato vid - nyito.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2021.07.22. 15:45 ÚJ VIDEÓ! Taser X2 - Magyar Rendőrség bemutatója (Készenléti Rendőrség objektuma, 2021.07.22)

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... 021-07-22/

és

http://www.fegyvervideo.hu/taser-x2-mag ... 021-07-22/

Az ORFK Kommunikációs Szolgálat szervezésében ma részt vehettünk egy bemutatón, melynek fontos része volt a hamarosan rendszerbe álló Taser X2 sajtóbemutatója, mely rendkívül szakszerűen, közérthetően történt.

Ezzel talán eloszlathatják az eszközzel kapcsolatos tévhitek, félelmek özönét, mely a rendszeresítés hírére elárasztotta a rettegésre oly hajlamos mainstream sajtót. Valószínűleg a kb. negyedórás bemutatóból pár 10 másodperc sok TV-híradóba és portálra felkerül, mi most viszont egy olyan hosszabb anyagot vágtunk össze, ami az eszköz működését, kezelését mutatja be.


taser KR bemutato vid - nyito.jpg
Retekklubbon is volt hír, semmi rettegés félreinfo nem volt benne. Vmit elrontottak
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

gvass1 írta: 2021.07.22. 15:45 ÚJ VIDEÓ! Taser X2 - Magyar Rendőrség bemutatója (Készenléti Rendőrség objektuma, 2021.07.22)

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... 021-07-22/

és

http://www.fegyvervideo.hu/taser-x2-mag ... 021-07-22/

Az ORFK Kommunikációs Szolgálat szervezésében ma részt vehettünk egy bemutatón, melynek fontos része volt a hamarosan rendszerbe álló Taser X2 sajtóbemutatója, mely rendkívül szakszerűen, közérthetően történt.

Ezzel talán eloszlathatják az eszközzel kapcsolatos tévhitek, félelmek özönét, mely a rendszeresítés hírére elárasztotta a rettegésre oly hajlamos mainstream sajtót. Valószínűleg a kb. negyedórás bemutatóból pár 10 másodperc sok TV-híradóba és portálra felkerül, mi most viszont egy olyan hosszabb anyagot vágtunk össze, ami az eszköz működését, kezelését mutatja be.


taser KR bemutato vid - nyito.jpg
miért feketét vettek ? a sárga feltünőbb és összekeverhetetlenebb /de szép szó / :)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Solo

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Milyen kedves, solózni akart a rendőrőkkel..
https://www.bama.hu/kek-hirek/helyi-kek ... ny-3957524
Solo.jpg
Solo.jpg (10.13 KiB) Megtekintve 34914 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Solo

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

WildBear23 írta: 2021.07.23. 09:56 Milyen kedves, solózni akart a rendőrőkkel..
https://www.bama.hu/kek-hirek/helyi-kek ... ny-3957524
Solo.jpg
Gyanítom, a BV munkatársai meleg szeretettel várják ismét a rácsok mögé, miután a bolt parkolójában rátámadt kollégájukra.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Az itthoni önkéntes programról:
https://brainstorming.blog.hu/2021/07/2 ... _szolgalat
(Én nem egészen értem a cikk íróját, hogy mi a gondja..)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

WildBear23 írta: 2021.07.23. 15:17 Az itthoni önkéntes programról:
https://brainstorming.blog.hu/2021/07/2 ... _szolgalat
(Én nem egészen értem a cikk íróját, hogy mi a gondja..)
Nekem se esett le, mi a baja.
Miért csak látszana önkéntesnek? Pont a kiképzés szokott az izgi lenni, utána már csak meló van (meg továbbképzés, de az nem annyi már, mint az alapkiképzés). Olyan ez, mint a fősulin az első félév/év. Ez azoknak jó, akik nem akarnak 3/5 évre aláírni területvédelmisnek pl. De pont ráér, nem talál jobb melót arra a fél évre... Majd az idő, meg a statisztika megmutatja, mennyire jó ötlet. Simán működhet is. A Honvédségnek egyrészt azért jó, mert tényleg lehet, aki marad. Vagy területvédelmisként/műveletisként tanul tovább, ösztöndíjszerződéssel... Hogy ott mennyire számítják be a már teljesített kiképzést, azt nem tudom (még lehet más se), de vannak létező beszámítások már, tehát tippelem, hogy egy az egyben. A Honvédség már akkor is nyer, ha csak az alapkiképzésen átesett személyek száma gyarapodik. Ugye nincs már sorkatonaság, és a régi sorkatonák már 40 körül-felett vannak, ráadásul a vége felé, már igen kis létszámokat hívtak be, fél évre. Továbbá, jelentős eltérések vannak az ő kiképzésük és a mostani közt (eszközök cseréje, NATO tagság, stb.)
HA én lennék most fiatal... ugye a pontszámok nem azért nem jöttek össze, mert járvány, hiszen adott karra a legjobb x főt veszik fel. Tehát ha az egész évfolyam gyengébben teljesít, alacsonyabb a léc. Az érettségin a kettes nem lett könnyebb. :-) Naszóval ha én lennék fiatal, egy szabad fél évvel, és nem találnék olyan melóhelyet, ahonnan fél év múlva elengednek... Én meglépném. Ha nem jön be, két hónap múlva szevasz. ha bejön, akkor fél év múlva szevasz, de átmennék tartalékosnak, ösztöndíjszerződéssel, amelynek a feltételeit (tiszti, tiszthelyettesi képzés) részben már teljesítettem, vagy nem a nulláról indulok. Ekkor nyaranta (ha járvány át nem írja az egészet) pár hétig benn vagyok (nyári munka), de évente plusz egy hónapot (műveletisnél másfelet) fizetnek, meg az ösztöndíjamhoz is hozzácsapnak némi pénzt. Mondjuk részben kiváltja a diákhitelt, vagy nem kell (annyit) dolgozni a tanulás mellett. Aztán lehet, hogy valamelyik prof meg a felettesem, és ha egyenruhában jó benyomást tettem rá, akkor a szóbeli vizsgám egész másként indul... Továbbá a szolgálat alatt barátságok, ismeretségek alakulhatnak ki, ami a későbbi életben hasznos lehet!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Bocs ha mótvá, nem láttam itt.

A paranoid skizofrén férfi légpisztolyt fogott a kihívott TEK-esekre (a linken lévő felvételen látható is ahogy kihajol az ajtó mögül, azt nem tudom hogy rájuk is lőtt-e?) Anyuci feljelentette a rendőrséget, mert gumival és babzsákkal kicsit meglövöldözték a fiacskáját, és kórházba került. Mert hiszen nem akart ő ártani senkinek, csak fenyegetőzött.

Ezért simán agyon is lőhették volna, szó nélkül. Örülnie kéne, hogy ennyivel megúszta.

https://index.hu/belfold/2021/07/27/tek ... ljelentes/
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2021.07.30. 12:08 Bocs ha mótvá, nem láttam itt.

A paranoid skizofrén férfi légpisztolyt fogott a kihívott TEK-esekre (a linken lévő felvételen látható is ahogy kihajol az ajtó mögül, azt nem tudom hogy rájuk is lőtt-e?) Anyuci feljelentette a rendőrséget, mert gumival és babzsákkal kicsit meglövöldözték a fiacskáját, és kórházba került. Mert hiszen nem akart ő ártani senkinek, csak fenyegetőzött.

Ezért simán agyon is lőhették volna, szó nélkül. Örülnie kéne, hogy ennyivel megúszta.

https://index.hu/belfold/2021/07/27/tek ... ljelentes/
Ha valóban beteg, akkor remélem kezelni fogják ezután. Amúgy meg anyuka örüljön, hogy ugyanannyi lyuk van a fián, mint amennyivel a balhét csinálta. Nála is csúszhat az ékszíj azért, ha feljelentést tett.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.07.30. 12:08 Bocs ha mótvá, nem láttam itt.

A paranoid skizofrén férfi légpisztolyt fogott a kihívott TEK-esekre (a linken lévő felvételen látható is ahogy kihajol az ajtó mögül, azt nem tudom hogy rájuk is lőtt-e?) Anyuci feljelentette a rendőrséget, mert gumival és babzsákkal kicsit meglövöldözték a fiacskáját, és kórházba került. Mert hiszen nem akart ő ártani senkinek, csak fenyegetőzött.

Ezért simán agyon is lőhették volna, szó nélkül. Örülnie kéne, hogy ennyivel megúszta.

https://index.hu/belfold/2021/07/27/tek ... ljelentes/
Van, amikor a gumilövedék helyett az ólom használata a társadalom számára hasznosabb lenne, az egyéni tragédiától eltekintve.

