Aréna, avagy vitatopik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

A végtelenített offtopik vitákat legyenek szívesek az urak itt lefolytatni.
A fórum szabályok itt is érvényesek!!!
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2018.06.10. 07:22 Ez az "igények addig tartanak, ameddig fizetni nem kell értük" érdekvédelmi verziójának tűnik.
Mindenki harcos jog- és érdekvédő, ameddig effektíve tenni nem kell érte.

Muhahahaa
kérlek részletezd, hogy a kiröhögésem milyen előnyökkel jár bárki számára

azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy az általam írt mondat tartalmazott olyan kijelentést, hogy hajlandó lennék pénzt kiadni akár apróhirdetésre is
ebből azt levezetni, hogy nem kívánok fizetni az áhított cél eléréséért egy elég nyilvánvaló balgaság
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

Gaston Glock írta: 2018.06.10. 09:29 Aha. Tehát akkor semmit. :lol: Szerintem akkor ezt megbeszéltük.
nem pazarlom az időmet arra, hogy argumentáljak (3 különböző szálon), mert úgy tűnik nem vagy vevő a logikus érvelésre
szólj majd, ha elérkezett az idő, hogy "pozitívan gondolsz arra a qwa hídra"
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2018.06.10. 10:00 kérlek részletezd, hogy a kiröhögésem milyen előnyökkel jár bárki számára

azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy az általam írt mondat tartalmazott olyan kijelentést, hogy hajlandó lennék pénzt kiadni akár apróhirdetésre is
ebből azt levezetni, hogy nem kívánok fizetni az áhított cél eléréséért egy elég nyilvánvaló balgaság
Majd a magyar nyelv szabályainak megfelelően elemezd ujra az altalam leirtakat. Koszi.


Itt nem szokas megsertodni, ez nem a viraglelku b.uziparadicsom forum, csaxolunk. Akinek nagy az egoja, tulteng az onbecsulese az nem tartos forumozo
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

szöged írta: 2018.06.09. 21:01 és akkor ez (hogy egyelőre ez a módja) azt jelenti, hogy ne is törekedjünk a világ jobbá tételén, hanem csak süllyedjünk bele a nihilizmusba?
ha mindenki így gondolkodna, még mindig világszerte elfogadott lenne pl a rabszolgaság intézménye
Elviekben teljesen igazad van. Ne nyugodjunk bele, tegyünk érte. Lásd, az itteni törzsgárda abba sem nyugodott bele hogy lelőtték a kedvenc fórumát, és és megcsinálták újra. Ez viszont, ha cinikus akarok lenni, némi nemzetközi kapcsolatokkal és egy bankkártyával megoldható probléma, a jogszabály változtatás ennél nagyságrendekkel összetettebb folyamat!
Plusz ha már valaki vagy valakik társadalmi igényt jeleznének a jogalkotó felé, akkor már fegyveres/önvédelmi vonalon is millió egy fontosabb dolog van, kezdjük rögtön a 2007 óta aljas módon KKV-nek minősített paprika spray újra legalizálásánál. Ez kimondottan széles rétegek számára lenne fontos,tonnányi szakirodalommal bizonyítható hogy ezek az eszközök teljesen biztonságosak és főleg a nők napi önvédelme szempontjából ultra hatékonyak, mégsem történik itt sem semmi!
Másik ilyen a szerelt gumis fegyverek bevonása az egyszerűsített engedélyezési körbe (lásd GP) de ez viszont az itt fórumozókon, plusz kereskedőkön és gyártókon kívül nagyjából senkit nem érdekel. Na ehhez képest érdemes elhelyezni az 1-től 10-es skálán az általad felvetett probléma fontosságát, súlyát.

Egy esélyt azért látok: ha egy befolyásos politikust, vagy annak vadásztársát piszkálja a gestapo ilyen hatlanított lőszeres problémával, na akkor valszeg heteken belül átnyomnának egy módosítót. De könnyen lehet hogy olyat, hogy a hatlanított lőszerről is MKH tanúsítvány kell, szerepelnie kell rajta MKH jelnek, stb stb. :lol: :lol: :lol:
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

szöged írta: 2018.06.10. 10:07 nem pazarlom az időmet arra, hogy argumentáljak (3 különböző szálon), mert úgy tűnik nem vagy vevő a logikus érvelésre
szólj majd, ha elérkezett az idő, hogy "pozitívan gondolsz arra a qwa hídra"
Nézd, én igyekszem mindig pozitívan gondolkodni és hozzáállni a dolgokhoz, de megbocsáss, amit te írsz, az lényegében semmi. Nulla. Olyan, mintha én azt kérdezném egy csillagásztól, hogy hogyan szeretné megoldani, hogy a kihűlő nap után is legyen világosság és élet a Földön, ő meg erre azt mondaná, hogy hát gyújtsam meg a villanyt. :D
Bocsi, most biztosan nagyon le foglak lombozni, de hidd el, úgy nem lehet megváltoztatni az egész világon a dolgokhoz való hozzáállást, hogy "pillanatnyilag keresed a megoldást", vagy hogy "évente 8 embert meggyőzöl", de úgy sem, hogy arra vársz, hogy a honi politikusok mikor fognak majd ráérni a te "világmegváltó terveidet" meghallgatni. ;)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2018.06.10. 11:31 Majd a magyar nyelv szabályainak megfelelően elemezd ujra az altalam leirtakat. Koszi.


Itt nem szokas megsertodni, ez nem a viraglelku b.uziparadicsom forum, csaxolunk. Akinek nagy az egoja, tulteng az onbecsulese az nem tartos forumozo
próbálkoztam vele, hogy másként értelmezzem, de nem sikerült
nyilván nem vagyok jó nyelvtanból

viszont az elemzésről eszembe jutott ez a nem túl régi eset:
http://iflgazdasag.blog.hu/2018/02/04/a ... _vezetojet

rendben: csaxoljatok. ha lesz olyan buzi ismerősöm, aki egyben viráglelkű is, és regisztrálni szeretne erre a fórumra, akkor majd lebeszélem róla. továbbá felmerült bennem, hogy te tartós fórumozónak minősülsz?
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

szöged írta: 2018.06.10. 17:30 rendben: csaxoljatok. ha lesz olyan buzi ismerősöm, aki egyben viráglelkű is, és regisztrálni szeretne erre a fórumra, akkor majd lebeszélem róla. továbbá felmerült bennem, hogy te tartós fórumozónak minősülsz?
Jaj már úgy hiányzott hogy utolsó 1 hónapban senki sem kötekedett gvass-sal!
:twisted:
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

off
turbop írta: 2018.06.10. 17:45 Jaj már úgy hiányzott hogy utolsó 1 hónapban senki sem kötekedett gvass-sal!
:twisted:
Meleg, párás idő, dzsihááááádszag száll a levegőben, mint a régi szép időkben!

Kép

on
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

gvass1 írta:
Meleg, párás idő, dzsihááááádszag száll a levegőben, mint a régi szép időkben!
Lassan talán az Arénába is kerül valami! :mrgreen:
"..."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

turbop írta: Lassan talán az Arénába is kerül valami! :mrgreen:
VAZZE, mivel az értesítéseken keresztül jöttem be ezért nem is vettem észre, hogy az egész már az Arénában van.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"..."
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

turbop írta: 2018.06.10. 17:45 Jaj már úgy hiányzott hogy utolsó 1 hónapban senki sem kötekedett gvass-sal!
:twisted:
kötekedik (ige)
1. Veszekedést kezd; ürügyet keres az összetűzésre

forrás:
https://wikiszotar.hu/ertelmezo-szotar/K%C3%B6tekedik

ki kell ábrándítsalak
senki sem kötekedett gvass-sal
ő kötekedett velem (=úgy kezdődött, hogy visszaütöttem)
a kiváltó okokról csak feltételezéseim vannak, de valószínűleg hétköznapi egymás mellett elbeszélés húzódhat a háttérben

én még mindig úgy gondolom, hogy egy oldalon állunk és ugyanazt szeretnénk elérni (fegyverliberalizáció)
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

szöged írta: kötekedik (ige)
1. Veszekedést kezd; ürügyet keres az összetűzésre
Két eset lehetséges:
1. tényleg új vagy itt, akkor olvasgass egy kicsit, aztán majd rájössz.
2. Új nicked van és direkt csinálod.

Ezektől függetlenül én le..rom.
"..."
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

turbop írta: 2018.06.10. 19:16 Két eset lehetséges:
1. tényleg új vagy itt, akkor olvasgass egy kicsit, aztán majd rájössz.
2. Új nicked van és direkt csinálod.

Ezektől függetlenül én le..rom.
tényleg új vagyok itt, és rájöttem: mindenki egyenlő, de vannak egyenlőbbek
kettős mérce, miegymás

(egyébként ez sem igazán új, mert read-onlyban jelen voltam a régi fórumon is, szóval olyan sokat nem kell olvasgatnom ahhoz, hogy képben legyek)

pl az van, hogy az arénába átkerül a reakció, de a kiváltó oka nem

napi rendszerességgel realizálom, hogy így működik a mai Magyarország (vannak egyenlőbbek), de idealistaként nehezemre esik szó nélkül elmenni mellette

és mint ahogyan a való életben sem vagyok hajlandó lemondani az önvédelemhez való jogomról, úgy az online térben sem
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

szöged írta: 2018.06.12. 16:00 tényleg új vagyok itt, és rájöttem: mindenki egyenlő, de vannak egyenlőbbek
kettős mérce, miegymás

(egyébként ez sem igazán új, mert read-onlyban jelen voltam a régi fórumon is, szóval olyan sokat nem kell olvasgatnom ahhoz, hogy képben legyek)

pl az van, hogy az arénába átkerül a reakció, de a kiváltó oka nem

napi rendszerességgel realizálom, hogy így működik a mai Magyarország (vannak egyenlőbbek), de idealistaként nehezemre esik szó nélkül elmenni mellette

és mint ahogyan a való életben sem vagyok hajlandó lemondani az önvédelemhez való jogomról, úgy az online térben sem

Figyi!
Egy teljesen értelmetlen századrangú, inkább csak elvi jelentőségű kérdésben vitát provokálsz (=amit gyakorló, rutinos fegyvertartók mondanak azt nem fogadod el), a valóságtól teljesen elrugaszkodott dolgokat hangoztatsz (reklámokat fizetsz, politikusoknál lobbizol a hatástalanított lőszerek érdekében), ami a hétköznapi realitások talaján maradva már bocs' de agyament marhaság. Majd a sokak számára nevetségesnek tartott témára adott reakciókon megsértődsz és azt hangoztatod hogy itt márpedig kettős mérce van és te harcolni fogsz.
De tudod mit?

CSINÁLD!!

Várjuk a lobbitevékenységedet, posztold be a fizetett hirdetéseidet, a politikusokkal történt találkozók eredményét.
Én drukkolok neked!

De enélkül a fentieket továbbra is agyament marhaságnak fogják minősíteni sokan, a hőbörgésed pedig nem több mint provokáció.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

TotoHU írta: 2018.06.12. 16:28 Figyi!
Egy teljesen értelmetlen századrangú, inkább csak elvi jelentőségű kérdésben vitát provokálsz (=amit gyakorló, rutinos fegyvertartók mondanak azt nem fogadod el), a valóságtól teljesen elrugaszkodott dolgokat hangoztatsz (reklámokat fizetsz, politikusoknál lobbizol a hatástalanított lőszerek érdekében), ami a hétköznapi realitások talaján maradva már bocs' de agyament marhaság. Majd a sokak számára nevetségesnek tartott témára adott reakciókon megsértődsz és azt hangoztatod hogy itt márpedig kettős mérce van és te harcolni fogsz.
De tudod mit?

CSINÁLD!!

Várjuk a lobbitevékenységedet, posztold be a fizetett hirdetéseidet, a politikusokkal történt találkozók eredményét.
Én drukkolok neked!

De enélkül a fentieket továbbra is agyament marhaságnak fogják minősíteni sokan, a hőbörgésed pedig nem több mint provokáció.
tisztában vagyok vele, hogy nem egyszerű a helyén értelmezni a mondandómat a túlbonyolított stílusom miatt.
ez még szóbeli kommunikáció esetén is szokott problémát eredményezni (többek között ez is egy hátrányos tulajdonságom)

de megpróbálom érthetően megfogalmazni:

az elvi jelentőségű kérdés a következő:
legyen egyértelmű, hogy mit szabad, és mit nem
ami nem tilos, azt szabad
és ezért ne érje hátrány az embereket
van aki ezzel nem ért egyet?

gyakorló, rutinos fegyvertartó vagyok

soha nem állítottam, hogy reklámokat fizetek, politikusoknál lobbizok (főleg nem a hatástalanított lőszerek ügyében, mert az nem is az én felvetésem volt ... én csupán szeretném, ha tisztázódna, hogy szabad-e vagy sem, és ha szabad, akkor szeretném, ha nem b@szogatnának senkit miatta)
visszakanyarodván a reklámokra, politikusi fogadóórákra: azt állítottam, hogy ilyen opciók jutottak eszembe, és reméltem, hogy ezen fórum közönsége majd megerősít, hogy ez több, mint a semmi, szóval csináljam, ha van rá időm/pénzem, VAGY AMI MÉG JOBB LETT VOLNA: felhívja a figyelmemet rá, hogy sokkal célravezetőbb lenne, ha mittomén mire b@sznám el az időmet/pénzemet
azért mittomén, és semmi konkrétum, mert egyszerűen nem történt meg
helyette beindult a fosparittya

igen, megsértődtem
de ennek is vannak fokozatai
az én sértődöttségem igen csekély mértékű

a kettős mércét illető kijelentésemet bárki cáfolhatja, ha logikusan levezeti, hogy miért kellett az akciótól elkülöníteni a reakciómat (melyek logikailag összetartoznak, és nem mellékesen már az akció is OFF volt abban a topicban)
logikus érvelés hatására be fogom látni, ha van olyan nézőpont, melyből szemlélve helytálló volt az eljárás
pillanatnyilag (külső segítség nélkül) csak a saját nézőpontom van

véletlenül sem állítottam, hogy harcolni fogok
azt állítottam, hogy nem mondok le az önvédelemhez való jogomról
tehát ha legközelebb megütnek, akkor is vissza fogok ütni

a "hőbörgésem" által remélem "ráprovokálódik" a társaság, hogy letegye a fosparittyát, értelmezze az irományaimat, és a lényeggel foglalkozzon, mely szerint:

miként lehetne az agyakat úgy átállítani, hogy országunkban (a jelenlegitől eltérő módon) a nem túl távoli jövőben ne kelljen senkinek évekig tárgyalásokra járnia egy olyan ügy miatt, aminek nem is lett volna szabad üggyé válnia, hiszen az elejétől fogva nyilvánvaló volt, hogy az illető nem követett el jogsértést?
Avatar
TGS
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:05
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TGS »

[quote=szöged post_id=1163 time=15288:

miként lehetne az agyakat úgy átállítani, hogy országunkban (a jelenlegitől eltérő módon) a nem túl távoli jövőben ne kelljen senkinek évekig tárgyalásokra járnia egy olyan ügy miatt, aminek nem is lett volna szabad üggyé válnia, hiszen az elejétől fogva nyilvánvaló volt, hogy az illető nem követett el jogsértést?
[/quote]
Ilyen sose lesz!De ezt Te is tudod.
Mert akik elvisznek nem, "szagértök".
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

TGS írta: 2018.06.12. 18:16 [quote=szöged post_id=1163 time=15288:

miként lehetne az agyakat úgy átállítani, hogy országunkban (a jelenlegitől eltérő módon) a nem túl távoli jövőben ne kelljen senkinek évekig tárgyalásokra járnia egy olyan ügy miatt, aminek nem is lett volna szabad üggyé válnia, hiszen az elejétől fogva nyilvánvaló volt, hogy az illető nem követett el jogsértést?
Ilyen sose lesz!De ezt Te is tudod.
Mert akik elvisznek nem, "szagértök".
[/quote]
Te is tudod, hogy mindig vannak olyanok, akik elhiszik, hogy a Medve-sajt a legfinomabb nagylyukú sajtokból készült. :D :lol:

Egy politikától független(!) sztori:
"Ezt nem írom alá! Ez teljesen egyértelmű!! Dolgozzátok át!!!"
Nem, nem velem történt, de egy teljesen szavahihető kollégám mesélte az akkor éppen aktuális szakminiszterről. :twisted:
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: szöged »

"Ilyen sose lesz!De ezt Te is tudod."

ha nem teszünk semmit, akkor valóban nem fog megváltozni semmi
pont ezen rugózok

egyébként meg állítólag sok ország van ezen a bolygón, ahol a hatóságok nem bonyolítják túl az életet (a közösség rovására)

ha máshol működik, ahol emberek laknak, nálunk miért ne működhetne (néhány évtized múlva)?
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

szöged írta: 2018.06.12. 20:04 egyébként meg állítólag sok ország van ezen a bolygón, ahol a hatóságok nem bonyolítják túl az életet (a közösség rovására)
Ne röhögtess öregem.... :lol: Mondj már egy ilyen helyet!
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

szöged írta: 2018.06.12. 20:04 ha nem teszünk semmit, akkor valóban nem fog megváltozni semmi
pont ezen rugózok
Rugózás helyett inkább csinálj valami értelmes dolgot, mondjuk ne rabold feleslegesen más idejét. Ha konkrét kérdésed van tedd fel, aztán ha megmagyarázzák akkor köszönd meg és használd fel a kapott válaszokat. Oszt PONT. Nézzél már rá mondjuk a Kaliberinfora az elmúlt pár hónapban hány olyan cikk született amivel igyekszünk FELVILÁGOSÍTANI a jó népet, újra és újra olyan alap és evidens dolgokról amikről a sünöknek is tudniuk kellene, de nem tudnak mert még mindig a régmúlt csontvázai zörögnek a szekrényekben...
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

miként lehetne az agyakat úgy átállítani, hogy országunkban (a jelenlegitől eltérő módon) a nem túl távoli jövőben ne kelljen senkinek évekig tárgyalásokra járnia egy olyan ügy miatt, aminek nem is lett volna szabad üggyé válnia, hiszen az elejétől fogva nyilvánvaló volt, hogy az illető nem követett el jogsértést
OK
Akkor ezzel kapcsolatban térj vissza a fejleményekkel ide, miben sikerült haladást elérned? . Mi itt erősen szkeptikusak vagyunk de bizonyítsd be hogy nincs igazunk!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

borsodi írta: 2018.06.12. 20:43 Rugózás helyett inkább csinálj valami értelmes dolgot, mondjuk ne rabold feleslegesen más idejét. Ha konkrét kérdésed van tedd fel, aztán ha megmagyarázzák akkor köszönd meg és használd fel a kapott válaszokat. Oszt PONT. Nézzél már rá mondjuk a Kaliberinfora az elmúlt pár hónapban hány olyan cikk született amivel igyekszünk FELVILÁGOSÍTANI a jó népet, újra és újra olyan alap és evidens dolgokról amikről a sünöknek is tudniuk kellene, de nem tudnak mert még mindig a régmúlt csontvázai zörögnek a szekrényekben...

Áhhh az nem számít, csúnya metéltfaszú halálkufárok vagyunk mind. Muhahaha
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

gvass1 írta: 2018.06.12. 21:03 Áhhh az nem számít, csúnya metéltfaszú halálkufárok vagyunk mind. Muhahaha
Húbakkel a szabályzat szerint zsidózhatjuk saját magunkat vagy sem? :?: :lol:
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

borsodi írta: 2018.06.12. 22:24 Húbakkel a szabályzat szerint zsidózhatjuk saját magunkat vagy sem? :?: :lol:
Az önirónia nem lehet probléma szvsz sosem.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: szöged »

Gaston Glock írta: 2018.06.12. 20:08 Ne röhögtess öregem.... :lol: Mondj már egy ilyen helyet!
http://www.origo.hu/nagyvilag/20170725- ... lotte.html

kiemelném a következő mondatot:

a fegyverbolt eladónője ellen, mivel szintén életveszélyben volt, és jogos önvédelemből használta a pisztolyt, nem indítottak eljárást
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: szöged »

borsodi írta: 2018.06.12. 20:43 Rugózás helyett inkább csinálj valami értelmes dolgot, mondjuk ne rabold feleslegesen más idejét. Ha konkrét kérdésed van tedd fel, aztán ha megmagyarázzák akkor köszönd meg és használd fel a kapott válaszokat. Oszt PONT. Nézzél már rá mondjuk a Kaliberinfora az elmúlt pár hónapban hány olyan cikk született amivel igyekszünk FELVILÁGOSÍTANI a jó népet, újra és újra olyan alap és evidens dolgokról amikről a sünöknek is tudniuk kellene, de nem tudnak mert még mindig a régmúlt csontvázai zörögnek a szekrényekben...
konkrét kérdésem volt, de nem kaptam rá érdemi választ

Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció
Szerző: szöged » 2018.06.08. 15:38

évek óta rendszeres olvasója vagyok a kaliberinfonak, illetve a nyomtatott változatnak is

idézek tőled:
"amikről a sünöknek is tudniuk kellene"

pontosan ez a gond
ebből pedig adja magát a kérdés:
mit tehetek én (átlagos állampolgár) annak érdekében, hogy ez megváltozzon?

kiegészítés:
miként lehetne első lépésként rávenni az érintett réteget akár csak arra, hogy elolvassák az általad említett cikkeket?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szöged 2018.06.13. 15:52-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

borsodi írta: 2018.06.12. 22:24 Húbakkel a szabályzat szerint zsidózhatjuk saját magunkat vagy sem? :?: :lol:

Pilátus: Na, londa zsidó gazembel!
Brian: Nem vagyok zsidó, római vagyok!
Pilátus: Lómai...?!
Brian: Nem, nem, római! (a százados megüti)
Pilátus: Az apád lómai volt? Mit csinált?
Brian: Százados volt a jeruzsálemi helyőrségnél!
Pilátus: Tényleg, és hogy hívták?
Brian: Norciusz Maximusz!
Százados: HÁ–HÁ–HÁ...
Pilátus: Százados! Van ilyen nevű kollégám a helyőlségnél?
Százados: Nincs, uram!
Pilátus: Ezt gyolsan lávágtad! Utánanéztél?
Százados: Nem, uram, Azt hiszem, ez csak egy tréfa! Mint a Punciusz Grimbusz vagy a Fikusz Kukisz!

(Kuncogás)

Pilátus: Miélt olyan vicces a Fikusz Kukisz?
Százados: Mert ez egy gúnynév, uram!
Pilátus: Egy légi balátomat hívják úgy, hogy Fikusz Kukisz!


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

szöged írta: 2018.06.13. 15:45 konkrét kérdésem volt, de nem kaptam rá érdemi választ
Emlékezetem szerint ott volt ~10 kérdés, melyikre is nem kaptál választ? Tedd fel újra ott aztán ha tudunk válaszolunk.
szöged írta: 2018.06.13. 15:45 miként lehetne első lépésként rávenni az érintett réteget akár csak arra, hogy elolvassák az általad említett cikkeket?
Honnan veszed, hogy tudnak olvasni? :lol:
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: szöged »

borsodi írta: 2018.06.13. 16:51 Emlékezetem szerint ott volt ~10 kérdés, melyikre is nem kaptál választ? Tedd fel újra ott aztán ha tudunk válaszolunk.


Honnan veszed, hogy tudnak olvasni? :lol:
az emlékezet képes alaposan megtréfálni a tulajdonosát

a ~10 kérdéses gyűjtemény NEM az enyém
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Szoged, naggyon beteg... 😟rutinos fegyvertarto??? Hahaha... A vasarnapi versenyen volt par ilyen madarhoz szerencsem... 😎
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: szöged »

The Gent írta: 2018.06.13. 18:38 Szoged, naggyon beteg... 😟rutinos fegyvertarto??? Hahaha... A vasarnapi versenyen volt par ilyen madarhoz szerencsem... 😎
definiáld kérlek, hogy szerinted mitől válik egy fegyvertartó rutinossá

majd kérlek vázold, hogy én miért nem felelek meg az általad támasztott kritériumoknak
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Hombre, en mar akkor gyorspontot lottem amikor te meg rozsapatronyos cowboy pisztollyal pavaztal... 😈ne tevesszen meg a nick nevem, mert ha idetlen, kotozkodo emberrel talalkozom, nem biztos hogy urfikent fogok vele viselkedni, capisi? 😟
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: szöged »

The Gent írta: 2018.06.13. 19:06 Hombre, en mar akkor gyorspontot lottem amikor te meg rozsapatronyos cowboy pisztollyal pavaztal... 😈ne tevesszen meg a nick nevem, mert ha idetlen, kotozkodo emberrel talalkozom, nem biztos hogy urfikent fogok vele viselkedni, capisi? 😟
a következő írásomban tetten érhető eljárásrend szándékosan tartalmaz olyan csúsztatásokat, félreértelmezéseket, melyekkel az elmúlt napokban szembesültem:

tehát álláspontod szerint rutinos fegyvertartónak kizárólag az a személy minősülhet, aki pont ugyanolyan, vagy régebbóta lő gyorspontot, mint te, nem mellesleg a különböző újlatin nyelvek elismert szakértője

még egyszer nyomatékosítanám: kéretik nem komolyan venni!

ezek után kitérő válasznak titulálom az írásodat

és egy kis vidámság a végére:
https://www.youtube.com/watch?v=FnzfhJV2fLQ
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Ha-ha-ha... 😕elmes kis "riposzt", de elobb volt eszperantobol felsofokum, minthogy te a " nem" szocskan kivul mast is is ki tudtal volna mar mondani... 👎
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Uraim!
Kérlek hogy egymás személye helyett az álláspontját minősítsétek.
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Sir, yes, sir. Reszemrol ennyike... Koszonom. 😐
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

szöged írta: 2018.06.13. 15:39 http://www.origo.hu/nagyvilag/20170725- ... lotte.html

kiemelném a következő mondatot:

a fegyverbolt eladónője ellen, mivel szintén életveszélyben volt, és jogos önvédelemből használta a pisztolyt, nem indítottak eljárást
Izé.... Ez egy darab eset. Te azt állítottad, hogy idézem:

"egyébként meg állítólag sok ország van ezen a bolygón, ahol a hatóságok nem bonyolítják túl az életet (a közösség rovására)"

Ez azért nem ugyanaz, minthogy említesz egyetlen esetet, ahol tök egyértelmű volt, hogy mi is történt. Azonban had világosítsalak már fel, mert úgy veszem észre képtelen vagy felfogni, hogy nem minden eset ugyanaz. Nincs egy kaptafa, amit mindenre rá lehet húzni ilyenkor. Minden eset más és más. Ha egy fegyver boltban történne ilyen nálunk, ott se lenne nagyon más az eredmény. Hiszen tök egyértelmű. Nyilván kamerák is vették a dolgot és hát fegyver bolt.... Viszont ha utcán összebrusztolsz valakivel, akkor ott két külön vallomást kell a hatóságoknak egymással szemben kezelnie. Nyilván a támadód is azt fogja állítani ugyanis, hogy te támadtad meg őt. Hacsak nincs egy vagy több térfigyelő kamera és nem állítja öt egymástól teljesen független tanú, hogy nem te voltál a támadó, akkor ilyen esetekben bizony te is eljárás alá kerülsz. És ez a világon sehol nincsen másként. Így működik a dolog, legalábbis jogállamokban, mert nyilván, ahol valami hadúr a törvény ott valszeg nem. De akkor meg már inkább ez szerintem.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: szöged »

Gaston Glock írta: 2018.06.13. 23:03 Izé.... Ez egy darab eset. Te azt állítottad, hogy idézem:

"egyébként meg állítólag sok ország van ezen a bolygón, ahol a hatóságok nem bonyolítják túl az életet (a közösség rovására)"

Ez azért nem ugyanaz, minthogy említesz egyetlen esetet, ahol tök egyértelmű volt, hogy mi is történt. Azonban had világosítsalak már fel, mert úgy veszem észre képtelen vagy felfogni, hogy nem minden eset ugyanaz. Nincs egy kaptafa, amit mindenre rá lehet húzni ilyenkor. Minden eset más és más. Ha egy fegyver boltban történne ilyen nálunk, ott se lenne nagyon más az eredmény. Hiszen tök egyértelmű. Nyilván kamerák is vették a dolgot és hát fegyver bolt.... Viszont ha utcán összebrusztolsz valakivel, akkor ott két külön vallomást kell a hatóságoknak egymással szemben kezelnie. Nyilván a támadód is azt fogja állítani ugyanis, hogy te támadtad meg őt. Hacsak nincs egy vagy több térfigyelő kamera és nem állítja öt egymástól teljesen független tanú, hogy nem te voltál a támadó, akkor ilyen esetekben bizony te is eljárás alá kerülsz. És ez a világon sehol nincsen másként. Így működik a dolog, legalábbis jogállamokban, mert nyilván, ahol valami hadúr a törvény ott valszeg nem. De akkor meg már inkább ez szerintem.
alapvetően igazad van, de azért mégsem 100%-ig, ugyanis nem gondolnám, hogy nálunk nem indulna eljárás
(tudom: megint túl körülményesen fogalmaztam)

és pont ez az a pont, amit ki szerettem volna emelni

amennyiben tévedek (tehát egy ennyire egyértelmű esetben hazánkban is megúszható a dolog eljárás nélkül), akkor az ezen témát érintő állításaimat természetesen tekintse mindenki visszavontnak
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

szöged írta: 2018.06.14. 15:56 alapvetően igazad van, de azért mégsem 100%-ig, ugyanis nem gondolnám, hogy nálunk nem indulna eljárás
(tudom: megint túl körülményesen fogalmaztam)

és pont ez az a pont, amit ki szerettem volna emelni

amennyiben tévedek (tehát egy ennyire egyértelmű esetben hazánkban is megúszható a dolog eljárás nélkül), akkor az ezen témát érintő állításaimat természetesen tekintse mindenki visszavontnak
Bakker, milyen "eljárás"ról beszélsz???? Eljárás nélkül a világon sehol nem megy! Lelőttek egy embert. Tehát eljárás indul. Ez egyértelmű. Csak az a kérdés, hogy milyen eljárás indul, tehát hogy meg lesz-e vádolva valamivel az önvédekező, vagy sem. Ilyen esetben szerintem idehaza se lenne megvádolva. Különösen azok után nem, hogy történt az az ominózus eset azon a bizonyos vidéki lőtéren, amikoris fiatalok lőfegyvert akartak szerezni és lelövöldöztek több embert is.
Hagyd már abba kérlek a hülyeségeidet.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: szöged »

Gaston Glock írta: 2018.06.14. 20:08 Bakker, milyen "eljárás"ról beszélsz???? Eljárás nélkül a világon sehol nem megy! Lelőttek egy embert. Tehát eljárás indul. Ez egyértelmű. Csak az a kérdés, hogy milyen eljárás indul, tehát hogy meg lesz-e vádolva valamivel az önvédekező, vagy sem. Ilyen esetben szerintem idehaza se lenne megvádolva. Különösen azok után nem, hogy történt az az ominózus eset azon a bizonyos vidéki lőtéren, amikoris fiatalok lőfegyvert akartak szerezni és lelövöldöztek több embert is.
Hagyd már abba kérlek a hülyeségeidet.
akkor most kezdjünk el vitatkozni azon, hogy az újságíró mit értett a " nem indítottak eljárást" kifejezés alatt
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

Ez a topic meg minek?
Gvass1 úgyis mindenhová beteszi a kaliber-es linkjeit, és újság reklámjait.
Vagy ezentúl csak ide fog hasonló témában termelni? Az nem lenne rossz, mert a többi topic így átláthatóbb lenne.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Isszy »

PRTVIII írta: 2018.06.29. 10:49 Ez a topic meg minek?
Gvass1 úgyis mindenhová beteszi a kaliber-es linkjeit, és újság reklámjait.
Vagy ezentúl csak ide fog hasonló témában termelni? Az nem lenne rossz, mert a többi topic így átláthatóbb lenne.
:D
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: borsodi »

PRTVIII írta: 2018.06.29. 10:49 Ez a topic meg minek?
Gvass1 úgyis mindenhová beteszi a kaliber-es linkjeit, és újság reklámjait.
Vagy ezentúl csak ide fog hasonló témában termelni? Az nem lenne rossz, mert a többi topic így átláthatóbb lenne.
Mi akadályozza meg abban a többi szagsajtót, hogy a friss cikkeket, lapszámokat ők is felrakják ide? :?:
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

borsodi írta: 2018.06.30. 11:18 Mi akadályozza meg abban a többi szagsajtót, hogy a friss cikkeket, lapszámokat ők is felrakják ide? :?:
Van még szaksajtó? A ShootingPress (Gunmagazin) is Gvass1 gyanús néha. Vagy még talán a Kapszlin írogatnak fegyveres témában. A Nimród és a többi vadászlap profilja már más.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

PRTVIII írta: 2018.07.01. 11:22 Van még szaksajtó? A ShootingPress (Gunmagazin) is Gvass1 gyanús néha. Vagy még talán a Kapszlin írogatnak fegyveres témában. A Nimród és a többi vadászlap profilja már más.
Na látod, máris talaltál még hármat csak itthon ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Jeffrey Chow

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

PRTVIII írta: 2018.07.01. 11:22 Van még szaksajtó? A ShootingPress (Gunmagazin) is Gvass1 gyanús néha. Vagy még talán a Kapszlin írogatnak fegyveres témában. A Nimród és a többi vadászlap profilja már más.
Bocs, hogy közbe ugatok, de én szívesen venném, ha más, pl.: katonai magazinok is képviseltetnék itt magukat. Vagy akár SÜN magazinok (Röhögni és bosszankodni), vagy akár 1-1 cikk erejéig egészségügyi, túra, vagy akár járműves cikkek, tematikus oldalaktól. Persze ez utóbbiak a fórum témájába vágva. Pl.: Ne a csajos bevásárlós plázaterepjárós cikket tolja ide a Totalcar, hanem a pick up-okat. És az Orvosok lapja sem a sejtbiológiai kutatásokat, hanem sürgősségi/helyszíni ellátási cikkeket.

SZERINTEM!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

PRTVIII írta: 2018.07.01. 11:22 Van még szaksajtó? A ShootingPress (Gunmagazin) is Gvass1 gyanús néha. Vagy még talán a Kapszlin írogatnak fegyveres témában. A Nimród és a többi vadászlap profilja már más.

Jajmár.

Az elsohoz koztudottan nincs semmi kozom.

A kapszli meg a legjelentosebb tortenelmi fegyveres temaju szakportal, az egesz vilagon ismert tematikus videocsatornaval. "irogatnak", mi? Muhahahaha

De vannak fegyveres konyvek, vagy akar a Haditechnika magazin is letezik, es szamos esetben van idevago tema.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

szöged írta: 2018.06.15. 20:58 akkor most kezdjünk el vitatkozni azon, hogy az újságíró mit értett a " nem indítottak eljárást" kifejezés alatt
Jah és arról is, hogy mit értünk újságíró alatt. Valamint arról is, hogy mit értünk fórumozó alatt és arról is, hogy mit értünk hozzá nem értő, feljelentgető alatt. :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

gvass1 írta: 2018.07.01. 13:33 Jajmár.

Az elsohoz koztudottan nincs semmi kozom.

A kapszli meg a legjelentosebb tortenelmi fegyveres temaju szakportal, az egesz vilagon ismert tematikus videocsatornaval. "irogatnak", mi? Muhahahaha

De vannak fegyveres konyvek, vagy akar a Haditechnika magazin is letezik, es szamos esetben van idevago tema.
Erre a fórumra mennyien írtak eddig a kaliber magazinon kívül?
A kékre se tettek olyan sok Kapszli, és ShootingPress cikket.
Az köztudott hogy saját csatornákon sok cikket, videót megjelentetnek, ugyan úgy mint a kaliber magazin. De nem máshol publikálnak nagy mennyiségben.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

PRTVIII írta: 2018.07.03. 07:09 Erre a fórumra mennyien írtak eddig a kaliber magazinon kívül?
A kékre se tettek olyan sok Kapszli, és ShootingPress cikket.
Az köztudott hogy saját csatornákon sok cikket, videót megjelentetnek, ugyan úgy mint a kaliber magazin. De nem máshol publikálnak nagy mennyiségben.
És?
Mi tiltja meg nekik? Az itenni juzerek nem beszelhetik meg azok cikkeit? Vagy mi?
Mi fáj neked?

Hiszti, nagyon menő gvass-gyűlölet, nettó irigység. LOL.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2018.07.03. 07:16 És?
Mi tiltja meg nekik? Az itenni juzerek nem beszelhetik meg azok cikkeit? Vagy mi?
Mi fáj neked?

Hiszti, nagyon menő gvass-gyűlölet, nettó irigység. LOL.
+1!
Sokat romlott a magyar lakossag erkolcsi szintje, sajnos ez teny... Az irigyseg, a bu.nkosag visz mindent. 😾
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

gvass1 írta: 2018.07.03. 07:16 És?
Mi tiltja meg nekik? Az itenni juzerek nem beszelhetik meg azok cikkeit? Vagy mi?
Mi fáj neked?

Hiszti, nagyon menő gvass-gyűlölet, nettó irigység. LOL.
Nem tudom mi tiltja nekik.
Milyen "nagyon menő gvass-gyűlölet"-re gondolsz?
Nincs Veled semmi bajom, szerintem igazi szakértő vagy gáz-riasztó fegyveres témában, csak hát az a bunkó nyomulós stílusod.......
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

PRTVIII írta: 2018.07.03. 19:54 Nem tudom mi tiltja nekik.
Milyen "nagyon menő gvass-gyűlölet"-re gondolsz?
Nincs Veled semmi bajom, szerintem igazi szakértő vagy gáz-riasztó fegyveres témában, csak hát az a bunkó nyomulós stílusod.......
QED
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: szöged »

nézzétek csak mit találtam az indexen:
http://szubkult.blog.hu/2018/07/02/mi_a ... des_kozott
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2018.07.03. 19:59 nézzétek csak mit találtam az indexen:
http://szubkult.blog.hu/2018/07/02/mi_a ... des_kozott
Efféle öncélú marhaságok ideböfögése helyett olvasd el az aláírás soraimat. muhahaha
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2018.07.03. 20:08 Efféle öncélú marhaságok ideböfögése helyett olvasd el az aláírás soraimat. muhahaha
pont nem öncélú

és miből gondolod, hogy csak neked szól?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2018.07.03. 20:28 pont nem öncélú

és miből gondolod, hogy csak neked szól?
lol.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Van MA kishazánkban érdekvédelmi szervezete az önvédelmi eszköz tartóknak? NINCS
Van MA kishazánkban rendőri szándék arra, hogy elősegítse az állampolgárok ilyen irányú tájékoztatását? NINCS
Van MA kishazánkban bármilyen szándék arra, hogy a vadászokon kívül más fegyveresek is "védve" legyenek? NINCS
Egy fél tucat emberen kívül tesz még valaki valóban valamit a nagyközönség tájékoztatása érdekében vagy nem? NEM, és ez erősen túl van becsülve!

Felvilágosítani cikkekkel, rádió/TV interjúkkal lehet oszt csók. Igény lehet, hogy lenne a rádió/TV interjúkra is, csak éppen a mainstrem médiában nincs erre szándék, innentől tehát az sem játszik. Mi marad? A szaksajtó, és ennyi... A legtöbbet akkor tudsz segíteni ha az ilyen és ehhez hasonló cikkeket megosztod, hogy még több emberhez eljusson.

Mi lenne ha végre ennek a szájbab@szott vitának végre pontot tennénk a végére? Ne energia vámpirkodjál már a b@zmeg!
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Jeffrey Chow

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Fortitu írta: 2018.07.04. 16:33 Hm, az arénában megy a kulturált eszmecsere, tessék már anyázni :D
Jó ötlet!

Le is töltök tőle: https://i.pinimg.com/originals/19/27/84 ... e7bda6.png egy művészfilmet!
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Fortitu írta: 2018.07.04. 16:33 Hm, az arénában megy a kulturált eszmecsere, tessék már anyázni :D
Kikérem magamnak! Éz b@zmegeltem rendesen b@zmeg! :P
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TotoHU írta: 2018.07.23. 16:45 Az irodában dolgozó alkalmazottaknál, ahol munkafolyamatok meg ügyek vannak, valszeg igazad van.
Nem, ott sincs igaza. Teljesen h.lyeség amit írt sajnos.... Én dolgoztam versenyszférában és államiban is. A kettő teljesen más. Ami az egyikben jó és működőképesebbé tesz valamit, az a másiknál abszolúte nem alkalmazható, mivel a kettő értelemszerűen más. Az irodai munka is.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

Gaston Glock írta: 2018.07.23. 19:43 Nem, ott sincs igaza. Teljesen h.lyeség amit írt sajnos.... Én dolgoztam versenyszférában és államiban is. A kettő teljesen más. Ami az egyikben jó és működőképesebbé tesz valamit, az a másiknál abszolúte nem alkalmazható, mivel a kettő értelemszerűen más. Az irodai munka is.
még jó, hogy vetted a fáradságot arra, hogy úgy alkoss véleményt valamiről, hogy legalább 10 mondatot olvastál róla
még a tartalomjegyzékig sem kellett volna elérned, de azért idemásolom

idézet:
"De bármilyen iparágban és a szolgáltatások (egészségügy, IT, pénzügy), valamint általában véve bármilyen irodai munka esetén is használható."
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

szöged írta: 2018.07.24. 06:21 még jó, hogy vetted a fáradságot arra, hogy úgy alkoss véleményt valamiről, hogy legalább 10 mondatot olvastál róla
még a tartalomjegyzékig sem kellett volna elérned, de azért idemásolom

idézet:
"De bármilyen iparágban és a szolgáltatások (egészségügy, IT, pénzügy), valamint általában véve bármilyen irodai munka esetén is használható."
Nem, nem használható bármi bármilyenben. Bocsi, de végigolvastam az ámokfutásodat. :lol: Sajnos.... Nem kellett volna. :D
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

Gaston Glock írta: 2018.07.24. 19:53 Nem, nem használható bármi bármilyenben. Bocsi, de végigolvastam az ámokfutásodat. :lol: Sajnos.... Nem kellett volna. :D
milyen bármi?

a lean-ről volt szó

elképzelhetőnek tartom, hogy te azt gondolod magadról, hogy végigolvastad, de a mellékelt ábra szerint nem sikerült értelmezned azt, amit olvasol (ismét)

annyiban egyetértünk, hogy ebben a formában valóban nem kellett volna erőlködnöd
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

szöged írta: 2018.07.24. 20:54 milyen bármi?

a lean-ről volt szó

elképzelhetőnek tartom, hogy te azt gondolod magadról, hogy végigolvastad, de a mellékelt ábra szerint nem sikerült értelmezned azt, amit olvasol (ismét)

annyiban egyetértünk, hogy ebben a formában valóban nem kellett volna erőlködnöd
Akkor kicsit szájbarágósabban: Bármi, (akár a lean) sem használható bármiben. Nincs "ezüst golyó", ami mindenkit mindig kinyír, csak a mesékben, filmekben. Ilyen egyszerű a képlet. Ami az egyik helyzetben jó és jól használható, egyáltalán nem biztos, hogy egy másik helyzetben is ugyanolyan jól használható, vagy hogy egyáltalán használható, vagy használható módszer. Ez alól csak egyetlen kivétel van, maga az emberi tényező, ami - vagyis aki - viszont minden helyzetben jól használható. No lámcsak.... Megint ugyanide lyukadtunk ki. :D

Wikipediából meg inkább ne művelődjél, mert ha akarod bejelentkezés nélkül átírom neked az általad idézett mondatot is olyanra, amilyenre én akarom. :lol: Sokkal inkább a való életből meríts és akkor nem fogsz így ámokfutni sem.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

Gaston Glock írta: 2018.07.25. 19:42 Akkor kicsit szájbarágósabban: Bármi, (akár a lean) sem használható bármiben. Nincs "ezüst golyó", ami mindenkit mindig kinyír, csak a mesékben, filmekben. Ilyen egyszerű a képlet. Ami az egyik helyzetben jó és jól használható, egyáltalán nem biztos, hogy egy másik helyzetben is ugyanolyan jól használható, vagy hogy egyáltalán használható, vagy használható módszer. Ez alól csak egyetlen kivétel van, maga az emberi tényező, ami - vagyis aki - viszont minden helyzetben jól használható. No lámcsak.... Megint ugyanide lyukadtunk ki. :D

Wikipediából meg inkább ne művelődjél, mert ha akarod bejelentkezés nélkül átírom neked az általad idézett mondatot is olyanra, amilyenre én akarom. :lol: Sokkal inkább a való életből meríts és akkor nem fogsz így ámokfutni sem.
a továbbiakban nem kívánlak meggyőzni a lean előnyeiről

elfogadom, hogy nem fogadod el

nem kötelező egyetértenünk
(de ez nem jogosítja fel egyikünket sem arra, hogy 0:0-nál hülyének titulálja a másikat)

a vitát ezennel lezártnak tekintem
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

szöged írta: 2018.07.25. 20:21
(de ez nem jogosítja fel egyikünket sem arra, hogy 0:0-nál hülyének titulálja a másikat)

a vitát ezennel lezártnak tekintem
0:0, ez jó.... :D Biztos sokat focizol.
Oh, hát a vitát én már régen lezártnak tekintem. :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

szöged írta: 2018.07.25. 20:21 a továbbiakban nem kívánlak meggyőzni a lean előnyeiről

elfogadom, hogy nem fogadod el

nem kötelező egyetértenünk
(de ez nem jogosítja fel egyikünket sem arra, hogy 0:0-nál hülyének titulálja a másikat)

a vitát ezennel lezártnak tekintem
Csodálkozom rajtad, hiszen a három Gaszton-törvényt már állítólag ált. iskolában is tanítják... :o

- Gaszton I. törvénye:
Gasztonnak mindig igaza van.

- Gaszton II. törvénye:
Ha Gasztonnak netán, véletlenül mégsincs igaza, akkor automatikusan az I. törvény alkalmazandó.

- Gaszton III. törvénye:
Gaszton polihisztor és még számos egyéb tudományban is jártas, azaz Gaszton mindent tud. Mindent jobban tud.

:D :lol:
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

Gaston Glock írta: 2018.07.25. 21:09 Biztos sokat focizol.
még csak véletlenül sem

de még csak nem is nézem

az idén volt egy vb döntő, azt megnéztem, mert az asszonyom rábeszélt

tavaly egy focimeccset sem láttam

előtte meg ... már nem emléxem

ha csapatjátékokról van szó, akkor a két favoritom
a rugby (férfias sport)
meg a röplabda (nőies sport)

azonban az általad említett focin, illetve az általam említett két sportágon kívül még akad azért néhány, ami úgy kezdődik, hogy az állás 0:0
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Pithecus írta: 2018.07.25. 22:15 Csodálkozom rajtad, hiszen a három Gaszton-törvényt már állítólag ált. iskolában is tanítják... :o

- Gaszton I. törvénye:
Gasztonnak mindig igaza van.

- Gaszton II. törvénye:
Ha Gasztonnak netán, véletlenül mégsincs igaza, akkor automatikusan az I. törvény alkalmazandó.

- Gaszton III. törvénye:
Gaszton polihisztor és még számos egyéb tudományban is jártas, azaz Gaszton mindent tud. Mindent jobban tud.

:D :lol:
Te egyre szánalmasabb vagy. Pedig már fél négy van. :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

szöged írta: 2018.07.26. 16:26
azonban az általad említett focin, illetve az általam említett két sportágon kívül még akad azért néhány, ami úgy kezdődik, hogy az állás 0:0
Csak következtettem.... Foci VB volt + ezzel álltál elő. ;)
Amúgy én sem csipázom. Sztem. igazából csak egyszer voltunk jók fociban, amikor az aranycsapat volt. Se előtte, se utána sosem. Ebből következtetve pedig úgy tűnik, igazából egyáltalán nem vagyunk jók fociban, csak valaha volt egy jó csapatunk.
Most tuti felb.szatm a focib.zik agyát. :lol: :lol: :lol: :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Gaston Glock írta: 2018.07.27. 15:21 Te egyre szánalmasabb vagy. Pedig már fél négy van. :lol:
Jól van nemes breitfingi Glockiboy, okos vagy, buksisimi neked! :D
Amúgy nem is tudtam, hogy Gaszton néven másodnickelsz, vagy miből ismertél magadra?
Na jelentem is a másodnicket. Az aranyhalamnak. Az is csak tátog. :lol:
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Pithecus írta: 2018.07.27. 15:56 Jól van nemes breitfingi Glockiboy, okos vagy, buksisimi neked! :D
Amúgy nem is tudtam, hogy Gaszton néven másodnickelsz, vagy miből ismertél magadra?
Na jelentem is a másodnicket. Az aranyhalamnak. Az is csak tátog. :lol:
Mindig "csodáltam" azokat az embereket, akik szándékosan nehezítik a saját dolgukat. :lol: :lol: :lol: :lol: Meg persze azokat is akik viccesnek hiszik magukat. :mrgreen: :mrgreen:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Gaston Glock írta: 2018.07.27. 16:21 Mindig "csodáltam" azokat az embereket, akik szándékosan nehezítik a saját dolgukat. :lol: :lol: :lol: :lol: Meg persze azokat is akik viccesnek hiszik magukat. :mrgreen: :mrgreen:
Akkor te egy Önimado Egoista lehetsz. :D
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: szöged »

kedves Gaston

úgy látom komoly rajongótáborod van

azt tudtad, hogy pl a focicsapatok bevételének jelentős hányada a rajongók által vásárolt, a csapat logójával ellátott termékből származik?

te gondolkoztál már póló/bögre/stb eladásán a rajongók számára?

pillanatnyilag látok benne némi üzleti potenciált
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Isszy írta: 2018.07.27. 17:36 Akkor te egy Önimado Egoista lehetsz. :D
Egyértelmű. Minden előtt ÉN ÉN ÉN! :lol: :lol: :lol: :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

szöged írta: 2018.07.27. 18:13 kedves Gaston

úgy látom komoly rajongótáborod van

azt tudtad, hogy pl a focicsapatok bevételének jelentős hányada a rajongók által vásárolt, a csapat logójával ellátott termékből származik?

te gondolkoztál már póló/bögre/stb eladásán a rajongók számára?

pillanatnyilag látok benne némi üzleti potenciált
Oh, nekem már régóta rengeteg rajongóm van, így ez csak számodra újdonság. :D

Nem, nem gondolkodom ilyesmin. Én elég jól megvagyok egyelőre a saját munkámmal. De neked sok sikert kívánok hozzá. 8-)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

szöged írta: 2018.07.27. 18:13 kedves Gaston

úgy látom komoly rajongótáborod van

azt tudtad, hogy pl a focicsapatok bevételének jelentős hányada a rajongók által vásárolt, a csapat logójával ellátott termékből származik?

te gondolkoztál már póló/bögre/stb eladásán a rajongók számára?

pillanatnyilag látok benne némi üzleti potenciált
Vagy labtorlo esetleg wc papir :))
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2018.08.08. 15:50 De. Ez VAN.
Fel kell hagyni a valóságtagadással!
valamilyen megmagyarázhatatlan okból kifolyólag az a benyomásom, hogy te konzekvensen összezutyálod az aktuális valóságot az annak megváltoztatására irányuló törekvésekkel (mely természetesen nem egyenlő annak tagadásával)

elárulnád, hogy ez miért van?

vagy ami még jobb lenne:
elárulnád, hogy ezzel milyen célt kívánsz elérni?

hiszen úgy vélem, hogy te is elégedetlen vagy a jelenlegi helyzettel
akkor miért áll érdekedben annak fenntartása?
mert a megváltoztatására irányuló személyek/törekvések elbizonytalanítása/demoralizálása/satöbbitlenítése ebbe az irányba mutat
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: szöged »

szöged írta: 2018.08.08. 16:31 valamilyen megmagyarázhatatlan okból kifolyólag az a benyomásom, hogy te konzekvensen összezutyálod az aktuális valóságot az annak megváltoztatására irányuló törekvésekkel (mely természetesen nem egyenlő annak tagadásával)

elárulnád, hogy ez miért van?

vagy ami még jobb lenne:
elárulnád, hogy ezzel milyen célt kívánsz elérni?

hiszen úgy vélem, hogy te is elégedetlen vagy a jelenlegi helyzettel
akkor miért áll érdekedben annak fenntartása?
mert a megváltoztatására irányuló személyek/törekvések elbizonytalanítása/demoralizálása/satöbbitlenítése ebbe az irányba mutat
és hogy pontosítsak:
a múltkor belém álltál páros lábbal, mikor azon a (úgy tűnik) téves véleményen voltam, hogy te vagy a zászlóvivője annak csoportnak, amelyik a jelenlegi rendszert a megváltozott keretkörülményeknek megfelelő szintre szándékozik reformálni

a kérdés tehát röviden:
szeretnéd megváltoztatni az aktuális teszkógazdaságos fegyverjogi/önvédekezős környezetet?
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: The Gent »

szöged írta: 2018.08.08. 16:31 valamilyen megmagyarázhatatlan okból kifolyólag az a benyomásom, hogy te konzekvensen összezutyálod az aktuális valóságot az annak megváltoztatására irányuló törekvésekkel (mely természetesen nem egyenlő annak tagadásával)

elárulnád, hogy ez miért van?

vagy ami még jobb lenne:
elárulnád, hogy ezzel milyen célt kívánsz elérni?

hiszen úgy vélem, hogy te is elégedetlen vagy a jelenlegi helyzettel
akkor miért áll érdekedben annak fenntartása?
mert a megváltoztatására irányuló személyek/törekvések elbizonytalanítása/demoralizálása/satöbbitlenítése ebbe az irányba mutat
"Imadott gazdad sem lesz kivancsi rad... csatornaban vegzed, provokatör"... Nem'tom mèr, de most ez jutott eszembe... 😉
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: szöged »

The Gent írta: 2018.08.08. 17:06 "Imadott gazdad sem lesz kivancsi rad... csatornaban vegzed, provokatör"... Nem'tom mèr, de most ez jutott eszembe... 😉
kassáklajosi magasságokba ível művészeted
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

The Gent írta: 2018.08.08. 17:06 "Imadott gazdad sem lesz kivancsi rad... csatornaban vegzed, provokatör"... Nem'tom mèr, de most ez jutott eszembe... 😉
Nem vagy Te véletlenül ex-rendor? A nyugalmazott tipus. Nemtom mér, de ez jutott az eszembe. :)
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: szöged »

BreakerHUN írta: 2018.08.08. 17:17 Nem vagy Te véletlenül ex-rendor? A nyugalmazott tipus. Nemtom mér, de ez jutott az eszembe. :)
beszállok a tippelős játékba

rólam is tippelték már egyesek ezen a fórumon, hogy a saját ivaromhoz vonzódom, vagy hogy kedvelem a focit...
és mivel az illetőt nem röhögték ki a sorozatos tévedései miatt, ezért joggal feltételezhetem, hogy engem sem fognak, bármilyen péniszséget is írok

szóval the gent fórumtárs szerintem ebbe a kategóriába tartozik:
https://de.wikipedia.org/wiki/Erwerbsarmut

feltételezésem alapjául ez a tőle származó idézet szolgál:
"Az "atlag ember" nem a valtozasokat utalja, hanem azt, hogy a mestersegesen alacsonyan tartott fizetesebol nem tud megelni!!"
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: The Gent »

BreakerHUN írta: 2018.08.08. 17:17 Nem vagy Te véletlenül ex-rendor? A nyugalmazott tipus. Nemtom mér, de ez jutott az eszembe. :)
Nem vagy te veletlenul a pocsom, mert fejed van, de eszed az nincs... Ezt irnam legszivesebben, de inkabb nem irom, mert egy szint utan nem sullyednek le, a te szintedre...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: The Gent »

szöged írta: 2018.08.08. 17:46 beszállok a tippelős játékba

rólam is tippelték már egyesek ezen a fórumon, hogy a saját ivaromhoz vonzódom, vagy hogy kedvelem a focit...
és mivel az illetőt nem röhögték ki a sorozatos tévedései miatt, ezért joggal feltételezhetem, hogy engem sem fognak, bármilyen péniszséget is írok

szóval the gent fórumtárs szerintem ebbe a kategóriába tartozik:
https://de.wikipedia.org/wiki/Erwerbsarmut

feltételezésem alapjául ez a tőle származó idézet szolgál:
"Az "atlag ember" nem a valtozasokat utalja, hanem azt, hogy a mestersegesen alacsonyan tartott fizetesebol nem tud megelni!!"
Latom hozod a kozep szintedet: dicsekszel a fèl"muveltsegeddel"... Hajra, nem hat meg a hujjeseged... 😉
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: szöged »

The Gent írta: 2018.08.08. 18:06 Nem vagy te veletlenul a pocsom, mert fejed van, de eszed az nincs... Ezt irnam legszivesebben, de inkabb nem irom, mert egy szint utan nem sullyednek le, a te szintedre...
nem akarom, hogy sírjál, ezért csak egyetlen apró önellentmondásra hívnám fel a figyelmed:
az elhatározásod nem tűnik túl stabilnak, mert mégis leírtad
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: The Gent »

szöged írta: 2018.08.08. 18:11 nem akarom, hogy sírjál, ezért csak egyetlen apró önellentmondásra hívnám fel a figyelmed:
az elhatározásod nem tűnik túl stabilnak, mert mégis leírtad
Koszonom a nagylelkusegedet.. :lol: ha azt irnam, hogy hulye mint a segg, sajnos nem fedne le teljesen a "lelkivilagodat",, 👎ezert inkabb nem irom.. 😉
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2018.08.08. 16:41 és hogy pontosítsak:
a múltkor belém álltál páros lábbal, mikor azon a (úgy tűnik) téves véleményen voltam, hogy te vagy a zászlóvivője annak csoportnak, amelyik a jelenlegi rendszert a megváltozott keretkörülményeknek megfelelő szintre szándékozik reformálni

a kérdés tehát röviden:
szeretnéd megváltoztatni az aktuális teszkógazdaságos fegyverjogi/önvédekezős környezetet?

Heee? Én egy ekkora gyökér vagyok.
Viszont most értem haza a lőtérről, úgyhogy dalol a lelkem és BEKAPHATOD!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2018.08.08. 21:08 Heee? Én egy ekkora gyökér vagyok.
Viszont most értem haza a lőtérről, úgyhogy dalol a lelkem és BEKAPHATOD!
én is voltam ma lőtéren

te viszont nem kaphatod be

egyenesen megtiltom, hogy bekapd

béke
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: The Gent »

szöged írta: 2018.08.08. 21:28 én is voltam ma lőtéren

te viszont nem kaphatod be

egyenesen megtiltom, hogy bekapd

béke
Gondolom lolaptartonak alkalmaznak... Ilyen funkciot nalunk is betolthetnel, bar eleg gyakran ellovik nalunk a lolaptartok labat, de hat sebaj, mert ketto is van, ugyebar? 😈
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: szöged »

The Gent írta: 2018.08.08. 22:42 Gondolom lolaptartonak alkalmaznak
ne gondolkodj

nem kell erőltetni azt, ami egyértelműen nem megy
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: szöged »

szöged írta: 2018.08.08. 16:31 valamilyen megmagyarázhatatlan okból kifolyólag az a benyomásom, hogy te konzekvensen összezutyálod az aktuális valóságot az annak megváltoztatására irányuló törekvésekkel (mely természetesen nem egyenlő annak tagadásával)

elárulnád, hogy ez miért van?

vagy ami még jobb lenne:
elárulnád, hogy ezzel milyen célt kívánsz elérni?

hiszen úgy vélem, hogy te is elégedetlen vagy a jelenlegi helyzettel
akkor miért áll érdekedben annak fenntartása?
mert a megváltoztatására irányuló személyek/törekvések elbizonytalanítása/demoralizálása/satöbbitlenítése ebbe az irányba mutat
fantasztikus

a kérdéskörre már meg is van a válasz:
https://gnlszinfolt.blog.hu/2018/08/07/ ... ara_fordul
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: The Gent »

szöged írta: 2018.08.09. 04:50 ne gondolkodj

nem kell erőltetni azt, ami egyértelműen nem megy
A-ha, egen , szerintem kispocs vagy te ahhoz, hogy megmond nekem azt, hogy mit csinaljak... Gabor mar eligazitott a teendoid soraban, en is csatlakozom, BEKAPHATOD! 😉
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: szöged »

The Gent írta: 2018.08.09. 09:18 A-ha, egen , szerintem kispocs vagy te ahhoz, hogy megmond nekem azt, hogy mit csinaljak... Gabor mar eligazitott a teendoid soraban, en is csatlakozom, BEKAPHATOD! 😉
gábor részéről is megtisztelő, és részedről is, hogy annyira vonzódtok hozzám, hogy potenciális szexuális partnert láttok bennem

de mint ahogyan az ő esetében, a te esetedben sem kívánok élni ezzel a lehetőséggel

sőt
még mindig analóg módon az előző hasonló irányú megnyilvánuláshoz: részedre sem engedélyezett az ivarszervem bármi módon történő érintése

megnyugtatásul: a felajánlásra (köszönettel) nyomban visszatérek, ha megváltozna a nemi identitásom
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2018.08.09. 17:41 gábor részéről is megtisztelő, és részedről is, hogy annyira vonzódtok hozzám, hogy potenciális szexuális partnert láttok bennem

de mint ahogyan az ő esetében, a te esetedben sem kívánok élni ezzel a lehetőséggel

sőt
még mindig analóg módon az előző hasonló irányú megnyilvánuláshoz: részedre sem engedélyezett az ivarszervem bármi módon történő érintése

megnyugtatásul: a felajánlásra (köszönettel) nyomban visszatérek, ha megváltozna a nemi identitásom

Csak nehogy favágó-szex legyen! Tudod az milyen, ugye?:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2018.08.09. 17:46 Csak nehogy favágó-szex legyen! Tudod az milyen, ugye?:-)
nem, nem tudom
ezirányú tudatlanságom nagy mértékben lehet érv későbbi vitáink során a műveletlenségem mellett

kérlek taníts mester
(vagy süsd el a betárazott poént az olvasóközönség kedélyállapotának javítására)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2018.08.09. 18:36 nem, nem tudom
ezirányú tudatlanságom nagy mértékben lehet érv későbbi vitáink során a műveletlenségem mellett

kérlek taníts mester
(vagy süsd el a betárazott poént az olvasóközönség kedélyállapotának javítására)
gyk: favágó szex = szájba b@sznak egy baltával
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2018.08.09. 19:36 gyk: favágó szex = szájba b@sznak egy baltával
nem röhögtem szét magam, de azért kialakult egy 3-4 mm-es mosoly a szám sarkánál 0,7 másodpercre

erre a poénra így sajnos nem tudok többet adni 35 %-nál
Válasz küldése