OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2019.05.15. 06:29 Mi volt a masodik mondat, amit basztal beidezni, es eppen ezert vitatkozol vele?:-) Gasztonizalsz.

BTW: jelenleg is viselhetsz Nemetorszagban kest:
- fix pengest 120 mm pengehosszig
- egykezes foldert barmekkorat, HA nincs pengezar
- barmekkora pengezaras foldert, HA nem egykezes
(+- szallithatsz elcsomagolva, tokjaban barmilyet)

Hulyeseg igy is: ja, Ertelmes a tovabbi szigoritas? IRTAM, hogy baromsag.
A második mondatod az rendben volt. Ezért nem idéztem be.... Meg hogy rövidebb legyen a hozzászólás, megszabadítottam a feleslegtől. :lol: Mivel kifogásoltad - tök fölöslegesen -, ezért ennél nem így járok el.
Kizárólag az első mondatodban tett kijelentéseddel volt gondom. De egyébként megértelek, hiszen te nyilvánvalóan más szemszögből nézed a dolgokat. Ugye mit árulsz és mi lenne jobb ebből a szempontból és mit áldoznál be érte, ha lehetne, stb. Én viszont nyilvánvalóan nem így nézem.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Mr. Senki írta: 2019.05.14. 21:46 Mert a migrókat pont érdekli a jog betűje... Kezdjük ott, hogy nem ismerik a jogszabályokat. Ha meg ismerik, akkor is saját mérlegelésük szerint szarnak rá.

Ergo megint csak nehezítik a normális ember életét...
+1 Jah, ugyanezt írtam, csak más szavakkal. Ettől csak rosszabb lesz a helyzet szerintem is, már ha ez tényleg így van, és tényleg tiltanak, mert hát olvastunk mi már ökörségeket hazai, meg külföldi médiákban is ugye....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Gaston Glock írta: 2019.05.14. 21:13 Én nem. Papper helyett lehet viselni mást is, plusz a többkártyás GP. viselési rendszer is csak rászánt idő, meg minimális pénz kérdése. Kés helyett viszont mit hordjak???? Én két db egykezest viselek és mindkettőre szükségem van. Az egyikkel kajálok, meg a gyógyszert vágom ketté ha kell (nem röhögni! :lol: :lol: ), a másik meg minden másra, pl. borítékot nyitni, vagy csomagbontásnál madzagot vágni, ha nincs a közelben olló, ahelyett is jó, stb.... Szerintem jó, hogy mindig kéznél vannak.
Nincs WB most a kufarprimadonnat bas.ztatod? :D
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Makai V. futonő-aki megbocsatott a tamadojának-most megnyugodhat mert hazaengedték azt a drága embert. lehet h még meg is latogatja és összeborulnak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.05.15. 18:15 Makai V. futonő-aki megbocsatott a tamadojának-most megnyugodhat mert hazaengedték azt a drága embert. lehet h még meg is latogatja és összeborulnak.
Akkor most a futónő Párja mehet lakcímre, hogy megdédelgesse azt a drága embert.

A helyében én biztosan tenném tiszteletem nála. Csak, hogy békében nyugodhasson, és Isten is megbocsásson neki
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Mr. Senki írta: 2019.05.15. 19:10 Akkor most a futónő Párja mehet lakcímre, hogy megdédelgesse azt a drága embert.

A helyében én biztosan tenném tiszteletem nála. Csak, hogy békében nyugodhasson, és Isten is megbocsásson neki
:D
no-country-for-old-men-review-768x539-c-default.jpg
no-country-for-old-men-review-768x539-c-default.jpg (75.97 KiB) Megtekintve 41389 alkalommal
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kojak írta: 2019.05.15. 19:47 :D
Hangtompítós sörétes? Az meg hogy működik? 😃😃😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Mr. Senki írta: 2019.05.15. 20:39 Hangtompítós sörétes? Az meg hogy működik? 😃😃😃
Brennekével? :)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.05.15. 20:39 Hangtompítós sörétes? Az meg hogy működik? 😃😃😃
https://youtu.be/rtIqTfObXIo
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.05.15. 21:12 https://youtu.be/rtIqTfObXIo
Hááát sok értelme nincs neki... Zeng a környék tőle így is, és egyértelműen azonosítható lövésghang hallatszik..
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Isszy írta: 2019.05.15. 14:31 Nincs WB most a kufarprimadonnat bas.ztatod? :D
Nem basztatok senkit. Csak véleményt írok. Azt egyelőre még szabad nekem is. 8-) Egyébként meg csak szólok, ha folyton beidézgetitek amiket írok, akkor azokat WB is látni fogja, hiába tiltott. :lol: :lol: :lol: :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Búradurrantó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.09. 18:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Búradurrantó »

Blekk Rájgó írta: 2019.05.15. 21:09 Brennekével? :)
Érdekes . Emlékszem 80as években készült a Csapdában Jodie Foster Fred Ward stb . Dennis Hopper volt a tisztogató aki beosont a célpontokhoz sötétség leple alatt és hazavágta mindet napszemcsiben nagy hangtópítós revolverrel ... Arra nem emlékszem volt e rajta lézerirányzék de nem lepne meg ha távcső is lett volna . Meg lett itt is īgy látható .
Csatolmányok
Csapdában-(DVD).png
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Ma csak ennyi:Rammstein :Deutschland...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

The Gent írta: 2019.05.17. 20:30 Ma csak ennyi:Rammstein :Deutschland...
Mein Herz in Flammen... :-D

(Kareokeban jó énekelni.. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2019.05.17. 21:05 Mein Herz in Flammen... :-D

(Kareokeban jó énekelni.. ;-)
Úgy érted "Mein Herz brennt" ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2019.05.17. 21:39 Úgy érted "Mein Herz brennt" ;)
Sok kisgyerek van benne, vidám gyereknapi klipp. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Fortitu írta: 2019.05.17. 21:39 Úgy érted "Mein Herz brennt" ;)
Brennt in Flammen..most egett a herceg nemreg, nezzuk youtubon az Ido urait. A feliratos verzio egesz jo minosegu.
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: FC1 »

6 ezer forintért és édességért gyilkoltak!
https://www.blikk.hu/aktualis/krimi/haj ... ak/q1p0rgf
Nem értem miért nem lehet vasvillát, vagy kisbaltát az ágy mellé készíteni.
Ha nincs ló a szamár is jó!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

FC1 írta: 2019.05.20. 06:14 6 ezer forintért és édességért gyilkoltak!
https://www.blikk.hu/aktualis/krimi/haj ... ak/q1p0rgf
Nem értem miért nem lehet vasvillát, vagy kisbaltát az ágy mellé készíteni.

Mennyivel okosabb lenne gazsprayt vagy gazpisztolyt oda tenni, aminek hasznalatahoz nem kell fizikai ero, es tobb tamado ellen is bevethetoek, azok menekulesre kesztethetok.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

FC1 írta: 2019.05.20. 06:14 6 ezer forintért és édességért gyilkoltak!
https://www.blikk.hu/aktualis/krimi/haj ... ak/q1p0rgf
Nem értem miért nem lehet vasvillát, vagy kisbaltát az ágy mellé készíteni.
Mert az emberek többsége nem harcias, önvédelembuzi... Ezt használják ki a retkek.

Az ilyen aljas férgeket egyébként szét kéne paszírozni ott helyben, de az sem járható út, mert önös bosszúkhoz vezetne...

Gyerekként én is békés voltam, aztán sajnos megtalált pár ilyen mocskos féreg, és rákényszerítettek az erőszakra. Akkor megszületett az a szörnyeteg bennem, amit ha elengedek, képes az ilyeneket lerendezni mindenféle irgalom nélkül.

Mondhatjuk, hogy megkaptam a legborzalmasabb ajándékot ezektől amit csak ember kaphat. Félreértés ne essék, nem vagyok mentális beteg, nincs két énem. Egyszerűen baj esetén előjönnek az emlékek, amitől olyan harag lesz bennem, ami elpusztít mindent ami azt kiváltotta. Ezt tudatosan lehet szabályozni. Gyanítom nem én vagyok ezzel így egyedül, tekintve, hogy filmre is vitték ezt a lelki metamorfózist "hulk" néven.

Ellenben az az ember aki még nem élt át ilyen traumát, pláne nem gyerekként, és folyamatosan, éveken át, az nem lesz képes ilyen helyzetben cselekedni. Nagyrészük debilizálódik a stressztől, és csak sodródik az az eseményekkel. Ők cserébe ezért sokkal fesztelenebb, boldogabb életet élhetnek. Nincs ott a készenlét, nincs ott a folyamatos belső feszültség, amivel féken tartják a fent említett szörnyeteget.

Mindkét állapotnak van előnye, és hátránya is.

Részemről sosem hibáztatok egy áldozatot atért, mert nem akarta, vagy nem tudta megvédeni magát. Ha tudok, segítek neki ebben. Ha nem tudok segíteni, legalább nem bántom az áldozatot ezért. Ennél többet nem tehetek.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.05.20. 06:41 Mert az emberek többsége nem harcias, önvédelembuzi... Ezt használják ki a retkek.

Az ilyen aljas férgeket egyébként szét kéne paszírozni ott helyben, de az sem járható út, mert önös bosszúkhoz vezetne...

Gyerekként én is békés voltam, aztán sajnos megtalált pár ilyen mocskos féreg, és rákényszerítettek az erőszakra. Akkor megszületett az a szörnyeteg bennem, amit ha elengedek, képes az ilyeneket lerendezni mindenféle irgalom nélkül.

Mondhatjuk, hogy megkaptam a legborzalmasabb ajándékot ezektől amit csak ember kaphat. Félreértés ne essék, nem vagyok mentális beteg, nincs két énem. Egyszerűen baj esetén előjönnek az emlékek, amitől olyan harag lesz bennem, ami elpusztít mindent ami azt kiváltotta. Ezt tudatosan lehet szabályozni. Gyanítom nem én vagyok ezzel így egyedül, tekintve, hogy filmre is vitték ezt a lelki metamorfózist "hulk" néven.

Ellenben az az ember aki még nem élt át ilyen traumát, pláne nem gyerekként, és folyamatosan, éveken át, az nem lesz képes ilyen helyzetben cselekedni. Nagyrészük debilizálódik a stressztől, és csak sodródik az az eseményekkel. Ők cserébe ezért sokkal fesztelenebb, boldogabb életet élhetnek. Nincs ott a készenlét, nincs ott a folyamatos belső feszültség, amivel féken tartják a fent említett szörnyeteget.

Mindkét állapotnak van előnye, és hátránya is.

Részemről sosem hibáztatok egy áldozatot atért, mert nem akarta, vagy nem tudta megvédeni magát. Ha tudok, segítek neki ebben. Ha nem tudok segíteni, legalább nem bántom az áldozatot ezért. Ennél többet nem tehetek.
+1! Jó összefoglaló! Ugyanígy gondolom én is, annyi különbséggel, hogy gyerekként is elég verekedős voltam, de soha nem basztattam másokat, "csak" megvedem magam, mert a nemecsekes alkatom miatt a nagyobb darabok mindig megtaláltak...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

+1 egyetértek.
Mr. Senki írta: 2019.05.20. 06:41 Mert az emberek többsége nem harcias, önvédelembuzi... Ezt használják ki a retkek.

Az ilyen aljas férgeket egyébként szét kéne paszírozni ott helyben, de az sem járható út, mert önös bosszúkhoz vezetne...

Gyerekként én is békés voltam, aztán sajnos megtalált pár ilyen mocskos féreg, és rákényszerítettek az erőszakra. Akkor megszületett az a szörnyeteg bennem, amit ha elengedek, képes az ilyeneket lerendezni mindenféle irgalom nélkül.

Mondhatjuk, hogy megkaptam a legborzalmasabb ajándékot ezektől amit csak ember kaphat. Félreértés ne essék, nem vagyok mentális beteg, nincs két énem. Egyszerűen baj esetén előjönnek az emlékek, amitől olyan harag lesz bennem, ami elpusztít mindent ami azt kiváltotta. Ezt tudatosan lehet szabályozni. Gyanítom nem én vagyok ezzel így egyedül, tekintve, hogy filmre is vitték ezt a lelki metamorfózist "hulk" néven.

Ellenben az az ember aki még nem élt át ilyen traumát, pláne nem gyerekként, és folyamatosan, éveken át, az nem lesz képes ilyen helyzetben cselekedni. Nagyrészük debilizálódik a stressztől, és csak sodródik az az eseményekkel. Ők cserébe ezért sokkal fesztelenebb, boldogabb életet élhetnek. Nincs ott a készenlét, nincs ott a folyamatos belső feszültség, amivel féken tartják a fent említett szörnyeteget.

Mindkét állapotnak van előnye, és hátránya is.

Részemről sosem hibáztatok egy áldozatot atért, mert nem akarta, vagy nem tudta megvédeni magát. Ha tudok, segítek neki ebben. Ha nem tudok segíteni, legalább nem bántom az áldozatot ezért. Ennél többet nem tehetek.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Nah de jó hogy nem Huawei telefont vettem... esélyes hogy b@szhatók a kukába.
Azért ez jó nagy kib@szás azokkal akik vásároltak ilyet, főleg a drágább modelleknél.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2019.05.20. 09:55 Nah de jó hogy nem Huawei telefont vettem... esélyes hogy b@szhatók a kukába.
Azért ez jó nagy kib@szás azokkal akik vásároltak ilyet, főleg a drágább modelleknél.
A már forgalomban lévő készülékek megkapják a frissítéseket, csak mostantól nem érdemes vásárolni, a bizonytalanság miatt.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

RatRace írta: 2019.05.20. 10:03 A már forgalomban lévő készülékek megkapják a frissítéseket, csak mostantól nem érdemes vásárolni, a bizonytalanság miatt.
Még elég sok a bizonytalanság. De van ahol azt írják, innentől se Gmail, se Maps, se semmi Google alkalmazás nem elérhető, és frissítések sem lesznek mostantól.

És már konkrét infó is kijött:

"a Huawei azonnal elveszti a jogot az Android operációs rendszer minden ezután kiadott verziójának használatához, sőt a kisebb frissítéseket sem kaphatják meg a Huawei telefonjai. Szintén nem lesz elérhető a készülékekről a Play áruház, de még a Gmail, a Google Naptár és a Google Térkép sem."

https://hvg.hu/tudomany/20190519_huawei ... uhaz_gmail

valamint

https://hvg.hu/tudomany/20190520_google ... lay_aruhaz

VIszont ugye ezt a tiltást később még feloldhatják, tehát érdemes lehet most Huawei-t vásárolni, persze csak nagyon nyomott áron.
És továbbra is durva, hogy vesz valaki 150-250e-ért csúcstelefont, majd jön egy ilyen intézkedés, és vége.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

FC1 írta: 2019.05.20. 06:14 6 ezer forintért és édességért gyilkoltak!
https://www.blikk.hu/aktualis/krimi/haj ... ak/q1p0rgf
Nem értem miért nem lehet vasvillát, vagy kisbaltát az ágy mellé készíteni.
Nagyon szomorú hír. :-((
Jó reklám lenne az édességnek, hogy "ezért a citromos nápolyiért ölni is érdemes", de nyilván ilyet nem mondunk.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.05.20. 10:23 Még elég sok a bizonytalanság. De van ahol azt írják, innentől se Gmail, se Maps, se semmi Google alkalmazás nem elérhető, és frissítések sem lesznek mostantól.

És már konkrét infó is kijött:

"a Huawei azonnal elveszti a jogot az Android operációs rendszer minden ezután kiadott verziójának használatához, sőt a kisebb frissítéseket sem kaphatják meg a Huawei telefonjai. Szintén nem lesz elérhető a készülékekről a Play áruház, de még a Gmail, a Google Naptár és a Google Térkép sem."

https://hvg.hu/tudomany/20190519_huawei ... uhaz_gmail

valamint

https://hvg.hu/tudomany/20190520_google ... lay_aruhaz

VIszont ugye ezt a tiltást később még feloldhatják, tehát érdemes lehet most Huawei-t vásárolni, persze csak nagyon nyomott áron.
És továbbra is durva, hogy vesz valaki 150-250e-ért csúcstelefont, majd jön egy ilyen intézkedés, és vége.
A forgalomban lévő készülékeket imho nem béníthatják. Az újakat viszont igen.

A készülékkel a tulajdonos a SW-t, és a supportot is fizette. Azt megszűntetni elvenni, csak kétoldalú szerződésmódosítással lehet. IMHO más országokban is így van ez.

Nem olyan egyszerű ezt végigvinni. Az biztos, hogy ez rendesen odaver a Huawei brandnek. Nem lepődnék meg, ha ezek után a google saját készülékei vennék át a helyét a piacon.

Éppen mostanában adott ki a goggle pár piaci jégtörő hajót... Nyomott áron, magasabb tudással. Tipikusan a Huawei piaci szektorát célozva. Aztán biztosan csak képzelgek...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.05.20. 10:23

VIszont ugye ezt a tiltást később még feloldhatják, tehát érdemes lehet most Huawei-t vásárolni, persze csak nagyon nyomott áron.
És továbbra is durva, hogy vesz valaki 150-250e-ért csúcstelefont, majd jön egy ilyen intézkedés, és vége.

Az még durvább, hogy veszel egy 30 ezer eurós autót, amiben a gyártó csalószoftvert helyezett el, minden közölt műszaki paramétere hamis, aztán a város ahol laksz kitiltja és haza sem mehetsz vele.

Bizony, ilyenek is megtörténnek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.05.20. 10:48 Az még durvább, hogy veszel egy 30 ezer eurós autót, amiben a gyártó csalószoftvert helyezett el, minden közölt műszaki paramétere hamis, aztán a város ahol laksz kitiltja és haza sem mehetsz vele.

Bizony, ilyenek is megtörténnek.
Ilyen esetben a gyártó szarrá perelhető.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.05.20. 10:48 Az még durvább, hogy veszel egy 30 ezer eurós autót, amiben a gyártó csalószoftvert helyezett el, minden közölt műszaki paramétere hamis, aztán a város ahol laksz kitiltja és haza sem mehetsz vele.

Bizony, ilyenek is megtörténnek.
Anyagilag nagyobb szopás. Viszont eléggé más a két ügy. Az egyikben a gyártó (nevezzük nevén, Volkswagen, de másik is buktak) tudott a dologról, tehát rosszhiszeműen járt el. Ebben az esetben viszont egy kereskedelmi háború eredménye ez a lépés. A Huawei nem csalószoftvert helyezett el az androidos készülékekben, semmi ilyesmiről nem tudunk.
Sokkal többen vettek Huawei telefonokat, mint 30e eurós dízelautókat, így a kárösszeg is nagyobb és a károsultak száma is több.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.05.20. 10:49 Ilyen esetben a gyártó szarrá perelhető.
itt Európában nem. Mert akkor kiderülne, hogy a balfasz brüsszeli bizottság elmebeteg szabványai generálták az egészet jogalkotási szinten.

Az USA-ban más a szitu.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.05.20. 10:55 Anyagilag nagyobb szopás. Viszont eléggé más a két ügy. Az egyikben a gyártó (nevezzük nevén, Volkswagen, de másik is buktak) tudott a dologról, tehát rosszhiszeműen járt el. Ebben az esetben viszont egy kereskedelmi háború eredménye ez a lépés. A Huawei nem csalószoftvert helyezett el az androidos készülékekben, semmi ilyesmiről nem tudunk.
Sokkal többen vettek Huawei telefonokat, mint 30e eurós dízelautókat, így a kárösszeg is nagyobb és a károsultak száma is több.

A Huawei szándékosan, a kínai kormány "felkérésére" kémkedik (telefonjain és hálózati rendszerein keresztül) a saját felhasználói és más kormányok ellen, tehát a rosszhiszeműség még durvább szintű. És mindig a nyomorult endjúzer szopja meg a macifaszt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.05.20. 10:58 itt Európában nem. Mert akkor kiderülne, hogy a balfasz brüsszeli bizottság elmebeteg szabványai generálták az egészet jogalkotási szinten.

Az USA-ban más a szitu.
Valahol olvastam egy jó kis cikket erről (talán Totalcalr?) A problémát a cikk szerint részben az a fogyasztói igény okozta, aminek egyszerűsített esete az, hogy apunak kellett egy kocsi, amelyik nagy és az egész család elfér benne, biztonságos, keveset fogyaszt, és emellé még ha apu néha odalép, akkor megy is mint a barom. És mindezekért összesen természetesen apu nem akart egy komolyabb vagyont fizetni.
És hát ezek közül a paraméterek közül több egymással eléggé ellentétes tulajdonságú. Mellé még az Euro X szabványok, amiket ezek mellett az igények mellett nem lehetett teljeíteni, egyenes út volt a kiskapuzáshoz.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2019.05.20. 11:00 És mindig a nyomorult endjúzer szopja meg a macifaszt.
Ezért van nekem (a Macinak) butafonom. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.05.20. 11:44 Ezért van nekem (a Macinak) butafonom. :-)
Te ezért vagy immobilis. A Te munkakörödben a butafon rendben van, mert lokációhoz vagy kötve. Viszont a mobil jellegű munkaköröknél már elvárás az okos telefon. Területről kell tudni dokumentálni, esetenként dönteni, amihez netet is kell használni. Pl amikor a mű ellenőr, vagy éppen az FMV egy szabványra, vagy rendeletre hivatkozik a helyszínen, akkor nincs arra idő, hogy vissza autózzon az ember az irodába, megnézze a gépén, hogy mi a pontos stájsz, és majd egy év múlva majd reagáljon a hülyeségekre...

MAnapság ugyanúgy, ahogy az autó is, elvárás, és az élet része az okos telefon is. Persze lehet beszélni hülyeségeket, hogy beezzeg amikor még nem folt suttyófon, milyen jó volt a világ... Sőt, még jobb volt, amikor fedetlen seggel rohangáltunk a fák közt, és megb...tunk minden elérhető nőstényt... De ma nem ez a világ van, és holnap ki tudja milyen lesz?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ilyen célra van egy céges "okos"telefon (egyébként pont Huawei :-), amit magammal viszek a navigáláshoz.
De alapból ez az irodában van (a kolléganőm tölti 2-3 naponta), és egy Nokia 6310i van nálam.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2019.05.20. 11:58 Ilyen célra van egy céges "okos"telefon (egyébként pont Huawei :-), amit magammal viszek a navigáláshoz.
De alapból ez az irodában van (a kolléganőm tölti 2-3 naponta), és egy Nokia 6310i van nálam.
Huawei-nél érdekes lesz meddig működik a navigáció .Elvileg a Google Maps sem lesz rajtuk elérhető, az eddigi infók szerint. Más alkalmazások pl Waze viszont igen, viszontha Google Play sem lesz akkor aki nem telepítette eddig az cumi, és frissítések sem fognak érkezni rá mert az is a Play-en keresztül megy.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.05.20. 12:13 Huawei-nél érdekes lesz meddig működik a navigáció .Elvileg a Google Maps sem lesz rajtuk elérhető, az eddigi infók szerint. Más alkalmazások pl Waze viszont igen, viszontha Google Play sem lesz akkor aki nem telepítette eddig az cumi, és frissítések sem fognak érkezni rá mert az is a Play-en keresztül megy.
Nem tudom ki mit olvasott, de én olyat olvastam, hogy a kiadott készülékeken elérhető lesz minden, csak a későbbiekben nem lesz.

Megnéztem a sajátomat, minden működik rajta. Google maps, plashop, gmail. minden megy.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.05.20. 12:13 Huawei-nél érdekes lesz meddig működik a navigáció .Elvileg a Google Maps sem lesz rajtuk elérhető, az eddigi infók szerint. Más alkalmazások pl Waze viszont igen, viszontha Google Play sem lesz akkor aki nem telepítette eddig az cumi, és frissítések sem fognak érkezni rá mert az is a Play-en keresztül megy.
Külön letöltve és telepítve szerintem minden megoldható. Persze ezt az átlagjuzer nem fogja tudni megoldani.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.05.20. 12:20 Nem tudom ki mit olvasott, de én olyat olvastam, hogy a kiadott készülékeken elérhető lesz minden, csak a későbbiekben nem lesz.

Megnéztem a sajátomat, minden működik rajta. Google maps, plashop, gmail. minden megy.
Volt ilyen infó is és olyan infó is. De ettől függetlenül innentől kezdve lóf@sz se fog Huaweit venni egy darabig, ez pedig sanszosan ki fogja nyírni őket. A ZTE-t is hasonló módszerrel tették a padlóra egypár éve. Már a szolgáltatók kínálatában sem nagyon található.

Friss hír, hogy a nagy amerikai csipgyártók is beálltak a bojkottba: Intel, Qualcomm, Broadcom. A Huaweinek annyi.
https://index.hu/techtud/2019/05/20/a_l ... huaweijel/
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2019.05.20. 12:45 Volt ilyen infó is és olyan infó is. De ettől függetlenül innentől kezdve lóf@sz se fog Huaweit venni egy darabig, ez pedig sanszosan ki fogja nyírni őket. A ZTE-t is hasonló módszerrel tették a padlóra egypár éve. Már a szolgáltatók kínálatában sem nagyon található.

Friss hír, hogy a nagy amerikai csipgyártók is beálltak a bojkottba: Intel, Qualcomm, Broadcom. A Huaweinek annyi.
https://index.hu/techtud/2019/05/20/a_l ... huaweijel/
Vagy nem annyi: elég nagy játékosok, elég sok telefonnal, és mögöttük egy népi Kína: meddig tart nekik összedobni egy saját oprendszert?
Egyébként van egy régi sci-fi regényem: Háború 2020-ban. Jövőre újra elolvasom. Annyiban tévedett a szerző, hogy a könyvben szereplő japánokat Kínára kell cserélni... Ott az volt az alapszitu, hogy a japánok gondoltak egy merészet, és birodalom akartak lenni, Oroszország meg az USA-val együttműködve próbálta vakargatni a fejét: ugyanis a japánok azt mondták, hogy minden áru stop. A microchip is. Volt fejvakarás bőven...
Nyilván régi a regény, és az élet kissé másfele alakult, de ezek a nagy chipgyártók hol gyártanak? Mennyire kiváltható a termékük kínai termékkel? Ha Kínában gyártatnak, akkor gyorsan létrejöhet nagyon hasonló képességű kínai termék, ami lehet, ugyanazon a gyártósoron fog készülni, ahol eddig az övék...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

swordmanus írta: 2019.05.20. 12:57 Vagy nem annyi: elég nagy játékosok, elég sok telefonnal, és mögöttük egy népi Kína: meddig tart nekik összedobni egy saját oprendszert?
Egyébként van egy régi sci-fi regényem: Háború 2020-ban. Jövőre újra elolvasom. Annyiban tévedett a szerző, hogy a könyvben szereplő japánokat Kínára kell cserélni... Ott az volt az alapszitu, hogy a japánok gondoltak egy merészet, és birodalom akartak lenni, Oroszország meg az USA-val együttműködve próbálta vakargatni a fejét: ugyanis a japánok azt mondták, hogy minden áru stop. A microchip is. Volt fejvakarás bőven...
Nyilván régi a regény, és az élet kissé másfele alakult, de ezek a nagy chipgyártók hol gyártanak? Mennyire kiváltható a termékük kínai termékkel? Ha Kínában gyártatnak, akkor gyorsan létrejöhet nagyon hasonló képességű kínai termék, ami lehet, ugyanazon a gyártósoron fog készülni, ahol eddig az övék...
Az androidál nem az oprendszer maga a nagy lövés, hanem a mögöttes alkalmazásállomány. Azt pedig nem a Google fejlesztette ki, hanem sok-sok kisebb, vagy nagyobb fejlesztő cég, évek alatt. Ezt pedig a Huawei nem gondolom, hogy egy csapásra pótolni tudná. A legnagyobb keresőmotor, és térkép adatbázis kiesése sem feltétlen jó.

Szóval azért nem annyira egyszerű csettinteni egyet, és létrehozni egy új open source rendszert. Ez sok-sok évi fejlesztő meló, abba meg ömlenek bele a milliárdok. Igen, dollárban. Mennyit is keres egy fejlesztő, és tesztelő? Mennyi ideig, és hány ilyennek kell melózni mire megint kész egy új platform?

A zárt platformok meg döglődnek. Egyedül a apple működik valamennyire, de az is egyre többen utálják. A Nokia mint piacvezető, ebbe döglött bele. Azóta sem heverte ki. Nincs egy használható modellje...

Szóval ha a Google kipicházza a Hüvelyt, akkor lehúzhatják a rolót. A legoptimálisabb lehetőségük, ha új front csapattal, teljes titokban újraindítanak a nulláról egy q brand céget, amivel pár év alatt visszamászak a piacra. Addig meg kuss.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.05.20. 14:14 Az androidál nem az oprendszer maga a nagy lövés, hanem a mögöttes alkalmazásállomány. Azt pedig nem a Google fejlesztette ki, hanem sok-sok kisebb, vagy nagyobb fejlesztő cég, évek alatt. Ezt pedig a Huawei nem gondolom, hogy egy csapásra pótolni tudná. A legnagyobb keresőmotor, és térkép adatbázis kiesése sem feltétlen jó.
+1
Itt nem az oprendszer a nagy cucc, ha nem az appok és adatbázisok amik mögötte vannak.
Persze a guglit már 2010-ben kitiltották Kínából és megcsináltak minden appot helyette.
De ki a franc akarna majd itthon pl Baidu Maps-et használni?

Na meg ezek a kiciocco csájníz appok egy totális digitalis kontrollra épülő országban lettek kifejlesztve, ahol még vonatjegyet is csak a megfelelő társadalmi pontszám alapján lehet vásárolni.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

swordmanus írta: 2019.05.20. 12:57 Vagy nem annyi: elég nagy játékosok, elég sok telefonnal, és mögöttük egy népi Kína: meddig tart nekik összedobni egy saját oprendszert?
Egyébként van egy régi sci-fi regényem: Háború 2020-ban. Jövőre újra elolvasom. Annyiban tévedett a szerző, hogy a könyvben szereplő japánokat Kínára kell cserélni... Ott az volt az alapszitu, hogy a japánok gondoltak egy merészet, és birodalom akartak lenni, Oroszország meg az USA-val együttműködve próbálta vakargatni a fejét: ugyanis a japánok azt mondták, hogy minden áru stop. A microchip is. Volt fejvakarás bőven...
Nyilván régi a regény, és az élet kissé másfele alakult, de ezek a nagy chipgyártók hol gyártanak? Mennyire kiváltható a termékük kínai termékkel? Ha Kínában gyártatnak, akkor gyorsan létrejöhet nagyon hasonló képességű kínai termék, ami lehet, ugyanazon a gyártósoron fog készülni, ahol eddig az övék...
Igaza van az őrminek, itt nem az oprendszer a lényeg, hanem a mögötte lévő alkalmazások, illetve az egész gmail rendszer. Ha a Huaweit ebből kizárják, akkor pont senki se fogja venni sem az USA-ban, sem Európában a készülékeiket. Maga az Android egyébként szabad forráskódú, tehát szabadon használható rendszer. Azonban az Android névhez már a Google engedélye szükséges és persze az imént említett mögöttes tartalomhoz is, hiszen az a Google sajátja. Tehát magát a rendszert valszeg használhatják továbbra is, csak ami mögötte van, az lesz elérhetetlen számukra és a márkanév is. Ez pedig sajnos pont elég ahhoz, hogy a teljes EU és USA piacot bukják, de megkockáztatom, talán még a többi országot is, kivéve a saját országukat. Tehát tulajdonképpen a Huawei egy hatalmas nemzetközi cégből egycsapásra egy kicsi, országos céggé minősülhet át, hacsak valamit ki nem találnak.

A másik amit írtál, hogy ma már Kínában gyártanak szinte mindent, az teljesen igaz. Hiszen már az iPhone is ott készül, elég régóta, a Foxconn gyártja. Tehát elvileg megtehetnék a kínaiak, hogy a Huawei védelmében bejelentik, hogy "OK, akkor viszont mostantól gyártsatok mindent magatoknak, mert mi nem készítünk nektek semmit ezentúl". És ez valóban súlyos "érvágás" lenne főleg az USA-nak, de Európának is, hiszen egyfelől hirtelen gondoskodni kellene a jól bejáratott és persze jó olcsó gyártó helyett egy másik gyártóról, egy teljesen másik kontinensen illetve környezetben, hiszen pl. az Almának van hatalmas és nagyrészt semmire se jó Campus 2-je, ám qrvára nincsen valóban hasznos saját gyára. Ebből adódóan pedig késések lennének, átszervezések lennének, kirúgások lennének amcsiban, majd amikor minden helyreállt és találtak másik gyártót, akkor akkor döbbennének a felhasználók, hogy kétszer annyi lett a készülékük eddig sem olcsó ára. Tehát rossz biznisz lenne az amcsiknak. Csak hát ugye ezzel együtt ez Kínának ha lehet mondani még rosszabb dolog lenne, hiszen a potenciális bevételtől ami az USA-ból folyik be hozzájuk, egy csapással megfosztanák saját magukat. Vagyis az USA és Európa, bár nagy ára lenne, de ezt valahogy kiheverné egy idő után, viszont Kínának így lényegében vége lenne, hiszen nekik az egész gazdaságuk, az iparuk, szinte teljességgel erre épül.

Szerintem egyébként ez az egész, vihar a biliben. Simán csak politika áll mögötte. Még ha kémkedik is a Huawei, szerintem az vesse rá az első követ, aki nem teszi ugyanezt. Pár éve pl. abból volt botrány, hogy a franciáknál megtiltották, hogy az állami alkalmazottak Motorola Blacberry-t használjanak, mivel azt állították, az amcsik meg a kanadaiak lehallgatják. "Betiltomazegészet" viszont nem lett belőle, mert hülyeség lett volna és fölösleges is. Tehát szvsz. ez bármelyik gyártó bármelyik készülékével előfordulhat ma már. Emiatt rászállni egyetlen gyártóra, az nem logikus dolog, tehát esélyesen más valami állhat emögött szerintem.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Gaston Glock írta: 2019.05.20. 19:01 Igaza van az őrminek, itt nem az oprendszer a lényeg, hanem a mögötte lévő alkalmazások, illetve az egész gmail rendszer. Ha a Huaweit ebből kizárják, akkor pont senki se fogja venni sem az USA-ban, sem Európában a készülékeiket. Maga az Android egyébként szabad forráskódú, tehát szabadon használható rendszer. Azonban az Android névhez már a Google engedélye szükséges és persze az imént említett mögöttes tartalomhoz is, hiszen az a Google sajátja. Tehát magát a rendszert valszeg használhatják továbbra is, csak ami mögötte van, az lesz elérhetetlen számukra és a márkanév is. Ez pedig sajnos pont elég ahhoz, hogy a teljes EU és USA piacot bukják, de megkockáztatom, talán még a többi országot is, kivéve a saját országukat. Tehát tulajdonképpen a Huawei egy hatalmas nemzetközi cégből egycsapásra egy kicsi, országos céggé minősülhet át, hacsak valamit ki nem találnak.

A másik amit írtál, hogy ma már Kínában gyártanak szinte mindent, az teljesen igaz. Hiszen már az iPhone is ott készül, elég régóta, a Foxconn gyártja. Tehát elvileg megtehetnék a kínaiak, hogy a Huawei védelmében bejelentik, hogy "OK, akkor viszont mostantól gyártsatok mindent magatoknak, mert mi nem készítünk nektek semmit ezentúl". És ez valóban súlyos "érvágás" lenne főleg az USA-nak, de Európának is, hiszen egyfelől hirtelen gondoskodni kellene a jól bejáratott és persze jó olcsó gyártó helyett egy másik gyártóról, egy teljesen másik kontinensen illetve környezetben, hiszen pl. az Almának van hatalmas és nagyrészt semmire se jó Campus 2-je, ám qrvára nincsen valóban hasznos saját gyára. Ebből adódóan pedig késések lennének, átszervezések lennének, kirúgások lennének amcsiban, majd amikor minden helyreállt és találtak másik gyártót, akkor akkor döbbennének a felhasználók, hogy kétszer annyi lett a készülékük eddig sem olcsó ára. Tehát rossz biznisz lenne az amcsiknak. Csak hát ugye ezzel együtt ez Kínának ha lehet mondani még rosszabb dolog lenne, hiszen a potenciális bevételtől ami az USA-ból folyik be hozzájuk, egy csapással megfosztanák saját magukat. Vagyis az USA és Európa, bár nagy ára lenne, de ezt valahogy kiheverné egy idő után, viszont Kínának így lényegében vége lenne, hiszen nekik az egész gazdaságuk, az iparuk, szinte teljességgel erre épül.

Szerintem egyébként ez az egész, vihar a biliben. Simán csak politika áll mögötte. Még ha kémkedik is a Huawei, szerintem az vesse rá az első követ, aki nem teszi ugyanezt. Pár éve pl. abból volt botrány, hogy a franciáknál megtiltották, hogy az állami alkalmazottak Motorola Blacberry-t használjanak, mivel azt állították, az amcsik meg a kanadaiak lehallgatják. "Betiltomazegészet" viszont nem lett belőle, mert hülyeség lett volna és fölösleges is. Tehát szvsz. ez bármelyik gyártó bármelyik készülékével előfordulhat ma már. Emiatt rászállni egyetlen gyártóra, az nem logikus dolog, tehát esélyesen más valami állhat emögött szerintem.
https://index.hu/techtud/2019/05/20/hua ... oid_appok/
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Gaston Glock írta: 2019.05.20. 19:01 Szerintem egyébként ez az egész, vihar a biliben. Simán csak politika áll mögötte. Még ha kémkedik is a Huawei, szerintem az vesse rá az első követ, aki nem teszi ugyanezt. Pár éve pl. abból volt botrány, hogy a franciáknál megtiltották, hogy az állami alkalmazottak Motorola Blacberry-t használjanak, mivel azt állították, az amcsik meg a kanadaiak lehallgatják. "Betiltomazegészet" viszont nem lett belőle, mert hülyeség lett volna és fölösleges is. Tehát szvsz. ez bármelyik gyártó bármelyik készülékével előfordulhat ma már. Emiatt rászállni egyetlen gyártóra, az nem logikus dolog, tehát esélyesen más valami állhat emögött szerintem.
+1
2013-ban az amik lehallgatták Merkelt, Sarkozyt, és még ki tudja kit. A saját szövetségeseiket, akik nyilván a nagy gyártók technológiáját használták - na melyiket? Iphone, Blackberry, és talán Android is. Ezeket milyen cégek fejllesztik és gyártatják? Amerikaiak. Ja, amikor ők kémkednek más kormányok ellen a saját technológiájukkal akkor nem voltak különösebb erkölcsi problémáik ezzel? Érdekes.
Ennyi, sima politika, hatalmi játszma az egész Huawei-sztori, a globális dominancia-harc része, most éppen nem akarják hogy az 5G fejlesztések révén a kínaiaknak legyen nagyobb a pénisze technológiai téren. Ráadásul ez a bagoly mondja verébnek eset, hiszen az amerikaiak hosszú évek óta vidáman más kormányok elleni kémkedésre használják az amerikai cégek technológiáját.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

TotoHU írta: 2019.05.20. 20:31 +1
2013-ban az amik lehallgatták Merkelt, Sarkozyt, és még ki tudja kit. A saját szövetségeseiket, akik nyilván a nagy gyártók technológiáját használták - na melyiket? Iphone, Blackberry, és talán Android is. Ezeket milyen cégek fejllesztik és gyártatják? Amerikaiak. Ja, amikor ők kémkednek más kormányok ellen a saját technológiájukkal akkor nem voltak különösebb erkölcsi problémáik ezzel? Érdekes.
Ennyi, sima politika, hatalmi játszma az egész Huawei-sztori, a globális dominancia-harc része, most éppen nem akarják hogy az 5G fejlesztések révén a kínaiaknak legyen nagyobb a pénisze technológiai téren. Ráadásul ez a bagoly mondja verébnek eset, hiszen az amerikaiak hosszú évek óta vidáman más kormányok elleni kémkedésre használják az amerikai cégek technológiáját.
Sokan berágtak már a kínaiakra. A kötelező vegyes vállalat, technológiatranszfer nettó lopás. A belső piacukra nem engednek senkit, a külső piacokat pedig letarolják a saját brandjeikkel.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Laserbeak írta: 2019.05.21. 23:04 Sokan berágtak már a kínaiakra. A kötelező vegyes vállalat, technológiatranszfer nettó lopás. A belső piacukra nem engednek senkit, a külső piacokat pedig letarolják a saját brandjeikkel.
Hát most úgy tűnik az amik elkezdtek tőlük tanulni. Sokan szeretnék őket úgy látni, de ők se teljesen idióták ám azért, ők is tudják játszani ezt a játékot, a külső versenyzőt szépen nem engedik be a következő nagy technológiai durranásra (5G).
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

KSH adatok áttekintése az országból való ki és bevándorlásról:

https://www.magyarhirlap.hu/belfold/201 ... -hazateres

Ennyit erről a témáról, meg hogy asszem Gaston bácsinak ismét igaza volt. ;)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Szumoo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.09.17. 09:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Szumoo »

Szerintem itt valami félreértés van.
Oké hogy elvették a huaweitől play használatának a jogát, ez maga a szoftverbolt, ami nyilván hatalmas érvágás.
Ám ettől még a youtube, a gmail, a google kereső és a többi szolgáltatás elérhető mindenki számára, bármilyen készülékről.
A huawei nem telepítheti a gmail vagy youtube app-ot de a szerverhez kapcsolódhat a telefon másik applikációval.
Most sem kötelező a gmail applikációval nézni a leveleket, mint ahogy én sem a youtube alkalmazással nézem a videókat, mert az egy sz@r.
Ráadásul attól hogy ők nem tehetik fel, attól a felhasználó még igen, erre ott van a gapps project.
Rengeteg kínai telefon, vagy azokra főzött rom érkezik google alkalmazások nélkül, ezekre most is felkerül utólag a play is, ezzel pedig már teljes értékű készülékekké válnak.
A biztonsági frissítéseket a rom készítője intézi, az intézte eddig is, ezért hiába is adtak ki egy javítást az alaprendszerhez, ha az adott rom fejlesztője aki általában (de nem mindig) a készülék gyártója, nem integrálta a saját fejlesztésébe, akkor a felhasználóihoz nem jutott el.
Főzött romokon pl. 90%-ban nincs automata rendszerfrissítés, felteszed, használod, akkor frissül ha újabbat teszel fel.
Ez nem változik a huawei akkor ad ki biztonsági frissítést a telefonjaira amikor csak akar.
Szóval aki ilyen telefont szeretne, és hajlandó mókolni vele az továbbra is megveheti, amíg még lesz mit.
Nyilván mindez nem vigasztalja azt, aki csak megvenni és használni akarja, de se tudása, se ideje, se kedve faragni a készüléket, és mivel ők vannak többségben, ez az üzletág nyilván beleáll a földbe.
Ugyanakkor európában azért sokan velük építtetnék továbbra is a hálózatokat, kérdéses hogy ebből ki tudják-e zárni őket az amcsik, illetve a huawei által épített meglévő rendszereket is üzemeltetni kell, ebből azért van bőven a tengerentúl is, úgyhogy csődbe egy darabig nem mennek.
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

Gaston Glock írta: 2019.05.22. 19:23 KSH adatok áttekintése az országból való ki és bevándorlásról:

https://www.magyarhirlap.hu/belfold/201 ... -hazateres

Ennyit erről a témáról, meg hogy asszem Gaston bácsinak ismét igaza volt. ;)
Úgy lenne ennek a statisztikának értelme ha le lenne bontva képzettségre is az életkor mellett. Mert azt el is hiszem hogy segédmunkásként rengetegen csalódnak a külföldi lehetőségekben.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

raid írta: 2019.05.22. 20:24 Úgy lenne ennek a statisztikának értelme ha le lenne bontva képzettségre is az életkor mellett. Mert azt el is hiszem hogy segédmunkásként rengetegen csalódnak a külföldi lehetőségekben.
Engem az érdekelne, hogy nincs elvándorlás, és mindenki dolgozik, akkor miért van mégis szinte mindenhol munkaerő hiány?
Lassan már mindegy milyen téren.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.05.22. 21:23 Engem az érdekelne, hogy nincs elvándorlás, és mindenki dolgozik, akkor miért van mégis szinte mindenhol munkaerő hiány?
Lassan már mindegy milyen téren.
+1
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Egy szakkönyvnek nem hiszel, de statisztikának, (ami nettó hazugság is lehet, és úgy mutatható ahogy a megrendelő kívánja) annak igen.
Neked is van egy érdekes világod, amiben élsz.

Gaston Glock írta: 2019.05.22. 19:23 KSH adatok áttekintése az országból való ki és bevándorlásról:

https://www.magyarhirlap.hu/belfold/201 ... -hazateres

Ennyit erről a témáról, meg hogy asszem Gaston bácsinak ismét igaza volt. ;)
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TurboP írta: 2019.05.22. 22:28 Egy szakkönyvnek nem hiszel, de statisztikának, (ami nettó hazugság is lehet, és úgy mutatható ahogy a megrendelő kívánja) annak igen.
Neked is van egy érdekes világod, amiben élsz.
+1
Valamiért az alábbi kép is az eszembe jutott a téma kapcsán. Nem Rólad, csak úgy. ;)
okos.jpg
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

Gaston Glock írta: 2019.05.22. 19:23 KSH adatok áttekintése az országból való ki és bevándorlásról:

https://www.magyarhirlap.hu/belfold/201 ... -hazateres

Ennyit erről a témáról, meg hogy asszem Gaston bácsinak ismét igaza volt. ;)
Agyarhírlap... 😂
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TurboP írta: 2019.05.22. 22:28 Egy szakkönyvnek nem hiszel, de statisztikának, (ami nettó hazugság is lehet, és úgy mutatható ahogy a megrendelő kívánja) annak igen.
Neked is van egy érdekes világod, amiben élsz.
Ha fél évig megy a hasam, aztán fél évig szorulásom van, akkor statisztikailag rendben van az emésztésem. Ennyit a statisztikákról. (a készítőiket pedig szándékosan nem mindősítem, mert jellemzően nem minősíthetőek. Értsd: minősíthetetlenek... :-D)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

https://24.hu/belfold/2019/05/23/hazate ... atisztika/
Már itt is van... Mi az igazság vajon?

Más: korábban kiderült, hogy vannak itt nagy "óra fanok". Segítsetek már! Rendeltem egy melós órát aliról. Le sem merem írni az árát. :-) Sajnos a szíja 125/75 mm hosszú csak. Bárhol keresek hosszabb óraszíjat, sikertelen! Kétrészes kellene, 24 mm széles, 24 cm a csuklóm kerülete. Tizenezerért lenne, az kilőve! Megfelelne egy egyszerű műbőr is, ami olcsó mint az óra. Tud valaki beszerzési forrást? Köszi!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

belatibi írta: 2019.05.23. 11:20 https://24.hu/belfold/2019/05/23/hazate ... atisztika/
Már itt is van... Mi az igazság vajon?

Más: korábban kiderült, hogy vannak itt nagy "óra fanok". Segítsetek már! Rendeltem egy melós órát aliról. Le sem merem írni az árát. :-) Sajnos a szíja 125/75 mm hosszú csak. Bárhol keresek hosszabb óraszíjat, sikertelen! Kétrészes kellene, 24 mm széles és 24 cm hosszú, ennyi a csuklóm kerülete. Tizenezerért lenne, az kilőve! Megfelelne egy egyszerű műbőr is, ami olcsó mint az óra. Köszi!
Meglepő dolgot fogok mondani: rendelj az aliról óraszíjat. :D
Anno csajom okosórájánál ugyanez volt, qrvadrága volt hozzá a gyári szíj, hát rendeltünk ilyen pár dolláros kínai óraszíjat, ügyelve a méretre. Hármat rendeltünk, 15 dollárt költöttem, abból az egyik hulladék minőségű volt, kuka, a másik kettő viszont fasza, azóta is azt használja. Várni kellett rá 2-3 hetet, de spóroltunk tizenezer forintot vele.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

TotoHU írta: 2019.05.23. 11:36 Meglepő dolgot fogok mondani: rendelj az aliról óraszíjat. :D
Köszi! Már kerestem ott is, mindenhol ez a 125/75 megy vagy még rövidebb... DE még nem adtam fel. :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

belatibi írta: 2019.05.23. 11:20 https://24.hu/belfold/2019/05/23/hazate ... atisztika/
Már itt is van... Mi az igazság vajon?

Más: korábban kiderült, hogy vannak itt nagy "óra fanok". Segítsetek már! Rendeltem egy melós órát aliról. Le sem merem írni az árát. :-) Sajnos a szíja 125/75 mm hosszú csak. Bárhol keresek hosszabb óraszíjat, sikertelen! Kétrészes kellene, 24 mm széles, 24 cm a csuklóm kerülete. Tizenezerért lenne, az kilőve! Megfelelne egy egyszerű műbőr is, ami olcsó mint az óra. Tud valaki beszerzési forrást? Köszi!

Műbőr szíjat ne vegyél, nyáron bűzleni fog a csuklód.

2-3e ft szövet NATO-szij, facse oras csoportokban csillionyi szinben kapsz. Ez is budosodik, de mosogepben kimosod 2 hetente es kesz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

gvass1 írta: 2019.05.23. 11:51 Műbőr szíjat ne vegyél, nyáron bűzleni fog a csuklód.

2-3e ft szövet NATO-szij, facse oras csoportokban csillionyi szinben kapsz. Ez is budosodik, de mosogepben kimosod 2 hetente es kesz.
Köszönöm! Megnézem!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

belatibi írta: 2019.05.23. 11:43 Köszi! Már kerestem ott is, mindenhol ez a 125/75 megy vagy még rövidebb... DE még nem adtam fel. :-)
Hát a csájnízoknál a nagyobb méret nehezebb, mi anno vékony női karra kerestünk, persze arra dögivel volt.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TotoHU írta: 2019.05.23. 12:21 Hát a csájnízoknál a nagyobb méret nehezebb, mi anno vékony női karra kerestünk, persze arra dögivel volt.
Akkor viszont nem értem a logikát. Nem az lenne a lényeg, hogy minél több ember látogassa a lőtereket, vegyen részt az ottani programokban? Ehhez nagyobb népsűrűségű helyekre kellene nyitni.
Persze Balassagyarmat is fasza hely, civitas fortissima meg minden, de bakker eleve nem egy nagyváros, plusz közvetlenül a határ mellett van, ami kapásból lehatárolja a vonzáskörzetét erősen.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

Mr. Senki írta: 2019.05.23. 07:50 Ha fél évig megy a hasam, aztán fél évig szorulásom van, akkor statisztikailag rendben van az emésztésem. Ennyit a statisztikákról. (a készítőiket pedig szándékosan nem mindősítem, mert jellemzően nem minősíthetőek. Értsd: minősíthetetlenek... :-D)
persze jól hangzik, de ez az emésztéses história tipikus példája a statisztikahamisításnak
... mert ha az ember ráenged egy szórást, és annak az értéke akár csak egy kicsivel is nagyobb, mint az átlag, akkor ott a kezdő felhasználó számára is világít, hogy óriási a baj
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Azt vágtam h K. Reeves nagy puffogtató, de h Halle Berry is na az a menő!
www.youtube.com/watch?v=xa2RJPrY2Og
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.05.27. 16:55 Azt vágtam h K. Reeves nagy puffogtató, de h Halle Berry is na az a menő!
www.youtube.com/watch?v=xa2RJPrY2Og
Tegnap megnéztem a filmet... Voltak benne olyan baromságok, hogy füstölt!

A 9*19-el lövik a kommandósokat, akik ettől hol bepusztulnak, hol csak jönnek mint a terminátorok, és pattog le róluk minden. Aztán beböfögik az okosat: "12-es töltény. Ez kilyukasztja a páncéljukat!" . Na itt mutogatnak szabvány 12-es slug-ra töltött 12-es lőszereket. Amiről sokmindent lehet tudni, de azt nem annyira, hogy páncéltörő hatása lenne. Pláne, hogy a 9*19-nek ellenálló fém sisakot átlőné...

Illetve a kevláron mióta szikrázik a réz? :-D

Továbbá valakit lelőnek 6 emelet magasságból egy tetőről, és az háromszor pattan lefelé a tűzlépcsőkön, akkor az hogy a bánatos, retkes, nikkelezett toszba lesz utána még murcika is???

Szóval kicsit túltolták a fiúk ezt a filmet. Az első részben legalább sok tárgyi tévedés nem volt, és a hülyeségek is hihetőnek látszottak. De ebben, már brutális, és full értelmetlen kaszabolás volt.

Meg mikor szól már valaki a filmeseknek, hogy az emberek nem kétlábon járkáló szatyrok teli piros folyadékkal? Illetve ha valakit megszúrnak egy tűvel, akkor abból nem fog 3 bár nyomással spriccelni a vér, és a 4-5L-ből 2-nél többet nem nagyon tud kinyomni a szív(attyú), mert utána már lelevegősödik a rendszer, és falsot szív a moci?

Aztán meg néha totál reális dolgok is vannak benne. A fegyverkezelés pl a többi piff-puff filmhez képest meglepően kidolgozott, és rendbenlévőnek látszik. (jó, jó biztonsági szabályok, blaa blaaa blaaa… Hentelés közben milyen biztonsági szabályok? :-D)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2019.05.27. 16:55 Azt vágtam h K. Reeves nagy puffogtató, de h Halle Berry is na az a menő!
www.youtube.com/watch?v=xa2RJPrY2Og
Az 50-es nő, akit bármikor...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.05.28. 12:28 Az 50-es nő, akit bármikor...
Öregszel… Eddig csak 40-es nőkről láttam ezt. Most már bekerültek a listába az 50-esek is. Pár év, és egyre szimpatikusabba válnak a tapasztalt nyugdíjasok is. :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2019.05.28. 12:22 Tegnap megnéztem a filmet... Voltak benne olyan baromságok, hogy füstölt!

A 9*19-el lövik a kommandósokat, akik ettől hol bepusztulnak, hol csak jönnek mint a terminátorok, és pattog le róluk minden. Aztán beböfögik az okosat: "12-es töltény. Ez kilyukasztja a páncéljukat!" . Na itt mutogatnak szabvány 12-es slug-ra töltött 12-es lőszereket. Amiről sokmindent lehet tudni, de azt nem annyira, hogy páncéltörő hatása lenne. Pláne, hogy a 9*19-nek ellenálló fém sisakot átlőné...

Illetve a kevláron mióta szikrázik a réz? :-D

Továbbá valakit lelőnek 6 emelet magasságból egy tetőről, és az háromszor pattan lefelé a tűzlépcsőkön, akkor az hogy a bánatos, retkes, nikkelezett toszba lesz utána még murcika is???

Szóval kicsit túltolták a fiúk ezt a filmet. Az első részben legalább sok tárgyi tévedés nem volt, és a hülyeségek is hihetőnek látszottak. De ebben, már brutális, és full értelmetlen kaszabolás volt.

Meg mikor szól már valaki a filmeseknek, hogy az emberek nem kétlábon járkáló szatyrok teli piros folyadékkal? Illetve ha valakit megszúrnak egy tűvel, akkor abból nem fog 3 bár nyomással spriccelni a vér, és a 4-5L-ből 2-nél többet nem nagyon tud kinyomni a szív(attyú), mert utána már lelevegősödik a rendszer, és falsot szív a moci?

Aztán meg néha totál reális dolgok is vannak benne. A fegyverkezelés pl a többi piff-puff filmhez képest meglepően kidolgozott, és rendbenlévőnek látszik. (jó, jó biztonsági szabályok, blaa blaaa blaaa… Hentelés közben milyen biztonsági szabályok? :-D)
NEM a filmről beszeltem hanem h milyen ugyes a H.B! hogy ezt a loveszetet a johnwick miatt csinalja az irrelevans nekem. JW filmek netto baromsagok egyet lattam. elég.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.05.28. 12:22 Tegnap megnéztem a filmet... Voltak benne olyan baromságok, hogy füstölt!

A 9*19-el lövik a kommandósokat, akik ettől hol bepusztulnak, hol csak jönnek mint a terminátorok, és pattog le róluk minden. Aztán beböfögik az okosat: "12-es töltény. Ez kilyukasztja a páncéljukat!" . Na itt mutogatnak szabvány 12-es slug-ra töltött 12-es lőszereket. Amiről sokmindent lehet tudni, de azt nem annyira, hogy páncéltörő hatása lenne. Pláne, hogy a 9*19-nek ellenálló fém sisakot átlőné...

Illetve a kevláron mióta szikrázik a réz? :-D

Továbbá valakit lelőnek 6 emelet magasságból egy tetőről, és az háromszor pattan lefelé a tűzlépcsőkön, akkor az hogy a bánatos, retkes, nikkelezett toszba lesz utána még murcika is???

Szóval kicsit túltolták a fiúk ezt a filmet. Az első részben legalább sok tárgyi tévedés nem volt, és a hülyeségek is hihetőnek látszottak. De ebben, már brutális, és full értelmetlen kaszabolás volt.

Meg mikor szól már valaki a filmeseknek, hogy az emberek nem kétlábon járkáló szatyrok teli piros folyadékkal? Illetve ha valakit megszúrnak egy tűvel, akkor abból nem fog 3 bár nyomással spriccelni a vér, és a 4-5L-ből 2-nél többet nem nagyon tud kinyomni a szív(attyú), mert utána már lelevegősödik a rendszer, és falsot szív a moci?

Aztán meg néha totál reális dolgok is vannak benne. A fegyverkezelés pl a többi piff-puff filmhez képest meglepően kidolgozott, és rendbenlévőnek látszik. (jó, jó biztonsági szabályok, blaa blaaa blaaa… Hentelés közben milyen biztonsági szabályok? :-D)
Neked semmi nem elég jó! Akkor nézzed megfele a Shaun the shippet, az tényleg odab@sz... 😎Komolyabban, a Chernobyl című mini sorazat, az sztem ottan van!!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.05.28. 13:38 Neked semmi nem elég jó! Akkor nézzed megfele a Shaun the shippet, az tényleg odab@sz... 😎Komolyabban, a Chernobyl című mini sorazat, az sztem ottan van!!
Köszi a tippet, de sorozatokat elvből nem nézek.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.05.28. 14:05 Köszi a tippet, de sorozatokat elvből nem nézek.
Ezt érdemes! Tényleg.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2019.05.28. 12:28 Az 50-es nő, akit bármikor...
Meg Julia Ann. :-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

The Gent írta: 2019.05.28. 16:09 Ezt érdemes! Tényleg.
A Shaun a bárányt én is nagyon szerettem. :-)
De most nálunk a gyerek átfűzött a Mancs őrjáratról a Rex felügyelőre, így általában az megy.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2019.05.28. 17:01Meg Julia Ann. :-)

Őt is elvinnéd lőtérre?:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2019.05.28. 17:34 Őt is elvinnéd lőtérre?:-)
Is. :-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2019.05.28. 17:01Meg Julia Ann. :-)
Ő még csak 45, de bármikor, bárhol témázgatnék vele.... 😃

https://www.google.com/search?client=ms ... d_N7JhuSAg
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Mr. Senki írta: 2019.05.28. 21:06 Ő még csak 45, de bármikor, bárhol témázgatnék vele.... 😃

https://www.google.com/search?client=ms ... d_N7JhuSAg
Helyes csaj.
Nem tehetek róla, nekem a csatakancák tetszenek. Ha nincs életkorral kapcsolatos megkötés, a saját korosztályomból ő tetszik.
https://www.google.com/search?client=a ... na+carano
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Mr. Senki írta: 2019.05.28. 14:05 Köszi a tippet, de sorozatokat elvből nem nézek.
Csernobilt nezd meg. Érdemes. Pedig en se nézek sorozatokat.
Tegmap.
Lovik ki a kutyákat. A fiatal katona megborul rajta.
Afganisztani veteran teszi helyre.
Az első mindig nehéz. Neked kutya jutott, nekem ember.
Hasba lőttem. Olyan rosszul voltam, hogy aznap mar egyszer se tudtam meghuzni a billentyű.
Masnap mikor felkeltem azt hittem hogy ez majd megvaltoztat es mas ember leszek, aztán rajottem, hogy nem valtoztatott meg. Mindig is ilyen voltam.
Innentől ezzel éltem.
Csak ezt sokkal jobban adtak vissza a filmben.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

aksurv írta: 2019.05.29. 07:31 Csernobilt nezd meg. Érdemes. Pedig en se nézek sorozatokat.
Tegmap.
Lovik ki a kutyákat. A fiatal katona megborul rajta.
Afganisztani veteran teszi helyre.
Az első mindig nehéz. Neked kutya jutott, nekem ember.
Hasba lőttem. Olyan rosszul voltam, hogy aznap mar egyszer se tudtam meghuzni a billentyű.
Masnap mikor felkeltem azt hittem hogy ez majd megvaltoztat es mas ember leszek, aztán rajottem, hogy nem valtoztatott meg. Mindig is ilyen voltam.
Innentől ezzel éltem.
Csak ezt sokkal jobban adtak vissza a filmben.
Pontosan leírtad a lényegét annak, hogy miért nem nézek sorozatokat. Többségük totál elmehátborodott. A fenti ki leírás egy pszichopata önvallomása. Teljesen mindegy, hogy az volt, vagy azzá vált. A gyilkosságot normális, helyén való mindennapi eseménynek állítja be.

Régen az emberek a könyvekből szerezték meg ismeretanyagukat, műveltségüket. Azokból is volt értékes, és szemét is. Az utóbbiak voltak a ponyva könyvek. Másodsoros írók hol jól, hol rosszl sikerült irományai. A költészet is ugyanígy tele volt mentális, és / vagy társadalmi betegségekkel. Innen származtak sok ember problémái. (ne mondja nekem senki, hogy normális ember az, aki vonzódik az orosz irodalom felé. Harmadik oldal után felkötném magam... :-D)

Manapság ezek a sorozatok a ponyvák. Egyik minőségibb, a másik meg tömeggyártott, napsütötte, kultúrális köpedelem. Nincs rájuk igényem, mert csak ferdült baromságokat kapok belőlük, amiket ha sokáig nézek, még elfogadom olyas valaminek, aminek vannak valóságos alapjai. Ezek után meg már kiindulási alapként is kezelheti az ember ezeket a szörnyű kitalációkat. Ahogy sokan így is teszik. Látni az emberek napi viselkedésén. Szerepet játszanak. Állarcban mászkálnak, mert önmagukat szégyenlik. Miért is? Mert sok embernek még énje sincs.

Szóval nekem ezek a sorozatok bőséggel tiltólistások. Képtelenség, hogy egy éven belül össze lehessen hozni ilyen mennyiségű filmanyagot úgy, hogy annak bármiféle értéke is legyen. Éppen ezért ahogy nem eszem meg már sem a gyorskaját, sem a kifőzdés szemetet, kultúrális hulladékot sem fogyasztok. Csak néha nagyon keveset, hogy tudjam tartani a lépést a világgal, mert az sem megoldható, hogy az ember teljesen kiszakadjon a környezetéből. Ebbe viszont nem fér bele a sorozatok bambulása. Az nekem már bőven az intravénás kultúrális mérgezés kategória.

Azt hiszem röviden ennyi a miértje annak, hogy miért nem nézek sorozatokat. Persze lehet ezt még boncolgatni. :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Mr. Senki írta: 2019.05.29. 08:35 Pontosan leírtad a lényegét annak, hogy miért nem nézek sorozatokat. Többségük totál elmehátborodott. A fenti ki leírás egy pszichopata önvallomása. Teljesen mindegy, hogy az volt, vagy azzá vált. A gyilkosságot normális, helyén való mindennapi eseménynek állítja be.

Régen az emberek a könyvekből szerezték meg ismeretanyagukat, műveltségüket. Azokból is volt értékes, és szemét is. Az utóbbiak voltak a ponyva könyvek. Másodsoros írók hol jól, hol rosszl sikerült irományai. A költészet is ugyanígy tele volt mentális, és / vagy társadalmi betegségekkel. Innen származtak sok ember problémái. (ne mondja nekem senki, hogy normális ember az, aki vonzódik az orosz irodalom felé. Harmadik oldal után felkötném magam... :-D)

Manapság ezek a sorozatok a ponyvák. Egyik minőségibb, a másik meg tömeggyártott, napsütötte, kultúrális köpedelem. Nincs rájuk igényem, mert csak ferdült baromságokat kapok belőlük, amiket ha sokáig nézek, még elfogadom olyas valaminek, aminek vannak valóságos alapjai. Ezek után meg már kiindulási alapként is kezelheti az ember ezeket a szörnyű kitalációkat. Ahogy sokan így is teszik. Látni az emberek napi viselkedésén. Szerepet játszanak. Állarcban mászkálnak, mert önmagukat szégyenlik. Miért is? Mert sok embernek még énje sincs.

Szóval nekem ezek a sorozatok bőséggel tiltólistások. Képtelenség, hogy egy éven belül össze lehessen hozni ilyen mennyiségű filmanyagot úgy, hogy annak bármiféle értéke is legyen. Éppen ezért ahogy nem eszem meg már sem a gyorskaját, sem a kifőzdés szemetet, kultúrális hulladékot sem fogyasztok. Csak néha nagyon keveset, hogy tudjam tartani a lépést a világgal, mert az sem megoldható, hogy az ember teljesen kiszakadjon a környezetéből. Ebbe viszont nem fér bele a sorozatok bambulása. Az nekem már bőven az intravénás kultúrális mérgezés kategória.

Azt hiszem röviden ennyi a miértje annak, hogy miért nem nézek sorozatokat. Persze lehet ezt még boncolgatni. :-D
Megint beszélsz valamiről amiről fogalmad sincs. Pont nem pszichopatakrol szól. Ugyanis azok azért azok mert semmit nem jelent nekik az ölés.
A film pedg annyira hozza a rendszer váltás előtti vilagot, hogy az már fáj.
Ennyire talán a A mások élete német film tudta elkapni.
De nyugodtan szidjad.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Ráadásul a Chernobyl egy megtörtént esetet dolgoz fel/mesél el, nem kitalált történet. Inkább nevezném egy 5 órás filmnek (amit 5 részben adnak le) mint sorozatnak.

aksurv írta: 2019.05.29. 08:56 Megint beszélsz valamiről amiről fogalmad sincs. Pont nem pszichopatakrol szól. Ugyanis azok azért azok mert semmit nem jelent nekik az ölés.
A film pedg annyira hozza a rendszer váltás előtti vilagot, hogy az már fáj.
Ennyire talán a A mások élete német film tudta elkapni.
De nyugodtan szidjad.
"..."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TurboP írta: 2019.05.29. 10:55 Ráadásul a Chernobyl egy megtörtént esetet dolgoz fel/mesél el, nem kitalált történet. Inkább nevezném egy 5 órás filmnek (amit 5 részben adnak le) mint sorozatnak.
+1
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.05.29. 08:35 Pontosan leírtad a lényegét annak, hogy miért nem nézek sorozatokat. Többségük totál elmehátborodott. A fenti ki leírás egy pszichopata önvallomása. Teljesen mindegy, hogy az volt, vagy azzá vált. A gyilkosságot normális, helyén való mindennapi eseménynek állítja be.

Régen az emberek a könyvekből szerezték meg ismeretanyagukat, műveltségüket. Azokból is volt értékes, és szemét is. Az utóbbiak voltak a ponyva könyvek. Másodsoros írók hol jól, hol rosszl sikerült irományai. A költészet is ugyanígy tele volt mentális, és / vagy társadalmi betegségekkel. Innen származtak sok ember problémái. (ne mondja nekem senki, hogy normális ember az, aki vonzódik az orosz irodalom felé. Harmadik oldal után felkötném magam... :-D)

Manapság ezek a sorozatok a ponyvák. Egyik minőségibb, a másik meg tömeggyártott, napsütötte, kultúrális köpedelem. Nincs rájuk igényem, mert csak ferdült baromságokat kapok belőlük, amiket ha sokáig nézek, még elfogadom olyas valaminek, aminek vannak valóságos alapjai. Ezek után meg már kiindulási alapként is kezelheti az ember ezeket a szörnyű kitalációkat. Ahogy sokan így is teszik. Látni az emberek napi viselkedésén. Szerepet játszanak. Állarcban mászkálnak, mert önmagukat szégyenlik. Miért is? Mert sok embernek még énje sincs.

Szóval nekem ezek a sorozatok bőséggel tiltólistások. Képtelenség, hogy egy éven belül össze lehessen hozni ilyen mennyiségű filmanyagot úgy, hogy annak bármiféle értéke is legyen. Éppen ezért ahogy nem eszem meg már sem a gyorskaját, sem a kifőzdés szemetet, kultúrális hulladékot sem fogyasztok. Csak néha nagyon keveset, hogy tudjam tartani a lépést a világgal, mert az sem megoldható, hogy az ember teljesen kiszakadjon a környezetéből. Ebbe viszont nem fér bele a sorozatok bambulása. Az nekem már bőven az intravénás kultúrális mérgezés kategória.

Azt hiszem röviden ennyi a miértje annak, hogy miért nem nézek sorozatokat. Persze lehet ezt még boncolgatni. :-D
Ez már költészet 😎Egyébként egész jók a meglatasaid, de most azért 1 "kicsit" altalanositottal ...De nem probléma, mert kinek a pap kinek a paplan...😺
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.05.29. 15:35 Ez már költészet 😎Egyébként egész jók a meglatasaid, de most azért 1 "kicsit" altalanositottal ...De nem probléma, mert kinek a pap kinek a paplan...😺
Természetesen azért, mert én személy szerint nem nézek sorozatokat mert ellenérzésem van azokkal szemben, attól az még másnak tetszhet, és nem gondolom azt, hogy az aki sorozatot néz, a kevesebb, vagy rosszabb lenne bárki másnál. Mint ahogy at sem gondolom, hogy aki egészségtelenül él, az rossz ember lenne.

Mindenkinek joga van a maga módján s..gfejnek lennie egészen addig, amíg azzal másoknak effektive nem árt. A sorozatzombulás szerintem még bőséggel ez a kategória. Továbbmegyek. Ha valaki megfelelő mennyiségben fogyaszt mérgező dolgokat (esetünkben kltúrális mérgezésről beszélünk. Akárcsak a mai kereskedelmi televíziók, vagy rádiók műsorai esetében. Bár az már bőséggel a "patkányméreg" kategória... ) az még akár lehet pozitv hatású is. Pl bele lehet látni velük az egyszerűbb lelkű emberek lelki világába, gondolataiba. Persze csak belelátni érdemes, nem lesűllyedni, és beleragadni. (ilyen is van.)

Egy szó mint száz, engem nem zavar ha valaki sorozatokat néz, csak engem ne akarjon meggyőzni senki arról, hogy az nekem is jó. (hiszen egy senkit senki sem győzhet meg, hiszen akkor senki sem beszélne senkihez! Az meg semmi. Amiről tudjuk, hogy valójában valami, mert olyan nincs, hogy semmi. Ellenben senkinek lehet semmije, amiről már tudjuk, hogy valami. :-DDD )
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mr. Senki írta: 2019.05.29. 17:35
+1!
Csatolmányok
letöltés.jpg
letöltés.jpg (9.08 KiB) Megtekintve 40748 alkalommal
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.05.29. 17:35 Ha valaki megfelelő mennyiségben fogyaszt mérgező dolgokat (esetünkben kltúrális mérgezésről beszélünk. Akárcsak a mai kereskedelmi televíziók, vagy rádiók műsorai esetében. Bár az már bőséggel a "patkányméreg" kategória... )
+1
Konkrétan egy aljas tudati méreg minden sorozat, amit gondosan terveztek meg Hollywoodban.
Ugye moziba egyre kevesebben járnak, az internet mindent tarolt és átalakította a média piacot. Pörög a torrent, stb. Ámde havi 8-10 eurót azért még nagyon sokan meg tudnak engedni maguknak havonta, hogy előfizessenek egy HBO, Netflix, kisf@szom streaming szolgáltatásra.
A stúdiók a nagy mozifilmek helyett-mellett elkezdtek iszonyatos pénzeket pumpálni a sorozatok gyártásába. A fogyasztói társadalom meg lelkesen habzsolja, mert ehhez már a moziig se kell autóval elvitetni a seggét, benyomja otthon az okostévét és bambulja a sorozatokat, meg alatt a popcornt.
Nem, nem vagyok kivétel én se, sajnos rászoktam az utóbbi 1 évben a sorozat nézésre. Azon kaptam magam, hogy több sorozatot nézek párhuzamosan,
és nap közben azon töprengek melyiknek mi lesz a folytatása.
Most akarok lejönni ezekről a sz@rokról, egy totál illúzió, nemlétező mesevilág, kitalált figurák, hónapokig tervezett jelenetek, totál kamu az egész!!! Baszki ha naponta edzésre fordítanám az t az időt amit a tévé előtti hentergésre fordítok, már ki lennék pattintva mint az állat.
Rohaggyanak meg a sorozatok, most még befejezem a Chernobylt (ami sajnos ténykeg qrvajó) és utána abbahagyom az egészet. Nekiállok valami értelmesebb tevékenységnek, olvasok vagy edzek, a tévé előtti seggnövesztés és agykiégetés helyett.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.05.29. 22:04 +1
Konkrétan egy aljas tudati méreg minden sorozat, amit gondosan terveztek meg Hollywoodban.
Ugye moziba egyre kevesebben járnak, az internet mindent tarolt és átalakította a média piacot. Pörög a torrent, stb. Ámde havi 8-10 eurót azért még nagyon sokan meg tudnak engedni maguknak havonta, hogy előfizessenek egy HBO, Netflix, kisf@szom streaming szolgáltatásra.
A stúdiók a nagy mozifilmek helyett-mellett elkezdtek iszonyatos pénzeket pumpálni a sorozatok gyártásába. A fogyasztói társadalom meg lelkesen habzsolja, mert ehhez már a moziig se kell autóval elvitetni a seggét, benyomja otthon az okostévét és bambulja a sorozatokat, meg alatt a popcornt.
Nem, nem vagyok kivétel én se, sajnos rászoktam az utóbbi 1 évben a sorozat nézésre. Azon kaptam magam, hogy több sorozatot nézek párhuzamosan,
és nap közben azon töprengek melyiknek mi lesz a folytatása.
Most akarok lejönni ezekről a sz@rokról, egy totál illúzió, nemlétező mesevilág, kitalált figurák, hónapokig tervezett jelenetek, totál kamu az egész!!! Baszki ha naponta edzésre fordítanám az t az időt amit a tévé előtti hentergésre fordítok, már ki lennék pattintva mint az állat.
Rohaggyanak meg a sorozatok, most még befejezem a Chernobylt (ami sajnos ténykeg qrvajó) és utána abbahagyom az egészet. Nekiállok valami értelmesebb tevékenységnek, olvasok vagy edzek, a tévé előtti seggnövesztés és agykiégetés helyett.
Nem egy jó logika ez szerintem. Ha valami szórakoztat, akkor az nem elpazarolt idő. Túlzásba ne vidd, ne legyen mindennek a központja, de vannak nagyon jó sorozatok, filmek, játékok, könyvek, amiktől jobb az ezen a világon töltött idő. Én is nézek többmindent párhuzamosan, de egyáltalán nem tervezem abbahagyni. Követek sok youtube csatornát is, főleg tudományos, sci-fi, futurisztikus témákban, vezetés közben meg szoktam podcastet hallgatni. Meg olvasok is, pedig az is kitalált farokság :P Rossz időben meg játszani is szoktam.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.05.29. 22:17 Nem egy jó logika ez szerintem. Ha valami szórakoztat, akkor az nem elpazarolt idő. Túlzásba ne vidd, ne legyen mindennek a központja, de vannak nagyon jó sorozatok, filmek, játékok, könyvek, amiktől jobb az ezen a világon töltött idő. Én is nézek többmindent párhuzamosan, de egyáltalán nem tervezem abbahagyni. Követek sok youtube csatornát is, főleg tudományos, sci-fi, futurisztikus témákban, vezetés közben meg szoktam podcastet hallgatni. Meg olvasok is, pedig az is kitalált farokság :P Rossz időben meg játszani is szoktam.
Kinek mi jön be.
A játék az, amit kiirtottam mindenhonnan évekkel ezelőtt. Mert olykor túlságosan beszippantot.
A sorozatok legtöbbje a híg habos foskoktél kategória. A kivételt érdemes megnézni, pl Total szívás vagy most a Chernobyl.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Fortitu írta: 2019.05.29. 22:17 Ha valami szórakoztat, akkor az nem elpazarolt idő.
És ennyi. Az élet egyetlen célja, hogy jól érezd magad. Minden amit csinálsz, csak eszköz ennek eléréséhez.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.05.29. 22:04 +1
Konkrétan egy aljas tudati méreg minden sorozat, amit gondosan terveztek meg Hollywoodban.
Ugye moziba egyre kevesebben járnak, az internet mindent tarolt és átalakította a média piacot. Pörög a torrent, stb. Ámde havi 8-10 eurót azért még nagyon sokan meg tudnak engedni maguknak havonta, hogy előfizessenek egy HBO, Netflix, kisf@szom streaming szolgáltatásra.
A stúdiók a nagy mozifilmek helyett-mellett elkezdtek iszonyatos pénzeket pumpálni a sorozatok gyártásába. A fogyasztói társadalom meg lelkesen habzsolja, mert ehhez már a moziig se kell autóval elvitetni a seggét, benyomja otthon az okostévét és bambulja a sorozatokat, meg alatt a popcornt.
Nem, nem vagyok kivétel én se, sajnos rászoktam az utóbbi 1 évben a sorozat nézésre. Azon kaptam magam, hogy több sorozatot nézek párhuzamosan,
és nap közben azon töprengek melyiknek mi lesz a folytatása.
Most akarok lejönni ezekről a sz@rokról, egy totál illúzió, nemlétező mesevilág, kitalált figurák, hónapokig tervezett jelenetek, totál kamu az egész!!! Baszki ha naponta edzésre fordítanám az t az időt amit a tévé előtti hentergésre fordítok, már ki lennék pattintva mint az állat.
Rohaggyanak meg a sorozatok, most még befejezem a Chernobylt (ami sajnos ténykeg qrvajó) és utána abbahagyom az egészet. Nekiállok valami értelmesebb tevékenységnek, olvasok vagy edzek, a tévé előtti seggnövesztés és agykiégetés helyett.
Pont leírtad a lényeget, hogy miért nem engedem be otthonra a sorozatokat. Heroin szerű hatásuk van. Kitalált dolgok, de a függők ezt nem veszik figyelembe. Akár a bagósok, és a drogosok, masszív tagadásban vannak, mert ettől függenek. Ennyi.

Egyébként mostanában a mozifilmek is színvonal alatti, tartalom nélküli cukrozott taknyok. Többségük szanaszét van CGI-ozva, mert amit kitalálnak, az nem létezik. Az emberek kultúrája meg nem létező dolkon alapszik. (kanyarlövés, 450m/s sebességgel közlekedő lövések elől elhajolás, stb... ) Anno kölökként ezeket a fantasy fanokat megmosolyogtuk, mert mindegyik más dimenzióban élt. Realitásérzékük nullához konvergált. Úgy néztek ki mint az EMO-sok. A gond az, hogy most a sorozatoknak köszönhetően nagy tömegekben hömpölyögnek ezek az elvarázsolt zombik. Ez a fos egyébként japánból indult. Persze, ott kellett valami drog, ami ráveszi az emberi természetet arra, hogy önként rabigába menjen minden nap, és hatalmas összezsúfolt kolóniákba éljenek. Ezt próbálják most elhozni amerikába, európába. Elég csak megnézni az iroda kultúrát. Karám szerű a legtöbb.

Ehhez jön még az sorozatoknál is durvább kultúrális köpedelem, amit véleményem szerint tűzzel vassal kéne kiírtani a médiából. Ez pedig a kereskedelmi média. TV-Rádió együtt. Színvonaltalan, prosztó témák, ostoba, tehetségtelen műsorvezetők. Amelyik még nem is volna az, az is rá van kényszeríve erre a viselkedésre. A belem kifordul amikor "játszanak" a rádióba. Arra mennek ki, hogy pár IQ79-est rommá xopassanak, és emberek önszántukból csinálnak hülyét magukból fél pár büdös zokniért... Ez nálam kb agyrák kategória. Az ordibálós narrátort meg bottal tudnám agyonverni amikor ordítja a tömény hülyeséget.

Na de megyek a dolgomra, mert csak egyre mérgesebb leszek erre a témára. Tök fölöslegesen. Változni nem fog semmi, és megint csak magamat hülyéztetem le...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Mr. Senki írta: 2019.05.30. 07:18 Pont leírtad a lényeget, hogy miért nem engedem be otthonra a sorozatokat. Heroin szerű hatásuk van. Kitalált dolgok, de a függők ezt nem veszik figyelembe. Akár a bagósok, és a drogosok, masszív tagadásban vannak, mert ettől függenek. Ennyi.
100%-ig egyetértek, szintén. Évek óta be se kapcsolom a TV-t.

A reklámok is leperegnek rólam...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Thomaster írta: 2019.05.30. 07:03 És ennyi. Az élet egyetlen célja, hogy jól érezd magad. Minden amit csinálsz, csak eszköz ennek eléréséhez.
Nagy OK.jpg
Nagy OK.jpg (34.03 KiB) Megtekintve 40666 alkalommal
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.05.30. 00:48 Kinek mi jön be.
A játék az, amit kiirtottam mindenhonnan évekkel ezelőtt. Mert olykor túlságosan beszippantot.
A sorozatok legtöbbje a híg habos foskoktél kategória. A kivételt érdemes megnézni, pl Total szívás vagy most a Chernobyl.
Ezek szerint függő típus vagy?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Fortitu írta: 2019.05.29. 22:17 Nem egy jó logika ez szerintem. Ha valami szórakoztat, akkor az nem elpazarolt idő. Túlzásba ne vidd, ne legyen mindennek a központja, de vannak nagyon jó sorozatok, filmek, játékok, könyvek, amiktől jobb az ezen a világon töltött idő. Én is nézek többmindent párhuzamosan, de egyáltalán nem tervezem abbahagyni. Követek sok youtube csatornát is, főleg tudományos, sci-fi, futurisztikus témákban, vezetés közben meg szoktam podcastet hallgatni. Meg olvasok is, pedig az is kitalált farokság :P Rossz időben meg játszani is szoktam.
+1!
Bár azt nem tudom, hogy a podcast micsoda, de utánanézek
.. 😉
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

The Gent írta: 2019.05.30. 08:04 +1!
Bár azt nem tudom, hogy a podcast micsoda, de utánanézek
.. 😉
Gyakorlatilag egy rádióműsor, amit le tudsz tölteni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.05.30. 07:50 Ezek szerint függő típus vagy?
Ideig óráig tudnak befolyásolni de rövid idő után leépítem az ilyeneket.
Kivétel: futás. Az az anyagfüggőség (boldogsághormonok) az a fajtája amit hagyok mert hasznos.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.05.30. 07:03 És ennyi. Az élet egyetlen célja, hogy jól érezd magad. Minden amit csinálsz, csak eszköz ennek eléréséhez.
+1

ha erre alapítasz egy vallást, akkor betérek:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése