Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

művek-1 írta: 2020.02.15. 21:18 https://www.youtube.com/watch?v=k-BF6ICEArE

Nem fűznék hozzá semmit, mindenki levonhatja a következtetést......
Több problémás mondat is van ebben a videóban:

A gumis puskáról mondott "20-30 méteren belül bármit el lehessen vele találni" hatótávolság és szórás adat baromira megtévesztő! Nem csak felesleges és szerencsétlen, de veszélyes dolog is irreális adatokkal csalogatni a tájékozatlan vásárlókat. Ez pont olyan mint a 90-ves évektől sokáig kiirthatatlan "a gázpisztoly 10 méteren belül halálos" és "'ideggázt tartalmazó CN lőszer" kezdetű álhírek.

Az a mondat hogy "ha lövök egyet vele a hangja is vadászpuska, ha belövök a bozótba az ilyan mintha egy slugot küldtem volna be". dettó hasónló megtévesztés. Egy .380 knall riasztó hangja és egy vadászpuska hangja azért ég és föld. De ez a kisebbik baj itt, azt állítani hogy hasonló hatással rendelkezik mint egy 3 ezer joule feletti energiájú gyöngygolyó vagy slug, hát nagyon udvarias vagyok, ha torzításnak nevezem. Ez baromira veszélyes és megtévesztő, emellett ugye nem lövöldözünk ismeretlen és nem azonosított célra (bozót) csak úgy kapásból, ezt is tudnia kellene az igazgató úrnak. Ezért pl vadászvizsgán azonnali bukás jár, mondjuk ez nem az volt, de attól függetlenül nem túl etikus ilyet állítani, mert az nem önvédelmi helyzet hogy "zörgött a bokor, gyanús mi volt ott, hát belelőttem egyet hogy kiderüljön mi lapul benne?"

És akkor ott van az éleslből átalakított puskákkal kapcsolatos nagyon pongyola és szintén félrevezető állítás, amit már kitárgyaltak. Az úgy lett volna korrekt, ha jelzi hogy ez az ő magánvéleménye.

Én örülök a fejlesztéseknek és a fejlődésnek, ha mindenki újabb és újabb modelleket jelentet meg szépen sorban. Ahogy Gvass is írja, legyen minél több cucc kint az embereknél több mint a flóbert, ne lehessen egy tollvonással betiltani őket!
Ennél a nyilatkozatnál viszont elvárható lett volna a megtévesztésre alkalmas állítások szigorú mellőzése. Ez a videó kint van a neten, és referencia pont lesz sokak számára. Sajnos.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

TotoHU írta: 2020.02.16. 10:17 Több problémás mondat is van ebben a videóban:

A gumis puskáról mondott "20-30 méteren belül bármit el lehessen vele találni" hatótávolság és szórás adat baromira megtévesztő! Nem csak felesleges és szerencsétlen, de veszélyes dolog is irreális adatokkal csalogatni a tájékozatlan vásárlókat. Ez pont olyan mint a 90-ves évektől sokáig kiirthatatlan "a gázpisztoly 10 méteren belül halálos" és "'ideggázt tartalmazó CN lőszer" kezdetű álhírek.

Az a mondat hogy "ha lövök egyet vele a hangja is vadászpuska, ha belövök a bozótba az ilyan mintha egy slugot küldtem volna be". dettó hasónló megtévesztés. Egy .380 knall riasztó hangja és egy vadászpuska hangja azért ég és föld. De ez a kisebbik baj itt, azt állítani hogy hasonló hatással rendelkezik mint egy 3 ezer joule feletti energiájú gyöngygolyó vagy slug, hát nagyon udvarias vagyok, ha torzításnak nevezem. Ez baromira veszélyes és megtévesztő, emellett ugye nem lövöldözünk ismeretlen és nem azonosított célra (bozót) csak úgy kapásból, ezt is tudnia kellene az igazgató úrnak. Ezért pl vadászvizsgán azonnali bukás jár, mondjuk ez nem az volt, de attól függetlenül nem túl etikus ilyet állítani, mert az nem önvédelmi helyzet hogy "zörgött a bokor, gyanús mi volt ott, hát belelőttem egyet hogy kiderüljön mi lapul benne?"

És akkor ott van az éleslből átalakított puskákkal kapcsolatos nagyon pongyola és szintén félrevezető állítás, amit már kitárgyaltak. Az úgy lett volna korrekt, ha jelzi hogy ez az ő magánvéleménye.

Én örülök a fejlesztéseknek és a fejlődésnek, ha mindenki újabb és újabb modelleket jelentet meg szépen sorban. Ahogy Gvass is írja, legyen minél több cucc kint az embereknél több mint a flóbert, ne lehessen egy tollvonással betiltani őket!
Ennél a nyilatkozatnál viszont elvárható lett volna a megtévesztésre alkalmas állítások szigorú mellőzése. Ez a videó kint van a neten, és referencia pont lesz sokak számára. Sajnos.
Korrekt vélemény, annyival kiegészítve, hogy a legalapvetőbb dolog egy " igazgatótól", hogy a konkurenciát nem tüntetheti fel hamis színben, nem vádolhatja hamisan, de ez ezek szerint van, akinek hiányzik ez a szakmai műveltségéből, sajnos.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

művek-1 írta: 2020.02.16. 10:43 Korrekt vélemény, annyival kiegészítve, hogy a legalapvetőbb dolog egy " igazgatótól", hogy a konkurenciát nem tüntetheti fel hamis színben, nem vádolhatja hamisan, de ez ezek szerint van, akinek hiányzik ez a szakmai műveltségéből, sajnos.
PONTOSAN!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

TotoHU írta: 2020.02.16. 10:17 Több problémás mondat is van ebben a videóban:

A gumis puskáról mondott "20-30 méteren belül bármit el lehessen vele találni" hatótávolság és szórás adat baromira megtévesztő! Nem csak felesleges és szerencsétlen, de veszélyes dolog is irreális adatokkal csalogatni a tájékozatlan vásárlókat. Ez pont olyan mint a 90-ves évektől sokáig kiirthatatlan "a gázpisztoly 10 méteren belül halálos" és "'ideggázt tartalmazó CN lőszer" kezdetű álhírek.

Az a mondat hogy "ha lövök egyet vele a hangja is vadászpuska, ha belövök a bozótba az ilyan mintha egy slugot küldtem volna be". dettó hasónló megtévesztés. Egy .380 knall riasztó hangja és egy vadászpuska hangja azért ég és föld. De ez a kisebbik baj itt, azt állítani hogy hasonló hatással rendelkezik mint egy 3 ezer joule feletti energiájú gyöngygolyó vagy slug, hát nagyon udvarias vagyok, ha torzításnak nevezem. Ez baromira veszélyes és megtévesztő, emellett ugye nem lövöldözünk ismeretlen és nem azonosított célra (bozót) csak úgy kapásból, ezt is tudnia kellene az igazgató úrnak. Ezért pl vadászvizsgán azonnali bukás jár, mondjuk ez nem az volt, de attól függetlenül nem túl etikus ilyet állítani, mert az nem önvédelmi helyzet hogy "zörgött a bokor, gyanús mi volt ott, hát belelőttem egyet hogy kiderüljön mi lapul benne?"

És akkor ott van az éleslből átalakított puskákkal kapcsolatos nagyon pongyola és szintén félrevezető állítás, amit már kitárgyaltak. Az úgy lett volna korrekt, ha jelzi hogy ez az ő magánvéleménye.

Én örülök a fejlesztéseknek és a fejlődésnek, ha mindenki újabb és újabb modelleket jelentet meg szépen sorban. Ahogy Gvass is írja, legyen minél több cucc kint az embereknél több mint a flóbert, ne lehessen egy tollvonással betiltani őket!
Ennél a nyilatkozatnál viszont elvárható lett volna a megtévesztésre alkalmas állítások szigorú mellőzése. Ez a videó kint van a neten, és referencia pont lesz sokak számára. Sajnos.
Egyben azt sugallja, hogy az átalakítottakat a unió miatt valamikor be fogják tiltani, mert éles kategóriába kerül. Nem bírja ki, hogy ne vágjon oda a többi piaci szereplőnek, szerintem ez nem szép magatartás. Nem szimpi ez a csóka, ezek után még jobban fogok drukkolni a Gyöngysornak, hogy minél több jó cuccot tudjon gyártani és eladni.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

művek-1 írta: 2020.02.16. 10:43 Korrekt vélemény, annyival kiegészítve, hogy a legalapvetőbb dolog egy " igazgatótól", hogy a konkurenciát nem tüntetheti fel hamis színben, nem vádolhatja hamisan, de ez ezek szerint van, akinek hiányzik ez a szakmai műveltségéből, sajnos.
Önnek jó egészséget, jó ötleteket, valamint nagyobb piaci részesedést tudok csak ezek után kívánni. A másik oldalnak meg a "sokat akart a sarka, de nem bírta a farka...."
Avatar
Marcinko
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2019.02.27. 11:24

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Marcinko »

5464564.jpg
Ezért senki nem fog megválni a Dragon-tól az biztos, de aki esetleg arról lemaradt...
Viszont kivitelezhető lenne a mai viszonyoknak megfelelően, egy olyan pump-action, ami a klasszikus módon működik, nagyobb tárkapacitással, és solo töltényűrkötegekkel (elölről gumi, hátulról riasztós)? Vagy a használat alatt kipotyognának a riasztók benne, és elakadna az egész? :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Marcinko írta: 2020.02.16. 11:10 5464564.jpg

Ezért senki nem fog megválni a Dragon-tól az biztos, de aki esetleg arról lemaradt...
Viszont kivitelezhető lenne a mai viszonyoknak megfelelően, egy olyan pump-action, ami a klasszikus módon működik, nagyobb tárkapacitással, és solo töltényűrkötegekkel (elölről gumi, hátulról riasztós)? Vagy a használat alatt kipotyognának a riasztók benne, és elakadna az egész? :)

Erősen OVBMG!

(a Dragon mondjuk a legelcseszettebb Keserű fegyver volt, evör. Azóta kilométerekkel lépett előre a cég. A Dragon rémálmaimban jön csak elő...)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Dragont a kinezete adja el, meg most is.

1 hete adtam el az enyemet. Az ergonomiaja eleg szerencsetlen, ezert is nem tartottam meg, nem sokaig volt nalam. En elertem az elso elsutobillentyut, viszont mindig elerte az ujjam a satorvas elejet sutesnel.

Ami leginkabb kenyelmetlen benne, hogy a satorvas hatulja es a tusa kozott kicsi hely es nyomta a kezem. Celra tartani is nehez, mert nem adja valahogy azzal a TOZ tusaval.

Ha gyujto lennek, nem adom el soha, rohadt jol nez ki. Meg hat a toltenyurkoteg akkoriban urtechnika volt, utana sokaig is, nem ertem miert mondjuk.
20200122_001323.jpg
gvass1 írta: 2020.02.16. 11:17 Erősen OVBMG!

(a Dragon mondjuk a legelcseszettebb Keserű fegyver volt, evör. Azóta kilométerekkel lépett előre a cég. A Dragon rémálmaimban jön csak elő...)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Ben77 írta: 2020.02.16. 10:48 Egyben azt sugallja, hogy az átalakítottakat a unió miatt valamikor be fogják tiltani, mert éles kategóriába kerül. Nem bírja ki, hogy ne vágjon oda a többi piaci szereplőnek, szerintem ez nem szép magatartás. Nem szimpi ez a csóka, ezek után még jobban fogok drukkolni a Gyöngysornak, hogy minél több jó cuccot tudjon gyártani és eladni.
Akár szándékosan volt így akár csak félresikerült a fogalmazás, ebben a formában eléggé félreveztető és etikátlan volt.

Egy cégvezetőnek azért jó ha van pár előre megogalmazott panelje, pl "Cégünk filozófiája hogy nem éles eredetiből alakítunk át muzeális fegyvereket, hanem magunk gyártjuk azokat. Ezzel a teljes gyártási folyamat itthon marad, így a dolgozóink, beszállítók és vevőink számára is értéket teremtünk. Emellett ezek a fegyverek úgy gondoljuk, hogy várhatóan nem kerülnek annak a bizonytalan kimenetelű jogi huzavonának a célkeresztjébe, ami jelenleg az EU-n belül a fegyverjogi direktívával kapcsolatban jelenleg is zajlik." És akkor máris sokkal tisztább az egész ügy és korrekt mindenkivel szemben.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2020.02.16. 11:52 Akár szándékosan volt így akár csak félresikerült a fogalmazás, ebben a formában eléggé félreveztető és etikátlan volt.

Egy cégvezetőnek azért jó ha van pár előre megogalmazott panelje, pl "Cégünk filozófiája hogy nem éles eredetiből alakítunk át muzeális fegyvereket, hanem magunk gyártjuk azokat. Ezzel a teljes gyártási folyamat itthon marad, így a dolgozóink, beszállítók és vevőink számára is értéket teremtünk. Emellett ezek a fegyverek úgy gondoljuk, hogy várhatóan nem kerülnek annak a bizonytalan kimenetelű jogi huzavonának a célkeresztjébe, ami jelenleg az EU-n belül a fegyverjogi direktívával kapcsolatban jelenleg is zajlik." És akkor máris sokkal tisztább az egész ügy és korrekt mindenkivel szemben.
a hazai "fegyvergyáraknak" két ellensège van: a vásárló, meg az üzleti érzèk. ami itt megy azt tanítani kellene mint ELLENPÉLDÁT-hogyan NE!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Ben77 írta: 2020.02.16. 10:48 Egyben azt sugallja, hogy az átalakítottakat a unió miatt valamikor be fogják tiltani, mert éles kategóriába kerül. Nem bírja ki, hogy ne vágjon oda a többi piaci szereplőnek, szerintem ez nem szép magatartás. Nem szimpi ez a csóka, ezek után még jobban fogok drukkolni a Gyöngysornak, hogy minél több jó cuccot tudjon gyártani és eladni.
Köszönöm Tamáskám, de mint tudott a dolgok sohasem feketék és fehérek! Nem akarok ötleteket adni, mert a másik oldal nem korrekt, de ha elérünk a hídhoz, átmegyünk rajta! Három cégnek és jó néhány puskaművesnek rontja a boltját, azzal, hogy a jövőbeli vásárlókat eltérítheti a vételi szándéktól. Nem tudom, hogy ez nem rémhírterjesztés, amit a jog szankcionálni hívatott? Kiderül, hogy mindig van lejjebb!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Ben77 írta: 2020.02.16. 10:53 Önnek jó egészséget, jó ötleteket, valamint nagyobb piaci részesedést tudok csak ezek után kívánni. A másik oldalnak meg a "sokat akart a sarka, de nem bírta a farka...."
Vagy nem készítették fel a nyilatkozatra, egy vállalati jogász ezt nem engedte volna. Köszönöm szépen, megpróbálom, ha nem tiltanak be!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

gvass1 írta: 2020.02.16. 11:17 Erősen OVBMG!

(a Dragon mondjuk a legelcseszettebb Keserű fegyver volt, evör. Azóta kilométerekkel lépett előre a cég. A Dragon rémálmaimban jön csak elő...)
Mások is újabban hasonlókat álmodnak, csak modern kivitelben! :lol: :D
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

sodoma írta: 2020.02.16. 13:37 a hazai "fegyvergyáraknak" két ellensège van: a vásárló, meg az üzleti érzèk. ami itt megy azt tanítani kellene mint ELLENPÉLDÁT-hogyan NE!
Köszönjük, mi megvagyunk, személy szerint 1988-óta az akkor MHSZ-nél kezdtem sorozatlövő légfegyvereket tervezni, és az elmúlt 32 évben több mint százféle fegyvert gyártottak a gyáramban, ha ez kevés, hajrá!
Bíró Ferenc
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2020.01.12. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Bíró Ferenc »

művek-1 írta: 2020.02.16. 13:53 Köszönjük, mi megvagyunk, személy szerint 1988-óta az akkor MHSZ-nél kezdtem sorozatlövő légfegyvereket tervezni, és az elmúlt 32 évben több mint százféle fegyvert gyártottak a gyáramban, ha ez kevés, hajrá!
További sok sikert Keserű Művek. ÜDV . BÍRÓ FERENC.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Bíró Ferenc írta: 2020.02.16. 17:48 További sok sikert Keserű Művek. ÜDV . BÍRÓ FERENC.
Köszönöm szépen!

( milyen szép, mikor 32 év szakmai múlt után kiderül, hogy nem is értesz hozzá )


Keseru evkonyv cikk0002 (2).jpg
Keseru evkonyv cikk0002 (2).jpg (81.99 KiB) Megtekintve 63917 alkalommal
Keseru evkönyv cikk (1 ) (3).jpg
Keseru evkönyv cikk (1 ) (3).jpg (88.97 KiB) Megtekintve 63917 alkalommal
[attachment=1]Keseru evkonyv cikk (2).jpg[/attachment
Csatolmányok
Keseru evkonyv cikk (2).jpg
Keseru evkonyv cikk (2).jpg (92.21 KiB) Megtekintve 63917 alkalommal
Keseru evkonyv cikk0001.jpg
Keseru evkonyv cikk0001.jpg (86.73 KiB) Megtekintve 63917 alkalommal
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

művek-1 írta: 2020.02.16. 18:01 Köszönöm szépen!

( milyen szép, mikor 32 év szakmai múlt után kiderül, hogy nem is értesz hozzá )



Keseru evkonyv cikk0002 (2).jpgKeseru evkönyv cikk (1 ) (3).jpg[attachment=1]Keseru evkonyv cikk (2).jpg[/attachment
Mi lenne, ha a további fikázások elkerülése érdekében a Művek boltjában a kisker ár lépne életbe (mint valamikor a "régi szép időkben") és a viszonteladók felé ez az ár lenne az ajánlott eladási ár? Ettől némiképp eltérhetnének, de kb. mindenki tudná mire számítson.
Így kb. azonos lehetne az ország minden pontján a Művek termékeinek az ára, hiszen így is fogynak/elkelnek az áruk, mint látjuk, tapasztaljuk a beírásokból.
Nem éleződne tovább a helyzet a Budapesti/Vidéki vagy a Művektől/Vidékről vásárlók közötti ellentét.
A termelt mennyiség így is simán elkelne és mindenki jobb szájízzel mehetne boldogan haza az "itt", vagy "ott" megvásárolt áruval, a kereskedők hangulatáról és további hozzáállásáról nem is beszélve.
Ráadásul a profit is jóval magasabb lehetne számodra és az elosztás is könnyebb volna, lelkiismeret-furdalás nélkül.
(Tudom, hogy most pár "ráérő" (bármikor ugrásra kész, bár nekik sem jutott mindig) pesti topiktárs meg fog kövezni ez miatt, de szvsz nem ők vannak többségben.) ;)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Dönci62 írta: 2020.02.16. 18:36 Mi lenne, ha a további fikázások elkerülése érdekében a Művek boltjában a kisker ár lépne életbe (mint valamikor a "régi szép időkben") és a viszonteladók felé ez az ár lenne az ajánlott eladási ár? Ettől némiképp eltérhetnének, de kb. mindenki tudná mire számítson.
Így kb. azonos lehetne az ország minden pontján a Művek termékeinek az ára, hiszen így is fogynak/elkelnek az áruk, mint látjuk, tapasztaljuk a beírásokból.
Nem éleződne tovább a helyzet a Budapesti/Vidéki vagy a Művektől/Vidékről vásárlók közötti ellentét.
A termelt mennyiség így is simán elkelne és mindenki jobb szájízzel mehetne boldogan haza az "itt", vagy "ott" megvásárolt áruval, a kereskedők hangulatáról és további hozzáállásáról nem is beszélve.
Ráadásul a profit is jóval magasabb lehetne számodra és az elosztás is könnyebb volna, lelkiismeret-furdalás nélkül.
(Tudom, hogy most pár "ráérő" (bármikor ugrásra kész, bár nekik sem jutott mindig) pesti topiktárs meg fog kövezni ez miatt, de szvsz nem ők vannak többségben.) ;)
Azaz, ha én messze lakok a Művektől és nem jutok hozzá a jó vételekhez, akkor más se juthasson hozzá. És akkor én elégedett lennék azzal, hogy nekem nem lett jobb, de legalább már másnak se jó.

Magyarország, én így szeretlek...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Dönci62 írta: 2020.02.16. 18:36 Mi lenne, ha a további fikázások elkerülése érdekében a Művek boltjában a kisker ár lépne életbe (mint valamikor a "régi szép időkben") és a viszonteladók felé ez az ár lenne az ajánlott eladási ár?
Ezt hogy érted?
Hogy adja drágábban a Művek a mintaboltjában, mint ahogy most adja?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Dönci62 írta: 2020.02.16. 18:36 Mi lenne, ha a további fikázások elkerülése érdekében a Művek boltjában a kisker ár lépne életbe (mint valamikor a "régi szép időkben") és a viszonteladók felé ez az ár lenne az ajánlott eladási ár? Ettől némiképp eltérhetnének, de kb. mindenki tudná mire számítson.
Így kb. azonos lehetne az ország minden pontján a Művek termékeinek az ára, hiszen így is fogynak/elkelnek az áruk, mint látjuk, tapasztaljuk a beírásokból.
Nem éleződne tovább a helyzet a Budapesti/Vidéki vagy a Művektől/Vidékről vásárlók közötti ellentét.
A termelt mennyiség így is simán elkelne és mindenki jobb szájízzel mehetne boldogan haza az "itt", vagy "ott" megvásárolt áruval, a kereskedők hangulatáról és további hozzáállásáról nem is beszélve.
Ráadásul a profit is jóval magasabb lehetne számodra és az elosztás is könnyebb volna, lelkiismeret-furdalás nélkül.
(Tudom, hogy most pár "ráérő" (bármikor ugrásra kész, bár nekik sem jutott mindig) pesti topiktárs meg fog kövezni ez miatt, de szvsz nem ők vannak többségben.) ;)
A téma nem ebből indult ki, amikor a fegyverbolt kifizeti nálunk a terméket, többé nincs ráhatásom az árképzésre. Csak akkor tudnék beleszólni, ha bizományba adnám oda a termékeinket, ezt nagyjából azok teszik, akik eladhatatlan dolgot gyártanak, és beleszámolják, hogy a kihelyezett áru egy része sosem kerül kiegyenlítésre, de mindig jobb, mint a teli raktárban a hibás tevékenységével naponta szembesülni, röviden.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Thomaster írta: 2020.02.16. 19:08 Azaz, ha én messze lakok a Művektől és nem jutok hozzá a jó vételekhez, akkor más se juthasson hozzá. És akkor én elégedett lennék azzal, hogy nekem nem lett jobb, de legalább már másnak se jó.

Magyarország, én így szeretlek...
Kisker bolt = Kisker ár
Viszonteladó nagyobb tételben = nagyker ár

" (Tudom, hogy most pár "ráérő" (bármikor ugrásra kész, bár nekik sem jutott mindig) pesti topiktárs meg fog kövezni ez miatt, de szvsz nem ők vannak többségben.) ;) "

Az ötös lottó számai lennének ennyire tutik a tippjeim során! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

művek-1 írta: 2020.02.16. 19:12 A téma nem ebből indult ki, amikor a fegyverbolt kifizeti nálunk a terméket, többé nincs ráhatásom az árképzésre. Csak akkor tudnék beleszólni, ha bizományba adnám oda a termékeinket, ezt nagyjából azok teszik, akik eladhatatlan dolgot gyártanak, és beleszámolják, hogy a kihelyezett áru egy része sosem kerül kiegyenlítésre, de mindig jobb, mint a teli raktárban a hibás tevékenységével naponta szembesülni, röviden.
Nem figyeltél a pontos megfogalmazásra!!!!
: "viszonteladók felé ez az ár lenne az ajánlott eladási ár? Ettől némiképp eltérhetnének, de kb. mindenki tudná mire számítson."

Aki túl mohó lenne, hát úgy járna........................................
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Thomaster írta: 2020.02.16. 19:08 Azaz, ha én messze lakok a Művektől és nem jutok hozzá a jó vételekhez, akkor más se juthasson hozzá. És akkor én elégedett lennék azzal, hogy nekem nem lett jobb, de legalább már másnak se jó.

Magyarország, én így szeretlek...
Miért nem juthatna hozzá??????
Mitől nem lett másnak sem jó??????

" (Tudom, hogy most pár "ráérő" (bármikor ugrásra kész, bár nekik sem jutott mindig) pesti topiktárs meg fog kövezni ez miatt, de szvsz nem ők vannak többségben.) ;) "

Az ötös lottó számai lennének ennyire tutik a tippjeim során! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Dönci62 írta: 2020.02.16. 19:15 Kisker bolt = Kisker ár
Viszonteladó nagyobb tételben = nagyker ár
Magyarul azt szeretnéd, hogy a mintaboltban drágábban kaphassuk?
Vagy mit?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

WildBear23 írta: 2020.02.16. 19:24 Magyarul azt szeretnéd, hogy a mintaboltban drágábban kaphassuk?
Vagy mit?
Mit nem lehet ezen érteni????

"Kisker bolt = Kisker ár
Viszonteladó nagyobb tételben = nagyker ár"
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Dönci62 írta: 2020.02.16. 19:30 Mit nem lehet ezen érteni????

"Kisker bolt = Kisker ár
Viszonteladó nagyobb tételben = nagyker ár"
Értem.
És az miért jó Neked, ha mi itt drágábban vesszük meg?
Attól jobban érzed magad?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Dönci62 írta: 2020.02.16. 19:15 Kisker bolt = Kisker ár
Viszonteladó nagyobb tételben = nagyker ár

" (Tudom, hogy most pár "ráérő" (bármikor ugrásra kész, bár nekik sem jutott mindig) pesti topiktárs meg fog kövezni ez miatt, de szvsz nem ők vannak többségben.) ;) "

Az ötös lottó számai lennének ennyire tutik a tippjeim során! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Így vasárnap este, nyilván többen ráérünk. Hiszen még te is.

Csak annyit fogj fel, hogy amiről álmodsz, attól te nem kapnál semmit sehol olcsóbban, legfeljebb mi pestiek is drágábban kapnánk. Ja és akkor te is, amikor a pesti fórumtárs neked vásárol.

Na. Még mindig dögöljön meg a szomszéd tehene?
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Dönci62 írta: 2020.02.16. 19:19 Miért nem juthatna hozzá??????
Mitől nem lett másnak sem jó??????

" (Tudom, hogy most pár "ráérő" (bármikor ugrásra kész, bár nekik sem jutott mindig) pesti topiktárs meg fog kövezni ez miatt, de szvsz nem ők vannak többségben.) ;) "

Az ötös lottó számai lennének ennyire tutik a tippjeim során! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
egyetlen szó: FOGLALÓ
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2020.02.16. 19:34 Értem.
És az miért jó Neked, ha mi itt drágábban vesszük meg?
Attól jobban érzed magad?
Szerintem egyébként nem az ár a gond itt, hanem - ahogy a gyártó is jelezte - a munkaerőhiány. A jelenlegi termékpaletta nagyrésze durvább felárral is azonnal elkel a viszonteladóknál. Ha lenne kapacitás mindenből elegendőt gyártani, hogy jusson viszonteladónak és a mintaboltnak is folyamatosan, az ár kérdés magától beszabályozódna a piacon. Míg ilyen kis mennyiségeket van csak lehetőség nagyon keresett termékekből piacra dobni, tök felesleges itt árakról vitatkozni.
Sapienti sat.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Dönci62 írta: 2020.02.16. 18:36 Mi lenne, ha a további fikázások elkerülése érdekében a Művek boltjában a kisker ár lépne életbe (mint valamikor a "régi szép időkben") és a viszonteladók felé ez az ár lenne az ajánlott eladási ár? Ettől némiképp eltérhetnének, de kb. mindenki tudná mire számítson.
Így kb. azonos lehetne az ország minden pontján a Művek termékeinek az ára, hiszen így is fogynak/elkelnek az áruk, mint látjuk, tapasztaljuk a beírásokból.
Nem éleződne tovább a helyzet a Budapesti/Vidéki vagy a Művektől/Vidékről vásárlók közötti ellentét.
A termelt mennyiség így is simán elkelne és mindenki jobb szájízzel mehetne boldogan haza az "itt", vagy "ott" megvásárolt áruval, a kereskedők hangulatáról és további hozzáállásáról nem is beszélve.
Ráadásul a profit is jóval magasabb lehetne számodra és az elosztás is könnyebb volna, lelkiismeret-furdalás nélkül.
(Tudom, hogy most pár "ráérő" (bármikor ugrásra kész, bár nekik sem jutott mindig) pesti topiktárs meg fog kövezni ez miatt, de szvsz nem ők vannak többségben.) ;)
Szvsz erre szokták mondani, hogy saját botoddal verd a csalánt! :)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Dönci62 írta: 2020.02.16. 19:30 Mit nem lehet ezen érteni????

"Kisker bolt = Kisker ár
Viszonteladó nagyobb tételben = nagyker ár"

Nem ördögtől való üzletpolitika ez.
Emlékszem pár éve elmentünk többen az Innsbruck-hoz közeli Swarowski gyárba megnézni a Swarowski múzeumot. És persze a lányok rá voltak pörögve teljesen, hogy majd jobb áron tudják venni az amúgy (szerintem) iszonyúan túlárazott csiszolt üveg bizsut.
Hát egy lóf@szt!
A Swarowski gyár mintaboltjában ugyanis csak egy dolog volt nagyon más egy átlag Swarowski üzlethez képest: a választék. Sokkal nagyobb választékban lehetett a sok csillogo szirtszart vásárolni, de egy eurócenttel sem olcsóbban mint jellemzően bárhol máshol.
Gondolom a Swarowski, mint világmárka, nem akart alávágni a saját viszonteladóinak azzal, hogy nála azért olcsóbban lehet megvásárolni a saját termékeit, amit amúgy ott készítettek abban az üzemben ahol a múzeum és gyári kiállítás is volt. Vagy nem tudom, lehet nem emiatt, de mindenesetre ez egy teljesen elfogadott üzletpolitika. Úgyhogy a csajok lógó orral és bizsuk nélkül távoztak, mi meg örültünk hogy értelmes dolgokra költhetjük a pénzt. :lol:


Kieg: ugyanez a dublini Jameson whisky lepárló/gyár múzeuma. Ha azt hiszi valaki hogy ott olcsóbb Jameson whisky-t vásárolni, akkor nagyot téved.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

A legtöbb dolognál így van, mivel a gyártónak a gyártás az érdeke, nem a kiskereskedelmi eladás. A Műveknél nem így van, mert ezek kisszériás termékek.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

TotoHU írta: 2020.02.16. 19:59 Nem ördögtől való üzletpolitika ez.
Emlékszem pár éve elmentünk többen az Innsbruck-hoz közeli Swarowski gyárba megnézni a Swarowski múzeumot. És persze a lányok rá voltak pörögve teljesen, hogy majd jobb áron tudják venni az amúgy (szerintem) iszonyúan túlárazott csiszolt üveg bizsut.
Hát egy lóf@szt!
A Swarowski gyár mintaboltjában ugyanis csak egy dolog volt nagyon más egy átlag Swarowski üzlethez képest: a választék. Sokkal nagyobb választékban lehetett a sok csillogo szirtszart vásárolni, de egy eurócenttel sem olcsóbban mint jellemzően bárhol máshol.
Gondolom a Swarowski, mint világmárka, nem akart alávágni a saját viszonteladóinak azzal, hogy nála azért olcsóbban lehet megvásárolni a saját termékeit, amit amúgy ott készítettek abban az üzemben ahol a múzeum és gyári kiállítás is volt. Vagy nem tudom, lehet nem emiatt, de mindenesetre ez egy teljesen elfogadott üzletpolitika. Úgyhogy a csajok lógó orral és bizsuk nélkül távoztak, mi meg örültünk hogy értelmes dolgokra költhetjük a pénzt. :lol:


Kieg: ugyanez a dublini Jameson whisky lepárló/gyár múzeuma. Ha azt hiszi valaki hogy ott olcsóbb Jameson whisky-t vásárolni, akkor nagyot téved.
Ezt értem. De ettől még mindig nem értem azt, hogy Dönci miért érezné magát jobban attól, ha a pestiek is ugyanolyan drágán vásárolhatnának a Keserű mintaboltban, mint a vidékiek a helyi vadászboltokban. Különösen ha azt is átgondolja, hogy onnantól neki is csak drágábban vásárolhatnának a pesti fórumtársak. Dögöljön meg a szomszéd tehene, még akkor is, ha néha én is kapok tőle friss tejet olcsón.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2020.02.16. 08:56 szerintem:

5. az éleskonverziók (legyenek azok bármely kategóriában vagy akár hatástalanított fegyverek) flóbertekhez hasonló betiltását egyetlen úton lehet megakadályozni: még többet és többet kell gyártani és megvenni, hogy olyan tömegben legyenek ezek kint, hogy a hatóseggek azt lássák: VÉGREHAJTHATATLAN lenne bármilyen ezekhez való hozzányúlás!
Szerintem is vegye meg valaki az AV-ben hirdetett P9R-emet, aztán csináltasson belőle vmi konverziót (CO2, engedélyes flóbert, GR, hatástalanított, vagy bármi egyéb), vagy foglalja le és megcsináltatom én. Csak legyen minél több konverzió és éljen gvass-1 meg Béla bá, Aztán Isten neki fakersezt! :lol:
Hülyeséget félretéve: ha, sőt: HA ez bekövetkezne, az ilyen konverziók értéke jelentősen megnőne, mivel többet nem lehetne belőlük készíteni. A forgalmuk nyomon követhetetlensége okán pedig ugye, nem lehet tudni, kinek mennyi ilyen fegyója/dísztárgya van, hacsak nincs rá kiváltott viselésije. Vagyis: gyűjteményi értéke lesz mindnek.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Thomaster írta: 2020.02.16. 19:47 Így vasárnap este, nyilván többen ráérünk. Hiszen még te is.

Csak annyit fogj fel, hogy amiről álmodsz, attól te nem kapnál semmit sehol olcsóbban, legfeljebb mi pestiek is drágábban kapnánk. Ja és akkor te is, amikor a pesti fórumtárs neked vásárol.

Na. Még mindig dögöljön meg a szomszéd tehene?
Nincs itt szó szomszéd tehenéről, csak logikáról és kicsit több egyenlőség elvéről!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

fgabesz írta: 2020.02.16. 19:58 Szvsz erre szokták mondani, hogy saját botoddal verd a csalánt! :)
Azzal verem, hisz magam is részese vagyok-e problémának, vidékiként!
Bár volt, hogy Budapesti topiktárs mintabolti áron, vagy kereskedő szerezte be részemre a saját árán. (Mindkettőnek hálás vagyok, mert jócskán előnyhöz jutottam a jóvoltukból kisker/nagyker ár ide vagy oda távolabbi topiktársakkal szemben.)
Szinte minden Keserű fegyverem megvan és nem mindegyik a gyártó boltjából származó áron.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dönci62 2020.02.16. 21:36-kor.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Dönci62 írta: 2020.02.16. 21:27 Azzal verem, hisz magam is részese vagyok-e problémának, vidékiként!
Bár volt, hogy Budapesti topiktárs mintabolti áron, vagy kereskedő szerezte be részemre a saját árán. (Mindkettőnek hálás vagyok, mert jócskán előnyhöz jutottam a jóvoltukból kisker/nagyker ár ide vagy oda távolabbi topiktársakkal szemben.)
Szinte minden Keserű fegyverem megvan és nem mindegyik a gyártó boltjából származó áron.
Az a baj, hogy néhányan csúnyán félremagyarázzák, vagy nem értik, nem akarják megérteni, miről szólt a hozzászólásom!
De hát ez már csak egy ilyen ország, sok ilyen lakóval! :(
Aztán megy a rinyálás mindenen, az ésszerű és logikus gondolkodás és cselekedni akarás helyett! :( :( :(
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

gvass1 írta: 2020.02.16. 08:56 szerintem:
1. kerülni kellene a pánikkeltést/pánikolást elsősorban!

2. egy egyértelműen reklámvideóból melyet az egyik fő vidéki forgalmazója készít a gyártóval nyilvánvalóan nem pártatlan beszélgetés zajlik, kár ezt is számonkérni.

3. Az természetes, hogy egy reklámanyagban az érdekelt a saját termékeit fényezi, a konkurenciát meg negatív színben tünteti fel. "az én mosóporom intelligensebb, mint a magáé":-) Hogy ez mennyire etikus, az egyéni ízlés kérdése.

4. ezzel belinkeléssel egy aprócska vlognak sikerült nagy látogatottságot szerezni, ez kissé kontraproduktívnak tűnik.

5. az éleskonverziók (legyenek azok bármely kategóriában vagy akár hatástalanított fegyverek) flóbertekhez hasonló betiltását egyetlen úton lehet megakadályozni: még többet és többet kell gyártani és megvenni, hogy olyan tömegben legyenek ezek kint, hogy a hatóseggek azt lássák: VÉGREHAJTHATATLAN lenne bármilyen ezekhez való hozzányúlás!
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

gvass1 írta: 2020.02.16. 08:56 szerintem:
1. kerülni kellene a pánikkeltést/pánikolást elsősorban!

2. egy egyértelműen reklámvideóból melyet az egyik fő vidéki forgalmazója készít a gyártóval nyilvánvalóan nem pártatlan beszélgetés zajlik, kár ezt is számonkérni.

3. Az természetes, hogy egy reklámanyagban az érdekelt a saját termékeit fényezi, a konkurenciát meg negatív színben tünteti fel. "az én mosóporom intelligensebb, mint a magáé":-) Hogy ez mennyire etikus, az egyéni ízlés kérdése.

4. ezzel belinkeléssel egy aprócska vlognak sikerült nagy látogatottságot szerezni, ez kissé kontraproduktívnak tűnik.

5. az éleskonverziók (legyenek azok bármely kategóriában vagy akár hatástalanított fegyverek) flóbertekhez hasonló betiltását egyetlen úton lehet megakadályozni: még többet és többet kell gyártani és megvenni, hogy olyan tömegben legyenek ezek kint, hogy a hatóseggek azt lássák: VÉGREHAJTHATATLAN lenne bármilyen ezekhez való hozzányúlás!



5-ös pont: ha ennek a pontnak van negatív értékesítési vetülete, akkor az említett cég a vevők félelmére alapoz. Most őszintén, van ennek realítása?
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Dönci62 írta: 2020.02.16. 21:27 Azzal verem, hisz magam is részese vagyok-e problémának, vidékiként!
Bár volt, hogy Budapesti topiktárs mintabolti áron, vagy kereskedő szerezte be részemre a saját árán. (Mindkettőnek hálás vagyok, mert jócskán előnyhöz jutottam a jóvoltukból kisker/nagyker ár ide vagy oda távolabbi topiktársakkal szemben.)
Szinte minden Keserű fegyverem megvan és nem mindegyik a gyártó boltjából származó áron.
Megpróbálom én is. Ha ötleted megvalósulna, az neked nem jelentene előnyt. Sőt, szvsz Te is rosszabbul járnál. A pestiek viszont biztos. Miért is lenne jó?
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Dönci62 írta: 2020.02.16. 19:17 Nem figyeltél a pontos megfogalmazásra!!!!
: "viszonteladók felé ez az ár lenne az ajánlott eladási ár? Ettől némiképp eltérhetnének, de kb. mindenki tudná mire számítson."

Aki túl mohó lenne, hát úgy járna........................................
Öregszem, megbocsájtom magamnak!:-) A szakmában a mai ismereteim szerint, mivel hihetetlenül megemelkedtek a költségek, mindenki nagy árréssel dolgozik, valamiből enni is kell. Mikor kezdtem 1988-ban a lőszeren a fegyverboltokban 1.5% volt az árrés.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

fgabesz írta: 2020.02.16. 21:50 Megpróbálom én is. Ha ötleted megvalósulna, az neked nem jelentene előnyt. Sőt, szvsz Te is rosszabbul járnál. A pestiek viszont biztos. Miért is lenne jó?
Egyenlőbb lehetne az elosztás és nagyobb eséllyel juthatna más is hőn áhított dolgokhoz!
Hallottál már arról, hogy önzetlenség?
Vagy igazságérzet, összekötve némi lelkiismerettel?
Mindazonáltal hálás vagyok minden topiktársnak és kereskedőnek, aki valamilyen szinten hozzájuttatott kevésbé beszerezhető termékhez, de ez miatt van is némi lelkiismeret-furdalásom!
Nem véletlen, hogy nem dicsekszem teli a fegyverfotós topikot a meglévő példányok képeivel.
Na most lehet anyázni, mert képmutató voltam eddig! (vagy képeket nem megmutató?????) :lol: :lol: :lol:
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

jó ha van írta: 2020.02.16. 21:18 Szerintem is vegye meg valaki az AV-ben hirdetett P9R-emet, aztán csináltasson belőle vmi konverziót (CO2, engedélyes flóbert, GR, hatástalanított, vagy bármi egyéb), vagy foglalja le és megcsináltatom én. Csak legyen minél több konverzió és éljen gvass-1 meg Béla bá, Aztán Isten neki fakersezt! :lol:
Hülyeséget félretéve: ha, sőt: HA ez bekövetkezne, az ilyen konverziók értéke jelentősen megnőne, mivel többet nem lehetne belőlük készíteni. A forgalmuk nyomon követhetetlensége okán pedig ugye, nem lehet tudni, kinek mennyi ilyen fegyója/dísztárgya van, hacsak nincs rá kiváltott viselésije. Vagyis: gyűjteményi értéke lesz mindnek.
Ez pont nálunk nem így van! Mivel még a szánt és a tokot is úgy kell GYÁRTANI!!!!, hogy éles fegyverre ne lehessen felszerelni! Amennyiben szó szerint értelmezem ennek az uniónak a direktíváját, a hazai fegyverek új gyártásnak minősűlnek, nem csereszabatosak egyetlen éles fődarabbal sem, tehát, bízom benne, hogy nem fog vonatkozni ez az értelmetlen tiltás! Hány befejezett emberölést hajtottak végre éles konverziókkal, vagy netán terror cselekményt??? Hajrá Magyarország!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Route.66 írta: 2020.02.16. 21:47
Igen, alkalmas a jövőbeli vevők eltérítésére az érintett cégek termékeinek vonatkozásában, ezért tartjuk nem kissé etikátlannak és szakmaiatlannak a "nyilatkozatot"! :-(((
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

művek-1 írta: 2020.02.16. 21:51 Öregszem, megbocsájtom magamnak!:-) A szakmában a mai ismereteim szerint, mivel hihetetlenül megemelkedtek a költségek, mindenki nagy árréssel dolgozik, valamiből enni is kell. Mikor kezdtem 1988-ban a lőszeren a fegyverboltokban 1.5% volt az árrés.
Én csak egy véleményt írtam le, mint sok éven át a kereskedelemben, épületgépész multinál irodavezető/kereskedelmi vezető/üzletkötő beosztásban dolgozó kis senki, éves többszáz milliós forgalommal.
Szvsz Te is jobban járnál ("hasi tasi nem kér kódot", ha jól emlékszem) és kevesebb gondod adódna az elosztásnál.
Nem kellene egyik fórumon sem a fikázásokat olvasni.
Hiszen így az elégedetlenebbek vannak többen, mert kirekesztettnek érzik magukat, megkülönböztetve, kevesebb eséllyel.
Ezt az elégedetlenséget most Te veheted a válladra, más esetben megoszlana a kereskedőkkel.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Dönci62 írta: 2020.02.16. 22:04 Én csak egy véleményt írtam le, mint sok éven át a kereskedelemben, épületgépész multinál irodavezető/kereskedelmi vezető/üzletkötő beosztásban dolgozó kis senki, éves többszáz milliós forgalommal.
Szvsz Te is jobban járnál ("hasi tasi nem kér kódot", ha jól emlékszem) és kevesebb gondod adódna az elosztásnál.
Nem kellene egyik fórumon sem a fikázásokat olvasni.
Hiszen így az elégedetlenebbek vannak többen, mert kirekesztettnek érzik magukat, megkülönböztetve, kevesebb eséllyel.
Ezt az elégedetlenséget most Te veheted a válladra, más esetben megoszlana a kereskedőkkel.
Gondolkodom "törzsvásárlói kártyán" tutommal jogilag mehet, dolgozom rajta! Félre tesszük, értesítjük az újdonságokról, és soron kívül szervizelünk.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

művek-1 írta: 2020.02.16. 21:57 Ez pont nálunk nem így van! Mivel még a szánt és a tokot is úgy kell GYÁRTANI!!!!, hogy éles fegyverre ne lehessen felszerelni! Amennyiben szó szerint értelmezem ennek az uniónak a direktíváját, a hazai fegyverek új gyártásnak minősűlnek, nem csereszabatosak egyetlen éles fődarabbal sem, tehát, bízom benne, hogy nem fog vonatkozni ez az értelmetlen tiltás! Hány befejezett emberölést hajtottak végre éles konverziókkal, vagy netán terror cselekményt??? Hajrá Magyarország!
Ezt most nem értem. Az éles konverzóhoz a szánt és a tokot GYÁRTANI? Akkor mi maradna az eredetiből? Vagy ez csak papíron gyártás, valójában tényleg csak konverzió (=átalakítás)?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

jó ha van írta: 2020.02.16. 21:18 Szerintem is vegye meg valaki az AV-ben hirdetett P9R-emet, aztán csináltasson belőle vmi konverziót (CO2, engedélyes flóbert, GR, hatástalanított, vagy bármi egyéb), vagy foglalja le és megcsináltatom én. Csak legyen minél több konverzió és éljen gvass-1 meg Béla bá, Aztán Isten neki fakersezt! :lol:
Hülyeséget félretéve: ha, sőt: HA ez bekövetkezne, az ilyen konverziók értéke jelentősen megnőne, mivel többet nem lehetne belőlük készíteni. A forgalmuk nyomon követhetetlensége okán pedig ugye, nem lehet tudni, kinek mennyi ilyen fegyója/dísztárgya van, hacsak nincs rá kiváltott viselésije. Vagyis: gyűjteményi értéke lesz mindnek.
Szerintem ott sántít az egész, hogy abból indulsz ki, a flóbertekkel történteket fiaskóként kezeli a jogalkotó. Ellenőrzhetővé akarták tenni őket, de kvázi betiltották. Nem hiszem hogy bánkódnának emiatt. És a flóbertek nem váltak keresett kincsekké, mert kettő nyolcas kategóriát képviselnek. Ha a konverziók szintén ilyen büntethetőségi kategóriába kerülnének, ott is a flex és folyómeder jöhet.
Jó lenne azt hinni, hogy a jogalkotó érző szívvel gondol a konverziós tulajdonosok kárára, de most szerintem mindenki tudna a saját szakmájából vagy életéből legalább egy példát mondani, ahol egy csoportot valamiféle amúgy elkerülhető vagy enyhíthető komoly anyagi kár vagy teher ér, csak azért mert csak. Mert így módosult egy jogszabály, saját kútfőből, vagy eus alapokon.
Nem szeretném, hogy ez történjen a konverziókkal, és én is bízom a tisztességes megoldásban, de ilyenkor, amikor korrekt egyenes beszéd helyett csak folyosói mendemondák terjengnek, éppúgy káros lehet a mibajunk lehet hurrá optimizmus, mint a pánikkeltés.

És közben ahogy Művek1 is írta, a szóban forgó eszközök újragyártott gázfegyverek alaposan kigyengítve, nem összetéveszthetőek az expanze szlovák cuccokkal. Ebben talán bízhatunk.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára zora 2020.02.16. 22:31-kor.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

jó ha van írta: 2020.02.16. 22:17 Ezt most nem értem. Az éles konverzóhoz a szánt és a tokot GYÁRTANI? Akkor mi maradna az eredetiből? Vagy ez csak papíron gyártás, valójában tényleg csak konverzió (=átalakítás)?
Amikor a meglévő fodarabot módosítom, az többé nem lőfegyverfődarab! Tehát nem lehet átalakítás, hanem gyártás! A külföldi konverziók fődarabjai csereszabatosak!!!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2020.02.16. 22:25 Szerintem ott sántít az egész, hogy abból indulsz ki, a flóbertekkel történteket fiaskóként kezeli a jogalkotó. Ellenőrzhetővé akarták tenni őket, de kvázi betiltották. Nem hiszem hogy bánkódnának emiatt. És a flóbertek nem váltak keresett kincsekké, mert kettő nyolcas kategóriát képviselnek. Ha a konverziók szintén ilyen büntethetőségi kategóriába kerülnének, ott is a flex és folyómeder jöhet.
Jó lenne azt hinni, hogy a jogalkotó érző szívvel gondol a konverziós tulajdonosok kárára, de most szerintem mindenki tudna a saját szakmájából vagy életéből legalább egy példát mondani, ahol egy csoportot valamiféle amúgy elkerülhető vagy enyhíthető komoly anyagi kár vagy teher ér, csak azért mert csak. Mert így módosult egy jogszabály, saját kútfőből, vagy eus alapokon.
Nem szeretném, hogy ez történjen a konverziókkal, és én is bízom a tisztességes megoldásban, de ilyenkor, amikor korrekt egyenes beszéd helyett csak folyosói mendemondák terjengnek, éppúgy káros lehet a mibajunk lehet hurrá optimizmus, mint a pánikkeltés.

És közben ahogy Művek1 is írta, a szóban forgó eszközök újragyártott gázfegyverek alaposan kigyengítve, nem összetéveszthetőek az expanze szlovák cuccokkal. Ebben talán bízhatunk.
Tja, egy Keserű flóbertet én is péppé aprítottam régen... Más meg beolvasztotta. Sajnos a 2-8 év egy gumis puskáért is túl nagy rizikó lenne.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Fortitu írta: 2020.02.16. 22:47 Tja, egy Keserű flóbertet én is péppé aprítottam régen... Más meg beolvasztotta. Sajnos a 2-8 év egy gumis puskáért is túl nagy rizikó lenne.
Amennyiben az UNIÓBAN elfogadott "bejelentés " fog megvalósúlni ,minek likvidálniÍ?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

művek-1 írta: 2020.02.16. 22:26 Amikor a meglévő fodarabot módosítom, az többé nem lőfegyverfődarab! Tehát nem lehet átalakítás, hanem gyártás! A külföldi konverziók fődarabjai csereszabatosak!!!
Így már vili! Köszönöm a felvilágoítást!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

művek-1 írta: 2020.02.16. 22:53 Amennyiben az UNIÓBAN elfogadott "bejelentés " fog megvalósúlni ,minek likvidálniÍ?
Ne legyenek illúzióunk, amire lesz lehetőségük azt megpróbálják elvenni tőlünk.
Minálunk ahol lehet, ott üt egyet a a BM fegyvertartón. Fegyver ügyben mindenből a szigorúbb és még túlszigorítottabb érvéynesül, az EU elvárásokat sokszorosan megfejelve vagy éppen az eredeti szándékot teljesen kiforgatva is.

A 2017-es elvetélt mocskosság után készülnek a következő dobásukra "jogharmonizáció" címszó alatt.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2020.02.16. 22:25 Szerintem ott sántít az egész, hogy abból indulsz ki, a flóbertekkel történteket fiaskóként kezeli a jogalkotó. Ellenőrzhetővé akarták tenni őket, de kvázi betiltották. Nem hiszem hogy bánkódnának emiatt. És a flóbertek nem váltak keresett kincsekké, mert kettő nyolcas kategóriát képviselnek. Ha a konverziók szintén ilyen büntethetőségi kategóriába kerülnének, ott is a flex és folyómeder jöhet.
+1
A BM-nek az hogy egy tollvonással kriminalizáljanak további 2-300 ezer polgárt, illegális fegyvertartót kreálva belőlük mondjuk a hatástalanított fegyverek, gumis- és gázos konverziók utólagos betiltásával, az nekik egy percig nem okozna gondot.

Szerencsére ilyen konkrét veszély nincs és reméljük nem is lesz!
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

művek-1 írta: 2020.02.16. 21:57 Ez pont nálunk nem így van! Mivel még a szánt és a tokot is úgy kell GYÁRTANI!!!!, hogy éles fegyverre ne lehessen felszerelni! Amennyiben szó szerint értelmezem ennek az uniónak a direktíváját, a hazai fegyverek új gyártásnak minősűlnek, nem csereszabatosak egyetlen éles fődarabbal sem, tehát, bízom benne, hogy nem fog vonatkozni ez az értelmetlen tiltás! Hány befejezett emberölést hajtottak végre éles konverziókkal, vagy netán terror cselekményt??? Hajrá Magyarország!


Ez egy nagyon fontos információ, amiről jó lenne, ha a jogalkotók is tudnának, mielőtt aktuálissá válna. Köszönöm!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2020.02.16. 22:25 Szerintem ott sántít az egész, hogy abból indulsz ki, a flóbertekkel történteket fiaskóként kezeli a jogalkotó. Ellenőrzhetővé akarták tenni őket, de kvázi betiltották. Nem hiszem hogy bánkódnának emiatt. És a flóbertek nem váltak keresett kincsekké, mert kettő nyolcas kategóriát képviselnek. Ha a konverziók szintén ilyen büntethetőségi kategóriába kerülnének, ott is a flex és folyómeder jöhet.
Azert lesz egy jelentos kockazat ilyen nem vart jogalkotoi elmebaj eseten. Amit MEGIS vissza lehet alakitani (regi modon hatastalanitott fegyverek, es meg nehany dolog, amihez most nem adok otletet), AZT VISSZA IS FOGJAK. Csakazertis, meg kvazi-kockazatmentes is jogilag, meg visszaelesitve sokkal-sokkal tobbert el lehet adni.
Ez azert a flobetek elsopro tobbsegenel nem volt realis kockazat.

Jo lenne ezt is vegiggondolni, es bekeben hagyni a nepet!


(Es amugy DE, komoly kudarckent eltek meg a flobertes pofáraesést a hatoseggek, jogalkotok. Vannak erre visszajelzesek.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
HW88SA
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.02. 21:31

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: HW88SA »

TotoHU írta: 2020.02.16. 23:06 Ne legyenek illúzióunk, amire lesz lehetőségük azt megpróbálják elvenni tőlünk.
Minálunk ahol lehet, ott üt egyet a a BM fegyvertartón. Fegyver ügyben mindenből a szigorúbb és még túlszigorítottabb érvéynesül, az EU elvárásokat sokszorosan megfejelve vagy éppen az eredeti szándékot teljesen kiforgatva is.

A 2017-es elvetélt mocskosság után készülnek a következő dobásukra "jogharmonizáció" címszó alatt.
Én erről csak a linkelt videóban hallottam eddig és most itt olvasom.
Valóban van reális veszély vagy ez egyenlőre pletyka? Itt senki nincs olyan körökben, hogy rá tudna kérdezni?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

HW88SA írta: 2020.02.17. 08:50 Én erről csak a linkelt videóban hallottam eddig és most itt olvasom.
Valóban van reális veszély vagy ez egyenlőre pletyka? Itt senki nincs olyan körökben, hogy rá tudna kérdezni?
OVBMG - ilyenkor nem is értem, hogy az utóbbi 3 évben egy medvebarlangban tetszettek aludni, hogy ez a mizéria elkerülte a figyelmeteket?:


ÖSSZFOGLALÓ A VESZÉLYEKRŐL, LEHETŐSÉGEKRŐL MAGYARUL:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/osszefo ... eto-forum/


Joganyag MAGYARUL:

https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 32017L0853

Néhány eddigi fejlemény a BM-es jogalkotás részéről:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/belugyi-bunlajstrom/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
stevesmith79
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2018.06.03. 14:15
Tartózkodási hely: A térkép szélén

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: stevesmith79 »

gvass1 írta: 2020.02.17. 06:38 Azert lesz egy jelentos kockazat ilyen nem vart jogalkotoi elmebaj eseten. Amit MEGIS vissza lehet alakitani (regi modon hatastalanitott fegyverek, es meg nehany dolog, amihez most nem adok otletet), AZT VISSZA IS FOGJAK. Csakazertis, meg kvazi-kockazatmentes is jogilag, meg visszaelesitve sokkal-sokkal tobbert el lehet adni.
Ez azert a flobetek elsopro tobbsegenel nem volt realis kockazat.

Jo lenne ezt is vegiggondolni, es bekeben hagyni a nepet!


(Es amugy DE, komoly kudarckent eltek meg a flobertes pofáraesést a hatoseggek, jogalkotok. Vannak erre visszajelzesek.)
Mire számított egyáltalán a flóbertekkel kapcsolatban? :roll: Az eredmény borítékolható volt.
"Laws that forbid the carrying of arms disarm only those who are neither inclined nor determined to commit crimes." – Thomas Jefferson
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

TotoHU írta: 2020.02.16. 23:06 Ne legyenek illúzióunk, amire lesz lehetőségük azt megpróbálják elvenni tőlünk.
Minálunk ahol lehet, ott üt egyet a a BM fegyvertartón. Fegyver ügyben mindenből a szigorúbb és még túlszigorítottabb érvéynesül, az EU elvárásokat sokszorosan megfejelve vagy éppen az eredeti szándékot teljesen kiforgatva is.

A 2017-es elvetélt mocskosság után készülnek a következő dobásukra "jogharmonizáció" címszó alatt.
Igazad van, de mindig ott a kiskapu, a szó szerinti értelmezésben, csak nem akarok ötleteket adni egyik oldalnak sem. Majd szokás szerint kikaparom a parázsból a gesztenyét, mások, meg majd utánam jót lakmároznak, és megpróbálnak félrelökni.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Urak! Akint érinthet lesz a héten Onesta Revolverpuska a Gyöngysor utcában.
puska_gumilövrdékes_keserű_onesta_9mmRK_05.jpg
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

művek-1 írta: 2020.02.17. 12:01 Urak! Akint érinthet lesz a héten Onesta Revolverpuska a Gyöngysor utcában.

puska_gumilövrdékes_keserű_onesta_9mmRK_05.jpg
Hú, erre vártam! Lehet tudni, hogy melyik nap? (Ma?)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Olvasva, a commenteket, egyre inkább, az az érzésem, hogy én csináltam jól. Kiganyéztam a kasszát, nullára "új" crossover vásárlása miatt, ezért, nem izgatnak, az itteni problémák... 😁😁😁Azért hogy árnyaljam, a képet, tegnap a dédelgetett kocsimat, egy faszkupak barom kis híján szarrá törte, velem együtt, mert természetesen nem adott elsőbbséget a körforgalomban. Aztán meg nekiallt okoskodni, de mikor elmagyaraztam neki a jobbkezszabalyt, egye ide vonatkozó szabályokat, eloldalgott... De azért drukkolok Béla bátyámnak, hogy sikerüljön az igényeket kielégítenie és gratulálok a sok innovációs ötletéhez!! Jah, meg gyűjtögetni kezdtem a pénzt, igaz most meg egy fedett gépkocsi tárolóra, az udvarban, de ha az is kész, akkor jöhetnek a gumis termékek. 😉
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Pentastar írta: 2020.02.17. 12:09 Hú, erre vártam! Lehet tudni, hogy melyik nap? (Ma?)
Még most nem, sajnos.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

művek-1 írta: 2020.02.17. 22:30 puska_gumilövrdékes_keserű_onesta_9mmRK_01.jpgpuska_gumilövrdékes_keserű_onesta_9mmRK_03.jpgpuska_gumilövrdékes_keserű_onesta_9mmRK_04.jpgpuska_gumilövrdékes_keserű_onesta_9mmRK_07.jpg
A mostani szériánál ilyen forma lesz az előagy, vagy a legutóbbi karcsúbb?
Avatar
captain
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2018.06.09. 21:49
Tartózkodási hely: L.Catargiu

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: captain »

művek-1 írta: 2020.02.17. 22:30 puska_gumilövrdékes_keserű_onesta_9mmRK_01.jpgpuska_gumilövrdékes_keserű_onesta_9mmRK_03.jpgpuska_gumilövrdékes_keserű_onesta_9mmRK_04.jpgpuska_gumilövrdékes_keserű_onesta_9mmRK_07.jpg
Tiszteletem! Érdeklődnék, muzeális , vagy GR besorolású lesz? Köszönettel!
"Szar a világ, tök a tromf!"
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Pentastar írta: 2020.02.17. 22:41 A mostani szériánál ilyen forma lesz az előagy, vagy a legutóbbi karcsúbb?
Szerintem két féle volt, a karcsúbb lesz.
puska_gumilövrdékes_keserű_onesta_9mmRK_01.jpg
onesta puska nikkel arnyek copy.jpg
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

captain írta: 2020.02.17. 22:44 Tiszteletem! Érdeklődnék, muzeális , vagy GR besorolású lesz? Köszönettel!
Tiszteletem! GR. Szívesen!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

művek-1 írta: 2020.02.18. 13:12 Tiszteletem! GR. Szívesen!
Onesta-PUSKA gaz-riaszto? Hogyhogy? Eddig muzealis volt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

gvass1 írta: 2020.02.18. 13:14 Onesta-PUSKA gaz-riaszto? Hogyhogy? Eddig muzealis volt.
Tudja a céges mobilt, nekem ez lett mondva, ha nem így van is; én vagyok a tudatlan.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

művek-1 írta: 2020.02.18. 13:12 Tiszteletem! GR. Szívesen!
Pedig pont a legutóbbi muzeális kivitel volt az erős, pontos, szép és jó!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Pentastar írta: 2020.02.18. 13:47 Pedig pont a legutóbbi muzeális kivitel volt az erős, pontos, szép és jó!
Bocsánat, én voltam tudatlan, muzeális lesz.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

művek-1 írta: 2020.02.18. 14:00 Bocsánat, én voltam tudatlan, muzeális lesz.
Akkor a héten megyek is egyért, amint kijön! 8-)
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Pentastar írta: 2020.02.18. 14:26 Akkor a héten megyek is egyért, amint kijön! 8-)
Muzeális 4 mm átömlő furattal,
GR 7 mm átömlővel,

jól tudom?
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Route.66 írta: 2020.02.18. 15:54 Muzeális 4 mm átömlő furattal,
GR 7 mm átömlővel,

jól tudom?
Igen! 4mm átömlővel erősebb az Onesta!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Pentastar írta: 2020.02.18. 14:26 Akkor a héten megyek is egyért, amint kijön! 8-)
Holnap, ha boltba kerül, azonnal jelzem, itt, de szerintem délelőtt vihetőek lesznek, indulni csak jelzés, vagy telefon után lenne szerencsés.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

művek-1 írta: 2020.02.18. 18:38 Holnap, ha boltba kerül, azonnal jelzem, itt, de szerintem délelőtt vihetőek lesznek, indulni csak jelzés, vagy telefon után lenne szerencsés.
Rendben, köszönöm!
Remélem délutánra is marad belőle, majd egy ima után hívom a számot! :)
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Pentastar írta: 2020.02.18. 20:25 Rendben, köszönöm!
Remélem délutánra is marad belőle, majd egy ima után hívom a számot! :)
A teljes korrektséghez ez is hozzátartozik, ennek figyelembevételével! ( nekem már nem kell meggazdagodnom, régen túl vagyok rajta, Hála Istennek! )

87048835_1283651591843880_5795450121273475072_ofakvő.jpg
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Nocsak, MEGAMAX képe lett elegánsan beúsztatva? :)
művek-1 írta: 2020.02.18. 22:14 A teljes korrektséghez ez is hozzátartozik, ennek figyelembevételével! ( nekem már nem kell meggazdagodnom, régen túl vagyok rajta, Hála Istennek! )


87048835_1283651591843880_5795450121273475072_ofakvő.jpg
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

És akkor most kérnénk egy csoportképet, Onestapuska és Megamaxpuska egymás mellett ;)
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

művek-1 írta: 2020.02.18. 22:14 A teljes korrektséghez ez is hozzátartozik, ennek figyelembevételével! ( nekem már nem kell meggazdagodnom, régen túl vagyok rajta, Hála Istennek! )


87048835_1283651591843880_5795450121273475072_ofakvő.jpg


Érdekes! Olyan öszvér hatása van. Nekem ez a tusa kényelmetlen, nem passzol a kezemhez. Várható hozzá egy új puskatus?
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

művek-1 írta: 2020.02.18. 22:14 A teljes korrektséghez ez is hozzátartozik, ennek figyelembevételével! ( nekem már nem kell meggazdagodnom, régen túl vagyok rajta, Hála Istennek! )


87048835_1283651591843880_5795450121273475072_ofakvő.jpg

Ez megnyugtató a jövőt illetően.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

művek-1 írta: 2020.02.18. 22:14 A teljes korrektséghez ez is hozzátartozik, ennek figyelembevételével! ( nekem már nem kell meggazdagodnom, régen túl vagyok rajta, Hála Istennek! )

Ámen!
Korrekt !!

87048835_1283651591843880_5795450121273475072_ofakvő.jpg
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

montecarlo írta: 2020.02.18. 22:56 Nocsak, MEGAMAX képe lett elegánsan beúsztatva? :)
Korrektség jegyében.....
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Thomaster írta: 2020.02.19. 05:51 És akkor most kérnénk egy csoportképet, Onestapuska és Megamaxpuska egymás mellett ;)
Nem megy, elvitték a gyártóhoz, hogy kezdődőjön a gyártása, az előagy nem csereszabatos az eltérő dob hosszúság végett. De majd nem is sokára ! :lol: :D
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Route.66 írta: 2020.02.19. 08:11 Érdekes! Olyan öszvér hatása van. Nekem ez a tusa kényelmetlen, nem passzol a kezemhez. Várható hozzá egy új puskatus?
Egyenlőre nem, a tusa azért olyan vastag, hogy a törést próbáljuk a legminimálisabb kockázati szintre csökkenteni. Utólag sokan átbarkácsolták vékonyra, de ez estben ugrik a gyártói felelősség.

Ezt a revolverpuskát, mint azt a csokoládét is, nem a külseje, hanem a teljesítménye miatt fogják megvenni.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Onesta Revolver puska, mostantól a Gyöngysor utcában elérhető! Ára nem változott, bruttó, bevizsgálással, 60.000.-
puska_gumilövrdékes_keserű_onesta_9mmRK_05.jpg
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

művek-1 írta: 2020.02.19. 09:31 Egyenlőre nem, a tusa azért olyan vastag, hogy a törést próbáljuk a legminimálisabb kockázati szintre csökkenteni. Utólag sokan átbarkácsolták vékonyra, de ez estben ugrik a gyártói felelősség.

Ezt a revolverpuskát, mint azt a csokoládét is, nem a külseje, hanem a teljesítménye miatt fogják megvenni.
Én is a teljesítménye miatt venném meg. Természetesen, ha láttam róla adatokat /torkolati energia, milyen patron tölthető bele , DA/SA, múzeális-e, ára, 4-5-6 lövetű, ?? stb/. Ha sokan átbarkácsolják a markolatot, akkor annak oka lehet. Úgy gondolom.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Route.66 írta: 2020.02.19. 11:10 Én is a teljesítménye miatt venném meg. Természetesen, ha láttam róla adatokat /torkolati energia, milyen patron tölthető bele , DA/SA, múzeális-e, ára, 4-5-6 lövetű, ?? stb/. Ha sokan átbarkácsolják a markolatot, akkor annak oka lehet. Úgy gondolom.
6 lövetű, azaz 6x2 (duplagumizható), csak SA (a szerkezete 1:1-ben Onesta). A többit még nem tudom.

Markolat: végülis, lehetne belőle marokfegyver... és ha már cnc, lehetne hozzá egy Pitbull stílusú, azaz egyszerű de kényelmes foggantyú... ami az Onestához is jó lenne...

Megamax_markolat.JPG
Megamax_markolat.JPG (23.23 KiB) Megtekintve 62649 alkalommal
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Thomaster írta: 2020.02.19. 12:05 6 lövetű, azaz 6x2 (duplagumizható), csak SA (a szerkezete 1:1-ben Onesta). A többit még nem tudom.

Markolat: végülis, lehetne belőle marokfegyver... és ha már cnc, lehetne hozzá egy Pitbull stílusú, azaz egyszerű de kényelmes foggantyú... ami az Onestához is jó lenne...


Megamax_markolat.JPG
Dolgozunk rajta! Ez a markolat tökéletes lenne ( tudom van csalán a Gyöngysor ujtcában bőven, de Te dobtad fel ), nekem revolver kell, mert az 500 S&W
vvvvvvvvvv.png
4300 Joule energiája melllett csak " kicsi kuki " marad! :lol: :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

A Stainless Pitbullról nincs hír esetleg?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Coop »

Thomaster írta: 2020.02.19. 12:05 6 lövetű, azaz 6x2 (duplagumizható), csak SA (a szerkezete 1:1-ben Onesta). A többit még nem tudom.

Markolat: végülis, lehetne belőle marokfegyver... és ha már cnc, lehetne hozzá egy Pitbull stílusú, azaz egyszerű de kényelmes foggantyú... ami az Onestához is jó lenne...


Megamax_markolat.JPG
Eléggé "dögös" lett :-)
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Thomaster írta: 2020.02.19. 12:05 6 lövetű, azaz 6x2 (duplagumizható), csak SA (a szerkezete 1:1-ben Onesta). A többit még nem tudom.

Markolat: végülis, lehetne belőle marokfegyver... és ha már cnc, lehetne hozzá egy Pitbull stílusú, azaz egyszerű de kényelmes foggantyú... ami az Onestához is jó lenne...


Megamax_markolat.JPG

Köszönöm az információkat! Egyébként a Fiocchi most is gyárt rendelésre 0.45-ös Blank patront 50 - 1500 Db-os csomagolásban.
https://www.fiocchi.com/en/category/pro ... line-taxon
Toti78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.13. 12:24

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Toti78 »

művek-1 írta: 2020.02.19. 10:54 Onesta Revolver puska, mostantól a Gyöngysor utcában elérhető! Ára nem változott, bruttó, bevizsgálással, 60.000.-

puska_gumilövrdékes_keserű_onesta_9mmRK_05.jpg
Üdv!
Tartalék dobot lehet venni külön az Onesta Rp-hez?
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

WildBear23 írta: 2020.02.19. 12:42 A Stainless Pitbullról nincs hír esetleg?
Fejlődik.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Toti78 írta: 2020.02.19. 13:15 Üdv!
Tartalék dobot lehet venni külön az Onesta Rp-hez?
Üdv! Rendelni lehet.
Toti78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.13. 12:24

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Toti78 »

művek-1 írta: 2020.02.19. 13:38 Üdv! Rendelni lehet.
Köszönöm szépen!
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Thomaster írta: 2020.02.19. 12:05 6 lövetű, azaz 6x2 (duplagumizható), csak SA (a szerkezete 1:1-ben Onesta). A többit még nem tudom.

Markolat: végülis, lehetne belőle marokfegyver... és ha már cnc, lehetne hozzá egy Pitbull stílusú, azaz egyszerű de kényelmes foggantyú... ami az Onestához is jó lenne...


Megamax_markolat.JPG
Az megoldható lenne, hogy kompatibilis legyen a tus rögzítés az alfa puska markolattal/tussal?
https://www.afg-defense.eu/flobert-alfa ... r-cal.6mm/
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Route.66 írta: 2020.02.19. 16:52 Az megoldható lenne, hogy kompatibilis legyen a tus rögzítés az alfa puska markolattal/tussal?
https://www.afg-defense.eu/flobert-alfa ... r-cal.6mm/
Biztosan nem. Semmi köze egymáshoz a kb. K-frame Alfának, meg a kb. nemislétező-frame Onestának. Már vastagságban se, nem beszélve a markolatkeret formájáról, a markolatrögzítő csavarról...
Lezárt