Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2019.02.18. 18:58 Én az ilyen mértékű emberi aljasságra mindig rácsodálkozom, mondjuk máshogy vagyok bedrótozva, nekem nem az ugrik be hogy egy baleset öntudatlan sérültjét hogyan hozhatom még sokkal rosszabb helyzetbe, hanem az, hogyan segítsek rajta. Ezt nevezhetjük naivságnak, tkp mindegy, nem szégyellem.
Nincs is mit. Én sem tudok másként gondolkodni ezügyben.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!

Hogy a zorigó se maradjon ki a hiteles tájekoztatásból:
http://m.origo.hu/itthon/20190218-ralot ... ecsen.html

Mifelénk úgy mondják: "majdnem"-re a lottó se fizet.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Freddy Haflin írta: 2019.02.18. 23:05 Üdv!

Hogy a zorigó se maradjon ki a hiteles tájekoztatásból:
http://m.origo.hu/itthon/20190218-ralot ... ecsen.html

Mifelénk úgy mondják: "majdnem"-re a lottó se fizet.
Hmm ez olyan iskolás beszámoló lett. Hol van oka a történéseknek, hol nincs. A lövöldözésnek nem derült ki az oka. Mintha azt ok nélkül tette volna valaki.

Gyanítom a két parkolóőr tett azért valamit amiért a lövöldöző erre szánta magát. Minimum beszóltak neki. Ezzel együtt a leírásból nem látszik jogos védelmi helyzet.

Egyébként a parkolási díj intézménye számomra is több mint felháborító. Jogalap nélküli rablás! Azárt mondjuk ilyen alapon nem lövöldöznék parkolóőrre, akármilyen gennyesen szólnaa be. Azért maximum verbálisan aláznám szét. De fegyvert nem használnék jogtalan támadás nélkül.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Sok tanú előtt lezajlott, nyilvánvaló jogos védelmi helyzet Banánisztánban =
- kirúgnak az állásodból
- megfenyeget az elkövető
- rendőrség büntetőeljárás alá von
- ügyészség vádat emel
- 3 tárgyalás, cselekmény után 14 hónappal lesz felmentő ítélet

"Az azóta jogerőssé vált ítélet szerint a tanár a hétéves tanuló elleni erőszakot és az ellene irányuló erőszakot hárította el, azaz jogos védelem történt. Ennek során „enyhébb védekezési mód nem állt rendelkezésére, a tanuló arcon ütésével pedig a pedagógus a menthető felindulás mértékét nem lépte túl"

https://index.hu/belfold/2019/02/19/isk ... osag_klik/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2019.02.19. 09:19 Sok tanú előtt lezajlott, nyilvánvaló jogos védelmi helyzet Banánisztánban =
- kirúgnak az állásodból
- megfenyeget az elkövető
- rendőrség büntetőeljárás alá von
- ügyészség vádat emel
- 3 tárgyalás, cselekmény után 14 hónappal lesz felmentő ítélet

"Az azóta jogerőssé vált ítélet szerint a tanár a hétéves tanuló elleni erőszakot és az ellene irányuló erőszakot hárította el, azaz jogos védelem történt. Ennek során „enyhébb védekezési mód nem állt rendelkezésére, a tanuló arcon ütésével pedig a pedagógus a menthető felindulás mértékét nem lépte túl"

https://index.hu/belfold/2019/02/19/isk ... osag_klik/
Az ügy tényleg felháborító, amit nálunk az oktatásban engednek és művelnek, az eszement dolog. Érdekes, hogy ilyenkor nem támadja senki a libsi elveket! Egy konzervatív füles, nyilván csak ilyen indokolt esetben, itt is mindenkinek javára vált (volna),ahogy az a cikkben is olvasható, a verekedő gyerek viselkedésének megváltozását leíró részben. Ha a Magosságos Mindenható Tankerület, liberális nevelési elveivel, szét nem b@..a az egészet!
Sajnálom a tanárt, de kicsit élhetetlen volt a dologban ő is. Volt főnököm szokta mondani nekem: nem elég becsületesnek lenni, annak is kell látszani. Analógiája annak, hogy nem elég az ártatlanság, az igazság, a jogos és célravezető eljárás, "pappir is köll lögyön rúla".
A kulcs a védekezéshez egyébként benne van a cikkben: "A különböző hivatali meghallgatásokon egyébként elhangzott: teljesen máshogy alakult volna ez az ügy, ha nem a gyerek szülei, hanem a tanár megy el látleletet vetetni, és ő tesz feljelentést a diák ellen. "
A kirúgás ellen pedig élni kellett volna jogorvoslati kérelemmel, a rendelkezésre álló időn belül.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2019.02.19. 09:19 Sok tanú előtt lezajlott, nyilvánvaló jogos védelmi helyzet Banánisztánban =
- kirúgnak az állásodból
- megfenyeget az elkövető
- rendőrség büntetőeljárás alá von
- ügyészség vádat emel
- 3 tárgyalás, cselekmény után 14 hónappal lesz felmentő ítélet

"Az azóta jogerőssé vált ítélet szerint a tanár a hétéves tanuló elleni erőszakot és az ellene irányuló erőszakot hárította el, azaz jogos védelem történt. Ennek során „enyhébb védekezési mód nem állt rendelkezésére, a tanuló arcon ütésével pedig a pedagógus a menthető felindulás mértékét nem lépte túl"

https://index.hu/belfold/2019/02/19/isk ... osag_klik/
szerintem a sztori kulcsfontosságú pontja, hogy nagyon nem mindegy , hogy mikor miként fogalmazol:

"A vizsgálat során az érintett pedagógus a testi fenyítést elismerte"

ami ugye megengedhetetlen, és az állás elvesztését vonja maga után

ezzel ellentétben a bírósági tárgyaláson már a jogos védelem lett kidomborítva, nem a nevelő célzat
(ami szintén helytálló)

ebből az következik, hogy (annak ellenére, hogy értelemszerűen teljesen jogosan/helyesen járt el) érdemes lett volna konzultálnia egy jogásszal már az igazgatóval történt beszélgetés előtt, hogy az eseményeket milyen szavakkal kell előadni ahhoz, hogy ne lehessen belekötni
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!

Először is: a k.rva anyját!

Másodszor: 13 éves, de még 6.-ba jár, viszont kiválóan be tudja támadni a tanárt.

Harmadszor: imádom, amikor igazgatók stb. nyomozósat játszanak, csak éppen semmiféle jogalap nélkül, semmiféle keret biztosítása nélkül.

Negyedszer: abba az eljárásban volt legalább egy felnőttkorú tanú, és egy csomó fiatalkorú. Hát nem sikerült egyetlen egyet sem kihallgatni az OK-ra, az "indíték"-ra? Mert akkor esetleg valakiben felmerült volna már az eljárás elején a jogos védelem.

Ötödször: nincs már zsiványbecsület, sőt semmilyen. Apának -miután elmondták neki az okot, ott az igazgatóiban kellett volna állon pattintania a kölykét, akivel ott, helyben bocsánatot kéretett volna.
A sztori egy ÉRTELMES szülőnél itt ért volna véget.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Freddy Haflin írta: 2019.02.20. 07:03 Üdv!

Először is: a k.rva anyját!

Másodszor: 13 éves, de még 6.-ba jár, viszont kiválóan be tudja támadni a tanárt.

Harmadszor: imádom, amikor igazgatók stb. nyomozósat játszanak, csak éppen semmiféle jogalap nélkül, semmiféle keret biztosítása nélkül.

Negyedszer: abba az eljárásban volt legalább egy felnőttkorú tanú, és egy csomó fiatalkorú. Hát nem sikerült egyetlen egyet sem kihallgatni az OK-ra, az "indíték"-ra? Mert akkor esetleg valakiben felmerült volna már az eljárás elején a jogos védelem.

Ötödször: nincs már zsiványbecsület, sőt semmilyen. Apának -miután elmondták neki az okot, ott az igazgatóiban kellett volna állon pattintania a kölykét, akivel ott, helyben bocsánatot kéretett volna.
A sztori egy ÉRTELMES szülőnél itt ért volna véget.
Amit Te itt felvázoltál, az nem ez az ország.
Itt vannak érinthetetlen emberek, és van pár amelyik ezt gondolja magáról. Ennek viszont előbb-utóbb az elnyomottak részéről revans hullám lesz a vége. Betelik a hócipő azzal, hogy csak azoknak lehet "igaza", akik kifizetik azt, vagy megfelelő kapcsolatokkal, koszos kis érdekekkel bebiztosítják azt. Tiszta módon csak cumizni lehet.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

GR engedélyek.

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Szolgálati közlemény!

A BRFK-n a Gáz-Riasztó fegyverek viselési engedélyek kiadása 60 napra nyúlt. Állítólag valami gríz van az engedély gyártó géppel. Nekem pénteken jött a hosszabbító levél, ami 60 napos ügyintézést rögzít.

Szóval mostanában türelem van.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: GR engedélyek.

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mr. Senki írta: 2019.03.03. 09:45 Szolgálati közlemény!

A BRFK-n a Gáz-Riasztó fegyverek viselési engedélyek kiadása 60 napra nyúlt. Állítólag valami gríz van az engedély gyártó géppel. Nekem pénteken jött a hosszabbító levél, ami 60 napos ügyintézést rögzít.

Szóval mostanában türelem van.
Vagy csak Gödöllő vette át az ügyintzést! :lol:
Ott ez megszokott, általában a 10. nap körül küldik ezt az értesítőt.
Mindig másra hivatkoznak(gép rossz, kolléga szabadságon van, feltorlódtak az engedélyek , stb)
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: GR engedélyek.

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.03.03. 09:45 Szolgálati közlemény!

A BRFK-n a Gáz-Riasztó fegyverek viselési engedélyek kiadása 60 napra nyúlt. Állítólag valami gríz van az engedély gyártó géppel. Nekem pénteken jött a hosszabbító levél, ami 60 napos ügyintézést rögzít.

Szóval mostanában türelem van.
ATOMOT A BM-RE!!! ATOMOT A TEVE UTCARA! ÉS PERSZE ÍGY A 2000 FT-OKAT VISSZA KELL UTALNI.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: GR engedélyek.

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.03.03. 10:09 ATOMOT A BM-RE!!! ATOMOT A TEVE UTCARA! ÉS PERSZE ÍGY A 2000 FT-OKAT VISSZA KELL UTALNI.
Lassan a két nagyhatalom teljes nukleáris arzenálja is kevés lesz számodra. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: GR engedélyek.

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.03.03. 10:09 ATOMOT A BM-RE!!! ATOMOT A TEVE UTCARA! ÉS PERSZE ÍGY A 2000 FT-OKAT VISSZA KELL UTALNI.
meg lehetne őket bírságolni/kártéríteni emiatt? Nyugdíjfolyósító szokta önmagát 10rongyra ha elnyúlik az ügyintézés.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: GR engedélyek.

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

RatRace írta: 2019.03.03. 10:02 Vagy csak Gödöllő vette át az ügyintzést! :lol:
Ott ez megszokott, általában a 10. nap körül küldik ezt az értesítőt.
Mindig másra hivatkoznak(gép rossz, kolléga szabadságon van, feltorlódtak az engedélyek , stb)
Nekem megjöttek Gödöllőn mindig 30 napon belül a GR engedélyek.
Nyilván ez most valami központi probléma, nem az adott helyi igrendet kell gyalázni érte hanem a központot magát.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: GR engedélyek.

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.03.03. 10:30 Lassan a két nagyhatalom teljes nukleáris arzenálja is kevés lesz számodra. 😃
Főleg hogy sztm most sem az ablak mögött ülő ügyintézők a felelősek érte hanem 1-2 idióta pizsamás nem gondoskodott a logisztikai láncban valamiről. Kártyanyomtatók rendszeres szervize, alapanyag folyamatos beszerzése, stb stb.

És gondolom a lőterek fegyvertartási engedélye sem adódik ki most, az is ugyan ilyen kártya formátumú, sztm ugyan azokon a gépeken is csinálják.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: GR engedélyek.

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.03.03. 11:05 Főleg hogy sztm most sem az ablak mögött ülő ügyintézők a felelősek érte hanem 1-2 idióta pizsamás nem gondoskodott a logisztikai láncban valamiről. Kártyanyomtatók rendszeres szervize, alapanyag folyamatos beszerzése, stb stb.

És gondolom a lőterek fegyvertartási engedélye sem adódik ki most, az is ugyan ilyen kártya formátumú, sztm ugyan azokon a gépeken is csinálják.
leszarom ki a bűnös.

Eredmeny kell.

Az okmanyirodakban a 1000x-ta komolyabb (jogkovetkezmenyek szempontjabol) okmanyokat (lakcimkartya, forgalmi engedely stb.) helyben le tudjak gyartani OTT, AZONNAL, akkor az igrend menjen a pitsaba es szuntessek meg oket rogton. Minden ugyintezes keruljon az okmanyirodakba!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: GR engedélyek.

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2019.03.03. 11:01 Nekem megjöttek Gödöllőn mindig 30 napon belül a GR engedélyek.
Nyilván ez most valami központi probléma, nem az adott helyi igrendet kell gyalázni érte hanem a központot magát.
A summás eljárási fogalom szerint 8 nap az engedély kiadás, ha nem tévedek.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: GR engedélyek.

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

RatRace írta: 2019.03.03. 11:55 A summás eljárási fogalom szerint 8 nap az engedély kiadás, ha nem tévedek.
A levélben "Teljes eljárást" emlegetnek, amit nem teljesen értek, hiszen minden szabályosan le beadbva, amit a levélben meg is említenek.

Ilyen esetben viszont a passzus ezt mondja ki:

Az 6. pont szerinti esetben a hatóság szükség esetén a döntést visszavonja, és erről szóló döntését a korábban eljárt vagy kijelölt hatósággal is közli. §
Ügyintézési határidő

Ha törvény eltérően nem rendelkezik, az ügyintézési határidő az eljárás megindulásának napján kezdődik.

Az ügyintézési határidő

automatikus döntéshozatal esetén huszonnégy óra,
sommás eljárásban nyolc nap,
teljes eljárásban hatvan nap.

Tehát a hatvan napot értem, hogy mi alapján 60 nap. Azt viszont nem, hogy a "teljes eljárást" mi alapján rendelték el. Az indoklás nélkül maradt a levélben. Sem megfogalmazva, sem jogszabályi hivatkozással nincs indokolva. Azt pedig elvileg csak akkor lehet "kikényszeríteni", ha az eljárás valamely körülménye nem áll fenn. Tehát hiányos adatot kaptak, vagy nem lett befizetve, vagy el lett utasítva, és újra be kellett nyújtani, stb... Viszont a levélben az okokól egy betű nincs leírva.

Ezzel együtt az BRFK-n az Ügyintéző már benyújtás előtt korrekten tájékozatatott a lehetséges csúszásról, ezért nem érzem magam megtéveszve, félrevezetve. Gondjaik vannak, amiről előzetesen korrekten szóltak. Ezen lehetne jogászkodni, de nem fogok. Azért nem, mert szerintem erkölcsileg megtették amit lehetett.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: GR engedélyek.

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.03.03. 12:42 A levélben "Teljes eljárást" emlegetnek, amit nem teljesen értek, hiszen minden szabályosan le beadbva, amit a levélben meg is említenek.

Ilyen esetben viszont a passzus ezt mondja ki:

Az 6. pont szerinti esetben a hatóság szükség esetén a döntést visszavonja, és erről szóló döntését a korábban eljárt vagy kijelölt hatósággal is közli. §
Ügyintézési határidő

Ha törvény eltérően nem rendelkezik, az ügyintézési határidő az eljárás megindulásának napján kezdődik.

Az ügyintézési határidő

automatikus döntéshozatal esetén huszonnégy óra,
sommás eljárásban nyolc nap,
teljes eljárásban hatvan nap.

Tehát a hatvan napot értem, hogy mi alapján 60 nap. Azt viszont nem, hogy a "teljes eljárást" mi alapján rendelték el. Az indoklás nélkül maradt a levélben. Sem megfogalmazva, sem jogszabályi hivatkozással nincs indokolva. Azt pedig elvileg csak akkor lehet "kikényszeríteni", ha az eljárás valamely körülménye nem áll fenn. Tehát hiányos adatot kaptak, vagy nem lett befizetve, vagy el lett utasítva, és újra be kellett nyújtani, stb... Viszont a levélben az okokól egy betű nincs leírva.

Ezzel együtt az BRFK-n az Ügyintéző már benyújtás előtt korrekten tájékozatatott a lehetséges csúszásról, ezért nem érzem magam megtéveszve, félrevezetve. Gondjaik vannak, amiről előzetesen korrekten szóltak. Ezen lehetne jogászkodni, de nem fogok. Azért nem, mert szerintem erkölcsileg megtették amit lehetett.

Azért az ügyészség ezt lehet, h másképp gondolja majd:-)

A szóbeli tájékoztatás az olyan, mint a tavaszi szellő, dokumentumban nincs nyoma.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: GR engedélyek.

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.03.03. 13:01 Azért az ügyészség ezt lehet, h másképp gondolja majd:-)

A szóbeli tájékoztatás az olyan, mint a tavaszi szellő, dokumentumban nincs nyoma.
Lehet, hogy az ügyészség ezt másképpen gondolNÁ. Viszont én ezért nem fogok sehova sem jelenteni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: GR engedélyek.

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.03.03. 13:11 Lehet, hogy az ügyészség ezt másképpen gondolNÁ. Viszont én ezért nem fogok sehova sem jelenteni.

Ki mondta, h te?:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: GR engedélyek.

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.03.03. 13:13 Ki mondta, h te?:-)
Akinek erre van pénze, ideje, és gyomra... Nekem egyik sincs hozzá...
Még ha tényleg elkövettek volna valami aljasságot. De itt csupán arról van szó, hogy ledöglött a gépük, és nehezebben csinálják ezeket az izéket. Azért ezt meg lehet érteni.

A jogi környezet meg ismételten életszerűtlen, így nem lehet implementálni ide. Ezért szükségszerűen bekövetkezik a szabálysértés.

Szankció mi is lehet? Vissza kell fizetni az eljárási díjat. Attól bezár az igrend? Megváltozik a "betíttom" hozzáállás a felsőbb szinteken? Nem.

Szerintem ez pont az a dolog, amiért kár gömbhalazni. A jogosulatlan MKH fecni kezelésért már inkább lehetne rugózni. De azért meg senki sem rugózott még eddig.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
gomaster
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.06.08. 20:00

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gomaster »

Az asszonynak tavaly decemberben küldtek egy sajtpapírt hasonló tartalommal..

Akkor elszállt az agyam és írtam egy szösszenetet amit végül nem küldtem el, mert közben megjött az engedély.
Persze nem 8 nap alatt... (addig csak a 60 napról jött meg a levél..)



Ceglédi Rendőrkapitányság / xxxx c.r.törm részére


Tisztelt Ügyintéző,

Hivatkozással ma kézbevett, hivatkozási szám és keltezés nélkül kiállított végzésére, az alábbi észrevétellel kívánok élni:

2018.12.04.-én adtam be kérelmemet gáz -riasztó fegyver viselésére az alábbi adatokkal:
név: xxxx
születési hely és idő: xxxx
anyja neve: xxxx
lakcím: xxxx
sz. ig. sz.: xxx

Önök végzésben tájékoztatnak, hogy sommás eljárás helyett teljes eljárásban kívánnak eljárni.
Utalva a hivatkozott törvény bekezdéseire:
43. § [Függő hatályú döntés]
(13) * Ha az (1) bekezdés szerinti döntés meghozatalának nincs helye, a hatóság az ügyet ez esetben is teljes eljárásban intézi el. A hatóság - szükség esetén - szakhatóságot keres meg, rendelkezik a (7) bekezdés d) és e) pontjában meghatározottakról, a tényállás tisztázásához szükséges előre látható eljárási cselekményekről, hiánypótlásra hív fel, továbbá tájékoztatást ad a határidő túllépésének jogkövetkezményeiről.
44. § [A hiánypótlás]
Ha a kérelem a jogszabályban foglalt követelményeknek
a) nem felel meg, vagy
b) megfelel, de a tényállás tisztázása során felmerült új adatra tekintettel az szükséges,
az eljáró hatóság határidő megjelölésével, a mulasztás jogkövetkezményeire történő figyelmeztetés mellett - ha törvény vagy kormányrendelet másként nem rendelkezik - egy ízben hiánypótlásra hívja fel a kérelmezőt.

Tekintettel arra a , hogy a kérelem benyújtásakor az összes szükséges dokumentumot az Önök részére átadtam, és a végzésük nem említ sem hiánypótlást sem tisztázatlan tényállást a kérelmemmel kapcsolatos eljárásban a hivatkozott törvény alábbi rendelkezése érvényes:

41. § [A sommás eljárás]
(1) * Sommás eljárásnak van helye, ha
a) a hiánytalanul előterjesztett kérelem és mellékletei, valamint a hatóság rendelkezésére álló adatok alapján a tényállás tisztázott és
b) nincs ellenérdekű ügyfél.
Kérem továbbá tájékoztatásukat, hogy egy hivatkozási(ügyiratszám) és keltezés nélküli végzés mennyiben tekinthető hivatalosnak.
Kérem továbbá tájékoztatásukat, hogy milyen okból mulasztottak el a kérelem beadásakor átvett iratokról és a befizetett szolgáltatási díjról átvételi elismervényt adni.

A Budapesti Rendőr-Főkapitányság Rendészeti Szervek Igazgatásrendészeti Főosztály Rendészeti és Fegyverengedélyügyi Osztály Magánszemély Fegyver Engedélyezési Alosztály a benyújtott kérelmeket sommás eljárásban bírálja el és átvételi elismervényt ad.

Miért különbözik az eljárásrend egy budapesti és egy megyei szerv esetében?
A hivatkozott törvény nem említ területi kivételeket..

TOVÁBBÁ FELHÍVOM FIGYELMÜKET A HIVATKOZOTT TÖRVÉNY ALÁBBI BEKEZDÉSÉRE:
51. § [A határidő túllépése]
Ha a hatóság
a) határidőben nem hoz függő hatályú döntést,
b) az ügyintézési határidőt túllépi - és függő hatályú döntés meghozatalának nem volt helye -,vagy
c) az automatikus döntéshozatal, vagy a sommás eljárás szabályait indokolatlanul mellőzi,
az eljárás lefolytatásáért illetéknek vagy díjnak megfelelő összeget, ennek hiányában tízezer forintot megfizet a kérelmező ügyfélnek, aki mentesül az eljárási költségek megfizetése alól is.

A HATÁRIDŐBEN TÖRTÉNT FÜGGŐ HATÁLYÚ DÖNTÉS MEGHOZATALA, A VÉGZÉS KELTEZÉSÉNEK HIÁNYA MIATT NEM ÁLLAPÍTHATÓ MEG!
A SOMMÁS ELJÁRÁS SZABÁLYAINAK INDOKOLT MELLŐZÉSÉRE A VÉGZÉS NEM HOZ FEL INDOKOT, ÍGY AZ MEGFELELŐ INDOKLÁS HIÁNYÁBAN INDOKOLATLAN MELLŐZÉSNEK TEKINTHETŐ!

Kérem, hogy ügyemet a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően sommás eljárásban bírálják el!
Tisztelettel:

xxxx
xxxxx, 2018.12.15.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Nagyon szep munka, mehet a kezdoknek c. topikba is, illetve minimalis atfogalmazassal az Ugyeszegnek, mint felugyeleti szevnek.
gomaster írta: 2019.03.03. 15:33 Az asszonynak tavaly decemberben küldtek egy sajtpapírt hasonló tartalommal..

Akkor elszállt az agyam és írtam egy szösszenetet amit végül nem küldtem el, mert közben megjött az engedély.
Persze nem 8 nap alatt... (addig csak a 60 napról jött meg a levél..)



Ceglédi Rendőrkapitányság / xxxx c.r.törm részére


Tisztelt Ügyintéző,

Hivatkozással ma kézbevett, hivatkozási szám és keltezés nélkül kiállított végzésére, az alábbi észrevétellel kívánok élni:

2018.12.04.-én adtam be kérelmemet gáz -riasztó fegyver viselésére az alábbi adatokkal:
név: xxxx
születési hely és idő: xxxx
anyja neve: xxxx
lakcím: xxxx
sz. ig. sz.: xxx

Önök végzésben tájékoztatnak, hogy sommás eljárás helyett teljes eljárásban kívánnak eljárni.
Utalva a hivatkozott törvény bekezdéseire:
43. § [Függő hatályú döntés]
(13) * Ha az (1) bekezdés szerinti döntés meghozatalának nincs helye, a hatóság az ügyet ez esetben is teljes eljárásban intézi el. A hatóság - szükség esetén - szakhatóságot keres meg, rendelkezik a (7) bekezdés d) és e) pontjában meghatározottakról, a tényállás tisztázásához szükséges előre látható eljárási cselekményekről, hiánypótlásra hív fel, továbbá tájékoztatást ad a határidő túllépésének jogkövetkezményeiről.
44. § [A hiánypótlás]
Ha a kérelem a jogszabályban foglalt követelményeknek
a) nem felel meg, vagy
b) megfelel, de a tényállás tisztázása során felmerült új adatra tekintettel az szükséges,
az eljáró hatóság határidő megjelölésével, a mulasztás jogkövetkezményeire történő figyelmeztetés mellett - ha törvény vagy kormányrendelet másként nem rendelkezik - egy ízben hiánypótlásra hívja fel a kérelmezőt.

Tekintettel arra a , hogy a kérelem benyújtásakor az összes szükséges dokumentumot az Önök részére átadtam, és a végzésük nem említ sem hiánypótlást sem tisztázatlan tényállást a kérelmemmel kapcsolatos eljárásban a hivatkozott törvény alábbi rendelkezése érvényes:

41. § [A sommás eljárás]
(1) * Sommás eljárásnak van helye, ha
a) a hiánytalanul előterjesztett kérelem és mellékletei, valamint a hatóság rendelkezésére álló adatok alapján a tényállás tisztázott és
b) nincs ellenérdekű ügyfél.
Kérem továbbá tájékoztatásukat, hogy egy hivatkozási(ügyiratszám) és keltezés nélküli végzés mennyiben tekinthető hivatalosnak.
Kérem továbbá tájékoztatásukat, hogy milyen okból mulasztottak el a kérelem beadásakor átvett iratokról és a befizetett szolgáltatási díjról átvételi elismervényt adni.

A Budapesti Rendőr-Főkapitányság Rendészeti Szervek Igazgatásrendészeti Főosztály Rendészeti és Fegyverengedélyügyi Osztály Magánszemély Fegyver Engedélyezési Alosztály a benyújtott kérelmeket sommás eljárásban bírálja el és átvételi elismervényt ad.

Miért különbözik az eljárásrend egy budapesti és egy megyei szerv esetében?
A hivatkozott törvény nem említ területi kivételeket..

TOVÁBBÁ FELHÍVOM FIGYELMÜKET A HIVATKOZOTT TÖRVÉNY ALÁBBI BEKEZDÉSÉRE:
51. § [A határidő túllépése]
Ha a hatóság
a) határidőben nem hoz függő hatályú döntést,
b) az ügyintézési határidőt túllépi - és függő hatályú döntés meghozatalának nem volt helye -,vagy
c) az automatikus döntéshozatal, vagy a sommás eljárás szabályait indokolatlanul mellőzi,
az eljárás lefolytatásáért illetéknek vagy díjnak megfelelő összeget, ennek hiányában tízezer forintot megfizet a kérelmező ügyfélnek, aki mentesül az eljárási költségek megfizetése alól is.

A HATÁRIDŐBEN TÖRTÉNT FÜGGŐ HATÁLYÚ DÖNTÉS MEGHOZATALA, A VÉGZÉS KELTEZÉSÉNEK HIÁNYA MIATT NEM ÁLLAPÍTHATÓ MEG!
A SOMMÁS ELJÁRÁS SZABÁLYAINAK INDOKOLT MELLŐZÉSÉRE A VÉGZÉS NEM HOZ FEL INDOKOT, ÍGY AZ MEGFELELŐ INDOKLÁS HIÁNYÁBAN INDOKOLATLAN MELLŐZÉSNEK TEKINTHETŐ!

Kérem, hogy ügyemet a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően sommás eljárásban bírálják el!
Tisztelettel:

xxxx
xxxxx, 2018.12.15.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: raid »

gomaster írta: 2019.03.03. 15:33 Az asszonynak tavaly decemberben küldtek egy sajtpapírt hasonló tartalommal..

Akkor elszállt az agyam és írtam egy szösszenetet amit végül nem küldtem el, mert közben megjött az engedély.
Persze nem 8 nap alatt... (addig csak a 60 napról jött meg a levél..)



Ceglédi Rendőrkapitányság / xxxx c.r.törm részére


Tisztelt Ügyintéző,

Hivatkozással ma kézbevett, hivatkozási szám és keltezés nélkül kiállított végzésére, az alábbi észrevétellel kívánok élni:

2018.12.04.-én adtam be kérelmemet gáz -riasztó fegyver viselésére az alábbi adatokkal:
név: xxxx
születési hely és idő: xxxx
anyja neve: xxxx
lakcím: xxxx
sz. ig. sz.: xxx

Önök végzésben tájékoztatnak, hogy sommás eljárás helyett teljes eljárásban kívánnak eljárni.
Utalva a hivatkozott törvény bekezdéseire:
43. § [Függő hatályú döntés]
(13) * Ha az (1) bekezdés szerinti döntés meghozatalának nincs helye, a hatóság az ügyet ez esetben is teljes eljárásban intézi el. A hatóság - szükség esetén - szakhatóságot keres meg, rendelkezik a (7) bekezdés d) és e) pontjában meghatározottakról, a tényállás tisztázásához szükséges előre látható eljárási cselekményekről, hiánypótlásra hív fel, továbbá tájékoztatást ad a határidő túllépésének jogkövetkezményeiről.
44. § [A hiánypótlás]
Ha a kérelem a jogszabályban foglalt követelményeknek
a) nem felel meg, vagy
b) megfelel, de a tényállás tisztázása során felmerült új adatra tekintettel az szükséges,
az eljáró hatóság határidő megjelölésével, a mulasztás jogkövetkezményeire történő figyelmeztetés mellett - ha törvény vagy kormányrendelet másként nem rendelkezik - egy ízben hiánypótlásra hívja fel a kérelmezőt.

Tekintettel arra a , hogy a kérelem benyújtásakor az összes szükséges dokumentumot az Önök részére átadtam, és a végzésük nem említ sem hiánypótlást sem tisztázatlan tényállást a kérelmemmel kapcsolatos eljárásban a hivatkozott törvény alábbi rendelkezése érvényes:

41. § [A sommás eljárás]
(1) * Sommás eljárásnak van helye, ha
a) a hiánytalanul előterjesztett kérelem és mellékletei, valamint a hatóság rendelkezésére álló adatok alapján a tényállás tisztázott és
b) nincs ellenérdekű ügyfél.
Kérem továbbá tájékoztatásukat, hogy egy hivatkozási(ügyiratszám) és keltezés nélküli végzés mennyiben tekinthető hivatalosnak.
Kérem továbbá tájékoztatásukat, hogy milyen okból mulasztottak el a kérelem beadásakor átvett iratokról és a befizetett szolgáltatási díjról átvételi elismervényt adni.

A Budapesti Rendőr-Főkapitányság Rendészeti Szervek Igazgatásrendészeti Főosztály Rendészeti és Fegyverengedélyügyi Osztály Magánszemély Fegyver Engedélyezési Alosztály a benyújtott kérelmeket sommás eljárásban bírálja el és átvételi elismervényt ad.

Miért különbözik az eljárásrend egy budapesti és egy megyei szerv esetében?
A hivatkozott törvény nem említ területi kivételeket..

TOVÁBBÁ FELHÍVOM FIGYELMÜKET A HIVATKOZOTT TÖRVÉNY ALÁBBI BEKEZDÉSÉRE:
51. § [A határidő túllépése]
Ha a hatóság
a) határidőben nem hoz függő hatályú döntést,
b) az ügyintézési határidőt túllépi - és függő hatályú döntés meghozatalának nem volt helye -,vagy
c) az automatikus döntéshozatal, vagy a sommás eljárás szabályait indokolatlanul mellőzi,
az eljárás lefolytatásáért illetéknek vagy díjnak megfelelő összeget, ennek hiányában tízezer forintot megfizet a kérelmező ügyfélnek, aki mentesül az eljárási költségek megfizetése alól is.

