Kések, lámpák, EDC-holmik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Megérkezett.
IMG_20190531_140924.jpg
"..."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Ma érkezett meg az új EDC pilács. Kicsi, de mindent tud.

Szórt mekeg fény, 1000lm, kicsike méret. Van benne UV, és vörös világítás is. 2db 10440, AAA méretű Lion NiMh,. Vagy alkáli elemekkel működik.

Az 1000lm fényáramot csak LiIon akkuval tudja.

Brutál egy szerkezet!
IMG_20190531_111010.jpg
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TGS
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:05
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: TGS »

Ma érkezett meg az új EDC pilács.

Nálad már lámpa bemutató terem kell,hogy legyen.
Mennyi van összesen? :o
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TGS írta: 2019.05.31. 20:46 Ma érkezett meg az új EDC pilács.

Nálad már lámpa bemutató terem kell,hogy legyen.
Mennyi van összesen? :o
19db minőségi, és 8db régi piacos kínai.

Késeket ne kérdezd, mert fingom nincs. Egy full teli szerszámos alubőrönd. Nem megemelhető, mert szétszakad. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Nekem is ma jött egy új, olcsó fix késem.
Egy hátránya van, hogy a műanyag tok nem elég stabilan tartja a kést, fejjel lefelé kisebb rángatásra kiesik. Ha valakinek van ötlete, jó szívvel fogadom.
Ahhoz képest, hogy occsó kínaji 440A 58 HRC-nek hazudott valami, a gyári éllel is tudtam csontszáraz akác ágat hegyezni, tollaságat faragni. Elég kis masszív darabnak tűnik, pontnyolccentis, azt az öt dollárt megérte.
https://www.aliexpress.com/item/3247097 ... 0e491b1cf6
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

swordmanus írta: 2019.05.31. 22:15 Nekem is ma jött egy új, olcsó fix késem.
Egy hátránya van, hogy a műanyag tok nem elég stabilan tartja a kést, fejjel lefelé kisebb rángatásra kiesik. Ha valakinek van ötlete, jó szívvel fogadom.
Ahhoz képest, hogy occsó kínaji 440A 58 HRC-nek hazudott valami, a gyári éllel is tudtam csontszáraz akác ágat hegyezni, tollaságat faragni. Elég kis masszív darabnak tűnik, pontnyolccentis, azt az öt dollárt megérte.
https://www.aliexpress.com/item/3247097 ... 0e491b1cf6
Nincs megfelelőnek tűnő hely a tokon, amit át lehetne fúrni, aztán csavarral összehúzni?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

swordmanus írta: 2019.05.31. 22:15 Nekem is ma jött egy új, olcsó fix késem.
Egy hátránya van, hogy a műanyag tok nem elég stabilan tartja a kést, fejjel lefelé kisebb rángatásra kiesik. Ha valakinek van ötlete, jó szívvel fogadom.
Ahhoz képest, hogy occsó kínaji 440A 58 HRC-nek hazudott valami, a gyári éllel is tudtam csontszáraz akác ágat hegyezni, tollaságat faragni. Elég kis masszív darabnak tűnik, pontnyolccentis, azt az öt dollárt megérte.
https://www.aliexpress.com/item/3247097 ... 0e491b1cf6
Fogoval picit osszenyomod, ugy tartod, forrovizbe teszed (vizforralo pl) majd csap ala teszed hideg vizbe. Ha nem eleg szoros meg jobban osszenyomova megismetled mig nem tart atomstabilan. Ennyike
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Köszi, megpróbálom!
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

swordmanus írta: 2019.06.01. 19:21 Köszi, megpróbálom!
Hajra :)
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Egy inka kés. Inkább régi, de méginkább ősi. De leginkább a történelem ismeretlen fekete lyukából származik. A legújabb ásatások alkalmával találták az ősi város, Puma Puki romjai között, a Mamayuka szentély alatt. Az eszköz műkincscsere útján jutott a PTA Késmúzeum tulajdonába. A cseredarab egy értékes, ősi Unicumos üveg volt. Természetesen tele.

Elődeik és részben ellenségeik a chichoka és a chechepuya civilizáció emberei alkothatták, vagy legálábbis a know-how-t adhatták a civilizáció hajnalán. Ez utóbbiak - a felhők népe - fehérek voltak. Az évszázaddal későbbi, ketchupa nyelven csomózott spagócaírás nem részletezi honnan jöttek, de Lámapata Toltakupán lábcsomózásai alapján valószínűsíthető hogy ők, a később barlangi bélák néven ismert törzs korai említése, tehát ők voltak az első európaiak az Amerikkákon. Ők alapíthatták Kuckó városát és a csatornázás terveit is egy Titi nevű kultúrmérnök készíthette. Bár akkoriban még tisztítatlanul vezették egy tóba*. De ez egy másik történet...

A kés jellegű, feltehetően EDC eszköz pengealakja több civilizáció nyomát is magán hordja. Ez valószínűleg az ugorka eredetű, később kínai, zulu és eszkimó ulu késféle nyomán terjedt el kontinensszinten. A markolat egy kifejezetten kerekfejű lényt mintáz, a későbbi hasonló eszközökön ábrázoltakhoz képest hosszú lábakkal, tehát a mintát adó lény magas, nagyfejű volt. Az első inka, Mancoba Capascod** is óva intelmezte fiát, Sunyy Rocát hogy Mama Coca nélkül kikezdjen a nagyfejűekkel.
A kép közvetlenül az ásatás közelében levő dzsungelben készült.
inca_2a.JPG
inca_2a.JPG (165.89 KiB) Megtekintve 53909 alkalommal
Az eszköz megmunkálása kocogtatós-nyikorgatós módszerrel történt. Ez a technológia felveti az esetleges földönkívüli beavatkozás lehetőségét is, különös tekintettel a máig fennmaradt fejkocogtatás jelentésére.
Dr. Pacuhamuki, a San Mierde egyetem professzora, a mértékadó Bullshit Peaks Review legutóbbi számában megjelent tanulmánya szerint interkontinentális segítség érkezhetett az Undok hegység lejtőire, az emelte fel az ottani qukhinuku kultúrát. Chicoschfokosch, a magyar ősökkel is rendelkező barlangibéla-szakértő vezetésével ásatások folynak Incabamba romjainál is, ami pontot tehet az ufóka-ugorka kérdés végére.
inca_1.JPG
inca_1.JPG (155.78 KiB) Megtekintve 53909 alkalommal
Mindenesetre rendkívül érdekes az eszköz szimbolikája. A legfontosabb dolgok, az ész, a szív, a gyomor a belekkel és a két vese kiemelten szerepelnek. Ráadásul az esze tokját kék (feltehetően Cserenkov) sugárzás*** veszi körül. A kép az expedíciós hajó fedélzetén, a hazaúton készült.




* A hálás utókor azóta is Titikaka néven nevezi a tavat. (forrás: a felszín alatti vizek feltörési helye)
** A legendák szerint Varkochakicki (más néven Copas Kichit) főisten fia. (PNV)
*** A közegbeli fénysebességnél nagyobb sebességgel halad a gondolat az agyban. (Encyclopedia Pithannica)
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Adi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.06.10. 19:21

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Adi »

Hogy lehet ennyire unatkozni?
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Adi írta: 2019.06.08. 22:07 Hogy lehet ennyire unatkozni?
Elmagyaráznám, de mire megértenéd kihűlne a Nap. ;) :lol:
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Lajosbacsi
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019.05.20. 21:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Lajosbacsi »

"Egy inka kés. Inkább régi, de méginkább ősi."

A régi kéken is mindig csodáltam az alkotásaidat. (És szerettem az esetenként -tematikusan- belinkelt zenéidet is.)
Nincs ez másként most sem:)
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Lajosbacsi írta: 2019.06.09. 14:29 "Egy inka kés. Inkább régi, de méginkább ősi."

A régi kéken is mindig csodáltam az alkotásaidat. (És szerettem az esetenként -tematikusan- belinkelt zenéidet is.)
Nincs ez másként most sem:)
Köszönöm, örülök hogy tetszett.
Már azt hittem senki sem olvassa :D
De hát a téma a műhely sarkában hever, csak ki kell belőle reszelni a felesleget. ;)
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Adi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.06.10. 19:21

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Adi »

Pithecus írta: 2019.06.09. 14:21 Elmagyaráznám, de mire megértenéd kihűlne a Nap. ;) :lol:
:lol:
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Ma rászántam magam az orosz szerszámacílra. D2-es penge.

Bestech Torpedo a kés neve.

Igazi műszer gatya áron.
IMG_20190618_163456.jpg
IMG_20190618_163432.jpg
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

A Múzeumok Éjszakája... Egy különleges csemege...


Ezt az érdekes "toothpick knife" jellegű, papírvágóra hajazó kést egy Krétai minoszmániás manusz, Málétosz hagyatékában találták aki lelkes búvár és történész volt. A dokumentumok szerint az eszköz még jóval a Szarkhosz vezette első nyúlháj hódítók előtt készülhetett. Ezt valószínűsíti az is, hogy töke van a bikának, tehát nem az ökörkorban készült.
Kasztráliai hajósok szállították az árukat szerte a világba, ezt a különleges kést szállító hajónak nem volt szerencséje, a Théra alatta pukkant. Málétosz szerencséjére viszont Théra fenekén megtalálta az eszközt.
A kést a helybéli PTA tagoszok juttatták el, végakaratának megfelelően a Késmúzeumba.
minot_kez.JPG
minot_kez.JPG (121.21 KiB) Megtekintve 53427 alkalommal
A kés teljes anyaga atlantiszi orichalcum, a nyél bikafejes díszítése viszont a minoszi kultúrában történt gyártásra utal. Az Atlantiszi kohászoknak Tuthiphingész a híres Kólikájában is oldalakat szentelt, megemlítve hogy komoly kereskedést folytattak az akkori ismert világgal.
Valószínű hogy a minoszi anyagbeszerzők ismerték az Atlantiszhoz vezető kereskedelmi utakat, és a kiemelt késfaragó mestereket ellátták a drága orichalcummal.
minot_szel1.JPG
minot_szel1.JPG (127.56 KiB) Megtekintve 53427 alkalommal
A markolat phaisztoszi hieroglifikus írásjeleinek megfejtésével egy kutatócsoport foglalkozik. Egyelőre annyi a valószínű, hogy az egyik oldalon a nőkkel való kapcsolat intelmei olvashatóak. Jelenlegi értelmezés szerint virágot és italt vigyél a nőnek, ekkor van esélyed, hogy az istenek segítségével a nő hajlandóságot mutasson, de vigyázat, mert a bőrt is lenyúzza rólad és ezután kisiklik a kezeid közül mint a hal.
minot_vir.JPG
minot_vir.JPG (84.57 KiB) Megtekintve 53427 alkalommal
A másikon, szintén jobbról balra olvasva, a bikával való kikezdés veszélyeire hívja fel egy szellem az ifjak figyelmét. Az ifjú korod és a sisak nem véd meg a bika szarvától, az úgy fenékbe bök, hogy az Elíziumi mezőkig repülsz mint én. Szellemes, megfontolandó tanács.
minot_szel.JPG
minot_szel.JPG (84.62 KiB) Megtekintve 53427 alkalommal
A késpenge hossza 166 mm, vastagsága 3 mm, a markolat 95 mm.

A kés gyakorlati tesztelése - tekintettel felbecsülhetetlen értékére - fel sem merült.
Elméleti tesztelésére bizottság alakult, jelenleg a valószínűsíthető felhasználási célok és lehetőségek összeírása folyik.
Később majd szavazással döntenek.
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
TGS
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:05
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: TGS »

[quote="Mr. Senki"
Lámpa ügyben érdeklődnek.
Convoy s2+ xpl hi tud-e többet mint a nitecore e11?
Úgy emlékszem neked mintha lenne mind kettő.
Köszönöm!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TGS írta: 2019.06.28. 19:29 [quote="Mr. Senki"
Lámpa ügyben érdeklődnek.
Convoy s2+ xpl hi tud-e többet mint a nitecore e11?
Úgy emlékszem neked mintha lenne mind kettő.
Köszönöm!
Egyik sincs nekem.

Nitecore-ból csak a TIP volt, meg. Convoy lámpám még nem volt.

Kicsiben nekem eddig a Klarus M17 TI jött be a legjobban. Jó a spotja, és a szórt ernyő is kellemes. A spot 120m-re ellő. A terített fény 45 fokban kb 10m-t világít. Mindez alig nagyobb mint egy AA elem. Egyébként azzal is működik.

A második az Acebeam UC15. Az egy brutál szörnyeteg! Éjszakai kőbányai rollerezésen használom reflektornak. Bevirít mindent 70m-re a roller előtt. Mindez kulcstartó méretben. Működik AAA elemekkel is, de akkor csak 225lm-t tud.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TGS
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:05
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: TGS »

Mr. Senki írta: 2019.06.28. 19:56 Egyik sincs nekem.

Nitecore-ból csak a TIP volt, meg. Convoy lámpám még nem volt.

Kicsiben nekem eddig a Klarus M17 TI jött be a legjobban. Jó a spotja, és a szórt ernyő is kellemes. A spot 120m-re ellő. A terített fény 45 fokban kb 10m-t világít. Mindez alig nagyobb mint egy AA elem. Egyébként azzal is működik.

A második az Acebeam UC15. Az egy brutál szörnyeteg! Éjszakai kőbányai rollerezésen használom reflektornak. Bevirít mindent 70m-re a roller előtt. Mindez kulcstartó méretben. Működik AAA elemekkel is, de akkor csak 225lm-t tud.
Köszönöm szépen!
Őregszem!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ Véleménycikk egy régi kékes fórumtárstól:-)

A KÉS miért nem javasolt ÖNVÉDELEMRE? – Véleménycikk

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/a-kes- ... emenycikk/


(A szerkesztő előzetes megjegyzése: a leírtak NEM jelentik azt, hogy NE hordjunk – a jogszabályok betartásával – kést, hiszen az egy hasznos szerszám, evőeszköz, vagy akár életmentő holmi is lehet. A véleménycikk azt járja körül miért NE gondoljunk a késre elsődleges önvédelmi eszközként!)

Kép

A kés olyan fajta használata, ami eredményes önvédelmi alkalmazást jelent: komoly képzettséget igényel. Nem csak technikailag, hanem lelkileg is. Valamit úgy tűnik sokan nem képesek megérteni. Ha az önvédelem a cél – ölés nélkül – arra egyszerűen alkalmatlan a kés. A hirtelen stophatás kiváltásához már éppen elég sérülés ugyanis MINDIG közel esik a haláloshoz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Csoda Afrikából! A kafferok Addide Adidit nevű törzsfőnöke küldte el az alábbi késjellegű eszközt a már ott is világhíres PTA keretei között működő Késmúzeumnak.
Látható, hogy leginkább egy push-dagger kinézete van, de derék kéz kell a kezeléséhez. Serdülők marokra is foghatják. A kést is. A helybéliek pidgin english megnevezése szerint bush-dogger, hiszen a bozótban kúszva, mászva nem akad el semmiben és megvédhetik magukat a vadkutyáktól.
afr_kez.JPG
afr_kez.JPG (98.9 KiB) Megtekintve 53054 alkalommal
A kafferbivaly fej a kapitális szarvakkal a főnök nagyságát hivatott bemutatni, alatta a háromrücskű szerszáma, annak függeléke és a hat eredménye került - kissé túlzóan - bemutatásra.
A kés egy bőrzsinóron lógott a főnök nyakában, nagyságát jelképezve.
A megbízott szállító kaffer, Uga Chaka elárulta, hogy az árnyékban szundikáló Adidit főnök és egy kígyászsas találkozásakor a madár lecsippantotta a főnök kígyóját és a csatolt részeket, majd távozott. Így a kés ábrája már nem volt tovább autentikus. Mivel erre többen is felhívták a figyelmét, így a dicső múlt megőrzése érdekében kivonta a napi közszemle alól és elküldte a legjobb helyre amit csak tudott, a PTA-nak. Mármint a kést. És ezentúl mindig ágyékkötőben járt.
Indulás előtt, titokban Lulubula, Leokádia és Ocsmonda, Adidit főnök feleségei egybehangzóan állították a szállítónak hogy mind a méret, mind az eredmény már az eset előtt is... amúgy is... de ez már egy másik történet...

Miután a kaffer becsukta a koffer titkos rekeszét amiben a kést hozta, kérte hogy ez maradjon titok, különben szétrúgják a kufferét. Ezért ha a nevek vagy az ábrák valakivel egyeznek, az csak a véletlen műve lehet.
afr_1.JPG
afr_1.JPG (78.79 KiB) Megtekintve 53054 alkalommal
Az eszköz anyaga a vizsgálatok szerint atlantiszi orichalcum, tehát vagy van még itt-ott, a minoszi kultúra terjesztette maradék atlantiszi anyag, vagy az atlantidák köztünk vannak és kisegítik a rászorulókat nyersanyaggal a bronzkorból.
Állítólag vannak vizidinka kereskedők, akik rendelésre beszerzik az orichalcumot, de akik kíváncsiak hogy honnan, azok az ismert közmondással ellentétben nemhogy hamar, de egyáltalán nem öregszenek meg.
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.07.09. 10:23 ÚJ Véleménycikk egy régi kékes fórumtárstól:-)

A KÉS miért nem javasolt ÖNVÉDELEMRE? – Véleménycikk

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/a-kes- ... emenycikk/


(A szerkesztő előzetes megjegyzése: a leírtak NEM jelentik azt, hogy NE hordjunk – a jogszabályok betartásával – kést, hiszen az egy hasznos szerszám, evőeszköz, vagy akár életmentő holmi is lehet. A véleménycikk azt járja körül miért NE gondoljunk a késre elsődleges önvédelmi eszközként!)

Kép

A kés olyan fajta használata, ami eredményes önvédelmi alkalmazást jelent: komoly képzettséget igényel. Nem csak technikailag, hanem lelkileg is. Valamit úgy tűnik sokan nem képesek megérteni. Ha az önvédelem a cél – ölés nélkül – arra egyszerűen alkalmatlan a kés. A hirtelen stophatás kiváltásához már éppen elég sérülés ugyanis MINDIG közel esik a haláloshoz.
Jó cikk!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Compact EDC holmik.

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Sokáig gondolkodtam, hogy tudom egy maximálisan jogkövető, de rugalmasan alkalmazható compact méretű edc készletet összeállítani, ami nem kerül egy vagyonba.

KÉS

Végül a KaBar Dozier Hunter késére esett a választás.
Miért?
-AUS8A penge, ami nagyon rozsdaálló, éltartó, és nem rideg.
-A penge abszolút jogkövető itthon. A jó markolat, és pengekontúrok miatt a 77mm-es szúróhosszon túl nem lehet hosszabb kontúrt mérni a pengén a markolatig. Ergo ez hülyesün biztos. Amellett, hogy a markolat mérete kényelmes, és a pengeméret sem bugyli. Ezzel már lehet enni is...
-A markolat anyaga FRN, ami könnyű, de szívós mint a teveszar. Normár használat mellett örök élet meg egy nap.
- A kés kialakítása letisztult. Semmi fölös dizájnelem nincs rajta. Teljesen funkcionális a kialakítása.
- Az öv-clips stabilan fog, de nem tépi szét a gatyát.
Mindez 10e Ft körül.van kiskerben.
IMG_20190701_195745.jpg
LÁMPA

- Folmov 18650.
900lm max fényrő, 150m hosszú spottal. Valóban rohadt messzire világít. Amellett, hogy van egy jó szórt ernyője is!
- Nincs 100mm hoszú. (99mm) 18650-es akkuval ez piszok rövid!
-meleg fényű leddel van szerelve. 2700K fok. Ez nem sűrű. A legtöbb lámpa 5000-6000K fokos hidegfehéren világít. Ennek rendes meleg fénye van, mint egy izzónak. Nem zöldes, nem kékés, hanem rendes meleg fény. A lenyugvó napéhoz hasonló.
-Az akkuja bármely szabvány Micro USB portról tölthető. Ez fontos kritérium volt.
Mindez nem volt 10000Ft. Akkuval, szállítással, utánvéttel, hazai cégtől, számlával.
- Van taktikai üzemmódja is, ilyenlor a kapsoló nyomvatartásáig világít, elengedve kikapcsol. Illetve rövid érintésre bekapcsol, majd újra érintve kikapcsol. Illetve van hagyományos üzemmódja, ahol lehet fényerőt változtatni is.
IMG_20190713_204448.jpg
Teljes készletben.
IMG_20190713_191707.jpg
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Szia, a kabar Dozier Hunternek a nyitólyukas változata hű társam évek óta. Voltak elhajlásaim, de mindig visszatér.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

swordmanus írta: 2019.07.13. 22:19 Szia, a kabar Dozier Hunternek a nyitólyukas változata hű társam évek óta. Voltak elhajlásaim, de mindig visszatér.
Nem csoda. Egyszerű, jól működő megoldás EDC fronton. Azt tudja, ami elvárható tőle. Viszont azt nagyon jól, és olcsón! (Jobban mondva reális áron)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Luigi di Getto
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.10.10. 22:49

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Luigi di Getto »

Nitecore MH12GT-ről valakinek tapasztalat?
(számomra szimpatikus az akku kapacitás, és az usb-s tölthetőség)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Luigi di Getto írta: 2019.07.14. 13:10 Nitecore MH12GT-ről valakinek tapasztalat?
(számomra szimpatikus az akku kapacitás, és az usb-s tölthetőség)
Jók a nitecore lámpák, de én kiszerettem a márkából. Nagyon drága ahhoz képest, amit tud. Ez egy szabvány 1000lm-es lámpa. 10 éve ez még keresőlámpának elment volna. Most az EDC lámpák is ugyanezt tudják már. A 85$-os ára meg kicsit erős a tudásához képest.

Majdnem feléért kapsz hasonló tudású Olight lámpát haza forgalmazótól, hazai garival, illetve a tegnap bemutatott Folmov lámpa is közel ugyanezt tudja kis méretben, meleg fénnyel. (Nekem sokkal jobb a meleg, mint a hideg fény.) Az ára meg a harmada akkuval együtt, és szintén USB-ről tölthető. Igaz, ki kell szedni belőle az akkut töltéshez.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

A Nitecore szerintem is drága.
Convoy S2+ -t használok már jó ideje, és nagyon elégedett vagyok vele!
Erős fénye van, trapabíró, melegfehér fényű, és csak 15 dolcsi.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.07.14. 13:54 Jók a nitecore lámpák, de én kiszerettem a márkából. Nagyon drága ahhoz képest, amit tud. Ez egy szabvány 1000lm-es lámpa. 10 éve ez még keresőlámpának elment volna. Most az EDC lámpák is ugyanezt tudják már. A 85$-os ára meg kicsit erős a tudásához képest.

Majdnem feléért kapsz hasonló tudású Olight lámpát haza forgalmazótól, hazai garival, illetve a tegnap bemutatott Folmov lámpa is közel ugyanezt tudja kis méretben, meleg fénnyel. (Nekem sokkal jobb a meleg, mint a hideg fény.) Az ára meg a harmada akkuval együtt, és szintén USB-ről tölthető. Igaz, ki kell szedni belőle az akkut töltéshez.
Ilyen akkukat lehet külön is kapni, szóval ha amúgy is akar pótot venni az ember, érdemes ilyet.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.07.14. 18:09 Ilyen akkukat lehet külön is kapni, szóval ha amúgy is akar pótot venni az ember, érdemes ilyet.
Így van, USB tölthető akkut sok gyártó forgalmaz, és külön is meg lehet venni őket.

Nagyrészük mélykisülés ellen is védett. Azt is célszerű figyelni. Bár a LED-es lámpáknál 3V-nál már gyengélkedik a fényforrás, hacsak nem építettek be valami durvább step-up DC-DC konvertert. (Olight lámpák némelyike rendesen meg van bikázva velük...) Azok viszont jellemzően szintén el vannak látva védelemmel, mert 3V alatt azok is be burst-ölnének, amitől a kapcsolóelemük kinyúvadhat. Tehát a mélykisülés védelem a 18650-es lámpáknál inkább csak lélek nyugtató placebó, de nem árt azért ha van...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mr. Senki írta: 2019.07.15. 16:18
Egyébként meg mijaszarnak hétköznapi használatra kétélű kés?
Mijafasznak hord valaki magánál egynél több elemlámpát, vagy egynél több bicskát..? :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.07.16. 09:47 Mijafasznak hord valaki magánál egynél több elemlámpát, vagy egynél több bicskát..? :-)
Azt sem értem. Nálam is mindig egy bicska, és egy lámpa van egyszerre. Tök felesleges több...

Fegyverből sem cipelek már egynél többet.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Az amerikai rendőrok átlagosan 3-4 vagoeszkozt hordanak.
Ami nagyjából eros oldali vágóeszköz, gyenge oldali vágóeszkoz es multifogo komboból all.
Katonaknal meg ehhez jön a fix v. a szurony. Persze van aki leszarja, de nem ez a jellemző.
Mielőtt valaki valami késharcot vizionizalna gondoljon az autobaleset biztonsagi öv sérült erős kez verzióra.
Ami fontos eszköz ott alap a redundancia.
Ilyen a fegyver a kes, a lampa v. a tuzgyujto eszköz.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

aksurv írta: 2019.07.16. 11:50 Az amerikai rendőrok átlagosan 3-4 vagoeszkozt hordanak.
Ami nagyjából eros oldali vágóeszköz, gyenge oldali vágóeszkoz es multifogo komboból all.
Katonaknal meg ehhez jön a fix v. a szurony. Persze van aki leszarja, de nem ez a jellemző.
Mielőtt valaki valami késharcot vizionizalna gondoljon az autobaleset biztonsagi öv sérült erős kez verzióra.
Ami fontos eszköz ott alap a redundancia.
Ilyen a fegyver a kes, a lampa v. a tuzgyujto eszköz.
Rendőr, katona, stb...

Civil életben, normál körülmények közt általában nem kell több eszköz.. Persze van akinek a SZAKMÁJÁBÓL adódóan kell. Az más.

Ellenben ez az egész a kétélű kések CIVIL alkalmazásának szükségességéből indult ki.

Egyébként nálam is van egy bicska, meg egy multitool is, amin van kés is. Tehát szigorúan véve nálam is kettő van. Igaz a multitoolon a kések olyan kicsik, és nehezen elérhető, hogy kb olyan, mintha nem is lenne... nem is tudok olyan multitoolról amin használható egykezes kés lenne...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Mr. Senki írta: 2019.07.16. 12:28 Rendőr, katona, stb...

Civil életben, normál körülmények közt általában nem kell több eszköz.. Persze van akinek a SZAKMÁJÁBÓL adódóan kell. Az más.

Ellenben ez az egész a kétélű kések CIVIL alkalmazásának szükségességéből indult ki.

Egyébként nálam is van egy bicska, meg egy multitool is, amin van kés is. Tehát szigorúan véve nálam is kettő van. Igaz a multitoolon a kések olyan kicsik, és nehezen elérhető, hogy kb olyan, mintha nem is lenne... nem is tudok olyan multitoolról amin használható egykezes kés lenne...
Amiért a rendőrök több eszközt hordanak azért kellhet neked is. pl. metró elmegy a villany tülekedés elejted a lámpát.
Az LM wave, charge, surge, free verziók teljesen jó kések is.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Lehet, hogy ezt a rollervilágítás kérdést kicsit túltoltam? 😃

3000lm / 150m 😃 rikító napfényben is bőséggel látszik a fénye.

Egyébként a tartó saját tervezés. A legtöbb övclipses lámpát fogadja. 3db-ig.
IMG_20190720_173025.jpg
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Lajosbacsi írta: 2019.06.09. 14:29 A régi kéken is mindig csodáltam az alkotásaidat. (És szerettem az esetenként -tematikusan- belinkelt zenéidet is.)
Nincs ez másként most sem:)
Pithecus írta: 2019.06.10. 14:18 Köszönöm, örülök hogy tetszett.
Már azt hittem senki sem olvassa :D
De hát a téma a műhely sarkában hever, csak ki kell belőle reszelni a felesleget. ;)
Már régóta szeretnék rákérdezni: a régi kéken olvasható Pithecus Cselekedetei, törpkések, zeneválogatásaid örökre elvesztek, vagy velem ellentétben volt annyi előrelátásod, hogy nem tekintettél interaktív jegyzetfüzetként a fórumra ("Ami az internetre kikerül, az örökre ott is marad"→orbitális önmuhaha)?
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Poresz írta: 2019.07.22. 20:53 Már régóta szeretnék rákérdezni: a régi kéken olvasható Pithecus Cselekedetei, törpkések, zeneválogatásaid örökre elvesztek, vagy velem ellentétben volt annyi előrelátásod, hogy nem tekintettél interaktív jegyzetfüzetként a fórumra ("Ami az internetre kikerül, az örökre ott is marad"→orbitális önmuhaha)?
Elméletileg minden megvan. Gyakorlatilag is. ;)
Mint a rendszerető embernél minden egy helyen van, csak azt az egy helyet kell keresni. :lol:
Naszóval elméletileg bármit elő tudok bogarászni, idő kérdése az egész. A PTA Késmúzeuma .doc-ban, a Piblia .txt-ben, a zenék általában .wmv-ben, vagy ahogy leszedtem.
A késmúzeum http://pithecus.blog.hu/ , képek http://www.instagram.com/pithecus.hu/ helyen helyeződnek el időnként, ahogy a lányom az ikrek mellett ráér... :D :lol:
Én meg kutatgatok, ásogatok, reszelgetek...
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Talált kincs: magyarbicskaformak.hu.
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

A PTA Késmúzeum MEKK részlege (Mesés Kelet Kincsei) újabb bemutatható csodás késsel gyarapodott.

Noha volt kapcsolat, de itt nem látható a csodalámpa fénye, mert a lámpából már kifogyott a dzsinn. A lámpa pedig már azért nem látható, mert a dzsinn évezredek alatt megemésztette a rezet. Már csak az utolsó szellenete pislákolt, ami a kioldott fémtartalma miatt meg is rezült.
Ezt találta meg Agrabah város tengerpartjának homokjában a kis Farhát és mivel hiába dörzsölte nem jött ki belőle semmi ezért bevitte a helyi hulladékudvarba. Így végezte volna újrahasznosítva a híres dzsinn, akit már Deli Böndölygőz, a neves török utazó is megemlít a "Széllel szállva a világ körül" című útleírásában. Leírja, hogy az agrabahi bennszülöttektől rendszeres paszulyáldozatot* követelt.
Erről a sztoriról szólt Mehemed ben Puki regénye, "Al-Farhang a dzsinn élete és kifingása" amiből a Hollybudi könnyfakasztó világsiker, a "The Last Fart" (Az utolsó fing) című film készült. De ez már egy másik történet...

Nem veszett se kárba, se pocsékba a dzsinnfing, egy jószemű mester felismerte a lényeget és gyártott belőle egy kést. Aztán elfeledkezett az egészről és jó ideig csak hol itt, hol ott hányódott az eszköz.
Szerencsére a PTA agrabah-i rezidense éber volt és megszerezte a csodás relikviát. Az ifrit dzsinn, a tűz szelleme, természetesen alfarhangon is lánglelkű volt, így az abból összeállított kés pengéje, különösebb formázás nélkül is alakhűen követte az utolsó allehelet formáját.
dzsinn1.JPG
dzsinn1.JPG (92.41 KiB) Megtekintve 52287 alkalommal
A PTA összes helyiségében végzett restaurálás felfedte az eszköz titkait.
A penge egyik oldalán az alapanyag, a másikon a gyártómű helye és a gyártási idő szerepel.
A markolaton egy önvédelmi fohász és egy szigorúan titkos felirat szerepel, ezek pontos megfejtése még folyamatban van.
dzsinn2.JPG
dzsinn2.JPG (80.28 KiB) Megtekintve 52287 alkalommal
A tesztelések szerint a kés már teljesen szagtalan és megpengetve szép hangja van, megfeleve Bölcs Salamon** mondásának, azaz "...hangos fingnak nincsen szaga***... "
Ettől függetlenül manapság a kés elsősorban borítékbontásra javasolt.
dzsinn3.JPG
dzsinn3.JPG (81.18 KiB) Megtekintve 52287 alkalommal
A penge hossza 125 mm, a vastagsága 3 mm, a markolat hossza 92 mm. Az eszköz anyaga dzsinnfingben oldott, majd kikristályosodott és hengerelt, kalapált sárgaréz csodalámpa.




* Szent Paszuly fingtanúról elnevezett áldozat. Eredetileg Phasaolus néven kelt ki, szülei egyszerű babszolgák voltak az udvarban. Nemzetközi hírnévre tett szert, számos néven imádták. Ő volt a kínai Phing Tunk, az orosz ortodox Paszuly Beszarovics Fingov, az arab al-Farod el-Durrantó és a török Budi Hűdebüdi is.
A a d'Elf in Gott am Magam kolostorban lelte halálát. De ez egy másik történet...

** Nevezett nem tévesztendő össze I. avagy Fényestökű Salamon királyunkkal.

*** Ezt a mondást a kísérlet résztvevői, némi babsaláta (vajban pirított kenyérrel) elfogyasztása után, egyértelműen cáfolták. Jelenleg, szagot kapva - a PTA keretein kívül - a Fartbusters műsor forgatókönyvén dolgoznak.
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Coop »

Egy cimborának készült a tok, semmi extra, ahogy a kés sem az :lol:
0.jpg
00.jpg
000.jpg
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Blade runner, avagy hernyó a pengén. Kiderült, hogy bizonyos körülmények között a réz eszi a vasat.

Egy steampunk párhuzamos univerzumból származó tegzeshernyó* megfémesült maradványa, amit a helyiek az általa fogyasztott vaslapu** maradványát kiélezvel késnek használnak. Legalábbis ez derült ki a PTA, vágásra alkalmas eszközök beszerzésére programozott SS-gépe (Spacetime Slider) helyszíni felvételeiből, miközben megszerezte a most bemutatásra kerülő darabot.
stp1.JPG
stp1.JPG (199.73 KiB) Megtekintve 51754 alkalommal
Egy különvélemény szerint feltételezhető hogy az is, hogy az Emlékmás (Total Recall) című film Marsa létezik a kés párhuzamos univerzumában, így a háromcsöcsű nő emlékére és/vagy neki készült a kés, a vasevő tegzes rézhernyót használva modellnek. Mindenesetre most már a PTA Késmúzeum megbecsült darabjává vált.
stp2.JPG
stp2.JPG (198.26 KiB) Megtekintve 51754 alkalommal
A szakértői prezídium számos praktikus alkalmazási lehetőségét felvetette, úgymint üveges szekrényben*** tárolás, könyvespolc könyveinek könyvelője, falra szerelt polcon és/vagy fali tartószögön elhelyezés.
Végszükségben preppereknek a kar szőrtelenítésére, petrezselyemaprításra, sőt papírcsík szeletelésére**** is használható.
stp3.JPG
stp3.JPG (144.93 KiB) Megtekintve 51754 alkalommal
Az eszköz szúróhossza legfeljebb zsírosbödön belsejében értelmezhető nyáron. A penge jellegű első rész hossza 125 mm, vastagsága 3/1,2 mm, a markolathossz 105 mm.




* Potrohváladékukból tegezt készítenek, amire a környezetükből különféle apró tárgyakat ragasztgatnak. Ez a példány a ferrofágok nagy családjába tartozik, (Cuprea ferrofági) legközelebbi rokona a közönséges, avagy mezei rozsda. (Ferrofágusz afrancusz P.)
** vaslapu = utilapu vasból (Plantaferro major)
*** üveges szekrény = leánykori nevén vitrin
**** fidibusz alapanyagnak
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

Az orosz "Ratnik" multitoolt ismeri valaki?
Ratnik.jpg
Ratnik.jpg (16.88 KiB) Megtekintve 51684 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Nem, de igény volna rá. :-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Jó kis nyers, funkcionális ruszki cucc, bár viszonylag kevés funkcióval.
20e Ft-ból lenne itt.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.09.03. 11:18 Jó kis nyers, funkcionális ruszki cucc, bár viszonylag kevés funkcióval.
20e Ft-ból lenne itt.
27-ért boltból, itthon kapsz skeletoolt. Az a minimal toolok királya!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Próbált, vagy esetleg hasznàl valaki lézert éjjellátóhoz?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Svájcinéger ugratja Rambót a kése miatt:-) Funny


https://www.instagram.com/p/B2j9caXA2Kp ... ywzECW3HqU
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Mint itt:

https://www.youtube.com/watch?v=WWl8EbNN8NM
gvass1 írta: 2019.09.19. 12:01 Svájcinéger ugratja Rambót a kése miatt:-) Funny


https://www.instagram.com/p/B2j9caXA2Kp ... ywzECW3HqU
"..."
Avatar
gyaloghajdú
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.06.04. 14:45

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gyaloghajdú »

Ki készít jó és használható bőrtokot vadászkésnek? Olyat, amiből nem veszik el a kés és nem kell megküzdeni azzal, hogy kihúzza az ember fia a tokjából.
Avatar
Roti
Kézműves Veterán
Kézműves Veterán
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2018.06.25. 22:26
Tartózkodási hely: Szigetvár
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Roti »

received_346976052600200.jpeg
received_336538966995490.jpeg
received_292557911632893.jpeg
gyaloghajdú írta: 2019.09.23. 21:51 Ki készít jó és használható bőrtokot vadászkésnek? Olyat, amiből nem veszik el a kés és nem kell megküzdeni azzal, hogy kihúzza az ember fia a tokjából.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ CIKK! CRKT Provoke – Tényleg provokátor?

A késes cikkeket nem én szoktam írni, mert nem értek hozzá. De a CRKT Provoke modellje tulajdonképpen annyira nem is kés, a szónak a vágóeszköz nevű szerszámot illető értelmében.


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/crkt-p ... rovokator/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.10.01. 12:38 ÚJ CIKK! CRKT Provoke – Tényleg provokátor?

A késes cikkeket nem én szoktam írni, mert nem értek hozzá. De a CRKT Provoke modellje tulajdonképpen annyira nem is kés, a szónak a vágóeszköz nevű szerszámot illető értelmében.


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/crkt-p ... rovokator/
Ha már távol-keleti ihletés és részeges tigris stílusú használat, akkor énszerintem inkább egy KA-BAR TDI, ami fordítva, azaz pengével lefelé is megfogható teljesen kényelmesen (nahát micsoda véletlen :lol:) de fix pengés és könnyebb. Mostanában 15 ropi környéken láttam.
20191001_125449.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.10.01. 13:03 Ha már távol-keleti ihletés és részeges tigris stílusú használat, akkor énszerintem inkább egy KA-BAR TDI, ami fordítva, azaz pengével lefelé is megfogható teljesen kényelmesen (nahát micsoda véletlen :lol:) de fix pengés és könnyebb. Mostanában 15 ropi környéken láttam.

20191001_125449.jpg
valoban, a TDI - ha ez egyaltalan napjaink jogi kornyezeteben letezo fogalom - IGAZI onvedelmi kes, egyszeru hasznalni/rantani, brutal masszív.
Es valamennyire meg keskent is hasznalhato...

Viszont az en elso generacios darabomnak peldaul szejjelment a hordtokja, anelkul meg semmire sem jo.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2019.10.01. 12:38 ÚJ CIKK! CRKT Provoke – Tényleg provokátor?

Kép


Már a Késportálon is írtam hogy ennek szvsz pont zárszerkezet nélkül (meg persze hordható méretben/súllyal) lenne értelme (míg fogod, úgysem tud becsukódni) a b@zeráns törvényekkel megb@szott Nyugat-Európába meg amerikai nagyvárosokba.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2019.10.01. 14:04 Már a Késportálon is írtam hogy ennek szvsz pont zárszerkezet nélkül (meg persze hordható méretben/súllyal) lenne értelme (míg fogod, úgysem tud becsukódni) a b@zeráns törvényekkel megb@szott Nyugat-Európába meg amerikai nagyvárosokba.
en nem akarnek kesharcolni, annal barmi jobb opcio.

(mini) kajalo/munkakesnek restriktiv teruletekre CRKT Journeyer - és ha akarom egyszercsak fixpenges lesz:-):

https://i.ytimg.com/vi/TF3mOgaYdu0/maxresdefault.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2019.10.01. 14:12 (mini) kajalo/munkakesnek restriktiv teruletekre CRKT Journeyer
Nem csak késharcoláshoz jöhet jól egy egy kézzel nyitható-zárható (relatíve) biztonságosan használható penge.
Persze egy kevésbé extrém pengeformával sokkal univerzálisabb lenne a Provoke, ez nem vitás.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.10.01. 14:12 en nem akarnek kesharcolni, annal barmi jobb opcio.

(mini) kajalo/munkakesnek restriktiv teruletekre CRKT Journeyer - és ha akarom egyszercsak fixpenges lesz:-):

https://i.ytimg.com/vi/TF3mOgaYdu0/maxresdefault.jpg
Ezt a CRKT cukiságot itthon hol lehet beszerezni, és pláne milyen áron?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Mr. Senki írta: 2019.10.01. 21:58 Ezt a CRKT cukiságot itthon hol lehet beszerezni, és pláne milyen áron?
Itthon egyenlőre nem találtam, és az amcsi kisker közel 200 dollárból kiindulva, hááát... zsebbenyúlós kis sohanemhasználóskb

Mod: de, találtam, bár ténylegesen raktáron nem tudom, hogy mennyire lehet.. és 70-80ezer körül
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Mr. Senki írta: 2019.10.01. 21:58 Ezt a CRKT cukiságot itthon hol lehet beszerezni, és pláne milyen áron?
Hazai boltot (neten legalábbis) én sem találtam, de a fhansziáknál 34 €, szal nem hiszem hogy anyagi csődbe döntene a beszerzése...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

smith15 írta: 2019.10.02. 08:03 Itthon egyenlőre nem találtam, és az amcsi kisker közel 200 dollárból kiindulva, hááát... zsebbenyúlós kis sohanemhasználóskb

Mod: de, találtam, bár ténylegesen raktáron nem tudom, hogy mennyire lehet.. és 70-80ezer körül
Azért ez a műszaki tartalom kb a 15-20k-s történet. 70-80k-ért görcsös, öblös muhahaaaa.;..

Köszi a segítséget!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.10.02. 09:58 Azért ez a műszaki tartalom kb a 15-20k-s történet. 70-80k-ért görcsös, öblös muhahaaaa.;..

Köszi a segítséget!

baaasszki. Riggs a Journeyer-t kerdezi, ami 1x ezer forintos kes, míg Smith úr a csilliókba kerulo Provoke-ra valaszolt, hahó!!!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.10.02. 10:11 baaasszki. Riggs a Journeyer-t kerdezi, ami 1x ezer forintos kes, míg Smith úr a csilliókba kerulo Provoke-ra valaszolt, hahó!!!
Oh basszus, tényleg, ezt nagyon elnéztem, elnézést kérek.. Észre se vettem, hogy 2 CRKT-ról is volt szó, bocsánat!
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Hogyan nyírjunk ki egy kést, avagy a vaddisznó bosszúja.
IMG_20191005_200159.jpg
"..."
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

TurboP írta: 2019.10.05. 20:15 Hogyan nyírjunk ki egy kést, avagy a vaddisznó bosszúja.
"- Nyomta volna a húsba, maga kezdő!" (a Honolulu-Star szállásmestere) :lol:
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Slack Water
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:44

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Slack Water »

gyaloghajdú írta: 2019.09.23. 21:51 Ki készít jó és használható bőrtokot vadászkésnek? Olyat, amiből nem veszik el a kés és nem kell megküzdeni azzal, hogy kihúzza az ember fia a tokjából.
Helo!

Jokai Attilat tudnam ajanlani (Astur)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

1 millió kezedre csukódó kínai zsebkést hívnak vissza - Amerikában:

https://www.foxnews.com/us/harbor-freig ... s-recalled

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Anometália. Bolygó egy párhuzamos univerzumban, ahol a fémek előfordulása gyakorlatilag konvergál a nullához. Ezért a mi univerzumunkban klasszikus steampunk ott nem létezhet, pontosabban kizárólag műanyagok felhasználásával él. De él, mert a PTA kutatásai szerint a steampunk minden univerzumban, minden körülmények között örök!
A Pithecus Tudományos Akadémia automata téridő utazó- és beszerzőgépe a Spacetime Slider (SS), a PUNCI (Párhuzamos Univerzumok Nemfémes Cikkeinek Intézete) részleg programozása alapján ezt, a korábbról már ismert helyet kereste fel. Az expedíció eredményes volt, az alábbi kés jellegű eszközt sikerül hazahozni.

polistea1.JPG
polistea1.JPG (119.22 KiB) Megtekintve 50290 alkalommal
Az új fejlesztésű gép, az eszköz beszerzésén túlmenően, hangrögzítője segítségével különös ének és dallamtöredéket vett fel. Ebben a szakértői csapat a Dudujkánia-régió ottani, párhuzamos univerzumbéli megfelelőjét vélelmezte feltételezni, ahol eddig még nem járt a PUNCI-gép.

"gépészek vagyunk mi
f@sza gyerekek,
rágnak helyettünk
a fogaskerekek"

polistea2.JPG
polistea2.JPG (117.25 KiB) Megtekintve 50290 alkalommal
Később (vagy korábban, mert az SS-gép időben is cikázik) valami király vagy isten is szóbakerül:

" ... és a Szigma Bé az Úr!"

A töredékek értelmezésére és feldolgozására külön kutatócsoport alakult.

De nézzük az eszközt. Egyértelműen egy modern technikai civilizáció terméke, leszoktak a valódi anyagok használatáról és csak műanyagokat alkalmaznak. A kerámiapenge a határeset.
A gőzdómok, az összekapcsoló vezetékek és a fogaskerekek működési elve még kutatás tárgyát képezi, a penge viszont nagyon penge. Csak úgy vág, hogy na! Végülis egy késnél ez a lényeg.

polistea3.JPG
polistea3.JPG (69.61 KiB) Megtekintve 50290 alkalommal
A nyél anyaga az összes téridőben általánosan használt Buck Elite márkájú, textilszálakkal erősített műanyag.
A penge hossza 85 mm, vastagsága 1,8 mm. A nyél 90 mm hosszú, így papírnyeszetelésre bármilyen kézméret esetén kellően stabil megfogást tesz lehetővé. Kivéve persze bigfoot, yeti és wookie fajtájú polgártársainkat, számukra a machete a megoldás ilyen célra.

Használati szempontból egyértelműen a papírvágás, ezen belül is a postai borítékok bontása a fő gyakorlati cél. Mivel teljes mértékben szigetelőanyagokból készült így a villanypostai küldemények bontása is teljes biztonsággal, áramütés veszélye nélkül elvégezhető.
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Pithecus írta: 2019.10.21. 16:04 A töredékek értelmezésére és feldolgozására külön kutatócsoport alakult.
Az óriási érdeklődésre való tekintettel a PUNCI kutatócsoportja közreadta a szöveg, zenével kiegészített, első nyers megfejtését:

http://www.youtube.com/watch?v=W-txiEGod70

A dal Dudujkánia himnuszának tekinthető. Látszik hogy a párhuzamos univerzumok közötti nulla távolság csak a kép és hangminőségben okozhat problémát.
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Pithecus írta: 2019.10.21. 16:04 Anometália. Bolygó egy párhuzamos univerzumban, ahol a fémek előfordulása gyakorlatilag konvergál a nullához. Ezért a mi univerzumunkban klasszikus steampunk ott nem létezhet, pontosabban kizárólag műanyagok felhasználásával él. De él, mert a PTA kutatásai szerint a steampunk minden univerzumban, minden körülmények között örök!
Gratulálok az újabb Pitechusiáda-hoz, széles vigyorgással a fejemen olvastam! :) (Meg szerintem még sokan) Remélem ez is mentődik a Swordmanus-féle gyűjteménybe, és így a korábbiak sem vesztek el az előző fórummal.

Jöhetnek ilyenek még! :lol: :lol: :lol:
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2019.10.22. 17:52 Gratulálok az újabb Pitechusiáda-hoz, széles vigyorgással a fejemen olvastam! :) (Meg szerintem még sokan) Remélem ez is mentődik a Swordmanus-féle gyűjteménybe, és így a korábbiak sem vesztek el az előző fórummal.

Jöhetnek ilyenek még! :lol: :lol: :lol:
Képzeld el, Pithecus csinált saját archívumot! :D
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2019.10.22. 17:52 Gratulálok az újabb Pitechusiáda-hoz, széles vigyorgással a fejemen olvastam! :) (Meg szerintem még sokan) Remélem ez is mentődik a Swordmanus-féle gyűjteménybe, és így a korábbiak sem vesztek el az előző fórummal.

Jöhetnek ilyenek még! :lol: :lol: :lol:
Ki kellene adni nyomtatott verzióban😄
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

TotoHU írta: 2019.10.22. 17:52 Gratulálok az újabb Pitechusiáda-hoz, széles vigyorgással a fejemen olvastam! :) (Meg szerintem még sokan) Remélem ez is mentődik a Swordmanus-féle gyűjteménybe, és így a korábbiak sem vesztek el az előző fórummal.

Jöhetnek ilyenek még! :lol: :lol: :lol:
Köszi a gratulát, igyekszem megfelelni a jelmondatomnak... :lol:
Swordmanus-féle gyűjtemény nem volt, hanem nincs. Volt neki más dolga is, így abbafejeztük.
Van viszont:
http://pithecus.blog.hu/ és
http://www.instagram.com/pithecus.hu
Ezt leánygyermekem csinálja. Már amennyiben a 3 éves (fiú!) ikrek mellett idejéből futja. Hát nem túl kapkodósan, de legalább lassan megyeget. ;)
Ötlet szinten sokminden van még... csakhát a minap is összevesztem egy fűrésztárcsával. Nagyon berágott. A végén népszámlálást tartottam, hiszen a kezenkénti 5 ujj a szükséges és elégséges mennyiség. Szerencsére mind megvolt. Az öltéseket nyolcig számoltam. De ez már egy másik történet... :cry:
Szóval "kettő hét múlva, korlátlan mennyiségben" hozzákezdhetek a reszelgetéshez, aztán majd meglátjuk... :D
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

RatRace írta: 2019.10.22. 18:23 Ki kellene adni nyomtatott verzióban😄
Az egész megvan évenkénti bontásban .doc-ban. Küldjem? ;) :) :D :lol:
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Pithecus írta: 2019.10.22. 18:29 Az egész megvan évenkénti bontásban .doc-ban. Küldjem? ;) :) :D :lol:
Jöhet!

Esti olvasmányoknak jó lesz, igaz papír alapon jobb lenne, de kinyomtatom!
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

Pithecus írta: 2019.10.22. 18:26 Köszi a gratulát, igyekszem megfelelni a jelmondatomnak... :lol:
Swordmanus-féle gyűjtemény nem volt, hanem nincs. Volt neki más dolga is, így abbafejeztük.
Van viszont:
http://pithecus.blog.hu/ és
http://www.instagram.com/pithecus.hu
Ezt leánygyermekem csinálja. Már amennyiben a 3 éves (fiú!) ikrek mellett idejéből futja. Hát nem túl kapkodósan, de legalább lassan megyeget. ;)
Ötlet szinten sokminden van még... csakhát a minap is összevesztem egy fűrésztárcsával. Nagyon berágott. A végén népszámlálást tartottam, hiszen a kezenkénti 5 ujj a szükséges és elégséges mennyiség. Szerencsére mind megvolt. Az öltéseket nyolcig számoltam. De ez már egy másik történet... :cry:
Szóval "kettő hét múlva, korlátlan mennyiségben" hozzákezdhetek a reszelgetéshez, aztán majd meglátjuk... :D
Basszus, jobbulást!
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Pithecus írta: 2019.10.22. 18:26 Köszi a gratulát, igyekszem megfelelni a jelmondatomnak... :lol:
Swordmanus-féle gyűjtemény nem volt, hanem nincs. Volt neki más dolga is, így abbafejeztük.
Van viszont:
http://pithecus.blog.hu/ és
http://www.instagram.com/pithecus.hu
Ezt leánygyermekem csinálja. Már amennyiben a 3 éves (fiú!) ikrek mellett idejéből futja. Hát nem túl kapkodósan, de legalább lassan megyeget. ;)
Ötlet szinten sokminden van még... csakhát a minap is összevesztem egy fűrésztárcsával. Nagyon berágott. A végén népszámlálást tartottam, hiszen a kezenkénti 5 ujj a szükséges és elégséges mennyiség. Szerencsére mind megvolt. Az öltéseket nyolcig számoltam. De ez már egy másik történet... :cry:
Szóval "kettő hét múlva, korlátlan mennyiségben" hozzákezdhetek a reszelgetéshez, aztán majd meglátjuk... :D
Én örülök a legjobban, hogy családon belül lett megoldás, és restellem, hogy nem jutott már rá időm/energiám.
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

RatRace írta: 2019.10.22. 19:00 Jöhet!

Esti olvasmányoknak jó lesz, igaz papír alapon jobb lenne, de kinyomtatom!
Na, kell nekem hülyeségeket ígérgetni... :D :lol:
Megvan vagy 100 MB, 9 fájlban.
Mivel az ígéret egy szép szó, jöhet az e-mail címed, természetesen privátban. ;)
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Spyderco Catcherman, könnyű, éles.
20191017_230318.jpg
20191017_230230.jpg
20191017_230337.jpg
20191017_230241.jpg
20191017_230303.jpg
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Steelwill Chatbot

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Nemrégen (kb 1 hónapja) szúrtam ki egy Bladeshopos hírdetésben a tárgyi kést.

Tulajdonságai:
-Könnyű (G10 markolat, acél liner betéttel)
-Az itthoni szabályozást maximálisan kihasználja. 80mm szúróhossz (mérve 79 volt), és 78mm vágóélhossz.
-Flipes nyiltás. Emiatt gyors, és egyszerű használat.
-Golyós csapágyas tengely. Így a penge mindig rendesen kinyílik. Nem kell vele szarakodni kézzel, nem kell a pengére nyitószemölcs, vagy furat sem.
-A markolata érdesített, nem csúszik még vizes, olajos késsel sem!
-A kőmosott fekete penge szépen rejtőzködik, és nem érzékeny a sérülésekre.
-A penge kialakítása olyan, hogy példás metszőképességet ad a késnek, de ettől a penge még erős marad. Megfelelő gerinc került kialakításra.
-A hegyes penge engedi a finom munkák elvégzését is.
-A penge anyaga D2-es szerszámacél. Éltartása kiváló, 58-60HRC keménység mellett. Dobozból kivéve borotvál. Azóta is, pedig használom minden nap, majdnem 3 hete.
-Az ára középkategóriás. Nem az olcsó vasak közé tartozik, de még nem is gyémánt árú. 22e Ft körül van itthon.

Összességében:
Magában hordozza egy automata kés összes előnyét úgy, hogy a kés nem automata, és egy darab rugó sincs benne.
Nem tankhámozó, sem a markolat, sem a penge kialakítása nem extrém erőhatásokra van kialakítva. Tipikusan EDC feladatok ellátásra alkalmas.

Pár kép róla.
SW-Chatbot1.jpg
SW-Chatbot2.jpg
SW-Chatbot-EDC.jpg
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Steelwill Chatbot

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Mr. Senki írta: 2019.10.27. 17:23 Nemrégen (kb 1 hónapja) szúrtam ki egy Bladeshopos hírdetésben a tárgyi kést.
És tényleg válaszol minden kérdésedre? :D (Chatbot)

Amúgy szimpatikus kis kés, én amióta elhagytam a Spydercomat, azóta vadászok egy másik ideális EDC késre, eddig sikertelenül. :(
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Steelwill Chatbot

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kojak írta: 2019.10.27. 18:00 És tényleg válaszol minden kérdésedre? :D (Chatbot)

Amúgy szimpatikus kis kés, én amióta elhagytam a Spydercomat, azóta vadászok egy másik ideális EDC késre, eddig sikertelenül. :(
Tény, hogy elég hülye neve van, de a tudása, minősége kárpótol. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Steelwill Chatbot

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kojak írta: 2019.10.27. 18:00 Amúgy szimpatikus kis kés, én amióta elhagytam a Spydercomat, azóta vadászok egy másik ideális EDC késre, eddig sikertelenül. :(
Nah én ezért nem merem EDC-ként mindennap hordani a Spyderco-t. (Paramilitary 1) Inkább egy multitool (SOG nemtommilyen) van állandóan a táskában, többcélúan is használható és kevésbé áll meg a szívem ha elhagyom, vagy elkobozzák egy reptéren, mint az előző multitool-t, amit hülye fejjel bent felejtettem a laptop táskában és szépen el is vették.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Steelwill Chatbot

Hozzászólás Szerző: G.D »

Mr. Senki írta: 2019.10.27. 17:23egy darab rugó sincs benne.
Keresztzáras?
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Steelwill Chatbot

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

G.D írta: 2019.10.27. 20:32Keresztzáras?
Igen, az.

A liner nem rugó. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Steelwill Chatbot

Hozzászólás Szerző: G.D »

Mr. Senki írta: 2019.10.27. 20:48 A liner nem rugó. 😃
Ha nem az, akkor mégis mitől ugrik be a penge mögé nyitáskor? :P
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Steelwill Chatbot

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

G.D írta: 2019.10.28. 08:35 Ha nem az, akkor mégis mitől ugrik be a penge mögé nyitáskor? :P
Ilyen alapon a seggem is egy rugó. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Steelwill Chatbot

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Mr. Senki írta: 2019.10.28. 10:27 Ilyen alapon a seggem is egy rugó. 😃
Miért, nem az? (Ezen most jót fogtok derülni, de a legkomolyabban írtam.)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Steelwill Chatbot

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Poresz írta: 2019.10.28. 10:34 Miért, nem az? (Ezen most jót fogtok derülni, de a legkomolyabban írtam.)
Bármi, ami rugalmas, az rugó?

Két fülem is van. Akkor most szatyor vagyok?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Steelwill Chatbot

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Mr. Senki írta: 2019.10.28. 10:52 Bármi, ami rugalmas, az rugó?
Igen: bármi, aminek az a szerepe, hogy rugózzon, és valóban rugalmas, az bizony gépészeti szempontból rugó.
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Steelwill Chatbot

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Mr. Senki írta: 2019.10.28. 10:52 Bármi, ami rugalmas, az rugó?

Két fülem is van. Akkor most szatyor vagyok?
Amennyiben a két füled megfogható és a közte levő burkolatban levő tér üres, azaz bármivel betölthető, akkor bizony igen. Nyaktól felfelé technikai szempontból szatyor vagy. ;) :D :lol:
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Steelwill Chatbot

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Pithecus írta: 2019.10.28. 14:44 Amennyiben a két füled megfogható és a közte levő burkolatban levő tér üres, azaz bármivel betölthető, akkor bizony igen. Nyaktól felfelé technikai szempontból szatyor vagy. ;) :D :lol:
Akit a törökök megnyúztak, hogy megnézzék mennyi arany fér a bőrébe, az bizony füles szatyor volt.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Steelwill Chatbot

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2019.10.28. 11:25 Igen: bármi, aminek az a szerepe, hogy rugózzon, és valóban rugalmas, az bizony gépészeti szempontból rugó.
https://youtu.be/O9ak89FwYeI
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Steelwill Chatbot

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Poresz írta: 2019.10.28. 11:25 Igen: bármi, aminek az a szerepe, hogy rugózzon, és valóban rugalmas, az bizony gépészeti szempontból rugó.
OMG!
Akkolegyenrugóakkóóó...

Kiáltsuk ki a lineres késekre, hogy rugóskések... úgyis erre ment ki a játék... És akkor még én vagyok a sün! 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Steelwill Chatbot

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mr. Senki írta: 2019.10.28. 15:54 OMG!
Akkolegyenrugóakkóóó...

Kiáltsuk ki a lineres késekre, hogy rugóskések... úgyis erre ment ki a játék... És akkor még én vagyok a sün! 😃
Riggs az volt...
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Steelwill Chatbot

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

RatRace írta: 2019.10.28. 16:04 Riggs az volt...
Jah, LA-ben... 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
FG
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.11.24. 17:25

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: FG »

IMG_20191116_150159.jpg
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

A PTA Késmúzeum újabb EDC-önvédelmi eszközzel gyarapodott. A vizsgálatokat és restaurálást dr.Szú úr vezetésével a FAKIR (Fakések Irodája) végzi. Az eddigi megállapításaik már most is jelentősek.

Vámpír ellen laminált pengéjű, edzett nyárfakés. Igazi középkori relikvia. Anyagát a szakirodalom egyértelműen meghatározza, de a kiegészítő színek és szagok, engedménnyel más célra is felhasználhatóvá teszik. Ezt a csodás darabot kutatóink találták valahol az alföldi tanyavilágban. Ichiko, a japán csontkereső cserekutya szimatolta ki a romok között. Kora ismeretlen (a késé), de a szakértői bizottság előjegyezte karbunkulus-korolásra, így később majd pontosabb időt tudunk rá mondani.
A markolat stilizált ókori római akasztófákkal azaz napkeresztekkel díszített szögecsekkel berakott. A mester a legkisebb szögecsekbe is beleverte az egyszerű, ősi napkereszt jelét. Az elején vámpírfogak, valószínűleg a korábban elejtett vámpírok trófeái láthatóak. A nyél védett a vámpírok ellen, azok nyugodtan gyilkolászhatók, hiszen ha megpróbálnák megfogni és elvenni, a keresztek megégetnék a kezüket.
vv1.JPG
vv1.JPG (154.23 KiB) Megtekintve 49839 alkalommal
A penge megfüstölt és szentelt méhviasszal van impregnálva, így a boszorkányok ellen is véd. A megfüstölés ősi méhész szertartás, a szentelés pedig egyszerű és automatikus. A méhviasz begyűjtése kesztyű nélkül ugyanis a méhek irigysége miatt számtalan szent emlegetésével történik, még manapság is. Kesztyűben viszont sportszerűtlen.
A pengén elhelyezett máltai keresztek a lovagok szellemiségét viszik a vámpír belsejébe, amitől az frászt kap.
vv2.JPG
vv2.JPG (136.06 KiB) Megtekintve 49839 alkalommal
A sárkánypöcsbőr a markolaton ugyanolyan védelem a sárkányok által étkezési és egyéb célra beszerzett szűz királylánykák ellen, merthogy ők azt meg nem fognák, így a felszabadító királyfika, idegállapotba kerülés miatti véletlen lebökése nem történhetett meg. Hátránya, hogy a 60-70 éves szűz királylánykák esetében a "#metoo" faktor megnövekedett. A kés birtokában a királyfikákat viszont más, szellemes jellegű meglepetés nem érhette.

Az elsődleges cél mégiscsak a vámpírok elleni védekezés volt, valószínűleg erre utalnak a markolaton látható intelmek. Ezek megfejtése folyamatban van.
vv3.JPG
vv3.JPG (93.73 KiB) Megtekintve 49839 alkalommal
A kutatók már azonosították a "vámpír" szót mind a két oldalon, tehát tévedésről szó sem lehet.
vv4.JPG
vv4.JPG (102.44 KiB) Megtekintve 49839 alkalommal
De ezen túlmutatóan a kés univerzális védelmi erejét jelzi, hogy a röntgen-szagelemző készülék alkalmazásával megállapítható volt, hogy a belső pengét fokhagymás bedörzsölés után még konyhasóoldattal is kezelték, így egyszerű késfelmutatási szertartással szellemek, kísértetek, sőt démonok ellen is védekezhetünk.
Nem mondható hiányosságnak, hogy zombik ellen nem véd, hiszen már bölcs királyunk, Kódex Kálmán (aka Pergaman Koloman) megmondta, hogy "a' zombikról pedig, mivelhogy nincsenek, semmiféle vizsgálat ne tartassék".
vv5.JPG
vv5.JPG (170.23 KiB) Megtekintve 49839 alkalommal
A korábban ismertetett - Lucaszék helyett alkalmazott - Lucakéshez hasonlóan boszorkányok felismerésére is alkalmas. A hagyományos Lucaszékkel/Lucakéssel ellentétesen működik. Az éjféli misén a boszigyanús női személyeket megközelítve, a gatyánkba vagy surcunkba betokozott kés fokhagyma-kipárolgása elhúzódásra készteti a boszorkányt, így felismerhető. A hitelesíthető eredmény érdekében aznap tartózkodni kell a fokhagymás pirítós, fokhagymás kolbász és a csülkösbab fogyasztásától.

A megtalálás annak a szerencsének köszönhető, hogy a vámpírok száma a magyar tanyavilágban erősen konvergált a nullához. Ezért János bácsi, valószínűleg nemcsak az éjféli misén, hanem EDC-ként évközben is sűrűn kereste a boszikat, így Marcsa néni eldugta a boszikereső kést. Később pedig eljövend a klimaxa, az kimaxolta a feledékenységét, és már ő sem tudta hová dugta. De akkorra már János bácsinak sem volt fontos a dugás.

A penge hossza 130 mm, vastagsága 12 mm, a markolat 110 mm. Akit a kés teljes hossza is érdekel, az adja össze.
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Válasz küldése