Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Fortitu írta: 2019.07.10. 08:54 Egész jól hangzik. A könnyebb üríthetőség és a nagyobb megbízhatóság miatt lehetne full moon clipet használni. Az Alfának vannak 6 lövetűi készen, 7 lövetűt nehezebb találni az tuti, de talán az se kizárt. Vagy lehet egyedileg gyártani azt is, de akkor főleg fontos lenne, hogy a clip nélkül is működjön, a töltényt közvetlenül a dobba töltve.
Lehet még gondolkodni a kisebb gumiméreten is, mint opció a PAK verzióban.
PAK-os gumis biztos nem lesz, mert az lőné a 9mmPA Rubber lőőőszert is.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

.315K CS patronok mennyire hozzáférhetőek, vagy ez a kaliber is teljesen kidöglött? 9mmK revolverekben egy adapterrel meg lehetne oldani a vegyes tárazást.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thomaster írta: 2019.07.10. 08:57 PAK-os gumis biztos nem lesz, mert az lőné a 9mmPA Rubber lőőőszert is.
Nem lőné, mert keresztcsap lenne az átömlőfuratban.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Fortitu írta: 2019.07.10. 08:58 Nem lőné, mert keresztcsap lenne az átömlőfuratban.
Ja tényleg.

9mm-es lövedékkamrákkal megoldható. Abba töltővel belemegy a 12-es gumi, lásd Revenge 17-M. Ami ezt a 12-es gumit 80+ J-lal lövi.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thomaster írta: 2019.07.10. 09:10 Ja tényleg.

9mm-es lövedékkamrákkal megoldható. Abba töltővel belemegy a 12-es gumi, lásd Revenge 17-M. Ami ezt a 12-es gumit 80+ J-lal lövi.
Vagy lehet maradni a 6-lövetű verziónál, akkor a tokot se kell alakítani, a guminak kényelmesebben elférne a furat nagyobb falvastagságokkal, meg az Alfa clipeket is lehetne használni. Persze ha megoldható, akkor egy 7-lövetű revkó sokkal-sokkal vonzóbb.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.07.10. 08:58 .315K CS patronok mennyire hozzáférhetőek, vagy ez a kaliber is teljesen kidöglött? 9mmK revolverekben egy adapterrel meg lehetne oldani a vegyes tárazást.
A Reichen kivul beszerezhetetlen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.07.10. 09:33 A Reichen kivul beszerezhetetlen.
Magnumnál találtam "készleten" 80mg-os CS-t. Ha tényleg kapható, akkor egy adapterhez kell valamilyen engedélyezés?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2019.07.10. 09:10 Ja tényleg.

9mm-es lövedékkamrákkal megoldható. Abba töltővel belemegy a 12-es gumi, lásd Revenge 17-M. Ami ezt a 12-es gumit 80+ J-lal lövi.
Lenne ennek különösbb értelme?

Pitbull: 6 x 14mm 100 Joule
PAK Pitbull: 7 x 12mm 80 Joule

Szerintem elég, ha 6 lövetű, főleg hogy az már egy kiforrottabb dolog.

Ha már ennyire belenyúlunk a működésbe, akkor én a másik irányba mennék: legyen csak 5 lövetű, de 16mm, 140 Joule. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2019.07.10. 09:44 Lenne ennek különösbb értelme?

Pitbull: 6 x 14mm 100 Joule
PAK Pitbull: 7 x 12mm 80 Joule

Szerintem elég, ha 6 lövetű, főleg hogy az már egy kiforrottabb dolog.

Ha már ennyire belenyúlunk a működésbe, akkor én a másik irányba mennék: legyen csak 5 lövetű, de 16mm, 140 Joule. :)
Esetleg J frame?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

RatRace írta: 2019.07.10. 09:49 Esetleg J frame?
Kizárt, az teljesen full új design lenne.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2019.07.10. 09:44 Lenne ennek különösbb értelme?

Pitbull: 6 x 14mm 100 Joule
PAK Pitbull: 7 x 12mm 80 Joule

Szerintem elég, ha 6 lövetű, főleg hogy az már egy kiforrottabb dolog.

Ha már ennyire belenyúlunk a működésbe, akkor én a másik irányba mennék: legyen csak 5 lövetű, de 16mm, 140 Joule. :)
Ennek a PAK gázolgás miatt lenne csak értelme, a gumiképesség az csak egy semmibe nem kerülő extra lehetőség.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2019.07.10. 09:58 Ennek a PAK gázolgás miatt lenne csak értelme, a gumiképesség az csak egy semmibe nem kerülő extra lehetőség.
Gázpisztolynak gyártani egy 7 lövetű 9mmPAK modellt.. én mondjuk biztos nem vennék, de ha Te igen, akkor részemről mehet a gyártás. :-)

De attól tartok, hogy így már túl sokféle modell lenne, aztán kevés fogyna fajtánként.

Mindegy, ez a Főmérnök úr asztala. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.07.10. 10:04 Gázpisztolynak gyártani egy 7 lövetű 9mmPAK modellt.. én mondjuk biztos nem vennék, de ha Te igen, akkor részemről mehet a gyártás. :-)

De attól tartok, hogy így már túl sokféle modell lenne, aztán kevés fogyna fajtánként.

Mindegy, ez a Főmérnök úr asztala. :-)
+1

9 mm pak gazolgo revko van 30k alatt keszen, nem kell tulspillazni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: zora »

Thomaster írta: 2019.07.10. 08:44 ...ééés ráadásul lehetne 7 lövetű. Mondjuk ahhoz a tokból is másik kéne (0,75 mm-rel feljebb tolt ütőszegfurat). Ami szintén nem gond műszakilag... Viszont az csak PAK-os lenne, a peremes töltények peremei nem férnének el egymás mellett. Meg acél dobot javasolnék, mert két töltényűr között csak 0,7 mm lenne a falvastagság.
Nem variálnék. A most készülő verzió gumikra, és egy PAK képes, alu dobbal, hogy a lehető legkönnyebb legyen. Simán lecserélném rá a HW88-asom, és TGBkönyvesként sűrűbben is viselném mint a gumist. Azt se bánnám, ha cseredobként lehetne váltani a funkciók között, de gondolom ez aggályos lehet.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.07.10. 10:20 +1

9 mm pak gazolgo revko van 30k alatt keszen, nem kell tulspillazni.
Hát mondjuk ja, de egy 6-lövetű dobot valóban nem nagy dolog legyártani hozzá. Ha valakinek van rá igénye, előre lerak némi pénzt, stb.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2019.07.10. 10:29 Hát mondjuk ja, de egy 6-lövetű dobot valóban nem nagy dolog legyártani hozzá. Ha valakinek van rá igénye, előre lerak némi pénzt, stb.
Szia,

Szerintem ilyenkor tipusvizsgaval (360 eFt) kell kezdeni, szoval 1-2 darab nem eri meg.

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2019.07.10. 14:31 Szia,

Szerintem ilyenkor tipusvizsgaval (360 eFt) kell kezdeni, szoval 1-2 darab nem eri meg.

Bel
Létező típus, csak picit mélyebb a töltényűr.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.07.10. 14:48 Létező típus, csak picit mélyebb a töltényűr.
A "csak"-on van a hangsúly!

Fődarab, terhelt részének módosítása, mely kaliberváltást is csinál. Mások a 9mm K, és a 9mm PAK csúcsnyomásai, stb...

Szóval a kéréses módosítás technikailag egyszerű, de jogilag igen bonyolult.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Pitbull falka

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Együtt a négy nullszériás Pitbull.
pitbullfalka2.jpg
A főmérnökúr egy kicsit elszabta... lemásolta a mintának kapott példány hibáit is, mert hát nem ért a fegyvertervezéshez. Meg ugye ha már céencé, akkor legyen precízebb mint a régi öntvények. Úgyhogy készülnek új dobok meg új kidöntőkarok. Aztán ha azzal jó (muszáj hogy jó legyen), akkor indulhat a széria.

A jobb alsón kipróbáltuk a homokfúvást (meg abban már az új dobnyitó gomb van). Egész jó, de nemolcsó, és időközben lett olcsóbb ajánlat polírozásra. Úgyhogy polírozott lesz mind. Van igény polír után feketére eloxált kivitelre?

Mondjuk, csak az egyszerű számtan kedvéért: 100-ból mennyi legyen polír alu, mennyi fekete elox alu, és mennyi stainless?
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2019.07.10. 09:10 Ja tényleg.

9mm-es lövedékkamrákkal megoldható. Abba töltővel belemegy a 12-es gumi, lásd Revenge 17-M. Ami ezt a 12-es gumit 80+ J-lal lövi.
Hát igen, nekem elég érdekes dolognak tűnik, hogy amikor én elsőként felvetettem, a PAK képesség kérdését, akkor rövid úton el lettem küldve melegebb éghajlatra, most meg, hogy a tanult kolléga újra felhozta a PAK képességet, mint saját ötletét, mindjárt más dinamikája lett a dolognak, azaz nem is rossz ötlet... Félreértés ne essék nem vagyok irigy az ötleteimre, néha én is nyúlok másoktól,de illik a forrást megnevezni.
A csap ötlete, hogy szerelt lőszeresgumit ne lehessen vele lőni, meg gvass1 fejéből pattant ki, csak a jegyzőkönyv miatt...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

The Gent írta: 2019.07.10. 20:09 Hát igen, nekem elég érdekes dolognak tűnik, hogy amikor én elsőként felvetettem, a PAK képesség kérdését, akkor rövid úton el lettem küldve melegebb éghajlatra, most meg, hogy a tanult kolléga újra felhozta a PAK képességet, mint saját ötletét, mindjárt más dinamikája lett a dolognak, azaz nem is rossz ötlet... Félreértés ne essék nem vagyok irigy az ötleteimre, néha én is nyúlok másoktól,de illik a forrást megnevezni.
A csap ötlete, hogy szerelt lőszeresgumit ne lehessen vele lőni, meg gvass1 fejéből pattant ki, csak a jegyzőkönyv miatt...
Nem akarok a rosszindulatúnak tűnni, de nem hiszem, hogy ebből sem fog tanulni, akinek tanulni kellene belőle!
Majd térjünk vissza rá X idő múlva!!!!!!!!!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Dönci62 írta: 2019.07.10. 20:18 Nem akarok a rosszindulatúnak tűnni, de nem hiszem, hogy ebből sem fog tanulni, akinek tanulni kellene belőle!
Majd térjünk vissza rá X idő múlva!!!!!!!!!
Lett volna valami, ami akár piaci sikereket is elérhetett volna, de miért is, ha már nem az, amit valaki, valamiért, azért is másnak akart!????????
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

The Gent írta: 2019.07.10. 20:09 Hát igen, nekem elég érdekes dolognak tűnik, hogy amikor én elsőként felvetettem, a PAK képesség kérdését, akkor rövid úton el lettem küldve melegebb éghajlatra, most meg, hogy a tanult kolléga újra felhozta a PAK képességet, mint saját ötletét, mindjárt más dinamikája lett a dolognak, azaz nem is rossz ötlet... Félreértés ne essék nem vagyok irigy az ötleteimre, néha én is nyúlok másoktól,de illik a forrást megnevezni.
A csap ötlete, hogy szerelt lőszeresgumit ne lehessen vele lőni, meg gvass1 fejéből pattant ki, csak a jegyzőkönyv miatt...
Cseredobként, vagy más kivitelként, műszakilag megoldható, ezt sose tagadtuk. De az alapkivitelnél a változatlan méretek mellett (erre szól a típusbizonyítvány) 14-es gumiképesség volt a cél. Méretekben a régi Pitbull is tudta a 14-es gumit 100+ J-lal, csak hát (számomra legalábbis) emlékezetes módon 3 dobnyi lövés után tört a tok. A jobb anyagtól és a típusbizonyítványt nem befolyásoló részletek átdolgozásától várom azt, hogy ez a kivitel már tartósan bírni fogja a 14-es gumit.

Ha az alapkivitelbe a hosszabb PAK töltényhez is alkalmas töltényűrt tettünk volna, az egyrészt nem tudom hogy az MKH-nál ugyanannak a típusnak minősült volna, másrészt a 14-es gumi biztos hogy nem fért volna bele a megrövidült lövedékkamrába.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Thomaster 2019.07.10. 20:41-kor.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Pitbull falka

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Thomaster írta: 2019.07.10. 20:04 100-ból mennyi legyen polír alu, mennyi fekete elox alu, és mennyi stainless?
Attól is függ, h mennyi az árkülönbség. Meg az eloxált változat is mennyire kopásálló és hogy néz ki. Részemről így első körben a polír alu a befutó.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Pitbull falka

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2019.07.10. 20:04 Együtt a négy nullszériás Pitbull.
stainless-re szavazok magamnak, de a 100-ból 30 biztos elfogyna a feketéből is, 60 polír alu, 10 stainless.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vato 2019.07.10. 20:46-kor.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pitbull falka

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

parazstaposo írta: 2019.07.10. 20:31 Attól is függ, h mennyi az árkülönbség. Meg az eloxált változat is mennyire kopásálló és hogy néz ki. Részemről így első körben a polír alu a befutó.
A TERVEZETT ár még mindig: alu akármelyik 60 körül, stainless 100 körül. A barnított szénacél 80 körül elvetődni látszik.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Pitbull falka

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.07.10. 20:04 Együtt a négy nullszériás Pitbull.

pitbullfalka2.jpg

A főmérnökúr egy kicsit elszabta... lemásolta a mintának kapott példány hibáit is, mert hát nem ért a fegyvertervezéshez. Meg ugye ha már céencé, akkor legyen precízebb mint a régi öntvények. Úgyhogy készülnek új dobok meg új kidöntőkarok. Aztán ha azzal jó (muszáj hogy jó legyen), akkor indulhat a széria.

A jobb alsón kipróbáltuk a homokfúvást (meg abban már az új dobnyitó gomb van). Egész jó, de nemolcsó, és időközben lett olcsóbb ajánlat polírozásra. Úgyhogy polírozott lesz mind. Van igény polír után feketére eloxált kivitelre?

Mondjuk, csak az egyszerű számtan kedvéért: 100-ból mennyi legyen polír alu, mennyi fekete elox alu, és mennyi stainless?

Baszki.
rajthagytál a képen vmit, amit nem kellett volna!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: már durrog...

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Dönci62 írta: 2019.07.10. 20:20 Lett volna valami, ami akár piaci sikereket is elérhetett volna, de miért is, ha már nem az, amit valaki, valamiért, azért is másnak akart!????????
Ez így is elérhet piaci sikereket sanszosan. Itthon biztosan, de szerintem még külföldön is!! Könnyen el tudom képzelni valamilyen török gyártó kínálatában spiáterből, PTB-sítve és nyilván PAK képesként.
Ilyen modern dizájnú, és ráadásul DAO gázrevolver NINCSEN a piacon sehol. Se a törököknél se az Umarex kínálatában, seholsem. Úgyhogy ez kis szerencsével nagyobb karriert is befuthat, én legalábbis drukkolok neki!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2019.07.10. 21:13-kor.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pitbull falka

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.07.10. 21:03 Baszki.
rajthagytál a képen vmit, amit nem kellett volna!
Nem én hagytam rajta, én úgy kaptam a képet, hogy tegyem fel a fórumra.

De kérem figyelje a piros fényt:
watchtheredlight.jpg
watchtheredlight.jpg (24.29 KiB) Megtekintve 37327 alkalommal
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Pitbull falka

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Thomaster írta: 2019.07.10. 21:06 Nem én hagytam rajta, én úgy kaptam a képet, hogy tegyem fel a fórumra.

De kérem figyelje a piros fényt:

watchtheredlight.jpg
Na még a végén teljesül amire vágyom. :D 😋
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Pitbull falka

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2019.07.10. 20:04 Együtt a négy nullszériás Pitbull.

pitbullfalka2.jpg

A főmérnökúr egy kicsit elszabta... lemásolta a mintának kapott példány hibáit is, mert hát nem ért a fegyvertervezéshez. Meg ugye ha már céencé, akkor legyen precízebb mint a régi öntvények. Úgyhogy készülnek új dobok meg új kidöntőkarok. Aztán ha azzal jó (muszáj hogy jó legyen), akkor indulhat a széria.

A jobb alsón kipróbáltuk a homokfúvást (meg abban már az új dobnyitó gomb van). Egész jó, de nemolcsó, és időközben lett olcsóbb ajánlat polírozásra. Úgyhogy polírozott lesz mind. Van igény polír után feketére eloxált kivitelre?

Mondjuk, csak az egyszerű számtan kedvéért: 100-ból mennyi legyen polír alu, mennyi fekete elox alu, és mennyi stainless?
Mi az a piros cserélhető toltenyurkoteg ott a bal felső szélén a képnek? Valami új projekt? Gondolom titkos...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Pitbull falka

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2019.07.10. 20:04
Mondjuk, csak az egyszerű számtan kedvéért: 100-ból mennyi legyen polír alu, mennyi fekete elox alu, és mennyi stainless?
Esetleg duotone polír alu + fekete elox alu? ;) A Kimber K6 élesben iszonyú dögös az ilyen kivitelben. Persze ez ízlés dolga. De nekem tetszik.
Kimber K6.jpg
Kimber K6.jpg (27.1 KiB) Megtekintve 37287 alkalommal
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Pitbull falka

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.07.10. 21:06 Nem én hagytam rajta, én úgy kaptam a képet, hogy tegyem fel a fórumra.

De kérem figyelje a piros fényt:

watchtheredlight.jpg
ehhez én kérem ideológiailag nem vagyok elég képzett, Virág elvtárs!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Pitbull falka

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2019.07.10. 20:04 Együtt a négy nullszériás Pitbull.

A jobb alsón kipróbáltuk a homokfúvást (meg abban már az új dobnyitó gomb van). Egész jó, de nemolcsó, és időközben lett olcsóbb ajánlat polírozásra. Úgyhogy polírozott lesz mind. Van igény polír után feketére eloxált kivitelre?

Mondjuk, csak az egyszerű számtan kedvéért: 100-ból mennyi legyen polír alu, mennyi fekete elox alu, és mennyi stainless?
Gratulálok, örülök hogy így beindult a projekt!
A 100db-ot én úgy osztanám el, hogy legyen 20 stainless, 40 polír, és 40 fekete.
Aztán ha élőben meg lehet nézni, akkor lehet válogatni.

Meg mindenképp Te tesztelj le egy alu verziót, megbízhatóság, toktörés, stb. tekintetében.
A munícióra össze is dobhatunk Neked pénzt, vagy persze a gyártónak is érdeke lenne egy min. 200 lövéses, időnként chronyzott gumis teszt..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

IMG_20190711_094311.jpg
Mai EDC-m...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.07.11. 09:47 IMG_20190711_094311.jpg
Mai EDC-m...
Jók ezej a minik... 😃
IMG_20190627_191013.jpg
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.07.11. 10:00 Jók ezej a minik... 😃

IMG_20190627_191013.jpg
Ez így igaz, csak 8 mm-es, de azért odab.asz... 8-)
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.07.11. 10:06 Ez így igaz, csak 8 mm-es, de azért odab.asz... 8-)
Aki fitymálva beszél a 8mm kaliberről, az álljon csak elé 3m-re. Bármikor szívesen fejbelövöldözöm 6szor 45mg PV, 80mg CS kombóval. Rohadt gonoszak ezek a zsebpiszkok.

Egyébként nekem a wadie töltények kicsit eresztenek. Csőretöltési próbákkor csípős a levegő. Egyébként nem.

A kis CZ rettenetetesen bejövős deep cover cucc. Bárhova vihetem, nem látszik még szűkebb pólóban sem. Az meg, hogy vasbúl van, engem megnyugtat. Nem eszi meg magát az anyaga. A spiáter rossz ötvözés esetén erre képes. Anyagon belüli villamos potenciálkülönbség okozta örvényáramok spontán errodálódást, anyaggyengülést okozhatnak. Aztán jön a reccs.

A régi német vasaknál ez ritka. Töröknél sem nagyon láttam még egyértelműen erre visszavezethető törést. Olasz fegyvernél, illetve kínai airsoftnál viszont tömegével!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Pitbull markolat

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Miután a klasszikus Smith&Wesson forma meg lett köpködve, alakul a következő. A sorozatnagyság miatt 3D nyomtatott műanyagban gondolkozunk.

Pitbullgrip_final1.JPG
Pitbullgrip_final2.JPG

Az se baj, ha nagy rétegvastagsággal nyomtatják, legalább lesz rajta némi érdesség, ami akár faerezetre is hasonlíthat.

Pitbullgrip_final3.JPG

Jó lesz?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Pitbull markolat

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Thomaster írta: 2019.07.11. 15:11 Miután a klasszikus Smith&Wesson forma meg lett köpködve, alakul a következő. A sorozatnagyság miatt 3D nyomtatott műanyagban gondolkozunk.


Pitbullgrip_final1.JPG

Pitbullgrip_final2.JPG


Az se baj, ha nagy rétegvastagsággal nyomtatják, legalább lesz rajta némi érdesség, ami akár faerezetre is hasonlíthat.


Pitbullgrip_final3.JPG


Jó lesz?
Belül ugye nem üreges lesz? Mert akkor nem lehet faragni...
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: FC1 »

Lehet hogy le leszek hurrogva, de nem lehetne esztergáltatni olyan peremes adapter töltényt ami alkalmassá tenné a 8 mm Cs töltény elműkodtetését a zoraki és viper revolverekbol? Keserűéket megkérdeztem, nem érdekelte őket, elhajtottak.
Ha nincs ló a szamár is jó!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

FC1 írta: 2019.07.11. 15:33 Lehet hogy le leszek hurrogva, de nem lehetne esztergáltatni olyan peremes adapter töltényt ami alkalmassá tenné a 8 mm Cs töltény elműkodtetését a zoraki és viper revolverekbol? Keserűéket megkérdeztem, nem érdekelte őket, elhajtottak.
Az MKH ezeket szereti fődarabnak nyilvánítani... nem éri meg a gyártást.

Meg van 9mm PAK képes revolver gatya áron. Nincs értelme egy ilyen terméknek.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: FC1 »

Martin Riggs köszi a választ!
Ha nincs ló a szamár is jó!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

FC1 írta: 2019.07.11. 15:33 Lehet hogy le leszek hurrogva, de nem lehetne esztergáltatni olyan peremes adapter töltényt ami alkalmassá tenné a 8 mm Cs töltény elműkodtetését a zoraki és viper revolverekbol? Keserűéket megkérdeztem, nem érdekelte őket, elhajtottak.
Szerintem a legegyszerűbb, ha keresel egy esztergályost, és legyártatod az adaptert.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Mr. Senki írta: 2019.07.11. 15:46 Az MKH ezeket szereti fődarabnak nyilvánítani... nem éri meg a gyártást.

