Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

egyébként ha tényleg dzsihádpista, akkor érdemes elbeszélgetni vele, hogy kik a barátai (a társadalom érdekében)
ezt a feladatot a tudomány jelenlegi állása szerint a halál beállta után csak igen alacsony hatásfokkal lehet elvégezni
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2019.11.14. 13:12 Szia! No para... mondtak valamit, hogy miért... de. Szerintem Fortitu közelebb van az igazsághoz ezügyben, és mivel a behívóparancs 30+ napos sztori, ez meg friss fejlemény... Megnyugtatásul: kizártnak tartanám, hogy a ruha fogyott volna el, eddig is, akár sajtófotók alapján is látható, hogy akinek nem jutott brit MTP a méretében, az kapott 2015M magyart, az meg van bőven, hiszen saját gyártás. Csúszás is max ilyenekkel fordul elő alkalmanként, mint hímzett név, meg ilyenek, de az a kiképzést nem hátráltatja, és menet közben mindenkinek lesz mindene. Sajnálom, hogy az ismerősöd pont belecsúszott ebbe. Hogy ilyen sokára hívták be, az vélhetően a kevés jelentkező miatt lehet (vagy nehezen jött össze egy turnusnyi ember). A kiképzések, felkészítések zajlanak, pont ma volt kinn a honvedelem.hu-n. Én is kell majd menjek toborozni hamarosan, vélhetően a kecskeméti egyetemi század felállítását megcélozandó (mert az alma materembe megyek), szóval szerintem ez a nagy létszámstop kavarhatott be, HA egyáltalán megtudjuk valaha. Ne csüggedjen amúgy, és ne sajnálja, hogy nem most kap felkészítést (voltam télen és nyáron is, mindezek alapján döntöttem úgy, hogy ha lehet, akkor inkább nyáron csapódnék a diákokhoz). Ha hamarabb nem, nyáron a diákokkal együtt szerintem sorra kerül, de ezt majd a saját felettesei elmondják. Egyébként az érdekes adalék, hogy a pestieket már eleve járáson kívülre vitték beöltözni (persze Pest más világ). Márhogy persze, végül szinte mindenki Táborfalván öltözik be, de vidéken úgy van, hogy összeszednek a laktanya előtt egy buszra, és lesz egy buszos kirándulós beöltözős munkavédelmi előadásos napunk. Májkrémmel, vagdalthússal! :-D Szóval semmi pánik! Még az is lehet, hogy a meglévő két ezredet robbantják szét továbbiakra, a feltöltődést követve. Majd meglátjuk.
Tavaly júliusban írták alá a szerződését, ő maga még annál is korábban, szerintem már bő 1 éve, azóta folyamatosan halasztották a kiképzés megkezdését. Szóval nem most rukkolt volna be, így az van hogy tényleg nincs ruha. És annyira balfaszok is voltak akik az alkalmat szervezték, hogy előre szólni sem tudnak, holott nagyon sokakat beszopattak ezzel akik odamentek időre, hogy aznap beöltözés lesz.
És hát lássuk be, elég sokat előrevetít a szervezet moráljáról, hogy mire számítson a mostani újonc, monduk komolyabb helyzetben küldenek-e a gátra élelmet, vagy éles helyzetben utánpótlást, erősítés, vagy ott hagyják őket megdögölni? Ha már ruhát se adnak nekik amikor behívják őt mint önkéntest (!!!) és nem is szólnak hogy bütyök ne keljél korán mert nincs angyalbőr - akkor igen valszeg a későbbi jólétüket, ellátottságukat, védelmüket is a sztratoszférából szarják le.
Totális amatőrizmus ez, a Magyar Néphadsereg morálja, magasról szarnak a beáldozható ágyútöltelékre.És hát bocs' hogy ilyet mondok, a propaganda amit nyomtok a toborzásokon, az az ideál babarózsaszín világ CZ Bren-el és új rucival, az a papíron szép és jó világ ami pár pizsamás következő előléptetéséhez jó alap, emez meg a rögvalóság. , amit nem írnak meg sehol sem. A kettő közt pedig bizony óriási szakadék tátong.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Nahát, nahát, nahát.

Milyen lőszer is ez? Civil sportlövő? neeeeem? Hanem honnan akkor?


http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... er-dopping


Kép

UI: képet lementettem, szerintem előbb-utóbb rádöbbennek, hogy ki kellett volna takarni. Ha más nem, majd az NVSz rájuk száll.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gaijin »

gvass1 írta: 2019.11.15. 06:44 Nahát, nahát, nahát.
Milyen lőszer is ez? Civil sportlövő? neeeeem? Hanem honnan akkor?

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... er-dopping

UI: képet lementettem, szerintem előbb-utóbb rádöbbennek, hogy ki kellett volna takarni. Ha más nem, majd az NVSz rájuk száll.
már nincs ott. :D csak egy távolabbról készült kép van róla. belenagyítva még éppen olvasható, ha tudod, hogy mit keresel.
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gaijin írta: 2019.11.15. 07:51 már nincs ott. :D csak egy távolabbról készült kép van róla. belenagyítva még éppen olvasható, ha tudod, hogy mit keresel.
...és TÉÉNYLEG!!! Még a nyitólapi indexképet is lecserélték hirtelen:-)

Naaaagyon meglepődtem. Ja, nem.

MUHAHAHAHAHAHAHA


Az jó, hogy nem jelentenek mindent, ami a fórumon történik:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2019.11.15. 07:56

Naaaagyon meglepődtem. Ja, nem.
A nagy Testvér figyel Téged! :lol: 8-)
Mindenütt van TüzÉp, kapható beépített falazóelem.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.11.15. 07:56 ...és TÉÉNYLEG!!! Még a nyitólapi indexképet is lecserélték hirtelen:-)

Naaaagyon meglepődtem. Ja, nem.

MUHAHAHAHAHAHAHA


Az jó, hogy nem jelentenek mindent, ami a fórumon történik:-)))
Amúgy még nem csörgött a telefonod, hogy szedd már le, legalább a facebookról? 8-)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2019.11.15. 07:56 ...és TÉÉNYLEG!!! Még a nyitólapi indexképet is lecserélték hirtelen:-)

Naaaagyon meglepődtem. Ja, nem.

MUHAHAHAHAHAHAHA


Az jó, hogy nem jelentenek mindent, ami a fórumon történik:-)))
Az jo hogy megtalaltak ezek naaaagyon veszélyes Á) kategórias lőszereket.
Meg a végén valaki kivitte volna egy lőtérre es atombombakent hasznalta volna őket.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2019.11.14. 23:50 Tavaly júliusban írták alá a szerződését, ő maga még annál is korábban, szerintem már bő 1 éve, azóta folyamatosan halasztották a kiképzés megkezdését. Szóval nem most rukkolt volna be, így az van hogy tényleg nincs ruha. És annyira balfaszok is voltak akik az alkalmat szervezték, hogy előre szólni sem tudnak, holott nagyon sokakat beszopattak ezzel akik odamentek időre, hogy aznap beöltözés lesz.
És hát lássuk be, elég sokat előrevetít a szervezet moráljáról, hogy mire számítson a mostani újonc, monduk komolyabb helyzetben küldenek-e a gátra élelmet, vagy éles helyzetben utánpótlást, erősítés, vagy ott hagyják őket megdögölni? Ha már ruhát se adnak nekik amikor behívják őt mint önkéntest (!!!) és nem is szólnak hogy bütyök ne keljél korán mert nincs angyalbőr - akkor igen valszeg a későbbi jólétüket, ellátottságukat, védelmüket is a sztratoszférából szarják le.
Totális amatőrizmus ez, a Magyar Néphadsereg morálja, magasról szarnak a beáldozható ágyútöltelékre.És hát bocs' hogy ilyet mondok, a propaganda amit nyomtok a toborzásokon, az az ideál babarózsaszín világ CZ Bren-el és új rucival, az a papíron szép és jó világ ami pár pizsamás következő előléptetéséhez jó alap, emez meg a rögvalóság. , amit nem írnak meg sehol sem. A kettő közt pedig bizony óriási szakadék tátong.
Szia, én elhiszem, hogy a pesti bajtársak elszervezték a dolgot rendesen... Szerintem a létszám nem jött össze, azért hívták sokára (mert a kedves büdöspest annyi embert nem tud kipattintani, mint bármely megye?). ha már aláírt, akkor ketyeg a rendelkezésre állási ideje. ELVILEG az első éves fordulója után következő hónap elején már kapott egy havi fizut, úgy, hogy egy napot sem volt benn, illetve a harmadik eltelt hónap után egy rendelkezésre állásit. (Ha nem, ezekre azért kérdezzen rá.) Ne a jelentkezéstől, a szerződéskötéstől számoljon (ha nagyon hóvégén írt alá, az jelenthet egy plusz hónap csúszást). Tehát ha minden kerek, akkor már olyan 150 nettóval beljebb van, az idő meg csak telik szépen, ne parázzon. te meg főleg ne, rukkolj be te is, és akkor majd oldjuk a problémád. Ha a komádnak nem elég gördülékeny a rendszer, a kecskeméti században szeretettel várjuk. Délpestről annyi, mint Szentendre. :-D
Továbbra is kétlem, hogy hirtelen elfogyott volna a ruha (najó, Szentendrén lehet, bár még Borsod megye is Táborfalvára jár beöltözni, ott meg nemrég még hegyekben, plafonig állt a ruha, ha más nem, 2015M). Mindeközben mindenütt azt lehet olvasni a héten, hogy teljes létszámstop van.
Mindezzel együtt: ez még mindig egy épülőfélben lévő rendszer, és van ahol már rutinosak, van olyan megye, ahol még csak most kezd összejönni az első adag ember. Türelemmel kell lenni, ha itt fröcsögsz, főleg, hogy nem te voltál ott, az nem sokat ér. Pláne nem sokat segít.
Kaja: a sok megkapott, és megmaradt konzervet ha mind a macskának adod otthon, és legalább 2-3 db-ot nem teszel félre, hogy ha kell, csak zsebrevágd, az a te Darwin díjad. Minden zsák szegletében elfér egy müzliszelet, egy-két szem kávés cukorka... kinek mi. Nem kell ezen túlpörögni. Ugyanakkor olvastam a 38 gyalogezred (elődalakulatunk) történetét, már 100 éve is alapprobléma volt, hogy az ellátmány megvolt, meg meglett mindig, előbb-utóbb, csak nem mindig időben. Ez nem ennek a rendszernek sajátja, hanem komoly hagyomány. :-D
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

swordmanus írta: 2019.11.15. 09:38 Szia, én elhiszem, hogy a pesti bajtársak elszervezték a dolgot rendesen... Szerintem a létszám nem jött össze, azért hívták sokára (mert a kedves büdöspest annyi embert nem tud kipattintani, mint bármely megye?). ha már aláírt, akkor ketyeg a rendelkezésre állási ideje. ELVILEG az első éves fordulója után következő hónap elején már kapott egy havi fizut, úgy, hogy egy napot sem volt benn, illetve a harmadik eltelt hónap után egy rendelkezésre állásit. (Ha nem, ezekre azért kérdezzen rá.) Ne a jelentkezéstől, a szerződéskötéstől számoljon (ha nagyon hóvégén írt alá, az jelenthet egy plusz hónap csúszást). Tehát ha minden kerek, akkor már olyan 150 nettóval beljebb van, az idő meg csak telik szépen, ne parázzon. te meg főleg ne, rukkolj be te is, és akkor majd oldjuk a problémád. Ha a komádnak nem elég gördülékeny a rendszer, a kecskeméti században szeretettel várjuk. Délpestről annyi, mint Szentendre. :-D
Továbbra is kétlem, hogy hirtelen elfogyott volna a ruha (najó, Szentendrén lehet, bár még Borsod megye is Táborfalvára jár beöltözni, ott meg nemrég még hegyekben, plafonig állt a ruha, ha más nem, 2015M). Mindeközben mindenütt azt lehet olvasni a héten, hogy teljes létszámstop van.
Mindezzel együtt: ez még mindig egy épülőfélben lévő rendszer, és van ahol már rutinosak, van olyan megye, ahol még csak most kezd összejönni az első adag ember. Türelemmel kell lenni, ha itt fröcsögsz, főleg, hogy nem te voltál ott, az nem sokat ér. Pláne nem sokat segít.
Kaja: a sok megkapott, és megmaradt konzervet ha mind a macskának adod otthon, és legalább 2-3 db-ot nem teszel félre, hogy ha kell, csak zsebrevágd, az a te Darwin díjad. Minden zsák szegletében elfér egy müzliszelet, egy-két szem kávés cukorka... kinek mi. Nem kell ezen túlpörögni. Ugyanakkor olvastam a 38 gyalogezred (elődalakulatunk) történetét, már 100 éve is alapprobléma volt, hogy az ellátmány megvolt, meg meglett mindig, előbb-utóbb, csak nem mindig időben. Ez nem ennek a rendszernek sajátja, hanem komoly hagyomány. :-D
Kiegészítés: bizti, hogy nem a ruha fogyott el. Beöltözés országosan csak T-falván van, mert mindenki csak felpróbálás után kapja meg a ruhát. Év végén rovancsidőszak van, ilyenkor beöltöztetés nem nagyon van, ezért lesz ez majd jövő év elején megejtve. Hogy végül mivégre mentek Szentendrére, és mi jöhetett közbe, azt talán majd egyszer megtudja, de biztos az utolsó pillanatban kerülhetett trutyi a ventillátorba, mert hidd el, senki nem szereti direkt túráztatni a többieket. Akkor és ott valamit mondtak indoknak. Ennyi. A pánikkeltést be lehet fejezni, év elején majd beöltöztetik, addig meg ketyeg a rendelkezésre állási ideje. Hidd el, találnak majd módot a tiszteletkör kompenzálására is.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

swordmanus írta: 2019.11.15. 13:09 Akkor és ott valamit mondtak indoknak. Ennyi. A pánikkeltést be lehet fejezni
Szia,

Hat, szerintem amit Te leirtal, az boven eleg panikkeltesnek; de minden bizonnyal mashol van az "ingerkuszob"-unk.

Az a parancsnoki gondoskodas es peldamutatas, hogy "hazudunk valamit, ugyis mindegy mit mondunk", szamomra boven eleg lenne arra, hogy hanyat-homlok menekuljek ilyen alarendeltsegbol.

Bel
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

aksurv írta: 2019.11.15. 09:26 Az jo hogy megtalaltak ezek naaaagyon veszélyes Á) kategórias lőszereket.
Meg a végén valaki kivitte volna egy lőtérre es atombombakent hasznalta volna őket.
Néhány évvel ezelőtt volt már ilyenből bukta.
Azért érdekelne, hogy a dobozok csak tárolásra vannak ( lövészet után ugyanúgy hulladék, mint a "civil" doboz), vagy a hüvelytalpban is ott figyel a "BM" jelölés ?
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

bel írta: 2019.11.15. 17:31 Szia,

Hat, szerintem amit Te leirtal, az boven eleg panikkeltesnek; de minden bizonnyal mashol van az "ingerkuszob"-unk.

Az a parancsnoki gondoskodas es peldamutatas, hogy "hazudunk valamit, ugyis mindegy mit mondunk", szamomra boven eleg lenne arra, hogy hanyat-homlok menekuljek ilyen alarendeltsegbol.

Bel
Parancsnoki... a kiképzők csak a kiképzés idején feletteseid, utána nem feltétlen. Másrészt az sem biztos, hogy ez így volt és ezt mondták. Ha mégis, akkor meg is érdemlik, mert gyorsan kiderül, hogy bármi is volt az ok, ez nehezen. De ismered a régi poént: osztogatnak/fosztogatnak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2019.11.15. 09:38 Szia, én elhiszem, hogy a pesti bajtársak elszervezték a dolgot rendesen... Szerintem a létszám nem jött össze, azért hívták sokára (mert a kedves büdöspest annyi embert nem tud kipattintani, mint bármely megye?). ha már aláírt, akkor ketyeg a rendelkezésre állási ideje. ELVILEG az első éves fordulója után következő hónap elején már kapott egy havi fizut, úgy, hogy egy napot sem volt benn, illetve a harmadik eltelt hónap után egy rendelkezésre állásit. (Ha nem, ezekre azért kérdezzen rá.) Ne a jelentkezéstől, a szerződéskötéstől számoljon (ha nagyon hóvégén írt alá, az jelenthet egy plusz hónap csúszást). Tehát ha minden kerek, akkor már olyan 150 nettóval beljebb van, az idő meg csak telik szépen, ne parázzon. te meg főleg ne, rukkolj be te is, és akkor majd oldjuk a problémád. Ha a komádnak nem elég gördülékeny a rendszer, a kecskeméti században szeretettel várjuk. Délpestről annyi, mint Szentendre. :-D
Nem a pénzért csinálja, kérdeztem mit kap mennyit, fogalma sincs, nem érdekli. Tényleg van még olyan, aki egyszerűen csak katona szeretne lenni valamennyire, mert a családjában hagyománya van ennek. Még úgyis bevállalta, hogy szakaszvezető rendfokozatot kapott katonai egyetemi végzettséggel. (Elsőre hadnagyit ajánlottak neki, aztán visszamódosították szakaszvezetőre, nyilván kellett a "pozíció" valami politikainak) Ha van elhivatott arc, akkor ő az.
Amit leírtam az nem fröcsögés, hanem ekézés - mert ugye annak is nagy hagyománya van minálunk, hogy amit lehetne tök jól csinálni, azt fényesen elqrják. Ennek nem kellene belénk kódolva lennie, ez így nem jó. Ennek rossz üzenete van - pl én is őt figyeltem mint egyfajta tesztet, hogy mi fog vele történni. Eddig azt mondom hogy ezt így köszönöm szépen de nem...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Freddy Haflin írta: 2019.11.15. 18:03 Néhány évvel ezelőtt volt már ilyenből bukta.
Azért érdekelne, hogy a dobozok csak tárolásra vannak ( lövészet után ugyanúgy hulladék, mint a "civil" doboz), vagy a hüvelytalpban is ott figyel a "BM" jelölés ?
Ugy tűnik, hogy a piros csik bennük vannak.
A dobozok meg erősen egyszer használtnak tűnnek.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2019.11.15. 17:31
Az a parancsnoki gondoskodas es peldamutatas, hogy "hazudunk valamit, ugyis mindegy mit mondunk", szamomra boven eleg lenne arra, hogy hanyat-homlok menekuljek ilyen alarendeltsegbol.

Bel
Fején találtad a szöget Ha már most a legelején hazudnak nekik, akkor mi lesz később? Mert lehet ezt szépíteni hogy elqrták és kellett mondani valamit, holott a topiktárs infói alapján voltaképpen ez egy ordas nagy hazugság volt. Ezért is írtam az első posztban, hogy ez a Néphadsereg színvonala és nívója, ami ezek szerint masszívan él mind a mai napig.

"Tartsatok ki emberek, az utánpótlás úton van és rövidesen megérkezik" mondják, de valójában nem kell tudni a szerencsétleneknek hogy ott fognak elpatkolni éhen-szomjan, mert semmilyen utánpótlás nem fog érkezni soha, csak kellett mondani valamit hogy legalább pár óráig még ellegyenek kussban.

Csakhogy az MN-ben sorosok voltak akiknek nem volt más választásuk - az ÖTT viszont nem soros, annak van más választása. Például otthagyja a p...ába, vagy eleve be sem lép, mert tudja hogy nettó kupleráj az egész.
És tényleg, de tényleg csak annyi a bajom, hogy ezt bakker lehetett volna normálisan is csinálni. De nem.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2019.11.16. 00:51 Fején találtad a szöget Ha már most a legelején hazudnak nekik, akkor mi lesz később? Mert lehet ezt szépíteni hogy elqrták és kellett mondani valamit, holott a topiktárs infói alapján voltaképpen ez egy ordas nagy hazugság volt. Ezért is írtam az első posztban, hogy ez a Néphadsereg színvonala és nívója, ami ezek szerint masszívan él mind a mai napig.

"Tartsatok ki emberek, az utánpótlás úton van és rövidesen megérkezik" mondják, de valójában nem kell tudni a szerencsétleneknek hogy ott fognak elpatkolni éhen-szomjan, mert semmilyen utánpótlás nem fog érkezni soha, csak kellett mondani valamit hogy legalább pár óráig még ellegyenek kussban.

Csakhogy az MN-ben sorosok voltak akiknek nem volt más választásuk - az ÖTT viszont nem soros, annak van más választása. Például otthagyja a p...ába, vagy eleve be sem lép, mert tudja hogy nettó kupleráj az egész.
És tényleg, de tényleg csak annyi a bajom, hogy ezt bakker lehetett volna normálisan is csinálni. De nem.
Figyimár Totó, én nem csak abban kételkedem, hogy az volt, amit mondtak, hanem hogy egyáltalán mondtak-e ilyet, abban is. nem mondom, hogy minden teljesen tökéletes, lévén még kiforróban van a rendszer, de azért ekkora malőrt nehezen nézek ki belőlük, főleg ilyen magyarázattal.
Mod.: most meséli szintén érintett, hogy neki minden csatornán szóltak, hogy mégse lesz beöltözés és kiképzés, ne menjen feleslegesen. Lehet, valamiért kimaradt a cimborád, vagy nem nézte az üszr-t, de sántít a sztorid. Teljesen mindegy miért lett halasztva az ügy, de úgy fest, szóltak az embereknek, hogy ne menjenek feleslegesen. Abba kellene hagyni a rendszer ekézését, utánanéztem, a hiba nem a rendszerben volt. Az ismerősöd vagy kivételes eset, vagy... még az se.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2019.11.16. 21:17 Figyimár Totó, én nem csak abban kételkedem, hogy az volt, amit mondtak, hanem hogy egyáltalán mondtak-e ilyet, abban is. nem mondom, hogy minden teljesen tökéletes, lévén még kiforróban van a rendszer, de azért ekkora malőrt nehezen nézek ki belőlük, főleg ilyen magyarázattal.
Mod.: most meséli szintén érintett, hogy neki minden csatornán szóltak, hogy mégse lesz beöltözés és kiképzés, ne menjen feleslegesen. Lehet, valamiért kimaradt a cimborád, vagy nem nézte az üszr-t, de sántít a sztorid. Teljesen mindegy miért lett halasztva az ügy, de úgy fest, szóltak az embereknek, hogy ne menjenek feleslegesen. Abba kellene hagyni a rendszer ekézését, utánanéztem, a hiba nem a rendszerben volt. Az ismerősöd vagy kivételes eset, vagy... még az se.
Valami elektronikus rendszeren kaptak üzenetet, ám meglehetősen sokan nem tudták megnyitni valami rendszer hiba miatt. Úgyhogy nem egy nem kettő arc állt ott bambán, hogy mi a tosz van. Nekem sörözés közben mesélte a haverom négyzemközt, semmi oka nem volt rá hogy hazudjon, hiszen alig várta hogy végre angyalbőrt húzhasson. Jó ismerőse Lippay nemtom kinek (tábornok, ezredes, nemtom) most végig vele menetelt 70 km-en a Bocskai portyán, ötödjére teljesítette menetsúllyal, szal gondolhatod, hogy rá volt izgulva az alkalomra, hogy most végre, aztán mégse.
Mindegy nem az én sztorim, csak kívülről mosolygok rajta.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: security89 »

Hagyjuk már ezt a ne ekézzük a rendszert. Hajdú-Biharban rengeteg az olyan ÖTT-s aki igazából... Sok ötvenes, alkesz, szétfolyt akit csak a rendelkezésre állási díj érdekel. Meg van egy réteg aki párt alapon van ott. Kevés az elhivatott ember, és a rendszer sajnos az elhivatottak ellen van, mert előbb-utóbb elüldözi őket.

Az elképzelés (ÖTT) jó gondolat, csak sajnos a kivitelezése látszat megoldás. Látszat megoldással, látszat eredmények érhetők el, a látszat eredmények meg az életben annyit érnek, mint a papír amire írják.
Piréz poéta.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

security89 írta: 2019.11.17. 05:08 Hagyjuk már ezt a ne ekézzük a rendszert. Hajdú-Biharban rengeteg az olyan ÖTT-s aki igazából... Sok ötvenes, alkesz, szétfolyt akit csak a rendelkezésre állási díj érdekel. Meg van egy réteg aki párt alapon van ott. Kevés az elhivatott ember, és a rendszer sajnos az elhivatottak ellen van, mert előbb-utóbb elüldözi őket.

Az elképzelés (ÖTT) jó gondolat, csak sajnos a kivitelezése látszat megoldás. Látszat megoldással, látszat eredmények érhetők el, a látszat eredmények meg az életben annyit érnek, mint a papír amire írják.
Univerzális válaszom mindkettőtöknek: át kell jelentkezni olyan megyébe, ahol jobb a helyzet. Én sok fiatalt is látok, akik a rendszerben vannak, motiváltak. Nyilván megyéje válogatja, de nem csak a mi megyénket, de több elhivatott, motivált zászlóaljat is lehet látni az ország több szegletéből.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2019.11.16. 22:49 Valami elektronikus rendszeren kaptak üzenetet, ám meglehetősen sokan nem tudták megnyitni valami rendszer hiba miatt. Úgyhogy nem egy nem kettő arc állt ott bambán, hogy mi a tosz van. Nekem sörözés közben mesélte a haverom négyzemközt, semmi oka nem volt rá hogy hazudjon, hiszen alig várta hogy végre angyalbőrt húzhasson. Jó ismerőse Lippay nemtom kinek (tábornok, ezredes, nemtom) most végig vele menetelt 70 km-en a Bocskai portyán, ötödjére teljesítette menetsúllyal, szal gondolhatod, hogy rá volt izgulva az alkalomra, hogy most végre, aztán mégse.
Mindegy nem az én sztorim, csak kívülről mosolygok rajta.
Tehát akkor erős, meg fitt, csak annyi esze nem volt, hogy ha jön a hivatalos elektronikus rendszeren valami, és se megnyitni, se a központi telszám segítségével megnyitni nem tudja, akkor felhívja a felettesét/kistársát, hogy kaptam üzenetet, de nem tudom megnyitni, mit akartatok... ne haragudj, itt a cimborád volt hanyag. Ezzel kellett volna kezdeni, nem a rendszert ekézni. Ha többen vették semmibe, ha üzenetet kapnak, és emiatt tiszteletkört futottak, az sajnálatos, de az üszr nem dísznek van. Ha üzemzavar van, és nem tudsz belépni, megnyitni, legyen benned egészséges kíváncsiság, hogy betelefonálsz a feletteshez/hadkiegre, hogy jött üzenet (erről sms-t is kapsz), de nem nyílik, miről szólhat. Ennyit kellett volna, nem telesírni az internetet. Lippai dandártábornoknak hívják egyébként, akivel együtt túrázhatott, de ez nem mentesíti az üzenetek elolvasása alól. :lol:
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

swordmanus írta: 2019.11.17. 13:45 Tehát akkor erős, meg fitt, csak annyi esze nem volt, hogy ha jön a hivatalos elektronikus rendszeren valami, és se megnyitni, se a központi telszám segítségével megnyitni nem tudja, akkor felhívja a felettesét/kistársát, hogy kaptam üzenetet, de nem tudom megnyitni, mit akartatok... ne haragudj, itt a cimborád volt hanyag. Ezzel kellett volna kezdeni, nem a rendszert ekézni. Ha többen vették semmibe, ha üzenetet kapnak, és emiatt tiszteletkört futottak, az sajnálatos, de az üszr nem dísznek van. Ha üzemzavar van, és nem tudsz belépni, megnyitni, legyen benned egészséges kíváncsiság, hogy betelefonálsz a feletteshez/hadkiegre, hogy jött üzenet (erről sms-t is kapsz), de nem nyílik, miről szólhat. Ennyit kellett volna, nem telesírni az internetet. Lippai dandártábornoknak hívják egyébként, akivel együtt túrázhatott, de ez nem mentesíti az üzenetek elolvasása alól. :lol:
Tisztellek és becsüllek, de ez amit művelsz ezzel az önkéntes bohóckodással, illetve annak fényezésével már kezd nevetséges és talán gusztustalan is lenni!
Elhiszem, hogy "életed és véred" szerű elhivatottsággal nyomulsz ebben a dologban, de túl sok ellenpélda szól és nagyon sok nevetséges tapasztalat (komolynak számító ez előtti rendfokozatok alapos leminősítése semmilyen tapasztalattal nem rendelkezők előnyére, alkoholista, egészségügyileg szinte 100%-ban alkalmatlanok felvétele, stb.), mégis szinte "életed feláldozásával" véded a gagyit! Ne járasd le magad, maradj az, akit itt mindenki ismer és tisztel!
Ez meg legyen egy olyan szép és számodra hasznos beütés, minta kalasnyikov! :)
Csak ne legyél mindenáron hittérítő, mert azokat senki nem szereti! Csaxótam! :)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Dönci62 írta: 2019.11.17. 15:38 Tisztellek és becsüllek, de ez amit művelsz ezzel az önkéntes bohóckodással, illetve annak fényezésével már kezd nevetséges és talán gusztustalan is lenni!
Elhiszem, hogy "életed és véred" szerű elhivatottsággal nyomulsz ebben a dologban, de túl sok ellenpélda szól és nagyon sok nevetséges tapasztalat (komolynak számító ez előtti rendfokozatok alapos leminősítése semmilyen tapasztalattal nem rendelkezők előnyére, alkoholista, egészségügyileg szinte 100%-ban alkalmatlanok felvétele, stb.), mégis szinte "életed feláldozásával" véded a gagyit! Ne járasd le magad, maradj az, akit itt mindenki ismer és tisztel!
Ez meg legyen egy olyan szép és számodra hasznos beütés, minta kalasnyikov! :)
Csak ne legyél mindenáron hittérítő, mert azokat senki nem szereti! Csaxótam! :)
Többen is jelezték már abból a csapatból, hogy ugyan volt behívás, de rendesen lekommunikálták a visszavonást is, ugyanazokon a csatornákon, mint a behívást. Csak ezt Totó (illetve a cimborája) elfelejtette említeni, amíg el nem kezdtem utánakérdezni. Mindenki megnyugtatására: van szerencsém bő 2 éve belülről ismerni, ti meg ilyen sztoriknak hisztek.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

swordmanus írta: 2019.11.17. 19:25 Többen is jelezték már abból a csapatból, hogy ugyan volt behívás, de rendesen lekommunikálták a visszavonást is, ugyanazokon a csatornákon, mint a behívást. Csak ezt Totó (illetve a cimborája) elfelejtette említeni, amíg el nem kezdtem utánakérdezni. Mindenki megnyugtatására: van szerencsém bő 2 éve belülről ismerni, ti meg ilyen sztoriknak hisztek.
Én nem a sztorikban hiszek, hanem a saját ítélőképességemben!
Volt szerencsém (vagy szerencsétlenségem, mert anyagilag nem jöttem ki túl jól belőle, miután nagyon sok időmbe került, a csoport balf@szsága miatt) egy ilyen csapatot szállítanom egy full extrás busszal beugróként. Az ott megjelent arcok java-részére a kitört hegyű ceruzámat nem bíznám.
Ha lemennék a falu szélén lévő kocsmába zárás előtt pár perccel, különb pofákat találnék, de minimum ugyanolyanokat.
Azt, hogy mint kultúrlények, mit hagytak maguk után és milyen színvonalon folyt az utazás közbeni kommunikáció, meg inkább rémálmaimban fognak megjelenni, mint szép emlékként!
De azért csak fényezd tovább a fényezni valót!
Mint írtam, eddig tiszteltelek és sokra becsültelek, de ez amit ezzel a témával kapcsolatosan csinálsz, egyre inkább emlékeztet a mindenkori vezető politikusok kommunikációira!
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Dönci62 írta: 2019.11.17. 19:40 Én nem a sztorikban hiszek, hanem a saját ítélőképességemben!
Volt szerencsém (vagy szerencsétlenségem, mert anyagilag nem jöttem ki túl jól belőle, miután nagyon sok időmbe került, a csoport balf@szsága miatt) egy ilyen csapatot szállítanom egy full extrás busszal beugróként. Az ott megjelent arcok java-részére a kitört hegyű ceruzámat nem bíznám.
Ha lemennék a falu szélén lévő kocsmába zárás előtt pár perccel, különb pofákat találnék, de minimum ugyanolyanokat.
Azt, hogy mint kultúrlények, mit hagytak maguk után és milyen színvonalon folyt az utazás közbeni kommunikáció, meg inkább rémálmaimban fognak megjelenni, mint szép emlékként!
De azért csak fényezd tovább a fényezni valót!
Mint írtam, eddig tiszteltelek és sokra becsültelek, de ez amit ezzel a témával kapcsolatosan csinálsz, egyre inkább emlékeztet a mindenkori vezető politikusok kommunikációira!
Szóval a saját, szűkebb mintából adódó tapasztalataid alapján ítélsz meg egy nagyobb embercsoportot és általánosítasz? Ejnye, ejnye...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zora 2019.11.17. 20:37-kor.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Dönci62 írta: 2019.11.17. 19:40 Én nem a sztorikban hiszek, hanem a saját ítélőképességemben!
Volt szerencsém (vagy szerencsétlenségem, mert anyagilag nem jöttem ki túl jól belőle, miután nagyon sok időmbe került, a csoport balf@szsága miatt) egy ilyen csapatot szállítanom egy full extrás busszal beugróként. Az ott megjelent arcok java-részére a kitört hegyű ceruzámat nem bíznám.
Ha lemennék a falu szélén lévő kocsmába zárás előtt pár perccel, különb pofákat találnék, de minimum ugyanolyanokat.
Azt, hogy mint kultúrlények, mit hagytak maguk után és milyen színvonalon folyt az utazás közbeni kommunikáció, meg inkább rémálmaimban fognak megjelenni, mint szép emlékként!
De azért csak fényezd tovább a fényezni valót!
Mint írtam, eddig tiszteltelek és sokra becsültelek, de ez amit ezzel a témával kapcsolatosan csinálsz, egyre inkább emlékeztet a mindenkori vezető politikusok kommunikációira!
Minket is vitt olyan buszsofőr, aki nem volt a toppon... de nem sírom tele a netet, mert attól még lehet jó sofőr, akinek rossz napja volt. De ha mégse, attól még a sofőrök összessége nem olyan, mint ő aznap.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

zora írta: 2019.11.17. 20:36 Szóval a saját, szűkebb mintából adódó tapasztalataid alapján ítélsz meg egy nagyobb embercsoportot és általánosítasz? Ejnye, ejnye...
Te olvastad a többi ezzel kapcsolatos hozzászólást is (ja meg értelmezted is), vagy csak alig vártad, hogy belém köthess? :D
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

swordmanus írta: 2019.11.17. 20:37 Minket is vitt olyan buszsofőr, aki nem volt a toppon... de nem sírom tele a netet, mert attól még lehet jó sofőr, akinek rossz napja volt. De ha mégse, attól még a sofőrök összessége nem olyan, mint ő aznap.
Az enyém csak egy tapasztalat!
Amit a többi kollégám csak megerősített hasonlókkal!
És itt a fórumon is van egy-két hozzászólás egyéb tapasztalatokról!
Ellenben más véleményt eddig csak a tiédet olvastam, azt is erősen túllihegve a marketing- és toborzó szövegekkel!
Más hozzáfűzni való?
Vagy tényleg égetni akarod az eddig jól felépített image-det?
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Dönci62 írta: 2019.11.17. 21:12 Az enyém csak egy tapasztalat!
Amit a többi kollégám csak megerősített hasonlókkal!
És itt a fórumon is van egy-két hozzászólás egyéb tapasztalatokról!
Ellenben más véleményt eddig csak a tiédet olvastam, azt is erősen túllihegve a marketing- és toborzó szövegekkel!
Más hozzáfűzni való?
Vagy tényleg égetni akarod az eddig jól felépített image-det?
Ja, és még egy apróság, csak úgy statisztikailag!
Nem egy ember ült a buszon, hanem 45 és mind ugyanúgy viselkedett, nézett ki!
De ha kíváncsi vagy, kb. összegezem a szeméthalmaz és a visszamaradt szagok mibenlétét is amit maguk után hagytak!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2019.11.17. 13:45 Tehát akkor erős, meg fitt, csak annyi esze nem volt, hogy ha jön a hivatalos elektronikus rendszeren valami, és se megnyitni, se a központi telszám segítségével megnyitni nem tudja, akkor felhívja a felettesét/kistársát, hogy kaptam üzenetet, de nem tudom megnyitni, mit akartatok... ne haragudj, itt a cimborád volt hanyag. Ezzel kellett volna kezdeni, nem a rendszert ekézni. Ha többen vették semmibe, ha üzenetet kapnak, és emiatt tiszteletkört futottak, az sajnálatos, de az üszr nem dísznek van. Ha üzemzavar van, és nem tudsz belépni, megnyitni, legyen benned egészséges kíváncsiság, hogy betelefonálsz a feletteshez/hadkiegre, hogy jött üzenet (erről sms-t is kapsz), de nem nyílik, miről szólhat. Ennyit kellett volna, nem telesírni az internetet. Lippai dandártábornoknak hívják egyébként, akivel együtt túrázhatott, de ez nem mentesíti az üzenetek elolvasása alól. :lol:
Más az értelmezésünk a kérdésről erősen, de nem érint mélyen annyira hogy tovább folytassam a vitát. A véleményem nem változott, de elengedtem a történetet.
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Salmo »

Dönci62 írta: 2019.11.17. 15:38 Tisztellek és becsüllek, de ez amit művelsz ezzel az önkéntes bohóckodással, illetve annak fényezésével már kezd nevetséges és talán gusztustalan is lenni!
+1
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Salmo írta: 2019.11.18. 11:43+1
Sajnálom, hogy sérti az önérzetetek, hogy igyekszem hasznossá tenni magam, és örülök neki. Kérek engedélyt maradni a fórumon.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

swordmanus írta: 2019.11.18. 13:10 Sajnálom, hogy sérti az önérzetetek, hogy igyekszem hasznossá tenni magam, és örülök neki. Kérek engedélyt maradni a fórumon.
El lehet ezt jópofizni, de tényleg olyan már, amit ezzel kapcsolatban csinálsz, mint a "jehovák hittérítése".
Ha túlzásba viszik, még az arra kicsit fogékonyakból is előbb-utóbb ellenérzéseket vált ki.
Amúgy semmi gondom veled és a személyeddel. :D
Peace.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

SIG Sauer: 100.000 átadott USA hadipisztoly

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sig-sau ... ipisztoly/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A Magyar Honvédség új fegyvere pár éven belül brutális képességjavulásra tehet szert:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/iranyit ... af-m4-hez/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

A grimpiszt kellene bevonni a fegyverjogokban.
Erősen ugy tűnik csak azért kaptak vissza, mert pusztul a foldanya es nem azért mert ölik őket. Érdekes ilyenkor működik fegyveres onvedelem, mert ugye az erdész a zöld ruhaja miatt agyon van képezve taktikailag. Nyomorult egy világ.
http://ecolounge.hu/nagyvilag/ismet-feg ... v-fatolvaj
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2019.11.28. 13:22-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2019.11.28. 13:18 A grimpiszt kellene bevonni a fegyverjogokban.
Erősen ugy tűnik csak azért kaptak vissza, mert pusztul a foldanya es nem azért mert ölik őket. Nyomorult egy világ.
http://ecolounge.hu/nagyvilag/ismet-feg ... v-fatolvaj
agyfasz. Fegyveres jogalkotást csak közveszélyes elmebetegek végezhetnek, ez valami előírás ott is?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2019.11.28. 13:18 A grimpiszt kellene bevonni a fegyverjogokban.
Erősen ugy tűnik csak azért kaptak vissza, mert pusztul a foldanya es nem azért mert ölik őket. Érdekes ilyenkor működik fegyveres onvedelem, mert ugye az erdész a zöld ruhaja miatt agyon van képezve taktikailag. Nyomorult egy világ.
http://ecolounge.hu/nagyvilag/ismet-feg ... v-fatolvaj
nemtom változott-e, de néhány éve még tuti, hogy volt a magyaroszági erdészeknek is lehetősége önvédelmi maroklőfegyver viselésére terepen

és nem igazán kell, hogy agyon legyen képezve taktiktiktak, mert ott jellemzően nincs gáz akkor sem, ha mellélő

oda kell mennie, ahonnan hallja a láncfűrész hangját (kezében a fegyverrel), és miután megbizonyosodott róla, hogy itt tényleg fennforgás van, a másik kezével hívnia kell a rendőrséget
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2019.11.28. 16:39 nemtom változott-e, de néhány éve még tuti, hogy volt a magyaroszági erdészeknek is lehetősége önvédelmi maroklőfegyver viselésére terepen

és nem igazán kell, hogy agyon legyen képezve taktiktiktak, mert ott jellemzően nincs gáz akkor sem, ha mellélő

oda kell mennie, ahonnan hallja a láncfűrész hangját (kezében a fegyverrel), és miután megbizonyosodott róla, hogy itt tényleg fennforgás van, a másik kezével hívnia kell a rendőrséget

Kevered az onvedelmi fegyvert a munkavegzesi "Szolgalati" fegyverrel!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: security89 »

aksurv írta: 2019.11.28. 13:18 A grimpiszt kellene bevonni a fegyverjogokban.
Erősen ugy tűnik csak azért kaptak vissza, mert pusztul a foldanya es nem azért mert ölik őket. Érdekes ilyenkor működik fegyveres onvedelem, mert ugye az erdész a zöld ruhaja miatt agyon van képezve taktikailag. Nyomorult egy világ.
http://ecolounge.hu/nagyvilag/ismet-feg ... v-fatolvaj
És Kalasnyikovjaik voltak az erdészeknek. Aztán semmi, most meg maroklőfegyver. Orkbánisztánban meg... hagyjuk.
Piréz poéta.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2019.11.28. 16:50 Kevered az onvedelmi fegyvert a munkavegzesi "Szolgalati" fegyverrel!
valóban
renestam
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2019.01.08. 15:04

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: renestam »

gvass1 írta: 2019.11.28. 16:50 Kevered az onvedelmi fegyvert a munkavegzesi "Szolgalati" fegyverrel!
A mezőőrnek szolgálati sörétes puskája és gáz-riasztója lehet, a hivatásos vadásznál lehet maroklőfegyver a sebzett vad átsegítésére a túlvilágba!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

renestam írta: 2019.11.29. 08:23 A mezőőrnek szolgálati sörétes puskája és gáz-riasztója lehet, a hivatásos vadásznál lehet maroklőfegyver a sebzett vad átsegítésére a túlvilágba!

van meg:



„13. § (3) A természetvédelmi őr szolgálati maroklőfegyver tartására jogosult, amelyet egyenruhás szolgálatban nyíltan viselhet.”

„13. A kényszerítő eszközök és a szolgálati lőfegyver birtoklásának szabályai



21. § (2) A település közigazgatási területének belterületnek nem minősülő, elsősorban mezőgazdasági, erdőművelési célra szolgáló részén, szolgálati feladatainak ellátása során nyíltan viselve



a) a mezőőr, valamint a hegyőr, a halászati őr – jogszabályban meghatározott közegészségügyi okból, a légiközlekedés biztonsága, valamint az okszerű mezőgazdasági termelés biztosítása érdekében meghatározott állatok riasztása, elejtése, gyérítése, és állományának szabályozása érdekében – sörétes lőfegyvert,



b) az erdészeti hatóság rendészeti feladatokat ellátó tagja, az rendészeti feladatokat ellátó erdészeti szakszemélyzet, a rendészeti feladatokat ellátó jogosult erdészeti szakszemélyzet, természetvédelmi őr önvédelmi célból, a hivatásos vadász – nagyvad utánkeresése során a kegyelemlövéshez – maroklőfegyvert,



c) a hivatásos vadász – a sérült vagy sebzett nagyvad elejtése érdekében – vadászlőfegyvert

tarthat magánál.”
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2019.11.29. 09:42
...

b) az erdészeti hatóság rendészeti feladatokat ellátó tagja, az rendészeti feladatokat ellátó erdészeti szakszemélyzet, a rendészeti feladatokat ellátó jogosult erdészeti szakszemélyzet, természetvédelmi őr önvédelmi célból, a hivatásos vadász – nagyvad utánkeresése során a kegyelemlövéshez – maroklőfegyvert,

...

tarthat magánál.”
ezek szerint mégiscsak helyes volt az "önvédelmi" szócska (nem kizárólag magyarul, hanem még jogiul is)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2019.11.29. 14:53 ezek szerint mégiscsak helyes volt az "önvédelmi" szócska (nem kizárólag magyarul, hanem még jogiul is)
mert rendőrül olvasol, azér'. Azt a félmondatot veszed ki, amit tetszik. Holott:

Egyben kéne, szövegösszefüggésében. Mert így kezdődik:

"13. A kényszerítő eszközök és a szolgálati lőfegyver birtoklásának szabályai..."


Tehat a fenti ad valaszt a MIT kerdesre, a tobbi a miert es hogyan.

Nem onvedelmi, hanem szolgalati fegyver. Ennyi.

Forrás:
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid= ... t=20170301


---

Megjegyzendő persze, hogy ez a Tv. a BTK-t nem üti, és ha jogellenes támadás éri, akkor kegyelemlövő szolgálati pisztollyal is vidáman lehet önvédekezni, így hülyeség eleve beleírni, de ezek mind lelkileg ávósok.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2019.11.29. 15:18 mert rendőrül olvasol, azér'. Azt a félmondatot veszed ki, amit tetszik. Holott:

Egyben kéne, szövegösszefüggésében. Mert így kezdődik:

"13. A kényszerítő eszközök és a szolgálati lőfegyver birtoklásának szabályai..."


Tehat a fenti ad valaszt a MIT kerdesre, a tobbi a miert es hogyan.

Nem onvedelmi, hanem szolgalati fegyver. Ennyi.

Forrás:
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid= ... t=20170301

Ahogy pl. céges/szolgálati autót is lehet magán célra igénybe venni a megfelelő feltételekkel, mégsem lesz ettől magánautó.
---

Megjegyzendő persze, hogy ez a Tv. a BTK-t nem üti, és ha jogellenes támadás éri, akkor kegyelemlövő szolgálati pisztollyal is vidáman lehet önvédekezni, így hülyeség eleve beleírni, de ezek mind lelkileg ávósok.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

jó ha van írta: 2019.11.29. 19:24
Fordítva. A jogos védelem esetén bármit használhat, ez természetes. Viszont a rendészeti feladatokat ellátó személy nem adhat kegyelem lövést a szolgálati maroklőfegyverével csak a hiv. vadász, mert erre jogszabály külön kitért.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

zora írta: 2019.11.30. 09:23 Fordítva. A jogos védelem esetén bármit használhat, ez természetes. Viszont a rendészeti feladatokat ellátó személy nem adhat kegyelem lövést a szolgálati maroklőfegyverével csak a hiv. vadász, mert erre jogszabály külön kitért.
Ez egyértelmű, csak nem ez volt a kérdés! :D
Hanem az, hogy attól, hogy a szolgálati fegyódat önvédelemből használod, attól az még szolgálati marad, nem önvédelmi. A kegyelem lövés itt sajnos nem játszik. Ha nem hótt meg elsőre a rossz fiú, bizony elsősegélyt kell adnod neki, nem kegyelemlövést...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

jó ha van írta: 2019.11.30. 19:32 Ez egyértelmű, csak nem ez volt a kérdés! :D
Hanem az, hogy attól, hogy a szolgálati fegyódat önvédelemből használod, attól az még szolgálati marad, nem önvédelmi. A kegyelem lövés itt sajnos nem játszik. Ha nem hótt meg elsőre a rossz fiú, bizony elsősegélyt kell adnod neki, nem kegyelemlövést...
kezdjük túlragozni a dolgot, de azért:
az erdésznél a szolgálati maroklőfegyver mi másért lenne, mint önvédelmi célból (kb pont az esetleges fatolvaj és/vagy medvetámadás esetére)?

bele is vagyon írva a zidézetbe [ 21. § (2) b) ]

nem érzem, hogy ez olyan téma, amin érdemes lenne pörögni

vagy ha valaki tud hozni mégis valami földtől elrugaszkodott nyakatekert példát, ahol igenis számít, akkor meg véletlenül sem itt lesz a helye, hanem a jogi topicban
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

szöged írta: 2019.12.01. 00:02 kezdjük túlragozni a dolgot, de azért:
az erdésznél a szolgálati maroklőfegyver mi másért lenne, mint önvédelmi célból (kb pont az esetleges fatolvaj és/vagy medvetámadás esetére)?

bele is vagyon írva a zidézetbe [ 21. § (2) b) ]

nem érzem, hogy ez olyan téma, amin érdemes lenne pörögni

vagy ha valaki tud hozni mégis valami földtől elrugaszkodott nyakatekert példát, ahol igenis számít, akkor meg véletlenül sem itt lesz a helye, hanem a jogi topicban
Ugyan azt írtad, amit én: "attól, hogy a szolgálati fegyódat önvédelemből használod, attól az még szolgálati marad, nem önvédelmi.".
Hol itt a túlragozás? Vagy a nyakatekerés? :)
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

jó ha van írta: 2019.12.01. 20:28 Ugyan azt írtad, amit én: "attól, hogy a szolgálati fegyódat önvédelemből használod, attól az még szolgálati marad, nem önvédelmi.".
Hol itt a túlragozás? Vagy a nyakatekerés? :)
félOFF, mert igazából már rég le kívántam szállni a témáról
szóval az van, hogy semmi extra nincs csak aszondom: attól függetlenül, hogy jogológiailag szolgálati, valójában az erdész még önvédelmi céból viseli
ezért nyelvológiailag helytállónak tartom az önvédelmi szó használatát is
béke
teljesen ON
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

szöged írta: 2019.12.02. 17:37 félOFF, mert igazából már rég le kívántam szállni a témáról
szóval az van, hogy semmi extra nincs csak aszondom: attól függetlenül, hogy jogológiailag szolgálati, valójában az erdész még önvédelmi céból viseli
ezért nyelvológiailag helytállónak tartom az önvédelmi szó használatát is
béke
teljesen ON
Neked is igazad van! ;)
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!

Múlt heti hír, hogy állítólag a rendőrségnél hozzáfognak a P-07/09 ill. a Scorpion Evo kiosztásához.
Konkrét számadat is volt típusonként a kiosztandó fegyverekhez, és elméletileg országosan fog indulni, nem csak a KR kap ismét ( az Evora emlékszem, ott kb. 1200 db-ot írtak az első körhöz).
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Freddy Haflin írta: 2019.12.09. 16:10 Üdv!

Múlt heti hír, hogy állítólag a rendőrségnél hozzáfognak a P-07/09 ill. a Scorpion Evo kiosztásához.
Konkrét számadat is volt típusonként a kiosztandó fegyverekhez, és elméletileg országosan fog indulni, nem csak a KR kap ismét ( az Evora emlékszem, ott kb. 1200 db-ot írtak az első körhöz).
Majd szólok, ha egy vidéki rk-n is lát valaki ilyet, de nem tartok tőle, hogy ez ügyben túl hamar koptatnom kell a billentyűzetet. De teniszpóló van, ha kell, ha nem :-D
Sapienti sat.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Freddy Haflin írta: 2019.12.09. 16:10 Üdv!

Múlt heti hír, hogy állítólag a rendőrségnél hozzáfognak a P-07/09 ill. a Scorpion Evo kiosztásához.
Konkrét számadat is volt típusonként a kiosztandó fegyverekhez, és elméletileg országosan fog indulni, nem csak a KR kap ismét ( az Evora emlékszem, ott kb. 1200 db-ot írtak az első körhöz).
Hurrá! Lesz alapanyag újabb gázkonverziókhoz? :)
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!

Csak kapaszkodjatok 😁
Az egyik vidéki megyére pl. 800 db érkezik a két maroklőfegyverből.
Mondjuk az tényleg jó kérdés, hogy mi lesz a levett PA-kal, P9RC-kel, R78-al.
A P9RC még csak-csak mehet tartalékba ( fordított "M"-zárolás: előbb elhordjuk, aztán betároljuk), de a másik kettő tényleg csak gáz ( szerelt gumis....haha) konverzió alapanyagnak való
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Freddy Haflin írta: 2019.12.10. 06:59 Üdv!

Csak kapaszkodjatok 😁
Az egyik vidéki megyére pl. 800 db érkezik a két maroklőfegyverből.
Mondjuk az tényleg jó kérdés, hogy mi lesz a levett PA-kal, P9RC-kel, R78-al.
A P9RC még csak-csak mehet tartalékba ( fordított "M"-zárolás: előbb elhordjuk, aztán betároljuk), de a másik kettő tényleg csak gáz ( szerelt gumis....haha) konverzió alapanyagnak való
Teljesen egyetértek. A P9RC-k tényleg elraktározhatóak/a beígért lőtereknek jók lehetnek, hiszen azonos a lőszer, a többi meg tényleg mehetne riasztónak...
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Minek betarolni ? Meg cdak nem is azonos a kezeloszervek elhelyezkedese..... eladni mindet onvedelminwk 😄😄😄😄😁😁😁
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

brh562 írta: 2019.12.10. 11:03 Minek betarolni ? Meg cdak nem is azonos a kezeloszervek elhelyezkedese..... eladni mindet onvedelminwk 😄😄😄😄😁😁😁
Katonáknak, rendőröknek, stb. minimum... :-D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

swordmanus írta: 2019.12.10. 11:20 Katonáknak, rendőröknek, stb. minimum... :-D
Legalizálták közben az LSD-t? Vagy mi toltok?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2019.12.10. 11:33 Legalizálták közben az LSD-t? Vagy mi toltok?
A szomszéd tegnap este megkínált a félelmetes körtepáleszával... de az már elmúlt. :-D
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

swordmanus írta: 2019.12.10. 11:20 Katonáknak, rendőröknek, stb. minimum... :-D
GR-re alakítás után megkaphatják az egy lövés után elakadó vasakat, jah :p
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Fortitu írta: 2019.12.10. 12:44 GR-re alakítás után megkaphatják az egy lövés után elakadó vasakat, jah :p
A jelen hatástalanítási szabályozáshoz képest már az is nagy szó, ha csak startpisztolynak alkalmas riasztóként. De szétszedhető, tapogatható, mozgatható.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Fortitu írta: 2019.12.10. 12:44 GR-re alakítás után megkaphatják az egy lövés után elakadó vasakat, jah :p
Gáz-riasztóként mind a PA63, mind az R78 egész jól megcsinálható működőképesre.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Kojak írta: 2019.12.10. 13:46
Gáz-riasztóként mind a PA63, mind az R78 egész jól megcsinálható működőképesre.
Főleg ha Ti csináljátok. Tanúsítom :).
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

swordmanus írta: 2019.12.10. 11:53 A szomszéd tegnap este megkínált a félelmetes körtepáleszával... de az már elmúlt. :-D
:D
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Blekk Rájgó írta: 2019.12.10. 14:28 Főleg ha Ti csináljátok. Tanúsítom :).
+1
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Újabb lengyel nehéz mesterlövészpuskák Vietnamnak

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/lengyel ... ietnamnak/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A felkelő nap országának új (német) hadipisztolya:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-japa ... y-hk-sfp9/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2019.12.16. 11:46 A felkelő nap országának új (német) hadipisztolya:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-japa ... y-hk-sfp9/

Kép
Erről valamiért a BMW irányjelzője jut az eszembe.
Hasonlóan hasznos eszköz, mint egy japánnak egy pisztoly.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2019.12.16. 22:31 Erről valamiért a BMW irányjelzője jut az eszembe.
Hasonlóan hasznos eszköz, mint egy japánnak egy pisztoly.
értem a humort benne, de a valosagban a japánok mar vagy 20 éve kemenyen reszt vesznek nemzetkozi missziokban, harci feladatokban is. Irak, Szomália stb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

Hangtompítós Sztecskin odab@sz :!:
Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

G.D írta: 2019.12.20. 19:53 Hangtompítós Sztecskin odab@sz :!:
Kép
A napszemüveghez képest? :-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

swordmanus írta: 2019.12.20. 22:00 A napszemüveghez képest? :-)
Az szvsz teljesen mindennapos lehetett (80-as évekbeli kép).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Némi meglepetésre a franciák DMR-ként nem a HK417 mellett döntöttek:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/francia ... fn-scar-h/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Keresd a hibát:
keresd a hibat.jpg
Igazából többet is lehet találni, de én most a legnagyobbra gondolok.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Fortitu írta: 2020.01.03. 10:19 Keresd a hibát:
keresd a hibat.jpg
Igazából többet is lehet találni, de én most a legnagyobbra gondolok.
Tacticool felszereléshez bőr fegyverszíj?
Nem a fejméretnek megfelelő méretű sisak?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2020.01.03. 10:19 Keresd a hibát:
keresd a hibat.jpg
Igazából többet is lehet találni, de én most a legnagyobbra gondolok.
Télen zöldben? :-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kojak írta: 2020.01.03. 11:02 Tacticool felszereléshez bőr fegyverszíj?
Nem a fejméretnek megfelelő méretű sisak?
A sisak az egy hibának valóban jó, de nem erre gondoltam.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.01.03. 11:44 A sisak az egy hibának valóban jó, de nem erre gondoltam.
ez a plate carrier/mallhamelleny is le van csuszva, nem a mellkast vedi (ha van benne plate), hanem a hasat.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Fortitu írta: 2020.01.03. 11:44 A sisak az egy hibának valóban jó, de nem erre gondoltam.
Nekem jobbkezesként a tártartóból kivenni a tárakat pont fordítva lenne kényelmes (mint a jobb szélső úriembernél látható).
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.01.03. 11:50 ez a plate carrier/mallhamelleny is le van csuszva, nem a mellkast vedi (ha van benne plate), hanem a hasat.
Nyert, erre gondoltam.
plate.jpg
https://youtu.be/iAKuliBTJ3U
Remélem nem azért hordják így, hogy a zubbonyon látsszon a rangjelzés...
De amúgy a carrier kialakítása is olyannak tűnik, hogy nem kényelmes vállba fogni a puskát.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

sodoma írta: 2020.01.03. 10:191980.
Akkor születtem, de hogy jön ez ide?
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

zora írta: 2020.01.03. 11:17 Télen zöldben? :-)
Amilyen telünk van, az a zöld nem is rossz (főleg kissé poros/koszos lesz, már tökéletes is).
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

swordmanus írta: 2020.01.03. 13:26 Akkor születtem, de hogy jön ez ide?
hagyományőrzők
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Gratula a kephez, jo lett!

Bel
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Fortitu írta: 2020.01.03. 10:19 Keresd a hibát:
keresd a hibat.jpg
Igazából többet is lehet találni, de én most a legnagyobbra gondolok.
A sisak mérete vagy a fejpánt beállítása borzalmas.Headset-tel röhejes lenne :lol: A mellény tártartó zsebek fölé sem szokás rakni ekkora batyut mert beleakad a tár kivételkor.Főleg egy íves AK tár :oops:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2020.01.03. 10:19 Keresd a hibát:
keresd a hibat.jpg
Igazából többet is lehet találni, de én most a legnagyobbra gondolok.
Ja csak hogy a forrást megjelöljem, az lemaradt:
https://www.facebook.com/HDF.NCOA/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Fortitu írta: 2020.01.03. 19:11 Ja csak hogy a forrást megjelöljem, az lemaradt:
https://www.facebook.com/HDF.NCOA/
A többi képen látszik,hogy nincs plate a mellényekben.Ha benne lenne,akkor pont annyira "dagadna" fel a mellény,hogy minden a helyére kerülne :roll:
De ha mégsem,akkor is teljesen mindegy mert a lázadóbevándorlóterrorpista hozzájutna az itthoni duplarugós slavia készletekhez ami ellen a plate sem véd :shock: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az új francia hadipisztoly is osztrák lesz:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/francia ... eresitese/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

gvass1 írta: 2020.01.07. 06:40 Az új francia hadipisztoly is osztrák lesz:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/francia ... eresitese/

Kép
még részletek

https://www.thefirearmblog.com/blog/202 ... zqwiEeOLIk

atomjuk van kézifegyvert meg nem gyártanak ? furik ezek a franciják...
A S&B lőszerek miben különbozhetnek vagy mit jelölnek a számok mögöttük?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

brh562 írta: 2020.01.07. 18:07 még részletek

https://www.thefirearmblog.com/blog/202 ... zqwiEeOLIk

atomjuk van kézifegyvert meg nem gyártanak ? furik ezek a franciják...
A S&B lőszerek miben különbozhetnek vagy mit jelölnek a számok mögöttük?
cikkszám, lásd honlapjuk.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Új, nem éppen pozitív hangvételű cikk a hazai fegyvergyártásról.

Vélemények?

https://privatbankar.hu/makro/uj-magyar ... asa-330499
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.01.20. 10:58 Új, nem éppen pozitív hangvételű cikk a hazai fegyvergyártásról.

Vélemények?

https://privatbankar.hu/makro/uj-magyar ... asa-330499
nagyjabol nulla uj info van a cikkben. Velemeny, nev nelkul.

Amugy itt offtopik, mert polgari lofegyvergyartas gyakorlatilag nincs, nem is lesz (nem is lehet belfoldre), itt pusztan egy katonai celu hadiuzemrol van szo. Uzleti/gazdasagi racionalitasa nincs, nem lehet ilyesminek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

TotoHU írta: 2020.01.20. 10:58 Új, nem éppen pozitív hangvételű cikk a hazai fegyvergyártásról.

Vélemények?

https://privatbankar.hu/makro/uj-magyar ... asa-330499
Hát ez egy semmi infót nem tartalmazó név nélküli okoskodás.
Kifizetődő? Gazdasági racionalitás? Venni kell a szomszédból 100 000 Glockot, az racionális pisztolynál. Karabélynál meg HK-t vagy CZ-t, akármit, mindegy, kb. 30 000 darabot, aztán kész is vagyunk évekre. Aknavető és lőszer, háááát ez elég fura tényleg, de piaca van, csak az jellemzően embargós. :) Amúgy ez volt eladó amire pénzünk volt. Valóban primkó cucc, de azért itt is vannak fejlesztések, ezekben ha nem is élenjár, de ugyanott van a Hirtenberger is, mint a többi.

Itt ki van adva az ukáz, a cél, hogy legyen magyar ilyen minél több.

Klaszter, aha, és az minek kéne bármelyik, amúgy azért nem feltétlen mindenben egyet értő több országnak? Főleg mi mire kellenénk nekik? Leginkább a cikkírónak kellene, mint magyar oldalról vezetőnek gondolom....

Ha már annyira szakértő, akkor hiányolom annak felemlegetését - és ez még jogos is lenne - hogy miért külföldi MRAP-okat veszünk, amikor itt van a modulrendszerű Komondor, üzemképes is belőle vagy 4-5 darab, különféle kivitelben. Vagy kettőt el is lehetne vinni misszióba.

A harmadik, amit hiányolok, hogy miért nem jegyzi meg, hogy ez nálunk állami program, amíg a cseheknél a CZ egy magáncég, de a harcjárműbizniszük is magán. A szlovákoknál a nehézgéppuskák gyártása szintén magáncégé. (Igen, a Komondor pl. itthon is magáncégé, lehet, hogy pont ezért nem kell?)

Másrész ha ez a kiindulópontunk, hogy máshol úgyis van minden, akkor ugye elég sok dologra rámondhatjuk, pl. mi a fenének ide gyógyszergyártás, hát van ahol az fejlettebb, meg biciklit is csinálnak máshol olcsóbban, stb. stb. Ez a cikk nem cikk, még gondolatébresztőnek is gyenge.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi sün rovat - "Professzionális" ruházatátvizsgálás és következményei:

https://24.hu/kozelet/2020/01/23/kesele ... esegyhaza/

"Bűnügyi felügyelet alatt álló V. László, akit a rendőrök a Váci kórházból a Katona József utcai lakására szállítottak, a hazaérkezés előtt a két rendőrt a nála lévő késsel előre kitervelten nyakukon, kezükön, arcukon megsebesítette. Mindkét rendőr állapota stabil, kielégítő. V. László a Gödöllői Rendőrkapitányságon előállításra került. "
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.01.23. 10:38 Napi sün rovat - "Professzionális" ruházatátvizsgálás és következményei:

https://24.hu/kozelet/2020/01/23/kesele ... esegyhaza/

"Bűnügyi felügyelet alatt álló V. László, akit a rendőrök a Váci kórházból a Katona József utcai lakására szállítottak, a hazaérkezés előtt a két rendőrt a nála lévő késsel előre kitervelten nyakukon, kezükön, arcukon megsebesítette. Mindkét rendőr állapota stabil, kielégítő. V. László a Gödöllői Rendőrkapitányságon előállításra került. "
Ennek meg mi volt az értelme??? Háziőrizetből garantált sitkó, ráadásul a várható büntetése is jelentősen hosszabb lesz.
Idióta.
Válasz küldése