Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Titala írta: 2019.06.20. 19:06 - mennyi penze van erre a mokara?
(mert 2 jo nagyobb/nehezebb revolvert vehet 1 db HW88SA arabol)
Inkább minőség mint mennyiség
- mennyire tud loni? Mert annak tukreben erdemes olyan eszkozt alternativakent vegiggondolni, amivel celozni kell.
Moderate
- milyen a testalkata? Egy 50 kilos ficere nem ugyanazt tudja rejteni kenyelmesen, mint egy ketajtos szekreny.
60 Kg
- milyen az altalaban viselt ruhazata? Oltony vagy mackonadrag?
Casual

En tennek egy probat egy snubbie K-frame 6-lovetuvel a helyedben.

Aztan HA az nagyon nem kenyelmes, akkor minimalis (20%) veszteseggel pikk-pakk eladod/az lesz a téli fegyvered.

IMHO.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.06.20. 19:19 En tennek egy probat egy snubbie K-frame 6-lovetuvel a helyedben.

Aztan HA az nagyon nem kenyelmes, akkor minimalis (20%) veszteseggel pikk-pakk eladod/az lesz a téli fegyvered.

IMHO.
És ha snubbie K-frame, de súlyra minél könnyebb legyen, akkor szerintem érdemes megtapogatni egy Pitbullt is. Viccesen könnyű (az alu dobos 400 g alatt van). Minőségre már évek óta megbízható. Természetesen gázra is tölthető, nem kötelező gumizni, deee ha valaki vesz egy gumis revolvert, akkor azért ki fogja vinni lőtérre mókázni 8-) aztán meg rászokik.

Sajnos a dizájnos CNC-Pitbull az még nagyon sehol sincs... pedig azt valójában azért terveztem, mert nekem kell egy...
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Titala »

gvass1 írta: 2019.06.20. 18:57 More on this topic:

6+1 ok, amiért NINCS legjobb gázpisztoly!


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/6-1-ok ... zpisztoly/
Lehet, érdemes lenne valami nem túlbonyolított kis webes kalkulátort összeállítani néhány kérdéssel és példa javaslattal erre a célra.
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Titala »

Thomaster írta: 2019.06.20. 19:28 És ha snubbie K-frame, de súlyra minél könnyebb legyen, akkor szerintem érdemes megtapogatni egy Pitbullt is. Viccesen könnyű (az alu dobos 400 g alatt van). Minőségre már évek óta megbízható. Természetesen gázra is tölthető, nem kötelező gumizni, deee ha valaki vesz egy gumis revolvert, akkor azért ki fogja vinni lőtérre mókázni 8-) aztán meg rászokik.

Sajnos a dizájnos CNC-Pitbull az még nagyon sehol sincs... pedig azt valójában azért terveztem, mert nekem kell egy...
Kis súly + könnyű sütés
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Thomaster írta: 2019.06.20. 19:28 És ha snubbie K-frame, de súlyra minél könnyebb legyen, akkor szerintem érdemes megtapogatni egy Pitbullt is. Viccesen könnyű (az alu dobos 400 g alatt van). Minőségre már évek óta megbízható. Természetesen gázra is tölthető, nem kötelező gumizni, deee ha valaki vesz egy gumis revolvert, akkor azért ki fogja vinni lőtérre mókázni 8-) aztán meg rászokik.

Sajnos a dizájnos CNC-Pitbull az még nagyon sehol sincs... pedig azt valójában azért terveztem, mert nekem kell egy...
Pitbullból vajon lesz valamikor elérhető a polírozott verzió?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

zora írta: 2019.06.20. 20:25 Pitbullból vajon lesz valamikor elérhető a polírozott verzió?
Nem tudom (nem hiszem). Állítólag olyan kicsi rá az igény, hogy nem érdemes csinálni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.06.20. 19:28 És ha snubbie K-frame, de súlyra minél könnyebb legyen, akkor szerintem érdemes megtapogatni egy Pitbullt is. Viccesen könnyű (az alu dobos 400 g alatt van). Minőségre már évek óta megbízható. Természetesen gázra is tölthető, nem kötelező gumizni, deee ha valaki vesz egy gumis revolvert, akkor azért ki fogja vinni lőtérre mókázni 8-) aztán meg rászokik.

Sajnos a dizájnos CNC-Pitbull az még nagyon sehol sincs... pedig azt valójában azért terveztem, mert nekem kell egy...
viszont a pitbull hw37 arban mozog, ha nem kifejezetten gumizni akarsz, akkor azert nem indokolt.

(es aki gumisat vesz, ugyis gumisnak hordja es nem gyakorol ugyse.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Thomaster írta: 2019.06.20. 20:34 Nem tudom (nem hiszem). Állítólag olyan kicsi rá az igény, hogy nem érdemes csinálni.
Koszi!
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Alakul a CNC-Pitbull projekt. Van gyártó, van árajánlat. Bélabá már kalkulálja a bolti árakat.

Lehet alu (polír és fekete eloxált), szénacél (barnított) vagy rozsdamentes (polír). Tervezett bolti árak: alu 60 ezer, szénacél 80 ezer, rozsdamentes 100 ezer.

Kérdés: kell-e egyáltalán szénacél? Mert szerintem aki acélfetisiszta, és elé raknak 80-ért egy fekete acélt meg 100-ért egy rozsdamentest, az a rozsdamentest fogja vinni. Hacsak nem fekete fetisiszta is...

Tehát: kell fekete szénacél Pitbull, vagy csak rozsdamentes?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.06.21. 10:40 Alakul a CNC-Pitbull projekt. Van gyártó, van árajánlat. Bélabá már kalkulálja a bolti árakat.

Lehet alu (polír és fekete eloxált), szénacél (barnított) vagy rozsdamentes (polír). Tervezett bolti árak: alu 60 ezer, szénacél 80 ezer, rozsdamentes 100 ezer.

Kérdés: kell-e egyáltalán szénacél? Mert szerintem aki acélfetisiszta, és elé raknak 80-ért egy fekete acélt meg 100-ért egy rozsdamentest, az a rozsdamentest fogja vinni. Hacsak nem fekete fetisiszta is...

Tehát: kell fekete szénacél Pitbull, vagy csak rozsdamentes?

Szerintem mar megint beleesés van a kettőhétmúlvakorlátlanmennyiségben hibába. Igy lesz a jelenleg keszleten levo (VALODI, LETEZO) Pitbull eladhatatlan hetekig, pedig ez a szuperpitbull ez mindössze 3 éve érkezik 2 honapon belül.


Majd veszunk ilyet akkor, amikor a Atlas AGS-15 melle tudjuk tenni. De akkor már itthon is legális szerelt lőszeres gumis kivitelben és a magyar Mars-utazás örömére fogunk a levegőbe lődözni velük. LOL.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2019.06.21. 10:40 Alakul a CNC-Pitbull projekt. Van gyártó, van árajánlat. Bélabá már kalkulálja a bolti árakat.

Lehet alu (polír és fekete eloxált), szénacél (barnított) vagy rozsdamentes (polír). Tervezett bolti árak: alu 60 ezer, szénacél 80 ezer, rozsdamentes 100 ezer.

Kérdés: kell-e egyáltalán szénacél? Mert szerintem aki acélfetisiszta, és elé raknak 80-ért egy fekete acélt meg 100-ért egy rozsdamentest, az a rozsdamentest fogja vinni. Hacsak nem fekete fetisiszta is...

Tehát: kell fekete szénacél Pitbull, vagy csak rozsdamentes?
PAK-ot lehet vele lőni? Kérdésedre a válasz: szerintem is felesleges a szenacel, nekem is rozsdamentes kellene.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.06.21. 10:40 Alakul a CNC-Pitbull projekt. Van gyártó, van árajánlat. Bélabá már kalkulálja a bolti árakat.

Lehet alu (polír és fekete eloxált), szénacél (barnított) vagy rozsdamentes (polír). Tervezett bolti árak: alu 60 ezer, szénacél 80 ezer, rozsdamentes 100 ezer.

Kérdés: kell-e egyáltalán szénacél? Mert szerintem aki acélfetisiszta, és elé raknak 80-ért egy fekete acélt meg 100-ért egy rozsdamentest, az a rozsdamentest fogja vinni. Hacsak nem fekete fetisiszta is...

Tehát: kell fekete szénacél Pitbull, vagy csak rozsdamentes?
Szerintem előszőr legyen egy működő akármilyen változat. Ha az igényes, szép, és jól is működik, akkor lehet varriálni az anyagok közt.

Részemről a fekete elox alu változatot preferálom. Azért mert:
-KÖNNYŰ!
-Normális tervezés esetén mechanikailag nincs szilárdsági különbség.
-Ez a fegyver nem vitrinbe, hanem tokba született. Tehát nagyon számít a súlya!

Apropó! UGYE NEM!!! beragasztott ejektor / dogforgató csillaga lesz, hanem dobba fúrt/ mart, ACÉL!?!?!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Továbbra is a cnc-zett, polírozott alu Pitbullra várok.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.06.21. 10:45 Szerintem mar megint beleesés van a kettőhétmúlvakorlátlanmennyiségben hibába. Igy lesz a jelenleg keszleten levo (VALODI, LETEZO) Pitbull eladhatatlan hetekig, pedig ez a szuperpitbull ez mindössze 3 éve érkezik 2 honapon belül.
A fórumolvasók hány százalékát teszik ki az összes vásárlónak? A többiek nem is hallottak a szuperpitbullról, és veszik ami van.

Plusz, a szuperpitbull 60 ezerre van tervezve, a mostani meg 40 alatt van a márkaboltban. Úgyhogy nem lesznek egymás konkurensei.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Mr. Senki írta: 2019.06.21. 10:52 Szerintem előszőr legyen egy működő akármilyen változat. Ha az igényes, szép, és jól is működik, akkor lehet varriálni az anyagok közt.
Legelőször egy néhány darabos nullszéria lesz, aluból, mert az a legolcsóbb. Pont az összeszerelés és a működés tesztelésére.
Mr. Senki írta: 2019.06.21. 10:52 Apropó! UGYE NEM!!! beragasztott ejektor / dogforgató csillaga lesz, hanem dobba fúrt/ mart, ACÉL!?!?!
Azért mert Pitbull, még nem lesz benne "dogforgató" csillag :) És az alu dobnak alu forgatócsillaga lesz, ahogy most is. A gyakorlat igazolta, hogy nem kopik. A Revenge dobnál a nagyobb tömeg miatt kell az acél csillag. Illetve nem tudjuk hogy kell-e, de biztos ami biztos, van.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.06.21. 10:54 A fórumolvasók hány százalékát teszik ki az összes vásárlónak?
akkor miert is van itt ertelme piackutatni?:-)

Amugy sajnos az itteni hirek/posztok - gyakran durvan eltorzitva - sokfele terjednek szerte az interneten. Gyakran félreértésből, butaságból, de leginkább rosszindulatból eltorzitva.

Ezert erdemes meggondolni mi kerul fel.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Titala »

gvass1 írta: 2019.06.20. 19:19 En tennek egy probat egy snubbie K-frame 6-lovetuvel a helyedben.

Aztan HA az nagyon nem kenyelmes, akkor minimalis (20%) veszteseggel pikk-pakk eladod/az lesz a téli fegyvered.

