Vadászfegyverek, vadászat

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: borsodi »

security89 írta: 2019.10.12. 09:17 Üdv urak!

I.fokú pszichológiai alkalmasságim van fegyver tartáshoz. (Munka miatt) Ezt vadász tanfolyamnál elfogadják a fegyvertartásihoz, vagy köteleznek a II.fokú alkalmasságit megcsinálni, csak mert alapon?
Köteleznek, csak mert...
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

security89 írta: 2019.10.12. 09:17 Üdv urak!

I.fokú pszichológiai alkalmasságim van fegyver tartáshoz. (Munka miatt) Ezt vadász tanfolyamnál elfogadják a fegyvertartásihoz, vagy köteleznek a II.fokú alkalmasságit megcsinálni, csak mert alapon?
Nincs átjárhatóság a különféle felhasználási célok között. Vizsgázott, otthon fegyvert tartó vadászként is ugyan úgy el kellett mennem a 2 pszichóra ha sportcélú tartást is akartam. Az orvosi ugyan úgy nem érvényes mindkét irányban, a sportcélú nem jó vadászra, és viszont, a 10 évre megadott vadászcélú orvosit elfelejthetem sportra amit évente produkálni kell.
Miért?
Mert csak. Mert a BM szerint ez így jó, ez a kifárasztási-kivéreztetési taktika része.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: security89 »

TotoHU írta: 2019.10.12. 11:22 Nincs átjárhatóság a különféle felhasználási célok között. Vizsgázott, otthon fegyvert tartó vadászként is ugyan úgy el kellett mennem a 2 pszichóra ha sportcélú tartást is akartam. Az orvosi ugyan úgy nem érvényes mindkét irányban, a sportcélú nem jó vadászra, és viszont, a 10 évre megadott vadászcélú orvosit elfelejthetem sportra amit évente produkálni kell.
Miért?
Mert csak. Mert a BM szerint ez így jó, ez a kifárasztási-kivéreztetési taktika része.
Egy börtönőrtől azt az infót hallottam, hogy neki az I.fokúját elfogadták vadászathoz, mert az magasabb szintű, mint az a II.fokú amit vadászathoz kérnek. Elmondása szerint az igrend kötekedett, de végül belátta az igrend, hogy így van és elfogadták. Elmondásokra nem alapozhatok, próbálok utána járni, aminek része az itt való informálódás.
Piréz poéta.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

pszichó vonalon nem tudom létezik-e ilyen, de ha egy katonatiszt vadászni akar, akkor nem kell neki külön orvosi
Avatar
gizmo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2019.05.26. 08:47

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gizmo »

Nálam a pszichológus véletlenül az I.-es típusút csináltatta velem 2x, sportcélra (a II.-es helyett), de a Teve utcában nem kötekedtek szerencsére. Nem is lenne logikus, mivel szigorúbb vizsgálat elméletileg.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Tovább folytatódik a tipródás, hogy ki lője a sertéspestissel fertőzött területeken az állományt? A cikk szerint a rendőrség nem fogja.

https://magasles.reblog.hu/inkabb-a-pes ... ndegvadasz
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Ha a magas törvényhozás megszüntetné a teljesen agyatlan 25-ös létszámkorlátot hajtásokon, az is sokat lendítene a dolgon.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Ausztria, Tirol. Kijössz a házból, és felmész a lesre ami a kapuban van. Ha fázol, beugrasz a házba melegedni.
PSX_20191102_145217.jpg
PSX_20191102_145228.jpg
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

jó ha van írta: 2019.12.01. 20:18 Nekem is a hajtás a tervem vele, esetleg cserkelés. A kaliber erőssége (gyengesége) miatt aggódom kicsit. Gím tarvadra, nagyobb disznóra mennyire lehet elég? Nyilván jó kamra lövésre gondolok, de egy kannál pl. a pajzs+lapockacsont+borda átütéséhez elég-e 50-60 méteren, hogy még a tüdőt is átvigye? Szedren, bodzán át lőve, marad-e elég energia a hatásos lövéshez? Mennyire térül el ilyen helyen a lövedék? Ilyesmi...
elképzelhető, hogy a vadászós topicban lenne a helye, de innen indult a téma

szóval:

a lövedéken legalább annyi múlik, mint a kaliberen (ha nem több)

volt alkalmam összehasonlítani, hogy mit művel a vaddal a sallerbéla softpoint, meg ugyanabban a kaliberben ugyanolyan lőportöltettel ellátott, ámde más kialakítású (viszont ugyanolyan tömegű) lövedékkel szerelt (műanyaghegyű) lőszer
jelentős a különbség
(egyébként 7×64 volt, de feltételezem, hogy a különbség bármely más kalibernél is jelentős lenne 2500 j felett)

csőtár esetén persze vannak korlátok a lövedék kialakítására vonatkozólag

én a 30-30-asommal még csak őzet lőttem (SP), szóval túl sok tapasztalatom nincs
de véleményem szerint a 308, vagy a 3006 semmivel nem lesz hatékonyabb 50-60 méteren
azok is eltérülnek és/vagy gombásodnak a szederindán, ha nincs szerencséd
ez pont ugyanakkora eséllyel fog megtörténni a 30-30 esetében is
tiszta célra kell lőni

hajtásban meg nem feltétlenül szükséges keresztüllőni a vadat
a kutyák úgyis állóra csaholják

egyébként a 3006nál sincs mindig kimeneti nyílás
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szöged 2019.12.03. 21:23-kor.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

szöged írta: 2019.12.03. 21:07 elképzelhető, hogy a vadászós topicban lenne a helye, de innen indult a téma

szóval:

a lövedéken legalább annyi múlik, mint a kaliberen (ha nem több)

volt alkalmam összehasonlítani, hogy mit művel a vaddal a sallerbéla softpoint, meg ugyanabban a kaliberben ugyanolyan lőportöltettel ellátott, ámde más kialakítású (viszont ugyanolyan tömegű) lövedékkel szerelt (műanyaghegyű) lőszer
jelentős a különbség
(egyébként 7×64 volt, de feltételezem, hogy a különbség bármely más kalibernél is jelentős lenne 2500 j felett)

csőtár esetén persze vannak korlátok a lövedék kialakítására vonatkozólag

én a 30-30-asommal még csak őzet lőttem (SP), szóval túl sok tapasztalatom nincs
de véleményem szerint a 308, vagy a 3006 semmivel nem lesz hatékonyabb 50-60 méteren
azok is eltérülnek és/vagy gombásodnak a szederindán, ha nincs szerencséd
ez pont ugyanakkora eséllyel fog megtérülni a 30-30 esetében is
tiszta célra kell lőni

hajtásban meg nem feltétlenül szükséges keresztüllőni a vadat
a kutyák úgyis állóra csaholják

egyébként a 3006nál sincs mindig kimeneti nyílás
Van azért különbség az eltérülésben, de szerintem sincs nagy jelentősége. Nem tiszta célra ne lövöldözzön egy vadász sem ettől még.
https://youtu.be/P5dve7vAY9I
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

szöged írta: 2019.12.03. 21:07 elképzelhető, hogy a vadászós topicban lenne a helye, de innen indult a téma

szóval:

a lövedéken legalább annyi múlik, mint a kaliberen (ha nem több)

volt alkalmam összehasonlítani, hogy mit művel a vaddal a sallerbéla softpoint, meg ugyanabban a kaliberben ugyanolyan lőportöltettel ellátott, ámde más kialakítású (viszont ugyanolyan tömegű) lövedékkel szerelt (műanyaghegyű) lőszer
jelentős a különbség
(egyébként 7×64 volt, de feltételezem, hogy a különbség bármely más kalibernél is jelentős lenne 2500 j felett)

csőtár esetén persze vannak korlátok a lövedék kialakítására vonatkozólag

én a 30-30-asommal még csak őzet lőttem (SP), szóval túl sok tapasztalatom nincs
de véleményem szerint a 308, vagy a 3006 semmivel nem lesz hatékonyabb 50-60 méteren
azok is eltérülnek és/vagy gombásodnak a szederindán, ha nincs szerencséd
ez pont ugyanakkora eséllyel fog megtörténni a 30-30 esetében is
tiszta célra kell lőni

hajtásban meg nem feltétlenül szükséges keresztüllőni a vadat
a kutyák úgyis állóra csaholják

