Aréna, avagy vitatopik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Spazz Maticus
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2019.09.27. 22:28

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Spazz Maticus »

Mr. Senki írta: 2019.09.28. 16:10 1.
Nekem van X prom, és önvédelemre nem ajánlom. Nagy, nehéz, és nem viselhető tűzkészen.

2.
- A rendőr nem mond, és nem fenyegetőzik.
- A rendőr ha parancsot kap, az alapján cselekszik. Majd ezt rendőri jelentés formájában rögzíti.
- Az utcai rendőr meg maximum a saját véleményét mondja amikor fenyegetőzik.
- Eljárást meg bármiért is indíthat, ha pl emberkedsz vele.
- A rendőrök nem tudják ellenőrizni a gumis fegyvereket, mert nem kapnak gr kiképzést, és nem szakértők. Ha gyanús a fegyver, lefoglalhatja, és szakértőztetheti.
- A fenti esetben van kúriai állásfoglalás, miszerint a gumizott gr fegyver viselése jogilag irreleváns. Nem rendelkezik róla a jog, tehát nem is lehet bűntetni.

3.
A bíróságon a hülyeségek a ruhatárban leadják. Ott a jogszabály, és a tények döntenek.

4.
Ezt itt már ezerszer lerágtuk, fölösleges tovább gumicsontozni ezen.

5. Gumis fegyvert én sem javaslok önvédelemre. Két okból. A legtöbb júzer nem tud lőni, nem gyakorol, és szituban mellé fog lőni. A másik ok meg traumatikus fegyverek szubjektív hatása. Van akit azonnal harcképtelenné tesz egy lövés, és van akit egy egész tár sem nulláz ki.
Én nem akarok flame-elni elnézést, nem tudtam hogy ez itt ilyen érzékeny téma. Én változatlanul mást tapasztalok "gumiügyben" méghozzá a saját bőrömön, de részemről ez a része itt befejezve. Akkor önvédelemre szekrénytárasat mit ajánlanál ?
Ez lett volna az eredeti szándékom hogy megtudjam, azután elhúzok hogy gvass1 kiverhesse örömében hogy (gondolom már nem az első ) "újat" elzavarta innen...XD
Spazz Maticus
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2019.09.27. 22:28

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Spazz Maticus »

Ez legalább jó vót'...Ezen röhögtem. XD
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Spazz Maticus írta: 2019.09.28. 16:06 egymás langymeleg szellemi mocsarában ellubickoló "belsős" körök, és ezt zavartam itt meg akaratlanul. :)
Ez már költészet.
langymeleg szellemi mocsár.jpg
lszm2.jpg
lszm3.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2019.10.04. 17:24 kérek engedélyt okoskodásra

az van, hogy én kifejezetten azt állítom, hogy ha minden más változatlan egy lőszerben, csak a lövedék SP kialakítású, de azonos a tömege (+tömegközéppontja), valamint a geometriája, akkor a változtatás az öntöltő fegyver öntöltö mechanizmusára biztosan nincsen hatással
Én meg leszarlak, kötözködős retard.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2019.10.05. 07:50 itt is el kell ismernem, hogy "minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár" hibába estem:
Nem, te abba a hibába estél, mint a részeg kötözködő a kocsmában, ordítva berohantál és legalább 5 emberbe belekötöttél/ölükbe hánytál, jellemzően baromságokkal, és mielőtt agyonvernének, próbálsz magyarázkodni kijózanodva. Milyen ámokfutást csináltál már tegnap itt, te barom? Szálljál magadba és menjél pihenni és csatakrészegen ne gyere fórumozni.
Baszod.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

szöged írta: 2019.10.05. 07:50 itt is el kell ismernem, hogy "minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár" hibába estem:

összemostam a soft point kifejezést az expanzív lövedékek gyűjtőfogalmával

a mondandóm természetesen arra irányult, hogy a probléma nem lehet probléma, mert ha pillanatnyilag nem létezik olyan lőszer, ami a hadi fegyverből vadászati célra alkalmas lövedéket tüzel, akkor tölteni kell olyat, mert minden létezik hozzá

(vagy lemondunk az öntöltő-funkcióról és elsőre el kell találni a célt)
Nincs itt semmi probléma, mert a genfi konvenció értelmében, tilos hadihasználatra expanzív, és robbanó lövedéket alkalmazni ha élőerő a cél, tehát hadi fegyverhez nem is kell hogy legyen. Ha valaki mégis öntöltő hadifegyverrel óhajt vadászni, válasszon ballisztikai kúppal kiegészített üreges lövedékű lőszert, mert annak a lövedék profilja hegyes, így kisebb az elakadás veszélye. Az ismétlő puskákhoz pedig megfelelő lövedékkiképzésű, ólombetétes lőszereket kell választani, mert van ebből is több változat, vagy pedig a már említett ballisztikai kúppal ellátott lövedéket válasszon a vadász.
Azért jegyezzük meg azt is, hogy nem lehet mérvadónak tekinteni a szétvert, agyonhasznált lőtéri fegyverekkel szerzett tapasztalatot.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

Talponálló írta: 2019.10.05. 08:35
Azért jegyezzük meg azt is, hogy nem lehet mérvadónak tekinteni a szétvert, agyonhasznált lőtéri fegyverekkel szerzett tapasztalatot.
Szerintem pont az itt jelenlévők azok, akik nem csak agyonhasznált fegyverekkel szereznek tapasztalatokat.
De egyébként az is a valóság része, a rendvédelmi és a vadász vonalon sem csak gyári új állapotú fegyvereket használnak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2019.10.05. 08:31 Nem, te abba a hibába estél, mint a részeg kötözködő a kocsmában, ordítva berohantál és legalább 5 emberbe belekötöttél/ölükbe hánytál, jellemzően baromságokkal, és mielőtt agyonvernének, próbálsz magyarázkodni kijózanodva. Milyen ámokfutást csináltál már tegnap itt, te barom? Szálljál magadba és menjél pihenni és csatakrészegen ne gyere fórumozni.
Baszod.
bocsánatot kérek, amiért tegnap este részegen a kocsmában az öledbe hánytam

viszont ha már engedélyezetté vált ezen a fórumon a személyeskedés/sértegetés, akkor kiegészíteném azzal a ténnyel a mondókámat, hogy:
ettől függetlenül kettőnk közül mégis te vagy a sutyerák tirpák barom
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

zora írta: 2019.10.05. 09:02 Szerintem pont az itt jelenlévők azok, akik nem csak agyonhasznált fegyverekkel szereznek tapasztalatokat.
De egyébként az is a valóság része, a rendvédelmi és a vadász vonalon sem csak gyári új állapotú fegyvereket használnak.
Egy már használatba vett fegyver már nem gyári új kategória, hanem használt, és innentől fogva szép hosszú listát lehetne írni arról, hogy a lőszeren kívül mi okozhat egy fegyverben adogatási, töltési-ürítési, vagy működési problémákat. Erről szerintem egy vadásznak elég annyit tudni, hogy ha rendellenességet észlel, akkor melyik hivatalos fegyverjavítóhoz vigye a fegyverét.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: szöged »

a kérdésem a következő:
trollkodásnak minősül-e, ha valaki szándékosan gyalázkodó stílust alkalmazván felesleges munkával látja el a moderátorokat?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Talponálló írta: 2019.10.05. 09:28 Egy már használatba vett fegyver már nem gyári új kategória, hanem használt, és innentől fogva szép hosszú listát lehetne írni arról, hogy a lőszeren kívül mi okozhat egy fegyverben adogatási, töltési-ürítési, vagy működési problémákat. Erről szerintem egy vadásznak elég annyit tudni, hogy ha rendellenességet észlel, akkor melyik hivatalos fegyverjavítóhoz vigye a fegyverét.
TANÍTS MESTER!

Amúgy a kalasnyikov-tokfedél-illesztés rejtelmeit is el tudnád magyarázni nekünk? Kösz.

:lol:
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

gvass1 írta: 2019.10.05. 10:16 TANÍTS MESTER!

Amúgy a kalasnyikov-tokfedél-illesztés rejtelmeit is el tudnád magyarázni nekünk? Kösz.

:lol:
Helyesen szólítottál meg gvass. Ez van írva az egyetemi oklevelem fokozatához.
Tudom miről írsz, olvastam bőven a régi fórumot is. Én nem szeretek amatőröket tanítani, mostanság nem is ezzel foglalkozom, de ha szakirányú végzettséget akarsz szerezni fegyvertémában, tudom melyik szakképző intézmény melyik telefonját kell felemelni. Bár korodat tekintve valamelyiknél már nem sok esélyed van. További szép napot!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Azt hiszem ismét hatalmas tisztelettel kell adóznunk Gibson eredményes moderátori munkássága előtt, mert megint látható mi történik, ha minden onnan kitiltott elmebeteg hibátlanul idetalál és rombol.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: pine »

Üdv Modik! Kérlek töröljétek az adás-vételben a Colt hirdetést, mert nem írtam árat. Igaz inkább cserélném szívesebben. De árat nem írtam sajna. Majd újra írom. Köszi előre!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Talponálló írta: 2019.10.05. 10:42 Helyesen szólítottál meg gvass. Ez van írva az egyetemi oklevelem fokozatához.
Tudom miről írsz, olvastam bőven a régi fórumot is. Én nem szeretek amatőröket tanítani, mostanság nem is ezzel foglalkozom, de ha szakirányú végzettséget akarsz szerezni fegyvertémában, tudom melyik szakképző intézmény melyik telefonját kell felemelni. Bár korodat tekintve valamelyiknél már nem sok esélyed van. További szép napot!
Ismét megállapítható, hogy milyen kár volt bezárni:


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

gvass1 írta: 2019.10.05. 14:18 Ismét megállapítható, hogy milyen kár volt bezárni:


Kép
Gyanús vagy te nekem, nagyon jól tudod melyik intézmény foglalkozott a debilek ápolásával.
Szólok előre, hogy kár velem próbálkoznod, mert nem fogom venni a lapot. Mivel áttételesen a szólásszabadság földjén, és annak egyik államában vagyunk-ahol egyébként az egyik dédapám az amerikai álmot építette, én a véleményemet továbbra is le fogom írni, ha tetszik, ha nem. Egy valaki véleményét vagyok hajlandó figyelembe venni, ez pedig a moderátor.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Lemaradtam valamiről? Bezárt a sárga? Vagy mi történt, hogy az összes topic csatatér lett?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sparrow írta: 2019.10.05. 15:13 Lemaradtam valamiről? Bezárt a sárga? Vagy mi történt, hogy az összes topic csatatér lett?
Telihold van, mondanám. Pedig nem, az majd csak október 13-án várható.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: CZ P10C

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

Mr. Senki írta: 2019.10.05. 18:49 Köszi! 😃

Lőttem vele egy rapid OB-t.

