Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2019.09.07. 10:05 A gyakorlás fontos. Aki nem gyakorol, feldughatja magának az önvédelmi eszközét, mielőtt más teszi meg. De önáltatás olyan mozdulatokat gyakorolni amik finom motoros mozgásra alapulnak, ezek ugyanis elmúlnak ha beköszönt a stressz. Hamilton is nyilván rengeteget gyakorolt, hogy jó legyen. Speciális pályán, speciális géppel, csapattal a háta mögött. Az átlagemberekkel összehasonlítani alaptalan.

+1

Nem is szukseges nekem atlagemberkent Simonyi Otto vagy Csoman Jani szintjere eljutni fegyverkezelesben, gyorsasagban, pontossagban. Nem is kell bekoltoznom a loterre, hogy egy olyan szintre eljussak, amin ok vannak. Nekem oda kell eljutnom, hogy a megelhetesi videki eroscsavok fole tudjak kerekedni, es sertetlenul elmenekulni baj eseten.
De ehhez IS kell gyakorlas, a tobbseg pedig zero gyakorlassal szamol, ebben van Chuckynak nagyon igaza.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Pattantyús írta: 2019.09.07. 10:07 Újabb gumis evolúciós lépcső! A Művek ismét bedobta magát (köszönet a konkurenciának hogy motiválta őket :D)! Ebben a módszerben szerintem is az a nagyszerű hogy a lehető legjobban közelíti az éles sörétesekhez való hasonlóságot legálisan. Gyakorláskor könnyű újratölteni, főleg ha van 8-10 ilyen betétcső előre betöltve. Jó móka lehet PET palackokat, konzervdobozt levadászni vele, szép falidísz és még otthonvédelemre is jó. Kíváncsian várom az első teszteket, véleményeket ha valaki vett esetleg (közben mondogatom magamban hogy: nemkellmégegygumis :D) Mondjuk a kérdés adja magát, hogy akkor innentől mitől veszélyesebb egy 12/35-ös szerelt gumis verzió mint ez?

A derringer-kerdes kivaltasara rendelhetne ilyet a Művek a Kimar-tól és átalakíthatná ilyen mozgó betétcsövesre:

Kép

mondjuk ilyen designnal:
GC54 da 1 mod.jpg
GC54 da 1 mod.jpg (96.5 KiB) Megtekintve 41588 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2019.09.07. 00:18 A civilnek (es barkinek, aki nem főállásban kommandósnindzsa) elesben barmit ujratolteni: eselytelen.

Ontolto pisztolyt sem nagyon eselyes, barmi mas: LOL
Alapvetően igazad van. Vadászatokon azonban, ha szépen jön réce, gerle, fácán, akármi, az adrenalin pörög ezerrel, szem a feléd húzó madáron/csapaton, csövek sütnek, mint a platni, gyakorlatilag vakon töltesz, minden apró mozdulat zsigerből jön már. Vagy amikor jön szembe sebzett disznó, és egyszer már kidupláztál rá... Szóval be tud ez rögzülni hadi eseményen kívül is, de valóban nem az első fácánkakas meglövése során.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Pattantyús írta: 2019.09.07. 10:07 Újabb gumis evolúciós lépcső! A Művek ismét bedobta magát (köszönet a konkurenciának hogy motiválta őket :D)! Ebben a módszerben szerintem is az a nagyszerű hogy a lehető legjobban közelíti az éles sörétesekhez való hasonlóságot legálisan. Gyakorláskor könnyű újratölteni, főleg ha van 8-10 ilyen betétcső előre betöltve. Jó móka lehet PET palackokat, konzervdobozt levadászni vele, szép falidísz és még otthonvédelemre is jó. Kíváncsian várom az első teszteket, véleményeket ha valaki vett esetleg (közben mondogatom magamban hogy: nemkellmégegygumis :D) Mondjuk a kérdés adja magát, hogy akkor innentől mitől veszélyesebb egy 12/35-ös szerelt gumis verzió mint ez?
+1

Szerintem egyébként a sokak által - jogosan - említett gyakorlásban is az ilyen fejlesztés nagy előrelépés, ahogy szerelt lőszeres gumissal is sokkal többet lövöldözne mindenki akár csak a móka kedvéért, mint a jelenlegi tömködős eszközökkel. Én pl. kifejezetten szeretek ilyenekkel lőni, de revolvernél kb. a harmadik dob töltése után már tele van a bugyrom a gumi betömködésével, a zsírozással, stb.
Sapienti sat.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Ben77 írta: 2019.09.05. 21:09 Keserű Művek Fegyvergyár
"Forgalmazása előreláthatólag a holnapi napon kezdődik a Gyöngysor utcai Mintaboltunkban! Pontos árat délután közlünk, előreláthatólag 120-135 ezer között! Készül rövid csővel és pisztolymarkolattal, mely külön is megvásárolható Mintaboltunkban!Gyárilag 4 darab betéttöltényt adunk, de Mintaboltunkban vásárolhatóak további betéttöltények!"
El is fogyott az 5db, amit csinált. Tipp: egy jó darabig nem lesz, ismerve a mestert. Két hét múlva lenne amúgy a következő eresztés.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Blekk Rájgó írta: 2019.09.07. 14:03 El is fogyott az 5db, amit csinált. Tipp: egy jó darabig nem lesz, ismerve a mestert. Két hét múlva lenne amúgy a következő eresztés.
Nekem rövid "lapátcsővel" jobban tetszene...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Blekk Rájgó írta: 2019.09.07. 14:03 El is fogyott az 5db, amit csinált. Tipp: egy jó darabig nem lesz, ismerve a mestert. Két hét múlva lenne amúgy a következő eresztés.
Nem 5 db-ot csinált!
Tegnap már 5 db elfogyott és ma reggel is volt még néhány.
Fenntartással, de azért az olvasottak alapján nyáladzva érkeztem a bolthoz. Úgy voltam vele, hogy egy kitérőt megér (más elintézni valót is szerveztem a városban), hogy megnézzek egyet magamnak. Kerestem rajta a régebbről megszokott hegesztési és elmunkálási hibákat, de nagyítózos cserépedény létemre sem találtam. A fegyver úgy néz ki, mintha így, ebben az állapotában gyártotta volna le maga az eredeti gyártó. A töltényűr kimarása hónolva, a cserélhető choke benne a csővégben, tökéletes és sérülésmentes felületkezelés, szép famunka, olcsó és egyszerű, de nem csúnya tusagumi. Biztosan lőttek is vele, mert a csőben akad némi koszos zsír és a fegyver szerkezetének súrlódó egymáshoz kapcsolódó részein is látni kormos, vagy használt zsírfoltokat, de összességében tényleg "zsír újnak" néz ki a puska. Ami engem zavar, az az aranyozott elsütő-billentyű, lehetett volna az is fekete, fagy simán "rozsdamentes színű". A gyártó céget, a típust, a kalibert és a gondolom valamilyen engedély számát jelölő gravírozás, alul helyezkedik el az eredeti megjelöléshez szépen illeszkedve, szolidan, pontosan illesztve és nem zavaróan.
A cserélhető töltényűrök mindegyikén a fényes részen van valami körkörös enyhe elszíneződés, amiről még nem sikerült megállapítani, hogy korrózió, vagy valamilyen ragasztó nyoma.
Olyannak tűnik, mintha valamit festés előtt leragasztanak, majd kicsit "rárohad, rásül" az eltávolított szigetelőszalag széleinek illeszkedésének a nyoma.

Nagyon kellemesen csalódtam a múltbéli kidolgozásoktól félve, így haza is jött velem egy példány.
Gyakorlás nélkül (bár időnként szoktam korongozni) simán és gyorsan sikerült újratölteni. Nem repíti a ki a hüvelyeket, de jól kiemeli és jól megfoghatóak. Sajnos most és egy-két héten belül nem lesz időm élesben kipróbálni, így az még várat magára, hogy a cserélhető töltényűrből mennyire lesz könnyű kipiszkálni az ellőtt hüvelyeket.
Ha a működése is olyan lesz, mint a külleme, biztos, hogy rárepülök még egy "lapátcsövűre" ha lesz, a pumpálósról nem is beszélve.
Véleményem szerint, figyelembe véve az utóbbi időkben megszokott használt élesből átalakítottak árát, jó vétel lehet, a töltési megoldás előnyeiről nem is beszélve.
Avatar
TGS
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:05
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TGS »

Köszi!
Csak ízgasd a fantáziát!
:o
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TGS írta: 2019.09.07. 17:10 Köszi!
Csak ízgasd a fantáziát!
:o
Hidd el, tetszene! Döncivel 100%-ban egyetértek, nagy ugrás volt! Rosszul fogalmaztam, reggel 5db volt még, lehetett válogatni.

Remek válasz az "aranykezű fegyvermester" cuccaira meg jó pofon a régi tömködős Keresztapákat aranyáron áruló nepperférgeknek. Mindezt tanév kezdetén, nyaralás után piacra dobva, a minőségre van igény...
Avatar
TGS
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:05
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TGS »

[quote="Blekk Rájgó" post_id=21199 time=1567870728 user_id=318]
Hidd el, tetszene! Döncivel 100%-ban egyetértek, nagy ugrás volt!
Biztos vagyok benne, hogy tetszene.
Képek is tetszettek.
:D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2019.09.07. 16:22

Nagyon kellemesen csalódtam a múltbéli kidolgozásoktól félve, így haza is jött velem egy példány.
Olyan szuper lenne par kep is a sajat peldanyodrol...

fokent a betetcsorol/toltenyurrol es a csofarrol kozeliek.

Koszi!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Dönci62 írta: 2019.09.07. 16:22 ...a cserélhető choke benne a csővégben, ...
Remélem a hengeres van becsavarva... Isten ments egy gumis fegyver csövébe a torkolatnál szűkítést tenni. Lehet hogy a legjobb lenne kicsavarni.
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

Dönci62 írta: 2019.09.07. 16:22 Nem 5 db-ot csinált!
Tegnap már 5 db elfogyott és ma reggel is volt még néhány.
Fenntartással, de azért az olvasottak alapján nyáladzva érkeztem a bolthoz. Úgy voltam vele, hogy egy kitérőt megér (más elintézni valót is szerveztem a városban), hogy megnézzek egyet magamnak. Kerestem rajta a régebbről megszokott hegesztési és elmunkálási hibákat, de nagyítózos cserépedény létemre sem találtam. A fegyver úgy néz ki, mintha így, ebben az állapotában gyártotta volna le maga az eredeti gyártó. A töltényűr kimarása hónolva, a cserélhető choke benne a csővégben, tökéletes és sérülésmentes felületkezelés, szép famunka, olcsó és egyszerű, de nem csúnya tusagumi. Biztosan lőttek is vele, mert a csőben akad némi koszos zsír és a fegyver szerkezetének súrlódó egymáshoz kapcsolódó részein is látni kormos, vagy használt zsírfoltokat, de összességében tényleg "zsír újnak" néz ki a puska. Ami engem zavar, az az aranyozott elsütő-billentyű, lehetett volna az is fekete, fagy simán "rozsdamentes színű". A gyártó céget, a típust, a kalibert és a gondolom valamilyen engedély számát jelölő gravírozás, alul helyezkedik el az eredeti megjelöléshez szépen illeszkedve, szolidan, pontosan illesztve és nem zavaróan.
A cserélhető töltényűrök mindegyikén a fényes részen van valami körkörös enyhe elszíneződés, amiről még nem sikerült megállapítani, hogy korrózió, vagy valamilyen ragasztó nyoma.
Olyannak tűnik, mintha valamit festés előtt leragasztanak, majd kicsit "rárohad, rásül" az eltávolított szigetelőszalag széleinek illeszkedésének a nyoma.

Nagyon kellemesen csalódtam a múltbéli kidolgozásoktól félve, így haza is jött velem egy példány.
Gyakorlás nélkül (bár időnként szoktam korongozni) simán és gyorsan sikerült újratölteni. Nem repíti a ki a hüvelyeket, de jól kiemeli és jól megfoghatóak. Sajnos most és egy-két héten belül nem lesz időm élesben kipróbálni, így az még várat magára, hogy a cserélhető töltényűrből mennyire lesz könnyű kipiszkálni az ellőtt hüvelyeket.
Ha a működése is olyan lesz, mint a külleme, biztos, hogy rárepülök még egy "lapátcsövűre" ha lesz, a pumpálósról nem is beszélve.
Véleményem szerint, figyelembe véve az utóbbi időkben megszokott használt élesből átalakítottak árát, jó vétel lehet, a töltési megoldás előnyeiről nem is beszélve.
A betétcsőbe belefér dupla gumi vagy csak 1 db? Ha lesz rövid lapátcsövű verzió akkor elfogynak az észérvek és venni kell :D
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

Blekk Rájgó írta: 2019.09.07. 17:38 Hidd el, tetszene! Döncivel 100%-ban egyetértek, nagy ugrás volt! Rosszul fogalmaztam, reggel 5db volt még, lehetett válogatni.

Remek válasz az "aranykezű fegyvermester" cuccaira meg jó pofon a régi tömködős Keresztapákat aranyáron áruló nepperférgeknek. Mindezt tanév kezdetén, nyaralás után piacra dobva, a minőségre van igény...
Ha lesz belőle elérhető kínálat akkor biztosan átrendezi a piacot (hihetetlen árak voltak mostanában). Én arra számítok hogy a régi, sokszor leharcolt alapanyagból készült tömködőseket többen megpróbálják eladni és erre az újra cserélni. Különben meg tényleg engedélyezhetnék legalább hosszú lőfegyverbe a 12-es szereltgumist otthonra. Igazából semmi különbség. Sőt az még biztonságosabb is mert szerelt, gyárilag szabályozott erővel. Mivel hosszú fegyver az utcán engedély nélkül garázdálkodástól sem kéne félni az illetékeseknek (ha esetleg a gumis pisztolyoknál ettől félnek). Akkor meg simán jöhetnének a pump action sörétesek is sokak örömére - ami meg adóbevétel.
Bár ahol egy paprikaspray-től is para van (teljesen érthetetlen) amit simán lehet venni a boltban ott ez álmodozásnak tűnik. Én örülök hogy legalább ezt lehet és hogy a Művek kitaposta az utat - köszönjük! - de logika az nincs benne.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Pattantyús írta: 2019.09.08. 08:06 Ha lesz belőle elérhető kínálat akkor biztosan átrendezi a piacot (hihetetlen árak voltak mostanában). Én arra számítok hogy a régi, sokszor leharcolt alapanyagból készült tömködőseket többen megpróbálják eladni és erre az újra cserélni. Különben meg tényleg engedélyezhetnék legalább hosszú lőfegyverbe a 12-es szereltgumist otthonra. Igazából semmi különbség. Sőt az még biztonságosabb is mert szerelt, gyárilag szabályozott erővel. Mivel hosszú fegyver az utcán engedély nélkül garázdálkodástól sem kéne félni az illetékeseknek (ha esetleg a gumis pisztolyoknál ettől félnek). Akkor meg simán jöhetnének a pump action sörétesek is sokak örömére - ami meg adóbevétel.
Bár ahol egy paprikaspray-től is para van (teljesen érthetetlen) amit simán lehet venni a boltban ott ez álmodozásnak tűnik. Én örülök hogy legalább ezt lehet és hogy a Művek kitaposta az utat - köszönjük! - de logika az nincs benne.
Logika az zero, de jegyezzuk meg, hogy lakasvedelmi megoldasbol eddig is tobb mint elegendo volt. Kicsi, lapos, konnyu rejtheto, utcai zsebben viselesre alkalmas gazgumis cucc nincsen egyaltalan. A legkisebb gumis revolverek is 2"-es K-frame 6-lovetuek.

Derringerunk soha nem lesz, azt tudjuk, de megis jo bilibekez.

Mert lassuk be, az otthon elharitando tamadas eselye szazada sem a kozteruleten bekovetkezonek.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A hírportálunkon is megemlékeztem az újdonságról, mint a hét híre:

Új muzeális gumilövedékes puska-konverziós megoldás!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-muze ... -megoldas/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2019.09.07. 20:11 Olyan szuper lenne par kep is a sajat peldanyodrol...

fokent a betetcsorol/toltenyurrol es a csofarrol kozeliek.

Koszi!
Most ennyi időt tudtam rászánni. Körbefényképezgettem amit lehetett, szobában nem túl jó fényviszonyok között főleg vakuval. Még bolti állapotban, tisztítatlanul, ápolatlanul, itt ott még némi fémreszelék és koszos zsír, de a lényeg szvsz azért jól látható. Néhány képen a gravírozott sorozatszámot kisatíroztam. Hogy ne itt csesszem szét a topikot ezzel a nagyrakás képpel, betettem őket a fotósba.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Thomaster írta: 2019.09.07. 20:42 Remélem a hengeres van becsavarva... Isten ments egy gumis fegyver csövébe a torkolatnál szűkítést tenni. Lehet hogy a legjobb lenne kicsavarni.
Szemre kisebb a becsavart szűkítő átmérője, mint mögötte a csőnek, szvsz inkább amolyan menetvédő szerepe van. Miután nincs sehol a csőben a töltényűr után szűkítés, vagy dudor, nem hiszem, hogy befolyásolná a pontosságát. Jó lenne a legközelebbi találkozón megmérni pár különböző tölténnyel és gumibogyóval, meg tesztelni a pontosságát.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dönci62 2019.09.08. 12:53-kor.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Pattantyús írta: 2019.09.08. 07:42 A betétcsőbe belefér dupla gumi vagy csak 1 db? Ha lesz rövid lapátcsövű verzió akkor elfogynak az észérvek és venni kell :D
Szigorúan csak egy gumi fér bele, azt viszont nem túl nehéz bepattintani. A feltöltött képeken az is látszik.
Adi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.06.10. 19:21

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Adi »

gvass1 írta: 2019.09.07. 20:11 Olyan szuper lenne par kep is a sajat peldanyodrol...

fokent a betetcsorol/toltenyurrol es a csofarrol kozeliek.

Koszi!
Itt az enyém. Működését még ne kérdezzétek.
Takarítás előtti állapot.
IMG_20190908_130924.jpg
IMG_20190907_183053.jpg
IMG_20190908_130838.jpg
IMG_20190908_130917.jpg
IMG_20190908_130653.jpg
IMG_20190908_131126.jpg
IMG_20190908_130739.jpg
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Nagyon csecse!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Adi írta: 2019.09.08. 13:28 Itt az enyém. Működését még ne kérdezzétek.
Takarítás előtti állapot.IMG_20190908_130924.jpgIMG_20190907_183053.jpgIMG_20190908_130838.jpgIMG_20190908_130917.jpgIMG_20190908_130653.jpgIMG_20190908_131126.jpgIMG_20190908_130739.jpg
Köszi neked és Döncinek is, a hitközség nevében!

Szintet lépett ezzel a Művek, gányolásnak nyomát se látom.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Dönci62 írta: 2019.09.08. 12:25 Szemre kisebb a becsavart szűkítő átmérője, mint mögötte a csőnek, szvsz inkább amolyan menetvédő szerepe van. Miután nincs sehol a csőben a töltényűr után szűkítés, vagy dudor, nem hiszem, hogy befolyásolná a pontosságát. Jó lenne a legközelebbi találkozón megmérni pár különböző tölténnyel és gumibogyóval, meg tesztelni a pontosságát.
Javítanám, mert rosszul fogalmaztam!
Nagyobb a szűkítő átmérője, mint a csőnek, tehát nem akadályozza a lövedéket a cső végén, inkább csak menetvédő funkciót láthat el.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2019.09.08. 15:07 Köszi neked és Döncinek is, a hitközség nevében!

Szintet lépett ezzel a Művek, gányolásnak nyomát se látom.
Nagyon keresve meg lehet találni a csőbetét hegesztésének nyomát a cső és a csőtömb találkozásánál, de szépen el van munkálva és az előágy amúgy is takarja. Még nem lőttem vele, de olvastam gyakorlati véleményt arról, hogy "metéli" a lövedéket, ami elképzelhető, mert a töltényűr után egy hirtelen szűkítés van, ez a behegesztett kb. 15-20 mm-es hosszúságú "gátlás", ami átmenet nélkül éles, sarkos, ez látszik is a fotón. Ezt nem ártott volna valahogy kúpos átmenettel megoldani.
God Father 19M töltényűr_1632x1224.jpg
Adi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.06.10. 19:21

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Adi »

gvass1 írta: 2019.09.08. 15:07 Köszi neked és Döncinek is, a hitközség nevében!

Szintet lépett ezzel a Művek, gányolásnak nyomát se látom.
Nincsmit. Szerzek normális patront hozzá és kipróbálom.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Milyen átmérőjűek a töltényűrök?
Illetve hogy oldották meg, hogy csak gumit lehessen vele kilőni?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Dönci62 írta: 2019.09.08. 15:28 Javítanám, mert rosszul fogalmaztam!
Nagyobb a szűkítő átmérője, mint a csőnek, tehát nem akadályozza a lövedéket a cső végén, inkább csak menetvédő funkciót láthat el.
Ez egy feles és egy negyedes szűkítés, ha nem nyúltak hozzá. Ott van rajtuk a jel.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

Blekk Rájgó írta: 2019.09.08. 17:53 Ez bármilyen (akár mostani EU-s hatástalanított) fegyverre is igaz, felszereltség/szerszámozottság kérdése. Egy öt-tengelyes ipari CNC marógéppel egy sima vastömbből is olyan fegyvert faragsz, amilyet csak akarsz.

Ennyi erővel az esztergagép is engedélykötelessé tehető. Aki pedig megcsinálja, előbb-utóbb (de inkább előbb) úgyis megdől vele.
.. értem, tudom. de egy adapter az nem egyenlő a vastömből CNC-zett fegyverrel. érdekel, hogy lett megoldva az akasztó a fegyverben?!
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

vato írta: 2019.09.08. 18:07 .. értem, tudom. de egy adapter az nem egyenlő a vastömből CNC-zett fegyverrel. érdekel, hogy lett megoldva az akasztó a fegyverben?!
Egy muzeális besorolású fegyverbe miért is kell akasztó?
Melyik muzeális fegyverben van akasztó (kivéve néhány itthon gumilövedékesnek gyártottat)?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

Dönci62 írta: 2019.09.08. 18:31 Egy muzeális besorolású fegyverbe miért is kell akasztó?
Melyik muzeális fegyverben van akasztó (kivéve néhány itthon gumilövedékesnek gyártottat)?
igen fekaporos elöltöltős fegyverbe nyilván nincs akasztó, gumisokba "szoktak" tenni. Na de akkor megválaszoltad, hogy nincs benne semmi a töltényűr után. köszi
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

vato írta: 2019.09.08. 18:40 igen fekaporos elöltöltős fegyverbe nyilván nincs akasztó, gumisokba "szoktak" tenni. Na de akkor megválaszoltad, hogy nincs benne semmi a töltényűr után. köszi
Ajánlom figyelmedbe a 15:34-kor írt hozzászólásomat. Próbáld értelmezni a leírtakat. ;)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

vato írta: 2019.09.08. 18:40 igen fekaporos elöltöltős fegyverbe nyilván nincs akasztó, gumisokba "szoktak" tenni. Na de akkor megválaszoltad, hogy nincs benne semmi a töltényűr után. köszi
De van, egy szűkítés. A gumi átmegy rajta (sajnos skalpolja, mert éles a széle), űrméretes fémlövedéket nem tudod átküldeni rajta. Olyan mélyen behorpasztott akasztó, mint pl. a Home Defenderé, nincs benne. Nem is kell, mert muzeális.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

Dönci62 írta: 2019.09.08. 18:47 Ajánlom figyelmedbe a 15:34-kor írt hozzászólásomat. Próbáld értelmezni a leírtakat. ;)
okéé most megvolt, akkor ez a 15-20 mm "gátlás" került bele, utána a gyári cső jön :geek:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Összegezve.

Igen, át lehet munkálni élesre az eszközt. (mint mindent ami acélból készült.)

1. Ez ennél a típusnál is több óra gép munkát igényel.
2. Házilagosan, barkácsgépekkel nem / nagyon nehezen kivitelezhető.
3. Aki a fenti átalakításokra képes, mert birtokában van a megfelelő tudásnak, és szerszámozottságnak az képes komplett lőfegyvert is legyártani.
4. Attól mert esetleg le tudja gyártani a lőfegyvert, azt még kevés. Kell bele lőszert is szereznie, aminek az engedély nélküli birtoklása önmagában is bűncselekmény.
5. Minek csinálni egy hangos, figyelmet felhívó eszközt, aminek már a birtoklása is komoly bűncselekmény? Amikor van egy sor más eszköz, amivel hang nélkül, feltűnésmentesen ki lehet nyírni bárkit messziről is? Ezeknek ráadásul a tartása is legális.
6. Ez egy hosszú fegyver. Maximum birtokon belül lehetne használni. Elrejteni nem lehet.

Ilyen módon a kígyó a saját farkába harapott, reszeljük a fingot. Ugyan sok munkával ELMÉLETILEG! valóban át lehetne alakítani a puskát lőfegyverré, de értelmetlen lenne ez. Gyakorlatilag semmilyen értelmes célja nem lenne egy ilyen módon átmunkált fegyvernek. Illetve egy célja lehet neki. Ha valaki könnyen, gyorsan, és biztosan akar börtönbe kerülni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Adi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.06.10. 19:21

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Adi »

Mr. Senki írta: 2019.09.08. 19:16 Összegezve.

Igen, át lehet munkálni élesre az eszközt. (mint mindent ami acélból készült.)

1. Ez ennél a típusnál is több óra gép munkát igényel.
2. Házilagosan, barkácsgépekkel nem / nagyon nehezen kivitelezhető.
3. Aki a fenti átalakításokra képes, mert birtokában van a megfelelő tudásnak, és szerszámozottságnak az képes komplett lőfegyvert is legyártani.
4. Attól mert esetleg le tudja gyártani a lőfegyvert, azt még kevés. Kell bele lőszert is szereznie, aminek az engedély nélküli birtoklása önmagában is bűncselekmény.
5. Minek csinálni egy hangos, figyelmet felhívó eszközt, aminek már a birtoklása is komoly bűncselekmény? Amikor van egy sor más eszköz, amivel hang nélkül, feltűnésmentesen ki lehet nyírni bárkit messziről is? Ezeknek ráadásul a tartása is legális.
6. Ez egy hosszú fegyver. Maximum birtokon belül lehetne használni. Elrejteni nem lehet.

Ilyen módon a kígyó a saját farkába harapott, reszeljük a fingot. Ugyan sok munkával ELMÉLETILEG! valóban át lehetne alakítani a puskát lőfegyverré, de értelmetlen lenne ez. Gyakorlatilag semmilyen értelmes célja nem lenne egy ilyen módon átmunkált fegyvernek. Illetve egy célja lehet neki. Ha valaki könnyen, gyorsan, és biztosan akar börtönbe kerülni.
+1 a szerzőnek.
Addig írkáljátok az okosságokat, hogy ezt is elveszik tőlünk...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: zora »

Adi írta: 2019.09.08. 19:29 +1 a szerzőnek.
Addig írkáljátok az okosságokat, hogy ezt is elveszik tőlünk...
Máshol már megy a tuning lehetőség latolgatása.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

zora írta: 2019.09.08. 19:31 Máshol már megy a tuning lehetőség latolgatása.
Lehet, hogy hülyeséget írok, de nem lehetséges, hogy ez valami gyárilag gyengített változat?
A tok maga alumínium, benne a rögzítő csapok és a felhúzó- valamint az elsütőszerkezet acél, és acél még a tűzfal.
A csövek és a csőtömb a benne lévő alkatrészekkel együtt már full acél.
Én valahogy gyengének tartom azt az alumínium tokot azokkal a falvastagságokkal egy igazán combos sörétes lőszerhez.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

zora írta: 2019.09.08. 19:31 Máshol már megy a tuning lehetőség latolgatása.
És már ki is moderálták, nagyon helyesen.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Dönci62 írta: 2019.09.08. 19:59 Lehet, hogy hülyeséget írok, de nem lehetséges, hogy ez valami gyárilag gyengített változat?
A tok maga alumínium, benne a rögzítő csapok és a felhúzó- valamint az elsütőszerkezet acél, és acél még a tűzfal.
A csövek és a csőtömb a benne lévő alkatrészekkel együtt már full acél.
Én valahogy gyengének tartom azt az alumínium tokot azokkal a falvastagságokkal egy igazán combos sörétes lőszerhez.
Anno a PDS Dia is alutokos volt.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Nincs még infója senkinek, hogy itthon mikortól lesz kapható a Sig P320 9-es PAK változat ? Németbe is csak előrendelhető még...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Mr. Senki írta: 2019.09.08. 20:26 Igen, valamilyen többlövetű ismétlőfegyver izgalmasabb lett volna, de első lépésnek ez is több mint jó!
Van/volt olyan, Home Defender névre hallgat. Nehéz, pontatlan és borzalmas sütésű volt, kétszer örültem neki. Szépen egymásnak is esett két nepper a vatyin érte :).
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

SwissArmy írta: 2019.09.08. 20:30 Nincs még infója senkinek, hogy itthon mikortól lesz kapható a Sig P320 9-es PAK változat ? Németbe is csak előrendelhető még...
Dög nagy, spiáter fődarabos pisztoly, agybaj drágáért. Ebben mit érdemes várni?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

SwissArmy írta: 2019.09.08. 20:30 Nincs még infója senkinek, hogy itthon mikortól lesz kapható a Sig P320 9-es PAK változat ? Németbe is csak előrendelhető még...

TAVALY! mutattak be az IWA-n, azota nincs a nemet boltokban, masfel eve.

Elvileg a PTB-szamot megkapta, ugyanaz intezi mint a Zorakiknal, tehat nem az ő ügyességén mulik. A török gyártó megint ciganykodik valoszinuleg az anyagokkal, meretekkel.

Ha tippelnem kell, akkor ha van eszuk, karacsony elott kihozzak. De a 179 euros javasolt kisker ar az egy 70-80 ezer forintos magyar kisker arat fog jelenteni, ami LOL egy torok gazpisztolyert.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Mr. Senki írta: 2019.09.08. 22:21 Dög nagy, spiáter fődarabos pisztoly, agybaj drágáért. Ebben mit érdemes várni?
Mert bejön , még a 179 ojrós árával is.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

gvass1 írta: 2019.09.09. 06:31 TAVALY! mutattak be az IWA-n, azota nincs a nemet boltokban, masfel eve.

Elvileg a PTB-szamot megkapta, ugyanaz intezi mint a Zorakiknal, tehat nem az ő ügyességén mulik. A török gyártó megint ciganykodik valoszinuleg az anyagokkal, meretekkel.

Ha tippelnem kell, akkor ha van eszuk, karacsony elott kihozzak. De a 179 euros javasolt kisker ar az egy 70-80 ezer forintos magyar kisker arat fog jelenteni, ami LOL egy torok gazpisztolyert.
Na igen...sejtettem , hogy a sok hiper szuper sarcal mire itthon kapható lesz , már nem lesz annyira vonzó. Köszi!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

SwissArmy írta: 2019.09.09. 07:01 Mert bejön , még a 179 ojrós árával is.
Kiutalaskor kb. 335 Ft = 1 euro, plusz 8%-kal tobb afa, +4000 Ft MKH.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.09.08. 19:16 Összegezve.

Igen, át lehet munkálni élesre az eszközt. (mint mindent ami acélból készült.)

1. Ez ennél a típusnál is több óra gép munkát igényel.
2. Házilagosan, barkácsgépekkel nem / nagyon nehezen kivitelezhető.
3. Aki a fenti átalakításokra képes, mert birtokában van a megfelelő tudásnak, és szerszámozottságnak az képes komplett lőfegyvert is legyártani.
...

Ilyen módon a kígyó a saját farkába harapott, reszeljük a fingot. Ugyan sok munkával ELMÉLETILEG! valóban át lehetne alakítani a puskát lőfegyverré, de értelmetlen lenne ez. Gyakorlatilag semmilyen értelmes célja nem lenne egy ilyen módon átmunkált fegyvernek. Illetve egy célja lehet neki. Ha valaki könnyen, gyorsan, és biztosan akar börtönbe kerülni.

Börtönbe és/vagy KÓRHÁZBA!


Tegyuk meg hozza, hogy az uj soretes konverzional, csakugy mint a regebbieknel, a reteszelo feluletek jo reszet lemunkaljak, meggyengitik. Ha valamire valaki probalkozna is barkacsolni, kicsit is komolyan teljesitmenyu, gaznyomasu toltenynel kinyilik felfele, es a baromarcu pofajaba robban.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Mr. Senki írta: 2019.09.08. 19:16 Összegezve.

Igen, át lehet munkálni élesre az eszközt. (mint mindent ami acélból készült.)

1. Ez ennél a típusnál is több óra gép munkát igényel.
2. Házilagosan, barkácsgépekkel nem / nagyon nehezen kivitelezhető.
3. Aki a fenti átalakításokra képes, mert birtokában van a megfelelő tudásnak, és szerszámozottságnak az képes komplett lőfegyvert is legyártani.
4. Attól mert esetleg le tudja gyártani a lőfegyvert, azt még kevés. Kell bele lőszert is szereznie, aminek az engedély nélküli birtoklása önmagában is bűncselekmény.
5. Minek csinálni egy hangos, figyelmet felhívó eszközt, aminek már a birtoklása is komoly bűncselekmény? Amikor van egy sor más eszköz, amivel hang nélkül, feltűnésmentesen ki lehet nyírni bárkit messziről is? Ezeknek ráadásul a tartása is legális.
6. Ez egy hosszú fegyver. Maximum birtokon belül lehetne használni. Elrejteni nem lehet.

Ilyen módon a kígyó a saját farkába harapott, reszeljük a fingot. Ugyan sok munkával ELMÉLETILEG! valóban át lehetne alakítani a puskát lőfegyverré, de értelmetlen lenne ez. Gyakorlatilag semmilyen értelmes célja nem lenne egy ilyen módon átmunkált fegyvernek. Illetve egy célja lehet neki. Ha valaki könnyen, gyorsan, és biztosan akar börtönbe kerülni.
Leginkább azon csodálkozom, hogy végre megjelenik egy új eszköz, amiről régen ábrándozunk, erre egyesek azonnal elkezdik taglalni az illegál buhera lehetőségeket. Be akarjuk tiltatni? Igen, megfelelő gépekkel és szaktudással bárki képes akár komplett lőfegyvert is gyártani. Ha szerez hozzá lőszert és használja is, akkor ezzel elkövetett 3 bűncselekményt.

A másik meg, hogy a teljesen szabadon kapható Kal.4 rakétapisztolyokba is lehetne esztergálni betétcsövet. Ráadásul az egy rejthető méretű fegyver lenne. Most akkor kezdjünk károgni, hogy ezt hogy lehet szabadon tartani? Esetleg tilcsákbe?
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.09.09. 08:32 Leginkább azon csodálkozom, hogy végre megjelenik egy új eszköz, amiről régen ábrándozunk, erre egyesek azonnal elkezdik taglalni az illegál buhera lehetőségeket. Be akarjuk tiltatni? Igen, megfelelő gépekkel és szaktudással bárki képes akár komplett lőfegyvert is gyártani. Ha szerez hozzá lőszert és használja is, akkor ezzel elkövetett 3 bűncselekményt.

A másik meg, hogy a teljesen szabadon kapható Kal.4 rakétapisztolyokba is lehetne esztergálni betétcsövet. Ráadásul az egy rejthető méretű fegyver lenne. Most akkor kezdjünk károgni, hogy ezt hogy lehet szabadon tartani? Esetleg tilcsákbe?
Leírtam a tényeket, hogy kiderüljön, hogy a démonizálás kb alaptalan.

Az egyetlen aggályos pont szerintem, hogy az utcai rendőrök még mem ismerik ezt a fegyvertípust, és ha véletlen ismeri a jogszabályi definíciókat, akkor élből kobozza el a szerelt töltényűrt, ha az töltve van. Aztán a fizetett azakértő meg azt fogja leírni amiért fizetnek neki.

Ilyen módon az én szememben MÉG nem totál kockázatmentes a történet.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.09.09. 08:32 Leginkább azon csodálkozom, hogy végre megjelenik egy új eszköz, amiről régen ábrándozunk, erre egyesek azonnal elkezdik taglalni az illegál buhera lehetőségeket. Be akarjuk tiltatni? Igen, megfelelő gépekkel és szaktudással bárki képes akár komplett lőfegyvert is gyártani. Ha szerez hozzá lőszert és használja is, akkor ezzel elkövetett 3 bűncselekményt.

A másik meg, hogy a teljesen szabadon kapható Kal.4 rakétapisztolyokba is lehetne esztergálni betétcsövet. Ráadásul az egy rejthető méretű fegyver lenne. Most akkor kezdjünk károgni, hogy ezt hogy lehet szabadon tartani? Esetleg tilcsákbe?
Meg nem is kell esztergalni semmit!

Ugyanilyen duplacsovu elrendezesben keszpenzert .54-es kaliberű, huzagolt csövű elöltöltős duplapuskát (vagy akár pisztolyt) is lehet venni SZABADON, ami nagyjabol (az elefanton meg a kafferbivalyon és orrszarvún kívül) minden élőlényt 50 méterről agyon tud lőni, ami a Földön sétál.


Kép
---
Az emberi rosszindulat es buheramánia meg mindig előjön, de itt most jelentős részben szerintem az is a rosszindulat oka, hogy az uj termek
a, meglehetősen drága, sokan nem engedhetik meg maguknak
b, ha megis, akkor nagyon korlatozott a kinalat
c, mert a magyar ember akkor is a kiskapun akar besomfordalni, ha a nagykapu telibe ki van nyitva
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.09.09. 09:12 Leírtam a tényeket, hogy kiderüljön, hogy a démonizálás kb alaptalan.

Az egyetlen aggályos pont szerintem, hogy az utcai rendőrök még mem ismerik ezt a fegyvertípust, és ha véletlen ismeri a jogszabályi definíciókat, akkor élből kobozza el a szerelt töltényűrt, ha az töltve van. Aztán a fizetett azakértő meg azt fogja leírni amiért fizetnek neki.

Ilyen módon az én szememben MÉG nem totál kockázatmentes a történet.
Arra azért befizetnék hogy A4 papírlap véghlény rendőrségi csodaszakértő erről mit szakértene.
Én is tartok kicsit ettől az egésztől, de csak a túlfejlett paranoiám okán. Racionálisan gondolkodva alapvetően annak örülnék ha nem lenne hosszú távon semmi probléma ezzel a típussal, és pár év múlva ezek alapján a tapasztalatok alapján is legalizálnák a szerelt lőszeres gumist, aztán az egész tömködős zsírozgatós agyrémet elfelejthetnénk a fenébe. Hiszen ez már de facto szerelt lőszeres gumis puska - még ha jogilag nem is az.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2019.09.09. 09:17 Az emberi rosszindulat es buheramánia meg mindig előjön, de itt most jelentős részben szerintem az is a rosszindulat oka, hogy az uj termek
Szerintem nem kell ezt túlgondolni, új termék, ilyen még nem volt, beindult a fantázia, hogy mit tudhat.

"a, meglehetősen drága, sokan nem engedhetik meg maguknak"

Hát azért 120e Ft nem olyan egetverő összeg, a régi keresztapák is ebben a nagyságrendben voltak..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2019.09.09. 10:05 Arra azért befizetnék hogy A4 papírlap véghlény rendőrségi csodaszakértő erről mit szakértene.
Hááát.. én is.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.09.09. 10:26 Szerintem nem kell ezt túlgondolni, új termék, ilyen még nem volt, beindult a fantázia, hogy mit tudhat.

"a, meglehetősen drága, sokan nem engedhetik meg maguknak"

Hát azért 120e Ft nem olyan egetverő összeg, a régi keresztapák is ebben a nagyságrendben voltak..
Igen, a valsag elott, es 2x24 db keszult osszesen, ha jol tudom.

Es realisan nezve 120e (ami viszonteladonal 150-200e), az kb. 1 havi kezdo tanari fizetes ma, Magyarorszagon.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2019.09.09. 10:28
Es realisan nezve 120e (ami viszonteladonal 150-200e), az kb. 1 havi kezdo tanari fizetes ma, Magyarorszagon.
Szerintem nem a kezdő tanárok vesznek ilyen puskát.
A gumis fegyverek között nem különösebben drága ez a 120e.
A HDM mennyi volt?

"(ami viszonteladonal 150-200e)"

Kapható egyátalán viszonteladónál?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2019.09.09. 10:37 Szerintem nem a kezdő tanárok vesznek ilyen puskát.
A gumis fegyverek között nem különösebben drága ez a 120e.
A HDM mennyi volt?

"(ami viszonteladonal 150-200e)"

Kapható egyátalán viszonteladónál?
HDM utolsó 15-ös táras szériáját 85 ezerért szórták ki, karácsonyi akcióban.

Miért vesződne Béla bátyánk viszonteladókkal, ha úgyis elkelnek a vasai háztól két nap alatt? A vevő meg miért fizetne 25%-kal többet? Műveknél nincs nagyker ár.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Blekk Rájgó 2019.09.09. 13:05-kor.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2019.09.09. 10:37
"(ami viszonteladonal 150-200e)"

Kapható egyátalán viszonteladónál?
Mod: ez valszeg megmarad exkluzív terméke a gyártónak, csak ott kapható. Amekkora felzúdulást keltett, érthető ha ők akarják lehalászni a piacot.
Más kérdés hogy a nem budapestiek ezzel megszívták.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2019.09.09. 13:05 Mod: ez valszeg megmarad exkluzív terméke a gyártónak, csak ott kapható. Amekkora felzúdulást keltett, érthető ha ők akarják lehalászni a piacot.
Más kérdés hogy a nem budapestiek ezzel megszívták.
én csak 1 dolgon csodalkozom: hogyhogy Főmérnök Úrnak még nincs? :-)
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2019.09.09. 10:28 Igen, a valsag elott, es 2x24 db keszult osszesen, ha jol tudom.

Es realisan nezve 120e (ami viszonteladonal 150-200e), az kb. 1 havi kezdo tanari fizetes ma, Magyarorszagon.
Azért ha azt is figyelembe vesszük, hogy ennek a megjelenéséig az utóbbi időkben az egyetlen átalakító és forgalmazó, a leharcolt, élesként kiselejtezett söréteseket a régi elölről tömködős változatban pikk-pakk eladta 85-95 ezerért, ez így, ahhoz arányítva nem drága.
Más kérdés, hogy ezeket 100 alatt, a régiekből átalakítottakat meg állapottól függően 70 alatt kellene árulni. Szvsz kb. annyi lenne a reális értékük.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

sodoma írta: 2019.09.09. 13:15 én csak 1 dolgon csodalkozom: hogyhogy Főmérnök Úrnak még nincs? :-)
Nem figyelted az utóbbi idők beírásait?
A Főmérnök Úrnak egyéb dolgokra kell a pénz mostanság. :(
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: The Gent »

sodoma írta: 2019.09.09. 13:15 én csak 1 dolgon csodalkozom: hogyhogy Főmérnök Úrnak még nincs? :-)
A Globserver 4-matic ugyanezt tudja, és mindig kapható, igazából, nem is értem ezt a nagy felhajtást, a fenti termék körül...jah, és olcsóbb is 30-40 ropival, ajvé...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

The Gent írta: 2019.09.09. 13:26 A Globserver 4-matic ugyanezt tudja, és mindig kapható, igazából, nem is értem ezt a nagy felhajtást, a fenti termék körül...jah, és olcsóbb is 30-40 ropival, ajvé...
Ha lesz időd és elérhető alanyod mindkettőből egyszerre, alaposan nézegesd, taperold meg mindkettőt és azonnal rájössz! :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

The Gent írta: 2019.09.09. 13:26 A Globserver 4-matic ugyanezt tudja, és mindig kapható, igazából, nem is értem ezt a nagy felhajtást, a fenti termék körül...jah, és olcsóbb is 30-40 ropival, ajvé...
hat azert...ne má.

Az egy kifejezetten gumis celszerszam, 2-es töltényűrköteggel, ez meg ÉLESKONVERZIÓ, 1-es mozgó betétcsövekkel.

Jeleznem: egyiket SEM forgalmazom, ez nem ertekitelet, csak a kategoriakulonbseget kell eszrevenni!


(Nyilvan nem lehetnek arban sem ugyanott. A 4-Matic az Omerta-TG-vel allithato parhuzamba.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Dönci62 írta: 2019.09.09. 13:30 Ha lesz időd és elérhető alanyod mindkettőből egyszerre, alaposan nézegesd, taperold meg mindkettőt és azonnal rájössz! :D
Itt a kicsike...
4.jpg
4.jpg (70.47 KiB) Megtekintve 41028 alkalommal
jaj, hogy nem aranyozott a billentyűzet, hát igen nagy baj, nagy baj...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.09.09. 13:40 hat azert...ne má.

Az egy kifejezetten gumis celszerszam, 2-es töltényűrköteggel, ez meg ÉLESKONVERZIÓ, 1-es mozgó betétcsövekkel.

Jeleznem: egyiket SEM forgalmazom, ez nem ertekitelet, csak a kategoriakulonbseget kell eszrevenni!


(Nyilvan nem lehetnek arban sem ugyanott. A 4-Matic az Omerta-TG-vel allithato parhuzamba.)
"jó nekem a Trabant, nem kell Cadillac"
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

The Gent írta: 2019.09.09. 13:50 Itt a kicsike... 4.jpgjaj, hogy nem aranyozott a billentyűzet, hát igen nagy baj, nagy baj...
Mint korábban írtam, nekem sem jön be rajta az aranyozott elsütő-billentyű, de valahogy majd csak megtanulok együtt élni vele. ;)
Esztétikailag, kidolgozásban, stb. azért van némi különbség, de hát ízlések és pofonok...........! :lol:
Lakásvédelmi szemponból az olcsóbbik is megteszi, jó kis eszköz az is, ha megfelelő lövedékkel etetik, de nekem nem jön be még ha olyan "nagyon olcsó" is. :D
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Dönci62 írta: 2019.09.09. 14:00 Mint korábban írtam, nekem sem jön be rajta az aranyozott elsütő-billentyű, de valahogy majd csak megtanulok együtt élni vele. ;)
Esztétikailag, kidolgozásban, stb. azért van némi különbség, de hát ízlések és pofonok...........! :lol:
Lakásvédelmi szemponból az olcsóbbik is megteszi, jó kis eszköz az is, ha megfelelő lövedékkel etetik, de nekem nem jön be még ha olyan "nagyon olcsó" is. :D
Hát, igen, - mindenki a saját lovát dicséri... :roll: nem baj, a lényeg, hogy ragadjon a bélyeg. Nem szeretném senki örömét elvenni!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Dönci62 írta: 2019.09.09. 14:00 Mint korábban írtam, nekem sem jön be rajta az aranyozott elsütő-billentyű, de valahogy majd csak megtanulok együtt élni vele. ;)
Esztétikailag, kidolgozásban, stb. azért van némi különbség, de hát ízlések és pofonok...........! :lol:
Lakásvédelmi szemponból az olcsóbbik is megteszi, jó kis eszköz az is, ha megfelelő lövedékkel etetik, de nekem nem jön be még ha olyan "nagyon olcsó" is. :D
Lekopik az. Drága olasz bock-on is elmúlt 1000 lövés után.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

sodoma írta: 2019.09.09. 13:15 én csak 1 dolgon csodalkozom: hogyhogy Főmérnök Úrnak még nincs? :-)
Mert a Főmérnök úrnak rövidcsövű kell. Van gyárilag olyanja a töröknek, elvileg rendelve is volt olyan... gyakorlatilag most csak hosszúcsövű jött. Kivárom a következő szállítmányt.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2019.09.09. 15:29 Mert a Főmérnök úrnak rövidcsövű kell. Van gyárilag olyanja a töröknek, elvileg rendelve is volt olyan... gyakorlatilag most csak hosszúcsövű jött. Kivárom a következő szállítmányt.
Ott a pont! Rövid "lapát" csövü nekem is kell, luparasitva.. Ennyike...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

The Gent írta: 2019.09.09. 13:26 A Globserver 4-matic ugyanezt tudja, és mindig kapható, igazából, nem is értem ezt a nagy felhajtást, a fenti termék körül...jah, és olcsóbb is 30-40 ropival, ajvé...
Az Omerta-T is ugyanezt tudja, bár nem mindig kapható, mert a 4 Matic-kal ellentétben viszik mint a cukrot. Igazából nem is értem ezt a nagy felhajtást a 4 Matic körül... jah, és olcsóbb is 30 ropival, ajvé...

Neked megért plusz 30 ezret az, hogy a 4 Matic szebb mint az Omerta-T. Másnak meg megér még 30 ezret az, hogy a Godfather 19-M szebb mint a 4 Matic.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2019.09.09. 13:26 A Globserver 4-matic ugyanezt tudja, és mindig kapható, igazából, nem is értem ezt a nagy felhajtást, a fenti termék körül...jah, és olcsóbb is 30-40 ropival, ajvé...
Ahogy előttem leírták, a két fegyver azért nem ugyan abban a ligában versenyez. Egy eleve élesnek gyártott sörényes sokkal erősebb anyagokból készült robosztusabb konstrukció mint egy kifejezetten gumisnak gyártott eszköz. Ettől persze még az is lehet jó - de lássuk be: a nagyon újszerű töltés és az éles eredeti okán most alaposan fel lett adva a lecke a versenytársnak. A Godfather 19M már-már forradalmi újdonságnak tekinthető.

Node az ilyesféle versengésnek csak a fogyasztók látják az előnyeit. A Globserver válaszul megdobhatná a derringert, amit március végére ígértek. :twisted:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thomaster írta: 2019.09.09. 15:39 Az Omerta-T is ugyanezt tudja, bár nem mindig kapható, mert a 4 Matic-kal ellentétben viszik mint a cukrot. Igazából nem is értem ezt a nagy felhajtást a 4 Matic körül... jah, és olcsóbb is 30 ropival, ajvé...

Neked megért plusz 30 ezret az, hogy a 4 Matic szebb mint az Omerta-T. Másnak meg megér még 30 ezret az, hogy a Godfather 19-M szebb mint a 4 Matic.
Nekem azért az erősen nem szimpi, hogy biztonsági állásból is elsül.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.09.09. 15:39 Az Omerta-T is ugyanezt tudja, bár nem mindig kapható, mert a 4 Matic-kal ellentétben viszik mint a cukrot. Igazából nem is értem ezt a nagy felhajtást a 4 Matic körül... jah, és olcsóbb is 30 ropival, ajvé...

Neked megért plusz 30 ezret az, hogy a 4 Matic szebb mint az Omerta-T. Másnak meg megér még 30 ezret az, hogy a Godfather 19-M szebb mint a 4 Matic.

Az Onesta-RevolverPuskaval meg sokkal gyorsabban van meg a 4 loves mint barmelyikkel es sokkal könnyebb is a fegyver:-) Csak, hogy tovabb zavarjam ossze a kedvesvevőket.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

The Gent írta: 2019.09.09. 15:35 Ott a pont! Rövid "lapát" csövü nekem is kell, luparasitva.. Ennyike...
Hogy lapátcsövű lesz-e, azt nem tudom... pontosabban nem hiszem. De gyári pisztolymarkolat az most is volt pár darab (és el is vitték... a hosszúcsövűekhez...), gondolom a következő eresztésben is lesz.

Milyen jó lenne már egy olyan szett, hogy hosszúcsövű puska + rövid cső + pisztolymarkolat. Aztán napi hangulatnak megfelelően lehet legózni.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Thomaster írta: 2019.09.09. 15:39 Másnak meg megér még 30 ezret az, hogy a Godfather 19-M szebb mint a 4 Matic.
Talált, süllyedt. Nemcsak szebb, jobb is, nemcsak a spéci vasporos gumival megy, meg mégse lágyacél. 20-as Orczys fehér meg libafosszínű gumi, sallerbélával, kíváncsi leszek.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Fortitu írta: 2019.09.09. 15:42 Nekem azért az erősen nem szimpi, hogy biztonsági állásból is elsül.
...meg hogy csak a saját gumijával ad értékelhető teljesítményt... de nem akartam nagyon savazni a 4 Matic-ot... egyszer már lettem emiatt hiteltelennek bélyegezve :roll:
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.09.09. 15:42 Az Onesta-RevolverPuskaval meg sokkal gyorsabban van meg a 4 loves mint barmelyikkel es sokkal könnyebb is a fegyver:-) Csak, hogy tovabb zavarjam ossze a kedvesvevőket.

Kép
Bezzeg a régi időkben (akár csak 10 éve), csak álmodtunk ilyen bőségről a gumis piacon...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Dönci62 írta: 2019.09.09. 13:25 Nem figyelted az utóbbi idők beírásait?
A Főmérnök Úrnak egyéb dolgokra kell a pénz mostanság. :(
OFF

Amúgy Főmérnök úr holnap kezd az új munkahelyén. Bő 1 hónap "vakáció" után, még maradt egy kevés a 3 hónapos végkielégítésből. Majd abból lesz a rövidcsövű Godfather 19-M.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2019.09.09. 15:49 Bezzeg a régi időkben (akár csak 10 éve), csak álmodtunk ilyen bőségről a gumis piacon...
Ilyenem is van... Csipazom...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Thomaster írta: 2019.09.09. 16:02 OFF

Amúgy Főmérnök úr holnap kezd az új munkahelyén. Bő 1 hónap "vakáció" után, még maradt egy kevés a 3 hónapos végkielégítésből. Majd abból lesz a rövidcsövű Godfather 19-M.
megyugodtam. ha letesztelted lehet h benevezek egyre...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2019.09.09. 15:46 ...meg hogy csak a saját gumijával ad értékelhető teljesítményt... de nem akartam nagyon savazni a 4 Matic-ot... egyszer már lettem emiatt hiteltelennek bélyegezve :roll:
Jogos a bűntudatod 8-) Talán azzal, egálozhatnál, iranyomba, ha a rövidcsövű szettbol "rendeznél" nekem is egyet... :roll:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.09.09. 15:49 Bezzeg a régi időkben (akár csak 10 éve), csak álmodtunk ilyen bőségről a gumis piacon...
Mondjuk ilyen Onesta-RP nalunk is mar csak az Oktogonnal maradt, a Muvekben meg nincs:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2019.09.09. 15:42 Az Onesta-RevolverPuskaval meg sokkal gyorsabban van meg a 4 loves mint barmelyikkel es sokkal könnyebb is a fegyver:-) Csak, hogy tovabb zavarjam ossze a kedvesvevőket.

Kép
Szám szerint másodpercenként egy lövés :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Thomaster írta: 2019.09.09. 15:43 Milyen jó lenne már egy olyan szett, hogy hosszúcsövű puska + rövid cső + pisztolymarkolat. Aztán napi hangulatnak megfelelően lehet legózni.
Ez a kombó lenne a brutál . A + töltényköteg / töltényűr milyen áron megy ?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Trailm írta: 2019.09.09. 16:49 Ez a kombó lenne a brutál . A + töltényköteg / töltényűr milyen áron megy ?
Na azt nem tudom.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Thomaster írta: 2019.09.09. 15:43 Hogy lapátcsövű lesz-e, azt nem tudom... pontosabban nem hiszem. De gyári pisztolymarkolat az most is volt pár darab (és el is vitték... a hosszúcsövűekhez...), gondolom a következő eresztésben is lesz.

Milyen jó lenne már egy olyan szett, hogy hosszúcsövű puska + rövid cső + pisztolymarkolat. Aztán napi hangulatnak megfelelően lehet legózni.
Pedig egy hasonló lapátcsövűre beneveznék!
Én azért reménykedem, hogy lesz olyan is, ha megfelelő hasznot lát belőle a gyártó.
Azért nekem a "sörényes" az "lapátcsövűben" az igazi.
Csak azért nem adtam el még eddig az újból átalakított IZS-t (pedig rohadtul nem jött be az elölről tömködés), mert új és "lapátcsövű".
A magam részéről nem gerjedek a rövid pisztolymarkolatosakra, persze pumpásban még talán az is bejönne. :D
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Thomaster írta: 2019.09.09. 15:43 Hogy lapátcsövű lesz-e, azt nem tudom... pontosabban nem hiszem. De gyári pisztolymarkolat az most is volt pár darab (és el is vitték... a hosszúcsövűekhez...), gondolom a következő eresztésben is lesz.

Milyen jó lenne már egy olyan szett, hogy hosszúcsövű puska + rövid cső + pisztolymarkolat. Aztán napi hangulatnak megfelelően lehet legózni.
Lehet, hogy ez külön-külön már ott lenne árben, mintha megvenne valaki egy hosszúcsövűt, meg egy rövidcsövű pisztolymarkolatost, oszt azok között is lehetne rendesen legózni. :lol:
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Thomaster írta: 2019.09.09. 16:02 OFF

Amúgy Főmérnök úr holnap kezd az új munkahelyén. Bő 1 hónap "vakáció" után, még maradt egy kevés a 3 hónapos végkielégítésből. Majd abból lesz a rövidcsövű Godfather 19-M.
Ez jó hír!
Átéreztem a gondodat, nekem ez jópár évvel ezelőtt egy komplett gyűjteményembe került. :(
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Trailm írta: 2019.09.09. 16:49 Ez a kombó lenne a brutál . A + töltényköteg / töltényűr milyen áron megy ?
Írtam privit!
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Dönci62 írta: 2019.09.09. 17:21Írtam privit!
Ez valami okból titkos, hogy mennyi egy plusz töltény(űr)? A puska ára is ismert és ez is szerintem érdekel sokakat...
Sapienti sat.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Godfather M19.

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

nemtokregelni írta: 2019.09.09. 17:29 Ez valami okból titkos, hogy mennyi egy plusz töltény(űr)? A puska ára is ismert és ez is szerintem érdekel sokakat...
Nem titkos, de nem kapható hozzá legálisan használható adapter, vagy "töltény(űr)"! Jár hozzá 4 db levizsgáztatott.
Horizon
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2019.03.17. 23:31

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Horizon »

SwissArmy írta: 2019.09.08. 20:30 Nincs még infója senkinek, hogy itthon mikortól lesz kapható a Sig P320 9-es PAK változat ? Németbe is csak előrendelhető még...
https://www.youtube.com/watch?v=Uvni_E4Gj-8
A hozzászólások szerint a törököknél már kapható, Európába leghamarabb 2020-ban érkezik.
Én is várom, de nézd az előnyös oldalát, ha időközben kiderül valamilyen konstrukciós hiba, akkor ide már a javított változat jön. (...és nem járunk vele úgy mint a P30 megrepedt szánjával, amit a megjelenést követően frissíteni kellett a gyártónak.)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bel »

Mr. Senki írta: 2019.09.07. 08:06 Itt jön be a 2/4-es szabály. Miszerint a legtöbb civil konfliktus 2percen / 4 lövésen belül oldódik meg.
Szia,

Matematikailag ennek nem mond ellent a 3x3-as szabaly, de normalis esszel nezve igen csak nagy kulonbseg van kozottuk.

Szoval vajon 2 perc, vagy 3 masodperc az, ami alatt lezajlik a tuzharcok tobbsege?

Bel
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

bel írta: 2019.09.10. 16:48 Szia,

Matematikailag ennek nem mond ellent a 3x3-as szabaly, de normalis esszel nezve igen csak nagy kulonbseg van kozottuk.

Szoval vajon 2 perc, vagy 3 masodperc az, ami alatt lezajlik a tuzharcok tobbsege?

Bel
Konfliktus / tűzharc. A kettő nem ugyanaz.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2019.09.10. 16:48 Szia,

Matematikailag ennek nem mond ellent a 3x3-as szabaly, de normalis esszel nezve igen csak nagy kulonbseg van kozottuk.

Szoval vajon 2 perc, vagy 3 masodperc az, ami alatt lezajlik a tuzharcok tobbsege?

Bel
polgári éles lőfegyveresnél van a 3x3x3: 3 yardon belül, 3 lövés esik, 3 másodpercen belül és vége az esetek többségében.


Hogy mit nevezünk "konfliktusnak" (mivanmivanmivaaan?-tól a gázlövésig és lelécelésig? Vagy a "hány óra, de a telódon mutasd, tesa" is jó kezdet? Vagy ha követnek éjjel rosszarcúak?), arra azért nem lesz egzakt megfejtés.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Bojka
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.06.10. 08:51

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Bojka »

Urak, z914. Egy tár kilövése közben a szán hátulakad, miközben a tárban még volt két töltény. Nem nyomtam fel a kezemmel a kart, biztos vagyok benne. Ez mitöl? Mi tolta fel a kart?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Bojka írta: 2019.09.11. 13:57 Urak, z914. Egy tár kilövése közben a szán hátulakad, miközben a tárban még volt két töltény. Nem nyomtam fel a kezemmel a kart, biztos vagyok benne. Ez mitöl? Mi tolta fel a kart?
Honnan vagy benne biztos? Van videofelvetel?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Bojka
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.06.10. 08:51

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Bojka »

Azota agyalok, de valószinü tényleg a balkéz hüvelykujjal megtámasztottam a szánakasztokart. Más nem lehet, mert most kismillioszor kitáraztam szárazon.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJRA ÉRKEZETT!

Még éppen 330 alatti eurónál utalva, de már így is rettenetesen nem olcsó 2 német GÁZREVOLVER-legenda:

- Weihrauch Arminius HW37 (acél dob, acél elsütőszerkezet) 9 mm R Knall, 5-löv.: 49.900- Ft

- Weihrauch Arminius HW88 Super AIRWEIGHT (alu tok, alu dob, acél elsütőszerkezet) 9 mm R Knall, 5-löv.: 68.900- Ft

+4000 Ft MKH

Budapesten 3 helyen is - HÉTVÉGÉN IS NYITVA!
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** www.onvedelmibolt.hu ***


Kép

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése