Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

KLT írta: 2019.12.20. 10:21 Nem értem, hogy mivel csináltam a lövészetvezetőből találatmegfigyelőt.
A középső résszel egyetértek.
Viszont ugyan a jogszabályban nincs benne, de a hivatalos lövészetvezetői ismeretek c. képzési anyagban szerepel a következő mondat: "Biztosítsa a lőtér és a lövészetek folyamatos figyelését, a biztonsági szabályok betartását." Ezt hogy teszi meg, ha ő is lő?
A diskurzus abból indul ki, hogy a lövészet vezető lőhet-e egyedül. Hát ha egymaga van, csak tud figyelni a saját lövészetére és a biztonsági szabályok betartatására.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: KLT »

zora írta: 2019.12.20. 10:28 A diskurzus abból indul ki, hogy a lövészet vezető lőhet-e egyedül. Hát ha egymaga van, csak tud figyelni a saját lövészetére és a biztonsági szabályok betartatására.
Erre írtam, hogy szerintem nem.
Lásd a 2019.12.20. 09:05-ös hozzászólásomat.
Nem tudja biztosítani a lőtér folyamatos figyelését, ha a célra koncentrál.
Ez a véleményem. Nem muszály egyetérteni vele. De az alapján, hogy a legtöbb lőtéren nem engedik, elég sokan egyetértenek vele.
És továbbra sem értem, hogy mi olyat mondtam, amit ki lehet röhögni.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

KLT írta: 2019.12.20. 10:21 Nem értem, hogy mivel csináltam a lövészetvezetőből találatmegfigyelőt.
A középső résszel egyetértek.
Viszont ugyan a jogszabályban nincs benne, de a hivatalos lövészetvezetői ismeretek c. képzési anyagban szerepel a következő mondat: "Biztosítsa a lőtér és a lövészetek folyamatos figyelését, a biztonsági szabályok betartását." Ezt hogy teszi meg, ha ő is lő?
Ugy hogy betartja a lövészet 4 alapvető biztonsági szabalyat.
4. Azonosítsd a célt, és azt, ami mögötte van.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: KLT »

aksurv írta: 2019.12.20. 10:56 Ugy hogy betartja a lövészet 4 alapvető biztonsági szabalyat.
4. Azonosítsd a célt, és azt, ami mögötte van.
Értem én, hogy elméletben így lenne, de én szoktam otthon a kertben légpuskával, meg légpisztollyal edzeni. Attól nem tartok, hogy valamelyik családtag bejön elém, egyrészt, mert bízom a józan eszükben, másrészt, mert ezerszer elmondtam, hogy ne, harmadrészt, mert úgy van megcsinálva a pálya, hogy macerás legyen a lövőt kikerülni. Attól viszont fosok, hogy ha elkap a flow (ezt hogy mondják magyarul?), akkor nem fogom észrevenni, hogy a kutya beszaladt elém. Próbáld ki egyszer, hogy tudsz-e mindenre figyelni, amikor igazán benne vagy a lövészetben. Ha pedig nem hagyod magad elmélyülni, azzal tönkreteszed az edzésedet. Minden lövés előtt, mindent ellenőrzöl? Akkor hogyan fogsz beférni az adott versenyszám időkeretébe? Ha nem időre mész, hanem a technikát csiszolod (beállás, légzés, sütés), akkor sütés közben még az utolsó pillanatban gyorsan körülnézel? Vagy hogyan? Jó dolog az a lövészetvezető. Figyel helyetted.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

KLT írta: 2019.12.20. 11:21 Értem én, hogy elméletben így lenne, de én szoktam otthon a kertben légpuskával, meg légpisztollyal edzeni. Attól nem tartok, hogy valamelyik családtag bejön elém, egyrészt, mert bízom a józan eszükben, másrészt, mert ezerszer elmondtam, hogy ne, harmadrészt, mert úgy van megcsinálva a pálya, hogy macerás legyen a lövőt kikerülni. Attól viszont fosok, hogy ha elkap a flow (ezt hogy mondják magyarul?), akkor nem fogom észrevenni, hogy a kutya beszaladt elém. Próbáld ki egyszer, hogy tudsz-e mindenre figyelni, amikor igazán benne vagy a lövészetben. Ha pedig nem hagyod magad elmélyülni, azzal tönkreteszed az edzésedet. Minden lövés előtt, mindent ellenőrzöl? Akkor hogyan fogsz beférni az adott versenyszám időkeretébe? Ha nem időre mész, hanem a technikát csiszolod (beállás, légzés, sütés), akkor sütés közben még az utolsó pillanatban gyorsan körülnézel? Vagy hogyan? Jó dolog az a lövészetvezető. Figyel helyetted.
Látod, hogy mire, merre lősz, szerintem kicsit túlizgulod. Ettől függetlenül, igen, jó ha van melletted valaki, akár csak egy lövésztárs, vagy "sima" néző.
Egy pincelőtéren meg még ez sem valós veszély, hogy valaki oldalról besétálhat, de egy zárt udvaron sem nagy a valószínűsége, észre is veszed mielőtt baj lenne. A kutyát meg érdemes a lövészet idejére megkötni, vagy bezárni valahova. Na szóval én ettől a legminimálisabban sem tartok, nem érzem egyáltalán valós veszélynek. Más szempontok miatt viszont igen, jó ha van veled valaki.
Az eredeti kérdésre válaszul viszont kijelenthetjük ugye, hogy a törvény betűje szerint egyedül is rendben van a lövészet. Viszont ajánlott kísérőt vinni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

KLT írta: 2019.12.20. 11:21 Értem én, hogy elméletben így lenne, de én szoktam otthon a kertben légpuskával, meg légpisztollyal edzeni. Attól nem tartok, hogy valamelyik családtag bejön elém, egyrészt, mert bízom a józan eszükben, másrészt, mert ezerszer elmondtam, hogy ne, harmadrészt, mert úgy van megcsinálva a pálya, hogy macerás legyen a lövőt kikerülni. Attól viszont fosok, hogy ha elkap a flow (ezt hogy mondják magyarul?), akkor nem fogom észrevenni, hogy a kutya beszaladt elém. Próbáld ki egyszer, hogy tudsz-e mindenre figyelni, amikor igazán benne vagy a lövészetben. Ha pedig nem hagyod magad elmélyülni, azzal tönkreteszed az edzésedet. Minden lövés előtt, mindent ellenőrzöl? Akkor hogyan fogsz beférni az adott versenyszám időkeretébe? Ha nem időre mész, hanem a technikát csiszolod (beállás, légzés, sütés), akkor sütés közben még az utolsó pillanatban gyorsan körülnézel? Vagy hogyan? Jó dolog az a lövészetvezető. Figyel helyetted.
En IDPAt lövök.
Ott alap, hogy megnezed mire lüdözöl, mert egyes rohadék bírók kedvenc szorakozasa a véletlen célok lehető leggecibb elhelyezése a celok körül, elott, mögött. Sot direkt mozgóra csinaljak., hogy jo sokat kitakarja a célt. 👺
Es ahányszor megpattintod őket kapsz 5 másodpercet jutibol. Aminek látványos orulnek a legjobb barátaid.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2019.12.20. 11:35 Látod, hogy mire, merre lősz, szerintem kicsit túlizgulod. Ettől függetlenül, igen, jó ha van melletted valaki, akár csak egy lövésztárs, vagy "sima" néző.
Egy pincelőtéren meg még ez sem valós veszély, hogy valaki oldalról besétálhat, de egy zárt udvaron sem nagy a valószínűsége, észre is veszed mielőtt baj lenne. A kutyát meg érdemes a lövészet idejére megkötni, vagy bezárni valahova. Na szóval én ettől a legminimálisabban sem tartok, nem érzem egyáltalán valós veszélynek. Más szempontok miatt viszont igen, jó ha van veled valaki.
Az eredeti kérdésre válaszul viszont kijelenthetjük ugye, hogy a törvény betűje szerint egyedül is rendben van a lövészet. Viszont ajánlott kísérőt vinni.
Azért erre nem art figyelni pl. a Geminin elegge battle tested macskák vannak, mert imádnak napozni a 150 m pálya krumpli ágyásai között.
Csak akkor kezdenek el cikkcakkban menekülni, amikor az első fem lecsattan közéjük.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2019.12.20. 14:10 Azért erre nem art figyelni pl. a Geminin elegge battle tested macskák vannak, mert imádnak napozni a 150 m pálya krumpli ágyásai között.
Csak akkor kezdenek el cikkcakkban menekülni, amikor az első fem lecsattan közéjük.
Ja elém is ugrott már be. Megálltam, elterelgettük. A lövések a legkevésbé sem izgatják.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Az Ikarus lőtér macskájára emkékszik még valaki?

