Túlélés

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Poresz »

RatRace írta: 2020.02.05. 19:45 Én is ezt mondtam 😁
Máris azon gondolkodom, melyik ismerősöm fizikus annyira, hogy megválaszolja: lehet-e és érdemes-e PB-gázzal működő tüzelőanyagcellát szerkeszteni? (Nektek van kedvetek hidrogénnel szórakozni? Nekem nincs. Különben is: PB-gázt könnyebb szerezni.) Google: igen, létezik!
RatRace írta: 2020.02.04. 19:54 Stirling motor+kicsi generátor? Én ezen töröm a fejem.
Striling-motor: Philips kísérletezett 1938-tól Stirling-motorokkal, de forrásom újraolvasva csak képzeltem, hogy aggregátor volt.

De úgyis az dönti el kérdést, hogy mi kapható, és ki mennyi pénzt hajlandó állni hagyni benne. (Prepperkedésemet az fékezi - tereli ésszerű mederbe? -, hogy nem engedhetem meg magamnak, hogy "raktárra" vásároljak olyan holmikat, amiket a hétköznapokban használok. Gyakorlás szempontjából se utolsó szempont ez.)

Dízel vs. bezines aggregátor: ha már harckocsikba csinálnak "mindenevő" motorokat - tudtommal ezek valamiféle dízelmotorok -, utána kell nézni, létezik és elérhető-e ilyen motorral szerelt aggregátor.
Most ért földet az ejtőernyős tantusz: tárgytalan, létezik PB-gázzal működő aggregátor, például ez.

Már utaltam rá, de explicit módon is jelzem: valószínűleg az itt beszélgetők jó része társasházban lakik. Visszafele gondolkodjunk: hova vezetjük el az égéstermékeket? Hogyan tudunk kéményhez csatlakozni (etázsfűtés, távhő…)? Hogyan tudunk kéményhez csatlakozni úgy, hogy más ne férjen hozzá az aggregátorhoz (van terasz?)? Nem úgy van, hogy a nappali közepén bőgetjük az aggregátort, és elgázosítjuk a lakást.
Megoldandó kérdés még: ne süketüljünk meg az aggregátortól. Lehet, mégsem teljesen hülye egzotikum a PB-gázzal működő tüzelőanyag-cella.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Poresz írta: 2020.02.20. 22:28 Máris azon gondolkodom, melyik ismerősöm fizikus annyira, hogy megválaszolja: lehet-e és érdemes-e PB-gázzal működő tüzelőanyagcellát szerkeszteni? (Nektek van kedvetek hidrogénnel szórakozni? Nekem nincs. Különben is: PB-gázt könnyebb szerezni.) Google: igen, létezik!



Striling-motor: Philips kísérletezett 1938-tól Stirling-motorokkal, de forrásom újraolvasva csak képzeltem, hogy aggregátor volt.

De úgyis az dönti el kérdést, hogy mi kapható, és ki mennyi pénzt hajlandó állni hagyni benne. (Prepperkedésemet az fékezi - tereli ésszerű mederbe? -, hogy nem engedhetem meg magamnak, hogy "raktárra" vásároljak olyan holmikat, amiket a hétköznapokban használok. Gyakorlás szempontjából se utolsó szempont ez.)

Dízel vs. bezines aggregátor: ha már harckocsikba csinálnak "mindenevő" motorokat - tudtommal ezek valamiféle dízelmotorok -, utána kell nézni, létezik és elérhető-e ilyen motorral szerelt aggregátor.
Most ért földet az ejtőernyős tantusz: tárgytalan, létezik PB-gázzal működő aggregátor, például ez.

Már utaltam rá, de explicit módon is jelzem: valószínűleg az itt beszélgetők jó része társasházban lakik. Visszafele gondolkodjunk: hova vezetjük el az égéstermékeket? Hogyan tudunk kéményhez csatlakozni (etázsfűtés, távhő…)? Hogyan tudunk kéményhez csatlakozni úgy, hogy más ne férjen hozzá az aggregátorhoz (van terasz?)? Nem úgy van, hogy a nappali közepén bőgetjük az aggregátort, és elgázosítjuk a lakást.
Megoldandó kérdés még: ne süketüljünk meg az aggregátortól. Lehet, mégsem teljesen hülye egzotikum a PB-gázzal működő tüzelőanyag-cella.
Igazàból a gázelvezetés megoldható.strang szellőzőbe kötöd. Spejz hangszigetelése egyszerű.
Bár talàn érdemes inkább a napcella-szélgenerátor-inverter hármasán is elgondolkodni. Társas házba amúgy sem vihetsz nagy gázpalackot.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

Sziasztok!

A nemzetközi helyzet fokozódása miatt (koronavírus) én már elrendeltem magamnak az 1 es riasztási szint (felkészülés) életbe léptetését.
Mit jelent ez? 1 hónapra bekészletezek vízből és tartós élelmiszerből
120L forrásvíz, liszt, porélesztő, bab, lencse, sárgaborsó, különböző konzervek.

Sajnos az Olasz események miatt ugy gondolom, hogy nem kizárt, hogy a baj elér hozzánk is, Akkor már késő bármit is beszerezni.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

pepe00 írta: 2020.02.23. 17:30 Sziasztok!

A nemzetközi helyzet fokozódása miatt (koronavírus) én már elrendeltem magamnak az 1 es riasztási szint (felkészülés) életbe léptetését.
Mit jelent ez? 1 hónapra bekészletezek vízből és tartós élelmiszerből
120L forrásvíz, liszt, porélesztő, bab, lencse, sárgaborsó, különböző konzervek.

Sajnos az Olasz események miatt ugy gondolom, hogy nem kizárt, hogy a baj elér hozzánk is, Akkor már késő bármit is beszerezni.
Olaszországban már 50 ezer ember van karanténban, katonai vesztegzár alatt. Egyenlőre.

https://index.hu/kulfold/2020/02/23/tel ... asz_regio/

Én most ülök a kocsiba és megyek vásárolni. Vizet nem veszek, a vízszolgáltatás leállására nem számítok, egyenlőre. Minden ismerősömnek is javasoltam a készletezést, most még nincs tömeg a boltokban és minden áruból van bőséggel.
Lehet hogy nem lesz a mostaninál komolyabb a helyzet, akkor max megeszegetem apránként a készletet.
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

https://www.katasztrofavedelem.hu/37/vesz

Ezt érdemes letölteni, ha még nincs meg.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2020.02.23. 17:38 Olaszországban már 50 ezer ember van karanténban, katonai vesztegzár alatt. Egyenlőre.

https://index.hu/kulfold/2020/02/23/tel ... asz_regio/

Én most ülök a kocsiba és megyek vásárolni. Vizet nem veszek, a vízszolgáltatás leállására nem számítok, egyenlőre. Minden ismerősömnek is javasoltam a készletezést, most még nincs tömeg a boltokban és minden áruból van bőséggel.
Lehet hogy nem lesz a mostaninál komolyabb a helyzet, akkor max megeszegetem apránként a készletet.
vizet én is csak a szensav miatt veszek a froccshoz. ha nem jonneca szódás.
bor, palesz, szörp, befőtt, lekvár, kolbász, szalonna van.
a zsiradék is fontos sztem. olaj v zsír. cukor detto.
pár konzerv meg száraztêszta még lesz.
gyertya is van, elfér. na meg maszk FFP3. + kézfertőtlenítő, gumikesztyű.
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

Amit még nem értek, a karanténba vont övezetben leállnak a gyárak, iskolák, hivatal, boltok, stb.
A közszolgáltatás hogyan üzemel? Vagy az is kiesik esetleg? Mert akkor még bonyolultabb a helyzet.
Most vagy én nem hallottam, vagy tényleg nincs a kormánynak felvilágosító kampánya? mit tegyünk ha ... címszóval?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: security89 »

Piréz poéta.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

pepe00 írta: 2020.02.23. 18:46 https://www.katasztrofavedelem.hu/37/vesz

Ezt érdemes letölteni, ha még nincs meg.
Sajnos, alapból kaki....
Beállítható de, hogy milyen vészesetek, milyen területekről kérsz infót, ehhez képest minden xar után jön a riasztás.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

pepe00 írta: 2020.02.23. 19:00 Amit még nem értek, a karanténba vont övezetben leállnak a gyárak, iskolák, hivatal, boltok, stb.
A közszolgáltatás hogyan üzemel? Vagy az is kiesik esetleg? Mert akkor még bonyolultabb a helyzet.
Most vagy én nem hallottam, vagy tényleg nincs a kormánynak felvilágosító kampánya? mit tegyünk ha ... címszóval?
Nem hiszem hogy itthon saccperkábé tanulmányokon és akcióterveken kívül komolyabb tervek és gyakorlat (rutin) lenne ilyen esetekre. Nomeg főleg nem gondolom hogy lenne kiképzett orvosi és ápoló személyzet, nagyobb számú fertőzött elkülönítésére és kezelésére alkalmas felszerelés, aztán akik ezt szervezik, szállítják, biztosítják, stb.

Valszeg ha itthon is helyzet lenne járványügyileg, egy átmeneti ideig legalábbis biztosan kisebb vagy nagyobb (de inkább nagyobb) mértékű bénázás és balfaszkodás lenne az állami szervek részéről, akadozás a közszolgáltatásokban, a lakosság ellátásában, stb. Erre az időszakra jó egy hazai készlet.

Részemről bevásároltam, 1,5-2 hónapra elég cucc van itthon napi háromszori étkezésre. Konzervek, rizs, tészta, az elmaradhatatlan löncshús, szószok, kész lecsó, szendvicskrémek, tartós kenyér pár kiló. Álarc (bár az inkább csak placebo), fertőtlenítős kézmosó, kézfertőtlenítő folyadék és kendő bőségesen.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Itt egy oldal a koronavírussal kapcsolatos nemzetközi hírekről. Elvileg szigorúan fake news mentes, feltüntetett és belinkelt forrásokkal, de nyilván nem bogarásztam át egyesével a híreket.

http://pandemia.hu/
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

"Álarc (bár az inkább csak placebo)"

A porszuro maszkok nem placebok!

Hivatalosan az FFP3 maszkok vedenek, de aki egy mentoapolonal tavolsagtartobb (pl. nem pakol fel beteget hordagyra), annak az FFP2 is jol hasznalhato.

Persze ezeknel komoly gond az elettartam, hiszen egyszer hasznalatosnak vannak tervezve, erosen kerdeses, hogy mennyire mukodokepesek fertotlenites utan.

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2020.02.23. 22:05 Szia,

"Álarc (bár az inkább csak placebo)"

A porszuro maszkok nem placebok!

Hivatalosan az FFP3 maszkok vedenek, de aki egy mentoapolonal tavolsagtartobb (pl. nem pakol fel beteget hordagyra), annak az FFP2 is jol hasznalhato.

Persze ezeknel komoly gond az elettartam, hiszen egyszer hasznalatosnak vannak tervezve, erosen kerdeses, hogy mennyire mukodokepesek fertotlenites utan.

Bel
Most jön az amihez már nem értek, ezért ezek csak laikus feltételezések a részemről.

- Egy vírus átmérője kisebb mint az FFP3 porszűrő által kiszűrt porszemcséknél, ezért az FFP3 a vírust nem szűri ki. Szerintem.
- Tökmindegy milyen maszk van a számon, mert a ruhán, bőrön, a maszkon magán a vírus egy ideig megtapadhat és tovább élhet, azzal érintkezve ugyan úgy megfertőződhetek mintha arcba tüsszentenek.

Ezért írtam hogy a tuti védelem szvsz a megfelelő gázmaszk, és a teljes testet beborító ruha, amit levétel előtt fertőtlenítenek, vagy levétel után elégetik.
De nincs ilyen téren releváns ismeretem, gugli-tudóskodni meg nem akarok, ezért ha valakinek van konkrét infója, pls ossza meg. Az FFP3 szerintem csak a túlélő-portálok által felkapott hoax, az egy _szerintem_ pusztán egy munkavédelmi szájmaszk, amit porszennyezés elleni védelemre minősítettek, nem pedig baktériumok és vírusok ellen fejlesztették. Ami azok ellen véd, az szerintem komolyabb védelmi szint, egy gázálarc (de ezek szűrőit sem ismerem, nyilván nem mindegyik szűr mindent).
De mondom, ezek egy laikus feltételezései a középiskolai kémia-biológia órák nyomokban felllehető emlékei alapján, simán lehet hogy nincs igazam.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2020.02.23. 23:24 Most jön az amihez már nem értek, ezért ezek csak laikus feltételezések a részemről.

- Egy vírus átmérője kisebb mint az FFP3 porszűrő által kiszűrt porszemcséknél, ezért az FFP3 a vírust nem szűri ki. Szerintem.
- Tökmindegy milyen maszk van a számon, mert a ruhán, bőrön, a maszkon magán a vírus egy ideig megtapadhat és tovább élhet, azzal érintkezve ugyan úgy megfertőződhetek mintha arcba tüsszentenek.

Ezért írtam hogy a tuti védelem szvsz a megfelelő gázmaszk, és a teljes testet beborító ruha, amit levétel előtt fertőtlenítenek, vagy levétel után elégetik.
De nincs ilyen téren releváns ismeretem, gugli-tudóskodni meg nem akarok, ezért ha valakinek van konkrét infója, pls ossza meg. Az FFP3 szerintem csak a túlélő-portálok által felkapott hoax, az egy _szerintem_ pusztán egy munkavédelmi szájmaszk, amit porszennyezés elleni védelemre minősítettek, nem pedig baktériumok és vírusok ellen fejlesztették. Ami azok ellen véd, az szerintem komolyabb védelmi szint, egy gázálarc (de ezek szűrőit sem ismerem, nyilván nem mindegyik szűr mindent).
De mondom, ezek egy laikus feltételezései a középiskolai kémia-biológia órák nyomokban felllehető emlékei alapján, simán lehet hogy nincs igazam.
Tessék, egyéni cucc:


https://webshop.attentum.hu/fertozes-ve ... -2019-ncov

És itt is FFP3 maszk van, Doki biztos ért hozzá.

Ha professzionális cuccot akarsz:


https://webshop.attentum.hu/fertozesved ... -2019-ncov
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

RatRace írta: 2020.02.23. 23:29 Tessék, egyéni cucc:


https://webshop.attentum.hu/fertozes-ve ... -2019-ncov

És itt is FFP3 maszk van, Doki biztos ért hozzá.
Vagy neki csak ilyen van, amit szeretne minél nagyobb számban eladni? :twisted:

SZVSZ az FFP3 specifikáció az nem bíológiai védelem (baktériumok + vírusok) hanem munkavédelmi sztori.
Nyilván egy ilyen hacuka sokkal jobb a semminél, főleg a teljes testet beborító ruházat.

De az FFP3 porszűrő maszk, az én laikus feltételezésem szerint a levegőben szálló POR szűrésére alkalmas, munka közben pl festés előtti fal csiszoláskor, stb, nem a vírusokéra. Mert egy vírus sokkal de sokkal kisebb, mint a porszem. Szerintem...
De mondom, simán tévedhetek. Nem vagyok szagértő.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2020.02.23. 23:58 Vagy neki csak ilyen van, amit szeretne minél nagyobb számban eladni? :twisted:

SZVSZ az FFP3 specifikáció az nem bíológiai védelem (baktériumok + vírusok) hanem munkavédelmi sztori.
Nyilván egy ilyen hacuka sokkal jobb a semminél, főleg a teljes testet beborító ruházat.

De az FFP3 porszűrő maszk, az én laikus feltételezésem szerint a levegőben szálló POR szűrésére alkalmas, munka közben pl festés előtti fal csiszoláskor, stb, nem a vírusokéra. Mert egy vírus sokkal de sokkal kisebb, mint a porszem. Szerintem...
De mondom, simán tévedhetek. Nem vagyok szagértő.
NEM a virust kell kiszűrni hanem a hordozó közeget- csepo, nyál, köpet stb. szóval jó az FFP3. nalunk az intenziven is ilyen van előkêszitve...
már a H1n1nél is ez volt..
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2020.02.23. 23:24Az FFP3 szerintem csak a túlélő-portálok által felkapott hoax
Szia,

2020.01.30. 12:43 -kor irt hozzaszolasomban szo szerint ideztem az Orszagos Mento Szolgalat hivatalos eljarasrendjebol a lenyeget, es az ellato legzesvedelmet abban is FFP3 maszkkal oldjak meg.

Azota frissitettek az eljarasrendet, de szerintem aprok a valtozasok.

Azok kedveert, akiknek 8 oldal elolvasasa tul sok lenne :-), a lenyeg:
"tanácsadás:
- gyakori kézmosás, lehetőleg alkohol alapú, fertőtlenítő hatású szappannal
- tüsszentés és köhögés esetén zsebkendő használata, mely után ismét alapos kézmosás
- lázas betegekkel való kontaktus kerülése, otthoni ágynyugalom
- élő vagy levágott állatokat forgalmazó piacok elkerülése olyan területen, ahol az új koronavírus már megjelent
- nyers, vagy nem megfelelően hőkezelt állati eredetű húsok fogyasztásának kerülése
...
védőfelszerelés (védőruha, FFP3-maszk, védőszemüveg, védőkesztyű) használata a teljes ellátás során, lehetőleg a beteggel történő kontaktus előtt. Az ellátás/szállítás közben a mentődolgozók ne érintsék arcukat, orrukat, szemüket, hajukat, kontaktlencséjüket, emellett étkezni, inni, dohányozni nem szabad."

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

OK köszi az FFP3 infókat, akkor ilyenből tankolok be itthonra. Eredetileg ABV gázálarcra gondoltam, de azt meg fertőtleníteni kellene. Ezek eldobhatósak, bár nem olcsók 1 ezres per darab.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2020.02.24. 10:46 OK köszi az FFP3 infókat, akkor ilyenből tankolok be itthonra. Eredetileg ABV gázálarcra gondoltam, de azt meg fertőtleníteni kellene. Ezek eldobhatósak, bár nem olcsók 1 ezres per darab.
nem kell mindig azt használni. Csak ha tömegbe megy az ember (esetleges karantén alatt meg minek menne?) Amíg beadják a kaját/gyógyszert stb. az ajtón addig felkapni, oszt annyi. úgy sokáig kitart. Valamennyit véd a sima orvosi maszk is.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2020.02.24. 10:46 Eredetileg ABV gázálarcra gondoltam
Szia,

Hivatalosan, kozepesen szennyezett teruleten 30 percenkent kell cserelni a klasszikus gazalarc betetjet!

Ezert ugy szamoltak, hogy 20 perc munkavegzes varhato el egy embertol: 5 perc amig odaer, 20 perc munkavegzes, majd 5 perc amig visszamegy az ovohelyre, ahol mentesitik majd beengedik.
(Ezert nem is tekintettek problemanak, hogy nagyon kenyelmetlenek a "nehez" vegyvedelmi ruhak, mert fel oranal tobbet ugyse hasznaljak az emberek, annyit meg birjanak ki kenyelmetlenul is.)

Termeszetesen ez abban az ertelemben nem sokat mond, hogy lehetseges, hogy virusfertozes eseten sokkal tovabb is hasznalhatoak a klasszikus aktiv szenes szurok, ezt nem tudom. Es abban az ertelemben sem mond sokat, hogy reg lejart szavatossagu szurobetetek vannak ezekhez a regi maszkokhoz, szoval lehet hogy a toredeket se tudjak mar.

Az igazan profi megoldas a fertotlenitheto FFP3 maszk lenne, de ilyenrol en meg nem hallottam.

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2020.02.24. 11:36 nem kell mindig azt használni. Csak ha tömegbe megy az ember (esetleges karantén alatt meg minek menne?) Amíg beadják a kaját/gyógyszert stb. az ajtón addig felkapni, oszt annyi. úgy sokáig kitart. Valamennyit véd a sima orvosi maszk is.
Pont ebből a megfontolásból rendeltem 10 db FFP3 maszkot. Nem fogok menni sehova, van 1,5-2 hónapra kajám. Ha kimozdulok a lakásból szemetet levinni, vagy kinézni az utcára rövid időre, arra a rövid időre elég ez a maszk.
Jah van sima orvosi maszkom is, azt rá is adtam egy kollégára aki itt köhögött bent. Nyilván nem koronavírusos, de a sima influenzáját is tartsa meg magának.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2020.02.24. 13:54 Pont ebből a megfontolásból rendeltem 10 db FFP3 maszkot. Nem fogok menni sehova, van 1,5-2 hónapra kajám. Ha kimozdulok a lakásból szemetet levinni, vagy kinézni az utcára rövid időre, arra a rövid időre elég ez a maszk.
Jah van sima orvosi maszkom is, azt rá is adtam egy kollégára aki itt köhögött bent. Nyilván nem koronavírusos, de a sima influenzáját is tartsa meg magának.
Milyen kaját érdemes betarolni, konzerv, kétszersült??
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2020.02.24. 15:13 Milyen kaját érdemes betarolni, konzerv, kétszersült??
Hát ez nagymértékben függ attól hogy van-e családod (gyerekek), van-e háziállatod, főztök-e otthon, na és mit szerettek enni? Amit én vettem, mivel jelenleg agglegény vagyok és rühellek főzni:

- 5 kg száraztészta
- 10 doboz előfőzött barna rizs
- 1 karton (10 üveg) kész lecsó
- 1 kg sonka (fagyasztóban)
- 6-8 doboz paradicsom püré
- 5-6 üveg szósz
- 1 rúd téliszalámi (városi gyerek, nincs ilyesmi otthon)
- 4 szál kolbász
- 1 kis karton szárnyas löncshús
- 1 kis karton májkrém
- 6-8 doboz szendvicskrém
- 3 kg zabpehely
- 1 nagy csomag WC papír
- 5-6 kg tartós kenyér, áprilisig jó
- 25 zacskó porleves
- kb 6-8 üveg kovászos uborka, almapaprika, savanyúság
- Sok 1000 mg C vitamin, multivitamin, lázcsillapító
- Gyógyteák: kamilla tea, hársfa tea, kakukkfű tea, mint ömlesztett. Ezek mindenféle megfázásos, influenzás nyavalyára nagyon-nagyon jók. Szárított, nem kér enni a polcon, sokáig eláll.
- Fokhagyma (ezt folyamatosan eszem, fél fej minden nap, lesz@rom hogy büdös vagyok, immunrendszernek nagyon jó)

Ez a mostani készlet, még igazítgatom mert pár dologról, pl alap higiéniai cuccokról elfeledkeztem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2020.02.24. 15:24 Hát ez nagymértékben függ attól hogy van-e családod (gyerekek), van-e háziállatod, főztök-e otthon, na és mit szerettek enni? Amit én vettem, mivel jelenleg agglegény vagyok és rühellek főzni:

- 5 kg száraztészta
- 10 doboz előfőzött barna rizs
- 1 karton (10 üveg) kész lecsó
- 1 kg sonka (fagyasztóban)
- 6-8 doboz paradicsom püré
- 5-6 üveg szósz
- 1 rúd téliszalámi (városi gyerek, nincs ilyesmi otthon)
- 4 szál kolbász
- 1 kis karton szárnyas löncshús
- 1 kis karton májkrém
- 6-8 doboz szendvicskrém
- 1 nagy csomag WC papír
- 5-6 kg tartós kenyér, áprilisig jó
- 25 zacskó porleves
- kb 6-8 üveg kovászos uborka, almapaprika, savanyúság
- Sok 1000 mg C vitamin, multivitamin, lázcsillapító
- Gyógyteák: kamilla tea, hársfa tea, kakukkfű tea, mint ömlesztett. Ezek mindenféle megfázásos, influenzás nyavalyára nagyon-nagyon jók. Szárított, nem kér enni a polcon, sokáig eláll.
- Fokhagyma (ezt folyamatosan eszem, fél fej minden nap, lesz@rom hogy büdös vagyok, immunrendszernek nagyon jó)

Ez a mostani készlet, még igazítgatom mert pár dologról, pl alap higiéniai cuccokról elfeledkeztem.
Akkor ezt megszorzom kettővel, plusz kutya, kényes hujje macska.
Nagyon köszönöm! Iránymutatasnak tökéletes! Megegyszer köszi!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2020.02.24. 15:24 Hát ez nagymértékben függ attól hogy van-e családod (gyerekek), van-e háziállatod, főztök-e otthon, na és mit szerettek enni? Amit én vettem, mivel jelenleg agglegény vagyok és rühellek főzni:

- 5 kg száraztészta
- 10 doboz előfőzött barna rizs
- 1 karton (10 üveg) kész lecsó
- 1 kg sonka (fagyasztóban)
- 6-8 doboz paradicsom püré
- 5-6 üveg szósz
- 1 rúd téliszalámi (városi gyerek, nincs ilyesmi otthon)
- 4 szál kolbász
- 1 kis karton szárnyas löncshús
- 1 kis karton májkrém
- 6-8 doboz szendvicskrém
- 3 kg zabpehely
- 1 nagy csomag WC papír
- 5-6 kg tartós kenyér, áprilisig jó
- 25 zacskó porleves
- kb 6-8 üveg kovászos uborka, almapaprika, savanyúság
- Sok 1000 mg C vitamin, multivitamin, lázcsillapító
- Gyógyteák: kamilla tea, hársfa tea, kakukkfű tea, mint ömlesztett. Ezek mindenféle megfázásos, influenzás nyavalyára nagyon-nagyon jók. Szárított, nem kér enni a polcon, sokáig eláll.
- Fokhagyma (ezt folyamatosan eszem, fél fej minden nap, lesz@rom hogy büdös vagyok, immunrendszernek nagyon jó)

Ez a mostani készlet, még igazítgatom mert pár dologról, pl alap higiéniai cuccokról elfeledkeztem.
Mivel én szeretek főzni, nekem az olaj, liszt, élesztő, margarin alap.
tudom h a kartács a kaját kérdezte, de vmi tömény pia (akár cserealapként, akár fertőtlenítés, gyógyászat) hasznos lehet. Meg bor/sör. Jó tudom itt senki se iszik rajtam kívül. meg rendes tea ha vki olyat iszik.

ja én még egy aggregátoron gondolkodom, de arra most nincs pénzem, de ha rezeg a léc, egyből beszerzem.
olyan lenne jó, ami biciklire lehetne kapcsolni oszt feltöltené a powerbankokat, mobilokat. igaz napelemes PB-om van, de az jó sok idő mire feltölt-bizonytalan.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: The Gent »

sodoma írta: 2020.02.24. 15:31 Mivel én szeretek főzni, nekem az olaj, liszt, élesztő, margarin alap.
tudom h a kartács a kaját kérdezte, de vmi tömény pia (akár cserealapként, akár fertőtlenítés, gyógyászat) hasznos lehet. Meg bor/sör. Jó tudom itt senki se iszik rajtam kívül. meg rendes tea ha vki olyat iszik.
Ez is jó ötlet, ha nagy lesz a gebasz akkora a papír pénz, szahrt sem ér, cserealapnak, cigi, kávé, pia, arany... Meg sok sok, izé... ami durran és megakadályozza, hogy elvigye más a kaját... A Katrina hurrikán utáni állapotokrol, nem nagyon készült filmes feldolgozás, egyet láttam az elég jó volt, a Mars szeletért irtottak egymást az emberek.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

The Gent írta: 2020.02.24. 15:42 Ez is jó ötlet, ha nagy lesz a gebasz akkora a papír pénz, szahrt sem ér, cserealapnak, cigi, kávé, pia, arany... Meg sok sok, izé... ami durran és megakadályozza, hogy elvigye más a kaját... A Katrina hurrikán utáni állapotokrol, nem nagyon készült filmes feldolgozás, egyet láttam az elég jó volt, a Mars szeletért irtottak egymást az emberek.
meg akinek RENDSZERESEN gyógyszert kell szednie (pl nekem refluxra, mer különben ég a belem mindentől) annak célszerű 1 hónap gyógyszert eltenni tartalékba. évekig eláll.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2020.02.24. 15:31 Mivel én szeretek főzni, nekem az olaj, liszt, élesztő, margarin alap.
tudom h a kartács a kaját kérdezte, de vmi tömény pia (akár cserealapként, akár fertőtlenítés, gyógyászat) hasznos lehet. Meg bor/sör. Jó tudom itt senki se iszik rajtam kívül. meg rendes tea ha vki olyat iszik.
Van vagy 10 palack whiskym nyitva, és ennél is több bontatlanul eltéve.
De az qrvaélet hogy nem cserélem el senkivel, ha úgy adódik inkább szépen megiszogatom és boldogan halok meg. :lol:
És egy kis tölgyfa hordóban is csendben érlelődik 3 liter konyakom 65%-os állapotban, higítva bő 4 liter. Ebből lehet cserealap akár.

Tea: van egy kb fél kiló szálas teám, amit most iszogatok, meg 5-10 doboz filteres is. Főleg zöld tea, de gyógyteák is (lásd előző hsz)

A közszolgáltatások kiesésére én most nem készültem, bár elismerem nem is vagyok komoly prepper, csak most készülődök kicsit a vírus para okán.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2020.02.24. 15:48 Van vagy 10 palack whiskym nyitva, és ennél is több bontatlanul eltéve.
De az qrvaélet hogy nem cserélem el senkivel, ha úgy adódik inkább szépen megiszogatom és boldogan halok meg. :lol:
Tea: van egy kb fél kiló szálas teám, amit most iszogatok, meg 5-10 doboz filteres is. Főleg zöld tea, de gyógyteák is (lásd előző hsz)

A közszolgáltatások kiesésére én most nem készültem, bár elismerem nem is vagyok komoly prepper, csak most készülődök kicsit a vírus para okán.
sztem is inkább az ellátás fog akadozni. mint szombaton az olaszok álltak a LIDL előtt oszt vagy kinyitott vagy se. Pedig amikor lefeküdtek még minden rendben volt. most un. steril folyosókon juttatják be a cuccot nekik, de gondolom ott se a lazac meg a rák élvez elsőbbséget. Meglehet h 2 kg pasta-ért sorban áll 2 órát.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: The Gent »

sodoma írta: 2020.02.24. 15:51 sztem is inkább az ellátás fog akadozni. mint szombaton az olaszok álltak a LIDL előtt oszt vagy kinyitott vagy se. Pedig amikor lefeküdtek még minden rendben volt. most un. steril folyosókon juttatják be a cuccot nekik, de gondolom ott se a lazac meg a rák élvez elsőbbséget. Meglehet h 2 kg pasta-ért sorban áll 2 órát.
Először az ellátás, aztán, ha osszeomlik az agyaglabakon álló magyar gazdaság,?? Akkor csúnya világ jöhet!!! Addig talán nem jutunk el, nagyon remélem. Upsz üzemanyag, abból sem árt a tartalék. A biciklis generátor is jó ötlet.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Poresz »

pepe00 írta: 2020.02.23. 17:30
FélOFF

Tudáshiány miatt nem értem ezt a koronavírus-pánikot.
Az egész a 2009-es H1N1-hisztériára emlékeztet. Azt írtam: "hisztéria", de tisztában vagyok vele, hogy hozzá nem értőként minősítem így. Nem tudom megmondani, a H1N1/09 tényleg csak hisztéria volt, vagy a helyzet eredményes kezelése miatt látszik visszatekintve hisztériának.
Így nekem az a benyomásom, most nagyon meg akarják mutatni mennyire felkészültek: tűzoltókocsival oltanak gyertyát. (Hiába, a 2010-es évek eleje a zombiapokalipszis-mániáról szólt.) Kínában és Olaszországban egész városok vannak karanténban, miközben - úgy vélem - ugyanezen idő alatt többen haltak meg influenzában.

Segít megőrizni a hidegvérünket, ha a következő kissé cinikus kérdésekkel körbejárjuk a témát.
Évente hány új vírusos megbetegedés jelenik meg?
Miért pont a koronavírusra irányul kiemelt figyelem a - vélhetően - sok új vírus mellett?
Miért pont ennek a vírusnak a terjedését kell karanténnal, határlezárásokkal akadályozni? A többi miért terjedhet?
Milyen a mortalitása összehasonlítva a többi hírhedt betegséggel (pestis, kolera, tífusz, spanyolnátha, feketehimlő, ebola &c.)?
Évente hányan halnak meg olyan vírusos megbetegedésben, ami nem kap médiafigyelmet?

(ON: ettől még lehet beszélgetni arról, mit kell beszerezni egy karantén előtt.)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2020.02.24. 16:07 FélOFF

Tudáshiány miatt nem értem ezt a koronavírus-pánikot.
Az egész a 2009-es H1N1-hisztériára emlékeztet. Azt írtam: "hisztéria", de tisztában vagyok vele, hogy hozzá nem értőként minősítem így. Nem tudom megmondani, a H1N1/09 tényleg csak hisztéria volt, vagy a helyzet eredményes kezelése miatt látszik visszatekintve hisztériának.
Így nekem az a benyomásom, most nagyon meg akarják mutatni mennyire felkészültek: tűzoltókocsival oltanak gyertyát. (Hiába, a 2010-es évek eleje a zombiapokalipszis-mániáról szólt.) Kínában és Olaszországban egész városok vannak karanténban, miközben - úgy vélem - ugyanezen idő alatt többen haltak meg influenzában.

Segít megőrizni a hidegvérünket, ha a következő kissé cinikus kérdésekkel körbejárjuk a témát.
Évente hány új vírusos megbetegedés jelenik meg?
Miért pont a koronavírusra irányul kiemelt figyelem a - vélhetően - sok új vírus mellett?
Miért pont ennek a vírusnak a terjedését kell karanténnal, határlezárásokkal akadályozni? A többi miért terjedhet?
Milyen a mortalitása összehasonlítva a többi hírhedt betegséggel (pestis, kolera, tífusz, spanyolnátha, feketehimlő, ebola &c.)?
Évente hányan halnak meg olyan vírusos megbetegedésben, ami nem kap médiafigyelmet?

(ON: ettől még lehet beszélgetni arról, mit kell beszerezni egy karantén előtt.)
Én se értek hozzá, szóval nem szívesen pofázok bele, de nekem is az az érzésem, hogy a karantén nagyobb károkat okozhat, mint maga a vírus.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2020.02.24. 15:26 Akkor ezt megszorzom kettővel, plusz kutya, kényes hujje macska.
Nagyon köszönöm! Iránymutatasnak tökéletes! Megegyszer köszi!
Ez szvsz több mint 1 hónapra elég, inkább 1,5-re. Meg mondom, ha szoktatok főzni akkor sokkal olcsóbb megvenni az ömlesztett rizst, babot, lisztet, lencsét, sárgaborsót, ilyesmit.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.02.24. 15:24 Hát ez nagymértékben függ attól hogy van-e családod (gyerekek), van-e háziállatod, főztök-e otthon, na és mit szerettek enni? Amit én vettem, mivel jelenleg agglegény vagyok és rühellek főzni:

- 5 kg száraztészta
- 10 doboz előfőzött barna rizs
- 1 karton (10 üveg) kész lecsó
- 1 kg sonka (fagyasztóban)
- 6-8 doboz paradicsom püré
- 5-6 üveg szósz
- 1 rúd téliszalámi (városi gyerek, nincs ilyesmi otthon)
- 4 szál kolbász
- 1 kis karton szárnyas löncshús
- 1 kis karton májkrém
- 6-8 doboz szendvicskrém
- 3 kg zabpehely
- 1 nagy csomag WC papír
- 5-6 kg tartós kenyér, áprilisig jó
- 25 zacskó porleves
- kb 6-8 üveg kovászos uborka, almapaprika, savanyúság
- Sok 1000 mg C vitamin, multivitamin, lázcsillapító
- Gyógyteák: kamilla tea, hársfa tea, kakukkfű tea, mint ömlesztett. Ezek mindenféle megfázásos, influenzás nyavalyára nagyon-nagyon jók. Szárított, nem kér enni a polcon, sokáig eláll.
- Fokhagyma (ezt folyamatosan eszem, fél fej minden nap, lesz@rom hogy büdös vagyok, immunrendszernek nagyon jó)

Ez a mostani készlet, még igazítgatom mert pár dologról, pl alap higiéniai cuccokról elfeledkeztem.
Szerintem az ember nagyon tud örülni némi gyümölcsnek is ilyen szituban. Lehet kapni mindenféle gyümölcs konzerveket, befőtteket.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.02.24. 16:14 Szerintem az ember nagyon tud örülni némi gyümölcsnek is ilyen szituban. Lehet kapni mindenféle gyümölcs konzerveket, befőtteket.
Jó ötlet. Azt is veszek ma, amikor ráncfelvarrom a készletet a higiéniai cuccokkal. Cukros befőtt végtelenig eláll plusz még két nap. Kalóriadús, és kis boldogsághormon.

Plusz fel lehet önteni konyakkal, és akkor még buli is van. :lol:
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

The Gent írta: 2020.02.24. 15:13 Milyen kaját érdemes betarolni, konzerv, kétszersült??
Volt cikkecske erről a túlélés.hu oldalon, hogy miből mennyit kell készletezni:

http://www.tuleles.hu/hirek/keszletezes ... it-1-resz/

És:

http://www.tuleles.hu/hirek/keszletezes ... it-2-resz/


Ezenkívül nem csak angolul tudóknak:

https://www.theprepperjournal.com/
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Poresz írta: 2020.02.24. 16:07 FélOFF

Tudáshiány miatt nem értem ezt a koronavírus-pánikot.
Az egész a 2009-es H1N1-hisztériára emlékeztet. Azt írtam: "hisztéria", de tisztában vagyok vele, hogy hozzá nem értőként minősítem így. Nem tudom megmondani, a H1N1/09 tényleg csak hisztéria volt, vagy a helyzet eredményes kezelése miatt látszik visszatekintve hisztériának.
Így nekem az a benyomásom, most nagyon meg akarják mutatni mennyire felkészültek: tűzoltókocsival oltanak gyertyát. (Hiába, a 2010-es évek eleje a zombiapokalipszis-mániáról szólt.) Kínában és Olaszországban egész városok vannak karanténban, miközben - úgy vélem - ugyanezen idő alatt többen haltak meg influenzában.

Segít megőrizni a hidegvérünket, ha a következő kissé cinikus kérdésekkel körbejárjuk a témát.
Évente hány új vírusos megbetegedés jelenik meg?
Miért pont a koronavírusra irányul kiemelt figyelem a - vélhetően - sok új vírus mellett?
Miért pont ennek a vírusnak a terjedését kell karanténnal, határlezárásokkal akadályozni? A többi miért terjedhet?
Milyen a mortalitása összehasonlítva a többi hírhedt betegséggel (pestis, kolera, tífusz, spanyolnátha, feketehimlő, ebola &c.)?
Évente hányan halnak meg olyan vírusos megbetegedésben, ami nem kap médiafigyelmet?

(ON: ettől még lehet beszélgetni arról, mit kell beszerezni egy karantén előtt.)
2009óta dupla annyi kinai utazik a világba
meg Kínába is mások. csomo ismerős volt kint, 10 éve meg még nagy szó volt

nem a mortalitással van a baj- ebolahoz kepest lopikula- hanem h a sok beteg leterheli az ellátorendszert oszt összeomlik

a karantén talan a LEGOLCSOBB MEGOLDÁS- gondoljak a -who-nál meg a gov. is.
ezt az idojarast szereti, nyárra kifúj- hiszik a szakik.
már az ebolához is van oltas. ehhez még nincs-sztem 1 honap mulva lesz.
és ne feledjuk a gennymedia hatalmát- tudat alatt hat a donteshozokra is. jujmilesz, tidolgotok megvedeni a polgarokat, valasztaskor jol jon a statisztika meg a vallvergetes a hatekonysagrol. meg most nincs nagyobb fegyveres konfliktus/ jo Sziria de nem ég elég olajkut- hát kell vmi hivatasos rettegoknek.
szem
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Fortitu írta: 2020.02.24. 16:11 Én se értek hozzá, szóval nem szívesen pofázok bele, de nekem is az az érzésem, hogy a karantén nagyobb károkat okozhat, mint maga a vírus.
a karantenban nincsenek magukra hagyva, tehat konnyebb ellátni azt a keves beteget, mintha kergetni kene oket a vilagba.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: The Gent »

RatRace írta: 2020.02.24. 16:17 Volt cikkecske erről a túlélés.hu oldalon, hogy miből mennyit kell készletezni:

http://www.tuleles.hu/hirek/keszletezes ... it-1-resz/

És:

http://www.tuleles.hu/hirek/keszletezes ... it-2-resz/


Ezenkívül nem csak angolul tudóknak:

https://www.theprepperjournal.com/
Köszönöm!!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Szerintetek viccből épült az a sok stadion? :lol:

Az ellenanyag megalkotásához virulógus nyilatkozata alapján még legalább fél év kell, ha közben nem mutálódik.
Muníciót is érdemes betankolni, mert ha nagyon komoly gebasz lesz, akkor a fosztogatók is megindulnak...
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2020.02.24. 16:07Miért pont a koronavírusra irányul kiemelt figyelem a - vélhetően - sok új vírus mellett?
Miért pont ennek a vírusnak a terjedését kell karanténnal, határlezárásokkal akadályozni? A többi miért terjedhet?
Milyen a mortalitása összehasonlítva a többi hírhedt betegséggel (pestis, kolera, tífusz, spanyolnátha, feketehimlő, ebola &c.)?
Szia,

Par valasz:

Az uj koronavirus 2 dolgot tud egyszerre, es onmagaban az egyik se nagy dolog, de egyutt igen:
-indulaskor 5% volt a halalozasi ara'ny
-erosen fertozo

Ebbol a jo hir az, hogy most ugy tunik, hogy egyetlen tartomanyon belul igaz csak az 5%, a tobbi helyen inkabb 0.5% a halalozasi ara'ny, ami mar csak az 5-szorose a szokasos influenzanak.

Azt igazabol nem lehet tudni, hogy mennyire _lenne_ fertozo, ha "normalisan" kezelnek a helyzetet, vagyis pl. a kinai utcak nem lennenek kihalva. Illetve neha latni eleg horror adatokat arrol, hogy pl. hany egeszsegugyi dolgozo fertozodott meg Kinaban, ami arra utal, hogy nagyon fertozo (ertsd: a szokasos vedofelszereles mellett is megfertozodtek ezek a dolgozok).

Szerintem az 5%-nel nagyobb halalozasi aranyu erosen fertozo betegsegek eseten _mindegyiknel_ van karanten.

Az alabbi tablazatot (amit a mult heten fotoztam) nezve az elso 3 lenyegeben nem terjed emberrol-emberre.
Az Ebola messze van, es nem tunnek fel a hirek (de attol meg van karanten).
A tetanusz nem veszes, mert par nappal a fertozes utan oltva veszelytelen (legalabbis az 50% halalos aranyhoz viszonyitva egyertelmuen).
A MERS is brutalis halalozasu, de nem nagyon fertozo.
Kanyaro nagyon veszelyes lenne, de az oltassal teljesen problemamentes.
Kép

Megkockaztatom, hogy a legnagyobb problemat egyszeruen az egeszsegugyi rendszer leterhelese jelenti: egyszeruen nincs annyi korhazi agy, ahany beteg van. Es mivel a betegek kozott viszonylag sok az olyan, aki komoly apolast igenyel, ezert otthon nem lehet mindenkit apolni.

Egyebkent szandekosan nem gyogyitast irtam, mivel arra nincs mod, de arra igen, hogy lazcsillapitassal a 39-40 fokos lazat levigyek, a fullado betegnek oxigent adjanak, vagyis viszonylag sok (persze messze nem a betegek tobbsege eseteben) alkalommal eletbevago fontossagu a tuneti kezeles.

A gyakori hir, hogy "megvan a gyogyszer, egy beteg mar meggyogyult" ertelmezhetetlen egy 0.5% halalozasu betegsegnel, hiszen 200 beteg eseteben is siman belefer a statisztikai szorasba, hogy a gyogyszertol fuggetlenul mindenki meggyogyul; szerintem 20 000 betegnel lehet ertelmes statisztikai mintarol beszelni (vagyis ahol gyogyszer nelkul 100 halott lenne, ott megnezni, hogy hany halott van gyogyszerrel).

Bel
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: chucky »

RatRace írta: 2020.02.24. 16:36 Szerintetek viccből épült az a sok stadion? :lol:

Az ellenanyag megalkotásához virulógus nyilatkozata alapján még legalább fél év kell, ha közben nem mutálódik.
Muníciót is érdemes betankolni, mert ha nagyon komoly gebasz lesz, akkor a fosztogatók is megindulnak...
Zombie-k is lesznek? Ki kéne próbálnom a vágószerszámaimat is :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

RatRace írta: 2020.02.24. 16:36 Szerintetek viccből épült az a sok stadion? :lol:

Az ellenanyag megalkotásához virulógus nyilatkozata alapján még legalább fél év kell, ha közben nem mutálódik.
Muníciót is érdemes betankolni, mert ha nagyon komoly gebasz lesz, akkor a fosztogatók is megindulnak...
Kinaiak 10 nap alatt felpitettek egy korhazat, ellenanyag is meglesz hamar. nem köti őket semmi egyezmény genmanipulacio stb.
de sztem ki fog fulladni a jarvàny tavaszra
fosztogatas messze van, még csak incidens se tortent-nem Kinaban mert ott diktatura van, hanem a tobbi helyen.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Oltasra azt mondtak, hogy ezt a mostani jarvanyt nem az fogja megallitani. :-(

Az ebola oltas 5 ev alatt jutott el a "kesz" allapottol a "megveheto"-ig, az uj korona virus eseteben szo nincs arrol, hogy "kesz" lenne az oltas.

Oltast egeszseges embereknek adnak, akik igen hatarozottan elvarjak, hogy utana is egeszsegesek legyenek, ezert ezeknek az engedelyezese extrem alapos.

Vegulis abban latnek logikat, hogy akirol azt gondoljak, hogy ugyis el fogja kapni (mentosok, orvosok, apolok, esetleg rendorok es katonak), azoknak szinte teszteletlen oltast adni, mert naluk osszesegeben pozitiv lenne a 0.1% koruli halalozas, de nem hiszem, hogy a mai karteritesi peres vilagban ezt be mernek vallalni a donteshozok.

Bel
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

sodoma írta: 2020.02.24. 17:13 Kinaiak 10 nap alatt felpitettek egy korhazat, ellenanyag is meglesz hamar. nem köti őket semmi egyezmény genmanipulacio stb.
de sztem ki fog fulladni a jarvàny tavaszra
fosztogatas messze van, még csak incidens se tortent-nem Kinaban mert ott diktatura van, hanem a tobbi helyen.
A sars esetén sem ment gyorsan a vakcina kifejlesztése.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

bel írta: 2020.02.24. 17:07 Szia,

Par valasz:

Az uj koronavirus 2 dolgot tud egyszerre, es onmagaban az egyik se nagy dolog, de egyutt igen:
-indulaskor 5% volt a halalozasi ara'ny
-erosen fertozo

Ebbol a jo hir az, hogy most ugy tunik, hogy egyetlen tartomanyon belul igaz csak az 5%, a tobbi helyen inkabb 0.5% a halalozasi ara'ny, ami mar csak az 5-szorose a szokasos influenzanak.

Azt igazabol nem lehet tudni, hogy mennyire _lenne_ fertozo, ha "normalisan" kezelnek a helyzetet, vagyis pl. a kinai utcak nem lennenek kihalva. Illetve neha latni eleg horror adatokat arrol, hogy pl. hany egeszsegugyi dolgozo fertozodott meg Kinaban, ami arra utal, hogy nagyon fertozo (ertsd: a szokasos vedofelszereles mellett is megfertozodtek ezek a dolgozok).

Szerintem az 5%-nel nagyobb halalozasi aranyu erosen fertozo betegsegek eseten _mindegyiknel_ van karanten.

Az alabbi tablazatot (amit a mult heten fotoztam) nezve az elso 3 lenyegeben nem terjed emberrol-emberre.
Az Ebola messze van, es nem tunnek fel a hirek (de attol meg van karanten).
A tetanusz nem veszes, mert par nappal a fertozes utan oltva veszelytelen (legalabbis az 50% halalos aranyhoz viszonyitva egyertelmuen).
A MERS is brutalis halalozasu, de nem nagyon fertozo.
Kanyaro nagyon veszelyes lenne, de az oltassal teljesen problemamentes.
Kép

Megkockaztatom, hogy a legnagyobb problemat egyszeruen az egeszsegugyi rendszer leterhelese jelenti: egyszeruen nincs annyi korhazi agy, ahany beteg van. Es mivel a betegek kozott viszonylag sok az olyan, aki komoly apolast igenyel, ezert otthon nem lehet mindenkit apolni.

Egyebkent szandekosan nem gyogyitast irtam, mivel arra nincs mod, de arra igen, hogy lazcsillapitassal a 39-40 fokos lazat levigyek, a fullado betegnek oxigent adjanak, vagyis viszonylag sok (persze messze nem a betegek tobbsege eseteben) alkalommal eletbevago fontossagu a tuneti kezeles.

A gyakori hir, hogy "megvan a gyogyszer, egy beteg mar meggyogyult" ertelmezhetetlen egy 0.5% halalozasu betegsegnel, hiszen 200 beteg eseteben is siman belefer a statisztikai szorasba, hogy a gyogyszertol fuggetlenul mindenki meggyogyul; szerintem 20 000 betegnel lehet ertelmes statisztikai mintarol beszelni (vagyis ahol gyogyszer nelkul 100 halott lenne, ott megnezni, hogy hany halott van gyogyszerrel).

Bel
Igen , itt a fertőző képességgel, és a tünetmentes hordozók Kál van a baj, mert nagy mértékben el tud terjedni.
Nem a halálozás a "baj" mert pl. a maláriát évtizedek óta van gyógymód, mégis 100000 -es nagyságrendű az éves halálozás
.
Ha sok felé elterjed nagy tömegben, könnyebben mutàlódik, más más környezeti hatások, új altörzsek, és az addigi kutatások kuka.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

Uraim!

Én sem tartok a vírustól, mert az hogy bejöhet hozzánk nagyobb az esélye mint hogy kint marad.
A szakértők is úgy nyilatkoztak, hogy mindent megtesznek, hogy minél tovább a határon kívül maradjon. Higgadtan, elővigyázatosan nem lehet nagyobb baj, viszont ide a bökőt, hogy ha bejön akár kis mértékben is, a lakosság beindul pánikszerűen, a karácsonyi busójárás ahhoz képest sétamenet lesz. Na ezért töltöttem fel a készleteimet, ne a sorban az üres polcra várakozzak majd. Ha meg nem lesz semmi, szépen elfogy majd a normál hétköznapokon.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Úgyis éppen fogyóban van a lőszer, most kimaxolom, enni nem kér majd szépen lassan ellövöm.
"..."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Ötlet a belügynek az új sms-hez.
"Segítünk! Ne hagyja el a gépjárművét! Ha elfogy az üzemanyaga, NE üljön át másik gépjárműbe!

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
"..."
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

pepe00 írta: 2020.02.24. 19:53 Uraim!

Én sem tartok a vírustól, mert az hogy bejöhet hozzánk nagyobb az esélye mint hogy kint marad.
A szakértők is úgy nyilatkoztak, hogy mindent megtesznek, hogy minél tovább a határon kívül maradjon. Higgadtan, elővigyázatosan nem lehet nagyobb baj, viszont ide a bökőt, hogy ha bejön akár kis mértékben is, a lakosság beindul pánikszerűen, a karácsonyi busójárás ahhoz képest sétamenet lesz. Na ezért töltöttem fel a készleteimet, ne a sorban az üres polcra várakozzak majd. Ha meg nem lesz semmi, szépen elfogy majd a normál hétköznapokon.
én beszéltem ma 3 barátommal is, mind 3an bevásároltak. pedig nem is topiktagok :-)
Tomi10101
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2018.06.15. 21:36
Tartózkodási hely: Langerhans-szigetek

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Tomi10101 »

TotoHU írta: 2020.02.23. 23:58 Vagy neki csak ilyen van, amit szeretne minél nagyobb számban eladni? :twisted:

SZVSZ az FFP3 specifikáció az nem bíológiai védelem (baktériumok + vírusok) hanem munkavédelmi sztori.
Nyilván egy ilyen hacuka sokkal jobb a semminél, főleg a teljes testet beborító ruházat.

De az FFP3 porszűrő maszk, az én laikus feltételezésem szerint a levegőben szálló POR szűrésére alkalmas, munka közben pl festés előtti fal csiszoláskor, stb, nem a vírusokéra. Mert egy vírus sokkal de sokkal kisebb, mint a porszem. Szerintem...
De mondom, simán tévedhetek. Nem vagyok szagértő.
Szia,
Van neki más is. ;) Ami ezzel, a véleményem szerint pánikkeltéssel összefügg, azzal tele van a töke és ehhez kapcsolódót nem nagyon akar eladni. Ugyanitt vákuummatrac 40000 ft/kiló áron eladó. :lol:
Ahogy már le lett írva, a maszk a cseppfertőzéstől véd. Aeroszolképződéssel járó orvosi beavatkozások (pl. Hörgőtükrözés, intubálás) esetében is ffp3 javasolt jelenleg. A vírus úgy tűnik, kifejezetten a tüdő szövetében szeret tanyát verni. Burkos rns vírus. Rohadék. Már a vírus. Úgy gondolom, vidéken semmi ok az aggodalomra, nagyobb városokban szerintem megjelenhet nemsokára. Tömeget kerülni kell, alapvető higi szabályokat betartani. 2 infektológus barátommal (ex László infekt.) beszélgettem ez ügyben, ők is nyugodtan fekszenek le aludni.
A fészbúk és a médija szokásos pánikkeltése és szarkeverése miatt holnap én is többet vásárlok, mint szoktunk, amíg van mit. Ha egy celeb odahányja a fészre, hogy helyzet van, a sok barom maszkban fogja vásárolni a palackos vizet... :lol:
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2020.02.24. 20:25 én beszéltem ma 3 barátommal is, mind 3an bevásároltak. pedig nem is topiktagok :-)
Dettó. Több szomszédom és kollégám bevásárolt. Ma még pár dolgot beszereztem a madaras teszkóban (higiéniai cuccok, befőttek, méz, némi akciós vodka és narancslé, hogy ne legyen már egy unalmas ez a karantén, ha lesz :lol: ) és megfigyeltem hogy többen toltak bevásárlókocsikat, vastagon megpakolva tartós élelmiszerrel.
Ugyanakkor több kollégám tartotta magát, hogy ez neki pánikkeltés, és ő azért sem áll be a sorba. Hát, ők tudják... Logikailag aki most bevásárol, az nem veszthet semmit (mert max megeszi később apránként) aki viszont nem, ott esély van rá hogy ráb@szik.

Érdekes, hogy beszéltem egy Norvégiában élő ismerősömmel. Náluk semmi, az emberek az északiakra jellemző boldog naivitásban élik a mindennapjaikat. Na ja, rajtuk nem söpört át egy világháború, nem kobozták el a cuccaikat a komonisták, máshogy szocializálódtak. Meg valszeg jobban szervezett nagyságrendekkel az állam, és nem utolsó sorban qrvasok pénzük van.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

ami meg eszembe jutott:
univeralis szerek: ultra- sajna kevés helyen kaphato, ecet, szodabikarbona. tisztitas mosas, mosogatas, etkezes
amugy nalunk Agardon siman vettem maszkot FFP2 normal áron. 450.-
FfP 3 megnezem holnap Szfvaron.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: G.D »

OFF
TotoHU írta: 2020.02.24. 23:34 Érdekes, hogy beszéltem egy Norvégiában élő ismerősömmel. Náluk semmi, az emberek az északiakra jellemző boldog naivitásban élik a mindennapjaikat. Na ja, rajtuk nem söpört át egy világháború
De, csak őket nem a szovjetek szállták meg, hanem először a britek (próbálták), aztán meg a németek (nekik sikerült is).

ON
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2020.02.24. 16:12 Ez szvsz több mint 1 hónapra elég, inkább 1,5-re. Meg mondom, ha szoktatok főzni akkor sokkal olcsóbb megvenni az ömlesztett rizst, babot, lisztet, lencsét, sárgaborsót, ilyesmit.
Nekem a feleségem azt mondta, hogy ha elmennék boltba karantén esetére bevásárolni, a legfontosabb tétel a csokoládé legyen.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Ahogy korabban is ideztem, a legfontosabb vedelem mind a szokasos influenza, mind az uj koronavirus ellen a kezmosas.

Lehetoleg fertotlenito hatasu, de legalabb a "hagyomanyos" szappanos kezmosas kozteruletrol hazaerkezve azonnal.

Termeszetesen az kivitelezhetetlen, es nem is celszeru, hogy steril kornyezetet tartson fenn az ember maga korul, de erdemes otletet venni abbol, hogy egy muto milyen: mindig van az elejen egy "zsilip", amin kivul "kosz", belul "tisztasag" van. Ebbol szerintem annyit erdemes atvenni, hogy kozvetlenul a bejaratnal legyen egy kezfertotlenito, es amint belepett az ember, tisztitsa meg a kezet. Igy a lakas belsejet mar nem fogdossa ossze a koszos kezevel.

Persze mindent lehet meg alaposabban csinalni, es egyszer hasznalatos kesztyut hasznalni, de szerintem a mindennapokban a kezfertotlenites is eleg.

Ha kimondottan kezfertotlenites a cel, akkor celszeru erre kifejlesztett 3 decis, adagolokupakos kezfertotlenitot venni, ezek altalaban kevesbe terhelik/szaritjak a bort, mint az altalanos fertotlenito anyagok, es adagolni is kenyelmesebb.

A kevesbe praktikus altalanos fertotlenito anyagok: rovid tavon teljesen jo otlet a hypo, es ebben a konkret esetben minden bizonnyal rovid tavu megoldasok kellenek csak. Ugy altalaban nagyon nagy problemaja a hyponak, hogy 3 honap a szavatossaga, es ez nem uzletpolitika, hanem tenyleg gyorsan tonkremegy tarolas kozben.
Megoldas lehet a hypopor (aminek az oldata egyebkent nem azonos, csak hasonlit a hypora), es a klormesz. En ez utobbit ajanlom, fel kilos kiszerelesben olcso es nem kicsi adag: 2 gramm kell belole egy deci vizhez, hogy fertotlenito szert kapjunk, 10 gramm/deci tomenysegben sterilizalni is kepes.

Bel
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bel írta: 2020.02.25. 18:00 Ha kimondottan kezfertotlenites a cel, akkor celszeru erre kifejlesztett 3 decis, adagolokupakos kezfertotlenitot venni, ezek altalaban kevesbe terhelik/szaritjak a bort, mint az altalanos fertotlenito anyagok, es adagolni is kenyelmesebb.
Milyen kézfertőtlenítő javasolt? Rákérdezek, mert rémlik: olyasmit olvastam több éve, hogy a drogériás kézfertőtlenítők 60-70%-a alkohol, és nem minden vírust képesek elpusztítani (gombákkal pedig nem tudom mi a helyzet).
bel írta: 2020.02.25. 18:00 …2 gramm kell belole egy deci vizhez, hogy fertotlenito szert kapjunk, 10 gramm/deci tomenysegben sterilizalni is kepes.
Mi a különbség a fertőtlenítés és a sterilizálás között?
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Poresz írta: 2020.02.25. 19:39 Milyen kézfertőtlenítő javasolt? Rákérdezek, mert rémlik: olyasmit olvastam több éve, hogy a drogériás kézfertőtlenítők 60-70%-a alkohol, és nem minden vírust képesek elpusztítani (gombákkal pedig nem tudom mi a helyzet).

A mai kézfertőtelnítők már elég jók, nem is nagyon szárítanak, sőt.

Mi a különbség a fertőtlenítés és a sterilizálás között?
Fertőtlenítés (dezinfekció): minden olyan eljárás, amely a külső környezetbe kikerült kórozók elpusztítására, fertőző képességük megszüntetésére, inaktiválására irányul.

Sterilizálás: az az antimikrobiális eljárás, melynek során a különböző fizikai, kémiai hatásokkal vagy ezek kombinált alkalmazásával a csíramentesítésre kerülő anyagon és anyagban elpusztítjuk, illetve inaktiváljuk a mikroorganizmusokat, valamint ezek összes nyugvó formáit.
Magyarul: fertőtlenítés az szándék, sterilizálás meg hótzicher.
sztem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: vato »

nincs nagy baj , pacal még maradt :lol:
IMG_0605l.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia Poresz,

Igazat megvalva, nem tudom, hogy pontosan melyik kezfertotlenito mennyire hatasos.

Azt az egyszeru (megalkuvo) modszert hasznalom, hogy amit gyogyszertarban (vagy hasonloban) kezfertotlenitonek vagy borfertotlenitonek hivnak, arrol elhiszem, hogy az. Ha biztosra akarsz menni, akkor olyat valasszal, amire ra van irva H1N1, influenza vagy hasonlo, mint amitol ved (szeritnem olyan meg nincs forgalomban, ami az uj koronavirusra hivatkozik).

Sodoma jol leirta a kulonbseget, en ugy fogalmaznam meg ugyanezt, hogy a fertotlenitesnel a kozvetlenul szaporodokepes bakteriumok vannak elpusztitva, sterilizalasnal a "spora" allapotuak is (amik egyebkent csak visszaalakulas utan kepesek fertozni); hogy oszinte legyek, virus eseten nem vagyok biztos a kulonbsegben, noha elvileg a virusokat mar a fertotlenitesnek is el kellene pusztitania szerintem.

Egy konkret peldat is mondok: a fertozokepes szalmonella bakterium 100 fokon 2 dolgot tehet: elpusztul, vagy sporava alakul. Ezert aztan nyugodtan meg lehet enni a szalmonallas _frissen_fozott_ etelt, mert abban szaporodaskeptelen/fertozeskeptelen bakteriumok vannak csak. Pont ugyanaz az etel, ha egy hetig ugy tartjuk, hogy biztosan nem fertozodik meg kivulrol; akkor is fertozest okoz, mert ennyi ido alatt visszaalakulnak benne a sporak, elszaporodnak, es minket megfertoznek ha megesszuk.

ui. klormesz eseten tudok mondani konkret infot, hogy milyen tomenysegben mennyi ido alatt milyen hatasu 10 C fok homersegleten (ertelem szeruen melegebb idoben nem lassabb):
2%, 10 perc: (fertozokepes) bakteriumolo
2%, 20 perc: gombaolo
10%, 10 perc: virusolo
10%, 30 perc: bakterium-spora olo

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Persze a vírusoknál nem beszélhetünk vírusölő tulajdonságról, hiszen a vírusok nem élőlények.
Inkább dezaktiváló hatásnak nevezném.
Ráadásul a vírusok elég sokfélék, nagyon eltérő ellenállóképességgel.

A koronavírussal kapcsolatban egyelőre azt tartom jó ötletnek, hogy kerülni kell a zsúfolt helyeket (főleg: Metro), és otthon nagyon alaposan kezet kell mosni.
A maszk hatásossága kérdéses.. szerintem valamennyit biztos használ. Pl. ha rádtüsszentenek, a nagyobb cseppeket felfogja.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

vato írta: 2020.02.26. 09:07 nincs nagy baj , pacal még maradt :lol:

IMG_0605l.jpg
Látom nem csak én nem szeretem :D
Elképzelem ahogy már minden mást leraboltak, apokalipszis, világvége, atomtél. A gyűjtögető csapatocska egyik szakdt ruhás tagja kincset talál egy romos, poros épületben.
- Konzervek! Étel! - kiált fel örömében, és remegve nyúl a törmelék közé, hogy kiemelje a hengeres tárgyat.
Társa, mint egy csokoládéval kínált kislány, örömében felsikkantva rohan oda, hogy megszemlélje a kincset.
- Basszamag ez pacal - leheli alultápláltsága miatt kifulladtan odaérve, mikor társa megfordítja kezében a konzervet.
- Nincs remény.
És így pusztult el ez utolsó magyar túlélőcsapat.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2020.02.26. 09:21 Látom nem csak én nem szeretem :D
Elképzelem ahogy már minden mást leraboltak, apokalipszis, világvége, atomtél. A gyűjtögető csapatocska egyik szakdt ruhás tagja kincset talál egy romos, poros épületben.
- Konzervek! Étel! - kiált fel örömében, és remegve nyúl a törmelék közé, hogy kiemelje a hengeres tárgyat.
Társa, mint egy csokoládéval kínált kislány, örömében felsikkantva rohan oda, hogy megszemlélje a kincset.
- Basszamag ez pacal - leheli alultápláltsága miatt kifulladtan odaérve, mikor társa megfordítja kezében a konzervet.
- Nincs remény.
És így pusztult el ez utolsó magyar túlélőcsapat.
Ne félj, ha más nem lesz, megeszed. Utálom a zöldbabfőzeléket, a seregben mégis megettem....
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2020.02.26. 09:19 A maszk hatásossága kérdéses.. szerintem valamennyit biztos használ. Pl. ha rádtüsszentenek, a nagyobb cseppeket felfogja.
Szia,

Mi szamit nagyobb cseppnek?

"Védelem a szilárd és folyékony ártalmas porok, füstök és aeroszolok ellen ... A levegőben lévő részecskék legalább 94%-át meg kell szűrniük 0,6 μm-es méretig,"

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2020.02.26. 13:05 Szia,
Mi szamit nagyobb cseppnek?
"Védelem a szilárd és folyékony ártalmas porok, füstök és aeroszolok ellen ... A levegőben lévő részecskék legalább 94%-át meg kell szűrniük 0,6 μm-es méretig,"
Bel
Helló Bel,
a légköri aerosol mérete 0,001 - 100 um között van. (100 um felett már hamar kiülepszik)
Rákerestem, egy tanulmány szerint a vírusok a 2,5 um alatti cseppekhez kötődve lebegnek a levegőben.
https://vtnews.vt.edu/articles/2011/02/ ... neflu.html

Szóval szvsz a maszk nem nyújt 100%-os védelmet, de a cseppek nagyját kiszűri.

A 3M gyárt félálarcokat; ezeket ismeritek?
3M.jpg
3M.jpg (21.68 KiB) Megtekintve 55117 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

vato írta: 2020.02.26. 09:07 nincs nagy baj , pacal még maradt :lol:

IMG_0605l.jpg
most vótam egy kis Sparban, öreg 10 kocka margarint vitt. Mert ő átélte a háborút v. 56-ot :-) én is gyűjtögetek még, Elfér. Ismerősöm kiírta az orv.műszer üzletébe h NINCS MASZK SEMMILYEN! amíg ott voltam, vitték a kézfertőtlenítőt is literszám.
Masz még akad a barkács/munkavédelmi boltokban. FFP3 nemigen, de nekem jó a 2 is. lexarom.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sama »

WildBear23 írta: 2020.02.26. 13:28 Helló Bel,
a légköri aerosol mérete 0,001 - 100 um között van. (100 um felett már hamar kiülepszik)
Rákerestem, egy tanulmány szerint a vírusok a 2,5 um alatti cseppekhez kötődve lebegnek a levegőben.
https://vtnews.vt.edu/articles/2011/02/ ... neflu.html

Szóval szvsz a maszk nem nyújt 100%-os védelmet, de a cseppek nagyját kiszűri.

A 3M gyárt félálarcokat; ezeket ismeritek?
3M.jpg
Ezeket a maszkokat csak korlátozott ideig lehet hordani. Kipállik az ember arca a gumi alatt.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

sama írta: 2020.02.26. 15:02 Ezeket a maszkokat csak korlátozott ideig lehet hordani. Kipállik az ember arca a gumi alatt.
Ez így van, de meddig van rá szükség?
Amíg tömegközlekedsz, és emberekkel vagy összezárva.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sama »

Hàt anno azt gondolták az akkori főnökeim 8 órás műszakra vettek ilyent. Egy óra múlva mivel a pára ott marad a gumi alatt levettem. Pár használat után még eldobtam mert büdös volt a gumi rèsze amit nem lehetett rendesen tisztítani.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

sama írta: 2020.02.26. 15:02 Ezeket a maszkokat csak korlátozott ideig lehet hordani. Kipállik az ember arca a gumi alatt.
Én ólomöntéshez használok egy ilyesmit. Konkrétan önteni lehet belőle utána a párát, de igenis ki lehet benne bírni reális időket.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2020.02.26. 13:28 Helló Bel,
a légköri aerosol mérete 0,001 - 100 um között van. (100 um felett már hamar kiülepszik)
Rákerestem, egy tanulmány szerint a vírusok a 2,5 um alatti cseppekhez kötődve lebegnek a levegőben.
https://vtnews.vt.edu/articles/2011/02/ ... neflu.html

Szóval szvsz a maszk nem nyújt 100%-os védelmet, de a cseppek nagyját kiszűri.

A 3M gyárt félálarcokat; ezeket ismeritek?
3M.jpg
A munkám miatt az EDC táskám része egy ilyen, ólomöntéshez ugyanilyen vettem komolyabb szűrővel. Több órán keresztül viselem gond nélkül. Viszont ehhez nem tudsz rendesen körbe záró szemüveget (meg kb semmilyet) fölvenni. És itt bukott meg ez az egész maszkos mutatvány. Mert hogy a szem is nyálkahártya, és a vírus ezen keresztül is fertőz.
15827268261987615483836148359931.jpg
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sama »

Nem mindegy hogy mennyit mozogsz a a maszkban , nekem rendes fizikai melót kellet nyomnom benne. Azèrt berakok ide egy nagyon korrekt leírást a vèdekezèsről Papp Tamás gyógyszerèsz tollából kicsit hosszú de közèrthető tènyekből áll. "Látjuk, hogy sokan nem tudnak mit kezdeni a koronavírussal kapcsolatos hírekkel. Sok az eltúlzott, téves állítás. Mennyire kell félni? Mit lehet tenni a saját környezetünkben?

Nem szabad megijedni, de komolyan kell venni!

Sok embertől hallottam az elmúlt hetekben, hogy ez csak ijesztgetés, egy szimpla influenza vírus több embert visz el. Ma esti adat, a világon jelenleg 80000 új koronavírussal fertőzött beteg van, ebből összesen 2700-an vesztették életüket. A matek nem hazudik: (2700/80000)x100= 3,3% tehát minden 30.(!) ember belehal a fertőzésbe. Jelenleg egyébként 2% a hivatalos adat. Ugyan ez az arány az influenza esetében 0,05%, ami azt jelenti, hogy minden 2000. beteg hal meg.
https://www.webbeteg.hu/cikkek/fertozo_ ... nfluenzara

A vírus terjedésének első heteiben sikerült hellyel-közzel Kínában tartani az új koronavírus fertőzést. Kína hatalmas áldozatokat hozott, de sejthető volt, hogy sokáig nem tartható ez az állapot annak ellenére, hogy csökkenni kezdett az új megbetegedések száma. Jelenleg a világ számos országában vannak diagnosztizált betegek, előbb-utóbb hozzánk is el fog érni.

Legfontosabb óvintézkedések amiket tehetünk:
1, Kézmosás. Nem véletlenül hívja fel a figyelmünket a WHO, a kézmosás fontosságára. Legalább 17 másodperces kézmosás szükséges, statisztikailag ennyi időre van szükség ahhoz, hogy minimálisra csökkentsük a kontaminációt.
2, Ha nincs lehetőségünk kézmosásra: kézfertőtlenítés. A vizsgálatok azt mutatják, hogy az etil-alkohol tartalmú kézfertőtlenítők a leghatékonyabbak pl: Bradolife gél. Felületeken nem sokáig marad életben a vírus, de felületfertőtlenítésre az etil-alkohol és kvarterner-amin tartalmú tartalmú szerek a hatékonyak. pl. Inno-sept felületfertőtlenítő.
https://www.ecdc.europa.eu/sites/defaul ... lities.pdf
3. A levegőben lebegő ágensek ritkítása. A légtér túl nagy ahhoz, hogy fertőtleníteni tudjuk, mégis vannak olyan ,,fegyverek" amikkel jelentősen csökkenthetjük a levegőben terjedő kórokozók számát. Ilyenek a: sarlós buvákfű, kaméleonlevél, japán nagymagvú tiszafa, festőcsülleng, vörös pókliliom illóolajai. Mielőtt fellapoznánk a Harry Pottert, hogy nem-e ott hallottuk eme vicces nevű növényeket, ezek kínában megtalálhatóak és a hagyományos kínai orvoslás használja őket. Nem véletlen, hiszen kínában ezeknek a növényeknek az illóolaját találták hatékonynak a koronavírus ellen.Ellenben számos növény illóolajáról tudjuk, hogy vírusölő hatású, ezért ezeket nagy valószínűséggel használhatjuk a légtér tisztán tartására. pl: fahéj, cintrom, citromfű, bazsalikom, eukalíptusz, kubeba bors. https://www.sciencedirect.com/science/a ... 1016302061
4, Vannak akut vírusölő hatású növények, melyeket belsőlegesen használhatunk. Ilyen például az afrikai muskátli kivonata. A gyógynövényt tartalmazó Kaloba cseppek, akut esetben veszik fel a harcot a vírussal.https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/21036571/
5, Nyálkahártyák védelme. Immunrendszerünk első védvonala a nyálkahártyánk. Vannak olyan készítmények, melyek a nyálkahártya felszínén bevonatot képeznek így meggátolják a vírus ezeken keresztül történő bejutását. A medistus szopogató tabletta polifenol réteget képez a száj és garat nyálkahártyáján, a Carrevir orrspray az orr nyálkahártyán. A szaruhártya védelmére nincs ilyen kifinomult módszer, fertőzéses területeken zárt, műanyag szemüvegekkel védekeznek.
6. Szájmaszk. A kedvencem. Igen a patikában kapható szájmaszk bektérium szűrős, és a baktériumok mérete kb. 1000x nagyobb a vírusokénál (a baktériumok mikrométer, a vírusok nanométer nagyságrendűek). Mit véd akkor ez a vírusok ellen? Mivel az új típusú koronavírus is cseppfertőzéssel terjed (köhögéssel, tüsszentéssel kicsi nyálcseppeken keresztül a levegőbe jutva utaznak a légáramlattal) ezért a szűrés statisztikailag csökkenti a belélegezhető mennyiséget. Vannak olyan maszkok amelyek a vírusokat is kiszűrik (lásd a képen), de ezek hiánycikkek jelenleg.

A végére hagytam egy pozitív hírt. Az immunvakcina talán már nincs is olyan messze. Gyógyult betegek véréből, akiknek az immunrendszere felülkerekedett az új típusú koronavíruson, ki tudták mutatni azokat az antitesteket amiket a gyógyult szervezete termelt a vírus ellen. Ezeket az antitesteket akut fertőzöttekbe adva lehetővé vált a vírus leküzdése. Miért nem oltanak akkor ezzel be mindenkit? Kevés az a mennyiség amit a gyógyult betegek véréből ki tudunk vonni, nehezen sokszorosítható, számos etikai akadálya van és nem utolsó sorban óriási óvintézkedések mellett lehetséges. :) De legalább megvan a megoldás."

Remélem hasznos volt! :
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

vato írta: 2020.02.26. 09:07 nincs nagy baj , pacal még maradt :lol:

IMG_0605l.jpg
Én is üres polcokat találtam ma az Auchanban a konzerves soron. A tésztáknál, rizseknél még volt, de óriási ütemben fogyott az is pedig tolták ki a raktárból ami volt. A cukrot lisztet olajat csak kib@szták középre hatalmas halmokba. Rengetegen vásároltak.

Igen, a pacalt nem vitték el, én viszont vettem pár dobozzal, ha itthon maradok sokáig milyen jól is fog esni egy jó kis pacal pöri ecetes almapaprikával, kenyérkével! :lol:
20200226_175424.jpg
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2020.02.26. 20:51 Én is üres polcokat találtam ma az Auchanban a konzerves soron. A tésztáknál, rizseknél még volt, de óriási ütemben fogyott az is pedig tolták ki a raktárból ami volt. A cukrot lisztet olajat csak kib@szták középre hatalmas halmokba. Rengetegen vásároltak.

Igen, a pacalt nem vitték el, én viszont vettem pár dobozzal, ha itthon maradok sokáig milyen jól is fog esni egy jó kis pacal pöri ecetes almapaprikával, kenyérkével! :lol:

20200226_175424.jpg
haverom oszt.vez egy Interkhm-ben. 4x annyi víz fogyott, mint átlagban. a forgalmuk 1,6x volt z össz áruházra vetítve. Megint lesznek túlzások-há bemondták a tévébe :-)
Az élelmiszerek 80! % MO-on készül.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

sama írta: 2020.02.26. 16:20 Nem mindegy hogy mennyit mozogsz a a maszkban , nekem rendes fizikai melót kellet nyomnom benne. Azèrt berakok ide egy nagyon korrekt leírást a vèdekezèsről Papp Tamás gyógyszerèsz tollából kicsit hosszú de közèrthető tènyekből áll. "Látjuk, hogy sokan nem tudnak mit kezdeni a koronavírussal kapcsolatos hírekkel. Sok az eltúlzott, téves állítás. Mennyire kell félni? Mit lehet tenni a saját környezetünkben?

Nem szabad megijedni, de komolyan kell venni!

Sok embertől hallottam az elmúlt hetekben, hogy ez csak ijesztgetés, egy szimpla influenza vírus több embert visz el. Ma esti adat, a világon jelenleg 80000 új koronavírussal fertőzött beteg van, ebből összesen 2700-an vesztették életüket. A matek nem hazudik: (2700/80000)x100= 3,3% tehát minden 30.(!) ember belehal a fertőzésbe. Jelenleg egyébként 2% a hivatalos adat. Ugyan ez az arány az influenza esetében 0,05%, ami azt jelenti, hogy minden 2000. beteg hal meg.
https://www.webbeteg.hu/cikkek/fertozo_ ... nfluenzara

A vírus terjedésének első heteiben sikerült hellyel-közzel Kínában tartani az új koronavírus fertőzést. Kína hatalmas áldozatokat hozott, de sejthető volt, hogy sokáig nem tartható ez az állapot annak ellenére, hogy csökkenni kezdett az új megbetegedések száma. Jelenleg a világ számos országában vannak diagnosztizált betegek, előbb-utóbb hozzánk is el fog érni.

Legfontosabb óvintézkedések amiket tehetünk:
1, Kézmosás. Nem véletlenül hívja fel a figyelmünket a WHO, a kézmosás fontosságára. Legalább 17 másodperces kézmosás szükséges, statisztikailag ennyi időre van szükség ahhoz, hogy minimálisra csökkentsük a kontaminációt.
2, Ha nincs lehetőségünk kézmosásra: kézfertőtlenítés. A vizsgálatok azt mutatják, hogy az etil-alkohol tartalmú kézfertőtlenítők a leghatékonyabbak pl: Bradolife gél. Felületeken nem sokáig marad életben a vírus, de felületfertőtlenítésre az etil-alkohol és kvarterner-amin tartalmú tartalmú szerek a hatékonyak. pl. Inno-sept felületfertőtlenítő.
https://www.ecdc.europa.eu/sites/defaul ... lities.pdf
3. A levegőben lebegő ágensek ritkítása. A légtér túl nagy ahhoz, hogy fertőtleníteni tudjuk, mégis vannak olyan ,,fegyverek" amikkel jelentősen csökkenthetjük a levegőben terjedő kórokozók számát. Ilyenek a: sarlós buvákfű, kaméleonlevél, japán nagymagvú tiszafa, festőcsülleng, vörös pókliliom illóolajai. Mielőtt fellapoznánk a Harry Pottert, hogy nem-e ott hallottuk eme vicces nevű növényeket, ezek kínában megtalálhatóak és a hagyományos kínai orvoslás használja őket. Nem véletlen, hiszen kínában ezeknek a növényeknek az illóolaját találták hatékonynak a koronavírus ellen.Ellenben számos növény illóolajáról tudjuk, hogy vírusölő hatású, ezért ezeket nagy valószínűséggel használhatjuk a légtér tisztán tartására. pl: fahéj, cintrom, citromfű, bazsalikom, eukalíptusz, kubeba bors. https://www.sciencedirect.com/science/a ... 1016302061
4, Vannak akut vírusölő hatású növények, melyeket belsőlegesen használhatunk. Ilyen például az afrikai muskátli kivonata. A gyógynövényt tartalmazó Kaloba cseppek, akut esetben veszik fel a harcot a vírussal.https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/21036571/
5, Nyálkahártyák védelme. Immunrendszerünk első védvonala a nyálkahártyánk. Vannak olyan készítmények, melyek a nyálkahártya felszínén bevonatot képeznek így meggátolják a vírus ezeken keresztül történő bejutását. A medistus szopogató tabletta polifenol réteget képez a száj és garat nyálkahártyáján, a Carrevir orrspray az orr nyálkahártyán. A szaruhártya védelmére nincs ilyen kifinomult módszer, fertőzéses területeken zárt, műanyag szemüvegekkel védekeznek.
6. Szájmaszk. A kedvencem. Igen a patikában kapható szájmaszk bektérium szűrős, és a baktériumok mérete kb. 1000x nagyobb a vírusokénál (a baktériumok mikrométer, a vírusok nanométer nagyságrendűek). Mit véd akkor ez a vírusok ellen? Mivel az új típusú koronavírus is cseppfertőzéssel terjed (köhögéssel, tüsszentéssel kicsi nyálcseppeken keresztül a levegőbe jutva utaznak a légáramlattal) ezért a szűrés statisztikailag csökkenti a belélegezhető mennyiséget. Vannak olyan maszkok amelyek a vírusokat is kiszűrik (lásd a képen), de ezek hiánycikkek jelenleg.

A végére hagytam egy pozitív hírt. Az immunvakcina talán már nincs is olyan messze. Gyógyult betegek véréből, akiknek az immunrendszere felülkerekedett az új típusú koronavíruson, ki tudták mutatni azokat az antitesteket amiket a gyógyult szervezete termelt a vírus ellen. Ezeket az antitesteket akut fertőzöttekbe adva lehetővé vált a vírus leküzdése. Miért nem oltanak akkor ezzel be mindenkit? Kevés az a mennyiség amit a gyógyult betegek véréből ki tudunk vonni, nehezen sokszorosítható, számos etikai akadálya van és nem utolsó sorban óriási óvintézkedések mellett lehetséges. :) De legalább megvan a megoldás."

Remélem hasznos volt! :
egy haszna van a vírusnak: TISZTUL a büdös Kína levegője, kevesebb autót állítanak forgalomba.
az ebola ellen küzdők összetették volna a kezüket a 3,3%-os h.rátával...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2020.02.26. 20:55 haverom oszt.vez egy Interkhm-ben. 4x annyi víz fogyott, mint átlagban. a forgalmuk 1,6x volt z össz áruházra vetítve. Megint lesznek túlzások-há bemondták a tévébe :-)
Az élelmiszerek 80! % MO-on készül.
Az Auchanos dolgozók teljesen készen voltak, azt mondák hogy ilye még nem láttak. És ma kerültek ki a cikkek arról hogy roham van, ez a következő napokban tán még fokozódni is fog.
Én örülök, hogy már az első olasz hírek után, napokkal ezelőtt elmentem bevásárolni. Mindenből volt még bőséggel.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Angol nyelvű cikk az Independent-en. Egy angol kormányzati belső munkaanyag szerint a legrosszabb forgatókönyv 80%-os fertőzöttség és 500 ezer halott is lehet Angliában. És ez nem egy bulvárlap, hanem az Independent.
Persze ez a legrosszabb eshetőség, de azért érdemes tudni mikben gondolkodnak most a nagyobb országok kormányai.

https://www.independent.co.uk/news/heal ... 60271.html
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2020.02.26. 21:00 Az Auchanos dolgozók teljesen készen voltak, azt mondák hogy ilye még nem láttak. És ma kerültek ki a cikkek arról hogy roham van, ez a következő napokban tán még fokozódni is fog.
Én örülök, hogy már az első olasz hírek után, napokkal ezelőtt elmentem bevásárolni. Mindenből volt még bőséggel.
nekem a Állami áruhaz c. film jut eszembs Latabarral. szoc.prop. film de imadom. remhir terjed el h bevonjak a 100ftost oszt mindenki vesz minden xart.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

A retro 75M polgári védelmi maszk, aktív szénszűrővel szerintetek mit érhet? ;)
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gaijin »

egy S/M partin biztos befutó.... :lol:
(bocs, egyébként sejtelmem sincs.)
swordmanus írta: 2020.02.26. 22:16 A retro 75M polgári védelmi maszk, aktív szénszűrővel szerintetek mit érhet? ;)
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

korona.png
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

swordmanus írta: 2020.02.26. 22:16 A retro 75M polgári védelmi maszk, aktív szénszűrővel szerintetek mit érhet? ;)
Annyit tuti ér mint egy normál maszk. Plusz a szemet is védi. Mindenesetre lehet érdemes hozzá venni egy mostani gyártású szűrőt. Nem tudom a menet mennyire lehet ugyanaz, de egy adapter gyűrű gyártása minimális munka.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

swordmanus írta: 2020.02.26. 22:16 A retro 75M polgári védelmi maszk, aktív szénszűrővel szerintetek mit érhet? ;)
1500-2000 Ft körül megy a neten, de nincs rá kereslet.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

RatRace írta: 2020.02.27. 09:12 1500-2000 Ft körül megy a neten, de nincs rá kereslet.
Szerintem nem árra kérdezte, hanem mint védelmi eszköz.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.02.27. 07:56korona.png
A kép LOL. Bár Tibi atya maga is egy kattintásvadász gyökér, aki az ivós-hányós mémekből és posztokból szerzett lájkokra építette a kocsma-bizniszét, ugye.
Itt szvsz pont egy teljesen egészséges ösztönből (tartalékolás) csinál viccet, mintha az valami buta szánnivaló dolog lenne.
A legtöbbek háztartása úgy egyébként nincs felkészülve semmilyen előre nem látható eseményre, és vakon bízik benne hogy a közeli hiperben midig kapható lesz az olcsó afrikai banán, a spanyol narancs görög kivi és a sok szir-szar a világ minden tájáról. Ezért nem is tart pár napi élelmiszernél nagyobb készleteket otthon, nincs beépülve a gondolkodásba az, hogy készüljünk fel vészhelyzetek kezelésére.

Persze most ezt sokan túlreagálják, de a Tibi atyec éppen ebből az egyébként természetes reakcióból űz gúnyt. És sok olvasója most röhög rajta, megerősíti magában azt a fajta gondolkodást, hogy semmire nem kell készülni, mert holnap és holnapután és azután is a világ pont olyan szép békés nyugodt és veszélytelen lesz mint ma, aki másként tesz az pánikoló idióta.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.02.27. 09:33 A kép LOL. Bár Tibi atya maga is egy kattintásvadász gyökér, aki az ivós-hányós mémekből és posztokból szerzett lájkokra építette a kocsma-bizniszét, ugye.
Itt szvsz pont egy teljesen egészséges ösztönből (tartalékolás) csinál viccet, mintha az valami buta szánnivaló dolog lenne.
A legtöbbek háztartása úgy egyébként nincs felkészülve semmilyen előre nem látható eseményre, és vakon bízik benne hogy a közeli hiperben midig kapható lesz az olcsó afrikai banán, a spanyol narancs görög kivi és a sok szir-szar a világ minden tájáról. Ezért nem is tart pár napi élelmiszernél nagyobb készleteket otthon, nincs beépülve a gondolkodásba az, hogy készüljünk fel vészhelyzetek kezelésére.

Persze most ezt sokan túlreagálják, de a Tibi atyec éppen ebből az egyébként természetes reakcióból űz gúnyt. És sok olvasója most röhög rajta, megerősíti magában azt a fajta gondolkodást, hogy semmire nem kell készülni, mert holnap és holnapután és azután is a világ pont olyan szép békés nyugodt és veszélytelen lesz mint ma, aki másként tesz az pánikoló idióta.
Kell egy picit tudni nevetni azért magunkon is. A tartalékolást meg nem most kell kezdeni amúgy se. És ez most egy túlreagált szitu, influenzával egymás szájába tüsszögünk, nagyságrendileg azonos a mostani járvány súlyosságával, és már csak pacal konzerv maradt a polcokon.
Másik oldalról nagyon érdekes piciben látni, hogy hogyan is néz ki egy komoly SHTF.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.02.27. 09:50 És ez most egy túlreagált szitu, influenzával egymás szájába tüsszögünk, nagyságrendileg azonos a mostani járvány súlyosságával, és már csak pacal konzerv maradt a polcokon.
Másik oldalról nagyon érdekes piciben látni, hogy hogyan is néz ki egy komoly SHTF.
Az hogy túlreagált vagy sem, azt még nagyon korai eldönteni.

Egyébként itt van egy roppant vicces de szakszerű videó erről egy orvostól (aki virológusok segítségét is kérte hozzá)

https://www.youtube.com/watch?v=j0RijCfdlGE

Háát ezek alapján ez azért korántsem egy influenza. A halálozási mutatói jelenleg (!) többszöröse az influenzáénak, és a fertőzőképessége is. De ezt mindet tök szépen levelezetik a fenti kis videóban, érdemes rászánni a 10 percet.
De ettől persze a többségnek nincs aggódni valója, elkapjuk köhögünk-tüsszögünk és kész.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Hungary is Safe
alcohol kills corona.jpg
:-))))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2020.02.27. 09:57 Az hogy túlreagált vagy sem, azt még nagyon korai eldönteni.

Egyébként itt van egy roppant vicces de szakszerű videó erről egy orvostól (aki virológusok segítségét is kérte hozzá)

https://www.youtube.com/watch?v=j0RijCfdlGE

Háát ezek alapján ez azért korántsem egy influenza. A halálozási mutatói jelenleg (!) többszöröse az influenzáénak, és a fertőzőképessége is. De ezt mindet tök szépen levelezetik a fenti kis videóban, érdemes rászánni a 10 percet.
De ettől persze a többségnek nincs aggódni valója, elkapjuk köhögünk-tüsszögünk és kész.
ma voltam az ILDIben, semmi liszt nem vót má, de az elosztó tele, du.ra ideér.
Sokan legyintenek h úgyse lesz semmi, de azért vesz össze vissza minden xart. BIRKAizmus ON. há bemondták a tévébe! gondolkodni, hogy miből, mennyit, hogyan, ááá. karácsonykor is az üveges szemű konzum-zombik lepték el a bótokat.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TurboP »

87023803_185512236069140_6638758566066913280_n.jpg
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.02.27. 10:34 Hungary is Safe

:-))))
Hahaha ez a napi besztof!!!

De az sem véletlen hogy nálam egymás mellé került ez a két tétel az otthoni készletben.
20200227_110900.jpg
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2020.02.27. 11:18 Hahaha ez a napi besztof!!!

De az sem véletlen hogy nálam egymás mellé került ez a két tétel az otthoni készletben.

20200227_110900.jpg
Mármint a narancslé és a vodka? :lol:

Ja, az almapaprika!
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Covid monitoring app

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Kicsit off és lehet, hogy én vagyok béna, de talán valaki hozzáértő tudja a választ.

Ma a telefonon reggel kiírta - az egyébként eddig pontosan és jól működő - Coronoavirus Tracker app, hogy a továbbiakban nem fog frissülni Google Play policy ok miatt. Aztán benéztem a Play Storeba és mintha eltűnt volna az összes koronavírus terjedés figyelő app - pedig volt tucatszámra. Mi lehet az ok?
Sapienti sat.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Szvsz ez rohadtul túl van lihegve!
Egy normálisan vezetett háztartásban, a nem gyorsan romló alapvető élelmiszerekből (alapanyagokból: liszt, cukor, rizs, száraztészta, stb.) simán kell 1-2 hetes készlet állandóra, folyamatosan pótolva a fogyást.
Persze mindenki úgy táraz be ahogy akar (aztán majd dobálja ki a megunt, lejárt szavatosságú konzerveket, stb.).
A multiknak mindenképp jól jött a dolog (szvsz túlizgult rémhírterjesztés) a bennragadt "száraz" élelmiszer-készletek kisöprésére.
Vigyorogva dörzsölik össze a tenyerüket a máskor amúgy év eleji pangó forgalom fellendülése miatti plusz bőséges profitért.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Dönci62 írta: 2020.02.27. 12:46 Szvsz ez rohadtul túl van lihegve!
Egy normálisan vezetett háztartásban, a nem gyorsan romló alapvető élelmiszerekből (alapanyagokból: liszt, cukor, rizs, száraztészta, stb.) simán kell 1-2 hetes készlet állandóra, folyamatosan pótolva a fogyást.
Persze mindenki úgy táraz be ahogy akar (aztán majd dobálja ki a megunt, lejárt szavatosságú konzerveket, stb.).
A multiknak mindenképp jól jött a dolog (szvsz túlizgult rémhírterjesztés) a bennragadt "száraz" élelmiszer-készletek kisöprésére.
Vigyorogva dörzsölik össze a tenyerüket a máskor amúgy év eleji pangó forgalom fellendülése miatti plusz bőséges profitért.
Hát a Globus most tuti nem búslakodik.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2020.02.27. 12:51 Hát a Globus most tuti nem búslakodik.
Szia,

Vasarnap megnezzuk. :-)

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

swordmanus írta: 2020.02.26. 22:16 A retro 75M polgári védelmi maszk, aktív szénszűrővel szerintetek mit érhet? ;)
Szia,

Hat, pontosan nem tudom megmondani. :-(

Ha van sok ugyanolyan szurod, akkor esetleg egyet bealdozva felveheted, es szagolgathatsz benne kolnit: amikor atjon a szaga, akkor mar nem ved a vegyi anyagoktol (marmint ebben a tesztben az a lenyeg, hogy mennyi ido utan jon at az anyag rajta).

Viszont ez vegyi anyagogkra vonatkozik, nem virusokra.

Abban biztos vagyok, hogy megszakitasmentesen viselve legalabb annyi ideig ved virustol, mint vegyszerektol. Az mar szamomra nem egyertelmu, hogy ha szennyezetten elpakolod, akkor tarolas kozben hogyan "viselkedik" benne a virus.

Bel
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Fortitu írta: 2020.02.27. 12:51 Hát a Globus most tuti nem búslakodik.
meg a malmok tesztagyarak
olyan konzerveket visznek h arra en ra se birok nézni. másnem majd eladakozzák
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

IMG-b9ac00190bceb22c1d8784fdf6f856ba-V.jpg
Válasz küldése