Dinamikus/szituacios loveszet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

bel írta: 2019.07.22. 09:10 Szia Zoli,

Minden fontosat jol irtal (roviden osszefoglalva: nemzetkozi versenyengedely nelkul 3 IDPA versenyen, es tetszoleges szamu IDPA nepszerusiton reszt lehet venni; es hogy a nemzetkozi elismeres, vagyis a nagynak minositett versenyekhez kell a sok nemzetkozi engedelyu versenyzo).

Par apro pontositas:

Nem 2 db tier2-es verseny a cel, volt mar sok tier2-es, nemzetkozi verseny Magyarorszagon (az elso, amit 2016-ban rendeztem, azon 7 versenyzo volt nemzetkozi versenyengedellyel, 2017 es 2018-ban egyarant 2-2 db-ot rendeztem), hanem az, hogy legyen egy olyan, ahol 125 fo nemzetkozi versenyengedellyel rendelkezo indul, mert ez az egyik feltetele annak, hogy a kovetkezo evben tier3 verseny lehessen Magyarorszagon. Ez meg nem EB, de ezzel mi leszunk a 3. orszag a kontinensen, akik ilyet rendeznek: az olaszok (ahova 9x19-t tilos vinni) es a finnek (ami nagyon messze van) utan.

Ez picit osszecseng azzal, amit Toto irt: egy Tier 3 verseny nagy dolog Europaban, arra varhatoan sok kulfoldi fog jonni, azt remeljuk, hogy az sokkal szinesebb, sokkal erdekesebb lesz ezert mint az eddigi versenyek, es igy a 200 nemzetkozi versenyengedellyel rendelkezo is osszejohet,

Az EB az tier4 szintu, es meg soha nem volt ilyen Europaban. Abban remenykedunk, hogy a kontinensen masodikkent majd mi fogunk tudni rendezni,

Bel
Köszi a kiegészítéseket!!!

A lényeg, hogy aki ki szeretné próbálni az IDPA lövészetet itthon, arra van lehetősége ezután is és nincs szüksége a nemzetközi engedélyre.

Z.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2019.07.21. 20:16A nemzetközi vonal engem nem igazán izgat, tudom távoli példa, de a nagy futóversenyeken van ezerféle náció, ott jókat spanolnak egymással a mindenféle nemzetiségű futók. De ott se az eredmény az érdekes nekem sosem, hanem az ott levés, az átélés, a hangulat. Az sokkal fontosabb minthogy kettő órán belül futom-e a félmaratont, vagy azon túl.
Ez nekem mondjuk meglehetősen értelmezhetetlen hogy valaki beletesz annyi időt és energiát amennyibe egy félmaraton lefutására való felkészülés kerül és még az sem érdekli hogy jobban vagy rosszabbul ment mint az előző alkalommal (=sikerült-e fejlődni valamit)...mert én is elsősorban azért járok versenyekre, hogy jólérezzem magam, de azért az meglehetősen bosszantani szokott, ha nem úgy megy, ahogy elvárnám magamtól vagy ha nem látok semmilyen javulást a teljesítményemen...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

bel írta: 2019.07.22. 09:10 Szia Zoli,

Minden fontosat jol irtal (roviden osszefoglalva: nemzetkozi versenyengedely nelkul 3 IDPA versenyen, es tetszoleges szamu IDPA nepszerusiton reszt lehet venni; es hogy a nemzetkozi elismeres, vagyis a nagynak minositett versenyekhez kell a sok nemzetkozi engedelyu versenyzo).

Par apro pontositas:

Nem 2 db tier2-es verseny a cel, volt mar sok tier2-es, nemzetkozi verseny Magyarorszagon (az elso, amit 2016-ban rendeztem, azon 7 versenyzo volt nemzetkozi versenyengedellyel, 2017 es 2018-ban egyarant 2-2 db-ot rendeztem), hanem az, hogy legyen egy olyan, ahol 125 fo nemzetkozi versenyengedellyel rendelkezo indul, mert ez az egyik feltetele annak, hogy a kovetkezo evben tier3 verseny lehessen Magyarorszagon. Ez meg nem EB, de ezzel mi leszunk a 3. orszag a kontinensen, akik ilyet rendeznek: az olaszok (ahova 9x19-t tilos vinni) es a finnek (ami nagyon messze van) utan.

Ez picit osszecseng azzal, amit Toto irt: egy Tier 3 verseny nagy dolog Europaban, arra varhatoan sok kulfoldi fog jonni, azt remeljuk, hogy az sokkal szinesebb, sokkal erdekesebb lesz ezert mint az eddigi versenyek, es igy a 200 nemzetkozi versenyengedellyel rendelkezo is osszejohet,

Az EB az tier4 szintu, es meg soha nem volt ilyen Europaban. Abban remenykedunk, hogy a kontinensen masodikkent majd mi fogunk tudni rendezni,

Bel
tilos kivinni 9x19 et ? azt hittem csak nem használhatnak az ottaniak...
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

brh562 írta: 2019.07.22. 10:58 tilos kivinni 9x19 et ? azt hittem csak nem használhatnak az ottaniak...
Szia,

Igen, a kinti guncheck-et vegzok azt mondtak, hogy Olaszorszagban tilos polgari kezben minden 9x19-es loszer es fegyver.

Mivel abbol indulult ki a problema, hogy az olasz rendorok es katonak elloptak es eladtak a loszert, ezert logikus, hogy se belfoldi se kulfoldi kereslet ne legyen az ilyen loszerre.

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

G.D írta: 2019.07.22. 09:43 Ez nekem mondjuk meglehetősen értelmezhetetlen hogy valaki beletesz annyi időt és energiát amennyibe egy félmaraton lefutására való felkészülés kerül és még az sem érdekli hogy jobban vagy rosszabbul ment mint az előző alkalommal (=sikerült-e fejlődni valamit)...mert én is elsősorban azért járok versenyekre, hogy jólérezzem magam, de azért az meglehetősen bosszantani szokott, ha nem úgy megy, ahogy elvárnám magamtól vagy ha nem látok semmilyen javulást a teljesítményemen...
Erre mondtam hogy mások vagyunk, mindenkit más motivál.
Persze egy ideig hajtottam az idő javítását célzó felkészüléseket a 21-re aztán 30-ra majd 42 km-re, aztán elengedtem.
Mert nem történik semmi ha javul az időeredmény, nem lesz nagyobb tőle a brém, nem megy előre a világ, csak a nevem mellett nagyobb vagy kisebb szám szerepel. Számomra ma már (!!!) öncélú sztori, nem mozgat meg. Régen megmozgatott, lehet hogy a korral jár.
Most már sokkal fontosabb az eseményen ott levés, átélés, a "benne levés", a hangulat, a csipetnyi izgalom - na az viszont megfog. Lövészversenynél is futóversenynél is. Kb ezért csinálom. Meg lőni jó, nagyon jó.

De erre mondom, simán el tudom fogadni ha valakit az eredménye javítása motivál bármilyen sportban. Fiatalabb koromban megőrültem én is az ilyesmiért, ahogy őszülök így már kevésbé mozgat meg.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

TotoHU írta: 2019.07.22. 13:02 Erre mondtam hogy mások vagyunk, mindenkit más motivál.
Persze egy ideig hajtottam az idő javítását célzó felkészüléseket a 21-re aztán 30-ra majd 42 km-re, aztán elengedtem.
Mert nem történik semmi ha javul az időeredmény, nem lesz nagyobb tőle a brém, nem megy előre a világ, csak a nevem mellett nagyobb vagy kisebb szám szerepel. Számomra ma már (!!!) öncélú sztori, nem mozgat meg. Régen megmozgatott, lehet hogy a korral jár.
Most már sokkal fontosabb az eseményen ott levés, átélés, a "benne levés", a hangulat, a csipetnyi izgalom - na az viszont megfog. Lövészversenynél is futóversenynél is. Kb ezért csinálom. Meg lőni jó, nagyon jó.

De erre mondom, simán el tudom fogadni ha valakit az eredménye javítása motivál bármilyen sportban. Fiatalabb koromban megőrültem én is az ilyesmiért, ahogy őszülök így már kevésbé mozgat meg.
Szia!!

A hangulattal az IDPA versenyeken sincs probléma :) (G.D. is megerősítheti :) )
Elsősorban mi is azért járunk, mert szeretünk lőni és tök jó olyan pályákat kipróbálni, amit nem mi építettünk meg.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2019.07.22. 13:02 Erre mondtam hogy mások vagyunk, mindenkit más motivál.
Elfogadom hogy így gondolod, csak fel nem tudom fogni :D

HCZoli hsz-ához kapcsolódoan pedig, valóban remek hangulat szokott lenni az összes dinamikus versenyen, legyen az IDPA, IPSC vagy Steel Challenge (biztos a többin is, de azokról nem tudok hitelt érdemlően nyilatkozni, mert csak az előbbiekre szoktam járni)...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

G.D írta: 2019.07.22. 17:54Elfogadom hogy így gondolod, csak fel nem tudom fogni :D
Szia,

Ha szamitana az eredmeny, akkor 18 eve kellett volna abbahagynom a loveszetet. :-)

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Az esztergomi IDPA nepszerusitore mar lehet nevezni.

Bel
Avatar
gizmo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2019.05.26. 08:47

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: gizmo »

bel írta: 2019.07.22. 20:44 Sziasztok,
Az esztergomi IDPA nepszerusitore mar lehet nevezni.
Bel
Szia, csak MDLSZ tagsággal lehet indulni, MSSZ tagként nem?

üdv,
Gergő
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Minden szovetsegi tagsagtol fuggetlenul lehet nevezni.

Bel
Avatar
gizmo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2019.05.26. 08:47

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: gizmo »

bel írta: 2019.07.23. 19:08 Szia,
Minden szovetsegi tagsagtol fuggetlenul lehet nevezni.
Bel
Köszönöm, reméltem hogy így van :)
ez a sor zavart meg:
"Indulási feltételek: Legális fegyver, megfelelő fegyverkezelési biztonság, MDLSZ versenyengedély"
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Javitva!

Bel
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

bel írta: 2019.07.22. 20:44 Sziasztok,

Az esztergomi IDPA nepszerusitore mar lehet nevezni.

Bel
Szia Bel

Aznap nem lesz mssz verseny a lőtéren?
Vagy ez párhuzamosan fog menni?

Köszi
Kolonics
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2019.07.22. 20:44 Sziasztok,

Az esztergomi IDPA nepszerusitore mar lehet nevezni.

Bel
Megtörtént. Aztán majd meglássuk milyen lesz.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia Kolonics,

Lesz vele parhuzamosan egy MSSz Steel challenge (amire kotelezo svir-ben nevezni).

Egyebkent kb. 8 eve (akkor is, amikor az egyik szovetsegben sem volt IDPA) ez a szokas, vagyis hogy az esztergomi pici IDPA versennyel parhuzamosan van egy MSSz minosito is.

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

bel írta: 2019.07.22. 20:44 Sziasztok,

Az esztergomi IDPA nepszerusitore mar lehet nevezni.

Bel
Nekem sajnos most kimarad...
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: tsk »

Sziasztok!
(Újra)kezdőként szeretnék belevágni a szituációs lövészetbe, elsősorban a sörétes kategória érdekel de ez még nem fix.
Jópár évvel ezelőtt, amíg még létezett a BME lőtér, viszonylag aktívan lövészkedtem, elsősorban .22-es és 9mm-es pisztolyokkal - természetesen a helyben fellelhető darabokkal :) Ott lőttem sörétessel is, egyébként minden szempontból civil vagyok.

Most a Dunakanyar környékén (szentendrei oldalon) keresek valamilyen tanulási/gyakorlási lehetőséget.
Van olyan lőtér, ahol a statikus lövészeten kívül gyakorolható a szituációs lövészet is, kezdőként?
És olyan, ahol ezt lőtéri (helyi) fegyverrel lehetne tenni?
Megköszönnék valamilyen iránymutatást a tapasztaltabbaktól.

Aztán, ha belevágnék, az érdekelne még, hogy:
- (sport)fegyvertartási engedély megszerzése időben/pénzben mit jelentene?
- ha a gyakorlást amolyan lelkes amatőrként szeretném folytatni, milyen lőszerfogyasztással számoljak (sörétesről lenne szó)
- egyéb járulékos költségek (rendszeres bevizsgálási díj, ha van, stb)

Előre is köszönöm a segítséget!
Avatar
gizmo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2019.05.26. 08:47

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: gizmo »

Szia,
Esztergom-ban a Spartacus Sportlövő klub-ban van szituációs edzés szombatonként (MBTA lőtér), nagyon jó csapattal, de főleg pisztollyal.
https://www.facebook.com/Esztergomi-Spa ... 190824022/ Sörétes is van klubfegyver.

Szentendrén a Honvéd Kossuth Lövész Klub-van, de ott tudtommal nincs dinamikus pálya-lehetőség (ha van, cáfoljatok meg):
https://www.facebook.com/Honv%C3%A9d-Ko ... 06750872/


Fegyvertartási (sport) szerintem kb 1-1,5 év: két -legalább 6 hónap eltéréssel- sikeresen elvégzett pszichó vizsga, klubtagság, sportorvosi, versenyengedély (MDLSZ vagy MSSZ) minősítő lövészet meglövése, fegyvervizsga, klub-szövetség ajánlások, tárolóhely kialakítás, stb. Durván lehet számolni egy 150 000 huf ráfordítással (csak a klubtagság évi 60e körül, lőszer, edzések, fegyverszekrény...). Utána évente sportorvos, minősítés meglövése, klubtagság -> engedély hosszabbítása. Egy edzésen pisztollyal 50-100 közötti lövés szerintem átlagos, persze lehet sokkal több is :)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Erdekesseg kedveert be akartam rakni par videot, hogy szerintem az IDPA klasszikus szellemisege alapjan hogy kell(ene) loni a versenyeken.

Aztan egy kicsit tobb lett, mint terveztem. :-)

Tavalyi KKK IDPA: http://foto.belse.hu/181013/m1080691.avi
Az elso "kalandlovesz" palya vegrehajtasa: http://foto.belse.hu/180304/m1060454.avi
Tavaly szeptemberi kalandlovesz palya: http://foto.belse.hu/180909/m1080252.avi
Tavaly aprilis kalandlovesz palya: http://foto.belse.hu/180407/m1060844.avi

Es a legprofibb felvetel, ez kifejezetten oktato cellal keszult, de a megjegyzesektol eltekintve ugyanigy csinalta 10 perccel elotte, amikor verseny reszekent lotte: http://foto.belse.hu/140621/m1090043.avi

Es nehany regebbi video is:

2015, BelSE IDPA http://foto.belse.hu/150222/m1120986.avi
Szinten: http://foto.belse.hu/150222/m1130036.avi
2014, IDPA: http://foto.belse.hu/140621/m1090036.avi
2014, IDPA: http://foto.belse.hu/140518/m1080754.avi
2014, IDPA: http://foto.belse.hu/140118/m1050166.avi
2014, IDPA ismeretlen palya: http://foto.belse.hu/141122/m1110606.avi
2014 BelSE ismeretlen palya: http://foto.belse.hu/140118/m1050176.avi

Bel
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: szöged »

vannak azok a löterek, ahol gumifalra kivetített mozgóképre lövöldöznek a vadászok, a szenzorok meg megmondják, hogy hol találta volna el a vaddisznót, ha igazi lett volna

biztos van ennek neve is, de én nem tudom

meg azt sem, hogy kis hazánkban hol van ilyen


a kérdés:
nem lenne ez életszerűbb pisztolyozós vonalon is?
(profi fokozaton tenoristával+tússzal + a számítógép meg is tudja jeleníteni, hogy ha a gonosz tenorista lövést adott le a néző/játékos/sportoló irányába, onnantól meg lehet, hogy vége a játéknak)

létezik ilyen bárhol?
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

szöged írta: 2019.08.05. 18:51 vannak azok a löterek, ahol gumifalra kivetített mozgóképre lövöldöznek a vadászok, a szenzorok meg megmondják, hogy hol találta volna el a vaddisznót, ha igazi lett volna

biztos van ennek neve is, de én nem tudom

meg azt sem, hogy kis hazánkban hol van ilyen


a kérdés:
nem lenne ez életszerűbb pisztolyozós vonalon is?

létezik ilyen bárhol?
Volt rá példa már itthon is.
Nagy videó megosztón reaktív lövészeteként keresd.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

szöged írta: 2019.08.05. 18:51nem lenne ez életszerűbb pisztolyozós vonalon is? létezik ilyen bárhol?
Szia,

Csinaltam (csinaltunk) hasonlot.

Vegulis barmikor ujra meg lehet csinalni. :-)

Annyi egyszerusitessel, hogy loveshangra megall a video. Tehat tokelesen lehet latni a talalat helyet, de nem megy tovabb a film attol fuggoen, hogy hol talaltad el. :-)

A publikus verzioja: https://youtu.be/6tDq5nJ7dsw
(marmint a tobbi nem allamtitok, de aki elore megnezi, az elrontja a _sajat_ jatekat, ezert nincs mas fent nyilvanos helyen)

ui. ez annyira ontopic, hogy meg a topicleirasban is benne van. :-)

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TotoHU írta: 2019.07.21. 20:16 A dinamikus sztori egyenlőre jópofának tűnik, mert sokkal életszagúbb mint statikus célra minél jobb szórást lőni. Ez érdekel, ki is fogok próbálni ezt-azt, amennyiben az nem az IDPA (fenti +1 adminisztrációs lépésre nem leszek hajlandó), hanem más. De az is elég ha kimegyek lőtérre fémcélokat pengetni, vagy simán csak gyakorolni.
Akkor úgy korrekt ha most, ahogy egy angol nyelvű mondás tartja, megeszem a szavaimat. Ugyanis HCZoli topiktárs privátban megkeresett és felajánlotta hogy tart egy IDPA rövid ismertetőt - a lehetőséget elfogadtam, és múlt hét csütörtökön egy órán át magyarázott, lőttünk, és elmondta az egész IDPA sztorit. Megértettem mire is kell a nemzetközi rajtengedély, nem arról van szó hogy itt sportlövők akarnak megsz.patni másik sportlövőt - az egész IDPA maga ez egy tök külön licencekkel, mindenfélével bíró amerikai szövetség. Amit a sajátos magyar fegyverjog közepette gyakorlunk, amihez kell a sportegyesületi- és hazai szövetségi tagsági IS. Ezt pl frankón nem is tudtam.
Úgyhogy igen, én aki itt esküdözött hogy ezt soha, behúzott rögtön az egész, ma megyek a második alkalomra, immár egy hivatalos IDPA kezdő edzésre, vasárnap első versenyre, aztán meg ugye csak kiváltom a nemzetközi rajtengedélyt is. :lol: A fentieket természetesen visszavonom, és megeszem a szavaimat. :lol:
Az hogy mennyire lesz hosszú távon kitartásom gyakorolni és versenyezni, az majd eldől, de az eddigi feltételezéseim és kijelentéseim tévesek voltak.
eatmywords.jpg
eatmywords.jpg (50.34 KiB) Megtekintve 44975 alkalommal
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

TotoHU írta: 2019.08.06. 12:37
Üdv a "Klubban" :)
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

TotoHU írta: 2019.08.06. 12:37 Akkor úgy korrekt ha most, ahogy egy angol nyelvű mondás tartja, megeszem a szavaimat. Ugyanis HCZoli topiktárs privátban megkeresett és felajánlotta hogy tart egy IDPA rövid ismertetőt - a lehetőséget elfogadtam, és múlt hét csütörtökön egy órán át magyarázott, lőttünk, és elmondta az egész IDPA sztorit. Megértettem mire is kell a nemzetközi rajtengedély, nem arról van szó hogy itt sportlövők akarnak megsz.patni másik sportlövőt - az egész IDPA maga ez egy tök külön licencekkel, mindenfélével bíró amerikai szövetség. Amit a sajátos magyar fegyverjog közepette gyakorlunk, amihez kell a sportegyesületi- és hazai szövetségi tagsági IS. Ezt pl frankón nem is tudtam.
Úgyhogy igen, én aki itt esküdözött hogy ezt soha, behúzott rögtön az egész, ma megyek a második alkalomra, immár egy hivatalos IDPA kezdő edzésre, vasárnap első versenyre, aztán meg ugye csak kiváltom a nemzetközi rajtengedélyt is. :lol: A fentieket természetesen visszavonom, és megeszem a szavaimat. :lol:
Az hogy mennyire lesz hosszú távon kitartásom gyakorolni és versenyezni, az majd eldől, de az eddigi feltételezéseim és kijelentéseim tévesek voltak.

eatmywords.jpg
na még egy ápolttárs :) sportárs :) gratula :)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

HCZoli írta: 2019.08.06. 14:06 Üdv a "Klubban" :)
Hát még ha IPSC-be kóstolt volna bele:D
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

G.D írta: 2019.08.06. 15:29 Hát még ha IPSC-be kóstolt volna bele:D
Psszt. Az a következő lépcsőfok. ;)
pworm
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.08.11. 18:31

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: pworm »

Köszönjük a mai esztergomi mini-IDPA népszerüsítő versenyt Belme Attilának!!!
Gyors, pörgős élvezetes pályák!
Sok hasonlót még!!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

pworm írta: 2019.08.11. 21:27 Köszönjük a mai esztergomi mini-IDPA népszerüsítő versenyt Belme Attilának!!!
Gyors, pörgős élvezetes pályák!
Sok hasonlót még!!
Én is köszönöm a mai verseny szervezőinek a munkát! Számomra mint abszolút IDPA újonc számára roppant élvezetes és legfőképp tanulságos volt az egész! Sose gondoltam volna, hogy életem első lövését IDPA versenyen fekve fogom leadni, egy éjszaka betörő támadó elhárítását szimulálva. Szerencsére a fémcélnak álcázott behatoló elsőre eldőlt. :lol: Rendkívül szellemesek, életszagúak és érdekesek voltak a pályák, személyes kedvencem az autóval tömegbe hajtani akaró terrorista lebeszélése volt a gonosz szándékairól. :)
Tökéletesen kijöttek a hibáim, amiket az eddigi GYP versenyeken autodidakta módon begyakorolt technika okozott. Újra kell tanulnom lőni, de legalább élvezni fogom. :D
IDPA1.jpg
IDPA2.png
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.08.11. 22:48 Én is köszönöm a mai verseny szervezőinek a munkát! Számomra mint abszolút IDPA újonc számára roppant élvezetes és legfőképp tanulságos volt az egész! Sose gondoltam volna, hogy életem első lövését IDPA versenyen fekve fogom leadni, egy éjszaka betörő támadó elhárítását szimulálva. Szerencsére a fémcélnak álcázott behatoló elsőre eldőlt. :lol: Rendkívül szellemesek, életszagúak és érdekesek voltak a pályák, személyes kedvencem az autóval tömegbe hajtani akaró terrorista lebeszélése volt a gonosz szándékairól. :)
Tökéletesen kijöttek a hibáim, amiket az eddigi GYP versenyeken autodidakta módon begyakorolt technika okozott. Újra kell tanulnom lőni, de legalább élvezni fogom. :D

IDPA1.jpgIDPA2.png
Tényleg nagyon jó kis ismerkedős esemény volt! És remélem te is sokáig fogsz ilyen versenyeken hangoskodni ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fira
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.06.14. 15:40

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fira »

Most voltam először IDPA versenyen, ugyan még csak nézőként, de élmény volt így is.
Belnek elküldtem néhány videót, amiket készítettem, gondolom majd megosztja őket.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

TotoHU írta: 2019.08.11. 22:48 Én is köszönöm a mai verseny szervezőinek a munkát! Számomra mint abszolút IDPA újonc számára roppant élvezetes és legfőképp tanulságos volt az egész! Sose gondoltam volna, hogy életem első lövését IDPA versenyen fekve fogom leadni, egy éjszaka betörő támadó elhárítását szimulálva. Szerencsére a fémcélnak álcázott behatoló elsőre eldőlt. :lol: Rendkívül szellemesek, életszagúak és érdekesek voltak a pályák, személyes kedvencem az autóval tömegbe hajtani akaró terrorista lebeszélése volt a gonosz szándékairól. :)
Tökéletesen kijöttek a hibáim, amiket az eddigi GYP versenyeken autodidakta módon begyakorolt technika okozott. Újra kell tanulnom lőni, de legalább élvezni fogom. :D

IDPA1.jpgIDPA2.png
Ügyes voltál!
Gyertek minnél többen legközelebb is!
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Nagyon orulok, hogy tetszett ez az IDPA nepszerusito!

A videokat koszonom, kiraktam a sajatokkal vegyesen a foto.belse.hu-re.

Azert hozodott el mostanaig, mert az elmult 3 napban egy eu tanfolyamon voltam, a tuleles topicba majd irok rola egy kicsit. :-)

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Mar lehet jelentkezni az oktober 5-ei IDPA nepszerusitore:
http://belse.hu/191005.html

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

30-an (jovo het pentek) 16:00-18:00-ig lesz egy 25 loveses minosito a Globus loteren.
Mivel varhatoan joval kevesebb mint 15 fo resztvevo lesz, ezert nem MDLSZ minosito "csak" nemzetkozi.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A nagy erdeklodesre tekintettel csinaltam egy 7. squadot oktober 4, pentek 12-re a lovok szamara az IDPA nepszerusitore.

Igy lehet 3 napon at loni:
Pentek: IDPA nepszerusito, Gyal
Szombat: IPSC level I, Dunaujvaros
Vasarnap: IDPA verseny, Globus.

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

bel írta: 2019.09.02. 13:18 Sziasztok,

A nagy erdeklodesre tekintettel csinaltam egy 7. squadot oktober 4, pentek 12-re a lovok szamara az IDPA nepszerusitore.

Igy lehet 3 napon at loni:
Pentek: IDPA nepszerusito, Gyal
Szombat: IPSC level I, Dunaujvaros
Vasarnap: IDPA verseny, Globus.

Bel
Köszi!

Ott leszünk!
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Az Olasz nemzeti bajnoksagon keszult fotok,videok a felkerultek a [url=http://foto.belse.hu/190908/index.html]foto.belse.hu[/utl]ra.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Irtam egy leirast az olasz versenyrol:
http://belse.hu/190908.html

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2019.09.10. 20:38 Sziasztok,

Irtam egy leirast az olasz versenyrol:
http://belse.hu/190908.html

Bel
Nagyon szépen köszi, ezt holnap mindenképp elolvasom, szurkoltam ;)
Csak azt nem értem, miért lövi el a kolléga golyóit a bal oldali figura...
Kép
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Megterveztem az oktober 5-ei palyakat.

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

IPSC EB

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Sziasztok!

IPSC EB Magyar vonatkozású eredményei:


Classic csapat 9. (Miglécz Gyula, Bobály Mihály, Szarvas Péter, Szegedi Márk)
Standard csapat 5. (Batki György, Ciesielski Marcin, Szászi Csaba, Szegedi Bence)
Miglécz Gyula – Classic Senior 2. – Classic Overall 29.
Bobály Mihály – Classic Senior 4. – Classic Overall 31.
Szarvas Péter – Classic Overall 42.
Szegedi Márk – Classic Overall 71.
Bársony Csaba – Open Senior 22. – Open Overall 100.
Bárkányi László – Open Senior 24. – Open Overall 109.
Maczeovics Zoltán – Open Senior 33. – Open Overall 136.
Salamon Tímea – Production Lady 11. – Production Overall 159.
Kovács Attila – Production Overall 184.
Molnár Ábel – Production Overall 282.
Megyer Henrik – Production Overall 297.
Kormányos Mária – Revolver 30.
Batki György – Standard Overall 9. – Standard EB 5.
Ciesielski Marcin – Standard Overall 31.
Szászi Csaba – Standard Senior 24. – Standard Overall 122.
Szegedi Bence – Standard Junior 6. – Standard Overall 133. – Standard Junior EB 4.
Sólyom Olivér – Standard Overall 167.
Bicskei Beáta – Standard Lady 13. – Standard Overall 173.
Bodó Katalin – Standard Lady 32. – Standard Overall 224.
Kiss Gábor – Standard Overall 225.

A 2019-től hivatalosan bevezetett családi csapatverseny (egy junior és az egyik szülő vagy nagyszülő alkothatja a csapatot) lényege, hogy a juniorok még nagyobb figyelmet kapjanak a kontinens- és világbajnokságokon. A Szegedi Bence, Szegedi Márk alkotta magyar családi csapat több mint tíz csapat közül a 2. helyezést érte el az Európa-bajnokságon.

(forrás: Magyar Dinamikus Lövészsport Szövetség)

Gratulálok Mindenkinek!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Egy ötlet, ha lesz még Bozótlövész valaha ;)
https://youtu.be/ljdVckVtgUk
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Ez kemeny. :-)

Bel
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Fortitu írta: 2019.09.20. 17:48 Egy ötlet, ha lesz még Bozótlövész valaha ;)
https://youtu.be/ljdVckVtgUk
Reméljük lesz!
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A hetvegi IDPA versenyek felvetelei felkerultek a foto.belse.hu-ra:
MSSz OB: http://foto.belse.hu/190921/index.html
Weak/Strong hand Shooting Masters minimatch 2019.09.22.: http://foto.belse.hu/190922/index.html

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A BelSE reszerol 4 fo vett reszt a rendor vilagbajnoksagon Milanoban. :-)

Gratulalok minden magyar resztvevonek, kulonosen:
-Barki Gyorgy 3.
-Salamon Timea 5.
-magyar noi csapat 5.

Berettaval (vagyis teljesen szokatlan fegyverrel) love ezek nagyon szep eredmenyek!

Bel

Kép
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

bel írta: 2019.09.27. 18:31 Sziasztok,

A BelSE reszerol 4 fo vett reszt a rendor vilagbajnoksagon Milanoban. :-)

Gratulalok minden magyar resztvevonek, kulonosen:
-Barki Gyorgy 3.
-Salamon Timea 5.
-magyar noi csapat 5.

Berettaval (vagyis teljesen szokatlan fegyverrel) love ezek nagyon szep eredmenyek!

Bel

Kép
Ügyesek voltak, GRATULA NEKIK!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Fontos szolgalati kozlemeny: az oktober 5-ei nepszerusito IDPA versenyen (hogy biztosan minden palyan vegezzunk 2-ig) az elso loves 9:00-kor, regisztracio 8:15-8:45-ig.

Bel
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Hat, remeljuk sok ugyes ember dolgozik az uj fegyvertorvenyen, es maradnak puska lovok Magyarorszagon. :-(

Bel
Avatar
gizmo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2019.05.26. 08:47

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: gizmo »

Szia,
konkrétan van valami információd, vagy "csak a szokásos" EUs tervezet?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2019.10.02. 18:30 Sziasztok,

Hat, remeljuk sok ugyes ember dolgozik az uj fegyvertorvenyen, es maradnak puska lovok Magyarorszagon. :-(

Bel

Persze, vadászok. Kb. 4-5 ezer fő.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A "szokasos EU tervezet", amit most nagyon gyorsan at akarnak tolni a torvenyhozason (mivel buntetest fizet az allam a hianyaert).

Termeszetesen az EU eloirasoknal messze durvabb szivatasokkal, hogy karterites nelkul elvehessek a fegyverek felet.

ui. nem, a konkret tervezet nincs meg nekem.

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2019.10.02. 20:11 Sziasztok,

A "szokasos EU tervezet", amit most nagyon gyorsan at akarnak tolni a torvenyhozason (mivel buntetest fizet az allam a hianyaert).

Termeszetesen az EU eloirasoknal messze durvabb szivatasokkal, hogy karterites nelkul elvehessek a fegyverek felet.

ui. nem, a konkret tervezet nincs meg nekem.

Bel

Confirmed.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2019.09.30. 06:49 Sziasztok,

Fontos szolgalati kozlemeny: az oktober 5-ei nepszerusito IDPA versenyen (hogy biztosan minden palyan vegezzunk 2-ig) az elso loves 9:00-kor, regisztracio 8:15-8:45-ig.

Bel
" (a még meg nem támadott célok felől nézve a láb teljesen, a felsőtest legalább 100%ban takarva) "
;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Hat igen, ezt elirtam, termeszetesen 50%-ra gondoltam.

Bel
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Sziasztok,

Elnezest kerek az ekezetek hianya miatt!

Ebbe a topikba irom panaszomat a mai napon lezajlott verocei Roapid Shooting Orszagos Bajnoksaggal kapcsolatban.
Elorebocsajtom, hogy a loterrel es a szervezessel nem volt baj!
A problema oka az, hogy a birok folyamatosan cserelgettek a sorrendet, valamint miutan ezt szovatettem a biroi reakcio sem volt elfogadhato!
Megprobalom roviden osszefoglalni mi tortent:

- 10 orakor erkeztunk a helyszinre es neveztunk a fiammal egyutt
- 10:15 korul leadtuk a nevezesi lapunkat a pisztoly palyara (kis es nagykaliberrel lottunk volna)
- Vartunk, valahol a 14-15-ik lovokent kovetkeztunk volna.
- 1 ora varakozas utan en 11--ik voltam a listaban. Mivel egy lovo nagyjabol 10-15 perc alatt vegzett ezert ugy dontottunk, hogy atmegyunk a soretes palyara ahol akkor nem voltak sokan.
- A soretes palyan 4-nek kaptam helyet. Vartunk. Amikor nekem kellett volna felkeszulnom meglepetten lattam, hogy nem a kovetkezo hanem mar a 6-ik vagyok...
- Elmentem megnezni, hogy a pisztoly palyan hanyadiknak indulok. Ott eppen a fiam 5-ik volt es en a 6-ik.
- Szoltam, hogy maradunk a pisztolypalyanal.
- Vartunk. A pisztolypalyan lott 2 versenyzo tehat a fiam a 3-ik lett volna, kidertult, hogy ujra a 6-ik.
- Ekkor egy biro is loni szeretett volna, meg o is bekerult elenk, tehat mar a 7-ek voltunk ismet... (rendben, azert nem szolok, hogy a biro soron kivul lo)
- Tobben jartak hozzank hasonloan.
- Szovatettem a loter vezetesenel, hogy ez igy nagyon nincs rendben, hogy az osses havert es cimborat beteszik a elore, ossze-vissza keverik a sorrendet ezzel teljesen felboritva a verseny menetet, sokan csodalkoznak, hogy megsem kovetkeznek amikor kellene. A loter vezetese elharitotta a problemat, azzal, hogy nem az o kompetenciaja. Kozben egy ujabb pisztoly palyat is elinditottak 14 orakor.
- Ekkor a pisztoly palya mogott levo asztaloknal allva azt mondtam, hogy "Ha nem lesz tobb ismeros, talan sorra kerulunk mi is". Az egyik biro ezt meghallotta (ez volt a szandekom) es azt mondta, hogy: "Hallottam am, ha mar idejossz akkor vegyel fel fulest es szemuveget".

A fenti mondat utan szakad el bennem a cerna es mondtam azt, hogy most hazamegyunk es minden lehetseges forumon, beleerteve az MSSz szakagi vezetoit is panaszt teszek. Ezt elmondtam, kertek, hogy ne tegyem, most azonnal sorra kerulunk, menjunk lojjunk...
Hozzateszem, nem volt ordibalas, sem szemelyeskedes, csak annyi, hogy az ami tortent nagyon nem helyes (es az sem kedves biro ur, hogy "Hagyd ez ilyen" megjegyzes).

Tehat a problemaim:

- A leadott sorrendet ne valtoztassak kenyuk-kedvuk szerint a birok attol fuggetlenul, hogy eppen melyik haver akar loni, vagy kinek kell kedvezni. Mindent lehet, ha a tobbi erintett versenyzo beleegyezik!
- Megjegyzesemre nem az a valasz, ami elhangzott. Azt, hogy miert az MSSz vezetosegnek leirom. A biro ne eroskodjon egyenre szabott szabalyokkal.

Sajnos igy 4 es fel ora varakozas utan eljottunk. Vesztettem 18.000 Ft-ot. Ebben a helyzetben mar nem volt ertelme loni, hiaba probaltak a loter vezetoi visszatartani, mert nem ereztem ugy, hogy ezek utan lehetne felhotlenul es orommel loni az emlitett biro urakkal.

Eljovetelem utan, forumtarsam jelezte, hogy jol tettem, hogy eljottem. Tobben zugolodtak, voltak masok is akik el akartak menni, tobbuket ugyan igy varatlanul joval hatrabb soroltak. Szoval nagy volt a kavarodas.

En imadom a loveszetet es rengeteg versenyen veszek reszt, de ugy latom nekem itt, ebben a versenyszamban, nincs helyem, mert lehet, hogy jot tettek egy par havernek, de ezzel semmibe vettek sok-sok loveszt, akik keseru szajizzel tavoztak. Ez rossz, mert egy versenyen (raadasul Orszagos Bajnoksag) tessek tisztessegesen es egyenranguan kezelni a versenyzoket, tiszteletben tartani a sorrendet es a versenyzoket. Sajnos mas versenyzo is jelezte, hogy emiatt a jovoben nem kivan ilyen versenyre menni. En sem. Forumtarsam is ezen a velemenyen van, de o jelezte, hogy azert majd meg elmegy egyszer, hogy megnezze esetleg valtozott-e valami. Sajnos korabbi versenyeken is tapasztaltam hasonlot.

Nem azzal van a baj, hogy sok lovesz van es varni kell, de ha van egy sorrend, akkor mindenki tudja mikor kerul sorra. Addig tud mas palyan loni, vagy elmegy ebedelni, stb. Igy viszont ossze vissza lett minden keverve es a legtobb ember csak vart es csodalkozott, hogy megsem o kovetkezik...

Remelem, hogy panaszom utan, amit elkuldok az MSSz megfelelo tisztsegviseloinek lesz valtozas es a versenyek gordulekenyen fognak zajlani.
Tokmányos Lomposzaurusz
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

Vizimalac írta: 2019.10.05. 18:58 Sziasztok,

Elnezest kerek az ekezetek hianya miatt!

Ebbe a topikba irom panaszomat a mai napon lezajlott verocei Roapid Shooting Orszagos Bajnoksaggal kapcsolatban.
Elorebocsajtom, hogy a loterrel es a szervezessel nem volt baj!
A problema oka az, hogy a birok folyamatosan cserelgettek a sorrendet, valamint miutan ezt szovatettem a biroi reakcio sem volt elfogadhato!
Megprobalom roviden osszefoglalni mi tortent:

- 10 orakor erkeztunk a helyszinre es neveztunk a fiammal egyutt
- 10:15 korul leadtuk a nevezesi lapunkat a pisztoly palyara (kis es nagykaliberrel lottunk volna)
- Vartunk, valahol a 14-15-ik lovokent kovetkeztunk volna.
- 1 ora varakozas utan en 11--ik voltam a listaban. Mivel egy lovo nagyjabol 10-15 perc alatt vegzett ezert ugy dontottunk, hogy atmegyunk a soretes palyara ahol akkor nem voltak sokan.
- A soretes palyan 4-nek kaptam helyet. Vartunk. Amikor nekem kellett volna felkeszulnom meglepetten lattam, hogy nem a kovetkezo hanem mar a 6-ik vagyok...
- Elmentem megnezni, hogy a pisztoly palyan hanyadiknak indulok. Ott eppen a fiam 5-ik volt es en a 6-ik.
- Szoltam, hogy maradunk a pisztolypalyanal.
- Vartunk. A pisztolypalyan lott 2 versenyzo tehat a fiam a 3-ik lett volna, kidertult, hogy ujra a 6-ik.
- Ekkor egy biro is loni szeretett volna, meg o is bekerult elenk, tehat mar a 7-ek voltunk ismet... (rendben, azert nem szolok, hogy a biro soron kivul lo)
- Tobben jartak hozzank hasonloan.
- Szovatettem a loter vezetesenel, hogy ez igy nagyon nincs rendben, hogy az osses havert es cimborat beteszik a elore, ossze-vissza keverik a sorrendet ezzel teljesen felboritva a verseny menetet, sokan csodalkoznak, hogy megsem kovetkeznek amikor kellene. A loter vezetese elharitotta a problemat, azzal, hogy nem az o kompetenciaja. Kozben egy ujabb pisztoly palyat is elinditottak 14 orakor.
- Ekkor a pisztoly palya mogott levo asztaloknal allva azt mondtam, hogy "Ha nem lesz tobb ismeros, talan sorra kerulunk mi is". Az egyik biro ezt meghallotta (ez volt a szandekom) es azt mondta, hogy: "Hallottam am, ha mar idejossz akkor vegyel fel fulest es szemuveget".

A fenti mondat utan szakad el bennem a cerna es mondtam azt, hogy most hazamegyunk es minden lehetseges forumon, beleerteve az MSSz szakagi vezetoit is panaszt teszek. Ezt elmondtam, kertek, hogy ne tegyem, most azonnal sorra kerulunk, menjunk lojjunk...
Hozzateszem, nem volt ordibalas, sem szemelyeskedes, csak annyi, hogy az ami tortent nagyon nem helyes (es az sem kedves biro ur, hogy "Hagyd ez ilyen" megjegyzes).

Tehat a problemaim:

- A leadott sorrendet ne valtoztassak kenyuk-kedvuk szerint a birok attol fuggetlenul, hogy eppen melyik haver akar loni, vagy kinek kell kedvezni. Mindent lehet, ha a tobbi erintett versenyzo beleegyezik!
- Megjegyzesemre nem az a valasz, ami elhangzott. Azt, hogy miert az MSSz vezetosegnek leirom. A biro ne eroskodjon egyenre szabott szabalyokkal.

Sajnos igy 4 es fel ora varakozas utan eljottunk. Vesztettem 18.000 Ft-ot. Ebben a helyzetben mar nem volt ertelme loni, hiaba probaltak a loter vezetoi visszatartani, mert nem ereztem ugy, hogy ezek utan lehetne felhotlenul es orommel loni az emlitett biro urakkal.

Eljovetelem utan, forumtarsam jelezte, hogy jol tettem, hogy eljottem. Tobben zugolodtak, voltak masok is akik el akartak menni, tobbuket ugyan igy varatlanul joval hatrabb soroltak. Szoval nagy volt a kavarodas.

