Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ujabb adalak, HA IGAZ. (es akkor vilag balfasza es nehany katonai buncselekmeny elkovetoje is a BV őr)

https://hvg.hu/itthon/20190223_fogolysz ... orvenyszek

"A RTL Híradójának információi szerint a múkt pénteken egy szökött rab által lefegyverzett őr tudta, hogy nincs lőszer a tőle elvett fegyverben, mégsem jelentette a fogolyt üldöző rendőröknek."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.02.24. 10:57 Ujabb adalak, HA IGAZ. (es akkor vilag balfasza es nehany katonai buncselekmeny elkovetoje is a BV őr)

https://hvg.hu/itthon/20190223_fogolysz ... orvenyszek

"A RTL Híradójának információi szerint a múkt pénteken egy szökött rab által lefegyverzett őr tudta, hogy nincs lőszer a tőle elvett fegyverben, mégsem jelentette a fogolyt üldöző rendőröknek."
dehát ki van tüntetve! jaj most mi lesz? Persze ha csőre lett volna töltve (muhhaha!) akkor 1 lövés1 halál.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2019.02.24. 11:01 dehát ki van tüntetve! jaj most mi lesz? Persze ha csőre lett volna töltve (muhhaha!) akkor 1 lövés1 halál.
nem lett kituntetve. a birosagi FBÖ lett kituntetve, aki hagyta magat tuszul ejteni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.02.24. 10:57 Ujabb adalak, HA IGAZ. (es akkor vilag balfasza es nehany katonai buncselekmeny elkovetoje is a BV őr)

https://hvg.hu/itthon/20190223_fogolysz ... orvenyszek

"A RTL Híradójának információi szerint a múkt pénteken egy szökött rab által lefegyverzett őr tudta, hogy nincs lőszer a tőle elvett fegyverben, mégsem jelentette a fogolyt üldöző rendőröknek."
Nem értem, a dulakodás után nyilván nem volt ideje felvenni a tárat, csak miután a bűnöző elhagyta az épületet. Akkor meg nem helyszínelés, nyomrögzítés, stb kezdődött? Hagyták hogy az őr visszamenjen és eltegyen dolgokat egy súlyos bűncselekmény helyszínéről?
Avatar
soldierX
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2018.09.03. 22:48

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: soldierX »

gvass1 írta: 2019.02.18. 17:17 BTW: kiszallni es verekedni (plane egy fegyveressel) tenyleg netto baromsag. Okosabb lett volna, ha padlogazt ad, aztan ha elcsapja...IJ.
Persze, és utána rávertek volna pár évet, mert a szegény bűnöző megsérült vagy netalán bele döglik, akkor meg szándékos emberölésért ülne.
Azt a patkány bírót kellene felelősségre vonni, aki levetette a bilincset. Amúgy már teljesen látszik, hogy nagyon elnézőek és bicska nyitogató ítéleteket hoznak, főleg ha sárgatalpuakról van szó. Ez már úgy néz ki, hogy gyakorlat lett.
Ha rajtam múlna, a "érzékenyítő tréningező" bírókat megtizedelném...2x...3x... :evil:
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.02.24. 11:12 nem lett kituntetve. a birosagi FBÖ lett kituntetve, aki hagyta magat tuszul ejteni.
oppárdon
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

soldierX írta: 2019.02.24. 11:28 Persze, és utána rávertek volna pár évet, mert a szegény bűnöző megsérült vagy netalán bele döglik, akkor meg szándékos emberölésért ülne.
Azt a patkány bírót kellene felelősségre vonni, aki levetette a bilincset. Amúgy már teljesen látszik, hogy nagyon elnézőek és bicska nyitogató ítéleteket hoznak, főleg ha sárgatalpuakról van szó. Ez már úgy néz ki, hogy gyakorlat lett.
Ha rajtam múlna, a "érzékenyítő tréningező" bírókat megtizedelném...2x...3x... :evil:
Gyerekek! Essünk már le erről a témáról!
Miért?
1. Nem voltunk ott, szart sem tudunk.
2. Az ember a Húgát védte, én még lőttem is volna mindennel amim van, ha egy ilyen barom a Testvéremet támadja be. A kocsit leszarom.

3. A rendőrség álláspontja is érthető. A hősködések alapvetően nem jók. Ez viszont nem az volt. Családtagját védte. Ha egy ilyen civilt kitűntetnek egy ilyen magán akcióért, az sokaknál beindítja azsebrambózást, ami káros. Minden második sarkon önkéntes rendőrök lehetnek egy ilyentől.

4. Nem hinném, hogy az ember kitüntetésért védte volna meg a testvérét.

5. Az ilyen szökött féreg lelövéséért meg igenis kapjanak elismerést a résztvevő felelős személyek. Az egy üzenet a többinek, hogy az ilyen ramazurit nem biztos, hogy élve megússzák, és akik agyonkövik, még meg is lesznek dícsérve!

Van logika abban ami történt.
Igen, rendőrgondolkodású vagyok, de ezt én vállalom.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az amerikai haderő új kombinált lézer/fegyverlámpa egysége az új M17/M18 hadipisztolyokhoz:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/us-m17- ... er-egyseg/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.02.24. 12:06 Gyerekek! Essünk már le erről a témáról!
Miért?
1. Nem voltunk ott, szart sem tudunk.
2. Az ember a Húgát védte, én még lőttem is volna mindennel amim van, ha egy ilyen barom a Testvéremet támadja be. A kocsit leszarom.

3. A rendőrség álláspontja is érthető. A hősködések alapvetően nem jók. Ez viszont nem az volt. Családtagját védte. Ha egy ilyen civilt kitűntetnek egy ilyen magán akcióért, az sokaknál beindítja azsebrambózást, ami káros. Minden második sarkon önkéntes rendőrök lehetnek egy ilyentől.

4. Nem hinném, hogy az ember kitüntetésért védte volna meg a testvérét.

5. Az ilyen szökött féreg lelövéséért meg igenis kapjanak elismerést a résztvevő felelős személyek. Az egy üzenet a többinek, hogy az ilyen ramazurit nem biztos, hogy élve megússzák, és akik agyonkövik, még meg is lesznek dícsérve!

Van logika abban ami történt.
Igen, rendőrgondolkodású vagyok, de ezt én vállalom.

+1
Nem kevés sünlogika van abban amit leírtál :) Ettől függetlenül valóban fingreszelünk, nem tudjuk pontosan mi történt, fél- és negyed információkon csámcsogunk amit a média potyogtatott ki magából.
Részemről (és ez is fingreszelés) azt sem tartom elképzelhetetlennek,hogy a BV őrök szándékosan nem töltött fegyvert hordanak, pont az ilyen esetekből bekövetkező tragédiák elkerülésére, és ez náluk egy belső utasítás. Ez pedig nem kerülhet nyilvánosságra, nem tudhatják meg a rabok hogy az őreik töltetlen fegyverrel rohangálnak, inkább hagyták hogy lelőjék a gyereket mint egy kutyát. (Megérdemelte, egyébként)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.02.24. 15:54 +1
Nem kevés sünlogika van abban amit leírtál :) Ettől függetlenül valóban fingreszelünk, nem tudjuk pontosan mi történt, fél- és negyed információkon csámcsogunk amit a média potyogtatott ki magából.
Részemről (és ez is fingreszelés) azt sem tartom elképzelhetetlennek,hogy a BV őrök szándékosan nem töltött fegyvert hordanak, és ez náluk egy belső utasítás. Ez pedig nem kerülhet nyilvánosságra, inkább hagyták hogy lelőjék a gyereket mint egy kutyát. (Megérdemelte, egyébként)

lol lol lol

nem kell a konteo! Minden magyar renvedelmi gestaposzarmazek szolgszab kopipesztelt 1950es evekbeli szar. Minden lofegyvert cso ala toltve, bebiztositva hordanak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

5. Az ilyen szökött féreg lelövéséért meg igenis kapjanak elismerést a résztvevő felelős személyek. Az egy üzenet a többinek, hogy az ilyen ramazurit nem biztos, hogy élve megússzák, és akik agyonkövik, még meg is lesznek dícsérve!
[/quote]

+1 Valóban, ahogy a Brazil elnök megmondta- nincs kegyelem, és felhatalmazta a rendőrséget a bűnözők elleni valós harcra.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

ZOLKET írta: 2019.02.24. 16:28 5. Az ilyen szökött féreg lelövéséért meg igenis kapjanak elismerést a résztvevő felelős személyek. Az egy üzenet a többinek, hogy az ilyen ramazurit nem biztos, hogy élve megússzák, és akik agyonkövik, még meg is lesznek dícsérve!
Langsam... Innen mar csak egy lepes, a rendőrökből álló halalbrigad, ami lehet Teged is levadaszhat, mondjuk véletlenül.. 70'evekbeli Dél Amerikai történések? Ha morbid akarnék lenni, azt mondanam, vegre hasznát vehetnék a stadionoknak..
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

ZOLKET írta: 2019.02.24. 16:28
+1 Valóban, ahogy a Brazil elnök megmondta- nincs kegyelem, és felhatalmazta a rendőrséget a bűnözők elleni valós harcra.
OFF
Ilyenkor szokták nagyvonalúan elfelejteni a politikusok, hogy a velejéig korrupt és rohadt brazil rendőrség miatt is erősödhettek meg meg ilyen brutál módon a bűnszervezetek arrafelé. Most már tényleg nem maradt más módszer, mint a kommandósok rendszeres beküldése a favellákba, mert más módszerrel mint erőszakkal arrafelé már nem lehet rendet tenni.
ON
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.02.24. 17:11 Langsam... Innen mar csak egy lepes, a rendőrökből álló halalbrigad, ami lehet Teged is levadaszhat, mondjuk véletlenül.. 70'evekbeli Dél Amerikai történések? Ha morbid akarnék lenni, azt mondanam, vegre hasznát vehetnék a stadionoknak..
Azért itt egy emberrabló, fegyveres állatról volt szó, aki nem volt észnél, és totál hülyén akart erőszakkal meglógni.

Magyon nincs szó rendőrállamról, és halálbrigádokról! Ki ne találd már!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Itt a válasz a Ka-Bar kés kérdésre.
https://honvedelem.hu/video/114797_tuleles_ejjel_nappal
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

swordmanus írta: 2019.02.27. 13:49 Itt a válasz a Ka-Bar kés kérdésre.
https://honvedelem.hu/video/114797_tuleles_ejjel_nappal
Igen friss videó. Ma tették fel. Ilyen enyhe időben tesztelték.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

ZOLKET írta: 2019.02.27. 13:56 Igen friss videó. Ma tették fel. Ilyen enyhe időben tesztelték.
Tulajdonképpen február vége van, éppen tökig érő hó is lehetne, és az is normális lenne. A mostani tavaszias idő a nem normális, bár újabban gyakori.
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

Sajnos a Ka-Bar kés minden modernizáció ellenére még mindig egy vastagon elavult darab. A jelenlegi állapotában olyan, mintha egy második világháborús terepjárót rendszetesítettek volna, aminek modern kasztnija van, meg jobb ülései.

A XXI. században vagyunk. Semmi sem indokolja a szénacél pengét, pláne a markolattüskés kialakítást, ahol a penge tövében kevesebb, mint a felére lecsökken a kereszetszet! Kíváncsian várom, mikor látjuk majd az első tőben eltörött darabokat.

A félfogazott pengék élezése hozzáértők számára is csak speciális eszközökkel megy, úgy ahogy. Tekintettel arra, hogy a keskeny markolattüske miatt a pengék keménysége kb. 55-56 HRC (hogy ne törjenek el azonnal), ezért az élezhetőség problémája rövidesen jelentkezni fog. (Csak éppen nem fog törődni vele senki, tehát marad a balesetveszélyes nyiszatolás és szenvedés.)

Viszont nagyon jó hozzá a tok! Az a része tényleg korszerű, és praktikus. Persze a szénacél pengék bevonat nélküli részeit az se fogja megóvni a rozsdától...
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: KLT »

hegyespenge írta: 2019.02.28. 06:21
Az acél elé miért írjátok oda, hogy szén? Így jelzitek, hogy mással nincs ötvözve?
Biztos hülye vagyok, de engem zavar. Nem lehetne valami mást írni?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

8-)
KLT írta: 2019.02.28. 07:47 Az acél elé miért írjátok oda, hogy szén? Így jelzitek, hogy mással nincs ötvözve?
Biztos hülye vagyok, de engem zavar. Nem lehetne valami mást írni?
A szénacél egy metallurgiai szakkifejezés. Így hívják. Mit kellene írni helyette?
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: KLT »

zora írta: 2019.02.28. 08:17 8-)

A szénacél egy metallurgiai szakkifejezés. Így hívják. Mit kellene írni helyette?
Tiszta acél. Ötvözetlen acél. Mittudomén.
Merthogy az acél vas és szén ötvözete. Innentől kezdve az, hogy szénacél nekem hülyeségnek tűnik. Nem létezik acél szén nélkül.

Tegyétek át az off-ba. Bocs.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

KLT írta: 2019.02.28. 08:20 Tiszta acél. Ötvözetlen acél. Mittudomén.
Merthogy az acél vas és szén ötvözete. Innentől kezdve az, hogy szénacél nekem hülyeségnek tűnik. Nem létezik acél szén nélkül.

Tegyétek át az off-ba. Bocs.
Gondolom az MSZ 4354-82 ötvözetlen szerszámacéltól közismertebb és rövidebb kifejezés a szénacél :-) De mivel én nem vagyok szakmabeli, nekem eddig ez eszembe se jutott.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

KLT írta: 2019.02.28. 08:20 Tiszta acél. Ötvözetlen acél. Mittudomén.
Merthogy az acél vas és szén ötvözete. Innentől kezdve az, hogy szénacél nekem hülyeségnek tűnik. Nem létezik acél szén nélkül.

Tegyétek át az off-ba. Bocs.
Az okfejtésed szerint az ötvözetlen acél is hülyeség. Olyan, mintha azt írnád egy kutyára, hogy fajtatiszta ("tiszta vérű") keverék. Ha ötvözetlen, akkor már nem acél. :-)
Ha ez a neve, akkor így kell hívni és kész.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

hegyespenge írta: 2019.02.28. 06:21 Sajnos a Ka-Bar kés minden modernizáció ellenére még mindig egy vastagon elavult darab. A jelenlegi állapotában olyan, mintha egy második világháborús terepjárót rendszetesítettek volna, aminek modern kasztnija van, meg jobb ülései.

A XXI. században vagyunk. Semmi sem indokolja a szénacél pengét, pláne a markolattüskés kialakítást, ahol a penge tövében kevesebb, mint a felére lecsökken a kereszetszet! Kíváncsian várom, mikor látjuk majd az első tőben eltörött darabokat.

A félfogazott pengék élezése hozzáértők számára is csak speciális eszközökkel megy, úgy ahogy. Tekintettel arra, hogy a keskeny markolattüske miatt a pengék keménysége kb. 55-56 HRC (hogy ne törjenek el azonnal), ezért az élezhetőség problémája rövidesen jelentkezni fog. (Csak éppen nem fog törődni vele senki, tehát marad a balesetveszélyes nyiszatolás és szenvedés.)

Viszont nagyon jó hozzá a tok! Az a része tényleg korszerű, és praktikus. Persze a szénacél pengék bevonat nélküli részeit az se fogja megóvni a rozsdától...
A fő probléma az idetlen szerat amit minden késmán köpköd.
Mondjuk tudtam volna nagysegrenddel jobbat ajánlani,
amit ráadásul egy általam nagyon tisztelt késes tervezett. 😀
A szerat azért jelzi milyen tudású ember donthetett.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: KLT »

jó ha van írta: 2019.02.28. 08:42 Az okfejtésed szerint az ötvözetlen acél is hülyeség. Olyan, mintha azt írnád egy kutyára, hogy fajtatiszta ("tiszta vérű") keverék. Ha ötvözetlen, akkor már nem acél. :-)
Ha ez a neve, akkor így kell hívni és kész.
Az első három mondatodba ne menjünk bele, szerintem messzire vezet, de nincs kizárva, hogy igazad van.
A negyedik mondat az amivel bajom van. Szerintem nem így hívják, de baromi régen tanultam már a vas-szén állapotábrát és nem vagyok a szakmában, tehát lehet, hogy én tudom rosszul vagy lemaradtam valamiről vagy az egyszerűség kedvéért így hívják a kovácsok. Láttam már olyan hirdetést is ahol így írták: "a penge SZÉNACÉL". Mintha az valami különleges dolog lenne, hogy más anyaggal nem ötvözték. Ezért zavar.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

KLT írta: 2019.02.28. 08:51Láttam már olyan hirdetést is ahol így írták: "a penge SZÉNACÉL".
Mert egy késnél elég fontos jellemző hogy korrózióálló ("rozsdamentes") acélból van-e a pengéje vagy nem. Szerintem.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

KLT írta: 2019.02.28. 08:51 Az első három mondatodba ne menjünk bele, szerintem messzire vezet, de nincs kizárva, hogy igazad van.
A negyedik mondat az amivel bajom van. Szerintem nem így hívják, de baromi régen tanultam már a vas-szén állapotábrát és nem vagyok a szakmában, tehát lehet, hogy én tudom rosszul vagy lemaradtam valamiről vagy az egyszerűség kedvéért így hívják a kovácsok. Láttam már olyan hirdetést is ahol így írták: "a penge SZÉNACÉL". Mintha az valami különleges dolog lenne, hogy más anyaggal nem ötvözték. Ezért zavar.
Szerintem rosszul érzed. Sok esetben a szénacél szitokszónak számít.
Kb. mint a szőke nő. Van aki megőrül érte, más pedig megőrül tőle.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

hegyespenge írta: 2019.02.28. 06:21 Sajnos a Ka-Bar kés minden modernizáció ellenére még mindig egy vastagon elavult darab. A jelenlegi állapotában olyan, mintha egy második világháborús terepjárót rendszetesítettek volna, aminek modern kasztnija van, meg jobb ülései.

A XXI. században vagyunk. Semmi sem indokolja a szénacél pengét, pláne a markolattüskés kialakítást, ahol a penge tövében kevesebb, mint a felére lecsökken a kereszetszet! Kíváncsian várom, mikor látjuk majd az első tőben eltörött darabokat.