Ott sétált a lővonal előtt, tehát a lövésektől biztonságban. Azt hittem, süket szegény. Aztán egyszer valaki kipróbált egy airsoftot. A surrogó hangtól hanyatt-homlok rohant el.

Merthogy egyszer valaki farba sorozta egy airsoft-tal :lol:
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Tényleg, most, hogy megírtad, nekem is eszembe jutott.
A Keserű Sniper fénykorában voltam ott egyszer-kétszer és láttam is a lövések zajától nem zavartatva, nyugodtan sétálgató macskoszt.
Hasonló sztorit meséltek róla, csak nem airsoft fegyverrel, hanem sűrített levegő sistergésével.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Dönci62 írta: 2019.12.20. 19:19 Tényleg, most, hogy megírtad, nekem is eszembe jutott.
A Keserű Sniper fénykorában voltam ott egyszer-kétszer és láttam is a lövések zajától nem zavartatva, nyugodtan sétálgató macskoszt.
Hasonló sztorit meséltek róla, csak nem airsoft fegyverrel, hanem sűrített levegő sistergésével.
Off
Dorogon a lőtéren elöltöltős verseny volt. A fekete macsek a lőállások elött 3m-re szép nyugodtan, jobbról-balra haladva elvonult, miközben már ment a lövészet. :o
Nálunk a lőtéren egy őz család tanyázik. Múltkor a LÖVÉSZET VEZETŐ szólt, hogy álljak le, mert az egyik őz éppen sétált el a lődomb oldalában a lőállások mögött. Amit természetesen a fentebb kitárgyalt okok miatt nem is vettem észre! :shock:
On
szuvorov
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.05.11. 18:14

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szuvorov »

A civil fegyvertartás melletti érv egy képen:

Kép
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szuvorov írta: 2019.12.28. 23:05 A civil fegyvertartás melletti érv egy képen:

Kép
királyság, lopom!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: brh562 »

https://www.youtube.com/watch?v=s5NzuGS ... Wr8nDxx5qg ez itt jó helyen van ? vagy más topikba kéne tenni ?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

brh562 írta: 2019.12.30. 00:01 https://www.youtube.com/watch?v=s5NzuGS ... Wr8nDxx5qg ez itt jó helyen van ? vagy más topikba kéne tenni ?
Szép lövés volt. Az ilyenekre lenne érdekes a gun free zone hívők reakciója - olyan helyen ez a sz.rdarab nyugodtan leölhetett volna tucatnyi embert.
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

brh562 írta: 2019.12.30. 00:01 https://www.youtube.com/watch?v=s5NzuGS ... Wr8nDxx5qg ez itt jó helyen van ? vagy más topikba kéne tenni ?

Én is feldolgoztam hírként. Ugyanis a döbbenetes az, hogy mit HALLGAT EL A MAGYAR FAKE NEWS-sajtó!

Texasi templomi lövöldözés: fegyveres civilek vs. ámokfutó

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/texasi- ... -amokfuto/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

nemtokregelni írta: 2019.12.30. 00:56 Szép lövés volt. Az ilyenekre lenne érdekes a gun free zone hívők reakciója - olyan helyen ez a sz.rdarab nyugodtan leölhetett volna tucatnyi embert.
Megmagyaráznák... Olyanok mint a papok. Vakon hisznek valamiben, mert hinni akarnak. Érvek, esetek, levezetések? Nem tesz hatást a pszichéjükre. Ignorálnak mindent ami a hitük megcáfolásával járhat. Ez egy ilyen dolog. Sosem lesz egyetértés az önvédelem mellett, és a és a polgári fegyvertartás ellen harcolók közt. Pedig ha józanul végiggondoljuk létezhetne mindkét felet megnyugtató kompromisszum.

Igazából ha rend lenne az emberek fejében, akkor jogszabályokra sem nagyon lenne szükség. A józan logika helyettesítené mindet.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
stevesmith79
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2018.06.03. 14:15
Tartózkodási hely: A térkép szélén

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: stevesmith79 »

nemtokregelni írta: 2019.12.30. 00:56 Szép lövés volt. Az ilyenekre lenne érdekes a gun free zone hívők reakciója - olyan helyen ez a sz.rdarab nyugodtan leölhetett volna tucatnyi embert.
Ilyenkor az lenne a reakció, hogy be kéne tiltani a (legális) civil fegyvertartást és akkor nem lenne probléma. A fegyverek az okai minden rossznak!
"Laws that forbid the carrying of arms disarm only those who are neither inclined nor determined to commit crimes." – Thomas Jefferson
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

gvass1 írta: 2019.12.30. 07:15 Én is feldolgoztam hírként. Ugyanis a döbbenetes az, hogy mit HALLGAT EL A MAGYAR FAKE NEWS-sajtó!

Texasi templomi lövöldözés: fegyveres civilek vs. ámokfutó

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/texasi- ... -amokfuto/

Kép
A 444.hu kivételesen már bővebben ir róla.(nem tudom linkelni)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.12.30. 07:15 Én is feldolgoztam hírként. Ugyanis a döbbenetes az, hogy mit HALLGAT EL A MAGYAR FAKE NEWS-sajtó!

Texasi templomi lövöldözés: fegyveres civilek vs. ámokfutó

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/texasi- ... -amokfuto/

Kép
Itt látható a teljes videófelvétel hanggal és kommentárokkal.

https://youtu.be/s5NzuGSkL2E

Az első foszernek akit lelőttek, szintén fegyvere volt és több mint 3 másodperce volt a reagálásra. Lassú volt, meghalt.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

regitiszt írta: 2019.12.30. 09:15 A 444.hu kivételesen már bővebben ir róla.(nem tudom linkelni)
A rádió szerint a gyülekezet egyik "önkéntes biztonsági őre" végzett a támadóval.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2019.12.30. 10:32 A rádió szerint a gyülekezet egyik "önkéntes biztonsági őre" végzett a támadóval.
= mezei civil, viselesi engedellyel.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

stevesmith79 írta: 2019.12.30. 09:08 Ilyenkor az lenne a reakció, hogy be kéne tiltani a (legális) civil fegyvertartást és akkor nem lenne probléma. A fegyverek az okai minden rossznak!
Lehetséges, de az se lenne sokkal jobb, ha motoros fűrésszel ment volna oda a pasas puska helyett.
Sapienti sat.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

nemtokregelni írta: 2019.12.30. 11:54 Lehetséges, de az se lenne sokkal jobb, ha motoros fűrésszel ment volna oda a pasas puska helyett.
A betíttomos barmok szerint de. Ezeknek mindegy miért, mindegy hogyan, csak be lehessen tiltani a lőfegyvereket... Ennek élnek... Kb mint a szilveszteri tüzijátébetííítttós kutyuskasimogató gépek. Logikájuk mint a szüreti segglyuknak...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Mr. Senki írta: 2019.12.30. 12:25 A betíttomos barmok szerint de. Ezeknek mindegy miért, mindegy hogyan, csak be lehessen tiltani a lőfegyvereket... Ennek élnek... Kb mint a szilveszteri tüzijátébetííítttós kutyuskasimogató gépek. Logikájuk mint a szüreti segglyuknak...
Maximálisan egyetértek!
Sőt, sajnos a sok "biztonságban élő" agyhalott nem gondol bele, hogy itthon is megtörténhet ilyen, csak csendesebben, mondjuk (aktuálisan) Kukrival. Besétál egy radikális ateista egy templomba és elkezd kaszabolni.. Ki fogja megállítani?
De az utcán is mennek a késelések sorba.. Csak nagy számok törvénye.. ott 42szer ennyien vannak.. jobban feltűnik... szerintem
stevesmith79
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2018.06.03. 14:15
Tartózkodási hely: A térkép szélén

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: stevesmith79 »

nemtokregelni írta: 2019.12.30. 11:54 Lehetséges, de az se lenne sokkal jobb, ha motoros fűrésszel ment volna oda a pasas puska helyett.
Nem, de ilyenkor az a válasz, hogy a láncfűrész a mindennapi élet kelléke, a fegyver nem, ráadásul az eleve gyilkolásra készült!!! :twisted: Egyébként gvass1 cikkében linkelt AP-híradás említi, hogy kevesebb, mint 24 órával előtte késes bulit rendezett egy szép szál legény egy new yorki zsidó összejövetelen. Szerencsétlenek :cry:
"Laws that forbid the carrying of arms disarm only those who are neither inclined nor determined to commit crimes." – Thomas Jefferson
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

stevesmith79 írta: 2019.12.30. 14:26 Nem, de ilyenkor az a válasz, hogy a láncfűrész a mindennapi élet kelléke, a fegyver nem, ráadásul az eleve gyilkolásra készült!!! :twisted: Egyébként gvass1 cikkében linkelt AP-híradás említi, hogy kevesebb, mint 24 órával előtte késes bulit rendezett egy szép szál legény egy new yorki zsidó összejövetelen. Szerencsétlenek :cry:
Egyébként más szemszögből sem lenne ártalmas megvizsgálni ezeket az eseteket. Ok, hogy egy ilyen barom dolognak nem lehet józan indokat. Ok, hogy ezt megoldási kísérletet mélyen elítélem. Viszont marhára érdekelne, hogy pontosan mi, és miért vesz rá embereket ilyen otromba dolgok kitervelésére, és főleg végrehajtására.

Ok, hogy gondolatban sok ember eljut odáig, hogy pl egy szar munkahelyen a szemétláda főnökét mondjuk gondolatban véletlen belepottyintja a párizsi készítő sorra. Viszont ezt normál körülmények közt normális ember nem viszi végig. Egyrészt vannak ugye mentális, erkölcsi, jogi következményei, másrészt meg a normális emberben benne van gyilkolási gátrendszer. Akkor is, ha egyébként egy pötsch.

Általában ahhoz, hogy valaki eljusson abba a fázisba, hogy megtörténjen a "kattanás", azért nagyon komoly kiváltó okok kellenek. A gyermekkori traumáktól a későbbi súlyos lelki sérüléseken át esetleg idegrendszeri betegségig bármi előidézhet ilyen ámokfutást, vagy annak kísérletét.

Viszont ezeket szinte soha senki nem vizsgálja, maximum a kiváltó indító lökésig. Aztán elrendezik azzal, hogy "ok, hülye volt, beledöglött, sittre került, stb". Ezzel az ügy lezárva, a társadalom háborgó tudata megnyugszik. Pedig nincs miért megnyugodni. Vizsgálni kéne, hogy mi termeli ki ezeket a szörnyeket, és mivel lehetne azt megakadályozni. Ok, hogy a cselekményében már csak fegyverrel lehet, mert annyira el van borulva a delikvens feje... Viszont lehetne ezt sokkal előbb is elfojtani bennük. Teszemazt a most felnövekvő generáció nebántsvirág neveltetésébe bele kéne férnie pár apai fülesnek amikor már nagyon hülye a gyerek. Mert ez mostanság nincs, és látszik is a gyerekeken. Van egy réteg köztük, akik ennek hála szentül hiszi, hogy ő érinthetetlen, bármit megtehet. Ebből mi lesz később?

Talán így is érdemes lenne megvizsgálni ezeket az eseteket. Akár post morten is!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.12.30. 15:00 Egyébként más szemszögből sem lenne ártalmas megvizsgálni ezeket az eseteket. Ok, hogy egy ilyen barom dolognak nem lehet józan indokat. Ok, hogy ezt megoldási kísérletet mélyen elítélem. Viszont marhára érdekelne, hogy pontosan mi, és miért vesz rá embereket ilyen otromba dolgok kitervelésére, és főleg végrehajtására.

Ok, hogy gondolatban sok ember eljut odáig, hogy pl egy szar munkahelyen a szemétláda főnökét mondjuk gondolatban véletlen belepottyintja a párizsi készítő sorra. Viszont ezt normál körülmények közt normális ember nem viszi végig. Egyrészt vannak ugye mentális, erkölcsi, jogi következményei, másrészt meg a normális emberben benne van gyilkolási gátrendszer. Akkor is, ha egyébként egy pötsch.

Általában ahhoz, hogy valaki eljusson abba a fázisba, hogy megtörténjen a "kattanás", azért nagyon komoly kiváltó okok kellenek. A gyermekkori traumáktól a későbbi súlyos lelki sérüléseken át esetleg idegrendszeri betegségig bármi előidézhet ilyen ámokfutást, vagy annak kísérletét.

Viszont ezeket szinte soha senki nem vizsgálja, maximum a kiváltó indító lökésig. Aztán elrendezik azzal, hogy "ok, hülye volt, beledöglött, sittre került, stb". Ezzel az ügy lezárva, a társadalom háborgó tudata megnyugszik. Pedig nincs miért megnyugodni. Vizsgálni kéne, hogy mi termeli ki ezeket a szörnyeket, és mivel lehetne azt megakadályozni. Ok, hogy a cselekményében már csak fegyverrel lehet, mert annyira el van borulva a delikvens feje... Viszont lehetne ezt sokkal előbb is elfojtani bennük. Teszemazt a most felnövekvő generáció nebántsvirág neveltetésébe bele kéne férnie pár apai fülesnek amikor már nagyon hülye a gyerek. Mert ez mostanság nincs, és látszik is a gyerekeken. Van egy réteg köztük, akik ennek hála szentül hiszi, hogy ő érinthetetlen, bármit megtehet. Ebből mi lesz később?

Talán így is érdemes lenne megvizsgálni ezeket az eseteket. Akár post morten is!

Egyetértek nem lenne szabad ezeket az asztal alá söpörni azzal, hogy lelőtték, lesittelték vagy diliházba zárták az elkövetőt. Sztem a gyökérokokat még a szakik is csak találgatják, de sokkal bonyolultabb ez az egész sztori annál mint hogy "Á, bekattantak". És ahhoz képest hogy még a tisztánlátása sincsen meg a szakiknak sem a kérdésben, és így nézve tényleg még szánalmasabb pótcselekvés-szagú vergődés a gun free zone-ok kijelölése.
eikonal
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.09.14. 21:39

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: eikonal »

smith15 írta: 2019.12.30. 13:05 Maximálisan egyetértek!
Sőt, sajnos a sok "biztonságban élő" agyhalott nem gondol bele, hogy itthon is megtörténhet ilyen, csak csendesebben, mondjuk (aktuálisan) Kukrival. Besétál egy radikális ateista egy templomba és elkezd kaszabolni.. Ki fogja megállítani?
Elkepzelem, ahogy a "radikalis" ateista besetal a templomba es "nem hiszek istenben" felkialtassal, az ateizmus neveben elkezdi halomra loni az ott levoket. Eletszeru. Valami fantazia vilagban. A valosagban meg pont a vallasi fanatikusok szoktak egymast es a nem hivoket legyilkolaszni, a sajat istenuk neveben, akitol jutalmat remelnek a tulvilagon. Eleg nehez lenne ilyen motivaciot feltetelezni egy ateistatol. Nem a hitnek a hianyaval van a baj, hanem magaval a (vak)hittel.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

" It cannot be overstated how important it is that everyone recognize what took place here today. The citizens who were inside that church undoubtedly saved 242 other parishioners.

And that might get swept aside in this whole conversation about active shooter response and God knows law enforcement has done a whole bunch of work to make our response better. We needed to do that.

But we’re starting to find out that, as the Lt. Governor mentioned, over half of these [mass shootings] are over before we get there. And I want to commend the chief and his department. Their response was…it’s never gonna get faster than that. It was miraculous.

So the true heroes in this are the people who were sitting in those pews today and responded — the immediate responders — that saved their fellow citizens. I just can’t overstate how critical that is for everyone to recognize.

It is truly heroic and the citizens of this community have a lot to be proud of for their response."



– Jeff Williams, Regional Director of the Texas Department of Public Safety

jeff-williams tx.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2019.12.30. 16:13 " It cannot be overstated how important it is that everyone recognize what took place here today. The citizens who were inside that church undoubtedly saved 242 other parishioners.

And that might get swept aside in this whole conversation about active shooter response and God knows law enforcement has done a whole bunch of work to make our response better. We needed to do that.

But we’re starting to find out that, as the Lt. Governor mentioned, over half of these [mass shootings] are over before we get there. And I want to commend the chief and his department. Their response was…it’s never gonna get faster than that. It was miraculous.

So the true heroes in this are the people who were sitting in those pews today and responded — the immediate responders — that saved their fellow citizens. I just can’t overstate how critical that is for everyone to recognize.

It is truly heroic and the citizens of this community have a lot to be proud of for their response."



– Jeff Williams, Regional Director of the Texas Department of Public Safety


jeff-williams tx.jpg
Nix verstehen.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2019.12.30. 16:23Nix verstehen.
Olyan, ami banánban soha nem eshet meg, a fősün nyilvános nyilatkozatban felszopja a magukat fegyverrel megvédő polgárokat.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2019.12.30. 16:27 Olyan, ami banánban soha nem eshet meg, a fősün nyilvános nyilatkozatban felszopja a magukat fegyverrel megvédő polgárokat.
Köszi! Innen nézve scifi.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A texas-i templomi mészárost profin fejbelövő idősebb úriember. Nem kell fiatalnak, erősnek és kommandósnindzsának lenni. Elég, ha van lélekjelenléted, fegyvered és tudod azt használni.

"God created men, but Colt made them equal"

texas templomi jack wilson.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.12.31. 07:37 A texas-i templomi mészárost profin fejbelövő idősebb úriember. Nem kell fiatalnak, erősnek és kommandósnindzsának lenni. Elég, ha van lélekjelenléted, fegyvered és tudod azt használni.

"God created men, but Colt made them equal"


texas templomi jack wilson.jpg
a retekklubon önkentes biztonsagiaknak nevezték . pffff
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2019.12.31. 07:53 a retekklubon önkentes biztonsagiaknak nevezték . pffff
sima gyalog civilek önkénteskednek, ez az úr amúgy lőkiképző céget működtet civilben. Látszott is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.12.31. 08:07 sima gyalog civilek önkénteskednek, ez az úr amúgy lőkiképző céget működtet civilben. Látszott is.
tudom. csak erzekeltetettem h tudnak ködösiteni.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Cajga írta: 2020.01.04. 17:21 Kezdenek ébredezni a németek.

https://www.origo.hu/nagyvilag/20200103 ... racio.html
Ez egy komplett összefüggéstelen farokság. Tényszerű állatságokkal.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2020.01.04. 18:44 Ez egy komplett összefüggéstelen farokság. Tényszerű állatságokkal.
Igaz fosch az egész, viszont, eddig úgy gondoltam, hogy a Pokol Angyalai, németországi chaptersei hétvégi látszat kemény csókák, civilben, orvos, ügyvéd, tanár.. stb. Hát nem, igazi bűnözők, prostik, drogok védelmi pénz... Kellemesen csalódtam!!!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Urak, vásárolt már valaki Ausztriából, magánszemélytől maroklőfegyvert?
A használt cuccok között találtam egy bakancslistás vasat és még az ára sem rossz, ezért érdekelne a kinti ügymenet. A hazai 16-os nyomtatványos része OK, de kint ki és mit csinál vele, milyen időbeli átfutással ill. mennyibe fáj a dolog?
Megköszönöm ha valaki meg tudna osztani erről első kézből származó infót.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Magyar Rendőrség rulez..
https://www.youtube.com/watch?v=TsO-RShrL3o

Csávó fotózáshoz rendelt füstgyertyákat egy magyar nyelvű, de amúgy szlovák webshopból.
Ajándékba beletettek egy izmos petárdát. A csávó füstgyertyának hitte, felrobbant a kezében, azóta 3 ujját nem tudja mozgatni, és egyik fülére nem hall.

Feljelentést tett a rendőrségen.
Elutasították a feljelentését (merthogy "az ő többletmagatartása okozta a balesetet"), és meg akarták birságolni petárda tartásért és használatért..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2020.01.04. 21:12 Magyar Rendőrség rulez..
https://www.youtube.com/watch?v=TsO-RShrL3o

Csávó fotózáshoz rendelt füstgyertyákat egy magyar nyelvű, de amúgy szlovák webshopból.
Ajándékba beletettek egy izmos petárdát. A csávó füstgyertyának hitte, felrobbant a kezében, azóta 3 ujját nem tudja mozgatni, és egyik fülére nem hall.

Feljelentést tett a rendőrségen.
Elutasították a feljelentését (merthogy "az ő többletmagatartása okozta a balesetet"), és meg akarták birságolni petárda tartásért és használatért..
Az ilyen pancser ember miért rendel bármit is külföldről?Itthon is lehet kapni füstöt.Tipikus balf..sz akinek mindent oda kell írni meg feliratozni mert különben megáll az élet nála. :lol: :lol: Annyi esze már nem volt,hogy leguglizza a petárdán lévő típus jelölést :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

chucky írta: 2020.01.04. 21:52 Az ilyen pancser ember miért rendel bármit is külföldről?Itthon is lehet kapni füstöt.Tipikus balf..sz akinek mindent oda kell írni meg feliratozni mert különben megáll az élet nála. :lol: :lol: Annyi esze már nem volt,hogy leguglizza a petárdán lévő típus jelölést :lol:
Tény hogy van benne felelőssége, de ha csakis füstgyertyát rendelt, akkor elég veszélyes közédobni egy komolyabb robbanó eszközt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

Fortitu írta: 2020.01.04. 21:55 Tény hogy van benne felelőssége, de ha csakis füstgyertyát rendelt, akkor elég veszélyes közédobni egy komolyabb robbanó eszközt.
Rendel x tételt és egyel több van.Mi lehet ez?Nem tudom gyújtsuk meg! :lol: :lol: :lol: Ez egy idióta és utána ott picsog mindenhol meg sajnáltatja magát :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

chucky írta: 2020.01.04. 22:12 Rendel x tételt és egyel több van.Mi lehet ez?Nem tudom gyújtsuk meg! :lol: :lol: :lol: Ez egy idióta és utána ott picsog mindenhol meg sajnáltatja magát :lol:
Elsőre lehet észre se vette, hogy eggyel több van. Fogott egyet és meggyújtotta. Nem mindenki szakértő, sőt, a legtöbb ilyen megrendelő láma. A füstölők közé bedobni valami mást "ajándékba", szerintem is elég problémás. Ha a számlán nem is szerepel a plusz ajándék és hogy az micsoda, akkor pláne. A fickó jogosan "picsog".
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Gaston Glock írta: 2020.01.04. 22:49 Elsőre lehet észre se vette, hogy eggyel több van. Fogott egyet és meggyújtotta. Nem mindenki szakértő, sőt, a legtöbb ilyen megrendelő láma. A füstölők közé bedobni valami mást "ajándékba", szerintem is elég problémás. Ha a számlán nem is szerepel a plusz ajándék és hogy az micsoda, akkor pláne. A fickó jogosan "picsog".
Nézd meg a videót! Tudta hogy különbözik a többitől (elég nyilvánvaló méretkülönbség van), ezért azt hagyta a végére.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Kojak írta: 2020.01.04. 22:53 Nézd meg a videót! Tudta hogy különbözik a többitől (elég nyilvánvaló méretkülönbség van), ezért azt hagyta a végére.
Akkor is. Feltételezhető, hogy nem tudta, hogy petárda, különben csak nem lett volna olyan idióta, hogy hagyja, hogy végigégjen a csukott kezében.
Öreg vagyok én már végignézni ilyen f.rokságokat. 8-)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2020.01.04. 21:12
Feljelentést tett a rendőrségen.
Elutasították a feljelentését (merthogy "az ő többletmagatartása okozta a balesetet"), és meg akarták birságolni petárda tartásért és használatért..
Elsőre azok az emberek jutottak eszembe, akil nem tudják mi van az üvegben, azt hiszik pia, és beleisznak - majd kiderült hogy fagyálló, és súlyos mérgezést kapnak.

Második gondolatom, hogy persze nem láthattuk miről volt szó, suhanc korombéli emlékeim szerint tényleg volt olyan bazinagy petárda amit gyújtózsinórral lehetett meggyújtani, tehát füstgyertyának is hihette... Nem zárom ki hogy igaza volt, de azt sem hogy utólag kerest felelőst a fogyatékossággal járó sérülése miatt.
Ha igaza is lenne, ezt bebizonyítani, igencsak nehéz eset.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Kojak írta: 2020.01.04. 22:53 Nézd meg a videót! Tudta hogy különbözik a többitől (elég nyilvánvaló méretkülönbség van), ezért azt hagyta a végére.
Nem is értem, én semmilyen pirót nem indítok kézben, csak ami direkt arra készült, ismerem a működését és biztonságosan ki is próbáltam már a konkrét típust. Jah, és akkor is védőkesztyűben.
Sapienti sat.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

Gaston Glock írta: 2020.01.04. 22:49 Elsőre lehet észre se vette, hogy eggyel több van. Fogott egyet és meggyújtotta. Nem mindenki szakértő, sőt, a legtöbb ilyen megrendelő láma. A füstölők közé bedobni valami mást "ajándékba", szerintem is elég problémás. Ha a számlán nem is szerepel a plusz ajándék és hogy az micsoda, akkor pláne. A fickó jogosan "picsog".
Ráadásul a füstgránátot sem kézben tartva használják.Előfordulhat,hogy begyullad és elkezd égni.Akkor meg azért picsogna mert megégett a cuki szemöldöke....... :lol: Arra sajnálta az idejét,hogy megnézze a neten,hogy mi lehet az.A nyafogásra van ideje nem is kevés :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Olyan füstgyertyákat vett amik kézben elműködtethetőek, és így is használta őket.
Fotós volt, azok még nem mindíg értenek ilyesmihez, ld. tükrözött fegyverfotók, vagy a H&K fordítva betöltött lőszeres reklámozója.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

az a helyzet, hogy létezik az idiotizmusnak az a foka, amivel nem lehet mit kezdeni

ez most nem tűnik annak

a rendszert úgy kell kialakítani, hogy minél hatékonyabb legyen (tehát nem átesni a ló túloldalára sem)
az elmúlt évtizedekben igen komoly felődés volt (nagyságrendekkel több pozitív, mint negatív hozadékkal)
így 2019-2020 tájékán egy írásos tájékoztatás a minimum, ami elvárható (meg a termék csomagolására feltűnően ráírni, hogy olvassa el a mellékelt tájékoztatót)
aztán ha mégsem olvassa el használat előtt, akkor így járt

jogosan picsog, ha nem volt ilyen
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

szöged írta: 2020.01.05. 08:39 az a helyzet, hogy létezik az idiotizmusnak az a foka, amivel nem lehet mit kezdeni

ez most nem tűnik annak

a rendszert úgy kell kialakítani, hogy minél hatékonyabb legyen (tehát nem átesni a ló túloldalára sem)
az elmúlt évtizedekben igen komoly felődés volt (nagyságrendekkel több pozitív, mint negatív hozadékkal)
így 2019-2020 tájékán egy írásos tájékoztatás a minimum, ami elvárható (meg a termék csomagolására feltűnően ráírni, hogy olvassa el a mellékelt tájékoztatót)
aztán ha mégsem olvassa el használat előtt, akkor így járt

jogosan picsog, ha nem volt ilyen
+1
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Pedig közel jár hozzá, kapott valamit amiről nem tudta micsoda, nem hasonlított az előzőkhöz. Akkor minek használta?

szöged írta: 2020.01.05. 08:39 az a helyzet, hogy létezik az idiotizmusnak az a foka, amivel nem lehet mit kezdeni

ez most nem tűnik annak

"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TurboP írta: 2020.01.05. 12:58 Pedig közel jár hozzá, kapott valamit amiről nem tudta micsoda, nem hasonlított az előzőkhöz. Akkor minek használta?
Egen. Nem tudok elszakadni az italos példától. Rendelek mondjuk 3 üveg whiskyt webshopból. A kicsomagolt dobozban található egy negyedik, hasonló üveg is, amin vagy semmilyen felirat nincsen, vagy nem tudom elolvasnsi és nem is egyértelmű hogy mi van ráírva, teljesen ismeretlen.
Akkor erre az a megoldás hogy kinyitom és beleiszok? Lehet hogy kaptam egy üveges bónusz gint is, de mi van ha a raktárban rossz polcra került egy vegyszer és tévedésből került a dobozba? Úgy döntöm el hogy mi az, hogy simán belekortyolok?

Darwin díj tipikus este.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2020.01.05. 08:09 Olyan füstgyertyákat vett amik kézben elműködtethetőek, és így is használta őket.
Fotós volt, azok még nem mindíg értenek ilyesmihez, ld. tükrözött fegyverfotók, vagy a H&K fordítva betöltött lőszeres reklámozója.
Előző hsz-ben is írtam, hogy nem zárható ki, hogy ez a verzió az igaz. Az hogy ez kinek a felelőssége, azt egy jogász tudná megmondani, de tartok tőle hogy ez nem egyértelmű eset. És ha igaza is van, nem egykönnyen bizonyítható, az is lehet hogy egyáltalán nem.

Visszacsatolva az előző példához: azért ez csomó jogi kérdést kinyit.
1. Én is rendeltem már whiskyt webáruházból, és volt hogy kaptam hozzá ajándékot is. Egyrészt azért az jól felismerhető volt hogy mi, másrészt a számlán is szerepelt hogy ajándék 0,5 dl ilyen meg olyan gin, értéke 0 Ft. Kérdés, hogy a csomag tartalmát mennyire kell dokumentálnia feladónak hajszálpontosan, lehet-e bármi olyan a csomagban, amit nem tüntetnek fel a számlán? Laikusként azt gondolom, hogy egy webshopos csomagban semmi más árucikk a webshopból nem lehet mint ami a számlán szerepel. (És most nem egy Nivea szórólapra vagy termékmintára gondolok, hanem egy bónusz ajesz teli doboz Nivea krémre, például)

2. Másik kérdés, hogy webshop pirotechnikai eszközt úgy általában postázhat-e vagy küldhet-e csomagküldővel? A csomagküldés jogi szabályozását sem ismerem és a pirotechnikai eszközök küldözgetését sem. Gyanítom hogy ezekre más szabályok vonatkoznak. De ez csak tipp.

Szóval lehet hogy mégis tud fogást találni a webshopon, de ettől függetlenül Darwin díjas viselkedés az ismeretlen, és a többihez láthatóan nem hasonlító cuccot kézben elműködtetni.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Igen, itt sajnos több dolog együttállása kellett egyszerre.
- a Webshop pont egy petárdát tett be ajándéknak;
- a raktárosnak nem jutott az eszébe, hogy a kézben indítható füstbombák közé tett petárda megtévesztő lehet;
- nem volt rajta magyar, vagy angol felírat;
- 10 ilyen korú srácból 9 felismeri, hogy ez egy petárda, ő pont a 10. volt;
- a másik fotós sem ismerte fel, és nem szólt neki.

Sajnálom a srácot, mindenesetre a rendőrség reakciója is fura volt. (Hogy őt akarták megbüntetni)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Amúgy egy cseh székhelyű webshopból rendelt (látszik a számlán), miért lenne bent magyar vagy angol nyelvű tájékoztató?
WildBear23 írta: 2020.01.05. 14:18 Igen, itt sajnos több dolog együttállása kellett egyszerre.
- a Webshop pont egy petárdát tett be ajándéknak;
- a raktárosnak nem jutott az eszébe, hogy a kézben indítható füstbombák közé tett petárda megtévesztő lehet;
- nem volt rajta magyar, vagy angol felírat;
- 10 ilyen korú srácból 9 felismeri, hogy ez egy petárda, ő pont a 10. volt;
- a másik fotós sem ismerte fel, és nem szólt neki.

