Dinamikus/szituacios loveszet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13986
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

az egyesuleted be tud regisztralni az mssz oldalara es ot tudsz jelentkezni
szerintem akkor se zavarnak el ha odamesz a versenyre elonevezes nelkul
Poresz írta: 2024.04.14. 21:15 A friss versenyengedélyemmel bizakodva nézek első minősítő versenyem elé: 2024. április 20., Páty, TSK Rapid Shooting minősitő.

De nem látom, hogy hogyan tudok nevezni! - Nem fórumozó cimborám állítja, hogy csak egyesület elnöke tud versenyzőket nevezni. Voltam már pár versenyen, de ilyenről még nem is hallottam. Szerintem túlzás, hogy a 21. században ennyire hülye legyen a világ, hogy ne tudjam online elintézni önmagamnak, hanem az egyesületem elnökét kelljen ezzel zaklatnom.

Tehát: mi legyen részemről a következő lépés?
ingyom bingyom tálib-e?
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Poresz írta: 2024.04.14. 21:15 A friss versenyengedélyemmel bizakodva nézek első minősítő versenyem elé: 2024. április 20., Páty, TSK Rapid Shooting minősitő.

De nem látom, hogy hogyan tudok nevezni! - Nem fórumozó cimborám állítja, hogy csak egyesület elnöke tud versenyzőket nevezni. Voltam már pár versenyen, de ilyenről még nem is hallottam. Szerintem túlzás, hogy a 21. században ennyire hülye legyen a világ, hogy ne tudjam online elintézni önmagamnak, hanem az egyesületem elnökét kelljen ezzel zaklatnom.

Tehát: mi legyen részemről a következő lépés?
Minosulni csak ugy tudsz ha nevezel a SVIR rendszerbe. Az MSSz-nel jelen allas szerint a klub elnoke tud nevezni. Kulon engedelyel kaphat engedelyt nevezeshez egy-ket klubtag is. Peldaul TSK klubban a klubelnok es en mint kapcsolattarto tudunk nevezni. Ha nem ered el a klubelnokot, hogy benevezzen szoljal es az MSSz-ben elintezem, hogy benevezzenek.
Tokmányos Lomposzaurusz
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3756
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2024.04.14. 21:15 A friss versenyengedélyemmel bizakodva nézek első minősítő versenyem elé: 2024. április 20., Páty, TSK Rapid Shooting minősitő.

De nem látom, hogy hogyan tudok nevezni! - Nem fórumozó cimborám állítja, hogy csak egyesület elnöke tud versenyzőket nevezni. Voltam már pár versenyen, de ilyenről még nem is hallottam. Szerintem túlzás, hogy a 21. században ennyire hülye legyen a világ, hogy ne tudjam online elintézni önmagamnak, hanem az egyesületem elnökét kelljen ezzel zaklatnom.

Tehát: mi legyen részemről a következő lépés?
Pedig az úgy van, sajnos... Ha nem is az elnök, mert én sem vagyok a klubunk elnöke, de mindenesetre az az 1-2-3 ember a klubból, akinek van accountja a Hunshootinghoz.

A következő lépés pedig, hogy szólsz pl. Belnek vagy keresel egy helyi MDLSZ tag klubot, és belépsz az MDLSZ-be, ahol tényleg magad tudod intézni a dolgaidat, és fegyver megszerzése papírt is sokkal egyszerűbben, online kaphatsz majd, nem kell nyitvatartási időben személyesen az MSSZ HQ-ban megjelenned érte.

Ráadásul MDLSZ-nél ugyan nem kettő, hanem 3 versenyen kell évente részt venni, de egyszer elég meglöni a minősítést (fegyver kategóriánként).
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4470
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2024.04.14. 21:15 Szerintem túlzás, hogy a 21. században ennyire hülye legyen a világ, hogy ne tudjam online elintézni önmagamnak, hanem az egyesületem elnökét kelljen ezzel zaklatnom.

Tehát: mi legyen részemről a következő lépés?
Pedig de.

Szerezzél MDLSZ versenyengedélyt, (a klub elnöködnek kb 5 klikk, de létezik napi tagság is), és soha többet ne kell ilyen függőséggel szembesülni, hogy nem nevezhetsz önként. Mindent online, a telefondról intézhetett. Döbbenetes a szakadék a két szövetség között, legalábbis digitalizáció terén. :o
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13986
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

hat de mondom hogy mindenkinek lehet :roll:
AndyA írta: 2024.04.14. 22:40 Pedig az úgy van, sajnos... Ha nem is az elnök, mert én sem vagyok a klubunk elnöke, de mindenesetre az az 1-2-3 ember a klubból, akinek van accountja a Hunshootinghoz.
ingyom bingyom tálib-e?
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Poresz írta: 2024.04.14. 21:15 A friss versenyengedélyemmel bizakodva nézek első minősítő versenyem elé: 2024. április 20., Páty, TSK Rapid Shooting minősitő.

De nem látom, hogy hogyan tudok nevezni! - Nem fórumozó cimborám állítja, hogy csak egyesület elnöke tud versenyzőket nevezni. Voltam már pár versenyen, de ilyenről még nem is hallottam. Szerintem túlzás, hogy a 21. században ennyire hülye legyen a világ, hogy ne tudjam online elintézni önmagamnak, hanem az egyesületem elnökét kelljen ezzel zaklatnom.

Tehát: mi legyen részemről a következő lépés?
Fel kell hívni a rendezőt, hogy ez a szituáció, lehet e menni előregisztráció nélkül is.

Én eddig egyedül az OB-ra neveztem (nevezett be a klubelnök) be SVIR-en keresztül, de mindig beírták a minősítést az összes versenyre ettől függetlenül is.
Ha csak nem valami kiemelten fontos verseny, ahol nem mindegy hogy hányan mennek, lőállás beosztás stb, szerintem senkit se érdekel, hogy vagy e nevezve SVIR-en keresztül.

Örülnek, hogy van sok induló és jó hangulatú a verseny, szerintem.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

tvsmaci írta: 2024.04.15. 07:32 Fel kell hívni a rendezőt, hogy ez a szituáció, lehet e menni előregisztráció nélkül is.

Én eddig egyedül az OB-ra neveztem (nevezett be a klubelnök) be SVIR-en keresztül, de mindig beírták a minősítést az összes versenyre ettől függetlenül is.
Ha csak nem valami kiemelten fontos verseny, ahol nem mindegy hogy hányan mennek, lőállás beosztás stb, szerintem senkit se érdekel, hogy vagy e nevezve SVIR-en keresztül.

Örülnek, hogy van sok induló és jó hangulatú a verseny, szerintem.
Poresz, nyugodtan jöhetsz SVIR nevezés nélkül is. A minősítést eddig csak SVIR nevezés alapján fogadta el az MSSz. Megkérdezem, hogy mi a helyzet most és megírom.
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5944
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2024.04.15. 07:12 hat de mondom hogy mindenkinek lehet :roll:
Ja, a legegyszerűbb megkérdezni a klubelnököt, hogy tud-e intézni hozzáférést. Vagy egy üzenet az elnöknek, és másnapra be is van nevezve a versenyző, nálunk ez a rendszer. Nekem mondjuk hozzáféréssel is bugos a rendszer, Bellel egyszer már nézegettük mi lehet, de nem sikerült rájönnöm hol a hiba.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3756
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Vizimalac írta: 2024.04.15. 07:44 Poresz, nyugodtan jöhetsz SVIR nevezés nélkül is. A minősítést eddig csak SVIR nevezés alapján fogadta el az MSSz. Megkérdezem, hogy mi a helyzet most és megírom.
Simán beírták olyan verseny alapján is, ahol nem voltam előnevezett. Nem a nevezés számít a SVIR-ben, hanem az, hogy a verseny szervezője beírjon oda, és beírja az eredményt. Gy.k. a szervező visz fel nevezettként a SVIR-be, és ír hozzá eredményt a verseny után. Mi is mindig így csináljuk.

De ezzel együtt az MDLSZ tisztább, szárazabb érzés. :-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

AndyA írta: 2024.04.15. 08:40 Simán beírták olyan verseny alapján is, ahol nem voltam előnevezett. Nem a nevezés számít a SVIR-ben, hanem az, hogy a verseny szervezője beírjon oda, és beírja az eredményt. Gy.k. a szervező visz fel nevezettként a SVIR-be, és ír hozzá eredményt a verseny után. Mi is mindig így csináljuk.

De ezzel együtt az MDLSZ tisztább, szárazabb érzés. :-)
Szia,

A versenyrendezo nem tud benevezni a versenyre!

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

tvsmaci írta: 2024.04.15. 07:32 szerintem senkit se érdekel, hogy vagy e nevezve SVIR-en keresztül.
Szia,

Szerintem Keri Attilat erdekli, akinek be kell neveznie mindenkit, aki SVIR nevezes nelkul szeretne minositest kapni.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2024.04.14. 22:43 Pedig de.

Szerezzél MDLSZ versenyengedélyt, (a klub elnöködnek kb 5 klikk, de létezik napi tagság is), és soha többet ne kell ilyen függőséggel szembesülni, hogy nem nevezhetsz önként. Mindent online, a telefondról intézhetett. Döbbenetes a szakadék a két szövetség között, legalábbis digitalizáció terén. :o
Szia,

Az MDLSZ napi versenyengedellyel pont azt a szolgaltatast kapod, amit az MSSz/Szituacios napi versenyengedellyel (semmit), csak ott nem ingyen van.

Bel
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

bel írta: 2024.04.15. 15:59 Szia,

Szerintem Keri Attilat erdekli, akinek be kell neveznie mindenkit, aki SVIR nevezes nelkul szeretne minositest kapni.

Bel
Pontosan igy van!
Tokmányos Lomposzaurusz
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Poresz írta: 2024.04.14. 21:15 A friss versenyengedélyemmel bizakodva nézek első minősítő versenyem elé: 2024. április 20., Páty, TSK Rapid Shooting minősitő.

De nem látom, hogy hogyan tudok nevezni! - Nem fórumozó cimborám állítja, hogy csak egyesület elnöke tud versenyzőket nevezni. Voltam már pár versenyen, de ilyenről még nem is hallottam. Szerintem túlzás, hogy a 21. században ennyire hülye legyen a világ, hogy ne tudjam online elintézni önmagamnak, hanem az egyesületem elnökét kelljen ezzel zaklatnom.

Tehát: mi legyen részemről a következő lépés?
ugy emlekszem az mssz nel valoban csak igy lehet hivatalosan a sviren keresztul nevezni... mdlsz az igen faxa netes felulet
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4470
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2024.04.15. 16:03 Szia,

Az MDLSZ napi versenyengedellyel pont azt a szolgaltatast kapod, amit az MSSz/Szituacios napi versenyengedellyel (semmit), csak ott nem ingyen van.

Bel
Ez jogos pont.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Legyszi aki a majus 25. SAS medic versenyre jonne loni, azok jelentkezzenek aprilis 25-ig.

Koszi,
Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3756
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

bel írta: 2024.04.20. 21:23 Sziasztok,

Legyszi aki a majus 25. SAS medic versenyre jonne loni, azok jelentkezzenek aprilis 25-ig.

Koszi,
Bel
Lesz olyan hely, ahonnan nézőként lehet leskelődni? :)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

AndyA írta: 2024.04.21. 11:25 Lesz olyan hely, ahonnan nézőként lehet leskelődni? :)
Szia,

Persze.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4470
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2024.04.21. 11:25 Lesz olyan hely, ahonnan nézőként lehet leskelődni? :)
A ‘divizió” rovatban a legördülő menüben a “voyeur” opció direkt erre lett rendszeresítve ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4470
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Szombaton Gyálon részt vettem az első “hivatalos” nagykal puskás Steel Chalkenge versenyen. A szervezők majd megírják a saját tapasztalataikat, én versenyzőként tudom összegez az élményeimet.

Röviden: tök jó, legyen máskor is! :mrgreen:

Bővebben:

Két versenyszámot lőttem, 7,62x39 Kalasnyikov Saigával : red dottal és nyílt irányzékkal. A pákyánként 5x5 minimum lövést kb a duplájával sikerült megoldani ,50 lőszer. Két pályára ez kb 100 lőszer versenyszámonként. Ami több, mint a szokásos Steel javadalmazás, ahol jellemzően 20% ráhagyással szoktam számolni.

Fém irányzék, red dot találati arány hasonló volt. Mindkét esetben nagyon megérte kicsit lassítani, olcsóbb is 8-) gyorsabb is ha nem kapkod az ember.

2 féle cél volt kint 50 méteren, 30 cm és 20 cmesek, változatos elrendezésben. A megállító is 20 cm volt. A kihívás mértéke “pont jó “ - állva szabadkézből 50 méterről simán lőhető a 20 cm , de ha kicsit nem figyelsz oda a sütésre, vagy a célzásra, akkor már nem.
IMG_6302.jpeg
A Saiga jól bazsevált, kölcsön is adtam egy versenyzőnek, ezért rövid idő alatt több, mint 300 lőszert csont nélkül megevett. A lőszer is hibátlan volt - ami elég nagy szám az alapján, hogy 1974-es military surplus (CIP jelzéssel polgáriasított) töltények pontosan 50 évesek :o igen, fél évszázados lőszer.

Nagyon élvezte mindenki.
IMG_6299.jpeg
Komoly lövök , amint belejöttek, optikával bőven 10 mp alatt lőtték meg a pályákat, a komolytalanok (pl én) 10 mo fölött, de mindenki vigyorgott 8-) . Nyílt irányzékkal ez is elég volt az ezüstre.

A verseny utáni nyugodtabb percekben a Steyr Scoutot is sikerült belőni, 2x távcsővel. Utána funnyban lőttünk két stringet. Esküszöm hogy lehetet hozni ugyanazt az időt mint AKval - egy forgó-tolózáras, .308 Win fegyverről beszélünk. A következő alkalommal ezt a koncepciót alaposabban is tesztelni kell.
IMG_6292.jpeg
A célok 500-as HB keménységű páncél lemezek . Kaptak rendesen. Ha eltaláltad, érződött , hogy történik valami :mrgreen: de akapvetően jól bírták, kráter nuku. A csavarok már kevésbé.
IMG_6303.jpeg
Szilánk hatás : Ld a papír lapot másfél méterre a célok fölött.
IMG_6304.jpeg
Fejlesztési lehetőség - mélységében, és magasságában variálni a célok elhelyezését. Ez - a lőtér adottságai miatt - nem olyan egyszerű, mint ahogy az ember azt gondolná. Más lőtéren pedig más pályaépítési korlátokkal kell szembesülni. De határozottan látok fantáziát ebben a sportban! A vadászok közül is az, aki tud lőni, biztosan élvezné. A célok pont olyanok voltak szép sorban, mint egy konda - kan, koca, és 3 malac :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5944
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2024.04.22. 07:30 Szombaton Gyálon részt vettem az első “hivatalos” nagykal puskás Steel Chalkenge versenyen. A szervezők majd megírják a saját tapasztalataikat, én versenyzőként tudom összegez az élményeimet.

Röviden: tök jó, legyen máskor is! :mrgreen:

Bővebben:

Két versenyszámot lőttem, 7,62x39 Kalasnyikov Saigával : red dottal és nyílt irányzékkal. A pákyánként 5x5 minimum lövést kb a duplájával sikerült megoldani ,50 lőszer. Két pályára ez kb 100 lőszer versenyszámonként. Ami több, mint a szokásos Steel javadalmazás, ahol jellemzően 20% ráhagyással szoktam számolni.

Fém irányzék, red dot találati arány hasonló volt. Mindkét esetben nagyon megérte kicsit lassítani, olcsóbb is 8-) gyorsabb is ha nem kapkod az ember.

2 féle cél volt kint 50 méteren, 30 cm és 20 cmesek, változatos elrendezésben. A megállító is 20 cm volt. A kihívás mértéke “pont jó “ - állva szabadkézből 50 méterről simán lőhető a 20 cm , de ha kicsit nem figyelsz oda a sütésre, vagy a célzásra, akkor már nem.

IMG_6302.jpeg

A Saiga jól bazsevált, kölcsön is adtam egy versenyzőnek, ezért rövid idő alatt több, mint 300 lőszert csont nélkül megevett. A lőszer is hibátlan volt - ami elég nagy szám az alapján, hogy 1974-es military surplus (CIP jelzéssel polgáriasított) töltények pontosan 50 évesek :o igen, fél évszázados lőszer.

Nagyon élvezte mindenki.
IMG_6299.jpeg

Komoly lövök , amint belejöttek, optikával bőven 10 mp alatt lőtték meg a pályákat, a komolytalanok (pl én) 10 mo fölött, de mindenki vigyorgott 8-) . Nyílt irányzékkal ez is elég volt az ezüstre.

A verseny utáni nyugodtabb percekben a Steyr Scoutot is sikerült belőni, 2x távcsővel. Utána funnyban lőttünk két stringet. Esküszöm hogy lehetet hozni ugyanazt az időt mint AKval - egy forgó-tolózáras, .308 Win fegyverről beszélünk. A következő alkalommal ezt a koncepciót alaposabban is tesztelni kell.

IMG_6292.jpeg

A célok 500-as HB keménységű páncél lemezek . Kaptak rendesen. Ha eltaláltad, érződött , hogy történik valami :mrgreen: de akapvetően jól bírták, kráter nuku. A csavarok már kevésbé.

IMG_6303.jpeg

Szilánk hatás : Ld a papír lapot másfél méterre a célok fölött.

IMG_6304.jpeg

Fejlesztési lehetőség - mélységében, és magasságában variálni a célok elhelyezését. Ez - a lőtér adottságai miatt - nem olyan egyszerű, mint ahogy az ember azt gondolná. Más lőtéren pedig más pályaépítési korlátokkal kell szembesülni. De határozottan látok fantáziát ebben a sportban! A vadászok közül is az, aki tud lőni, biztosan élvezné. A célok pont olyanok voltak szép sorban, mint egy konda - kan, koca, és 3 malac :lol:
Köszi a beszámolót! Szerintem is nagyon élvezetes új versenyszám lesz ez. Én lőttem még a Saigával. Mivel kölcsönfegyver, nagyon döcögősen indult, aztán rájöttem, hogy a doton a kör tetejével kell céloznom, akkor megvannak a fémek, akkor sikerült már egész jó időket lőnöm. Nekem is kb dupla lőszermennyiség ment el összesen. Ez egy olyan versenyszám, ahol a normális eredményhez kell az ismert, magunkhoz jól belőtt fegyver, de így is móka.
Az álom az lenne, ha mindenféle távokon lehetnének célok, de a biztonsági megfontolások és a lőtér adottságai miatt itt annyit fogonk tudni remélhetőleg fejleszteni, hogy lesz egy ugyanilyen 50 méteres, meg egy másik 150 méteres pálya. A 150-esen a szabvány téglalap célok, meg 1-2 30cm kör lehet reális cél.
Ajánlom kipróbálásra mindenkinek.
20240420_101609.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4470
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2024.04.22. 07:43 Ez egy olyan versenyszám, ahol a normális eredményhez kell az ismert, magunkhoz jól belőtt fegyver, de így is móka.
Nagy +1

Két kulcsszó is van:

- belőtt - tudni kell, hová hozd a fegyver. gyorsponthoz van belőve a puskám - 25m. Azzal a lőszerrel, és optika irányzékmagassággal, szerelekestül :!: (ezt a beállítást gyakran elrontják az emberek, amikor kalkulátorral számolnak) 5 centit hord fölé, ezt úgy fordítottam le magamnak, a cél alsó harmadát kell célozni, nem a közepét - és kb működött is.

- a saját szemedhez - hiába volt ugyanaz minden, csak a lövő más - Firtitunak máshová hordott. Neki a cél alá kellett célozni ugyanazzal a kombóval.
Úgy tippelek, hogy az olcsó reddotok (100e Ft alatti Sightmark R type ) eleve nem tökéletesen parallaxis mentesek, Fortitu pedig nálam magasabb, máshonnét néz bele.

Plusz még a fém irányzékot is - ami elvileg szigorú geometria az egyik embernek így dolgozza fel a fejünkben futó képfeldolgozó, a másiknak úgy. Az optikánál se biztos, hogy máshogy lenne.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Először is köszönjük a célanyagot :)
Tapasztalataim :) azt sejtettem , hogy a gumifal mint golyofogó gyenge lesz ehhez a mennyiségű lövedékhez :)
Én először feltámasztva belőttem az AMD majd próbaképp kipróbáltam magam :) a nyilt írányzék esélyt sem adott az egy lövés egy találat GYORSAN történő kivitelezésére 3x próbáltam 15-21 mp idő és minimum 1 hiba minden végrehajtás során.
Optikával egy AR karabélyal sem voltam sokkal jobb ez nekem sokk volt , élvezetes de sokat kell gyakorolni :)

Ma bontottam a kihelyezett autogumikat ahol a 223 lövedékek nagyrésze az abroncs lövő felöli oldalán egy kis lyuk közepén leesve és a hátsó belső felén a belső oldalba beállva szétszakadt lövedék darabok voltak
a 43M lövedékek elfordulva szakították a gumikat.
Az ellőtt mennyiséghez képest nagyon kevés lövedék volt egyben.
A találatok nyomán a szétfröccsenő szilánok a betononra fektetett gumilapban illetve lőállás födémjében landolt:)
A következő alkalommal a födém gumival lesz "szigetelve" illetve az autógumik valamilyen tölteléket kapnak.
Ja és valaki sluggal lőhetett :)
Csatolmányok
IMG_3286.JPG
IMG_3287.JPG
IMG_3288.JPG
IMG_3289.JPG
IMG_3290.JPG
IMG_3291.JPG
IMG_3292.JPG
IMG_3293.JPG
IMG_3294.JPG
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5944
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

brh562 írta: 2024.04.22. 21:31 Ja és valaki sluggal lőhetett :)
A hülye állatja ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4470
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Na ilyet sem láttam még. Teleszkópos csőtár :o

https://youtu.be/wi33eABMat4?si=4MFEvPr3T1wtT63p

Egyébként qrvagyors újratöltés ám
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5944
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Összevágtam a mai pátyi IDPA verseny felvételeit:
https://www.youtube.com/watch?v=_PFE6pDeo1Q
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Nagyon jó a hang is, mintha ott lennék! Mivel vetted fel?
Fortitu írta: 2024.04.27. 15:28 Összevágtam a mai pátyi IDPA verseny felvételeit:
https://www.youtube.com/watch?v=_PFE6pDeo1Q
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5944
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

montecarlo írta: 2024.04.29. 12:43 Nagyon jó a hang is, mintha ott lennék! Mivel vetted fel?
Lamax akciókamera, ha jól emlékszem a márkájára.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4470
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2024.04.27. 15:28 Összevágtam a mai pátyi IDPA verseny felvételeit:
https://www.youtube.com/watch?v=_PFE6pDeo1Q
Igényes verseny, színvonalas, kreatív pályák. Szinte mintha Szombathelyen járnánk! ;) tevhnikás pályák, sok hibalehetőséggel A dupla mozgó zseniális volt - a no shoot és a cél más-más periódusa miatt trükkös volt meglőni. Igazi EB felkészítőnek éreztem.

Köszi a videót, és grat az ezüsthöz!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2487
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Ötlet: Mad Minute verseny. Ugyanaz, mint a britek híres gyakorlata, csak körkörös lőlapra, a versenyrendezés egyszerűsítése miatt 25 méterre, és hogy megmaradjon a kihívás, revolverrel és sörétessel (ha már létezik sörétes gyorspont). Öntöltővel nem látom értelmét.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3482
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Poresz írta: 2024.05.03. 22:43 Ötlet: Mad Minute verseny. Ugyanaz, mint a britek híres gyakorlata, csak körkörös lőlapra, a versenyrendezés egyszerűsítése miatt 25 méterre, és hogy megmaradjon a kihívás, revolverrel és sörétessel (ha már létezik sörétes gyorspont). Öntöltővel nem látom értelmét.
A skandinávok már feltalálták puskákkal.
https://youtu.be/-JQ-H_IKzec?si=TFEQ9oJtXAIi9-RL
Az acélnál senki nem keményebb, az ólomnál senki nem gyorsabb...
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4470
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2024.05.03. 22:43 Ötlet: Mad Minute verseny. Ugyanaz, mint a britek híres gyakorlata, csak körkörös lőlapra, a versenyrendezés egyszerűsítése miatt 25 méterre, és hogy megmaradjon a kihívás, revolverrel és sörétessel (ha már létezik sörétes gyorspont). Öntöltővel nem látom értelmét.
Miért nem az eredeti, puskával?
:roll:
Lehetne 30 centis Steelre 50 méterről. Úgy nem kell kimenni a pontozáshoz ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

GYŰJTÉS a fórum éves fenntartására
A TÁMOGATÓS TOPIKBAN
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2487
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2024.05.04. 00:31 Miért nem az eredeti, puskával?
:roll:
Lehetne 30 centis Steelre 50 méterről. Úgy nem kell kimenni a pontozáshoz ;)
1. Mert olyan már van.
2. Mert 25 méteres lőtéren van ismeretségem egy háziversenyhez.
3. Mert revolverrel revolverezve és sörétessel sluggal gyorspontot lőni kihívás és jó buli, márpedig ez annak közeli rokona: egy percig kötetlen lövésszám.
Nincsenek nagy megfejtések: ennyi.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2024.05.04. 22:42 Nagggyon laza!
Következő SAS versenyen így beállni a START pozícióba..? :)

Briefing: Gengszter haverokkal menőzöl, amikor rátok tör a .... csapat.
Ugorj be az aranyrudak mögé, és küzd le őket a gatyádba dugott pisztollyal (csak vízszintesen tartva lőhetsz vele), majd dobd be a gránátot a páncélosuk búvónyílásán!
Szia,

Humortalanul valaszolva:
1. Ahogy AndyA is irta, "5.2. Fegyvertokok A fegyvertokot a csípőcsont mögött kell elhelyezni a derékon. A fegyvertoknak
biztonságosan meg kell tartania a fegyvert, és takarnia kell az elsütő billentyűt."
2. a tortenet sem jo: "15.4.1 Pályaleírás ... 4. és általában a pályához tartozó történetet (ami a törvényekkel összhangban
van)."

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A SAS puska OB palyatervei kikerultek.

Bel
Válasz küldése