En imadom a loveszetet es rengeteg versenyen veszek reszt, de ugy latom nekem itt, ebben a versenyszamban, nincs helyem, mert lehet, hogy jot tettek egy par havernek, de ezzel semmibe vettek sok-sok loveszt, akik keseru szajizzel tavoztak. Ez rossz, mert egy versenyen (raadasul Orszagos Bajnoksag) tessek tisztessegesen es egyenranguan kezelni a versenyzoket, tiszteletben tartani a sorrendet es a versenyzoket. Sajnos mas versenyzo is jelezte, hogy emiatt a jovoben nem kivan ilyen versenyre menni. En sem. Forumtarsam is ezen a velemenyen van, de o jelezte, hogy azert majd meg elmegy egyszer, hogy megnezze esetleg valtozott-e valami. Sajnos korabbi versenyeken is tapasztaltam hasonlot.

Nem azzal van a baj, hogy sok lovesz van es varni kell, de ha van egy sorrend, akkor mindenki tudja mikor kerul sorra. Addig tud mas palyan loni, vagy elmegy ebedelni, stb. Igy viszont ossze vissza lett minden keverve es a legtobb ember csak vart es csodalkozott, hogy megsem o kovetkezik...

Remelem, hogy panaszom utan, amit elkuldok az MSSz megfelelo tisztsegviseloinek lesz valtozas es a versenyek gordulekenyen fognak zajlani.
Nem te vagy aki nyáron is így járt a fiával egy pesti rapidon, és hazament? Nem bíztatlak semmi jóval a kimenetelt illetően, egyre inkább sűlyed a bírók, és lövészetvezetők emberi, de sokszor szakmai színvonala is. Ebben az évben már többször észrevettem, hogy símán lehülyézik szemtől szembe a versenyzőket különösebb ok nélkül (név a memóriámban). Röhejes, hogy olyan bírok kezelik idiótaként a lövőket akik 5-10 évvel ezelőtt azt sem tudták hol kell bejönni egy lőtérre. Természetesen vadász is van közöttük. Azt nem fogják fel ezek a született tuskók amellett, hogy elriasztják a versenyzőket, még pénzügyi veszteséget is okoznak a későbbikre vonatkozólag a rendező klubnak, mert oda a későbbiekben ne mennek annyian. Az is elképesztő, hogy fizetünk nekik egy szolgáltatásért, közben meg mocskosul viselkednek, meg dilettáns módon végzik a feladatukat például kikapják a csőre töltött pisztolyt a lövő kezéből, a feladat végrehajtás közben leállítják a versenyzőt, és oktatást akarnak neki tartani, vagy egyik kedvencem az óra téves indítása. Volt olyan bírom is aki úgy akart lövetni, hogy elfelejtette kiadni előtte a tölts vezényszót. Szóval sok sikert a panasztételhez, de mivel ezek senki kisemberek, elfektetik az ügyet.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Talponálló írta: 2019.10.05. 19:40 Nem te vagy aki nyáron is így járt a fiával egy pesti rapidon, és hazament? Nem bíztatlak semmi jóval a kimenetelt illetően, egyre inkább sűlyed a bírók, és lövészetvezetők emberi, de sokszor szakmai színvonala is. Ebben az évben már többször észrevettem, hogy símán lehülyézik szemtől szembe a versenyzőket különösebb ok nélkül (név a memóriámban). Röhejes, hogy olyan bírok kezelik idiótaként a lövőket akik 5-10 évvel ezelőtt azt sem tudták hol kell bejönni egy lőtérre. Természetesen vadász is van közöttük. Azt nem fogják fel ezek a született tuskók amellett, hogy elriasztják a versenyzőket, még pénzügyi veszteséget is okoznak a későbbikre vonatkozólag a rendező klubnak, mert oda a későbbiekben ne mennek annyian. Az is elképesztő, hogy fizetünk nekik egy szolgáltatásért, közben meg mocskosul viselkednek, meg dilettáns módon végzik a feladatukat például kikapják a csőre töltött pisztolyt a lövő kezéből, a feladat végrehajtás közben leállítják a versenyzőt, és oktatást akarnak neki tartani, vagy egyik kedvencem az óra téves indítása. Volt olyan bírom is aki úgy akart lövetni, hogy elfelejtette kiadni előtte a tölts vezényszót. Szóval sok sikert a panasztételhez, de mivel ezek senki kisemberek, elfektetik az ügyet.
Valószínűleg valami életveszélyes dolgot műveltél, nem szokták csak úgy kikapni a pisztolyt az ember kezéből. Annak oka van. Nagyon komoly oka. Meg annak is ha "megállítanak végrehajtás közben"... Elfelejtette kiadni a tölts parancsot? Hát emberből van, szólsz, töltesz, aztán indít.
Az oktatásra meg figyelj oda, nem véletlenül akarnak segíteni szerintem. Ha egy esetről írnál, akkor még elhinném, így ez nekem egy "csak én vagyok helikopter" esetnek tűnik.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Talponálló írta: 2019.10.05. 19:40 Nem te vagy aki nyáron is így járt a fiával egy pesti rapidon, és hazament? Nem bíztatlak semmi jóval a kimenetelt illetően, egyre inkább sűlyed a bírók, és lövészetvezetők emberi, de sokszor szakmai színvonala is. Ebben az évben már többször észrevettem, hogy símán lehülyézik szemtől szembe a versenyzőket különösebb ok nélkül (név a memóriámban). Röhejes, hogy olyan bírok kezelik idiótaként a lövőket akik 5-10 évvel ezelőtt azt sem tudták hol kell bejönni egy lőtérre. Természetesen vadász is van közöttük. Azt nem fogják fel ezek a született tuskók amellett, hogy elriasztják a versenyzőket, még pénzügyi veszteséget is okoznak a későbbikre vonatkozólag a rendező klubnak, mert oda a későbbiekben ne mennek annyian. Az is elképesztő, hogy fizetünk nekik egy szolgáltatásért, közben meg mocskosul viselkednek, meg dilettáns módon végzik a feladatukat például kikapják a csőre töltött pisztolyt a lövő kezéből, a feladat végrehajtás közben leállítják a versenyzőt, és oktatást akarnak neki tartani, vagy egyik kedvencem az óra téves indítása. Volt olyan bírom is aki úgy akart lövetni, hogy elfelejtette kiadni előtte a tölts vezényszót. Szóval sok sikert a panasztételhez, de mivel ezek senki kisemberek, elfektetik az ügyet.
Nem en voltam az. Sajnos en is tapasztalom azt, hogy romlik a szinvonal. Termeszetesen ha az ember hibazik, peldaul a fiam elejtette a fegyvert, akkor az, hogy azonnal kizartak jogos es el is vartuk, hogy igy legyen.
Van olyan biro aki mindenkivel egyforman szigoru es mindenki elfogadja es soha nem kerdojelezi meg a donteset, mert igazsagos es nala mindenki egyenlo.
Tokmányos Lomposzaurusz
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

Fortitu írta: 2019.10.05. 19:46 Valószínűleg valami életveszélyes dolgot műveltél, nem szokták csak úgy kikapni a pisztolyt az ember kezéből. Annak oka van. Nagyon komoly oka. Meg annak is ha "megállítanak végrehajtás közben"... Elfelejtette kiadni a tölts parancsot? Hát emberből van, szólsz, töltesz, aztán indít.
Az oktatásra meg figyelj oda, nem véletlenül akarnak segíteni szerintem. Ha egy esetről írnál, akkor még elhinném, így ez nekem egy "csak én vagyok helikopter" esetnek tűnik.
Az én kezemből még nem vették ki a fegyvert, nem velem történt én csak szemtanú voltam. Természetesen szóltam neki, mert egy riadt szemű fiatal bíró volt. Természetesen a majd 70 éves bírónak nem mondok semmit, amikor tévesen nyomja az órát.
Oktatás? Nincs rám írva az elmúlt évtizedek lövészettel kapcsolatos tudása, tehát oktasson, de az humor szint amikor én egészítem ki valamelyik gyakorlatlanabb bíró szövegét,vagy állítom a megfelelő helyre hogy elkerülje az estleges lábonlövést. Az első lövészetvezetői vizsgámat 1980-ban abszolváltam, azóta volt egypár lövészetem amit vezettem, de mondjuk soha nem felejtettem el kiadni a tölts vezényszót.
Nevet ide ugye ne írunk, pedig előttem szólt be a bíró egy ez évi rapid versenyen. Helyszín a volt ERVA lőtere, akik pedig onnan hazamentek azok emlékeim szerint Veszprémből, és Jászberényből jöttek fel erre a versenyre.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Vizimalac írta: 2019.10.05. 18:58 Sziasztok,

Elnezest kerek az ekezetek hianya miatt!

Ebbe a topikba irom panaszomat a mai napon lezajlott verocei Roapid Shooting Orszagos Bajnoksaggal kapcsolatban.
Elorebocsajtom, hogy a loterrel es a szervezessel nem volt baj!
A problema oka az, hogy a birok folyamatosan cserelgettek a sorrendet, valamint miutan ezt szovatettem a biroi reakcio sem volt elfogadhato!
Megprobalom roviden osszefoglalni mi tortent:

- 10 orakor erkeztunk a helyszinre es neveztunk a fiammal egyutt
- 10:15 korul leadtuk a nevezesi lapunkat a pisztoly palyara (kis es nagykaliberrel lottunk volna)
- Vartunk, valahol a 14-15-ik lovokent kovetkeztunk volna.
- 1 ora varakozas utan en 11--ik voltam a listaban. Mivel egy lovo nagyjabol 10-15 perc alatt vegzett ezert ugy dontottunk, hogy atmegyunk a soretes palyara ahol akkor nem voltak sokan.
- A soretes palyan 4-nek kaptam helyet. Vartunk. Amikor nekem kellett volna felkeszulnom meglepetten lattam, hogy nem a kovetkezo hanem mar a 6-ik vagyok...
- Elmentem megnezni, hogy a pisztoly palyan hanyadiknak indulok. Ott eppen a fiam 5-ik volt es en a 6-ik.
- Szoltam, hogy maradunk a pisztolypalyanal.
- Vartunk. A pisztolypalyan lott 2 versenyzo tehat a fiam a 3-ik lett volna, kidertult, hogy ujra a 6-ik.
- Ekkor egy biro is loni szeretett volna, meg o is bekerult elenk, tehat mar a 7-ek voltunk ismet... (rendben, azert nem szolok, hogy a biro soron kivul lo)
- Tobben jartak hozzank hasonloan.
- Szovatettem a loter vezetesenel, hogy ez igy nagyon nincs rendben, hogy az osses havert es cimborat beteszik a elore, ossze-vissza keverik a sorrendet ezzel teljesen felboritva a verseny menetet, sokan csodalkoznak, hogy megsem kovetkeznek amikor kellene. A loter vezetese elharitotta a problemat, azzal, hogy nem az o kompetenciaja. Kozben egy ujabb pisztoly palyat is elinditottak 14 orakor.
- Ekkor a pisztoly palya mogott levo asztaloknal allva azt mondtam, hogy "Ha nem lesz tobb ismeros, talan sorra kerulunk mi is". Az egyik biro ezt meghallotta (ez volt a szandekom) es azt mondta, hogy: "Hallottam am, ha mar idejossz akkor vegyel fel fulest es szemuveget".

A fenti mondat utan szakad el bennem a cerna es mondtam azt, hogy most hazamegyunk es minden lehetseges forumon, beleerteve az MSSz szakagi vezetoit is panaszt teszek. Ezt elmondtam, kertek, hogy ne tegyem, most azonnal sorra kerulunk, menjunk lojjunk...
Hozzateszem, nem volt ordibalas, sem szemelyeskedes, csak annyi, hogy az ami tortent nagyon nem helyes (es az sem kedves biro ur, hogy "Hagyd ez ilyen" megjegyzes).

Tehat a problemaim:

- A leadott sorrendet ne valtoztassak kenyuk-kedvuk szerint a birok attol fuggetlenul, hogy eppen melyik haver akar loni, vagy kinek kell kedvezni. Mindent lehet, ha a tobbi erintett versenyzo beleegyezik!
- Megjegyzesemre nem az a valasz, ami elhangzott. Azt, hogy miert az MSSz vezetosegnek leirom. A biro ne eroskodjon egyenre szabott szabalyokkal.

Sajnos igy 4 es fel ora varakozas utan eljottunk. Vesztettem 18.000 Ft-ot. Ebben a helyzetben mar nem volt ertelme loni, hiaba probaltak a loter vezetoi visszatartani, mert nem ereztem ugy, hogy ezek utan lehetne felhotlenul es orommel loni az emlitett biro urakkal.

Eljovetelem utan, forumtarsam jelezte, hogy jol tettem, hogy eljottem. Tobben zugolodtak, voltak masok is akik el akartak menni, tobbuket ugyan igy varatlanul joval hatrabb soroltak. Szoval nagy volt a kavarodas.

En imadom a loveszetet es rengeteg versenyen veszek reszt, de ugy latom nekem itt, ebben a versenyszamban, nincs helyem, mert lehet, hogy jot tettek egy par havernek, de ezzel semmibe vettek sok-sok loveszt, akik keseru szajizzel tavoztak. Ez rossz, mert egy versenyen (raadasul Orszagos Bajnoksag) tessek tisztessegesen es egyenranguan kezelni a versenyzoket, tiszteletben tartani a sorrendet es a versenyzoket. Sajnos mas versenyzo is jelezte, hogy emiatt a jovoben nem kivan ilyen versenyre menni. En sem. Forumtarsam is ezen a velemenyen van, de o jelezte, hogy azert majd meg elmegy egyszer, hogy megnezze esetleg valtozott-e valami. Sajnos korabbi versenyeken is tapasztaltam hasonlot.

Nem azzal van a baj, hogy sok lovesz van es varni kell, de ha van egy sorrend, akkor mindenki tudja mikor kerul sorra. Addig tud mas palyan loni, vagy elmegy ebedelni, stb. Igy viszont ossze vissza lett minden keverve es a legtobb ember csak vart es csodalkozott, hogy megsem o kovetkezik...

Remelem, hogy panaszom utan, amit elkuldok az MSSz megfelelo tisztsegviseloinek lesz valtozas es a versenyek gordulekenyen fognak zajlani.
Sajnos a tapasztalataidat csak megerősíteni tudom.

A verseny egyébként az eső dacára is nagyon jó lett volna. Már annak aki ki tudta várni a sorát. Többeket is zavart ott ez a jelenség. A szervezők töbsége egyébként jót akart, és törekedtek az élmény megadására. Ezért még nem feketelistáznám ezt a versenyt.

Viszont némelyik Bíró kettős mérlegeléses, fenyegetőzős, kevésbé sportszerű magatartását viszont én sem tudom elfogadni. Az én nevem is többször vándorolt. Lemaradtam emiatt egy családi programról, mert nem gondoltam azt, hogy két lövész számra 5 órát kell várni, mert mások is sietnek, és őket a beleegyezésem nélkül elém vették.

Szóval a verseny egyébként jó lett volna, de ez a sportszerűtlen magatartás sajnos árnyékot vetett minden pozitív törekvésre. Remélem, hogy a nyilvánosság, valamint a szövetségi közbenjárás majd változtat ezen, és jövőre már teljes mértékben korrekt módon fog lezajlani a verseny.

Ezzel együtt én köszönöm a verseny élményét, és jövőre is el fogok menni. Viszont ha ismét ilyesmit fogok tapasztalni, akkor már el fogok azon gondolkodni, hogy lesz e harmadszorra is egy teljes napom egy 2*15perces nettó lőidejű lövész versenyre.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Mr. Senki írta: 2019.10.05. 21:00 Sajnos a tapasztalataidat csak megerősíteni tudom.

A verseny egyébként az eső dacára is nagyon jó lett volna. Már annak aki ki tudta várni a sorát. Többeket is zavart ott ez a jelenség. A szervezők töbsége egyébként jót akart, és törekedtek az élmény megadására. Ezért még nem feketelistáznám ezt a versenyt.

Viszont némelyik Bíró kettős mérlegeléses, fenyegetőzős, kevésbé sportszerű magatartását viszont én sem tudom elfogadni. Az én nevem is többször vándorolt. Lemaradtam emiatt egy családi programról, mert nem gondoltam azt, hogy két lövész számra 5 órát kell várni, mert mások is sietnek, és őket a beleegyezésem nélkül elém vették.

Szóval a verseny egyébként jó lett volna, de ez a sportszerűtlen magatartás sajnos árnyékot vetett minden pozitív törekvésre. Remélem, hogy a nyilvánosság, valamint a szövetségi közbenjárás majd változtat ezen, és jövőre már teljes mértékben korrekt módon fog lezajlani a verseny.

Ezzel együtt én köszönöm a verseny élményét, és jövőre is el fogok menni. Viszont ha ismét ilyesmit fogok tapasztalni, akkor már el fogok azon gondolkodni, hogy lesz e harmadszorra is egy teljes napom egy 2*15perces nettó lőidejű lövész versenyre.
En sem a szervezoket hibaztatom, hanem a biroi gyakorlatot:(
Megprobalok tenni azert, hogy ez ne igy legyen a jovoben.
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Talponálló írta: 2019.10.05. 20:22 Az én kezemből még nem vették ki a fegyvert, nem velem történt én csak szemtanú voltam. Természetesen szóltam neki, mert egy riadt szemű fiatal bíró volt. Természetesen a majd 70 éves bírónak nem mondok semmit, amikor tévesen nyomja az órát.
Oktatás? Nincs rám írva az elmúlt évtizedek lövészettel kapcsolatos tudása, tehát oktasson, de az humor szint amikor én egészítem ki valamelyik gyakorlatlanabb bíró szövegét,vagy állítom a megfelelő helyre hogy elkerülje az estleges lábonlövést. Az első lövészetvezetői vizsgámat 1980-ban abszolváltam, azóta volt egypár lövészetem amit vezettem, de mondjuk soha nem felejtettem el kiadni a tölts vezényszót.
Nevet ide ugye ne írunk, pedig előttem szólt be a bíró egy ez évi rapid versenyen. Helyszín a volt ERVA lőtere, akik pedig onnan hazamentek azok emlékeim szerint Veszprémből, és Jászberényből jöttek fel erre a versenyre.
Úgy értelmeztem, hogy ezek a dolgok veled történtek, ezek szerint csak szemtanúja voltál. Úgy elhiszem, valóban összegyűlhet több rossz élmény is évtizedek alatt. Én még aránylag új vagyok ebben a világban, de szerencsére nem nagyon voltak rossz tapasztalataim bírókkal. Van olyan aki mogorvább, de igazságtalanságot még nem tapasztaltam.

A kolléga által felvetett kavarásról valóban beszélni kellene, de én azért próbálnám megőrizni a békét, remélhetőleg az érvek és a szép szó is segít.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Igen, szornyu volt a mai verseny. Hetkor keltem, ot utan vegeztem a puskapalyan szakado esoben:( Raadasul Binda Zoli bacsi is ramvert ket tizedet, errol is a birok tehetnek mert az o spanuk:( Legkozelebb tuti nem megyek ha nem intezik el hogy ne essen az eso!
ingyom bingyom tálib-e?
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

qqriq írta: 2019.10.06. 03:56 Igen, szornyu volt a mai verseny. Hetkor keltem, ot utan vegeztem a puskapalyan szakado esoben:( Raadasul Binda Zoli bacsi is ramvert ket tizedet, errol is a birok tehetnek mert az o spanuk:( Legkozelebb tuti nem megyek ha nem intezik el hogy ne essen az eso!
Szerintem a picsogás nem erről szólt. Nem biztos, hogy etikus dolog utána ezt elbagatelizálni hülyeségekkell.

A valóságot senki sem cáfolta meg, miszerint a verseny egyébként szakmailag jó volt, a társaság is kellemes volt. Egyedül ezzel a lövő sorrendes dologgal volt baj.

Részemről ott nem is csináltam balhét, nem rontottam el senki játékát. Csak itt igazoltam a jelenséget. Úgy gondolom, hogy azt sem fröcsögve, eltúlozva.

Valamint úgy gondolom, hogy a Lövésztársunknak igaza van, és jogosan reklamált. Többen mások is hasonló probléma miatt morgolódtak ott, csak ők sem akarták elrontani mások szórakozását, amiért fizettek.

Viszont minden lazaságnak van határa, amit szerintem most pár bíró átlépett.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

qqriq írta: 2019.10.06. 03:56 Igen, szornyu volt a mai verseny. Hetkor keltem, ot utan vegeztem a puskapalyan szakado esoben:( Raadasul Binda Zoli bacsi is ramvert ket tizedet, errol is a birok tehetnek mert az o spanuk:( Legkozelebb tuti nem megyek ha nem intezik el hogy ne essen az eso!
A korulmenyekkel, a rendezessel semmi baj nem volt. Ami gond volt az a birok folyamatos kavarasa a sorrendel. Valamint az, hogy szemelyreszabott szabaly betartasara lettem felszolitva akkor amikor megjegyzest tettem a sorrendisegi kavaras miatt. Nem volt hangoskodas, sem szemelyeskedes, sem karomkodas. Senki nem sertett meg senkit. Azt sem allitottam, hogy a birok csaltak volna es nem is allitom, mert szerintem a loallasban korrektul, segitokeszen es elfogulatlanul dolgoztak. Viszont a sorrendiseg kavasa, valamint az ezzel kapcsolatos eszrevetelek (masok is szoltak) kezelese mar fellengzos es serto volt!
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Elozetesesen/altalanossagban: javasolni fogom, hogy a szabalykonyv terjen ki arra, hogy milyen esetekben lehet soron kivul loni, es persze a biroi kepzesben is meg fog ez jelenni.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A szombati BelSE Gemini IDPA nepszerusito verseny felvetelei a foto.belse.hura felkerultek.

ui. A tegnapi Globus IDPA es a Neszmelyi loter megnyito (Simonyi Otto bemutato) is felkerult.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Practiscore

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Megvolt az elso, altalam rendezett verseny practiscore-ral.

Alapvetoen az volt a tervem, hogy ha nem lesz nagy baj a practiscore-ral (aminek 99% eselyt adtam), akkor practiscore-os eredmenyhirdetes lesz, ha meg valami nagy baj lesz vele (ennek 1% eselyt adtam elore), akkor nem lesz eredmenyhirdetes, es egy nepszerusito versenyen ez belefer.

(Persze egy komolyabb versenyen ez nem ferne bele, szerintem helyes dontes, amikor az elso practiscore-os versenyuket szervezok elvarjak, hogy a birok papirra is felirjak az eredmenyeket, hogy biztosan ne vesszenek el.)

Termeszetesen a helyzethez illo modon igen amator hibakat is elkovettem, a tobbieknek okulaskent (mar, ha van olyan versenyrendezo, aki meg nem jutott tul ezen a szinten):

Roviden _ennek_ a versenynek az "eredmenye":

-lassubb eredmenyhirdetes (par percel)
-kesobb kezdett prematch (fel oraval)
-lassabban halado verseny
-0.6 emberrel kevesebb stat

Hosszabban:

Az e-mailben elozo nap reggel 6-kor atkuldott nevezo lista 11:45-ig nem erkezett meg a "master" (nevu) tabletre, amin mar egy hettel korabban a verseny es a palyak fel voltak vive. Jobb hijjan egy teszt telefonrol atszinkronizaltuk a rajta felvitt adatokat. Termeszetesen a 2 verseny neve nem volt azonos (par betu elteres volt koztuk), igy lett a "master" tableten 2 verseny, az egyiknek voltak palyai, a masiknak versenyzoi. Gyorsan felvittem a palyakat, es utana probaltam szinkronizalni a palyara tervezett tabletek fele ezt. De nem lehetett, hibauzenet nem volt, csak egyszeruen nem ajanlotta fel szinkronizalasra arrol a tabletrol azt a versenyt. Valoszinuleg azert, mert ennek a tabletnak csak a neve volt "master", de o maga is atvette egy masik tabletrol az adatokat. Kovetkezo otlet az volt, hogy akkor a tesztgeprol szinkronizaljuk a "palya" tableteket, de persze a tesztgepen meg nem voltak ott a palyak, ezert eloszor vissza kellett szinkronizalni a "master"-rol a palyakat, utana lehetett csak a "palya" tabletekre szinkronizalni. Ezzel osszessegeben elment 3/4 ora (a tervezett max 1/4 helyett), igy fel ora kesessel indult a prematch. Ez egy olyan hiba, ami varhatoan igen ritkan jon elo, de azert tanulsag, hogy nem szabad 1/4 orat tervezni erre, hanem joval az eloverseny kezdete elott meg kell csinalni a szinkronizaciot. Persze, mire vegeztem az egesszel, addigra ott viritott a tableten, hogy megerkezett az e-mail.

Termeszetesen mint mindig, most sem regisztralt mindenki a verseny elott, a prematch nem sok lovoje kozott volt nehany ilyen. Az eleve kesve indulas miatti kapkodasban sikerult oket 2-szer regisztralni (2 kulon tableten). Aztan amikor eljott a verseny utolso lovese, szinkronizaltunk egy utolsot, akkor feltuntek az ossze-vissza eredmenyek, szerencsere a tobbsege a 2-szer regisztralt lovoknek egy eredmenyek nelkuli es egy eredmenyeket elert regisztracio tartozott, de azert volt olyan, akinek vegyesen voltak a palyai rogzitve a 2 regisztracion. Osszessegeben kb 10-15 perc alatt 2 ember ezt megoldotta (az egyik felolvasta az eredmenyt, a masik rogzitette a "jo" neven). Tekintettel arra, hogy amikor 2 ember csinalta a papir alapu statot 5 szektorra, akkor 2-5 percel az utolso loves utan mar gepen volt az osszes eredmeny, ez a 10-15 perc kb. 8-10 perccel lassabb eredmenyhirdetest tett lehetove, mintha papiron ment volna a rogzites. Ez persze nem olyan rossz eredmeny, korabban volt olyan steel verseny, ahol tobb mint fel orat dolgozott 2-3 ember azon, hogy rendbe tegye a practiscore eredemnyeket; es persze olyan verseny is volt, hogy a tul gyors "kitakaritasa" a keson jovoknek azt okozta, hogy veletlenul palyaeredmenyt is toroltek. Abbol a szempontbol nem sokat szamit ez a 8-10 perc, hogy a plakettek nevre igazitasa (vagy mashol az okleveliras) ugyis elvesz jopar percet. Osszessegeben ez alapjan szamomra a tanulsag: a verseny kozepe kornyeken (boven a vege elott, de boven idot hagyva a kesoknek a megerkezesre, amikor epp van egy kis nyugis idoszak) kell leellenorizni, hogy kik nem jottek, es kik vannak 2-szer regisztralva.

Mint szinte minden mas loteren, itt sem volt rendes wifi lefedettseg. Az elejen idonkent elvettem a biroktol a tabletet, latva hogy van wifi probaltam szinkronizalni, belatva hogy dezinformacio, amit a tablet kiir arrol, hogy van wifi, gyorsan elrohantom olyan helyre, ahol tenyleg volt, ott ujra probaltam szinkornizalni, ekkor mar minden ok nelkul nem ment, majd egyszercsak sikerult, es gyoran visszarohantam a tablettal a palyara, hogy tudjanak tovabb dolgozni a birok. Ezert ment lassabban a verseny az elso 1-2 oraban.
Elotte (foverseny elott, prematch utan) kiprobaltam, hogy ha mobil hot-spotot csinalok, akkor azzal egyszeruen nem hajlando egyutmokodni a tabletek egy resze.
Egy ido utan ezt megint kiprobaltam, es ekkor egesz jol mukodott (pontosabban: minden olyan tablettal ment, ami epp olyan szektorban volt, ahol nincs wifi). Ezert utana attertem arra, hogy ahol nincs wifi, ott bekapcsoltam a mobil hot-spotomat, ahol volt, ott kikapcsoltam, es igy mar nem kellett elvinni a tableteket, ezert (kb. a verseny utolso orajaban) mar ez nem lassitotta a verseny menetet. Tanulsag: legyen wifi mindenhol!
Abba egyszeruen bele kell torodni, hogy neha minden ok nelkul nem hajlando szinkronizalni az egyik tablet, ilyenkor par perc mulva nagy esellyel fog sikerulni. Ha megse, akkor meg mindig be lehet gepelni az eredmenyeket, mivel az eredeti helyen megvannak (de ez utobbira eddig nem egyszer sem volt szukseg). A biztonsag kedveert a legtobbszor 2 iranyu szinkronizalast csinaltam, hogy ha a master-kent hasznalt tablet tonkremegy, akkor is sok peldanyban meglegyenek az adatok. A foversenyen mar nagyon figyeltem, hogy csak egyetlen egy helyen vigyuk fel azokat, akik nem regisztraltak elore, es utana ezt gyorsan raszinkronizalni _minden_ tabletre. Ez szerintem erosen kovetendo gyakorlat.

Tavaly eleg sok 5 szektorban parhuzamosan futo versenyt rendeztem, ott az volt a tapasztalat, hogy ha 2 fo a stat (1 szamitogeppel, az egyikuk ir, a masik diktal), akkor kb az ido 3/4-aban dolgoznak, az 1/4-eben beszelgetnek/cigiznek arra varva, hogy legyen mit felvinni, es amikor az utolso lap beerkezik, akkor 1 percen belul megvan az eredmeny.
Vagyis 2*3/4=1.5 embernyi munka a stat. (Persze 8-12 szektor eseten mar joval tobb, de most itt is a szokasos 5 szektor volt.)
E helyett most kb. 10%-ban MD, 90%-ban stat voltam (a verseny zomeben, es ahogy fent irtam, az utolso loves utan kellett csak 10-15 percre meg egy fo, aki jott segiteni, de ez osszessegeben elhanyagolhato). Szoval a practiscore miatt 1.5 helyett 0.9 embernyi stat eleg volt, igy jott ki, hogy 0.6 emberrel kevesebb is eleg volt. Ha lett volna wifi, akkor joval kevesebb energia megy el a stattal, illetve mar az is nagy segitseg volt, amikor rajottem, hogy megiscsak mukodik a mobil hotspot.

Bel
Avatar
Gianni atya
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:24

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Gianni atya »

Köszi a részletes practi-s beszámolót! Tanulságos!
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2019.10.13. 23:13 Egyébként ezzel IDPA-ban lehet indulni bármilyen divízióban?
Szia,

SPD-ben lehet vele indulni.

BUG: ez erdekes, mert felautomata BUG-nak sajnos tul hosszu a csove (88.9 mm lehet, mikozben 93.5 mm), egyebkent megfelelne: a tomege is (737/730 g), hossza is (165.1/161.5 mm). Viszont a szabalykonyvben letezik olyan, hogy "egyeb BUG", ezert a fobiro megengedheti ennek a hasznalatat is.

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2019.10.14. 12:38 Szia,

SPD-ben lehet vele indulni.

BUG: ez erdekes, mert felautomata BUG-nak sajnos tul hosszu a csove (88.9 mm lehet, mikozben 93.5 mm), egyebkent megfelelne: a tomege is (737/730 g), hossza is (165.1/161.5 mm). Viszont a szabalykonyvben letezik olyan, hogy "egyeb BUG", ezert a fobiro megengedheti ennek a hasznalatat is.

Bel
Köszi az infót! Csak a móka kedvéért gondolkodtam el rajta. Egyébként egyértelműen örömlövészeti fegyver, meg a történelem egy darabkája. De ha már van hozzá pár táram meg tokom, akkor egyszer-egyszer miért ne? 8-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2019.10.14. 12:57De ha már van hozzá pár táram meg tokom, akkor egyszer-egyszer miért ne? 8-)
Szia,

Szivesen latlak vele a Mikulas Kupa IDPA nepszerusiton. :-)

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

IPSC OB felvetelek felkerultek a foto.belse.hura.

Bel
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Király!!!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2019.10.14. 17:43 Szia,

Szivesen latlak vele a Mikulas Kupa IDPA nepszerusiton. :-)

Bel
Köszi az infót, és erre még úgy tűnik egyenlőre el is tudok menni!
Regisztráltam is SDP-be, de ettől függetlenül még SSP-ben is el lehet indulni? Makarov elvtárs mellett azért Glock-al is végig lőném, ha már egyszer eljutok egy versenyre.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.10.15. 10:17 Köszi az infót, és erre még úgy tűnik egyenlőre el is tudok menni!
Regisztráltam is SDP-be, de ettől függetlenül még SSP-ben is el lehet indulni? Makarov elvtárs mellett azért Glock-al is végig lőném, ha már egyszer eljutok egy versenyre.
Úgy szokták, hogy az egyiket lövöd élesben, a másik funnynak számít csak. És plusz egy helyet foglalsz a squadban.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Ugyis van 3 idpont, szerintem neked is sokkal kenyelmesebb, ha eloszor benevezel SSP-re, utana BUG-ra, es akkor nem kell palyankent fel-le szerelni a fegyvertokot.
(Marmint ha 1 idopontra nevezel 2 fegyverrel, akkor kellene folyamatosan valtogatni a felszerelest.)

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A Mikulas Kupa IDPA nepszerusito palyai elkeszultek.

Bel
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

bel írta: 2019.10.15. 19:03 Sziasztok,

A Mikulas Kupa IDPA nepszerusito palyai elkeszultek.

Bel
Szia Bel
Mi az a 10.05.?
PCC vel lehet indulni?
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Kolonics írta: 2019.10.15. 19:30 Szia Bel
Mi az a 10.05.?
PCC vel lehet indulni?
Szia,

10.05: eliras. :-)
PCC-vel lehet indulni.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Mivel egybol megtelet az eredeti letszam a 7. squadban, es a "kalandlovesz" palya az eredmenyhirdetes utan lesz, ezert a 7. 8. squad letszamat megemeltem 6-rol 10 fore a Mikulas Kupa idpa nepszerusiton.

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2019.10.15. 19:03 Sziasztok,

A Mikulas Kupa IDPA nepszerusito palyai elkeszultek.

Bel
Wow ez roppant korrekt és precíz dokumentáció! Ilyen tervek szoktak készülni ilyen részletességgel minden verseny előtt? Kérdem, mert még "igazi" versenyen nem is voltam csak népszerűsítőn. (És ahogy állok idén az idővel, a következő egyúttal az idei utolsó is csak a Te népszerűsítőd lesz, amire eljutok)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2019.10.18. 12:43 Wow ez roppant korrekt és precíz dokumentáció! Ilyen tervek szoktak készülni ilyen részletességgel minden verseny előtt? Kérdem, mert még "igazi" versenyen nem is voltam csak népszerűsítőn. (És ahogy állok idén az idővel, a következő egyúttal az idei utolsó is csak a Te népszerűsítőd lesz, amire eljutok)
Szia,

Valtozo, nemzetkozi versenyen (Tier 2-tol kezdve) kotelezo ilyen stilusu palyatervet kesziteni. De ott annyival nehezebb, hogy egy halom ember "belekot", Magyarorszagon torteno egyeztetes utan meg az olasz nemzetkozi vezeto erdemben es igen aprolekosan atnezi, es miutan enegedelyezte a palyakat, meg az USA-ban is egy team atnezi a palyakat, es ok is jopar valtoztatast elo szoktak irni.

Termeszetesen egy nepszerusiton ilyenrol szo sincs, alapvetoen egyszeruen en megfogalmaztam ezeket (a legegyedibb palya benne kivetel, azt 3-an megbeszeltuk, hogy mi az, amitol egyszerre eletszeru es maximalisan biztonsagos).

Bel
Tibeti támadólepke
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018.07.29. 21:27

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Tibeti támadólepke »

bel írta: 2019.10.07. 15:04 Sziasztok,

A szombati BelSE Gemini IDPA nepszerusito verseny felvetelei a foto.belse.hura felkerultek.

ui. A tegnapi Globus IDPA es a Neszmelyi loter megnyito (Simonyi Otto bemutato) is felkerult.

Bel
Sziasztok!
A verseny után nem sokkal repültem 2 hétre külhonba gépátvételre, így csak most tudom megköszönni a szervezést! ;)
Lehet azért, mert az első versenyem volt PCC divizióban, de szerintem nagyon élvezetes és (számomra főleg) tanulságos verseny volt. Ebéd közben is az járt a fejemben, hogy ezt bármikor újra meglőném "Just for fun"! ;)

Sokat tanultam aznap a bíróktól és a sporttársaktól egyaránt! Külön örültem,hogy Fortitu fórumtárssal egy Squadba kerültem ;)

Ezúton is köszönöm a szervezést!! Még szervezzetek sok ilyen versenyt! :D
Mikuláskupára mindenképpen megyek! ;)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Tibeti támadólepke írta: 2019.10.18. 23:19 Sziasztok!
A verseny után nem sokkal repültem 2 hétre külhonba gépátvételre, így csak most tudom megköszönni a szervezést! ;)
Lehet azért, mert az első versenyem volt PCC divizióban, de szerintem nagyon élvezetes és (számomra főleg) tanulságos verseny volt. Ebéd közben is az járt a fejemben, hogy ezt bármikor újra meglőném "Just for fun"! ;)

Sokat tanultam aznap a bíróktól és a sporttársaktól egyaránt! Külön örültem,hogy Fortitu fórumtárssal egy Squadba kerültem ;)

Ezúton is köszönöm a szervezést!! Még szervezzetek sok ilyen versenyt! :D
Mikuláskupára mindenképpen megyek! ;)
Méghozzá nem is ment rosszul ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Picit modosultak a Mikulas Kupa palyai, ugy gondoltuk, hogy +6 loves meg belefer az idobe.
(Persze nem a majdnem egy masodperc megloves a sok, hanem a ragasztas/allitas).

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2019.10.22. 15:12 Sziasztok,

Picit modosultak a Mikulas Kupa palyai, ugy gondoltuk, hogy +6 loves meg belefer az idobe.
(Persze nem a majdnem egy masodperc megloves a sok, hanem a ragasztas/allitas).

Bel
6 lövés? Az 6 perc ha rendesen kidolgozza az ember ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A vasarnapi nagyon-nagyon kezdoknek szolo mini IDPA nepszerusito felvetelei:
http://foto.belse.hu/191026/idpa.html
Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A foto.belse.hura mostanaban felkerult felvetelek:

Globus Heloween 2019. (sajat felvetelek)
Globus Heloween by HCZoli
Szlovak IDPA by HCZoli

Bel
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

bel írta: 2019.11.05. 20:17 Sziasztok,

A foto.belse.hura mostanaban felkerult felvetelek:

Globus Heloween 2019. (sajat felvetelek)
Globus Heloween by HCZoli
Szlovak IDPA by HCZoli

Bel
Köszi
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

Felhívom az MSSZ rapid shooting, steel chalenge,és fémpárbaj versenyeken induló ápoltak figyelmét, hogy 2019-től picit be lesz indítva a szivató, mert megváltoznak a minősítési szintek, és a követelmények.
Tehát II.o-hoz az eddigi 1db 20%-os eredményű verseny helyett, 2db 60%-os eredményű versenyen kell résztvenni, hogy egy fegyverkategóriában meglegyen a II. osztályú minősítés.
Az I.o eddigi 2db 60%-os versenye helyett, 3db 80%-os I. osztályú versenyen kell résztvenni, hogy meglegyen egy fegyverkategóriában az I.o minősítés.
Ezek mellett bevezetésre kerül a harmad, és negyed osztály is. És eszembe jutott, hogy régebben minősítési szinthez kötötték a saját fegyver tartását.
Én köszönöm az illetékeseknek, hogy pénzemet, szabadidőmet, energiámat fokozott mértékben használhatom fel az eddigi minősítéseim jövőbeni megszerzése érdekében.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Talponálló írta: 2019.11.06. 09:20 Felhívom az MSSZ rapid shooting, steel chalenge,és fémpárbaj versenyeken induló ápoltak figyelmét, hogy 2019-től picit be lesz indítva a szivató, mert megváltoznak a minősítési szintek, és a követelmények.
Tehát II.o-hoz az eddigi 1db 20%-os eredményű verseny helyett, 2db 60%-os eredményű versenyen kell résztvenni, hogy egy fegyverkategóriában meglegyen a II. osztályú minősítés.
Az I.o eddigi 2db 60%-os versenye helyett, 3db 80%-os I. osztályú versenyen kell résztvenni, hogy meglegyen egy fegyverkategóriában az I.o minősítés.
Ezek mellett bevezetésre kerül a harmad, és negyed osztály is. És eszembe jutott, hogy régebben minősítési szinthez kötötték a saját fegyver tartását.
Én köszönöm az illetékeseknek, hogy pénzemet, szabadidőmet, energiámat fokozott mértékben használhatom fel az eddigi minősítéseim jövőbeni megszerzése érdekében.
Igazából ha a 3.-4. osztály is elég lesz a tartásihoz, akkor ez a része csak adminisztrációs kérdés. Ha a 2 versenyt előírják mindenhol, azt fogják elérni, hogy még többen mennek át az MDLSZ-hez.
u.i.: 2020-ra gondoltál szerintem
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2019.11.06. 09:32 Igazából ha a 3.-4. osztály is elég lesz a tartásihoz, akkor ez a része csak adminisztrációs kérdés. Ha a 2 versenyt előírják mindenhol, azt fogják elérni, hogy még többen mennek át az MDLSZ-hez.
u.i.: 2020-ra gondoltál szerintem
Igaz hogy csak egyszer kell meglőni, de MDLSZ- nél évi három versenyen kell indulj a minősítésért.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Januárban már fent volt ez a szabályzat.. szerintem idén már ez alapján minősülnek a lövők.


Szerk: szabályzatban valóban benne van, hogy 2020. 01. 01-től érvényes az új minősítési rendszer.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára HCZoli 2019.11.06. 09:59-kor.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2019.11.06. 09:40 Igaz hogy csak egyszer kell meglőni, de MDLSZ- nél évi három versenyen kell indulj a minősítésért.
Igen, de akkor ezentúl lehet itt kettőn kell, vagy akár hármon ha az 1. osztály a célja valakinek. Szerintem az MSSZ-nél sokan pont azért maradtak, mert évente egyszer kimentek, meglőtték a kötelezőt, aztán egy évre elfelejtették a versenyzést és csak örömlövészkedtek. A sportlövők nagyrésze ugye élménylövész, nem érdekli a versenyzés maga.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Válasz küldése