Sajnálom a srácot, mindenesetre a rendőrség reakciója is fura volt. (Hogy őt akarták megbüntetni)
"..."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TurboP írta: 2020.01.05. 14:31 Amúgy egy cseh székhelyű webshopból rendelt (látszik a számlán), miért lenne bent magyar vagy angol nyelvű tájékoztató?
Cseh székhelyű, de magyar nyelvű webshop, szoktak a Magyarországra küldött cuccokhoz magyar papírt adni. (Haver tőlük rendelt, volt magyar matrica rajta.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: raid »

TurboP írta: 2020.01.05. 14:31 Amúgy egy cseh székhelyű webshopból rendelt (látszik a számlán), miért lenne bent magyar vagy angol nyelvű tájékoztató?
Mert Csehország Uniós tagállam :D
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2020.01.05. 14:18 Igen, itt sajnos több dolog együttállása kellett egyszerre.
- a Webshop pont egy petárdát tett be ajándéknak;
- a raktárosnak nem jutott az eszébe, hogy a kézben indítható füstbombák közé tett petárda megtévesztő lehet;
- nem volt rajta magyar, vagy angol felírat;
- 10 ilyen korú srácból 9 felismeri, hogy ez egy petárda, ő pont a 10. volt;
- a másik fotós sem ismerte fel, és nem szólt neki.

Sajnálom a srácot, mindenesetre a rendőrség reakciója is fura volt. (Hogy őt akarták megbüntetni)
A terméken van leírás, hogy mi az, igaz nem magyarul, de ezzel tisztában kelett volna lennie, mivel nem magyar cégtől, magyar székhellyel vásárolta.
Amúgy a cseh törvények nem tiltják ezen termékek web shopból postai úton való értékesítését. A honlapon meg fent van, hogy a termékek nem rendeltetésszerű használata esetére nem vállalnak felelősséget.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

raid írta: 2020.01.05. 14:40 Mert Csehország Uniós tagállam :D
Ez nem jelenti azt, hogy minden tagállam anyanyelvén kellene tájékoztatót mellékelni.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: raid »

RatRace írta: 2020.01.05. 14:42 Ez nem jelenti azt, hogy minden tagállam anyanyelvén kellene tájékoztatót mellékelni.
Angolul azért illene :D
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

raid írta: 2020.01.05. 14:43 Angolul azért illene :D
Miértis?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ja, most lehet rugózni azon, hogy mit kellett volna a törvény szerint, de mivel magyar nyelvű a webshopjuk, ezért illett volna magyar matricát rányalni.
Haver rendelt tüzijátekot, azon volt magyar címke.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: raid »

RatRace írta: 2020.01.05. 14:44Miértis?
Mert ha valaki külföldre értékesít minimum, hogy annyi gerinc van benne, hogy az anyanyelvén kívül legalább angolul mellékel valamit mert azt a világ legtöbb részén legalább minimális szinten megértik. Ha még a kicsi kínaiaknak is megy, ami nem hogy az Unióhoz még Európához is messze van, nem látom akadályát, hogy ez itt miért ne menne. Nézz meg akár idehaza bármi tartós élelmiszert a boltban nem, hogy angolul még csehül is rajta lesz minden :)
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

raid írta: 2020.01.05. 14:48 Mert ha valaki külföldre értékesít minimum, hogy annyi gerinc van benne, hogy az anyanyelvén kívül legalább angolul mellékel valamit mert azt a világ legtöbb részén legalább minimális szinten megértik. Ha még a kicsi kínaiaknak is megy, ami nem hogy az Unióhoz még Európához is messze van, nem látom akadályát, hogy ez itt miért ne menne. Nézz meg akár idehaza bármi tartós élelmiszert a boltban nem, hogy angolul még csehül is rajta lesz minden :)
OFF

Ööööööööööööö. Nem ugyanazok az érdekek..
1. Kicsiocso kinai tájékoztat, mert másképp nem tudja értékesíteni a termékét.
2. Itthoni kereskedelmi forgalom, FŐLEG élelmiszer: kötelező feltüntetni az esetleges allergiát kiválltó komponenseket,ÉS ha nem akarod, hogy egy külhoni feljelentsen, bepereljen azért mert valami baja lett, akkor többféle emberi nyelven tájékoztatod.
2.1 ugyanott készül többezer cucc a multiknak, a gyártás során nem tudják pontosan mely régióba kerül, ezért van több nyelven a termékleírás, utólag kerül logisztikára a termék.
3. Ezek az oldalak az itteni tiltásokat az ottani jóváhagyásokkal TISZTÁN profitorientációval működtetik, az már plusz költség lenne, hogy külön tájékoztatót nyomtassanak. (bár eleve rendelhették volna így kicioccó kinaitól.)

ON
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: raid »

RatRace írta: 2020.01.05. 14:57 OFF

Ööööööööööööö. Nem ugyanazok az érdekek..
1. Kicsiocso kinai tájékoztat, mert másképp nem tudja értékesíteni a termékét.
2. Itthoni kereskedelmi forgalom, FŐLEG élelmiszer: kötelező feltüntetni az esetleges allergiát kiválltó komponenseket,ÉS ha nem akarod, hogy egy külhoni feljelentsen, bepereljen azért mert valami baja lett, akkor többféle emberi nyelven tájékoztatod.
2.1 ugyanott készül többezer cucc a multiknak, a gyártás során nem tudják pontosan mely régióba kerül, ezért van több nyelven a termékleírás, utólag kerül logisztikára a termék.
3. Ezek az oldalak az itteni tiltásokat az ottani jóváhagyásokkal TISZTÁN profitorientációval működtetik, az már plusz költség lenne, hogy külön tájékoztatót nyomtassanak. (bár eleve rendelhették volna így kicioccó kinaitól.)

ON
Megértem ezt az oldalát is a dolgoknak. Azonban nem tartom az eladó részéről fair üzletpolitikának.
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

Megtaláltam a barinőjét a füst fotósnak :lol:
https://www.liveleak.com/view?t=C9SJm_1578455030
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Jogi kérdés. Mostanában foglalkoztat a drón röptetés, jelenleg egy picike játék drónnal gyakorlom a dolgokat az udvaron.
Szeretnék később egy fokkal komolyabb drónt is venni - azonban a jelenlegi szabályozás alapján minden drón röptetés előtt légtérhasználati engedélyt kellene kérni. Ezt az ebből élő profi videósokon kívül gyakorlatilag senki sem tartja be, így mindenki minden egyes röptetéskor szabálysértést követ el . Barnakönyves takonygerincűként felvetődik a kérdés, hogy egy légügyi szabálysértés káros következményekkel jár-e a fegyvertartási engedélyre? Vagy nem, ahogy pl egy közlekedési szabálysértés sem.

Igen tudom hogy valamikor idén változik a jogszabályi helyzet egy EU-s direktíva alapján, de addig is a jelenlegi szabályozás van érvényben az ilyen repülő eszközökre, vagyis jelenleg MÉG minden egyes repülés előtt engedélyt kellene kérni.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: security89 »

TotoHU írta: 2020.01.12. 20:55 Jogi kérdés. Mostanában foglalkoztat a drón röptetés, jelenleg egy picike játék drónnal gyakorlom a dolgokat az udvaron.
Szeretnék később egy fokkal komolyabb drónt is venni - azonban a jelenlegi szabályozás alapján minden drón röptetés előtt légtérhasználati engedélyt kellene kérni. Ezt az ebből élő profi videósokon kívül gyakorlatilag senki sem tartja be, így mindenki minden egyes röptetéskor szabálysértést követ el . Barnakönyves takonygerincűként felvetődik a kérdés, hogy egy légügyi szabálysértés káros következményekkel jár-e a fegyvertartási engedélyre? Vagy nem, ahogy pl egy közlekedési szabálysértés sem.

Igen tudom hogy valamikor idén változik a jogszabályi helyzet egy EU-s direktíva alapján, de addig is a jelenlegi szabályozás van érvényben az ilyen repülő eszközökre, vagyis jelenleg MÉG minden egyes repülés előtt engedélyt kellene kérni.
A guglizz rá a fegyvertartás jogi hátterére. Fel lesz sorolva mely szabálysértések esetén ugrik a barna könyved. Mondok egy félig ide illő példát. Önvédelmi gr viselési engedélynél nem gond egy gyorshajtási szabálysértés. (de pl. egy töltve szállított gr-t találnak közterületen amire nincs viselésid, akkor az "lőfegyverrel kapcsolatos szabálysértés" amire max 5000től 150000ig bírságolhatnak, amit befizetsz, ledolgozol, vagy szabálysértési őrizetben leülöd, viszont már 5000ft bírság esetén is fél évre ugrik a gr viselési engedélyed). Qrva hosszú lett, de a visszakanyarodok ahonnan kezdtem. A barna könyved jogi hátterét guglizd.
Piréz poéta.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: security89 »

TotoHU írta: 2020.01.12. 20:55 Jogi kérdés. Mostanában foglalkoztat a drón röptetés, jelenleg egy picike játék drónnal gyakorlom a dolgokat az udvaron.
Szeretnék később egy fokkal komolyabb drónt is venni - azonban a jelenlegi szabályozás alapján minden drón röptetés előtt légtérhasználati engedélyt kellene kérni. Ezt az ebből élő profi videósokon kívül gyakorlatilag senki sem tartja be, így mindenki minden egyes röptetéskor szabálysértést követ el . Barnakönyves takonygerincűként felvetődik a kérdés, hogy egy légügyi szabálysértés káros következményekkel jár-e a fegyvertartási engedélyre? Vagy nem, ahogy pl egy közlekedési szabálysértés sem.

Igen tudom hogy valamikor idén változik a jogszabályi helyzet egy EU-s direktíva alapján, de addig is a jelenlegi szabályozás van érvényben az ilyen repülő eszközökre, vagyis jelenleg MÉG minden egyes repülés előtt engedélyt kellene kérni.
Húzlak kicsit szánkón. Sok jogot olvastam tavaly, valamint tavaly előtt, mert volt egy bcs-m gr fegyver miatt, (foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés vétsége) ami tavaly benne volt a kaliberben is. Ez alapján a drónos dolog nem gond, de a 2020. feb.01-től hatályos változásban sincs nevesítve a drónos dolog. Ha tévednék javítsatok ki, de ez alapján nem káros. A jelenleg hatályos tv.-ből ollóztam.

"2004. évi XXIV. törvény

a lőfegyverekről és lőszerekről


454. § d)

szabálysértési felelősségét polgári felhasználású robbanóanyaggal és pirotechnikai termékkel kapcsolatos szabálysértés, lőfegyverrel kapcsolatos szabálysértés, a közbiztonságra különösen veszélyes eszközzel kapcsolatos szabálysértés, a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvény 169. § (2) bekezdés a) pontja szerinti rendzavarás, közbiztonsági tevékenység jogosulatlan végzése, számszeríj, szigonypuska jogellenes használata, veszélyes fenyegetés vagy jogosulatlan vadászat elkövetése miatt a szabálysértési hatóság jogerősen megállapította, a határozat jogerőre emelkedését követő hat hónapig,"
Piréz poéta.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2020.01.12. 20:55 Jogi kérdés. Mostanában foglalkoztat a drón röptetés, jelenleg egy picike játék drónnal gyakorlom a dolgokat az udvaron.
Szeretnék később egy fokkal komolyabb drónt is venni - azonban a jelenlegi szabályozás alapján minden drón röptetés előtt légtérhasználati engedélyt kellene kérni. Ezt az ebből élő profi videósokon kívül gyakorlatilag senki sem tartja be, így mindenki minden egyes röptetéskor szabálysértést követ el . Barnakönyves takonygerincűként felvetődik a kérdés, hogy egy légügyi szabálysértés káros következményekkel jár-e a fegyvertartási engedélyre? Vagy nem, ahogy pl egy közlekedési szabálysértés sem.

Igen tudom hogy valamikor idén változik a jogszabályi helyzet egy EU-s direktíva alapján, de addig is a jelenlegi szabályozás van érvényben az ilyen repülő eszközökre, vagyis jelenleg MÉG minden egyes repülés előtt engedélyt kellene kérni.
Egész nyáron repültem ráadásul közterületen.Oké rendszerint szántóföldek felett de sokszor mentek el mellettem rendőrök is és nem kérték a légtérhasználati engedélyemet.Ezt azért próbálják szabályozni mert a sok agyatlan barom "mint úgy általában minden téren" itt is meggondolatlanul és veszélyeztetve másokat repkednek.A lényeg az,hogy lakott területen házak felett kukucskálási távolságban nem érdemes repkedni és persze a zsúfolt belvárosokban.Nyáron két alkalommal felettem is megjelent egy fehér quad copter kíváncsiskodni.Én is viszek magammal egy kis racing drone-t Kolumbiába ha esetleg szeretném tudni mi történik körülöttem 8-) Szinte az összes gépen van kamera mert máskülönben nehéz vagy egyáltalán nem lehet irányítani nélküle.Két kicsivel és egy naggyal repülök pár éve de sosem volt gondom senkivel csak tereptárgyakkal. :lol: Repültem a Duna felett de nem hajó forgalomnál.Az a lényeg,hogy ne okozz vele balesetet vagy sérülést senkinek és semminek.Akkor pont leszarnak........
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

chucky írta: 2020.01.12. 21:31 Repültem a Duna felett de nem hajó forgalomnál.Az a lényeg,hogy ne okozz vele balesetet vagy sérülést senkinek és semminek.Akkor pont leszarnak........
Engem akkor is .megbüntetnek amikor mást soha. ;) Szóval tényleg utána kell járnom hogy ha kapok egy légügyi szabálysértést az probléma-e a barna könyvnél...
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

És a jelenlegi állás szerint be is tudnak azonosítani:

https://www.beol.hu/digitalia/kevesebb- ... k-2339661/

Nyáron az utcánkban többször reptettek drónt, volt szomszéd aki ezen kiakadt mert a kutyái megőrültek tőle. Nem hívta ki a rendőrséget csak nagy üvöltözés volt.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2020.01.13. 06:39 Engem akkor is .megbüntetnek amikor mást soha. ;) Szóval tényleg utána kell járnom hogy ha kapok egy légügyi szabálysértést az probléma-e a barna könyvnél...
Azért szólj ha jössz IDPA versenyre, mert biztos ami biztos, szerzünk jogászt.
"voltam forum találkozón es jött a TEK"
Ezen nem tudtam napirendre terni. 😀
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2020.01.13. 10:44 Azért szólj ha jössz IDPA versenyre, mert biztos ami biztos, szerzünk jogászt.
"voltam forum találkozón es jött a TEK"
Ezen nem tudtam napirendre terni. 😀
Bizony. Kint volt a TEK elődje egy topik sörözésen, még 2007-ben. Lezárták az utcát, benyomultak a sörözőbe, mindenkit a falhoz állítottak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2020.01.13. 11:11 Bizony. Kint volt a TEK elődje egy topik sörözésen, még 2007-ben. Lezárták az utcát, benyomultak a sörözőbe, mindenkit a falhoz állítottak.
Lebuktatok. Gondolom valami ilyen lehetett a szituáció.
https://youtu.be/M7YK7NDMGDY
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

ZOLKET írta: 2020.01.13. 07:15 És a jelenlegi állás szerint be is tudnak azonosítani:

https://www.beol.hu/digitalia/kevesebb- ... k-2339661/

Nyáron az utcánkban többször reptettek drónt, volt szomszéd aki ezen kiakadt mert a kutyái megőrültek tőle. Nem hívta ki a rendőrséget csak nagy üvöltözés volt.
Én is rühellem, ha kukkolnak. Alattomos és tisztességtelen dolognak tartom.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

aksurv írta: 2020.01.13. 11:25 Lebuktatok. Gondolom valami ilyen lehetett a szituáció.
https://youtu.be/M7YK7NDMGDY
Menj a sunyiba! Most ezt fogom nézni egész este! :roll:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Amerikai fegyverjog finomsagai irant erdeklodoknek egy cikk angolul. Avagy az AR-15 klónoknak NINCS is jogi definició szerint fődarabnak minősülő része, erre vonatkozóan bűncselekmény sem követhető el:

https://www.thetruthaboutguns.com/more- ... e-winning/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Csomán János elemzi (magyarul) és rekonstruálja (lövészettel) a texas-i templomi hős Jack Wilson tökéletes lövését a videóban:

https://youtu.be/eId242mVBaA
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

ZOLKET írta: 2020.01.13. 07:15 És a jelenlegi állás szerint be is tudnak azonosítani:

https://www.beol.hu/digitalia/kevesebb- ... k-2339661/

Nyáron az utcánkban többször reptettek drónt, volt szomszéd aki ezen kiakadt mert a kutyái megőrültek tőle. Nem hívta ki a rendőrséget csak nagy üvöltözés volt.
Ezt nem értem ám.Frissítés után........és ha nem frissítik a firmware-t? :lol:
Lakott területen más telke felett repkedni alacsonyan elég bosszantó.Nyáron sötétedés után megjelent felettünk is egy ronda DJI Phantom és körözött.
A zöld lézerrel jobb belátásra bírtam és lelépett.Tetőablakokon kukucskálhatott mert a szomszédok felett is megállt.Sötétben szépen villog zöld-piros fényekkel és frankón hazáig lehet követni :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2020.01.13. 11:11 Bizony. Kint volt a TEK elődje egy topik sörözésen, még 2007-ben. Lezárták az utcát, benyomultak a sörözőbe, mindenkit a falhoz állítottak.
Jó sztori volt :lol: A sörözővel szembeni házba jártam sokáig.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2020.01.13. 06:39 Engem akkor is .megbüntetnek amikor mást soha. ;) Szóval tényleg utána kell járnom hogy ha kapok egy légügyi szabálysértést az probléma-e a barna könyvnél...
Minden évben megnézem a házunkat felülről,hogy nincs-e elrepedt cserép "ami már előfordult" meg egyéb látható hiba.Szomszéd is kérte,hogy nézzem meg az övét.Ha erre most engedélyt kéne kérni...............
Olyasmit hallottam,hogy amelyik önálló repülésre is képes és még a mérete is olyan azokra kell engedély.Ez még logikus is lenne.
10 percet tudok repülni ha nem tolom neki.Erre engedélyt kérni? :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

chucky írta: 2020.01.14. 18:00 Minden évben megnézem a házunkat felülről,hogy nincs-e elrepedt cserép "ami már előfordult" meg egyéb látható hiba.Szomszéd is kérte,hogy nézzem meg az övét.Ha erre most engedélyt kéne kérni...............
Olyasmit hallottam,hogy amelyik önálló repülésre is képes és még a mérete is olyan azokra kell engedély.Ez még logikus is lenne.
10 percet tudok repülni ha nem tolom neki.Erre engedélyt kérni? :lol: :lol:
Válasz az OFF topikban! :D
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

olvastam reggel, de most ertettem meg, hogy miert nem viselte a fegyvert, miert a kocsiban volt. Mert kommiforniaba ment es akkor valoszolinuleg csak valami puska volt, toltetlenul.

szep sztori, sosem kerul be a mainstream hazugsagmediaba.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

chucky írta: 2020.01.14. 18:00 Minden évben megnézem a házunkat felülről,hogy nincs-e elrepedt cserép "ami már előfordult" meg egyéb látható hiba.Szomszéd is kérte,hogy nézzem meg az övét.Ha erre most engedélyt kéne kérni...............
Olyasmit hallottam,hogy amelyik önálló repülésre is képes és még a mérete is olyan azokra kell engedély.Ez még logikus is lenne.
10 percet tudok repülni ha nem tolom neki.Erre engedélyt kérni? :lol: :lol:
Nem ismerem pontosan a jelenlegi szabályozást (tudom, akkor mit pofázok :lol: ) az én ismereteim szerint most minden drón reptetésre engedélyt kellene kérni, kivétel nélkül. Lehet hogy ez ebben a magasságban nem érvényes, átnyálaztam 1-2 oldalt de őszintén nem volt kedvem mélyebben belemenni. Főleg mivel ez idén változik, és a 250 gramm alatti drónok bizonyos feltételekkel mentesülnek mindenféle engedélyezés alól.

https://droninfo.blog.hu/2018/02/16/ez_ ... zabalyozas

De jelenleg mindenki szabályt szeg aki drónnal repül. Nyilván ha a szomszéd megkér rá, hogy nézd meg a háza tetejét, senki nem fog elővenni. :)
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Kivéve téged!
:evil: :evil: :evil: :evil:

TotoHU írta:
De jelenleg mindenki szabályt szeg aki drónnal repül. Nyilván ha a szomszéd megkér rá, hogy nézd meg a háza tetejét, senki nem fog elővenni. :)
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TurboP írta: 2020.01.15. 18:23 Kivéve téged!
:evil: :evil: :evil: :evil:
:lol:
Egyenlőre egy 80 grammos játék drónnal (Ryze Tello) gyakorlom az irányítást. Ennek max repülési magassága 10 méter. Nem repülök ki a kertből sem - úgyhogy nincs veszély. :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Vigyázó szemetek Richmondra vessétek - reméljük azért a demokrata törvényhozás meghátrál és nem lesz a második amerikai polgárháború magja ismét.

https://www.foxnews.com/us/security-mea ... ghts-rally


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.01.20. 12:12 Vigyázó szemetek Richmondra vessétek - reméljük azért a demokrata törvényhozás meghátrál és nem lesz a második amerikai polgárháború magja ismét.

https://www.foxnews.com/us/security-mea ... ghts-rally


Kép
Nettó hangulatkeltés szvsz. Fox news poltikailag erősen elkötelezett repsi hangulatkeltő szócső.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.01.20. 13:31 Nettó hangulatkeltés szvsz. Fox news poltikailag erősen elkötelezett repsi hangulatkeltő szócső.
(ööö, amugy IMHO nyilvan sokkal kevesbe szeljobber a fox, mint amennyire liberalfasiszta a CNN vagy NYT, de itt ez irrelevans, nem a breitbartot vagy a motherjones-t linkeltem.)



Az TENY,
hogy a Bloomberg altal finanszirozott demokrata tobbseg minden ontolto fegyvert, including pisztolyok be akar tiltani es elkobozni, es az allam a lazadas szelere kerult, ami akarhogy is, de nem vicces.

Az alabbi térképecskén azokat a virginiai megyéket, városokat látod ZÖLDDEL, akik előre bejelentették, hogy megtagadják az engedelmességet az alkotményellenes jogszabálynak, included azok saját sheriffjei. Sőt, azok közül sok bejelentette, hogy "deputizing"-olni fogja a civileket tömegesen, hogy azok fegyverei a rendvédelemre vonatkozó mentesség alá essenek.

Erre a kormanyzó több milliós költségvetést kér börtönökre a nem engedelmeskedőknek, ideertve a helyi law enforcementet is.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2020.01.20. 13:44 (ööö, amugy IMHO nyilvan sokkal kevesbe szeljobber a fox, mint amennyire liberalfasiszta a CNN vagy NYT, de itt ez irrelevans, nem a breitbartot vagy a motherjones-t linkeltem.)



Az TENY,
hogy a Bloomberg altal finanszirozott demokrata tobbseg minden ontolto fegyvert, including pisztolyok be akar tiltani es elkobozni, es az allam a lazadas szelere kerult, ami akarhogy is, de nem vicces.

Az alabbi térképecskén azokat a virginiai megyéket, városokat látod ZÖLDDEL, akik előre bejelentették, hogy megtagadják az engedelmességet az alkotményellenes jogszabálynak, included azok saját sheriffjei. Sőt, azok közül sok bejelentette, hogy "deputizing"-olni fogja a civileket tömegesen, hogy azok fegyverei a rendvédelemre vonatkozó mentesség alá essenek.

Erre a kormanyzó több milliós költségvetést kér börtönökre a nem engedelmeskedőknek, ideertve a helyi law enforcementet is.

Kép

Hosszabb, talan nem elfogultnak tuno anyag a témáról érdeklődöknek:

https://www.usnews.com/news/national-ne ... -officials
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Attól mert a CNN fos, a 'Fox and friends'még nem lesz jobb. ;-)

A helyzet amúgy az amcsi lakájmédia drámázásátó eltekintve érdekes, kíváncsi vagyok mi lesz belőle.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2020.01.20. 13:44 Erre a kormanyzó több milliós költségvetést kér börtönökre a nem engedelmeskedőknek
Meg a Nemzeti Gárda bevetésével fenyegetőzik...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2020.01.20. 16:53 Meg a Nemzeti Gárda bevetésével fenyegetőzik...
sok sikert. 7500 fős a Virginiai Nemzeti Gárda.

És az esküjük nekik is így hangzik:
"I............................… do solemnly swear that I will support and

defend the Constitution of the United States and the Constitution of the
Commonwealth of Virginia, against all enemies, foreign and domestic; ..."

És a nemzeti gárdába általában nem a vadpacifisták állnak be túlnyomórészt.

Ezek a derék tüntetők, a no-gun zónán kívül demonstrálnak:-):

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése