Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

regitiszt írta: 2019.11.18. 13:22 Hozzá értőket,sportlövőket kérdezném.
Közel egy órás szemműtét után két héttel meglátogattam a lőteret, viszont csak az ötvenes pálya volt szabadon így ott lőttem MCM-el.
Meglepően jól sikeredet és úgy döntöttem hogy szabályok szerint is megpróbálom.
A kérdésem tehát, milyen lőlap,kaliber,idő és egyéb szabályok vannak.(én is keresgéltem de nem igazán találtam)
Köszönöm
Melyik versenyszám érdekel? Legalább nagyjából, a lövészet mely ága érdekel sportszinten? Az összeset leírni kb fizikai képtelenség.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Fortitu írta: 2019.11.18. 13:54 Melyik versenyszám érdekel? Legalább nagyjából, a lövészet mely ága érdekel sportszinten? Az összeset leírni kb fizikai képtelenség.
50 méter pont lövészet pisztollyal.
Versenyezni nem akarok(hatvanon már túl vagyok, nem most kellene elkezdeni) csak amolyan készség szinten tartásra és kikapcsolódásra kel.
Csak a főszabályok kellenének, (a fegyver 220 mm hosszú vagy 240 mm az már nem érdekes)Jericho vagy Makarov lesz úgyis a fegyver.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

regitiszt írta: 2019.11.18. 14:43 50 méter pont lövészet pisztollyal.
Versenyezni nem akarok(hatvanon már túl vagyok, nem most kellene elkezdeni) csak amolyan készség szinten tartásra és kikapcsolódásra kel.
Ja értem, azt hittem úgy általában kaptál kedvet. Az 50 méteres pisztolylövészetről nem sokmindent tudok.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Megnéztem a Youtube-on egy Sturmgewehr teszt videót Hickok45-től. A videóban 8:25-nél lő is a fegyverrel, azt vettem észre hogy a tűzgyorsaság a tár kiürülésével párhuzamosan lassul. Ennek mi lehet az oka, vagy csak nekem tűnt úgy?

https://www.youtube.com/watch?v=gMK5OGEIbwk
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.11.18. 17:06 Megnéztem a Youtube-on egy Sturmgewehr teszt videót Hickok45-től. A videóban 8:25-nél lő is a fegyverrel, azt vettem észre hogy a tűzgyorsaság a tár kiürülésével párhuzamosan lassul. Ennek mi lehet az oka, vagy csak nekem tűnt úgy?

https://www.youtube.com/watch?v=gMK5OGEIbwk
elméletileg minél jobban ürül a tár, annál inkább gyorsulni kéne (hiszen a zárnak alulról feszülő, mozgását lassító erő csökken), de egy 75+ éves fegyvernél kb. bármi okozhat bármit.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.11.18. 17:06 Megnéztem a Youtube-on egy Sturmgewehr teszt videót Hickok45-től. A videóban 8:25-nél lő is a fegyverrel, azt vettem észre hogy a tűzgyorsaság a tár kiürülésével párhuzamosan lassul. Ennek mi lehet az oka, vagy csak nekem tűnt úgy?

https://www.youtube.com/watch?v=gMK5OGEIbwk
Mestermű az a fegyver, nekem a Glock pisztoly jutott róla eszembe... Mert egyszerűen zseniális.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Nézd meg ezt, ebben nem látszik hogy lassulna.
https://www.youtube.com/watch?v=SOy3xykPKP0
TotoHU írta: 2019.11.18. 17:06 Megnéztem a Youtube-on egy Sturmgewehr teszt videót Hickok45-től. A videóban 8:25-nél lő is a fegyverrel, azt vettem észre hogy a tűzgyorsaság a tár kiürülésével párhuzamosan lassul. Ennek mi lehet az oka, vagy csak nekem tűnt úgy?

https://www.youtube.com/watch?v=gMK5OGEIbwk
"..."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

The Gent írta: 2019.11.18. 17:24 Mestermű az a fegyver, nekem a Glock pisztoly jutott róla eszembe... Mert egyszerűen zseniális.
Nekem az tűnt fel elsőre, hogy mennyire könnyen célon tartható. Exkommandósfegyvermesterutászkatona emlékeim szerint az AMD úgy húzott felfelé, mint egy MIG.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

jó ha van írta: 2019.11.18. 20:58 Nekem az tűnt fel elsőre, hogy mennyire könnyen célon tartható. Exkommandósfegyvermesterutászkatona emlékeim szerint az AMD úgy húzott felfelé, mint egy MIG.
Mondjuk ez nem akkora csoda: jóval nehezebb mint az AMD + kisebb a tűzgyorsasága + emberre van szabva az ergonómiája.
https://www.youtube.com/watch?v=2AL_efDIc3M
https://www.youtube.com/watch?v=dwXAYoBWBMo
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: KLT »

Ez ugyan részletesebb, mint amit kértél, de hirtelen csak ezt találtam: https://www.hunshooting.hu/sites/defaul ... 0Rules.pdf
regitiszt írta: 2019.11.18. 14:43 50 méter pont lövészet pisztollyal.
Versenyezni nem akarok(hatvanon már túl vagyok, nem most kellene elkezdeni) csak amolyan készség szinten tartásra és kikapcsolódásra kel.
Csak a főszabályok kellenének, (a fegyver 220 mm hosszú vagy 240 mm az már nem érdekes)Jericho vagy Makarov lesz úgyis a fegyver.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Végre vannak képek és adatok a Dan Wesson DWX Compact verzióról is. Drága, de pofás jószág a csehektől:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/dan-wesson-dwx-compact/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

KLT írta: 2019.11.19. 07:04 Ez ugyan részletesebb, mint amit kértél, de hirtelen csak ezt találtam: https://www.hunshooting.hu/sites/defaul ... 0Rules.pdf
Köszönöm, van benne néhány dolog.
A lőlap tipusát keresem még.
( ha a szabályzat szerint kellene lőni megőrülnék mire végeznék a 60 lövéssel)
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

A szabadpisztoly versenyszamban 8a tipusu lolapot hesznalnak. A fegyver is kulonleges, egyluvetu.
Nem olyan veszes a 60 loves. Ne feledd meg proba is van ugyhogy legalabb 70 loves 90 perc alatt. Eronlet kell hozza.
A legpisztolyos loveszet is ugyan ennyi. Ha erdekel komolyabban szivesen valaszolok.
Tokmányos Lomposzaurusz
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Vizimalac írta: 2019.11.20. 12:43 A szabadpisztoly versenyszamban 8a tipusu lolapot hesznalnak. A fegyver is kulonleges, egyluvetu.
Nem olyan veszes a 60 loves. Ne feledd meg proba is van ugyhogy legalabb 70 loves 90 perc alatt. Eronlet kell hozza.
A legpisztolyos loveszet is ugyan ennyi. Ha erdekel komolyabban szivesen valaszolok.
Köszönöm a válaszodat.
Nem akarok komolyan foglalkozni vele de a lövésztudományom szinten tartásához megfelelő, kihívás ebben az életkorban.
Sikerült annyi infót összeszedni, hogy megfelelő komolysággal hajtsam végre a lövészetet függetlenül attól, hogy csak szórakozásnak szánom.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

regitiszt írta: 2019.11.20. 15:37 Köszönöm a válaszodat.
Nem akarok komolyan foglalkozni vele de a lövésztudományom szinten tartásához megfelelő, kihívás ebben az életkorban.
Sikerült annyi infót összeszedni, hogy megfelelő komolysággal hajtsam végre a lövészetet függetlenül attól, hogy csak szórakozásnak szánom.
Nem kell ezzel komolyan foglakozni. Kiváltod az engedélyt (200e), megveszel egy sportpisztolyt, (150e), kiváltod a rajtengedélyt, (12e) és benevezel egy versenyre. (3e) A végén kb 180 nap várakozás, 10 munkanapnyi ügyintézés (150e) és 515e Ft után máris foglalkozhatsz ezzel komolytalanul. 😃

De ha úgy gondolod, akár komolyan is. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ! Chiappa PAK-9 pisztolykaliberű karabélyként

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... abelykent/

és

http://www.fegyvervideo.hu/chiappa-pak- ... abelykent/

Kép


Az olasz Chippa Armi által forgalmazott PAK-9 (és RAK-9) 9 mm Luger pisztolykaliberű karabélyt valójában a román Cugir gyártja, akik a lefittyedt f.sz formájú előággyal bíró Kalasnyikov-klónjaikról legismertebbek. Egy ilyen miatt repült le a sapi a Ceaucescu házaspárról is.


A PAK-9 azonban elsősorban az amerikai piacra készülő jogilag pisztolynak minősülő eszköz, melyet mi rendes M4 válltámasszal, mellső pisztolymarkolattal, red dottal felszerelve PCC-ként (pistol-caliber-carbine) használtunk. A 9 mm Luger kaliberű, esetünkben Beretta M92F (opcionálisan Glock) tárakkal üzemelő fegyver AKM lemeztokot kapott és rövidke csövet, és természetesen csak szabad tömegzáras. Csukott zárpozícióból tüzel, elsütő- és biztosítószerkezete is Kalasnyikovos. Tárkioldója nyomógombos, a kalasnyikov-tárkioldó az egész előagy-tárfészek modult rögzíti. Az ergonómia okán a gyors tárcsere például kissé lassabb drágább versenytársaiénál, de nagyon szórakoztató vele lőni, pontos és könnyen uralható, igazán nyers és masszív szerszám.


A tesztfegyveren először nem volt a biztosító jól visszapattintva a helyére, emiatt lövés közben sikerült bebiztosítani,d e utóbb ezt helyreraktam a műanyag belső puffer helyes visszaszerelésével. A részleges szétszerelés amúgy az AKSz-74U-éra hasonlít, de persze nincs sem forgózárfej, sem valódi gázdugattyú.


A PAK-9 összességében 2XX ezer forintos árával nagyon versenyképes szereplő a PCC-piacon és nagyjából elpusztíthatatlannak tűnik a masszivításával. Én azért inkább Glock-adapterrel és hosszabb tárakkal preferálnám.




Köszönjük a tesztfegyvert a Magnum Vadászboltoknak!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.11.21. 12:24 ÚJ VIDEÓ! Chiappa PAK-9 pisztolykaliberű karabélyként

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... abelykent/

és

http://www.fegyvervideo.hu/chiappa-pak- ... abelykent/

Kép


Az olasz Chippa Armi által forgalmazott PAK-9 (és RAK-9) 9 mm Luger pisztolykaliberű karabélyt valójában a román Cugir gyártja, akik a lefittyedt f.sz formájú előággyal bíró Kalasnyikov-klónjaikról legismertebbek. Egy ilyen miatt repült le a sapi a Ceaucescu házaspárról is.


A PAK-9 azonban elsősorban az amerikai piacra készülő jogilag pisztolynak minősülő eszköz, melyet mi rendes M4 válltámasszal, mellső pisztolymarkolattal, red dottal felszerelve PCC-ként (pistol-caliber-carbine) használtunk. A 9 mm Luger kaliberű, esetünkben Beretta M92F (opcionálisan Glock) tárakkal üzemelő fegyver AKM lemeztokot kapott és rövidke csövet, és természetesen csak szabad tömegzáras. Csukott zárpozícióból tüzel, elsütő- és biztosítószerkezete is Kalasnyikovos. Tárkioldója nyomógombos, a kalasnyikov-tárkioldó az egész előagy-tárfészek modult rögzíti. Az ergonómia okán a gyors tárcsere például kissé lassabb drágább versenytársaiénál, de nagyon szórakoztató vele lőni, pontos és könnyen uralható, igazán nyers és masszív szerszám.


A tesztfegyveren először nem volt a biztosító jól visszapattintva a helyére, emiatt lövés közben sikerült bebiztosítani,d e utóbb ezt helyreraktam a műanyag belső puffer helyes visszaszerelésével. A részleges szétszerelés amúgy az AKSz-74U-éra hasonlít, de persze nincs sem forgózárfej, sem valódi gázdugattyú.


A PAK-9 összességében 2XX ezer forintos árával nagyon versenyképes szereplő a PCC-piacon és nagyjából elpusztíthatatlannak tűnik a masszivításával. Én azért inkább Glock-adapterrel és hosszabb tárakkal preferálnám.




Köszönjük a tesztfegyvert a Magnum Vadászboltoknak!
Eszméletlen randa barkácscucc. :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.11.21. 20:55 Eszméletlen randa barkácscucc. :-D
Bennem is ez volt, de ennyire konkrétan nem fogalmazódott meg.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Fortitu írta: 2019.11.21. 21:46 Bennem is ez volt, de ennyire konkrétan nem fogalmazódott meg.
Csatlakozom az előttem szólókhoz!
Rettenetesen ronda!
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kolonics írta: 2019.11.21. 22:09 Csatlakozom az előttem szólókhoz!
Rettenetesen ronda!
Igen, fokent a piciny tarat erezzuk ott helytelennek. Glock-adapterrel es hosszabb tarral sokat javul.

Kép

De ettol fuggetlenul baromi jo volt loni vele, es a hasonlo pisztolykaliberu holmikhoz kepest gombokba kerul, es be lehet vele verni egy szazas szoget egy betonfalba:-) Es loves kozben erzed, ahogy Mihail Tyimofejevics elmosolyodik a mennyekben...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.11.22. 06:52 Igen, fokent a piciny tarat erezzuk ott helytelennek. Glock-adapterrel es hosszabb tarral sokat javul.

Kép

De ettol fuggetlenul baromi jo volt loni vele, es a hasonlo pisztolykaliberu holmikhoz kepest gombokba kerul, es be lehet vele verni egy szazas szoget egy betonfalba:-) Es loves kozben erzed, ahogy Mihail Tyimofejevics elmosolyodik a mennyekben...
Ez még mindig durva!

Mintha egy totál bebaxott csőszerelő hozzájutott volna egy usa-orosz összecsapás maradékaihoz, majd még az orvlövészek nyomása, és a durva vodkázás vákuumának hatására vadul elkezdett volna hegesztgetni, csavarozni.

"Nem passzol, hát nem passzol. Le van szaaarva heeee!" Felkiáltással. 😃😃😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

gvass1 írta: 2019.11.22. 06:52 Igen, fokent a piciny tarat erezzuk ott helytelennek. Glock-adapterrel es hosszabb tarral sokat javul.

Kép

De ettol fuggetlenul baromi jo volt loni vele, es a hasonlo pisztolykaliberu holmikhoz kepest gombokba kerul, es be lehet vele verni egy szazas szoget egy betonfalba:-) Es loves kozben erzed, ahogy Mihail Tyimofejevics elmosolyodik a mennyekben...
Az egészet csúfnak és gagyinak érzem.
Anno gondolkodtam, hogy veszek a fehovan, de amikor kézbevettem el ment tőle a kedvem.
Még jó hogy stribogot vettem kint Szlovákiában, és kevesebbre jöttem ki mint ezzel itthon.
Persze ez ízlés dolga.
Van akinek ez tetszik!
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kolonics írta: 2019.11.22. 16:35 Az egészet csúfnak és gagyinak érzem.
Anno gondolkodtam, hogy veszek a fehovan, de amikor kézbevettem el ment tőle a kedvem.
Még jó hogy stribogot vettem kint Szlovákiában, és kevesebbre jöttem ki mint ezzel itthon.
Persze ez ízlés dolga.
Van akinek ez tetszik!
Most nézd meg ezt, mennyire gyönyörű:
https://youtu.be/vYFF1gYMquk

Kép
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kolonics írta: 2019.11.22. 16:35 Az egészet csúfnak és gagyinak érzem.
Anno gondolkodtam, hogy veszek a fehovan, de amikor kézbevettem el ment tőle a kedvem.
Még jó hogy stribogot vettem kint Szlovákiában, és kevesebbre jöttem ki mint ezzel itthon.
Persze ez ízlés dolga.
Van akinek ez tetszik!
Én is a Stribog és e között gondolkodtam, aztán az élet és egy topiktárs jófejsége révén Stribog lett.
Ettől függetlenül nekem ez a fegyver is tetszik, magán hordozza az oroszos brutális egyszerűség nyomatit. Az nekem meg mindig pozitív. Ha meg még lőni is jó vele, akkor küldetés teljesítve!
A Chiappa tervezőinek úgy látszik kifejezetten az ilyen unortodox formavilágú fegyverek állnak kézre.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.11.22. 18:36 Én is a Stribog és e között gondolkodtam, aztán az élet és egy topiktárs jófejsége révén Stribog lett.
Ettől függetlenül nekem ez a fegyver is tetszik, magán hordozza az oroszos brutális egyszerűség nyomatit. Az nekem meg mindig pozitív. Ha meg még lőni is jó vele, akkor küldetés teljesítve!
A Chiappa tervezőinek úgy látszik kifejezetten az ilyen unortodox formavilágú fegyverek állnak kézre.

Chiappa tervezoi? Lol.

Ez ROMÁN.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.11.22. 18:47 Chiappa tervezoi? Lol.

Ez ROMÁN.
Jahh tényleg, pedig "írva is volt". Akkor dzsihád nekem! Így viszont totálisan érthető a kelet és nyugat találkozása és a varacskos disznó dizájnban, ami mondjuk nekem pont tetszik. Kellemesen agresszív.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Emtan Ramon :)
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Ha valaki egy igazi relikviát szeretne látni/megtapogatni, ugorjon be a budaörsi vadászboltba, van bent egy eladó, gyönyörű állapotú 1937-es, Mauser gyártású P08.
Eddig még nem volt szerencsém kézbefogni ebből egy "igazi éles" darabot és be kell valljam, kicsit megremegett a térdem, egy élmény volt :D
Azért van egy kis hibája, az évjáratból adódóan ezen nincs "értéknövelő" Waffenamt beütő... :twisted:
Van még egy igazi kis cukiság is, egy ERMA .22LR pisztolyka, talán 752-es modell? Semmi praktikus célra nem lenne jó, de nagyon bennem volt az AKAROM érzés :lol:
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Roberto68 írta: 2019.11.25. 20:35 Ha valaki egy igazi relikviát szeretne látni/megtapogatni, ugorjon be a budaörsi vadászboltba...
Az melyik? Komolyan nem tudom. A jégkrémes meg a Rudolf (én így hívom) az megvan. De melyek a budaörsi?
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Sparrow írta: 2019.11.25. 21:11 Az melyik? Komolyan nem tudom. A jégkrémes meg a Rudolf (én így hívom) az megvan. De melyek a budaörsi?
Ez a Vadmacska Vadászbolt, Budaörsön a városházától nem messze BP felé, egy kis benzinkút mögött.
Nagyon korrekt hely, jó választék és jó árak, + Peti ért is ahhoz amit csinál (a gumicsizmaboltosok többségével ellentétben...)
Én sokszor csak beszélgetni megyek be, de aztán mindig előkerül valami ínyenc falat, mint ma is :lol:
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bandligy »

Sziasztok,

Szeretnék egy .223-as karabélyt a keret 200-300e lenne rá. SDM AKS-74-el https://tactical.hu/sdm-aks-74-556x45-nato-karabely-929 kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Geminin még rorgalmaznak ilyent? AR-ek vannak ilyen árban használtan?
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

bandligy írta: 2019.11.25. 21:52 Sziasztok,

Szeretnék egy .223-as karabélyt a keret 200-300e lenne rá. SDM AKS-74-el https://tactical.hu/sdm-aks-74-556x45-nato-karabely-929 kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Geminin még rorgalmaznak ilyent? AR-ek vannak ilyen árban használtan?
https://fegyver.bolt.hu/Diamondback-DB15-16-233-Rem
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

bandligy írta: 2019.11.25. 21:52 Sziasztok,

Szeretnék egy .223-as karabélyt a keret 200-300e lenne rá. SDM AKS-74-el https://tactical.hu/sdm-aks-74-556x45-nato-karabely-929 kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Geminin még rorgalmaznak ilyent? AR-ek vannak ilyen árban használtan?
Esetleg:
https://frommerfegyverbolt.hu/ruger-ar- ... abely/3473
valahol ez is 3 kiló körül van ha jól tudom...
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Kellene egy ilyen itthonra, csak ne lenne ennyire macerás a sportlövészet.

layman írta: 2019.11.27. 10:00 Esetleg:
https://frommerfegyverbolt.hu/ruger-ar- ... abely/3473
valahol ez is 3 kiló körül van ha jól tudom...
"..."
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Erről tud valaki valamit? (Vagy akár csak a gyártóról is) Minőség, megbízhatóság?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2019.11.27. 10:41 Erről tud valaki valamit? (Vagy akár csak a gyártóról is) Minőség, megbízhatóság?
Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

TurboP írta: 2019.11.27. 10:05 Kellene egy ilyen itthonra, csak ne lenne ennyire macerás a sportlövészet.
Kellene egy ilyen sportlövészetre csak ne lenne ilyen drága hozzá a muníció :lol:
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

[quote=G.D
[/quote]

Thomaster átlagos lőtéri napja. :-)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Sziasztok!
Segítséget kérnék, egy Marlin meghatározásához. Tudja valaki esetleg, hogy ez pontosan melyik 336-os modell? 30-30 kaliber.
Köszi!
https://p1.gunbroker.com/pics/831660000 ... 607559.jpg
Itt találtam:
https://www.gunbroker.com/item/831660210
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

jó ha van írta: 2019.11.28. 21:50 Sziasztok!
Segítséget kérnék, egy Marlin meghatározásához. Tudja valaki esetleg, hogy ez pontosan melyik 336-os modell? 30-30 kaliber.
Köszi!
https://p1.gunbroker.com/pics/831660000 ... 607559.jpg
Itt találtam:
https://www.gunbroker.com/item/831660210
Valamikor 1987 körül készült, legalább is ez a darab, a sorozatszáma alapján.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

jó ha van írta: 2019.11.28. 21:50 Sziasztok!
Segítséget kérnék, egy Marlin meghatározásához. Tudja valaki esetleg, hogy ez pontosan melyik 336-os modell? 30-30 kaliber.
Köszi!
https://p1.gunbroker.com/pics/831660000 ... 607559.jpg
Itt találtam:
https://www.gunbroker.com/item/831660210
Közben megtaláltam: Marlin Glenfield model 30A. Jól elbeszélgetek itt magamban... :)
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

jó ha van írta: 2019.11.29. 14:54 Közben megtaláltam: Marlin Glenfield model 30A. Jól elbeszélgetek itt magamban... :)
Kerestem én is (márcsak azért is mert nekem is van egy 336-os, és érdekelt), de lassú vagyok. Cserébe felfedeztem egy rakás érdekes marlint :-)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Sparrow írta: 2019.11.30. 06:23 Kerestem én is (márcsak azért is mert nekem is van egy 336-os, és érdekelt), de lassú vagyok.
Mire használod? Vadászol is vele?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

jó ha van írta: 2019.11.30. 19:27 Mire használod? Vadászol is vele?
Hajtáspuskának vettem, de úgy alakult, hogy csak korongra vadászok, így élménypuska lett (anyagiaktól függően remélem ez változni fog azért). Ritka pontos, 100 méteren, álló helyzetből, támasztás nélkül, nyílt irányzékkal 8a lőlapra lövök mostanság vele. De van csavarmenet a tokon távcsősínnek.
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Új lőtér

Hozzászólás Szerző: tsk »

Sziasztok,
Már egy ideje játszadozom a gondolattal, hogy belevágnék egy lőtér létrehozásába/üzemeltetésébe, a Dunakanyar szigeti részén vagy a nyugati oldalán.
Jómagam elsősorban lelkes hobbista vagyok, és még soha nem csináltam hasonlót. Egy multinál tolom az igát, és így, a harmincas éveim közepén szeretnék valami értelmeset kezdeni az időmmel. Mindig is szúrta a szemem, hogy idehaza a lőfegyverkultúra teljesen ki lett hipózva a társadalomból, ezen szeretnék tevőleg javítanii.

Elsősorban szabadtéri lőtérben gondolkodok, talán azt könnyebb kivitelezni errefelé (nem kell hozzá komolyabb épület, stb).

Kíváncsi lennék a véleményetekre (mindenki véleményére, tapasztalatára adok! ha lehet, tárgyilagosan légyszíves :| ):
- vajon mennyi realitása van ennek? (figyelembe véve, hogy mintha most egy picivel fogékonyabb lenne az aktuális uraságok köre)
- jogi szabályozást illetően? buktatók? mire kell odafigyelni?
- életképes üzleti modellek?

Shoot! :lol:
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Ebből nem fogsz megélni az tuti :) hobbinak jó de az viszi apézt nem hozza :) ha van saját telked ami elég nagy akkor hajrá :) nézz körül először pár lőtéren
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

brh562 írta: 2019.12.01. 19:30 Ebből nem fogsz megélni az tuti :) hobbinak jó de az viszi apézt nem hozza :) ha van saját telked ami elég nagy akkor hajrá :) nézz körül először pár lőtéren
Egen, ha van pár elégetnivaló 10milliód, akkor kurvák, kokain, gyors kocsik az kevesebb vesződséggel és több kielégüléssel jár.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Új lőtér

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

tsk írta: 2019.12.01. 18:29 Sziasztok,
Már egy ideje játszadozom a gondolattal, hogy belevágnék egy lőtér létrehozásába/üzemeltetésébe, a Dunakanyar szigeti részén vagy a nyugati oldalán.
Jómagam elsősorban lelkes hobbista vagyok, és még soha nem csináltam hasonlót. Egy multinál tolom az igát, és így, a harmincas éveim közepén szeretnék valami értelmeset kezdeni az időmmel. Mindig is szúrta a szemem, hogy idehaza a lőfegyverkultúra teljesen ki lett hipózva a társadalomból, ezen szeretnék tevőleg javítanii.

Elsősorban szabadtéri lőtérben gondolkodok, talán azt könnyebb kivitelezni errefelé (nem kell hozzá komolyabb épület, stb).

Kíváncsi lennék a véleményetekre (mindenki véleményére, tapasztalatára adok! ha lehet, tárgyilagosan légyszíves :| ):
- vajon mennyi realitása van ennek? (figyelembe véve, hogy mintha most egy picivel fogékonyabb lenne az aktuális uraságok köre)
- jogi szabályozást illetően? buktatók? mire kell odafigyelni?
- életképes üzleti modellek?

Shoot! :lol:
Ha van helyed, akkor lehet róla gondolkodni. Addig max álom kategória. Szóval mindenekelőtt ezt a kérdést válaszold meg.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Sparrow írta: 2019.12.01. 09:24 Hajtáspuskának vettem, de úgy alakult, hogy csak korongra vadászok, így élménypuska lett (anyagiaktól függően remélem ez változni fog azért). Ritka pontos, 100 méteren, álló helyzetből, támasztás nélkül, nyílt irányzékkal 8a lőlapra lövök mostanság vele. De van csavarmenet a tokon távcsősínnek.
Nekem is a hajtás a tervem vele, esetleg cserkelés. A kaliber erőssége (gyengesége) miatt aggódom kicsit. Gím tarvadra, nagyobb disznóra mennyire lehet elég? Nyilván jó kamra lövésre gondolok, de egy kannál pl. a pajzs+lapockacsont+borda átütéséhez elég-e 50-60 méteren, hogy még a tüdőt is átvigye? Szedren, bodzán át lőve, marad-e elég energia a hatásos lövéshez? Mennyire térül el ilyen helyen a lövedék? Ilyesmi...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Új lőtér

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

tsk írta: 2019.12.01. 18:29 Sziasztok,
Már egy ideje játszadozom a gondolattal, hogy belevágnék egy lőtér létrehozásába/üzemeltetésébe, a Dunakanyar szigeti részén vagy a nyugati oldalán.
Jómagam elsősorban lelkes hobbista vagyok, és még soha nem csináltam hasonlót. Egy multinál tolom az igát, és így, a harmincas éveim közepén szeretnék valami értelmeset kezdeni az időmmel. Mindig is szúrta a szemem, hogy idehaza a lőfegyverkultúra teljesen ki lett hipózva a társadalomból, ezen szeretnék tevőleg javítanii.

Elsősorban szabadtéri lőtérben gondolkodok, talán azt könnyebb kivitelezni errefelé (nem kell hozzá komolyabb épület, stb).

Kíváncsi lennék a véleményetekre (mindenki véleményére, tapasztalatára adok! ha lehet, tárgyilagosan légyszíves :| ):
- vajon mennyi realitása van ennek? (figyelembe véve, hogy mintha most egy picivel fogékonyabb lenne az aktuális uraságok köre)
- jogi szabályozást illetően? buktatók? mire kell odafigyelni?
- életképes üzleti modellek?

Shoot! :lol:
Egyik legfontosabb tényező a zajterhelés. Szomszédok milyen messze vannak? Golyófogó domb van-e? Belterület, vagy külterület a telek? Mi van a lővonal mögött, kb. 5-6 km-ig? Azért egy épület, legalább egy féltető, mindenképpen kell. Meg lőállások, lőlap tartók, mifene...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Új lőtér

Hozzászólás Szerző: Poresz »

tsk írta: 2019.12.01. 18:29 Már egy ideje játszadozom a gondolattal, hogy belevágnék egy lőtér létrehozásába/üzemeltetésébe, a Dunakanyar szigeti részén vagy a nyugati oldalán.
Ebből a pénzből inkább vegyél egy pesti lakást közlekedés szempontjából príma elhelyezkedéssel, vagy befektetési aranyat. De ha mindenképp belevágsz…

A közelben található lőterek, fejből: Esztergom-Kertváros, Dorog, Verőce-Katalinpuszta, Márianosztra. Látogasd meg őket, és válaszold meg a kérdést: miben tudsz többet nyújtani?

Ha szabadtéri lőteret nyitsz, 1 km-es sugarú körben vásárold fel az összes telket, nehogy valaki utólag odaköltözzön és kitalálja, hogy őt zavarja a lőtér (lásd Igaly Diána és a budaőrsi lőtér, gyáli lőtér). Vagy létesíts ugyanott kimerült nukleáris fűtőelem-tárolót, hogy a kutya se akarjon a közelébe költözni…

Tudomásom szerint több (=sok? Szinte az összes?) magyarországi lőtér úgy bérli a területet az önkormányzattól. Így ugyan kevesebb tőke kell, de az önkormányzat simán csuklóztathat a bérleti díj emeléssel, bérlet ötletszerű felmondásával.
Nem példa nélküli az sem, hogy hitelből felújítanak lőteret, a lőtér nyereséges, a taglétszám növekszik, de nem olyan ütemben, hogy időben visszafizethető legyen a hitel.

Arra nem kötnék fogadást, hogy magyarországi lőtér 10 év alatt nullszaldós legyen. Főleg vidéken, távol az élménylövészetre érkező legénybúcsúzóktól, csapatépítőktől. De ez csak megérzés, nem számoltam ki.

Jó tanács és kívánságom, mint potenciális látogató: még ha nem is ivóvíz, akár csak tartályban összegyűjtött esővíz, de tiszta víz mindig folyjon a csapból a mosdóban (konténer!). Rühellem, amikor egész nap nem tudok kezet mosni. Palack csapvíz nélkül már el se indulok lőtérre a több rossz tapasztalat miatt.
Avatar
gizmo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2019.05.26. 08:47

Re: Új lőtér

Hozzászólás Szerző: gizmo »

tsk írta: 2019.12.01. 18:29
...

Elsősorban szabadtéri lőtérben gondolkodok, talán azt könnyebb kivitelezni errefelé (nem kell hozzá komolyabb épület, stb).

Kíváncsi lennék a véleményetekre (mindenki véleményére, tapasztalatára adok! ha lehet, tárgyilagosan légyszíves :| ):
- vajon mennyi realitása van ennek? (figyelembe véve, hogy mintha most egy picivel fogékonyabb lenne az aktuális uraságok köre)
- jogi szabályozást illetően? buktatók? mire kell odafigyelni?
- életképes üzleti modellek?

Shoot! :lol:
Üdv,
szerintem egy "taktikai ház" jellegű lehetőség-re (hasonló ami Gyál-on van) lenne igény, de ennek megvalósítása nem olyan egyszerű. Viszont szabadtéri lőtér esetén a hangok miatt borítékolható a probléma, és kiszolgáló egységek mint mosdó, fűthető helységek nem ártanak.

Szabadtéri lőtér a Duna nyugati oldalán van Esztergom, Dorog, Szentendre (itt nincs szituációs lövészetre lehetőség, viszont hétköznap vannak nyitva)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Valamint szabadtéri lőtereknél egyre inkább firtatják az ólom szennyezést is.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2019.12.01. 21:51 Valamint szabadtéri lőtereknél egyre inkább firtatják az ólom szennyezést is.
Így van. Újonnan létesülő lőtérnél kell ólomszenyetzésgátlást kiépíteni. Ezt többféle megoldással lehetséges, de elő van írva. Civil lőtérnél pedig ismerve az igrend felelősségi körét, és annak végrehajtási szigorát, mindent is kérni fognak egy civil lőtér létesítéséhez, amit a jogszabály akár csak érintőlegesen is megemlít.

Valamint szabadtéri lőtérnél ha a lőirányban (talán) 6km-en belül előfordulhat ember, vagy épület van, akkor kilövés gátlást kell kiépíteni. Vagyis golyófogó palánkokat, ami a lőirány fölött elhelyezkedve meggátolják a vétlen lövésből eredő lövedék eltávozását a lőtérről. Valamint téli időszakban a szabadtéri lőtér szinte egyátalán nem használható. Ha nem megy le a vizsgálóvas 60cm-re a földbe, akkor nem lehet lövészetet tartani.

Az új lőtereken a környezetszennyezés, és eü előírások miatt biztosítani kell az illem, és mosdóhelyet is. Ennek módját nem határozzák meg, de működőnek kell lennie. Minimum mobilbudi. A kézmosáshoz lehet víztartályos mobil kézmosó is, de annak is kell rendelkeznie szennyvíz kezelő művel. Mobil tartály, vagy tisztítómű. Ez utóbbi brutál drága.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.12.02. 08:06 Így van. Újonnan létesülő lőtérnél kell ólomszenyetzésgátlást kiépíteni. Ezt többféle megoldással lehetséges, de elő van írva. Civil lőtérnél pedig ismerve az igrend felelősségi körét, és annak végrehajtási szigorát, mindent is kérni fognak egy civil lőtér létesítéséhez, amit a jogszabály akár csak érintőlegesen is megemlít.

Valamint szabadtéri lőtérnél ha a lőirányban (talán) 6km-en belül előfordulhat ember, vagy épület van, akkor kilövés gátlást kell kiépíteni. Vagyis golyófogó palánkokat, ami a lőirány fölött elhelyezkedve meggátolják a vétlen lövésből eredő lövedék eltávozását a lőtérről. Valamint téli időszakban a szabadtéri lőtér szinte egyátalán nem használható. Ha nem megy le a vizsgálóvas 60cm-re a földbe, akkor nem lehet lövészetet tartani.

Az új lőtereken a környezetszennyezés, és eü előírások miatt biztosítani kell az illem, és mosdóhelyet is. Ennek módját nem határozzák meg, de működőnek kell lennie. Minimum mobilbudi. A kézmosáshoz lehet víztartályos mobil kézmosó is, de annak is kell rendelkeznie szennyvíz kezelő művel. Mobil tartály, vagy tisztítómű. Ez utóbbi brutál drága.
Hat ebből azért van néhány, aminek kíváncsi lennék a jogszabályi eredetére honnét vetted:-)

De ettől függetlenül a fogaskerekek zsírozására szolgáló összegeket se felejtsük el, és szerintem is atomerőművet építeni valószínűleg egyszerűbb feladat, mint legálisan lőteret nyitni a nulláról.

Még az is lehet, hogy zárt téri lőtér olcsóbbra kijön, mert kevesebb szaghatóság kell hozzá és persze a zajterhelés miatt sem lesz a nyitás utáni másodpercben 1200 helyen feljelentve.

De, hogy ebbol hogy lenne nyereség? Sehogy.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

CZ 457 Varmint Precision Chassis – “minisniper” - csehek is felültek a divathullámra:

www.kaliberinfo.hu/hirek/cz-457-varmint ... inisniper/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

jó ha van írta: 2019.12.01. 20:18 Nekem is a hajtás a tervem vele, esetleg cserkelés. A kaliber erőssége (gyengesége) miatt aggódom kicsit. Gím tarvadra, nagyobb disznóra mennyire lehet elég? Nyilván jó kamra lövésre gondolok, de egy kannál pl. a pajzs+lapockacsont+borda átütéséhez elég-e 50-60 méteren, hogy még a tüdőt is átvigye? Szedren, bodzán át lőve, marad-e elég energia a hatásos lövéshez? Mennyire térül el ilyen helyen a lövedék? Ilyesmi...
Amivel én használom abban ugyanaz a sallerbéla softpoint 7,62-es mag van mint a 308SP-ben (ez is SB SP lőszer), szóval a megfelelő gombásodástól nem félnék. Lőtéren 50m-en a betonvasat átvitte, szóval szerintem kisebb gallyak nem térítik el. SB dobozra 2500 J E0 van írva, így az azért érezhetően kevesebb mint a 308-as 3000 J feletti energiája. Ezért szerintem inkább 100m alatt a hatásos. De tengerentúlon kedvelt őzkaliber 100m felett is. Hát, sajnos ennyi a tudásom vele, de én tuti ezt vinném disznóhajtásra, nem a Savage Axist.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Sparrow írta: 2019.12.02. 19:48 Amivel én használom abban ugyanaz a sallerbéla softpoint 7,62-es mag van mint a 308SP-ben (ez is SB SP lőszer), szóval a megfelelő gombásodástól nem félnék. Lőtéren 50m-en a betonvasat átvitte, szóval szerintem kisebb gallyak nem térítik el. SB dobozra 2500 J E0 van írva, így az azért érezhetően kevesebb mint a 308-as 3000 J feletti energiája. Ezért szerintem inkább 100m alatt a hatásos. De tengerentúlon kedvelt őzkaliber 100m felett is. Hát, sajnos ennyi a tudásom vele, de én tuti ezt vinném disznóhajtásra, nem a Savage Axist.
Olvasva az adatokat, már egyértelműen kiderül, hogy a vadász baleseteket miért nem élik túl, a véletlenül eltalált áldozatok...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Sparrow írta: 2019.12.02. 19:48 Amivel én használom abban ugyanaz a sallerbéla softpoint 7,62-es mag van mint a 308SP-ben (ez is SB SP lőszer), szóval a megfelelő gombásodástól nem félnék. Lőtéren 50m-en a betonvasat átvitte, szóval szerintem kisebb gallyak nem térítik el. SB dobozra 2500 J E0 van írva, így az azért érezhetően kevesebb mint a 308-as 3000 J feletti energiája. Ezért szerintem inkább 100m alatt a hatásos. De tengerentúlon kedvelt őzkaliber 100m felett is. Hát, sajnos ennyi a tudásom vele, de én tuti ezt vinném disznóhajtásra, nem a Savage Axist.
Remélem, lesz a pudingnak próbája, mielőbb! :)
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

The Gent írta: 2019.12.02. 19:52 Olvasva az adatokat, már egyértelműen kiderül, hogy a vadász baleseteket miért nem élik túl, a véletlenül eltalált áldozatok...
Végigolvasva a Németh Balázs-Biblia célballisztikáról szóló részét, én se csodálom. Pont az elöltöltő fegyverek vadászati célú alkalmazását emelik ki benne, milyennek kell lenni a lövedéknek, hogy az eltalált vadnak a legkevesebb szenvedést okozza. Ha embert talál el, ugyanígy lerendezi.

A kedvenc pukkantómból a megengedett max. töltettel kilőtt Plains tiszta ólomlövedék csőtorkolati energiája névlegesen 3600J, szintén nem tréfál.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fontos ITT is! Lassan mindenki kezdjen el gondolkodni, hova ássa el a félautomata puskáját!


(Jogba is tettem, ott vitassuk meg!)

BREAKING NEWS!

Ahogy az várható volt, az EU fegyverbetiltó direktíva-módosítása elleni cseh indítványt teljes egészében elutasította az Európai Unió Bírósága. Így most már biztosak lehetünk benne, hogy a magyar Belügyminisztérium a legrestriktívebb értelmezés alapján kíván jogalkotási ámokfutásba kezdeni. Senki nincs biztonságban!

Az Európai Unió Bírósága 149/19. sz. SAJTÓKÖZLEMÉNY Luxembourg, 2019. december 3.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/az-eu-b ... beadvanyt/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Savage Minimalist puskacsalád - a kicsi, könnyű, olcsó jelszavak mentén:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/savage- ... skacsalad/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Smith Tactics Lightning Bolt Release

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Smith Tactics Lightning Bolt Release: ez a zárakasztó hogyan érzékeli, hogy töltött tárat helyeztek a fegyverbe, azaz leoldhat? (A trükk ott lehet, hogy nem csak az adogatótömb helyzetét figyeli, hanem azt is, hogy van-e lőszer a tárban.) Szabadalmat nem találtam*, az AR-15 szerkezetét pedig nem ismerem annyira, hogy rájöjjek.

* Ki tudja valaki deríteni, kik a Smith Tactics tulajdonosai? (Nekem nem sikerült.) Ezzel az információval valószínűleg el lehet jutni a szabadalomhoz.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Miért nem írsz nekik?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Smith Tactics Lightning Bolt Release

Hozzászólás Szerző: chucky »

Poresz írta: 2019.12.06. 15:50 Smith Tactics Lightning Bolt Release: ez a zárakasztó hogyan érzékeli, hogy töltött tárat helyeztek a fegyverbe, azaz leoldhat? (A trükk ott lehet, hogy nem csak az adogatótömb helyzetét figyeli, hanem azt is, hogy van-e lőszer a tárban.) Szabadalmat nem találtam*, az AR-15 szerkezetét pedig nem ismerem annyira, hogy rájöjjek.

* Ki tudja valaki deríteni, kik a Smith Tactics tulajdonosai? (Nekem nem sikerült.) Ezzel az információval valószínűleg el lehet jutni a szabadalomhoz.
A bolt catch lett moddingolva kicsit.Szerintem a legfelső lőszer oldja a zárat amikor feltolja a töltött tárat.
https://www.youtube.com/watch?v=op89RhX98Wg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

KÉRNÉM A MODERÁTOROKAT, HOGY A TÉMA FONTOSSÁGA MIATT HAGYJÁK BENT TÖBB TOPIKBAN - UGYANAKKOR A MEGVITATÁSA CSAK A JOG ÉS FEGYVERLIBERÓBAN TÖRTÉNJEN! KÖSZI.


BREAKING NEWS - Összefoglaló az EU fegyverirányelv módosításáról – Fegyverügyi Egyeztető Fórum

Részletes elemzés, közérthetően a MINDEN FEGYVERTARTÓI KATEGÓRIÁRA vonatkozó veszélyekről és alternatívákról!!!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/osszefo ... eto-forum/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Régi ismerősök újabb név alatt a tengerentúlon:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/rock-is ... z-usa-ban/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Másfél óra múlva új Glock.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Glock 44 - műanyag-acél hibridszános .22 LR gyakorló/sportpisztoly:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/glock-4 ... nos-22-lr/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2019.12.10. 16:25 Glock 44 - műanyag-acél hibridszános .22 LR gyakorló/sportpisztoly:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/glock-4 ... nos-22-lr/

Kép
Baromi erdekes a szan acélbetétje:

Kép

(Simán lehetne így tartós, könnyű, olcsó gáz-riasztó szánt is gyártani.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2019.12.10. 16:45
(Simán lehetne így tartós, könnyű, olcsó gáz-riasztó szánt is gyártani.)
Másik ütőszeget, csövet és tárat bele, és mehetne gáz-riasztónak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2019.12.10. 16:25 Glock 44 - műanyag-acél hibridszános .22 LR gyakorló/sportpisztoly:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/glock-4 ... nos-22-lr/

Kép
Végre.
Ahogy Kojak is írta, jöhetne a fix csöves hibrid szános Glock 26, Glock 42-43 9mm PAK kaliberben.
#azigényekaddigtartanak :-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.12.10. 16:25 Glock 44 - műanyag-acél hibridszános .22 LR gyakorló/sportpisztoly:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/glock-4 ... nos-22-lr/

Kép
Na végre! Mintha mostanában tényleg elkezdtek volna figyelni az igényekre.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.12.10. 16:25 Glock 44 - műanyag-acél hibridszános .22 LR gyakorló/sportpisztoly:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/glock-4 ... nos-22-lr/
Na, ez qrvajó és kellene!! De ha kint 400 dodó az MSRP akkor itthon 800 lesz kb. Az meg azért háizé... Mondjuk olcsón gyakorolni qrvajó, gyorsan visszahozza az árát. Kíváncsi leszek az itthoni árára!

Mod: . Vajon lesz Glock 45 is, ami a teljes méretű Glock 17-hez hasonló? Az kiképző, gyakorló fegyvernek mehetne.
De most nézem, ez súlyban jelentősen kevesebb. Hátizé, nemtudom hogy ennyivel kisebb súly mellett ezt gyakorlófegyvernek nagykal Glock mellé érdemes lenne-e beszerezni? Faxé nem tudtak vasat tenni belé hogy közelítsen a súlya a nagykal verzióhoz... Mondjuk a sínre tehető nehezék, de úgy meg nem megy a normál tokba, hát nemtom.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

TotoHU írta: 2019.12.10. 20:44
Mod: . Vajon lesz Glock 45 is, ami a teljes méretű Glock 17-hez hasonló?
Glock 45 már van. ;)
glock45.jpg
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Salmo »

gvass1 írta: 2019.12.10. 16:25 Glock 44 - műanyag-acél hibridszános .22 LR gyakorló/sportpisztoly:
Arra mondjuk roppant kíváncsi leszek, hogy melyik .22 LR lőszerrel fog megbízhatóan üzemelni. Lásd ISCC sztori...... ;)
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Salmo írta: 2019.12.10. 22:38 Arra mondjuk roppant kíváncsi leszek, hogy melyik .22 LR lőszerrel fog megbízhatóan üzemelni. Lásd ISCC sztori...... ;)
Hát ha komolyan veszik a "Glock perfection" szlogent, és a legendás megbízhatóságot mint a Glock-al azonosított legfontosabb értéket, akkor ennek atomstabilnak kell lennie a legkülönfélébb szutyok lőszerekkel is. Megy annyira jól a cégnek hogy nem kell eladják a lelküket némi aprópénzért.
De nyilván az USA értékesítés megindulása után rávetik magukat a tesztelők, azokból majd okosabbak leszünk. Nagyon-nagyon kíváncsi vagyok!!!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.12.10. 23:29 Hát ha komolyan veszik a "Glock perfection" szlogent, és a legendás megbízhatóságot mint a Glock-al azonosított legfontosabb értéket, akkor ennek atomstabilnak kell lennie a legkülönfélébb szutyok lőszerekkel is. Megy annyira jól a cégnek hogy nem kell eladják a lelküket némi aprópénzért.
De nyilván az USA értékesítés megindulása után rávetik magukat a tesztelők, azokból majd okosabbak leszünk. Nagyon-nagyon kíváncsi vagyok!!!
A műanyag szánnal jó esélyük van a megbízható működésre.

Egyébként szerintem röhelyesen néz ki. Olyan mint valami kínaipiaci gyerekjáték... Be kell vezetni a 175/2003-ba a KRKLE (Különösen Röhelyes Külsejű Lövő Eszköz) fogalmát. :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.12.11. 07:17 A műanyag szánnal jó esélyük van a megbízható működésre.

Egyébként szerintem röhelyesen néz ki. Olyan mint valami kínaipiaci gyerekjáték... Be kell vezetni a 175/2003-ba a KRKLE (Különösen Röhelyes Külsejű Lövő Eszköz) fogalmát. :-D
Néztem online a tegnapi sajttájt, az mondták, h ezt volt a legnehezebb megbízhatóra kifejleszteni az összes glokk közül.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

TotoHU írta: 2019.12.10. 20:44 Na, ez qrvajó és kellene!! De ha kint 400 dodó az MSRP akkor itthon 800 lesz kb. Az meg azért háizé... Mondjuk olcsón gyakorolni qrvajó, gyorsan visszahozza az árát. Kíváncsi leszek az itthoni árára!

Mod: . Vajon lesz Glock 45 is, ami a teljes méretű Glock 17-hez hasonló? Az kiképző, gyakorló fegyvernek mehetne.
De most nézem, ez súlyban jelentősen kevesebb. Hátizé, nemtudom hogy ennyivel kisebb súly mellett ezt gyakorlófegyvernek nagykal Glock mellé érdemes lenne-e beszerezni? Faxé nem tudtak vasat tenni belé hogy közelítsen a súlya a nagykal verzióhoz... Mondjuk a sínre tehető nehezék, de úgy meg nem megy a normál tokba, hát nemtom.
Én a CZ P07/09 .22-es variánsával szemezgettem, mint olcsó lőszerrel etethető gyakorlóstuki,
de azok is mind majd uannyiba kerülnek mint a 9-es Lugerek...
Meghát ugye ez a lőszer para a .22-eseknél vhogy mindíg eltántorít
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Hiperkönnyű, kompletten (nem csak a lövedék!) 6-grammos 9 mm Luger lőszer:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/6-gramm ... tra-light/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.12.10. 20:44 Na, ez qrvajó és kellene!! De ha kint 400 dodó az MSRP akkor itthon 800 lesz kb. Az meg azért háizé... Mondjuk olcsón gyakorolni qrvajó, gyorsan visszahozza az árát. Kíváncsi leszek az itthoni árára!

Glock 44:
Német UVP-je megvan: 500 euró.

Az 335-ös (optimista) árfolyammal, 8%-kal magasabb áfával és laminátummal 190e Ft körüli banánisztáni kisker árat sejtet.

Az picit fájdalmas egy játszósért:-((((
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

G.D írta: 2019.12.11. 20:16Erszoftoscsávó már le is tesztelhette a G44-et[/url].
;)
20191212_093939.jpg
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.12.12. 11:32 Glock 44:
Német UVP-je megvan: 500 euró.

Az 335-ös (optimista) árfolyammal, 8%-kal magasabb áfával és laminátummal 190e Ft körüli banánisztáni kisker árat sejtet.

Az picit fájdalmas egy játszósért:-((((
Az valóban nem kevés érte. VIszont ha ez a .22-es klokk tényleg használható sportlövőknek gyakorlásra, akkor ha egy 50 Ft-os különbséget feltételezünk a .22-es és 9x19 lőszer ára között, akkor 190 ezres árnál már 3800 lövés után megtérül a befektetés a két lőszer közti árkülönbségből. Az meg azért nem annyira sok annak aki lőszerlocsoló számokat lő.

Szóval sztm az a kérdés hogy ez tényleg csak egy játszós klokk vagy használható-e komolyan gyakorlásra sportlövőknek is? Ha igen, akkor érdemes elgondolkodni rajta. Játszósnak tényleg felejtős. Nekem főleg a súlya az aggályos, jóval kevesebb egy G19-nél, pláne a G17-nél.
És kérdés hogy a sütése mennyire pont ugyan az a safe action mint a nagy testvéreiké?

Részemről qrvára várom hogy itthon is kipróbálják a tapasztalt sporttársak!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.12.12. 14:03 Az valóban nem kevés érte. VIszont ha ez a .22-es klokk tényleg használható sportlövőknek gyakorlásra, akkor ha egy 50 Ft-os különbséget feltételezünk a .22-es és 9x19 lőszer ára között, akkor 190 ezres árnál már 3800 lövés után megtérül a befektetés a két lőszer közti árkülönbségből. Az meg azért nem annyira sok annak aki lőszerlocsoló számokat lő.

Szóval sztm az a kérdés hogy ez tényleg csak egy játszós klokk vagy használható-e komolyan gyakorlásra sportlövőknek is? Ha igen, akkor érdemes elgondolkodni rajta. Játszósnak tényleg felejtős. Nekem főleg a súlya az aggályos, jóval kevesebb egy G19-nél, pláne a G17-nél.
És kérdés hogy a sütése mennyire pont ugyan az a safe action mint a nagy testvéreiké?

Részemről qrvára várom hogy itthon is kipróbálják a tapasztalt sporttársak!
Jaj Totoooo.... Ezt az érvelést még mindig nem nőtted ki? Nekem az volt az utolsó, amikor azt magyaráztam az akkori asszonynak, hogy mennyivel kevesebből kijön egy rakéta indítása a multishooterrel, ezért az kell nekem. Még magam is elhittem az érvelést, de nekem az volt a valasztópont, amikor abbahagytam az önbecsapást. Ez nem matekfeladvány, kell mert kurvamenő és kész ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.12.12. 14:08 Jaj Totoooo.... Ezt az érvelést még mindig nem nőtted ki? Nekem az volt az utolsó, amikor azt magyaráztam az akkori asszonynak, hogy mennyivel kevesebből kijön egy rakéta indítása a multishooterrel, ezért az kell nekem. Még magam is elhittem az érvelést, de nekem az volt a valasztópont, amikor abbahagytam az önbecsapást. Ez nem matekfeladvány, kell mert kurvamenő és kész ;)
Azért 1-2 racionális érv mindig megkönnyíti az önbecsapást, hogy miért kell még több fegyver otthonra. ;)
Menőnek egyébként menő, de pusztán ezért játszósnak nem venném meg. Csak ha valóban értelmezhető gyakorlásnak is a lövészet ezzel a kütyüvel, edzésen tudom ezt használni, stb.
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gaijin »

gvass1 írta: 2019.12.12. 11:32 Glock 44:
Német UVP-je megvan: 500 euró.

Az 335-ös (optimista) árfolyammal, 8%-kal magasabb áfával és laminátummal 190e Ft körüli banánisztáni kisker árat sejtet.

Az picit fájdalmas egy játszósért:-((((
facebook:
glckrimfire.JPG
gaijin (gaidzsin) - JKL
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gaijin írta: 2019.12.12. 20:08 facebook:
glckrimfire.JPG
Ennyiért már bőven van P10C, ami imho jobb mint egy Glock. Ok, nem 0.22LR, ezt aláírom.

De 0.22LR kaliberben is van egy sereg játszós fele ennyiért, kevésbé röhelyes külsővel.

Persze aki totálmetál glock mániás, annak esetleg jó lehet ennyiért ez.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.12.12. 20:41 Ennyiért már bőven van P10C, ami imho jobb mint egy Glock. Ok, nem 0.22LR, ezt aláírom.

De 0.22LR kaliberben is van egy sereg játszós fele ennyiért, kevésbé röhelyes külsővel.

Persze aki totálmetál glock mániás, annak esetleg jó lehet ennyiért ez.
Majd lesz a Frommerben olcsóbban
Én is 25 pénzzel olcsóbban vettem a Gen5-öt ott mint a hivatalos forgalmazónál.
LOL! 😎
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.12.12. 21:07 Majd lesz a Frommerben olcsóbban
Én is 25 pénzzel olcsóbban vettem a Gen5-öt ott mint a hivatalos forgalmazónál.
LOL! 😎
Gyanítom azért vettél meg egy rendvédelmi szervtől gari visszatartásból megmaradt példányt, mert arra a gyártó egy projekt árat adott, és nem akartak sokat xarakodni az eladással. Egyébként nem lett volna occóbbb.

Ez egy új modell, és nem 9*19, tehélát kicsi az esélye annak, hogy valahol ilyenből többet vennének egy menetben.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.12.12. 20:41 Ennyiért már bőven van P10C, ami imho jobb mint egy Glock. Ok, nem 0.22LR, ezt aláírom.

De 0.22LR kaliberben is van egy sereg játszós fele ennyiért, kevésbé röhelyes külsővel.

Persze aki totálmetál glock mániás, annak esetleg jó lehet ennyiért ez.
"Röhelyes külső?" Mármint most a Glockról beszélsz? Egy az egyben a Glock 19-et másolja, ami az egyik legelterjedtebb pisztolyforma. Bár szerintem azt is mondhatnám, hogy A legelterjedtebb. Jó, még csak reklámokat láttunk, de elhiszem, hogy .22-eshez képest full megbízható. Ugyanaz az elsütőszerkezet, ugyanazokkal a biztonsági funkciókkal. Használhatóak a G19 tokok, a Glock irányzékok, elvileg lesz 15-ös tár is hozzá. Kiba jó kis kiképző, tanuló, vagy simán csak játszós fegyver.
Az ára... hát a Glock az a fegyveres világ Iphoneja, jah. Túlárazott, de aki nem akar vacakolni, barkácsolgatni, az megveszi, aztán csak teszi a dolgát.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

https://youtu.be/NzsY4iKUbrw

Ez is marha érdekes. 15-ös kapacitású tár az amúgy 10-es Glock 48-hoz, ugyanolyan teljes hossz mellett.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A horvát HS után a Smith and Wesson is sikerre viszi a markolatbiztosítót a műanyagtokosoknál? 9x19 mm-es EZ modell:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/9-mm-lu ... shield-ez/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.12.12. 21:44 "Röhelyes külső?" Mármint most a Glockról beszélsz? Egy az egyben a Glock 19-et másolja, ami az egyik legelterjedtebb pisztolyforma. Bár szerintem azt is mondhatnám, hogy A legelterjedtebb. Jó, még csak reklámokat láttunk, de elhiszem, hogy .22-eshez képest full megbízható. Ugyanaz az elsütőszerkezet, ugyanazokkal a biztonsági funkciókkal. Használhatóak a G19 tokok, a Glock irányzékok, elvileg lesz 15-ös tár is hozzá. Kiba jó kis kiképző, tanuló, vagy simán csak játszós fegyver.
Az ára... hát a Glock az a fegyveres világ Iphoneja, jah. Túlárazott, de aki nem akar vacakolni, barkácsolgatni, az megveszi, aztán csak teszi a dolgát.
Láttad már hol van benne a cső? Láttad már a csőtorkolat felől? Mindezt full műanyag külsővel?

Mint egy kínaipiaci glockot másoló AS játék... Részemről már csak az összefogató csillagcsavarokat keresem benne. :-D

Bárki bármit mopnd, nekem ez a pisztoly röhelyesen néz ki. Persze ez szubjektív vélemény.

Nem tagadom le az innovációt és a minőségi elkészítést, de nekem akkor is vicces a külseje.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Mr. Senki írta: 2019.12.13. 06:55 Láttad már hol van benne a cső? Láttad már a csőtorkolat felől? Mindezt full műanyag külsővel?

Mint egy kínaipiaci glockot másoló AS játék... Részemről már csak az összefogató csillagcsavarokat keresem benne. :-D

Bárki bármit mopnd, nekem ez a pisztoly röhelyesen néz ki. Persze ez szubjektív vélemény.

Nem tagadom le az innovációt és a minőségi elkészítést, de nekem akkor is vicces a külseje.
kötöcködés ON :twisted:

A röhelyes az nem helyes :ugeek: Pontosjé: röhejes.

kötöcködés OFF 8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.12.13. 07:08 kötöcködés ON :twisted:

A röhelyes az nem helyes :ugeek: Pontosjé: röhejes.

kötöcködés OFF 8-)


MIKORLESZ CNC PITBULL?????
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Válasz küldése