Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Érdekes Az US News-ban hivatkozott közvélemény kutatás alapján 60% támogatja az assault rifle ban-t Virginia-ban, ez persze kérdés hogy mennyire objektív kutatás volt. Bárki meg tud kérdezni ezer embert bármiről, úgy, hogy abból 900 azt fogja mondani amit szeretne hallani.
Valszeg ezek alapján ilyen bátor a helyi kormányzat, épeszű adminisztráció nem megy szembe a választói akarattal ilyen élesen anélkül, hogy biztos támogatást tudna maga mögött.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.01.20. 18:05 Érdekes Az US News-ban hivatkozott közvélemény kutatás alapján 60% támogatja az assault rifle ban-t Virginia-ban, ez persze kérdés hogy mennyire objektív kutatás volt. Bárki meg tud kérdezni ezer embert bármiről, úgy, hogy abból 900 azt fogja mondani amit szeretne hallani.
Valszeg ezek alapján ilyen bátor a helyi kormányzat, épeszű adminisztráció nem megy szembe a választói akarattal ilyen élesen anélkül, hogy biztos támogatást tudna maga mögött.
Bloomberg penze van mogottuk, n10 millio dollart tolt a demokrata kampanyba Virginiaban, a novemberi elnokvalasztashoz hasznalja foproba-terepkent.

Az a gond, hogy annyival osszetettebb az egesz sztori, hogy ha nem kovetted honapok ota, akkor csak morzsakat csiphetsz el.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Előre bocsátom, soha nem értettem az amerika gondolkodást, de mi abba a buli, hogy tökig fegyverben, mellényben stb. mászkálnak a nyílt utcán?
Oké, alkotmány kiegészítés, stb., de ez nekem inkább ilyen magamutogatásnak, szándékos provokációnak, egyeseknél pöcspótléknak tűnik.

Tök rendben van ( mármint szerintem ) az, hogy önvédelmi fegyvert viselhetnek. Más tészta az, hogy mennyire van helye a nyilt viselésnek a XXI. században.
Az is evidens, hogy az isten háta mögött, ahol tényleg csak magára számíthat az ember, ott viszi magával a karabélyát, meg amit akar.

De hogy ugyanezt egy kis/nagyvárosban miért kell?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Freddy Haflin írta: 2020.01.20. 21:07 Előre bocsátom, soha nem értettem az amerika gondolkodást, de mi abba a buli, hogy tökig fegyverben, mellényben stb. mászkálnak a nyílt utcán?
Oké, alkotmány kiegészítés, stb., de ez nekem inkább ilyen magamutogatásnak, szándékos provokációnak, egyeseknél pöcspótléknak tűnik.

Tök rendben van ( mármint szerintem ) az, hogy önvédelmi fegyvert viselhetnek. Más tészta az, hogy mennyire van helye a nyilt viselésnek a XXI. században.
Az is evidens, hogy az isten háta mögött, ahol tényleg csak magára számíthat az ember, ott viszi magával a karabélyát, meg amit akar.

De hogy ugyanezt egy kis/nagyvárosban miért kell?
Ne próbáljuk megfejteni az amerikaiakat, mert kelet-európai fejjel nem lehet. Teljesen más a történelmi fejlődésük, ebből teljesen más alapvető attitűd fakad egy csomó kérdésben, rengeteg dologhoz tök másként viszonyulnak mint mi itthon, másként szocializálódtak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Freddy Haflin írta: 2020.01.20. 21:07 Előre bocsátom, soha nem értettem az amerika gondolkodást, de mi abba a buli, hogy tökig fegyverben, mellényben stb. mászkálnak a nyílt utcán?
Oké, alkotmány kiegészítés, stb., de ez nekem inkább ilyen magamutogatásnak, szándékos provokációnak, egyeseknél pöcspótléknak tűnik.

Tök rendben van ( mármint szerintem ) az, hogy önvédelmi fegyvert viselhetnek. Más tészta az, hogy mennyire van helye a nyilt viselésnek a XXI. században.
Az is evidens, hogy az isten háta mögött, ahol tényleg csak magára számíthat az ember, ott viszi magával a karabélyát, meg amit akar.

De hogy ugyanezt egy kis/nagyvárosban miért kell?
mert joguk van hozzá.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Freddy Haflin írta: 2020.01.20. 21:07 Előre bocsátom, soha nem értettem az amerika gondolkodást, de mi abba a buli, hogy tökig fegyverben, mellényben stb. mászkálnak a nyílt utcán?
Oké, alkotmány kiegészítés, stb., de ez nekem inkább ilyen magamutogatásnak, szándékos provokációnak, egyeseknél pöcspótléknak tűnik.

Tök rendben van ( mármint szerintem ) az, hogy önvédelmi fegyvert viselhetnek. Más tészta az, hogy mennyire van helye a nyilt viselésnek a XXI. században.
Az is evidens, hogy az isten háta mögött, ahol tényleg csak magára számíthat az ember, ott viszi magával a karabélyát, meg amit akar.

De hogy ugyanezt egy kis/nagyvárosban miért kell?

" being necessary to the security of a free State"
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Freddy Haflin írta: 2020.01.20. 21:07 Előre bocsátom, soha nem értettem az amerika gondolkodást, de mi abba a buli, hogy tökig fegyverben, mellényben stb. mászkálnak a nyílt utcán?
Oké, alkotmány kiegészítés, stb., de ez nekem inkább ilyen magamutogatásnak, szándékos provokációnak, egyeseknél pöcspótléknak tűnik.

Tök rendben van ( mármint szerintem ) az, hogy önvédelmi fegyvert viselhetnek. Más tészta az, hogy mennyire van helye a nyilt viselésnek a XXI. században.
Az is evidens, hogy az isten háta mögött, ahol tényleg csak magára számíthat az ember, ott viszi magával a karabélyát, meg amit akar.

De hogy ugyanezt egy kis/nagyvárosban miért kell?
A nyílt viselesnek egy ket bogaras ember kivételével mindig politikai uzenete van.
Gondolom nem okoz gondot a nyíltan viselt rendőri fegyver, ami Európaban nem más, mint az állam erőszak monopoliumanak a demonstralasa. Nem azért viseli hogy lodozzon vele, ertve vagyok?
Parancs értettem.
Az Usaban viszont a végső erőszak monopolium a polgárnal van. Ennek jelképe a nyilt viseles.
Ráadasul ha egy jogot nem gyakorolnak akkor az szépen elillan. Mert nem illik puskaval a háton az utcán setalni.
Használták annak demonstralasara is hogy hajlandók megvedeni a gunfree katonai toborzó helyeket.
Es fegyveres polgárok odaalltak őrizni a fegyvertelen katonakat.
Baromi eros politikai üzenet volt.
Tehát a fegyver a szabad független ember jelképe.
Pontosan ez a legfobb bajuk vele es nem a lövöldözés.
stevesmith79
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2018.06.03. 14:15
Tartózkodási hely: A térkép szélén

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: stevesmith79 »

VCDL_GreenBlack_web.png
A fegyverpárti települések száma tovább nőtt.

Remélem, ez a bebörtönzés és a Nemzeti Gárda bevetése csak fenyegetőzés a politikusok részéről. Ha valamelyiket is meglépik, azzal égő gyufát dobnak a puskaporos hordóba. :cry:
"Laws that forbid the carrying of arms disarm only those who are neither inclined nor determined to commit crimes." – Thomas Jefferson
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2020.01.21. 09:40 A nyílt viselesnek egy ket bogaras ember kivételével mindig politikai uzenete van.
Gondolom nem okoz gondot a nyíltan viselt rendőri fegyver, ami Európaban nem más, mint az állam erőszak monopoliumanak a demonstralasa. Nem azért viseli hogy lodozzon vele, ertve vagyok?
Parancs értettem.
Az Usaban viszont a végső erőszak monopolium a polgárnal van. Ennek jelképe a nyilt viseles.
Ráadasul ha egy jogot nem gyakorolnak akkor az szépen elillan. Mert nem illik puskaval a háton az utcán setalni.
Használták annak demonstralasara is hogy hajlandók megvedeni a gunfree katonai toborzó helyeket.
Es fegyveres polgárok odaalltak őrizni a fegyvertelen katonakat.
Baromi eros politikai üzenet volt.
Tehát a fegyver a szabad független ember jelképe.
Pontosan ez a legfobb bajuk vele es nem a lövöldözés.
+1!!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

aksurv írta: 2020.01.21. 09:40 A nyílt viselesnek egy ket bogaras ember kivételével mindig politikai uzenete van.
Gondolom nem okoz gondot a nyíltan viselt rendőri fegyver, ami Európaban nem más, mint az állam erőszak monopoliumanak a demonstralasa. Nem azért viseli hogy lodozzon vele, ertve vagyok?
Parancs értettem.
Az Usaban viszont a végső erőszak monopolium a polgárnal van. Ennek jelképe a nyilt viseles.
Ráadasul ha egy jogot nem gyakorolnak akkor az szépen elillan. Mert nem illik puskaval a háton az utcán setalni.
Használták annak demonstralasara is hogy hajlandók megvedeni a gunfree katonai toborzó helyeket.
Es fegyveres polgárok odaalltak őrizni a fegyvertelen katonakat.
Baromi eros politikai üzenet volt.
Tehát a fegyver a szabad független ember jelképe.
Pontosan ez a legfobb bajuk vele es nem a lövöldözés.
Értem, amit akarsz írni. De számomra ez nem jelent mást, hogy az az állam elb.szottan működik.
Mi a f.sznak van az olyan katonai toborzóhely, ahol egy szem fegyver sincs, még mutatóba se?

Ez pont annyira agyf.sz, mint mondjuk az egyik ország egyik rendvédelmi szervénél egy ünnepségre berendelt állományt leb.sz az egyik parancsnok, mert miért vitt oda bárki kényszeritő eszközt/fegyvert? HÁT EZ EGY ÜNNEPSÉG!
Ühüm... sok rendőr tart egy irányba, csíkos rendőrautókban ( bár ez mindegy). Ha bármelyikük beleszalad egy olyan helyzetbe, amiben intézkedési kötelezettsége van, akkor mit csinál?
"Elnézést, mi ünnepségre megyünk?".
( még szerencse, hogy mi ennél egy sokkal komolyabb országban élünk)

Ehhez képest meg kell nézni egy USA-beli ünnepélyt, ot mindenki ( a górék is) fel vannak szerelkőzve....
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Nemrég olvastam valahol...

"A fegyveres ember az polgár, a fegyvertelen az rabszolga."

"A népnek legyen kormánya és ne a kormánynak népe."
Mindenki vár valamit...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Freddy Haflin írta: 2020.01.21. 14:28 Értem, amit akarsz írni. De számomra ez nem jelent mást, hogy az az állam elb.szottan működik.
Mi a f.sznak van az olyan katonai toborzóhely, ahol egy szem fegyver sincs, még mutatóba se?

Ez pont annyira agyf.sz, mint mondjuk az egyik ország egyik rendvédelmi szervénél egy ünnepségre berendelt állományt leb.sz az egyik parancsnok, mert miért vitt oda bárki kényszeritő eszközt/fegyvert? HÁT EZ EGY ÜNNEPSÉG!
Ühüm... sok rendőr tart egy irányba, csíkos rendőrautókban ( bár ez mindegy). Ha bármelyikük beleszalad egy olyan helyzetbe, amiben intézkedési kötelezettsége van, akkor mit csinál?
"Elnézést, mi ünnepségre megyünk?".
( még szerencse, hogy mi ennél egy sokkal komolyabb országban élünk)

Ehhez képest meg kell nézni egy USA-beli ünnepélyt, ot mindenki ( a górék is) fel vannak szerelkőzve....
Rákérdezek, Banánisztán?
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

tornas78 írta: 2020.01.21. 15:14 Nemrég olvastam valahol...

"A fegyveres ember az polgár, a fegyvertelen az rabszolga."

"A népnek legyen kormánya és ne a kormánynak népe."
Eredetiben az első inkább a polgár - alattvaló összehasonlítás, nem polgár - rabszolga. A 2.-kal abszolút egyetértek, és ebben a kontextusban szorosan kapcsolható az 1.-höz.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

The Gent írta: 2020.01.21. 15:52 Rákérdezek, Banánisztán?
Egy valami nem értek...

Idehaza is ismert egy olyan, hogy a rendőr szolgálatba helyezheti magát, úgy hogy egyébként szolgálaton kívül van. Ha ez tényleg így van, akkor azt én szolgálati fegyverrel tudom elképzelni hitelesen. Viszont egy szolgálaton kívüli rendőrnek - elvileg - nincs éles lőfegyvere. Ha meg komolyabb a baj, akkor lehet hogy nem is helyezi szolgálatba magát?!

Bár jobban bele gondolva, a briteknél régen és tán ma is divat, hogy a közrendőrnek csak a gumibot a legfőbb fegyvere.

Egyszer láttam egy olyat, hogy az egyik pesti rendőrnél (talán hárman voltak, és éppen járőröztek) lévő szolgálati PA-jából (ami tokban volt) hiányzott a tár. Nem volt benne...!!! Azt hittem rosszul látom. Nem tudom mi lehetett az oka. Szolgálatban lévő rendőr lőfegyverrel, de lőszer nélkül.... érdekes. És ezek szerint ilyen is van néha-néha...
Mindenki vár valamit...
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Freddy Haflin írta: 2020.01.20. 21:07 De hogy ugyanezt egy kis/nagyvárosban miért kell?
Ez egy tüntetés. Direkt csinálják igen.
Erősebben fejezik ki, hogy mit szeretnének. Mint amikor a környezetvédők/bányászok/tanárok/diákok/pártok/kisebbségek/stb. kivonulnak, és erőteljesebben jelzik hovatartozásukat és igényeiket. Mert hétköznap ők sem úgy járkálnak, hogy kitűzők vannak rajtuk meg jelmez, vagy lobogtatnak zászlót, transzparenst.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

tornas78 írta: 2020.01.21. 19:41 Egy valami nem értek...

Idehaza is ismert egy olyan, hogy a rendőr szolgálatba helyezheti magát, úgy hogy egyébként szolgálaton kívül van. Ha ez tényleg így van, akkor azt én szolgálati fegyverrel tudom elképzelni hitelesen. Viszont egy szolgálaton kívüli rendőrnek - elvileg - nincs éles lőfegyvere. Ha meg komolyabb a baj, akkor lehet hogy nem is helyezi szolgálatba magát?!

Bár jobban bele gondolva, a briteknél régen és tán ma is divat, hogy a közrendőrnek csak a gumibot a legfőbb fegyvere.

Egyszer láttam egy olyat, hogy az egyik pesti rendőrnél (talán hárman voltak, és éppen járőröztek) lévő szolgálati PA-jából (ami tokban volt) hiányzott a tár. Nem volt benne...!!! Azt hittem rosszul látom. Nem tudom mi lehetett az oka. Szolgálatban lévő rendőr lőfegyverrel, de lőszer nélkül.... érdekes. És ezek szerint ilyen is van néha-néha...
Üdv!

A "szolgálatba helyezősdi"-ről a tisztelt nyomozó ügyészség/bíróság már rég leszoktatta a rendőrök nagy többségét.
Pl. egy sima szabálysértés ( h.lyegyerek pl. jogsi nélkül jasszkarizik autóval) esetén ők úgy képzelik el, hogy a szolgálaton kívüli rendőr hívja a 112-t, vagy egy olyan rendőrt, aki szolgálatban van.
Ez viccesen néz ki pl. egy 500 fős településen, ahol mindenki ismeri a helyi serifet, és ő is mindenkit.

A jelenlegi szolgálati szabályzat pl. az egyéb kényszerítő eszközök ( kincstári gáz "sprite", ahogy egy öreg főtörzs egyszer régen leírta, bilincs, rendőrbot) szolgálaton kívüli birtoklását sem preferálja, és akkor nagyon finoman fogalmaztam. Állítólag azzal az indoklással, hogy szolgálaton kívül úgyse kell intézkednie, csak pihenjen nyugodtan az elvtárs. ( nem ez volt a pontos szöveg, rég olvastam)

A briteket hagyjuk, náluk se a régi világ van. Pedig az egy teljesen más gondolkodás, más emberanyag ( volt). Mintha azt olvastam volna egyszer, hogy bobby csak egyetemet végzett ember lehet...

Hogy miért nem volt tár? Azért, mert a korszerű PA-k korszerű lógós tokjai úgy voltak/vannak elkészítve, hogyha kocsiba ráül a közeg, vagy csak odanyomódik az üléshez, egy, a tokot merevítő fémlemez benyomja a tárkioldó gombot, amitől a tár:
1. kiesik a kocsiban ( könnyebb szitu, kis idegbaj, de hamar meg lehet találni)
2. csak kioldódik a tár, és az első kiszálláskor ( intézkedés alatt) marad el VALAHOL ( nagy cumi, szinte észre sem lehet venni, garantált a gebasz)

Ezért aztán születtek okos "félmegoldás"-ok:
1. A nagyon lelkesek vettek normális tokot ( vagy olyat, amit ők normálisnak gondoltak).
Eredmény:
- "az nincs rendszeresítve, tessék levenni!".
-"De főnök, elhagyom a tárat abból a sz.rból!"
-"Mondom:levenni! Írd le, hogy rossz a tok, vagy cseréltesd ki!
-"Leirtam 3x, lóf.szt se érdekelt. Ki is cseréltem: ugyanolyan sz.rt adtak, ugyanúgy kilövi a tárat!"
-"Ne kifogásokat keress, levenni!"

( és ha a főnöke csípi a zsaru arcát, még egy fegyelmi is bejátszott). Természetesen van egy csomó góré, aki kivétel az előző sztoriból.

2. Kevésbé lelkesek: szigszalaggal/tejgumival rögzítik a TÁRT a kiváló fegyverben ( "én nem fogok sz.pni" felkiáltással). Egy esetleges tárcsere esetén ez persze nem jelenthet akadályt.

3. Belesz.rik az egészbe, a fegyvert beteszi a kocsiba egy táskába, vagy csak a tárat vágja zsebre.

( apró adalék: néhány évvel ezelőtt be kellett szerezni új fegyvertokokat az ócska PA-khoz, mert annyira elrongyolódtak a bőrtokok. Na vettek, pontosabban a nyertes cég gyártatott is: UGYANOLYANOKAT! Merugye az van rencerben....
De nagy technikai előrelépés történt, mert az új tokokba már a rendőrségi címert is belenyomták. Bezony.

Egy ember azt mondta, hogy Szlovákiában, ahol készültek a tokok, még meg is jegyezték, hogy de f.sza, hogy Magyarországon így figyelnek a részletekre hagyományőrzés terén, hogy a pisztolytok is úgy néz ki, ahogy a régi.
Aztán felhomályosították emberünket, hogy ezek biza' szolgálati célra kellenek, nem hagyományőrzésre. 😊

Persze lehet, hogy a sztori urban legend, de aki nekem mondta, azt hiteles arcnak gondolom
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

The Gent írta: 2020.01.21. 15:52 Rákérdezek, Banánisztán?
Hova gondolsz? Hát mondom, hogy ez egy komolyabb ország. De frankón 😁. Valahol a hanyatló nyugaton volt asszem...
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Napi agyrém!

Most ment a helyi rádió híreiben, hogy a Csongrád megyei kapitányság szóvivője elmondta:

A fokozott ellenőrzésre kijelölt német redsz. gépjárműben a sofőr előtti szőnyeg alatt egy török gyártmányú 9mm-es GÁZRIASZTÓ LŐFEGYVERT, valamint a hátsó ajtó oldal zsebében 151db 9mm-es GÁZRIASZTÓ LŐSZERT találtak. A delikvenst felnégyelésre átadták az illetékes szerveknek. :shock:

Mi van?? Vagy a tipikus sajtóhír, miszerint Moszkvában a Vörös Téren Mercédeszeket osztogatnak.......... :lol: :roll:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Cajga írta: 2020.01.27. 17:15 Napi agyrém!

Most ment a helyi rádió híreiben, hogy a Csongrád megyei kapitányság szóvivője elmondta:

A fokozott ellenőrzésre kijelölt német redsz. gépjárműben a sofőr előtti szőnyeg alatt egy török gyártmányú 9mm-es GÁZRIASZTÓ LŐFEGYVERT, valamint a hátsó ajtó oldal zsebében 151db 9mm-es GÁZRIASZTÓ LŐSZERT találtak. A delikvenst felnégyelésre átadták az illetékes szerveknek. :shock:

Mi van?? Vagy a tipikus sajtóhír, miszerint Moszkvában a Vörös Téren Mercédeszeket osztogatnak.......... :lol: :roll:

Mótvá!

nem halálosban.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2020.01.27. 17:18 Mótvá!

nem halálosban.
Ott még 195 db volt a töltények száma :lol: :lol: Biztos kipróbálták és volt human teszt a kollégák között :lol: :lol:
....aszittük csak vaktöltény lőszer :x :oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára chucky 2020.01.27. 17:50-kor.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Cajga írta: 2020.01.27. 17:15 Napi agyrém!

Most ment a helyi rádió híreiben, hogy a Csongrád megyei kapitányság szóvivője elmondta:

A fokozott ellenőrzésre kijelölt német redsz. gépjárműben a sofőr előtti szőnyeg alatt egy török gyártmányú 9mm-es GÁZRIASZTÓ LŐFEGYVERT, valamint a hátsó ajtó oldal zsebében 151db 9mm-es GÁZRIASZTÓ LŐSZERT találtak. A delikvenst felnégyelésre átadták az illetékes szerveknek. :shock:

Mi van?? Vagy a tipikus sajtóhír, miszerint Moszkvában a Vörös Téren Mercédeszeket osztogatnak.......... :lol: :roll:
Arra azért kíváncsi lennék, hogy mi alapján került fokozott ellenőrzésre?!
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Dönci62 írta: 2020.01.27. 17:49 Arra azért kíváncsi lennék, hogy mi alapján került fokozott ellenőrzésre?!
Csak tipp: kipróbálta a figura a "gázriasztó LŐfegyvert" (ez kb. a kétélű gumikalapács kategória), a kutya meg esetleg kiszagolta?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2020.01.27. 17:49 Arra azért kíváncsi lennék, hogy mi alapján került fokozott ellenőrzésre?!
Valószínűleg nem magasszőke árja típus ült a németrendszámúban, annyi.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

jó ha van írta: 2020.01.27. 17:53 Csak tipp: kipróbálta a figura a "gázriasztó LŐfegyvert" (ez kb. a kétélű gumikalapács kategória), a kutya meg esetleg kiszagolta?
Az utóbbi időben elég sűrűn voltam kénytelen járművel átlépni az ország különböző határátkelőhelyeit, de "szagoló kutyát" még közelről sem láttam.
Akad egy-két kóbor eb a határokon, de ha azok nem "titkos ügynökök", akkor nem nagyon vannak beélesítve a szolgálati ebek.
Viszont kicsit elgondolkodtató, hogy az ilyen hírek után érdemes-e az ajtózsebben tartanom a jó öreg megbízható, ütött-kopott Röhm RG-9-et betárazva, ami évek óta utazik velem (pedig van is rá kiváltva viselési engedély). A zsebemben lévő 3XCS spray-ról nem is beszélve.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

Dönci62 írta: 2020.01.27. 18:13 Az utóbbi időben elég sűrűn voltam kénytelen járművel átlépni az ország különböző határátkelőhelyeit, de "szagoló kutyát" még közelről sem láttam.
Akad egy-két kóbor eb a határokon, de ha azok nem "titkos ügynökök", akkor nem nagyon vannak beélesítve a szolgálati ebek.
Viszont kicsit elgondolkodtató, hogy az ilyen hírek után érdemes-e az ajtózsebben tartanom a jó öreg megbízható, ütött-kopott Röhm RG-9-et betárazva, ami évek óta utazik velem (pedig van is rá kiváltva viselési engedély). A zsebemben lévő 3XCS spray-ról nem is beszélve.

Nálunk Terminátorok mászkálnak este az utcában mert folyton ugat a szomszéd kutya :? :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

A Virginia Rendőri Szövetség üzenete a kormányzónak.
"Members of the law enforcement community throughout the South stand united with our fellow officers in Virginia in opposition to Governor Ralph Northam’s gun confiscation scheme. We know that a well-armed, well-trained, law-abiding citizen is our best friend. And these are exactly the people New York billionaire Michael Bloomberg and Governor Ralph Northam want to disarm."
Tiszta Teve utca.
.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

A cseheknel haladnak a dolgok.
A szenátus támogatta a fegyverpetíciót szűk többséggel.
A következő ülésen döntenek a fegyvertartas jogának az alkotmanyba emeleserol.
https://echo24.cz/a/SmLva/senat-podpori ... tnit-zbran

(Szórakozobb, mint Star Wars es legalább akkora sci-fi.)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2020.01.31. 09:55 A cseheknel haladnak a dolgok.
A szenátus támogatta a fegyverpetíciót szűk többséggel.
A következő ülésen döntenek a fegyvertartas jogának az alkotmanyba emeleserol.
https://echo24.cz/a/SmLva/senat-podpori ... tnit-zbran

(Szórakozobb, mint Star Wars es legalább akkora sci-fi.)
Előbb jelenik meg Palpatine császár a Kossuth téren, minthogy a magyar jogalkotásban akár csak az alábbi gondolatok felmerülnének:

"According to the Senate, the government should not restrict the right of Czech citizens to own a weapon for their own defense when implementing the EU Weapons Directive. The upper house today called for a cabinet on the basis of a petition signed by over 100,000 people. Their concerns about the EU restriction of possession of weapons were described as justified and the Czech Weapons Act was sufficient.



"There is no reason for the Czech Republic to restrict the right of Czech citizens to possess a weapon for personal defense beyond what is necessary to combat terrorism," the Senate decided on a petition committee proposal. "
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2020.01.31. 09:55 A cseheknel haladnak a dolgok.
A szenátus támogatta a fegyverpetíciót szűk többséggel.
A következő ülésen döntenek a fegyvertartas jogának az alkotmanyba emeleserol.
https://echo24.cz/a/SmLva/senat-podpori ... tnit-zbran

(Szórakozobb, mint Star Wars es legalább akkora sci-fi.)
Tényleg scifi. És tökéletesen jók az érveik: a terroristák illegális fegyvereket használnak, ezért nincs szükség a LEGÁLIS fegyvertartás további szigorítására.
Úgy tűnik Csehország a kevés helyek közé tartozik az EU-ban ahol a józanul gondolkodók vannak többségben a fegyvertartással kapcsolatban.

"The EU aims to limit ownership of weapons, including legally held weapons, by the directive. The European Commission justified this, inter alia, by the need to take measures against terrorism. But critics point out that terrorists mostly use illegal weapons and that the current Czech law is sufficient".
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2020.01.31. 10:23 Tényleg scifi. És tökéletesen jók az érveik: a terroristák illegális fegyvereket használnak, ezért nincs szükség a LEGÁLIS fegyvertartás további szigorítására.
Úgy tűnik Csehország a kevés helyek közé tartozik az EU-ban ahol a józanul gondolkodók vannak többségben a fegyvertartással kapcsolatban.

"The EU aims to limit ownership of weapons, including legally held weapons, by the directive. The European Commission justified this, inter alia, by the need to take measures against terrorism. But critics point out that terrorists mostly use illegal weapons and that the current Czech law is sufficient".
+CZ
+cseh sör.
Meg csak nem is tudják milyen szerencsések.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.01.31. 10:23 Tényleg scifi. És tökéletesen jók az érveik: a terroristák illegális fegyvereket használnak, ezért nincs szükség a LEGÁLIS fegyvertartás további szigorítására.
Úgy tűnik Csehország a kevés helyek közé tartozik az EU-ban ahol a józanul gondolkodók vannak többségben a fegyvertartással kapcsolatban.

"The EU aims to limit ownership of weapons, including legally held weapons, by the directive. The European Commission justified this, inter alia, by the need to take measures against terrorism. But critics point out that terrorists mostly use illegal weapons and that the current Czech law is sufficient".
Csehország rulez, visszajáró vendég vagyok.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Gépkarabéllyal felfegyverzett gyakorlóba öltözött, balaklavát és golyóálló mellényt viselő arcok sétálgatnak Kentucky állam törvényhozásának épületében.
Terroristák foglalták volna el az épületet? Vagy filmet forgatnak? Esetleg álmodjuk ezt az egészet?

Egyik megfejtés sem jó, mert mindegyik fegyveresen "Visitor card" azaz látogatói azonosító lóg, és a biztonsági személyzet jóváhagyásával léphettek be az épületbe. Ők ugyanis fegyverjogi aktivisták, akik a fegyvertartás korlátozása ellen tüntetnek, és minden ami történt, teljesen legális.

Hihetetlen ugye? Pedig igaz. Ilyen is van. Távol tőlünk, egy messzi-messz galaxisban, távol a 8 centi feletti késeket és paprika spray-t betiltó fegyvergyűlölő BM-től.

https://www.rollingstone.com/politics/p ... ce-946606/
Kentucky 3.jpeg
Kentucky 2.jpeg
Kentucky.jpg
stevesmith79
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2018.06.03. 14:15
Tartózkodási hely: A térkép szélén

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: stevesmith79 »

Álomszép.
"Laws that forbid the carrying of arms disarm only those who are neither inclined nor determined to commit crimes." – Thomas Jefferson
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kis siker! EU ólomlövedék-tiltás: újabb körben leszavazva

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/eu-olom ... eszavazva/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2020.02.08. 08:44 Kis siker! EU ólomlövedék-tiltás: újabb körben leszavazva

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/eu-olom ... eszavazva/

Kép
Hála Istennek! Nagy kitolás lett volna!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
albi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:24

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: albi »

gvass1 írta: 2020.02.08. 08:44 Kis siker! EU ólomlövedék-tiltás: újabb körben leszavazva

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/eu-olom ... eszavazva/

Kép
Jó hír!
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Elolvastam és alul találtam valamit.
Ezzel mi van? Semmi nem lesz belőle?
loter.JPG
loter.JPG (25.22 KiB) Megtekintve 48030 alkalommal
gvass1 írta: Kis siker! EU ólomlövedék-tiltás: újabb körben leszavazva


"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2020.02.09. 17:09 Elolvastam és alul találtam valamit.
Ezzel mi van? Semmi nem lesz belőle?
loter.JPG
Politikai igeret volt😝
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

TurboP írta: 2020.02.09. 17:09 Elolvastam és alul találtam valamit.
Ezzel mi van? Semmi nem lesz belőle?
loter.JPG
Emlékeztem erre a hírre mikor pár hónapja elkezdtem a lőtereket neten keresgetni, azt hittem majd minden kerületben lesz egy mert valami államilag kitömött, nemzetstratégiailag kiemelt ágazat lett, hát csalódnom kellett :roll:
Valami olyasmi ígéret is volt, hogy iskolásoknak testnevelés óra keretein belül lesz lövészet, tudtommal abból sem lett semmi
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Texas Rulez!

De a pisztolyt nem az irodában kell tartani, hanem TESTEN viselni!

https://index.hu/mindekozben/poszt/2020 ... arusokkal/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

David.xxi. írta: 2020.02.10. 08:26 Emlékeztem erre a hírre mikor pár hónapja elkezdtem a lőtereket neten keresgetni, azt hittem majd minden kerületben lesz egy mert valami államilag kitömött, nemzetstratégiailag kiemelt ágazat lett, hát csalódnom kellett :roll:
Valami olyasmi ígéret is volt, hogy iskolásoknak testnevelés óra keretein belül lesz lövészet, tudtommal abból sem lett semmi
Fellángolás volt. Idióta módon pár kisvárosban lesznek csak honvédelmi sportközpontok ahol nem várható hogy nagy tonegeket vonzana.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Hét vazzz, magyar politikus szájából ilyet...


"a felelős fegyvertartáshoz és felelős vadászathoz való viszony, ami szemben áll sok szempontból azokkal a Nyugat-Európában egyre markánsabban jelen lévő baloldali mozgalmár csoportosulásokkal és felfogásokkal, amelyek azt próbálják sugallni, hogy a vadászat, a horgászat vagy éppen a fegyvertartás az valami természetellenes, illetve a dolgok lényegét érintően negatív dolog. Mi pedig azt gondoljuk, hogy nem az, hiszen egy olyan tudást, hagyományt hordoz, ami az embert segített kiemelni például az állatvilágból."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

gvass1 írta: 2020.02.14. 07:15 Hét vazzz, magyar politikus szájából ilyet...


"a felelős fegyvertartáshoz és felelős vadászathoz való viszony, ami szemben áll sok szempontból azokkal a Nyugat-Európában egyre markánsabban jelen lévő baloldali mozgalmár csoportosulásokkal és felfogásokkal, amelyek azt próbálják sugallni, hogy a vadászat, a horgászat vagy éppen a fegyvertartás az valami természetellenes, illetve a dolgok lényegét érintően negatív dolog. Mi pedig azt gondoljuk, hogy nem az, hiszen egy olyan tudást, hagyományt hordoz, ami az embert segített kiemelni például az állatvilágból."
Cupace20200214081050.png
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

gvass1 írta: 2020.02.14. 07:15 Hét vazzz, magyar politikus szájából ilyet...


"a felelős fegyvertartáshoz és felelős vadászathoz való viszony, ami szemben áll sok szempontból azokkal a Nyugat-Európában egyre markánsabban jelen lévő baloldali mozgalmár csoportosulásokkal és felfogásokkal, amelyek azt próbálják sugallni, hogy a vadászat, a horgászat vagy éppen a fegyvertartás az valami természetellenes, illetve a dolgok lényegét érintően negatív dolog. Mi pedig azt gondoljuk, hogy nem az, hiszen egy olyan tudást, hagyományt hordoz, ami az embert segített kiemelni például az állatvilágból."
Azt mondta el hosszabban, h a földesúrnak lehet, a parasztnak meg kuss.
stevesmith79
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2018.06.03. 14:15
Tartózkodási hely: A térkép szélén

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: stevesmith79 »

gvass1 írta: 2020.02.14. 07:15 Hét vazzz, magyar politikus szájából ilyet...


"a felelős fegyvertartáshoz és felelős vadászathoz való viszony, ami szemben áll sok szempontból azokkal a Nyugat-Európában egyre markánsabban jelen lévő baloldali mozgalmár csoportosulásokkal és felfogásokkal, amelyek azt próbálják sugallni, hogy a vadászat, a horgászat vagy éppen a fegyvertartás az valami természetellenes, illetve a dolgok lényegét érintően negatív dolog. Mi pedig azt gondoljuk, hogy nem az, hiszen egy olyan tudást, hagyományt hordoz, ami az embert segített kiemelni például az állatvilágból."
Igazán dícséretes, jár a vállonveregetés érte, már csak látni kéne a gyakorlatban is :D
"Laws that forbid the carrying of arms disarm only those who are neither inclined nor determined to commit crimes." – Thomas Jefferson
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

stevesmith79 írta: 2020.02.14. 09:18 Igazán dícséretes, jár a vállonveregetés érte, már csak látni kéne a gyakorlatban is :D

egen:

Végre egy értelmes politikusi gondolat!
(Nem szoktunk politikusokkal és politikusi nyilatkozatokkal túl sokat foglalkozni, hiszen alapvetően szakmai, fegyverbarátoknak szánt kiadvány vagyunk. De most egy kis kivétel következik, KOMMENTTEL.)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/vegre-e ... -gondolat/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

És amikor a fagyi visszanyal:-) Persze ilyen csak Arizónában fordulhat elő:

https://www.thetruthaboutguns.com/arizo ... ree-zones/


“It’s just a simple bill that says if a government creates gun-free zones which prohibit a law-abiding citizen from defending themselves, then if harm comes to them because of that policy that entity will be held liable for the damages,” Gowan told the Senate Judiciary Committee. “The point is, if you have a policy like this you protect them or allow them to protect themselves or there will be consequences.”
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.02.14. 11:38 egen:

Végre egy értelmes politikusi gondolat!
(Nem szoktunk politikusokkal és politikusi nyilatkozatokkal túl sokat foglalkozni, hiszen alapvetően szakmai, fegyverbarátoknak szánt kiadvány vagyunk. De most egy kis kivétel következik, KOMMENTTEL.)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/vegre-e ... -gondolat/

Kép
Giga lájk!!!
Tulajdonképpen erre a beszédre felülve meg is ismételhetnénk a tavalyi, paprika spray betiltása elleni leveleünket, egy átdolgozott formában.
Nem?

Ugye a népi bölcsesség szerint is győztest a vesztestől az különbözteti meg, hogy eggyel többször állt fel mint ahányszor padlóra került.

Kinek mi a véleménye?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.02.14. 13:31 Giga lájk!!!
Tulajdonképpen erre a beszédre felülve meg is ismételhetnénk a tavalyi, paprika spray betiltása elleni leveleünket, egy átdolgozott formában.
Nem?

Ugye a népi bölcsesség szerint is győztest a vesztestől az különbözteti meg, hogy eggyel többször állt fel mint ahányszor padlóra került.

Kinek mi a véleménye?
HAJRÁ! bár erre a szerelt lőszeres gumis vagy a lakásvédelmi sörétes legalizációja fűzhető fel. Azok sem fognak soha a büdös életben megvalósulni, de lehet rajtuk zizegni:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.02.14. 13:34 HAJRÁ! bár erre a szerelt lőszeres gumis vagy a lakásvédelmi sörétes legalizációja fűzhető fel. Azok sem fognak soha a büdös életben megvalósulni, de lehet rajtuk zizegni:-)
Szerintem nekiállok egy módosításnak majd feldobom a fórumra. Nem kell nagyon átfogalmazni a levelet.
Aztán a címzetti kört kell átnézni még, képviselők és bizottságok email címeit.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2020.02.14. 13:31
Ugye a népi bölcsesség szerint is győztest a vesztestől az különbözteti meg, hogy eggyel többször állt fel mint ahányszor padlóra került.

Kinek mi a véleménye?
Hogy az nem lehet! Ha egyszer esel el, hogyan tudsz kétszer felkelni? :roll: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

jó ha van írta: 2020.02.14. 14:59 Hogy az nem lehet! Ha egyszer esel el, hogyan tudsz kétszer felkelni? :roll: :lol:
Hát úgy, hogy bunyóhoz eleve fel kellett már álljál az ellenféllel szemben. Ez egy. Levernek de felállsz, ez kettő. Ha lent maradsz, akkor csak egy, de ha újra felállsz és folytatod a harcot, akkor az már kettő. ;)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2020.02.14. 15:28 Hát úgy, hogy bunyóhoz eleve fel kellett már álljál az ellenféllel szemben. Ez egy. Levernek de felállsz, ez kettő. Ha lent maradsz, akkor csak egy, de ha újra felállsz és folytatod a harcot, akkor az már kettő. ;)
Off

Magyarázhatjuk így is. Amíg bunyóztam, én már állva mentem oda.😉
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Tárolóhely

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Ma beszélgettünk egy barátommal, és nem tudtuk a jó választ a következőre. (tudom, hogy a régi kéken valaki közülünk már futott ezzel egy kört, de nem tudom mi lett a végeredmény, sőt a szabályt se tudom pontosan).
Nah szóval: a max tíz fegyveres szabály az személyekre vonatkozik, vagy tárolóhelyenként. Vagyis ha két tárolóhelyem van bejelentve (ha jól emléxem akkor ennek nincs akadálya), akkor tarthatok 2x10 fegyvert?
"..."
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Tárolóhely

Hozzászólás Szerző: laci008 »

TurboP írta: 2020.02.14. 21:19 Ma beszélgettünk egy barátommal, és nem tudtuk a jó választ a következőre. (tudom, hogy a régi kéken valaki közülünk már futott ezzel egy kört, de nem tudom mi lett a végeredmény, sőt a szabályt se tudom pontosan).
Nah szóval: a max tíz fegyveres szabály az személyekre vonatkozik, vagy tárolóhelyenként. Vagyis ha két tárolóhelyem van bejelentve (ha jól emléxem akkor ennek nincs akadálya), akkor tarthatok 2x10 fegyvert?
Személyre és tárolohelyre.Egy cimen egyet fogadnak el.Ha másik családtag nevén van akkor lehet.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Tárolóhely

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

laci008 írta: 2020.02.14. 21:48 Személyre és tárolohelyre.Egy cimen egyet fogadnak el.Ha másik családtag nevén van akkor lehet.
És ha az én nevemen, de más címen?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Tárolóhely

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

jó ha van írta: 2020.02.14. 22:03 És ha az én nevemen, de más címen?
Kérdezd meg a helyi igrendet mit hogyan fogadnak el.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Tárolóhely

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Fortitu írta: 2020.02.14. 22:07 Kérdezd meg a helyi igrendet mit hogyan fogadnak el.
Allessz! :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Tárolóhely

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Ezt még értem is, de mi a szabály?
Fortitu írta: 2020.02.14. 22:07 Kérdezd meg a helyi igrendet mit hogyan fogadnak el.
"..."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Tárolóhely

Hozzászólás Szerző: TurboP »

A 253/2004 szerint nincs szabály arra, hogy vadászati célra csak 10 fegyvert lehet engedélyezni. Nincs benne szabály arra, hogy természetes személynek csak 1 tárolóhelye lehet. Szabály csak arra van hogy a tárolóhelyet 10 fegyvernél több tárolása esetén hogyan kell kialakítani.

Így elvileg nincs akadálya annak, hogy egy személynek 2 tárolóhelye legyen, és mindegyiken akár 10 fegyvert tartson.

Vagy rosszul értelmezem? Persze ettől függetlenül a helyi igrend értelmezése alapján ez vagy működhet vagy sem.

TurboP írta: 2020.02.14. 22:16 Ezt még értem is, de mi a szabály?
"..."
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Tárolóhely

Hozzászólás Szerző: laci008 »

TurboP írta: 2020.02.14. 22:32 A 253/2004 szerint nincs szabály arra, hogy vadászati célra csak 10 fegyvert lehet engedélyezni. Nincs benne szabály arra, hogy természetes személynek csak 1 tárolóhelye lehet. Szabály csak arra van hogy a tárolóhelyet 10 fegyvernél több tárolása esetén hogyan kell kialakítani.

Így elvileg nincs akadálya annak, hogy egy személynek 2 tárolóhelye legyen, és mindegyiken akár 10 fegyvert tartson.

Vagy rosszul értelmezem? Persze ettől függetlenül a helyi igrend értelmezése alapján ez vagy működhet vagy sem.
Ja de egy lakcimre egyet fognak engedélyezni.Ha másik cimen bejelentesz tárolóhelyet és a feltételeknek megfelel nyilván megadják.De több ismerősömnek van 10 fölött és ha belegondolsz nem akkora dolog megoldani a tárolási feltételeket.Ja és örök érvényű "Akinek fussa hogy majmot vegyen annak fussa banánra is"
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Tárolóhely

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2020.02.14. 22:32 A 253/2004 szerint nincs szabály arra, hogy vadászati célra csak 10 fegyvert lehet engedélyezni. Nincs benne szabály arra, hogy természetes személynek csak 1 tárolóhelye lehet. Szabály csak arra van hogy a tárolóhelyet 10 fegyvernél több tárolása esetén hogyan kell kialakítani.

Így elvileg nincs akadálya annak, hogy egy személynek 2 tárolóhelye legyen, és mindegyiken akár 10 fegyvert tartson.

Vagy rosszul értelmezem? Persze ettől függetlenül a helyi igrend értelmezése alapján ez vagy működhet vagy sem.
+1

Vita helyett joxabályt kell olvasni, minden benne van.

A tarolohely hany darab lehet kerdeskorhoz: Jog es Fegyver rovatban pont most ezzel foglalkozik dr. Bokros, miszerint jogilag konnyeden lehet ketto is, de a helyi igrend lehet, hogy szukitoen jogertelmez, olyankor lehet pereskedni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Én hasonló témakörben kérdeztem a BRFK-t. Nekem annyi volt, hogy egy címen, egy házon belül,de külön, elválasztott emeleten hogy van. Ugyanis nekem a felső emeleten is volt egy páncélom, meg nagyapámnak is az alsón. Viszont azt mondták, hogy 1 CÍMEN max 10 fegyver lehet, tehát redukálódtunk személyenként 5-5re, vagy 3-7re, vagy bármilyen felosztásra, ahogy tetszik. Ahogy elköltöztem, "felszabadultam" 10re az új címen. Ergo nekem az jött le, hogy a címen lévő darabszám a fontos, nem a személy birtokában lévő. És ha több tárolóhely is lehet, akkor több fegyver is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2020.02.15. 07:47 Én hasonló témakörben kérdeztem a BRFK-t. Nekem annyi volt, hogy egy címen, egy házon belül,de külön, elválasztott emeleten hogy van. Ugyanis nekem a felső emeleten is volt egy páncélom, meg nagyapámnak is az alsón. Viszont azt mondták, hogy 1 CÍMEN max 10 fegyver lehet, tehát redukálódtunk személyenként 5-5re, vagy 3-7re, vagy bármilyen felosztásra, ahogy tetszik. Ahogy elköltöztem, "felszabadultam" 10re az új címen. Ergo nekem az jött le, hogy a címen lévő darabszám a fontos, nem a személy birtokában lévő. És ha több tárolóhely is lehet, akkor több fegyver is.
ez jó nagy baromság. Ezt nem is mernék írásba adni.

Egy címen lakhat akárhány engedélyes is, ha elég nagy az ingatlan, és akkor mondjuk, ha 11-en laknak és kérnek engedélyt, akkor a 11.-nek nem adnak engedélyt? Nyilvánvaló a jogellenesség, ezt ők is tudják. írásba nem fognak ekkor állatságot adni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2020.02.15. 07:53 ez jó nagy baromság. Ezt nem is mernék írásba adni.

Egy címen lakhat akárhány engedélyes is, ha elég nagy az ingatlan, és akkor mondjuk, ha 11-en laknak és kérnek engedélyt, akkor a 11.-nek nem adnak engedélyt? Nyilvánvaló a jogellenesség, ezt ők is tudják. írásba nem fognak ekkor állatságot adni.
Hidd el, ezen én is csodálkoztam és röhögtem kicsit, de nem kezdtem el ugrálni, mert amúgy nem volt miért.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2020.02.15. 08:44 Hidd el, ezen én is csodálkoztam és röhögtem kicsit, de nem kezdtem el ugrálni, mert amúgy nem volt miért.
de akkor mi a fenének megkérdezni? ha nem írásban? És utána minek a jogilag nyilvánvaló baromságot terjeszteni?

Nekem meg azt mondták, hogy kétfejű gyíkemberek is kaphatnak engedélyt, ha piros sapkában mennek. Ha tényleg mondtak is ilyent, akkor legközelebb majd mást mondanak és letagadják úgyis. Ami nem írásban van, az NINCS.

Továbbá:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/veleme ... rt-kerded/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2020.02.15. 08:51 de akkor mi a fenének megkérdezni? ha nem írásban? És utána minek a jogilag nyilvánvaló baromságot terjeszteni?

Nekem meg azt mondták, hogy kétfejű gyíkemberek is kaphatnak engedélyt, ha piros sapkában mennek. Ha tényleg mondtak is ilyent, akkor legközelebb majd mást mondanak és letagadják úgyis. Ami nem írásban van, az NINCS.

Továbbá:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/veleme ... rt-kerded/
Azért kérdeztem meg, mert volt 5-5 fegyverünk, amúgy is kellett beszéljek a kijárkáló ellenőrökkel más miatt, és rákérdeztem... Még telefonálgattak is, persze ők se tudták.. Aztán azért nem érdekelt, mert úgyis költöztem.... Bocs, hogy leírtam az ÉN tapasztalatomat..
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2020.02.15. 08:56 Azért kérdeztem meg, mert volt 5-5 fegyverünk, amúgy is kellett beszéljek a kijárkáló ellenőrökkel más miatt, és rákérdeztem... Még telefonálgattak is, persze ők se tudták.. Aztán azért nem érdekelt, mert úgyis költöztem.... Bocs, hogy leírtam az ÉN tapasztalatomat..
Igen, de pont ilyen módon terjed a vidéki gummicsellóboltosok sok bölcsessége is ("amit mi nem árulunk, az illegális"), meg a "rendőrcségaszonta, hogy az tilos".
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.02.15. 09:13 Igen, de pont ilyen módon terjed a vidéki gummicsellóboltosok sok bölcsessége is ("amit mi nem árulunk, az illegális"), meg a "rendőrcségaszonta, hogy az tilos".
Hátugye mindannyian a magasságos Igrend kezében vagyunk, és nem fogunk beleállni abba aki a zengedély ügyeinket intézi. Rengeteg ilyen egyedi sztori van a kapságonként eltérő felfogásról. Van ahol külön fegyverként írják be a váltócsövet, van ahol a fegyver mellé írják a könyben és nem számítják külön fegyvernek. Sőt egyazon kapitányság igrendjén belül van ügyintéző aki külön fegyvernek számolja, és van aki nem és beírja a fegyver mellé. Ez konkrét, megtörtént eset, beszélgettem pár hónapja két sportlövővel akik épp azt részletezték hogy kihez kell menni hogy ne legyen beírva külön fegyverként neki a váltócső hanem a pisztollyal együtt, mikor szokott lenni az az ügyintéző ügyfélfogadáson, stb. Agybaj!
Decemberben mesélték az MKH-ban, hogy van olyan igrend ahol az előágyszánas sörétesnél az előágyra is kérik rá gravírozni a fegyverszámot, mert csak, hiába nem fődarab ők úgy szokták. (Na, vajon hol? Bingó!)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2020.02.15. 11:16 Hátugye mindannyian a magasságos Igrend kezében vagyunk, és nem fogunk beleállni abba aki a zengedély ügyeinket intézi. Rengeteg ilyen egyedi sztori van a kapságonként eltérő felfogásról. Van ahol külön fegyverként írják be a váltócsövet, van ahol a fegyver mellé írják a könyben és nem számítják külön fegyvernek. Sőt egyazon kapitányság igrendjén belül van ügyintéző aki külön fegyvernek számolja, és van aki nem és beírja a fegyver mellé. Ez konkrét, megtörtént eset, beszélgettem pár hónapja két sportlövővel akik épp azt részletezték hogy kihez kell menni hogy ne legyen beírva külön fegyverként neki a váltócső hanem a pisztollyal együtt, mikor szokott lenni az az ügyintéző ügyfélfogadáson, stb. Agybaj!
Decemberben mesélték az MKH-ban, hogy van olyan igrend ahol az előágyszánas sörétesnél az előágyra is kérik rá gravírozni a fegyverszámot, mert csak, hiába nem fődarab ők úgy szokták. (Na, vajon hol? Bingó!)
Dödöllö? :D
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

RatRace írta: 2020.02.15. 11:32Dödöllö? :D
Vagy csak lehet hogy a belga légierő volt. ;)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Ismerek olyan 3 tagú családot, ahol mindenki sportlövő, egy címen vannak, és mindenkinek van saját tároló helye.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Sziasztok

Érdeklődni szeretnék, hogy Gyál város területre vonatkozóan az igrendes feladatot ki látja el?
Költözés miatt kérdezem.
Továbbá mi a tapasztalat az illetékes igrend, hogy áll a fegyveres témával?
Jöhet privatban is.
Köszönöm.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
művek-1

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

https://www.youtube.com/watch?v=k-BF6ICEArE

No komment, az érdekes az utolsó mondatok....
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Így lesz a 193 lőtérből 5...-re talán építési engedély:

https://444.hu/2020/02/17/talan-mar-apr ... t-epiteset
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2020.02.17. 11:28 Így lesz a 193 lőtérből 5...-re talán építési engedély:

https://444.hu/2020/02/17/talan-mar-apr ... t-epiteset
Levente képzés előkészületben! :shock:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

gvass1 írta: 2020.02.17. 11:28 Így lesz a 193 lőtérből 5...-re talán építési engedély:

https://444.hu/2020/02/17/talan-mar-apr ... t-epiteset
Ajjajjaj kedves volt honvédelmi miniszter úr! Azzal a fránya ujjacskával mindig csak a gond van!!! :shock: :o
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Cajga írta: 2020.02.18. 23:36 Ajjajjaj kedves volt honvédelmi miniszter úr! Azzal a fránya ujjacskával mindig csak a gond van!!! :shock: :o
Már nem miniszter, csak biztos és OGY képviselő. 2018-ig volt honvédelmi miniszter.
Na ja, az ujja ettől függetlenül nem jó helyen van. :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ CIKK - FONTOS!
EU – német fegyverjogi implementáció – 2020


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/eu-nem ... acio-2020/

Hosszas vajúdás után 2019 decemberében fogadta csak el (bőven túllépve az uniós határidőt) az EU legnagyobb tagállama az EU-fegyverdirektíva-módosítás nemzeti implementációját. Ezt pedig csak 2020. február 19.-én hirdették ki.

A német szaksajtó (Visier, DWJ) és érdekvédelmi szervezetek (FWR, FU) friss elemzései alapján az rajzolódik ki, hogy a kép felemásra sikerült. Sok ponton ugyan sikerült kihúzni átmeneti rendelkezésekkel, értelmezgetéssel a brüsszeli elmebaj méregfogát, néhol azonban a nemzeti jogalkotás kifejezetten rosszindulatú volt. Ugyanakkor kitartó lobbitevékenység alapján jelentős liberalizációs, racionalizációs rendelkezések is bekerültek a joganyagba.

Hogy miért fontos ez nekünk? Mert a magyar jogalkotás is az implementáció (nemzeti joganyagba átültetés) előtt áll, Németország pedig mindig is egyfajta igazodás pont volt számunkra.



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Egy kicsit sokat buzizik a tárkapacitással.
Mi értelme van? 20-as korlát a pisztolyoknál?
Meg hogy a tártestre is vonatkozik?

Az újonnan hatástalanított fegyverek bejelentéskötelesek, de a meglévők nem?

A sorozatlövő konverziókat betiltja? Akkor is, ha csak egyes lövést tud?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2020.02.19. 15:48 Egy kicsit sokat buzizik a tárkapacitással.
Mi értelme van? 20-as korlát a pisztolyoknál?
A tipikus idióta politikusi pótcselekvés példája.
Mit gondolnak, majd egy közel-keleti szélsőséges vallási fundamentalista azért fog tudni kevesebb embert lemászárolni mondjuk egy németországi tömegrendezvény megtámadásakor, mert Németországban már a 10-es tárak feletti tárkapacitás nem legális? Ezért nem fog Ahmed hozzáférni, így mentenek meg ártatlan életeket? :twisted: No ez eztán felettébb ravasz!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.02.19. 16:05 A tipikus idióta politikusi pótcselekvés példája.
Mit gondolnak, majd egy közel-keleti szélsőséges vallási fundamentalista azért fog tudni kevesebb embert lemászárolni mondjuk egy németországi tömegrendezvény megtámadásakor, mert Németországban már a 10-es tárak feletti tárkapacitás nem legális? Ezért nem fog Ahmed hozzáférni, így mentenek meg ártatlan életeket? :twisted: No ez eztán felettébb ravasz!
A tarkapacitaskorlat az EU-direktiva egyik kozponti eleme. Németek egész korrekten pont kijátszották.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.02.19. 16:41 A tarkapacitaskorlat az EU-direktiva egyik kozponti eleme. Németek egész korrekten pont kijátszották.
A fegyver- és fegyvertartó-gyűlölő magyar BM nyilván nem kijátszani akarja ezt hanem hanem rájátszani, és az eredeti direktíva agymenéseire még több lapáttal rátéve csavarni a megszorításokon. Nincs kétségem efelől.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.02.19. 15:48 Egy kicsit sokat buzizik a tárkapacitással.
Mi értelme van? 20-as korlát a pisztolyoknál?
Meg hogy a tártestre is vonatkozik?

Az újonnan hatástalanított fegyverek bejelentéskötelesek, de a meglévők nem?

A sorozatlövő konverziókat betiltja? Akkor is, ha csak egyes lövést tud?


1. mint említettem: a tarkapacitaskorlaton Brüsszel rugózik, a tagállamok próbálják kiekerülgetni, mert betartathatatlan

2. igen, visszamenoleges jogalkotasba igyekszenek nem belemenni, igy csak a jovoben hatastalanitasra (uj modszer szerint) es forgaomba kerulo hatastalanitottakra vonatkozik a bejelenteshez kotes

3. a salutwaffen elesbol jellemzoen csak riasztora (top-firing) atalakitott, legtobbszor maximum egylovetu (jobb esetben adapterhuvellyel ismetlo) - jogilag NEM a gáz-riasztó kategoriaba sorolt - eszkozok.

lásd pl:
https://www.youtube.com/watch?v=VYu9hDsN3z8
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

És a meglévő Salutwaffenekkel mi lesz?
Kb hány darab lehet?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

stevesmith79 írta: 2020.01.21. 12:22 VCDL_GreenBlack_web.png

A fegyverpárti települések száma tovább nőtt.

Remélem, ez a bebörtönzés és a Nemzeti Gárda bevetése csak fenyegetőzés a politikusok részéről. Ha valamelyiket is meglépik, azzal égő gyufát dobnak a puskaporos hordóba. :cry:
Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

G.D írta: 2020.02.26. 11:31 Kép
Piti szemétkedés.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
stevesmith79
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2018.06.03. 14:15
Tartózkodási hely: A térkép szélén

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: stevesmith79 »

G.D írta: 2020.02.26. 11:31 Kép
Most zabosak az elvtársak, mert elbukott a virginiai kezdeményezés :evil: Most Arizonában szemétkednek.
"Laws that forbid the carrying of arms disarm only those who are neither inclined nor determined to commit crimes." – Thomas Jefferson
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fegyverellenes politikusok szellemi képességei. Joe Biden elnökjelölt, Obama alelnöke szerint 2007 óta 150 MILLIÓ EMBERT öltek meg fegyverekkel az USA-ban (linken a videó is):


·
febr. 26.
.@JoeBiden
: "150 million people have been killed since 2007" by guns.

* the entire population of the U.S. was 329.45 million last year, according to a @uscensusbureau
estimate.

https://twitter.com/kenvogel/status/123 ... ce-2007%2F
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.02.27. 12:05 Fegyverellenes politikusok szellemi képességei. Joe Biden elnökjelölt, Obama alelnöke szerint 2007 óta 150 MILLIÓ EMBERT öltek meg fegyverekkel az USA-ban (linken a videó is):


·
febr. 26.
.@JoeBiden
: "150 million people have been killed since 2007" by guns.

* the entire population of the U.S. was 329.45 million last year, according to a @uscensusbureau
estimate.

https://twitter.com/kenvogel/status/123 ... ce-2007%2F
Ebben a mondatban nincs benne hogy az USA-ban öltek meg ennyi embert, csak annyit hogy 2007 óta ennyit öltek meg összesen lőfegyverrel. A tágabb kontextusban talán, de az ebből a posztból nem derül ki (a videót meg nem néztem meg)
De tény a hír ettől még félrevezető és populista.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2020.02.27. 12:26 Ebben a mondatban nincs benne hogy az USA-ban öltek meg ennyi embert, csak annyit hogy 2007 óta ennyit öltek meg összesen lőfegyverrel. A tágabb kontextusban talán, de az ebből a posztból nem derül ki (a videót meg nem néztem meg)
De tény a hír ettől még félrevezető és populista.
Örüljön neki. A billgetczi szerint így is sokan vagyunk.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.02.27. 12:26 Ebben a mondatban nincs benne hogy az USA-ban öltek meg ennyi embert, csak annyit hogy 2007 óta ennyit öltek meg összesen lőfegyverrel. A tágabb kontextusban talán, de az ebből a posztból nem derül ki (a videót meg nem néztem meg)
De tény a hír ettől még félrevezető és populista.
ez egy amerikai elnökjelölti TV-vita (lasd video) az amerikai gun controlról.

Egyebkent meg nyilván elképesztő állatság lenne az egész világra nézve is a 150 milliós adat, hahó!

A második világháború alatt nem haltak ennyien meg kézilőfegyvertől!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.02.27. 12:30 ez egy amerikai elnökjelölti TV-vita (lasd video) az amerikai gun controlról.

Egyebkent meg nyilván elképesztő állatság lenne az egész világra nézve is a 150 milliós adat, hahó!

A második világháború alatt nem haltak ennyien meg kézilőfegyvertől!
Sztem eltévedt és 150 ezer helyett mondott 150 milliót. De ez csak egy tipp.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.02.27. 12:31 Sztem eltévedt és 150 ezer helyett mondott 150 milliót. De ez csak egy tipp.

kemény szakma a politikusi, nem lehet hülyeséget beszélni észrevétlenül...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Tudod akik megírták a válaszokat, hogy melyik témáról majd mit fog válaszolni, azok megbeszélték:
Te csak 150.000-en halltak meg eddig fegyvertől, hú vazze az kevés.
Írjál 150 milliót az már jó lesz.
ok.

Ez a marha meg szinte csak felolvasta.
gvass1 írta: kemény szakma a politikusi, nem lehet hülyeséget beszélni észrevétlenül...
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.02.27. 12:35 kemény szakma a politikusi, nem lehet hülyeséget beszélni észrevétlenül...

"Honnan tudod hogy egy politikus hazudik?
....
Mozog a szája."

Ráadásul szintén kemény balfékség összemosni a bűncselekményben lőfegyerrel áldozatként meggyilkoltakat azokkal, akik pl jogszerű rendőri intézkedés során (amerikai rendőr ugye híresen nem szarozik), önvédelmi helyzetben támadóként, vagy balesetben haltak meg. Tehát a 150 ezerből igen sokan voltak rosszfiúk, akiket éppen hogy lőfegyverrel tudtak megállítani.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2020.02.27. 12:54 "Honnan tudod hogy egy politikus hazudik?
....
Mozog a szája."

Ráadásul szintén kemény balfékség összemosni a bűncselekményben lőfegyerrel áldozatként meggyilkoltakat azokkal, akik pl jogszerű rendőri intézkedés során (amerikai rendőr ugye híresen nem szarozik), önvédelmi helyzetben támadóként, vagy balesetben haltak meg. Tehát a 150 ezerből igen sokan voltak rosszfiúk, akiket éppen hogy lőfegyverrel tudtak megállítani.
Plusz ebbe azt hiszem inkorrekt módon beleszámolják az öngyilkosságokat is.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

FélOFF: NJT.hu

Hozzászólás Szerző: Poresz »

FélOFF: NJT.hu-ról csak én nem tudok (pdf-ben) letölteni vagy nyomtatni? (Kísérleteztem: Chrome-nal és Firefox-szal.) Jó lenne akkor is olvasni a tartalékot, ha nincs net. (Például vonaton fegyverismereti vizsgára készülni.)
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: FélOFF: NJT.hu

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Poresz írta: 2020.03.01. 09:52 FélOFF: NJT.hu-ról csak én nem tudok (pdf-ben) letölteni vagy nyomtatni? (Kísérleteztem: Chrome-nal és Firefox-szal.) Jó lenne akkor is olvasni a tartalékot, ha nincs net. (Például vonaton fegyverismereti vizsgára készülni.)
Kijelöl->másol->beilleszt, például doc vagy txt.
Válasz küldése