Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

gvass1 írta: 2019.09.30. 14:59 A tavaly marciusban bemutatott Ceonic SIG P320 9 mm PAK gazpisztoly mostantol kaphato a Reichben, PTB-vel:
Nem jön be, pedig még kíváncsian vártam - DA/SA és feszteleníteni sem lehet, legalább egy külön műa. irányzékimitáció lehetne a szánból öntött helyen, ha rajta van a SIG jelzés.. bezzeg világító fehér ptb meg PAK felirat van rajta és broáf csőtorkolat.
Sapienti sat.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.09.30. 16:56 SIG P320, a menő új amcsi hadipisztoly alakú, PTB-vel = 10 ezer darab elfogy a Reichben idén Weihnacht előtt.

És én is csalódtam, mert amit kiállítottak az DAO volt, tűzkészen viselhető.

Ez meg. kb tényleg Z917 más formával, kompaktabb méretben, semmi több:-(((((
Sebaj, legalább nem fogok venni újabb 70 dkg spiátert a szekrénybe...

Mondjuk ezzel a tarkónbaxott külsővel, (tudom, az éles is ilyen, az is g...ironda!) Ilyen nulla beltartalommal, ennyire nulla funkcionalitással, ez kb a 20e +MKH kategória. Ez meg most mennyi is? 60 000Ft. Kb Umasux szintű átbaxoda. De itt a gyártó ráadásul nem is Ulm-ban van, és nem terek vendégmunkás csinálja német géppisztollyal a hátában, hanem Izmirben kókányolja az original, még éppen fel nem lázadt éhbéres turbános, 40 fokban. A török rugóacélról meg ódákat lehetne zengeni...

Ó a török tárrugóóóó!
Hajlik mint az ólom hintaló....
Ó török tárrugóóó!
Egy év után a kukába b....hatóóó....

Mindezt 60ezerér... Jah, nemis! Hazai átláthatatlan adózással, kereskedői szuperterhekkel vásárlóóóra áthárítva lenne ez 75 is... de akkor már méé ne 85, hiszen ez eredeti (török) Sig...

Óóóóó a török tárrugóóó!

Úgyhogy ez egy büdös nagy átqúrás soook sok marketing szeméttel a tetején...

Az a 10 000 aki meg ezt ennyiért megveszi... Hát egészségükre... Egyenek mellé sok mekit. Az is szemét jó drágáért, sok sok színes papírba csomagolva, mégtöbb körítés dumával körülötte...

Mekipisztoly idiótáknak. 😃

Ez de jól esett.... Igazi középnéthás fika everest mászás volt ez ahhhh...

Böffff, puuuuu, hapci!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Mr. Senki írta: 2019.09.30. 18:37 Sehol Senki:
A török rugóacél

Ó a török tárrugóóóó!
Hajlik mint az ólom hintaló....
Ó török tárrugóóó!
Egy év után a kukába b....hatóóó....


Ez de jól esett.... Igazi középnéthás fika everest mászás volt ez ahhhh...

Böffff, puuuuu, hapci!
Kicsit beleszerkesztettem.
Szókimondó. Költészet. Próza.
A faszkupakot nem überelni, de azért ott van.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.09.30. 17:37 Maga a megrendelő itt a SIG Sauer (annak szabadon tartható fegyveres leányvállalata, a GSG) volt, de a legdühítőbb az volt, hogy a prototípusok, amiket mutogattak, azok alapbol DAO sutest kaptak, nem is rosszat.
Most nem azért, de a korai kettős biztosítós Zoraklokk ehhez képest űrhajó...
nhgal4jUp1s.gif
nhgal4jUp1s.gif (345.25 KiB) Megtekintve 47459 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2019.09.30. 19:16 Kicsit beleszerkesztettem.
Szókimondó. Költészet. Próza.
A faszkupakot nem überelni, de azért ott van.
nhgaluhp3Oe.jpeg
nhgaluhp3Oe.jpeg (23.68 KiB) Megtekintve 47470 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

The Gent írta: 2019.09.30. 19:23 Most nem azért, de a korai kettős biztosítós Zoraklokk ehhez képest űrhajó... nhgal4jUp1s.gif
Abba is hagyták a gyártásét 6+ éve.

Verschlimmbesserung...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mr. Senki írta: 2019.09.30. 18:37 Sebaj, legalább nem fogok venni újabb 70 dkg spiátert a szekrénybe...

Mondjuk ezzel a tarkónbaxott külsővel, (tudom, az éles is ilyen, az is g...ironda!) Ilyen nulla beltartalommal, ennyire nulla funkcionalitással, ez kb a 20e +MKH kategória. Ez meg most mennyi is? 60 000Ft. Kb Umasux szintű átbaxoda. De itt a gyártó ráadásul nem is Ulm-ban van, és nem terek vendégmunkás csinálja német géppisztollyal a hátában, hanem Izmirben kókányolja az original, még éppen fel nem lázadt éhbéres turbános, 40 fokban. A török rugóacélról meg ódákat lehetne zengeni...

Ó a török tárrugóóóó!
Hajlik mint az ólom hintaló....
Ó török tárrugóóó!
Egy év után a kukába b....hatóóó....

Mindezt 60ezerér... Jah, nemis! Hazai átláthatatlan adózással, kereskedői szuperterhekkel vásárlóóóra áthárítva lenne ez 75 is... de akkor már méé ne 85, hiszen ez eredeti (török) Sig...

Óóóóó a török tárrugóóó!

Úgyhogy ez egy büdös nagy átqúrás soook sok marketing szeméttel a tetején...

Az a 10 000 aki meg ezt ennyiért megveszi... Hát egészségükre... Egyenek mellé sok mekit. Az is szemét jó drágáért, sok sok színes papírba csomagolva, mégtöbb körítés dumával körülötte...

Mekipisztoly idiótáknak. 😃

Ez de jól esett.... Igazi középnéthás fika everest mászás volt ez ahhhh...

Böffff, puuuuu, hapci!
A versike faxa, de a végét elbaxtad, mert az hapc-bü-fing helyesen ;)
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Urak!
Grand Power G9-ről mi a vélemény? Ha az árat nem nézzük..
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.09.30. 20:16 Urak!
Grand Power G9-ről mi a vélemény? Ha az árat nem nézzük..
Minek néz bármi mást a kereskedő? Gyémánt ár, random mrgbízhatóság, zéró pótalkatrész.

ha jó lenne, hozná az S., nem?😅
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.09.30. 20:18 Minek néz bármi mást a kereskedő? Gyémánt ár, random mrgbízhatóság, zéró pótalkatrész.

ha jó lenne, hozná az S., nem?😅
Miért kell ez a kereskedőzés..? Magán emberként nem kérdezhetem meg?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.09.30. 20:24 Miért kell ez a kereskedőzés..? Magán emberként nem kérdezhetem meg?

Ugyanazt a ge.cit szopjuk bárcásként, nem?😆
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.09.30. 20:27 Ugyanazt a ge.cit szopjuk bárcásként, nem?😆
Ebben a részben igazad van, de attól, hogy kereskedő vagyok, van magánéleti énem is :D És mivel rettenetesen csúnyán zuhanok azon a bizonyos gr gyűjtői lejtőn, így keresem a gyűjtői cuccokat, :lol: viszont nem költök minden hülyeségre, ezért informálódok.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.09.30. 20:33 Ebben a részben igazad van, de attól, hogy kereskedő vagyok, van magánéleti énem is :D És mivel rettenetesen csúnyán zuhanok azon a bizonyos gr gyűjtői lejtőn, így keresem a gyűjtői cuccokat, :lol: viszont nem költök minden hülyeségre, ezért informálódok.

Korth, EGR66X, EGR77, HW10GR...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.09.30. 20:35 Korth, EGR66X, EGR77, HW10GR...
Jó lenne.. sima EGR66 már van, arra büszke vagyok. Meg amire még az vagyok, az Gorkij-65, R78, Micromax,GRP9, Taurus 617.. Bár nem tudom ezek "mekkora szónak" számítanak, de sokáig tartott :D
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

smith15 írta: 2019.09.30. 20:41 Jó lenne.. sima EGR66 már van, arra büszke vagyok. Meg amire még az vagyok, az Gorkij-65, R78, Micromax,GRP9, Taurus 617.. Bár nem tudom ezek "mekkora szónak" számítanak, de sokáig tartott :D
Szép gyűjti, grat! Majd kinövőd... Hogy mér gizdaskodok? Mer'aztán jön az elöltöltős fegyverek gyűjtése, ha nagyon bekattantál, akkor meg az "" igazi " hardcor fegyverek gyűjtése... Na azt már nem növőd ki, majd a sárga föld kiszivja..
KB. Ennyike
nhgalXY3VjO.jpeg
nhgalXY3VjO.jpeg (65.19 KiB) Megtekintve 47370 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

The Gent írta: 2019.09.30. 22:19 Szép gyűjti, grat! Majd kinövőd... Hogy mér gizdaskodok? Mer'aztán jön az elöltöltős fegyverek gyűjtése, ha nagyon bekattantál, akkor meg az "" igazi " hardcor fegyverek gyűjtése... Na azt már nem növőd ki, majd a sárga föld kiszivja..
Ismerős :). A harmadik szakasztól csak a barnakönyv-macera tart távol.

Nem a gyűjtés, hanem inkább a velük örömködés, ami érdekel.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

smith15 írta: 2019.09.30. 20:41 Jó lenne.. sima EGR66 már van, arra büszke vagyok. Meg amire még az vagyok, az Gorkij-65, R78, Micromax,GRP9, Taurus 617.. Bár nem tudom ezek "mekkora szónak" számítanak, de sokáig tartott :D
Egy Berva BGR95 még hiányzik onnan, mint hungarikum. ;)
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2019.09.30. 20:35 Korth, EGR66X, EGR77, HW10GR...
Na és az NHM, meg a ZVI kimarad az élvonalból? :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2019.10.01. 06:23 Na és az NHM, meg a ZVI kimarad az élvonalból? :D
Példálózó jellegű, nem teljes körű felsorolás volt😋

de sztem lassan egy eredeti RG69 vagy RG99 is kezd horror aru gyujtemenyi cucc lenni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

FB-n kérdezték hogy mikor lesz új Pitbull.
A válasz:
"2019-ben mindenképp, de azon belül, ha lesz rá idő. Acél lesz 8 darab régi fazon, gyűjtői kategória."

A régi fajtából lesz acél? Nem az új, Thomaster Editionból?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2019.10.01. 11:23 FB-n kérdezték hogy mikor lesz új Pitbull.
A válasz:
"2019-ben mindenképp, de azon belül, ha lesz rá idő. Acél lesz 8 darab régi fazon, gyűjtői kategória."

A régi fajtából lesz acél? Nem az új, Thomaster Editionból?
A régi fazonból készült először 10 db CNC-zett acél. Azok úgy készültek, hogy a gyártó kapott egy széria öntvény Pitbullt, hogy másolja le. Mivel a hibáit is lemásolta, de gyártástechnológiai okból a külsején is tett néhány egyszerűsítést, ezért készült ezután az új dizájn. A régiből kettő vitrinbe megy, 8 ezek szerint eladó lesz. A bele fektetett pénzt tekintve, még akkor is horror ára lesz, ha csak önköltségi áron lesz elkótyavetyélve.

Az új kivitelből alu és rozsdamentes mindenképp lesz, szénacél nem tudom.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"A régiből kettő vitrinbe megy, 8 ezek szerint eladó lesz. A bele fektetett pénzt tekintve, még akkor is horror ára lesz, ha csak önköltségi áron lesz elkótyavetyélve."

Háát, szerintem nem fognak kapkodni érte, főleg annak tudatában, hogy lesz a modernizált Pitbullból is acél..

"Az új kivitelből alu és rozsdamentes mindenképp lesz, szénacél nem tudom."

Szerintem felesleges, legyen alu, és egy fajta acél.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2019.10.01. 13:00-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.10.01. 12:55 "A régiből kettő vitrinbe megy, 8 ezek szerint eladó lesz. A bele fektetett pénzt tekintve, még akkor is horror ára lesz, ha csak önköltségi áron lesz elkótyavetyélve."

Háát, szerintem nem fognak kapkodni érte, főleg annak tudatában, hogy lsz a modernizált Pitbullból is acél..

"Az új kivitelből alu és rozsdamentes mindenképp lesz, szénacél nem tudom."

Szerintem felesleges, legyen alu, és egy fajta acél.
NEEEM. Legyen rendes, hétköznapi PITBULL folyamatosan. Mert AZT KERESNÉK, de megint NINCS.

Addig meg ilyen luxus-presztizs baszkódásokra erőforrást fecsérelni az nettó veszteség. A gyártónak meg viszonteladóinak is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2019.10.01. 12:58 NEEEM. Legyen rendes, hétköznapi PITBULL folyamatosan. Mert AZT KERESNÉK, de megint NINCS.

Addig meg ilyen luxus-presztizs baszkódásokra erőforrást fecsérelni az nettó veszteség. A gyártónak meg viszonteladóinak is.
Szerintem ez az új Pitbull mindenképp jobb, mint a régi.
Tehát akár lecserélhetik a régi gyártmányt erre.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.10.01. 13:01 Szerintem ez az új Pitbull mindenképp jobb, mint a régi.
Tehát akár lecserélhetik a régi gyártmányt erre.
A Passat jobb autó, mint a Golf, de ha a VW csak Passatot gyártana, akkor becsődölne.

A vasarlonak tomegben soha nem a JOBB, hanem az OLCSÓBB termek kell. Mindig.

A normal Pitbull-t, mely a piacon levo legolcsobb gumikepes gazrevolver, nem lehet egy 2x annyiba kerulo luxuscikkel kivaltani, melynek raadasul, ha nem vagy elkotelezett fegyverbuzi, pont NULLAVAL tobb a hasznalati erteke.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2019.10.01. 13:08 A Passat jobb autó, mint a Golf, de ha a VW csak Passatot gyártana, akkor becsődölne.

A vasarlonak tomegben soha nem a JOBB, hanem az OLCSÓBB termek kell. Mindig.

A normal Pitbull-t, mely a piacon levo legolcsobb gumikepes gazrevolver, nem lehet egy 2x annyiba kerulo luxuscikkel kivaltani, melynek raadasul, ha nem vagy elkotelezett fegyverbuzi, pont NULLAVAL tobb a hasznalati erteke.
Hát passz, a +36 1 388-1557 számot tudom ajánlani.
Lassan 30 éve vannak a piacon, gondolom ők tudják hogy mit miért csinálnak.
Én egy darab új Pitbullt szeretnék venni. :)

Mod: nyilván, ha én lennék Keserű Béla, akkor folyamatosan gyártanám a régi Pitbullt, és mellette (esetleg rendelésre) az újabb verziókat.
(+ Wild Bear nicknevű fórumozóknak mindegyikből tiszteletpéldányt. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.10.01. 13:33
Lassan 30 éve vannak a piacon, gondolom ők tudják hogy mit miért csinálnak.
Csak sajnos kb. ÖTÖDannyi emberrel és termeléssel mint fénykorukban:-(

(nyilván erről a jogi és gazdasági környezet is tehet, de attól engem mindig elönt a lila köd, ha valaki a legnépszerűbb termékét nem gyártja.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2019.10.01. 13:38 Csak sajnos kb. ÖTÖDannyi emberrel és termeléssel mint fénykorukban:-(

(nyilván erről a jogi és gazdasági környezet is tehet, de attól engem mindig elönt a lila köd, ha valaki a legnépszerűbb termékét nem gyártja.)
Erre írta valaki, hogy lehet saját fegyvergyárat alapítani, és jobban csinálni.. ;-)

Komolyra fordítva; Ti üzleti kapcsolatban vagytok már régóta.
Nem tudtok leülni, és beszélgetni erről?
Az lenne szerintem is az alap, hogy a keresett fegyverek folyamatosan kaphatóak legyenek.

