Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: AGS15M

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

smith15 írta: 2019.12.21. 11:59 Én barnakönyvesként 5 évig viseltem Alfát gumizva..
Vérmérséklet kérdése. Normális viselkedéssel, és külsővel minimális az esélye egy ruházatátvizsgálásnak. Meg ha az adott vasra van engedély, a legtöbb rendőr nem vizsgálja mivel van kitömve a fegyver.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Pitbull 100x14 teszt

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2019.12.21. 08:22 Hogy a timing error tartósan rendbejött-e, arra én is kíváncsi vagyok, úgyhogy kell még lőni vele sokat.....
A dobforgató koszorú acél benne vagy aluminium?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: AGS15M

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

smith15 írta: 2019.12.21. 11:59 Én barnakönyvesként 5 évig viseltem Alfát gumizva..
Ki mit vállal be... Én nem viselek legeslegfeljebb GR-t, mert az jogilag teljesen tiszta és az ami célozgatás nélkül is azonnal megállítja a támadót és bizti nem okoz semmilyen sérülést. Persze használat esetén akkor is ellenem indítanak eljárást, de az azért rnem mindegy hogy garázdaság vagy STS vagy maradandó fogyatákosságot okozó STS (amit az itt közkedvelt 70-100 joule-os fegyverek könnyedén okozni tudnak egy egy kevésbé jól sikerült, fejre csúszott lövésnél) ami miatt felelnem kell a bíróságon.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pitbull 100x14 teszt

Hozzászólás Szerző: chucky »

sodoma írta: 2019.12.20. 15:36 majd 100 lovesig nem is kellett puceválni?
az igen. koszi a tesztet!
Kíváncsivá tettél :roll: Esedékes volt az új Alfa G030 bejáratása amúgy is.Általában két doboz riasztóval gyakorolok de most a kíváncsiságom miatt vittem még kettőt.A harmadik doboz vége felé elkezdett szorulni két dobfuratba a riasztópatron betöltéskor.Ugye a gumi miatt több a lerakódás a dobfuratokban.Kicsit kitöröltem szilikonos fülpucival és mehetett tovább a móka :lol: Aztán elfogyott a 4. dobozzal is és még 8db-ot összekotortam de semmi különös nem történt azon kívül,hogy a pöcsöm is szilikonos volt már a sok gumitól :lol: Ez revolver 8-)

4 méterről A3-as lőlap.Nem tokból rántva
Alfa3.jpg
208 gumi után
Alfa32.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pitbull 100x14 teszt

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2019.12.21. 12:58 A dobforgató koszorú acél benne vagy aluminium?
Alumínium, a dob anyagából.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Pitbull 100x14 teszt

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Thomaster írta: 2019.12.21. 13:48 Alumínium, a dob anyagából.
Nem az volt, h acél lesz?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

specialized1 írta: 2019.12.20. 13:37 ISSC AUSTRIA M22-9 C (PTB 1039)
Külső kakasos (ami full acél) “GLOCK”
Nagyon igényes kidolgozás, realisztikus csőtorkolat, zárható elsütőbillentyű.
Ha van kedved, szerintem sokan örülnének pár fotónak még minden oldalról. Nekem tetszett mindig ez a cucc, de hogy egy ilyen igényesebb gp-t hogyan lehet ennyire eltolni csak SA elsütéssel, azt nem tudom felfogni.
Sapienti sat.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pitbull 100x14 teszt

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

parazstaposo írta: 2019.12.21. 14:14 Nem az volt, h acél lesz?
Szerintem erről sose volt szó. A Revenge az egyetlen, ahol az alu dobban acél forgatókoszorú van. Ott ezt a dob nagyobb tömege indokolja.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Pitbull 100x14 teszt

Hozzászólás Szerző: sodoma »

chucky írta: 2019.12.21. 13:36 Kíváncsivá tettél :roll: Esedékes volt az új Alfa G030 bejáratása amúgy is.Általában két doboz riasztóval gyakorolok de most a kíváncsiságom miatt vittem még kettőt.A harmadik doboz vége felé elkezdett szorulni két dobfuratba a riasztópatron betöltéskor.Ugye a gumi miatt több a lerakódás a dobfuratokban.Kicsit kitöröltem szilikonos fülpucival és mehetett tovább a móka :lol: Aztán elfogyott a 4. dobozzal is és még 8db-ot összekotortam de semmi különös nem történt azon kívül,hogy a pöcsöm is szilikonos volt már a sok gumitól :lol: Ez revolver 8-)

4 méterről A3-as lőlap.Nem tokból rántva
Alfa3.jpg

208 gumi után
Alfa32.jpg
annyit tömni! nem semmi
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Pitbull 100x14 teszt

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Thomaster írta: 2019.12.21. 14:46 Szerintem erről sose volt szó. A Revenge az egyetlen, ahol az alu dobban acél forgatókoszorú van. Ott ezt a dob nagyobb tömege indokolja.
Akkor rosszul emlékeztem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: AGS15M

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mr. Senki írta: 2019.12.21. 12:01 Vérmérséklet kérdése. Normális viselkedéssel, és külsővel minimális az esélye egy ruházatátvizsgálásnak. Meg ha az adott vasra van engedély, a legtöbb rendőr nem vizsgálja mivel van kitömve a fegyver.
Pontosan.
Engem 4X év alatt soha nem igazoltattak, se gyalog, se kocsival.
Pedig a VIII-ban laktam, és későn jártam haza.

De ha igazoltatnak is, és normálisan állsz hozzá, akkor sem "ruházatátvizsgálnak".

És ha mégis ruházatátvizsgálnak, akkor sem valószinű, hogy kinyitják a dobot, és megtalálják benne a gumikat.
És ha megtalálják is a gumikat, akkor is jó eséllyel nem fognak problémázni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

Tudom, hogy OVBM, de megtenné valaki, hogy húzna egy kicsit szánkón a tekintetben, hogy gáz- és riasztó töltény kapcsán mi az aktuális helyzet? Lemaradtam az elmúlt másfél évről.
Mi kapható? Mi az üzembiztos? Csappantyú kiszakadás még gond? Mi a pisztolyba gumizni ajánlott riasztó? Stb.
Thx!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

HandaBandy írta: 2019.12.21. 22:12 Tudom, hogy OVBM, de megtenné valaki, hogy húzna egy kicsit szánkón a tekintetben, hogy gáz- és riasztó töltény kapcsán mi az aktuális helyzet? Lemaradtam az elmúlt másfél évről.
Mi kapható? Mi az üzembiztos? Csappantyú kiszakadás még gond? Mi a pisztolyba gumizni ajánlott riasztó? Stb.
Thx!
OVBM :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

HandaBandy írta: 2019.12.21. 22:12 Tudom, hogy OVBM, de megtenné valaki, hogy húzna egy kicsit szánkón a tekintetben, hogy gáz- és riasztó töltény kapcsán mi az aktuális helyzet? Lemaradtam az elmúlt másfél évről.
Mi kapható? Mi az üzembiztos? Csappantyú kiszakadás még gond? Mi a pisztolyba gumizni ajánlott riasztó? Stb.
Thx!

GAZ

8 mm K: Wadie CS, PV

9 mm PAK: Umarex/Walther=Victory PV, Wadie CS, PV
9 mm R Knall: Umarex/Walther=Victory PV

Gumizni:

9 mm R Knall RWS/Geco nitro piros cimke, fekete doboz
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"9 mm R Knall RWS/Geco nitro piros cimke, fekete doboz"

Van most a GunBoxban?
Meg 14mm gumesz.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.12.22. 07:58 "9 mm R Knall RWS/Geco nitro piros cimke, fekete doboz"

Van most a GunBoxban?
Meg 14mm gumesz.
Honlap:

https://www.onvedelmibolt.hu/termek/9mm ... uag-ft-db/

Van.

14 mm gumit nem tartunk, hiszen semmilyen fegyverbe nem valo, amit arulunk.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2019.12.22. 07:58 "9 mm R Knall RWS/Geco nitro piros cimke, fekete doboz"

Van most a GunBoxban?
Meg 14mm gumesz.
Meg a 14-es gumihoz töltőt is kell esztergáltatni, anélkül esélytelen betolni a 10,5-ös dobfuratba.

Ezt az apróságot hajlamos vagyok elfelejteni, mert nekem már régen vannak töltőim, minden mérethez, és nem jut eszembe hogy ez nem jár a fegyverhez, sőt nem is vásárolható boltban.
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

gvass1 írta: 2018.08.28. 06:00 HW88SA-bol es RG89N-bol probaltam, nem szakad ki csappantyu. (Mod: elfelejtettem, de Bruni NEW380-bol is kilottem egy dobnyit gond nelkul.)
(Es mivel ez tokugyanaz, mint a korabbi Walther Pro-Secur, tul sokat nem kell ezen gorcsolni. Mukodik
Lásd human teszt:
http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... 120-mg-pv/
).
Köszönöm a húzást, így kereső is segített!
Akkor minden van, mint a szép időkben, csak az igények addig tartanak míg fizetni nem kell... :-D
Irány az Oktogon... nyitva lesz holnap?
https://www.onvedelmibolt.hu/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

HandaBandy írta: 2019.12.22. 09:09 Köszönöm a húzást, így kereső is segített!
Akkor minden van, mint a szép időkben, csak az igények addig tartanak míg fizetni nem kell... :-D
Irány az Oktogon... nyitva lesz holnap?
https://www.onvedelmibolt.hu/
IGEN

De mondjuk kb. 2 napja tettem be, es a nyitolapon is ott van:
onv bolt 2019 kari nyitva.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

Néztem, a 23-áról pont egy szó sincs, de béke van!
Tehát rendesen nyitva.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

HandaBandy írta: 2019.12.22. 09:29 Néztem, a 23-áról pont egy szó sincs, de béke van!
Tehát rendesen nyitva.
logikailag nyilvánvalóan, hiszen 23.-a egy teljesen normális munkanap mindenhol.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2019.12.22. 08:41 Meg a 14-es gumihoz töltőt is kell esztergáltatni, anélkül esélytelen betolni a 10,5-ös dobfuratba.

Ezt az apróságot hajlamos vagyok elfelejteni, mert nekem már régen vannak töltőim, minden mérethez, és nem jut eszembe hogy ez nem jár a fegyverhez, sőt nem is vásárolható boltban.
Köszi!
Amit kaptam Tőled töltényhüvelyt, az jó tölteni?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
specialized1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:04

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: specialized1 »

nemtokregelni írta: 2019.12.21. 14:36 Ha van kedved, szerintem sokan örülnének pár fotónak még minden oldalról. Nekem tetszett mindig ez a cucc, de hogy egy ilyen igényesebb gp-t hogyan lehet ennyire eltolni csak SA elsütéssel, azt nem tudom felfogni.

Sajnálatos, hogy csak SA, de 30E-ért szerintem ajándék.
Fotók a fegyverfotózás topikban.
"Örülök annak, amim van, s nem búsulok azon, amim nincs." /Lev Tolsztoj/
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

specialized1 írta: 2019.12.22. 13:23 Sajnálatos, hogy csak SA, de 30E-ért szerintem ajándék.
Fotók a fegyverfotózás topikban.
Az valóban nem sok - nagyon köszi a képeket!
Sapienti sat.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Mr. Senki írta: 2019.12.17. 15:59 Ez izgalmas. Főleg az XDS lenne az.
..........
A működésképtelen dolgokat hagyjuk meg a múzeumoknak. Viszont egy kompakt műanyagtokos, acél gr pisztoly önvédelemre lenne jó. Ha tudja azt, ami elvárható tőle. Pl két tár gázt, és négy tár riasztót kiküld akadály nélkül.
Raktak föl videókat a face oldalra, azok alapján rendes öntöltőként működik. Mindenesetre kipróbálnám gázzal is, a nyaralónk pont jó hely ilyenkor erre.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Blekk Rájgó írta: 2019.12.22. 14:29 Raktak föl videókat a face oldalra, azok alapján rendes öntöltőként működik. Mindenesetre kipróbálnám gázzal is, a nyaralónk pont jó hely ilyenkor erre.
Ha még működőképes is, cáfolhatná valaki az itt megjelent, dísztárgy jellegről szóló infokat. Én pl. a FB-tól úgy távol tartom magam, mint a tűztől.
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

specialized1 írta: 2019.12.22. 13:23 Sajnálatos, hogy csak SA, de 30E-ért szerintem ajándék.
Fotók a fegyverfotózás topikban.
Hol 30e az issc m22-9? Mert a német uvp emlékeim szerint 179 eur.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Blekk Rájgó írta: 2019.12.22. 14:29 Raktak föl videókat a face oldalra, azok alapján rendes öntöltőként működik. Mindenesetre kipróbálnám gázzal is, a nyaralónk pont jó hely ilyenkor erre.
Igen, azt láttam. Két videó van fent, mindkettőben 5-5 lövést adtak le. Az engem egy 9, és 17 töltényes fegyver esetében riasztóval még nem győz meg. A legtöbb akadály két soros tárnál a fél kapacitásnál, egysorosnál pedig teli tárnál jön elő. Ez pont nem látszik a videókon. Ettől persze még működhet jól, de ezek a videók engem még nem győztek meg.

Illetve a gázos teszt lenne a lényege a tesztnek. Nekem azért kellene egy ilyen full acél felépítésű subcompact, mert annál lehetne rendesen gyakorolni, tudható, hogy nem fog vetemedni, ferdülni, szétkopni benne semmi, várhatóan megbízható is marad ha annak indul. Ez a spiáter fegyerek esetében nem így van. A hideg használat is okozhat olyan kopásokat, amiktől megbízhatatlanná válik a fegyver. A lövésektől meg sok típusnál nyúlnak, tekerednek az alkatrészek. Szép lassan, de nyúlnak. Aztán egyszer csak elkezdenek akadozni. Teljesen váratlan módon. Nem csak az öntöltők, a revolverek is.

Ezért tetszene egy ilyen ELEVE G-R fegyvernek gyártott acél építésű pisztoly. Csak erről egyenlőre nem tudom, hogy megbízható e. Egy 5 lövéses teszt engem még nem győz meg. A 200k + azért eléggé nagy visszatartó erő. Ott már tudni kell valamit, zsákbamacskáért ennyit nem fizetek. Egyszer már beszoptam egy ilyen cumit a Grandpower G9-el, nem keveset vesztettem azzal is mire eladtam valakinek úgy, hogy tájékoztattam róla, hogy kb működésképtelen az, amit vesz. Ezt mégegyszer nem. Vagy működik rendesen, vagy nem érdekel a cucc. Az 5 lövés pedig nem záloga ennek.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.12.22. 14:35 Hol 30e az issc m22-9? Mert a német uvp emlékeim szerint 179 eur.
Ez egy Retay által gyártott török másolat. Egyébként a Mom park melletti neverlandban van.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
specialized1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:04

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: specialized1 »

gvass1 írta: 2019.12.22. 14:35 Hol 30e az issc m22-9? Mert a német uvp emlékeim szerint 179 eur.
CZ üzleteiben, most karácsonyi akcióban.
Honlapon is fent van és valóban van készleten! :)
"Örülök annak, amim van, s nem búsulok azon, amim nincs." /Lev Tolsztoj/
specialized1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:04

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: specialized1 »

Mr. Senki írta: 2019.12.22. 14:42 Ez egy Retay által gyártott török másolat. Egyébként a Mom park melletti neverlandban van.
Gyártója CEONIC
https://www.ceonicarms.com/
"Örülök annak, amim van, s nem búsulok azon, amim nincs." /Lev Tolsztoj/
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

specialized1 írta: 2019.12.22. 14:45 Gyártója CEONIC
A forgalmazó honlapján nem ez van. Valamint a eredeti pisztoly a videók szerint nem pontosan ugyanígy nézett ki.Főleg a markolat, és a tárfenék kiképzés más.

Illetve az eredeti M22 mintha kisebb, és 1 soros tárral lenne szerelve. Ez meg kétsoros, és a fegyver külméretei sem kicsik. Mondhatni dög nagy. Teljes glock 17 méret.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mr. Senki 2019.12.22. 14:52-kor.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
specialized1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:04

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: specialized1 »

Mr. Senki írta: 2019.12.22. 14:47 A forgalmazó honlapján nem ez van. Valamint a eredeti pisztoly a videók szerint nem pontosan ugyanígy nézett ki.Főleg a markolat, és a tárfenék kiképzés más.
Igen, hibásan szerepel a forgalmazó honlapján a gyártó.
"Örülök annak, amim van, s nem búsulok azon, amim nincs." /Lev Tolsztoj/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ISSC M22-9 (ketsoros taras, török gyártású)
specialized1 írta: 2019.12.22. 14:51 Igen, hibásan szerepel a forgalmazó honlapján a gyártó.
meg mondjuk a teljes szoveg jo nagy baromsag és kamukupac mellette.:-)


Erdekes egyebkent, hogy a kepeid alapjan ez valojaban NEM PTB-s a fegyver (lásd cső) csak a szanon van a felirat.


Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2019.12.22. 15:23-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.12.22. 14:47 A forgalmazó honlapján nem ez van. Valamint a eredeti pisztoly a videók szerint nem pontosan ugyanígy nézett ki.Főleg a markolat, és a tárfenék kiképzés más.

Illetve az eredeti M22 mintha kisebb, és 1 soros tárral lenne szerelve. Ez meg kétsoros, és a fegyver külméretei sem kicsik. Mondhatni dög nagy. Teljes glock 17 méret.

Az eredeti ISSC M22-t a RÖHM gyártotta .22 LR kaliberben, majd az Anschütz .22 LR és 9 mm PAK verziókban, utóbbit a Röhm RG88 8-töltényes tárával. Az ISSC M22-9 pedig a török Ceonic gyártmánya.

De míg a .22-es plinkernél nem volt szempont a tűzkészen viselhetőség, revolverezés, addig a gáz-riasztónál ez szomorú hiányosság.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.12.22. 14:41 Igen, azt láttam. Két videó van fent, mindkettőben 5-5 lövést adtak le. Az engem egy 9, és 17 töltényes fegyver esetében riasztóval még nem győz meg. A legtöbb akadály két soros tárnál a fél kapacitásnál, egysorosnál pedig teli tárnál jön elő.

Ja, ez tipikus jelenség.

Amikor csak 5-tölténnyel "tesztelnek" barmilyen öntöltő gp-t, aminek ennél jóval nagyobb a tárkapacitása, ott tudom, hogy azért, mert jellemzően többel már egyáltalán nem működik.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
specialized1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:04

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: specialized1 »

gvass1 írta: 2019.12.22. 15:17 ISSC M22-9 (ketsoros taras, török gyártású)



meg mondjuk a teljes szoveg jo nagy baromsag és kamukupac mellette.:-)


Erdekes egyebkent, hogy a kepeid alapjan ez valojaban NEM PTB-s a fegyver (lásd cső) csak a szanon van a felirat.


Kép
Lista vége felé PTB 1039
https://www.ptb.de/cms/fileadmin/intern ... sliste.pdf
"Örülök annak, amim van, s nem búsulok azon, amim nincs." /Lev Tolsztoj/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

specialized1 írta: 2019.12.22. 15:26 Lista vége felé PTB 1039
https://www.ptb.de/cms/fileadmin/intern ... sliste.pdf
Igen, csak ez nem az. Bár a szánon van a felirat, de a csőtorkolatból látod, h nem lehet ptb-s.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
specialized1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:04

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: specialized1 »

gvass1 írta: 2019.12.22. 15:32 Igen, csak ez nem az. Bár a szánon van a felirat, de a csőtorkolatból látod, h nem lehet ptb-s.
Egyébként a szűkítő mögött, ha lámpával megvilágítom, látszik a tipikus ék alakú akasztó.
"Örülök annak, amim van, s nem búsulok azon, amim nincs." /Lev Tolsztoj/
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Mr. Senki írta: 2019.12.22. 14:41 Nekem azért kellene egy ilyen full acél felépítésű subcompact, mert annál lehetne rendesen gyakorolni, tudható, hogy nem fog vetemedni, ferdülni, szétkopni benne semmi, várhatóan megbízható is marad ha annak indul. Ez a spiáter fegyerek esetében nem így van. A hideg használat is okozhat olyan kopásokat, amiktől megbízhatatlanná válik a fegyver. A lövésektől meg sok típusnál nyúlnak, tekerednek az alkatrészek. Szép lassan, de nyúlnak. Aztán egyszer csak elkezdenek akadozni. Teljesen váratlan módon. Nem csak az öntöltők, a revolverek is.
Itt a pont. Nem puszta unszimpátiából rühellem a "spiáter ondógyurmákat", ahogy fogalmaztál. Szilveszterkor ha jó hideg lesz, mosolyoghatok a széttörő umafosokon :).
Mr. Senki írta: 2019.12.22. 14:41 Ezért tetszene egy ilyen ELEVE G-R fegyvernek gyártott acél építésű pisztoly. Csak erről egyenlőre nem tudom, hogy megbízható e. Egy 5 lövéses teszt engem még nem győz meg. A 200k + azért eléggé nagy visszatartó erő. Ott már tudni kell valamit, zsákbamacskáért ennyit nem fizetek. Egyszer már beszoptam egy ilyen cumit a Grandpower G9-el, nem keveset vesztettem azzal is mire eladtam valakinek úgy, hogy tájékoztattam róla, hogy kb működésképtelen az, amit vesz. Ezt mégegyszer nem. Vagy működik rendesen, vagy nem érdekel a cucc. Az 5 lövés pedig nem záloga ennek.
Ivánék korrektek, szerintem belemennének valahol gázos próbába is. No nem a raktárban, ahol riogatóval próbáltuk a Skorpiót :). Nem nagyburretta ez, amiből naponta visznek tucatjával, a TV előtt csettegtetni :). Ilyen drága holminál már "illik" lehetőséget adni a kipróbálásra.

Igen, az ára nekem is sok. Főleg annak fényében, hogy a harmadáért kapható a halálboltban (is) megbízható, könnyű, spiátermentes revolver, hozzá jó "üzemanyaggal". Vagy hajszálpontosan ugyanennyi pénzért 3600J-os, prémium minőségű, engedélymentes OFFtopik vadászpuska.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

specialized1 írta: 2019.12.22. 15:35 Egyébként a szűkítő mögött, ha lámpával megvilágítom, látszik a tipikus ék alakú akasztó.
persze, nyilván, csak a PTB-nek megfelelően annak sokkal közelebb kell érnie a csőtorkolathoz.

Ilyen pl. a PTB-s Zoraki 906

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Gumigolyók...

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

golyok.jpg
golyok.jpg (30.89 KiB) Megtekintve 47753 alkalommal
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Gumigolyók...

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.12.22. 19:09golyok.jpg
Osztódással szaporodnak?😆
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Gumigolyók...

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.12.22. 19:09golyok.jpg
Jól látom,hogy mind más méretű? Az a H2 molekula az itt mi?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Gumigolyók...

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Mr. Senki írta: 2019.12.22. 19:19 Az a H2 molekula az itt mi?
Rubber ball, Thomaster Edition :).
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gumigolyók...

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.12.22. 19:13 Osztódással szaporodnak?😆
Vagy sikerült létrehozni a fúziót :geek:

Hozzávalók 12-es golyókhoz: egy 9mm körüli hüvely (Luger, .38 Spec, stb.) vágósablonnak. Egy asztalos szorítóval benne tartom a golyót és egy sniccerrel levágom. Két ilyen csonkagolyót pillanatragasztóval összeragasztok.

Az eredmény egy 12x18 mm-es lövedék a Pitbullba, annak akinek messze van az Orczy út, ott nem akar ékszermérleggel válogatni, meg töltőt esztergáltatni a 14-es gumihoz. A tömege 1,9 gramm, ez pont a legnehezebb 14-esekkel egyezik. Kézzel betölthető.

És most gyárthatok egy csomót, mert tesztelni kell, szórás, egybenmaradás, zsuuul... és én köztudottan lusta vagyok. De nem sértődök meg, ha valaki más előbb csinálja meg a tesztet 8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Gumigolyók...

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.12.22. 19:28 Vagy sikerült létrehozni a fúziót :geek:

Hozzávalók 12-es golyókhoz: egy 9mm körüli hüvely (Luger, .38 Spec, stb.) vágósablonnak. Egy asztalos szorítóval benne tartom a golyót és egy sniccerrel levágom. Két ilyen csonkagolyót pillanatragasztóval összeragasztok.

Az eredmény egy 12x18 mm-es lövedék a Pitbullba, annak akinek messze van az Orczy út, ott nem akar ékszermérleggel válogatni, meg töltőt esztergáltatni a 14-es gumihoz. A tömege 1,9 gramm, ez pont a legnehezebb 14-esekkel egyezik. Kézzel betölthető.

És most gyárthatok egy csomót, mert tesztelni kell, szórás, egybenmaradás, zsuuul... és én köztudottan lusta vagyok. De nem sértődök meg, ha valaki más előbb csinálja meg a tesztet 8-)
Hacsak nem valami durva pillanatragasztóval dolgozol, akkor kevés esélye van az.egyben maradásra. De tesztelj vele sokat.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Gumigolyók...

Hozzászólás Szerző: vato »

Mr. Senki írta: 2019.12.22. 19:38 Hacsak nem valami durva pillanatragasztóval dolgozol, akkor kevés esélye van az.egyben maradásra. De tesztelj vele sokat.
végén eljutunk ide :D (persze gumibóól)
bolo.jpg
bolo.jpg (11.9 KiB) Megtekintve 47719 alkalommal
de ha valaki túlméretest akar bele akkor a legegyszerűbb a 15mm-est megskalpolni szerintem..
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Gumigolyók...

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

vato írta: 2019.12.22. 19:45 végén eljutunk ide :D (persze gumibóól)
bolo.jpg

de ha valaki túlméretest akar bele akkor a legegyszerűbb a 15mm-est megskalpolni szerintem..
Ne adj ötleteket a Darvin díjas idiótáknak...

Egyébként meg "áppáááákezdőődik". Megint adott egy új típus, ami 12mm-es lövedékre van tervezve. Ok, a tervező is joule homoszexuális, ezért alkalmassá tették nukleáris jelleggel 14mm-es gumi fogadásra. De már megy az agyalgás, hogy mégis mivel lehetne még megtömni, amitől garantáltan a képébe robban a T júzernek...

Jönnek a metélt, forrasztott, átmunkált gumik. A gyártó helyében én most függeszteném fel a rozsdamentes gyártását. Vagy legalább is tennék bele valami gyengítést, hogy hülyebiztos legyen. Ne a Gyártó legyen a felelős, ha valakit megölnek egy ilyennel, mert pl 300J-al fejbegumizzák egy akármilyen kombóval...

Aztán meg lesz nagy felháborodás, ha ebből kifolyólag a BM hülyegyerekként tarkónbaxxa a gumizós gyökérkedést, és úgy tiltják be az egészet, hogy füstöl!

Már most is durván feszegetve vannak a határok. Nem vagyok benne biztos, hogy ezt még tovább kéne fokozni.

Most már nem csak húzogatják az alvó oroszlán bajszát, hanem közben szájba is rugdalják... Aztán lesz sértődés, ha felébred az oroszlán, és ízekre tépi azt, aki felébresztette...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Mr. Senki 2019.12.22. 19:58-kor.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gumigolyók...

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2019.12.22. 19:45 de ha valaki túlméretest akar bele akkor a legegyszerűbb a 15mm-est megskalpolni szerintem..
Csak ahhoz is esztergált töltő kell, plusz azt tényleg nehéz betölteni, nagyobb is és keményebb is mint az Orczy úti. Meg ugyanezért a fegyvert is jobban terheli.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gumigolyók...

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Mr. Senki írta: 2019.12.22. 19:38 Hacsak nem valami durva pillanatragasztóval dolgozol, akkor kevés esélye van az.egyben maradásra. De tesztelj vele sokat.
Végülis, az se baj ha kilövéskor kettéválik, ha egymáshoz közel csapódnak be. Majd a teszten kiderül.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Tömítésgyárnál 13mm-es gumira ráállnak, 1,3-1,4 grammal, töltőeszköz nélkül tárazható, nem viseli meg az alu verziót, 6x85j, mindenki happy!
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Gumigolyók...

Hozzászólás Szerző: vato »

Mr. Senki írta: 2019.12.22. 19:48 ....
Jönnek a metélt, forrasztott, átmunkált gumik. A gyártó helyében én most függeszteném fel a rozsdamentes gyártását. Vagy legalább is tennék bele valami gyengítést, hogy hülyebiztos legyen. Ne a Gyártó legyen a felelős, ha valakit megölnek egy ilyennel, mert pl 300J-al fejbegumizzák egy akármilyen kombóval...
...
egy 50 shore keménységű, skalpolt így ~2 grammos, 15mm-es gumival ami csőtorkolatnál! szabvány riasztóval 120joule lehet, azt nem gondolnám veszélyesnek, főleg test lövésnél. Ha a gumi nem lapulna semmit akkor is 0,68 j/mm2-ről beszélünk, de a gumi ugye lapul..

Acél verzióba töltenék túlméretes gumit kizárólag, az alu tok szerintem nyúlni fog a tartós túlméretes gumizástól..

ui.: a revenge is tudja ezt, csak az g*ci ormótlan nagy rejtve hordásra...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vato 2019.12.22. 20:47-kor.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Gumigolyók...

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

vato írta: 2019.12.22. 20:45 egy 50 shore keménységű, skalpolt így ~2 grammos, 15mm-es gumival ami csőtorkolatnál! szabvány riasztóval max 120joule, azt nem gondolnám veszélyesnek, főleg test lövésnél. Ha a gumi nem lapulna semmit akkor is 0,68 j/mm2-ről beszélünk, de a gumi ugye lapul..

Acél verzióba töltenék túlméretes gumit kizárólag, az alu tok szerintem nyúlni fog a tartós túlméretes gumizástól..

ui.: a revenge is tudja ezt, csak az g*ci ormótlan nagy rejtve hordásra...
Miért nem elég a 60-70J /12, vagy a 100-120J / 14mm? Miért kell faragni, mókolni?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Gumigolyók...

Hozzászólás Szerző: vato »

Mr. Senki írta: 2019.12.22. 20:47 Miért nem elég a 60-70J /12, vagy a 100-120J / 14mm? Miért kell faragni, mókolni?
a 14 mm egy helyen van Bp-en ilyen olyan amolyan minőségben ahogy Thomaster leírta. a fehér gumi meg mindenhol kapható, nekem bőven elég a 120 joule / 14 vagy 15 mm
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.12.22. 14:41 azért kellene egy ilyen full acél felépítésű subcompact, mert annál lehetne rendesen gyakorolni, tudható, hogy nem fog vetemedni, ferdülni, szétkopni benne semmi, várhatóan megbízható is marad ha annak indul. Ez a spiáter fegyerek esetében nem így van. A hideg használat is okozhat olyan kopásokat, amiktől megbízhatatlanná válik a fegyver. A lövésektől meg sok típusnál nyúlnak, tekerednek az alkatrészek. Szép lassan, de nyúlnak. Aztán egyszer csak elkezdenek akadozni. Teljesen váratlan módon. Nem csak az öntöltők, a revolverek is.
Bocs, de ezek félelmek a napi gyakorlatban jellemzően alaptalanok. Az acél/alu felszopása meg jórészt a vágyakozásból az elérhetetlen éles felé fakad.

1. nagyon sok 10-20-30+ éves gáz-riasztónak tervezett, spiáter fődarabos gp is remekül működik a mai napig.

Lásd akár a legutóbbi, 26 éves Umarex PPK-ról szóló videónkat. Vagy akár RG89 revolverek, amik az 1980-as évek óta működnek.

Vagy Chucky Alfa G030-asa, ami 2500+ lövés és 10 év után adta fel. És akkor az azt jelenti, hogy a fegyver árának kb. 10x-ét el lehetett vele tolni...

2. a cinköntvény, ha megfelelő ötvözet, nyomás, hőmérséklet-kezelés, kihűtés közepette készül, akkor az olcsóbb szerkezeti vasötvözetek szilárdságát hozza, ugyanakkor korrózióálló és olcsó gyártani. Egy gp átlagára egy valódi lőfegyverének 1/5-e, 1/10-e. Nyilván adódik, hogy ezt használják fogyasztási cikkekhez. Ha pedig megfelelő helyeken acélbetétezik, akkor gyakorlati használatban épelméjű lövésszám mellett sosem megy tönkre.

Tönkretenni fegyvert üres csettegtetéssel, helytelen szét- és összeszereléssel meg nem belevalóval szoktak. Nem lövéssel. Az a legritkább.

3. mint nagyon sok és nagyon sokféle éles lőfegyverrel lövő mondhatom: az acél meg az alu sem tuti megfejtés a tartósságra, megbízhatóságra. Az is törik, reped, deformálódik nem ritkán. Vált a kezemben milliós értékű fegyver használhatatlanná a legnagyobb nevű gyártótól is, banális ütőszegtöréssel, volt 600+ ezres revolvernél dobforgatási hiba, vagy esett ki tár magától, mert az acél (MIM) tárkioldót a vaslemez tár elnyalta. De a CZ75-ösök acél szánakasztóiból is kellett már cserélnem in situ többet is. Tört alutok, robbant fel acélpisztoly stb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

security89 írta: 2019.12.23. 08:25 Ez a Fedor vagy szerelmes beléd, vagy irigy és utál téged. Ha egyáltalán igazi néven szerepel fb-on. Ukrán eredetű név a Fedor, valszeg a vodkát szereti. Kívánom fulladjon egy pohár vodkába bele.
Személyeskedést kéretik nem szakfórumon intézni! Privátban mindenki úgy intézi egymás közt, ahogy tetszik.

Egyébként nekem bejönne az a pisztoly amit a nevezett forgalmazó árul, csak még nem látom bizonyítottnak annak önvédelmi alkalmasságát. Ha meg nem alkalmas arra, akkor nem fogom megvenni. Ha az, akkor érdekel.

Pont nem érdekel az eladó személye. Akár hazudik, akár becsületes. Az érdekel, hogy amit árul, az mire képes, és mindezt milyen áron.

Gvasstól sem azért vásárolok mert hűűű de szerelmes lennék bele... Olyat árul, ami érdekel, és olyan áron, amennyit megér nekem.

Volt már olyan, hogy valamit hírdetett, de élőben nem tetszett, és nem vettem meg. Ettől még nem kezdtem el fikázni a személyét a fórumon. Alaptalan lenne.

Ez a HS 9mm PAK pisztoly nekem tetszik, de még nem látom bizonyítottnak a működését. Ga esetleg kiderül, hogy gázzal, vagy tele töltve nem működik, akkor sem fogom hazugnak nevezni a forgalmazóját. Csak kérdezek, érdeklődök. Szerintem maradjunk meg ennél.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

gvass1 írta: 2019.12.23. 06:26 Bocs, de ezek félelmek a napi gyakorlatban jellemzően alaptalanok. Az acél/alu felszopása meg jórészt a vágyakozásból az elérhetetlen éles felé fakad.

1. nagyon sok 10-20-30+ éves gáz-riasztónak tervezett, spiáter fődarabos gp is remekül működik a mai napig.

Lásd akár a legutóbbi, 26 éves Umarex PPK-ról szóló videónkat. Vagy akár RG89 revolverek, amik az 1980-as évek óta működnek.

Vagy Chucky Alfa G030-asa, ami 2500+ lövés és 10 év után adta fel. És akkor az azt jelenti, hogy a fegyver árának kb. 10x-ét el lehetett vele tolni...

2. a cinköntvény, ha megfelelő ötvözet, nyomás, hőmérséklet-kezelés, kihűtés közepette készül, akkor az olcsóbb szerkezeti vasötvözetek szilárdságát hozza, ugyanakkor korrózióálló és olcsó gyártani. Egy gp átlagára egy valódi lőfegyverének 1/5-e, 1/10-e. Nyilván adódik, hogy ezt használják fogyasztási cikkekhez. Ha pedig megfelelő helyeken acélbetétezik, akkor gyakorlati használatban épelméjű lövésszám mellett sosem megy tönkre.

Tönkretenni fegyvert üres csettegtetéssel, helytelen szét- és összeszereléssel meg nem belevalóval szoktak. Nem lövéssel. Az a legritkább.

3. mint nagyon sok és nagyon sokféle éles lőfegyverrel lövő mondhatom: az acél meg az alu sem tuti megfejtés a tartósságra, megbízhatóságra. Az is törik, reped, deformálódik nem ritkán. Vált a kezemben milliós értékű fegyver használhatatlanná a legnagyobb nevű gyártótól is, banális ütőszegtöréssel, volt 600+ ezres revolvernél dobforgatási hiba, vagy esett ki tár magától, mert az acél (MIM) tárkioldót a vaslemez tár elnyalta. De a CZ75-ösök acél szánakasztóiból is kellett már cserélnem in situ többet is. Tört alutok, robbant fel acélpisztoly stb.

Az új Pitbull alu verzióján gondolkodtam, de nemrég szó volt róla, hogy a dobforgató saját alu anyagából van. Ez az egy dolog, ami hátráltat a jövőbeni vételben. Az Alfa és Revenge típusoknál (meg az Onestánál) gondolom nem véletlen, hogy ez a rész acélból van. Nyilván soklövéses teszt kéne, de vajon mennyire indokolt ez a para?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Pentastar írta: 2019.12.23. 11:35 Az új Pitbull alu verzióján gondolkodtam, de nemrég szó volt róla, hogy a dobforgató saját alu anyagából van. Ez az egy dolog, ami hátráltat a jövőbeni vételben. Az Alfa és Revenge típusoknál (meg az Onestánál) gondolom nem véletlen, hogy ez a rész acélból van. Nyilván soklövéses teszt kéne, de vajon mennyire indokolt ez a para?
A rozsdamentest megvárom, a dobforgató okán. Minden revolver egyik neuralgikus pontja.

(Többi: oké, értve, a szaktopikot nem verem szét, Boldog karácsonyt!)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Pentastar írta: 2019.12.23. 11:35 Az új Pitbull alu verzióján gondolkodtam, de nemrég szó volt róla, hogy a dobforgató saját alu anyagából van. Ez az egy dolog, ami hátráltat a jövőbeni vételben. Az Alfa és Revenge típusoknál (meg az Onestánál) gondolom nem véletlen, hogy ez a rész acélból van. Nyilván soklövéses teszt kéne, de vajon mennyire indokolt ez a para?
Várd meg a tartós teszteket, amíg gyártófüggetlen vásárlók is megosztják az eredményeiket itt a fórumon. Aztán az alapján születhetnek még módosítások is. Ha a tartóstesztek alapján OK a cucc akkor vedd meg - persze ha gyártják még később is. Ha valódi termék lesz, nem egy privilegizált ismerősi kör játéka amivel vakítani tudják a többieket, hogy bibibí nekünk ilyen is van, akkor lehet majd később is kapni. Ha meg nem lesz termék akkor úgyis tökmindegy, úgysem jutsz hozzá, hacsak nem vagy a körön belül. Egyenlőre 7 db készült belőle, vagyis ez még mindig nem termék csak egy kis széria a barátoknak.
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

Uraim, kerestem, olvastam de másfél évet bepótolni nem egyszerű...
A folyadéksugár vetők közül van ejtés-biztos?
GA hibáról a “régi” óta van tudomás?
Nekem kettő GA már jó szolgálatot tett, hiba nélkül.
A laser grip csak a GA III-ra passzol a II-re nem?
Van értelme? Kapható valahol?
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.12.23. 11:49 Várd meg a tartós teszteket, amíg gyártófüggetlen vásárlók is megosztják az eredményeiket itt a fórumon. Aztán az alapján születhetnek még módosítások is. Ha a tartóstesztek alapján OK a cucc akkor vedd meg - persze ha gyártják még később is. Ha valódi termék lesz, nem egy privilegizált ismerősi kör játéka amivel vakítani tudják a többieket, hogy bibibí nekünk ilyen is van, akkor lehet majd később is kapni. Ha meg nem lesz termék akkor úgyis tökmindegy, úgysem jutsz hozzá, hacsak nem vagy a körön belül. Egyenlőre 7 db készült belőle, vagyis ez még mindig nem termék csak egy kis széria a barátoknak.
De gonooooc vaaagy! 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

TotoHU írta: 2019.12.23. 11:49 Várd meg a tartós teszteket, amíg gyártófüggetlen vásárlók is megosztják az eredményeiket itt a fórumon. Aztán az alapján születhetnek még módosítások is. Ha a tartóstesztek alapján OK a cucc akkor vedd meg - persze ha gyártják még később is. Ha valódi termék lesz, nem egy privilegizált ismerősi kör játéka amivel vakítani tudják a többieket, hogy bibibí nekünk ilyen is van, akkor lehet majd később is kapni. Ha meg nem lesz termék akkor úgyis tökmindegy, úgysem jutsz hozzá, hacsak nem vagy a körön belül. Egyenlőre 7 db készült belőle, vagyis ez még mindig nem termék csak egy kis széria a barátoknak.
Én bízom abban, hogy ez csak átmeneti/kezdeti állapot és idővel kapható lesz mindenhol. Mint bevált termék a Revenge számomra perfekt lehetne, de a már amúgy könnyebb sütése még mindig nem elég jó, és itthon a gyengébbik nem képviselőjének is kritikus esetben meg kéne tudni húzni a ravaszt. Ezért olyan imponáló az új Pitbull. Bevallom őszintén már régen akartam Alfa-t, de én nem bízom az 50J-ban.
Hajlok én is a rozsdamentes beruházásra. Azzal "nem lehet mellé lőni" hehe.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Pentastar írta: 2019.12.23. 12:39 Én bízom abban, hogy ez csak átmeneti/kezdeti állapot és idővel kapható lesz mindenhol. Mint bevált termék a Revenge számomra perfekt lehetne, de a már amúgy könnyebb sütése még mindig nem elég jó, és itthon a gyengébbik nem képviselőjének is kritikus esetben meg kéne tudni húzni a ravaszt. Ezért olyan imponáló az új Pitbull. Bevallom őszintén már régen akartam Alfa-t, de én nem bízom az 50J-ban.
Hajlok én is a rozsdamentes beruházásra. Azzal "nem lehet mellé lőni" hehe.
Otthoni melóhoz puska kell ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.12.23. 12:48 Otthoni melóhoz puska kell ;)
Részemről otthon is Revenge van. 5 lövés, recolverezve, lövésenkén 100J. Jobb nem kell.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Fortitu írta: 2019.12.23. 12:48 Otthoni melóhoz puska kell ;)
Igaz. Onesta revolverpuskát akartam, az a legjobb. De nem volt, így sima revolvert vettem. Megbántam, mert gyenge, de átömlő szűkítővel már hozza a szintet, szerintem kb. 1,5x erősebb, mint az alap, elcseszett GR.
De női kéz Onestát sem tud üzemelni. Ahhoz egy kis DAO kell, könnyű sütéssel.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Pentastar írta: 2019.12.23. 12:39 Ezért olyan imponáló az új Pitbull. Bevallom őszintén már régen akartam Alfa-t, de én nem bízom az 50J-ban.
Hajlok én is a rozsdamentes beruházásra. Azzal "nem lehet mellé lőni" hehe.
Hidd el akit 50 J nem borít meg azt a 100 sem fogja. Cserébe pontos és mindig működik. Hány timing erroros Alfát láttál? Én egyet sem pedig csak nekem volt 4 Alfám. (Bár másnál biztos volt ilyen is.) Ellenben 2500 lövéses gumis Alfát már láttunk. Milyen másik gumis fegyver tudja ezt a lövésszámot elviselni, kérdem én?
Ellenben én 2-ből 2 timing erroros Revenge-t láttam. És ennyi is fordult meg a kezeim között összesen, ez 100%-os hiba arány. Pech? Lehet. De én meg a Revenge-ben nem bízom többé és nem bízom rá az életemet. Persze tudom, a rajongók szerint a Revenge mindenben 50%-al jobb. Mindenben IS. Meg az acélossal lehet majd mindenfajta illegális balfaszságokat csinálni, tudom jól, sokan ezért várják álló cerkával.

De vallásszabadság van. Mindenki abban hisz amiben akar, és arra bízza az életét amit jónak lát, olyan fegyvert hord amilyet ő akar. Én eleget láttam, köszönöm, nekem elég volt, nekem nem kell több bizonyíték semmire. Nekem Alfa van az éjjeliszekrényen, ha nem érzem magam biztonságban és nincs asszony otthon, akkor meg 9x19. :evil:

Ami meg minden körülmények között tutibiztosan kiüti a támadót, legyen akármilyen grizzlymedve alkatú, fándalomtűrő, vastagon felöltözött vagy bedrogozott, az a 120mg pepper. Azt meg már egy huszonezres török gázriogató hozza alapból.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

TotoHU írta: 2019.12.23. 13:46 Hidd el akit 50 J nem borít meg azt a 100 sem fogja. Cserébe pontos és mindig működik. Hány timing erroros Alfát láttál? Én egyet sem pedig csak nekem volt 4 Alfám. (Bár másnál biztos volt ilyen is.) Ellenben 2500 lövéses gumis Alfát már láttunk. Milyen másik gumis fegyver tudja ezt a lövésszámot elviselni, kérdem én?
Ellenben én 2-ből 2 timing erroros Revenge-t láttam. És ennyi is fordult meg a kezeim között összesen, ez 100%-os hiba arány. Pech? Lehet. De én meg a Revenge-ben nem bízom többé és nem bízom rá az életemet. Persze tudom, a rajongók szerint a Revenge mindenben 50%-al jobb. Mindenben IS. Meg az acélossal lehet majd mindenfajta illegális balfaszságokat csinálni, tudom jól, sokan ezért várják álló cerkával.

De vallásszabadság van. Mindenki abban hisz amiben akar, és arra bízza az életét amit jónak lát, olyan fegyvert hord amilyet ő akar. Én eleget láttam, köszönöm, nekem elég volt, nekem nem kell több bizonyíték semmire. Nekem Alfa van az éjjeliszekrényen, ha nem érzem magam biztonságban és nincs asszony otthon, akkor meg 9x19. :evil:

Ami meg minden körülmények között tutibiztosan kiüti a támadót, legyen akármilyen grizzlymedve alkatú, fándalomtűrő, vastagon felöltözött vagy bedrogozott, az a 120mg pepper. Azt meg már egy huszonezres török gázriogató hozza alapból.
Elhiszem, hogy megbízhatóan működik az Alfa. Akit 50 nem borít meg azt 100 se fogja? Ez elég megalapozatlannak tűnik. Az, hogy ki mitől borul meg, soktényezős a dolog, de ennek a leglényegesebb része a kilőtt gumi mozgási energiája. Én inkább bízom magam és más épségét a 100J-ra, mint annak a felére. Ezzel persze nem akarom kétségbe vonni azt, hogy az Alfa viszont sansz, hogy nem fog pont rosszkor elcsettenni és hasonlók! A magam részéről én Onesta PR párti vagyok, de az új Pitbullra is nagyon kíváncsi leszek! Amúgy meg pepperrel hordani is ideálisnak tűnnek!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Pentastar írta: 2019.12.23. 14:19 Elhiszem, hogy megbízhatóan működik az Alfa. Akit 50 nem borít meg azt 100 se fogja? Ez elég megalapozatlannak tűnik. Az, hogy ki mitől borul meg, soktényezős a dolog, de ennek a leglényegesebb része a kilőtt gumi mozgási energiája. Én inkább bízom magam és más épségét a 100J-ra, mint annak a felére. Ezzel persze nem akarom kétségbe vonni azt, hogy az Alfa viszont sansz, hogy nem fog pont rosszkor elcsettenni és hasonlók! A magam részéről én Onesta PR párti vagyok, de az új Pitbullra is nagyon kíváncsi leszek! Amúgy meg pepperrel hordani is ideálisnak tűnnek!
A traumatikus fegyverek fő hatása a fájdalomérzet okozása. Ez pedig valóban sok tényezős.

Ellenben ha lövedék olyan mozgási energiával rendelkezik, hogy szétroncsolja az idegvégződéseket, akkor ott helyi fájdalom sokk alakul ki, ami percekig nem engedi a fájdalomérzetet eljutni az agyba. Ezért van az, hogy sok éleslövést, vagy csonkolást sem éreznek a sérült alanyok. Pl 2006-ban a készenlétieknek vélhetően vadriasztót adtak ki. Az 200J körül tud, és nagyon kemény a.lövedéke is. Lehetett is látni a beágyazódott lövedékeket itt-ott. Viszont a delikvensek szaladgáltak velük, minha muszáj lenne.

A gumi hatása eleve nagyon szubjektív, de a traumatikus hatást okozó erőfaktort nem.feltétlen okos dolog.a sokkhatás felé eltolni, mert kontrakproduktív lehet, és okozhat.maradandó sérülést is. Esetleg szélsőséges esetben halált is.

Szóval ennek a zsúlbuzulásnak enninkább önkielégítő jellegét látom, semmi egyebet.

Tegyük hozzá, én nem is igazán hiiszek a gumi hatásában. Otthon sem az az máf elsődleges védelem.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.12.23. 14:44
Szóval ennek a zsúlbuzulásnak enninkább önkielégítő jellegét látom, semmi egyebet.

Tegyük hozzá, én nem is igazán hiiszek a gumi hatásában. Otthon sem az az máf elsődleges védelem.
+1
Gáz párti lettem jómagam is. Persze van gumisom IS - 1 db otthon.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Pentastar írta: 2019.12.23. 14:19 Az, hogy ki mitől borul meg, soktényezős a dolog, de ennek a leglényegesebb része a kilőtt gumi mozgási energiája. Én inkább bízom magam és más épségét a 100J-ra, mint annak a felére.
Ha műküdik az a 100 joule. :evil: Nekem 2-ből 2 Revenge nem működött megbízhatóan (az egyik a cimboráé volt) mindkettő dobozból kivéve, lövetlenül. Innentől nálam az ilyen fegyver felejtős. Annak ellenére hogy egy komplett márkát ez még nem jellemez, hiszen ahogy lejjebb is írták, nagy nevű gyártók sokszázezres vagy éppen milliós fegyverei is képesek gyári hibával érkezni, és hibára halmozni dobozból kivéve.

De, mint lentebb is írtam, mindenki abban hisz amiben jónak látja. Mindenkinek úgyis az a fegyver a legjobb, amilyen épp neki van, ezt az alapigazságot már sok éve megtanultam.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"Hidd el akit 50 J nem borít meg azt a 100 sem fogja."

Szerintem meg az elérhető (és biztonságos) leghatékonyabb gumigolyós fegyvert kell hordani, és 100 Joule pont 2x annyi mint 50. :-)
Egyébként ha így gondolod, miért vettél Revengét?
Pláne kettőt?

"Ellenben 2500 lövéses gumis Alfát már láttunk. Milyen másik gumis fegyver tudja ezt a lövésszámot elviselni, kérdem én? "

Próbálták bármelyik másik gumigolyós fegyvert 2500 lövéssel, "kérdem én"..? :-D
Lövésenként kb. 130,-Ft, az 2500 lövésnél 325 ezer Ft.
Mennyire reális a fegyver árának ötszörösét ellőni vele?

"Ellenben én 2-ből 2 timing erroros Revenge-t láttam. És ennyi is fordult meg a kezeim között összesen, ez 100%-os hiba arány. Pech? Lehet. De én meg a Revenge-ben nem bízom többé és nem bízom rá az életemet."

Semmi gond, a Te életed, Te döntésed.
Nekem a Guardian Angel gélkilövővel voltak ilyen negatív tapasztalataim.

"Persze tudom, a rajongók szerint a Revenge mindenben 50%-al jobb."

Ehhez nem kell rajongónak lenni, számokat kell tudni összehasonlítani.
Egyébként nem 50%-al erősebb a Revenge az Alfánál, hanem kb. 100-al.

"Mindenben IS. Meg az acélossal lehet majd mindenfajta illegális balfaszságokat csinálni, tudom jól, sokan ezért várják álló cerkával. "

Senki nem akar illegális dolgot csinálni vele. A 14mm gumi, 100 Joule nem számít annak.

A cerkám meg nekem nőktől szokott állni.. viszont szeretem az igényes, és jól használható dolgokat.
Ezért fogok rozsdamentes Pitbullt venni.

"Ami meg minden körülmények között tutibiztosan kiüti a támadót, legyen akármilyen grizzlymedve alkatú, fándalomtűrő, vastagon felöltözött vagy bedrogozott, az a 120mg pepper. Azt meg már egy huszonezres török gázriogató hozza alapból."

Akkor miért Alfát tartasz az éjjeliszekrényeden..?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Mr. Senki írta: 2019.12.23. 14:44 A traumatikus fegyverek fő hatása a fájdalomérzet okozása. Ez pedig valóban sok tényezős.

Ellenben ha lövedék olyan mozgási energiával rendelkezik, hogy szétroncsolja az idegvégződéseket, akkor ott helyi fájdalom sokk alakul ki, ami percekig nem engedi a fájdalomérzetet eljutni az agyba. Ezért van az, hogy sok éleslövést, vagy csonkolást sem éreznek a sérült alanyok. Pl 2006-ban a készenlétieknek vélhetően vadriasztót adtak ki. Az 200J körül tud, és nagyon kemény a.lövedéke is. Lehetett is látni a beágyazódott lövedékeket itt-ott. Viszont a delikvensek szaladgáltak velük, minha muszáj lenne.

A gumi hatása eleve nagyon szubjektív, de a traumatikus hatást okozó erőfaktort nem.feltétlen okos dolog.a sokkhatás felé eltolni, mert kontrakproduktív lehet, és okozhat.maradandó sérülést is. Esetleg szélsőséges esetben halált is.

Szóval ennek a zsúlbuzulásnak enninkább önkielégítő jellegét látom, semmi egyebet.

Tegyük hozzá, én nem is igazán hiiszek a gumi hatásában. Otthon sem az az máf elsődleges védelem.

Ezt amúgy értem, ha kacsára lő sörétessel az ember bizonyos távolságról, nem kell hogy átüssék a bőrét, a nagy felületen szétterülő "multiple" ütés általi sokkhatástól fordul fel. Ezért is jobb szerintem az Onesta RP 19,3mm-es 120J-ban, mint a zoraki 70-ban, mert a gumi becsapódáskor szétterül és nagyobb felületen üt, nem átüt. És ezáltal HISZEK inkább a Revenge 15mm 100J-ban, mint a 12-es 50-ben. :)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Pentastar írta: 2019.12.23. 15:14 Ezt amúgy értem, ha kacsára lő sörétessel az ember bizonyos távolságról, nem kell hogy átüssék a bőrét, a nagy felületen szétterülő "multiple" ütés általi sokkhatástól fordul fel. Ezért is jobb szerintem az Onesta RP 19,3mm-es 120J-ban, mint a zoraki 70-ban, mert a gumi becsapódáskor szétterül és nagyobb felületen üt, nem átüt. És ezáltal HISZEK inkább a Revenge 15mm 100J-ban, mint a 12-es 50-ben. :)
Mondjuk ezt szerintem Totó sem vitathatja, hogy egy nagyob laszti nagyobb energiával nagyobb eséllyel okoz letaglózó fájdalmat. Viszont 15mm-es Alfa nem létezik, ezért inkább a 12mm-esnél marad, ami igazából reálisan védhető gondolatmenet. Neki többet számít a márka és a minőségbiztosítás, mint az elvileg nagyobb energia/kaliber.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Nekem semmi közöm a Művekhez, minden általuk gyártott fegyvert teljes áron vettem meg a boltjukban, vagy a GunBoxban.

De el kell ismerni, hogy rengeteg jó, és innovatív termékük van; az élesből áttervezett puskák (Sniper, a tömködős Keresztapák, a mostani cserélhető töltényűrös Keresztapák), élesből gázriasztó konverziók, Home Defender, Onesta termékcsalád, lég-géppisztoly, gáz-géppisztoly, Revenge-14M, 17M, Pitbullok, stb.

Itthon ők kezdték el a tömködős gumis vonalat (emlékszem amikor még a HW10GR-t vadásztuk, és a többi gumiképes gázpisztolyt..), amit napjainkra kb. a maximumra fejlesztettek .

Jó ötlet, hogy elkezdtek presztizsfegyvereket gyártani (gondolom minimális, vagy nulla haszonnal), hogy megmutassák, milyen minőségre képesek.

Ez a Pitbull-19M egy ilyen fegyver, meghallgatták a vásárlói igényeket (Thomasteren keresztül).
Ha megjelenik a rozsdamentes verzió, abból is veszek, mert szeretem a minőségi anyagból készült, minőségi kivitelezésű fegyvereket.

Nekem innovatív a munkám, ezért különösen tisztelem azt hogy a Művek nem "állt be a sorba", és gyárt nagyüzemben öntött spiátertömböket, hanem újra és újra kitalál (és megvalósít) valami újat.

Nem számoltam össze, de szerintem a Keserű Műveknek több innovatív, és egyedi megoldása van, mint a FÉG-nek volt.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

WildBear23 írta: 2019.12.23. 15:26 Nekem semmi közöm a Művekhez, minden általuk gyártott fegyvert teljes áron vettem meg a boltjukban, vagy a GunBoxban.

De el kell ismerni, hogy rengeteg jó, és innovatív termékük van
Azért jó pár ötlet származott a kékről is.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

WildBear23 írta: 2019.12.23. 15:26 Nekem semmi közöm a Művekhez, minden általuk gyártott fegyvert teljes áron vettem meg a boltjukban, vagy a GunBoxban.

De el kell ismerni, hogy rengeteg jó, és innovatív termékük van; az élesből áttervezett puskák (Sniper, a tömködős Keresztapák, a mostani cserélhető töltényűrös Keresztapák), élesből gázriasztó konverziók, Home Defender, Onesta termékcsalád, lég-géppisztoly, gáz-géppisztoly, Revenge-14M, 17M, Pitbullok, stb.

Itthon ők kezdték el a tömködős gumis vonalat (emlékszem amikor még a HW10GR-t vadásztuk, és a többi gumiképes gázpisztolyt..), amit napjainkra kb. a maximumra fejlesztettek .

Jó ötlet, hogy elkezdtek presztizsfegyvereket gyártani (gondolom minimális, vagy nulla haszonnal), hogy megmutassák, milyen minőségre képesek.

Ez a Pitbull-19M egy ilyen fegyver, meghallgatták a vásárlói igényeket (Thomasteren keresztül).
Ha megjelenik a rozsdamentes verzió, abból is veszek, mert szeretem a minőségi anyagból készült, minőségi kivitelezésű fegyvereket.

Nekem innovatív a munkám, ezért különösen tisztelem azt hogy a Művek nem "állt be a sorba", és gyárt nagyüzemben öntött spiátertömböket, hanem újra és újra kitalál (és megvalósít) valami újat.

Nem számoltam össze, de szerintem a Keserű Műveknek több innovatív, és egyedi megoldása van, mint a FÉG-nek volt.
A cserélhető töltényűrös Snipert, ami szintén élesből lett gyártva, kifelejtetted a felsorolásból.
Piréz poéta.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

parazstaposo írta: 2019.12.23. 15:38 Azért jó pár ötlet származott a kékről is.
Emlékszem amikor felvetődött a revolverpuska ötlete, azzal lett lesöpörve, hogy a lövőnek megégetné a kezét a lőporgáz, vagy mindig kesztyűt kellene viselnie. Aztán láss csodát, mégis ebből lett a HD ;)
Nem emlékszem már a pontos beszélgetésre, nem akarom olyanért learatni a babérokat, amit esetleg más vetett fel először. De jó lenne most visszaolvasni...
Szóval igen, ennek a fórumközösségnek bizony nagy része van ezekben a dolgokban. Hogy mást is említsek, amikor a kapszulacinen agyaltunk, akkor is megvolt az alapkoncepció, de ha jól emlékszem Thomaster vetette fel, hogy miért nem használunk sima gyógyszer kapszulát. És működött.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

parazstaposo írta: 2019.12.23. 15:38 Azért jó pár ötlet származott a kékről is.
Én csodálatos haladásnak érzem, hogy míg engem anno 5 cég feljelentett minden létező hatóságnál az RG89s miatt, addig ma már legálisan lehet cserélhető betétcsöves gumist venni szabadon.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Fortitu írta: 2019.12.23. 15:45 Emlékszem amikor felvetődött a revolverpuska ötlete, azzal lett lesöpörve, hogy a lövőnek megégetné a kezét a lőporgáz, vagy mindig kesztyűt kellene viselnie. Aztán láss csodát, mégis ebből lett a HD ;)
A teljesség igénye nélkül amik eszembe jutnak és részben a kéken való ötletelgetések is hozzájárultak a megszületésükhöz: Dragon, táras Omerta, Onesta, HD, Meteorit, újfajta Revenge, csutka Pitbull.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"Azért jó pár ötlet származott a kékről is."

Hét persze - de ők csináltak belőle terméket!
Adva lett volna a lehetőség a többi gyártónak is, hogy a kéket olvasva fejlesszen.
Én azt tartom optimálisnak, ha a gyártó hallgat a vásárlók véleményére.

"A cserélhető töltényűrös Snipert, ami szintén élesből lett gyártva, kifelejtetted a felsorolásból."

Köszi! Igen, az is volt, meg Flóbertek is anno.
Nem követtem végig a Művek gyártmánypalettáját, csak egy-egy tipus megragadt az emlékezetemben.

"Én csodálatos haladásnak érzem, hogy míg engem anno 5 cég feljelentett minden létező hatóságnál az RG89s miatt, addig ma már legálisan lehet cserélhető betétcsöves gumist venni szabadon."

Ha nem írd le a konkrétumokat (ki, milyen indokkal), akkor nem tudunk hozzászólni, max. borzongunk rajta.

Érdekes egyébként, hogy ebben a magyar fegyveres mini-iparban ennyire rühell mindenki mindenkit..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.12.23. 16:15

"Én csodálatos haladásnak érzem, hogy míg engem anno 5 cég feljelentett minden létező hatóságnál az RG89s miatt, addig ma már legálisan lehet cserélhető betétcsöves gumist venni szabadon."

Ha nem írd le a konkrétumokat (ki, milyen indokkal), akkor nem tudunk hozzászólni, max. borzongunk rajta.

Érdekes egyébként, hogy ebben a magyar fegyveres mini-iparban ennyire rühell mindenki mindenkit..

Sok az eszkimó, kevés a fóka.
És az eszkimók jó része is akkora barom, hogy az eszkimók számát akarja redukálni, nem a fókákét növelni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

(emlékszem amikor még a HW10GR-t vadásztuk,
meg kint állt a sor vége a budai GB előtt, mert megjött az RG89s! Én hoztam el kettőt topiktársaknak. Azután meg még jópárat. Meg a varázslatos ptb451 aus egun, ami eszi a 8,2-t :-) csavarhúzós beforgatásos copolda. Ahhoz képest most kánaán van.
A Művek innovációja csodálatra méltó. üzletpolitikája háát..
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Mr. Senki írta: 2019.12.23. 09:08 Gvasstól sem azért vásárolok mert hűűű de szerelmes lennék bele... Olyat árul, ami érdekel, és olyan áron, amennyit megér nekem.
A kb. 10 év alatt amióta fórumozok, Gvass volt az aki egyetlen egyszer sem állított valótlant egy fegyverről sem, és nem ígért olyat amit később ne tudott volna betartani (vagy fordítva, amiben nem volt biztos azt nem ígérte meg).
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kojak írta: 2019.12.23. 16:48 A kb. 10 év alatt amióta fórumozok, Gvass volt az aki egyetlen egyszer sem állított valótlant egy fegyverről sem, és nem ígért olyat amit később ne tudott volna betartani (vagy fordítva, amiben nem volt biztos azt nem ígérte meg).
Pont ezért vásárolok nála kb. 18 éve. Korrekt boltos, ennyi. A társalgási stílusáról lehetne beszélgetni, de az üzletileg pont telibe tojom. Adom a pénzt, adja az árút amit kérek. Ha bajom volt, mindig korrekten kezelte. Ennyi.

Ha szerelmezni akarnék, azt nem nála, hanem a sarki kupiban tenném.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.12.23. 15:46 Én csodálatos haladásnak érzem, hogy míg engem anno 5 cég feljelentett minden létező hatóságnál az RG89s miatt, addig ma már legálisan lehet cserélhető betétcsöves gumist venni szabadon.
Már elévült, úgyhogy nevek nélkül és nettó szakmai kíváncsiságból: milyen jogszabályi vagy egyéb hivatkozással indokolták a feljelentéseket?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.12.23. 16:19 Sok az eszkimó, kevés a fóka.
És az eszkimók jó része is akkora barom, hogy az eszkimók számát akarja redukálni, nem a fókákét növelni.
Mert mi lenne a reális lehetőség a fókák számának növelésére?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.12.23. 17:39 Már elévült, úgyhogy nevek nélkül és nettó szakmai kíváncsiságból: milyen jogszabályi vagy egyéb hivatkozással indokolták a feljelentéseket?
Amik mai napig előfosódnak:
"- ami 7,5 j feletti az lőfegyver
- megváltoztatja a fegyver jellegét
- gázpisztoly szilárdat nem lőhet ki"
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.12.23. 17:44 Mert mi lenne a reális lehetőség a fókák számának növelésére?
Amit mi és még páran csinálunk ugye: új termékek, új technikai megoldások, új joghézagok kihasználása, széles körű marketingggel megtámogatva.

ilyen pl. az új "Mozgó betétcső", de ilyen volt a 3XCS spray, az ML040, a POM-toldat, de a hiányosságai ellenére az AGS-15 is ide sorolandó.

Csak néhány cég van, ami nem ugyanazt a szart árulja 5-10-15 éve, hanem mer újat behozni, kockáztatni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

"Mennyire reális a fegyver árának ötszörösét ellőni vele?"

Ez nem úgy működik nálam,hogy lőttem 300-at és már többet nem kell használni mert értek hozzá.
Nem az volt a cél,hogy mennyit bír hanem a folyamatos gyakorlás.
Több típust is használtam és az Alfa G030 mellett döntöttem.
A temetés többe kerül de mindenki más hazamehet utána.............
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Néha azért érdemes benézni a géptető alá. Szép kis porcicák. És pont ezért nem szereten agyonolajozni a vasaimat, ez olyan szép mocskos iszappá állt volna össze... Így sűrített levegő, pici olaj, aztán meg is vagyok ;)
IMG_20191223_185812.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Gumigolyók...

Hozzászólás Szerző: bel »

Mr. Senki írta: 2019.12.22. 19:38 Hacsak nem valami durva pillanatragasztóval dolgozol, akkor kevés esélye van az.egyben maradásra. De tesztelj vele sokat.
Sziasztok,

Nekem elvben tetszik az a koncepcio, hogy ket egymas mellett becsapodo lovedek van, mindketto (kulon-kulon) boven a biztonsagos energiaszint alatti, de a hatasuk minimum osszeadodik erzetben.

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Gumigolyók...

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2019.12.24. 07:49 Sziasztok,

Nekem elvben tetszik az a koncepcio, hogy ket egymas mellett becsapodo lovedek van, mindketto (kulon-kulon) boven a biztonsagos energiaszint alatti, de a hatasuk minimum osszeadodik erzetben.

Bel
mondjuk lehetne 2x12 mm helyett harom is akar. Es csak a dobot kene hosszabbra tervezni...

Es a dob maradna keskeny, a fegyver övön belül is hordható méretű.

Lásd:

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ezt a fotót Thomaster elgondolkodva nézegeti, majd rákattint a desktopon a CAD ikonra..😉
Milyen lenne egy Pitbull ilyen nyújtott dobbal, és 2 (vagy 3?) 12mm-es gumit lőne egyszerre?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.12.24. 08:20 Ezt a fotót Thomaster elgondolkodva nézegeti, majd rákattint a desktopon a CAD ikonra..😉
Milyen lenne egy Pitbull ilyen nyújtott dobbal, és 2 (vagy 3?) 12mm-es gumit lőne egyszerre?
Volt egy ilyen nem titkolt célom:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2019.12.24. 08:21 Volt egy ilyen nem titkolt célom:-)
A 9mm Knapp patronban van ennyi kakaó?
Tehát hogy kb 3x80J energiát adjon 3db 12mm-es guminak?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.12.24. 09:05 A 9mm Knapp patronban van ennyi kakaó?
Tehát hogy kb 3x80J energiát adjon 3db 12mm-es guminak?
3x30-40 is bőven elég, a behatolás kockáztatása nélkül. Sokkal nagyobb lesz a fájdalom ami egyszerre több ponton éri a testet.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2019.12.24. 09:05 A 9mm Knapp patronban van ennyi kakaó?
Tehát hogy kb 3x80J energiát adjon 3db 12mm-es guminak?
Hát amúgy ez a 80J 12mm gumi nekem ponthogy ellenérv... Szerintem az már sok, bár ez valóban csak találgatás, hiszen nem voltak széleskörű humán tesztek gumisokkal :p Vajon miért, nem is értem... :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Thomaster írta: 2019.12.23. 17:44 Mert mi lenne a reális lehetőség a fókák számának növelésére?
sztem az ONLINE értékesités+korlátlan reklám! gumicsimmabótok meg b.hatják a 3dbos árukeszletuket meg a 100% árrést!
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

WildBear23 írta: 2019.12.24. 09:05 A 9mm Knapp patronban van ennyi kakaó?
Tehát hogy kb 3x80J energiát adjon 3db 12mm-es guminak?
Thomasternek, ha jól emlékszem az 1lövetű eredetileg .410-es sörétes PDS konverziója 3db 10 vagy 11 mm-es gumival tudott 3x65 joule-t. Ha jól emlékszem... De majd ő korrigálja az adatokat..
Piréz poéta.
Válasz küldése