OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Fortitu írta: 2019.05.30. 08:07 Gyakorlatilag egy rádióműsor, amit le tudsz tölteni.
Jah, fiatal kolléga már felhomalyositott... A 80'as években a tudósok az jósolták, hogy a jövőben a médiát fogyasztó állítja majd össze magának a Tv, rádió műsort... Akkor jött be a VHS formátum, gyanítom ezt gondolták tovább...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Mr. Senki írta: 2019.05.30. 07:18 Pont leírtad a lényeget, hogy miért nem engedem be otthonra a sorozatokat. Heroin szerű hatásuk van. Kitalált dolgok, de a függők ezt nem veszik figyelembe. Akár a bagósok, és a drogosok, masszív tagadásban vannak, mert ettől függenek. Ennyi.

Egyébként mostanában a mozifilmek is színvonal alatti, tartalom nélküli cukrozott taknyok. Többségük szanaszét van CGI-ozva, mert amit kitalálnak, az nem létezik. Az emberek kultúrája meg nem létező dolkon alapszik. (kanyarlövés, 450m/s sebességgel közlekedő lövések elől elhajolás, stb... ) Anno kölökként ezeket a fantasy fanokat megmosolyogtuk, mert mindegyik más dimenzióban élt. Realitásérzékük nullához konvergált.
...és mindez az 5 részes Csernobil sorozatból indult ki. Természetesen mindenki tudja hogy az kitalált, függőséget okoz, népbutító dolog tele CGI-vel. Oh wait. :)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Kojak írta: 2019.05.30. 14:24 ...és mindez az 5 részes Csernobil sorozatból indult ki. Természetesen mindenki tudja hogy az kitalált, függőséget okoz, népbutító dolog tele CGI-vel. Oh wait. :)
Kollégák itt beszélgettek a sorozatról, meg a facebookos kommentekről is. Állítólag van hozzá olyan komment, hogy milyen szerencse hogy a valóságban ilyen nem történhet meg...
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

Thomaster írta: 2019.05.30. 14:56 Kollégák itt beszélgettek a sorozatról, meg a facebookos kommentekről is. Állítólag van hozzá olyan komment, hogy milyen szerencse hogy a valóságban ilyen nem történhet meg...
Nehéz eldönteni ilyenkor, hogy a kommentelő trollkodik vagy komoly. Az utóbbi elég elszomorító.
when-your-friend-says-something-stupid-and-you-have-to-6430934.png
when-your-friend-says-something-stupid-and-you-have-to-6430934.png (136.51 KiB) Megtekintve 42044 alkalommal
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

raid írta: 2019.05.30. 15:17 Nehéz eldönteni ilyenkor, hogy a kommentelő trollkodik vagy komoly. Az utóbbi elég elszomorító.
Bár poénosnak tünik, de simán belefér hogy valaki komolyan gondolja.
Megdöbbentő, hogy milyen buta emberek élnek közöttünk.
Vannak akik komolyan hisznek abban, hogy a Föld lapos, vagy hogy a gyíkemberek köztünk élnek.
A másik csoport az, aki megnéz egy youtube videót egy témáról, és máris szakértőnek tartja magát.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2019.05.30. 16:29-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2019.05.30. 16:00 Bár poénosnak tünik, de simán belefér hogy valaki komolyan gondolja.
Megdöbbentő, hogy milyen buta emberek élnek közöttünk.
Vannak akik komolyan hisznek abban, hogy a Föld lapos, vagy hogy a gyíkemberek köztünk élnek.
A másik csoport az, aki megnéz egy youtube videót egy témáról, és máris szakértőnek tartja magát.
(Nem kell messzire menni - itt a fórumunkban is volt, aki nem hitt az egyetemi tankönyvnek, "mert csak".)
Szépen kérlek ne hozd fel ezt a témát. Olyan szépen elbeszélgettünk róla, hogy milyen agyatlan zombi, aki élvezi az audiovizuális művészeteket ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.05.30. 16:07 Szépen kérlek ne hozd fel ezt a témát. Olyan szépen elbeszélgettünk róla, hogy milyen agyatlan zombi, aki élvezi az audiovizuális művészeteket ;)
A sorozatokat "audiovizuális művészeteknek " gondolod?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.05.30. 20:46 A sorozatokat "audiovizuális művészeteknek " gondolod?
Igen, a filmeket is. Vannak rosszabbak és jobbak, de egy összetett világot, történetet, látványt megkomponálni, megalkotni az szerintem művészet. Ahogy regényekből is vannak "ponyvák", vagy "elfajzott művészetek", úgy filmekből is vannak értékesebbek, meg kevésbé azok, de ha egy darab kék vászon művészet, akkor egy Expanse, vagy egy Gran Torino az bizony hiperművészet, és akkor még a populárisabbakat említettem csak.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.05.30. 21:24 Igen, a filmeket is. Vannak rosszabbak és jobbak, de egy összetett világot, történetet, látványt megkomponálni, megalkotni az szerintem művészet. Ahogy regényekből is vannak "ponyvák", vagy "elfajzott művészetek", úgy filmekből is vannak értékesebbek, meg kevésbé azok, de ha egy darab kék vászon művészet, akkor egy Expanse, vagy egy Gran Torino az bizony hiperművészet, és akkor még a populárisabbakat említettem csak.
Ok, nincs több kérdésem.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.05.30. 21:27 Ok, nincs több kérdésem.
Hogy mondjak valami értékesebbet. A Cosmos című minisorozat. Ez egy 13 részes mini dokumentumfilm sorozat, és az egyik legjobb dolognak tartom, amit valaha "filmre" vittek. Szépen végigvisz a tudomány történetén, és hogy jelenleg mit is gondolunk az univerzumról, és hogy milyen végtelenül sokat nem tudunk, vagy nem is sejtünk.
A régit nem láttam, Neil deGrasse Tyson narrálásával újították fel a témát, én azt néztem végig még csak. Marha érdekes kicsit kívülről, kicsit más szemszögből látni az egész életünket, a helyünket a "végtelen" térben és időben és tömegben. Picit látni, hogyan is jutott el idáig a civilizációnk. Ha csak egy sorozatnak adsz esélyt, akkor legyen ez az. IMDB pontszám: 9,3/10.
Amúgy nem akarlak meggyőzni, nem nézlek hülyének se, meg semmi ilyesmi, ha neked ezek az elveid, ám legyen, nem ártasz ezzel senkinek, és legalább tényleg több időd jut a családra : )

Zárásként pedig ez a híres kép, pale blue dot, azaz halvány kék pont, egy fotó a bolygónkról:

Kép

Forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/Halv%C3%A ... p%C3%B6tty

1996. május 11-én egy beszédében Sagan megosztotta a fényképpel kapcsolatos mélyebb gondolatait:[5][15]
„Nézzenek ismét arra a pontra. Az itt van. Az otthonunk. Azok mi vagyunk. Ott van mindenki, akit szeretnek, mindenki, akit ismernek, mindenki, akiről valaha hallottak, az összes emberi lény, aki létezett. Az összes örömünk és szenvedésünk, vallások, ideológiák és gazdasági dogmák ezreinek magabiztossága, minden vadász és növényevő, minden hős és gyáva, minden civilizáció alkotója és lerombolója, minden király és paraszt, minden szerelmes fiatal, minden apa és anya, reménnyel teli gyermek, feltaláló és felfedező, minden erkölcs oktatója, minden korrupt politikus, minden „szupersztár”, minden „legfőbb vezér”, fajunk történelmének összes szentje és bűnös személye ott élt - azon a porszemcsén a napsugárban függve.

A Föld csak egy nagyon apró színpad a hatalmas kozmikus arénában. Gondoljanak a folyókat megtöltő vérre, melyet a tábornokok és császárok ontottak ki dicsőségben és diadalban, hogy ők lehessenek a pillanatnyi urai eme pont töredékének. Gondoljanak a végtelen kegyetlenségekre, amit a pont egyik oldalának lakosai okoztak a másik sarok tőlük alig különböző lakosainak, hogy milyen gyakoriak a félreértések, hogy mennyire erős a gyilkolási vágy, hogy mennyire heves a gyűlölet.

Az alakoskodás, az elképzelt önnön fontosságunk, a lázálom, hogy valamiféle kiemelt helyünk van a Világegyetemben, mindez kérdőre vonható ennek a fakó fénynek tükrében. Bolygónk egy magányos pötty a mindent körülölelő kozmikus sötétségben. Az ismeretlen homályában, mindezen hatalmas térben, semmi utalás nincsen arra, hogy valahonnan segítség érkezhet, ami megmentene minket önmagunktól.

Jelenleg a Föld az egyetlen, mely képes szállást adni az életnek. Semmi más nincsen, legalábbis a közeljövőben, ahova fajunk áttelepülhet. Látogatni, igen. Letelepedni, még nem. Szeretik vagy sem, ebben a pillanatban a Föld az a tér, ahol helyt kell állnunk.
Úgy tartják, hogy a csillagászat alázatosságra nevelő és jellemfejlesztő tapasztalat. Talán nincsen jobb mód bemutatni az emberi beképzeltség ostoba mivoltát, mint ez a távoli kép az apró világunkról. Számomra ez kiemeli annak felelősségét, hogy kedvesebben bánjunk a másikkal, hogy megtartsuk és ápoljuk eme halványkék pöttyöt, az egyedüli otthonunkat, melyet valaha ismertünk.”
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

A Labradar-saga folytatása.
Kimentünk ma Thomaster kollégával Verőcére kicsit méregetni, és elkészíteni a Labradar videóját amit elküld a gyártónak.

Próbáltuk Revelge 14M-el - semmi. Lőttünk .22-essel, semmi. Utána 7,65-ös - azzal sem semmi. 9x19-el csak azért nem lőttünk, mert addigra felzabálta az összes nálunk lévő elemet.
Mindegyik fegyverből legalább 5 lövést leadtunk - a 15 lövésből semmit sem érzékelt. Az a kevés is amit tudott, azt is elfelejtette mostanra.
Ez egész konkrétan műszaki hibás darab, mostanra láthatóan már elég súlyosan.

Szerencsére ott volt a pontatlannak kikiáltott "százdolláros" chrony is, azzal sikerült minden nálunk lévő cuccot megmérni, amit akartunk. Tény: ha tűzött a nap, akkor bizony már nem ugyanazt mérte, de akkor viszont következetesen nem ugyanazt., csodálkoztam is hogy lett hirtelen 380 joule-os a 48M, de szerencsére hol felhős volt az idő hol sütött a nap, árnyékban ugyan azt mérte mindenről.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2019.06.02. 15:11 A Labradar-saga folytatása.
Kimentünk ma Thomaster kollégával Verőcére kicsit méregetni, és elkészíteni a Labradar videóját amit elküld a gyártónak.

Próbáltuk Revelge 14M-el - semmi. Lőttünk .22-essel, semmi. Utána 7,65-ös - azzal sem semmi. 9x19-el csak azért nem lőttünk, mert addigra felzabálta az összes nálunk lévő elemet.
Mindegyik fegyverből legalább 5 lövést leadtunk - a 15 lövésből semmit sem érzékelt. Az a kevés is amit tudott, azt is elfelejtette mostanra.
Ez egész konkrétan műszaki hibás darab, mostanra láthatóan már elég súlyosan.

Szerencsére ott volt a pontatlannak kikiáltott "százdolláros" chrony is, azzal sikerült minden nálunk lévő cuccot megmérni, amit akartunk. Tény: ha tűzött a nap, akkor bizony már nem ugyanazt mérte, de akkor viszont következetesen nem ugyanazt., csodálkoztam is hogy lett hirtelen 380 joule-os a 48M, de szerencsére hol felhős volt az idő hol sütött a nap, árnyékban ugyan azt mérte mindenről.
elég soká tartott mire kiderült! Thomaster kartács végtelen türelme nagyra becsülendő, de a gyártónak meg lófax a fülébe ha nem cseréli/javítja
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2019.06.02. 15:31 elég soká tartott mire kiderült! Thomaster kartács végtelen türelme nagyra becsülendő, de a gyártónak meg lófax a fülébe ha nem cseréli/javítja
Ha figyelted a Dallas alakulását, kb április végén még valamit méregetett, amikor éppen kedve szottyant rá, akkor bélyegezte Thomaster hisztis dívának.
Most viszont konkrétan egy rakás sz@rkupac volt, és erről videó is készült amit rövidesen fellövünk a youtube-ra, és egy kedves kis levél kíséretében megkapja a linket a gyártó. Ha nem cseréli ki, akkor örökre kint marad egy videó a youtube-on, hogy a Labradar egy rakás fos.
Persze valszeg nem ad bizakodásra okot, hogy a Youtube konkrétan tele van Labradar probléma videókkal, sőt egy 42 ezres megtekintésű "Labradar sucks" nevű videó is kint van.
Úgy tűnik többeknek van vele problémája, ez estetben könnyen lehet hogy ez az eszköz egy kib@szott nagy átverés, csak nem értem hogy engedik forgalmazni valamit ami ilyen nagy számban használhatatlan sz@r??
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2019.06.02. 16:56 Ha figyelted a Dallas alakulását, kb április végén még valamit méregetett, amikor éppen kedve szottyant rá, akkor bélyegezte Thomaster hisztis dívának.
Most viszont konkrétan egy rakás sz@rkupac volt, és erről videó is készült amit rövidesen fellövünk a youtube-ra, és egy kedves kis levél kíséretében megkapja a linket a gyártó. Ha nem cseréli ki, akkor örökre kint marad egy videó a youtube-on, hogy a Labradar egy rakás fos.
Persze valszeg nem ad bizakodásra okot, hogy a Youtube konkrétan tele van Labradar probléma videókkal, sőt egy 42 ezres megtekintésű "Labradar sucks" nevű videó is kint van.
Úgy tűnik többeknek van vele problémája, ez estetben könnyen lehet hogy ez az eszköz egy kib@szott nagy átverés, csak nem értem hogy engedik forgalmazni valamit ami ilyen nagy számban használhatatlan sz@r??
szemelyesen is lattam h mit cumizott vele. ja anjukpitsajat a gyartonak! csak van ra vmi garancia
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kojak írta: 2019.06.03. 12:59 Egy új szerelem.
Egyszer majd lesz róla napfényes szabadtéri fotó is.
61984105_409549126292148_4197924309538177024_n.jpg
62034730_2523238674354969_5759214212341563392_n.jpg
Ő is herélt kakas? Vagy még várja, hogy kasztráljátok?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Ő jelenleg hatástalanított, de egy gyártási engedéllyel rendelkező cég talán majd gyárt belőle B7-est (ha sikerül félautomatásítani).
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kojak írta: 2019.06.03. 13:35 Ő jelenleg hatástalanított, de egy gyártási engedéllyel rendelkező cég talán majd gyárt belőle B7-est (ha sikerül félautomatásítani).
Ez jó hír! Nem ismertem ezt a fegyvert korábban, de most olvastam róla, hogy nagyon kevés példány maradt fent, mert a jugó háború után ezeket a szükség-fegyvereket megsemmisítették. Egyszóval igazi ritkaság...
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

TotoHU írta: 2019.06.03. 13:36 Egyszóval igazi ritkaság...
Műszakilag viszont nem nagy durranás, lényegében egy átdolgozott Sten MkII. Nyitott zárpozícióból tüzel, biztosító nem igazán van rajta, csak sorozatlövésre képes. UZI tárakat eszi. Ettől függetlenül tetszik.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kojak írta: 2019.06.03. 15:26 Műszakilag viszont nem nagy durranás, lényegében egy átdolgozott Sten MkII. Nyitott zárpozícióból tüzel, biztosító nem igazán van rajta, csak sorozatlövésre képes. UZI tárakat eszi. Ettől függetlenül tetszik.
OFF
De ha belegondolsz, érthető. Wiki szerint az embargó ideje alatt keresték, hogyan lehet a legolcsóbban a legnagyobb számban kézifegyvereket előállítani. Nyilván ez nem alkalmas ugyan azokra a feladatokra mint egy AK, de a Wikipédia szerint "insurgency weapon"-nak szánták, vonalak mögötti gerillaháborúra. Arra tökéletes, primitív szerkezet, nem kell a működtetéséhez komoly kiképzés, katonai konvojt erdőszélről jól megsorozni majd felszívódni, vagy ellenőrző pontokon rajtaütni, ezekre alkalmas. Horvátország területének bő 30%-a meg volt szállva akkor, ne feledjük.

ON
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.06.03. 18:48 Cukiságok egyrakáson.

Cuki EDC szet... 😃

IMG_20190603_120545.jpg
Nekem a Zbrojovka mellől hiányzik az MSZMP tagkönyv, meg a laposüveg:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

TotoHU írta: 2019.06.03. 15:56 OFF
De ha belegondolsz, érthető. Wiki szerint az embargó ideje alatt keresték, hogyan lehet a legolcsóbban a legnagyobb számban kézifegyvereket előállítani.
ON
Persze, nincs is vele problémám. :)
Abban sem vagyok biztos hogy nem a gombhoz varrták a kabátot, vagyis nem szereztek valahonnan egy szállítmány UZI tárat, és ahhoz tervezték a fegyvert.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Lézergravírozó ügyben kérnék tanácsot.
Műanyagot (feketét) szeretnék gravírozni. Helyi mester ezresért csinál egyet, szóval ahogy nézem, olyan 30 db-nál visszajönne egy gép ára, és bizony itt több darabról lenne szó.
Aki konyít hozzá, mesélje már el, hogy mi a különbség az 1000, a 2000 és a 3000mW közt. Márhogy értem, hogy a nagyobb erősebb, de nekem lehet elég lenne az ezres is...
Ha kapok linket, azt is megköszönöm!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

swordmanus írta: 2019.06.05. 18:28 Lézergravírozó ügyben kérnék tanácsot.
Műanyagot (feketét) szeretnék gravírozni. Helyi mester ezresért csinál egyet, szóval ahogy nézem, olyan 30 db-nál visszajönne egy gép ára, és bizony itt több darabról lenne szó.
Aki konyít hozzá, mesélje már el, hogy mi a különbség az 1000, a 2000 és a 3000mW közt. Márhogy értem, hogy a nagyobb erősebb, de nekem lehet elég lenne az ezres is...
Ha kapok linket, azt is megköszönöm!
Hol lehet kapni 30e Ft-ért lézergravírozó gépet????
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Mr. Senki írta: 2019.06.05. 18:44 Hol lehet kapni 30e Ft-ért lézergravírozó gépet????
Aliexpressz. A 3000mW-s kisgép (ami nekem bővenjó) 86-110 USD közt mozog. Az 1000 mW viszont ötvenpár akár.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Les sanglots longs
Des violons
De l’automne
Blessent mon coeur
D’une langueur
Monotone
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.06.06. 10:40 Les sanglots longs
Des violons
De l’automne
Blessent mon coeur
D’une langueur
Monotone
Cool 👍
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2019.06.06. 10:40 Les sanglots longs
Des violons
De l’automne
Blessent mon coeur
D’une langueur
Monotone
Hát igen,D-Day. 75. évforduló.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Mr. Senki írta: 2019.06.05. 18:44 Hol lehet kapni 30e Ft-ért lézergravírozó gépet????
https://geek.wish.com/search/laser%20en ... rce=search

https://www.youtube.com/watch?v=_-45JgW4S0Y
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Köszi a tippet!

Monjuk a nyomtatóm pillanatok alatt átalakítható gravírozóvá. Csak a fej kell. Utána már mindent is tud gravírozni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

The Gent írta: 2019.06.12. 10:34 Hát Dacia-t biztosan nem vennék... 😮( sorry, de Kumva meleg van itt az irodában, az ígért mobil klíma meg még a boltban van..)
Nekem a sportfegyverem Alfa Luger 9x19 mm... Akár a drágább lőszer kivaltasara, gyakorlásra is jó lenne, most keresem az indokot magamnak, hogy kell egy ilyen...
" Hát Dacia-t biztosan nem vennék... "
Oszt ménem? Má megin egy előítélet 0 személyes tapasztalattal.
Oszt közbe meg vagyon a gagyi Alfa, nem pedig a "Danvesszon", vagy a "Szmitendvesszon", hogy más ismertebb, elitebb márkáról már ne is tegyek említést! :lol: :lol:
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.06.12. 13:09 " Hát Dacia-t biztosan nem vennék... "
Oszt ménem? Má megin egy előítélet 0 személyes tapasztalattal.
Oszt közbe meg vagyon a gagyi Alfa, nem pedig a "Danvesszon", vagy a "Szmitendvesszon", hogy más ismertebb, elitebb márkáról már ne is tegyek említést! :lol: :lol:
Egyébként a Duster nekem is böki a csőröm. Jó adottságai vannak, és amire nekem kellene, elég a tudása. A fika hegyeket eddig olyanok mondták akiknek nincs ilyen autójuk, és az sem konkrétan valamilyen problémát fogalmaztak meg, hanem csak általánosan bántották a Dacia márkát. Mert csak.

Értem az ő hozzáállásukat is, mert azért az nem hangzik jól a: "francia tervezés, román megvalósításban." Ez az eddigi tapasztalatok alapján egyenként is elég volt egy komplett márka lehúzására a klozeton... Lásd renault bizonyos modelljei, Citröen bizonyos modelljei, Peugeot komplett szériái sorban... A régi Dacia TX-TLX meg maga volt a szarkupacok királya! Anno a Családomban volt ilyen. Vásárlás után az első útja egy nagy szervízbe vezetett, ahol gyakorlatilag újra összeszerelték az autót. Utána elmentünk vele sátras utánfutóval olaszországba, és ott tettünk egy 4000km-es karikát. Az autó eladásig (9 évig) működött, lefutott 173 000km-t. Ezalatt hűtőt, féket, kuplugot, és a futómű egy részét kellett cserélni. (gumi alkatrészeket főleg.) Szóval a Dacia 1310 TX nem volt rossz konstrukció, csak rendesen össze kellett szerelni. Voltak is erre specialisták, csak sajnálták az emberek az autó árának 20%-át kifizetni a rendes összeszerelésért.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Nah így kell kb. 300-ft-ért börtönbe kerülni.

https://index.hu/belfold/2019/06/14/pec ... or_itelet/
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.06.12. 20:46 Egyébként a Duster nekem is böki a csőröm. Jó adottságai vannak, és amire nekem kellene, elég a tudása. A fika hegyeket eddig olyanok mondták akiknek nincs ilyen autójuk, és az sem konkrétan valamilyen problémát fogalmaztak meg, hanem csak általánosan bántották a Dacia márkát. Mert csak.
Dacia Duster: elég jókat írnak róla a Népítéleten. Már nem azok akik fikázzák, hanem akik ténylegesen használják is.
29 véleményből 4 csillag, 8,4 pont a 10-ből - ez szerintem egyáltalán nem rossz. Sőt! Ja, és nyilván van jobb - de mennyiért?

https://nepitelet.hu/autok/dacia/duster_2010/
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.06.14. 18:43 Dacia Duster: elég jókat írnak róla a Népítéleten. Már nem azok akik fikázzák, hanem akik ténylegesen használják is.
29 véleményből 4 csillag, 8,4 pont a 10-ből - ez szerintem egyáltalán nem rossz. Sőt! Ja, és nyilván van jobb - de mennyiért?

https://nepitelet.hu/autok/dacia/duster_2010/
Larifari... Akkor is a Vitara a jobb vétel, majd 10 év múlva nézzük meg, hogy mit tud akkor 10 évesen a duster.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2019.06.14. 18:52 Larifari... Akkor is a Vitara a jobb vétel, majd 10 év múlva nézzük meg, hogy mit tud akkor 10 évesen a duster.
2010 óta gyártják.
Amúgy leszarom ki mit vesz, semmilyen terepjáró vásárlását sem terveztem. Nyilván van márka preferencia, kinek mi áll közelebb a szívéhez (meg a pénztárcájához), és nyilván mindenkinek az a legjobb autó, amilyen neki is éppen van. A fegyverekkel ugyan ez a helyzet. 8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.06.14. 19:06 2010 óta gyártják.
Amúgy leszarom ki mit vesz, semmilyen terepjáró vásárlását sem terveztem. Nyilván van márka preferencia, kinek mi áll közelebb a szívéhez (meg a pénztárcájához), és nyilván mindenkinek az a legjobb autó, amilyen neki is éppen van. A fegyverekkel ugyan ez a helyzet. 8-)
A Dustert nem sorolnám a terepjárókhoz. Formailag az, de nem igazán arra termett...

Viszont az 1.6 szívó benzin motor valószínűleg sokat fog bírni, illetve nem sok dolog tud benne tönkremenni. Pláne, hogy egy kb 20 éve gyártott motor típus van benne.

Tény, hogy nem egy erőgép. A 100ló körüli erőforrás azért nem fogja reptetni ezt a méretű kasznit. Fogyasztásban sem lesz kimagasló. Ehhez a mérethez már egy 2L-es szívó erőforrás kellene.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.06.14. 19:15 A Dustert nem sorolnám a terepjárókhoz. Formailag az, de nem igazán arra termett...

Viszont az 1.6 szívó benzin motor valószínűleg sokat fog bírni, illetve nem sok dolog tud benne tönkremenni. Pláne, hogy egy kb 20 éve gyártott motor típus van benne.

Tény, hogy nem egy erőgép. A 100ló körüli erőforrás azért nem fogja reptetni ezt a méretű kasznit. Fogyasztásban sem lesz kimagasló. Ehhez a mérethez már egy 2L-es szívó erőforrás kellene.
Persze, hogy nem terepjaro, SUV vagy crossover a besorolása, mára annyira népszerű lett, hogy divat lett utálni... Nekem tetszik, persze ha 20-30 éves lennék,akkor inkább valamilyen sportkocsit kultivalnek, mint ahogy volt GTI-m, Porsche 924-m is annak idején. A SUV inkább vén faszoknak, meg gazdagabb háziasszonyoknak "való", sztem... Most divatból, majdnem mindenki ilyennel szeretne furikazni. Az új, 2015 - os Vitara baszottul el lett találva formailag, az 1.6-os motorral elpusztíthatatlan, kultikus és a vágy tárgya lett, de mára a turbó motorok, meg a jócskán megemelkedett árak miatt, sokat vesztett a népszerűsegebol...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

A SUV az jó. Magas, pakolható és ha nem a fapados verziót választják, az összkerékhajtás néha jól tud jönni. Nekem pl munkához tökéletes, odaérek hóesésben is, de mégsem egy vérbeli terepjárót kell tankolni. Család is elfér kutyástól, de nem egy kombiban ülök a "földön". Találkoztam Duster és Vitara userekkel is, és mindkét táborban van aki dícséri, van aki szidja a sajátját. Tetszik vagy sem, ezek olcsóbb kategóriájú autók. Egy 17 éves Xtrailt nyúzok, nem biztos hogy lecserélném egy Vitára vagy Dusterre.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Dönci62 írta: 2019.06.12. 13:09 " Hát Dacia-t biztosan nem vennék... "
Oszt ménem? Má megin egy előítélet 0 személyes tapasztalattal.
Előző munkahelyemen megjelenésekor, talán 2006-ban vettünk egy Logan 1,5 dci-t. Akkor csak 68Le-s kivitelben létezett ezzel a motorral. Anyagbeszerző autó lett, helyben szaladgálós illetve a fészkesfővárosba járós (autópálya oda-vissza 170km). Az igaz, hogy nem volt rakéta, de nagyjából 5,5-6 literrel eljárt és simán bírta a 130-140-es utazót. Jelenleg már több mint 600 ezer km van benne. Kb 3 éve, ahogy szoktuk mondani, az ül bele, aki a legközelebb áll hozzá, tehát nem csak egy-két személy hajtja. Fél év után lötyögött pár cm-ert a vezető ülés minden irányba - azóta is. A szürke műanyag műszerfal borítás karcos, elhasznált lett kb 2 év alatt. Az ajtó olyan "wartburgos" hanggal csukódik az elejétől. De! A kopó alkatrészeken és a folyadékokon valamint a már 4 esedékes vezérléscserén kívül, még nem kellett rákölteni... Nem rohad, pedig szabad ég alatt áll folyamatosan. Márkaszervíz szervizelte végig, onnan is vettük. Megjelenése után egy vagy két évvel jött ki ennek a motornak a nyolcvan valahány lóerős változata, a szerviz szerint azzal már bőven van gond.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Pedig 4 kerékhajtással jól boldogul terepen, nagyon sok erdészet használja, és vadász ismerősömnek is van. teljesen meg van vele elégedve.
Mr. Senki írta: A Dustert nem sorolnám a terepjárókhoz. Formailag az, de nem igazán arra termett...

"..."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TurboP írta: 2019.06.15. 12:34 Pedig 4 kerékhajtással jól boldogul terepen, nagyon sok erdészet használja, és vadász ismerősömnek is van. teljesen meg van vele elégedve.
1.6 benya / 1.5 DCI erőforrással, rendes felező nélkül?

Ok, azt aláírom, jobban a terepjáró képességei mint egy átlag járgánynak, de nem annyira terepjáró. Komolyabb bevetésen elvérezne.

Viszont egy átlagember szükségleteit bőséggel kiszolgálja.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.06.16. 07:21 de hát ez ki is van irva minden hsz-emre, lásd alul. Minek huzod fel magad rajta?
Nézd, ez a nagyság átka, ha egy nulla lennél, az ilyen farokjanik sem b@szogatnanak...😉
Ez kb. olyan, mint aki kinyirta Lennont, hogy híres legyen ez által, én gáz kamrába küldtem volna,egyébként.
Szerintem, csak azért csinálta itt a palavert, hogy Téged tudjon "kicsit" cseszegetni, valami régi ügy miatt... Magyarán, valami régi "rajongod" lehetett, új nickneven...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.06.15. 14:29 1.6 benya / 1.5 DCI erőforrással, rendes felező nélkül?

Ok, azt aláírom, jobban a terepjáró képességei mint egy átlag járgánynak, de nem annyira terepjáró. Komolyabb bevetésen elvérezne.

Viszont egy átlagember szükségleteit bőséggel kiszolgálja.
Mi a véleményed arról a budos lábú discopatkanyrol, aki vidion azzal fenyegetőzött, hogy az első embert aki
szembe jön vele az utcán, azt megkeseli?retekklubon mutatták...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.06.16. 17:43 Mi a véleményed arról a budos lábú discopatkanyrol, aki vidion azzal fenyegetőzött, hogy az első embert aki
szembe jön vele az utcán, azt megkeseli?retekklubon mutatták...
Pszichiátriai eset. A többi már csak indulat lenne, ezért nem írom le. Persze lehetne írni az ilyennél, hogy hogyan lehetne kivonni a forgalomból, de fölösleges. Az ilyennel az a baj, hogy előzmény nélkül, logikátlanul cselekszik. Ergo lépéselőnyben van, lehetetlen kivédeni az ilyen támadást. Biztosan lesz belőle sérülés. Az már más kérdés, hogy milyen sérülés, és van e utána lehetőség a védekezésre. Ha van, akkor lehetőleg úgy kell az ilyet harcképtelwnné tenni, hogy tudja megismételni a cselekményét. Nem momdom, hogy meg kell egyből ölni, de ki kell nullázni. Ha van rá lehetőség.

Inkább az a kérdés, hogy akkor mi van, ha valaki nem áldozata, hanem szemtanúja az eseménynek? Elpucol, és mossa kezeit, vagy kivonja a férget a forgalomból, és utána 2 évig tárgyalásra jár, esetleg ezt az időt előzetben is tölti... Felmerül az erkölcs kontra logika ellentéte. Logikailag el kell pucolni. Erkölcsileg segíteni kell, hogy ne tudjon tovább szurkálni.

Megjegyzem az ilyenre egy mezei gázdezodor is elég lehet.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

The Gent írta: 2019.06.16. 17:35
Szerintem, csak azért csinálta itt a palavert, hogy Téged tudjon "kicsit" cseszegetni, valami régi ügy miatt... Magyarán, valami régi "rajongod" lehetett, új nickneven...
nyilván régi sérelmet "torolt meg", hiszen irta is:

"mindenkit lekezelsz a videóid alatt, egy forintot nem érsz "
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.06.16. 17:35 Nézd, ez a nagyság átka, ha egy nulla lennél, az ilyen farokjanik sem b@szogatnanak...😉
Ez kb. olyan, mint aki kinyirta Lennont, hogy híres legyen ez által, én gáz kamrába küldtem volna,egyébként.
Szerintem, csak azért csinálta itt a palavert, hogy Téged tudjon "kicsit" cseszegetni, valami régi ügy miatt... Magyarán, valami régi "rajongod" lehetett, új nickneven...
Az ilyenekből pokolian hosszú a lista. 😃

A legegyszerűbb ignorálni ezeket. Első menetben kapja meg a szakszerű választ a kérdésre, még akkornis, ha az égbekiáltó baromság. Elvégre ez egy szakfórum, erre való. Ha ezek után értetlen pichagyümölcs, akkor meg elefántszart a fejére, és hagyni elrohadni alatta. Ha meg hisztizik, a Modik iktatják.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.06.16. 18:45 Az ilyenekből pokolian hosszú a lista. 😃

A legegyszerűbb ignorálni ezeket. Első menetben kapja meg a szakszerű választ a kérdésre, még akkornis, ha az égbekiáltó baromság. Elvégre ez egy szakfórum, erre való. Ha ezek után értetlen pichagyümölcs, akkor meg elefántszart a fejére, és hagyni elrohadni alatta. Ha meg hisztizik, a Modik iktatják.
Hát jah... De én inkább úgy gondolom, hogy nem kell ide a fokozatosság, hanem addig lőni, amíg mozog...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.06.16. 22:26 Hát jah... De én inkább úgy gondolom, hogy nem kell ide a fokozatosság, hanem addig lőni, amíg mozog...
Ezt egy Sztálin nevű krapek már véghez vitte, és nem volt annyira okos dolog. Szerintem az "agyonlövés" előtt mindenkinek jár a lehetőség, hogy jobb belátásra térjen.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.06.17. 06:33 Ezt egy Sztálin nevű krapek már véghez vitte, és nem volt annyira okos dolog. Szerintem az "agyonlövés" előtt mindenkinek jár a lehetőség, hogy jobb belátásra térjen.
Túlzott liberalizmus... Persze gyereket és
nőt nem szabad bántani, de a többi aljas , irigy, suttyó, veszett patkány mehet a levesbe.A" Politikai Correctseg", a legnagyobb , legkarosabb bullshit amit kitalált magának a nyugati társadalom, szerintem...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.06.16. 17:59 Pszichiátriai eset. A többi már csak indulat lenne, ezért nem írom le. Persze lehetne írni az ilyennél, hogy hogyan lehetne kivonni a forgalomból, de fölösleges. Az ilyennel az a baj, hogy előzmény nélkül, logikátlanul cselekszik. Ergo lépéselőnyben van, lehetetlen kivédeni az ilyen támadást. Biztosan lesz belőle sérülés. Az már más kérdés, hogy milyen sérülés, és van e utána lehetőség a védekezésre. Ha van, akkor lehetőleg úgy kell az ilyet harcképtelwnné tenni, hogy tudja megismételni a cselekményét. Nem momdom, hogy meg kell egyből ölni, de ki kell nullázni. Ha van rá lehetőség.

Inkább az a kérdés, hogy akkor mi van, ha valaki nem áldozata, hanem szemtanúja az eseménynek? Elpucol, és mossa kezeit, vagy kivonja a férget a forgalomból, és utána 2 évig tárgyalásra jár, esetleg ezt az időt előzetben is tölti... Felmerül az erkölcs kontra logika ellentéte. Logikailag el kell pucolni. Erkölcsileg segíteni kell, hogy ne tudjon tovább szurkálni.

Megjegyzem az ilyenre egy mezei gázdezodor is elég lehet.
Köszönöm a válaszod!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2019.06.17. 08:07 Túlzott liberalizmus... Persze gyereket és
nőt nem szabad bántani, de a többi aljas , irigy, suttyó, veszett patkány mehet a levesbe.A" Politikai Correctseg", a legnagyobb , legkarosabb bullshit amit kitalált magának a nyugati társadalom, szerintem...
Ez az elmélet tetszetős, aki a vélt többség érdekeit sérti, menjek a levesbe, kész, ennyi.
A kérdés az hogy ki dönti el hogy mivel kapcsolatban hol a határ, és miért milyen büntetés jár? Mert aztán nehogy meglepetés érjen minket, és a végén mi térdeljünk a meszesgödör szélén, és mi menjünk a levesbe... Hiszen mondjuk valaki vagy valakik eldöntötték hogy veszett patkányok vagyunk, akik mindenféle társadalomra veszélyes tárgyakat babusgatnak, igazi retkek akik nem átallanak akár katonai kailberű fegyvereket tartani otthon, amivel az állam és a nép érdekeit veszélyeztethetik, ezért a föld alatt a helyünk. Ha ezt harsogja a tévé és a rádió pár hónapig, a többség már el is fogja hinni hogy mi a helyzet, és ujjongva fogja követelni hogy gyorsan rendezzenek le minket.

Na, ez a gyors, látványos és brutális megoldásokban a bukkanó. Hogy igen könnyű a pacikuki másik oldalára kerülni, és velünk is gyorsan és brutálisan bánhatnak el.
Így mennek ezek a dolgok.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.06.17. 10:54 Ez az elmélet tetszetős, aki a vélt többség érdekeit sérti, menjek a levesbe, kész, ennyi.
A kérdés az hogy ki dönti el hogy mivel kapcsolatban hol a határ, és miért milyen büntetés jár? Mert aztán nehogy meglepetés érjen minket, és a végén mi térdeljünk a meszesgödör szélén, és mi menjünk a levesbe... Hiszen mondjuk valaki vagy valakik eldöntötték hogy veszett patkányok vagyunk, akik mindenféle társadalomra veszélyes tárgyakat babusgatnak, igazi retkek akik nem átallanak akár katonai kailberű fegyvereket tartani otthon, amivel az állam és a nép érdekeit veszélyeztethetik, ezért a föld alatt a helyünk. Ha ezt harsogja a tévé és a rádió pár hónapig, a többség már el is fogja hinni hogy mi a helyzet, és ujjongva fogja követelni hogy gyorsan rendezzenek le minket.

Na, ez a gyors, látványos és brutális megoldásokban a bukkanó. Hogy igen könnyű a pacikuki másik oldalára kerülni, és velünk is gyorsan és brutálisan bánhatnak el.
Így mennek ezek a dolgok.
+1!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

The Gent írta: 2019.06.17. 08:07 Túlzott liberalizmus... Persze gyereket és
nőt nem szabad bántani, de a többi aljas , irigy, suttyó, veszett patkány mehet a levesbe.A" Politikai Correctseg", a legnagyobb , legkarosabb bullshit amit kitalált magának a nyugati társadalom, szerintem...
Gyerek, meg nő... Ma reggeli toboztolvaj fogás... Jelzett a "kamerarendszer". Magyarul szólt a szomszéd, akivel előre megbeszéltük, hogy most indultak ki lopni, egy kényelmes fél óra múlva lehet egy szép tettenérés. Merthogy előtte a helyi közeggel azt egyeztettük, hogy semmi se ér semmitse, de egy jó tettenéréssel már tudnak mit kezdeni. Hát nanáhogy most volt váltásuk, nem értek rá, stb. Szerencsére a közteresek ráértek. Egyszerre mentünk kb, két irányból. Mire kiértem, már le is kapcsoltak egy nénit két 12 alatti kisgyerekkel. Pont annyit tudnak lopni, mint egy felnőtt, ha nem többet. Mivel pénteken már egy nagy adag zsákot, vödröt lekapcsoltam tőlük, és fogy az eszközük (akkor nem találkoztam senkivel, csak a cuccal), így csak egy fületlen vödrük volt meg egy nagy nejlonszatyruk. persze púpozva. A gyerekekre tekintettel helyszíni csekk nem lett, nagy ejnyebejnye meg zsákmányelkobzás azonnal. No, mentünk tovább, mert akit mondtak, az még nem volt meg. Meg volt a nagy beijesztés, hogy körbe van kamerázva az erdő, és láttam őket már reggel! Rögtön kérdeztem is, hogy a többiek? Tagadták, hogy ááá, nincs más. 50 méterrel odébb meglett, megpakolva kullogott már vissza. :-D Nekik is elő lett adva a kamerás sztori, és kiderült, hogy az egyik elkövetőé voltak a múltkori zsákok, még majdnem reklamált is. :-D Szerintem kezdik elhinni, és remélhetőleg leakadnak az erdőmről. Pár éve is ez volt a megfejtés, csak akkor még a kamerát nem emlegettük. :-)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.06.17. 10:54 Ez az elmélet tetszetős, aki a vélt többség érdekeit sérti, menjek a levesbe, kész, ennyi.
A kérdés az hogy ki dönti el hogy mivel kapcsolatban hol a határ, és miért milyen büntetés jár? Mert aztán nehogy meglepetés érjen minket, és a végén mi térdeljünk a meszesgödör szélén, és mi menjünk a levesbe... Hiszen mondjuk valaki vagy valakik eldöntötték hogy veszett patkányok vagyunk, akik mindenféle társadalomra veszélyes tárgyakat babusgatnak, igazi retkek akik nem átallanak akár katonai kailberű fegyvereket tartani otthon, amivel az állam és a nép érdekeit veszélyeztethetik, ezért a föld alatt a helyünk. Ha ezt harsogja a tévé és a rádió pár hónapig, a többség már el is fogja hinni hogy mi a helyzet, és ujjongva fogja követelni hogy gyorsan rendezzenek le minket.

Na, ez a gyors, látványos és brutális megoldásokban a bukkanó. Hogy igen könnyű a pacikuki másik oldalára kerülni, és velünk is gyorsan és brutálisan bánhatnak el.
Így mennek ezek a dolgok.
A forradalom fefalja gyermekeit... Ezért aztán oda kell figyelnünk, hogy a pénisz jó oldalán álljunk.100%-os biztosítás meg nincs semmi ellen, ahogyan a sors akarja... Meszesgodor, vagy, hogy a zebrán, a zöld lámpánál elcsap egy 20 éves barom, 23 éves BMW-VEL... a végeredmény ugyanaz.
a57dfb450a2abfa4620b9684ddbe6917.jpeg
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

https://index.hu/belfold/2019/06/18/joz ... s_uldozes/

Tök jó mert kb. minden nap járok arra. Ezt se kellett volna üldözni ha csak egy embernél van deo...
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

raid írta: 2019.06.18. 22:51 https://index.hu/belfold/2019/06/18/joz ... s_uldozes/

Tök jó mert kb. minden nap járok arra. Ezt se kellett volna üldözni ha csak egy embernél van deo...
Le kellett volna fújni, vagy lőni a f..'ba... Szerencsés véletlen, hogy kergetőzés közben nem szúrt meg senkit, és nem ejtett túszt.

Késes embert fegyvertelenül nagyon oktalan dolog kergetni. Mázli volt, hogy a késes pöcs egy fiatal suhanc volt, és mem másodkörös, sottről szabadult. Az kérdés nélkül bicskázta volna meg Mr. Running Man-t...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.06.18. 23:03 Le kellett volna fújni, vagy lőni a f..'ba... Szerencsés véletlen, hogy kergetőzés közben nem szúrt meg senkit, és nem ejtett túszt.

Késes embert fegyvertelenül nagyon oktalan dolog kergetni. Mázli volt, hogy a késes pöcs egy fiatal suhanc volt, és mem másodkörös, sottről szabadult. Az kérdés nélkül bicskázta volna meg Mr. Running Man-t...
Szerintem is netto hülyeség volt fegyvertelenül utána eredni. Szerencséje volt.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

raid írta: 2019.06.18. 22:51 https://index.hu/belfold/2019/06/18/joz ... s_uldozes/

Tök jó mert kb. minden nap járok arra. Ezt se kellett volna üldözni ha csak egy embernél van deo...
Késes embert követni valóban nem bölcs dolog.
Ráadásul nagyképű pöcs.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.06.19. 07:46 Késes embert követni valóban nem bölcs dolog.
Ráadásul nagyképű pöcs.
Sztem meg jó a stílusa, meg nem szar.ta össze magát a kés látványától, ezért tőlem nagy Respect Neki!!
nhgalbXwE0Y.jpg
nhgalbXwE0Y.jpg (94.16 KiB) Megtekintve 41133 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2019.06.19. 11:46 Sztem meg jó a stílusa, meg nem szar.ta össze magát a kés látványától, ezért tőlem nagy Respect Neki!! nhgalbXwE0Y.jpg
Hát ízlés dolga. Nekem ez nagyképű műlaza tűnik, de ezen nem veszünk össze.
A kiállás az persze fasza, a legtöbb ember max a 112 kihívásáig jutna el. Vagy addig se, elfordulna és menne a dolgára.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.06.19. 12:06 Hát ízlés dolga. Nekem ez nagyképű műlaza tűnik, de ezen nem veszünk össze.
A kiállás az persze fasza, a legtöbb ember max a 112 kihívásáig jutna el. Vagy addig se, elfordulna és menne a dolgára.
+1!😉
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.06.19. 12:06 Hát ízlés dolga. Nekem ez nagyképű műlaza tűnik, de ezen nem veszünk össze.
A kiállás az persze fasza, a legtöbb ember max a 112 kihívásáig jutna el. Vagy addig se, elfordulna és menne a dolgára.
Filmekben ezt úgy mondják szépen, hogy "túl sok esze nincsen, de az biztos, hogy a tökei a helyén vannak..."

Ha csúnyán mondanám, akkor : emberünk akkora seggfej, hogy gyerekként a szülei mindkét végére pelenkát húztak...

Mindenesetre mázlista, hogy nem bicskázták meg.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.06.19. 12:06 Hát ízlés dolga. Nekem ez nagyképű műlaza tűnik, de ezen nem veszünk össze.
A kiállás az persze fasza, a legtöbb ember max a 112 kihívásáig jutna el. Vagy addig se, elfordulna és menne a dolgára.
ITT a sztori folytatása, végrehajtandót, ha nem is sokat kapott a késes rablovics:




"Viktor Veres
Június 19., 23:15

Na szóval: megvolt a tárgyalás a dohánybolti rabló ügyében, az ítéletet is meghozta a bíróság.
Ennyi a „jó” hír.
Nem lett rövid a poszt, de megkérlek ha az előzőt elolvastad, ezzel is tegyél ugyanígy.
Ugyanis azt gondolom hogy muszáj volt minden releveláns információt leírnom.

Szóval a történet többi, kevésbé jó és főleg kevéssé érthető része: (a rablásnak és az elfogásnak a történetét már megírtam ebben: https://www.facebook.com/viktor.veres.3 ... 2028901596 a posztban, erre most nem térnék ki.)
A vádirat szerint az elkövető a felfegyverkezve elkövetett rablás bűntettét követte el, melynek büntetési tétele a BTK szerint 5-10 év fegyház. Vagyis aki ilyen cselekményt követ el, az minimum 5 évre fegyházba (a legszigorúbb büntetési fokozat) kell hogy vonuljon.
(a „sima” rablás büntetési tétele 2-8 év és „csak” börtön fokozat.)
Az ügyet gyorsított eljárásban tárgyalta a bíróság, gondolom azért mert a bűnössége bebizonyításához minden adat és tárgy, valamint sértetti- és tanúvallomás a rendelkezésre állt. Ott voltak a kamerafelvételek, az elkövető 7 perc alatt rendőrkézre került, az elrabolt 122 ezer forint és a kés a zsebeiben volt, vagyis az elkövető gyakorlatilag „díszdobozba” csomagolva került a bíróság elé.
A rendőrség gyorsan és precízen elvégezte a feladatait, majd az ügyészség egy nap alatt vádat emelt. Ekkor még optimista voltam.

Így jött el a mai nap.
A tárgyalásra még a tegnapi napon engem és a két eladólányt is beidézték tanúként, természetesen időben megjelentünk.
És elkezdődött a káosz: a vádlott védelmére hivatalból kirendelt ügyvéd bejelentette hogy egy másik tárgyalása is van és ütközik a két tárgyalás, úgyhogy ezt el kell intéznie.
Egy órás várakozás következett míg az ügyvéd elintézte hogy részt vehessen a tárgyaláson.
Végül elkezdődött, az ügyész felolvasta a vádiratot, ami pontosan az tartalmazta ami és ahogy történt.
Vagyis: Az elkövető bement a dohányboltba, megvárta míg minden egyéb vevőt kiszolgálnak, majd amikor sorra került, először kért egy doboz cigarettát (arany Marlboro, ennek később még lesz jelentősége), majd elővette a kést és megfenyegette az eladókat hogy nyissák ki a kasszát. A kasszánál álló egyik eladó ezt nem tette meg, az elkövető ezután bement a pult mögé, közben a késsel hadonászott és nyakelvágással, valamint többször szurkálással fenyegette az eladólányt.
Ezek után az elkövető kinyitotta a kasszát, elkezdte kipakolni a benne lévő összes pénzt, eközben folyamatosan az előzőekben leírtak szerint fenyegetőzött és hadonászott a késsel, többször a levegőbe döfködött a lányok irányába. Aztán kiment a boltból, a kijáratnál egy férfi megpróbálta feltartóztatni, de amikor meglátta a felé tartott kést, utat engedett neki.
Közben utánament az egyik eladólány, őt ismételten nyakonszúrással, szétvágással fenyegette meg, majd a lány „valamitől” nekiesett a bolt mellett álló oszlopnak, illetve a rászerelt kukának.
Ezután elmenekült, ennek részletei a fentebb linkelt posztban.

Az elkövetőről: Kiderült hogy korábban sofőrként dolgozott, ha jól emlékszem havi 220 ezer forintos fizetésért. De hónapok óta nem dolgozik, ellenben van –ma a bíróságon általa elmondottak szerint- több mint 300 ezer forintnyi, de korábbi elmondása szerint több mint 600 ezer forintot kitevő tartozása, amelyet a korábbi munkahelyén „szedett össze” mégpedig közlekedési szabálysértésekből kiszabott bírságokból, meg nem fizetett autópályadíjakból és talán parkolási bírságokból. (ennek is lesz jelentősége később)
Jelenleg jövedelme nincs, munkahelye nincs.
A bíróságon számomra úgy tűnt hogy –egy ideillő fordulattal élve- „nem pont ő a legélesebb kés a fiókban”.
Konkrétan: számomra úgy tűnt hogy ez egy iszonyatosan primitív ember, csak egy példa: Amikor a bíró megkérdezte tőle a következőt: „Hogy fogta vagy használta a kést?”, nos erre –nagyjából- a következő választ adta: „Általában hogy használom, vagy hogy?”
A bíróságon szinte folyamatosan vigyorgott, amikor a bíró kérdezte nem állt fel a válaszadáskor (már ha egyáltalán felfogta a kérdést, mert többször a szájába kellett rágni hogy mire kíváncsi az éppen őt kérdező bíró, az ügyész és az ügyvéd), máskor unott fejjel nézte a plafont, a szünetekben a folyosón az átkísérésével megbízott rendőrökkel próbált „jópofizni” stb…
A rablásról azt mondta, hogy nem tervelte el előre és senkit nem akart bántani:
-ehhez képest egy 9,5 cm pengehosszúságú (8 cm-nél hosszabb pengéjű kés nem lehet nálad közterületen, mert az már közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek számít!!!), egy gombbal vagy mozdulattal nyitható kés volt nála,
-ehhez képest már órák óta a bolt körül lődörgött, ehhez képest megvárta míg kiürül a bolt,
-ehhez képest amikor nem adták át a pénzt akkor fenyegetőzni és a késsel a sértettekre nézve veszélyesen hadonászott,
-ehhez képest amikor megpróbálták feltartóztatni ugyanezt tette.
Azt mondta a tárgyaláson hogy megbánta amit tett, de ez minden volt csak nem őszinte megbánás.
Ebben az elkövetőben én semmilyen emberi érzelmet nem fedeztem fel, konkrétan egy végtelenül primitív gondolkodású és minimális érzelmi intelligenciával rendelkező pszichopatának tűnt számomra.

A két eladólány ugyanúgy mondta el a történetet ahogy a vádiratban szerepel, majd jött az ügyvéd. Akinek tudom hogy ez a dolga, de az azt gondolom felháborító, hogy pl. a rabló után futó lányt azzal kérdezte fel, hogy –nem szó szerinti idézet de ez volt a lényeg-:
„Nem gondolja hogy az elkövető azért ijesztgette önt a késsel és verbálisan, mert ön megpróbálta megakadályozni hogy elmenjen és az elkövető ezt fenyegetésnek vette?”
WTF?????????????
Két 50 kilós lány ellen végrehajt egy késsel felfegyverkezve, elkövetett rablást és még ő van fenyegetve???
Hát mi a jó isten folyik itt?????
Az ügyvéd később tőlem is megkérdezte hogy szerintem mi lehetett a motivációja amikor kint forgolódott a késsel. Mondtam neki hogy ezt a védencétől kérdezze, én honnan kellene hogy tudjam?
Aztán jött valami ilyennel, hogy szerinte nem a rablás minősített (felfegyverkezve elkövetett) esete történt, mert nem úgy használta a kést hogy bántani akarta a lányokat.
Majd a rablásról készült videót, ezt itt: https://www.youtube.com/watch?v=B7orC_nRRBQ akarta megnézni, mert szerinte azon nem látszik egyértelműen hogy mi történt.
(de kurvára látszik, sőt még az is amikor az elkövető a lány irányába szúr.)
Aztán jött a káosz folytatása: a bírósági számítógép képtelen volt lejátszani a DVD-n (!!!) becsatolt videót, újabb kb. háromnegyed órás szünet következett.
Majd hoztak egy másik gépet, az ügyvéd megnézte, azt mondta hogy ez tényleg az aminek látszik.

Újabb szünet következett, de ezúttal már a határozathozatal miatt, majd jött az ítélet kihirdetése, ami konkrétan hidegzuhanykért ért mind a lányokat, mind engem.
A bírónő bűnösnek mondta ki az elkövetőt felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt.
Amelynek büntetési tétele mint korábban írtam 5-10 év.
A bíróság a szokásoknak megfelelően a középmértékből indult ki, amelyet úgy számolnak ki, hogy összeadják az alsó és felső határt és elosztják kettővel.
És itt jött az meglepetés: a bírónő szerint az 5-10 év középmértéke 7 év, vagyis szerinte tizenöt osztva kettővel az hét. NOS.
Aztán jöttek az enyhítő körülmények, amelyből mindössze kettő volt: a vádlott büntetlen előélete és a beismerő vallomás. (ennyi bizonyíték mellett nehéz lett volna tagadni)
A büntetlen előéletet is csodálatosan sikerült megindokolnia a bírónőnek, nem szó szerint de valahogy így szólt amit mondott: „A vádlottnak a fiatal kora miatt még nem volt ideje bűnözni.”
No komment.
És jöttek a súlyosbító körülmények: a verbális és fizikai fenyegetés, a távozás közbeni hasonló cselekedetek, a vádlott –saját elmondása szerinti- ittas állapota (nem tűnt annak sem számomra, sem a lányok számára), és az hogy elszaporodtak az ilyen cselekmények.
És az ítélet: MINDÖSSZE 3 év 6 hónap fegyház.
Az ügyész ezt jóváhagyta (WTF???) az ügyvéd viszont három (munka)nap gondolkodási időt kért.
Na itt már ökölbe szorult a kezem, de azzal nyugtattam magam, ha ennyi akkor ennyi.
Ezután a bíró kihirdette hogy a büntetés kétharmadának letöltése után az elkövető feltételesen szabadlábra helyezhető.
Vagyis akár 2 év 4 hónap múlva szabadlábra kerülhet ez a micsoda.
Majd jött az utolsó és egyben legmélyebb tőrdöfés a társadalom igazság- és a biztonságérzetébe: bár az ügyész indítványozta, a bírónő NEM TARTOTTA INDOKOLTNAK A KÉNYSZERINTÉZKEDÉS TOVÁBBI FENNTARTÁSÁT, VAGYIS MIVEL AZ ÜGYÉD HÁROM MUNKANAP GONDOLKODÁSI IDŐT KÉRT NEM HELYEZTE ELŐZETES LETARTÓZTATÁSBA, HANEM SZABADON ENGEDTE AZ ELKÖVETŐT!!!!!!!!!
Tehát A. Roland 21 éves késsel fenyegetőző rabló, aki a rablás minősített esetét követte el a bírósági ítélet szerint (is), legalább hétfőig szabadon jön-megy.
Úgy hogy a közelben, az Üllői úton lakik.
Na erre mondom azt hogy itt fogynak el a szavak.
A két lány majdnem elsírta magát, kezük-lábuk remegett, én mondtam is hogy tűnés innen, ne várják/várjuk meg míg leveszik erről az izéről a bilincset.
Amikor távozni készültünk, a micsoda közelébe kerültem aki valamit szólt abba az irányba ahol álltam, de nem értettem, mert a fogai között sziszegve mondta.
Abban biztos voltam hogy nem elköszönt és annyira ideges voltam hogy hasonló stílusban, a fogaim között sziszegve csak annyit válaszoltam neki, hogy „Ha megpróbálod, eltörlek!”
Tudom butaság volt, de iszonyúan ideges voltam és vagyok azóta is.

És akkor a felmerülő kérdések:
- Hogyan lehet az hogy a bíróság bűnösnek mondja ki a vádlottat egy olyan bűncselekményben amelyet –mivel minősített eset- a BTK 5-10 év fegyházzal rendeli büntetni, amelynek a kiindulási középértéke 7,5 év, van egy darab enyhítő, de három-négy súlyosbító körülmény, majd az elkövető az adott bűncselekmény alapesete büntetési tételének (2-8 év) alsó határához közeli büntetést kap?

- Hogyan lehet az, hogy valaki elkövet egy ilyen súlyos bűncselekményt, –bár eddig büntetve nem volt, de ez nem jelenti azt hogy nem követett el semmi törvénytelent- az előéletéből látszik hogy kb. leszarja a szabályokat és előírásokat (a korábban említett 300 ezer vagy 600 ezer forintnyi bírság, büntetés), de azt feltételezi a bíróság hogy „na most aztán megjavul” és szabadlábra helyezik?

- Hogyan lehet az hogy bár nincs munkája, nincs jövedelme, de mégis naponta megvesz legalább egy doboz 1400 forintos cigarettát és erre nem kérdeznek rá, vagyis hogy ezt miből fedezi?

- Hogyan lehet az, hogy nincs jövedelme, de van a napi kiadásain kívül többszázezer forintnyi fenyegető adóssága (amelyet a szabályszegő életvitelének köszönhet), talán épp emiatt próbált meg rabolni is, és a bíróság szerint „menjen isten hírével, majd keressük ha be kell vonulnia a sittre”?????

- Hogyan lehet az hogy egy elkövetőt úgy állítanak bíróság elé, hogy megvan videón a bűncselekmény, hamar elfogják, hiánytalanul megkerül az elrabolt pénz, az elkövetéshez használt fegyver, és MÉG EZ SEM ELÉG AHHOZ HOGY EZT AZ IZÉT EGYBŐL KIVONJÁK A FORGALOMBÓL, LEGALÁBB AZÉRT HOGY NE JELENTSEN VESZÉLYT A TÁRSADALOMRA????

- Hogyan lehet az hogy egy ilyen elkövetőt, aki ránézésre egy zeller értelmi képességeivel bír (viszont jó fizikumú), egy ilyen elkövetőt, aki azt ami éppen kell neki akár erőszakkal is elveszi, vagyis aki kb. egy ösztönlény, csak így visszaengednek a társadalomra, azok után hogy „díszdobozba csomagolva” le lett téve a bíróság asztalára hogy ott szolgáltassanak igazságot a sértetteknek és úgy kb. a normális értékrendű társadalomnak?????

- Hogyan lehet az hogy egyszer elfogták a rendőrök, elítélték és a bíróság elengedi?
Mi van ha eltűnik vagy megszökik mielőtt megkapja a behívót a fegyházba? Akkor az lesz hogy különböző rendőri egységek elkezdik felkutatni, megfigyelni, majd egyszercsak elkapják. Ennek több milliós költsége van.
Vagy ha akár a jogerőre emelkedésig, akár ha elszökik újabb, esetleg súlyosabb, akár testi épség vagy élet elleni bűncselekményt követ el, mivel beüt a „már minden mindegy” mentalitás?
Ezekért ki lesz a felelős?
Azt bátran kijelentem hogy nem kizárólag A. Roland.

Azt gondolom, hogy ez egy nagyon rossz üzenet a hozzám hasonló "hülyéknek", vagyis azoknak akik civilként a saját bőrüket viszik a vásárra azért, hogy az ilyen micsodákat elzárja a törvény a normális emberektől.
Viszont ez egy jó üzenet a "micsodáknak", hiszen ez a zeller is relatíve olcsón megúszta.
És azt is gondolom, hogy -mint írtam- én a bőrömet vittem a vásárra hogy ez a mocsok hosszú időre börtönbe kerüljön és ne jelentsen tovább veszélyt a lányokra, az Édesanyámra, az összes környéken élő emberre.
A pihenőből berendelt rendőrök egész éjjel dolgoztak ugyanezért.

Ezzel az ítélettel azt gondolom hogy ez a bíróság semmibe vette a rendőröket, a munkájukat, a lányokat, és engem is.
A többi fentebb felsorolt -sajnos esélyes- vonatkoztatásáról ne is beszéljünk.

Ha szerinted is felháborító a történet, kérlek hogy oszd meg, mert ez így nagyon nincs jól.
Köszi!"
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.06.21. 12:30 ITT a sztori folytatása, végrehajtandót, ha nem is sokat kapott a késes rablovics:




"Viktor Veres
Június 19., 23:15

Na szóval: megvolt a tárgyalás a dohánybolti rabló ügyében, az ítéletet is meghozta a bíróság.
Ennyi a „jó” hír.
Nem lett rövid a poszt, de megkérlek ha az előzőt elolvastad, ezzel is tegyél ugyanígy.
Ugyanis azt gondolom hogy muszáj volt minden releveláns információt leírnom.

Szóval a történet többi, kevésbé jó és főleg kevéssé érthető része: (a rablásnak és az elfogásnak a történetét már megírtam ebben: https://www.facebook.com/viktor.veres.3 ... 2028901596 a posztban, erre most nem térnék ki.)
A vádirat szerint az elkövető a felfegyverkezve elkövetett rablás bűntettét követte el, melynek büntetési tétele a BTK szerint 5-10 év fegyház. Vagyis aki ilyen cselekményt követ el, az minimum 5 évre fegyházba (a legszigorúbb büntetési fokozat) kell hogy vonuljon.
(a „sima” rablás büntetési tétele 2-8 év és „csak” börtön fokozat.)
Az ügyet gyorsított eljárásban tárgyalta a bíróság, gondolom azért mert a bűnössége bebizonyításához minden adat és tárgy, valamint sértetti- és tanúvallomás a rendelkezésre állt. Ott voltak a kamerafelvételek, az elkövető 7 perc alatt rendőrkézre került, az elrabolt 122 ezer forint és a kés a zsebeiben volt, vagyis az elkövető gyakorlatilag „díszdobozba” csomagolva került a bíróság elé.
A rendőrség gyorsan és precízen elvégezte a feladatait, majd az ügyészség egy nap alatt vádat emelt. Ekkor még optimista voltam.

Így jött el a mai nap.
A tárgyalásra még a tegnapi napon engem és a két eladólányt is beidézték tanúként, természetesen időben megjelentünk.
És elkezdődött a káosz: a vádlott védelmére hivatalból kirendelt ügyvéd bejelentette hogy egy másik tárgyalása is van és ütközik a két tárgyalás, úgyhogy ezt el kell intéznie.
Egy órás várakozás következett míg az ügyvéd elintézte hogy részt vehessen a tárgyaláson.
Végül elkezdődött, az ügyész felolvasta a vádiratot, ami pontosan az tartalmazta ami és ahogy történt.
Vagyis: Az elkövető bement a dohányboltba, megvárta míg minden egyéb vevőt kiszolgálnak, majd amikor sorra került, először kért egy doboz cigarettát (arany Marlboro, ennek később még lesz jelentősége), majd elővette a kést és megfenyegette az eladókat hogy nyissák ki a kasszát. A kasszánál álló egyik eladó ezt nem tette meg, az elkövető ezután bement a pult mögé, közben a késsel hadonászott és nyakelvágással, valamint többször szurkálással fenyegette az eladólányt.
Ezek után az elkövető kinyitotta a kasszát, elkezdte kipakolni a benne lévő összes pénzt, eközben folyamatosan az előzőekben leírtak szerint fenyegetőzött és hadonászott a késsel, többször a levegőbe döfködött a lányok irányába. Aztán kiment a boltból, a kijáratnál egy férfi megpróbálta feltartóztatni, de amikor meglátta a felé tartott kést, utat engedett neki.
Közben utánament az egyik eladólány, őt ismételten nyakonszúrással, szétvágással fenyegette meg, majd a lány „valamitől” nekiesett a bolt mellett álló oszlopnak, illetve a rászerelt kukának.
Ezután elmenekült, ennek részletei a fentebb linkelt posztban.

Az elkövetőről: Kiderült hogy korábban sofőrként dolgozott, ha jól emlékszem havi 220 ezer forintos fizetésért. De hónapok óta nem dolgozik, ellenben van –ma a bíróságon általa elmondottak szerint- több mint 300 ezer forintnyi, de korábbi elmondása szerint több mint 600 ezer forintot kitevő tartozása, amelyet a korábbi munkahelyén „szedett össze” mégpedig közlekedési szabálysértésekből kiszabott bírságokból, meg nem fizetett autópályadíjakból és talán parkolási bírságokból. (ennek is lesz jelentősége később)
Jelenleg jövedelme nincs, munkahelye nincs.
A bíróságon számomra úgy tűnt hogy –egy ideillő fordulattal élve- „nem pont ő a legélesebb kés a fiókban”.
Konkrétan: számomra úgy tűnt hogy ez egy iszonyatosan primitív ember, csak egy példa: Amikor a bíró megkérdezte tőle a következőt: „Hogy fogta vagy használta a kést?”, nos erre –nagyjából- a következő választ adta: „Általában hogy használom, vagy hogy?”
A bíróságon szinte folyamatosan vigyorgott, amikor a bíró kérdezte nem állt fel a válaszadáskor (már ha egyáltalán felfogta a kérdést, mert többször a szájába kellett rágni hogy mire kíváncsi az éppen őt kérdező bíró, az ügyész és az ügyvéd), máskor unott fejjel nézte a plafont, a szünetekben a folyosón az átkísérésével megbízott rendőrökkel próbált „jópofizni” stb…
A rablásról azt mondta, hogy nem tervelte el előre és senkit nem akart bántani:
-ehhez képest egy 9,5 cm pengehosszúságú (8 cm-nél hosszabb pengéjű kés nem lehet nálad közterületen, mert az már közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek számít!!!), egy gombbal vagy mozdulattal nyitható kés volt nála,
-ehhez képest már órák óta a bolt körül lődörgött, ehhez képest megvárta míg kiürül a bolt,
-ehhez képest amikor nem adták át a pénzt akkor fenyegetőzni és a késsel a sértettekre nézve veszélyesen hadonászott,
-ehhez képest amikor megpróbálták feltartóztatni ugyanezt tette.
Azt mondta a tárgyaláson hogy megbánta amit tett, de ez minden volt csak nem őszinte megbánás.
Ebben az elkövetőben én semmilyen emberi érzelmet nem fedeztem fel, konkrétan egy végtelenül primitív gondolkodású és minimális érzelmi intelligenciával rendelkező pszichopatának tűnt számomra.

A két eladólány ugyanúgy mondta el a történetet ahogy a vádiratban szerepel, majd jött az ügyvéd. Akinek tudom hogy ez a dolga, de az azt gondolom felháborító, hogy pl. a rabló után futó lányt azzal kérdezte fel, hogy –nem szó szerinti idézet de ez volt a lényeg-:
„Nem gondolja hogy az elkövető azért ijesztgette önt a késsel és verbálisan, mert ön megpróbálta megakadályozni hogy elmenjen és az elkövető ezt fenyegetésnek vette?”
WTF?????????????
Két 50 kilós lány ellen végrehajt egy késsel felfegyverkezve, elkövetett rablást és még ő van fenyegetve???
Hát mi a jó isten folyik itt?????
Az ügyvéd később tőlem is megkérdezte hogy szerintem mi lehetett a motivációja amikor kint forgolódott a késsel. Mondtam neki hogy ezt a védencétől kérdezze, én honnan kellene hogy tudjam?
Aztán jött valami ilyennel, hogy szerinte nem a rablás minősített (felfegyverkezve elkövetett) esete történt, mert nem úgy használta a kést hogy bántani akarta a lányokat.
Majd a rablásról készült videót, ezt itt: https://www.youtube.com/watch?v=B7orC_nRRBQ akarta megnézni, mert szerinte azon nem látszik egyértelműen hogy mi történt.
(de kurvára látszik, sőt még az is amikor az elkövető a lány irányába szúr.)
Aztán jött a káosz folytatása: a bírósági számítógép képtelen volt lejátszani a DVD-n (!!!) becsatolt videót, újabb kb. háromnegyed órás szünet következett.
Majd hoztak egy másik gépet, az ügyvéd megnézte, azt mondta hogy ez tényleg az aminek látszik.

Újabb szünet következett, de ezúttal már a határozathozatal miatt, majd jött az ítélet kihirdetése, ami konkrétan hidegzuhanykért ért mind a lányokat, mind engem.
A bírónő bűnösnek mondta ki az elkövetőt felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt.
Amelynek büntetési tétele mint korábban írtam 5-10 év.
A bíróság a szokásoknak megfelelően a középmértékből indult ki, amelyet úgy számolnak ki, hogy összeadják az alsó és felső határt és elosztják kettővel.
És itt jött az meglepetés: a bírónő szerint az 5-10 év középmértéke 7 év, vagyis szerinte tizenöt osztva kettővel az hét. NOS.
Aztán jöttek az enyhítő körülmények, amelyből mindössze kettő volt: a vádlott büntetlen előélete és a beismerő vallomás. (ennyi bizonyíték mellett nehéz lett volna tagadni)
A büntetlen előéletet is csodálatosan sikerült megindokolnia a bírónőnek, nem szó szerint de valahogy így szólt amit mondott: „A vádlottnak a fiatal kora miatt még nem volt ideje bűnözni.”
No komment.
És jöttek a súlyosbító körülmények: a verbális és fizikai fenyegetés, a távozás közbeni hasonló cselekedetek, a vádlott –saját elmondása szerinti- ittas állapota (nem tűnt annak sem számomra, sem a lányok számára), és az hogy elszaporodtak az ilyen cselekmények.
És az ítélet: MINDÖSSZE 3 év 6 hónap fegyház.
Az ügyész ezt jóváhagyta (WTF???) az ügyvéd viszont három (munka)nap gondolkodási időt kért.
Na itt már ökölbe szorult a kezem, de azzal nyugtattam magam, ha ennyi akkor ennyi.
Ezután a bíró kihirdette hogy a büntetés kétharmadának letöltése után az elkövető feltételesen szabadlábra helyezhető.
Vagyis akár 2 év 4 hónap múlva szabadlábra kerülhet ez a micsoda.
Majd jött az utolsó és egyben legmélyebb tőrdöfés a társadalom igazság- és a biztonságérzetébe: bár az ügyész indítványozta, a bírónő NEM TARTOTTA INDOKOLTNAK A KÉNYSZERINTÉZKEDÉS TOVÁBBI FENNTARTÁSÁT, VAGYIS MIVEL AZ ÜGYÉD HÁROM MUNKANAP GONDOLKODÁSI IDŐT KÉRT NEM HELYEZTE ELŐZETES LETARTÓZTATÁSBA, HANEM SZABADON ENGEDTE AZ ELKÖVETŐT!!!!!!!!!
Tehát A. Roland 21 éves késsel fenyegetőző rabló, aki a rablás minősített esetét követte el a bírósági ítélet szerint (is), legalább hétfőig szabadon jön-megy.
Úgy hogy a közelben, az Üllői úton lakik.
Na erre mondom azt hogy itt fogynak el a szavak.
A két lány majdnem elsírta magát, kezük-lábuk remegett, én mondtam is hogy tűnés innen, ne várják/várjuk meg míg leveszik erről az izéről a bilincset.
Amikor távozni készültünk, a micsoda közelébe kerültem aki valamit szólt abba az irányba ahol álltam, de nem értettem, mert a fogai között sziszegve mondta.
Abban biztos voltam hogy nem elköszönt és annyira ideges voltam hogy hasonló stílusban, a fogaim között sziszegve csak annyit válaszoltam neki, hogy „Ha megpróbálod, eltörlek!”
Tudom butaság volt, de iszonyúan ideges voltam és vagyok azóta is.

És akkor a felmerülő kérdések:
- Hogyan lehet az hogy a bíróság bűnösnek mondja ki a vádlottat egy olyan bűncselekményben amelyet –mivel minősített eset- a BTK 5-10 év fegyházzal rendeli büntetni, amelynek a kiindulási középértéke 7,5 év, van egy darab enyhítő, de három-négy súlyosbító körülmény, majd az elkövető az adott bűncselekmény alapesete büntetési tételének (2-8 év) alsó határához közeli büntetést kap?

- Hogyan lehet az, hogy valaki elkövet egy ilyen súlyos bűncselekményt, –bár eddig büntetve nem volt, de ez nem jelenti azt hogy nem követett el semmi törvénytelent- az előéletéből látszik hogy kb. leszarja a szabályokat és előírásokat (a korábban említett 300 ezer vagy 600 ezer forintnyi bírság, büntetés), de azt feltételezi a bíróság hogy „na most aztán megjavul” és szabadlábra helyezik?

- Hogyan lehet az hogy bár nincs munkája, nincs jövedelme, de mégis naponta megvesz legalább egy doboz 1400 forintos cigarettát és erre nem kérdeznek rá, vagyis hogy ezt miből fedezi?

- Hogyan lehet az, hogy nincs jövedelme, de van a napi kiadásain kívül többszázezer forintnyi fenyegető adóssága (amelyet a szabályszegő életvitelének köszönhet), talán épp emiatt próbált meg rabolni is, és a bíróság szerint „menjen isten hírével, majd keressük ha be kell vonulnia a sittre”?????

- Hogyan lehet az hogy egy elkövetőt úgy állítanak bíróság elé, hogy megvan videón a bűncselekmény, hamar elfogják, hiánytalanul megkerül az elrabolt pénz, az elkövetéshez használt fegyver, és MÉG EZ SEM ELÉG AHHOZ HOGY EZT AZ IZÉT EGYBŐL KIVONJÁK A FORGALOMBÓL, LEGALÁBB AZÉRT HOGY NE JELENTSEN VESZÉLYT A TÁRSADALOMRA????

- Hogyan lehet az hogy egy ilyen elkövetőt, aki ránézésre egy zeller értelmi képességeivel bír (viszont jó fizikumú), egy ilyen elkövetőt, aki azt ami éppen kell neki akár erőszakkal is elveszi, vagyis aki kb. egy ösztönlény, csak így visszaengednek a társadalomra, azok után hogy „díszdobozba csomagolva” le lett téve a bíróság asztalára hogy ott szolgáltassanak igazságot a sértetteknek és úgy kb. a normális értékrendű társadalomnak?????

- Hogyan lehet az hogy egyszer elfogták a rendőrök, elítélték és a bíróság elengedi?
Mi van ha eltűnik vagy megszökik mielőtt megkapja a behívót a fegyházba? Akkor az lesz hogy különböző rendőri egységek elkezdik felkutatni, megfigyelni, majd egyszercsak elkapják. Ennek több milliós költsége van.
Vagy ha akár a jogerőre emelkedésig, akár ha elszökik újabb, esetleg súlyosabb, akár testi épség vagy élet elleni bűncselekményt követ el, mivel beüt a „már minden mindegy” mentalitás?
Ezekért ki lesz a felelős?
Azt bátran kijelentem hogy nem kizárólag A. Roland.

Azt gondolom, hogy ez egy nagyon rossz üzenet a hozzám hasonló "hülyéknek", vagyis azoknak akik civilként a saját bőrüket viszik a vásárra azért, hogy az ilyen micsodákat elzárja a törvény a normális emberektől.
Viszont ez egy jó üzenet a "micsodáknak", hiszen ez a zeller is relatíve olcsón megúszta.
És azt is gondolom, hogy -mint írtam- én a bőrömet vittem a vásárra hogy ez a mocsok hosszú időre börtönbe kerüljön és ne jelentsen tovább veszélyt a lányokra, az Édesanyámra, az összes környéken élő emberre.
A pihenőből berendelt rendőrök egész éjjel dolgoztak ugyanezért.

Ezzel az ítélettel azt gondolom hogy ez a bíróság semmibe vette a rendőröket, a munkájukat, a lányokat, és engem is.
A többi fentebb felsorolt -sajnos esélyes- vonatkoztatásáról ne is beszéljünk.

Ha szerinted is felháborító a történet, kérlek hogy oszd meg, mert ez így nagyon nincs jól.
Köszi!"
Hát igen... Régi 80'-90'évekbeli amcsi filmek jutottak eszembe, szichopatat kiengedik, mert jó az ügyvédje, és vagy barom a bíróság ahogy kiengedik azonnal folytatja az ámokfutást, ahogy" kell", - ergo utolertuk az amcsi liberális gazsagszolgaltatast. Hajrá 🚾
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.06.21. 12:30 ITT a sztori folytatása, végrehajtandót, ha nem is sokat kapott a késes rablovics:




"Viktor Veres
Június 19., 23:15

Na szóval: megvolt a tárgyalás a dohánybolti rabló ügyében, az ítéletet is meghozta a bíróság.
Ennyi a „jó” hír.
Nem lett rövid a poszt, de megkérlek ha az előzőt elolvastad, ezzel is tegyél ugyanígy.
Ugyanis azt gondolom hogy muszáj volt minden releveláns információt leírnom.

Szóval a történet többi, kevésbé jó és főleg kevéssé érthető része: (a rablásnak és az elfogásnak a történetét már megírtam ebben: https://www.facebook.com/viktor.veres.3 ... 2028901596 a posztban, erre most nem térnék ki.)
A vádirat szerint az elkövető a felfegyverkezve elkövetett rablás bűntettét követte el, melynek büntetési tétele a BTK szerint 5-10 év fegyház. Vagyis aki ilyen cselekményt követ el, az minimum 5 évre fegyházba (a legszigorúbb büntetési fokozat) kell hogy vonuljon.
(a „sima” rablás büntetési tétele 2-8 év és „csak” börtön fokozat.)
Az ügyet gyorsított eljárásban tárgyalta a bíróság, gondolom azért mert a bűnössége bebizonyításához minden adat és tárgy, valamint sértetti- és tanúvallomás a rendelkezésre állt. Ott voltak a kamerafelvételek, az elkövető 7 perc alatt rendőrkézre került, az elrabolt 122 ezer forint és a kés a zsebeiben volt, vagyis az elkövető gyakorlatilag „díszdobozba” csomagolva került a bíróság elé.
A rendőrség gyorsan és precízen elvégezte a feladatait, majd az ügyészség egy nap alatt vádat emelt. Ekkor még optimista voltam.

Így jött el a mai nap.
A tárgyalásra még a tegnapi napon engem és a két eladólányt is beidézték tanúként, természetesen időben megjelentünk.
És elkezdődött a káosz: a vádlott védelmére hivatalból kirendelt ügyvéd bejelentette hogy egy másik tárgyalása is van és ütközik a két tárgyalás, úgyhogy ezt el kell intéznie.
Egy órás várakozás következett míg az ügyvéd elintézte hogy részt vehessen a tárgyaláson.
Végül elkezdődött, az ügyész felolvasta a vádiratot, ami pontosan az tartalmazta ami és ahogy történt.
Vagyis: Az elkövető bement a dohányboltba, megvárta míg minden egyéb vevőt kiszolgálnak, majd amikor sorra került, először kért egy doboz cigarettát (arany Marlboro, ennek később még lesz jelentősége), majd elővette a kést és megfenyegette az eladókat hogy nyissák ki a kasszát. A kasszánál álló egyik eladó ezt nem tette meg, az elkövető ezután bement a pult mögé, közben a késsel hadonászott és nyakelvágással, valamint többször szurkálással fenyegette az eladólányt.
Ezek után az elkövető kinyitotta a kasszát, elkezdte kipakolni a benne lévő összes pénzt, eközben folyamatosan az előzőekben leírtak szerint fenyegetőzött és hadonászott a késsel, többször a levegőbe döfködött a lányok irányába. Aztán kiment a boltból, a kijáratnál egy férfi megpróbálta feltartóztatni, de amikor meglátta a felé tartott kést, utat engedett neki.
Közben utánament az egyik eladólány, őt ismételten nyakonszúrással, szétvágással fenyegette meg, majd a lány „valamitől” nekiesett a bolt mellett álló oszlopnak, illetve a rászerelt kukának.
Ezután elmenekült, ennek részletei a fentebb linkelt posztban.

Az elkövetőről: Kiderült hogy korábban sofőrként dolgozott, ha jól emlékszem havi 220 ezer forintos fizetésért. De hónapok óta nem dolgozik, ellenben van –ma a bíróságon általa elmondottak szerint- több mint 300 ezer forintnyi, de korábbi elmondása szerint több mint 600 ezer forintot kitevő tartozása, amelyet a korábbi munkahelyén „szedett össze” mégpedig közlekedési szabálysértésekből kiszabott bírságokból, meg nem fizetett autópályadíjakból és talán parkolási bírságokból. (ennek is lesz jelentősége később)
Jelenleg jövedelme nincs, munkahelye nincs.
A bíróságon számomra úgy tűnt hogy –egy ideillő fordulattal élve- „nem pont ő a legélesebb kés a fiókban”.
Konkrétan: számomra úgy tűnt hogy ez egy iszonyatosan primitív ember, csak egy példa: Amikor a bíró megkérdezte tőle a következőt: „Hogy fogta vagy használta a kést?”, nos erre –nagyjából- a következő választ adta: „Általában hogy használom, vagy hogy?”
A bíróságon szinte folyamatosan vigyorgott, amikor a bíró kérdezte nem állt fel a válaszadáskor (már ha egyáltalán felfogta a kérdést, mert többször a szájába kellett rágni hogy mire kíváncsi az éppen őt kérdező bíró, az ügyész és az ügyvéd), máskor unott fejjel nézte a plafont, a szünetekben a folyosón az átkísérésével megbízott rendőrökkel próbált „jópofizni” stb…
A rablásról azt mondta, hogy nem tervelte el előre és senkit nem akart bántani:
-ehhez képest egy 9,5 cm pengehosszúságú (8 cm-nél hosszabb pengéjű kés nem lehet nálad közterületen, mert az már közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek számít!!!), egy gombbal vagy mozdulattal nyitható kés volt nála,
-ehhez képest már órák óta a bolt körül lődörgött, ehhez képest megvárta míg kiürül a bolt,
-ehhez képest amikor nem adták át a pénzt akkor fenyegetőzni és a késsel a sértettekre nézve veszélyesen hadonászott,
-ehhez képest amikor megpróbálták feltartóztatni ugyanezt tette.
Azt mondta a tárgyaláson hogy megbánta amit tett, de ez minden volt csak nem őszinte megbánás.
Ebben az elkövetőben én semmilyen emberi érzelmet nem fedeztem fel, konkrétan egy végtelenül primitív gondolkodású és minimális érzelmi intelligenciával rendelkező pszichopatának tűnt számomra.

A két eladólány ugyanúgy mondta el a történetet ahogy a vádiratban szerepel, majd jött az ügyvéd. Akinek tudom hogy ez a dolga, de az azt gondolom felháborító, hogy pl. a rabló után futó lányt azzal kérdezte fel, hogy –nem szó szerinti idézet de ez volt a lényeg-:
„Nem gondolja hogy az elkövető azért ijesztgette önt a késsel és verbálisan, mert ön megpróbálta megakadályozni hogy elmenjen és az elkövető ezt fenyegetésnek vette?”
WTF?????????????
Két 50 kilós lány ellen végrehajt egy késsel felfegyverkezve, elkövetett rablást és még ő van fenyegetve???
Hát mi a jó isten folyik itt?????
Az ügyvéd később tőlem is megkérdezte hogy szerintem mi lehetett a motivációja amikor kint forgolódott a késsel. Mondtam neki hogy ezt a védencétől kérdezze, én honnan kellene hogy tudjam?
Aztán jött valami ilyennel, hogy szerinte nem a rablás minősített (felfegyverkezve elkövetett) esete történt, mert nem úgy használta a kést hogy bántani akarta a lányokat.
Majd a rablásról készült videót, ezt itt: https://www.youtube.com/watch?v=B7orC_nRRBQ akarta megnézni, mert szerinte azon nem látszik egyértelműen hogy mi történt.
(de kurvára látszik, sőt még az is amikor az elkövető a lány irányába szúr.)
Aztán jött a káosz folytatása: a bírósági számítógép képtelen volt lejátszani a DVD-n (!!!) becsatolt videót, újabb kb. háromnegyed órás szünet következett.
Majd hoztak egy másik gépet, az ügyvéd megnézte, azt mondta hogy ez tényleg az aminek látszik.

Újabb szünet következett, de ezúttal már a határozathozatal miatt, majd jött az ítélet kihirdetése, ami konkrétan hidegzuhanykért ért mind a lányokat, mind engem.
A bírónő bűnösnek mondta ki az elkövetőt felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt.
Amelynek büntetési tétele mint korábban írtam 5-10 év.
A bíróság a szokásoknak megfelelően a középmértékből indult ki, amelyet úgy számolnak ki, hogy összeadják az alsó és felső határt és elosztják kettővel.
És itt jött az meglepetés: a bírónő szerint az 5-10 év középmértéke 7 év, vagyis szerinte tizenöt osztva kettővel az hét. NOS.
Aztán jöttek az enyhítő körülmények, amelyből mindössze kettő volt: a vádlott büntetlen előélete és a beismerő vallomás. (ennyi bizonyíték mellett nehéz lett volna tagadni)
A büntetlen előéletet is csodálatosan sikerült megindokolnia a bírónőnek, nem szó szerint de valahogy így szólt amit mondott: „A vádlottnak a fiatal kora miatt még nem volt ideje bűnözni.”
No komment.
És jöttek a súlyosbító körülmények: a verbális és fizikai fenyegetés, a távozás közbeni hasonló cselekedetek, a vádlott –saját elmondása szerinti- ittas állapota (nem tűnt annak sem számomra, sem a lányok számára), és az hogy elszaporodtak az ilyen cselekmények.
És az ítélet: MINDÖSSZE 3 év 6 hónap fegyház.
Az ügyész ezt jóváhagyta (WTF???) az ügyvéd viszont három (munka)nap gondolkodási időt kért.
Na itt már ökölbe szorult a kezem, de azzal nyugtattam magam, ha ennyi akkor ennyi.
Ezután a bíró kihirdette hogy a büntetés kétharmadának letöltése után az elkövető feltételesen szabadlábra helyezhető.
Vagyis akár 2 év 4 hónap múlva szabadlábra kerülhet ez a micsoda.
Majd jött az utolsó és egyben legmélyebb tőrdöfés a társadalom igazság- és a biztonságérzetébe: bár az ügyész indítványozta, a bírónő NEM TARTOTTA INDOKOLTNAK A KÉNYSZERINTÉZKEDÉS TOVÁBBI FENNTARTÁSÁT, VAGYIS MIVEL AZ ÜGYÉD HÁROM MUNKANAP GONDOLKODÁSI IDŐT KÉRT NEM HELYEZTE ELŐZETES LETARTÓZTATÁSBA, HANEM SZABADON ENGEDTE AZ ELKÖVETŐT!!!!!!!!!
Tehát A. Roland 21 éves késsel fenyegetőző rabló, aki a rablás minősített esetét követte el a bírósági ítélet szerint (is), legalább hétfőig szabadon jön-megy.
Úgy hogy a közelben, az Üllői úton lakik.
Na erre mondom azt hogy itt fogynak el a szavak.
A két lány majdnem elsírta magát, kezük-lábuk remegett, én mondtam is hogy tűnés innen, ne várják/várjuk meg míg leveszik erről az izéről a bilincset.
Amikor távozni készültünk, a micsoda közelébe kerültem aki valamit szólt abba az irányba ahol álltam, de nem értettem, mert a fogai között sziszegve mondta.
Abban biztos voltam hogy nem elköszönt és annyira ideges voltam hogy hasonló stílusban, a fogaim között sziszegve csak annyit válaszoltam neki, hogy „Ha megpróbálod, eltörlek!”
Tudom butaság volt, de iszonyúan ideges voltam és vagyok azóta is.

És akkor a felmerülő kérdések:
- Hogyan lehet az hogy a bíróság bűnösnek mondja ki a vádlottat egy olyan bűncselekményben amelyet –mivel minősített eset- a BTK 5-10 év fegyházzal rendeli büntetni, amelynek a kiindulási középértéke 7,5 év, van egy darab enyhítő, de három-négy súlyosbító körülmény, majd az elkövető az adott bűncselekmény alapesete büntetési tételének (2-8 év) alsó határához közeli büntetést kap?

- Hogyan lehet az, hogy valaki elkövet egy ilyen súlyos bűncselekményt, –bár eddig büntetve nem volt, de ez nem jelenti azt hogy nem követett el semmi törvénytelent- az előéletéből látszik hogy kb. leszarja a szabályokat és előírásokat (a korábban említett 300 ezer vagy 600 ezer forintnyi bírság, büntetés), de azt feltételezi a bíróság hogy „na most aztán megjavul” és szabadlábra helyezik?

- Hogyan lehet az hogy bár nincs munkája, nincs jövedelme, de mégis naponta megvesz legalább egy doboz 1400 forintos cigarettát és erre nem kérdeznek rá, vagyis hogy ezt miből fedezi?

- Hogyan lehet az, hogy nincs jövedelme, de van a napi kiadásain kívül többszázezer forintnyi fenyegető adóssága (amelyet a szabályszegő életvitelének köszönhet), talán épp emiatt próbált meg rabolni is, és a bíróság szerint „menjen isten hírével, majd keressük ha be kell vonulnia a sittre”?????

- Hogyan lehet az hogy egy elkövetőt úgy állítanak bíróság elé, hogy megvan videón a bűncselekmény, hamar elfogják, hiánytalanul megkerül az elrabolt pénz, az elkövetéshez használt fegyver, és MÉG EZ SEM ELÉG AHHOZ HOGY EZT AZ IZÉT EGYBŐL KIVONJÁK A FORGALOMBÓL, LEGALÁBB AZÉRT HOGY NE JELENTSEN VESZÉLYT A TÁRSADALOMRA????

- Hogyan lehet az hogy egy ilyen elkövetőt, aki ránézésre egy zeller értelmi képességeivel bír (viszont jó fizikumú), egy ilyen elkövetőt, aki azt ami éppen kell neki akár erőszakkal is elveszi, vagyis aki kb. egy ösztönlény, csak így visszaengednek a társadalomra, azok után hogy „díszdobozba csomagolva” le lett téve a bíróság asztalára hogy ott szolgáltassanak igazságot a sértetteknek és úgy kb. a normális értékrendű társadalomnak?????

- Hogyan lehet az hogy egyszer elfogták a rendőrök, elítélték és a bíróság elengedi?
Mi van ha eltűnik vagy megszökik mielőtt megkapja a behívót a fegyházba? Akkor az lesz hogy különböző rendőri egységek elkezdik felkutatni, megfigyelni, majd egyszercsak elkapják. Ennek több milliós költsége van.
Vagy ha akár a jogerőre emelkedésig, akár ha elszökik újabb, esetleg súlyosabb, akár testi épség vagy élet elleni bűncselekményt követ el, mivel beüt a „már minden mindegy” mentalitás?
Ezekért ki lesz a felelős?
Azt bátran kijelentem hogy nem kizárólag A. Roland.

Azt gondolom, hogy ez egy nagyon rossz üzenet a hozzám hasonló "hülyéknek", vagyis azoknak akik civilként a saját bőrüket viszik a vásárra azért, hogy az ilyen micsodákat elzárja a törvény a normális emberektől.
Viszont ez egy jó üzenet a "micsodáknak", hiszen ez a zeller is relatíve olcsón megúszta.
És azt is gondolom, hogy -mint írtam- én a bőrömet vittem a vásárra hogy ez a mocsok hosszú időre börtönbe kerüljön és ne jelentsen tovább veszélyt a lányokra, az Édesanyámra, az összes környéken élő emberre.
A pihenőből berendelt rendőrök egész éjjel dolgoztak ugyanezért.

Ezzel az ítélettel azt gondolom hogy ez a bíróság semmibe vette a rendőröket, a munkájukat, a lányokat, és engem is.
A többi fentebb felsorolt -sajnos esélyes- vonatkoztatásáról ne is beszéljünk.

Ha szerinted is felháborító a történet, kérlek hogy oszd meg, mert ez így nagyon nincs jól.
Köszi!"
MAjd egyszer emberére talál ez is, és rondán el fogják intézni... A sitten legalább túlélte volna. Ezzel a viselkedéssel kint nem biztos, hogy megmarad... Nem csak ő van szabadon, és nem csak őt nem zárták be eléggé... Kint vannak a természetes ellenségei is...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!

Ez a mai magyar jogállam. Ez a balhé ennyit "ért" a t. bíróság mérlegén.
Én értem, hogy a törvényt az alkalmazása során kell megtölteni tartalommal, de ez így nettó baromság, szerintem teljesen szembemegy a törvény eredeti céljával.
Ahhoz külön gratulálok, hogy az eljáró ügyész nem fellebbezett súlyosbításért sem.

Nálam sokkal okosabb ember mondta: a visszatartó erő nem egy ítélet súlyosságában van elsődlegesen, hanem annak elkerülhetetlenségében.
Ok, itt meglett az elkövető. Itt volt a lehetőség arra, hogy a személyén keresztül üzenjenek az összes ilyen s.ggfejnek: "5 év letöltendő, és a jogerőig letartóztatásban maradsz, ja és jobb ha örülsz, mert csak azért ennyi, mert első bűntényes vagy".

Itt nem egy "kölcsönös szóváltás"-ból ( hogy a tagoknak is kedvezzek 😊) kialakuló garázdaságról van szó, hanem egy rablásról.
Mentő körülményként csak azt tudnám elfogadni, ha a pénz AZONNAL kellene, mittomén a gyereke életmentő gyógyszerére, minden más csak kutyasz.r.
Ez a jószág egy deviáns alak, aki soha nem lesz társadalmunk hasznos tagja, aķkr meg minek finonkodjunk vele?
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Freddy Haflin írta: 2019.06.22. 17:56 Üdv!

Ez a mai magyar jogállam. Ez a balhé ennyit "ért" a t. bíróság mérlegén.
Én értem, hogy a törvényt az alkalmazása során kell megtölteni tartalommal, de ez így nettó baromság, szerintem teljesen szembemegy a törvény eredeti céljával.
Ahhoz külön gratulálok, hogy az eljáró ügyész nem fellebbezett súlyosbításért sem.

Nálam sokkal okosabb ember mondta: a visszatartó erő nem egy ítélet súlyosságában van elsődlegesen, hanem annak elkerülhetetlenségében.
Ok, itt meglett az elkövető. Itt volt a lehetőség arra, hogy a személyén keresztül üzenjenek az összes ilyen s.ggfejnek: "5 év letöltendő, és a jogerőig letartóztatásban maradsz, ja és jobb ha örülsz, mert csak azért ennyi, mert első bűntényes vagy".

Itt nem egy "kölcsönös szóváltás"-ból ( hogy a tagoknak is kedvezzek 😊) kialakuló garázdaságról van szó, hanem egy rablásról.
Mentő körülményként csak azt tudnám elfogadni, ha a pénz AZONNAL kellene, mittomén a gyereke életmentő gyógyszerére, minden más csak kutyasz.r.
Ez a jószág egy deviáns alak, aki soha nem lesz társadalmunk hasznos tagja, aķkr meg minek finonkodjunk vele?
Konkluzió: nem az állami gépezetben kell bízni, hanem saját kézbe kell venni a személyes biztonságunkat. Ahogy ezt itt mi fórumlakók tettük, és tesszük.

A kutya nem fogja meg a retkeket, csak ha már bekövetkezett a tragédia. Arra meg nincs lehetőség, hogy mindenki mellé rendőrt állítsanak.

Összességében most nem azt akarom kihangsúlyozni, hogy az állami gépezet alkalmatlan lenne, hanem azt, hogy méreténél, és struktúrájánál fogva nem is lehet alkalmas az egyes polgárok védelmére. Ezért nagyon fontos az önvédelem intézményének életképes szabályozása. De jure, és de facto is! De jure azaz jogilag már élhető rendszer van. A végrehajtási oldalon még vannak fekadatok. Pl hatóságok rendes kiképzése, igazságügyi gyakorlat áthangolása a jog jelen állására. Vagyis ne legyen lehetősége egyetlen hatóságnak sem arra, hogy önösen kitalált, nem létező jogszabályok alapján jogi, vagy vagyoni hátrányt okozhassanak, durva következmények nélkül.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mr. Senki írta: 2019.06.22. 21:20 Konkluzió: nem az állami gépezetben kell bízni, hanem saját kézbe kell venni a személyes biztonságunkat. Ahogy ezt itt mi fórumlakók tettük, és tesszük.

A kutya nem fogja meg a retkeket, csak ha már bekövetkezett a tragédia. Arra meg nincs lehetőség, hogy mindenki mellé rendőrt állítsanak.

Összességében most nem azt akarom kihangsúlyozni, hogy az állami gépezet alkalmatlan lenne, hanem azt, hogy méreténél, és struktúrájánál fogva nem is lehet alkalmas az egyes polgárok védelmére. Ezért nagyon fontos az önvédelem intézményének életképes szabályozása. De jure, és de facto is! De jure azaz jogilag már élhető rendszer van. A végrehajtási oldalon még vannak fekadatok. Pl hatóságok rendes kiképzése, igazságügyi gyakorlat áthangolása a jog jelen állására. Vagyis ne legyen lehetősége egyetlen hatóságnak sem arra, hogy önösen kitalált, nem létező jogszabályok alapján jogi, vagy vagyoni hátrányt okozhassanak, durva következmények nélkül.
Blablablabla............ hány ilyen helyzetet oldottál már meg, adtál fel megoldásra a "jótanácson" kívül?
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.06.22. 21:28 Blablablabla............ hány ilyen helyzetet oldottál már meg, adtál fel megoldásra a "jótanácson" kívül?
Pontosan tudod, hogy erre a kérdésre nem adható korrekt válasz. Még privátban sem.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mr. Senki írta: 2019.06.22. 23:01 Pontosan tudod, hogy erre a kérdésre nem adható korrekt válasz. Még privátban sem.
Ha mint kérdés, nem adható rá korrekt, vagy semmilyen válasz, akkor hogy is lehet rá korrekt, hihető, megbízható állítás bármi is????
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.06.22. 23:11 Ha mint kérdés, nem adható rá korrekt, vagy semmilyen válasz, akkor hogy is lehet rá korrekt, hihető, megbízható állítás bármi is????
Magánügyed mit hiszel el...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Dönci62 írta: 2019.06.22. 21:28 Blablablabla............ hány ilyen helyzetet oldottál már meg, adtál fel megoldásra a "jótanácson" kívül?
Bár nem tőlem kérdezted, azért hadd válaszoljak, tavaly csak két" komolyabb"bulim volt, 1.DM-koncerten büdös patkány a velem lévő hölgy felé nyúlt, és nem törtem el legalább két ujját, csak elutottem a kezét, 2. Utána béci testepito faszkalap beszolt, kozledesi szituációban, veressel fenyegetett, anyámat szidta,de nem gumiztam le Onestaval, sem semmivel. Csak mondtam neki, hogy ugasson nyugodtan a dashcam hangot is vesz, majd felrakom a netre aztán megnezheti magát, akkor elkotrodott, csak az öklét rázta... Idén még nem volt semmi ilyen "bulim"... Egyikre sem vagyok büszke, mert eléggé puhapocs voltam, annyi, hogy nem kell bíróságra járnom, ügyvédet fizetnem, de a büszkeségem kikoszorulhetetlen csorbát szenvedett. Ennyike.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.06.23. 18:09 Bár nem tőlem kérdezted, azért hadd válaszoljak, tavaly csak két" komolyabb"bulim volt, 1.DM-koncerten büdös patkány a velem lévő hölgy felé nyúlt, és nem törtem el legalább két ujját, csak elutottem a kezét, 2. Utána béci testepito faszkalap beszolt, kozledesi szituációban, veressel fenyegetett, anyámat szidta,de nem gumiztam le Onestaval, sem semmivel. Csak mondtam neki, hogy ugasson nyugodtan a dashcam hangot is vesz, majd felrakom a netre aztán megnezheti magát, akkor elkotrodott, csak az öklét rázta... Idén még nem volt semmi ilyen "bulim"... Egyikre sem vagyok büszke, mert eléggé puhapocs voltam, annyi, hogy nem kell bíróságra járnom, ügyvédet fizetnem, de a büszkeségem kikoszorulhetetlen csorbát szenvedett. Ennyike.
Kár ilyesmit megosztani. Egyrészt utólag mindki egyetemi professzor lesz, és nagydoktorit ír az esetedből, másrészt meg esetleg véletlen olyasmit is leírhatsz, ami Rád nézve esetleg terhelő lehet. Azt meg nagyon gyorsan felejtsd el, hogy a hatóságoknál nincsnek az itteni nickek összekötve a polgári neveinkkel. Az akinek van fegyvertartásija, az mind nemzetbiztonsági kockázatot jelent a hatóságok szemében. (a vicc, hogy egymást is figyelik a figyelők. Néha bele is lehet őket kergetni egymásba... Az igen mókás amikor két titkosszolga egymást rángatja ugyanazon ajtókilincs két oldalán... :-D Na de ezt csak hallottam mesélni, ember nincs aki szórakozni merne a hazai szolgálatokkal!)

Egy szó mint száz, saját esetet nem okos dolog publikálni sehol sem. Még csak azt sem, ha csak egy barom üvöltözött. Szépen kussolni kell, abból nem lehet baj. Beszélni az ügyvédnek lehet árnyékolt szobában, suttyófonokat az ingatlan egy hang, és kép szempontból is leválasztott részen kell hagyni. Igen, vicces, de ilyen világot élünk. Semmi sem titok ami akármilyen globális hálózattal kommunkációképes eszköz jelenlétében történik. Ahogy egy ilyen eszköz van a közelben, az olyan, mintha a kihallgatószobában tennél vallomást egy titkosszolgának. Jogilag ugyan azt csak bizonyos követelmények megléte esetén használhatják, de azt semmi nem tiltja, hogy esetleg egy szakszolga beszélgessen egy nyomozóval pl egy kávézóban, és ott véletlen egy szakmai beszélgetés közben egymással szakmai információkat cseréljenek.

Szóval ésszel az önbevallós rambózással. Még akkor is, ha valójában semmi sem történt. Maradjon is úgy. A semmi az legyen semmi, és ne legyen belőle valami egy fórumon...

Mondom ezt úgy, hogy én egy senki vagyok, és nem tudok semmit sem.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!
Szerencsére ( sajnos, kinek-kinek a szája íze szerint) azért ez az orwelli valóság még nem a jelen.
Ha egy beszélgetésből az jönne ki, hogy a paciens bűnöz ( nyilván azért kagylózzák, mert erre van infójuk), akkor annak kézzel fogható/tapasztalható következménye lesz.
Azt is látni kell, hogy egy esetleges hallgatózás eredménye sem minden esetben, és minden, napvilágra került balhé kapcsán használható fel, az eljárási törvény ezt konkrétan szabályozza.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.06.23. 19:21 Kár ilyesmit megosztani. Egyrészt utólag mindki egyetemi professzor lesz, és nagydoktorit ír az esetedből, másrészt meg esetleg véletlen olyasmit is leírhatsz, ami Rád nézve esetleg terhelő lehet. Azt meg nagyon gyorsan felejtsd el, hogy a hatóságoknál nincsnek az itteni nickek összekötve a polgári neveinkkel. Az akinek van fegyvertartásija, az mind nemzetbiztonsági kockázatot jelent a hatóságok szemében. (a vicc, hogy egymást is figyelik a figyelők. Néha bele is lehet őket kergetni egymásba... Az igen mókás amikor két titkosszolga egymást rángatja ugyanazon ajtókilincs két oldalán... :-D Na de ezt csak hallottam mesélni, ember nincs aki szórakozni merne a hazai szolgálatokkal!)

Egy szó mint száz, saját esetet nem okos dolog publikálni sehol sem. Még csak azt sem, ha csak egy barom üvöltözött. Szépen kussolni kell, abból nem lehet baj. Beszélni az ügyvédnek lehet árnyékolt szobában, suttyófonokat az ingatlan egy hang, és kép szempontból is leválasztott részen kell hagyni. Igen, vicces, de ilyen világot élünk. Semmi sem titok ami akármilyen globális hálózattal kommunkációképes eszköz jelenlétében történik. Ahogy egy ilyen eszköz van a közelben, az olyan, mintha a kihallgatószobában tennél vallomást egy titkosszolgának. Jogilag ugyan azt csak bizonyos követelmények megléte esetén használhatják, de azt semmi nem tiltja, hogy esetleg egy szakszolga beszélgessen egy nyomozóval pl egy kávézóban, és ott véletlen egy szakmai beszélgetés közben egymással szakmai információkat cseréljenek.

Szóval ésszel az önbevallós rambózással. Még akkor is, ha valójában semmi sem történt. Maradjon is úgy. A semmi az legyen semmi, és ne legyen belőle valami egy fórumon...

Mondom ezt úgy, hogy én egy senki vagyok, és nem tudok semmit sem.
Kis pont vagyok én a gepezetben...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

The Gent írta: 2019.06.23. 18:09 Bár nem tőlem kérdezted, azért hadd válaszoljak, tavaly csak két" komolyabb"bulim volt, 1.DM-koncerten büdös patkány a velem lévő hölgy felé nyúlt, és nem törtem el legalább két ujját, csak elutottem a kezét, 2. Utána béci testepito faszkalap beszolt, kozledesi szituációban, veressel fenyegetett, anyámat szidta,de nem gumiztam le Onestaval, sem semmivel. Csak mondtam neki, hogy ugasson nyugodtan a dashcam hangot is vesz, majd felrakom a netre aztán megnezheti magát, akkor elkotrodott, csak az öklét rázta... Idén még nem volt semmi ilyen "bulim"... Egyikre sem vagyok büszke, mert eléggé puhapocs voltam, annyi, hogy nem kell bíróságra járnom, ügyvédet fizetnem, de a büszkeségem kikoszorulhetetlen csorbát szenvedett. Ennyike.
Igen, a dashcam már csak ezért is hasznos, rövidre tudja zárni az enyhébb eseteket. A páciensek jelentős része megcsitul.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

:)
swordmanus írta: 2019.06.24. 08:43 Igen, a dashcam már csak ezért is hasznos, rövidre tudja zárni az enyhébb eseteket. A páciensek jelentős része megcsitul.
Jah, megcsitul, de az a patkány aki szegény tizenkét éve elhunyt édesanyámat lekurvazta, többet érdemelt volna... Az én időmben az ilyenekert, kibeleztek volna a férget ...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.06.24. 09:10 :)

Jah, megcsitul, de az a patkány aki szegény tizenkét éve elhunyt édesanyámat lekurvazta, többet érdemelt volna... Az én időmben az ilyenekert, kibeleztek volna a férget ...
A fedélzeti kamerával óvatosan kell bánni, ha valaki magánterületekre is behajt a járművével, illetve ha esetleg hatósági területeken is bejáratos. Ott komoly hiszti lehet belőle. Tőlem már akarták elvenni. Aztán végül megelégedtek a benne lévő memóriakártyával.

Szóval közúton semmi baj nincs vele, magán / hatósági területen problémás.

Illetve a környező országokban is változó a szabályozás. A sógoréknál pl kipicházhatnk érte.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2019.06.23. 19:21 Kár ilyesmit megosztani. Egyrészt utólag mindki egyetemi professzor lesz, és nagydoktorit ír az esetedből, másrészt meg esetleg véletlen olyasmit is leírhatsz, ami Rád nézve esetleg terhelő lehet. Azt meg nagyon gyorsan felejtsd el, hogy a hatóságoknál nincsnek az itteni nickek összekötve a polgári neveinkkel. Az akinek van fegyvertartásija, az mind nemzetbiztonsági kockázatot jelent a hatóságok szemében. (a vicc, hogy egymást is figyelik a figyelők. Néha bele is lehet őket kergetni egymásba... Az igen mókás amikor két titkosszolga egymást rángatja ugyanazon ajtókilincs két oldalán... :-D Na de ezt csak hallottam mesélni, ember nincs aki szórakozni merne a hazai szolgálatokkal!)

Egy szó mint száz, saját esetet nem okos dolog publikálni sehol sem. Még csak azt sem, ha csak egy barom üvöltözött. Szépen kussolni kell, abból nem lehet baj. Beszélni az ügyvédnek lehet árnyékolt szobában, suttyófonokat az ingatlan egy hang, és kép szempontból is leválasztott részen kell hagyni. Igen, vicces, de ilyen világot élünk. Semmi sem titok ami akármilyen globális hálózattal kommunkációképes eszköz jelenlétében történik. Ahogy egy ilyen eszköz van a közelben, az olyan, mintha a kihallgatószobában tennél vallomást egy titkosszolgának. Jogilag ugyan azt csak bizonyos követelmények megléte esetén használhatják, de azt semmi nem tiltja, hogy esetleg egy szakszolga beszélgessen egy nyomozóval pl egy kávézóban, és ott véletlen egy szakmai beszélgetés közben egymással szakmai információkat cseréljenek.

Szóval ésszel az önbevallós rambózással. Még akkor is, ha valójában semmi sem történt. Maradjon is úgy. A semmi az legyen semmi, és ne legyen belőle valami egy fórumon...

Mondom ezt úgy, hogy én egy senki vagyok, és nem tudok semmit sem.
Te Örmi! tedd már le az 1984-et!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2019.06.25. 14:50 Ez is érdekes téma:
https://index.hu/techtud/2019/06/25/egy ... kteriumok/
Ez már régóta várható volt.
Annyi vegyianyag van a környezetben ami beépül a szervezetbe, nincs min csodálkozni.
Ha a sokkal nagyobb élőlényeknél ez már működik, várható volt, hogy a vírusok, baktériumok is 'átálnak'.
PL. nézz meg egy fát a környékeden, tökmindegy hogy milyen fa, gombás az oldala, és permetezheted, semmi haszna. Az igen szélsőséges dolgoknak ellenáló fenyőfélék sorban kipusztulnak. (évekkel ezelőtt a douglass fenyő telepítések több mint 90% elpusztult Magyarországon.)
De lásd csak a kolorádó bogár esetét, nem lehet kiirtani, mert rezisztens.
És akkor az olvadások során előkerülő többszáz éves bacikrol ne is beszéljünk.
Összeakad egy régi, meg egy mostani, és kész a legtökéletesebb tömegpusztító.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Ehhez nagyon hozzajarult az is, hogy boldog-boldogtalan beszed FEL adag antibiotikumot, ezzel mindent megteve azert, hogy kialakuljanak a rezisztens bakteriumok.

A fel adagtol az atlagnal kicsit ellenallobb bakteriumok megmaradnak, es az elpusztultak helyen vidaman szaporodnak, igy "nemesitik" a hulyek ezeket.

Bel
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

bel írta: 2019.06.25. 20:36 Sziasztok,

Ehhez nagyon hozzajarult az is, hogy boldog-boldogtalan beszed FEL adag antibiotikumot, ezzel mindent megteve azert, hogy kialakuljanak a rezisztens bakteriumok.

A fel adagtol az atlagnal kicsit ellenallobb bakteriumok megmaradnak, es az elpusztultak helyen vidaman szaporodnak, igy "nemesitik" a hulyek ezeket.

Bel
boldog-boldogtalan orvos FELÍRJA tenyésztés nélkül az AB-t, mert azért FIZET neki a gyógyszercég! Nekem 1x vírusra! felírta mondom wtf? Erre: nehogy felülfertőződjön! Kiröhögtem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.06.25. 14:50 Ez is érdekes téma:
https://index.hu/techtud/2019/06/25/egy ... kteriumok/
Senki halálát nem kívánom, pláne nem nagyon sokakét, de valahol vehet kell érjen a Föld eszetlen tönkretétele amit most csinálunk. Vagy mi térünk észhez, vagy a természet legyőz bennünket és visszaveszi tőlünk a bolygót. Egyenlőre az utóbbi látszik valószínűbbnek. A féktelen kapzsiságunk kinyír minket hosszú távon.
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

TotoHU írta: 2019.06.25. 21:12 Senki halálát nem kívánom, pláne nem nagyon sokakét, de valahol vehet kell érjen a Föld eszetlen tönkretétele amit most csinálunk. Vagy mi térünk észhez, vagy a természet legyőz bennünket és visszaveszi tőlünk a bolygót. Egyenlőre az utóbbi látszik valószínűbbnek. A féktelen kapzsiságunk kinyír minket hosszú távon.
A baj sokkal nagyobb. De erről senki sem beszél komolyan, illetve általában sehogysem:
http://www.youtube.com/watch?v=khFjdmp9sZk

Itt számszerűsítve:
http://www.worldometers.info/hu/

Na ez amit nem lehet ráfogni semmire, a méregzöldek meg azt köpködik, amiért megfizetik őket. És lehet olyan "rettenetes, szívbemarkoló, borzalmas" képeket, tanulmányokat előadni mint amivel bevezették a migránsokat. És mennyien bevették. :(
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Igaz, hogy csak közvetve fegyveres téma, de amikor elolvastam a leírást, haltam a röhögéstől:
https://www.vatera.hu/sokat-latott-lada ... tt%26c%3D0

Óda a Nivához

Eladó e híres Niva
Nem popsztár ő s nem is díva,
Testén sebek,bőrén karcok
Megvívott már sok-sok harcot.

Sose volt a parkolók sztárja,
De ez talán nem nagy dráma,
Hisz aszfalton csak ritkán tepert,
Terepen sok Hummert levert.

Bő évtizede járja már az ásotthalmi vidéket,
Loholtak is előle a gyakorta a csibészek.
Kalandos életét a rendőrségnél kezdte,
Majd a helyi seriff csapat pártfogásba vette.

Szálka volt ő gyakorta a fatolvajok szemében,
Hűségesen szolgált zokszó nélkül keményen.
A migránsválság idején se adta fel a harcot;
Be is gyűjtött akkor jó pár ezer skalpot.

Irakiak,afgánok ,szírek,
Napkeleti Allah-hívek ,
S oszmánok népes hada
Megtorpant ha jött e Lada.

Szórtak reá muszlim átkot,
Látott bantu törzsi táncot,
Mindezt itt Európa szívében,
E szépséges magyar vidéken.

Ember,ha erre a gépre nézel,
Szívvel is láss ne csak ésszel.
Becsüld ezt az öreg batárt,
Hisz megvédte az országhatárt…

Olyan mint a magyar ember;
Kit Isten botja mindig megver.
S támadhat rá viharfelhők sora;
Csak megy előre s nem adja fel soha…
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

sodoma írta: 2019.06.25. 21:03 boldog-boldogtalan orvos FELÍRJA tenyésztés nélkül az AB-t, mert azért FIZET neki a gyógyszercég! Nekem 1x vírusra! felírta mondom wtf? Erre: nehogy felülfertőződjön! Kiröhögtem.
Régi (és hibás) gyakorlat nyakra-főre antibiotikumot írni, de ezen az értlemesebb orvosok már túlléptek, és elkerülik.

Ugyanígy a vírus okozta megbetegedésre megelőzésképp antibiót. (kivétel spéci esetek)

Tévhit az, hogy sima antibiotikumért fizetne a gyógyszercég.

Nyilván jó lenne mindig csinálni tenyésztést (+ meghatározni, hogy melyik AB-ra érzékeny), de általában kár az időveszteségért, és a beteg magától meggyógyul. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2019.06.26. 15:03 Régi (és hibás) gyakorlat nyakra-főre antibiotikumot írni, de ezen az értlemesebb orvosok már túlléptek, és elkerülik.

Ugyanígy a vírus okozta megbetegedésre megelőzésképp antibiót. (kivétel spéci esetek)

Tévhit az, hogy sima antibiotikumért fizetne a gyógyszercég.

Nyilván jó lenne mindig csinálni tenyésztést (+ meghatározni, hogy melyik AB-ra érzékeny), de általában kár az időveszteségért, és a beteg magától meggyógyul. :)
Nade majd pont Neked higyjek, aki ezzel foglalkozik? Hát persze, Te is pont a gyógyszerlobbi fizetett embere vagy, bérfórumozó.
Amit Dezső49 felhasználó szokott írni az összeesküvés-elméletek fórumon, pár grafikonnal alátámasztva, na annak már lehet hinni!!
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

TotoHU írta: 2019.06.26. 16:10 Nade majd pont Neked higyjek, aki ezzel foglalkozik? Hát persze, Te is pont a gyógyszerlobbi fizetett embere vagy, bérfórumozó.
Amit Dezső49 felhasználó szokott írni az összeesküvés-elméletek fórumon, pár grafikonnal alátámasztva, na annak már lehet hinni!!
A leghitelesebb infók a mindmeghalunk.com-on vannak. :twisted:
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

WildBear23 írta: 2019.06.26. 15:03 Régi (és hibás) gyakorlat nyakra-főre antibiotikumot írni, de ezen az értlemesebb orvosok már túlléptek, és elkerülik.

Ugyanígy a vírus okozta megbetegedésre megelőzésképp antibiót. (kivétel spéci esetek)

Tévhit az, hogy sima antibiotikumért fizetne a gyógyszercég.

Nyilván jó lenne mindig csinálni tenyésztést (+ meghatározni, hogy melyik AB-ra érzékeny), de általában kár az időveszteségért, és a beteg magától meggyógyul. :)
az tuti. csak 20_évig dolgoztam intenziven sose láttam gyogyszerlobbit....
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.06.26. 20:57 az tuti. csak 20_évig dolgoztam intenziven sose láttam gyogyszerlobbit....
Orvos voltál, vagy orvos látogató?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2019.06.27. 00:19 Orvos voltál, vagy orvos látogató?
egyik se. de van szemem és fülem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.06.27. 06:45 egyik se. de van szemem és fülem.
Ühhüm, ezt nem tudtam, köszi a felvilágosítást...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2019.06.26. 20:57 az tuti. csak 20_évig dolgoztam intenziven sose láttam gyogyszerlobbit....
facts.jpg
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

sodoma írta: 2019.06.26. 20:57 az tuti. csak 20_évig dolgoztam intenziven sose láttam gyogyszerlobbit....
Én meg már több mint 20 éve foglalkozom gyógyszerkutatással, és jelenleg is azt csinálom.. ;-)
(+ a barátnőm a legnagyobb gyógyszercég orvoslátogatója volt :-)

Amúgy mennyi telt el azóta a bizonyos 20 év óta?
Ennek az orvoslátogatósdinak (illetve pénzért recept-felírásnak) volt egy hőskora, a 2000-2010 közötti időszak.
Nem ekkor dolgoztál Te is az intenzíven?
Azóta sokat szigorítottak rajta (amivel egyetértek).
Akkoriban tényleg ment az, hogy a drágább gyógyszereknél a dokinak volt egy havi kvótája, amit ha felírt, akkor kapott valami jutalmat.
Ez vérmérséklettől függően jutalomút ("konferencia"), vagy akár kp lehetett.
Volt olyan doki, aki több gyógyszercéggel is kapcsolatban állt, és több helyről is kapott pénzt.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.06.27. 09:43facts.jpg
Volt egy logikával kapcsolatban kihívásokkal küzdő nőm. Masszív dohányos, és amikor a méregtelenítést emlegeti... :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.06.27. 10:03 Volt egy logikával kapcsolatban kihívásokkal küzdő nőm. Masszív dohányos, és amikor a méregtelenítést emlegeti... :D
Háááát... Ez úgy nem kicsit ellentmondásos. :-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"7. Az aszpartam ártalmatlan"

Azért én csak kötelezően megzabáltatnék napi 2-3 kilót azzal aki ezt ilyen ellentmondást nem tűrően kijelenti...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Válasz küldése