A HATÁRIDŐBEN TÖRTÉNT FÜGGŐ HATÁLYÚ DÖNTÉS MEGHOZATALA, A VÉGZÉS KELTEZÉSÉNEK HIÁNYA MIATT NEM ÁLLAPÍTHATÓ MEG!
A SOMMÁS ELJÁRÁS SZABÁLYAINAK INDOKOLT MELLŐZÉSÉRE A VÉGZÉS NEM HOZ FEL INDOKOT, ÍGY AZ MEGFELELŐ INDOKLÁS HIÁNYÁBAN INDOKOLATLAN MELLŐZÉSNEK TEKINTHETŐ!

Kérem, hogy ügyemet a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően sommás eljárásban bírálják el!
Tisztelettel:

xxxx
xxxxx, 2018.12.15.
Ezek után én sem számíthatok sok jóra Cegléden :(
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.03.03. 15:43 Nagyon szep munka, mehet a kezdoknek c. topikba is, illetve minimalis atfogalmazassal az Ugyeszegnek, mint felugyeleti szevnek.
Most hogy így emlegetitek, beugrott, hogy mintha én is kaptam volna legutóbb ilyen levelet. Na majd visszakeresem, mert őszintén szólva nem emlékszem, volt más dolgom bőven azidő tájt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

raid írta: 2019.03.03. 15:48 Ezek után én sem számíthatok sok jóra Cegléden :(
Elvileg egy helyen gyártják ezeket. De javítsatok ki, ha nem.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.03.03. 17:55 Elvileg egy helyen gyártják ezeket. De javítsatok ki, ha nem.
Igen, valószínűleg. Anno a KEKKH csinálta a plasztik igazolványokat tudtommal de nem akarok hülyeséget mondani. Mostanában gondolom a BM mint a többi plasztik igazolványt is. Bár azt nem értem, hogy ha az EU-s TB kártyát azonnal nyomtatják, akkor ezt miért ne lehetne ? :D
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

raid írta: 2019.03.03. 18:18 Igen, valószínűleg. Anno a KEKKH csinálta a plasztik igazolványokat tudtommal de nem akarok hülyeséget mondani. Mostanában gondolom a BM mint a többi plasztik igazolványt is. Bár azt nem értem, hogy ha az EU-s TB kártyát azonnal nyomtatják, akkor ezt miért ne lehetne ? :D
Passzolom a kérdést, nincs belelátásom. Amit hallottam az is mind folyosói pletyi szintű infók, tehát arra jók, ha leírom egy budipapírra, akkor akár ki is törölhetem vele...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: GR engedélyek.

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.03.03. 11:41 leszarom ki a bűnös.

Eredmeny kell.

Az okmanyirodakban a 1000x-ta komolyabb (jogkovetkezmenyek szempontjabol) okmanyokat (lakcimkartya, forgalmi engedely stb.) helyben le tudjak gyartani OTT, AZONNAL, akkor az igrend menjen a pitsaba es szuntessek meg oket rogton. Minden ugyintezes keruljon az okmanyirodakba!
Hátugye az ég kék, a fű zöld, az igrend meg azt csinál amit akar.
És ez így volt, így van, és így is lesz - amíg nem lépnek véletlenül a tyúkszemére valamilyen k.rvára magasra bedrótozott embernek, ez viszont GP ügyben kevéssé valószínű. Nem vadászatról van szó, nem lesz következmény most sem. Semmi.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

raid írta: 2019.03.03. 18:18 Igen, valószínűleg. Anno a KEKKH csinálta a plasztik igazolványokat tudtommal de nem akarok hülyeséget mondani. Mostanában gondolom a BM mint a többi plasztik igazolványt is. Bár azt nem értem, hogy ha az EU-s TB kártyát azonnal nyomtatják, akkor ezt miért ne lehetne ? :D
A KEK KH-ban rendelted meg, az Állami Nyomda (most valami más neve van) gyártotta le.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: GR engedélyek.

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.03.03. 19:32 Hátugye az ég kék, a fű zöld, az igrend meg azt csinál amit akar.
És ez így volt, így van, és így is lesz - amíg nem lépnek véletlenül a tyúkszemére valamilyen k.rvára magasra bedrótozott embernek, ez viszont GP ügyben kevéssé valószínű. Nem vadászatról van szó, nem lesz következmény most sem. Semmi.
És ez leginkább azért is van, mert egy nyavalyás elektronikus levél elküldésére is lusta és balf.asz a T. ügyfél. Nem kardinális JOGALKOTÁSI kérdésről van most sem szó, hanem, nyilvánvaló jogellenes eljárásról, az ügyfél felesleges szopatásáról, hazudozásról, hamis tartalmú határozatok kiállításáról.

A bürokrata azt gyűlöli legjobban, ha cseszegetik és azzal munka van. Egy e-mailben érkezett panaszt, észrevételt iktatni kell, foglalkozni kell vele, válaszolni kell rá, ha szabványlevelet is, de a felügyelő hatóságok szopatása is közbe jön. Ha kapnának heti több száz ilyent, akkor INKÁBB csinálnák rendesen a dolgukat.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kaliberes cikk:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/paprik ... ert-miert/

Kóborkutyák:
https://24.hu/tudomany/2019/02/18/mar-v ... rorszagon/

Ajánlott cimzettek:
Semjén minelnhely, Parlament Honv. és rendészeti bizottság kormánypárti tagjai:
link

Sajat egyeni kepviselőd.



Mintalevél:


tárgy: paprikaspray viselésének legalizálása

Tisztelt XY!


A jelenleg hatályos szabályozás szerint a paprikaspray viselése közterületen szabálysértésnek minősül. Egyéb hatóanyagú önvédelmi sprayket legfeljebb 20 gramm töltettömegig szabadon lehet viselni. A paprikaspray is szabadon megvásárolható, de az nem viselhető.


(Vonatkozó jogszabály: 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről.)


Ezt a tiltást a 2006-os tüntetéseket követően egy előző kormányzat vezette be. A pontos okokra valójában csak találgatások vannak. Akárhonnan is vizsgáljuk a kérdést, ez a szigorítás álláspontunk szerint teljesen értelmetlen volt és alkalmas arra, hogy az állampolgárok Alaptörvényben lefektetett jogát önmaguk megvédésére súlyosan csorbítsa.

(Szabadság és felelősség V. cikk
"Mindenkinek joga van törvényben meghatározottak szerint a személye, illetve a tulajdona ellen intézett vagy az ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához.")


Tisztelettel szeretnénk kérni a szabályozás felülvizsgálatát, és:

- A töltettömeg korlátozás teljes eltörlését mindenfajta gázspray esetében

- A paprika hatóanyag tartalmú (PV/OC, vagyis a kormányrendelet szerinti pelargonsav-vanillilamid és az olajosgyanta-tartalmú kapszaicin) önvédelmi sprayk közterületi viselési tilalmának eltörlését.

Indokaink:
- A 20 grammos töltettömeg korlátozás értelmetlen, egy nagyobb töltetű spray semmivel nem veszélyesebb, ugyanakkor a kisebb tömegű spray másodpercek alatt kifogy, védtelenül hagyva a megtámadottat.

- Ezen túlmenően a tömegben megadott határ rendszeres félreértések és problémák okozója. Szinte minden sprayn a térfogat (15 ml, 20 ml, 40 ml, 50 ml, stb.) szerepel. Ellenőrzések során rendszeresen összekeverik a térfogat és a tömeg fogalmát. Mivel a palack nem vízzel van feltöltve, ezért a 40 ml nem 40 grammnak felel meg. Általánosságban egy 40 ml-es spray töltettömege körülbelül 20 gramm, de lehetnek szignifikáns eltérések, így a felhasználó nem lehet biztos benne, hogy az adott spray viselésével szabályt szeg-e.

- Rendkívül fontos negatívum, hogy a jogbiztonság hiánya szempontjából az ide látogató külföldieket is sújtja a magyar tilalom. Az EU tagállamainak többségében legálisan tartható és viselhető paprikaspray, különösképpen a hazánkkal határos összes EU-s országban így van ez!

- Sok kutyatámadás is történik országosan. Egy agresszív eb ellen, puszta kézzel, még egy amúgy fizikailag erős ember sem veheti fel a harcot anélkül, hogy ő maga is súlyosan megsérüljön. Elfutni egy kutya elől pedig nincs sok esély. Hazánkban is egyre gyakrabbak a medvével, farkassal történő találkozások. Egy nagy térfogatú spray megfelelőbb védelmet nyújthat az agresszív állatok ellen egy természetjárónak, az állatnak mégsem okoz maradandó károsodást.

- A paprika-hatóanyag mind ember, mind állat ellen a leghatásosabb a gázsprayknél alkalmazottak közül. Mivel természetazonos anyagról van szó, ezért a legbiztonságosabb is. Ennek alátámasztására tanulmányokat is csatolok. A kulcsmondat szabad fordításban: "Az OC spray hatásos volt, az esetek 82,1%-ában ideiglenesen cselekvőképtelenné tette az agresszív, vagy fenyegetést jelentő gyanúsítottat, és jelentős mértékben csökkentette az erőszakos szituációt mindenféle tartós sérülés NÉLKÜL!"

- A paprikaspray különösen hatásos védelmet nyújthat nőknek, gyengébb testalkatú egyéneknek, akiknek amúgy esélyük sincs felvenni a harcot egy fizikálisan jóval erősebb támadóval szemben. Ezzel a tiltással elsősorban nekik ártunk, hiszen az ő kezükből vesszük ki az egyik leghatásosabb, legolcsóbb és legveszélytelenebb önvédelmi eszközt.

- A gázsprayk támadásra kevésbé alkalmasak (hiszen alapvetően kifújás helyén a támadó sem bír megmaradni, arra is hat) , bár időnként valóban használnak ilyesmiket a bűnözők. Ebben az esetben is igaz, hogy az esetleges sértett nem szenvedhet ezen eszköz következtében tartós egészségkárosodást (v.ö.: féltéglával leütés, vascső, stb.).

Továbbá általános érvként az is elmondható, hogy a bűnözőt nem tartja vissza egy szabálysértés (azért bűnöző, mert nem érdeklik a törvények), tehát a közterületi viselés tiltása őket semmiben nem korlátozza, de a jogkövető polgárok kezéből kivesz egy alapvetően egészségre ártalmatlan, de hatásos önvédelmi eszközt.

Köszönettel:
XY

Csatolmány:
The Effectiveness and Safety of Pepper Spray.pdf
(164.02 KiB) Letöltve 618 alkalommal.
Use of pepper spray in policing - retrospective study.pdf
(1.5 MiB) Letöltve 1920 alkalommal.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fortitu 2019.03.04. 07:17-kor.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.03.04. 07:10 Mintalevél:


tárgy: paprikaspray viselésének legalizálása

Tisztelt XY!


A jelenleg hatályos szabályozás szerint a paprikaspray viselése közterületen szabálysértésnek minősül. Egyéb hatóanyagú önvédelmi sprayket legfeljebb 20 gramm töltettömegig szabadon lehet viselni. A paprikaspray is szabadon megvásárolható, de az nem viselhető.


(Vonatkozó jogszabály: 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről.)


Ezt a tiltást a 2006-os tüntetéseket követően egy előző kormányzat vezette be. A pontos okokra valójában csak találgatások vannak. Akárhonnan is vizsgáljuk a kérdést, ez a szigorítás álláspontunk szerint teljesen értelmetlen volt és alkalmas arra, hogy az állampolgárok Alaptörvényben lefektetett jogát önmaguk megvédésére súlyosan csorbítsa.

(Szabadság és felelősség V. cikk
"Mindenkinek joga van törvényben meghatározottak szerint a személye, illetve a tulajdona ellen intézett vagy az ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához.")


Tisztelettel szeretnénk kérni a szabályozás felülvizsgálatát, és:

- A töltettömeg korlátozás teljes eltörlését mindenfajta gázspray esetében

- A paprika hatóanyag tartalmú (PV/OC, vagyis a kormányrendelet szerinti pelargonsav-vanillilamid és az olajosgyanta-tartalmú kapszaicin) önvédelmi sprayk közterületi viselési tilalmának eltörlését.

Indokaink:
- A 20 grammos töltettömeg korlátozás értelmetlen, egy nagyobb töltetű spray semmivel nem veszélyesebb, ugyanakkor a kisebb tömegű spray másodpercek alatt kifogy, védtelenül hagyva a megtámadottat.

- Ezen túlmenően a tömegben megadott határ rendszeres félreértések és problémák okozója. Szinte minden sprayn a térfogat (15 ml, 20 ml, 40 ml, 50 ml, stb.) szerepel. Ellenőrzések során rendszeresen összekeverik a térfogat és a tömeg fogalmát. Mivel a palack nem vízzel van feltöltve, ezért a 40 ml nem 40 grammnak felel meg. Általánosságban egy 40 ml-es spray töltettömege körülbelül 20 gramm, de lehetnek szignifikáns eltérések, így a felhasználó nem lehet biztos benne, hogy az adott spray viselésével szabályt szeg-e.

- Rendkívül fontos negatívum, hogy a jogbiztonság hiánya szempontjából az ide látogató külföldieket is sújtja a magyar tilalom. Az EU tagállamainak többségében legálisan tartható és viselhető paprikaspray, különösképpen a hazánkkal határos összes EU-s országban így van ez!

- Sok kutyatámadás is történik országosan. Egy agresszív eb ellen, puszta kézzel, még egy amúgy fizikailag erős ember sem veheti fel a harcot anélkül, hogy ő maga is súlyosan megsérüljön. Elfutni egy kutya elől pedig nincs sok esély. Hazánkban is egyre gyakrabbak a medvével, farkassal történő találkozások. Egy nagy térfogatú spray megfelelőbb védelmet nyújthat az agresszív állatok ellen egy természetjárónak, az állatnak mégsem okoz maradandó károsodást.

- A paprika-hatóanyag mind ember, mind állat ellen a leghatásosabb a gázsprayknél alkalmazottak közül. Mivel természetazonos anyagról van szó, ezért a legbiztonságosabb is. Ennek alátámasztására tanulmányokat is csatolok. A kulcsmondat szabad fordításban: "Az OC spray hatásos volt, az esetek 82,1%-ában ideiglenesen cselekvőképtelenné tette az agresszív, vagy fenyegetést jelentő gyanúsítottat, és jelentős mértékben csökkentette az erőszakos szituációt mindenféle tartós sérülés NÉLKÜL!"

- A paprikaspray különösen hatásos védelmet nyújthat nőknek, gyengébb testalkatú egyéneknek, akiknek amúgy esélyük sincs felvenni a harcot egy fizikálisan jóval erősebb támadóval szemben. Ezzel a tiltással elsősorban nekik ártunk, hiszen az ő kezükből vesszük ki az egyik leghatásosabb, legolcsóbb és legveszélytelenebb önvédelmi eszközt.

- A gázsprayk támadásra kevésbé alkalmasak (hiszen alapvetően kifújás helyén a támadó sem bír megmaradni, arra is hat) , bár időnként valóban használnak ilyesmiket a bűnözők. Ebben az esetben is igaz, hogy az esetleges sértett nem szenvedhet ezen eszköz következtében tartós egészségkárosodást (v.ö.: féltéglával leütés, vascső, stb.).

Továbbá általános érvként az is elmondható, hogy a bűnözőt nem tartja vissza egy szabálysértés (azért bűnöző, mert nem érdeklik a törvények), tehát a közterületi viselés tiltása őket semmiben nem korlátozza, de a jogkövető polgárok kezéből kivesz egy alapvetően egészségre ártalmatlan, de hatásos önvédelmi eszközt.


Csatolmány:
Use of pepper spray in policing - retrospective study.pdf
The Effectiveness and Safety of Pepper Spray.pdf

Köszönettel:
az attachmentekre kene rendes link!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.03.04. 07:14 az attachmentekre kene rendes link!
Javítva, küldés után egyből feltűnt, meg még beszúrtam az elejére pár linket infóként.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2019.03.04. 07:17 Javítva, küldés után egyből feltűnt, meg még beszúrtam az elejére pár linket infóként.
Még annyi, hogy én azért nem spamelném szénné mondjuk a bizottság tagjait, ha egy-két címről megkapják, arra úgyis válaszolnak. Szóval lehet nem ártana egyeztetni ki kinek küldte el. Aztán fene tudja mi az eredményesebb, én jobban szeretem ha valamit egyszer kérdeznek meg tőlem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: GR engedélyek.

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.03.04. 06:18 És ez leginkább azért is van, mert egy nyavalyás elektronikus levél elküldésére is lusta és balf.asz a T. ügyfél. Nem kardinális JOGALKOTÁSI kérdésről van most sem szó, hanem, nyilvánvaló jogellenes eljárásról, az ügyfél felesleges szopatásáról, hazudozásról, hamis tartalmú határozatok kiállításáról.

A bürokrata azt gyűlöli legjobban, ha cseszegetik és azzal munka van. Egy e-mailben érkezett panaszt, észrevételt iktatni kell, foglalkozni kell vele, válaszolni kell rá, ha szabványlevelet is, de a felügyelő hatóságok szopatása is közbe jön. Ha kapnának heti több száz ilyent, akkor INKÁBB csinálnák rendesen a dolgukat.
Ez elviekben így van, a gyakorlatban itt most nem az kapná az emaileket meg iktatná dolgozna vele stb, akinek döntési kompetenciája van a kérdésben és aki előállította ezt az állapotot. És valszeg ez ugyan az az ismerhető 2-3 ember akitől az összes fegyverellenes aljasság ered. (Nem, nem lettem "igrendbérenc" de ez most egy műszaki hiba valszeg, ami érthető)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.03.04. 07:21 Még annyi, hogy én azért nem spamelném szénné mondjuk a bizottság tagjait, ha egy-két címről megkapják, arra úgyis válaszolnak. Szóval lehet nem ártana egyeztetni ki kinek küldte el. Aztán fene tudja mi az eredményesebb, én jobban szeretem ha valamit egyszer kérdeznek meg tőlem.
ize, ha visszaolvasol, akkor ez eleve ugy kezdodott, hogy komoly lakossagi igenyt kene kifejezni.

Kiskovacs Senki 1 db emilje az kuka.

De ha mondjuk 40-50 azonos temaju e-mailt kap letezo emberektol nagyjabol egyszerre 30-40 politikus, az mar mas. Azt esetleg megbeszeleik, megnezik. 1-2 akar gondolkodhat is rajta, vagy legalabbis a stabjuk. Talan-talan 1-2 meg poltikai toke kovacsolasanak lehetoeseget is lathatja.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: GR engedélyek.

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.03.04. 07:49 Ez elviekben így van, a gyakorlatban itt most nem az kapná az emaileket meg iktatná dolgozna vele stb, akinek döntési kompetenciája van a kérdésben és aki előállította ezt az állapotot. És valszeg ez ugyan az az ismerhető 2-3 ember akitől az összes fegyverellenes aljasság ered. (Nem, nem lettem "igrendbérenc" de ez most egy műszaki hiba valszeg, ami érthető)
Műszaki hiba ám egy nagyon büdös lóf.aszt, ne legyél már ennyire naiv.

Itt egyszeruen szabotázs van, hogy visszavessék az engedélyt kérők kedvét. Minden évben 2-3x csinalnak hasonlot. Es ezt jogellenes, hamis tartalmu kozokirattal fedezik le. Ez mondjuk buncselekmeny.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.03.04. 07:53 ize, ha visszaolvasol, akkor ez eleve ugy kezdodott, hogy komoly lakossagi igenyt kene kifejezni.

Kiskovacs Senki 1 db emilje az kuka.

De ha mondjuk 40-50 azonos temaju e-mailt kap letezo emberektol nagyjabol egyszerre 30-40 politikus, az mar mas. Azt esetleg megbeszeleik, megnezik. 1-2 akar gondolkodhat is rajta, vagy legalabbis a stabjuk. Talan-talan 1-2 meg poltikai toke kovacsolasanak lehetoeseget is lathatja.
Ma lesz 7. hete, hogy nem kaptam meg a viselesi engedelyt, a Retay klokkra...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

The Gent írta: 2019.03.04. 07:56 Ma lesz 7. hete, hogy nem kaptam meg a viselesi engedelyt, a Retay klokkra...

de nem arra valaszoltal, haho!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.03.04. 07:53 ize, ha visszaolvasol, akkor ez eleve ugy kezdodott, hogy komoly lakossagi igenyt kene kifejezni.

Kiskovacs Senki 1 db emilje az kuka.

De ha mondjuk 40-50 azonos temaju e-mailt kap letezo emberektol nagyjabol egyszerre 30-40 politikus, az mar mas. Azt esetleg megbeszeleik, megnezik. 1-2 akar gondolkodhat is rajta, vagy legalabbis a stabjuk. Talan-talan 1-2 meg poltikai toke kovacsolasanak lehetoeseget is lathatja.
Jó, hát akkor hajrá.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: GR engedélyek.

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.03.04. 07:54 Műszaki hiba ám egy nagyon büdös lóf.aszt, ne legyél már ennyire naiv.

Itt egyszeruen szabotázs van, hogy visszavessék az engedélyt kérők kedvét. Minden évben 2-3x csinalnak hasonlot. Es ezt jogellenes, hamis tartalmu kozokirattal fedezik le. Ez mondjuk buncselekmeny.
Ez is lehetséges forgatókönyv, ha mondjuk 1 hónap múlva is fennáll ez az állapot akkor már ez a valószínűbb. Én addig elhinném nekik (és lenne is rá 1 söröm) hogy ez egyszerű műszaki probléma.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: GR engedélyek.

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.03.04. 08:02 Ez is lehetséges forgatókönyv, ha mondjuk 1 hónap múlva is fennáll ez az állapot akkor már ez a valószínűbb. Én addig elhinném nekik (és lenne is rá 1 söröm) hogy ez egyszerű műszaki probléma.
Mivel en evente jogi szemelykent is sok hasonlo ugyet inditok, latom, hogy ugyanezzel a baromsaggal (elromlott a GEP) huznak el evente 2-3x is hataridoket, holott ez esetben JOGOSITVANYT VAGY SZIG-ET SEM TUDNANAK KIADNI AZ OCSMANYIRODAK. Ott pedig NINCS ilyen fennakadas. Csak a Gestaponal. Pedig ugyanaz a gep, ugyanaz a kartya, csak kevesebb biztonsagi elemmel.

Ja, es hozza beerkezett jelzesek alapjan januar eleje ota mar BIZTOSAN fennall ez a szivatas by gestapo!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: GR engedélyek.

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.03.04. 08:06 Mivel en evente jogi szemelykent is sok hasonlo ugyet inditok, latom, hogy ugyanezzel a baromsaggal (elromlott a GEP) huznak el evente 2-3x is hataridoket, holott ez esetben JOGOSITVANYT VAGY SZIG-ET SEM TUDNANAK KIADNI AZ OCSMANYIRODAK. Ott pedig NINCS ilyen fennakadas. Csak a Gestaponal. Pedig ugyanaz a gep, ugyanaz a kartya, csak kevesebb biztonsagi elemmel.

Ja, es hozza beerkezett jelzesek alapjan januar eleje ota mar BIZTOSAN fennall ez a szivatas by gestapo!
Nekem január óta 1 esetben, 3db engedélyt adtak ki 2 héten belül postázva. Igaz, már akkor is jelezték a lehetséges problémát. Az meg nekünk fegyvertartóknak igazából tök mindegy, hogy túlterhelés, vagy géphiba miatt késik a papír. Az látszik, hogy hoztak egy jogszabályt, amit az aparátus ezért, vagy azért képtelen tartani, és nincs valós hibakezelési algoritmus a jogszabályban, ezért kénytelenek hülyeségeket írogatni.

Szerintem itt inkább szervezési / vezetesi hiba lehet mint sem rosszindulatú xopatás. Azt el tudom képzelni, hogy "bizonyos" emberek esetén ott fingatják a pógárt ahol csak lehet, de azt nehezebben, hogy "azért, mert csak!" jelleggel ilyen erőkkel menne a fingatás. Mindezt úgy, hogy páran ezzel kockáztathatják a hátsó felük zavartalanságát. Pl azért, mert egy "gvass" szerű küldetéstudatos Che Guevara megnyitja a foszuhanyt a nyomozó ügyészségen...

Aztán lehet, hogy nem csak senki vagyok, hanem egy naív pötsch is...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

paprikaspray levélkampány

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Feltettem a kaliberinfora is, belinkeltem azt is, hol vannak a cimzettek emiljei, listaja:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/levelk ... zalasaert/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: paprikaspray levélkampány

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

[quote=gvass1 post_id=12534 time=1551765256 user_id=68]
Feltettem a kaliberinfora is, belinkeltem azt is, hol vannak a cimzettek emiljei, listaja:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/levelk ... zalasaert/


Esetleg még ez is érdekes lehet
https://www.ajbh.hu/ugyinditas-azonositas-nelkul

Alapvető jogok biztosának a hivatalos kérelem leadásához. a fenti linkhez nem kell ügyfélkapus regisztráció, de ha azzal lépsz be akkor egy kattintással visszamész.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: paprikaspray levélkampány

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.03.05. 06:54 Feltettem a kaliberinfora is, belinkeltem azt is, hol vannak a cimzettek emiljei, listaja:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/levelk ... zalasaert/


Kép
en levelet fogok kuldeni. ezek még nem veszik komolyan az emilt
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: paprikaspray levélkampány

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

ZOLKET írta: 2019.03.05. 07:24
Esetleg még ez is érdekes lehet
https://www.ajbh.hu/ugyinditas-azonositas-nelkul

Alapvető jogok biztosának a hivatalos kérelem leadásához. a fenti linkhez nem kell ügyfélkapus regisztráció, de ha azzal lépsz be akkor egy kattintással visszamész.

Így külön jobban látható, valahogy sikerült összefűznöm
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: paprikaspray levélkampány

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.03.05. 06:54 Feltettem a kaliberinfora is, belinkeltem azt is, hol vannak a cimzettek emiljei, listaja:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/levelk ... zalasaert/


Kép
Semjén linkjét szerintem cseréld erre, mert a tieden nincs mailcím
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szolg közl

Mielőtt holnap-holnapután lukra futnál a Gyöngysor utcában, olvasd el ezt!!!


--

Polgári Kézilőfegyver - és Lőszervizsgáló Kft.
12 órája ·

Kedves Ügyfeleink, 2019. március 7-én, csütörtökön és 8-án, pénteken
technikai okok miatt zárva tartunk!
Pklv Kft.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: paprikaspray levélkampány

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

e-mail direkt berakva, danke.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A magyar belügy által oly nagyon vágyott fegyverellenes és önvédelem-betiltó utópia-társadalom gyönyörű valósága:

https://index.hu/kulfold/2019/03/06/ang ... aghelyzet/

"2019 első két hónapjában már legalább 35 embert szurkáltak halálra...
a védelmi miniszter pedig bejelentette, hogy kész a hadsereget a rendőrség segítségére vezényelni"
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: paprikaspray levélkampány

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.03.05. 06:54 Feltettem a kaliberinfora is, belinkeltem azt is, hol vannak a cimzettek emiljei, listaja:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/levelk ... zalasaert/


Kép
Gondolom más se kapott még választ?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: paprikaspray levélkampány

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2019.03.09. 17:32 Gondolom más se kapott még választ?
Akkor ezt nemnek veszem. Annyi se jött, hogy köszi megkaptuk, x időn belül válaszolunk, vagy ilyesmi.
Hát akkor aki eddig nem tette, légyszi küldje el, hátha átlép egy ingerküszöböt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

A svajci nepszavazasi kampany elnökének beszéde.
Nagyon komolyes eddig figyelmen kívül hagyott dolgokra hivja fel a figyelmet.
https://eu-diktat-nein.ch/weil-der-bund ... nnen-wird/
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

aksurv írta: 2019.03.11. 10:26 A svajci nepszavazasi kampany elnökének beszéde.
Nagyon komolyes eddig figyelmen kívül hagyott dolgokra hivja fel a figyelmet.
https://eu-diktat-nein.ch/weil-der-bund ... nnen-wird/
Sajnos ich nicht sprechen germáníze dájcse telekom...

Pár vádpontban tudsz róla felvilágosítást adni a publikum felé?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Mr. Senki írta: 2019.03.11. 10:51 Sajnos ich nicht sprechen germáníze dájcse telekom...

Pár vádpontban tudsz róla felvilágosítást adni a publikum felé?
Google fordító a barátod ;)
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: paprikaspray levélkampány

Hozzászólás Szerző: raid »

Fortitu írta: 2019.03.11. 10:11 Akkor ezt nemnek veszem. Annyi se jött, hogy köszi megkaptuk, x időn belül válaszolunk, vagy ilyesmi.
Hát akkor aki eddig nem tette, légyszi küldje el, hátha átlép egy ingerküszöböt.
Egyelőre csak a saját körzethez tartozó képviselőnek küldtem, de még automata választ sem kaptam.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: paprikaspray levélkampány

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

raid írta: 2019.03.11. 15:21 Egyelőre csak a saját körzethez tartozó képviselőnek küldtem, de még automata választ sem kaptam.
Az már fél öröm. Az automata válasz általában ekvivalens a "szarunk mi a pofádra Te paraszt!"-al...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: paprikaspray levélkampány

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.03.11. 15:25 Az már fél öröm. Az automata válasz általában ekvivalens a "szarunk mi a pofádra Te paraszt!"-al...
Van benne valami. :roll:
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: paprikaspray levélkampány

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Mr. Senki írta: 2019.03.11. 15:25 Az már fél öröm. Az automata válasz általában ekvivalens a "szarunk mi a pofádra Te paraszt!"-al...
Én kaptam visszaigazolást és a rendszer 30 napot írt a válaszra

Tisztelt ügyfelünk!
Ön elektronikus panaszt nyújtott be az Alapvető Jogok Biztosa Hivatalának honlapján keresztül. Felhívjuk tisztelt figyelmét, hogy a későbbiekben a panasz@ajbh.hu e-mail címen veheti fel hivatalunkkal a kapcsolatot.
Köszönjük, hogy igénybe vette szolgáltatásunkat!


A panasz benyújtása során megadott személyes adatai:

Név: XXXXXXXXXXX
Lakcím: nincs megadva
E-mail cím: XXXXXXXXXXXXX
Telefonszám: nincs megadva
Panasz benyújtásának időpontja: 2019.03.06 08:59


A panasz leírása:

Az önvédelemhez való jog!


Csatolt dokumentumok:
Alapvető Jogok.pdf
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

BRFK engedélykiadás.

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Ma sikerült meglepnie a BRFK igrendnek egy joly joker engedélypárral.

Az engedélyen a gyártó / típusnál ez szerepel:
BLOW / ISMERETLEN (Ez egy Blow TR 14-es pisztyol)
KESERŰ / ISMERETLEN (Ez meg egy Keserű Művek által importált BLOW TR 914-02)

Na ezzel most mi legyen? Vissza a feladónak, vagy lexarni, és ezt mutogatni a gyalogsünnek?

Egyébként minden más stimmel velük.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: BRFK engedélykiadás.

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.03.12. 12:44 Ma sikerült meglepnie a BRFK igrendnek egy joly joker engedélypárral.

Az engedélyen a gyártó / típusnál ez szerepel:
BLOW / ISMERETLEN (Ez egy Blow TR 14-es pisztyol)
KESERŰ / ISMERETLEN (Ez meg egy Keserű Művek által importált BLOW TR 914-02)

Na ezzel most mi legyen? Vissza a feladónak, vagy lexarni, és ezt mutogatni a gyalogsünnek?

Egyébként minden más stimmel velük.
ugyis csak a gyari szamot nezik esetleges igazoltataskor, esetleg a gyartot. De az ertelmetlen torok szavakbol, esetleg 5 szamjegybol es 2-3 betubol allo tipusjelzest ugysem.

Jo ez igy. Hamis adat nincsen rajta.

A hanyag munkavegzes meg nem a te dolgod, hanem az eloljarojae.

Az igrendet persze meg kell szuntetni, minden engedelyezes keruljon az okmanyirodakhoz!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: BRFK engedélykiadás.

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.03.12. 12:46 ugyis csak a gyari szamot nezik esetleges igazoltataskor, esetleg a gyartot. De az ertelmetlen torok szavakbol, esetleg 5 szamjegybol es 2-3 betubol allo tipusjelzest ugysem.

Jo ez igy. Hamis adat nincsen rajta.

A hanyag munkavegzes meg nem a te dolgod, hanem az eloljarojae.

Az igrendet persze meg kell szuntetni, minden engedelyezes keruljon az okmanyirodakhoz!
Azon agyalgok, hogy másolatban elküldöm nekik az engedélypárt egy kérdéssel, hogy szerintük jó e ez így?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: BRFK engedélykiadás.

Hozzászólás Szerző: zora »

Mr. Senki írta: 2019.03.12. 12:44 Ma sikerült meglepnie a BRFK igrendnek egy joly joker engedélypárral.

Az engedélyen a gyártó / típusnál ez szerepel:
BLOW / ISMERETLEN (Ez egy Blow TR 14-es pisztyol)
KESERŰ / ISMERETLEN (Ez meg egy Keserű Művek által importált BLOW TR 914-02)

Na ezzel most mi legyen? Vissza a feladónak, vagy lexarni, és ezt mutogatni a gyalogsünnek?

Egyébként minden más stimmel velük.
Hm. Blow és Kes termékeket ezután gyári szám alapján kereshetsz, előre meg van rájuk a viselési, ha a kaliberjel egyezik.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: BRFK engedélykiadás.

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.03.12. 12:49 Azon agyalgok, hogy másolatban elküldöm nekik az engedélypárt egy kérdéssel, hogy szerintük jó e ez így?
aztan addig nyüzsögsz, amig kitalaljak, hogy valami szabsertest elkovettel es bevonjak az osszes engedelyed. Szarjal mar bele!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: BRFK engedélykiadás.

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Mr. Senki írta: 2019.03.12. 12:49 Azon agyalgok, hogy másolatban elküldöm nekik az engedélypárt egy kérdéssel, hogy szerintük jó e ez így?
Jól kib.szol az ügyintézővel, semmiért. Aztán ha legközelebb ott szopat, ahol tud, majd sírsz, hogy milyen szemét. Amilyen az adjon isten... És ki mint veti ágyát. Szóval gondold ezt át alaposabban.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: BRFK engedélykiadás.

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

jó ha van írta: 2019.03.12. 13:22 Jól kib.szol az ügyintézővel, semmiért. Aztán ha legközelebb ott szopat, ahol tud, majd sírsz, hogy milyen szemét. Amilyen az adjon isten... És ki mint veti ágyát. Szóval gondold ezt át alaposabban.
Ha nagyon zavaró, én az ügyintézőtől kérdeznék. Telefonon, vagy személyesen. Igazából teljesen jogos a kérdés, hogy jó-e ez így. Nem kell a felettesénél felnyomni, panaszt tenni, vagy akármi ilyesmi.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: BRFK engedélykiadás.

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.03.12. 12:56 aztan addig nyüzsögsz, amig kitalaljak, hogy valami szabsertest elkovettel es bevonjak az osszes engedelyed. Szarjal mar bele!
Eddig náluk a laszti! Az a baj, hogy mindent rögzítettem, és kronológia szerint letároltam. Nem csak otthon, és nem csak elektronikusan. IJ. Ebből max maguknak tűzhetik a lókuki a popókába...

Mindent beadtam, aztán szabálytalanul, teljes eljárásban adták ki a HIBÁSAN KIÁLLÍTOTT engedélyt... Aztán még én rettegjek??? Ugyanmár! Vicc, komolyan!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: BRFK engedélykiadás.

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

jó ha van írta: 2019.03.12. 13:22 Jól kib.szol az ügyintézővel, semmiért. Aztán ha legközelebb ott szopat, ahol tud, majd sírsz, hogy milyen szemét. Amilyen az adjon isten... És ki mint veti ágyát. Szóval gondold ezt át alaposabban.
Nem akarok én kitolni senkivel sem, de ezek az engedélyek "ISMERETLEN" fegyverekre szólnak.

Végülis egy Senkinek "ISMERETLEN" fegyvere van. Akkor ezzel zárhatjuk is témát. :-D
Engedélyek maradnak így, ahogy vannak. Aztán ha esetleg a gyalogsün okos lesz, akkor kapják a levelet maguktól. Ennyike.

Normális esetben az engedély úgyis akkor kerül már csak elő, ha valami mással már úgyis megkínáltak.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

T. Kartácsok!

Elsősorban azoknak a válaszát várom, akik fegyverkereskedői, még inkább javítói tevékenységet végeznek. A javításra átvett fegyverek beíró könyvére volna szükségem. (253/2004 Korm.rend. 9.sz melléklete alapján.) Hol kapható ilyen? Ha egyáltalán kapható.

Köszönöm!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: BRFK engedélykiadás.

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.03.12. 13:44 Nem akarok én kitolni senkivel sem, de ezek az engedélyek "ISMERETLEN" fegyverekre szólnak.

Végülis egy Senkinek "ISMERETLEN" fegyvere van. Akkor ezzel zárhatjuk is témát. :-D
Engedélyek maradnak így, ahogy vannak. Aztán ha esetleg a gyalogsün okos lesz, akkor kapják a levelet maguktól. Ennyike.

Normális esetben az engedély úgyis akkor kerül már csak elő, ha valami mással már úgyis megkínáltak.
Megnevezni nem kívánt ismerősömnek a egy külföldről behozott, a 2. vh idején Németo.-ban gyártott fegyverre a Waffenamnt átvevő állomás számát írták be az engedélybe, merthogy az MKH kártyán is ez szerepelt, mint azonosító szám.
Tehát egy egyedi azonosítószám nélküli fegyvert írtak be neki, lényegében. Ő mindenben szabályosan járt el, behozta hatósági engedéllyel, elvitte a puskát az MKH-ba, levizsgáztatta, ott alaposan megszakértették, és az az alapján kiállított kártyán MKH lévő adatokat írák be a tartási engedélybe az igrenden. Nem reklamált, de pontosan a fenti ok miatt nem tette, mert nem akarta hogy mások balf@szsága és hozzá nem értése miatt a végén még rá húzzák a vizes lepedőt, és őt hozzák ki hibásnak miatta.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: borsodi »

zora írta: 2019.03.12. 14:40 T. Kartácsok!

Elsősorban azoknak a válaszát várom, akik fegyverkereskedői, még inkább javítói tevékenységet végeznek. A javításra átvett fegyverek beíró könyvére volna szükségem. (253/2004 Korm.rend. 9.sz melléklete alapján.) Hol kapható ilyen? Ha egyáltalán kapható.

Köszönöm!
Úgy emlékszem az Alföldi Nyomda gyárt ilyet egyedül, de a weboldalukon lófütyi sincs fent...
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

borsodi írta: 2019.03.12. 16:45 Úgy emlékszem az Alföldi Nyomda gyárt ilyet egyedül, de a weboldalukon lófütyi sincs fent...
Köszönöm!
mod.: felhívtam őket, nem nyert.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Amikor azt hiszed, hogy a magyarisztani igazsagszolgaltatasban nincs lejjebb: vegrehajtando 5 éves börtönbüntetést kért az ügyész egy üzemképtelen Keserű VZD-4 flóbertért, töltény nélkül.
ARRA személyre, akinek a GYEREKSZOBÁJÁBAN évekkel azután megtalálták, hogy elköltözött onnan.

Akinek meg barmi illuzioja van, az olvassa majd el az aprilisi Kaliberben a Jog es fegyver rovatot, mely egy börleszk és egy Kusturica-film forgatókönyvének furcsa keverékének tűnik.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.03.13. 11:29 Amikor azt hiszed, hogy a magyarisztani igazsagszolgaltatasban nincs lejjebb: vegrehajtando 5 éves börtönbüntetést kért az ügyész egy üzemképtelen Keserű VZD-4 flóbertért, töltény nélkül.
ARRA személyre, akinek a GYEREKSZOBÁJÁBAN évekkel azután megtalálták, hogy elköltözött onnan.

Akinek meg barmi illuzioja van, az olvassa majd el az aprilisi Kaliberben a Jog es fegyver rovatot, mely egy börleszk és egy Kusturica-film forgatókönyvének furcsa keverékének tűnik.

Kép
Remélem az ügyészt azóta beutalták kényszergyógyra!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.03.13. 11:29 Amikor azt hiszed, hogy a magyarisztani igazsagszolgaltatasban nincs lejjebb: vegrehajtando 5 éves börtönbüntetést kért az ügyész egy üzemképtelen Keserű VZD-4 flóbertért, töltény nélkül.
ARRA személyre, akinek a GYEREKSZOBÁJÁBAN évekkel azután megtalálták, hogy elköltözött onnan.

Akinek meg barmi illuzioja van, az olvassa majd el az aprilisi Kaliberben a Jog es fegyver rovatot, mely egy börleszk és egy Kusturica-film forgatókönyvének furcsa keverékének tűnik.

Kép
Én még egy surranót cseréltem flóbertre nagyon régen. Akár ugyanez lehetett volna a sztori, de én egy kalapáccsal laposra vertem minden alkatrészét, aztán be lett olvasztva.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.03.13. 11:36 Remélem az ügyészt azóta beutalták kényszergyógyra!
Olyan kis cuki, amilyen naiv vagy...


"Mivel győzött az igazság, az ügyész természetesen fellebbezett, csak azt nem tudjuk, hogy mire, ugyanis a bíró a bűnösség kérdését mérlegelés útján állapította meg, mely a büntetőeljárási törvény értelmében fellebbezéssel nem támadható."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.03.13. 11:29 Amikor azt hiszed, hogy a magyarisztani igazsagszolgaltatasban nincs lejjebb: vegrehajtando 5 éves börtönbüntetést kért az ügyész egy üzemképtelen Keserű VZD-4 flóbertért, töltény nélkül.
ARRA személyre, akinek a GYEREKSZOBÁJÁBAN évekkel azután megtalálták, hogy elköltözött onnan.

Akinek meg barmi illuzioja van, az olvassa majd el az aprilisi Kaliberben a Jog es fegyver rovatot, mely egy börleszk és egy Kusturica-film forgatókönyvének furcsa keverékének tűnik.
Az ügyészeket teljesítménybérben fizetik? Egységnyi idő alatt hány főre hány évet indítványoznak? Felfüggesztett esetén osztva 3-mal?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.03.13. 12:07 Az ügyészeket teljesítménybérben fizetik? Egységnyi idő alatt hány főre hány évet indítványoznak? Felfüggesztett esetén osztva 3-mal?
97%-os a váderedményesség, hahó!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

És egy újabb adalék a magyar valósághoz, azaz jogos védelmi helyzethez SE hívjál sosem sünt:

"bement az egyetemre, ott azonban váratlan dolog történt: többedmagával a tanúja volt annak, hogy egyik évfolyamtársára rátámadt egy férfi, és magához akarta bilincselni. Miklós és két társa közbelépett, lefogták a férfit, kihívták a rendőrséget, majd a járőrök kiérkezéséig lefogva is tartották.

Ami ezután következett, arra viszont Miklós nem volt felkészülve: a kiérkező rendőrök a támadó mellett őt is lecsukták, órákat töltött a fogdán, majd hiába tett panaszt az eljárás ellen, a rendőrség máig nem ismerte el, hogy az jogos lenne."

https://444.hu/2017/11/28/nem-ismerik-e ... ak-a-szart
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.03.13. 14:18 És egy újabb adalék a magyar valósághoz, azaz jogos védelmi helyzethez SE hívjál sosem sünt:

"bement az egyetemre, ott azonban váratlan dolog történt: többedmagával a tanúja volt annak, hogy egyik évfolyamtársára rátámadt egy férfi, és magához akarta bilincselni. Miklós és két társa közbelépett, lefogták a férfit, kihívták a rendőrséget, majd a járőrök kiérkezéséig lefogva is tartották.

Ami ezután következett, arra viszont Miklós nem volt felkészülve: a kiérkező rendőrök a támadó mellett őt is lecsukták, órákat töltött a fogdán, majd hiába tett panaszt az eljárás ellen, a rendőrség máig nem ismerte el, hogy az jogos lenne."

https://444.hu/2017/11/28/nem-ismerik-e ... ak-a-szart
IJ nem sajnalom mert ebbol a szitubol megfektet par csajt mint szegénysorsüldözött
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2019.03.13. 12:05 "Mivel győzött az igazság, az ügyész természetesen fellebbezett, csak azt nem tudjuk, hogy mire, ugyanis a bíró a bűnösség kérdését mérlegelés útján állapította meg, mely a büntetőeljárási törvény értelmében fellebbezéssel nem támadható."
Öööö.... Nyilván nem ismerem a szóbanforgó esetet. De ezt magyarázd már el plíz kicsit bővebben, mert nem egészen értem. Ha a bíró hoz egy érdemi döntést (bűnösség-nembűnösség kérdése mindenképpen az), azt végzés, vagy ítélet formájában teszi. Abban ugye benne van maga a döntés és annak indokolása is, valamint az is, hogy a döntés ellen van-e helye fellebbezésnek, avagy nincs. I. fokú érdemi döntés ellen minden esetben van helye fellebbezésnek, tudtommal ez alól nincs kivétel, de főleg nincs olyan kivétel, hogy a bíró mi alapján hogyan és mit mérlegelt. II. fokú döntés ellen pedig abban az esetben van fellebbezési lehetőség, ha az szöges ellentétben áll az I. fokú döntéssel. Sőt, az új Be szerint III. fokú döntés ellen is lehet fellebbezni, abban az esetben, ha az egy a II. fokot új eljárásra utasító döntés. Szóval akkor most ez hogy is vagy mi is?
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2019.03.13. 20:02 Öööö.... Nyilván nem ismerem a szóbanforgó esetet. De ezt magyarázd már el plíz kicsit bővebben, mert nem egészen értem. Ha a bíró hoz egy érdemi döntést (bűnösség-nembűnösség kérdése mindenképpen az), azt végzés, vagy ítélet formájában teszi. Abban ugye benne van maga a döntés és annak indokolása is, valamint az is, hogy a döntés ellen van-e helye fellebbezésnek, avagy nincs. I. fokú érdemi döntés ellen minden esetben van helye fellebbezésnek, tudtommal ez alól nincs kivétel, de főleg nincs olyan kivétel, hogy a bíró mi alapján hogyan és mit mérlegelt. II. fokú döntés ellen pedig abban az esetben van fellebbezési lehetőség, ha az szöges ellentétben áll az I. fokú döntéssel. Sőt, az új Be szerint III. fokú döntés ellen is lehet fellebbezni, abban az esetben, ha az egy a II. fokot új eljárásra utasító döntés. Szóval akkor most ez hogy is vagy mi is?
ez egy IDEZET, az ugyben felmentest elero ugyveddel vitasd meg.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2019.03.13. 20:08 ez egy IDEZET, az ugyben felmentest elero ugyveddel vitasd meg.
Öööö.... Te idézted. Gondoltam tisztában vagy azzal, mit idézel valakitől.
De szívesen olvasom az ő magyarázatát is itt. Lehet tanulok valamit.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

USA-ban egyre terjed a Constitutional Carry - Kentucky: immár a 16. állam alkotmányos fegyverviseléssel

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kentuck ... iselessel/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ: Egy kis ünnepi CIKKecske!

Mivel március 15.-én mindenki kényszeresen nekiáll 12 pontba tömöríteni vágyálmait, mi sem tettünk másként. Egyszer már megtették lelkes és naiv őseink ifjúkorukban, és később egész sok minden össze is jött belőle. Hátha…
(Ha egyetértesz vele: terjesztheted/hozzáírhatsz, kiegészítheted.)

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/marciu ... 12-pontja/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Teljes brit elmebaj: minden késbe GPS-tracking - egy kormánypárti képviselő "remek" ötlete:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/brit-el ... den-kesbe/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2019.03.16. 09:46 Teljes brit elmebaj: minden késbe GPS-tracking - egy kormánypárti képviselő "remek" ötlete:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/brit-el ... den-kesbe/

Kép
Akkor már a csavarhúzókba is kéne! Meg minden darab vasba, ami köszörülhető. A jeladókat, meg a követő rendszert rendelhetnék M.o.-ról. Az online pénztárgépeket üzemeltető cég ezt is megoldaná. A tisztességes piaci verseny elvei szerint.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.03.16. 09:46 Teljes brit elmebaj: minden késbe GPS-tracking - egy kormánypárti képviselő "remek" ötlete:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/brit-el ... den-kesbe/

Veszélyes idióták. Húzzanak a f@xba és késelgessék egymást magukban a szigetükön!
A gondolkodási színvonal zéró felé konvergálását is mutatja, hogy az ezt beterjesztő marha annyi fáradtságot sem vett, hogy 5 percet guglizzon az interneten a GPS jeladók hogyanjával-mikéntjével kapcsolatban.
EU OUT.jpg
EU OUT.jpg (12.42 KiB) Megtekintve 42680 alkalommal
Get-Britain-Out.jpg
Get-Britain-Out.jpg (34.55 KiB) Megtekintve 42680 alkalommal
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.03.16. 09:46 Teljes brit elmebaj: minden késbe GPS-tracking - egy kormánypárti képviselő "remek" ötlete:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/brit-el ... den-kesbe/

Kép
Éééédes Istenem! Új pestis szabadult el... Úgy hívják, britt, liberális gondolkodás... Ami tkp egy neofasiszta idiótizmus...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.03.16. 09:46 Teljes brit elmebaj: minden késbe GPS-tracking - egy kormánypárti képviselő "remek" ötlete:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/brit-el ... den-kesbe/
Szerencsére ez csak egy twitter bejegyzés volt és nem egy beadott törvényjavaslat. Így a hozzáértők (egyszerű állampolgárok) leoltották ezt a nagyeszűt. Ha egyből törvényjavaslatnak adta volna be a parlamentnek, akkor az ott ülő hozzá hasonlóak még tán meg is szavazták volna.

Egy valami miatt szeretnék egy ideig képviselő lenni. Adnék befele mindenféle elmebeteg törvényjavaslatokat, csupa olyat, amiről minden pillanatnyilag józan ember azt mondaná, hogy nemááá, ekkora ökörséget elolvasni se lehet röhögés vagy hajtépés nélkül. És kíváncsi lennék, hogy ezekből mennyit szavaznak meg.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Thomaster írta: 2019.03.16. 17:26 Szerencsére ez csak egy twitter bejegyzés volt és nem egy beadott törvényjavaslat. Így a hozzáértők (egyszerű állampolgárok) leoltották ezt a nagyeszűt. Ha egyből törvényjavaslatnak adta volna be a parlamentnek, akkor az ott ülő hozzá hasonlóak még tán meg is szavazták volna.

Egy valami miatt szeretnék egy ideig képviselő lenni. Adnék befele mindenféle elmebeteg törvényjavaslatokat, csupa olyat, amiről minden pillanatnyilag józan ember azt mondaná, hogy nemááá, ekkora ökörséget elolvasni se lehet röhögés vagy hajtépés nélkül. És kíváncsi lennék, hogy ezekből mennyit szavaznak meg.
Igen

Lehet, hogy a humor topik mellé egy elmebaj topik is elférne. ( tessék mondani a konyhakéssel mi a helyzet)?
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

ZOLKET írta: 2019.03.16. 17:58 Igen

Lehet, hogy a humor topik mellé egy elmebaj topik is elférne. ( tessék mondani a konyhakéssel mi a helyzet)?
Azok rejtett pengések lesznek, amiből a penge csak akkor jön elő,ha a gazdáját azonosítja tenyérlenyomat alapján, de akkor is kizárólag a konyhában.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Azért kíváncsi lennék milyen lenne a GPS-es kielesitett kanal, szogvas, kalapacs, utcakő stb.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

gvass1 írta: 2019.03.15. 07:30 ÚJ: Egy kis ünnepi CIKKecske!

Mivel március 15.-én mindenki kényszeresen nekiáll 12 pontba tömöríteni vágyálmait, mi sem tettünk másként. Egyszer már megtették lelkes és naiv őseink ifjúkorukban, és később egész sok minden össze is jött belőle. Hátha…
(Ha egyetértesz vele: terjesztheted/hozzáírhatsz, kiegészítheted.)

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/marciu ... 12-pontja/

Kép
Bammeg, felvisitottam a P.Sandor fegyvertarto kollegan! Csalad osszeszaladt, hogy mi bajom van igy ejjel 1 korul! :lol: :shock:
stevesmith79
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2018.06.03. 14:15
Tartózkodási hely: A térkép szélén

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: stevesmith79 »

gvass1 írta: 2019.03.14. 07:04 USA-ban egyre terjed a Constitutional Carry - Kentucky: immár a 16. állam alkotmányos fegyverviseléssel

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kentuck ... iselessel/


Kép
Hol van Texas? :lol:
"Laws that forbid the carrying of arms disarm only those who are neither inclined nor determined to commit crimes." – Thomas Jefferson
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

stevesmith79 írta: 2019.03.17. 07:41 Hol van Texas? :lol:

Texasban NINCS alkotmanyos (szabad) fegyverviseles.

Texasban mind a concealed, mind az open carry egyarant shall-issue (alanyi jogu) viselesi engedellyel tortenik.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

https://index.hu/kulfold/2019/03/21/uj- ... ortamadas/

Kezdődik a politikusi utócselekvés. Idióták.
Válasz küldése