Aréna, avagy vitatopik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

The Gent írta: 2018.12.30. 18:58 Nem is ezt írtam, idézni szó szerint kellene, helló...😬
Szerinted?

Kép
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

The Gent írta: 2018.12.30. 16:43 Egyetértek!! A tatai eset is nagyon gáz, sztem nagyon sokan szeretnék, - döntési pozícióban is-, megtiltani a "durrogtatast"... Évente egy fél napot, mindenki lehetne a másik emberrel, picit tolerans...
Jóember, csak tudom, hogy mit írok... Igyál meg egyet és fogd rá a nyuszira...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kutyás témához viccesen:
1. a nem kuyatartó emberek elviselik a kutyaugatást az év 365 napján.
2. viseljék már el a kutyatartók durrogtatást az évben 1 napot!
3. nekem van 3 kutyám, és k-rvasok gázpisztolyom - az én szomszédaim rábasztak:-))

---

KOMOLYAN:
A durrogtatás-zajongás ősidők óta a szilveszter szerves része az európai kultúrkörben. A kutyatartás szintén, a kutya tartása pedig FELELŐSSÉG. Igenis a kutyatartó védje ilyenkor a kutyáját! Adjon neki - ha kell - nyugtatót, zárja el olyan helyre, ahonnan nem tud kiszökni (meg eleve: legyen rendes kerítése a kutyatartónak), arra a pár órára. Nálunk is bent fognak a házban velünk szilveszterezni, pedig csak egyikük fél némileg.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.12.31. 08:25 Kutyás témához viccesen:
1. a nem kuyatartó emberek elviselik a kutyaugatást az év 365 napján.
2. viseljék már el a kutyatartók durrogtatást az évben 1 napot!
3. nekem van 3 kutyám, és k-rvasok gázpisztolyom - az én szomszédaim rábasztak:-))

---

KOMOLYAN:
A durrogtatás-zajongás ősidők óta a szilveszter szerves része az európai kultúrkörben. A kutyatartás szintén, a kutya tartása pedig FELELŐSSÉG. Igenis a kutyatartó védje ilyenkor a kutyáját! Adjon neki - ha kell - nyugtatót, zárja el olyan helyre, ahonnan nem tud kiszökni (meg eleve: legyen rendes kerítése a kutyatartónak), arra a pár órára. Nálunk is bent fognak a házban velünk szilveszterezni, pedig csak egyikük fél némileg.
+1
Nincs kutyám de a szomszéd kutyáját majdnem közösen neveljük ;) És ugyan ez a szitu. Saci a rotweiler kap nyugtatót, bezárják és a gazdival közösen elmegyünk iszogatni majd durrogtatni a Duna partra ahol a legkevesebb embert zavarjuk.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TotoHU írta: 2018.12.31. 10:48 +1
Nincs kutyám de a szomszéd kutyáját majdnem közösen neveljük ;) És ugyan ez a szitu. Saci a rotweiler kap nyugtatót, bezárják és a gazdival közösen elmegyünk iszogatni majd durrogtatni a Duna partra ahol a legkevesebb embert zavarjuk.
Még mielőtt kegyetlen sintérnek lennék kikiáltva, leszögezem, hogy nagyon szeretem a kutyákat és elég sokat tettem/teszek értük (1990 óta támogatok alapítványt anyagilag és társadalmi munkával, sok elveszett, kidobott kutyának kerestem/találtam megfelelő gazdát, stb.).
A gond az, hogy alapból a kutya nem szabadna különösebben féljen a durrogástól, villámlástól, dörgéstől. Ez az utóbbi évtizedekben kialakult "tulajdonsága" egyes példányoknak sajnos genetikai, idegrendszeri probléma, ami a tudatos tenyésztési/szaporítási kavarásoknak köszönhető!
Gondoljunk csak bele, mi lenne, ha minden állat olyan módon rettegne a zajtól, dörgéstől, villámlástól, mint a szóban forgó kutyák???? Egy-egy ilyen alkalommal megfeleződne a vadállomány, annyi katasztrófa történne a nekivadult, besokkolt ész nélkül rohanó vadaktól. Vagy azok az "őskutyák", akik az ember szolgálatában álltak/állnak, eszüket vesztve nekivadulnának egy-egy mennydörgős napon! Világgá kergetnék a rájuk bízott nyájat, gulyát, kondát, stb., letarolnák a kertet világgá engedve a többi háziállatot.
Régebben az ilyen példányokat gondolkodás nélkül "szelektálták", mert ártalmasak voltak az ember számára, alkalmatlanok voltak a feladatuk elvégzésére!
Ha már eljutott az emberiség odáig, hogy önzésből és csak másodsorban szánalomból hagyta, hogy az ilyen egyedek is elszaporodjanak, kötelessége gondoskodni róluk szélsőséges esetekben is, mint ahogy az előbbi posztokban le is írták többen.

" Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél."

És ez nem csak abban merül ki, hogy szidjuk a szilveszterkor hangoskodókat, vagy imádkozunk, hogy minél előbb múljon el a mennydörgés egy-egy viharos nyári nap!
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Dönci62 írta: 2018.12.31. 12:59 Még mielőtt kegyetlen sintérnek lennék kikiáltva, leszögezem, hogy nagyon szeretem a kutyákat és elég sokat tettem/teszek értük (1990 óta támogatok alapítványt anyagilag és társadalmi munkával, sok elveszett, kidobott kutyának kerestem/találtam megfelelő gazdát, stb.).
A gond az, hogy alapból a kutya nem szabadna különösebben féljen a durrogástól, villámlástól, dörgéstől. Ez az utóbbi évtizedekben kialakult "tulajdonsága" egyes példányoknak sajnos genetikai, idegrendszeri probléma, ami a tudatos tenyésztési/szaporítási kavarásoknak köszönhető!
Gondoljunk csak bele, mi lenne, ha minden állat olyan módon rettegne a zajtól, dörgéstől, villámlástól, mint a szóban forgó kutyák???? Egy-egy ilyen alkalommal megfeleződne a vadállomány, annyi katasztrófa történne a nekivadult, besokkolt ész nélkül rohanó vadaktól. Vagy azok az "őskutyák", akik az ember szolgálatában álltak/állnak, eszüket vesztve nekivadulnának egy-egy mennydörgős napon! Világgá kergetnék a rájuk bízott nyájat, gulyát, kondát, stb., letarolnák a kertet világgá engedve a többi háziállatot.
Régebben az ilyen példányokat gondolkodás nélkül "szelektálták", mert ártalmasak voltak az ember számára, alkalmatlanok voltak a feladatuk elvégzésére!
Ha már eljutott az emberiség odáig, hogy önzésből és csak másodsorban szánalomból hagyta, hogy az ilyen egyedek is elszaporodjanak, kötelessége gondoskodni róluk szélsőséges esetekben is, mint ahogy az előbbi posztokban le is írták többen.

" Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél."

És ez nem csak abban merül ki, hogy szidjuk a szilveszterkor hangoskodókat, vagy imádkozunk, hogy minél előbb múljon el a mennydörgés egy-egy viharos nyári nap!
Ezzel bizony, kutyatartóként, kis nagyképűséggel kiképzőként, csak egyetérteni lehet. Az idegrendszeri gyengeséget bizony tenyésztői felelőtlenség, rosszul értelmezett "humanitással", vagy szimpla pénzéhséggel párosulva, vagy a a 3 dolog együtt okozza. Egyébként pedig némi hozzáértéssel és jelentősebb időráfordítással, remekül kezelhető. Nekem is volt "mentett", 12 hetes, lövésfélő vizslám, 7 hónapos korára remekül vadászott. Olyan helyen, ahol hangosakat lőttek! ;)
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

+1
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TotoHU írta: 2019.01.10. 11:27 Szvsz felesleges potenciálisan 200+ dzsúúúlos muzeálisokat fabrikálni élesből átalakítással, ha valaki halálos hatású fegyvert akar, akkor vegyen fémlövedékes szerelt lőszeres vagy elöltöltős fegyvert, és számítson rá hogy ha használja annak súlyos sérülés vagy halál lesz a végeredménye. Ha nem akar halálos hatású fegyvert, akkor meg felesleges muzeálisra alakított .44-essel kísérletezgetni, számtalan eleve gumilövedékesnek fejlesztett, üzemszerű használat mellett garantáltan nemhalálos pisztoly és puska kapható a piacon hosszú évek óta.
Nem kell szvsz erőltetni a kategóriák közötti vékony határmezsgyét, elég egy széttuningolt gumis fegyverrel elkövetett önvédekezés aminek tragédia a vége, és máris írja a BM a kormrend módosítást, és b@szhatjuk a gázgumis meg muzeális gumis fegyvereinket.
Nade Te ezt nem értheted!!! Ha nem full-acél valami, az már szart sem ér!!!! :lol:
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Blekk Rájgó írta: 2019.01.10. 19:14 Utóbbit vettem, jó egy éve megvan. Jópárszor használtam, sok "halál" lett belőle, petpalack, megharapott almás telefon stb.

(Érdekes, a cseheknél, szlovákoknál a belevaló "üzemanyagon" se problémáznak.)
rb.jpg
Mi a faszért nem költözöl ki oda, a sok nyavalygás, fikázás és topikrombolás helyett???????????
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Dönci62 írta: 2019.01.13. 11:49 Mi a faszért nem költözöl ki oda, a sok nyavalygás, fikázás és topikrombolás helyett???????????
"Az élet megy tovább, én jövök szembe, hideg vagyok mint egy zsilettpenge..." sztem ez a kolléga arc poeticaja... :roll:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

The Gent írta: 2019.01.13. 17:35 "Az élet megy tovább, én jövök szembe, hideg vagyok mint egy zsilettpenge..." sztem ez a kolléga arc poeticaja... :roll:
:) :) Talált, süllyedt. Nyugiban játszom a lőtéren a tömködős vasakkal, a sárdobálás lepereg rólam mint a viaszosvászonról :) :) black powder forever :) :)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Blekk Rájgó írta: 2019.01.13. 17:57 :) :) Talált, süllyedt. Nyugiban játszom a lőtéren a tömködős vasakkal, a sárdobálás lepereg rólam mint a viaszosvászonról :) :) black powder forever :) :)
Ámen.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

The Gent írta: 2019.01.13. 17:35 "Az élet megy tovább, én jövök szembe, hideg vagyok mint egy zsilettpenge..." sztem ez a kolléga arc poeticaja... :roll:
Ez mind szép és jól is hangzik, csak akkor nem kellene nap, mint nap a GP-s topikokban fikázódni azok alaptartalmára! Mert ugye minden féle-fajta fegyvernek meg van a maga topikja, használói köre, nem érdemes őket kutyulni, főleg szándékosan, topikrombolás, provokáció céljából!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nem volt véletlen a régi kékről való ki....szása a topiktársnak (no meg az sem, ahogy a másik fórumon megnyilvánult annó a régi kékről)! Nekem azt tanították becsületből az öregek, hogy nem szarunk arra az asztalra, ahol régebben ettünk!
Persze most hogy új felület született jönnek vissza sorban a ......................... mert csak mégiscsak fasza GP-s fórum ez, megosztán most újabb álarc mögül lehet osztani a régi "ellenségeket", meg beszólni, mert liberalizmus van, vagy mi!
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Dönci62 írta: 2019.01.13. 18:47 Ez mind szép és jól is hangzik, csak akkor nem kellene nap, mint nap a GP-s topikokban fikázódni azok alaptartalmára! Mert ugye minden féle-fajta fegyvernek meg van a maga topikja, használói köre, nem érdemes őket kutyulni, főleg szándékosan, topikrombolás, provokáció céljából!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nem volt véletlen a régi kékről való ki....szása a topiktársnak (no meg az sem, ahogy a másik fórumon megnyilvánult annó a régi kékről)! Nekem azt tanították becsületből az öregek, hogy nem szarunk arra az asztalra, ahol régebben ettünk!
Persze most hogy új felület született jönnek vissza sorban a ......................... mert csak mégiscsak fasza GP-s fórum ez, megosztán most újabb álarc mögül lehet osztani a régi "ellenségeket", meg beszólni, mert liberalizmus van, vagy mi!
Mondom, hogy Te tudsz valamit... kezdem erteni...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Dönci62 írta: 2019.01.13. 18:47 Ez mind szép és jól is hangzik, csak akkor nem kellene nap, mint nap a GP-s topikokban fikázódni azok alaptartalmára! Mert ugye minden féle-fajta fegyvernek meg van a maga topikja, használói köre, nem érdemes őket kutyulni, főleg szándékosan, topikrombolás, provokáció céljából!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nem volt véletlen a régi kékről való ki....szása a topiktársnak (no meg az sem, ahogy a másik fórumon megnyilvánult annó a régi kékről)! Nekem azt tanították becsületből az öregek, hogy nem szarunk arra az asztalra, ahol régebben ettünk!
Persze most hogy új felület született jönnek vissza sorban a ......................... mert csak mégiscsak fasza GP-s fórum ez, megosztán most újabb álarc mögül lehet osztani a régi "ellenségeket", meg beszólni, mert liberalizmus van, vagy mi!
Az ilyenekkel vitatkozni felesleges, olyan mint galambokkal sakkozni. Csapkodnak ossze-vissza, felborítják a bábukat, a táblára szarnak, majd kijelentik hogy ők nyerték.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.01.13. 20:48 Az ilyenekkel vitatkozni felesleges, olyan mint galambokkal sakkozni. Csapkodnak ossze-vissza, felborítják a bábukat, a táblára szarnak, majd kijelentik hogy ők nyerték.
Kár ennyire, véresen komolyan venni,mert a kolléga hibalya szerintem annyi, hogy nem eléggé nyitott a fegyveres téma minden szegmensében. Amikor még szakosztály-vezető voltam fekete loporos vonalon, mindig a szembesültem ezzel az attitűddel. Próbáltam a az "állományt" a nem halálos eszközökkel megismertetni, pont leszartak... A fekete loporos micro közösségben, egy kezemen meg tudom számolni, akiket érdekel egy másik vonal is, pld. a gázpisztolyt. Az általános vélekedés, 1 elnéző felmosoly volt... Tehát, nem érdemes megsertodni ezen... Persze nekem sem tetszett, ezért mostanában, inkább keresem a hozzám hasonló érdeklődésű emberek társaságat...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: The Gent »

The Gent írta: 2019.01.13. 21:15 Kár ennyire, véresen komolyan venni,mert a kolléga hibalya szerintem annyi, hogy nem eléggé nyitott a fegyveres téma minden szegmensében. Amikor még szakosztály-vezető voltam fekete loporos vonalon, mindig a szembesültem ezzel az attitűddel. Próbáltam a az "állományt" a nem halálos eszközökkel megismertetni, pont leszartak... A fekete loporos micro közösségben, egy kezemen meg tudom számolni, akiket érdekel egy másik vonal is, pld. a gázpisztolyt. Az általános vélekedés, 1 elnéző felmosoly volt... Tehát, nem érdemes megsertodni ezen... Persze nekem sem tetszett, ezért mostanában, inkább keresem a hozzám hasonló érdeklődésű emberek társaságat...
Megint aréna???
Én nem vitatkoztam, csak leirtam a a véleményem...
Nem lesz ez így jó...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2019.01.14. 12:05 Megint aréna???
Beszóltál, he? :lol:
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.01.14. 16:41 Beszóltál, he? :lol:
Nem.. :oops:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

The Gent írta: 2019.01.14. 12:05 Megint aréna???
Én nem vitatkoztam, csak leirtam a a véleményem...
Nem lesz ez így jó...

Elromlott a provokátorfigyelő szenzorod, és csacsogni kezdtél effélével, csak az lehet, frissítsd a szoftverét:-)


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.01.14. 17:13 Elromlott a provokátorfigyelő szenzorod, és csacsogni kezdtél effélével, csak az lehet, frissítsd a szoftverét:-)


Kép
Jawohl, Herr General. ;)
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2019.01.16. 17:45
Nem.


Nekunk sem fizetnek ezert a tartalomert a fogyasztok.
OFF

ezeket a tartalmakat bizonyára nem azért hozod létre, mert a filantrópia leárnyékolta a kicsinyke lelkivilágodat
több módon tekinthetünk ezekre a videókra
két nézőpont, melyek együtt lefedik a teljes spektrum döntő hányadát:
reklám
branding

de igazából mindegy is minek nevezzük
a lényeg, hogy az üzleted szerves része (megléte természetes, a hiánya katasztrofális következményekkel is járhat), így az ezzel járó költségeket be kell építened a forintosítható termékekbe

kb olyan ez, mint a cukrászdában a fűtés
azért sem fizet senki (külön)

szóval ...
... rettentően elkezdtünk sajnálni
annyira rossz neked, hogy a videóidért nem kapsz tőlünk pénzt, hogy alig tudjuk visszatartani a könnyeinket

ON
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: The Gent »

szöged írta: 2019.01.16. 20:03 OFF

ezeket a tartalmakat bizonyára nem azért hozod létre, mert a filantrópia leárnyékolta a kicsinyke lelkivilágodat
több módon tekinthetünk ezekre a videókra
két nézőpont, melyek együtt lefedik a teljes spektrum döntő hányadát:
reklám
branding

de igazából mindegy is minek nevezzük
a lényeg, hogy az üzleted szerves része (megléte természetes, a hiánya katasztrofális következményekkel is járhat), így az ezzel járó költségeket be kell építened a forintosítható termékekbe

kb olyan ez, mint a cukrászdában a fűtés
azért sem fizet senki (külön)

szóval ...
... rettentően elkezdtünk sajnálni
annyira rossz neked, hogy a videóidért nem kapsz tőlünk pénzt, hogy alig tudjuk visszatartani a könnyeinket

ON
Nem gondolod, hogy 1 "kicsit" szemét kecci voltál, ezzel az ide szellenteseddel? Ja, és ne írj többes számban, az én nevemben semmi esetre sem ...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Tuba »

gvass1 írta: 2019.02.21. 11:04 A ZVI Steel Eagle (muhahaha) itthon NEM kaphato. #annyipenzavilagonincsen
Miért drágálljátok annyira? Sokáig jó, nem? Az elkobzás miatt?

Anno a HW88SA is drágának számított, mégis mindenkinek volt már legalább egy.

A Steel Ealgle-nél ugye nem kell bohóckodni csőszűkítőkkel? Vagy talán nem is lehet? 🤔
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Tuba »

gvass1 írta: 2019.02.21. 11:04 A ZVI Steel Eagle (muhahaha) itthon NEM kaphato. #annyipenzavilagonincsen
Miért drágálljátok annyira? Sokáig jó, nem? Az elkobzás miatt?

Anno a HW88SA is drágának számított, mégis mindenkinek volt már legalább egy.

A Steel Ealgle-nél ugye nem kell bohóckodni csőszűkítőkkel? Vagy talán nem is lehet? 🤔
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Tuba írta: 2019.02.21. 12:50 Miért drágálljátok annyira? Sokáig jó, nem? Az elkobzás miatt?

Anno a HW88SA is drágának számított, mégis mindenkinek volt már legalább egy.

A Steel Ealgle-nél ugye nem kell bohóckodni csőszűkítőkkel? Vagy talán nem is lehet? 🤔
provokatorszag vanik
provokatorfigyelo.jpg
provokatorfigyelo.jpg (109.08 KiB) Megtekintve 45543 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Tuba »

gvass1 írta: 2019.02.21. 12:51 provokatorszag vanik
Jajmár... A kérdésemre meg válasz sem jön... :twisted:

Máskor meg megy a sírás, hogy a magyar csak az olcsó fostalicskát keresi. :mrgreen:
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Tuba írta: 2019.02.21. 12:53 Jajmár... A kérdésemre meg válasz sem jön... :twisted:

vegyél egy jó kis önvédelmi airsoftot és dugd fel magadnak, ez egy adekvát válasz.

Minden nap más műsort adsz elő, osztán besértődöl, mi? azt hiszed nem elég egyértelmű?


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Tuba »

gvass1 írta: 2019.02.21. 12:57 vegyél egy jó kis önvédelmi airsoftot és dugd fel magadnak, ez egy adekvát válasz.

Minden nap más műsort adsz elő, osztán besértődöl, mi? azt hiszed nem elég egyértelmű?


Kép
Hol itt a sértődés? :lol:
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Tuba írta: 2019.02.21. 13:03 Hol itt a sértődés? :lol:
vedd már be!

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2019.02.21. 13:07 vedd már be!

Kép
Ebből mennyit lehet bevenni, hogy maradhasson itt, a nem halálos topicban? :lol: :lol: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mr. Senki írta: 2019.04.07. 15:46 Kilőttél 30db gázpatront akadály nélkül! Pofán is baxcsiználak, ha ezután nem akadna el a kezedbe egy gázos öntöltő, mert akkor te vagy a kibebaxott marvel kapitányy, aki nonstop mancsmensit kap!
???????????
És ezt miért nekem írtad???????
Lehet, hogy épp ugyanazt szerettük volna ézékeltetni?
Egyre gyanúsabb vagy nekem mentálisan! :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Dönci62 írta: 2019.04.07. 17:02 ???????????
És ezt miért nekem írtad???????
Lehet, hogy épp ugyanazt szerettük volna ézékeltetni?
Egyre gyanúsabb vagy nekem mentálisan! :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D
Amúgy, szép csendben, fű alatt megsúgom, hogy van olyan öntöltőm és nem is egy, ami ennél több lövés után sem okozott akadályt!
Tudod más valamiről úgy kvartyogni, hogy labor körülmények között, lehet, hogy , talán, hasonló lehetne, ha kimegyek egy lőtérre egyszer, .......
és lehet úgy, hogy megfogjuk a kijelölt példányt és úgy, akkor és olyan körülmények között, úgy akkor és annyit, olyan patronokkal durrogtatunk vele, ami, ahogy és ahány jól esik, nem labor, vagy valamiért ránkkényszerített körülmények között!
És tudod, mint írtam már, tisztelem a munkássságodat, nagyra becsülöm a személyiségedet a GP fegyverek egyik-másik tesztje során, sőt, élvezem egyik másik fejlesztésed előnyét, de jó lenne, ha tudomásul vennéd, hogy nem vagy tévedhetetlen a GP-k területén!
Épp azért, mert a már tőled is unalomig emlegetett minőségi eltérések bejátszanak!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Dönci62 írta: 2019.04.07. 17:27 Most szilveszterkor lőttem el a legutóbbi Fiocchi P.A.K. töltények javát (350 db fölött) és ejnye-bejnye, amilyen szar egy fos, semmilyen akadályt nem produkált (más töltények annál többet)!
Tökéletesen vitte a sima rakétázó toldatból, meg a 4-szeres toldatból is a tölteteket!
Qrvára nem értem továbbra sem a fikázásokat!
Ennyire egyenletes teljesítményű tölténnyel még nem találkoztam P.A.K. vonalon, pedig itt vagyok már néhány éve.
Még a régi sárgán is piszkáltak már ez miatt, igaz akkor nem a Fiocchi volt a sokak által szarul működő patron!
Faszért nem lehet elismerni, beírni, ha egy-egy márka, egy-egy típus tölténye jól működik, független a gyártótól és forgalmazótól???????
Amikor a Wadie bizonyos töltényei, gyenge műszaki tartalmú fegyverek számára szar lett, ám néhány fegyver (épp ekkor jól kezdte volna élni királyságát, mert eddig is bármivel és ezek után is bármivel megbízhatóak voltak itt mindenki teleszarta vele a fórumot), hogy milyen szar és mennyire nem megbízható, holott még mindig magasan jobban működött az alapból leszólt fegyverekkel, mint az épp NO1 török sztár!
Hol van egy mai török NO1 akár egy Röhm RG 88-hoz képest, vagy egy RG8-9 stb. kisebb méretű GP-hez képest??????
Na itt kezdtem rájönni arra, hogy talán nem kellene ragaszkodni a GP németek és más fegyverkultúrához szokott népek GP gyűjtögetési szokásaihoz képest!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.04.07. 17:42 Faszért nem lehet elismerni, beírni, ha egy-egy márka, egy-egy típus tölténye jól működik, független a gyártótól és forgalmazótól???????
Amikor a Wadie bizonyos töltényei, gyenge műszaki tartalmú fegyverek számára szar lett, ám néhány fegyver (épp ekkor jól kezdte volna élni királyságát, mert eddig is bármivel és ezek után is bármivel megbízhatóak voltak itt mindenki teleszarta vele a fórumot), hogy milyen szar és mennyire nem megbízható, holott még mindig magasan jobban működött az alapból leszólt fegyverekkel, mint az épp NO1 török sztár!
Hol van egy mai török NO1 akár egy Röhm RG 88-hoz képest, vagy egy RG8-9 stb. kisebb méretű GP-hez képest??????
Na itt kezdtem rájönni arra, hogy talán nem kellene ragaszkodni a GP németek és más fegyverkultúrához szokott népek GP gyűjtögetési szokásaihoz képest!
Te most komolyan magaddal veszekszel? 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mr. Senki írta: 2019.04.07. 17:53 Te most komolyan magaddal veszekszel? 😃
Úgy tűnik számodra?
Pedig csak próbáltam hasonlóan érvelni, mint Te szoktál, ráadásul nem is a saját, hanem a Te hozzáaszólásaidra reagálva. :D
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

chucky írta: 2019.04.07. 18:10 Azért írta neked,mert 30 lövéstől nem fog elkoszolódni használhatatlanra egy gázpisztoly még feka tölténytől sem :shock:
De vagy erre, vagy másra szeretné ráfogni az éppen ízlése szerinti böfögését egy-egy típussal kapcsolatban, mert az asszo....., vagy mit tudom Én, kiért , miért van rossz hangulatban már egy ideje!!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Családi pepper gel spray teszt

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Fortitu írta: 2019.04.07. 20:17 Ez alap legyen! Amúgy javaslom, hogy a szokásos hátbalövést is el kell felejteni. Egyáltalán nem reális, plusz ott a gerinc. Pszichésen persze szar szembefordulni... A legbiztonságosabb talán az oldalról combra lövés, plusz fej takarva, abból lesz a legkisebb eséllyel baj.
De én ezekkel együtt sem javasolnám. Tudjuk, hogy nagyon más mindenkinek a fájdalomérzete. Ha téged érdekel, hogy milyen, akkor saját felelősségre persze oké, de túl sok változós az egész ahhoz, hogy messzemenő következtetéseket lehessen levonni.
Többször, töbféleképpen, többféle felszerelésben kipróbáltam!
Azt bárkivel, bármikor lefogadom (tanuk előtt komoly összeget letétbe helyezve :lol: :D :P ), hogy egy normál póló, pulóver, meleg mellény, motoros dzseki kombóval (erős, jól záró bukósisak, stb,)ha megfelelő a motiváció, hatótávolságon belül, bárkinek nekimegyek és el is érem, de még oda is b...szok neki eléggé, a mai ismert gumilövedékes fegyverek arzenáljából, de ez nem olcsó mulatság annak aki állja az anyagi részét!!
Nem, értem mi az a hátbalövés dolog, hiszen tolatva nem szoktak támadni! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Persze ez nem egy általános reakció felmérése, hiszen Én már tudom, hogy ellenállásra számíthatnék,többször megismertem mire, mennyire elég ez az ellenállás!
Deeeeee, ha nem muszály, nem kérek belőle!!!!!
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Családi pepper gel spray teszt

Hozzászólás Szerző: chucky »

security89 írta: 2019.04.07. 20:01 Bukósisak meg valami protektor ami a családi ékszerekre vigyáz... Lehet róla szó, de ezt még beszéljük át.
Csak viccnek szántam.Remélem Te is :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Családi pepper gel spray teszt

Hozzászólás Szerző: chucky »

Dönci62 írta: 2019.04.07. 20:39 Többször, töbféleképpen, többféle felszerelésben kipróbáltam!
Azt bárkivel, bármikor lefogadom (tanuk előtt komoly összeget letétbe helyezve :lol: :D :P ), hogy egy normál póló, pulóver, meleg mellény, motoros dzseki kombóval (erős, jól záró bukósisak, stb,)ha megfelelő a motiváció, hatótávolságon belül, bárkinek nekimegyek és el is érem, de még oda is b...szok neki eléggé, a mai ismert gumilövedékes fegyverek arzenáljából, de ez nem olcsó mulatság annak aki állja az anyagi részét!!
Nem, értem mi az a hátbalövés dolog, hiszen tolatva nem szoktak támadni! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Persze ez nem egy általános reakció felmérése, hiszen Én már tudom, hogy ellenállásra számíthatnék,többször megismertem mire, mennyire elég ez az ellenállás!
Deeeeee, ha nem muszály, nem kérek belőle!!!!!
Jól van elég lesz :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Családi pepper gel spray teszt

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

chucky írta: 2019.04.07. 22:12 Jól van elég lesz :lol:
A magam részéről állom a leírtakat!
Van vele esetleg valami gondod?
Gondolod, hogy Te ennél sokkal dögösebb, fickósabb, keményebb vagy, akár a fegyver végén, akár a másik oldalon?
Ütöttek már ki, de soha sem úgy, hogy az miatt lett volna vége a mérkőzésnek és megütve se nagyon szenvedtem vereséget!
Azért ehhez képest, főleg, hogy tudom mihez viszonyítsam, szvsz elég jól behatárolható a tapasztalati ajánlásom, de talán inkább alább kellene értékelni, hiszen sokkal kevesebb a kűzdeni akaró uzer, minta beszari,. aki majd sok-sok mindennel megmagyarázza, hogy miért jobb úgy hagyni, ahogy alakul! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

Gaston Glock írta: 2019.05.09. 19:28 Öreg.... Tuti nem engem tévesztenek meg a tények. :lol:
de ez kizárólag azért lehetséges, mert keményen ellenállsz nekik
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

szöged írta: 2019.05.10. 16:41 de ez kizárólag azért lehetséges, mert keményen ellenállsz nekik
Muhaha.... :lol: :lol: :lol: :lol: Nem szokásom.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

WildBear23 írta: 2019.05.10. 09:49 Gaszton,
a vitával nincs gond, ha mindkét fél érvekkel támasztja alá a mondanivalóját; ebből még tanulni is lehet.
Viszont amikor neked nincs érved, akkor odadobsz valami röhögős szmájlit, meg pár olyan beszólást, amiért élőben minimum szájon vágnának.

Emlékszel, amikor nem hitted el nekem, hogy egyes rákellenes kemoterápiás szerek maguk is rákkeltőek..?
Beidéztem a SOTE Onkolgia tankönyvet is (ISBN számmal együtt) amiben leírják, de akkor is csak annyit válaszoltál, hogy:
"Maradj már pubikám.. :lol: :mrgreen: :lol: Hogy lenne már rákkeltő egy rákgyógyszer? :D :lol: :D :lol: :mrgreen: "

Nincs annyi felesleges időm, hogy ilyen meddő "vitákba" belemenjek, és úgy látom, hogy többen vagyunk így veled kapcsolatban.
Őszintén remélem, hogy élőben nem ilyen kellemetlen alak vagy.
Vadmedve. Te akkora ökörségeket tudsz írni, hogy az csak úgy cseng. Amit te "beidéztél", az egy fasság volt, ISBN számmal együtt. Neked a vita arról szól, hogy engem próbálsz basztatni. Hát én meg veszem a lapot pubi. Ezért volt az a válaszom ami. ;) Meg persze azért, mert szórakoztatsz az erőlködéseddel..... :lol: :lol:

Felesleges időd, jajmár.... :lol: :lol: :lol: :D Látod, most is elég sok felesleges időd van, hogy ostobaságokat irkálj és személyeskedj. Mivel érdemben nem szólsz most sem a vitához.... Ennyit tudsz.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Gaston Glock 2019.05.10. 19:14-kor.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Mr. Senki írta: 2019.05.09. 21:48 A vitákkal semmi. A parttalan, értelmetlen szájkarate hegyeket gondolom fölöslegesnek.

De kinek a pap, kinek a paplan...
Idézet; "A parttalan vita csak annak parttalan, aki vesztét érzi."

Nincs olyan, hogy "parttalan vita". Olyan van, hogy valaki úgy érzi kifogyott az érvekből, vagy valóban, vesztésre állását érzi. Hiszen, ha az illető szerint egy téma vagy egy dolog nem bír érdemmel, akkor minek kapcsolódott volna bele? ;)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

sodoma írta: 2019.05.10. 12:57 ez ugyanaz a retek aki levert 2 embert a trafikban!
http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... elekmenyek
SZABADLÁBON VOLT!!! sztem most is ki fogjak engedni.
gratulalok a zügyészségnek sundorsegnek!
Nem nagyon értem ehhez a sünöknek meg az ügyészségnek mi köze van???? A bíró engedi ki, ha kiengedi....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Gaston Glock írta: 2019.05.10. 19:24 Nem nagyon értem ehhez a sünöknek meg az ügyészségnek mi köze van???? A bíró engedi ki, ha kiengedi....
akkó azok, írtam is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2019.05.10. 19:24 Nem nagyon értem ehhez a sünöknek meg az ügyészségnek mi köze van???? A bíró engedi ki, ha kiengedi....
Es ki bassza el a nyomozast meg a vademelest, meg a kenyszerintezkedes megfelelo inditvanyozasat?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Gaston Glock írta: 2019.05.10. 18:44 Vadmedve. Te akkora ökörségeket tudsz írni, hogy az csak úgy cseng. Amit te "beidéztél", az egy fasság volt, ISBN számmal együtt. Neked a vita arról szól, hogy engem próbálsz basztatni. Hát én meg veszem a lapot pubi. Ezért volt az a válaszom ami. ;) Meg persze azért, mert szórakoztatsz az erőlködéseddel..... :lol: :lol:

Felesleges időd, jajmár.... :lol: :lol: :lol: :D Látod, most is elég sok felesleges időd van, hogy ostobaságokat irkálj és személyeskedj. Mivel érdemben nem szólsz most sem a vitához.... Ennyit tudsz.
Na, pont erről beszéltem.

Többiek: "Amit te "beidéztél", az egy fasság volt, ISBN számmal együtt. "

Szerintetek ha valaki "fasság" (gondolom: "faszság") -nak nevez egy egyetemi tankönyvet, azzal van értelme kommunikálni?
Őszintén szólva, szükségünk van itt az ilyen "netc.igány" stílusra?
Mert szerintem nem.
Értelmes emberi közösség vagyunk, tiszteljük egymást.
Ha valaki belép egy kocsmába, odasz.rik a pultra, azt is kivágják.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Gaston Glock írta: 2019.05.10. 18:49 Idézet; "A parttalan vita csak annak parttalan, aki vesztét érzi."

Nincs olyan, hogy "parttalan vita". Olyan van, hogy valaki úgy érzi kifogyott az érvekből, vagy valóban, vesztésre állását érzi. Hiszen, ha az illető szerint egy téma vagy egy dolog nem bír érdemmel, akkor minek kapcsolódott volna bele? ;)
Neked érvelni? Minek??? 😃😃😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2019.05.10. 21:52 Neked érvelni? Minek??? 😃😃😃
sajtreszelő :D
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Ez már a galambok sakkbajnokságának területi döntője?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2019.05.10. 20:40 Es ki bassza el a nyomozast meg a vademelest, meg a kenyszerintezkedes megfelelo inditvanyozasat?
Ha a bíró elengedi az legritkább esetben emiatt van. Konkrét esetben hol olvastál te ilyent a cikkben???? Vagy tudsz mutatni erről szóló határozatot??
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Mr. Senki írta: 2019.05.10. 21:52 Neked érvelni? Minek??? 😃😃😃
Ugyanezt írhatnám neked is. Most is csak reszelsz. :lol: :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2019.05.11. 20:09 Ez már a galambok sakkbajnokságának területi döntője?
Beállítottam, már nem látom Gaston hozzászólásait.

Bár ez egy privát klub, és nem értem, miért kell eltűrnünk, hogy valaki virtuálisan az asztal közepére csináljon.
Szerintem ezt más közösség sem hagyná.

Ha ezt mi itt hagyjuk, akkor mit várunk az IRL világtól..?
Egy szavunk sem lehetne arra, hogy az elmebeteg végigmegy a 4/6 -os villamoson, és sorban szembeköpi az embereket.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

WildBear23 írta: 2019.05.13. 09:40 Beállítottam, már nem látom Gaston hozzászólásait.

Bár ez egy privát klub, és nem értem, miért kell eltűrnünk, hogy valaki virtuálisan az asztal közepére csináljon.
Szerintem ezt más közösség sem hagyná.

Ha ezt mi itt hagyjuk, akkor mit várunk az IRL világtól..?
Egy szavunk sem lehetne arra, hogy az elmebeteg végigmegy a 4/6 -os villamoson, és sorban szembeköpi az embereket.
O se latja a te hozzaszolasodat? :)
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2019.05.13. 09:40 Beállítottam, már nem látom Gaston hozzászólásait.
Egy részüket (ha idéz valaki) látod. Úgy nem megy, mint a facén. Ha ott tiltod, onnantól abszolút nem léteztek egymás számára.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

Gaston Glock írta: 2019.05.12. 22:09 Figyi, simán fasságnak nevezek BÁRMIT, ami megcáfolja a személyes tapasztalataimat + az orvos profot.
- mert te minden bizonnyal hatalmas élettapasztalattal rendelkezel (minden téren IS)
- az orvosprof, amikor professzorkodik (=tanít, mert egyébként a professzor nem egy akadémiai titulus), akkor belemegy a részletekbe, és elmondja, hogy mit jelent a karcinogén kifejezés, meg hogy az egész világegyetem a százalékos arányokról, illetve a százalékos esélyekről szól
ellenben az átlag beteg/hozzátartozó jobban érzi magát, ha nem tudja a teljes igazságot, és ekként kommunikál (nem mellesleg; rengeteg időt megspórol magának)

most pedig kérlek írj egy modern esszét minimum 90 perc ráfordításával, melynek témája legyen a személyem sértegetése a lehető legszélesebb spektrumon
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Isszy írta: 2019.05.13. 15:03 O se latja a te hozzaszolasodat? :)
Nem tudom.
De G. hányadék stílusa már a kékről fennálló probléma.
Szerintem erre nem az a helyes megoldás, hogy áhh, hagyjuk, ő már csak ilyen.
Ez egy szakmai közösség, és az a stílus, amit megenged magának nem ide való.
Ha ezt itt mi magunk között nem tudjuk kezelni, akkor mit várunk "kinn", a való világban?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.05.13. 15:50 Nem tudom.
De G. hányadék stílusa már a kékről fennálló probléma.
Szerintem erre nem az a helyes megoldás, hogy áhh, hagyjuk, ő már csak ilyen.
Ez egy szakmai közösség, és az a stílus, amit megenged magának nem ide való.
Ha ezt itt mi magunk között nem tudjuk kezelni, akkor mit várunk "kinn", a való világban?
Ne erőlködjetek már ezen ennyit! Gastonnal élőben nincs semmi baj. Ellenben itt egy troll. Egyszerűen ignorálni kell. Akkor hiába ír díszdoktori disszertációkat a vadgalambok foshullásának üteméről, és felharmónikusairól, mely miatt neki nonstop igaza van... Olyanná fog válni mint a segglyuk. Mindenki tudja, hogy van, de senkit sem fog érdekelni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2019.05.13. 09:40 Beállítottam, már nem látom Gaston hozzászólásait.
Ilyet hogy lehet? Kerestem a fórum beállításokban de nem találtam.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

zora írta: 2019.05.13. 16:13 Ilyet hogy lehet? Kerestem a fórum beállításokban de nem találtam.
Felhasználói vezérlőpult, Barátok és haragosok fülecske
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: zora »

RatRace írta: 2019.05.13. 17:37 Felhasználói vezérlőpult, Barátok és haragosok fülecske
Köszönöm!
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Írjatok a Fórum Igrendnek, hogy G.-t tíccsák be! :lol: :lol: :lol: :lol:
Vagy hagyjátok a p.chába, maradjon magának! ;)
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

jó ha van írta: 2019.05.13. 18:10 Írjatok a Fórum Igrendnek, hogy G.-t tíccsák be! :lol: :lol: :lol: :lol:
Vagy hagyjátok a p.chába, maradjon magának! ;)
Nem tíccsák be. Az a véleményünk a kollégával közösen, hogy a mostani vitákban senki nem merítette ki azt a szintet hogy kizárás járjon érte.
Ha két-három ember kérésére kitiltanánk egy fórumtagot, akkor egy idő után kizárogatnák egymást a tagok.

Egymás kikapcsolására ott az alább ismertetett funkció. Beállíthat bárki bárkit haragosnak, onnantól nem fogja látni a hozzászólásait soha. Probléma megoldva.
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Chuck Norris írta: 2019.05.13. 18:46 Nem tíccsák be. Az a véleményünk a kollégával közösen, hogy a mostani vitákban senki nem merítette ki azt a szintet hogy kizárás járjon érte.
Nem kell kizárni senkit.
Egy pár napra kell pihire tenni, és felhívni a figyelmét, hogy ember módjára kommunikáljon.
Ahogy azt bármilyen közösségben, klubban, vagy akár kocsmában szokás.

Vagy szerinted okés a kifogásolt hangnem?
Olvasd végig a hozzászólásait, és gondolj arra, hogy ezt Neked, vagy az apádnak írta.
Chuck Norris írta: 2019.05.13. 18:46 Egymás kikapcsolására ott az alább ismertetett funkció. Beállíthat bárki bárkit haragosnak, onnantól nem fogja látni a hozzászólásait soha. Probléma megoldva.
Én már beállítottam, de szerinted ennek a javaslatnak milyen üzenete van?

Adott egy szakmai / baráti társaság (sokakkal már 10-20 éve ismerjük egymást), valaki bejön, és az asztal közepére csinál.
A javaslat: fogd be az orrod / csukd be a szemed, és akkor nem fog zavarni.

Szerintem nem a deviánsokat kell védeni, hanem a normális fórumtagokat.
Gasztonnak egyszer kellene megmondani, hogy emberi módra kommunikáljon.
Ha ezt itt, a saját kis közösségünkben nem tesszük meg, akkor mit várunk a valóságos világban..?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Chuck Norris írta: 2019.05.13. 18:46 Nem tíccsák be. Az a véleményünk a kollégával közösen, hogy a mostani vitákban senki nem merítette ki azt a szintet hogy kizárás járjon érte.
Ha két-három ember kérésére kitiltanánk egy fórumtagot, akkor egy idő után kizárogatnák egymást a tagok.
Négy röhögős emoji volt utána. Az szerinted komoly?
A következő mondatom, a kacsintóssal, az igen, az komoly volt.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

szöged írta: 2019.05.13. 15:27 - mert te minden bizonnyal hatalmas élettapasztalattal rendelkezel (minden téren IS)
- az orvosprof, amikor professzorkodik (=tanít, mert egyébként a professzor nem egy akadémiai titulus), akkor belemegy a részletekbe, és elmondja, hogy mit jelent a karcinogén kifejezés, meg hogy az egész világegyetem a százalékos arányokról, illetve a százalékos esélyekről szól
ellenben az átlag beteg/hozzátartozó jobban érzi magát, ha nem tudja a teljes igazságot, és ekként kommunikál (nem mellesleg; rengeteg időt megspórol magának)

most pedig kérlek írj egy modern esszét minimum 90 perc ráfordításával, melynek témája legyen a személyem sértegetése a lehető legszélesebb spektrumon
Nem szoktam személyeskedni, csak ha én is azt kapom. Ha valaki személyeskedésbe kezd - ahogy pl. most te -, majdnem biztosra vehető, hogy azért teszi, mert kifogyott az érveiből az eredeti témát illetően. Vagy kétségbeesett.... Vagy mindkettő. ;)
- Nem állítom, hogy hatalmas élettapasztalatom lenne, de 51 évem alatt amit tapasztaltam és ami annak ellentmond, az bullshit számomra. Ez van. De ez persze nem azt jelenti, hogy ne érteném meg az olyan bizonytalan embereket is mint te.
- Egen, a SOTE-n tanított + orvoskodott is. Tudod, voltak és vannak ilyen emberek, nem is olyan kevesen. Átlag beteg szerintem akkor érzi magát jól, ha az igazat mondják neki. Ez többek között szintén személyes tapasztalat, ráadásul kétféleképpen is tapasztaltam. Betegként is jobban esett amikor nem néztek gyereknek, hanem elmondták a valóságot, illetve feltárták a lehetőségeket, plusz anyám is szerencsémre mindig elmondta a "frankót". Pl. mikor gyerekként oltásra, vagy vérvételre vitt és megkérdeztem tőle, hogy fájni fog-e, ő habozás nélkül rávágta, hogy "igen, de ki fogod bírni, ahogyan mindenki más is".
Manapság a valóság közlésére törvény is kötelezi egyébként az orvosokat, tehát elviekben semmit sem titkolhatnak el, ahogyan az szokás volt még a 70-es években, 80-as évek elején, közepén.
Ha viszont embereket szándékosan olyan gyógyszerrel kezelnének, ami valójában nem gyógyít, hanem épp ellenkezőleg, elősegíti az éppen kezelt betegség kialakulását, az nem csak arról szólna, hogy az illető és családja "nem tudja a teljes igazságot". Bár hangsúlyozottan nem vagyok jogász - de szerintem ez már bűncselekmény lenne.
Félreértés ne essék, nem állítom, hogy a kemos gyógyszerek ne lennének valójában mérgek. De, nyilvánvalóan azok. (Ahogyan egyébként szinte majdhogynem bármilyen más gyógyszer is legalább részben az.) Rosszul is vannak tőle a páciensek, egyáltalán nem kicsit és nem is ritka esetekben. Azt sem állítom, hogy ne lennének durva mellékhatásai, mert de, nyilvánvaló, hogy vannak, viszont erre fel is hívják a kezeltek figyelmét, sőt, papirokat kell aláírniuk erről. De hogy az okozná a betegséget, amit éppen, hogy gyógyítania kellene, ráadásul ezt eltitkolják a betegek elől.... na ne már....
Kicsit több mint 2 percembe került ezt megfogalmazni és leírni. Nem volt nehéz, a fogalmazás és az írás az erősségeim közé tartozik, pl. a számolással ellentétben. 8-)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

WildBear23 írta: 2019.05.13. 15:50 Nem tudom.
De G. hányadék stílusa már a kékről fennálló probléma.
Szerintem erre nem az a helyes megoldás, hogy áhh, hagyjuk, ő már csak ilyen.
Ez egy szakmai közösség, és az a stílus, amit megenged magának nem ide való.
Ha ezt itt mi magunk között nem tudjuk kezelni, akkor mit várunk "kinn", a való világban?
Ugyanmár.... Most se én kezdtem a vitát meg a személyeskedést. Azután meg sírsz-rísz az "óvóbácsiknak". :lol: :lol: :lol: :lol: Nyilvánvaló, hogy ki akarsz záratni, már évekkel ezelőtt is ezt szeretted volna elérni a régin, mióta kétszer is pofára estél vitában. Csak hát ez ott se, meg itt se így működik.

Egyébként ha nem látod amit írok, az a legjobb. Kicsit olyan ez mintha homokba dugnád a fejed, mert hát attól az még ott lesz, de azt természetesen belátom, hogy neked konkrétan ez a legjobb megoldás. :D És figyeld meg, így nem lesz bajunk egymással, hiszen ha nem látod amit írok, nem fogsz leállni kötekedni se velem. 8-)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gaston Glock 2019.05.14. 20:42-kor.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Mr. Senki írta: 2019.05.13. 16:03 Ne erőlködjetek már ezen ennyit! Gastonnal élőben nincs semmi baj. Ellenben itt egy troll. Egyszerűen ignorálni kell. Akkor hiába ír díszdoktori disszertációkat a vadgalambok foshullásának üteméről, és felharmónikusairól, mely miatt neki nonstop igaza van... Olyanná fog válni mint a segglyuk. Mindenki tudja, hogy van, de senkit sem fog érdekelni.
Kösz. Élőben te is egész jópofa fickó vagy. :D Sokkal kevesebbszer kerülsz világvége hangulatba is. :lol: :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Gaston Glock írta: 1.
Ha viszont embereket szándékosan olyan gyógyszerrel kezelnének, ami valójában nem gyógyít, hanem épp ellenkezőleg, elősegíti az éppen kezelt betegség kialakulását, az nem csak arról szólna, hogy az illető és családja "nem tudja a teljes igazságot". Bár hangsúlyozottan nem vagyok jogász - de szerintem ez már bűncselekmény lenne.

2.
Rosszul is vannak tőle a páciensek, egyáltalán nem kicsit és nem is ritka esetekben. Azt sem állítom, hogy ne lennének durva mellékhatásai, mert de, nyilvánvaló, hogy vannak, viszont erre fel is hívják a kezeltek figyelmét, sőt, papirokat kell aláírniuk erről. De hogy az okozná a betegséget, amit éppen, hogy gyógyítania kellene, ráadásul ezt eltitkolják a betegek elől.... na ne már....
1. Az hogy valakit egy olyan gyógyszerrel kezelnek, aminek a mellékhatásaként egy újabb rák alakulhat ki, az nem bűncselekmény. Hiszen Ő gyógyítja az eredeti betegséget, a rák meg nem alakul ki mindenkinél.

2. Pedig de. Nyugodtan dugd a fejedet a homokba, de attól az még tény, hogy vannak jelenleg forgalomban olyan rákgyógyszerek, amiknek lehetnek olyan mellékhatásai, hogy egy másik típusú rák alakulhat ki bizonyos embereknél. Erre egy kemós doki válasza az volt, nem baj majd ha kialakul akkor kezeljük azt is. (és igen tudom miről beszélek, annak ellenére hogy nem vagyok orvos, de munkámból kifolyólag rálátásom van a témára)
"..."
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TurboP írta: 2019.05.14. 22:38 1. Az hogy valakit egy olyan gyógyszerrel kezelnek, aminek a mellékhatásaként egy újabb rák alakulhat ki, az nem bűncselekmény. Hiszen Ő gyógyítja az eredeti betegséget, a rák meg nem alakul ki mindenkinél.

2. Pedig de. Nyugodtan dugd a fejedet a homokba, de attól az még tény, hogy vannak jelenleg forgalomban olyan rákgyógyszerek, amiknek lehetnek olyan mellékhatásai, hogy egy másik típusú rák alakulhat ki bizonyos embereknél. Erre egy kemós doki válasza az volt, nem baj majd ha kialakul akkor kezeljük azt is. (és igen tudom miről beszélek, annak ellenére hogy nem vagyok orvos, de munkámból kifolyólag rálátásom van a témára)
1. De, ha az illetőt nem tájékoztatják róla előzetesen, hogy ilyen mellékhatása is lehet, akkor sztem. bűncselekmény. Plusz egy rakás polgári perre adna lehetőséget. USA-ban pl. az ilyenek a tetőfokára hágtak volna, ha ez igaz lenne, hiszen tudtommal ott már azért is pereltek, hogy az emlődaganatos nőknek eltávolító műtét után szilikonnal plasztikázták a melleiket, ami meg szintén rákot okozhat.
2. Sosem szeretem a fejemet a homokba dugni. Pl. ezért nem is tiltom le senki hozzászólásait, hogy ne lássam és ezért írtam, hogy szeretem tudni, hogy mi a helyzet és a lehetőségeket is. Viszont én meg ismerek olyant nem egyet, aki kigyógyult a gyógyszertől és orvossal is beszéltem a témában. Szerinted?
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Gaston Glock írta: 1. De, ha az illetőt nem tájékoztatják róla előzetesen, hogy ilyen mellékhatása is lehet, akkor sztem. bűncselekmény. Plusz egy rakás polgári perre adna lehetőséget. USA-ban pl. az ilyenek a tetőfokára hágtak volna, ha ez igaz lenne, hiszen tudtommal ott már azért is pereltek, hogy az emlődaganatos nőknek eltávolító műtét után szilikonnal plasztikázták a melleiket, ami meg szintén rákot okozhat.
2. Sosem szeretem a fejemet a homokba dugni. Pl. ezért nem is tiltom le senki hozzászólásait, hogy ne lássam. Viszont én meg ismerek olyant nem egyet, aki kigyógyult a gyógyszertől és orvossal is beszéltem a témában. Szerinted?
1. Biztos itt is említésre kerül, hogy mellékhatása lehet.
2.Én sem tiltok senkit. (még téged sem, sőt néha kifejezetten élvezettel olvasom, amikor mondatonként reagálsz valakinek.). Nem is azt írtam, hogy minden gyógyszer rákot okoz, és igen vannak kifejezetten jó szerek amiktől meg lehet gyógyulni, csak nem mindenkinek ugyanaz hat.
"..."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"1. Az hogy valakit egy olyan gyógyszerrel kezelnek, aminek a mellékhatásaként egy újabb rák alakulhat ki, az nem bűncselekmény. Hiszen Ő gyógyítja az eredeti betegséget, a rák meg nem alakul ki mindenkinél."

Pontosan.
A kemoterápiában alkalmazott anyagok egy csoportja (citotoxikus anyagok) maguk is rendelkeznek másodlagos rákkeltő hatással.
Ez azóta ismert, amióta felhasználják ezeket a rákos megbetegedések gyógyításában.
A hatásuk lényege az, hogy a sejtekben lévő DNS-t működésképtelenné teszik (pl. a kettős szál kovalens összekötésével, vagy "ál"-nukleotidok beépítésével). A rákos sejtek ezt nem tudják kijavítani (mivel rosszul működnek a DNS-t javító rendszereik, ezért (is) váltak rákossá), ezért képtelenek lesznek a DNS másolására (ami az osztódáshoz kell), illetve a DNS kiolvasására (és így fehérjék szintézisére), így elpusztulnak.
Az egészséges sejtekben működő DNS javító mechanizmusok (elsősorban a p53 enzimrendszer) észlelik a hibát, leállítják az esetleges osztódást, kivágják a hibás részt, és beépítik a helyére a megfelelő nukleotidokat.

Ezek persze nem 0% vs. 100% események, tehát a tumorban is működhet valamennyire a DNS javítás (ezért nem pusztul el a tumor az első kemótól), illetve az egészséges sejtek is "elnézhetnek" egy-egy DNS hibát; ez utóbbi vezetHET egy újabb, "iatrogén", másodlagos tumor kialakulásához.

Az esélyek sacc/kb ilyenek:
- meggyógyul a beteg: 70%
- másodlagos tumor alakul ki: 1%

Azaz az 1%-ot érdemes "bevállalni" azért, hogy 70%-os eséllyel meggyógyuljon a beteg.

A fentiek miatt kombinálják a készítményeket (pl. FEC-protokol: egy antimetabolit (Fluorouracil), egy topoizomeráz-gátló (Epirubicin), és egy alkilező (Ciklofoszfamid)), illetve időnként váltják őket.

Egyébként a radioterápia is rendelkezik ilyen másodlagos rákkeltő hatással.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2019.05.15. 09:44 "1. Biztos itt is említésre kerül, hogy mellékhatása lehet."

Pontosan.
A kemoterápiában alkalmazott anyagok egy csoportja (citotoxikus anyagok) maguk is rendelkeznek másodlagos rákkeltő hatással.
Ez azóta ismert, amióta felhasználják ezeket a rákos megbetegedések gyógyításában.
A hatásuk lényege az, hogy a sejtekben lévő DNS-t működésképtelenné teszik (pl. a kettős szál kovalens összekötésével, vagy "ál"-nukleotidok beépítésével). A rákos sejtek ezt nem tudják kijavítani (mivel rosszul működnek a DNS-t javító rendszereik, ezért (is) váltak rákossá), ezért képtelenek lesznek a DNS másolására (ami az osztódáshoz kell), illetve a DNS kiolvasására (és így fehérjék szintézisére), így elpusztulnak.
Az egészséges sejtekben működő DNS javító mechanizmusok (elsősorban a p53 enzimrendszer) észlelik a hibát, leállítják az esetleges osztódást, kivágják a hibás részt, és beépítik a helyére a megfelelő nukleotidokat.

Ezek persze nem 0% vs. 100% események, tehát a tumorban is működhet valamennyire a DNS javítás (ezért nem pusztul el a tumor az első kemótól), illetve az egészséges sejtek is "elnézhetnek" egy-egy DNS hibát; ez utóbbi vezetHET egy újabb, "iatrogén", másodlagos tumor kialakulásához.

Az esélyek sacc/kb ilyenek:
- meggyógyul a beteg: 70%
- másodlagos tumor alakul ki: 1%

Azaz az 1%-ot érdemes "bevállalni" azért, hogy 70%-os eséllyel meggyógyuljon a beteg.

A fentiek miatt kombinálják a készítményeket (pl. FEC-protokol: egy antimetabolit (Fluorouracil), egy topoizomeráz-gátló (Epirubicin), és egy alkilező (Ciklofoszfamid)), illetve időnként váltják őket.

Egyébként a radioterápia is rendelkezik ilyen másodlagos rákkeltő hatással.
Szinte mintha értenéd miről beszélsz ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: szöged »

WildBear23 írta: 2019.05.15. 09:44 "1. Az hogy valakit egy olyan gyógyszerrel kezelnek, aminek a mellékhatásaként egy újabb rák alakulhat ki, az nem bűncselekmény. Hiszen Ő gyógyítja az eredeti betegséget, a rák meg nem alakul ki mindenkinél."

Pontosan.
A kemoterápiában alkalmazott anyagok egy csoportja (citotoxikus anyagok) maguk is rendelkeznek másodlagos rákkeltő hatással.
Ez azóta ismert, amióta felhasználják ezeket a rákos megbetegedések gyógyításában.
A hatásuk lényege az, hogy a sejtekben lévő DNS-t működésképtelenné teszik (pl. a kettős szál kovalens összekötésével, vagy "ál"-nukleotidok beépítésével). A rákos sejtek ezt nem tudják kijavítani (mivel rosszul működnek a DNS-t javító rendszereik, ezért (is) váltak rákossá), ezért képtelenek lesznek a DNS másolására (ami az osztódáshoz kell), illetve a DNS kiolvasására (és így fehérjék szintézisére), így elpusztulnak.
Az egészséges sejtekben működő DNS javító mechanizmusok (elsősorban a p53 enzimrendszer) észlelik a hibát, leállítják az esetleges osztódást, kivágják a hibás részt, és beépítik a helyére a megfelelő nukleotidokat.

Ezek persze nem 0% vs. 100% események, tehát a tumorban is működhet valamennyire a DNS javítás (ezért nem pusztul el a tumor az első kemótól), illetve az egészséges sejtek is "elnézhetnek" egy-egy DNS hibát; ez utóbbi vezetHET egy újabb, "iatrogén", másodlagos tumor kialakulásához.

Az esélyek sacc/kb ilyenek:
- meggyógyul a beteg: 70%
- másodlagos tumor alakul ki: 1%

Azaz az 1%-ot érdemes "bevállalni" azért, hogy 70%-os eséllyel meggyógyuljon a beteg.

A fentiek miatt kombinálják a készítményeket (pl. FEC-protokol: egy antimetabolit (Fluorouracil), egy topoizomeráz-gátló (Epirubicin), és egy alkilező (Ciklofoszfamid)), illetve időnként váltják őket.

Egyébként a radioterápia is rendelkezik ilyen másodlagos rákkeltő hatással.
fasság !!!
mer én még nem tapasztaltam kovalens kötést, meg FEC-protokollt se
meg az orvosprof se említette

;)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ja, viccnek vicc. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TurboP írta: 2019.05.15. 07:03 1. Biztos itt is említésre kerül, hogy mellékhatása lehet.
2.Én sem tiltok senkit. (még téged sem, sőt néha kifejezetten élvezettel olvasom, amikor mondatonként reagálsz valakinek.). Nem is azt írtam, hogy minden gyógyszer rákot okoz, és igen vannak kifejezetten jó szerek amiktől meg lehet gyógyulni, csak nem mindenkinek ugyanaz hat.
1. Tényleg? Akkor linkeld már be azt a papírt amit aláíratnak a betegekkel a kezelés előtt. Biztos ez is szerepel rajta. Hmm?
2. Kutyát nem érdekli tiltasz vagy sem. Kérdeztem én ilyent???? Te hoztad fel a témát én csak arra válaszoltam és cáfoltam, hogy homokba dugnám a fejem két példával, ez volt az egyik.
Mi van???? Valami vagy rákot okozhat, vagy nem. Nincs harmadik eset, így ez a mondatod értelmetlen. Legfeljebb az változhat, hogy van akinél kialakul, van akinél nem, de ez meg a tényen nem változtat.
Ja! Neked is megírom, ha folyton beidézitek amit írtam, akkor vadmaci hiába tiltott le, mert látni fogja amit írok. :lol: :lol: :lol: :lol:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Gaston Glock 2019.05.16. 21:41-kor.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

"1. Az hogy valakit egy olyan gyógyszerrel kezelnek, aminek a mellékhatásaként egy újabb rák alakulhat ki, az nem bűncselekmény. Hiszen Ő gyógyítja az eredeti betegséget, a rák meg nem alakul ki mindenkinél."

De, bcs. Legalábbis, ha nem történik meg a tájékoztatás erről, hiszen tudtán kívül mérgezhetik meg az illetőt. Ez független attól, hogy van akinél kialakul tőle, és van akinél nem. Már jogász is lettél? :lol: :lol: :lol: :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

WildBear23 írta: 2019.05.13. 19:51 Nem kell kizárni senkit.
Egy pár napra kell pihire tenni, és felhívni a figyelmét, hogy ember módjára kommunikáljon.
Ahogy azt bármilyen közösségben, klubban, vagy akár kocsmában szokás.

Vagy szerinted okés a kifogásolt hangnem?
Olvasd végig a hozzászólásait, és gondolj arra, hogy ezt Neked, vagy az apádnak írta.



Én már beállítottam, de szerinted ennek a javaslatnak milyen üzenete van?

Adott egy szakmai / baráti társaság (sokakkal már 10-20 éve ismerjük egymást), valaki bejön, és az asztal közepére csinál.
A javaslat: fogd be az orrod / csukd be a szemed, és akkor nem fog zavarni.

Szerintem nem a deviánsokat kell védeni, hanem a normális fórumtagokat.
Gasztonnak egyszer kellene megmondani, hogy emberi módra kommunikáljon.
Ha ezt itt, a saját kis közösségünkben nem tesszük meg, akkor mit várunk a valóságos világban..?
Muhaha.... Adjak zsebit?? :lol: Nah, az ilyen és hasonló hozzászólásaidból tudom egészen biztosan, hogy szándékosan hoztad fel a témát megint, hogy újból nekem ronthass, mivel nyilván az eredetileg felmerült vitatémához, semmit se tudtál érdemben hozzászólni. 8-) De remélem, most hogy letiltottál - bár ha beidézik a hozzászólásaimat így is látni fogod muhaha :lol: :lol: -, egy életre kisírtad magad (bár ez utóbbit kétlem). :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

És az élet oly egyszerű... 8-) 8-) 8-)
tiltolista.png
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

WildBear23 írta: 2019.05.17. 06:32 És az élet oly egyszerű... 8-) 8-) 8-)

tiltolista.png
És homokba dugni a fejed oly egyszerű. :lol: :lol: :lol: :lol:
Egyébként meg ha valaki beidézi, akkor is látni fogod. LOL :mrgreen:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

WildBear23 írta: 2019.05.16. 09:29 Szerintem alapból érdemes úgy kommunikálni, ahogy élőben is tennénk.
Mivel -a közös hobbi miatt- jó eséllyel élőben is bármikor összetalálkozhatnak a fórumtagok.
Neten senki sem kommunikál úgy mint élőben. Te sem. Ez azért van, mert ez nem élő, hanem net. :lol: :lol: Logikus. Javaslom fogadd el ezt így, vagy ne kommunikálj interneten egyáltalán és akkor nem lesznek ilyen jellegű problémáid, ami egyébként sem itt, sem más helyeken (pl. facebook, vagy twitter, stb....) a többségnek nem jelent gondot. Ha pedig gyengék az idegeid, vagy viráglelkű vagy, akkor azt gondolom nem itt a helyed, hanem valami más fórumon.

Ahelyett meg, hogy "feljelentgetsz", meg panasz napot tartasz több napon keresztül néhány feltüzelt haverral, miközben az egész vitát te kezdted, inkább gondolkodj el ezen a történeten:
Egyszer egy ismerősöm lányát behívták az igazgatóiba a szüleivel együtt, mivel úgy megverte az egyik fiú osztálytársát, hogy betört az orra. Elbeszélgettek vele arról, hogy így nem lehet viselkedni, meg a szüleivel is, hogy fegyelmezzék jobban a lányukat, stb....stb.... Mikor kijöttek az igazgatótól megkérdezte tőle az anyja, hogy ezt miért csinálta? A lány azt válaszolta, azért mert a fiú piszkálta, terrorizálta és néha ütötte a lány egyik barátnőjét. Erre viszont elkerekedett szemmel azt kérdezte az anyja, hogy és ezt miért nem mondta el az igazgatónak is? A válasz pedig így hangzott, idézem; "Mert én nem árulkodom, nem vagyok vamzer...."
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: szöged »

Gaston Glock írta: 2019.05.20. 20:32 "Mert én nem árulkodom, nem vagyok vamzer...."
gyanítom, hogy lesznek majd páran, akik nem osztják a gondolamenetemet:

egy fejlett társadalomban a szabályok betartása és betartatása az egész közösség javát szolgálja

ilyen formában a feljelentő nem hogy nem szenved a közösségében hátrányt a tevékenységéből kifolyólag, hanem kifelyezetten pozitív a megítélése (hiszen a közösség javát szolgálja)
(természetesen, mint mindig, a keretkörülmények itt is kiemelt szerepet kapnak:)
feltételezvén, hogy minden szempontból fejlett az igazságszolgáltatás is

abból, hogy egy kislány az igazság felszínre hozását negatív dolognak gondolja, nem bonyolult leszűrni, hogy a magyarországi társadalom meglehetősen fejletlen
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

szöged írta: 2019.05.21. 15:39 gyanítom, hogy lesznek majd páran, akik nem osztják a gondolamenetemet:
Részben osztom.
szöged írta: 2019.05.21. 15:39 egy fejlett társadalomban a szabályok betartása és betartatása az egész közösség javát szolgálja
...
abból, hogy egy kislány az igazság felszínre hozását negatív dolognak gondolja, nem bonyolult leszűrni, hogy a magyarországi társadalom meglehetősen fejletlen
Tehát, az én értékelésem a témához:

A kislány hozzáállása becsülendő és erkölcsileg helyes. Nem bízza a dolgot az "igazságszolgáltatásra" (tantónéni), hanem a bizonyos szellemi szint alatt egyedül hatékony testi fenyítést alkalmazza. A bizonyos szellemi szint határát nálam az jelzi, ha valaki szórakozásnak tekinti embertársa bántalmazását.

Persze a megfenyített az megy árulkodni a tantónéninek (jó, eltört az orra, azt nehéz nem észrevenni, de a "mi történt" kérdésre nyilván nem azt válaszolta, hogy megvert annak a lánynak a barátja, akit én szoktam verni, de nem mondom meg hogy ki volt, ez személyes ügy, megérdemeltem).

Innentől a szülők álláspontja az, amiben finomítási lehetőségeket látok. Az eset után másnap vissza kellett volna menniük az igazgatóhoz, és beszámolni arról, hogy a megvert srác bántotta a lányuk barátnőjét, és a lányuk ezért tett igazságot, hatékonyan és szerintük helyesen. Amiért tudják hogy hivatalosan nem járhat dícséret, de innentől figyeljenek oda arra a srácra, nehogy újra okot adjon rá, hogy betörjék az orrát.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: zora »

Az én olvasatomban a kislány a macsó akciófilmes hozzáállás miatt hagyta hogy olyan miatt ítéljék meg helytelenül, amit ő is éppen megtorolni szàndékozott. Ebben az intézmény rendszerben nem az ő dolga volna a rend fenntartása és az "igazságtétel". Hogy senki nem figyelt rájuk, és végül ő volt kénytelen lépni, az sajnálatos (és jellemző). De ha végre valaki, akinek ez a dolga foglalkozik velük, nem árt ha az tudja az igazságot. Láttunk már olyat, hogy az ilyen hősies megoldások később mennyire vissza tudnak ütni az illetőre.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

zora írta: 2019.05.21. 20:13 Az én olvasatomban a kislány a macsó akciófilmes hozzáállás miatt hagyta hogy olyan miatt ítéljék meg helytelenül, amit ő is éppen megtorolni szàndékozott. Ebben az intézmény rendszerben nem az ő dolga volna a rend fenntartása és az "igazságtétel". Hogy senki nem figyelt rájuk, és végül ő volt kénytelen lépni, az sajnálatos (és jellemző). De ha végre valaki, akinek ez a dolga foglalkozik velük, nem árt ha az tudja az igazságot. Láttunk már olyat, hogy az ilyen hősies megoldások később mennyire vissza tudnak ütni az illetőre.
manapság ha vki szól a tanerőnek, akkor általában mind2 fél meg van copatva a pedagógia jegyében....
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: szöged »

Thomaster írta: 2019.05.21. 19:30 Részben osztom.



Tehát, az én értékelésem a témához:

A kislány hozzáállása becsülendő és erkölcsileg helyes. Nem bízza a dolgot az "igazságszolgáltatásra" (tantónéni), hanem a bizonyos szellemi szint alatt egyedül hatékony testi fenyítést alkalmazza. A bizonyos szellemi szint határát nálam az jelzi, ha valaki szórakozásnak tekinti embertársa bántalmazását.

Persze a megfenyített az megy árulkodni a tantónéninek (jó, eltört az orra, azt nehéz nem észrevenni, de a "mi történt" kérdésre nyilván nem azt válaszolta, hogy megvert annak a lánynak a barátja, akit én szoktam verni, de nem mondom meg hogy ki volt, ez személyes ügy, megérdemeltem).

Innentől a szülők álláspontja az, amiben finomítási lehetőségeket látok. Az eset után másnap vissza kellett volna menniük az igazgatóhoz, és beszámolni arról, hogy a megvert srác bántotta a lányuk barátnőjét, és a lányuk ezért tett igazságot, hatékonyan és szerintük helyesen. Amiért tudják hogy hivatalosan nem járhat dícséret, de innentől figyeljenek oda arra a srácra, nehogy újra okot adjon rá, hogy betörjék az orrát.
a kislány tévesen véli úgy, hogy erkölcsileg helyes a hozzáállása
(és ez a tévedés a társadalom döntő többségének tévedéséből fakad)
mert ha biztos lenne, hogy helyes, akkor az egyben azt is jelentené, hogy minden kétségen felül áll, hogy a tantónéni alkalmatlan a feladatkörének ellátására
ez pedig azt jelentené, hogy őt el kell távolítani a pozíciójából
de ez egy az eredeti történeten ugyan messze túlmutató, ámde attól mégis teljesen függetlenül kezelendő téma
és vissza is értünk oda, hogy akkor nem a tantónéninek, hanem a zizgatónak kellett volna a tudomására hoznia a szabálysértést
már mindjárt az első alkalommal
ezáltal megadva az esélyt a további szabélyszegések megelőzésére
(vagy ha a zizgató sem megfelelő, akkor is több tucatnyi megfelelő fórum található, ahol vázolni lehet a problémákat)


az, hogy felnőtt, magukat felelősségteljes fegyvertartónak tituláló emberek a szabályszegést követendő példának tartják, viszont felvet bizonyos kérdéseket



a szabályokat be kell tartani
ez mindenki közös érdeke
ha egy szabály okafogyottá/idejétmúlttá vált, akkor el kell törölni/meg kell változtatni
nem szabad egyszerűen figyelmen kívül hagyni egyet sem, mert ha egyet lehet, akkor bármelyiket lehet
(ez utóbbi bekezdés a tökéletes társadalom megvalósulása utánra vonatkozik, míg a korábbi eszmefuttatás az ahhoz vezető utak egyikét volt hivatott vázolni ... nyilván a kettő között egy bizonyos szint felett nehéz különbséget tenni, értelmezés szempontjából viszont elég a célt megkülönböztetni az úttól ... mert a célhoz csak akkor juthatunk el, ha valahol, valamikor elkezdjük járni az oda vezető utat)

a visszaeső szabályszegőket meg első körben kell távolítani a társadalomból...

...nem ragozom tovább

aki szeretné érteni, az valószínűleg így is érti, aki meg nem szeretné, annak úgyis mindegy
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

zora írta: 2019.05.21. 20:13 Az én olvasatomban a kislány a macsó akciófilmes hozzáállás miatt hagyta hogy olyan miatt ítéljék meg helytelenül, amit ő is éppen megtorolni szàndékozott. Ebben az intézmény rendszerben nem az ő dolga volna a rend fenntartása és az "igazságtétel". Hogy senki nem figyelt rájuk, és végül ő volt kénytelen lépni, az sajnálatos (és jellemző). De ha végre valaki, akinek ez a dolga foglalkozik velük, nem árt ha az tudja az igazságot. Láttunk már olyat, hogy az ilyen hősies megoldások később mennyire vissza tudnak ütni az illetőre.
Az igazságszolgáltatás az már csak úgy működik, hogy ha valaki szól nekik hogy itten igazságtalanság vanik, akkor intézkedik. Jó esetben kivizsgálja hogy tényleg úgy van-e, rosszabb esetben lesújt arra, akit megvádoltak.

A tárgyalt esetben (továbbfejlesztve a saját álláspontomat is) a megvádolt és elítélt igazságosztónak is meg kell tanulnia, hogy első körben ugyan hatékony és erkölcsileg helyes a közvetlen igazságosztás, de ha utána ezért felelősségre vonják, akkor fel kell tárnia az igazságot. Ez akkor már nem árulkodás.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: szöged »

zora írta: 2019.05.21. 20:13 Az én olvasatomban a kislány a macsó akciófilmes hozzáállás miatt hagyta hogy olyan miatt ítéljék meg helytelenül, amit ő is éppen megtorolni szàndékozott. Ebben az intézmény rendszerben nem az ő dolga volna a rend fenntartása és az "igazságtétel". Hogy senki nem figyelt rájuk, és végül ő volt kénytelen lépni, az sajnálatos (és jellemző). De ha végre valaki, akinek ez a dolga foglalkozik velük, nem árt ha az tudja az igazságot. Láttunk már olyat, hogy az ilyen hősies megoldások később mennyire vissza tudnak ütni az illetőre.
igen

akad néhány komolyabb konfliktus a világban, melyek adott esetben több emberéletet követeltek, és ezek közös jellemzője, hogy úgy kezdődött, hogy a másik visszaütött
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: zora »

sodoma írta: 2019.05.21. 20:27 manapság ha vki szól a tanerőnek, akkor általában mind2 fél meg van copatva a pedagógia jegyében....
De a tárgyalt esetben ezen már rég túl vagyunk. A kislányt vették elő, mert helyre tett egy agresszív kis parasztot. De mivel nem mondta el mi történt, most őt nézik annak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

szöged írta: 2019.05.21. 15:39 gyanítom, hogy lesznek majd páran, akik nem osztják a gondolamenetemet:
egy fejlett társadalomban a szabályok betartása és betartatása az egész közösség javát szolgálja
Nem véletlen, hogy az önbíráskodás büncselekmény.
Nem látom az eredeti hozzászólást, de a vamzer (besúgó) az, aki mást besúg/feljelent.

Ha egy privát klubban valaki odasz.arik az asztalra, és szólsz a klubvezetőnek, attól nem vagy vamzer.
Nyilván nem az a megoldás, hogy betöröd az orrát, mert akkor ő fog a leghangosabban sipákolni ("vamzerkodni") a rendőrségnek.
(Általában aki neten nagypofájú, az IRL gyáva széklet.. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

szöged írta: 2019.05.21. 15:39 gyanítom, hogy lesznek majd páran, akik nem osztják a gondolamenetemet:

egy fejlett társadalomban a szabályok betartása és betartatása az egész közösség javát szolgálja

ilyen formában a feljelentő nem hogy nem szenved a közösségében hátrányt a tevékenységéből kifolyólag, hanem kifelyezetten pozitív a megítélése (hiszen a közösség javát szolgálja)
(természetesen, mint mindig, a keretkörülmények itt is kiemelt szerepet kapnak:)
feltételezvén, hogy minden szempontból fejlett az igazságszolgáltatás is

abból, hogy egy kislány az igazság felszínre hozását negatív dolognak gondolja, nem bonyolult leszűrni, hogy a magyarországi társadalom meglehetősen fejletlen
1. A szabályokat mindig betartom. Ez nálam alapelv! Plusz, csak szólok, az itteni szabályokat én írtam javarészt.
2. A feljelentgetés nem feltétlen a szabályok megszegését jelenti a feljelentett által. Ahogyan esetemben sem.
3. Attól még, hogy én betartom a szabályokat mindig, nem tartom kisebbnek, vagy gyengébb jelleműnek azt, aki nem tartja be, vagy nem mindig, ill. esetleg feszegeti a határokat. Ő olyan, nincs ezzel semmi gond, emiatt nem fogom feljelentgetni, mert az nem vall nemes lélekre és akkor még finoman fejeztem ki magamat. Ez nem egy bűnügy és nem is asztalra szarás, hiába szereti ezt a kifejezést vadmaci.
4. Ha valaki szándékosan vitát provokál, majd ha megkapja érte a magáét, utána rohan a moderátor bácsikhoz, még nem jelenti azt, hogy ő követné a szabályokat, az általa feljelentett pedig nem, sőt....
5. A fórumokon vamzerkodókat senki sem csípi, akár igazat állítanak, akár nem. Nem véletlenül.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Gaston Glock 2019.05.22. 19:28-kor.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

WildBear23 írta: 2019.05.21. 21:18 Nem véletlen, hogy az önbíráskodás büncselekmény.
Nem látom az eredeti hozzászólást, de a vamzer (besúgó) az, aki mást besúg/feljelent.

Ha egy privát klubban valaki odasz.arik az asztalra, és szólsz a klubvezetőnek, attól nem vagy vamzer.
Nyilván nem az a megoldás, hogy betöröd az orrát, mert akkor ő fog a leghangosabban sipákolni ("vamzerkodni") a rendőrségnek.
(Általában aki neten nagypofájú, az IRL gyáva széklet.. :-)
Muhaha.... :lol: :lol: :lol: :lol: Haggyad már.... Egyelőre te vagy aki az asztalra szarik folyton. Én egy szót sem szóltam hozzád mielőtt belém kötöttél. Utána meg rohantál a moderátor bácsikhoz, amikor megkaptad a magadét érte. Ez vagy te. Beszólsz, utána meg "sipákolsz". :D
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

:lol:
gas.jpg
gas.jpg (43.08 KiB) Megtekintve 44255 alkalommal
Ha valami fontosat írtál, hívj fel, vagy inkább hívd ezt: 116-123
8-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Dönci62 írta: 2019.06.07. 06:29 A másik fórumon 12000,- HUF-ért a meghirdetés napján elvitték az 50 db-os doboz patront(nem Én hirdettem).
De nézz körül az ottani "gázpisztoly tartozék adás-vétel" topikban, mert egy időben nagyon keresték és többet is eladtak belőle, ott tájékozódhatsz az árakról.
Vagy ilyen trükkel verik föl az árat.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.06.07. 06:29 A másik fórumon 12000,- HUF-ért a meghirdetés napján elvitték az 50 db-os doboz patront(nem Én hirdettem).
De nézz körül az ottani "gázpisztoly tartozék adás-vétel" topikban, mert egy időben nagyon keresték és többet is eladtak belőle, ott tájékozódhatsz az árakról.
Diliházat ne népszerűsítsük itt, köszi!
240Ft-ért riasztótöltény? MUHAHAHAAAAAA!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mr. Senki írta: 2019.06.07. 08:36 Diliházat ne népszerűsítsük itt, köszi!
240Ft-ért riasztótöltény? MUHAHAHAAAAAA!
"Diliházat"?, ahol te is regisztrált tag vagy? :lol:
Kib@szottul rühellem, amikor valaki, valamelyik fórumon elkezdi szapulni a másik hasonló témájú fórumot, vagy tagjait, főleg ha ő is tag, mindkét fórumon!
Azonos érdeklődési kör, azonos hobbi, a tagok között hatalmas átfedés mindkét oldalon.
Mi értelme egymás fikázásának?
Sosem értettem.
Valamelyik fórumon nagyobb arcnak tűnni ez miatt, vagy mi az értelme?
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Blekk Rájgó írta: 2019.06.07. 07:49 Vagy ilyen trükkel verik föl az árat.
Sajnos valós az érdeklődés, tapasztalatból tudom.
Akkora mítoszt sikerült kreálni a Lapua-nak, hogy a hiánya egekig emelte néhány embernél az árát, mind kereslet, mind kínálat szintjén.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.06.07. 08:59 "Diliházat"?, ahol te is regisztrált tag vagy? :lol:
Kib@szottul rühellem, amikor valaki, valamelyik fórumon elkezdi szapulni a másik hasonló témájú fórumot, vagy tagjait, főleg ha ő is tag, mindkét fórumon!
Azonos érdeklődési kör, azonos hobbi, a tagok között hatalmas átfedés mindkét oldalon.
Mi értelme egymás fikázásának?
Sosem értettem.
Valamelyik fórumon nagyobb arcnak tűnni ez miatt, vagy mi az értelme?
Mocskolódás helyett nézd meg mikor írtam oda utoljára bármit is... Mikor tettem fel oda akármit is... És riasztótöltényt 240Ft / db-ért árulni meg igenis DILIHÁZ!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Válasz küldése