Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Sy$@dm1n, Harry Callahan

Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

montecarlo írta: 2024.07.09. 20:38 Egy lépéssel közelebb a célhoz, ma sikeres kombinált fegyverismereti vizsgát tettem.

Köszönöm Belnek, hogy lehetővé tette a SAS-on a gumis indulást ahol kapcsolatba kerülhettem a sportlövészettel, Vato-nak, Petya357-nek, Wildbear23-nak, Kojaknek az infókat és a segítséget, Mexnek a "meg kéne már csinálni azt a papírt" ösztönzőt" :D és minden fórumozó és nem fórumozó TSK-s klubtársnak a kedves fogadtatást a klubban.
Udv a TSK klubban:)
Tokmányos Lomposzaurusz
AndyA
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2024.07.09. 20:48 Gratulálok!
Lassan, de biztosan csúszol le a leejtőn, aminek az alján a 20 darabos élesfegyveres tárolóhely vár Rád..! :-)

Jók voltak a gumis versenyek, kemény ellenfél voltál.
Legközelebb már mindketten gumi nélkül toljuk. ;)
Nem akarjuk tudni a részleteket... :D
Petya357
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2024.07.09. 20:48

Jók voltak a gumis versenyek, kemény ellenfél voltál.
Legközelebb már mindketten gumi nélkül toljuk. ;)
Hajrá! Már az ógörögöknél is hagyomány volt: egy tapasztalt hoplita felkarolt egy fiatal harcost , és pár év szoros szakmai együttműködés során megtanította erre-arra :lol:

Witzet félretéve : MonteCarlo gratula, és csak így tovább.

A jelige: “Minden hegedűtokba MP5-öt! “ 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Amikor 15 percig csak azon gondolkodsz, hogy ez önmagában (a hosszú tárak nélkül) vajon jogilag mi a fenének minősül Magyarisztánban?
SIG Sauer P320-Flux Legion – gyárilag PDW-konfigurációban - mert még az USA-ban is egy brutális jogi trükközésből jött össze.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sig-sau ... uracioban/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

:D
AndyA írta: 2024.07.09. 21:44 Nem akarjuk tudni a részleteket... :D
bel
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: bel »

montecarlo írta: 2024.07.09. 20:38 Egy lépéssel közelebb a célhoz, ma sikeres kombinált fegyverismereti vizsgát tettem.
Köszönöm Belnek, hogy lehetővé tette a SAS-on a gumis indulást ahol kapcsolatba kerülhettem a sportlövészettel,
Szia,

Gratulalok!
Es szivesen. :-)

Bel
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2024.07.10. 06:27 Amikor 15 percig csak azon gondolkodsz, hogy ez önmagában (a hosszú tárak nélkül) vajon jogilag mi a fenének minősül Magyarisztánban?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sig-sau ... uracioban/

Kép
Melyik kapitányságon? :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

jó ha van írta: 2024.07.10. 14:53 Melyik kapitányságon? :mrgreen:
Inkább, hogy mi kerül a laminátumra...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag

gvass1 írta: 2024.07.10. 14:56 Inkább, hogy mi kerül a laminátumra...
Ja. Akkor melyik vizsgálónál. :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Többen érdeklődtetek a Mini-sniper verseny iránt. Idén is lesz, lehet nevezni.

https://www.5fegyverkupa.hu/competition ... z-minosito

A valóságban 1 verseny 3 fordulóval (jogilag 3 verseny) ,mind más-más készségeket igénylő 22 LR puska számok:
25 m GyP -állva gyorsan 3x5, sima gyorspont
100m precíziós - fekve lassan 25-50-75-100m, nullázni csak 50 méterre lehet
50 m - ülve gyorsan 10-10 lövés 10-20-40-40-50 métere, 12 perc alatt próbával tárazással mindennel 50 célzott lövés nem egyszerű beleférni
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Ez a baromság egyszer már kiment a divatból, de most lelkesen visszahozzák a legnagyobb gyártók is:-(((
Smith & Wesson Performance Center M&P9 Carry Comp pisztolyok

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/smith-w ... isztolyok/

Kép
brh562
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: brh562 »

gvass1 írta: 2024.07.13. 07:49 Ez a baromság egyszer már kiment a divatból, de most lelkesen visszahozzák a legnagyobb gyártók is:-(((
Smith & Wesson Performance Center M&P9 Carry Comp pisztolyok

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/smith-w ... isztolyok/

Kép
"felfele távozó torkolattűz okán a sötétben a felhasználót elvakítása, valamint a testhez közeli lövéseknél az égési sérülések esélye" nem célba lőnek vele 15 méterre, nem fémeztelen teszik... elhanyagolható a negatív hatása, a cool faktorság és a " hátrarúgás és felcsavarás csökkentésének pozitív jelensége mellett"
sztem :)
Fortitu
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Úgy látom mostanában divat az élménylövészeteket videókkal reklámozni. Szerintem igényes, jó videó:
https://www.youtube.com/watch?v=h8dLoUkAzd0
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

brh562 írta: 2024.07.13. 09:37 "felfele távozó torkolattűz okán a sötétben a felhasználót elvakítása, valamint a testhez közeli lövéseknél az égési sérülések esélye" nem célba lőnek vele 15 méterre, nem fémeztelen teszik... elhanyagolható a negatív hatása, a cool faktorság és a " hátrarúgás és felcsavarás csökkentésének pozitív jelensége mellett"
sztem :)
Csak ott csikordul meg a logikád, hogy ezen új modellek közül kettő kifejezetten mikrokompakt és kompakt ÖNVÉDELMI pisztoly, nem sportfegyver.

És ezen felhasználási cél mellett kifejezetten kellemetlen, ha felfele jön ki az áldás a fegyverből a fentiek okán.

Egy sportpisztolyon (ha és ahol a versenyszabályzat ezt amúgy megengedi), ott semmi probléma nem lenne vele.
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag

Nagyon korrekt. És MP5-tel (SP5) kezdődik :mrgreen:
Fortitu írta: 2024.07.13. 23:46 Úgy látom mostanában divat az élménylövészeteket videókkal reklámozni. Szerintem igényes, jó videó:
https://www.youtube.com/watch?v=h8dLoUkAzd0
algreg
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: algreg »

gvass1 írta: 2024.07.14. 07:15 Csak ott csikordul meg a logikád, hogy ezen új modellek közül kettő kifejezetten mikrokompakt és kompakt ÖNVÉDELMI pisztoly, nem sportfegyver.

És ezen felhasználási cél mellett kifejezetten kellemetlen, ha felfele jön ki az áldás a fegyverből a fentiek okán.

Egy sportpisztolyon (ha és ahol a versenyszabályzat ezt amúgy megengedi), ott semmi probléma nem lenne vele.
Pont önvédelmi helyzetben (max néhány m-es lőtáv) nem számít a rövidebb irányzóvonal, viszont jobb eséllyel nem kezded el lerángatni az ugráló mikrokompaktot, ha segít kicsit megszelídíteni a kompi.
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

algreg írta: 2024.07.14. 13:45 Pont önvédelmi helyzetben (max néhány m-es lőtáv) nem számít a rövidebb irányzóvonal, viszont jobb eséllyel nem kezded el lerángatni az ugráló mikrokompaktot, ha segít kicsit megszelídíteni a kompi.
OMG, az összes többit NEM olvastad el, csak egy, nem túl releváns részletre reflektálsz:-((

(PONT önvédelmi szempontból kellemetlen, ha magadat vakítod el, és onnan már az irányzóvonal hossza is irreleváns..., de ezzel a szar konstrukcióval azt már amúgy eleve kurtábbá tették, mint lehetne, de ez valójában nem olyan releváns. A felfele kitörő LÁNG, az a releváns.)

---
Ezek a mai modern kompaktok és szubkompakok mindazonáltal felettébb uralhatóak, már átlagos képességű lövőnek is, az ilyen parasztvakításokra túl nagy szükség nincsen.

(Nomeg: az plusz kb. másfél centi, amivel hosszabbak lettek, pont annyi tömeget tesz előre, ami eleve csökkentené a felcsavarást a szétfurkált cső nélkül is.)
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag

Török MP5

Én csak jó véleményeket látok róla, MKE a gyár neve. USA-ba egy időben Zenith név alatt importálták őket.

Tisas Mac5 néven idén jelent meg egy másik török gyártmány, nem sok anyag van még róla. Talán ezt is az MKE gyártja? Nem látok infót róla.
Screenshot_20240714_192315_Adblock Browser.jpg
vato írta: 2023.09.20. 15:01 jók ezek a török mp5-ök? valakinek volt már a kezében?
algreg
Fórumtag
Fórumtag

gvass1 írta: 2024.07.14. 16:24 OMG, az összes többit NEM olvastad el, csak egy, nem túl releváns részletre reflektálsz:-((

(PONT önvédelmi szempontból kellemetlen, ha magadat vakítod el, és onnan már az irányzóvonal hossza is irreleváns..., de ezzel a szar konstrukcióval azt már amúgy eleve kurtábbá tették, mint lehetne, de ez valójában nem olyan releváns. A felfele kitörő LÁNG, az a releváns.)

---
Ezek a mai modern kompaktok és szubkompakok mindazonáltal felettébb uralhatóak, már átlagos képességű lövőnek is, az ilyen parasztvakításokra túl nagy szükség nincsen.

(Nomeg: az plusz kb. másfél centi, amivel hosszabbak lettek, pont annyi tömeget tesz előre, ami eleve csökkentené a felcsavarást a szétfurkált cső nélkül is.)
Elolvastam én mindent, pont ugyanilyen hiszti a többi érved is :)

Gyors duplánál egyszer célzol, kétszer lősz - ha valamennyire (mert azért ez mégsem egy villanógránát) elvakít a torkolattűz, na bumm. A fontos inkább az, hogy a fegyver minél előbb visszaálljon, az meg már izommemória. Kisebb felcsapás, gyorsabb dupla, meg a lövő is magabiztosabban kezeli a fegyvert, akár egy fűszeresebb önvédelmi lőszerrel is.

Ahhoz meg, hogy a lőporgázok az arcodat, nyakadat veszélyeztessék, legalábbis csípőből kellene tüzelni - ha a támadó már olyan közel került, hogy erre szükség van, akkor az adott szituban ez a legkisebb problémád.

Nézegettem anno sok videót a Sig P365 XMACRO megjelenésekor (az első Sig dizájn, amire azt mondtam, hogy hú, ez kéne), és a legtöbb youtubernek bejött a kompenzátor, még a nem szponzorált hobbicsatornáknak is.
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Hát nem tudom... Ha a villámgyors duplázásod után öt másodpercig csak pislogsz a sötétben, míg megtalálod a másik két támadót, azért az elég gáz tud lenni.
HCZoli
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Chronicus Magnumitis írta: 2024.07.14. 21:25 Hát nem tudom... Ha a villámgyors duplázásod után öt másodpercig csak pislogsz a sötétben, míg megtalálod a másik két támadót, azért az elég gáz tud lenni.
Vajon fülvédő nélkül hányan nem pislogunk bele a lövésbe?
Fortitu
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2024.07.14. 21:44 Vajon fülvédő nélkül hányan nem pislogunk bele a lövésbe?
Szerintem az a második lövéstől játszik.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
algreg
Fórumtag
Fórumtag

Chronicus Magnumitis írta: 2024.07.14. 21:25 Hát nem tudom... Ha a villámgyors duplázásod után öt másodpercig csak pislogsz a sötétben, míg megtalálod a másik két támadót, azért az elég gáz tud lenni.
A másik két támadó már rég lelépett, miután meglátta a torkolattüzet :)
zora
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2024.07.14. 16:24 OMG, az összes többit NEM olvastad el, csak egy, nem túl releváns részletre reflektálsz:-((

---

Kurvajók a mostani kompakt / szubkompaktok, ha valaki mégsem tudja uralni, váltson kisebb kaliberre, vagy gyakoroljon. A gyártók folyamatosan görcsölnek azon, hogy valami újat tegyenek le az asztalra, de általában izzadság szagú torzszülött, vagy elbaszott - esetleg önveszélyes - Glock utánzat lesz a végeredmény.
Az utóbbi évek egyetlen valamire való fejlesztése a kistévék szánra aplikálása volt, amitől nekem ugyan nem áll fel, de érthető, hogy sokan szeretik.
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Iparági hírek: felvásárlás, átnevezés!
(Hangtompítógyár pisztolygyártót vett, az FN pedig felvette egykori legendás tervezője nevét.)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/iparagi ... atnevezes/

Kép
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

zora írta: 2024.07.14. 23:33 Kurvajók a mostani kompakt / szubkompaktok, ha valaki mégsem tudja uralni, váltson kisebb kaliberre, vagy gyakoroljon. A gyártók folyamatosan görcsölnek azon, hogy valami újat tegyenek le az asztalra, de általában izzadság szagú torzszülött, vagy elbaszott - esetleg önveszélyes - Glock utánzat lesz a végeredmény.
Az utóbbi évek egyetlen valamire való fejlesztése a kistévék szánra aplikálása volt, amitől nekem ugyan nem áll fel, de érthető, hogy sokan szeretik.
Én még hozzátenném a moduláris illetve belső vázrendszerre épülő, könnyen és nagymértékben testreszabható és átépíthető pisztolyok megjelenését, elterjedését (P365, P320, Zev).
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

CZ P10C pisztoly hazai gyártásban?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cz-p10c ... yartasban/

Kép
TotoHU
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2024.07.16. 06:28 CZ P10C pisztoly hazai gyártásban?

Kép
Ez tök érdekes téma, ha bármi egyéb kiderül majd azt részemről nagyon várom!!
(És persze rohadtul kéne egy Made in Hungary feliratú P10C a páncélba...)
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

TotoHU írta: 2024.07.16. 08:34 Ez tök érdekes téma, ha bármi egyéb kiderül majd azt részemről nagyon várom!!
(És persze rohadtul kéne egy Made in Hungary feliratú P10C a páncélba...)
Írtam kérdéseket nekik, de Hana éppen szabin van.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag

gvass1 írta: 2024.07.16. 06:28 CZ P10C pisztoly hazai gyártásban?

Kép
Talán ide kapcsolható leginkább:
Tervezhetünk is ezt-azt, ha van hozzá papírunk:
Screenshot_20240716-090317.png
Screenshot_20240716-090541.png
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Canik TTI Combat
jó ha van írta: 2024.07.16. 09:11 Nem te utálod különösen ezeket a koszgyűjtő réseket a szánon?
Ez egy SPORT/ÉLMÉNYFEGYVER, nem önvédelmi/hadifegyver.

(Meg persze látványos filmipari kellék lesz majd a John Wick 5.-ben)

---

Amúgy tőlem bőven elhagyhatják ezeket az áttöreteket a szánról, sztem azok pont nem tesznek hozzá a látványhoz.)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag

jó ha van írta: 2024.07.16. 09:09 Talán ide kapcsolható leginkább:
Tervezhetünk is ezt-azt, ha van hozzá papírunk:Screenshot_20240716-090317.pngScreenshot_20240716-090541.png
Mi hozzá az alapkövetelmény. hogy valaki jelentkezhessen?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag

AndyA írta: 2024.07.16. 09:53 Mi hozzá az alapkövetelmény. hogy valaki jelentkezhessen?
Mindkét képen ott a webhely.
Gondolom vmi műszaki felsőfokú.
Engem nem érint.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag

jó ha van írta: 2024.07.16. 09:58 Mindkét képen ott a webhely.
Gondolom vmi műszaki felsőfokú.
Engem nem érint.
Nyilván meg tudom keresni, csak ha már beidézted, gondoltam, tudod erre is a választ. :-)
brh562
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: brh562 »

gvass1 írta: 2024.07.16. 09:25 Canik TTI Combat

Ez egy SPORT/ÉLMÉNYFEGYVER, nem önvédelmi/hadifegyver.

(Meg persze látványos filmipari kellék lesz majd a John Wick 5.-ben)

---

Amúgy tőlem bőven elhagyhatják ezeket az áttöreteket a szánról, sztem azok pont nem tesznek hozzá a látványhoz.)
itthon .. a USA ba meg önvédelmi IS :) megkockátatom , ha lehetne viselni akkor páran vennénk is :)
pogessor
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: pogessor »

brh562 írta: 2024.07.16. 12:45 itthon .. a USA ba meg önvédelmi IS :) megkockátatom , ha lehetne viselni akkor páran vennénk is :)
Saját szemmel láttam egy fickót (Pesten, nem távoli múltban), aki "megjelenési" és "tárgyalási" céllal akart önvédelmi célú lőfegyvert venni kereskedőtől. S a csudaúj Glock nem volt szimpatikus neki, mert nem eléggé "szép" és "látványos"... A fegyver(ek) képessége nem volt szempont egyáltalán.
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

brh562 írta: 2024.07.16. 12:45 itthon .. a USA ba meg önvédelmi IS :) megkockátatom , ha lehetne viselni akkor páran vennénk is :)
Dehogy, a Caniknak van számos - és sokkal olcsóbb - sokkal kompaktabb, kifejezetten önvédelemre való modellje, pl.
http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... -mm-luger/

vagy ez:
https://www.bestshot.hu/canik-tp9-elite-combat-fde

Ez a TTI a John Wick és Taran Tactical rajongóknak készült darab, amit a többi TTI cucchoz képest megfizethetőre áraztak, de senki nem szánja CCW pisztolynak ezt az USA-ban.

ITT meg lehet nézni mennyibe kerül a többi John Wick pisztoly:
https://tarantacticalinnovations.com/movie-firearms/
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Zajos Tücsök: Magyarisztánban sajnos teljesen irreleváns a "deep concealment backup" kategória, de mennyire cuki kis ékszer lett ez is!!!
NAA Sentinel minirevolver – a Sidewinder utódmodellje

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/naa-sen ... amasztasa/

Kép
bcsob
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2024.07.17. 06:43 Zajos Tücsök: Magyarisztánban sajnos teljesen irreleváns a "deep concealment backup" kategória, de mennyire cuki kis ékszer lett ez is!!!
NAA Sentinel minirevolver – a Sidewinder utódmodellje

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/naa-sen ... amasztasa/
A megszokottal ellentétben miért jobbra nyílik a dob, ezt lehet tudni?
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

bcsob írta: 2024.07.17. 15:10 A megszokottal ellentétben miért jobbra nyílik a dob, ezt lehet tudni?
Tippem szerint azért, mert a dobtovábbító kar kivágása bal oldalon van, és az olyan pirinyó, hogyha az sok-sok dob ki/be nyitásnál deformálódik, sérül, akkor elmúlik a dobtovábbítás.

Kép
bcsob
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2024.07.17. 15:38 Tippem szerint azért, mert a dobtovábbító kar kivágása bal oldalon van, és az olyan pirinyó, hogyha az sok-sok dob ki/be nyitásnál deformálódik, sérül, akkor elmúlik a dobtovábbítás.

Kép
Logikusnak hangzik, köszi!
Sejtettem, hogy vmi műszaki oka lesz, mondjuk a furasága ellenére a kivehető dobtengelyes/Micromaxos újratöltéshez képest ez is előrelépés.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Tenyérnyi Tízlövetű 9 mm Browning Short kaliberben: S&W MP380 Bodyguard 2.0

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sw-mp380-bodyguard-2-0/

Kép
Válasz küldése