OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Fortitu írta: 2019.12.10. 12:38 Az tipikusan az az eset, amikor nem horgászni tanítottunk, hanem hallal tömtük őket...
"Radikálisnak" számító véleményem van erről. Kőkeményen a születésszabályozásra és az edukációra mennék rá, ha segíteni akarok. (Amúgy ez igaz a hazai helyzetre is...)
Születésszabályozás megvolt, amíg a fehér ember be nem tette a lábát. Szültek 8-10 vagy még több gyereket, a különféle nyavalyák miatt megmaradt 1-2. Most van gyermekvédelem, antibiotikum, vakcinák, megmarad mind. Csak enni nem tudnak mit.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Blekk Rájgó írta: 2019.12.10. 12:54 Születésszabályozás megvolt, amíg a fehér ember be nem tette a lábát. Szültek 8-10 vagy még több gyereket, a különféle nyavalyák miatt megmaradt 1-2. Most van gyermekvédelem, antibiotikum, vakcinák, megmarad mind. Csak enni nem tudnak mit.
Én is ezt mondom lényegében.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Na, ez fa.sza...lesz min csamcsogni a fegyver ellenes mainstream fosch médiának...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Fortitu írta: 2019.12.10. 12:42 A harcművészet mellé általában filozófiát is kapnak az emberek. Plusz a problémás embert kiveti a közösség.
A nemnormális meg ha akarja úgyis megtanulja máshol, hogyan árthat...
Igaz - igaz, bár én mesterlövész kommandosfegyvermester ninja is vagyok, mégis hordok deot, gp-t,is.+mikulás ruhát
IMG_20191206_080323.jpg
Aláírás :Csopike
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: RatRace »

The Gent írta: 2019.12.10. 13:58 Igaz - igaz, bár én mesterlövész kommandosfegyvermester ninja is vagyok, mégis hordok deot, gp-t,is.+mikulás ruhát IMG_20191206_080323.jpg
Aláírás :Csopike
Hát egy akkora zacsi csokipénz megvédéséhez kell is! ;)
Különben is, a Mikiruha az álca.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.12.10. 12:24 Persze besírhatnék az afrikai éhezőkön, de ki-ki a saját gondjával foglalkozzon, és menedzselje. Ilyen alapon légylevest kéne enni disznóparé főzelékkel...
Arra próbálok rávilágítani, hogy az ami neked vagy nekem az ún. 1% gazdasági elit, pontosan ugyan azok a rabszolgatartók vagyunk egy 3. világbelinek mi magunk. Mert a mi életvitelünk, igényeink és fogyasztási szokásaik eredményezik azt, hogy ők pár dollár per napért dolgozzanak azért, hogy aztán mi megvehessük az 1500 Ft-os kambodzsában vagy Bangladesben készült pamut pólót a H & M-ben, vagy az 5 ezer Ft-os vietnámi cipőt, vagyis jól élhessünk. Nézz körbe egy hiperben, az áruk nagy részét több ezer km-ről hozzák ide, ez meddig fenntartható így? Hogy párszáz millió ember éli fel a föld erőforrásainak nagy részét? Ez hol igazságos?

Nekik mi vagyunk a rabszolgatartók és a kizsákmányolók. Az az X százmillió ember, akik a természeti- és emberi erőforrását felélik a 3. világnak, akik a haszonélvezői annak hogy milliárdok élnek rabszolga sorban a 3. világban. Mi csak úgy élünk jól, hogy ők szarul élnek. Ez qrva nagy elégedetlenséget fog szülni, és a világméretű egyenlőtlenség iszonyú nagyot fog robbanni.
Minden relatív.
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

TotoHU írta: 2019.12.10. 14:40 Arra próbálok rávilágítani, hogy az ami neked vagy nekem az ún. 1% gazdasági elit, pontosan ugyan azok a rabszolgatartók vagyunk egy 3. világbelinek mi magunk. ... ...
Minden relatív.
Tudom hogy szíved a szenvedőké, és saját húsodból vágnál, ha nem lennének vegetáriánusok... ;)
DE...
https://www.worldometers.info/hu/
Ha megnézed az első sort, máris megvan a probléma gyökere. Nem tudom hogy mondjam polkorrektül, de nem a Föld legértelmesebb lényei szaporodnak ész nélkül. És ne mondd, hogy ők termelik meg a mi szükségleteinket. Én is láttam itt-ott egyet 's mást, de ez már egy másik történet ...
Gondolom ezt is ismered:
https://www.youtube.com/watch?v=khFjdmp9sZk
Nem vitaindítónak szánom, de kövezz meg, mert nem akarok sem hernyópástétomot, sem sáskapörköltet enni, hogy a tökéletes élhetetlen vidékeken túlszaporodó élőlények kedvére tegyek. És hol a vége? Valóban, ahogy Egykő Albert relativitás elmélete kimondja: minden relatív. :(
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.12.10. 14:40 Arra próbálok rávilágítani, hogy az ami neked vagy nekem az ún. 1% gazdasági elit, pontosan ugyan azok a rabszolgatartók vagyunk egy 3. világbelinek mi magunk. Mert a mi életvitelünk, igényeink és fogyasztási szokásaik eredményezik azt, hogy ők pár dollár per napért dolgozzanak azért, hogy aztán mi megvehessük az 1500 Ft-os kambodzsában vagy Bangladesben készült pamut pólót a H & M-ben, vagy az 5 ezer Ft-os vietnámi cipőt, vagyis jól élhessünk. Nézz körbe egy hiperben, az áruk nagy részét több ezer km-ről hozzák ide, ez meddig fenntartható így? Hogy párszáz millió ember éli fel a föld erőforrásainak nagy részét? Ez hol igazságos?

Nekik mi vagyunk a rabszolgatartók és a kizsákmányolók. Az az X százmillió ember, akik a természeti- és emberi erőforrását felélik a 3. világnak, akik a haszonélvezői annak hogy milliárdok élnek rabszolga sorban a 3. világban. Mi csak úgy élünk jól, hogy ők szarul élnek. Ez qrva nagy elégedetlenséget fog szülni, és a világméretű egyenlőtlenség iszonyú nagyot fog robbanni.
Minden relatív.
Ezen az alapon kezdjen el mindeki éhezni, felejtse el a gyógyszereket, ne járjon iskolába, ne használjon ruhákat, mert a legszegényebbek így élnek.

Szerintem inkább fel kéne őket is SZÉPEN LASSAN zárkóztatni, és korrekt módon bánni velük IS. Mert volna rá lehetőség.

Terézanya mondta, hogy a világban nem a szegényeket nehéz jól lakatni, hanem a gazdagokat.

Egyébként abban is van valami amit Te írsz, de én személy szerint kicsit túlzónak érzem a humanitárius vonalat benne.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mr. Senki írta: 2019.12.10. 15:52 Ezen az alapon kezdjen el mindeki éhezni, felejtse el a gyógyszereket, ne járjon iskolába, ne használjon ruhákat, mert a legszegényebbek így élnek.

Szerintem inkább fel kéne őket is SZÉPEN LASSAN zárkóztatni, és korrekt módon bánni velük IS. Mert volna rá lehetőség.

Terézanya mondta, hogy a világban nem a szegényeket nehéz jól lakatni, hanem a gazdagokat.