Meg van 9mm PAK képes revolver gatya áron. Nincs értelme egy ilyen terméknek.
A.. 45R/9mm R adapterhüvelynek van próbajele+MKH kártyája?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

FC1 írta: 2019.07.11. 15:33 Lehet hogy le leszek hurrogva, de nem lehetne esztergáltatni olyan peremes adapter töltényt ami alkalmassá tenné a 8 mm Cs töltény elműkodtetését a zoraki és viper revolverekbol? Keserűéket megkérdeztem, nem érdekelte őket, elhajtottak.

8 mm K tul hosszu (20 mm) a 17 mm koruli 9 mm R Knall totlenyurokbe.

.315 K-val mukodne.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Pitbull markolat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.07.11. 15:11 Miután a klasszikus Smith&Wesson forma meg lett köpködve, alakul a következő. A sorozatnagyság miatt 3D nyomtatott műanyagban gondolkozunk.


Pitbullgrip_final1.JPG

Pitbullgrip_final2.JPG


Az se baj, ha nagy rétegvastagsággal nyomtatják, legalább lesz rajta némi érdesség, ami akár faerezetre is hasonlíthat.


Pitbullgrip_final3.JPG


Jó lesz?
ez határozott haladás, bár a tényleges kényelmességet képről nehéz megítélni. Ezért érdemes létező bevált modellét lekoppintnai, legalább külsőleg/méretekben. Ahol van 3 D printer, ott altalabn 3D lézerszkenner is van, úgy meg csak a belsejét kell illeszteni az új modell tokjahoz.


(Mondjuk sztem a 3D nyomtatas rettenetesen draga meg egy 100-darabos mini-szeriahoz is, es borzalmasan idoigenyes.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

FC1 írta: 2019.07.11. 15:33 Lehet hogy le leszek hurrogva, de nem lehetne esztergáltatni olyan peremes adapter töltényt ami alkalmassá tenné a 8 mm Cs töltény elműkodtetését a zoraki és viper revolverekbol? Keserűéket megkérdeztem, nem érdekelte őket, elhajtottak.
Gvass jól mondja, 315-el működik csak. 10 éve nekem is megfordult a fejemben, csináltattam is vagy 3-at rézből. Egy belőle nem mindig működött (hol igen, hol nem, valséggel pont hiba-határon volt a mélysége), a másik kettő viszont jól teljestített (UMA Chief Specialból, másból nem próbáltam). De értelmetlen... A 315 drágább mint a 9mmK, már ha épp kapható. És lehet hogy van belőle PV is meg CS is meg CN is meg ki tudja még mi, de itt a keleti végeken kvázi beszerezhetetlen. Igazából évek óta csak 9mmK PV-re van tárazva minden forgóm.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Pitbull markolat

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2019.07.11. 16:40 (Mondjuk sztem a 3D nyomtatas rettenetesen draga meg egy 100-darabos mini-szeriahoz is, es borzalmasan idoigenyes.)
Gondolom csak a prototipusé lenne 3D nyomtatva, a nagyobb szériát fröccsöntenék... vagy?
Thomaster?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Pitbull markolat

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2019.07.11. 15:11 Miután a klasszikus Smith&Wesson forma meg lett köpködve, alakul a következő. A sorozatnagyság miatt 3D nyomtatott műanyagban gondolkozunk.


Pitbullgrip_final1.JPG

Pitbullgrip_final2.JPG


Az se baj, ha nagy rétegvastagsággal nyomtatják, legalább lesz rajta némi érdesség, ami akár faerezetre is hasonlíthat.


Pitbullgrip_final3.JPG


Jó lesz?
Nekem tetszik!
Csontfeher színben lenne fain, az ezüst színű pisztolyhoz.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pitbull markolat

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2019.07.11. 17:01 Gondolom csak a prototipusé lenne 3D nyomtatva, a nagyobb szériát fröccsöntenék... vagy?
Thomaster?
Mindegyik nyomtatva lenne... a fröccsöntőszerszám, na az lenne olyan drága hogy nem éri meg. És ugyanaz az ember nyomtatná, aki a fémeket cnc-zi.

Ja és üreges lesz, költségkímélésileg, mint pl. az Alfa műanyag. Meg mert nem kell faragni, úgy jó ahogy van :-)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pitbull markolat

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

The Gent írta: 2019.07.11. 18:46 Nekem tetszik!
Csontfeher színben lenne fain, az ezüst színű pisztolyhoz.
Jó ötlet, csak akkor azokat polírozni kellene. Vagy nem. Meglátjuk.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Pitbull markolat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2019.07.11. 18:46 Nekem tetszik!
Csontfeher színben lenne fain, az ezüst színű pisztolyhoz.
Drogbáró jellegű verzió? :D Vagy inkább tábornoki? :D Egyébként tényleg faszán nézhet ki, kicsit westernes utánérzet modern köntösben.

(Ez éppen egy Charter Arms undercover ilyesféle kiszerelésben)
charter arms ivory.jpg
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Blekk Rájgó írta: 2019.07.11. 16:33 A.. 45R/9mm R adapterhüvelynek van próbajele+MKH kártyája?
Láttam már belőle típusjóváhagyós MKH stempliset.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Pitbull markolat

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.07.11. 19:45 Drogbáró jellegű verzió? :D Vagy inkább tábornoki? :D Egyébként tényleg faszán nézhet ki, kicsit westernes utánérzet modern köntösben.

(Ez éppen egy Charter Arms undercover ilyesféle kiszerelésben)

charter arms ivory.jpg
A Westernes vérvonal... Rozsdamentes revolver, csontfehér markolat, még álomnak is szép.
NickelColtDS.jpg
NickelColtDS.jpg (34.57 KiB) Megtekintve 36933 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Pitbull markolat

Hozzászólás Szerző: The Gent »

The Gent írta: 2019.07.11. 20:08 A Westernes vérvonal... Rozsdamentes revolver, csontfehér markolat, még álomnak is szép. NickelColtDS.jpg
15628688607441901945785.jpg
A feketéhez is jól áll a csontmarkolat...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Pitbull markolat

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.07.11. 15:11 Miután a klasszikus Smith&Wesson forma meg lett köpködve, alakul a következő. A sorozatnagyság miatt 3D nyomtatott műanyagban gondolkozunk.


Pitbullgrip_final1.JPG

Pitbullgrip_final2.JPG


Az se baj, ha nagy rétegvastagsággal nyomtatják, legalább lesz rajta némi érdesség, ami akár faerezetre is hasonlíthat.


Pitbullgrip_final3.JPG


Jó lesz?
Vettetek egy sereg 3d nyomtatót, és elhatároztátok, hogy deficit termelésre használjátok? 😃

Egy markolat gyártói áron is 10-12k. Erre még rámennek az árrések is, stb. Illetve egy markolat jellemzően 8-10 órát nyomtatódik. Szorozd ezt be 100-al. 800-1000 munkaóra. Az átlag nyomtatókat 3000 óránként csapágyazni kell. Ez jellemzően 10-15e Ft anyag, és még egyszer annyi munkadíj.

Soroljam még?

Nem túl kifizetődő dolog a 3d nyomtatás. Illetve nem gyártásra való. Arra való, hogy milliós nagyságrendű fröccsszerszámok helyett egy mintadarabot készítsen el, amit egyszerűen, olcsón lehet módosítani. 4-5 módosítás után a már tökéletes alkatrésznek el lehet készíteni a tömeggyártó szerszámot.

De így egyediben gyártani vele totál ráfizetés.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Pitbull markolat

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.07.11. 20:25 Vettetek egy sereg 3d nyomtatót, és elhatároztátok, hogy deficit termelésre használjátok? 😃

Egy markolat gyártói áron is 10-12k. Erre még rámennek az árrések is, stb. Illetve egy markolat jellemzően 8-10 órát nyomtatódik. Szorozd ezt be 100-al. 800-1000 munkaóra. Az átlag nyomtatókat 3000 óránként csapágyazni kell. Ez jellemzően 10-15e Ft anyag, és még egyszer annyi munkadíj.