A félfogazott pengék élezése hozzáértők számára is csak speciális eszközökkel megy, úgy ahogy. Tekintettel arra, hogy a keskeny markolattüske miatt a pengék keménysége kb. 55-56 HRC (hogy ne törjenek el azonnal), ezért az élezhetőség problémája rövidesen jelentkezni fog. (Csak éppen nem fog törődni vele senki, tehát marad a balesetveszélyes nyiszatolás és szenvedés.)

Viszont nagyon jó hozzá a tok! Az a része tényleg korszerű, és praktikus. Persze a szénacél pengék bevonat nélküli részeit az se fogja megóvni a rozsdától...
Glock tőrrel valamivel kevésbé hi-tech tokkal, és ugyanolyan "avult" pengével hasonló paraméterű eszközhöz jutottak volna. Harmad-negyed áron.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: KLT »

zora írta: 2019.02.28. 09:01 Szerintem rosszul érzed. Sok esetben a szénacél szitokszónak számít.
Kb. mint a szőke nő. Van aki megőrül érte, más pedig megőrül tőle.
G.D írta: 2019.02.28. 08:57 Mert egy késnél elég fontos jellemző hogy korrózióálló ("rozsdamentes") acélból van-e a pengéje vagy nem. Szerintem.
Ezek szerint fordítva ültem a lovon. :D
Ha jól értem az az alapfeltevés, hogy aki kést vesz, az ezzel vagy legyen tisztában, vagy kérdezzen az eladótól.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

zora írta: 2019.02.28. 09:01Sok esetben a szénacél szitokszónak számít.
Ez hülyeség szvsz., simán egy jellemzője a késnek, mint pl. a markolat anyaga vagy foldernél a zárszerkezet típusa.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

G.D írta: 2019.02.28. 09:27 Ez hülyeség szvsz., simán egy jellemzője a késnek, mint pl. a markolat anyaga vagy foldernél a zárszerkezet típusa.
Igen, ezt a jellemzőt pedig egyénenként mindenki máshogy értékeli. Így értettem.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

aksurv írta: 2019.02.28. 08:43 A fő probléma az idetlen szerat amit minden késmán köpköd.
Mondjuk tudtam volna nagysegrenddel jobbat ajánlani,
amit ráadásul egy általam nagyon tisztelt késes tervezett. 😀
A szerat azért jelzi milyen tudású ember donthetett.
Azt azért vegyük észre: ha gyalogostiszti szablyát tudunk előállítani mi magunk, akkor gyalogsági tőrt röhögve tudnánk. Ha nagyon összeszedjük magunkat, korszerű tokkal is. (Azért a műanyagipari technológiánk nem olyan fejletlen.) Főleg hogy a jelszó, hogy az utolsó gombjáig legyen magyar. Vagy tényleg Glock tőr, ami ha ugyan nem is V4 ország terméke, de végülis szomszéd. Nem-nem, itt vettek ikonikus amerikai terméket... navajonmiért. Azt gondolom, úgy voltak vele, hogy egyrészt ebből nagy baj nem lehet (nem olyan alappillér meg költséges dolog, mint egy harckocsi), mert ma ezt kapják a katonák, holnap meg másikat, és mégse kell fenekestül felforgatni a teljes felszerelés-kiképzés rendszert. Az egyszerű katonák napi szinten vagy nem használják sokat, vagy a napi használatot (békeidőben) elvileg bírja (kivéve, hogy a felületkezelés kopásainál esetleg állásában is elrohad). Most csináltak egy nagy látványos videót, aminek a linkjét el tudták küldeni, ahova kell, és mindenki boldog volt. ha a katonák meg a kamera távozta után ezeket eltették, és más típust vettek elő, akkor még akár ők is.
Mondjuk a fogazást én lehet nem bothegyezésnél mutattam volna be, hanem ágacska fűrészelésnél, amire talán alkalmasabb.
Mindenesetre ez még mindig jobb, mint a sosem látott AK bajonett. Mert ez van, az meg állítólag van...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

swordmanus írta: 2019.02.28. 10:48 Azt azért vegyük észre: ha gyalogostiszti szablyát tudunk előállítani mi magunk, akkor gyalogsági tőrt röhögve tudnánk. Ha nagyon összeszedjük magunkat, korszerű tokkal is. (Azért a műanyagipari technológiánk nem olyan fejletlen.) Főleg hogy a jelszó, hogy az utolsó gombjáig legyen magyar. Vagy tényleg Glock tőr, ami ha ugyan nem is V4 ország terméke, de végülis szomszéd. Nem-nem, itt vettek ikonikus amerikai terméket... navajonmiért. Azt gondolom, úgy voltak vele, hogy egyrészt ebből nagy baj nem lehet (nem olyan alappillér meg költséges dolog, mint egy harckocsi), mert ma ezt kapják a katonák, holnap meg másikat, és mégse kell fenekestül felforgatni a teljes felszerelés-kiképzés rendszert. Az egyszerű katonák napi szinten vagy nem használják sokat, vagy a napi használatot (békeidőben) elvileg bírja (kivéve, hogy a felületkezelés kopásainál esetleg állásában is elrohad). Most csináltak egy nagy látványos videót, aminek a linkjét el tudták küldeni, ahova kell, és mindenki boldog volt. ha a katonák meg a kamera távozta után ezeket eltették, és más típust vettek elő, akkor még akár ők is.
Mondjuk a fogazást én lehet nem bothegyezésnél mutattam volna be, hanem ágacska fűrészelésnél, amire talán alkalmasabb.
Mindenesetre ez még mindig jobb, mint a sosem látott AK bajonett. Mert ez van, az meg állítólag van...
Serat a kötél ov vagason kívül semmire se jo.
hegyespenge meg alkotott egy olyan kest ami alapból messze jobb mint ez a kés nekifutasbol.
Es boker gyartja kb. egy arban lehet ezzel zikonnal.
Csak tökéletesen használható, kivéve ha a tervezőt kérdezed😀
Valamelyik kaliberben baromi jo cikk volt róla. Ezt kést konkrétan szerintem lopnák ami legfontosabb ertekmeroje barmelyik katonai cuccnak.
https://youtu.be/aibTjwNmYRo
Ha katonák videóját összehasonlitod az alsóval nem kicsit jön ki a különbség.
https://youtu.be/_5DqWQ-nSXE
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Amikor a terrorista módszerek megihletik a fegyvergyárakat: új kamikaze-drónt mutatott be a Kalasnyikov konszern.
100-110 km/h maximális sebesség, 50 km hatótáv, és pártíz méterrel a föld felett suhanva 3 kg TNT-t belevezet a célba, önmagát is megsemmisítve.

https://index.hu/techtud/2019/03/02/pus ... lasnyikov/

És nyilván hasonló amerikai- és kínai hasonló megoldások is léteznek.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.03.02. 14:18 Amikor a terrorista módszerek megihletik a fegyvergyárakat: új kamikaze-drónt mutatott be a Kalasnyikov konszern.
100-110 km/h maximális sebesség, 50 km hatótáv, és pártíz méterrel a föld felett suhanva 3 kg TNT-t belevezet a célba, önmagát is megsemmisítve.

https://index.hu/techtud/2019/03/02/pus ... lasnyikov/

És nyilván hasonló amerikai- és kínai hasonló megoldások is léteznek.
az új orosz csodafegyverek dömpingje megsemmisítő csapást mér...






...a valóságra:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Norvég haderő modernizálása: új nehézgéppuskák és gépkarabélyok

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/norvegi ... szerzesek/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kósza hírek szerint 200 db Puma páncélozott csapatszállítót vesz Magyarország.

https://index.hu/techtud/2019/03/04/kom ... s_veszunk/

Az idézett cikk szerint ugyanattól a gyártótól vásároljuk a Pumákat, mint a 44+12 Leo2-t, és a 25 PzH2000-est. Vajon az Audikat is?
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2019.03.04. 20:53 Kósza hírek szerint 200 db Puma páncélozott csapatszállítót vesz Magyarország.

https://index.hu/techtud/2019/03/04/kom ... s_veszunk/

Az idézett cikk szerint ugyanattól a gyártótól vásároljuk a Pumákat, mint a 44+12 Leo2-t, és a 25 PzH2000-est. Vajon az Audikat is?
Mondjuk hihetőbb lenne, ha a Magyar Nemzet hozta volna le a népszava helyett. Ezzel együtt hihető, logikus lépés lenne, de majd ha a honvedelem.hu-n is kinn lesz...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

"aligha tüzelné fel a katonák harci kedvét, ha Bárány, vagy Nyúl elnevezésű harci eszközökbe kellene beülniük."

Muhaha :!:
Biztos a németeknek attól konyult le a harci kedvük a II. vh-ban hogy "Flamingo", "Menyét" (Marder), "Dongó" (Hummel), "Tücsök" (Grille), "Öszvér" (Maultier) nevű páncélozott harcjárműveken kellett csatába induljanak. :lol:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2019.03.04. 21:03 Mondjuk hihetőbb lenne, ha a Magyar Nemzet hozta volna le a népszava helyett. Ezzel együtt hihető, logikus lépés lenne, de majd ha a honvedelem.hu-n is kinn lesz...
Az elvtársi kapcsolatok soká kitartanak. ;)
Nyilván várjuk meg a hivatalos tájékoztatást, de ilyen kérdésben ekkorát levegőbe beszélni (= hazudni) azért egy komoly hírportál sem merne szerintem.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

G.D írta: 2019.03.04. 23:01 "aligha tüzelné fel a katonák harci kedvét, ha Bárány, vagy Nyúl elnevezésű harci eszközökbe kellene beülniük."

Muhaha :!:
Biztos a németeknek attól konyult le a harci kedvük a II. vh-ban hogy "Flamingo", "Menyét" (Marder), "Dongó" (Hummel), "Tücsök" (Grille), "Öszvér" (Maultier) nevű páncélozott harcjárműveken kellett csatába induljanak. :lol:
A Flamingót passzolom, de a menyét az egy szemét jószág, a dongó is elég kellemetlen, a tücsök nem csak ciripel, de szökdécselni is tud, az öszvér hátán meg sokminden elfér...
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2019.03.04. 23:32 Az elvtársi kapcsolatok soká kitartanak. ;)
Nyilván várjuk meg a hivatalos tájékoztatást, de ilyen kérdésben ekkorát levegőbe beszélni (= hazudni) azért egy komoly hírportál sem merne szerintem.
Várjuk meg a hivatalost, vagy legalább olyan lap szivárogtatna/találgatna, amely közel lehet a tűzhöz, és sejthetnénk, hogy ez a közvélemény szondázása... (bár mondjuk az irreleváns, meg ne is a nép döntse el). Inkább a közvéleménynek fokozatos beadagolás lenne. De ez szerintem még az se. Az a baj, hogy azt is sejtem, kitől fújt a szél. Ettől persze még igaz is lehet végül, de!
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Ma reggel, 8 ó előtt volt a kincstári adón szó az átfogó haderő reformról, a rádióban. Beszéltek repcsikről (könnyű szállító, hosszútávú nehéz szállító, kiképző), helikopterekről, Leopard tankokról, (db-ra!), tartalékos állományról, személyi képzésről, költségvetésről, hazai fegyverüzemről, 10.000 db legyártott és átadott kézifegyverről, elég részletesen. Pumák nem voltak.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

jó ha van írta: 2019.03.06. 08:59 Ma reggel, 8 ó előtt volt a kincstári adón szó az átfogó haderő reformról, a rádióban. Beszéltek repcsikről (könnyű szállító, hosszútávú nehéz szállító, kiképző), helikopterekről, Leopard tankokról, (db-ra!), tartalékos állományról, személyi képzésről, költségvetésről, hazai fegyverüzemről, 10.000 db legyártott és átadott kézifegyverről, elég részletesen. Pumák nem voltak.
Akkor lehet hogy a Pumák igazából kacsák? :lol:
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2019.03.05. 22:35 Várjuk meg a hivatalost, vagy legalább olyan lap szivárogtatna/találgatna, amely közel lehet a tűzhöz, és sejthetnénk, hogy ez a közvélemény szondázása... (bár mondjuk az irreleváns, meg ne is a nép döntse el). Inkább a közvéleménynek fokozatos beadagolás lenne. De ez szerintem még az se. Az a baj, hogy azt is sejtem, kitől fújt a szél. Ettől persze még igaz is lehet végül, de!
Szerintem pont a haderő fejlesztés az, amiben egy-két hivatásos pacifistán kívül elég kevés ellenállás lenne a nép körében. Részemről is sokkal szívesebben látok új fegyverzetet vagy jelentős fizetésemelést a katonáknak, mint kismilliomodik vadonatúj, majd üresen kongó stadiont a falábú tehetségtelen focistáinknak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2019.03.06. 10:15 Akkor lehet hogy a Pumák igazából kacsák? :lol:
Egyelőre annak tűnnek! Duck tales. Izé, Puma tales. :lol: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Román Beretta-gépkarabélyok (helyi gyártásban) lesznek világ legrondább kalasnyikovjainak váltófegyverei:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/beretta ... omaniaban/

Kép

avagy: hiányolni fogjuk a lefittyedt fasz alakú előágyakat:-)))))))))

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2019.03.25. 11:49 Román Beretta-gépkarabélyok (helyi gyártásban) lesznek világ legrondább kalasnyikovjainak váltófegyverei:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/beretta ... omaniaban/

Kép

avagy: hiányolni fogjuk a lefittyedt fasz alakú előágyakat:-)))))))))

Kép
Mit lehet erről a Berettáról tudni? Jó is vagy csak szép?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

swordmanus írta: 2019.03.25. 13:27 Mit lehet erről a Berettáról tudni? Jó is vagy csak szép?
szép? hmm.

Az olasz haderő folyamatosan cseréli le erre a régi AR70/90-es fegyvereit, tavaly amikor Rómában jártam kb. 3 katonából 2-nél már ilyen volt.

Nem lőttem vele, kezemben már volt a félauto kivitele, nekem az ergonomiajaval nem volt bajom az alapjan, es asszem mashova is sikerult mar eladniuk.

Tech adatok stb:
https://en.wikipedia.org/wiki/Beretta_ARX160
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2019.03.25. 13:36 szép? hmm.

Az olasz haderő folyamatosan cseréli le erre a régi AR70/90-es fegyvereit, tavaly amikor Rómában jártam kb. 3 katonából 2-nél már ilyen volt.

Nem lőttem vele, kezemben már volt a félauto kivitele, nekem az ergonomiajaval nem volt bajom az alapjan, es asszem mashova is sikerult mar eladniuk.

Tech adatok stb:
https://en.wikipedia.org/wiki/Beretta_ARX160
Mihez képest szép kérem... a román AKhoz képest...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Indiai kalasnyikov-gyár? Hááát, ezek a derék népek sok fegyvergyártót átvertek már.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/750-eze ... ani-india/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.03.27. 08:10 Indiai kalasnyikov-gyár? Hááát, ezek a derék népek sok fegyvergyártót átvertek már.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/750-eze ... ani-india/

Kép
Ismerős dolgozik a curry pusztító gépezetekkel. Ő ezt mondta róluk: inkább szülök még két gyereket a szememen keresztül, mint ezekkel bármit véghez akarjak vinni. A problémamegoldó készségük csak a munka elkerülésben fejlett, minden másban azonnal megakadnak. Nem csoda ez az eredmény is!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.03.27. 12:02 Ismerős dolgozik a curry pusztító gépezetekkel. Ő ezt mondta róluk: inkább szülök még két gyereket a szememen keresztül, mint ezekkel bármit véghez akarjak vinni. A problémamegoldó készségük csak a munka elkerülésben fejlett, minden másban azonnal megakadnak. Nem csoda ez az eredmény is!
Nyomtam egy like-t... A helyi megfeleloik is ugyanezt a programot futtatjak, a kétbites "agyukkal"...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

Mr. Senki írta: 2019.03.27. 12:02 Ismerős dolgozik a curry pusztító gépezetekkel.
Ez a kevés dolog egyike ami egyáltalán nem hiányzik az előző munkahelyemből...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A magyar-cseh fegyvergyártás kapcsán nyilatkoztam a kormánylapnak, és a végére sikerült becsempésznem egy kis gondolatébresztő lobbizást:-))

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cikkaja ... yartasrol/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

;)
gvass1 írta: 2019.03.28. 12:09 A magyar-cseh fegyvergyártás kapcsán nyilatkoztam a kormánylapnak, és a végére sikerült becsempésznem egy kis gondolatébresztő lobbizást:-))

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cikkaja ... yartasrol/

Kép
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.03.28. 12:09 A magyar-cseh fegyvergyártás kapcsán nyilatkoztam a kormánylapnak, és a végére sikerült becsempésznem egy kis gondolatébresztő lobbizást:-))

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cikkaja ... yartasrol/

Kép
Rafinált, nagyon rafinált...
👍
Ha bejön a dolog, lehet jelentkezem én is... De, csak ha legalább főhadnagyi rendfokozatot kapok... 😉
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

The Gent írta: 2019.03.28. 17:55 Rafinált, nagyon rafinált...
👍
Ha bejön a dolog, lehet jelentkezem én is... De, csak ha legalább főhadnagyi rendfokozatot kapok... 😉
Én őrnagy alatt akkor sem mennék el.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Sparrow írta: 2019.03.28. 20:29 Én őrnagy alatt akkor sem mennék el.
Generalfeldmarschall, Bren2, és egy Leo2A7!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

gvass1 írta: 2019.03.28. 20:35 Generalfeldmarschall, Bren2, és egy Leo2A7!
Pontosan :-)
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

gvass1 írta: 2019.03.28. 20:35 Generalfeldmarschall, Bren2, és egy Leo2A7!
:D :D
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.03.28. 20:35 Generalfeldmarschall, Bren2, és egy Leo2A7!
Hát jah,merjünk nagyot álmodni...
😎
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Meglepetésre a svájciak vitték az amerikai minigéppisztoly-tendert:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/usa-gep ... i-nyertes/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Plastic-fantastic! Az amerikai tengerészgyalogság új nehézgéppuska lőszere ilyen hibrid-hüvelyes lesz?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/usmc-24 ... mg-loszer/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2019.03.28. 12:09 A magyar-cseh fegyvergyártás kapcsán nyilatkoztam a kormánylapnak, és a végére sikerült becsempésznem egy kis gondolatébresztő lobbizást:-))

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cikkaja ... yartasrol/

Kép
Hát OK, ez az 50 alattiaknak rendben lenne, de a felettieket mint pl. én már esélyesen nem érinthetné. Meg azt se felejtsük el, hogy optimális esetben egyszer mindenki lesz 50 feletti.

Ja! Egyébként hét elején láttam magyar MP-ket EVO-kkal a Nyugatinál. Jól néztek ki.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2019.04.07. 14:06 Hát OK, ez az 50 alattiaknak rendben lenne, de a felettieket mint pl. én már esélyesen nem érinthetné. Meg azt se felejtsük el, hogy optimális esetben egyszer mindenki lesz 50 feletti.

Ez egy szereny javaslat volt a dolgok jobba tetele erdekeben.

Nem lehet mindenkinek a kedvere tenni egyszerre. Ha bevezetjuk, hogy minden ferfi megdughatja Margot Robbie-t akkor a nem hetero kisebbseg fog tiltakozni:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Isszy »

gvass1 írta: 2019.03.28. 12:09 A magyar-cseh fegyvergyártás kapcsán nyilatkoztam a kormánylapnak, és a végére sikerült becsempésznem egy kis gondolatébresztő lobbizást:-))

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cikkaja ... yartasrol/

Kép
Jó ötlet. Rögtönöztél? :) ;)
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Gaston Glock írta: 2019.04.07. 14:06 Hát OK, ez az 50 alattiaknak rendben lenne, de a felettieket mint pl. én már esélyesen nem érinthetné. Meg azt se felejtsük el, hogy optimális esetben egyszer mindenki lesz 50 feletti.

Ja! Egyébként hét elején láttam magyar MP-ket EVO-kkal a Nyugatinál. Jól néztek ki.
Én próbáltam is, nagyon rendben volt. Sajnos a mókakapcsolót nem engedték használni, de nem adom fel. 😁
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Gaston Glock írta: 2019.04.07. 14:06 Hát OK, ez az 50 alattiaknak rendben lenne, de a felettieket mint pl. én már esélyesen nem érinthetné. Meg azt se felejtsük el, hogy optimális esetben egyszer mindenki lesz 50 feletti.

Ja! Egyébként hét elején láttam magyar MP-ket EVO-kkal a Nyugatinál. Jól néztek ki.
Gaston, a területvédelmi tartalékosok korhatára 63 év. 65 lenne, mint a nyugdíj, de mire kiképeznek, akkor nyugdíj, szóval ezért 63 a javasolt. Az 50 év a sorköteles felső korhatár lett.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új izraeli műanyagtokos gépkarabély, a Carmel:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-izra ... wi-carmel/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

https://atlatszo.hu/2019/04/02/igy-mode ... k-lennunk/

Régebbi cikk.
Ha valakit zavar a cikk forrása akkor töröltesse de a tartalom azért általánosságban itt elfér.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Mi-24 éjszakai lövészet - 2019.04:

https://www.youtube.com/watch?v=sHM72sn3VZA
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

swordmanus írta: 2019.04.07. 20:51 Gaston, a területvédelmi tartalékosok korhatára 63 év. 65 lenne, mint a nyugdíj, de mire kiképeznek, akkor nyugdíj, szóval ezért 63 a javasolt. Az 50 év a sorköteles felső korhatár lett.
Ha a szerény 46 évemmel területvédelmi tartalékosnak szeretnék jelentkezni akkor mi a feltétele? a munka mellet, hogyan lehet kivitelezni?
Egy röpke gondolat :lol:
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

ZOLKET írta: 2019.04.27. 08:19 Ha a szerény 46 évemmel területvédelmi tartalékosnak szeretnék jelentkezni akkor mi a feltétele? a munka mellet, hogyan lehet kivitelezni?
Egy röpke gondolat :lol:
Bemész a legközelebbi toborzóirodába, komoly szándékkal, hogy nem regisztrálni akarsz, hanem jelentkezni, és kéred a papírokat az orvosihoz, erkölcsihez.
Csak hogy ne legyen egy plusz köröd.
Megkapod a papírjaid. Postán kikéred az erkölcsit, elmész a házidokidhoz (ha csinál fegyvervizsgához eü-t, de pl. az enyém igen, bár mint kiderült, igen ritkán). Nekem egy EKG volt, meg mivel szemüveges vagyok, leolvastam neki a betűsort a falról, kezem lábam megvan, nem hörög, nem zörög, mehet. Kért időpontot a pszichóra. Kapott időpontban elmentem, ott mondták nem vagyok normális, de pont ilyen bolondokat keresnek. Számlát egyik se ad, a Honvédségnek küldi el, majd az fizeti.
A leleteket asszem én kaptam meg, amint megérkezik az erkölcsi a sereghez, hívnak, hogy akkor mi lenne az ajánlatuk (beosztás, rendfokozat, mostanában mifelénk szakaszvezető a min. beo, főhdgy az abszolút max, de szerintem már a hadnagyi helyek is nagyjából beteltek, az iranyasereg.hu-n eszerint nézd a napi fizud). ha neked jó (kettő év a minimum, amire aláírhatsz, öt év a max), akkor megmondják, mikor mehetsz aláírni. Bemész, leszerződsz, innen ketyeg az időd. ha letelt a három hónapod,m utána hó elején jön a bruttó 33 ezres (nettó huszonvalamennyi volt) SMS, egy év után a havi minimálbéres rendelkezésreállási (110-120 közt a netto). Az első behívás a beöltöztetőnap: itt tényleg a cuccod kapod csak meg, amíg a ruhaosztásra vársz, addig a munkavédelem-tűzvédelem, egyéb bevezető dolgokat elmesélik. Ez egy az első év 20 napjából... Behívások helytől függően változnak, majd ott elmondják, de mindenütt van nyári tömbösített a diákok miatt, amihez bárki csatlakozhat. ha neked ütközik, akkor jellemzően lehet másik alkalmat választani. Tényleges szolgálat az első évben várhatóan egy nap eskütétel, a többi csak felkészítés. Ha az első 20 napos felkészítésed megkaptad, általában utána hívhatnak be feladatokra (nem nagyon erőltetik, ha nem muszáj). Nekünk mostanában ilyenek fordultak elő: városi ünnepségen részt venni (szépen állni), volt teljesítménytúra, amire mentünk, illetve én járok toborzókkal. De ezek önkéntes dolgok (jellegéből is adódik), a csapat kis töredékét érintik csak. Második évben 15 nap a felkészítés.
Juteszembe: munkahelyeddel szerződik a honvédség: amikor te nem vagy, minimálbérnek megfelelő kompenzációt kap kb.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

swordmanus írta: 2019.04.27. 14:26 Bemész a legközelebbi toborzóirodába, komoly szándékkal, hogy nem regisztrálni akarsz, hanem jelentkezni, és kéred a papírokat az orvosihoz, erkölcsihez.
Csak hogy ne legyen egy plusz köröd.
Megkapod a papírjaid. Postán kikéred az erkölcsit, elmész a házidokidhoz (ha csinál fegyvervizsgához eü-t, de pl. az enyém igen, bár mint kiderült, igen ritkán). Nekem egy EKG volt, meg mivel szemüveges vagyok, leolvastam neki a betűsort a falról, kezem lábam megvan, nem hörög, nem zörög, mehet. Kért időpontot a pszichóra. Kapott időpontban elmentem, ott mondták nem vagyok normális, de pont ilyen bolondokat keresnek. Számlát egyik se ad, a Honvédségnek küldi el, majd az fizeti.
A leleteket asszem én kaptam meg, amint megérkezik az erkölcsi a sereghez, hívnak, hogy akkor mi lenne az ajánlatuk (beosztás, rendfokozat, mostanában mifelénk szakaszvezető a min. beo, főhdgy az abszolút max, de szerintem már a hadnagyi helyek is nagyjából beteltek, az iranyasereg.hu-n eszerint nézd a napi fizud). ha neked jó (kettő év a minimum, amire aláírhatsz, öt év a max), akkor megmondják, mikor mehetsz aláírni. Bemész, leszerződsz, innen ketyeg az időd. ha letelt a három hónapod,m utána hó elején jön a bruttó 33 ezres (nettó huszonvalamennyi volt) SMS, egy év után a havi minimálbéres rendelkezésreállási (110-120 közt a netto). Az első behívás a beöltöztetőnap: itt tényleg a cuccod kapod csak meg, amíg a ruhaosztásra vársz, addig a munkavédelem-tűzvédelem, egyéb bevezető dolgokat elmesélik. Ez egy az első év 20 napjából... Behívások helytől függően változnak, majd ott elmondják, de mindenütt van nyári tömbösített a diákok miatt, amihez bárki csatlakozhat. ha neked ütközik, akkor jellemzően lehet másik alkalmat választani. Tényleges szolgálat az első évben várhatóan egy nap eskütétel, a többi csak felkészítés. Ha az első 20 napos felkészítésed megkaptad, általában utána hívhatnak be feladatokra (nem nagyon erőltetik, ha nem muszáj). Nekünk mostanában ilyenek fordultak elő: városi ünnepségen részt venni (szépen állni), volt teljesítménytúra, amire mentünk, illetve én járok toborzókkal. De ezek önkéntes dolgok (jellegéből is adódik), a csapat kis töredékét érintik csak. Második évben 15 nap a felkészítés.
Juteszembe: munkahelyeddel szerződik a honvédség: amikor te nem vagy, minimálbérnek megfelelő kompenzációt kap kb.
Gratula, új kolléga, diplomás, nettó 150.000. Ft-"keres" egy hónapban... Felelős melót végez, nem a tőkét vakarja...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

The Gent írta: 2019.04.27. 17:10 Gratula, új kolléga, diplomás, nettó 150.000. Ft-"keres" egy hónapban... Felelős melót végez, nem a tőkét vakarja...
Akkor kolléga át van baszva, mert műszakpótlékokkal, cafeteriával, egyéb juttatásokkal egy operátor is megkeres 200 nettót a soron...
Jól értem, hogy a rendelkezésre állási az egy évre 110-120? Plusz akkor ez a havi 33? És mennyit kapsz a konkrét szolgálat után?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Fortitu írta: 2019.04.27. 17:27 Akkor kolléga át van baszva, mert műszakpótlékokkal, cafeteriával, egyéb juttatásokkal egy operátor is megkeres 200 nettót a soron...
Jól értem, hogy a rendelkezésre állási az egy évre 110-120? Plusz akkor ez a havi 33? És mennyit kapsz a konkrét szolgálat után?
Navárjál, lefordítom.
A három hónap utáni bruttó 33-at én úgy fogtam fel, hogy betakarta az utánajárási (doki, toborzóiroda) napjaimat, meg az egyéni beszerzési apróságaimat (pl. 600 ft-os taktikúl kesztyű). Ez egyszer van az elején, szóval táplálja a kezdeti lelkesedést, de ne számoljuk bele...
Ha a pénzt nézzük, akkor általános esetben egy munkahónapra (20-22 nap egy évben) kapod a mondjuk 120-180 nettót (plusz kaja, ruha, útiktsg). Meg egy év rendelkezésreállásit, ami egyhavi minimálbér. Na a kettő együtt már olyan 250-300 nettó, /év. Lényegében egyhavi mutatványért. Az úgy már azért tűrhető, ugye?
Diákoknak a legkúlabb nyári meló amúgy. Őket csak tanszünetben hívják be, lényegében nyáron. (esetleg egy nap beöltözés, egy nap eskütétel, de ezek egyszeri alkalmak) Ők is egy hónapot szánnak rá a nyáron, és kéthavi diákmelós fizut kapnak. A másik nyári hónapban meg dolgozhatnak, ha akarnak. Állítólag valami pár kredit is kapható, ha olyan helyen tanulsz, de ezt nem tudom pontosan, mert engem nem érint. Közben meg egy kicsit komolyabb honvédelmi tábor, csak lehet mondani:
- otthon: igen, anya-apa, kerestem munkát nyárra, jó helyen leszek, nem züllök, jó a társaság is, még meg is nevelnek (kicsit tényleg)
- később a munkahelyen a vénebb motorosoknak: én is voltam katona, sőt vagyok is. Nem olyan mint annó, de ez manapság ilyen
- ismerkedni is lehet: normális fiatalok, normális közegben, nem részegen, nem dübörgő zenében, nem bedrogozva, nem két kiló smink alatt (kivéve álcázási gyakorlat).
Így érthetőbb a matek?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

swordmanus írta: 2019.04.27. 21:04 Navárjál, lefordítom.
A három hónap utáni bruttó 33-at én úgy fogtam fel, hogy betakarta az utánajárási (doki, toborzóiroda) napjaimat, meg az egyéni beszerzési apróságaimat (pl. 600 ft-os taktikúl kesztyű). Ez egyszer van az elején, szóval táplálja a kezdeti lelkesedést, de ne számoljuk bele...
Ha a pénzt nézzük, akkor általános esetben egy munkahónapra (20-22 nap egy évben) kapod a mondjuk 120-180 nettót (plusz kaja, ruha, útiktsg). Meg egy év rendelkezésreállásit, ami egyhavi minimálbér. Na a kettő együtt már olyan 250-300 nettó, /év. Lényegében egyhavi mutatványért. Az úgy már azért tűrhető, ugye?
Diákoknak a legkúlabb nyári meló amúgy. Őket csak tanszünetben hívják be, lényegében nyáron. (esetleg egy nap beöltözés, egy nap eskütétel, de ezek egyszeri alkalmak) Ők is egy hónapot szánnak rá a nyáron, és kéthavi diákmelós fizut kapnak. A másik nyári hónapban meg dolgozhatnak, ha akarnak. Állítólag valami pár kredit is kapható, ha olyan helyen tanulsz, de ezt nem tudom pontosan, mert engem nem érint. Közben meg egy kicsit komolyabb honvédelmi tábor, csak lehet mondani:
- otthon: igen, anya-apa, kerestem munkát nyárra, jó helyen leszek, nem züllök, jó a társaság is, még meg is nevelnek (kicsit tényleg)
- később a munkahelyen a vénebb motorosoknak: én is voltam katona, sőt vagyok is. Nem olyan mint annó, de ez manapság ilyen
- ismerkedni is lehet: normális fiatalok, normális közegben, nem részegen, nem dübörgő zenében, nem bedrogozva, nem két kiló smink alatt (kivéve álcázási gyakorlat).
Így érthetőbb a matek?
Értem, így már tiszta a mi mennyi. Mondjuk ebből le kell vonni azt amit a szolgálat alatt az ember nem kap meg a rendes munkahelyén fizut.
Kölyökként amúgy én is voltam honvéd táborban, szerettük nagyon.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Fortitu írta: 2019.04.28. 00:39 Értem, így már tiszta a mi mennyi. Mondjuk ebből le kell vonni azt amit a szolgálat alatt az ember nem kap meg a rendes munkahelyén fizut.
Kölyökként amúgy én is voltam honvéd táborban, szerettük nagyon.
Igen, egyértelműen azzal kell kompenzálni.
Azoknak jó ez, aki pl. diák, vagy szezonális munkája van, és a szezonok kiegészítik egymást a tartalékossággal (őstermelő, szántóföldi kultúrával, ahol az egy aratást kivéve a többi munkafolyamat nem tart sokáig), vagy a munkahelyén vannak uborkaszezonok (pl. nyár) amikor nem is bánják, ha egy hónapig nem kell fizetni, sőt, még egy kis kompenzációt kap is a munkahely. vagy épp a munkahelynek fontos, hogy legyen pár tartalékosa (mert valami pályázatnál jól jöhet passzátszélnek).
Ha meg nagy a szerelem a jelentkezőben a tartalékosság iránt... nos a szerelem mindent felülír. :-)
De volt most egy csapat nálunk is, aki jellemzően hétvégente kapta meg a 20 nap nagy részét (talán a lőgyakorlatot a végén nehezebb hétvégére betenni), szóval elég rugalmas a rendszer.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

swordmanus írta: 2019.04.28. 06:45 Igen, egyértelműen azzal kell kompenzálni.
Azoknak jó ez, aki pl. diák, vagy szezonális munkája van, és a szezonok kiegészítik egymást a tartalékossággal (őstermelő, szántóföldi kultúrával, ahol az egy aratást kivéve a többi munkafolyamat nem tart sokáig), vagy a munkahelyén vannak uborkaszezonok (pl. nyár) amikor nem is bánják, ha egy hónapig nem kell fizetni, sőt, még egy kis kompenzációt kap is a munkahely. vagy épp a munkahelynek fontos, hogy legyen pár tartalékosa (mert valami pályázatnál jól jöhet passzátszélnek).
Ha meg nagy a szerelem a jelentkezőben a tartalékosság iránt... nos a szerelem mindent felülír. :-)
De volt most egy csapat nálunk is, aki jellemzően hétvégente kapta meg a 20 nap nagy részét (talán a lőgyakorlatot a végén nehezebb hétvégére betenni), szóval elég rugalmas a rendszer.
Ok. Ezt megértettem de akinek állandó munkája van - mondjuk augusztusban letudom a 20 napot- az egyéb napokon eldönti,hogy a behívásra - be tud menni vagy ha éppen nem.
közbe- közbe kint is dolgozom, akkor jelzem, hogy hívjatok mást.
Ez az önkéntesség akkor a nem általános munkával rendelkezőknek és a diákoknak felel meg.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

"mi lenne az ajánlatuk (beosztás, rendfokozat, mostanában mifelénk szakaszvezető a min. beo, főhdgy az abszolút max, de szerintem már a hadnagyi helyek is nagyjából beteltek"

Nem akarok senkit megbántani a tarcsisok közül, de azért én öt évet tanultam, hogy főhadnagyként oda állhassak a Kossuth térre itt meg lehet válogatni, ki milyen rangot akar előre, minden képzés nélkül, mert az iskolai végzettség csak egy része a dolognak.
Érdekes lenne miképp tudnának az ilyen tisztek megszervezni egy terület védelmét, (mégis csak területvételmisek).Igaz csak alárendeltek lennének a hivatásos állománynak de akkor is
Szóval ez kicsit demoralizáló.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

regitiszt írta: 2019.04.28. 08:41 "mi lenne az ajánlatuk (beosztás, rendfokozat, mostanában mifelénk szakaszvezető a min. beo, főhdgy az abszolút max, de szerintem már a hadnagyi helyek is nagyjából beteltek"

Nem akarok senkit megbántani a tarcsisok közül, de azért én öt évet tanultam, hogy főhadnagyként oda állhassak a Kossuth térre itt meg lehet válogatni, ki milyen rangot akar előre, minden képzés nélkül, mert az iskolai végzettség csak egy része a dolognak.
Érdekes lenne miképp tudnának az ilyen tisztek megszervezni egy terület védelmét, (mégis csak területvételmisek).Igaz csak alárendeltek lennének a hivatásos állománynak de akkor is
Szóval ez kicsit demoralizáló.
Ez a csillaghullatás egy létező és sokat emlegetett probléma.
Egyrészt nem mi találtuk ki... Minket csak köpködnek miatta.
Másrészt bizonyos szintig meg kellett alkotni a saját szervezeti struktúránk (századpk helyettes - főhadnagy szintig területvédelmis, századpk - százados már műveleti tartalékos (szolgálati járadékos).
Két vigasztaló dolgot tudok mondani: tiszti rendfokozat is több diplomával esélyes, de amint a korlátozott szám (járásonként egy főhdgy és három hdgy) betelik, akkor doktorival is főtörzs leszel... Ha azok is betelnek, az se. Előmenetel ennél feljebb nincs, szóval a csúcs a főhadnagy.
Cserébe az első éves alapfelkészítés után tiszti képzés várható. Ez a másik vigaszod: megfelelő katonai ismereteket is adnak a rendfokozathoz. A megfelelő az lesz, amit ők gondolnak, nem az, amit te, vagy én vagy bárki. :-)
Van koncepció a dolog mögött, csak nem csettintésre kész a rendszer.
Ugyanakkor ha nekünk kell megszervezni egy terület védelmét, akkor azt már aligha fogja rajtunk számon kérni az aktív állomány, hogy oldottuk meg. mert ha nekünk kell, akkor addigra ők veszteséglistára kerültek. Mindazonáltal az általam ismert tisztek azért nem tejfelesszájú hülyegyerekek, nem kell aggódni.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

swordmanus írta: 2019.04.28. 13:52 Ugyanakkor ha nekünk kell megszervezni egy terület védelmét, akkor azt már aligha fogja rajtunk számon kérni az aktív állomány, hogy oldottuk meg. mert ha nekünk kell, akkor addigra ők veszteséglistára kerültek.
viva la resistance

https://southpark.fandom.com/wiki/La_Resistance
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

regitiszt írta: 2019.04.28. 08:41 j
Nem akarok senkit megbántani a tarcsisok közül, de azért én öt évet tanultam, hogy főhadnagyként oda állhassak a Kossuth térre itt meg lehet válogatni, ki milyen rangot akar előre, minden képzés nélkül, mert az iskolai végzettség csak egy része a dolognak.
Érdekes lenne miképp tudnának az ilyen tisztek megszervezni egy terület védelmét, (mégis csak területvételmisek).Igaz csak alárendeltek lennének a hivatásos állománynak de akkor is
Szóval ez kicsit demoralizáló.
Nem bántasz meg senkit.
Cimborám is 5 évet tanult a Zrínyin, civilként végezte el a biztonság- és védelempolitika szakot, országos TDK nyertesként diplomázott stb. Tanult harcászatot, hadtörténelmet stb rogyásig, pont azt amint a leendő tisztek, csak ő nem egyenruhában. Mellette 3:40-es maratonokat fut évente 1-2-szer, hegyet mászik, 100 km feletti teljesítmény túrákat tol, fizikailag elég penge kondiban van.
Aztán tavaly úgy gondolta, mégiscsak katonacsalád sarja, és legalább elmegy ÖTT-nek, mert azért mégis.Pár hónappal később kapott egy ajánlatot bokorugrú szerződésre, amit megköszönt de nem írt alá. Nyilván nem karriert építeni akart, arra megvan a civil szakmája amiben elég sikeres is, de hogy egy jóval képzetlenebb és 1 km-t lefutni is képtelen, ámde jó párttagkönyvvel rendelkező nagypapa vagy egy okmányiroda vezető asszony adja neki a parancsokat, azt nem vette be a gyomra.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

regitiszt írta: 2019.04.28. 08:41 "mi lenne az ajánlatuk (beosztás, rendfokozat, mostanában mifelénk szakaszvezető a min. beo, főhdgy az abszolút max, de szerintem már a hadnagyi helyek is nagyjából beteltek"

Nem akarok senkit megbántani a tarcsisok közül, de azért én öt évet tanultam, hogy főhadnagyként oda állhassak a Kossuth térre itt meg lehet válogatni, ki milyen rangot akar előre, minden képzés nélkül, mert az iskolai végzettség csak egy része a dolognak.
Érdekes lenne miképp tudnának az ilyen tisztek megszervezni egy terület védelmét, (mégis csak területvételmisek).Igaz csak alárendeltek lennének a hivatásos állománynak de akkor is
Szóval ez kicsit demoralizáló.
Egy apróságrol elfeledkeztek. Aki tiszti rendfokozatot kapott mind lehuzta a maga 3-5 évét a felső oktatásban es esetleg ezzel messze nagyobb követelményeket kellett teljesítenie. Azert mondjuk egy Műegyetemet végzett mérnök van bőven ott mint egy műszaki tiszt.
Olvastam egy vezerkari tiszt jelentesér a 2wh.alatt.
A tartalékos tisztek félév képzéssel jobb teljesitmeny nyújtottak mint Ludovikan végzett tisztek.
Az ok egyszerű volt. Idősebbek lévén es polgarkent messze jobban megtalaltak a hangot a legénységi allomannyal mint az úrnak nevelt ifjú tisztek.
Amit valóban tudni kell egy tartalékos tisztnek az kb. 1500 2000 oldal terjedelem. Ezt kenyelmesen meg lehet par honap alatt tanulni, csak valaki hozzáértő el kéne készítenie.
Egyébként a csillaghullassal nem ertek egyet.
A munkásőrség 53 000 létszáma 600 főállású tiszttel működött. Meg tiszthelyettes is meglepően kevés volt.
Ehhez képest jo eséllyel messze hatekonyabb szervezet volt mint most a teljes MH.
Meg van a munkásőrség alegyseg kezikonyv.
Egy vastag filccel max. 30 oldalr kéne kihuzkodni belőle a többi 500 a mai napig aktuális a két kezünket osszetehetnenk, ha azr kétség szintjén ismernék a jelenlegi teruletvedelmisek.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2019.04.29. 08:22 Nem bántasz meg senkit.
Cimborám is 5 évet tanult a Zrínyin, civilként végezte el a biztonság- és védelempolitika szakot, országos TDK nyertesként diplomázott stb. Tanult harcászatot, hadtörténelmet stb rogyásig, pont azt amint a leendő tisztek, csak ő nem egyenruhában. Mellette 3:40-es maratonokat fut évente 1-2-szer, hegyet mászik, 100 km feletti teljesítmény túrákat tol, fizikailag elég penge kondiban van.
Aztán tavaly úgy gondolta, mégiscsak katonacsalád sarja, és legalább elmegy ÖTT-nek, mert azért mégis.Pár hónappal később kapott egy ajánlatot bokorugrú szerződésre, amit megköszönt de nem írt alá. Nyilván nem karriert építeni akart, arra megvan a civil szakmája amiben elég sikeres is, de hogy egy jóval képzetlenebb és 1 km-t lefutni is képtelen, ámde jó párttagkönyvvel rendelkező nagypapa vagy egy okmányiroda vezető asszony adja neki a parancsokat, azt nem vette be a gyomra.
Ha már vki ÖNKÉNTES akkor nem qrvára mind1 milyen a beo? Van főönkéntes meg alönkéntes? Zsákot pakolni árvíznél csak hadnagytól lefele kell? Ez is jómagyar gittegylet lett ahol már ki is alakultak a kis egyéni szemétdombok? Szép dolog az önkéntesség csak dolgozni ne kelljen?
Neked mi volt a rangod mikor iszapot lapátoltál? Semmi! Mégis hős voltál ott a többivel együtt.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2019.04.29. 10:57 Ha már vki ÖNKÉNTES akkor nem qrvára mind1 milyen a beo? Van főönkéntes meg alönkéntes? Zsákot pakolni árvíznél csak hadnagytól lefele kell? Ez is jómagyar gittegylet lett ahol már ki is alakultak a kis egyéni szemétdombok? Szép dolog az önkéntesség csak dolgozni ne kelljen?
Neked mi volt a rangod mikor iszapot lapátoltál? Semmi! Mégis hős voltál ott a többivel együtt.
Valamennyire igazad van, ilyen képzettséggel és képességekkel a hivatásosak között lenne a helye, de azzal éhenhalna, így marad jól fizetett civil.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2019.04.29. 08:22 Nem bántasz meg senkit.
Cimborám is 5 évet tanult a Zrínyin, civilként végezte el a biztonság- és védelempolitika szakot, országos TDK nyertesként diplomázott stb. Tanult harcászatot, hadtörténelmet stb rogyásig, pont azt amint a leendő tisztek, csak ő nem egyenruhában. Mellette 3:40-es maratonokat fut évente 1-2-szer, hegyet mászik, 100 km feletti teljesítmény túrákat tol, fizikailag elég penge kondiban van.
Aztán tavaly úgy gondolta, mégiscsak katonacsalád sarja, és legalább elmegy ÖTT-nek, mert azért mégis.Pár hónappal később kapott egy ajánlatot bokorugrú szerződésre, amit megköszönt de nem írt alá. Nyilván nem karriert építeni akart, arra megvan a civil szakmája amiben elég sikeres is, de hogy egy jóval képzetlenebb és 1 km-t lefutni is képtelen, ámde jó párttagkönyvvel rendelkező nagypapa vagy egy okmányiroda vezető asszony adja neki a parancsokat, azt nem vette be a gyomra.
Szia!
A dolog vége nekem sántít. Ilyen végzettséggel sima bokorugró beo-t olyan helyen kap, ahol minden jobb hely tele van. ha jók a kvalitásai, simán feldobják neki a pettyeslasztit, hogy megyén belül, szomszéd járásban esetleg tiszti, tiszthelyettesi hely még van. Láttam ilyet többet is! Ha kell, mert a szomszédban is minden tele van (sok volt az elején a jól képzett jelentkező), akkor messzebb. meglepne, ha pl. Pest megyében minden hely betelt volna már, őrmestertől felfelé.
Párttagkönyv: semmit nem tartok kizártnak, de sima ÖTT-seknél szerintem aligha játszik ( a helyből altábornagynak beöltöztetett kirívó példától tekintsünk el). Egyébként meg, ha valamiben jobb mint a felettese, akkor azon a téren legyen a közvetlen felettesének támasza. Ha normális vezető a felettese, örülni fog ennek. Én sem vagyok mindenttudó szupermen, és nagyon örülök, hogy a szakaszomban van aki tapasztaltabb, okosabb, erősebb, gyorsabb, magasabb nálam, mert így a segítségükkel olyan feladatokat is végre tudunk hajtani, amit én egyedül nem.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

sodoma írta: 2019.04.29. 10:57 Ha már vki ÖNKÉNTES akkor nem qrvára mind1 milyen a beo? Van főönkéntes meg alönkéntes? Zsákot pakolni árvíznél csak hadnagytól lefele kell? Ez is jómagyar gittegylet lett ahol már ki is alakultak a kis egyéni szemétdombok? Szép dolog az önkéntesség csak dolgozni ne kelljen?
Neked mi volt a rangod mikor iszapot lapátoltál? Semmi! Mégis hős voltál ott a többivel együtt.
Azt gondolom azért kaptunk rendfokozatokat, mert ez mégiscsak Honvédség, ilyen a szervezeti struktúrája. De nem vitték nagyon túlzásba.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

aksurv írta: 2019.04.29. 08:42 Egy apróságrol elfeledkeztek. Aki tiszti rendfokozatot kapott mind lehuzta a maga 3-5 évét a felső oktatásban es esetleg ezzel messze nagyobb követelményeket kellett teljesítenie. Azert mondjuk egy Műegyetemet végzett mérnök van bőven ott mint egy műszaki tiszt.
Olvastam egy vezerkari tiszt jelentesér a 2wh.alatt.
A tartalékos tisztek félév képzéssel jobb teljesitmeny nyújtottak mint Ludovikan végzett tisztek.
Az ok egyszerű volt. Idősebbek lévén es polgarkent messze jobban megtalaltak a hangot a legénységi allomannyal mint az úrnak nevelt ifjú tisztek.
Amit valóban tudni kell egy tartalékos tisztnek az kb. 1500 2000 oldal terjedelem. Ezt kenyelmesen meg lehet par honap alatt tanulni, csak valaki hozzáértő el kéne készítenie.
Egyébként a csillaghullassal nem ertek egyet.
A munkásőrség 53 000 létszáma 600 főállású tiszttel működött. Meg tiszthelyettes is meglepően kevés volt.
Ehhez képest jo eséllyel messze hatekonyabb szervezet volt mint most a teljes MH.
Meg van a munkásőrség alegyseg kezikonyv.
Egy vastag filccel max. 30 oldalr kéne kihuzkodni belőle a többi 500 a mai napig aktuális a két kezünket osszetehetnenk, ha azr kétség szintjén ismernék a jelenlegi teruletvedelmisek.
Az a kézikönyv nekem is megvan, az aktualitást vesztett részeket simán át tudtam lapozni, kihúzgálás nélkül is. :-)
Kíváncsi leszek majd, a tisztképzésünk mit fog tartalmazni.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2019.04.29. 14:09 Szia!
A dolog vége nekem sántít. Ilyen végzettséggel sima bokorugró beo-t olyan helyen kap, ahol minden jobb hely tele van. ha jók a kvalitásai, simán feldobják neki a pettyeslasztit, hogy megyén belül, szomszéd járásban esetleg tiszti, tiszthelyettesi hely még van. Láttam ilyet többet is! Ha kell, mert a szomszédban is minden tele van (sok volt az elején a jól képzett jelentkező), akkor messzebb. meglepne, ha pl. Pest megyében minden hely betelt volna már, őrmestertől felfelé.
Párttagkönyv: semmit nem tartok kizártnak, de sima ÖTT-seknél szerintem aligha játszik ( a helyből altábornagynak beöltöztetett kirívó példától tekintsünk el). Egyébként meg, ha valamiben jobb mint a felettese, akkor azon a téren legyen a közvetlen felettesének támasza. Ha normális vezető a felettese, örülni fog ennek. Én sem vagyok mindenttudó szupermen, és nagyon örülök, hogy a szakaszomban van aki tapasztaltabb, okosabb, erősebb, gyorsabb, magasabb nálam, mert így a segítségükkel olyan feladatokat is végre tudunk hajtani, amit én egyedül nem.
Nem az én személyes sztorim úgyhogy nem vittem túlzásba az érdeklődést ennek kapcsán. Csak említette hogy elmegy tartalékosnak - aztán 1-2 hónap múlva mondta, hogy bokorugró szerződést ajánlottak, erre nem szerződik le végül, valószínűleg megsértődött, nem azért tanult hogy... stb. kezdetű mondatok. Nekem kb mindegy hogy csinálja-e vagy sem, az árvizekre meg ilyesmikre ő is, én is megyünk mindig amúgy is.
Az előző rendszerben faterja főtiszt volt,lehet ez is szerepet játszott, "komcsi" katonacsaládból származik ezért neki nem osztanak lapot. Bármi lehet.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2019.04.29. 14:26 Nem az én személyes sztorim úgyhogy nem vittem túlzásba az érdeklődést ennek kapcsán. Csak említette hogy elmegy tartalékosnak - aztán 1-2 hónap múlva mondta, hogy bokorugró szerződést ajánlottak, erre nem szerződik le végül, valószínűleg megsértődött, nem azért tanult hogy... stb. kezdetű mondatok. Nekem kb mindegy hogy csinálja-e vagy sem, az árvizekre meg ilyesmikre ő is, én is megyünk mindig amúgy is.
Az előző rendszerben faterja főtiszt volt,lehet ez is szerepet játszott, "komcsi" katonacsaládból származik ezért neki nem osztanak lapot. Bármi lehet.
Mondjuk igen, a megmagyarázhatatlan dolgok mindig olyanok, mint a megbízható névtelen bejelentés. Kb. ugyanazt takarják, és ez szerintem rendben is van így. Persze lehet csak túldimenzionáljuk.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

swordmanus írta: 2019.04.29. 14:09 Szia!
A dolog vége nekem sántít. Ilyen végzettséggel sima bokorugró beo-t olyan helyen kap, ahol minden jobb hely tele van. ha jók a kvalitásai, simán feldobják neki a pettyeslasztit, hogy megyén belül, szomszéd járásban esetleg tiszti, tiszthelyettesi hely még van. Láttam ilyet többet is! Ha kell, mert a szomszédban is minden tele van (sok volt az elején a jól képzett jelentkező), akkor messzebb. meglepne, ha pl. Pest megyében minden hely betelt volna már, őrmestertől felfelé.
Párttagkönyv: semmit nem tartok kizártnak, de sima ÖTT-seknél szerintem aligha játszik ( a helyből altábornagynak beöltöztetett kirívó példától tekintsünk el). Egyébként meg, ha valamiben jobb mint a felettese, akkor azon a téren legyen a közvetlen felettesének támasza. Ha normális vezető a felettese, örülni fog ennek. Én sem vagyok mindenttudó szupermen, és nagyon örülök, hogy a szakaszomban van aki tapasztaltabb, okosabb, erősebb, gyorsabb, magasabb nálam, mert így a segítségükkel olyan feladatokat is végre tudunk hajtani, amit én egyedül nem.
Állami katonai gépezetbe logikát keresel. Alaphiba!

Ha éppen kell a tiszt, mert nincs haver aki csinálja, akkor oda lesz téve tisztként, és ha nem haverkodrs, akkor xopolda lesz. Ha haverkodós, akkor meg jön a haribo gerinc, páncél gyomor szindróma.

Ez van. Ha ez nem kell, akor versenyszektor, kivándorlás alternatívák maradnak. A versenyszektorban ezeket fogja kiszolgálni, tehát az is cumikázás ezerrel. Kivándorlás? Az sem fenékig tejfel, de ha körültekintő, és nem kötik haza egyéb kötelékek, akkor jó esélyei lehetnek egy sikeresebb élethez. Igaz, hogy kint mindig is egy jött ment idegen lesz.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ak-ból nagykaliberű lőszert lőni toldattal :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=GYK6qyW2EyM
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

chucky írta: 2019.05.04. 08:33 Ak-ból nagykaliberű lőszert lőni toldattal :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=GYK6qyW2EyM
POM toldat :lol:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

vato írta: 2019.05.04. 09:13POM toldat :lol:
:lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Jópofa kis géppisztolyt kapnak játszani az amcsi katonák :roll: :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=8JIqxLTBS5M
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Válasz küldése