Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Titala »

Mr. Senki írta: 2018.10.08. 05:56 A BRFK-n nem tudod megkerülni a bemászást. Egyszerűbb, ha bemész, és személyesen intézed.
Valóban. Én most intézek ilyesmit először, és IT fertőzöttségem miatt elektronikusan próbáltam. Nem lehet úgy csinálni, hogy ne találjanak benne kivetnivalót:
....gáz- és riasztófegyver viselésére jogosító engedély
kiállítása iránti kérelmét, valamint a csatolt mellékleteket megvizsgáltam és az alábbiakban
megjelölt iratok pótlására, illetve bemutatására szólítom fel:
- személyazonosságot igazoló okmány (vezetői engedély vagy személyi igazolvány vagy útlevél)
és lakcímkártya,
- gáz- és riasztófegyvere, melyre a viselési engedély kiállítását kéri (hatóságunkon a fegyver
műszaki tanúsítványával történő egyeztetésére kerül sor),
- a viselni kívánt gáz- és riasztófegyverének a Polgári Kézilőfegyver- és Lőszervizsgáló Kft. által
kiállított érvényes műszaki tanúsítványa (eredetben bemutatni szükséges),
- a 2.000.- Forint igazgatási szolgáltatási díj hatóságom részére történő átutalás/befizetés
megtörténtének dokumentálását tartalmazó irat (banki tranzakció, stb.).
Szeretek olyat kérdezni, amit mások csak ritkán. Ezeknek kis része hülyeség, másik része a bennfentes közösségnek nyilvánvaló, de akad amit mások még nem tettek fel! Kérdéseimet többségükben komolyan gondolom akkor is, ha időnként szarkasztikusak.
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Titala »

Itt nem jár valami jutalom az 1000. hozzászólónak? :D
Szeretek olyat kérdezni, amit mások csak ritkán. Ezeknek kis része hülyeség, másik része a bennfentes közösségnek nyilvánvaló, de akad amit mások még nem tettek fel! Kérdéseimet többségükben komolyan gondolom akkor is, ha időnként szarkasztikusak.
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Titala »

Érdekes lehet majd a dolog kimenetele: https://444.hu/2019/05/17/fegyvert-rant ... pitkezesen?
Szeretek olyat kérdezni, amit mások csak ritkán. Ezeknek kis része hülyeség, másik része a bennfentes közösségnek nyilvánvaló, de akad amit mások még nem tettek fel! Kérdéseimet többségükben komolyan gondolom akkor is, ha időnként szarkasztikusak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Titala írta: 2019.05.18. 15:30 Érdekes lehet majd a dolog kimenetele: https://444.hu/2019/05/17/fegyvert-rant ... pitkezesen?
A gumilövedékes fegyver hogy lesz KKVE?

Az fegyver. Vagy GR, vagy muzeális.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.05.18. 15:51 A gumilövedékes fegyver hogy lesz KKVE?

Az fegyver. Vagy GR, vagy muzeális.
Nomeg ha látták hogy FEGYVER jáááájfúúúj, akkor miért nem a TEKnőcöket hívták? Nem őket kellene automatikusan?
Kicsit nagy hűhó volt ez is, a semmiért.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.05.18. 18:27 Nomeg ha látták hogy FEGYVER jáááájfúúúj, akkor miért nem a TEKnőcöket hívták? Nem őket kellene automatikusan?
Kicsit nagy hűhó volt ez is, a semmiért.
Valószínűleg a sünöknek már mondták, hogy gumis a cucc.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Sajnos jelentős arányú (67-33%) vereséget szenvedtek azok a hétvégi svájci referendumon, akik az EU-fegyverdirektíva elutasítására szavaztak. HÁTTÉRINFORMÁCIÓ A LINKEN:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/vereseg-svajcban/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Ma bementem kiíratni egy fegyvert a gödöllői igrendre. Ott azzal fogadtak hogy a mai ügyfélfogadás elmarad, jöjjek jövő héten.

Azon kívül hogy +1 órát elvettek az életemből, így kicsúszom a 8 napból. A kifüggesztett tájékoztatót lefényképeztem. (Rajta pécset, aláírás stb)
Mit lehet még tenni? Számítsak a szopatósdira és bevonósdira?
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.05.23. 13:33 Ma bementem kiíratni egy fegyvert a gödöllői igrendre. Ott azzal fogadtak hogy a mai ügyfélfogadás elmarad, jöjjek jövő héten.

Azon kívül hogy +1 órát elvettek az életemből, így kicsúszom a 8 napból. A kifüggesztett tájékoztatót lefényképeztem. (Rajta pécset, aláírás stb)
Mit lehet még tenni? Számítsak a szopatósdira és bevonósdira?
Én kértem volna egy hatósági igazolást, hogy megjelentél.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.05.23. 14:09 Én kértem volna egy hatósági igazolást, hogy megjelentél.
Evidens. Anélkül simán bevonják.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.05.23. 14:29 Evidens. Anélkül simán bevonják.
Jövő héten meglátjuk
A fényképet csak ott készíthettem és csak aznap. Csak 2 ügyfélfogadási napjuk van, így elég sokaknak be kellene vonni az engedélyét, majd utána eljárások + perek, hatósági hiba miatt.

Egyébként 1x vótmá ilyen a pesti igrenden, amikor a rendőr nap éppen ügyfélfogadási napra esett. Akkor simán elintéztek mindent a következő napon, szó nélkül. Szóval nem egyértelmű, hogy mindenkinek bevonják az engedélyét aki az ő hibájuk miatt kicsúszott a határidőből.

Éééés persze ez is csak velem történhet meg. Fszom.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2019.05.23. 14:39 Jövő héten meglátjuk
A fényképet csak ott készíthettem és csak aznap. Csak 2 ügyfélfogadási napjuk van, így elég sokaknak be kellene vonni az engedélyét, majd utána eljárások + perek, hatósági hiba miatt.

Egyébként 1x vótmá ilyen a pesti igrenden, amikor a rendőr nap éppen ügyfélfogadási napra esett. Akkor simán elintéztek mindent a következő napon, szó nélkül. Szóval nem egyértelmű, hogy mindenkinek bevonják az engedélyét aki az ő hibájuk miatt kicsúszott a határidőből.

Éééés persze ez is csak velem történhet meg. Fszom.
Mit vársz?
Gödöllő NEM tartozik Magyarországhoz.
Gödöllő az Gödöllő! :lol: :lol: :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2019.05.23. 14:39 Jövő héten meglátjuk
A fényképet csak ott készíthettem és csak aznap. Csak 2 ügyfélfogadási napjuk van, így elég sokaknak be kellene vonni az engedélyét, majd utána eljárások + perek, hatósági hiba miatt.

Egyébként 1x vótmá ilyen a pesti igrenden, amikor a rendőr nap éppen ügyfélfogadási napra esett. Akkor simán elintéztek mindent a következő napon, szó nélkül. Szóval nem egyértelmű, hogy mindenkinek bevonják az engedélyét aki az ő hibájuk miatt kicsúszott a határidőből.

Éééés persze ez is csak velem történhet meg. Fszom.
Ehhez képest nálunk a héten ott alltam a bejaratipult előtt, mert meg se fordult a fejembe, hogy oda menjek az ablakhoz ahol már várt az ugyintezo, mert nem ehhez vagyok szokva.
Jellemzően telefon ez van, bemnennék ezert... Persze gyere bent vagyok... Es jonnek le értem..
Mindezt ugy hogy az összes papír elvagolagosan rendbe van mind részemről, mind részükről, mert a normális valóban ügyfélbarat hozzáállást hasonlóval igyekszem viszonozni.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2019.05.24. 10:24 Ehhez képest nálunk a héten ott alltam a bejaratipult előtt, mert meg se fordult a fejembe, hogy oda menjek az ablakhoz ahol már várt az ugyintezo, mert nem ehhez vagyok szokva.
Jellemzően telefon ez van, bemnennék ezert... Persze gyere bent vagyok... Es jonnek le értem..
Mindezt ugy hogy az összes papír elvagolagosan rendbe van mind részemről, mind részükről, mert a normális valóban ügyfélbarat hozzáállást hasonlóval igyekszem viszonozni.
Hát ez ott nem úgy van! Megmaradt a 80-as évek egy kis darabkája. Kis ablak a falon, ügyintézők ablak mögött ülnek, te kint állsz. Régen pont ilyen kis ablakoknál adták ki az útlevelet, már akinek kiadták. Itt az igrend a 80-as években is itt volt, ahol most.
Csak ügyfélfogadási időben lehet menni, ez heti 2 nap. Mondjuk akkor durva forgalom van, ha nem megyek félfogadási idő kezdete előtt, vagyis fél 8-ra, akkor már szólhatok is a főnökömnek hogy ebéd előtt ne számítson rám mert nem érek vissza.
Az utóbbi időben azért meg kell hagyni korrektek voltak minden ügyben, igaz én is centire nézem a szabályokat, hogy mindent betartsak.
Csiga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2019.02.10. 23:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Csiga »

Nekem a Gödöllői igrendel sosem volt problémám, de tény, hogy pár órát el lehet ott veszíteni ügyintézéssel.
Avatar
GRPKurz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2019.05.21. 17:33

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: GRPKurz »

Sziasztok!
Most először váltok ki viselésit grp-re. A tárolással kapcsolatban van kérdésem: elég egy lemezkazetta - egyterű - vagy megkövetelik a külön tárolórekeszt a töltényeknek? A válaszokat előre is köszönöm!
GRPK
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Gp-ra nincs tárolási előírások, csak az illetéktelen személy hozzáférését kell megakadályozni. Oda teszed ahova akarod. Nincs tároló hely ellenőrzés.
Teheted az éjjeli szekrény fiókjába, akár a párna alá, de ha egy gyerek( illetéktelen személy) sérülést okoz magának, a te popódat rúgják szét. ;)
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
GRPKurz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2019.05.21. 17:33

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: GRPKurz »

Köszi, arra van egy lemezkazettám.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

GRPKurz írta: 2019.05.25. 20:43 Sziasztok!
Most először váltok ki viselésit grp-re. A tárolással kapcsolatban van kérdésem: elég egy lemezkazetta - egyterű - vagy megkövetelik a külön tárolórekeszt a töltényeknek? A válaszokat előre is köszönöm!
GRPK
G-R fegyvernél annyi a követelmény, hogy illetéktelen személytől el legyen zárva. Az meg G-R fegyver esetén kb nincs. Ha bezártad a lakás ajtaját, akkor megfeleltél a követelményeknek. (a viselési engedély közterületen értelmezett.)

Egyébként ha veszel egy Strausz kazettát, vagy 2db pénzkazettát (1-et a fegyvernek, egyet a tölténynek) akkor még az éleshez is megfelelő tárolóhelyed lett. Mejegyzem a zárható fa szekrényt is elfogadják. Csak "biztonsági zár" legyen rajta. Ami sehol sincs leírva, hogy mitől lesz "biztonsági". Mint ahogy az sincs leírva a jogszabályba, hogy mi az, hogy "számottevő erőhatásnak ellenálló".
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
GRPKurz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2019.05.21. 17:33

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: GRPKurz »

Köszi a kimerítő okítást, Riggs csőrmester :)
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Mr. Senki írta: 2019.05.27. 06:49 ..... Csak "biztonsági zár" legyen rajta. Ami sehol sincs leírva, hogy mitől lesz "biztonsági". ....
Ez konkértan a biztosítóktól áttvett fogalom:

Biztonsági zárnak minősül a tartószerkezetével együtt, a Mabisz által ajánlott (régebben minősített) biztonsági lakat, továbbá a minimum 5 csapos hengerzárral ellátott zárszerkezet, a minimum 6 rotoros mágneszárral ellátott zárszerkezet, továbbá minden olyan lamellás zárszerkezet, amelyet a Mabisz "biztonsági zárnak" minősített. Mindegyiknek minimum 10 000 variációs lehetőséggel kell rendelkeznie.

Persze attól ez még kínai...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Sparrow írta: 2019.05.27. 14:36 Ez konkértan a biztosítóktól áttvett fogalom:

Biztonsági zárnak minősül a tartószerkezetével együtt, a Mabisz által ajánlott (régebben minősített) biztonsági lakat, továbbá a minimum 5 csapos hengerzárral ellátott zárszerkezet, a minimum 6 rotoros mágneszárral ellátott zárszerkezet, továbbá minden olyan lamellás zárszerkezet, amelyet a Mabisz "biztonsági zárnak" minősített. Mindegyiknek minimum 10 000 variációs lehetőséggel kell rendelkeznie.

Persze attól ez még kínai...
Ezt most csak Te gondoltad ide. A jogszabályban NINCS! ez meghatározva. Sem Mabisz, sem semmi más. Az, hogy ki mire GONDOLHAT, az jogilag irreleváns.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.05.27. 15:15 Ezt most csak Te gondoltad ide. A jogszabályban NINCS! ez meghatározva. Sem Mabisz, sem semmi más. Az, hogy ki mire GONDOLHAT, az jogilag irreleváns.
+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Mr. Senki írta: 2019.05.27. 15:15 Ezt most csak Te gondoltad ide. A jogszabályban NINCS! ez meghatározva. Sem Mabisz, sem semmi más. Az, hogy ki mire GONDOLHAT, az jogilag irreleváns.
Egyetértek, de mikor a lőszerelem tároló szekrényemet fabrikáltam, nem találtam értelmesebb magyarázatot miért így írták... és gondoltam egy rigli-t nem fogadnának el :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ha ez egy amcsi iskolánál és pisztollyal esik meg, akkor címlapon hozza a világsajtó. Hogy tilcsukbe, és ezért nem szabad fegyvert civilnek blabla.

Nincs gyilkolós ámokfutam, ahol fegyverbetiltás van...ohh wait

https://index.hu/kulfold/2019/05/28/6-7 ... o_mellett/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TotoHU írta: 2019.05.23. 14:39 Jövő héten meglátjuk
A fényképet csak ott készíthettem és csak aznap. Csak 2 ügyfélfogadási napjuk van, így elég sokaknak be kellene vonni az engedélyét, majd utána eljárások + perek, hatósági hiba miatt.

A sztori vége: szó nélkül kiírták a fegyvert az engedélyből, 8 napon túl is. Előre nem látható tök átlagos emberi élethelyzetek (betegségek, stb) miatt nem tudott kinyitni az igrend aznap.
Avatar
GRPKurz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2019.05.21. 17:33

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: GRPKurz »

Sparrow írta: 2019.05.27. 14:36 Ez konkértan a biztosítóktól áttvett fogalom:

Biztonsági zárnak minősül a tartószerkezetével együtt, a Mabisz által ajánlott (régebben minősített) biztonsági lakat, továbbá a minimum 5 csapos hengerzárral ellátott zárszerkezet, a minimum 6 rotoros mágneszárral ellátott zárszerkezet, továbbá minden olyan lamellás zárszerkezet, amelyet a Mabisz "biztonsági zárnak" minősített. Mindegyiknek minimum 10 000 variációs lehetőséggel kell rendelkeznie.

Persze attól ez még kínai...
Szóval nem soproni zár. Ennyi nekem elég :)
Avatar
GRPKurz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2019.05.21. 17:33

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: GRPKurz »

gvass1 írta: 2019.05.28. 07:00 Ha ez egy amcsi iskolánál és pisztollyal esik meg, akkor címlapon hozza a világsajtó. Hogy tilcsukbe, és ezért nem szabad fegyvert civilnek blabla.

Nincs gyilkolós ámokfutam, ahol fegyverbetiltás van...ohh wait

https://index.hu/kulfold/2019/05/28/6-7 ... o_mellett/
Böcsületes magyar ámokfutó baltát használ!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

GRPKurz írta: 2019.05.28. 11:16 Böcsületes magyar ámokfutó baltát használ!
Vacső, balta, székláb, tégla, bicska, konyhakés... Az egyik leg gyilkosabb eszköz itthon pedig a borosüveg... KÖVETELEM, HOGY TÍCCSÁK BE! Innentől csak számozott, engedélyhez kötött pillepalackot lehessen tartani, amit a pénztárnál a vásárló nevére írnak. A fogyasztási engedélyt, két héten belül postán kapja meg. Addig nem ihatja meg a bort belőle! Hazaviheti, és betöltve tárolhatja. Amennyiben fogyasztási engedély nélkül ürített borospalackot találnak valakinél, annak szabsértést a nyakába! (ugye milyen abszurd? Pedig a fegyvertartókkal pontosan ezt csinálják.)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mr. Senki írta: 2019.05.28. 12:28 Addig nem ihatja meg a bort belőle! Hazaviheti, és betöltve tárolhatja.
Várjámán!!
Nem emléxel, pár éve 2 diáklány egy 2 literes üdítős pillepalackkal vert agyon egy taxist!
http://www.hetek.hu/hatter/199811/a_lep ... sta_lanyok

Uhogy csak helybe fogyassztva árulják a bort, a pillepalackot meg tíccsák be! minden tele műanyaggal!
(ja, ezt már betították)
:lol: :lol:
https://24.hu/kozelet/2019/05/21/muanyag-tiltas-eu/
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Tibi20
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019.05.29. 21:52

Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: Tibi20 »

Legtöbb ismerőstől, fórumon azt hallom, olvasom hogy ma a "legegyszerűbb" és "legjobb" módja ha vadászként szerzünk fegyvertartási engedélyt. Láttam olyan adatokat ahol tényleg azt lehetett leolvasni, hogy a legtöbb fegyvertartó Magyarországon vadász. Mi ennek az oka?
Sportlövészként miért nehezebb vagy mik azok a hátulütők amik miatt egyszerűbb a másik? Elég sokféle típusú lövészet van amiből ha versenyen indulunk és sikeresen meglőjük a kötelezőket akkor az adott típus amiben indultunk, azon fegyverek tartására jogosít fel? Tudom a procedúra ezzel még persze koránt sincs vége, és sok mindent kell még csinálni, de érdekelne, hogy amiket eddig leírtam azokat jól tudom-e és tényleg így vannak-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Tibi20 írta: 2019.05.30. 10:53 Legtöbb ismerőstől, fórumon azt hallom, olvasom hogy ma a "legegyszerűbb" és "legjobb" módja ha vadászként szerzünk fegyvertartási engedélyt. Láttam olyan adatokat ahol tényleg azt lehetett leolvasni, hogy a legtöbb fegyvertartó Magyarországon vadász. Mi ennek az oka?
Sportlövészként miért nehezebb vagy mik azok a hátulütők amik miatt egyszerűbb a másik? Elég sokféle típusú lövészet van amiből ha versenyen indulunk és sikeresen meglőjük a kötelezőket akkor az adott típus amiben indultunk, azon fegyverek tartására jogosít fel? Tudom a procedúra ezzel még persze koránt sincs vége, és sok mindent kell még csinálni, de érdekelne, hogy amiket eddig leírtam azokat jól tudom-e és tényleg így vannak-e?

A sportcelu engedelyt GYAKORLATILAG evente meg kell ujitani.

iszonyat macera es vagyonokba kerul. Ha nem pisztolyt akarsz, akkor baromsag.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Tibi20 írta: 2019.05.30. 10:53 Legtöbb ismerőstől, fórumon azt hallom, olvasom hogy ma a "legegyszerűbb" és "legjobb" módja ha vadászként szerzünk fegyvertartási engedélyt. Láttam olyan adatokat ahol tényleg azt lehetett leolvasni, hogy a legtöbb fegyvertartó Magyarországon vadász. Mi ennek az oka?
Sportlövészként miért nehezebb vagy mik azok a hátulütők amik miatt egyszerűbb a másik? Elég sokféle típusú lövészet van amiből ha versenyen indulunk és sikeresen meglőjük a kötelezőket akkor az adott típus amiben indultunk, azon fegyverek tartására jogosít fel? Tudom a procedúra ezzel még persze koránt sincs vége, és sok mindent kell még csinálni, de érdekelne, hogy amiket eddig leírtam azokat jól tudom-e és tényleg így vannak-e?
Egy összefoglaló link erről:
http://kapszli.hu/a-lofegyvertartasi-en ... gszerzese/

Egyik sem egyszerű, vagy gyors Magyarországon. És legfőképpen nem olcsó! A kérdés mindig az hogy miért szeretnéd? Mi a célod vele?
Minden attól függ mit szeretnél. Ha csak ismerkedsz a fegyverek világával, érdemes egy olyan klubot felkeresni ahol mindenfajta fegyverből (ismétlő puska, öntöltő puska, pisztoly, sörétes) választhatsz, és minél többféle lövészeti ágat kipróbálni. Ha neked tökéletesen elég ha havonta 1x távcsöves ismétlő puskával célba lősz a lőtéren, vagy koronglövészetet szeretnél űzni sörétes puskával, akkor a vadász vonalat kell elkezdeni. Ha az öntöltő fegyverek érdekelnek, és szeretnél rendszeresen versenyekre is járni, a sportlövészeten kell elindulni.

Vadász vonalon el kell végezned a tanfolyamot, levizsgázni, megcsinálni a kötelező orvosi- és pszichó köröket, ez minimum fél év és 2-300e Ft. Onnantól viszont lényegesen baszogatás-mentesebb és olcsóbb mint a sportcélú, ahol évente meg kell lőni a szükséges minősítéseket valamint meg kell újítani évente a sportorvosit, illetve már a kezdetekor 2 pszichológiai vizsgálat kell, minimum fél év eltéréssel a kettő között. Az engedély megszerzése után sem habostorta az élet: a fegyvervásárlás sokkal egyszerűbb vadász vonalon: megveszed, beiratod, és kész. Sport vonalon a klubtól kell egy javaslat, a szövetségtől (általában az ország másik feléből), és csak aztán veheted birtokba a kinézett fegyvert, és mehetsz a rendőrségre vele.
Összességében sokkal nagyobb procedúra a sportcélú, és tényleg csak akkor érdemes elkezdeni ha a sportlövészet önmagában is érdekel, és valamelyik ágát szívesen űzöd is, és legalább 1-2 havonta kinézel egy-egy versenyre.
Tibi20
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019.05.29. 21:52

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Tibi20 »

Köszönöm szépen a válaszokat! Igazából nem tudom melyik érdekelne jobban. Leginkább szimplán csak a fegyverek. De voltam már vadászni párszor néhány ismerősömmel és az is nagyon tetszett
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Tibi20 írta: 2019.05.30. 11:39 Köszönöm szépen a válaszokat! Igazából nem tudom melyik érdekelne jobban. Leginkább szimplán csak a fegyverek. De voltam már vadászni párszor néhány ismerősömmel és az is nagyon tetszett
Keress egy klubot, járj le pár hónapig, aztán kiderül mennyire érdekel. Utána érdemes gondolkodni saját fegyveren.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Tibi20 írta: 2019.05.30. 11:39 Köszönöm szépen a válaszokat! Igazából nem tudom melyik érdekelne jobban. Leginkább szimplán csak a fegyverek. De voltam már vadászni párszor néhány ismerősömmel és az is nagyon tetszett
A két tábor (vadász, sportlövész) nincs túl jó véleménnyel a másikról. De ne hallgass senkire. Próbálj ki mindent, és ami felé húz a szíved azzal foglalkozz. Nincs abba semmi kivetni való ha a vadászat világa vonz, sokakat elkap. A sportlövészet több ága szintén tud érdekes és tartalmas hobbi lenni, amiben sok fejlődési lehetőséget talál az, aki akar. Keress egy lakóhelyedhez közeli lőteret és klubot, próbáld végig a fegyvereket, köss ismeretségeket, ez segít mindig a legtöbbet. A lőtéri bölcsességeket sok esetben fenntartással érdemes kezelni, köztudomásúlag a 10 millió kommandós és fegyvermester országa vagyunk. De előfordulnak nagyon komoly szakik is, akiktől rengeteget lehet tanulni és szívesen elmondják amit tudnak, ha kérdezed erről-arról. Hogy ki a szaki és ki kevésbé, az meg idővel kiderül. :D
A legfontosabb életbölcsesség viszont amit én is szívesen megosztok: mindenkinek a saját fegyvere a legjobb, ha megkérdezel valakit milyen fegyvert ajánlana erre vagy arra, olyat fog mondani amilyet éppen ő is használ. Én pl a CZ75B-re esküszöm. 8-)
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: killertom »

TotoHU írta: 2019.05.30. 11:31 Sport vonalon a klubtól kell egy javaslat, a szövetségtől (általában az ország másik feléből), és csak aztán veheted birtokba a kinézett fegyvert, és mehetsz a rendőrségre vele.
Azt hülyeségeket miért kell vartyogni?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

killertom írta: 2019.05.30. 15:55 Azt hülyeségeket miért kell vartyogni?
Pedig ez a gyakorlat, kell a javaslat a megszerzéshez.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

killertom írta: 2019.05.30. 15:55 Azt hülyeségeket miért kell vartyogni?
Mert aki nem ezt tette, azt Bokros doki ugy 3 év alatt mosta ki a 2-8 év seggbekukiból.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Tibi20 írta: 2019.05.30. 11:39 Köszönöm szépen a válaszokat! Igazából nem tudom melyik érdekelne jobban. Leginkább szimplán csak a fegyverek. De voltam már vadászni párszor néhány ismerősömmel és az is nagyon tetszett
Van még egyszerűbb módja: elöltöltő fegyveres lövészet. Bemész a kinézett boltba a kinézett fegyverért (ha nincs polcon, megrendeled), sportegyesületi tagság és lőhetsz is velük!
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: killertom »

gvass1 írta: 2019.05.30. 16:16 Mert aki nem ezt tette, azt Bokros doki ugy 3 év alatt mosta ki a 2-8 év seggbekukiból.
Akkor érdemes alaposan elolvasni mégegyszer az állítást, ugyanis se a dokumentum típusa se a kronológiai sorrend nem helyes...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

killertom írta: 2019.05.30. 18:59 Akkor érdemes alaposan elolvasni mégegyszer az állítást, ugyanis se a dokumentum típusa se a kronológiai sorrend nem helyes...
Ja, a veheted birtokba helyevel (a szoppoldak sorrendjeben) vitazol, akkor ird azt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

https://youtu.be/MBOxBo4P36A
Összefoglaló az orosz fegyvertörvényekről. Minket ki szeretne képviselni egy ilyen videóban? ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

killertom írta: 2019.05.30. 15:55 Azt hülyeségeket miért kell vartyogni?
Bammeg egy nulla kilométeres kezdőnek próbáltam segíteni. Nem mondtam baromságot, mert kell a saját klub és az egyesület ajánlása is (ez az MDLSZ esetében Egerből, postán keresztül) de ha megis, a tosznak kell belém szállni? Írd le tényszerűen ha valamit rosszul írtam, de nem kell gasztonizálni.
Thx.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: killertom »

TotoHU írta: 2019.05.30. 20:58 Bammeg egy nulla kilométeres kezdőnek próbáltam segíteni. Nem mondtam baromságot, mert kell a saját klub és az egyesület ajánlása is (ez az MDLSZ esetében Egerből, postán keresztül) de ha megis, a tosznak kell belém szállni? Írd le tényszerűen ha valamit rosszul írtam, de nem kell gasztonizálni.
Thx.
Akkor segíts ha tudod miről beszélsz. Igazolás, nem ajánlás és a fegyver birtokba vételét nem előzi meg. Tessék leírtam.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

killertom írta: 2019.05.30. 21:01 Akkor segíts ha tudod miről beszélsz. Igazolás, nem ajánlás és a fegyver birtokba vételét nem előzi meg. Tessék leírtam.
Első fegyvernél ahhoz hogy kiadják a megszerzési papírt szerintem előbb kell az ajánlás. Nem sétálhatsz csak úgy be a boltba minden nélkül. Ajánlás-igazolás, ennek utánanézek mi van a törvényben, mindjárt hazaérek...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2019.05.30. 21:19 Első fegyvernél ahhoz hogy kiadják a megszerzési papírt szerintem előbb kell az ajánlás. Nem sétálhatsz csak úgy be a boltba minden nélkül. Ajánlás-igazolás, ennek utánanézek mi van a törvényben, mindjárt hazaérek...
"E rendelet eltérő rendelkezése hiányában sportlövészetre lőfegyver tartása annak a sportolónak engedélyezhető, aki sportlövészet folytatása céljából nyilvántartásba vett sportegyesületnél (a továbbiakban: sportegyesület) leigazolt, az országos sportági szakszövetség által kiadott, érvényes versenyengedéllyel rendelkező minősített sportlövő és rendszeres sporttevékenysége alapján a saját tulajdonú lőfegyver tartását az országos sportági szakszövetség javasolja."

Javaslat végülis a törvény szövege szerint. De ez igazából szőrszálhasogatás, meg kötözködés szvsz.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

killertom írta: 2019.05.30. 21:01 Akkor segíts ha tudod miről beszélsz. Igazolás, nem ajánlás és a fegyver birtokba vételét nem előzi meg. Tessék leírtam.
Ha velem van bajod ne itt fröcsögj bammeg.
Igazolás- ajánlás. Igrendes-e vagy?
Idióta.

Akkor írd le neki TE és adekvát módon.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: killertom »

TotoHU írta: 2019.05.30. 22:29 Ha velem van bajod ne itt fröcsögj bammeg.
Igazolás- ajánlás. Igrendes-e vagy?
Idióta.

Akkor írd le neki TE és adekvát módon.
Nincs veled személyes bajom. De a két papír nem ugyanaz, nem csak névben de funkcióban is eltérnek.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

killertom írta: 2019.05.30. 22:36 Nincs veled személyes bajom. De a két papír nem ugyanaz, nem csak névben de funkcióban is eltérnek.
Na, a pontos megnevezést azt lehet elb@sztam. Mindenesetre csak arra akartam rámutatni az éreklődő kollégának, hogy a vadász vonallal ellentétben ahol, ha van bejegyezve golyós vagy sörétes vadászlőfegyver, akkor arra eladják a bótban és elég utána bemenni a rendőrségre, sport vonalon a fegyvervásárlásnál még plusz papírokat kell prezentálni az igrendnek a klubtól, és a szövetségtől ahhoz, hogy bejegyezzék a fegyvert. Egyébként valóban, birtokba lehet venni a fegyvert az igazolások nélkül, ha van beírva már a megvásárolttal egyező kategóriájú sportfegyver, de a bejegyzés az csak az aláírt papírokkal lehetséges. (Szövetség + klub)
Impulzus vásárlásnak ez nem barátja, én szívtam meg már keményen emiatt, de ez a saját fasságom volt.
Peace.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: KLT »

A csak vadász célra bejegyzett fegyverrel elméletileg (a jogszabályok szerint) nem szabad versenyen részt venni. Megkérdeztem erről a helyi igrendest, annyit mondott, hogy kevésbé szürke zóna, mint az élménylövészet.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

KLT írta: 2019.05.31. 07:57 A csak vadász célra bejegyzett fegyverrel elméletileg (a jogszabályok szerint) nem szabad versenyen részt venni. Megkérdeztem erről a helyi igrendest, annyit mondott, hogy kevésbé szürke zóna, mint az élménylövészet.
Igrendest kérdezni jogi ügyekben?...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

KLT írta: 2019.05.31. 07:57 A csak vadász célra bejegyzett fegyverrel elméletileg (a jogszabályok szerint) nem szabad versenyen részt venni. Megkérdeztem erről a helyi igrendest, annyit mondott, hogy kevésbé szürke zóna, mint az élménylövészet.
lőfegyvert csak az engedélyezett célra valamint lőtéren gyakorlásra lehet használni. Benne van a kormrendben.


hulyeseg, de az igrend imadja az ilyen bevonasi aknakat.

az igrendet pefig meg kell szuntetni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: KLT »

Fortitu írta: 2019.05.31. 08:10 Igrendest kérdezni jogi ügyekben?...
A fegyvertartók fejében sem kisebb a zavar ez ügyben. Akiket megkérdeztem erről, azok egy része tátott szájjal csodálkozott, amikor felolvastam a vonatkozó részt a jogszabályból. Egy másik rész szerint a sportági szövetségnél bejegyzett hivatalos verseny nevezhető lőgyakorlatnak. A harmadik rész velem ért egyet, hogy szabálytalan. Az igrendestől eddig bármit kérdeztem képben volt és kb. ugyanazt mondta, amit én gondoltam, vagy amiket itt a fórumokon szoktak. Egyetlen egyszer tudtam olyat kérdezni, aminek utána kellett néznie. 10 másodpercig tartott, amíg kikereste a vonatkozó részt.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: KLT »

gvass1 írta: 2019.05.31. 08:23 lőfegyvert csak az engedélyezett célra valamint lőtéren gyakorlásra lehet használni. Benne van a kormrendben.


hulyeseg, de az igrend imadja az ilyen bevonasi aknakat.

az igrendet pefig meg kell szuntetni.

Viszont akkor ne javasoljunk sportoláshoz vadász célra bejegyzést.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

KLT írta: 2019.05.31. 08:33 Viszont akkor ne javasoljunk sportoláshoz vadász célra bejegyzést.
Ha nem hivatalos loveszversenyen indulokent teszed, akkor nem sportolsz, hanem lőgyakorolsz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

KLT írta: 2019.05.31. 08:30 A fegyvertartók fejében sem kisebb a zavar ez ügyben. Akiket megkérdeztem erről, azok egy része tátott szájjal csodálkozott, amikor felolvastam a vonatkozó részt a jogszabályból. Egy másik rész szerint a sportági szövetségnél bejegyzett hivatalos verseny nevezhető lőgyakorlatnak. A harmadik rész velem ért egyet, hogy szabálytalan. Az igrendestől eddig bármit kérdeztem képben volt és kb. ugyanazt mondta, amit én gondoltam, vagy amiket itt a fórumokon szoktak. Egyetlen egyszer tudtam olyat kérdezni, aminek utána kellett néznie. 10 másodpercig tartott, amíg kikereste a vonatkozó részt.
Akkor mázlid van neked is, mert jó ügyintéződ van. Általában viszont érdemesebb megnézni a konkrét jogszabályt, hogy mit mond erről. Én is ezt fogom tenni, meg tudod mondani konkrétan melyik részben van ez szabályozva? Köszi.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.05.31. 08:50 Ha nem hivatalos loveszversenyen indulokent teszed, akkor nem sportolsz, hanem lőgyakorolsz.
Tehát ha versenyen kívül végiglősz egy versenyt, akár az is belefér még. Bár a legtöbb lövész valójában hobbilövész, nem hiszem, hogy nagyon érdekli hol van a tudása a mezőnyhöz képest. A lőtéren meg lehet örömködni, úgyis ez a cél általában.
Mi a helyzet az önvédelmikkel? Azzal se lehetne mondjuk egy IDPA versenyen elindulni?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: KLT »

Fortitu írta: 2019.05.31. 08:58 meg tudod mondani konkrétan melyik részben van ez szabályozva? Köszi.
253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet
38. §
(4)
Tibi20
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019.05.29. 21:52

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Tibi20 »

Köszönöm szépen a válaszokat. Még új vagyok ezen a fórumon és nem tudom jó helyre írom a válaszom. De igyekszem, majd megszokom. :D
Sok mindent olvastam vissza és van egy két dolog van amit nem tudtam pontosan megérteni. :D
Viszont egyik kommentelő válasza a legjobb, hogy próbáljam ki a sportlövészetet is minél többször és aztán levonhatom a következtetéseket, hogy melyik érdekelne jobban. Így is fogok tenni.
Megyek kipróbálom a nyáron. Legközelebbi és egyetlen hely ahová tudok menni az Pécs. 45 perces beutazásokkal de hozzá vagyok szokva már mert gimisként is bejárós voltam és valószínűleg Pécsen is fogok dolgozni szval ez np.

Vannak tapasztalataitok a Pécsi lőtérről és az egyesületről? Milyenek az ott dolgozók? Az emberek akik ott vannak? Fizetés módjai, hogy vannak? Mert úgy tudom, hogy a lőszert kell ki kell fizetni? De van tagság is vagy mi nem tudom hogy van ez pontosan? Akkor is kell fizetni a lőszerért? Hogy vannak ezek a fizetések?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2019.05.31. 09:02 Tehát ha versenyen kívül végiglősz egy versenyt, akár az is belefér még. Bár a legtöbb lövész valójában hobbilövész, nem hiszem, hogy nagyon érdekli hol van a tudása a mezőnyhöz képest. A lőtéren meg lehet örömködni, úgyis ez a cél általában.
Mi a helyzet az önvédelmikkel? Azzal se lehetne mondjuk egy IDPA versenyen elindulni?
Szerintem a versenyen való részvétel feltétele az érvényes sportorvosi a "versenyezhet" pecséttel, valamint a rajtengedély. Viszont valóban érdekes kérdés, hogy ha külsősként (mondjuk pl. vadász) beáll valaki egy lőállásba, és végiglövi a versenyt, de nem értékelik, nem kerül fel az eredmény listára, azt elméletileg nem tiltja semmi, csak kötöttebb, szigorúbb feltételek között gyakorolt.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Tibi20 írta: 2019.05.31. 09:21 Köszönöm szépen a válaszokat. Még új vagyok ezen a fórumon és nem tudom jó helyre írom a válaszom. De igyekszem, majd megszokom. :D
Sok mindent olvastam vissza és van egy két dolog van amit nem tudtam pontosan megérteni. :D
Viszont egyik kommentelő válasza a legjobb, hogy próbáljam ki a sportlövészetet is minél többször és aztán levonhatom a következtetéseket, hogy melyik érdekelne jobban. Így is fogok tenni.
Megyek kipróbálom a nyáron. Legközelebbi és egyetlen hely ahová tudok menni az Pécs. 45 perces beutazásokkal de hozzá vagyok szokva már mert gimisként is bejárós voltam és valószínűleg Pécsen is fogok dolgozni szval ez np.

Vannak tapasztalataitok a Pécsi lőtérről és az egyesületről? Milyenek az ott dolgozók? Az emberek akik ott vannak? Fizetés módjai, hogy vannak? Mert úgy tudom, hogy a lőszert kell ki kell fizetni? De van tagság is vagy mi nem tudom hogy van ez pontosan? Akkor is kell fizetni a lőszerért? Hogy vannak ezek a fizetések?
Pécstől melyik irányba vagy?
A lőtéren kell konkrétan megkérdezni, de ha be akarsz lépni, akkor szokott lenni egy belépési díj, de nem mindenhol, plusz éves vagy havi díj. Ha versenyezni akarsz, akkor ki kell váltanod a versenyengedélyt, meg kell sportorvosi igazolás. Lőszert, lőlapot természetesen fizetni kell, amennyit használsz.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

KLT írta: 2019.05.31. 09:17 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet
38. §
(4)
"A fegyver az engedélyezett célra, valamint lőtéren lőgyakorlatra használható."

Hát ha szemét akar lenni a hatóság, akkor végülis lehet azt mondani, hogy ha egy versenyen veszel részt, akkor az nem rendeltetésszerű használat. Ez mondjuk farokság, de oké, bele lehet magyarázni. Ha viszont versenyen kívül lövöd végig, az szerintem belefér. Meg hol a határ, amikor összehasonlítod, hogy a kolléga a szomszéd állásban, vagy te lőttél jobbat gyakorlás közben? Szerintem ott, hogy az eredményedet jegyzi-e a szövetség.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Tibi20 írta: 2019.05.31. 09:21 Köszönöm szépen a válaszokat. Még új vagyok ezen a fórumon és nem tudom jó helyre írom a válaszom. De igyekszem, majd megszokom. :D
Sok mindent olvastam vissza és van egy két dolog van amit nem tudtam pontosan megérteni. :D
Viszont egyik kommentelő válasza a legjobb, hogy próbáljam ki a sportlövészetet is minél többször és aztán levonhatom a következtetéseket, hogy melyik érdekelne jobban. Így is fogok tenni.
Megyek kipróbálom a nyáron. Legközelebbi és egyetlen hely ahová tudok menni az Pécs. 45 perces beutazásokkal de hozzá vagyok szokva már mert gimisként is bejárós voltam és valószínűleg Pécsen is fogok dolgozni szval ez np.

Vannak tapasztalataitok a Pécsi lőtérről és az egyesületről? Milyenek az ott dolgozók? Az emberek akik ott vannak? Fizetés módjai, hogy vannak? Mert úgy tudom, hogy a lőszert kell ki kell fizetni? De van tagság is vagy mi nem tudom hogy van ez pontosan? Akkor is kell fizetni a lőszerért? Hogy vannak ezek a fizetések?
A városi sport lőtéren légfegyverrel illetve 0.22 lehet lőni. Vonattal és busszal is megközelíthető. A másik ahol 0.22-0.50 kaliberrel lehet lőni az kint van a város szélén, busszal nehézkes a közlekedés. 25000 a beugró egy évre ha nem sportolsz + a lőszer. Ha versenyezni is akarsz akkor több a tagdíj de intéznek papírokat is cserébe.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

regitiszt írta: 2019.05.31. 11:01 A városi sport lőtéren légfegyverrel illetve 0.22 lehet lőni. Vonattal és busszal is megközelíthető. A másik ahol 0.22-0.50 kaliberrel lehet lőni az kint van a város szélén, busszal nehézkes a közlekedés. 25000 a beugró egy évre ha nem sportolsz + a lőszer. Ha versenyezni is akarsz akkor több a tagdíj de intéznek papírokat is cserébe.

Csunyat mondok, nem megsertodni! Ez a sportlovosdi dolog DRAGA. Ha nincs egy szabad szemmel lathato jo es stabil fizetesed, akkor NE vagj bele, mert sírás lesz a vége, és fájdalmas anyagi bukta!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Fegyvertartási engedély módjai

Hozzászólás Szerző: aksurv »

zora írta: 2019.05.31. 09:25 Szerintem a versenyen való részvétel feltétele az érvényes sportorvosi a "versenyezhet" pecséttel, valamint a rajtengedély. Viszont valóban érdekes kérdés, hogy ha külsősként (mondjuk pl. vadász) beáll valaki egy lőállásba, és végiglövi a versenyt, de nem értékelik, nem kerül fel az eredmény listára, azt elméletileg nem tiltja semmi, csak kötöttebb, szigorúbb feltételek között gyakorolt.
Pontosan. Beprobalkoztak. Es fenti érvekkel lettek elhajtva.
Az hogy mi a logyakorlat az nincs definiálja. Tehát, ha egyetlen lövést is leadsz az mar az meg az is az 300 loveses versenyt lősz meg.
A versenyen mint versenyzőnek való részvétel van szabályozva.
Egyébként ez az egesz baromság, mert akkor pl. nem lehetne hivatasosoknak IDPA versenyt csinalni, mert nekik ebből, ha nem rendszeres versenyzők pont senmi nincs meg. kb. annyi értelme van azvegesznek mint az A kategória rugozni a lotereken.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.05.31. 11:30 Csunyat mondok, nem megsertodni! Ez a sportlovosdi dolog DRAGA. Ha nincs egy szabad szemmel lathato jo es stabil fizetesed, akkor NE vagj bele, mert sírás lesz a vége, és fájdalmas anyagi bukta!
Általában ez igaz, technikai sport így nem olcsó, de azért van egy elég nagy szórás sztem.
A tagdíj nagyon eltérő, én 12-ért vagyok tag vidéki klubban, Pesten nem úsznám meg 70-80e alatt.
Ez nem mindegy. Alkalmankénti lőállás díjakban is van k.vanagy eltérés, Pesten tudok lőteret ahol 7 ezer per óra körül van, vidéken inkább ennek a fele, vagy még kevesebb. Fegyver-lőszer ugyan ez, ha valaki csak 22-essel lő pontos de olcsó fegyverrel (MCM) simán megússza nem drágán a sportlövészetet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2019.05.31. 12:04-kor.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.05.31. 11:30 Csunyat mondok, nem megsertodni! Ez a sportlovosdi dolog DRAGA. Ha nincs egy szabad szemmel lathato jo es stabil fizetesed, akkor NE vagj bele, mert sírás lesz a vége, és fájdalmas anyagi bukta!
Ha hobbilövészedsz, meg csak a minősítés meglövése a cél, akkor azért ez egy elég jól kalkulálható dolog. Nem olcsó, meg rámegy némi idő az ellenőrzésre, sportorvosra, beiratásra évente. Ki kell próbálni, ha tudja már mit akar az ember, ezeket össze kell írni, hogy tényleg tisztán látható legyen mi az ára, aztán eldönteni. Ha már megvan a fegyver, akkor, amire idő/pénz megy évente:

- tagdíj
(- valahol kérnek társadalmi munkát, vagy extra tagdíjat)
- versenyengedély
- versenyre eljutás, nevezési díj, lőszer (1, vagy 3 alkalommal)
- tárolóhely ellenőrzés
- sportorvos
- sportorvosi beiratása igrenden

Ennyi. Nem megoldhatatlan még alacsonyabb kereset mellett sem. Ami ezen felül van, az az élvezet, ha az valakinek ér ennyit, akkor hajrá. Ja meg ha még marad lé etetni a vasat, meg idő lemenni pár órára pár hetente.
Maga a megszerzés is szopatós, de azon egyszer kell túllenni.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2019.05.31. 12:01 Ha hobbilövészedsz, meg csak a minősítés meglövése a cél, akkor azért ez egy elég jól kalkulálható dolog. Nem olcsó, meg rámegy némi idő az ellenőrzésre, sportorvosra, beiratásra évente. Ki kell próbálni, ha tudja már mit akar az ember, ezeket össze kell írni, hogy tényleg tisztán látható legyen mi az ára, aztán eldönteni. Ha már megvan a fegyver, akkor, amire idő/pénz megy évente:

- tagdíj
(- valahol kérnek társadalmi munkát, vagy extra tagdíjat)
- versenyengedély
- versenyre eljutás, nevezési díj, lőszer (1, vagy 3 alkalommal)
- tárolóhely ellenőrzés
- sportorvos
- sportorvosi beiratása igrenden

Ennyi. Nem megoldhatatlan még alacsonyabb kereset mellett sem. Ami ezen felül van, az az élvezet, ha az valakinek ér ennyit, akkor hajrá. Ja meg ha még marad lé etetni a vasat, meg idő lemenni pár órára pár hetente.
Maga a megszerzés is szopatós, de azon egyszer kell túllenni.
+2 pszicho, a tároló hely kialakítása, lőszer.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zora 2019.05.31. 12:07-kor.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2019.05.31. 12:05 +2 pszicho, a tároló hely kialakítása, lőszer.
Olvasd el és értelmezd még egyszer ;) Főleg az utolsó mondatot.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.05.31. 12:01 Ha hobbilövészedsz, meg csak a minősítés meglövése a cél, akkor azért ez egy elég jól kalkulálható dolog. Nem olcsó, meg rámegy némi idő az ellenőrzésre, sportorvosra, beiratásra évente. Ki kell próbálni, ha tudja már mit akar az ember, ezeket össze kell írni, hogy tényleg tisztán látható legyen mi az ára, aztán eldönteni. Ha már megvan a fegyver, akkor, amire idő/pénz megy évente:

- tagdíj
(- valahol kérnek társadalmi munkát, vagy extra tagdíjat)
- versenyengedély
- versenyre eljutás, nevezési díj, lőszer (1, vagy 3 alkalommal)
- tárolóhely ellenőrzés
- sportorvos
- sportorvosi beiratása igrenden

Ennyi. Nem megoldhatatlan még alacsonyabb kereset mellett sem. Ami ezen felül van, az az élvezet, ha az valakinek ér ennyit, akkor hajrá. Ja meg ha még marad lé etetni a vasat, meg idő lemenni pár órára pár hetente.
Maga a megszerzés is szopatós, de azon egyszer kell túllenni.
ez az a téveszme, ami miatt oly sokan adják fel és érzik magukat átverve.

mert a valóság az, hogy GYAKORLATILAG évente meg kell újítani, majdnem mindent elölről kezdve. Sok idő, sok pénz.

Majd ha 10 év múlva is meglesz az engedelyed, akkor vitatkozunk errol. De a tobbseg feladja.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.05.31. 12:09 ez az a téveszme, ami miatt oly sokan adják fel és érzik magukat átverve.

mert a valóság az, hogy GYAKORLATILAG évente meg kell újítani, majdnem mindent elölről kezdve. Sok idő, sok pénz.

Majd ha 10 év múlva is meglesz az engedelyed, akkor vitatkozunk errol. De a tobbseg feladja.
Pár éve benne vagyok, nem látom ennyire szarnak, de akkor majd 10 év múlva beszélünk erről ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.05.31. 12:09 ez az a téveszme, ami miatt oly sokan adják fel és érzik magukat átverve.

mert a valóság az, hogy GYAKORLATILAG évente meg kell újítani, majdnem mindent elölről kezdve. Sok idő, sok pénz.

Majd ha 10 év múlva is meglesz az engedelyed, akkor vitatkozunk errol. De a tobbseg feladja.
Ezzel azért vitatkoznék...
Sportorvosi, tagsági, rajtengedély meg minősítés kell.

A sportlövész eleve jár lőni, tehát a tagsági, és a minősítés nem extra költség.

A sportorvosi az agyatlan, totál fölösleges baromság. Az évi 10k meg egy nap. Ennyi ebben benne van a bejelentés, és annak díja...

A rajtengedély meg a szövinek kell, hogy legyenek.

És igen, aki fegyvert tart, annak ez pénzbe kerül.

Persze ha lenne gyűjtői vagy hobbilövész kategória, akkor az állversenyzést kb 90%-ban abbahagynák a tagok. Onnantól az mssz, és az mdlsz is lehúzhatná a rolót.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mr. Senki 2019.05.31. 12:25-kor.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2019.05.31. 12:09 Olvasd el és értelmezd még egyszer ;) Főleg az utolsó mondatot.
Ha hobbilövész és nem akar saját fegyvert, akkor kb. csak a tagdíj és a lőszer játszik. Ha akar saját fegyvert otthon, akkor kimaradt a felsorolásból a 2 pszicho meg a tároló hely megvétele.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.05.31. 12:09 ez az a téveszme, ami miatt oly sokan adják fel és érzik magukat átverve.

mert a valóság az, hogy GYAKORLATILAG évente meg kell újítani, majdnem mindent elölről kezdve. Sok idő, sok pénz.

Majd ha 10 év múlva is meglesz az engedelyed, akkor vitatkozunk errol. De a tobbseg feladja.
+1! A szoptatás meg direkt azért" kell", hogy minél kevesebb vállalja az ezzel való tortúrat... Erről szól a történet! Cseheknel,Szlovakoknal meg ott az éles "vas" napi viseletre, tized ekkora szopassal, persze, hogy szetrohogik rajtunk magukat. A luzer hujje magyarok meg gazrottyantot cipelnek, nagy büszkén magukkal... Okadek... 💀💀💀💀🚾🚾🚾🚾🚾
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.05.31. 12:22 Ezzel azért vitatkoznék...
Sportorvosi, tagsági, rajtengedély meg minősítés kell.

A sportlövész eleve jár lőni, tehát a tagsági, és a minősítés nem extra költség.

A sportorvosi az agyatlan, totál fölösleges baromság. Az évi 10k meg egy nap. Ennyi ebben benne van a bejelentés, és annak díja...

A rajtengedély meg a szövinek kell, hogy legyenek.

És igen, aki fegyvert tart, annak ez pénzbe kerül.

Persze ha lenne gyűjtői vagy hobbilövész kategória, akkor az állversenyzést kb 90%-ban abbahagynák a tagok. Onnantól az mssz, és az mdlsz is lehúzhatná a rolót.
Tehát minden évben majdnem minden kell, újra, elölről kezdve. Ezt mondtam. Nincs vita.

ezert adjak fel egyre tobben ezt a szoporollert.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2019.05.31. 12:23 Ha hobbilövész és nem akar saját fegyvert, akkor kb. csak a tagdíj és a lőszer játszik. Ha akar saját fegyvert otthon, akkor kimaradt a felsorolásból a 2 pszicho meg a tároló hely megvétele.
Na akkor egyértelműbben. A felsorolás arról szólt, akinek sportfegyvere van, de valójában nem sportlövész, hanem hobbilövész. Lőtérre simán lejárogatni megint más. Vadászként hobbilőni megint más.
A sport megszerzéshez valóban kell két pszicho, ajánlás, fegyvervizsga, tárolóhely kialakítása, kérelmezés, megszerzési papír, vásárlás, beiratás, meg stb stb.
Ha viszont megvan a fegyó sport célra, akkor az általam felsorolt szopatások vannak. Ami nem ideális, de nekem bőven bőven több élvezetet nyújt a lövészet és a versenyzés is, tehát simán bevállalom.

És ahogy kolléga írta alább, az elöltöltőzésről meg is feledkeztünk, pedig az egy egész sima ügy. Ezért írtam, hogy ki kell próbálni mindent, aztán utána érdemes csak gondolkodni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.05.31. 12:28 Tehát minden évben majdnem minden kell, újra, elölről kezdve. Ezt mondtam. Nincs vita.

ezert adjak fel egyre tobben ezt a szoporollert.
Nem kell: pszicho, MKH, tárolóhelyet kialakítani, fegyvervizsga, megszerzési kérelem, egyesületi szövetségi ajánlás.

Amúgy értem én, ha valakinek nem éri meg, de szerintem igenis kalkulálható a szívásmennyiség, idő, pénz. Meglepit egyedül az jelent, ha felnyom a szomszéd és a nyakadra térdel a TEK. Erre valamilyen szinten érdemes lélekben felkészülni...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.05.31. 12:41 Nem kell: pszicho, MKH, tárolóhelyet kialakítani, fegyvervizsga, megszerzési kérelem, egyesületi szövetségi ajánlás.

Amúgy értem én, ha valakinek nem éri meg, de szerintem igenis kalkulálható a szívásmennyiség, idő, pénz. Meglepit egyedül az jelent, ha felnyom a szomszéd és a nyakadra térdel a TEK. Erre valamilyen szinten érdemes lélekben felkészülni...
Az már régen rossz, ha a szomszéd tudja, hogy éles fegyvered van... Erről manapság majdnem kötelező kussolni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.05.31. 12:45 Az már régen rossz, ha a szomszéd tudja, hogy éles fegyvered van... Erről manapság majdnem kötelező kussolni.
Jah, én se reklámozom, de lehet ez volt nő, vagy akárki rosszakaró, aki tudja ezt rólad.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.05.31. 12:41 Nem kell: pszicho, MKH, tárolóhelyet kialakítani, fegyvervizsga, megszerzési kérelem, egyesületi szövetségi ajánlás.

Amúgy értem én, ha valakinek nem éri meg, de szerintem igenis kalkulálható a szívásmennyiség, idő, pénz. Meglepit egyedül az jelent, ha felnyom a szomszéd és a nyakadra térdel a TEK. Erre valamilyen szinten érdemes lélekben felkészülni...

Ezért mondtam, h akinek nem kifejezetten pisztoly kell, az legyen inkab "Vadasz".

1x 4 kilo, aztan BÉKÉN HAGYÁS.

(az ontolto puskakat meg ugyis betiltjak)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Mr. Senki írta: 2019.05.31. 12:45 Az már régen rossz, ha a szomszéd tudja, hogy éles fegyvered van... Erről manapság majdnem kötelező kussolni.
Hat, van akinek ezt gyakorlatilag kotelezo kiirnia a kapujara.

Bel
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

bel írta: 2019.05.31. 17:25 Hat, van akinek ezt gyakorlatilag kotelezo kiirnia a kapujara.

Bel
Az elég baj... Önvédelmit meg ő sem kap... Mert absztrakt a veszély...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.05.31. 12:41 Nem kell: pszicho, MKH, tárolóhelyet kialakítani, fegyvervizsga, megszerzési kérelem, egyesületi szövetségi ajánlás.

Amúgy értem én, ha valakinek nem éri meg, de szerintem igenis kalkulálható a szívásmennyiség, idő, pénz. Meglepit egyedül az jelent, ha felnyom a szomszéd és a nyakadra térdel a TEK. Erre valamilyen szinten érdemes lélekben felkészülni...
+1
Nézzük már meg, mennyit költ az átlag magyar dohányra meg alkoholra. Nem keveset.
Ennyiből kijön a sportlövészet is igen sokaknál. Persze nem mindenki cigizik meg piál, de a népesség 80%-ára igaz, hogy tízezreket kúr ki fasságokra havonta.
Tibi20
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019.05.29. 21:52

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Tibi20 »

Elég macera akkor a sportlövészet ezek szerint. De nem baj most még egyenlőre úgy is csak ki fogom próbálni.

Egyébként az orvosit csak pszichológus csinálhatja vagy más fajta orvos is?
Csak mert van egy ismerősöm aki agysebész és anno ugye neki is kellett pszichiátrián meg pszicholoógusokkal dolgoznia. És vele könnyen letudnám az orvosis baromságokat. :D

De akkor a kérdésem tehát, csakis most jelenleg pszichológusként dolgozó szakember csináltathatja meg velem az orvosit?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Tibi20 írta: 2019.06.01. 10:45 Elég macera akkor a sportlövészet ezek szerint. De nem baj most még egyenlőre úgy is csak ki fogom próbálni.

Egyébként az orvosit csak pszichológus csinálhatja vagy más fajta orvos is?
Csak mert van egy ismerősöm aki agysebész és anno ugye neki is kellett pszichiátrián meg pszicholoógusokkal dolgoznia. És vele könnyen letudnám az orvosis baromságokat. :D

De akkor a kérdésem tehát, csakis most jelenleg pszichológusként dolgozó szakember csináltathatja meg velem az orvosit?
Igen, csak. De egyelőre szerintem ne gondolkodj tovább ezeken a dolgokon, hagyd a témát. Menj le lőtérre, próbálj ki minél több dolgot, utána ráérsz ezekkel foglalkozni, ha valóban érdekel.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Tibi20
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019.05.29. 21:52

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Tibi20 »

Óhhh kár. :(

Mindegy nem baj most így lesz ahogy mondtad. ;)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Tibi20 írta: 2019.06.01. 10:45 Elég macera akkor a sportlövészet ezek szerint. De nem baj most még egyenlőre úgy is csak ki fogom próbálni.

Egyébként az orvosit csak pszichológus csinálhatja vagy más fajta orvos is?
Csak mert van egy ismerősöm aki agysebész és anno ugye neki is kellett pszichiátrián meg pszicholoógusokkal dolgoznia. És vele könnyen letudnám az orvosis baromságokat. :D

De akkor a kérdésem tehát, csakis most jelenleg pszichológusként dolgozó szakember csináltathatja meg velem az orvosit?
3! Orvosi kell.
1 sportorvosi maffia, +2 pszichomokus.

semmi mas nem jo.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Fortitu írta: 2019.05.31. 12:37 És ahogy kolléga írta alább, az elöltöltőzésről meg is feledkeztünk, pedig az egy egész sima ügy. Ezért írtam, hogy ki kell próbálni mindent, aztán utána érdemes csak gondolkodni.
Nem véletlenül javasoltam. Az egész macera elmarad. Tárolóhely a hordtáskákban a ruhásszekrény, aljában egy volt lőszeresládában az összes sallang. Tokkal-vonóval 400e Ft volt a két fegyver+távcső+öntőformák stb. Nem kell sportorvosi, rajtengedély, minősítőt lőni, tárolóhely-ellenőrzés, csak lőni. Nem válik a dolog kötelesség-szerűvé.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Fortitu írta: 2019.06.01. 10:51 Igen, csak. De egyelőre szerintem ne gondolkodj tovább ezeken a dolgokon, hagyd a témát. Menj le lőtérre, próbálj ki minél több dolgot, utána ráérsz ezekkel foglalkozni, ha valóban érdekel.
Röviden :a lövészet elég sok vállfajat kiprobaltam,mégis mindig arra a következtetésre jutottam, igazából csak a fegyveres önvédelem érdekel... Arra viszont bananisztani viszonyok között, hogy igazi önvédelmi fegyverem legyen nem nagy az esély, illetve az "ágazatban" eltoltott idő, kapcsolati tőke talán még lehetővé is tenné ezt, de a itteni "jogviszonyok" közepette, használni azt már nem lenne "célszerű", mert ha a megbicskazast el is kerülnem, a kiterített támadó miatt a borike az biztos lenne... Marad a gazrottyanto..., viszont a szerelt loszeres gumis eszköz talán meg 1 jó alternatíva lehetne, de itt arra sincs semmi esélyünk... Úgyhogy megyek holnap pótcselekvésként pontot lőni, versenyen... Thank you for watching...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Blekk Rájgó írta: 2019.06.01. 20:11 Nem véletlenül javasoltam. Az egész macera elmarad. Tárolóhely a hordtáskákban a ruhásszekrény, aljában egy volt lőszeresládában az összes sallang. Tokkal-vonóval 400e Ft volt a két fegyver+távcső+öntőformák stb. Nem kell sportorvosi, rajtengedély, minősítőt lőni, tárolóhely-ellenőrzés, csak lőni. Nem válik a dolog kötelesség-szerűvé.
Azért, nem ennyire rózsaszín, habos/babos a történet... Ha a nagykönyvben megirtak szerint akarsz mindenben eljarni, akkor azért nem csak annyi a történet, mint amit leirtal, a fentiekben... Maradjunk ennyiben.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

The Gent írta: 2019.06.01. 20:34 Azért, nem ennyire rózsaszín, habos/babos a történet... Ha a nagykönyvben megirtak szerint akarsz mindenben eljarni, akkor azért nem csak annyi a történet, mint amit leirtal, a fentiekben... Maradjunk ennyiben.
Nem rózsaszín habos-babos, tény. Nem szeretnék versenyezni meg idehaza lőszerelemet tárolni, pont ennyi elég. A puskám nem verseny-kompatibilis, +1 kizáró ok :).

Lemaradt: remek kiegészítő hobby a lövedéköntés. Veszélyes játék, nem csinálom az I. emeleti lakásban, csak szabadban.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Blekk Rájgó írta: 2019.06.01. 20:11 Nem véletlenül javasoltam. Az egész macera elmarad. Tárolóhely a hordtáskákban a ruhásszekrény, aljában egy volt lőszeresládában az összes sallang. Tokkal-vonóval 400e Ft volt a két fegyver+távcső+öntőformák stb. Nem kell sportorvosi, rajtengedély, minősítőt lőni, tárolóhely-ellenőrzés, csak lőni. Nem válik a dolog kötelesség-szerűvé.
Nagyon nagy +1!!!

Évekig elöltöltőztem, és valahol az húzott be engem is a szerelt lőszeres elmebajba. Elég a fegyvert megvenni meg tisztító készletet, és minden más megspórolható. Hátrány 1: ha van a környéken feketlőporos lőtér akkor ez működik, ha nincs akkor nem játszik.
Hátrány 2: az emberek nagyon sokfélék, van akit egyáltalán nem izgatnak az elöltöltős és történelmi fegyverek. Nem vonzódnak hozzájuk kicsit se.
Ezzel együtt az is egy igen frankó hobbi.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

The Gent írta: 2019.06.01. 20:25 Röviden :a lövészet elég sok vállfajat kiprobaltam,mégis mindig arra a következtetésre jutottam, igazából csak a fegyveres önvédelem érdekel... Arra viszont bananisztani viszonyok között, hogy igazi önvédelmi fegyverem legyen nem nagy az esély, illetve az "ágazatban" eltoltott idő, kapcsolati tőke talán még lehetővé is tenné ezt, de a itteni "jogviszonyok" közepette, használni azt már nem lenne "célszerű", mert ha a megbicskazast el is kerülnem, a kiterített támadó miatt a borike az biztos lenne... Marad a gazrottyanto..., viszont a szerelt loszeres gumis eszköz talán meg 1 jó alternatíva lehetne, de itt arra sincs semmi esélyünk... Úgyhogy megyek holnap pótcselekvésként pontot lőni, versenyen... Thank you for watching...

És a "Sportlövők" meg "Vadaszok" kb. 80%-a ugyanígy van ezzel.

ez az egészséges!
A cseheknél kb 8X annyi Önvédelmis van, mint bármi egyéb lőfegyvertartó.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Nekem visszatérő rémálmom, hogy csak minőségi légfegyverekkel és mindenféle gumissal meg airsofttal tolom, elkerülve sportorvost, hatóságot. Vennék mondjuk egy HW97K-t, gyönyörű tumbhole fatusásat. Aztán felriadok, és jóleső megelégedéssel tölt el az ügyintézéssel töltött idő ígérete, meg a Winchester Defender jelenléte a páncélban.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Blekk Rájgó írta: 2019.06.01. 20:11 Nem véletlenül javasoltam. Az egész macera elmarad. Tárolóhely a hordtáskákban a ruhásszekrény, aljában egy volt lőszeresládában az összes sallang. Tokkal-vonóval 400e Ft volt a két fegyver+távcső+öntőformák stb. Nem kell sportorvosi, rajtengedély, minősítőt lőni, tárolóhely-ellenőrzés, csak lőni. Nem válik a dolog kötelesség-szerűvé.
Azt azért ne felejtsd el, hogy hiába van egy "fílingje" a töltikézésnek, gyömöszölgetésnek, meg a hozzá való cuccok "birizgálásának", nem mindenkinek van türelme, kedve, egy-egy lövésért ennyit "küszködni".
Tudom, ismerem (nekem is tetszett pár töltikézés erejéig), hogy van aki kifejezetten élvezi azt is, de a legtöbben inkább szeretnének többet, rövidebb idő alatt, kevesebb egyéb tevékenységgel lőni.
Sokaknak sokkal inkább bejön egy minőségi rugós, vagy PCA, PCP légfegyverrel való lövészet, főleg tárassal, ha már az éleshez szükséges macerákat szeretnék elhagyni.
Ja és azokkal legalább nem csak lőtéren lehet puttyogtatni.
Igaz más az élmény, de még mindig van alternatíva: az elöltöltős, strartpatronos lőpor nélküli fegyverek, amik szintén használhatók otthon is.
Arról nem is beszélve, hogy az elöltöltősökkel mennyi macera van lövészet után, mire újra tiszta, időtálló és szép állapotba kerülnek (bár Én egy ideig kifejezetten szerettem fegyvert pucoválni).
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Dönci62 írta: 2019.06.02. 13:44 Azt azért ne felejtsd el, hogy hiába van egy "fílingje" a töltikézésnek, gyömöszölgetésnek, meg a hozzá való cuccok "birizgálásának", nem mindenkinek van türelme, kedve, egy-egy lövésért ennyit "küszködni".
Tudom, ismerem (nekem is tetszett pár töltikézés erejéig), hogy van aki kifejezetten élvezi azt is, de a legtöbben inkább szeretnének többet, rövidebb idő alatt, kevesebb egyéb tevékenységgel lőni.
Sokaknak sokkal inkább bejön egy minőségi rugós, vagy PCA, PCP légfegyverrel való lövészet, főleg tárassal, ha már az éleshez szükséges macerákat szeretnék elhagyni.
Ja és azokkal legalább nem csak lőtéren lehet puttyogtatni.
Igaz más az élmény, de még mindig van alternatíva: az elöltöltős, strartpatronos lőpor nélküli fegyverek, amik szintén használhatók otthon is.
Arról nem is beszélve, hogy az elöltöltősökkel mennyi macera van lövészet után, mire újra tiszta, időtálló és szép állapotba kerülnek (bár Én egy ideig kifejezetten szerettem fegyvert pucoválni).
Teljesen igazad van, nem vagyunk egyformák :). Ha kevesebb egyéb tevékenységgel szeretnék lőni, akkor lövök egyesületi fegyverrel. Olyan ez, mint a cigarettázás vagy a pipázás :). Ráadásul ebben a műfajban sokkal több minden múlik a lövészen, már a lövedék elkészítésétől kezdve.

Légem és startpatronos muzeálisom is van, nem kell őket bemutatni :).

Tisztítás: annyira nem vészes. A modern fegyverekhez szokott lövészek elborzadnak a gondolattól, hogy a fő anyag a forró szappanos víz. Ennyi többletet megér az élessel kapcsolatos macerák teljes elhagyása, IPSC/IPDA versenyen meg úgyse indulnék a vasakkal :).
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: KLT »

gvass1 írta: 2019.05.31. 13:16 Ezért mondtam, h akinek nem kifejezetten pisztoly kell, az legyen inkab "Vadasz".

1x 4 kilo, aztan BÉKÉN HAGYÁS.

(az ontolto puskakat meg ugyis betiltjak)
Meg évente a kamarai tagdíj, amit most emeltek duplájára. (Talán 10-ről 20-ra.)
Ki is akadtak rajta a vadászok, mert a kamara "szolgáltatásai" annyiban merülnek ki, hogy ha nem fizeted a tagdíjat, akkor nem neked szólnak, hogy elfelejtetted befizetni, hanem egyből a rendőrségnek, hogy vonják be az engedélyed.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

KLT írta: 2019.06.03. 07:45 Meg évente a kamarai tagdíj, amit most emeltek duplájára. (Talán 10-ről 20-ra.)
Ki is akadtak rajta a vadászok, mert a kamara "szolgáltatásai" annyiban merülnek ki, hogy ha nem fizeted a tagdíjat, akkor nem neked szólnak, hogy elfelejtetted befizetni, hanem egyből a rendőrségnek, hogy vonják be az engedélyed.
De aranyosak...

Kezdem érteni az illegal tartókat. Nem helyeslem, de értem... 1G ország...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Válasz küldése