Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gaijin »

KLT írta: 2019.06.03. 07:45 Meg évente a kamarai tagdíj, amit most emeltek duplájára. (Talán 10-ről 20-ra.)
Ki is akadtak rajta a vadászok, mert a kamara "szolgáltatásai" annyiban merülnek ki, hogy ha nem fizeted a tagdíjat, akkor nem neked szólnak, hogy elfelejtetted befizetni, hanem egyből a rendőrségnek, hogy vonják be az engedélyed.
a pontosság kedvéért: a vadászjegy kiváltás díja emelkedett 10-ről 20-ra. a kötelező tagdíj maradt 4. (plusz 1 a kötelező biztosítás).
ld. vadász topic, idén január ( https://fegyverforum.com/viewtopic.php?f=5&t=61 )

Skócia ON
ezzel az emeléssel a vadászati célú tartás éves költsége túllépte a sport célú tartás adminisztratív költségeit (vers.eng. 9 + három verseny 4.5 + orvosi 7)
fillérszopás OFF
gaijin (gaidzsin) - JKL
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

gaijin írta: 2019.06.03. 08:42 a pontosság kedvéért: a vadászjegy kiváltás díja emelkedett 10-ről 20-ra. a kötelező tagdíj maradt 4. (plusz 1 a kötelező biztosítás).
ld. vadász topic, idén január ( https://fegyverforum.com/viewtopic.php?f=5&t=61 )

Skócia ON
ezzel az emeléssel a vadászati célú tartás éves költsége túllépte a sport célú tartás adminisztratív költségeit (vers.eng. 9 + három verseny 4.5 + orvosi 7)
fillérszopás OFF
Sport célúhoz + egyesületi tagdíj és időben viszont sokszorosa. Ami pénzben nehezen kifejezhető.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: KLT »

gaijin írta: 2019.06.03. 08:42 a pontosság kedvéért: a vadászjegy kiváltás díja emelkedett 10-ről 20-ra. a kötelező tagdíj maradt 4. (plusz 1 a kötelező biztosítás).
ld. vadász topic, idén január ( https://fegyverforum.com/viewtopic.php?f=5&t=61 )
Köszönöm a pontosítást.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

https://www.thetruthaboutguns.com/2019/ ... r/paroled/

Nahát, a fegyverbetiltó ausztráliában megint sokhullás ámokfutam volt...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.06.04. 22:24 https://www.thetruthaboutguns.com/2019/ ... r/paroled/

Nahát, a fegyverbetiltó ausztráliában megint sokhullás ámokfutam volt...
Dehát betíttoták! Mégis? Ez lehetetlen!
OPjk9kqTURBXy80ODNjNzQ2NWY0MmNkNDBmMDU5ODliZmI3YjlkMzVlNy5qcGVnkpUDHwDNAzrNAdGTBc0HgM0EOIGhMAE.jpeg
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.06.04. 22:24 https://www.thetruthaboutguns.com/2019/ ... r/paroled/

Nahát, a fegyverbetiltó ausztráliában megint sokhullás ámokfutam volt...
A commenteket is érdemes elolvasni... Az emberek többsége nem idióta, csak a jogalkotok szeretnék azt hinni, hogy azok.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Brit retardizmus újabb dühöngése, fegyverbetiltás és citromlévásárlási tilalmak.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/nagy-br ... betiltasa/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.06.08. 09:53 Brit retardizmus újabb dühöngése, fegyverbetiltás és citromlévásárlási tilalmak.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/nagy-br ... betiltasa/

Kép
Szemét rabszolgatartó, feudális, beltenyész, elitista, naív, logikus gondolkodásra képtelen gyökerek! Nem csoda, hogy élen járnak az erőszakos bűncselekményekben... Ezek azt hiszik, hogy ha egy bombát még jobban lefojtanak, az kisebbet fog robbanni...

Brexitet, kerítést köréjük, és lezárni mint karanténzónát! Oda minden csak befelé mehet. Kifelé semmi. Sem ember, sem hír, se semmi! 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Mr. Senki írta: 2019.06.08. 10:09 Szemét rabszolgatartó, feudális, beltenyész, elitista, naív, logikus gondolkodásra képtelen gyökerek! Nem csoda, hogy élen járnak az erőszakos bűncselekményekben... Ezek azt hiszik, hogy ha egy bombát még jobban lefojtanak, az kisebbet fog robbanni...

Brexitet, kerítést köréjük, és lezárni mint karanténzónát! Oda minden csak befelé mehet. Kifelé semmi. Sem ember, sem hír, se semmi! 😃
Lassan utópisztikus lesz a Johnny English első része amiben __Malkovich-- angliából börtönszigetet akart csinálni. Lehet, hogy megcsinálják maguknak.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A Gun Free Zone-ok egy újabb halálos áldozata, aki abba halt bele, hogy nem merte bevinni a munkahelyére a pisztolyát, mert félt a kirúgástól:

https://www.thetruthaboutguns.com/2019/ ... nia-beach/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gaijin »

mótvá' ?
történelmi: A lőfegyverekről, a lőszerekről és lőterekről szóló 2/1975. (IV. 16.) BM számú rendelet végrehajtási utasítása.
http://www.abparancsok.hu/sites/default ... 7_1975.pdf
gaijin (gaidzsin) - JKL
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.06.12. 06:38 A Gun Free Zone-ok egy újabb halálos áldozata, aki abba halt bele, hogy nem merte bevinni a munkahelyére a pisztolyát, mert félt a kirúgástól:

https://www.thetruthaboutguns.com/2019/ ... nia-beach/
Családja helyében kitaposnám a szart is a munkáltatójából! Elsőre anyagilag, aztán erkölcsileg, utána minden tekintetben!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: raid »

raid írta: 2019.04.06. 21:15 Csak ennyi, kizárólag a személyes adatokat tartalmazó részt vágtam le a tetejéről. A keltezés az elég vicces (ápr. 4-én kaptam kézhez), gyakorlatilag nem létezik ugyan is ez szerepel: 2019. március "..."
Közben megérkezett a plasztik csak elfelejtettem itt jelezni, a március végén igényelt engedély, 06.06-án érkezett meg. Szóval ha valaki hasonló cipőben van felcsillanhat a remény :lol:
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Egy barátom nemrég (kb. két hete érkezett meg neki) BRFK-n a személyes igényléstől számítva kb. két hét múlva meg is kapta a gáz-riasztó viselési engedélyét.
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: raid »

Kojak írta: 2019.06.17. 12:25 Egy barátom nemrég (kb. két hete érkezett meg neki) BRFK-n a személyes igényléstől számítva kb. két hét múlva meg is kapta a gáz-riasztó viselési engedélyét.
Akkor úgy néz ki kezd helyreállni a rend. :)
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

raid írta: 2019.06.17. 12:43 Akkor úgy néz ki kezd helyreállni a rend. :)
Totál rapszodikus.

Az a gyanúm, hogy valójában az adatfeldolgozásban van kapacitás / kedvhiány. Ezért minden eljárást szint azonnal áttesznek sommásból teljes eljárásba. Tény, hogy ez szabálytalan, de csak így tudják félig szabályosan megnyújtani az üi határidőt.

Nekem volt olyan, hogy egy napon, egy ügyben, egyszerre két levél is jött az igrendtől. Az egyikben meghosszabbították az üi határidőt 60 napra, a másik borítékban meg ott volt a kész engedély. Kicsit bután néztem, de alapvetően örültem.

Úgy vagyok ezzel a GR engedélyesdivel, hogy ha valaki nagyon akar jogászodni, és nincs egyéb másra pénze, és ideje mint szabadságharcosdit játszani, akkor menjen, aztán óvodázzon… Részemről engem ez nem zavar, bőségesen ingerküszöb alatt van. Amíg ők sem piszkálnak ökörségekkel, addig én sem fogok nyafogni piti szarságok okán.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.06.17. 13:31 Totál rapszodikus.

Az a gyanúm, hogy valójában az adatfeldolgozásban van kapacitás / kedvhiány. Ezért minden eljárást szint azonnal áttesznek sommásból teljes eljárásba. Tény, hogy ez szabálytalan, de csak így tudják félig szabályosan megnyújtani az üi határidőt.

Nekem volt olyan, hogy egy napon, egy ügyben, egyszerre két levél is jött az igrendtől. Az egyikben meghosszabbították az üi határidőt 60 napra, a másik borítékban meg ott volt a kész engedély. Kicsit bután néztem, de alapvetően örültem.

Úgy vagyok ezzel a GR engedélyesdivel, hogy ha valaki nagyon akar jogászodni, és nincs egyéb másra pénze, és ideje mint szabadságharcosdit játszani, akkor menjen, aztán óvodázzon… Részemről engem ez nem zavar, bőségesen ingerküszöb alatt van. Amíg ők sem piszkálnak ökörségekkel, addig én sem fogok nyafogni piti szarságok okán.
Egyetértek, ha megoldódott anyagi kár nélkül fölösleges piszkálódni. Igen magas a leszerelési ráta az egész belügynél szóval abszolút nem meglepő az egész.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az első ember, akit 3D printelt lőfegyver miatt bűnösnek ítéltek az Egyesült Királyságban:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/elso-el ... alysagban/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.06.21. 12:04 Az első ember, akit 3D printelt lőfegyver miatt bűnösnek ítéltek az Egyesült Királyságban:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/elso-el ... alysagban/
Ez egy érdekes kérdés...
Mondjuk ha a valaki nem tud méretes töltényűrt, és kaliberes csövet esztergálni, akkor hajára kenheti a nyomtatott cuccot.

A pudingfejek pedig megint degeneráltak voltak. Olyanért ítélték el a krapekot, ami nem működött, illetve erősen kétséges, hogy alkalmas e emberélet kioltására. Egy 6mm Flobert töltény asszem maximum 35J-t tud. Azzal nagyon közelről, van olyan pontja az emberi szervezetnek, amit ha meglő, akkor az akár halálos is lehet. Viszont ilyen erővel egy tollért, vagy egy csavarhúzóért is el lehet ítélni akárkit. Azokkal még jobb hatásfokkal lehet ugyanolyan távolságból gyilkolni. Tény, hogy egyik sem durran, és füstöl...

Eszméletlen, hogy a britek milyen szintre vitték a fóbiát. Ez már szerintem a hazai hatóságainknak is durva lenne.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.06.21. 17:35
Eszméletlen, hogy a britek milyen szintre vitték a fóbiát. Ez már szerintem a hazai hatóságainknak is durva lenne.
Magyar igrend likes this.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.06.21. 17:35 Ez egy érdekes kérdés...
Mondjuk ha a valaki nem tud méretes töltényűrt, és kaliberes csövet esztergálni, akkor hajára kenheti a nyomtatott cuccot.

A pudingfejek pedig megint degeneráltak voltak. Olyanért ítélték el a krapekot, ami nem működött, illetve erősen kétséges, hogy alkalmas e emberélet kioltására. Egy 6mm Flobert töltény asszem maximum 35J-t tud. Azzal nagyon közelről, van olyan pontja az emberi szervezetnek, amit ha meglő, akkor az akár halálos is lehet. Viszont ilyen erővel egy tollért, vagy egy csavarhúzóért is el lehet ítélni akárkit. Azokkal még jobb hatásfokkal lehet ugyanolyan távolságból gyilkolni. Tény, hogy egyik sem durran, és füstöl...

Eszméletlen, hogy a britek milyen szintre vitték a fóbiát. Ez már szerintem a hazai hatóságainknak is durva lenne.
Beteg állatok, ezek a puding fejű britek..
nhgalm8Q65j.jpg
nhgalm8Q65j.jpg (13.46 KiB) Megtekintve 39368 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

The Gent írta: 2019.06.21. 20:51 Beteg állatok, ezek a puding fejű britek..
nhgalm8Q65j.jpg
Ezt a kis morcosnézésű cukiságot légy szíves ne hozd semmilyen párhozamba a britekkel! :lol:
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Dönci62 írta: 2019.06.22. 12:34 Ezt a kis morcosnézésű cukiságot légy szíves ne hozd semmilyen párhozamba a britekkel! :lol:
Hát a morcos kutyi is ezt gondolja, ezért néz morcosan... :roll:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

The Gent írta: 2019.06.22. 21:07 Hát a morcos kutyi is ezt gondolja, ezért néz morcosan... :roll:
Az, hogy rád ki és miért morcos, azt légy szíves ne vetítsd ki az itteni közösségre!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Furcsa ország lehet ahol a fegyver jogokkal kapcsolatos petíciót az allam elnöke is aláírja.
Egy betű nincs sehol rola.
https://pravyprostor.cz/zlo-vitezi-tehd ... vGCTT2fv70
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

aksurv írta: 2019.06.23. 00:18 Furcsa ország lehet ahol a fegyver jogokkal kapcsolatos petíciót az allam elnöke is aláírja.
Egy betű nincs sehol rola.
https://pravyprostor.cz/zlo-vitezi-tehd ... vGCTT2fv70
Milyen ország? Nem birka, és jobban átlátható. A politikusainak a jelek szerint sokkal kevesebb félnivalójuk mint azokban az országokban, ahol a polgárság potenciálját irányított módon elnyomják. Pl britt királyság, afrikai diktatúrák, stb... A többit a fantáziára bízom...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

:roll: :twisted: a
Dönci62 írta: 2019.06.22. 21:30 Az, hogy rád ki és miért morcos, azt légy szíves ne vetítsd ki az itteni közösségre!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sir, Yes, Sir... 😉
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egy kis statisztika - mit ér a betiltás?

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/egy- ... -betiltas/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Szeretettel gvass vegyész urnak az ujabb angol agybajt.
Gondolom igy tanultad a mentesítést.
Kép
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2019.06.24. 08:00 Szeretettel gvass vegyész urnak az ujabb angol agybajt.
Gondolom igy tanultad a mentesítést.
Kép
Tehát legelőször is, amíg marja az arcomat, telefonálgassak. Nehogy megpróbáljak akármi módon legelső lépésben segíteni magamon.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

aksurv írta: 2019.06.24. 08:00 Szeretettel gvass vegyész urnak az ujabb angol agybajt.
Gondolom igy tanultad a mentesítést.
Amúgy, ekkora ollót hordhatok magamnál az angoloknál?

Meg különben sem értem az alap problémát. A savazás be van tiltva, nem?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.06.24. 08:16 Tehát legelőször is, amíg marja az arcomat, telefonálgassak. Nehogy megpróbáljak akármi módon legelső lépésben segíteni magamon.
vazz, ez a pont forditva effektus, vagy mar alulrol felfele kell olvasni?:-)

(Amugy ha van mivel (rongy), akkor egy gyors mozdulattal celszeru letorolni a borre/ruhazatra kerult maro anyagot (azt sem tudod ugye, hogy sav vagy lug), aztan baromi bo vizzel lemosni a borfeluletet, aztan kapalozni hatoseggekert.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2019.06.24. 10:25 vazz, ez a pont forditva effektus, vagy mar alulrol felfele kell olvasni?:-)

(Amugy ha van mivel (rongy), akkor egy gyors mozdulattal celszeru letorolni a borre/ruhazatra kerult maro anyagot (azt sem tudod ugye, hogy sav vagy lug), aztan baromi bo vizzel lemosni a borfeluletet, aztan kapalozni hatoseggekert.)
A szerencsétlen angolok már kínjukban ezen röhögnek.
Akkor most lehet nálunk olló? Amig olvad az arcom addig telefonaljak?
Egyébként en középsőt tennem elsőnek lasd vegyész köpeny. Kontaminacio csokkentese, letörles es kurva sok víz. aztán telefon. Bar egy angol csaj felvetette a pofan baszást mint 4. pontot.
Ha kevés vizzel mint a fenti képen mentesít valaki csak faszan kicseszik meg jobban magaval.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2019.06.24. 10:58 Bar egy angol csaj felvetette a pofan baszást mint 4. pontot.
Agresszív ribi! Remélem már átnevelő táborban van.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gallup: 1% szerint csak a legfontosabb probléma a fegyverkérdés az USA-ban

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/gallup- ... z-usa-ban/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

És egy újabb fegyveres sztori, amiről teljes mértékben sikerült hülyeséget írnia az MTI nyomán a 444-nek.

Valós hír:
https://www.reuters.com/article/us-braz ... SKCN1TK02J

KAMU hír:
https://444.hu/2019/06/26/bolsonaro-vis ... rendeletet
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.06.26. 08:03 És egy újabb fegyveres sztori, amiről teljes mértékben sikerült hülyeséget írnia az MTI nyomán a 444-nek.

Valós hír:
https://www.reuters.com/article/us-braz ... SKCN1TK02J

KAMU hír:
https://444.hu/2019/06/26/bolsonaro-vis ... rendeletet
A commenteket is olvastam ...
nhgal4jUp1s.gif
nhgal4jUp1s.gif (345.25 KiB) Megtekintve 38927 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Titala »

A feleségét fenyegető férfit eltiltotta a fegyvertartástól a bíróság, majd mikor a nő le akarta adni a fegyvereket a rendőrségen, őt tartóztatták le fegyveres rablás miatt https://444.hu/2019/06/27/a-feleseget-f ... blas-miatt
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Titala írta: 2019.06.27. 15:45 A feleségét fenyegető férfit eltiltotta a fegyvertartástól a bíróság, majd mikor a nő le akarta adni a fegyvereket a rendőrségen, őt tartóztatták le fegyveres rablás miatt https://444.hu/2019/06/27/a-feleseget-f ... blas-miatt

Meg a hazug NYT szerint is ez tortent:

"The officer said she had illegally gone into her husband’s home and taken the guns. Because she walked out carrying them, the officer considered it armed burglary."

ezert a vilag minden reszen lesittelik kemenyen. Betöréses lopás.

A birosagi hataorzat vegrehajtasa nem az altalaban rosszindulatu exfeleseg dolga.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Titala írta: 2019.06.27. 15:45 A feleségét fenyegető férfit eltiltotta a fegyvertartástól a bíróság, majd mikor a nő le akarta adni a fegyvereket a rendőrségen, őt tartóztatták le fegyveres rablás miatt https://444.hu/2019/06/27/a-feleseget-f ... blas-miatt
Tuti valami fordítási hiba is van benne, mert a "fegyveres rablás" az fasság. Amúgy is ha megjelenik egy magyar cikk, azonnal külföldi forrást kell keresni, aztán kezdődhet a ki talál több különbséget játék.
A családon belüli erőszak, meg a zaklatás amúgy egy nagyon csúnya dolog, de tuti nem örülnék ha a volt nőm elvinné a kocsimat, miután bevonták a jogsimat...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
GRPKurz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2019.05.21. 17:33

Pest megye, Európa!

Hozzászólás Szerző: GRPKurz »

Sziasztok!
GR fegyverre igényeltem és kaptam viselésit, de a hogyan az érdekes! Folyó hó 6-án ügyfélkapun keresztül beküldtem az igénylésemet, kizárólag online kapcsolattartás, scannelt MKH fecni, és tegnap kihozta a postás a kész engedélyt! Egyetlen lépés, sorbanállás, bemutogatás nélkül! Monori RK, bravó!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Pest megye, Európa!

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

GRPKurz írta: 2019.06.29. 12:49 Sziasztok!
GR fegyverre igényeltem és kaptam viselésit, de a hogyan az érdekes! Folyó hó 6-án ügyfélkapun keresztül beküldtem az igénylésemet, kizárólag online kapcsolattartás, scannelt MKH fecni, és tegnap kihozta a postás a kész engedélyt! Egyetlen lépés, sorbanállás, bemutogatás nélkül! Monori RK, bravó!
A PM RFK liberálisabb. Ott álítólag az éles önvédelmiket is csak 90%-ban utasítják el, szemben a BRFK 199,5%-os elutasítási arányával.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Pest megye, Európa!

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

GRPKurz írta: 2019.06.29. 12:49 Sziasztok!
GR fegyverre igényeltem és kaptam viselésit, de a hogyan az érdekes! Folyó hó 6-án ügyfélkapun keresztül beküldtem az igénylésemet, kizárólag online kapcsolattartás, scannelt MKH fecni, és tegnap kihozta a postás a kész engedélyt! Egyetlen lépés, sorbanállás, bemutogatás nélkül! Monori RK, bravó!
Vettem ott pár éve pont az igrendes ügyintézőtől egy történelmi puskát. Tök jó fej volt.
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Titala »

20 centis késsel sétált Stamford utcáin egy ittas magyar férfi https://444.hu/2019/06/30/20-centis-kes ... gyar-ferfi
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Pest megye, Európa!

Hozzászólás Szerző: Titala »

GRPKurz írta: 2019.06.29. 12:49 Sziasztok!
GR fegyverre igényeltem és kaptam viselésit, de a hogyan az érdekes! Folyó hó 6-án ügyfélkapun keresztül beküldtem az igénylésemet, kizárólag online kapcsolattartás, scannelt MKH fecni, és tegnap kihozta a postás a kész engedélyt! Egyetlen lépés, sorbanállás, bemutogatás nélkül! Monori RK, bravó!
Ez valóban szinte hihetetlen. Ugyanakkor áruld el a titkot. Ha úgy csinálom ahogy írva van. 1. Elektronikus igénylés 2. befizetés, akkor nem tudják összepárosítani és visszaküldik hiánypótlásra. Ha 1. befizetés 2. Elektronikus igénylés, akkor nem tudom megadni a befizetésen a hivatkozást (mert még nincs is) és megint csak nem tudják összepárosítani.
Te hogyan csináltad?
Avatar
GRPKurz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2019.05.21. 17:33

Re: Pest megye, Európa!

Hozzászólás Szerző: GRPKurz »

Titala írta: 2019.06.30. 15:29 Ez valóban szinte hihetetlen. Ugyanakkor áruld el a titkot. Ha úgy csinálom ahogy írva van. 1. Elektronikus igénylés 2. befizetés, akkor nem tudják összepárosítani és visszaküldik hiánypótlásra. Ha 1. befizetés 2. Elektronikus igénylés, akkor nem tudom megadni a befizetésen a hivatkozást (mert még nincs is) és megint csak nem tudják összepárosítani.
Te hogyan csináltad?
Igénylés ügyfélkapun, aztán kaptam hiánypótlásra felszólítást (befizetés, MKH), felhívtam az ügyintézőt, megadtam a szlaszámot, elutaltam, pdf-ben elküldtem az utalási bizonylatot, és a scannelt mkh-t, és kész. A befizetéshez nem kellett semmilyen azonosító, csak annyi, hogy igazgatási vagy mifene díj PMRFK-nak.
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Pest megye, Európa!

Hozzászólás Szerző: Titala »

GRPKurz írta: 2019.06.30. 18:52 Igénylés ügyfélkapun, aztán kaptam hiánypótlásra felszólítást (befizetés, MKH), felhívtam az ügyintézőt, megadtam a szlaszámot, elutaltam, pdf-ben elküldtem az utalási bizonylatot, és a scannelt mkh-t, és kész. A befizetéshez nem kellett semmilyen azonosító, csak annyi, hogy igazgatási vagy mifene díj PMRFK-nak.
Köszönöm. Tehát a hiánypótlást nem lehet "kicselezni"
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Már megint a zsidók járnak jól:-))

https://neokohn.hu/2019/07/07/onvedelem ... -zsidokat/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2019.07.07. 11:27 Már megint a zsidók járnak jól:-))

https://neokohn.hu/2019/07/07/onvedelem ... -zsidokat/
Nekik van annyi eszük, hogy összetartanak és cselekszenek. Meg lesz@rják a polkorrekt/templomkorrekt etikettet, ha önvédelemről van szó. Több, mint 2000 éve így élnek túl minden ellenséges környezetben.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

jó ha van írta: 2019.07.07. 19:56 Nekik van annyi eszük, hogy összetartanak és cselekszenek. Meg lesz@rják a polkorrekt/templomkorrekt etikettet, ha önvédelemről van szó. Több, mint 2000 éve így élnek túl minden ellenséges környezetben.
Eeeegen. és ez van a magyar iskolákban a felső tagozatos diákoknak is. ép most csöngettek ki az óráról.... ja bocs ez az ébresztő órám volt. A fenébe már megint álmodtam :)
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

ZOLKET írta: 2019.07.08. 10:51 Eeeegen. és ez van a magyar iskolákban a felső tagozatos diákoknak is. ép most csöngettek ki az óráról.... ja bocs ez az ébresztő órám volt. A fenébe már megint álmodtam :)
:lol: :lol: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: security89 »

jó ha van írta: 2019.07.07. 19:56 Nekik van annyi eszük, hogy összetartanak és cselekszenek. Meg lesz@rják a polkorrekt/templomkorrekt etikettet, ha önvédelemről van szó. Több, mint 2000 éve így élnek túl minden ellenséges környezetben.
Nekem az tetszik még, hogy Izraelben van sorkötelezettség, ráadásul nőknek is. És nem papíron létező katonaság. Most az itthoni tartalékos katona rendszer csak statisztika és golyófogó, mert sz@rt se tanulnak.
Piréz poéta.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: security89 »

20190708_174807.jpg
jó ha van írta: 2019.07.07. 19:56 Nekik van annyi eszük, hogy összetartanak és cselekszenek. Meg lesz@rják a polkorrekt/templomkorrekt etikettet, ha önvédelemről van szó. Több, mint 2000 éve így élnek túl minden ellenséges környezetben.
Az amcsi ortodox "polgárőrségük", a Shmira is jó. Volt szerencsém dolgozni nekik az USA-n kívül.
Piréz poéta.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

security89 írta: 2019.07.08. 17:52 20190708_174807.jpg

Az amcsi ortodox "polgárőrségük", a Shmira is jó. Volt szerencsém dolgozni nekik az USA-n kívül.
Mert az identitástudat nem csak lózung náluk, amit az egyéni érdek meg a nyereségvágy felülír.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

Hogy alkalmazzák kétélű késekre a 8cm vágóél korlátot?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.07.15. 15:52 Sziasztok!

Hogy alkalmazzák kétélű késekre a 8cm vágóél korlátot?

ugyanúgy mint bármi msára: melléteszik a cigisdobozt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Köszi, én is így tudom.
Hallottam olyat, hogy a két él miatt szorozzák kettővel az élhoszt, de szerintem ez marhaság.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.07.15. 15:52 Sziasztok!

Hogy alkalmazzák kétélű késekre a 8cm vágóél korlátot?
Elméletileg a Rendőr előveszi az SI kalibrált mérőeszközét, és megméri a vágóél, és szúrúró hosszat. (az mijaszar???). Ha egyik sem haladja meg a 8cm-t, akkor mosolyogva vissszasdja a kést. Ha meghaladja, akkor nem mosolyog, és elkobozza, és kirója a szabályésrtési bírságot. Illetve feljelent. (muhahaaa! Ez az álom a jogalkotó LSD-sekéhez hasonló, mámoros gondolatvilágából!)

Gyakorlatilag meg: Rád néz, és vagy elkobozza, vagy nem. Vagy feljelent, vagy nem. Ha nekiállsz jogászkodni, egészen bíztosan lefoglal, és feljelent. Aztán járj bíróságra ügyvéddel, sokért. Ha tisztelettudóan viselkedsz, és partnerként tekintesz az intézkedő rendőrre, akkor van esélyed arra, hogy nem ráncigál meg jogilag.

Nyilván ha terepgatyás, kopasz vagy, valamilyen provokatív pólóban, agresszív fejjel, akkor ruházatátvizsgál, és még a fogpiszkát is lefoglalja. Ha normális külsőd van, normálisan viselkedsz, akkor kb a büdös életbe el nem jutsz a ruházatátvizsgálásig. Kivétel, ha éppen olyan külsejű manus csinált balhét min Te. Akkor még el is vihetnek pl szembesítésre. PErsze ennek esélye kb a meteor becsapódással egyenértékű.

A másik lehetőség, hogy olyan helyre mész be, ahol nagyon nem illik ilyesmitvel bemenni. Minősített, védett létesítményekbe pl. Ott ha nem adod le magadtól, és az ellenőrzésen derül ki a bicska, akkor lehet belőle baj. Ott viszont nem szarakodnak. Arrafelé nem hülyegyerekek vannak. Lefoglalják, szakértőztetik. Aztán ha a szakértői vélemény terhelő, akkor kasználnak, de nagyon!

Tehát normál körülmények közt ismerve a külsőd, Te nem leszel ruházatátvizsgálva. Ha meg valamilyen egyéb más ok miatt mégis átvizsgálnak, Nálad úgyis lesz még másik 2-3 dolog ami miatt mindent lefoglalnak, és szakértőztetnek. Ott meg "ki tudja?" a helyzet.

Summázva: Ki tudja?

Egyébként meg mijaszarnak hétköznapi használatra kétélű kés?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Köszi a választ!
Még soha nem igazoltattak, pláne nem ruházatátvizsgáltak, úgyhogy akadémikus kérdés, egy FB csoportban merült fel. :-)

Kétélű tőr, hmm.. egy Fallkniven G1-esem van, 16 éve vettem (rendeltem az USÁból), a magasszárú téli cipő szárába szoktam bepasszintani. ("csizmakés"). Annak úgyis 9centi a pengéje.. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.07.15. 16:18
Egyébként meg mijaszarnak hétköznapi használatra kétélű kés?
+1

A cigisdoboz a standard mérőeszköz. Ha a szúróhossz és vágóhossz nem lóg túl, akkor általában visszaadja. Vagy nem, mert szivatni akar.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mr. Senki írta: 2019.07.15. 16:18
"Nyilván ha terepgatyás, kopasz "
Még jó hogy ismerlek, és ezért nem veszem személyeskedésnek. :lol:
Különben is, még csak most kezdtem kopaszodni! :D
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

RatRace írta: 2019.07.15. 18:04 Még jó hogy ismerlek, és ezért nem veszem személyeskedésnek. :lol:
Különben is, még csak most kezdtem kopaszodni! :D
ŐSzinte leszek. Ha elrendelik a fokozott ellenőrzést, a katonai szerkókban nem okos dolog mászkálni a városban. Növeli a ruházatátvizsgálás valószínűségét.

Ezt mindenféle személyeskedés nélkül mondom.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.07.15. 18:08 ŐSzinte leszek. Ha elrendelik a fokozott ellenőrzést, a katonai szerkókban nem okos dolog mászkálni a városban. Növeli a ruházatátvizsgálás valószínűségét.

Ezt mindenféle személyeskedés nélkül mondom.
Há' de a digital camo Molle tatyó tök kényelmes meg nagy és egyben kici occó :(
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

El Paso

Hozzászólás Szerző: szöged »

texasban meglehetősen liberális a fegyvertartás

miért nem lőtték le a csókát?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: El Paso

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2019.08.04. 08:00 texasban meglehetősen liberális a fegyvertartás

miért nem lőtték le a csókát?

Ha jol nezem a neten, ez ismet egy Gun Free Zone aruhazban volt, de ettol meg:
"A NBC értesülései szerint eleinte az is gondot jelentett a támadók számának megállapításában, hogy – mivel Texasban sokan viselnek fegyvert – a rendőrség először több embert is őrizetbe vett, akik fegyvert rántottak a lövések hallatán."

A tortenet persze nem kerek, bement valami AK-val, kilocsolt egy tarat masodpercek alatt, kijott es megadta magat a rendoroknek? Es a parkoloban rohangazstak az emberek fegyverrel?

Ilyenkor ami nem fer bele a narrativaba, azt elhallgatjak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: El Paso

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.08.04. 09:06 Ha jol nezem a neten, ez ismet egy Gun Free Zone aruhazban volt, de ettol meg:
"A NBC értesülései szerint eleinte az is gondot jelentett a támadók számának megállapításában, hogy – mivel Texasban sokan viselnek fegyvert – a rendőrség először több embert is őrizetbe vett, akik fegyvert rántottak a lövések hallatán."

A tortenet persze nem kerek, bement valami AK-val, kilocsolt egy tarat masodpercek alatt, kijott es megadta magat a rendoroknek? Es a parkoloban rohangazstak az emberek fegyverrel?

Ilyenkor ami nem fer bele a narrativaba, azt elhallgatjak.
Jó kis rumli lehetett...

Azért egy ilyen szituban nagyon észnél kell lenni, hogy ki kire lő, és miért... Mindenhol civilek fdegyverrel a kézben, senki nem tudja senkiről, hogy kinél miért van a kézben a fegyvere... Maximum abból lehet sejteni valamit, hogy a "rosszember" valószínűleg nem compact pisztollyal, vagy 1911-el van felszerelve, hanem valami rohamkarabéllyal rohangál... Akkor mi van, ha valami civilruhás sünnél van a karabély? Azt azért csúnya lenne legépelni...

Szóval ez a szitu nem lehetett egyszerű...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: El Paso

Hozzászólás Szerző: vato »

szöged írta: 2019.08.04. 08:00 texasban meglehetősen liberális a fegyvertartás

miért nem lőtték le a csókát?
... azért a füllvédőt meg a szemüveget feltette a gyökér :lol: mint a kollégája pozsonyban...
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: El Paso

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.08.04. 09:52 Jó kis rumli lehetett...

Azért egy ilyen szituban nagyon észnél kell lenni, hogy ki kire lő, és miért... Mindenhol civilek fdegyverrel a kézben, senki nem tudja senkiről, hogy kinél miért van a kézben a fegyvere... Maximum abból lehet sejteni valamit, hogy a "rosszember" valószínűleg nem compact pisztollyal, vagy 1911-el van felszerelve, hanem valami rohamkarabéllyal rohangál... Akkor mi van, ha valami civilruhás sünnél van a karabély? Azt azért csúnya lenne legépelni...

Szóval ez a szitu nem lehetett egyszerű...
Elméletben valóban probléma lehet, de ami videót én eddig láttam ilyen témában, soha nem okozott ez gyakorlatban gondot.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

Elvileg meg gyakorlatban is a civil vagy off duty rendőrnek jól látható helyre kell tenni a jelvényét ha túl akarja élni az ilyen balhékat :shock:
Mindig az jut eszembe először,hogy arrafelé bárkinek lehet lőfegyvere,akkor hogy a fenébe van mindig sok áldozat? :( Hát így,hogy senki nem tudja mi történik és ki a rossz ember :?
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

chucky írta: 2019.08.04. 16:24 Elvileg meg gyakorlatban is a civil vagy off duty rendőrnek jól látható helyre kell tenni a jelvényét ha túl akarja élni az ilyen balhékat :shock:
Mindig az jut eszembe először,hogy arrafelé bárkinek lehet lőfegyvere,akkor hogy a fenébe van mindig sok áldozat? :( Hát így,hogy senki nem tudja mi történik és ki a rossz ember :?
Elég sok embernek van fegyvere az mindenkinek van fegyvere. Pláne nem mindenki képes ilyen szituban használni is. Amint ezt valamelyik kufár topiktárs mondta, az emberek túlnyomó része a lelkének megnyugtatása érdekében vesz fegyvert, de használni azt nem tudja.
Nem lennék meglepve ha kint is hasonló lenne a helyzet, ha nem is teljesen. Minden negyedik-ötödik embernél ott figyel a concealed carry cucc ami alapvetően megélhetési bűnözők ellen van, nem automata lőfegyverel felfegyverzett, gyilkolni és meghalni kész terrorista ellen. De gyakorolni valószínűleg a fegyvertartók nyolctizede ott is b@szik a fegyverrel. Vagy ha mégis, akkor néhány havonta papírlapra lövöldözik lőtéren, és ennyi.
Egy ilyen terrortámadás pedig sokkal de sokkal komplexebb helyzet. Úgyhogy valszeg a lövéseket meghallva szvsz pisztolyt rántottak, behúzódtak egy sarokba vagy kocsi mögé, és felkészültek arar hogy ha meglátják a támadót feléjük közeledni, akkor rálőnek. De csak akkor.
És ez rendben is van így szerintem, ne képzelje magát Chuck Norrisnak minden félig- vagy teljesen képzetlen civil fegyvertartó mert abból csak nagyobb problémák lehetnek.
Na, jöhet az "Ez sünlogika" beszólás, és legyen mindenki kommandósmesterlövészterrorelhárító! ;-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.08.04. 16:33 Elég sok embernek van fegyvere az mindenkinek van fegyvere. Pláne nem mindenki képes ilyen szituban használni is. Amint ezt valamelyik kufár topiktárs mondta, az emberek túlnyomó része a lelkének megnyugtatása érdekében vesz fegyvert, de használni azt nem tudja.
Nem lennék meglepve ha kint is hasonló lenne a helyzet, ha nem is teljesen. Minden negyedik-ötödik embernél ott figyel a concealed carry cucc ami alapvetően megélhetési bűnözők ellen van, nem automata lőfegyverel felfegyverzett, gyilkolni és meghalni kész terrorista ellen. De gyakorolni valószínűleg a fegyvertartók nyolctizede ott is b@szik a fegyverrel. Vagy ha mégis, akkor néhány havonta papírlapra lövöldözik lőtéren, és ennyi.
Egy ilyen terrortámadás pedig sokkal de sokkal komplexebb helyzet. Úgyhogy valszeg a lövéseket meghallva szvsz pisztolyt rántottak, behúzódtak egy sarokba vagy kocsi mögé, és felkészültek arar hogy ha meglátják a támadót feléjük közeledni, akkor rálőnek. De csak akkor.
És ez rendben is van így szerintem, ne képzelje magát Chuck Norrisnak minden félig- vagy teljesen képzetlen civil fegyvertartó mert abból csak nagyobb problémák lehetnek.
Na, jöhet az "Ez sünlogika" beszólás, és legyen mindenki kommandósmesterlövészterrorelhárító! ;-)
eszemfuttatasod rakfeneje, hogy az ilyen esemenyek elkovetoi jellemzoen (az esetek 80+%-aban) Gun Free Zone-ban kovetik el tetteiket, ahova a torvenytisztelo polgar nem vihet be fegyvert, nincs aki vedekezhessen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2019.08.04. 17:02 eszemfuttatasod rakfeneje, hogy az ilyen esemenyek elkovetoi jellemzoen (az esetek 80+%-aban) Gun Free Zone-ban kovetik el tetteiket, ahova a torvenytisztelo polgar nem vihet be fegyvert, nincs aki vedekezhessen.
Marha egyszerű!Meg kell várni míg végez odabent és amikor kijön,akkor halálra kell gázolni a parkolóban :lol: :lol: :lol: Esetleg még utána a saját fegyverével le is lehet lőni párszor :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2019.08.04. 16:33 Elég sok embernek van fegyvere az mindenkinek van fegyvere. Pláne nem mindenki képes ilyen szituban használni is. Amint ezt valamelyik kufár topiktárs mondta, az emberek túlnyomó része a lelkének megnyugtatása érdekében vesz fegyvert, de használni azt nem tudja.
Nem lennék meglepve ha kint is hasonló lenne a helyzet, ha nem is teljesen. Minden negyedik-ötödik embernél ott figyel a concealed carry cucc ami alapvetően megélhetési bűnözők ellen van, nem automata lőfegyverel felfegyverzett, gyilkolni és meghalni kész terrorista ellen. De gyakorolni valószínűleg a fegyvertartók nyolctizede ott is b@szik a fegyverrel. Vagy ha mégis, akkor néhány havonta papírlapra lövöldözik lőtéren, és ennyi.
Egy ilyen terrortámadás pedig sokkal de sokkal komplexebb helyzet. Úgyhogy valszeg a lövéseket meghallva szvsz pisztolyt rántottak, behúzódtak egy sarokba vagy kocsi mögé, és felkészültek arar hogy ha meglátják a támadót feléjük közeledni, akkor rálőnek. De csak akkor.
És ez rendben is van így szerintem, ne képzelje magát Chuck Norrisnak minden félig- vagy teljesen képzetlen civil fegyvertartó mert abból csak nagyobb problémák lehetnek.
Na, jöhet az "Ez sünlogika" beszólás, és legyen mindenki kommandósmesterlövészterrorelhárító! ;-)
Olyat ismerek aki megveszi és otthon "tárolja" megnyugtatás végett a fegyvert.Olyat viszont nem aki viseli de utálja és nem is venné elő. :shock:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2019.08.04. 16:33 Elég sok embernek van fegyvere az mindenkinek van fegyvere. Pláne nem mindenki képes ilyen szituban használni is. Amint ezt valamelyik kufár topiktárs mondta, az emberek túlnyomó része a lelkének megnyugtatása érdekében vesz fegyvert, de használni azt nem tudja.
Nekem anno olyan ügyfél (kb. anyukám korú hölgy), aki amúgy a lőlapot is maximum véletlenül találta el 6 m-ről, mutogatta utána nagy büszkén az (asszem floridai) fegyverviselési engedélyét...mondjuk arra nem emlékszem hogy fegyvere volt-e meg hordta-e, de gondolom a hozzá hasonlók lehetnek a tipikus fegyvertartók (ott is)...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.08.04. 17:02 eszemfuttatasod rakfeneje, hogy az ilyen esemenyek elkovetoi jellemzoen (az esetek 80+%-aban) Gun Free Zone-ban kovetik el tetteiket, ahova a torvenytisztelo polgar nem vihet be fegyvert, nincs aki vedekezhessen.
A gun free zone-t mennyire veszik komolyan arrafelé? Mert itthon én pl pont leszarom ea simán megyek GP-vel az Auchanba, ami kb ottani Walmart, ahol ez történt most.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2019.08.04. 18:37 A gun free zone-t mennyire veszik komolyan arrafelé? Mert itthon én pl pont leszarom ea simán megyek GP-vel az Auchanba, ami kb ottani Walmart, ahol ez történt most.
A kettő nem ugyanaz.
Ott tudvalevő, hogy mely helyek gun free zone-ok, a madaras tescsó az nem az, uhogy oda viheted a GP-det, semmi nem tiltja. (tudtommal)
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.08.04. 18:37 A gun free zone-t mennyire veszik komolyan arrafelé? Mert itthon én pl pont leszarom ea simán megyek GP-vel az Auchanba, ami kb ottani Walmart, ahol ez történt most.
az, hogy mi a Gun Free Zone, azt a legtobb allamban jogszabalyban eloirt jelzessel/szoveggel kell jelezni, amit meghataroott helyen es meretben kell elhelyezni. Csak ekkor ervenyes. Ellenben ebben az esetben kokemeny buntetojogi szankcioja van a megsertesenek, siman borton lehet a vege. Tehat ugy altalaban komolyan veszik.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TotoHU írta: 2019.08.04. 18:37 A gun free zone-t mennyire veszik komolyan arrafelé? Mert itthon én pl pont leszarom ea simán megyek GP-vel az Auchanba, ami kb ottani Walmart, ahol ez történt most.
Idehaza tudtommal nincs gunfree zone. Jogi szabályozás sincs erre. Mer hát az, hogy mondjuk a Auchan, vagy az Aldi, vagy Lidl, vagy Spar, vagy Westend, stb.... azt mondja, hogy oda ne vigyél kést, meg spray-t, meg gázpisztolyt, kb. semmit sem jelent, ha nincsen joxabályi háttere. Már annál inkább sem, mivel a droidokra vonatkozó joxabály viszont előírja, hogy ha a megbízó bizonyos tárgyak bevitelét tiltja, akkor biztosítania kell azok tárolására lehetőséget. Mondjuk az tudtommal nincs szankcionálva, ha ezt mégsem teszi.... Tehát ha le tudod adni és mágneskapu van ahol kérik, hogy add le, akkor leadod és kész. Ha nincs ellenőrzés és hely sem ahová leadhatod, akkor meg szerintem beviheted, teljesen mindegy milyen táblákat meg jelzéseket tesznek ki. Végülis nem hagyhatod odakint egy kő alatt.
Arra viszont van joxabály, hogy az ilyen-olyan utcai tömegrendezvényekre nem lehet ilyesmit vinni. Más kérdés, hogy ezt sem szokta ellenőrzi senki. Ha mégis elkap egy ilyen helyen a rendőr valakit ilyesmivel, akkor gondolom ez valamilyen szabsértés lesz. Mondjuk én nem járok ilyen helyekre, hacsak véletlenül nem visz egy ilyen felé az utam átmenetileg, aki viszont igen, az gondoljon erre.

Ettől sokkal érdekesebb kérdés szerintem az, hogy mi van akkor, ha dokihoz megy az ember.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Gaston Glock írta: 2019.08.04. 20:49 Idehaza tudtommal nincs gunfree zone. Jogi szabályozás sincs erre. Mer hát az, hogy mondjuk a Auchan, vagy az Aldi, vagy Lidl, vagy Spar, vagy Westend, stb.... azt mondja, hogy oda ne vigyél kést, meg spray-t, meg gázpisztolyt, kb. semmit sem jelent, ha nincsen joxabályi háttere. Már annál inkább sem, mivel a droidokra vonatkozó joxabály viszont előírja, hogy ha a megbízó bizonyos tárgyak bevitelét tiltja, akkor biztosítania kell azok tárolására lehetőséget. Mondjuk az tudtommal nincs szankcionálva, ha ezt mégsem teszi.... Tehát ha le tudod adni és mágneskapu van ahol kérik, hogy add le, akkor leadod és kész. Ha nincs ellenőrzés és hely sem ahová leadhatod, akkor meg szerintem beviheted, teljesen mindegy milyen táblákat meg jelzéseket tesznek ki. Végülis nem hagyhatod odakint egy kő alatt.
Arra viszont van joxabály, hogy az ilyen-olyan utcai tömegrendezvényekre nem lehet ilyesmit vinni. Más kérdés, hogy ezt sem szokta ellenőrzi senki. Ha mégis elkap egy ilyen helyen a rendőr valakit ilyesmivel, akkor gondolom ez valamilyen szabsértés lesz. Mondjuk én nem járok ilyen helyekre, hacsak véletlenül nem visz egy ilyen felé az utam átmenetileg, aki viszont igen, az gondoljon erre.

Ettől sokkal érdekesebb kérdés szerintem az, hogy mi van akkor, ha dokihoz megy az ember.
Tök jó amúgy, hogy ez papíron így van, de külföldön is sokszor azt mondják, hogy oldjad meg ahogy tudod. Az Eiffel toronynál a svájci bicskámat egy bokor alá rejtettem, Prágában a várban meg egy kerítés tövébe pakoltuk le a spréket. Megkérdeztem az őrt, annyit mondott, hogy bocs, hát ez van, nem tudják hova rakni, de azzal tuti nem engednek be.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.08.04. 21:12 Tök jó amúgy, hogy ez papíron így van, de külföldön is sokszor azt mondják, hogy oldjad meg ahogy tudod. Az Eiffel toronynál a svájci bicskámat egy bokor alá rejtettem, Prágában a várban meg egy kerítés tövébe pakoltuk le a spréket. Megkérdeztem az őrt, annyit mondott, hogy bocs, hát ez van, nem tudják hova rakni, de azzal tuti nem engednek be.
Azon csodálkozom, hogy a pudingfejűeknél.még nem tilos a.légzsák. hiszen abban is van egy piro patron. Aztán majd valamelyik terrorpista felhasználja valami baromsághoz, és onnantól azt.is kiszereltetik a génselejt karantén zóna határán?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Fortitu írta: 2019.08.04. 21:12 Tök jó amúgy, hogy ez papíron így van, de külföldön is sokszor azt mondják, hogy oldjad meg ahogy tudod. Az Eiffel toronynál a svájci bicskámat egy bokor alá rejtettem, Prágában a várban meg egy kerítés tövébe pakoltuk le a spréket. Megkérdeztem az őrt, annyit mondott, hogy bocs, hát ez van, nem tudják hova rakni, de azzal tuti nem engednek be.
Pffff....
Én mondjuk nem jártam még így. Az is igaz, hogy külföldön nem nagyon mozgok mostanság, azt se igazán tudom, hogy arrafelé milyen jogi szabályozások vannak erre.
Az biztos, hogy nálunk pl. van lehetőség arra, hogy aki belép az leadja (kötelező is) és kifele menet visszakapja az ilyen cuccokat. Teve palotában is van erre lehetőség. De utoljára amikor pl. múzeumban jártam (Szépművészeti volt asszem), oda simán bevihettem, még feliratok se voltak, hogy ez tilos lenne és az őrök se mondták, hogy be nem mehetek. Nem tom most mi a helyzet. Az tuti, hogy ha olyan hellyel találkoznék, ahová nem engednek be vele, viszont nem tudom leadni sem, akkor én nem megyek be oda és részemről ennyi.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2019.08.04. 18:37 A gun free zone-t mennyire veszik komolyan arrafelé? Mert itthon én pl pont leszarom ea simán megyek GP-vel az Auchanba, ami kb ottani Walmart, ahol ez történt most.
5 ev börtön es vagy 5000 dollár büntetés ennyire veszik komolyan.
Ha tanár vagy az életbe nem kapsz többet munkát.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2019.08.04. 16:33 Elég sok embernek van fegyvere az mindenkinek van fegyvere. Pláne nem mindenki képes ilyen szituban használni is. Amint ezt valamelyik kufár topiktárs mondta, az emberek túlnyomó része a lelkének megnyugtatása érdekében vesz fegyvert, de használni azt nem tudja.
Nem lennék meglepve ha kint is hasonló lenne a helyzet, ha nem is teljesen. Minden negyedik-ötödik embernél ott figyel a concealed carry cucc ami alapvetően megélhetési bűnözők ellen van, nem automata lőfegyverel felfegyverzett, gyilkolni és meghalni kész terrorista ellen. De gyakorolni valószínűleg a fegyvertartók nyolctizede ott is b@szik a fegyverrel. Vagy ha mégis, akkor néhány havonta papírlapra lövöldözik lőtéren, és ennyi.
Egy ilyen terrortámadás pedig sokkal de sokkal komplexebb helyzet. Úgyhogy valszeg a lövéseket meghallva szvsz pisztolyt rántottak, behúzódtak egy sarokba vagy kocsi mögé, és felkészültek arar hogy ha meglátják a támadót feléjük közeledni, akkor rálőnek. De csak akkor.
És ez rendben is van így szerintem, ne képzelje magát Chuck Norrisnak minden félig- vagy teljesen képzetlen civil fegyvertartó mert abból csak nagyobb problémák lehetnek.
Na, jöhet az "Ez sünlogika" beszólás, és legyen mindenki kommandósmesterlövészterrorelhárító! ;-)
A Geminin menj be a házba es ugyanazt feladatot lodd meg
IPSC,
IDPA,
IDPA ismeretlenes,
simunition loszerrel jelzővel,
Simunition kikapcsolt feny, csuszossa tett padlo, gázspray kezelt előtér utan sebesülten mert mondjuk egyik kezedet nem hasznalhatod.
Erosen mások lesznek az idejeid.
Es ez a lenyeg.
Ahol szamithatsz fegyveresre ott nincs rohangalas, es minden egyes ajtó, átjáró kill zone lesz.
Ha lassabban halad akkor kevesebbet öl es időt ad a rendőröknek.
Ráadasul ahol ellkezdi ez az egyetlen esely, mert ott még a run es cover nem játszik csak a fight.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2019.08.05. 05:15 5 ev börtön es vagy 5000 dollár büntetés ennyire veszik komolyan.
Ha tanár vagy az életbe nem kapsz többet munkát.
Irónia ON
Akkor viszont valamit nem értek. Ha ilyen szigorúan büntetik, akkor hogy-hogy a bűnözőnél mégis volt automata fegyver? Hiszen nem vihette volna be, le kellett volna adnia a bejáratnál megőrzésre.
Oh wait....
Irónia OFF
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2019.08.05. 06:00 A Geminin menj be a házba es ugyanazt feladatot lodd meg
IPSC,
IDPA,
IDPA ismeretlenes,
simunition loszerrel jelzővel,
Simunition kikapcsolt feny, csuszossa tett padlo, gázspray kezelt előtér utan sebesülten mert mondjuk egyik kezedet nem hasznalhatod.
Erosen mások lesznek az idejeid.
Es ez a lenyeg.
Ahol szamithatsz fegyveresre ott nincs rohangalas, es minden egyes ajtó, átjáró kill zone lesz.
Ha lassabban halad akkor kevesebbet öl es időt ad a rendőröknek.
Ráadasul ahol ellkezdi ez az egyetlen esely, mert ott még a run es cover nem játszik csak a fight.
Na ez roppant szimpatikus, bakancslistásnak tűnik.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Hogy ne itt offoljak a dinamikus/szituacios topicba beraktam par videot IDPA es IDPA ismeretlenes palyakrol.

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A linken levő cikk második fele érdekes.

Az (eddig) médiakedvenc tudós tweetje után nekitámadt a mainstream média - pedig csupán a probléma súlyát mutatta meg statisztikailag egy 320 millió lakosságú országban. De persze az emocionális médiahadjáratot nem érdeklik a számok, sosem.

https://www.thetruthaboutguns.com/tyson ... t-helpful/
tyson tweet.jpg
tyson tweet.jpg (51.61 KiB) Megtekintve 37049 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Persze statisztikailag ez tök jogos.
Azért ezek a fegyveres tömeggyilkosságok rohadtul nem normális dolgok szvsz. A másik fele viszont, hogy a problámák oka nem a fegyvertartásban keresendő hanem a társadalomban, ami kitermeli ezeket a tömeggyilkosokat. A megoldást sem a fegyvertartás szigorítása jelenti, hanem teljesen más.
A fácsén is írtam, hogy számtalan hasonlóan liberális (értsük ezt most jól) fegyverjogú ország van Európában, a fórumon mindenki fejből sorolja őket: Csehország, Szlovákia, Finnország, Svájc némileg Ausztria.
Vannak ott ilyenek? Nem, Nincsenek. Maximum sokkal ritkábban.

Nem vagyok szociológus, hobbi szinten sem kísérelek megfejtést adni a különbségre, ezzel foglalkozzanak a társadalomkutatók. De az Usákban valami nagyon mélyen el van kefélve, hogy egyre több és több ilyen ámokfutás történik, míg hasonló fejlettségű többé-kevésbé hasonló fegyverjogú, de más kulturális alapokon álló országokban pedig egy sem, vagy nagyon-nagyon ritkán és sokkal kevesebb.
gvass1 írta: 2019.08.07. 11:45 A linken levő cikk második fele érdekes.

Az (eddig) médiakedvenc tudós tweetje után nekitámadt a mainstream média - pedig csupán a probléma súlyát mutatta meg statisztikailag egy 320 millió lakosságú országban. De persze az emocionális médiahadjáratot nem érdeklik a számok, sosem.

https://www.thetruthaboutguns.com/tyson ... t-helpful/

tyson tweet.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.08.07. 12:23 Persze statisztikailag ez tök jogos.


Nem vagyok szociológus, hobbi szinten sem kísérelek megfejtést adni a különbségre, ezzel foglalkozzanak a társadalomkutatók. De az Usákban valami nagyon mélyen el van kefélve, hogy egyre több és több ilyen ámokfutás történik, míg hasonló fejlettségű többé-kevésbé hasonló fegyverjogú, de más kulturális alapokon álló országokban pedig egy sem, vagy nagyon-nagyon ritkán és sokkal kevesebb.
az USA-ban csupán a médiafigyelem kihegyezettebb.

Szinte mindenhol máshol is vannak hasonlók, csak nem jut el hozzád.

Vagy elfelejted figyelembe venni.

BTW az USA-ban is a tomegmeszarlasok soran legtobb aldozatot kovetelo elkovetesi eszkozok a műtrágya és tapétavágó voltak, nem a lőfegyverek!

lásd:
https://en.wikipedia.org/wiki/Oklahoma_City_bombing
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.08.07. 12:48 az USA-ban csupán a médiafigyelem kihegyezettebb.

Szinte mindenhol máshol is vannak hasonlók, csak nem jut el hozzád.
Ezzel vitatkoznék. Ez a "bemegyek az áruházba és lelövök 20 embert" típusú őrületek, ilyen infók csak az USA-ból érkeznek. Tény, a média jelenléte ott brutálisan erős. Mert az igaz hogy mondjuk közben a Fülöp-szigeteken vagy Rioban a rendőrök százával, vagy tán ezrével ölik évente azokat aki gyanúsnak néz ki, ez itthon nem hír, nem is tudunk róla. Pedig történik folyamatosan. Mexikóban meg polgárhoborús helyzet van, és az utóbbi évtizedben zajló bandaháborúk tízezres számú áldozatot szedtek.

A látszólag előjel nélkül bekattant civilek ámokfutása és békés civileket gyilkolászása nekem erősen úgy tűnik, hogy csak az USA-ra jellemző. Hogy mi triggereli, média vagy társadalmi feszültségek, szociális frusztrációk, fogalmam sincs. De ilyenről én máshol nem tudok.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.08.07. 14:17 Ezzel vitatkoznék. Ez a "bemegyek az áruházba és lelövök 20 embert" típusú őrületek, ilyen infók csak az USA-ból érkeznek.

ilyen
infok
csak onnan
ERKEZNEK.

Vagyis mashonnan NEM erkeznek, pedig vannak boven.


Minimal kutatassal talalsz, csak ugye angolul tudunk, angolul keresunk, nem mondjuk spanyolul, portugalul vagy oroszul, esetleg arabul stb.

ja, pont az el paso-i kapcsan jott fel:

https://www.ctvnews.ca/video?clipId=1036850

Fesztiválon ámokfutam, 5 halott, 15 sebesült. Mexikó.

aztán friss:

Unidentified Gunmen Kill 13 At Mexican Party

World News | Agence France-Presse | Saturday April 20, 2019

Unidentified Gunmen Kill 13 At Mexican Party

Thirteen people, including a child, were killed Friday when a group of unidentified gunmen opened fire on a party in the violence-wracked eastern Mexican state of Veracruz, officials said.

---

7 Killed In Shooting At Bar In Mexico Tourist Resort

World News | Agence France-Presse | Tuesday January 8, 2019

7 Killed In Shooting At Bar In Mexico Tourist Resort

Gunmen opened fire in a crowded bar in the Mexican resort city of Playa del Carmen, killing seven people, authorities and media reports said Monday, in the latest violence to rock the country's tourist-magnet beaches.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mass shootings 1996-2012
https://crimeresearch.org/2018/08/new-c ... l-average/


És egy 450 oldalas melléklet tételesen az eseményekről és áldozatokról:
https://crimeresearch.org/wp-content/up ... 180823.pdf

Nem adtam össze hol mennyi, nincs értelme. De a 450 oldalas listán sűrűn sorakoznak a konfliktus zónák és a harmadik világbeli országok. Afganisztán, Burundi, Nigéria, stb stb. Nekem ezek kevésbé relevánsak, bár nyilván tragédia és az ott élőknek meg mindennapos valóság. Meg kéne nézni közelebbről a számokat, arányosítani a népességhez stb - de nekem valahogy továbbra is az az érzésem hogy az USA-ban valami nagyon el van qrva. Az EU népességben nem hogy összemérhetőbb de nagyobb is mint az USA. Mégsincsenek ilyen vérengzések ilyen gyakorisággal.
De ez csak egy érzés.
És igen, ennek semmi köze a fegyvertartáshoz, most nem is arról beszélek. Terrorkodni egy kamionnal vagy némi műtrágyával még jobban is lehet, mint egy AK-val. És könnyebb is hozzájutni.


gvass1 írta: 2019.08.07. 14:42 ilyen
infok
csak onnan
ERKEZNEK.

Vagyis mashonnan NEM erkeznek, pedig vannak boven.


Minimal kutatassal talalsz, csak ugye angolul tudunk, angolul keresunk, nem mondjuk spanyolul, portugalul vagy oroszul, esetleg arabul stb.

ja, pont az el paso-i kapcsan jott fel:

https://www.ctvnews.ca/video?clipId=1036850

Fesztiválon ámokfutam, 5 halott, 15 sebesült. Mexikó.

aztán friss:

Unidentified Gunmen Kill 13 At Mexican Party

World News | Agence France-Presse | Saturday April 20, 2019

Unidentified Gunmen Kill 13 At Mexican Party

Thirteen people, including a child, were killed Friday when a group of unidentified gunmen opened fire on a party in the violence-wracked eastern Mexican state of Veracruz, officials said.

---

7 Killed In Shooting At Bar In Mexico Tourist Resort

World News | Agence France-Presse | Tuesday January 8, 2019

7 Killed In Shooting At Bar In Mexico Tourist Resort

Gunmen opened fire in a crowded bar in the Mexican resort city of Playa del Carmen, killing seven people, authorities and media reports said Monday, in the latest violence to rock the country's tourist-magnet beaches.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.08.07. 14:55 Mass shootings 1996-2012
https://crimeresearch.org/2018/08/new-c ... l-average/


És egy 450 oldalas melléklet tételesen az eseményekről és áldozatokról:
https://crimeresearch.org/wp-content/up ... 180823.pdf

Nem adtam össze hol mennyi, nincs értelme. De a 450 oldalas listán sűrűn sorakoznak a konfliktus zónák és a harmadik világbeli országok. Afganisztán, Burundi, Nigéria, stb stb. Nekem ezek kevésbé relevánsak, bár nyilván tragédia és az ott élőknek meg mindennapos valóság. Meg kéne nézni közelebbről a számokat, arányosítani a népességhez stb - de nekem valahogy továbbra is az az érzésem hogy az USA-ban valami nagyon el van qrva. Az EU népességben nem hogy összemérhetőbb de nagyobb is mint az USA. Mégsincsenek ilyen vérengzések ilyen gyakorisággal.
De ez csak egy érzés.
És igen, ennek semmi köze a fegyvertartáshoz, most nem is arról beszélek. Terrorkodni egy kamionnal vagy némi műtrágyával még jobban is lehet, mint egy AK-val. És könnyebb is hozzájutni.
Ott sántítanak ezek a dolgok, hogy csak lőfegyveres esetekkel számol mindenki. Jóhogy több a lőfegyveres emebrölés, ha több van belőle. A kérdés az, hogy a gyilkosságok száma hogyan aránylik a lőfegyverek számához. Tudtommal nincs összefüggés.
Ha az ember számba veszi a késeléseket, savas támadásokat, bombákat, meg a truck of peace jelenséget, akkor bizony Európa sem áll jobban.
Ettől függetlenül ez egy valós probléma, amivel nagyon komolyan foglalkoni kellene, de ehelyett a fegyveres propaganda és antipropaganda feszül egymásnak, ami teljesen haszontalan minden tekintetben.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.08.07. 15:18 Ott sántítanak ezek a dolgok, hogy csak lőfegyveres esetekkel számol mindenki. Jóhogy több a lőfegyveres emebrölés, ha több van belőle. A kérdés az, hogy a gyilkosságok száma hogyan aránylik a lőfegyverek számához. Tudtommal nincs összefüggés.
Ha az ember számba veszi a késeléseket, savas támadásokat, bombákat, meg a truck of peace jelenséget, akkor bizony Európa sem áll jobban.
Ettől függetlenül ez egy valós probléma, amivel nagyon komolyan foglalkoni kellene, de ehelyett a fegyveres propaganda és antipropaganda feszül egymásnak, ami teljesen haszontalan minden tekintetben.
+1

A múlt havi japán gyújtogatásos mészár a 30+ halottjával is úgy elsikkadt a médiában, Holott aki tömeggyilkolni akar az lőfegyver nélkül is könnyedén megteheti.

Hol mihez fér hozzá, mi tűnik egyszerűbbnek, ennyi.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.08.07. 15:21 +1

A múlt havi japán gyújtogatásos mészár a 30+ halottjával is úgy elsikkadt a médiában, Holott aki tömeggyilkolni akar az lőfegyver nélkül is könnyedén megteheti.

Hol mihez fér hozzá, mi tűnik egyszerűbbnek, ennyi.
Maradjunk annyiban, hogy aki gyilkolni akar, az gyilkolni is fog. Tök totál mindegy, hogy pár seggarcú, szabálykodó széki moly miket firkálgat összevissza...

Akkor lesz majd értelme a jogszabályoknak, ha a politikusok, és bírók olyan épületben lesznek, ahol nincs fegyveres őrség, és nem fog egyikükre sem vigyázni dedikált fegyveres szervezet. Akkor elfogadom, hogy kiáll a jogszabály hatásossága mellett amit kitalált. Ellenben most akik betiltják a lőfegyvertartást, pont azokat védenek lőfegyverekkel. Innentől hiteltelen az egész úgy, ahogy van.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2019.08.06. 22:21 OFF
Ha mindenki, tényleg MINDENKI tiltakozna és összefognak akinek a mostani laminálós-lehúzós-egyeduralkodós állapot nem tetszik, a fegyvertartók, a forgalmazók és a fegyverjavítók közösene, akkor nem keménykedés lenne a vége, hanem pozitív irányú változás. Esetleg korrektebb fegyvervizsgálat.
Toto,
ha felvállalod az ügyet, és felemeled a zászlót, én beszállok egy fegyver MKH-zásának költségével; többet nekem nem ér,
mert évente kb. egy fegyvert veszek.
Akik nagyot buknak rajta, azok a kereskedők, ők nem fognak össze?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.08.07. 15:21 +1

A múlt havi japán gyújtogatásos mészár a 30+ halottjával is úgy elsikkadt a médiában, Holott aki tömeggyilkolni akar az lőfegyver nélkül is könnyedén megteheti.

Hol mihez fér hozzá, mi tűnik egyszerűbbnek, ennyi.
Nézd, ugyanígy gondolom én is, csak az a baj, hogy a fegyver ellenes médiának, minden egyes ilyen eset üzemanyag, a további piszkoskodashoz, betiltomósdi erőltetéséhez, ez tény. Véletlenek nincsenek, gyanús nekem nagyon, ez a sok, "ámokfutás"... Nem tudom, hogy nem-e valamelyik hárombetűs szervezet áll ezek mögött...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Igen, pl. Kinaban is ki tudja hany tamadas van ezeken kivul is:
https://444.hu/2018/10/26/legalabb-14-g ... i-ovodaban
https://hvg.hu/vilag/20170104_keses_oru ... ai_ovodaba

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2019.08.07. 15:54 Toto,
ha felvállalod az ügyet, és felemeled a zászlót, én beszállok egy fegyver MKH-zásának költségével; többet nekem nem ér,
mert évente kb. egy fegyvert veszek.
Akik nagyot buknak rajta, azok a kereskedők, ők nem fognak össze?

Én ugyanígy vagyok. Költségekbe szívesen beszállok, anno a topiktárs Igrend elleni perének ügyvédi költségeit is támogattam. De nem a fő profilom a fegyveresdi, hanem pusztán hobbi. Ezen belül is a ráköltött pénzem nagyon kicsi része az foslaminátumok legyártása. Ezt a zászlót emeljék fel azok akinek ez leginkább az érdeke. Forgalmazók, kereskedők, sportszövetségek, vadászkamara. Emellé beszállok névvel és aláírással, és pénzzel én is szívesen.
Válasz küldése