Egyébként abban is van valami amit Te írsz, de én személy szerint kicsit túlzónak érzem a humanitárius vonalat benne.
Mindenkinek igaza van bizonyos mértékig.
De egyes népcsoportokat hiába is akarsz tanítani, évszázadok alatt sem lehetett, lásd indiát.
Ott voltak az angolok, vittek infrastruktúrát, nem csak kizsákmányoltak, mégis mind a mai napig a folyók partján végzik a "dolgukat", és csodálkoznak, hogy nincs iható vizük.
Az ilyeneknek segíteni meddő dolog,fölösleges energia pocsékolás.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.12.10. 13:58 Igaz - igaz, bár én mesterlövész kommandosfegyvermester ninja is vagyok, mégis hordok deot, gp-t,is.+mikulás ruhát IMG_20191206_080323.jpg
Aláírás :Csopike
Há ez kutyá ugát, ákkor lenni még nyers! 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Fortitu írta: 2019.12.10. 12:38 Az tipikusan az az eset, amikor nem horgászni tanítottunk, hanem hallal tömtük őket...
"Radikálisnak" számító véleményem van erről. Kőkeményen a születésszabályozásra és az edukációra mennék rá, ha segíteni akarok. (Amúgy ez igaz a hazai helyzetre is...)
Fenéket!

Hagyni kéne őket a saját útjukat járni. Ahogy tették 10.000 éven kersztül, míg a 18.-19-20. században jól meg nem civilizáltuk és üdvözítettük őket. Ja, meg mellesleg el- (ld. rabszolga kereskedelem) és kiraboltuk őket, Isten és a civilizáció nevében. És nem hallal, hanem szeméttel tömtük, és tömjük őket ma is... Nem mellesleg pedig a kifosztásukat sem hagytuk abba, csak most szolídabb színfalak mögött zajlik.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Mr. Senki írta: 2019.12.10. 20:58 Há ez kutyá ugát, ákkor lenni még nyers! 😃
Te meg lenni olyan hülye, hogy én röhögni könnyezve! :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: zora »

Mr. Senki írta: 2019.12.10. 20:58 Há ez kutyá ugát, ákkor lenni még nyers! 😃
"Ritkán ugatok, de ha feltápászkodok innen, lejátszhatjuk!"
:-)
Kevésbé csöpike...
Csatolmányok
15760166623556620612457612019966.jpg
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2019.12.10. 23:27 "Ritkán ugatok, de ha feltápászkodok innen, lejátszhatjuk!"
:-)
Kevésbé csöpike...
Adom 👍😺😺😺
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2019.12.10. 23:27 "Ritkán ugatok, de ha feltápászkodok innen, lejátszhatjuk!"
:-)
Kevésbé csöpike...
Hmmm a káráconyi menü. Órász kutyá, kicit cipos, kicit hárápósz. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.12.11. 09:10 Hmmm a káráconyi menü. Órász kutyá, kicit cipos, kicit hárápósz. 😃
Hát izé kinainak kicsit, nagy lennél, sztem...
nhgalUNx5Sy.jpg
nhgalUNx5Sy.jpg (9.04 KiB) Megtekintve 47917 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Karóra viselés

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Gvass1 nem titkoltam az Óra magazin főszerkesztője is, de a kérdés nem csak neki szól. Illik-e és célszerű-e befelé (a tenyér felé) fordítva viselni a karórát?
Hogy illik-e: ismerőseim közül két hölgyet láttam rendszeresen így viselni karórát. Sokáig azt hittem, ez valami egyéni hóbort és/vagy női karórákkal kapcsolatos dolog.
Hogy célszerű-e: állítólag így az óra jobban védett, valamint kevésbé feltűnően leolvasható (rendben: a kormányt fogva tényleg jobban rálátni az alkar belső oldalára).
Apropó…
…amikor a karóra az első világháborúban divatba jött és elkezdte kiszorítani a zsebórákat, hogyan hordták? (Olvastam utalást arra, hogy a karórát már jóval előbb feltalálták, de a második búr háború és az első világháború első fele között még újdonságként hatott, tömegesen ekkor jelent meg.) Ha a befelé fordított óra jobban védett, akkor valószínűsíthető, hogy a katonák többségében így hordták, és erről a bevált és elterjedt gyakorlatról fényképek is árulkodnak.
…ma már teljesen általános a kifelé fordítva viselt óra. Ez összefüggésben van azzal, hogy egyre több ember kezdett dolgozni íróasztalnál írógéppel, majd billentyűzettel?
Most, miközben ezt a hozzászólást gépelem, látom, hogy a befelé fordítva viselt órára figyelnem kell, mert bizony az asztallapon kopogna. (Mondjuk gépelés közben így nem csavarom hátra a csuklóm: talán pont a helyes kéztartást kényszeríti ki.) Illetve a mobiltelefonok elterjedése miatt a karóra egyre inkább ékszer: meg kell mutatni.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Karóra viselés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Poresz írta: 2019.12.13. 18:40 Gvass1 nem titkoltam az Óra magazin főszerkesztője is, de a kérdés nem csak neki szól. Illik-e és célszerű-e befelé (a tenyér felé) fordítva viselni a karórát?
Hogy illik-e: ismerőseim közül két hölgyet láttam rendszeresen így viselni karórát. Sokáig azt hittem, ez valami egyéni hóbort és/vagy női karórákkal kapcsolatos dolog.
Hogy célszerű-e: állítólag így az óra jobban védett, valamint kevésbé feltűnően leolvasható (rendben: a kormányt fogva tényleg jobban rálátni az alkar belső oldalára).
Apropó…
…amikor a karóra az első világháborúban divatba jött és elkezdte kiszorítani a zsebórákat, hogyan hordták? (Olvastam utalást arra, hogy a karórát már jóval előbb feltalálták, de a második búr háború és az első világháború első fele között még újdonságként hatott, tömegesen ekkor jelent meg.) Ha a befelé fordított óra jobban védett, akkor valószínűsíthető, hogy a katonák többségében így hordták, és erről a bevált és elterjedt gyakorlatról fényképek is árulkodnak.
…ma már teljesen általános a kifelé fordítva viselt óra. Ez összefüggésben van azzal, hogy egyre több ember kezdett dolgozni íróasztalnál írógéppel, majd billentyűzettel?
Most, miközben ezt a hozzászólást gépelem, látom, hogy a befelé fordítva viselt órára figyelnem kell, mert bizony az asztallapon kopogna. (Mondjuk gépelés közben így nem csavarom hátra a csuklóm: talán pont a helyes kéztartást kényszeríti ki.) Illetve a mobiltelefonok elterjedése miatt a karóra egyre inkább ékszer: meg kell mutatni.
Valmikor, kezdetben, karkötő órának hívták, így olvastam róla néhány régebbi könyvben.
Ha azt vizsgálod, hogyan praktikus, attól függ mit csinálsz, miközben viseled. Még sehol sem volt a PC, mikor már az emberek zöme kifelé vivelte. Egyrészt azért, mert így mutatósabb, másrészt ha viszel vmit 2 kézzel, pl. egy dobozt, útban lesz, ha kézzel írsz, és a másik kezed csak az asztalon nyugszik, akkor is karistol az asztallapon, ha megemelsz egy fedőt, megcsapja a gőz...
Ilyesmi okai lehetnek.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Karóra viselés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2019.12.13. 18:40 Gvass1 nem titkoltam az Óra magazin főszerkesztője is, de a kérdés nem csak neki szól. Illik-e és célszerű-e befelé (a tenyér felé) fordítva viselni a karórát?
Hogy illik-e: ismerőseim közül két hölgyet láttam rendszeresen így viselni karórát. Sokáig azt hittem, ez valami egyéni hóbort és/vagy női karórákkal kapcsolatos dolog.
Hogy célszerű-e: állítólag így az óra jobban védett, valamint kevésbé feltűnően leolvasható (rendben: a kormányt fogva tényleg jobban rálátni az alkar belső oldalára).
Apropó…
…amikor a karóra az első világháborúban divatba jött és elkezdte kiszorítani a zsebórákat, hogyan hordták? (Olvastam utalást arra, hogy a karórát már jóval előbb feltalálták, de a második búr háború és az első világháború első fele között még újdonságként hatott, tömegesen ekkor jelent meg.) Ha a befelé fordított óra jobban védett, akkor valószínűsíthető, hogy a katonák többségében így hordták, és erről a bevált és elterjedt gyakorlatról fényképek is árulkodnak.

Dehogy vagyok a főszerkesztője! Én csak híreket gyártom bele.

meg recskázok drága órákra, amik átmennek a kezeink közt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Karóra viselés

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2019.12.13. 18:40 Gvass1 nem titkoltam az Óra magazin főszerkesztője is, de a kérdés nem csak neki szól. Illik-e és célszerű-e befelé (a tenyér felé) fordítva viselni a karórát?
Hogy illik-e: ismerőseim közül két hölgyet láttam rendszeresen így viselni karórát. Sokáig azt hittem, ez valami egyéni hóbort és/vagy női karórákkal kapcsolatos dolog.
Hogy célszerű-e: állítólag így az óra jobban védett, valamint kevésbé feltűnően leolvasható (rendben: a kormányt fogva tényleg jobban rálátni az alkar belső oldalára).
Apropó…
…amikor a karóra az első világháborúban divatba jött és elkezdte kiszorítani a zsebórákat, hogyan hordták? (Olvastam utalást arra, hogy a karórát már jóval előbb feltalálták, de a második búr háború és az első világháború első fele között még újdonságként hatott, tömegesen ekkor jelent meg.) Ha a befelé fordított óra jobban védett, akkor valószínűsíthető, hogy a katonák többségében így hordták, és erről a bevált és elterjedt gyakorlatról fényképek is árulkodnak.
…ma már teljesen általános a kifelé fordítva viselt óra. Ez összefüggésben van azzal, hogy egyre több ember kezdett dolgozni íróasztalnál írógéppel, majd billentyűzettel?
Most, miközben ezt a hozzászólást gépelem, látom, hogy a befelé fordítva viselt órára figyelnem kell, mert bizony az asztallapon kopogna. (Mondjuk gépelés közben így nem csavarom hátra a csuklóm: talán pont a helyes kéztartást kényszeríti ki.) Illetve a mobiltelefonok elterjedése miatt a karóra egyre inkább ékszer: meg kell mutatni.
Nem csak csajok viselik így. :-)
bruce-willis-wears-a-breitling-chronomat-watch-in-movie-die-hard.jpg
bruce-willis-wears-a-breitling-chronomat-watch-in-movie-die-hard.jpg (34.5 KiB) Megtekintve 47873 alkalommal
Ha szép az óraszíj, akár ékszrként is felfogható, és a befele fordított megoldás egészen biztisan jobban védi a szerkezetet, de számomra kényelmetlenebb úgy. Edc karóra viselő vagyok, össze is van karcolva az összes órám.

Mintha azt olvastam volna valahol, hogy a karórák ugrásszerű elterjedése a harcocsik, repülők megjelenésével van összefüggésben, a kezelő személyzetnek macerás volt a szűk helyen az óra után matatni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Karóra viselés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2019.12.13. 19:00 Nem csak csajok viselik így. :-)
bruce-willis-wears-a-breitling-chronomat-watch-in-movie-die-hard.jpg

Ha szép az óraszíj, akár ékszrként is felfogható, és a befele fordított megoldás egészen biztisan jobban védi a szerkezetet, de számomra kényelmetlenebb úgy. Edc karóra viselő vagyok, össze is van karcolva az összes órám.

Mintha azt olvastam volna valahol, hogy a karórák ugrásszerű elterjedése a harcocsik, repülők megjelenésével van összefüggésben, a kezelő személyzetnek macerás volt a szűk helyen az óra után matatni.

Az 1. Vh. A fordulopont, akkor zseborakat füleztek fel a tiszteknek.

A csuklon befele viseles nekrm sem jön be, de a feleségem szokta úgy hordani.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

https://bpiautosok.hu/elfoglaltak-a-par ... S_3P5b72Wk

A jó kis Révenccs :D
Amúgy ezt a sok idiótát komolyan.. És ezek akarnának éles fegyvert.. Még vízipisztolyt se..
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.12.16. 18:22 https://bpiautosok.hu/elfoglaltak-a-par ... S_3P5b72Wk

A jó kis Révenccs :D
Amúgy ezt a sok idiótát komolyan.. És ezek akarnának éles fegyvert.. Még vízipisztolyt se..

Ugyanmar.

1. Inkabb ezzel orjongjon, mint szamurajkarddal, lasd szazhalombattai eset. Ebbe nem hal bele senki.

2. Normalis lofegyver engedelyezes eseten kozelebe sem juthatna.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.12.16. 18:25 Ugyanmar.

1. Inkabb ezzel orjongjon, mint szamurajkarddal, lasd szazhalombattai eset. Ebbe nem hal bele senki.

2. Normalis lofegyver engedelyezes eseten kozelebe sem juthatna.
Nem is azért mondom, hogy valaki belehalna, vagy hogy éleshez tudna jutni, hanem hogy ezek még jobban húzzák lefele a fegyverkultúrát és a fegyveres emberekhez való hozzáállást. És ismét jó alap a gáz-riasztók csesztetése.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.12.18. 14:59 1. Tisztelet a Hősöknek!
2. Az alma nem esett messze...😆
Áthoztam a Jog és Fegyverből, mert ott nagyon OFF.

Köszönet a néhai öreg nevében is!
Elmebajjal határosan vakmerő és nagypofájú tudott lenni néha. Ezzel a múlttal és utána sokévi rendőri felügyelettel a háta mögött képes volt valamikor a 70-es évek elején levelet írni Kádár Jánosnak, hogy neki márpedig adjanak Nyugatra érvényes útlevelet mert külföldre távozna, mivel Magyarországon lábbal tiporják az emberi jogokat. Szó szerint így. Ezért a levélért újabb 2 év börikét kapott valami államellenes akármi címszóval. Úgy szólította meg a levélben a vezért hogy "Tisztelt Kádár Szaktárs!"- a bíró kérdésére hogy honnan vette ehhez a bátorságot magának, azt mondta: "Ő is lakatos eredetileg, és én is". :D
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.12.18. 19:02 Áthoztam a Jog és Fegyverből, mert ott nagyon OFF.

Köszönet a néhai öreg nevében is!
Elmebajjal határosan vakmerő és nagypofájú tudott lenni néha. Ezzel a múlttal és utána sokévi rendőri felügyelettel a háta mögött képes volt valamikor a 70-es évek elején levelet írni Kádár Jánosnak, hogy neki márpedig adjanak Nyugatra érvényes útlevelet mert külföldre távozna, mivel Magyarországon lábbal tiporják az emberi jogokat. Szó szerint így. Ezért a levélért újabb 2 év börikét kapott valami államellenes akármi címszóval. Úgy szólította meg a levélben a vezért hogy "Tisztelt Kádár Szaktárs!"- a bíró kérdésére hogy honnan vette ehhez a bátorságot magának, azt mondta: "Ő is lakatos eredetileg, és én is". :D
Őszinte tiszteletem az öregnek.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: FC1 »

https://index.hu/belfold/2019/12/19/kec ... g_lanyok/
Drágán add az értéked!
"A 15 éves fiú közben a másik lány mögé lépett és a jobb kezét megfogva hátulról megpróbálta átölelni, de a lány ellenállt, kiszabadult a fogásból, és megütötte a támadóját. A 15 éves fiú elszaladt, a lányok mindeközben segítségért kiáltottak.
A támadóját megfutamító lány ezután a barátnője segítségére sietett, és egy kulcscsomóval többször megszúrta a felnőtt vádlott fejét, megpróbálta ellökni, ezért a férfi egyszer ököllel homlokon ütötte, majd kicsavarta a másik lány kezéből a mobiltelefont. A két lány ezután elszaladt.


Ilyen fasza csajnál miért nincs gázspray esetleg gázpisztoly? Még szerencséjük van a támadóknak hogy nem koncolt fel őket. :D
Ha nincs ló a szamár is jó!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

https://index.hu/belfold/2019/12/21/sop ... lokozpont/

Kissé leamortizáltak golyós lőfegyverrel egy bevásárlóközpontot Sopronban. Mélyzöld környezetvédők a túlfogyasztás ellen tiltakoztak? :lol:
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

TotoHU írta: 2019.12.21. 14:49 https://index.hu/belfold/2019/12/21/sop ... lokozpont/

Kissé leamortizáltak golyós lőfegyverrel egy bevásárlóközpontot Sopronban. Mélyzöld környezetvédők a túlfogyasztás ellen tiltakoztak? :lol:
Hmm. Vajon ismétlőből adták le, vagy csak siman pisztollyal lovoldozott valaki?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

BreakerHUN írta: 2019.12.21. 14:57 Hmm. Vajon ismétlőből adták le, vagy csak siman pisztollyal lovoldozott valaki?
Ez talán sose derül ki. A tevepalotát karabéllyal megsorozók se lettek meg soha.
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Karóra viselés

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

gvass1 írta: 2019.12.13. 18:59 Dehogy vagyok a főszerkesztője! Én csak híreket gyártom bele.
meg recskázok drága órákra, amik átmennek a kezeink közt.
Elfér itt az Off-ban órákról csevegni, vagy ne erőltessük?
Én szívesen csevegnék...
Pl. Most épp a bronz/réz tokosokra vagyok rákattanva és a mesterséges patinásításon agyalgatok...
69C994AE-52CC-49F7-8CA6-AAF66DA0D9ED.jpeg
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

TotoHU írta: 2019.12.21. 15:03 Ez talán sose derül ki. A tevepalotát karabéllyal megsorozók se lettek meg soha.
Nem véletlenül. :roll:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Karóra viselés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

HandaBandy írta: 2019.12.21. 22:27 Elfér itt az Off-ban órákról csevegni, vagy ne erőltessük?
Én szívesen csevegnék...
Pl. Most épp a bronz/réz tokosokra vagyok rákattanva és a mesterséges patinásításon agyalgatok...
69C994AE-52CC-49F7-8CA6-AAF66DA0D9ED.jpeg
😋 ÓráK? Dehá' arra nem kő enge day!
Resizer_15762483084660.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

Jó lume sose rossz ;-)
1FFAE8F2-D88F-460D-9513-24EB147698B6.jpeg
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

Elég sukáre Tesó?
3D0A4FC3-222C-4F4F-9C00-719A58223952.jpeg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

HandaBandy írta: 2019.12.21. 22:44 Jó lume sose rossz ;-)1FFAE8F2-D88F-460D-9513-24EB147698B6.jpeg
És egy jó segg sem rossz😅
Resizer_15769650109170.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

Kojak írta: 2019.12.21. 22:28 Nem véletlenül. :roll:
Tudsz valamit? na mesélj :)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

BreakerHUN írta: 2019.12.21. 23:11 Tudsz valamit? na mesélj :)
Természetesen semmit. ;) De sokatmondó, hogy senkit sem találtak meg az elkövetők közül, senkit sem hallgattak ki gyanúsítottként, nem lett meg az autó sem. Az indíték hiánya pedig eléggé szembemegy számomra az elkövetett bűncselekmény súlyával.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

BreakerHUN írta: 2019.12.21. 14:57 Hmm. Vajon ismétlőből adták le, vagy csak siman pisztollyal lovoldozott valaki?
Azért egy homlokzati falat nehéz átküldeni pisztollyal. Túl hamar szétmegy a lövedék, és elfogy az energia. Valamilyen hosszú lőfegyverre tippelnék. Minimum karabély, de inkább puska kaliber. 7,62*54R pl.

Az is fura, hogy egy ilyen sorozatot senki sem hallott meg. Azért egy karabélynak, vagy egy puskának, még hangtompítóval is tekintélyes hangja van. Ezt kellett volna hallani a környéken. Ennyire magasan lenne már ingerküszöb, hogy minimum 8 lövést nem jelent be senki sem?

Bár Bp-en belül, lakott területen is tudok olyanról, hogy 8 lövéses szitu volt, és egyetlen bejelentést sem szült az eset.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kojak írta: 2019.12.22. 12:11 Természetesen semmit. ;) De sokatmondó, hogy senkit sem találtak meg az elkövetők közül, senkit sem hallgattak ki gyanúsítottként, nem lett meg az autó sem. Az indíték hiánya pedig eléggé szembemegy számomra az elkövetett bűncselekmény súlyával.
Ez figyelmeztetés lesz valakinek. Nagy tűzerő, több lövés, falon átlövés. Üzenet lényege: "ne gondold, hogy elbújhatsz, forgalmas helyen, a falon keresztül is kinyírunk."

Nem lepne meg a dolog, ha váratlanul titkosítanák az ügy anyagát.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Mr. Senki írta: 2019.12.22. 14:31 Ez figyelmeztetés lesz valakinek. Nagy tűzerő, több lövés, falon átlövés. Üzenet lényege: "ne gondold, hogy elbújhatsz, forgalmas helyen, a falon keresztül is kinyírunk."

Nem lepne meg a dolog, ha váratlanul titkosítanák az ügy anyagát.
Mármint a Rendőrpalota szétlövése 12 éve? Mi arról beszéltünk.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kojak írta: 2019.12.22. 15:42 Mármint a Rendőrpalota szétlövése 12 éve? Mi arról beszéltünk.
Az is egy figyelmeztetés lehetett... Gyanítom túlságosan alaposan akarták végezni amunkájukat, és ez bizonyos köröket módfelett zavarni kezdett.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.12.22. 14:29 Azért egy homlokzati falat nehéz átküldeni pisztollyal. Túl hamar szétmegy a lövedék, és elfogy az energia. Valamilyen hosszú lőfegyverre tippelnék. Minimum karabély, de inkább puska kaliber. 7,62*54R pl.

Az is fura, hogy egy ilyen sorozatot senki sem hallott meg. Azért egy karabélynak, vagy egy puskának, még hangtompítóval is tekintélyes hangja van. Ezt kellett volna hallani a környéken. Ennyire magasan lenne már ingerküszöb, hogy minimum 8 lövést nem jelent be senki sem?

Bár Bp-en belül, lakott területen is tudok olyanról, hogy 8 lövéses szitu volt, és egyetlen bejelentést sem szült az eset.
Ebben az esetben lehet hogy csak a fogorvosnak volt egy rossz húzása. :lol:

Én arra tippelek hogy ez sem fog kiderülni soha, mi volt valójában. Alvilági arcok így üzengetnek egymásnank? Valamilyen elmeborult barom saját akciója? Láthatóan nagy tűzerejű fegyverrel sorozták meg, a kevés képen a lövések egymáshoz közel vannak - valszeg sorozatlövő cuccot használtak. Aztán jah, egy épület külső falát átütni azért nem tudom hogy akár egy 7,62x39-nel sikerülne-e? Vagy az ablakon is beküldtek párat, az kapta szét a vízvezetékeket?
sopron19122103.jpg
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2019.12.22. 16:06 Aztán jah, egy épület külső falát átütni azért nem tudom hogy akár egy 7,62x39-nel sikerülne-e? Vagy az ablakon is beküldtek párat, az kapta szét a vízvezetékeket?
Az összes ilyen modern pláza könnyűszerkezetes, acélváz+kitöltőfal, vékony lemezburkolattal. Acélmagvas lőszerrel simán.

Ilyen helyeken a vízvezeték is a manapság divatos többrétegű cső, nem komoly ellenfél.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Blekk Rájgó írta: 2019.12.22. 16:24 Az összes ilyen modern pláza könnyűszerkezetes, acélváz+kitöltőfal, vékony lemezburkolattal. Acélmagvas lőszerrel simán.

Ilyen helyeken a vízvezeték is a manapság divatos többrétegű cső, nem komoly ellenfél.
Jó tudni hogy nem romboló puskával dolgoztak. :)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Mr. Senki írta: 2019.12.22. 16:02 Az is egy figyelmeztetés lehetett... Gyanítom túlságosan alaposan akarták végezni amunkájukat, és ez bizonyos köröket módfelett zavarni kezdett.
Majd ha lesz az OFF topikon belül is OFF topik (esetleg KonTeo topik :) ), akkor kifejtem a véleményemet a körúti robbantásról is.
Személyes érintettség miatt jobban nyomon követtem az eseményeket, szerintem nagyon nem úgy volt ahogyan letuszkolták az emberek torkán.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kojak írta: 2019.12.22. 20:38 Majd ha lesz az OFF topikon belül is OFF topik (esetleg KonTeo topik :) ), akkor kifejtem a véleményemet a körúti robbantásról is.
Személyes érintettség miatt jobban nyomon követtem az eseményeket, szerintem nagyon nem úgy volt ahogyan letuszkolták az emberek torkán.
Lehetséges.

Viszont valódi infónk nincs. Tehát csak találbatni tudunk. Vagy még azt sem.

Bármi lehet a valóság. A banális hülyeségtől a titkosszolgálatok által végrehajtott műveletig bármi lehet.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: security89 »

Kojak írta: 2019.12.22. 20:38 Majd ha lesz az OFF topikon belül is OFF topik (esetleg KonTeo topik :) ), akkor kifejtem a véleményemet a körúti robbantásról is.
Személyes érintettség miatt jobban nyomon követtem az eseményeket, szerintem nagyon nem úgy volt ahogyan letuszkolták az emberek torkán.
Bőnyi rendőrgyilkosság, körúti robbantás, mór, körmendi gyermekgyilkosság, cigány gyilkosságok... sok-sok konteó gyanús eset...
Piréz poéta.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

A Kamaraerdei kerékkiszúrónál találtak érdekes dolgokat..
Távcsöves pukka, meg valami AKM-szerűség.
http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... araerdon#3
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.12.26. 20:14 A Kamaraerdei kerékkiszúrónál találtak érdekes dolgokat..
Távcsöves pukka, meg valami AKM-szerűség.
http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... araerdon#3
Még egy elmebeteg vén getzi. Remélem ez már nem jön ki többet a kóterből. Rosszindulatú, és veszélyes is!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Szisztok,

Igen, oruljunk neki, hogy elfogtak, de vicces, hogy kitakarjak a loszer markajat, pedig ez biztos nem rendorsegi. :-)

Bel
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

bel írta: 2019.12.27. 12:46 Szisztok,

Igen, oruljunk neki, hogy elfogtak, de vicces, hogy kitakarjak a loszer markajat, pedig ez biztos nem rendorsegi. :-)

Bel
A reklámtörvény a sündőrökre is vomatkozik.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mr. Senki írta: 2019.12.27. 13:38 A reklámtörvény a sündőrökre is vomatkozik.
Vagy a múltkori baki miatt......
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Én is pont ezen agyaltam, hogy miért lett kitakarva a dobozon lévő szöveg. Nagyon laikusként meg sem mertem kérdezni :D :D
bel írta: 2019.12.27. 12:46 Szisztok,

Igen, oruljunk neki, hogy elfogtak, de vicces, hogy kitakarjak a loszer markajat, pedig ez biztos nem rendorsegi. :-)

Bel
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

RatRace írta: 2019.12.27. 13:39 Vagy a múltkori baki miatt......
Erről lemaradtam... Milyen baki?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.12.26. 21:23 Még egy elmebeteg vén getzi. Remélem ez már nem jön ki többet a kóterből. Rosszindulatú, és veszélyes is!
Az is egy nettó idióta aki illegál AK-val a szekrényben gumik kerekét szúrogatja ki. De nem baj, jobb így hogy egy svarc vassal kevesebb. Azért egy gépkarabély nem gyerekjáték-dolog.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Mr. Senki írta: 2019.12.27. 14:07 Erről lemaradtam... Milyen baki?
Kaliberinfo:
"Nahát, nahát, nahát.

Milyen lőszer is ez? Civil sportlövő? neeeeem? Hanem honnan akkor?

http://www.police.hu/…/legf…/bunugyek/k ... er-dopping

UI: képet lementettem, szerintem előbb-utóbb rádöbbennek, hogy ki kellett volna takarni. Ha más nem, majd az NVSz rájuk száll."
loszer.jpg
loszer.jpg (72.83 KiB) Megtekintve 47322 alkalommal
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Karóra viselés

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

zora írta: 2019.12.13. 19:00 Nem csak csajok viselik így. :-)
Ha szép az óraszíj, akár ékszrként is felfogható, és a befele fordított megoldás egészen biztisan jobban védi a szerkezetet, de számomra kényelmetlenebb úgy. Edc karóra viselő vagyok, össze is van karcolva az összes órám.
Egy lófüttyöt védi jobban! Valahányszor letámasztod a kezedet, azt többnyire a csuklódnál teszed. Pl. én most is, ahogyan a klavin írok. De ha kézzel írsz, vagy kúszol-mászol, akkor is ott támaszkodsz fel elsősorban. Szóval az a leggázabb ahogyan hordhatod. Általában olyanok teszik egyébként, akik nem szeretnének hivalkodni, vagy felhívni a figyelmet az amúgy menő órájukra. De jah, csajok is csinálják néha "menőzésből", vagy mert azt hiszik, attól ha nem látszik az órájuk csak a szíja kívülről, kecsesebbnek, vékonyabbnak tűnik a csuklójuk. Vagyis kb. nulla értelme.

Zafírüveges karórát kell venni és akkor nem karcolod meg. :D (Vagy Gorilla Glass XD-s "okosórát", mer most az a menő. :lol: )
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Bizony, a medve nem játék! :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Ami nem öl meg az erősebbé tesz, kivéve a medve, mert a medve az megöl.

WildBear23 írta: 2019.12.29. 21:52 Bizony, a medve nem játék! :)
"..."
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Hallott valaki valamit a szilveszter éjjel történt Gp-s védekezésről? (Bp)
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2020.01.03. 17:49 Hallott valaki valamit a szilveszter éjjel történt Gp-s védekezésről? (Bp)
Ha hallottunk rola az NEM önvédekezés, hanem garázdaság!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ez volt már? Sportlövő droid :lol: :lol: :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=y3RIHnK0_NE
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

chucky írta: 2020.01.06. 17:51 Ez volt már? Sportlövő droid :lol: :lol: :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=y3RIHnK0_NE
Ez csak CGI.
DE azért jó lenne otthonra :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

RatRace írta: 2020.01.06. 18:11 Ez csak CGI.
DE azért jó lenne otthonra :lol:
Ennek jobban tudnék örülni :lol: :lol: IG-88 HeadHunter
IG-88.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kiegészítve a lángszórós drónnal.. :-)

https://www.youtube.com/watch?v=Z3_eEO0Cvwg

Multkor úgyis bekiabáltak, hogy "főnök úr, van eladó szinesfém, vas fürdőkád, rossz háztartási eszköz..?"
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Dönci62 írta: 2020.01.10. 11:45 Kár, hogy már ittam...
11:45... irigyellek
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

OFF
Dönci62 írta: 2020.01.10. 11:45 Kár, hogy már ittam...
Hát ahogy az angol mondás tartja, valahol már biztos elmúlt 5 óra! :D

https://www.youtube.com/watch?v=BPCjC543llU
Zacher Gábor.jpg
ON
Csatolmányok
Zacher Gábor.jpg
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2020.01.10. 12:14-kor.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Sparrow írta: 2020.01.10. 12:06 11:45... irigyellek
Ne irigyelj, a héten már 52 óra munka áll mögöttem, némi külföldi munkavégzéssel is. Most jön egy-két nap pihenő.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TotoHU írta: 2020.01.10. 12:09 OFF



Hát ahogy az angol mondás tartja, valahol már biztos elmúlt 5 óra! :D

https://www.youtube.com/watch?v=BPCjC543llU

Zacher Gábor.jpg

ON
Amikor Te és sokan az aktív dolgozók közül pihentek, Én javában róttam a kilométereket a még fel sem sózott, néhol tükörjégszerű utakon (mert ugye a síkosságvédelmi rendszer is csak hajnali 5-6 óra tájékán indul el, még az autópályákon is), hogy végre hazaérjek, végre pihenhessek, végre hódolhassak pár órát a hobbimnak. Az, hogy ilyenkor az ember végre hazaérve iszik egy jóféle házipáleszt és elküldi egy jó belga sörrel, szvsz nem annyira elítélendő, mint amennyire a hozzászólásodból érezhető! ;)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Dönci62 írta: 2020.01.10. 12:22 Amikor Te és sokan az aktív dolgozók közül pihentek, Én javában róttam a kilométereket a még fel sem sózott, néhol tükörjégszerű utakon (mert ugye a síkosságvédelmi rendszer is csak hajnali 5-6 óra tájékán indul el, még az autópályákon is), hogy végre hazaérjek, végre pihenhessek, végre hódolhassak pár órát a hobbimnak. Az, hogy ilyenkor az ember végre hazaérve iszik egy jóféle házipáleszt és elküldi egy jó belga sörrel, szvsz nem annyira elítélendő, mint amennyire a hozzászólásodból érezhető! ;)
Bár én nem iszom, lassan 7 éve alkoholt, nem itéllek el,
sőt egészségedre váljon! Szesz helyett minőségi étcsokoládét fogyasztók. Az is függőséget okoz...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

The Gent írta: 2020.01.10. 12:27

Bár én nem iszom, lassan 7 éve alkoholt, nem itéllek el,
OFF
én viszont téged ezért mélységesen! :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

The Gent írta: 2020.01.10. 12:27

Bár én nem iszom, lassan 7 éve alkoholt, nem itéllek el,
sőt egészségedre váljon! Szesz helyett minőségi étcsokoládét fogyasztók. Az is függőséget okoz...
Én úgy érzem, hogy nincs is miért elítélned! Egész életem során ritka volt az alkalom, amikor az alkoholos befolyásoltság más viselkedésre serkentett, mint az alkohol-mentesség tette volna!
Csak halkan megsúgom, hogy egy világhírű szívsebész professzor (a nevét most hadd ne feddjem fel, nemzetközi előadások és elismerések tömkelegével a háta mögött) többször volt vendég-vadász nálunk és azt mondta, hogy ha rajta múlna és tudná, hogy a javaslatát betartják a betegei, akkor szigorúan előírná, hogy napi egy adag 3-4 centes jó minőségű pálinkát, vagy 1-1,5 deci jó minőségű bort köteles elfogyasztani minden egészségére és érrendszerére kényes illető, mert lényegesen meghosszabbítaná ezzel az egyszerű dologgal az életét!
Szóval nem mindenki elvetemült féreg, vagy lenézendő alja népség, aki megissza a "magáét"!!!!!!
Itt a lényeg a mérték és hogy mi az a személyenként elfogadható mennyiség, ami a "magáé".
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dönci62 2020.01.10. 12:43-kor.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Dönci62 írta: 2020.01.10. 12:40 Én úgy érzem, hogy nincs is miért elítélned! Egész életem során ritka volt az alkalom, amikor az alkoholos befolyásoltság más viselkedésre serkentett, mint az alkohol-mentesség tette volna!
Csak halkan megsúgom, hogy egy világhírű szívsebész professzor (a nevét most hadd ne feddjem fel, nemzetközi előadások és elismerések tömkelegével a háta mögött) többször volt vendég-vadász nálunk és azt mondta, hogy ha rajta múlna és tudná, hogy a javaslatát betartják a betegei, akkor szigorúan előírná, hogy napi egy adag 3-4 centes jó minőségű pálinkát, vagy 1-1,5 deci jó minőségű bort köteles elfogyasztani minden egészségére és érrendszerére kényes illető, mert lényegesen meghosszabbítaná ezzel az egyszerű dologgal az életét!
Szóval nem mindenki elvetemült féreg, vagy lenézendő alja népség, aki megissza a "magáét"!!!!!!
Itt a lényeg a mérték és hogy mi az a személyenként elfogadható mennyiség, ami a "magáé".
Most akkor rám haragszol?? Én nem szóltalak le, sőt nekem, nem kellene az alkohol kedvező hatásait bizonygatnod... Szövegértelmezés vajon mi...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

jó ha van írta: 2020.01.10. 12:31 OFF
én viszont téged ezért mélységesen! :lol:
Ha tudnád az okát, lehet nem viccelnél ezzel...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

The Gent írta: 2020.01.10. 15:08 Most akkor rám haragszol?? Én nem szóltalak le, sőt nekem, nem kellene az alkohol kedvező hatásait bizonygatnod... Szövegértelmezés vajon mi...
Miből gondolod, hogy haragszom rád? ;)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Dönci62 írta: 2020.01.10. 15:17 Miből gondolod, hogy haragszom rád? ;)
Abból, hogy sok volt a felkiáltójel.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

The Gent írta: 2020.01.10. 15:38 Abból, hogy sok volt a felkiáltójel.
Az a "magáét" nyomatékosságára utalt.
Mert az tényleg nem mindegy kinek mi számít a "magáénak". ;)

Szóval akkor: "a szöveg értelmezés az mi?" :P
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

The Gent írta: 2020.01.10. 15:10 Ha tudnád az okát, lehet nem viccelnél ezzel...
Ha olyan oka van, ami szomorú, akkor elnézésedet kérem, ha esetleg megbántottalak!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

jó ha van írta: 2020.01.11. 00:01 Ha olyan oka van, ami szomorú, akkor elnézésedet kérem, ha esetleg megbántottalak!
Jah, elég szomorú, édesapám halála... Nem tudhattad, ezért nem kell elnézést kérned.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

The Gent írta: 2020.01.11. 19:03 Jah, elég szomorú, édesapám halála... Nem tudhattad, ezért nem kell elnézést kérned.
OFF
Sajnálom, részvétem. Az enyém idén lesz tíz éve, hogy meghalt.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

NAPI MAGYAR VALÓSÁG ROVAT - csoportos rablás, verés FÉNYES NAPPAL, Budapest egyik legforgalmasabb terén.

Nem, sem a kamerák, sem a rendőrök nem védtek meg senkit most sem. A megoldás nyilvánvaló: MAGADNAK KELL GONDOSKODNOD A VÉDELEMRŐL.


"A rendelkezésre álló adatok szerint egy 15 éves, egy 14 éves, két 13 éves, valamint egy 12 éves fiúból álló csoport 2020. január 9-én délután Budapesten, az Örs vezér terén háromszor is megpróbált fiatalokat kirabolni.

Először fél három körül vettek körbe egy fiút, akit megfenyegettek, hogy megverik, ha nem adja át a telefonját és a pénzét. A csoport tagjai a fiú pénzét elvették, azonban a mobilt már nem tudták megszerezni; a fiatal elfutott támadói elől. Ekkor az egyik 13 éves fiú még utána futott, és kétszer hátba rúgta.

Fél órával később másik két fiút is kiszemeltek, akiktől szintén a telefonjukat és pénzüket követelték; körbevették, majd veréssel fenyegetve rángatni kezdték őket. A két fiatalnak végül sikerült elfutni, a rablók pedig értékszerzés nélkül elmenekültek a helyszínről.

A csoport végül egy Örs vezér terén lévő trolimegállóban akart kirabolni egy fiatalt. Eredetileg tőle is a pénzét akarták elvenni, de mivel az nem volt nála, „megelégedtek” volna a cipőjével is. A fiú nem akarta odaadni a cipőt, emiatt a társaságból ketten többször megütötték, egyikük hátba is rúgta. A rablókat ekkor megzavarta egy járókelő, így a sértettnek sikerült elmenekülni."


http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... ra-utaztak
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2020.01.12. 09:45 NAPI MAGYAR VALÓSÁG ROVAT - csoportos rablás, verés FÉNYES NAPPAL, Budapest egyik legforgalmasabb terén.

Nem, sem a kamerák, sem a rendőrök nem védtek meg senkit most sem. A megoldás nyilvánvaló: MAGADNAK KELL GONDOSKODNOD A VÉDELEMRŐL.


"A rendelkezésre álló adatok szerint egy 15 éves, egy 14 éves, két 13 éves, valamint egy 12 éves fiúból álló csoport 2020. január 9-én délután Budapesten, az Örs vezér terén háromszor is megpróbált fiatalokat kirabolni.

Először fél három körül vettek körbe egy fiút, akit megfenyegettek, hogy megverik, ha nem adja át a telefonját és a pénzét. A csoport tagjai a fiú pénzét elvették, azonban a mobilt már nem tudták megszerezni; a fiatal elfutott támadói elől. Ekkor az egyik 13 éves fiú még utána futott, és kétszer hátba rúgta.

Fél órával később másik két fiút is kiszemeltek, akiktől szintén a telefonjukat és pénzüket követelték; körbevették, majd veréssel fenyegetve rángatni kezdték őket. A két fiatalnak végül sikerült elfutni, a rablók pedig értékszerzés nélkül elmenekültek a helyszínről.

A csoport végül egy Örs vezér terén lévő trolimegállóban akart kirabolni egy fiatalt. Eredetileg tőle is a pénzét akarták elvenni, de mivel az nem volt nála, „megelégedtek” volna a cipőjével is. A fiú nem akarta odaadni a cipőt, emiatt a társaságból ketten többször megütötték, egyikük hátba is rúgta. A rablókat ekkor megzavarta egy járókelő, így a sértettnek sikerült elmenekülni."


http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... ra-utaztak
A szomorú az,hogy talán olyanok is látták az eseteket akiknél volt spray vagy gázfegyver de mivel a bűnözőknek több joguk van így senki nem akar részt venni egy kis "megvédekmásokatszituban".
Engem baszki sosem akarnak kirabolni :cry: 8-)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thunder »

Sziasztok,

olyan viperat keresek (nem kínai gagyi, hanem edzett acel, mint pl. esp), aminek olyan gyári tokja van, amit övön vízszintesen lehet hordani, tehát ing/kabát alól nem lóg ki adott esetben. Tipp esetleg? ESP-nél úgy láttam, csak függőleges hordtáskák elérhetők.
Eladói link preferálva :)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Thunder írta: 2020.01.14. 00:46 Sziasztok,

olyan viperat keresek (nem kínai gagyi, hanem edzett acel, mint pl. esp), aminek olyan gyári tokja van, amit övön vízszintesen lehet hordani, tehát ing/kabát alól nem lóg ki adott esetben. Tipp esetleg? ESP-nél úgy láttam, csak függőleges hordtáskák elérhetők.
Eladói link preferálva :)
ESP-hez is van roto övtok, 360 fokban lehet forgatni a megfelelő dőlésszögbe (tehát többek között vízszintesen és függőlegesen is lehet viselni).
De talán jobb választás egy ESP compact, amihez tok helyett gyárilag övclip van, és nadrágon belül nagyon diszkréten lehet viselni.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thunder írta: 2020.01.14. 00:46 Sziasztok,

olyan viperat keresek (nem kínai gagyi, hanem edzett acel, mint pl. esp), aminek olyan gyári tokja van, amit övön vízszintesen lehet hordani, tehát ing/kabát alól nem lóg ki adott esetben. Tipp esetleg? ESP-nél úgy láttam, csak függőleges hordtáskák elérhetők.
Eladói link preferálva :)
Én végigpróbáltam az ESP összes vipera tokját, meg még pár egyéb tipust.
Ha rejtve akarod viselni (tehát ing/kabát alatt), akkor egyik sem igazán jó, mert eláll a test körvonalától.
Létezik az ESP-nek egy Fobus belsős tokja, az még viszonylag jó.
De a legjobb megoldás -ahogy fentebb írták- a clippes hordás.
A "hagyományos" ESP botokra is lehet tenni clippet (a rücsköset nem érdemes így hordani, csak az ergonómikust), illetve létezik
direkt rejtett hordáshoz tervezett vipera, amelyen nincs rajta a gumi borítás (helyette a markolat van bordázva), és eleve clippel adják.

Itt van egymás mellett egy ergonomikus ESP, és egy kompakt ESP.
(Mindkettő edzett acél és 21"-os.)
83205211_2474174699515018_931817696310329344_n.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thunder »

WildBear23 írta: 2020.01.14. 09:14 Én végigpróbáltam az ESP összes vipera tokját, meg még pár egyéb tipust.
Ha rejtve akarod viselni (tehát ing/kabát alatt), akkor egyik sem igazán jó, mert eláll a test körvonalától.
Létezik az ESP-nek egy Fobus belsős tokja, az még viszonylag jó.
De a legjobb megoldás -ahogy fentebb írták- a clippes hordás.
A "hagyományos" ESP botokra is lehet tenni clippet (a rücsköset nem érdemes így hordani, csak az ergonómikust), illetve létezik
direkt rejtett hordáshoz tervezett vipera, amelyen nincs rajta a gumi borítás (helyette a markolat van bordázva), és eleve clippel adják.

Itt van egymás mellett egy ergonomikus ESP, és egy kompakt ESP.
(Mindkettő edzett acél és 21"-os.)
83205211_2474174699515018_931817696310329344_n.jpg

Köszi Urak!
Bp-en melyik boltban lehet megnézni, kipróbálni?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thunder írta: 2020.01.14. 12:41 Köszi Urak!
Bp-en melyik boltban lehet megnézni, kipróbálni?
Boltról nem tudok.
Én pont azért hozattam be az első edzett botomat (10+ éve), mert itthon nem volt boltban, illetve egy helyen ahol volt (Combat Zsarubolt), onnan elhajtottak, hogy csak rendőrigazolványra adnak el..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thunder írta: 2020.01.14. 12:41 Köszi Urak!
Bp-en melyik boltban lehet megnézni, kipróbálni?
ESP (gyártó) webshopjából megrendeled és kipostázzák. Jogállam, ott nem tilos a webshop.

https://www.security-eshop.eu/shop/cate ... -hardened/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2020.01.14. 13:23 Jogállam, ott nem tilos a webshop.
Utópia. De talán egyszer mi is utolérjük Európát. :roll:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2020.01.14. 13:38 Utópia. De talán egyszer mi is utolérjük Európát. :roll:
Gyógyszerre ne igyunk töményet!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Homokszórás, üveggyöngyözés

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Van valakinek személyes tapasztalata a technológiával?

Nemrég elvittem egy darab alumíniumot homokszóratni. Kb. akkora volt, mint egy 2"-os K-frame revolver tokja 8-) A művelet tartott vagy 2 percig, a számlán 2500 Ft szerepelt. Akkor úgy gondoltam, hogy ez egy qrvadrága cég, felejtős. Most egy másik cég, ugyanekkora darab rozsdamentes acélra 2200+ÁFA ajánlatot adott. Mi a jóisten kerül ennyibe ezen a nem éppen űrtechnológián?

És főként: ismer-e valaki olyan céget, akik olcsóbbak?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Homokszórás, üveggyöngyözés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Thomaster írta: 2020.01.14. 13:48 Van valakinek személyes tapasztalata a technológiával?

Nemrég elvittem egy darab alumíniumot homokszóratni. Kb. akkora volt, mint egy 2"-os K-frame revolver tokja 8-) A művelet tartott vagy 2 percig, a számlán 2500 Ft szerepelt. Akkor úgy gondoltam, hogy ez egy qrvadrága cég, felejtős. Most egy másik cég, ugyanekkora darab rozsdamentes acélra 2200+ÁFA ajánlatot adott. Mi a jóisten kerül ennyibe ezen a nem éppen űrtechnológián?

És főként: ismer-e valaki olyan céget, akik olcsóbbak?
Próbàlj itt érdeklődni:
Poligrat Kft. Kifejezetten rozsdamentes acél felületkezeléssel foglalkoznak.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Homokszórás, üveggyöngyözés

Hozzászólás Szerző: G.D »

Thomaster írta: 2020.01.14. 13:48 És főként: ismer-e valaki olyan céget, akik olcsóbbak?
Nekem ők árban jónak tűntek: http://www.sandblast.hu
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Cajga »

chucky írta: 2020.01.14. 18:00 Minden évben megnézem a házunkat felülről,hogy nincs-e elrepedt cserép "ami már előfordult" meg egyéb látható hiba.Szomszéd is kérte,hogy nézzem meg az övét.Ha erre most engedélyt kéne kérni...............
Olyasmit hallottam,hogy amelyik önálló repülésre is képes és még a mérete is olyan azokra kell engedély.Ez még logikus is lenne.
10 percet tudok repülni ha nem tolom neki.Erre engedélyt kérni? :lol: :lol:
Áthoztam ide.

A hazai jogszabálytervezet

A tervezet a 150 kg alatti pilóta nélküli légijárműveket 3 kategóriára bontja föl, maximális felszállótömegük szerint. Így megállapításra került a 2 kg alatti, a 2-25 kg közötti, valamint a 25 kg feletti kategóriák. A nagyobb maximális felszállótömeggel rendelkező eszközök esetén – méretükből adódóan – jobban alkalmazhatóak a hagyományos, fedélzeti személyzettel rendelkező légijárművekre érvényes szabályok, valamint a biztonsági kockázatuk is sokkal magasabb, így ezekre a légijárművekre jóval szigorúbb előírások vonatkoznak. Mint sok más országban is, így hazánkban is a 250 g alatti játék drónokkal nem kíván foglalkozni a jogszabály, mivel azok méretükből adódóan minimális repülésbiztonsági kockázatot jelentenek.

Az 1. kategóriájú pilóta nélküli légijárművek

A tervezet alapján, az első kategória felső határát 2 kg maximális felszállótömegnél húzták meg. A jogalkotó ezekkel az eszközökkel szemben nem szabna szigorú követelményket.
A pilóta nélküli légijármű repülési magassága a földfelszíntől mért 50 métert nem haladhatja meg. A pilótának kötelessége a légiközlekedési hatóság honlapján közzétett, az Ügyfélkapun keresztül elérhető oktatóanyagot elsajátítania. Ebben az anyagban alapvető információkat kap a felhasználó az üzemeltetésre vonatkozóan. Egy online teszt kitöltését követően a program létrehoz egy igazolást, melyet a légijármű kezelőjének mindig magánál kell tartania.
A földfelszíntől mért 50 méteres határ kijelölésének oka, hogy ezen magasságon már nem csak fel- és leszálló légijárművekre kell számítani, hanem egyéb légtérfelhasználókra is, jellemzően forgószárnyas légijárművekre.


A 2. kategóriájú pilóta nélküli légijárművek

Ebbe a kategóriába sorolták a 2 és 25 kg maximális felszállótömeg közé eső pilóta nélküli légijárművek tartoznak, valamint azok az esetek is, amikor az eszköz – felszállótömegtől függetlenül – 50 m fölé emelkedik. Természetesen ezen kategória repülőeszközei már nagyobb biztonsági kockázatot jelentenek, így a biztonságos üzemelés érdekében a követelmények extra pontokkal egészülnek ki.

Képzési követelmények

A 2 kg maximális felszállótömeg feletti pilóta nélküli légijárművek köszönhetően a fejlettebb technológiájuknak és nagyobb akkumulátoraiknak, jóval szélesebb felhasználási lehetőségekkel és működési határokkal rendelkeznek. Emiatt célszerű a kezelők részéről megkövetelni egy alapfokú tanfolyam, képzés elvégzését.
A 2. kategóriába tartozó pilóta nélküli légijárművek tulajdonosainak száma napról-napra növekszik, azonban ezen felhasználók általában nincsenek tisztában a légiközlekedés alapvető szabályaival, így számukra mindenképp szükséges egy tanfolyam elvégzése a jogszabályi és működési környezet megismerése céljából.
A képzés érintené a repülés alapszabályait, általános előírásokat, a helymeghatározás témakörét, és a meteorológia területét, valamint alapvető műszaki ismereteket szerezne a pilóta nélküli légijárművekkel kapcsolatosan.
A képzés összességében rámutatna arra, hogy a pilóta nélküli légijárművek kezelői, operátorai is a légiközlekedés részeseivé válnak, ezáltal rájuk is vonatkoznak a repülésbiztonsággal kapcsolatos előírások és szigorú követelmények, melyek esetleges szándékos megsértése súlyos következményekkel járhat.


A 3. kategóriájú pilóta nélküli légijárművek

A 3. kategóriába tartoznak a 25 kg maximális felszállótömeg feletti pilóta nélküli légijárművek. Ezekre vonatkoznak a legszigorúbb előírások, hiszen általuk okozott károk mértéke jóval nagyobb lehet, mivel nem csak szerkezetileg nehezebbek, hanem technológiailag is jóval fejlettebbek, gyorsabbak, mint a kisebb társaik. Az EASA ajánlásai alapján úgy kell tekinteni ezekre az eszközökre, mintha a pilóta a fedélzeten tartózkodna, de azért természetesen még nem képesek megfelelni minden, a hagyományos légijárművekre vonatkozó előírásoknak.
Jelenleg a 3 kategóriába elenyésző számú polgári felhasználású pilóta nélküli légijármű esik, ezért várhatóan a légialkalmassági vizsgálatok minden esetben egyedi eljárást fognak igényelni, és a jogszabálytervezet csak iránymutatásul szolgál majd.

Ez a tervezet már több éves és még mindig pöcsölnek vele. Képtelenek ezt(is) normálisan rendbe tenni! :shock:

Egyébként a 250g határig is tilos 30m-nél magasabbra reptetni, és csak magánterületen, valamint a drónnal vizuális kapcsolatban kell lenni, nem lehet monitorral irányítani. (FPV) :lol:
Válasz küldése