OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.10.01. 14:37 FAKE NEWS - index színvonal

https://index.hu/kulfold/2019/10/01/fin ... lokozpont/

Főcím:
"Lövöldözés volt egy finnországi iskolában: egy halott, tíz sérült"


Valóság:

KARDDAL támadt az elkövető, a rendőrök LELŐTTÉK.

BROÁÁÁÁFFFF

"A rendőrség elfogta a támadót, de eközben fegyvereket használtak, írja a Russia Today."

Mióta vesz át a zIndex ruszki fake news gyár híreket??? :o Ez a médium is köztudottan Vlagyimir Vlagyimirovics propagandájának szócsöve.
Ja, mindenzt hivatkozás linkelése nélkül. Ehh, Index-színvonal...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2019.10.01. 14:55-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.10.01. 14:53 "A rendőrség elfogta a támadót, de eközben fegyvereket használtak, írja a Russia Today."

Mióta vesz át a zIndex ruszki fake news gyár híreket??? :o
ha beleillik a narratívába/koncepcióba.

Muhahahaha.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Index címlap, kááááccci:

"A rendőrség egy fegyveres akcióban elfogta a támadót, de egyelőre nem tudni, hogy ő-e a halálos áldozat."


avagy:

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2019.10.01. 17:40 Index címlap, kááááccci:

"A rendőrség egy fegyveres akcióban elfogta a támadót, de egyelőre nem tudni, hogy ő-e a halálos áldozat.

Mondtam, hogy léteznek ZOMBI-k! :lol:

(avagy van élet a halál után)
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

8-)
Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

Mr. Senki írta: 2019.10.03. 16:35 Folyamatban lévő dologról szerintem kár részinfókkal borzolni a kedélyeket.

Maximum páran begestapoznak, meg kötleznek egyet, és hasonlók. Akik valóban rendelkeznek érdemi infókkal, azok nem itt fognak vele fórumkodni magukból bohócot csinálva.

A szövetségek arra vannak, hogy képviseljék a tagok érdekeit. Ha azt nem megfelelően teszik, azzal önnön hobbijukat és / vagy megélhetőségüket is lenullázzák.

Az meg terméazetes, hogy egy sport szövetség nem fog nyílt fórumon hatóságot köpködni. Azzal itt páraknál népszerűek lennének, de utána a hatóságoknál nehezebben képviselnék az érdekeinket.

Javaslom a figyelmet, és ha valakinek észrevétele, javaslata van, azt a szövetség felé tegye meg. Minél egyszerűbben, érhetően, röviden. Akkor profitálhat belőle ő maga, és a lövész társadalom is. Itt gestapozni, meg köpködni nagyon jó feszkó levezetés, és hatóság hergelés, de sok más hatása nem lesz...
Beteszek ide egy újságcikket, ami Nagy Györgyről szól, aki Magyarország 36. leggazdagabb embere, és a Magyar Sportlövő Szövetség vezetője. Gondolom, bár erős kétségeim vannak arról, hogy ő teljes mellszélességgel képviseli az egyszerű mezei sport fegyvertartó érdekeit.
https://g7.hu/elet/20190912/magyar-uzle ... ngelesben/
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Talponálló írta: 2019.10.03. 17:21 Beteszek ide egy újságcikket, ami Nagy Györgyről szól, aki Magyarország 36. leggazdagabb embere, és a Magyar Sportlövő Szövetség vezetője. Gondolom, bár erős kétségeim vannak arról, hogy ő teljes mellszélességgel képviseli az egyszerű mezei sport fegyvertartó érdekeit.
https://g7.hu/elet/20190912/magyar-uzle ... ngelesben/
Ezzel mit szeretnél mondani?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Párizsban öt rendőrt halálra késelt egy rendőrségi alkalmazott a rendőrség épületén belül.

https://index.hu/kulfold/2019/10/03/par ... s_tamadas/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.10.04. 10:23 Párizsban öt rendőrt halálra késelt egy rendőrségi alkalmazott a rendőrség épületén belül.

https://index.hu/kulfold/2019/10/03/par ... s_tamadas/
- becsempeszett kerámiakéssel
- másfél éve tért át a muszlim hitre
- nehéz gyerekorra volt, az intolerans tarsadalom a hibas:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.10.04. 10:28 - becsempeszett kerámiakéssel
- másfél éve tért át a muszlim hitre
- nehéz gyerekorra volt, az intolerans tarsadalom a hibas:-)
Azért az, hogy egy rendőrségi épületben 5 ember legyilkolásáig el lehet jutni, valahol vérfagyasztó.
Az adminisztratív személyzet nem visel fegyvert.... miért nem?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.10.04. 11:53 Azért az, hogy egy rendőrségi épületben 5 ember legyilkolásáig el lehet jutni, valahol vérfagyasztó.
Az adminisztratív személyzet nem visel fegyvert.... miért nem?
nalunk szerintem 50-et is meg lehet hentelni egy atlagos megyei kapitanysagon, mire megallitanak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

TotoHU írta: 2019.10.04. 11:53 Azért az, hogy egy rendőrségi épületben 5 ember legyilkolásáig el lehet jutni, valahol vérfagyasztó.
Az adminisztratív személyzet nem visel fegyvert.... miért nem?
Iskolai mészárlás: A tanárok hordjanak fegyvert!
Rendőrségi mészárlás: A rendőrök hordjanak fe... ja... :lol:
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: killertom »

TotoHU írta: 2019.10.04. 11:53 Azért az, hogy egy rendőrségi épületben 5 ember legyilkolásáig el lehet jutni, valahol vérfagyasztó.
Az adminisztratív személyzet nem visel fegyvert.... miért nem?
Azért őszintén szólva Mancika a takarító AMD-vel a vállán törölje a port?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

killertom írta: 2019.10.04. 12:42 Azért őszintén szólva Mancika a takarító AMD-vel a vállán törölje a port?
nem mancika a takarító. Itt aktiv, munkaidoben levo rendoroket tudott leszurni.

Azoknal sajnos europaban hazon belul gyakran nincs fegyver, mert puhapocsu szarok vagyunk itt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2019.10.04. 10:28 - becsempeszett kerámiakéssel
- másfél éve tért át a muszlim hitre
- nehéz gyerekorra volt, az intolerans tarsadalom a hibas:-)
Mindenesetre a késharchoz értett.
Pláne kerámiakéssel, ami nem kimondottan hentelőeszköz.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!

Sajnos ez a mai magyar valóság.
Egyes objektumokban látszik hogy van fegyveres kapus,fegyveres ügyeletes. És nagyjából pont. A védelemnek egy vonala van, ha az kipukkad, utána...khm...

De ennél sokkal szebb az, amikor egyes állománycsoportba tartozó rendőrök úgy mennek ki utcára ( pontosabban valaki hagyja őket úgy kimenni), hogy nem visznek magukkal egyetlen kényszerítő eszközt sem. Mert "minek az", "sose szokott baj lenni", és jönnek a hasonló kifogások.

Hiába volt itt Bőny, vagy bármi más.

Ennél mondjuk csak az a szebb, amikor a szolgálatban levő rendőrt tanúként idézik bíróságra. Ha egyenruhában van, ha nem, le kell pakolnia a kényszerítő eszközeit, nehogy a szegény terhelt nyomás alá kerüljön.
Aztán, ha olyasmi történik, mint néhány éve azt hiszem Kiskunhalason, akkor csak lesni tudnak, mint a luki nyúl.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Freddy Haflin írta: 2019.10.04. 13:04
Aztán, ha olyasmi történik, mint néhány éve azt hiszem Kiskunhalason, akkor csak lesni tudnak, mint a luki nyúl.
Meg idén Budapesten, és csak pár perccel maradtam le a végéről az Asia centerből jövet.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Freddy Haflin írta: 2019.10.04. 13:04 Üdv!

Sajnos ez a mai magyar valóság.
Egyes objektumokban látszik hogy van fegyveres kapus,fegyveres ügyeletes. És nagyjából pont. A védelemnek egy vonala van, ha az kipukkad, utána...khm...

De ennél sokkal szebb az, amikor egyes állománycsoportba tartozó rendőrök úgy mennek ki utcára ( pontosabban valaki hagyja őket úgy kimenni), hogy nem visznek magukkal egyetlen kényszerítő eszközt sem. Mert "minek az", "sose szokott baj lenni", és jönnek a hasonló kifogások.

Hiába volt itt Bőny, vagy bármi más.

Ennél mondjuk csak az a szebb, amikor a szolgálatban levő rendőrt tanúként idézik bíróságra. Ha egyenruhában van, ha nem, le kell pakolnia a kényszerítő eszközeit, nehogy a szegény terhelt nyomás alá kerüljön.
Aztán, ha olyasmi történik, mint néhány éve azt hiszem Kiskunhalason, akkor csak lesni tudnak, mint a luki nyúl.
Amit írtál, az erősen objemtumfüggő. Nem mindenhol van puhakukizás.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

gvass1 írta: 2019.10.04. 11:59 nalunk szerintem 50-et is meg lehet hentelni egy atlagos megyei kapitanysagon, mire megallitanak.
Igen, meg UK-ben is. Ott nemhogy hazon belul, de még az utcan jarorozoknel sincs lofegyver ha jol tudom. Talan rendszeresitettek taser-t anno de nem vagyok biztos. Mindenesetre elorehaladasnak tartom a Franciaktol, hogy agyon merték lőni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

BreakerHUN írta: 2019.10.04. 13:26 Igen, meg UK-ben is. Ott nemhogy hazon belul, de még az utcan jarorozoknel sincs lofegyver ha jol tudom. Talan rendszeresitettek taser-t anno de nem vagyok biztos. Mindenesetre elorehaladasnak tartom a Franciaktol, hogy agyon merték lőni.
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/nem-kap ... r-taser-t/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.10.04. 13:25 Amit írtál, az erősen objemtumfüggő. Nem mindenhol van puhakukizás.
Pesten még az igrenden is van fémdetektoros kapu, fegyver töltetlenség ellenőrzés tételesen a bejáratnál, lőszer és egyéb fegyver leadás. Nemmondommeg melyik vidéki kapitányságon az ellenőrzés nulla pont nulla. Persze az adatokat felírják, mert az igen fontos dolog, meg kapok egy látogató kártyát, mert hát rendnek kell lenni.
De fegyver ellenőrzés nincs, én a 7,62x39-es puskával is vidáman besétálhattam amikor azt mondtam beiratni megyek, meg sem nézték a fegyvert. Mivel aznap este lőterezés volt és az új puska megjáratása, így a már régebben beírt maroklő is a hátizsákban volt, jó sok lőszerrel mellette. A kutyát nem érdekelte. Fémdetektoros kapu dettó nuku.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.10.04. 13:33 Pesten még az igrenden is van fémdetektoros kapu, fegyver töltetlenség ellenőrzés tételesen a bejáratnál, lőszer és egyéb fegyver leadás. Nemmondommeg melyik vidéki kapitányságon az ellenőrzés nulla pont nulla. Persze az adatokat felírják, mert az igen fontos dolog, meg kapok egy látogató kártyát, mert hát rendnek kell lenni.
De fegyver ellenőrzés nincs, én a 7,62x39-es puskával is vidáman besétálhattam amikor azt mondtam beiratni megyek, meg sem nézték a fegyvert. Mivel aznap este lőterezés volt és az új puska megjáratása, így a már régebben beírt maroklő is a hátizsákban volt, jó sok lőszerrel mellette. A kutyát nem érdekelte. Fémdetektoros kapu dettó nuku.
Ezt csak belsősként lehet tudni. Aki meg az, az nem dumál róla. Ennyi.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

Rosszabb a helyzet mint gondoltam. Ott is van rendorfonok aki azt mondja nem eleg jo donteshozok a rendorok es hogy tul veszelyes a taser. Pff. :shock:
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.10.04. 13:36 Ezt csak belsősként lehet tudni. Aki meg az, az nem dumál róla. Ennyi.
Minden ügyfeles napon több tucat vadász jon-megy puskákkal csak ott és senkit nem ellenőriznek. Ez hol belsős infó? Több száz fegybertarto fordul meg egy hónapban.
És ez csak egy kapitányság.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Nem a "belsősség" a probléma.

Ha vki ártani akar, beballag egyszer, tesztel, másodjára végrehajt.
Fogalmazzunk úgy, hogy elég sokfelé jártam az országban, és a bv-ken kívül fémkereső kapukkal csak a bíróságokon találkoztam, rendőrségen egyszer sem.

Az pl. elég érdekes szitu lett volna, ha Györkös beballagott volna az "önvedelmi AMD-vel" a helyi Rk-ra valami sérelem miatt.
Vagy ha a kiskunhalasi pali komolyan gondolja, és belépést követően nem kérdez, csak tüzel.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2019.10.04. 13:40 Minden ügyfeles napon több tucat vadász jon-megy puskákkal csak ott és senkit nem ellenőriznek. Ez hol belsős infó? Több száz fegybertarto fordul meg egy hónapban.
És ez csak egy kapitányság.
Ja, és tavaly jó hosszú ideig az elektromos ajtózár sem üzemelt.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

TotoHU írta: 2019.10.04. 13:40 Minden ügyfeles napon több tucat vadász jon-megy puskákkal csak ott és senkit nem ellenőriznek. Ez hol belsős infó? Több száz fegybertarto fordul meg egy hónapban.
És ez csak egy kapitányság.
Nagyjából ez a lényeg. És ez erősen köthető a hiányzó fegyverkultúrához is. Mármint a yard részéről.
Mindenki számára egyértelmű lenne az a helyzet, ha volna egy zsiliprendszer. Ahol volna egy olyan helyiség, ahol le lehetne üríteni az önvédelmi fegyvert, lehetne ellenőrizni a sport és vadászfegyókat. Önvédelmit/kést el lehetne zárni, a többire raknának 1-1 kábelzárat, és mindenki tudná, hogy mi a szitu.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Freddy Haflin írta: 2019.10.04. 13:49 Nagyjából ez a lényeg. És ez erősen köthető a hiányzó fegyverkultúrához is. Mármint a yard részéről.
Mindenki számára egyértelmű lenne az a helyzet, ha volna egy zsiliprendszer. Ahol volna egy olyan helyiség, ahol le lehetne üríteni az önvédelmi fegyvert, lehetne ellenőrizni a sport és vadászfegyókat. Önvédelmit/kést el lehetne zárni, a többire raknának 1-1 kábelzárat, és mindenki tudná, hogy mi a szitu.
Bocs de ez szerintem hülyeség ahogy van. Egy engedélyestől nem félünk, ez kb gondolom alap. Itt a mi van ha bevisz egy fegyert kérdésben megy a para. Ha egy terroristának van illegál fegyvere, akkor miért pont egy rendőrséget választana? Ponthogy gun free zoneokat fog választani, amiről itt éppen álmodoztok.
Amúgy meg pont a kiindulási hírecske szól arról, hogy egy kerámia kés is elég volt... Ez ellen a fegyveres jófiúk tudnak csak tenni, ahogy itt is történt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.10.04. 13:54 Bocs de ez szerintem hülyeség ahogy van. Egy engedélyestől nem félünk, ez kb gondolom alap. Itt a mi van ha bevisz egy fegyert kérdésben megy a para. Ha egy terroristának van illegál fegyvere, akkor miért pont egy rendőrséget választana? Ponthogy gun free zoneokat fog választani, amiről itt éppen álmodoztok.
Amúgy meg pont a kiindulási hírecske szól arról, hogy egy kerámia kés is elég volt... Ez ellen a fegyveres jófiúk tudnak csak tenni, ahogy itt is történt.
+1

Az osszes rendornek kotelezoen kene fegyvert hordania mindig, es arra rendesen kikepezni. Az a megoldas, nem a femkeresos baszkodas.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gianni atya
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:24

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gianni atya »

gvass1 írta: 2019.10.04. 13:57 +1

Az osszes rendornek kotelezoen kene fegyvert hordania mindig, es arra rendesen kikepezni. Az a megoldas, nem a femkeresos baszkodas.
És ennyi. Semmi több.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.10.04. 13:54 Bocs de ez szerintem hülyeség ahogy van. Egy engedélyestől nem félünk, ez kb gondolom alap.
Ez meg mondjuk jogos.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Nyilván ez volna az alap.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.10.04. 13:57 +1

Az osszes rendornek kotelezoen kene fegyvert hordania mindig, es arra rendesen kikepezni. Az a megoldas, nem a femkeresos baszkodas.
+1
És itt nagyon nagy hangsúly van a RENDES kiképzésen! Nem elég csak odaadni aztán fél évente (vagy nem tudom) lövetni velük párat..
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Nagyon tanulságos videó arról, hogy békésnek látszó helyen (étterem), fényes nappal is MINDIG RÉSEN KELL LENNI. Amikor zsúfolt helyen következik be egy rablás, akkor aki úgy dönt, hogy lőfegyverrel közbelép, annak nagyon jól kell céloznia, és olyan lőszer kell, aminek a lövedéke meg is áll a célszemélyben. Itt minden jól sült el, de ez összességében nagyon necces sztori (szöveg: angolul, de a videó elég sokatmondó):

https://youtu.be/iRyMcvB12xg?t=46
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Sokszor téma az egyedi vagy kis szériás gyártás ami fő profilban nem mindig rentábilis.
Régen nagy divat volt a " melléküzemág "
Mik a jogi feltételei a fegyvergyártásnak ( gáz-riasztó),nem fő profil esetén?
Tudom, költői kérdés de a Black velvet kicsit megszéditett :D :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

regitiszt írta: 2019.10.06. 14:10 Sokszor téma az egyedi vagy kis szériás gyártás ami fő profilban nem mindig rentábilis.
Régen nagy divat volt a " melléküzemág "
Mik a jogi feltételei a fegyvergyártásnak ( gáz-riasztó),nem fő profil esetén?
Tudom, költői kérdés de a Black velvet kicsit megszéditett :D :D
Ugyanaz, mint főprofil esetén.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TÍCCSUKMÁBE a fehér teherautókat, vazze!
Az európai terrorcselekmenyek leggyakoribb elkovetesi eszkoze!

https://neokohn.hu/2019/10/08/terrortam ... orszagban/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.10.08. 10:26 TÍCCSUKMÁBE a fehér teherautókat, vazze!
Az európai terrorcselekmenyek leggyakoribb elkovetesi eszkoze!

https://neokohn.hu/2019/10/08/terrortam ... orszagban/

Kép
Amennyi eszük van, külön engedélyhez fogják kötni, a fehér színű autók megvásárlását... Ugyanebbe a kategóriába kerül a bozotvágó, a kenyérvágó kés,stb is. Bravó..
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.10.08. 10:38 Amennyi eszük van, külön engedélyhez fogják kötni, a fehér színű autók megvásárlását... Ugyanebbe a kategóriába kerül a bozotvágó, a kenyérvágó kés,stb is. Bravó..
Itthon a legtöbb fehér furgon is kb közúti terrorista. Ahogy mennek, az kb potenciális tömegmészárlás kategtória. Ha betiltani nem is, de a céges furgonokba kötelezővé tenném a fedélzedi adatrögzítést, meet a szállítók finoman szólva botrányosan közlekednek.

Miért, mert az az elvárás. 10-12 órát nonstop vezeti a finoman szólva kifogásolható műszaki állapotú furgont. Rohannia kell egyik címről a másikra, mert irreális cím mennyiséget kapnak. Aztán meg gyártják a balesetek sorát...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.10.08. 11:06 Itthon a legtöbb fehér furgon is kb közúti terrorista. Ahogy mennek, az kb potenciális tömegmészárlás kategtória. Ha betiltani nem is, de a céges furgonokba kötelezővé tenném a fedélzedi adatrögzítést, meet a szállítók finoman szólva botrányosan közlekednek.

Miért, mert az az elvárás. 10-12 órát nonstop vezeti a finoman szólva kifogásolható műszaki állapotú furgont. Rohannia kell egyik címről a másikra, mert irreális cím mennyiséget kapnak. Aztán meg gyártják a balesetek sorát...
Igen, igazad van, én is ezt tapasztalom. Úgy általában is el lehet mondani, hogy a közlekedési "kultúra", inkább gladiator képzővé alakult... Akinek 10 misinél drágább autója van, az már az utak istenének hiszi magát.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Úgy kell a pudingfejü Britteknek, női rendőrfőnök, az igen... Attól meg mit lehetne várni? Kíváncsi vagyok, hogy gumis, alaminium revolver rendszeresítésére mit lépne. Pedig az meg a kínai rendőrségnél is van...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

"Cressida Dick, a brit főváros első női rendőrfőnöke"
Meg is van a megfejtés. Női. Rendőrfőnök. Olyan vezetéknévvel ami a szlengben f@szt jelent.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Mr. Senki írta: 2019.10.08. 11:06 Itthon a legtöbb fehér furgon is kb közúti terrorista. Ahogy mennek, az kb potenciális tömegmészárlás kategtória. Ha betiltani nem is, de a céges furgonokba kötelezővé tenném a fedélzedi adatrögzítést, meet a szállítók finoman szólva botrányosan közlekednek.

Miért, mert az az elvárás. 10-12 órát nonstop vezeti a finoman szólva kifogásolható műszaki állapotú furgont. Rohannia kell egyik címről a másikra, mert irreális cím mennyiséget kapnak. Aztán meg gyártják a balesetek sorát...
+1
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Tegnapi németországi naci ámokfutóról kikerült egy videó.
Mivel lövöldözött ez az utolsó gyökér? BP fegyverrel? Akkora a füstje mint az állat.

https://twitter.com/M_Ziesmann/status/1 ... 42336?s=20
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.10.10. 00:42 Tegnapi németországi naci ámokfutóról kikerült egy videó.
Mivel lövöldözött ez az utolsó gyökér? BP fegyverrel? Akkora a füstje mint az állat.

https://twitter.com/M_Ziesmann/status/1 ... 42336?s=20
Sörétes hüvely van a helyszínelési fotókon.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

RatRace írta: 2019.10.10. 12:46 Vótmán?

https://www.origo.hu/itthon/20191010-a- ... ottat.html

Retay gp
Ezeket az embereket soha nem értettem meg, amúgy is kicsesztek vele mert nem kapta meg a fizetését ezért nagyobb trugyiba mászik.
Vitt volna egy husángot és a karosszérián egy kicsit változtatott volna, most meg leshet a sitten. :?:
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ZOLKET írta: 2019.10.10. 13:03 Ezeket az embereket soha nem értettem meg, amúgy is kicsesztek vele mert nem kapta meg a fizetését ezért nagyobb trugyiba mászik.
Vitt volna egy husángot és a karosszérián egy kicsit változtatott volna, most meg leshet a sitten. :?:

detto ugyanez:
https://hvg.hu/itthon/20191010_Megutott ... tazo_ferfi

Mondjuk az is ugyanígy érthetetlen, hogy mi a f.aszert nem hordanak onvedelmi eszkozt a kallerek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

És még mindig jobb, mintha egy konyhakéssel vagy machete-vel kezd el hadonászni..
Nyilván a lényeg, hogy megijedjenek tőle, mert fegyver, és aki ellen fordítja se tudja, hogy éles vagy nem, de legalább a tudtukon kívül nem volt veszélyben senki.
Nem tudom mennyire, nem akarok ítélkezni, de lehet megérdemelte a főnök,hogy beszarassák kicsit :D
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.10.10. 13:12 detto ugyanez:
https://hvg.hu/itthon/20191010_Megutott ... tazo_ferfi

Mondjuk az is ugyanígy érthetetlen, hogy mi a f.aszert nem hordanak onvedelmi eszkozt a kallerek.
Amiért nagyon sok ember "Cöh, nekem nincs szükségem ilyenekre... játékfegyverek meg dezodorok.."
Gondolom ezért, és nem azért a 2ezer forintért..
Röhmer
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2018.12.13. 16:29

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Röhmer »

smith15 írta: 2019.10.10. 13:23 Amiért nagyon sok ember "Cöh, nekem nincs szükségem ilyenekre... játékfegyverek meg dezodorok.."
Gondolom ezért, és nem azért a 2ezer forintért..
Pontosan!
Aki hallgatta ma az egyik kereskedelmi rádiócsatorna reggeli műsorát, abban megint megszólaltattak egy nőt akit futás közben támadtak meg.
Kb ugyanazt monda el, mint az előző. Észlelte, hogy követik, megpróbált elfutni de nem sikerült. A támadó meglökte, beleesett az út széli árokba.
Onnan már csak egy lépés lett volna az ami a soroksári nővel történt.
Annyit tudott csinálni, hogy elkezdett a támadóval üvölteni, azzal nyerni pár másodpercet amíg elfuthat megint.
Vakszerencse hogy sikerült.
Természetesen a műsor további részében elhangzott olyan is, hogy a gázspray nem megoldás mert önmagát fújja le vele, meg ő nem akar ilyen eszközökkel futni, stb...
Aztán jöttek az értelmesebbnél értelmesebb hozzászólások, hogy fusson kutyával, meg telepítsen a telefonjára vészjelző alkalmazást....
Teljes agyrém ami még mindig a társadalom hozzáállásával van.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Röhmer írta: 2019.10.10. 13:32 Pontosan!
Aki hallgatta ma az egyik kereskedelmi rádiócsatorna reggeli műsorát, abban megint megszólaltattak egy nőt akit futás közben támadtak meg.
Kb ugyanazt monda el, mint az előző. Észlelte, hogy követik, megpróbált elfutni de nem sikerült. A támadó meglökte, beleesett az út széli árokba.
Onnan már csak egy lépés lett volna az ami a soroksári nővel történt.
Annyit tudott csinálni, hogy elkezdett a támadóval üvölteni, azzal nyerni pár másodpercet amíg elfuthat megint.
Vakszerencse hogy sikerült.
Természetesen a műsor további részében elhangzott olyan is, hogy a gázspray nem megoldás mert önmagát fújja le vele, meg ő nem akar ilyen eszközökkel futni, stb...
Aztán jöttek az értelmesebbnél értelmesebb hozzászólások, hogy fusson kutyával, meg telepítsen a telefonjára vészjelző alkalmazást....
Teljes agyrém ami még mindig a társadalom hozzáállásával van.
Semmi gond az ilyen önvédelem free emberekkel. Hagyni kell Őket a saját kis virágos, pillangós világukban, ahol sosem jön a farkas. Aztán ha mégis jönme, akkor fel lesznek zabálva szőröstül, bőröstül... A természet már csak ilyen...

A probléma akkor merül fel, ha a saját pszichózisukat megpróbálják másra is ráerőltetni.

Részemről soha nem gondoltam azt, hogy mindenkinek meg kell védeine magát. Csak azt, hogy erre mindenkinek meg KELL!!! adni a lehetőséget.

Nekem is mondtak már mindenféléket, mert viselem a gázpisztolyt. A kedvencem a "nem jó, mert élessel lőnek vissza" téveszme. Persze Csehországban, vagy az USA egy államaiban, pl: Vermontban, vagy Texasban ez lehet igaz. Magyarországon ellenben majdnem kizárt!

Az ember meg nem szokott lőfegyverrel felszerelt rendőrökre gázologni. Másnak meg lassan itthon nem lesz maroklőfegyvere az utcán. Már a balhék is többnyie gázzal történnek. Viszont ez így is van jól. Inkább gázologjanak a retkek, mint bicskázzanak...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.10.10. 13:49 Semmi gond az ilyen önvédelem free emberekkel. Hagyni kell Őket a saját kis virágos, pillangós világukban, ahol sosem jön a farkas. Aztán ha mégis jönme, akkor fel lesznek zabálva szőröstül, bőröstül... A természet már csak ilyen...

A probléma akkor merül fel, ha a saját pszichózisukat megpróbálják másra is ráerőltetni.


Részemről soha nem gondoltam azt, hogy mindenkinek meg kell védeine magát. Csak azt, hogy erre mindenkinek meg KELL!!! adni a lehetőséget.

Nekem is mondtak már mindenféléket, mert viselem a gázpisztolyt. A kedvencem a "nem jó, mert élessel lőnek vissza" téveszme. Persze Csehországban, vagy az USA egy államaiban, pl: Vermontban, vagy Texasban ez lehet igaz. Magyarországon ellenben majdnem kizárt!

Pont erről született az alabbi kis írásom:

ÚJ CIKK!

Hamis biztonságérzet és a többi baromság

Aki önvédelmi fegyvert, vagy bármilyen önvédelmi fegyvert/eszközt visel, tart, vagy csak kifejezi ebbéli érdeklődését mások előtt az rögtön kapja a ledorongolást, hülyének nézést. Legtöbbször elképesztően banális közhelyekkel vagdalkozik ilyenkor a másik fél.



Ez persze legyen az ő baja, de egyrészt szerintem társadalmilag káros az ilyen irányú agitációja, másrészt sokszor tapasztalják fegyverboltokban dolgozók is, hogy ÖN-lebeszélés keretében azok is megfosztják magukat a hatékony védelem lehetőségétől, akik kifejezetten veszélyeztetett kategóriákban tartoznak.

Ja, igen, a hasonló elképesztő okosságok terjesztő sokszor hivatalból rendőri, belügyi vezetők, úgynevezett kriminálpszichológusok, vagy éppen utcát sosem látott, de nagyon okosnak látszani akaró mindenféle egyéb egyenruhások.

Ezért is gyűjtöttem össze egy csokorral ezekből az “ötcsillagos bullshit”-ekből, melyek többségével szerintem mindannyian találkoztunk már, és igyekszem őket elemi logikával röviden megcáfolni, hogy az olvasó is felléphessen ellenük.

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/hamis- ... -baromsag/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Röhmer
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2018.12.13. 16:29

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Röhmer »

Mr. Senki írta: 2019.10.10. 13:49 Semmi gond az ilyen önvédelem free emberekkel. Hagyni kell Őket a saját kis virágos, pillangós világukban, ahol sosem jön a farkas. Aztán ha mégis jönme, akkor fel lesznek zabálva szőröstül, bőröstül... A természet már csak ilyen...

A probléma akkor merül fel, ha a saját pszichózisukat megpróbálják másra is ráerőltetni.

Részemről soha nem gondoltam azt, hogy mindenkinek meg kell védeine magát. Csak azt, hogy erre mindenkinek meg KELL!!! adni a lehetőséget.

Nekem is mondtak már mindenféléket, mert viselem a gázpisztolyt. A kedvencem a "nem jó, mert élessel lőnek vissza" téveszme. Persze Csehországban, vagy az USA egy államaiban, pl: Vermontban, vagy Texasban ez lehet igaz. Magyarországon ellenben majdnem kizárt!

Az ember meg nem szokott lőfegyverrel felszerelt rendőrökre gázologni. Másnak meg lassan itthon nem lesz maroklőfegyvere az utcán. Már a balhék is többnyie gázzal történnek. Viszont ez így is van jól. Inkább gázologjanak a retkek, mint bicskázzanak...
Bajom az nekem sem... csak akkor nem kell a rinya, hogy már megint mi történt "juj-fúj".
Más szitu, az egyik hölgyismerősöm remegve félig sírva hívott fel valamelyik nap, hogy mi történt vele.
Az egyik buszmegállóban három "svéd cserediák " éppen egy idősebb nőt interjúztatott, hogy "mikor megyen a busz, meg van-e aprója jegyre" stb, és már a táskáját rángatták. Az ismerősöm elmondta, hogy mindenki , a meglett felnőtt férfiak a telefonjukba bújva mentek el mellette fejüket elfordítva...
Ő ment oda, szintén kiabálva , hogy hagyják békén a nénit, persze a három "svéd" azonnal körbevette, hogy mivamianmivan.
Azt mondja, hogy őt csak az mentette meg, hogy éppen jött a busz és a nénivel együtt fel tudtak szállni gyorsan.
Azt kérdezte, ő hol tudna szerezni valamit amivel megvédheti magát. Azt mondta, hogy -idézem- " nem hittem volna, hogy velem ilyesmi megtörténik".
Szóval ez az általános alapelv.....
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Röhmer írta: 2019.10.10. 13:32 Pontosan!
Aki hallgatta ma az egyik kereskedelmi rádiócsatorna reggeli műsorát, abban megint megszólaltattak egy nőt akit futás közben támadtak meg.
Kb ugyanazt monda el, mint az előző. Észlelte, hogy követik, megpróbált elfutni de nem sikerült. A támadó meglökte, beleesett az út széli árokba.
Onnan már csak egy lépés lett volna az ami a soroksári nővel történt.
Annyit tudott csinálni, hogy elkezdett a támadóval üvölteni, azzal nyerni pár másodpercet amíg elfuthat megint.
Vakszerencse hogy sikerült.
Természetesen a műsor további részében elhangzott olyan is, hogy a gázspray nem megoldás mert önmagát fújja le vele, meg ő nem akar ilyen eszközökkel futni, stb...
Aztán jöttek az értelmesebbnél értelmesebb hozzászólások, hogy fusson kutyával, meg telepítsen a telefonjára vészjelző alkalmazást....
Teljes agyrém ami még mindig a társadalom hozzáállásával van.
Na igen. Mi is volt az előző péppé vert futónő által indított program mottója? "Fuss el!" Ja, hogy most sem jött össze... De önvédelmi eszköz az nem kell.
Röhmer
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2018.12.13. 16:29

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Röhmer »

zora írta: 2019.10.10. 14:37 Na igen. Mi is volt az előző péppé vert futónő által indított program mottója? "Fuss el!" Ja, hogy most sem jött össze... De önvédelmi eszköz az nem kell.
Akkor dobta le az agyam a szíjat amikor azt taglalták, hogy a vészjelző applikáció milyen jó dolog, és azt kell telepíteni...
De most komolyan... mi járhat azoknak az embereknek a fejében akik ilyet mondanak...?! (költői kérdés)
Ha egyáltalán le is tudja adni a jelzést, (nem fogja) akkor mi lesz az első reakció rá? Felhívják pár perc múlva....
Addigra szétvert fejjel fekszik a bokor alján megerőszakolva. Valóban hasznos....
Persze, nem kell az önvédelmi eszköz mert Végh József óta tudjuk, hogy akinél olyan van azt meg is fogják támadni....
Teljes agyrém-.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Röhmer írta: 2019.10.10. 14:50 Akkor dobta le az agyam a szíjat amikor azt taglalták, hogy a vészjelző applikáció milyen jó dolog, és azt kell telepíteni...
De most komolyan... mi járhat azoknak az embereknek a fejében akik ilyet mondanak...?! (költői kérdés)
Ha egyáltalán le is tudja adni a jelzést, (nem fogja) akkor mi lesz az első reakció rá? Felhívják pár perc múlva....
Addigra szétvert fejjel fekszik a bokor alján megerőszakolva. Valóban hasznos....
Persze, nem kell az önvédelmi eszköz mert Végh József óta tudjuk, hogy akinél olyan van azt meg is fogják támadni....
Teljes agyrém-.
Végh Úrtól a legjobban megfontolandó önvédelmi eszköz, amiben biztos igaza van, az az A4-es papírlap, szigorúan üresen :lol:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2019.10.10. 14:37 Na igen. Mi is volt az előző péppé vert futónő által indított program mottója? "Fuss el!" Ja, hogy most sem jött össze... De önvédelmi eszköz az nem kell.

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/fuss-e ... emenycikk/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2019.10.10. 13:49 Semmi gond az ilyen önvédelem free emberekkel. Hagyni kell Őket a saját kis virágos, pillangós világukban, ahol sosem jön a farkas. Aztán ha mégis jönme, akkor fel lesznek zabálva szőröstül, bőröstül... A természet már csak ilyen...

A probléma akkor merül fel, ha a saját pszichózisukat megpróbálják másra is ráerőltetni.

Részemről soha nem gondoltam azt, hogy mindenkinek meg kell védeine magát. Csak azt, hogy erre mindenkinek meg KELL!!! adni a lehetőséget.

Nekem is mondtak már mindenféléket, mert viselem a gázpisztolyt. A kedvencem a "nem jó, mert élessel lőnek vissza" téveszme. Persze Csehországban, vagy az USA egy államaiban, pl: Vermontban, vagy Texasban ez lehet igaz. Magyarországon ellenben majdnem kizárt!

Az ember meg nem szokott lőfegyverrel felszerelt rendőrökre gázologni. Másnak meg lassan itthon nem lesz maroklőfegyvere az utcán. Már a balhék is többnyie gázzal történnek. Viszont ez így is van jól. Inkább gázologjanak a retkek, mint bicskázzanak...
így van!_hulljon az ilyen! én nem sajnálom oket
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.10.10. 17:07 így van!_hulljon az ilyen! én nem sajnálom oket
A halálukat nem kívánom, sőt még azt sem, hogy bajuk legyen a logikátlan gondolkodásuk okán. Mindössze én nem szeretnék már azért harcolni, hogy ezek az emberek felébredjenek a rózsaszín tündérmeséjükből. Éljék csak boldogan tudatlan életüket. Csak amennyiben én nem bántom őket, hagyják, hogy én is úgy éljem az életem, ahogy szeretném.

Többet én már nem várok el az emberektől. Manapság már ez is irreálisan soknak tűnik.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mr. Senki írta: 2019.10.10. 17:11 Csak amennyiben én nem bántom őket, hagyják, hogy én is úgy éljem az életem, ahogy szeretném.

Többet én már nem várok el az emberektől. Manapság már ez is irreálisan soknak tűnik.
Így van, De Ők úgyis jobban tudják azt, hogy neked mi a jó! (szerintük), ezért halgatni arany.
Viszont, ha nem tudnak semmit, akkor nem találnak fogást rajtad. Meg kell őket hagyni az álomvilágukban, addig úgysem tanulnak, amíg nem koppannak a falon.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

RatRace írta: 2019.10.10. 17:29 Így van, De Ők úgyis jobban tudják azt, hogy neked mi a jó! (szerintük), ezért halgatni arany.
Viszont, ha nem tudnak semmit, akkor nem találnak fogást rajtad. Meg kell őket hagyni az álomvilágukban, addig úgysem tanulnak, amíg nem koppannak a falon.
A liberósok akkor sem tanulnak semmiből, ha már átfejelték a falat. Csak hajtogatják a f..ságaikat, és jellemzően erőszakosan lépnek fel, ha valaki nem éet velük egyet.

Részemről kukázom őket. Szagolgassák a virágokat, és éljenek boldogan!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Szokásos brit hétköznapok, pedig a késviselés meg az emberkéselés már régen tilos, #nyemértyem:

"Négy embert szállítottak kórházba Manchesterben, miután egy bevásárlóközpontban megkéselték őket."

https://hvg.hu/vilag/20191011_Tobb_embe ... chesterben
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.10.11. 14:13 Szokásos brit hétköznapok, pedig a késviselés meg az emberkéselés már régen tilos, #nyemértyem:

"Négy embert szállítottak kórházba Manchesterben, miután egy bevásárlóközpontban megkéselték őket."

https://hvg.hu/vilag/20191011_Tobb_embe ... chesterben
Megint nem működött a mindentbetiltunk gondolkodás..??? Sose gondoltam volna...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.10.11. 14:13 Szokásos brit hétköznapok, pedig a késviselés meg az emberkéselés már régen tilos, #nyemértyem:

"Négy embert szállítottak kórházba Manchesterben, miután egy bevásárlóközpontban megkéselték őket."

https://hvg.hu/vilag/20191011_Tobb_embe ... chesterben
Hülyeangolokangolhülyék!

Olyanok mint a kajáik. Ízetlenek, ostobák, és rondák...

Bár aki szereti, ha a barátnője nyerít, és vágtat a zabért, annak betiltomisztán fellegvára maga lehet a paradicsom... Ott minden bokorban találni egy-egy beltenyész aknafejű nőstényt...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.10.11. 15:39 Hülyeangolokangolhülyék!

Olyanok mint a kajáik. Ízetlenek, ostobák, és rondák...

Bár aki szereti, ha a barátnője nyerít, és vágtat a zabért, annak betiltomisztán fellegvára maga lehet a paradicsom... Ott minden bokorban találni egy-egy beltenyész aknafejű nőstényt...
Én se mennék oda semmi pénzért, de azért a civil polgárokat, akik szenvednek a selejt kormányuk miatt, nem tartom korrektnek ilyen általánosítva gyalázni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Mr. Senki írta: 2019.10.11. 15:39 Hülyeangolokangolhülyék!

Olyanok mint a kajáik. Ízetlenek, ostobák, és rondák...

Bár aki szereti, ha a barátnője nyerít, és vágtat a zabért, annak betiltomisztán fellegvára maga lehet a paradicsom... Ott minden bokorban találni egy-egy beltenyész aknafejű nőstényt...
OFF
Már rá sem kell nézni ki írja a kommentet, 10 esetből 9,5 alkalommal eltalálom hogy te, pusztán a kifejezéseid és a stílusod alapján. :D
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Kojak írta: 2019.10.11. 21:15 OFF
Már rá sem kell nézni ki írja a kommentet, 10 esetből 9,5 alkalommal eltalálom hogy te, pusztán a kifejezéseid és a stílusod alapján. :D
+1 :-)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

:roll:
Mr. Senki írta: 2019.10.10. 17:11 A halálukat nem kívánom, sőt még azt sem, hogy bajuk legyen a logikátlan gondolkodásuk okán. Mindössze én nem szeretnék már azért harcolni, hogy ezek az emberek felébredjenek a rózsaszín tündérmeséjükből. Éljék csak boldogan tudatlan életüket. Csak amennyiben én nem bántom őket, hagyják, hogy én is úgy éljem az életem, ahogy szeretném.

Többet én már nem várok el az emberektől. Manapság már ez is irreálisan soknak tűnik.
+1!! Félnek a fegyvertől a népek, meg majd a rendőrség úgy is megvédi, ha gebasz lenne...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kojak írta: 2019.10.11. 21:15 OFF
Már rá sem kell nézni ki írja a kommentet, 10 esetből 9,5 alkalommal eltalálom hogy te, pusztán a kifejezéseid és a stílusod alapján. :D
Mindenhol más sablont használok. Ez a szociopata sablon volt. 😃😃😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: FC1 »

Hú ez a szaki aztán megmonnya a frankót! :lol:

[url][https://www.youtube.com/watch?v=mOhV--q ... 704089/url]
Ha nincs ló a szamár is jó!
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Ó, anyám...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

FC1 írta: 2019.10.15. 23:23 Hú ez a szaki aztán megmonnya a frankót! :lol:

[url][https://www.youtube.com/watch?v=mOhV--q ... 704089/url]
Ez valami poén videó?

Kijeza Klúzo felügyelő???
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.10.16. 07:01 Ez valami poén videó?

Kijeza Klúzo felügyelő???

akinek van egy kamerás mobilja es egy jotyúb accountja, az profi szagértő vlogger ma már.

MUHAHAHAHAAAAA

Ennyi baromságot ilyen rövid idő alatt összehordani már művészet. Tuti leszerelt rendőr.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Állítólag 28 pisztolyt és 2 géppisztolyt és 9 hangtompítót foglaltak le egy szerb csókánál Röszkénél, meg egy valag lőszert. A rendőrség fegyverügyekben nem sokat ér, nem tudni hogy ez gázriasztó-e vagy éles - utóbbi a valószínűbb.

https://index.hu/belfold/2019/10/16/ros ... mpesz_nav/
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.10.16. 09:37 Állítólag 28 pisztolyt és 2 géppisztolyt és 9 hangtompítót foglaltak le egy szerb csókánál Röszkénél, meg egy valag lőszert. A rendőrség fegyverügyekben nem sokat ér, nem tudni hogy ez gázriasztó-e vagy éles - utóbbi a valószínűbb.

https://index.hu/belfold/2019/10/16/ros ... mpesz_nav/
Szokott műsor. Délen nem bonyolult illegal szarhoz jutni, mert ilyen szállítmányok jönnek mennek. Egyet most "véletlenül" (valósznűleg az előzőleg megfogott konkurencia vádalkuban befújhatta) tarkónbaxtak a ződcsünök.... 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

TotoHU írta: 2019.10.16. 09:37 Állítólag 28 pisztolyt és 2 géppisztolyt és 9 hangtompítót foglaltak le egy szerb csókánál Röszkénél, meg egy valag lőszert. A rendőrség fegyverügyekben nem sokat ér, nem tudni hogy ez gázriasztó-e vagy éles - utóbbi a valószínűbb.

https://index.hu/belfold/2019/10/16/ros ... mpesz_nav/
Az autó tüzetes ellenőrzésekor az üzemanyagtartályból összesen 28 maroklőfegyver, (M57, Beretta, BR765, Taurus 357, CZ99, M70 765 típusú) 2 gépfegyver (Scorpio 765), valamint 9 hangtompító és 500 különböző kaliberű lőszer került elő.

https://nav.gov.hu/nav/sajtoszoba/hirek ... 91016.html
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Az üzemanyagtartályból!

Akkor az elég alapos ellenőrzés lehetett.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.10.16. 10:30 Szokott műsor. Délen nem bonyolult illegal szarhoz jutni, mert ilyen szállítmányok jönnek mennek. Egyet most "véletlenül" (valósznűleg az előzőleg megfogott konkurencia vádalkuban befújhatta) tarkónbaxtak a ződcsünök.... 😃
Jah. Az ilyen fogásoknál tutira mennek, nem véletlenszerűen szerelik ki az autók üzemanyagtartályát ellenőrzés céljából, esetleg azért mert a sofőr kicsit idegesebbnek tűnt.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2019.10.16. 10:58 Az üzemanyagtartályból!

Akkor az elég alapos ellenőrzés lehetett.
Vagy eleve van valamilyen műszerük, amivel szilárd tárgyakat, vagy fémet tudnak keresni a járművek üreges részeiben, és csak akkor kapják már szét ha a műszer valami gyanúsat jelez. Valszeg kábszit is előszeretettel csempésznek ilyen módszerrekkel. Ez azért manapság már nem nagy ördöngösség.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.10.16. 13:17 Vagy eleve van valamilyen műszerük, amivel szilárd tárgyakat, vagy fémet tudnak keresni a járművek üreges részeiben, és csak akkor kapják már szét ha a műszer valami gyanúsat jelez. Valszeg kábszit is előszeretettel csempésznek ilyen módszerrekkel. Ez azért manapság már nem nagy ördöngösség.
Ha volna is ilyen műszerük, egy mezei Zöccsün honnan tudná azt, hogy egy autóban hol, mekkora, és milyen formájű üregnek kell lennie? Ilyen alapon sok autó üzemanyag szintjelzőjére, vagy AC pumpájára is rá vakrepülhetnének...

Szerintem túlgondolod a kérdést. Ez még mindig 3/3 állam. Itt nemzeti sport egymás felnyomása, a másik sárba rángatása. Így annyira nincs nehéz dolga a hatóságoknak. Mindig termelődik pár patkány az alvilágban, akik apró kedvezményekért, vagy lehetőségekért felnyomják fajtársaikat...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.10.16. 13:36 Ha volna is ilyen műszerük, egy mezei Zöccsün honnan tudná azt, hogy egy autóban hol, mekkora, és milyen formájű üregnek kell lennie? Ilyen alapon sok autó üzemanyag szintjelzőjére, vagy AC pumpájára is rá vakrepülhetnének...

Szerintem túlgondolod a kérdést. Ez még mindig 3/3 állam. Itt nemzeti sport egymás felnyomása, a másik sárba rángatása. Így annyira nincs nehéz dolga a hatóságoknak. Mindig termelődik pár patkány az alvilágban, akik apró kedvezményekért, vagy lehetőségekért felnyomják fajtársaikat...
+1

Siman lehallgatak mar ezeket regen/nem fizettek meg a vedelmi penzt a szerb hataroroknek es felnyomtak oket. Semmi latnivalo, tovabb lehet haladni:-)

(Es a svarc geppisztolyok elkapasa tok rendben is van, Azokkal nem derek, kispenzu videki gazdalkodok akartak a termenytolvajok ellen vedekezni vagy ilyesmi.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.10.16. 13:36 Ha volna is ilyen műszerük, egy mezei Zöccsün honnan tudná azt, hogy egy autóban hol, mekkora, és milyen formájű üregnek kell lennie? Ilyen alapon sok autó üzemanyag szintjelzőjére, vagy AC pumpájára is rá vakrepülhetnének...

Szerintem túlgondolod a kérdést. Ez még mindig 3/3 állam. Itt nemzeti sport egymás felnyomása, a másik sárba rángatása. Így annyira nincs nehéz dolga a hatóságoknak. Mindig termelődik pár patkány az alvilágban, akik apró kedvezményekért, vagy lehetőségekért felnyomják fajtársaikat...
Azért ne nézzük már le nagyon a vámost se... A határon szolgáló zőccsün ugyanis vámos, neki éppen hogy az a dolga és a szakmája, hogy az ilyen csempész fogásokkal, praktikákkal pontosan képben legyen. Ha autós határon szolgál akkor a különböző járműtípusok felépítésével is képben kell lennie, nyilván nem járműtervező szinten, de ez alapján célzottan tudnia kell csempészárut keresnie, és ehhez megfelelő eszközökkel kell rendelkeznie.
És igen, ettől függetlenül biztosan nagy szerepe van a rendőrségi vonalon beérkező füleseknek, az "állampolgári bejelentésnek" és a véletlen szerencsének is, de azért a spenótbakterek sem hülyék ám.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Röhmer írta: 2019.10.10. 14:50 Akkor dobta le az agyam a szíjat amikor azt taglalták, hogy a vészjelző applikáció milyen jó dolog, és azt kell telepíteni...
De most komolyan... mi járhat azoknak az embereknek a fejében akik ilyet mondanak...?! (költői kérdés)
Ha egyáltalán le is tudja adni a jelzést, (nem fogja) akkor mi lesz az első reakció rá? Felhívják pár perc múlva....
Addigra szétvert fejjel fekszik a bokor alján megerőszakolva. Valóban hasznos....
Persze, nem kell az önvédelmi eszköz mert Végh József óta tudjuk, hogy akinél olyan van azt meg is fogják támadni....
Teljes agyrém-.
Privátjaimat megkaptad?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2019.10.16. 14:01 Azért ne nézzük már le nagyon a vámost se... A határon szolgáló zőccsün ugyanis vámos, neki éppen hogy az a dolga és a szakmája, hogy az ilyen csempész fogásokkal, praktikákkal pontosan képben legyen.
Például lehet neki is egy olyan ipari endoszkópja, amivel a fegyvermesterem használ. Egy mozdulat, tanksapka le és máris lehet lent körülnézni.

Ők se egyből a flexszel indítanak, csak 100%-os tipp esetén.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Blekk Rájgó írta: 2019.10.16. 22:15 Például lehet neki is egy olyan ipari endoszkópja, amivel a fegyvermesterem használ. Egy mozdulat, tanksapka le és máris lehet lent körülnézni.

Ők se egyből a flexszel indítanak, csak 100%-os tipp esetén.
Mindegyik technikai eszköz alkalmazásának alapj az előzetes, gondos, feljelentés. Mondjuk egy nyomás alatt lévő, már elkapott nepper tollából, szájából. Más esetben nem túl hatékony ez a technológia. Pláne, hogy a zőcsün nem jármű szakértő, és nem tudja, nem is tudhatja, hogy mely jármű, mely üregeiben pontosan minek kéne lennie. Valamint idő sincs minden gyanúsan viselkedő (valójában nagyrészt csak hatósági csak lámpalázas) sofőr járművének minden üregét átvizsgálni...

Gumiban is volt már kábszer betéve. Szépen, csomi nélkül. Keringett a púder a kerékben, hogy ne üssön menet közben az... Csak induláskor viselkedett enyhén furán a jármű. Ezt szúrták ki állítólag.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi magyar valóság rovat! Azaz a csodálatosan biztonságos budapesti tömegközlekedés, és a kamera az ellen nem véd!

"A 4-6-os villamoson rabolt ki egy fiatal fiút egy férfi még október 4-én. Az elkövető 6 óra 15 perc körül szállt fel a villamosra és leült a fiúval szemben, majd erőszakosan pénzt kért tőle és azzal fenyegette, hogy bánatni fogja, ha nem ad neki,"

https://index.hu/belfold/2019/10/16/rab ... D8UC0zeFsw
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Blekk Rájgó írta: 2019.10.16. 22:15 Például lehet neki is egy olyan ipari endoszkópja, amivel a fegyvermesterem használ. Egy mozdulat, tanksapka le és máris lehet lent körülnézni.

Ők se egyből a flexszel indítanak, csak 100%-os tipp esetén.
van "röngönyük" is
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mr. Senki írta: 2019.10.17. 06:59 Mindegyik technikai eszköz alkalmazásának alapj az előzetes, gondos, feljelentés. Mondjuk egy nyomás alatt lévő, már elkapott nepper tollából, szájából. Más esetben nem túl hatékony ez a technológia. Pláne, hogy a zőcsün nem jármű szakértő, és nem tudja, nem is tudhatja, hogy mely jármű, mely üregeiben pontosan minek kéne lennie. Valamint idő sincs minden gyanúsan viselkedő (valójában nagyrészt csak hatósági csak lámpalázas) sofőr járművének minden üregét átvizsgálni...

Gumiban is volt már kábszer betéve. Szépen, csomi nélkül. Keringett a púder a kerékben, hogy ne üssön menet közben az... Csak induláskor viselkedett enyhén furán a jármű. Ezt szúrták ki állítólag.
Ne haragudj, de gyakorló kamionsofőr lévén enyhén megmosolyogtat, amit írsz!!!!!!!
A szolgálatban lévő "zőcsünök" nagyon jól képzett tagok (ropppant korrektek és segítőkészek), rohadt jó típusismerettel rendelkeznek, szinte minden autó típusra. Feljelentés sem kell nekik, bármit megtalálnak, ha akarnak, és általában, no meg sok kollégám tapasztalata alapján még jelenleg nincsenek "korrigálva, szükítve", hogy mit kell és mit nem megtalálniuk. Persze a pluszbejelentések számukra is jól jönnek.
Jó lenne, ha a jövőben nem tennél olyan megjegyzéseket, amik egyes embereket teljesen leépítenének a jelenleg elfoglalt pozíciójuk szerint.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.10.17. 08:53 Ne haragudj, de gyakorló kamionsofőr lévén enyhén megmosolyogtat, amit írsz!!!!!!!
A szolgálatban lévő "zőcsünök" nagyon jól képzett tagok (ropppant korrektek és segítőkészek), rohadt jó típusismerettel rendelkeznek, szinte minden autó típusra. Feljelentés sem kell nekik, bármit megtalálnak, ha akarnak, és általában, no meg sok kollégám tapasztalata alapján még jelenleg nincsenek "korrigálva, szükítve", hogy mit kell és mit nem megtalálniuk. Persze a pluszbejelentések számukra is jól jönnek.
Jó lenne, ha a jövőben nem tennél olyan megjegyzéseket, amik egyes embereket teljesen leépítenének a jelenleg elfoglalt pozíciójuk szerint.
Van némi véleményeltérés közöttünk, de nem fogok erről nekiállni gasztonizálni.

Legyen igazad. Lávendpísz...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mr. Senki írta: 2019.10.17. 08:59 Van némi véleményeltérés közöttünk, de nem fogok erről nekiállni gasztonizálni.

Legyen igazad. Lávendpísz...
Érdekes visszalépés egy olyan témából, amiben nincs személyes tapasztalatod, ám megosztottál egy érdekes véleményt! (persze személyes tapasztalat nélkül, sokakat ledegradálva!) :(
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Dönci62 írta: 2019.10.17. 09:04 Érdekes visszalépés egy olyan témából, amiben nincs személyes tapasztalatod, ám megosztottál egy érdekes véleményt! (persze személyes tapasztalat nélkül, sokakat ledegradálva!) :(
Riggs mindenhez IS ért, és mindent IS tud, de az "nem publikus". :-)

De normális a stílusa, úgyhogy elfogadjuk így. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Jah, megint valami front van, nekem is olyan a fejem mintha belesz.rtak volna...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.10.17. 09:04 Érdekes visszalépés egy olyan témából, amiben nincs személyes tapasztalatod, ám megosztottál egy érdekes véleményt! (persze személyes tapasztalat nélkül, sokakat ledegradálva!) :(
Más visszalépni, és más nem belegyalogolni egy méretes, verbális fekáliába...

Egyébként meg ahogy érzed.

Legyen szeretet, és megértés a földön!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

jó ha van írta: 2019.10.17. 22:46 Talán ide fér be leginkább:
https://www.origo.hu/itthon/20191017-el ... magat.html
Tegnap lőtéren én is halottam erről. Aki bekattan az bekattan. Gáz.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

jó ha van írta: 2019.10.17. 22:46 Talán ide fér be leginkább:
https://www.origo.hu/itthon/20191017-el ... magat.html
volt mar ilyen nem is egy, lesz is ilyen. En is lottem olyan pisztollyal ahol tudtam, hogy a feluletkezeles foltjait az agyvelo okozta.

Mindazonaltal ez alapvetoen csak annak a loternek kellemetlenseg, es evekkel kesobb kapjak vissza a fegyvert.

(Ha valaki ongyilkos akar lenni, akkor nehez szemere vetni, hogy egy gyors, biztos es fajdalommentes mondszert valaszt.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.10.18. 05:57
(Ha valaki ongyilkos akar lenni, akkor nehez szemere vetni, hogy egy gyors, biztos es fajdalommentes mondszert valaszt.)
Kivéve ha nem lő mellé a nagy stresszben, és csak örökre rondán megnyomorítja magát. Láttam ilyet egy doku filmben, a srácnak nem volt elől feje szinte mert levitte a sörétes puska, de életben maradt.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

En olyat lattam, aki (vadasz, sajat puskaval) nem talalta el a szivet, o viszonylag lassan elverzett a tudolovestol. :-(

Bel
Válasz küldése