Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2019.07.15. 07:14 Akkor talan egy sebesult rendőrrel és egy hullával kevesebb.
Akkor meg évekig etetni, diliflepni mint büntethetőséget kizáró ok, szökés és ismételt elkövetés lehetősége fönnáll. Jobb így.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Blekk Rájgó írta: 2019.07.15. 08:43 Akkor meg évekig etetni, diliflepni mint büntethetőséget kizáró ok, szökés és ismételt elkövetés lehetősége fönnáll. Jobb így.
Ha lenyomták volna nemhalálossal amikor még csak hőbörgött, akkor esélye sem lett volna nekimennie a rendőröknek, mert még az előtt véget ér a hőbörgése, mielőtt idáig fajul a helyzet. Tehát a támadása előtt lekapcsolták volna.

Ilyen dühöngő őrült százszám akad hetente a többmillió alkoholista országában. Itt az iroda előtt is hetente adja elő egy csövi a színházat. Csatak részegen a földön ül és full hangerőn qrvaanyázza a járókelőket. Amikor valaki megunja, kihívja a rendőröket rá, akik elvitetik a mentőkkel.
Ezek valószínűség szerint beteg ember volt - azoknak gyógykezelés kell, nem golyó. Ez egy nagyon szerencsétlen eset volt.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.07.15. 11:20 Ha lenyomták volna nemhalálossal amikor még csak hőbörgött, akkor esélye sem lett volna nekimennie a rendőröknek, mert még az előtt véget ér a hőbörgése, mielőtt idáig fajul a helyzet. Tehát a támadása előtt lekapcsolták volna.

Ilyen dühöngő őrült százszám akad hetente a többmillió alkoholista országában. Itt az iroda előtt is hetente adja elő egy csövi a színházat. Csatak részegen a földön ül és full hangerőn qrvaanyázza a járókelőket. Amikor valaki megunja, kihívja a rendőröket rá, akik elvitetik a mentőkkel.
Ezek valószínűség szerint beteg ember volt - azoknak gyógykezelés kell, nem golyó. Ez egy nagyon szerencsétlen eset volt.
Egyetertek.

Igen, lehet, hogy jok lesznek ezek az uj CZ P-09 pisztolyok, de csak megfelelo kikepzessel. Ugyanakkor ezerszer gyakrabban kell(ene) nem halalos technikat alkalmazni, igy az ezereve lehart szavatossagu CS-sprayk helyere valami faszanyos pepperonisat (esetleg Foam/Gel-verzióban) kene venni, es ahhoz is megfelelo kikepzest adni.
A Taser is nagyon jol johetne bizonyos esetekben, de az tenyleg annyira draga (+képezés rá 50 euró lövésenként), hogy a közbeszerezésben döntnök százezredes urak garázsába nem férne be a sok Audi.

---

(Az is jo allaspont azonban, hogy aki barmilyen allapotban macsetevel rendorre tamad, az holnap terad vagy szeretteidre is tamadhat, tarsadalmilag nem baj, ha a bűnismétlést véglegesen kizárjuk.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

:roll:
TotoHU írta: 2019.07.15. 11:20 Ha lenyomták volna nemhalálossal amikor még csak hőbörgött, akkor esélye sem lett volna nekimennie a rendőröknek, mert még az előtt véget ér a hőbörgése, mielőtt idáig fajul a helyzet. Tehát a támadása előtt lekapcsolták volna.

Ilyen dühöngő őrült százszám akad hetente a többmillió alkoholista országában. Itt az iroda előtt is hetente adja elő egy csövi a színházat. Csatak részegen a földön ül és full hangerőn qrvaanyázza a járókelőket. Amikor valaki megunja, kihívja a rendőröket rá, akik elvitetik a mentőkkel.
Ezek valószínűség szerint beteg ember volt - azoknak gyógykezelés kell, nem golyó. Ez egy nagyon szerencsétlen eset volt.
Megérdemelten kapta a golyót! Több ilyen eset kellene, persze azzal, hogy a rendőrt gyorsan felmentik, azért mert akkor talán jobban tisztelnék az egyenruhát az ilyen beteg állatok. Jól írta gvass1, a végén, jobb az ilyenekről véglegesen megszabaditani a társadalmat.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2019.07.15. 12:45 :roll:

Megérdemelten kapta a golyót! Több ilyen eset kellene, persze azzal, hogy a rendőrt gyorsan felmentik, azért mert akkor talán jobban tisztelnék az egyenruhát az ilyen beteg állatok. Jól írta gvass1, a végén, jobb az ilyenekről véglegesen megszabaditani a társadalmat.
Nem folytatom az okoskodást mert fotelből, a tények ismerete nélkül lehetetlen megmondani mi történt valójában. Azért a végletek között lássuk szvsz elég sok szürkeárnyalat létezik. Az agyonlövés és a "polkorrekt" lélekmelengető simogatás között elég sok lehetőség akadhat.
De a rendőrre karddal rontásnál már nincs B opció, azt le kell lőni.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: bel »

Titala írta: 2019.07.10. 19:19 Nem ma volt, de megpróbálom: Kérdésedben két dolog keveredik: Impulzus: mv, Mozgási/kinetikus energia (1/2)*mv^2. A mozgási energia végül is elnyelődik, mert ugye a golyó csak megáll, de nem teljesen a hab állítja meg (veszi fel a mozgási energiáját), valamennyi marad az emberre is, ha jól értem.
Szia,

Szoval szerintem:

Impulzusmegmaradas torvenye:

m1*v1=m2*v2

Ugye az m1 ismert (kb 50 g .BMG eseten), v1 is (kb 900 m/s).
Az m2-re egy nagyon durva becsles (hogy egyszeru legyen szamolni): melleny+a viseloje= 100 kg.

Tehat v2=v1*m1/m2, vagyis 900*50/100 000=0.45 m/s

Tehat a golyo NEM fog megallni, hanem a mellennyel es az emberrel egyutt ilyen sebesseggel fog menni.

Tehat a kozepiskolas fiziai emlekeim alapjan teljesen mindegy, hogy porcelan vagy gumi a melleny anyaga, minden esetben pontosan 0.45 m/s sebessegu lesz a cel sebessege.

Marpedig ha a cel sebessege es tomege is ismert, akkor pontosan kiszamithato a mozgasi energia=0.5*m2*v2*v2=0.5*100 000*0.45*0.45=10125.
Eredeti mozgasi energia=0.5*50*900*900=20 250 000
A ketto aranya= 0.5% mozgasi energia marad meg, 99.5% alakul at nem mozgasi energiava.

Jol szamoltam?

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2019.07.15. 19:50 Szia,

Szoval szerintem:

Impulzusmegmaradas torvenye:

m1*v1=m2*v2

Ugye az m1 ismert (kb 50 g .BMG eseten), v1 is (kb 900 m/s).
Az m2-re egy nagyon durva becsles (hogy egyszeru legyen szamolni): melleny+a viseloje= 100 kg.

Tehat v2=v1*m1/m2, vagyis 900*50/100 000=0.45 m/s

Tehat a golyo NEM fog megallni, hanem a mellennyel es az emberrel egyutt ilyen sebesseggel fog menni.

Tehat a kozepiskolas fiziai emlekeim alapjan teljesen mindegy, hogy porcelan vagy gumi a melleny anyaga, minden esetben pontosan 0.45 m/s sebessegu lesz a cel sebessege.

Marpedig ha a cel sebessege es tomege is ismert, akkor pontosan kiszamithato a mozgasi energia=0.5*m2*v2*v2=0.5*100 000*0.45*0.45=10125.
Eredeti mozgasi energia=0.5*50*900*900=20 250 000
A ketto aranya= 0.5% mozgasi energia marad meg, 99.5% alakul at nem mozgasi energiava.

Jol szamoltam?

Bel
Szerintem rossz. Kezd elölről.
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Titala »

bel írta: 2019.07.15. 19:50 Szia,

Szoval szerintem:

Impulzusmegmaradas torvenye:

m1*v1=m2*v2

Ugye az m1 ismert (kb 50 g .BMG eseten), v1 is (kb 900 m/s).
Az m2-re egy nagyon durva becsles (hogy egyszeru legyen szamolni): melleny+a viseloje= 100 kg.

Tehat v2=v1*m1/m2, vagyis 900*50/100 000=0.45 m/s

Tehat a golyo NEM fog megallni, hanem a mellennyel es az emberrel egyutt ilyen sebesseggel fog menni.

Tehat a kozepiskolas fiziai emlekeim alapjan teljesen mindegy, hogy porcelan vagy gumi a melleny anyaga, minden esetben pontosan 0.45 m/s sebessegu lesz a cel sebessege.

Marpedig ha a cel sebessege es tomege is ismert, akkor pontosan kiszamithato a mozgasi energia=0.5*m2*v2*v2=0.5*100 000*0.45*0.45=10125.
Eredeti mozgasi energia=0.5*50*900*900=20 250 000
A ketto aranya= 0.5% mozgasi energia marad meg, 99.5% alakul at nem mozgasi energiava.

Jol szamoltam?

Bel
Feltehetőleg jól számoltál bár nem számoltam utána. (Nem vetted figyelembe, a golyó tömegét mert ugye az is megy tovább azonos sebességgel mint a cél, ha csak nem megy át rajta, de akkor még rosszabb a számítás.)

A kérdés, hogy mit szerettél volna ebből kihozni. Eredeti kérdésed így szólt: "...az impulzusmegmaradas torvenye alapjan nem egyertelmu, hogy mennyi kinetikus energia nyelodik el egy adott tomegu mellenyben?" A válasz, hogy nem. Nem mindegy, hogy az a mellényben, vagy az emberben nyelődik el. Feltehetőleg nagyjából jól kiszámoltad, hogy az energia x%-a nyelődik el (alakul át), függetlenül attól, hogy milyen az a mellény. Ami azonban nem mindegy, hogy hol nyelődik el, ill hol milyen mértékben nyelődik el, a mellényben vagy az emberben.

Csak kekeckedés a részemről, de lássuk be, hogy mégis csak megáll az a golyó, mert hát az emberre általában nem a világűrben, légüres térben lövöldöznek. Mivel ott a súrlódás, a rendszer nem zárt és az impulzusmegmaradás törvénye zárt rendszerben érvényes csak.

De nagyjából Te is kiszámoltad, hogy csaknem az egész energia elnyelődik. A cikk szerint ennek 73-79%-át nyeli el a hab.
Szeretek olyat kérdezni, amit mások csak ritkán. Ezeknek kis része hülyeség, másik része a bennfentes közösségnek nyilvánvaló, de akad amit mások még nem tettek fel! Kérdéseimet többségükben komolyan gondolom akkor is, ha időnként szarkasztikusak.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: borsodi »

A brit rendőrség olyan adatelemző technológiát tesztel, amely előre megállapítja valakiről, hogy mekkora eséllyel követhet el valamilyen bűncselekményt, illetve azt, hogy mekkora veszélye annak, hogy áldozattá váljon. A kritikusok óva intenek a rendszer széles körű bevezetésétől, amelynek egy szélsőséges megvalósítását mutatja be a Különvélemény című hollywoodi film.

https://index.hu/techtud/2019/07/17/bun ... rendorseg/

Már megint az angolok... :lol:
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

borsodi írta: 2019.07.17. 10:58 A brit rendőrség olyan adatelemző technológiát tesztel, amely előre megállapítja valakiről, hogy mekkora eséllyel követhet el valamilyen bűncselekményt, illetve azt, hogy mekkora veszélye annak, hogy áldozattá váljon. A kritikusok óva intenek a rendszer széles körű bevezetésétől, amelynek egy szélsőséges megvalósítását mutatja be a Különvélemény című hollywoodi film.

https://index.hu/techtud/2019/07/17/bun ... rendorseg/

Már megint az angolok... :lol:
Lecsuknak, mielőtt még csak gondolnál is rá. :D

Én életfogytig kapnák a csajok miatt :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

borsodi írta: 2019.07.17. 10:58 A brit rendőrség olyan adatelemző technológiát tesztel, amely előre megállapítja valakiről, hogy mekkora eséllyel követhet el valamilyen bűncselekményt, illetve azt, hogy mekkora veszélye annak, hogy áldozattá váljon. A kritikusok óva intenek a rendszer széles körű bevezetésétől, amelynek egy szélsőséges megvalósítását mutatja be a Különvélemény című hollywoodi film.

https://index.hu/techtud/2019/07/17/bun ... rendorseg/

Már megint az angolok... :lol:
És akkor akinél szerintük nagy a valószínűsége hogy áldozattá váljon, annak mondjuk engedélyezik 1 db paprikaspray viselését?
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

borsodi írta: 2019.07.17. 10:58 A brit rendőrség olyan adatelemző technológiát tesztel, amely előre megállapítja valakiről, hogy mekkora eséllyel követhet el valamilyen bűncselekményt, illetve azt, hogy mekkora veszélye annak, hogy áldozattá váljon. A kritikusok óva intenek a rendszer széles körű bevezetésétől, amelynek egy szélsőséges megvalósítását mutatja be a Különvélemény című hollywoodi film.

https://index.hu/techtud/2019/07/17/bun ... rendorseg/

Már megint az angolok... :lol:
Hehe.... :lol: :lol: Nincs új a nap alatt. Valamikor az 1870-es években egy olasz emberkének, Lombroso-nak volt egy olyan elmélete, miszerint külső alapján felismerhetőek a bűnelkövetők. A vicc az egészben az, hogy úgy jó 80%-ban az elmélete igazolódott. :lol: :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ukrán meglepetés lehet orosz BTR-ek számára Donbasszban és környékén:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/snipex- ... bolopuska/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

gvass1 írta: 2019.07.20. 08:56 Ukrán meglepetés lehet orosz BTR-ek számára Donbasszban és környékén:
És gyártják is "rendes" mennyiségben ezeket az új fegyvereket?
Vagy csak úgy mint az Oplot tankot, amiből 2-3 tucat van csak, és a páncélosok java a szovjettől örökölt T-64, T-80.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Laserbeak írta: 2019.07.22. 22:27 És gyártják is "rendes" mennyiségben ezeket az új fegyvereket?
Vagy csak úgy mint az Oplot tankot, amiből 2-3 tucat van csak, és a páncélosok java a szovjettől örökölt T-64, T-80.
nyilvan az utobbi pár évben bemutatott sok-sok érdekes ukrán cucc döntő többsége sosem kerül sorozatgyártásba, vagy nem érdemi mennyiségben.
De ez speciel egy nagyon-nagyon LOW-TECH cucc, tehát szükség/igény esetén gyorsan gyártható. Egy harckocsi vagy helikopter sokkal nehezebb ügy.

(BTW: nem véletlenül hasznátak a különféle lázadó/terrorcsoportok rengeteg ilyesmit barkácsolva Szíriában:
Kép)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új 12,7 mm-es nehéz ismétlő rombolópuska a Kalasnyikov Konszerntől:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-127- ... nszerntol/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

https://youtu.be/pAK5DZwrS70
Rendőrre támadt egy kutya, aki véletlenül a kutya gazdáját is eltalálta. Nem is ez az érdekes, hanem a hiszti a kommenteknél. Lehet én vagyok fordítva bekötve, de hagynia kellett volna, hogy megegye a kutya ebédre? Törtmásodperc alatt kellett reagálni, a pisztoly a leggyorsabb. Jó, utólag azt mondja az ember, hogy ha kutyát lát messziről, már elő kellett volna venni a sprét, de ez akkor is baleset szerintem.
Érdekes kérdés persze, hogy gellert kapott a lövés a járdán (én ezt feltételezem), vagy egyenesen a gazdába lőtt. Mert az azért valóban egy hatalmas hiba, ha mégis úgy történt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Fortitu írta: 2019.08.04. 18:50 https://youtu.be/pAK5DZwrS70
Rendőrre támadt egy kutya, aki véletlenül a kutya gazdáját is eltalálta. Nem is ez az érdekes, hanem a hiszti a kommenteknél. Lehet én vagyok fordítva bekötve, de hagynia kellett volna, hogy megegye a kutya ebédre? Törtmásodperc alatt kellett reagálni, a pisztoly a leggyorsabb. Jó, utólag azt mondja az ember, hogy ha kutyát lát messziről, már elő kellett volna venni a sprét, de ez akkor is baleset szerintem.
Érdekes kérdés persze, hogy gellert kapott a lövés a járdán (én ezt feltételezem), vagy egyenesen a gazdába lőtt. Mert az azért valóban egy hatalmas hiba, ha mégis úgy történt.
Elég fos a felvétel, de én mondjuk a közelben sem látok embert, nem értem hogyan találhatta el.... Hacsak nem valahol ott állt a távolban az árnyékban.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Gaston Glock írta: 2019.08.04. 20:07 Elég fos a felvétel, de én mondjuk a közelben sem látok embert, nem értem hogyan találhatta el.... Hacsak nem valahol ott állt a távolban az árnyékban.
Szerintem az lehet ott a nő:
kep.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Fortitu írta: 2019.08.04. 21:00 Szerintem az lehet ott a nő:
kep.jpg
Hát.... lehet. Én mondjuk csak egy homályos foltot látok, meg valahogy azt sem mindig.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Gaston Glock írta: 2019.08.04. 21:04 Hát.... lehet. Én mondjuk csak egy homályos foltot látok, meg valahogy azt sem mindig.
Igazából én se tudom, csak gondolom. A lényeg, hogy szerintem, ott, abban a másodpercben jogos volt a reakciója, utólag persze már gondolom ő is okosabb.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Fortitu írta: 2019.08.04. 21:09 Igazából én se tudom, csak gondolom. A lényeg, hogy szerintem, ott, abban a másodpercben jogos volt a reakciója, utólag persze már gondolom ő is okosabb.
Szerintem is jogos volt. Helyében Én is lőttem volna.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Fortitu írta: 2019.08.04. 18:50 https://youtu.be/pAK5DZwrS70
Rendőrre támadt egy kutya, aki véletlenül a kutya gazdáját is eltalálta. Nem is ez az érdekes, hanem a hiszti a kommenteknél. Lehet én vagyok fordítva bekötve, de hagynia kellett volna, hogy megegye a kutya ebédre? Törtmásodperc alatt kellett reagálni, a pisztoly a leggyorsabb. Jó, utólag azt mondja az ember, hogy ha kutyát lát messziről, már elő kellett volna venni a sprét, de ez akkor is baleset szerintem.
Érdekes kérdés persze, hogy gellert kapott a lövés a járdán (én ezt feltételezem), vagy egyenesen a gazdába lőtt. Mert az azért valóban egy hatalmas hiba, ha mégis úgy történt.
Aki úgy tart kutyát, hogy az megtámadhat valakit, azt nem nagy baj, ha véletlenül eltalàlja az, akit a kutya megtámadott. Aki mást mond, az életből fel van mentve!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: tsk »

gvass1 írta: 2019.08.06. 17:26 Hazai hírek, csepegtetve:

https://www.magyarhirlap.hu/belfold/201 ... mPZoPatqoQ
Kép

Trigger discipline level 9000
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.08.06. 17:26 Hazai hírek, csepegtetve:

https://www.magyarhirlap.hu/belfold/201 ... mPZoPatqoQ
ez a lufi ki fog pukkanni!
már most csúsznak, megy a ködösités! már az elején is emlitettem h sztem ez tul pink de nem hittetek nekem.
most sem fogtok.....
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

tsk írta: 2019.08.06. 17:43 Kép

Trigger discipline level 9000
Ez csak egy elkapott pillanat, lehet, hogy a sütést teszteli.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

sodoma írta: 2019.08.06. 17:52 ez a lufi ki fog pukkanni!
már most csúsznak, megy a ködösités! már az elején is emlitettem h sztem ez tul pink de nem hittetek nekem.
most sem fogtok.....
Nem, tényleg én sem hiszek. Csak csúsznak, ez a Mercedes gyárral is megesett anno. Ráadásul én már láttam nyugati aluljáróban magyar MP-knél EVO3-masokat, átlátszó tárakkal, meg láttam nem egy és nem is kettő P09-est is rendőröknél. Ugyhogy szerintem ez menni fog, csak ugye amit évtizedek alatt gallyravágtak, azt nem öt perc amíg feltámasszák.... Én szívből remélem is, hogy menni fog.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Gaston Glock írta: 2019.08.06. 22:15 Nem, tényleg én sem hiszek. Csak csúsznak, ez a Mercedes gyárral is megesett anno. Ráadásul én már láttam nyugati aluljáróban magyar MP-knél EVO3-masokat, átlátszó tárakkal, meg láttam nem egy és nem is kettő P09-est is rendőröknél. Ugyhogy szerintem ez menni fog, csak ugye amit évtizedek alatt gallyravágtak, azt nem öt perc amíg feltámasszák.... Én szívből remélem is, hogy menni fog.
csak lehet h 2x annyiba fog kerulni egy fegyver mint egy HK a zállami támogatás miatt.....
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2019.08.07. 06:20 csak lehet h 2x annyiba fog kerulni egy fegyver mint egy HK a zállami támogatás miatt.....

nem lehet, hanem biztos.

Ellenben HA ismet letrejon a hazai kezilofegyver-gyartasi kepesseg, know-how, termelesi kultura, az nemzetbiztonsagi és - gazdasagossagi szempontbol valoszinuleg ezt boven megeri. Nagyobb baromsagra is loptak el mar mifelenk 100x ennyit. Nap mint nap, az elmult ezeregyszaz evben.

Mindazonaltal termeszetesen egy egeszseges hazai polgari lőfegyverpiacon es exportban is sikeres hazai gyarto kivanatosabb lett volna, mint adofizetoi penzbol csinalni ilyesmit, de az a vonat elment, ilyet meg mar nem tudok hallucinalni en sem.

Ilyesmi csak a fejlett nyugaton van, peldaul Csehorszagban, esetleg Ausztriaban. De ezen nagyon-nagyon tavoli, gigantikus lakossaggal rendelkezo szuperhatalmak, nyilvanvaloan teljesen mas tortenelmi fejlodessel...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2019.08.07. 06:28 Ellenben HA ismet letrejon a hazai kezilofegyver-gyartasi kepesseg, know-how, termelesi kultura, az nemzetbiztonsagi és - gazdasagossagi szempontbol valoszinuleg ezt boven megeri.
Miért, volt? Termelési kultúra, muhaha. Csövet tudtak gyártani a FÉG-nél, de fegyvert azt nem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2019.08.07. 07:05 Miért, volt? Termelési kultúra, muhaha. Csövet tudtak gyártani a FÉG-nél, de fegyvert azt nem.

VOLT, hiszen valahogy csak felszereltek 1945 utan hazai gyartasu kezi lofegyverekkel a Néphadsereget meg a tobbi allami szervet is. Az 1970-es evekig talan meg nem is annyira tragikusan elavultakkal es nem is olyan tragikusan hullamzo minosegben, mint a kesobbiekben.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Blekk Rájgó írta: 2019.08.07. 07:05 Miért, volt? Termelési kultúra, muhaha. Csövet tudtak gyártani a FÉG-nél, de fegyvert azt nem.
Tudtak, csak nem voltak hajlandóak. Nagy különbség...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zastava M17 gépkarabély-fejlesztés - még mindig RPK tokon:-)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/zastava ... ejlesztes/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.08.07. 06:28 nem lehet, hanem biztos.

Ellenben HA ismet letrejon a hazai kezilofegyver-gyartasi kepesseg, know-how, termelesi kultura, az nemzetbiztonsagi és - gazdasagossagi szempontbol valoszinuleg ezt boven megeri. Nagyobb baromsagra is loptak el mar mifelenk 100x ennyit. Nap mint nap, az elmult ezeregyszaz evben.

Mindazonaltal termeszetesen egy egeszseges hazai polgari lőfegyverpiacon es exportban is sikeres hazai gyarto kivanatosabb lett volna, mint adofizetoi penzbol csinalni ilyesmit, de az a vonat elment, ilyet meg mar nem tudok hallucinalni en sem.

Ilyesmi csak a fejlett nyugaton van, peldaul Csehorszagban, esetleg Ausztriaban. De ezen nagyon-nagyon tavoli, gigantikus lakossaggal rendelkezo szuperhatalmak, nyilvanvaloan teljesen mas tortenelmi fejlodessel...
ilyenkor milyen "liberalis" nezeted van az adoforintlopásrol.
leírom s fenntartom: NEM lesz számottevő fegyvergyartas (5-10e db/ tipus) ebben az üzemben sem idén de talán jövőre sem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2019.08.07. 12:48
leírom s fenntartom: NEM lesz számottevő fegyvergyartas (5-10e db/ tipus) ebben az üzemben sem idén de talán jövőre sem.
Jó. Honnan az infod? Ott dolgozol, vagy komolyan, mire alapozod a kijelentésed?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.08.07. 12:53 Jó. Honnan az infod? Ott dolgozol, vagy komolyan, mire alapozod a kijelentésed?
a, munkaerőhiány
b, balfax állami xarkeverés a fegyverbiznicbe
c, reggel jobbrol-balra hordott....
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2019.08.07. 13:19 a, munkaerőhiány
b, balfax állami xarkeverés a fegyverbiznicbe
c, reggel jobbrol-balra hordott....
a, itt a járműipari válság, jövőre nem munkaerőhiány lesz, hanem több ezer gépiparból kirúgott munkás
b, mindenben az van, volt, lesz
c, tehat: TALALGATSZ
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.08.07. 13:27 a, itt a járműipari válság, jövőre nem munkaerőhiány lesz, hanem több ezer gépiparból kirúgott munkás
b, mindenben az van, volt, lesz
c, tehat: TALALGATSZ
jó. visszatérunk rá jovore. a
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2019.08.07. 10:14 Zastava M17 gépkarabély-fejlesztés - még mindig RPK tokon:-)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/zastava ... ejlesztes/

Kép
Kérdés, hol gyártanák...
Mondjuk letúrni az egyik romok, és a megmaradt ipari betonra felrántani egy szendvicspanel csarnokot nem nagy varázslat...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2019.08.07. 07:13 VOLT, hiszen valahogy csak felszereltek 1945 utan hazai gyartasu kezi lofegyverekkel a Néphadsereget meg a tobbi allami szervet is. Az 1970-es evekig talan meg nem is annyira tragikusan elavultakkal es nem is olyan tragikusan hullamzo minosegben, mint a kesobbiekben.
Így van, a háború után azt a fegyvert (is) kezdtük gyártani, amit a Vörös Hadsereg már 1942-ben ki akart vonni, rendszerváltásig rendszerben volt :).

A csehek legalább tudtak (és tudnak) egyenletes jó minőségben gyártani.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Blekk Rájgó írta: 2019.08.07. 18:16 Így van, a háború után azt a fegyvert (is) kezdtük gyártani, amit a Vörös Hadsereg már 1942-ben ki akart vonni, rendszerváltásig rendszerben volt :).

A csehek legalább tudtak (és tudnak) egyenletes jó minőségben gyártani.
hogy csak a posztkom. allamokat emlitsuk: csehek lengyelek szlovakok uhorvatok -hoz kepest a béka segge alatt van/volt a fegyvergyartasunk.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Blekk Rájgó írta: 2019.08.07. 18:16a Vörös Hadsereg már 1942-ben ki akart vonni, rendszerváltásig rendszerben volt :).
Szia,

Ez melyik fegyver?

Bel
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

sodoma írta: 2019.08.07. 06:20 csak lehet h 2x annyiba fog kerulni egy fegyver mint egy HK a zállami támogatás miatt.....
Hát nem tudom, ebben nem akarok gvassal vitázni, nyilván a pénzügyekbe sem látok bele - ahogyan mondjuk Te sem -, de én valahogy mégis jobban bízom így a dologban, mintha nem lenne állami "kéz", támogatás az egészen. Ugye az elektromos áram és a gáz ára is akkor csökkent, illetve azóta nem is nő, mióta állambácsi átvette (megvette) a külföldi "befektetőktől" a szolgáltatókat. És ugye az egészségügy is igazán akkor érte el a képességei legalját, amikor ki akarták szervezni szintén "befektetőknek". A gyárak is az állami támogatásúak hasítanak a leginkább jelenleg, tehát én ebben nem látok problémát, sőt, számomra épp ez adja meg a dolog komolyságát. Ha mondjuk valami újabb "fégőr kft" alakulna a régi nagy gyár romjain, na én arra mondanám inkább, hogy az szerintem se lesz hosszú lájfú. Viszont így, hogy állambácsi odatette magát, sőt, szinte kampánytémává vált, szinte biztos vagyok benne, hogy ez most így, vagy úgy de működni fog.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

bel írta: 2019.08.07. 20:27 Szia,

Ez melyik fegyver?

Bel
PPS-41 géppisztoly, csigatárral.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Gaston Glock írta: 2019.08.07. 20:50 Hát nem tudom, ebben nem akarok gvassal vitázni, nyilván a pénzügyekbe sem látok bele - ahogyan mondjuk Te sem -, de én valahogy mégis jobban bízom így a dologban, mintha nem lenne állami "kéz", támogatás az egészen. Ugye az elektromos áram és a gáz ára is akkor csökkent, illetve azóta nem is nő, mióta állambácsi átvette (megvette) a külföldi "befektetőktől" a szolgáltatókat. És ugye az egészségügy is igazán akkor érte el a képességei legalját, amikor ki akarták szervezni szintén "befektetőknek". A gyárak is az állami támogatásúak hasítanak a leginkább jelenleg, tehát én ebben nem látok problémát, sőt, számomra épp ez adja meg a dolog komolyságát. Ha mondjuk valami újabb "fégőr kft" alakulna a régi nagy gyár romjain, na én arra mondanám inkább, hogy az szerintem se lesz hosszú lájfú. Viszont így, hogy állambácsi odatette magát, sőt, szinte kampánytémává vált, szinte biztos vagyok benne, hogy ez most így, vagy úgy de működni fog.
"Ha mondjuk valami újabb "fégőr kft" alakulna a régi nagy gyár romjain"
Majd meglátjuk.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2019.08.07. 21:15
"a Vörös Hadsereg már 1942-ben ki akart vonni, rendszerváltásig rendszerben volt"

PPS-41 géppisztoly, csigatárral.
Szerintem itt targyi tevedes all fent.

A PPS-t pont a PPD bonyolult es draga gyartasa miatt vezettek be 1941-ben, valtotipuskent, 1942-ben nem akartak kivonni, sot. 1,5 millió darabra teszik a gyartast abban az evben.
A csigatar helyett valoban elkezdtek tomeggyartani a praktikusabb es megbizhatobb ivtarat.

Egy jobb tipus kerult tomeggyartasba a masodik vilaghaboruban a Szovjetunioban: Szudajev (PPSz).

Es itthon szerintem rendszerben lehetett (mint sok minden mas), de effektiv hasznalatban mar regen nem volt a Munkasorsegnel sem 1990-re, hiszen az 1960-as evek vegere az AKM-63, AMD-65 (stb) AK-szarmazekok boven felvaltottak mindenhol.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Mivel nagyon off, ezert csak roviden reagalok: a 2019.08.07. 20:50 -es hozzaszolasod fegor-os mondata kivetelevel en azt latom, hogy mindenbol pont az ellenkezoje igaz.

Bel
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Gaston Glock írta: 2019.08.07. 20:50 Hát nem tudom, ebben nem akarok gvassal vitázni, nyilván a pénzügyekbe sem látok bele - ahogyan mondjuk Te sem -, de én valahogy mégis jobban bízom így a dologban, mintha nem lenne állami "kéz", támogatás az egészen. Ugye az elektromos áram és a gáz ára is akkor csökkent, illetve azóta nem is nő, mióta állambácsi átvette (megvette) a külföldi "befektetőktől" a szolgáltatókat. És ugye az egészségügy is igazán akkor érte el a képességei legalját, amikor ki akarták szervezni szintén "befektetőknek". A gyárak is az állami támogatásúak hasítanak a leginkább jelenleg, tehát én ebben nem látok problémát, sőt, számomra épp ez adja meg a dolog komolyságát. Ha mondjuk valami újabb "fégőr kft" alakulna a régi nagy gyár romjain, na én arra mondanám inkább, hogy az szerintem se lesz hosszú lájfú. Viszont így, hogy állambácsi odatette magát, sőt, szinte kampánytémává vált, szinte biztos vagyok benne, hogy ez most így, vagy úgy de működni fog.
mind1 mert nekunk fegyvertartási pórnépnek qrvara SEMMI HASZNUNK nem lesz belole.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

sodoma írta: 2019.08.08. 17:47 mind1 mert nekunk fegyvertartási pórnépnek qrvara SEMMI HASZNUNK nem lesz belole.
Közvetve igen. Mert az, ha egy jól felszerelt, jó fegyverekkel ellátott, képzett hadseregünk lesz, szerintem az mindannyiunknak hasznos.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Cikkajánló: nevetségesen kevés a rendőri lőfegyverhasználat Magyarországon

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cikkaja ... rorszagon/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gaijin »

gvass1 írta: 2019.08.15. 07:41 Cikkajánló: nevetségesen kevés a rendőri lőfegyverhasználat Magyarországon

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cikkaja ... rorszagon/
szerintem ez is súlyos vetülete a dolognak:
"A jogszabály szerint három alkalommal vesz részt éleslövészeten (két gyakorló, egy vizsgalövészet) a rendőrségi állomány emelt szintű képzésre kötelezett csoportja, ezen alkalmak során fejenként 142 lőszerre van szükség. A rendőrségi vezetőknek, valamint az ORFK állomány zömének azonban csak alapszintű lőtudásról kell évente egyszer számot adniuk, ekkor egy felkészítő majd vizsgalövészetet hajtanak végre." - Népszava

"A magyar rendőrök közül az emelt szintű képzésre kötelezettek évente három éleslövészeten fejenként 142 lőszert lőnek el, a rendőrségi vezetők és az állomány zöme csak alapszintű képzésre kötelezett, ők évente egy felkészítő és egy vizsgalövészeten vesznek részt. (Via Népszava)" - 444.hu

mod.: hogy' jön ki a 142? miért pont ennyi?

off: mi lenne, ha következetesen és helyesen vennének át egymástól híreket?
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gaijin írta: 2019.08.15. 11:48 szerintem ez is súlyos vetülete a dolognak:
"A jogszabály szerint három alkalommal vesz részt éleslövészeten (két gyakorló, egy vizsgalövészet) a rendőrségi állomány emelt szintű képzésre kötelezett csoportja, ezen alkalmak során fejenként 142 lőszerre van szükség. A rendőrségi vezetőknek, valamint az ORFK állomány zömének azonban csak alapszintű lőtudásról kell évente egyszer számot adniuk, ekkor egy felkészítő majd vizsgalövészetet hajtanak végre." - Népszava

"A magyar rendőrök közül az emelt szintű képzésre kötelezettek évente három éleslövészeten fejenként 142 lőszert lőnek el, a rendőrségi vezetők és az állomány zöme csak alapszintű képzésre kötelezett, ők évente egy felkészítő és egy vizsgalövészeten vesznek részt. (Via Népszava)" - 444.hu

mod.: hogy' jön ki a 142? miért pont ennyi?

off: mi lenne, ha következetesen és helyesen vennének át egymástól híreket?
Szerintem az lehet az oka, hogy kiszámolták mennyi pénz jut erre maximálisan koponyánként, azt "átváltották" lőszer mennyiségre és az ennyi lett.

Jah, hát ők gyártják a híreket. :lol: :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Egy angol nyelvu cikk az oroszok ungvari magyarellenes tamadasarol:
https://www.defensenews.com/opinion/com ... propaganda

(Nekem ebben az volt a legdurvabb, hogy a vegrehajtok egy resze nem is tudta, hogy orosz megrendelesre hajtja vegre a tamadast.)

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

https://index.hu/belfold/2019/08/21/kes ... ltalaltak/

pont most dicsekedtek milyen ritka az ilyesmi...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.08.21. 17:09 https://index.hu/belfold/2019/08/21/kes ... ltalaltak/

pont most dicsekedtek milyen ritka az ilyesmi...
kés ellen deo fegyver csak VÉGSŐ esetben. csak a xokásos
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az ellen nem véd. Persze önvédelmi fegyvere a rendőrnek se lehessen, a statisztikáink pedig kiválóak.

https://index.hu/belfold/2019/08/22/meg ... helyettest
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.08.22. 14:34 Az ellen nem véd. Persze önvédelmi fegyvere a rendőrnek se lehessen, a statisztikáink pedig kiválóak.

https://index.hu/belfold/2019/08/22/meg ... helyettest
Azt írják, az eset után nyüzsogtek a környéken a rendőrök.
Vajon ha közülünk bárkit rúg le és rabol ki három suttyó tinédzser, akkor is ilyen mértékben mozgósítják a rendőri erőket? És rögtön az eset után már el is kapják a tetteseket?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.08.22. 15:21 Azt írják, az eset után nyüzsogtek a környéken a rendőrök.
Vajon ha közülünk bárkit rúg le és rabol ki három suttyó tinédzser, akkor is ilyen mértékben mozgósítják a rendőri erőket? És rögtön az eset után már el is kapják a tetteseket?
Persze, hiszen szolgálnak és védenek, az alaptorveny ertelmeben minden polgár egyenlő!

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2019.08.22. 14:34 Az ellen nem véd. Persze önvédelmi fegyvere a rendőrnek se lehessen, a statisztikáink pedig kiválóak.

https://index.hu/belfold/2019/08/22/meg ... helyettest
Nem vagytok eleg trollok.
Például nem kérdezzétek meg, hogy kifosztas tenyallas hogy a fenébe jon össze egy aktív rendőrnel.
Ugyanis a tenyallas egyij alapeleme a védekezés képtelen állapotú sértett.
Mik lehetnek ezek pl. részegség. koránál fizikai allapotnal fogva vedekezes képtelen dtb. Egy rendőr aki nem tudja magát se megvédi, az hogy hozza össze az alkalmassagit?
https://janklovics.com/kifosztas.html
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.08.22. 15:31 Persze, hiszen szolgálnak és védenek, az alaptorveny ertelmeben minden polgár egyenlő!
Közben ha civil vagy, akkor se védenek meg ha előre bejelentik a gyilkosságii kísérletet az internet nyilvánossága előtt.
Az augusztus 20-i polgári LGT koncerten késelő gyilkos már a koncert előtt bejelentette a gyilkossági szándékát Facebookon. A posztját sokan látták, mégsem történt semmi. Kíváncsi vagyok valaki szólt-e a rendőröknek? Az lenne az igazán szép ha kiderülne hogy igen, csak leszarták a bejelentést vagy elakadt valahol a rendszerben.

https://hvg.hu/itthon/20190822_A_Polgar ... boJXFxwZ5E
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

aksurv írta: 2019.08.22. 16:05 Nem vagytok eleg trollok.
Például nem kérdezzétek meg, hogy kifosztas tenyallas hogy a fenébe jon össze egy aktív rendőrnel.
Ugyanis a tenyallas egyij alapeleme a védekezés képtelen állapotú sértett.
Mik lehetnek ezek pl. részegség. koránál fizikai allapotnal fogva vedekezes képtelen dtb. Egy rendőr aki nem tudja magát se megvédi, az hogy hozza össze az alkalmassagit?
https://janklovics.com/kifosztas.html
gondolom a rkp.h.nél qrvara nem veszik komolyan a fizikai alkalmassagot lehet h. be volt baszcsizva.....
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

sodoma írta: 2019.08.22. 16:19 gondolom a rkp.h.nél qrvara nem veszik komolyan a fizikai alkalmassagot lehet h. be volt baszcsizva.....
Nyilván be volt nyomva, mint a rajzszög. Ugyanakkor a fizikai is arról szól, hogy valamilyen szinten atletizálni / tesizni tudsz, attól még önmagában senki nem tudja megvédeni magát.
Sapienti sat.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

nemtokregelni írta: 2019.08.24. 14:28 Nyilván be volt nyomva, mint a rajzszög. Ugyanakkor a fizikai is arról szól, hogy valamilyen szinten atletizálni / tesizni tudsz, attól még önmagában senki nem tudja megvédeni magát.
majd megdorgalják a zilletekes kozbiztonsagi vezetot h a letszam felével miert nem tud rendet tartani.....
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Egy P7-est én is szívesen vennék...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2019.09.08. 18:11 Ez asszem még nem volt:
https://www.uni-nke.hu/hirek/2019/08/16 ... orlandobol
Csodalom, hogy ez itt felkerulhetett, igazi istenkaromlas belugyes szemmel😝
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2019.09.08. 18:33 Csodalom, hogy ez itt felkerulhetett, igazi istenkaromlas belugyes szemmel😝

Élőben mondott ezeknél magyar ésszel még nehezebben felfogható dolgokat is...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Nagyon nem egy világ. De a jelenlegi döntéshozóinknak a mai magyar igazi valóságról sincs halvány f.ngjuk sem.
Azzal sztem meg végképp nem foglalkoznak, hogy a tengerentúlon hogyan van a mikénthogyan.

És ami a legviccesebb, hogy a kinti zsaruknak is az ugrik be, hogy a magyarok ügyesek. Mert az évi versenyre kimegy egy elit brigád, és ők jól szerepelnek.
Az itthoni górék meg megveregetik egymás vállát, roppant büszkék az eredményre.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2019.09.08. 19:14 Élőben mondott ezeknél magyar ésszel még nehezebben felfogható dolgokat is...
Már a cseh-szlovák Mestska Polícia létét sem tudom magyar rendőrnek elmagyarazni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

Freddy Haflin írta: 2019.09.08. 19:17 Nagyon nem egy világ. De a jelenlegi döntéshozóinknak a mai magyar igazi valóságról sincs halvány f.ngjuk sem.
Azzal sztem meg végképp nem foglalkoznak, hogy a tengerentúlon hogyan van a mikénthogyan.
Nyár elején a BKA-tól voltak itt tanulmányi kiránduláson, egyikük megkérdezte a kollégámat hogy nálunk mennyit lő egy hallgató, mondja, hogy 120-at egy félévben, mire a német srác: "Mi olyan 3-4ezret szoktunk"...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

G.D írta: 2019.09.08. 22:11 Nyár elején a BKA-tól voltak itt tanulmányi kiránduláson, egyikük megkérdezte a kollégámat hogy nálunk mennyit lő egy hallgató, mondja, hogy 120-at egy félévben, mire a német srác: "Mi olyan 3-4ezret szoktunk"...
Nincs is sok értelme a járőrnél a halálos hatású fegyvernek. Nem gyakorolnak eleget, nem tudja használni, vagy nem meri hiszen garantáltan megrángatják érte. Ha meg haszhnálja is, FMJ-vel használja amiről még ők is tudják hogy simán átüti a célt, aztán ki tudja hol áll meg, mint 2007-ben a Széna téren ahol a túszejtőn átment lövedék a tolószékbe küldött egy vétlen túszt ahonnan azóta sem állt fel úgy tudom.
Nomeg: pártucat lőfegyverhasználat lehetett a rendszerváltás óta összesen. Ebből milyen gyakorlati tapasztalat halmózodott fel az állományban és a kiképzőkben? Azon kívül hogy cső alá töltsék az FMJ-t és végtagra célozgassanak...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2019.09.08. 22:11 Nyár elején a BKA-tól voltak itt tanulmányi kiránduláson, egyikük megkérdezte a kollégámat hogy nálunk mennyit lő egy hallgató, mondja, hogy 120-at egy félévben, mire a német srác: "Mi olyan 3-4ezret szoktunk"...
ez biztosan nem a gyalog BKA rendőrre igaz, hanem valami specko alakulat kommandosmókusára, igy azt a magyar TEK-kel erdemes osszehasonlitani.

Tudtommal egy nemet atlagsün (legyen az Bundes-) 500-1000 loves kozt lo egy evben, korszeru intezkedestaktikai elemek oktatasa mellett, valos jellegu celokra, lofeladatokkal.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2019.09.09. 06:36 ez biztosan nem a gyalog BKA rendőrre igaz
Hallgató.
Mondta, hogy előfordult olyan hogy két hétig folyamatosan csak lövészet és intézkedéstaktika képzés volt (pl. délelőtt az egyik, délután a másik). Mondjuk azt nem tudom hogy ez minden félévben van-e, de mindenesetre alapnak azért nem rossz...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Valószínűleg van benne ráció, bár a hírben van pár megmosolyogtató mondat:

https://honvedelem.hu/fooldal-kiemelese ... -ndEVx8A0I
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: pogessor »

gvass1 írta: 2019.09.09. 14:46 Valószínűleg van benne ráció, bár a hírben van pár megmosolyogtató mondat:

https://honvedelem.hu/fooldal-kiemelese ... -ndEVx8A0I
Kicsit mintha úgy szólna a cikk a honvédséget segítő vadászokról, mintha Winnetou és az ezüstpuska mítosza elevenedne meg.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TurboP »

pl. S nagyon komoly lőgyakorlattal rendelkezik, szenvedélyesen szereti a természetet;
hi-hi, mondom ezt úgy, hogy én is vadászom, de sok mindent láttam már.
gvass1 írta: 2019.09.09. 14:46 Valószínűleg van benne ráció, bár a hírben van pár megmosolyogtató mondat:

https://honvedelem.hu/fooldal-kiemelese ... -ndEVx8A0I
"..."
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

TotoHU írta: 2019.09.08. 22:20 Nincs is sok értelme a járőrnél a halálos hatású fegyvernek. Nem gyakorolnak eleget, nem tudja használni, vagy nem meri hiszen garantáltan megrángatják érte. Ha meg haszhnálja is, FMJ-vel használja amiről még ők is tudják hogy simán átüti a célt, aztán ki tudja hol áll meg, mint 2007-ben a Széna téren ahol a túszejtőn átment lövedék a tolószékbe küldött egy vétlen túszt ahonnan azóta sem állt fel úgy tudom.
Nomeg: pártucat lőfegyverhasználat lehetett a rendszerváltás óta összesen. Ebből milyen gyakorlati tapasztalat halmózodott fel az állományban és a kiképzőkben? Azon kívül hogy cső alá töltsék az FMJ-t és végtagra célozgassanak...
Az egyik megyében mostanság volt fegyverhasználat, egy szefós átlagpolgárt könyöktájon és bordakörnyéken ( kvázi bőrlyukasztva) lőttek a zsaruk, miután késsel hadonászott, és a ráfújt CS, ill. családi paprika ( ha jók az infóim) nem vitte le.

Sokkal humánusabb ( nem egy idevaló szó sztem) lett volna egy Taser, esetleg egy beanbag, vagy egy "emútnyócév" gumilövedék.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2019.09.08. 22:20
Nomeg: pártucat lőfegyverhasználat lehetett a rendszerváltás óta összesen.
Több. Annàl siralmasabb, hogy hol tartunk.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Freddy Haflin írta: 2019.09.09. 21:55Sokkal humánusabb ( nem egy idevaló szó sztem) lett volna egy Taser, esetleg egy beanbag, vagy egy "emútnyócév" gumilövedék.
Nézegetve az amcsi rendőrös testkamerás videókat, sok esetben a taser lófaszt sem ér.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Igen, de sokszor sztem az sem biztos, hogy találnak a tüskék. Akkor viszont nincs hatás.
És néha tényleg immunisak volnának az áramra a népek.

Ezért tartanám sokkal célravezetőbbnek/ hatékonyabbnak a .12-esből indított babzsákot/gumilövedéket, egy vagy több brutál trauma hátha hamarabb lekapná a delikvenst.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

parazstaposo írta: 2019.09.10. 06:19 Nézegetve az amcsi rendőrös testkamerás videókat, sok esetben a taser lófaszt sem ér.
ha mellélősz (esetleg lényegtelen helyen találsz), akkor a .45 ACP se.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Fegyelmit indítottak az M7-esen menet közben kő-papír-ollózó motoros rendőrök ellen

Az Országos Rendőr-Főkapitányság válasza szerint a "felvétel alapján a Budapesti Rendőr-főkapitányság állományába tartozó két motoros rendőr megszegte a közúti közlekedés szabályait, ezért velük szemben fegyelmi eljárás indul."

https://hvg.hu/kkv/20190912_2300_dolgoz ... an_Tobacco

Pedig ez legalább nem elcsépelt "cukiskodás" volt bazmeg, qva anyjukat!
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Freddy Haflin írta: 2019.09.10. 17:45 Igen, de sokszor sztem az sem biztos, hogy találnak a tüskék. Akkor viszont nincs hatás.
És néha tényleg immunisak volnának az áramra a népek.

Ezért tartanám sokkal célravezetőbbnek/ hatékonyabbnak a .12-esből indított babzsákot/gumilövedéket, egy vagy több brutál trauma hátha hamarabb lekapná a delikvenst.
Taserről itthon nincs tapasztalat. Babzsákkal viszont lőttek meg itthon elkövetőt teknőcök, és nem borult meg tőle, sorozni kellett vele hogy kidőljön. Úgyhogy állítólag már ők se nagyon preferálják a bean baget.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

borsodi írta: 2019.09.12. 11:32 Fegyelmit indítottak az M7-esen menet közben kő-papír-ollózó motoros rendőrök ellen

Az Országos Rendőr-Főkapitányság válasza szerint a "felvétel alapján a Budapesti Rendőr-főkapitányság állományába tartozó két motoros rendőr megszegte a közúti közlekedés szabályait, ezért velük szemben fegyelmi eljárás indul."

Pedig ez legalább nem elcsépelt "cukiskodás" volt bazmeg, qva anyjukat!

Egyrészt.
Másrészt milyen közlekedési szabályt sértettek meg?!? :o
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2019.09.12. 13:11 Egyrészt.
Másrészt milyen közlekedési szabályt sértettek meg?!? :o
Nem vezérőrnagyok és nem verik az excsajukat. Ennyi indok elég a fegyelmihez, hahó!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

borsodi írta: 2019.09.12. 11:32 Fegyelmit indítottak az M7-esen menet közben kő-papír-ollózó motoros rendőrök ellen

Az Országos Rendőr-Főkapitányság válasza szerint a "felvétel alapján a Budapesti Rendőr-főkapitányság állományába tartozó két motoros rendőr megszegte a közúti közlekedés szabályait, ezért velük szemben fegyelmi eljárás indul."

https://hvg.hu/kkv/20190912_2300_dolgoz ... an_Tobacco

Pedig ez legalább nem elcsépelt "cukiskodás" volt bazmeg, qva anyjukat!
A link szerintem rossz.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: smith15 »

TotoHU írta: 2019.09.12. 11:51 Taserről itthon nincs tapasztalat. Babzsákkal viszont lőttek meg itthon elkövetőt teknőcök, és nem borult meg tőle, sorozni kellett vele hogy kidőljön. Úgyhogy állítólag már ők se nagyon preferálják a bean baget.
YouTube-on Police Activity csatornát kell nézni. Na ott lehet látni minden teszt, kimutatás és statisztika nélkül, hogy hogy is működik a való életben a Taser, a Bean Bag és az éles fegyver is... Néha elcsodálkozik az ember..
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.09.12. 13:20 Nem vezérőrnagyok és nem verik az excsajukat. Ennyi indok elég a fegyelmihez, hahó!
na kettovel kevesebb rendor lesz az utakon. segit nekik a fegyelmi meghozni a dontest. ugyis olyan "sokan vannak b..szunk ki veluk. "
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

smith15 írta: 2019.09.12. 13:42 YouTube-on Police Activity csatornát kell nézni. Na ott lehet látni minden teszt, kimutatás és statisztika nélkül, hogy hogy is működik a való életben a Taser, a Bean Bag és az éles fegyver is... Néha elcsodálkozik az ember..
Active Self Protection csatornán szintén. Nem véletlenül kell egy másik rendőr élesfegyveres biztosítással.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: raid »

Fortitu írta: 2019.09.12. 13:52 Active Self Protection csatornán szintén. Nem véletlenül kell egy másik rendőr élesfegyveres biztosítással.
Azért pár hete volt egy videó a Police Activityn amikor több éles HP lövedékes találat után is felkelt az illető. Na az ijesztő volt.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Fortitu írta: 2019.09.12. 13:20 A link szerintem rossz.
Valóban, ez a jó: https://hvg.hu/cegauto/20190912_Fegyelm ... orok_ellen
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Svéd pukkkantók első hazai lövészete:

https://honvedelem.hu/fooldal-kiemelese ... _RPv0Bu_Zg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Salmo »

ÁÁÁÁÁ a kedvenc fegyverem, Imádom a CG M4-et. Ha lehetne beíratnám sportra.....

Jól rémlik, hogy ehhez is van gyakorló betét valami hagyományos lőszerhez?
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A portugál hadsereg is Glockra vált:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/g17gen5 ... pisztolya/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az FN Herstal új, csökkentett veszélyzónájú .50 BMG lőszerei:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/fn-aria ... -loszerek/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Megint mennyire okos dolog VÉGTAGRA LÖVÉST oktatni vazz:

"Izraeli biztonságiak lelőttek szerda reggel egy merényletre készülő palesztin nőt Ciszjordánia határán, a Jeruzsálem melletti kalandiai átkelőhelynél - jelentette a Jediót Ahronót című újság honlapja, a ynet szerdán.

Az ötven év körüli nő nem állt meg ismételt felszólításra sem az a határátkelőnél, és a biztonsági személyzethez közeledve kést rántott. A ynet szerint a biztonsági őrök lábon lőtték, de a mentők kiérkezésének idejére súlyossá vált az állapota, és a jeruzsálemi Har Hacofim Hadassza kórházban már csak a halál beálltát tudták megállapítani."

https://index.hu/kulfold/2019/09/18/lel ... m_mellett/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.09.18. 10:20 Megint mennyire okos dolog VÉGTAGRA LÖVÉST oktatni vazz:

"Izraeli biztonságiak lelőttek szerda reggel egy merényletre készülő palesztin nőt Ciszjordánia határán, a Jeruzsálem melletti kalandiai átkelőhelynél - jelentette a Jediót Ahronót című újság honlapja, a ynet szerdán.

Az ötven év körüli nő nem állt meg ismételt felszólításra sem az a határátkelőnél, és a biztonsági személyzethez közeledve kést rántott. A ynet szerint a biztonsági őrök lábon lőtték, de a mentők kiérkezésének idejére súlyossá vált az állapota, és a jeruzsálemi Har Hacofim Hadassza kórházban már csak a halál beálltát tudták megállapítani."

https://index.hu/kulfold/2019/09/18/lel ... m_mellett/
Ha átlag magyaror rendőr lett volna, akkor ezen felül még:

- Elefántfüles PA tokból kellett volna a fegyvert kicsomagolni
- Csőre kellett volna tölteni
- Ki kellett volna biztosítani.
Válasz küldése