Sajnos ez az őrült egyszer még kiszabadul, és akkor lehet hogy védtelenekre fog támadni.

És akkor kit kell majd perelni?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

azer kivancsi lennek gumilovedektol meg babzsaktol hogy esett komaba :shock:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2021.07.30. 12:47 azer kivancsi lennek gumilovedektol meg babzsaktol hogy esett komaba :shock:
fejlövés? vagy rosszul esett?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
pondor313
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2020.12.04. 13:17

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: pondor313 »

Elvileg újra kellett éleszteni. Én tippem a szív közeli találat babzsákkal.
qqriq írta: 2021.07.30. 12:47 azer kivancsi lennek gumilovedektol meg babzsaktol hogy esett komaba :shock:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

pondor313 írta: 2021.07.30. 13:44 Elvileg újra kellett éleszteni. Én tippem a szív közeli találat babzsákkal.
Oh, vagy úgy, azért az úgy komoly akkor. De ilyen esetben a halálos erő is elfogadható lenne.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2021.07.30. 12:47 azer kivancsi lennek gumilovedektol meg babzsaktol hogy esett komaba :shock:
Fejlövés 12/70 kaliberu gumival? Vagy 40mm-esbol kiloheto nem halalossal? Csak tippeltek.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

TotoHU írta: 2021.07.30. 17:30 Fejlövés 12/70 kaliberu gumival? Vagy 40mm-esbol kiloheto nem halalossal? Csak tippeltek.
Videón mintha sörétes lenne a teknőc kezében!
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Brit haderő: Alternative Individual Weapon program

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/brit-ha ... n-program/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2021.08.03. 11:32 Egy legenda távozott:

https://honvedelem.hu/hirek/elhunyt-fur ... redes.html

RIP

Kép
Ő tényleg az volt. 74 évesen még nem is volt túl öreg.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Újabb cikk a rendőrre szuronnyal támadó újpesti kábszeres ámokfutóról.

https://telex.hu/belfold/2021/08/05/ujr ... o-rendorno

Ami érdekes:

"Szarvas ezután férfi kezére és vállára célzott, majd „további három, lefelé irányuló lövést adott le”, de támadójuk így sem állt le, tovább hörgött és szurkált[/b], ezért a rendőrnő még négyszer rálőtt. Ez sem hatott, a férfi felállt, és a rendőrnő felé indult, ezért ő megint tüzet nyitott. Összesen 11 lövést adott le – ebből 9 okozott lőtt sérülést –, de csak az utolsó kettővel célzott a mellkas irányába, végül egyébként ezek állították meg a támadót, aki a helyszínen életét vesztette".

Tehát a kiképzésen oktatott kézre- és lábra célzás miatt több szúrást vihetett be a társának a támadó.
Szuper dolog hogy egyre újabb felszereléseket kapnak a rendőrök többek közt ennek az esetnek a nyomán (expanzív lőszer, Taser) De vajon a kézre- és lábra lövöldözés oktatását mikor fogják elfelejteni?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs utódai már nem Berettával üldözik majd a bűnt, hanem FN509 műanyagtokossal:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/lapd-uj ... 09-mrd-le/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Masha'Allah

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nezem ezeket a videokat kabulbol, ittott feltunik egyketsok abroszkereskedo csilivili fekete meg terpmintas m4/m14/m110 csuzlival akiknek a fegyvertartas/mozgasa valahogy nem helybelinek tunik :shock:
de lehet csak en gondolom tul a dolgot :o
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Masha'Allah

Hozzászólás Szerző: vato »

qqriq írta: 2021.08.16. 21:10 nezem ezeket a videokat kabulbol, ittott feltunik egyketsok abroszkereskedo csilivili fekete meg terpmintas m4/m14/m110 csuzlival akiknek a fegyvertartas/mozgasa valahogy nem helybelinek tunik :shock:
de lehet csak en gondolom tul a dolgot :o
+1

én is ezt figyeltem, hogy az összes normálisan fogja a fegyvert, mutatóujj egyenesen a tokon pihen stb... nem a megszokott rongyfejű style :roll:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Masha'Allah

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

qqriq írta: 2021.08.16. 21:10 nezem ezeket a videokat kabulbol, ittott feltunik egyketsok abroszkereskedo csilivili fekete meg terpmintas m4/m14/m110 csuzlival akiknek a fegyvertartas/mozgasa valahogy nem helybelinek tunik :shock:
de lehet csak en gondolom tul a dolgot :o
Bizony, összehasonlító képeket is láttam én is. Ezek kikupálódtak... Nem is csoda, hogy rohamtempóban vették át az országot: nem szerették volna, hogy a magára maradt demokratikus kormány szétlopja, gallyra vágja. Sok helyről olyan hír jön, hogy a működő közigazgatást nem verik szét, nem nullázzák le. Persze hülyék is lennének, elég ha a saját szabályaik szerint üzemeltetik. Rengeteg cucc maradt hátra ráadásul, és abban ne bízzunk, hogy majd középkori népek, és nem lesznek képesek üzemeltetni őket. :-D Amihez nem értenek, ahhoz kapnak kínai, iráni szakértőket könnyedén. Amire nincs szükségük, azokat a játékszereket meg el tudják adni.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

brh562 írta: 2021.08.17. 08:37 https://www.instagram.com/p/CSl0oEInmZa/ nos van ott minden IS ...
Here-it-comes.jpg
Here-it-comes.jpg (33.87 KiB) Megtekintve 33408 alkalommal
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Masha'Allah

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2021.08.16. 23:34 Bizony, összehasonlító képeket is láttam én is. Ezek kikupálódtak... Nem is csoda, hogy rohamtempóban vették át az országot: nem szerették volna, hogy a magára maradt demokratikus kormány szétlopja, gallyra vágja. Sok helyről olyan hír jön, hogy a működő közigazgatást nem verik szét, nem nullázzák le. Persze hülyék is lennének, elég ha a saját szabályaik szerint üzemeltetik. Rengeteg cucc maradt hátra ráadásul, és abban ne bízzunk, hogy majd középkori népek, és nem lesznek képesek üzemeltetni őket. :-D Amihez nem értenek, ahhoz kapnak kínai, iráni szakértőket könnyedén. Amire nincs szükségük, azokat a játékszereket meg el tudják adni.
Hát nagy kérdés hogy mi lesz ott. Nekem is az volt az első érzésem a tudósítások után, hogy talán azért eltelt 20 év, talán mégis rájöttek hogy ők is a 21. században vannak, esetleg megtanulták hogy aki nagyon látványosan belekakál a ventillátorba (lásd ISIS vagy Oszama) azt a világon bárhol gyorsan ledrónozzák vagy levadásszák a speciálisokkal.
Kérdés hogy hová fut ki ez a történet, szvsz. a vér nem válik vízzé, ezek a szakállas tálib srácok azért a nap végén mind korániskolás szűk látókörű kő fanatikus barmok, középkori szemlélettel 21. századi díszletek között. Megtanulhatták a biztonságosabb fegyver kezelést vagy hogy nem csak full auto-ban kell úgy kábé a cél felé lőni, és talán most egy darabig még viselkednek is a full HD felvételeken mert érzik hogy rajtuk a világ szeme. De szerintem az előzőeknél is rosszabb terrorista keltető lesz abból a környékből, mint ami a kétezres évek elején volt.
Csak ez a jövőbeni nagy fekáliás vödör már Kína és Oroszország szomszédságában fog bűzölögni. Valamelyik elemző írta, és szerintem tök igaz, hogy az egész afgán helyzet egy nagy csapda, amit Samu bácsi állított nagyobb részt Kínának, kisebb részt Oroszországnak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Masha'Allah

