Aréna, avagy vitatopik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: zora »

Blekk Rájgó írta: 2019.11.10. 19:57 Dehogynem! Csak kell egy ismerős, aki kicsit később megy, vesz valami apró vackot. Ezressel fizet, de ötezresből kap "vissza".
Az ott dolgozók is ott veszik a napi kajájukat. Nem kell külsős segítség.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

zora írta: 2019.11.10. 20:28 Abban a pillanatban, ahogy egy multinál a javamra tévednének, álláspontot vàltok.
Idéznék tőled, mert ez így együtt nekem ellentmondásosnak, illetve hangulatfüggő megnyilatkozásnak is tűnhetnek!

"Mielőtt ez fölmerülne, az a fajta f@sz vagyok, aki ha többet kapok vissza és észreveszem, szólok és visszaadom."

Előfordult már, vagy ez csak elmélet?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: zora »

Dönci62 írta: 2019.11.10. 20:36 Idéznék tőled, mert ez így együtt nekem ellentmondásosnak, illetve hangulatfüggő megnyilatkozásnak is tűnhetnek!

"Mielőtt ez fölmerülne, az a fajta f@sz vagyok, aki ha többet kapok vissza és észreveszem, szólok és visszaadom."

Előfordult már, vagy ez csak elmélet?
Igen, rohanásban lévő ételfutár esetében többször, meg a helyi kis hentesüzletben.

A szándékosságról még valamit. Ha észrevettem hogy kevesebb a visszajáró és szóltam, soha nem állítottak félre, hogy várjam meg míg visszanézik a felvételt, vagy leszámolják a kasszát. Még egy másodpercnyi homlokráncoló visszaemlékezés sem volt, csak adták a reklamált különbözetet. Mivel ez az ő hiánya volna, dzámomra ez beismerés.

Na most egyébként elfogadom, hogy senki sem tévedhetetlen, én sem vagyok az. Leíram amit tapasztaltam. Ha a továbbiakban a tapasztalataim miatt engem b@sztatnál hangulatfüggő megnyilatkozások miatt, inkább fejezzük be. Sajnálom ha valakinél betaláltam.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

zora írta: 2019.11.10. 20:55 Igen, rohanásban lévő ételfutár esetében többször, meg a helyi kis hentesüzletben.

A szándékosságról még valamit. Ha észrevettem hogy kevesebb a visszajáró és szóltam, soha nem állítottak félre, hogy várjam meg míg visszanézik a felvételt, vagy leszámolják a kasszát. Még egy másodpercnyi homlokráncoló visszaemlékezés sem volt, csak adták a reklamált különbözetet. Mivel ez az ő hiánya volna, dzámomra ez beismerés.

Na most egyébként elfogadom, hogy senki sem tévedhetetlen, én sem vagyok az. Leíram amit tapasztaltam. Ha a továbbiakban a tapasztalataim miatt engem b@sztatnál hangulatfüggő megnyilatkozások miatt, inkább fejezzük be. Sajnálom ha valakinél betaláltam.
Én nem b@sztatlak csak nagyon gyűlölöm azokat az általánosításokat, amik egy-két rossz személyes tapasztalat alapján negatívan minősítenek nagyon sok érintettet!
Qrva könnyű a fotelból, monitor elől általánosítva fikázni másokat, főleg embercsoportokat, ahelyett, ha egy-két problémánk támad valakivel, a szemébe néznénk és ott és akkor megoldanánk vele!
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: zora »

Dönci62 írta: 2019.11.10. 21:00 Én nem b@sztatlak csak nagyon gyűlölöm azokat az általánosításokat, amik egy-két rossz személyes tapasztalat alapján negatívan minősítenek nagyon sok érintettet!
Qrva könnyű a fotelból, monitor elől általánosítva fikázni másokat, főleg embercsoportokat, ahelyett, ha egy-két problémánk támad valakivel, a szemébe néznénk és ott és akkor megoldanánk vele!
Figyu, nem a pénztárosokat fikáztam ùgy általában, akik akár tévedetnek is, hanem a tolvajokat.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Dönci62 írta: 2019.11.10. 21:00 Én nem b@sztatlak csak nagyon gyűlölöm azokat az általánosításokat, amik egy-két rossz személyes tapasztalat alapján negatívan minősítenek nagyon sok érintettet!
Qrva könnyű a fotelból, monitor elől általánosítva fikázni másokat, főleg embercsoportokat, ahelyett, ha egy-két problémánk támad valakivel, a szemébe néznénk és ott és akkor megoldanánk vele!
Én is kártyát használok, még is átbaszott a kis picsa pénztáros picsa, otthon vettem észre, hogy a vacsijat, én fizettem :15 dkg felvágott és drágább zsemle is volt a blokkon, ami nem is én vettem,akkor, hogy került a blokkra??? Hellobello... Hogy akadt volna a torkán... Én olcsóbb parizelt vettem, neki meg akartom ellenére megtömtem a belét a drága gépsonkával...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2019.11.10. 22:28 Én is kártyát használok, még is átbaszott a kis picsa pénztáros picsa, otthon vettem észre, hogy a vacsijat, én fizettem :15 dkg felvágott és drágább zsemle is volt a blokkon, ami nem is én vettem,akkor, hogy került a blokkra??? Hellobello... Hogy akadt volna a torkán... Én olcsóbb parizelt vettem, neki meg akartom ellenére megtömtem a belét a drága gépsonkával...
Azé' ab is benne van, hogy a túlhajtott, naponta több száz embert lekasszázó pénztáros téved. Mert emberből van ő is. Lehet fáradt, lehet szar napja, lehet k.csög a pasija, beteg a gyerek és nincs ott fejben, ünnepnapok vannak, bármi. Ember ő is, csak az nem hibázik aki nem is dolgozik.

Persze olyan is előfordulhat hogy átb@szoda van, nem vitás. Szólni kell azonnal. De még mindig inkább a pénztáros nézzen be valamit, mint a velünk szembe sávban a kamion sofőrje, én így vagyok vele. ;)
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

The Gent írta: 2019.11.10. 22:28 Én is kártyát használok, még is átbaszott a kis picsa pénztáros picsa, otthon vettem észre, hogy a vacsijat, én fizettem :15 dkg felvágott és drágább zsemle is volt a blokkon, ami nem is én vettem,akkor, hogy került a blokkra??? Hellobello... Hogy akadt volna a torkán... Én olcsóbb parizelt vettem, neki meg akartom ellenére megtömtem a belét a drága gépsonkával...
Hellobelloo, amikor veszel egy fegyvert, vagy tartozékot a boltban, meg sem nézed, meg sem taperolod mit vettél?
Jót kaptál-e, olyat kaptál-e, amilyet kértél?
Ha nem azt kaptad, nem azt fizetted ki amit kértél, szó nélkül hazabattyogsz?

Jaaaaa, hogy akkor te ugyanakkorát tévedtél, mint aki szándékosan, vagy véletlenül tette kis picsaként??????
Hányszor mentél vissza ezt vele a "kispicsával" is tisztázni, a szemébe nézve, őszintén!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

zora írta: 2019.11.10. 21:03 Figyu, nem a pénztárosokat fikáztam ùgy általában, akik akár tévedetnek is, hanem a tolvajokat.
Figyu, nem tolvajt írtál a fikázásodban úgy általában, hanem konkrétan pénztárost! Olvass csak vissza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ha nem vagy ura a kifejezéseidnek, szavaidnak, ne írj sokakra nézve sértő általánosításokat és főleg ne vitázz!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TotoHU írta: 2019.11.10. 23:13 Azé' ab is benne van, hogy a túlhajtott, naponta több száz embert lekasszázó pénztáros téved. Mert emberből van ő is. Lehet fáradt, lehet szar napja, lehet k.csög a pasija, beteg a gyerek és nincs ott fejben, ünnepnapok vannak, bármi. Ember ő is, csak az nem hibázik aki nem is dolgozik.

Persze olyan is előfordulhat hogy átb@szoda van, nem vitás. Szólni kell azonnal. De még mindig inkább a pénztáros nézzen be valamit, mint a velünk szembe sávban a kamion sofőrje, én így vagyok vele. ;)
Úgy látom, azért mostanában még van a fórumon a fegyvereken kívüli témában is normálisan gondolkodó!
Nagy OK.jpg
Nagy OK.jpg (34.03 KiB) Megtekintve 46846 alkalommal
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: zora »

Dönci62 írta: 2019.11.10. 23:35 Figyu, nem tolvajt írtál a fikázásodban úgy általában, hanem konkrétan pénztárost! Olvass csak vissza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ha nem vagy ura a kifejezéseidnek, szavaidnak, ne írj sokakra nézve sértő általánosításokat és főleg ne vitázz!
Pénztárost, akik szándékosan tévednek. Tanulj meg olvasni. És ha szavanként kötsz bele valakinek a mondanivalójába az nem vita.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Dönci62 írta: 2019.11.10. 23:31 Hellobelloo, amikor veszel egy fegyvert, vagy tartozékot a boltban, meg sem nézed, meg sem taperolod mit vettél?
Jót kaptál-e, olyat kaptál-e, amilyet kértél?
Ha nem azt kaptad, nem azt fizetted ki amit kértél, szó nélkül hazabattyogsz?

Jaaaaa, hogy akkor te ugyanakkorát tévedtél, mint aki szándékosan, vagy véletlenül tette kis picsaként??????
Hányszor mentél vissza ezt vele a "kispicsával" is tisztázni, a szemébe nézve, őszintén!
Nem, nem így van. Kevered itt a szezont a faszommal... Milyen fegyver, ember! Élelmiszer a kis családnak, hogy ne vesszenek éhen. Vettem több árucikkeket, sokan álltak mögöttem, nem kezdtem el tételesen csekkolni, az árucikkeket. Otthon vettem észre, hogy a pénztáros picha a vacsijat rám htk-ta. Velem fizette ki! Na, tehát ha ezek után te mégis úgy gondolom, hogy úgy kell nekem baromallatnak, mert megbíztam a másik ember jóhiszeműsegrben, akkor szerintem nincs miről irkalgatni...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.11.10. 23:13 Azé' ab is benne van, hogy a túlhajtott, naponta több száz embert lekasszázó pénztáros téved. Mert emberből van ő is. Lehet fáradt, lehet szar napja, lehet k.csög a pasija, beteg a gyerek és nincs ott fejben, ünnepnapok vannak, bármi. Ember ő is, csak az nem hibázik aki nem is dolgozik.

Persze olyan is előfordulhat hogy átb@szoda van, nem vitás. Szólni kell azonnal. De még mindig inkább a pénztáros nézzen be valamit, mint a velünk szembe sávban a kamion sofőrje, én így vagyok vele. ;)
Most atbaszolda volt, viszont ezt tényt csak már otthon vettem észre. Szóval, ha Te elbaszol valami egy melóval, csak legyintenek az érintettek, hát csak rossz napja volt? Ha igen, akkor irigylem a melód...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

The Gent írta: 2019.11.11. 13:17 Nem, nem így van. Kevered itt a szezont a faszommal... Milyen fegyver, ember! Élelmiszer a kis családnak, hogy ne vesszenek éhen. Vettem több árucikkeket, sokan álltak mögöttem, nem kezdtem el tételesen csekkolni, az árucikkeket. Otthon vettem észre, hogy a pénztáros picha a vacsijat rám htk-ta. Velem fizette ki! Na, tehát ha ezek után te mégis úgy gondolom, hogy úgy kell nekem baromallatnak, mert megbíztam a másik ember jóhiszeműsegrben, akkor szerintem nincs miről irkalgatni...
Némiképp elbeszélünk egymás mellett!
Akár élelmiszer, akár más fogyasztási, főleg ha tartós cikk, a vásárlónak nem árt (illik a saját érdekében) lecsekkolni mit fizetett ki és mit kapott.
Ha szándékosan átb..szott költse a nyavalyás gyógyszerre!
Viszont ha szó nélkül megteheti meg is fogja tenni máskor is.
Én pl. miután fizettem, kicsit félrehúzódok, de még közel a pénztárhoz és átfutok a blokkon, meg a bevásárló-kocsi tartalmán. Ez nem érinti a pénztárban sorban-állókat és kb. alig egy percet vesz igénybe.
Ha eltérés van jelzem a pénztáros felé és igyekszem barátságosnak mutatkozni, mindaddig, míg hajlik a megoldásra és szintén udvarias.
A mondandóm elejének a lényege az volt, hogy bár előfordulnak ilyenek, nem minden pénztáros rohadt rabló, tolvaj, átb..szós g.ci, sőt nagyon kevés közülük az, ezért durva és gusztustalan általánosítani!
Multiknál a rendszer működése miatt nagyon kevés ilyen eset van és az inkább tévedés, mint szándékos, sokkal jellemzőbb kisközértekre, "garázsdiszkontokra" és ott is leginkább a betévedt idegenekkel merik megtenni a becstelenebbek. A törzsvendégek előbb utóbb balhéznak érte.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: killertom »

The Gent írta: 2019.11.11. 13:17 Nem, nem így van. Kevered itt a szezont a faszommal... Milyen fegyver, ember! Élelmiszer a kis családnak, hogy ne vesszenek éhen. Vettem több árucikkeket, sokan álltak mögöttem, nem kezdtem el tételesen csekkolni, az árucikkeket. Otthon vettem észre, hogy a pénztáros picha a vacsijat rám htk-ta. Velem fizette ki! Na, tehát ha ezek után te mégis úgy gondolom, hogy úgy kell nekem baromallatnak, mert megbíztam a másik ember jóhiszeműsegrben, akkor szerintem nincs miről irkalgatni...
Ismered esetleg személyesen, hogy így gyalázod? Netán bizonyítékod van rá, hogy szándékosan vert át? Hánynom kell ettől az ótvar, útszéli stílustól ami az utóbbi időben itt is megy. Lehet hogy érdemes lenne belenézni a tükörbe mert se nem férfias, se nem kemény, egyszerűen csak ízléstelen és lealacsonyító. Egyre kevésbé érzem úgy, hogy ilyen emberek között akarnék fórumozni.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Dönci62 írta: 2019.11.11. 14:04 Némiképp elbeszélünk egymás mellett!
Akár élelmiszer, akár más fogyasztási, főleg ha tartós cikk, a vásárlónak nem árt (illik a saját érdekében) lecsekkolni mit fizetett ki és mit kapott.
Ha szándékosan átb..szott költse a nyavalyás gyógyszerre!
Viszont ha szó nélkül megteheti meg is fogja tenni máskor is.
Én pl. miután fizettem, kicsit félrehúzódok, de még közel a pénztárhoz és átfutok a blokkon, meg a bevásárló-kocsi tartalmán. Ez nem érinti a pénztárban sorban-állókat és kb. alig egy percet vesz igénybe.
Ha eltérés van jelzem a pénztáros felé és igyekszem barátságosnak mutatkozni, mindaddig, míg hajlik a megoldásra és szintén udvarias.
A mondandóm elejének a lényege az volt, hogy bár előfordulnak ilyenek, nem minden pénztáros rohadt rabló, tolvaj, átb..szós g.ci, sőt nagyon kevés közülük az, ezért durva és gusztustalan általánosítani!
Multiknál a rendszer működése miatt nagyon kevés ilyen eset van és az inkább tévedés, mint szándékos, sokkal jellemzőbb kisközértekre, "garázsdiszkontokra" és ott is leginkább a betévedt idegenekkel merik megtenni a becstelenebbek. A törzsvendégek előbb utóbb balhéznak érte.
Rendben van. Egyetértek Veled! Mondjuk, sem Zora, sem én nem általánosítotunk, akinek nem Inge az nem svéd... Leirtuk amit tapasztaltunk, kb. ennyike. 😉
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: The Gent »

killertom írta: 2019.11.11. 14:23 Ismered esetleg személyesen, hogy így gyalázod? Netán bizonyítékod van rá, hogy szándékosan vert át? Hánynom kell ettől az ótvar, útszéli stílustól ami az utóbbi időben itt is megy. Lehet hogy érdemes lenne belenézni a tükörbe mert se nem férfias, se nem kemény, egyszerűen csak ízléstelen és lealacsonyító. Egyre kevésbé érzem úgy, hogy ilyen emberek között akarnék fórumozni.
Igen ismerem, egy mocskos... Gyógyszertárban kiváltottam, a vérnyomás csökkentőt, a patikus nem húzta le, a doboz lopasgatlojat, vagy valami ilyesmi. A lényeg, hogy utána bementem az inkriminalt sarki boltba, és ott mikor fizettem a lopós nőnél, utána a gyógyszeres doboz bejelzett a kapunál, rögtön rámhivta a biztonsági droidot a többi vevő meg nézett, hogy a rohadék tolvaj... Ezek után még velem fizetteti ki a vacsorája. Kb egy ezressel l levett, hát én nem sz.rom a pénzt, ezért, felduhodtem most is, hogy felideztem az esetet.
Na, ennyi. Viszont ha hánynod kell, csak rokazzal nyugodtan, engem nem zavar...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Sajnos felénk is mindennapos ez a lehúzósdi! Az Asszony szerencsére résen van! Mire a kasszához ér, összeadja mennyit fog fizetni és ő is ellenőrzi tételesen még a pénztár mellett a számlát és a bevásárlókocsit. Rendszeres, hogy a kisvárosi T-ban, de akár pest széli A-ban is le akar húzni a pénztáros! A lentebb írt kamerák ellenére is!
Szinte mindig van olyan tétel, amit nem is vettünk! Ha több darabot veszünk valamikből, általában egy-két darabbal még több szerepel a számlán! Az udvarias kezdés ellenére, szintén általában - vita van! DE, annyit vettek, biztos már elrakták stb. Az olcsóbb helyett, hiába azt vettük, a drágábbat üti be. Ilyenkor az Asszony is kéri rögtön a zárást, a videót, üzletvezetőt! Azt nem lehet, ne már, itt állnak sorban ezren stb. De Ő nem tágít, és ekkor végre vagy jön még valaki és visszaadják, módosítják, vagy lehet sorbaállni az ügyfélszolgálatnál, hogy ott rendezzék! Egyébként pont a kis, maszek boltokban, zöldségesnél nem akartak még átverni!
A kagylós kútnál többször volt szintén, hogy pár ezres tankolást 20-assal fizetve, 10-ből akart a menyecske visszaadni! Hírük van már a környéken! Ott még a kútvezető is tagad a végtelenségig, hogy nem ment a kamera, úgyse látszik, nem tud zárni, sokan akarnak fizetni... De az Asszony nem tágít és végül visszaadják ami jár...
Friss tegnapi eset. Gyógyszertár. 4700Ft. Asszony ötezressel fizet, és várja a visszajárót. Gyógyszertári alkalmazott néz rá vissza bambán, majd pár másodperc múlva kérdezi - mi van, visszaadjak 300Ft-ot? És még lehetne folytatni... Sajnos!
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

TotoHU írta: 2019.11.10. 23:13 Azé' ab is benne van, hogy a túlhajtott, naponta több száz embert lekasszázó pénztáros téved. Mert emberből van ő is. Lehet fáradt, lehet szar napja, lehet k.csög a pasija, beteg a gyerek és nincs ott fejben, ünnepnapok vannak, bármi. Ember ő is, csak az nem hibázik aki nem is dolgozik.

Persze olyan is előfordulhat hogy átb@szoda van, nem vitás. Szólni kell azonnal. De még mindig inkább a pénztáros nézzen be valamit, mint a velünk szembe sávban a kamion sofőrje, én így vagyok vele. ;)
+1
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

belatibi írta: 2019.11.11. 17:09 Sajnos felénk is mindennapos ez a lehúzósdi! Az Asszony szerencsére résen van! Mire a kasszához ér, összeadja mennyit fog fizetni és ő is ellenőrzi tételesen még a pénztár mellett a számlát és a bevásárlókocsit. Rendszeres, hogy a kisvárosi T-ban, de akár pest széli A-ban is le akar húzni a pénztáros! A lentebb írt kamerák ellenére is!
Szinte mindig van olyan tétel, amit nem is vettünk! Ha több darabot veszünk valamikből, általában egy-két darabbal még több szerepel a számlán! Az udvarias kezdés ellenére, szintén általában - vita van! DE, annyit vettek, biztos már elrakták stb. Az olcsóbb helyett, hiába azt vettük, a drágábbat üti be. Ilyenkor az Asszony is kéri rögtön a zárást, a videót, üzletvezetőt! Azt nem lehet, ne már, itt állnak sorban ezren stb. De Ő nem tágít, és ekkor végre vagy jön még valaki és visszaadják, módosítják, vagy lehet sorbaállni az ügyfélszolgálatnál, hogy ott rendezzék! Egyébként pont a kis, maszek boltokban, zöldségesnél nem akartak még átverni!
A kagylós kútnál többször volt szintén, hogy pár ezres tankolást 20-assal fizetve, 10-ből akart a menyecske visszaadni! Hírük van már a környéken! Ott még a kútvezető is tagad a végtelenségig, hogy nem ment a kamera, úgyse látszik, nem tud zárni, sokan akarnak fizetni... De az Asszony nem tágít és végül visszaadják ami jár...
Friss tegnapi eset. Gyógyszertár. 4700Ft. Asszony ötezressel fizet, és várja a visszajárót. Gyógyszertári alkalmazott néz rá vissza bambán, majd pár másodperc múlva kérdezi - mi van, visszaadjak 300Ft-ot? És még lehetne folytatni... Sajnos!
Adom👍
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Freddy Haflin írta: 2019.11.11. 20:26+1
Látom, sok embernek van pénztáros hozzátartozója...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

The Gent írta: 2019.11.11. 21:17 Látom, sok embernek van pénztáros hozzátartozója...
Én voltam eladó. Akkor hagytam végleg abba, amikor a puporka polgártásunk kiabálva jött vissza, hogy rosszul adtam vissza a tízezreséből. Odaadtam neki a követelt pénzt (99%, hogy jól adtam vissza korábban, de nem is emlékeztem rá), idő előtt bezártam a boltot, hazamentem, másnap már nem mentem dolgozni, soha nem is akarok többé az "utca emberével" munkakapcsolatba kerülni ha nem muszáj.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

The Gent írta: 2019.11.11. 21:17 Látom, sok embernek van pénztáros hozzátartozója...
Üdv!

Nem, nincs. Sőt, soha nem is volt. De nem szeretem az általánosítást.
Elfogadom, hogy vannak, akik direkt a lehúzásra játszanak, sőt bizonyos hírek óta óvatosabb vagyok a környékünkön lévő Lidl-ben.
Ha rosszul adnak vissza ( ha többet, ha kevesebbet) és észreveszem, akkor szólok, és ha kevesebbet adtak elnézést kérnek, ha meg többet, akkor megköszönik.
(Az is igaz, hogy ezek kisvárosi boltok).

De mindenkinek -nekem is- van olyan sz.r napja, amikor úgy érzi az ember, hogy felkelni is kár volt.
Na akkor simán be lehet nézni bármit...

Egészség legyen, a többi miatt meg ne hagyd magad felhúzni. K.rva káros. 😊
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Teràpiàs hőbörgés

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Freddy Haflin írta: 2019.11.12. 00:19 Üdv!

Nem, nincs. Sőt, soha nem is volt. De nem szeretem az általánosítást.
Elfogadom, hogy vannak, akik direkt a lehúzásra játszanak, sőt bizonyos hírek óta óvatosabb vagyok a környékünkön lévő Lidl-ben.
Ha rosszul adnak vissza ( ha többet, ha kevesebbet) és észreveszem, akkor szólok, és ha kevesebbet adtak elnézést kérnek, ha meg többet, akkor megköszönik.
(Az is igaz, hogy ezek kisvárosi boltok).

De mindenkinek -nekem is- van olyan sz.r napja, amikor úgy érzi az ember, hogy felkelni is kár volt.
Na akkor simán be lehet nézni bármit...

Egészség legyen, a többi miatt meg ne hagyd magad felhúzni. K.rva káros. 😊
Én sem szeretem az általánosítást! Egy konkrét esetet írtam le egy konkrét személyről! Az eset velem történt, nem a szomszéd ismerősének a tengerimalacátol hallottam. Akkor mi a probléma? Ez egy fórum, nem? Spanom,Zora aka fegyverkovacs,leirta, hogy vele konkrétan mi történt, azonnal szarzuhatagot kapott a nyakába, leírtam erre én is,ezzel a témával kapcsolatban a velem megtörtent esetet, rögtön megkopkottek... Akkor ki a hunyó?
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!
Ha visszaolvasol, én pusztán arra a felvetésre reagáltam, hogy van-e, és ha igen, bótos rokon.
Elfogadom, hogy veled ez történt, sőt értem az indulatot is.
Ugyanakkor Toto higgadt kommentjét is abszolút korrektnek tartom

Egy dolgot tuti nem tettem: hunyót nem kerestem. 😊

(és bár azt is írtam, hogy fő a nyugalom, és a zideg káros, azt is tudom, hogy néha mennyire jól esik ököllel miszlikbe törni mondjuk egy billentyűzetet.😁 merugye az biztos hibás, és attól a pogréma megoldódik...)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Freddy Haflin írta: 2019.11.12. 20:56 Üdv!
Ha visszaolvasol, én pusztán arra a felvetésre reagáltam, hogy van-e, és ha igen, bótos rokon.
Elfogadom, hogy veled ez történt, sőt értem az indulatot is.
Ugyanakkor Toto higgadt kommentjét is abszolút korrektnek tartom

Egy dolgot tuti nem tettem: hunyót nem kerestem. 😊

(és bár azt is írtam, hogy fő a nyugalom, és a zideg káros, azt is tudom, hogy néha mennyire jól esik ököllel miszlikbe törni mondjuk egy billentyűzetet.😁 merugye az biztos hibás, és attól a pogréma megoldódik...)
Szifonrol írok azt meg drága dolog osszetorni.. 😉Egyébként köszi! 😊
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

The Gent írta: 2019.11.13. 08:51 Szifonrol írok azt meg drága dolog osszetorni.. 😉Egyébként köszi! 😊
Nem szeretném tovább szítani a vitát, de ha alaposan visszaolvasol és értelmezel, láthatod, hogy Te is és Zora topiktárs is általánosított, függetlenül a saját esettől, illetve azt is felhozva példának.
Természetesen igazad van abban, hogy előfordul ilyen és gebedjen meg az a pénztáros, aki direkt és szándékosan csinál ilyet, de sem az Én, sem más topiktársak felháborodása nem szólt konkrétan a személyedre, vagy Zora topiktárs személyére, hanem az általánosításra!
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Dönci62 írta: 2019.11.13. 09:08 Nem szeretném tovább szítani a vitát, de ha alaposan visszaolvasol és értelmezel, láthatod, hogy Te is és Zora topiktárs is általánosított, függetlenül a saját esettől, illetve azt is felhozva példának.
Természetesen igazad van abban, hogy előfordul ilyen és gebedjen meg az a pénztáros, aki direkt és szándékosan csinál ilyet, de sem az Én, sem más topiktársak felháborodása nem szólt konkrétan a személyedre, vagy Zora topiktárs személyére, hanem az általánosításra!
Nem szeretnéd, de mégis csak azt csinálod... Részemről a téma lezárva, nem ér annyit az egész, hogy felbasszam az agyamat, megint...
71ZCAMjYEGQEEWDZs.jpeg
71ZCAMjYEGQEEWDZs.jpeg (71.53 KiB) Megtekintve 46428 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2019.12.13. 21:07 A p99 egy fos, drágáért.

kérdésed alapján meg úgyis péniszpótlék látványfegyvert veszel, leszarod mit mondunk. Muhaha
Provokátor.jpg
Provokátor.jpg (46.31 KiB) Megtekintve 46522 alkalommal
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Tibi20 írta: 2019.12.13. 22:22 1 Nem az volt a célom ezzel, hogy látványfegyvert vegyek.
2 Pont azért nem szarom le a véleményeteket, mivel itt kérdeztem meg és mivel ti mondjátok ezért valószínűleg az EKOL ALP + mellett lesz a választásom.
NE VEGYÉL ALP+-t!

Nálunk SEMMIT SE VEGYÉL! Csak hiszti, balhé, fikázás lesz belőle.

(szagról te vagy az a típusú vevő, akiből nem profit lesz, hanem bosszúság.)

És egyetértek Gent úr plakátjával.

kösz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Tibi20
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019.05.29. 21:52

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Tibi20 »

gvass1 írta: 2019.12.14. 07:12 NE VEGYÉL ALP+-t!

Nálunk SEMMIT SE VEGYÉL! Csak hiszti, balhé, fikázás lesz belőle.

(szagról te vagy az a típusú vevő, akiből nem profit lesz, hanem bosszúság.)

És egyetértek Gent úr plakátjával.

kösz.
Én semmit és senkit nem akartam provokálni. Úgy tudom, hogy ez az oldalrész arra lett kitalálva hogy lehet az ilyenekről kérdezni? Egy egyszerű kérdést tettem fel semmi hátsó szándékom nem volt vele! De ha mégis vmiért annak tűnt akkor elnézést!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.12.14. 07:12 NE VEGYÉL ALP+-t!

Nálunk SEMMIT SE VEGYÉL! Csak hiszti, balhé, fikázás lesz belőle.

(szagról te vagy az a típusú vevő, akiből nem profit lesz, hanem bosszúság.)

És egyetértek Gent úr plakátjával.

kösz.
Alapesetben nem szoktam az ilyen elkaszálásokkal egyetérteni, de most azt gondolom, hogy van benne logika.

A topictárs kezdőkén (vagy annak álcázva) keres egy olyan fegyert, ami elsősorban nézzen ki neki megfelelően, másodsorban legyen nagyon megbízható, és mindezt öntöltőként.

Itt vásárlás után bármelyik kicsit is hibádzik, akkor az a szempont fog előre lépni, és habzó szájjal lesz visszakövetelve a vételár esetleg egy rossz töltény okán.

Topictársunknak azt javaslom én is, hogy még ne vásároljon, hanem olvasgasson sokat!

A török öntöltő vásárlása pedig nem egy objektív választás, hanem iinkább szerencsejáték kategória. Ugyanabból a típusból képes egy darab teljesen hibátlanul működni, és képes akadozni is. Továbbá az Ekol fegyverekben általában olyan szar rugóanyagot használnak, hogy teljesen kiszámíthatatlan, hogy a viselés, és a használat okozta rugóterhelések mit fognak.eredményezni a működésben. Ezt más gyártónál még nem tapasztaltam ilyen mértékben ezt.

Ugyanez igaz a német modellekre is, csak kisebb mértékben. Én pl egy Record COP-ot cumoliztam be, de nagyon. Minden tárból van minimum egy akadály. El is neveztem halottpénznek... 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.12.14. 09:37 Alapesetben nem szoktam az ilyen elkaszálásokkal egyetérteni, de most azt gondolom, hogy van benne logika.

A topictárs kezdőkén (vagy annak álcázva)

Eléggé nyilvánvalóak a szimptómák:
- egyből öntöltőt keres
- nagyot, látványosat, nagy tárkapacitásút
- "kezdőként" telibe beletalál és megnevezi az egyik közismerten legfosabb és egyben legdrágább öntöltőt
- közben elárulja magát "kezdőként", hogy más fórumokra hivatkozik (holott egyszerű guglizással kijönne, h a nevezett cucc egy fos)
- "kezdőként" előveszi az "itt szagértők vannak" nyalizást
- majd a "már kérdezni sem lehet" lemez
- megjósólom: jön a falkaszellem, bégető birkák és hasonlók állandó műsorszáma.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.12.14. 09:41 Eléggé nyilvánvalóak a szimptómák:
- egyből öntöltőt keres
- nagyot, látványosat, nagy tárkapacitásút
- "kezdőként" telibe beletalál és megnevezi az egyik közismerten legfosabb és egyben legdrágább öntöltőt
- közben elárulja magát "kezdőként", hogy más fórumokra hivatkozik (holott egyszerű guglizással kijönne, h a nevezett cucc egy fos)
- "kezdőként" előveszi az "itt szagértők vannak" nyalizást
- majd a "már kérdezni sem lehet" lemez
- megjósólom: jön a falkaszellem, bégető birkák és hasonlók állandó műsorszáma.
Lehetséges.
Majd meglátjuk. Ha rosszindulatú műsor lesz esetleg, akkor úgyis műkődni fog a moderáció, és ledarálódik az ember. Egyenlőre még szkeptikis vagyok.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2019.12.14. 09:41 Eléggé nyilvánvalóak a szimptómák:
- egyből öntöltőt keres
- nagyot, látványosat, nagy tárkapacitásút
- "kezdőként" telibe beletalál és megnevezi az egyik közismerten legfosabb és egyben legdrágább öntöltőt
- közben elárulja magát "kezdőként", hogy más fórumokra hivatkozik (holott egyszerű guglizással kijönne, h a nevezett cucc egy fos)
- "kezdőként" előveszi az "itt szagértők vannak" nyalizást
- majd a "már kérdezni sem lehet" lemez
- megjósólom: jön a falkaszellem, bégető birkák és hasonlók állandó műsorszáma.
OFF:

Lehet, h csak egy naív/tájékozatlan hülye vagyok, v teljesen más a lelki beállítottságom, de nem értem, mi az értelme a trollkodásnak/provokálásnak. Van-e haszna, vagy csak valami pszichés defekt késztet arra valakit, hogy ilyesmire idő, energiát áldozzon? Nem arra gondolok, mikor "akkorisnekemvanigazam, mercsakazéris", hanem pl. erre az esetre, ha ez tényleg provokáció. Én simán elhittem, hogy segítséget kér...
Hány éves vagy királylány szimptómám van? :lol:
Akinek erről erről van valami konkrét ismerete, esetleg tapasztalata légyszi ossza meg!
Köszönöm!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

jó ha van írta: 2019.12.14. 09:51 OFF:

Lehet, h csak egy naív/tájékozatlan hülye vagyok, v teljesen más a lelki beállítottságom, de nem értem, mi az értelme a trollkodásnak/provokálásnak. Van-e haszna, vagy csak valami pszichés defekt késztet arra valakit, hogy ilyesmire idő, energiát áldozzon? Nem arra gondolok, mikor "akkorisnekemvanigazam, mercsakazéris", hanem pl. erre az esetre, ha ez tényleg provokáció. Én simán elhittem, hogy segítséget kér...
Hány éves vagy királylány szimptómám van? :lol:
Akinek erről erről van valami konkrét ismerete, esetleg tapasztalata légyszi ossza meg!
Köszönöm!
Van egy-két fórumozó, akiknek valami miatt néhány más topikkal együtt, a fegyveres topikok is b@sszák a csőrüket.
Én, mióta ezeken a fórumokon jelen vagyok, valamiért úgy éreztem tennem kell ellene/ellenük, így a kezdetektől fogva harcban állok vele/velük (bár az utóbbi időben túl alacsony a mérce részéről/részükről, így nem nagyon foglalkozom már a dologgal).
Alaposan kiismertem a taktikákat, stílusjegyeket, stb., amiket használ/használnak így nagy valószínűséggel felismerem, már egy-két hozzászólás után is, hogy kivel van dolgunk.
Volt aki nyilvánosan leírta egy másik fórumon, hogy egyetlen célja az egész ténykedésének, hogy ellehetetlenítse a fórum működését, ugyanezt az itteni privátban is megtette más nem is egyszer. Az itteni éberebb moderációnak köszönhetően, nincs olyan durva ámokfutás részéről/részükről, mint más fegyveres fórumokon és igen visszafogottan fórumozik/fórumoznak. Engem személyes ellenségének tekint/tekintenek, amit privátban elég sokszor a tudomásomra hoz/hoznak, nem egyszer elég durva fenyegető stílusban. Különösebben ez nem izgat, sőt, némiképp megmosolyogtat, de azért "résen vagyok"! :lol: :lol: :lol:
pl. a másik fórumon "őstroll"-ként ismert és egy ideje mindenki által üldözött, itt is jelen van és az az érzésem, hogy nem is egy nickkel, bár eddig még igen szerényen és mondhatni egész jól viselkedett.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

jó ha van írta: 2019.12.14. 09:51 OFF:

Lehet, h csak egy naív/tájékozatlan hülye vagyok, v teljesen más a lelki beállítottságom, de nem értem, mi az értelme a trollkodásnak/provokálásnak. Van-e haszna, vagy csak valami pszichés defekt késztet arra valakit, hogy ilyesmire idő, energiát áldozzon? Nem arra gondolok, mikor "akkorisnekemvanigazam, mercsakazéris", hanem pl. erre az esetre, ha ez tényleg provokáció. Én simán elhittem, hogy segítséget kér...
Hány éves vagy királylány szimptómám van? :lol:
Akinek erről erről van valami konkrét ismerete, esetleg tapasztalata légyszi ossza meg!
Köszönöm!
OFF
Ahogy Dönci is írta, sokan járnak ide trolkodni. Azért mert egyszer valaki megsértette vagy beszótl neki, esetleg személyes ellentéte van valakivel, vagy egyszerűen csak beteg az agya és az okoz neki perverz élvezetet ha itt zúzhat, arra áll neki fel, nem tudom.

De vannak tipikus megnyilvánulások, amikből így 10-15 év trollvadászat után már sokaknak pár hozzászólás után leesik, hogy itt egy trollról van szó. Ha ez nyilvánvalóvá válik, akkor a tagok eljátszadoznak a trollocskával, amíg a moderátorok nem állítják le az egészet és ki nem paterolják a lebukott trollt és eltakarítják a mocskot körülötte.

Persze itt is igaz: minden troll zöld színű, de aminek zöld színe van az nem mind troll. :)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2019.12.14. 12:59 OFF
Ahogy Dönci is írta, sokan járnak ide trolkodni. Azért mert egyszer valaki megsértette vagy beszótl neki, esetleg személyes ellentéte van valakivel, vagy egyszerűen csak beteg az agya és az okoz neki perverz élvezetet ha itt zúzhat, arra áll neki fel, nem tudom.

De vannak tipikus megnyilvánulások, amikből így 10-15 év trollvadászat után már sokaknak pár hozzászólás után leesik, hogy itt egy trollról van szó. Ha ez nyilvánvalóvá válik, akkor a tagok eljátszadoznak a trollocskával, amíg a moderátorok nem állítják le az egészet és ki nem paterolják a lebukott trollt és eltakarítják a mocskot körülötte.

Persze itt is igaz: minden troll zöld színű, de aminek zöld színe van az nem mind troll. :)
Köszi a választ, és megnyugtattál, hogy nem nézel trollnak mindenkit, aki zöld! Van köztük ugye 1-2 ártalmatlan hülye vadász is... :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

jó ha van írta: 2019.12.14. 14:05 Köszi a választ, és megnyugtattál, hogy nem nézel trollnak mindenkit, aki zöld! Van köztük ugye 1-2 ártalmatlan hülye vadász is... :lol:
Hogy az ufonautákról már ne is beszéljünk...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Csak azt kérem a társaságtól, ha már semmi érzékem nincs ahhoz, hogy kiszagoljam az önmagukat kezdőnek álcázó trollokat, legalább esetről-esetre a bizonyítékokat pakolják elém: azokat nem lehet nem látni, azokkal nem lehet vitatkozni. Talán még a trolldetektor hetedik érzékem is kifejlődik végre.
Dönci62 írta: 2019.12.14. 12:42 Volt aki nyilvánosan leírta egy másik fórumon, hogy egyetlen célja az egész ténykedésének, hogy ellehetetlenítse a fórum működését, ugyanezt az itteni privátban is megtette más nem is egyszer. Az itteni éberebb moderációnak köszönhetően, nincs olyan durva ámokfutás részéről/részükről, mint más fegyveres fórumokon és igen visszafogottan fórumozik/fórumoznak. Engem személyes ellenségének tekint/tekintenek, amit privátban elég sokszor a tudomásomra hoz/hoznak, nem egyszer elég durva fenyegető stílusban.
Megadva a bizalmat, hogy ez így igaz: állítólag jó a képzelőerőm, de ez még mindig kevés ahhoz képest, ami a világban történik.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Dönci62 írta: 2019.12.14. 12:42 Van egy-két fórumozó, akiknek valami miatt néhány más topikkal együtt, a fegyveres topikok is b@sszák a csőrüket.
Én, mióta ezeken a fórumokon jelen vagyok, valamiért úgy éreztem tennem kell ellene/ellenük, így a kezdetektől fogva harcban állok vele/velük (bár az utóbbi időben túl alacsony a mérce részéről/részükről, így nem nagyon foglalkozom már a dologgal).
Alaposan kiismertem a taktikákat, stílusjegyeket, stb., amiket használ/használnak így nagy valószínűséggel felismerem, már egy-két hozzászólás után is, hogy kivel van dolgunk.
Volt aki nyilvánosan leírta egy másik fórumon, hogy egyetlen célja az egész ténykedésének, hogy ellehetetlenítse a fórum működését, ugyanezt az itteni privátban is megtette más nem is egyszer.
OFF-OFF

100%-ig igaz, és azért csinálja, hogy az ő "szürke" fóruma pörögjön, az ufós, azértse linkelem be :).

A bizonyos ős-főtroll téged üldöz (meg néha engem), röhögök rajta. Főleg hogy IRL tudom, kicsoda.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

A valamikori bányaőr ufóval nem foglalkozom egy jó ideje, ha hülyeségekkel nyomul van bőven aki leoltsa a másik fórumon is.
Az "ős főtroll"-t Én már "letettem a túlparton". Már elég régóta nem szórakoztat (mélyre zuhant a színvonala), csak sehogy sem akar rájönni. :lol:
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

jó ha van írta: 2019.12.14. 09:51 Lehet, h csak egy naív/tájékozatlan hülye vagyok, v teljesen más a lelki beállítottságom, de nem értem, mi az értelme a trollkodásnak/provokálásnak. Van-e haszna, vagy csak valami pszichés defekt késztet arra valakit, hogy ilyesmire idő, energiát áldozzon? Nem arra gondolok, mikor
Sok hátterében állnak valódi mentális zavarok és ez is (fórum) csak egy platform, ahol megnyilvánulnak. A kóros szerepelni vágyás, exhibicionizmus, mások bosszantása miatt érzett elégedettség nem elfogadott, normális viselkedés, de létező, hiszen ismerjük a nárcisztikus, hisztrionikus és antiszociális személyiségzavarokat. Ahogy a társadalomban sok a beteg ember, ugyanaz a helyzet itt is.
Sapienti sat.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

nemtokregelni írta: 2019.12.17. 13:10 Sok hátterében állnak valódi mentális zavarok és ez is (fórum) csak egy platform, ahol megnyilvánulnak. A kóros szerepelni vágyás, exhibicionizmus, mások bosszantása miatt érzett elégedettség nem elfogadott, normális viselkedés, de létező, hiszen ismerjük a nárcisztikus, hisztrionikus és antiszociális személyiségzavarokat. Ahogy a társadalomban sok a beteg ember, ugyanaz a helyzet itt is.
Jó a diagnózis. Viselkedési zavaros, vagy éppen pszichésen beteg emberek azok akiknek az ilyesmi örömet okoz. A többiek hírekért, újdonságokért, kérdések megválaszolásaiért járnak ide. Nemrég olvastam egy cikkben, hogy ezerből kb 990 ember tök normálisan használja az internetes felületeket, arra amire valók. Kapcsolattarttartásért, információkért, hírekért, újdonságokért, kérdéseinek megválaszolásáért. A maradék 10 az aki frusztrációinak vagy szereplési vágyainak kiéléséért, vagy mert az okoz örömet ha másokat bosszant. Az ilyeneket távol kell tartani, hogy a többi 990 arra használja a felületet, amire való. Ez a moderátorok dolga.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

TotoHU írta: 2019.12.14. 12:59 OFF
Ahogy Dönci is írta, sokan járnak ide trolkodni. Azért mert egyszer valaki megsértette vagy beszótl neki, esetleg személyes ellentéte van valakivel, vagy egyszerűen csak beteg az agya és az okoz neki perverz élvezetet ha itt zúzhat, arra áll neki fel, nem tudom.

De vannak tipikus megnyilvánulások, amikből így 10-15 év trollvadászat után már sokaknak pár hozzászólás után leesik, hogy itt egy trollról van szó. Ha ez nyilvánvalóvá válik, akkor a tagok eljátszadoznak a trollocskával, amíg a moderátorok nem állítják le az egészet és ki nem paterolják a lebukott trollt és eltakarítják a mocskot körülötte.

Persze itt is igaz: minden troll zöld színű, de aminek zöld színe van az nem mind troll. :)
:D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2019.12.17. 13:10 Sok hátterében állnak valódi mentális zavarok és ez is (fórum) csak egy platform, ahol megnyilvánulnak. A kóros szerepelni vágyás, exhibicionizmus, mások bosszantása miatt érzett elégedettség nem elfogadott, normális viselkedés, de létező, hiszen ismerjük a nárcisztikus, hisztrionikus és antiszociális személyiségzavarokat. Ahogy a társadalomban sok a beteg ember, ugyanaz a helyzet itt is.
Pontosan.
Plusz ugye itt arctalanul lehet provokálni a másikat, ami az ilyen beteg embereknek plusz bátorságot ad.
Az alapelv: ugyanúgy kell viselkedni a másikkal, ahogy élőben is tennéd. Többel között azért, mert bármikor összefuthatsz vele élőben..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2019.12.17. 21:48 Pontosan.
Plusz ugye itt arctalanul lehet provokálni a másikat, ami az ilyen beteg embereknek plusz bátorságot ad.
Talált, süllyedt. Általában addig nagy az illető pofája, míg ki nem derül az illető IRL személyisége. Hajtóvadászatot indítottam utána, legális de nem publikus módon, nem is sejtettem, hogy pár háznyira lakik tőlem :). Érdekes, itt a fórumon még nem szólalt meg.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2019.12.17. 21:48 Az alapelv: ugyanúgy kell viselkedni a másikkal, ahogy élőben is tennéd. Többel között azért, mert bármikor összefuthatsz vele élőben…
Gyakran elgondolkodom, hogy ami fájóan hiányzik a netes trolloknak, az a visszajelzés.
(Ami visszatart ennek komoly népszerűsítésétől és legalizálásától, hogy trollkodás nélkül is vagyok annyira különc, hogy mindennap elhúznák a nótámat.)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

nemtokregelni írta: 2019.12.17. 13:10 Sok hátterében állnak valódi mentális zavarok és ez is (fórum) csak egy platform, ahol megnyilvánulnak. A kóros szerepelni vágyás, exhibicionizmus, mások bosszantása miatt érzett elégedettség nem elfogadott, normális viselkedés, de létező, hiszen ismerjük a nárcisztikus, hisztrionikus és antiszociális személyiségzavarokat. Ahogy a társadalomban sok a beteg ember, ugyanaz a helyzet itt is.
Baszki, az összes jó tulajdonságomat sikerült felsorolnod...
nhgal4jUp1s.gif
nhgal4jUp1s.gif (345.25 KiB) Megtekintve 45697 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

The Gent írta: 2019.12.18. 17:23 Baszki, az összes jó tulajdonságomat sikerült felsorolnod... nhgal4jUp1s.gif
Jah, bocs, a betegségtudat hiánya kimaradt :D
Sapienti sat.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

nemtokregelni írta: 2019.12.18. 17:35 Jah, bocs, a betegségtudat hiánya kimaradt :D
Adom 👍👍
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Mondjuk ez alapján neked is van baj a fejedben rendesen.
Érdekes, és még büszke is vagy rá.
Gratulálok.
Blekk Rájgó írta: Hajtóvadászatot indítottam utána, legális de nem publikus módon, nem is sejtettem, hogy pár háznyira lakik tőlem :).
"..."
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TurboP írta: 2019.12.18. 20:04 Mondjuk ez alapján neked is van baj a fejedben rendesen.
Érdekes, és még büszke is vagy rá.
Gratulálok.
Ha tudnád mit művelt az illető egy másik fórumon (+ privátban), biztos nem ez lenne a véleményed! ;)
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Egy ismeretlen ember, ugyan mit? Amit nem tudott nagy ívben leszarni. Hagyjuk már...
És ugyan mit csinált amikor megtudta ki az. Oda ment és bevert neki egyet vagy mit, jól megmondta neki, hogy ismerlek kötsög? Ha nem akkor minek tette az erőfeszítést.

Ettől függetlenül fenntartom amit írtam.
Dönci62 írta: Ha tudnád mit művelt az illető egy másik fórumon (+ privátban), biztos nem ez lenne a véleményed! ;)
"..."
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TurboP írta: 2019.12.18. 21:17 És ugyan mit csinált amikor megtudta ki az. Oda ment és bevert neki egyet vagy mit, jól megmondta neki, hogy ismerlek kötsög? Ha nem akkor minek tette az erőfeszítést.
Ennél kevesebb elég volt, pár egyértelmű hozzászólás elég volt, hogy ismert az IRL kiléte, a legtöbb trollnál elegendő, hogy leálljon. Nem az "itteni ügyeletes" (nála sokkal durvább), itt 0 hozzászólása van.

Persze, le lehet szarni, de amikor miatta ürül ki egy fórum... szerencsére itt is-ott is jól dolgoznak a modik...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Blekk Rájgó írta: 2019.12.18. 21:23 Ennél kevesebb elég volt, pár egyértelmű hozzászólás elég volt, hogy ismert az IRL kiléte, a legtöbb trollnál elegendő, hogy leálljon. Nem az "itteni ügyeletes" (nála sokkal durvább), itt 0 hozzászólása van.

Persze, le lehet szarni, de amikor miatta ürül ki egy fórum... szerencsére itt is-ott is jól dolgoznak a modik...
Én egy másik sztorit hallottam ismerősömtől. Egy arc nyomta a gyökérséget sorozatban egy fórumon, hagyjuk is, hogy hol. A moderátor megnézte az IP-jét, és mivel sok hsz egy céghez egyértelműen köthető volt, írt a cég vezetőjének egy emailt, hogy valaki az ő IP címükről fullban nyomja a kretént. Mellékelt pár hozzászólást, és kérte a vezetőket hogy tájékoztassák az érintett munkatársat, hogy nem illik ilyet csinálni.
A troll soha többé nem jött elő a barlangjából, azon a fórumon.
A legtöbb troll az anonimitás eltűnésével már nem olyan szupererős. Nem kell megfenyegetni, elég a tudtára adni, hogy tudják hogy kicsoda, és abbahagyja.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2019.12.18. 21:54 A legtöbb troll az anonimitás eltűnésével már nem olyan szupererős. Nem kell megfenyegetni, elég a tudtára adni, hogy tudják hogy kicsoda, és abbahagyja.
Lényegében itt is ez történt. Nem vagyok se admin, se modi, így más cselhez kellett folyamodni. Kis matek a nevével és a lakcímével, pl. a vezetéknév betűinek száma megegyezik a házszám első helyiértékével, kétszerese a másodiknak és a házszám osztója, a teljes nevében egy hosszú magánhangzó van stb., egyből értette, hogy megvagy-hadnagy :).
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2019.12.25. 19:24 Ha Steiner gyártott volna ennyi jó cuccot, őt is tisztelnem érte.
Gyártottak és gyártanak is, csak más irányvonalban. A lőfegyvereit csak nézem a neten, kvázi hidegen hagynak, tisztán gáz-riasztó vonalon amit nekem csináltak eddig, 100%-ig meg voltam/vagyok velük elégedve. Nem az ő hibájuk volt, hogy az egyik adott fegyvert csak csipesszel lehetett tölteni és fejreállítva üríteni, cserébe gyűjtőbarát átalakítás. (Már előtte mondta Iván, hogy csak így megy, nem fog "rendesen" működni!)

Nézve a honlapjukat, erősen lecsökkent a kínálat, elfogytak a leadott önvédelmik.
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

Blekk Rájgó írta: 2019.12.25. 19:46 Gyártottak és gyártanak is, csak más irányvonalban. A lőfegyvereit csak nézem a neten, kvázi hidegen hagynak, tisztán gáz-riasztó vonalon amit nekem csináltak eddig, 100%-ig meg voltam/vagyok velük elégedve. Nem az ő hibájuk volt, hogy az egyik adott fegyvert csak csipesszel lehetett tölteni és fejreállítva üríteni, cserébe gyűjtőbarát átalakítás. (Már előtte mondta Iván, hogy csak így megy, nem fog "rendesen" működni!)

Nézve a honlapjukat, erősen lecsökkent a kínálat, elfogytak a leadott önvédelmik.
Megnéztem kíváncsiságból a honlapjukat, szólni kéne nekik, hogy a bérelhető fegyveres listán vannak oltári nagy mellényúlások a történelmi fegyvereknél. Pl Colt Dragoon név alatt egy állítható irányzékos 1858 Remington, Sharps falling block carbine néven egy Remington Rolling Block, a 1875 Outlaw és a 1890 Police azt Colt néven fut stb..
művek-1

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Mindekit Tisztelettel Üdvözlök!

Sokat gondolkodtam, hogy regisztráljak és leírjam, hogy mit sérelmezek, de muszáj! A vitatott hozzászólásban két dolgot kifogásoltam és fenntartom. A dolgozóimat "alkoholista melósnak" nevezni sértő és az igazgató nem mehet el mellette szó nélkül, nem tudnék a szemükbe nézni és elítélem ezt a magatartást. Mindenki tudja a kilőtt golyót és a kimondott szót nem lehet vissza csinálni. Amit a „bérlőmről „ írt minden szakirányú végzettség és szakmai hozzáértés nélkül magát minősíti. Ami a fórum bezárását illeti, leírtam, hogy nem célom, olyan mintha a lőteret vagy a repülőteret akarnám bezáratni ahol lövök vagy repülök. Viszont fontos, hogy mindenütt vannak szabályok és viselkedési minimumok, amibe szerintem a dolgozóim alaptalan sértegetése nem fér bele. Amennyiben csak termékeinket szidta volna, elengedem, mint ahogyan ezt teszem most is, az nem érdekel. Nem vagyunk hibátlanok, de törekszünk rá, és ha mégis hibázunk, azt javítjuk, 1991-óta. Személyeskedésbe nem szeretnék belemenni, tessék nyugodtan leírni, ha hibáztunk, tanulunk belőle és megpróbálunk a jövőben nem hibázni! Mindenkinek kívánok minden jót, szépet, csak ha a dolgozóimat bántják, erkölcsi kötelességem megvédeni őket. Az is elég szerencsétlen volt, hogy ez a szeretet ünnepén történt. Részemről az ügyet végleg lezártam!
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

művek-1 írta: 2019.12.25. 21:21 Mindekit Tisztelettel Üdvözlök!

Sokat gondolkodtam, hogy regisztráljak és leírjam, hogy mit sérelmezek, de muszáj! A vitatott hozzászólásban két dolgot kifogásoltam és fenntartom. A dolgozóimat "alkoholista melósnak" nevezni sértő és az igazgató nem mehet el mellette szó nélkül, nem tudnék a szemükbe nézni és elítélem ezt a magatartást. Mindenki tudja a kilőtt golyót és a kimondott szót nem lehet vissza csinálni. Amit a „bérlőmről „ írt minden szakirányú végzettség és szakmai hozzáértés nélkül magát minősíti. Ami a fórum bezárását illeti, leírtam, hogy nem célom, olyan mintha a lőteret vagy a repülőteret akarnám bezáratni ahol lövök vagy repülök. Viszont fontos, hogy mindenütt vannak szabályok és viselkedési minimumok, amibe szerintem a dolgozóim alaptalan sértegetése nem fér bele. Amennyiben csak termékeinket szidta volna, elengedem, mint ahogyan ezt teszem most is, az nem érdekel. Nem vagyunk hibátlanok, de törekszünk rá, és ha mégis hibázunk, azt javítjuk, 1991-óta. Személyeskedésbe nem szeretnék belemenni, tessék nyugodtan leírni, ha hibáztunk, tanulunk belőle és megpróbálunk a jövőben nem hibázni! Mindenkinek kívánok minden jót, szépet, csak ha a dolgozóimat bántják, erkölcsi kötelességem megvédeni őket. Az is elég szerencsétlen volt, hogy ez a szeretet ünnepén történt. Részemről az ügyet végleg lezártam!
Üdvözlöm! A fentiekkel egyetértek! Engem a személyekről teljesen függetlenül, az bántott ebben a fenti dologban leginkább, hogy ebben a parányi mikrokozossegben, sem az egyetértés, hanem a szethuzas, kakaskodas van jelen. Olyan emberek vagyunk, akik szeretik a fegyvereket, ez összeköt minket. Inkább azt kellene nézni, hogy miben segithetjuk egymást, mint abban, hogy miben árthatunk a másiknak,szerintem. Kisszerű torzsalkodással, csak a fegyverellenes lobbi malmára hajtjuk a vízet. Ennyi.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
művek-1

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

vvvvvvvvvv.png
Tisztelettel Üdvözlöm!

Igen imádok sportot lőni, megbeszélni, ezért is jó, nagyszerű, hogy ez az oldal van! Örülök, hogy itt lehetek!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

művek-1 írta: 2019.12.25. 21:21 Mindekit Tisztelettel Üdvözlök!

Sokat gondolkodtam, hogy regisztráljak és leírjam, hogy mit sérelmezek, de muszáj! A vitatott hozzászólásban két dolgot kifogásoltam és fenntartom. A dolgozóimat "alkoholista melósnak" nevezni sértő és az igazgató nem mehet el mellette szó nélkül, nem tudnék a szemükbe nézni és elítélem ezt a magatartást. Mindenki tudja a kilőtt golyót és a kimondott szót nem lehet vissza csinálni. Amit a „bérlőmről „ írt minden szakirányú végzettség és szakmai hozzáértés nélkül magát minősíti. Ami a fórum bezárását illeti, leírtam, hogy nem célom, olyan mintha a lőteret vagy a repülőteret akarnám bezáratni ahol lövök vagy repülök. Viszont fontos, hogy mindenütt vannak szabályok és viselkedési minimumok, amibe szerintem a dolgozóim alaptalan sértegetése nem fér bele. Amennyiben csak termékeinket szidta volna, elengedem, mint ahogyan ezt teszem most is, az nem érdekel. Nem vagyunk hibátlanok, de törekszünk rá, és ha mégis hibázunk, azt javítjuk, 1991-óta. Személyeskedésbe nem szeretnék belemenni, tessék nyugodtan leírni, ha hibáztunk, tanulunk belőle és megpróbálunk a jövőben nem hibázni! Mindenkinek kívánok minden jót, szépet, csak ha a dolgozóimat bántják, erkölcsi kötelességem megvédeni őket. Az is elég szerencsétlen volt, hogy ez a szeretet ünnepén történt. Részemről az ügyet végleg lezártam!
Tisztelt Béla bátyám'!

Arra nem emlékszem hogy tegeződtünk vagy magázódtunk anno, úgyhogy most maradok a magázódásnál.

A Művek dolgozóitól tegnap is elnézést kértem, most is tartom.

A többi meg... mint egy másik hozzászólásban is volt róla szó nemrég, a sokszázezres, vagy éppen milliós éles fegyverek közül is van ami hibát hibára halmoz új korában, és javítani kell új állapotban azonnal.
Jómagam így fegyverrel még nem jártam, de a méregdrága 180 ezres Garmin sport órámat, ami ráadásul egy nagyon komoly világmárkának számít ebben a mezőnyben, már kellett visszavinnem vásárlás utáni nap, mert a beépített barométere mérései alapján az óra örömmel tájékoztatott hogy átléptem a 10 ezer méteres magasságot, és úgy tűnik ez egy új rekord. :D

Boldog karácsonyt kívánok!
művek-1

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Tisztelt Tamás!

Tegeződtünk sok sőr után! Most is tartom, szervusz! Csatabárd elásva!

Tisztelettel!

Keserű Béla
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

Mindkét fél kérte, ezért a hosszas vitát töröltem, de a végkifejletet itthagytam alább. Remélem innentől él a fegyverszünet és béke lesz.
I am the law.
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Örülök hogy ez így végül egy "karácsonyi történet" lett!

Azokban az időkben amikor éppen egy újabb jogszabály módosítás készül ami tán sok fegyvertartó kezéből csavarná ki a legálisan tartott fegyvereit akkor viszonylag célszerű, ha a fegyvertartók maguk összezárnak és összefognak és nem egymás cseszegetésével vannak elfoglalva.

Boldog Karácsonyt emberek!

christmas_guns.jpg
christmas_guns.jpg (79.24 KiB) Megtekintve 44668 alkalommal
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: szöged »

Thomaster írta: 2020.01.03. 13:43 Váltócső nem lehet, mert ez a fogalom csak tűzfegyvereknél értelmezhető.

2004. évi XXIV. törvény
a lőfegyverekről és lőszerekről

2. § E törvény, valamint a végrehajtására kiadott jogszabályok alkalmazásában:

30. tűzfegyver fődarab (lőfegyverdarab): fegyvercső, váltócső, betétcső, zár vagy zárszerkezet, forgódob és az ezeket egybefoglaló tokszerkezet. A tűzfegyver fődarab abba a tűzfegyver kategóriába tartozik, amelyre felszerelték vagy amelyhez gyártották
költői kérdés:
ezek szerint az ajtón sem lehet "zár", mert ezt a karaktersort már stipistopizta a 2004. évi XXIV. törvény?
mi van, ha találok "zár" szócskát egy korábbi törvényben, egészen más jelentéssel?
akkor melyik törvényt kell majd megváltoztatni?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2020.01.03. 14:30 költői kérdés:
ezek szerint az ajtón sem lehet "zár", mert ezt a karaktersort már stipistopizta a 2004. évi XXIV. törvény?
mi van, ha találok "zár" szócskát egy korábbi törvényben, egészen más jelentéssel?
akkor melyik törvényt kell majd megváltoztatni?

Megint ku.rvaokos vagy. Kivéve, hogy az általad beidézett szöveg 2. §-áig nem sikerült eljutni az olvasással.

Simán lehetnél főosztályvezető alezredes az igrenden ilyen tehetséggel.

---

most jön majd a mellébeszélés reakcióként😝
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2020.01.03. 15:23 Megint ku.rvaokos vagy. Kivéve, hogy az általad beidézett szöveg 2. §-áig nem sikerült eljutni az olvasással.

Simán lehetnél főosztályvezető alezredes az igrenden ilyen tehetséggel.

---

most jön majd a mellébeszélés reakcióként😝
igazad van: valóban ku.rvaokos vagyok

továbbá még vicces is

de mindig vannak, akik nem értik a viccet ... meg még ezt-azt
pedig a "költői kérdés" odaírásával próbáltam egyértelművé tenni, hogy nem várok választ az irományomra
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2020.01.03. 16:26 igazad van: valóban ku.rvaokos vagyok

továbbá még vicces is

de mindig vannak, akik nem értik a viccet ... meg még ezt-azt
pedig a "költői kérdés" odaírásával próbáltam egyértelművé tenni, hogy nem várok választ az irományomra
QED
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2020.01.03. 16:34QED
DNFTT
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

szöged írta: 2020.01.03. 19:20DNFTT
És ez mit jelent? A Quo Erat Demonstrandum (bocs ha hibásan írom, 14 éve nem tanítok) az tudom mi, de ezt a dnftt-t nem ismerem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Sparrow írta: 2020.01.03. 21:00 És ez mit jelent? A Quo Erat Demonstrandum (bocs ha hibásan írom, 14 éve nem tanítok) az tudom mi, de ezt a dnftt-t nem ismerem.
Do not feed the troll.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Fortitu írta: 2020.01.03. 21:05 Do not feed the troll.
Na, ma is tanultam valamit :-)
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2020.01.09. 16:29
(sokadszor bizonyítod: egy vödör korom hozzád képest atomvillanás.)



HA fegyverről van szó, akkor a kereskedő az, aki az erre vonatkozó jogszabályi feltételeknek (mind drága, macerás) folyamatosan MEGFELEL, és erre vonatkozó HATÓSÁGI ENGEDÉLLYEL RENDELKEZIK.

A legálisan működő kereskedő kizárólag a jogszabályoknak megfelelően kereskedhet, tehát postai/webshop úton fegyvert nem értékesíthet! A vaterás, adót nem fizető, 64 tranzakcióval rendelkező illegális nepper az nemcsak a fegyverjogszabályokat, hanem az adójogszabályokat is gyakorlatilag biztosan megsérti.

A bűnözővé válás az NEM PIACI RÉS KIHASZNÁLÁSA.

Kábítószerre is van piaci igény, de azt betömni mégsem tudja egy legálisan működő gyógyszertár.
ismét megragadtad a lényeget:
ezen én vagyok látható:
https://tenor.com/view/black-smile-teeth-gif-11490850

előled a valóság el nem bújhat

komolyra fordítván a szót:

közel sem volt teljes a definíciód!

a tisztánlátás kedvéért:
a nepper tevékenysége szerinted tehát minden esetben sért valamilyen joxabályt?

mi a helyzet, ha valaki vesz egy engedélymentes eszközt, és azt kicsivel később eladja egy ismerősének anélkül, hogy egyszer is használta volna?
(ilyet én is csináltam egyszer kb 8 éve ... az asszonyomnak vettem, de nem volt számára megvelelő az eszköz ergonómiája)

mi van ha hősünk ezt nem egy eszközzel teszi meg, hanem két tucatnyival?
ha eggyel nem sért semmilyen joxabályt, akkor két tucatnyival sem feltétlenül fog

szóval: mi(k) az(ok) a körülmény(ek), amely(ek) fennállása esetén te neppernek titulálsz valakit?


a piaci réses történet kicsit bővebben:
hősünk egy világvégi faluból felutazik pöstországba, hogy az ismerőseivel előzetesen többször átbeszélt engedélymentes eszközöket beszerezze
legyen mondjuk 5 db eszköz
a műveletre elmegy 10ezör forintja, meg egy teljes napja
nepperkedés-e, ha az ismerősei által óhajtott eszközökre nem csupán az utazásának költségét htk-zza rá (darabonként 2ezör ft-ot), hanem további 2ezör ft-ot, hiszen eltöltött vele egy egész napot, ahelyett, hogy elment volna napszámba dolgozni?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2020.01.09. 18:49 ismét megragadtad a lényeget:
ezen én vagyok látható:
https://tenor.com/view/black-smile-teeth-gif-11490850

előled a valóság el nem bújhat

komolyra fordítván a szót:

közel sem volt teljes a definíciód!

a tisztánlátás kedvéért:
a nepper tevékenysége szerinted tehát minden esetben sért valamilyen joxabályt?

mi a helyzet, ha valaki vesz egy engedélymentes eszközt, és azt kicsivel később eladja egy ismerősének anélkül, hogy egyszer is használta volna?
(ilyet én is csináltam egyszer kb 8 éve ... az asszonyomnak vettem, de nem volt számára megvelelő az eszköz ergonómiája)

mi van ha hősünk ezt nem egy eszközzel teszi meg, hanem két tucatnyival?
ha eggyel nem sért semmilyen joxabályt, akkor két tucatnyival sem feltétlenül fog

szóval: mi(k) az(ok) a körülmény(ek), amely(ek) fennállása esetén te neppernek titulálsz valakit?


a piaci réses történet kicsit bővebben:
hősünk egy világvégi faluból felutazik pöstországba, hogy az ismerőseivel előzetesen többször átbeszélt engedélymentes eszközöket beszerezze
legyen mondjuk 5 db eszköz
a műveletre elmegy 10ezör forintja, meg egy teljes napja
nepperkedés-e, ha az ismerősei által óhajtott eszközökre nem csupán az utazásának költségét htk-zza rá (darabonként 2ezör ft-ot), hanem további 2ezör ft-ot, hiszen eltöltött vele egy egész napot, ahelyett, hogy elment volna napszámba dolgozni?
Mondom, hogy egy tipikus trollkodó retardált hülyegyerek vagy. Ezeket ne velem beszeld meg, hanem a NAV-val!!! (Sokszor volt már, hogy 1 db hasznalt lofasz eladasa semmi, de rendszeresen, uzletszeruen, haszont szerezve az mar bizony koltsegvetesi csalas. Keresd meg a NAV honlapjan az ertekhatarokat, definiciot stb.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2020.01.09. 19:05 Mondom, hogy egy tipikus trollkodó retardált hülyegyerek vagy. Ezeket ne velem beszeld meg, hanem a NAV-val!!! (Sokszor volt már, hogy 1 db hasznalt lofasz eladasa semmi, de rendszeresen, uzletszeruen, haszont szerezve az mar bizony koltsegvetesi csalas. Keresd meg a NAV honlapjan az ertekhatarokat, definiciot stb.)
Szánkón húzás:

https://nav.gov.hu/nav/archiv/adoinfo/s ... 70112.html
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2020.01.09. 19:05 Mondom, hogy egy tipikus trollkodó retardált hülyegyerek vagy. Ezeket ne velem beszeld meg, hanem a NAV-val!!! (Sokszor volt már, hogy 1 db hasznalt lofasz eladasa semmi, de rendszeresen, uzletszeruen, haszont szerezve az mar bizony koltsegvetesi csalas. Keresd meg a NAV honlapjan az ertekhatarokat, definiciot stb.)
kettőnk közül ismét te vagy az, aki trollkodik

leírom, hogy kb miként hangzik trollkodásmentesen az irományod:

igen; szerintem a nepper attól válik nepperré, hogy valamilyen joxabályt sért a tevékenységével
ergo a példádban lévő fiktív személy nem nepper, annak ellenére, hogy adott esetben egy külső szemlélő számára tűnhet úgy, hogy a bolti ár felett 20%-kal értékesít tárgyakat

korrigáld kérlek, ha tévesen értelmeztem volna a trágárkodó irományodat
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2020.01.09. 19:21 kettőnk közül ismét te vagy az, aki trollkodik

leírom, hogy kb miként hangzik trollkodásmentesen az irományod:

igen; szerintem a nepper attól válik nepperré, hogy valamilyen joxabályt sért a tevékenységével
ergo a példádban lévő fiktív személy nem nepper, annak ellenére, hogy adott esetben egy külső szemlélő számára tűnhet úgy, hogy a bolti ár felett 20%-kal értékesít tárgyakat

korrigáld kérlek, ha tévesen értelmeztem volna a trágárkodó irományodat
a NAV szerint meg adócsaló, lásd link.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2020.01.09. 19:19 Szánkón húzás:

https://nav.gov.hu/nav/archiv/adoinfo/s ... 70112.html
akkor most arra kívánsz utalni, hogy a nepper definíciójának szerves részét képezi az interneten történő adás-vétel?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2020.01.09. 19:24 akkor most arra kívánsz utalni, hogy a nepper definíciójának szerves részét képezi az interneten történő adás-vétel?
Olyan buta vagy, hogy fel sem fogod a NAV altal leirtakat. De ugy tunik betalaltam, neppert fogtunk😝

Nagyon fáj a téma, ugye?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2020.01.09. 19:26 Olyan buta vagy, hogy fel sem fogod a NAV altal leirtakat. De ugy tunik betalaltam, neppert fogtunk😝

Nagyon fáj a téma, ugye?
Okos enged, szamár szenved. Hagyd rá okoskára, a hujjesegeit. Csak azt akarja, hogy foglalkozzanak vele...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: szöged »

The Gent írta: 2020.01.09. 19:33 Okos enged, szamár szenved. Hagyd rá okoskára, a hujjesegeit. Csak azt akarja, hogy foglalkozzanak vele...
rendben

ráhagyom
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

szöged írta: 2020.01.09. 19:53 rendben

ráhagyom
Ez bizony remek vicc volt!! gratulálok
nhgal4jUp1s.gif
nhgal4jUp1s.gif (345.25 KiB) Megtekintve 43894 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: szöged »

The Gent írta: 2020.01.10. 08:51 Ez bizony remek vicc volt!! gratulálok nhgal4jUp1s.gif
végre valaki, aki értékeli a humoromat!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

montecarlo írta: 2020.02.23. 13:24 Nagyon meglepett ennek a képnek az értelmezése. A kezdetektől követtem a facebookon is a kommenteket, és többeknek nem sikerült. Akinek leesett, az nyilván nem kommentelt, úgy gondolom ez a többség.

Ennyi pénzért hogy a csudába gondoljátok, hogy két komplett fegyvert kaptok? Illetve ha 4 db fegyver látható a képen, akkor miért nem arra gondoltatok, hogy négyet kaptok?

Elképesztő.
Ennyi pénzért 3-4 komplett fegyvert kaphatnánk ebből a márkából! Így nem is olyan durva a félreértés, ami adódik a hirdetésből.
A fórumon történő megmagyarázás előtt, több topiktárssal is értelmetlenül álltunk a hirdetést olvasva, mert "10-ből 9-en" (csak az arányok kedvéért) úgy gondolták, hogy két komplett fegyver szerelhető össze a szettből. Biztos mindnyájan ostobák, szint alattiak, kevésbé értelmesek vagyunk! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nem véletlenül kérdeztem rá korábban, hogy akkor most konkrétan mit is tartalmaz ez az összeállítás!???
Mi az elképesztő??????????
Egy megtévesztésre alaposan alkalmas hirdetésnél, a látottak alapján való értelmezésre, mindenféle konkrét leírás nélkül????????
A képek alapján még alá is becsülhető a "csak két komplett fegyver" összeállíthatósága!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Dönci62 írta: 2020.02.23. 11:05 Ha elfogadsz egy észrevételt/tanácsot.
Ezt a szettet Én olyan képpel hirdetném, ami a valós alkatrész/összetevők darabszámait ábrázolná és csak alatta jelentetném meg a lehetséges variációkat, jelezve, hogy ezek a variánsok állíthatók össze a szettből.
Sok mellényúlást, vásárlói félreértést és tévedésre alapuló elképzelést/csalódottságot lehetne ezzel tisztába tenni.
Én gyűjtőként (újabban főleg erre az új irányzatra kihegyezetten) is félreértettem a hirdetés alapján, hogy mit tartalmaz ez a szett.
Ha jól rémlik, tartalmaz egy hosszú cső-párat, egy rövid cső-párat (mindkettő a csőtömbbel összeépítve) egy előágyszánt, egy puska-tusát és egy "pisztoly-markolatot".
A kép alapján az jön le, hogy két komplett fegyvert tartalmaz, ami nem igaz, mert csak egy tok van a szettben, amin cserélhető a puska-tusa, vagy a pisztoly-markolat és mindkét csőpár ehhez van illesztve, tehát egyszerre csak egy működőképes fegyver építhető/Legózható belőle össze.
Megfogadom, megvágjuk a képet.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Jól fogalmaztál, ez a szint alatti tökéletes definíciója. Meg az "előbb kommentelünk 6szor minthogy gondolkodnánk"-é.
Dönci62 írta: 2020.02.23. 14:01 Biztos mindnyájan ostobák, szint alattiak, kevésbé értelmesek vagyunk!
Dönci62 írta: 2020.02.23. 14:01 "10-ből 9-en" (csak az arányok kedvéért) úgy gondolták, hogy két komplett fegyver szerelhető össze a szettből.
Erre a fajta gondolkodásra a kedvenc mondásom: " Egymillió légy nem tévedhet. A sz*r finom."
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

művek-1 írta: 2020.02.23. 14:44 170.000.- ugyan eddig hárman jelezték, hogy nyitásra jönnek, ennek tudatában.
OK!
Később olvastam helyesbítésed, amiből most már végre kiderült, hogy nem a szimpla bock elrendezésű fegyverről van szó, hanem a variálható szettről.
HW88SA
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.02. 21:31

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: HW88SA »

Dönci62 írta: 2020.02.23. 11:05 Ha elfogadsz egy észrevételt/tanácsot.
Ezt a szettet Én olyan képpel hirdetném, ami a valós alkatrész/összetevők darabszámait ábrázolná és csak alatta jelentetném meg a lehetséges variációkat, jelezve, hogy ezek a variánsok állíthatók össze a szettből.
Sok mellényúlást, vásárlói félreértést és tévedésre alapuló elképzelést/csalódottságot lehetne ezzel tisztába tenni.
Én gyűjtőként (újabban főleg erre az új irányzatra kihegyezetten) is félreértettem a hirdetés alapján, hogy mit tartalmaz ez a szett.
Ha jól rémlik, tartalmaz egy hosszú cső-párat, egy rövid cső-párat (mindkettő a csőtömbbel összeépítve) egy előágyszánt, egy puska-tusát és egy "pisztoly-markolatot".
A kép alapján az jön le, hogy két komplett fegyvert tartalmaz, ami nem igaz, mert csak egy tok van a szettben, amin cserélhető a puska-tusa, vagy a pisztoly-markolat és mindkét csőpár ehhez van illesztve, tehát egyszerre csak egy működőképes fegyver építhető/Legózható belőle össze.
Jó, hogy írod, ezt én se tudtam, kövezzetek meg! :) :) :) Én is teljesen azt hittem, hogy 2 működő fegyver ennyi, mondjuk nem is drágállottam ennyiért :) Teljesen egyetértek, hogy célszerű, ha csak az van a képen, leírásban, amit kap az ember, nyilván nem 4 cső és 4 tok, de az se jön le, hogy "csak" egy tok van hozzá...
De, szerintem sokak mentségére szóljon, hogy nem mindenki tudja állandóan olvasni a fórumot sajnos...
Jozseffhun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.02.24. 11:37

AGS 15M és onesta Házi teszt

Hozzászólás Szerző: Jozseffhun »

Na én is vettem egy AGS 15M mert annyi rosszat sőt csak rosszat olvastam róla mondom hát akkor miért ne nézzük meg mit is tud! Természetesen van egy keserű onestam is :D . Nem volt sok időm sajnos tesztelgetni egy gyors házi teszt jött össze. Az onestat már ismerjük ugye arról így nem ejtenék igazából szót így hát nézzük az újdonságot. Fogásra számomra nem kényelmetlen egész jó szerintem. A tárat brutál könnyen be és ki lehet venni. A ravaszhoz kell rendesen erő hogy meghúzd iszonyat kemény nagyon határozottan és erősen kell, nőknek esélytelen az elsütése legalább is barátnőmnek 2 újjal is alig ment( lehet csak ő volt gyenge :lol: :lol: :lol: ). Kinézete szögletes anyaghasználat szerintem egész jó. Na de a teszt mivel más nem akadt a kezembe így egy 0.8cm AC5/33 laminált padló akadt a kezem ügyébe de azért combos kis lapocska mivel az AC5 besorolás miatt legstrapabíróbb a felülete sokkal ellenállóbb csak aki nem tudná halkan megjegyzem :). Az onestát illetve az AGS 15M ezen teszteltem. Onestához 2 fajta 380r is használtam umarex nc illetve Geco nc patront és a gyári előírt gumit hozzá(illetve 80 soher kemény ségű gumival de erre majd ésőbb vissza térek). AGS 15M perfect PAK titánt sikerült beszereznem sajnos az üzletbe ahol vettem másmilyen nem volt épp és a hozzá való 70soheres gumit. illetve 6 méterről lett lőve minden esetben.
ez lenne a teszt alany
ez lenne a teszt alany


2 lövést adtam csak le 15mm 70soheres az AGS 15 mind a kettő talált egyből kellemes meglepetés volt számomra mert úgy átvitte a lamináltat hogy odébb hátul csattant a fém kerítésen. Mind a 2 lövésnél.
AGS
AGS
AGS
AGS
Onesta elsőnek az umarex nc patronnal és gyári gumival lőttem 2. Na itt már volt érdekesség mert beütötte rendesen viszont nem hogy nem ment át rajta még a földön is megtaláltam.
Onesta umarex nc
Onesta umarex nc
Onesta gyári gumi és Geco nc patronnal lőttem 2. Mind a kettő átvitte a lamináltat és úgy szintén a fém kerítésen csattant.
Onesta Geco nc
Onesta Geco nc
Illetve kipróbáltam az onestát Geco nc patronnal és a 80soher keménységű 19mm gumival 5 találatból 1 se találtam el rettentő volt a célzás vele minden fele ment kb.

Szerény véleményem szerint az onestához képest az AGS 15M célzás picit nehezebb de egyáltalán nem vészes! Sokan tragikusan írták le a célzást lehet csak én vagyok ennyire jó lövész :) . Erőbe az AGS 15M titán perfekt patronnal ami elvileg nem is a legerősebb és közbe olyat produkált hogy magam is meglepődtem! Valaki írta hogy Geco patronnal nem produkált jól kifogom én is azzal próbálni! De a titánnal a sok leszólás ellenére egyáltalán nem lehet panasz az erejére: Nem azt mondom erősebb az onestánál bár az umarex nc meglepő de annál erősebb viszont az tény a Geco nc használva az onesta oda csap azért rendesen.

Összegezve ez egy házi gyors teszt volt megjegyezném de a sok rossz megjegyzés meg leszólás ellenére kövezzetek meg én kellemesen csalódtam benne és az erőbe sincs hiány mint ahogy a teszt is mutatja. Szerintem közel se rossz fegyver ahogy itt néhányan leírták. Az biztos onesta gyári gumi geco nc patron egyértelműen hozza amit hozni kell az umarexel harmat nagyon illetve nem gyári gumival egy elefántot talán eltalál az ember vele az. Az biztos azért az AGS 15M elé se állnék oda mert van benne kurázsi! Nekem pozitív csalódás volt az onesta mellé megtartom ezt is. A célzásról még annyit az onestával se egyszerű könnyebb mint az AGS 15M-nél de ha gyakorol az ember ezzel se tragédia célozni sőt én elsőre eltaláltam mind a 2 lövéssel a lamináltat. Egy szónak is száz a vége kövezzetek meg szerintem egész jól használható fegyver az AGS 15M a sok leszólás ellenére.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AGS 15M és onesta Házi teszt

Hozzászólás Szerző: chucky »

Jozseffhun írta: 2020.02.24. 16:33 Na én is vettem egy AGS 15M mert annyi rosszat sőt csak rosszat olvastam róla mondom hát akkor miért ne nézzük meg mit is tud! Természetesen van egy keserű onestam is :D . Nem volt sok időm sajnos tesztelgetni egy gyors házi teszt jött össze. Az onestat már ismerjük ugye arról így nem ejtenék igazából szót így hát nézzük az újdonságot. Fogásra számomra nem kényelmetlen egész jó szerintem. A tárat brutál könnyen be és ki lehet venni. A ravaszhoz kell rendesen erő hogy meghúzd iszonyat kemény nagyon határozottan és erősen kell, nőknek esélytelen az elsütése legalább is barátnőmnek 2 újjal is alig ment( lehet csak ő volt gyenge :lol: :lol: :lol: ). Kinézete szögletes anyaghasználat szerintem egész jó. Na de a teszt mivel más nem akadt a kezembe így egy 0.8cm AC5/33 laminált padló akadt a kezem ügyébe de azért combos kis lapocska mivel az AC5 besorolás miatt legstrapabíróbb a felülete sokkal ellenállóbb csak aki nem tudná halkan megjegyzem :). Az onestát illetve az AGS 15M ezen teszteltem. Onestához 2 fajta 380r is használtam umarex nc illetve Geco nc patront és a gyári előírt gumit hozzá(illetve 80 soher kemény ségű gumival de erre majd ésőbb vissza térek). AGS 15M perfect PAK titánt sikerült beszereznem sajnos az üzletbe ahol vettem másmilyen nem volt épp és a hozzá való 70soheres gumit. illetve 6 méterről lett lőve minden esetben.20200223_130503.jpg

2 lövést adtam csak le 15mm 70soheres az AGS 15 mind a kettő talált egyből kellemes meglepetés volt számomra mert úgy átvitte a lamináltat hogy odébb hátul csattant a fém kerítésen. Mind a 2 lövésnél.
AGS.jpgAGS.jpg

Onesta elsőnek az umarex nc patronnal és gyári gumival lőttem 2. Na itt már volt érdekesség mert beütötte rendesen viszont nem hogy nem ment át rajta még a földön is megtaláltam.
20200223_130739.jpg

Onesta gyári gumi és Geco nc patronnal lőttem 2. Mind a kettő átvitte a lamináltat és úgy szintén a fém kerítésen csattant.
20200223_131139.jpg

Illetve kipróbáltam az onestát Geco nc patronnal és a 80soher keménységű 19mm gumival 5 találatból 1 se találtam el rettentő volt a célzás vele minden fele ment kb.

Szerény véleményem szerint az onestához képest az AGS 15M célzás picit nehezebb de egyáltalán nem vészes! Sokan tragikusan írták le a célzást lehet csak én vagyok ennyire jó lövész :) . Erőbe az AGS 15M titán perfekt patronnal ami elvileg nem is a legerősebb és közbe olyat produkált hogy magam is meglepődtem! Valaki írta hogy Geco patronnal nem produkált jól kifogom én is azzal próbálni! De a titánnal a sok leszólás ellenére egyáltalán nem lehet panasz az erejére: Nem azt mondom erősebb az onestánál bár az umarex nc meglepő de annál erősebb viszont az tény a Geco nc használva az onesta oda csap azért rendesen.

Összegezve ez egy házi gyors teszt volt megjegyezném de a sok rossz megjegyzés meg leszólás ellenére kövezzetek meg én kellemesen csalódtam benne és az erőbe sincs hiány mint ahogy a teszt is mutatja. Szerintem közel se rossz fegyver ahogy itt néhányan leírták. Az biztos onesta gyári gumi geco nc patron egyértelműen hozza amit hozni kell az umarexel harmat nagyon illetve nem gyári gumival egy elefántot talán eltalál az ember vele az. Az biztos azért az AGS 15M elé se állnék oda mert van benne kurázsi! Nekem pozitív csalódás volt az onesta mellé megtartom ezt is. A célzásról még annyit az onestával se egyszerű könnyebb mint az AGS 15M-nél de ha gyakorol az ember ezzel se tragédia célozni sőt én elsőre eltaláltam mind a 2 lövéssel a lamináltat. Egy szónak is száz a vége kövezzetek meg szerintem egész jól használható fegyver az AGS 15M a sok leszólás ellenére.
Rendszeres gyakorlással "összenősz" a fegyvereddel és hatásos találatokat fogsz elérni. :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: AGS 15M és onesta Házi teszt

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Jozseffhun írta: 2020.02.24. 16:33 Na én is vettem egy AGS 15M mert annyi rosszat sőt csak rosszat olvastam róla mondom hát akkor miért ne nézzük meg mit is tud!

....
Összegezve ez egy házi gyors teszt volt megjegyezném de a sok rossz megjegyzés meg leszólás ellenére kövezzetek meg én kellemesen csalódtam benne és az erőbe sincs hiány mint ahogy a teszt is mutatja. Szerintem közel se rossz fegyver ahogy itt néhányan leírták. Az biztos onesta gyári gumi geco nc patron egyértelműen hozza amit hozni kell az umarexel harmat nagyon illetve nem gyári gumival egy elefántot talán eltalál az ember vele az. Az biztos azért az AGS 15M elé se állnék oda mert van benne kurázsi! Nekem pozitív csalódás volt az onesta mellé megtartom ezt is. A célzásról még annyit az onestával se egyszerű könnyebb mint az AGS 15M-nél de ha gyakorol az ember ezzel se tragédia célozni sőt én elsőre eltaláltam mind a 2 lövéssel a lamináltat. Egy szónak is száz a vége kövezzetek meg szerintem egész jól használható fegyver az AGS 15M a sok leszólás ellenére.
Te is mehetsz a hazaáruló jelvényedért:-)

De mindenképpen köszi a beszámolót, mindig érdekes a juzerek első kézből szerzett tapasztalata.

Kérdés, hogy 6 méterről ez a laminált padló(?) ez mekkora méretű (magasság x szélesség kb.)?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AGS 15M és onesta Házi teszt

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Jozseffhun írta: 2020.02.24. 16:33 Na én is vettem egy AGS 15M mert annyi rosszat sőt csak rosszat olvastam róla mondom hát akkor miért ne nézzük meg mit is tud! Természetesen van egy keserű onestam is :D
...
Összegezve ez egy házi gyors teszt volt megjegyezném de a sok rossz megjegyzés meg leszólás ellenére kövezzetek meg én kellemesen csalódtam benne és az erőbe sincs hiány mint ahogy a teszt is mutatja. Szerintem közel se rossz fegyver ahogy itt néhányan leírták.
...
A célzásról még annyit az onestával se egyszerű könnyebb mint az AGS 15M-nél de ha gyakorol az ember ezzel se tragédia célozni sőt én elsőre eltaláltam mind a 2 lövéssel a lamináltat. Egy szónak is száz a vége kövezzetek meg szerintem egész jól használható fegyver az AGS 15M a sok leszólás ellenére.
Köszi a tesztet. Azért még lövöldözzél vele... oké, elsőre 2-ből 2 találat, vannak ilyen véletlenek :mrgreen: Amikor én teszteltem, illetve nálam jobb lövők lőttek vele, akkor is volt olyan hogy a két lövés egész közel csapódott be. Ha videóztuk volna, jó lett volna reklámcélra. A többi dupla már nem annyira.

Erő: ez a laminált parketta, meg minden átlövős cél jó összehasonlítási alap, de csak úgy, ha a két összehasonlított fegyver kb. egyforma gumit lő, és az egyik átviszi a célt, a másik nem. Ha egy viszonylag vékony és rideg célt mindkét fegyver átviszi, az nem azt jelenti hogy egyforma erősek. Ha ezután lett volna mondjuk olyan próba, hogy két réteg laminált, és akkor az egyik átviszi a másik meg nem, akkor egyértelmű lenne hogy melyik az erősebb.

Amúgy én csöndben szurkolok az AGS 15-M-nek, legalább annyi jó lenne, hogy van gyári szórás, de vannak köztük erős és pontos példányok.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: AGS 15M és onesta Házi teszt

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2020.02.24. 18:28
Amúgy én csöndben szurkolok az AGS 15-M-nek, legalább annyi jó lenne, hogy van gyári szórás, de vannak köztük erős és pontos példányok.
Én se csöndben se hangosan nem szurkolok neki.
Ez egy totálisan elcs.eszett koncepció, és az egyik legnagyobb bűne az, hogy viselésre azaz jogsértésre csábítja a tulajdonosát. Nyilatkozhat bármit a gyártó, pontosan tudják ők is és mi is, hogy ezt akik megveszik, azok közül a relatív kis mérete és lapos formája miatt elég sokan viselni is fogják.
Semmibe nem került volna nekik GR-ként levizsgáztatni ezt az eszközt, mégsem tették meg, és ezzel a saját vásárlóikat csábítják jogsértő magatartásra.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2020.02.24. 18:48-kor.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: AGS 15M és onesta Házi teszt

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Jozseffhun írta: 2020.02.24. 16:33 Na én is vettem egy AGS 15M mert annyi rosszat sőt csak rosszat olvastam róla mondom hát akkor miért ne nézzük meg mit is tud! Természetesen van egy keserű onestam is :D . Nem volt sok időm sajnos tesztelgetni egy gyors házi teszt jött össze. Az onestat már ismerjük ugye arról így nem ejtenék igazából szót így hát nézzük az újdonságot. Fogásra számomra nem kényelmetlen egész jó szerintem. A tárat brutál könnyen be és ki lehet venni. A ravaszhoz kell rendesen erő hogy meghúzd iszonyat kemény nagyon határozottan és erősen kell, nőknek esélytelen az elsütése legalább is barátnőmnek 2 újjal is alig ment( lehet csak ő volt gyenge :lol: :lol: :lol: ). Kinézete szögletes anyaghasználat szerintem egész jó. Na de a teszt mivel más nem akadt a kezembe így egy 0.8cm AC5/33 laminált padló akadt a kezem ügyébe de azért combos kis lapocska mivel az AC5 besorolás miatt legstrapabíróbb a felülete sokkal ellenállóbb csak aki nem tudná halkan megjegyzem :). Az onestát illetve az AGS 15M ezen teszteltem. Onestához 2 fajta 380r is használtam umarex nc illetve Geco nc patront és a gyári előírt gumit hozzá(illetve 80 soher kemény ségű gumival de erre majd ésőbb vissza térek). AGS 15M perfect PAK titánt sikerült beszereznem sajnos az üzletbe ahol vettem másmilyen nem volt épp és a hozzá való 70soheres gumit. illetve 6 méterről lett lőve minden esetben.20200223_130503.jpg

2 lövést adtam csak le 15mm 70soheres az AGS 15 mind a kettő talált egyből kellemes meglepetés volt számomra mert úgy átvitte a lamináltat hogy odébb hátul csattant a fém kerítésen. Mind a 2 lövésnél.
AGS.jpgAGS.jpg

Onesta elsőnek az umarex nc patronnal és gyári gumival lőttem 2. Na itt már volt érdekesség mert beütötte rendesen viszont nem hogy nem ment át rajta még a földön is megtaláltam.
20200223_130739.jpg

Onesta gyári gumi és Geco nc patronnal lőttem 2. Mind a kettő átvitte a lamináltat és úgy szintén a fém kerítésen csattant.
20200223_131139.jpg

Illetve kipróbáltam az onestát Geco nc patronnal és a 80soher keménységű 19mm gumival 5 találatból 1 se találtam el rettentő volt a célzás vele minden fele ment kb.

Szerény véleményem szerint az onestához képest az AGS 15M célzás picit nehezebb de egyáltalán nem vészes! Sokan tragikusan írták le a célzást lehet csak én vagyok ennyire jó lövész :) . Erőbe az AGS 15M titán perfekt patronnal ami elvileg nem is a legerősebb és közbe olyat produkált hogy magam is meglepődtem! Valaki írta hogy Geco patronnal nem produkált jól kifogom én is azzal próbálni! De a titánnal a sok leszólás ellenére egyáltalán nem lehet panasz az erejére: Nem azt mondom erősebb az onestánál bár az umarex nc meglepő de annál erősebb viszont az tény a Geco nc használva az onesta oda csap azért rendesen.

Összegezve ez egy házi gyors teszt volt megjegyezném de a sok rossz megjegyzés meg leszólás ellenére kövezzetek meg én kellemesen csalódtam benne és az erőbe sincs hiány mint ahogy a teszt is mutatja. Szerintem közel se rossz fegyver ahogy itt néhányan leírták. Az biztos onesta gyári gumi geco nc patron egyértelműen hozza amit hozni kell az umarexel harmat nagyon illetve nem gyári gumival egy elefántot talán eltalál az ember vele az. Az biztos azért az AGS 15M elé se állnék oda mert van benne kurázsi! Nekem pozitív csalódás volt az onesta mellé megtartom ezt is. A célzásról még annyit az onestával se egyszerű könnyebb mint az AGS 15M-nél de ha gyakorol az ember ezzel se tragédia célozni sőt én elsőre eltaláltam mind a 2 lövéssel a lamináltat. Egy szónak is száz a vége kövezzetek meg szerintem egész jól használható fegyver az AGS 15M a sok leszólás ellenére.

Amúgy kedves fórumtársak, milyen tapasztalataitok vannak még a 19mm 70 illetve 80 Shore gumikkal?

A mai napon próbáltam először Onesta revolverrel a 70-es fekete gumit. Csak párat lőttem, de az alapján nem volt olyan rossz a szóráskép.
Chrony-val is néztem egy párat, ez alapján a 19,3mm 55-ös fehérrel olyan 100J körül volt, a 70Shore 19mm pedig olyan 105J (a fehér 4,4 gramm, a fekete 4,8g), de ez csak pár lövés, túl sok időm nem volt próbálgatni. Mivel keményebb a fekete, a tesztelt falapot átvitte, de kb. lukat üt rajta, míg a fehérnél látszik, hogy jobban "terül", nagyobb területen üt, viszont kisebb a penetráció, ami teljesen várható.
Arra gondoltam, hogy télen talán jobb 70Shore-ra tárazni, nyáron pedig a klasszik tömítésgyári fehérre. :)
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

" Illetve kipróbáltam az onestát Geco nc patronnal és a 80soher keménységű 19mm gumival 5 találatból 1 se találtam el rettentő volt a célzás vele minden fele ment kb. "

Nem is tudtam, hogy az Onesta 5 lövetű........

( el rettentő, helyesen: elrettentő )
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: AGS 15M és onesta Házi teszt

Hozzászólás Szerző: sodoma »

, azok közül a relatív kis mérete és lapos formája miatt elég sokan viselni is fogják.
Semmibe nem került volna nekik GR-ként levizsgáztatni ezt az eszközt, mégsem tették meg, és ezzel a saját vásárlóikat csábítják jogsértő magatartásr
a.
[/quote]


lehet h az a bizonyos cég NEM ENGEDTE nekik GR-re vizsgáztatni. A PAK miatt v. másért ....
művek-1

Re: AGS 15M és onesta Házi teszt

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Jozseffhun írta: 2020.02.24. 16:33 Na én is vettem egy AGS 15M mert annyi rosszat sőt csak rosszat olvastam róla mondom hát akkor miért ne nézzük meg mit is tud! Természetesen van egy keserű onestam is :D . Nem volt sok időm sajnos tesztelgetni egy gyors házi teszt jött össze. Az onestat már ismerjük ugye arról így nem ejtenék igazából szót így hát nézzük az újdonságot. Fogásra számomra nem kényelmetlen egész jó szerintem. A tárat brutál könnyen be és ki lehet venni. A ravaszhoz kell rendesen erő hogy meghúzd iszonyat kemény nagyon határozottan és erősen kell, nőknek esélytelen az elsütése legalább is barátnőmnek 2 újjal is alig ment( lehet csak ő volt gyenge :lol: :lol: :lol: ). Kinézete szögletes anyaghasználat szerintem egész jó. Na de a teszt mivel más nem akadt a kezembe így egy 0.8cm AC5/33 laminált padló akadt a kezem ügyébe de azért combos kis lapocska mivel az AC5 besorolás miatt legstrapabíróbb a felülete sokkal ellenállóbb csak aki nem tudná halkan megjegyzem :). Az onestát illetve az AGS 15M ezen teszteltem. Onestához 2 fajta 380r is használtam umarex nc illetve Geco nc patront és a gyári előírt gumit hozzá(illetve 80 soher kemény ségű gumival de erre majd ésőbb vissza térek). AGS 15M perfect PAK titánt sikerült beszereznem sajnos az üzletbe ahol vettem másmilyen nem volt épp és a hozzá való 70soheres gumit. illetve 6 méterről lett lőve minden esetben.20200223_130503.jpg

2 lövést adtam csak le 15mm 70soheres az AGS 15 mind a kettő talált egyből kellemes meglepetés volt számomra mert úgy átvitte a lamináltat hogy odébb hátul csattant a fém kerítésen. Mind a 2 lövésnél.
AGS.jpgAGS.jpg

Onesta elsőnek az umarex nc patronnal és gyári gumival lőttem 2. Na itt már volt érdekesség mert beütötte rendesen viszont nem hogy nem ment át rajta még a földön is megtaláltam.
20200223_130739.jpg

Onesta gyári gumi és Geco nc patronnal lőttem 2. Mind a kettő átvitte a lamináltat és úgy szintén a fém kerítésen csattant.
20200223_131139.jpg

Illetve kipróbáltam az onestát Geco nc patronnal és a 80soher keménységű 19mm gumival 5 találatból 1 se találtam el rettentő volt a célzás vele minden fele ment kb.

Szerény véleményem szerint az onestához képest az AGS 15M célzás picit nehezebb de egyáltalán nem vészes! Sokan tragikusan írták le a célzást lehet csak én vagyok ennyire jó lövész :) . Erőbe az AGS 15M titán perfekt patronnal ami elvileg nem is a legerősebb és közbe olyat produkált hogy magam is meglepődtem! Valaki írta hogy Geco patronnal nem produkált jól kifogom én is azzal próbálni! De a titánnal a sok leszólás ellenére egyáltalán nem lehet panasz az erejére: Nem azt mondom erősebb az onestánál bár az umarex nc meglepő de annál erősebb viszont az tény a Geco nc használva az onesta oda csap azért rendesen.

Összegezve ez egy házi gyors teszt volt megjegyezném de a sok rossz megjegyzés meg leszólás ellenére kövezzetek meg én kellemesen csalódtam benne és az erőbe sincs hiány mint ahogy a teszt is mutatja. Szerintem közel se rossz fegyver ahogy itt néhányan leírták. Az biztos onesta gyári gumi geco nc patron egyértelműen hozza amit hozni kell az umarexel harmat nagyon illetve nem gyári gumival egy elefántot talán eltalál az ember vele az. Az biztos azért az AGS 15M elé se állnék oda mert van benne kurázsi! Nekem pozitív csalódás volt az onesta mellé megtartom ezt is. A célzásról még annyit az onestával se egyszerű könnyebb mint az AGS 15M-nél de ha gyakorol az ember ezzel se tragédia célozni sőt én elsőre eltaláltam mind a 2 lövéssel a lamináltat. Egy szónak is száz a vége kövezzetek meg szerintem egész jól használható fegyver az AGS 15M a sok leszólás ellenére.
Hol sikerült 5 lövetű Onestát vásárolni, és hozzá 19.3 mm, 80 Shore keménységű gumigolyót?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AGS 15M és onesta Házi teszt

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2020.02.24. 18:46 Én se csöndben se hangosan nem szurkolok neki.
Ez egy totálisan elcs.eszett koncepció, és az egyik legnagyobb bűne az, hogy viselésre azaz jogsértésre csábítja a tulajdonosát. Nyilatkozhat bármit a gyártó, pontosan tudják ők is és mi is, hogy ezt akik megveszik, azok közül a relatív kis mérete és lapos formája miatt elég sokan viselni is fogják.
Semmibe nem került volna nekik GR-ként levizsgáztatni ezt az eszközt, mégsem tették meg, és ezzel a saját vásárlóikat csábítják jogsértő magatartásra.
Belegondolva,hogy az asztalon van egy kétlövetű AGS 15M és egy hatlövetű Alfa G020.Melyiket vigyem magammal?Meg sem fordulna a fejemben egy kétlövetű fegyverrel elindulni.Ez mindenhogyan értelmetlen szerintem.Backup-nak még elmenne.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Válasz küldése