Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

TotoHU írta: 2020.02.19. 07:26 És vajon ez most egy tudatos hosszú távú tervezés eredménye volt a GP-nél, vagy "ha a Glocknak van akkor nekünk is lesz b@sszameg!" fellángolás eredménye, és a 22-es Klokk után ők is gyorsan összedobtak egyet? :D VIszont ez 180 grammal nehezebb valszeg a szán itt nem polimer, mint a G44-nél.
Alig pár éve kapható itthon többféle változatban a normál K22....
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Sziasztok!

Mi a különbség a Walther OSP és GSP között?

Köszi! :)
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Szia,

Az OSP .22 short mig a GSP .22 LR kaliberu.
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Cuki összecsukható ÉS csendesítős pisztolykaliberű karabélyocska:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/integra ... l-tec-tol/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

.500 fekete lőporos :) (vagy .410 sörétes)
image1.png
forrás: detonics / czechgun
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2020.02.21. 07:13 .500 fekete lőporos :) (vagy .410 sörétes)

image1.png

forrás: detonics / czechgun
Hát ez atomtaktikai megjelenésű lett.

Ha meglenne a 450 mm csőhossz, akkor a .410-es beíratható lenne vadászatra itthon is. 😆
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Vizimalac írta: 2020.02.20. 10:38 Szia,

Az OSP .22 short mig a GSP .22 LR kaliberu.
Köszönöm az infot!
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Azért megnézném az ügyintéző fejét amikor megjelennék ott egy ilyennel.
:D :D :D
gvass1 írta: Ha meglenne a 450 mm csőhossz, akkor a .410-es beíratható lenne vadászatra itthon is. 😆
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2020.02.21. 10:03 Azért megnézném az ügyintéző fejét amikor megjelennék ott egy ilyennel.
:D :D :D

Felraktam hírként is:


Detonics/Czechgun: .500 elöltöltős vagy .410 sörétes karabély


http://www.kaliberinfo.hu/hirek/detonic ... -karabely/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Ardesáról kerestem a fórumon információkat, amikor erre a régebbi beszélgetésre találtam. Nem tudom megállni, hogy ne gondolkodjak hangosan.
gvass1 írta: 2019.05.08. 07:16 Puska/Nyílpuska kombó – Traditions Crackshot XBR, és az egyik kombinációja nálunk sem engedélyköteles!
Kép
Nekem nyolc évvel ezelőttről a LaRue Tactical Ruger 10-22 Arrow Conversion Kit jut eszembe (305 grain* tömegű nyílvessző 425 fps [≈145 m/s] sebességgel 16"-es csőből).

* Információ a LaRue Tactical honlapjáról: a link pár hónapja még élt, Wayback Machine nem segített.

"A torkolati sebesség (tömeg nem ismert) kb. 120 m/s a nyílvessző esetében."*→Szubszonikus: jópofa (és legjobb tudomásom szerint itthon is legális) lenne integrált hangtompítóval. Most ránézek a szabadalomra (US9546844 - Ez tényleg nem sérti a LaRue Tactical szabadalmát?) és elgondolkodok a hogyanon. Fantázianeve lehetne Poacher's Special.

* "With a 20” barrel, the XBR allows you to shoot an arrow out of your Crackshot™ rifle […] The Crackshot™ XBR™ fires a Traditions™ 2216 Firebolt™ Arrow that is a standard 16” Aluminum arrow. This arrow can travel up to 385 FPS"
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

7,62x54R

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Hali!

Van valakinek 7.62x54R kaliberű fegyvere?

Privátban kérdeznék.
"..."
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: 7,62x54R

Hozzászólás Szerző: laci008 »

TurboP írta: 2020.02.23. 09:55 Hali!

Van valakinek 7.62x54R kaliberű fegyvere?

Privátban kérdeznék.
Még van
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: 7,62x54R

Hozzászólás Szerző: brh562 »

laci008 írta: 2020.02.23. 16:39Még van
Még ? mi az és mikor lesz mennyiért eladó ? :)
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: 7,62x54R

Hozzászólás Szerző: laci008 »

brh562 írta: 2020.02.23. 18:59 Még ? mi az és mikor lesz mennyiért eladó ? :)
Nem van betervezve eladás😃
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: 7,62x54R

Hozzászólás Szerző: laci008 »

brh562 írta: 2020.02.23. 18:59 Még ? mi az és mikor lesz mennyiért eladó ? :)
Ha érdekes lehet a Pilis vadászboltban van egy prima Mojzinnagant eladó.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ VIDEÓ! HS (Springfield Armory) XD Mod.2 Subcompact pisztoly 1. rész



http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ly-1-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/hs-springfie ... ly-1-resz/

Kép

A horvátok remek műanyagtokos pisztolyairól már többször forgattunk videót és írtunk cikket a Kaliber magazin lapjain. A most bemutatásra kerülő modell afféle köztes állomás az ős-HS9/XD és modernebb XDM között (a legfrissebb XDM-eken már a szánakasztó is kétkezes). A XD Mod.2 alapvetően az ősmodell modernizált ergonómiájú (sokkal jobb fogású markolat) és designú kivitele, amelyből mi a szubkompakt (mindössze 3″-es csőhosszú) kivitelt próbáltuk ki.


Az XD Mod.2 magán viseli a HS pisztolyok legismertebb jellegzetességeit, így a markolatbiztosítóval kombinált teljesen megfeszített strikeres elsütőszerkezetet, a kétkezes tárkioldót, az acéltestű tárakat, és a lépcsős szánt is, csak jóval kisebb, könnyebben viselhető méretben. Még az én maximum közepes méretű kezemnek is lelóg a kisujja. De nagyobb kezűeknek, rejthetőséget kevésbé fontosnak tartók számára ott az alap 13-ashoz képest hosszabb, 16-os tár a markolathosszabbítóval, mely jár a fegyverhez.


A teszt során 100 db 8 grammos FMJ lövedékes MagTech lőszert lőttünk el, bármiféle akadály nélkül. A fegyver ugyan rugdosós, bele kell kapaszkodni, főleg gyors tüzelésnél, de semmiféle fájdalmat vagy kényelmetlenséget sem okoz lövészet közben.


Folytatjuk!



Köszönjük a tesztfegyvert az importőr XDM.hu-nak!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2020.02.25. 14:57
ÚJ VIDEÓ! HS (Springfield Armory) XD Mod.2 Subcompact pisztoly 1. rész

...
A teszt során 100 db 8 grammos FMJ lövedékes MagTech lőszert lőttünk el, bármiféle akadály nélkül. A fegyver ugyan rugdosós, bele kell kapaszkodni, főleg gyors tüzelésnél, de semmiféle fájdalmat vagy kényelmetlenséget sem okoz lövészet közben.
Én imádom ezt a kis pindúrt :D Jól rejthető,kicsi, igen, rugdosós, de simán kezelhető szerintem is. Nekem kiment belőle kb. 150 db 123gr-es Fiocchi, 100 db 123gr-es Geco és 100 db 100gr-es Fiocchi Black Mamba, minden akadály nélkül, még picit lazábban fogva is. A 100 gr-essel a rúgása lejön egy csak kompakt (nem sub) műanyag tokos (pl nekem a P07) 123gr-essel való hátrarúgására. Önvédelminek csak ajánlani tudom (márha elterjedt lenne...)!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2020.02.25. 15:19 Én imádom ezt a kis pindúrt :D Jól rejthető,kicsi, igen, rugdosós, de simán kezelhető szerintem is. Nekem kiment belőle kb. 150 db 123gr-es Fiocchi, 100 db 123gr-es Geco és 100 db 100gr-es Fiocchi Black Mamba, minden akadály nélkül, még picit lazábban fogva is. A 100 gr-essel a rúgása lejön egy csak kompakt (nem sub) műanyag tokos (pl nekem a P07) 123gr-essel való hátrarúgására. Önvédelminek csak ajánlani tudom (márha elterjedt lenne...)!
És mindezt itt tudják gyártani a szomszéd egészen kicsi országban, a világpiac jelentős szereplőjeként.

Mi meg extázisba esünk, ha tényleg kapható valami cucc, amibe zsírozott gumit lehet tuszkolni....

(Igaz a másik szomszéd országunk meg a világ legnagyobb kézifegyver-exportőre/lakos. És ezekkel annyira nem eltérő a történelmi fejlődésünk, hogy évszázadokig egy ország voltunk.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
művek-1

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

gvass1 írta: 2020.02.25. 15:26 És mindezt itt tudják gyártani a szomszéd egészen kicsi országban, a világpiac jelentős szereplőjeként.

Mi meg extázisba esünk, ha tényleg kapható valami cucc, amibe zsírozott gumit lehet tuszkolni....

(Igaz a másik szomszéd országunk meg a világ legnagyobb kézifegyver-exportőre/lakos. És ezekkel annyira nem eltérő a történelmi fejlődésünk, hogy évszázadokig egy ország voltunk.)
Ön szerint hányszór tapostak a földbe az elmúlt 32 év alatt, és hányszor kaptam bármit, hogy túl lépjek a "3 T " közepén? Itthon is van már jelentős, világszínvonalú kézifegyvergyártás, csak nem piaci alapon. Miért kell a hazai gyártókat lenézni?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

művek-1 írta: 2020.02.25. 23:10 Ön szerint hányszór tapostak a földbe az elmúlt 32 év alatt, és hányszor kaptam bármit, hogy túl lépjek a "3 T " közepén? Itthon is van már jelentős, világszínvonalú kézifegyvergyártás, csak nem piaci alapon. Miért kell a hazai gyártókat lenézni?
Ki van itthon ilyen gyártó?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
művek-1

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Fortitu írta: 2020.02.25. 23:12 Ki van itthon ilyen gyártó?
Mi az ami magyarázatra szorúl? Mi.38-ast gyártottunk már 1994-ben.

Szerintem az Állam, jól döntött, hogy a maga kezébe veszi a dolgot!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

művek-1 írta: 2020.02.25. 23:16 Mi az ami magyarázatra szorúl? Mi.38-ast gyártottunk már 1994-ben.

Szerintem az Állam, jól döntött, hogy a maga kezébe veszi a dolgot!
Jelenleg ki gyárt "világszínvonalon" itthon éles fegyvert? Elég messze vagyunk egy CZ vagy egy Alfa gyártól. (Az Alfa ráadásul ide is gyárt, csak nekünk, kiváló minőségű engedély nélkül tartható dolgokat, de ez itt OFF.) De mondhatnám a Stribog puskákat, ami minden második sportlövőnél van már itthon a szekrényben. Aztán a HS cuccok sem kis karriert futottak be. Oldalakon keresztül lehetne sorolni a termékeiket ezeknek a cégeknek, meg hogy melyikből mennyi kelt el, hány országban kerültek rendszerbe. Ja és a Glock, ami gyakorlatilag mára a szolgálati pisztoly definíciója lett. Lehet vitatkozni, hogy van-e már nála jobb, de azt is hozzá hasonlítják mindig. Egy viszonyítási alappont ebben a kategóriában.
Szóval tényleg nem sértésként, de azért ezt összevetni azzal, hogy 26 éve készültek .38-as revolverek a Műveknél, az messze nem ugyanaz. (Amúgy azt hittem a Művek kifejezetten nem halálos és hobbi eszközökkel foglalkozott csak. Erről a sztoriról szívesen hallanék bővebben.)

A hazai CZ gyártásnak én is örülök, de egyrészt ez egyelőre összeszerelés csak, másrészt ez valóban nem ugyanaz, mint egy saját hazai gyár. Nagy rajongója vagyok amúgy a cseh termékeknek, szóval én aztán ez ellen egy szót nem szólok.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
művek-1

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Fortitu írta: 2020.02.25. 23:31 Jelenleg ki gyárt "világszínvonalon" itthon éles fegyvert? Elég messze vagyunk egy CZ vagy egy Alfa gyártól. (Az Alfa ráadásul ide is gyárt, csak nekünk, kiváló minőségű engedély nélkül tartható dolgokat, de ez itt OFF.) De mondhatnám a Stribog puskákat, ami minden második sportlövőnél van már itthon a szekrényben. Aztán a HS cuccok sem kis karriert futottak be. Oldalakon keresztül lehetne sorolni a termékeiket ezeknek a cégeknek, meg hogy melyikből mennyi kelt el, hány országban kerültek rendszerbe. Ja és a Glock, ami gyakorlatilag mára a szolgálati pisztoly definíciója lett. Lehet vitatkozni, hogy van-e már nála jobb, de azt is hozzá hasonlítják mindig. Egy viszonyítási alappont ebben a kategóriában.
Szóval tényleg nem sértésként, de azért ezt összevetni azzal, hogy 26 éve készültek .38-as revolverek a Műveknél, az messze nem ugyanaz. (Amúgy azt hittem a Művek kifejezetten nem halálos és hobbi eszközökkel foglalkozott csak. Erről a sztoriról szívesen hallanék bővebben.)