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2021.08.17. 15:35 Hát nagy kérdés hogy mi lesz ott. Nekem is az volt az első érzésem a tudósítások után, hogy talán azért eltelt 20 év, talán mégis rájöttek hogy ők is a 21. században vannak, esetleg megtanulták hogy aki nagyon látványosan belekakál a ventillátorba (lásd ISIS vagy Oszama) azt a világon bárhol gyorsan ledrónozzák vagy levadásszák a speciálisokkal.
Kérdés hogy hová fut ki ez a történet, szvsz. a vér nem válik vízzé, ezek a szakállas tálib srácok azért a nap végén mind korániskolás szűk látókörű kő fanatikus barmok, középkori szemlélettel 21. századi díszletek között. Megtanulhatták a biztonságosabb fegyver kezelést vagy hogy nem csak full auto-ban kell úgy kábé a cél felé lőni, és talán most egy darabig még viselkednek is a full HD felvételeken mert érzik hogy rajtuk a világ szeme. De szerintem az előzőeknél is rosszabb terrorista keltető lesz abból a környékből, mint ami a kétezres évek elején volt.
Csak ez a jövőbeni nagy fekáliás vödör már Kína és Oroszország szomszédságában fog bűzölögni. Valamelyik elemző írta, és szerintem tök igaz, hogy az egész afgán helyzet egy nagy csapda, amit Samu bácsi állított nagyobb részt Kínának, kisebb részt Oroszországnak.
Szerintem meg a kínai elvtársakkal megvitatták, hogy nem kell fullba tolni a kretént, és akkor szarrá kereshetik magukat. Rend legyen, meg nyugi, és akkor pöröghet a biznisz. Ne adjanak ürügyet arra, hogy lezúzzák őket (emberi jogok, drog, terrorizmus, sajtószabadság témakörök), és akkor rátérhetnek a nem szerény afgán bányakincsekre, amit eddig nem nagyon használtak ki. Nyersanyag kell Kínának, segítenek bányát építeni, és Afganisztán határos velük, szemben Afrikával. Majd csak figyelj!
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Masha'Allah

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

swordmanus írta: 2021.08.17. 21:04 Szerintem meg a kínai elvtársakkal megvitatták, hogy nem kell fullba tolni a kretént, és akkor szarrá kereshetik magukat. Rend legyen, meg nyugi, és akkor pöröghet a biznisz. Ne adjanak ürügyet arra, hogy lezúzzák őket (emberi jogok, drog, terrorizmus, sajtószabadság témakörök), és akkor rátérhetnek a nem szerény afgán bányakincsekre, amit eddig nem nagyon használtak ki. Nyersanyag kell Kínának, segítenek bányát építeni, és Afganisztán határos velük, szemben Afrikával. Majd csak figyelj!
És ráadásul kapu Indiába.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Masha'Allah

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

jó ha van írta: 2021.08.17. 23:14 És ráadásul kapu Indiába.
Hogy lenne már? Nem is határos Indiával Afganisztán, míg Kínának van határa velük. :D
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Masha'Allah

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2021.08.18. 03:26 Hogy lenne már? Nem is határos Indiával Afganisztán, míg Kínának van határa velük. :D
A szubkontinenst értettem, a szintén iszlám Pakisztánt elsősorban. Nem is földrajzilag (tengeren lényegesen egyszerűbb Indiába vinni árut Kínából, mint a hegyeken át), hanem a bedugom a lábam, aztán majd csak bejutok módszer alapján kereskedelmileg-pénzügyileg. Adnak pár jó hitelt, egyetemre, vasútra....
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mi ez a motyó?
received_557591882055843.jpeg
received_231444602215660.jpeg
received_2911766352423441.jpeg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ez milyen periszkóp?
received_913912385877304.jpeg
received_553181059359199.jpeg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

malyutka
WildBear23 írta: 2021.08.19. 22:48 Ez milyen periszkóp?
received_913912385877304.jpegreceived_553181059359199.jpeg
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2021.08.20. 08:05malyutka
És tényleg.

Azt ugye nem illik megkérdezni, hogy a kit többi része is megvan-e? :mrgreen:
2685F504-1592-4995-B6B0-A05AFD7C2DF2.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2021.08.20. 09:38 És tényleg.
Köszi!
Az a másik cucc is ehhez tartozik.
A rakétán kívül van még része?

Illetve szabadon tartható, nem minősül valami haditechnikai eszem-f.aszomnak?
Van valami gyűjtői értéke?
(Nem az enyém)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2021.08.20. 14:50 Köszi!
Az a másik cucc is ehhez tartozik.
A rakétán kívül van még része?

Illetve szabadon tartható, nem minősül valami haditechnikai eszem-f.aszomnak?
Van valami gyűjtői értéke?
(Nem az enyém)
Az egyik cucc a periszkóp, a másik cucc az irányítópult ;)

Ezen kívül kell még indító sín, és maga a rakéta. A 3 kilométer :!: vezeték már benne van.

A többi kérdésre sajnos nem tudom a választ.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.08.20. 14:50 Köszi!
Az a másik cucc is ehhez tartozik.
A rakétán kívül van még része?

Illetve szabadon tartható, nem minősül valami haditechnikai eszem-f.aszomnak?
Van valami gyűjtői értéke?
(Nem az enyém)
A haditech.-nek (kettős felhasználásúnak) minősülő eszközök többsége szabadon tartható (pl. egyenruha, pisztolytáska, céltávcső), DE exportjuk, importjuk, reexportjuk, forgalmazásuk (stb.) jó eséllyel tevékenységi és egyéb engedélyhez kötött.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.08.21. 07:38 A haditech.-nek (kettős felhasználásúnak) minősülő eszközök többsége szabadon tartható (pl. egyenruha, pisztolytáska, céltávcső), DE exportjuk, importjuk, reexportjuk, forgalmazásuk (stb.) jó eséllyel tevékenységi és egyéb engedélyhez kötött.
Köszi!
Mennyit ér ez a két cucc?
1000-5000-10000?
Nem akarom sem megvenni, sem eladni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.08.21. 10:55 Köszi!
Mennyit ér ez a két cucc?
1000-5000-10000?
Nem akarom sem megvenni, sem eladni.
Ötletem sincs.

(Menni Kabulba rendcsinálni...?😆😆😆)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ja, elmennék és szétcsapnék a rongyfejű szakállasok között, biztos sipákolna a sajtó hogy intoleráns vagyok, nem tisztelem a kulturájukat, meg a Sárikát vagy mit..

Csináljon rendet a 30millió afgán, az ő hazájuk, nem lehet rájuk kenyszeríteni a mi demokráciánkat..

Szóba került korábban hogy nehéz megvédeni az embereket saját maguktól, hát ez orszagokra is igaz.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ezen hét szomorú tanulsága képekben:-(

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/ezen ... -kepekben/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2021.08.22. 08:32 Ezen hét szomorú tanulsága képekben:-(

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/ezen ... -kepekben/

Kép
Még szerencse,hogy jó kezekbe is került belőle :roll: :mrgreen:
Rambo3-ChoppedAMDA.jpg
Rambo3-ChoppedAMDA.jpg (207.78 KiB) Megtekintve 33037 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2021.08.22. 08:32 Ezen hét szomorú tanulsága képekben:-(

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/ezen ... -kepekben/

Kép
Civileknél fegyverszekrény,riasztó meg rács........máshol meg elég csak benyitni egy helyiségbe és lehet válogatni :roll:
tg902qvfnrh71.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2021.08.22. 18:13 Civileknél fegyverszekrény,riasztó meg rács........máshol meg elég csak benyitni egy helyiségbe és lehet válogatni :roll:
tg902qvfnrh71.jpg
Ki engedte meg, hogy fotózzál nálam...?







😆😆😆
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Masha'Allah

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2021.08.17. 21:04 Nyersanyag kell Kínának, segítenek bányát építeni, és Afganisztán határos velük, szemben Afrikával. Majd csak figyelj!
Sokan erre számítanak de én (mint hozzá nem értő) nem látom ezt reálisnak.
Azért ezek a srácok továbbra is többségében szedett-vedett szakállas korán iskolás írástudatlan barmok, akik kabitoszer termelésből finanszírozták a terrorista mozgalmuk gerilla hadviselését.
Egy ország működtetéséhez, és több milliárd dolláros beruházások biztosításához a középkori saria törvények világánál összetettebb jogrendre és államiságra van szükség. Ide nem lesz elég a Toyota pickupról sorozatokat lőni az ellenseg irányába allahakbározás közben. Ezek az ilyen komplex ügyletekre nem lesznek képesek, max arra hogy aki lop annak nyilvánosan levágják a kezét.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Masha'Allah

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2021.08.22. 20:12 Sokan erre számítanak de én (mint hozzá nem értő) nem látom ezt reálisnak.
Azért ezek a srácok továbbra is többségében szedett-vedett szakállas korán iskolás írástudatlan barmok, akik kabitoszer termelésből finanszírozták a terrorista mozgalmuk gerilla hadviselését.
Egy ország működtetéséhez, és több milliárd dolláros beruházások biztosításához a középkori saria törvények világánál összetettebb jogrendre és államiságra van szükség. Ide nem lesz elég a Toyota pickupról sorozatokat lőni az ellenseg irányába allahakbározás közben. Ezek az ilyen komplex ügyletekre nem lesznek képesek, max arra hogy aki lop annak nyilvánosan levágják a kezét.
Szerintem leültek a kínai elvtársakkal, akik megmutatták, mi a matek: drogból bejön x dollár, és előbb-utóbb macerálni fognak! Bányászatból be fog jönni xxxxxxx dollár, és mindenki sorba fog állni a cuccért! Azon ne aggódj, hogy ne tudnák üzemeltetni: az agytröszt kínai, a mérnökök kínaiak, a kétkezi munkások helyiek, az őrzés meg a tálibok dolga. Aki lop, annak meg levághatják a kezét.
Ismerősöm a pápuáknál mobiltornyokat őriztet a helyi exkannibálokkal, és működik. Akkor ez miért ne működne?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

chucky írta: 2021.08.22. 18:13 Civileknél fegyverszekrény,riasztó meg rács........máshol meg elég csak benyitni egy helyiségbe és lehet válogatni :roll:
tg902qvfnrh71.jpg
Eddig ez a legvonzóbb kupleráj amit valaha láttam. :-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Masha'Allah

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2021.08.22. 21:04 Szerintem leültek a kínai elvtársakkal, akik megmutatták, mi a matek: drogból bejön x dollár, és előbb-utóbb macerálni fognak! Bányászatból be fog jönni xxxxxxx dollár, és mindenki sorba fog állni a cuccért! Azon ne aggódj, hogy ne tudnák üzemeltetni: az agytröszt kínai, a mérnökök kínaiak, a kétkezi munkások helyiek, az őrzés meg a tálibok dolga. Aki lop, annak meg levághatják a kezét.
Ismerősöm a pápuáknál mobiltornyokat őriztet a helyi exkannibálokkal, és működik. Akkor ez miért ne működne?
Lehet hogy működik nekik, nem tudom nem értek hozzá nem ismerem az ottani viszonyokat, csak a fotelből nyomom a szöveget.
Valahogy bennem zsigeri ellenszenv van ezekkel szemben, akik pl 90 iskolás lányt képesek megölni egy kabuli lányiskola felrobbantásával (idén májusban) azok nekem ne konszolidálják a hatalmukat, ne váljanak szaúdi stílusú nyersanyag-milliárdosokká, hanem érje utol őket valamilyen nagyon rosszféle és fajdalmas végzet.
Tudom, naiv vagyok...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új ukrán nehéz rombolópuska: Night Predator (14,5×114 mm)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-ukra ... 45x114-mm/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Masha'Allah

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2021.08.23. 00:35 Lehet hogy működik nekik, nem tudom nem értek hozzá nem ismerem az ottani viszonyokat, csak a fotelből nyomom a szöveget.
Valahogy bennem zsigeri ellenszenv van ezekkel szemben, akik pl 90 iskolás lányt képesek megölni egy kabuli lányiskola felrobbantásával (idén májusban) azok nekem ne konszolidálják a hatalmukat, ne váljanak szaúdi stílusú nyersanyag-milliárdosokká, hanem érje utol őket valamilyen nagyon rosszféle és fajdalmas végzet.
Tudom, naiv vagyok...
+1
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Masha'Allah

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ezzel csak azt erik el hogy egyre jobban elszigeteltek leznek, senkinek nem lesz kedve odamenni es senkit nem engednek ki onnan.
mi lesz ha elkezd terjedni egy covidebola mutans, ki fog nekik segiteni?
senkinek nem jo ez :cry:
ja de...
TotoHU írta: 2021.08.23. 00:35 Lehet hogy működik nekik, nem tudom nem értek hozzá nem ismerem az ottani viszonyokat, csak a fotelből nyomom a szöveget.
Valahogy bennem zsigeri ellenszenv van ezekkel szemben, akik pl 90 iskolás lányt képesek megölni egy kabuli lányiskola felrobbantásával (idén májusban) azok nekem ne konszolidálják a hatalmukat, ne váljanak szaúdi stílusú nyersanyag-milliárdosokká, hanem érje utol őket valamilyen nagyon rosszféle és fajdalmas végzet.
Tudom, naiv vagyok...
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2021.08.22. 19:10 Ki engedte meg, hogy fotózzál nálam...?







😆😆😆
Kíváncsi voltam hogy állsz a lövészet utáni tisztítással :lol:
Úgy látom van még mit..... :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2021.08.22. 21:40 Eddig ez a legvonzóbb kupleráj amit valaha láttam. :-)
Elkotorásznék pár órát :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Válasz küldése