egyébként a 3006nál sincs mindig kimeneti nyílás
Köszönöm, hogy megosztottad. Azért nem választottam 30.06-ot (lett volna egy előágyszános Remington ebben a kaliberben), mert az -hibázás és gurulat esetén- túl messzire elrepül (erdőben mondjuk kicsi eséllyel, de ki tudja), illetve a vadtestet esetleg átütve, ki tudja, hol áll meg. A 30-30 ilyen szempontból kevésbé rizikós.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

szöged írta: 2019.12.03. 21:07
volt alkalmam összehasonlítani, hogy mit művel a vaddal a sallerbéla softpoint, meg ugyanabban a kaliberben ugyanolyan lőportöltettel ellátott, ámde más kialakítású (viszont ugyanolyan tömegű) lövedékkel szerelt (műanyaghegyű) lőszer
jelentős a különbség
Leírod bővebben?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

szöged írta: 2019.12.03. 21:07
volt alkalmam összehasonlítani, hogy mit művel a vaddal a sallerbéla softpoint, meg ugyanabban a kaliberben ugyanolyan lőportöltettel ellátott, ámde más kialakítású (viszont ugyanolyan tömegű) lövedékkel szerelt (műanyaghegyű) lőszer
jelentős a különbség
(egyébként 7×64 volt, de feltételezem, hogy a különbség bármely más kalibernél is jelentős lenne 2500 j felett)
Sallerbélának a lövedékével nem voltam megelégedve (7x64). Tljesen széthullott, a köpenyből az ólom 100%-ban kifröccsent, a vadtestet még viszonylag közelről sem ütötte át. A ZKK600 amúgy nagyon szép lőképet tudott vele.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

WildBear23 írta: 2019.12.04. 16:25 Leírod bővebben?
a SP dobozára rá volt rajzolva egy őzike
azt tekintem viszonyítási alapnak

a műanyaghegyű dobozára egy sertés volt rajzolva
az meglepően nagy (kb 15 cm átmérőjű) krátert ütött az őzikére a kimeneti oldalon, míg befele menet sokkal kisebb kárt okozott a létfontosságú szervek között
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

jó ha van írta: 2019.12.04. 18:17 Sallerbélának a lövedékével nem voltam megelégedve (7x64). Tljesen széthullott, a köpenyből az ólom 100%-ban kifröccsent, a vadtestet még viszonylag közelről sem ütötte át. A ZKK600 amúgy nagyon szép lőképet tudott vele.
tényleg összeólmozta a húst
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Üdv! 30-30 lőszerhez ha megengeditek annyit hozzágondolnék hogy lőtték vele a bölényt is DE lóhátról 5-10 méterről.És lesvadászaton én is bátran használnám a vadászias lőtávolságán belül.A nagy 'kanyt'meg picit lapocka mögött kell meglőni,mikor lement a vérnyomása zsigerelhető.Hajtásba viszont inkább valami nagyobb lövedéktömeg való.A röptetett diszó sokszor még a 18-25g ólmot is úgy viszi tovább mintha nem talált volna a lövés.Utánkeresni megencsak inkább gyöngyolyóval kellene mer nagy lyukon könnyebben száll el a lélek.Szóval nem akarnék túl okos lenni de már föltalálták a kanálba a gödröt úgy hogy aki nem szeretné hogy csúnyán nézzenek rá a vérebesek próbáljon úgy vadászni hogy mindenkinek jó legyen.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

laci008 írta: 2019.12.27. 06:14 Üdv! 30-30 lőszerhez ha megengeditek annyit hozzágondolnék hogy lőtték vele a bölényt is DE lóhátról 5-10 méterről.És lesvadászaton én is bátran használnám a vadászias lőtávolságán belül.A nagy 'kanyt'meg picit lapocka mögött kell meglőni,mikor lement a vérnyomása zsigerelhető.Hajtásba viszont inkább valami nagyobb lövedéktömeg való.A röptetett diszó sokszor még a 18-25g ólmot is úgy viszi tovább mintha nem talált volna a lövés.Utánkeresni megencsak inkább gyöngyolyóval kellene mer nagy lyukon könnyebben száll el a lélek.Szóval nem akarnék túl okos lenni de már föltalálták a kanálba a gödröt úgy hogy aki nem szeretné hogy csúnyán nézzenek rá a vérebesek próbáljon úgy vadászni hogy mindenkinek jó legyen.
ÁLTALÁNOSSÁGBAN igazad van. DE: Hajtásban menő vadászként szoktam a terelő/hajtóvadászatokon részt venni, nem egy disznót lőttem már ilyen módon gyöngygolyóval. Terelő vaászatokon azonban nem szerencsés a szarvast azzal lőni, ezért kell egy golyós fegyver, aminek a lövedéke, hibázás, vagy vadtest átütése esetén, hamar lepottyan, vagy megáll a gazban. Utóbbi feltétel miatt nem lett ez a fegyver egy 30.06 duplagolyós, hanem a 30-30 WIN Marlin.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A Benelli immár a golyós puskák terén is babérokra tör:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/benelli ... daszpuska/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Vadászjegy befizetése 2020.
Beülök a kocsiba 12 óra előtt, csak ebédszünetben érek rá sajnos. Fél óra az OMVK fővárosi- és pest-megyei irodájáig, dugó van. Az iroda ajtajában egy őszes úriember fogad: sajnos most kezdődik az ebédidő mert 12 óra van. 13 óráig zárva az ügyfélszolgálat.
MIIIII???? Vadászjegy érvényesítésének csúcsidőszakában egy óra ebédidő? Gyorsan összegyűltünk az ajtó előtt többen - folyamatosan jöttek érvényesíteni az emberek. Mondja a dolgozó, hogy hát ez kérem 20 éve így van, ezt lehetne már tudni.
Na ja, csak közben 21. század lett baszkikám, már hogy bankkártyát sem fogadnak el az ügyfélszolgálaton, és máshol (pl vadászboltokban, vagy interneten befizetve) sem lehet érvényesíteni a vadászjegyet. Mennyé el a hivatalba, vigyél oldschool nyomtatott papír biszbaszokat magaddal, és persze mindezt ebédidőn kívül - mert tök mindegy hogy egyébként Te is ebédidőben érsz rá, a hivatalnok ideje az kérem értékesebb!
Másodpercek alatt lettünk már 4-en 5-en, akik nehezményeztük ezt a komonista stílust, de az ajtó döngve bezárult. "Tessenek visszajönni ebédszünet után kérem!"
VIsszaültem a kocsiba, fél óra az irodáig, valamiért dugó volt. Egy órát vettek el az életemből, és abból a sok tucat (vagy tán száz) emberéből is, akik folyamatosan érkeztek a Vadászkamara fővárosi irodájához.
Azért remélem jól esett nekik az ebéd.

Magyarország, én így szeretlek!
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: cujoe »

TotoHU írta: 2020.02.25. 13:03 Vadászjegy befizetése 2020.
Beülök a kocsiba 12 óra előtt, csak ebédszünetben érek rá sajnos. Fél óra az OMVK fővárosi- és pest-megyei irodájáig, dugó van. Az iroda ajtajában egy őszes úriember fogad: sajnos most kezdődik az ebédidő mert 12 óra van. 13 óráig zárva az ügyfélszolgálat.
MIIIII???? Vadászjegy érvényesítésének csúcsidőszakában egy óra ebédidő? Gyorsan összegyűltünk az ajtó előtt többen - folyamatosan jöttek érvényesíteni az emberek. Mondja a dolgozó, hogy hát ez kérem 20 éve így van, ezt lehetne már tudni.
Na ja, csak közben 21. század lett baszkikám, már hogy bankkártyát sem fogadnak el az ügyfélszolgálaton, és máshol (pl vadászboltokban, vagy interneten befizetve) sem lehet érvényesíteni a vadászjegyet. Mennyé el a hivatalba, vigyél oldschool nyomtatott papír biszbaszokat magaddal, és persze mindezt ebédidőn kívül - mert tök mindegy hogy egyébként Te is ebédidőben érsz rá, a hivatalnok ideje az kérem értékesebb!
Másodpercek alatt lettünk már 4-en 5-en, akik nehezményeztük ezt a komonista stílust, de az ajtó döngve bezárult. "Tessenek visszajönni ebédszünet után kérem!"
VIsszaültem a kocsiba, fél óra az irodáig, valamiért dugó volt. Egy órát vettek el az életemből, és abból a sok tucat (vagy tán száz) emberéből is, akik folyamatosan érkeztek a Vadászkamara fővárosi irodájához.
Azért remélem jól esett nekik az ebéd.

Magyarország, én így szeretlek!
Sajnos ez mindenhol így van, de nyugtasson a tudat, hogy ez az utolsó ilyen, jövőre már online befizetés lesz.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

cujoe írta: 2020.02.25. 13:15 Sajnos ez mindenhol így van, de nyugtasson a tudat, hogy ez az utolsó ilyen, jövőre már online befizetés lesz.
És akkor hogy lesz a vadászjegyen matrica meg pecsét? :lol:
Azt nem tudom elképzelni, hogy online visszaigazolást kapok amit kinyomtatva elteszek a vadászjegybe, és aminek a nyilvántartásához az arra jogosultak is hozzáférnek, hogy ellenőrizni tudják valóban befizettem-e az aktuális évi sarcot.

Ez akkora sci-fi, hogy nagyon sokat kellene innom hozzá hogy el tudjam képzelni egy OMVK-tól. (Ami eleve egy sóhivatal és a vadászbálok megszervezésén kívül lóf@szt sem csinál)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2020.02.25. 13:28-kor.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

TotoHU írta: 2020.02.25. 13:22 És akkor hogy lesz a vadászjegyen matrica meg pecsét? :lol:
Azt nem tudom elképzelni, hogy online visszaigazolást kapok amit kinyomtatva elteszek a vadászjegybe, és amihez az arra jogosultak is hozzáférnek, hogy ellenőrizni tudják valóban befizettem-e az aktuális évi sarcot.

Ez akkora sci-fi, hogy nagyon sokat kellene innom hozzá hogy el tudjam képzelni egy OMVK-tól. (Ami eleve egy sóhivatal és a vadászbálok megszervezésén kívül lóf@szt sem csinál)
Kártya lesz helyette.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sparrow írta: 2020.02.25. 13:23 Kártya lesz helyette.
Értem amit írsz, de ez olyan scifi amit Spielberg sem tudna megrendezni. :D
Tépett szélű ötezresben fogadnék, hogy nem lesz jövőre sem semmi. Hanem akkor is csak majd jövőre.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Mint a diákigazolványon, arra ragasztják a matricát, amit csak személyesen lehet intézni.
:-))

TotoHU írta: 2020.02.25. 13:22 És akkor hogy lesz a vadászjegyen matrica meg pecsét? :lol:
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Szerintem most qrvára fején találtad a szöget! :lol:
Lesz egy bankkártya méretű chipes és NFC-s plasztik, amire matricákat fogunk ragasztgatni, átmeneti jelleggel, még úgy 10 évig!
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

TotoHU írta: 2020.02.25. 14:18 Szerintem most qrvára fején találtad a szöget! :lol:
Lesz egy bankkártya méretű chipes és NFC-s plasztik, amire matricákat fogunk ragasztgatni, átmeneti jelleggel, még úgy 10 évig!
Éppen ezt kérdeztem ma ,de marhára nem érdekel a lényeg hogy ha a zsandár megálít elfogadja az aktuális igazolvány aztán csá.Egyébként nekem nagyon unszinpatikus ez a kártyás rendszer meg e- beirókönyv meg wifis magosles meg vadkamera meg a f@som.Tudom hogy haladni kell a korral de van egy pont szerintem amit nem kéne átlépnünk.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Ja azt el is felejtettem nemsokára a nyakambőre alá benyomnak egy csippet aztán minden nagyon f@ca lesz mindig lássák merre jár mitcsinál a rendőr meg csak elhuzza a fülemmellett a leolvasót kedvesen az arcomelé emeli a szondát és ha nem mutat semmit már mehetek is :D
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

laci008 írta: 2020.02.25. 15:32 Ja azt el is felejtettem nemsokára a nyakambőre alá benyomnak egy csippet aztán minden nagyon f@ca lesz mindig lássák merre jár mitcsinál a rendőr meg csak elhuzza a fülemmellett a leolvasót kedvesen az arcomelé emeli a szondát és ha nem mutat semmit már mehetek is :D
Lesz elektronika a puskádban is, ami akkor engedi lövés leadását, ha a nyakadban lévő csipen keresztül felülről jóváhagyták.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

OFF
WildBear23 írta: 2020.03.06. 13:56 Itt aki embert ölt, megússza pár évvel: én egy darab sz.ros nyúlért, meg egy powerebb légpuskáért nem venném a vérét.
Igazából soha sem értettem, sokak számára miért olyan felháborító bűn az orvvadászat. Brutálisan nyersen leírok egy gondolatot, ami ordenáré paraszt leegyszerűsítése a világnak: de arra pont jó, hogy legalább egyszer elgondolkodtasson arról, amiről a többség talán soha sem gondolkodott, hanem egy készen kapott gondolatot vall saját véleményének. A vad ingyen terem az erdőn: ha szabadon hagyod, eteted, és más "leszüreteli", akkor rossz az üzledi modelled.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Poresz írta: 2020.03.07. 16:21 OFF



Igazából soha sem értettem, sokak számára miért olyan felháborító bűn az orvvadászat. Brutálisan nyersen leírok egy gondolatot, ami ordenáré paraszt leegyszerűsítése a világnak: de arra pont jó, hogy legalább egyszer elgondolkodtasson arról, amiről a többség talán soha sem gondolkodott, hanem egy készen kapott gondolatot vall saját véleményének. A vad ingyen terem az erdőn: ha szabadon hagyod, eteted, és más "leszüreteli", akkor rossz az üzledi modelled.
A vad nem terem ingyen. Innentől értelmetlen a további okfejtés.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Sparrow írta: 2020.03.07. 17:59 A vad nem terem ingyen. Innentől értelmetlen a további okfejtés.
Orvvadaszat=fegyveres rablas+allatkinzas+természetkárosítás. Helyes, ha egy fejloves a jutalma. Ezért kellene a vadaszonvedelmi is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.03.07. 18:31 Ezért kellene a vadaszonvedelmi is.

A vadászönvédelmi az a szerelt lőszeres gumilövedékes fegyverrel hasonló kategória. Nem lesz olyanunk itthon soha.
Mivel a kamara fő vadászati ideológusai is a vadászönvédelmit a hazai vadászati kultúrától idegennek tartják és nem akarják, így a BM-nek egy lépést sem kell tennie hogy megakadályozza, a szakmai szervezet maga sem lobbizik érte.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2020.03.07. 18:31 Orvvadaszat=fegyveres rablas+allatkinzas+természetkárosítás. Helyes, ha egy fejloves a jutalma. Ezért kellene a vadaszonvedelmi is.
Ja, persze, meg liliomtiprás!
A vad a vadásztársaság tulajdona, úgyhogy ő ellopott egy nyulat.
Mekkora érték? 5000,-Ft?
Szakmailag meg semmi indoka nincs, hogy légpuskánál 7,5J a korlát, múzeális elöltöltősnél meg nincs korlát.

Lebukott, kapja meg a büntetését, de nem látom okát a gyűlölködésnek.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2020.03.07. 19:20 Ja, persze, meg liliomtiprás!
A vad a vadásztársaság tulajdona, úgyhogy ő ellopott egy nyulat.
Mekkora érték? 5000,-Ft?
Szakmailag meg semmi indoka nincs, hogy légpuskánál 7,5J a korlát, múzeális elöltöltősnél meg nincs korlát.

Lebukott, kapja meg a büntetését, de nem látom okát a gyűlölködésnek.
Nem csak sima egyszerű lopásról van szó, mintha a madaras teszkóban elemelne valaki két kiló csomagolt színhúst. A tipikus rabsic eszközökkel (házilag tompított barkács .22-es kispuska, hurkok) egyáltalán nem garantált a vad gyors és lehetőség szerint fájdalommentes elejtése. Gátlástalanul sebzést és felesleges rengeteg okoznak az állatnak = állatkínzás keményen. A tapasztalt vadászok, de főleg a hivatásos vadászok rengeteg sztorit tudnak mesélni a disznók és őzek bőrében vagy csontjaiban talált .22-es lövedékekről, vagy nagyon nyomorult szenvedés után hurokban elpusztult őzekről, disznókról, csak a trófeája miatt elejtett és fej nélkül az erdőben hagyott szarvasokról, őzekről.
A fejbelövős indulat persze azért túlzó, de az indulat érthető.

A légpuska torkolati-energia korlátozása meg persze ettől függetlenül illogikus gyökérség, mint a magyar fegyverjog elég jelentős része.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.03.07. 19:20 Ja, persze, meg liliomtiprás!
A vad a vadásztársaság tulajdona, úgyhogy ő ellopott egy nyulat.
Mekkora érték? 5000,-Ft?
Szakmailag meg semmi indoka nincs, hogy légpuskánál 7,5J a korlát, múzeális elöltöltősnél meg nincs korlát.

Lebukott, kapja meg a büntetését, de nem látom okát a gyűlölködésnek.

ööö, nem.

Ez a bemész a bankba fegyverrel és kirablod analógia. Más tulajdonát lőfegyverrel akarod megszerezni. Ilyenkor a rabló lelövése a társadalmilag helyes lépés.

Ez nem lopás, hahó!

A többi innen már csak halmazati, sulyosbito stb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2020.03.07. 19:20 Ja, persze, meg liliomtiprás!
A vad a vadásztársaság tulajdona, úgyhogy ő ellopott egy nyulat.
Mekkora érték? 5000,-Ft?
Szakmailag meg semmi indoka nincs, hogy légpuskánál 7,5J a korlát, múzeális elöltöltősnél meg nincs korlát.

Lebukott, kapja meg a büntetését, de nem látom okát a gyűlölködésnek.
Nem teljesen van így. A vad az állam tulajdona, a vadászati jog a földtulajdonosé, a vadgazdálkodó az bérli a vadászati jogot., Tehát az államtól lop, vagyis mindenkitől. Nem az eszmei érték a lényeg, hanem a teljes láncolat.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2020.03.07. 19:47 Nem teljesen van így. A vad az állam tulajdona, a vadászati jog a földtulajdonosé, a vadgazdálkodó az bérli a vadászati jogot., Tehát az államtól lop, vagyis mindenkitől. Nem az eszmei érték a lényeg, hanem a teljes láncolat.
A büntetés szempontjából mindegy hogy kitől lop.
De érték szempontjából továbbra is csak egy nyúl, annyi, mint ha engedély nélkül kifog egy ugyanolyan értékű halat.

Totó, a hurkot és az őzet ne keverjük ide, itt nyúlról volt szó!

Gvass a rablás más dolog (jogilag és morálisan is).

Nem védem az orvvadászt, kapja csak meg a büntetését, csak nem értem ezt az elvakult gyűlöletet (helyben lőjjük főbe).
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.03.07. 20:02 A büntetés szempontjából mindegy hogy kitől lop.
De érték szempontjából továbbra is csak egy nyúl, annyi, mint ha engedély nélkül kifog egy ugyanolyan értékű halat.

Totó, a hurkot és az őzet ne keverjük ide, itt nyúlról volt szó!

Gvass a rablás más dolog (jogilag és morálisan is).

Nem védem az orvvadászt, kapja csak meg a büntetését, csak nem értem ezt az elvakult gyűlöletet (helyben lőjjük főbe).
ez nem lopás, ez fegyveres rablás. Főleg, ha tettenérik és nem adja meg magát.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2020.03.07. 20:05 ez nem lopás, ez fegyveres rablás.
Ha lelövöd a nyulat az nem rablás. Nézd már meg a rablás definícióját..!

"Főleg, ha tettenérik és nem adja meg magát."

Történt itt ilyen?
Nem történt.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2020.03.07. 20:02 A büntetés szempontjából mindegy hogy kitől lop.
De érték szempontjából továbbra is csak egy nyúl, annyi, mint ha engedély nélkül kifog egy ugyanolyan értékű halat.

Totó, a hurkot és az őzet ne keverjük ide, itt nyúlról volt szó!

Gvass a rablás más dolog (jogilag és morálisan is).

Nem védem az orvvadászt, kapja csak meg a büntetését, csak nem értem ezt az elvakult gyűlöletet (helyben lőjjük főbe).
Off

Nem a nyúl maga az érték! Hanem a teljes láncolat, nem hiába van különböző vadászati idény. Nem csak esetlegesen azt az egy darab nyulat lövi le, mert ha már van szaporulat, akkor annak is vége. Mezei nyúlra eleve csak Október 1- December 31-ig tart a vadászati idény, tehát akár már vemhes is lehetett, és akkor már nem csak egy nyusziról beszélünk. Ez a vadgazdálkodás egyik alapja.
ON
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2020.03.07. 19:20 Ja, persze, meg liliomtiprás!
A vad a vadásztársaság tulajdona, úgyhogy ő ellopott egy nyulat.
Mekkora érték? 5000,-Ft?
Szakmailag meg semmi indoka nincs, hogy légpuskánál 7,5J a korlát, múzeális elöltöltősnél meg nincs korlát.

Lebukott, kapja meg a büntetését, de nem látom okát a gyűlölködésnek.
Nagyon tévedsz! Egy nyúl bérvadászati értéke általában 15.000 Ft, ennyit fizetsz bérvadászként a lőtt nyúlért/db. Ebben az elvitel általában, de nem feltétlenül, benne van. Az élő nyúl ára viszont (főleg franciák viszik, vérfrissítésnek, frankhonba) 25-30.000 Ft/db. A most meglőtt anyanyúlnak már szinte biztosan fiai vannak, az első alom már jan végén megszülethet. A nőstény évente 2-3-szor fial, az első alomnál egyet-kettőt, a másodiknál azonban már 2-5 kölyköt vet. Akkor mennyi is az elkövetési érték? Nyilván ebből nem nő fel mind, mert vannak betegségek és ragadozók is a világon, de ha csak évi 3-4 felnevelt ivadékkal számolsz, már felugorhat 100 rugóra az okozott kár. És akkor még nem beszéltünk az arra alkalmatlan fegyver használata miatt okozott szenvedésről, ha nem fejlövést kap, meg a fiókák kínos éhhaláláról, vagy egy fagyos reggel miatti kihűléséről. Szóval az emberélet nyilván nem mérhető egy nyúléhoz, de 6-8 hónap bentlakásos napközit, meg pár kiló pénzbüntit, az okozott kár megtérítésén felül, nem kellene tőlük sajnálni.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2020.03.07. 21:33 Nagyon tévedsz! Egy nyúl bérvadászati értéke általában 15.000 Ft, ennyit fizetsz bérvadászként a lőtt nyúlért/db. Ebben az elvitel általában, de nem feltétlenül, benne van. Az élő nyúl ára viszont (főleg franciák viszik, vérfrissítésnek, frankhonba) 25-30.000 Ft/db. A most meglőtt anyanyúlnak már szinte biztosan fiai vannak, az első alom már jan végén megszülethet. A nőstény évente 2-3-szor fial, az első alomnál egyet-kettőt, a másodiknál azonban már 2-5 kölyköt vet. Akkor mennyi is az elkövetési érték? Nyilván ebből nem nő fel mind, mert vannak betegségek és ragadozók is a világon, de ha csak évi 3-4 felnevelt ivadékkal számolsz, már felugorhat 100 rugóra az okozott kár. És akkor még nem beszéltünk az arra alkalmatlan fegyver használata miatt okozott szenvedésről, ha nem fejlövést kap, meg a fiókák kínos éhhaláláról, vagy egy fagyos reggel miatti kihűléséről. Szóval az emberélet nyilván nem mérhető egy nyúléhoz, de 6-8 hónap bentlakásos napközit, meg pár kiló pénzbüntit, az okozott kár megtérítésén felül, nem kellene tőlük sajnálni.
1. Honnan veszed hogy anyanyúl..? A cikkben egy szóval sem írják.
2. Arról, hogy életében még hány kölyke lehetett volna egy népmesére emlékeztet (ott egy tojást tört össze az óvatlan szolgálólány, a tojásból lehetett volna csirke, abból tyúk, az tojt volna 100 tojást, azokból 100 csirke, 100 tyúk, 10 000 tojás..
Szóval szorítkozzunk a tényekre, az egy darab nyúlra, legyen akkor az 15 000,-Ft.
3. Nem fejlövés, fiókák éhhalála, kihülése: megint csak feltételezés. Van róla bármi infód, hogy nem fejlövést kapott? Vagy hogy fiókái voltak?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: laci008 »

WildBear23 írta: 2020.03.07. 22:14 1. Honnan veszed hogy anyanyúl..? A cikkben egy szóval sem írják.
2. Arról, hogy életében még hány kölyke lehetett volna egy népmesére emlékeztet (ott egy tojást tört össze az óvatlan szolgálólány, a tojásból lehetett volna csirke, abból tyúk, az tojt volna 100 tojást, azokból 100 csirke, 100 tyúk, 10 000 tojás..
Szóval szorítkozzunk a tényekre, az egy darab nyúlra, legyen akkor az 15 000,-Ft.
3. Nem fejlövés, fiókák éhhalála, kihülése: megint csak feltételezés. Van róla bármi infód, hogy nem fejlövést kapott? Vagy hogy fiókái voltak?
Szerintem ezt most fejezzük abba mert kicsit kinek hosszabb a farka szaga van a dolognak.Én csak annyit tennék hozzá hogy ez valószinüleg nem az első nyula fácánja volt.Tehát kapja meg érte ami jár.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

laci008 írta: 2020.03.07. 22:24 Szerintem ezt most fejezzük abba mert kicsit kinek hosszabb a farka szaga van a dolognak.Én csak annyit tennék hozzá hogy ez valószinüleg nem az első nyula fácánja volt.Tehát kapja meg érte ami jár.
Feltételezés alapján mióta lehet büntetni?

Abban egyetértek, hogy kapja meg ami jár, de ez azért nem főbelövés.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: laci008 »

WildBear23 írta: 2020.03.07. 22:45 Feltételezés alapján mióta lehet büntetni?

Abban egyetértek, hogy kapja meg ami jár, de ez azért nem főbelövés.
Nem feltételezés alapján nem kell büntetni.Meg fejbelőni sem kell de ami megáll azt rá kell mérni aztán jóidő.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2020.03.07. 22:14 1. Honnan veszed hogy anyanyúl..? A cikkben egy szóval sem írják.
2. Arról, hogy életében még hány kölyke lehetett volna egy népmesére emlékeztet (ott egy tojást tört össze az óvatlan szolgálólány, a tojásból lehetett volna csirke, abból tyúk, az tojt volna 100 tojást, azokból 100 csirke, 100 tyúk, 10 000 tojás..
Szóval szorítkozzunk a tényekre, az egy darab nyúlra, legyen akkor az 15 000,-Ft.
3. Nem fejlövés, fiókák éhhalála, kihülése: megint csak feltételezés. Van róla bármi infód, hogy nem fejlövést kapott? Vagy hogy fiókái voltak?
Csak eshetőségként írtam, a Te 5000 Ft-os feltételezésedre. A népmesés példa ott sántít, hogy én nem egymást hatványozottan növelő, folyamatos leszármazási sort írtam, hanem UGYANAZON egyednek, mindössze EGY ÉVI szaporulatát, kb valós felnevelési együtthatóval. A 3. pontodat sem írtam biztosra, de lehetőségként simán fennáll. Ahogy az is, hogy 2-3 jól fejlett embrió is kifordulhatott belőle, csak nem akartam tovább borzolni a kedélyeket. De NEM ÍRTAM hogy BIZTOSAN anyanyúl volt.
Ne állj belém, ez az egyik szakmám, amit pont gyakorlok is.
A lényeg pedig nem ezek voltak, hanem a hozzászólásom vége, amit elegánsan negligáltál.
Szép estét!
jhv
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2020.03.08. 22:17
Nézd, amit tudunk az annyi, hogy lelőtt egy darab nyulat (a kárérték legyen akkor 15e Ft), meg egy tuningolt légpuska.
Emiatt én túlzásnak tartom a helyszínen agyonlőni, vagy hogy "rohadjon rá a műanyag lakat".

Te tudsz még bármi konkrétumot?
Pl. hogy nőstény nyúl volt egyátalán?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Hogyan mondjam el egy eunuchak hogy mi a szerelem?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2020.03.09. 08:29 Nézd, amit tudunk az annyi, hogy lelőtt egy darab nyulat (a kárérték legyen akkor 15e Ft), meg egy tuningolt légpuska.
Emiatt én túlzásnak tartom a helyszínen agyonlőni, vagy hogy "rohadjon rá a műanyag lakat".

Te tudsz még bármi konkrétumot?
Pl. hogy nőstény nyúl volt egyátalán?
Nem tudok ezekkel kapcsolatban semmi konkrétumot.
Az eredetei hozzászólásom végét ide másolom szó szerint: " Szóval az emberélet nyilván nem mérhető egy nyúléhoz, de 6-8 hónap bentlakásos napközit, meg pár kiló pénzbüntit, az okozott kár megtérítésén felül, nem kellene tőlük sajnálni."
Vagyis, a lényegben azért egyetértünk.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Én minden ilyen esetben, csak egy dolgot szoktam megkérdezni:
Akkor is így gondolnád ha a tied lett volna?


jó ha van írta: Nem tudok ezekkel kapcsolatban semmi konkrétumot.
Az eredetei hozzászólásom végét ide másolom szó szerint: " Szóval az emberélet nyilván nem mérhető egy nyúléhoz, de 6-8 hónap bentlakásos napközit, meg pár kiló pénzbüntit, az okozott kár megtérítésén felül, nem kellene tőlük sajnálni."
Vagyis, a lényegben azért egyetértünk.
"..."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TurboP írta: 2020.03.09. 22:11 Én minden ilyen esetben, csak egy dolgot szoktam megkérdezni:
Akkor is így gondolnád ha a tied lett volna?
Megvilágítanád, kérlek tisztelettel, hogy mi a frászt akartál ezzel kérdezni? ;)
Hogy mi lett volna az enyém?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2020.03.09. 22:04 Nem tudok ezekkel kapcsolatban semmi konkrétumot.
Az eredetei hozzászólásom végét ide másolom szó szerint: " Szóval az emberélet nyilván nem mérhető egy nyúléhoz, de 6-8 hónap bentlakásos napközit, meg pár kiló pénzbüntit, az okozott kár megtérítésén felül, nem kellene tőlük sajnálni."
Vagyis, a lényegben azért egyetértünk.
Egyetértek.😊
Aztán ha esetleg a nyomozás során még kiderül valami, azt is hozzá kell számolni a "számlához".
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A Savage új félautomata sörétese: Renegauge - itthon csak kettőre lehegesztett csőtárral legális!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/a-savag ... renegauge/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Leupold

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Vadászik valaki Leupold távcsővel?

pl.
LEUPOLD VX-Freedom 3-9X50 FireDot
LEUPOLD VX-R 3-9x50 FireDot 4
Kérdeznék.
"..."
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Leupold

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TurboP írta: 2020.05.06. 15:39 Vadászik valaki Leupold távcsővel?

pl.
LEUPOLD VX-Freedom 3-9X50 FireDot
LEUPOLD VX-R 3-9x50 FireDot 4
Kérdeznék.
Hobbycéllövök, de Leupolddal.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Leupold

Hozzászólás Szerző: laci008 »

TurboP írta: 2020.05.06. 15:39 Vadászik valaki Leupold távcsővel?

pl.
LEUPOLD VX-Freedom 3-9X50 FireDot
LEUPOLD VX-R 3-9x50 FireDot 4
Kérdeznék.
Mire volnál kiváncsi?
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Leupold

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Tapasztalatokra, főleg szürkületben, mert nappal mindegyik jó. Volt egy Delta Titanium-om, de eladtam, mert nem voltam vele megelégedve.
Olyan 300-at akarok rászánni.

Így ezeket találtam
LEUPOLD VX-Freedom 3-9X50 FireDot
LEUPOLD VX-R 3-9x50 FireDot 4 (ez már kifutott, elvileg a fenti van helyette)

vagy

Schmidt-Bender 2,5-10x56 világítóponttal.


mit vegyek Leupold-ot vagy Schmidt-Bendert?
laci008 írta: 2020.05.07. 06:09 Mire volnál kiváncsi?
"..."
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Leupold

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TurboP írta: 2020.05.07. 18:21 Tapasztalatokra, főleg szürkületben, mert nappal mindegyik jó. Volt egy Delta Titanium-om, de eladtam, mert nem voltam vele megelégedve.
Ja, hogy neked jó fényerős kell, akkor ez kilőve.
leu_sajat.jpg
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Leupold

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Igen, ha jól láttam, akkor ez 36mm-es ez nappal biztos tökéletes, meg elég.
Amúgy a testvéreihez mérten más gyártóhoz képest neked a sajátod milyennek tűnik?
Gondolok itt esetleg egy delta 4-16x42, mert gondolom van összehasonlítási alapod.

Ugyanis nekem nincsen.
Az ismerőseim között senkinek nincsen Leupold-ja. Csak a Klassik, meg a Delta, meg a Kahles, Meopta, esetleg Swarowski

Blekk Rájgó írta: Ja, hogy neked jó fényerős kell, akkor ez kilőve.
leu_sajat.jpg
"..."
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Leupold

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TurboP írta: 2020.05.07. 20:21 Igen, ha jól láttam, akkor ez 36mm-es ez nappal biztos tökéletes, meg elég.
Amúgy a testvéreihez mérten más gyártóhoz képest neked a sajátod milyennek tűnik?
Gondolok itt esetleg egy delta 4-16x42, mert gondolom van összehasonlítási alapod.
Nappalra tökéletes! Sötétben úgyse lövök vele, illetve ha igen, lőlapok kivilágítva.

Összességében elégedett vagyok vele, gyönyörű kristálytiszta a képe, több lövés után sem mászik el. Összehasonlítási alap egy ajándékba kapott MOM 6x42, illetve egy kölcsön Konuspro 6-24x44 volt. Előbbit toronymagasan verte, utóbbinál egy picit jobb.

50 méterre lőttem be a puskát, 60grain svájci FFg lőporral. Minden 10 méter pluszhoz plusz 10 grain töltet, így nem kell korrigálni.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Leupold

Hozzászólás Szerző: laci008 »

TurboP írta: 2020.05.07. 18:21 Tapasztalatokra, főleg szürkületben, mert nappal mindegyik jó. Volt egy Delta Titanium-om, de eladtam, mert nem voltam vele megelégedve.
Olyan 300-at akarok rászánni.

Így ezeket találtam
LEUPOLD VX-Freedom 3-9X50 FireDot
LEUPOLD VX-R 3-9x50 FireDot 4 (ez már kifutott, elvileg a fenti van helyette)

vagy

Schmidt-Bender 2,5-10x56 világítóponttal.


mit vegyek Leupold-ot vagy Schmidt-Bendert?
Üdv!Ha a Deltával nem voltál megelégedve akkor a Leupolddal sem leszel mert a Delta egy hangyányit jobb.De ha sötétben vadászol felejtsd el a varia tàvcsöveket és vegyél egy fix nagyitásu távcsövet.Az ismeröseidnek azért nincs Leupold távcsöve mert amikor elkezdtek vadászni még nagyon nem ismerték nálunk ezt a márkát.Az amcsik nem a fényerös optikák hanem az éjellátók irányába mentek el inkább ezáltal nem olyan jôk mint az európai gyártók.Az a bevált gyakorlat hogy ha mondjuk használsz egy 7×50 es keresötávcsövet akkor a 8×56 os céltávcsövel látsz annyit hogy lámpa használata nélkül tudsz biztosan löni.Zeiss,Swarovsky,Kahles,Meopta ezek a márkák bizinyitottak,szerintem a meopta kicsit farkasvak de egyébként jó.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

.Bocs a Smitbandit kihagytam.Ha keresel egy jó állapotú régebbi 8×56 ,7× 50,7×56 bajortüskés vagy a4 vill pontos csövet 70-150 pénzért rájössz hogy anno kitalálták a kanálba a gödröt most már csak használni kell .Elnézést ha nem jót irtam.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Pont tegnap beszélgettem egy barátommal, és Ő is a 8x56-os fix SB mellett tette le a voksát, hogy szerinte Én azzal járnék a legjobban.
Az még újonnan is 200 alatt van, így lehet az lesz akkor.

Köszönöm.


laci008 írta: 2020.05.07. 23:16 .Bocs a Smitbandit kihagytam.Ha keresel egy jó állapotú régebbi 8×56 ,7× 50,7×56 bajortüskés vagy a4 vill pontos csövet 70-150 pénzért rájössz hogy anno kitalálták a kanálba a gödröt most már csak használni kell .Elnézést ha nem jót irtam.
"..."
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

TurboP írta: 2020.05.08. 09:21 Pont tegnap beszélgettem egy barátommal, és Ő is a 8x56-os fix SB mellett tette le a voksát, hogy szerinte Én azzal járnék a legjobban.
Az még újonnan is 200 alatt van, így lehet az lesz akkor.

Köszönöm.
Nézz rá a Viberre
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TurboP írta: 2020.05.08. 09:21 Pont tegnap beszélgettem egy barátommal, és Ő is a 8x56-os fix SB mellett tette le a voksát, hogy szerinte Én azzal járnék a legjobban.
Az még újonnan is 200 alatt van, így lehet az lesz akkor.

Köszönöm.
Az egy ronda kályhacső, de legalább látsz vele. Amcsik tényleg nem sokat adnak a szürkületi használhatóságra. Ezért ne vegyél Zeiss-ből Conquest-et se, mert azt oda gyártották, ócsóér. Jó lencsék, gyenge bevonattal. A világító pont sokat segít!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Mondjuk az alábbit aláírom. Eszembe se jutott.
Láttam egymás mellett a Zeiss Conquest 3-12x50 és az AKAH 3-12x56-os távcsővet szürkületben.
A zeiss-ben kb 1-2 perccel később nem lehetett látni semmit. Csak a Zeiss 400e az Akah 80e.

Amikor ezen 1-2 percen fog múlni az nem ér meg nekem 320e ft-ot-

jó ha van írta: Ezért ne vegyél Zeiss-ből Conquest-et se, mert azt oda gyártották, ócsóér. Jó lencsék, gyenge bevonattal. A világító pont sokat segít!
"..."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Ez nagyon jó.

Cimborám mellé pedig odaszállt egy bagoly.
IMG_0666.jpg

"..."
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Salmo »

Mondanám, hogy LKBF, de azért ez nem egy tipikus mellé lövés

https://www.blikk.hu/aktualis/krimi/vad ... et/13ks01r
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Salmo írta: 2020.05.19. 15:06 Mondanám, hogy LKBF, de azért ez nem egy tipikus mellé lövés

https://www.blikk.hu/aktualis/krimi/vad ... et/13ks01r
https://www.radio1.hu/musor/balazsek/

02. hangsáv 05:30-tól (02. Balázsék - Vadász baleset )
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Salmo írta: 2020.05.19. 15:06 Mondanám, hogy LKBF, de azért ez nem egy tipikus mellé lövés

https://www.blikk.hu/aktualis/krimi/vad ... et/13ks01r
Nagyobb bravúr lett volna ha tökön lövi a pasit, a feleségét meg fejbe - egy lövésből.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Ennek az esélye kb akkora volt mint a lottó ötösnek.Ezt beszopták mindketten.Nyilván az elhunytat ez már nem vigasztalja.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Jó arc a Gábor, csak hát az idegrendszere....
Ez mekkora volt ott a végén. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Te ezek téged ott ismernek.

Amúgy nagyon jól beszéltél.
gvass1 írta: 2020.05.19. 15:27 https://www.radio1.hu/musor/balazsek/

02. hangsáv 05:30-tól (02. Balázsék - Vadász baleset )
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2020.05.19. 17:39 Jó arc a Gábor, csak hát az idegrendszere....
Ez mekkora volt ott a végén. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Te ezek téged ott ismernek.

Amúgy nagyon jól beszéltél.
:-))))))))))))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

laci008 írta: 2020.05.19. 17:31 Ennek az esélye kb akkora volt mint a lottó ötösnek.Ezt beszopták mindketten.Nyilván az elhunytat ez már nem vigasztalja.
Igen ez egy nagyon jó hasonlat. Kb mintha ugyan azon a héten mindketten megütnék az ötöst a lottón. Nagyon ritkán, de megtörténik. Most sajnos megtörtént.

Kíváncsi vagyok mi lesz a vizsgálat eredménye, kihoznak-e belőle valakit hunyóként? Nagy eséllyel a puskás ember lesz a vétkes, kivétel ha valakinek a valakije volt, mert akkor nyilván nem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TotoHU írta: 2020.05.20. 17:24 Igen ez egy nagyon jó hasonlat. Kb mintha ugyan azon a héten mindketten megütnék az ötöst a lottón. Nagyon ritkán, de megtörténik. Most sajnos megtörtént.

Kíváncsi vagyok mi lesz a vizsgálat eredménye, kihoznak-e belőle valakit hunyóként? Nagy eséllyel a puskás ember lesz a vétkes, kivétel ha valakinek a valakije volt, mert akkor nyilván nem.
Update:

Más hírek szerint nem vadászat közben adták le a lövést, hanem belőtték a fegyvert (vélhetően erre vonatkozik a cikkekben a "próbalövést adtak le")
Ha ez így van, akkor egyértelműen a vadász a hibás. Fegyvert nem vadászterületen próbálgatunk vagy lövünk be, hanem lőtéren.

https://index.hu/belfold/2020/05/20/ket ... _fegyvert/

és

https://szon.hu/kek-hirek/helyi-kek-hir ... k-3914169/
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

" Fegyvert nem vadászterületen próbálgatunk vagy lövünk be, hanem lőtéren."
Anno, azon a területen (Szentegát) ahol jártam volt kijelölve terület ilyen célra ha nem volt más lehetőség bár a vad felesleges zavarása miatt kérték a használat mellőzését.
Meg különben is lakott terület felé nem lövünk semmilyen célból sem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új Lapua vadászlőszercsalád - de szerintem itt csak a spanyolviasz újbóli "feltalálásáról" van szó:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-vada ... a-airlock/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Ilyen nem lehet hivatalosan kijelölve az biztos.

A lakott terület felé meg nem lövünk így leírva hülyeség. Nehezen lehetne akkor vadászni sok helyen. Az nem mindegy hogyan lősz arra. Mindig tudni kell, hol fog megállni a lövedék, ha nem találod el a vadat. Ennyi.

ebben a konkrét esetben biztos, hogy több szabályt is nem tartottak be. Azért 2km nem repül el csak úgy a lövedék, annak azért kell egy megfelelő röppálya is. Nah ez biztos, hogy nem lesről lefele 100m-re lövés esetében van.
regitiszt írta: 2020.05.21. 06:37
Anno, azon a területen (Szentegát) ahol jártam volt kijelölve terület ilyen célra ha nem volt más lehetőség
Meg különben is lakott terület felé nem lövünk semmilyen célból sem.
"..."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TurboP írta: 2020.05.21. 13:59 Ilyen nem lehet hivatalosan kijelölve az biztos.

A lakott terület felé meg nem lövünk így leírva hülyeség. Nehezen lehetne akkor vadászni sok helyen. Az nem mindegy hogyan lősz arra. Mindig tudni kell, hol fog megállni a lövedék, ha nem találod el a vadat. Ennyi.

ebben a konkrét esetben biztos, hogy több szabályt is nem tartottak be. Azért 2km nem repül el csak úgy a lövedék, annak azért kell egy megfelelő röppálya is. Nah ez biztos, hogy nem lesről lefele 100m-re lövés esetében van.
Szinte tuti sikerül 45 fok körüli szögben elsütni a puskát. "Véletlenül". Sikerült már így kocsiból is másik vadászt lelőni. A cikkekben említették a vétlen lövést, ezt általában a szándékolatlan elsütésre szokták használni. No persze gennymédia, ki tudja. Túlzott magabiztosság, képzetlenség, vagy figyelmetlenség miatt történhetett. Ha másra nem lesz jó az eset, remélem legalább annyi haszna lesz, hogy sokan elgondolkodnak azon, hogy töltetlen fegyver "nincs". Mindig kezeljük a lehetőségekhez képest és a szituáció függvényében úgy, mintha akármikor elsülhetne. Aztán ne nyúljunk a billentyűre amíg nem akarunk lőni, ezt se sokszor sikerül kivitelezni. És ha már csőretöltve vállraveszi, lerakja, akkor legalább biztosítson be...
A tudd mire lősz, meg mi van mögötte szabályt most nem is mondom, mert valószínűleg nem félrement lövésről van most szó. Balesetek, hibák persze mindenképpen előfordulnak, de próbáljunk már meg amennyire lehet tenni ellene. Sportlövészként is rohadt kellemetlen más fegyvercsövébe belenézni, mert éppen úgy pakolászik, vagy veszi elő megmutatni... Falra mászok tőle.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TurboP írta: 2020.05.21. 13:59 Ilyen nem lehet hivatalosan kijelölve az biztos.

A lakott terület felé meg nem lövünk így leírva hülyeség. Nehezen lehetne akkor vadászni sok helyen. Az nem mindegy hogyan lősz arra. Mindig tudni kell, hol fog megállni a lövedék, ha nem találod el a vadat. Ennyi.

ebben a konkrét esetben biztos, hogy több szabályt is nem tartottak be. Azért 2km nem repül el csak úgy a lövedék, annak azért kell egy megfelelő röppálya is. Nah ez biztos, hogy nem lesről lefele 100m-re lövés esetében van.
+1
2 km-n több métert esik egy nagykal lövedék, plusz lakott település felé is lőtt jól felfelé tartva, itt több körben el lett ez a dolog qrva nagyon súlyosan.
A lőgyakorlatra kijelölt terület az a lőtér, ott van rendes golyófogó, lövészet vezető, stb. Vadászterületen nincs puska belövés, szóráskép ellenőrzés, stb. Mert nem alkalmas erre.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

Off: Nekem amióta ezt a történetet meghallottam, Vonnegut Mesterlövész című könyve jár a fejemben.

Ez az esemény megtörténhetett volna amúgy teljesen szabályos fegyverhasználat mellett is, de basszus megint ott tartunk, hogy legalább egy szabályt megszegtek.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2020.05.21. 14:41 Off: Nekem amióta ezt a történetet meghallottam, Vonnegut Mesterlövész című könyve jár a fejemben.

Ez az esemény megtörténhetett volna amúgy teljesen szabályos fegyverhasználat mellett is, de basszus megint ott tartunk, hogy legalább egy szabályt megszegtek.
Hát szabályos használat mellett... Ha hegyen lőnek, a falu meg lent van a völgyben, és gurulatot kap a lövedék pont szerencsétlenül. Talán, talán...
Mindenesetre kíváncsi lennék nagyon a valós sztorira ebben az esetben.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.05.21. 14:51 Mindenesetre kíváncsi lennék nagyon a valós sztorira ebben az esetben.
Talán sosem fogjuk megtudni.
A hírekben "többmilliós forintos puska" szerepelt, ha ez igaz akkor lesz ott pénz kitűnő ügyvédre, vagy ügyvédekre. Ha esetleg még valakinek a valakije is volt a vadász, akkor simán megúszhatja, hiába szegett meg több szabályt, adott esetben.
Oscarrr
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:11

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Oscarrr »

Index:
"A nyomozás eddig adatai szerint az egyik fegyver csövében szabálytalanul benne maradt a töltény, a fegyver tulajdonosa ráadásul nem a szabályok szerinti semleges irányba fordította a puskája csövét. A puska elsült, a lövedék pedig szerencsétlen módon a település irányába süvített el, ahol a mezőhöz közeli első ház udvarán levő férfit találta lapockán."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Oscarrr írta: 2020.05.21. 15:26 Index:
"A nyomozás eddig adatai szerint az egyik fegyver csövében szabálytalanul benne maradt a töltény, a fegyver tulajdonosa ráadásul nem a szabályok szerinti semleges irányba fordította a puskája csövét. A puska elsült, a lövedék pedig szerencsétlen módon a település irányába süvített el, ahol a mezőhöz közeli első ház udvarán levő férfit találta lapockán."
Köszi!

MN cikket idéznek. Az ürítés közben sült el a puska.
https://magyarnemzet.hu/belfold/veletle ... t-8144477/

Hát ez alapján ebből nehéz lesz kimosnia magát. Mégha hibás is a fegyver és elsül ürítés közben (nekem is volt gázriogatóm ahol a fesztelenítő simán elsütötte a pisztolyt) akkor sem a város felé, az ég irányába kellett volna nézzen a fegyver csöve. Ezért ráhúzzák a vizes lepedőt, simán megáll a gondatlanságból elkövetett emberülés.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.05.21. 15:39 Köszi!

MN cikket idéznek. Az ürítés közben sült el a puska.
https://magyarnemzet.hu/belfold/veletle ... t-8144477/

Hát ez alapján ebből nehéz lesz kimosnia magát. Mégha hibás is a fegyver és elsül ürítés közben (nekem is volt gázriogatóm ahol a fesztelenítő simán elsütötte a pisztolyt) akkor sem a város felé, az ég irányába kellett volna nézzen a fegyver csöve. Ezért ráhúzzák a vizes lepedőt, simán megáll a gondatlanságból elkövetett emberülés.
Aha, tehát feszteleníteni akart, de ott volt a csőben a lőszer. Gondolom. De tudni nem lehet. Hasonló Jimmyhez, meg az AK-s lőtéri esethez.
Én ha itthon szárazolok, akkor is mindig olyan fal felé teszem, ami tudom, hogy tégla. Ez is egy fontos tanulság.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új Uberti vadászfegyver: .303 British M1885 Courteney - modern múltidéző:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-uber ... courteney/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

A lőfegyver kölcsönadást be kell jelenteni?
"..."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TurboP írta: 2020.05.30. 13:23 A lőfegyver kölcsönadást be kell jelenteni?
Nem. 2 perc gugli, ne legyél már lusta :p

"A kereskedelemért felelős miniszter rendeletében a fegyver és lőszer vizsgálatára kijelölt szervezet, valamint a lőfegyver-kereskedő részére történő átadás kivételével a lőfegyver átadását - az átadás várható időtartamának megjelölésével - legkésőbb az átadást megelőző napon kiállított teljes bizonyítóerejű magánokiratba kell foglalni, amelyet az átadott fegyver vonatkozásában az átadó részére kiadott engedély hatályosságának teljes időtartama alatt meg kell őrizni."
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Igen, közben elolvastam, és csak elvileg a sportlövőnek kell bejelentenie:

(2) * A sportlövő köteles sportlőfegyverének és a hozzá tartozó lőszernek tárolás céljából történő átadását vagy a tárolás helyének megváltozását - a lőfegyver Ftv. szerinti adatait, a lőszer azonosítását lehetővé tevő adatokat, a tárolás helyét és várható időtartamát tartalmazó, a tárolást végző szervezet által kiállított igazolás benyújtásával - az átadástól vagy a tárolás helyének megváltozásától számított nyolc napon belül a tárolás helye szerint illetékes rendőrkapitányságnak írásban bejelenteni.
Fortitu írta: 2020.05.30. 13:30 Nem. 2 perc gugli, ne legyél már lusta :p

"A kereskedelemért felelős miniszter rendeletében a fegyver és lőszer vizsgálatára kijelölt szervezet, valamint a lőfegyver-kereskedő részére történő átadás kivételével a lőfegyver átadását - az átadás várható időtartamának megjelölésével - legkésőbb az átadást megelőző napon kiállított teljes bizonyítóerejű magánokiratba kell foglalni, amelyet az átadott fegyver vonatkozásában az átadó részére kiadott engedély hatályosságának teljes időtartama alatt meg kell őrizni."
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2020.05.30. 13:35 Igen, közben elolvastam, és csak elvileg a sportlövőnek kell bejelentenie:

(2) * A sportlövő köteles sportlőfegyverének és a hozzá tartozó lőszernek tárolás céljából történő átadását vagy a tárolás helyének megváltozását - a lőfegyver Ftv. szerinti adatait, a lőszer azonosítását lehetővé tevő adatokat, a tárolás helyét és várható időtartamát tartalmazó, a tárolást végző szervezet által kiállított igazolás benyújtásával - az átadástól vagy a tárolás helyének megváltozásától számított nyolc napon belül a tárolás helye szerint illetékes rendőrkapitányságnak írásban bejelenteni.
de ez viszont nem az engedélyes magánszemély és engedélyes magánszemély közti átadásról szól! Arra az előző főszabály vonatkozik.

hanem arról, ha SZERVEZETNEK, mondjuk lövészklubnak adja le tartósabb tárolásra.

Tipikus igrendes hibát követtél el. Találtál egy neked tetsző bekezdést, de nem olvastad el, hogyan kezdődik a paragrafus és mire vonatkozik!

"(1) A 28. § (2) bekezdés b) vagy c) pontja alapján kiadott engedéllyel rendelkező szervezet és a sportlövő írásbeli megállapodása esetén e szervezet tárolja a sportlövő sportlőfegyverét és a hozzá tartozó lőszert."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Jogos, és még igazad is van, nem olvastam el rendesen.
gvass1 írta: 2020.05.30. 16:23 de ez viszont nem az engedélyes magánszemély és engedélyes magánszemély közti átadásról szól! Arra az előző főszabály vonatkozik.

hanem arról, ha SZERVEZETNEK, mondjuk lövészklubnak adja le tartósabb tárolásra.

Tipikus igrendes hibát követtél el. Találtál egy neked tetsző bekezdést, de nem olvastad el, hogyan kezdődik a paragrafus és mire vonatkozik!

"(1) A 28. § (2) bekezdés b) vagy c) pontja alapján kiadott engedéllyel rendelkező szervezet és a sportlövő írásbeli megállapodása esetén e szervezet tárolja a sportlövő sportlőfegyverét és a hozzá tartozó lőszert."
"..."
Avatar
gyaloghajdú
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.06.04. 14:45

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gyaloghajdú »

Adott egy puska műanyag agyazással. Ki tudja azt meghosszabbítani esztétikus módon, durván 1,5-2 centiméterrel, lehetőség szerint Budapest vonzáskörzetében.
Csatolmányok
1.jpg
1.jpg (91.55 KiB) Megtekintve 45681 alkalommal
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gyaloghajdú írta: 2020.06.01. 15:59 Adott egy puska műanyag agyazással. Ki tudja azt meghosszabbítani esztétikus módon, durván 1,5-2 centiméterrel, lehetőség szerint Budapest vonzáskörzetében.
Tus hosszabbító és agytalp szavakra keress rá. Van oylan is ahol több hosszabbító betéttel magadnak tudod állítan ia kívánt hosszt. Több vadászbolt és webshop van ahol egészen sok van ezekből, mindenféle színben és méretben. És gondolom külföldi webshopból is rendelhetők. (Csak a német szakszót erre pl nem tudom, de típus alapján tuti találsz)
Avatar
gyaloghajdú
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.06.04. 14:45

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gyaloghajdú »

TotoHU írta: 2020.06.01. 16:57 Tus hosszabbító és agytalp szavakra keress rá. Van olyan is ahol több...
Óh, már néztem, magyar, német, angol nyelvű oldalakat is, sajnos a Hogue agyazáshoz nem létezik a világhálón beilleszthető betét, pedig szerintem biztosan lenne rá igény. Nem hinném, hogy az US-ban mindenkinek kurta keze lenne. Illetve egyet még megteszek, írok a magának a gyártónak, de nem fűzök hozzá nagy reményeket. Igazából azt tudom elképzelni, hogy bekerül egy tusatalp hosszabbító betét (megvan) és ráépül valahogy a meglévő tusatalp, de akkor az egy kicsit kókány lesz, vagy erre a betétre egy új tusatalp. De nekem nincs hozzá megfelelő szerszámom, illetve türelmem és szemem hozzá.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

gyaloghajdú írta: 2020.06.01. 17:23 Óh, már néztem, magyar, német, angol nyelvű oldalakat is, sajnos a Hogue agyazáshoz nem létezik a világhálón beilleszthető betét, pedig szerintem biztosan lenne rá igény. Nem hinném, hogy az US-ban mindenkinek kurta keze lenne. Illetve egyet még megteszek, írok a magának a gyártónak, de nem fűzök hozzá nagy reményeket. Igazából azt tudom elképzelni, hogy bekerül egy tusatalp hosszabbító betét (megvan) és ráépül valahogy a meglévő tusatalp, de akkor az egy kicsit kókány lesz, vagy erre a betétre egy új tusatalp. De nekem nincs hozzá megfelelő szerszámom, illetve türelmem és szemem hozzá.
Ezt egyszerű lenne kivitelezni...
Meglévő tusagumit egyenesre vágni a tuson , venni egy nagyobb tusa gumit. Hozzáragasztani , egybecsiszolni. Vannak már szuper ragasztók, csavarozni sem kell.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Arh »

Sziasztok!
A tapasztaltak véleménye érdekelne a számszeríjas vadászatról, ami ugye itthon tiltott dolog, de mit kellene módosítani hogy lehessen? Ez is hasonló etikai kérdés mint a vadászönvédelmi fegyver kérdése? Valószínűleg nem lenne sok ember aki érintett lenne, de sose lehet tudni. Érdekelne a tiltás miértje. Nyilván egy fecske nem csinál nyarat, ez inkább elméleti kérdés. Köszönöm!
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Arh írta: 2020.07.18. 14:29 Sziasztok!
A tapasztaltak véleménye érdekelne a számszeríjas vadászatról, ami ugye itthon tiltott dolog, de mit kellene módosítani hogy lehessen? Ez is hasonló etikai kérdés mint a vadászönvédelmi fegyver kérdése? Valószínűleg nem lenne sok ember aki érintett lenne, de sose lehet tudni. Érdekelne a tiltás miértje. Nyilván egy fecske nem csinál nyarat, ez inkább elméleti kérdés. Köszönöm!
Orvvadászat miatt elsősorban.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Válasz küldése