Soroljam még?

Nem túl kifizetődő dolog a 3d nyomtatás. Illetve nem gyártásra való. Arra való, hogy milliós nagyságrendű fröccsszerszámok helyett egy mintadarabot készítsen el, amit egyszerűen, olcsón lehet módosítani. 4-5 módosítás után a már tökéletes alkatrésznek el lehet készíteni a tömeggyártó szerszámot.

De így egyediben gyártani vele totál ráfizetés.
Premium termék lesz! Ne azt mond hogyan nem lehet, hanem azt, hogy szerinted hogyan lehetne.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Pitbull markolat

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.07.11. 20:40 Premium termék lesz! Ne azt mond hogyan nem lehet, hanem azt, hogy szerinted hogyan lehetne.
Leírtam azt is. Tessék olvasni, nem csak hőbörögni ...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Pitbull markolat

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

The Gent írta: 2019.07.11. 20:40 Premium termék lesz! Ne azt mond hogyan nem lehet, hanem azt, hogy szerinted hogyan lehetne.
Tizenezer egy 3D nyomtatott műa markolat. És akkor az csak egy vacak műanyag. Legyen úgy, hogy markolatpanelek nélkül kérem, és faragok rá, vagy ugyanannyiért csináltatok szép fa markolatot.
Most nem viccelek. Ha prémium termék, akkor hagyjuk már a gagyi műanyagot!
Egyébként, cnc alu verziót szeretnék, normál csőhosszal. Mindegy, hogy polírozott vagy gyöngyözött a felülete.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Pitbull markolat

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

fgabesz írta: 2019.07.11. 21:02 Tizenezer egy 3D nyomtatott műa markolat. És akkor az csak egy vacak műanyag. Legyen úgy, hogy markolatpanelek nélkül kérem, és faragok rá, vagy ugyanannyiért csináltatok szép fa markolatot.
Most nem viccelek. Ha prémium termék, akkor hagyjuk már a gagyi műanyagot!
Egyébként, cnc alu verziót szeretnék, normál csőhosszal. Mindegy, hogy polírozott vagy gyöngyözött a felülete.
Így van!

A PLA ráadásul nem is igazán a műanyagok csúcsa. Gyakorlatilag azért használják, mert nyomtató anyagnak jók. Minden másban elmaradnak a korszerű műanyagoktól.

ABS-t meg nagyon macera nyomtatni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Pitbull markolat

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.07.11. 20:43 Leírtam azt is. Tessék olvasni, nem csak hőbörögni ...
Ajjaj, őrmester, ez még messze van a "hőbörgéstől"...
Ha leírtad akkor all right, én nem találtam, de ez az én egyéni szociális problémám.
Te vagy a műszaki ember, akkor megkérdezem, hogy arról mi lenne a véleményed, hogy a mintát kinyomtatni, a többit CNC-vel, jó minőségű mianyagból kimarni, lehetséges lenne?
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Pitbull markolat

Hozzászólás Szerző: The Gent »

fgabesz írta: 2019.07.11. 21:02 Tizenezer egy 3D nyomtatott műa markolat. És akkor az csak egy vacak műanyag. Legyen úgy, hogy markolatpanelek nélkül kérem, és faragok rá, vagy ugyanannyiért csináltatok szép fa markolatot.
Most nem viccelek. Ha prémium termék, akkor hagyjuk már a gagyi műanyagot!
Egyébként, cnc alu verziót szeretnék, normál csőhosszal. Mindegy, hogy polírozott vagy gyöngyözött a felülete.
Ahogy érzed... Akkor vegyél rá eredeti elefántcsont grippet, az már nem lenne "gagyi"...nézd meg a neten, hogy mennyibe kerül egy sima fehér műanyag markolat, pld. a Colt Peacemakerre. Nekem soknak tűnik...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Pitbull markolat

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.07.11. 21:22 Ajjaj, őrmester, ez még messze van a "hőbörgéstől"...
Ha leírtad akkor all right, én nem találtam, de ez az én egyéni szociális problémám.
Te vagy a műszaki ember, akkor megkérdezem, hogy arról mi lenne a véleményed, hogy a mintát kinyomtatni, a többit CNC-vel, jó minőségű mianyagból kimarni, lehetséges lenne?
Pont ezt írtam le.

Nyomtatóval el lehet készíteni egy darab tökéletes markolatot, amit aztán tetszőleges tömeggyártó technikákkal lehet másolni. CNC marás, simán kézzel gyártott fa markolat, fröccsölés (nagyon drága a szerszám!) Stb...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Pitbull markolat

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.07.11. 21:25 Ahogy érzed... Akkor vegyél rá eredeti elefántcsont grippet, az már nem lenne "gagyi"...nézd meg a neten, hogy mennyibe kerül egy sima fehér műanyag markolat, pld. a Colt Peacemakerre. Nekem soknak tűnik...
Na most akkor prémium, vagy fogászkodunk? 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Pitbull markolat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.07.11. 21:11 Így van!

A PLA ráadásul nem is igazán a műanyagok csúcsa. Gyakorlatilag azért használják, mert nyomtató anyagnak jók. Minden másban elmaradnak a korszerű műanyagoktól.

ABS-t meg nagyon macera nyomtatni.
Adná magát, hogy egy ilyen kis szériánál a famarkolatot (mert a 100-ból több tíznél úgyis famarkolatot kérne a delikvens) egy itthoni markolatos szaki megcisnálja. Pár tíz darab már neki sem rossz üzlet, és minőségi famarkolatok kerülnének a prémium Pitbullra.
Azzal meg ez a magyar termék további magyar munkahelyet támogatna, és nem lennénk kénytelenek a cseh Alfa markolatot és netről rendelhető egyéb külföldi társait megvenni. ;)

Persze én tartom hogy nem értek hozzá, úgyhogy nem is belepofázok csak hangosan gondolkodom. Ha már ilyen népgyűlés-jellegű Pittbull szavazás folyik... de gyorsan be is fogom mielőtt újra megjelenik értem a Nagy Fekete Autó és elvisz a Fegyverfórum Gulágra újabb pár napra kussolni.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Jópofa ez a markolat, de emiatt egy tizessel ne legyen már drágább.
Én inkább egy Alfa markolatot teszek rá (a különbözetet meg ellövöm gyakorlásként. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.07.12. 09:10 Jópofa ez a markolat, de emiatt egy tizessel ne legyen már drágább.
Én inkább egy Alfa markolatot teszek rá (a különbözetet meg ellövöm gyakorlásként. :)
CNC prémium terméket csúcs aluból, acélból ajarunk. De egy normál markolat ára már sok...

Na erre mondják, hogy fogász magyar... Ezért nincs már itthon lassan szakember semmire sem. Nem éri meg itthon dolgozni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.07.12. 09:40 CNC prémium terméket csúcs aluból, acélból ajarunk. De egy normál markolat ára már sok...

Na erre mondják, hogy fogász magyar... Ezért nincs már itthon lassan szakember semmire sem. Nem éri meg itthon dolgozni.
Minek adjon ki az ember +10k-t, ha valójában neki nem az a markolat kell? A minőségre való igény nem egyenlő a felesleges pénzszórással és luxusolással. Ha persze szép, egyedi fára van igénye, akkor fizesse meg.
Én még mindig azt mondom, hogy markolat nélkül kellene a dobozba rakni, és a vevő választhatna, hogy melyiket dobja mellé a kufár. Még az Ikea pszicho effekt is meglenne: "az én munkám is benne van, én raktam fel a markolatot".
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.07.12. 09:45 Minek adjon ki az ember +10k-t, ha valójában neki nem az a markolat kell? A minőségre való igény nem egyenlő a felesleges pénzszórással és luxusolással. Ha persze szép, egyedi fára van igénye, akkor fizesse meg.
Én még mindig azt mondom, hogy markolat nélkül kellene a dobozba rakni, és a vevő választhatna, hogy melyiket dobja mellé a kufár. Még az Ikea pszicho effekt is meglenne: "az én munkám is benne van, én raktam fel a markolatot".
Akkor lássuk csak mi is a Pitbull CNC valójában.

Megmaradt a régi szerkezet, és kapott egy új ruhát szebben elkészítve.

Elsütő szerkezet, csőszerkezet, dob, stb maradt a régi. Maximum nagyobb lasztit lehet belegyömöszölni.

Ezért sokan hajlandóak 1,5*szörös árat fizetni. A markolatért viszont már nem adják meg ezt, pedig egy lövedékes fegyver egyik kulcs eleme a markolat...

Mondjuk a tok is egy napi használatú, fontos eszköz a fegyverviselésnél és azon is a legtöbben nekiállnak fillért toszni. Utána kényelmetlen, eláll, szétvágja a kocsi ülését, kiesik belőle a fegyver, nem lehet belőle rántani, mert szar, stb...

Kiskerben már nem lehet normális minőségű tokot kapni. Ezért álltam neki sajátokat nyomtatni. Egyedül fgabesz bőr tokjai működnek tartósan. Senki más nem tudott még meggyőzően jó megoldást produkálni.

Ezért én nehezen értem meg, amikor ilyen dolgokat luxusnak nevezünk... A jó markolat, és tok a napi viselet, és használat szabályozója. Annak még egy gagyi önvédelmin is használhatónak kell lennie, hiába drága.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mr. Senki írta: 2019.07.12. 09:40 CNC prémium terméket csúcs aluból, acélból ajarunk. De egy normál markolat ára már sok...

Na erre mondják, hogy fogász magyar... Ezért nincs már itthon lassan szakember semmire sem. Nem éri meg itthon dolgozni.
Az alapelvem: "Nem sajnálom a pénzt olyan dologra, ami megéri, viszont felesleges dolgokra egy forint is sok."

A sok keserűség, "ilyen Magyarország", vége a világnak, stb. után gondolkozzál már!!

Van értelme 3D nyomtatással qrva drágán nyomtatni egy olyan markolatot, amit még senki nem fogott kézbe (pl. hogy kényelmes-e), akkor, amikor vannak bevált, kipróbált, sorozatban gyártott markolatok..?

A csavarokat és rugókat sem állunk neki egyedileg, kisipari eljárással legyártani.
Vagy szerinted igen? És ha nem, akkor abból is azt a következtetést vonod le, hogy "Ezért nincs már itthon lassan szakember semmire sem. Nem éri meg itthon dolgozni." ..?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

" A markolatért viszont már nem adják meg ezt, pedig egy lövedékes fegyver egyik kulcs eleme a markolat..."

Épp ezért egy kipróbált, és (nekem) bevált markolatot teszek rá.
Nem pedig tripla áron olyat, amit még senki nem fogott kézbe.
(Hány jó markolatot láttál már a Művektől..?)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.07.12. 09:45 Minek adjon ki az ember +10k-t, ha valójában neki nem az a markolat kell? A minőségre való igény nem egyenlő a felesleges pénzszórással és luxusolással.
Pedig ez esetben ez ebben a szegmensben (gázgumis pisztolyok) ez egy felső kategóriás luxustermék lesz keveseknek, sokért. Itt luxusolásról is szó van már. Egy ilyen termék presztízsét is rontja, ha fos minőségű markolattal kerül forgalomba. Lásd a "sznob hatás" a közgazdaságtanban mint létező és használt fogalom.

De én is viccesnek tartom hogy 80e egy polír alu pisztolyért oké, de +15e egy funckonális és nagyon szép markolatért már nem oké.
Ha valaki rászán erre 80-at, ott van 95 is rá. Ugyanígy a stainlessnél, 100 vagy 115 akkor már legyen mindegy.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

felOFF
Mr. Senki írta: 2019.07.12. 10:22

Mondjuk a tok is egy napi használatú, fontos eszköz a fegyverviselésnél és azon is a legtöbben nekiállnak fillért toszni. Utána kényelmetlen, eláll, szétvágja a kocsi ülését, kiesik belőle a fegyver, nem lehet belőle rántani, mert szar, stb...

Kiskerben már nem lehet normális minőségű tokot kapni.

Hát azért nálunk van még pár igazán jó minőségű, formázott bőrtok is:

https://www.onvedelmibolt.hu/termekkate ... yvertokok/

Más kérdés, hogy a fele-harmad annyiba kerulo gyongyvaszon tokokbol (es azok sem szarok!!!) sokszorta annyi fogy.
bor ovtokok screenshot.jpg
Es amugy egyetertek, a jo tok fontos, megis sajnaljak ARRA IS a penzt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.07.12. 09:40 CNC prémium terméket csúcs aluból, acélból ajarunk. De egy normál markolat ára már sok...

Na erre mondják, hogy fogász magyar... Ezért nincs már itthon lassan szakember semmire sem. Nem éri meg itthon dolgozni.
OFF
Nem fogász, csak az utóbbi bő száz évben volt itt két világháború, több diktatóra és autoriter rendszer, tömeghalál, városok romba dőlése, komplett vagyonok elvesztése. A túlélés nagyon fontos szempont lett, beleivódott a génekbe. Ezért megy az olcsózás.
A nagyapám egy szem elgurult borsóért lehajolt - az élelmiszer, nem mehet kárba. Ő még éhezett, nem is egyszer.
ON

A markolatos résszel viszont totál egyetértek. Nemár, veszek egy Audi A8-at felni nélkül, mert majd valami utángyártott szériából szerzek magamnak olyat ami tetszik és jó . Hát ez azért eléggé fapados megoldás...

Amúgy ez a markolat hiszti újabb érv az előrendelés mellett. Mindenki adja le előre mit akar, utaljon át érte foglalót (mert az igények addig tartanak...), és akkor pontosan annyi és olyan kivitel, és olyan markolat készíttetik, amire igény van.
És a legyártatott de raktáron maradó famarkolatokból sem lesz probléma később.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Mr. Senki írta: 2019.07.12. 10:22 Akkor lássuk csak mi is a Pitbull CNC valójában.
Egyetértve veled én úgy tervezem, h ha összejön a projekt veszek egyet hordásra. Nem vok gyűjtögető, nem vitrinbe kell. Hordásra szerintem nem praktikus a famarkolat, a fehér műanyag meg... hát nem tudom. :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára parazstaposo 2019.07.12. 10:56-kor.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.07.12. 10:35 OFF
A markolatos résszel viszont totál egyetértek. Nemár, veszek egy Audi A8-at felni nélkül, mert majd valami utángyártott szériából szerzek magamnak olyat ami tetszik és jó . Hát ez azért eléggé fapados megoldás...
Az én javaslatomnál nem felni nélkül veszed, hanem eldöntöd, hogy melyik opcióval kéred.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Beleestetek a saját sztereotípiátokba.
Hogy ha "F"-el kezdődik, és "SZ"-re végződik, akkor már csakis "Fodrász" lehet.

Akkor érné meg a markolat a 15 rugót, ha az baromi kényelmes, és a fegyver minőségéhez illő, nívós lenne.

Egyelőre semmit nem tudunk, csak azt, hogy:
1.) a gyártó saját markolatai közül nekem egy sem volt kényelmes, illetve hogy
2.) a használt anyag (politejsav) főleg olcsó, eldobható cuccok alapanyaga.

Én így, látatlanban nem költenék rá 15 rugót, mert ennyiből kijön egy valóban nívós, kényelmes famarkolat.

Kár ebbe beleerőltetni a saját sztereotípiáitokat, és fóbiáitokat.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

parazstaposo írta: 2019.07.12. 10:42 Egyetértve veled én úgy tervezem, h ha összejön a projekt veszek egyet hordásra. Nem vok gyűjtögető, nem vitrinbe kell. Hordásra szerintem nem praktikus a famarkolat, a fehér műanyag meg... hát nem tudom. :roll:
Ízlések és pofonok. Ízlésről meg ugye nem lehet vitatkozni.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2019.07.12. 10:56 Beleestetek a saját sztereotípiátokba.
Hogy ha "F"-el kezdődik, és "SZ"-re végződik, akkor már csakis "Fodrász" lehet.
Túrót. Az a FűréSZ :lol:
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

parazstaposo írta: 2019.07.12. 10:42 Egyetértve veled én úgy tervezem, h ha összejön a projekt veszek egyet hordásra. Nem vok gyűjtögető, nem vitrinbe kell. Hordásra szerintem nem praktikus a famarkolat, a fehér műanyag meg... hát nem tudom. :roll:
Nem mindegyiket készítenék fehér markolattal, hahó. Én például cnc-zett, fehér, jóminőségű műanyagból készült markolattal ellátott, alutokos, aceldobos polírozott revolvert szeretnék vásárolni. Ebben az összeállításban nem sajnálom rá a készpénzt.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Ha jól olvasom a fenti posztokat, (lehet hogy nem), ebből én személy szerint azt értelmezem, hogy jobb lenne alkatrészenként beárazni a cuccokat,és

"KIT" ként értékesíteni, befárad a T.Vásárló, eldönti miből, milyen színben, milyen felületkezeléssel, és markolattal kéri, kifizet + 1 óra fegyvermesteri díjat, aki összerakja neki, fizet, ééés elégedetten távozik.

Így lehet egyedi pukkancsa, ha már a pénz nem számít.

Még arról sincs pontos, fő forrásból közzétett infó, hogy ténylegesen lesz sorozatgyártás, addig sztem ez lufihámozás.

De ez a saját véleményem, ezt is csak hangosan gondoltam
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

The Gent írta: 2019.07.12. 11:00 Nem mindegyiket készítenék fehér markolattal, hahó. Én például cnc-zett, fehér, jóminőségű műanyagból készült markolattal ellátott, alutokos, aceldobos polírozott revolvert szeretnék vásárolni. Ebben az összeállításban nem sajnálom rá a készpénzt.
Olvasgatva a hozzászólásokat szerintem a százból százfajta változatot kellene gyártaniuk Bélabáéknak. :)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2019.07.12. 11:00 Nem mindegyiket készítenék fehér markolattal, hahó. Én például cnc-zett, fehér, jóminőségű műanyagból készült markolattal ellátott, alutokos, aceldobos polírozott revolvert szeretnék vásárolni. Ebben az összeállításban nem sajnálom rá a készpénzt.
De kb rajtad kívül 1-2 ember rendelné még ilyen markolattal - ez a retrósabb marok azért annyira nem népszerű.
Ezért mondom hogy előrendelés a megoldás. A legyártott 100 db-ból ugye úgyis a Jófogáson meg Vaterán fog feltűnni a fele az illegális fegyver-webshopok forgalmában jó vastagon árazva, amikor mi még meg se vehetjük.

A maradék 50 vásárlója kb százféle igénnyel fog jönni. Ilyen felületkezelés, olyan markolat vagy éppen markolat nélkül, vagy amolyan egyedi biszbasz. Ebből csak az lesz, hogy kis idő múltán
a) beindul a fikázás, hogy kiadtam ennyit meg annyit és egy darab ronda/kényelmetlen fogású műanyag van rajta
b) nem volt olyan markolat ami nekem tetszett
c) nem volt olyan felületkezelés ami nekem tetszett
d) Bélabá ráun a polcon porosodó népszerűtlennek bizonyult kivitelekre és fél év után kiszórja féláron őket. Ettől aztán előző vásárlók agyérgöcsöt kapnak, és újraindul a fikázás.

Mindennek a megoldása lehet az előrendelés. Ki mit rendelt, azt kapja, nincs vita.
Amihez viszont tényleg kellenek az előzetes, és őszinte nyúzó tesztek. Milyen a sütése, az ereje, stb. 100+ ezret én sem adnék ki egy betonkemény sütésű vagy rossz ergonómiájú, esetleg 50-60 joule erejűre sikeredett fegyverért.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Van-e értelme itt szavazásra bocsátani egy készülő konstrukció részleteit? Számtalanszor megkaptuk, hogy az itt jelenlévők nem az átlag vásárlót képviselik. És mi sem ismerjük a részleteket. Marad mellette a régi széria Pitbull is, vagy annak leáll a gyártása. Az beárazás szempontjából nem mindegy. Ez most egy kis széria lesz, vagy folyamatosan készülnek a cnc Pitbullból is.
Ha a gyártó deklaráltan vállaja, hogy a terméke az Alfa marcsákkal kompatibilis, akkor rakja fel rá a legolcsóbbat, és a hc User majd vesz vagy csináltat rá rinya nélkül komolyabbat, mint a G020 esetében.
Ha nem akarja az Alfa markolatát felrakni, készítsen vmi hasznàlható megoldást. De innentől az ár és a lehetőségek, a későbbi eladhatóság függvényében neki kell dönteni.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2019.07.12. 11:15 100+ ezret én sem adnék ki egy betonkemény sütésű vagy rossz ergonómiájú, esetleg 50-60 joule erejűre sikeredett fegyverért.
Lám, az igények addig tartanak.. nincs igény a minőségre.. kurvaország, itt semmi se jó, elmegyek innen..
:-D
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2019.07.12. 11:33 Lám, az igények addig tartanak.. nincs igény a minőségre.. kurvaország, itt semmi se jó, elmegyek innen..
:-D
Nem erről van szó. A legutóbbi Művekből származó fegyverem egy Revenge 14M volt. A tesztlövések során 1 kamrát nem sütöttel a fegyver soha, egy másikat pedig másodjára-harmadjára. Mehet a szervizbe.
Egy 100e környéki fegyvernél azért ez már durva lenne, ha out of the box nem működik, és egyből szervizbe kellene vinni.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"Nem erről van szó. A legutóbbi Művekből származó fegyverem egy Revenge 14M volt. A tesztlövések során 1 kamrát nem sütöttel a fegyver soha, egy másikat pedig másodjára-harmadjára. Mehet a szervizbe. "

Akkor meg miért problémázol azon, hogy nem akarok látatlanban kifizetni 15.000,-Ft-ot egy olyan markolatért, amit
- alkalmatlan anyagból
- alkalmatlan módszerrel
gyártott egy olyan gyártó, aki még soha nem gyártott számomra kényelmes markolatot..?

Miért kell egyből belelátni az összes világfájdalmadat?
Audi8 felni és társai..?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2019.07.12. 11:49 "Nem erről van szó. A legutóbbi Művekből származó fegyverem egy Revenge 14M volt. A tesztlövések során 1 kamrát nem sütöttel a fegyver soha, egy másikat pedig másodjára-harmadjára. Mehet a szervizbe. "

Akkor meg miért problémázol azon, hogy nem akarok látatlanban kifizetni 15.000,-Ft-ot egy olyan markolatért, amit
- alkalmatlan anyagból
- alkalmatlan módszerrel
gyártott egy olyan gyártó, aki még soha nem gyártott számomra kényelmes markolatot..?

Miért kell egyből belelátni az összes világfájdalmadat?
Audi8 felni és társai..?
A kettőnek semmi köze nincs egymáshoz. Az A8 vs alufelni nem világfájdalom, hanem egy prémium árucikk prémium felszerelése. Anélkül gagyi, nincs meg a presztízse. Olvasd el a sznob hatás definícióját a neten.

A nem működő Revenge 14M meg egy dobozból kivett termék működésképtelensége. Garanciális probléma, ami már egy normál árfekvésű terméknél sem menő, főleg hogy nem egyedi eset, elég rendszeresen nem működnek a Keserű fegyverek újonnan. Ez egy prémium cuccnál pedig kifejezetten ciki. A "minden Keserű fegyver egyedi" mondás sem véletlenül nem a CZ-vel szól.
Almát a körtével hasonlítasz össze. Logikailag nem stimmel amit mondasz.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2019.07.12. 11:08

Még arról sincs pontos, fő forrásból közzétett infó, hogy ténylegesen lesz sorozatgyártás, addig sztem ez lufihámozás.

Egen, ha jol értelmeztem a Főmérnök úr helyzetjelentéseit, akkor még ott sem tart a projekt, hogy az általa dizájnolt Szuperpitbullból legyen egy rendesen működő példány, aminek szórását, torkolati energiáját vizsgalni lehessen, és letolni vele egy pár száz lövéses tartóssági tesztet.


Ehhez képest itt némelyek már gyöngyháznyelvű westernmarkolatot követelnek, de legalábbis arról fantáziálnak. LOL.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2019.07.12. 11:53 Az A8 vs alufelni nem világfájdalom, hanem egy prémium árucikk prémium felszerelése. Anélkül gagyi, nincs meg a presztízse. Olvasd el a sznob hatás definícióját a neten.
Azt tudom, de hogy jön az A8 alufelni a Pitbull markolathoz?
Mert arra írtad:

"A markolatos résszel viszont totál egyetértek. Nemár, veszek egy Audi A8-at felni nélkül, mert majd valami utángyártott szériából szerzek magamnak olyat ami tetszik és jó . Hát ez azért eléggé fapados megoldás... "

Most Neked a Pitbull markolata az alufelni?

"Almát a körtével hasonlítasz össze. Logikailag nem stimmel amit mondasz."

Pontosan ezt mondom.
Ne akard bemagyarázni, hogy ez a Pitbull egy olyan luxusfegyver, aminek a műanyag markolat nélkül "nincs meg a presztizse".
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2019.07.12. 12:47 Azt tudom, de hogy jön az A8 alufelni a Pitbull markolathoz?
Mert arra írtad:

Most Neked a Pitbull markolata az alufelni?

"Almát a körtével hasonlítasz össze. Logikailag nem stimmel amit mondasz."

Pontosan ezt mondom.
Ne akard bemagyarázni, hogy ez a Pitbull egy olyan luxusfegyver, aminek a műanyag markolat nélkül "nincs meg a presztizse".

Akkor nem ugyanazt a mozit néztük. Vagy más sorból. Vagy nem jól fejeztem ki magam.
A csúcsprémium CNC Pitbullon a gagyesz műanyag markolat az nekem olyan (és itt a hasonlat) mint a rozsdás acélfelni a zsír új A8-oson. Működni talán működik, úgy ahogy, de hát izé, hogy néz ki.

Annyiból persze ez sem 100%-os példa, hogy kevésbé mutatós de jó fogású és kényelmes markolattal tökéletesen együtt lehet élni, maximum az egyéni ízlésnek nem tetszik ha ránéz a tulajdonosa.

És kiveszem a kezem a biliből, mert ahogyan gvass1 írta, csak protó fázisban létező termékről van szó amiről még főmérnök úron kívül senki semmit nem tud. Legyen sikeres azt kívánom, de a múlt tapasztalatai sokunknak beleégtek a retinájába. Egy 100e körüli gázfegyvernek nem eltúlzott elvárás hogy ne legyen betonkemény sütése, ne otthon kelljen befejezni a gyártását, és ne kelljen az első tesztlövés után visszavinni garis szervizre, mert félreüt az ütőszeg.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"A csúcsprémium CNC Pitbullon a gagyesz műanyag markolat az nekem olyan (és itt a hasonlat) mint a rozsdás acélfelni a zsír új A8-oson."

Melyiket érted a "gagyesz műanyag markolat"-on, a tervezett nyomtatott politejsavat, vagy az Alfa markolatot?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2019.07.12. 13:14 "A csúcsprémium CNC Pitbullon a gagyesz műanyag markolat az nekem olyan (és itt a hasonlat) mint a rozsdás acélfelni a zsír új A8-oson."

Melyiket érted a "gagyesz műanyag markolat"-on, a tervezett nyomtatott politejsavat, vagy az Alfa markolatot?
Általánosságban értve, egy sikerültebb fegyveren (legyünk optimisták) egy rosszul sikerült markolat kiválóan alkalmas az összkép lerontására.

Az Alfa biztosan nem rossz - ellenben ugye a gyártótól, ahogy írtad is, eddig nem sok jó markolatot láthattunk. Ami nem jó ómen.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Most azért remekül szórakozom.
Gyönyörű, ahogy elbeszéltek egymás mellett, pedig kb egyeznek a vélemények.
Megint csak azt mondom: nem kérek 3D nyomtatott műanyag markolatot. Ha nem készül az új, cnc alu Pitbullhoz kényelmes, jó fogású, jó minőségű markolat, akkor inkább anélkül szeretném, majd megoldom. Keserű féle műa markolatból van már otthon néhány garnitúra...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TotoHU írta: 2019.07.12. 13:36 Általánosságban értve, egy sikerültebb fegyveren (legyünk optimisták) egy rosszul sikerült markolat kiválóan alkalmas az összkép lerontására.

Az Alfa biztosan nem rossz - ellenben ugye a gyártótól, ahogy írtad is, eddig nem sok jó markolatot láthattunk. Ami nem jó ómen.
Idéznék egy tegnapi hozzászólásodból!
" Te mindenen így tudsz dühöngeni? Mert szar lehet így élni... :lol: "
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

fgabesz írta: 2019.07.12. 13:51 Most azért remekül szórakozom.
Gyönyörű, ahogy elbeszéltek egymás mellett, pedig kb egyeznek a vélemények.
Megint csak azt mondom: nem kérek 3D nyomtatott műanyag markolatot. Ha nem készül az új, cnc alu Pitbullhoz kényelmes, jó fogású, jó minőségű markolat, akkor inkább anélkül szeretném, majd megoldom. Keserű féle műa markolatból van már otthon néhány garnitúra...
Nagyrésze sima pöcslóba, f..ciba, avagy falloszméregetés. Egyébként én is remekül szórakozom. Popcorn, kóla már kint van... 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mr. Senki írta: 2019.07.12. 18:26 Nagyrésze sima pöcslóba, f..ciba, avagy falloszméregetés. Egyébként én is remekül szórakozom. Popcorn, kóla már kint van... 😃
És az egészséges étkezés?
Vagy ma bűnözői napot tartasz? :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.07.12. 12:21 Egen, ha jol értelmeztem a Főmérnök úr helyzetjelentéseit, akkor még ott sem tart a projekt, hogy az általa dizájnolt Szuperpitbullból legyen egy rendesen működő példány, aminek szórását, torkolati energiáját vizsgalni lehessen, és letolni vele egy pár száz lövéses tartóssági tesztet.


Ehhez képest itt némelyek már gyöngyháznyelvű westernmarkolatot követelnek, de legalábbis arról fantáziálnak. LOL. ;)
Igen? LOL? Azért mert Te egy kocka mérnök ember vagy, azért nem kellene lelolozni a nem ennyire objektív attitudel rendelkező, irodalmi lelkületű másikat. ;) Elméleti síkon folyt a társalgás, ötleteket cseréltünk, kb.ennyi történt.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

RatRace írta: 2019.07.12. 18:35 És az egészséges étkezés?
Vagy ma bűnözői napot tartasz? :lol:
Nyaralok, teljes ellátáson. Éves kötelező önmérgezés van... Ilyenkor nem kajazsandárkodok. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Válasz küldése