A hazai CZ gyártásnak én is örülök, de egyrészt ez egyelőre összeszerelés csak, másrészt ez valóban nem ugyanaz, mint egy saját hazai gyár. Nagy rajongója vagyok amúgy a cseh termékeknek, szóval én aztán ez ellen egy szót nem szólok.
Szerintem nincs rálátas a témára, tisztelem, ezért, csak annyi, HAJRÁ MAGYRORSZÁG!!!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

művek-1 írta: 2020.02.25. 23:39 Szerintem nincs rálátas a témára, tisztelem, ezért, csak annyi, HAJRÁ MAGYRORSZÁG!!!
Nem is állítottam, hogy mélységében látnám a helyzetet, de szívesen tanulok.
A végével pedig csak egyetérteni tudok.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
művek-1

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Fortitu írta: 2020.02.25. 23:44 Nem is állítottam, hogy mélységében látnám a helyzetet, de szívesen tanulok.
A végével pedig csak egyetérteni tudok.
HAJRÁ MAGYARORSZÁG!
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Fortitu írta: 2020.02.25. 23:31 (Amúgy azt hittem a Művek kifejezetten nem halálos és hobbi eszközökkel foglalkozott csak. Erről a sztoriról szívesen hallanék bővebben.)
Egy gyűjtő barátomhoz tavaly került egy teljesen új Keserű .38 Spec. kaliberű revolver.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Kojak írta: 2020.02.26. 00:32 Egy gyűjtő barátomhoz tavaly került egy teljesen új Keserű .38 Spec. kaliberű revolver.
Az egyesületünknél meg van .22-es.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

művek-1 írta: 2020.02.25. 23:10 Ön szerint hányszór tapostak a földbe az elmúlt 32 év alatt, és hányszor kaptam bármit, hogy túl lépjek a "3 T " közepén? Itthon is van már jelentős, világszínvonalú kézifegyvergyártás, csak nem piaci alapon. Miért kell a hazai gyártókat lenézni?
öööö, ha figyelmesen olvassa, akkor nyilvánvaló lenne, hogy nem a hazai gyártóK lettEK ekézve, hanem a hazai jogi és "vállalkozásbarát" környezet.
Aminek a következménye, hogy ilyen tömködös-zsírozós kényszermegoldásokkal kell szopnunk mind vásárlói, mind gyártói oldalról.

Megint olyanon sértődött meg és állt bele, ami nem is magának szólt. Teljesen feleslegesen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

OFF

Még ha lenne is nekünk tényleg világszínvonalú fegyveriparunk, a jelenlegi “torzult” hazai piaci, egyéb mentalitás, jogi és "vállalkozásbarát" környezet jóvoltából nekünk (kiváltképpen vásárló, kereskedő) még mindig a zsírozás és a gázolgás jutna. Ha pl. itt is lenne már az euro, akkor nem lehetne játszani a valutákkal, ami egy szűk hazai réteg “rendkívül fontos” érdeke, sok egyéb játszadozás mellett. És emiatt euro még mindig nincs nálunk és a jelenlegi szabadon tarthatóak köre sem fog változni, valamint egyéb más sem, sajnos.

Mozdonyt sem tudunk már sorozatban gyártani, nemhogy fegyvert...

OFF
Mindenki vár valamit...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

S20 - Egészen innovatív, moduláris ismétlőpuska a Sako-tól:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sako-s2 ... ndszerrel/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az eddigi talán legkisebb double-stack M1911-jellegű pisztoly - gyémántárban, hiszen Wilson Combat termék:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/wilson- ... ubkompakt/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Kifejezetten bejövős formája van.
Mi lesz vajon az ára?



gvass1 írta: 2020.02.29. 10:35 S20 - Egészen innovatív, moduláris ismétlőpuska a Sako-tól:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sako-s2 ... ndszerrel/

Kép
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2020.03.02. 08:25 Kifejezetten bejövős formája van.
Mi lesz vajon az ára?


1600 dollártól indul az USA-ban, tehát kb. 800-900 e HUF
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Az sajnos túl van a fájdalomküszöbömön.
:( :( :(
gvass1 írta: 2020.03.02. 09:27 1600 dollártól indul az USA-ban, tehát kb. 800-900 e HUF
"..."
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Itt a tesztje ennek a csodának, amiről nem is olyan régen beszéltünk :D
Nem tudom mit mondjak.. ha azt mondom,hogy egyszerű, akkor keveset mondok :D (de tudom,ez volt a lényege)

https://youtu.be/F7291bGZEXY
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

smith15 írta: 2020.03.02. 17:23 Itt a tesztje ennek a csodának, amiről nem is olyan régen beszéltünk :D
Nem tudom mit mondjak.. ha azt mondom,hogy egyszerű, akkor keveset mondok :D (de tudom,ez volt a lényege)

https://youtu.be/F7291bGZEXY
Úgy néz ki, hogy cső feltekerése nélkül is el lehet sütni a lőszert... Érdekes...
Mindenki vár valamit...
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

tornas78 írta: 2020.03.02. 17:58 Úgy néz ki, hogy cső feltekerése nélkül is el lehet sütni a lőszert... Érdekes...
Igen,azt akartam is írni,hogy kicsit ssm balesetveszélyes..
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kalasnyikov MR1 polgári öntöltő puska - nem nekünk, nyilván:-)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kalasny ... lto-puska/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

300 méter mellalak sluggal:
https://youtu.be/mSubXGyYNO4
Miculek papa tud lőni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ! HS (Springfield Armory) XD Mod.2 Subcompact pisztoly 2. rész

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ly-2-resz/

ÉS

http://www.fegyvervideo.hu/hs-springfie ... ly-2-resz/



Kép


A szomszédos Horvátország világsikert elért pisztolygyártója a HS XD Mod.2 Subcompact pisztolyát bemutató videó második részében a fegyvert részlegesen szétszereljük, megnézzük mit találunk belül. A szétszedőkar megszokottal ellentétes irányba való fordítását persze rutinból elrontom…ettől még a részleges szétszerelés/összerakás könnyedénnmegy.

A 3″-es csőhöz képest egészen használható a szórása, még ha van az az egy elvándorol a csoporttól jelenség, de mivel ez nem egy pontlövő sportpisztoly én ezen nem akadnék fent, vagy kísérleteznék másfajta lőszerrel.

Amire való, arra tökéletes, lásd fémcélok elleni “hadjárat”, melynél még egy kézzel sem voltam annyira tragikus. Sőt. Feltéve ha az az egy kéz nem a bal. A masszív fix fém irányzékok és a fénygyűjtő szálas célgömb sem a pontlövészkedést szolgálja, hanem a gyors duplázásokat.

A kontrollálhatóságon persze sokat javít, ha a hosszabb, markolathosszabítós tárat pattintjuk be!



Köszönjük a tesztfegyvert az importőr XDM.hu-nak!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

https://www.origo.hu/sport/egyeni/20200 ... -vkra.html
Biztosan nagyon boldogok tőle szegények!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Sziasztok!

Mit gondoltok a Glock 19X-ről? Valakinek kisebb-nagyobb tapasztalata van a fegyverről?

Kezelhetőség, pontosság, megbízhatóság? Dinamikus lövészetre mennyire alkalmas? Más hasonló ár/értek arányú fegyverrel vagy akár a sima Glock17/19-el összehasonlítva.
A8F163E9-2E87-4DC0-8974-AEB646DA2AAD.jpeg
Köszi!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Maci22hun írta: 2020.03.06. 21:29 Sziasztok!

Mit gondoltok a Glock 19X-ről? Valakinek kisebb-nagyobb tapasztalata van a fegyverről?

Kezelhetőség, pontosság, megbízhatóság? Dinamikus lövészetre mennyire alkalmas? Más hasonló ár/értek arányú fegyverrel vagy akár a sima Glock17/19-el összehasonlítva.

A8F163E9-2E87-4DC0-8974-AEB646DA2AAD.jpeg

Köszi!

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/mini-t ... glock-19x/

Ha nagy a kezed, be fog jonni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új szupercuki, szuperlapos, nemdrága (Csehországban) CZ szubkompakt:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cz-p10m ... bpisztoly/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Maci22hun írta: 2020.03.06. 21:29 Mit gondoltok a Glock 19X-ről? Valakinek kisebb-nagyobb tapasztalata van a fegyverről?

Kezelhetőség, pontosság, megbízhatóság? Dinamikus lövészetre mennyire alkalmas? Más hasonló ár/értek arányú fegyverrel vagy akár a sima Glock17/19-el összehasonlítva.
Pártíz lövés erejéig volt alkalmam kipróbálni kb. 2 évvel ezelőtt.
A színén kívül tökugyanolyan, mint bármelyik másik Glock, dinamikus lövészetre is pont annyira alkalmas (99,99999%-ban a lövészen múlik).
Többször leírtam már itt, neked is csak ezt tudom mondani: 10+ éve versenyzek Glock-kal, több dinamikus lövészeti ágban értem el vele OB dobogós helyezést, de ha most, új, strikeres pisztolyt kéne vennem ilyen célra, CZ P10C vagy F lenne a választásom.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2020.03.07. 07:39 Új szupercuki, szuperlapos, nemdrága (Csehországban) CZ szubkompakt:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cz-p10m ... bpisztoly/

Kép
Ugy 3 évet kestek el vele.
A 10+ p365, es XD Hellcat es főleg az azonos méretű custom tarral 15 db tarkapacitasu g43x railhez képest.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2020.03.07. 14:15 Ugy 3 évet kestek el vele.
A 10+ p365, es XD Hellcat es főleg az azonos méretű custom tarral 15 db tarkapacitasu g43x railhez képest.
Igen, en is irtam, hogy kestek. Ma mar 10es tar dukal ekkora kulso merethez.

mondjuk ez sokkal olcsobb is, mint egy P365. szerintem így is jol fog fogyni.

(ezek az aftermarket csodatarak nem tudom mukodnek-e hosszu tavon, de sejthetoen nem😃)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

aksurv írta: 2020.03.07. 14:15 Ugy 3 évet kestek el vele.
A 10+ p365, es XD Hellcat es főleg az azonos méretű custom tarral 15 db tarkapacitasu g43x railhez képest.
Ha késtek is vele,biztos vannak márkahűek akik venni fogják, meg Amcsiban meglátja az ember a boltban az árát, aztán vesz egyet, mert miért ne, olcsó, ha más nem asszony táskájába vagy 12. bacupnak
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2020.03.07. 14:23 Igen, en is irtam, hogy kestek. Ma mar 10es tar dukal ekkora kulso merethez.

mondjuk ez sokkal olcsobb is, mint egy P365. szerintem így is jol fog fogyni.

(ezek az aftermarket csodatarak nem tudom mukodnek-e hosszu tavon, de sejthetoen nem😃)
Ahogy elneztem a p365 tarait vettek alapul, a markolat is hosszabb tehát van esély arra plusz 5 lőszerre.
Ennel nagyobb biznic nincs világon, érdemes energiát felcölni bele.
Tarakol hamar ki fog derulni, ha gond van velük, mert mindenki is ezeket teszteli.
Lesz nem sokára itthon is.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Maci22hun írta: 2020.03.06. 21:29 Sziasztok!

Mit gondoltok a Glock 19X-ről? Valakinek kisebb-nagyobb tapasztalata van a fegyverről?

Kezelhetőség, pontosság, megbízhatóság? Dinamikus lövészetre mennyire alkalmas? Más hasonló ár/értek arányú fegyverrel vagy akár a sima Glock17/19-el összehasonlítva.

A8F163E9-2E87-4DC0-8974-AEB646DA2AAD.jpeg

Köszi!
Nekem nagyon bejött. Életem egyik legjobb vásárlásának nevezhetem talán. Mondjuk én nem lőttem még másik Gen 5 Glockkal csak ilyennel, de számomra az volt a legmeglepőbb, hogy érezhetően kisebbet rúg más pisztolyoknál. Egyébként jó minőségű, pontos, strapabíró. Ahogyan az egy Glocktól el is várható. Külsőre pedig szerintem a legdögösebb Glock ami eddig gyárilag készült.
Egyetlen gond van csak vele - ha ezt lehet annak nevezni -, hogy a színéből adódóan, a kosz, ill. lőpor nyomok sokkal jobban látszanak rajta, mint más Glockokon.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Köszönöm a Glock19X-el kapcsolatos tapasztalatokat, ma sikerült egyet a lőtéren kipróbálni.
Nagyon tetszett, nagy kezem van, így a markolata pont jó volt, viszont kompakt is, jól kontrollálható.
Kinézetre nekem ezzel a színnel nagyon bejött :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2020.03.08. 12:59 Nekem nagyon bejött. Életem egyik legjobb vásárlásának nevezhetem talán. Mondjuk én nem lőttem még másik Gen 5 Glockkal csak ilyennel, de számomra az volt a legmeglepőbb, hogy érezhetően kisebbet rúg más pisztolyoknál. Egyébként jó minőségű, pontos, strapabíró. Ahogyan az egy Glocktól el is várható. Külsőre pedig szerintem a legdögösebb Glock ami eddig gyárilag készült.
Egyetlen gond van csak vele - ha ezt lehet annak nevezni -, hogy a színéből adódóan, a kosz, ill. lőpor nyomok sokkal jobban látszanak rajta, mint más Glockokon.
És belül lila és szivárványszín a szán😂
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ - Mini tesztcikk – Tokagypt-58, a magyar egyiptomi

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/mini-t ... egyiptomi/

A múlt héten volt szerencsém egy rövid teszt elejéig kipróbálni egy magyar FÉG Tokagypt-58 pisztolyt, melyet amúgy sok legenda övez. Eredetileg a szovjet TT licencgyártott másolata, a 48 Mintájú 7,62×25 mm hadipisztoly volt az, amiből kiindultak és 9×19 mm Parabellum kaliberben Egyiptomnak akarták eladni az 1950-es évek második felében.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2020.03.09. 06:59
FélOFF

Kettlebelleztem 16-20 kg-os girjával. Gyakran megkapom, hogy milyen erős a kézfogásom, pedig figyelek rá, hogy senki kezét se ropogtassam meg. Mégis: még soha sem tudtam TT-vel vagy Tokagypttal töltőfogást végezni úgy, hogy előbb nem volt hátrafeszítve a kakas. Más is tapasztalta ezt?

ON

Arra fogadok, a Tokagypt létrejöttének magyarázata az, hogy sok alkatrész készülhetett a TT gépsorain a FÉG-ben. Alig kellett módosítani a gépsorokat; kevés új szerszámot és készüléket kellett szerkeszteni és készíteni; az anyagminőség és az előgyártmány ugyanaz maradhatott; nem kellett új gyártástechnológiát tervezni és kikísérletezni. Abból kiindulva, hogy másfél évtizeddel előtte romba döntötték az országot, '56-ban a budapesti harcok sem maradtak nyom nélkül és a FÉG eladható raktárkészlet nélkül maradt, plusz a talpra állást a tervutasításos gazdaság is lassította: nem volt egy eleve elhibázott gondolat, hogy a lehető legegyszerűbben pénzt szerezzenek az egyiptomiaktól. Szerintem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2020.03.09. 18:08 FélOFF

Kettlebelleztem 16-20 kg-os girjával. Gyakran megkapom, hogy milyen erős a kézfogásom, pedig figyelek rá, hogy senki kezét se ropogtassam meg. Mégis: még soha sem tudtam TT-vel vagy Tokagypttal töltőfogást végezni úgy, hogy előbb nem volt hátrafeszítve a kakas. Más is tapasztalta ezt?

ON


A TT esetében a kakas a biztonsági állásba húzva blokkolja a szán mozgását IS, tehat vagy full elsutott, vagy full felhuzott allapotban lehet toltofogast vegezni csak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2020.03.09. 18:12 A TT esetében a kakas a biztonsági állásba húzva blokkolja a szán mozgását IS, tehát vagy full elsütött, vagy full felhúzott állapotban lehet töltőfogást végezni csak.
…hajnal hasadt. Köszönöm. :-)

Egyébként érdekes, hogy a makarovon kívül még több múlt század eleji ismétlőpuskán is megvan ez a - szerintem értelmetlen - funkció, hogy bebiztosított állapotban a zár nem mozgatható. Hogy miért jó bebiztosítva mozgatni a zárat, az világos (fegyver bolondbiztosabb ürítése). Az ellenkezője nem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

A toltenyur nelkuli huzagolt csonek most mi a jogi statusza?
Szabadon tarthato? Lenne egy olcsoert kulfoldrol, vinnem fegyvermesterhez aki "elkeszitene" es beszerelne a tokba.
ingyom bingyom tálib-e?
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

qqriq írta: 2020.03.09. 20:09 A toltenyur nelkuli huzagolt csonek most mi a jogi statusza?
Szabadon tarthato? Lenne egy olcsoert kulfoldrol, vinnem fegyvermesterhez aki "elkeszitene" es beszerelne a tokba.
Nem lőfegyver-fődarab, nincs kalibere.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Még sportosabb a CZ-zászlóshajó: CZ Shadow2 Single Action ONLY sportpisztoly

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cz-shad ... tpisztoly/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2020.03.03. 22:11 300 méter mellalak sluggal:
https://youtu.be/mSubXGyYNO4
Miculek papa tud lőni.
Most meg 900 méter egy revolverrel. Miculek akarok lenni ha megöregszem.
https://youtu.be/AFoxfjORvh8
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Fortitu írta: 2020.03.11. 21:33 Most meg 900 méter egy revolverrel. Miculek akarok lenni ha megöregszem.
https://youtu.be/AFoxfjORvh8
Még pár lövést el kell addik hupákulni
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Tokarev adogatás

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2020.03.09. 06:59
Ha a Tokagypt forgatása-fényképezése még folyamatban van (valószínűleg már végére értetek): örülnék, ha a toknyúlványok adogatásban való szerepét szemléltetnétek. Állítólag ennek van szerepe a tokarevek legendás megbízhatóságában. Igen, az anyagismeret alapján el tudom képzelni, de vannak nálam kevésbé gépészmérnökebb olvasóitok is.
Apropó: legjobb tudomásom szerint ez a kialakítás - a tokbetét villái segítik a lőszer töltényűrbe juttatását - a tokareveken kívül más pisztolyon nem megtalálható. Ennek az az oka, hogy már általános, hogy kengyeles reteszelésvezérlés esetén is a teljes adogatópálya a csövön van kialakítva?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ CZ 457 LR Precision Threaded .22 LR ismétlőpuska:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-cz-4 ... etlopuska/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Az öreg tényleg tud valamit.
Fortitu írta: 2020.03.11. 21:33 Most meg 900 méter egy revolverrel. Miculek akarok lenni ha megöregszem.
https://youtu.be/AFoxfjORvh8
"..."
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2020.03.08. 14:38 És belül lila és szivárványszín a szán😂
Na jah. Csak tudnám miért. :D
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2020.03.11. 21:33 Miculek akarok lenni ha megöregszem.
Azon gondolkodom, hogyan gyakorol? Mit csinál másképpen?
Állítólag Simonyi Ottótól származik a gondolat, hogy közte és egy átlagember között tízezer lövés a különbség. Kétségtelenül ennek van igazságtartalma, de szerintem nem mindegy, hogyan történik ez a tízezer lövés.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Ne gondolkodj ezen mert fölösleges.Vannak akik 10000 lövés nélkül is jók és minél többet lőnek annál jobbak.És vannak olyanok is akik 10000 lövés után sem lesznek sokkal jobbak.Vannak emberek akik úgy születnek hogy nagyon tudnak.Persze egy válás vagyonmegosztással nyilván lerontja egy időre a szintet. :D
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Poresz írta: 2020.03.14. 15:10 Azon gondolkodom, hogyan gyakorol? Mit csinál másképpen?
Állítólag Simonyi Ottótól származik a gondolat, hogy közte és egy átlagember között tízezer lövés a különbség. Kétségtelenül ennek van igazságtartalma, de szerintem nem mindegy, hogyan történik ez a tízezer lövés.
Van egy olyan érzésem, hogy a tízezer lövésből legalább egyszer Én is eltaláltam volna azt a célt, de lehet, hogy kétszer is!
Röhögő kutya.gif
Röhögő kutya.gif (14.04 KiB) Megtekintve 44564 alkalommal
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2020.03.09. 18:12 A TT esetében a kakas a biztonsági állásba húzva blokkolja a szán mozgását IS, tehat vagy full elsutott, vagy full felhuzott allapotban lehet toltofogast vegezni csak.
Hja, ez már a "régi" kéken is szóba került, és senki sem tudta igazából megmagyarázni az okát.
Pedig nagyon átgondolt konstrukció a TT, de ennek a funkciónak nem látom előnyét, csak hátrányát.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Dönci62 írta: 2020.03.14. 16:36 Van egy olyan érzésem, hogy a tízezer lövésből legalább egyszer Én is eltaláltam volna azt a célt, de lehet, hogy kétszer is!
Eredetileg benne volt a hozzászólásomban, ha gonosz akarnék lenni: "Kérem: megismételné még néhányszor?" :-)
laci008 írta: 2020.03.14. 16:29 Ne gondolkodj ezen mert fölösleges. Vannak akik 10000 lövés nélkül is jók és minél többet lőnek annál jobbak. És vannak olyanok is akik 10000 lövés után sem lesznek sokkal jobbak.Vannak emberek akik úgy születnek hogy nagyon tudnak.
Ha volt több edződ, jártál több nyelvtanárnál, ugyanarra a vizsgára több könyvből készültél fel, és sorolhatnám, tapasztalhattad, hogy a fejlődésed nem ugyanolyan. Önmagában csak a tehetség nem magyarázat, főleg, hogy elpocsékolható, vagy átlagos tehetség is egész szép szintre felhozható. A tehetség szintje adott, engem továbbra is az érdekel, amire befolyással lehetünk.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2020.03.14. 16:59 Hja, ez már a "régi" kéken is szóba került, és senki sem tudta igazából megmagyarázni az okát. Pedig nagyon átgondolt konstrukció a TT, de ennek a funkciónak nem látom előnyét, csak hátrányát.
Ezt az okozza, hogy a megszakító (automatikus biztosító) lesüllyedése a kakas biztonsági állásában az elsütőemelő csapja által gátolva van, így a szán mozdíthatatlan. Ismét beleolvastam az anyagismeretbe: lehet, egyszerűen csak jó ötlet hiányában ezt csak több jó részmegoldás és fontosabb szempont feláldozásával lehetett volna megoldani, ezért a konstruktőr úgy döntött, ez így marad. Nem tudom: nem ismerem, hogy a konstruktőr mit nyilatkozott erről, és részleteiben nem ismerek elég konstrukciót ahhoz, hogy nyilatkozzak arról, ennek megoldása elvárható-e.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2020.03.14. 17:02 Eredetileg benne volt a hozzászólásomban, ha gonosz akarnék lenni: "Kérem: megismételné még néhányszor?" :-)
Szia,

Tom Knapp-et lattam eloben, o kb. 5. probalkozasra megcsinalta Nagytetenyben is:

https://youtu.be/jpv0yZC3iMM?t=35

Jerry Miculek eloben is nagyon jo fej, igazan orulok neki, hogy parszor talalkoztam vele! Remelem meg fogok is. :-)

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2020.03.14. 17:25 Ezt az okozza, hogy a megszakító (automatikus biztosító) lesüllyedése a kakas biztonsági állásában az elsütőemelő csapja által gátolva van, így a szán mozdíthatatlan. Ismét beleolvastam az anyagismeretbe: lehet, egyszerűen csak jó ötlet hiányában ezt csak több jó részmegoldás és fontosabb szempont feláldozásával lehetett volna megoldani, ezért a konstruktőr úgy döntött, ez így marad. Nem tudom: nem ismerem, hogy a konstruktőr mit nyilatkozott erről, és részleteiben nem ismerek elég konstrukciót ahhoz, hogy nyilatkozzak arról, ennek megoldása elvárható-e.
Hja, a szovjet fegyverek általában átgondoltak, jól megtervezettek, ezért fura nekem ez a TT-nél, amiről nem tudni hogy bug, vagy feature. :)
A másik ilyen régi kérdés az az, hogy miért fogazott az AKM bajonett.
Van aki szerint fűrészként használható a fogazott rész, van aki szerint a roncsolást növeli döfésnél.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Poresz írta: 2020.03.14. 15:10 Állítólag Simonyi Ottótól származik a gondolat, hogy közte és egy átlagember között tízezer lövés a különbség.
10e lövés gyakorlással legfeljebb egy igazi őstehetség érheti őt utol, egy átlagember semmiféleképpen.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

IMG_133403.jpg
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

A szokásos boltom zárva volt, úgyhogy máshol néztem lőszer után. Gumicsellóbolt, nem volt a szokásos .22-esemből, úgyhogy azt vettem ami volt, miután megnéztem mi a kínálat. Hiperszuperszónikus vadász lőszerek drágán, de van azért választék.
- Vadászni kell?
- Nem. Sportra.
- Van ez, 30Ft
- Aha ez nem rossz, akkor ebből vinnék.
- Mennyit? Egy dobozzal?
- 500 darabot, 10 doboz.
Leesett áll, ez egy elmebeteg állat nézés.
- Egy-két hónap alatt elmegy, egy edzés 100 lövés is lehet.
Ez tényleg egy idióta nézés.
- Hát most feladta a leckét.
Hátramegy, kihoz egy nagy dobozzal.
- Ez pont 10 doboz.
Oké, kifizetem, itthon nézem, hogy a dobozban három féle 22-es van vegyesen :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.03.16. 22:57 - Egy-két hónap alatt elmegy, egy edzés 100 lövés is lehet.
Ez tényleg egy idióta nézés.
Amikor nagyon vadász akartam lenni, a lőtéren rühelltem magam mellett a sportlövőket, hogy ott durrogtatnak folyamatosan és felelőtlenül locsolják a lőszert a világba, én meg ellőttem max fél dobozzal a távcsövesből, mellé állatkodásként egy doboz sörétet, és nekem vége is volt a havi lövészetnek. (És ezzel még a vadászok között gyakorli lőtér látogatónak számítottam!)
Amikor csak GYP-ra készültem, akkor edzésenként egy 50 db-os doboz is soknak tűnt pisztolyból, hiszen ugye kb percenként csak egy lövés, de az szépen lassan megfontoltan célozgatva - általában a doboz második felét már nem annyira megfontoltan csak 20-25 mp után ellőttem.
Most meg nézek hogy 200 db simán elmegy egy IDPA edzésen, de ha nem szárazolnánk is mellette rendesen akkor ennél sokkal több is fogyna - 2 ezer lövés belement fél év alatt a Glockomba, és tudom hogy igazából mindezzel elég alacsony intenzitással edzek ebben a sportágban. :lol:
Szóval minden relatív.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2020.03.16. 22:57 […]
Oké, kifizetem, itthon nézem, hogy a dobozban három féle 22-es van vegyesen :D
Nagyszerű: szerzel lövedéksebesség-mérőt, és készülhet összehasonlító cikk.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kovás Howdah 20-as dupla a Pedersolitól. Gyönyörű és persze nem is olcsó:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kovas-p ... ah-hunter/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2020.03.16. 23:44 Amikor csak GYP-ra készültem, akkor edzésenként egy 50 db-os doboz is soknak tűnt pisztolyból, hiszen ugye kb percenként csak egy lövés, de az szépen lassan megfontoltan célozgatva - általában a doboz második felét már nem annyira megfontoltan csak 20-25 mp után ellőttem.
Szia,

Hat, en nem vagyok egy nagy Gyorspont lovo, de szerintem (es a biztonsag kedveert megneztem: https://mdlsz.com/old/download/2017/Gyo ... 202018.pdf szerint is) az 5 lovesre a 25 masodperc az a szabalykonyv altal megengedett leglassubb sebesseg.

A nem beidezett reszekkel egyetertek. :-)

Bel
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

bel írta: 2020.03.17. 12:26 Szia,

Hat, en nem vagyok egy nagy Gyorspont lovo, de szerintem (es a biztonsag kedveert megneztem: https://mdlsz.com/old/download/2017/Gyo ... 202018.pdf szerint is) az 5 lovesre a 25 masodperc az a szabalykonyv altal megengedett leglassubb sebesseg.

A nem beidezett reszekkel egyetertek. :-)

Bel
Szerintem Toto arról írt, hogy a gyorspont versenyre ő
lassan készült. :)
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

cujoe írta: 2020.03.17. 14:15 Szerintem Toto arról írt, hogy a gyorspont versenyre ő
lassan készült. :)
Vagy csak sima P akart lenni GY nélkül (MSSZ-ben tényleg 20 perc van 20 lövésre központigyújtású nemzeti 20 lövéses számban).
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Sziasztok!

Kinéztem egy Pedersoli Kentucky elöltöltős pisztolyt, abból is a csappantyús verzió érdekelne! Van belőle 45-50-54 kaliber is!

Van valakinek tapasztalata a pisztollyal illetve hogy melyik kalibert érdemes venni belőle, mire kell figyelni, a típusnak előnye hátránya. Esetleg ha valakinek van a kovás változattal tapasztalata, azt is megköszönném!

Elöltöltős revolverekből már kikupálódtam, van több is, de a pisztolyokat nem ismerem annyira :)

Köszönöm előre is!
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Maci22hun írta: 2020.03.17. 18:50
Tapasztalatom a típussal nincs, de javaslom, látogasd meg a Kapszlit: ők az importőrök, a csapat pedig aktív sportlövészekből áll.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Maci22hun írta: 2020.03.17. 18:50 Sziasztok!

Kinéztem egy Pedersoli Kentucky elöltöltős pisztolyt, abból is a csappantyús verzió érdekelne! Van belőle 45-50-54 kaliber is!

Van valakinek tapasztalata a pisztollyal illetve hogy melyik kalibert érdemes venni belőle, mire kell figyelni, a típusnak előnye hátránya. Esetleg ha valakinek van a kovás változattal tapasztalata, azt is megköszönném!

Elöltöltős revolverekből már kikupálódtam, van több is, de a pisztolyokat nem ismerem annyira :)

Köszönöm előre is!
A pedersolit sajnos nem ismerem, de kentucky-val lőttem már (ne kérdezd mi volt, investarm, pietta vagy uberti, vagy nem tudom kik gyártottak még). Én pisztolyban a 45-ösre esküszöm, szerintem annyi lőpor ami kell az 50-es (főleg 54-es) megmozgatásához, az nem ég el rendesen a rövid csőben, és nagy lesz a szórás és/vagy lassú és íves a lövedékpálya. A 45-ösben pedig le lehet vinni akár 15 grainig is szinte a töltetet, és az tuti elég teljesen, és ezáltal egyenletesen mindig ugyanoda fog hordani kb. Az 50 meg az 54 az inkább puska kaliber.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egy újabb lapos szubkompakt 9x19 mm-es, ezúttal az FN USA-tól:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-fn50 ... -pisztoly/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A Ruger új, sportosított szolgálati pisztolya:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ruger-a ... -pisztoly/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

Egy kis infó akinek mostanában fog lejárni a sportorvosija és esetleg nem tájékozódott még:
Az egész országban felfüggesztették a sportorvosi vizsgálatokat (is) http://osei.hu/
Ma beszéltem az illetékes kapitánysággal és azt a tájékoztatást adta a hölgy, hogy elég pár
sorban leírni az illetékesnek (tartási engedély számmal) hogy most fog lejárni a sporotvosi
és tudomásul veszik hogy amíg nem rendeződik a helyzet nem fogod tudni bemutatni a megújítást.
Bár sztem túl sok verseny sem lesz mostanság megtartva...
Mindenki vigyázzon magára :!:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

layman írta: 2020.03.19. 20:14 Egy kis infó akinek mostanában fog lejárni a sportorvosija és esetleg nem tájékozódott még:
Az egész országban felfüggesztették a sportorvosi vizsgálatokat (is) http://osei.hu/
Ma beszéltem az illetékes kapitánysággal és azt a tájékoztatást adta a hölgy, hogy elég pár
sorban leírni az illetékesnek (tartási engedély számmal) hogy most fog lejárni a sporotvosi
és tudomásul veszik hogy amíg nem rendeződik a helyzet nem fogod tudni bemutatni a megújítást.
Bár sztem túl sok verseny sem lesz mostanság megtartva...
Mindenki vigyázzon magára :!:
meg a kurva anyjukat. Olvassanak joxabályt! Vészhelyzet vége+15 nap minden belföldi okmány érvényessége. Pl. Autó műszaki, jogdi orvosi stb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Sziasztok!

Kérdezném a sport társakat, hogy köpi 20 lövést és a gyors pontot lehet-e lőni fénygyűjtős irányzékkal?

Egyébként melyik megoldást javasolnátok:

1. Csak az első irányzék
2. Csak a hátsó irányzék
3. Első és hátsó irányzék

Köszi!
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

igen csak az első
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Maci22hun írta: 2020.03.17. 18:50 Sziasztok!

Kinéztem egy Pedersoli Kentucky elöltöltős pisztolyt, abból is a csappantyús verzió érdekelne! Van belőle 45-50-54 kaliber is!

Van valakinek tapasztalata a pisztollyal illetve hogy melyik kalibert érdemes venni belőle, mire kell figyelni, a típusnak előnye hátránya. Esetleg ha valakinek van a kovás változattal tapasztalata, azt is megköszönném!

Elöltöltős revolverekből már kikupálódtam, van több is, de a pisztolyokat nem ismerem annyira :)

Köszönöm előre is!
Üdv! Kéz fel, épp Pedersoli van!

.50-es kaliberben rendeltem, megegyezik a puska kaliberével, ugyanazzal a bogyóval tudom etetni. 23gr FFFg svájci lőpor+10gr gríz+.490 tapaszolt gömblövedékkel igen pontos. Szekér-féle tapasztej igen jó hozzá! Lövedéket magam öntöm hozzá.

Előny: igényesen kidolgozott, pontos, kiváló anyagminőség, nagyon jó a technikai "support", alkatrészellátás. Honlapon fönt van a letölthető robbantott ábra, cikkszám alapján bármit meghoznak.

Hátrány: relatíve drága. Viszonylag kis sorozatú, mondhatni egyedi gyártás rendelésre, rengeteg élőmunka+CNC-technológia.

szerk: kovással nincs tapasztalatom. Nagy rutin kell hozzá, nekem túl macerás.
Csatolmányok
kentucky_050cal_kicsi.jpg
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

gvass1 írta: 2020.03.19. 20:26 meg a kurva anyjukat. Olvassanak joxabályt! Vészhelyzet vége+15 nap minden belföldi okmány érvényessége. Pl. Autó műszaki, jogdi orvosi stb.
Az addig OK, csak ahogy körbenézek esély sincs rá hogy a lejárat után 15 nappal megnyitják kapuikat a sporotvosok :?
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

Cajga írta: 2020.03.19. 22:56 Sziasztok!

Kérdezném a sport társakat, hogy köpi 20 lövést és a gyors pontot lehet-e lőni fénygyűjtős irányzékkal?

Egyébként melyik megoldást javasolnátok:

1. Csak az első irányzék
2. Csak a hátsó irányzék
3. Első és hátsó irányzék

Köszi!
fénygyűjtős első és bordázott full feka hátsó ;)
megy a tuning tovább? :lol:
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

layman írta: 2020.03.20. 08:33 Az addig OK, csak ahogy körbenézek esély sincs rá hogy a lejárat után 15 nappal megnyitják kapuikat a sporotvosok :?
Van már olyan háziorvos is elég sok szerencsére aki elvégezheti a sportorvosi vizsgálatot. Van erről egy lista az OSEI honlapon.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Cajga »

layman írta: 2020.03.20. 08:35 fénygyűjtős első és bordázott full feka hátsó ;)
megy a tuning tovább? :lol:
Naná! :D :shock:
A dupla IMI tártok már repülőn utazik hozzám. :roll:
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Blekk Rájgó írta: 2020.03.20. 00:23 Üdv! Kéz fel, épp Pedersoli van!

.50-es kaliberben rendeltem, megegyezik a puska kaliberével, ugyanazzal a bogyóval tudom etetni. 23gr FFFg svájci lőpor+10gr gríz+.490 tapaszolt gömblövedékkel igen pontos. Szekér-féle tapasztej igen jó hozzá! Lövedéket magam öntöm hozzá.

Előny: igényesen kidolgozott, pontos, kiváló anyagminőség, nagyon jó a technikai "support", alkatrészellátás. Honlapon fönt van a letölthető robbantott ábra, cikkszám alapján bármit meghoznak.

Hátrány: relatíve drága. Viszonylag kis sorozatú, mondhatni egyedi gyártás rendelésre, rengeteg élőmunka+CNC-technológia.

szerk: kovással nincs tapasztalatom. Nagy rutin kell hozzá, nekem túl macerás.
Pedig nagyobb mókafaktor! A többi stimmel. :roll:
Első fekaporos fegyverem volt, "csak" kovás változatban.Szintén .50-es kaliber, sajnos a töltetekre már nem emlékszem. Viszont az első aranyérmemet nyertem vele 95körrel asszem 2012-ben. Természetesen nem én lettem volna, ha nem tunungolom az elképzeléseim alapján. :shock: :lol:
P1020984.JPG
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Cajga írta: 2020.03.20. 10:02 Természetesen nem én lettem volna, ha nem tunungolom az elképzeléseim alapján. :shock: :lol:
Kifejtenéd? Az új sátorvasat és a német gyorsítós elsütőszerkezetet látom.
Válasz küldése