IMHO.
Köszönöm szépen, megfontolom!
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Titala »

Titala írta: 2019.06.20. 17:56 Saját interpretációmban a szakértői válaszok tehát (javítsatok, ha félreértettem valamit):

bel: HW88 OK
Blekk Rájgó: HW88 OK
gvass1: HW88 OK +alapos teszt +(szívjóság :)) garancia. Enyhe nyomás pl. Ekol Lite/Viper irányába
Mr. Senki: HW88 szívás, Udar +spray
security89: Pioneer
Thomaster: Spray. Pioneer, Udar necces

Köszönöm szépen mindenki válaszát!
A frissített lista tehát:

bel: HW88 OK
Blekk Rájgó: HW88 OK
Dönci62: HW88 szívás, Record Chief 2Inch
gvass1: HW88 OK +alapos teszt +(szívjóság :)) garancia de inkább snubbie K-frame
Mr. Senki: HW88 szívás, Udar +spray
security89: Pioneer
Thomaster: Spray. Pioneer, Udar necces, esetleg Pitbull
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: zora »

Thomaster írta: 2019.06.21. 10:40 Alakul a CNC-Pitbull projekt. Van gyártó, van árajánlat. Bélabá már kalkulálja a bolti árakat.

Lehet alu (polír és fekete eloxált), szénacél (barnított) vagy rozsdamentes (polír). Tervezett bolti árak: alu 60 ezer, szénacél 80 ezer, rozsdamentes 100 ezer.

Kérdés: kell-e egyáltalán szénacél? Mert szerintem aki acélfetisiszta, és elé raknak 80-ért egy fekete acélt meg 100-ért egy rozsdamentest, az a rozsdamentest fogja vinni. Hacsak nem fekete fetisiszta is...

Tehát: kell fekete szénacél Pitbull, vagy csak rozsdamentes?
A Pitbull fő előnye hogy könnyű. Szóval fekete alu az alap. Ha nem megoldhatatlan, ha már az alapot legyártják hozzá lehetne polírozott is. Aztán pedig valszeg nem hagynám ki, hogy legyen stainless revkóm ennyiért, ha tényleg szép és jó, de lehet sosem viselném.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Titala írta: 2019.06.21. 11:31 A frissített lista tehát:

bel: HW88 OK
Blekk Rájgó: HW88 OK
Dönci62: HW88 szívás, Record Chief 2Inch
gvass1: HW88 OK +alapos teszt +(szívjóság :)) garancia de inkább snubbie K-frame
Mr. Senki: HW88 szívás, Udar +spray
security89: Pioneer
Thomaster: Spray. Pioneer, Udar necces, esetleg Pitbull
Remélem nem a lista alapján akarsz dönteni.
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Titala »

zora írta: 2019.06.21. 11:37 Remélem nem a lista alapján akarsz dönteni.
Ha kérdezek akkor természetesen azért teszem mert szeretném tudni mások mit gondolnak adott kérdésről. Köszönet a válaszokért! A döntés természetesen az enyém és persze a végén teljesen szubjektív.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.06.21. 11:01 Legelőször egy néhány darabos nullszéria lesz, aluból, mert az a legolcsóbb. Pont az összeszerelés és a működés tesztelésére.



Azért mert Pitbull, még nem lesz benne "dogforgató" csillag :) És az alu dobnak alu forgatócsillaga lesz, ahogy most is. A gyakorlat igazolta, hogy nem kopik. A Revenge dobnál a nagyobb tömeg miatt kell az acél csillag. Illetve nem tudjuk hogy kell-e, de biztos ami biztos, van.
Szomorúan olvasom az alu dobforgatót. Így ez a projekt számomra ugrott...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Titala írta: 2019.06.21. 11:31 A frissített lista tehát:

bel: HW88 OK
Blekk Rájgó: HW88 OK
Dönci62: HW88 szívás, Record Chief 2Inch
gvass1: HW88 OK +alapos teszt +(szívjóság :)) garancia de inkább snubbie K-frame
Mr. Senki: HW88 szívás, Udar +spray
security89: Pioneer
Thomaster: Spray. Pioneer, Udar necces, esetleg Pitbull
A Pioneer leejtve elsül, ezzel is számolj.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.06.21. 11:58 A Pioneer leejtve elsül, ezzel is számolj.

A Pioner kifejezetten a tok felső-hátsó részére leejtve sülhet el, vagy ha kalapácsütésnyi ütés éri OTT. Máshol nem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.06.21. 12:02 A Pioner kifejezetten a tok felső-hátsó részére leejtve sülhet el, vagy ha kalapácsütésnyi ütés éri OTT. Máshol nem.
Tehát, leejtve elsül. :-)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.06.21. 12:04 Tehát, leejtve elsül. :-)
De oda ejtve egy csomo repülő ütőszeges (az csőtorkolatra ejtve) vagy kakas biztonsági állásos öntöltő gp is elsül. Zoraki 914 is, HW94 is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bel »

Titala írta: 2019.06.21. 11:31 A frissített lista tehát:
Szia,

Az fontos kiegeszites, hogy Gvass nagy mintarol mond hiteles velemenyt, mindenki mas 1 vagy 2 db-rol.

Bel
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: G.D »

Mr. Senki írta: 2019.06.21. 10:52 Részemről a fekete elox alu változatot preferálom. Azért mert:
-KÖNNYŰ!
-Normális tervezés esetén mechanikailag nincs szilárdsági különbség.
-Ez a fegyver nem vitrinbe, hanem tokba született. Tehát nagyon számít a súlya!
+1
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Közvéleménykutatás

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.06.21. 11:50 Szomorúan olvasom az alu dobforgatót. Így ez a projekt számomra ugrott...
+1!!!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2019.06.21. 11:37 Remélem nem a lista alapján akarsz dönteni.
Édes Istenem, biztosan vmilyen statisztikus a kolléga... Statisztikabol volt csak kettesem, minden másból jeles voltam a főiskolán... Ezért gyűlölöm a statisztikát!!!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

bel írta: 2019.06.21. 12:26 Szia,

Az fontos kiegeszites, hogy Gvass nagy mintarol mond hiteles velemenyt, mindenki mas 1 vagy 2 db-rol.

Bel
Igaz, de árnyalja a képet, hogy az ott szerzett minta jelentős része nem használja rendszeresen a termékeket, az itteniek viszont az átlagnál komolyabb tesztnek vetik alá.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2019.06.21. 12:50 Igaz, de árnyalja a képet, hogy az ott szerzett minta jelentős része nem használja rendszeresen a termékeket, az itteniek viszont az átlagnál komolyabb tesztnek vetik alá.

de az en mintamban benne van mar az IS, aki sokat hasznalja, meg a sokezerszer uresen csattogtato hulyegyerekek legioi is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Titala »

gvass1 írta: 2019.06.21. 12:56 de az en mintamban benne van mar az IS, aki sokat hasznalja, meg a sokezerszer uresen csattogtato hulyegyerekek legioi is.
gvass1 súlyát emeltem az Excelben :D :D :D
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2019.06.21. 12:50 Igaz, de árnyalja a képet, hogy az ott szerzett minta jelentős része nem használja rendszeresen a termékeket, az itteniek viszont az átlagnál komolyabb tesztnek vetik alá.
Így van, illetve gvass egy kufár. Az a dolga, hogy eladjon. Ezt is teszi. Gvass az átlag kufártól annyiban sokkal jobb, hogy ő azért egyet megtesztel, cikket ír, stb. Ergo van sejtése arról, amit árul.

Ellenben a "nem hoztak vissza belőle sokat" nem egy egzakt mérőszám. Elég sokan nem remlamálnak. Pl én sem szoktam. Pláne, ha az adott vevő messzebbről vásárolt.

Illetve a jó kereskedő a hibát képességnek állítja be. Nyilván az egyértelmű, durva hibát már nem lehet annak beállítani.

Pár példa erre.
Out of the box már timeingos a revkó, mert silány a bele? Kereskedő: ne foglalkozz vele, úgyis csak DA-ban lősz...

Akad az öntöltő? Kereskedő: az öntöltő el tud akadni. (Csak az nem mindegy, hogy milyen arányban...)

Leesésre elsül? Kereskedő: biztonságos az, csak akkor nem, ha úgy esik... (a júzer szándékosan dobálja, és tudja hova, és hogyan esik...)

A fenti dolgok mind igazak. Ellenben az igazságnak több oldala van. Van egy kereskedői, és egy felhasználói. A kettő közt szép nagy luk van. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.06.21. 13:11

Ellenben a "nem hoztak vissza belőle sokat" nem egy egzakt mérőszám. Elég sokan nem reklamálnak. Pl én sem szoktam. Pláne, ha az adott vevő messzebbről vásárolt.

de, valószínűleg "egzakt mérőszám", mert feltehetően nagyjából minden típusból arányosan ugyanannyit "nemhoznakvissza
". És nem, nem kell olyat mondani, hogy a drágábbakat biztos inkább visszahozzák, ha baj van, mert nem, a legolcsóbbat vásárló reklamál a leglelkesebben.:-)

Jobbat meg nem tudsz ertekelesre, mert nyilvan random 3 even keresztul minden tipusbol minden szallitmanybol kivenni 3 peldanyt es 500 lovessel 5-fele toltennyel tesztelni, az egzakt lenne, de inkabb LOL a realitasa.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.06.21. 13:11 Így van, illetve gvass egy kufár. Az a dolga, hogy eladjon. Ezt is teszi. Gvass az átlag kufártól annyiban sokkal jobb, hogy ő azért egyet megtesztel, cikket ír, stb. Ergo van sejtése arról, amit árul.

Ellenben a "nem hoztak vissza belőle sokat" nem egy egzakt mérőszám. Elég sokan nem remlamálnak. Pl én sem szoktam. Pláne, ha az adott vevő messzebbről vásárolt.

Illetve a jó kereskedő a hibát képességnek állítja be. Nyilván az egyértelmű, durva hibát már nem lehet annak beállítani.

Pár példa erre.
Out of the box már timeingos a revkó, mert silány a bele? Kereskedő: ne foglalkozz vele, úgyis csak DA-ban lősz...

Akad az öntöltő? Kereskedő: az öntöltő el tud akadni. (Csak az nem mindegy, hogy milyen arányban...)

Leesésre elsül? Kereskedő: biztonságos az, csak akkor nem, ha úgy esik... (a júzer szándékosan dobálja, és tudja hova, és hogyan esik...)

A fenti dolgok mind igazak. Ellenben az igazságnak több oldala van. Van egy kereskedői, és egy felhasználói. A kettő közt szép nagy luk van. 😃
Szerintem, egy "átlag" felhasználó, évente lő kettőt,(sokat mondtam ), aztán a gazpoffenttot berakja a fiókba, aztán joccakat, ha néha eszébe jut, akkor eloveszi, talán letorolgeti, visszarakja. Ennyi. Ezzel aztán védve van szinte minden támadás ellen, talán atomvillanas ellen éppen nem, de azt már leszarja. A legtöbb gázpisztoly talán ennyit simán kibir, komolyabb meghibásodás nélkül.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mex »

Mr. Senki írta: 2019.06.21. 13:11 Így van, illetve gvass egy kufár. Az a dolga, hogy eladjon. Ezt is teszi. Gvass az átlag kufártól annyiban sokkal jobb, hogy ő azért egyet megtesztel, cikket ír, stb. Ergo van sejtése arról, amit árul.

Ellenben a "nem hoztak vissza belőle sokat" nem egy egzakt mérőszám. Elég sokan nem remlamálnak. Pl én sem szoktam. Pláne, ha az adott vevő messzebbről vásárolt.

Illetve a jó kereskedő a hibát képességnek állítja be. Nyilván az egyértelmű, durva hibát már nem lehet annak beállítani.

Pár példa erre.
Out of the box már timeingos a revkó, mert silány a bele? Kereskedő: ne foglalkozz vele, úgyis csak DA-ban lősz...

Akad az öntöltő? Kereskedő: az öntöltő el tud akadni. (Csak az nem mindegy, hogy milyen arányban...)

Leesésre elsül? Kereskedő: biztonságos az, csak akkor nem, ha úgy esik... (a júzer szándékosan dobálja, és tudja hova, és hogyan esik...)

A fenti dolgok mind igazak. Ellenben az igazságnak több oldala van. Van egy kereskedői, és egy felhasználói. A kettő közt szép nagy luk van. 😃
Nagyjából gvassal kell egyetértenem a meghibásodással visszahozott fegyverek arányában, és nem azért, mert az egyik főnököm. :-) Kb. 1,5 éve dolgozom a Kökiben, és az eladott darabok nagyon csekély százalékát hozzák vissza. Szerintem a mi boltunkba éves szinten 15-20 fegyvert hoznak vissza, ennek egy része vélt, vagy valós garanciális meghibásodás, a többsége pedig a júzer f@szságának köszönhető hiba. Utóbbiból a héten kettő jött, de ezek egyikét sem lehet a fegyver hibájának tekinteni, így nem számíthat bele a ibásan visszahozott fegyverek számába.
Az első otthon szétszedte, de nem csak részlegesen. :cry: Az összerakásnál viszont megakadt.
A másik egy kicsit érdekesebb. Kipróbálta a P29 RevII+ fegyverét PV tölténnyel, és a második beleszorult a töltényűrbe. A nagyon nem normális nem elhozta hozzánk, hogy műtsük ki belőle, hanem konkrétan kalapáccsal szétverte a fegyvert. Kapott a szán oldala, teteje, már nincs hátsó nézőke, és a szánakasztó tengelyét is letörte. Ez nem volt elég neki, leszedte a markolat panelt, ami alól kiugrott a tárkioldó gomb, a rugója meg elrepült, nem találta meg. Na ezt próbálom meg gatyába rázni, már csak az elveszett rugót kell pótolnom.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mex írta: 2019.06.21. 22:04
A másik egy kicsit érdekesebb. Kipróbálta a P29 RevII+ fegyverét PV tölténnyel, és a második beleszorult a töltényűrbe. A nagyon nem normális nem elhozta hozzánk, hogy műtsük ki belőle, hanem konkrétan kalapáccsal szétverte a fegyvert. Kapott a szán oldala, teteje, már nincs hátsó nézőke, és a szánakasztó tengelyét is letörte. Ez nem volt elég neki, leszedte a markolat panelt, ami alól kiugrott a tárkioldó gomb, a rugója meg elrepült, nem találta meg. Na ezt próbálom meg gatyába rázni, már csak az elveszett rugót kell pótolnom.

:-))))))))))))

Ha ezt szépen körbefotóznád, abból egészen vidám cikket tudnék csinálni...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJRA ÉRKEZETT!

Mert az önvédelemre kifejezetten javasolt gázrevolverbe bizony kell a jó töltény is!


Victory/Pobjeda 9 mm R. Knall 90 mg Pepper (= Walther Pro Secur) 2023-ig szavatossággal: 4500- Ft/10 db


Budapesten 3 helyen is - HÉTVÉGÉN IS NYITVA!
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
www.onvedelmibolt.hu

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Mex írta: 2019.06.21. 22:04 Nagyjából gvassal kell egyetértenem a meghibásodással visszahozott fegyverek arányában, és nem azért, mert az egyik főnököm. :-) Kb. 1,5 éve dolgozom a Kökiben, és az eladott darabok nagyon csekély százalékát hozzák vissza. Szerintem a mi boltunkba éves szinten 15-20 fegyvert hoznak vissza, ennek egy része vélt, vagy valós garanciális meghibásodás, a többsége pedig a júzer f@szságának köszönhető hiba. Utóbbiból a héten kettő jött, de ezek egyikét sem lehet a fegyver hibájának tekinteni, így nem számíthat bele a ibásan visszahozott fegyverek számába.
Az első otthon szétszedte, de nem csak részlegesen. :cry: Az összerakásnál viszont megakadt.
A másik egy kicsit érdekesebb. Kipróbálta a P29 RevII+ fegyverét PV tölténnyel, és a második beleszorult a töltényűrbe. A nagyon nem normális nem elhozta hozzánk, hogy műtsük ki belőle, hanem konkrétan kalapáccsal szétverte a fegyvert. Kapott a szán oldala, teteje, már nincs hátsó nézőke, és a szánakasztó tengelyét is letörte. Ez nem volt elég neki, leszedte a markolat panelt, ami alól kiugrott a tárkioldó gomb, a rugója meg elrepült, nem találta meg. Na ezt próbálom meg gatyába rázni, már csak az elveszett rugót kell pótolnom.
Egy ilyet Te átvettél havításra?
Simán elzavartam volna, hogy vegyen egy másikat csak ne nálam... Az ilyen ostoba gyökérnek nem való fegyver, mert aki erre képes vele, az egyéb gazemberségekre is képes... Fegyverek Sreck-je...

Nyilván az ilyen történet nem róható fel az eszköznek.... Itt a júzert kellene bottal agyonverni. Nyilvánosan, előre kihírdetve...

Na ezért nem lennwk én jó bótos, vagy orvos... Az ilyennek felvarrnám a pötchét az orrára, hogy ő legyen a f..szorrú elefánt!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mex »

Mr. Senki írta: 2019.06.22. 07:45 Egy ilyet Te átvettél havításra?
Simán elzavartam volna, hogy vegyen egy másikat csak ne nálam... Az ilyen ostoba gyökérnek nem való fegyver, mert aki erre képes vele, az egyéb gazemberségekre is képes... Fegyverek Sreck-je...

Nyilván az ilyen történet nem róható fel az eszköznek.... Itt a júzert kellene bottal agyonverni. Nyilvánosan, előre kihírdetve...

Na ezért nem lennwk én jó bótos, vagy orvos... Az ilyennek felvarrnám a pötchét az orrára, hogy ő legyen a f..szorrú elefánt!
Átvettem, mert amit meg tudok javszerolni, az egy kis kiegészítés lehet.
Nem aggódj, azért a júzer kapott az arcára. :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mex írta: 2019.06.22. 08:10 Átvettem, mert amit meg tudok javszerolni, az egy kis kiegészítés lehet.
Nem aggódj, azért a júzer kapott az arcára. :D
Just for the record (Feljelentő Ferenc nevű kedvenc olvasóink felé): a kolléga rendelkezik a szükséges bárcával a javítási tevékenységhez.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mex írta: 2019.06.21. 22:04 Nagyjából gvassal kell egyetértenem a meghibásodással visszahozott fegyverek arányában, és nem azért, mert az egyik főnököm. :-) Kb. 1,5 éve dolgozom a Kökiben, és az eladott darabok nagyon csekély százalékát hozzák vissza. Szerintem a mi boltunkba éves szinten 15-20 fegyvert hoznak vissza, ennek egy része vélt, vagy valós garanciális meghibásodás, a többsége pedig a júzer f@szságának köszönhető hiba. Utóbbiból a héten kettő jött, de ezek egyikét sem lehet a fegyver hibájának tekinteni, így nem számíthat bele a ibásan visszahozott fegyverek számába.
Az első otthon szétszedte, de nem csak részlegesen. :cry: Az összerakásnál viszont megakadt.
A másik egy kicsit érdekesebb. Kipróbálta a P29 RevII+ fegyverét PV tölténnyel, és a második beleszorult a töltényűrbe. A nagyon nem normális nem elhozta hozzánk, hogy műtsük ki belőle, hanem konkrétan kalapáccsal szétverte a fegyvert. Kapott a szán oldala, teteje, már nincs hátsó nézőke, és a szánakasztó tengelyét is letörte. Ez nem volt elég neki, leszedte a markolat panelt, ami alól kiugrott a tárkioldó gomb, a rugója meg elrepült, nem találta meg. Na ezt próbálom meg gatyába rázni, már csak az elveszett rugót kell pótolnom.
tárkioldo gomb rugó: rg88 on kicseréltem az enyém sima ongyujto tuzko rugojára. még a kéken ajánlotta vki. sokkal erősebb biztosabb. óh mennyi jo info elveszett a kék megszűnésével....
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

sodoma írta: 2019.06.22. 13:38 tárkioldo gomb rugó: rg88 on kicseréltem az enyém sima ongyujto tuzko rugojára. még a kéken ajánlotta vki. sokkal erősebb biztosabb. óh mennyi jo info elveszett a kék megszűnésével....
Egy rakás GP rakás alkatrészéhez jó a tűzköves eldobható öngyújtó rugója, vagy a piezós eldobható öngyújtóban lévő kétféle rugó.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Dönci62 írta: 2019.06.22. 13:42 Egy rakás GP rakás alkatrészéhez jó a tűzköves eldobható öngyújtó rugója, vagy a piezós eldobható öngyújtóban lévő kétféle rugó.
piezzosban is van rugo ami jo( jo tudni köszi.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.06.22. 08:18 Just for the record (Feljelentő Ferenc nevű kedvenc olvasóink felé): a kolléga rendelkezik a szükséges bárcával a javítási tevékenységhez.
Nyugi, azt már beírták a jelentésbe. Ha meg éppen zavartok valakit, akkor ez is lényegtelen... Feljelentenek akármivelnis! 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mex »

sodoma írta: 2019.06.22. 13:38 tárkioldo gomb rugó: rg88 on kicseréltem az enyém sima ongyujto tuzko rugojára. még a kéken ajánlotta vki. sokkal erősebb biztosabb. óh mennyi jo info elveszett a kék megszűnésével....
Sajna nem mernék megesküdni, hogy jó lehet, de csak a nagy méretkülönbség miatt.
Az Ekolban kb. 6mm átmérőjű, 20mm hosszú rugó van. A rugó felének a mérete a tokba van bemarva, a másik fele a tárkioldó gombba.
Ha egy öngyújtó rugóját raknám bele, ami max 3mm átmérőjű, szerintem csak kuszán összecsavarodna a helyén.
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mex »

Mr. Senki írta: 2019.06.22. 14:37 Nyugi, azt már beírták a jelentésbe. Ha meg éppen zavartok valakit, akkor ez is lényegtelen... Feljelentenek akármivelnis! 😃
De legalább az átvételi elismervénnyel, és a nyilvántartó könyvvel igazolom, hogy mikor, miért vettem át. :-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mex írta: 2019.06.22. 14:39 Sajna nem mernék megesküdni, hogy jó lehet, de csak a nagy méretkülönbség miatt.
Az Ekolban kb. 6mm átmérőjű, 20mm hosszú rugó van. A rugó felének a mérete a tokba van bemarva, a másik fele a tárkioldó gombba.
Ha egy öngyújtó rugóját raknám bele, ami max 3mm átmérőjű, szerintem csak kuszán összecsavarodna a helyén.
akkor tollrugó
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bel »

bel írta: 2019.06.20. 09:02 -kb 100 leejtesbol az elso 99-tol csak karcos lett, de tegnap letort a kakas felhuzokarja.
Sziasztok,

A tegnapi teszt eredmenye: 18 toltenybol 1 volt, amire 2-szer kellett rautnie az utoszegnek (ez egy viszonylag friss, csak 3 eve lejart CS tolteny volt).

A zold fenekjelzesu :-) 10 eve lejart szavatossagu gaztoltenyek nagy resze is hallhatoan jo volt, csak egy volt olyan, aminek alig volt hangja.

A 14 gaztoltenynek egesz komoly felhoje volt. :-)

Szoval a "light" kakassal is megfeleloen mukodik a HW88SA-m.

Bel
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

bel írta: 2019.06.23. 08:34 Sziasztok,

A tegnapi teszt eredmenye: 18 toltenybol 1 volt, amire 2-szer kellett rautnie az utoszegnek (ez egy viszonylag friss, csak 3 eve lejart CS tolteny volt).

A zold fenekjelzesu :-) 10 eve lejart szavatossagu gaztoltenyek nagy resze is hallhatoan jo volt, csak egy volt olyan, aminek alig volt hangja.

A 14 gaztoltenynek egesz komoly felhoje volt. :-)

Szoval a "light" kakassal is megfeleloen mukodik a HW88SA-m.

Bel
A legtöbb gázrevkó tökéletesen üzemel metélt kakassal is.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Smoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.11.15. 12:10
Tartózkodási hely: BP

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Smoli »

Üdv.Az illetékesektől érdeklődnék,hogy Pionerhez,lesz-e a közeljövőben,18X51 töltény,illetve fényjelző rakéta,flashbang.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

Smoli írta: 2019.06.24. 12:15 Üdv.Az illetékesektől érdeklődnék,hogy Pionerhez,lesz-e a közeljövőben,18X51 töltény,illetve fényjelző rakéta,flashbang.
Ez engem is érint, mert 18x51-es BAM-ból kezdek kifogyni.
Piréz poéta.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

security89 írta: 2019.06.24. 12:39 Ez engem is érint, mert 18x51-es BAM-ból kezdek kifogyni.
ha majd erkezik, beirom. De mi sosem igergetunk semmit kettohetmulvakorlatlanmennyisegben.

(13x50 mm-es van, az jo hozzajuk az adapterbe.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Smoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.11.15. 12:10
Tartózkodási hely: BP

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Smoli »

gvass1 írta: 2019.06.24. 12:43 ha majd erkezik, beirom. De mi sosem igergetunk semmit kettohetmulvakorlatlanmennyisegben.

(13x50 mm-es van, az jo hozzajuk az adapterbe.)
Köszi,pedig abban bíztam,hogy kettőhétmúlva lesz...)
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

gvass1 írta: 2019.06.24. 12:43 ha majd erkezik, beirom. De mi sosem igergetunk semmit kettohetmulvakorlatlanmennyisegben.

(13x50 mm-es van, az jo hozzajuk az adapterbe.)
Köszönöm a tájékoztatást.
Piréz poéta.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ CIKK!

Garanciális rémtörténetek – A Kalapácsos Ember
:lol: :lol: :lol:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/garanc ... sos-ember/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.06.24. 13:52 ÚJ CIKK!

Garanciális rémtörténetek – A Kalapácsos Ember
:lol: :lol: :lol:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/garanc ... sos-ember/

Kép
Azta K !!!!!

Ki kéne írni a kóterok bejáratába, hogy "Thor-t nem szolgáljuk ki, ő maradjon a pörölynél!" :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Smoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.11.15. 12:10
Tartózkodási hely: BP

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Smoli »

[quote=gvass1 post_id=17797 time=1561377155 user_id=68]
ÚJ CIKK!

Garanciális rémtörténetek – A Kalapácsos Ember
:lol: :lol: :lol:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/garanc ... sos-ember/

Az kemény!Remélhetőleg ez a "szuperhős" nem órásként vagy sebészként tevékenykedik...
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mex »

Smoli írta: 2019.06.24. 14:27
Az kemény!Remélhetőleg ez a "szuperhős" nem órásként vagy sebészként tevékenykedik...
Én meg abban bízom, hogy nem fegyvermesterként... :lol:
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.06.24. 13:52 ÚJ CIKK!

Garanciális rémtörténetek – A Kalapácsos Ember
:lol: :lol: :lol:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/garanc ... sos-ember/

Én azt nem értem minek kellett neki fegyver? Egy kalapácsot legálisan hordhatna magánál, hiszne szerszám, és láthatóan hatékonyan forgatja. :)

A javítást sem értem egyébként, inkább vett vóna újat. És ha az elakad, akkor a régin kitöltheti a dühét. Mert amúgy szerintem erről volt szó, "múkoggy a kúvaanyádat" és dühből ott ütötte-verte, ahol érte.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Azzal töltöttem a vasárnapomat,hogy próbáltam rájönni miért akadozik a Hitman,Jackal géppisztolyom és a Zoraki 2914 a most kapható PAK riasztókkal.Szóval kivittem Panamába 2011-ig visszamenőleg négyféle PAK töltényt és az évek óta nem használt Reck Miami-val teszteltem.
A 2016 utáni riasztókkal szinte minden pisztolyom akadozik.2017-es évjáratú PAK tölténnyel úgy pukkantottam el egy tárnyit,hogy manuálisan töltöttem :lol: A Jackalban és a Hitman-ben is van szűkítő.Egy 15-ös tárnyi riasztót nem tudok kilőni sorozatban mert akad.
Az egyik hüvely a lábamhoz esik a másik elrepül fél méterre.A hangjukon is hallani,hogy gyengék nagyon.
Most tényleg ott tartunk,hogy szarrá kell szűkíteni a csöveket?
Amit lehet már eladtam és már csak az önvédelmi fegyvereim maradtak meg.Bár lassan tényleg egy kalapács többet fog érni ezeknél........
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2019.06.24. 20:12 Azzal töltöttem a vasárnapomat,hogy próbáltam rájönni miért akadozik a Hitman,Jackal géppisztolyom és a Zoraki 2914 a most kapható PAK riasztókkal.Szóval kivittem Panamába 2011-ig visszamenőleg négyféle PAK töltényt és az évek óta nem használt Reck Miami-val teszteltem.
A 2016 utáni riasztókkal szinte minden pisztolyom akadozik.2017-es évjáratú PAK tölténnyel úgy pukkantottam el egy tárnyit,hogy manuálisan töltöttem :lol: A Jackalban és a Hitman-ben is van szűkítő.Egy 15-ös tárnyi riasztót nem tudok kilőni sorozatban mert akad.
Az egyik hüvely a lábamhoz esik a másik elrepül fél méterre.A hangjukon is hallani,hogy gyengék nagyon.
Most tényleg ott tartunk,hogy szarrá kell szűkíteni a csöveket?
Amit lehet már eladtam és már csak az önvédelmi fegyvereim maradtak meg.Bár lassan tényleg egy kalapács többet fog érni ezeknél........

én meg tök jól elvagyok a bosnyak cuccal (9 mm pak maxxtech), lasd utobbi 1+ év gp tesztjeit.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2019.06.24. 20:24 én meg tök jól elvagyok a bosnyak cuccal (9 mm pak maxxtech), lasd utobbi 1+ év gp tesztjeit.
Vittem pár százat én is de valami fura keverék van benne és beszorulnak a hüvelyek a töltényűrbe a sokadik sorozatnál.
Meguntam a szilikont meg a trutyi kenegetést.Ha lejárnak a műszakik leadom a viselésiket is.Tök felesleges.A spray ugyanazt tudja és nem névre szóló és hangja sincs.
Állandóan ellenőriznem kell a töltényeket chrony-val,hogy "na még tudja a 69J-t vagy most csak 40-et?".
A fegyverbuzulás amúgy se hatott meg soha.Itt meg szinte már csak az megy.
Majd jelentkezem újra ha már lehet kapni szerelt gumis fegyvereket................. :|
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

chucky írta: 2019.06.24. 20:12 Azzal töltöttem a vasárnapomat,hogy próbáltam rájönni miért akadozik a Hitman,Jackal géppisztolyom és a Zoraki 2914 a most kapható PAK riasztókkal.Szóval kivittem Panamába 2011-ig visszamenőleg négyféle PAK töltényt és az évek óta nem használt Reck Miami-val teszteltem.
A 2016 utáni riasztókkal szinte minden pisztolyom akadozik.2017-es évjáratú PAK tölténnyel úgy pukkantottam el egy tárnyit,hogy manuálisan töltöttem :lol: A Jackalban és a Hitman-ben is van szűkítő.Egy 15-ös tárnyi riasztót nem tudok kilőni sorozatban mert akad.
Az egyik hüvely a lábamhoz esik a másik elrepül fél méterre.A hangjukon is hallani,hogy gyengék nagyon.
Most tényleg ott tartunk,hogy szarrá kell szűkíteni a csöveket?
Amit lehet már eladtam és már csak az önvédelmi fegyvereim maradtak meg.Bár lassan tényleg egy kalapács többet fog érni ezeknél........
Tavaly decemberben futottam bele egy adag 9mm PAK tölténybe, amik nagyon gyengék voltak. Azóta nem volt bajom a Titan riasztókkal. Az viszont biztos, hogy a német próbajelessel sosem volt gondom. Amivel baj volt, vagy ingadozott dobozon belül is a teljesítény, az mind magyar próbajeles volt. Viszont a hazai boltokban nagyon régóta csak a gyengébb minőségű magyar próbajeles van. A titan patron egyébként még istenes a többihez képest. A Fiocchit már régen nem lehet megvenni. A Wadie riaztó is kukába való. A törökök meg még oda sem!

Egyébként nekem a legtöbb fegyverem 3-3,5-ös szűkítéssel üzemel. Azokkal eddig nem volt gond.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

chucky írta: 2019.06.24. 21:15 Vittem pár százat én is de valami fura keverék van benne és beszorulnak a hüvelyek a töltényűrbe a sokadik sorozatnál.
Meguntam a szilikont meg a trutyi kenegetést.Ha lejárnak a műszakik leadom a viselésiket is.Tök felesleges.A spray ugyanazt tudja és nem névre szóló és hangja sincs.
Állandóan ellenőriznem kell a töltényeket chrony-val,hogy "na még tudja a 69J-t vagy most csak 40-et?".
A fegyverbuzulás amúgy se hatott meg soha.Itt meg szinte már csak az megy.
Majd jelentkezem újra ha már lehet kapni szerelt gumis fegyvereket................. :|
Ha sokat akarsz normálisan lőni, akkor sportlőjjél. Ott nem kell trutymákolni, és a vasak is igényesebbek. Sajnos a NH szektor mostanában egyre silányabb. Mind a fegyverek, mind a töltények végjátékukat játszák.

Nemrég beleakadtam pár régi képbe. Record 2000 fehér dobozos UMA riasztóval. Közel 1m-es torkolatláng! Röhm RG89s 8,2-es gumival lőtt átt mindent mint a szar. Aztán a Record Chief gumis változata is. Relative pontosan. A mostani ALFA G020-assal láttad mit sikerült lőnöm. (semmit.) Aztán rá egy hétre egy másik adag gumival gyönyörű tenyérnyi szórást küldtem 5m-ről. A gumik minősége is elég rendesen szór. (mindkét adag gumi ugyanonnan lett véve. Egyik a fegyverhez amikor vettem, a másik meg utána.)

Szerintem a legtöbb gyártót már nem érdekli a G-R nyomorunk. A szerelt cuccokra hangolnak, mert abból fogy sok. (keletebbre...)

Egyébként el kell, hogy keserítselek. Anno a gázdeók tesztelésekor is akadtam bele bőséggel hibás palackokba. Volt totál üres palack is. (Sabree) Volt még több, ami csak hiányos volt.

Szóval én nem hagynám egy eszközre az önvédelmem. Pláne nem egy nyomástartó edényre, ami szerintem a világon az egyik legkevésbé megbízható dolga.

Egyébként meg nem is szabad ezektől a dolgoktól csodákat várni. Legtöbbjük odakint filléres játék kacatnak számít. Csak itt emeljük őket "fegyveri" piedesztára, mert ERRE KAPUNK ENGEDÉLYT! Más nincs, csak kussolás. Akinek ez nem jön be, ott a lehetőség Cseh országban. Egyenlőre még nem gyűjtötték be a személyiket, útleveleket, aki tud, annak érdemesebb arrafelé tervezni az életét. Az alattunk lakó ex szomszédom köszöni, jól van. Sajnos én nem mehetek családi okok miatt. De ha tehetném, több oknál fogva is szedném a sátorfámat.

Pl ott azon vakargatnám a búrám, hogy melyik compact, vagy subcompact 9*19-es CZ-t vegyem önvédelemre. Itthon egy szétherélt CZ92 (Zbrojovka 6.35)-vel is kiváltságos vagyok. Részben mert ilyen "drága" "fegyvert" viselek, részben azért, mert ez működik.

Vicceske ország, vicceske dolgai. Ez van, ennek kell örülni. Ha tetszik, ha nem... (akkor tetszen meg, mert nincs más...)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.06.24. 21:36 Ha sokat akarsz normálisan lőni, akkor sportlőjjél. Ott nem kell trutymákolni, és a vasak is igényesebbek. Sajnos a NH szektor mostanában egyre silányabb. Mind a fegyverek, mind a töltények végjátékukat játszák.

Nemrég beleakadtam pár régi képbe. Record 2000 fehér dobozos UMA riasztóval. Közel 1m-es torkolatláng! Röhm RG89s 8,2-es gumival lőtt átt mindent mint a szar. Aztán a Record Chief gumis változata is. Relative pontosan. A mostani ALFA G020-assal láttad mit sikerült lőnöm. (semmit.) Aztán rá egy hétre egy másik adag gumival gyönyörű tenyérnyi szórást küldtem 5m-ről. A gumik minősége is elég rendesen szór. (mindkét adag gumi ugyanonnan lett véve. Egyik a fegyverhez amikor vettem, a másik meg utána.)

Szerintem a legtöbb gyártót már nem érdekli a G-R nyomorunk. A szerelt cuccokra hangolnak, mert abból fogy sok. (keletebbre...)

Egyébként el kell, hogy keserítselek. Anno a gázdeók tesztelésekor is akadtam bele bőséggel hibás palackokba. Volt totál üres palack is. (Sabree) Volt még több, ami csak hiányos volt.

Szóval én nem hagynám egy eszközre az önvédelmem. Pláne nem egy nyomástartó edényre, ami szerintem a világon az egyik legkevésbé megbízható dolga.

Egyébként meg nem is szabad ezektől a dolgoktól csodákat várni. Legtöbbjük odakint filléres játék kacatnak számít. Csak itt emeljük őket "fegyveri" piedesztára, mert ERRE KAPUNK ENGEDÉLYT! Más nincs, csak kussolás. Akinek ez nem jön be, ott a lehetőség Cseh országban. Egyenlőre még nem gyűjtötték be a személyiket, útleveleket, aki tud, annak érdemesebb arrafelé tervezni az életét. Az alattunk lakó ex szomszédom köszöni, jól van. Sajnos én nem mehetek családi okok miatt. De ha tehetném, több oknál fogva is szedném a sátorfámat.

Pl ott azon vakargatnám a búrám, hogy melyik compact, vagy subcompact 9*19-es CZ-t vegyem önvédelemre. Itthon egy szétherélt CZ92 (Zbrojovka 6.35)-vel is kiváltságos vagyok. Részben mert ilyen "drága" "fegyvert" viselek, részben azért, mert ez működik.

Vicceske ország, vicceske dolgai. Ez van, ennek kell örülni. Ha tetszik, ha nem... (akkor tetszen meg, mert nincs más...)

Rinyáló nyugdíjastagozat level1000.

Régen minden jobb vóóót! Húszéves csajokat dugtunk, vazze, most meg bácsinak szólítanak...jááááháááj.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.06.24. 21:54 Rinyáló nyugdíjastagozat level1000.

Régen minden jobb vóóót! Húszéves csajokat dugtunk, vazze, most meg bácsinak szólítanak...jááááháááj.
Izé...

2008-ban Röhm RG96-ot ajánlottál szilveszterre, és RG89-et önvédelemre. A törököt meg köpedelemként kezelted, kezeltük.

Valójában sok török fegyver most is az, de a Röhm megfizethetetlenné vált!

Akkor most jobb volt 10 éve, vagy nem?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.06.24. 21:54 Rinyáló nyugdíjastagozat level1000.

Régen minden jobb vóóót! Húszéves csajokat dugtunk, vazze, most meg bácsinak szólítanak...jááááháááj.
+1!Cool!! Annak kell örülni ami van, nem azon sirankozni ami nincs ...ha van zoraklokk akkor minden van.
Igen, ittam... Cigánymeggy pálinkát, attól nem izzad az ember.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.06.24. 22:48 +1!Cool!! Annak kell örülni ami van, nem azon sirankozni ami nincs ...ha van zoraklokk akkor minden van.
Igen, ittam... Cigánymeggy pálinkát, attól nem izzad az ember.
Ebben is van igazság!

Ma pl vettem egy póttárat a Kuzely 911-hez. Tök véletlenül találtam a bótban. Ennek ma nagyon örülök!

Ahogy a Kuzey 911-et is szeretem. Az out of the box működött. Szárazon már nem annyira, mert a hüvelyvonó gyárilag rövidke, de lőve tökéletes!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Mr. Senki írta: 2019.06.24. 21:19 Tavaly decemberben futottam bele egy adag 9mm PAK tölténybe, amik nagyon gyengék voltak. Azóta nem volt bajom a Titan riasztókkal. Az viszont biztos, hogy a német próbajelessel sosem volt gondom. Amivel baj volt, vagy ingadozott dobozon belül is a teljesítény, az mind magyar próbajeles volt. Viszont a hazai boltokban nagyon régóta csak a gyengébb minőségű magyar próbajeles van. A titan patron egyébként még istenes a többihez képest. A Fiocchit már régen nem lehet megvenni. A Wadie riaztó is kukába való. A törökök meg még oda sem!

Egyébként nekem a legtöbb fegyverem 3-3,5-ös szűkítéssel üzemel. Azokkal eddig nem volt gond.
Lehet ennek köszönhetem, hogy a pár hónapja vásárolt RG96 és Z906 sem működött rendesen riasztóval. Mondjuk a Z906 gázzal is akadt szűkítés nélkül, a Röhmöt nem próbáltam.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2019.06.24. 23:49 Lehet ennek köszönhetem, hogy a pár hónapja vásárolt RG96 és Z906 sem működött rendesen riasztóval. Mondjuk a Z906 gázzal is akadt szűkítés nélkül, a Röhmöt nem próbáltam.
Hallottam hasonlót a wadie 9mm PA gázpatronokról is. Mivel az önvédelmijeim már a gyengébb titan patronokra vannak hangolva, lehet azért működtek a gázpatronokkal is.

Tegyél 3-as szűkítést a fegyverekbe, és nézd meg mi az eredmény. Nekem 3-3,5-el mind ketyegni kezdett.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Mr. Senki írta: 2019.06.25. 00:00 Hallottam hasonlót a wadie 9mm PA gázpatronokról is. Mivel az önvédelmijeim már a gyengébb titan patronokra vannak hangolva, lehet azért működtek a gázpatronokkal is.

Tegyél 3-as szűkítést a fegyverekbe, és nézd meg mi az eredmény. Nekem 3-3,5-el mind ketyegni kezdett.
Köszi, az lesz, bár sok türelmem már nincs hozzájuk. Folyamatosan régóta sok gáz- és riasztópatront fogyasztok, de korábban a gyakorlásról, for fun puffogtatásról szólt a dolog, most arra megy el, mi mivel működik, ha egyáltalán.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.06.24. 22:33 Izé...

2008-ban Röhm RG96-ot ajánlottál szilveszterre, és RG89-et önvédelemre. A törököt meg köpedelemként kezelted, kezeltük.

Valójában sok török fegyver most is az, de a Röhm megfizethetetlenné vált!

Akkor most jobb volt 10 éve, vagy nem?
MOST.

Ugyanis a török a 10-11 évvel ezelőttihez képest kvantumugrást hajtott végre, és megjelent 2-3 teljesen új gyártó és több tucatnyi új típus is. Ezek kozott szamos jol hasznalhato van. (Igen, a minosegBIZTOSITAS nem javult a minoseggel, kidolgozottsaggal, anyaghasznalattal azonos leptekben, ez van, de 80-140 euro kozti brutto kisker arsavrol beszelunk!)

Az Umarexnek meg ha jol emlekszem 10 év alatt talan ha 2 db uj modellje volt osszvissz, ellenben megszuntetett ugy 3-4 hasznalhato RG modellt.

Onvedelemre tovabbra is revolvert javaslunk elsodlegesnek, es abbol van boven mar aceldobos, vegyesen tarazhato, PAK-kepes is (100 euro alatt!), es persze ujra van 9 mm R Knall megbízhato peppertolteny is.

Az, hogy az eppen legolcsobb 9 mm PAK riasztohoz hozza kell hangolni nehany ontoltot egy betekerheto szukitessel: szerintem kurvara nem akkora vilagtragedia.


Ugyhogy MOST fasza a vilag gp-fronton!
Szerelt loszeres gumist meg sosem fogjak legalizalni, aki arra var, az marhasagot csinal.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.06.25. 06:18 MOST.

Ugyanis a török a 10-11 évvel ezelőttihez képest kvantumugrást hajtott végre, és megjelent 2-3 teljesen új gyártó és több tucatnyi új típus is. Ezek kozott szamos jol hasznalhato van. (Igen, a minosegBIZTOSITAS nem javult a minoseggel, kidolgozottsaggal, anyaghasznalattal azonos leptekben, ez van, de 80-140 euro kozti brutto kisker arsavrol beszelunk!)

Az Umarexnek meg ha jol emlekszem 10 év alatt talan ha 2 db uj modellje volt osszvissz, ellenben megszuntetett ugy 3-4 hasznalhato RG modellt.

Onvedelemre tovabbra is revolvert javaslunk elsodlegesnek, es abbol van boven mar aceldobos, vegyesen tarazhato, PAK-kepes is (100 euro alatt!), es persze ujra van 9 mm R Knall megbízhato peppertolteny is.

Az, hogy az eppen legolcsobb 9 mm PAK riasztohoz hozza kell hangolni nehany ontoltot egy betekerheto szukitessel: szerintem kurvara nem akkora vilagtragedia.


Ugyhogy MOST fasza a vilag gp-fronton!
Szerelt loszeres gumist meg sosem fogjak legalizalni, aki arra var, az marhasagot csinal.
Akkor kikapcsolom a rinyamalmot, és tárgyilagosan leírom a saját tapasztalataimat. A teljesség igénye nélkül, mert az sok 10 képernyő lenne. Meg lehetne csinálni belőle egy megacikket is, ami kb 5-10 teljes kaliber évkönyvnyi lenne. :-D

Török gyártói minőségi sorrend a 2005-2019-es tapasztalatok szerint. (első a legjobb, utolsó a legrosszabb.)

1. Zoraki (9 pont)
2. Kuzely (7 pont) (kereken egy fegyverük alapján...)
2. Blow (7 pont)
3. Retay (6 pont)
4. Ekol (4 pont)

A sorrendben a döntő szempontok az alábbiak voltak.
5 pont. Out of the box működés
1 pont. Eszköz képességei (gyárilag önvédelemre, vagy szilveszterezni mennyire alkalmas.)
2 pont. Használódás mértéke a hideg, és meleg használattól.
1 pont. Várható élettartam
1 pont. Fegyver megjelenése, elkészítési minősége, elkészítési minőség szórása.

Tehát lászik, hogy az egyes gyártók közt rendes minőségi eltérések is vannak. Részemről ebben a pontozósdiban 5 pont alatt nem foglalkozom tovább az adot gyártóval. Viszont ahhoz, hogy valóban értékelni tudja magamnak a gyártót, legalább 5db fegyverükkel kell személyes tapasztalat. (nem egy tárnyi) A Kuzey esetében ez még nincs meg, tehát az még csúszkálhat mindenfelé. Az 1db típusuk alapvetően jól muzsikált, de azért annak is vannak otromba dolgai... Ezek egy részéről még nem tud senki, és nem is huhogok róla, mert kérdőjeles, hogy azzal lesz e valaha is gond. A józan ész azt súgja, hogy lesz, de ez még önmagában nem ok a huhogásra. Ez majd télen fog kiderülni, amikor elkezdem, elkezdik viselni ezeket a méretes spiátertömböket. Illetve szilveszterkor adnak az arcuknak riasztót, rakétát.

A fentiekből az látszik, hogy az 5 török gyártóból nálam egy bukott meg végérvényesen. A többi még versenyben van. Tehát annyira nem tragikus a kép. Ez is csak nálam van így. Lehet, hogy másnál más mintavétellel más eredmények jönnek ki. (bár nálam azért a többséghez képest elég durva mintavételi mennyiség van. Effektív ki tudnám tapétázni a kecót az eddig birtokolt modellekkel. (100+! Persze ez nem mind török. Kb 70%-uk az.)

Összességében ha azt nézzük, hogy a török gázpisztolyok éhbérből gyártott, (európa kínájában.) kiskerben átlagosan 100 euro környéki bekerülési árú low cost eldobhatós eszközök, akkor nincs ok nagy siránkozásra. Ellenben ha azt nézzük, hogy 1990 óta ez a piac hogyan alakul, akkor egy minőségi romlást lehet látni, amiben vannak hullámzások. A mélypont pedig nem most volt. Az valamikor 2015-2016 között volt. Most javulnak a gyártmányok. Kivétel az Ekolok. Az képes volt még az egyetlen jó konstrukciójukat is elbaltázni, és képesek voltak a régi modell összes hülyeségét benne hagyni. Aras modellekről beszélek. Bár a V1-hez képest még mindig jobb a V3. Ellenben a V2 hibáit bővitve visszatették a V3-ba.

Szóval azért nincs világvége, ebben igazad van. De azért én még nem látom a katarzis fényét sem a török gyártók tekintetében. Főleg a felhasznált anyagok tekintetében. (acél = spiter keménységű mágnesezhető fémipari FOS! Rugóacél: hellyel közzel rugóra emlékeztető anyag, ami pár 100 ciklus után a bilivas tulajdonságait szívja magába. Főleg az Ekol tárrugók tekintetében.)

Összességében: Amit most lehet venni a boltokban, az nem hibátlan, de ilyen gazdasági körülmények közt kb ez az indokolt piac. Műszakilag inkább nem minősítek, mert ott nem lenne pardon, szélső értékre kerülnének a gyártók.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


Orosz oktató ábrácska: hova lőhetünk/nem lőhetünk GUMILÖVEDÉKESSEL:


http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/oros ... edekessel/

Tömködősisztánban is hasznos.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.06.25. 07:09
Orosz oktató ábrácska: hova lőhetünk/nem lőhetünk GUMILÖVEDÉKESSEL:


http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/oros ... edekessel/

Tömködősisztánban is hasznos.
Na igen... A gumis fejlövés valóban nem okos dolog, mert könnyen lehet vele zombit, félvakot gyártani.

Viszont az orosz térfigyelős videókon nem egyen látszik, hogy a támadó kap 2-3-4 test találatot is, amiknek nem sok hatásuk van. Majd egyszer fejbekólintják gumival a pácienst, ami rendezi a helyzetet. Ellenben itthon több olyan esetről is lehetett olvasni, amikor végtagra, vagy testre leadtt traumatikus lövés is rendezte a szitut. Ezzel együtt én sem céloznék gumival fejre.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.06.25. 07:17 Na igen... A gumis fejlövés valóban nem okos dolog, mert könnyen lehet vele zombit, félvakot gyártani.

Viszont az orosz térfigyelős videókon nem egyen látszik, hogy a támadó kap 2-3-4 test találatot is, amiknek nem sok hatásuk van.
Meg van egy csomo olyan is, ahol 1 testlovestol orditva rohan el a gyevocskasodo malcsik. De te imadsz panikolni, es nem azokat nezed/nem azokra szeretsz emlekezni.:-)))

TUDJUK, hogy a traumatikus, fajdalommal operalo szerkezetek sokkal egyen (es esetunkben ruhazat)-fuggobbek, mint pl. a gazos cuccok. Ennyi.

Olyan videot is lathatsz, ahol .45 ACP mellkasloves utan meg nyuzsog a barom hosszu 10 masodpercekig.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2019.06.24. 21:54 Rinyáló nyugdíjastagozat level1000.

Régen minden jobb vóóót! Húszéves csajokat dugtunk, vazze, most meg bácsinak szólítanak...jááááháááj.
Nagy OK.jpg
Nagy OK.jpg (34.03 KiB) Megtekintve 39512 alkalommal
Az igaz, hogy szór a fegyverek minősége, de szvsz szinte minden típusban meg lehet találni némi próbálgatással, minimális mókolással (szűkítő, helyretoló rugó, kakasrugó alátét, sorják óvatos leszedegetése, stb.) a hordásra alkalmas megbízható darabot.
Van több fegyverem is, ami még a régi Fiocchival is szinte hibátlanul működik.
Persze fontos az alapos tisztítás és karbantartás megfelelő anyagokkal.
Nomeg ami jól bevált és tutira megbízható azt kímélem, csak időnként tesztelem és igyekszem beszerezni belőle egy másik példányt, lehetőleg ugyanabból a szériából ugyanúgy letesztelve, aztán várja a fiókban a másik halálát, hogy átvehesse a helyét (Röhm RG9-ből pl. jelenleg 4 db van, ebből 2 gyűjteményi, amiből az egyik még "lövetlen",a másik kettőből, amit hordásra szántam az egyik ütött kopott, de még megbízhatóan teszi a dolgát, a másik csak kipróbálva volt és most már a megfelelő szűkítéssel kiválóan működve várja, hogy leváltsa a matuzsálemet.)
A vitrinlakó gyűjteményiek közül meg nagyon nem zavar, ha nem működnek 100%-osan, bár az újonnan vásároltakat azért legtöbbször kipróbálom 1-2 tárnyi vegyes tölténnyel, csak úgy a kíváncsiság kedvéért. A Küzey-ket még nem sikerült tesztelnem, de szilveszterkor az egyik lesz belőlük a főszereplő.
Ha kifogok egy-egy szar szériát a töltényekből, azért azokat is el lehet puffogtatni szilveszterkor valamelyik nem hordásra szánt kütyüvel.
Alaposan ki kell próbálni mind a fegyvert, mind a töltényeket és ezek alapján osztályozni hordásra, vagy játszósnak.
Gumisoknál, ha találok egy jó széria gumit és töltényt, akkor bespájzolok belőle és ahogy fogy a készlet, úgy pótolom kipróbált, megfelelő cuccokkal.
Szvsz nem olyan szomorú a helyzet mint itt néhányan leírják.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Dönci62 írta: 2019.06.25. 10:03 Nagy OK.jpg
Az igaz, hogy szór a fegyverek minősége, de szvsz szinte minden típusban meg lehet találni némi próbálgatással, minimális mókolással (szűkítő, helyretoló rugó, kakasrugó alátét, sorják óvatos leszedegetése, stb.) a hordásra alkalmas megbízható darabot.
Van több fegyverem is, ami még a régi Fiocchival is szinte hibátlanul működik.
Persze fontos az alapos tisztítás és karbantartás megfelelő anyagokkal.
Nomeg ami jól bevált és tutira megbízható azt kímélem, csak időnként tesztelem és igyekszem beszerezni belőle egy másik példányt, lehetőleg ugyanabból a szériából ugyanúgy letesztelve, aztán várja a fiókban a másik halálát, hogy átvehesse a helyét (Röhm RG9-ből pl. jelenleg 4 db van, ebből 2 gyűjteményi, amiből az egyik még "lövetlen",a másik kettőből, amit hordásra szántam az egyik ütött kopott, de még megbízhatóan teszi a dolgát, a másik csak kipróbálva volt és most már a megfelelő szűkítéssel kiválóan működve várja, hogy leváltsa a matuzsálemet.)
A vitrinlakó gyűjteményiek közül meg nagyon nem zavar, ha nem működnek 100%-osan, bár az újonnan vásároltakat azért legtöbbször kipróbálom 1-2 tárnyi vegyes tölténnyel, csak úgy a kíváncsiság kedvéért. A Küzey-ket még nem sikerült tesztelnem, de szilveszterkor az egyik lesz belőlük a főszereplő.
Ha kifogok egy-egy szar szériát a töltényekből, azért azokat is el lehet puffogtatni szilveszterkor valamelyik nem hordásra szánt kütyüvel.
Alaposan ki kell próbálni mind a fegyvert, mind a töltényeket és ezek alapján osztályozni hordásra, vagy játszósnak.
Gumisoknál, ha találok egy jó széria gumit és töltényt, akkor bespájzolok belőle és ahogy fogy a készlet, úgy pótolom kipróbált, megfelelő cuccokkal.
Szvsz nem olyan szomorú a helyzet mint itt néhányan leírják.
Tehát nagy mennyiségben kényszerülsz fegyvert és patront spájzolni gondos darabonkénti és kiadásonkénti tesztelés és hangolás után, hogy önvédelemre megfelelő eszköz és patron álljon rendelkezésedre. Valóban nem tűnik vészesnek. Egy hozzá nem értő átlagpolgár számára meg főleg nem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2019.06.25. 10:14 Egy hozzá nem értő átlagpolgár számára meg főleg nem.
a hozzá nem értő laikus állampolgár:

a, hallgat a kufárra és vesz egy használható gázrevolvert meg a belevalót és egy jó tokot, gondjai megoldva, hatékony eszköz beszerezve.

b, nem hallgat a kufarra, megveszi a kilos niggerezett nagyburettat és feketekupakos cianlűszert meg hónaljszagú tokot, aztan ha baj van, akkor megszivja.

c, nem hallgat a kufarra, vesz valami gumist, nem belevalot tesz bele, felrobbantja, hisztizik. Vagy megtolti es sosem gyakorol vele, aztan ha baj van, akkor megszivja.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

gvass1 írta: 2019.06.25. 10:30 a hozzá nem értő laikus állampolgár:

a, hallgat a kufárra
Már amelyikre lehet, mert ugye van amelyik tizes gumit ad a tizenkettes helyett, meg fekaporos riasztót mellé. A múltkor az egyik nagyváros fegyverboltjában CS gázsprayt kértem és kaptam egy paprikasprayt és mikor szóltam még én voltam a hülye.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

parazstaposo írta: 2019.06.25. 11:02 Már amelyikre lehet, mert ugye van amelyik tizes gumit ad a tizenkettes helyett, meg fekaporos riasztót mellé. A múltkor az egyik nagyváros fegyverboltjában CS gázsprayt kértem és kaptam egy paprikasprayt és mikor szóltam még én voltam a hülye.
Én csak a saját halálboltjaim nevében tudok nyilatkozni. Nem tudom mindenki problémáit megoldani. De a laikus juzer sincs eltiltva attól, hogy alapszinten tájékozódjon vásárlás előtt!!!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.06.25. 07:09
Orosz oktató ábrácska: hova lőhetünk/nem lőhetünk GUMILÖVEDÉKESSEL:


http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/oros ... edekessel/

Tömködősisztánban is hasznos.
Hááát nekem ez azért túlzottan idealizált állapotnak tűnik. Lőtéren célozgatunk, éles helyzetben meg odaszúrjuk a fegyvert és kitárazunk a célra. Stressz hatása alatt, adrenalinnal telepumpálva, mozgó célra, fegyverenként eltérő mértékű alá-fölé-jobbra-balra hordásnál még mindig a mellalak a legbiztosabb. Szvsz.
Aztán ha lecsúszik és pöcsre megy, vagy fel és torokra, az már a zavaró tényezők miatt valószínűsíthető: fegyver/lövedék/töltény okozta teljesen egyedi szórás, stressz-faktor, cél bemozgása, stb.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.06.25. 11:12 Hááát nekem ez azért túlzottan idealizált állapotnak tűnik. Lőtéren célozgatunk, éles helyzetben meg odaszúrjuk a fegyvert és kitárazunk a célra. Stressz hatása alatt, adrenalinnal telepumpálva, mozgó célra, fegyverenként eltérő mértékű alá-fölé-jobbra-balra hordásnál még mindig a mellalak a legbiztosabb. Szvsz.
Aztán ha lecsúszik és pöcsre megy, vagy fel és torokra, az már a zavaró tényezők miatt valószínűsíthető: fegyver/lövedék/töltény okozta teljesen egyedi szórás, stressz-faktor, cél bemozgása, stb.

"Stressz hatása alatt, adrenalinnal telepumpálva, mozgó célra, fegyverenként eltérő mértékű alá-fölé-jobbra-balra hordásnál még mindig a mellalak a legbiztosabb. Szvsz. "

Pontosan. Tehat legokosabb oda is celozni, es ott is a legkisebb a sulyosabb serules okozasanak eselye.

Nyilvan, ha nem is celzol szandekosan pl. fejre, de bemozdul a csoka vagy te rántasz be, az pech, de ha szandekosan oda celzol, az altalaban baromsag (kivéve lőfegyveres támadónál, ha már nincs más opció végképp).
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.06.25. 11:15 "Stressz hatása alatt, adrenalinnal telepumpálva, mozgó célra, fegyverenként eltérő mértékű alá-fölé-jobbra-balra hordásnál még mindig a mellalak a legbiztosabb. Szvsz. "

Pontosan. Tehat legokosabb oda is celozni, es ott is a legkisebb a sulyosabb serules okozasanak eselye.

Nyilvan, ha nem is celzol szandekosan pl. fejre, de bemozdul a csoka vagy te rántasz be, az pech, de ha szandekosan oda celzol, az altalaban baromsag (kivéve lőfegyveres támadónál, ha már nincs más opció végképp).
Jah mondjuk tény, én kapásból úgy értelmeztem az ábrát hogy ne célozzunk a fejre mert megsérül szegény rablovics. Pedig lókukit, azért ne célozzunk oda mert ha nem vagyunk mesterlövészkommandósok, akkor el fogjuk bacni a lövést, ami mondjuk az életünkbe kerülhet.
Persze nálunk mindenki sznájper és vótamkatona tudokéncélozni, úgyhogy ilyen gond nincs, szerencsére.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

zora írta: 2019.06.25. 10:14 Tehát nagy mennyiségben kényszerülsz fegyvert és patront spájzolni gondos darabonkénti és kiadásonkénti tesztelés és hangolás után, hogy önvédelemre megfelelő eszköz és patron álljon rendelkezésedre. Valóban nem tűnik vészesnek. Egy hozzá nem értő átlagpolgár számára meg főleg nem.
Nem kényszerülök, hanem ésszerűen azokból vásárolok, amik beváltak! Így is úgy is több doboz töltényt vásárolok, hogy ne kelljen pánikolnom, mikor hol vehetek töltényt, mikor jutok el valamelyik halálboltba, mert éppen elfogyott.
Van olyan alkalom, amikor több dobozzal is ellövök.
Pl. ásványvízért, üdítőért és tejért sem literenként szaladgálok a legközelebbi éjjel-nappalos kisboltba, ahol dupla áron vehetem, mint valamelyik nagyobb üzletben, ahol jóval olcsóbb nagyobb mennyiségben.
Nagy különbség!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.06.25. 11:57 Nem kényszerülök, hanem ésszerűen azokból vásárolok, amik beváltak!
Tehát tesztelgetni kell, tehát kényszerülsz... Az ok, hogy mi itt jókedvünkből lövöldözünk, fegyverbuzulunk. De kérdem én. Aki autót szeretne venni, annak is érteni kéne ahhoz, hogy pontosan mitől, és hogyan működik az? Nem! Ez abszurd elvárás! Az autónál is ahogy a fegyvernél is elvárás, hogy beleteszed azt, amit ráiír a GYÁRTÓ!!!, hogy bele kell tenni, és attól a ketyere életre kel, és elekezd működni a rendeltetésének megfelelő, normális hibahatárok között.

Ez egy autónál jelenleg ott van, hogy azért 10év / 200 000km-en belül ne legyen nagyon nagy baja, pl ne kelljen motort generálozni.
Gázpisztolynál meg ott van, hogy 500 lövés / 5 év hurcibáláson belül ne kelljen fődarabot cserélni.

Megbízhatóságnál meg kb úgy kéne, hogy legyen, hogy 2-3 táranként talán 1, max két akadály belefér. öntöltőnél.) Ha egy fegyver olyan, hogy megveszem a boltban, megveszem a belevaló töltényt, kimegyek, és lövök vele 50-et, majd abból 5-10 akadály van, az nálam nem a jó kategória.

Felhasználóként meg rohadtul nem fog izgatni, hogy melyik üzgürübüzgürü g...i csavart kellene 0,5mm-el lejjebb reszetelni, hogy működjön normálisan a szerkezet...

A dolog egyszerű.
Megveszem, betöltöm a belevalót a használati utasításnak megfelelően, lövök vele, ÉS MŰKÖDIK! Ez a júzer dolga. Minden más a gyártó / forgalmazó dolga, felelőssége! Teljesen tök mindegy, hogy miért nem működik a rendszer. Azért szorozza meg a kufár a beker árat kettővel, hogy legyen ideje utánamenni a problémának, ha van.

Megjegyzem az önvédelmi boltok ebben általában több, mint korrektek. Pl adnak akkor is garit, ha a PTK szerint fegyverre nem kellene.

Ellenben a PTK azért azt sem engedi meg, hogy valami out of the box rendeltetésszerű használat mellett szarul / egyáltalán ne működjön. Azért már lehet fogyvédelemhez menni. És nem, a júzernek nem kell tudnia, hogy ma éppen a józsipista patronja jó, holnap meg a bélagazsié... 9mm PAK van a fegyveren? Az van a patronon? Igen! Akkor azoknak működni kell egymással! Ha nem teszi ezt az eszköz, akkor vevő jelzi a bajt a kereskedőnek, a kereskedő meg a gyártónak. Ha a hiba tömeges, a kereskedő felelőssége, hogy ne forgalmazzon olyan terméket, ami rossz! Ennyi!

Megjegyzem, ez gázpisztoly viszonylatban, k... nehezen tartható. Pláne, mert a török kb szarik az emberre... Pláne, ha nem 3 konténert rendel be tőle havonta...

Szóval értem én a kereskedő baját is, de a felhasználókét is. Éppen ezért nem szoktam már ismerettségi körben senkinek sem semmilyen fegyverfélét ajánlani tuti megoldásként, mert naponta változik a képlet. Nem egyszer csináltam magamból hülyét, hogy ajánlottam egy típust ami nálam akkor éppen működött. Aztán csórikám megvette töltényestül mindenestül, és baxott neki rendesen működni. Nem keveset kellett foglalkozni a kérdéssel mire elfogadható szintre sikerült hozni a rendszert. Ez nem egyedi volt, hanem több esetben is így történt. Volt aki revolverbe nyúlt bele úgy, hogy vitettem vele vissza azonnal, mert annyira selejtes volt. (nem önvédelmi boltos vásárlás volt, neki közelebb volt egy másik bolt.)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.06.25. 12:50


Ellenben a PTK azért azt sem engedi meg, hogy valami out of the box rendeltetésszerű használat mellett szarul / egyáltalán ne működjön. Azért már lehet fogyvédelemhez menni. És nem, a júzernek nem kell tudnia, hogy ma éppen a józsipista patronja jó, holnap meg a bélagazsié... 9mm PAK van a fegyveren? Az van a patronon? Igen! Akkor azoknak működni kell egymással! Ha nem teszi ezt az eszköz, akkor vevő jelzi a bajt a kereskedőnek, a kereskedő meg a gyártónak. Ha a hiba tömeges, a kereskedő felelőssége, hogy ne forgalmazzon olyan terméket, ami rossz! Ennyi!

A logikád alapján nem lehetne .22 LR kaliberű éles öntöltő pisztolyt/puskát és lőszert sem forgalmazni, egyáltalán.

LOL.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Mr. Senki írta: 2019.06.25. 12:50 ... De kérdem én. Aki autót szeretne venni, annak is érteni kéne ahhoz, hogy pontosan mitől, és hogyan működik az? Nem! Ez abszurd elvárás! Az autónál is ahogy a fegyvernél is elvárás, hogy beleteszed azt, amit ráiír a GYÁRTÓ!!!, hogy bele kell tenni, és attól a ketyere életre kel, és elekezd működni a rendeltetésének megfelelő, normális hibahatárok között....
Azért egy autónál sem mindegy, hogy milyen típusú, minőségű üzemanyaggal, motorolajjal üzemelteted...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

fgabesz írta: 2019.06.25. 13:14 Azért egy autónál sem mindegy, hogy milyen típusú, minőségű üzemanyaggal, motorolajjal üzemelteted...
+1!
Az sem mindegy, hogy milyen felhasználási körülményekhez, milyen típust választ az illető.
Nomeg aki csak hobbira vesz autót, az millióféleképpen tuningolja, variálja "befejezi a gyártást" a saját szájízéhez.
Aki meg kifejezetten egy célra veszi, az ha normálisan gondolkodik, a vásárlás előtt alaposan körbejárja a témát.
Ezért is rossz az autó hasonlat, mint sok más hasonlat is.
A GP téma egy elég szélsőséges dolog és mint a halálkufár is leírta többször, a vevők nagyon nagy hányada csak azért veszi, hogy legyen egy nosztalgiából, vagy fegyverek iránti vágyából adódó hiányérzetét pótoló péniszpótlék, vagy játékszer a birtokában.
Nagyon kevesen veszik kifejezetten önvédelemre (ezt sokszor még mi magunk is megnyugtatásképpen, magyarázatképpen próbáljuk egy-egy vásárlásunknál előadni), azok viszont már jóval nagyobb arányban próbálnak a vásárlás előtt, vagy közben informálódni.
Az meg már megint egy másik nézőpont, hogy sokaknak még mindig a külső a fő szempont, nem a megbízható működés!
Mert igen is van gyári állapotban megbízhatóan működő GP a mai töltényekhez is, ami még napi viselésre is alkalmas.
Az, hogy ki kell próbálni a hordani kívánt töltényekkel, mindegyikre érvényes, mert mindenben akadhat selejtes, hibás darab, bármilyen műszaki berendezést veszünk alapul.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2019.06.25. 13:38 +1!
Az sem mindegy, hogy milyen felhasználási körülményekhez, milyen típust választ az illető.
Nomeg aki csak hobbira vesz autót, az millióféleképpen tuningolja, variálja "befejezi a gyártást" a saját szájízéhez.
Aki meg kifejezetten egy célra veszi, az ha normálisan gondolkodik, a vásárlás előtt alaposan körbejárja a témát.
Ezért is rossz az autó hasonlat, mint sok más hasonlat is.
A GP téma egy elég szélsőséges dolog és mint a halálkufár is leírta többször, a vevők nagyon nagy hányada csak azért veszi, hogy legyen egy nosztalgiából, vagy fegyverek iránti vágyából adódó hiányérzetét pótoló péniszpótlék, vagy játékszer a birtokában.
Nagyon kevesen veszik kifejezetten önvédelemre (ezt sokszor még mi magunk is megnyugtatásképpen, magyarázatképpen próbáljuk egy-egy vásárlásunknál előadni), azok viszont már jóval nagyobb arányban próbálnak a vásárlás előtt, vagy közben informálódni.
Az meg már megint egy másik nézőpont, hogy sokaknak még mindig a külső a fő szempont, nem a megbízható működés!
Mert igen is van gyári állapotban megbízhatóan működő GP a mai töltényekhez is, ami még napi viselésre is alkalmas.
Az, hogy ki kell próbálni a hordani kívánt töltényekkel, mindegyikre érvényes, mert mindenben akadhat selejtes, hibás darab, bármilyen műszaki berendezést veszünk alapul.

Én többségével egyetértve úgy módosítanám, hogy a nem-fegyverbuzi vásárlók döntő többsége bizony ÖNVÉDELEMRE keres gázpisztolyt, DE sokaknak még mindig a külső a fő szempont, nem a megbízható működés!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2019.06.25. 13:51 Én többségével egyetértve úgy módosítanám, hogy a nem-fegyverbuzi vásárlók döntő többsége bizony ÖNVÉDELEMRE keres gázpisztolyt, DE sokaknak még mindig a külső a fő szempont, nem a megbízható működés!
Én azokat nem sorolnám ide és szvsz ők a többség, akik önvédelemre címszóval vesznek egy külsőre kiválasztott fegyvert, meg minimális mennyiségű töltényt, aztán betárazva (jó esetben néhány lövéssel kipróbálva) elteszik egy fiókba, hogy majd akkor előveszik, ha baj van és hosszú időn keresztül rá sem néznek.
Ők nálam inkább a nosztalgia, péniszpótlék, stb. kategória. (mert szvsz a férfiak nagy része kicsit fegyverbuzi, csak nem mindegyiket uralkodik el úgy a kor, mint az itt fórumozók nagy részén) :lol:
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.06.25. 12:50
A dolog egyszerű.
Megveszem, betöltöm a belevalót a használati utasításnak megfelelően, lövök vele, ÉS MŰKÖDIK! Ez a júzer dolga. Minden más a gyártó / forgalmazó dolga, felelőssége! Teljesen tök mindegy, hogy miért nem működik a rendszer. Azért szorozza meg a kufár a beker árat kettővel, hogy legyen ideje utánamenni a problémának, ha van.

. . . . .

Megjegyzem, ez gázpisztoly viszonylatban, k... nehezen tartható. Pláne, mert a török kb szarik az emberre... Pláne, ha nem 3 konténert rendel be tőle havonta...
+1
De nem csak török viszonylatban nem működik. A drága német fegyvereknél ugyanez van, ha nem megfelelő patronnal etetik. Vagy a helyretoló rugó nem elét erős vagy épp túl gyenge Vagy a szűkítés túl nagy, túl kicsi, stb. Kinek a hibája, a patron gyártójáé? A fegyveréé? A júzernek k...ra tökmindegy kéne legyen. És mégis ez van.

Mondhatnánk azt, hogy ejj de csak a 2-3 tízezer Ft-os cuccokkal van a gond, mert tessék, a 2-3 kilós éles fegyverek meg tudnak működni - de bazira nem, ott is olvasni nagy nevű gyártó sokszázezres, vagy épp milliós fegyvereiről, amik a gyári dobozból kivéve akadnak. Mivel lőttek ott a belövéskor akkor, glicerines tehéntrágyával túltöltött lőszerrel? Ki tudja.... Hozzteszem én a magam is szerény tapasztalataival töredék annyi akadályt tapasztaltam éles fegyónál mint gázriogatónál, CZ75 nálam a 885 eddigi lövésből akadt 2x összesen, a többi éles öntöltő vas is hasonlót produkált, kivéve egy fos széria Remington .22-est, ami minden egyes lövésnél csőretöltési vagy hüvelykivetési hibát produkált az MCM-ben. (Azt a lőszert a szemétbe vágtam volna ki, ha lehetett volna, így egyesével töltöttem kézzel csőre) Szal ott valszeg jobban működik ez a minőségbiztosítás nevű dolog. Meg nyilván nagyobb nyomással is dolgoznak a fegyverek, 10-20% teljesítmény ingadozás mellett még bőven ketyeg a fegyver, max a találat vándorol ide-oda.

Szóval ez egy ilyen buli, ezt tudomásul kell vegyük. A 30 ezres fegyver nem 30 ezerbe fog kerülni, ha fegyvermesternek cserélnie kell a szűkítőt, állítani a rugókat,a júzernek megtalálni hozzá a megfelelő töltényt. Ez persze az átlag vásárlónak, aki vesz fél doboz gáztöltényt és 3-4 riasztót próbaképp, elég szar valóság, de ettől még ez van.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.06.25. 14:03 az átlag vásárlónak, aki vesz fél doboz gáztöltényt és 3-4 riasztót próbaképp, elég szar valóság, de ettől még ez van.
" De a laikus juzer sincs eltiltva attól, hogy alapszinten tájékozódjon vásárlás előtt!!!"

40 ezerbol toltennyel, tokkal megvan egy jo vegyestuzelesu gazrevolver, ami megbizhato es nem kall agyalogni.

(Ja, ha ő mindenáron ezerlövetű nagybürettát akar, akkor úgy járt.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2019.06.25. 14:03 +1
De nem csak török viszonylatban nem működik. A drága német fegyvereknél ugyanez van, ha nem megfelelő patronnal etetik. Vagy a helyretoló rugó nem elét erős vagy épp túl gyenge Vagy a szűkítés túl nagy, túl kicsi, stb. Kinek a hibája, a patron gyártójáé? A fegyveréé? A júzernek k...ra tökmindegy kéne legyen. És mégis ez van.

Mondhatnánk azt, hogy ejj de csak a 2-3 tízezer Ft-os cuccokkal van a gond, mert tessék, a 2-3 kilós éles fegyverek meg tudnak működni - de bazira nem, ott is olvasni nagy nevű gyártó sokszázezres, vagy épp milliós fegyvereiről, amik a gyári dobozból kivéve akadnak. Mivel lőttek ott a belövéskor akkor, glicerines tehéntrágyával túltöltött lőszerrel? Ki tudja.... Hozzteszem én a magam is szerény tapasztalataival töredék annyi akadályt tapasztaltam éles fegyónál mint gázriogatónál, CZ75 nálam a 885 eddigi lövésből akadt 2x összesen, a többi éles öntöltő vas is hasonlót produkált, kivéve egy fos széria Remington .22-est, ami minden egyes lövésnél csőretöltési vagy hüvelykivetési hibát produkált az MCM-ben. (Azt a lőszert a szemétbe vágtam volna ki, ha lehetett volna, így egyesével töltöttem kézzel csőre) Szal ott valszeg jobban működik ez a minőségbiztosítás nevű dolog. Meg nyilván nagyobb nyomással is dolgoznak a fegyverek, 10-20% teljesítmény ingadozás mellett még bőven ketyeg a fegyver, max a találat vándorol ide-oda.

Szóval ez egy ilyen buli, ezt tudomásul kell vegyük. A 30 ezres fegyver nem 30 ezerbe fog kerülni, ha fegyvermesternek cserélnie kell a szűkítőt, állítani a rugókat,a júzernek megtalálni hozzá a megfelelő töltényt. Ez persze az átlag vásárlónak, aki vesz fél doboz gáztöltényt és 3-4 riasztót próbaképp, elég szar valóság, de ettől még ez van.
"mindig a vásárló a balfax"- egyszerikereskedo.hu
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2019.06.25. 14:43 "mindig a vásárló a balfax"- egyszerikereskedo.hu
Melyik részében látod ezt, hol írtam le ilyet? Szerintem ez egy ilyen becsípődés nálad. :twisted:
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2019.06.25. 14:50 Melyik részében látod ezt, hol írtam le ilyet? Szerintem ez egy ilyen becsípődés nálad. :twisted:
ironia ON! igen ez becsipődés. szolgtatokat boltokat kereskedoket eszem reggelire. ez a hobbim. a fogy.védelem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÉRKEZETT!!!

Póttár a Kuzey 911 és 911T modellekhez!

9 mm PAK, 9 db-os.

4900- Ft

https://www.onvedelmibolt.hu/termek/kuz ... os-pottar/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.06.26. 06:37 ÉRKEZETT!!!

Póttár a Kuzey 911 és 911T modellekhez!

9 mm PAK, 9 db-os.

4900- Ft

https://www.onvedelmibolt.hu/termek/kuz ... os-pottar/

Kép
Már van is!

Öntöltőkhöz mókailag tűzerő növelésre, és önvédelmiknél megbízhatóság megtartásra ajánlott dolog a póttár.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Válasz küldése