OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

jó ha van írta: 2020.02.20. 17:22 Én már benne vagyok. Sosem hordok melltartót! :lol:
Rossz ajtón kopogtatsz ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2020.02.20. 14:13
- Vannak-e itt újfasiszták, tessék mondani?
- hát kérem, újak azok nincsenek!


Szóval itt simán a kissé nácoid árja jóember picit besokallt és a maga szempontjából javította az etnikai arányokat, nagy népi felháborodás nem lesz belőle...és mivel vadász volt, nem sportlövő, fegyverjogi folytatásra sem számítok.
Sportlövő. Ne számíts jóra.
Ez Európa itt kizarolag a kormányoknak van joga a tömegbe lőni, természetesen a tömegek érdekében.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Fortitu írta: 2020.02.20. 18:29 Rossz ajtón kopogtatsz ;)
Lehet, hogy valamit nem értek? Kopogtatni meg eszemben sincs! :D
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

TotoHU írta: 2020.02.20. 14:18 Én összességében nem örülök sose, ha egy legális fegyvertartó bekattan, akár allahakbár-vonalon akár náci vonalon.
Az áldozatoknak pedig RIP, nyilván ha nem lelövi őket akkor felrobbantja, műtrágya és dízelolaj még könnyebben is hozzáférhető mint a lőfegyver.

T.köm az ilyen gyökerekbe.
+1
Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

http://csepel.info/?p=72749
A környékünkön lakik, tavaly szóváltásba is keveredtem a jó úri emberrel, akkor is a rendőrség emlegetése és tervezett tárcsázása miatt nem fajult tettlegességig.
Megyek is egy onesta rp-ért.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: security89 »

David.xxi. írta: 2020.02.22. 08:07 http://csepel.info/?p=72749
A környékünkön lakik, tavaly szóváltásba is keveredtem a jó úri emberrel, akkor is a rendőrség emlegetése és tervezett tárcsázása miatt nem fajult tettlegességig.
Megyek is egy onesta rp-ért.
Fegyverkezz! Jobb a megelőzés. Gumis cucc otthonra, gp viselésivel utcára+deo. Gumissal meg gyakorolj, gp-val száraz gyakorlás. Az állam nem tud és nem is szándékozik mindenkit megvédeni. Te döntöd el mennyit ér a biztonságot.
Piréz poéta.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

David.xxi. írta: 2020.02.22. 08:07 http://csepel.info/?p=72749
A környékünkön lakik, tavaly szóváltásba is keveredtem a jó úri emberrel, akkor is a rendőrség emlegetése és tervezett tárcsázása miatt nem fajult tettlegességig.
Megyek is egy onesta rp-ért.
ööö, az mit segít, ha az UTCÁN akar agyonverni...?:-)

(Inkább egy jó gázrevolver való utcára, a közterületi önvédelem sokkal fontosabb imho.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

gvass1 írta: 2020.02.22. 08:23 ööö, az mit segít, ha az UTCÁN akar agyonverni...?:-)

(Inkább egy jó gázrevolver való utcára, a közterületi önvédelem sokkal fontosabb imho.)
A házunk előtt történt, gyakorlatilag kerítésen belülről lőtáv, ha ugy alakul, nem hiszem, hogy ne jött volna be utánam. (Igen tudom, ha mar utcán áll nem lehet)
Szemétlerakónak nézte a házunk elejét, amit szóvá tettem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

David.xxi. írta: 2020.02.15. 18:05 Nekem ez az autentikus 8-)
maxresdefault.jpg
Az biztos... Az övön szeretlőszer, a dobon meg csappantyú...
nhgalsGTEYj.gif
nhgalsGTEYj.gif (957 KiB) Megtekintve 46394 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Nem tetszett gyárilag, és neki estél smirglivel? (használj finomabbat, ne 40-est)
:D :D :D :D
The Gent írta: 2020.02.22. 17:41 IMG_20200222_173121.jpg
"..."
Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

The Gent írta: 2020.02.22. 17:38 Az biztos... Az övön szeretlőszer, a dobon meg csappantyú... nhgalsGTEYj.gif
Te jó ég fel se tűnt tényleg :lol:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

David.xxi. írta: 2020.02.23. 07:23 Te jó ég fel se tűnt tényleg :lol:
Autentikus? ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TurboP írta: 2020.02.22. 18:14 Nem tetszett gyárilag, és neki estél smirglivel? (használj finomabbat, ne 40-est)
:D :D :D :D
No, no, tudod, én nem nézegetni vettem, hanem viselni, ha kell használni, gyakorolni... Azt gondoltam, hogy az Alfa markolatot akarod rajta megdicserni, de nem, hiába nomen est omen...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: TurboP »

A markolat jól néz ki rajta, a fegyver is jól néz ki, csak feltűntek rajta csiszolásnyomok (vagy polírozási hibák, vagy mit tudom én minek a nyoma).

The Gent írta: 2020.02.23. 09:44 No, no, tudod, én nem nézegetni vettem, hanem viselni, ha kell használni, gyakorolni... Azt gondoltam, hogy az Alfa markolatot akarod rajta megdicserni, de nem, hiába nomen est omen...
"..."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: zora »

The Gent írta: 2020.02.22. 17:38 Az biztos... Az övön szeretlőszer, a dobon meg csappantyú... nhgalsGTEYj.gif
Na várjunk egy kicsit, Angyalszem használt a filmben egy szereltlőszeresre átalakított Colt Navyt ist!
2121dani
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2018.07.19. 15:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: 2121dani »

https://www.youtube.com/watch?v=mFLVfhQHbDQ

Kiváló dokufilm a maroklőfegyverekről. :lol:
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: security89 »

David.xxi. írta: 2020.02.22. 08:28 A házunk előtt történt, gyakorlatilag kerítésen belülről lőtáv, ha ugy alakul, nem hiszem, hogy ne jött volna be utánam. (Igen tudom, ha mar utcán áll nem lehet)
Szemétlerakónak nézte a házunk elejét, amit szóvá tettem.
Megnyugodhatsz. Feladta magát a yardon, most előzetesben csücsül...
Piréz poéta.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2020.02.23. 14:58 Na várjunk egy kicsit, Angyalszem használt a filmben egy szereltlőszeresre átalakított Colt Navyt ist!
Nem Angyalszem volt, hanem a Csúf, alias Tuco... A híres fegyverboltos jelenet, 3-ból rak össze 1 Coltot. Alapmű,!! Ja, meg Clint papa is csörgő kigyos markolatú szeretlőszeres Colttal nyomatta, a hoteles jelenet, amikor a szetszedett fegyvert petróleummal tisztítja...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TurboP írta: 2020.02.23. 09:53 A markolat jól néz ki rajta, a fegyver is jól néz ki, csak feltűntek rajta csiszolásnyomok (vagy polírozási hibák, vagy mit tudom én minek a nyoma).
A használatból eredő karcolásokat láttad, attól csak jobban néz ki, szerintem.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: zora »

The Gent írta: 2020.02.23. 18:51 Nem Angyalszem volt, hanem a Csúf, alias Tuco... A híres fegyverboltos jelenet, 3-ból rak össze 1 Coltot. Alapmű,!! Ja, meg Clint papa is csörgő kigyos markolatú szeretlőszeres Colttal nyomatta, a hoteles jelenet, amikor a szetszedett fegyvert petróleummal tisztítja...
Nézzél hülyének, hogy nem tudom, kinél mi volt. :-)
Nah, akkor most házi feladat, nagy képernyőn tessék megnézni azt a jelenetet, amikor Angyalszem visszamegy a megbízójához, és lelövi, mert az előző áldozata a halála előtt kifizette. Ezek szerint meg fogsz lepődni. És mivel belegázoltál a lelkivilágomba, a következő sört Te fizeted! :-)
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Az elsütőbillentyűtől jobbra is?
The Gent írta: 2020.02.23. 18:53 A használatból eredő karcolásokat láttad, attól csak jobban néz ki, szerintem.
"..."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TurboP írta: 2020.02.23. 19:19 Az elsütőbillentyűtől jobbra is?
"nem nagyitozni, lőni"..
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: TurboP »

2018-07-28_10-23-44.jpg
:lol: :lol: :lol:
The Gent írta: 2020.02.24. 10:35 "nem nagyitozni, lőni"..
"..."
Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

security89 írta: 2020.02.23. 16:12 Megnyugodhatsz. Feladta magát a yardon, most előzetesben csücsül...
Miután kiugrasztották a nyulat a bokorból
Up to date közvetítésem volt, 2 házra lakik tőlünk :D
További részletek: http://csepel.info/?p=72757
1582543623595.jpg
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

David.xxi. írta: 2020.02.24. 12:29 Miután kiugrasztották a nyulat a bokorból
Up to date közvetítésem volt, 2 házra lakik tőlünk :D
További részletek: http://csepel.info/?p=72757
1582543623595.jpg
A cikk végén:
"Van segítség, ha fél éjszaka

Három éve létezik a Hazakísérő Telefon szolgáltatás, ami a 06-80-442-422-es zöld számon vagy a 06-30-899 3465-ös normál tarifás számon érhető el hétfő–szombat este tíztől hajnali 2-ig, vasárnap este tíztől hajnali 1-ig. Itt a diszpécser elkéri az adatokat, leköveti a hívót, és ha baj történne, azonnal értesíti a rendőrséget."

Mikor érjük már meg, hogy pótcselekvés helyett szabadon tartható önvédelmi eszközt ajánlanak az embereknek? :evil:
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Még egy ok az autók betiltására.

https://index.hu/kulfold/2020/02/25/nem ... olkmarsen/
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.02.25. 15:26 És mindezt itt tudják gyártani a szomszéd egészen kicsi országban, a világpiac jelentős szereplőjeként.

Mi meg extázisba esünk, ha tényleg kapható valami cucc, amibe zsírozott gumit lehet tuszkolni....

(Igaz a másik szomszéd országunk meg a világ legnagyobb kézifegyver-exportőre/lakos. És ezekkel annyira nem eltérő a történelmi fejlődésünk, hogy évszázadokig egy ország voltunk.)
Áthoztam a lőfegyveres topikból.

Szóval ez a történelmi fejlődés-dolog nem teljesen azonos. Mind a sógorék mind a Horvátok a 2. vh után függetlenek voltak a nagy katonai tömböktől, egyikőjük sem volt VSZ vagy NATO tag. Így sokkal jobban rá voltak kényszerítve a saját fegyvergyártás felfuttatására. A horvátoknál a balkáni háborúk is gyorsították az eseményeket.
Szóval ez az azonos történelmi fejlődés igaz is meg nem is szvsz. De ettől függetlenül tény, hasonló méretű országokként világszínonalú fegyvergyártást tudnak felmutatni. És ha erre valaki rávágná hogy "Dehát mi meg cézéket gyártunk", na ők nem licencből gyártanak mint mi, és nem is csak pár éve, hanem saját gyáraik és fejlesztéseik vannak, amik jórészt a piacból élnek. Minálunk meg ugye még évekig csak a HM-BM rendelések fogják pörgetni a CZ gyártásokat
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2020.02.25. 16:07 Áthoztam a lőfegyveres topikból.

Szóval ez a történelmi fejlődés-dolog nem teljesen azonos. Mind a sógorék mind a Horvátok a 2. vh után függetlenek voltak a nagy katonai tömböktől, egyikőjük sem volt VSZ vagy NATO tag. Így sokkal jobban rá voltak kényszerítve a saját fegyvergyártás felfuttatására. A horvátoknál a balkáni háborúk is gyorsították az eseményeket.
Szóval ez az azonos történelmi fejlődés igaz is meg nem is szvsz. De ettől függetlenül tény, hasonló méretű országokként világszínonalú fegyvergyártást tudnak felmutatni. És ha erre valaki rávágná hogy "Dehát mi meg cézéket gyártunk", na ők nem licencből gyártanak mint mi, és nem is csak pár éve, hanem saját gyáraik és fejlesztéseik vannak, amik jórészt a piacból élnek. Minálunk meg ugye még évekig csak a HM-BM rendelések fogják pörgetni a CZ gyártásokat
Légyszi ideológizáld meg a történelmi fejlődés szempontjából a Cseh, Szlovák vonalat is. Hátha volt ott is valami nagy különbség hozzánk képest, amitől kevésbé érzem szarul magam! :-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2020.02.25. 16:13 Légyszi ideológizáld meg a történelmi fejlődés szempontjából a Cseh, Szlovák vonalat is. Hátha volt ott is valami nagy különbség hozzánk képest, amitől kevésbé érzem szarul magam! :-)
Simán! :-)
Csehek: tradicionálisan baromi erős az ipar- és a fegyveripar.
Szlovákok: csehszlovákia révén ugyanebben részesültek pár évtizedig. Aztán a válás után is maradt jó pár szaki akik vitték tovább a korábbi vonalat.

És ne feledjük: egyik említett országban sem a magyar BM írja a fegyverjogszabályokat! :twisted:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2020.02.25. 16:13 Légyszi ideológizáld meg a történelmi fejlődés szempontjából a Cseh, Szlovák vonalat is. Hátha volt ott is valami nagy különbség hozzánk képest, amitől kevésbé érzem szarul magam! :-)
+1

És még a lengyel fegyveripar is acélosabb a miénknél. Pedig ott aztán nemhogy ipari hagyományok, de államiság is vajmi kevéske...

(Félve kérdezem: nem kehet, hogy itt lett elbaszva valami rettenetesen???)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2020.02.25. 16:07 És ha erre valaki rávágná hogy "Dehát mi meg cézéket gyártunk", na ők nem licencből gyártanak mint mi, és nem is csak pár éve
Szia,

Szerintem tevedsz, nincs gyartas, csak a legyartott alkatreszek osszeszerelese.
Gyartasra csak igeret van, hogy tavaly be fog indulni.

Bel
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Erre csak idézni tudom egyik nagybecsünket:

Elkúrtuk nem kicsit hanem nagyon.
gvass1 írta: (Félve kérdezem: nem kehet, hogy itt lett elbaszva valami rettenetesen???)
"..."
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2020.02.25. 16:48 +1

És még a lengyel fegyveripar is acélosabb a miénknél. Pedig ott aztán nemhogy ipari hagyományok, de államiság is vajmi kevéske...

(Félve kérdezem: nem kehet, hogy itt lett elbaszva valami rettenetesen???)
b..hatják a fejlett fegyveripart, ha max 22-es GP-jük lehet. B..hatjuk mi is akármit gyártunk, ha nem lehet legáll min. szerelt gumis.
én nem sírok a magyar fegyveripar miatt. 1% GDP-t termelne max. Azt meg 4 hosszú hétvége megoldja a turizmusban....
Tapsoltunk itt a CZ gyártás végett, de igazából olyan szűk keresztmetszethez jut el, hogy érdektelen. többen jérnak lőtérre? nem. van több lőtér? nincs. Van fegyverfétis a gennymédiában. VAN.
A síelés nagyobb támogatást kap, pedig 2db sípályánk van, hó meg csak hóágyúból. Mégis tele van minden 7végén és hétköznap is vannak szépecskén.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2020.02.25. 17:07 Szia,

Szerintem tevedsz, nincs gyartas, csak a legyartott alkatreszek osszeszerelese.
Gyartasra csak igeret van, hogy tavaly be fog indulni.

Bel
Igazad van, mi összeszerelünk. Ez is több az eddigieknél azért, de ugye a horvátok és a csehek-szlovákok meg a tervezéstől az összeszerelésig mindeng maguk végeznek, vagy koordinálnak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2020.02.26. 21:59 a horvátok és a csehek-szlovákok meg a tervezéstől az összeszerelésig mindeng maguk végeznek, vagy koordinálnak.
Meg a szlovének is.
https://www.youtube.com/watch?v=UJpU1e8XJxw
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2020.02.27. 22:53 OFF

Állítom…
1. …a pánik és pánikkeltés sokkal nagyobb károkat és komolyabb következményeket okoz, mint pusztán a koronavírusos megbetegedések;
2. …ha eltitkolták volna, a kutya se venné észre, hogy járvány van. "Tél van, influenzaszezon, mindenki beteg." Ugyanúgy, ahogy a többi médiafigyelmet nem kapó járvány, ez is észrevétlenül végigsöpört volna a Földön.
3. …már megint annak a következményeit szenvedjük, hogy az újságírók elsöprő többsége semmihez sem ért az újságíráson kívül, és semmilyen témával szemben sincs annyi alázatuk, hogy belássák a tudatlanságukat és megkíméljenek tőle (=ne írjanak róla). A cikkek "99%"-a olyan szintű, amit én írnék egy átguglizott este után.

Basszus, kitört rajtam a riggsizmus: ez ragályos! :-)
Visszaolvasva önmagam: ez a három pont azt is mutatja, hogy én se vagyok különb náluk…
Áthoztam a kiállításos topikból.

Sztem nincs senkinek annyi információja, hogy egyértelműen megítélje a helyzetet. Nyilván nagyon kevesen vannak akik valóban értenek hozzá akik virológusok, képben vannak az ilyen járványokkal kapcsolatban. Mi laikusok csak a hírekből tudunk tájékozódni.
Részemről egyik szélsőséggel sem tudok egyetérteni (totál pánik vs túl van fújva, haggyukmá') ez egy új sztori, jobb az óvatosság, és a felelőtlenségnek tartom azt is aki leszarja az egészet magasról. Részemről egyrészt bevásároltam egy-másfél hónapra, másrészt azért megyek emberek közé, jövök-megyek a világban.
Ja hát a gazdasági károk... egyébként is nyakunkon a recesszió, olyan ütemben növekedett éveken át a gazdaság amilyenre hosszú évtizedekig nem volt példa. A fák nem nőnek az égig, eljött az ideje némi visszaesésnek, a gazdasági folyamatokban ciklikusság van.

Maga a WHO sem tudja még pontosan hogy hova fog kifutni ez az egész.

https://hvg.hu/vilag/20200227_WHOfoigaz ... _is_valhat

Valahol sztm egy összetett pszichózis is dolgozik az emberekben. A katasztrófafilmek világa, a félig- vagy teljesen rosszul megírt hírek, némi lelkiismeret furdalás (túl sokan vagyunk, láthatóan nem tud a föld eltartani ennyi embert) és ki tudja mi még?
Kiderül mi lesz belőle, én addig Cromwell filozófiáját tartom a követendő arany középútnak: bizakodjunk, de azért tartsuk szárazon a puskaport!
(Ezt értsük jól)

Riggsizmus: van egy szociálpszichológiai elmélet, a nevére most nem emlékszem, ami szerint egy csoport belső dinamikájában vannak jól meghatározott szerepkörök. Ha az egyik szerepkörből egy személy kiesik, mert pl elhagyja a csoportot, akkor rövid időn belül lesz más, aki azt a szerepkört betölti.
Hát, Isten hozott Riggs szerepében - Riggs magyar hangja mostantól Poresz. :D
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2020.02.27. 23:29
Riggsizmus: van egy szociálpszichológiai elmélet, a nevére most nem emlékszem, ami szerint egy csoport belső dinamikájában vannak jól meghatározott szerepkörök. Ha az egyik szerepkörből egy személy kiesik, mert pl elhagyja a csoportot, akkor rövid időn belül lesz más, aki azt a szerepkört betölti.
Hát, Isten hozott Riggs szerepében - Riggs magyar hangja mostantól Poresz. :D
Poresz Riggs, az OFF Magazin főszerkesztője. :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2020.02.27. 22:53 2. …ha eltitkolták volna, a kutya se venné észre, hogy járvány van. "Tél van, influenzaszezon, mindenki beteg." Ugyanúgy, ahogy a többi médiafigyelmet nem kapó járvány, ez is észrevétlenül végigsöpört volna a Földön.
Szia,

Szerintem valoszinuleg ebben az egy pontban nagyon nincs igazad.

Az eltitkolas azt is jelenti, hogy nincs jarvanyugyi intezkedes, mert a mai vilagban nem lehet eltitkolni egy karantent, legalabb az kiderul, hogy a kulfoldiek szazai a hirzarlat miatt latszolag nyomtalanul eltuntek.

Marpedig ha ezen a kepen a virus megfertoz atlagosan 0.8 embert (ami azt jelenti, hogy szep csendben megszunik a fertozes),

Kép

Akkor szertined ugyanaz a virus ezen a kepen hany embert fertoz meg?
Kép

Szoval en azt gondolom, hogy nyilvanvalo, hogy az angol "legrosszabb forgatokonyv" meg se lesz kozelitve, de leginkabb a jarvany terjedeset csokkento intezkedesek miatt.

A jarvanyok termeszete (exponencialis terjedes, ahol az alap konnyen modosithato) miatt "erzesbol" nem lehet megmondani, hogy intezkedes nelkul mi lett volna az eredmeny.

Pici magyarazat ehhez, tegyuk fel (csak a szamolas kedveert), hogy a virus atlagosan arra kepes, hogy 50 m-en belul megbetegiti a vedtelen emberek negyedet.
-Ha volt 1 betegunk, akkor az 2. kepen (ahol 10 m-en van 24 ember, tehat 50 m-en lenne 120 ember) az elso "korben" lenne 30 beteg, a 2-ban 900, a 3-ban 27000, utana 810000, 24300000 es meg csak a 5. korben jarunk.
-Ha volt 16 betegunk, akkor az 1. kepen (ahol 2 vedtelen ember van 50 m-en belul) az elso korben lenne 8 uj betegunk, a 2-ban 4, a 3-ban 2, a negyedikben 1, az otodik korben pedig megszunnne a jarvany, mert mar egyetlen uj beteg se lenne.

Es persze sok ember mondogatna, hogy milyen hulyeseg ez a nagy panikkeltes, amikor alig par beteg volt osszesen.

Masreszt eddig (mondjuk en utoljara penteken jartam boltban) szerintem nagyjabol idealis az a helyzet, hogy a korabban meglevo osztonos ovatossagbol eredeto tartalekkepzes helyre allt. Raadasul olyankor, amikor nincs semmi objektiv indok a kapkodasra, ezert egyreszt van ideje a teljes ellatasi lancnak reagalni (vagyis amikor keves a poreleszto a boltban, akkor van ido arra is, hogy szoljanak a kozponti raktarnak, es arra is, hogy a kozponti raktar szoljon a gyarnak, es arra is, hogy a gyar a 2 muszakrol atterjen a 3 muszakos munkara egy rovid ideig). Es ami a legfontosabb: az emberek olyankor mennek hosszu tomott sorban a boltokba, amikor nincs fertozes, vagyis a hosszu tomott sor nem ront a helyzeten.

Persze lehet, hogy a vasarlast tulzasba fogjak vinni a kozeljovoben, de az ertelmesebb emberek mostmar ugyse nagyon akarnak olyan dolgokat venni, amibol mar megfeleloen bevasaroltak. :-)

Bel
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Nem tudom eldönteni, hogy melyik topik lenne a legmegfelelőbb, ezért inkább ide rakom :D
Régi érdekességek a múltból : )

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára smith15 2020.03.02. 10:20-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2020.03.02. 10:10 Nem tudom ledönteni, hogy melyik topik lenne a legmegfelelőbb, ezért inkább ide rakom :D
Régi érdekességek a múltból : )

Kép

alul dajcsmarkos ár? Ejjj, az illegalitás évei!:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2020.03.02. 10:14 alul dajcsmarkos ár? Ejjj, az illegalitás évei!:-)))
Igen, minden töltény DM-es :D És természetesen milyen más fegyver lenne hozzájuk, ha nem FBI 8000 :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2020.03.02. 10:20 Igen, minden töltény DM-es :D És természetesen milyen más fegyver lenne hozzájuk, ha nem FBI 8000 :D
Mert az volt a legolcsobb ontolto: 89,90 DM volt annak idejen.

Persze gyerekfejjel arrol is csak almodoztunk...

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2020.03.02. 10:27 Mert az volt a legolcsobb ontolto: 89,90 DM volt annak idejen.

Persze gyerekfejjel arrol is csak almodoztunk...

Kép
Általános iskolás koromban az osztálytársamnak volt egy Olimpia 6-osa. Nagyon nagy király volt, irigyeltem is érte. Aztán Apám hozott egy front firingre átalakított csúszótáras Slaviát. Na, az mindent vitt.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2020.03.02. 10:36 Általános iskolás koromban az osztálytársamnak volt egy Olimpia 6-osa. Nagyon nagy király volt, irigyeltem is érte. Aztán Apám hozott egy front firingre átalakított csúszótáras Slaviát. Na, az mindent vitt.
Nekem, édesapám által munkája közben padláson talált, revolver volt az überkirály, amit hazahozott, asszem ilyen volt
DSC_0395.jpg
de persze édesanyám nem engedte, hogy megtartsuk, azóta is flusztral a dolog...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

amikor még ritka volt a szakirodalom hát csinaltam
aztán hozzájutottam valamihez
IMG_20200302_115355.jpg
IMG_20200302_115430.jpg
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

sodoma írta: 2020.03.02. 11:56 amikor még ritka volt a szakirodalom hát csinaltam
aztán hozzájutottam valamihez
IMG_20200302_115355.jpgIMG_20200302_115430.jpg
Ja,mint a mostani generációnak, úgy tudom megmagyarázni, a videó kazetta kölcsönzöt, hogy az egy analóg, mechanikus YouTube volt...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

The Gent írta: 2020.03.02. 12:42 Ja,mint a mostani generációnak, úgy tudom megmagyarázni, a videó kazetta kölcsönzöt, hogy az egy analóg, mechanikus YouTube volt...
az ÖKM meg lapozható pornhub, nyögések hangja nélkül.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.03.02. 12:50 az ÖKM meg lapozható pornhub, nyögések hangja nélkül.
ok boomer
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Érdekes, hogy mindenkinek egyből van kéznél abból az időszakból származó valami 😇

Ide is betört a retró :lol:
Csatolmányok
15831524741354498462155640578014.jpg
15831524999205734442480766346180.jpg
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2020.03.02. 13:36 Érdekes, hogy mindenkinek egyből van kéznél abból az időszakból származó valami 😇

Ide is betört a retró :lol:


Ééés tényleg kéznél van!
Resizer_15831527437260.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

RatRace írta: 2020.03.02. 13:36 Érdekes, hogy mindenkinek egyből van kéznél abból az időszakból származó valami 😇

Ide is betört a retró :lol:
ja nem most fertozodtunk meg a fegyvermaniával. en 7es koromban 1989 már petardat arultam, kesobb deot is:-)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2020.03.02. 13:40 Ééés tényleg kéznél van!

Resizer_15831527437260.jpg
Szép, szép, de asszittem, aranyozott..
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

bel írta: 2020.03.01. 07:25
Masreszt eddig (mondjuk en utoljara penteken jartam boltban) szerintem nagyjabol idealis az a helyzet, hogy a korabban meglevo osztonos ovatossagbol eredeto tartalekkepzes helyre allt. Raadasul olyankor, amikor nincs semmi objektiv indok a kapkodasra, ezert egyreszt van ideje a teljes ellatasi lancnak reagalni (vagyis amikor keves a poreleszto a boltban, akkor van ido arra is, hogy szoljanak a kozponti raktarnak, es arra is, hogy a kozponti raktar szoljon a gyarnak, es arra is, hogy a gyar a 2 muszakrol atterjen a 3 muszakos munkara egy rovid ideig). Es ami a legfontosabb: az emberek olyankor mennek hosszu tomott sorban a boltokba, amikor nincs fertozes, vagyis a hosszu tomott sor nem ront a helyzeten.

Persze lehet, hogy a vasarlast tulzasba fogjak vinni a kozeljovoben, de az ertelmesebb emberek mostmar ugyse nagyon akarnak olyan dolgokat venni, amibol mar megfeleloen bevasaroltak. :-)
Úgy egyébként szerintem teljesen igazad van, de annyit azért hozzátennék, az emberek nem magától a betegségtől való félelmükben mennek bevásárolni a tartalékképzés okából - mert akkor pont, hogy inkább nem mennének a többi ember közé -, hanem sokkal inkább a karanténtól és az azzal járó élelmiszerhiánytól való félelmükben, amire meg azt kell mondjam, hogy kb. még jogos is lehet.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Gaston Glock írta: 2020.03.03. 07:30 Úgy egyébként szerintem teljesen igazad van, de annyit azért hozzátennék, az emberek nem magától a betegségtől való félelmükben mennek bevásárolni a tartalékképzés okából - mert akkor pont, hogy inkább nem mennének a többi ember közé -, hanem sokkal inkább a karanténtól és az azzal járó élelmiszerhiánytól való félelmükben, amire meg azt kell mondjam, hogy kb. még jogos is lehet.
Teljesen jól látod. Tényleg nem a vírustól félnek a legtöbben, ahogy hallom mostanában. meg nem is maszkért rohangálnak, az úgyis elfogyott. Az olasz karantén ijesztette meg őket: hogy akkor két hétig zabhegyez odahaza, és bolt vagy lesz, vagy nem, kaja vagy lesz, vagy nem, és belegondolt, hogy két napi kajája sincs otthon.
Ma voltam Pennyben (nálunk ez van, meg Spar, de az drágább...). Kb. minden volt, a tészta volt fogytán, de az durván (29%) volt leakciózva a héten, szóval érthető. Nyilván vettem én is (de csak mert egy hónapon belül úgyis elfogy).
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

swordmanus írta: 2020.03.03. 12:54 Teljesen jól látod. Tényleg nem a vírustól félnek a legtöbben, ahogy hallom mostanában. meg nem is maszkért rohangálnak, az úgyis elfogyott. Az olasz karantén ijesztette meg őket: hogy akkor két hétig zabhegyez odahaza, és bolt vagy lesz, vagy nem, kaja vagy lesz, vagy nem, és belegondolt, hogy két napi kajája sincs otthon.
Ma voltam Pennyben (nálunk ez van, meg Spar, de az drágább...). Kb. minden volt, a tészta volt fogytán, de az durván (29%) volt leakciózva a héten, szóval érthető. Nyilván vettem én is (de csak mert egy hónapon belül úgyis elfogy).
Én egyébként csak a FB-on meg a TV-ben láttam üres polcokat, mert itt nálunk a belvárosban, a Nyugatinál, a Blahánál, az Astoriánál, minden van, a polcok tele vannak, lényegében mindegy, hogy Lidl-be vagy Spar-ba megyek. De a kicsi éjjel-nappali boltok is tele vannak. Viszont apu mondta, hogy náluk Újpesten a Tesco-ban valóban üres polcok voltak, ahogyan ment. De esélyesen nem azért, mert minden elfogyott, inkább azért, mert nem tudták elég gyorsan utántölteni a polcokat, mert mondta, hogy a békán meg a kiskocsikon már ott állt az utánpótlás, csak azt sem volt idejük kirakni, mert egyes vásárlók már azokról kezdték lekapkodni. Viszont ez múlt hét végén volt, azt mondja, hogy azóta nincs ilyesmi. Nyilván aki akart beraktározott, megnyugodott.
Nekem idehaza amúgy is vannak konzervek, májkrém meg melegíteni való is, mert én hétvégente amúgy is ezeket eszem, mert nem főzök. Mirelit pizza is van, meg zsömle a mélyhűtőben, mert ezeket a lefóliázott kenyereket én rühellem, olyan ízük van mint a fűrészpornak. Néhány almám is van még, azok szintén elég sokáig elállnak.
Maszkokat illetően, nekem olyanom nincs bevallom, ez lehet hiányosság. Viszont van NATO gázálarcom 2 db, pótszűrőkkel. Na jah, azok ugye idehaza kiválóak, de ha abban valamelyikben mennék ki az utcára lehet furcsán néznének rám. :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Gaston Glock írta: 2020.03.03. 14:32 Én egyébként csak a FB-on meg a TV-ben láttam üres polcokat, mert itt nálunk a belvárosban, a Nyugatinál, a Blahánál, az Astoriánál, minden van, a polcok tele vannak, lényegében mindegy, hogy Lidl-be vagy Spar-ba megyek. De a kicsi éjjel-nappali boltok is tele vannak. Viszont apu mondta, hogy náluk Újpesten a Tesco-ban valóban üres polcok voltak, ahogyan ment. De esélyesen nem azért, mert minden elfogyott, inkább azért, mert nem tudták elég gyorsan utántölteni a polcokat, mert mondta, hogy a békán meg a kiskocsikon már ott állt az utánpótlás, csak azt sem volt idejük kirakni, mert egyes vásárlók már azokról kezdték lekapkodni. Viszont ez múlt hét végén volt, azt mondja, hogy azóta nincs ilyesmi. Nyilván aki akart beraktározott, megnyugodott.
Nekem idehaza amúgy is vannak konzervek, májkrém meg melegíteni való is, mert én hétvégente amúgy is ezeket eszem, mert nem főzök. Mirelit pizza is van, meg zsömle a mélyhűtőben, mert ezeket a lefóliázott kenyereket én rühellem, olyan ízük van mint a fűrészpornak. Néhány almám is van még, azok szintén elég sokáig elállnak.
Maszkokat illetően, nekem olyanom nincs bevallom, ez lehet hiányosság. Viszont van NATO gázálarcom 2 db, pótszűrőkkel. Na jah, azok ugye idehaza kiválóak, de ha abban valamelyikben mennék ki az utcára lehet furcsán néznének rám. :lol:
Mire tényleg kell már az a maszk, senki nem fog furán nézni rád, inkább irigyelni fognak érte. :lol:
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

swordmanus írta: 2020.03.04. 13:25 Mire tényleg kell már az a maszk, senki nem fog furán nézni rád, inkább irigyelni fognak érte. :lol:
Lehet. :D
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

G.D írta: 2020.03.05. 15:13 Kép
Ez nagyon tetszik! Te készítetted?
Eladó, Tesó? Öccá? :lol: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

G.D írta: 2020.03.05. 15:13 Kép
wazzeee... qrvajó, kell egy ilyen...
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

TotoHU írta: 2020.02.27. 23:29 Áthoztam a kiállításos topikból.

Sztem nincs senkinek annyi információja, hogy egyértelműen megítélje a helyzetet. Nyilván nagyon kevesen vannak akik valóban értenek hozzá akik virológusok, képben vannak az ilyen járványokkal kapcsolatban. Mi laikusok csak a hírekből tudunk tájékozódni.
Részemről egyik szélsőséggel sem tudok egyetérteni (totál pánik vs túl van fújva, haggyukmá') ez egy új sztori, jobb az óvatosság, és a felelőtlenségnek tartom azt is aki leszarja az egészet magasról. Részemről egyrészt bevásároltam egy-másfél hónapra, másrészt azért megyek emberek közé, jövök-megyek a világban.
Ja hát a gazdasági károk... egyébként is nyakunkon a recesszió, olyan ütemben növekedett éveken át a gazdaság amilyenre hosszú évtizedekig nem volt példa. A fák nem nőnek az égig, eljött az ideje némi visszaesésnek, a gazdasági folyamatokban ciklikusság van.

Maga a WHO sem tudja még pontosan hogy hova fog kifutni ez az egész.

https://hvg.hu/vilag/20200227_WHOfoigaz ... _is_valhat

Valahol sztm egy összetett pszichózis is dolgozik az emberekben. A katasztrófafilmek világa, a félig- vagy teljesen rosszul megírt hírek, némi lelkiismeret furdalás (túl sokan vagyunk, láthatóan nem tud a föld eltartani ennyi embert) és ki tudja mi még?
Kiderül mi lesz belőle, én addig Cromwell filozófiáját tartom a követendő arany középútnak: bizakodjunk, de azért tartsuk szárazon a puskaport!
(Ezt értsük jól)

Riggsizmus: van egy szociálpszichológiai elmélet, a nevére most nem emlékszem, ami szerint egy csoport belső dinamikájában vannak jól meghatározott szerepkörök. Ha az egyik szerepkörből egy személy kiesik, mert pl elhagyja a csoportot, akkor rövid időn belül lesz más, aki azt a szerepkört betölti.
Hát, Isten hozott Riggs szerepében - Riggs magyar hangja mostantól Poresz. :D
A jarvanyveszely megiteleset mellozve, az alabbi pontok fontosak lehetnek

1. Ha sejtjuk hogy karanten lesz mit tegyunk? (prevencio)
2. Ha mar karanten van mit tegyunk? (Jotanacsok)
3. Fertozes megelozese
4. Ha mar elkaptuk mi a f@szt tegyunk (antiviralis "virusolo" szerek, gyogyszerek, modszerek)

Ezekrol jo lenne egy hiteles osszefoglalo iras
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Szerintem ez a Tuleles topikban on. :-)

Bel
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

bel írta: 2020.03.05. 20:43 Szia,

Szerintem ez a Tuleles topikban on. :-)

Bel
Lehet, de akkor az osszes ezzel kapcsolatos komment is.
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Azta qrva......
Csak abban reménykedem hogy nem saját kép, mert akkor nem irigykedem.
:D :D :D
G.D írta: 2020.03.06. 18:12 Kép
"..."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TurboP írta: 2020.03.06. 19:02 Azta qrva......
Csak abban reménykedem hogy nem saját kép, mert akkor nem irigykedem.
:D :D :D
Szeretnél egy ilyen mell-lényt? :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

1000

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

1000.JPG
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: 1000

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thomaster írta: 2020.03.09. 12:551000.JPG
Jah csak ebből mennyi a tiltott, másodnick, troll, stb? ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: 1000

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.03.09. 12:56 Jah csak ebből mennyi a tiltott, másodnick, troll, stb? ;)
Masszív 2/3-os többség!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Tudod a cápa amelyik a kezedből eszik, az előbb-utóbb a lábadból is fog.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára TurboP 2020.03.09. 13:58-kor.
"..."
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

TurboP írta: 2020.03.09. 13:46 Tudod a cápa a melyik a kezedből eszik, az előbb-utóbb a lábadból is fog.
A horgot szedi ki szerencsétlenek szájából.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: 1000

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Ha rendezitek a listát hozzászólásokra, akkor a 100. ember már csak 26, a 200. már csak 5 hozzászólással rendelkezik.

Vagyis szerintem nincs 200 ember aki rendszeresen olvassa a fórumót. (vagy max annyi).
Ezek alapján lehet 4/5 is az arány.

gvass1 írta: 2020.03.09. 13:00 Masszív 2/3-os többség!
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: 1000

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2020.03.09. 13:52 Ha rendezitek a listát hozzászólásokra, akkor a 100. ember már csak 26, a 200. már csak 5 hozzászólással rendelkezik.

Vagyis szerintem nincs 200 ember aki rendszeresen olvassa a fórumót. (vagy max annyi).
Ezek alapján lehet 4/5 is az arány.
OLVASNI nagyon sokan olvassák. Ahhoz regelés sem kell. Hozzá nem szól a regisztráltak 80%-a kb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Gondolkodtam, miután elküldtem, hogy lesz -e aki félreérti mivel nem raktam smile-t a végére.

Képzeld én is rájöttem, hogy mit csinál.

parazstaposo írta: A horgot szedi ki szerencsétlenek szájából.
"..."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: 1000

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Azt meg az adminok tudnák megnézni, hogy mondjuk egy nap hány különböző ip-ről olvasták a fórumot.
Ez már közelebb vinne a valós számhoz. (de nem lenne pontos)
Bár akkor sem hiszen, hogy olyan nagyon-nagyon sokan lennének.
gvass1 írta: 2020.03.09. 13:54 OLVASNI nagyon sokan olvassák. Ahhoz regelés sem kell. Hozzá nem szól a regisztráltak 80%-a kb.
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: 1000

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2020.03.09. 13:57 Azt meg az adminok tudnák megnézni, hogy mondjuk egy nap hány különböző ip-ről olvasták a fórumot.
Ez már közelebb vinne a valós számhoz. (de nem lenne pontos)
Bár akkor sem hiszen, hogy olyan nagyon-nagyon sokan lennének.
Egy csomo igrendes es belugyi dolgozo kinyomtatva, jelolofilccel kihuzva kapja, IP cim nelkul, hahó!:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: 1000

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Hát valahonnan legalább tanulnak!
:lol: :lol: :lol: :lol:
gvass1 írta: 2020.03.09. 13:58 Egy csomo igrendes es belugyi dolgozo kinyomtatva, jelolofilccel kihuzva kapja, IP cim nelkul, hahó!:-)))
"..."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Darwin díj esély

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Korán neveztek az idei Darwin díjra, de rögtön eséllyel indulnak:
:lol: :lol:

https://index.hu/belfold/2020/03/09/ii. ... elrobbant/
"..."
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 1000

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2020.03.09. 13:58 Egy csomo igrendes es belugyi dolgozo kinyomtatva, jelolofilccel kihuzva kapja, IP cim nelkul, hahó!:-)))
Ezt sokszor olvastam már tőled, de remélem nem tapasztalat vagy biztos információ az alapja. :roll:
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: 1000

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2020.03.09. 13:54 OLVASNI nagyon sokan olvassák. Ahhoz regelés sem kell. Hozzá nem szól a regisztráltak 80%-a kb.
A magam részéről négy "régi Kéken" is regisztrált fórumozóról tudok, akik itt vannak és kb. napi szinten bele-bele olvasnak az őket érdeklő topikokba, szinte 0 hozzászólással.
Statisztikailag inaktívak, de ha más szemszögből nézzük nem, mert szinten vannak az ittenieket leginkább érintő témákkal, termékekkel és hasznosítják az olvasottakat.
Több fegyverük is van, gyűjtögetnek, időnként még gyakorolgatnak is, sőt amolyan mini találkozók folyamatos résztvevői, szervezői.
Azokról az ismerősökről nem is beszélve, akik szintén jelen vannak és időnként azért csak-csak olvasgatnak, ritkábban még hozzá is szólnak, főleg kérdések feltevésével.
Szvsz nem Én vagyok az egyetlen régi fegyverbuzzancs akinek vannak ilyen ismerősei is.
albi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:24

Re: 1000

Hozzászólás Szerző: albi »

Dönci62 írta: 2020.03.09. 20:36 A magam részéről négy "régi Kéken" is regisztrált fórumozóról tudok, akik itt vannak és kb. napi szinten bele-bele olvasnak az őket érdeklő topikokba, szinte 0 hozzászólással.
Statisztikailag inaktívak, de ha más szemszögből nézzük nem, mert szinten vannak az ittenieket leginkább érintő témákkal, termékekkel és hasznosítják az olvasottakat.
Több fegyverük is van, gyűjtögetnek, időnként még gyakorolgatnak is, sőt amolyan mini találkozók folyamatos résztvevői, szervezői.
Azokról az ismerősökről nem is beszélve, akik szintén jelen vannak és időnként azért csak-csak olvasgatnak, ritkábban még hozzá is szólnak, főleg kérdések feltevésével.
Szvsz nem Én vagyok az egyetlen régi fegyverbuzzancs akinek vannak ilyen ismerősei is.
Jó magam is, minden nap olvasom a fórumot.
Követem az eseményeket, de kérdéseimre írás /hozzá szólás nélkül is, gyakran feleletett találok.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: 1000

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2020.03.09. 13:58 Egy csomo igrendes es belugyi dolgozo kinyomtatva, jelolofilccel kihuzva kapja, IP cim nelkul, hahó!:-)))
Jah, elég komoly dossziénk lehet már... Így kezdődik, szigorúan titkos, bizalmas, x, y tiszta faju árja, északi típus...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: 1000

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

The Gent írta: 2020.03.10. 14:45 Jah, elég komoly dossziénk lehet már... Így kezdődik, szigorúan titkos, bizalmas, x, y tiszta faju árja, északi típus...
...Berlin teniszbajnoka.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: 1000

Hozzászólás Szerző: bel »

The Gent írta: 2020.03.10. 14:45 szigorúan titkos, bizalmas
Szia,

Ez 2 kulon kategoria, szerintem egyutt nem szerepelhetnek:
rendkívül súlyosan károsítja a minősítéssel védhető közérdeket, akkor „Szigorúan titkos!”,
károsítja a minősítéssel védhető közérdeket, akkor „Bizalmas!”

Bel
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Kedves fijuk!
Ne törjétek a fejjeteket! Butaságokon!
Minden ki tud mindenkiröl mindent!
Netuddki
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

zora írta: 2020.03.10. 19:01 Kedves fijuk!
Ne törjétek a fejjeteket! Butaságokon!
Minden ki tud mindenkiröl mindent!
Netuddki
:lol:

Úgy látom, nem csak én szeretem Tuskó-t és a Törököt.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

RatRace írta: 2020.03.10. 19:03 :lol:

Úgy látom, nem csak én szeretem Tuskó-t és a Törököt.
És Rejtőt, mindenek fölött. Ha én alkotnám a NAT-ot, kötelező lenne. :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2020.03.10. 19:21 És Rejtőt, mindenek fölött. Ha én alkotnám a NAT-ot, kötelező lenne. :-)
Az a baj, hogy a belügyesek csak a "Néma revolverek városát" olvasták...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2020.03.10. 19:25 Az a baj, hogy a belügyesek csak a "Néma revolverek városát" olvasták...
Hja, "Nincs kegyelem".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: 1000

Hozzászólás Szerző: The Gent »

bel írta: 2020.03.10. 15:07 Szia,

Ez 2 kulon kategoria, szerintem egyutt nem szerepelhetnek:
rendkívül súlyosan károsítja a minősítéssel védhető közérdeket, akkor „Szigorúan titkos!”,
károsítja a minősítéssel védhető közérdeket, akkor „Bizalmas!”

Bel
Köszönöm szépen, a kiigazítást, éreztem én is, hogy túl toltam, de eléggé komplex a személyiségem és ez elő szokott fordulni. Üdv.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2020.03.10. 19:01 Kedves fijuk!
Ne törjétek a fejjeteket! Butaságokon!
Minden ki tud mindenkiröl mindent!
Netuddki
A fijjug két j és ypszilon... 📝
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Túlélésből áthozva

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.03.12. 09:52 Nemnem, természetesen nem eszerint kell kezelni a dolgot. Írtam is utána, hogy legyen róla infónk, meg vegyük komolyan. Konkrétan az index főoldalát megnyitva akadtam ki a túltoláson. A túltolt pánikra viszont állítom, hogy nincs szükség, és nagy károkat okoz, nagyobbat, mint maga a járvány.
Az Index a 444 és hasonlók ingyenes hírportálok, nagymértékben elbulvárosodtak már. Abból élnek hogy híreket tolnak ki, az kerül a főoldalra amire a legtöbben kattintanak, kis túlzással.
Érdemes fizetős tartalmakat olvasni, itthon is van már ilyen (HVG 360, sztm elég korrekt). Esetleg külföldi portálokat. Kevésbé függnek a hirdetési bevételektől, ezért tárgyilagosabbak, kevésbé szenzáció hajhász a stílusuk.

A gazdasági károkkal kapcsolatban: a gazdasági ciklusok alapján már régen megérett az idő egy combosabb korrekcióra, és némi recesszióra. Ez így működik, nincs 0/24 szárnyaló növekedés soha. Történelmi csúcsokat döntögetett éveken át a gazdasági növekedés, valaminek jönnie kellett ami visszaesést hoz. Hát kiderült mi lett az - a koronavírus. Szóval itt volt már az ideje, kezdődjön csak el, legyünk túl rajta minél hamarabb. A koronavíruson is és a gazdasági válságon is.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Numizmatikai csoportból:

"...pár napja kezdtem hirdetni jó pár darab ezüst 200 forintosokat, mivel van belőle pár eladásra szánt darab, majd rám irt hasonló kiadású hölgyemény a csoportból gondoltam semmi baj, hát legyen, mivel munkából tartva hazafelé találkoztunk, de ő nem egyedül, hanem két társával, evvel semmi gond gondoltam én, felértünk a lakásba ahol már tessso stb duma jött elő, ez ennyibe megy stb. mire észre vettem a dolgokat már pár érme hiányzót,, sőt kitüntetések a vitrinből majd, semmi gond gondoltam magamban, majd mutatok valamit jeligével nyitottam a páncélt s keserű pit barátomnak hála kipakoltattam a dolgokat az asztalra, majd szépen vártuk a rendőröket.."
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Őstehetségnek tűnik :twisted:
Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: laci008 »

G.D írta: 2020.03.12. 21:33 Őstehetségnek tűnik :twisted:
Kép
Bizony :shock:
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

laci008 írta: 2020.03.13. 06:17Bizony :shock:
És ő is:
Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: laci008 »

G.D írta: 2020.03.13. 11:58 És ő is:
Kép
Kollégám szavajárása :megpisztolyoznám :D
Válasz küldése