Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mr. Senki írta: 2019.09.19. 17:56 Ne reménykedj! Aaaannyi pééénz a világon nincseeen! 😃

OFF
Még időben szólok: Hamar írj jézuskának, hogy ezt szeretnéd karácsonyra, de ne feledd a levelet a konyhaasztalon hagyni, hadd lássa az illetékes!
ON
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.09.19. 17:58 Két-három terek spijáterszörny ára... azért az nem egy NASA költségvetési tétel...
Van az 4 is... A terek spinyóternek meg megvan az ideológiája, hogy miért kell. Mert önvédelemre magamra aggathatom.

Ennek viszont nekem nincs releváns használati célja. Ha nem volna egy kazal élesem, akkor biztosan megvenném. Így viszont funkció nélkül marad.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

Thomaster írta: 2019.09.19. 17:42 Thomaster a startpatronos-ólmos cuccokról kb. semmit se tud, ezért kérdezősködik most is. A startpatronokról is csak annyit tud, amennyit Bartal Bélabá mesélt neki, amikor egy fórumtársnak vett nála puskát. Bartal úr is csak azért favorizálta a Pobjeda startpatront az RWS-sel szemben, mert nála az RWS-nek néha leszakadt a hüvelytalpa. És akkor hangosat durran, a lövő arcához közel, és akkor a lövő megijed. (Más bajt nem okoz.)
Nekem még azt is mondta Béla bá, hogy a patron elsütése után visszamaradó "kosz" összetétele alapján a Pobjeda kevésbé káros a csőre. Nem emlékszem milyen anyagot mondott ami az RWS-be van, de a Pobjedába nincs.
Piréz poéta.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Blekk Rájgó írta: 2019.09.19. 17:42 Nekem meg RWS és ez a párosítás. A JSB lőlapra, a hegyes meg "vadászni". (kipurcant tapitelefonokra stb.) A Jumbo Monstert idehaza művészet beszerezni.
lovedekek.jpg
Én innen szoktam venni és folyamatosan van készlet :roll:
https://nimrodderringer.hu/?s=JSB+Monst ... pe=product
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.09.19. 17:46 A Jumbo Monstert ma is láttam a Frommernél. (Vettem egy doboz műanyagzoknis ólommentes lövedéket. Valamiért úgy érzem hogy az lőlap lyuggatásra jó lesz. Úgyhogy most már muszáj lesz elmenni egy lőtérre. Még jobb lenne valaki olyannal, aki tud is lőni, és rendesen letesztelné az Alfa ML040-esemet.)
Nem akarok ünneprontó lenni:-)

De az ML040/ML041 az zsírfaszán működik 1 gramm környéki ólom gömblövedékkel és 5,5 mm-es ólom diabolóval. Ez a gyártói ajánlás.

Ha beteszel valami mást, nehezebbet, keményebb lövedékes műanyag fiszfaszt, nem belevalo riasztot probalsz betenni (nem a Főmérnök úr (Ő ilyesmit sosem tenne:-))), hanem akárki más, általános alany), és mondjuk beragad a csőbe, dobba, megkarcolja a huzagot vagy akármi: az nem lesz garanciális.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

chucky írta: 2019.09.19. 18:31 Én innen szoktam venni és folyamatosan van készlet :roll:
https://nimrodderringer.hu/?s=JSB+Monst ... pe=product
Köszi! Amikor bezzeg kellett volna, egyiknél se volt. Hoztam 10 nagy dobozzal a tótoktól, egy darabig elég lesz :). (Tatabányáról fél év volt Pestre vinni egy doboznyit...)

Ilyeneket kaptam még egy megszűnt bolt készletéből többet is. Állítólag a kutya sem vitte.
hnlov.jpg
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.09.19. 18:38 Nem akarok ünneprontó lenni:-)

De az ML040/ML041 az zsírfaszán működik 1 gramm környéki ólom gömblövedékkel és 5,5 mm-es ólom diabolóval. Ez a gyártói ajánlás.

Ha beteszel valami mást, nehezebbet, keményebb lövedékes műanyag fiszfaszt, nem belevalo riasztot probalsz betenni (nem a Főmérnök úr (Ő ilyesmit sosem tenne:-))), hanem akárki más, általános alany), és mondjuk beragad a csőbe, dobba, megkarcolja a huzagot vagy akármi: az nem lesz garanciális.
A műanyagzoknis ólommentes lövedék az pont hogy könnyebb mint az ólom diabolo. ( https://frommerfegyverbolt.hu/55-mm-es- ... db-os/1216 ) És nem kell fordítva betölteni, mert nincs szoknyája ami leszakadjon. És a puha műanyag pont nem fogja karcolni a huzagot. De én nem értek hozzá, ez csak egy kósza ötlet volt. Majd a lőtéren kiderül hogy mennyire volt jó ötlet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.09.19. 18:51 A műanyagzoknis ólommentes lövedék az pont hogy könnyebb mint az ólom diabolo. ( https://frommerfegyverbolt.hu/55-mm-es- ... db-os/1216 ) És nem kell fordítva betölteni, mert nincs szoknyája ami leszakadjon. És a puha műanyag pont nem fogja karcolni a huzagot. De én nem értek hozzá, ez csak egy kósza ötlet volt. Majd a lőtéren kiderül hogy mennyire volt jó ötlet.
ha meg lefuj mellette, akkor esetleg beleragad a csobe. Te fegyvered, te dontesed. De miert nem jo, ami javasolt hozza, es amivel faszan mukodik? Miert kell mindig, mindenbe nem belevalot betuszkolni?

Ezek a muanyagkopenyes fosok meg legpuskabol is pontalan hulladekok amugy. Parasztvakitasra jok, mert 7,5 J alatt is latvanyos atutesuk van.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Megtört a jég! :-)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Lassú víz partot mos.
ags_hunor.jpg
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Megtört a jég! :-)

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Blekk Rájgó írta: 2019.09.19. 22:41 Lassú víz partot mos.
ags_hunor.jpg
ugye nem a cső elejétől kell betölteni a lövedéket, mint a "nagyoknál"? ugye nem?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Megtört a jég! :-)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2019.09.19. 23:42 ugye nem a cső elejétől kell betölteni a lövedéket, mint a "nagyoknál"? ugye nem?
de, tudtommal igen. Pedig itt, egy hobbi plinkernel lenne igazan mokas a cserleheto toltenyuros/koteges megoldas.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Megtört a jég! :-)

Hozzászólás Szerző: security89 »

gvass1 írta: 2019.09.20. 06:09 de, tudtommal igen. Pedig itt, egy hobbi plinkernel lenne igazan mokas a cserleheto toltenyuros/koteges megoldas.
A cső elejéről történő "töltés" nem károsítja a huzagolást? Kicsit fura nekem.
Piréz poéta.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Megtört a jég! :-)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

security89 írta: 2019.09.20. 07:02 A cső elejéről történő "töltés" nem károsítja a huzagolást? Kicsit fura nekem.
rez, lagyvas toltoruddal, ha jo a cso anyaga, akkro nem. Eleg jol eltoltogettek a huzagolt csovueket is ugy par 100 even keresztul elolrol tunkolva. (Nyilvan a huzagolt, hadi celokra hasznalt eloltolto puskak tomeges elterjedese csak par evtized volt a 19. szazadban)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Megtört a jég! :-)

Hozzászólás Szerző: security89 »

gvass1 írta: 2019.09.20. 07:04 rez, lagyvas toltoruddal, ha jo a cso anyaga, akkro nem. Eleg jol eltoltogettek a huzagolt csovueket is ugy par 100 even keresztul elolrol tunkolva. (Nyilvan a huzagolt, hadi celokra hasznalt eloltolto puskak tomeges elterjedese csak par evtized volt a 19. szazadban)
A léglövedékre gondoltam, hogy nem sérti-e mikor a csövön végig tolják, valamint maga a léglövedék nem deformálódik?
Piréz poéta.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Megtört a jég! :-)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

security89 írta: 2019.09.20. 07:10 A léglövedékre gondoltam, hogy nem sérti-e mikor a csövön végig tolják, valamint maga a léglövedék nem deformálódik?
hmm, a valasz ertelemszeruen pont ugyanaz.


200 ezer halott északi és déli katona nem tévedhet.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Megtört a jég! :-)

Hozzászólás Szerző: security89 »

gvass1 írta: 2019.09.20. 07:17 hmm, a valasz ertelemszeruen pont ugyanaz.


200 ezer halott északi és déli katona nem tévedhet.

Kép
Értem.
Piréz poéta.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Megtört a jég! :-)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Blekk Rájgó írta: 2019.09.19. 22:41 Lassú víz partot mos.
ags_hunor.jpg
Ez tkp. mire jó?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Megtört a jég! :-)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.09.20. 07:59 Ez tkp. mire jó?
ugyanarra, mint egy sniper, plinkingelni.

Csak forgo-tolozaras hadipuska helyett vadaszpuska feelinggel.

Vagy gyakorolni a gumis hasonlo Atlas/Globserver cuccokhoz.

Videken meg...ugyis tudjuk mibűl lesz a fácánleves:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Megtört a jég! :-)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.09.20. 08:02 ugyanarra, mint egy sniper, plinkingelni.

Csak forgo-tolozaras hadipuska helyett vadaszpuska feelinggel.

Vagy gyakorolni a gumis hasonlo Atlas/Globserver cuccokhoz.

Videken meg...ugyis tudjuk mibűl lesz a fácánleves:-)
És az Alfa ML040 után mikor lesz ilyen puskánk?

http://www.alfa-proj.cz/en/products/fir ... ifles%7C1/
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Megtört a jég! :-)

Hozzászólás Szerző: security89 »

Blekk Rájgó írta: 2019.09.19. 22:41 Lassú víz partot mos.
ags_hunor.jpg
Nemrég fikáztam őket, hogy csak belengették anno, hogy lesz oszt' sehol semmi. Akkor már csak a feketelőporos, meg az új gumisaik hiányoznak... Hátha azok is megérkeznek.
Piréz poéta.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Megtört a jég! :-)

Hozzászólás Szerző: security89 »

Thomaster írta: 2019.09.20. 09:36 És az Alfa ML040 után mikor lesz ilyen puskánk?

http://www.alfa-proj.cz/en/products/fir ... ifles%7C1/
Startpatronos, léglövedékesben király lenne.
Piréz poéta.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Megtört a jég! :-)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.09.20. 09:36 És az Alfa ML040 után mikor lesz ilyen puskánk?

http://www.alfa-proj.cz/en/products/fir ... ifles%7C1/

majd ha megduplázódik a magyar dzsídípí, akkor lesz rá fizetőképes kereslet.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Megtört a jég! :-)

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2019.09.20. 06:09 de, tudtommal igen. Pedig itt, egy hobbi plinkernel lenne igazan mokas a cserleheto toltenyuros/koteges megoldas.
akkor ez felejtős.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Megtört a jég! :-)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.09.20. 06:09 de, tudtommal igen. Pedig itt, egy hobbi plinkernel lenne igazan mokas a cserleheto toltenyuros/koteges megoldas.
Vagy egy olcsó öntöltő .22-es pisztoly átalakítva csak ismétlőre, cserélhető töltényűr kötegeket tárazva. Igaz úgy már nem lenne öntöltő. Pl MCM. Bár ahhoz új tárat is kellene hozzá készíteni ami fogadja a töltényűr kötegeket, plusz az alapfegyver - hát felejtős. 120-150 alatt nem állna meg.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Blekk Rájgó írta: 2019.09.19. 17:42 Nekem meg RWS és ez a párosítás. A JSB lőlapra, a hegyes meg "vadászni". (kipurcant tapitelefonokra stb.) A Jumbo Monstert idehaza művészet beszerezni.
lovedekek.jpg
Nem lehetetlen. Az új Monstert nem is próbáltad még akkor ? ! :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új Atlas/Globserver 2-lövetű .22-es muzeális puska - hírként összefoglalva!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-atla ... lis-puska/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.09.23. 07:30 Új Atlas/Globserver 2-lövetű .22-es muzeális puska - hírként összefoglalva!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-atla ... lis-puska/
- Huzagolt, vagy sima cső van benne?
- Milyen hosszú a valódi cső?
- Hogy van felfüggesztve a köpenycsőbe?
- irányzék állítható? Hogy, milyen irányban?
- a beállított irányzéknál milyen a két cső széttartása?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.09.23. 09:17 - Huzagolt, vagy sima cső van benne?
- Milyen hosszú a valódi cső?
- Hogy van felfüggesztve a köpenycsőbe?
- irányzék állítható? Hogy, milyen irányban?
- a beállított irányzéknál milyen a két cső széttartása?

A hirben ebbol tobbre is ott a valasz!

+info: az egyik cso allithato "osszeloveshez".
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÍZELÍTŐ MINI-VIDEÓCSKA: Alfa ML040 .22/6 mm fb. platz muzeális hobbi-céllövő revolver

5,5 mm Umarex diaboló légpuskalövedék, Pobjeda (Umarex) 6 mm flobert platz startpatron. Kb. 1 méterről, 6 lövés egy kézzel revolverezve 1240 grammos kutyakajás konzervdobozra (3 utolsó lövés direkt arrébb, hogy ne egy lukon menjen be minden.)


https://youtu.be/OieDVtospt8

ml040 feka nyito.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Megtört a jég! :-)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

security89 írta: 2019.09.20. 07:02 A cső elejéről történő "töltés" nem károsítja a huzagolást? Kicsit fura nekem.
security89 írta: 2019.09.20. 07:10 A léglövedékre gondoltam, hogy nem sérti-e mikor a csövön végig tolják, valamint maga a léglövedék nem deformálódik?
Ha a lövedék átmérője nagyobb az oromzatok között mérhető átmérőnél - tehát nem a lövés során zömül megfelelő átmérőre -, akkor igen: az acél huzagolt cső gyakorlatilag szerszámként belesajtolja a puhább ólomlövedékbe a huzagolást. Közben a töltővesszővel lenyomott lövedék forog, ahogy a huzagolás, mint vezeték, "sín", megvezeti. Ha a lövés nagyobb ereje sem okoz "lécszakadást", azaz a lövedék forgás helyett nem ugorja át a huzagokat, akkor a kézzel töltés kisebb ereje sem okozhat gondot. Ugyanaz történik, mint lövés közben, csak visszafelé.

Gvass1 ezt sokkal-sokkal egyszerűbben megválaszolta, de legyen itt olvasható a részletesebb magyarázat is.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Megtört a jég! :-)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Poresz írta: 2019.09.25. 11:39 Ha a lövedék átmérője nagyobb az oromzatok között mérhető átmérőnél - tehát nem a lövés során zömül megfelelő átmérőre -, akkor igen: az acél huzagolt cső gyakorlatilag szerszámként belesajtolja a puhább ólomlövedékbe a huzagolást. Közben a töltővesszővel lenyomott lövedék forog, ahogy a huzagolás, mint vezeték, "sín", megvezeti. Ha a lövés nagyobb ereje sem okoz "lécszakadást", azaz a lövedék forgás helyett nem ugorja át a huzagokat, akkor a kézzel töltés kisebb ereje sem okozhat gondot. Ugyanaz történik, mint lövés közben, csak visszafelé.

Gvass1 ezt sokkal-sokkal egyszerűbben megválaszolta, de legyen itt olvasható a részletesebb magyarázat is.
Túlfilozofálod már megint. Letöcskölöd a lövedéket a cső aljára, majd kicsit megnyod a lövedéket, hogy a szoknya belenyomódjon a csőfarba. A többit rendezi a kivető .yomás, és a huzagolás... 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ! Alfa ML040/ML041 .22/6 mm fb. blanc muzeális céllövő revolver 1. rész

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... er-1-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/alfa-ml040-m ... er-1-resz/

Kép


Az Alfa új ML040 és ML041 2.0 revolvereivel SZABADON TARTHATÓ formában kerülhetünk a legközelebb egy éles .22 LR revolver nyújtotta életérzéshez. Ez a revolver hasonló a Keserű K-56-hoz és Viper 550-hez, csak éppen az Alfa éles .22-es revolvereivel azonos minőségben. Az acéldobba itt is elölről kell betölteni az 5,5 mm-es diaboló légpuskalövedéket (fejjel lefele) vagy ólom gömblövedéket, hátulról pedig a peremgyújtású 6 mm flobert blanc “startpatront”. Torkolati energiája riasztópatrontól függően 15-25 joule, jogi besorolása muzeális fegyver = ENGEDÉLY NÉLKÜL TARTHATÓ.

Az ML040/ML041 modellek dobja acél, középen mély núttal, mely megakadályozza a felfúrási kísérleteket, de acél a komplett (és nagyon finom sütésű) elsütőszerkezet, a tűzfal és a csőbetét is, mely a ma kapható típusoknál (2.0 verzió) már HUZAGOLT. A revolverek dobja 6-lövetű, egyidejű hüvelyürítéses.

Az élessel azonos minőség okán az Alfa ML040/ML041 nem olcsó fegyverek (80-90 ezer Ft), de ha megnézzük, akkor már közel ennyibe kerül egy német gyártmányú CO2-os légpisztoly is, kb. 1/10 ekkora torkolati energiával.

Folytatjuk!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.09.27. 12:35 ÚJ VIDEÓ! Alfa ML040/ML041 .22/6 mm fb. blanc muzeális céllövő revolver 1. rész


Az Alfa új ML040 és ML041 2.0 revolvereivel SZABADON TARTHATÓ formában kerülhetünk a legközelebb egy éles .22 LR revolver nyújtotta életérzéshez. Ez a revolver hasonló a Keserű K-56-hoz és Viper 550-hez, csak éppen az Alfa éles .22-es revolvereivel azonos minőségben. Az acéldobba itt is elölről kell betölteni az 5,5 mm-es diaboló légpuskalövedéket (fejjel lefele) vagy ólom gömblövedéket, hátulról pedig a peremgyújtású 6 mm flobert blanc “startpatront”. Torkolati energiája riasztópatrontól függően 15-25 joule, jogi besorolása muzeális fegyver = ENGEDÉLY NÉLKÜL TARTHATÓ.

Az ML040/ML041 modellek dobja acél, középen mély núttal, mely megakadályozza a felfúrási kísérleteket, de acél a komplett (és nagyon finom sütésű) elsütőszerkezet, a tűzfal és a csőbetét is, mely a ma kapható típusoknál (2.0 verzió) már HUZAGOLT. A revolverek dobja 6-lövetű, egyidejű hüvelyürítéses.

Az élessel azonos minőség okán az Alfa ML040/ML041 nem olcsó fegyverek (80-90 ezer Ft), de ha megnézzük, akkor már közel ennyibe kerül egy német gyártmányú CO2-os légpisztoly is, kb. 1/10 ekkora torkolati energiával.

Folytatjuk!
Általában meg szoktam találni a mostanában kiadott fegyverekben a hibakupacokat.

Viszont ez a típus immáron olyan alfás lett. Minőségében tudja, amit egy ilyen fegyvernek tudnia kell.

Az elkészítés minősége, és a konstrukció is kimagasló a kategóriában.

Már majdnem alapszintű sport vas pótló. Ismétlem, majdnem! Azért még nem az.

Az első szériára furán néztem. Ez viszont okés lett.

(Nem, nem vett meg gvass kilóra, és nincs ilyen pisztolyom, de megnéztem a típust igen kritikus szemmel az első változat bakiparádéja után.)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
xeno
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019.04.01. 22:15

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: xeno »

Rendes markolattal, 20 dobnyi vegyes Pobjeda/S&B/RWS töltényekkel és 5.5 1g kerek fejű diabolóval - hibátlan!
Bizony hangos, de ez várható volt.

Kép
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

xeno írta: 2019.09.29. 22:20 Rendes markolattal, 20 dobnyi vegyes Pobjeda/S&B/RWS töltényekkel és 5.5 1g kerek fejű diabolóval - hibátlan!
Bizony hangos, de ez várható volt.

Kép

Koszi a beszamolot:-)

A hangossag nagyon relatív, de sztem az S&B-vel kifejezetten csendes, alkalmas zart terben lovoldozesre akar fulvedo nelkul is. Nem sokkal hangosabb, mint egy CO2-os legpisztoly.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.09.30. 06:12 Koszi a beszamolot:-)

A hangossag nagyon relatív, de sztem az S&B-vel kifejezetten csendes, alkalmas zart terben lovoldozesre akar fulvedo nelkul is. Nem sokkal hangosabb, mint egy CO2-os legpisztoly.
Bármi, ami start patronnal megy, rövid a csöve, és van neki csőfar - dob hézagja, az hangos lesz. Pláne társasházi / lakóövezetben. Egyébként panelban, társasházban a CO2-es légfegyverek többsége is túl hangos. Alig pár PCA, és csillapított rugós légfegyver elég halk panelban történö gyakorlásra.

Nekem pl ezért van PCA versenypisztolyom. Az szinte hangtalan. Pláne mióta felkerült rá a verseny csőtoldat, aminek nem rendeltetése a torkolati hang tompítása. Két célja van. Az irányzóvonal meghosszabítása, és a cső végén lévő parazitalevegő leválasztása, elvezetése. Ezáltal a lőkép javítása. Viszont a leválasztó rész rendelkezik némi hangelnyelő / csökkentő képességgel.

Ezért az a fegyver halk. FAS 6004-ről van szó, de ez már bőven custom / champion verzió. Gyárilag ennek is van egy kicsi hangja, és nem alkalmas pontlövész versenyekre, csak nagyon korlátozott kereteken belül.

Szóval a legtöbb startpatronos eszköz zárt / lakott területen hangos. Egy lőtéren, vagy prérin, esetleg lőtéri kutya jellegű szomszédsággal lehet halk.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Mr. Senki írta: 2019.09.30. 08:26 …felkerült rá a verseny csőtoldat, aminek nem rendeltetése a torkolati hang tompítása. Két célja van. Az irányzóvonal meghosszabbítása, és a cső végén lévő parazitalevegő leválasztása, elvezetése. Ezáltal a lőkép javítása.
Mi az a parazitalevegő?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2019.10.01. 12:36 Mi az a parazitalevegő?
Amit a faszkupakok szívnak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Poresz írta: 2019.10.01. 12:36 Mi az a parazitalevegő?
A a csőtorkolatból, a lövedék mögött kilépő turbulens áramlások. Az képes megrángatni a lövedék farát, amitől az valamelyeset bukdácsoló forgómozgást végezhet a röppályáján. Ezek a kompenzátorok elvezetik a lövedék mögött a túlnyomás nagyobb részét, és egy kúpos elemmel leválasztják a nem lamináris áramlásolat. Így az csak egyenesen, tengevonalú forgással tudja csak elhagyni a csövet.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Köszönöm, így már értem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ! Alfa ML040 és ML041 .22/6 mm fb. platz muzeális revolver 2. rész

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... er-2-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/alfa-ml040-e ... er-2-resz/

Kép

Folytatjuk az Alfa ML040 és ML041 muzeális céllövő revolverek bemutatását. Ebben a részben elmondjuk, hogy mik a különbségek a 040 és a 041-es jelzésű modellek között (10 ezer forinton kívül:-)). Valamint feszegetjük a határokat a célozható lőtáv tekintetében, mikor kb. 20 méterről lövünk pontot. Ehhez a legerősebb kombinációt, az RWS 6 mm-es startpatront és 5,5 mm-es ólom gömblövedéket használtuk és mint a videóban látható: nem is lett olyan rossz. Persze én jobban élveztem a fémcélok pattogtatását és a ráduplázásokat a mellalak-amőba lőlapokra – éppen azért, mert az ML040 pont tökéletes gyakorlófegyver az Alfa G020/G030/G040 gumiképes gázrevolverekhez. Ugyanaz a remek sütés, ugyanaz a markolat (illetve amilyent ráteszünk), csak sokkal olcsóbban és akár szobában is gyakorolhatunk vele, például belelőhetünk a kukába, hogy a videózás közben megtöltött töltényűrt a biztonság érdekében ürítsük.

Az Alfa szabadon tartható muzeális revolverei energiában kb. a negyedét tudják, mint egy engedélyköteles .22 LR pisztoly vagy revolver hasonló csőhosszal. Ez nagyon szórakoztató plinkingelésre elegendő, emberéletre viszont még nem veszélyes.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2019.10.03. 12:54
Kösz!
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: pine »

gvass1 írta: 2019.10.03. 12:54 ÚJ VIDEÓ! Alfa ML040 és ML041 .22/6 mm fb. platz muzeális revolver 2. rész

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... er-2-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/alfa-ml040-e ... er-2-resz/

Kép

Folytatjuk az Alfa ML040 és ML041 muzeális céllövő revolverek bemutatását. Ebben a részben elmondjuk, hogy mik a különbségek a 040 és a 041-es jelzésű modellek között (10 ezer forinton kívül:-)). Valamint feszegetjük a határokat a célozható lőtáv tekintetében, mikor kb. 20 méterről lövünk pontot. Ehhez a legerősebb kombinációt, az RWS 6 mm-es startpatront és 5,5 mm-es ólom gömblövedéket használtuk és mint a videóban látható: nem is lett olyan rossz. Persze én jobban élveztem a fémcélok pattogtatását és a ráduplázásokat a mellalak-amőba lőlapokra – éppen azért, mert az ML040 pont tökéletes gyakorlófegyver az Alfa G020/G030/G040 gumiképes gázrevolverekhez. Ugyanaz a remek sütés, ugyanaz a markolat (illetve amilyent ráteszünk), csak sokkal olcsóbban és akár szobában is gyakorolhatunk vele, például belelőhetünk a kukába, hogy a videózás közben megtöltött töltényűrt a biztonság érdekében ürítsük.

Az Alfa szabadon tartható muzeális revolverei energiában kb. a negyedét tudják, mint egy engedélyköteles .22 LR pisztoly vagy revolver hasonló csőhosszal. Ez nagyon szórakoztató plinkingelésre elegendő, emberéletre viszont még nem veszélyes.
Üdv! Személy szerint sajnálom, hogy Bartal-féle nincs többlövetűben. Kitűnő céllövő engedélymentes lehetne két lövés közti kínlódás nélkül.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pine írta: 2019.10.05. 14:27 Üdv! Személy szerint sajnálom, hogy Bartal-féle nincs többlövetűben. Kitűnő céllövő engedélymentes lehetne két lövés közti kínlódás nélkül.
Pedig s/s csoelrendezesut siman lehetne, gyakorlatilag ket egylovetu egymas melle epitesevel. Mas kerdes, hogy arban is dupla lenne.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: pine »

gvass1 írta: 2019.10.05. 14:42 Pedig s/s csoelrendezesut siman lehetne, gyakorlatilag ket egylovetu egymas melle epitesevel. Mas kerdes, hogy arban is dupla lenne.
Csak ne elölről kelljen betuszkolni az egész csövön át azt a kis ólomdarabot. Inkább többet adnék érte, ha kétlövetű. Vagy egy K-56-hoz hasonló, de annál kissebb forgótár. Ha csak 5 férne bele, az sem volna rossz. Csak maradjon muzeális kategória.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

pine írta: 2019.10.05. 15:01 Csak ne elölről kelljen betuszkolni az egész csövön át azt a kis ólomdarabot. Inkább többet adnék érte, ha kétlövetű. Vagy egy K-56-hoz hasonló, de annál kissebb forgótár. Ha csak 5 férne bele, az sem volna rossz. Csak maradjon muzeális kategória.
Bartal úrtól nem áll távol a revolver, de ahhoz már olyan eszközpark kellene, ami nem éri meg.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: pine »

mlaca írta: 2019.10.06. 11:58 Bartal úrtól nem áll távol a revolver, de ahhoz már olyan eszközpark kellene, ami nem éri meg.
Mennyi lenne szerinte a gyártás? Régebben beszéltem valakivel ez ügyben. CNC és egyéb gépeket kellene ehhez beszereznie. Ami alapból kb. 40-50MFt-s kiadás, kivéve, ha pályázattal kapna támogatást fejlesztésre.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

pine írta: 2019.10.06. 13:21 Mennyi lenne szerinte a gyártás? Régebben beszéltem valakivel ez ügyben. CNC és egyéb gépeket kellene ehhez beszereznie. Ami alapból kb. 40-50MFt-s kiadás, kivéve, ha pályázattal kapna támogatást fejlesztésre.
Ha 40-50 misi lenne, gyakorlatilag sose térülne meg... Pár tucatot lehetne eladni ebből a rétegfegyverből, feltéve ha olcsó... Érzed, hogy sok a ha? Fillérbaszó ország vagyunk. Miért nem jó az Alfa startpatronos revolvere!? Jobb minőségű a K-56nál, mind kinézetben, mind minőségben...
Piréz poéta.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: pine »

security89 írta: 2019.10.06. 13:53 Ha 40-50 misi lenne, gyakorlatilag sose térülne meg... Pár tucatot lehetne eladni ebből a rétegfegyverből, feltéve ha olcsó... Érzed, hogy sok a ha? Fillérbaszó ország vagyunk. Miért nem jó az Alfa startpatronos revolvere!? Jobb minőségű a K-56nál, mind kinézetben, mind minőségben...
Egy ismerősöm CNC marógépe közel 40M volt. Ebből kb. 20 pályázatból. Űrtechnikás dolgokat gyártanak. Félelmetes gépek vannak manapság, amivel szinte bármi előállítható. Az ismerősöm persze nem foglalkozik fegyverekkel. Csak viszonyításnak írtam. Vannak olcsóbb gépek is, vagy használtan, felújított gépek. De azok is közel 7-10000 öjróért.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: pine »

pine írta: 2019.10.06. 15:39 Egy ismerősöm CNC marógépe közel 40M volt. Ebből kb. 20 pályázatból. Űrtechnikás dolgokat gyártanak. Félelmetes gépek vannak manapság, amivel szinte bármi előállítható. Az ismerősöm persze nem foglalkozik fegyverekkel. Csak viszonyításnak írtam. Vannak olcsóbb gépek is, vagy használtan, felújított gépek. De azok is közel 7-10000 öjróért.
Vagy marad a régi, hagyományos gépparkkal gyártás. Egyenként, aprólékosan, türelmesen... És sokkal olcsóbban, mint modern gépezetekkel.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: pine »

Üdv Mindenkinek! Mi a tapasztalat pontosság és teljesítményben: Keserű Drulov Trainer vagy Bartal 5.5 mm pisztoly?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pine írta: 2019.10.10. 12:20 Üdv Mindenkinek! Mi a tapasztalat pontosság és teljesítményben: Keserű Drulov Trainer vagy Bartal 5.5 mm pisztoly?

A Trainer/Drulovok nagyon attol fuggenek, hogy
a, milyen volt a kiindulasi fegyver allapota
b, hogy sikerult eppen a lövedék forgó töltényűr illesztése.

Ha kifogysz egy jót, akkor zseniális, de lehet trágya is.

A Bartal szerintem most olcsóbb és kisebb hazardirozas, ha nem tudod alaposan kiprobalni vetel elott.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: pine »

gvass1 írta: 2019.10.10. 12:37 A Trainer/Drulovok nagyon attol fuggenek, hogy
a, milyen volt a kiindulasi fegyver allapota
b, hogy sikerult eppen a lövedék forgó töltényűr illesztése.

Ha kifogysz egy jót, akkor zseniális, de lehet trágya is.

A Bartal szerintem most olcsóbb és kisebb hazardirozas, ha nem tudod alaposan kiprobalni vetel elott.
Szuper! Amit írtál, máris jó kiindulásnak. A Sniperekről olvastam, hallottam ezeket, hogy a forgó töltényűr kivitelezéssel lehetnek problémák. Egy selejtesen készített forgó töltényűrrel (pl. nincs egy tengelyen a lövedék furata a csővel) gyakorlatilag agyon lehet csapni az egészet. A Trainernél valami hasonló a helyzet ezek szerint.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: pine »

A Keserű K56-al az a gondom, hogy nagyon rövid csővel gyártják. Ha lehetne választani, mondjuk 10" csővel.... Na azzal már lehetne pontlövészettel próbálkozni. Vagy nem jól látom? Mondjatok valamit. Hátha Béla báék majd egyszer adnak a 3" kívül egyéb opciót.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pine írta: 2019.10.10. 14:09 A Keserű K56-al az a gondom, hogy nagyon rövid csővel gyártják. Ha lehetne választani, mondjuk 10" csővel.... Na azzal már lehetne pontlövészettel próbálkozni. Vagy nem jól látom? Mondjatok valamit. Hátha Béla báék majd egyszer adnak a 3" kívül egyéb opciót.
ööö, mennyire tudsz te lőni?

Egyebkent ezeknek a riasztopatron teljesitmenyszorasa messze nagyobb szoraskep-novekedest okoz, mint amit barmilyen csohossz ellensulyozna.

4"-esben meg ott van az ML040/ML041:-))

OnvBolt_259_ml040 ml041.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

pine írta: 2019.10.10. 14:09 A Keserű K56-al az a gondom, hogy nagyon rövid csővel gyártják. Ha lehetne választani, mondjuk 10" csővel.... Na azzal már lehetne pontlövészettel próbálkozni. Vagy nem jól látom? Mondjatok valamit. Hátha Béla báék majd egyszer adnak a 3" kívül egyéb opciót.
Az a véleményem, hogy a csőhossz az egyik leginkább tévesen túlmisztifikált dolog a fegyveres világban. Számít, de nem olyan mértékben, mint sokan hiszik. Ezeken a "szobai" céllövő távokon szerintem édesmindegy. Mondjuk a 10" vs 3" az már extrém különbség, de perpill el se tudom képzelni, hogy egy 10"-os revolver egyáltalán hogyan nézne ki.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2019.10.10. 14:36 Az a véleményem, hogy a csőhossz az egyik leginkább tévesen túlmisztifikált dolog a fegyveres világban. Számít, de nem olyan mértékben, mint sokan hiszik. Ezeken a "szobai" céllövő távokon szerintem édesmindegy. Mondjuk a 10" vs 3" az már extrém különbség, de perpill el se tudom képzelni, hogy egy 10"-os revolver egyáltalán hogyan nézne ki.
+1
Az itt off Remington NMA cső hossza 8". Finom sütéssel is nagyon kell figyelni, mert a hosszú cső egy pillanat alatt "bebillent".
Emellett ma divatos nagy kaliberű zsebágyúkkal is kiváló szórást lehet lőni, ha jó az ergonomia, a sütés és az irányzék.
Szóval a hosszú cső van hogy inkább hátrány.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.10.10. 14:36 Az a véleményem, hogy a csőhossz az egyik leginkább tévesen túlmisztifikált dolog a fegyveres világban. Számít, de nem olyan mértékben, mint sokan hiszik. Ezeken a "szobai" céllövő távokon szerintem édesmindegy. Mondjuk a 10" vs 3" az már extrém különbség, de perpill el se tudom képzelni, hogy egy 10"-os revolver egyáltalán hogyan nézne ki.
+1

A csohossz onmagaban lof.asz sem, ha az iranyzovonal nem elegge hosszu, nem eleg nagy es jol lathato az iranyzek, es mindez nem er semmit, ha a szar a markolat es reszelos a sutes.

Pl. egy Walther GSP csohossza csupan 115 mm (a megengedett 152 mm-rel szemben), aztan annó olimpiákat nyertek vele

Kép

Ja, 10" revolver:

Kép

egy cseppet orrnehez:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.10.10. 14:45 +1

A csohossz onmagaban lof.asz sem, ha az iranyzovonal nem elegge hosszu, nem eleg nagy es jol lathato az iranyzek, es mindez nem er semmit, ha a szar a markolat es reszelos a sutes.

Pl. egy Walther GSP csohossza csupan 115 mm (a megengedett 152 mm-rel szemben), aztan annó olimpiákat nyertek vele

Kép

Ja, 10" revolver:

Kép

egy cseppet orrnehez:-)
A GSP-vel még ma is komoly eredményeket lehet lőni.

Amúgy a leírtakkal egyetértek! A csőhossz önmagában nem garancia a pontosságra.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: pine »

gvass1 írta: 2019.10.10. 14:45 +1

A csohossz onmagaban lof.asz sem, ha az iranyzovonal nem elegge hosszu, nem eleg nagy es jol lathato az iranyzek, es mindez nem er semmit, ha a szar a markolat es reszelos a sutes.

Pl. egy Walther GSP csohossza csupan 115 mm (a megengedett 152 mm-rel szemben), aztan annó olimpiákat nyertek vele

Kép

Ja, 10" revolver:

Kép

egy cseppet orrnehez:-)
Oké, igazatok van. CsaK hát: 1. K56 a 75 mm-es cső minősége nem Lothar
2. Talán a jelenlegi mikrohuzagolású csőhosszal feltételezem a jóval nagyobb pontosságot, amivel nem csak sörösdobozra lehet idétlenkedni.
A Drulov 250 mm-es csőhossza ezért volt viszonyítás a felvetésemnél.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: pine »

Fortitu írta: 2019.10.10. 14:36 Az a véleményem, hogy a csőhossz az egyik leginkább tévesen túlmisztifikált dolog a fegyveres világban. Számít, de nem olyan mértékben, mint sokan hiszik. Ezeken a "szobai" céllövő távokon szerintem édesmindegy. Mondjuk a 10" vs 3" az már extrém különbség, de perpill el se tudom képzelni, hogy egy 10"-os revolver egyáltalán hogyan nézne ki.
"perpill el se tudom képzelni, hogy egy 10"-os revolver egyáltalán hogyan nézne ki."
Még olyan mélységegben én sem képzeltem el, de nem hiszem, hogy a kinézet lesz a legfontosabb. Az Onesta is elég bumfordi, mégis betölti frankón a célját.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: pine »

pine írta: 2019.10.10. 16:03 "perpill el se tudom képzelni, hogy egy 10"-os revolver egyáltalán hogyan nézne ki."
Még olyan mélységegben én sem képzeltem el, de nem hiszem, hogy a kinézet lesz a legfontosabb. Az Onesta is elég bumfordi, mégis betölti frankón a célját.
Na és ehhez mit szólnátok! :D
k56_2 másolata.jpg
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

pine írta: 2019.10.10. 16:08 Na és ehhez mit szólnátok! :D k56_2 másolata.jpg
Háát.
Kissé darabos a cső! :lol: :lol: :lol:

(vagy a kezed remeg)
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: pine »

RatRace írta: 2019.10.10. 16:22 Háát.
Kissé darabos a cső! :lol: :lol: :lol:

(vagy a kezed remeg)
Bocsi, így sikerült. :ugeek:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pine írta: 2019.10.10. 16:00 Oké, igazatok van. CsaK hát: 1. K56 a 75 mm-es cső minősége nem Lothar
2. Talán a jelenlegi mikrohuzagolású csőhosszal feltételezem a jóval nagyobb pontosságot, amivel nem csak sörösdobozra lehet idétlenkedni.
A Drulov 250 mm-es csőhossza ezért volt viszonyítás a felvetésemnél.

MENNYIRE TUDSZ LŐNI?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

pine írta: 2019.10.10. 16:26 Bocsi, így sikerült. :ugeek:
Pontloveszetet miert nem az arra keszult fegyverrekkel lovod?

Ezek a startpatronos fegyverek nem pontloveszetre keszultek es nem is alkalmasak ra.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: pine »

gvass1 írta: 2019.10.10. 16:34 MENNYIRE TUDSZ LŐNI?
Mi volna a helyes válasz? Mondjuk magamat közepesnek kategorizálom? Vagy ~20 m-ről kínai légputtyantóval kilőttem egy friss söröskupakot.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pine írta: 2019.10.10. 16:48 Mi volna a helyes válasz? Mondjuk magamat közepesnek kategorizálom? Vagy ~20 m-ről kínai légputtyantóval kilőttem egy friss söröskupakot.
Mondjuk olyasmit, h kiskal sportpisztollyal van első osztalyu minositesed, vagy pl. mcm-mel stabilan 170 kor folott losz 25 meterrol edzeseken stb.

Mert a pontossagra hevesen panaszkodo harcosokrol altalaban kiderul, h csak kántorsztrájkban, esetleg erszoft egymastlovesben full autoban jeleskednek.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2019.10.10. 16:54-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: pine »

parazstaposo írta: 2019.10.10. 16:47 Pontloveszetet miert nem az arra keszult fegyverrekkel lovod?

Ezek a startpatronos fegyverek nem pontloveszetre keszultek es nem is alkalmasak ra.
A felvetésemnél csak a szabadon tartható, otthon, kertben használható lehetőségekre gondoltam. Egyébként a Drulov pontlövőnek készült. A Bartal is 25 m körüli céllövészetre szánja a pisztolyait. Arra éppen megfelelnek. A startpatron meg sajnos olyan, amilyen. Ezeknél max. a megbízható minőséget érdemes választani. És persze egy hozzávaló lövedéket.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

pine írta: 2019.10.10. 16:48 Mi volna a helyes válasz? Mondjuk magamat közepesnek kategorizálom? Vagy ~20 m-ről kínai légputtyantóval kilőttem egy friss söröskupakot.
Akkor fogalmazzunk másként.
Mi a cél?
Hobby, élménylövészet, plinkerezés, vagy pontlövészet?
Inkább így kellene felmérni, mire van szükséged, milyen eszközre van szükséged.
Lehet fordítva is, veszel valamit, aztán majd jó lesz valamire.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: pine »

gvass1 írta: 2019.10.10. 16:52 Mondjuk olyasmit, h kiskal sportpisztollyal van első osztalyu minositesed, vagy pl. mcm-mel stabilan 170 kor folott losz 25 meterrol edzeseken stb.

Mert a pontossagra hevesen panaszkodo harcosokrol altalaban kiderul, h csak kántorsztrájkban, esetleg erszoft egymastlovesben full autoban jeleskednek.
Ok, értem. Én is az MHSZ-nél kezdtem annó, de kiléptem kb. 20-on éve a lövészet köréből. Persze szeretek célbalöni. Amikor idő és lehetőségem adódik. Úgyhogy nem vagyok prifi, de szerintem a közelében sem.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: pine »

RatRace írta: 2019.10.10. 16:55 Akkor fogalmazzunk másként.
Mi a cél?
Hobby, élménylövészet, plinkerezés, vagy pontlövészet?
Inkább így kellene felmérni, mire van szükséged, milyen eszközre van szükséged.
Lehet fordítva is, veszel valamit, aztán majd jó lesz valamire.
Világos. Máris mondom. Otthon, kertben, tehát NEM versenyszerű céllövészet.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: pine »

gvass1 írta: 2019.10.10. 16:52 Mondjuk olyasmit, h kiskal sportpisztollyal van első osztalyu minositesed, vagy pl. mcm-mel stabilan 170 kor folott losz 25 meterrol edzeseken stb.

Mert a pontossagra hevesen panaszkodo harcosokrol altalaban kiderul, h csak kántorsztrájkban, esetleg erszoft egymastlovesben full autoban jeleskednek.
Nem panaszkodásnak írtam. Csak egyszerűen érdekel néhány szaki véleménye. Aztán majd kialakul, hogy mit vegyek. Ennyi.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

pine írta: 2019.10.10. 17:01 Világos. Máris mondom. Otthon, kertben, tehát NEM versenyszerű céllövészet.
Alfa Ml040, vagy ML041 erre tökéletes, nem fogsz csalódni.Élménylövészetre kiváló.4" csőhossz.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

pine írta: 2019.10.10. 16:58 Ok, értem. Én is az MHSZ-nél kezdtem annó, de kiléptem kb. 20-on éve a lövészet köréből. Persze szeretek célbalöni. Amikor idő és lehetőségem adódik. Úgyhogy nem vagyok prifi, de szerintem a közelében sem.
Beszéltél eddig kínai légpuskáról, meg söröskupakról. Tehát vsf (village special force) kiképzésed lehet.

Vedd meg az Alfa ML41 -et, de 500 leadott lövésig ne formálj róla véleményt. Ha mellétrafálsz, jusson eszedbe. A pisztoly nem puska, és a mellélövést 99%-ban a lövész okozza.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pine írta: 2019.10.10. 16:58 Ok, értem. Én is az MHSZ-nél kezdtem annó, de kiléptem kb. 20-on éve a lövészet köréből. Persze szeretek célbalöni. Amikor idő és lehetőségem adódik. Úgyhogy nem vagyok prifi, de szerintem a közelében sem.
akkor szerintem nem a rövid fegyverrel 20+ meteres pontloveszkedes az, amit forszirozni erdemes, az nem fog jobban menni 10"-es csotol sem, a kudarcelmeny meg nem jo.

Ha mondjuk a sorosdoboz 10 meterrol 6-ból 5x stabilan megvan (single actionben), akkor erdemes tovabblepni nehezebb celokra.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

pine írta: 2019.10.10. 17:01 Világos. Máris mondom. Otthon, kertben, tehát NEM versenyszerű céllövészet.
A Bartal puska erre nem vált be? A másikon büszkélkedtél, hogy vettél egyet.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: pine »

Blekk Rájgó írta: 2019.10.10. 18:45 A Bartal puska erre nem vált be? A másikon büszkélkedtél, hogy vettél egyet.
Büszkélkedni nem szoktam, viszont örültem neki. Bullpup tussal volt, eladtam. Szeretnék egy Trainert, vagy Bartal pisztolyt. Köszi, hogy írtál, ennyi.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: pine »

gvass1 írta: 2019.10.10. 18:30 akkor szerintem nem a rövid fegyverrel 20+ meteres pontloveszkedes az, amit forszirozni erdemes, az nem fog jobban menni 10"-es csotol sem, a kudarcelmeny meg nem jo.

Ha mondjuk a sorosdoboz 10 meterrol 6-ból 5x stabilan megvan (single actionben), akkor erdemes tovabblepni nehezebb celokra.
Rendben, köszi a hasznos tanácsot. Volt kb. 2 éve egy olcsó légpisztolyom. Azzal 4-5 cm-es körön belül sikerült 9 méterre lőni. A helység, ahol tudtam célba lőni, ekkora nagyjából.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: pine »

Mr. Senki írta: 2019.10.10. 17:50
Vedd meg az Alfa ML41 -et, de 500 leadott lövésig ne formálj róla véleményt. Ha mellétrafálsz, jusson eszedbe. A pisztoly nem puska, és a mellélövést 99%-ban a lövész okozza.
Ezt a tanácsot is megfogadom. Az (szerimtem) biztos, pisztollyal nehezebb célozni. Köszi
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

pine írta: 2019.10.10. 21:22 Ezt a tanácsot is megfogadom. Az (szerimtem) biztos, pisztollyal nehezebb célozni. Köszi
Jó vétel lesz az! Nem nehéz a pisztollyal se célozni, csak meg kell szokni, jó idegrendszer stb., jó móka. A Drulov (szerencsére) jó három éve beelőzte nálam, azóta esztelen mértékben elszaladtak az áraik.

(Rövid fegyvereket én is jobban szeretem.)
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: pine »

Blekk Rájgó írta: 2019.10.10. 21:43 Jó vétel lesz az! Nem nehéz a pisztollyal se célozni, csak meg kell szokni, jó idegrendszer stb., jó móka. A Drulov (szerencsére) jó három éve beelőzte nálam, azóta esztelen mértékben elszaladtak az áraik.

(Rövid fegyvereket én is jobban szeretem.)
(like)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: G.D »

Olcsóbb árkategóriájú (max. 75e Ft), újonnan, itthon (boltból) beszerezhető légpuskából mi az amit érdemes is megvenni :?:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2019.10.17. 15:27 Olcsóbb árkategóriájú (max. 75e Ft), újonnan, itthon (boltból) beszerezhető légpuskából mi az amit érdemes is megvenni :?:
hhát, ha nem törököt, kínait, (nagyon esetleg spanyolt) akarsz, akkor:

https://nimrodderringer.hu/termek/weihr ... -legpuska/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

G.D írta: 2019.10.17. 15:27 Olcsóbb árkategóriájú (max. 75e Ft), újonnan, itthon (boltból) beszerezhető légpuskából mi az amit érdemes is megvenni :?:
Milyen célra?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: G.D »

Mr. Senki írta: 2019.10.17. 17:35 Milyen célra?
Plinking.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2019.10.17. 15:32 hhát, ha nem törököt, kínait, (nagyon esetleg spanyolt) akarsz, akkor:

https://nimrodderringer.hu/termek/weihr ... -legpuska/
Ha bírja a használatot, akkor felőlem lehet akár albán is :D
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

G.D írta: 2019.10.17. 17:46 Ha bírja a használatot, akkor felőlem lehet akár albán is :D
Arra nem jobb valami többlövetű cucc?
-Nekem az IZH61 bejött. Rugós, tehány nem fogy ki a CO palack benne. Mégis ismétlő, és nem kell bajor tácot járni kézzel, lábbal, mire tűzkésszé tesz az ember.
-Kompakt, de tudja azt amit kell neki. 25...30m-ig bátran lehet vele dobozt borítani.

Persze semmi műszaki finomság nincs benne, és nem is egy mesterlövész fegyver. Ellenben szívós mint a teveszar, és igénytelen. Rendes diabolóval megy. Részemről mindig azzal szoktam örömködni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mr. Senki 2019.10.17. 18:04-kor.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
bálnalovas
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2018.06.11. 09:58
Tartózkodási hely: Baku, Azerbaijan

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: bálnalovas »

G.D írta: 2019.10.17. 17:44Plinking.
Ha élvezni is akarod, akkor egy tizessel többért:

http://www.combat-zone.hu/engedelymente ... 2_legpuska

10m-ről egy olcsó reddottal - full auto üzemmódban - űberkirály...
It's better to have a gun and not need it than to need one and not have it.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Talán ide illik (bár még nem tudjuk mi lesz ez). Új Keserű Sten?
Keserű FB oldalán:
"Nem a legszebb, de olcsó! (semmi közünk hozzá! ) Jön, jön, jön!"
74391848_1175012202707820_2566733255646642176_o.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ONtopik olvasnivaló: részletes tesztcikk az Alfa ML040/ML041-ről:

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: pine »

Kojak írta: 2019.10.20. 23:03 Talán ide illik (bár még nem tudjuk mi lesz ez). Új Keserű Sten?
Keserű FB oldalán:
"Nem a legszebb, de olcsó! (semmi közünk hozzá! ) Jön, jön, jön!"
74391848_1175012202707820_2566733255646642176_o.jpg
Szia! Kerestem, de nem találom! Hol láttad ezt a stenféleséget?
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

pine írta: 2019.10.29. 10:59 Szia! Kerestem, de nem találom! Hol láttad ezt a stenféleséget?
Mint írtam, a Keserű Facebook oldalán. Azóta talán már le lett törölve.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: pine »

Kojak írta: 2019.10.29. 12:22 Mint írtam, a Keserű Facebook oldalán. Azóta talán már le lett törölve.
Nemrég újranéztem. Ezek szerint le lett törölve. :cry:
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

Kojak írta: 2019.10.29. 12:22 Mint írtam, a Keserű Facebook oldalán. Azóta talán már le lett törölve.
Olyanok ezek a belengetett sehol se lévő termékek, mint a vicc.
-Mi az ebéd, Édesanyám?
-Semmi.
-De hisz tegnap se volt.
-Két napra főztem, Fiam.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2019.10.29. 13:10 Olyanok ezek a belengetett sehol se lévő termékek, mint a vicc.
-Mi az ebéd, Édesanyám?
-Semmi.
-De hisz tegnap se volt.
-Két napra főztem, Fiam.

:-)))

Tovabba:

- Mennyi itt a tojás, kofa úr?
- 50 Ft/db
- De a szomszéd standon csak 25 Ft!
- Akkor ott kell megvenni!
- De ott most elfogyott.
- Ha itt is elfogy, itt is 25 Ft lesz!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

zora írta: 2019.10.29. 13:10 Olyanok ezek a belengetett sehol se lévő termékek, mint a vicc.
-Mi az ebéd, Édesanyám?
-Semmi.
-De hisz tegnap se volt.
-Két napra főztem, Fiam.
Én optimista vagyok:

KETTŐHÉTMÚLVAKORLÁTLANMENNYISÉGBENMINDENBOLTBAN!
Az hogy mikortól indul a két hét, azt NEM mondtam! :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2019.10.29. 13:21 Én optimista vagyok:

KETTŐHÉTMÚLVAKORLÁTLANMENNYISÉGBENMINDENBOLTBAN!
Az hogy mikortól indul a két hét, azt NEM mondtam! :lol:
és ha már létező termékek helyett viccrovat:

„Ivan Ivanovics elmegy egy moszkvai üzletbe.
Van hús? - kérdi.
Nincs hal - mondja az eladó. Az az üzlet, ahol hús nincs, velünk szemben van.”
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ CIKK!
7,5 joule, azaz a képmutatás törvényerőre emelve


Amint azt tudjuk, Magyarországon immáron úgy 28 éve a szabadon tartható légfegyvereknél 7,5 joule a torkolati energia korlát. Ezt kvázi természeti törvénynek fogadjuk el, pedig ennél átlátszóbb hazugság talán nincs is a fegyverjogban.


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/75-jou ... ybe-ontve/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2019.11.13. 12:04
ÚJ CIKK!
7,5 joule, azaz a képmutatás törvényerőre emelve


Amint azt tudjuk, Magyarországon immáron úgy 28 éve a szabadon tartható légfegyvereknél 7,5 joule a torkolati energia korlát. Ezt kvázi természeti törvénynek fogadjuk el, pedig ennél átlátszóbb hazugság talán nincs is a fegyverjogban.


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/75-jou ... ybe-ontve/

Kép
Jó írás, főleg a végén a megoldás tetszik! :!:
Válasz küldése