Finoman szólva jó a fegyver! Akadály nem volt vele. Messze jobb eredményeket lőttem vele, mint eddig bármilyen más pisztollyal. A 25m-es pontot holnap lövöm vele. Majd beszámolok róla.
Ha jól értelmezem, akkor nincs még beírva a barnakönyvbe. Ezért csak óvatosan azon a versenyen holnap.
albi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:24

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: albi »

Sparrow írta: 2019.10.05. 15:13 Lemaradtam valamiről? Bezárt a sárga? Vagy mi történt, hogy az összes topic csatatér lett?
Front van.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: CZ P10C

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Talponálló írta: 2019.10.05. 19:06 Ha jól értelmezem, akkor nincs még beírva a barnakönyvbe. Ezért csak óvatosan azon a versenyen holnap.
Már miért? Jogszerűen birtokolt fegyver. Ugyanolyan kailberre már van jogosultsága, így lőszer is lehet nála. Én is lőttem nem egyszer éppen aznap vett fegyverrel, volt hogy versenyen is.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: CZ P10C

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.10.05. 19:31 Már miért? Jogszerűen birtokolt fegyver. Ugyanolyan kailberre már van jogosultsága, így lőszer is lehet nála. Én is lőttem nem egyszer éppen aznap vett fegyverrel, volt hogy versenyen is.
Hát az ember ki se bírná szerintem ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: CZ P10C

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.10.05. 19:31 Már miért? Jogszerűen birtokolt fegyver. Ugyanolyan kailberre már van jogosultsága, így lőszer is lehet nála. Én is lőttem nem egyszer éppen aznap vett fegyverrel, volt hogy versenyen is.
+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: CZ P10C

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

TotoHU írta: 2019.10.05. 19:31 Már miért? Jogszerűen birtokolt fegyver. Ugyanolyan kailberre már van jogosultsága, így lőszer is lehet nála. Én is lőttem nem egyszer éppen aznap vett fegyverrel, volt hogy versenyen is.
Valahogy ez úgy van, hogy amíg a hatóság nem írja át a te nevedre a fegyvert amit a barna könyved bejegyzése igazol, addig nem használhatod a fegyvert. Ha kapsz egy ellenőrzést ebben a helyzetben a lőtéren, akkor nem tudod hitelesen igazolni a jogos birtoklást. Ha holnap a rendőr belenéz a fegyvernyilvántartásba, akkor Mr Senki nevén nem fogja ezt a fegyvert megtalálni, mert csak a jövő héten fogja a hatóság átvezetni a bolt készletéből, az új tulajdonos nevére. Az átiratásra adott 5 nap az türelmi idő, nem jelenti azt, hogy jogosan használjuk addig is az új fegyvert.
De én csak egy amatőr vagyok e témában.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: CZ P10C

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Talponálló írta: 2019.10.05. 19:56 Valahogy ez úgy van, hogy amíg a hatóság nem írja át a te nevedre a fegyvert amit a barna könyved bejegyzése igazol, addig nem használhatod a fegyvert. Ha kapsz egy ellenőrzést ebben a helyzetben a lőtéren, akkor nem tudod hitelesen igazolni a jogos birtoklást. Ha holnap a rendőr belenéz a fegyvernyilvántartásba, akkor Mr Senki nevén nem fogja ezt a fegyvert megtalálni, mert csak a jövő héten fogja a hatóság átvezetni a bolt készletéből, az új tulajdonos nevére. Az átiratásra adott 5 nap az türelmi idő, nem jelenti azt, hogy jogosan használjuk addig is az új fegyvert.
De én csak egy amatőr vagyok e témában.
Adás-vételi? Számla? Kölcsönadási szerződéssel használt klubfegyver? Átengedett fegyver a tulaj felügyelete mellett? Egyesületi vas tagként? Nem csak barnakönyvbe írt fegyvert lehet legál használni baz.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: CZ P10C

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Talponálló írta: 2019.10.05. 19:56 Valahogy ez úgy van, hogy amíg a hatóság nem írja át a te nevedre a fegyvert amit a barna könyved bejegyzése igazol, addig nem használhatod a fegyvert. Ha kapsz egy ellenőrzést ebben a helyzetben a lőtéren, akkor nem tudod hitelesen igazolni a jogos birtoklást. Ha holnap a rendőr belenéz a fegyvernyilvántartásba, akkor Mr Senki nevén nem fogja ezt a fegyvert megtalálni, mert csak a jövő héten fogja a hatóság átvezetni a bolt készletéből, az új tulajdonos nevére. Az átiratásra adott 5 nap az türelmi idő, nem jelenti azt, hogy jogosan használjuk addig is az új fegyvert.
De én csak egy amatőr vagyok e témában.
az ilyen baromságaidat majd jogszabályi hivatkozással támaszd alá! Kösz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: CZ P10C

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.10.05. 19:58 az ilyen baromságaidat majd jogszabályi hivatkozással támaszd alá! Kösz.
Szerintem direkt csinálja. Ahogy nézem mindenkibe egyenként beleköt. Biztos jó buli a trollkodás.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: CZ P10C

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.10.05. 20:00 Szerintem direkt csinálja. Ahogy nézem mindenkibe egyenként beleköt. Biztos jó buli a trollkodás.
Evidens.

Tokfedélillesztő Professzor a csóka. És helikopter.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: CZ P10C

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Talponálló írta: 2019.10.05. 19:56 Valahogy ez úgy van, hogy amíg a hatóság nem írja át a te nevedre a fegyvert amit a barna könyved bejegyzése igazol, addig nem használhatod a fegyvert. Ha kapsz egy ellenőrzést ebben a helyzetben a lőtéren, akkor nem tudod hitelesen igazolni a jogos birtoklást. Ha holnap a rendőr belenéz a fegyvernyilvántartásba, akkor Mr Senki nevén nem fogja ezt a fegyvert megtalálni, mert csak a jövő héten fogja a hatóság átvezetni a bolt készletéből, az új tulajdonos nevére. Az átiratásra adott 5 nap az türelmi idő, nem jelenti azt, hogy jogosan használjuk addig is az új fegyvert.
De én csak egy amatőr vagyok e témában.
Milyen 5 nap? Talán valamikor az átkosban így volt. De évek óta 8 nap van rá.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: CZ P10C

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Talponálló írta: 2019.10.05. 19:06 Ha jól értelmezem, akkor nincs még beírva a barnakönyvbe. Ezért csak óvatosan azon a versenyen holnap.
Köszönöm a jóindulatú figyelmeztetést! Tudom honnan van az infód, de:

Amíg a fegyvert nem írattad be, addig:
- Az adás-vételi szerződéssel jogszewrűen bírtoklod az adás-vételt követő 8 napon belül.
- A fegyver használatához kell a fegyver, a lőszer azok jogszerű birtoklása, és a műszaki kártya. Más feltételt nem köt meg a jogszabály.

Ha mégis, kérlek segíts abban, hogy mely paragrafus, mely bekezdése értelmében nem szabad a jogszerűen birtokolt lőfegyvert, lőtéren használni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: CZ P10C

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Talponálló írta: 2019.10.05. 19:56 Valahogy ez úgy van, hogy amíg a hatóság nem írja át a te nevedre a fegyvert amit a barna könyved bejegyzése igazol, addig nem használhatod a fegyvert. Ha kapsz egy ellenőrzést ebben a helyzetben a lőtéren, akkor nem tudod hitelesen igazolni a jogos birtoklást. Ha holnap a rendőr belenéz a fegyvernyilvántartásba, akkor Mr Senki nevén nem fogja ezt a fegyvert megtalálni, mert csak a jövő héten fogja a hatóság átvezetni a bolt készletéből, az új tulajdonos nevére. Az átiratásra adott 5 nap az türelmi idő, nem jelenti azt, hogy jogosan használjuk addig is az új fegyvert.
De én csak egy amatőr vagyok e témában.
nhgal4jUp1s.gif
nhgal4jUp1s.gif (345.25 KiB) Megtekintve 47967 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: CZ P10C

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.10.05. 19:58 Adás-vételi? Számla? Kölcsönadási szerződéssel használt klubfegyver? Átengedett fegyver a tulaj felügyelete mellett? Egyesületi vas tagként? Nem csak barnakönyvbe írt fegyvert lehet legál használni baz.
+1
Kölcsönadásival hetekig volt nálam nem is rég egy sportcélú fegyver. Kölcsönadásiba szépen beírtuk, hogy a kölcsönbe vevés célja: lőgyakorlat és versenyzés, sőt egy esetleg kevésbé tájékozott járőr megnyugtatása miatt azt is hogy szállítás, és tárolás. Barna könyvben sehol nem volt a fegyver beírva, mégis a fegyverrel MKH kártyával és kölcsönadásival és persze a saját barna könyvvel sétáltam le versenyre, és lőttem is egy faszát vele ott.
Pontosan olyan kaliberre, sőt más olyan ugyanolyan kategóriára- és célra bejegyzett fegyverem már volt semmi probléma lehetett volt vele.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: CZ P10C

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

Sparrow írta: 2019.10.05. 20:28 Milyen 5 nap? Talán valamikor az átkosban így volt. De évek óta 8 nap van rá.
Tudom már rájöttem hogy rosszul írtam, de az elmúlt évek alatt már volt munkanap, nap, meg 5 nap is, most éppen tényleg 8 nap. Bár látom gvassék elkezdték a teóriagyártást, meg én vagyok a helikopter kezdetű szöveget, de talán elkezd derengeni, hogy a megvásárolt sportfegyver tartási engedélyének a megadásához szükséges a szövetség igazolása is amelyben igazolják a fegyver sportcélra alkalmasságát és javasolják a fegyverre a sortcélú tartási engedély kiadását. Gondolom még ez sincs végigfuttatva. Szórakozzanak csak rajtam gvassék, én megpróbálok segíteni segíteni egy sportlövőnek. Nekem nincs nagy gyakorlatom ebben, csak 12 szer csináltam végig a fegyvermegszerzést, közöttük külföldi beszerzéseket is.
Mit szólnátok hozzá, ha azt irnám le, hogy a versenyen résztvevők jogszerű fegyvertartását is ellenőrizni kell. Vajon miért írják be sok versenykiírásba, hogy csak jogszerűen tartott fegyverrel lehet rajta részt venni? Emlékeztetek mindenkit, hogy a megszerzési jog, az még nem egy bejegyzett tartási engedély.

"az engedélyes által jogszerűen ténylegesen tartott valamennyi
lőfegyver azonosító adatait és a bejegyzés keltét, illetve - ténylegesen tartott
lőfegyver hiányában - az engedélyes által jogszerűen tartható lőfegyvereknek
a megszerzésükre való jogosultság igazolásának érdekében szükséges ismert
azonosító adatait és a bejegyzés keltét"
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: CZ P10C

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

Talponálló írta: 2019.10.05. 21:11 Tudom már rájöttem hogy rosszul írtam, de az elmúlt évek alatt már volt munkanap, nap, meg 5 nap is, most éppen tényleg 8 nap. Bár látom gvassék elkezdték a teóriagyártást, meg én vagyok a helikopter kezdetű szöveget, de talán elkezd derengeni, hogy a megvásárolt sportfegyver tartási engedélyének a megadásához szükséges a szövetség igazolása is amelyben igazolják a fegyver sportcélra alkalmasságát és javasolják a fegyverre a sortcélú tartási engedély kiadását. Gondolom még ez sincs végigfuttatva. Szórakozzanak csak rajtam gvassék, én megpróbálok segíteni segíteni egy sportlövőnek. Nekem nincs nagy gyakorlatom ebben, csak 12 szer csináltam végig a fegyvermegszerzést, közöttük külföldi beszerzéseket is.
Mit szólnátok hozzá, ha azt irnám le, hogy a versenyen résztvevők jogszerű fegyvertartását is ellenőrizni kell. Vajon miért írják be sok versenykiírásba, hogy csak jogszerűen tartott fegyverrel lehet rajta részt venni? Emlékeztetek mindenkit, hogy a megszerzési jog, az még nem egy bejegyzett tartási engedély.

"az engedélyes által jogszerűen ténylegesen tartott valamennyi
lőfegyver azonosító adatait és a bejegyzés keltét, illetve - ténylegesen tartott
lőfegyver hiányában - az engedélyes által jogszerűen tartható lőfegyvereknek
a megszerzésükre való jogosultság igazolásának érdekében szükséges ismert
azonosító adatait és a bejegyzés keltét"
Mr Seni!
Olvastad a fenti irományomat? Neked a jogszerű tartás, és a használat akkortól lesz hatályos, amikor a barna könyvedbe beírja a rendőr ennek a fegyvernek a tartási engedély számát, és beírja az adatok közé, hogy "sportcélú". Most egyelőre csak jogszerűen megszerezted, és birtoklod ezt a fegyvert. Ez a jogi helyzeted nyolc napig tart, utánna meg kell szerezned erre a fegyverre a sportcélú tartási engedélyt. Erről most ennyi.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: CZ P10C

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Talponálló írta: 2019.10.05. 21:27 Mr Seni!
Olvastad a fenti irományomat? Neked a jogszerű tartás, és a használat akkortól lesz hatályos, amikor a barna könyvedbe beírja a rendőr ennek a fegyvernek a tartási engedély számát, és beírja az adatok közé, hogy "sportcélú". Most egyelőre csak jogszerűen megszerezted, és birtoklod ezt a fegyvert. Ez a jogi helyzeted nyolc napig tart, utánna meg kell szerezned erre a fegyverre a sportcélú tartási engedélyt. Erről most ennyi.
???? Paragrafus számot kérnék....
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: CZ P10C

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

Sparrow írta: 2019.10.05. 21:34

Paragrafus számot kértél- talán ez:

32. §
Az engedéllyel rendelkező az Ftv. 3. § (2) vagy (3) bekezdése alapján
megszerzett eszközt - a lőfegyverhez tartozó lőszer kivételével - az engedélybe
történő bejegyzés céljából nyolc napon belül köteles bemutatni a tartásának
engedélyezésére jogosult rendőri szervnek.


???? Paragrafus számot kérnék....
Sparrow írta: 2019.10.05. 21:34

???? Paragrafus számot kérnék....
TotoHU írta: 2019.10.05. 21:03 +1
Kölcsönadásival hetekig volt nálam nem is rég egy sportcélú fegyver. Kölcsönadásiba szépen beírtuk, hogy a kölcsönbe vevés célja: lőgyakorlat és versenyzés, sőt egy esetleg kevésbé tájékozott járőr megnyugtatása miatt azt is hogy szállítás, és tárolás. Barna könyvben sehol nem volt a fegyver beírva, mégis a fegyverrel MKH kártyával és kölcsönadásival és persze a saját barna könyvvel sétáltam le versenyre, és lőttem is egy faszát vele ott.
Pontosan olyan kaliberre, sőt más olyan ugyanolyan kategóriára- és célra bejegyzett fegyverem már volt semmi probléma lehetett volt vele.
Toto ahogy nézem ez teljesen rendben volt. A kölcsönkapott fegyvernek volt tulajdonosa, gondolom neki ki volt adva arra a fegyverre a tartási engedély, tehát személyhez volt kötve. Szabályosan kölcsönadásival átadta neked, aki ugyanolyan célú, csak más fegyverre szóló engedéllyel rendelkezik. Tehát engedélyek rendben, személyhez kötés rendben, nyomon követhetőség rendben. Minden rendben.
Azonban Mr Senki esete más, mert még nincs tartási engedélye az új fegyverére, és nincs kölcsönadási papírja sem.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: CZ P10C

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

Sparrow írta: 2019.10.05. 21:34 ???? Paragrafus számot kérnék....
32. §
Az engedéllyel rendelkező az Ftv. 3. § (2) vagy (3) bekezdése alapján
megszerzett eszközt - a lőfegyverhez tartozó lőszer kivételével - az engedélybe
történő bejegyzés céljából nyolc napon belül köteles bemutatni a tartásának
engedélyezésére jogosult rendőri szervnek.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: CZ P10C

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Talponálló írta: 2019.10.05. 22:03 32. §
Az engedéllyel rendelkező az Ftv. 3. § (2) vagy (3) bekezdése alapján
megszerzett eszközt - a lőfegyverhez tartozó lőszer kivételével - az engedélybe
történő bejegyzés céljából nyolc napon belül köteles bemutatni a tartásának
engedélyezésére jogosult rendőri szervnek.
Ezzel nem támasztottad alá azt amit állítasz.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: CZ P10C

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Talponálló írta: 2019.10.05. 22:03 32. §
Az engedéllyel rendelkező az Ftv. 3. § (2) vagy (3) bekezdése alapján
megszerzett eszközt - a lőfegyverhez tartozó lőszer kivételével - az engedélybe
történő bejegyzés céljából nyolc napon belül köteles bemutatni a tartásának
engedélyezésére jogosult rendőri szervnek.
Ez így van, de itt hol van az leírva, hovy addig nem lehet azt sport célra használni?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: CZ P10C

Hozzászólás Szerző: raid »

Talponálló írta: 2019.10.05. 21:11 csak 12 szer csináltam végig a fegyvermegszerzést, közöttük külföldi beszerzéseket is.

Kép
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: CZ P10C

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

Mr. Senki írta: 2019.10.05. 22:22 Ez így van, de itt hol van az leírva, hovy addig nem lehet azt sport célra használni?
Egyszerűen még nincs meg a szövetségi nyilatkozatod arról, hogy ez a fegyvered alkalmas sportfegyvernek, és javasolják erre a fegyvertartási engedély kiadását. Ez a nyilatkozat kell ahhoz, hogy a rendőrség engedélyt adjon a fegyver tartására. A versenyen nem tudod igazolni, hogy sportfegyvert használsz, és azt, hogy a rendőrség engedélyezte a sportfegyverként való használatot. Nálunk sportlövőknél a tartás, és használat ugyanazt jelenti. Ha tarthatom akkor használhatom, ha használhatom akkor tarthatom is a nevemre írt fegyvert. De még nincs a neveden.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: CZ P10C

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Talponálló írta: 2019.10.05. 22:47 Egyszerűen még nincs meg a szövetségi nyilatkozatod arról, hogy ez a fegyvered alkalmas sportfegyvernek, és javasolják erre a fegyvertartási engedély kiadását. Ez a nyilatkozat kell ahhoz, hogy a rendőrség engedélyt adjon a fegyver tartására. A versenyen nem tudod igazolni, hogy sportfegyvert használsz, és azt, hogy a rendőrség engedélyezte a sportfegyverként való használatot. Nálunk sportlövőknél a tartás, és használat ugyanazt jelenti. Ha tarthatom akkor használhatom, ha használhatom akkor tarthatom is a nevemre írt fegyvert. De még nincs a neveden.
Tfh hogy sportlövőként veszek egy sokadik 12es sörétest, és 8 napon belül, még beíratlanul kiviszem kipróbàlni a lőtérre. Hol van az leírva, hogy nem tehetem meg?

Mi van ha vadászként is van ugyanilyen kaliberű fegyverem? Akkor már kivihetem?
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: CZ P10C

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Talponálló írta: 2019.10.05. 22:47 Egyszerűen még nincs meg a szövetségi nyilatkozatod arról, hogy ez a fegyvered alkalmas sportfegyvernek, és javasolják erre a fegyvertartási engedély kiadását. Ez a nyilatkozat kell ahhoz, hogy a rendőrség engedélyt adjon a fegyver tartására. A versenyen nem tudod igazolni, hogy sportfegyvert használsz, és azt, hogy a rendőrség engedélyezte a sportfegyverként való használatot. Nálunk sportlövőknél a tartás, és használat ugyanazt jelenti. Ha tarthatom akkor használhatom, ha használhatom akkor tarthatom is a nevemre írt fegyvert. De még nincs a neveden.
Így van, a bejegyzésig átmeneti állapot van.
Viszont a jogi megkötését ennek még mindig nem látom.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Szóval,ha veszek egy autót,akkor hiába van jogosítványom,adás-vételim,és biztosításom nem használhatom,ergo nem vezethetem haza,mert nincs a nevem a forgalmiban. Valahogy így képzeled?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Probléma az hogy mar nincs megszerzesi.
A fegyver tulajdonjogilag nem különbözik mas dologtól pl autótól, eleg vicces lenne, ha treleren kene haza vinni az autót.
A fegyver tulajdonjoga az adásvételi szerződéssel v. számlával jon létre.
Ha nem igy lenne akkor a bolt a es rendőrség között ki felelne a fegyverert?
Beiratas az semmi tobb, mint az adásvétel tényének a hatosagi nyilvántartásba történő bejegyzése.
A lövészetnek csak technikai akadalya van, nem tudnak barna konyvet hozza beirni a lőtérnaplóba, mert a lőtér számára a barna könyv a hiteles hatósági bizonyítvány a fegyver jogszerű birtoklasahoz.
De pl egy onvedelmi fegyvert furcsa lenne ha nem hasznalhatna onvedelemre, mert a penteken vett fegyvert csak hétfőn tudja beiratni.
A barna konyv adatai eleve nem a rendőrnek szólnak, hanem annak akinek mas lehetősége nincs a jogszerű birtoklás ellenőrzésere.
Ha en rendőr lennék es fegyver szallitasakor állítalak meg a barna könyv csak arra lenne jó, hogy nem bilincselessel kezdenem az eljárást.
Maga az ellenőrzés az konkrét fegyveren való szám es a fegyvernyilvantartas összevetesevel történne. Az ok egyszerű, a barnakonyvet te birtoklod igy azt írsz bele amit akarsz.
Pontosan ugy mint amikor a jogsit, forgalmit es a rendszamot megfutatjak a rendszeren.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2019.10.05. 23:34-kor.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

A nézetkülönbség abból fakad, hogy a topiktárs feltételez egy olyan helyzetet, amikor a szövetség nem adja ki a papírt, mert úgy ítéli meg, hogy az adott eszköz nem alkalmas spotlövészetre. Ebben az esetben a sportlövő valóban nem tehet mást, mint visszaviszi az eszközt a boltba. De a jelenlegi szabályozás alapján bármilyen (nem A kat.) fegyvert is vennénk, mindre van valamilyen versenyszám, amellyel megszerezhető. Ez most alapvetés, és ugye ez nem is lesz másképp... Ugye nem?!
(Jelenleg maroknyi érző lélek csak így tud pénzt és időt nem sajnálva megmenteni eredeti állapotban olyan relikviákat, amelyek amúgy eltűnnének külföldön, vagy a kohóban. )
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: CZ P10C

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.10.05. 22:04 Ezzel nem támasztottad alá azt amit állítasz.
Igrendes trükk.

pragrafusdzsungel valami masrol. Es kiterjeszto jogertelmezes az engedelyes karara.

Meg nem letezo jogi remkepekkel topikrombolas itt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

aksurv írta: 2019.10.05. 23:16 Probléma az hogy mar nincs megszerzesi.
A fegyver tulajdonjogilag nem különbözik mas dologtól pl autótól, eleg vicces lenne, ha treleren kene haza vinni az autót.
A fegyver tulajdonjoga az adásvételi szerződéssel v. számlával jon létre.
Ha nem igy lenne akkor a bolt a es rendőrség között ki felelne a fegyverert?
Beiratas az semmi tobb, mint az adásvétel tényének a hatosagi nyilvántartásba történő bejegyzése.
A lövészetnek csak technikai akadalya van, nem tudnak barna konyvet hozza beirni a lőtérnaplóba, mert a lőtér számára a barna könyv a hiteles hatósági bizonyítvány a fegyver jogszerű birtoklasahoz.
De pl egy onvedelmi fegyvert furcsa lenne ha nem hasznalhatna onvedelemre, mert a penteken vett fegyvert csak hétfőn tudja beiratni.
A barna konyv adatai eleve nem a rendőrnek szólnak, hanem annak akinek mas lehetősége nincs a jogszerű birtoklás ellenőrzésere.
Ha en rendőr lennék es fegyver szallitasakor állítalak meg a barna könyv csak arra lenne jó, hogy nem bilincselessel kezdenem az eljárást.
Maga az ellenőrzés az konkrét fegyveren való szám es a fegyvernyilvantartas összevetesevel történne. Az ok egyszerű, a barnakonyvet te birtoklod igy azt írsz bele amit akarsz.
Pontosan ugy mint amikor a jogsit, forgalmit es a rendszamot megfutatjak a rendszeren.
Én arra kérlek, ne írjál olyat,hogy "Az ok egyszerű, a barnakonyvet te birtoklod igy azt írsz bele amit akarsz", mert a barna könyv közokirat amibe neked nincs jogod beleírkálni. Ha megteszed, az közokirat hamisítás.
Háttéranyag:
Közokirat
Bíróság, közjegyző (közjegyzői okirat) vagy más hatóság, illetve közigazgatási szerv által az ügykörén belül, megszabott alakban kiállított, papíralapú vagy elektronikus okirat. (Például személyi igazolvány) A közokirat teljesen bizonyítja a benne foglalt intézkedést vagy határozatot, az okirattal tanúsított adatok és tények valóságát, az okiratba foglalt nyilatkozat megtételét, valamint annak idejét és módja. Az okirati fajták közül egyedül a közokirat számít feltétlenül és teljes mértékben bizonyítéknak a benne foglaltakra nézve.

274. §
„(1) Aki
a) hamis közokiratot készít vagy közokirat tartalmát meghamisítja,
b) hamis vagy hamisított, illetőleg más nevére szóló valódi közokiratot felhasznál,
c) közreműködik abban, hogy jog vagy kötelezettség létezésére, megváltozására vagy megszűnésére vonatkozó valótlan adatot, tényt vagy nyilatkozatot foglaljanak közokiratba,
bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) Aki az (1) bekezdés a) vagy b) pontjában meghatározott közokirat-hamisításra irányuló előkészületet követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(3) Aki az (1) bekezdés c) pontjában meghatározott közokirat-hamisítást gondatlanságból követi el, vétség miatt pénzbüntetéssel büntetendő.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Talponálló írta: 2019.10.06. 13:46 Én arra kérlek, ne írjál olyat,hogy "Az ok egyszerű, a barnakonyvet te birtoklod igy azt írsz bele amit akarsz", mert a barna könyv közokirat amibe neked nincs jogod beleírkálni. Ha megteszed, az közokirat hamisítás.
Háttéranyag:
Közokirat
Bíróság, közjegyző (közjegyzői okirat) vagy más hatóság, illetve közigazgatási szerv által az ügykörén belül, megszabott alakban kiállított, papíralapú vagy elektronikus okirat. (Például személyi igazolvány) A közokirat teljesen bizonyítja a benne foglalt intézkedést vagy határozatot, az okirattal tanúsított adatok és tények valóságát, az okiratba foglalt nyilatkozat megtételét, valamint annak idejét és módja. Az okirati fajták közül egyedül a közokirat számít feltétlenül és teljes mértékben bizonyítéknak a benne foglaltakra nézve.

274. §
„(1) Aki
a) hamis közokiratot készít vagy közokirat tartalmát meghamisítja,
b) hamis vagy hamisított, illetőleg más nevére szóló valódi közokiratot felhasznál,
c) közreműködik abban, hogy jog vagy kötelezettség létezésére, megváltozására vagy megszűnésére vonatkozó valótlan adatot, tényt vagy nyilatkozatot foglaljanak közokiratba,
bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) Aki az (1) bekezdés a) vagy b) pontjában meghatározott közokirat-hamisításra irányuló előkészületet követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(3) Aki az (1) bekezdés c) pontjában meghatározott közokirat-hamisítást gondatlanságból követi el, vétség miatt pénzbüntetéssel büntetendő.
Ez így van, a barna könyvbe csak a bejegyzésre jogosult személyek írhatnak bele. A fegyvertartó nem.

Ellenben még mindig nem tudom, hogy mely jogszabály, mely paragrafusának, mely bekezdése alapján nem lőhetek egy lőtéren a jogszerűen megszerzett lőfegyverrel, és a jogszerűen megszerzett lőszerrel?

Ilyen tilalmat nekem eddig nem sikerült találnom. Persze lőtéren, lövészetvezetőtől hallottam már én is ilyeneket. Akkor, ott neki szót fogadok, mert a lövészetvezető mondja meg a lőállásban, hogy mi is történhet. Maximum ha nem tetszik, hogy jogtalan utasításokat oszt, akkor kiiratkozom a klubból ahol ezt tapasztalom, és megyek egy olyanba, ahol nem öntörvénykezik a lövészetvezető. Őt meg hagyom, hogy ossza a kitalált utasításait, csak nem az én pénzemen.

Egyébként meg ha eltekintünk attól, hogy nincs ilyen jogi megkötés, akkor szerinted mi a gyakorlati ok ami miatt esetleg nem jó, ha valaki egy adás-vételis fegyverrel lő egy lőtéren? (ahol egyébként nyugodtan be lehet írni az adásvételi fegyver mellé is a lövő tartásijának a számát, hiszen a boltban arra vásárolta meg a fegyvert, illetve ha magánszemélytől vette, az adásvételiben is az az engedélyszám van feltűntetve.)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

Mr. Senki írta: 2019.10.06. 14:19 Ez így van, a barna könyvbe csak a bejegyzésre jogosult személyek írhatnak bele. A fegyvertartó nem.

Ellenben még mindig nem tudom, hogy mely jogszabály, mely paragrafusának, mely bekezdése alapján nem lőhetek egy lőtéren a jogszerűen megszerzett lőfegyverrel, és a jogszerűen megszerzett lőszerrel?

Ilyen tilalmat nekem eddig nem sikerült találnom. Persze lőtéren, lövészetvezetőtől hallottam már én is ilyeneket. Akkor, ott neki szót fogadok, mert a lövészetvezető mondja meg a lőállásban, hogy mi is történhet. Maximum ha nem tetszik, hogy jogtalan utasításokat oszt, akkor kiiratkozom a klubból ahol ezt tapasztalom, és megyek egy olyanba, ahol nem öntörvénykezik a lövészetvezető. Őt meg hagyom, hogy ossza a kitalált utasításait, csak nem az én pénzemen.

Egyébként meg ha eltekintünk attól, hogy nincs ilyen jogi megkötés, akkor szerinted mi a gyakorlati ok ami miatt esetleg nem jó, ha valaki egy adás-vételis fegyverrel lő egy lőtéren? (ahol egyébként nyugodtan be lehet írni az adásvételi fegyver mellé is a lövő tartásijának a számát, hiszen a boltban arra vásárolta meg a fegyvert, illetve ha magánszemélytől vette, az adásvételiben is az az engedélyszám van feltüntetve.)
Az már jó, ha másnak is dereng ez a dolog. Eddigi információk alapján megegyezhetünk, hogy jogosan megszerezted a fegyvert, amihez egyenlőre nincs szövetségi jóváhagyásod, ami előfeltétel a fegyverhez tartási engedély igénylésénél. Az előbbi miatt, és a még nem végigfuttatott engedélyezési eljárás miatt erre a fegyverre egyelőre nincs tartási engedélyed ami sport célra szól. Ezek alapján összeszedegettem két ide passzítható részt ami magyarázhatja ezt a tilalmat. Az 1.bek mutatja a szövetségi ajánlás követelményét, a 4. bek pedig azt mutatja, hogy a már engedélyezett fegyvert használhatod az engedélyezett célra. Az biztos, hogy határozott kijelentést én nem találok. Én javasolnám az ig. renden a kérdezést, de lehet hogy következménye lenne ezért talán mégsem. Az biztos, hogy régebben verseny előtt be kellett mutatni a fegyver tartási engedélyét. Erről én már többet nem szeretnék írni, mert álítólag rombolom a topicot, és csak kötözködök veletek. Egyszer fordult elő velem, hogy hétvégére esett a megszerzésem, akkor arra utasított az igrend, hogy ne használjam, hanem zárjam el a fegyvert és a következő munkanapon vigyem beiratni.

23. § (1) * E rendelet eltérő rendelkezése hiányában sportlövészetre lőfegyver tartása annak a sportolónak engedélyezhető, aki sportlövészet folytatása céljából nyilvántartásba vett sportegyesületnél (a továbbiakban: sportegyesület) leigazolt, az országos sportági szakszövetség által kiadott, érvényes versenyengedéllyel rendelkező minősített sportlövő és rendszeres sporttevékenysége alapján a saját tulajdonú lőfegyver tartását az országos sportági szakszövetség javasolja.

(4) A fegyver az engedélyezett célra, valamint lőtéren lőgyakorlatra használható
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Talponálló írta: 2019.10.06. 13:46 Én arra kérlek, ne írjál olyat,hogy "Az ok egyszerű, a barnakonyvet te birtoklod igy azt írsz bele amit akarsz", mert a barna könyv közokirat amibe neked nincs jogod beleírkálni. Ha megteszed, az közokirat hamisítás.
Háttéranyag:
Közokirat
Bíróság, közjegyző (közjegyzői okirat) vagy más hatóság, illetve közigazgatási szerv által az ügykörén belül, megszabott alakban kiállított, papíralapú vagy elektronikus okirat. (Például személyi igazolvány) A közokirat teljesen bizonyítja a benne foglalt intézkedést vagy határozatot, az okirattal tanúsított adatok és tények valóságát, az okiratba foglalt nyilatkozat megtételét, valamint annak idejét és módja. Az okirati fajták közül egyedül a közokirat számít feltétlenül és teljes mértékben bizonyítéknak a benne foglaltakra nézve.

274. §
„(1) Aki
a) hamis közokiratot készít vagy közokirat tartalmát meghamisítja,
b) hamis vagy hamisított, illetőleg más nevére szóló valódi közokiratot felhasznál,
c) közreműködik abban, hogy jog vagy kötelezettség létezésére, megváltozására vagy megszűnésére vonatkozó valótlan adatot, tényt vagy nyilatkozatot foglaljanak közokiratba,
bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) Aki az (1) bekezdés a) vagy b) pontjában meghatározott közokirat-hamisításra irányuló előkészületet követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(3) Aki az (1) bekezdés c) pontjában meghatározott közokirat-hamisítást gondatlanságból követi el, vétség miatt pénzbüntetéssel büntetendő.
Annyira nem érted.
Senki nem mondta hogy szabalyos hogy belefirkalsz, de meg tudod tenni, mert nálad van.
Csak spéci toll kell hozzá meg egy bélyegző másolat.
A doliog pedig abból derul ki hogy a fegyver a konyv es nyilvántartás adatait osszevetik.
Es ha bárhol hibádzik szo nélkül veszik el a cuccot , te meg ülsz be a butykos taxi hátsó ülésére.
Meg se forduljon fejedbe hogy te barna konyvre hivatkozol egy rendőr szemben.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2019.10.06. 16:45 Annyira nem érted.
Senki nem mondta hogy szabalyos hogy belefirkalsz, de meg tudod tenni, mert nálad van.
Csak spéci toll kell hozzá meg egy bélyegző másolat.
A doliog pedig abból derul ki hogy a fegyver a konyv es nyilvántartás adatait osszevetik.
Es ha bárhol hibádzik szo nélkül veszik el a cuccot , te meg ülsz be a butykos taxi hátsó ülésére.
Meg se forduljon fejedbe hogy te barna konyvre hivatkozol egy rendőr szemben.

Etetitek a kibaszott trollt. Jogilag mindenhol lyukas allatsagokat hord ossze rettenetesen nagykepuen.

Felesleges pontonkent cafolni, mert alapveto fogalmakat zagyval ossze SZANDEKOSAN.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Talponálló írta: 2019.10.06. 15:54 Az már jó, ha másnak is dereng ez a dolog. Eddigi információk alapján megegyezhetünk, hogy jogosan megszerezted a fegyvert, amihez egyenlőre nincs szövetségi jóváhagyásod, ami előfeltétel a fegyverhez tartási engedély igénylésénél. Az előbbi miatt, és a még nem végigfuttatott engedélyezési eljárás miatt erre a fegyverre egyelőre nincs tartási engedélyed ami sport célra szól. Ezek alapján összeszedegettem két ide passzítható részt ami magyarázhatja ezt a tilalmat. Az 1.bek mutatja a szövetségi ajánlás követelményét, a 4. bek pedig azt mutatja, hogy a már engedélyezett fegyvert használhatod az engedélyezett célra. Az biztos, hogy határozott kijelentést én nem találok. Én javasolnám az ig. renden a kérdezést, de lehet hogy következménye lenne ezért talán mégsem. Az biztos, hogy régebben verseny előtt be kellett mutatni a fegyver tartási engedélyét. Erről én már többet nem szeretnék írni, mert álítólag rombolom a topicot, és csak kötözködök veletek. Egyszer fordult elő velem, hogy hétvégére esett a megszerzésem, akkor arra utasított az igrend, hogy ne használjam, hanem zárjam el a fegyvert és a következő munkanapon vigyem beiratni.

23. § (1) * E rendelet eltérő rendelkezése hiányában sportlövészetre lőfegyver tartása annak a sportolónak engedélyezhető, aki sportlövészet folytatása céljából nyilvántartásba vett sportegyesületnél (a továbbiakban: sportegyesület) leigazolt, az országos sportági szakszövetség által kiadott, érvényes versenyengedéllyel rendelkező minősített sportlövő és rendszeres sporttevékenysége alapján a saját tulajdonú lőfegyver tartását az országos sportági szakszövetség javasolja.

(4) A fegyver az engedélyezett célra, valamint lőtéren lőgyakorlatra használható
A napról beszélek Te pedig folyamatosan a földről, egyre hosszabban.

Itt bejeztem a témát.
Tehát akkor nincs olyan jogszabályi tiltás, amiről beszélsz. Csak következtetsz, jogkiterjesztés hajtasz végre. Akárcsak az említett lövészetvezető. Ezt pedig részemről nem fogadom el mint érvelést.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

gvass1 írta: 2019.10.06. 16:48 Etetitek a kibaszott trollt. Jogilag mindenhol lyukas allatsagokat hord ossze rettenetesen nagykepuen.

Felesleges pontonkent cafolni, mert alapveto fogalmakat zagyval ossze SZANDEKOSAN.
Légyszíves indokold meg mik azok a lyukas állatságok, és szándékos zagyvaságok amiket elkövettem az írásomban, egyáltalán melyik írásomat kritizálod? Megkérlek még arra,hogy személyem ilyen cizellált minősítését tartsd meg hozzád közelebb állók részére.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: The Gent »

nhgaltKEpAV.jpeg
nhgaltKEpAV.jpeg (31.49 KiB) Megtekintve 47879 alkalommal
Talponálló írta: 2019.10.06. 18:38 Légyszíves indokold meg mik azok a lyukas állatságok, és szándékos zagyvaságok amiket elkövettem az írásomban, egyáltalán melyik írásomat kritizálod? Megkérlek még arra,hogy személyem ilyen cizellált minősítését tartsd meg hozzád közelebb állók részére.
nhgaltKEpAV.jpeg
nhgaltKEpAV.jpeg (31.49 KiB) Megtekintve 47879 alkalommal
Csatolmányok
nhgalsGTEYj.gif
nhgalsGTEYj.gif (957 KiB) Megtekintve 47879 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

The Gent írta: 2019.10.06. 18:47 nhgaltKEpAV.jpeg
nhgaltKEpAV.jpeg
Magam sem mondhattam volna szebben, tezsvírem!

Esetleg:

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

gvass1 írta: 2019.10.06. 18:53 Magam sem mondhattam volna szebben, tezsvírem!

Esetleg:

Kép
Nyomorult vagy kiskoma, ha valódi válasz helyett Down szindrómás gyereket használsz érvként. Még neked is lehet ilyen gyereked.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: szöged »

laza szálakkal ide kötődik a következő közepesensokéves történet:

vadászvizsgával egybekötött fegyvervizsgán a rendőrbácsi feltette a következő kérdést:
- amikor a kezében lesz majd a megszerzési, akkor az rendben van, hogy vásárolhat egy lőfegyvert, de vásárolhat-e hozzá való lőszert ugyanakkor?
majd némi párbeszéd után kifejtette, hogy elvileg szabad, de jellemzően senki sem szokta csinálni a fegyverboltosok részéről, mert elég bonyolult ledokumentálni
továbbá az is elhangzott, hogy a barna kiskönyv megléte előtt is joxerű kivinni a lőtérre kipróbálni
lőgyakorlat céljából

viszont ennek kapcsán felmerült bennem a kérdés:
ha frankón lepapírozott kölcsönfegyver van valakinél, amilyen kaliberű fegyver egyébként az illető kiskönyvében nem szerepel, akkor lehet-e nála olyan lőszer, amivel etetni tudja?
(logikátlan lenne ha nem lehetne)
és ha igen; vásárolhat is hozzá?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

szöged írta: 2019.10.06. 19:40 laza szálakkal ide kötődik a következő közepesensokéves történet:

vadászvizsgával egybekötött fegyvervizsgán a rendőrbácsi feltette a következő kérdést:
- amikor a kezében lesz majd a megszerzési, akkor az rendben van, hogy vásárolhat egy lőfegyvert, de vásárolhat-e hozzá való lőszert ugyanakkor?
majd némi párbeszéd után kifejtette, hogy elvileg szabad, de jellemzően senki sem szokta csinálni a fegyverboltosok részéről, mert elég bonyolult ledokumentálni
továbbá az is elhangzott, hogy a barna kiskönyv megléte előtt is joxerű kivinni a lőtérre kipróbálni
lőgyakorlat céljából

viszont ennek kapcsán felmerült bennem a kérdés:
ha frankón lepapírozott kölcsönfegyver van valakinél, amilyen kaliberű fegyver egyébként az illető kiskönyvében nem szerepel, akkor lehet-e nála olyan lőszer, amivel etetni tudja?
(logikátlan lenne ha nem lehetne)
és ha igen; vásárolhat is hozzá?
Igen kolcsonadasinal adharo loszer ami nincs a könyvben. De mar nem nem vásárolhat olyat. Logikátlan.
Fegyverugyben meg ugye kérdezzük a kutyánkat ne a rendőrt. Ő sem ért hozzá, de legalább nem ugat hülyeségeket. :lol:
Könyvbe be nem írt kaliberű lőszert nem lehet vásárolni. Akkor sem ha épp abban a boltban vettük meg a fegyvert
Jártam már így. Beírás után visszamentem a boltba a lőszerért. Mert így jogszeru.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

TotoHU írta: 2019.10.07. 00:42 Igen kolcsonadasinal adharo loszer ami nincs a könyvben. De mar nem nem vásárolhat olyat. Logikátlan.
Fegyverugyben meg ugye kérdezzük a kutyánkat ne a rendőrt. Ő sem ért hozzá, de legalább nem ugat hülyeségeket. :lol:
Könyvbe be nem írt kaliberű lőszert nem lehet vásárolni. Akkor sem ha épp abban a boltban vettük meg a fegyvert
Jártam már így. Beírás után visszamentem a boltba a lőszerért. Mert így jogszeru.
Olyan ez mint a vadászati célú feketelőpor elkülönítése az újratöltési célú feketelőportól... (tudom, ne adjak ötleteket...)
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

Sparrow írta: 2019.10.07. 07:16 Olyan ez mint a vadászati célú feketelőpor elkülönítése az újratöltési célú feketelőportól... (tudom, ne adjak ötleteket...)
Ehhez lenne egy egy válaszra váró kérdésem.
A jogszabály szerint az elöltöltős vadászok, és a lőszertöltők kivételével az egyszerű elöltöltős sportlövészek boltban nem vásárolhatnak, és nem tarthatnak otthon fekete lőport.
A kérdés az, hogy jogszerű-e ha a lőszertöltő nem készít szerelt lőszert a fekete lőporával, hanem azt a lőport simán ellövöldözi a lőtéren,vagy versenyeken az elöltöltős fegyveréből? Lőporeladásban érdekelt kereskedő szerint ez szabályos.
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

Talponálló írta: 2019.10.07. 08:01 Ehhez lenne egy egy válaszra váró kérdésem.
A jogszabály szerint az elöltöltős vadászok, és a lőszertöltők kivételével az egyszerű elöltöltős sportlövészek boltban nem vásárolhatnak, és nem tarthatnak otthon fekete lőport.
A kérdés az, hogy jogszerű-e ha a lőszertöltő nem készít szerelt lőszert a fekete lőporával, hanem azt a lőport simán ellövöldözi a lőtéren,vagy versenyeken az elöltöltős fegyveréből? Lőporeladásban érdekelt kereskedő szerint ez szabályos.
Mivel sok panaszt kaptunk rád, kaptál privátban is figyelmeztetést, most utoljára nyilvánosan írok.

Most a Kapszli ellen próbálsz éppen valamit találni? Ne kelts pánikot, ne terjessz valótlanságokat, ne próbálj jogkiterjeszteni kitekert logikával. Nem tudom direkt trollkodsz-e, és simán rosszakaratból élvezed, vagy valóban mindenttudó szakembernek gondolod magadat. Kérlek vegyél vissza az önbizalomból, mert az a legveszélyesebb, amikor a valótlan tudás magabiztossággal is párosul. Ha simán trollkodsz, akkor az elég komoly lelki problémákra utalhat, menj el szakemberhez.

A konkrét kérdésre válaszolva: A fekete lőpor ilyen felhasználását tudtommal semmi nem tiltja. Ami nem tilos, azt szabad. Ha olyat állítasz, hogy valaki illegális tevékenységre bujtott, akkor idézz be jogszabályt! És ne valami teljesen független zagyvaságot.
(Te vagy a korábbi tokfedél illesztős mester amúgy?)
I am the law.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Talponálló írta: 2019.10.07. 08:01 Ehhez lenne egy egy válaszra váró kérdésem.
A jogszabály szerint az elöltöltős vadászok, és a lőszertöltők kivételével az egyszerű elöltöltős sportlövészek boltban nem vásárolhatnak, és nem tarthatnak otthon fekete lőport.
A kérdés az, hogy jogszerű-e ha a lőszertöltő nem készít szerelt lőszert a fekete lőporával, hanem azt a lőport simán ellövöldözi a lőtéren,vagy versenyeken az elöltöltős fegyveréből? Lőporeladásban érdekelt kereskedő szerint ez szabályos.
Amennyiben a feketelőporos lövészet egyéb feltételeinek eleget tesz (tagság, etc), jogilag nincs akadálya, hogy a saját lőporát lője el (MIVEL A LŐPORNAK NINCS TARTÁSI CÉLJA) Ezért írtam az előbbi vicces hozzászólásom, de kezdek Gvassal egyetérteni a trollkodással kapcsolatban.

(És mielőtt felhoznád a 20/B (2)-t, az előltöltős Colt megtöltése nem lőszerújratöltés, és az nincs megmondva, hogy ha nem újratöltés, akkor a lőport mire használhatja... a WC-ben is lehúzhatja, ha akarja)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Talponálló írta: 2019.10.07. 08:01 Ehhez lenne egy egy válaszra váró kérdésem.
A jogszabály szerint az elöltöltős vadászok, és a lőszertöltők kivételével az egyszerű elöltöltős sportlövészek boltban nem vásárolhatnak, és nem tarthatnak otthon fekete lőport.
A kérdés az, hogy jogszerű-e ha a lőszertöltő nem készít szerelt lőszert a fekete lőporával, hanem azt a lőport simán ellövöldözi a lőtéren,vagy versenyeken az elöltöltős fegyveréből? Lőporeladásban érdekelt kereskedő szerint ez szabályos.
"imádott gazdád sem lesz kíváncsi rád,.... csatornában végzed provokatör..." Kovács Ákos, Kossuth díjas művész írta nem én... Csak úgy eszembe jutott...
nhgaloHPLKS.gif
nhgaloHPLKS.gif (537.77 KiB) Megtekintve 47745 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Sparrow írta: 2019.10.07. 11:01 Amennyiben a feketelőporos lövészet egyéb feltételeinek eleget tesz (tagság, etc), jogilag nincs akadálya, hogy a saját lőporát lője el (MIVEL A LŐPORNAK NINCS TARTÁSI CÉLJA) Ezért írtam az előbbi vicces hozzászólásom, de kezdek Gvassal egyetérteni a trollkodással kapcsolatban.

(És mielőtt felhoznád a 20/B (2)-t, az előltöltős Colt megtöltése nem lőszerújratöltés, és az nincs megmondva, hogy ha nem újratöltés, akkor a lőport mire használhatja... a WC-ben is lehúzhatja, ha akarja)
Köszönöm a választ, 10 pont, innentől csak egy sört kérek :). Van, hogy a lőtérre épp egy vadász hoz lőszerelemeket, amiket neki fizetek ki és ott el is használom.

Balázsékkal épp erről is értekeztünk, hogy az elöltöltő fegyver töltése csak műszakilag lőszerkészítés, szerencsére jogilag nem az!

Kapszlit meg békénhagyni! (jutalékot nem kapok tőlük, csak korrekt kiszolgálást)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Blekk Rájgó írta: 2019.10.07. 12:18 Köszönöm a választ, 10 pont, innentől csak egy sört kérek :). Van, hogy a lőtérre épp egy vadász hoz lőszerelemeket, amiket neki fizetek ki és ott el is használom.

Balázsékkal épp erről is értekeztünk, hogy az elöltöltő fegyver töltése csak műszakilag lőszerkészítés, szerencsére jogilag nem az!

Kapszlit meg békénhagyni! (jutalékot nem kapok tőlük, csak korrekt kiszolgálást)
Sztem, a figura BM-es kötődésű, jobb ha nem kommunikálunk vele , semmit... Annyiból jó volt ez a lecke, hogy
Csatolmányok
ahazafigy.JPG
ahazafigy.JPG (52.55 KiB) Megtekintve 47721 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

Judge Dredd írta: 2019.10.07. 10:54 Mivel sok panaszt kaptunk rád, kaptál privátban is figyelmeztetést, most utoljára nyilvánosan írok.

Most a Kapszli ellen próbálsz éppen valamit találni? Ne kelts pánikot, ne terjessz valótlanságokat, ne próbálj jogkiterjeszteni kitekert logikával. Nem tudom direkt trollkodsz-e, és simán rosszakaratból élvezed, vagy valóban mindenttudó szakembernek gondolod magadat. Kérlek vegyél vissza az önbizalomból, mert az a legveszélyesebb, amikor a valótlan tudás magabiztossággal is párosul. Ha simán trollkodsz, akkor az elég komoly lelki problémákra utalhat, menj el szakemberhez.

A konkrét kérdésre válaszolva: A fekete lőpor ilyen felhasználását tudtommal semmi nem tiltja. Ami nem tilos, azt szabad. Ha olyat állítasz, hogy valaki illegális tevékenységre bujtott, akkor idézz be jogszabályt! És ne valami teljesen független zagyvaságot.
(Te vagy a korábbi tokfedél illesztős mester amúgy?)
Azt azért nem gondoltam volna, hogy egy fegyverekkel kapcsolatos fórumon trollkodásnak minősül egy ide vágó kérdés feltétele. Úgy mellesleg kérdőmondatot tettem fel, de nem akartam beírni az ismert jogszabályi pontokat, ezért csak pongyolán fogalmaztam az első felét.
Úgy gondolom jogosan kérdezhetek erről, mert fel vagyok szerelkezve elöltöltős fegyverrel, de zavaró tényező a lőpor lőtéri beszerzése, mert megnehezíti a papírhüvelyes töltény készítést. Erre kaptam tanácsként a lőszertöltő vizsgát, de azon a beszégetésen nem sikerült megnyugtató jogi hivatkozást kapnom. Ja igen én nem nevesítettem senkit kérdésemben, ez te tetted meg.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

Sparrow írta: 2019.10.07. 11:01 Amennyiben a feketelőporos lövészet egyéb feltételeinek eleget tesz (tagság, etc), jogilag nincs akadálya, hogy a saját lőporát lője el (MIVEL A LŐPORNAK NINCS TARTÁSI CÉLJA) Ezért írtam az előbbi vicces hozzászólásom, de kezdek Gvassal egyetérteni a trollkodással kapcsolatban.

(És mielőtt felhoznád a 20/B (2)-t, az előltöltős Colt megtöltése nem lőszerújratöltés, és az nincs megmondva, hogy ha nem újratöltés, akkor a lőport mire használhatja... a WC-ben is lehúzhatja, ha akarja)
Kössz a választ, ez a rész kimarad az akkori beszélgetésemből, de így már érthető.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

The Gent írta: 2019.10.07. 12:28 Sztem, a figura BM-es kötődésű, jobb ha nem kommunikálunk vele , semmit... Annyiból jó volt ez a lecke, hogy
A jó öreg üldözési mánia és találgatás, a régi kék egyik nemes öröksége. Szerencsémre egy állami szervhez sincs semmi közöm, és nem is tervezem hogy szóba álljak velük, sőt azon vagyok, hogy még az országtól is minél többet legyek távol.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

The Gent írta: 2019.10.07. 12:28 Sztem, a figura BM-es kötődésű, jobb ha nem kommunikálunk vele , semmit... Annyiból jó volt ez a lecke, hogy
Sose kutakodom IRL kilét után, előbb-utóbb utóbb úgyis kezet fogunk az illetővel, ha pozitív dologról van szó. (Pl. tavaly évvége felé, amikor céges járművel széthordtam pár doboz akciós PAK-ot, ha már úgyis arra járok :) )

Itt se szóltam volna hozzá, ha nem jön elő az elöltöltő fegyveres kérdés, illetve azzal kapcsolatos értelmetlen gittrágás. Szerencsére Balázsék A4-es "barna könyve", egy régi vadászati könyv, pár bolti és lőtéri beszélgetés 100%-osan képbe vitt.

Ahhoz meg elég "öreg" fórumozó vagyok, hogy provokátorra ne ugorjak rá, mint liba a takonyra.
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Talponálló írta: 2019.10.07. 12:30 Azt azért nem gondoltam volna, hogy egy fegyverekkel kapcsolatos fórumon trollkodásnak minősül egy ide vágó kérdés feltétele.
Annak minősül mert a tagok és a moderátorok annak minősítik. Vegyél vissza!
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

Chuck Norris írta: 2019.10.07. 19:35 Annak minősül mert a tagok és a moderátorok annak minősítik. Vegyél vissza!
Köszönöm a tájékoztatást! Akkor alkalomadtán én is élni fogok ezzel a lehetőséggel.
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Talponálló írta: 2019.10.07. 21:32 Köszönöm a tájékoztatást! Akkor alkalomadtán én is élni fogok ezzel a lehetőséggel.
Nincs relativizálás nincs alkalomadtán, nincs és meg hogy meg ha és akkor. Itt és most vegyél vissza nagyon sokkal
Pont.

----------------------------

Ez egy vonal. Ha innentől ismét elkezdesz nüanszokon kötözködni, vagy kóstolgatni a régi fórumozókat, akkor ki leszel tiltva. És ha újra regisztrálsz újra ki leszel tiltva. Ennyire egyszerű.
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

Chuck Norris írta: 2019.10.08. 00:17 Nincs relativizálás nincs alkalomadtán, nincs és meg hogy meg ha és akkor. Itt és most vegyél vissza nagyon sokkal
Pont.

----------------------------

Ez egy vonal. Ha innentől ismét elkezdesz nüanszokon kötözködni, vagy kóstolgatni a régi fórumozókat, akkor ki leszel tiltva. És ha újra regisztrálsz újra ki leszel tiltva. Ennyire egyszerű.
Sok itteni fórumozó, aki a régi kéken is forumozott, még sehol nem volt, amikor én már ott fórumozó voltam. Azt készséggel megtárgyalom magánban, vagy élőszóban, hogy amit irogatok az "kóstölgatás", vagy megalapozott ismereteken alapuló hozzászólás. Részletesebben itt nem óhajtok háttérinfókat megosztani magamról, mert jönnek a zsenik akik mindent megkérdőjeleznek. A régi kéken is az volt a probléma, hogy egy kis önjelölt megmondó csoport állandó jelleggel belemart a fórumozókba, így azok szépen le is léptek onnan. Én nem fogadom el feltétel nélkül azon fórumozók állításait, akik semmilyen jogcimen nem tartanak lőfegyvert, nem sportlövők, nem vadászok, vagy nem tartanak önvédelmi lőfegyvert, vagy semmi közük a lőfegyveres szakma valamelyik ágához.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Talponálló írta: 2019.10.08. 07:56 Sok itteni fórumozó, aki a régi kéken is forumozott, még sehol nem volt, amikor én már ott fórumozó voltam. Azt készséggel megtárgyalom magánban, vagy élőszóban, hogy amit irogatok az "kóstölgatás", vagy megalapozott ismereteken alapuló hozzászólás. Részletesebben itt nem óhajtok háttérinfókat megosztani magamról, mert jönnek a zsenik akik mindent megkérdőjeleznek. A régi kéken is az volt a probléma, hogy egy kis önjelölt megmondó csoport állandó jelleggel belemart a fórumozókba, így azok szépen le is léptek onnan. Én nem fogadom el feltétel nélkül azon fórumozók állításait, akik semmilyen jogcimen nem tartanak lőfegyvert, nem sportlövők, nem vadászok, vagy nem tartanak önvédelmi lőfegyvert, vagy semmi közük a lőfegyveres szakma valamelyik ágához.
Na és? Sokam itt meg màr akkor topictaliztak mikor a kék még sárga volt. Ez nem érdem, csak egy állapot. A hozzáállás és az ismeret megszerzése sem barna könyv függő. De ha nem fogadod el más véleményét itt, javaslom kérdéseiddel fordulj az igrendhez, úgyis az van, amit ők mondanak, nem? És hagyj meg minket tudatlanságunkban.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Sparrow írta: 2019.10.08. 08:46 Na és? Sokam itt meg màr akkor topictaliztak mikor a kék még sárga volt. Ez nem érdem, csak egy állapot. A hozzáállás és az ismeret megszerzése sem barna könyv függő. De ha nem fogadod el más véleményét itt, javaslom kérdéseiddel fordulj az igrendhez, úgyis az van, amit ők mondanak, nem? És hagyj meg minket tudatlanságunkban.
Piszkos nagy +1!!!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mr. Senki írta: 2019.10.18. 22:35Óvoda...
Nem, Riggs, nem óvoda, hanem TOLERANCIA.

Te a fegyverek külsejét szereted tuningolni, "élesnek látszó" csőtorkolat, "kompenzátoros" rakétalövő, stb.
Más meg a gumilövedékes fegyverből szeretné kihozni a (legális és biztonságos) maximumot.
Ha Te a második csoportban lennél, akkor itt számolgatnád a tized-dzsúlokat, és az első csoportot néznéd le,
hogy minek gettóniggerezni-pimpelni egy spiáter célszerszám (gázriasztó) külsejét, elvégre a Kinzo fúróra sem ragasztasz Makita matricát.

Nem kéne lenézni a másiknak a hobbiját, mint egyes vadászok a sportlövőket ("meggymagköpködő"), sokan a vadászokat ("hobbimészáros"), "igazi vadászok" a kék zoknit ("nem vadászias").

Ha Te öntöltő török gázpisztolyt hordasz önvédelemre, élethű csőtorkolattal és kompenzátoros rakétalövő-toldattal, akkor lelked rajta, a Te döntésed, én nem nézem le (bár szerintem önvédelemre csak forgót..), de fogadd el, hogy van aki gumilövedékest hord (még akkor is, ha szerinted "szürkezóna"), és nyilván szeretné belőle a maximális, de még biztonságos teljesítményt kihozni.

Az ilyen félresikerült kísérletek meg mutatják, hogy hogyan NE. (zsírozás nélkül, hentesipari tölténnyel).

Olyat meg viccből sem kívánunk senkinek (még ha szerinted "zsúlbuzerátornyik"), hogy robbanjon az arcába a fegyver.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.10.21. 15:11 Nem, Riggs, nem óvoda, hanem TOLERANCIA.

Te a fegyverek külsejét szereted tuningolni, "élesnek látszó" csőtorkolat, "kompenzátoros" rakétalövő, stb.
Más meg a gumilövedékes fegyverből szeretné kihozni a (legális és biztonságos) maximumot.
Ha Te a második csoportban lennél, akkor itt számolgatnád a tized-dzsúlokat, és az első csoportot néznéd le,
hogy minek gettóniggerezni-pimpelni egy spiáter célszerszám (gázriasztó) külsejét, elvégre a Kinzo fúróra sem ragasztasz Makita matricát.

Nem kéne lenézni a másiknak a hobbiját, mint egyes vadászok a sportlövőket ("meggymagköpködő"), sokan a vadászokat ("hobbimészáros"), "igazi vadászok" a kék zoknit ("nem vadászias").

Ha Te öntöltő török gázpisztolyt hordasz önvédelemre, élethű csőtorkolattal és kompenzátoros rakétalövő-toldattal, akkor lelked rajta, a Te döntésed, én nem nézem le (bár szerintem önvédelemre csak forgót..), de fogadd el, hogy van aki gumilövedékest hord (még akkor is, ha szerinted "szürkezóna"), és nyilván szeretné belőle a maximális, de még biztonságos teljesítményt kihozni.

Az ilyen félresikerült kísérletek meg mutatják, hogy hogyan NE. (zsírozás nélkül, hentesipari tölténnyel).

Olyat meg viccből sem kívánunk senkinek (még ha szerinted "zsúlbuzerátornyik"), hogy robbanjon az arcába a fegyver.
Ezt már el sem.olvastam, de egészségedre! 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mr. Senki írta: 2019.10.21. 15:12 Ezt már el sem.olvastam, de egészségedre! 😃
Igen, ezt regressziónak hívják.
Ha egyszer hiányolod a társadalom toleranciáját a sportlövőkket szemben, akkor gondolj csak saját magadra..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.10.21. 15:12 Ezt már el sem.olvastam, de egészségedre! 😃
Mondjuk az azért korlátozottan elegáns, ha beleszállunk valakibe aztán látványosan lesz.rjuk a válaszát.
speaktothehand.jpg
speaktothehand.jpg (23.35 KiB) Megtekintve 47101 alkalommal
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.10.21. 15:57 Mondjuk az azért korlátozottan elegáns, ha beleszállunk valakibe aztán látványosan lesz.rjuk a válaszát.

speaktothehand.jpg
Lehetséges, de a kolléga kivívta a Gastonikum érdemérmet. Nem azért vagyok itt, hogy vitát nyissak egy személyes gondolatról.

Nincs bajom Wilbear-el, de ez említett ügyben nem érzem szükségét bármiféle meggyőzésnek, vitának.

És most akkor jöhet a bankos befogom a fülem reklám.

Remélem elég egyértelmű voltam, mert ezügyben elfogyott a karakterleütési hajlandóságom.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.10.21. 15:57 Mondjuk az azért korlátozottan elegáns, ha beleszállunk valakibe aztán látványosan lesz.rjuk a válaszát.

speaktothehand.jpg
"Korlátozottan elegáns"... lopom, egyébként +nem kell bántani Riggset, szerintem rendes srác amúgy.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Rendes srác Riggs, nekem sincs gondom vele ;)
Csak fura, hogy még így magunk között is ilyet kíván másoknak.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2019.10.21. 18:58 "Korlátozottan elegáns"... lopom, egyébként +nem kell bántani Riggset, szerintem rendes srác amúgy.
Egyrészt nem "bántottam" másrészt nem olyan könnyű őt "bántani". :D
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.10.21. 19:41 Egyrészt nem "bántottam" másrészt nem olyan könnyű őt "bántani". :D
Olyan cukik vagytok, hogy így aggódtok a mentális egészségemért. 😃
Fórumon meg eleve nem sértődünk meg. Max élőben, ahol látom, hogy a verbális mellet milyen nonverbális kommunikációt kapok. Gaston verbális kötschög. Nonverbálisan viszon szeretnivaló pötsch. Ezért itt sem bántom, mert személyes találkozó után már tudom mit hogyan gondol, és mond. Akkor is, ha itt néha rohadt fárasztó tud lenni. 😃

Egyébként senkivel sincs semmi bajom, és kívánni diretkbe senkinek nem kívánok rosszat. Ellenben ha valaki dafke, értelmetlenül csinál olyasmit ami veszélyes, és esetleg másoknak is rossz példa, annál nem sírom el magamat, ha az élet kicsit megleckézteti.

Voltam én is kamasz, csináltam ostobaságokat én is dacból. (Meg még most is néha sikerül, de azzal a különbséggel, hogy más az indító töltet.)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Love, peace,...
IMG_2014.jpeg
IMG_2014.jpeg (48.82 KiB) Megtekintve 47110 alkalommal
Meg a faszom beleverem ebbe a túlzottan mély filozófiai csevegésbe... Kemények vagyunk mind a kád széle, vagy mijafasz van??
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.11.07. 08:48 Mondjuk ez amúgy jogszabályi előírás is a próbajel megszerzéséhez új gyártású fegyvernél, nemdebár?:-)

--

A sebessegmereshez:

" A rövidcsövűt még nem mérték, ez tény, mert tegnap este még nem is volt átalakítva."


ööö, akkor most tényleg olyan fegyvert hirdettél, ami TÉNYLEG nem is létezik:-)

De a torkolati energia oda lett írva. Nem besértődni kell, mert egy gyémántárban levő cuccnál talán jogos elvárás, hogy tudjuk mennyi az annyi, ha majd fizikailag létezni fog a már hirdetett termék.

És mivel tényleg ugyanazon épületben csak egy másik ajtón kell bemenni az egészhez, szerintem nincsen semmi akadálya, és tanulságos lenne, én is tök kíváncsi vagyok rá. Szakmai érdeklődésből.


Én meg hallgassam Bélabát a telefonban, hogy ez a gvass mindent szaroz, amit ő nem árul.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2019.11.07. 09:11 Én meg hallgassam Bélabát a telefonban, hogy ez a gvass mindent szaroz, amit ő nem árul.
Ja, jogos.
Azért elége sok innovatív dolgot hozott ki eddig a gyártó.

Az ős-keresztapák idejében elkapkodtuk volna ezeket.. de ma már el vagyunk kényeztetve. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.11.07. 09:11 Én meg hallgassam Bélabát a telefonban, hogy ez a gvass mindent szaroz, amit ő nem árul.
Ki a faszom szarozott barmit is, baszdomármeg?

Kurvajó ez az újfajta 19M Godfather, többször leírtam, hogy nagy tett volt keresztüljárni vele a hatóseggek eszén.


És én is csak azért nem forgalmazom, mert nincs árrés és megfizethetetlenül drágán kéne adnom, nem azért, mert szar.

És nem szaroztam, bazdmegalássan, hanem röhejesnek tartom, hogy itt hirdeted, amikor még nincs, NEM LÉTEZIK, és energiára vonatkozó számokat közölnek, amikor nemhogy mérve nem volt, de nem is létezett még. Ha szerinted ez így amúgy OK, akkor gratulálok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2019.11.07. 09:37-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Bár tudom hogy mindig a tied az utolsó szó és ez most is így lesz, de a tények kedvéért:
gvass1 írta: 2019.11.07. 09:28 És nem szaroztam, bazdmegalássan, hanem röhejesnek tartom, hogy itt hirdeted, amikor még nincs, NEM LÉTEZIK,
Ez a néhány példány MÉG nincs átalakítva. De ugyanolyan mint a pár héttel ezelőtti példányok. Tehát a típus már létezik, ez nem olyan hogy fejlesztés alatt és majd egyszer kialakul, ez holnap, de legkésőbb hétfőn a boltokban lesz. Mármint nem a mintaboltban, hanem fővárosi és vidéki boltokban, mert más kereskedők már lefoglalták a teljes készletet.
gvass1 írta: 2019.11.07. 09:28 és energiára vonatkozó számokat közölnek, amikor nemhogy mérve nem volt, de nem is létezett még. Ha szerinted ez így amúgy OK, akkor gratulálok.
A típus már létezett, és mérve is volt. De ezt már írtam is, csak te nem olvastad, mert nem téged igazol. Ugye nem kell ezentúl minden fegyvertípusból minden szériát újra és újra bemérni?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.11.07. 09:51

A típus már létezett, és mérve is volt. De ezt már írtam is, csak te nem olvastad, mert nem téged igazol. Ugye nem kell ezentúl minden fegyvertípusból minden szériát újra és újra bemérni?
DE BAZD MEG, NEM LETT MÉRVE A RÖVID CSÖVŰŰŰŰŰŰ, arra kérdeztek rá, NEM hosszú csövűére. (a gyártó meg cukorhegyi úrnál berakta a számot!)

"Egy fegyver 4 kivitel! Éles sörétes fegyverből gyártott 19.3 mm / 380 R.Blanc, gumilövedékes, önálló betétcsöves, muzeális puska és pisztoly! Energia 130 Joule!"

És a RÖVID CSÖVŰ még nem is létezett, amikor TE ITT, főnököd meg OTT HIRDETTÉTEK!

És amikor rá lett kérdezve, akkor besértődés van, hogy "szarozom a terméket", MUTASD MÁR MEG BASZOD, HOGY HOL SZAROZTAM!

Kibaszottul DÍCSÉRTEM folyamatosan, hogy mekkora előrelépés és még jól is néz ki.


Nyilván visszaugatok, ha full valóságtagadásban vagy, hahó!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Keresztapa 3. rész

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.11.06. 19:18 Nekem a rövid csövű tusás verzió tetszik. Van arról akármi adat, hogy a rövidebb cső mennyivel gyengébb, ha gyengébb?
JUST FOR THE RECORD: ebből a kérdésből indult ki a vita.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: zora »

Az utóbbi kb. fél évben sokadsorra talàlkozom egy jelenséggel, legutóbb ma. Nevezetesen, hogy fizetéskor a pénztáros "elfelejt" rendesen visszaadni. Különösen érdekes ez úgy, hogy a mai kasszák többsége mellett nem kell matekozni, beüti a kapott összeget, és a gép kiköpi hogy mennyi visszajárót kell adni. Mégis lemarad néha "véletlenül" egy címlet. Ha nem figyelek, csak később számolok, akkor pedig cumi. Jártam már így a nyáron gyógyszertárban, gyorsétteremben. Volt hogy észrevettem időben, volt hogy nem, arról meg nyilván nem tudok nyilatkozni, amit nem vettem észre. Àltalában 1000 - 5000 Ft közötti összegekről volt szó. Ma 500 Ft-om bánta egy hiperben. Mielőtt ez fölmerülne, az a fajta f@sz vagyok, aki ha többet kapok vissza és észreveszem, szólok és visszaadom. De ez nagyon ritka, általában a káromra tévednek.

Szóval kedves sunyi pénztárosok, akiknél feltételezhető némi szándékosság, ha magatokra ismernétek, költsétek koszorúra, gyógyszerre és rohadjatok meg!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

zora írta: 2019.11.10. 19:15 Az utóbbi kb. fél évben sokadsorra talàlkozom egy jelenséggel, legutóbb ma. Nevezetesen, hogy fizetéskor a pénztáros "elfelejt" rendesen visszaadni. Különösen érdekes ez úgy, hogy a mai kasszák többsége mellett nem kell matekozni, beüti a kapott összeget, és a gép kiköpi hogy mennyi visszajárót kell adni. Mégis lemarad néha "véletlenül" egy címlet. Ha nem figyelek, csak később számolok, akkor pedig cumi. Jártam már így a nyáron gyógyszertárban, gyorsétteremben. Volt hogy észrevettem időben, volt hogy nem, arról meg nyilván nem tudok nyilatkozni, amit nem vettem észre. Àltalában 1000 - 5000 Ft közötti összegekről volt szó. Ma 500 Ft-om bánta egy hiperben. Mielőtt ez fölmerülne, az a fajta f@sz vagyok, aki ha többet kapok vissza és észreveszem, szólok és visszaadom. De ez nagyon ritka, általában a káromra tévednek.

Szóval kedves sunyi pénztárosok, akiknél feltételezhető némi szándékosság, ha magatokra ismernétek, költsétek koszorúra, gyógyszerre és rohadjatok meg!
Nem szándékos náluk, nem tudják kivenni, be vannak kamerázva.
Így ha reklamáltál volna, a kamera felvételek alapján tisztázódhatott volna a helyzet és nem kellene rossz szájízzel vádaskodnod.:-)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Dönci62 írta: 2019.11.10. 19:49 Nem szándékos náluk, nem tudják kivenni, be vannak kamerázva.
Dehogynem! Csak kell egy ismerős, aki kicsit később megy, vesz valami apró vackot. Ezressel fizet, de ötezresből kap "vissza".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: zora »

Dönci62 írta: 2019.11.10. 19:49 Nem szándékos náluk, nem tudják kivenni, be vannak kamerázva.
Így ha reklamáltál volna, a kamera felvételek alapján tisztázódhatott volna a helyzet és nem kellene rossz szájízzel vádaskodnod.:-)
Nem vàdaskodok, tényszerü tapasztalat, hogy többször kevesebbet kaptam vissza, mint amennyi járt volna. Ha nem szándékos az még rosszabb, érdekes lehet egy zárás, amikor a beütött bevétel köszönő viszonyban sincsen a valós összeggel.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2019.11.10. 20:03 Nem vàdaskodok, tényszerü tapasztalat, hogy többször kevesebbet kaptam vissza, mint amennyi járt volna. Ha nem szándékos az még rosszabb, érdekes lehet egy zárás, amikor a beütött bevétel köszönő viszonyban sincsen a valós összeggel.
Én ezért ahol csak lehet, kártyával fizetek.
Nem kell számolgatni, meg cipelni az aprót, érintem a kártyát (és 5e felett ütöm a PIN-t), és kész.
Sokkal kényelmesebb, mint pénzezni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Blekk Rájgó írta: 2019.11.10. 19:57 Dehogynem! Csak kell egy ismerős, aki kicsit később megy, vesz valami apró vackot. Ezressel fizet, de ötezresből kap "vissza".
Belülről ismerem a multik pénztár-rendszerét, arra a pletykára, amit az általad leírt módon terjesztenek, nagyon kevesek kaphatóak. A normálisabb felfogással rendelkezők jól tudják, hogy szinte 100% a bukás. Olyan szinten van bekamerázva minden pénztár, hogy bármilyen pénz és árumozgás visszakövethető.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

zora írta: 2019.11.10. 20:03 Nem vàdaskodok, tényszerü tapasztalat, hogy többször kevesebbet kaptam vissza, mint amennyi járt volna. Ha nem szándékos az még rosszabb, érdekes lehet egy zárás, amikor a beütött bevétel köszönő viszonyban sincsen a valós összeggel.
A vádaskodást, a szándékosságra értettem!
Napi szinten minden pénztáros téved/tévedhet. Túl monoton és ennek ellenére nagyon strapás a munkájuk.
Zárt dobozzal érkeznek a pénztárhoz és zárt dobozzal távoznak onnan, nem tudnak saját zsebre dolgozni és nem is akarnak.
Azt javaslom, ha legközelebb úgy érzed, hogy be vagy csapva, nyugodtan jelezd és kötelességük a legapróbb részletekig kideríteni az igazságot.
A multiknál simán megy a dolog.
Pistanéni sarki közértjéhez nem tudok hozzászólni, ők millió dologban tudnak mutyizni.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: zora »

Dönci62 írta: 2019.11.10. 20:25 A vádaskodást, a szándékosságra értettem!
Napi szinten minden pénztáros téved/tévedhet. Túl monoton és ennek ellenére nagyon strapás a munkájuk.
Zárt dobozzal érkeznek a pénztárhoz és zárt dobozzal távoznak onnan, nem tudnak saját zsebre dolgozni és nem is akarnak.
Abban a pillanatban, ahogy egy multinál a javamra tévednének, álláspontot vàltok.
Válasz küldése