OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Engedéllyel tartott golyós vadászfegyverrel követték el a nyíregyházi kettős gyilkosságot.

https://444.hu/2019/08/27/beismero-vall ... -es-a-fiat
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.08.27. 15:14 Engedéllyel tartott golyós vadászfegyverrel követték el a nyíregyházi kettős gyilkosságot.

https://444.hu/2019/08/27/beismero-vall ... -es-a-fiat
vadasztopikban mar toltam.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Füstölgés ON

Most jövök az MKH-ból, eladok egy fegyvert és előtte le kellett műszakiztatni.
Nem, nem és nem, nem veszi be a gyomrom ezt a retkes pofátlan rabló lehúzást. Szakadjon rájuk az a sóhivatal!!!!

Füstölgés OFF
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Nyíregyházán nem csak puskával rendezik a vitákat mostanában, hanem machetével is.

https://index.hu/belfold/2019/08/29/bli ... edelmeben/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.08.29. 14:09 Nyíregyházán nem csak puskával rendezik a vitákat mostanában, hanem machetével is.

https://index.hu/belfold/2019/08/29/bli ... edelmeben/

Egen, nyílt utcán macsetézés = szabadlábon védekezés.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.08.29. 14:15 Egen, nyílt utcán macsetézés = szabadlábon védekezés.
Holott a támadó megvágta a sértett ütőerét aki nagy mennyiségű vért vesztett - megfelelő orvosi bevatkozás híján el is vérezhetett volna.
És nem, ez nem gyilkossági kísérlet, hanem garázdaság. Mehetnek haza, holnap újra próbálkozhatnak.
Oszoljanak kérem nincs itt semmi látnivaló!
Agyfasz.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.08.29. 14:15 Egen, nyílt utcán macsetézés = szabadlábon védekezés.
Ütőér vágás, és "megöllek te g..ci" ordítása nem emberölési kísérlet, hanem garázdaság? Hmmm sajátos jog alkalmazás. Vagy a sajtó kavart összevissza valamit, és köze nincs a leírtaknak köze nincs a valósághoz... Minden lehetséges.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.08.29. 16:54 Ütőér vágás, és "megöllek te g..ci" ordítása nem emberölési kísérlet, hanem garázdaság? Hmmm sajátos jog alkalmazás. Vagy a sajtó kavart összevissza valamit, és köze nincs a leírtaknak köze nincs a valósághoz... Minden lehetséges.
Ha lett volna gázpisztoly is a történetben, a tek már a használója hátán térdelne, aztán delikvenst rögtön a Szegedi csillag szanatóriumba szállítanák, többszörös gyilkosokkal egy cellában elhelyezéssel... Welcome in Orange County...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Mr. Senki írta: 2019.08.29. 16:54 Ütőér vágás, és "megöllek te g..ci" ordítása nem emberölési kísérlet, hanem garázdaság? Hmmm sajátos jog alkalmazás. Vagy a sajtó kavart összevissza valamit, és köze nincs a leírtaknak köze nincs a valósághoz... Minden lehetséges.
És az ugye fel sem merül, hogy akár ebben az esetben, ahol azért nem sok kellett volna a befejezett emberöléshez, akár a vadászosban tárgyalt másik történésnél egy fegyveres civil hatásosan tudott volna fellépni a nyílt utcán gyilkosság szándékával leplezetlenül tevékenykedő elkövetők ellen. Nem, a fegyveres civil az kizárólag potenciális elkövető, időzített bomba lehet. Szivárványia, sirassuk az esőerdőket, de hol van már a pizzafutár.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2019.08.29. 19:42 És az ugye fel sem merül, hogy akár ebben az esetben, ahol azért nem sok kellett volna a befejezett emberöléshez, akár a vadászosban tárgyalt másik történésnél egy fegyveres civil hatásosan tudott volna fellépni a nyílt utcán gyilkosság szándékával leplezetlenül tevékenykedő elkövetők ellen. Nem, a fegyveres civil az kizárólag potenciális elkövető, időzített bomba lehet. Szivárványia, sirassuk az esőerdőket, de hol van már a pizzafutár.
Igazából én már egyetlen sajtóhírt sem kezelek tényként. A sajtó források többsége a tulajdonosi rétegek okán politikailag befolyásolt. A híreiket ennek megfelelő színezettel adják elő. Ezért már nem nagyon tudom elhinni már alapszinten sem azt, amit a sajtóban összeböfögnek.

A rendőri jelentéseknek, meg a vádiratoknak tudnék hinni egy ilyen ügyeb valamelyest. Illetve még ott is lehetnek ferdülések.

A végén az jön ki, hogy nem voltam ott, nem láttam az esetet tehát fingom nincs mi miért történhetett...

Ebben az esetben pl az sem biztos, hogy a macsétának bármi köze volt a sérüléshez, és az az ember üvöltözte azt, hogy "megöllek", aki a macsétát markolászta. Bármi lehetséges, és annak ellentéte is.

Éppen ezért én már nem vádolok senkit semmivel. Maximum bután nézek amikor a híradások teljesen logikátlan ok-okozatot adnak elő. Amikor meg egy ügyben logikátlan dolgok jelennek meg, ott nagyon jó eséllyel valami simli van a háttérben.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

https://index.hu/belfold/2019/08/29/lov ... est_megye/

Mi a fasz van már megint?

a BM készíti elő a betiltommónikát?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2019.08.29. 20:07 https://index.hu/belfold/2019/08/29/lov ... est_megye/

Mi a fasz van már megint?

a BM készíti elő a betiltommónikát?
Csak a kiccsaládtámogatási rendszeren vitatkoztak, vasvillával, gumis puskával.


origo, blikk műsor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.08.29. 20:19 Csak a kiccsaládtámogatási rendszeren vitatkoztak, vasvillával, gumis puskával.


origo, blikk műsor.
Reméljük. A gumis még jó is, mert legalább nem döfködni kezdték egymást valami konyhakéssel, hanem a nemhalálos gumissal küldték meg az ellenséges családot/társaságot.
Persze ki tudja, hogy ez a BM fordított világlátásában hogyan csapódik le?
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.08.29. 20:54 Reméljük. A gumis még jó is, mert legalább nem döfködni kezdték egymást valami konyhakéssel, hanem a nemhalálos gumissal küldték meg az ellenséges családot/társaságot.
Persze ki tudja, hogy ez a BM fordított világlátásában hogyan csapódik le?
Hát, jah... Jót nem jelent...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2019.08.29. 21:27 Hát, jah... Jót nem jelent...
A rádióban aszonták reggel hogy a súlyos sérültet vasvillával szúrták meg. A szokásos. Még jobb is lett volna ha mindenki gumissal lövöldözik akkor nincs súlyos sérült akit mentő helikopterrel kell elvinni.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.08.30. 08:04 A rádióban aszonták reggel hogy a súlyos sérültet vasvillával szúrták meg. A szokásos. Még jobb is lett volna ha mindenki gumissal lövöldözik akkor nincs súlyos sérült akit mentő helikopterrel kell elvinni.
A foschmedia összemossa a tényeket, ne legyenek illúzióid...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Újabb családirtás, ezúttal kötéllel.

https://index.hu/belfold/2019/09/02/and ... yilkossag/

Kár volt.bezárni a Lipótot. Ezen a.faszin is jól látszottak a cikk szerint már a kattantság jelei
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.09.03. 06:43 Újabb családirtás, ezúttal kötéllel.

https://index.hu/belfold/2019/09/02/and ... yilkossag/

Kár volt.bezárni a Lipótot. Ezen a.faszin is jól látszottak a cikk szerint már a kattantság jelei
Ez a krapek nem dilinyós volt, csak elkeseredett. Ebből kifolyólag mentálisan gyenge lett, és ez lett a vége. Ez elfuserált "segítség" ordítás volt. A legtöbb színészképzős ilyenkor meg műöngyilkolja magát, amivel régebben tele volt a sajtó. Hála a hernyó sajtónak már magasabban van az ingerküszöb, ezért most már nem elég egy kis vér, vagy félig megfojtott ember. Most már csak a családírtásra kapják fel a fejüket. Mert az mekkora "sztori", mehet a főcímre, és mehet mellé háromszoros áron a fosfogó gyógyszer reklámja... A sok dögkeselyű meg veheti rajta az újabb kacsalábon forgót, terepjárót az aktuális hosszúkörmű f...szkupaknak, stb...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Mr. Senki írta: 2019.09.03. 07:12 Ez a krapek nem dilinyós volt, csak elkeseredett. Ebből kifolyólag mentálisan gyenge lett, és ez lett a vége. Ez elfuserált "segítség" ordítás volt. A legtöbb színészképzős ilyenkor meg műöngyilkolja magát, amivel régebben tele volt a sajtó. Hála a hernyó sajtónak már magasabban van az ingerküszöb, ezért most már nem elég egy kis vér, vagy félig megfojtott ember. Most már csak a családírtásra kapják fel a fejüket. Mert az mekkora "sztori", mehet a főcímre, és mehet mellé háromszoros áron a fosfogó gyógyszer reklámja... A sok dögkeselyű meg veheti rajta az újabb kacsalábon forgót, terepjárót az aktuális hosszúkörmű f...szkupaknak, stb...
A téma szomorú, de a "hosszúkörmű f...aszkupak" berúgta a reggelemet, köszi. :-)
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.09.03. 07:12 Ez a krapek nem dilinyós volt, csak elkeseredett. Ebből kifolyólag mentálisan gyenge lett, és ez lett a vége. Ez elfuserált "segítség" ordítás volt. A legtöbb színészképzős ilyenkor meg műöngyilkolja magát, amivel régebben tele volt a sajtó. Hála a hernyó sajtónak már magasabban van az ingerküszöb, ezért most már nem elég egy kis vér, vagy félig megfojtott ember. Most már csak a családírtásra kapják fel a fejüket. Mert az mekkora "sztori", mehet a főcímre, és mehet mellé háromszoros áron a fosfogó gyógyszer reklámja... A sok dögkeselyű meg veheti rajta az újabb kacsalábon forgót, terepjárót az aktuális hosszúkörmű f...szkupaknak, stb...
Egyetértek. Szerintem sem volt zakkant csak az egzisztenciális létének 0-ra csökkentése miatt elkeseredett.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.09.03. 07:12 Ez a krapek nem dilinyós volt, csak elkeseredett. Ebből kifolyólag mentálisan gyenge lett, és ez lett a vége. Ez elfuserált "segítség" ordítás volt. A legtöbb színészképzős ilyenkor meg műöngyilkolja magát, amivel régebben tele volt a sajtó. Hála a hernyó sajtónak már magasabban van az ingerküszöb, ezért most már nem elég egy kis vér, vagy félig megfojtott ember. Most már csak a családírtásra kapják fel a fejüket. Mert az mekkora "sztori", mehet a főcímre, és mehet mellé háromszoros áron a fosfogó gyógyszer reklámja... A sok dögkeselyű meg veheti rajta az újabb kacsalábon forgót, terepjárót az aktuális hosszúkörmű f...szkupaknak, stb...
Hat azért a "Bolond Feri" becenév ennek némileg ellentmond.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

Fortitu írta: 2019.09.03. 08:43 Hat azért a "Bolond Feri" becenév ennek némileg ellentmond.
A drága látos szomszédok azért tudnak faszságokat ok nélkül kitalálni.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.09.03. 08:43 Hat azért a "Bolond Feri" becenév ennek némileg ellentmond.
Gondolod, hogy a fegyvermániád okán Téged nem becéznek hasonlóan a hátad mögött? 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.09.03. 06:43 Újabb családirtás, ezúttal kötéllel.

https://index.hu/belfold/2019/09/02/and ... yilkossag/

Kár volt.bezárni a Lipótot. Ezen a.faszin is jól látszottak a cikk szerint már a kattantság jelei
Lesz ilyen eset még több is. Az emberek kezdenek megreccsenni. Nagyon fel lettek erősítve, a mindenkiben meglevő, de eddig elnyomott negatív tulajdonsagok.érzelmek,flusztraciók.Soha ennyire nem volt szükség önvédelmi fegyverre mint most... 8-)
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.09.03. 09:54 Lesz ilyen eset még több is. Az emberek kezdenek megreccsenni. Nagyon fel lettek erősítve, a mindenkiben meglevő, de eddig elnyomott negatív tulajdonsagok.érzelmek,flusztraciók.Soha ennyire nem volt szükség önvédelmi fegyverre mint most... 8-)
Szerintem azért ennyire nem tragikus a szitu. Mivel az internet okán a világ átláthatóvá vált, a társadalom alacsonyabb rétegei számára látható lett a felsőbb rétegek számukra fényűzőnek tűnő, vagy valóban fényűző léte. Ettől a társadalmi feszültség megnövekedett az elmúlt 20 évben. Pedig az átlag életszínvonal tendenciája ezt nem indokolná.

Kis szarságokon könnyebben kialakulnak ezért ordibálások, esetleg el el csattan egy egy pofon, de komoly ügyek azért még ritkán fordulnak elő. Amikor meg előfordul 1-1 ilyen tragédia, akkor annak van olyan visszhangja a sajtó okán, hogy hetekig egy esetről lehet hallani. Így sok.embernek az olyan érzést kelthet, mintha az minden nap megtörténne.

Nekem a meglátásom, hogy szigorúan véve egy normális életet élő ember számára "minimum basic protection" szerepre egy jó minőségű gázdezodor még elegendő. Aki kicsit parásabb, nekik a gázpisztoly egy jó eszköz az önnyugtatásra, és a hatásos önvédelemre is.

Ebből a megfontolásból valóban nem feltétlen volt előremutató intézkedés a BM részéréről a 20g alatti töltettömegű paprikaspray kriminalizálása.

Persze ettől még vannak ezt kiváltó, jogszerű alternatívák még. 3xCS, vagy CR dezodorok.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.09.03. 10:27 Szerintem azért ennyire nem tragikus a szitu. Mivel az internet okán a világ átláthatóvá vált, a társadalom alacsonyabb rétegei számára látható lett a felsőbb rétegek számukra fényűzőnek tűnő, vagy valóban fényűző léte. Ettől a társadalmi feszültség megnövekedett az elmúlt 20 évben. Pedig az átlag életszínvonal tendenciája ezt nem indokolná.

Kis szarságokon könnyebben kialakulnak ezért ordibálások, esetleg el el csattan egy egy pofon, de komoly ügyek azért még ritkán fordulnak elő. Amikor meg előfordul 1-1 ilyen tragédia, akkor annak van olyan visszhangja a sajtó okán, hogy hetekig egy esetről lehet hallani. Így sok.embernek az olyan érzést kelthet, mintha az minden nap megtörténne.

Nekem a meglátásom, hogy szigorúan véve egy normális életet élő ember számára "minimum basic protection" szerepre egy jó minőségű gázdezodor még elegendő. Aki kicsit parásabb, nekik a gázpisztoly egy jó eszköz az önnyugtatásra, és a hatásos önvédelemre is.

Ebből a megfontolásból valóban nem feltétlen volt előremutató intézkedés a BM részéréről a 20g alatti töltettömegű paprikaspray kriminalizálása.

Persze ettől még vannak ezt kiváltó, jogszerű alternatívák még. 3xCS, vagy CR dezodorok.
Tisztelem a derűlátásodat, de sajnos nem osztom... Durván el lett bökve ez a világ, nem csak abszurdisztan, mondjuk bananisztan az nagyon... Kicsit kiduktam az orrom, a mi kis akolmeleg, kellemes topicunkon kívülre, de nagyon nem teccet amit ott láttam. A zemberek közötti kommunikáció meglehetősen a kritikus szint alá süllyedt, legyen elég most ennyi...
Jah, most olyan érzésem van, hogy a gp. deo, kisuttoro mellé hordanom kell gumiságyut is az utcára, de szerintem ez is kevés... Sz@r a helyzet!!
a57dfb450a2abfa4620b9684ddbe6917.jpeg
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

The Gent írta: 2019.09.03. 10:36 Tisztelem a derűlátásodat, de sajnos nem osztom... Durván el lett bökve ez a világ, nem csak abszurdisztan, mondjuk bananisztan az nagyon... Kicsit kiduktam az orrom, a mi kis akolmeleg, kellemes topicunkon kívülre, de nagyon nem teccet amit ott láttam. A zemberek közötti kommunikáció meglehetősen a kritikus szint alá süllyedt, legyen elég most ennyi...
Jah, most olyan érzésem van, hogy a gp. deo, kisuttoro mellé hordanom kell gumiságyut is az utcára, de szerintem ez is kevés... Sz@r a helyzet!! a57dfb450a2abfa4620b9684ddbe6917.jpeg
én Mr.Senki -tőle szokatlan - pozitivabb szemléletét osztom. Ha csak minden 2. ember hordana deot onvedelemre a minden 500. gpvel elllentetben akkor az hatalmas dolog lenne. Mexikoban evi 10.000 embert olnek meg. ez nem Mexiko....
A PV tiltast meg nagy resze az embereknek lexarja kiveve ha "barnakonyves"
én nem vagyok....
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

sodoma írta: 2019.09.03. 10:55 én Mr.Senki -tőle szokatlan - pozitivabb szemléletét osztom. Ha csak minden 2. ember hordana deot onvedelemre a minden 500. gpvel elllentetben akkor az hatalmas dolog lenne. Mexikoban evi 10.000 embert olnek meg. ez nem Mexiko....
A PV tiltast meg nagy resze az embereknek lexarja kiveve ha "barnakonyves"
én nem vagyok....
Hát, igen... Őszintén? Most már nem érdekel, hogy mások mit hordanak, mit nem hordanak, a" hittéritő "korszaknak, régen vége! Szikáran fogalmazva, a magam a családom, néhány barát biztonságán kívül más nem érdekel. Mindenki oldja meg ahogyan tudja,a problémáját. A Jesus korszakomnak is vége, hogy mások gondját is magamra vettem és megprobaltam segíteni.
Ha a sz@r a nyakunkba szakad csakis magunkra szamithatunk. Meg a jó kis arzenálunkra, amit sikerült az évek alatt összegyűjteni. 8-)
Sajnos, most olyan érzésem van, hogy nagyobb, sokkal nagyobb tűzerőre lenne szükségem... :lol:
nhgalbXwE0Y.jpg
nhgalbXwE0Y.jpg (94.16 KiB) Megtekintve 42439 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.09.03. 11:14 Hát, igen... Őszintén? Most már nem érdekel, hogy mások mit hordanak, mit nem hordanak, a" hittéritő "korszaknak, régen vége! Szikáran fogalmazva, a magam a családom, néhány barát biztonságán kívül más nem érdekel. Mindenki oldja meg ahogyan tudja,a problémáját. A Jesus korszakomnak is vége, hogy mások gondját is magamra vettem és megprobaltam segíteni.
Ha a sz@r a nyakunkba szakad csakis magunkra szamithatunk. Meg a jó kis arzenálunkra, amit sikerült az évek alatt összegyűjteni. 8-)
Sajnos, most olyan érzésem van, hogy nagyobb, sokkal nagyobb tűzerőre lenne szükségem... :lol: nhgalbXwE0Y.jpg
Ne feszülj már annyira! Így kardiológia, vagy pszichiátria lesz a vége. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

The Gent írta: 2019.09.03. 11:14 Hát, igen... Őszintén? Most már nem érdekel, hogy mások mit hordanak, mit nem hordanak, a" hittéritő "korszaknak, régen vége! Szikáran fogalmazva, a magam a családom, néhány barát biztonságán kívül más nem érdekel. Mindenki oldja meg ahogyan tudja,a problémáját. A Jesus korszakomnak is vége, hogy mások gondját is magamra vettem és megprobaltam segíteni.
Ha a sz@r a nyakunkba szakad csakis magunkra szamithatunk. Meg a jó kis arzenálunkra, amit sikerült az évek alatt összegyűjteni. 8-)
Sajnos, most olyan érzésem van, hogy nagyobb, sokkal nagyobb tűzerőre lenne szükségem... :lol: nhgalbXwE0Y.jpg
Hm...
Néha én is elgondolkodok, hogy milyen vasakat volna jó még bepakolni a szekrénybe. Aztán rájövök, hogy a legjobban egy faszkupak esne. De jó, hogy ma is tanultam valamit. :-)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.09.03. 12:05 Ne feszülj már annyira! Így kardiológia, vagy pszichiátria lesz a vége. 😃
Miről beszélsz? Olyan laza vagyok mint a Rigalánc... :lol:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2019.09.03. 12:28 Hm...
Néha én is elgondolkodok, hogy milyen vasakat volna jó még bepakolni a szekrénybe. Aztán rájövök, hogy a legjobban egy faszkupak esne. De jó, hogy ma is tanultam valamit. :-)
Most még... Majd húsz év múlva, akkora a hideg sör tüskével jobban esne.. ;)
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

https://444.hu/2019/09/03/nyolc-diakkal ... to-kinaban

Kishírek rovat.

hacsak nem usaban, fegyverrel.

#ilyencsakamerikabantortenik
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

ajánlanátok olyan eccerű programot amivel két fenykep kozott ki tudom cserelni az arcokat? poénból és nem baj ha nem tokeletes. kösz.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

sodoma írta: 2019.09.04. 12:29 ajánlanátok olyan eccerű programot amivel két fenykep kozott ki tudom cserelni az arcokat? poénból és nem baj ha nem tokeletes. kösz.
Badacsonyi bortúra.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

zora írta: 2019.09.04. 13:03 Badacsonyi bortúra.
:D
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

zora írta: 2019.09.04. 13:03 Badacsonyi bortúra.
Röhögő ember.gif
Röhögő ember.gif (9.06 KiB) Megtekintve 42306 alkalommal
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

gvass1 írta: 2019.09.05. 18:35 Amennyibe 330-as euronal kerulne, annyiert ugysem akarnak megvenni. Jovore meg beut a gazdasagi valsag es vegkepp ertelmelten lesz barmi 40ezernel dragabbat arulni (HW37 detto megy a kukaba jovore, mint termek).

Vegyenek Ekol Vipert, az 30k alatt van MKh-val es amit mi arulunk az tudja a 9 mm PAK-ot, lehet vegyesen tarazni.

Mire alapozod a jövő évi gazdasági válságot? Érdekes infó.
Piréz poéta.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

security89 írta: 2019.09.05. 18:54 Mire alapozod a jövő évi gazdasági válságot? Érdekes infó.
OFF

Őőőő, olvasok újságot, nézek híreket. Nem a FalóVilág-BarakkokKözt-LábIzland Celebvilágot bámulom a gennytévéken.
Másról sem szólnak a gazdasági rovatok 1-2 hónapja. Német autóipar megnyekkent, mi meg azok rabszolgái vagyunk itt a keleti gyarmatokon. Már több tízezer embert rúgtak ki itthon beszállítóktól.

pl:
https://www.reuters.com/article/us-germ ... SKCN1UJ0RU

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.09.05. 19:00 OFF

Őőőő, olvasok újságot, nézek híreket. Nem a FalóVilág-BarakkokKözt-LábIzland Celebvilágot bámulom a gennytévéken.
Másról sem szólnak a gazdasági rovatok 1-2 hónapja. Német autóipar megnyekkent, mi meg azok rabszolgái vagyunk itt a keleti gyarmatokon. Már több tízezer embert rúgtak ki itthon beszállítóktól.

pl:
https://www.reuters.com/article/us-germ ... SKCN1UJ0RU

ON
Ja hát ez nem kérdés. Mondom úgy, hogy én benne is vagyok. Azt hittem ezt mindenki tényként kezeli.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

gvass1 írta: 2019.09.05. 19:00 OFF

Őőőő, olvasok újságot, nézek híreket. Nem a FalóVilág-BarakkokKözt-LábIzland Celebvilágot bámulom a gennytévéken.
Másról sem szólnak a gazdasági rovatok 1-2 hónapja. Német autóipar megnyekkent, mi meg azok rabszolgái vagyunk itt a keleti gyarmatokon. Már több tízezer embert rúgtak ki itthon beszállítóktól.

pl:
https://www.reuters.com/article/us-germ ... SKCN1UJ0RU

ON
Nem nézek tv-t. Csak könyveket olvasok. Nincs hitelem, de ezek után végképp nem veszek fel.
Piréz poéta.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

security89 írta: 2019.09.05. 18:54 Mire alapozod a jövő évi gazdasági válságot? Érdekes infó.
OFF
A gazdaságban ciklikusság van, aki ellenkezőt állít az hazudik.
Semmi sem konstans, nem fognak mostantol a világ végéig emelkedni a növekedési mutatók, szarnyalni az ingatlan árak és mélyrepülni az infláció.
Most olyan mértékű fellendülés van amire évtizedek óta nem volt példa..
Aki nem teljesen naiv az pontosan látja hogy ennek előbb vagy utóbb recesszió lesz a vége. Így működnek a dolgok.

ON
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

TotoHU írta: 2019.09.05. 19:15 OFF
A gazdaságban ciklikusság van, aki ellenkezőt állít az hazudik.
Semmi sem konstans, nem fognak mostantol a világ végéig emelkedni a növekedési mutatók, szarnyalni az ingatlan árak és mélyrepülni az infláció.
Most olyan mértékű fellendülés van amire évtizedek óta nem volt példa..
Aki nem teljesen naiv az pontosan látja hogy ennek előbb vagy utóbb recesszió lesz a vége. Így működnek a dolgok.

ON
A ciklikusságról tudtam, de nem sejtettem, hogy ez a fellendülés teteje. Azt hittem az azért ennél jobb. 😅
Piréz poéta.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

security89 írta: 2019.09.05. 19:32 A ciklikusságról tudtam, de nem sejtettem, hogy ez a fellendülés teteje. Azt hittem az azért ennél jobb. 😅
Nem lesz. Készülhetsz jövőre a k... a szarra. Illetve jövőre még csak elindul, aztán majd kixsúcsosodik. Mint anno 2008-2009-ben.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

Mr. Senki írta: 2019.09.05. 19:39 Nem lesz. Készülhetsz jövőre a k... a szarra. Illetve jövőre még csak elindul, aztán majd kixsúcsosodik. Mint anno 2008-2009-ben.
F@sza kilátások. Csak anno 2008-9-be nagy lett a munkanélküliség. Most meg se vagyonőr, se kőműves, se autószerelő, se targoncás, se fizikai munkás... kb. semmi sincs. Ha egy nap 72 órából állna se lenne elég annyi a munka a vagyonvédelemben például. A szarul fizetett telephelyőrzéstől illetve munkagépőrzéstől, a bolti őrzésen át, a rendezvénybiztosításig bezárólag. De nincs rendőrségi tolmács, rendőr, fbő, katona, futár, stb.stb.
Piréz poéta.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

security89 írta: 2019.09.05. 20:11 F@sza kilátások. Csak anno 2008-9-be nagy lett a munkanélküliség. Most meg se vagyonőr, se kőműves, se autószerelő, se targoncás, se fizikai munkás... kb. semmi sincs. Ha egy nap 72 órából állna se lenne elég annyi a munka a vagyonvédelemben például. A szarul fizetett telephelyőrzéstől illetve munkagépőrzéstől, a bolti őrzésen át, a rendezvénybiztosításig bezárólag. De nincs rendőrségi tolmács, rendőr, fbő, katona, futár, stb.stb.

Majd lesz ujra sok munkanelkuli. Pl. A brexit miatt allasukat veszto hazaterok tizezrei, meg a mar most megtorpant epitoipar alkeszei.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

security89 írta: 2019.09.05. 20:11 F@sza kilátások. Csak anno 2008-9-be nagy lett a munkanélküliség. Most meg se vagyonőr, se kőműves, se autószerelő, se targoncás, se fizikai munkás... kb. semmi sincs. Ha egy nap 72 órából állna se lenne elég annyi a munka a vagyonvédelemben például. A szarul fizetett telephelyőrzéstől illetve munkagépőrzéstől, a bolti őrzésen át, a rendezvénybiztosításig bezárólag. De nincs rendőrségi tolmács, rendőr, fbő, katona, futár, stb.stb.
Nemcsak vagyonőr, hanem például villanyszerelő, minősített hegesztő, meg sok más építőipari szakma. Sokra a nagy építőipari gyengülés ellenére is szükség lesz. De lehetne hozni a bolti eladót, pénztárost is.

De ugyanígy nálunk a kórházi hulladékot elszállító cég nettó 400.000Ft-ért (rendesen bejelentve!) nem talál teherautósofőrt. A közeli iapri parkban összeszerelő és csomagoló szalagmunkára se találnak, pedig korábban állásinterjú-napkor tömegek álltak a portánál. Több sor áll, vetésforgóban dolgoznak.

Ennek ellenére a facén ömlik az emberre a kiemelkedő, kimagasló és versenyképes fizetést kínáló hirdetések tömkelege. (Néhányra egy erre kreált kamu-mailről "jelentkeztem", bruttó 1400HUF/h, aztán sírnak, hogy nincs ember...)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

security89 írta: 2019.09.05. 20:11 F@sza kilátások. Csak anno 2008-9-be nagy lett a munkanélküliség. Most meg se vagyonőr, se kőműves, se autószerelő, se targoncás, se fizikai munkás... kb. semmi sincs. Ha egy nap 72 órából állna se lenne elég annyi a munka a vagyonvédelemben például. A szarul fizetett telephelyőrzéstől illetve munkagépőrzéstől, a bolti őrzésen át, a rendezvénybiztosításig bezárólag. De nincs rendőrségi tolmács, rendőr, fbő, katona, futár, stb.stb.
Brexit, gazd világválság. Emberek millióinak szűnhet meg egy pillanat alatt a munkahelye.

Itthon most a gigaberuházások felszívják a kapacitásokat. Ezek többsége EU támogatott forrásokból létesül. Ha ezt a csapot 20-21-re elzárják (el fogják), akkor az a rettenetes munkaerő a piacról felszabadul. Mivel válság idején a bankok próbálják vonzóvá tenni magukat, ezért a kamatok elszállnak. A tőke így nem magán építkezésekbe, hanem a bankokba áramlik. Az további munkaerő felszabadulást fog okozni. A jármű, és egyéb ipar már most kezd visszaesni.

Tehát szépen leszállópályára kerül a gazdaság.

Addig, míg a magas kamatokból vissza nem pumpálják a pénzt a magánkezekből a pénzpiacra. Ahol is újraindul a folyamat.

Ebbe persze közben vastagon bejátszanak a politika is. De az már egy kusza fos, ott nincs valódi ok okozat, csak alantos, piti szar érdekek.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Jajja de szep, igazi Örkényi abszurd történet:

http://ugyeszseg.hu/tolvaj-vitte-el-a-v ... tenyek-is/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.09.06. 13:05 Jajja de szep, igazi Örkényi abszurd történet:

http://ugyeszseg.hu/tolvaj-vitte-el-a-v ... tenyek-is/
Nekem mondjuk annyi gyanús, hogy nem 22 darab lőszer, hanem .22-es kaliberű. Amúgy szép sztori...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.09.05. 20:57 Brexit, gazd világválság. Emberek millióinak szűnhet meg egy pillanat alatt a munkahelye.

Itthon most a gigaberuházások felszívják a kapacitásokat. Ezek többsége EU támogatott forrásokból létesül. Ha ezt a csapot 20-21-re elzárják (el fogják), akkor az a rettenetes munkaerő a piacról felszabadul. Mivel válság idején a bankok próbálják vonzóvá tenni magukat, ezért a kamatok elszállnak. A tőke így nem magán építkezésekbe, hanem a bankokba áramlik. Az további munkaerő felszabadulást fog okozni. A jármű, és egyéb ipar már most kezd visszaesni.

Tehát szépen leszállópályára kerül a gazdaság.

Addig, míg a magas kamatokból vissza nem pumpálják a pénzt a magánkezekből a pénzpiacra. Ahol is újraindul a folyamat.

Ebbe persze közben vastagon bejátszanak a politika is. De az már egy kusza fos, ott nincs valódi ok okozat, csak alant s, piti szar érdekek.
Csillagos +1!!csúnya világ lesz itt már jövőre... Vége lesz az angolba, németbe vendégmunkaskent emigrált emberek jólétenek is. De haza nem sokan fognak jönni, inkább tovabbalnak másik országba dolgozni.. Szerintem. Aztán jön az Anarchia, vilagmeretu, na az már durva lesz...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"Nekem mondjuk annyi gyanús, hogy nem 22 darab lőszer, hanem .22-es kaliberű. Amúgy szép sztori..."

Ja, az simán lehet.. a .22es volt már a Zsaru Magazinban 22 milliméteres. :-)

Még jó, ha nem 297-et írnak 7,62x39 helyett. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

security89 írta: 2019.09.05. 19:32 A ciklikusságról tudtam, de nem sejtettem, hogy ez a fellendülés teteje. Azt hittem az azért ennél jobb. 😅
Azért nem érezted, éreztem, mert mi, mint foschtos alkalmazottak, - masnak keressük a pénzt. Ismerek olyan ingatlan nepper figurát, aki magának dolgozik és 4 év alatt meghusszorozta a vagyonát. Nem viccelek, olyan bomosei vannak amilyet, meg újságban sem látni, 2015-ben +még egy svajci hiteles, 7-es bomossel mászkált... Ennyike.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Csillagos +1!!csúnya világ lesz itt már jövőre... Vége lesz az angolba, németbe vendégmunkaskent emigrált emberek jólétenek is. De haza nem sokan fognak jönni, inkább tovabbalnak másik országba dolgozni.. Szerintem. Aztán jön az Anarchia, vilagmeretu, na az már durva lesz...
[/quote]

én értem h Te a világvégére keszulsz de sztem nem ennyire fekete-fehér a dolog.
a tizenévvel ezelotti válság pipafust volt a 24eshez képest. nem lesz itt semmi durvaság.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"Azért nem érezted, éreztem, mert mi, mint foschtos alkalmazottak, - masnak keressük a pénzt."

Szerencsére nem kötelező alkalmazottnak lenni, el lehet menni vállalkozónak is, vagy bárminek.

"Ismerek olyan ingatlan nepper figurát, aki magának dolgozik és 4 év alatt meghusszorozta a vagyonát."

És attól boldog lesz?
Engem ez totál hidegen hagy.
Meghúszszorozta, jól van, csinálja.
Miért nem csinálod utána? :-)
Bubo.jpg
Bubo.jpg (88.12 KiB) Megtekintve 42124 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2019.09.06. 13:36 "Nekem mondjuk annyi gyanús, hogy nem 22 darab lőszer, hanem .22-es kaliberű. Amúgy szép sztori..."

Ja, az simán lehet.. a .22es volt már a Zsaru Magazinban 22 milliméteres. :-)

Még jó, ha nem 297-et írnak 7,62x39 helyett. ;-)
297,18
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

:)
WildBear23 írta: 2019.09.06. 14:06 "Azért nem érezted, éreztem, mert mi, mint foschtos alkalmazottak, - masnak keressük a pénzt."

Szerencsére nem kötelező alkalmazottnak lenni, el lehet menni vállalkozónak is, vagy bárminek.

"Ismerek olyan ingatlan nepper figurát, aki magának dolgozik és 4 év alatt meghusszorozta a vagyonát."

És attól boldog lesz?
Engem ez totál hidegen hagy.
Meghúszszorozta, jól van, csinálja.
Miért nem csinálod utána? :-)

Bubo.jpg
Tudom-tudom, utánozni kell nem irigykedni..
1.kumvara nem irigylem, mert leállt a húgyhólyagja, januárban, csak katéteren át pisalt, sokáig...
2. rohadtul soxor megpróbáltam már, hogy ne másnak a keze lába legyek, nem sikerült, mert annyi kibeb.szott tőkét meg soha nem sikerült felhalmoznom, hogy sikerüljön ,a saját fenekemen át kakilnom....
3.ha nyerek a telibeb@.shott lottón, akkor meg már minek dolgozzak...
4.mostmar telleg kellene szelvényt is vennem :lol:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

:)
sodoma írta: 2019.09.06. 14:03 Csillagos +1!!csúnya világ lesz itt már jövőre... Vége lesz az angolba, németbe vendégmunkaskent emigrált emberek jólétenek is. De haza nem sokan fognak jönni, inkább tovabbalnak másik országba dolgozni.. Szerintem. Aztán jön az Anarchia, vilagmeretu, na az már durva lesz...
én értem h Te a világvégére keszulsz de sztem nem ennyire fekete-fehér a dolog.
a tizenévvel ezelotti válság pipafust volt a 24eshez képest. nem lesz itt semmi durvaság.
[/quote]

Nem, hát... Minden szép és jó lesz... Persze... Trallala, Trallala...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.09.06. 16:26 :)

én értem h Te a világvégére keszulsz de sztem nem ennyire fekete-fehér a dolog.
a tizenévvel ezelotti válság pipafust volt a 24eshez képest. nem lesz itt semmi durvaság.
Nem, hát... Minden szép és jó lesz... Persze... Trallala, Trallala...
[/quote]

Iszóó Te eleget? 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

IMG_2014.jpeg
IMG_2014.jpeg (48.82 KiB) Megtekintve 42101 alkalommal
Mr. Senki írta: 2019.09.06. 17:25 Nem, hát... Minden szép és jó lesz... Persze... Trallala, Trallala...
Iszóó Te eleget? 😃
[/quote]
IMG_2014.jpeg
IMG_2014.jpeg (48.82 KiB) Megtekintve 42101 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

https://www.instagram.com/tv/B0PshiPFAk ... e=ig_embed

Vélemény? Milyen lőszerrel lövi magát szájba?
Piréz poéta.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

security89 írta: 2019.09.07. 15:00 https://www.instagram.com/tv/B0PshiPFAk ... e=ig_embed

Vélemény? Milyen lőszerrel lövi magát szájba?
Semmilyennel, csappantyú. Úgy látom fekáéknál most ez az új divat. Vicces lesz, amikor páran tényleg elhiszik, hogy meg lehet csinálni éles lőszerrel is, aztán elkezdik arcba lövöldözni magukat :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

security89 írta: 2019.09.07. 15:00 https://www.instagram.com/tv/B0PshiPFAk ... e=ig_embed

Vélemény? Milyen lőszerrel lövi magát szájba?
Adni kéne a kezébe egy nem preparáltat... Aztán fejhangon kiröghögni...

Mondjuk arrafelé sokan gondolják egy ilyen bűvészmutatvány után istennek a főszeeplőt... Legtöbbjük a közepesnél hülyébb.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

security89 írta: 2019.09.07. 15:00 https://www.instagram.com/tv/B0PshiPFAk ... e=ig_embed

Vélemény? Milyen lőszerrel lövi magát szájba?
Ennek mi köze a topik témájához???

wtf? Topikrombolás?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

security89 írta: 2019.09.07. 15:00 https://www.instagram.com/tv/B0PshiPFAk ... e=ig_embed

Vélemény? Milyen lőszerrel lövi magát szájba?
Ez már régebben alaposan ki lett tárgyalva egy másik topikban.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

gvass1 írta: 2019.09.07. 16:11 Ennek mi köze a topik témájához???

wtf? Topikrombolás?
Nem tudtam, hogy gáz ha ebben a non-lethal topikban kérdezek rá. Mert a maki túlélte, tehát nem halálos, de persze tudtam, hogy ez valamiféle mutatvány... sorry nem akartam rombolni a topikot.
Piréz poéta.
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

security89 írta: 2019.09.07. 17:42 Nem tudtam, hogy gáz ha ebben a non-lethal topikban kérdezek rá. Mert a maki túlélte, tehát nem halálos, de persze tudtam, hogy ez valamiféle mutatvány... sorry nem akartam rombolni a topikot.
No para, de azért érzed, hogy ez se nem gázspray se nem gumis meg nagyon az önvédelemhez sincs köze ;)
I am the law.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

TotoHU írta: 2019.09.05. 19:15 OFF
A gazdaságban ciklikusság van, aki ellenkezőt állít az hazudik.
Semmi sem konstans, nem fognak mostantol a világ végéig emelkedni a növekedési mutatók, szarnyalni az ingatlan árak és mélyrepülni az infláció.
Most olyan mértékű fellendülés van amire évtizedek óta nem volt példa..
Aki nem teljesen naiv az pontosan látja hogy ennek előbb vagy utóbb recesszió lesz a vége. Így működnek a dolgok.

ON
Valahol olvastam:
aki azt gondolja, hogy lehetséges végtelen növekedés véges feltételek közepette, az vagy őrült vagy közgazdász
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Freddy Haflin írta: 2019.09.08. 19:11 Valahol olvastam:
aki azt gondolja, hogy lehetséges végtelen növekedés véges feltételek közepette, az vagy őrült vagy közgazdász
A közgazdaságtan tanai döntőrész logikátlan téveszmék. Viszont ezekre hivatkozva gond nélkül meg lehet vezetni emberek milliárdjait, és ki lehet emelni egy hatalmi réteget. Ez jórészt erről szól már 17. század óta...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi sün, azaz rendőrverő főrendőr csodálatos esete, különösen, ahogy a gestapo ezt házon belül kezelni próbálta, azaz mindig az áldozat ellen kell fellépni:

https://hvg.hu/itthon/20190909_vezerorn ... antalmazas
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.09.09. 09:40 Napi sün, azaz rendőrverő főrendőr csodálatos esete, különösen, ahogy a gestapo ezt házon belül kezelni próbálta, azaz mindig az áldozat ellen kell fellépni:

https://hvg.hu/itthon/20190909_vezerorn ... antalmazas
eddig is rothadt a rendőrség de most már büdös is.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.09.09. 14:39 eddig is rothadt a rendőrség de most már büdös is.
Ocsmány egy ügy, de ez nem sünspecifikus. Szinte minden nagyobb cégnél megy a brazil szappanopera...

Párat megjártam már, és mindenhol találkoztam ilyenekkel. Csak itt poli okból lehet most erkölcsösködni...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.09.09. 14:42 Ocsmány egy ügy, de ez nem sünspecifikus. Szinte minden nagyobb cégnél megy a brazil szappanopera...

Párat megjártam már, és mindenhol találkoztam ilyenekkel. Csak itt poli okból lehet most erkölcsösködni...
Ismerősöm kollégájának rokona ült valaki mellett a buszon aki a közeli rokonáról mesélt. A rendőrtisztin tanult fiatal szőke hölgy, is nem is olyan rég pár éve. Volt olyan tanára jó sok csillaggal, aki a vizsga teljesítésének feltételéül szabta ha a kedves szöszi tanítvány bepudzsít neki. Még rendőrautót is felajánlott neki, aki a randevúra elhozza, majd hazaviszi.
De ez lehet hogy csak kitaláció, biztos álmodta, ilyen maximum a mesében történhet meg, de nem nálunk!

Rohad az egész szervezet, és látványosan hullik szét. Minden tiszteletem azoknak akik még mindezek mellett is, megalázó fizetésért és megalázó körülmények között lelkiismeretesen végzik a munkájukat nap mint nap!
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Happy 65th Birthday Jerry

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Az "öreg" még mindig élvezi. :)
Boldog szülinapot!

https://youtu.be/NcnauuOjs-U
Avatar
Scaty
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.13. 11:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Scaty »

https://index.hu/gazdasag/2019/09/10/na ... ipakoltak/

Gratulálok... A videót megnézve az összes pisztoly 9 mm PAK, (pl Özkursan BRW14...), egy halom tölténnyel... Ezek mióta lőfegyverek? Na jó van ott 9*19-es Luger lőszer , meg 12-es sörétes is...
A winchesterek korán halnak… EMC=Evil Machine Company...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Scaty írta: 2019.09.10. 12:37 https://index.hu/gazdasag/2019/09/10/na ... ipakoltak/

Gratulálok... A videót megnézve az összes pisztoly 9 mm PAK, (pl Özkursan BRW14...), egy halom tölténnyel... Ezek mióta lőfegyverek? Na jó van ott 9*19-es Luger lőszer , meg 12-es sörétes is...
A fagyiládában volt ott valami más is...

Viszont a tonna éles lőszer már önmagában is falloszdíszt generál az elkövetőkből a következő 2-8 évre.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Marcinko
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2019.02.27. 11:24

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Marcinko »

Micsoda fogás... 9mm PAK felirat, kopásból ítélve spiáter szán. Gáz pityuk? Jó, lehet buherált. Meg van ott sörétes, és éles is, de mintha Jurij Orlov-ot kapták volna el. :lol:

https://index.hu/gazdasag/2019/09/10/na ... ipakoltak/
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"Izé, a feliratot sztm egyik fegyvernél sem lehetett pontosan látni, vagy a csövükbe belenézni, hogy éles-e vagy riogató? Van ahol csak a műanyag fólia alatt a fegyverek kontúrja sejlett fel"

Ha kikockázod, és beforgatod, akkor el lehet olvasni (gázriasztó).
folia.jpg
folia.jpg (36.96 KiB) Megtekintve 41878 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.09.10. 15:15 "Izé, a feliratot sztm egyik fegyvernél sem lehetett pontosan látni, vagy a csövükbe belenézni, hogy éles-e vagy riogató? Van ahol csak a műanyag fólia alatt a fegyverek kontúrja sejlett fel"

Ha kikockázod, és beforgatod, akkor el lehet olvasni (gázriasztó).
folia.jpg
Ahha.... Akkor ez a semmi..

A lőszerekért viszont jár a seggbekuki.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2019.09.10. 15:15 "Izé, a feliratot sztm egyik fegyvernél sem lehetett pontosan látni, vagy a csövükbe belenézni, hogy éles-e vagy riogató? Van ahol csak a műanyag fólia alatt a fegyverek kontúrja sejlett fel"

Ha kikockázod, és beforgatod, akkor el lehet olvasni (gázriasztó).
folia.jpg
Akkor igen ez tényleg GP volt. De táskákban is volt egy rakás cucc, ami vagy GR volt vagy sem. Persze nem valószínű hogy egy halom gázriasztó és egy valag zsírkréta mellé 2 éleset is vinnének, mert eléggé más a felvevőpiac. De úgy hogy ott sem vagyok, csak egy NAV videót nézegetek, na úgy innen a fotelből nem mernék szakérteni, hogy mi micsoda, hol mit találtak.
A sörétes "lőszer" is lehetne 12/70 kaliberű riasztó- vagy jelző töltény, létezik olyan is. Franc tudja.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"A jármű átvizsgálásakor munkatársaink a poggyászban kettő Sig Sauer típusú lőfegyvert,"

..amiken látszik a 9mm PAK felírat (valszeg konverziók?)
Sig1.jpg
Sig1.jpg (53.11 KiB) Megtekintve 41869 alkalommal
"sokkolót, teleszkópos rendőrbotot, gyerekrakétát, valamint csőszűkítőt találtak."

Ezek nem engedélkötelesek (a gyerekrakétát kivéve, mert azt nem tudom mi - de a nevéből ítélve nem egy SS-18 ballisztikus cucc. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2019.09.10. 15:59 "A jármű átvizsgálásakor munkatársaink a poggyászban kettő Sig Sauer típusú lőfegyvert,"

..amiken látszik a 9mm PAK felírat (valszeg konverziók?)
Azt elárulhatnák, hol vették :). (ha nem a spiáter utángyártás)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Happy 65th Birthday Jerry

Hozzászólás Szerző: bel »

parazstaposo írta: 2019.09.09. 20:56 Az "öreg" még mindig élvezi. :)
Boldog szülinapot!

https://youtu.be/NcnauuOjs-U
Itt meg csak 58 eves volt:
Kép
Itt mar 59:
Kép

Bel
Dos
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.06.25. 14:25

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dos »

Peeeersze, lőfegyverek meg lőszer... 0:25-nél megállítva ott a kopottsarkú spiáterszános Sig Sauer oldalán hogy CAL. 9mm P.A.K. Ennyire sötétek vámosostul/Indexestül hogy beadják az egész (zömmel török) gáz-riasztó meg pirotechnikai gyerekjátékszállítmányt fegyver- és lőszerszállítmánynak, vagy direkt csinálják? A csőszűkítőnek titulált tartozékok valszeg rakétaindító toldalékok. :)

https://index.hu/gazdasag/2019/09/10/na ... ipakoltak/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.09.10. 15:59 "A jármű átvizsgálásakor munkatársaink a poggyászban kettő Sig Sauer típusú lőfegyvert,"

..amiken látszik a 9mm PAK felírat (valszeg konverziók?)
Sig1.jpg

"sokkolót, teleszkópos rendőrbotot, gyerekrakétát, valamint csőszűkítőt találtak."

Ezek nem engedélkötelesek (a gyerekrakétát kivéve, mert azt nem tudom mi - de a nevéből ítélve nem egy SS-18 ballisztikus cucc. :-)
ez az egesz jo nagy bullshit.

9x19 mm Lugerre nyilvanvaloan lehetetlen torok spinyoter gp-ket atalakitani, mert jellemzoen mar a tarba sem fer be a sokkal hosszabb 9 mm Luger.
Ha a csovet kicserelik (altalaban remenytelen), es egyesevel toltik a csobe a loszert, akkor kb. 1. lovesnel felrobban, hiszen reteszeles nelkul a szabad tomegzarnak sokkal nehezebbenk, erosebb rugoval ellatottnak kene lenni, es persze nem spiaterbol!

Ez olyasmi atbaszoda lehet, mint a nagyon okos "vallalkozo" aki 80 millaert vett kokain helyett LISZTET.

...

KIEG: 0.22 környékén látszik a csőtorkolat, baromira nem 9 mm-es, úgyhogy ezek max. szerelt lőszeres gumisok lehetnek, amik jogilag ugyan lőfegyverek, de valójában ártalmatlanok.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Érdekes família:-)

A brutálisan elfogult hírecske persze arrol b.aszik említést tenni, hogy a pisztolyos fickó faterját az elnöki kampányban majdnem halálra késelték.

https://index.hu/mindekozben/poszt/2019 ... _brazilia/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
tfranky
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2018.06.13. 10:14
Tartózkodási hely: Gönyű

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tfranky »

Szevasztok! Rég jártam erre, üdvözlésként egy kis muzsika: :D


https://www.youtube.com/watch?v=JbMdPStxD10
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.09.09. 09:40 Napi sün, azaz rendőrverő főrendőr csodálatos esete, különösen, ahogy a gestapo ezt házon belül kezelni próbálta, azaz mindig az áldozat ellen kell fellépni:

https://hvg.hu/itthon/20190909_vezerorn ... antalmazas
.. Köp, Köp. Ennyi a véleményem...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Happy 65th Birthday Jerry

Hozzászólás Szerző: The Gent »

bel írta: 2019.09.10. 16:25 Itt meg csak 58 eves volt:
Kép
Itt mar 59:
Kép

Bel
Született genie, a figura,full respect...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Először "csak" telefonlopásnak indult és mi lett a vége?Pedig egy rohadt gázspray mindenki zsebében elfér és lett volna esélye elmenekülni.Jól összeverték és megalázták.Amikor ilyet látok egyből az ugrik be,hogy de jó lenne ott lenni pár gumilövedékessel és szarrá lőni mindet! 8-)
https://www.liveleak.com/view?t=CO6H8_1568249235
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

chucky írta: 2019.09.12. 15:51 Először "csak" telefonlopásnak indult és mi lett a vége?
Ide szerintem kevés lett volna a gázspray.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Már megint húzzon már el anyjába a gennysündörség:

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... -drogbanda

Komoly fegyverek: 1 Keseru Omerta-T meg egy Zoraki R1GG, slussz.
168 rendőr házkutatott. WOWW.


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2019.09.13. 06:31 Már megint húzzon már el anyjába a gennysündörség:

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... -drogbanda

Komoly fegyverek: 1 Keseru Omerta-T meg egy Zoraki R1GG, slussz.
168 rendőr házkutatott. WOWW.


Kép
Rutintalanok. Az angolok kihuztak volna a konyha fiókot is, mert az altalaban tele szokott lenni very dangerous weapons al.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

aksurv írta: 2019.09.13. 12:11 Rutintalanok. Az angolok kihuztak volna a konyha fiókot is, mert az altalaban tele szokott lenni very dangerous weapons al.
Ilyenkor értelemszerűen mindent lefoglalnak ami összefüggésben lehet a gyanúsítás tárgyában. Itt kábszer bírtoklás, és kereskedelem lesz a vád. Ezen felül vizsgálják egyéb erőszakos bűncselekmények elkövetésének tényét. A gumis izék nettó tartásáért értelemszerűen nem lesz dádá. Nem is láttam sehol megemlítve a lőfegyver szót...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.09.13. 16:54 Ilyenkor értelemszerűen mindent lefoglalnak ami összefüggésben lehet a gyanúsítás tárgyában. Itt kábszer bírtoklás, és kereskedelem lesz a vád. Ezen felül vizsgálják egyéb erőszakos bűncselekmények elkövetésének tényét
és akkor miért nem foglalják le az összes cipőt? Hiszen bárkit megrúghattak, nemdebár?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.09.13. 17:02 és akkor miért nem foglalják le az összes cipőt? Hiszen bárkit megrúghattak, nemdebár?
Relevancia...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2019.09.13. 16:54 Ilyenkor értelemszerűen mindent lefoglalnak ami összefüggésben lehet a gyanúsítás tárgyában. Itt kábszer bírtoklás, és kereskedelem lesz a vád. Ezen felül vizsgálják egyéb erőszakos bűncselekmények elkövetésének tényét. A gumis izék nettó tartásáért értelemszerűen nem lesz dádá. Nem is láttam sehol megemlítve a lőfegyver szót...
meg a,pógár jobban rákattint a honlapjukra ha a "csunyafegyvert" kiteszik.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.09.13. 17:05 Relevancia...

persze, a cipő és a rúgásnyom egyértelműbben azonosítható. Arra kéne rámenni, bizony.
Csak a bakancs hülyén néz ki a gestapoponthu-n.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése