Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2019.04.03. 06:35 ÚJ VIDEÓ!

UMAREX COWBOY LEGENDS LEVER ACTION 4,5 mm BB CO2-légpuska


http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ko-sandor/

Rendszeres szerzőnk, Senkó Sándor beszerzett egy rendkívül élethű Winchester M1894 replika légpuskát, és máris forgatott róla egy rendkívül hangulatos western-videót.

Volt már ilyen formájú légpuska rugós és 8-lövetű forgótáras CO2-os kivitelben is, de ez most más, ez sokkal élethűbb, hiszen valóban a csőtárból adogatja a 4,5 mm acélgolyókhoz való adapterhüvelyeket és veti is ki azokat. Tárkapacitás 10 db töltény. A légfegyver energiáját persze így is 12-grammos CO2 patron adja (tusában 2 db), csőtorkolati energiája pedig 7,5 J alatti, így szabadon tartható hobbifegyverről van szó.

A fegyver nem olcsó, itthon kb. 90 ezer Ft az ára.
Hát, én utálom a CO2-es fegyókat, de ezt még én is bevállalnám, ha acélszerkezet dolgozik benne és nem spiáter!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2019.04.03. 10:02 Hát, én utálom a CO2-es fegyókat, de ezt még én is bevállalnám, ha acélszerkezet dolgozik benne és nem spiáter!
90 ezerert acélról ne is almodj.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Meg van a következő beszerzési projekt.
Kell egy ilyen itthonra.
:D

gvass1 írta: ÚJ VIDEÓ!

UMAREX COWBOY LEGENDS LEVER ACTION 4,5 mm BB CO2-légpuska




Rendszeres szerzőnk, Senkó Sándor beszerzett egy rendkívül élethű Winchester M1894 replika légpuskát, és máris forgatott róla egy rendkívül hangulatos western-videót.

Volt már ilyen formájú légpuska rugós és 8-lövetű forgótáras CO2-os kivitelben is, de ez most más, ez sokkal élethűbb, hiszen valóban a csőtárból adogatja a 4,5 mm acélgolyókhoz való adapterhüvelyeket és veti is ki azokat. Tárkapacitás 10 db töltény. A légfegyver energiáját persze így is 12-grammos CO2 patron adja (tusában 2 db), csőtorkolati energiája pedig 7,5 J alatti, így szabadon tartható hobbifegyverről van szó.

A fegyver nem olcsó, itthon kb. 90 ezer Ft az ára.
"..."
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: sama »

Nagyon jól sikerült a videó.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

sama írta: 2019.04.03. 11:26 Nagyon jól sikerült a videó.
+1! Igaz, hogy mar nem cowboy vagyok, hanem torvenyen kívüli motoros, de azért tetszett... 😯
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

sama írta: 2019.04.03. 11:26 Nagyon jól sikerült a videó.
Tessék a videomegosztón rákeresni, Kid Nevada néven található. Nagyon hangulatos cowboyos videókat készít.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2019.04.03. 06:35 ÚJ VIDEÓ!

UMAREX COWBOY LEGENDS LEVER ACTION 4,5 mm BB CO2-légpuska

Tök jó! Köszi!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2019.04.03. 10:19 90 ezerert acélról ne is almodj.
igen, ezt sajnos sejtettem.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Ifjú szomszédlányról kiderült, hogy elkezdett légpisztollyal sportlőni, és nem is tehetségtelen. Jó lenne neki egy pisztoly otthonra. Ki mit ajánl? ha eladó, nem drága, de megfelelő példányt tudtok, az is jöhet privibe! Köszi!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

swordmanus írta: 2019.05.22. 21:31 Ifjú szomszédlányról kiderült, hogy elkezdett légpisztollyal sportlőni, és nem is tehetségtelen. Jó lenne neki egy pisztoly otthonra. Ki mit ajánl? ha eladó, nem drága, de megfelelő példányt tudtok, az is jöhet privibe! Köszi!
Olcsóért, jót ne várjon...
A legtöbb légpisztolyos lányka az erőnléten szívja meg. Elgyengül a versen közepére, és elkezd szórni. Első menetben vasalót, és ásványvizes üveget javaslok neki. Azt emelgesse naponta 2*10*1 percet. (ez kb napi 40 perc elfoglaltság. 1 percig célon tartja a kb 1,5kg-os súlyt, aztán leengedi 1 percre. Ezt egymás után 10szer. Aztán este, vagy délután megint ugyanezt. Kivétel edzés napokon.) Ezen kívül kezdjen el gyalogolni. Minimum 2 naponta 2-3km.

Ezt érdemes csinálni kb fél évig. Utána már lesz erőnléte leadni 75 perc alatt 55, vagy 75 lövést. (100-ra érdemes edzeni)

Első fegyvernek jó egy PCA pisztoly. FWB, IZS. Ha nagyon nagyon kilóg a segg a gatyából, akkor egy HW40.
Viszont ha tutira akar menni, akkor venni kell egy rendes PCP pisztolyt. Morini, Steyr LP 10, stb... Ez utóbbi a jobb választás, de ezek ára mind magas. Használtan sem nagyon van 160-180e Ft alatt, és karbantartás igényes mind.

Szóval ha komolyan akar lőni, az elsőre elég költséges. Viszont ezeket a dolgokat általában egyszer kell megvenni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Mr. Senki írta: 2019.05.23. 15:04 Olcsóért, jót ne várjon...
A legtöbb légpisztolyos lányka az erőnléten szívja meg. Elgyengül a versen közepére, és elkezd szórni. Első menetben vasalót, és ásványvizes üveget javaslok neki. Azt emelgesse naponta 2*10*1 percet. (ez kb napi 40 perc elfoglaltság. 1 percig célon tartja a kb 1,5kg-os súlyt, aztán leengedi 1 percre. Ezt egymás után 10szer. Aztán este, vagy délután megint ugyanezt. Kivétel edzés napokon.) Ezen kívül kezdjen el gyalogolni. Minimum 2 naponta 2-3km.

Ezt érdemes csinálni kb fél évig. Utána már lesz erőnléte leadni 75 perc alatt 55, vagy 75 lövést. (100-ra érdemes edzeni)

Első fegyvernek jó egy PCA pisztoly. FWB, IZS. Ha nagyon nagyon kilóg a segg a gatyából, akkor egy HW40.
Viszont ha tutira akar menni, akkor venni kell egy rendes PCP pisztolyt. Morini, Steyr LP 10, stb... Ez utóbbi a jobb választás, de ezek ára mind magas. Használtan sem nagyon van 160-180e Ft alatt, és karbantartás igényes mind.

Szóval ha komolyan akar lőni, az elsőre elég költséges. Viszont ezeket a dolgokat általában egyszer kell megvenni.
Köszi, relézem!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Légfegyver lőlapokat honnan érdemes rendelni? Köszi!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.06.03. 09:20 Légfegyver lőlapokat honnan érdemes rendelni? Köszi!
Mennyiség kérdése. Ha n*100db kell, akkor a frommerben van.

Többért már érdemes csápolni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.06.03. 09:24 Mennyiség kérdése. Ha n*100db kell, akkor a frommerben van.

Többért már érdemes csápolni.
Köszi, megkeresem őkez valamikor.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Fortitu írta: 2019.06.03. 09:20 Légfegyver lőlapokat honnan érdemes rendelni? Köszi!
Pénzért venni üzletben? :shock:
Leszeded a netről ingyen amelyik tetszik és egy pendrive-on beviszed egy printer shop-ba és nyomtatsz jóóó sokat olcsóért :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Morzsi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2019.01.01. 23:51

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Morzsi »

Sziasztok!
Hol lehet új 631 slaviat vásárolni Magyarországon?
Sajnos nem találok sehol.
Azt mondták szlovákiában, hogy ezt a típust nem gyártják már.
Köszönöm szépen a választ!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Morzsi írta: 2019.06.10. 23:09 Sziasztok!
Hol lehet új 631 slaviat vásárolni Magyarországon?
Sajnos nem találok sehol.
Azt mondták szlovákiában, hogy ezt a típust nem gyártják már.
Köszönöm szépen a választ!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/perun-7 ... -uj-neven/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJDONSÁG a magyar piacon: Alfa ML040 és ML041

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujdonsa ... -es-ml041/


Kép

A magyar piacon (és némileg hozzánk hasonló lengyel esetében) eddig is voltak 6 mm-es Startpatronnal és 5,5 mm-es ólomlövedékkel üzemelő muzeális hobbi céllövőfegyverek, lásd Keserű Sniper, Trainer, K-56, vagy az Ekol Viper 550 stb. Most a cseh Alfa-Proj jelent meg kifejezetten a számunkra gyártott hasonló muzeális, tehát ENGEDÉLY NÉLKÜL TARTHATÓ revolverrel, mely a gyártó éles .22 LR revolvereinek konstrukcióján alapszik.


Két változat kapható: Alfa ML040 (fekete, fix irányzék) és ML041 (nikkelezett, állítható nézőke)

Torkolati energia: 15-30 joule (riasztópatrontól, lövedéktől függően)

Kaliber: 6 mm fb. blanc (6 mm START) / 5,5 mm (.22) ólomlövedék 6-lövetű.

MADE IN CZECH REPUBLIC

Az Alfa ML040/ML041 kiváló gyakorló fegyver, az azonos sütés, markolatok, súlyeloszlás okán ideális az Alfa G0X0 gumiképes gázrevolverekhez.
Javasolt lőtáv: 5-10 méter.

ACÉL: DOB, elsütőszerkezet, csőbetét (sima furatú), tűzfal. A körben kikönnyített dobkonstrukció okán felfúrni/átalakítani NEM lehetséges, mert kettéesik a dob!


A dobba a 6 mm-es riasztópatront hátulról kell betölteni (ejektorral üríthető), a lövedékeket pedig elölről a fegyverhez járó műanyag töltőpálcával. Javasolt 5,5 mm-es ólom gömblövedék VAGY diaboló (szoknyás) légpuskalövedék fejjel lefele (fordítva, szoknyával előrefelé!!!) betöltve. Tölteni nagyon könnyű mind az ólom gömblövedéket, mind a felfordított diabolót.

Rendkívül csendes, kb. annyi hangja van, mint egy CO2-os légpisztolynak, zárt térben is gond nélkül használható. Gyakorlati tesztjeink alapján 6 méteren, szabad kézből revolverezve is 3-4 centin belül van a szóráskép, 20 méteren pedig 10-15 cm 6 lövésé, tehát fémcélt pengetni kiváló.



Áruk: 79.900- Ft ML040


89.900- Ft ML041

+4000 Ft MKH





Budapesten 3 helyen is - HÉTVÉGÉN IS NYITVA!
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** www.onvedelmibolt.hu ***
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.06.11. 10:49 ÚJDONSÁG a magyar piacon: Alfa ML040 és ML041



Két változat kapható: Alfa ML040 (fekete, fix irányzék) és ML041 (nikkelezett, állítható nézőke)

Torkolati energia: 15-30 joule (riasztópatrontól, lövedéktől függően)

Kaliber: 6 mm fb. blanc (6 mm START) / 5,5 mm (.22) ólomlövedék 6-lövetű.


Áruk: 79.900- Ft ML040

89.900- Ft ML041

+4000 Ft MKH




Ilyen áron nem fért már el egy alap huzagolt cső? Ez szúrja picit a szemem... Persze ki lehet magyarázni azzal, hogy ez egy plinker. Viszont olyan minősége van, hogy lehetne céllövő pisztoly is, akár 25m-en is. Ellenben ez huzagolt cső nélkül sajnos elképzelhetetlen. A gömlövedék esetén még talán, de annál is lesz szórás bőséggel 25m-en...

Mondjuk piaca lesz, mert ez a légpisztolyokhoz képest egy romboló ágyú. Minden szart át lehet vele lövöldözni. Gyanítom a népeknek ezért fog tetszeni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.06.11. 10:57 Ilyen áron nem fért már el egy alap huzagolt cső? Ez szúrja picit a szemem... Persze ki lehet magyarázni azzal, hogy ez egy plinker. Viszont olyan minősége van, hogy lehetne céllövő pisztoly is, akár 25m-en is. Ellenben ez huzagolt cső nélkül sajnos elképzelhetetlen. A gömlövedék esetén még talán, de annál is lesz szórás bőséggel 25m-en...

Mondjuk piaca lesz, mert ez a légpisztolyokhoz képest egy romboló ágyú. Minden szart át lehet vele lövöldözni. Gyanítom a népeknek ezért fog tetszeni.
A riasztopatron teljesitmenyszorasa sokkal nagyobb gond szorasban 10 m felett, mint a huzagolas hianya. Meg kb. senki nem fog ezzel olyan messze loni, meg ugysem tud.

Ezt lottem ML040-nel szabad kezbol, REVOLVEREZVE 6 méterről, fejjel lefele diabolo+ sallerbela ijesztő kombóval. IMHO hobbifegyvernel ennel tobb nem kell.
(Vagyis 6-ból 5 lövés 2 cm-en belül center-to-center)
IMG_20190608_102500-750x1000.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2019.06.11. 11:05 A riasztopatron teljesitmenyszorasa sokkal nagyobb gond szorasban 10 m felett, mint a huzagolas hianya. Meg kb. senki nem fog ezzel olyan messze loni, meg ugysem tud.

ja, és így is lényegesen olcsobb, mint egy vele azonos muszaki tartalmu (kiveve eltero cso) .22 LR Alfa eles revko:

https://www.magnumvadasz.hu/termek_resz ... 9_2044/314'
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.06.11. 11:05 A riasztopatron teljesitmenyszorasa sokkal nagyobb gond szorasban 10 m felett, mint a huzagolas hianya. Meg kb. senki nem fog ezzel olyan messze loni, meg ugysem tud.

Ezt lottem ML040-nel szabad kezbol, REVOLVEREZVE 6 méterről, fejjel lefele diabolo+ sallerbela ijesztő kombóval. IMHO hobbifegyvernel ennel tobb nem kell.
(Vagyis 6-ból 5 lövés 2 cm-en belül center-to-center)

IMG_20190608_102500-750x1000.jpg
Miért kell fordítva tölteni a lövedéket?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.06.11. 11:12 Miért kell fordítva tölteni a lövedéket?
mert itt sokkal nagyobb az indító gáznyomás/gyorsulas (egy legpuskahoz kepest), leszakadna a szoknya. Igy viszont presel belole egy kb." szele-hossza egy" majdnem tomor hengert.

Es a diabolo konnyebben hozzaferheto es altalabn olcsobb, mint a gomblovedek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1326
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Tényleg nem olcsó, de valószínűleg remek kidolgozású (Alfától nem is várnék mást :) ), örök élet +1 nap élettartamú plinker/gyakorló fegyver. Kíváncsi vagyok mekkora lesz rá a kereslet, hátha vannak még igényes emberek akik a Keserű K56/Ekol helyett inkább fizetne többet a jobb minőségért.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2019.06.11. 11:21 Tényleg nem olcsó, de valószínűleg remek kidolgozású (Alfától nem is várnék mást :) ), örök élet +1 nap élettartamú plinker/gyakorló fegyver. Kíváncsi vagyok mekkora lesz rá a kereslet, hátha vannak még igényes emberek akik a Keserű K56/Ekol helyett inkább fizetne többet a jobb minőségért.
Ezt luxuscikknek szanjuk, megszallott Alfa-rajongoknak (sokaknak van 2-3-fele G-sorozatu is), ha minden 20. eddig eladott gumis Alfara jut egy ML, mi azzal elegedettek leszunk.*

Nyilvan ilyenkor derul ki, hogy gyakorolni azt nem szokik senki, csak hajtja a megtöbbbbDSZÚÚLT:-)))

(Meg ugye ez egy MAJDNEM-huszonkettes, egy potlek, amilyenje az emberek 99,999%-nak sosem lesz, sosem lehet.) :twisted:


*meg egyet aranyozva nekem. LOL
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Kojak írta: 2019.06.11. 11:21 Tényleg nem olcsó, de valószínűleg remek kidolgozású (Alfától nem is várnék mást :) ), örök élet +1 nap élettartamú plinker/gyakorló fegyver. Kíváncsi vagyok mekkora lesz rá a kereslet, hátha vannak még igényes emberek akik a Keserű K56/Ekol helyett inkább fizetne többet a jobb minőségért.
Mint törzsvásárlótok, én. Most az egyszer bejöhet a spiáter:).

Meg nagyon remélem, nem lesz illegál buhera alapanyaga...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2019.06.11. 11:26

Meg nagyon remélem, nem lesz illegál buhera alapanyaga...

Ha megnezed a dobot, akkor ebbol nem lehet "okosba" csinalni kb. semmit, (+az éles .22 LR dobja nem passzol bele):

Kép

A csovet nem lehet kivenni, 2 zsakfuratba ütött stift van rögzítésnek, mint a G0X0-sorozatnál.

Tehat, HA valaki legyartana (le tudna gyartani) egy komplett uj dobot, mint fodarabot, akkor is lenne egy sima csovu .22-ese, sokkal nem lenne elorebb, megharomszorozna az energiat, oszt slussz. Nem is erne meg.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.06.11. 11:16 mert itt sokkal nagyobb az indító gáznyomás/gyorsulas (egy legpuskahoz kepest), leszakadna a szoknya. Igy viszont presel belole egy kb." szele-hossza egy" majdnem tomor hengert.

Es a diabolo konnyebben hozzaferheto es altalabn olcsobb, mint a gomblovedek.
Ja értem.
Amivel lehetett volna még javítani az élményen, ha nem 6-lövetű a dob. Az éles .22-es is 9 lövetű, itt is elfért volna még néhány furat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.06.11. 11:46 Ja értem.
Amivel lehetett volna még javítani az élményen, ha nem 6-lövetű a dob. Az éles .22-es is 9 lövetű, itt is elfért volna még néhány furat.
viszont a lancgyujtast meg igy elkerultuk, ami mas gyartok 6-nal tobblovetu hasonlo fegyvereinel elofordulgatott.

(+ a dob sem csereszabatos az elesevel)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Fortitu írta: 2019.06.11. 11:46 Ja értem.
Amivel lehetett volna még javítani az élményen, ha nem 6-lövetű a dob. Az éles .22-es is 9 lövetű, itt is elfért volna még néhány furat.
Meg BP-re is levizsgáztatni, mint némely Bartalt, tudom, ne legyek telhetetlen :-).
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2019.06.11. 11:34 Ha megnezed a dobot, akkor ebbol nem lehet "okosba" csinalni kb. semmit, (+az éles .22 LR dobja nem passzol bele):
A teljes dob acél csak két darabból van, vagy csak a belső rész+forgató koszorú? Jó ez így, mint "erős légpuska".

(Ha jár erre admin, átrámolhatná ezt a láncot)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2019.06.11. 12:34 A teljes dob acél csak két darabból van, vagy csak a belső rész+forgató koszorú? Jó ez így, mint "erős légpuska".

(Ha jár erre admin, átrámolhatná ezt a láncot)
a teljes ML040/ML041 dob acél.

Es az ejektorcsillatol eltekitve 1 darabbol van. De a lovedek-toltenyur es riasztopatron-toltenyur kozott egy szukitett furat van, ami felett pont van a dob palastjan egy mely bemaras. Tehat ha atfurod, akkor nincs anyag mar az oldalaban.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.06.11. 11:49 viszont a lancgyujtast meg igy elkerultuk, ami mas gyartok 6-nal tobblovetu hasonlo fegyvereinel elofordulgatott.

(+ a dob sem csereszabatos az elesevel)
Ez jogos, Keserűnél én is tapasztaltam.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Titala »

gvass1 írta: 2019.06.11. 10:52 NINCS TÖBB KIFOGÁS, HOGY MIÉRT NEM GYAKOROLSZ A GUMISODDAL!

hOGY ZAJOS? HOGY DRÁGA VELE LŐNI? HOGY LŐTÉRRE KELL LEMENNI, MEG MACERA? Itt az ideális gyakorlófegyver, vagy tekinthetjük éles .22-es pótléknak is. Ja, nem olcsó, de ez egy éles minőségű ALFA!
Mennyi lehet a súlya?
Szeretek olyat kérdezni, amit mások csak ritkán. Ezeknek kis része hülyeség, másik része a bennfentes közösségnek nyilvánvaló, de akad amit mások még nem tettek fel! Kérdéseimet többségükben komolyan gondolom akkor is, ha időnként szarkasztikusak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Titala írta: 2019.06.11. 14:11 Mennyi lehet a súlya?


ML040-et radobtam a konyhai merlegre: 861 gramm.

(Mondjuk nem tokmindegy? ugysem hordani van.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Titala »

gvass1 írta: 2019.06.11. 14:18 ML040-et radobtam a konyhai merlegre: 861 gramm.

(Mondjuk nem tokmindegy? ugysem hordani van.)
Köszönöm szépen!
(erőnlét kérdése)
Szeretek olyat kérdezni, amit mások csak ritkán. Ezeknek kis része hülyeség, másik része a bennfentes közösségnek nyilvánvaló, de akad amit mások még nem tettek fel! Kérdéseimet többségükben komolyan gondolom akkor is, ha időnként szarkasztikusak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Blekk Rájgó írta: 2019.06.11. 12:17 Meg BP-re is levizsgáztatni, mint némely Bartalt, tudom, ne legyek telhetetlen :-).
BP a lövedék alá? Nem hinném hogy van hely, ahogy az Alfat ismerem biztos gondoltak erre?! Gvass?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2019.06.11. 12:41 a teljes ML040/ML041 dob acél.

Es az ejektorcsillatol eltekitve 1 darabbol van. De a lovedek-toltenyur es riasztopatron-toltenyur kozott egy szukitett furat van, ami felett pont van a dob palastjan egy mely bemaras. Tehat ha atfurod, akkor nincs anyag mar az oldalaban.
Köszi! Nem szeretnék úgy járni, mint az egykori Keserű flóberttel. Várom már, mikor jelenik meg a mágneshorgászok fogásai között :).

Hamarosan irány a cukrászda :).
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2019.06.11. 15:13 BP a lövedék alá? Nem hinném hogy van hely, ahogy az Alfat ismerem biztos gondoltak erre?! Gvass?

begyullad a tobbi toltenyur is, hiszen van ejektora. Plusz felfujja a toltenyuhvelyt hatra es beall az egesz.

1 lovetukent mukodhet loporral.


Ez kerem az: ami, arra valo: amire. Szobai cellovo- es gyakorlofegyverver, hobbi plinker a kertbe stb. Okosba szinte semmit nem lehet belole ertelmesen csinalni, majdnem komplett uj fegyver legyartasa nelkul.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

A TT33-t másoló CO2 légpisztolyokat ismeri valaki?
A (méregdrága) russ-gun -on van több féle is, széles árkategóriában.
https://www.russ-guns-de.net/search?sSearch=tt33
Olyasmit keresnék, mint a Baikal MP-654K, csak TT-ben. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.06.11. 17:30 Sziasztok!

A TT33-t másoló CO2 légpisztolyokat ismeri valaki?
A (méregdrága) russ-gun -on van több féle is, széles árkategóriában.
https://www.russ-guns-de.net/search?sSearch=tt33
Olyasmit keresnék, mint a Baikal MP-654K, csak TT-ben. :)
Itt a 200 euro alattiak mind kinai holmik, spinyoterbol, es mashol valszeg ezen ar 70-80%-áért megkapod őket. Annyiert jo jatszosak.

lasd:
https://www.escgmbh.biz/shop/Co2-Pistol ... l-NBB.html

A full acel, igazibol athegesztett ruszki darab mar huzosabb, de a 600 euro az LOL.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
S.V.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018.06.09. 21:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: S.V. »

Eme múzeális cseh remekekre lesz vajon tényleges piaci igény ebben az árfekvésben?
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

S.V. írta: 2019.06.11. 21:53 Eme múzeális cseh remekekre lesz vajon tényleges piaci igény ebben az árfekvésben?
A most szombati nyertes lottószámok nem kellenek...?
nhgal4jUp1s.gif
nhgal4jUp1s.gif (345.25 KiB) Megtekintve 64913 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

S.V. írta: 2019.06.11. 21:53 Eme múzeális cseh remekekre lesz vajon tényleges piaci igény ebben az árfekvésben?
Ha tudja a dolgát, lesz. Bár biztos nem az orvvadászok fognak rá nevezni...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

gvass1 írta: 2019.06.11. 10:52 NINCS TÖBB KIFOGÁS, HOGY MIÉRT NEM GYAKOROLSZ A GUMISODDAL!

hOGY ZAJOS? HOGY DRÁGA VELE LŐNI? HOGY LŐTÉRRE KELL LEMENNI, MEG MACERA? Itt az ideális gyakorlófegyver, vagy tekinthetjük éles .22-es pótléknak is. Ja, nem olcsó, de ez egy éles minőségű ALFA!

Rendkívül csendes, kb. annyi hangja van, mint egy CO2-os légpisztolynak, zárt térben is gond nélkül használható. Gyakorlati tesztjeink alapján 6 méteren, szabad kézből revolverezve is 3-4 centin belül van a szóráskép, 20 méteren pedig 10-15 cm 6 lövésé, tehát fémcélt pengetni kiváló.



Áruk: 79.900- Ft ML040


89.900- Ft ML041

+4000 Ft MKH
De most tényleg: ez minek? Gyakorolni?
Vicc. 93 ezerért? Az airsoft sokkal olcsóbb és jobb gyakorolni. 15-30 Joule-os fegyverrel lakásban, garázsban, pincében (azaz nem lőtéren) lövöldözni???
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

fgabesz írta: 2019.06.11. 23:32 De most tényleg: ez minek? Gyakorolni?
Vicc. 93 ezerért? Az airsoft sokkal olcsóbb és jobb gyakorolni. 15-30 Joule-os fegyverrel lakásban, garázsban, pincében (azaz nem lőtéren) lövöldözni???
Legalice dzsúlbajnok... Ennyi.
Ellenben az ár / érték aránya bennem is sok kérdőjelet keltett. Aztán majd meglátjuk.

Meg ne úgy gondolkodj mint egy logikus ember, mert akkor ezen a pisztoly mellett, ebben az árban, ezzel a műszaki tartalommal valóban nem sok érv szól.

Ellenben az átlag szavazógép nem így vásárol.

Beszédül a boltba, körbenéz, és 5 mondatnyi hülyeség böfögés után megkérdezi az eladót, hogy melyik a legerősebb fegyver? Erre meg a szakképzett eladó már meg lesz tanítva, hogy nem a 120J-os Onesta, hanem a 35J-os hobbi lukasztógép, mert az átlő egy 4centis fenyő gerendát. Pláne, ha még ki is tesznek a boltba egy így átlőtt fadarabot. Aztán megkapja a korrekt választ is, hogy az Onesta, de addigra a humanoid központi idegdúcának teljes kapacitását leköti az átlőtt fadarab, és önnön szuperhős mivolta, midőn a szupermagnum revolverrel kommandózva megmenti a világot, miközben lövöldözi át a rettenetes faléceket...

Így lesz piaca ennek a fegyverfélének.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Mr. Senki írta: 2019.06.11. 23:47 Legalice dzsúlbajnok... Ennyi.
Ellenben az ár / érték aránya bennem is sok kérdőjelet keltett. Aztán majd meglátjuk.
Bennem is, elsőre megtetszett, aztán kijózanodtam.

A feléért vettem egy Keserű-Drulovot. Ugyan egylövetű meg nem csillog szépen, cserébe:
-huzagolt csövű,
-emiatt pontos,
-full acél, nem spiáter,
-zajcsökkentővel ráadásul szomszédbarát.

Azért esz a fene miatta, vagy viszem, vagy nem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Blekk Rájgó írta: 2019.06.11. 23:55 Bennem is, elsőre megtetszett, aztán kijózanodtam.

A feléért vettem egy Keserű-Drulovot. Ugyan egylövetű meg nem csillog szépen, cserébe:
-huzagolt csövű,
-emiatt pontos,
-full acél, nem spiáter,
-zajcsökkentővel ráadásul szomszédbarát.

Azért esz a fene miatta, vagy viszem, vagy nem.
Na ennél a revolvernél tényleg csak.a tok spiáter. Annak meg itt nulla a jelentősége. A G030 sokkal nagyobb terhelést kap, és 1500++++ lövés után is hibátlam!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Blekk Rájgó írta: 2019.06.11. 23:55 Bennem is, elsőre megtetszett, aztán kijózanodtam.

A feléért vettem egy Keserű-Drulovot. Ugyan egylövetű meg nem csillog szépen, cserébe:
-huzagolt csövű,
-emiatt pontos,
-full acél, nem spiáter,
-zajcsökkentővel ráadásul szomszédbarát.

Azért esz a fene miatta, vagy viszem, vagy nem.
Izé. Almát hasonlítasz a körtével. A Drulov gyárilag is egy pontlövő lyukasztógép, naná jó hogy kurvapontos, mivel az eredeti éles fegyvert is arra találták ki hogy versenyezzenek vele!!!
Ez az új Alfa csoda ezzel szemben egy plinker, 30 zsuzsis sörösdoboz lyuggató ólomlövedékes zsebágyú 6-7 méteres távra, vagy az elterjedt Alfa gumis fegyver mellé pont ugyanolyan gyakorló fegyver, stb.
Eleve más célra találták ki a két eszközt! Ez sörösdobozt borogatni való cucc a legendás Alfa sütéssel- és elkészítési minőséggel, ennyike.

A gyártót ismerve ezt a fegyvert mint terméket innentől nagyjából folyamatosan lehet majd kapni, Drulovot meg kettőhétmúlva korlátlan mennyiségben, hébe-hóba, de leginkább használtan, vagy ha szerez valaki donor fegyvert akkor Steinernél átalakíttatja. :evil:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

fgabesz írta: 2019.06.11. 23:32 De most tényleg: ez minek? Gyakorolni?
Vicc. 93 ezerért? Az airsoft sokkal olcsóbb és jobb gyakorolni. 15-30 Joule-os fegyverrel lakásban, garázsban, pincében (azaz nem lőtéren) lövöldözni???
airsoft? jó, de akkor miert nem darts? LOL

Ertem en, hogy draga, meg, hogy a luxuscikknek pozicionalas ellenerzeseket szul, de gondolkodjunk mar picit szakmailag!


Az Alfa ML040/041 eseteben a GUMIS Alfak gyakorlasara azert alkalmas, mert nem tavolrol hasonlit (lasd joreszt foscsi airsoft revolverek 30-60 ezerert) fogasra/sutesre, hanem egeszen pontosan tökéletesen olyan, mert azokeval azonos ez a ket fontos interfesz. Sot, a G040 eseteben a csohossz, iranyzek, sulyeloszlas is tokeletesen azonos az ML040evel. A G040 meg kb. ugyanennyibe kerul, azt sem segilykebol elo reteg veszi, hanem akinek pont az kell, mert megengedheti maganak.

Raadasul: 1/3-1/4 lovesenkenti koltseggel, CO2-legpisztolyokenal kisebb dorejjel, loterre maszkalas/fizetes szuksegessege nelkul. Tehat igen, feltetlenul.

Emellett remek moka ahogy csapdossa a sorosdobozt stb. Nem veletlenul fogyott rengeteg a tobbi hasonlo startpatronos cuccbol, meg akar kifejezetten lassan es nehezkesen toltheto egylovetu Bartalokbol vagy Trainerekbol is, a K-56-rol nem is beszelve.

15-30 joule-t meg egy vastagabb deszka golyofogo vagy egy koteg ujsagpapir biztosan megfog, pinceben, szobaban, kertben biztonsagosan es csendesen hasznalhato.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.06.12. 03:24 Izé. Almát hasonlítasz a körtével. A Drulov gyárilag is egy pontlövő lyukasztógép, naná jó hogy kurvapontos, mivel az eredeti éles fegyvert is arra találták ki hogy versenyezzenek vele!!!
Ez az új Alfa csoda ezzel szemben egy plinker, 30 zsuzsis sörösdoboz lyuggató ólomlövedékes zsebágyú 6-7 méteres távra, vagy az elterjedt Alfa gumis fegyver mellé pont ugyanolyan gyakorló fegyver, stb.
Eleve más célra találták ki a két eszközt! Ez sörösdobozt borogatni való cucc a legendás Alfa sütéssel- és elkészítési minőséggel, ennyike.

A gyártót ismerve ezt a fegyvert mint terméket innentől nagyjából folyamatosan lehet majd kapni, Drulovot meg kettőhétmúlva korlátlan mennyiségben, hébe-hóba, de leginkább használtan, vagy ha szerez valaki donor fegyvert akkor Steinernél átalakíttatja. :evil:

+1

Drulov/Trainer evek ota nincs gyartasban, nem egy ML040 aranak feleert (40 ezer), hanem inkabb 60+ ezerert szokott menni. Es pontloveszet gyakorlosara remek, nekem is van, de DA onvedlemi revolver gyakorlasara Muhahahaha.

Ennek egyebkent a Keseru K-56 meg a Viper 550 a "helyettesito termekei", es kb. olyan aranyban is vannak arban/kidolgozasban, mint gumis parjaik. Mindenki maga dont, bar asszem a K-56 jelenleg sem elerheto, es neha 2-3 havonta keszul csak par darab. (És ha jol emlekszem, az aceldobos abbol is majdnem 50 ezer volt utoljara.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.06.12. 06:29 +1

Drulov/Trainer evek ota nincs gyartasban, nem egy ML040 aranak feleert (40 ezer), hanem inkabb 60+ ezerert szokott menni. Es pontloveszet gyakorlosara remek, nekem is van, de DA onvedlemi revolver gyakorlasara Muhahahaha.

Ennek egyebkent a Keseru K-56 meg a Viper 550 a "helyettesito termekei", es kb. olyan aranyban is vannak arban/kidolgozasban, mint gumis parjaik. Mindenki maga dont, bar asszem a K-56 jelenleg sem elerheto, es neha 2-3 havonta keszul csak par darab. (És ha jol emlekszem, az aceldobos abbol is majdnem 50 ezer volt utoljara.)
Nincs ezzel a pisztollyal semmi baj. Csak az ára. Ha a török csinálná 29900-ért, akkor senki nem szólna semmit. (Asszem van is ilyen termékük) Viszont 84, 94e Ft-ért (Engem nem érdekel, hogy milyen adók, és kötelezők vannak rajta, az érdekel mennyit kell érte csengetni. A boncolgatást csak kereskedelmi húzásnak értékelem.) Várna kicsit több tudást az ember. Állítható irányzék, huzagolt cső. Viszont képességeiben ez kb K56, vagy ekol. Nem tud többet. Csak minőségében jobb. Azt viszont a hazai rabszolgatartási fejadagból kevesen akarják megfizetni.

Ezért megy a csápolás.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.06.12. 07:39 Nincs ezzel a pisztollyal semmi baj. Csak az ára. Ha a török csinálná 29900-ért, akkor senki nem szólna semmit. (Asszem van is ilyen termékük) Viszont 84, 94e Ft-ért (Engem nem érdekel, hogy milyen adók, és kötelezők vannak rajta, az érdekel mennyit kell érte csengetni. A boncolgatást csak kereskedelmi húzásnak értékelem.) Várna kicsit több tudást az ember. Állítható irányzék, huzagolt cső. Viszont képességeiben ez kb K56, vagy ekol. Nem tud többet. Csak minőségében jobb. Azt viszont a hazai rabszolgatartási fejadagból kevesen akarják megfizetni.

Ezért megy a csápolás.
Nyilvan, ez ugyanazt tudja mint a felsoroltak, ugyanarra is valo. Ugyanugy ugyanazt tudja, mint gumis parjaik, csak jobb ("élesfegyver") minosegben, aranyosan dragabban.
Irtam: luxuscikk.

(Zárójelben: egy K-56 spiaterdobos utolso ara 43.900- Ft volt, az aceldobos pedig 50e felett! Elfogyogatott az is. Nem tudom milyen arakra emlexel, lehet, hogy 10 evvel ezelottiekre!)

Majdnem pont ugyanannyiba kerul legyartani egy ML040-et, mint egy eles .22 LR Alfa revolvert, majdnem pont annyiba is kerul (de valamivel olcsobb azert), ez nem kereskedelmi húzás (lol), ez MÉRNÖKI tény.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.06.12. 07:39 Nincs ezzel a pisztollyal semmi baj. Csak az ára. Ha a török csinálná 29900-ért, akkor senki nem szólna semmit. (Asszem van is ilyen termékük) Viszont 84, 94e Ft-ért (Engem nem érdekel, hogy milyen adók, és kötelezők vannak rajta, az érdekel mennyit kell érte csengetni. A boncolgatást csak kereskedelmi húzásnak értékelem.) Várna kicsit több tudást az ember. Állítható irányzék, huzagolt cső. Viszont képességeiben ez kb K56, vagy ekol. Nem tud többet. Csak minőségében jobb. Azt viszont a hazai rabszolgatartási fejadagból kevesen akarják megfizetni.

Ezért megy a csápolás.
A" rabszolga tartási fejadag," az telitalálat, mezei pirospont jár érte!😎
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Első Gergő
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:53

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Első Gergő »

Az Alfa ML040/41-nél a "könnyű tölhetőség" azt kívánja jelenteni, hogy a hajdani Ekol 550-nél könnyebb? Mert az egy csapás volt.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Elemezgethetünk itten, de az egyetlen mértékadó ítéletet a piac fogja meghozni. Veszik, nem veszik.

Az Alfa minden terméke drágább, mint egy azonos méretű-kaliberű-jellegű török. Mégis veszik. Kevesebben, de elegen ahhoz, hogy az országban 1 kereskedőnek folyamatosan megérje forgalmazni.

Valószínűleg én se vettem volna ML040-est, ha nem pont most adtam volna el 5 puskát, és így könnyebb szívvel adtam ki kb. az egyiknek az árát. Mert igen, játékszer, és annak drága. De amikor már ott van kézben, akkor olyan jóóó 8-)

És ugye NEM lesz a következő körben 6"-os??? :P
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.06.12. 07:47 Nyilvan, ez ugyanazt tudja mint a felsoroltak, ugyanarra is valo. Ugyanugy ugyanazt tudja, mint gumis parjaik, csak jobb ("élesfegyver") minosegben, aranyosan dragabban.
Irtam: luxuscikk.

(Zárójelben: egy K-56 spiaterdobos utolso ara 43.900- Ft volt, az aceldobos pedig 50e felett! Elfogyogatott az is. Nem tudom milyen arakra emlexel, lehet, hogy 10 evvel ezelottiekre!)

Majdnem pont ugyanannyiba kerul legyartani egy ML040-et, mint egy eles .22 LR Alfa revolvert, majdnem pont annyiba is kerul (de valamivel olcsobb azert), ez nem kereskedelmi húzás (lol), ez MÉRNÖKI tény.
Abból indulok ki, hogy egy török revkó 29900-ért nikkelezve PKLV izével a szatyorban van, kirkerben. Ugyanezt megcsinálni 6mm Flob Platz-ra megcsinálni kb ugyanannyiba kerül. A többi már csak kereskedelmi történet. (kereslet, kínálat, gyártott mennyiség, stb...)

Egyébként a kereskedelmi dolgoknál azt értem, hogy a töröknél korrekten kint van az ár mindenestül. A többinél meg +MKH-val. Az is a fegyver ára, mivel nélküle nem lehet megvenni. De ez már lerágott csont.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Első Gergő írta: 2019.06.12. 08:16 Az Alfa ML040/41-nél a "könnyű tölhetőség" azt kívánja jelenteni, hogy a hajdani Ekol 550-nél könnyebb? Mert az egy csapás volt.
Igen, pillekonnyen megy be az olom gomb es a diabolo fejjel lefeke egyarant.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Mr. Senki írta: 2019.06.12. 08:25 Egyébként a kereskedelmi dolgoknál azt nem értem, hogy a töröknél korrekten kint van az ár mindenestül. A többinél meg +MKH-val. Az is a fegyver ára, mivel nélküle nem lehet megvenni. De ez már lerágott csont.
Törökország nem CIP tagállam, ezért a tőlük jövő fegyvereket tényleg le kell vizsgáztatni, ezért tényleg nem érdemes külön "opcióként" kiírni a vizsga árát. A CIP tagállamból érkező fegyvereknél az MKH azt jelenti, hogy Minek Kell Hozzá. Ezért írják ki külön egyes kereskedők, hogy lássa a vevő, hogy ezt az összeget nem a pénzéhes kufár zsebébe tömi, hanem a felelősségteljes, gondoskodó Állam bácsinak adja.
Első Gergő
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:53

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Első Gergő »

gvass1 írta: 2019.06.12. 08:34 Igen, pillekonnyen megy be az olom gomb es a diabolo fejjel lefeke egyarant.

Hát jó, meggyőztél. kipróbálom. Érdemes odacsörögni, mielőtt megyek, vagy van dögivel mindhárom boltban?
Első Gergő
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:53

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Első Gergő »

Thomaster írta: 2019.06.12. 08:18 Elemezgethetünk itten, de az egyetlen mértékadó ítéletet a piac fogja meghozni. Veszik, nem veszik.

Az Alfa minden terméke drágább, mint egy azonos méretű-kaliberű-jellegű török. Mégis veszik. Kevesebben, de elegen ahhoz, hogy az országban 1 kereskedőnek folyamatosan megérje forgalmazni.

Valószínűleg én se vettem volna ML040-est, ha nem pont most adtam volna el 5 puskát, és így könnyebb szívvel adtam ki kb. az egyiknek az árát. Mert igen, játékszer, és annak drága. De amikor már ott van kézben, akkor olyan jóóó 8-)

És ugye NEM lesz a következő körben 6"-os??? :P
Thomaster Úr már vásárolt is? (nem lep meg!) Esetleg egy néhány szavas kedvcsinálót a tapasztalatokról?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Első Gergő írta: 2019.06.12. 08:40 Thomaster Úr már vásárolt is? (nem lep meg!) Esetleg egy néhány szavas kedvcsinálót a tapasztalatokról?
Tapasztalat, az még nincs vele. Szokásos Alfa minőség, tényleg könnyen tölthető, de csak egyet durrantottam vele este otthon.

Műszakilag persze megvizsgáltam hogy mennyi tuning lehetőség van benne... semennyi. Az Alfánál értik a szakmájukat a konstruktőrök. Se hosszabb töltény, se más töltény, se más létező dob... semmi nem fér bele, vagy nem működne.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Első Gergő írta: 2019.06.12. 08:38 Hát jó, meggyőztél. kipróbálom. Érdemes odacsörögni, mielőtt megyek, vagy van dögivel mindhárom boltban?

Persze, van.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2019.06.12. 08:06 A" rabszolga tartási fejadag," az telitalálat, mezei pirospont jár érte!😎
OFF
Jah mehet a spiáter ondógyurma mellé a gyűjteménybe. Senkiriggs úrnak kezd előtörni az írói vénája. 8-)
ON
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.06.12. 08:34 Törökország nem CIP tagállam, ezért a tőlük jövő fegyvereket tényleg le kell vizsgáztatni, ezért tényleg nem érdemes külön "opcióként" kiírni a vizsga árát. A CIP tagállamból érkező fegyvereknél az MKH azt jelenti, hogy Minek Kell Hozzá. Ezért írják ki külön egyes kereskedők, hogy lássa a vevő, hogy ezt az összeget nem a pénzéhes kufár zsebébe tömi, hanem a felelősségteljes, gondoskodó Állam bácsinak adja.
A vevő ezt magasról leszarja. Az érdekli menyit kell fizetnie a kasszánál.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.06.12. 08:25 Abból indulok ki, hogy egy török revkó 29900-ért nikkelezve PKLV izével a szatyorban van, kirkerben.
Az egy gáz-riasztó fegyver, ez meg muzeális. Még a vizsga ara, meg az import papirmunka sem ugyanaz (exportengedely walyonmi, ugye). Meg egy teljesen masik gyarto, teljesen mas anyagbol keszult teljesen mas minosegu termeke.

De nyilvan erdemes bemenni a Porsche Hungariahoz, hogy adjon Audi A6-ost Dacia Lodgy arban, mert ugyanannyi kerekuk van, es kozel azonos a meretuk is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.06.12. 10:22 Az egy gáz-riasztó fegyver, ez meg muzeális. Még a vizsga ara, meg az import papirmunka sem ugyanaz (exportengedely walyonmi, ugye). Meg egy teljesen masik gyarto, teljesen mas anyagbol keszult teljesen mas minosegu termeke.

De nyilvan erdemes bemenni a Porsche Hungariahoz, hogy adjon Audi A6-ost Dacia Lodgy arban, mert ugyanannyi kerekuk van, es kozel azonos a meretuk is.
Hát Dacia-t biztosan nem vennék... 😮( sorry, de Kumva meleg van itt az irodában, az ígért mobil klíma meg még a boltban van..)
Nekem a sportfegyverem Alfa Luger 9x19 mm... Akár a drágább lőszer kivaltasara, gyakorlásra is jó lenne, most keresem az indokot magamnak, hogy kell egy ilyen...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.06.12. 10:34 Hát Dacia-t biztosan nem vennék... 😮( sorry, de Kumva meleg van itt az irodában, az ígért mobil klíma meg még a boltban van..)
Nekem a sportfegyverem Alfa Luger 9x19 mm... Akár a drágább lőszer kivaltasara, gyakorlásra is jó lenne, most keresem az indokot magamnak, hogy kell egy ilyen...
Steel challege, rapid shooting gyakorlásra jó lesz ez. 1200db para lövés után már hasznot termel. Ezt kb 1-2 szezon alatt gyakorlod el. Arról lövésem sincs mennyit bírhat ez a konstrukció, de 10 000 lövés fölé gondolom.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.06.12. 13:36 Steel challege, rapid shooting gyakorlásra jó lesz ez. 1200db para lövés után már hasznot termel. Ezt kb 1-2 szezon alatt gyakorlod el. Arról lövésem sincs mennyit bírhat ez a konstrukció, de 10 000 lövés fölé gondolom.
Jah, fémcélok lekuzdese, ez is jó indok lehet..ráadásul Gábor, ugye azt mondta, hogy könnyű tölteni. Diaboloval etetve meg nem egy komoly összeg, egy lövés leadása, úgyhogy csak végig kell gondolni és máris többféle felhasználasi területe is van a szobanforgo eszköznek..
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Dönci62 írta: 2019.06.12. 13:09 " Hát Dacia-t biztosan nem vennék... "
Oszt ménem? Má megin egy előítélet 0 személyes tapasztalattal.
Oszt közbe meg vagyon a gagyi Alfa, nem pedig a "Danvesszon", vagy a "Szmitendvesszon", hogy más ismertebb, elitebb márkáról már ne is tegyek említést! :lol: :lol:
Bocs, de a Papirkutyak című méltán veretes magyar film, jut erről eszembe, Mucsi művész úr, a filmben mint Kuplung nevű életművesz nyilatkozta, "- Dacia, bajod van vele? - Siklik az úton mintha sz@ron csúszna.... "
:lol:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Első Gergő
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:53

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Első Gergő »

Szakértők figyelem! A nikkelezett/állítható nézőkés vs. fekete/fix irányzékos mellett-ellen szól-e valami. A 84000 vagy 94000.-ft közötti különbség hovatovább irreleváns. Szóval számít-e, hogy állítható az irányzék, illetve a nikkelezett felületkezelés (azon kívül, hogy csillog-villog) jelent-e bármi mínuszt, nevezetesen nem dobálja le, mint egyes márkák ilyen-olyan felületkezélést? (a fekete jobban tetszik, de fogom én tekergetni az irányzékot? Gábor hova célzott a feketével, mikor az EKOL-os kartonra puffogtatott?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Első Gergő írta: 2019.06.12. 15:20 Szakértők figyelem! A nikkelezett/állítható nézőkés vs. fekete/fix irányzékos mellett-ellen szól-e valami. A 84000 vagy 94000.-ft közötti különbség hovatovább irreleváns. Szóval számít-e, hogy állítható az irányzék, illetve a nikkelezett felületkezelés (azon kívül, hogy csillog-villog) jelent-e bármi mínuszt, nevezetesen nem dobálja le, mint egyes márkák ilyen-olyan felületkezélést? (a fekete jobban tetszik, de fogom én tekergetni az irányzékot? Gábor hova célzott a feketével, mikor az EKOL-os kartonra puffogtatott?

en a feketet vennem:-) Mert G040-nel azonos az iranyzekkepe.

A nikkelezett feluletkezeles baromi tartos az Alfaknal, amugy, ha az tetszik azt kell venni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.06.12. 15:27 en a feketet vennem:-) Mert G040-nel azonos az iranyzekkepe.

A nikkelezett feluletkezeles baromi tartos az Alfaknal, amugy, ha az tetszik azt kell venni.
Azért ha 10m-en értékelhető szórást lő, akkor az állítható nézőke nagy előny.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.06.12. 16:04 Azért ha 10m-en értékelhető szórást lő, akkor az állítható nézőke nagy előny.
Versenyen, az Alfaval, az első öt lövésembol 4 a belső fehérben volt, egy ment ki a feketébe 3 centivel...Persze, a sikeren felspannolva, a második sorozatot fölé, a harmadikat alá lőttem a feketébe, úgyhogy leegtem mint a Reistag... De a revolver, az nagyon pontos egy jószág. Alfa rulez.... Ettől, a huzagolatlan cső miatt sztem tíz méteren már botorsag jó szórást várni, de akár lehet is, - a puding próbája az evés.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.06.12. 16:19 Versenyen, az Alfaval, az első öt lövésembol 4 a belső fehérben volt, egy ment ki a feketébe 3 centivel...Persze, a sikeren felspannolva, a második sorozatot fölé, a harmadikat alá lőttem a feketébe, úgyhogy leegtem mint a Reistag... De a revolver, az nagyon pontos egy jószág. Alfa rulez.... Ettől, a huzagolatlan cső miatt sztem tíz méteren már botorsag jó szórást várni, de akár lehet is, - a puding próbája az evés.
Gyorspontra eszedbe ne jusson huzagolatlan csövű fegyvert használni. 15m-ről akármilyen lövedékkel értelmezhetetlen lesz a szórása.

PONTLÖVÉSZETRE A HUZAGOLATLAN CSÖVŰ FEGYVER ALKALMATLAN!

Ez az Alfa pisztoly egy plinker! Hobbi lövöldözésre, és esetleg olyan versenyszámok gyakorlására alkalmas, ahol nem kell egyszerre sokat lőni, és nem kell pontosan sem lőni. Nagyon maximum Steel challenge, és Rapid shooting. Esetleg gumis gyakorlás helyett, de arra én ezt nem használnám, mert egy gumis fegyver általában nem a célzott pontra lő. Azt ki kell tapasztalni, hogy merre lő, és nem célozva, hanem érzésből kell tudni lőni az önvédelmivel. Aki szituban nekiáll célozgatni, azt megbicskázzák.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Titala »

Mr. Senki írta: 2019.06.12. 16:55 Esetleg gumis gyakorlás helyett, de arra én ezt nem használnám, mert egy gumis fegyver általában nem a célzott pontra lő. Azt ki kell tapasztalni, hogy merre lő, és nem célozva, hanem érzésből kell tudni lőni az önvédelmivel. Aki szituban nekiáll célozgatni, azt megbicskázzák.
Nem vitatkozni szeretnék, inkább kérdezek. Ha ez a fegyver több gyakorlásra ad lehetőséget talán nem helyette, hanem inkább mellette, akkor lehet létjogosultsága.
Szeretek olyat kérdezni, amit mások csak ritkán. Ezeknek kis része hülyeség, másik része a bennfentes közösségnek nyilvánvaló, de akad amit mások még nem tettek fel! Kérdéseimet többségükben komolyan gondolom akkor is, ha időnként szarkasztikusak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

IMG_20190612_173105-1600x1200.jpg
nyilvan nem pontloveszetre valo az ML041 sem, de ezt ma lottem 20 meterrol SA-ban, rws startpatron + olom gomblovedek szabadkezbol. 5 loves szorasa siman emberfejnel kisebb.

gyk: a nem leragasztott 5 kis lik.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Titala írta: 2019.06.12. 20:13 Nem vitatkozni szeretnék, inkább kérdezek. Ha ez a fegyver több gyakorlásra ad lehetőséget talán nem helyette, hanem inkább mellette, akkor lehet létjogosultsága.
Ez főleg mókázni jó. Másra nem igazán. Kitenni vízzel teli üvegeket, sörösdobozokat, rossz cserepeket, stb, és elkezdeni vadul írtani ezket a kertben. Arra nagyon jó! Persze csak akkor, ha a szomszédokat nem zavarja a csattogás. Ugyanis ha valamelyik becsokizik, és bejelentést tesz, a képzett rendőreink reagcióját senki sem tudja megjósolni. Az biztos, hogy az eszköz megy a levesbe, aztán majd kiderül, hogy ki mit kap. 90% eséllyel szabálysértés, elkobzás. Tehát inkább pinyóban, lőtéren érdemes ezt használni, ahol a garázdaságot képtelenség végrehajtani...

Ha lenne egy 10-15m-es pinyóm, már lenne egy ilyenem. De sajnos nincs pincém, és a lőtéren meg nincs értelme ezzel 25-ről pontot lőni...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.06.12. 20:52 Ez főleg mókázni jó. Másra nem igazán. Kitenni vízzel teli üvegeket, sörösdobozokat, rossz cserepeket, stb, és elkezdeni vadul írtani ezket a kertben. Arra nagyon jó! Persze csak akkor, ha a szomszédokat nem zavarja a csattogás. Ugyanis ha valamelyik becsokizik, és bejelentést tesz, a képzett rendőreink reagcióját senki sem tudja megjósolni. Az biztos, hogy az eszköz megy a levesbe, aztán majd kiderül, hogy ki mit kap. 90% eséllyel szabálysértés, elkobzás. Tehát inkább pinyóban, lőtéren érdemes ezt használni, ahol a garázdaságot képtelenség végrehajtani...

Ha lenne egy 10-15m-es pinyóm, már lenne egy ilyenem. De sajnos nincs pincém, és a lőtéren meg nincs értelme ezzel 25-ről pontot lőni...

Megint picit tultolod a paranoias rohamot, csaxolok...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.06.12. 20:55 Megint picit tultolod a paranoias rohamot, csaxolok...
Szerintem nem. Pisztoly alakú, pukkan, füstöl, másik végén valami lukad. Ez a látvány már elég, hogy egy mérges szomszéd jól megbotránkozzon többed magával. Az meg tudjuk micsoda... Szóval ésszel a kerti lövöldözéssel! Ha jó a viszony, vagy a szomszéd semmilyen körülmények közt nem láthatja meg a fegyvert, akkor már ennyi is volt. Bátran lehet lődözni. A garázdaság gumijogszabály sehogysem áll meg. (csak akkor, ha lövészet közben valaki hülyeségeket ordibál... Volt már ilyen is...)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.06.12. 20:59 Szerintem nem. Pisztoly alakú, pukkan, füstöl, másik végén valami lukad. Ez a látvány már elég, hogy egy mérges szomszéd jól megbotránkozzon többed magával. Az meg tudjuk micsoda... Szóval ésszel a kerti lövöldözéssel! Ha jó a viszony, vagy a szomszéd semmilyen körülmények közt nem láthatja meg a fegyvert, akkor már ennyi is volt. Bátran lehet lődözni. A garázdaság gumijogszabály sehogysem áll meg. (csak akkor, ha lövészet közben valaki hülyeségeket ordibál... Volt már ilyen is...)

B+ Riggs, 250 méterre lakok egy fix TEK osztagtól, és frankón senki azt sem szarja le, hogy néha kal. 4 jelzőrakétákat lődözők fel a kertből.

de nyilván indokolt egy CO2-légpisztolynál csendesebb eszköznél is becsokizni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2019.06.12. 21:11 B+ Riggs, 250 méterre lakok egy fix TEK osztagtól, és frankón senki azt sem szarja le, hogy néha kal. 4 jelzőrakétákat lődözők fel a kertből.

de nyilván indokolt egy CO2-légpisztolynál csendesebb eszköznél is becsokizni.
Szvsz. előretolt helyőrségként tekintenek rád.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.06.12. 21:11 B+ Riggs, 250 méterre lakok egy fix TEK osztagtól, és frankón senki azt sem szarja le, hogy néha kal. 4 jelzőrakétákat lődözők fel a kertből.

de nyilván indokolt egy CO2-légpisztolynál csendesebb eszköznél is becsokizni.
Legalább ismered azokat akiket Érted küldenek, ha esetleg valakinek útban leszel. 😃😃😃

Még mindig nem parázom.túl, láttam cifra dolgokat. Mivel ezekről nem fogok itt jegyzőkönyveket prezentálni, (ahogy semmi másról sem) így nem is részletezem. (Meg egyébként is, minek?)

Részemről inkább megfelelően diszkréten intézem a dolgaimat, ne tudja rólam a környezetem, hogy valójában ki vagyok, és milyen tűzerővel rendelkezek. Nem azért mert akárki is lennék, hanem azért mert fölöslegesen terheli a környezetem. Egyébként meg egy senki vagyok. Ahogy a nevem is mutatja. Illetve nincs semmim sem.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

Szépek ezek az Alfa revolverek, és még az áruk is elfogadható, de vajon nem találnak ki később erre a kategóriára is valami faszságot mint a flóbertekre? Azok között is voltak viszonylag jó darabok, már az 1990-es években is pl. HS, ME, és azok sem voltak a legolcsóbbak.
gvass1 írta: 2019.06.11. 10:49 ÚJDONSÁG a magyar piacon: Alfa ML040 és ML041

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujdonsa ... -es-ml041/


Kép

A magyar piacon (és némileg hozzánk hasonló lengyel esetében) eddig is voltak 6 mm-es Startpatronnal és 5,5 mm-es ólomlövedékkel üzemelő muzeális hobbi céllövőfegyverek, lásd Keserű Sniper, Trainer, K-56, vagy az Ekol Viper 550 stb. Most a cseh Alfa-Proj jelent meg kifejezetten a számunkra gyártott hasonló muzeális, tehát ENGEDÉLY NÉLKÜL TARTHATÓ revolverrel, mely a gyártó éles .22 LR revolvereinek konstrukcióján alapszik.


Két változat kapható: Alfa ML040 (fekete, fix irányzék) és ML041 (nikkelezett, állítható nézőke)

Torkolati energia: 15-30 joule (riasztópatrontól, lövedéktől függően)

Kaliber: 6 mm fb. blanc (6 mm START) / 5,5 mm (.22) ólomlövedék 6-lövetű.

MADE IN CZECH REPUBLIC

Az Alfa ML040/ML041 kiváló gyakorló fegyver, az azonos sütés, markolatok, súlyeloszlás okán ideális az Alfa G0X0 gumiképes gázrevolverekhez.
Javasolt lőtáv: 5-10 méter.

ACÉL: DOB, elsütőszerkezet, csőbetét (sima furatú), tűzfal. A körben kikönnyített dobkonstrukció okán felfúrni/átalakítani NEM lehetséges, mert kettéesik a dob!


A dobba a 6 mm-es riasztópatront hátulról kell betölteni (ejektorral üríthető), a lövedékeket pedig elölről a fegyverhez járó műanyag töltőpálcával. Javasolt 5,5 mm-es ólom gömblövedék VAGY diaboló (szoknyás) légpuskalövedék fejjel lefele (fordítva, szoknyával előrefelé!!!) betöltve. Tölteni nagyon könnyű mind az ólom gömblövedéket, mind a felfordított diabolót.

Rendkívül csendes, kb. annyi hangja van, mint egy CO2-os légpisztolynak, zárt térben is gond nélkül használható. Gyakorlati tesztjeink alapján 6 méteren, szabad kézből revolverezve is 3-4 centin belül van a szóráskép, 20 méteren pedig 10-15 cm 6 lövésé, tehát fémcélt pengetni kiváló.



Áruk: 79.900- Ft ML040


89.900- Ft ML041

+4000 Ft MKH





Budapesten 3 helyen is - HÉTVÉGÉN IS NYITVA!
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** www.onvedelmibolt.hu ***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

PRTVIII írta: 2019.06.13. 15:02 Szépek ezek az Alfa revolverek, és még az áruk is elfogadható, de vajon nem találnak ki később erre a kategóriára is valami faszságot mint a flóbertekre? Azok között is voltak viszonylag jó darabok, már az 1990-es években is pl. HS, ME, és azok sem voltak a legolcsóbbak.
Errea azt tudom mondani, hogy itt Kelet-európában bármi meg az ellenkezője is elképzelhető, bármikor bármidet elvehetik, bármikor marhavagonra rakhatnak családostul.

De jelen allas szerint nem tudok olyanrol, hogy a muzealisokat akarnak itthon basztatni, mig a gumisgazok betiltasan folyamatosan ugykodnek a szeretett belugyi munkatarsak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Titala »

gvass1 írta: 2019.06.12. 20:20 IMG_20190612_173105-1600x1200.jpg

nyilvan nem pontloveszetre valo az ML041 sem, de ezt ma lottem 20 meterrol SA-ban, rws startpatron + olom gomblovedek szabadkezbol. 5 loves szorasa siman emberfejnel kisebb.

gyk: a nem leragasztott 5 kis lik.
Lehet valahol ólom gömblövedéket kapni? Diabolóból milyen fej a javasolt, vagy tök mindegy?
Szeretek olyat kérdezni, amit mások csak ritkán. Ezeknek kis része hülyeség, másik része a bennfentes közösségnek nyilvánvaló, de akad amit mások még nem tettek fel! Kérdéseimet többségükben komolyan gondolom akkor is, ha időnként szarkasztikusak.
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Titala »

Titala írta: 2019.06.17. 12:51 Lehet valahol ólom gömblövedéket kapni? Diabolóból milyen fej a javasolt, vagy tök mindegy?
Megvan.
Szeretek olyat kérdezni, amit mások csak ritkán. Ezeknek kis része hülyeség, másik része a bennfentes közösségnek nyilvánvaló, de akad amit mások még nem tettek fel! Kérdéseimet többségükben komolyan gondolom akkor is, ha időnként szarkasztikusak.
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: FC1 »

Ezeknél a tömködős ólomlövedékeseknél a láncgyújtást úgy lehet megelőzni, hogy az ember vesz egy sötét színű körömlakkot és egyesével bekenegeti a 6 mm-es töltény száját.Ha jól olvastam a fent említett Alfáknál nem áll fenn ez a veszély, de a Viper 550 nél volt ilyen élményem.
Ha nincs ló a szamár is jó!
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Titala »

FC1 írta: 2019.06.18. 15:15 Ezeknél a tömködős ólomlövedékeseknél a láncgyújtást úgy lehet megelőzni, hogy az ember vesz egy sötét színű körömlakkot és egyesével bekenegeti a 6 mm-es töltény száját.Ha jól olvastam a fent említett Alfáknál nem áll fenn ez a veszély, de a Viper 550 nél volt ilyen élményem.
Gyengébbek kedvéért, mi az a láncgyújtás? (A körömlakkot ismerem :))
Szeretek olyat kérdezni, amit mások csak ritkán. Ezeknek kis része hülyeség, másik része a bennfentes közösségnek nyilvánvaló, de akad amit mások még nem tettek fel! Kérdéseimet többségükben komolyan gondolom akkor is, ha időnként szarkasztikusak.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

Titala írta: 2019.06.18. 15:40 Gyengébbek kedvéért, mi az a láncgyújtás? (A körömlakkot ismerem :))
Szóval pl. amikor lősz egyet, de a patron lángja lángja átterjed a dob közelebbi töltényűrjeire és sorban elpukkan egy dobnyi patronod, miközben csak 1-et lőttél. Nem tudományos a megfogalmazás, de azt hiszem érthető mi történik láncgyújtásnál.
Piréz poéta.
2121dani
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2018.07.19. 15:46

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: 2121dani »

[/quote]

Gyengébbek kedvéért, mi az a láncgyújtás? (A körömlakkot ismerem :))
[/quote]


https://youtu.be/2L6Top2Sekc?t=18
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Titala »

security89 írta: 2019.06.18. 15:47 Szóval pl. amikor lősz egyet, de a patron lángja lángja átterjed a dob közelebbi töltényűrjeire és sorban elpukkan egy dobnyi patronod, miközben csak 1-et lőttél. Nem tudományos a megfogalmazás, de azt hiszem érthető mi történik láncgyújtásnál.
Talán nem tudományos, de biztosan költői. Kösz!
Szeretek olyat kérdezni, amit mások csak ritkán. Ezeknek kis része hülyeség, másik része a bennfentes közösségnek nyilvánvaló, de akad amit mások még nem tettek fel! Kérdéseimet többségükben komolyan gondolom akkor is, ha időnként szarkasztikusak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

FC1 írta: 2019.06.18. 15:15 Ezeknél a tömködős ólomlövedékeseknél a láncgyújtást úgy lehet megelőzni, hogy az ember vesz egy sötét színű körömlakkot és egyesével bekenegeti a 6 mm-es töltény száját.
Világos színű körömlakkal nam műxik? Nekem csak olyan van :D
FC1 írta: 2019.06.18. 15:15 Ha jól olvastam a fent említett Alfáknál nem áll fenn ez a veszély, de a Viper 550 nél volt ilyen élményem.
Na ennek viszont kíváncsi lennék a műszaki magyarázatára. Mindkettő hatlövetű, mindkettő ejektoros. Mondjuk a Vipernél közelebb vannak egymáshoz a töltények. Az Alfa konstruktőrök megint jobban tudnak valamit?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.06.18. 20:48 Világos színű körömlakkal nam műxik? Nekem csak olyan van :D



Na ennek viszont kíváncsi lennék a műszaki magyarázatára. Mindkettő hatlövetű, mindkettő ejektoros. Mondjuk a Vipernél közelebb vannak egymáshoz a töltények. Az Alfa konstruktőrök megint jobban tudnak valamit?
nekem Vipernel nem volt ilyen, 10-lovetu K-56-nal viszont elofordult joparszor. De nem full dob, csak 2-3 patron egyszerre.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.06.18. 21:26 nekem Vipernel nem volt ilyen, 10-lovetu K-56-nal viszont elofordult joparszor. De nem full dob, csak 2-3 patron egyszerre.
Emlékeim szerint a Keserű ólomköpködők lövedékkamrái lépcsős furatúak voltak. Így kilövéskor a lövedék mellett el tudott menni némi égő lőpor, ami kb valósznűségi függvény szerint begyújthatta a többi kamrát is.

Nekem is volt K56-om, és azzal nem volt ilyen bajom. Egy másik 3"-os, huzagolatlan csövű fekete példány viszont kétszer is csinált ilyet. Egyszer 5, egyszer 4 töltény robbant be. Sérülést nem okozott sem a fegyverben, sem a lövészben.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: FC1 »

"Világos színű körömlakkal nam műxik? Nekem csak olyan van."

Nem kell semmi rosszra gondolni, csak a sötét (fekete) jobban látszódik a rézen. Főleg olyan vaksiszemű színtévesztőnek mint én. :lol:
Ha nincs ló a szamár is jó!
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

HFT Világbajnokság 2019.06.21-23 Lengyelország Kalety-Zielon.

Eredmények: https://whftc2019.pl/?results (Tóth Gézánál elírták az országnevet.)

Gratulálok a magyar csapatnak!
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Titala »

gvass1 írta: 2019.06.11. 10:49 ÚJDONSÁG a magyar piacon: Alfa ML040 és ML041

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujdonsa ... -es-ml041/


Kép

A magyar piacon (és némileg hozzánk hasonló lengyel esetében) eddig is voltak 6 mm-es Startpatronnal és 5,5 mm-es ólomlövedékkel üzemelő muzeális hobbi céllövőfegyverek, lásd Keserű Sniper, Trainer, K-56, vagy az Ekol Viper 550 stb. Most a cseh Alfa-Proj jelent meg kifejezetten a számunkra gyártott hasonló muzeális, tehát ENGEDÉLY NÉLKÜL TARTHATÓ revolverrel, mely a gyártó éles .22 LR revolvereinek konstrukcióján alapszik.


Két változat kapható: Alfa ML040 (fekete, fix irányzék) és ML041 (nikkelezett, állítható nézőke)

Torkolati energia: 15-30 joule (riasztópatrontól, lövedéktől függően)

Kaliber: 6 mm fb. blanc (6 mm START) / 5,5 mm (.22) ólomlövedék 6-lövetű.

MADE IN CZECH REPUBLIC

Az Alfa ML040/ML041 kiváló gyakorló fegyver, az azonos sütés, markolatok, súlyeloszlás okán ideális az Alfa G0X0 gumiképes gázrevolverekhez.
Javasolt lőtáv: 5-10 méter.

ACÉL: DOB, elsütőszerkezet, csőbetét (sima furatú), tűzfal. A körben kikönnyített dobkonstrukció okán felfúrni/átalakítani NEM lehetséges, mert kettéesik a dob!


A dobba a 6 mm-es riasztópatront hátulról kell betölteni (ejektorral üríthető), a lövedékeket pedig elölről a fegyverhez járó műanyag töltőpálcával. Javasolt 5,5 mm-es ólom gömblövedék VAGY diaboló (szoknyás) légpuskalövedék fejjel lefele (fordítva, szoknyával előrefelé!!!) betöltve. Tölteni nagyon könnyű mind az ólom gömblövedéket, mind a felfordított diabolót.

Rendkívül csendes, kb. annyi hangja van, mint egy CO2-os légpisztolynak, zárt térben is gond nélkül használható. Gyakorlati tesztjeink alapján 6 méteren, szabad kézből revolverezve is 3-4 centin belül van a szóráskép, 20 méteren pedig 10-15 cm 6 lövésé, tehát fémcélt pengetni kiváló.



Áruk: 79.900- Ft ML040


89.900- Ft ML041

+4000 Ft MKH





Budapesten 3 helyen is - HÉTVÉGÉN IS NYITVA!
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** www.onvedelmibolt.hu ***
Nos akkor egy független kezdő első tapasztalatai.

Régen kerestem ilyesmit, amit itthon a kertben tudnék használni és köze van az Alfához. Nekem számít, hogy többé kevésbé releváns módon tudjak úgymond gyakorolni vele.

DE:

Ár:
Egyszerűen csak drága, de legalább ezt előre tudtam, nincs meglepetés.

Patron:
RWS.jpg
RWS.jpg (61 KiB) Megtekintve 63643 alkalommal
Kiderült, hogy CSAK RWS patronnal működik. (Kézikönyvben utólag kézzel javítva) Az S&B-t nem ajánlották a boltban.
Saját szakállamra vettem Walthert. A 100 patronból 43-at tudtam kiválogatni ami nagyjából passzolt bele. (3 db. úgy elgurult, hogy többé nem lehetett megtalálni, a többi megy a kukába.) Hamupipőke a borsóival és lencséivel elbújhatott volna hozzám képest.
A boltban lehetett vásárolni a fegyverhez max. 20 azaz húsz db. RWS patront. Budapesten találtam ugyan még egy helyet ahol lehetett kapni, ott gyorsan felvásároltam a szintén szűkös készletet. Bele sem merek gondolni, hogy mi lesz, ha egyszer csak valamiért nem lesz RWS patron többé. A fegyver is megy a kukába? Azt gondolom, hogy így vagy úgy de a forgalmazónak gondoskodnia illene erről hosszabb távon is!

Ólomgolyó:
Gamo.jpg
Gamo.jpg (50.85 KiB) Megtekintve 63643 alkalommal
A boltban lehetett vásárolni a fegyverhez max. 20 azaz húsz db. ólomgolyót. Ez mondjuk annyira nem gáz, mert szintén tudtam venni a fent említett helyen gond nélkül és még maradt is abban az üzletben. Valamint a fenti leírás szerint jó bele a diaboló is.

Hangerő:
Ne legyenek illúzióink. Sokszorosa a hangerő a nem túl drága CO2 légpisztolyomhoz képest és ez a legnagyobb probléma, mert hát szomszéd barát megoldásnak vettem, ez volt a fő vonzereje. Így ez a beruházás nem érte el a célját!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Titala írta: 2019.06.26. 17:56 Ne legyenek illúzióink. Sokszorosa a hangerő a nem túl drága CO2 légpisztolyomhoz képest és ez a legnagyobb probléma, mert hát szomszéd barát megoldásnak vettem, ez volt a fő vonzereje. Így ez a beruházás nem érte el a célját!

A CO2-ösökhöz képest szerintem igenis nem hangosabb, de ez szubjektiv. Mi is ellottunk zart terben, irodaban 50+ lovest, senkit nem zavart, ugy, hogy a mellette levo irodaban dolgoztak.

(A 6 mm RWS riaszto nem erkezett meg idore a rendeles, kesobb lesz, diabolo az van, szobai lodozesre tokeletes, olcso. Az Umarex 6 mm Walther riaszto egyszeruen tul nagy, de szinte barmibe szorul/nem megy bele, nem is ertem WTF. Magyar probajeles. Nem forgalmazzuk.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Titala »

gvass1 írta: 2019.06.26. 18:08 A 6 mm RWS riaszto nem erkezett meg idore a rendeles, kesobb lesz
Köszönöm szépen a választ! Kéthétmúlvakorlátlanul ;)
Válasz küldése