Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Steve1964
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2018.08.05. 14:23

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Steve1964 »

Kérhetek a fórumra egy visszajelzést, ha lesz újra gyártva Sniper 19 M Single betétcső, köszönöm.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Bíró Ferenc írta: 2020.04.16. 11:01 Űdv.szeretném kérdezni mikor várható a bock sniper.
Bocsánat benéztem, jelenleg nem tervezzük, nagyjából boltban a jelenlegi kondíciókkal 150.000.- lenne bruttó, bevizsgálva, talán, ha egyszer visszaáll az élet a rendes kerékvágásba. A szaksajtóban is lehúzták, ez sem sarkal minket a termelésre.
20191113_105306vvbn.jpg
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Thomaster írta: 2020.04.16. 17:50 ...a bock SNIPER? Mert a képen a gumis bock van.
A póknak is sok lába van, mégis megbotlik!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Bíró Ferenc írta: 2020.04.16. 19:08 Igen én snipere gondolom.
Javítva. ( az Önvédelmi Boltból megvehette volna, van egy raktáron, ha megeggyezünk, átalakítjuk, de fájni fog! )
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Steve1964 írta: 2020.04.16. 19:25 Kérhetek a fórumra egy visszajelzést, ha lesz újra gyártva Sniper 19 M Single betétcső, köszönöm.
Nem hiszem el, holnap megkérdezem, az üzemünkből a boltunkba lassan vízum kell az infóhoz.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

művek-1 írta: 2020.04.16. 22:15 Nem hiszem el, holnap megkérdezem, az üzemünkből a boltunkba lassan vízum kell az infóhoz.
Van raktáron, csak nem vitték ki a boltba. Hétfőre elvben kint lesz a Gyöngysor utcában.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

művek-1 írta: 2020.04.16. 22:10 Bocsánat benéztem, jelenleg nem tervezzük, nagyjából boltban a jelenlegi kondíciókkal 150.000.- lenne bruttó, bevizsgálva, talán, ha egyszer visszaáll az élet a rendes kerékvágásba. A szaksajtóban is lehúzták, ez sem sarkal minket a termelésre.

Maximális tisztelettel, de ezt kérném pontosítsuk.

_NEM lett lehúzva._

Mi, a Kaliber magazin/kaliberinfo.hu/fegyvervideo.hu igyekszünk objektív képet nyújtani, valós tapasztalatokat bemutatni egy kipróbált fegyverről, még akkor is, ha ebben vannak negatívumok. Még az sem tántorít el ettől, ha az adott terméket mi magunk (is) forgalmazzuk. Ha jól tudom ráadásul ezt a konkrét rövid bock snipert CSAK MI forgalmaztuk viszonteladóként kizárólag. Tehát a negatívumok bemutatásával vélhetően magunknak ártottunk legtöbbet.

Mellesleg ez a negatívum a fegyver kiváló minősége, vonzó formája és megbízható működése mellett abban nyilvánult meg, hogy a 2 cső teljesen máshova hordott és széttartott, ennek szabályozására utólag pedig a felhasználónak nem volt módja, legfeljebb pótlólagos, pl. lézeres irányzék alkalmazásával.

Ezek objektív tapasztalati tények, semmi lehúzás.

Köszönöm ezek figyelembevételét.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Steve1964
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2018.08.05. 14:23

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Steve1964 »

művek-1 írta: 2020.04.17. 10:16 Van raktáron, csak nem vitték ki a boltba. Hétfőre elvben kint lesz a Gyöngysor utcában.
Köszönöm a segítséget, hétfőn újra próbálom, de most kisdobos becs szó: előtte telefon a boltba.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Steve1964 írta: 2020.04.17. 11:08 Köszönöm a segítséget, hétfőn újra próbálom, de most kisdobos becs szó: előtte telefon a boltba.
Reményeim szerint nem okozunk csalódást! Szép napot!
Bíró Ferenc
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2020.01.12. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Bíró Ferenc »

művek-1 írta: 2020.04.16. 22:10 Bocsánat benéztem, jelenleg nem tervezzük, nagyjából boltban a jelenlegi kondíciókkal 150.000.- lenne bruttó, bevizsgálva, talán, ha egyszer visszaáll az élet a rendes kerékvágásba. A szaksajtóban is lehúzták, ez sem sarkal minket a termelésre.

20191113_105306vvbn.jpg
Üdv. A lehúzással kapcsolatban volt szerencsém az első hosszú csövű bock snipert elhozni 25m ig tökéletessen működik értem eszt a szórására.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Bíró Ferenc írta: 2020.04.17. 12:32 Üdv. A lehúzással kapcsolatban volt szerencsém az első hosszú csövű bock snipert elhozni 25m ig tökéletessen működik értem eszt a szórására.
Van aki nem ezt írta róla, nekem is az volt a tapasztalatom, hogy jó, de ami itt megy az már nevetséges néha.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

művek-1 írta: 2020.04.17. 14:13 Van aki nem ezt írta róla, nekem is az volt a tapasztalatom, hogy jó, de ami itt megy az már nevetséges néha.
El kellene titkolni, ha valamelyik termék nem tökéletes? Csak azért mert Keserű termék? Még a legnevesebb gyártók termékei sem tökéletesek. Plusz szubjektíven mindenkinek más a fontos, más tetszik, kényelmes. De ha a két cső széttart azon a példányon, akkor az nem vélemény, hanem tény.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Fortitu írta: 2020.04.17. 14:25 El kellene titkolni, ha valamelyik termék nem tökéletes? Csak azért mert Keserű termék? Még a legnevesebb gyártók termékei sem tökéletesek. Plusz szubjektíven mindenkinek más a fontos, más tetszik, kényelmes. De ha a két cső széttart azon a példányon, akkor az nem vélemény, hanem tény.
Fentebb írták, hogy jó, most akkor mi a baja? Nem, nem kell elrejteni, csak valótlanságokat sem kell terjeszteni, a többiek érdekes módon elégedettek vele. A kérdéses fegyvert visszahallomásból, pedig 180.000.-ért értékesítették. Nem kell a reggelt megvárni, kérdezem : ki lett a káros?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

művek-1 írta: 2020.04.17. 14:44 Fentebb írták, hogy jó, most akkor mi a baja? Nem, nem kell elrejteni, csak valótlanságokat sem kell terjeszteni, a többiek érdekes módon elégedettek vele. A kérdéses fegyvert visszahallomásból, pedig 180.000.-ért értékesítették. Nem kell a reggelt megvárni, kérdezem : ki lett a káros?

Tisztességes, kereskedelemben szokásos árréssel lett értékesítve, és nem 180 ezerért, hanem kevesebbért, visszakereshető. Ennyit erről.

A csövek széttartása meg nem cáfolható annál a konkrét példánynál. A vevő pedig mégis, ennek tudatában is megvette.


Nem, ha nem jó, akkor az nem lesz elhallgatva.

Mint amikor valami nagyon jó az sem. Lásd Godfather-19M például, ami Kaliber-címlapra került és a videóját 79 ezren nézték már meg. Az egyetlen kritika vele kapcsolatban az volt, hogy nem készül belőle elég.

https://www.youtube.com/watch?v=dATW-hWQyYM&t=7s

Kép

Úgyhogy most ezt sértődést végképpen nem értem, tisztelettel. Mi mindig korrektek igyekszünk lenni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Bár nem érdekel a sniper, akkoriban éjjel-nappal néztem a fórumot a lapát keresztapára vadászva, uh emlékszem a diskurzusra. Ezt követően nem folytatódott.

Alakos vagy gömblövedék volt használva a videóban?

"
Hozzászólás Szerző: művek-1 » 2020.02.20. 18:54
Bíró Ferenc írta: ↑2020.02.20. 18:22
Üdv. Csak annyit szeretnék hozzá szólni a bock sniperhez hogy volt szerencsém az első példányt elhozni 15méteren 5cm és kőrben mindkét cső lövedéke benne volt.
Mert Ön megfogadta a kezelési útmutatóban leírtakat és nem Umarex riasztótöltényt, és szedett,vedett alakos légpuska lövedéket használt!

FALRA HÁNYT BORSÓ!!! DIREKT LE LETTÍRVA, BE LETT LINKELVE A KEZELÉSI!! ALAKOS LÖVEDÉKKEL NEKÜNK IS LÁTVÁNYOSAN ROMLOTT A SZÓRÁSA, EZÉRT ÍRTUK, HOGY 8 MÉTERRE 30 mm KÖRÖN BELÜL! DRÁGA KENYÉR!
https://fegyverforum.com/download/file.php?id=5121"
gvass1 írta: 2020.04.17. 15:06 A csövek széttartása meg nem cáfolható annál a konkrét példánynál. A vevő pedig mégis, ennek tudatában is megvette.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

montecarlo írta: 2020.04.17. 16:44 Bár nem érdekel a sniper, akkoriban éjjel-nappal néztem a fórumot a lapát keresztapára vadászva, uh emlékszem a diskurzusra. Ezt követően nem folytatódott.

Alakos vagy gömblövedék volt használva a videóban?

"
Hozzászólás Szerző: művek-1 » 2020.02.20. 18:54
Bíró Ferenc írta: ↑2020.02.20. 18:22
Üdv. Csak annyit szeretnék hozzá szólni a bock sniperhez hogy volt szerencsém az első példányt elhozni 15méteren 5cm és kőrben mindkét cső lövedéke benne volt.
Mert Ön megfogadta a kezelési útmutatóban leírtakat és nem Umarex riasztótöltényt, és szedett,vedett alakos légpuska lövedéket használt!

FALRA HÁNYT BORSÓ!!! DIREKT LE LETTÍRVA, BE LETT LINKELVE A KEZELÉSI!! ALAKOS LÖVEDÉKKEL NEKÜNK IS LÁTVÁNYOSAN ROMLOTT A SZÓRÁSA, EZÉRT ÍRTUK, HOGY 8 MÉTERRE 30 mm KÖRÖN BELÜL! DRÁGA KENYÉR!
https://fegyverforum.com/download/file.php?id=5121"

DE, KIBASZOTTUL FOLYTATÓDOTT, OLVASSÁL VISSZA!


Miszerint minden fajtával széthordott, ki lett próbálva, a fotókon is ott vannak a (többek közt) használt gömblövedékek és riasztópatronok IS.

(a szóráskép/cső ÉS a csövek egymáshoz képest széttartása amúgy is két tök különböző dolog!)

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Áh, ok. A lenti dolog nem esett le eddig, de logikus.
gvass1 írta: 2020.04.17. 16:50
(a szóráskép/cső ÉS a csövek egymáshoz képest széttartása amúgy is két tök különböző dolog!)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2020.04.17. 16:50
DE, KIBASZOTTUL FOLYTATÓDOTT, OLVASSÁL VISSZA!


Miszerint minden fajtával széthordott, ki lett próbálva, a fotókon is ott vannak a (többek közt) használt gömblövedékek és riasztópatronok IS.

(a szóráskép/cső ÉS a csövek egymáshoz képest széttartása amúgy is két tök különböző dolog!)

[img]http://www.kaliberinfo.hu/wp-content/up ... 77x600.jpg[/img
... lehetne elegansan is orvosolni a szethordast, bar nem fizetne meg senki szerintem :roll:
E8ECCBD9-7D36-4B66-B311-65BCDEECA2C7.jpeg
E8ECCBD9-7D36-4B66-B311-65BCDEECA2C7.jpeg (63.13 KiB) Megtekintve 49348 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

vato írta: 2020.04.17. 17:42 ... lehetne elegansan is orvosolni a szethordast, bar nem fizetne meg senki szerintem :roll:

E8ECCBD9-7D36-4B66-B311-65BCDEECA2C7.jpeg
Bock csőelrendezésnél ez "valamivel" bonyolultabb! :D
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mi van, ha fölöslegesen rugózik ezen mindenki, mert már eleve az alapfegyver csövei is széthordtak?
(Török minőségbiztosítást ismerve ez nem lehetetlen, de nagynevű gyártóknál sem ritka!)
Minden fegyvberbuzzancs tudja, hogy a legprecízebb sörétesek csövei sem hordanak mindig egy pontba!
Innentől kezdve a betétcsövesítés akár mennyire is precíz, kb. követi az alap csövek szimmetriáját és egyértelmű hogy "széthordanak", ha már az alap is "széthord".
Kár ezen indulatokat generálni!
Béla, szvsz ezt egy kicsit túlreagáltad!
Kérlek fentiek alapján átgondolni a hozzáállásodat!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Dönci62 írta: 2020.04.17. 17:57 Mi van, ha fölöslegesen rugózik ezen mindenki, mert már eleve az alapfegyver csövei is széthordtak?
(Török minőségbiztosítást ismerve ez nem lehetetlen, de nagynevű gyártóknál sem ritka!)
Minden fegyvberbuzzancs tudja, hogy a legprecízebb sörétesek csövei sem hordanak mindig egy pontba!
Innentől kezdve a betétcsövesítés akár mennyire is precíz, kb. követi az alap csövek szimmetriáját és egyértelmű hogy "széthordanak", ha már az alap is "széthord".
Kár ezen indulatokat generálni!
Béla, szvsz ezt egy kicsit túlreagáltad!
Kérlek fentiek alapján átgondolni a hozzáállásodat!
Fordítsuk meg a dolgot! A cikken kívül, hol olvastál, hol írtak mások bármi rosszat a fegyverről? ( keresem cégen belül az utódomat aki írogat majd, mert valóban nem szerencsés magam hülyeségeken felhúzni )
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

művek-1 írta: 2020.04.17. 18:02 Fordítsuk meg a dolgot! A cikken kívül, hol olvastál, hol írtak mások bármi rosszat a fegyverről?
Ne fordítsuk sehova. A tesztelő 1 adott konkrét példányt tud kipróbálni egy adott fegyverből (néhány nagyon-nagyon ritka kivételtől eltekintve), AZT tudja leírni, hogy azzal mit tapasztalt.

Más kérdés, hogy a rövid csövű Sniper-19M Bock-ból sokkal több mint az a példány NEM IS KÉSZÜLT, így nehéz lenne bármilyen visszajelzést kapni:-)

Az meg, hogy egy éles sörétes felsliccelt eredeti csövébe behegesztett 2 db betétcső széttartóan hord: belátható, hogy nem kis eséllyel fordulhat elő. Még a profi, sokmilliós vadász duplagolyósoknál, drillingeknél sem ritka a széthordás jelensége, ezért van gyakran mód a csövek mozgatására, finomhangolásra.

Például:
https://www.uckermark-jagd.de/BDB-BockD ... en-Laeufen

Tehát "mit verstellbaren Läufen" = állítható csövekkel.

Kép

Túl van ez sajnos erősen tolva, és én nem is értem miért.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

művek-1 írta: 2020.04.17. 18:02 Fordítsuk meg a dolgot! A cikken kívül, hol olvastál, hol írtak mások bármi rosszat a fegyverről? ( keresem cégen belül az utódomat aki írogat majd, mert valóban nem szerencsés magam hülyeségeken felhúzni )
Igazad van (bizonyos mértékben)!
Fordítsuk meg a dolgot, ahogy írtad is!
Hányan jutottak hozzá hasonló fegyverhez?
Hányan írtak le róla konkrét tesztelésből tapasztalatot?
Hány db került ebből forgalomba?
Itt és most egy db fegyverről volt szó egy nem teljesen (lőkészség nélküli balfasztól), ami kvázi elfogadható.
Bár kétlem, hogy annak, akinek ilyen fegyver volt az álma és ilyen fegyverhez hozzájutott számít bármit is (engem sem érdekelne, ha erre lettem volna ráizgulva, hogy széthord a két cső, mert benne van a pakliban). Elfogadnám így és nem a Műveket okolnám érte, hanem ennek megfelelően használnám!!!!!!
Tudjuk jól, hogy a sörétes fegyverek legyen az bock, vagy dupla (lapát) elrendezésűek már gyárilag sem mindig tökéletesek a szóráskép szempontjából.
Az meg nyilvánvaló (legalábbis annak, aki minimális műszaki érzékkel megáldott), hogy egy ilyen konstrukció átalakításánál nehéz a már gyári széthordást korrigálni, hiszen az átalakító keze kötött az eredeti cső irányvonala szempontjából!
Meg vagyok győződve róla, hogy az átalakítás és a betétcsövezés során a munkatársaid igyekeztek a legjobbat kihozni precizitás terén, de ha már gyárilag sem volt tökéletes, ők sem tudtak csodát tenni.
Ezért szerintem inkább a következő lehetőségekre koncentrálj, mint ezen fölöslegesen és értelmetlenül tovább rugózzál, mert szvsz senki nem úgy értékelte, hogy le van húzva az adott konstrukció!
Ha megnyugtat (bár számomra ezek a metéltcsövű fegyverek nem jönnek be), a jövőben foglalnék egy ilyen Bock csutkacsövű Snipert a legközelebbi gyártásból, akár széthord a csöve, akár véletlenül stimmel az összetartás!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Dönci62 írta: 2020.04.17. 17:57 Mi van, ha fölöslegesen rugózik ezen mindenki, mert már eleve az alapfegyver csövei is széthordtak?
(Török minőségbiztosítást ismerve ez nem lehetetlen, de nagynevű gyártóknál sem ritka!)
Minden fegyvberbuzzancs tudja, hogy a legprecízebb sörétesek csövei sem hordanak mindig egy pontba!
Innentől kezdve a betétcsövesítés akár mennyire is precíz, kb. követi az alap csövek szimmetriáját és egyértelmű hogy "széthordanak", ha már az alap is "széthord".
Kár ezen indulatokat generálni!
Béla, szvsz ezt egy kicsit túlreagáltad!
Kérlek fentiek alapján átgondolni a hozzáállásodat!
Pontosan. Ezt tagadni, úgy hogy kamerafelvétel van róla, tanúk vannak rá, stb, simán valóságtadás. Ettől még nem "rossz" az a puska, de van egy ilyen jelenség.
"Óceánia mindig is Keletázsia ellen viselt háborút."
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Dönci62 írta: 2020.04.17. 18:57 Igazad van (bizonyos mértékben)!
Fordítsuk meg a dolgot, ahogy írtad is!
Hányan jutottak hozzá hasonló fegyverhez?
Hányan írtak le róla konkrét tesztelésből tapasztalatot?
Hány db került ebből forgalomba?
Itt és most egy db fegyverről volt szó egy nem teljesen (lőkészség nélküli balfasztól), ami kvázi elfogadható.
Bár kétlem, hogy annak, akinek ilyen fegyver volt az álma és ilyen fegyverhez hozzájutott számít bármit is (engem sem érdekelne, ha erre lettem volna ráizgulva, hogy széthord a két cső, mert benne van a pakliban). Elfogadnám így és nem a Műveket okolnám érte, hanem ennek megfelelően használnám!!!!!!
Tudjuk jól, hogy a sörétes fegyverek legyen az bock, vagy dupla (lapát) elrendezésűek már gyárilag sem mindig tökéletesek a szóráskép szempontjából.
Az meg nyilvánvaló (legalábbis annak, aki minimális műszaki érzékkel megáldott), hogy egy ilyen konstrukció átalakításánál nehéz a már gyári széthordást korrigálni, hiszen az átalakító keze kötött az eredeti cső irányvonala szempontjából!
Meg vagyok győződve róla, hogy az átalakítás és a betétcsövezés során a munkatársaid igyekeztek a legjobbat kihozni precizitás terén, de ha már gyárilag sem volt tökéletes, ők sem tudtak csodát tenni.
Ezért szerintem inkább a következő lehetőségekre koncentrálj, mint ezen fölöslegesen és értelmetlenül tovább rugózzál, mert szvsz senki nem úgy értékelte, hogy le van húzva az adott konstrukció!
Ha megnyugtat (bár számomra ezek a metéltcsövű fegyverek nem jönnek be), a jövőben foglalnék egy ilyen Bock csutkacsövű Snipert a legközelebbi gyártásból, akár széthord a csöve, akár véletlenül stimmel az összetartás!
Kezd elegem lenni az egészből, amennyiben tényleg 8 méterre rezezett ólomlövedékkel és Geco tölténnyel 3cm-n nagyobb volt a szórása, nem mehetett volna ki! Na már most, hogy ki szabadkézből, és mit lő, nem számít, én satuból vizsgáltam a gyártás elején, max. 8 méterre! Ott ezeket tudta, a későbbiekben nem folytam bele, lehet hiba volt. Miért gyártanánk még ilyet? Annyira azért nem vagyok hülye, hogy szándékosan gondot csináljak magamnak! Rövidből kettő darab készült dupla, és ezzel vége részemről, van más amit keresnek és még nem húzták le, ámen!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

gvass1 írta: 2020.04.17. 18:09 Ne fordítsuk sehova. A tesztelő 1 adott konkrét példányt tud kipróbálni egy adott fegyverből (néhány nagyon-nagyon ritka kivételtől eltekintve), AZT tudja leírni, hogy azzal mit tapasztalt.

Más kérdés, hogy a rövid csövű Sniper-19M Bock-ból sokkal több mint az a példány NEM IS KÉSZÜLT, így nehéz lenne bármilyen visszajelzést kapni:-)

Az meg, hogy egy éles sörétes felsliccelt eredeti csövébe behegesztett 2 db betétcső széttartóan hord: belátható, hogy nem kis eséllyel fordulhat elő. Még a profi, sokmilliós vadász duplagolyósoknál, drillingeknél sem ritka a széthordás jelensége, ezért van gyakran mód a csövek mozgatására, finomhangolásra.

Például:
https://www.uckermark-jagd.de/BDB-BockD ... en-Laeufen

Tehát "mit verstellbaren Läufen" = állítható csövekkel.

Kép

Túl van ez sajnos erősen tolva, és én nem is értem miért.
Szerintem fejezzük be, a későbbiekben nem lesz hasonló tapasztalata a termékeinkkel, ezt itt és most garantálom Önnek!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Akit a holnapi készleteink érdekelne, az kérem a face-n nézze meg, köszönöm!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

művek-1 írta: 2020.04.17. 19:07 Kezd elegem lenni az egészből, amennyiben tényleg 8 méterre rezezett ólomlövedékkel és Geco tölténnyel 3cm-n nagyobb volt a szórása, nem mehetett volna ki! Na már most, hogy ki szabadkézből, és mit lő, nem számít, én satuból vizsgáltam a gyártás elején, max. 8 méterre! Ott ezeket tudta, a későbbiekben nem folytam bele, lehet hiba volt. Miért gyártanánk még ilyet? Annyira azért nem vagyok hülye, hogy szándékosan gondot csináljak magamnak! Rövidből kettő darab készült dupla, és ezzel vége részemről, van más amit keresnek és még nem húzták le, ámen!
Írtam egy negyedórás szösszenet, de elszállt!
Semmi kedvem újra nekiállni.
A lényege az volt, hogy túl vagyunk spanolva, érzékenyebbek vagyunk dolgokra és hajlamosak vagyunk az érzékenységünk révén félre-, vagy túl egyoldalúan értékelni dolgokat!
A fontos része az lett volna, hogy nyugodj le, szvsz senki nem támadta a személyedet, sem a céget, pusztán egy dab fegyver bizonyos karaktereiről volt szó, ami mindent összevetve, mint azt az előző hozzászólásokban taglalva nem rossz. A sörétesek csöve gyárilag is széthordhat és az ilyen csőbe nagyon nehéz lenne egy pár betétcsövet behangolni pontlövésre!
Mi ezzel a gondod??????
Én, mint "nagyítós cserépedény" szvsz a Rolls Royce csúcsminőségű termékén is találnék számomra hibának tűnő dolgot, vagy a kedvem és értékeim alapján módosítandót!
Ám ha leírnám feléjük, nem felháborodnának, hanem megköszönnék a visszajelzésemet és elgondolkodnának rajta, hogy érdemes-e foglakozni a visszajelzésemmel, vagy a jövőben figyelembe kellene-e venni a gyártás során!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

művek-1 írta: 2020.04.17. 19:15 Akit a holnapi készleteink érdekelne, az kérem a face-n nézze meg, köszönöm!
Most mi van, besértődtél?
Itt a faszbúknál sokkal érdeklődőbb, szakmaibb és a későbbi fejlesztésekhez sokkal rezisztensebb közönséget találsz, az esetleges későbbi felvásárló erőt nem kihagyva!
denyiro
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018.11.18. 20:22

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: denyiro »

művek-1 írta: 2020.04.17. 19:07 Kezd elegem lenni az egészből, amennyiben tényleg 8 méterre rezezett ólomlövedékkel és Geco tölténnyel 3cm-n nagyobb volt a szórása, nem mehetett volna ki! Na már most, hogy ki szabadkézből, és mit lő, nem számít, én satuból vizsgáltam a gyártás elején, max. 8 méterre! Ott ezeket tudta, a későbbiekben nem folytam bele, lehet hiba volt. Miért gyártanánk még ilyet? Annyira azért nem vagyok hülye, hogy szándékosan gondot csináljak magamnak! Rövidből kettő darab készült dupla, és ezzel vége részemről, van más amit keresnek és még nem húzták le, ámen!
Ne bosszankodjon. Attól, hogy akadnak bökkenők még nem azt jelenti, hogy hibáztatjuk. Örömmel figyelem az innovációkat, amelyek az utóbbi időszakban megvalósultak. Köszönettel tartozom azokért a gumilövedékes termékekért, ami által biztonságosabbá tette sok család életét.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

denyiro írta: 2020.04.17. 20:15 Ne bosszankodjon. Attól, hogy akadnak bökkenők még nem azt jelenti, hogy hibáztatjuk. Örömmel figyelem az innovációkat, amelyek az utóbbi időszakban megvalósultak. Köszönettel tartozom azokért a gumilövedékes termékekért, ami által biztonságosabbá tette sok család életét.
Végre Valaki !!
Ne ekézzétek már tovább egymást emberek, gyerekes dolog ez, ha finom vagyok.
Köszönet sok mindenért a Műveknek, aki valami hasonló tettet tud mondani, az jártassa tovább a száját, dd inkább ne, mert úgyse lenne :mrgreen:
Elnézést az OFF-ért.
Béke!!
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Bíró Ferenc írta: 2020.04.17. 12:32 Üdv. A lehúzással kapcsolatban volt szerencsém az első hosszú csövű bock snipert elhozni 25m ig tökéletessen működik értem eszt a szórására.
Üdvözletem!

Ha ismét sikerülne lőni a hosszúcsövű Bock sniper-ével kérhetné(n)k pár fotót az eredményekről? És infót (fotóval) az alkalmazott töltényeket típusáról és a lövedékekről is. Valamint a céltávolságokról.
Mindenki vár valamit...
Bíró Ferenc
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2020.01.12. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Bíró Ferenc »

[quote=tornas78 post_id=33940 time=1587217002 user_id=1308]
Üdvözletem!

Ha ismét sikerülne lőni a hosszúcsövű Bock sniper-ével kérhetné(n)k pár fotót az eredményekről? És infót (fotóval) az alkalmazott töltényeket típusáról és a lövedékekről is. Valamint a céltávolságokról.
Üdv. Sajnos fotót nem tudok feltenni mert nem értek hozzá. A töltény RWS 6mm,norica.gömb lövedék.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

Fb-n látta valaki Jericho egycsövű ólomlövedékes Sniper tesztjét? Nyîlt irányzékkal 45m-ről Asszem 10cm-es szórás...
Piréz poéta.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sama »

Igen teljesen korrektül működik a single.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

security89 írta: 2020.04.18. 17:32 Fb-n látta valaki Jericho egycsövű ólomlövedékes Sniper tesztjét? Nyîlt irányzékkal 45m-ről Asszem 10cm-es szórás...
linket tudnál adni?
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

mlaca írta: 2020.04.18. 18:43 linket tudnál adni?
már megtaláltam yt-on, kösz.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

sama írta: 2020.04.18. 18:09 Igen teljesen korrektül működik a single.
Mèg jó, hogy a hosszú csövű mellè vettem egy csutka csövűt is. Bánhatja akinek még nem sikerült hozzá jutnia. Én egyszerűen imádom.
Piréz poéta.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

mlaca írta: 2020.04.18. 19:14 már megtaláltam yt-on, kösz.
Igazán nincs mit. :)
Piréz poéta.
Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

:o
Screenshot_20200421_181537_com.facebook.katana.png
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

David.xxi. írta: 2020.04.21. 18:16 :o
Screenshot_20200421_181537_com.facebook.katana.png
Ezek a mai fiatalok az okostelefonjaikkal, mindent perceken belül tudnak 8-)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Akkor itt az ATLAS Zalánra is a válasz
David.xxi. írta: 2020.04.21. 18:16 :o
Screenshot_20200421_181537_com.facebook.katana.png
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Thomaster írta: 2020.04.21. 18:24 Ezek a mai fiatalok az okostelefonjaikkal, mindent perceken belül tudnak 8-)
a face-n már fenn van a videjóó
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

montecarlo írta: 2020.04.21. 18:29 Akkor itt az ATLAS Zalánra is a válasz
És már fent van a Művek facebook oldalán a tesztvideó is:

https://www.facebook.com/12068131959971 ... 414306797/

És ha összehasonlítjuk a Zalán videójával, ez a fegyver akkor füstöl, amikor lyukad a lőlap. A Zalán videón, amikor robban a sörösdoboz, akkor pont sohase füstöl a fegyver...
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

David.xxi. írta: 2020.04.21. 18:16 :o
Screenshot_20200421_181537_com.facebook.katana.png
🤤
Piréz poéta.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

security89 írta: 2020.04.21. 18:43🤤
Jóvanmá, mindenki nyugodjon le... annyi úgyse lesz első körben :P
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2020.04.21. 18:37 És már fent van a Művek facebook oldalán a tesztvideó is:

https://www.facebook.com/12068131959971 ... 414306797/

És ha összehasonlítjuk a Zalán videójával, ez a fegyver akkor füstöl, amikor lyukad a lőlap. A Zalán videón, amikor robban a sörösdoboz, akkor pont sohase füstöl a fegyver...

Kép

+

Kép


8-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Gondolom nem pom-ot lő ki? Az csak a műszaki megoldas alapja?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vato 2020.04.21. 19:08-kor.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2020.04.21. 19:07 Gondolom nem pom-ot lő ki? Az csak a műszaki megoldas alapja?
De.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2020.04.21. 19:08De.
:o jol hangzik!

De hát az keményebb mint 55 shore !:roll: :mrgreen:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2020.04.21. 19:08De.
Várjunk! Akkor el lehet felejteni a zsírozást??? :D vegre!
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Thomaster írta: 2020.04.21. 18:37 És már fent van a Művek facebook oldalán a tesztvideó is:

https://www.facebook.com/12068131959971 ... 414306797/

És ha összehasonlítjuk a Zalán videójával, ez a fegyver akkor füstöl, amikor lyukad a lőlap. A Zalán videón, amikor robban a sörösdoboz, akkor pont sohase füstöl a fegyver...
de kár, hogy nem ólmos (.22 kal.) muzeális :(
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2020.04.21. 19:11 Várjunk! Akkor el lehet felejteni a zsírozást??? :D vegre!
El.

ha ez valaha mennyiségben kapható lesz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

Thomaster írta: 2020.04.21. 18:37 És már fent van a Művek facebook oldalán a tesztvideó is:

https://www.facebook.com/12068131959971 ... 414306797/

És ha összehasonlítjuk a Zalán videójával, ez a fegyver akkor füstöl, amikor lyukad a lőlap. A Zalán videón, amikor robban a sörösdoboz, akkor pont sohase füstöl a fegyver...
WOW! Ezekszerint folytatódik az innvoációs cunami a Művekben? Hajrá! Én kíváncsian várom.
Hatásvadász előzetes videó volt: semmi konkrétum de máris lehet rajta agyalni hogy mi ez és hogy működik :D
kovizo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019.01.19. 22:02

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: kovizo »

Thomaster! Légyszi hívd vissza Béla-bát ide, már biztos kifújta a gőzt. Nekünk meg már hiányzik!!!
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

kovizo írta: 2020.04.21. 21:03 Thomaster! Légyszi hívd vissza Béla-bát ide, már biztos kifújta a gőzt. Nekünk meg már hiányzik!!!
+1
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

gvass1 írta: 2020.04.21. 19:22 El.

ha ez valaha mennyiségben kapható lesz.

És erősen ártól függő lesz. Mennyivel lépi át a bűvös 100 ezres határt?
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

kovizo írta: 2020.04.21. 21:03 Thomaster! Légyszi hívd vissza Béla-bát ide, már biztos kifújta a gőzt. Nekünk meg már hiányzik!!!


és még 1 fő
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Route.66 írta: 2020.04.22. 01:09 És erősen ártól függő lesz. Mennyivel lépi át a bűvös 100 ezres határt?
Nem tudom. Amióta hallok róla, folyamatosan drágul. De nyilván a Zalán alatt lesz tartva, egy kicsivel.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2020.04.22. 06:09 Nem tudom. Amióta hallok róla, folyamatosan drágul. De nyilván a Zalán alatt lesz tartva, egy kicsivel.
Space-Line: ez egy rendkívül igényesen kivitelezett, jórészt acél-alu konstrukció, modern technológiákkal elkészítve, nem LEHET olcsón gyártani/adni (pláne párdarabos szériákban csepegtetve, csak 1 helyen árulva:-)).
Ez annyira sem lesz tömegcikk, mint GF19 kétcsövűek. Ez akármennyire szuper cucc (tényleg az!), de nem hogy az Omerta-T-t, de még a HDM-et sem képes kiváltani.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ben77 írta: 2020.04.21. 22:02+1
+1
És örülök az új fejlesztésnek!😊
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

gvass1 írta: 2020.04.22. 06:22 Space-Line: ez egy rendkívül igényesen kivitelezett, jórészt acél-alu konstrukció, modern technológiákkal elkészítve, nem LEHET olcsón gyártani/adni (pláne párdarabos szériákban csepegtetve, csak 1 helyen árulva:-)).
Ez annyira sem lesz tömegcikk, mint GF19 kétcsövűek. Ez akármennyire szuper cucc (tényleg az!), de nem hogy az Omerta-T-t, de még a HDM-et sem képes kiváltani.
A nem lesz tömegcikket arra érted, hogy nem tudják elég gyorsan gyártani vagy, hogy nem lesz rá elég vevő?
Ha valóban POM toldatos lesz, az egy teljesen új vásárlói közönséget hozhat be, akiknek a zsírozás büdös, ami szerintem óriási fejlődés lenne.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

David.xxi. írta: 2020.04.22. 08:38 A nem lesz tömegcikket arra érted, hogy nem tudják elég gyorsan gyártani vagy, hogy nem lesz rá elég vevő?
Ha valóban POM toldatos lesz, az egy teljesen új vásárlói közönséget hozhat be, akiknek a zsírozás büdös, ami szerintem óriási fejlődés lenne.
Mi ez a POM dolog?
Avatar
Smoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.11.15. 12:10
Tartózkodási hely: BP

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Smoli »

kovizo írta: 2020.04.21. 21:03 Thomaster! Légyszi hívd vissza Béla-bát ide, már biztos kifújta a gőzt. Nekünk meg már hiányzik!!!
+1
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Nem tudják elég gyorsan gyártani
David.xxi. írta: 2020.04.22. 08:38 A nem lesz tömegcikket arra érted, hogy nem tudják elég gyorsan gyártani vagy, hogy nem lesz rá elég vevő?
Ha valóban POM toldatos lesz, az egy teljesen új vásárlói közönséget hozhat be, akiknek a zsírozás büdös, ami szerintem óriási fejlődés lenne.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

mlaca írta: 2020.04.22. 10:07Mi ez a POM dolog?
https://www.youtube.com/watch?v=PSqMm5sGLY8
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

aha, kösz.
JeffCooper
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2018.10.19. 18:35

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: JeffCooper »

Lehet, hogy butaságot kérdezek... a Keserű PItbull19M dobját lehet dupla gumira tölteni? Van értelme ilyesmin gondolkozni? Azt olvastam korábbról, hogy voltak akik 14 mm-es golyóval próbálkoztak. Ahogy nézem a dobban elférne kettő is egymás mögött.

Ha kell hamut szórok a fejemre, nekem eddig kimarad a tömködős gumizás. :idea:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

JeffCooper írta: 2020.04.22. 13:50 Lehet, hogy butaságot kérdezek... a Keserű PItbull19M dobját lehet dupla gumira tölteni? Van értelme ilyesmin gondolkozni? Azt olvastam korábbról, hogy voltak akik 14 mm-es golyóval próbálkoztak. Ahogy nézem a dobban elférne kettő is egymás mögött.

Ha kell hamut szórok a fejemre, nekem eddig kimarad a tömködős gumizás. :idea:
nem fér bele.

és minden ilyen okossággal a fegyvered és a saját testi épségedet is kockáztatod.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

David.xxi. írta: 2020.04.22. 08:38 A nem lesz tömegcikket arra érted, hogy nem tudják elég gyorsan gyártani vagy, hogy nem lesz rá elég vevő?
Ha valóban POM toldatos lesz, az egy teljesen új vásárlói közönséget hozhat be, akiknek a zsírozás büdös, ami szerintem óriási fejlődés lenne.
Most fog csak úgy istenigazából beütni a válság. Kérdés, hogy pár darabos csúcstermék helyett itt és most nem-e az olcsó, megbízható konstrukciókra van inkább tömeges kereslet? Lásd Vaterán 150-200 ezrekért elkelő Revenge-ek, és hasonlók. Szakmabeliek szerint ilyen mértékű brutális kereslet még sosem volt gumis fegyverekre, amióta ezek kaphatok itton.
De én nem értek hozzá.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

150-200-ért IMHO senki nem viszi el a Revenget, de megkockáztatom 100ért sem.
Nepperek másodnickkel és hasonló módszerekkel maguknak nyomják fel az árat, hogy hamis precedenst teremtsenek, sokszor ki lett tárgyalva.

Ettől függetlenül, lenne-e értelme az alsó- és középpolcos termékeket folyamatosan elérhető mennyiségben gyártani? Persze.
TotoHU írta: 2020.04.22. 15:47 Most fog csak úgy istenigazából beütni a válság. Kérdés, hogy pár darabos csúcstermék helyett itt és most nem-e az olcsó, megbízható konstrukciókra van inkább tömeges kereslet? Lásd Vaterán 150-200 ezrekért elkelő Revenge-ek, és hasonlók. Szakmabeliek szerint ilyen mértékű brutális kereslet még sosem volt gumis fegyverekre, amióta ezek kaphatok itton.
De én nem értek hozzá.
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

kovizo írta: 2020.04.21. 21:03 Thomaster! Légyszi hívd vissza Béla-bát ide, már biztos kifújta a gőzt. Nekünk meg már hiányzik!!!
+1!!
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Coop »

Szuper fejlesztés az új cucc ;) , de Thomaster kezében tartott kézi ágyú sem realizálódott még. Nem beszélve a képen lévő termékekről, melyekért sokan hiába mentek a művekhez, pikk pakk elfogytak. Párat szívesen beszereztem volna magam is.
keserű_1.jpg
Avatar
Dugovics Titusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.03.28. 10:08
Tartózkodási hely: Nándorfehérvár

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dugovics Titusz »

Coop írta: 2020.04.22. 19:31 Szuper fejlesztés az új cucc ;) , de Thomaster kezében tartott kézi ágyú sem realizálódott még. Nem beszélve a képen lévő termékekről, melyekért sokan hiába mentek a művekhez, pikk pakk elfogytak. Párat szívesen beszereztem volna magam is.

keserű_1.jpg
Igen tényleg szuperek az új fejlesztések. Innovatívak, minőségiek. Kár hogy kicsit olyanok mint az előző rendszerben az autó. Csak katalógusból nézegetheted, mert nincs. Semmilyen se.

Én mint vásárló legszívesebben nem a majd egyszer elkészülő, és majd tőlem 200 km-re egy úgy 5 percig kapható termékekről szeretnék olvasni, hanem arról ami konkrétan van. Amit ne adj isten vidéken is lehet kapni, ugye Magyarorszhág 80%-a nem a csodás Budapestből áll ám! Amit ha nem teszek meg 2x200 km utat akkor esélyem sincs megvásárolni. De még ha megtennék se biztos hogy lesz, mert mire felérek Pestre, elfogy. Hiába 10 másodperc alatt ér oda bankszámlák között az utalás már március óta!! De nem és nem, csak a jó öreg sorszám osztás, sorban állás és a papírok leszámolása után működnek a dolgok. Esetleg vagy a kilincselés szívességért ismerősnél aki elmenne helyettem bér-sorbanállni a város szélére!
Ezeket a dolgokat de jó lenne megoldani!

Persze azért valószínűleg gyönyörű lesz ez a Space Line is. Majd megnézem videón mert hozzájutni vidékiként esélytelen lesz. Ahogy a gyár többi termékéhez sem, sajnos. Legfeljebb a Vateráról valaki fővárosi ügyeskedőtől, felárért.
Timot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.09.26. 17:59

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Timot »

Dugovics Titusz írta: 2020.04.22. 20:08 Igen tényleg szuperek az új fejlesztések. Innovatívak, minőségiek. Kár hogy kicsit olyanok mint az előző rendszerben az autó. Csak katalógusból nézegetheted, mert nincs. Semmilyen se.

Én mint vásárló legszívesebben nem a majd egyszer elkészülő, és majd tőlem 200 km-re egy úgy 5 percig kapható termékekről szeretnék olvasni, hanem arról ami konkrétan van. Amit ne adj isten vidéken is lehet kapni, ugye Magyarorszhág 80%-a nem a csodás Budapestből áll ám! Amit ha nem teszek meg 2x200 km utat akkor esélyem sincs megvásárolni. De még ha megtennék se biztos hogy lesz, mert mire felérek Pestre, elfogy. Hiába 10 másodperc alatt ér oda bankszámlák között az utalás már március óta!! De nem és nem, csak a jó öreg sorszám osztás, sorban állás és a papírok leszámolása után működnek a dolgok. Esetleg vagy a kilincselés szívességért ismerősnél aki elmenne helyettem bér-sorbanállni a város szélére!
Ezeket a dolgokat de jó lenne megoldani!

Persze azért valószínűleg gyönyörű lesz ez a Space Line is. Majd megnézem videón mert hozzájutni vidékiként esélytelen lesz. Ahogy a gyár többi termékéhez sem, sajnos. Legfeljebb a Vateráról valaki fővárosi ügyeskedőtől, felárért.
Csatlakozom az előttem szólóhoz,nem értem az egészet van egy cég aki keresett árut gyárt,vannak előremutató fejlesztések,de nincs ESZTERGÁLYOS,igy nincs áru,tehát nincs bevétel.egy PIACGAZDASÁG nem így működik,ott ha van valamire kereslet azt gyártják mert így hasznot termel az üzem,még úgy is ha megfizetjük az esztergályost,de én nem vagyok vállalkozó csak ez az egyéni véleményem.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

művek-1 írta: 2020.04.17. 19:15 Akit a holnapi készleteink érdekelne, az kérem a face-n nézze meg, köszönöm!

Tisztelt Keserű Úr!
Többen vagyunk akik hiányolják a jelenlétét ezen az oldalon. A nevükben is kérem, hogy térjen vissza megosztott tapasztalataival, fontos információival, történeti visszatekintéseivel. Köszönettel!
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thunder »

Klassz dolog, hogy van innováció és én is kíváncsian várom az új űrfegyyvert, meg szép dolog a verseny a globeserver-rel, de ilyen időkben inkább a jól bevált darabokból kéne mennyiséget produkálni, mert láthatóan mindent lefosztott az aggódó nagyközönség, utánpótlás meg nuku. Mikor, ha nem most lehet a műveknek a korábbi évek slágertermékeit kíválóan értékesíteni? Mi az oka ennek a hiány állapotnak? Nincs alapanyag, kedv, szakember, elromlott a gyártósor???

Egy másik szempont pedig nem üzleti, inkább morális: könnyen elképzelhető h lesz 2. vagy akár 3. hullám is vírusból, akár mutálódot verzióban, ami akár még veszélyesebb és halálsoabb lehet, mint a mostani - mint anno a spanyolnáthánál. A gazdaság döcög, szinte leáll, munka, pénz nélkül maradt emberek sok mindere képesek és ez erőszakot jelenthet. A művek felelősségét abban látom, hogy ők rendelkeznek - pár külföldi gyártású, de itthon forgalmazott gumistól eltekintve - a hazai know-how-val és gyártókapacitással gumis téren. Ez pedig egyértelműen a leghatásosabb otthonvédelmi eszköz egy átlag polgárnak amivel meg tudja védeni magát ill. a családját. Azt gondolom tehát, hogy a pusztán profit megfontolások mellett, aki most ilyen pozicioban van, feladata kellene h legyen azok ellatasa, akik erre az eszkozre igenyt tartanak. Egyfajta, tradicionalis es jo ertelemben vett: 'hazafiui feladat' (direkt nem hazafiast irtam, mert annak a szoci idokbol mas utoerzese van).
metakarl
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.04.22. 15:23

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: metakarl »

Sziasztok! Sikerült szert tennem egy Keserű Sniper 19M-re. Ismer valaki Buudapesten vagy környékén megbízható esztergályost, fegyverművest, aki precízen megcsinálná a távcsősín felszereléséhez szükséges furatokat?
Avatar
Dugovics Titusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.03.28. 10:08
Tartózkodási hely: Nándorfehérvár

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dugovics Titusz »

Timot írta: 2020.04.22. 22:10 Csatlakozom az előttem szólóhoz,nem értem az egészet van egy cég aki keresett árut gyárt,vannak előremutató fejlesztések,de nincs ESZTERGÁLYOS,igy nincs áru,tehát nincs bevétel.egy PIACGAZDASÁG nem így működik,ott ha van valamire kereslet azt gyártják mert így hasznot termel az üzem,még úgy is ha megfizetjük az esztergályost,de én nem vagyok vállalkozó csak ez az egyéni véleményem.
Egyetértek. Piacgazdaságban ennek valóban így kellene (!!) működnie. De azt látjuk hogy nem működik, sajnos.
Viszont kézen fekvő még egy megoldás. Válsághelyzet, vészhelyzet van? Igen! A fegyverműhelyek fontos szerepet játszhatnak az állampolgárok biztonságának megőrzésében? Bizony ám!!!
Ha nincs szakember vagy nincs anyag, akkor élve a mostan irendkívüli irányítási lehetőségekkel, a fegyver műhelyeket és üzemeket is katona irányítás alá kellene vonni!! Ezzel megoldható az egész probléma egy csapásra.
Tegyük fel a Globservernek van olyan szakembere vagy gyártósora ami nincsen a Keserű Műveknek. Akkor a Művekben a hiány miatt legyárthatatlan anyagot a katonai irányítás legyártatja a Globserverben. Vagy átadja a terveket részbeni vagy egészbeni gyártásra. Vagy ugyan ez a folyamat a másik irányba is működhet.
A Magyar emberek biztonsága és boldogulása egy sokkal fontosabb tényező az üzleti érdekeknél! Most a katonai irányításba vétel áthidalhatja a normál körümények között a verseny helyzet miatt szétaprózódott és egymással nem összefogó kapacitásokat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dugovics Titusz 2020.04.23. 08:39-kor.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Dugovics Titusz írta: 2020.04.23. 08:35 Egyetértek. Piacgazdaságban ennek valóban így kellene (!!) működnie. De azt látjuk hogy nem működik, sajnos.
Viszont kézen fekvő még egy megoldás. Válsághelyzet, vészhelyzet van? Igen! A fegyverműhelyek fontos szerepet játszhatnak az állampolgárok biztonságának megőrzésében? Bizony ám!!!
Ha nincs szakember vagy nincs anyag, akkor élve a mostan irendkívüli irányítási lehetőségekkel, a fegyver műhelyeket és üzemeket is katona irányítás alá kellene vonni!! Ezzel megoldható az egész probléma egy csapásra.
Tegyük fel a Globservernek van olyan szakembere vagy gyártósora ami nincsen a Keserű Műveknek. Akkor a Művekben a hiány miatt legyárthatatlan anyagot a katonai irányítás legyártatja a Globserverben. Vagy átadja a terveket részbeni vagy egészbeni gyártásra. Vagy ugyan ez a folyamat a másik irányba is működhet.
A Magyar emberek biztonsága és boldogulása egy sokkal fontosabb tényező az üzleti érdekeknél! Most a katonai irányításba vétel áthidalhatja a normál körümények között a verseny helyzet miatt szétaprózódott és egymással nem összefogó kapacitásokat.
Gyógyszerre nem kellene nyomni a töményet! :lol: :lol: :lol: :lol:
(ej, ej, te tuggyukki!) ;)
Avatar
Dugovics Titusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.03.28. 10:08
Tartózkodási hely: Nándorfehérvár

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dugovics Titusz »

Dönci62 írta: 2020.04.23. 08:47 Gyógyszerre nem kellene nyomni a töményet! :lol: :lol: :lol: :lol:
(ej, ej, te tuggyukki!) ;)
Kettőnk közül nem tudom melyikünket látták már itt matt részegen fórumozni?
Engem nem, az biztos!

Az ötletem pedig nem az enyém. A nagy autó gyártók már régóta közös alkatrészeket fejlesztenek hogy így megkönnyítsék a gyártást.
Az egyik modell alvázát tucatnyi másik használja. Létező megoldások vannak a profik ligájában. Magyar Ember is tud olyan jó és leleményes lenni mint a német vagy francia vagy amerikai!!!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Dugovics Titusz írta: 2020.04.23. 09:19 Kettőnk közül nem tudom melyikünket látták már itt matt részegen fórumozni?
Engem nem, az biztos!

Az ötletem pedig nem az enyém. A nagy autó gyártók már régóta közös alkatrészeket fejlesztenek hogy így megkönnyítsék a gyártást.
Az egyik modell alvázát tucatnyi másik használja. Létező megoldások vannak a profik ligájában. Magyar Ember is tud olyan jó és leleményes lenni mint a német vagy francia vagy amerikai!!!
Mint újdonánc kifejtenéd ezt bővebben?

" Kettőnk közül nem tudom melyikünket látták már itt matt részegen fórumozni?
Engem nem, az biztos! "
Langyospöcök
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2020.04.22. 23:49

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Langyospöcök »

Route.66 írta: 2020.04.22. 23:43 Tisztelt Keserű Úr!
Többen vagyunk akik hiányolják a jelenlétét ezen az oldalon. A nevükben is kérem, hogy térjen vissza megosztott tapasztalataival, fontos információival, történeti visszatekintéseivel. Köszönettel!
+1
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kezdenek itt HUMORTOPIKBA átmenni:-)

Én meg akkor javasolnám, hogy a kiskunfélegyházi CZ-gyár álljon át három műszakban Onesta-revolverpuska és AGS-15M gyártására, hogy gyártósemlegesek legyünk. Magyar Gumilövedékes Zombielhárító Manufaktúra Nemzeti Vállalat néven. LOL.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2020.04.23. 09:42 Kezdenek itt HUMORTOPIKBA átmenni:-)

Én meg akkor javasolnám, hogy a kiskunfélegyházi CZ-gyár álljon át három műszakban Onesta-revolverpuska és AGS-15M gyártására, hogy gyártósemlegesek legyünk. Magyar Gumilövedékes Zombielhárító Manufaktúra Nemzeti Vállalat néven. LOL.
Látom azért nem reménytelen a dolog és van aki érti a lényeget! ;)
Troll Spray.jpg
Troll Spray.jpg (19.7 KiB) Megtekintve 47122 alkalommal
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2020.04.23. 09:45 Látom azért nem reménytelen a dolog és van aki érti a lényeget! ;)
Ettől függetlenül SZERINTEM legitim többek azon felvetése, hogy a megfizethető árú, bevált, KERESETT, hetek óta hiánycikk termékek (Pitbull, Revenge, Omerta-T, Onesta, vagy éppen AGS-15M) gyártására kéne minden erővel koncentrálni, nem űrkori új fejlesztésekre.
Azokat ilyenkor el kell tenni a szebb jövőben bízva.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2020.04.23. 09:53 Ettől függetlenül SZERINTEM legitim többek azon felvetése, hogy a megfizethető árú, bevált, KERESETT, hetek óta hiánycikk termékek (Pitbull, Revenge, Omerta-T, Onesta, vagy éppen AGS-15M) gyártására kéne minden erővel koncentrálni, nem űrkori új fejlesztésekre.
Azokat ilyenkor el kell tenni a szebb jövőben bízva.
Szvsz ez egyértelmű!
Én pl. ha Keserű Művek lennék, most felvennék néhány komoly szakembert (kerül, amibe kerül), valamint megegyeznék más, ösztönzőbb árakban a beszállítóimmal és ezerrel gyártanám a piacképes, nagyon keresett gumilövedékes fegyvereket.
Zsírosra tömném a bukszám, amíg visszaáll minden a régi mederbe és nem kellene jajveszékelnem, hogy már megint nem megy a bolt!
Vagy majd akkor ráérnék szöszmötölni az új fejlesztésekkel!
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

TotoHU írta: 2020.04.22. 15:47 Most fog csak úgy istenigazából beütni a válság. Kérdés, hogy pár darabos csúcstermék helyett itt és most nem-e az olcsó, megbízható konstrukciókra van inkább tömeges kereslet? Lásd Vaterán 150-200 ezrekért elkelő Revenge-ek, és hasonlók. Szakmabeliek szerint ilyen mértékű brutális kereslet még sosem volt gumis fegyverekre, amióta ezek kaphatok itton.
De én nem értek hozzá.
Kacagnom kell! Te nem értesz hozzá? Aki ismeri a fegyverboltokat, még a dabasit is, annak nem hiszem el, hogy nincsen hozzáértése. :D :D :D
Avatar
Dugovics Titusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.03.28. 10:08
Tartózkodási hely: Nándorfehérvár

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dugovics Titusz »

Dönci62 írta: 2020.04.23. 09:27 Mint újdonánc kifejtenéd ezt bővebben?

" Kettőnk közül nem tudom melyikünket látták már itt matt részegen fórumozni?
Engem nem, az biztos! "
Attól mert 2011 óta olvasom ezt a fórumot és az előzőt is, még itt voltam! Nem vagyok újonc! A fegyverekkel még a Magyar Néphadseregben kötöttem jó barátságot. Nem ma volt!!!
Kérded mire gondolok? Hát erre! Ilyet ámokfutást tisztán, józanul senki nem ír le mint a Túlélés topikban olvastuk egy hónapja!!!

"Re: Túlélés
Hozzászólás Szerző: Dönci62 » 2020.03.19. 14:22

"Dönci62 írta: ↑2020.03.19. 14:21
sEGÍTSÉG,MEGHEKKELTEK
nEMTUDOKNMITRBTENNEIVÁLASUTZUOLNÁÉKDEVALAMINEMSTRIMMEL""

De szerintem beszélgessünk inkább a Hazai fegyverekről!!! Mindenkinek jobb lenne!!!!!!!!
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2020.04.23. 09:42 Kezdenek itt HUMORTOPIKBA átmenni:-)

Zombielhárító Nemzeti Vállalat[/b][/i] néven. LOL.
Off

Részemről, és Chucky fórum kartás részérôl ez már foglalva.
Még a tragacsomon is rajta van😅

ON[
attachment=0]15876377745769076954322244156481.jpg[/attachment]
Csatolmányok
15876377745769076954322244156481.jpg
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2020.04.23. 09:53 Ettől függetlenül SZERINTEM legitim többek azon felvetése, hogy a megfizethető árú, bevált, KERESETT, hetek óta hiánycikk termékek (Pitbull, Revenge, Omerta-T, Onesta, vagy éppen AGS-15M) gyártására kéne minden erővel koncentrálni, nem űrkori új fejlesztésekre.
Azokat ilyenkor el kell tenni a szebb jövőben bízva.
Hát, nem tudom, ha én fegyvergyaros lennék, akkor úgysem hagynám, hogy a pálya széléről, adjanak tanácsokat. Magyarországon mindenki ért mindenhez, vírus, foci, közgazdasag(macro és micro) egyaránt. Mondjuk, szerintem te sem csipaznád, ha itt a topicon elmesélnék Neked, hogy a szakmádat, hivatásodat, amit évtizedek óta gyakorolsz, hogyan kellene igazából jól csinálni. Szerintem!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2020.04.23. 09:53 Ettől függetlenül SZERINTEM legitim többek azon felvetése, hogy a megfizethető árú, bevált, KERESETT, hetek óta hiánycikk termékek (Pitbull, Revenge, Omerta-T, Onesta, vagy éppen AGS-15M) gyártására kéne minden erővel koncentrálni, nem űrkori új fejlesztésekre.
Azokat ilyenkor el kell tenni a szebb jövőben bízva.
az amirol beszelsz az HATÉKONY ÜZLETPOLITIKA lenne. az ellen meg be van oltva mindkettő cég!
varde
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2018.06.20. 10:52

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: varde »

-Természetesen nem mindig egyeznek meg a gyártók, forgalmazók, vásárlók érdekei, s mivel én vásárló vagyok /lennék/ ,nagyon is érdekelnek az új fejlesztések, mert ha ilyenek nem lennének akkor nem beszélhetnénk az előbb felsorolt tipusokról sem.
Én például kifejezetten várom a 3 új Keserü fejlesztést... valamint Keserü úr visszatérését a fórumra....
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

" valamint megegyeznék más, ösztönzőbb árakban a beszállítóimmal és ezerrel gyártanám a piacképes, nagyon keresett gumilövedékes fegyvereket."

Mi tudnánk gyártani alkatrészt csak rajz kellene (CNC,marás és esztergálás).No meg megrendelés.
Avatar
Dugovics Titusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.03.28. 10:08
Tartózkodási hely: Nándorfehérvár

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dugovics Titusz »

varde írta: 2020.04.23. 12:47 -Természetesen nem mindig egyeznek meg a gyártók, forgalmazók, vásárlók érdekei, s mivel én vásárló vagyok /lennék/ ,nagyon is érdekelnek az új fejlesztések, mert ha ilyenek nem lennének akkor nem beszélhetnénk az előbb felsorolt tipusokról sem.
Én például kifejezetten várom a 3 új Keserü fejlesztést... valamint Keserü úr visszatérését a fórumra....
A Magyar embernek nem Ferrari kell meg Audi, csodálni, mutatóba. Hanem a megfizethető árú kombi Astra vagy Suzuki Swift, és abból is sok!!! Nem a megfizetethetetlenül drága és egyébként sem vagy csak bennfentesi köröknek kapható dolgok érdekelnének minket vásárlókat. Hanem a mindennapi eszökzök! Azok miért nincsenek? És vidéken miért nem elérhetők szinte sosem a hazai, Magyar munkaerő és Magyar beszállítók által gyártott jó Magyar fegyverek? Onesta revolver vagy puska például a sokak szerint legjobb otthonvédelmi eszköz az egész Kárpát medencében! Miért nincs éppen ilyenkor, a szükség óráján???? Miért azt látjuk helyette hogy rozsdamentes revolvert lehet kapni pár darabot egy napig, majd másnap már csak a Vaterán??? Én nem akarok úrizálni. Nem azt mondom aki teheti az tegye lelke rajta. Egyenlőség a kommunizmusban volt, s őket elzavartuk a szemétdombra 30 éve már.

De miért csak úrizálni lehet, miért nincsenek mindennapi használati cikkek az egyszerű embereknek?
Vagy most már a Keserű cég is csak luxus fegyvereket fog gyártani a keveseknek? Válság van, vészhelyzet, és éppen ilyenkor a pénz a profit a fontos? Meg a luxustermék? Nem a Magyar családok és emberek védelme? Itt az idő szent küldetés beteljesítésére, amiért ez az ízig-vérig Magyar fegyvergyár töretlenül túlélte a rendszerváltástól 30 éven át, és most hogy a legnagyobb szükség volna polgári önvédelmi eszközökre - hiszen jöhet a bűnöző, jöhet újra a migráns!! És most, éppen ezekben a szomorú időkben egyszerre csak átáll a luxus termékekre a gazdagoknak? És hagyja hogy a balsors hiénái és dögevői zsírosodjanak a feketepiacon háromszoros-négyszeres árakon eladott fegyverein, a Magyar emberek zsírján gazdagodva?
varde
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2018.06.20. 10:52

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: varde »

Dugovics Titusz írta: 2020.04.23. 13:41 A Magyar embernek nem Ferrari kell meg Audi, csodálni, mutatóba. Hanem a megfizethető árú kombi Astra vagy Suzuki Swift, és abból is sok!!! Nem a megfizetethetetlenül drága és egyébként sem vagy csak bennfentesi köröknek kapható dolgok érdekelnének minket vásárlókat. Hanem a mindennapi eszökzök! Azok miért nincsenek? És vidéken miért nem elérhetők szinte sosem a hazai, Magyar munkaerő és Magyar beszállítók által gyártott jó Magyar fegyverek? Onesta revolver vagy puska például a sokak szerint legjobb otthonvédelmi eszköz az egész Kárpát medencében! Miért nincs éppen ilyenkor, a szükség óráján???? Miért azt látjuk helyette hogy rozsdamentes revolvert lehet kapni pár darabot egy napig, majd másnap már csak a Vaterán??? Én nem akarok úrizálni. Nem azt mondom aki teheti az tegye lelke rajta. Egyenlőség a kommunizmusban volt, s őket elzavartuk a szemétdombra 30 éve már.

De miért csak úrizálni lehet, miért nincsenek mindennapi használati cikkek az egyszerű embereknek?
Vagy most már a Keserű cég is csak luxus fegyvereket fog gyártani a keveseknek? Válság van, vészhelyzet, és éppen ilyenkor a pénz a profit a fontos? Meg a luxustermék? Nem a Magyar családok és emberek védelme? Itt az idő szent küldetés beteljesítésére, amiért ez az ízig-vérig Magyar fegyvergyár töretlenül túlélte a rendszerváltástól 30 éven át, és most hogy a legnagyobb szükség volna polgári önvédelmi eszközökre - hiszen jöhet a bűnöző, jöhet újra a migráns!! És most, éppen ezekben a szomorú időkben egyszerre csak átáll a luxus termékekre a gazdagoknak? És hagyja hogy a balsors hiénái és dögevői zsírosodjanak a feketepiacon háromszoros-négyszeres árakon eladott fegyverein, a Magyar emberek zsírján gazdagodva?
Hát én pont nem a luxust látom pl a MEGAMAX-ban, vagy a Thomaster által tervezett " mini " HDM-ben , hanem az eddigi leghatásosabb otthonvédelmi eszközöket.
Avatar
Dugovics Titusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.03.28. 10:08
Tartózkodási hely: Nándorfehérvár

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dugovics Titusz »

varde írta: 2020.04.23. 14:07 Hát én pont nem a luxust látom pl a MEGAMAX-ban, vagy a Thomaster által tervezett " mini " HDM-ben , hanem az eddigi leghatásosabb otthonvédelmi eszközöket.
Lehet kapni ezek közül valamelyiket is? Ténylegesen, megvehetően?
És vidéken is lehet?

Ezek nem is létező és nem kapható dolgok, kérem tisztelettel. Nekem az a létező termék amit itt vidéken 200 km-re a nagy Budapesttől is lehet kapni.

Melyik gumis fegyvere elérhető a Műveknek éppen most? Az hogy egy-két óráig elérhető, majd eztán pár pesti ficsúr mit üzletelget a fegyverekkel a Vaterán, az engem hidegen hagy. Én itthonra szeretnék hazai terméket. HDM-em volt de azt sajnos meggondolatlanul eladtam még a békeidőkben a vírus előtt.
Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

-A rideg valóságot megszakítanám egy kis nyálcsorgatóval-
FB_IMG_1587647756011.jpg
Avatar
Dugovics Titusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.03.28. 10:08
Tartózkodási hely: Nándorfehérvár

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dugovics Titusz »

David.xxi. írta: 2020.04.23. 15:19 -A rideg valóságot megszakítanám egy kis nyálcsorgatóval-
FB_IMG_1587647756011.jpg
Sugárvető a Star Wars-ból.
Igen, ezt sem lehet kapni. De posztolgatni lehet róla. És 60 ezer forint az ára - igaz, most éppen nincs.
De majd ha jön a megélhetési az ajtón belülre, megmutatom neki A4-es papírlapra kinyomtatva. Hátha megijed tőle! :lol:
Starwars.jpg
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Kettő hét múlva korlátlan mennyiségben!
:D :D :D :D :D :D :D
David.xxi. írta: -A rideg valóságot megszakítanám egy kis nyálcsorgatóval-
"..."
Lezárt