Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

De azért az vicc kategória, hogy a helyszínelés még mindig tart, és le van zárva a Szentmihályi út...
Eltelt több mint 5 óra.
Ez azért minősíti a sündörség szakavatottságát.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2019.02.15. 17:09 Ha már változtatni akarunk ilyen téren, akkor jobb kiképzés és eszközök kellenek, nem lesüllyedni teljesen a mocsárba...
+1
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

RatRace írta: 2019.02.15. 18:10 De azért az vicc kategória, hogy a helyszínelés még mindig tart, és le van zárva a Szentmihályi út...
Eltelt több mint 5 óra.
Ez azért minősíti a sündörség szakavatottságát.
mer ha vmit elb..nak akkor a bíróság visszadobja a vádemelést oszt felmentik a rablót!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2019.02.15. 20:08 mer ha vmit elb..nak akkor a bíróság visszadobja a vádemelést oszt felmentik a rablót!
Tul sok CSI-t neztel. Ez nem amerika!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.02.15. 20:12 Tul sok CSI-t neztel. Ez nem amerika!
híreket olvasok! csomó vádemelés megdől mert felületes volt a nyomozás. CSI-t 1-et láttam életemben...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2019.02.15. 20:53 híreket olvasok! csomó vádemelés megdől mert felületes volt a nyomozás.
Amerikaban.

itt, ha kozokirathamisitassal all elo a bizonyitek, es ellentmondasba keverednek a sunok, akkor is elitelnek.

Bokrosdoki sok ilyen vidamat irt mar meg.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

[quotszere=sodoma post_id=11510 time=1550245960 user_id=52]
hár sztem meg nem biztos h levarrta volna amcsi kollega. nezegettem usa videokat van h 10 lovesbol 1x sem talalt!
civil nem serult meg bunozo igen. ez eredmeny! sztem odatették magukat most a sünok. de majd biztos 1000x kivesézik a szagértők mit mit KELLETT VOLNA csinalni. de akkor ott azonnal kellett donteni. tudom itt divat a sunoket fikazni mert nem jol lonek de a melojuk max 1%a k lovoldozes. megoldottak ez tény
[/quote]

Szerintem nem divatból vagyunk kritikusak a kékekkel... De a tények, tények maradnak, ha tetszik, ha nem. Az, hogy megoldottak, az a szerencsének is köszönhető.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2019.02.15. 15:26 ez a delikvens eroszakos bunozo volt elotte is, mar a sittrol vittek a birosagra, ahol csak bonuszt kapott, a balfasz or figyelmetlenseget (+valszeg szar pisztolytaska, szar kikepzes) hasznalta ki.

(En meg percekkel maradtam le az akciorol, en meg ki tudtam kanyarodni az Asia Centerbol, es kozvetlenul a keresztezodesbol forditott vissza a sunsereglet. 2 percre ra mar nem lehetett kifordulni az Asiabol jobbra a Szentmihalyira.)
Mielott lebalfaszozol valakit nezz utana. Raktak fel kepet az bvsrol.
60 as ember akit irodai melorol venyeltek at erre a munkara annelkul hogy kapott volna kiseresre kepzest.
Raadasul az agyatlan biro levetette a bilincset.
Gondolom te lenyomsz egymagadban egy kigyurt 35 eves sites csokat aki pleknibe megtakar inditaskent.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

aksurv írta: 2019.02.15. 22:57 Mielott lebalfaszozol valakit nezz utana. Raktak fel kepet az bvsrol.
60 as ember akit irodai melorol venyeltek at erre a munkara annelkul hogy kapott volna kiseresre kepzest.
Raadasul az agyatlan biro levetette a bilincset.
Gondolom te lenyomsz egymagadban egy kigyurt 35 eves sites csokat aki pleknibe megtakar inditaskent.
Igazad van, sőt valszeg engem is lenyomott volna. De bocsánat, a kísérőnek nincs más dolga, mint a delikvensre figyelni. Ezért kapja a fizetését. Alkalmatlan? Ok, ebben az esetben a parancsnoka is óriási hibát követett el, és felmerül a kérdés, kell-e lőfegyver ehhez a feladathoz, mert most konkrétan mákja van, hogy nem került tepsibe.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2019.02.15. 23:45 Igazad van, sőt valszeg engem is lenyomott volna. De bocsánat, a kísérőnek nincs más dolga, mint a delikvensre figyelni. Ezért kapja a fizetését. Alkalmatlan? Ok, ebben az esetben a parancsnoka is óriási hibát követett el, és felmerül a kérdés, kell-e lőfegyver ehhez a feladathoz, mert most konkrétan mákja van, hogy nem került tepsibe.
Jaja. Nagy seggberugdosások lesznek ebben a sztoriban. Bár a rendszer kialakulásáért felelosokhoz nyilván nem jut majd el a hullám.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2019.02.15. 22:57 Mielott lebalfaszozol valakit nezz utana. Raktak fel kepet az bvsrol.
60 as ember akit irodai melorol venyeltek at erre a munkara annelkul hogy kapott volna kiseresre kepzest.
Raadasul az agyatlan biro levetette a bilincset.
Gondolom te lenyomsz egymagadban egy kigyurt 35 eves sites csokat aki pleknibe megtakar inditaskent.
óóóó...ha valaki megkér, hogy puszta ököllel verjek be egy százas szeget a betonba, és én megkísérlem, akkor NEM VAGYOK BALFASZ???

---
Persze nyilvan a rendszer rossz, hogy egy darab luzer kiserget kemeny eroszakos bunozoket. De az is, hogy senki nem tiltakozik miatta, amig nincs baj.
---

Egyebkent meg just for the record, en nem 60-as irodahuszar vagyok, ellenben 90+ kg es ezt most is a fekvenyomopad mellol potyogom be, van eselye, hogy lenyomom:-). De legalabbis tudom azt a vasat hasznalni, ami az oldalamon log.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Es azert puszta kezzel egy civil lenyomta, nem lehetett akkora izomhegy, amennyiben persze a Bors-indexnek lehet hinni:

"A Bors azt írja: a Mercedest a 32 éves Zoltán vezette, a hátsó ülésen lánytestvére ült, amikor a fegyverrel hadonászó rab feléjük szaladt. Sz. többször elsütötte a fegyverét a rendőrök felé, majd elkezdte ütni a Mercedes szélvédőjét, és be akart szállni a hátsó ülésre.

Zoltán azonban dulakodni kezdett a férfival, ráugrott a férfira, a vállát és a fegyvert tartó kezét szorította le, közben azt ordította a zsaruknak, hogy "lőjétek már le!". Átfordította magán, és ellökte, mire a rab elszaladt.
"




"A rendőrök ezután utolérték. Mivel a többszöri rendőri felszólítás ellenére sem állt meg, lövést adtak le rá. A Blikk azt írja, 25 lövés dördült, ebből 7 a menekülő Sz. Károly testébe fúródott. A férfit életveszélyes állapotban vitték kórházba."


Ez amugy annyira nem tragikus talalati arany, az nagyobb baj, hogy FMJ-vel 7 lovesbe nem halt bele azonnal.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Az egyik videon látszik egy tereptarka (katona?) ruhás fickó is. Ez valami rendszeresített bevetési cucc? Nem teljesen értettem a sok kék között mit keres egy zöld.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.02.16. 08:55 Es azert puszta kezzel egy civil lenyomta, nem lehetett akkora izomhegy, amennyiben persze a Bors-indexnek lehet hinni:


"A rendőrök ezután utolérték. Mivel a többszöri rendőri felszólítás ellenére sem állt meg, lövést adtak le rá. A Blikk azt írja, 25 lövés dördült, ebből 7 a menekülő Sz. Károly testébe fúródott. A férfit életveszélyes állapotban vitték kórházba."


Ez amugy annyira nem tragikus talalati arany, az nagyobb baj, hogy FMJ-vel 7 lovesbe nem halt bele azonnal.
Meg kéne nézni hol voltak azok a sérülések, a kitűnő magyar kiképzésnek köszönhetően valszeg a kezét és lábát célozták.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

zora írta: 2019.02.15. 23:45 Igazad van, sőt valszeg engem is lenyomott volna. De bocsánat, a kísérőnek nincs más dolga, mint a delikvensre figyelni. Ezért kapja a fizetését. Alkalmatlan? Ok, ebben az esetben a parancsnoka is óriási hibát követett el, és felmerül a kérdés, kell-e lőfegyver ehhez a feladathoz, mert most konkrétan mákja van, hogy nem került tepsibe.
sztem 2 eset volt lehetséges vagy kiküldik az irodistát vagy SENKIT. nincs-ből nem lehet dolgozni.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.02.16. 08:11
---
Persze nyilvan a rendszer rossz, hogy egy darab luzer kiserget kemeny eroszakos bunozoket. De az is, hogy senki nem tiltakozik miatta, amig nincs baj.
---

Egyebkent meg just for the record, en nem 60-as irodahuszar vagyok, ellenben 90+ kg es ezt most is a fekvenyomopad mellol potyogom be, van eselye, hogy lenyomom:-). De legalabbis tudom azt a vasat hasznalni, ami az oldalamon log.
Én nem gondolnám lúzernek, valszeg több tíz éves rendvédelmi-BV pályafutás volt a háta mögött. Egyszerűen nem volt alkalmas erre a feladatra, nem ez a munkája, nem erre képezték ki, de semmiképpen sem lúzer. Aki lúzer, azok a feljebbvalói, hogy ezt a a helyzetet előállni hagyták.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2019.02.16. 10:42 Meg kéne nézni hol voltak azok a sérülések, a kitűnő magyar kiképzésnek köszönhetően valszeg a kezét és lábát célozták.
Ha az FBI tankönyv ide vonatkozó fejezete szerint jártak volna el betűről-betűre, akkor is szétcincálnátok őket! Itt mindenki mesterlövész-kommandós tudjuk. Én aztán nem ajnározom a sünöket, de ez a bactatás sztem ERŐS!
Jöhet az oltás 3 2 1
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Közben a nemzet ufológusa, Georg Spöttle is megzakértette a kérdést. Vérnyomás emelésére alkalmas sorok:

"– A rendőrök és egyéb speciális alakulatok által használt, úgynevezett teljes borítású lövedékek könnyen áthaladnak egy emberi testen, így akár háromszáz métert megtéve is óriási, életveszélyes roncsolást tudnak okozni. Fontos, hogy a célszemély mögött ne legyen senki. A lakóházak és a gyalogosok miatt ezt csak az adott helyzetben lehet mérlegelni – nyilatkozta a Borsnak Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő. A rendőrök több figyelmeztető lövést is leadtak, mielőtt a szökevényre lőttek.

A riasztó lövéseket is nagyon veszélyes leadni. Csak a talajba szabad célozni, semmiképp nem a levegőbe, mert felmehet akár ezer méterre is, ahonnan visszaesve sú­lyos károkat okozhat – tette hozzá az exkommandós."

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A cikkben egyébként az általunk hőn szeretett A4 papírlap Végh József is megszólal. Tényleg, most miért nem mondta neki senki, hogy nem rá kellett volna lőni a fegyveres bűnözőre, csak egy A4-es papírlapot tartani elé?

http://www.borsonline.hu/aktualis/csak- ... ber/169484
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2019.02.16. 10:54 Ha az FBI tankönyv ide vonatkozó fejezete szerint jártak volna el betűről-betűre, akkor is szétcincálnátok őket! Itt mindenki mesterlövész-kommandós tudjuk. Én aztán nem ajnározom a sünöket, de ez a bactatás sztem ERŐS!
Jöhet az oltás 3 2 1


Divat ez a fotelkommandóskodás duma, meg a rendőri munkát csak a rendőrök érthetik meg, koszoscivilnek kuss, stb. Csakhogy mi tartjuk el őket, a mi védelmünkben vannak, ez a helyzet, ők vannak miértünk és nem fordítva, nem ők ülnek valami kurvamagas piedesztálon ahová nem szólhatunk fel csak úgy, engedély nélkül.
Alkalmatlan eszközökkel ellátott és rosszul kiképzett fegyveres egyenruhások rohangálnak és lövöldöznek a városban FMJ-vel. Csak a jóistennek köszönhető hogy nem lettek vétlen áldozatok.
Ceterum censeo, a járőröktől a lőfegyvert el kell venni!!!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2019.02.16. 10:54 Ha az FBI tankönyv ide vonatkozó fejezete szerint jártak volna el betűről-betűre, akkor is szétcincálnátok őket! Itt mindenki mesterlövész-kommandós tudjuk. Én aztán nem ajnározom a sünöket, de ez a bactatás sztem ERŐS!
Jöhet az oltás 3 2 1


Divat ez a fotelkommandóskodás duma, meg a rendőri munkát csak a rendőrök érthetik meg, koszoscivilnek kuss, stb. Csakhogy mi tartjuk el őket, a mi védelmünkben vannak, ez a helyzet, ők vannak miértünk és nem fordítva, nem ők ülnek valami kurvamagas piedesztálon ahová nem szólhatunk fel csak úgy, engedély nélkül.
Alkalmatlan eszközökkel ellátott és rosszul kiképzett fegyveres egyenruhások rohangálnak és lövöldöznek a városban FMJ-vel. Csak a jóistennek köszönhető hogy nem lettek vétlen áldozatok.
Ceterum censeo, a járőröktől a lőfegyvert el kell venni!!!
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2019.02.16. 11:02 Divat ez a fotelkommandóskodás duma, meg a rendőri munkát csak a rendőrök érthetik meg, koszoscivilnek kuss, stb. Csakhogy mi tartjuk el őket, a mi védelmünkben vannak, ez a helyzet, ők vannak miértünk és nem fordítva, nem ők ülnek valami kurvamagas piedesztálon ahová nem szólhatunk fel csak úgy, engedély nélkül.
Alkalmatlan eszközökkel ellátott és rosszul kiképzett fegyveres egyenruhások rohangálnak és lövöldöznek a városban FMJ-vel. Csak a jóistennek köszönhető hogy nem lettek vétlen áldozatok.
Ceterum censeo, a járőröktől a lőfegyvert el kell venni!!!
hat sztem azokban a gyalogjarorokben semmifele civil lenezes nem volt! lehet rájuk hörögni de nem miattuk nem lehet onvedelmi pisztolyod. nekik se lehet civilben. amugy nezd meg hogy fosnak a brit sunok a taserukkel egy egy keses bunozotol....
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.02.16. 10:55 Közben a nemzet ufológusa, Georg Spöttle is megzakértette a kérdést. Vérnyomás emelésére alkalmas sorok:

"– A rendőrök és egyéb speciális alakulatok által használt, úgynevezett teljes borítású lövedékek könnyen áthaladnak egy emberi testen, így akár háromszáz métert megtéve is óriási, életveszélyes roncsolást tudnak okozni. Fontos, hogy a célszemély mögött ne legyen senki. A lakóházak és a gyalogosok miatt ezt csak az adott helyzetben lehet mérlegelni – nyilatkozta a Borsnak Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő. A rendőrök több figyelmeztető lövést is leadtak, mielőtt a szökevényre lőttek.

A riasztó lövéseket is nagyon veszélyes leadni. Csak a talajba szabad célozni, semmiképp nem a levegőbe, mert felmehet akár ezer méterre is, ahonnan visszaesve sú­lyos károkat okozhat – tette hozzá az exkommandós."

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A cikkben egyébként az általunk hőn szeretett A4 papírlap Végh József is megszólal. Tényleg, most miért nem mondta neki senki, hogy nem rá kellett volna lőni a fegyveres bűnözőre, csak egy A4-es papírlapot tartani elé?

http://www.borsonline.hu/aktualis/csak- ... ber/169484
most Spöttle nem is mondott hulyesegeket, haho!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2019.02.16. 08:11 óóóó...ha valaki megkér, hogy puszta ököllel verjek be egy százas szeget a betonba, és én megkísérlem, akkor NEM VAGYOK BALFASZ???

---
Persze nyilvan a rendszer rossz, hogy egy darab luzer kiserget kemeny eroszakos bunozoket. De az is, hogy senki nem tiltakozik miatta, amig nincs baj.
---

Egyebkent meg just for the record, en nem 60-as irodahuszar vagyok, ellenben 90+ kg es ezt most is a fekvenyomopad mellol potyogom be, van eselye, hogy lenyomom:-). De legalabbis tudom azt a vasat hasznalni, ami az oldalamon log.
Ha nincs más választásod, fogadok, hogy bevered azt a százas szeget, de legalábbis megpróbálod. 8-)

Alapvetően lehet, hogy nem vagy 60-as irodahuszár, de még lehetsz, ezt sose felejtsd el. ;) Megjegyzem, hogy ismerek én olyan 64 évest, akivel nem állnék le bunyózni, mert tudom, hogy esélyem se lenne.

Más kérdés, hogy valóban nem szerencsés dolog olyannak kísérő feladatot adni, aki nem lett rá kiképezve. Bár gyanítom egyébként, hogy annak idején ki lett. Mivel a BV-nél - hasonlóan a honvédséghez - tök mindegy ki milyen beosztásban van, az alap képzést mindenkinek meg kellett kapnia, mielőtt a posztját betölthetné. Megint más kérdés viszont, hogy egy huszon pár évvel ezelőtt megkapott alapképzés, amit sosem kell ismételni, mennyit ér, ha baj van. Meg hát a képzés is.... hmmmm.... izé.... na.... Gyanítom pl. nem volt a pisztolya sem csövön, mert a szabályzat azt írhatja elő, ami szintén nem a BV-s hibája. Bár én nem vagyok szagértő, mint az A4-es papírlap úr, szerintem a legnagyobb hibát a bíró követte el, mikor levetette a fickóról a bilincset. És jah igen, ha a 60+ éves BV-s lett volna aki megállítja a bűnözőt, akkor most mindenki őt ünnepelné és senkit sem érdekelne, hogy irodából, vagy a postázóból, informatikáról, vagy a személyzetiről vezényelték-e át, vagy sem és, hogy a kiképzése az milyen volt. Így szerintem ő pont nem hibás semmiben.
Más kérdés viszont az épület ajtóban posztoló fegyveres biztonságiak esete, mert hát azok is vannak ám és a szökevénynek azokon is át kellett vergődnie. Gondolom a túsza közülük kerülhetett ki, erre meg inkább nem mondok semmit.
A rendőrök sztem. mindent jól csináltak. Legalábbis amilyen felvételeket én láttam a közösségi csatornákon. Egy fegyveres bűnözőre aki lövöldözik, arra lőni kell. Akár az utcán van, akár kocsiban, akár máshol. Arról meg megint nem ők tehetnek, hogy nem ilyen feladatokra használatos lőszereket kell tárazzanak, ahogyan arról sem, hogy milyen ócska a fegyverzetük és hogy a kiképzésük szerint valami cucializmusból itt maradt csökevény szerint még mindig lábra meg karra kell lőjenek, ami jah, full ostobaság.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.02.16. 12:07 most Spöttle nem is mondott hulyesegeket, haho!
A talajba lövöldözés erősen helyszínen mérlegelendő.. Betonba életveszély nyilván.. homokos,földes terület meg a városba ritka. Mondjuk egy Király utcában nem tudsz mit csinálni,ha már annyira kell a riasztó lövés,akkor csak levegő marad.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

smith15 írta: 2019.02.16. 13:10 A talajba lövöldözés erősen helyszínen mérlegelendő.. Betonba életveszély nyilván.. homokos,földes terület meg a városba ritka. Mondjuk egy Király utcában nem tudsz mit csinálni,ha már annyira kell a riasztó lövés,akkor csak levegő marad.
Vakolt falról nem hiszem pl hogy gurulatot kap könnyen. Amúgy jah, helyszínen kell mérlegelni, ez egyedi lehet mindig. Már ha az ember figyelmeztető lövéseket akar leadni valamiért...
Levegőbe lövésnél amúgy a merőlegesen felfelé leadott lövés sokkal biztonságosabb. Vissza fog valahova pottyanni a lövedék, de úgy egy koponyát már jó eséllyel nem tud betörni (Mythbustersből rémlik). 45 fokban lőve viszont bőven halálos lehet a találat a szomszéd faluban.

Nincs civil áldozat, elfogták a közveszélyes gyökeret, tehát az akció összességében sikeres volt.
Szar a kiképzés, szarok az eszközök, továbbra is tartom, hogy ezen kell javítani. Mert van abban valami, amit Totó mond, de sztem az ő javaslata akkor is visszasüllyedés a mocsárba, nem pedig előrelépés.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

Fortitu írta: 2019.02.16. 13:49 Mert van abban valami, amit Totó mond, de sztem az ő javaslata akkor is visszasüllyedés a mocsárba, nem pedig előrelépés.
ahogy elolvastam az idézett mondatot egy másodpercnyi kattogás után megszületett a követkwző 5let (ami valószínűleg nem is új, mert szerintem az angoloknál is valami hasonló van):
az átlagos állampolgár által egy kalap alá vett, simán csak "rendőr"-nek titulált közalkalmazotti állományt szét lehetne bontani két csoportba
az egyiknek lenne normális fegyvere, meg rá normális kiképzése (és akár itt is lehetne differenciálni, hogy maroklőfegyver, vagy pump-action, vagy egyéb), a másik csoport meg maradna a gázspray+gumibot (=nemhalálos) vonalon

specializáció --> hatékonyabb munkavégzés azonos költségek mellett
főleg, ha egyébként is párban járnak
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egen, nagyszeru, ahogy a BVOP meg a Birosag mar mosakszik, hogy ok SEMMIBEN DE SEMMIBEN SOHA SEMMIBEN NEM NEM NEM hibaztak.

Holott az ősbűn, hogy ez fazon (aki eppen fegyveres rablasert uldogelt) miert hagyhatta el elve a birosagi objektumot?

Ugyanis amit utana muvelt (szaguldozas Budapesten, lovoldozes a nyilt utcan) sokkal-sokkal veszelyesebb volt sokkal tobb emberre, mintha ott bent lelovik, mint a szart. Igen, ha a tusz BV-s esetleg erre ramegy, az foglalkozasi artalom, es kisebbik rossz.

Mert lassuk be, ebbol a sztoribol csak valami hatalmas szerencse miatt nem lett X db vetlen aldozat, akar kozlekedesi baleset, akar loves altal.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TotoHU írta: 2019.02.16. 11:02 Divat ez a fotelkommandóskodás duma, meg a rendőri munkát csak a rendőrök érthetik meg, koszoscivilnek kuss, stb. Csakhogy mi tartjuk el őket, a mi védelmünkben vannak, ez a helyzet, ők vannak miértünk és nem fordítva, nem ők ülnek valami kurvamagas piedesztálon ahová nem szólhatunk fel csak úgy, engedély nélkül.
Alkalmatlan eszközökkel ellátott és rosszul kiképzett fegyveres egyenruhások rohangálnak és lövöldöznek a városban FMJ-vel. Csak a jóistennek köszönhető hogy nem lettek vétlen áldozatok.
Ceterum censeo, a járőröktől a lőfegyvert el kell venni!!!
Ezt csak most olvasom.... Te figyimár.... Átálltál a másik oldalra? :lol: :lol: Nem szeretnék Neked rontani és nem szeretnék mindenki más nevében sem beszélni, de szerintem - és remélem - ez a közösség itt leginkább azt szeretné, hogy mindenkinek lehessen önvédelmi, vagy legalább home védelmi lőfegyvere, aki jogilag megfelel a követelményeknek és leteszi a vonatkozó vizsgákat, képzést kap rá, valamint egészségileg is megfelel és nem azt, hogy bárkitől bármit bevonjanak. Pláne nem azoktól, akiknek ez kb. munkaeszközük. Ráadásul ilyesmi Magyarországon baromi ritka dolog, hogy lövöldözés van nyílt utcákon, főleg úgy, hogy rendőröknek kell lőniük. Még évente egy alkalommal se mondhatnám, hogy előfordulna. Viszont pl. tavaly több mint 16000 közúti baleset történt, amiből több mint 500 halálos kimenetelű és majdnem 5000 súlyos sérüléssel járó. link: http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xsta ... eb002.html Most akkor én is mondjam azt, hogy inkább a jogsikat kellene bevonni mindenkitől? Nem mondom! Látod. Pedig annak a társadalomra való veszélyesség mértéke szempontjából sokkal nagyobb értelme lenne.

Ezenfelül.... Én is mondhatnám, hogy divat lett ez a mi tartjuk el őket duma. Holott ha jól belegondolsz, ez ráadásul abszolúte nem így van. A Magyar Állam tartja el őket, mivel szükség van rájuk. Az államot meg csak közvetve tartjuk el mi, mert az amit "közpénz"nek nevezünk, az qrvára nem csak a mi adónkból van ám, hanem még egy rakás más dologból, úgy mint állampapirokból, meg befektetésekből, kintlévőségekből, stb.... de most ebbe ne menjünk bele, mert OFF. És akkor arról még nem is beszéltem, hogy a rendőrök is adóznak ám a fizetésükből, ugyanúgy ahogyan bárki más. Viszont az TÉNY, hogy ha Te szeretnéd, hogy a fotelkommandós dumát befejezzék, akkor erre meg az a válasz, hogy mások, köztük ők (és én is) meg nyilvánvalóan azt szeretnék, ha Te meg a mi tartjuk el őket dumát fejeznéd be. Valamit, valamiért. ;)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Sparrow írta: 2019.02.16. 09:14 Az egyik videon látszik egy tereptarka (katona?) ruhás fickó is. Ez valami rendszeresített bevetési cucc? Nem teljesen értettem a sok kék között mit keres egy zöld.
TEK-esek.
https://pestibulvar.hu/2018/05/20/felfe ... rfi-video/
http://www.blikk.hu/aktualis/belfold/me ... at/klbzvc1
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

És tényleg. Köszi, mindig tanul az ember :-)
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!

Gaston, ez szép kerek volt.

Ismerek olyan zsarut, aki az "én adómból tartanak" magasívű szösszenetre az "akkor tecchetne kicsit töbvet adózni, mert elég sz.rul fizetnek" választ szokta adni.

Néhány észrevétel a sztorihoz:
1. Ma kis hazánkban, ha a yard megbilincsel vkit, ahhoz kisregényt kell írni, hogy miért is kellett azt tenni.
Akkor, amikor nagyon sokszor egy rendőr dolgozik. Akkor, amikor a rendőrautók sima kocsik, "nínó"-val.
Mert ha az állampolgár panasszal él, akkor az igen tisztelt panasztestület meg fogja állapítani, hogy a bilincs alkalmazása jogsérelmet okozott. Amire az országos főkapitány meg le fogja írni, hogy de szerintünk akkor is kellett. Akkor mi értelme az egésznek?

Végy egy közepesen ittas autóvezetőt. Tedd be a rendőrautóba azzal, hogy "megyünk vért venni, többnyire karból, de lehet orrból is). A delikvens habitusának megfelelően fogja lekezelni azt, amikor ráébred hogy ugrik a jogsi/meló.
És ha a rendőr megbilincseli, akkor alapjogsérelem van. Mert a foteljogászaink szerint ezt csak akkor teheti meg, ha VAN OK. Tehát ha Béla nyugodtan tűri, hogy f.szra húzzák, akkor nincs ok. Ha meg Bélanak elgurul a gyóccer, és támadni/szökni akar, akkor a rendőr a hülye.
Mert mi történhet? Max. összetörik magukat, mint jó néhány éve.

2. Bírók.
Függetlenek, ezt tudjuk. Többnyire a valóságtól is. Ha egy kocsmai balhéban A B-hez vág egy széket: garázdaság ( max. testi sértés). Ha A a bírósági tárgyalásán a BÍRÓHOZ vágja: emberölés kísérlet ( előkészület ? már nem emlékszem).
Nem tudom, hogy mi ez a beteges mánia a bilincs levételére. Ha nincs ilyen előírás, csak megszokás ( "így szoktuk"), akkor fejezzék be. Ha van: meg kell változtatni.

3. Fegyver elvétel.
És? Ki a f.szt zavar? Megmondom: ma még mindenki erről beszél. Holnapután? Senki.
Mi marad? Néhány körlevél, amiben felhívják a figyelmet arra, hogyígyhogyúgynadeaztán..... Semmi. Nulla.
Senkit nem érdekel, hogy miért egy előállító őr volt ott. Senkit nem érdekel, hogy miért nem tudta megvédeni a fegyverét ( nyugodtak lehettek: ha PAPÍRON ki kell mutatni, hogy kapott ilyen képzést, hát kimutatják. Egyébként az erre vonatkozó képzés mennyisége: kb.0,01 ezrelék. De csak ott, ahol van olyan kiképző akinek ez szívügye).
Senkit nem érdekel, hogy a BV-snek milyen fegyvertokja volt. Csak egy esetben: ha NEM RENDSZERESÍTETT tok volt rajta.
Senki nem fogja magát törni azon, hogy ne ilyen Level 0-ás tokokkal kelljen szolgálatot ellátniuk ( hisz úgyis mindjárt fegyvercsere... vagy nem mindjárt).

4. Lövések.
Nem vagyok speciális harcos, soha nem is voltam. De azt tudom, hogy egy 9 mm Luger lövedék rohadt messze el tud szállni. Azt is sejtem, hogy kocsira NEM LÖVÜNK ( max. karabéllyal, vagy srétessel). Pontosítok: a jelenlegi szabályok szerint csak addig van elvi lehetőség lövést leadni járműre, amíg az az intézkedő felé halad, és legalább eshetőlegesen arra kell számolni ( pl. korábbi magatartása miatt), hogy nem fog megállni ÉS veszélyezteti a rendőrt. Tehát, amíg szembe jön.
Mekkora része látszik egy abroncsnak szemből? Meddig látható/reagálható mondjuk 90 km/h-s sebességnél?

A szabályok szerint azzal szemben lehet fegyvert használni, akivel szemben a feltételek fennállnak.
Ez egy kocsiban lehet a vezető. Mi a helyzet az utasokkal? Mi a helyzet a szélvédő üveg "lövedékhámozó" hatásával?

Milyen hatást lehet várni a JÁRMŰRE leadott lövéstől?
És mi a f.szért nem használnak a rendőrök pl Stopstick-et menekülő járművek megállítására?

5. FMJ
Minden normális rendőrségen FMJ-lövedékkel szerelt lőszerrel gyakorolnak, míg szolgálatba "normális" expanzív lövedékes lőszert visznek ki.
2007, Széna-tér. Átlövés (ha az volt), túsz sérült. Csak úgy kongtak a vészharangok akkor is...
Mi történt azóta? Azon kívül, hogy a TEK-éknek van normális lőszere, nagyjából semmi.

Akinek van némi rálátása erre a rakás sz.rra, ami folyik manapság, az sztem egyetért abban, hogy ez egy eredményes és szerencsés akció volt.

Abban is biztosak lehetünk, hogy a KNYF jól kivizsgálja az ügyet. Abban már nem, hogy a végkonklúzió vajon milyen vezérlő elv alapján fog megszületni....
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Freddy Haflin írta: 2019.02.16. 22:38 Üdv!

Gaston, ez szép kerek volt.

Ismerek olyan zsarut, aki az "én adómból tartanak" magasívű szösszenetre az "akkor tecchetne kicsit töbvet adózni, mert elég sz.rul fizetnek" választ szokta adni.
Csak megjegyzem roppant demagóg módon folytatható a sor a "tessék eredményesebben dolgozni, többet/tovább tanulni, ha kevés a fizetés" válasszal, de semmi értelme.

Szépen kifejtetted. Szerintem a kiindulási helyzet borzasztó szakmai hibák sorozata, míg a végkifejlet kifejezetten eredményes és pozitív, ahogy te is írtad., és azért a szerencse faktor mellé úgy korrekt, ha feltételezzük a szándékosságot is. Nem tudott eltűnni, nincs vétlen sérült vagy áldozat, begyűjtötték.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Gaston Glock írta: 2019.02.16. 20:26 Ráadásul ilyesmi Magyarországon baromi ritka dolog, hogy lövöldözés van nyílt utcákon, főleg úgy, hogy rendőröknek kell lőniük. Még évente egy alkalommal se mondhatnám, hogy előfordulna.
Azért mert nem kerül be minden a híradóba, még ne vonj le ilyen messzemenő következtetést. Nem véletlenül szigorították az "egyszerű" állomány időszakos lövészetének a feladatait és követelmény szintjét.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Gaston Glock írta: 2019.02.16. 20:26 A Magyar Állam tartja el őket, mivel szükség van rájuk. Az államot meg csak közvetve tartjuk el mi, mert az amit "közpénz"nek nevezünk, az qrvára nem csak a mi adónkból van ám, hanem még egy rakás más dologból, úgy mint állampapirokból, meg befektetésekből, kintlévőségekből, stb.... de most ebbe ne menjünk bele, mert OFF. És akkor arról még nem is beszéltem, hogy a rendőrök is adóznak ám a fizetésükből, ugyanúgy ahogyan bárki más. Viszont az TÉNY, hogy ha Te szeretnéd, hogy a fotelkommandós dumát befejezzék, akkor erre meg az a válasz, hogy mások, köztük ők (és én is) meg nyilvánvalóan azt szeretnék, ha Te meg a mi tartjuk el őket dumát fejeznéd be. Valamit, valamiért. ;)
Te figyu mán. Az allambacsi bevételeinek majd 75%-a az adók és járulékok amit a magánszemélyek gazdálkodó szervezetek és mindenki más bedizet.
A befektetési csak abból a vagyonából vannak amit előttünk bedizettek évtizedeken át.

https://www.google.com/amp/s/www.napi.h ... 2.html/amp

Engem nem zavar a fotelkommandos duma mert elismerem hogy nem értek hozzá. Viszont mint adofizeto állampolgárnak jogom van tudni mit miért és hangot adni az elegedetlensegemnek.
Na ez az amit az itthoni, 60 év elnyomáson szocializálódott állami kultúrában nehezen vesz be sokak gyomra.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

TotoHU írta: 2019.02.17. 06:57 Te figyu mán. Az allambacsi bevételeinek majd 75%-a az adók és járulékok amit a magánszemélyek gazdálkodó szervezetek és mindenki más bedizet.
A befektetési csak abból a vagyonából vannak amit előttünk bedizettek évtizedeken át.

https://www.google.com/amp/s/www.napi.h ... 2.html/amp

Engem nem zavar a fotelkommandos duma mert elismerem hogy nem értek hozzá. Viszont mint adofizeto állampolgárnak jogom van tudni mit miért és hangot adni az elegedetlensegemnek.
Na ez az amit az itthoni, 60 év elnyomáson szocializálódott állami kultúrában nehezen vesz be sokak gyomra.
Szerintem nem is ez a része amit kifogásoltak a mondanivalódban. Igenis jogod van tudni, és igenis, akár ilyen módon is számonkérheted, bár így kevésbbé lesz könnyű a társalgás velük. Szerintem azzal nem értenek egyet, hogy nem a lefegyverezéstől lesz kevesebb bűnözés, hanem inkább a kiképzést kéne emelni (és persze engedélyezni az ömvédelmit nekik (is)).

De lehet nem. Nem tudom, egész éjjel dolgoztam.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.02.16. 15:57 Egen, nagyszeru, ahogy a BVOP meg a Birosag mar mosakszik, hogy ok SEMMIBEN DE SEMMIBEN SOHA SEMMIBEN NEM NEM NEM hibaztak.

Holott az ősbűn, hogy ez fazon (aki eppen fegyveres rablasert uldogelt) miert hagyhatta el elve a birosagi objektumot?

Ugyanis amit utana muvelt (szaguldozas Budapesten, lovoldozes a nyilt utcan) sokkal-sokkal veszelyesebb volt sokkal tobb emberre, mintha ott bent lelovik, mint a szart. Igen, ha a tusz BV-s esetleg erre ramegy, az foglalkozasi artalom, es kisebbik rossz.

Mert lassuk be, ebbol a sztoribol csak valami hatalmas szerencse miatt nem lett X db vetlen aldozat, akar kozlekedesi baleset, akar loves altal.
a birosag xarát a bvnek meg a sunoknek kell eltakaritani
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Gaston Glock írta: 2019.02.16. 20:26 Ezt csak most olvasom.... Te figyimár.... Átálltál a másik oldalra? :lol: :lol: Nem szeretnék Neked rontani és nem szeretnék mindenki más nevében sem beszélni, de szerintem - és remélem - ez a közösség itt leginkább azt szeretné, hogy mindenkinek lehessen önvédelmi, vagy legalább home védelmi lőfegyvere, aki jogilag megfelel a követelményeknek és leteszi a vonatkozó vizsgákat, képzést kap rá, valamint egészségileg is megfelel és nem azt, hogy bárkitől bármit bevonjanak. Pláne nem azoktól, akiknek ez kb. munkaeszközük. Ráadásul ilyesmi Magyarországon baromi ritka dolog, hogy lövöldözés van nyílt utcákon, főleg úgy, hogy rendőröknek kell lőniük. Még évente egy alkalommal se mondhatnám, hogy előfordulna. Viszont pl. tavaly több mint 16000 közúti baleset történt, amiből több mint 500 halálos kimenetelű és majdnem 5000 súlyos sérüléssel járó. link: http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xsta ... eb002.html Most akkor én is mondjam azt, hogy inkább a jogsikat kellene bevonni mindenkitől? Nem mondom! Látod. Pedig annak a társadalomra való veszélyesség mértéke szempontjából sokkal nagyobb értelme lenne.

Ezenfelül.... Én is mondhatnám, hogy divat lett ez a mi tartjuk el őket duma. Holott ha jól belegondolsz, ez ráadásul abszolúte nem így van. A Magyar Állam tartja el őket, mivel szükség van rájuk. Az államot meg csak közvetve tartjuk el mi, mert az amit "közpénz"nek nevezünk, az qrvára nem csak a mi adónkból van ám, hanem még egy rakás más dologból, úgy mint állampapirokból, meg befektetésekből, kintlévőségekből, stb.... de most ebbe ne menjünk bele, mert OFF. És akkor arról még nem is beszéltem, hogy a rendőrök is adóznak ám a fizetésükből, ugyanúgy ahogyan bárki más. Viszont az TÉNY, hogy ha Te szeretnéd, hogy a fotelkommandós dumát befejezzék, akkor erre meg az a válasz, hogy mások, köztük ők (és én is) meg nyilvánvalóan azt szeretnék, ha Te meg a mi tartjuk el őket dumát fejeznéd be. Valamit, valamiért. ;)
sztem is tul van kattogva ez a lovoldozes. gennymedia csamcsog rajta amig lesz íze.
miota a forum tagja vok -kék is - rendorok itt megdicserve SOHA nem voltak! kiveve ha ujraelesztettek v ilyesmi. tok mind1 mit tesznek az ugyse jo....
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2019.02.17. 07:55 a birosag xarát a bvnek meg a sunoknek kell eltakaritani
milyen birosag xarat? A BV nem volt kreten, hogy eroszakos bunozot 1 gyalogkakukkal kisertetett? Itt mind a BV, mind a birosag szardarab volt. Es mosakszanak.

Jelenleg a sunok voltak a leghatekonyabbak a tortenetben, ha rendes loszeruk van, nem kene az en adombol kezeltetni az elkovetot, egy szocialis temetesbol meglenne.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.02.17. 08:37 milyen birosag xarat? A BV nem volt kreten, hogy eroszakos bunozot 1 gyalogkakukkal kisertetett? Itt mind a BV, mind a birosag szardarab volt. Es mosakszanak.

Jelenleg a sunok voltak a leghatekonyabbak a tortenetben, ha rendes loszeruk van, nem kene az en adombol kezeltetni az elkovetot, egy szocialis temetesbol meglenne.
na csak leíródott a sün és a HATÉKONYSÁG egy mondatban ±
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TotoHU írta: 2019.02.17. 06:57 Te figyu mán. Az allambacsi bevételeinek majd 75%-a az adók és járulékok amit a magánszemélyek gazdálkodó szervezetek és mindenki más bedizet.
A befektetési csak abból a vagyonából vannak amit előttünk bedizettek évtizedeken át.

https://www.google.com/amp/s/www.napi.h ... 2.html/amp

Engem nem zavar a fotelkommandos duma mert elismerem hogy nem értek hozzá. Viszont mint adofizeto állampolgárnak jogom van tudni mit miért és hangot adni az elegedetlensegemnek.
Na ez az amit az itthoni, 60 év elnyomáson szocializálódott állami kultúrában nehezen vesz be sokak gyomra.
Te figyumán! Ugye nem egy balos internetes lap adataiból akarsz kiindulni? :lol: :lol: :lol: :lol: Akkor ide is beteszem:
A központi költségvetés bevételeit itt találod:
http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xsta ... e006i.html

A költségvetés közvetlen bevételeit és kiadásait meg itt találod:
http://www.parlament.hu/irom40/10377/ad ... tek/42.pdf

Csak szólok egyébként, hogy ebben nincsenek benne az ilyen-olyan dolgok után járó kamatok és egyéb kintlévőségek bevételei, valamint az energetikai, valamint földgáz eladásokból származó haszon bevételei, mivel azok nem feltétlen nyilvános adatok.

Dehogynem zavar a fotelkommandós duma. Azért is szóltál miatta. ;) Ha elismered, hogy nem értesz hozzá, az viszont pozitív dolog. Csak akkor nem értem mit akartál ezzel az egésszel????
Ahogyan az előttem szóló is leírta, nem azzal van gond, hogy nincs jogod tudni mit miért és hangot adni az elégedetlenségednek. Sokkal inkább az a baj, hogy első látás alapján dühbe jöttél és leírtál egy rakás full ostobaságot, azután meg ismét elővetted a "mi tartjuk el őket" megint csak full ostobaságot és ezzel fejezted ki amúgy eléggé érthetetlen felháborodásodat. Mindezt pedig megkoronáztad a végén a minden rendőrtől minden lőfegyvert be kell vonni még nagyobb ostobasággal. Már bocsi.... 8-)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2019.02.17. 08:37 milyen birosag xarat? A BV nem volt kreten, hogy eroszakos bunozot 1 gyalogkakukkal kisertetett? Itt mind a BV, mind a birosag szardarab volt. Es mosakszanak.
Az objektum fegyveres őrségét kifelejtetted a sorból.... Amúgy jah, a többiben kb. igazad lehet.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

Magyar honvédnek kabar Usmc!!!???

https://m.youtube.com/watch?v=F9KhswRahkw
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
laczka
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:29

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: laczka »

Azért én ezt a forrást ...khmm... na szóval nem venném készpénznek.

(A könyökvédő térden hordva kifejezetten hitelt ad az egész videónak. :D )
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: smith15 »

laczka írta: 2019.02.17. 20:30 Azért én ezt a forrást ...khmm... na szóval nem venném készpénznek.

(A könyökvédő térden hordva kifejezetten hitelt ad az egész videónak. :D )
Szerintem Papica nem olyan hiteltelen ember 🙂
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2019.02.17. 19:49 Magyar honvédnek kabar Usmc!!!???

https://m.youtube.com/watch?v=F9KhswRahkw

Nekem is van usmc késem, szeretem, nagy klasszikus, meg hat a SOA-ban is jax ezzel “dolgozott”... :twisted:

Viszont mennyivel jobb lenne egy ilyen CZ bajonettet inkabb beszerezni a cseh karabelyokhoz:
Csatolmányok
3FE601EB-4EF5-44F5-A33A-CE91003465DC.png
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

vato írta: 2019.02.17. 21:59 Nekem is van usmc késem, szeretem, nagy klasszikus, meg hat a SOA-ban is jax ezzel “dolgozott”... :twisted:

Viszont mennyivel jobb lenne egy ilyen CZ bajonettet inkabb beszerezni a cseh karabelyokhoz:
Kabar: majd ha a honvedelem.hu-n vagy bármi saját forráson is leadják, vagy tömegesen feltűnik sajtófotókon. Addig pletyka.
Az, hogy a különlegesek kapnak az M4-ek mellé a jenkiktől egy ládányit, az még nem jelenti azt, hogy akkor mindenkinek lesz (nem mondom hogy így van, csak jelzem, hogy nem szabad könnyen általánosítani).
A CZ bajonettnek tényleg több értelme lenne ( a BREN2-kön van is felfogatási pont, bár bajonett hírek nincsenek). Realitása is (a drótvágó funkció nem viccből lett kitalálva).
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2019.02.16. 11:02 Divat ez a fotelkommandóskodás duma, meg a rendőri munkát csak a rendőrök érthetik meg, koszoscivilnek kuss, stb. Csakhogy mi tartjuk el őket, a mi védelmünkben vannak, ez a helyzet, ők vannak miértünk és nem fordítva, nem ők ülnek valami kurvamagas piedesztálon ahová nem szólhatunk fel csak úgy, engedély nélkül.
Alkalmatlan eszközökkel ellátott és rosszul kiképzett fegyveres egyenruhások rohangálnak és lövöldöznek a városban FMJ-vel. Csak a jóistennek köszönhető hogy nem lettek vétlen áldozatok.
Ceterum censeo, a járőröktől a lőfegyvert el kell venni!!!
Sokat dolgozol angoloknak, ragad a hülyeség.
A fegyvertelen rendőr, nem rendőr.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2019.02.16. 14:29 ahogy elolvastam az idézett mondatot egy másodpercnyi kattogás után megszületett a követkwző 5let (ami valószínűleg nem is új, mert szerintem az angoloknál is valami hasonló van):
az átlagos állampolgár által egy kalap alá vett, simán csak "rendőr"-nek titulált közalkalmazotti állományt szét lehetne bontani két csoportba
az egyiknek lenne normális fegyvere, meg rá normális kiképzése (és akár itt is lehetne differenciálni, hogy maroklőfegyver, vagy pump-action, vagy egyéb), a másik csoport meg maradna a gázspray+gumibot (=nemhalálos) vonalon

specializáció --> hatékonyabb munkavégzés azonos költségek mellett
főleg, ha egyébként is párban járnak
Detto angol faszsag szintén . Minek a rendőr ha ezek dolgok sőt gumis pisztoly is ott lehet az alkampolgarnal?
Nem idióta földön vagyunk ahol gazspray a sorozatlovo gepkarabellyal van együtt szabályozva.
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

vato írta: 2019.02.17. 21:59 Nekem is van usmc késem, szeretem, nagy klasszikus, meg hat a SOA-ban is jax ezzel “dolgozott”... :twisted:

Viszont mennyivel jobb lenne egy ilyen CZ bajonettet inkabb beszerezni a cseh karabelyokhoz:
Nahát, pont ilyenem van, de még nem tudtam kipróbálni milyen a fegyveren.
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

vato írta: 2019.02.17. 21:59 Nekem is van usmc késem, szeretem, nagy klasszikus, meg hat a SOA-ban is jax ezzel “dolgozott”... :twisted:

Viszont mennyivel jobb lenne egy ilyen CZ bajonettet inkabb beszerezni a cseh karabelyokhoz:
A KABAR USMC késnek nem tudom hogy van e NSN száma. De a sokkal rondább, és olcsóbb ONTARIO verziónak van (hivatalosan is rendszeresítette az USMC).
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: pogessor »

A cikk tartalma semmit nem mond, a cikkcím maga a lényeg:

https://index.hu/belfold/2019/02/18/fog ... okapitany/
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

https://index.hu/video/2019/02/18/rendo ... jekoztato/

Kár hogy a Mercis nem verte telibe a kocsival :(
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2019.02.18. 08:10 Minek a rendőr ha ezek dolgok sőt gumis pisztoly is ott lehet az alkampolgarnal?
az egyik egyáltalán nem zárja ki a másikat
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

A tuszul ejtett BV-s kitüntetést kap, a fegyveres bűnözőt puszta kézzel ártalmatlanító civil nem.

https://index.hu/belfold/2019/02/18/fog ... _mercedes/

Az Index kivételesen helyes következtetésre jutott:
"A rendőrség szűkszavú válaszából arra következtethetünk, hogy egy kitüntetéssel senkit nem akarnak arra biztatni, hogy szembeszálljon egy kezében fegyvert tartó emberrel."

(Esetleg a mercis arc sem volt ismeretlen a rendőrök előtt?)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.02.18. 17:07 A tuszul ejtett BV-s kitüntetést kap, a fegyveres bűnözőt puszta kézzel ártalmatlanító civil nem.

https://index.hu/belfold/2019/02/18/fog ... _mercedes/

Az Index kivételesen helyes következtetésre jutott:
"A rendőrség szűkszavú válaszából arra következtethetünk, hogy egy kitüntetéssel senkit nem akarnak arra biztatni, hogy szembeszálljon egy kezében fegyvert tartó emberrel."

(Esetleg a mercis arc sem volt ismeretlen a rendőrök előtt?)
BTW: kiszallni es verekedni (plane egy fegyveressel) tenyleg netto baromsag. Okosabb lett volna, ha padlogazt ad, aztan ha elcsapja...IJ.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.02.18. 17:17 BTW: kiszallni es verekedni (plane egy fegyveressel) tenyleg netto baromsag. Okosabb lett volna, ha padlogazt ad, aztan ha elcsapja...IJ.
MO-on olyan keves az élesfegyveres incidens h sztem el sem jut a TUDATAIG h ez bizony élesfegyó azert birkozott vele. aztan a g.media hőst akart belole faragni.
faxtuggya én micsinaltam vóna.
igaz nincs mercim :-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2019.02.18. 17:31 MO-on olyan keves az élesfegyveres incidens h sztem el sem jut a TUDATAIG h ez bizony élesfegyó azert birkozott vele. aztan a g.media hőst akart belole faragni.
faxtuggya én micsinaltam vóna.
igaz nincs mercim :-)
Sztem is hasonló lehetett a háttérben. Az esetek 99,9%-ában gázriasztó fegyverről vagy van szó, lövöldözni azzal is lehet szóval a csóka valszeg nem fogta fel hogy itt életveszélyben volt.
Persze célszerűbb lehetett volna ahogy Gvass is írja, gyorsan elhúzni vagy elcsapni, de fegyvert fogott a nővérére/húgára, az azért elég sokaknál azonnal leolvasztja a biztosítékot.
Szal részemről riszpekt a gyereknek, akárki is egyébként a civil életben.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

A huga mellé akart fegyverrel beulni...
Es orditott rendőröknek matek kozben, hogy lojjék le a fickót, tehat tudta mivel all szembe.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TotoHU írta: 2019.02.18. 17:07 A tuszul ejtett BV-s kitüntetést kap, a fegyveres bűnözőt puszta kézzel ártalmatlanító civil nem.

https://index.hu/belfold/2019/02/18/fog ... _mercedes/

Az Index kivételesen helyes következtetésre jutott:
"A rendőrség szűkszavú válaszából arra következtethetünk, hogy egy kitüntetéssel senkit nem akarnak arra biztatni, hogy szembeszálljon egy kezében fegyvert tartó emberrel."

(Esetleg a mercis arc sem volt ismeretlen a rendőrök előtt?)
A túszul ejtett nem BV-s volt, hanem az épület fegyveres őrségének tagja. Na azt én sem értem, hogy pont őt ugyan miért tüntették ki. Mert megjegyzett egy rendszámot és nem állt ellent? Inkább ellent kellett volna állnia és bármilyen módon megakadályoznia, hogy a szökevény lőfegyverrel kijusson az épületből, hogy azután további civileket veszélyeztessen és túszokat ejtsen. Ez lett volna a dolga, ezért volt ott. Ha ezt tette volna, lehet, hogy az üldözésre és a további túszejtésekre nem is került volna sor.

"A rendőrség szűkszavú válaszából arra következtethetünk, hogy egy kitüntetéssel senkit nem akarnak arra biztatni, hogy szembeszálljon egy kezében fegyvert tartó emberrel."

Na ez is full ostobaság. A gondnokot, aki megakadályozta annak idején, hogy valamelyik vidéki ügyészségre bejusson egy fickó gépkarabéllyal, meg kitüntették és agyon dicsérték, pedig hát ő is teljesen civil volt és egy lőfegyveres fickóval szállt szembe. Szóval ennyi erővel szerintem nyugodtan kaphatott volna elismerést a mercis fickó is, akkor is, ha "csak" azért szállt szembe a szökevénnyel, mert a húgát védte.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Gaston Glock írta: 2019.02.18. 22:26 A túszul ejtett nem BV-s volt, hanem az épület fegyveres őrségének tagja.
???
A bíróságokat milyen fegyveres őrség védi?
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

aksurv írta: 2019.02.18. 21:45 A huga mellé akart fegyverrel beulni...
Es orditott rendőröknek matek kozben, hogy lojjék le a fickót, tehat tudta mivel all szembe.
tudta talán de nem TUDATOSULT
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

sodoma írta: 2019.02.19. 08:37 tudta talán de nem TUDATOSULT
TE gondolkodnal a saját testi epsegeden ha egy családtagodat veszélyeztetné valaki?
Mert ha ez nincs meg, lehet fújni az egesz fegyveres önvédelemes miskulanciat ami itt van.
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

swordmanus írta: 2019.02.17. 22:49 Kabar: majd ha a honvedelem.hu-n vagy bármi saját forráson is leadják, vagy tömegesen feltűnik sajtófotókon. Addig pletyka.
Az, hogy a különlegesek kapnak az M4-ek mellé a jenkiktől egy ládányit, az még nem jelenti azt, hogy akkor mindenkinek lesz (nem mondom hogy így van, csak jelzem, hogy nem szabad könnyen általánosítani).
A CZ bajonettnek tényleg több értelme lenne ( a BREN2-kön van is felfogatási pont, bár bajonett hírek nincsenek). Realitása is (a drótvágó funkció nem viccből lett kitalálva).
A 2004 körül már adtak a a külszolgálatot teljesítőknek ilyen késeket (irak), de nem sokáig.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

aksurv írta: 2019.02.19. 08:50 TE gondolkodnal a saját testi epsegeden ha egy családtagodat veszélyeztetné valaki?
Mert ha ez nincs meg, lehet fújni az egesz fegyveres önvédelemes miskulanciat ami itt van.
nekem NINCS lőfegyverem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2019.02.19. 08:50 TE gondolkodnal a saját testi epsegeden ha egy családtagodat veszélyeztetné valaki?
Mert ha ez nincs meg, lehet fújni az egesz fegyveres önvédelemes miskulanciat ami itt van.
Jó eséllyel elég sokan harcba bocsátkoztak volna ilyen esetben, akár a saját testi épségüket is feláldozva, a családtagjuk védelme érdekében.
Igen, nem logikus reakció, de az ilyen hirtelen életveszélyes helyzetre 3 típusú reakciót adnak az emberek a habitusuktól, beállítódásuktól függően: harcol, menekül, vagy lefagy. Ő a harcot választotta. Lehet nem a legjobb választás volt mert meghalhatott volna, de becsülöm ezért.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

PRTVIII írta: 2019.02.19. 09:34 A 2004 körül már adtak a a külszolgálatot teljesítőknek ilyen késeket (irak), de nem sokáig.
Márhogy gondolom CZ bajonettet. Az jó, mert akkor a "rendszer" már "ismeri".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.02.19. 12:23 Jó eséllyel elég sokan harcba bocsátkoztak volna ilyen esetben, akár a saját testi épségüket is feláldozva, a családtagjuk védelme érdekében.
Igen, nem logikus reakció, de az ilyen hirtelen életveszélyes helyzetre 3 típusú reakciót adnak az emberek a habitusuktól, beállítódásuktól függően: harcol, menekül, vagy lefagy. Ő a harcot választotta. Lehet nem a legjobb választás volt mert meghalhatott volna, de becsülöm ezért.
+1! A kék melegítős fazon, sztem vmi alvilagi figura lehett.. Elég rutinosan mozgott, asszem csípődobassal is beprobalkozott... A kituntetett rendőr +milyen, "szépen" hatba lotte a szerencsétlen barmot vagy négyszer,... 2 méterről... Bravó. Nem védem a szerencsétlen barmot, a félreértések elkerulese miatt, de... Valahogyan nekem nem stimmel ez az egész... Persze, hogy Amerikában is levarrtak volna, rögtön.. De szemből, inkább.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

The Gent írta: 2019.02.19. 12:55 +1! A kék melegítős fazon, sztem vmi alvilagi figura lehett.. Elég rutinosan mozgott, asszem csípődobassal is beprobalkozott... A kituntetett rendőr +milyen, "szépen" hatba lotte a szerencsétlen barmot vagy négyszer,... 2 méterről... Bravó. Nem védem a szerencsétlen barmot, a félreértések elkerulese miatt, de... Valahogyan nekem nem stimmel ez az egész... Persze, hogy Amerikában is levarrtak volna, rögtön.. De szemből, inkább.
Javaslom nézegetni usa videókat. Szinte ALIG van szemből találat. Csomószor lelövik a delikvenst akkor is ha "csak" nem áll meg a rendőrnek és gyanúsan mozog...
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

The Gent írta: 2019.02.19. 12:55 +1! A kék melegítős fazon, sztem vmi alvilagi figura lehett.. Elég rutinosan mozgott, asszem csípődobassal is beprobalkozott... A kituntetett rendőr +milyen, "szépen" hatba lotte a szerencsétlen barmot vagy négyszer,... 2 méterről... Bravó. Nem védem a szerencsétlen barmot, a félreértések elkerulese miatt, de... Valahogyan nekem nem stimmel ez az egész... Persze, hogy Amerikában is levarrtak volna, rögtön.. De szemből, inkább.
Párbajra kellett volna kihívni nem???! :lol:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

sodoma írta: 2019.02.19. 13:12 Javaslom nézegetni usa videókat. Szinte ALIG van szemből találat. Csomószor lelövik a delikvenst akkor is ha "csak" nem áll meg a rendőrnek és gyanúsan mozog...
Majd nezegetem, ilyenkor hónap végén jobban raerek... Nézd, nekem ez igy jött le. Neked mashogy.. Nagyjából ennyi.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

vato írta: 2019.02.19. 13:23 Párbajra kellett volna kihívni nem???! :lol:
En azt tettem volna! Egyébként, meg szerintem nem is lőtt a barom... Civilnek a kezébe adsz egy P9R-t cső alá toltve, bebiztositva, mennyi az esélye, hogy tud a stukkerrel lőni??
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

vato írta: 2019.02.19. 13:23 Párbajra kellett volna kihívni nem???! :lol:
Egy közveszélyes, fegyveres ámokfutót? Jah :p
Szép dolog a tisztelet, de az ilyeneknek egy ilyen szituban nem jár ilyesmi. Ha valaki meghúzta a nődet, persze, hívd ki ökölpárbajra, de egy ilyen szituban a lehető leggyorsabban meg kell állítani az ellent. Pont ezért tetszett a krav maga nagyon, nem vacakol élet halál szituban az ilyen dolgokkal, hogy mit szabad és mit nem. Persze a fent vázolt ki húzta meg kinek a nőjét szituban nem rúgod herén a másikat, de ahol életveszélyről van szó simán.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

The Gent írta: 2019.02.19. 13:28 En azt tettem volna! Egyébként, meg szerintem nem is lőtt a barom... Civilnek a kezébe adsz egy P9R-t cső alá toltve, bebiztositva, mennyi az esélye, hogy tud a stukkerrel lőni??
Több helyen írták, hogy lövéseket adott le. Erőszakos, bűnöző múltja miatt gondolom volt már a kezében stukker.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

The Gent írta: 2019.02.19. 13:23 Majd nezegetem, ilyenkor hónap végén jobban raerek... Nézd, nekem ez igy jött le. Neked mashogy.. Nagyjából ennyi.
Így van, nincs ezzel gond,
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

swordmanus írta: 2019.02.19. 12:50 Márhogy gondolom CZ bajonettet. Az jó, mert akkor a "rendszer" már "ismeri".
A KABAR kést.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

PRTVIII írta: 2019.02.19. 16:54A KABAR kést.
Ja értem. A CZ bajonett meg majdnem 160 euró... :-O
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A gestapot sokkal jobban zavarja a bűnözőknél, ha a polgár meg merészeli védeni magát.

A 24.hu megkérdezte a BRFK-t, miért nem jutalmazták a sofőrt, az alábbi választ kapták:

„A rendőrség azt tanácsolja, hogy az ilyen esetekben ne álljanak ellen, mindig tanúsítsanak együttműködő magatartást. Az Ön által említett konkrét esetben a rendőrök már közvetlenül a férfi nyomában voltak. A férfi elfogását az autó sofőrjének fellépése nem segítette elő.”


együttműködő magatartás ez esetben ugye az lett volna, ha hagyja magát és a húgát is túszul ejteni. Gratulálok.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2019.02.19. 14:09 Egy közveszélyes, fegyveres ámokfutót? Jah :p
Szép dolog a tisztelet, de az ilyeneknek egy ilyen szituban nem jár ilyesmi. Ha valaki meghúzta a nődet, persze, hívd ki ökölpárbajra, de egy ilyen szituban a lehető leggyorsabban meg kell állítani az ellent. Pont ezért tetszett a krav maga nagyon, nem vacakol élet halál szituban az ilyen dolgokkal, hogy mit szabad és mit nem. Persze a fent vázolt ki húzta meg kinek a nőjét szituban nem rúgod herén a másikat, de ahol életveszélyről van szó simán.
Jo sok értelme van, egy garazdasagot, testi sértést stb. is behuzni egy olyan csajert aki atbaxott.
Ha meg teszed kb. igaza volt a csajnak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

aksurv írta: 2019.02.20. 12:01 Jo sok értelme van, egy garazdasagot, testi sértést stb. is behuzni egy olyan csajert aki atbaxott.
Ha meg teszed kb. igaza volt a csajnak.
+1. Ki tartozna neked hűséggel: a nőd, vagy aki meghúzta? Akkor kire is kell neheztelni?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2019.02.20. 12:01 Jo sok értelme van, egy garazdasagot, testi sértést stb. is behuzni egy olyan csajert aki atbaxott.
Ha meg teszed kb. igaza volt a csajnak.
OFF
Csak próbáltam egy példát hozni a lovagiasságra, amikor esetleg lehet helye. (Nyúlták már le nőmet, nem verekedtem senkivel)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

TotoHU írta: 2019.02.20. 13:37Mótvá
Akkor bocsi.
"Egy újszülöttnek minden vicc új."
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

zora írta: 2019.02.19. 08:07 ???
A bíróságokat milyen fegyveres őrség védi?
Hogy melyik cég az passz. De vannak fegyveres őrök a bejáratnál a Törvényszéken is és a PKKB-n is.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

The Gent írta: 2019.02.19. 12:55 +1! A kék melegítős fazon, sztem vmi alvilagi figura lehett.. Elég rutinosan mozgott, asszem csípődobassal is beprobalkozott...
Muhaha.... Ettől még akár bárpincér is lehetett volna. :D :D :D :D Vagy bárki, aki kicsit is járatos az önvédelmi sportokban.

Amúgy meg a mozgása alapján szerintem egyáltalán nem volt rutinos. Egyszerűen mákja volt.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Cajga »

TotoHU írta: 2019.02.18. 17:07 A tuszul ejtett BV-s kitüntetést kap, a fegyveres bűnözőt puszta kézzel ártalmatlanító civil nem.

https://index.hu/belfold/2019/02/18/fog ... _mercedes/

Az Index kivételesen helyes következtetésre jutott:
"A rendőrség szűkszavú válaszából arra következtethetünk, hogy egy kitüntetéssel senkit nem akarnak arra biztatni, hogy szembeszálljon egy kezében fegyvert tartó emberrel."

(Esetleg a mercis arc sem volt ismeretlen a rendőrök előtt?)
:shock: :shock: Kitüntetést???? Nehogy még a végén megkínálják garázdaságért és önbíráskodásért a koszos civilt!! :o :o
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Tudom, hogy lerágott téma de amit írnak, hát nem tudom.
https://hvg.hu/itthon/20190222_Ures_vol ... _pisztolya
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

regitiszt írta: 2019.02.22. 09:19 Tudom, hogy lerágott téma de amit írnak, hát nem tudom.
https://hvg.hu/itthon/20190222_Ures_vol ... _pisztolya
Éjjen a média...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Fortitu írta: 2019.02.22. 09:34 Éjjen a média...
Száraz kenyéren és vízen
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: smith15 »

regitiszt írta: 2019.02.22. 09:19 Tudom, hogy lerágott téma de amit írnak, hát nem tudom.
https://hvg.hu/itthon/20190222_Ures_vol ... _pisztolya
Nekem ez kicsit sántít.. fegyveres őrnèl lévő fegyverben nincs lőszer..? Külön van a tár a fegyvertől..? Mivan? Az én meglátásom az,hogy ha tényleg elhúzta többször a billentyűt,akkor max szerencsére nem húzta csőre előtte,vagy bebiztosított állásban húzta csőre,akkor meg ugye vissza fesztelenít és biztosít,ergo nem tud lőni. És szerintem csak próbálják elhitetni és nyugtatni a népet azzal,hogy nem volt töltve. Nehezen hinném el.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

smith15 írta: 2019.02.22. 11:27 Nekem ez kicsit sántít.. fegyveres őrnèl lévő fegyverben nincs lőszer..? Külön van a tár a fegyvertől..? Mivan? Az én meglátásom az,hogy ha tényleg elhúzta többször a billentyűt,akkor max szerencsére nem húzta csőre előtte,vagy bebiztosított állásban húzta csőre,akkor meg ugye vissza fesztelenít és biztosít,ergo nem tud lőni. És szerintem csak próbálják elhitetni és nyugtatni a népet azzal,hogy nem volt töltve. Nehezen hinném el.
Valószínűbb, de korábban meg azt írták, hogy lőtt... Aztán a 7 találat helyett is most 5-öt olvastam. Gennymédia.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Fortitu írta: 2019.02.22. 11:32 Valószínűbb, de korábban meg azt írták, hogy lőtt... Aztán a 7 találat helyett is most 5-öt olvastam. Gennymédia.
Igen,én is azt olvastam,hogy lőtt is.. undorító..amúgy meg szerintem ha tényleg csettegtetett a mercisre,az simán elmegy emberölési kísérletnek,vagy nem?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

smith15 írta: 2019.02.22. 11:35 Igen,én is azt olvastam,hogy lőtt is.. undorító..amúgy meg szerintem ha tényleg csettegtetett a mercisre,az simán elmegy emberölési kísérletnek,vagy nem?
Pedig nem annyira bonyolult dolgok ezek. Amúg simán lehet, hogy üresre lőtte a fegyvert, vagy csettes volt a lőszer, vagy szimplán hazugság az egész le akarta lőni sztori. Ki tudja? Pedig nem annyira bonyolult dolgok ezek...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Esetleg dulakodás közben is elhagyhatta a tárat (nem tudom milyen típusú fegyver volt nála, P9RC-nél simán lehetséges).
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.02.22. 11:40 Pedig nem annyira bonyolult dolgok ezek. Amúg simán lehet, hogy üresre lőtte a fegyvert, vagy csettes volt a lőszer, vagy szimplán hazugság az egész le akarta lőni sztori. Ki tudja? Pedig nem annyira bonyolult dolgok ezek...
Erről az érdekes aspektusról sztem mélyen kussolni fog a rendőrség/BV.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2019.02.22. 13:49 Esetleg dulakodás közben is elhagyhatta a tárat (nem tudom milyen típusú fegyver volt nála, P9RC-nél simán lehetséges).
az a baj, hogy a media osszevissza hetetethavat uzemmodban van.

Viszont HA tenyleg kikerult a tar mar targyaloterembol es az or tudta, hogy nincs csovon, akkor mi f.aszert nem szolt, miert engedtek el a birosagrol tuszejtessel egybekotve a fickot, hogy vegigszaguldhassoan a fel varoson?
WTF?

Es ha utana rajottek, akkor miert nem szoltak radion az utana eredo sundoroknek, hogy nyugodtan lehet nekimenni es leteperni, nem tud loni.

Az egesz igy nem kerek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2019.02.22. 16:48 az a baj, hogy a media osszevissza hetetethavat uzemmodban van.

Viszont HA tenyleg kikerult a tar mar targyaloterembol es az or tudta, hogy nincs csovon, akkor mi f.aszert nem szolt, miert engedtek el a birosagrol tuszejtessel egybekotve a fickot, hogy vegigszaguldhassoan a fel varoson?
WTF?

Es ha utana rajottek, akkor miert nem szoltak radion az utana eredo sundoroknek, hogy nyugodtan lehet nekimenni es leteperni, nem tud loni.

Az egesz igy nem kerek.
Nemrég járt nálunk valami stáb erről kérdezősködni, hogy milyen egyszerű elhagyni a tárat fegyverből, mennyire feltűnő, stb.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Kojak írta: 2019.02.22. 17:13 Nemrég járt nálunk valami stáb erről kérdezősködni, hogy milyen egyszerű elhagyni a tárat fegyverből, mennyire feltűnő, stb.
Láttalak! :-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2019.02.22. 16:48 az a baj, hogy a media osszevissza hetetethavat uzemmodban van.

Viszont HA tenyleg kikerult a tar mar targyaloterembol es az or tudta, hogy nincs csovon, akkor mi f.aszert nem szolt, miert engedtek el a birosagrol tuszejtessel egybekotve a fickot, hogy vegigszaguldhassoan a fel varoson?
WTF?

Es ha utana rajottek, akkor miert nem szoltak radion az utana eredo sundoroknek, hogy nyugodtan lehet nekimenni es leteperni, nem tud loni.

Az egesz igy nem kerek.
Más az elbírálása ha csak a fegyverét veszik el meg ha a töltött fegyverét.Nem?Próbálják enyhíteni az őr büntijét ejnyebejnyére :roll:
Az a balfasz meg csak nem töltötte csőre és azért nem tudott lövöldözni.
Francért nem tudták szarrá lőni mint ámerikában???? Még megműtik majd hatszor az adófizetők pénzéből........
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

chucky írta: 2019.02.22. 20:41 Más az elbírálása ha csak a fegyverét veszik el meg ha a töltött fegyverét.Nem?Próbálják enyhíteni az őr büntijét ejnyebejnyére :roll:
Az a balfasz meg csak nem töltötte csőre és azért nem tudott lövöldözni.
Francért nem tudták szarrá lőni mint ámerikában???? Még megműtik majd hatszor az adófizetők pénzéből........
g.média majd kikezdi a rendoroket h miert lottek szegeny elkovetore! nemtom a jutalmakat kitunteteseket visszaveszik e??
Válasz küldése