Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Dugovics Titusz írta: 2020.04.23. 15:31 Sugárvető a Star Wars-ból.
Igen, ezt sem lehet kapni. De posztolgatni lehet róla. És 60 ezer forint az ára - igaz, most éppen nincs.
De majd ha jön a megélhetési az ajtón belülre, megmutatom neki A4-es papírlapra kinyomtatva. Hátha megijed tőle! :lol:

Starwars.jpg
Igen! Mókás, de ezeket a köröket itt már lefutották.
Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

TurboP írta: 2020.04.23. 15:52 Kettő hét múlva korlátlan mennyiségben!
:D :D :D :D :D :D :D
Viccelődjetek csak, én addig megyek a decathlonba sátorért és várom a jövő heti bejelentést Facebookon :roll: :lol:
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

David.xxi. írta: 2020.04.23. 16:41 Viccelődjetek csak, én addig megyek a decathlonba sátorért és várom a jövő heti bejelentést Facebookon :roll: :lol:


Miért pont a Facebookon? Itt már nem fog új információval jelentkezni Keserű Úr?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

sodoma írta: 2020.04.23. 12:37 az amirol beszelsz az HATÉKONY ÜZLETPOLITIKA lenne. az ellen meg be van oltva mindkettő cég!
Most lenne buli Steineréknek bedobni a kavicsot a nyugodt állóvízbe valamivel, a tőlük megszokott minőségben. "Tiszta" gázolgókban már letették előttem a névjegyüket :).
Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

Route.66 írta: 2020.04.23. 17:18 Miért pont a Facebookon? Itt már nem fog új információval jelentkezni Keserű Úr?
Hát mostanában több infót csepegtet ott mint itt...
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

David.xxi. írta: 2020.04.23. 17:58 Hát mostanában több infót csepegtet ott mint itt...

Ennek mi az oka? Ott azért több a laikus, a témához kevesebbet értő.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Route.66 írta: 2020.04.23. 18:06 Ennek mi az oka? Ott azért több a laikus, a témához kevesebbet értő.
Ahogy elnézem a fórum tagsága nem méltó az információkra. :lol:
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Ha a Decathlonba mész akkor oda is vigyél sátrat, mert még valszeg így is előbb kinyit mint a Gyöngysorban kapsz az új csodából. (bár ha sátrazol előtte és te leszel az első akkor esetleg)

Bár a Decathlon szállít házhoz jelenleg, így oda nem kell menned.

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

David.xxi. írta: Viccelődjetek csak, én addig megyek a decathlonba sátorért és várom a jövő heti bejelentést Facebookon :roll: :lol:
"..."
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Kojak írta: 2020.04.23. 18:32 Ahogy elnézem a fórum tagsága nem méltó az információkra. :lol:


Azt aláírom, hogy egyesek többet engednek meg maguknak. Én is tapasztaltam udvariatlan, feltételező kijelentéseket, megnyilvánulásokat. Egyébként a Facebook közönsége méltóbb az ottani kommunikációra? Szerintem az itteni tagság többsége nem érdemli meg a büntetést. :?: :?: :?:
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Route.66 írta: 2020.04.23. 19:32 Azt aláírom, hogy egyesek többet engednek meg maguknak. Én is tapasztaltam udvariatlan, feltételező kijelentéseket, megnyilvánulásokat. Egyébként a Facebook közönsége méltóbb az ottani kommunikációra? Szerintem az itteni tagság többsége nem érdemli meg a büntetést. :?: :?: :?:
Facsén tud moderálni! :lol: itt nem :( :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

vato írta: 2020.04.23. 19:34 Facsén tud moderálni! :lol: itt nem :( :D

Ez így van, és …….? Ez az állapot, akkor így marad örökre?
Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

Route.66 írta: 2020.04.23. 19:32 Azt aláírom, hogy egyesek többet engednek meg maguknak. Én is tapasztaltam udvariatlan, feltételező kijelentéseket, megnyilvánulásokat. Egyébként a Facebook közönsége méltóbb az ottani kommunikációra? Szerintem az itteni tagság többsége nem érdemli meg a büntetést. :?: :?: :?:
Túlságosan magára veszi, nem kéne, de úgy latom ő ilyen. (Nem értem miért, van annyi mögötte bőven, hogy nem kéne) Gyanítom vissza fog jönni, a facebook nem összevethető a fórummal
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Route.66 írta: 2020.04.23. 19:36 Ez így van, és …….? Ez az állapot, akkor így marad örökre?
Tőle kérdezd meg. Alább amúgy láthatod az utolsó társalgást. De összefoglalom a kedvedért. Megsértődött, hogy egy cikkben egy apró negatívumról mertek írni az egyik termékével kapcsolatban. Ami egy tényszerűen létező jelenség, objektív ténymegállapítás, nem fikázás (nem egy pontra hord egy duplacsövű puska két csöve). A cikk szerzője itt fórumozik, ő pedig akkor inkább nem.
Az a baj, hogy a tolerancia nem két irányú. Nagyon sokan nem szeretik itt sem a termékeit, a személye is enyhén szólva megosztó. Mégis létrejött itt ez a topik, pedig milyen karácsonyi balhéval indult az itteni pályafutása. Szóval el lehetett volna férni egymás mellett...
Azért nem értem, hogy a fenébe pont ennek a sztorinak lett ez a vége, mert teljességgel súlytalan. Kettő darab készült a termékből, tehát nem rontja a keresletet (bár tényleg nem fikázós volt a cikk amúgy sem). Pedig aztán sok téma előjött itt (általában építő jellegű kritikaként) a timeingos, csettegő revolverekről, gyengére sikerült gumisokról, kemény sütésről, ergonómiáról, készlethiányról*, aztán mégis pont egy ilyen apróságon sikerült így összeveszni, tényleg fura...

*Pont most kapott alább felajánlást egy fórumtárstól. Ajánlom őt én is, apróságokat már nekem is csinált, korrekt ember.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Fortitu írta: 2020.04.23. 20:25 Tőle kérdezd meg. Alább amúgy láthatod az utolsó társalgást. De összefoglalom a kedvedért. Megsértődött, hogy egy cikkben egy apró negatívumról mertek írni az egyik termékével kapcsolatban. Ami egy tényszerűen létező jelenség, objektív ténymegállapítás, nem fikázás (nem egy pontra hord egy duplacsövű puska két csöve). A cikk szerzője itt fórumozik, ő pedig akkor inkább nem.
Az a baj, hogy a tolerancia nem két irányú. Nagyon sokan nem szeretik itt sem a termékeit, a személye is enyhén szólva megosztó. Mégis létrejött itt ez a topik, pedig milyen karácsonyi balhéval indult az itteni pályafutása. Szóval el lehetett volna férni egymás mellett...
Azért nem értem, hogy a fenébe pont ennek a sztorinak lett ez a vége, mert teljességgel súlytalan. Kettő darab készült a termékből, tehát nem rontja a keresletet (bár tényleg nem fikázós volt a cikk amúgy sem). Pedig aztán sok téma előjött itt (általában építő jellegű kritikaként) a timeingos, csettegő revolverekről, gyengére sikerült gumisokról, kemény sütésről, ergonómiáról, készlethiányról*, aztán mégis pont egy ilyen apróságon sikerült így összeveszni, tényleg fura...

*Pont most kapott alább felajánlást egy fórumtárstól. Ajánlom őt én is, apróságokat már nekem is csinált, korrekt ember.
Köszönöm az információkat. Tudom, hogy korrekt ember. Nekem is segített. Az írásod szerint, főleg ha egyedi problémáról volt szó, ezt lehetett volna bizalmasan, nem a fórumon rendezni. Ez mindkét félnek káros is lehet. Veszteséget is okozhat. Remélem, hogy a mostani tűzszünet hamarosan békévé fog válni.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

David.xxi. írta: 2020.04.23. 19:46 Túlságosan magára veszi, nem kéne, de úgy latom ő ilyen. (Nem értem miért, van annyi mögötte bőven, hogy nem kéne) Gyanítom vissza fog jönni, a facebook nem összevethető a fórummal
Köszönöm! Reméljük, hogy igazad lesz.
varde
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2018.06.20. 10:52

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: varde »

Dugovics Titusz írta: 2020.04.23. 14:37 Lehet kapni ezek közül valamelyiket is? Ténylegesen, megvehetően?
És vidéken is lehet?

Ezek nem is létező és nem kapható dolgok, kérem tisztelettel. Nekem az a létező termék amit itt vidéken 200 km-re a nagy Budapesttől is lehet kapni.

Melyik gumis fegyvere elérhető a Műveknek éppen most? Az hogy egy-két óráig elérhető, majd eztán pár pesti ficsúr mit üzletelget a fegyverekkel a Vaterán, az engem hidegen hagy. Én itthonra szeretnék hazai terméket. HDM-em volt de azt sajnos meggondolatlanul eladtam még a békeidőkben a vírus előtt.
-Ezeket én is igy látom 220 km-re BP-től, de az emlitett 2 terméket /MEGAMAX, "mini" HDM /-akkor is nagyon várom...
Avatar
Dugovics Titusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.03.28. 10:08
Tartózkodási hely: Nándorfehérvár

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dugovics Titusz »

varde írta: 2020.04.24. 10:45 -Ezeket én is igy látom 220 km-re BP-től, de az emlitett 2 terméket /MEGAMAX, "mini" HDM /-akkor is nagyon várom...
Természetesen én is kíváncsi vagyok ezekre, de igazából csak úgy mint az autós videókban az olasz sportkocsikra.
Érdekelni persze érdekel, de hozzájutni úgyse lehet soha. Igaz itt nem az ára miatt, hanem mert az elkészülő pár darabokat már a pestiek lehiénázzák.
Kétszeres háromszoros árat a Vaterás "magánszemélyes" kézbesítésért meg nem vagyok hajlandó kifizetni!! Szívességért, kiskapuért puncsolni meg senkinek nem fogok. Annál mifelénk itt a végeken, gerincesebbek vagyunk!!!
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Dugovics Titusz írta: 2020.04.24. 11:18 Természetesen én is kíváncsi vagyok ezekre, de igazából csak úgy mint az autós videókban az olasz sportkocsikra.
Érdekelni persze érdekel, de hozzájutni úgyse lehet soha. Igaz itt nem az ára miatt, hanem mert az elkészülő pár darabokat már a pestiek lehiénázzák.
Kétszeres háromszoros árat a Vaterás "magánszemélyes" kézbesítésért meg nem vagyok hajlandó kifizetni!! Szívességért, kiskapuért puncsolni meg senkinek nem fogok. Annál mifelénk itt a végeken, gerincesebbek vagyunk!!!
A mini HDM kifejezetten olcsó tömeggyártmánynak van tervezve, amit aztán országosan terjesztenek a kereskedők. Ugyanúgy, ahogy a Pitbullt / Revenge-et / Onestát / Omerta-T-t...

...mert azok is olcsók, tömeggyártmányok, és országosan kaphatóak. Közszolgálati tájékoztatónkat olvasták :twisted:
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Dugovics Titusz írta: 2020.04.24. 11:18 Igaz itt nem az ára miatt, hanem mert az elkészülő pár darabokat már a pestiek lehiénázzák.
Kétszeres háromszoros árat a Vaterás "magánszemélyes" kézbesítésért meg nem vagyok hajlandó kifizetni!! Szívességért, kiskapuért puncsolni meg senkinek nem fogok. Annál mifelénk itt a végeken, gerincesebbek vagyunk!!!
Állj már le, nem tehet senki arról, hogy hol laksz!
Ha normálisan megkéred valamelyik "pesti", és mobilisabb fórumtársat, akkor megveszik, és elküldik futárral.
Esetleg illik ilyenkor egy kis sörrevalót rátenni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Dugovics Titusz írta: 2020.04.24. 11:18 Természetesen én is kíváncsi vagyok ezekre, de igazából csak úgy mint az autós videókban az olasz sportkocsikra.
Érdekelni persze érdekel, de hozzájutni úgyse lehet soha. Igaz itt nem az ára miatt, hanem mert az elkészülő pár darabokat már a pestiek lehiénázzák.
Kétszeres háromszoros árat a Vaterás "magánszemélyes" kézbesítésért meg nem vagyok hajlandó kifizetni!! Szívességért, kiskapuért puncsolni meg senkinek nem fogok. Annál mifelénk itt a végeken, gerincesebbek vagyunk!!!
Be lehetne már fejezni a hangulatkeltést az uszítást meg a fekália kutyulgatást!
Sokan nem vagyunk "pesti ficsúrok", meg "pesti hiénák" ám normális hangnemű megkeresésekkel, megfelelő hozzáállással és türelemmel meg lehet oldani sok mindent, ha tényleg szeretné valaki.

Én sem vagyok pesti, olyan nagyon nem is lakom közel, mégis összejött az amire nagyon vágytam!
Puskák bal_1280x749.jpg
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Dönci62 írta: 2020.04.24. 11:43 Be lehetne már fejezni a hangulatkeltést az uszítást meg a fekália kutyulgatást!
Sokan nem vagyunk "pesti ficsúrok", meg "pesti hiénák" ám normális hangnemű megkeresésekkel, megfelelő hozzáállással és türelemmel meg lehet oldani sok mindent, ha tényleg szeretné valaki.

Én sem vagyok pesti, olyan nagyon nem is lakom közel, mégis összejött az amire nagyon vágytam!
Puskák bal_1280x749.jpg
Kissé romantizál a kolléga a vidékiekkel kapcsolatban. :) Népi-urbánus ellentét reloaded! Én is vidéki vagyok még sincs gerincem, biztos ennek köszönhető, hogy az eddig megjelent termékekből ami tetszett/kellett mind megszereztem különösebb nehézségek nélkül ! :D

"Biztos frusztráló most a hiány, a lerabolt boltok, meg a tudat, hogy másoknak van, neki nincs, egyes ügyeskedők meg még nyerészkednek is (ilyenek voltak, vannak és lesznek is), de érdemes talán neheztelés helyett inkább pár hónapra sportolni, meditálni, vagy gumis helyett venni egy gázsprét, vagy gázpisztolyt (az kapható), aztán ha lecseng az őrület, válogatni a boltban újra kapható, vagy a polcon porosodó eladóvá vált gumisok közt." - Paulo Coelho
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Pentastar írta: 2020.04.24. 12:13 Kissé romantizál a kolléga a vidékiekkel kapcsolatban. :) Népi-urbánus ellentét reloaded! Én is vidéki vagyok még sincs gerincem, biztos ennek köszönhető, hogy az eddig megjelent termékekből ami tetszett/kellett mind megszereztem különösebb nehézségek nélkül ! :D

"Biztos frusztráló most a hiány, a lerabolt boltok, meg a tudat, hogy másoknak van, neki nincs, egyes ügyeskedők meg még nyerészkednek is (ilyenek voltak, vannak és lesznek is), de érdemes talán neheztelés helyett inkább pár hónapra sportolni, meditálni, vagy gumis helyett venni egy gázsprét, vagy gázpisztolyt (az kapható), aztán ha lecseng az őrület, válogatni a boltban újra kapható, vagy a polcon porosodó eladóvá vált gumisok közt." - Paulo Coelho
Én Budapest külsőn élek, mégsem sikerült IZS-t vásárolnom. Ennyit a vidék - Bp. helyzetről.
Avatar
Dugovics Titusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.03.28. 10:08
Tartózkodási hely: Nándorfehérvár

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dugovics Titusz »

Thomaster írta: 2020.04.24. 11:30 A mini HDM kifejezetten olcsó tömeggyártmánynak van tervezve, amit aztán országosan terjesztenek a kereskedők. Ugyanúgy, ahogy a Pitbullt / Revenge-et / Onestát / Omerta-T-t...

...mert azok is olcsók, tömeggyártmányok, és országosan kaphatóak. Közszolgálati tájékoztatónkat olvasták :twisted:
Hol lehet kapni most ezek közül bármelyiket is? Kocsiba ülök odamegyek és megveszem. Most úgyis olcsóbb a benzin, inkább erre költök mint a nyerészkedőkre.
Szóval aktuáisan ezek most hol melyik boltban kaphatók? Ezek közül bármeliyk érdekelne. Holnap szombat reggel neki indulok. Inkább erre költök mind az internetes hiénákra. M5-ön fel Pestig, onnan Győrig vagy másik irányba Debrecenig jó vagyok.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Dugovics Titusz írta: 2020.04.24. 15:30 Hol lehet kapni most ezek közül bármelyiket is? Kocsiba ülök odamegyek és megveszem. Most úgyis olcsóbb a benzin, inkább erre költök mint a nyerészkedőkre.
Szóval aktuáisan ezek most hol melyik boltban kaphatók? Ezek közül bármeliyk érdekelne. Holnap szombat reggel neki indulok. Inkább erre költök mind az internetes hiénákra. M5-ön fel Pestig, onnan Győrig vagy másik irányba Debrecenig jó vagyok.
Élesztőt próbáltál mostanában venni?
Remélem nem azt mondod hogy azért nem lehet kapni, mert Budafokon gyártják, ami Bp része, tehát ez is a k...ög pestiek miatt nincsen, mert mi már itt helyben felvárároljuk az élesztőt, és vidékre nem jut belőle! :lol:

Szóval mindenki érti mit akarsz mondani, a kritika egy része jogos is, de erősen túltolod ezt a történetet. Most nem a normális piaci körülmények vannak, ez egy másik valóság. Élesztőt és gumis fegyvert nem lehet kapni sehol, szájmaszkot és kesztyűt viszont igen. Ez ilyen, fogadd el!

Amúgy is sokan leírták már sokszhor, hogy az emberek többségének sokkal alkalmasabb a gáz-riasztó, ugyanis a gumissal célozni kell és gyakorolni, amire a felhasználók 99%-a úgysem lesz hajlandó, tehát sokak számára a gázriasztó önvédelemre alkalmasabb.
Én a saját családtagjaimnak is gáz-riasztót vásároltam, nem gumisat, pedig akkor még volt gumis is. Vegyél egy jó gázriogatót a hozzád legközelebbi vadászboltban, vagy gyere fel a hiénázó Pestre holnap érte, aztán higgadj le, bonts egy sört és nézz meg valami filmet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.04.24. 17:14 Élesztőt próbáltál mostanában venni?
Remélem nem azt mondod hogy azért nem lehet kapni, mert Budafokon gyártják, ami Bp része, tehát ez is a k...ög pestiek miatt nincsen, mert mi már itt helyben felvárároljuk az élesztőt, és vidékre nem jut belőle! :lol:

Szóval mindenki érti mit akarsz mondani, a kritika egy része jogos is, de erősen túltolod ezt a történetet. Most nem a normális piaci körülmények vannak, ez egy másik valóság. Élesztőt és gumis fegyvert nem lehet kapni sehol, szájmaszkot és kesztyűt viszont igen. Ez ilyen, fogadd el!

Amúgy is sokan leírták már sokszhor, hogy az emberek többségének sokkal alkalmasabb a gáz-riasztó, ugyanis a gumissal célozni kell és gyakorolni, amire a felhasználók 99%-a úgysem lesz hajlandó, tehát sokak számára a gázriasztó önvédelemre alkalmasabb.
Én a saját családtagjaimnak is gáz-riasztót vásároltam, nem gumisat, pedig akkor még volt gumis is. Vegyél egy jó gázriogatót a hozzád legközelebbi vadászboltban, vagy gyere fel a hiénázó Pestre holnap érte, aztán higgadj le, bonts egy sört és nézz meg valami filmet.

+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

Screenshot_20200424_173443_com.facebook.katana.png
:?
USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image-479446960.jpeg
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

TotoHU írta: 2020.04.24. 17:14 Élesztőt próbáltál mostanában venni?
Remélem nem azt mondod hogy azért nem lehet kapni, mert Budafokon gyártják, ami Bp része, tehát ez is a k...ög pestiek miatt nincsen, mert mi már itt helyben felvárároljuk az élesztőt, és vidékre nem jut belőle! :lol:

Szóval mindenki érti mit akarsz mondani, a kritika egy része jogos is, de erősen túltolod ezt a történetet. Most nem a normális piaci körülmények vannak, ez egy másik valóság. Élesztőt és gumis fegyvert nem lehet kapni sehol, szájmaszkot és kesztyűt viszont igen. Ez ilyen, fogadd el!

Amúgy is sokan leírták már sokszhor, hogy az emberek többségének sokkal alkalmasabb a gáz-riasztó, ugyanis a gumissal célozni kell és gyakorolni, amire a felhasználók 99%-a úgysem lesz hajlandó, tehát sokak számára a gázriasztó önvédelemre alkalmasabb.
Én a saját családtagjaimnak is gáz-riasztót vásároltam, nem gumisat, pedig akkor még volt gumis is. Vegyél egy jó gázriogatót a hozzád legközelebbi vadászboltban, vagy gyere fel a hiénázó Pestre holnap érte, aztán higgadj le, bonts egy sört és nézz meg valami filmet.
és énis +1
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2020.04.24. 17:14 Élesztőt próbáltál mostanában venni?
Remélem nem azt mondod hogy azért nem lehet kapni, mert Budafokon gyártják, ami Bp része, tehát ez is a k...ög pestiek miatt nincsen, mert mi már itt helyben felvárároljuk az élesztőt, és vidékre nem jut belőle! :lol:

Pedig ez elég egyértelmű. Én se szállítanám 20 km-nél messzebbre, ha helyben is elfogy. :-)

Szóval felháborító, hogy nem tudunk kenyeret sütni. Mondjuk eddig se szoktunk. Úgyhogy rendeltünk egy sültes tálat, bontottam egy szűretlen búzasört, este meg pornót fogok nézni. Jó lesz így, főorvos úr? :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Resizer_15877475535680.jpg
Én vidéken lakok és a sarki boltban is volt élesztő ma! Gázrevolver meg van itthon pár tucatnyi😅
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Idén eddig elég jó felhozatal volt HAZAI traumatikusból Kaliber-címlapilag:-))) Felkészül: Evolvens? Reméljük.

Kép

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Langyospöcök
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2020.04.22. 23:49

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Langyospöcök »

Alakul ez lassan. A két gyártó termelésre ösztönzi egymást, és mindkét termék ígéretesnek néz ki minden tekintetben. Plusz lesz vmikor mini HDM és Megamax.
Akit érint az meg úgyis megveszi előbb vagy utóbb. Hajrá! Mielőbbi címlaprakerülést az "űrcuccnak"!
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

David.xxi. írta: 2020.04.24. 17:35 Screenshot_20200424_173443_com.facebook.katana.png
:?
USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image-479446960.jpeg

Az új űrfegyver PAK tölténnyel működik?
Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

Route.66 írta: 2020.04.25. 16:17 Az új űrfegyver PAK tölténnyel működik?
Nagyon úgy tűnik. Sokkal szimpatikusabb mint a gumi, nem pattog és ha jól tudom kevésbé veszélyes is. (Valahol olvastam egy összehasonlító cikket baton meg rubber lövedékről és az előbbinél kevesebb volt a sebbel járó/maradandóbb sérülés)
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

David.xxi. írta: 2020.04.25. 17:33 Nagyon úgy tűnik. Sokkal szimpatikusabb mint a gumi, nem pattog és ha jól tudom kevésbé veszélyes is. (Valahol olvastam egy összehasonlító cikket baton meg rubber lövedékről és az előbbinél kevesebb volt a sebbel járó/maradandóbb sérülés)
A "PAK töltény" se pattog és valóban kevésbé veszélyes, mint a gumi...
Piréz poéta.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

security89 írta: 2020.04.25. 20:28 A "PAK töltény" se pattog és valóban kevésbé veszélyes, mint a gumi...
Úgy tűnik, a PAK és POM keveredett össze kicsit a kollégánál.
Sapienti sat.
Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

nemtokregelni írta: 2020.04.25. 20:39 Úgy tűnik, a PAK és POM keveredett össze kicsit a kollégánál.
Pontosan :oops:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

nemtokregelni írta: 2020.04.25. 20:39 Úgy tűnik, a PAK és POM keveredett össze kicsit a kollégánál.
Tervezzünk egy fegyvert, ami a következő PAK tölténnyel lövi ki a korábban ellőtt PAK töltényt :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.04.25. 22:34 Tervezzünk egy fegyvert, ami a következő PAK tölténnyel lövi ki a korábban ellőtt PAK töltényt :D
off

elesfegyver vonalon volt ilyesmire probalkozas.

Egyebkent 9 mm PAKnal kozelrol jo esellyel halalos lenne az eredmeny, hiszen kb. 4 gramm egy 9 mm PAK hüvely és eléggé kemény és kicsi.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

nemtokregelni írta: 2020.04.25. 20:39 Úgy tűnik, a PAK és POM keveredett össze kicsit a kollégánál.
Persze nem ez volt az eredeti kérdés. :P
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2020.04.26. 06:59 off

elesfegyver vonalon volt ilyesmire probalkozas.

Egyebkent 9 mm PAKnal kozelrol jo esellyel halalos lenne az eredmeny, hiszen kb. 4 gramm egy 9 mm PAK hüvely és eléggé kemény és kicsi.

ON
Élesfegyver vonalon, riasztótöltényes próbálkozás? WTF?

Egyébként jó ötlet, itt a fórumtársak közül is többen gondoltak már rá. Műszakilag egyszerűen megoldható, muzeális fegyverként semmiképp se lehetne belekötni (legfeljebb hamarosan betiltanák / drága és szopatós engedélyhez kötnék a muzeálisokat), gáz-riasztóként meg biztos nem engedélyeznék, bár a magyar jogyszabályi definíciónak megfelel.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Thomaster írta: 2020.04.26. 15:04 Élesfegyver vonalon, riasztótöltényes próbálkozás? WTF?

Egyébként jó ötlet, itt a fórumtársak közül is többen gondoltak már rá. Műszakilag egyszerűen megoldható, muzeális fegyverként semmiképp se lehetne belekötni (legfeljebb hamarosan betiltanák / drága és szopatós engedélyhez kötnék a muzeálisokat), gáz-riasztóként meg biztos nem engedélyeznék, bár a magyar jogyszabályi definíciónak megfelel.
Milyen az űrpuska ? Észbukkon már fent a vidi, működés közben, ha jól láttam Te is pirítottad neki?!:)
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

SwissArmy írta: 2020.04.26. 17:09 Milyen az űrpuska ? Észbukkon már fent a vidi, működés közben, ha jól láttam Te is pirítottad neki?!:)
+1 én is most láttam... 🤤
Piréz poéta.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

SwissArmy írta: 2020.04.26. 17:09 Milyen az űrpuska ? Észbukkon már fent a vidi, működés közben, ha jól láttam Te is pirítottad neki?!:)
Ja, jó móka... pontos, és néhány teszt és finomítás után most már könnyen műxik. Már persze aki tud lőni... A videón 10 méterről lövünk, a végén látható tán 15 centis vonal szórást Bélabá lőtte.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2020.04.26. 19:14 Ja, jó móka... pontos, és néhány teszt és finomítás után most már könnyen műxik. Már persze aki tud lőni... A videón 10 méterről lövünk, a végén látható tán 15 centis vonal szórást Bélabá lőtte.
és DAO az elsütőszerkezete? a videóról úgy tűnik... érzetre milyen?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2020.04.26. 19:16 és DAO az elsütőszerkezete? a videóról úgy tűnik... érzetre milyen?
Szerintem SA... érzetre olyan, rövid, könnyű. De a szerkezet részleteit nem ismerem.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Thomaster írta: 2020.04.26. 19:14 Ja, jó móka... pontos, és néhány teszt és finomítás után most már könnyen műxik. Már persze aki tud lőni... A videón 10 méterről lövünk, a végén látható tán 15 centis vonal szórást Bélabá lőtte.
Biztos jó lesz egyeseknek. Azoknak, akik majd tudnak vásárolni beĺőle. Párszor 10 db kevés lesz. A többiek majd a Zalánt választhatják. Az kellemetlen lesz, ha előző este kiderül, hogy reggel indul az eladás és már 7 órakor 30 vadászruhás ember fog állni a kapuban.
Avatar
Dugovics Titusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.03.28. 10:08
Tartózkodási hely: Nándorfehérvár

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dugovics Titusz »

Route.66 írta: 2020.04.26. 19:45 Biztos jó lesz egyeseknek. Azoknak, akik majd tudnak vásárolni beĺőle. Párszor 10 db kevés lesz. A többiek majd a Zalánt választhatják. Az kellemetlen lesz, ha előző este kiderül, hogy reggel indul az eladás és már 7 órakor 30 vadászruhás ember fog állni a kapuban.
A gyártó műhely gyakorlata alapján a Vaterán keresd majd az űrpuskát jelentős felárral!!!
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Dugovics Titusz írta: 2020.04.26. 20:50 A gyártó műhely gyakorlata alapján a Vaterán keresd majd az űrpuskát jelentős felárral!!!


Ezek szerint lesznek olyanok /nem a KÉK fórumtársakra gondolok/, akik egyből jelentős felárral továbbadnák ezt az újdonságot, és ezért órákat képesek hajnalban a Művek kapujában dekkolni. :oops: :oops: :oops:
Orion
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2020.04.25. 21:09

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Orion »

Tiszteletem a Fórum tagjainak ! Olvastam visszafelé néhány napnyi hozzászólást , hogy valamilyen szinten képbe rakjam magamat főleg arról hogy most pl. elérhető-e már jobban gumis fegyver(fegyverboltokban), vagy annak tartozéka pl. engem új Onesta dob érdekelne, vidéken . Globserveréknél is, kb. ugyanaz a helyzet mint Keserűéknél, vagy azért jobban hozzá lehet jutni a fegyvereikhez, fegyver tartozékokhoz ?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Route.66 írta: 2020.04.26. 22:13 Ezek szerint lesznek olyanok /nem a KÉK fórumtársakra gondolok/, akik egyből jelentős felárral továbbadnák ezt az újdonságot, és ezért órákat képesek hajnalban a Művek kapujában dekkolni. :oops: :oops: :oops:
Sose volt még ilyen ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

Route.66 írta: 2020.04.26. 19:45 Biztos jó lesz egyeseknek. Azoknak, akik majd tudnak vásárolni beĺőle. Párszor 10 db kevés lesz. A többiek majd a Zalánt választhatják. Az kellemetlen lesz, ha előző este kiderül, hogy reggel indul az eladás és már 7 órakor 30 vadászruhás ember fog állni a kapuban.
10 + 100 db szerepelt megjelenésként valahol facén a gyártónál bűvös számként. Persze majd kiderül a valóság mit hoz.
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

URAK! Most kértem a regisztrációm törlését, ez a hely számomra a " nem kívánatos " hely lett! Ez az oldal egyetlen cég reklámoldala lett, ha mi felteszünk valamit, ránk írnak, csak az a jó amit a 3 boltjuk értékesít, nem egyenlőek a feltételek, ezért nem folytatom tovább. Létrehozták a Hazait, de ott is csak egy személy és a ráíró, alákérdezői dominálhatnak, ilyen társaságra nem vagyok kíváncsi. Aki viszont kíváncsi ránk, tudja, hogy hol talál, ott esélye nincs hasonló méltánytalanságnak! Sajnálom a megtévesztett embereket! Szép estét, utolsó hozzászólásom volt itt! BÚCSÚZOM!
e_gyar.jpg
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Morcosrobot írta: 2020.04.26. 22:30 10 + 100 db szerepelt megjelenésként valahol facén a gyártónál bűvös számként. Persze majd kiderül a valóság mit hoz.

Ez kb. mikor jelent meg?
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

művek-1 írta: 2020.04.26. 23:16 URAK! Most kértem a regisztrációm törlését, ez a hely számomra a " nem kívánatos " hely lett! Ez az oldal egyetlen cég reklámoldala lett, ha mi felteszünk valamit, ránk írnak, csak az a jó amit a 3 boltjuk értékesít, nem egyenlőek a feltételek, ezért nem folytatom tovább. Létrehozták a Hazait, de ott is csak egy személy és a ráíró, alákérdezői dominálhatnak, ilyen társaságra nem vagyok kíváncsi. Aki viszont kíváncsi ránk, tudja, hogy hol talál, ott esélye nincs hasonló méltánytalanságnak! Sajnálom a megtévesztett embereket! Szép estét, utolsó hozzászólásom volt itt! BÚCSÚZOM!e_gyar.jpg
Részemről nagyon sajnálom! Én eddig mindent Önöknél vásároltam és javíttattam.
Maradok Tisztelettel: PA
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

Route.66 írta: 2020.04.26. 23:20 Ez kb. mikor jelent meg?
Na, ma is történnek az események. :(

kérdésedre válaszolva: kb 4 napja az első publikált videó alatti kommentcunamiban.
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

művek-1 írta: 2020.04.26. 23:16 URAK! Most kértem a regisztrációm törlését, ez a hely számomra a " nem kívánatos " hely lett! Ez az oldal egyetlen cég reklámoldala lett, ha mi felteszünk valamit, ránk írnak, csak az a jó amit a 3 boltjuk értékesít, nem egyenlőek a feltételek, ezért nem folytatom tovább. Létrehozták a Hazait, de ott is csak egy személy és a ráíró, alákérdezői dominálhatnak, ilyen társaságra nem vagyok kíváncsi. Aki viszont kíváncsi ránk, tudja, hogy hol talál, ott esélye nincs hasonló méltánytalanságnak! Sajnálom a megtévesztett embereket! Szép estét, utolsó hozzászólásom volt itt! BÚCSÚZOM!e_gyar.jpg
Ezt nem értem. A fórumtagok 95%-át a Keserű termékek érdeklik. A Globserver emiatt itt kb. labdába sem rúghat, és szemérmesen távol is tartják magukat. Én is a Keserű cuccok miatt vagyok itt, hogy infót szerezzek. A gyártó nyilván full kivonhatja magát, érthető is, csak az okot nem értem, mikor ez a hely lényegében egy Keserű fan club.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Morcosrobot írta: 2020.04.26. 23:45 Na, ma is történnek az események. :(

kérdésedre válaszolva: kb 4 napja az első publikált videó alatti kommentcunamiban.


Köszi az infót! Igen mindig történik valami. Mondjuk, hogy értem a probléma alapját. Csak azt nem értem, hogy ha piszkálja valaki a gumis fegyverek készlethiánya miatt a Műveket, akkor például miért nem okoz problémát az Alfa Proj gumis fegyverek hiánya. Szerintem már lassan egy éve nem kapható Alfa G060. :?: :?: :?:
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

Route.66 írta: 2020.04.27. 00:25 Köszi az infót! Igen mindig történik valami. Mondjuk, hogy értem a probléma alapját. Csak azt nem értem, hogy ha piszkálja valaki a gumis fegyverek készlethiánya miatt a Műveket, akkor például miért nem okoz problémát az Alfa Proj gumis fegyverek hiánya. Szerintem már lassan egy éve nem kapható Alfa G060. :?: :?: :?:
Gvass már tavaly írta, hogy nem rendel g060-at, mert kb.eladhatatlan a gazdasági helyzet miatt, ha jól emlékszem. Aztán jött a vírus, ami még jobban mélyíti a gazdasági negatívumokat. Tehát, majd x+n év múlva, ha a gazd.válságból kievickélünk lesz g060.
Piréz poéta.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

Morcosrobot írta: 2020.04.26. 23:45 Na, ma is történnek az események. :(

kérdésedre válaszolva: kb 4 napja az első publikált videó alatti kommentcunamiban.
+1 Ezt én is olvastam.
Piréz poéta.
varde
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2018.06.20. 10:52

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: varde »

-Egy kérdező a KESERÜ FÉSZ oldalán rákérdezett az űrpuskára és a következő választ kapta: PAK, POM, 40 JOULE....
Akkor én továbbra is nagyon várom a MEGAMAX és a "mini" HDM fejlesztéseket, mert nekem tényleg otthonvédelemre kellene...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Pentastar írta: 2020.04.26. 23:59 Ezt nem értem. A fórumtagok 95%-át a Keserű termékek érdeklik. A Globserver emiatt itt kb. labdába sem rúghat, és szemérmesen távol is tartják magukat. Én is a Keserű cuccok miatt vagyok itt, hogy infót szerezzek. A gyártó nyilván full kivonhatja magát, érthető is, csak az okot nem értem, mikor ez a hely lényegében egy Keserű fan club.
A Globserverék nem nyafognak, nem hivatkoznak munkaerőhiányra (=minimálbér közeli fizetésért esztergályost, minősített profi hegesztőt), hanem szép csendben gyártanak. Persze hogy nem látod készleten sehol, mert előjegyzésben elfogy minden, polcra nem kerül.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

varde írta: 2020.04.27. 12:31 -Egy kérdező a KESERÜ FÉSZ oldalán rákérdezett az űrpuskára és a következő választ kapta: PAK, POM, 40 JOULE....
Akkor én továbbra is nagyon várom a MEGAMAX és a "mini" HDM fejlesztéseket, mert nekem tényleg otthonvédelemre kellene...
Kösz. Akkor levadászom egy Godfather 19M-et, lehetőleg pisztoly-kivitelben. Kicsit racionálisabb szemmel tekintek a vasakra, minthogy "jópofa".
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Nincs ilyen bejegyzes a face-n. Szandekosan nem arul el meg semmit a gyarto.

Legy szives ne terjessz itt megteveszto informaciokat.
FB_IMG_1587987069809.jpg
varde írta: 2020.04.27. 12:31 -Egy kérdező a KESERÜ FÉSZ oldalán rákérdezett az űrpuskára és a következő választ kapta: PAK, POM, 40 JOULE....
Akkor én továbbra is nagyon várom a MEGAMAX és a "mini" HDM fejlesztéseket, mert nekem tényleg otthonvédelemre kellene...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

montecarlo írta: 2020.04.27. 13:31 Nincs ilyen bejegyzes a face-n. Szandekosan nem arul el meg semmit a gyarto.

Legy szives ne terjessz itt megteveszto informaciokat.
FB_IMG_1587987069809.jpg
Nem követem a Keserű oldalát, de most ránéztem. Ő maga erősítette ezt meg egy hozzászólásban.
mod.:"Tehát PAK, POM, 12 méter, 40 joule, és 3 kg..."
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Akkor feladom. Kovetem az osszes posztot facebookon, hozzaszolasom elott atneztem a komenteket, nem latom.
Fortitu írta: 2020.04.27. 13:40 Nem követem a Keserű oldalát, de most ránéztem. Ő maga erősítette ezt meg egy hozzászólásban.
mod.:"Tehát PAK, POM, 12 méter, 40 joule, és 3 kg..."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

montecarlo írta: 2020.04.27. 13:43 Akkor feladom. Kovetem az osszes posztot facebookon, hozzaszolasom elott atneztem a komenteket, nem latom.
Amos puskája.jpg
Amos puskája.jpg (45.21 KiB) Megtekintve 39411 alkalommal
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Köszönöm. Az erő meglepett
Fortitu írta: 2020.04.27. 13:48 Amos puskája.jpg
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

montecarlo írta: 2020.04.27. 13:31 Nincs ilyen bejegyzes a face-n. Szandekosan nem arul el meg semmit a gyarto.

Legy szives ne terjessz itt megteveszto informaciokat.
FB_IMG_1587987069809.jpg
Légy szíves figyelmesebben, részletesebben keresgélni, olvasgatni! ;)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Fortitu írta: 2020.04.27. 13:48 Amos puskája.jpg
és tényleg. A kevésbé látogatott oldalon kérdeztek rá. Eszerint már nem titkos.

Amikor ezt a 40 J-t megtudtam, akkor hirtelen elment tőle a kedvem. Lehet hogy a kemény POM-mal az is nagyon fáj, de akkor is... a puskaféléktől megszoktuk már a háromjegyű zsuuulokat. Rákérdezést megelőzve: azért nem állnék elé.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Fortitu írta: 2020.04.27. 13:48 Amos puskája.jpg
Hááááát, a Julbuzulók nem lesznek elragadtatva a 40 J-tól, még ha POM is meg többlövetű is.
Jópofa dolog, jól is néz ki a prototípus, de engem hidegen hagy.
Felmerült bennem azért egy kérdés, ha a Művek fogja gyártani, akkor is ilyen "pofás" lesz a dizájnja??? :D
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Dönci62 írta: 2020.04.27. 14:02 Hááááát, a Julbuzulók nem lesznek elragadtatva a 40 J-tól, még ha POM is meg többlövetű is.
Jópofa dolog, jól is néz ki a prototípus, de engem hidegen hagy.
Felmerült bennem azért egy kérdés, ha a Művek fogja gyártani, akkor is ilyen "pofás" lesz a dizájnja??? :D
A Művek ehhez tulajdonképpen csak a nevét adja, meg az összeszerelést, mert az engedélyköteles tevékenység. Az alkatrészek külső partnertől jönnek, készre felületkezelve.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2020.04.27. 14:00 és tényleg. A kevésbé látogatott oldalon kérdeztek rá. Eszerint már nem titkos.

Amikor ezt a 40 J-t megtudtam, akkor hirtelen elment tőle a kedvem. Lehet hogy a kemény POM-mal az is nagyon fáj, de akkor is... a puskaféléktől megszoktuk már a háromjegyű zsuuulokat. Rákérdezést megelőzve: azért nem állnék elé.
Most akkor már meg lehet róla szólalni? Nem adok ki több tech infót, csak a dzsulbuzulástól áll égnek a hajam.

A mi 15 mm-es POM-toldataink fegyvertöl, riasztópatrontól függően (nem hitelesített műszerrel mérve) 60-80 joule között tudtak, és látványosan b-aszott nagyot ütöttek.
Lásd: http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... asztokhoz/

Az Evolvens-féle cucc protójával simán átlőttem azt a vaskos aktatáskát 6-8 méterről, ami az Atlas AGS-15M videóban is szerepelt. A fémcélt, ha felül találtam el, akkor borította.

(IMHO ez a 40 J ez riasztópatrontól függő középérték vagy alsó határ inkább, hiszen hosszabb a gyorsítási úthossz, mint a POM-toldatnál.)

Úgyhogy én ezt nagyon nem kicsinyelném le, különösen, hogy villámgyorsan és pontosan lehet utánaküldeni a következő lövéseket. Szerintem ez egy baszott jó kis szerkentyű lesz, ha valaha érdemi mennyiségben gyártani tudják, és persze lesz fizetőképes kereslet a nyomorba süllyedő banánisztánban.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Thomaster írta: 2020.04.27. 14:06 A Művek ehhez tulajdonképpen csak a nevét adja, meg az összeszerelést, mert az engedélyköteles tevékenység. Az alkatrészek külső partnertől jönnek, készre felületkezelve.
Ha így van és tartják a videóban látható minőséget, akkor legalább pofára jó lesz a cucc.
Viszont ugyanezen okból kifolyólag szvsz nem lesz egy olcsó dolog.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Dönci62 írta: 2020.04.27. 14:11 Ha így van és tartják a videóban látható minőséget, akkor legalább pofára jó lesz a cucc.
Viszont ugyanezen okból kifolyólag szvsz nem lesz egy olcsó dolog.
Ne felejtsd el, hogy tuti a konkurencia árai alá akarnak menni. Majd kiderül... Igazából én is marhára kipróbálnám. Bár itthonra nekem se kell, de azért csak kíváncsi a fegyverbuzi énem ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Dettó.

Mondjuk ha meg mindig jelen lenne Keseru ur, biztosan szolgalna erdemi informacioval.

Kar volt a felesleges besertodesert, orulok h en meg az itteni bennfentes info alapjan tudtam venni lapat IZS-t, nincs tobb vagyam.
Thomaster írta: 2020.04.27. 14:00 és tényleg. A kevésbé látogatott oldalon kérdeztek rá. Eszerint már nem titkos.

Amikor ezt a 40 J-t megtudtam, akkor hirtelen elment tőle a kedvem. Lehet hogy a kemény POM-mal az is nagyon fáj, de akkor is... a puskaféléktől megszoktuk már a háromjegyű zsuuulokat. Rákérdezést megelőzve: azért nem állnék elé.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thomaster írta: 2020.04.27. 14:00 és tényleg. A kevésbé látogatott oldalon kérdeztek rá. Eszerint már nem titkos.

Amikor ezt a 40 J-t megtudtam, akkor hirtelen elment tőle a kedvem. Lehet hogy a kemény POM-mal az is nagyon fáj, de akkor is... a puskaféléktől megszoktuk már a háromjegyű zsuuulokat. Rákérdezést megelőzve: azért nem állnék elé.
Végülis hány fb oldala van, meg miért?...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Fortitu írta: 2020.04.27. 14:14 Ne felejtsd el, hogy tuti a konkurencia árai alá akarnak menni. Majd kiderül... Igazából én is marhára kipróbálnám. Bár itthonra nekem se kell, de azért csak kíváncsi a fegyverbuzi énem ;)
Marhára ne próbáld ki. Felrúg.

:mrgreen:
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Fortitu írta: 2020.04.27. 14:26 Végülis hány fb oldala van, meg miért?...
Kettő, mert az egyikkel egyszer volt egy átmeneti üzemzavar, akkor gyorsan csinált egy másikat. A tartalom gyakorlatilag ugyanaz, csak a kommentek szóródnak kétfelé.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2020.04.27. 13:48 Amos puskája.jpg
Amúgy jelenlegi kedvenc sci-fim jutott róla eszembe:
https://www.youtube.com/watch?v=QXwe51lkJ6M
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Na neee...ezert nem talaltam
Thomaster írta: 2020.04.27. 14:29 Kettő, mert az egyikkel egyszer volt egy átmeneti üzemzavar, akkor gyorsan csinált egy másikat. A tartalom gyakorlatilag ugyanaz, csak a kommentek szóródnak kétfelé.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Blekk Rájgó írta: 2020.04.27. 12:44 Kösz. Akkor levadászom egy Godfather 19M-et, lehetőleg pisztoly-kivitelben. Kicsit racionálisabb szemmel tekintek a vasakra, minthogy "jópofa".

Pisztolyból talán csak 1-2 db volt. Ezt jól tudom.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

2 facebook oldaluk van, eszem megall. Miért????
Ez nem figyelem kerdese, ez egy netto böszmeség
Dönci62 írta: 2020.04.27. 13:58 Légy szíves figyelmesebben, részletesebben keresgélni, olvasgatni! ;)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

montecarlo írta: 2020.04.27. 15:41 2 facebook oldaluk van, eszem megall. Miért????
Ez nem figyelem kerdese, ez egy netto böszmeség
Minimum át kellene irányítani egyikről a másikra az embereket, és csak az egyiket használni, a másikat meg idővel megszüntetni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2020.04.27. 14:00
Amikor ezt a 40 J-t megtudtam, akkor hirtelen elment tőle a kedvem. Lehet hogy a kemény POM-mal az is nagyon fáj, de akkor is... a puskaféléktől megszoktuk már a háromjegyű zsuuulokat. Rákérdezést megelőzve: azért nem állnék elé.
+1
A gyártó termékei mellett szólt eddig, hogy lehet hogy nem a legmenőbb design-t képviselték, de bitang erősek voltak, a bűnözőt úgysem az fogja érdekelni milyen csecse amivel megborították, csak az hogy mebgorult.
A 40 zsuzsi ahhoz képest tényleg olyan ööö... hátizé. Onesta előtti világ, 9mm flóbert csapival és gumival működő ős gumis revolver tudott 40 zsuzsi körül, kb. Nem is tudom mikor, 2006-2008 körül talán?
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

TotoHU írta: 2020.04.27. 16:11 +1
A gyártó termékei mellett szólt eddig, hogy lehet hogy nem a legmenőbb design-t képviselték, de bitang erősek voltak, a bűnözőt úgysem az fogja érdekelni milyen csecse amivel megborították, csak az hogy mebgorult.
A 40 zsuzsi ahhoz képest tényleg olyan ööö... hátizé. Onesta előtti világ, 9mm flóbert csapival és gumival működő ős gumis revolver tudott 40 zsuzsi körül, kb. Nem is tudom mikor, 2006-2008 körül talán?
Most vissza emlékeztem a néhány évvel ezelőtt egy találkozón NIJ2A mellényben levett 50 Joule-os 12-es gumira.
Nem szerettem volna mellény nélkül bekapni.
(Mondjuk tudom, hogy vannak olyan kemény, jól képzett emberek, akik ezt is kibírják, de az átlag meg fog retteni tőle.)
Ez a kemény pom rúd olyat oda üt 40 Joule-al szerintem, ha csak nem lesz 50-60 mire kijön, hogy az tuti meg fogja gondolni szeretne-e tovább támadni aki mondjuk szembe találja magát 1 ilyennel.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kolonics írta: 2020.04.27. 16:33 Most vissza emlékeztem a néhány évvel ezelőtt egy találkozón NIJ2A mellényben levett 50 Joule-os 12-es gumira.
Nem szerettem volna mellény nélkül bekapni.
(Mondjuk tudom, hogy vannak olyan kemény, jól képzett emberek, akik ezt is kibírják, de az átlag meg fog retteni tőle.)
Ez a kemény pom rúd olyat oda üt 40 Joule-al szerintem, ha csak nem lesz 50-60 mire kijön, hogy az tuti meg fogja gondolni szeretne-e tovább támadni aki mondjuk szembe találja magát 1 ilyennel.
+1

A POM méretben, felületben nagyobb, mint akár egy 18 mm gumi, de jóval keményebb, sokkal pontosabb, mint a repülés közben oszcilláló gumilasztik.

Leginkább a "Plastic Baton Round" kategóriába sorolhatók.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Thomaster írta: 2020.04.27. 14:00 és tényleg. A kevésbé látogatott oldalon kérdeztek rá. Eszerint már nem titkos.

Amikor ezt a 40 J-t megtudtam, akkor hirtelen elment tőle a kedvem. Lehet hogy a kemény POM-mal az is nagyon fáj, de akkor is... a puskaféléktől megszoktuk már a háromjegyű zsuuulokat. Rákérdezést megelőzve: azért nem állnék elé.


Tervezitek S&B, Black Mamba, és GECO PAK-kal kipróbálni?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kolonics írta: 2020.04.27. 16:33 Most vissza emlékeztem a néhány évvel ezelőtt egy találkozón NIJ2A mellényben levett 50 Joule-os 12-es gumira.
Nem szerettem volna mellény nélkül bekapni.
(Mondjuk tudom, hogy vannak olyan kemény, jól képzett emberek, akik ezt is kibírják, de az átlag meg fog retteni tőle.)
Ez a kemény pom rúd olyat oda üt 40 Joule-al szerintem, ha csak nem lesz 50-60 mire kijön, hogy az tuti meg fogja gondolni szeretne-e tovább támadni aki mondjuk szembe találja magát 1 ilyennel.
Ez persze szentigaz. De azért ha már volt 100-120 Joule is, akkor ez után a 40 az azért csak-csk harmad annyi.
Akárhogyan nézzük is, csőtorkolati energiában visszalépés.

Mondjuk aki ezt a fegyvert veszi, annak nem ez lesz az egyetlen otthoni HD fegyvere egyébként sem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2020.04.27. 16:41 +1

A POM méretben, felületben nagyobb, mint akár egy 18 mm gumi, de jóval keményebb, sokkal pontosabb, mint a repülés közben oszcilláló gumilasztik.

Leginkább a "Plastic Baton Round" kategóriába sorolhatók.

[img]https://qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-f ... 15e81.webp[/im]
ha már szabad a gazda, vagy legalább úgy tűnik... akkor a POM rudacskában miért van fúrva lyuk? vagy csak én láttam rosszul a képen? gondolom nem átmenő furat?

(az utángyártott pomok miatt kérdezem, van pár POM rudam még ami fűrészelésre vár :lol: )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vato 2020.04.27. 16:53-kor.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.04.27. 16:50 Ez persze szentigaz. De azért ha már volt 100-120 Joule is, akkor ez után a 40 az azért csak-csk harmad annyi.
Akárhogyan nézzük is, csőtorkolati energiában visszalépés.

Mondjuk aki ezt a fegyvert veszi, annak nem ez lesz az egyetlen otthoni HD fegyvere egyébként sem.

Ha GUMIS puskaként tudna 40 J-t*, akkor még igazad is lenne. De itt nem gumi, hanem nagyméretű POM henger a lövedék.

(*gyanítom több lesz az, én Maxxtech/Victory-val probaltam, kicsit sem volt hiányérzetem.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2020.04.27. 16:53 ha már szabad a gazda, vagy legalább úgy tűnik... akkor a POM rudacskában miért van fúrva lyuk? vagy csak én láttam rosszul a képen? gondolom nem átmenő furat?

(az utángyártott pomok miatt kérdezem, van pár POM rudam még ami fűrészelésre vár :lol: )

Az a furat csak gyártást segíti, semmi köze az eszköznek semmilyen technikai megoldásához, kár agyalogni rajta. Meg már korábbi képeken is látszott a furat meg a kb. méret.

Amúgy mivel már nem titok a POM, így néz ki egy 9 mm PAK mellett - láthatóan jó nagy:
evolvens pom.jpg
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2020.04.27. 17:11-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2020.04.27. 17:00 Az a furat csak gyártást segíti, semmi köze az eszköznek semmilyen technikai megoldásához, kár agyalogni rajta. Meg már korábbi képeken is látszott a furat meg a kb. méret.

Amúgy mivel már nem titok a POM, így néz ki egy 9 mm PAK mellett - láthatóan jó nagy:

evolvens pom.jpg

csinos! hány grammos? 15 mm x 20 mm kb? ~ 6gramm körül lehet így saccra
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.04.27. 16:53 Ha GUMIS puskaként tudna 40 J-t*, akkor még igazad is lenne. De itt nem gumi, hanem nagyméretű POM henger a lövedék.

(*gyanítom több lesz az, én Maxxtech/Victory-val probaltam, kicsit sem volt hiányérzetem.)
Gyenge vagyok fizikából, nem szégyellem.
A 40J gumigolyó vagy 40J POM henger miért más? Utóbbit még gyengébbnek is gondolnám, mert ugyan az az energia nagyobb felületenm oszlik el, tehát a becsapódáskor egy négyzetcentiméterrel kevesebb dzsúúúúl jut. Vagy itt a lövedék keménységében van a lényeg??

Ha hozzám vágnak egy paplant 40 joule-al, az semennyire sem fog fájni. De ha egy kisméretű csapágygolyót, az már jó eséllyel behatol.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.04.27. 17:17 Gyenge vagyok fizikából, nem szégyellem.
A 40J gumigolyó vagy 40J POM henger miért más? Utóbbit még gyengébbnek is gondolnám, mert ugyan az az energia nagyobb felületenm oszlik el, tehát a becsapódáskor egy négyzetcentiméterrel kevesebb dzsúúúúl jut. Vagy itt a lövedék keménységében van a lényeg??

Ha hozzám vágnak egy paplant 40 joule-al, az semennyire sem fog fájni. De ha egy kisméretű csapágygolyót, az már jó eséllyel behatol.
Hát a fene tudja. A gumi ugye deformálódik, ez meg nem. Igazából hasonlóan nagy energiákkal lehet lyukasztana is a POM nagyon. Fogalmam sincs, készült erről akármilyen teszt? Gumival azért alaposan lövöldöztünk oldalasra, meg mindenre, rengeteg nemzetközi tapasztalat van. Van a hasonló műanyagrudas megoldásokról külföldi tapasztalat (baton round?)? Azok milyen tömegűek, méretűek, mekkora energiájuk van, milyen sérüléseket okoztak?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.04.27. 17:17 Gyenge vagyok fizikából, nem szégyellem.
A 40J gumigolyó vagy 40J POM henger miért más? Utóbbit még gyengébbnek is gondolnám, mert ugyan az az energia nagyobb felületenm oszlik el, tehát a becsapódáskor egy négyzetcentiméterrel kevesebb dzsúúúúl jut. Vagy itt a lövedék keménységében van a lényeg??

Ha hozzám vágnak egy paplant 40 joule-al, az semennyire sem fog fájni. De ha egy kisméretű csapágygolyót, az már jó eséllyel behatol.
valahogy így, ez olyan nagy (12 mm-es gumihoz képest pl.), hogy ne hatoljon be, de nagyon kemény (a gumihoz képest) és nem deformálódik.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.04.27. 17:24 Hát a fene tudja. A gumi ugye deformálódik, ez meg nem. Igazából hasonlóan nagy energiákkal lehet lyukasztana is a POM nagyon. Fogalmam sincs, készült erről akármilyen teszt? Gumival azért alaposan lövöldöztünk oldalasra, meg mindenre, rengeteg nemzetközi tapasztalat van. Van a hasonló műanyagrudas megoldásokról külföldi tapasztalat (baton round?)? Azok milyen tömegűek, méretűek, mekkora energiájuk van, milyen sérüléseket okoztak?
A rendvédelmi 37-40 mm-esekre vannak adatok, de azok 100-250 joule, és 30-50 méteres lőtáv.

http://www.smallarmsreview.com/display. ... icles=1331

Ezekhez a riasztópatronnal indított POM-cuccokhoz az orosz OSza és hasonlók 18 mm-es töltényének acélbetétes műanyaghengere hasonlít, ami gumilövedék ugyan, de jóval keményebb, mert bazi nagy a normál pisztoly alakúakéhoz képest. Ezek 60-80 joule amúgy.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.04.27. 17:31 A rendvédelmi 37-40 mm-esekre vannak adatok, de azok 100-250 joule, és 30-50 méteres lőtáv.

http://www.smallarmsreview.com/display. ... icles=1331

Ezekhez a riasztópatronnal indított POM-cuccokhoz az orosz OSza és hasonlók 18 mm-es töltényének acélbetétes műanyaghengere hasonlít, ami gumilövedék ugyan, de jóval keményebb, mert bazi nagy a normál pisztoly alakúakéhoz képest. Ezek 60-80 joule amúgy.

Kép
Osza valóban jó példa!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Coop »

Olcsó, könnyen gyártható, nem halálos :-) "dzsúl" buziknak vastagabb nagymama befőttes gumijával ajánlott...
xxxx.jpg
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.04.27. 17:31 A rendvédelmi 37-40 mm-esekre vannak adatok, de azok 100-250 joule, és 30-50 méteres lőtáv.

http://www.smallarmsreview.com/display. ... icles=1331

Ezekhez a riasztópatronnal indított POM-cuccokhoz az orosz OSza és hasonlók 18 mm-es töltényének acélbetétes műanyaghengere hasonlít, ami gumilövedék ugyan, de jóval keményebb, mert bazi nagy a normál pisztoly alakúakéhoz képest. Ezek 60-80 joule amúgy.
Na, az OSZA-t kéne megoldani valahogy a GF 19M-féle betétcső fogadására, és akkor máris mehetne itthon is legálisan! ;-)
(Meg ahogy azt a Móricka elképzeli, hogy a PAK csappantyú elműködtethető lenne elektromos gyújtással, tudom. És nyilván a méretek sem stimmelnek. Csak mennyire jó lenne a meglévő megoldást más fegyverekben felhasználni!)
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

security89 írta: 2020.04.27. 05:03 Gvass már tavaly írta, hogy nem rendel g060-at, mert kb.eladhatatlan a gazdasági helyzet miatt, ha jól emlékszem. Aztán jött a vírus, ami még jobban mélyíti a gazdasági negatívumokat. Tehát, majd x+n év múlva, ha a gazd.válságból kievickélünk lesz g060.

Igen emlékszem rá. Azóta a 2 kezemen sem tudom megszámolni, hogy hányan keresték.
Lezárt