OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
TGS
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:05
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: TGS »

[quote="Gaston Glock" post_id=2285 time=1530772265 user_id=62]
Namost.... Nem kötekedésből, meg hát egy szivarvágó is lehet a szivarozóknak EDC - bár ezen az alapon egy gatya is lehetne az -, meg aztán a humidor még a legjobb indulattal nézve sem EDC. :D Szóval nem vágtatnátok át az OFF-ba ezzel a szivarozós témával?
[/quote
Ja ja.
Itt van kés.
DSC_1015-1920x1080.JPG
Csatolmányok
DSC_1015-1920x1080.JPG
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Gaston Glock írta: 2018.07.05. 08:37 OFF:
Média latin eredetű szó. Latinul a többesszám úgy hangzik, hogy médium. Viszont annak a szónak a magyarban pejoratív, másra használandó értelmezése is van, ezért szerintem nyugodtan lehet médiákat írni, amolyan magyarosan. Az meg hogy latinul nyelvtanilag nem helyes a kutyust sem érdekel. 8-)
Kíváncsi vagyok, hogy ki meri elsőként megírni Gastonnak, hogy pont fordítva: médium az egyes szám, média a többes :roll:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TGS írta: 2018.07.05. 09:15
Nagyon remélem ez nem a te feneked :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Jeffrey Chow

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Thomaster írta: 2018.07.05. 09:18 Kíváncsi vagyok, hogy ki meri elsőként megírni Gastonnak, hogy pont fordítva: médium az egyes szám, média a többes :roll:
Merni merném, de a hétvégére terveim vannak. :)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Thomaster írta: 2018.07.05. 09:18 Kíváncsi vagyok, hogy ki meri elsőként megírni Gastonnak, hogy pont fordítva: médium az egyes szám, média a többes :roll:
Jah, lehet. Bazi régen tanultam már és keverem. :lol:
De a lényegen nem változtat, médiák mehet. Sima liba.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Gaston Glock írta: 2018.07.05. 08:37 OFF:
Média latin eredetű szó. Latinul a többesszám úgy hangzik, hogy médium. Viszont annak a szónak a magyarban pejoratív, másra használandó értelmezése is van, ezért szerintem nyugodtan lehet médiákat írni, amolyan magyarosan. Az meg hogy latinul nyelvtanilag nem helyes a kutyust sem érdekel. 8-)
Válassz egyet :-)

Piros tabletta: Pont fordítva. A média a médium többes száma volt eredetileg, pár száz éve mászott át az angolba latinból.

Kék tabletta: Igazad lehet, biztos nekem mondtak erről hülyeséget az egyetemen. De akkor tuti, hogy latinból is baromságokat tanultam ott, meg is keresem azt a leckekönyvet és széttépem a latin kollokviumos oldalt belőle. Mindenesetre nagyon köszi az infot!
Sapienti sat.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

nemtokregelni írta: 2018.07.05. 11:08 Válassz egyet :-)

Piros tabletta: Pont fordítva. A média a médium többes száma volt eredetileg, pár száz éve mászott át az angolba latinból.

Kék tabletta: Igazad lehet, biztos nekem mondtak erről hülyeséget az egyetemen. De akkor tuti, hogy latinból is baromságokat tanultam ott, meg is keresem azt a leckekönyvet és széttépem a latin kollokviumos oldalt belőle. Mindenesetre nagyon köszi az infot!
OK, írjátok még meg vagy huszan ugyanazt. :lol: :lol: :lol: :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Jeffrey Chow

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Gaston Glock írta: 2018.07.05. 11:10 OK, írjátok még meg vagy huszan ugyanazt. :lol: :lol: :lol: :lol:
Áááhhh, na ez hiányzott a régi kékről igazán, ahogy megtaláljátok bármiben* a hibát, és egész napra megvan az olvasnivalóm! :lol:

* Fogadok, hogy van aki még benne is találna:https://www.google.com/search?q=eva+mar ... 80&bih=686
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.05. 11:17 Áááhhh, na ez hiányzott a régi kékről igazán, ahogy megtaláljátok bármiben* a hibát, és egész napra megvan az olvasnivalóm! :lol:

* Fogadok, hogy van aki még benne is találna:https://www.google.com/search?q=eva+mar ... 80&bih=686
Ez nem pasi volt valamikor? :lol: Mindenesetre a csöcse tuti, hogy mű, de szerintem az orra meg a szája is. :roll:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Jeffrey Chow

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Gaston Glock írta: 2018.07.05. 11:55 Ez nem pasi volt valamikor? :lol: Mindenesetre a csöcse tuti, hogy mű, de szerintem az orra meg a szája is. :roll:
Ááhhh, imádom! Klasszikus Gaston.

Remélem hamarosan jobban fog pörögni a fórum, és lesz bőven táptalaj a kiteljesedéshez! :)
Avatar
TGS
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:05
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: TGS »

Fortitu írta: 2018.07.05. 09:18 Nagyon remélem ez nem a te feneked :D
Most"még"? Nem tetszik?
:roll:
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2018.07.04. 23:28 Apropó, ha már szóba került a humidor: édesapám munkatársa Kubában járt, persze, hogy havannát hozott ajándékba, nem is rossz márkákat. A családi béke miatt humidor beszerzése szóba se jöhet, valahogy mégse kellene tönkretenni a szivarokat. Mi lehet a megoldás?
Kubában rengeteg hamis szivart árulnak az utcán, turistáknak.
Azok is elszívhatók, de nyomában sincs a minőségük a valódi márkákénak.
Tehát először azt kellene megtudni, hogy mit vett. :) Aztán ha nincs humidorod, szerintem simán tedd be egy nem túl száraz helyre, pl. kamra.
Ha belátható időn belül nem szívod el őket, akkor a "sárgán" van szivaros topic, oda tedd fel eladásra.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.05. 12:50 Ááhhh, imádom! Klasszikus Gaston.

Remélem hamarosan jobban fog pörögni a fórum, és lesz bőven táptalaj a kiteljesedéshez! :)
Mondom én, hogy operálva volt:
https://www.google.com/search?client=fi ... nx1wZrQKUo

Azért ennyire még jók a szemeim tudod. ;)
Pörögni meg pörögjön aki szédülni szeretne. :D
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Jeffrey Chow

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Gaston Glock írta: 2018.07.05. 19:24 Mondom én, hogy operálva volt:
https://www.google.com/search?client=fi ... nx1wZrQKUo

Azért ennyire még jók a szemeim tudod. ;)
Pörögni meg pörögjön aki szédülni szeretne. :D
Ferrarit is tuningolnak! :)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.05. 19:39 Ferrarit is tuningolnak! :)
Jah, de az is sz.ar lesz utána. :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Tegnap délután békésen üldögélünk a feleségemmel az almafa alatt amikor a nyolc éves kislány unokám ügetve, kezével lövöldözve megjelenik a kertben. Lő mindenre ami mozog és ami nem, még a fegyver hátrarúgását is lejátssza. Valami western filmet nézhetett. Feleségem ötletétől vezérelve kihozom az egyik gyakorló pisztolyomat és kezébe adom. Kíváncsian forgatja körbe nézi mindenhol és amikor rendesen ráfog a markolatra elmagyarázom a legfőbb szabályt.( az a félóra alatt amíg nála volt csak ötször kellet rászólni) A klasszikus két kezes fogás nem megy neki de a un. " csészefogás"-sal szépen tartja. Kirakok neki egy A4-es átütő papírt ( ez nem " golyóálló ") három méterre. Elmagyarázom a célzás tudományát majd 10 darab kis sárga bogyó( airsoft) kerül a tárba. Hét lyuk lett a papíron. Örül és kérdi: Mikor megyünk a lőtérre az igazival? Ajaj mi lesz itt. :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

regitiszt írta: 2018.07.06. 10:19 Tegnap délután békésen üldögélünk a feleségemmel az almafa alatt amikor a nyolc éves kislány unokám ügetve, kezével lövöldözve megjelenik a kertben. Lő mindenre ami mozog és ami nem, még a fegyver hátrarúgását is lejátssza. Valami western filmet nézhetett. Feleségem ötletétől vezérelve kihozom az egyik gyakorló pisztolyomat és kezébe adom. Kíváncsian forgatja körbe nézi mindenhol és amikor rendesen ráfog a markolatra elmagyarázom a legfőbb szabályt.( az a félóra alatt amíg nála volt csak ötször kellet rászólni) A klasszikus két kezes fogás nem megy neki de a un. " csészefogás"-sal szépen tartja. Kirakok neki egy A4-es átütő papírt ( ez nem " golyóálló ") három méterre. Elmagyarázom a célzás tudományát majd 10 darab kis sárga bogyó( airsoft) kerül a tárba. Hét lyuk lett a papíron. Örül és kérdi: Mikor megyünk a lőtérre az igazival? Ajaj mi lesz itt. :)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.06. 19:18 Ez az Index, Svájci óra fórumán rendszeresen előjövő téma! Te ott is jelen vagy? (Ha nem titok persze!)

Ott ez így néz ki:

A Rolex submariner az ISTEN! Az jó MINDENRE! NEM KELL MÁS! És ezzel szemben a másik oldal: Minden helyzetre/alkalomra más - más óra. Sport: G-Shock, Farmer+póló, nyaralás: Seiko búvár. Öltöny: antik Omega. ...
Nem, nem vagyok jelen a svájci óra fórumon.

Ami a többit illeti, volt Submarinerem. Tényleg nagyon jó óra, de nem jó mindenre, elhiheted. :D Nekem alapvetően két dolog nem tetszett benne:
1. Kényelmetlennek találtam a fém szíját.
2. Nem csípem az olyan órákat, amiknek a számlapján nincsenek számok. Ez alól a Submariner sem kivétel. Véleményem szerint a számlap azért SZÁMlap, hogy számok legyenek rajta.
Aztán még voltak olyan apróságok, hogy az ára az valami iszonyat és nagyon, nagyon, nagyon, nagyon nem ér annyit. Kicsit olyan, mint a pisztolyok közül a Sig Sauer P22x-ek. Nagyon dögösek, állati jól néznek ki, mindenki elismerően bólogat, ha megmutatod, hogy neked van egy olyanod, ugyanakkor sem minőségben, sem tudásban, egyszerűségben, kezelhetőségben nincs ott mint egy kevesebb mint feléből meglévő Glock.
A Bretyóm több mint 10 éves már. Néha elgondolkozom azon, hogy nem kéne-e valami újabbat venni helyette, de amikor meglátom hogyan néznek ki az új Bretyók, lebeszélem róla magamat. :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Gaston Glock írta: 2018.07.06. 23:26 A Bretyóm több mint 10 éves már. Néha elgondolkozom azon, hogy nem kéne-e valami újabbat venni helyette, de amikor meglátom hogyan néznek ki az új Bretyók, lebeszélem róla magamat. :lol:
És miért is kéne újabbat venni, akármiből is, ha a jelenlegivel tökéletesen elégedett vagy? Nekem itt kezdődik a fogyasztásnak az a szintje, ami tudom hogy a gazdaság működésének az alapja, de fogyasztóként bocsi de nem érdekel.
Jeffrey Chow

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Üdv!

Ismertek/létezik olyan oldal, ahol valamennyi, jelenleg érvényes, hivatalos hatósági jelvény és igazolvány mintapéldánya egyben szerepel?
Szóval ha valaki bemegy valahová, és igazolványt villant, akkor az ottaniak tudják csekkolni, hogy valóban igazai a jelvény/igazolvány, vagy sem.
Normál, civil elérhetőségre gondolok.

Köszi a válaszokat!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2018.07.07. 14:11 És miért is kéne újabbat venni, akármiből is, ha a jelenlegivel tökéletesen elégedett vagy? Nekem itt kezdődik a fogyasztásnak az a szintje, ami tudom hogy a gazdaság működésének az alapja, de fogyasztóként bocsi de nem érdekel.
Én ismerek egy rendes, dolgos mérnökembert, aki amint megjelenik bármi, ami gumit tud kilőni, rögtön rohanvást szalad a boltba, és vesz egyet, pedig van neki otthon tucatnál többfajta.
Néha az is elég neki, ha más a csőhossz vagy a színe az előzőhöz képest. Elképesztő, valóban:-))

---

BTW: órában pont ugyanaz van mint mondjuk gázpisztolynál. Nyilvánvalóan nem mindegyik alkalmas ugyanarra a feladatra, nem ugyanaz a jó öltönyhöz, nyáron strandra, komolyan búvárkodni vagy túrázni, vagy éppen csak a divat és a hangulat miatt vesz fel az ember másikat.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2018.07.07. 16:10 Én ismerek egy rendes, dolgos mérnökembert, aki amint megjelenik bármi, ami gumit tud kilőni, rögtön rohanvást szalad a boltba, és vesz egyet, pedig van neki otthon tucatnál többfajta.
Néha az is elég neki, ha más a csőhossz vagy a színe az előzőhöz képest. Elképesztő, valóban:-))

---

BTW: órában pont ugyanaz van mint mondjuk gázpisztolynál. Nyilvánvalóan nem mindegyik alkalmas ugyanarra a feladatra, nem ugyanaz a jó öltönyhöz, nyáron strandra, komolyan búvárkodni vagy túrázni, vagy éppen csak a divat és a hangulat miatt vesz fel az ember másikat.
Oké, de Gaston azt írta, hogy "A Bretyóm több mint 10 éves már. Néha elgondolkozom azon, hogy nem kéne-e valami újabbat venni helyette,..." Én sose a meglevő, amúgy tökéletes helyett veszek valami mást, hanem mellé pluszban. Ezt meg tudom érteni más műfajban is. A Bretyó napi hordásra, meg mellé egy másik, másféle Bretyó, mert azon valami más tetszik. Meg egy Panerai, meg egy Hublot... ezektől a gyártóktól én is tudnék válogatni, ha ma megnyerném a lottó ötöst :roll: A jelenlegi, napi hordásra tökéletes 32 ezer forintos kvarc Orient mellé.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2018.07.07. 18:02 Oké, de Gaston azt írta, hogy "A Bretyóm több mint 10 éves már. Néha elgondolkozom azon, hogy nem kéne-e valami újabbat venni helyette,..." Én sose a meglevő, amúgy tökéletes helyett veszek valami mást, hanem mellé pluszban. Ezt meg tudom érteni más műfajban is. A Bretyó napi hordásra, meg mellé egy másik, másféle Bretyó, mert azon valami más tetszik. Meg egy Panerai, meg egy Hublot... ezektől a gyártóktól én is tudnék válogatni, ha ma megnyerném a lottó ötöst :roll: A jelenlegi, napi hordásra tökéletes 32 ezer forintos kvarc Orient mellé.
na, ez igy mééég jobban pörgeti a gazdaságot:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2018.07.07. 16:10
BTW: órában pont ugyanaz van mint mondjuk gázpisztolynál. Nyilvánvalóan nem mindegyik alkalmas ugyanarra a feladatra, nem ugyanaz a jó öltönyhöz, nyáron strandra, komolyan búvárkodni vagy túrázni, vagy éppen csak a divat és a hangulat miatt vesz fel az ember másikat.
Igazad van, de hát.... Mondjuk úgy, nálam módosul némileg a helyzet. Mivel öltönyt nagyon ritkán hordok, ámde ahhoz is remekül áll a Bretyó, búvárkodni meg egyáltalán nem szoktam, viszont strandra és túrázni is kiváló a Bretyó, divat, hangulat miatt is frankó, így én azt tudom mondani, hogy.... fogalmazzunk úgy, megtaláltam az "ezüst golyót". :D És ezt bazi nehéz kiütni a nyeregből, legalábbis nagyon úgy tűnik, hogy ez minden más gyártó képességeit is meghaladó dolog.... eddig még.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Thomaster írta: 2018.07.07. 18:02 Oké, de Gaston azt írta, hogy "A Bretyóm több mint 10 éves már. Néha elgondolkozom azon, hogy nem kéne-e valami újabbat venni helyette,..." Én sose a meglevő, amúgy tökéletes helyett veszek valami mást, hanem mellé pluszban. Ezt meg tudom érteni más műfajban is. A Bretyó napi hordásra, meg mellé egy másik, másféle Bretyó, mert azon valami más tetszik. Meg egy Panerai, meg egy Hublot... ezektől a gyártóktól én is tudnék válogatni, ha ma megnyerném a lottó ötöst :roll: A jelenlegi, napi hordásra tökéletes 32 ezer forintos kvarc Orient mellé.
Mert te ilyen gyűjtögető vagy, ráadásul ha az általad vásárolt cuccokat tekintjük, azok nem fél-egy millás tételek darabonként. Valljuk be, ha azok lennének, te se a másik mellé vennéd meg őket. :lol:
Panerai nem volt még nekem sosem, de különösebben nem is vágyom rá. Ugyanazok a gondjaim vele,mint a többivel, plusz megfejelve azzal, hogy nem is tetszenek.
Hublot Big Bang viszont tényleg jól néz ki, viszont az anyaga...., meg az ára...., meg hát annak se mindegyiknek vannak számok a számlapján, amelyiken igen, ott se mindegyik szám, szóval nálam az is inkább a nem kell kategória, pláne annyiért nem, amennyiért vesztegetik.
Egy AP T3 viszont valóban elgondolkodtatott anno. Az ára volt leginkább ami eltántorított tőle. :(
Szóval egyelőre legalábbis marad a Bretyó.... Jah, nyilván, ha lottó ötösöm lenne, akkor valszeg bezuhanna még a Bretyó mellé egy AP T3 is.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Jeffrey Chow

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Gaston Glock írta: 2018.07.07. 19:10 Mert te ilyen gyűjtögető vagy, ráadásul ha az általad vásárolt cuccokat tekintjük, azok nem fél-egy millás tételek darabonként. Valljuk be, ha azok lennének, te se a másik mellé vennéd meg őket. :lol:
Panerai nem volt még nekem sosem, de különösebben nem is vágyom rá. Ugyanazok a gondjaim vele,mint a többivel, plusz megfejelve azzal, hogy nem is tetszenek.
Hublot Big Bang viszont tényleg jól néz ki, viszont az anyaga...., meg az ára...., meg hát annak se mindegyiknek vannak számok a számlapján, amelyiken igen, ott se mindegyik szám, szóval nálam az is inkább a nem kell kategória, pláne annyiért nem, amennyiért vesztegetik.
Egy AP T3 viszont valóban elgondolkodtatott anno. Az ára volt leginkább ami eltántorított tőle. :(
Szóval egyelőre legalábbis marad a Bretyó.... Jah, nyilván, ha lottó ötösöm lenne, akkor valszeg bezuhanna még a Bretyó mellé egy AP T3 is.
Vagy ott a vészkijárat, a nem veszek semmit opció!
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.07. 19:20 Vagy ott a vészkijárat, a nem veszek semmit opció!
Fogyasztói társadalomban élünk. Volt már olyan hónap, hogy nem vettél SEMMIT? Kétlem. :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Jeffrey Chow

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Gaston Glock írta: 2018.07.07. 19:48 Fogyasztói társadalomban élünk. Volt már olyan hónap, hogy nem vettél SEMMIT? Kétlem. :lol:
Jó, de kaját, áramot,...muszáj.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.07. 20:09 Jó, de kaját, áramot,...muszáj.
Már miért lenne muszáj? Kaját megtermelheted magadnak, áram meg ahhoz kell, hogy világítsál, meg működjenek a különböző kütyük. Szóval kelleni nem kellene, csak hát így kényelmesebb. :D
De OK. Másképp kérdezem: Volt már olyan hónap, hogy a rezsin kívül semmi másra nem költöttél? Csak azért kérdezem, mert én úgy két éve nagyon spórolok egy vadi új lakásra és tényleg, amin csak lehet, azon most spórolok, de nekem sem sikerül ennyire keményen. Mindig van valami. Vagy vennem kell valamit valaki születés, vagy névnapjára, vagy besz.rik a porszívó, mosógép, számitógép alkatrész, mobil telefon töltőkábel, stb...., vagy ki kell cserélni akár egy égőt valamelyik lámpában, esetleg fogkefét kell cserélni, fogkrémet kell venni mert kifogyott, ugyanígy mosószert, öblítőt, kukazsákot, felmosót, stb.... Múlt hónapban fogorvoshoz kellett mennem, ha jól emléxem 18 rugó volt.... És így tovább, lehet sorolni a végtelenségig. Szal. maradjunk abban, nincs olyan, hogy semmit sem veszel egy hónapban. Más kérdés, hogy az ilyen luxus kiadásokról, hogy új óra, le lehet mondani, meg mondjuk arról is, hogy néha meghívsz valakit egy kávéra, vagy fagyira, moziba, max. bunkónak fognak tartani. :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Jeffrey Chow

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Gaston Glock írta: 2018.07.07. 21:00 Már miért lenne muszáj? Kaját megtermelheted magadnak, áram meg ahhoz kell, hogy világítsál, meg működjenek a különböző kütyük. Szóval kelleni nem kellene, csak hát így kényelmesebb. :D
De OK. Másképp kérdezem: Volt már olyan hónap, hogy a rezsin kívül semmi másra nem költöttél? Csak azért kérdezem, mert én úgy két éve nagyon spórolok egy vadi új lakásra és tényleg, amin csak lehet, azon most spórolok, de nekem sem sikerül ennyire keményen. Mindig van valami. Vagy vennem kell valamit valaki születés, vagy névnapjára, vagy besz.rik a porszívó, mosógép, számitógép alkatrész, mobil telefon töltőkábel, stb...., vagy ki kell cserélni akár egy égőt valamelyik lámpában, esetleg fogkefét kell cserélni, fogkrémet kell venni mert kifogyott, ugyanígy mosószert, öblítőt, kukazsákot, felmosót, stb.... Múlt hónapban fogorvoshoz kellett mennem, ha jól emléxem 18 rugó volt.... És így tovább, lehet sorolni a végtelenségig. Szal. maradjunk abban, nincs olyan, hogy semmit sem veszel egy hónapban. Más kérdés, hogy az ilyen luxus kiadásokról, hogy új óra, le lehet mondani, meg mondjuk arról is, hogy néha meghívsz valakit egy kávéra, vagy fagyira, moziba, max. bunkónak fognak tartani. :lol:
Ne is mond, vagy a lottón kell nyernem, vagy kell egy gazdag nő, aki eltart. :roll:
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.07. 21:15 Ne is mond, vagy a lottón kell nyernem, vagy kell egy gazdag nő, aki eltart. :roll:
Fél éve folyamatosan lottózom. :) Eddig volt egyszer egy kettesem. :D De azért folytatom szorgalmasan.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
TGS
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:05
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TGS »

Gaston Glock írta: 2018.07.07. 21:57 Fél éve folyamatosan lottózom. :) Eddig volt egyszer egy kettesem. :D De azért folytatom szorgalmasan.
Lottó helyett spórolj.
Egész életemben 1db kettesem volt.
:(
Jeffrey Chow

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Gaston Glock írta: 2018.07.07. 21:57 Fél éve folyamatosan lottózom. :) Eddig volt egyszer egy kettesem. :D De azért folytatom szorgalmasan.
Lottó...sok sikert!
Azért itt a B-terv, ha nem vagy nős, és nem voltál a Pride-on. :lol:
https://forbes.hu/uzlet/david-levai-vid ... t-a-lista/ 8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TGS írta: 2018.07.07. 22:24 Lottó helyett spórolj.
Egész életemben 1db kettesem volt.
:(
Szeretem az olyanokat, akik úgy folynak bele egy diskurzusba, hogy nem olvassák el az előzményeket, és úgy próbálják osztogatni az észt. :lol: Szóval, ahogyan a régin is írtuk, OVBMG! Egyik nem zárja ki a másikat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gaston Glock 2018.07.08. 01:22-kor.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.07. 22:25 Lottó...sok sikert!
Azért itt a B-terv, ha nem vagy nős, és nem voltál a Pride-on. :lol:
https://forbes.hu/uzlet/david-levai-vid ... t-a-lista/ 8-)
Volt már olyan barátnőm aki vezető volt, meg karrierista. Sajnos azt kell mondjam, nem vagyok oda az ilyen barátnőkért. Akkor inkább szegény maradok és lottózom. :D
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
TGS
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:05
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TGS »

Gaston Glock írta: 2018.07.08. 01:17 Szeretem az olyanokat, akik úgy folynak bele egy diskurzusba, hogy nem olvassák el az előzményeket, és úgy próbálják osztogatni az észt. :lol: Szóval, ahogyan a régin is írtuk, OVBMG! Egyik nem zárja ki a másikat.
Végigolvastam! :D
Tanács volt nagytudású! ;)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TGS írta: 2018.07.07. 22:24 Lottó helyett spórolj.
Egész életemben 1db kettesem volt.
:(
Tehát matematikailag egyre nagyobb az esélyed egy 5-ösre.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TGS
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:05
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TGS »

Martin Riggs írta: 2018.07.08. 09:30 Tehát matematikailag egyre nagyobb az esélyed egy 5-ösre.
Hát persze!
Csak már nem hiszek a mesében.
Veszek én is inkább csokit! :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Martin Riggs írta: 2018.07.08. 09:30 Tehát matematikailag egyre nagyobb az esélyed egy 5-ösre.
Ez a "Szerencsejátékosok tévedése" hiba; egymástól függetlenek az események, tehát nincs nagyobb esélyed az ötösre az ezredik, mint az első alkalommal.. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Jeffrey Chow

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

WildBear23 írta: 2018.07.08. 11:58 Ez a "Szerencsejátékosok tévedése" hiba; egymástól függetlenek az események, tehát nincs nagyobb esélyed az ötösre az ezredik, mint az első alkalommal.. :-)
Csórón fogok meghalni. :cry:
Lottóra nincs esélyem, a PUNCS.HU-ról, mint Sugar boy már kiöregedtem,...végem... Pedig a tegnapi beszélgetésen felbuzdulva megnéztem az Amerikai gigoló és a Toyboy című filmeket. :cry:
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TGS írta: 2018.07.08. 09:04 Végigolvastam! :D
Tanács volt nagytudású! ;)
Ha végigolvastad volna, nem adnál olyan tanácsot, amiről épp előtte írtam "nagytudású". :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
TGS
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:05
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TGS »

Gaston Glock írta: 2018.07.08. 15:24 Ha végigolvastad volna, nem adnál olyan tanácsot, amiről épp előtte írtam "nagytudású". :lol:
Ok!
Akkor lottóz!Legyen szerencséd!
Azt vegyél sok csokit ami felszabaditja benned a boldogság hormont.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TGS írta: 2018.07.08. 15:40 Ok!
Akkor lottóz!Legyen szerencséd!
Azt vegyél sok csokit ami felszabaditja benned a boldogság hormont.
Nem szeretem ismételni magamat, de néha kénytelen vagyok. Tehát a kettő nem zárja ki egymást. Ha meg van vastagítva, talán érteni is fogod, nem csak olvasni. :lol: Ozt egyébként a tanácsodat meg ki kérte he? :mrgreen:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2018.07.08. 11:58 Ez a "Szerencsejátékosok tévedése" hiba; egymástól függetlenek az események, tehát nincs nagyobb esélyed az ötösre az ezredik, mint az első alkalommal.. :-)
Jónak mondod...

Megfogadtam, hogy többet nem fogadok! :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Na ez a mai reggeli eset nem végződött fegyverhasználattal, de nagyon kellett ügyelnem arra hogy ne veszítsem el az önuralmamat.
Szép kis történet, nagy energia kellett hogy ne veszítsem el az összes türelmemet egy idióta biztonsági őrrel kapcsolatban...

Ma reggel 9 óra 20 környékén éppen munkába tartottam, letettem a kocsimat a Corvin plaza parkolójában és elindultam felfelé hogy csatlakozzam azoknak a táborához, akik ezen szép napsütéses nyári napon a vízpart helyett egy irodában gubbasztva kell tempózniuk a gályán.
A földszint felé tartó mozgólépcsőn éppen a mobilomat nyomkodtam, amikor mögülünk rohanvást érkezik egy fekete pólós biztonsági őr. Megszólít engem és egy előttem ácsorgót - gond van a kártyával, vissza kéne menni fizetni a CBA-ba.

Valószínűleg borzasztóan ostoba arcot vághattam, mert az előttem menőt simán tovább engedte, velem viszont közölte hogy vagy elmegyek vele a CBA-ba vagy akkor ő most fel fog tartóztatni. És azonmód el is állta az utamat!

Azt nem mondhatom hogy a CBA közelében sem jártam aznap, mert a garázs szintről felfelé a mozgólépcsőkön közlekedve az üzlettől kb 20-30 méterre kell elsétálni. De természetesen magában az üzletben nem jártam, pláne nem vásároltam! Közöltem is a biztonsági őrrel, hogy a garázsból tartok az irodába, ha elkések kirúgnak és ezt a rossz karmát ő sem akarhatja magának. De ez sem hatotta meg. Mivel ez azért a személyes szabadság korlátozása mindenféle jogalap nélkül (nyilván összetévesztettek valaki mással) és éppen elég sok horror történet kering a sajtóban az ok nélkül Mike Tyson üzemmódra váltó biztonsági őrökről, közöltem hogy a súlyos félreértés feloldására én most rendőrt fogok hívni - és így is tettem.
A rendőrség azonban nem egyhamar érkezik ki, így a fél munkanapom a pláza folyosóján eltöltése helyett inkább feladtam az "egy tapodtat sem hátrálunk" taktikámat (vagy inkább az agyamat elöntő spagettiszósz szállt kicsit alább) és visszasétáltam vele, meg az időközben erősítésként megérkezett másik biztonsági őr kollégájával a CBA-hoz.

Itt természetesen azonnal kiderült hogy nem én vagyok a keresett fizetés nélkül távozó vásárló, így elváltak útjaink.
Az azonban meglehetősen megdöbbentő, hogy felületes információ alapján az üzletház folyosóján dolgukra tartó járókelők közül random levadásznak a biztonsági őrök embereket. Vagy a pénztárosnak vagy az operátornak pontos információval kellett volna rendelkeznie arról hogy kit keresnek, az hogy "táskás ember" az egy plázában járók kb 95%-át lefedi, ez alapján feltartóztatni valakit az finoman fogalmazva is óriási baklövés!

Az esetről természetesen írtam a CBA-nak is, még várom a válaszukat. Bár minden valószínűség szerint egy "A CBA számára fontos a vásárlók és a dolgozók biztonsága, ezért munkatársaink mindent megtesznek annak érdekében, hogy..." kezdetű semmitmondó levelet fogok kapni.
A Corvin Pláza CBA üzletét pedig bekapcsolt kamerával célszerű megközelíteni, hogy azonnal bizonyítani lehessen ha nem jártunk az üzletben, arra az esetre ha elfognának minket az üzletből kirajzó biztonsági őrök.
Vagy legalább ne legyen nálatok táska.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.07.09. 10:50 Na ez a mai reggeli eset nem végződött fegyverhasználattal, de nagyon kellett ügyelnem arra hogy ne veszítsem el az önuralmamat.
Szép kis történet, nagy energia kellett hogy ne veszítsem el az összes türelmemet egy idióta biztonsági őrrel kapcsolatban...

Ma reggel 9 óra 20 környékén éppen munkába tartottam, letettem a kocsimat a Corvin plaza parkolójában és elindultam felfelé hogy csatlakozzam azoknak a táborához, akik ezen szép napsütéses nyári napon a vízpart helyett egy irodában gubbasztva kell tempózniuk a gályán.
A földszint felé tartó mozgólépcsőn éppen a mobilomat nyomkodtam, amikor mögülünk rohanvást érkezik egy fekete pólós biztonsági őr. Megszólít engem és egy előttem ácsorgót - gond van a kártyával, vissza kéne menni fizetni a CBA-ba.

Valószínűleg borzasztóan ostoba arcot vághattam, mert az előttem menőt simán tovább engedte, velem viszont közölte hogy vagy elmegyek vele a CBA-ba vagy akkor ő most fel fog tartóztatni. És azonmód el is állta az utamat!

Azt nem mondhatom hogy a CBA közelében sem jártam aznap, mert a garázs szintről felfelé a mozgólépcsőkön közlekedve az üzlettől kb 20-30 méterre kell elsétálni. De természetesen magában az üzletben nem jártam, pláne nem vásároltam! Közöltem is a biztonsági őrrel, hogy a garázsból tartok az irodába, ha elkések kirúgnak és ezt a rossz karmát ő sem akarhatja magának. De ez sem hatotta meg. Mivel ez azért a személyes szabadság korlátozása mindenféle jogalap nélkül (nyilván összetévesztettek valaki mással) és éppen elég sok horror történet kering a sajtóban az ok nélkül Mike Tyson üzemmódra váltó biztonsági őrökről, közöltem hogy a súlyos félreértés feloldására én most rendőrt fogok hívni - és így is tettem.
A rendőrség azonban nem egyhamar érkezik ki, így a fél munkanapom a pláza folyosóján eltöltése helyett inkább feladtam az "egy tapodtat sem hátrálunk" taktikámat (vagy inkább az agyamat elöntő spagettiszósz szállt kicsit alább) és visszasétáltam vele, meg az időközben erősítésként megérkezett másik biztonsági őr kollégájával a CBA-hoz.

Itt természetesen azonnal kiderült hogy nem én vagyok a keresett fizetés nélkül távozó vásárló, így elváltak útjaink.
Az azonban meglehetősen megdöbbentő, hogy felületes információ alapján az üzletház folyosóján dolgukra tartó járókelők közül random levadásznak a biztonsági őrök embereket. Vagy a pénztárosnak vagy az operátornak pontos információval kellett volna rendelkeznie arról hogy kit keresnek, az hogy "táskás ember" az egy plázában járók kb 95%-át lefedi, ez alapján feltartóztatni valakit az finoman fogalmazva is óriási baklövés!

Az esetről természetesen írtam a CBA-nak is, még várom a válaszukat. Bár minden valószínűség szerint egy "A CBA számára fontos a vásárlók és a dolgozók biztonsága, ezért munkatársaink mindent megtesznek annak érdekében, hogy..." kezdetű semmitmondó levelet fogok kapni.
A Corvin Pláza CBA üzletét pedig bekapcsolt kamerával célszerű megközelíteni, hogy azonnal bizonyítani lehessen ha nem jártunk az üzletben, arra az esetre ha elfognának minket az üzletből kirajzó biztonsági őrök.
Vagy legalább ne legyen nálatok táska.

Pont semmit nem tudsz tenni jogszeruen ezen tulmenoen ebben a helyzetben.
Maradsz kamerak latoszogeben, hogy ne tudjanak megutni nyom nelkul, oszt ennyi. Biztonsagi ornek - tisztelet a kivetelnek - nem a Tudomanyos Akademia rendes tagjai kozul toboroznak...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Jah ez így van. De tudtommal biztiőr csak tetten érés esetén tartóztathat fel. Vagy látta a kamerában, vagy csipog a kapu, és akkor visszatarthat a rendőr kiérkezéséig. De itt egyik sem volt. Csak éppen arra jártam.

És igen, tudom sajnos ma már kénytelenek a biztiőröket az MTA levelező tagjai közül toborozni, mert a rendes tagok már mind elkeltek.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Ha tévedek, javítsatok ki, de szerintem a CBA biztiőr a megbízási területe az üzletre korlátozódik, nem foghat elfogó hajszába az ország teljes területén. Emellett az idő, amíg feleslegesen és jogszerűtlenül feltartottak, az azért konkrétan forintosítható általad, vagy a munkaadód által. Ha ezt egy ügyvéd szépen elővezeti, lehet belőle kártérítés, aminek nem is feltétlenül a pénz a lényege, hanem hogy ennek követekezményeként pórázt raknak az őrzővédőkre. Bilibekéz?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2018.07.09. 12:23 Ha tévedek, javítsatok ki, de szerintem a CBA biztiőr a megbízási területe az üzletre korlátozódik, nem foghat elfogó hajszába az ország teljes területén. Emellett az idő, amíg feleslegesen és jogszerűtlenül feltartottak, az azért konkrétan forintosítható általad, vagy a munkaadód által. Ha ezt egy ügyvéd szépen elővezeti, lehet belőle kártérítés, aminek nem is feltétlenül a pénz a lényege, hanem hogy ennek követekezményeként pórázt raknak az őrzővédőkre. Bilibekéz?
Nyilvanvaloan jogsertoen cselekedett a jomunkasember. Mindazonaltal ismered a viccet:

Ügyvédnél:
- Melyik a legolcsóbb szolgáltatása?
- Három kérdés 25 ezer Forintért.
- Nem lesz ez túl sok?
- Lehetséges. Mi a harmadik kérdése?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2018.07.09. 12:23 Ha tévedek, javítsatok ki, de szerintem a CBA biztiőr a megbízási területe az üzletre korlátozódik, nem foghat elfogó hajszába az ország teljes területén. Emellett az idő, amíg feleslegesen és jogszerűtlenül feltartottak, az azért konkrétan forintosítható általad, vagy a munkaadód által. Ha ezt egy ügyvéd szépen elővezeti, lehet belőle kártérítés, aminek nem is feltétlenül a pénz a lényege, hanem hogy ennek követekezményeként pórázt raknak az őrzővédőkre. Bilibekéz?
Gyorsan én is körbeérdeklődtem olyan ismerősömtől aki látott már fizikai védelmet szervező céget, hasonlót mondott. Tettenérés esetén intézkedhet, de nem onnan több tíz méterre egy személyleírás alapján.
Az én eddigi kerítés rázásom is felesleges vau vau, de pont azt szeretném elérni amit leírtál, hogy fogják vissza az idióta őrjüket, ne hajkurásszon járókelőket a pláza folyosóján. Ami egyébként átjáróként szolgál a Corvin köz és a Futó utca között, és mivel nyáron hűtött télen fűtött, k...a sokan nem is vásárolnak csak közlekednek A-ból B-be.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2018.07.09. 12:27 Nyilvanvaloan jogsertoen cselekedett a jomunkasember. Mindazonaltal ismered a viccet:

Ügyvédnél:
- Melyik a legolcsóbb szolgáltatása?
- Három kérdés 25 ezer Forintért.
- Nem lesz ez túl sok?
- Lehetséges. Mi a harmadik kérdése?
:-)
Arra gondoltam, a cégnek ahol dolgozik, van jogásza.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A biztonsagi or egyreszt allampolgar, masreszt a tulajdonos megbizottja.
Harmadresz NINCS.

Tehat mint biztonsagi or, a vilagon semmi tobbhoz sincs joga, semmilyen mas dolgot sem tehet meg.

Mint a tulajdonos megbizottja eldontheti, hogy kit enged BE. Illetve a tulajdonos targyait megfoghatja.

Mint allampolgar, barmilyen esetben fordulhat a rendorseghez, illetve buncselekmenyen tetten ert szemelyt feltartoztathat (a rendorseg haladektalan ertesitese mellett). Esetleg tevedhet, de csak akkor, ha egy biro szerint ez elfogadhato.

Tehat ha valakit tetten er 49 000 Ft erteku TV ellopasan, akkor megfoghatja. A TV-t. Ha szerinte 51 000 Ft-ot er, es a biro szerint okkal gondolta ezt, akkor nem buntetik meg akkor sem, ha a tolvaj ele all (de persze ha ra van irva a TV-re a 49 000 Ft-os ar, akkor biztosan buncselekmeny a feltartoztatas, amiert buntetni fogjak).

4 nap volt a biztonsagi orok OKJ-s tanfolyama, es ezen a fentit elmondtak nekik, de nem biztos, hogy elsore megertettek, 2. elmondasra meg nem volt ido.

Bel
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TotoHU írta: 2018.07.09. 10:50 Na ez a mai reggeli eset nem végződött fegyverhasználattal, ....
Izgi volt. :D
Na a 2005 évi CXXXIII. törvényt kéne olvasgatni.:
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a0500133.tv
Ami ebben van, a biztonsági droidoknak az a "szentírás". :lol: Viszont ami ebben nem szerepel, nincs szabályozva, az elvileg nem tilos a számukra. Jó, ha ezeknek TE nézel inkább utána. Sajnos Ügyvédek elég nagy %-a totál nem ért semmit az ilyen területekhez, de néha sajnos ahhoz sem, amihez tényleg kéne.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

bel írta: 2018.07.09. 13:04 Sziasztok,

A biztonsagi or egyreszt allampolgar, masreszt a tulajdonos megbizottja.
Harmadresz NINCS.

Tehat mint biztonsagi or, a vilagon semmi tobbhoz sincs joga, semmilyen mas dolgot sem tehet meg.

Mint a tulajdonos megbizottja eldontheti, hogy kit enged BE. Illetve a tulajdonos targyait megfoghatja.

Mint allampolgar, barmilyen esetben fordulhat a rendorseghez, illetve buncselekmenyen tetten ert szemelyt feltartoztathat (a rendorseg haladektalan ertesitese mellett). Esetleg tevedhet, de csak akkor, ha egy biro szerint ez elfogadhato.

Tehat ha valakit tetten er 49 000 Ft erteku TV ellopasan, akkor megfoghatja. A TV-t. Ha szerinte 51 000 Ft-ot er, es a biro szerint okkal gondolta ezt, akkor nem buntetik meg akkor sem, ha a tolvaj ele all (de persze ha ra van irva a TV-re a 49 000 Ft-os ar, akkor biztosan buncselekmeny a feltartoztatas, amiert buntetni fogjak).

4 nap volt a biztonsagi orok OKJ-s tanfolyama, es ezen a fentit elmondtak nekik, de nem biztos, hogy elsore megertettek, 2. elmondasra meg nem volt ido.

Bel
Alapvetően így van (tulajdonosi jog keretein, különösen birtokvédelmen belül ténykedhet), de azért itt van pár tévedés, el kellene olvasni a jogszabályt.
- kényszerítő testi erőt alkalmazhat a törvényben meghatározott esetekben
- gumibotot és könnygázt tarthat magánál
- szabs elkövetőjét is elfoghatja, attól is elveheti a támadásra alkalmas eszközöket, szabálysértésből származó vagy elkövetéséhez használt dolgot
Sapienti sat.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

" gond van a kártyával, vissza kéne menni fizetni a CBA-ba "

Már a fizetésnél kiderül a kártya gond addig el se tud jönni a pénztártól. A pénztártól való távozás után reklamációnak nincs helye, szokták mondani. A bakter hazudott.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

regitiszt írta: 2018.07.09. 13:43 " gond van a kártyával, vissza kéne menni fizetni a CBA-ba "

Már a fizetésnél kiderül a kártya gond addig el se tud jönni a pénztártól. A pénztártól való távozás után reklamációnak nincs helye, szokták mondani. A bakter hazudott.
Igaz, de bakker, ha pont ezzel a dumával állsz a bizt. droid elé, tuti azt fogja hinni, hogy vaj van a füled mögött. :D
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

nemtokregelni írta: 2018.07.09. 13:34- szabs elkövetőjét is elfoghatja
Ebben biztos vagy? En nem igy emlekszek.

Bel
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

bel írta: 2018.07.09. 15:34 Ebben biztos vagy? En nem igy emlekszek.

Bel
Biztos, az utóbbi évtizedben már minden esetben njt nézés után mondok jogszabályból akármit, tekintettel a hazai jogalkotás "sajátosságaira" :-D
Sapienti sat.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Tenyleg! Ma is okozabb lettem. :-)
2005. évi CXXXIII. törvény 27. §(2)

(magyarazkodas: ezt a pontot utolag modositottak, amikor utoljara neztem, meg nem ez volt hatalyos, pedig mar ebben az evtizedben volt.)

Bel
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

TotoHU írta: 2018.07.09. 10:50 Na ez a mai reggeli eset nem végződött fegyverhasználattal, de nagyon kellett ügyelnem arra hogy ne veszítsem el az önuralmamat.
Szép kis történet, nagy energia kellett hogy ne veszítsem el az összes türelmemet egy idióta biztonsági őrrel kapcsolatban...

Ma reggel 9 óra 20 környékén éppen munkába tartottam, letettem a kocsimat a Corvin plaza parkolójában és elindultam felfelé hogy csatlakozzam azoknak a táborához, akik ezen szép napsütéses nyári napon a vízpart helyett egy irodában gubbasztva kell tempózniuk a gályán.
A földszint felé tartó mozgólépcsőn éppen a mobilomat nyomkodtam, amikor mögülünk rohanvást érkezik egy fekete pólós biztonsági őr. Megszólít engem és egy előttem ácsorgót - gond van a kártyával, vissza kéne menni fizetni a CBA-ba.

Valószínűleg borzasztóan ostoba arcot vághattam, mert az előttem menőt simán tovább engedte, velem viszont közölte hogy vagy elmegyek vele a CBA-ba vagy akkor ő most fel fog tartóztatni. És azonmód el is állta az utamat!

Azt nem mondhatom hogy a CBA közelében sem jártam aznap, mert a garázs szintről felfelé a mozgólépcsőkön közlekedve az üzlettől kb 20-30 méterre kell elsétálni. De természetesen magában az üzletben nem jártam, pláne nem vásároltam! Közöltem is a biztonsági őrrel, hogy a garázsból tartok az irodába, ha elkések kirúgnak és ezt a rossz karmát ő sem akarhatja magának. De ez sem hatotta meg. Mivel ez azért a személyes szabadság korlátozása mindenféle jogalap nélkül (nyilván összetévesztettek valaki mással) és éppen elég sok horror történet kering a sajtóban az ok nélkül Mike Tyson üzemmódra váltó biztonsági őrökről, közöltem hogy a súlyos félreértés feloldására én most rendőrt fogok hívni - és így is tettem.
A rendőrség azonban nem egyhamar érkezik ki, így a fél munkanapom a pláza folyosóján eltöltése helyett inkább feladtam az "egy tapodtat sem hátrálunk" taktikámat (vagy inkább az agyamat elöntő spagettiszósz szállt kicsit alább) és visszasétáltam vele, meg az időközben erősítésként megérkezett másik biztonsági őr kollégájával a CBA-hoz.

Itt természetesen azonnal kiderült hogy nem én vagyok a keresett fizetés nélkül távozó vásárló, így elváltak útjaink.
Az azonban meglehetősen megdöbbentő, hogy felületes információ alapján az üzletház folyosóján dolgukra tartó járókelők közül random levadásznak a biztonsági őrök embereket. Vagy a pénztárosnak vagy az operátornak pontos információval kellett volna rendelkeznie arról hogy kit keresnek, az hogy "táskás ember" az egy plázában járók kb 95%-át lefedi, ez alapján feltartóztatni valakit az finoman fogalmazva is óriási baklövés!

Az esetről természetesen írtam a CBA-nak is, még várom a válaszukat. Bár minden valószínűség szerint egy "A CBA számára fontos a vásárlók és a dolgozók biztonsága, ezért munkatársaink mindent megtesznek annak érdekében, hogy..." kezdetű semmitmondó levelet fogok kapni.
A Corvin Pláza CBA üzletét pedig bekapcsolt kamerával célszerű megközelíteni, hogy azonnal bizonyítani lehessen ha nem jártunk az üzletben, arra az esetre ha elfognának minket az üzletből kirajzó biztonsági őrök.
Vagy legalább ne legyen nálatok táska.
Lehet hogy bukott FBŐ.(vagy csak az volt az álma hogy FBŐ. lesz) volt az illető, és tudathasadásos állapotában keverte a személy és vagyonőr jogait a fegyveres biztonságiőrével (bár a vadászterületén kívül az sem intézkedhet). Biztos még azon a területen voltál amit képzeletben körbevizelt a pláza alfája.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

bel írta: 2018.07.09. 16:58 Szia,

Tenyleg! Ma is okozabb lettem. :-)
2005. évi CXXXIII. törvény 27. §(2)

(magyarazkodas: ezt a pontot utolag modositottak, amikor utoljara neztem, meg nem ez volt hatalyos, pedig mar ebben az evtizedben volt.)

Bel
Sztem. eddig is benne volt. Nem vagyok oda a droidokért, de azért az csúnya lenne, ha áruházi tolvajokat nem foghatnának el. Akkor minek vannak? Hogy szépen forgassák a fejüket?
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TotoHU írta: 2018.07.09. 12:28 Gyorsan én is körbeérdeklődtem olyan ismerősömtől aki látott már fizikai védelmet szervező céget, hasonlót mondott. Tettenérés esetén intézkedhet, de nem onnan több tíz méterre egy személyleírás alapján.
Az én eddigi kerítés rázásom is felesleges vau vau, de pont azt szeretném elérni amit leírtál, hogy fogják vissza az idióta őrjüket, ne hajkurásszon járókelőket a pláza folyosóján. Ami egyébként átjáróként szolgál a Corvin köz és a Futó utca között, és mivel nyáron hűtött télen fűtött, k...a sokan nem is vásárolnak csak közlekednek A-ból B-be.
Na nézd meg mit találtam a 2005 évi CXXXIII. tv.-ben:
26. § (1) A vagyonőr a megbízó közterületnek nem minősülő létesítményének őrzése során jogosult:
....

(2) A vagyonőr a szerződésben megjelölt ingóságot - a szerződés keretei között - az őrzött területen (létesítményen) kívül is védheti, ennek során az (1) bekezdésben meghatározott jogok illetik meg, kivéve, hogy elektronikus megfigyelőrendszert közterületen ilyenkor sem alkalmazhat.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

PRTVIII írta: 2018.07.09. 17:29 Lehet hogy bukott FBŐ.(vagy csak az volt az álma hogy FBŐ. lesz) volt az illető, és tudathasadásos állapotában keverte a személy és vagyonőr jogait a fegyveres biztonságiőrével
Öööö.... jogosultságok terén sztem. nincs különbség. Mindkettőre ugyanaz a szabályozás vonatkozik:
27. §
....
(4) A személy- és vagyonőr a feladata ellátása során vegyi eszközt (gázsprayt), gumibotot, őrkutyát, valamint - az erre vonatkozó jogszabályok rendelkezései szerint - lőfegyvert tarthat magánál és azokat csak jogos védelmi helyzetben, illetve végszükség esetén alkalmazhatja.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.07.09. 10:50 Na ez a mai reggeli eset nem végződött fegyverhasználattal, de nagyon kellett ügyelnem arra hogy ne veszítsem el az önuralmamat.
Szép kis történet, nagy energia kellett hogy ne veszítsem el az összes türelmemet egy idióta biztonsági őrrel kapcsolatban...

Ma reggel 9 óra 20 környékén éppen munkába tartottam, letettem a kocsimat a Corvin plaza parkolójában és elindultam felfelé hogy csatlakozzam azoknak a táborához, akik ezen szép napsütéses nyári napon a vízpart helyett egy irodában gubbasztva kell tempózniuk a gályán.
A földszint felé tartó mozgólépcsőn éppen a mobilomat nyomkodtam, amikor mögülünk rohanvást érkezik egy fekete pólós biztonsági őr. Megszólít engem és egy előttem ácsorgót - gond van a kártyával, vissza kéne menni fizetni a CBA-ba.

Valószínűleg borzasztóan ostoba arcot vághattam, mert az előttem menőt simán tovább engedte, velem viszont közölte hogy vagy elmegyek vele a CBA-ba vagy akkor ő most fel fog tartóztatni. És azonmód el is állta az utamat!

Azt nem mondhatom hogy a CBA közelében sem jártam aznap, mert a garázs szintről felfelé a mozgólépcsőkön közlekedve az üzlettől kb 20-30 méterre kell elsétálni. De természetesen magában az üzletben nem jártam, pláne nem vásároltam! Közöltem is a biztonsági őrrel, hogy a garázsból tartok az irodába, ha elkések kirúgnak és ezt a rossz karmát ő sem akarhatja magának. De ez sem hatotta meg. Mivel ez azért a személyes szabadság korlátozása mindenféle jogalap nélkül (nyilván összetévesztettek valaki mással) és éppen elég sok horror történet kering a sajtóban az ok nélkül Mike Tyson üzemmódra váltó biztonsági őrökről, közöltem hogy a súlyos félreértés feloldására én most rendőrt fogok hívni - és így is tettem.
A rendőrség azonban nem egyhamar érkezik ki, így a fél munkanapom a pláza folyosóján eltöltése helyett inkább feladtam az "egy tapodtat sem hátrálunk" taktikámat (vagy inkább az agyamat elöntő spagettiszósz szállt kicsit alább) és visszasétáltam vele, meg az időközben erősítésként megérkezett másik biztonsági őr kollégájával a CBA-hoz.

Itt természetesen azonnal kiderült hogy nem én vagyok a keresett fizetés nélkül távozó vásárló, így elváltak útjaink.
Az azonban meglehetősen megdöbbentő, hogy felületes információ alapján az üzletház folyosóján dolgukra tartó járókelők közül random levadásznak a biztonsági őrök embereket. Vagy a pénztárosnak vagy az operátornak pontos információval kellett volna rendelkeznie arról hogy kit keresnek, az hogy "táskás ember" az egy plázában járók kb 95%-át lefedi, ez alapján feltartóztatni valakit az finoman fogalmazva is óriási baklövés!

Az esetről természetesen írtam a CBA-nak is, még várom a válaszukat. Bár minden valószínűség szerint egy "A CBA számára fontos a vásárlók és a dolgozók biztonsága, ezért munkatársaink mindent megtesznek annak érdekében, hogy..." kezdetű semmitmondó levelet fogok kapni.
A Corvin Pláza CBA üzletét pedig bekapcsolt kamerával célszerű megközelíteni, hogy azonnal bizonyítani lehessen ha nem jártunk az üzletben, arra az esetre ha elfognának minket az üzletből kirajzó biztonsági őrök.
Vagy legalább ne legyen nálatok táska.
Rohadt idegesítő, de ha sűrű bocsánatkérések közepette kapsz egy 10000Ft-os vásárlási utalványt, azzal talán jóvá tették. Az őr meg volt győződve, hogy te távoztál fizetés nélkül, az a dolga, hogy ilyenkor intézkedjen. Az hogy összekevert valakivel, az oltári balfaszság, de ha én lennék a helyedben, akkor az alapján ítélném meg a dolgot, hogy utána mit csinált, amikor rájött, hogy tévedett. Elcseszte, de nem rosszat akart alapból.

Engem pár napja éjjel egy részeg követett üvöltözve éjjel. Az se jobb szitu, ráadásul az utcán pont mindenhol térfigyelők... Aztán szerencsére nem eszkalálódott a helyzet, összefutottunk egy ismerősével, aki rászólt, meg feltartotta, amíg szépen hazamentem. Kisvárosi hétköznapok...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Gaston Glock írta: 2018.07.09. 19:17 Öööö.... jogosultságok terén sztem. nincs különbség. Mindkettőre ugyanaz a szabályozás vonatkozik:
27. §
....
(4) A személy- és vagyonőr a feladata ellátása során vegyi eszközt (gázsprayt), gumibotot, őrkutyát, valamint - az erre vonatkozó jogszabályok rendelkezései szerint - lőfegyvert tarthat magánál és azokat csak jogos védelmi helyzetben, illetve végszükség esetén alkalmazhatja.
Váááá! A kettőnek semmi köze nincs egymáshoz! Az FBŐ-re durván más szabályok vonatkoznak, még az ftv. sem vonatkozik rájuk lásd: http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/szolga ... rorszagon/
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

borsodi írta: 2018.07.09. 20:39 Váááá! A kettőnek semmi köze nincs egymáshoz! Az FBŐ-re durván más szabályok vonatkoznak, még az ftv. sem vonatkozik rájuk lásd: http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/szolga ... rorszagon/
Úgy bizony.

Az FBŐ.-ket ez szabályozza https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99700159.TV
A Belügy Minisztérium, és a Honvédelmi Minisztérium is alkalmaz FBŐ-t. De a legkomolyabban felszereltek a Magyar Nemzeti Banknál vannak, ők nem a rendőrség, katonaság levetett fegyvereit , felszerelését használják.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

borsodi írta: 2018.07.09. 20:39 Váááá! A kettőnek semmi köze nincs egymáshoz! Az FBŐ-re durván más szabályok vonatkoznak, még az ftv. sem vonatkozik rájuk lásd: http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/szolga ... rorszagon/
Jah, vagy úgy, már értelek. Felsőoktatási törvény miért vonatkozna rájuk???? :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Gaston Glock írta: 2018.07.10. 08:59 Jah, vagy úgy, már értelek. Felsőoktatási törvény miért vonatkozna rájuk???? :lol:
Valami szar alapján őket is vizsgáztatni kell... De pl.: a határvadász képzés = őr-járőr társ képzés = FBŐ képzés... :P :lol:
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

borsodi írta: 2018.07.10. 09:05 Valami szar alapján őket is vizsgáztatni kell... De pl.: a határvadász képzés = őr-járőr társ képzés = FBŐ képzés... :P :lol:
Ja értem. Ezek szerint az FBÖ tanfolyás felsőfokú végzettségnek számít? :lol: Borzasztó világban élünk.... :D
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Terepmintás ragastrószalag valakinek?

https://timarszerszam.hu/gorilla-camo-t ... -3044500/t
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Gaston Glock írta: 2018.07.09. 19:05 Sztem. eddig is benne volt. Nem vagyok oda a droidokért, de azért az csúnya lenne, ha áruházi tolvajokat nem foghatnának el. Akkor minek vannak? Hogy szépen forgassák a fejüket?
Tegnap megneztem a polcomon az offline verziot, es bizony abbol hianyzott a "szabalysertes" szo!

Vagyis 2012 jan.1. elott pont az volt, amit leirtam: ha szabalysertesi ertekhatar alatt lopott valaki, akkor a vagyonor megfoghatta az ellopni kivant targyat, de a tolvaj szemelyt nem.

Bel
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

bel írta: 2018.07.10. 13:09 Tegnap megneztem a polcomon az offline verziot, es bizony abbol hianyzott a "szabalysertes" szo!

Vagyis 2012 jan.1. elott pont az volt, amit leirtam: ha szabalysertesi ertekhatar alatt lopott valaki, akkor a vagyonor megfoghatta az ellopni kivant targyat, de a tolvaj szemelyt nem.

Bel
2012 Január 1. óta ez egészen pontosan 16 X változott ez a tv., legutoljára most július 1.-én.
Nem tudom te mit látsz és hol látod, én most nézem itt a Jogtárban az időgépet és ez már 2005 decemberben így nézett ki:

"(2) A személy- és vagyonőr jogosult a bűncselekmény elkövetésén tetten ért személyt a cselekmény abbahagyására felszólítani, a cselekmény folytatását megakadályozni, az elkövetőt elfogni és a birtokában lévő, bűncselekményből származó vagy annak elkövetéséhez használt dolgot, illetve támadásra alkalmas eszközt elvenni. Köteles azonban az elfogott személyt haladéktalanul az ügyben eljárni jogosult nyomozó hatóságnak átadni, ha erre nincs módja, e szervet nyomban értesíteni. Így kell eljárni a tetten ért személytől elvett dolgokat illetően is.

MOD.: Ja mondjuk az igaz, hogy a szabsértéses dolog nincs benne....
Viszont a 2012 január 1.-i verzió így nézett ki:

"(2) A személy- és vagyonőr jogosult a bűncselekmény és a szabálysértés elkövetésén tetten ért személyt a cselekmény abbahagyására felszólítani, a cselekmény folytatását megakadályozni, az elkövetőt elfogni és a birtokában lévő, bűncselekményből vagy szabálysértésből származó vagy annak elkövetéséhez használt dolgot, illetve támadásra alkalmas eszközt elvenni. Köteles azonban az elfogott személyt haladéktalanul az ügyben eljárni jogosult nyomozó hatóságnak átadni, ha erre nincs módja, e szervet nyomban értesíteni. Így kell eljárni a tetten ért személytől elvett dolgokat illetően is."

Tehát a 2012 január 1.-i verzióban ez már benne volt, pontosabban akkor került bele.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Azert ez az eset is szepen szaporitotta a TOTO legendariumot. Setal egy nagy darab ficko a Koruton es meg egy utolso biztonsagi or is intezkedik vele. Jo hogy nem volt Riggs nem usztatok volna meg elve. Tiszta Láng Vince szindroma.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2018.07.10. 16:06 Azert ez az eset is szepen szaporitotta a TOTO legendariumot. Setal egy nagy darab ficko a Koruton es meg egy utolso biztonsagi or is intezkedik vele. Jo hogy nem volt Riggs nem usztatok volna meg elve. Tiszta Láng Vince szindroma.
:twisted:
Az eset nem a körúton hanem a Corvin plázában történt. És igen engem MINDIG igazoltatnak vagy megallitanak. Ez van zsarumágnes fejem van. És már - 25kg vagyok szal inkább csak magas.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2018.07.11. 06:15 :twisted:
Az eset nem a körúton hanem a Corvin plázában történt. És igen engem MINDIG igazoltatnak vagy megallitanak. Ez van zsarumágnes fejem van. És már - 25kg vagyok szal inkább csak magas.
Azert 2m koruli magassaggal nehez elvegyulni a tomegben. A sulycsokkeneshez pedig gratulalok es kivanom, hogy a 2. menet a megtartas is menjen.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2018.07.11. 06:15 :twisted:
Az eset nem a körúton hanem a Corvin plázában történt. És igen engem MINDIG igazoltatnak vagy megallitanak. Ez van zsarumágnes fejem van. És már - 25kg vagyok szal inkább csak magas.
Nem a Te hibad , hogy az emberek egy jelentos hanyada kezd elpatkanyosodni, oriasi onuralom kell nap mint nap , az ilyen esetek elviselesehez...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

"A súly a megbízhatóság jele."
g-shock.jpg
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fegyverekhez kapcsolódó politika: régóta beszélnek az Európai Bizottság elnökének alkohol problémáiról. Most mindenesetre többeknek kellett elvezetnie a dülöngélő elnököt. És ezek az agyonfizetett alkoholista bürokraták akarják betiltatni az öntöltő fegyvereket.

https://index.hu/kulfold/2018/07/13/ote ... e_juncker/
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.07.13. 09:18 Fegyverekhez kapcsolódó politika: régóta beszélnek az Európai Bizottság elnökének alkohol problémáiról. Most mindenesetre többeknek kellett elvezetnie a dülöngélő elnököt. És ezek az agyonfizetett alkoholista bürokraták akarják betiltatni az öntöltő fegyvereket.

https://index.hu/kulfold/2018/07/13/ote ... e_juncker/
Ja ezt néztem én is. Szép példány.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2018.07.13. 09:24 Ja ezt néztem én is. Szép példány.
És ugye ő nem egy a sokszáz képviselő vagy sokezer bürokrata közül. Nem. Ő az elnök. A No1.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.07.13. 09:27 És ugye ő nem egy a sokszáz képviselő vagy sokezer bürokrata közül. Nem. Ő az elnök. A No1.
Mondhatjuk, hogy az EU arca, igen.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Fortitu írta: 2018.07.13. 09:37 Mondhatjuk, hogy az EU arca, igen.
Hu , de kinos... Beharapott az oreg, mint a barom, sikreszeg, OMG...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TotoHU írta: 2018.07.13. 09:27 És ugye ő nem egy a sokszáz képviselő vagy sokezer bürokrata közül. Nem. Ő az elnök. A No1.
m1 híradóban is épp ez volt a téma ma. 8-) Ott leadtak egy felvételt, ahol nyilatkozik az ír parlamentben, hogy nem részeg, hanem isiásza van. :lol: Na persze, ki hiszi el.... Az isiásztól valóban nehezen járna, de tuti nem dűlöngélne. Plusz nem lenne ilyen jó kedve sem, mivel be.szrna a fájdalomtól éppen....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Gaston Glock írta: 2018.07.13. 18:57 m1 híradóban is épp ez volt a téma ma. 8-) Ott leadtak egy felvételt, ahol nyilatkozik az ír parlamentben, hogy nem részeg, hanem isiásza van. :lol: Na persze, ki hiszi el.... Az isiásztól valóban nehezen járna, de tuti nem dűlöngélne. Plusz nem lenne ilyen jó kedve sem, mivel be.szrna a fájdalomtól éppen....
Isiász miatt csókolgatja az EU vezetőit, meg dülöngél, meg vigyorog. Jóóóvan.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Fortitu írta: 2018.07.13. 19:09 Isiász miatt csókolgatja az EU vezetőit, meg dülöngél, meg vigyorog. Jóóóvan.
Mint tudjuk, a politikus akkor hazudik, amikor mozog a szája.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2018.07.13. 21:15 Zoraki :?:

Vagy Ekol viper. 4 mm flobert a dob alapjan.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

parazstaposo írta: 2018.07.12. 17:23 "A súly a megbízhatóság jele."

g-shock.jpg
Big 👍 a ketyegő.
Nekem az M5610 van ebből a szériából.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

TotoHU írta: 2018.07.13. 09:18 Fegyverekhez kapcsolódó politika: régóta beszélnek az Európai Bizottság elnökének alkohol problémáiról. Most mindenesetre többeknek kellett elvezetnie a dülöngélő elnököt. És ezek az agyonfizetett alkoholista bürokraták akarják betiltatni az öntöltő fegyvereket.

https://index.hu/kulfold/2018/07/13/ote ... e_juncker/
Hát igen... Nem a legélesebb kés. Sajnos tele velük az EU fiókja. 😠
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kép

Vörös csaj pisztollyal. Nem gyanús, hogy orosz kém?:-))

(Mi szeretnél lenni kisfiam? Beszervező tiszt az FSzB-nél!)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Jeffrey Chow

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

gvass1 írta: 2018.07.17. 12:00 Kép

Vörös csaj pisztollyal. Nem gyanús, hogy orosz kém?:-))

(Mi szeretnél lenni kisfiam? Beszervező tiszt az FSzB-nél!)
Szomorú, hogy a fegyverellenesek ezzel mocskolják az NRA-t.
Mellesleg, ha izraeli lenne, akkor vajon lenne ügy? (Nem az antiszemitizmus oldaláról kérdem, hanem politikai oldalról nézve!)
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Jeffrey Chow írta: 2018.07.17. 12:08 Szomorú, hogy a fegyverellenesek ezzel mocskolják az NRA-t.
Mellesleg, ha izraeli lenne, akkor vajon lenne ügy? (Nem az antiszemitizmus oldaláról kérdem, hanem politikai oldalról nézve!)
Valamivel kell, Trumpot pedig az orosz vonalon lehet támadni. Ergó tehát az NRA-ban is vannak oroszok, akik tuti kémek... Vagy valaki megnézte a Vörös verebet és talált egy orosz lánykát és beindult az agyacskája... Mondjuk a könyv sokkal de sokkal jobb mint a film.
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

borsodi írta: 2018.07.17. 12:19 Valamivel kell, Trumpot pedig az orosz vonalon lehet támadni. Ergó tehát az NRA-ban is vannak oroszok, akik tuti kémek... Vagy valaki megnézte a Vörös verebet és talált egy orosz lánykát és beindult az agyacskája... Mondjuk a könyv sokkal de sokkal jobb mint a film.

Én nem akartam politizalast, csak a különbségekre hívnám fel a figyelmet.

Orosz kém a hidegháború idején:

Kép


Orosz kém a 21. században:

Kép

Én azért érzem a fejlődést:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Jeffrey Chow

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

gvass1 írta: 2018.07.17. 12:29 Én nem akartam politizalast, csak a különbségekre hívnám fel a figyelmet.

Orosz kém a hidegháború idején:

Kép


Orosz kém a 21. században:

Kép

Én azért érzem a fejlődést:-)
https://velvet.hu/gumicukor/2018/06/23/ ... z_teveben/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Autos garazdasági eset, amikor OKOS volt a sértett, és nem szállt ki.

http://hvg.hu/cegauto/20180716_rendorse ... dasag_gyor
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

gvass1 írta: 2018.07.17. 17:08 Autos garazdasági eset, amikor OKOS volt a sértett, és nem szállt ki.

http://hvg.hu/cegauto/20180716_rendorse ... dasag_gyor
Big LIKE, a képeken pedig gyönyörűen látszódik, hogy milyen minimális kárt lehet csak okozni puszta kézzel egy autóban!
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

borsodi írta: 2018.07.17. 17:32 Big LIKE, a képeken pedig gyönyörűen látszódik, hogy milyen minimális kárt lehet csak okozni puszta kézzel egy autóban!

Ez kb. 3-400 ezer forint egy atlagos kozepkategorias autonal, de egy felsobb kategoriasnal millio felett is lehet.

Es casco eseten ebbol 50-200e az onresz, egyebkent meg 5 ev mulva polgari per utan behajthatod az elkovetotol, soxerencset.

Oromtelibb az, hogy nem tudta az uveget kezzel betorni, de arra semmi garancia, ram mar tortek az uveget kocsiban puszta kezzel.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

gvass1 írta: 2018.07.17. 17:37 Ez kb. 3-400 ezer forint egy atlagos kozepkategorias autonal, de egy felsobb kategoriasnal millio felett is lehet.

Es casco eseten ebbol 50-200e az onresz, egyebkent meg 5 ev mulva polgari per utan behajthatod az elkovetotol, soxerencset.

Oromtelibb az, hogy nem tudta az uveget kezzel betorni, de arra semmi garancia, ram mar tortek az uveget kocsiban puszta kezzel.
Óóó jogos! A temetés megvan 200e-ből... Szakmát váltok! Oh Wait! :lol:
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

borsodi írta: 2018.07.17. 17:42 Óóó jogos! A temetés megvan 200e-ből... Szakmát váltok! Oh Wait! :lol:
Ize.

arra celoztam, h ez IS draga lesz. Megertem, ha valaki nem birja magat visszafogni, kiszall eys agyonveri a delikvenst, de ROSSZ dontes.

kiveve, ha tuti nincs szemtanu:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2018.07.17. 17:37 Ez kb. 3-400 ezer forint egy atlagos kozepkategorias autonal, de egy felsobb kategoriasnal millio felett is lehet.

Es casco eseten ebbol 50-200e az onresz, egyebkent meg 5 ev mulva polgari per utan behajthatod az elkovetotol, soxerencset.

Oromtelibb az, hogy nem tudta az uveget kezzel betorni, de arra semmi garancia, ram mar tortek az uveget kocsiban puszta kezzel.
Rám is. Hideg, erős koma, öreg üveg kombó. Nemkiszállás a megoldás mindenképp, meg rögtönrendőr. Ja, az üvegcsere ára nálam nem lett meg, szerencsére öreg és olcsón javítható autóm van, meg barátok, akik segítettek.
Válasz küldése