Ha valaki Pitbullt akar venni, és épp nincs, akkor lehet, hogy nem fogja kivárni hogy újra legyen, hanem elkölti a pénzét másra.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.10.01. 13:44 Erre írta valaki, hogy lehet saját fegyvergyárat alapítani, és jobban csinálni.. ;-)

Komolyra fordítva; Ti üzleti kapcsolatban vagytok már régóta.
Nem tudtok leülni, és beszélgetni erről?
Az lenne szerintem is az alap, hogy a keresett fegyverek folyamatosan kaphatóak legyenek.

Ha valaki Pitbullt akar venni, és épp nincs, akkor lehet, hogy nem fogja kivárni hogy újra legyen, hanem elkölti a pénzét másra.
Alapvetően én ezt majd minden beszélgetésen elmondom, de a úgy tűnik, hogy nincs foganatja, a vélt (vagy valós) presztízs-szempontok mindig előtérbe kerülnek, hiszen én csak az ócska zsidó trükkel jövök, hogy "akkor tud a handlé pénzt csinálni, ha van mit eladni".:-)))

Nekem a teljes palettáról csak az Pitbull, Revenge, Omerta-T kell, (esetleg Onesta és Onesta-RP). A többi termék nekem üzletileg érdektelen. De ha ezek folyamatosan lennének, engem nem zavarna, ha van mellé pár gyűjtői luxustermékre idő/energia.

Tehat nekem Vad Medve LuxusPitbullja sem fájna (kettőhétmúlvakorlátlanmennyiségben), ha lenne nekem ProletárPitbull, amivel penzt lehet keresni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2019.10.01. 14:18-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Hát igen, én is így látom.
De gondolom a gyártót nem ugyanezek a szempontok vezérlik.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Sparrow írta: 2019.10.02. 09:17 ... ha valaki alakítana át 30-ezres orosz külsőkakasos söréteseket feketelőporos elöltöltősre (leheggeszteni az egész zárszerkezetet a csőhöz, töltényűrt szűkebbre venni betéttel, az ütöszeg helyét kifúrni és lőkúpot bele), az szerintem sokat keresne nagyon....
Hol vannak azok a 30 ezres orosz külsőkakasosak? Vinni őket a Művekbe, alakítsák át újmódi gumissá...
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Thomaster írta: 2019.10.02. 09:56 Hol vannak azok a 30 ezres orosz külsőkakasosak? Vinni őket a Művekbe, alakítsák át újmódi gumissá...
Ne bíztass bűnre, Főmérnök úr! :lol:
Egyébként tényleg minden ilyen darabért kár, ami még biztonsággal használható és nem tré állapotú!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.10.02. 09:56 Hol vannak azok a 30 ezres orosz külsőkakasosak? Vinni őket a Művekbe, alakítsák át újmódi gumissá...

azok a 30 ezres IZS18-asok már rég nem 30 ezer, hanem 40-50e a boltokban.

Eleskent is jo nagy fos*, de a legnagyobb gond, hogy csak 1-lovetuek, gumsira alakitva lennenek 60-80e, ki a fenenek kene az?


(*most jon majd nehany ex-tsz-elnök, hogy az a világ lejobb fácánozó puskaja)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.10.03. 06:18 azok a 30 ezres IZS18-asok már rég nem 30 ezer, hanem 40-50e a boltokban.

Eleskent is jo nagy fos*, de a legnagyobb gond, hogy csak 1-lovetuek, gumsira alakitva lennenek 60-80e, ki a fenenek kene az?


(*most jon majd nehany ex-tsz-elnök, hogy az a világ lejobb fácánozó puskaja)
Részemről a kétlövetű gumis koncepciót is kicsit soványnak érzem átlag gyakorlatlan kézben. A legtöbben 5-8-10-ről próbálnának meg lőni, aminek bőven két célt tévesztett lövés lesz az eredménye. Aztán ott fog állni a delikvens egy üresre lőtt puskával a kézben, amikor a támadója 1-2m-re kerül.

IMHO a Revenge a leghatékonyabb otthonvédelmi eszköz avatatlan kézben, magánterületen. Persze a vállfegyver elvben pontosabb, de a valóságban nem ezt látom nagyobb mintavétel esetén sem.

Nemrég láttam újoncokat karabélyokkal lőni. 7m-ről is simán mellélövöldöztek addig, amíg nem lett meg a gyakorlatuk. Az átlag NH fegyvert vásárló júzerek pedig csak álmaikban tudnak lőni. A valóságban kevésbé megy nekik. Persze vannak kivételek. Őstehetségek, előélettel rendelkezők, vagy csak gondolkodó, ezért gyakorló júzerek. (Ez a legritkább)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mr. Senki írta: 2019.10.03. 08:14 Részemről a kétlövetű gumis koncepciót is kicsit soványnak érzem átlag gyakorlatlan kézben. A legtöbben 5-8-10-ről próbálnának meg lőni, aminek bőven két célt tévesztett lövés lesz az eredménye. Aztán ott fog állni a delikvens egy üresre lőtt puskával a kézben, amikor a támadója 1-2m-re kerül.

IMHO a Revenge a leghatékonyabb otthonvédelmi eszköz avatatlan kézben, magánterületen. Persze a vállfegyver elvben pontosabb, de a valóságban nem ezt látom nagyobb mintavétel esetén sem.
Pontosan.
Egy ilyen duplacsövű tök jó játék, én is nagyon szerettem a lefűrészelt csövű gumis Luparát, de HD-re egyértelműen jobb a Revenge.
Rövidebb, zárt térben (lakás) könnyebb vele mozogni, és közterületen is viselhető (engedéllyel).

Én nagy előnynek tartom ha ugyanazt hordod SD-re, mint ami otthon HD; így csak egy fegyvernek kell begyakorolni a használatát (álmodban felkeltve, stb.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.10.03. 09:43 Pontosan.
Egy ilyen duplacsövű tök jó játék, én is nagyon szerettem a lefűrészelt csövű gumis Luparát, de HD-re egyértelműen jobb a Revenge.
Rövidebb, zárt térben (lakás) könnyebb vele mozogni, és közterületen is viselhető (engedéllyel).


Ezzel vitatkoznek. A NEM "gyakorlott-fegyverbuzi-loterre jaro" juzer szinte barmilyen puska alaku, vallba betamaszthato, hosszabb iranyzovonalu fegyverrel biztosan sokkal nagyobb talalati valoszinuseget er el, mint barmilyen rovid fegyverrel. Ez nem vitathato teny, az ember nevu eloleny fiziologiai adottsagaibol kovetkezik.

A Revenge-ben akarmilyen vonzo a kozel akkora teljesitmeny, mint a gumis puskaknal, meg az elvileg egyszeruen hasznalhato DAO sutes, a valosagban az a DAO sutes hullamzo fegyverenkent, de altalaban baromi kemeny, reszelos. Atlag gyakorlatlan juzer 5 meterrol mellalakot jo ha 1x eltalal az 5 lovesbol vele. Ketcsovu puskaval meg jo esellyel mindketto rajta lesz valahol.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.10.03. 09:52 Ezzel vitatkoznek. A NEM "gyakorlott-fegyverbuzi-loterre jaro" juzer szinte barmilyen puska alaku, vallba betamaszthato, hosszabb iranyzovonalu fegyverrel biztosan sokkal nagyobb talalati valoszinuseget er el, mint barmilyen rovid fegyverrel. Ez nem vitathato teny, az ember nevu eloleny fiziologiai adottsagaibol kovetkezik.

A Revenge-ben akarmilyen vonzo a kozel akkora teljesitmeny, mint a gumis puskaknal, meg az elvileg egyszeruen hasznalhato DAO sutes, a valosagban az a DAO sutes hullamzo fegyverenkent, de altalaban baromi kemeny, reszelos Atlag gyakorlatlan juzer 5 meterrol mellalakot jo ha 1x eltalal az 5 lovesbol vele. Ketcsovu puskaval meg jo esellyel mindketto rajta lesz valahol.
Kéne csinálni Revenge-hez olyan konverziós kiegészítőt, ami rengeteg féle van éles öntöltő pisztolyokhoz, és kétmarkolatos-válltámaszos karabélyt csinál belőle.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.10.03. 10:01 Kéne csinálni Revenge-hez olyan konverziós kiegészítőt, ami rengeteg féle van éles öntöltő pisztolyokhoz, és kétmarkolatos-válltámaszos karabélyt csinál belőle.

fab micro roni mod rev.png
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

WildBear23 írta: 2019.10.03. 09:43 Pontosan.
Egy ilyen duplacsövű tök jó játék, én is nagyon szerettem a lefűrészelt csövű gumis Luparát, de HD-re egyértelműen jobb a Revenge.
Rövidebb, zárt térben (lakás) könnyebb vele mozogni, és közterületen is viselhető (engedéllyel).

Én nagy előnynek tartom ha ugyanazt hordod SD-re, mint ami otthon HD; így csak egy fegyvernek kell begyakorolni a használatát (álmodban felkeltve, stb.)
Ez attól függ, kinek mit jelent a "HD"!?
Mert ugye nem mindegy, hogy futballpályányi (esetleg jóval nagyobb) bekerített területről + hozzá tartozó lakásról van-e szó, vagy egy zsebkendőnyi gyepről, a kapu és az utca között, + a hozzá tartozó lakásról, esetleg szimplán egy lakásról panelben, vagy egyéb szimpla lakásról, társasházi koncepcióban, külső terület nélkül.
Legelsőnél komoly előny egy éles sörétesre hasonlító fegyver (ami bár ellene szól a nem mutogatunk, hanem lövünk szisztémának, de ott és akkor nagyon is hatékony megoldás lehet lövés nélkül is), amiről már távolabbi, kevésbé kontrollálható helyről is érzékelheti a hívatlan vendég, hogy nem biztos és könnyen megúszható egy laza birtokháborítás lemenetele a részéről. Persze ez mellé mindenképp szükséges szvsz egy többlövetű hatékony revolver is az esetleges közelebbi meggyőzés lehetőségének fennállásához is, mint második védvonal. A harmadik védvonal itt már lehet, hogy OFF.
És bizony egy puska formájú gumilövedékessel a "mazsolák" is elég nagy hatékonysággal operálhatnak, ha nem blokkolnak le és nem színezik össze a ruházmányuk alsó felét az épp akkor aktuális helyzettől! Nálam ez jelenleg egy IZS-Godfather, Revenge, Alfa G030, 020, és az új Godfatherből áll, + számtalan gáz-riasztóból.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2019.10.03. 09:52A NEM "gyakorlott-fegyverbuzi-loterre jaro" juzer szinte barmilyen puska alaku, vallba betamaszthato, hosszabb iranyzovonalu fegyverrel biztosan sokkal nagyobb talalati valoszinuseget er el, mint barmilyen rovid fegyverrel. Ez nem vitathato teny, az ember nevu eloleny fiziologiai adottsagaibol kovetkezik.
Kivéve ha keresztdomináns - ami bizony a populáció jelentős (tapasztalataim szerint legalább 15%) részénél fennáll.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2019.10.03. 10:31 Kivéve ha keresztdomináns - ami bizony a populáció jelentős (tapasztalataim szerint legalább 15%) részénél fennáll.

szerintem 5 meterrol, ember meretu celra duplacsovuvel nem fogja a celgombot keresni (ha van egyaltalan), hanem a sin/csopar felett elnezve fog tuzelni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2019.10.03. 10:35 szerintem 5 meterrol, ember meretu celra duplacsovuvel nem fogja a celgombot keresni (ha van egyaltalan), hanem a sin/csopar felett elnezve fog tuzelni.
Egy (jogos) védelmi szituban a gyakorlatlan átlagjúzer szerinted emlékezni fog rá hogy a) jobbkezesként bal vállba fogja a puskát vagy b) becsukja a domináns szemét :?:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2019.10.03. 10:39 Egy (jogos) védelmi szituban a gyakorlatlan átlagjúzer szerinted emlékezni fog rá hogy a) jobbkezesként bal vállba fogja a puskát vagy b) becsukja a domináns szemét :?:
ezert irtam, hogy nem is fog a szo klasszikus ertelmeben celozni. Ezert van tobb eselye vallba tamasztott hosszu targgyal, mint egy baromi nehez sutesu, ide-oda tancolo (es meg veletlenul sem a celzott pontra hordo:-)) revolverrel a kezeben.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Dönci62 írta: 2019.10.03. 10:25 Ez attól függ, kinek mit jelent a "HD"!?
Mert ugye nem mindegy, hogy futballpályányi (esetleg jóval nagyobb) bekerített területről + hozzá tartozó lakásról van-e szó, vagy egy zsebkendőnyi gyepről, a kapu és az utca között, + a hozzá tartozó lakásról, esetleg szimplán egy lakásról panelben, vagy egyéb szimpla lakásról, társasházi koncepcióban, külső terület nélkül.
Legelsőnél komoly előny egy éles sörétesre hasonlító fegyver (ami bár ellene szól a nem mutogatunk, hanem lövünk szisztémának, de ott és akkor nagyon is hatékony megoldás lehet lövés nélkül is), amiről már távolabbi, kevésbé kontrollálható helyről is érzékelheti a hívatlan vendég, hogy nem biztos és könnyen megúszható egy laza birtokháborítás lemenetele a részéről. Persze ez mellé mindenképp szükséges szvsz egy többlövetű hatékony revolver is az esetleges közelebbi meggyőzés lehetőségének fennállásához is, mint második védvonal. A harmadik védvonal itt már lehet, hogy OFF.
És bizony egy puska formájú gumilövedékessel a "mazsolák" is elég nagy hatékonysággal operálhatnak, ha nem blokkolnak le és nem színezik össze a ruházmányuk alsó felét az épp akkor aktuális helyzettől! Nálam ez jelenleg egy IZS-Godfather, Revenge, Alfa G030, 020, és az új Godfatherből áll, + számtalan gáz-riasztóból.
+1!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Hja, a HD nálam lakásvédelmet jelenti, ahol szinte kontakt távolságból (max. 2-3 méter) kell lőni.
Lakásban sokkal könnyebb elakadni egy hosszúcsövű fegyverrel, kontakt távolságból pedig egyszerűen rámarkolhat a csőre a behatoló.
Pl. a bejárati ajtót is sokkal könnyenn pisztollyal a kezemben kinyitni, mint egy hosszú vállfegyverrel.

A másik; én ezt írtam:
"Én nagy előnynek tartom ha ugyanazt hordod SD-re, mint ami otthon HD; így csak egy fegyvernek kell begyakorolni a használatát (álmodban felkeltve, stb.)"

Tehát feltételezem, hogy hordasz valamit SD-re (=aminek nyilván begyakorltad a használatát), tehát nem "átlag gyakorlatlan juzer" vagy.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Van fenn fotó a (Még régi formájú) acél Pitbullokról!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

Sörényes gumisnál, ha nincs akasztó a csőben, de p.a.k./r knall képes, sőt a 9x27mm-es patront is fogyasztja ... ez így rendben van? Az átalakítás elvileg 90'-es évek, de az átalakítási jegyzőkönyv nincs meg. Jogilag ez így ok? Sejtésem szerint nem, mert a p.a.k./r knall képesség akasztó nélkül necces. Jól gondolom? Nem akarok olyan gumist venni, ami jogilag nem 100%-osan jogszabály általi átalakítású. És nem, nem mondom meg hol elérhető, nem adok segítséget a beszerzésben, ha ez az átalakítás nem szabályos. Emiatt senki se keressen privátban.
Piréz poéta.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

security89 írta: 2019.10.03. 17:11 Sörényes gumisnál, ha nincs akasztó a csőben, de p.a.k./r knall képes, sőt a 9x27mm-es patront is fogyasztja ... ez így rendben van? Az átalakítás elvileg 90'-es évek, de az átalakítási jegyzőkönyv nincs meg. Jogilag ez így ok? Sejtésem szerint nem, mert a p.a.k./r knall képesség akasztó nélkül necces. Jól gondolom? Nem akarok olyan gumist venni, ami jogilag nem 100%-osan jogszabály általi átalakítású. És nem, nem mondom meg hol elérhető, nem adok segítséget a beszerzésben, ha ez az átalakítás nem szabályos. Emiatt senki se keressen privátban.
Ne vedd meg ezt a fegyvert.

Meg egyátalán semmilyen éleskonverzió sem, aminek nincsenek meg a papírjai, vagy mókolás-gyanús.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

G.D írta: 2019.10.03. 10:39 Egy (jogos) védelmi szituban a gyakorlatlan átlagjúzer szerinted emlékezni fog rá hogy a) jobbkezesként bal vállba fogja a puskát vagy b) becsukja a domináns szemét :?:
Félig OFF, de ide is tartozik. Tegnap lőtéri edzésre iszonyú feszkóval estem le 400 km vezetés után, korán kelés, eső, forgalmi dugó, főnök basztat, rossz hírek, volt minden.
Az egyik gyakorlatnál ahol lőni kellett volna, a vezényszóra simán elővettem csőre töltöttem, célra tartottam és szép nagy csettel elsütöttem az üres fegyvert. Elfelejtettem ugyanis betárazni, pedig két töltött tár volt az övemen. Pedig nem volt semmilyen valós vészhelyzet, nem támadtaák rám, nem feszítették fel az ajtót éppen és nem volt semmilyen veszély, egyszerűen más dolgok miatt baromi stresszes voltam ami miatt máris óriási hibát vétettem. Védett környezetben gyakorláskor ez jó tanulság, tapasztalat volt, hogy így is tud rám hatni a stressz.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

Mr. Senki írta: 2019.10.03. 17:15 Ne vedd meg ezt a fegyvert.

Meg egyátalán semmilyen éleskonverzió sem, aminek nincsenek meg a papírjai, vagy mókolás-gyanús.
Köszönöm a tanácsot!
Piréz poéta.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

FB_IMG_1570116274055.jpg
FB_IMG_1570116274055.jpg (56.02 KiB) Megtekintve 46826 alkalommal
Acél Pitbull (Még a régi design)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2019.10.03. 17:17 Félig OFF, de ide is tartozik. Tegnap lőtéri edzésre iszonyú feszkóval estem le 400 km vezetés után, korán kelés, eső, forgalmi dugó, főnök basztat, rossz hírek, volt minden.
Az egyik gyakorlatnál ahol lőni kellett volna, a vezényszóra simán elővettem csőre töltöttem, célra tartottam és szép nagy csettel elsütöttem az üres fegyvert. Elfelejtettem ugyanis betárazni, pedig két töltött tár volt az övemen. Pedig nem volt semmilyen valós vészhelyzet, nem támadtaák rám, nem feszítették fel az ajtót éppen és nem volt semmilyen veszély, egyszerűen más dolgok miatt baromi stresszes voltam ami miatt máris óriási hibát vétettem. Védett környezetben gyakorláskor ez jó tanulság, tapasztalat volt, hogy így is tud rám hatni a stressz.
Rá kéne nézni akkor a szánakasztóra is.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: G.D »

zora írta: 2019.10.03. 17:31 Rá kéne nézni akkor a szánakasztóra is.
:?:
Pont azt magyarázta hogy két töltött tár volt az övén, de egyiket se tette be a pisztolyba.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

security89 írta: 2019.10.03. 17:11 Sörényes gumisnál, ha nincs akasztó a csőben, de p.a.k./r knall képes, sőt a 9x27mm-es patront is fogyasztja ... ez így rendben van? Az átalakítás elvileg 90'-es évek, de az átalakítási jegyzőkönyv nincs meg. Jogilag ez így ok? Sejtésem szerint nem, mert a p.a.k./r knall képesség akasztó nélkül necces. Jól gondolom? Nem akarok olyan gumist venni, ami jogilag nem 100%-osan jogszabály általi átalakítású. És nem, nem mondom meg hol elérhető, nem adok segítséget a beszerzésben, ha ez az átalakítás nem szabályos. Emiatt senki se keressen privátban.
Már nézegettem azt a fegyót is, látom a párbeszéded az emberrel. Azt mondja, fegyvertechnikus. Lehet, hogy a végzettsége megvan, de rendőrhatósági engedélye nincs a tevékenységhez, magyarul hozzáértő(?) buherátor.

Árult érdekes dolgokat korábban, például OFF Ardesa .45 fekete lőporos csappantyús pisztolyt, .50-es simacsövűre fölfúrva, persze minden papír nélkül. Bármennyire is csábító volt az ára, inkább győzött a józan ész, otthagytam.

Más egyéb mütyűröket mertem tőle venni (pl. öntőformák, fogók, tiszta ólom), azokból nem lehet bukó.

Egy szó mint száz, ahogy Senki kolléga is mondja, NE VEDD MEG, ha nem akarsz gebaszt!

szerk: olvasom megint a kommentet, csak a 9mm szűkítés az "akasztó", magyarul be tudja fogadni valamelyik 9mm éleslőszert is, muzeálisnál kéne lenni egy 4mm szűkítésnek a töltényűr után... pláne ne vedd meg!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Blekk Rájgó 2019.10.03. 18:07-kor.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: zora »

G.D írta: 2019.10.03. 17:49 :?:
Pont azt magyarázta hogy két töltött tár volt az övén, de egyiket se tette be a pisztolyba.
Ja, nekem valamiért úgy jött le, hogy az övén töltött tárak, a fegyverben töltetlen.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2019.10.03. 17:30 FB_IMG_1570116274055.jpg
Acél Pitbull (Még a régi design)
Igen, összesen 8 példány eladó ebből a kivitelből. Szerintem kizárólag gyűjtők vitrinjébe való, hiszen hamarosan... még az idén, jön az új formatervezésű CNC Pitbull. Amúgy ez is egy nagyon is használható Pitbull, biztosan bírja az Orczy úti 14-es gumit is, amivel én kettétörtem két széria alu Pitbullt 3 dobnyi lövéssel, de addig 100+ Joule-t tudott... Tudom az árát is, de ide nem írom be mert hátha nem lenne szabályos... átlag Pitbull vásárlónak qrvadrága, de a Műveknek még így is önköltségi ár... vagy annyi se...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2019.10.03. 17:59 Ja, nekem valamiért úgy jött le, hogy az övén töltött tárak, a fegyverben töltetlen.
Igen,a töltött tárat nem toltam be a pisztolyba. Egész egyszerűen kimaradt ez a muveletsor .
De kb hónapok óta a legszarabb szórást is lőttem tegnap. De nem is ez a lényeg, hanem hogy a nagyobb stressz hiába más irányú volt, kritikán aluli színvonalúvá rontotta a fegyverkezelésemet és szarvas hibát vétettem.
Valami ilyesmi lehet éles helyzetben. Úgyhogy gyakorolnom kell.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

+Tedd hozzá, hogy éjjel, félálomban, stresszhelyzetben..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.10.03. 18:10 Igen, összesen 8 példány eladó ebből a kivitelből. Szerintem kizárólag gyűjtők vitrinjébe való, hiszen hamarosan... még az idén, jön az új formatervezésű CNC Pitbull. Amúgy ez is egy nagyon is használható Pitbull, biztosan bírja az Orczy úti 14-es gumit is, amivel én kettétörtem két széria alu Pitbullt 3 dobnyi lövéssel, de addig 100+ Joule-t tudott... Tudom az árát is, de ide nem írom be mert hátha nem lenne szabályos... átlag Pitbull vásárlónak qrvadrága, de a Műveknek még így is önköltségi ár... vagy annyi se...
szerintem semmi nem tiltja, h ideird az arat. En is kivancsi lennek, meg nyilvan a SZEP SzuperPitbull meg dragabb lesz, igy lehet arra kovetkeztetni, hogy kettőhetmulva stb mennyibe fog fajni majd, annak akit erint.

Ez megszallott Muvek-gyujtonek lehet erdekes elsosorban mint manufakturalis mikroszerias termek, egy fejlesztesi koztes fazis.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.10.03. 18:38 szerintem semmi nem tiltja, h ideird az arat. En is kivancsi lennek, meg nyilvan a SZEP SzuperPitbull meg dragabb lesz, igy lehet arra kovetkeztetni, hogy kettőhetmulva stb mennyibe fog fajni majd, annak akit erint.

Ez megszallott Muvek-gyujtonek lehet erdekes elsosorban mint manufakturalis mikroszerias termek, egy fejlesztesi koztes fazis.
najó... telefonos privát infó szerint, 99 ezer az ára ennek a 8 db gyűjtői, régi dizájnos példánynak.

A szép szuperpitbull amúgy alu változatban olcsóbb lesz. Stainless változatban... nem tudom.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Thomaster írta: 2019.10.03. 18:46 najó... telefonos privát infó szerint, 99 ezer az ára ennek a 8 db gyűjtői, régi dizájnos példánynak.
Ekkora összeget emlegetett két éve, amikor belengette, tartotta a szavát a mester :).
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.10.03. 18:46 najó... telefonos privát infó szerint, 99 ezer az ára ennek a 8 db gyűjtői, régi dizájnos példánynak.
sajnos ez a realis ar (kis sorozatu CNC gyártás, famarkolat), eltekintve a designjától.

Az 8 bőven lefedi az országos igényeket:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.10.03. 17:17 Félig OFF, de ide is tartozik. Tegnap lőtéri edzésre iszonyú feszkóval estem le 400 km vezetés után, korán kelés, eső, forgalmi dugó, főnök basztat, rossz hírek, volt minden.
Az egyik gyakorlatnál ahol lőni kellett volna, a vezényszóra simán elővettem csőre töltöttem, célra tartottam és szép nagy csettel elsütöttem az üres fegyvert. Elfelejtettem ugyanis betárazni, pedig két töltött tár volt az övemen. Pedig nem volt semmilyen valós vészhelyzet, nem támadtaák rám, nem feszítették fel az ajtót éppen és nem volt semmilyen veszély, egyszerűen más dolgok miatt baromi stresszes voltam ami miatt máris óriási hibát vétettem. Védett környezetben gyakorláskor ez jó tanulság, tapasztalat volt, hogy így is tud rám hatni a stressz.
Számolatlanul láttam már hasonlókat versenyen. A csőretöltés elmaradása tipikus, ha cső alól indul egy pálya. De volt hozzád hasonlóan pár hete egy ugyanilyen eset. A versenyző nem rakott tárat a fegyverébe, elővesz, csőretölt, aztán csett... A másik tipikus a kibiztosítás elfelejtése, ez jellemző azokra akik manuális biztosító nélküli fegyverről állnak át biztosítósra. Legalábbis én ilyen esetben láttam, de a pályák több mint felénél előjött ez és időveszteséget okozott. Amit én csináltam az olyan csőretöltési hiba volt, hogy nem húztam eléggé hátra a szánt, de az elsütőszerkezet már megfeszült. Egy gyors újbóli csőretöltés a csett után megoldotta (éreztem is, hogy kicsúszott a szán, egyből levágtam mi van), de ezek is másodpercek voltak.
Nem véletlenül javasolja minden hozzáértő a tűzkészen viselést.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

Blekk Rájgó írta: 2019.10.03. 17:54 Már nézegettem azt a fegyót is, látom a párbeszéded az emberrel. Azt mondja, fegyvertechnikus. Lehet, hogy a végzettsége megvan, de rendőrhatósági engedélye nincs a tevékenységhez, magyarul hozzáértő(?) buherátor.

Árult érdekes dolgokat korábban, például OFF Ardesa .45 fekete lőporos csappantyús pisztolyt, .50-es simacsövűre fölfúrva, persze minden papír nélkül. Bármennyire is csábító volt az ára, inkább győzött a józan ész, otthagytam.

Más egyéb mütyűröket mertem tőle venni (pl. öntőformák, fogók, tiszta ólom), azokból nem lehet bukó.

Egy szó mint száz, ahogy Senki kolléga is mondja, NE VEDD MEG, ha nem akarsz gebaszt!

szerk: olvasom megint a kommentet, csak a 9mm szűkítés az "akasztó", magyarul be tudja fogadni valamelyik 9mm éleslőszert is, muzeálisnál kéne lenni egy 4mm szűkítésnek a töltényűr után... pláne ne vedd meg!
Nem veszem meg. Korábban volt még mostanság 1db 1 csövű luparája, az is papír nélkül. Még korábban 1db lapátcsövű luparája, szintén papír nélkül. Kíváncsi lennék a lapátcsövűvel mi a szitu, mert a tini nindzsák lefoglaltak mindent attól aki megvette. Nem írom ki a nevet, de itt is párszor szóba jött az emberke neve akit a teknősök lerohantak. Egy szó, mint száz: a sejtésem beigazolódott, hogy gázos a termék. Köszönöm neked is a megerősítést.
Piréz poéta.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Blekk Rájgó írta: 2019.10.03. 18:49 Ekkora összeget emlegetett két éve, amikor belengette, tartotta a szavát a mester :).
99 egyébként nem vészes a mai árak mellett egy full acél, gumiképes pisztolyért.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Sejthetően nem teljesen legális fegyverek további taglalását kérlek ne folytassátok. A velük kapcsolatos sztorikat se. Ez itt nem téma.
Köszönöm.
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Chuck Norris írta: 2019.10.03. 23:01 Sejthetően nem teljesen legális fegyverek további taglalását kérlek ne folytassátok. A velük kapcsolatos sztorikat se. Ez itt nem téma.
Köszönöm.
+1

Nyilvanvalo:
- ha 2004 előtti alakult át muzealissa
- ha nincs benne szabvanyos kaliberjelzes
- ha nincs benne semmilyen CIP probajel
- ha lathatóan nem szabvanyos, vagy elesloszer befogadasara alkalmas a toltenyure
NEM LEHET LEGALIS, MI F.ASZNAK KELL MEGKERDEZNI???
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.10.03. 18:10 Igen, összesen 8 példány eladó ebből a kivitelből. Szerintem kizárólag gyűjtők vitrinjébe való, hiszen hamarosan... még az idén, jön az új formatervezésű CNC Pitbull. Amúgy ez is egy nagyon is használható Pitbull, biztosan bírja az Orczy úti 14-es gumit is, amivel én kettétörtem két széria alu Pitbullt 3 dobnyi lövéssel, de addig 100+ Joule-t tudott... Tudom az árát is, de ide nem írom be mert hátha nem lenne szabályos... átlag Pitbull vásárlónak qrvadrága, de a Műveknek még így is önköltségi ár... vagy annyi se...
Az miért jó, ha egy 12-es gumis fegyver 100J-t tud?

Betííttom üzemanyagnak?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.10.04. 07:27 Az miért jó, ha egy 12-es gumis fegyver 100J-t tud?

Betííttom üzemanyagnak?
14 mm-essel irta.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.10.04. 07:2914 mm-essel irta.
Ez elkerülte a figyelmem.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Sziasztok!

Létezik, hogy ennyit kibír ? Egy Zorakiból kinézem, de egy Umából ? ! Hát nem tom...

https://youtu.be/uPrYI27I-Bo
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

SwissArmy írta: 2019.10.04. 14:49 Sziasztok!

Létezik, hogy ennyit kibír ? Egy Zorakiból kinézem, de egy Umából ? ! Hát nem tom...

https://youtu.be/uPrYI27I-Bo
Uma SW MP9c

persze, ez nem olyan rossz stuki (60 ezerert, vazz), csak az elsutoszerkezet konstrukcioja olyan, hogy meg nem huzott billentyubiztosítonal is leold magatol leeseskor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.10.04. 14:57 Uma SW MP9c

persze, ez nem olyan rossz stuki (60 ezerert, vazz), csak az elsutoszerkezet konstrukcioja olyan, hogy meg nem huzott billentyubiztosítonal is leold magatol leeseskor.
Brutál jó és élethű a kidolgozás (kívülről legalábbis), viszont szerintem megbízhatatlan. Legalábbis ami nekem volt, az 1 tárból legalább egyszer akadt Titan-nal.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.10.04. 15:22 Brutál jó és élethű a kidolgozás (kívülről legalábbis),
az a nyomorek FAKE szanakaszto a jobb oldalon azert felhaborito ennyiert.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.10.04. 15:42 az a nyomorek FAKE szanakaszto a jobb oldalon azert felhaborito ennyiert.
Inkább a műanyag anyagára, tapintására, sorjamentességére, feliratokra,stb. ilyenekre gondoltam. A jobbos "szánakasztó" egy vicc, ha már amúgy ilyen a fegyver, de hát lásd PPQ, HK P30,stb... És azok is ugyan ez a kategória.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

gvass1 írta: 2019.10.04. 14:57 Uma SW MP9c

persze, ez nem olyan rossz stuki (60 ezerert, vazz), csak az elsutoszerkezet konstrukcioja olyan, hogy meg nem huzott billentyubiztosítonal is leold magatol leeseskor.
Nem egy Umarexet láttam , ami 100 lövést nem élt meg, elfosta magát. Nem rossz az a 2000 lövés, de riasztóval is szépen akad... meg amit írtál. Játszani meg... drága.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

smith15 írta: 2019.10.04. 15:22 Brutál jó és élethű a kidolgozás (kívülről legalábbis), viszont szerintem megbízhatatlan. Legalábbis ami nekem volt, az 1 tárból legalább egyszer akadt Titan-nal.
Nekem is volt, az enyém is akadt.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

SwissArmy írta: 2019.10.04. 18:39 Nem egy Umarexet láttam , ami 100 lövést nem élt meg, elfosta magát. Nem rossz az a 2000 lövés, de riasztóval is szépen akad... meg amit írtál. Játszani meg... drága.
Fehován majdnem vettem, de aztán kijózanodtam.

25k körül gondolkodás nélkül megvenném, aztán el legóznék vele. De 60-ért egy vicc ez a műszaki tartalom.

Jah, meg umasux!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Talán közérdekű. kecskeméti R. kap. Igrend. Pozitív változások. A tavaszi lassú ügyintézés miatt visszajáró kétezrem nem kaptam meg, megreklamáltam, mondták, napokon belül utalnak. Forradalmi változás: végre lehet kártyával fizetni a gázriasztó viselésit! nem kell a postára mászkálni meg vissza. Szóval csupa pozitívum!
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

G.D írta: 2019.10.03. 10:39 Egy (jogos) védelmi szituban a gyakorlatlan átlagjúzer szerinted emlékezni fog rá hogy a) jobbkezesként bal vállba fogja a puskát vagy b) becsukja a domináns szemét :?:
Rétes puskával két szemmel lövünk. Mondjuk ezt sem könnyíti meg, ha vki keresztdomináns.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Hy! Tudtok ajánlani bevált és tényleg megbízható paprika sprayt ? Egy csajnak kellene, vett valami vacak cs sprayt, amit mondtam neki, hogy gyakorlásképpen fújjon el. De olyan gagyi volt maga a termék, hogy felejtős. Paprika kellene ( tudom , hogy nem közter.barát) , FOG szórófejjel. Mert van választék bőven... Köszi!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

SwissArmy írta: 2019.10.06. 07:46 Hy! Tudtok ajánlani bevált és tényleg megbízható paprika sprayt ? Egy csajnak kellene, vett valami vacak cs sprayt, amit mondtam neki, hogy gyakorlásképpen fújjon el. De olyan gagyi volt maga a termék, hogy felejtős. Paprika kellene ( tudom , hogy nem közter.barát) , FOG szórófejjel. Mert van választék bőven... Köszi!
A Klever Ko pepoerét gondolnám a leg használhatóbbnak.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

SwissArmy írta: 2019.10.06. 07:46 Hy! Tudtok ajánlani bevált és tényleg megbízható paprika sprayt ? Egy csajnak kellene, vett valami vacak cs sprayt, amit mondtam neki, hogy gyakorlásképpen fújjon el. De olyan gagyi volt maga a termék, hogy felejtős. Paprika kellene ( tudom , hogy nem közter.barát) , FOG szórófejjel. Mert van választék bőven... Köszi!
A Klever Pfeffer KO és a Hoernecke Contra-Dog is kifejezetten javasolhato, attol fuggoen, hogy vaskosat vagy vekony hosszabbat szeret. Márhogy sprays-flakonbol:-)

Kép

2990- Ft:
https://www.onvedelmibolt.hu/termek/ko- ... -20-gramm/


2500- Ft
https://www.onvedelmibolt.hu/termek/pfe ... -gazspray/

Kép

KKVE meg = gyorshajtás, szarni bele, ha nem vagy takonygerincű.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Köszi! Most megyek a Kökibe. Veszek ezt azt. :D
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Na vettem mindent. Elhoztam egy Alp +ot is. Kiverettem belőle 10 riasztót, meg 5-5 pv -cs patront. Gáznál volt 1 akadályom... kaptam hozzá egy kisebb furatú szűkítőt. Az való a gáz patronhoz ugye ? Gondolom, hogy kisebb a lőpor töltet, jobban tudja mozgatni a szánt...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

SwissArmy írta: 2019.10.06. 16:31 Na vettem mindent. Elhoztam egy Alp +ot is. Kiverettem belőle 10 riasztót, meg 5-5 pv -cs patront. Gáznál volt 1 akadályom... kaptam hozzá egy kisebb furatú szűkítőt. Az való a gáz patronhoz ugye ? Gondolom, hogy kisebb a lőpor töltet, jobban tudja mozgatni a szánt...
1. koszi a shoppingot!

2. En elobb megjaratnam (mondjuk +30-40 riasztóval), aztan kipucolnam, leolajoznam picit a siklo feluleteket, mert azert gyari dobozbol kivett allapothoz kepest kell egy kis surlodascsokkenes, mielott szukitessel kellene probalkozni.

Ha a kovetkezo teszt utan is van gazzal kivetesi! hiba, akkor cserelnek szukitot es neznem meg ugy is.

(A Kuzey-oknal kell a dobozban levo szukito gazolgashoz, az ALP+-nal szerintem jo a gyari.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

gvass1 írta: 2019.10.06. 16:52 1. koszi a shoppingot!

2. En elobb megjaratnam (mondjuk +30-40 riasztóval), aztan kipucolnam, leolajoznam picit a siklo feluleteket, mert azert gyari dobozbol kivett allapothoz kepest kell egy kis surlodascsokkenes, mielott szukitessel kellene probalkozni.

Ha a kovetkezo teszt utan is van gazzal kivetesi! hiba, akkor cserelnek szukitot es neznem meg ugy is.

(A Kuzey-oknal kell a dobozban levo szukito gazolgashoz, az ALP+-nal szerintem jo a gyari.)
Köszi, megpróbázom !
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ CIKK!

Hamis biztonságérzet és a többi baromság

Aki önvédelmi fegyvert, vagy bármilyen önvédelmi eszközt visel, tart, vagy csak kifejezi ebbéli érdeklődését mások előtt az rögtön kapja a ledorongolást, hülyének nézést. Legtöbbször elképesztően banális közhelyekkel vagdalkozik ilyenkor a másik fél.



Ez persze legyen az ő baja, de egyrészt szerintem társadalmilag káros az ilyen irányú agitációja, másrészt sokszor tapasztalják fegyverboltokban dolgozók is, hogy ÖN-lebeszélés keretében azok is megfosztják magukat a hatékony védelem lehetőségétől, akik kifejezetten veszélyeztetett kategóriákba tartoznak.

Ja, igen, a hasonló elképesztő okosságok terjesztő sokszor hivatalból rendőri, belügyi vezetők, úgynevezett kriminálpszichológusok, vagy éppen utcát sosem látott, de nagyon okosnak látszani akaró mindenféle egyéb egyenruhások.

Ezért is gyűjtöttem össze egy csokorral ezekből az “ötcsillagos bullshit”-ekből, melyek többségével szerintem mindannyian találkoztunk már, és igyekszem őket elemi logikával röviden megcáfolni, hogy az olvasó is felléphessen ellenük.

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/hamis- ... -baromsag/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

gvass1 írta: 2019.10.06. 16:52 1. koszi a shoppingot!

2. En elobb megjaratnam (mondjuk +30-40 riasztóval), aztan kipucolnam, leolajoznam picit a siklo feluleteket, mert azert gyari dobozbol kivett allapothoz kepest kell egy kis surlodascsokkenes, mielott szukitessel kellene probalkozni.

Ha a kovetkezo teszt utan is van gazzal kivetesi! hiba, akkor cserelnek szukitot es neznem meg ugy is.

(A Kuzey-oknal kell a dobozban levo szukito gazolgashoz, az ALP+-nal szerintem jo a gyari.)
Megvolt a teszt.... 50 riasztó után 5-5 Wadie pv-cs vegyesen tárazva. Tökéletesen nyugszik minden. Viszont 10-ből 2 x csak harmadjára sütötte el a pv-cs ,-t. Keményebb lenne a csappantyúja , mint a titannak ?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

SwissArmy írta: 2019.10.11. 12:03 Megvolt a teszt.... 50 riasztó után 5-5 Wadie pv-cs vegyesen tárazva. Tökéletesen nyugszik minden. Viszont 10-ből 2 x csak harmadjára sütötte el a pv-cs ,-t. Keményebb lenne a csappantyúja , mint a titannak ?
elofordulhat. Meg az utoszegrugo is fog bejaratas utan lagyulni picit imho.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.10.10. 13:55 ÚJ CIKK!

Hamis biztonságérzet és a többi baromság

Aki önvédelmi fegyvert, vagy bármilyen önvédelmi eszközt visel, tart, vagy csak kifejezi ebbéli érdeklődését mások előtt az rögtön kapja a ledorongolást, hülyének nézést. Legtöbbször elképesztően banális közhelyekkel vagdalkozik ilyenkor a másik fél.



Ez persze legyen az ő baja, de egyrészt szerintem társadalmilag káros az ilyen irányú agitációja, másrészt sokszor tapasztalják fegyverboltokban dolgozók is, hogy ÖN-lebeszélés keretében azok is megfosztják magukat a hatékony védelem lehetőségétől, akik kifejezetten veszélyeztetett kategóriákba tartoznak.

Ja, igen, a hasonló elképesztő okosságok terjesztő sokszor hivatalból rendőri, belügyi vezetők, úgynevezett kriminálpszichológusok, vagy éppen utcát sosem látott, de nagyon okosnak látszani akaró mindenféle egyéb egyenruhások.

Ezért is gyűjtöttem össze egy csokorral ezekből az “ötcsillagos bullshit”-ekből, melyek többségével szerintem mindannyian találkoztunk már, és igyekszem őket elemi logikával röviden megcáfolni, hogy az olvasó is felléphessen ellenük.

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/hamis- ... -baromsag/

Kép
Bakker, ez azér'odab.sz!! Kinyomtatva osztogatni kellene a népeknek! Fully respect. 👍
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ! IWA-2019 nem halálos eszközök 2. rész

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ok-2-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/iwa-2019-nem ... ok-2-resz/


Kép

A 2019-es IWA nem halálos védelmi eszköz újdonságait felvonultató anyagunk második része következik, melyben a magyar piacon azóta már kapható Kuzey M1911-alakú és műanyagtokos modelljeit is bemutatjuk, valamint a török Ceonic ISSC M22-9 kétsoros táras utódmodell is látható. Az inkább rendvédelmi vonalon érdekes Piexon EOC rendszer új, immár sorozatgyártásra kész verzióját is bemutatjuk. Ez az intelligens gázspray egy óriási technológiai ugrás, hiszen nem elég, hogy nyomástartó edény helyett saját elektromos szivattyú juttatja ki a hatóanyagot, de még komplett ballisztikai lőelemképző számítógép, lézertávmérő és lézerirányzék, valamint önmagát helyesbítő fúvóka is van benne. Az is újdonság, hogy a rendszerre immár hátizsákba rejtett 5-literes kanna is csatlakoztatható, így már egy komplett börtönlázadás felszámolására is elegendő a “tűzereje”.


A kínai AEA által gyártott Németországban engedély nélkül vásárolható GoGun Airringer viszont némiképpen kakukktojás itt, hiszen a kb. 60 J-lal kilőtt acéldárda/szigony bizony könnyedén lehet halálos. Azonban ennek az eszköznek van folyadék (pepper) sugár-kilövő sűrített levegős tölténye is, illetve a dárdák végére a hegyes helyett tompa, rugalmas véget illesztve azok traumatikus fegyverkénti nem halálos bevetést is lehetővé tesznek. Itthoni jogi besorolása mindazonáltal számomra bizonytalan, lehet szigonypuska vagy 7,5 J feletti légfegyver is, de a folyadéksugár-tölténnyel egyértelműen jogilag semmi. Maga a pisztoly alakú műanyag eszköz lövés leadására nem alkalmas, csak a szelepnyitó ütőszerkezet van benne. Itthon mondjuk semmiképpen nem tudna elterjedni, mert német kisker. ára is 120 ezer Ft környékén van.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: FC1 »

A minap voltam a Kökiben és a kirakatot nézve láttam hogy a Ekol revolverek csövébe be volt tekerve valami szűkítő aminek a belseje szintén menetes volt. Az mi célt szolgál?
Ha nincs ló a szamár is jó!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

FC1 írta: 2019.10.11. 19:57 A minap voltam a Kökiben és a kirakatot nézve láttam hogy a Ekol revolverek csövébe be volt tekerve valami szűkítő aminek a belseje szintén menetes volt. Az mi célt szolgál?
Mar ugy 1 eve ez a normal csotorkolati kikepzes, ebbe kell a rokilovot tekerni, igy acel a menet. Bonuszkent ugy nez ki mint egy eles .22-es, cso es dobfurat teren is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: FC1 »

Köszi a választ!
Ha nincs ló a szamár is jó!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.10.11. 20:11 Mar ugy 1 eve ez a normal csotorkolati kikepzes, ebbe kell a rokilovot tekerni, igy acel a menet. Bonuszkent ugy nez ki mint egy eles .22-es, cso es dobfurat teren is.
Illetve a PAK töltényeknek ad megfelelő fojtást. Szűkítés nélkül elég bágyadtan pöfögnek a Lite-ok.

Nekem az 5-ös szűkítés vált be. A 6-os is segítős, de az 5-ös jobb.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TÖBB MINT EGY HÓNAPIG NEM VOLT - A MAI NAP FOLYAMÁN ÚJRA ÉRKEZIK AZ ÖNVÉDELMI BOLTOKBA!!!


Omerta-TG a gumilövedékes duplacsövű lakásvédelmi! 2x2x2-lövetű, kivehető töltényűrköteges. 9 mm R Knall/18 mm gumi, 120 joule! 3 méterről a félcollos pozdorja bútorlap: az ellen nem véd.

62.900- Ft
(MKH benne van)

Budapesten 3 helyen is - HÉTVÉGÉN IS NYITVA!
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** www.onvedelmibolt.hu ***

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Elfogyott az acél Pitbull.
"Valamikor egyszer talán lesz továbbfejlesztett változat , de nem a jövőhéten!"
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Érdekesség a régi idökből

1950_pistol_shot_of_colored_lye_the_new_shock_weapon_is_on_sale_in_germany_where_civilians_are_not_allowed_to_carry_fire_arms.jpeg
" 1950. Német önvédelmi fegyver, a festékpisztoly. Ilyen és ehhez hasonló eszközöket tömegesen használtak a háborút követő években, mert a lakosságnak tilos volt a "rendes" fegyverek tartása "

Forrás:ritkanlathatotortenelem.blog.hu
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

regitiszt írta: 2019.10.14. 14:08 Érdekesség a régi idökből


1950_pistol_shot_of_colored_lye_the_new_shock_weapon_is_on_sale_in_germany_where_civilians_are_not_allowed_to_carry_fire_arms.jpeg

" 1950. Német önvédelmi fegyver, a festékpisztoly. Ilyen és ehhez hasonló eszközöket tömegesen használtak a háborút követő években, mert a lakosságnak tilos volt a "rendes" fegyverek tartása "

Forrás:ritkanlathatotortenelem.blog.hu
Hasonló holmi:

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése