OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Fortitu írta: 2019.01.30. 13:28 Ha elrakott emlékbe 2db pisztolylőszert, azért az nem akkor égbekiáltó törvényszegés. GR meg engedély nélkül tartható. Médiamocsok.
Nem a skulók miatt írtam, hanem azért, amit tett.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.01.30. 13:28 Ha elrakott emlékbe 2db pisztolylőszert, azért az nem akkor égbekiáltó törvényszegés. GR meg engedély nélkül tartható. Médiamocsok.

agyonszurt valakit.

ÉS MELLESLEG KI KELL EMELNI, HOGY ODAFELE MENET ÁTMENT A PIROS LÁMPÁN. És nem fésülködött meg.

A kettonek hiába nincs relevanciaja. Igy mukodik a rendorsegi sajtotajekoztatas es a gennymedia.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.01.30. 15:05 agyonszurt valakit.

ÉS MELLESLEG KI KELL EMELNI, HOGY ODAFELE MENET ÁTMENT A PIROS LÁMPÁN. És nem fésülködött meg.

A kettonek hiába nincs relevanciaja. Igy mukodik a rendorsegi sajtotajekoztatas es a gennymedia.
Na, most olvastam el a cikket. Itt nem a lőszer volt a hír, hanem a gyilkosság. Ez mellékes infó volt. A gr-es rész az valóban hatalmas farokság.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Isszy »

TotoHU írta: 2019.02.01. 00:02 Felesleges ezen agyalni, így is, úgyis elveszi a rendőr, ha ruházat átvizsgálnak. De mikor ruházatávizsgáltak utoljára?
Ugye, hogy ugye...

Használat után meg úgyis eldobnád, vagy előtte még fel is gyújtanád... Ha meg nem tudtál elfutni, a csoportos garázdasággal meggyanúsítás után az ügyvéded könnyedén bebizonyítja, hogy a Dobrinja nem gázfegyver.
Ezek az esemenyek veled fognak megtortenni, mert sokszor, nagy elvezettel lejatszottad a fejecskedben.
Nem vagyunk szerencsere egyformak.
Szoval azt akartad mondani, segitek, hogy nem lo- es gazfegyver.

Kosz
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Isszy írta: 2019.02.01. 08:32 Ezek az esemenyek veled fognak megtortenni, mert sokszor, nagy elvezettel lejatszottad a fejecskedben.
Nem vagyunk szerencsere egyformak.
Szoval azt akartad mondani, segitek, hogy nem lo- es gazfegyver.

Kosz
Jajjmár..
A rendőrt kijavíthatod meg kiokosíthatod a meghatározásokról, telibe fossa, nem neked fog hinni hanem elveszi, és majd a szakértő eldönti. Esetleg elő is állít mellé, ha jónak látja és éppen ráér, vagy ilyenkor télen be akar menni kicsit a melegbe
Ami fegyverszerű és nincs rá dokument, neki tök mindegy hogy milyen elven működik és milyen anyagból van, vagy milyen sznűre van kipingálva az eleje. Biztosra fog menni.
Nem, nem lejátszottam a fejecskémben, hanem már éltem át ilyet nem egyszer. Magyarországon és külföldön is b@szogattak már épp eleget nálam lévő önvédelmi eszközökért. Itthon 2x is koboztak el tőlem GP-t, 1x az ismert Serpa ügyben, 1x a saját autóm feltörése után, mert autóban tartottam (nem viseltem) és nem volt rá engedélyem. Bíróságon se kaptam vissza, Bokros dr-al menve sem.
Németországban és Horvátországban is b@sztattak GP miatt. Németországban jópár éve elő is állítottak hátizsákban lévő GP okán, az őrsön tisztázták a gyalogpolizei-ok a felettesseikkel hogy mi a viselés és mi nem az, és hogy mivel nem viseltem így nem kell rá kleine waffensechein. Azért bevittek, biztos ami biztos, hiába az ottani rendőrök sem állnak a helyzet magaslatán mindenben. (De legalább nem hazudtak és elismerték hogy a hátizsákomban találtak rá a pisztolyra nem viseltem!)
De biztosan csak képzelgek róla, szituációkat gyártok és erre recskázok esténként, éljenek a sztereotípiák! :twisted:
Ezek alapján amit én itthon hordok az 3xCS, CR spray, vagy kiváltott engedélyyel GP.
De persze mindenki más úgy veri a saját f@rkára a csalánt, ahogy jónak látja.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Isszy »

TotoHU írta: 2019.02.01. 13:58 Jajjmár..
A rendőrt kijavíthatod meg kiokosíthatod a meghatározásokról, telibe fossa, nem neked fog hinni hanem elveszi, és majd a szakértő eldönti. Esetleg elő is állít mellé, ha jónak látja és éppen ráér, vagy ilyenkor télen be akar menni kicsit a melegbe
Ami fegyverszerű és nincs rá dokument, neki tök mindegy hogy milyen elven működik és milyen anyagból van, vagy milyen sznűre van kipingálva az eleje. Biztosra fog menni.
Nem, nem lejátszottam a fejecskémben, hanem már éltem át ilyet nem egyszer. Magyarországon és külföldön is b@szogattak már épp eleget nálam lévő önvédelmi eszközökért. Itthon 2x is koboztak el tőlem GP-t, 1x az ismert Serpa ügyben, 1x a saját autóm feltörése után, mert autóban tartottam (nem viseltem) és nem volt rá engedélyem. Bíróságon se kaptam vissza, Bokros dr-al menve sem.
Németországban és Horvátországban is b@sztattak GP miatt. Németországban jópár éve elő is állítottak hátizsákban lévő GP okán, az őrsön tisztázták a gyalogpolizei-ok a felettesseikkel hogy mi a viselés és mi nem az, és hogy mivel nem viseltem így nem kell rá kleine waffensechein. Azért bevittek, biztos ami biztos, hiába az ottani rendőrök sem állnak a helyzet magaslatán mindenben. (De legalább nem hazudtak és elismerték hogy a hátizsákomban találtak rá a pisztolyra nem viseltem!)
De biztosan csak képzelgek róla, szituációkat gyártok és erre recskázok esténként, éljenek a sztereotípiák! :twisted:
Ezek alapján amit én itthon hordok az 3xCS, CR spray, vagy kiváltott engedélyyel GP.
De persze mindenki más úgy veri a saját f@rkára a csalánt, ahogy jónak látja.
Off
Na latod, pont errol beszelek. :) Alatamasztottad amit irtam, hogy ezek veled tortennek meg.
Nem bantasbol, jot akarok azert mondom.

Hogy MIERT tortennek meg veled, azon erdemes meditalni egyet.
Aranyat ero dolgot osztottam meg veled, ha egyszer megerted, halas leszel.
Addig se csungj a tanitodon. ;) :)

On
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Kastro
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.20. 20:11

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Kastro »

TotoHU írta: 2019.02.01. 13:58 Jajjmár..
A rendőrt kijavíthatod meg kiokosíthatod a meghatározásokról, telibe fossa, nem neked fog hinni hanem elveszi, és majd a szakértő eldönti. Esetleg elő is állít mellé, ha jónak látja és éppen ráér, vagy ilyenkor télen be akar menni kicsit a melegbe
Ami fegyverszerű és nincs rá dokument, neki tök mindegy hogy milyen elven működik és milyen anyagból van, vagy milyen sznűre van kipingálva az eleje. Biztosra fog menni.
Nem, nem lejátszottam a fejecskémben, hanem már éltem át ilyet nem egyszer. Magyarországon és külföldön is b@szogattak már épp eleget nálam lévő önvédelmi eszközökért. Itthon 2x is koboztak el tőlem GP-t, 1x az ismert Serpa ügyben, 1x a saját autóm feltörése után, mert autóban tartottam (nem viseltem) és nem volt rá engedélyem. Bíróságon se kaptam vissza, Bokros dr-al menve sem.
Németországban és Horvátországban is b@sztattak GP miatt. Németországban jópár éve elő is állítottak hátizsákban lévő GP okán, az őrsön tisztázták a gyalogpolizei-ok a felettesseikkel hogy mi a viselés és mi nem az, és hogy mivel nem viseltem így nem kell rá kleine waffensechein. Azért bevittek, biztos ami biztos, hiába az ottani rendőrök sem állnak a helyzet magaslatán mindenben. (De legalább nem hazudtak és elismerték hogy a hátizsákomban találtak rá a pisztolyra nem viseltem!)
De biztosan csak képzelgek róla, szituációkat gyártok és erre recskázok esténként, éljenek a sztereotípiák! :twisted:
Ezek alapján amit én itthon hordok az 3xCS, CR spray, vagy kiváltott engedélyyel GP.
De persze mindenki más úgy veri a saját f@rkára a csalánt, ahogy jónak látja.
Épp most volt egy sajnálatos esemény, az egyik kollégámmal (taxis). Kb 30 éve nyakon szúrta egy srác, a fuvar végén. Itt a városon kívül, a Duna parti vendéglő előtt. Akkor vásárolt a Németeknél egy Bruni 8 mm-est. Láttam egyszer,(nevére nem emlékszem,de egy pici tenyérnyi )akor elmondtam neki az ide vonatkozó törvényeket,mert a csomagtartérben tartotta, rongyba csavarva. Ez így mit sem ér, mondtam neki többször, meg az állapota is katasztrófa volt. A 30 éves pisztoly soha nem pucolva,az akkor vásárolt töltények zöld dzsuvával belerohadva. Dobd ki a kukába, mert baj lesz,többször mondtam neki, de csak majd egyszer,s legyintés volt a felelet. Most volt kint pár hete a Szerbeknél, és egy Albán nőt vitt a határon túlra. Mivel a Szerbek nemigen szeretik az Albánokat, szórakoztak a nővel,és mivel jó kedük volt, a taxit is átkutatták. Rögtön megtalálták a stukit a bal oldali ajtó boxban. Letartóztatás, é gyorsított eljárás, boka jeladóval fél év Szerbiában eltöltendő idő. Albérlet , bevásárolni kevés mozgástér. Ennyi volt a legyintés ára. Nem árt odafigyelni.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Miért fontos a sorok között olvasni :twisted:
Kép
A
MEZTELEN
igazság a
PINCÉRNŐINK
ről az, hogy csak azért
FLÖRTÖLNEK
VELED
hogy több borravalót adj.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2019.02.01. 13:58.
Nem, nem lejátszottam a fejecskémben, hanem már éltem át ilyet nem egyszer. Magyarországon és külföldön is b@szogattak már épp eleget nálam lévő önvédelmi eszközökért. Itthon 2x is koboztak el tőlem GP-t, 1x az ismert Serpa ügyben, 1x a saját autóm feltörése után, mert autóban tartottam (nem viseltem) és nem volt rá engedélyem. Bíróságon se kaptam vissza, Bokros dr-al menve sem.
Németországban és Horvátországban is b@sztattak GP miatt. Németországban jópár éve elő is állítottak hátizsákban lévő GP okán, az őrsön tisztázták a gyalogpolizei-ok a felettesseikkel hogy mi a viselés és mi nem az, és hogy mivel nem viseltem így nem kell rá kleine waffensechein. Azért bevittek, biztos ami biztos, hiába az ottani rendőrök sem állnak a helyzet magaslatán mindenben. (De legalább nem hazudtak és elismerték hogy a hátizsákomban találtak rá a pisztolyra nem viseltem!)
De biztosan csak képzelgek róla, szituációkat gyártok és erre recskázok esténként, éljenek a sztereotípiák! :twisted:
Ezek alapján amit én itthon hordok az 3xCS, CR spray, vagy kiváltott engedélyyel GP.
De persze mindenki más úgy veri a saját f@rkára a csalánt, ahogy jónak látja.
Hát, Totó, Te egy pechvogel vagy.. engem még soha nem igazoltattak, se itthon, se külföldön.
A minap a Rendőrségre mentem kihallgatásra (tanuként), végig ott volt a zsebemben a Pfeffer KO, a gatyán belül meg a vipera.
(Na ja, majd pont a Rendőrségen leszek védtelen..! ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Isszy »

