Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Thomaster írta: 2020.02.19. 12:05 6 lövetű, azaz 6x2 (duplagumizható), csak SA (a szerkezete 1:1-ben Onesta). A többit még nem tudom.

Markolat: végülis, lehetne belőle marokfegyver... és ha már cnc, lehetne hozzá egy Pitbull stílusú, azaz egyszerű de kényelmes foggantyú... ami az Onestához is jó lenne...


Megamax_markolat.JPG
egy ilyen revolvert vennék.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

mlaca írta: 2020.02.19. 16:57 egy ilyen revolvert vennék.
De akkor le kell cserélned a profilképedet :-)

Hellboy.jpg
Hellboy.jpg (26.03 KiB) Megtekintve 61518 alkalommal
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Thomaster írta: 2020.02.19. 17:04 De akkor le kell cserélned a profilképedet :-)


Hellboy.jpg
vagy legalább: :)
Csatolmányok
john.jpg
john.jpg (5.39 KiB) Megtekintve 61510 alkalommal
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2020.02.19. 17:04 De akkor le kell cserélned a profilképedet :-)
Nekem is egyre jobban tetszik ez a Megamax. :)
Tulajdonképp ugyanazt tudja mint egy Onesta, csak CNC alu kivitelben, duplagolyóval, és nagyobb torkolati energiával?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

WildBear23 írta: 2020.02.19. 17:19 Nekem is egyre jobban tetszik ez a Megamax. :)
Tulajdonképp ugyanazt tudja mint egy Onesta, csak CNC alu kivitelben, duplagolyóval, és nagyobb torkolati energiával?
És 6 lövetű...
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Az Onestánál már nem rondább, az igaz. Mondjuk nehéz lenne.
WildBear23 írta: 2020.02.19. 17:19 Nekem is egyre jobban tetszik ez a Megamax. :)
Tulajdonképp ugyanazt tudja mint egy Onesta, csak CNC alu kivitelben, duplagolyóval, és nagyobb torkolati energiával?
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

művek-1 írta: 2020.02.19. 18:03 És 6 lövetű...
Elgondolkodtató!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

művek-1 írta: 2020.02.19. 18:03 És 6 lövetű...
Köszönöm! Jól hangzik! :)
Eléggé ultimate otthonvédelmi cucc lesz! :)
Az Onesta marad mellette?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Thomaster írta: 2020.02.19. 17:04 De akkor le kell cserélned a profilképedet :-)


Hellboy.jpg
Szerintem, a Megamax jobban néz ki!

, Főleg az új csőköpennyel és a markolattal.
86643503_1279751235567249_1201477424148119552_o.jpg
Megamax_markolat.JPG
Megamax_markolat.JPG (23.23 KiB) Megtekintve 61451 alkalommal
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

WildBear23 írta: 2020.02.19. 18:08 Köszönöm! Jól hangzik! :)
Eléggé ultimate otthonvédelmi cucc lesz! :)
Az Onesta marad mellette?
Igen, nem tervezzük megszüntetni, rengeteg öntvényünk van, és a Megamax mivel cnc, drágább lesz.
4.jpg
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Köszönöm az infót!

Onestám volt már, nagyon elégedett voltam a SA verzióval.
Szega csinált hozzá tokot, sokáig hordtam, de aztán átszoktam a Revenge-re. :-)

Viszont a Stainless Pitbull után vennék majd egy ilyen Megamaxot, mert nagyon tetszik! :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

művek-1 írta: 2020.02.19. 18:15 Szerintem, a Megamax jobban néz ki!

, Főleg az új csőköpennyel és a markolattal.

86643503_1279751235567249_1201477424148119552_o.jpgMegamax_markolat.JPG

A computergrafika tetszik, gratulálok a tervhez!! Ha puska is lesz, akkor egy új ergonomikus tusa kívánatos lenne hozzá. Én például bal szemmel célzok, az Onstán a pofadék bal oldalon van, így nekem haszontalan, mert a tusa jobb oldalához nyomom a bal arcom.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

WildBear23 írta: 2020.02.19. 18:29 Köszönöm az infót!

Onestám volt már, nagyon elégedett voltam a SA verzióval.
Szega csinált hozzá tokot, sokáig hordtam, de aztán átszoktam a Revenge-re. :-)

Viszont a Stainless Pitbull után vennék majd egy ilyen Megamaxot, mert nagyon tetszik! :)
És, szerintem oldaltáskában hordható, akinek ilyen gondolatai támadnak, én a G-17-et is oldaltáskában hordom, szerintem onnan lehet a leggyorsabban elővenni.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Route.66 írta: 2020.02.19. 20:17 A computergrafika tetszik, gratulálok a tervhez!! Ha puska is lesz, akkor egy új ergonomikus tusa kívánatos lenne hozzá. Én például bal szemmel célzok, az Onstán a pofadék bal oldalon van, így nekem haszontalan, mert a tusa jobb oldalához nyomom a bal arcom.
Köszönöm Tamás nevében ! Új tusa leghamarabb május, ha Főmérnök Úr áttervezi, és a gyártó legyártja, de azért szerintem lakásban egy lézerrel így is használható, ha elkészül , levideózzuk!
Megamax_puska (1).JPG
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

ONESTA REVOLVER PUSKA még elérhető a Gyöngysor utcában, mindennel 60.000.- de Hála Istennek , nagyon fogy! Örömmel jelentem, hogy már szombaton is nyitva vagyunk újra, 9-17 óráig!
puska_gumilövrdékes_keserű_onesta_9mmRK_05.jpg
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

művek-1 írta: 2020.02.19. 22:10 ONESTA REVOLVER PUSKA még elérhető a Gyöngysor utcában, mindennel 60.000.- de Hála Istennek , nagyon fogy! Örömmel jelentem, hogy már szombaton is nyitva vagyunk újra, 9-17 óráig!

puska_gumilövrdékes_keserű_onesta_9mmRK_05.jpg
Lecsaptam egyre ma! Baromi jól néz ki! Szerintem a fát érdemes kezelni paraffin olajjal, várni 1-2 órát, majd újra lekenni, szép lesz és jót is tesz neki!
Kedves Művek! Egy észrevétel: a dobot kissé kotyogósabbnak találtam az eddigieknél. Ennek ellenére alap állapotában tökéletesen középen áll, tehát ez nem gond, csak feltűnt, hogy mintha alul a dobrögzítő másként (és jobban) volna csiszolva, mint az eddigi két Onestámnál, ami eddig volt!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Pentastar írta: 2020.02.19. 22:55 Lecsaptam egyre ma! Baromi jól néz ki! Szerintem a fát érdemes kezelni paraffin olajjal, várni 1-2 órát, majd újra lekenni, szép lesz és jót is tesz neki!
Kedves Művek! Egy észrevétel: a dobot kissé kotyogósabbnak találtam az eddigieknél. Ennek ellenére alap állapotában tökéletesen középen áll, tehát ez nem gond, csak feltűnt, hogy mintha alul a dobrögzítő másként (és jobban) volna csiszolva, mint az eddigi két Onestámnál, ami eddig volt!
Ahogy a klasszikus mondja: nem nagyítózni kell, hanem lőni!!! :twisted:
Lőjél vele minél többert, és nézd meg hogy működik. A lötyögés tökmindegy, az AK47 is lötyög csomó helyen, mégis működőképesen túléli az atomvillanást is.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

TotoHU írta: 2020.02.19. 23:05 Ahogy a klasszikus mondja: nem nagyítózni kell, hanem lőni!!! :twisted:
Lőjél vele minél többert, és nézd meg hogy működik. A lötyögés tökmindegy, az AK47 is lötyög csomó helyen, mégis működőképesen túléli az atomvillanást is.
Nem is panasz volt, csak elgondolkodtam, hogy most ez apró módosítás-e, mert amik eddig voltak, az említett alkatrészek nagyon "egyen" kialakításúak voltak. :)
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

művek-1 írta: 2020.02.19. 22:08 Köszönöm Tamás nevében ! Új tusa leghamarabb május, ha Főmérnök Úr áttervezi, és a gyártó legyártja, de azért szerintem lakásban egy lézerrel így is használható, ha elkészül , levideózzuk!

Megamax_puska (1).JPG
Köszönöm!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Pentastar írta: 2020.02.19. 22:55 Lecsaptam egyre ma! Baromi jól néz ki! Szerintem a fát érdemes kezelni paraffin olajjal, várni 1-2 órát, majd újra lekenni, szép lesz és jót is tesz neki!
Kedves Művek! Egy észrevétel: a dobot kissé kotyogósabbnak találtam az eddigieknél. Ennek ellenére alap állapotában tökéletesen középen áll, tehát ez nem gond, csak feltűnt, hogy mintha alul a dobrögzítő másként (és jobban) volna csiszolva, mint az eddigi két Onestámnál, ami eddig volt!
Kedves Pentastar! Köszönjük a vásárlást! Amennyiben úgy látja, hogy ez gondot okoz hozza vissza. Lőjön vele és ha kifogástalanul működik, az jó!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ! Keserű Sniper-19M Double (Armed SP410) muzeális .22-es hobbipuska

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... obbipuska/

és

http://www.fegyvervideo.hu/keseru-snipe ... obbipuska/


Kép


Abszolút magas a cukiságfaktora, olyan, mintha gyerekeknek vagy törpéknek készült volna ez a kis puskácska! Eredetileg a török Armed SP410 a .410-es sörétes lőszert tüzelte és a csöve is hosszabb volt. A magyar Keserű Művek viszont .22-es ólomlövedék/6 mm flobert platz patronos muzeális hobbi céllövőfegyverré alakította át, így SZABADON TARTHATÓVÁ VÁLT! A Sniper-19M Double jelzést kapott bock csőelrendezésű fegyver hátultöltős, mobil betétcsövekkel (ebből 4 db jár a fegyverhez). Ez a mini sörétes lőszerre hasonlító alumínium csődarabok excentrikus 6 mm fb. pl. töltényűrt és elölről tölthető ólomlövedék-töltényűrt tartalmaznak. A .22-es huzagolt csöveket a felsliccelt eredeti csövek helyére hegesztéssel rögzítik.


A fegyver alutokos, acél tűzfali betéttel, fa ágyazással, egybillentyűs, belsőkakasos, sorrendváltós elsütőszerkezettel. Igazi megszokott sörétes elrendezés és kezelés, csak aprócskában. Hangja szinte nincsen, csak csattan egy picit, ellenben riasztópatrontól függően 15-35 joule között is tudhat. Észrevétel még, hogy a csövet lendületesen kell felcsapni, hogy a zárókulcs a helyére ugorjon.


A teszt során maguk a csövek egyenként hobbi célra (sörösdobozgyilkolás) bőven elegendőn szórást adtak, de sajnos a két cső már 12 méteren 15-20 cm-t széttart. Javasolható megoldás erre, hogy olyan optikával és/vagy lézerrel kell felszerelni mely az egyik, míg a mechanikus vagy optikai irányzék a másik csővel van összelőve.


De ez a hobbieszköz legalább annyira szól fegyvergyűjtési vágyak legális kiéléséről, mint arról, hogy néha kabát alól rántással egybekötött sörösdoboz-mészárlást tartson az ember…
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Folytatódott a Sniper 19 tuningja. Rákerült a csősúly, valamint a tusába az ólom nehezék. Így a súlypont a nyitó tengely mögé került közvetlenül. Az össz súly is "kellemes" lett, lásd a képen. :lol:
A korábban 25M-re belőtt fegyveren a fent említett tuning után a magasságot újra kellett állítani kb. 10cm-el feljebb! :roll:
Sniper_19_cso.jpg
Sniper_kg.jpg
Bíró Ferenc
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2020.01.12. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Bíró Ferenc »

ü
gvass1 írta: 2020.02.20. 14:42 ÚJ VIDEÓ! Keserű Sniper-19M Double (Armed SP410) muzeális .22-es hobbipuska

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... obbipuska/

és

http://www.fegyvervideo.hu/keseru-snipe ... obbipuska/


Kép


Abszolút magas a cukiságfaktora, olyan, mintha gyerekeknek vagy törpéknek készült volna ez a kis puskácska! Eredetileg a török Armed SP410 a .410-es sörétes lőszert tüzelte és a csöve is hosszabb volt. A magyar Keserű Művek viszont .22-es ólomlövedék/6 mm flobert platz patronos muzeális hobbi céllövőfegyverré alakította át, így SZABADON TARTHATÓVÁ VÁLT! A Sniper-19M Double jelzést kapott bock csőelrendezésű fegyver hátultöltős, mobil betétcsövekkel (ebből 4 db jár a fegyverhez). Ez a mini sörétes lőszerre hasonlító alumínium csődarabok excentrikus 6 mm fb. pl. töltényűrt és elölről tölthető ólomlövedék-töltényűrt tartalmaznak. A .22-es huzagolt csöveket a felsliccelt eredeti csövek helyére hegesztéssel rögzítik.


A fegyver alutokos, acél tűzfali betéttel, fa ágyazással, egybillentyűs, belsőkakasos, sorrendváltós elsütőszerkezettel. Igazi megszokott sörétes elrendezés és kezelés, csak aprócskában. Hangja szinte nincsen, csak csattan egy picit, ellenben riasztópatrontól függően 15-35 joule között is tudhat. Észrevétel még, hogy a csövet lendületesen kell felcsapni, hogy a zárókulcs a helyére ugorjon.


A teszt során maguk a csövek egyenként hobbi célra (sörösdobozgyilkolás) bőven elegendőn szórást adtak, de sajnos a két cső már 12 méteren 15-20 cm-t széttart. Javasolható megoldás erre, hogy olyan optikával és/vagy lézerrel kell felszerelni mely az egyik, míg a mechanikus vagy optikai irányzék a másik csővel van összelőve.


De ez a hobbieszköz legalább annyira szól fegyvergyűjtési vágyak legális kiéléséről, mint arról, hogy néha kabát alól rántással egybekötött sörösdoboz-mészárlást tartson az ember…
Üdv. Csak annyit szeretnék hozzá szólni a bock sniperhez hogy volt szerencsém az első példányt elhozni 15méteren 5cm és kőrben mindkét cső lövedéke benne volt.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Bíró Ferenc írta: 2020.02.20. 18:22 Üdv. Csak annyit szeretnék hozzá szólni a bock sniperhez hogy volt szerencsém az első példányt elhozni 15méteren 5cm és kőrben mindkét cső lövedéke benne volt.
Mert Ön megfogadta a kezelési útmutatóban leírtakat és nem Umarex riasztótöltényt, és szedett,vedett alakos légpuska lövedéket használt!

FALRA HÁNYT BORSÓ!!! DIREKT LE LETTÍRVA, BE LETT LINKELVE A KEZELÉSI!! ALAKOS LÖVEDÉKKEL NEKÜNK IS LÁTVÁNYOSAN ROMLOTT A SZÓRÁSA, EZÉRT ÍRTUK, HOGY 8 MÉTERRE 30 mm KÖRÖN BELÜL! DRÁGA KENYÉR!
SNIPER.docx
(12.34 KiB) Letöltve 405 alkalommal.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

művek-1 írta: 2020.02.20. 18:54 Mert Ön megfogadta a kezelési útmutatóban leírtakat és nem Umarex riasztótöltényt, és szedett,vedett alakos légpuska lövedéket használt!

FALRA HÁNYT BORSÓ!!! DIREKT LE LETTÍRVA, BE LETT LINKELVE A KEZELÉSI!! ALAKOS LÖVEDÉKKEL NEKÜNK IS LÁTVÁNYOSAN ROMLOTT A SZÓRÁSA, EZÉRT ÍRTUK, HOGY 8 MÉTERRE 30 mm KÖRÖN BELÜL! DRÁGA KENYÉR!

SNIPER.docx

Öööö, ott a képen az RWS meg a HN gömblövedék is. Azzal lett lőve (ilyenkor 30-40 percnyi felvételből van összevágva 6-8 percnyi videó!). Nem a szórás a gond, hanem, hogy a 2 cső EGYMÁSHOZ KÉPEST ROHADTUL MÁSHOVA HORD. Ez TÉNY.


És amúgy minden duplapuska rákfenéje ez.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

gömblövedék

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

hol lehet amúgy manapság 5.5ös gömblövedéket találni? két hete vadászom eddig eredménytelenül
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

gvass1 írta: 2020.02.20. 19:00 Öööö, ott a képen az RWS meg a HN gömblövedék is. Azzal lett lőve (ilyenkor 30-40 percnyi felvételből van összevágva 6-8 percnyi videó!). Nem a szórás a gond, hanem, hogy a 2 cső EGYMÁSHOZ KÉPEST ROHADTUL MÁSHOVA HORD. Ez TÉNY.


És amúgy minden duplapuska rákfenéje ez.

Kép
"Üdv. Csak annyit szeretnék hozzá szólni a bock sniperhez hogy volt szerencsém az első példányt elhozni 15méteren 5cm és kőrben mindkét cső lövedéke benne volt."

Mi csak 8 méterre, de sokkal jobbat lőttünk. Sajnos a videón alakos, gagyi lövedék és Umarex töltény van, lehet, hogy jobban oda kellene a későbbiekben erre figyelni, mert ha Ön is tesz a kezelésire, mit várjak a szabadidős lövészektől? Nem baj, jól tegye el a puskát, mert a későbbiekben a single lesz amit gyártunk. Lesz ebben a kategóriában is puskánk, de az egyenlőre TITKOS! :lol: :D
művek-1

Re: gömblövedék

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

David.xxi. írta: 2020.02.20. 21:06 hol lehet amúgy manapság 5.5ös gömblövedéket találni? két hete vadászom eddig eredménytelenül
1037 Budapest, Gyöngysor utca 6


( GAMO 5.5 mm és NORICA 5.5 mm rezezett gömblövedékek )
20191106_151247.jpg
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Urak! Akit érint, holnap a Gyöngysor utcában, nyitástól Revenge 3-4" aludobos, fekete, Omerta-T 1 darab, Onesta Revolver Puska, néhány darab.
Keseru-Giant-Revenge-14M-acel-4in-2-s.jpg
511539_2.jpg
511539_2.jpg (82.37 KiB) Megtekintve 60925 alkalommal
puska_gumilövrdékes_keserű_onesta_9mmRK_05.jpg
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Holnap, péntek délután, ELVILEG!!! lesz a Gyöngysor utcában 10 darab váltócsövű keresztapa, de indulás előtt mindenképpen TELEFON! Bruttó, kártyával, 169.000.-
20191106_153528.jpg
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Üdvözletem a Művek felé!

Kérdezném, hogy céllövő revolverekből (K56 és társai, de leginkább az acéldobos hosszú, huzagolt verzió érdekelne) hogy állnak a mintaboltban?

Köszöntem!
Mindenki vár valamit...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tornas78 írta: 2020.02.21. 08:24 Üdvözletem a Művek felé!

Kérdezném, hogy céllövő revolverekből (K56 és társai, de leginkább az acéldobos hosszú, huzagolt verzió érdekelne) hogy állnak a mintaboltban?

Köszöntem!

Sztem vagy 1 éve nem volt ilyen gyártásban...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A mai nap folyamán ÚJRA ÉRKEZIK AZ ÖNVÉDELMI BOLTOKBA!

A lakásvédelmi gumis puskák királya, a 4-lövetű Onesta-Revolverpuska!


120 joule, 19,3 mm-es gumigolyó/9 mm R Knall, acél, alu, fa.

74.900- Ft

MKH benne van!

Budapesten 3 helyen is - HÉTVÉGÉN IS NYITVA!
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** www.onvedelmibolt.hu ***

Kép


Megjegyzés: Omerta-TG elfogyott a Művekben, mert elhoztam, így az IS kapható lesz ma az Önvédelmi Boltokban!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

tornas78 írta: 2020.02.21. 08:24 Üdvözletem a Művek felé!

Kérdezném, hogy céllövő revolverekből (K56 és társai, de leginkább az acéldobos hosszú, huzagolt verzió érdekelne) hogy állnak a mintaboltban?

Köszöntem!
Majd a Pitbull-19-M lesz tavasszal, ha eljutunk odáig, most semmi.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

VIHETŐEK A GYÖNGYSOR UTCAI MINTABOLTUNKBÓL! Ma és holnap, szombaton is , ha marad, !! 9-17ig! 169.000.- bruttó, bevizsgálva!
20191106_153528.jpg
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Cajga írta: 2020.02.20. 17:30 Folytatódott a Sniper 19 tuningja. Rákerült a csősúly, valamint a tusába az ólom nehezék. Így a súlypont a nyitó tengely mögé került közvetlenül. Az össz súly is "kellemes" lett, lásd a képen. :lol:
A korábban 25M-re belőtt fegyveren a fent említett tuning után a magasságot újra kellett állítani kb. 10cm-el feljebb! :roll:

Sniper_19_cso.jpg
Sniper_kg.jpg
Hát, jobb mintha a könyvtárba (lásd :korcsma hivatal) járnál szabadidőben. Fáintos lett, nagy gratula!!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

AGS15M.jpg
AGS15M.jpg (95.64 KiB) Megtekintve 60566 alkalommal
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Thomaster írta: 2020.02.21. 17:16AGS15M.jpg
Na ebből mi lesz, zsebágyú? :D
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2020.02.21. 17:16
Nocsak, vettél egyet? :)
Írd meg majd a tapasztalataidat / véleményedet.

Részemről almás a cucc.
Közterületre nem lehet vinni a múzeális jelleg miatt (és közterületre amúgy is vannak sokkal jobbak..).
Otthonvédelemre vannak sokkal-sokkal jobbak.
Ezen kívül a két lövés egy olyan eszköznél, amellyel célozni is kell.. elég kevés.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Thomaster írta: 2020.02.21. 17:16AGS15M.jpg
hát a Műveknek nem kell tartania a konkurenciától ahogy az Atlas termekeit elnézem.
sem minőségben, sem formailag, sem ÜZLETPOLITIKAILAG
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2020.02.21. 17:33 Nocsak, vettél egyet? :)
Írd meg majd a tapasztalataidat / véleményedet.

Részemről almás a cucc.
Közterületre nem lehet vinni a múzeális jelleg miatt (és közterületre amúgy is vannak sokkal jobbak..).
Otthonvédelemre vannak sokkal-sokkal jobbak.
Ezen kívül a két lövés egy olyan eszköznél, amellyel célozni is kell.. elég kevés.
Nyilván én is csak azért vettem, hogy kipróbáljam. Nagyobb hülyeségekre is költöttem már pénzt 8-)

Első körben, lövés nélkül, tulajdonképpen nem tudom nagyon köpködni. A sütése az kb. Revenge, a súlya töltve 545 gramm, nagyjából ezt tudtuk róla eddig is. Nyilván nincs mellette racionális érv... viselésit nem lehet rá kiváltani, otthonvédelemre ennyiért (kevesebbért) sokkal inkább Onesta vagy Revenge. Szerintem ebből országosan el fognak adni max. 50 darabot a hozzám hasonló gumibuziknak, aztán beleáll a földbe. Én megvettem, valószínűleg a hétvégén szétszedem és megnézem a szerkezetét, egyszer majd letesztelem lőtéren... aztán alighanem megy a Vaterára. Anno a 4Matic-nak is pont ez volt a pályafutása.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Urak! Akit érint a Gyöngysor utcai Mintaboltunkban ismét nyitva vagyunk szombaton is! Tudunk adni:

1, Revenge 15 mm vagy 16 mm gumi 100-110 Joule, DAO, stb . bruttó, bevizsgálva 42.240.-
2, Onesta Revolver Puska 19.3 vagy 20.3 mm gumi 130-140 Joule, bruttó, bevitzsgálva 60.000.-
3, keresztapa váltócsővel, 19.3 mm gumi, 130 Joule élesből, két cső tusa+pisztolymarkolat 170.000.-
revenge_3.jpg
puska_gumilövrdékes_keserű_onesta_9mmRK_05.jpg
20191106_153528.jpg
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

A jövő héten, ha Isten is úgy akarja, a Gyöngysor utcában gyárilag 2 dobbal ( egy alumínium és egy rozsdamentes acél ) Pitbull-19-M alumínium, CNC, 6 lövetű revolver, acél elsütő szerkezettel, 6 lövetű, 12 mm gumi, aludobbal 333 gramm tömeggel, gyárilag Alfa 4 markolattal, mindössze , bruttó, bevizsgálva 76.000.- Elérhető lesz csak Alumíniumdobbal is 69.000.- Bruttó, bevizsgálva! Könnyű sütés, megbízhatóság, kis méret, jó fogás, könnyű súly, a megfizethetőség határán lévő ár! A boltban kérhető rá, műanyagból mart fehér, szürke, vagy fekete markolat is felárérét! Viselési kérhető rá, és a két dob adja a lehetőségét a pillanatok alatt történő átszerelésre gázról, gumira vagy visszafelé. Mióta forgaloban van, még egyet sem hoztak vissza! Amint a Gyöngysor utcai Mintaboltunkba kerűl, azonnal jelzem!
20191214_140851.jpg
20200207_164129.jpg
20200203_133557.jpg
20191215_114736.jpg
20200203_133540.jpg
IMG_20191216_144237.jpg
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

művek-1 írta: 2020.02.19. 22:08 Köszönöm Tamás nevében ! Új tusa leghamarabb május, ha Főmérnök Úr áttervezi, és a gyártó legyártja, de azért szerintem lakásban egy lézerrel így is használható, ha elkészül , levideózzuk!

Megamax_puska (1).JPG
Bocsi, ha volt már....
A Megamax puska áráról esett már szó? Legalább sacc/kb?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

művek-1 írta: 2020.02.21. 19:50 A jövő héten, ha Isten is úgy akarja, a Gyöngysor utcában gyárilag 2 dobbal ( egy alumínium és egy rozsdamentes acél ) Pitbull-19-M alumínium, CNC, 6 lövetű revolver, acél elsütő szerkezettel, 6 lövetű, 12 mm gumi, aludobbal 333 gramm tömeggel, gyárilag Alfa 4 markolattal, mindössze , bruttó, bevizsgálva 76.000.- Elérhető lesz csak Alumíniumdobbal is 69.000.- Bruttó, bevizsgálva!

Várjuk ám nagyon a rozsdamentes verziót is!!😊
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Hmmmm, sima keresztapa lesz valamikor?
művek-1 írta: 2020.02.21. 19:05 Urak! Akit érint a Gyöngysor utcai Mintaboltunkban ismét nyitva vagyunk szombaton is! Tudunk adni:

1, Revenge 15 mm vagy 16 mm gumi 100-110 Joule, DAO, stb . bruttó, bevizsgálva 42.240.-
2, Onesta Revolver Puska 19.3 vagy 20.3 mm gumi 130-140 Joule, bruttó, bevitzsgálva 60.000.-
3, keresztapa váltócsővel, 19.3 mm gumi, 130 Joule élesből, két cső tusa+pisztolymarkolat 170.000.-
ingyom bingyom tálib-e?
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

fgabesz írta: 2020.02.21. 19:52 Bocsi, ha volt már....
A Megamax puska áráról esett már szó? Legalább sacc/kb?
CNC 45, tusa 20, vizsga 12, nagyjából kalkulálható.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

WildBear23 írta: 2020.02.21. 20:22 Várjuk ám nagyon a rozsdamentes verziót is!!😊
Hát még az én pénztárcám!!! :lol: :D
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

qqriq írta: 2020.02.21. 21:08 Hmmmm, sima keresztapa lesz valamikor?
Igen, március végén, ha van 50 darab, aznap elviszik a kollégák a boltokba, és aki időben érkezik, most 100 darabot csinálunk majd.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

qqriq írta: 2020.02.21. 21:08 Hmmmm, sima keresztapa lesz valamikor?
Egy ilyen, talán még valahol a raktárban, de nem vennék rá mérget.
80718421_2917177581627401_505824564807204864_off.jpg
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

művek-1 írta: 2020.02.21. 21:30 Hát még az én pénztárcám!!! :lol: :D
Itt van velem pár Deák és Szechenyi, nagyon szívesen mennének már Önhöz!! 8-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

művek-1 írta: 2020.02.21. 21:41 Egy ilyen, talán még valahol a raktárban, de nem vennék rá mérget.

80718421_2917177581627401_505824564807204864_off.jpg
Ez nem az /vagy olyan/, mint amit karácsony előtt elhoztam?
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

WildBear23 írta: 2020.02.21. 21:42 Itt van velem pár Deák és Szechenyi, nagyon szívesen mennének már Önhöz!! 8-)
Imádnám! :lol: :D A rokonokat is szívesen látom! :D :lol:
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Route.66 írta: 2020.02.21. 21:48 Ez nem az /vagy olyan/, mint amit karácsony előtt elhoztam?
Én azt nem tudom, ha olyan, mint a képen, akkor igen.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

művek-1 írta: 2020.02.21. 21:50 Én azt nem tudom, ha olyan, mint a képen, akkor igen.

Pont ilyen. és volt hozzá egy egyedi pisztolymarkolat is, ami nagyon cool.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Route.66 írta: 2020.02.21. 21:55 Pont ilyen. és volt hozzá egy egyedi pisztolymarkolat is, ami nagyon cool.
Akkor igen.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

művek-1 írta: 2020.02.21. 21:59Akkor igen.

Nagyon örültem neki. :D :D :D
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Route.66 írta: 2020.02.21. 22:05 Nagyon örültem neki. :D :D :D
Hát még a bukszám! :lol: :D
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

művek-1 írta: 2020.02.21. 22:14 Hát még a bukszám! :lol: :D
Ez így van jól!
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Koszonom, akkor varok.
művek-1 írta: 2020.02.21. 21:34 Igen, március végén, ha van 50 darab, aznap elviszik a kollégák a boltokba, és aki időben érkezik, most 100 darabot csinálunk majd.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ CIKK! Mini tesztcikk: Atlas AGS-15M gumilövedékes derringer

Ellentmondásos, (méltán) sokat támadott fegyverről megpróbálva az objektivitásra törekedve írni, gyakorlati tapasztalatokkal!


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/mini-t ... derringer/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

A rövicsövűt elvitték, már csak váltócsövű keresztapa van a Gyöngysor utcai Mintaboltunkban, 17 óráig!
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2020.02.22. 10:31 ÚJ CIKK! Mini tesztcikk: Atlas AGS-15M gumilövedékes derringer

Ellentmondásos, (méltán) sokat támadott fegyverről megpróbálva az objektivitásra törekedve írni, gyakorlati tapasztalatokkal!


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/mini-t ... derringer/


Kép
ez megint olyan magyaros fegyvergyártás: koncepció 10-es, kivitelezés 5-ös, muzeális kat. : 2-es. 17/30
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2020.02.22. 10:31 ÚJ CIKK! Mini tesztcikk: Atlas AGS-15M gumilövedékes derringer

Ellentmondásos, (méltán) sokat támadott fegyverről megpróbálva az objektivitásra törekedve írni, gyakorlati tapasztalatokkal!


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/mini-t ... derringer/


Kép
ez megint olyan magyaros fegyvergyártás: koncepció 10-es, kivitelezés 5-ös, muzeális kat. : 2-es. 17/30
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

sodoma írta: 2020.02.22. 14:58 ez megint olyan magyaros fegyvergyártás: koncepció 10-es, kivitelezés 5-ös, muzeális kat. : 2-es. 17/30
és hol a videó?
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

Szar dolog az infláció.
Délutánra már 170.000.- bruttó lett.
művek-1 írta: 2020.02.21. 11:36 VIHETŐEK A GYÖNGYSOR UTCAI MINTABOLTUNKBÓL! Ma és holnap, szombaton is , ha marad, !! 9-17ig! 169.000.- bruttó, bevizsgálva!

20191106_153528.jpg
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

PRTVIII írta: 2020.02.22. 16:38 Szar dolog az infláció.
Délutánra már 170.000.- bruttó lett.
Ez így igaz, berögződés, még szokni kell, hogy naponta kell nézegetni az árfolyamot!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Urak! Hétfőn nyitáskor a Gyöngysor utcában még van 4 darab duplacsövű, délután viszik a megyékbe, addig, legközelebb duplacsövű csak ha nagyon lesz rá érdeklődés. Aki megvette, köszönjük, és kívánjuk, hogy használja egészséggel sokáig!
20190905_113928.jpg
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

PRTVIII írta: 2020.02.22. 16:38 Szar dolog az infláció.
Délutánra már 170.000.- bruttó lett.
:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Sajnos így van, nekem a múltkor a cégben egy 10.000 eurós rendelésnél a rendelés és fizetés dátuma (banki elszámolás) között több mint 15ft volt a különbség mint terveztem.
:( :( :( :( :( :( :( :(

művek-1 írta: 2020.02.22. 20:06 Ez így igaz, berögződés, még szokni kell, hogy naponta kell nézegetni az árfolyamot!
"..."
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

TurboP írta: 2020.02.22. 20:52 Sajnos így van, nekem a múltkor a cégben egy 10.000 eurós rendelésnél a rendelés és fizetés dátuma (banki elszámolás) között több mint 15ft volt a különbség mint terveztem.
:( :( :( :( :( :( :( :(
Egy duplacsövűnél forintban, a dollár-forint ha csak 10.- et elmegy, az már 2000.- + ÁFA és nem 10.-et ment fel, sajnos! Az Otp-nél ma 319.6 !

Az egycsövűek meg fogják sínyleni...
20200109_164937.jpg
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Ez most akkor az a duplacsovu keresztapa ami marcius vegen lesz?
művek-1 írta: 2020.02.22. 20:11 Urak! Hétfőn nyitáskor a Gyöngysor utcában még van 4 darab duplacsövű, délután viszik a megyékbe, addig, legközelebb duplacsövű csak ha nagyon lesz rá érdeklődés. Aki megvette, köszönjük, és kívánjuk, hogy használja egészséggel sokáig!

20190905_113928.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

qqriq írta: 2020.02.23. 09:05 Ez most akkor az a duplacsovu keresztapa ami marcius vegen lesz?
Nem, elnézést, ezek úgy duplák, hogy a váltócsöves puskákból van még 4 darab. A március végébe, mint korábban írtam, még bármi bekavarhat.
20191106_153528 (1).jpg
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

művek-1 írta: 2020.02.23. 10:15 Nem, elnézést, ezek úgy duplák, hogy a váltócsöves puskákból van még 4 darab. A március végébe, mint korábban írtam, még bármi bekavarhat.

20191106_153528 (1).jpg
Ha elfogadsz egy észrevételt/tanácsot.
Ezt a szettet Én olyan képpel hirdetném, ami a valós alkatrész/összetevők darabszámait ábrázolná és csak alatta jelentetném meg a lehetséges variációkat, jelezve, hogy ezek a variánsok állíthatók össze a szettből.
Sok mellényúlást, vásárlói félreértést és tévedésre alapuló elképzelést/csalódottságot lehetne ezzel tisztába tenni.
Én gyűjtőként (újabban főleg erre az új irányzatra kihegyezetten) is félreértettem a hirdetés alapján, hogy mit tartalmaz ez a szett.
Ha jól rémlik, tartalmaz egy hosszú cső-párat, egy rövid cső-párat (mindkettő a csőtömbbel összeépítve) egy előágyszánt, egy puska-tusát és egy "pisztoly-markolatot".
A kép alapján az jön le, hogy két komplett fegyvert tartalmaz, ami nem igaz, mert csak egy tok van a szettben, amin cserélhető a puska-tusa, vagy a pisztoly-markolat és mindkét csőpár ehhez van illesztve, tehát egyszerre csak egy működőképes fegyver építhető/Legózható belőle össze.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Dönci62 írta: 2020.02.23. 11:05 Ha elfogadsz egy észrevételt/tanácsot.
Ezt a szettet Én olyan képpel hirdetném, ami a valós alkatrész/összetevők darabszámait ábrázolná és csak alatta jelentetném meg a lehetséges variációkat, jelezve, hogy ezek a variánsok állíthatók össze a szettből.
Sok mellényúlást, vásárlói félreértést és tévedésre alapuló elképzelést/csalódottságot lehetne ezzel tisztába tenni.
Én gyűjtőként (újabban főleg erre az új irányzatra kihegyezetten) is félreértettem a hirdetés alapján, hogy mit tartalmaz ez a szett.
Ha jól rémlik, tartalmaz egy hosszú cső-párat, egy rövid cső-párat (mindkettő a csőtömbbel összeépítve) egy előágyszánt, egy puska-tusát és egy "pisztoly-markolatot".
A kép alapján az jön le, hogy két komplett fegyvert tartalmaz, ami nem igaz, mert csak egy tok van a szettben, amin cserélhető a puska-tusa, vagy a pisztoly-markolat és mindkét cső-pár ehhez van illesztve, tehát egyszerre csak egy működőképes fegyver építhető/Legózható belőle össze.
Én pl. a magam részéről szívesen vennék egy olyan szettet, ami,tartalmaz egy rövid cső-párat, egy hosszú cső-párat, egy pisztolymarkolatos tokot és egy puska-tusás tokot, ahol a 2 cső-pár és a 2 féle markolatos/tusás tok egymás között csereszabatosként volna illesztve.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

művek-1 írta: 2020.02.22. 20:11 Urak! Hétfőn nyitáskor a Gyöngysor utcában még van 4 darab duplacsövű, délután viszik a megyékbe, addig, legközelebb duplacsövű csak ha nagyon lesz rá érdeklődés. Aki megvette, köszönjük, és kívánjuk, hogy használja egészséggel sokáig!

20190905_113928.jpg
Ráizgult egy ismerősöm, miután megtapizta az enyémet.
Ennek most hétfőn reggel mi lesz az ára?
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Nagyon meglepett ennek a képnek az értelmezése. A kezdetektől követtem a facebookon is a kommenteket, és többeknek nem sikerült. Akinek leesett, az nyilván nem kommentelt, úgy gondolom ez a többség.

Ennyi pénzért hogy a csudába gondoljátok, hogy két komplett fegyvert kaptok? Illetve ha 4 db fegyver látható a képen, akkor miért nem arra gondoltatok, hogy négyet kaptok?

Elképesztő.
Dönci62 írta: 2020.02.23. 11:05 Ha elfogadsz egy észrevételt/tanácsot.
Ezt a szettet Én olyan képpel hirdetném, ami a valós alkatrész/összetevők darabszámait ábrázolná és csak alatta jelentetném meg a lehetséges variációkat, jelezve, hogy ezek a variánsok állíthatók össze a szettből.
Sok mellényúlást, vásárlói félreértést és tévedésre alapuló elképzelést/csalódottságot lehetne ezzel tisztába tenni.
Én gyűjtőként (újabban főleg erre az új irányzatra kihegyezetten) is félreértettem a hirdetés alapján, hogy mit tartalmaz ez a szett.
Ha jól rémlik, tartalmaz egy hosszú cső-párat, egy rövid cső-párat (mindkettő a csőtömbbel összeépítve) egy előágyszánt, egy puska-tusát és egy "pisztoly-markolatot".
A kép alapján az jön le, hogy két komplett fegyvert tartalmaz, ami nem igaz, mert csak egy tok van a szettben, amin cserélhető a puska-tusa, vagy a pisztoly-markolat és mindkét csőpár ehhez van illesztve, tehát egyszerre csak egy működőképes fegyver építhető/Legózható belőle össze.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

montecarlo írta: 2020.02.23. 13:24 Nagyon meglepett ennek a képnek az értelmezése. A kezdetektől követtem a facebookon is a kommenteket, és többeknek nem sikerült. Akinek leesett, az nyilván nem kommentelt, úgy gondolom ez a többség.

Ennyi pénzért hogy a csudába gondoljátok, hogy két komplett fegyvert kaptok? Illetve ha 4 db fegyver látható a képen, akkor miért nem arra gondoltatok, hogy négyet kaptok?

Elképesztő.
A kép alapján négy fegyver és 17db betétcső jár! :D :D :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Pentastar írta: 2020.02.23. 13:39 A kép alapján négy fegyver és 17db betétcső jár! :D :D :D
Meg egy lepedő, egy fehér lepedő.
(Arra az esetre, ha megadnád magad. :-)

Amúgy igen: amit félre lehet érteni, azt garantáltan lesz aki félreérti.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Dönci62 írta: 2020.02.23. 11:09 Én pl. a magam részéről szívesen vennék egy olyan szettet, ami,tartalmaz egy rövid cső-párat, egy hosszú cső-párat, egy pisztolymarkolatos tokot és egy puska-tusás tokot, ahol a 2 cső-pár és a 2 féle markolatos/tusás tok egymás között csereszabatosként volna illesztve.
A két tok jogilag két fegyver és pillanatnyilag még élesként jön.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Dönci62 írta: 2020.02.23. 11:11 Ráizgult egy ismerősöm, miután megtapizta az enyémet.
Ennek most hétfőn reggel mi lesz az ára?
170.000.- ugyan eddig hárman jelezték, hogy nyitásra jönnek, ennek tudatában.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

montecarlo írta: 2020.02.23. 13:24 Nagyon meglepett ennek a képnek az értelmezése. A kezdetektől követtem a facebookon is a kommenteket, és többeknek nem sikerült. Akinek leesett, az nyilván nem kommentelt, úgy gondolom ez a többség.

Ennyi pénzért hogy a csudába gondoljátok, hogy két komplett fegyvert kaptok? Illetve ha 4 db fegyver látható a képen, akkor miért nem arra gondoltatok, hogy négyet kaptok?

Elképesztő.
A Művek csak nyereséggel tud fegyvert gyártani, egyenlőre.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

művek-1 írta: 2020.02.22. 20:11 Urak! Hétfőn nyitáskor a Gyöngysor utcában még van 4 darab duplacsövű, délután viszik a megyékbe, addig, legközelebb duplacsövű csak ha nagyon lesz rá érdeklődés. Aki megvette, köszönjük, és kívánjuk, hogy használja egészséggel sokáig!

20190905_113928.jpg
revolverpuska maradt még hétfőre a mintaboltban?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

AGS 15-M

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Na, lövöldöztem egy kicsit az AGS 15-M-mel. Pincelőtéren, úgyhogy zsuuulokat nem mértem, csak saccoltam. Van ott pár fenyőléc, amikkel gumisokat szoktak tesztelni mások is. Ami átviszi, az a 100 Joule. Például a Revenge, a puha 15-ös gumival átviszi, és azt tudjuk hogy alulról közelíti a 100J-t. Az AGS, a kemény 15-ös gumival és Ruag/Geco tölténnyel, egyszer se vitte át. Benyomja, néha beleragad a gumi, de lyukat nem üt.

Szórás. 5 méterről a két lövés közül az egyik általában benne van a mellalakban, a másik általában nem. És nincs szabály, hogy melyik cső, mikor, merre hord félre. És nem csak én lőttem, hanem gyakorlott lövők is, ugyanilyen eredménnyel. Úgy 2 méterről már hoztuk az A4-es lapon belüli szórást a 2 lövésből, de kellemetlen érzés lehet ilyen közelre engedni a támadót. Ja és mindez nyugodt lőtéri körülmények között, férfi kézzel. Mert női kézzel ez a sütés, hááát... a többiek se dícsérték, akik lőttek vele.

Azért még megtartom, mert még van mit tesztelni rajta. A kemény 15-ös gumi elég strapabíró, a deszkába lőtt példányokon sincs se felületi sérülés, se átégés. Úgyhogy ki kell próbálni a puha 15-össel is, hiszen az kapható országszerte. Meg... a 16-os is belefér. Elöl ugyan kilóg 1 mm-t, de ettől még betolható a töltényűrtömb, és ugye ennél a kilógó gumi nem akadályozza a dobforgatást. Úgyhogy megérdemel egy szórás és Joule tesztet. Majd egyszer.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: AGS 15-M

Hozzászólás Szerző: security89 »

Thomaster írta: 2020.02.23. 16:20 Na, lövöldöztem egy kicsit az AGS 15-M-mel. Pincelőtéren, úgyhogy zsuuulokat nem mértem, csak saccoltam. Van ott pár fenyőléc, amikkel gumisokat szoktak tesztelni mások is. Ami átviszi, az a 100 Joule. Például a Revenge, a puha 15-ös gumival átviszi, és azt tudjuk hogy alulról közelíti a 100J-t. Az AGS, a kemény 15-ös gumival és Ruag/Geco tölténnyel, egyszer se vitte át. Benyomja, néha beleragad a gumi, de lyukat nem üt.

Szórás. 5 méterről a két lövés közül az egyik általában benne van a mellalakban, a másik általában nem. És nincs szabály, hogy melyik cső, mikor, merre hord félre. És nem csak én lőttem, hanem gyakorlott lövők is, ugyanilyen eredménnyel. Úgy 2 méterről már hoztuk az A4-es lapon belüli szórást a 2 lövésből, de kellemetlen érzés lehet ilyen közelre engedni a támadót. Ja és mindez nyugodt lőtéri körülmények között, férfi kézzel. Mert női kézzel ez a sütés, hááát... a többiek se dícsérték, akik lőttek vele.

Azért még megtartom, mert még van mit tesztelni rajta. A kemény 15-ös gumi elég strapabíró, a deszkába lőtt példányokon sincs se felületi sérülés, se átégés. Úgyhogy ki kell próbálni a puha 15-össel is, hiszen az kapható országszerte. Meg... a 16-os is belefér. Elöl ugyan kilóg 1 mm-t, de ettől még betolható a töltényűrtömb, és ugye ennél a kilógó gumi nem akadályozza a dobforgatást. Úgyhogy megérdemel egy szórás és Joule tesztet. Majd egyszer.

Szóval valszeg az ereje is papírforma alatti, össze-vissza hord, nem lehet rá viselésit kérni, a sütése túl kemény... Lapos és nem revolver dízájn... Nagyon egy irányba billen a mérleg nyelve.
Piréz poéta.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AGS 15-M

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

security89 írta: 2020.02.23. 16:27 Lapos és nem revolver dízájn...
Na ja, ha lapos, akkor nem lehet revolver dizájn :)

De tény, hogy egyelőre senkinek se tudnám megmagyarázni hogy miért ilyet vegyen... Viselni ugye csak illegálba lehet. De akkor is, 70 ezerért már kap legálisan viselhető 6 lövetű gázgumis revolvert... Pitbull 19-M, Alfa G020... Otthonvédelemre meg nem igazán számít a kicsi lapos forma, tehát sokkal inkább Revenge vagy Onesta.

Alighanem az AGS 15-M ebben a formájában egy gyűjtői érdekesség lesz.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: AGS 15-M

Hozzászólás Szerző: security89 »

Thomaster írta: 2020.02.23. 16:48 Na ja, ha lapos, akkor nem lehet revolver dizájn :)

De tény, hogy egyelőre senkinek se tudnám megmagyarázni hogy miért ilyet vegyen... Viselni ugye csak illegálba lehet. De akkor is, 70 ezerért már kap legálisan viselhető 6 lövetű gázgumis revolvert... Pitbull 19-M, Alfa G020... Otthonvédelemre meg nem igazán számít a kicsi lapos forma, tehát sokkal inkább Revenge vagy Onesta.

Alighanem az AGS 15-M ebben a formájában egy gyűjtői érdekesség lesz.
Mindenképpen érdekesség szintjén marad. Egy színfolt a gumis palettán. Köszönjük a beszámolót. Majd a mért zsúlokra leszek kíváncsi.
Piréz poéta.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

vato írta: 2020.02.23. 15:27 revolverpuska maradt még hétfőre a mintaboltban?
Igen, maradt, indulás előtt azért telefon, mert az a biztos.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: AGS 15-M

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Thomaster írta: 2020.02.23. 16:48 Na ja, ha lapos, akkor nem lehet revolver dizájn :)

De tény, hogy egyelőre senkinek se tudnám megmagyarázni hogy miért ilyet vegyen... Viselni ugye csak illegálba lehet. De akkor is, 70 ezerért már kap legálisan viselhető 6 lövetű gázgumis revolvert... Pitbull 19-M, Alfa G020... Otthonvédelemre meg nem igazán számít a kicsi lapos forma, tehát sokkal inkább Revenge vagy Onesta.

Alighanem az AGS 15-M ebben a formájában egy gyűjtői érdekesség lesz.
hát ezek az Atlas-ék is csak "vajudnak a hegyek, nyomoruságos egér születik"
mijafaxnak erőlködnek ilyen fosokon? van gépük, reszeljenek rajta autoalkatreszt oszt csá. vagy ami még jobb: bérmunka a Műveknek. akkor lenne folyamatosan olyan ami évtizede bevált: Onesta, Revenge ilyesmi.
nem ilyen ürülékek mint ez az AGS
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: AGS 15-M

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2020.02.23. 16:20 Na, lövöldöztem egy kicsit az AGS 15-M-mel. Pincelőtéren, úgyhogy zsuuulokat nem mértem, csak saccoltam. Van ott pár fenyőléc, amikkel gumisokat szoktak tesztelni mások is. Ami átviszi, az a 100 Joule. Például a Revenge, a puha 15-ös gumival átviszi, és azt tudjuk hogy alulról közelíti a 100J-t. Az AGS, a kemény 15-ös gumival és Ruag/Geco tölténnyel, egyszer se vitte át. Benyomja, néha beleragad a gumi, de lyukat nem üt.

Szórás. 5 méterről a két lövés közül az egyik általában benne van a mellalakban, a másik általában nem. És nincs szabály, hogy melyik cső, mikor, merre hord félre. És nem csak én lőttem, hanem gyakorlott lövők is, ugyanilyen eredménnyel. Úgy 2 méterről már hoztuk az A4-es lapon belüli szórást a 2 lövésből, de kellemetlen érzés lehet ilyen közelre engedni a támadót. Ja és mindez nyugodt lőtéri körülmények között, férfi kézzel. Mert női kézzel ez a sütés, hááát... a többiek se dícsérték, akik lőttek vele.

Azért még megtartom, mert még van mit tesztelni rajta. A kemény 15-ös gumi elég strapabíró, a deszkába lőtt példányokon sincs se felületi sérülés, se átégés. Úgyhogy ki kell próbálni a puha 15-össel is, hiszen az kapható országszerte. Meg... a 16-os is belefér. Elöl ugyan kilóg 1 mm-t, de ettől még betolható a töltényűrtömb, és ugye ennél a kilógó gumi nem akadályozza a dobforgatást. Úgyhogy megérdemel egy szórás és Joule tesztet. Majd egyszer.

van video random kiválasztott darab 5 meteres szorasarol, stabilan mellalakon beluli. mas kerdes, hogy dao Sutest szinte senki nem gyakorol, nem is talal el semmit. Ezzel se, Revenggel se.

imho kb. az osszes gumis revolver 90%-at netto penzkidobaskent veszik meg. Stressz alatt csak melleloves lesz.

de a sok idiota kommandosmesterlovesz megis gumist vesz sima gaz-riaszto helyett es dzsulbuzul.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: AGS 15-M

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

gvass1 írta: 2020.02.23. 18:06 van video random kiválasztott darab 5 meteres szorasarol, stabilan mellalakon beluli. mas kerdes, hogy dao Sutest szinte senki nem gyakorol, nem is talal el semmit. Ezzel se, Revenggel se.

imho kb. az osszes gumis revolver 90%-at netto penzkidobaskent veszik meg. Stressz alatt csak melleloves lesz.

de a sok idiota kommandosmesterlovesz megis gumist vesz sima gaz-riaszto helyett es dzsulbuzul.

Ezért az egyik legjobb választás az Onesta puska /EVER/, mert azzal stressz alatt is pontosan lehet lőni. Vagy majd a Megamax.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: G.D »

OFF
WildBear23 írta: 2020.02.23. 13:59 Amúgy igen: amit félre lehet érteni, azt garantáltan lesz aki félreérti.
Még azt is, amit nem igazán lehet.
Tapasztalat :evil:

ON
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: AGS 15-M

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Route.66 írta: 2020.02.23. 18:33 Ezért az egyik legjobb választás az Onesta puska /EVER/, mert azzal stressz alatt is pontosan lehet lőni. Vagy majd a Megamax.
Igen, a vallfegyverekkel sokkal könnyebb laikusnak stressz alatt talalni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: AGS 15-M

Hozzászólás Szerző: sama »

Thomaster írta: 2020.02.23. 16:20 Na, lövöldöztem egy kicsit az AGS 15-M-mel. Pincelőtéren, úgyhogy zsuuulokat nem mértem, csak saccoltam. Van ott pár fenyőléc, amikkel gumisokat szoktak tesztelni mások is. Ami átviszi, az a 100 Joule. Például a Revenge, a puha 15-ös gumival átviszi, és azt tudjuk hogy alulról közelíti a 100J-t. Az AGS, a kemény 15-ös gumival és Ruag/Geco tölténnyel, egyszer se vitte át. Benyomja, néha beleragad a gumi, de lyukat nem üt.

Szórás. 5 méterről a két lövés közül az egyik általában benne van a mellalakban, a másik általában nem. És nincs szabály, hogy melyik cső, mikor, merre hord félre. És nem csak én lőttem, hanem gyakorlott lövők is, ugyanilyen eredménnyel. Úgy 2 méterről már hoztuk az A4-es lapon belüli szórást a 2 lövésből, de kellemetlen érzés lehet ilyen közelre engedni a támadót. Ja és mindez nyugodt lőtéri körülmények között, férfi kézzel. Mert női kézzel ez a sütés, hááát... a többiek se dícsérték, akik lőttek vele.

Azért még megtartom, mert még van mit tesztelni rajta. A kemény 15-ös gumi elég strapabíró, a deszkába lőtt példányokon sincs se felületi sérülés, se átégés. Úgyhogy ki kell próbálni a puha 15-össel is, hiszen az kapható országszerte. Meg... a 16-os is belefér. Elöl ugyan kilóg 1 mm-t, de ettől még betolható a töltényűrtömb, és ugye ennél a kilógó gumi nem akadályozza a dobforgatást. Úgyhogy megérdemel egy szórás és Joule tesztet. Majd egyszer.
A sehován próbáltam nekem nem jött be, alapból 10 es méretű kezem van a fogás kétujjas max rajta. A sütése még a Czehgun gladiátornak is sokkal jobb. A gyártó azt mondta hogy a sütés azért ilyen mert nincs rajta biztosító azért kell nagyobb a sütési erő. Hát nem tudom.
HW88SA
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.02. 21:31

Re: AGS 15-M

Hozzászólás Szerző: HW88SA »

Route.66 írta: 2020.02.23. 18:33 Ezért az egyik legjobb választás az Onesta puska /EVER/, mert azzal stressz alatt is pontosan lehet lőni. Vagy majd a Megamax.
Én az Omerta-T is nagyon szeretem, egy lézerrel megtoldva a célzás is egyszerűbb...
Tudom lehetne egybeépített a lámpával, de ezen épp ez van :D Nem szép, de jól működik :)
20200223_185806-k.jpg
művek-1

Re: AGS 15-M

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

HW88SA írta: 2020.02.23. 19:06 Én az Omerta-T is nagyon szeretem, egy lézerrel megtoldva a célzás is egyszerűbb...
Tudom lehetne egybeépített a lámpával, de ezen épp ez van :D Nem szép, de jól működik :)
20200223_185806-k.jpg
Talán 12 éve, hogy gyártásban, megfizethető, megbízható, igazi lakásvédelmi népfegyver lett!
511539_2.jpg
511539_2.jpg (82.37 KiB) Megtekintve 59488 alkalommal
HW88SA
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.02. 21:31

Re: AGS 15-M

Hozzászólás Szerző: HW88SA »

művek-1 írta: 2020.02.23. 19:12 Talán 12 éve, hogy gyártásban, megfizethető, megbízható, igazi lakásvédelmi népfegyver lett!

511539_2.jpg
Teljesen egyetértek! Nincs túlbonyolítva, éppen ezért mindig megbízhatóan teszi a dolgát!
Ha egy szereléksín is lenne gyárilag rajta vennék még egyet! :)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: AGS 15-M

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2020.02.23. 18:06 van video random kiválasztott darab 5 meteres szorasarol, stabilan mellalakon beluli. mas kerdes, hogy dao Sutest szinte senki nem gyakorol, nem is talal el semmit. Ezzel se, Revenggel se.

imho kb. az osszes gumis revolver 90%-at netto penzkidobaskent veszik meg. Stressz alatt csak melleloves lesz.

de a sok idiota kommandosmesterlovesz megis gumist vesz sima gaz-riaszto helyett es dzsulbuzul.
Ezt már többször megírtad, de mit kezdjünk vele..?
Nyilván itt, mi az a kategória vagyunk, aki igyekszik rendszeresen gyakorolni a gumis fegyverrel.

Amit leírtál, attól függetlenül (vagy azzal együtt) JOBB, ha egy fegyvernek normális szórása van.
És JOBB, ha nagyobb a torkolati energiája, úgy, hogy az még nem veszélyes.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: AGS 15-M

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.02.23. 19:26 Ezt már többször megírtad, de mit kezdjünk vele..?
Nyilván itt, mi az a kategória vagyunk, aki igyekszik rendszeresen gyakorolni a gumis fegyverrel.

Amit leírtál, attól függetlenül (vagy azzal együtt) JOBB, ha egy fegyvernek normális szórása van.
És JOBB, ha nagyobb a torkolati energiája, úgy, hogy az még nem veszélyes.
nem, lofaszt sem gyakorolnak az itt jelenlevok tobbsegukben. Kivetel Chucky:-)))

Es sajnos a gumisok tobbsegenek mar 5 meteren fosadek a szorasa.

Amihez jon meg az, hogy revolverezve nem gyakorol szinte senki. Profi sportlovo SE.

A JOBB az lenne, ha az emberek belatnak a korlataikat es nem gumist vennek/hordnananak, hanem sima gaz-riasztot.
(De akkor mibol vennek en uj autot, Belabá meg új repcsit, ugye?:-))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AGS 15-M

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2020.02.23. 19:26 Nyilván itt, mi az a kategória vagyunk, aki igyekszik rendszeresen gyakorolni a gumis fegyverrel.
Ez egy nagyon erős szabály.

Mert soook kivétel erősíti :mrgreen:

Például én is csak jáccósnak tartom a gumisokat. Az új típusok szórástesztjére meg inkább megkérek olyanokat, akik tudnak lőni. Legutóbb a Pitbullal én egyesével gondosan célozva lőttem egy A4-es szórást, két gyakorlott sportlövő fórumtárs meg gyorstüzelésben 10-12 centist.
Lezárt