Vadászfegyverek, vadászat

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Minden ami vadászat!
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

pézsmapocok vadászati lehetőséget keresek
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2018.06.08. 16:56 pézsmapocok vadászati lehetőséget keresek
Ezt sztem ADÁSVETELbe kéne, hcsak nem ingyen keresel. :arrow:
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

gvass1 írta: 2018.06.08. 17:07 Ezt sztem ADÁSVETELbe kéne, hcsak nem ingyen keresel. :arrow:
Ha valaki vadászati lehetőséget keres, az nem számít apróhírdetésnek. Nyugodtan mehet tovább a téma.
I am the law.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2018.06.08. 17:07 Ezt sztem ADÁSVETELbe kéne, hcsak nem ingyen keresel. :arrow:
ezek szerint létezik "adásvétel" nevű topic
láthatnám azt én is?
hátha megtetszik valami ... vagy esetleg arra az esetre, ha úgy döntenék, hogy eladom a vadászati célra bejegyzett kisgolyósomat, amit úgysem használok

(egyébként természetesen fizetnék a vadászatért)
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

szöged írta: 2018.06.08. 18:07 ezek szerint létezik "adásvétel" nevű topic
láthatnám azt én is?
hátha megtetszik valami ... vagy esetleg arra az esetre, ha úgy döntenék, hogy eladom a vadászati célra bejegyzett kisgolyósomat, amit úgysem használok

(egyébként természetesen fizetnék a vadászatért)
Olvasd el kérlek a szabályzatot, ehhez csak bizonyos idő után lehet hozzáférésed.

Szeretnénk biztosítani az adás-vétel, csere-bere lehetőségét, de azt szeretnénk, hogy az adás-vétel topic színvonalas legyen. El szeretnénk kerülni azt, hogy valaki csak idetéved, bedobál pár terméket, aztán eltűnik. Szeretnénk megismerni a másik felet, szeretnénk tudni, kivel üzletelünk.
A régi fórumon ennek a filozófiának az eredménye az lett, hogy az ember nem félt előre utalni, megbízhatott a másikban, korrekt árképzés alakult ki, ha probléma volt, arra szinte mindig sikerült megoldást találni. Ezt szeretnénk itt is megtartani.
Ha aktív, építő fórumozó leszel, akkor később téged is várunk szeretettel az adás-vétel topicban.

Ha további kérdésed van, azt kérlek a Moderáció topicban tedd fel!
I am the law.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

Judge Dredd írta: 2018.06.08. 18:22 Olvasd el kérlek a szabályzatot, ehhez csak bizonyos idő után lehet hozzáférésed.

Szeretnénk biztosítani az adás-vétel, csere-bere lehetőségét, de azt szeretnénk, hogy az adás-vétel topic színvonalas legyen. El szeretnénk kerülni azt, hogy valaki csak idetéved, bedobál pár terméket, aztán eltűnik. Szeretnénk megismerni a másik felet, szeretnénk tudni, kivel üzletelünk.
A régi fórumon ennek a filozófiának az eredménye az lett, hogy az ember nem félt előre utalni, megbízhatott a másikban, korrekt árképzés alakult ki, ha probléma volt, arra szinte mindig sikerült megoldást találni. Ezt szeretnénk itt is megtartani.
Ha aktív, építő fórumozó leszel, akkor később téged is várunk szeretettel az adás-vétel topicban.

Ha további kérdésed van, azt kérlek a Moderáció topikban tedd fel!
elolvastam a szabályzatot
értem, és egyetértek az ott, illetve az általad itt írtakkal

és ez itt eléggé off, amit (valahol olvastam) felkiáltójellel kellene jeleznem a könnyebb azonosíthatóság céljából kifolyólag
tehát: OFF!

(vagyis most már ON)
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Az esti vendég kíváncsi volt.
IMG_20180609_203109_resize.jpg
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

turbop írta: 2018.06.11. 22:23 Az esti vendég kíváncsi volt.
IMG_20180609_203109_resize.jpg
Inkább sejtette hogy most nem rá vadászik a simabőrű. Olyankor mindig lelkesen grasszálnak a les körül.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új török puska, és végre nem sörétes, hanem klasszikus nagygolyós vadászpuska, valószínűleg teszkógazdaságos árazás mellett:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ata-arm ... etlopuska/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

gvass1 írta: Új török puska, és végre nem sörétes, hanem klasszikus nagygolyós vadászpuska, valószínűleg teszkógazdaságos árazás mellett:
Nem tudom, nekem valahogy furcsán néz ki. Nem tetszik, de ez teljesen szubjektív, ettől még lehet jó.
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

turbop írta: 2018.06.21. 14:24 Nem tudom, nekem valahogy furcsán néz ki. Nem tetszik, de ez teljesen szubjektív, ettől még lehet jó.
olyan az előágya, mintha terhes lenne.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2018.06.21. 14:31 olyan az előágya, mintha terhes lenne.
Szóval így születnek a kispuskák.
Avatar
Marco
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.06.12. 18:56

Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Marco »

Kb ha így halad akkor szeptemberre 25% -ot fog minden amerikai lőszer és fegyver alapból emelkedni!
Aki teheti még most vegyen ha igénye van rá!

Az (EU) 2018/724 végrehajtási rendelet a következőképpen módosul: 1. A (12) preambulumbekezdés helyébe a következő szöveg lép: „Az (5) preambulumbekezdésben ismertetett határidők tükrében a kiegészítő vámokat – szükség szerint vagy a szükséges mértékben – két szakaszban kell alkalmazni. Az első szakaszban az I. mellékletben szereplő termékek behozatalára legfeljebb 10 %-os és 25 %-os értékvámok alkalmazhatók haladéktalanul és addig az időpontig, amíg az Egyesült Államok fel nem függeszti az Unióból érkező termékekre vonatkozó védintézkedések alkalmazását.” 2. A 2. cikk a) pontjának helyébe a következő szöveg lép: „Az első szakaszban az I. mellékletben szereplő termékek behozatalára legfeljebb 10 %-os és 25 %-os kiegészítő értékvám alkalmazandó 2018. június 20-tól.

Ez a rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő napon lép hatályba. Ez a rendelet teljes egészében kötelező és közvetlenül alkalmazandó valamennyi tagállamban. Kelt Brüsszelben, 2018. június 20-án. a Bizottság részéről az elnök Jean-Claude JUNCKER
Ácsibéla
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:18

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Ácsibéla »

turbop írta: 2018.06.21. 14:24 Nem tudom, nekem valahogy furcsán néz ki. Nem tetszik, de ez teljesen szubjektív, ettől még lehet jó.
Inkább lógott volna ki a tárfenék.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

pillanatnyilag közepesen erősen gondolkozom egy ilyen eszköz beszerzésén:

https://www.remington.com/rifles/bolt-a ... less-steel

van valaki, akinek van róla tapasztalata?

vagy úgy általánosságban milyen a megítélése a rozsdamentes acélból készült csöveknek?

lehet olcsóbb alternatíva a mossberg patriot marine kivitelben?
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

A remi 700 jó mindenféle tuning cuccok vannak hozzá.Aztán majd meglátod +fülvédőt is vegyél hozzá.Ha 30-06 ost veszel nem beszélek veled többet.A rozsdamentes cső nem rozsdásodik elvileg.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

laci008 írta: 2018.07.01. 18:35 A remi 700 jó mindenféle tuning cuccok vannak hozzá.Aztán majd meglátod +fülvédőt is vegyél hozzá.Ha 30-06 ost veszel nem beszélek veled többet.A rozsdamentes cső nem rozsdásodik elvileg.
Anno én is azért vettem Remi700-at, mert majd milyen jó lesz sok mindenféle kiegészítő hozzá. Aztán koppantam. Nekem SPS varmintom van .308-as kaliberben, és itthon nem igazán kapni hozzá semmit. A Remi700-hoz a csillió féle kiegészítő cucc az valóban létezik de csak ááámerikában kapható, és onnan általában nem postáznak Európába. Az EU-ban angol és német oldalakon lelhetők fel, az amerikaihoz képest kétszeres, háromszoros áron. De ha tuning cuccot akarsz az csak onnan van.
Én egy kivehető táras conversion kitet kerestem sokáig, ami amcsiban tárral együtt 70-80 dodó volt plusz posta, na az EU websopból 300 euró volt akkor. És már ezt sem lehetett amerikából rendelni. Aztán a nem túl igényes gyári agyazás helyett egy jobbat. De reménytelen, egy webshop sem postázta mert vmi korlátozás alá esnek ezek az USA-ban.

Szóval a Remington 700 jóféle teszkógazdaságos puska, de ne remélj hozzá nagyon kiegészítőket idehaza vagy Európában. Most az idióta vámháború miatt még plusz 20%, de a szorkettes-szorhármas árakhoz képest igazából ez mindegy is.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

TotoHU írta: 2018.07.08. 21:58 Anno én is azért vettem Remi700-at, mert majd milyen jó lesz sok mindenféle kiegészítő hozzá. Aztán koppantam. Nekem SPS varmintom van .308-as kaliberben, és itthon nem igazán kapni hozzá semmit. A Remi700-hoz a csillió féle kiegészítő cucc az valóban létezik de csak ááámerikában kapható, és onnan általában nem postáznak Európába. Az EU-ban angol és német oldalakon lelhetők fel, az amerikaihoz képest kétszeres, háromszoros áron. De ha tuning cuccot akarsz az csak onnan van.
Én egy kivehető táras conversion kitet kerestem sokáig, ami amcsiban tárral együtt 70-80 dodó volt plusz posta, na az EU websopból 300 euró volt akkor. És már ezt sem lehetett amerikából rendelni. Aztán a nem túl igényes gyári agyazás helyett egy jobbat. De reménytelen, egy webshop sem postázta mert vmi korlátozás alá esnek ezek az USA-ban.

Szóval a Remington 700 jóféle teszkógazdaságos puska, de ne remélj hozzá nagyon kiegészítőket idehaza vagy Európában. Most az idióta vámháború miatt még plusz 20%, de a szorkettes-szorhármas árakhoz képest igazából ez mindegy is.
Hát azt nem mondtam hogy olcsó de beszerezhetö.Alapnak jó a puska hacsak nem akarsz inkább egy Neszika tokot venni. A te puskád teljesen jó ugy ahogy van ha nem akarsz rá költeni.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

laci008 írta: 2018.07.09. 08:43 Hát azt nem mondtam hogy olcsó de beszerezhetö.Alapnak jó a puska hacsak nem akarsz inkább egy Neszika tokot venni. A te puskád teljesen jó ugy ahogy van ha nem akarsz rá költeni.
Igen pontosan erre jutottam én is, gyári állapotban is tök jól használható. Jó a szórása, jó a sütése, vadászatra és lőtéri nyúzásra is egyaránt alkalmas, a vastag cső miatt nem lesz nagyobb pár lövés után a szórás. A tár vagy nem tár pedig túlélhető sztori, nekem 300 eurót nem ér meg pluszban. Ár-érték arányban teljesen rendben van a puska.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

ezt a szart valahogy most kéne leállítani:

https://index.hu/mindekozben/poszt/2018 ... i_a_farka/
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

mlaca írta: 2018.11.23. 12:14 ezt a szart valahogy most kéne leállítani:

https://index.hu/mindekozben/poszt/2018 ... i_a_farka/
Bolond likból eddig is bolond szél fújt, most is ez történik. Ennyi.

A vadászat pedig megosztó téma volt mindig is, még ezen a fórumon is az. Nem kell vele foglalkozni - nem az számít hogy mit mondanak, hanem az, hogy ki. Sebestyén Balázs véleménye számomra egyáltalán nem mérvadó.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.11.23. 12:58 Bolond likból eddig is bolond szél fújt, most is ez történik. Ennyi.

A vadászat pedig megosztó téma volt mindig is, még ezen a fórumon is az. Nem kell vele foglalkozni - nem az számít hogy mit mondanak, hanem az, hogy ki. Sebestyén Balázs véleménye számomra egyáltalán nem mérvadó.
A vadászat egy szép dolog, de nagyon sokan szarul csinálják. Az általánosítás persze nem oké, de sajnos nem alaptalan...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2018.11.23. 14:21 A vadászat egy szép dolog, de nagyon sokan szarul csinálják. Az általánosítás persze nem oké, de sajnos nem alaptalan...
+1
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Fortitu írta: 2018.11.23. 14:21 A vadászat egy szép dolog, de nagyon sokan szarul csinálják. Az általánosítás persze nem oké, de sajnos nem alaptalan...
Egyetértek!

Szép dolog lehet, de személyfüggő. Valahogy nem vonz a fegyvertelen élőlényekre lövöldözés, jók nekem a petpalackok, lőlapok, fémcélok, lufik, kimúlt okostelefonok.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Talán ide való leginkább a kérdés: profin dolgozó vadászpuskaművest ismer, tud valaki ajánlani innen? Neten többet is találtam, de melyikükhöz merjek fordulni?

Elöltöltő fegyverek utólag megvett réz sallangjait az ágyazásba/markolatba befaragni/bevésni kéne, magam nem állnék neki. Az ár csak sokadlagos tényező.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Üdv! Nem tudom Somogy megye mennyire jó ha megfelel csörrents meg visszahivlak és megadom a fakovács elérhetőségét 203420653
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Hali!

16-os MC puskám PKLV jegyzőkönyvében, a cilinderes furat átmérője 16,6 mm. A csőkampó mellé 15,8 és 16,1 van ütve. Létezik 0,5 - 0,8 szűkítésű Monte Carlo? Tud valaki ilyenről?

Ezen kívül, a 16,6 - 16,6 valós érték lehet? Ugyanazon a PKLV jegyzőkönyvön szűkítésnek 0,7 - 0,7 van megadva. Szóval valahol sántít a matek...

Üdv!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

jó ha van írta: 2018.12.22. 21:46 Hali!

16-os MC puskám PKLV jegyzőkönyvében, a cilinderes furat átmérője 16,6 mm. A csőkampó mellé 15,8 és 16,1 van ütve. Létezik 0,5 - 0,8 szűkítésű Monte Carlo? Tud valaki ilyenről?

Ezen kívül, a 16,6 - 16,6 valós érték lehet? Ugyanazon a PKLV jegyzőkönyvön szűkítésnek 0,7 - 0,7 van megadva. Szóval valahol sántít a matek...

Üdv!
Üdv!Miért ne lehetne 0,5 0,8 ez igy feles, háromnegyedes szűkítésnek felel meg.De ez a gyári adat,ha igazán kiváncsi vagy mi a csokkok mostani mérete méresd meg egy komoly esztergályossal,akinek van megfelelő mérőeszköze hozzá.De ha kipróbáltad,kipróbálod mit lőnek jól a csövek igazából mindegy.A cilinder csőfuratot még körülményesebb megmérni ténylegesen,szerintem fogadd el hogy annyi oszt jóvan.A gyártáskor a csőfuratot kialakitják, ha belefér a megadott +- határértékbe akkor puskacső lett belőle ha nem selejt.Egyébként a sörétes csöveknél elég nagy a mérettolerancia,úgyhogy nagyon ne bonyolódj bele inkább lőjél vele.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

laci008 írta: 2018.12.23. 10:03 Üdv!Miért ne lehetne 0,5 0,8 ez igy feles, háromnegyedes szűkítésnek felel meg.De ez a gyári adat,ha igazán kiváncsi vagy mi a csokkok mostani mérete méresd meg egy komoly esztergályossal,akinek van megfelelő mérőeszköze hozzá.De ha kipróbáltad,kipróbálod mit lőnek jól a csövek igazából mindegy.A cilinder csőfuratot még körülményesebb megmérni ténylegesen,szerintem fogadd el hogy annyi oszt jóvan.A gyártáskor a csőfuratot kialakitják, ha belefér a megadott +- határértékbe akkor puskacső lett belőle ha nem selejt.Egyébként a sörétes csöveknél elég nagy a mérettolerancia,úgyhogy nagyon ne bonyolódj bele inkább lőjél vele.
Szia!
Természetesen a lőképét megnéztem, az oké. Csak a nyilvánvaló nemtörődömség a PKLV részéről. Ha mk csőre mértek(?) 16,6-ot egyformán, akkor ugye a gyárilag megadott csőtorkolati méretekből számolt szűkítés köszönő viszonyban sincs a PKLV által megadott értékkel. De azt sem gondolom, hogy a két csőtorkolat tök egyformára kopott az idők folyamán, főleg, hogy a 0,5 nem tud 0,7-re kopni... :-)
Nyilván csak kíváncsiságból érdekel, ahogy mást pl. a "hányzsúlagumis", meg "milyengyorsanrepülagolyó", holott egy bútorlapon látja, hogy mennyire nyomódik bele. ;-)
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

laci008 írta: 2018.12.03. 07:23 Üdv! Nem tudom Somogy megye mennyire jó ha megfelel csörrents meg visszahivlak és megadom a fakovács elérhetőségét 203420653
Megoldottam magam, tárgytalan. Amennyiért megcsinálták volna, inkább megvettem a feléből a marógépet.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

Blekk Rájgó írta: 2018.12.23. 15:24
magam nem állnék neki. Az ár csak sokadlagos tényező.

Megoldottam magam, tárgytalan. Amennyiért megcsinálták volna, inkább megvettem a feléből a marógépet.
Ennyit erről. Nem tudom a legtöbb fegyverjavító kolléga miből él, de a legálisan működtetett műhelyből aligha.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

zora írta: 2018.12.23. 15:54 Ennyit erről. Nem tudom a legtöbb fegyverjavító kolléga miből él, de a legálisan működtetett műhelyből aligha.
Egy ilyen piszlicsáré munkáról lett volna szó, fődarabot nem érint, nem változtatja meg a fegyver jellegét, se a szerkezet erőjátékát. Elfogyott egy gyertya, azt hittem, kihullik a hajam, de sikerült. Parkszájd forever :).
farag2.jpg
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Én nem vagyok vadász, de Balázs videóit szeretem, megmutatják hogyan is lehet ezt szépen-jól csinálni:
https://youtu.be/dQAYUXLD7tQ
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Elhunyt az ismert kanadai-magyar duplagolyós-ismétlőpuska tervező:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/elhunyt ... ertervezo/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

kegyelemlövés németországban

https://www.all4shooters.com/de/shootin ... kurzwaffe/

kiegészítés: rakhattam volna a liberóba is
ott is lenne létjogosultsága
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: brh562 »

gvass1 írta: 2018.12.30. 10:34 Elhunyt az ismert kanadai-magyar duplagolyós-ismétlőpuska tervező:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/elhunyt ... ertervezo/

Kép
Rip. Hogy mukodik a fegyver ?
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

brh562 írta: 2019.01.16. 21:22 Rip. Hogy mukodik a fegyver ?
https://www.youtube.com/watch?v=iSEMz3i ... xkIkJEwyXE
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ "hiperszuper" vadászkaliber, de ugye tudjuk, hogy 10-ből 9 ilyesmi 10 éven belül kihal.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-vada ... hestertol/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Én nagyon jól megvagyok a 30-06, 223, 12, 8x56R kombóval.
Nem is nézegetek másmilyet.
gvass1 írta: 2019.01.22. 07:48 ÚJ "hiperszuper" vadászkaliber, de ugye tudjuk, hogy 10-ből 9 ilyesmi 10 éven belül kihal.
"..."
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

gvass1 írta: 2019.01.22. 07:48 ÚJ "hiperszuper" vadászkaliber, de ugye tudjuk, hogy 10-ből 9 ilyesmi 10 éven belül kihal.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-vada ... hestertol/
Nekem tetszik :-) kicsit olyan mint valami modernizált western lőszer. Vagy vadásziasított 357 magnum. Half-moon clippel lehetne hozzá revolvert gyártani :-D (gondolom törne a csukló, ha jól számolom olyan 2500 J...)

(Mod: kivettem a képet)
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

Sparrow írta: 2019.01.22. 15:15 ha jól számolom olyan 2500 J...
az számomra is világos, hogy ha szarvasra ajánlják, akkor az amcsi gyártó esetén jó eséllyel a fehérseggű (nem a jávor, mert azt máshogy nevezik)
arra meg ott van kicsivel 2500 fölött a .243 win

meg hazánkban is ennyi a törvényi minimum szarvasra

de azért engem érdekelne, hogy neked miként adta a matek a 2500-at?

létezik valami okos képlet, amiről nem tudok, hogy a hüvely térfogatából lehet messzemenő következtetéseket levonni?
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

szöged írta: 2019.01.22. 17:02 az számomra is világos, hogy ha szarvasra ajánlják, akkor az amcsi gyártó esetén jó eséllyel a fehérseggű (nem a jávor, mert azt máshogy nevezik)
arra meg ott van kicsivel 2500 fölött a .243 win

meg hazánkban is ennyi a törvényi minimum szarvasra

de azért engem érdekelne, hogy neked miként adta a matek a 2500-at?

létezik valami okos képlet, amiről nem tudok, hogy a hüvely térfogatából lehet messzemenő következtetéseket levonni?
Valójában inkább 2400. De egyszerűen elmentem a gyártó honlapjára, és nézegettem az ft/Lbs értékeket, és azt próbáltam átszámolni, kerekítési hibákkal.... (De egyébként egy grafikonon Joulban is ott van, és ott is csak 2400-ig van skálázva a rajz)... Szóval itthon lehet nem is lenne legális szarvasra, csak őzre...
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

Sparrow írta: 2019.01.22. 17:07 Valójában inkább 2400. De egyszerűen elmentem a gyártó honlapjára, és nézegettem az ft/Lbs értékeket, és azt próbáltam átszámolni, kerekítési hibákkal.... (De egyébként egy grafikonon Joulban is ott van, és ott is csak 2400-ig van skálázva a rajz)... Szóval itthon lehet nem is lenne legális szarvasra, csak őzre...
OK

köszi
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

vadászjegy

Hozzászólás Szerző: gaijin »

Sziasztok,
ha van itt bennfentes a kamara környékéről, akkor segíthetne, hogy miért kerül idén 20.000 HUF-ba a vadászjegy érvényesítés.
gyakorlatilag 100%-kal nőtt. a helyi, kamarai ügyintéző a "hivatali" süketelésen kívül értelmes magyarázatot nem tudott adni.
:shock:

https://www.omvk.hu/baranya/hir/2019-20 ... valtozasok
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: vadászjegy

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gaijin írta: 2019.01.23. 16:13 Sziasztok,
ha van itt bennfentes a kamara környékéről, akkor segíthetne, hogy miért kerül idén 20.000 HUF-ba a vadászjegy érvényesítés.
gyakorlatilag 100%-kal nőtt. a helyi, kamarai ügyintéző a "hivatali" süketelésen kívül értelmes magyarázatot nem tudott adni.
:shock:

https://www.omvk.hu/baranya/hir/2019-20 ... valtozasok
Ott írják. "Felsőbb döntés értelmében".
Legalább annyit megtehettek volna, hogy valamit rizsáznak az ezzel-azzal összefüggő költségek növekedéséről, és hogy ennek nyomán milyen testület mikor miért döntött így. De nem. "Felsőbb döntés értelmében" = mert csak.
És még így is messze a vadászat a legolcsóbb és leginkább b@szogatásmentes módja a fegyvertartásnak.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: vadászjegy

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

TotoHU írta: 2019.01.23. 16:27 Ott írják. "Felsőbb döntés értelmében".
Legalább annyit megtehettek volna, hogy valamit rizsáznak az ezzel-azzal összefüggő költségek növekedéséről, és hogy ennek nyomán milyen testület mikor miért döntött így. De nem. "Felsőbb döntés értelmében" = mert csak.
És még így is messze a vadászat a legolcsóbb és leginkább b@szogatásmentes módja a fegyvertartásnak.
Van egy kis kavarás, ugyanis az OMVK szerint az egész a Vadgazdálkodási Alapba fog menni. Ami jó, bár ugye az ellentmondás ott van, hogy vadgazdálkodást azt a vadászatra jogosult végez, ami a vadásztársaság (VT). Gondolom náluk nem lehet egyszerűen megoldani a bevételnövelést. Őket viszont a Védegylet tömöríti, nem a Kamara, hisz a Kamara a vadászok testülete, nem a VT-ké. De a Védegylet meg nem tud bevéltelt szerezni a VT-ktől, amit asztán a VT-knek osztana vissza, mert az nem bevétel, csak újraosztás lenne. Szóval ha a Kamara bevételt szerez a vadászoktól, amit a VT-knek oszt, akkor máris emelkedik a gazdálkodási alap. Ez jó. Igazából a VT nélküli vadászoknak fájhat, hisz ők eddig is bérvadásztak, nem VT alanyi jogon, így valójában ők nem élvezik majd annyira a jobb gazdálkodásból adódó előnyöket. Hát én kb ennyit hámoztam ki.

De szerintem sem sok, hisz elvileg vagy 10 éve nem emelkedett a vadászjegy ára, szóval ha úgy nézzük, akkor lehet csak behozták az inflációt meg az emelkedő kamarai kiadások költségeit... ki tudja... ki kell váérni a végét, tényleg növekszik-e a vadgazdálkodási alap, vagy csak elfolyik majd rezsire... reméljük nem ez utóbbi lesz a forgatókönyv.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: vadászjegy

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sparrow írta: 2019.01.23. 17:19 Van egy kis kavarás, ugyanis az OMVK szerint az egész a Vadgazdálkodási Alapba fog menni. Ami jó, bár ugye az ellentmondás ott van, hogy vadgazdálkodást azt a vadászatra jogosult végez, ami a vadásztársaság (VT). Gondolom náluk nem lehet egyszerűen megoldani a bevételnövelést. Őket viszont a Védegylet tömöríti, nem a Kamara, hisz a Kamara a vadászok testülete, nem a VT-ké. De a Védegylet meg nem tud bevéltelt szerezni a VT-ktől, amit asztán a VT-knek osztana vissza, mert az nem bevétel, csak újraosztás lenne. Szóval ha a Kamara bevételt szerez a vadászoktól, amit a VT-knek oszt, akkor máris emelkedik a gazdálkodási alap. Ez jó. Igazából a VT nélküli vadászoknak fájhat, hisz ők eddig is bérvadásztak, nem VT alanyi jogon, így valójában ők nem élvezik majd annyira a jobb gazdálkodásból adódó előnyöket. Hát én kb ennyit hámoztam ki.
Ez már érdemi információ és értelmes magyarázat, köszi!
Egy ehhez hasonló fél-egy oldalas infó sokat segít, a "felsőbb döntés értelmében" azért nem túl szerencsés mondat. "Nem kell tudnod róla miért, ez van" kb.
És mint előbb is írtam, még ezzel együtt is ez a legsimább, legolcsóbb, leginkább b@szogatásmentes módja a fegyvertartásnak, ha valakit ez motivál inkább. Ha pedig valaki aktívan vadászik, akkor 10 rugó nem oszt nem szoroz a mindenféle költségek között, ez is tény.
zszsolt
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.06.11. 21:52

Re: vadászjegy

Hozzászólás Szerző: zszsolt »

gaijin írta: 2019.01.23. 16:13 Sziasztok,
ha van itt bennfentes a kamara környékéről, akkor segíthetne, hogy miért kerül idén 20.000 HUF-ba a vadászjegy érvényesítés.
gyakorlatilag 100%-kal nőtt. a helyi, kamarai ügyintéző a "hivatali" süketelésen kívül értelmes magyarázatot nem tudott adni.
:shock:

https://www.omvk.hu/baranya/hir/2019-20 ... valtozasok
Talán Mi is támogatjuk 2021-es vadászati világkiállítást?
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: vadászjegy

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Igazából a kamarának kell szerintem a pénz, mert első körben a kamarai tagdíjat szerették volna emelni, de az törvényben előírt kötelező határidők miatt nem lett volna meg erre az évre. Így a vadászjegyet emelték, mert más hatáskörbe tartozik. Az indok ugye a vadgazdálkodási alap, majd kiváncsi leszek jövőre mekkora kuss lesz amikor el kellene majd számolni a különbözettel, hogy hova is lett valójában. Egy részéből majd lesz porhintés a többit meg csak úgy el fog tűnni, mint sok más.

zszsolt írta: 2019.01.23. 19:31 Talán Mi is támogatjuk 2021-es vadászati világkiállítást?
"..."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: vadászjegy

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Olyan érzésem van mint amikor kötelezővé tették a kamarai tagságot.
A legszebb az egészben, hogy nem tudod azt mondani, hogy nem váltod ki, mert akkor ugrik minden.
turbop írta: 2019.01.23. 19:43 Igazából a kamarának kell szerintem a pénz, mert első körben a kamarai tagdíjat szerették volna emelni, de az törvényben előírt kötelező határidők miatt nem lett volna meg erre az évre. Így a vadászjegyet emelték, mert más hatáskörbe tartozik. Az indok ugye a vadgazdálkodási alap, majd kiváncsi leszek jövőre mekkora kuss lesz amikor el kellene majd számolni a különbözettel, hogy hova is lett valójában. Egy részéből majd lesz porhintés a többit meg csak úgy el fog tűnni, mint sok más.
"..."
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: vadászjegy

Hozzászólás Szerző: gaijin »

turbop írta: 2019.01.23. 19:43 Igazából a kamarának kell szerintem a pénz, mert első körben a kamarai tagdíjat szerették volna emelni, de az törvényben előírt kötelező határidők miatt nem lett volna meg erre az évre. Így a vadászjegyet emelték, mert más hatáskörbe tartozik. Az indok ugye a vadgazdálkodási alap, majd kiváncsi leszek jövőre mekkora kuss lesz amikor el kellene majd számolni a különbözettel, hogy hova is lett valójában. Egy részéből majd lesz porhintés a többit meg csak úgy el fog tűnni, mint sok más.
klassz. azért remélem, hogy Sparrow verziója a nyerő, pedig azt is igazságtalannak érzem a VT nélküli fegyvertartókkal szemben.
ha úgy nézem a vadászjegyet, mint a versenyengedélyt, akkor még nem is szólnék semmit, de szerintem nem is összehasonlítható a két dolog, mert a sportszövetségtől kapok hasznos dolgokat. a VK-tól meg semmit. (a érdekképviseleti erő növekedés sem az övék, hanem S.Zsoltnak köszönhető.)

illetve a vadász fegyvertartás, mint legolcsóbb megoldás sem áll meg ilyen áron minden esetben.
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: vadászjegy

Hozzászólás Szerző: gaijin »

turbop írta: 2019.01.23. 19:45 Olyan érzésem van mint amikor kötelezővé tették a kamarai tagságot.
A legszebb az egészben, hogy nem tudod azt mondani, hogy nem váltod ki, mert akkor ugrik minden.
+1 és amikor kötelező lett, azt is duplázták. (igaz, az töredéke volt ennek.)
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: vadászjegy

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Majd azt is meglépik ebben az évben, hogy a kamarai tagdíjat is emelik.
(vagy ne adjak ötleteket?)
gaijin írta: 2019.01.23. 20:00 +1 és amikor kötelező lett, azt is duplázták. (igaz, az töredéke volt ennek.)
"..."
zszsolt
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.06.11. 21:52

Re: vadászjegy

Hozzászólás Szerző: zszsolt »

gaijin írta: 2019.01.23. 19:58 klassz. azért remélem, hogy Sparrow verziója a nyerő, pedig azt is igazságtalannak érzem a VT nélküli fegyvertartókkal szemben.
ha úgy nézem a vadászjegyet, mint a versenyengedélyt, akkor még nem is szólnék semmit, de szerintem nem is összehasonlítható a két dolog, mert a sportszövetségtől kapok hasznos dolgokat. a VK-tól meg semmit. (a érdekképviseleti erő növekedés sem az övék, hanem S.Zsoltnak köszönhető.)

illetve a vadász fegyvertartás, mint legolcsóbb megoldás sem áll meg ilyen áron minden esetben.
Arról még nem hallottam, hogy a sportszövetség valakinek elvetette volna a fegyvereit, mert nem váltott ki versenyengedélyt. A kamara simán elveteti, ha nem váltasz vadászjegyet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: vadászjegy

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zszsolt írta: 2019.01.23. 20:12 Arról még nem hallottam, hogy a sportszövetség valakinek elvetette volna a fegyvereit, mert nem váltott ki versenyengedélyt.
Ne röhögtessél már, baszod!
Hogy a picsaba ne vetetné el?
több komolyságot! Ez nem a kabaréfélóra!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: vadászjegy

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Igazából nem a kamara veteti el, ők csak adatot szolgáltatnak március elsején a rendőrségnek, hogy ki nem váltott ki vadászjegyet.
Majd ezután a rendőrség bevonja a fegyvertartásit.

zszsolt írta: 2019.01.23. 20:12 Arról még nem hallottam, hogy a sportszövetség valakinek elvetette volna a fegyvereit, mert nem váltott ki versenyengedélyt. A kamara simán elveteti, ha nem váltasz vadászjegyet.
"..."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Akit a téma részletesebben érdekel, annak ajánlom a Beírókönyv.hu blogot, Glück Balázstól. FB-on Balazs Gluck. Tanulságos, őszinte és kíméletlen. Ami önmagában még kevés is lehetne, de ráadásul teljesen tény alapú írások, kritálytiszta ok-okozati összefüggésekkel.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: vadászjegy

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

turbop írta: 2019.01.23. 20:43 Igazából nem a kamara veteti el, ők csak adatot szolgáltatnak március elsején a rendőrségnek, hogy ki nem váltott ki vadászjegyet.
Majd ezután a rendőrség bevonja a fegyvertartásit.
Azért az 50-60 ezer vadász adatát sem dolgozza fel napra pontosan a rendőrség. Tőlem még júniusban is bőszen kérték a vadászjegyet amikor éppen beírattam valamit, mondván szeretnék látni hogy értényes-e a vadászjegy?
Ha márciusban tudták volna, és egy ultra bonyolult FKERES függvénnyel Excelben kiszűrik a vadászcélú fegyvertartók közül a kivételeket (maradjunk az egyszerű és gyors megoldásoknál...), akkor ilyen kérés nem lett volna. De nem, június környékén (vagy tán még később) nem tudta magától megmondani az XY vidéki igrend, hogy érvényes-e a vadászjegyem? Muszáj volt a dokument jeszty.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

jó ha van írta: 2019.01.23. 21:15 Akit a téma részletesebben érdekel, annak ajánlom a Beírókönyv.hu blogot, Glück Balázstól. FB-on Balazs Gluck. Tanulságos, őszinte és kíméletlen. Ami önmagában még kevés is lehetne, de ráadásul teljesen tény alapú írások, kritálytiszta ok-okozati összefüggésekkel.
Köszi az infót, nem ismertem a blogot! Olvasni fogom mostantól.
Pár posztot átnézve teljesen egyértelmű hogy mire megy el a plusz tízezer, meg a többi. Bizottságosdira, gyűlésesdire, társas zabálásokra-piálásokra, vadászbálokra. Ennyi.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

jó ha van írta: 2019.01.23. 21:15 Akit a téma részletesebben érdekel, annak ajánlom a Beírókönyv.hu blogot, Glück Balázstól. FB-on Balazs Gluck. Tanulságos, őszinte és kíméletlen. Ami önmagában még kevés is lehetne, de ráadásul teljesen tény alapú írások, kritálytiszta ok-okozati összefüggésekkel.
Háááát.... érdekes ez a blog. Közelebb van a tűzhöz aki írja, mint én, mezei (alföldi) halandó, de én naívan hiszem még, hogy kap az alap is belőle. Itt mifelénk a (megyei) kamara is sokmindenért megharcolt, pl az oktatásért, vadászvizsgáért, nem hiszem hogy csak úgy eltűrnének mindent... talán ha kicsit tárgyilagosabb lenne, de ugye egy blog nem sajtótermék, így az mindenképp az írója vérmérséklete szerint készül. Félreértés ne essék, nem vagyok se küldött, se titkár, még VT tag sem. Egyszerűen csak hiszek a vadgazdálkodásban, és hiszem, hogy más sem engedi kihalni a fácánokat, és engem ezért nem zavart az emelés... persze lehet csak a propaganda áldozata vagyok :-(
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Sparrow írta: 2019.01.24. 07:35 Háááát.... érdekes ez a blog. Közelebb van a tűzhöz aki írja, mint én, mezei (alföldi) halandó, de én naívan hiszem még, hogy kap az alap is belőle. Itt mifelénk a (megyei) kamara is sokmindenért megharcolt, pl az oktatásért, vadászvizsgáért, nem hiszem hogy csak úgy eltűrnének mindent... talán ha kicsit tárgyilagosabb lenne, de ugye egy blog nem sajtótermék, így az mindenképp az írója vérmérséklete szerint készül. Félreértés ne essék, nem vagyok se küldött, se titkár, még VT tag sem. Egyszerűen csak hiszek a vadgazdálkodásban, és hiszem, hogy más sem engedi kihalni a fácánokat, és engem ezért nem zavart az emelés... persze lehet csak a propaganda áldozata vagyok :-(
Aki írja, azt pont most rakták arrébb a tűztől. Gyanítom, nem utolsó sorban azért, mert átláthatóvá és elszámoltathatóvá szeretné tenni/tetetni az országos kamara pénzügyeit. Mármint valóságosan is, mert elméletben ugye így műxik, csak ilyet még nem látott tőlük senki se. Meg ahogy olvastam, a 19-es költségvetésben pont nullával emelték a vg. alapra tervezett összeget tavalyhoz képest, ellenben személyi és dologi (főleg ingatlan meg autó) kiadásokra jutott bőven. Megvan a befolyásos érdekcsoport, akiket ki kell szolgálni, "társadalmi", "szakmai" meg "alulról jövő" kezdeményezésekkel, cserébe ők biztosítanak pénzt, paripát fegyvert. A mezei balf@sz, örülökhogylehetpuskám vadász meg fizet, legfeljebb kicsit morogva. Nincs új a nap alatt, kutyaugatás meg nem hallatszik az égig.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egy újabb országban legalizálták a hangtompítót, egy újabb országban kezdtek el ilyet gyártani - itt a Steyr Breeze:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/hangtom ... ka-breeze/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2019.02.19. 06:52 Egy újabb országban legalizálták a hangtompítót, egy újabb országban kezdtek el ilyet gyártani - itt a Steyr Breeze:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/hangtom ... ka-breeze/

Kép
A 407 mm-es csőhossz azért eléggé korlátozott vadászati felhasználhatóságnak tűnik. Vagy a huzagolás tud nagyon valamit. Inkább látszik sportfegyvernek. A 6,5 CM kaliberhez a Norma rögtön ki is jött a match lőszerrel, 870 m/s kezdősebességgel.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.02.19. 06:52 Egy újabb országban legalizálták a hangtompítót, egy újabb országban kezdtek el ilyet gyártani - itt a Steyr Breeze:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/hangtom ... ka-breeze/

Kép
Ez a carbon ágyazás nagyon faxán néz ki,csak olyan szar,hogy ritkán tart kézbe az ember ilyen szart..
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Egy mondatban kétszer szarozni, nah az nem szar! :-)
smith15 írta: Ez a carbon ágyazás nagyon faxán néz ki,csak olyan szar,hogy ritkán tart kézbe az ember ilyen szart..
"..."
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: smith15 »

turbop írta: 2019.02.19. 12:48 Egy mondatban kétszer szarozni, nah az nem szar! :-)
:lol: :lol: Bocsi,de tényleg szar :D amíg nem fogod kézbe,nem is gondolod :D
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

smith15 írta: 2019.02.19. 13:15 :lol: :lol: Bocsi,de tényleg szar :D amíg nem fogod kézbe,nem is gondolod :D
Miért, mi a sz@rt gondoltál egy ilyen carbon sz@rról? :lol: :lol: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Befizettem az emelt összegű éves fizetendőt.
Szokásos utolsó pillanatos, utcán is kígyózó sorok a Pest megyei Kamaránál. (Igen, az én hibám, miért nem mentem előbb) Már az ajtóban nagy felirat figyelmezteti a vadásztársakat: bankkártyával fizetni nem lehet! Természetesen interneten sem, ilyen idióta geek dolgok meg sem fordulnak a fejemben. Miért is lehetne, de nem tudom mikor szabadulunk meg a 21. században a tetves nyomtatott papírdarabokkal sz@rakodástól a matrica nyomogatástól meg a pecsételéstől?
Biztos nekik is kényelmes ilyen időszakban naponta tízmilliókkal rohangálni a bankba, reméljük nem nézte még ki egy bűnöző sem, hogy ilyenkor durva pénzeket hagynak ott a lenyomozhatatlan KP-ben a vadásztársak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ CIKK!
Egy magyar fegyvertervező: Szecsei és dupla-ismétlő golyóspuskái


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/egy-ma ... yospuskai/

Kép

Ha valakinek azt mondjuk, hogy öntöltő revolver, akkor előfordulhat, hogy kissé értetlenül fog ránk nézni az illető. Ugyanez a helyzet az ismétlő rendszerű duplapuskával is. Még furcsább lehet majd a tekintetük, amikor rájönnek, hogy mindkét koncepció valós.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Jópofa egyedi "traktoros-puska" a Sauertől:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sauer-traktoros-puska/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Látnátok mi megy miatta a facen.
Az igazi puska fa és acél, meg többi baromság.
gvass1 írta: 2019.06.12. 10:13 Jópofa egyedi "traktoros-puska" a Sauertől:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sauer-traktoros-puska/


Kép
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.06.12. 10:13 Jópofa egyedi "traktoros-puska" a Sauertől:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sauer-traktoros-puska/
Ez tényleg vicces. Nade 9,3x62 kaliberben.... ezt milyen piacra szánták, Afrikába?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.06.12. 10:35 Ez tényleg vicces. Nade 9,3x62 kaliberben.... ezt milyen piacra szánták, Afrikába?

elvileg vaggyeszno hajtasban. De gyakorlatban ezt tizenezer euroert elarverezik es megy valami gyujto panceljaba.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.06.12. 10:36 elvileg vaggyeszno hajtasban. De gyakorlatban ezt tizenezer euroert elarverezik es megy valami gyujto panceljaba.
Jah nem olvastam el végig a cikket.*

*lustagetzi
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2019.06.12. 10:25 Látnátok mi megy miatta a facen.
Az igazi puska fa és acél, meg többi baromság.

1919 van, vagy 2019?:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Tudod hány ismerősömnek van 9,3-as kaliberű puskája, mert 30-06 meg 7x64 egy szar nem üti át disznót.
Aztán megy előtte róka, és nem lő rá, mert drága a lőszer. (agyfaszt kapok az ilyentől)

TotoHU írta: Ez tényleg vicces. Nade 9,3x62 kaliberben.... ezt milyen piacra szánták, Afrikába?
"..."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Kíváncsi vagyok mennyiért fog elkelni.
gvass1 írta: elvileg vaggyeszno hajtasban. De gyakorlatban ezt tizenezer euroert elarverezik es megy valami gyujto panceljaba.
"..."
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TurboP írta: 2019.06.12. 11:40 Tudod hány ismerősömnek van 9,3-as kaliberű puskája, mert 30-06 meg 7x64 egy szar nem üti át disznót.
Aztán megy előtte róka, és nem lő rá, mert drága a lőszer. (agyfaszt kapok az ilyentől)
A rókát, azt miért kell leloni? A bundája miatt? Csak kérdezem.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

The Gent írta: 2019.06.12. 12:24 A rókát, azt miért kell leloni? A bundája miatt? Csak kérdezem.
Mert sok van belőle, nincs természetes ellansége Magyarországon, és megtizedeli az apróvadat (pl fácánt), amiből meg sajnos kevés van Magyarországon. Szimpla vadgazdálkodás. (Persze nem csak a róka az oka a kevés apróvadnak, de az a kevés ami a pl. rosszul tervezett mezőgazdaság miatt megélne, abban elég nagy kárt okoz).
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

+ minden vadásztársaságnak elő van írva ez miatt, hogy hány darabot kell kilőni, egy évben. (nekünk pl 80db erre az évre)
Sparrow írta: 2019.06.12. 13:29 Mert sok van belőle, nincs természetes ellansége Magyarországon, és megtizedeli az apróvadat (pl fácánt), amiből meg sajnos kevés van Magyarországon. Szimpla vadgazdálkodás. (Persze nem csak a róka az oka a kevés apróvadnak, de az a kevés ami a pl. rosszul tervezett mezőgazdaság miatt megélne, abban elég nagy kárt okoz).
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sparrow írta: 2019.06.12. 13:29 Mert sok van belőle, nincs természetes ellansége Magyarországon, és megtizedeli az apróvadat (pl fácánt), amiből meg sajnos kevés van Magyarországon. Szimpla vadgazdálkodás. (Persze nem csak a róka az oka a kevés apróvadnak, de az a kevés ami a pl. rosszul tervezett mezőgazdaság miatt megélne, abban elég nagy kárt okoz).
+1
A róka utoljára a Vuk című filmben volt cuki kis állat.
Ragadozó, és k.rvanagy károkat tud okozni a természetben is és a gazdaságokban is. Plusz bónuszként terjeszt egy-két ronda, fájdalmas halállal végződő betegséget, ami a háziállatokon keresztül az emberre is veszélyes.
A természetes konkurensét az ember már sajnos kiirtotta (medve, farkas).
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Jah édesanyám ki is van akadva rám, hogy milyen vadász a fia, mikor 1 nap alatt 4 tyúkját vitte el a róka. (az 5.-et csak megfojtotta)
Nem érti meg, az nem úgy van, hogy a kert végébe csak úgy lövöldözök.
Amúgy utána pár napot kiültem arra körzetre, de persze akkor egynek se akadt arra dolga. :-)
TotoHU írta: +1
Ragadozó, és k.rvanagy károkat tud okozni a természetben is és a gazdaságokban is.
"..."
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Sparrow írta: 2019.06.12. 13:29 Mert sok van belőle, nincs természetes ellansége Magyarországon, és megtizedeli az apróvadat (pl fácánt), amiből meg sajnos kevés van Magyarországon. Szimpla vadgazdálkodás. (Persze nem csak a róka az oka a kevés apróvadnak, de az a kevés ami a pl. rosszul tervezett mezőgazdaság miatt megélne, abban elég nagy kárt okoz).
Hát akkor jól van. Én azért a rokanak szurkolók. 😉
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TurboP írta: 2019.06.12. 14:09 Jah édesanyám ki is van akadva rám, hogy milyen vadász a fia, mikor 1 nap alatt 4 tyúkját vitte el a róka. (az 5.-et csak megfojtotta)
Nem érti meg, az nem úgy van, hogy a kert végébe csak úgy lövöldözök.
Amúgy utána pár napot kiültem arra körzetre, de persze akkor egynek se akadt arra dolga. :-)
Élvefogó csapda nem lehet megoldás az ilyesmire?
Mondjuk fingom sincs már a csapdázás szabályairól, szinte biztos hogy nem úgy van az, hogy csak kirak az ember egy rókacsapdát a kert végébe...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2019.06.12. 14:32 Hát akkor jól van. Én azért a rokanak szurkolók. 😉
Ne értsd félre amit most mondok, de ez valószínűleg seperc alatt megváltozna, ha a kedvenc kutyád kínok kínja között fetrengve nézne rád könnyes bociszemekkel majd el kellene altatni az állatorvossal, mert összeverekedett a rókával és veszettséget, szopornyicát, stb. kapott el tőle.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TotoHU írta: 2019.06.12. 14:39 Ne értsd félre amit most mondok, de ez valószínűleg seperc alatt megváltozna, ha a kedvenc kutyád kínok kínja között fetrengve nézne rád könnyes bociszemekkel majd el kellene altatni az állatorvossal, mert összeverekedett a rókával és veszettséget, szopornyicát, stb. kapott el tőle.
Neeeeeemááááár ezekkel a baromságokkal! Ha meg akarsz valamit magyarázni, győzködni akarsz valakit, legalább ne ilyen nagyon alja érvekkel tedd!
Nem lövetem ki a szomszédot sem, mert elkaptam tőle az influenzát és majdnem elpatkoltam a szövődményeitől! :lol: :lol: :lol:
Egy "kedvenc" kutya nem fog "összekeveredni" a rókával, de ha mégis, mindegyik ellen be van oltva, amit felsoroltál.
Teljesen logikus és érthető, egy dúvad állomány megfelelő kezelése, még akkor is, ha sokaknak ez nem tetszik, mert szegény állat.............,
Persze teli pofával zabálja a különféle húsos csemegéket, vagy hordja, használja az állatokból készült termékeket.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Dönci62 írta: 2019.06.12. 15:47 Neeeeeemááááár ezekkel a baromságokkal! Ha meg akarsz valamit magyarázni, győzködni akarsz valakit, legalább ne ilyen nagyon alja érvekkel tedd!
Nem lövetem ki a szomszédot sem, mert elkaptam tőle az influenzát és majdnem elpatkoltam a szövődményeitől! :lol: :lol: :lol:
Egy "kedvenc" kutya nem fog "összekeveredni" a rókával, de ha mégis, mindegyik ellen be van oltva, amit felsoroltál.
Teljesen logikus és érthető, egy dúvad állomány megfelelő kezelése, még akkor is, ha sokaknak ez nem tetszik, mert szegény állat.............,
Persze teli pofával zabálja a különféle húsos csemegéket, vagy hordja, használja az állatokból készült termékeket.
Ha, a Maszat kutyánkat vki bántana az nagyon megbanna.. Ha egy rokica akkor is. Ha egy ember akkor is. A "húsos csemege" azért sántít picit, mert a róka húsát eddigi tudomásom szerint nem dolgoztak fel Csabai kolbásznak, bár ki tudja. Nem vagyok álszent, szeretem a vadporkoltet, ki nem. Aki nem az... izé, hát egyen salátát.. 8-) Soha nem vadásztam, bár lett volna rá lehetőségem, de nem szeretem. Ha muszáj lesz vadászni, mert a boltban már nem lesz hús, akkor majd azt teszem. Ennyike.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

The Gent írta: 2019.06.12. 16:03 Ha, a Maszat kutyánkat vki bántana az nagyon megbanna.. Ha egy rokica akkor is. Ha egy ember akkor is. A "húsos csemege" azért sántít picit, mert a róka húsát eddigi tudomásom szerint nem dolgoztak fel Csabai kolbásznak, bár ki tudja. Nem vagyok álszent, szeretem a vadporkoltet, ki nem. Aki nem az... izé, hát egyen salátát.. 8-) Soha nem vadásztam, bár lett volna rá lehetőségem, de nem szeretem. Ha muszáj lesz vadászni, mert a boltban már nem lesz hús, akkor majd azt teszem. Ennyike.
Ha magadra vetted, úgy kell neked! :D
Úgy általánosságban írtam, főleg a sánta megmagyarázdósihoz kapcsolva, hogy qrva nagy divat manapság játszani a zőőőődet, meg a zállatvédőt oszt otthon meg tolni ezerrel a húsos kajákat, meg használni az állati eredetű cuccokat (nem kifejezetten a vadakra gondolva ezzel).
Évekkel ezelőtt lehetőségem lett volna egy Budapest közeli igen jónevű és kiváló területtel rendelkező vadásztársaság alapító tagjától átvenni a tagságban lévő részét csak le kellett volna vizsgáznom, de akkor sem akartam vadászni, mint ahogy most sem. Viszont azóta megbántam már ezerszer, a fegyverbuzzancságom miatt.
Ennyike! :D
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

A ragadózókról egy cikk éppen Szlovéniában:
https://index.hu/kulfold/2019/06/12/far ... zdalkodas/
"..."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

A világon valahol biztos eszik rendszeresen.
Itt még recept is van hozzá:
https://www.livestrong.com/article/4872 ... -fox-meat/
The Gent írta: A "húsos csemege" azért sántít picit, mert a róka húsát eddigi tudomásom szerint nem dolgoztak fel Csabai kolbásznak, bár ki tudja.
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Dönci62 írta: 2019.06.12. 15:47 Neeeeeemááááár ezekkel a baromságokkal! Ha meg akarsz valamit magyarázni, győzködni akarsz valakit, legalább ne ilyen nagyon alja érvekkel tedd!
Nem lövetem ki a szomszédot sem, mert elkaptam tőle az influenzát és majdnem elpatkoltam a szövődményeitől! :lol: :lol: :lol:
Egy "kedvenc" kutya nem fog "összekeveredni" a rókával, de ha mégis, mindegyik ellen be van oltva, amit felsoroltál.
Teljesen logikus és érthető, egy dúvad állomány megfelelő kezelése, még akkor is, ha sokaknak ez nem tetszik, mert szegény állat.............,
Persze teli pofával zabálja a különféle húsos csemegéket, vagy hordja, használja az állatokból készült termékeket.
Nem a szart nem verekszik össze kutyákkal. Bejár kajáért, feldúlja a baromfiólat stb.
És nincs ám a legeldugottabb faluban is beoltva minden házőrző kutya. Max városban a padkára szaró szobakedvencek.
A róka kártékony és betegségeket terjeszt , le kell lőni ennyike.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TotoHU írta: 2019.06.12. 18:28 Nem a szart nem verekszik össze kutyákkal. Bejár kajáért, feldúlja a baromfiólat stb.
És nincs ám a legeldugottabb faluban is beoltva minden házőrző kutya. Max városban a padkára szaró szobakedvencek.
A róka kártékony és betegségeket terjeszt , le kell lőni ennyike.
"A róka kártékony és betegségeket terjeszt , le kell lőni ennyike."

Azzal, hogy kártékony (legalábbis a mi szempontunkból nézve) és ki kell lőni (persze megfelelő kontrollal) nincs is semmi gond, még mielőtt félreértenéd azt, amit írtam.
Nem terjeszt jobban betegségeket, mint bármelyik más vadonélő állat, de még háziállatoknál sem, sőt.
A házőrző kutyák szinte 100%-ban be vannak oltva legalább veszettség ellen, egyrészt, mert kötelező, másrészt azt már a legbutább, legelmaradottabb etnikumokban élők is megtanulták, megértették, már az "átkosban", hogy a kötelező oltásra el kell vinni.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Azért ez nem szép megfogalmazás.
A róka igazából nem kártékony az élővilágban, csak élni akar. Megvan a helye neki is mind az utolsó bogárnak is a rendszerben. pl. dögevő, és így eltakarítja a elhullott állatokat, sok egeret és pockot eszik. Tehát ez egy kicsit túlságosan erős megfogalmazás, és most had ne minősítselek ezért a mondatért. Az hogy az ember által átformált rendszerben károsnak számít az egy dolog.
TotoHU írta: 2019.06.12. 18:28 A róka kártékony és betegségeket terjeszt , le kell lőni ennyike.
"..."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Látom ez a mondat másnál is leverte a biztosítékot.
Dönci62 írta: "A róka kártékony és betegségeket terjeszt , le kell lőni ennyike."

Azzal, hogy kártékony (legalábbis a mi szempontunkból nézve) és ki kell lőni (persze megfelelő kontrollal) nincs is semmi gond, még mielőtt félreértenéd azt, amit írtam.
Nem terjeszt jobban betegségeket, mint bármelyik más vadonélő állat, de még háziállatoknál sem, sőt.
A házőrző kutyák szinte 100%-ban be vannak oltva legalább veszettség ellen, egyrészt, mert kötelező, másrészt azt már a legbutább, legelmaradottabb etnikumokban élők is megtanulták, megértették, már az "átkosban", hogy a kötelező oltásra el kell vinni.
"..."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

Rókát lőni az nem olyan egyszerű, ahhoz Vadász kell. Nem egy bamba kérődző, óvatos figyelmes és ravasz. :-)
Emellett nincs értékelhető húsa, trófea se adódik. De egy olyan küzdelemben vesz részt az ember, ahol furmányos ragadozót kell elejteni. Sajnos kell, mert túlszaporodtak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Sakált sokkal-sokkal nehezebb lőni.
zora írta: 2019.06.12. 20:44 Rókát lőni az nem olyan egyszerű, ahhoz Vadász kell. Nem egy bamba kérődző, óvatos figyelmes és ravasz. :-)
Emellett nincs értékelhető húsa, trófea se adódik. De egy olyan küzdelemben vesz részt az ember, ahol furmányos ragadozót kell elejteni. Sajnos kell, mert túlszaporodtak.
"..."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

TurboP írta: 2019.06.12. 21:21 Sakált sokkal-sokkal nehezebb lőni.
Meg mammutot is.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Ez szép volt! :D :D :D :D
zora írta: 2019.06.12. 21:31Meg mammutot is.
"..."
Válasz küldése