WildBear23 írta: 2019.02.01. 20:24 Hát, Totó, Te egy pechvogel vagy.. engem még soha nem igazoltattak, se itthon, se külföldön.
A minap a Rendőrségre mentem kihallgatásra (tanuként), végig ott volt a zsebemben a Pfeffer KO, a gatyán belül meg a vipera.
(Na ja, majd pont a Rendőrségen leszek védtelen..! ;-)
Off
Nem volt csipogo te mazlista :) Mondhattad volna amugy hogy kambodzsai paprikaval izesitett kigyo vacsira. :)

Toto pedig keine pechvogel, csupan eros az elmeje, csak rakoncatlan ez az elme es erdemes lesz megregulaznia.
;) :)

On
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Azt persze megkérdeztem előre, hogy van-e az adott rendőrkapitányságon fémkereső kapu. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: FC1 »

Erről a szerencsétlen volt rendőrről, aki nyakon szúrta a szociális asszisztenst ez a versike jut eszembe.

Megy a juhász a szamáron...

Megy a juhász szamáron,
Földig ér a lába;
Nagy a legény, de nagyobb
Boldogtalansága.

Gyepes hanton furulyált,
Legelészett nyája.
Egyszercsak azt hallja, hogy
Haldoklik babája.

Fölpattan a szamárra,
Hazafelé vágtat;
De már későn érkezett,
Csak holttestet láthat.

Elkeseredésében
Mi telhetett tőle?
Nagyot ütött botjával
A szamár fejére.

/Petőfi Sándor 1844/
Ha nincs ló a szamár is jó!
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: security89 »

TotoHU írta: 2019.02.01. 13:58 Jajjmár..
A rendőrt kijavíthatod meg kiokosíthatod a meghatározásokról, telibe fossa, nem neked fog hinni hanem elveszi, és majd a szakértő eldönti. Esetleg elő is állít mellé, ha jónak látja és éppen ráér, vagy ilyenkor télen be akar menni kicsit a melegbe
Ami fegyverszerű és nincs rá dokument, neki tök mindegy hogy milyen elven működik és milyen anyagból van, vagy milyen sznűre van kipingálva az eleje. Biztosra fog menni.
Nem, nem lejátszottam a fejecskémben, hanem már éltem át ilyet nem egyszer. Magyarországon és külföldön is b@szogattak már épp eleget nálam lévő önvédelmi eszközökért. Itthon 2x is koboztak el tőlem GP-t, 1x az ismert Serpa ügyben, 1x a saját autóm feltörése után, mert autóban tartottam (nem viseltem) és nem volt rá engedélyem. Bíróságon se kaptam vissza, Bokros dr-al menve sem.
Németországban és Horvátországban is b@sztattak GP miatt. Németországban jópár éve elő is állítottak hátizsákban lévő GP okán, az őrsön tisztázták a gyalogpolizei-ok a felettesseikkel hogy mi a viselés és mi nem az, és hogy mivel nem viseltem így nem kell rá kleine waffensechein. Azért bevittek, biztos ami biztos, hiába az ottani rendőrök sem állnak a helyzet magaslatán mindenben. (De legalább nem hazudtak és elismerték hogy a hátizsákomban találtak rá a pisztolyra nem viseltem!)
De biztosan csak képzelgek róla, szituációkat gyártok és erre recskázok esténként, éljenek a sztereotípiák! :twisted:
Ezek alapján amit én itthon hordok az 3xCS, CR spray, vagy kiváltott engedélyyel GP.
De persze mindenki más úgy veri a saját f@rkára a csalánt, ahogy jónak látja.
Arról "az ismert Serpa ügy"-ről hol tudok olvasni? Érdekelne.
Piréz poéta.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

security89 írta: 2019.02.03. 19:19 Arról "az ismert Serpa ügy"-ről hol tudok olvasni? Érdekelne.
Sehol, és ne is akarj róla többet tudni. Semmi olyan nem történt, ami a publikum számára érdekes lehet.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.02.01. 20:24 Hát, Totó, Te egy pechvogel vagy.. engem még soha nem igazoltattak, se itthon, se külföldön.
A minap a Rendőrségre mentem kihallgatásra (tanuként), végig ott volt a zsebemben a Pfeffer KO, a gatyán belül meg a vipera.
(Na ja, majd pont a Rendőrségen leszek védtelen..! ;-)
Mert olyan ártatlan fejed van elsőre, és senki nem.látja meg a szemüveg mögött a kő kemény pszichopatát. 😃😃😃

Tudom, mert velem is ez a szitu. A szemüveg miatt a legtöbb ember okoskatörpnek néz, akinrk eszébe nem jutna erőszakot alkalmazva védekezni.

Na Toto nem ilyen. A borostás félvibyorgó feje meg még gyanúsabbá teszi. Sünként én is megállítanám, de nem fegyvert, hanem anyagot keresnék nála, mert olyan kertész arca van. (Fű, stb...)

Pedig szerintem Toto és Közted Te vagy a veszélyesebb. Ezt nem rosszindulatúan írom. Csak látom a hozzállásbeli különbséget. Míg Toto inkább megpróbálná kidumálni a szitut, Te meg automatán a peremfeltételeknsherint cselekednél. Ami nem feltétlen rossz túlélésileg.

Szerintrem ez a magyarázata Toto sorozatos ütközésének a hatóságokkal.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Martin Riggs írta: 2019.02.03. 22:15 Sehol, és ne is akarj róla többet tudni. Semmi olyan nem történt, ami a publikum számára érdekes lehet.
Gratulálok.jpg
Gratulálok.jpg (6.57 KiB) Megtekintve 46833 alkalommal
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Hali Riggs!

Már nem hordok szemüveget (a rövidlátás életkorral javul - legalábbis nálam), és néha belőlem is előtör a rosszfiu (pl. Aldis reklámszatyorral megyek vásárolni a Tescoba ;-).
Igyekszem kereülni a balhét, és ha lehet, inkább elfutnék, vagy kidumálnám; de ha védekezni kell, nem haboznék használni a Pfeffer spray-t (első körben.)

A külsővel kapcsolatban egy Szolzsenyicin idézet:

„Mit gondol, ki vagyok?" Mosolygott: „Könnyen ki tudtam adni magamat grúznak. Jasának hívták. Mindenki nevetett rajtam. Én szedtem be a szakszervezeti díjakat”. rápillantottam: valóban komikus alak, alacsony, szabálytalan arcú, mosolyában semmi rosszindulat. De hirtelen megfeszül, vonásai kiélesednek, szeme összeszűkül, mint két keskeny acélpenge, majd hogy szét nem aprít velük.
– Pedig én a román vezérkar tájékoztatója vagyok! Vlagyimireszku hadnagy."
(...)
– De most nekem elárulta magát – mondtam neki. – Ha meglátom valahol az arcát, emlékezni fogok önre. Gondolja csak el, ha egyszer véletlenül összefutunk az utcán...
– Ha biztos leszek afelől, hogy nem ismert fel, életben hagyom. De ha fölismer, megölöm vagy kényszerítem, hogy nekünk dolgozzék. Ezt egyáltalán nem úgy mondta, mint aki össze akar veszni cellaszomszédjával. Úgy mondta, teljes meggyőződéssel, mint ami magától értetődik. El is hittem, hogy minden további nélkül lelőne vagy elmetszené a gégémet."
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Fufu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:35
Tartózkodási hely: Pécs

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fufu »

Freddy Haflin írta: 2019.01.30. 12:24 Az lehet, hogy ez az "engedély nélkül tartott gáz-riasztó" valami újságírói f.szság.
Korábban olvastam én is.
Írtam akkor a szerkesztőségnek, idézve a jogszbályt, hogy ne tájékoztassák félre az olvasókat, és láss csodát jött válasz tőlük:
"Köszönöm, hogy szólt. Javítottuk."


Most már így olvasható a cikk:
Az elkövetőnél tartott házkutatás során több olyan lőszert is találtak, amit a férfi nem adott le a nyugdíjba vonulása után. Emellett egy gázriasztó-fegyvert is találtak nála a nyomozók. Cs. Attila ezt azzal magyarázta, hogy gyűjtötte ezeket.

Egy fokkal jobb így, bár a gázriasztónak semmi köze továbbra sem ugye az ügyhöz. De jobban eladható így a cikk!

:-(
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Martin Riggs írta: 2019.02.03. 22:15 Sehol, és ne is akarj róla többet tudni. Semmi olyan nem történt, ami a publikum számára érdekes lehet.
Azért nem kellene magasról lerázni az érdeklődőt. Igenis tanulságos volt. :mrgreen: :lol:
A sejtés bebizonyosodott:
ahazafigy.JPG
ahazafigy.JPG (52.55 KiB) Megtekintve 46683 alkalommal
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2019.02.03. 22:23 Mert olyan ártatlan fejed van elsőre, és senki nem.látja meg a szemüveg mögött a kő kemény pszichopatát. 😃😃😃



Na Toto nem ilyen. A borostás félvibyorgó feje meg még gyanúsabbá teszi. Sünként én is megállítanám, de nem fegyvert, hanem anyagot keresnék nála, mert olyan kertész arca van. (Fű, stb...)

Van benne valami. A legtöbb repülőtéren kiszednek külön szétpakolni, amikor nem is csipog be a kapu. Olyankor az operátortól kapják az utasítást rádión, aki kamerán kinézet alapján szúrja ki az embereket. Pedig üzleti úton még az átlag turistánál jobban öltözötten (öltöny stb) megyek. Dehát 190 cm, borostás, az ugye gyanús. A fegyvertartási engedély másolata is nálam van mostanában a repülő út során, mert a kiállításoknál rendszeresen mintát vesznek a táskámról, ami után a reptéri "mobil analizátor" üvölt hogy robbanóanyagot talált (lőszer, fegyver is azokban a hátizsákokban utazik gyakran) A fegyvertartási engedély másolatának lobogtatása segít ezen, úgy tapasztaltam. Legalább gyorsan le tudják kérdezni az engedély számot, hisz eredetit nyilván nem viszek magammal.
A repteres sztorik egyébként sosem tartanak tovább pár percnél, és alapvetően örülök neki, mert az egész értünk van.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.02.04. 14:08 Van benne valami. A legtöbb repülőtéren kiszednek külön szétpakolni, amikor nem is csipog be a kapu. Olyankor az operátortól kapják az utasítást rádión, aki kamerán kinézet alapján szúrja ki az embereket. Pedig üzleti úton még az átlag turistánál jobban öltözötten (öltöny stb) megyek. Dehát 190 cm, borostás, az ugye gyanús. A fegyvertartási engedély másolata is nálam van mostanában a repülő út során, mert a kiállításoknál rendszeresen mintát vesznek a táskámról, ami után a reptéri "mobil analizátor" üvölt hogy robbanóanyagot talált (lőszer, fegyver is azokban a hátizsákokban utazik gyakran) A fegyvertartási engedély másolatának lobogtatása segít ezen, úgy tapasztaltam. Legalább gyorsan le tudják kérdezni az engedély számot, hisz eredetit nyilván nem viszek magammal.
A repteres sztorik egyébként sosem tartanak tovább pár percnél, és alapvetően örülök neki, mert az egész értünk van.
"Az ember olyan mint a pók, a kicsi mindig veszélyesebb, mint a nagy..."
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Fufu írta: 2019.02.04. 13:17 Korábban olvastam én is.
Írtam akkor a szerkesztőségnek, idézve a jogszbályt, hogy ne tájékoztassák félre az olvasókat, és láss csodát jött válasz tőlük:
"Köszönöm, hogy szólt. Javítottuk."


Most már így olvasható a cikk:
Az elkövetőnél tartott házkutatás során több olyan lőszert is találtak, amit a férfi nem adott le a nyugdíjba vonulása után. Emellett egy gázriasztó-fegyvert is találtak nála a nyomozók. Cs. Attila ezt azzal magyarázta, hogy gyűjtötte ezeket.

Egy fokkal jobb így, bár a gázriasztónak semmi köze továbbra sem ugye az ügyhöz. De jobban eladható így a cikk!

:-(
Az " egy gázriasztó-fegyvert is találtak" ez az 1db a gyűjtemény? Az újságírás logikája.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: security89 »

Martin Riggs írta: 2019.02.03. 22:15 Sehol, és ne is akarj róla többet tudni. Semmi olyan nem történt, ami a publikum számára érdekes lehet.
Nem azért kérdeztem, hogy... le vau-vau-ozzál. Ő írt róla úgy mintha nem "top secret" ügyről lenne szó, ezért kérdeztem rá.
Piréz poéta.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

security89 írta: 2019.02.04. 17:26 Nem azért kérdeztem, hogy... le vau-vau-ozzál. Ő írt róla úgy mintha nem "top secret" ügyről lenne szó, ezért kérdeztem rá.
Szerintem még cikk is jelent meg róla.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.02.04. 17:27 Szerintem még cikk is jelent meg róla.
Nem bizony! A Kaliberben is megjelent egy cikk erről, és azóta is többször hivatkozik Bokros doki a "Serpa ügyre".
Röviden: 2007 márciusában a VI. kerületi Serpa sörözőben volt topikbali, mint akkoriban minden hónapban. Akkortájt 20-30-an is eljöttek egy-egy topik sörözésre!Arra a bizonyos 2007 márciusi találkozóra eljött még Béla bá is. (Akkor éppen nem gyűlölte a fórumot)

Természetesen mindenki rengeteg gáz-riasztó és hatástalanított vasat hozott, nagyban ment a fegyverek tapogatása.
A hivatalos jegyzőkönyv szerint egy magánszemély hívta 112-t azzal hogy fegyver vásár van a sörözőben - egyébként az állítólagos magánszemélyt sosem keresték meg és hallgatták ki. Na a "bejelentés" hatására a kommandósoktól kezdve mindenkit riasztottak, lezártak egy komplett utcát. Minket felemelt kézzel a falhoz állítottak, majd egyenként megnézték kinél mi van. Akinél nem volt a nála lévő fegyverre viselési engedély, attól már vették is el a vasat és később röppentek az 50 ezres szabálysértések. Ezek nagy részét fellebbezték, a legtöbbünket Bokros doki védte. A hanyag rendőrségi eljárás miatt Bokros doki sok sünnel feltörölte a bírósági tárgyalótermek padlóját. Nekem egy frissen vásárolt HW88-am bánta az esetet, soha nem kaptam vissza. A viselési engedéllyel rendelkező, akkor nálam lévő fegyvereimet megtarthattam probléma nélkül.
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

security89 írta: 2019.02.04. 17:26 Nem azért kérdeztem, hogy... le vau-vau-ozzál. Ő írt róla úgy mintha nem "top secret" ügyről lenne szó, ezért kérdeztem rá.
Egyes topikollégák túltolják a dolgot. ;)

Egyszer volt, hol nem volt, az ősidőkben, amikor a keresztet is kézzel vetették, volt az a nevezett kocsmahivatal. Oda gyülevészkedett a "nemhalálosok" krémje. Kipakolták amijük van. Nyilvánosan. De volt sunyi a bandában, vagy figyelt az öreg Gest nevű apó és jöttek, láttak és a krémet felkenték a falra. Aztán a kobzosok tették a dolgukat, koboztak, majd hosszas huzavona volt amit visszaadták. Nem voltam ott, csak mesélték.

Azóta nagy titkos összeesküdözés van. Persze a hülye kecske, mint nemrég is megesett, kimekegi az állattitkot. Gyorstörlés és ártatlan szétnézés. De már a ki tudja hány képernyőfotó bukta.

Szóval vagy így volt vagy nem, ez egy messzi messzi galaxisban is történhetett, de ha már a résztvevők kussoltak... A tanulság képi megfogalmazása:
ahazafigy.JPG
ahazafigy.JPG (52.55 KiB) Megtekintve 46609 alkalommal
ui: Ha már bekörmöltem hadd menjen! :lol:
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: security89 »

TotoHU írta: 2019.02.04. 18:06 Nem bizony! A Kaliberben is megjelent egy cikk erről, és azóta is többször hivatkozik Bokros doki a "Serpa ügyre".
Röviden: 2007 márciusában a VI. kerületi Serpa sörözőben volt topikbali, mint akkoriban minden hónapban. Akkortájt 20-30-an is eljöttek egy-egy topik sörözésre!Arra a bizonyos 2007 márciusi találkozóra eljött még Béla bá is. (Akkor éppen nem gyűlölte a fórumot)

Természetesen mindenki rengeteg gáz-riasztó és hatástalanított vasat hozott, nagyban ment a fegyverek tapogatása.
A hivatalos jegyzőkönyv szerint egy magánszemély hívta 112-t azzal hogy fegyver vásár van a sörözőben - egyébként az állítólagos magánszemélyt sosem keresték meg és hallgatták ki. Na a "bejelentés" hatására a kommandósoktól kezdve mindenkit riasztottak, lezártak egy komplett utcát. Minket felemelt kézzel a falhoz állítottak, majd egyenként megnézték kinél mi van. Akinél nem volt a nála lévő fegyverre viselési engedély, attól már vették is el a vasat és később röppentek az 50 ezres szabálysértések. Ezek nagy részét fellebbezték, a legtöbbünket Bokros doki védte. A hanyag rendőrségi eljárás miatt Bokros doki sok sünnel feltörölte a bírósági tárgyalótermek padlóját. Nekem egy frissen vásárolt HW88-am bánta az esetet, soha nem kaptam vissza. A viselési engedéllyel rendelkező, akkor nálam lévő fegyvereimet megtarthattam probléma nélkül.
Komoly sztori... Köszönöm a tájékoztatást.
Piréz poéta.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Pithecus írta: 2019.02.04. 18:10 Egyes topikollégák túltolják a dolgot. ;)

Egyszer volt, hol nem volt, az ősidőkben, amikor a keresztet is kézzel vetették, volt az a nevezett kocsmahivatal. Oda gyülevészkedett a "nemhalálosok" krémje. Kipakolták amijük van. Nyilvánosan. De volt sunyi a bandában, vagy figyelt az öreg Gest nevű apó és jöttek, láttak és a krémet felkenték a falra. Aztán a kobzosok tették a dolgukat, koboztak, majd hosszas huzavona volt amit visszaadták. Nem voltam ott, csak mesélték.

Azóta nagy titkos összeesküdözés van. Persze a hülye kecske, mint nemrég is megesett, kimekegi az állattitkot. Gyorstörlés és ártatlan szétnézés. De már a ki tudja hány képernyőfotó bukta.

Szóval vagy így volt vagy nem, ez egy messzi messzi galaxisban is történhetett, de ha már a résztvevők kussoltak... A tanulság képi megfogalmazása:
ahazafigy.JPG

ui: Ha már bekörmöltem hadd menjen! :lol:
Na ezen jót röhögtem. 🤣🤣🤣
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

TotoHU írta: 2019.02.04. 18:41 Na ezen jót röhögtem. 🤣🤣🤣
Egészségedre! :lol:
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: KLT »

Nem tudtam eldönteni melyik topicba írjam, úgyhogy ide.
18 éve költöztem ki az agglomerációba, azóta ha kiszállok a kocsiból azt leginkább erdőben teszem. (Hiszen aki 30 méternél többet sétál az csavargó!!!) Tegnap viszont úgy alakult, hogy sétáltam 3 kilométert a Shopmark környékén, az Üllői úton. Amikor lementem az aluljáróba, megcsapott a húgyszag. (Ez régen is így volt, csak akkor nem vettem észre?) Plusz feltűnt, hogy kétes alakok csoportosulnak itt-ott. Ekkor jutott eszembe, hogy semmilyen önvédelmi eszközöm nincs. Nemhogy nálam, hanem egyáltalán. Erről kicsit később elvonta a figyelmemet, amikor megpróbáltak elgázolni, ekkor jöttem rá, hogy önvédelmi eszköz helyett valami láthatósági cucc kéne inkább a totál fekete ruházatomra. (Lehet, hogy én is kétes alaknak tűnök?) Tovább gondolkodva az önvédelmi eszközökön (miszerint minek, hiszen soha nem történt velem semmi), beugrott, hogy amíg Bp.-n laktam kétszer támadtak meg, ettől a helytől nem is olyan messze, egyszer két kilométerrel keletebbre, egyszer hárommal nyugatabbra. Úgyhogy tovább filóztam a kérdésen és rájöttem, hogy engem két dolog tart vissza attól, hogy rendszeresítsek egy deót vagy egy gp-t. Az első, hogy nagyon ritkán mászkálok gyalog olyan környéken, ahol fennáll bármiféle veszély. A második, hogy fogalmam sincs, hogy ezekkel az eszközökkel milyen a mindennapi élet. Nem kéne erre egy topic? Nem tudom, hogy hová vihetők be (színház, mozi, rendőrség, múzeum, reptéri váró). Nem tudom, hogy akinek van gázpisztolya, az hogyan hordja. Pl. aki sokat vezet, ezért bal csípőn hordja, hogy kocsiból is tudja használni, az ha kiszáll átteszi a jobb oldalára? Ha igen, akkor mindkét pozícióból gyakorolja az elővételt? Deónál ugyanígy? Lőtéren gázpisztolynál mi a protokoll? A csomagtartóban kell hagyni? Ami miatt rendszeresítenék, hogy nagy ritkán azért előfordul, hogy gyalog megyek, a másik ok, hogy amikor edzésre vagy versenyre megyek, akkor általában jónéhány fegyver és több száz lőszer van a csomagtartóban.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

KLT írta: 2019.02.05. 08:30 Nem tudtam eldönteni melyik topicba írjam, úgyhogy ide.
18 éve költöztem ki az agglomerációba, azóta ha kiszállok a kocsiból azt leginkább erdőben teszem. (Hiszen aki 30 méternél többet sétál az csavargó!!!) Tegnap viszont úgy alakult, hogy sétáltam 3 kilométert a Shopmark környékén, az Üllői úton. Amikor lementem az aluljáróba, megcsapott a húgyszag. (Ez régen is így volt, csak akkor nem vettem észre?) Plusz feltűnt, hogy kétes alakok csoportosulnak itt-ott. Ekkor jutott eszembe, hogy semmilyen önvédelmi eszközöm nincs. Nemhogy nálam, hanem egyáltalán. Erről kicsit később elvonta a figyelmemet, amikor megpróbáltak elgázolni, ekkor jöttem rá, hogy önvédelmi eszköz helyett valami láthatósági cucc kéne inkább a totál fekete ruházatomra. (Lehet, hogy én is kétes alaknak tűnök?) Tovább gondolkodva az önvédelmi eszközökön (miszerint minek, hiszen soha nem történt velem semmi), beugrott, hogy amíg Bp.-n laktam kétszer támadtak meg, ettől a helytől nem is olyan messze, egyszer két kilométerrel keletebbre, egyszer hárommal nyugatabbra. Úgyhogy tovább filóztam a kérdésen és rájöttem, hogy engem két dolog tart vissza attól, hogy rendszeresítsek egy deót vagy egy gp-t. Az első, hogy nagyon ritkán mászkálok gyalog olyan környéken, ahol fennáll bármiféle veszély. A második, hogy fogalmam sincs, hogy ezekkel az eszközökkel milyen a mindennapi élet. Nem kéne erre egy topic? Nem tudom, hogy hová vihetők be (színház, mozi, rendőrség, múzeum, reptéri váró). Nem tudom, hogy akinek van gázpisztolya, az hogyan hordja. Pl. aki sokat vezet, ezért bal csípőn hordja, hogy kocsiból is tudja használni, az ha kiszáll átteszi a jobb oldalára? Ha igen, akkor mindkét pozícióból gyakorolja az elővételt? Deónál ugyanígy? Lőtéren gázpisztolynál mi a protokoll? A csomagtartóban kell hagyni? Ami miatt rendszeresítenék, hogy nagy ritkán azért előfordul, hogy gyalog megyek, a másik ok, hogy amikor edzésre vagy versenyre megyek, akkor általában jónéhány fegyver és több száz lőszer van a csomagtartóban.
Van nem halálos topik és fegyvertokos topik is. A mit mivel viseljünk kérdéseket ott bátran felteheted.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

KLT írta: 2019.02.05. 08:30 Nem tudtam eldönteni melyik topicba írjam, úgyhogy ide.
18 éve költöztem ki az agglomerációba, azóta ha kiszállok a kocsiból azt leginkább erdőben teszem. (Hiszen aki 30 méternél többet sétál az csavargó!!!) Tegnap viszont úgy alakult, hogy sétáltam 3 kilométert a Shopmark környékén, az Üllői úton. Amikor lementem az aluljáróba, megcsapott a húgyszag. (Ez régen is így volt, csak akkor nem vettem észre?) Plusz feltűnt, hogy kétes alakok csoportosulnak itt-ott. Ekkor jutott eszembe, hogy semmilyen önvédelmi eszközöm nincs. Nemhogy nálam, hanem egyáltalán. Erről kicsit később elvonta a figyelmemet, amikor megpróbáltak elgázolni, ekkor jöttem rá, hogy önvédelmi eszköz helyett valami láthatósági cucc kéne inkább a totál fekete ruházatomra. (Lehet, hogy én is kétes alaknak tűnök?) Tovább gondolkodva az önvédelmi eszközökön (miszerint minek, hiszen soha nem történt velem semmi), beugrott, hogy amíg Bp.-n laktam kétszer támadtak meg, ettől a helytől nem is olyan messze, egyszer két kilométerrel keletebbre, egyszer hárommal nyugatabbra. Úgyhogy tovább filóztam a kérdésen és rájöttem, hogy engem két dolog tart vissza attól, hogy rendszeresítsek egy deót vagy egy gp-t. Az első, hogy nagyon ritkán mászkálok gyalog olyan környéken, ahol fennáll bármiféle veszély. A második, hogy fogalmam sincs, hogy ezekkel az eszközökkel milyen a mindennapi élet. Nem kéne erre egy topic? Nem tudom, hogy hová vihetők be (színház, mozi, rendőrség, múzeum, reptéri váró). Nem tudom, hogy akinek van gázpisztolya, az hogyan hordja. Pl. aki sokat vezet, ezért bal csípőn hordja, hogy kocsiból is tudja használni, az ha kiszáll átteszi a jobb oldalára? Ha igen, akkor mindkét pozícióból gyakorolja az elővételt? Deónál ugyanígy? Lőtéren gázpisztolynál mi a protokoll? A csomagtartóban kell hagyni? Ami miatt rendszeresítenék, hogy nagy ritkán azért előfordul, hogy gyalog megyek, a másik ok, hogy amikor edzésre vagy versenyre megyek, akkor általában jónéhány fegyver és több száz lőszer van a csomagtartóban.
Ööö, te most trollkodsz velünk, mi?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: KLT »

gvass1 írta: 2019.02.05. 09:00 Ööö, te most trollkodsz velünk, mi?
Nem.
Ha ezeket már mind leírtátok, akkor elkezdem újra az elejéről a nem halálos topicot.
Eddig csak eszköz szinten érdekelt, sőt a régi fórumon nem is olvastam csak a sportlövész témákat.
Nem is tudom miért kezdtem el olvasni a többit.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

KLT írta: 2019.02.05. 09:05 Nem.
Ha ezeket már mind leírtátok, akkor elkezdem újra az elejéről a nem halálos topicot.
Eddig csak eszköz szinten érdekelt, sőt a régi fórumon nem is olvastam csak a sportlövész témákat.
Nem is tudom miért kezdtem el olvasni a többit.
Ott a KEZDŐKnek szóló topik. Azt olvasd. Ha utana van kerdesed, akkor nem halalos topik. Addig ez trollkodas:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: KLT »

gvass1 írta: 2019.02.05. 09:35 Ott a KEZDŐKnek szóló topik. Azt olvasd. Ha utana van kerdesed, akkor nem halalos topik. Addig ez trollkodas:-)
Kösz.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

KLT írta: 2019.02.05. 09:44Kösz.
segítek.
LINK:
viewtopic.php?f=5&t=44
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

KLT írta: 2019.02.05. 09:05 Nem.
Ha ezeket már mind leírtátok, akkor elkezdem újra az elejéről a nem halálos topicot.
Eddig csak eszköz szinten érdekelt, sőt a régi fórumon nem is olvastam csak a sportlövész témákat.
Nem is tudom miért kezdtem el olvasni a többit.
Sportlövő?? Bezzeg, amikor kinevettetek minket, engem +Zorat, hogy gumissal+gázriasztóval gyakoroltunk, mi? Az vicces volt? Szeretem, amikor a hóhért akasztjak... :twisted:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Nagyon komoly!
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2019.02.05. 14:30Nagyon komoly!
Meg lett rendezve... Kamu.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: KLT »

Átolvastam a kezdőknek szóló topicot, új nincs benne, ezeket már olvastam.
Akkor majd kérdezek a nem halálosban, csak előbb még végignézem azt is, meg a tokokat is, de nem nagyom hiszem, hogy amire kíváncsi vagyok, azok benne lesznek. De hátha.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: KLT »

The Gent írta: 2019.02.05. 10:54 Sportlövő?? Bezzeg, amikor kinevettetek minket, engem +Zorat, hogy gumissal+gázriasztóval gyakoroltunk, mi? Az vicces volt? Szeretem, amikor a hóhért akasztjak... :twisted:
:D
A sportlövők között vannak azért érdekes emberek. Például az egyik szakág egy versenyzője szemtől szemben közölte a másik szakág európa bajnokával, hogy nem tud lőni.
De azt azért vedd figyelembe, hogy ha csak nem volt ott az összes sportlövő amikor kinevettek titeket, akkor nagy valószínűséggel nem voltam köztük.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

KLT írta: 2019.02.05. 15:51 Átolvastam a kezdőknek szóló topicot, új nincs benne, ezeket már olvastam.
Akkor majd kérdezek a nem halálosban, csak előbb még végignézem azt is, meg a tokokat is, de nem nagyom hiszem, hogy amire kíváncsi vagyok, azok benne lesznek. De hátha.
Akkor ott fogalmazz meg konkrét kérdéseket.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

KLT írta: 2019.02.05. 15:57 :D
A sportlövők között vannak azért érdekes emberek. Például az egyik szakág egy versenyzője szemtől szemben közölte a másik szakág európa bajnokával, hogy nem tud lőni.
De azt azért vedd figyelembe, hogy ha csak nem volt ott az összes sportlövő amikor kinevettek titeket, akkor nagy valószínűséggel nem voltam köztük.
Ezzel nem mondasz újat. A focisták is rendszeresen egymásnak mennek, hogy nem tud focizni, kicsi a pöcse, stb.
A Forma1 pilótáknak is brutális konfliktusaik vannak még egymás nőit is elszeretik egymás elől.
Mi értelme? Nem sok. De ettől még van.
A fegyvertartás, az viszont más dolog mint a forma 1. A viselés pláne.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

KLT írta: 2019.02.05. 15:57 :D
A sportlövők között vannak azért érdekes emberek. Például az egyik szakág egy versenyzője szemtől szemben közölte a másik szakág európa bajnokával, hogy nem tud lőni.
De azt azért vedd figyelembe, hogy ha csak nem volt ott az összes sportlövő amikor kinevettek titeket, akkor nagy valószínűséggel nem voltam köztük.
Lőni bárki tud, aki képes elsütni egy fegyvert. Csak az a kérdés mit talál el? 😃

Egyébként ez örök froclizás a lövészek közt. Mondtam már ezt én egy többszörös OB-nek, mert átlőtt a másik versenyző lőlpjára. 😃 (aki lőtt már Zámolyon, az érti hogy sikerülhetett ez egy tapasztalt lövésznek.)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2019.02.05. 18:41 Lőni bárki tud, aki képes elsütni egy fegyvert. Csak az a kérdés mit talál el? 😃

Egyébként ez örök froclizás a lövészek közt. Mondtam már ezt én egy többszörös OB-nek, mert átlőtt a másik versenyző lőlpjára. 😃 (aki lőtt már Zámolyon, az érti hogy sikerülhetett ez egy tapasztalt lövésznek.)
Egy-kéthete, nemmondommeghol, névazonosság miatt nagyon picin múlt hogy felcserélték gyorsponton a lőlapomat egy másik arcéval, majdnem én lőttem neki egyet és ő nekem. Ugyanazon a versenyen a próba sorozatnál elkezdtem lőni az értékelt lőlapomat, mert elbasztam. Kivételesen tovább engedtek, lőlapcsere, poénkodás.

Mindezek után tovább folyt a verseny, a mellettem lévő lőállásban lévő elég rutinos harcos elkezdte lőni a próba lőlapját. Na, őt már elküldték a p.csába.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

KLT írta: 2019.02.05. 15:57 :D
A sportlövők között vannak azért érdekes emberek. Például az egyik szakág egy versenyzője szemtől szemben közölte a másik szakág európa bajnokával, hogy nem tud lőni.
De azt azért vedd figyelembe, hogy ha csak nem volt ott az összes sportlövő amikor kinevettek titeket, akkor nagy valószínűséggel nem voltam köztük.
Majd meglatjuk... Erre az évre, sok ev eltelte után, ujra kivaltottam a versenyzői licencemet... A feka loporos dolgok mar lassan, de unalmasak lettek.. Most egy, kb. 30 éves. 22-es spiáter tokos arminius revolverrel fogok gyorspontot lőni... Csak a kihívás miatt. De a gyökereimet, az eszkozos onvedelmet, helyezem ebben az évben előtérbe. Ha talalkozunk versenyen, majd elvalik, hogy ki nevet a végén...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: KLT »

The Gent írta: 2019.02.05. 19:30 Majd meglatjuk... Erre az évre, sok ev eltelte után, ujra kivaltottam a versenyzői licencemet... A feka loporos dolgok mar lassan, de unalmasak lettek.. Most egy, kb. 30 éves. 22-es spiáter tokos arminius revolverrel fogok gyorspontot lőni... Csak a kihívás miatt. De a gyökereimet, az eszkozos onvedelmet, helyezem ebben az évben előtérbe. Ha talalkozunk versenyen, majd elvalik, hogy ki nevet a végén...
Fogalmam sincs, hogy kiket takarnak a nincknevek, de számomra mindig öröm a lövészet. Keress meg, versenyezzünk. Én akkor is nevetni fogok (vagy legalábbis nem romlik az aktuális kedélyállapotom), ha veszítek.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

KLT írta: 2019.02.06. 06:44 Fogalmam sincs, hogy kiket takarnak a nincknevek, de számomra mindig öröm a lövészet. Keress meg, versenyezzünk. Én akkor is nevetni fogok (vagy legalábbis nem romlik az aktuális kedélyállapotom), ha veszítek.
OK! Ez a helyes hozzáállás. 👍😉
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Retay : OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

G.D írta: 2019.02.07. 10:52 Kép
Hát, jah.. Napszemüveges kutya, bézboz sapkaval. :lol:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tuba »

G.D írta: 2019.02.07. 10:52 Kép
Huh! Hány kiló lehet ez a cucc? 🤔
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tuba »

Sziasztok!

Ha "csak" sportlövő vagyok, érdemes kilátogatni a FEHOVA-ra?
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Tuba írta: 2019.02.07. 13:42 Sziasztok!

Ha "csak" sportlövő vagyok, érdemes kilátogatni a FEHOVA-ra?

En nem megyek ki, mert nem vagyok alkoholista.
:-)
Még...muhahahaha
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Tuba írta: 2019.02.07. 13:42 Sziasztok!

Ha "csak" sportlövő vagyok, érdemes kilátogatni a FEHOVA-ra?
Nem nagyon... :/
(Ha ez lenne az első alkalmad akkor menj ki, hogy tudd, hogy miért nem érdemes...)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.02.07. 14:08 En nem megyek ki, mert nem vagyok alkoholista.
:-)
Még...muhahahaha
https://youtu.be/-xj2k71NTCQ
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.02.07. 14:17 https://youtu.be/-xj2k71NTCQ
Kép

Kép

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Tuba írta: 2019.02.07. 13:42 Sziasztok!

Ha "csak" sportlövő vagyok, érdemes kilátogatni a FEHOVA-ra?
Érdemes! Kisebb szociológiai tanulmány. Leginkább pofavizit és rongyrázás az egész. Igen magas az egy négyzetméterre jutó alkoholisták aránya :).

Kaját vigyél! Egy kürtőskalács 1000, gofri 1500-1800, hamburger 2000Ft+a terminálon beállított 10% borravaló. Tisztára mintha az IWA-n lenne az ember.

A vadász-ragadazómadaras csajok viszont aranyosak és gyönyörűek.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Blekk Rájgó írta: 2019.02.07. 17:19 Érdemes! Kisebb szociológiai tanulmány. Leginkább pofavizit és rongyrázás az egész. Igen magas az egy négyzetméterre jutó alkoholisták aránya :).

Kaját vigyél! Egy kürtőskalács 1000, gofri 1500-1800, hamburger 2000Ft+a terminálon beállított 10% borravaló. Tisztára mintha az IWA-n lenne az ember.

A vadász-ragadazómadaras csajok viszont aranyosak és gyönyörűek.
Élesfegyós es nemhalalos vonalon van valami említésre méltó az ismert boltok ismert kínálatán kívül? Valami akcijjó vagy újdonság?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2019.02.07. 17:24 Élesfegyós es nemhalalos vonalon van valami említésre méltó az ismert boltok ismert kínálatán kívül? Valami akcijjó vagy újdonság?
Nemhalálosba föltettem a képet, ami újdonság volt. Többi az ismert boltosok.

Élest csak futólag néztem. Leginkább vadász vonal, túl drágák, hogy gumisra/fekalőporos-ólmos elöltöltőre alakításra említésre méltó legyen.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TV2 hírek: Facebook segítségével azonosították a szatírt.
A riportban elhangzik: beszereztem egy paprikaspray-t.
:D
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Tuba írta: 2019.02.07. 13:40 Huh! Hány kiló lehet ez a cucc? 🤔
42 kilos ;)
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Isszy írta: 2019.02.09. 17:0742 kilos ;)
A puska ? :shock:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

laci008 írta: 2019.02.10. 11:11 A puska ? :shock:
a p.nci.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.02.10. 11:13a p.nci.
Ólom nő? Csak a közepe 42 kg? 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: laci008 »

gvass1 írta: 2019.02.10. 11:13a p.nci.
Hmmm Yes Yes Yes
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi magyar valóság rovat: annak jegyében, hogy a törvények és a védelmükre felesküdött szervezetek majd megvédenek jól.

"Ennek értelmében M. Richárd Budapest és Pest megye területén szabadon, korlátozás nélkül mozoghat. A PKKB határozata a terhelt súlyos, életveszélyes állapotán, közelgő életmentő műtétjének tényén alapul, melyet az eljáró bíróság által beszerzett igazságügyi orvosszakértői vélemény is megerősít "

https://hvg.hu/itthon/20190211_Dontott_ ... mber_lehet

(Innentől most lenne indokolt minden kérelmezőnek Bpesten és Pest megyében 12-es sörétes puskát önvédelemre/vadászatra bejegyezni, nyílt viseléssel, hiszen veszélyes vadállat szabadult el.)

M. Richárd, súlyos szívbeteg:

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

nyugi! ha annyit kokszolt mint gondolom akkor hamarosan leáll a veséje talalán mája is. más meg már nem is áll.......
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.02.12. 07:09 Napi magyar valóság rovat: annak jegyében, hogy a törvények és a védelmükre felesküdött szervezetek majd megvédenek jól.

"Ennek értelmében M. Richárd Budapest és Pest megye területén szabadon, korlátozás nélkül mozoghat. A PKKB határozata a terhelt súlyos, életveszélyes állapotán, közelgő életmentő műtétjének tényén alapul, melyet az eljáró bíróság által beszerzett igazságügyi orvosszakértői vélemény is megerősít "

https://hvg.hu/itthon/20190211_Dontott_ ... mber_lehet

(Innentől most lenne indokolt minden kérelmezőnek Bpesten és Pest megyében 12-es sörétes puskát önvédelemre/vadászatra bejegyezni, nyílt viseléssel, hiszen veszélyes vadállat szabadult el.)

M. Richárd, súlyos szívbeteg:

Kép
A 40mm-es high explosive jobban javasolt. Az hatásosabban állít meg egy Dózsa György úton, 150km/h sebességgel haladó 2T-ás vaskasznit. A sörét arra édeskevés.

Igazából a 100mm-es elhárító üteget, kicsit túlzásnak gondolnám, de valójában erre a vadra kb az lenne a logikus eszköz. Elítélni úgysem fogják. Ha meg igen, kb fél éven belül megint kint lesz.

Majd megint megnyomorít, vagy megöl valakit. Ez a szívműtétes baromság szerintem nettó kamu... A legtöbb koxosnak van szívzörelye, amit billentyűműtéttel lehet javítani. Ha nem vizsgálják szándékosan, a legtöbb észre sem veszi, hogy zörög a motor. Nemhogy, életveszélyes állapotban lenne. Persze ettől még lehet ennek az embernek baja. Viszont akinek ilyes súlyos szívbetegsége van, az nem kondizhat. Akkor meg 3-6 héten belül látványosan elkezd plöttyedni, összeesni. Akárhogy koxol. Itt meg mintha ilyesmit nem lehetne látni.

Úgyhogy élek a gyanúvperrel, hogy itt csak meg lett fizetve egy doki, hogy fújjon fel valamit, ami alapján kiengedhetik ezt a bérvadállatot.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.02.12. 07:09 Napi magyar valóság rovat: annak jegyében, hogy a törvények és a védelmükre felesküdött szervezetek majd megvédenek jól.
Há de nem? Há de. Milyen jól megvédik ezt az M. Richárdot is. Most már teljesen nyugodt vagyok, hogy alkalomadtán majd engem is biztos jól megvédenek.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Szerintem az a lenyeg, hogy a motorblokk megszoruljon.

Ugyan nem ertek hozza, de szerintem a 40 mm HE elmukoduik a hutoracson, nem biztos, hogy a blokkban komoly kart tesz, ellenben egy kummulativ sugar atuti a blokkot, az joval valoszinubben okoz megszorulast.

Bel
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

bel írta: 2019.02.12. 12:03 Szia,

Szerintem az a lenyeg, hogy a motorblokk megszoruljon.

Ugyan nem ertek hozza, de szerintem a 40 mm HE elmukoduik a hutoracson, nem biztos, hogy a blokkban komoly kart tesz, ellenben egy kummulativ sugar atuti a blokkot, az joval valoszinubben okoz megszorulast.

Bel
Szerintem is egy AMP-69 vagy egy Hiúz lenne az igazi megállító erő, de csak mert az RPG kicsit túlzás városi viseletnek. Bár egy konyharuha a fejedre, és mindenkinek elmondod, hogy te voltál a legmenőbb a farsangi bulin!... :lol:
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

swordmanus írta: 2019.02.12. 12:23 Szerintem is egy AMP-69 vagy egy Hiúz lenne az igazi megállító erő, de csak mert az RPG kicsit túlzás városi viseletnek. Bár egy konyharuha a fejedre, és mindenkinek elmondod, hogy te voltál a legmenőbb a farsangi bulin!... :lol:
Piszkos Henrietta, miért hordott. 44-es makknumot?? ;)
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

:)
20190214_102406.jpg
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Isszy írta: 2019.02.14. 11:47 :)
20190214_102406.jpg
Ez valami biztosítós-pénzügyitermékes cég, hosszú évek óta jelen van, több ismerősöm is elment ügynöknek, mi ebben a poén (sejtem, de akkor is).
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Isszy írta: 2019.02.14. 11:47 :)
20190214_102406.jpg
Tehát ezen betűkombináció használata reklámnak számít, ami ezen a fórumon nem megengedett :mrgreen:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

swordmanus írta: 2019.02.14. 12:00 Ez valami biztosítós-pénzügyitermékes cég, hosszú évek óta jelen van, több ismerősöm is elment ügynöknek, mi ebben a poén (sejtem, de akkor is).
Olvass vissza bazmeg.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Fortitu írta: 2019.02.14. 12:21 Olvass vissza bazmeg.
hianyzik a + jel de amugy faxa
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Fortitu írta: 2019.02.14. 12:21 Olvass vissza bazmeg.
Á, pluszjel nélkül ez csak reklám, biztos új a cégnél a kollega és úgy fegyverre gyűjt. :mrgreen:
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Fortitu írta: 2019.02.14. 12:21 Olvass vissza bazmeg.
Plusz jel nélkül nem poén... Sorry for.. :|
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Fortitu írta: 2019.02.14. 12:21 Olvass vissza bazmeg.
+1 :)
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

gvass1 írta: 2019.02.12. 07:09 Napi magyar valóság rovat: annak jegyében, hogy a törvények és a védelmükre felesküdött szervezetek majd megvédenek jól.

"Ennek értelmében M. Richárd Budapest és Pest megye területén szabadon, korlátozás nélkül mozoghat. A PKKB határozata a terhelt súlyos, életveszélyes állapotán, közelgő életmentő műtétjének tényén alapul, melyet az eljáró bíróság által beszerzett igazságügyi orvosszakértői vélemény is megerősít "

https://hvg.hu/itthon/20190211_Dontott_ ... mber_lehet

(Innentől most lenne indokolt minden kérelmezőnek Bpesten és Pest megyében 12-es sörétes puskát önvédelemre/vadászatra bejegyezni, nyílt viseléssel, hiszen veszélyes vadállat szabadult el.)

M. Richárd, súlyos szívbeteg:

Kép
Üdv!

Sajnos ez a kib.szott nagy magyar valóság. Az új büntetőeljárási törvénynek (is) köszönhetően a tisztelt ügyészek egyre kevesebb hasonló ártatlannál indítványoznak letartóztatást, inkább a házi őriz....ajarom mondani bűnügyi felügyeletre pörögnek. A nyomozási bírók dettó: akik bent voltak, azok nagy részét is kiengedték ( pedig nem kutyaf.sz ügyek miatt lettek letéve), szintén bűnügyi felügyeletbe. Van akit lábpereccel, van akit anélkül.

A zsaruk meg t.küket elhányják egy-egy területen, hogy le tudják ellenőrizni mindet annyiszor, ahányszor kell ( természetesen éjszaka már nem lehet ellenőrizni, csak ha ADAT merülbe fel arra, hogy a csótány olyankor szökik).

Kb. Bin Ladennek kell ahhoz lenned, hogy stabilan be lehessen zárni.

Vagy... székkel kell bírót dobálnod :(
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

OFF a szomszéd topikból: közgáz, történelem, és egyéb humán tudományoskodás.
Gaston Glock írta: 2019.02.16. 20:26 Ezenfelül.... Én is mondhatnám, hogy divat lett ez a mi tartjuk el őket duma. Holott ha jól belegondolsz, ez ráadásul abszolúte nem így van. A Magyar Állam tartja el őket, mivel szükség van rájuk. Az államot meg csak közvetve tartjuk el mi, mert az amit "közpénz"-nek nevezünk, az qrvára nem csak a mi adónkból van ám, hanem még egy rakás más dologból, úgy mint állampapírokból, meg befektetésekből, kintlévőségekből, stb.…
TotoHU írta: 2019.02.17. 06:57 Te figyu mán. Az állambácsi bevételeinek majd 75%-a az adók és járulékok amit a magánszemélyek gazdálkodó szervezetek és mindenki más befizet.
A befektetési csak abból a vagyonából vannak amit előttünk befizettek évtizedeken át.
Legjobb tudomásom szerint még nem létezett olyan állam, aminek vagyona nem hús-vér, névvel megnevezhető emberek erővel elvett tulajdona lenne, vagy nem ez lenne a forrása. Arra fogadást is kötnék, hogy az államnak önként, hazafiasságból adott adományok, és hozamuk aránya elhanyagolható mértékű.
Szintén a legjobb tudomásom szerint, a történelemtudománynak és a kulturális antropológiának még egyetlen esetben sem sikerült bebizonyítania, hogy valaha köttetett volna társadalmi szerződés. Minden jel szerint ez egy hibás hipotézis a felvilágosodás korából, ahogy ma a korabeli fizika flogisztonelméletét, vagy a 19. századi éterelméletét is hibás hipotézisnek tartjuk. Arra viszont rengeteg példa van, hogy az államokat bizony olyan fegyveres csoportok alapították, akik rájöttek: ahogy a gyűjtögetésnél hatékonyabb a növénytermesztés, a vadászatnál pedig az állattartás, a rablóhadjáratoknál hatékonyabb az "embertartás".
(Például ha egy egyetemi történész professzort megkérdezünk, nyíltan meg fogja mondani, hogy Géza fejedelem és I. Szent István király államalapítása a családi birtok házassággal, egyezséggel, és bizony fegyverrel történő kiterjesztése, a többi magyar törzs földjeinek és államkezdeményeinek beolvasztása volt. Árpád-házi trónviszályok (I. Orseolo Péter, I. András, Salamon, Könyves Kálmán és bátyja, III. Béla testvérei…) pedig nem azért történtek, mert valaki úgy gondolta, bölcsebben és a nép boldogulását jobban szolgálva uralkodna, hanem bizony a saját rokonai élete árán is minél nagyobb részt akart a családi vagyonból.)
Az az érdekes, hogy ezt a 18-19. század fordulójáig világosan látták az amerikai és európai gondolkodók, majd a 19. század végére mindent összekutyultak a fejekben. Nem szeretem az alufóliasapkás elméleteket, de tényleg látható együttjárás van a tankötelezettség, az állami tanterv és iskolák 19. századi általánossá válásával.
Gaston Glock írta: 2019.02.16. 20:26 És akkor arról még nem is beszéltem, hogy a rendőrök is adóznak ám a fizetésükből, ugyanúgy ahogyan bárki más.
Minden államtól kapott jövedelem de facto adómentes. Az állam közvetítésével megkapják a többi polgártól a fizetésüket, majd az állam visszakéri egy részét.
Ez csak formaság.
Szerintem lehetne úgy csökkenteni az ésszerűtlen papírmunkát, hogy de jure is ki kellene mondani, hogy az államtól kapott jövedelmek adómentesek, és nem kell oda-oda vissza utalgatni a pénzt. Habár valószínűleg ezen a fölösleges körön van az államnak nyeresége, ezért történik így.

Köszönöm, elmondtam. Ezt nem mindenkinek veszi be a gyomra, ahogy elsőre, másodikra (harmadikra?) nekem se vette be. A valóságnak semmi köze a vágy- és rémálmainkhoz, óhajainkhoz és sóhajainkhoz: de meg van az az előnye, hogy létezik és felfedezhető.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Poresz írta: 2019.02.17. 11:31 OFF a szomszéd topikból: közgáz, történelem, és egyéb humán tudományoskodás.

Legjobb tudomásom szerint még nem létezett olyan állam, aminek vagyona nem hús-vér, névvel megnevezhető emberek erővel elvett tulajdona lenne, vagy nem ez lenne a forrása.
Az ömlengéseid felét se olvastam el, remélem nem gond. A központi költségvetés bevételeit itt találod:
http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xsta ... e006i.html

A költségvetés közvetlen bevételeit és kiadásait meg itt találod:
http://www.parlament.hu/irom40/10377/ad ... tek/42.pdf

Csak szólok egyébként, hogy ebben nincsenek benne az ilyen-olyan dolgok után járó kamatok és egyéb kintlévőségek bevételei, valamint az energetikai, valamint földgáz eladásokból származó haszon bevételei, mivel azok nem feltétlen nyilvános adatok.

Amit írtál az állami alkalmazottak adózásáról az egyébként azért ostobaság, mert az esetleges adócsökkentő, vagy esetleg mentesítő tényezők, ha az állami alkalmazottak nem adóznának, nem lenne érvényesíthető. Valamint vannak olyan járulékok, pl. az ÁFA - ami önmagában is több bevételt jelent, mint az SZJA -, meg a lakásvásárlás utáni elég horror összegű járulékok, melyeket bizony ők, vagyis az állami alkalmazottak is ugyanúgy befizetnek a netto jövedelmeikből, akárcsak te, vagy bárki más. Úgyhogy igen, jó lenne visszavenni ebből a mi tartunk el benneteket ostoba dumából!
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Poresz írta: 2019.02.17. 11:31 OFF a szomszéd topikból: közgáz, történelem, és egyéb humán tudományoskodás.





Legjobb tudomásom szerint még nem létezett olyan állam, aminek vagyona nem hús-vér, névvel megnevezhető emberek erővel elvett tulajdona lenne, vagy nem ez lenne a forrása. Arra fogadást is kötnék, hogy az államnak önként, hazafiasságból adott adományok, és hozamuk aránya elhanyagolható mértékű.
Szintén a legjobb tudomásom szerint, a történelemtudománynak és a kulturális antropológiának még egyetlen esetben sem sikerült bebizonyítania, hogy valaha köttetett volna társadalmi szerződés. Minden jel szerint ez egy hibás hipotézis a felvilágosodás korából, ahogy ma a korabeli fizika flogisztonelméletét, vagy a 19. századi éterelméletét is hibás hipotézisnek tartjuk. Arra viszont rengeteg példa van, hogy az államokat bizony olyan fegyveres csoportok alapították, akik rájöttek: ahogy a gyűjtögetésnél hatékonyabb a növénytermesztés, a vadászatnál pedig az állattartás, a rablóhadjáratoknál hatékonyabb az "embertartás".
(Például ha egy egyetemi történész professzort megkérdezünk, nyíltan meg fogja mondani, hogy Géza fejedelem és I. Szent István király államalapítása a családi birtok házassággal, egyezséggel, és bizony fegyverrel történő kiterjesztése, a többi magyar törzs földjeinek és államkezdeményeinek beolvasztása volt. Árpád-házi trónviszályok (I. Orseolo Péter, I. András, Salamon, Könyves Kálmán és bátyja, III. Béla testvérei…) pedig nem azért történtek, mert valaki úgy gondolta, bölcsebben és a nép boldogulását jobban szolgálva uralkodna, hanem bizony a saját rokonai élete árán is minél nagyobb részt akart a családi vagyonból.)
Az az érdekes, hogy ezt a 18-19. század fordulójáig világosan látták az amerikai és európai gondolkodók, majd a 19. század végére mindent összekutyultak a fejekben. Nem szeretem az alufóliasapkás elméleteket, de tényleg látható együttjárás van a tankötelezettség, az állami tanterv és iskolák 19. századi általánossá válásával.



Minden államtól kapott jövedelem de facto adómentes. Az állam közvetítésével megkapják a többi polgártól a fizetésüket, majd az állam visszakéri egy részét.
Ez csak formaság.
Szerintem lehetne úgy csökkenteni az ésszerűtlen papírmunkát, hogy de jure is ki kellene mondani, hogy az államtól kapott jövedelmek adómentesek, és nem kell oda-oda vissza utalgatni a pénzt. Habár valószínűleg ezen a fölösleges körön van az államnak nyeresége, ezért történik így.

Köszönöm, elmondtam. Ezt nem mindenkinek veszi be a gyomra, ahogy elsőre, másodikra (harmadikra?) nekem se vette be. A valóságnak semmi köze a vágy- és rémálmainkhoz, óhajainkhoz és sóhajainkhoz: de meg van az az előnye, hogy létezik és felfedezhető.
+1
Vilagos beszéd
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Isszy írta: 2019.02.17. 13:14 +1
Vilagos beszéd
+1
Oké, hogy technikai okokból persze adóznak a közalkalmazottak, de az ő adojukat ne számoljuk bevételként (hiszem az állam teszi át az egyik zsebéből a másikba).
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

WildBear23 írta: 2019.02.17. 13:18 +1
Oké, hogy technikai okokból persze adóznak a közalkalmazottak, de az ő adojukat ne számoljuk bevételként (hiszem az állam teszi át az egyik zsebéből a másikba).
Ne számoljuk bevételnek???? Miért az ÁFA-t nem fizetik meg a nettojukból? Vagy a járulékokat? Az ugyanúgy bevétel, amit azután visszaosztanak. Ez nem technikai kérdés, ez egyszerűen nem megy másképp, ezért csinálják ugyanígy mindenhol a világon.

Ez a mi tartjuk el rettentő ostoba és demagóg duma. Mert akkor ezekszerint a víz-gáz szerelőmet meg én tartom el, meg a többiek, akik megfizetik a melóját? Meg a szobafestőmet? Burkolómat? Stb.... Ez ugyanolyan full ostobaság! Annyi csak a különbség, hogy ezt senki sem emlegeti fel nekik.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Gaston Glock írta: 2019.02.17. 13:40akkor ezekszerint a víz-gáz szerelőmet meg én tartom el, meg a többiek, akik megfizetik a melóját? Meg a szobafestőmet? Burkolómat? Stb....
Nyilván. Ha senki nem fizetné ki a munkáját, éhendöglene.
Gaston Glock írta: 2019.02.17. 13:40Annyi csak a különbség, hogy ezt senki sem emlegeti fel nekik.
Látszik is a nagy részük által elvégzett munka "színvonalán"...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Gaston Glock írta: 2019.02.17. 13:40

Ez a mi tartjuk el rettentő ostoba és demagóg duma. Mert akkor ezekszerint a víz-gáz szerelőmet meg én tartom el, meg a többiek, akik megfizetik a melóját? Meg a szobafestőmet? Burkolómat? Stb.... Ez ugyanolyan full ostobaság! Annyi csak a különbség, hogy ezt senki sem emlegeti fel nekik.
Ne haragudj, de mégis ki tartaná el? Az ügyfelei. Ha szarul dolgozik, az ügyfelek mást hívnak, a vállalkozónak meg nem lesz bevétele. Na, ugyanez a párhuzam az állami szekorra nem igaz.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gasztonnak most egy dologban igaza van: az allamnak valoban vannak nem adobol szarmazo bevetelei, pledaul kulonfele koncessziok (frekvencia, banyaszat stb.), de ezek nagysagrendje mifelenk termeszetesen nem lenyegi a klasszikus adokbol (jovedelmi, forgalmi, jovedeki stb) jelleguekhez kepest.

Egy olajmonarchiaban mindez teljesen maskent nez ki.

De az teny, hogy az allami alkalmazottak jovedelmi/munkaltatoi adoja valoban csak adminisztracio eltartasat szolgalja, AZT valoban az allam az egyik zsebebol a masikba teszegeti. Ellenben a netto berbol vasarolt javak utan az allami alkalmazottak is kifizetik az adot, pl. AFAt, vagy uzemanyag, alkohol jovedeki adojat.

Egy alkoholista, dohanyzo, sokat vezeto kozalkalmazott a legnyeresegesebb az allam szempontjabol, szinte mindent visszacsorgat vegul:-))))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2019.02.17. 14:51 De az teny, hogy az allami alkalmazottak jovedelmi/munkaltatoi adoja valoban csak adminisztracio eltartasat szolgalja, AZT valoban az allam az egyik zsebebol a masikba teszegeti.
Ezt mondom én is.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Gaston Glock írta: 2019.02.17. 13:10 Az ömlengéseid felét se olvastam el, remélem nem gond.
Az ömlengéseid felét se olvastam el, eddig jutottam, remélem nem gond. Amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Gaston Glock írta: 2019.02.17. 13:40 Mert akkor ezekszerint a víz-gáz szerelőmet meg én tartom el, meg a többiek, akik megfizetik a melóját? Meg a szobafestőmet? Burkolómat? Stb.… Ez ugyanolyan full ostobaság!

Pedig ez így van: mindenki a megrendelőiből él. Vagy megtermel mindent önmagának. Kivéve, ha valaki eltartott gyerek, állami alkalmazott, vagy bűnöző: akkor bizony abból él, hogy más ember dolgozik, más embernek pedig vannak megrendelői (visszaértünk a kiindulópontra).
Javaslom elolvasásra Henry Hazlitt: Közgazdaságtan egy leckében, és Adam Smith: Nemzetek gazdagsága című művét. Vagy csak csinálj egy céget, és kitapasztalod magad.
gvass1 írta: 2019.02.17. 14:51 Gasztonnak most egy dologban igaza van: az allamnak valoban vannak nem adobol szarmazo bevetelei, pledaul kulonfele koncessziok (frekvencia, banyaszat stb.), de ezek nagysagrendje mifelenk termeszetesen nem lenyegi a klasszikus adokbol (jovedelmi, forgalmi, jovedeki stb) jelleguekhez kepest.
Ebben tényleg igaza van Gasztonnak. Habár megjegyzem… Mindegy, az itt félOFF.
gvass1 írta: 2019.02.17. 14:51 De az teny, hogy az allami alkalmazottak jovedelmi/munkaltatoi adoja valoban csak adminisztracio eltartasat szolgalja, AZT valoban az allam az egyik zsebebol a masikba teszegeti. Ellenben a netto berbol vasarolt javak utan az allami alkalmazottak is kifizetik az adot, pl. AFAt, vagy uzemanyag, alkohol jovedeki adojat.
Egy pillanat! Az állami alkalmazottak nettó bére honnan van? Az is 100%-ban az államkasszából érkezik, és amikor ÁFA-t és jövedéki adót fizetnek, ugyanoda megy vissza: ugyanúgy az állam egyik zsebéből a másikba teszegetett pénz.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2019.02.17. 14:49 Ne haragudj, de mégis ki tartaná el? Az ügyfelei. Ha szarul dolgozik, az ügyfelek mást hívnak, a vállalkozónak meg nem lesz bevétele. Na, ugyanez a párhuzam az állami szekorra nem igaz.
De, igaz, mert hiaba dolgoztal akár 32 évig kifogastalanul, hibátlanul, ha valamit elnezel rögtön pichan basznak, meg vonjak a fizetésedből az okozott kárt!! Jah, hogy nem ezt hallod a kossuthon meg a retek klubban sem?? Attól ez még teny marad. A féreg, állami pénzből élősködő kozszolgak meg csak elkavezgatnak, megvarjak a munkaidő veget, oszt elmennek haza... Persze...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Poresz írta: 2019.02.17. 16:14
Pedig ez így van: mindenki a megrendelőiből él. Vagy megtermel mindent önmagának. Kivéve, ha valaki eltartott gyerek, állami alkalmazott, vagy bűnöző: akkor bizony abból él, hogy más ember dolgozik, más embernek pedig vannak megrendelői (visszaértünk a kiindulópontra).
Javaslom elolvasásra Henry Hazlitt: Közgazdaságtan egy leckében, és Adam Smith: Nemzetek gazdagsága című művét. Vagy csak csinálj egy céget, és kitapasztalod magad.



Ebben tényleg igaza van Gasztonnak. Habár megjegyzem… Mindegy, az itt félOFF.



Egy pillanat! Az állami alkalmazottak nettó bére honnan van? Az is 100%-ban az államkasszából érkezik, és amikor ÁFA-t és jövedéki adót fizetnek, ugyanoda megy vissza: ugyanúgy az állam egyik zsebéből a másikba teszegetett pénz.
Ezt tulragozod, mondanam, hogy gyere el hozzánk melózni, majd meglatod, hogy milyen bulis dolgunk van, de mar egy eve letszamstop van nálunk. Jah, fizetést sem emeltek jo három éve, kaffeteriat elvettek, márciusban naponta mar fél oraval többet kell majd melózni, meg elvettek öt napot az alapszabadsagbol, meg.... Sorolhatnam, de minek, akit nem erint, az röhögve mondja, hogy ugy kell az ingyenélő szaroknak... Nem baj, lassan elfogynak az ingyenélő szarok, aztan majd lesz csodálkozás mikor majd az ügyintézés, fél evet vesz igenybe, mert nem lesz olyan hülye, aki a masok bajait,szaros ügyeit intezze, mindenfelé anyagi, erkölcsi megbecsülés nélkül...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

The Gent írta: 2019.02.17. 16:54 Ezt tulragozod, mondanam, hogy gyere el hozzánk melózni, majd meglatod, hogy milyen bulis dolgunk van, de mar egy eve letszamstop van nálunk. Jah, fizetést sem emeltek jo három éve, kaffeteriat elvettek, márciusban naponta mar fél oraval többet kell majd melózni, meg elvettek öt napot az alapszabadsagbol, meg.... Sorolhatnam, de minek, akit nem erint, az röhögve mondja, hogy ugy kell az ingyenélő szaroknak... Nem baj, lassan elfogynak az ingyenélő szarok, aztan majd lesz csodálkozás mikor majd az ügyintézés, fél evet vesz igenybe, mert nem lesz olyan hülye, aki a masok bajait,szaros ügyeit intezze, mindenfelé anyagi, erkölcsi megbecsülés nélkül...
Jövök a demagóg dumával: van az a dolog, hogy munkaerőpiac. Ha az alkalmazott (akárhol dolgozik is) elégedetlen a körülményeivel, akkor kereshet magának másik állást, ÉS HA TALÁL, akkor eladhatja ott a munkaerejét.

És akkor ha egy szakterületről az összes alkalmazott elmegy, akkor (de csak akkor) majd elgondolkodik a munkáltató, hogy miként csábítsa vissza őket. Több bér, jobb körülmények, mint ott ahova elmentek. Igen, így működik a munkaerőpiac. És ez csak azoknak nem tetszik, akiknek nincs olyan minőségű munkaerejük (képzettség, tehetség, dolgozni akarás stb.), ami a munkaerőpiacon eladható lenne.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2019.02.17. 17:19 Jövök a demagóg dumával: van az a dolog, hogy munkaerőpiac. Ha az alkalmazott (akárhol dolgozik is) elégedetlen a körülményeivel, akkor kereshet magának másik állást, ÉS HA TALÁL, akkor eladhatja ott a munkaerejét.

És akkor ha egy szakterületről az összes alkalmazott elmegy, akkor (de csak akkor) majd elgondolkodik a munkáltató, hogy miként csábítsa vissza őket. Több bér, jobb körülmények, mint ott ahova elmentek. Igen, így működik a munkaerőpiac. És ez csak azoknak nem tetszik, akiknek nincs olyan minőségű munkaerejük (képzettség, tehetség, dolgozni akarás stb.), ami a munkaerőpiacon eladható lenne.
A körtét hasonlitod az almával... Csak ugy megjegyzem, hogy nem csak ugy, az utcáról lehet am az allami gepezetbe bekerulni, minimum kell, hogy legyen diplomád, nyelveket kell beszélni, aztan ha nem szakiranyu a diplomád, akkor alapvizsgak, szakvizsga, folyamatos posztgraduális kepzes, évente kötelezően meghatározott kreditet kell megszerezned, mellekallas nem nagyon vállalható, nem sorolom. Ezeket azért irtam le, mert azt gondolnam, hogy aki nem ebben a szektorban dolgozik, az ezeket nem tudja. A lényeg :baszom nagy elvarasok , alacsony anyagi, erkölcsi megbecsules mellett... Az is rohadt nagy faszsag, bogy ha nem tetszik akkor menj el máshová, persze pesten lehet, hogy igy van, de gyere le vidékre, majd meglatod mennyit ugralhatsz... Larifari... fentebb direkt ennek orulnek, hogy a különböző társadalmi retegek egymásnak ugranak, addig sem foglalkoznak velük, addig is simán lehet lopni... Ennyike.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

https://www.bama.hu/kek-hirek/helyi-kek ... k-1704421/

Csak itt hagyom. Nem tudom hallottátok-e.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.02.18. 15:17 https://www.bama.hu/kek-hirek/helyi-kek ... k-1704421/

Csak itt hagyom. Nem tudom hallottátok-e.
az megvan, ugye, hogy ez egy 11 hónappal ezelőtti esemény?


---
de en is itthagyom, erdekes fegyveres eset:-))))):

https://archive.nytimes.com/www.nytimes ... /1122.html
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése