Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.11.06. 16:18 Szúrás álló mellény sokat javíthat az esélyeken. De az sem garancia semmire.
Meg karvért, és nyakvédő. Természetesen a repeszálló sisak, és szemüveg mellé...

Mennyééé má munkába ilyen szúrásálló páncélban... 😃😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Idén korábban jön a Jézuska... Éppen csak megérkezett a Művekbe, jó esetben már csak kettőt kell aludnom és hozhatom haza a gumissá alakult szettet. Hosszú cső, rövid cső, tusa, pisztolymarkolat, négyféleképpen lehet összelegózni.

Ez a szett tényleg korlátozott mennyiségben készül, és a boltosok is már ráizgultak, de (a sajátomon kívül) 2 szettet még elhozhatok vidéki fórumtársaknak. Érdeklődni privátban.

keresztapa_3_resz.jpg
(jó, ennyi töltényűrtömb nem jár hozzá, csak asszem 4 db)
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: pine »

Thomaster írta: 2019.11.06. 18:42 Idén korábban jön a Jézuska... Éppen csak megérkezett a Művekbe, jó esetben már csak kettőt kell aludnom és hozhatom haza a gumissá alakult szettet. Hosszú cső, rövid cső, tusa, pisztolymarkolat, négyféleképpen lehet összelegózni.

Ez a szett tényleg korlátozott mennyiségben készül, és a boltosok is már ráizgultak, de (a sajátomon kívül) 2 szettet még elhozhatok vidéki fórumtársaknak. Érdeklődni privátban.


keresztapa_3_resz.jpg

(jó, ennyi töltényűrtömb nem jár hozzá, csak asszem 4 db)
Olvastam néhány dolgot, de nem tudom pontosan, hogy nézhet ki a cső fara a töltényűrnél. Tud valaki egy képet feltölteni, hogy néz ki? A Keserű féléket már láttam. A töltényűr tömbbe hátulról riasztópatron, elölről gumibogyó egyszerű. A cső ezek szerint egy sima csőfurat? Köszi a tájékoztatást előre!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.11.06. 18:42 Idén korábban jön a Jézuska... Éppen csak megérkezett a Művekbe, jó esetben már csak kettőt kell aludnom és hozhatom haza a gumissá alakult szettet. Hosszú cső, rövid cső, tusa, pisztolymarkolat, négyféleképpen lehet összelegózni.

nagyon jol nez ki. Nekem foleg a rovid cso/tusa "panellakás-kompatibilis" verzio tetszik (pedig nem is olyanban lakom). Mondjuk nekem biztosan NEM lesz ilyenem, mert annyi penzt sosem lattam meg egyben:-)))

Főképpen, mert ebben a 4-es szettben - ha jol szamolgatok magamban - annyiba is fog fájni, mint amennyibe kerülő használt autót SEM tud a magyar lakosság többsége megengedni magának. Vidéki gumiccsellóboltokban (=illegál webshopok) pedig x2.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thomaster írta: 2019.11.06. 18:42 Idén korábban jön a Jézuska... Éppen csak megérkezett a Művekbe, jó esetben már csak kettőt kell aludnom és hozhatom haza a gumissá alakult szettet. Hosszú cső, rövid cső, tusa, pisztolymarkolat, négyféleképpen lehet összelegózni.

Ez a szett tényleg korlátozott mennyiségben készül, és a boltosok is már ráizgultak, de (a sajátomon kívül) 2 szettet még elhozhatok vidéki fórumtársaknak. Érdeklődni privátban.


keresztapa_3_resz.jpg

(jó, ennyi töltényűrtömb nem jár hozzá, csak asszem 4 db)
Nekem a rövid csövű tusás verzió tetszik. Van arról akármi adat, hogy a rövidebb cső mennyivel gyengébb, ha gyengébb?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2019.11.06. 18:42 Idén korábban jön a Jézuska... Éppen csak megérkezett a Művekbe, jó esetben már csak kettőt kell aludnom és hozhatom haza a gumissá alakult szettet. Hosszú cső, rövid cső, tusa, pisztolymarkolat, négyféleképpen lehet összelegózni.

Ez a szett tényleg korlátozott mennyiségben készül, és a boltosok is már ráizgultak, de (a sajátomon kívül) 2 szettet még elhozhatok vidéki fórumtársaknak. Érdeklődni privátban.


(jó, ennyi töltényűrtömb nem jár hozzá, csak asszem 4 db)
Fasza kis szett. De a felülről harmadik vagy alulról második nekem furcsa. A luparásított markolat és rövid cső kombó szokatlannak tűnik. A csutka cső és tusa érthető, sokkal jobb vele célozni, de ennek nem teljesene látom át az értelmét. Azon kívül hogy több dzsúúúl facsarható ki belőle a hosszabb csővel. :lol: Persze kézben fogva lehet hogy más a helyzet, nemtom.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

TotoHU írta: 2019.11.06. 23:00 Fasza kis szett. De a felülről harmadik vagy alulról második nekem furcsa. A luparásított markolat és rövid cső kombó szokatlannak tűnik. A csutka cső és tusa érthető, sokkal jobb vele célozni, de ennek nem teljesene látom át az értelmét. Azon kívül hogy több dzsúúúl facsarható ki belőle a hosszabb csővel. :lol: Persze kézben fogva lehet hogy más a helyzet, nemtom.
Értelme szerintem sincs, de ilyen is összelegózható. Valahol láttam Globserver 4Matic-ból egy ilyet, Mad Max szett néven, azt rendelésre gyártották.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Fortitu írta: 2019.11.06. 19:18 Nekem a rövid csövű tusás verzió tetszik. Van arról akármi adat, hogy a rövidebb cső mennyivel gyengébb, ha gyengébb?
Zsuuulokról még nincs adat. Anno a hosszút lemértük, az hozza a 120-130 J-t. Elvileg a rövid is lehet ugyanennyi... nekem is van egy rövidcsövű régi Keresztapám ami 120 J-os. De ilyen lehetőség még nem volt, hogy egyforma fegyvereket különböző csőhosszakkal összehasonlítsunk.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.11.07. 06:33 Zsuuulokról még nincs adat. Anno a hosszút lemértük, az hozza a 120-130 J-t. Elvileg a rövid is lehet ugyanennyi... nekem is van egy rövidcsövű régi Keresztapám ami 120 J-os. De ilyen lehetőség még nem volt, hogy egyforma fegyvereket különböző csőhosszakkal összehasonlítsunk.
Ööö, mocskos utolsó hazaáruló vagyok, de nem lenne okosabb előbb mérni, AZTÁN hirdetni?:-)

Amugy is tanulsagos lenne egy ilyen vizsgalat es szerintem maximum 1-2 ora alatt meglenne, hiszen ugyanabban az epuletben van megfelelo labor erre.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.11.07. 07:43 Ööö, mocskos utolsó hazaáruló vagyok, de nem lenne okosabb előbb mérni, AZTÁN hirdetni?:-)

Amugy is tanulsagos lenne egy ilyen vizsgalat es szerintem maximum 1-2 ora alatt meglenne, hiszen ugyanabban az epuletben van megfelelo labor erre.
Ne lázadj, úúccse kapsz ilyet! Nem érdemled meg! 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.11.07. 07:43 Ööö, mocskos utolsó hazaáruló vagyok, de nem lenne okosabb előbb mérni, AZTÁN hirdetni?:-)

Amugy is tanulsagos lenne egy ilyen vizsgalat es szerintem maximum 1-2 ora alatt meglenne, hiszen ugyanabban az epuletben van megfelelo labor erre.
Jelezném, a muzeális Onesta, a 3-4 colos csövével, az is tudja a 120 J-t. Meg a 66 centis csövű Keresztapa is. Akkor várhatunk jelentős eltérést a köztes csőhosszaktól? Max. olyat, hogy az még erősebb, mert 3"-on még nem tud maximumra gyorsulni a lövedék, a 66 centi végén meg már lassul.

Amúgy nagyon régen, mértem a 3 és a 8 colos Onestámat, az összehasonlítás kedvéért ugyanazzal a dobbal. A 8 colos kb. 15-20%-kal erősebb. Úgyhogy akár még igazam is lehet...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.11.07. 08:04 Jelezném, a muzeális Onesta, a 3-4 colos csövével, az is tudja a 120 J-t. Meg a 66 centis csövű Keresztapa is. Akkor várhatunk jelentős eltérést a köztes csőhosszaktól? Max. olyat, hogy az még erősebb, mert 3"-on még nem tud maximumra gyorsulni a lövedék, a 66 centi végén meg már lassul.

Amúgy nagyon régen, mértem a 3 és a 8 colos Onestámat, az összehasonlítás kedvéért ugyanazzal a dobbal. A 8 colos kb. 15-20%-kal erősebb. Úgyhogy akár még igazam is lehet...
Igen, ÉS?

Teóriagyártás helyett - teljesen más szerkezetű, csövű fegyverekre alapozva - ott a konkrét termék, meg a hitelesített műszer, csak lőni kéne 10-10-et, és kész, lenne ténybeli adat.

Mééénem?

Mertcsak?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.11.07. 08:09 Igen, ÉS?

Teóriagyártás helyett - teljesen más szerkezetű, csövű fegyverekre alapozva - ott a konkrét termék, meg a hitelesített műszer, csak lőni kéne 10-10-et, és kész, lenne ténybeli adat.

Mééénem?

Mertcsak?
De vaz, most komolyan EL SE SÜTIK a fegyvereket? Szerintem ez minden egyes darabnál elvárható lenne, de hogy még a protókat sem!?
Haver most vett airosft puskát, ott van mellette papíron, kézzel írva 5 fps érték! Pedig az csak egy játék, nem életek múlnak rajta.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Fortitu írta: 2019.11.07. 08:22 De vaz, most komolyan EL SE SÜTIK a fegyvereket? Szerintem ez minden egyes darabnál elvárható lenne, de hogy még a protókat sem!?
Haver most vett airosft puskát, ott van mellette papíron, kézzel írva 5 fps érték! Pedig az csak egy játék, nem életek múlnak rajta.
Jóvan, állj be te is a sorba... Pont a Keserű az, ahol minden egyes saját gyártású fegyvert kipróbálnak. Bár felháborító tény, hogy nem minden egyes darabot chronyznak...

Az új Godfather 19-M-et pedig, amikor az elsők készültek, mérték a hivatalban is, meg én is kölcsönkaptam mérésre. A rövidcsövűt még nem mérték, ez tény, mert tegnap este még nem is volt átalakítva.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thomaster írta: 2019.11.07. 08:28 Jóvan, állj be te is a sorba... Pont a Keserű az, ahol minden egyes saját gyártású fegyvert kipróbálnak. Bár felháborító tény, hogy nem minden egyes darabot chronyznak...

Az új Godfather 19-M-et pedig, amikor az elsők készültek, mérték a hivatalban is, meg én is kölcsönkaptam mérésre. A rövidcsövűt még nem mérték, ez tény, mert tegnap este még nem is volt átalakítva.
Oké bocsánat, tehát MÉG nem történt mérés. Úgy jött le, hogy már a kész terméket hirdeted, így ezekkel az infókkal.
Minden egyes darabot természetesen én sem tartom szükségesnek mérni, de kipróbálni igen. Korábban én is tapasztaltam, hogy a revolverben ott volt az ellőtt patron mindig, ez dícséretes dolog.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.11.07. 08:28 Pont a Keserű az, ahol minden egyes saját gyártású fegyvert kipróbálnak.
Mondjuk ez amúgy jogszabályi előírás is a próbajel megszerzéséhez új gyártású fegyvernél, nemdebár?:-)

--

A sebessegmereshez:

" A rövidcsövűt még nem mérték, ez tény, mert tegnap este még nem is volt átalakítva."


ööö, akkor most tényleg olyan fegyvert hirdettél, ami TÉNYLEG nem is létezik:-)

De a torkolati energia oda lett írva. Nem besértődni kell, mert egy gyémántárban levő cuccnál talán jogos elvárás, hogy tudjuk mennyi az annyi, ha majd fizikailag létezni fog a már hirdetett termék.

És mivel tényleg ugyanazon épületben csak egy másik ajtón kell bemenni az egészhez, szerintem nincsen semmi akadálya, és tanulságos lenne, én is tök kíváncsi vagyok rá. Szakmai érdeklődésből.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6088
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2019.11.06. 18:42 Idén korábban jön a Jézuska... Éppen csak megérkezett a Művekbe, jó esetben már csak kettőt kell aludnom és hozhatom haza a gumissá alakult szettet. Hosszú cső, rövid cső, tusa, pisztolymarkolat, négyféleképpen lehet összelegózni.

Ez a szett tényleg korlátozott mennyiségben készül, és a boltosok is már ráizgultak, de (a sajátomon kívül) 2 szettet még elhozhatok vidéki fórumtársaknak. Érdeklődni privátban.

(jó, ennyi töltényűrtömb nem jár hozzá, csak asszem 4 db)
Érdekes koncepció, hogy így szettben árulják, 2 csőköteg, 2 tusa.
Így azért már nem vészes annyira az ára.
Mondjuk így mindig lesz egy felesleges csőköteg, meg egy felesleges tusa..
Lehet, hogy egyszerűbb lenne csak szimpán árulni, a legfelső, és alegalsó verziót.

Egy pillanatra azért tachycardiát és arrhythmiát okozott.. :-)
De nekem a HD másodlagos (arra már sok jó cucc van), inkább a Pitbull 2019 Thomaster Edition-t várom. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

WildBear23 írta: 2019.11.07. 09:05 Érdekes koncepció, hogy így szettben árulják, 2 csőköteg, 2 tusa.
Így azért már nem vészes annyira az ára.
Mondjuk így mindig lesz egy felesleges csőköteg, meg egy felesleges tusa..
Lehet, hogy egyszerűbb lenne csak szimpán árulni, a legfelső, és alegalsó verziót.

Egy pillanatra azért tachycardiát és arrhythmiát okozott.. :-)
De nekem a HD másodlagos (arra már sok jó cucc van), inkább a Pitbull 2019 Thomaster Edition-t várom. :-)
Azt írod, hogy így azért már nem vészes az ára.
Lehet tudni valahonnan, hogy mennyi is az a nem vészes?
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Thomaster írta: 2019.11.06. 18:42 Idén korábban jön a Jézuska... Éppen csak megérkezett a Művekbe, jó esetben már csak kettőt kell aludnom és hozhatom haza a gumissá alakult szettet. Hosszú cső, rövid cső, tusa, pisztolymarkolat, négyféleképpen lehet összelegózni.

Ez a szett tényleg korlátozott mennyiségben készül, és a boltosok is már ráizgultak, de (a sajátomon kívül) 2 szettet még elhozhatok vidéki fórumtársaknak. Érdeklődni privátban.


keresztapa_3_resz.jpg

(jó, ennyi töltényűrtömb nem jár hozzá, csak asszem 4 db)
Ha jól értelmezem ez a szett tartalmaz egy hosszúcsövű normál tusás változatot, és egy rovidcsövű pisztolymarkolatos változatot, amiből tetszés szerint összelegózható többféle változat. Ennek a szettnek most mi az ára?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

A "főnököm" most hívott fel, hogy a kereskedők már lefoglalták (kifizették) az összes Keresztapa lego szettet, úgyhogy vannak még kereskedők az országban, akik szerint így karácsony előtt eladható lesz. Pedig még csak most készül az átalakítás, zsuuul mérések sincsenek... (de még ma lesznek)

Ja és mivel eddig senki se jelentkezett azért a 2 szettért amit elhozhattam volna, ezért azok is kereskedőkhöz kerülnek. Hogy hová, azt majd megírja Bélabá a facebook oldalán.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Dönci62 írta: 2019.11.07. 12:12 Ha jól értelmezem ez a szett tartalmaz egy hosszúcsövű normál tusás változatot, és egy rovidcsövű pisztolymarkolatos változatot, amiből tetszés szerint összelegózható többféle változat. Ennek a szettnek most mi az ára?
A szett tartalmaz egy hosszúcsövű tusás alapváltozatot + egy rövid csövet + egy pisztolymarkolatot. Árat nem írhatok, és most már nem is érdemes, mindet elvitték kereskedők. Ők majd írnak árat a saját felületeiken.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Thomaster írta: 2019.11.07. 12:13 A "főnököm" most hívott fel, hogy a kereskedők már lefoglalták (kifizették) az összes Keresztapa lego szettet, úgyhogy vannak még kereskedők az országban, akik szerint így karácsony előtt eladható lesz. Pedig még csak most készül az átalakítás, zsuuul mérések sincsenek... (de még ma lesznek)

Ja és mivel eddig senki se jelentkezett azért a 2 szettért amit elhozhattam volna, ezért azok is kereskedőkhöz kerülnek. Hogy hová, azt majd megírja Bélabá a facebook oldalán.
Épp most kérdeztem rá tőled!
Érdekelt volna, ha tudom az árát!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Thomaster írta: 2019.11.07. 12:16 A szett tartalmaz egy hosszúcsövű tusás alapváltozatot + egy rövid csövet + egy pisztolymarkolatot. Árat nem írhatok, és most már nem is érdemes, mindet elvitték kereskedők. Ők majd írnak árat a saját felületeiken.
Hmmmm...... közben míg leírtam az előző hozzászólást, elég sok dolog történt. :( :o :cry:
Köszönöm szépen a magam és mások nevében is a segítő szándékodat, de hogy a túróba jelentkezzek egy dologra, aminek nem tudom az árát?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Dönci62 írta: 2019.11.07. 12:20 Hmmmm...... közben míg leírtam az előző hozzászólást, elég sok dolog történt. :( :o :cry:
Köszönöm szépen a magam és mások nevében is a segítő szándékodat, de hogy a túróba jelentkezzek egy dologra, aminek nem tudom az árát?
Hát privát üzenetben, mint ahogy írtam is hogy "érdeklődni privátban". Sajnos úgy látszik, hogy percekkel csúsztál le róla.

Mondjuk arra van remény, hogy mivel ez a néhány szett ilyen gyorsan gazdára talált, ezért lehet hogy lesz folytatás. Semmit se ígérek (nem is tehetem), de a török bármikor tud bármilyet szállítani, raktárról.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Rövid Keresztapa zsuuulok

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Na, megvan a hivatalos eredmény.

Rövid csővel, Ruag riasztóval és a 19,3-as tömítésgyári gumival 6 lövés 120 és 200 J között szórt. A hosszúcsövűt most nem mérték újra, az nyilván ugyanannyi mint az első széria volt, de nyugodtan bele lehet kötni :-P Szóval nekem úgy tűnik, hogy igazam lett, a hosszú cső már túl hosszú a riasztótöltényhez.

Ja, még egy infó. Mostanában a Ruag is kurvul elfele, szórás van a löportöltetben, egy dobozon belül is. Bélabá lemért egy csomót, a töltények tömege 0,21 és 0,25 gramm között van, és a kisebb tömegűek valóban gyengébbek. Akinek van otthon ékszermérlege, érdemes a nagyobb tömegűeket kiválogatni harckészültségbe.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Rövid Keresztapa zsuuulok

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.11.07. 12:50 Na, megvan a hivatalos eredmény.

Rövid csővel, Ruag riasztóval és a 19,3-as tömítésgyári gumival 6 lövés 120 és 200 J között szórt. A hosszúcsövűt most nem mérték újra, az nyilván ugyanannyi mint az első széria volt, de nyugodtan bele lehet kötni :-P Szóval nekem úgy tűnik, hogy igazam lett, a hosszú cső már túl hosszú a riasztótöltényhez.

Ja, még egy infó. Mostanában a Ruag is kurvul elfele, szórás van a löportöltetben, egy dobozon belül is. Bélabá lemért egy csomót, a töltények tömege 0,21 és 0,25 gramm között van, és a kisebb tömegűek valóban gyengébbek. Akinek van otthon ékszermérlege, érdemes a nagyobb tömegűeket kiválogatni harckészültségbe.
na, EZ már zsírfasza hasznos, korrekt info! Kösz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1323
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rövid Keresztapa zsuuulok

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Thomaster írta: 2019.11.07. 12:50 Ja, még egy infó. Mostanában a Ruag is kurvul elfele, szórás van a löportöltetben, egy dobozon belül is. Bélabá lemért egy csomót, a töltények tömege 0,21 és 0,25 gramm között van, és a kisebb tömegűek valóban gyengébbek. Akinek van otthon ékszermérlege, érdemes a nagyobb tömegűeket kiválogatni harckészültségbe.
Ennek örülök. Akkor nem a Revenge 14M-mel van probléma. :roll: Mi is tapasztaltuk méréskor hogy hatalmas különbségek vannak, de nem tudtunk annyit tesztelni hogy kiderüljön a töltény hibája-e, vagy egyes töltényűrök sikerültek rosszul. Feltételezem, hogy az előbbi.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2019.11.07. 06:30 Értelme szerintem sincs, de ilyen is összelegózható. Valahol láttam Globserver 4Matic-ból egy ilyet, Mad Max szett néven, azt rendelésre gyártották.
És ráadásul hülyeséget is írtam az eredeti hsz-ban. A luparásított markolat és HOSSZÚ cső ami furcsa volt nekem.
De most belegondolva célzás-ügyileg mégiscsak lehet hogy az a frankóbb, és a rövid cső csutka markolat az amivel már könnyebb hibázni. És ott ahol 2 lövés van, nem érdemes mellélőni nagyon.
Ez a Mad Max-kialakítás éles sörétesnél még oké, de ott a sörétrajjal kell célozni, itt meg a gumival, ami pontos célzást igényel. Ettől függetlenül nekem ez a a rövid cső rövid markolat nagyon bejövős, mint dizájn.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6088
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"És ott ahol 2 lövés van, nem érdemes mellélőni nagyon. "

Hááát.. igen,
Ez a Keresztapa egy szerethető, szép fegyver, de HD-re szerintem még mindig jobb egy Revege.
Gyorsabb, ösztönös működtetés, 2,5x akkora tárkapacitás.

"Ez a Mad Max-kialakítás éles sörétesnél még oké, de ott a sörétrajjal kell célozni, itt meg a gumival, ami pontos célzást igényel."

Sörétessel azért messzebb lő az ember.
HD-nél szerintem pár méter (max. 5-6) a lőtáv.

"Ettől függetlenül nekem ez a a rövid cső rövid markolat nagyon bejövős, mint dizájn."

Nekem is tetszik. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2019.11.07. 14:11 "És ott ahol 2 lövés van, nem érdemes mellélőni nagyon. "

Hááát.. igen,
Ez a Keresztapa egy szerethető, szép fegyver, de HD-re szerintem még mindig jobb egy Revege.
Gyorsabb, ösztönös működtetés, 2,5x akkora tárkapacitás.

"Ez a Mad Max-kialakítás éles sörétesnél még oké, de ott a sörétrajjal kell célozni, itt meg a gumival, ami pontos célzást igényel."

Sörétessel azért messzebb lő az ember.
HD-nél szerintem pár méter (max. 5-6) a lőtáv.

"Ettől függetlenül nekem ez a a rövid cső rövid markolat nagyon bejövős, mint dizájn."

Nekem is tetszik. :)
Lakáson belüli távnál talán ökölnyi a szórása egy sörétesnek, de leginkább annyi se. Szóval ez nem igaz, hogy azzal nem kell célozni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6088
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2019.11.07. 14:21 Lakáson belüli távnál talán ökölnyi a szórása egy sörétesnek, de leginkább annyi se. Szóval ez nem igaz, hogy azzal nem kell célozni.
Ezt nekem írtad? :)
HD távolságon belül (5-6 méter) minden szilárd lövedékes cuccal kell célozni (sörétes, gumis).
Toto a MadMax sörétesnél a nagyobb távolságokra gondolt szerintem - de majd megírja.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2019.11.07. 14:35 Ezt nekem írtad? :)
HD távolságon belül (5-6 méter) minden szilárd lövedékes cuccal kell célozni (sörétes, gumis).
Toto a MadMax sörétesnél a nagyobb távolságokra gondolt szerintem - de majd megírja.
Úgy általában írtam, volt ma elég sértődés, ne folytasd a sort ;)
Lövedékes cuccal, legyen az gumis, vagy akár pepper sugár kilövő, célozni kell és gyakorolni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6088
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Egyetértünk! :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.11.07. 13:49 És ráadásul hülyeséget is írtam az eredeti hsz-ban. A luparásított markolat és HOSSZÚ cső ami furcsa volt nekem.
De most belegondolva célzás-ügyileg mégiscsak lehet hogy az a frankóbb, és a rövid cső csutka markolat az amivel már könnyebb hibázni. És ott ahol 2 lövés van, nem érdemes mellélőni nagyon.
Ez a Mad Max-kialakítás éles sörétesnél még oké, de ott a sörétrajjal kell célozni, itt meg a gumival, ami pontos célzást igényel. Ettől függetlenül nekem ez a a rövid cső rövid markolat nagyon bejövős, mint dizájn.
Tovabb keveredik a szezon a faszommal:-)

Mad Max Shotgun:

Kép

Tehat: egymas MELLETTI csoelrendezes, rovid cso, pisztolymarkolat.



Eredeti IZS-Godaftherbol ez ilyen volt:

Kép



Mindazonaltal az eredeti Godfatherben (film) jellemzoen rendes puska formatumu, csak a vadasziasnal rövidebbre nyesett duplakat hasznaltak:

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.11.07. 14:42 Úgy általában írtam, volt ma elég sértődés, ne folytasd a sort ;)
Lövedékes cuccal, legyen az gumis, vagy akár pepper sugár kilövő, célozni kell és gyakorolni.
Hát igen! Én amióta pár dinamikuskodó edzésen meg egy darab versenyen előfordultam, azóta tettem le a garast amellett, hogy én önvédelemre maradok a gáznál, mind pisztolyban mind spray-ben. Edzésen nyugodt körülmények között, védett környezetben is képes vagyok bármikor gyönyörűeket berángatni, hibázni, elqrni, pedig az utóbbi egy évben amióta hobbi/kényszer sportlövő is vagyok, úgy 3 ezer lövésnél tartok mindenféle kaliberekből javarészt pisztollyal (minden lövészet után feljegyzem a fegyerenkénti lövésszámot). És mégis, elég egy rossz pillanat, egy kis kapkodás, és gyönyörűen qrom elfelé az egészet és már a lőlapon sincs rajta a lövésem.
Ha ehhez hozzáveszem a hibázási lehetőséget hatványozottan megnövelő stressz helyzetet, a gumis fegyver fémlövedékes lőfegyverhez képest nagyobb szórását (ami még pontos fegyvernél is adódhat a riasztó töltények nagyobb minőségi ingadozásából) az Alfán kívül gumis fegyverek keményebb sütését, akkor részemről a gumis maximum otthon juthat szerephez, lakásvédelmi fegyverként.
De utcára, hétköznapi önvédelemre a részemről maradok a gáznál. Ez a teljesen szubjektív véleményem, amibe nyugodtan bele lehet kötni, nem is beszélek le senkit a gumis stukik viseléséről.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.11.07. 15:59 Hát igen! Én amióta pár dinamikuskodó edzésen meg egy darab versenyen előfordultam, azóta tettem le a garast amellett, hogy én önvédelemre maradok a gáznál, mind pisztolyban mind spray-ben. Edzésen nyugodt körülmények között, védett környezetben is képes vagyok bármikor gyönyörűeket berángatni, hibázni, elqrni, pedig az utóbbi egy évben amióta hobbi/kényszer sportlövő is vagyok, úgy 3 ezer lövésnél tartok mindenféle kaliberekből javarészt pisztollyal (minden lövészet után feljegyzem a fegyerenkénti lövésszámot). És mégis, elég egy rossz pillanat, egy kis kapkodás, és gyönyörűen qrom elfelé az egészet és már a lőlapon sincs rajta a lövésem.
Ha ehhez hozzáveszem a hibázási lehetőséget hatványozottan megnövelő stressz helyzetet, a gumis fegyver fémlövedékes lőfegyverhez képest nagyobb szórását (ami még pontos fegyvernél is adódhat a riasztó töltények nagyobb minőségi ingadozásából) az Alfán kívül gumis fegyverek keményebb sütését, akkor részemről a gumis maximum otthon juthat szerephez, lakásvédelmi fegyverként.
De utcára, hétköznapi önvédelemre a részemről maradok a gáznál. Ez a teljesen szubjektív véleményem, amibe nyugodtan bele lehet kötni, nem is beszélek le senkit a gumis stukik viseléséről.


Önmagunk korlátainak belátása út a bölcsességhez.


(Bölcsek azonban kevesen vannak. A többieknek meg gecisok gumis fegyvert adunk el, amivel úgysem fogják tudni megvédeni magukat az esetek 90%-ában, mert nem találnak stressz alatt el semmit.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.11.07. 15:59 Hát igen! Én amióta pár dinamikuskodó edzésen meg egy darab versenyen előfordultam, azóta tettem le a garast amellett, hogy én önvédelemre maradok a gáznál, mind pisztolyban mind spray-ben. Edzésen nyugodt körülmények között, védett környezetben is képes vagyok bármikor gyönyörűeket berángatni, hibázni, elqrni, pedig az utóbbi egy évben amióta hobbi/kényszer sportlövő is vagyok, úgy 3 ezer lövésnél tartok mindenféle kaliberekből javarészt pisztollyal (minden lövészet után feljegyzem a fegyerenkénti lövésszámot). És mégis, elég egy rossz pillanat, egy kis kapkodás, és gyönyörűen qrom elfelé az egészet és már a lőlapon sincs rajta a lövésem.
Ha ehhez hozzáveszem a hibázási lehetőséget hatványozottan megnövelő stressz helyzetet, a gumis fegyver fémlövedékes lőfegyverhez képest nagyobb szórását (ami még pontos fegyvernél is adódhat a riasztó töltények nagyobb minőségi ingadozásából) az Alfán kívül gumis fegyverek keményebb sütését, akkor részemről a gumis maximum otthon juthat szerephez, lakásvédelmi fegyverként.
De utcára, hétköznapi önvédelemre a részemről maradok a gáznál. Ez a teljesen szubjektív véleményem, amibe nyugodtan bele lehet kötni, nem is beszélek le senkit a gumis stukik viseléséről.
Ugyanerre a következtetésre jutottam én is.

Otthon van gumis, de ott is inkább a Dobrinja kattog elsőre, aztán ha a súlyos a szitu, akkor jön a 12-es ágyú... Azzal stresszes szituban 1,3-1,5 mp alatt megvan a 4db célpont 8m-en.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.11.07. 16:02
Önmagunk korlátainak belátása út a bölcsességhez.


(Bölcsek azonban kevesen vannak. A többieknek meg gecisok gumis fegyvert adunk el, amivel úgysem fogják tudni megvédeni magukat az esetek 90%-ában, mert nem találnak stressz alatt el semmit.)
Ehhez a belátáshoz a korábbinál többet kellett lőni az utóbbi egy-másfél évben. (Ami még mindig lóf@sz egy komoly sportlövőhöz képest) Előtte teljesen magabiztos voltam a dolgomban, hogy tudom én ezt, megy ez, megcélzom húzom eltalálom, kész. Lőtérre is jártam évente párszor, ahol puskázás után meggyőződtem a "tudásomról" a gumissal, eltalálgatom a palackokat, fröccsent a víz, megveregetem a vállam, fasza vagyok egész jól tudok lőni, nem bonyolult ez.
Persze nem is az, statikus célra, kitartva, célozgatva. De rántásból, fordulásból, mozgásból, célpont-váltással, időnyomás hatására, "néznek mögöttem tízen" stresszecske hatására, hát muhahahaha, csak nézek néha hogy milyen sz@rokat is tudok lőni ilyenkor. Teljesen más, mint amikor egyedül a lőtéren szép kényelmesen gyakorolgatok. Akkor persze hogy megy ez, kicsi a szórás és nagy a magabiztosság.
Dunning-Kruger.jpg
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.11.07. 15:59 Hát igen! Én amióta pár dinamikuskodó edzésen meg egy darab versenyen előfordultam, azóta tettem le a garast amellett, hogy én önvédelemre maradok a gáznál, mind pisztolyban mind spray-ben. Edzésen nyugodt körülmények között, védett környezetben is képes vagyok bármikor gyönyörűeket berángatni, hibázni, elqrni, pedig az utóbbi egy évben amióta hobbi/kényszer sportlövő is vagyok, úgy 3 ezer lövésnél tartok mindenféle kaliberekből javarészt pisztollyal (minden lövészet után feljegyzem a fegyerenkénti lövésszámot). És mégis, elég egy rossz pillanat, egy kis kapkodás, és gyönyörűen qrom elfelé az egészet és már a lőlapon sincs rajta a lövésem.
Ha ehhez hozzáveszem a hibázási lehetőséget hatványozottan megnövelő stressz helyzetet, a gumis fegyver fémlövedékes lőfegyverhez képest nagyobb szórását (ami még pontos fegyvernél is adódhat a riasztó töltények nagyobb minőségi ingadozásából) az Alfán kívül gumis fegyverek keményebb sütését, akkor részemről a gumis maximum otthon juthat szerephez, lakásvédelmi fegyverként.
De utcára, hétköznapi önvédelemre a részemről maradok a gáznál. Ez a teljesen szubjektív véleményem, amibe nyugodtan bele lehet kötni, nem is beszélek le senkit a gumis stukik viseléséről.
+1!! Most egy korai,
15731499355822066704421.jpg
dupla biztosítós Zoraklokk, jön velem a városba, dingo vesetokban.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

FG írta: 2019.11.07. 19:43 Eladó EM-GE DAO DERRINGER
Ár 70.000,-
image.jpg
Hűűű... Most már értem hogy miért nem képes ilyet gyártani semelyik hazai gyártó. Hát ez űrtechnika!
Avatar
soldierX
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2018.09.03. 22:48

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: soldierX »

Thomaster írta: 2019.11.07. 20:38 Hűűű... Most már értem hogy miért nem képes ilyet gyártani semelyik hazai gyártó. Hát ez űrtechnika!
Amikor először néztem rá a képre, valamilyen ruhásszekrény zárszerkezete ötlött föl bennem, azután láttam a markolatpanelt és a többit.... :lol:
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: The Gent »

soldierX írta: 2019.11.07. 20:59 Amikor először néztem rá a képre, valamilyen ruhásszekrény zárszerkezete ötlött föl bennem, azután láttam a markolatpanelt és a többit.... :lol:
Jogos, ennek még én is értem a működési elvét...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Thomaster írta: 2019.11.07. 20:38 Hűűű... Most már értem hogy miért nem képes ilyet gyártani semelyik hazai gyártó. Hát ez űrtechnika!
OFF

Gumiképes gáz-riasztóként kis sorozatban forgácsolt alkatrészekkel eszméletlen drága lenne; ha 9×17 mm R kaliberű gáz-riasztóként precíziós öntött és lézervágott alkatrészekkel több tízezer darabot hajlandóak belőle megvenni az európai piacon, az már kifizetődhet. Nem a konstrukciós munka drága.* Szerintem.

* Mintadarabot kell szerezni. Teljesen szét kell szerelni. Minden alkatrészről rajzot és/vagy modellt kell készíteni méretekkel. Nem megfelelő kaliber esetén alkatrészeket át kell méretezni. Az alkatrészekhez itt és most elérhető és megfelelő anyagminőséget kell választani. (Ezt eddig két hét alatt kényelmesen megcsinálja beadandó feladatként egy másodéves gépészmérnök hallgató.) Néhány prototípust kell gyártani a tűrésekkel kísérletezéshez. Közben keresni kell egy gyártástechnológus gépészmérnököt, aki nagyon penge öntvények és öntőszerszámok tervezésében. (Ez már drága és időigényes lesz.)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6088
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ha gumis derringerben gondolkodunk, akkor azért olyan méretűnek kell lennie, hogy jóval kisebb legyen a Pitbull2019-nél.

Szerintem úgy lehet(ne) rentábilis, ha gyártatának pár 100db-ot a magyar piacra, és a többit másmilyen csővel (csak GR, PTB) a németre.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2019.11.08. 09:47 Ha gumis derringerben gondolkodunk, akkor azért olyan méretűnek kell lennie, hogy jóval kisebb legyen a Pitbull2019-nél.
derringer.JPG
derringer.JPG (28.42 KiB) Megtekintve 40586 alkalommal
Vastagság 20 mm. Cső 14 mm mint a Revenge, tehát alapból 15-ös gumi, experteknek ami belefér :-) A gyártásához csak lézervágó és hagyományos marógép kell. Direkt úgy terveztem, hogy a Művek kényelmesen gyárthatná.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Thomaster írta: 2019.11.08. 10:29 derringer.JPG

Vastagság 20 mm. Cső 14 mm mint a Revenge, tehát alapból 15-ös gumi, experteknek ami belefér :-) A gyártásához csak lézervágó és hagyományos marógép kell. Direkt úgy terveztem, hogy a Művek kényelmesen gyárthatná.
Tudom tudom Derringer, de a markolaton lehetne picit változtatni így ránézésre, főleg az alján szerintem. Ez így éppen kétujjasnak néz ki, de inkább másfél.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.11.08. 10:29 derringer.JPG

Vastagság 20 mm. Cső 14 mm mint a Revenge, tehát alapból 15-ös gumi, experteknek ami belefér :-) A gyártásához csak lézervágó és hagyományos marógép kell. Direkt úgy terveztem, hogy a Művek kényelmesen gyárthatná.

Ez pont tokeletes is lenne*, plane olyan betetcsoves toltesi megoldassal, mint GF-19M-eknel.

*Tehat nem lesz ilyenunk:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2019.11.08. 09:47 Szerintem úgy lehet(ne) rentábilis, ha gyártatának pár 100 db-ot a magyar piacra, és a többit másmilyen csővel (csak GR, PTB) a németre.
Mi egy kétlövetű (csak-revolverező) gáz-riasztó derringer előnyei? Megbízhatóbb az öntöltőknél, de ami fontos: nagyon lapos és kompakt. A magyar piacra szánt csőköteg (14 mm-es furat esetén kb. 20 mm-es szélesség) a fegyver többi alkatrészének szélességét is növel(het)i. - Habár a tűzfalnak mindkét esetben csak a 9×17 mm R töltény hüvelytalpát kell megtámasztania, a toknak nem feltétlenül kell a csőköteg szélességével megegyeznie…
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

alfa g040 -2019 foto.jpg

MAI NAPPAL ÚJRA ÉRKEZIK AZ ÖNVÉDELMI BOLTOKBA!

Ismét teljes az Alfa G-választék! 12 mm gumi/9 mm R Knall, 6-lövetű, 50-70 joule (gyk: minél hosszabb cső, annál több), acél elsütőszerkezet!

G020 fekete: 56.500- Ft
G020 nikkel: 62.900- Ft

G030 fekete: 56.500- Ft
G030 nikkel: 62.900- Ft

G040 nikkel, diófa markolat: 79.900- Ft

+4000 Ft MKH

Budapesten 3 helyen is - HÉTVÉGÉN IS NYITVA!
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** www.onvedelmibolt.hu ***


g020 es a tobbiek kicsi.jpg
g020 es a tobbiek kicsi.jpg (260.58 KiB) Megtekintve 40564 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

smith15 írta: 2019.11.08. 10:56 Tudom tudom Derringer, de a markolaton lehetne picit változtatni így ránézésre, főleg az alján szerintem. Ez így éppen kétujjasnak néz ki, de inkább másfél.
Sőt, ez egyujjasnak van szánva. A szerkezet ebbe a méretbe belefér. Nagyobbítani persze lehet.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.11.08. 11:20 Ismét teljes az Alfa G-választék! 12 mm gumi/9 mm R Knall, 6-lövetű, 50-70 joule (gyk: minél hosszabb cső, annál több), acél elsütőszerkezet!

G020 fekete: 56.500- Ft
G020 nikkel: 62.900- Ft

G030 fekete: 56.500- Ft
G030 nikkel: 62.900- Ft

G040 nikkel, diófa markolat: 79.900- Ft

+4000 Ft MKH
És a G060 az hol van? :P
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Thomaster írta: 2019.11.08. 11:21 Sőt, ez egyujjasnak van szánva. A szerkezet ebbe a méretbe belefér. Nagyobbítani persze lehet.
Ha meg egyújjas, akkor meg lehetne picit Micromaxos meg eredeti Derringeres. Hogy a markolat alja egy nagyon picit visszaível, hogy ne csússzon le róla az ujjad. De ez lehet hülyeség, ez csak az én meglátásom :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.11.08. 11:23 És a G060 az hol van? :P
Azt a típust megszüntettem, jön a válság, felesleges luxuscikk -> KUKA.

Majd 4-5 év múlva talán újra lesz létjogosultsága.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

smith15 írta: 2019.11.08. 11:23 Ha meg egyújjas, akkor meg lehetne picit Micromaxos meg eredeti Derringeres. Hogy a markolat alja egy nagyon picit visszaível, hogy ne csússzon le róla az ujjad. De ez lehet hülyeség, ez csak az én meglátásom :)
Igen, ezek azok az apró részletek, amiket leginkább akkor lehet megérezni, amikor az első kész darabot kézbe lehet fogni.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.11.08. 11:23 És a G060 az hol van? :P
Egyébként egy 6"-os, 12mm-es, 70J-os gumis fegyver létezésének mi is a célja?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.11.08. 11:25 Azt a típust megszüntettem, jön a válság, felesleges luxuscikk -> KUKA.

Majd 4-5 év múlva talán újra lesz létjogosultsága.
Mert a nikkeles G040 az nem luxuscikk.

Bélabá, kérünk Zoraki R1GG 6"-ost!
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Mr. Senki írta: 2019.11.08. 11:26 Egyébként egy 6"-os, 12mm-es, 70J-os gumis fegyver létezésének mi is a célja?
A Clint Eastwood bekaphassa életérzés 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.11.08. 11:28 Mert a nikkeles G040 az nem luxuscikk.

Bélabá, kérünk Zoraki R1GG 6"-ost!

de, az is az, csak ott a szepsege miatt bizonyos (nagyon-nagyon kicsi) mennyiseg MÉG eladható, de valoszinuleg jovore az is megy majd a lecsóba.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Mr. Senki írta: 2019.11.08. 11:26 Egyébként egy 6"-os, 12mm-es, 70J-os gumis fegyver létezésének mi is a célja?
Annyi GR van a piacion most is, amire rá lehet húzni ezt a kérdést.. De ez legalább precíz és minőségi.. Volt..
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2019.11.08. 10:29 derringer.JPG

Vastagság 20 mm. Cső 14 mm mint a Revenge, tehát alapból 15-ös gumi, experteknek ami belefér :-) A gyártásához csak lézervágó és hagyományos marógép kell. Direkt úgy terveztem, hogy a Művek kényelmesen gyárthatná.
Baszki, nekem ez így teccik ahogy van... Lenne.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.11.08. 11:29 A Clint Eastwood bekaphassa életérzés 8-)
Mondjuk jah, kb ennyi az összes érv mellette. Ahogy a nagyberetta mellett is. Csak ott nem Clint Eastwood, hanem Csöcs Gibson veheti arcra a hoszú cicit. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: pine »

gvass1 írta: 2019.11.08. 11:20 alfa g040 -2019 foto.jpg


MAI NAPPAL ÚJRA ÉRKEZIK AZ ÖNVÉDELMI BOLTOKBA!

Ismét teljes az Alfa G-választék! 12 mm gumi/9 mm R Knall, 6-lövetű, 50-70 joule (gyk: minél hosszabb cső, annál több), acél elsütőszerkezet!

G020 fekete: 56.500- Ft
G020 nikkel: 62.900- Ft

G030 fekete: 56.500- Ft
G030 nikkel: 62.900- Ft

G040 nikkel, diófa markolat: 79.900- Ft

+4000 Ft MKH

Budapesten 3 helyen is - HÉTVÉGÉN IS NYITVA!
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** www.onvedelmibolt.hu ***

Volt egy nikkel Alfa 040-esem, ezzel a fajta diófa markolattal....Egyszerűen gyönyörű! Kár, hogy az nem gumis verzió volt.

g020 es a tobbiek kicsi.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.11.08. 11:56 Mondjuk jah, kb ennyi az összes érv mellette. Ahogy a nagyberetta mellett is. Csak ott nem Clint Eastwood, hanem Csöcs Gibson veheti arcra a hoszú cicit. 😃
csak a nagybüretta mindössze kb. 30 ezer gyenge forint, es minden akcijjófilmben van, es acélossan csattan a szánkója, gecc:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.11.08. 11:03 Ez pont tokeletes is lenne*, plane olyan betetcsoves toltesi megoldassal, mint GF-19M-eknel.

*Tehat nem lesz ilyenunk:-)
Pedig még egy 1 darabos protó és nem létező termék simán elférne bármelyik gyártónál a többi ígéret között. Még be is lehetne árazni. :evil:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.11.08. 13:08 Pedig még egy 1 darabos protó és nem létező termék simán elférne bármelyik gyártónál a többi ígéret között. Még be is lehetne árazni. :evil:
Bizony:-)

Ha az Atlasnak van hónapok óta nem létező derringere, akkor gáz, hogy a Műveknek és a Pilis-vadásznak még nincs.


És már kezdünk filozófiai síkra emelkedni, mikor a nemlét határozza meg a tudatot:-)))):

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Rövid Keresztapa zsuuulok

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Thomaster írta: 2019.11.07. 12:50 Na, megvan a hivatalos eredmény.

Rövid csővel, Ruag riasztóval és a 19,3-as tömítésgyári gumival 6 lövés 120 és 200 J között szórt. A hosszúcsövűt most nem mérték újra, az nyilván ugyanannyi mint az első széria volt, de nyugodtan bele lehet kötni :-P Szóval nekem úgy tűnik, hogy igazam lett, a hosszú cső már túl hosszú a riasztótöltényhez.

Ja, még egy infó. Mostanában a Ruag is kurvul elfele, szórás van a löportöltetben, egy dobozon belül is. Bélabá lemért egy csomót, a töltények tömege 0,21 és 0,25 gramm között van, és a kisebb tömegűek valóban gyengébbek. Akinek van otthon ékszermérlege, érdemes a nagyobb tömegűeket kiválogatni harckészültségbe.
Nem inkább 2,1-2,5 gramm lenne?
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: The Gent »

:roll:
gvass1 írta: 2019.11.08. 13:14 Bizony:-)

Ha az Atlasnak van hónapok óta nem létező derringere, akkor gáz, hogy a Műveknek és a Pilis-vadásznak még nincs.


És már kezdünk filozófiai síkra emelkedni, mikor a nemlét határozza meg a tudatot:-)))):

Kép
Izé.. Ha meg iszod a lét, elmegy a tudat...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: G.D »

Poresz írta: 2019.11.07. 23:31 OFF

Gumiképes gáz-riasztóként kis sorozatban forgácsolt alkatrészekkel eszméletlen drága lenne; ha 9×17 mm R kaliberű gáz-riasztóként precíziós öntött és lézervágott alkatrészekkel több tízezer darabot hajlandóak belőle megvenni az európai piacon, az már kifizetődhet.
A csak-gáz verziónak inkább 9 mm PAK kaliberben lenne értelme.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rövid Keresztapa zsuuulok

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Ben77 írta: 2019.11.08. 13:53 Nem inkább 2,1-2,5 gramm lenne?
Jogos, elcsesztem... és egy harmadik adat az igazság. Most itthon mértem én is, és 2,40-2,44 között van a szórás. Lényeg hogy század grammokról beszélünk, és ez okoz jelentős különbséget. Nekem nehéz volt elhinni, ezért rákerestem hogy a lőszereknek mennyi a lőportöltete. Itt találtam egy táblázatot:

http://eroberer.atw.hu/FPNP/Realism/oldalak/ammo.htm

és ha ez igaz, akkor a pisztolylőszerekben csak pár tized gramm a lőpor. Akkor viszont hihető, hogy egy riasztóban a 3-4 század gramm az jelentős különbség.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Rövid Keresztapa zsuuulok

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thomaster írta: 2019.11.09. 08:10 Jogos, elcsesztem... és egy harmadik adat az igazság. Most itthon mértem én is, és 2,40-2,44 között van a szórás. Lényeg hogy század grammokról beszélünk, és ez okoz jelentős különbséget. Nekem nehéz volt elhinni, ezért rákerestem hogy a lőszereknek mennyi a lőportöltete. Itt találtam egy táblázatot:

http://eroberer.atw.hu/FPNP/Realism/oldalak/ammo.htm

és ha ez igaz, akkor a pisztolylőszerekben csak pár tized gramm a lőpor. Akkor viszont hihető, hogy egy riasztóban a 3-4 század gramm az jelentős különbség.
Egy szerepjátékos oldalt azért ne tekintsünk pontos forrásnak, inkább itt van a Lovex táblázata.
Csatolmányok
reloading_Lovex_EN.pdf
(2.4 MiB) Letöltve 145 alkalommal.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rövid Keresztapa zsuuulok

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Fortitu írta: 2019.11.09. 08:20 Egy szerepjátékos oldalt azért ne tekintsünk pontos forrásnak, inkább itt van a Lovex táblázata.
Szuper, köszönöm... mondjuk én azt az oldalt néztem, ami a Google találatok közül elsőként tartalmazott egyáltalán számokat. De az értékek nagyjából stimmelnek. És az is látszik, hogy a kisebb pisztolylőszereknél is a recommended és a maximum load között 10% körüli a különbség, ami ott is század grammokat jelent.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Riasztó töltények és riasztó mérések

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Rémlett hogy ez a Ruag riasztó gyengülés régebben is téma volt, és akkor is méricskéltem:
Thomaster írta: 2018.08.17. 21:35 Némileg kisebb.

10 db régi Ruag: 24,15 - 24,16 g
10 db új Ruag: 23,98 - 23,99 g
10 db kilőtt hüvely: 22,19 g

Tehát a régiben 0,196 g por lehetett, az újban 0,179 g. ( a csappantyúelegy tömegét nem számolva külön ). Nem tudom hogy ez a 0,017 g (kevesebb mint 10%) tömegcsökkenés okoz-e ennyi erőcsökkenést. De lehet hogy a lőpor összetéle is változott.
Avatar
captain baines
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2019.11.10. 08:03
Tartózkodási hely: Győr

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: captain baines »

Bementem, megláttam, beleszerettem,megvettem,hazavittem,kipróbáltam,örültem! Próba pontosan 8 méterről,8 lövés,walther töltény,19.3mm fehér gumi,szilikonzsír. Tetszik az eredmény,meg a puska is.A bal felső lövésnél nem tettem plusz zsírt az adapter tetején a gumira,a csövek is szárazak voltak,ez lehet hogy közrejátszott az eltérésben.Viszont choke menet ezen a példányon sincs,de úgy fest hogy nem is nagyon hiányzik.A töltényűr betét az markánsan ki van zenkolva,a kilőtt lövedékek nem voltak lefaragódva,megvágva.Majd mérek lövedék sebességet is,de az első próba kimondottan jó benyomást tett a lelkivilágomra!
IMG_20191110_110706.jpg
IMG_20191110_110213.jpg
IMG_20191110_110329.jpg
IMG_20191110_114517.jpg
IMG_20191110_110617.jpg
Önvédelem. Vigyázok magamra mert belőlem csak egy van.Mások többen vannak,őket könnyebb pótolni.
Avatar
captain baines
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2019.11.10. 08:03
Tartózkodási hely: Győr

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: captain baines »

Kép lemaradt
Csatolmányok
IMG_20191110_114443.jpg
Önvédelem. Vigyázok magamra mert belőlem csak egy van.Mások többen vannak,őket könnyebb pótolni.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3314
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

captain baines írta: 2019.11.10. 17:53
Köszi, hasznos infòk, az ember lassan kedvet kap hozzà.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 343
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Cajga »

captain baines írta: 2019.11.10. 17:53 Bementem, megláttam, beleszerettem,megvettem,hazavittem,kipróbáltam,örültem! Próba pontosan 8 méterről,8 lövés,walther töltény,19.3mm fehér gumi,szilikonzsír. Tetszik az eredmény,meg a puska is.A bal felső lövésnél nem tettem plusz zsírt az adapter tetején a gumira,a csövek is szárazak voltak,ez lehet hogy közrejátszott az eltérésben.Viszont choke menet ezen a példányon sincs,de úgy fest hogy nem is nagyon hiányzik.A töltényűr betét az markánsan ki van zenkolva,a kilőtt lövedékek nem voltak lefaragódva,megvágva.Majd mérek lövedék sebességet is,de az első próba kimondottan jó benyomást tett a lelkivilágomra!IMG_20191110_110706.jpgIMG_20191110_110213.jpgIMG_20191110_110329.jpgIMG_20191110_114517.jpgIMG_20191110_110617.jpg
Szia!
Kérlek mérd le a cső hosszúságát. A " régi " csőhossza 71cm. Az "új" csőhossza állítólag 60cm?
A célkör átmérője kb. 10cm lehet?
Köszi.
Avatar
captain baines
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2019.11.10. 08:03
Tartózkodási hely: Győr

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: captain baines »

Cajga írta: 2019.11.10. 18:58 Szia!
Kérlek mérd le a cső hosszúságát. A " régi " csőhossza 71cm. Az "új" csőhossza állítólag 60cm?
A célkör átmérője kb. 10cm lehet?
Köszi.
Hali!
Pontosan 595mm a csőhossz. Igen kb 10cm volt a cél, a megszokott "alsó széle közepe". :D
Önvédelem. Vigyázok magamra mert belőlem csak egy van.Mások többen vannak,őket könnyebb pótolni.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 343
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Cajga »

zora írta: 2019.11.10. 18:51 Köszi, hasznos infòk, az ember lassan kedvet kap hozzà.
Én a helyedben várnék még, amíg "végre" kiforrt példányt tudsz vásárolni. Őszintén megvallva nem tetszik az, hogy nem kipróbált, félig-meddig tesztelt fegyvert dobnak piacra. Láttunk itt a fórumon rövid idő alatt átmenőkúp nélküli, átmenőkúpos, eredeti csőhosszú (71cm), vágott csövű (kb.60cm) Godfather 19M fegyvert. A 10m/10cm beígért szórás nagyon nem jött be. Közel 250 lövéses tesztem alapján (lásd korábbi hozzászólásaim) "csak 7m "távon hozta a 10cm szórást. A "captain baines" tesztje alapján a rövidebb csővel 8m-en kb. 6-7cm szórás "lett". A hosszabb csővel 8m-nél 30-40cm volt a szórás. Tehát a cső rövidítése hatékonyan befolyásolta a szórás képet. A teljesítménye szerintem nem nagyon fog változni, talán kicsit több lesz. De ezt nem a vásárlóknak kellene letesztelni, hanem a GYÁRTÓNAK!
Akkor most a tulajok plusz költségekért vágassák le a csöveket, vizsgáztassák újra a fegyverüket? Mert gondolom Ők is szeretnék, ha pontosabb fegyverük lenne, ha már egy valag pénzt fizettek érte.
Természetesen ez az én véleményem, másnak meg más lesz.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 343
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Cajga »

captain baines írta: 2019.11.10. 19:14 Hali!
Pontosan 595mm a csőhossz. Igen kb 10cm volt a cél, a megszokott "alsó széle közepe". :D
Tehát valóban 11,5cm lett levágva. :roll:
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

captain baines írta: 2019.11.10. 17:53 Bementem, megláttam, beleszerettem,megvettem,hazavittem,kipróbáltam,örültem! Próba pontosan 8 méterről,8 lövés,walther töltény,19.3mm fehér gumi,szilikonzsír. Tetszik az eredmény,meg a puska is.A bal felső lövésnél nem tettem plusz zsírt az adapter tetején a gumira,a csövek is szárazak voltak,ez lehet hogy közrejátszott az eltérésben.Viszont choke menet ezen a példányon sincs,de úgy fest hogy nem is nagyon hiányzik.A töltényűr betét az markánsan ki van zenkolva,a kilőtt lövedékek nem voltak lefaragódva,megvágva.Majd mérek lövedék sebességet is,de az első próba kimondottan jó benyomást tett a lelkivilágomra!IMG_20191110_110706.jpgIMG_20191110_110213.jpgIMG_20191110_110329.jpgIMG_20191110_114517.jpgIMG_20191110_110617.jpg
Gratula!
Üdv a klubban. :D
Úgy látszik a tiéden már levágták a szűkítés menetét. Azért elforraszthatták volna a két cső közötti hézagot. :(
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2151
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

Dönci62 írta: 2019.11.10. 19:43 Gratula!
Üdv a klubban. :D
Úgy látszik a tiéden már levágták a szűkítés menetét. Azért elforraszthatták volna a két cső közötti hézagot. :(
+1

elég ocsmány az a lyuk ott, ennyi pénzért :/ végén már a PDS is beforrasztotta..
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

vato írta: 2019.11.10. 20:06 +1

elég ocsmány az a lyuk ott, ennyi pénzért :/ végén már a PDS is beforrasztotta..
Remélem a Művek nem fog megint a kereslet miatt az igénytelenségig visszafejlődni!
Az ilyesmi már az első jele. :x :oops:
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 343
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Dönci62 írta: 2019.11.10. 19:43 Gratula!
Üdv a klubban. :D
Úgy látszik a tiéden már levágták a szűkítés menetét. Azért elforraszthatták volna a két cső közötti hézagot. :(
A szűkítés menete "csak" 5cm hosszú, nem 11,5cm. :roll:
A "további" 6,5cm-nek oka van! :D
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Cajga írta: 2019.11.10. 20:32 A szűkítés menete "csak" 5cm hosszú, nem 11,5cm. :roll:
A "további" 6,5cm-nek oka van! :D
Nyilván így jön ki a csövek tetején lévő "mintázat/osztás".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

vato írta: 2019.11.10. 20:06 +1

elég ocsmány az a lyuk ott, ennyi pénzért :/ végén már a PDS is beforrasztotta..
Más téma. PDS.

Most került hozzám egy PDS átalakítás. Hááát agyvérzést kaptam tőle!

Képesek voltak egy gázpisztolynak született éles fegyvert is elbaltázni. Ugyanazokat a hülyeségeket csinálták meg, mint a K. parákba anno. Tág, kúpost töltényűr, rossz adogatópálya, elbaltázott hüvelyvonó...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
captain baines
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2019.11.10. 08:03
Tartózkodási hely: Győr

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: captain baines »

Dönci62 írta: 2019.11.10. 19:43 Gratula!
Üdv a klubban. :D
Úgy látszik a tiéden már levágták a szűkítés menetét. Azért elforraszthatták volna a két cső közötti hézagot. :(
Üdv!
Már sok-sok éve "klubtag" voltam egy fegyverfórumon,ami egyszercsak úgy eltűnt mint az aranyóra a csatkai búcsúban. Most idetaláltam és látom hogy itt a sok ismerős mind a régi fórum tagja volt. Örülök mert sok hasznos infót itt meg lehet szerezni,nem kell felesleges köröket futni a témában.Úgyhogy hallelúja meg minden! :D
Önvédelem. Vigyázok magamra mert belőlem csak egy van.Mások többen vannak,őket könnyebb pótolni.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mr. Senki írta: 2019.11.10. 20:39 Más téma. PDS.

Most került hozzám egy PDS átalakítás. Hááát agyvérzést kaptam tőle!

Képesek voltak egy gázpisztolynak született éles fegyvert is elbaltázni. Ugyanazokat a hülyeségeket csinálták meg, mint a K. parákba anno. Tág, kúpost töltényűr, rossz adogatópálya, elbaltázott hüvelyvonó...
Mitől lett volna precízebb, minőségibb, ha ugyanaz az "aranykezű fegyvermester" csinálta! :lol: :lol: :lol:
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3314
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Dönci62 írta: 2019.11.10. 20:55 Mitől lett volna precízebb, minőségibb, ha ugyanaz az "aranykezű fegyvermester" csinálta! :lol: :lol: :lol:
+1
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.11.10. 20:55 Mitől lett volna precízebb, minőségibb, ha ugyanaz az "aranykezű fegyvermester" csinálta! :lol: :lol: :lol:
Jaja... állítólag már nem ott van.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 343
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Dönci62 írta: 2019.11.10. 20:38 Nyilván így jön ki a csövek tetején lévő "mintázat/osztás".
Nem hinném. Az első mintázat/osztás 13cm-nél van. A csőtorkolat külső átmérője 8cm után vissza szűkül. Tehát nem véletlen a 11,5cm. :shock:
Közelít a GS 55cm-es csőhosszához. :lol:
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Cajga írta: 2019.11.10. 21:53 Nem hinném. Az első mintázat/osztás 13cm-nél van. A csőtorkolat külső átmérője 8cm után vissza szűkül. Tehát nem véletlen a 11,5cm. :shock:
Közelít a GS 55cm-es csőhosszához. :lol:
A lényeg, hogy "lecsapták" a menetes részt, hogy hol annak nyilván megvan a technikai magyarázata.
De, hogy miért nem dolgozták el az így keletkezett ocsmány csővéget, annak is bizonyára megvan! :oops:
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Vágott csövű Godfather 19-M

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Bélabá olvasta a háborgást a vágott és nem eldolgozott csövű Keresztapa miatt. Megkért hogy írjam be az alábbi tájékoztatást:

Az az 1 példány eredetileg neki készült, falidísznek. Aztán a nagy kereslet miatt azt is eladta. Valóban, nem zárták le elöl a csövek közti rést. Ha ez a tulajdonost zavarja, vigye vissza a Művekbe, ingyen megcsinálják.

Több ilyen házilag vágott csövű nem volt és nem lesz, mert a török tud szállítani 3 féle csőhosszt.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6088
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Vágott csövű Godfather 19-M

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2019.11.11. 09:24 Bélabá olvasta a háborgást a vágott és nem eldolgozott csövű Keresztapa miatt. Megkért hogy írjam be az alábbi tájékoztatást:

Az az 1 példány eredetileg neki készült, falidísznek. Aztán a nagy kereslet miatt azt is eladta. Valóban, nem zárták le elöl a csövek közti rést. Ha ez a tulajdonost zavarja, vigye vissza a Művekbe, ingyen megcsinálják.

Több ilyen házilag vágott csövű nem volt és nem lesz, mert a török tud szállítani 3 féle csőhosszt.
Korrekt!!

Béla bá, Pitbullt, és luparát szeretnénk a karácsonyfa alá! :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
captain baines
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2019.11.10. 08:03
Tartózkodási hely: Győr

Re: Vágott csövű Godfather 19-M

Hozzászólás Szerző: captain baines »

Thomaster írta: 2019.11.11. 09:24 Bélabá olvasta a háborgást a vágott és nem eldolgozott csövű Keresztapa miatt. Megkért hogy írjam be az alábbi tájékoztatást:

Az az 1 példány eredetileg neki készült, falidísznek. Aztán a nagy kereslet miatt azt is eladta. Valóban, nem zárták le elöl a csövek közti rést. Ha ez a tulajdonost zavarja, vigye vissza a Művekbe, ingyen megcsinálják.

Több ilyen házilag vágott csövű nem volt és nem lesz, mert a török tud szállítani 3 féle csőhosszt.
Engem egyáltalán nem zavar az a pici hiányosság. Sőt örülök hogy egy egyedi mintapéldányt fogtam ki, ami kiválóan pontos és erős is.(8 méterről
úgy vitte át a cél mögé tett bútorlapot, mint az almacsutkát) Néha nekem is járhat egy kis szerencse.Bélának meg egy respekt, amiért hajlandó volt megválni kedvencétől. :D ( a műszaki paraméterei jók lesznek mintának,mert ezen már nem valószínű hogy bármit javítana a további változtatás)
Önvédelem. Vigyázok magamra mert belőlem csak egy van.Mások többen vannak,őket könnyebb pótolni.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Vágott csövű Godfather 19-M

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thomaster írta: 2019.11.11. 09:24 Bélabá olvasta a háborgást a vágott és nem eldolgozott csövű Keresztapa miatt. Megkért hogy írjam be az alábbi tájékoztatást:

Az az 1 példány eredetileg neki készült, falidísznek. Aztán a nagy kereslet miatt azt is eladta. Valóban, nem zárták le elöl a csövek közti rést. Ha ez a tulajdonost zavarja, vigye vissza a Művekbe, ingyen megcsinálják.

Több ilyen házilag vágott csövű nem volt és nem lesz, mert a török tud szállítani 3 féle csőhosszt.
Nagyon korrekt. Lehet rosszakat mondani a Művekre, de ebben nagyon korrektek!
Amúgy engem se igazán zavarna ez a hibácska.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Vágott csövű Godfather 19-M

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2019.11.11. 09:48 Korrekt!!

Béla bá, Pitbullt, és luparát szeretnénk a karácsonyfa alá! :-)
Akkor már mehetsz is az elsőért! Boltnevet nem írok, úgyis mindenki ismeri a honlap-dizájnt. Úgy látom, készleten.
acelpitbull_combatzone.jpg
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6088
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Vágott csövű Godfather 19-M

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Blekk Rájgó írta: 2019.11.11. 10:37 Akkor már mehetsz is az elsőért! Boltnevet nem írok, úgyis mindenki ismeri a honlap-dizájnt. Úgy látom, készleten.
Köszi, de én a rövid csövű (Pitbull 2019 Thomaster Edition) verzióra gondoltam.
De legalább látjuk, hogy 25% a bolt haszonkulcsa.
(Boltnevet én sem írok, de a képfájl neve "acelpitbull_combatzone.jpg" ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vágott csövű Godfather 19-M

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2019.11.11. 10:58 De legalább látjuk, hogy 25% a bolt haszonkulcsa.
De a bolt nem kisker áron kapta. Úgyhogy a haszonkulcs inkább 50%.

És a Keresztapa szettekből is visz majd ez a bolt is.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vágott csövű Godfather 19-M

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2019.11.11. 10:58 Köszi, de én a rövid csövű (Pitbull 2019 Thomaster Edition) verzióra gondoltam.
De legalább látjuk, hogy 25% a bolt haszonkulcsa.
(Boltnevet én sem írok, de a képfájl neve "acelpitbull_combatzone.jpg" ;-)
Igen, ez a pár darrabos régi design acélos kivitelben. A tutifrankó az a Thomaster-féle dizájn, az valami veszettül jól néz ki.
Megérdemelné egyébként a főmérnök úr hogy a modell névben is megjelenjen a neve, pont úgy ahogy írtad.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13444
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vágott csövű Godfather 19-M

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.11.11. 13:09 De a bolt nem kisker áron kapta. Úgyhogy a haszonkulcs inkább 50%.

LÓFASZT.

és sztem egyaltalán nem itt kéne viszonteladói árréseket külsősöknek megtárgyalni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése