Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Dönci62 írta: 2020.03.19. 11:23 A hosszú-csövű Sniper (6 mm-es, startpatronos változatból) mikor lesz elérhető darabszám és mennyi lesz az ára?????
Már csak ez hiányzik ennek a szisztémának a sorozatának a gyűjteményéből, köszönhetően a Művek hozzáállásának, Thomaster topiktárs segítségének valamint a Gunbox (vagy a fene tudja már minek nevezzem) segítségének!
Elvileg a jövő héten lesz belőle. Tamás segíteni fog. A korábbiakban valaki talán " Goldman vegyeskereskedésnek " nevezte a céget! :D :lol:
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Pentastar írta: 2020.03.19. 11:42 Másnak is feltűnt a T-Silox szilikonzsír állagának a változása? Hígabb, folyósabb, rosszabb lett.
Ez melyik, amit mi árulunk?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

művek-1 írta: 2020.03.19. 13:27 Elvileg a jövő héten lesz belőle. Tamás segíteni fog. A korábbiakban valaki talán " Goldman vegyeskereskedésnek " nevezte a céget! :D :lol:
Nem Bélának hívták ezt a valakit? :P :D
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Fortitu írta: 2020.03.19. 13:39 Nem Bélának hívták ezt a valakit? :P :D
Kicsit, ha visszaolvas, megvilágosodik a témában. Kérem, ha megtette , jelezze , köszönöm! ( nagyjából 5 oldal )
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

művek-1 írta: 2020.03.19. 14:06 Kicsit, ha visszaolvas, megvilágosodik a témában. Kérem, ha megtette , jelezze , köszönöm! ( nagyjából 5 oldal )
Jó hát Rajtad kívül kevesen jegyezték ezt meg ;) Amúgy a kereső a jobb felső sarokban gyorsan megtalálja.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

művek-1 írta: 2020.03.19. 14:06 Kicsit, ha visszaolvas, megvilágosodik a témában. Kérem, ha megtette , jelezze , köszönöm! ( nagyjából 5 oldal )
Áh VadMedve úr, elnézést.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6088
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2020.03.19. 14:16 Áh VadMedve úr, elnézést.
Elnézés az, amikor.... nőstény kecske.... Volt maga katona?! :-)

Szóval "elnézés" az, amikor épp hatulról..izé.. barátkozol a szőke nagymellű tinilánnyal, de közben Keserű reklám megy a TV-ben, ezért elnézel a feje felett, hogy lásd az új Megamaxot. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Pentastar írta: 2020.03.19. 11:42 Másnak is feltűnt a T-Silox szilikonzsír állagának a változása? Hígabb, folyósabb, rosszabb lett.
Mert meleg van :)
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Thomaster írta: 2020.03.19. 14:13 Jó hát Rajtad kívül kevesen jegyezték ezt meg ;) Amúgy a kereső a jobb felső sarokban gyorsan megtalálja.
Igen, mert annyira találó! :D :lol:
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Fortitu írta: 2020.03.19. 14:16 Áh VadMedve úr, elnézést.
Semmi gond, csak én nem lehetek Goldman. :lol: :D
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

WildBear23 írta: 2020.03.19. 14:59 Elnézés az, amikor.... nőstény kecske.... Volt maga katona?! :-)

Szóval "elnézés" az, amikor épp hatulról..izé.. barátkozol a szőke nagymellű tinilánnyal, de közben Keserű reklám megy a TV-ben, ezért elnézel a feje felett, hogy lásd az új Megamaxot. ;-)
Megamax_puska (1).JPG
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

művek-1 írta: 2020.03.19. 13:28 Ez melyik, amit mi árulunk?
Igen, piros/fehér tubusos. Először a Férfiak játékboltjából jött egy, ami híg folyós volt, aztán mikor vettem egy Onesta RP-t a Művek mintaboltban kb. egy hónapja, vettem ott még egyet, hátha csak az előző tubus volt selejtes, de nem. Még egy nagyon kevés van egy kb. egy évvel ez előtt vásároltból, abból rendesen úgy jön, mint a fogkrém, az újból kb. kifolyik. :cry:
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Pentastar írta: 2020.03.19. 16:55 Igen, piros/fehér tubusos. Először a Férfiak játékboltjából jött egy, ami híg folyós volt, aztán mikor vettem egy Onesta RP-t a Művek mintaboltban kb. egy hónapja, vettem ott még egyet, hátha csak az előző tubus volt selejtes, de nem. Még egy nagyon kevés van egy kb. egy évvel ez előtt vásároltból, abból rendesen úgy jön, mint a fogkrém, az újból kb. kifolyik. :cry:
Mi van a tubusra írva, Oxett A1 vagy A2?

Régen A2 volt, az a sűrűbb.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Thomaster írta: 2020.03.19. 17:11 Mi van a tubusra írva, Oxett A1 vagy A2?

Régen A2 volt, az a sűrűbb.
Sajnos A2!
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Pentastar írta: 2020.03.19. 11:42 Másnak is feltűnt a T-Silox szilikonzsír állagának a változása? Hígabb, folyósabb, rosszabb lett.
Adok egy jó tanácsot 8-) A gumit nem kell vastagon kenni mert semmi értelme.A csövet kell kenni ;) A gumi kenésének csak az a lényege,hogy szépen,könnyen becuppanjon a helyére.Lövéskor az agyonszilikonozott gumi ahogy belép a csőbe szépen lejön róla minden.
Fogsz egy zárható tárolót amibe beleteszel 50db gumit és rányomsz egy kis szilikon zsírt.Teteje ráteker és egy kis mixelés.
A csövet be kell fújni szilikon,zsír vagy vazelin spray-vel.A bekent csőből szépen kicsúsznak a gumik és csak újratöltéskor kell utánafújni keveset.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1323
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Nekem is feltűnt korábban, hogy túl folyós a T-Silox Oxett A2 tubusos zsír. Konkrétan kifolyik a Revenge 14M dobjából ha le van téve valahova. Elmentem a gyártóhoz, azt mondták a tubusba töltés miatt van szükség erre az állagra. Vettem tőlük egy nagy műanyag dobozzal elvileg ugyanazt (O2), mégis sokkal sűrűbb. Mostmár boldogság van. :D
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Kojak írta: 2020.03.19. 18:29 Nekem is feltűnt korábban, hogy túl folyós a T-Silox Oxett A2 tubusos zsír. Konkrétan kifolyik a Revenge 14M dobjából ha le van téve valahova. Elmentem a gyártóhoz, azt mondták a tubusba töltés miatt van szükség erre az állagra. Vettem tőlük egy nagy műanyag dobozzal elvileg ugyanazt (O2), mégis sokkal sűrűbb. Mostmár boldogság van. :D
Háde .sszameg a gyártó, akkor írja a tubusra hogy A1.

Amúgy én is 500 grammos vödörben veszem az A2-est, azzal több évig elvagyok, olcsóbb, megromlani nem fog, lőtéren egyszerűbb hogy beleszórom a gumit és onnan töltöm...
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

művek-1 írta: 2020.03.18. 19:06 Igen.

20200311_161844.jpg

Mai napon megkaptam a CNC alu pitbull új alu dobját. A beállatása és kipróbálása megtörtént. Nagyon precízen és pontosan működik.
Nagyon szépen köszönöm!

Tisztelettel: PA
Route.66
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Thomaster 2020.03.19. 19:21-kor.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Route.66 írta: 2020.03.19. 19:11 Mai napon megkaptam a CNC alu pitbull új alu dobját. A beállatása és kipróbálása megtörtént. Nagyon precízen és pontosan működik.
Nagyon szépen köszönöm!

Tisztelettel: PA
Route.66
Így volt tisztességes részünkről!

Tisztelettel!

KBA
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Egy korábban befejezetlen projekt, CNC-n készült, precíziós alkatrészek, ( alumínnium tok, oldallemez, kidöntőkar, dobnyitó, alumínium + rozsdamentes dob ) acél elsütőszerkezet, fa vagy műanyag markolat, műanyag tároló doboz, most 8 példányban a Gyöngysor utcai Mintaboltunkban, nyitástól, zárásig elérhető! ( h-sz, 9-15 ) Pitbull 3" alumínium Cnc! Famarkolattal, bruttó, bevizsgálva, 85.000.-, műanyagmarkolattal, bruttó, bevizsgálva 75.000.-
90344492_1307036596172046_569797557220278272_o.jpg
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Kojak írta: 2020.03.19. 18:29 Nekem is feltűnt korábban, hogy túl folyós a T-Silox Oxett A2 tubusos zsír. Konkrétan kifolyik a Revenge 14M dobjából ha le van téve valahova. Elmentem a gyártóhoz, azt mondták a tubusba töltés miatt van szükség erre az állagra. Vettem tőlük egy nagy műanyag dobozzal elvileg ugyanazt (O2), mégis sokkal sűrűbb. Mostmár boldogság van. :D
Köszönöm mindenkinek az infókat! Beszerzek egy 500grammos dobozzal, engem is ez zavart, hogy kifolyik a dobból a matéria (meg hát eleve... nem lehet ujjra, bárhova adagolni és aztán kenni, csak kb. közvetlenül tubusból bele a dobba vagy gumigolyóra, ahonnan szintén csurog le).
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

művek-1 írta: 2020.03.19. 16:00 Semmi gond, csak én nem lehetek Goldman. :lol: :D
Ez így nálam még belefér, nem törlöm, de azért szeretnék megkérni mindenkit, hogy a másik vélt vagy valós származása ne legyen túlzott piszkálódás tárgya. Nem túl elegáns dolog szerény véleményem szerint.
I am the law.
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Judge Dredd írta: 2020.03.19. 19:39 Ez így nálam még belefér, nem törlöm, de azért szeretnék megkérni mindenkit, hogy a másik vélt vagy valós származása ne legyen túlzott piszkálódás tárgya. Nem túl elegáns dolog szerény véleményem szerint.
+1
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Avatar
Harry Callahan
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2020.01.13. 11:45

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Harry Callahan »

Judge Dredd írta: 2020.03.19. 19:39 Ez így nálam még belefér, nem törlöm, de azért szeretnék megkérni mindenkit, hogy a másik vélt vagy valós származása ne legyen túlzott piszkálódás tárgya. Nem túl elegáns dolog szerény véleményem szerint.
+1
Do you feel lucky?
Go ahead, make my day!
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

művek-1 írta: 2020.03.19. 19:24 Egy korábban befejezetlen projekt, CNC-n készült, precíziós alkatrészek, ( alumínnium tok, oldallemez, kidöntőkar, dobnyitó, alumínium + rozsdamentes dob ) acél elsütőszerkezet, fa vagy műanyag markolat, műanyag tároló doboz, most 8 példányban a Gyöngysor utcai Mintaboltunkban, nyitástól, zárásig elérhető! ( h-sz, 9-15 ) Pitbull 3" alumínium Cnc! Famarkolattal, bruttó, bevizsgálva, 85.000.-, műanyagmarkolattal, bruttó, bevizsgálva 75.000.-

90344492_1307036596172046_569797557220278272_o.jpg

Ez a fa markolat jó az új pitbullra is?
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 396
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Route.66 írta: 2020.03.19. 19:56 Ez a fa markolat jó az új pitbullra is?
Vagy a régire?
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Judge Dredd írta: 2020.03.19. 19:39 Ez így nálam még belefér, nem törlöm, de azért szeretnék megkérni mindenkit, hogy a másik vélt vagy valós származása ne legyen túlzott piszkálódás tárgya. Nem túl elegáns dolog szerény véleményem szerint.
Lentebb a válasz!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára művek-1 2020.03.19. 22:28-kor.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Route.66 írta: 2020.03.19. 19:56 Ez a fa markolat jó az új pitbullra is?
Nem, ezek szintén raktárban bújkáltak.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

művek-1 írta: 2020.03.19. 22:22 Mi ezen viccelődünk évek óta, semmi sértődés, pénzt hoz neklem a kolléga Úr, és én ezt imádom, akár aki a pénzt hozza! ( így más képet fest ) Ez az én egyik kocsim, így talán más a dolog kicsengése.
20190321_181943.jpg
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

20200319_200810[1].jpg
Csendélet a Gyöngysor utcában! :D :lol:
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 965
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Hú ez a rövidcsövű sörétes...pedig elvileg nem is szeretem a szimplákat.

Ma fogtam kézbe Gent kolléga Pitbullját, fehér markolattal, nagyon szép.
művek-1 írta: 2020.03.19. 22:44 20200319_200810[1].jpg

Csendélet a Gyöngysor utcában! :D :lol:
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

montecarlo írta: 2020.03.20. 00:40 Hú ez a rövidcsövű sörétes...pedig elvileg nem is szeretem a szimplákat.

Ma fogtam kézbe Gent kolléga Pitbullját, fehér markolattal, nagyon szép.
A rövid egy csövű, úgy a "kell nekem a gyűjtibe " kategória. A Pitbull-19-M, fehér markolattal, mint a csúcs mobilok egyike, mégjobban kell! :lol: :D
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Milyen gumis, illetve start patronos cuccok kaphatók most a művekben, azaz mi van készen, "raktáron", elvihető állapotban?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6088
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Reggel voltam a Művekben, kicserélték a Pitbull 19M eredeti alu dobját egy acél forgatókoszorús alura.
Ugyanolyan precízen, és finoman működik vele, mint az eredeti dobbal.
Kinn állva hallottam a hat próbalövést. :-)

Köszönet és respekt a Műveknek, hogy egy (egyébként hibátlanul működő) termék fődarabját ingyen kicserélik egy technológiailag fejlettebb darabra! :)
Én ilyenre nem tudok másik példát.

A Művek előtt találkoztam pár régi harcostárssal is. 8-)

A szőke csajszi (aki kijött a kilincseket fertőtleníteni) új?

Egy fórumtárs említette az Aliexpresszről .50 -es kaliberű gumigolyót (1,36g/db).
Azzal van valakinek tapasztalata?
Annyi van megadva, hogy "Hardness: 70", de nincs mértékegység.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2020.03.20. 11:19 Kinn állva hallottam a hat próbalövést. :-)
Erre a célra tartanak egy Alfát. Csak arra kell vigyázniuk, hogy ha Revenge-et adott be az ügyfél, akkor csak ötöt lőjenek :twisted:
WildBear23 írta: 2020.03.20. 11:19 Egy fórumtárs említette az Aliexpresszről .50 -es kaliberű gumigolyót (1,36g/db).
Azzal van valakinek tapasztalata?
Annyi van megadva, hogy "Hardness: 70", de nincs mértékegység.
Aliexpressz, meg lengyelek, sok helyen kapható. Szerintem keményebb mint 70 Shore. Ami a tizenpár zsulos, simacsövű paintball fegyverből nem gond, de a Pitbull akasztózott csövét szerintem nagyon megrángatná. De egy pesti paintball shopban lehet kapni puha sárga .50-es gumit, azt esetleg érdemes belepróbálni.

https://paintballshop.hu/termek/reball- ... edek-field

Mondjuk a tömege kb. annyi mint a normál 12-esnek, 300 db 340 gramm (lemérték nekem).
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Thomaster írta: 2020.03.20. 12:32 Aliexpressz, meg lengyelek, sok helyen kapható. Szerintem keményebb mint 70 Shore. Ami a tizenpár zsulos, simacsövű paintball fegyverből nem gond, de a Pitbull akasztózott csövét szerintem nagyon megrángatná. De egy pesti paintball shopban lehet kapni puha sárga .50-es gumit, azt esetleg érdemes belepróbálni.

https://paintballshop.hu/termek/reball- ... edek-field

Mondjuk a tömege kb. annyi mint a normál 12-esnek, 300 db 340 gramm (lemérték nekem).
Közben a facebookon beszélgetek a fórumtárssal, aki vette az Aliexpressen a 12,7-es (.50") gumit. Puhább mint a tömítésgyári. Eszerint ilyet is tudnak a kínaiak. Csak annyi a rizikó a rendeléssel, hogy ki tudja milyen kemény lesz a következő adag.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

mlaca írta: 2020.03.20. 10:38 Milyen gumis, illetve start patronos cuccok kaphatók most a művekben, azaz mi van készen, "raktáron", elvihető állapotban?
Egyszavas válasz, semmi.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1379
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Thomaster írta: 2020.03.20. 12:32 Erre a célra tartanak egy Alfát. Csak arra kell vigyázniuk, hogy ha Revenge-et adott be az ügyfél, akkor csak ötöt lőjenek :twisted:
:lol: aljas..
Sapienti sat.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

WildBear23 írta: 2020.03.20. 11:19 Reggel voltam a Művekben, kicserélték a Pitbull 19M eredeti alu dobját egy acél forgatókoszorús alura.
Ugyanolyan precízen, és finoman működik vele, mint az eredeti dobbal.
Kinn állva hallottam a hat próbalövést. :-)

Köszönet és respekt a Műveknek, hogy egy (egyébként hibátlanul működő) termék fődarabját ingyen kicserélik egy technológiailag fejlettebb darabra! :)
Én ilyenre nem tudok másik példát.

A Művek előtt találkoztam pár régi harcostárssal is. 8-)

A szőke csajszi (aki kijött a kilincseket fertőtleníteni) új?

Egy fórumtárs említette az Aliexpresszről .50 -es kaliberű gumigolyót (1,36g/db).
Azzal van valakinek tapasztalata?
Annyi van megadva, hogy "Hardness: 70", de nincs mértékegység.
Igen, én a nyereségemet feláldozom a Kedves Vásárlókért, legfeljebb átülök a motorosból egy vitorlázó műrepülőgépbe. A "szőke csajszi " cégünk megbecsült dolgozója, takarítani jár hozzánk.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Thomaster írta: 2020.03.20. 12:32 Erre a célra tartanak egy Alfát. Csak arra kell vigyázniuk, hogy ha Revenge-et adott be az ügyfél, akkor csak ötöt lőjenek :twisted:



Aliexpressz, meg lengyelek, sok helyen kapható. Szerintem keményebb mint 70 Shore. Ami a tizenpár zsulos, simacsövű paintball fegyverből nem gond, de a Pitbull akasztózott csövét szerintem nagyon megrángatná. De egy pesti paintball shopban lehet kapni puha sárga .50-es gumit, azt esetleg érdemes belepróbálni.

https://paintballshop.hu/termek/reball- ... edek-field

Mondjuk a tömege kb. annyi mint a normál 12-esnek, 300 db 340 gramm (lemérték nekem).
És ha Onestát, akkor csak négyet, de ha HD-t hoznak vissza, azért vettünk 2 darab Alfát, csak a végén már belezavarodunk! FEGYELMI! :lol: :D
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Thomaster írta: 2020.03.20. 13:13 Közben a facebookon beszélgetek a fórumtárssal, aki vette az Aliexpressen a 12,7-es (.50") gumit. Puhább mint a tömítésgyári. Eszerint ilyet is tudnak a kínaiak. Csak annyi a rizikó a rendeléssel, hogy ki tudja milyen kemény lesz a következő adag.
Meg a fegyvert garanciába, majd akitől a gumi van.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13442
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

művek-1 írta: 2020.03.20. 13:32 Meg a fegyvert garanciába, majd akitől a gumi van.


+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6088
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"Igen, én a nyereségemet feláldozom a Kedves Vásárlókért, legfeljebb átülök a motorosból egy vitorlázó műrepülőgépbe."

Béla bá, magának szobrot fogunk állítani egyszer! :-)

"A "szőke csajszi " cégünk megbecsült dolgozója, takarítani jár hozzánk."

Amúgy jól néz ki!
Összenéztünk ott a többi várakozóval.. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

WildBear23 írta: 2020.03.20. 13:41 "Igen, én a nyereségemet feláldozom a Kedves Vásárlókért, legfeljebb átülök a motorosból egy vitorlázó műrepülőgépbe."

Béla bá, magának szobrot fogunk állítani egyszer! :-)

"A "szőke csajszi " cégünk megbecsült dolgozója, takarítani jár hozzánk."

Amúgy jól néz ki!
Összenéztünk ott a többi várakozóval.. :-)
Nekem sírom sem lesz a végakarotom szerint! Így igaz, jól néz ki! ( nekem feleségem sem véletlenül nincsen, a szabadság megfizethetetlen a boldogság akciós ) Igen, ez történik, ha a nemek aránya eltolódik egy helyen egy irányba aránytalanúl .

Pitbull és minden más gumis egyenlőre elfogyott, jövő héten 4 lapát és 30 sniper-19-m single.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

művek-1 írta: 2020.03.15. 19:44 A legjobb a töltények méregetése, vagy ha a gyártó ismét stabilan tudna, vagy akarna 0.215-16 gr tömegű töltényeket gyártani a most néha előforduló 0.212-13 helyett. Megmértük, nagyon nagy különbséget eredményez a hiányzó lőportöltet.

Az eltávolítható.
70db kb. hónapja vásárolt Ruag Geco-t mértem ékszermérleggel. Össz súllyal 2,3926gramm átlag jött ki.
2,37g = 2db
2,28g = 16db
2,39g = 25db
2,40g = 19db
2,41g = 5db
2,42g = 3db

A hüvely üres tömege 2,2gramm körüli üresen, tehát olyan 0,2g körül lehet a por.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Pentastar írta: 2020.03.20. 17:01 70db kb. hónapja vásárolt Ruag Geco-t mértem ékszermérleggel. Össz súllyal 2,3926gramm átlag jött ki.
2,37g = 2db
2,28g = 16db
2,39g = 25db
2,40g = 19db
2,41g = 5db
2,42g = 3db

A hüvely üres tömege 2,2gramm körüli üresen, tehát olyan 0,2g körül lehet a por.
Ennek úgy lenne igazán értelme, ha leméred a töltényt, ellövöd, majd megint leméred. A hüvelyben magában simán lehet ennyi szórás. Azt nem mondom, hogy szedd ki belőle a port, mert az úgy nem szabályos, szóval azt ne tedd.
Vagy lemértél több hüvelyt, mennyi a szórás benne?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.03.20. 17:52 Ennek úgy lenne igazán értelme, ha leméred a töltényt, ellövöd, majd megint leméred. A hüvelyben magában simán lehet ennyi szórás. Azt nem mondom, hogy szedd ki belőle a port, mert az úgy nem szabályos, szóval azt ne tedd.
Vagy lemértél több hüvelyt, mennyi a szórás benne?
Vagy: mérés mérlegen előttea, lőni és mérni chronyval, majd ellőtt töltényt újra lemérti. És megnézni mennyivel más az alacsonyabb lőportöltetű töltények teljesítménye.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Fortitu írta: 2020.03.20. 17:52 Ennek úgy lenne igazán értelme, ha leméred a töltényt, ellövöd, majd megint leméred. A hüvelyben magában simán lehet ennyi szórás. Azt nem mondom, hogy szedd ki belőle a port, mert az úgy nem szabályos, szóval azt ne tedd.
Vagy lemértél több hüvelyt, mennyi a szórás benne?
Igen, 10 hüvely átlaga! 2,19-2,21 mind.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

TotoHU írta: 2020.03.20. 18:00 Vagy: mérés mérlegen előttea, lőni és mérni chronyval, majd ellőtt töltényt újra lemérti. És megnézni mennyivel más az alacsonyabb lőportöltetű töltények teljesítménye.
Ezt is tervezem, csak még lusta voltam. :D
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Pentastar írta: 2020.03.20. 18:16 Igen, 10 hüvely átlaga! 2,19-2,21 mind.
Hát igen, 0,17 és 0,22 körül szór akkor a por körülbelül. Az azért elég komoly. No persze durran-durran, lövedékkel nem tervez a gyártó, tehát bőven jó lenne az úgy.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Fortitu írta: 2020.03.20. 17:52 Ennek úgy lenne igazán értelme, ha leméred a töltényt, ellövöd, majd megint leméred. A hüvelyben magában simán lehet ennyi szórás. Azt nem mondom, hogy szedd ki belőle a port, mert az úgy nem szabályos, szóval azt ne tedd.
Vagy lemértél több hüvelyt, mennyi a szórás benne?
Miért nem lehet hitelt adni a szavamnak, egy délelőttöt és rengeteg töltényt ellőttünk, mértünk, lőttünk és tapasztaltunk, tisztelettel!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

TotoHU írta: 2020.03.20. 18:00 Vagy: mérés mérlegen előttea, lőni és mérni chronyval, majd ellőtt töltényt újra lemérti. És megnézni mennyivel más az alacsonyabb lőportöltetű töltények teljesítménye.
Ezt tettük, csak kicsit komolyabb felszereléssel.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5772
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

művek-1 írta: 2020.03.20. 22:31 Miért nem lehet hitelt adni a szavamnak, egy délelőttöt és rengeteg töltényt ellőttünk, mértünk, lőttünk és tapasztaltunk, tisztelettel!
Nem erről van szó, a kolléga megismételte a kísérletet, az nem volt egyértelmű számomra, hogy magának a töltényhüvelynek mekkora a szórása, valamint hogy ugyanaz a hüvely lett előtte-utána mérve, mivel magának a hüvelynek a szórása is rácsalhat. Hogy más is ellenőrzi a dolgot, az szerintem jó, egy kísérlet akkor az igazi, ha ismételhető.
Ezek alapján a hüvely szórása elég kicsi, tehát valóban lehet mérleggel válogatni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Fortitu írta: 2020.03.20. 22:57 Nem erről van szó, a kolléga megismételte a kísérletet, az nem volt egyértelmű számomra, hogy magának a töltényhüvelynek mekkora a szórása, valamint hogy ugyanaz a hüvely lett előtte-utána mérve, mivel magának a hüvelynek a szórása is rácsalhat. Hogy más is ellenőrzi a dolgot, az szerintem jó, egy kísérlet akkor az igazi, ha ismételhető.
Ezek alapján a hüvely szórása elég kicsi, tehát valóban lehet mérleggel válogatni.
Feladtam.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5393
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.03.20. 22:57 Ezek alapján a hüvely szórása elég kicsi, tehát valóban lehet mérleggel válogatni.
Az vinné még előbbre a zemberiséget ha lenne aki leméregetné a különböző gyártók termékeit, hogy kinél mennyi a szórás. Persze a bérgyártások miatt ez is csak időleges, de legalább egy adott pillanatban lehetne tudni hogy melyik gyártó melyik tölténye az erősebb vagy stabilabb, vagy melyik ami jobban szór. Ez is érdekes lehet.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

TotoHU írta: 2020.03.20. 23:51 Az vinné még előbbre a zemberiséget ha lenne aki leméregetné a különböző gyártók termékeit, hogy kinél mennyi a szórás. Persze a bérgyártások miatt ez is csak időleges, de legalább egy adott pillanatban lehetne tudni hogy melyik gyártó melyik tölténye az erősebb vagy stabilabb, vagy melyik ami jobban szór. Ez is érdekes lehet.
A Lapuával kezdtem, nem volt eltérés. Sajnos már nem gyártják.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 965
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

IZS43 - Godfather 19-M lapát - 36 centis cső

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Cső 36 centire vágva, automata biztosítás kiiktatva.

Köszönet zora-nak, aki a csőrövidítő mester hibáját - lemarta egy csíkban a jobboldali csőről a barnítást - szépen helyrehozta, illetve az elején a forrasztást is lebarnította.


20200321_152223_resized.jpg
20200321_152230_resized.jpg
20200321_152237_resized.jpg
20200321_152325_resized.jpg
20200321_152530_resized.jpg


Bónusz: ma sikerült egy ilyen rovart előállítanom lövöldözésnél
20200321_154338_resized.jpg
művek-1 írta: 2020.01.29. 22:13 Gratulálok, kívánom, legyen benne sok öröm, és használat egészséggel! Kiadás előtt megnézegettem őket, minőségi darabok!
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: IZS43 - Godfather 19-M lapát - 36 centis cső

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

montecarlo írta: 2020.03.21. 18:56 Cső 36 centire vágva, automata biztosítás kiiktatva.

Köszönet zora-nak, aki a csőrövidítő mester hibáját - lemarta egy csíkban a jobboldali csőről a barnítást - szépen helyrehozta, illetve az elején a forrasztást is lebarnította.



20200321_152223_resized.jpg20200321_152230_resized.jpg20200321_152237_resized.jpg20200321_152325_resized.jpg20200321_152530_resized.jpg



Bónusz: ma sikerült egy ilyen rovart előállítanom lövöldözésnél
20200321_154338_resized.jpg

Ez a csőrövidítés nem jár a garancia elvesztésével?
művek-1

Re: IZS43 - Godfather 19-M lapát - 36 centis cső

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

montecarlo írta: 2020.03.21. 18:56 Cső 36 centire vágva, automata biztosítás kiiktatva.

Köszönet zora-nak, aki a csőrövidítő mester hibáját - lemarta egy csíkban a jobboldali csőről a barnítást - szépen helyrehozta, illetve az elején a forrasztást is lebarnította.



20200321_152223_resized.jpg20200321_152230_resized.jpg20200321_152237_resized.jpg20200321_152325_resized.jpg20200321_152530_resized.jpg



Bónusz: ma sikerült egy ilyen rovart előállítanom lövöldözésnél
20200321_154338_resized.jpg
Ezek azok a dolgok, amik éltetnek minket megszállottakat, gratulálok a csodaszép fegyverhez!
Andygun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2018.07.11. 20:23

Re: IZS43 - Godfather 19-M lapát - 36 centis cső

Hozzászólás Szerző: Andygun »

montecarlo írta: 2020.03.21. 18:56 Cső 36 centire vágva, automata biztosítás kiiktatva.

Köszönet zora-nak, aki a csőrövidítő mester hibáját - lemarta egy csíkban a jobboldali csőről a barnítást - szépen helyrehozta, illetve az elején a forrasztást is lebarnította.



20200321_152223_resized.jpg20200321_152230_resized.jpg20200321_152237_resized.jpg20200321_152325_resized.jpg20200321_152530_resized.jpg



Bónusz: ma sikerült egy ilyen rovart előállítanom lövöldözésnél
20200321_154338_resized.jpg
Örülök hogy megoldódott a barnítás. Így rövidebb csővel igazi GODFATHER lett! Gratula, és leld benne örömöd! Ja, és a rovar sem lett rossz!
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1379
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: IZS43 - Godfather 19-M lapát - 36 centis cső

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

montecarlo írta: 2020.03.21. 18:56 Cső 36 centire vágva, automata biztosítás kiiktatva.
Mocskos jól néz ki, gratula hozzá!
Sapienti sat.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: IZS43 - Godfather 19-M lapát - 36 centis cső

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

montecarlo írta: 2020.03.21. 18:56 Cső 36 centire vágva, automata biztosítás kiiktatva.

Köszönet zora-nak, aki a csőrövidítő mester hibáját - lemarta egy csíkban a jobboldali csőről a barnítást - szépen helyrehozta, illetve az elején a forrasztást is lebarnította.



20200321_152223_resized.jpg20200321_152230_resized.jpg20200321_152237_resized.jpg20200321_152325_resized.jpg20200321_152530_resized.jpg



Bónusz: ma sikerült egy ilyen rovart előállítanom lövöldözésnél
20200321_154338_resized.jpg

Nagyon tetszik! Gratulálok! Ha egyszer nekem is lesz ilyen, akkor lehet, hogy én is ilyen coachgun-t szeretnék.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 965
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: IZS43 - Godfather 19-M lapát - 36 centis cső

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Erre a hétre várható négy darab ha jól emlékszem
Route.66 írta: 2020.03.22. 13:45 Nagyon tetszik! Gratulálok! Ha egyszer nekem is lesz ilyen, akkor lehet, hogy én is ilyen coachgun-t szeretnék.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: IZS43 - Godfather 19-M lapát - 36 centis cső

Hozzászólás Szerző: The Gent »

montecarlo írta: 2020.03.22. 14:06 Erre a hétre várható négy darab ha jól emlékszem
Fáintos lett a pusku, tudod a hazifeladat:Az utca királyai, Ronin... Kikerdezem... 😉
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 965
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: IZS43 - Godfather 19-M lapát - 36 centis cső

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Köszönöm! Okok, lesz időm, otthonról munka 100% a következő hetek programja
The Gent írta: 2020.03.22. 16:03 Fáintos lett a pusku, tudod a hazifeladat:Az utca királyai, Ronin... Kikerdezem... 😉
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Kommentár nélkül:

Kép
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

fgabesz írta: 2020.03.22. 16:59 Kommentár nélkül:

Kép
Ezt három éve nem hittem volna, de ma büszkék vagyunk rá! Gratulálunk! :D
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

Made in Hungary
Csatolmányok
7B8BAA5A-07A4-46D0-A863-3F66CE27F67B.jpeg
8C0B65EE-5638-497B-9345-950E607E1300.jpeg
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

HandaBandy írta: 2020.03.22. 17:38 Made in Hungary
Gyönyörű!
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: IZS43 - Godfather 19-M lapát - 36 centis cső

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

montecarlo írta: 2020.03.22. 14:06 Erre a hétre várható négy darab ha jól emlékszem


Köszönöm, rendes spori vagy!
művek-1

Re: IZS43 - Godfather 19-M lapát - 36 centis cső

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Route.66 írta: 2020.03.22. 19:19 Köszönöm, rendes spori vagy!
Amikor elkélszül fel lesz téve, érkezési sorrendben tudjuk értékesíteni.
20200129_131903.jpg
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

A héten lesz 30 darab Sniper-19-M Single rövid és normál csőhosszal, amikor vihető, szintén fel lesz téve, tehát még nem kapható!
20191106_151206.jpg
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Mint korábban írtam, holnap, nyitástól, ( 9 óra ) vihető lesz 3 darab IZS dupla lapát, egy darab Török gyártású másolat. Mivel nem tudjuk, hogy a közeli jövőben lesz, vagy sem donor, lehetőség, és a dollár elszállt, az Orosz fegyverek darabja 180.000.- bruttó, bevizsgálva, a Török 170.000.- szintén, bruttó, bevizsgálva. Később, májusban csak Bockok lesznek, ha még egyáltalán megkapjuk, dolgozhatunk és nyitva lehetünk. Bízzunk a legjobbakban!
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

művek-1 írta: 2020.03.23. 22:10 Mint korábban írtam, holnap, nyitástól, ( 9 óra ) vihető lesz 3 darab IZS dupla lapát, egy darab Török gyártású másolat. Mivel nem tudjuk, hogy a közeli jövőben lesz, vagy sem donor, lehetőség, és a dollár elszállt, az Orosz fegyverek darabja 180.000.- bruttó, bevizsgálva, a Török 170.000.- szintén, bruttó, bevizsgálva. Később, májusban csak Bockok lesznek, ha még egyáltalán megkapjuk, dolgozhatunk és nyitva lehetünk. Bízzunk a legjobbakban!
Tessékmondani, ahonnan 3 db IZS-t lehetett venni, onnan (vagy máshonnan) miért nem lehetett huszat venni?

Nem kötöcködés, mert nyilván vettél volna huszat ha lehet. De ilyen nehéz beszerezni egy tömeggyártott orosz puskát?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1379
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Én nagyon szomorú vagyok, mert esélytelen, hogy hozzájussak egy IZShez, pedig ősz óta szeretnék egy ilyet. Elköltöttem már egy lakás árát a Művekben 20 év alatt, fizetnék most is bármennyit, de nem tudok ott állni a sorban az üzlet előtt :-(
Sapienti sat.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Thomaster írta: 2020.03.24. 08:28 Tessékmondani, ahonnan 3 db IZS-t lehetett venni, onnan (vagy máshonnan) miért nem lehetett huszat venni?

Nem kötöcködés, mert nyilván vettél volna huszat ha lehet. De ilyen nehéz beszerezni egy tömeggyártott orosz puskát?
Ha politikus lennék, nem mondhatnám, hogy "alám kérdeztél " , de igen képzeld a Harmónia cégtől összesen ezt a 3 darabot tudtam megvenni, és drágán. A Törököktől egy darab mintát kaptam. Szóval Te is.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

nemtokregelni írta: 2020.03.24. 08:41 Én nagyon szomorú vagyok, mert esélytelen, hogy hozzájussak egy IZShez, pedig ősz óta szeretnék egy ilyet. Elköltöttem már egy lakás árát a Művekben 20 év alatt, fizetnék most is bármennyit, de nem tudok ott állni a sorban az üzlet előtt :-(
Amennyiben kivételeznék, az most védhetetlen lenne, nyitás előtt már hosszú sor áll a bolt előtt. Nem kell letenni a vásárlásról, csak várni kell egy kicsit, rajta vagyok, de minden úgy van, ahogyan azt szeretném. A vásárlásokat köszönöm, én is így vagyok ezzel, nagyjából egy rózsadombi villa árát égettem el fent az égen, de ha megkérdezik, bármikor, gondolkodás nélkül azt mondom, megérte!
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 965
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Törökről tehetne fel valaki majd képet, akár aki megveszi itt a fórumon, kíváncsi vagyok!
művek-1 írta: 2020.03.23. 22:10 egy darab Török gyártású másolat.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1379
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

művek-1 írta: 2020.03.24. 09:18 Amennyiben kivételeznék, az most védhetetlen lenne, nyitás előtt már hosszú sor áll a bolt előtt. Nem kell letenni a vásárlásról, csak várni kell egy kicsit, rajta vagyok, de minden úgy van, ahogyan azt szeretném. A vásárlásokat köszönöm, én is így vagyok ezzel, nagyjából egy rózsadombi villa árát égettem el fent az égen, de ha megkérdezik, bármikor, gondolkodás nélkül azt mondom, megérte!
Köszönöm a biztató szavakat, tényleg értékelem, de most is vártam hónapokat és a következő 5 darabos eresztésnél is ugyanígy járnék, ha lesz még ez a típus egyáltalán valaha.
Sapienti sat.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

montecarlo írta: 2020.03.24. 09:27 Törökről tehetne fel valaki majd képet, akár aki megveszi itt a fórumon, kíváncsi vagyok!
Leginkább aki megvette.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

nemtokregelni írta: 2020.03.24. 09:28 Köszönöm a biztató szavakat, tényleg értékelem, de most is vártam hónapokat és a következő 5 darabos eresztésnél is ugyanígy járnék, ha lesz még ez a típus egyáltalán valaha.
Behozatok 24 darabot, és májusban szerintem elérhető lesz. ( ha behozzák )
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6088
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2020.03.24. 10:38 Kisebb csoda keretében A MAI NAP FOLYAMÁN ÉRKEZIK _GUMILÖVEDÉKES_ Atlas AGS-15M muzeális pisztoly a KÖKI TERMINÁL Önvédelmi Boltba, nagyon korlátozott mennyiségben!


9 mm PAK/15 mm gumi, 100 Joule, 2-lövetű, 2 töltényűrblokkal, teljesen acélépítésű: 69.900- Ft
Azért megnézném, hogy ha ezt az Atlas AGS-15M-et a Művek gyártaná a Pitbull-19M technológiájával (CNC megmunkált alu, acél belsőség, GR minősítés), milyen lenne.. akkor még vennék is.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2020.03.24. 11:14 Azért megnézném, hogy ha ezt az Atlas AGS-15M-et a Művek gyártaná a Pitbull-19M technológiájával (CNC megmunkált alu, acél belsőség, GR minősítés), milyen lenne.. akkor még vennék is.
A sárgán pár hete is eladtak egyet, meg most is árulnak egyet, 40-ért... és még oda is írta az eladó hogy Pitbull 19-M-re váltás miatt.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6088
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2020.03.24. 11:22 A sárgán pár hete is eladtak egyet, meg most is árulnak egyet, 40-ért... és még oda is írta az eladó hogy Pitbull 19-M-re váltás miatt.
Hát őszintén.. a Pitbull-19M minden tekintetben jobb.
Játszani érdekes lehet egy a AGS-15M, egyszer kipróbálnám, de mi szól mellette?
Igazából... semmi.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2122
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2020.03.24. 12:01 Hát őszintén.. a Pitbull-19M minden tekintetben jobb.
Játszani érdekes lehet egy a AGS-15M, egyszer kipróbálnám, de mi szól mellette?
Igazából... semmi.
Kipróbálásra odaadhatom, ha van hol lövöldöznöd... nálam csak a fiókban áll.

Amúgy működik 16-os puha gumival is, és úgy erősebb is... meg pontatlanabb is. Meg a puha gumiból a csőfar időnként lehámoz egy kis forgácsot, és akkor szpás kirángatni a töltényűrtömböt. A csőfart lesorjázni meg nem tudom ott a doboz mélyén.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

művek-1 írta: 2020.03.24. 09:31 Behozatok 24 darabot, és májusban szerintem elérhető lesz. ( ha behozzák )

Én is szomorú lettem, már 8 óra 40-kor. Amikor bekanyarodtam a Művekhez már ott állt 7-8 ember. Abban a pillanatban leesett a tantusz, hogy megint lemaradok az IZS-ről. Meg se álltam, egyből visszakanyarodtam. Karácsony előtt, amikor az új Pitbull kapható lett, 8.40-kor csak én voltam a bolt előtt.
Január végén is lemaradta az 5 db lapát vásárlásáról. Lehet, hogy legközelebb sátrat fogok verni. Már korábban is leírtam, hogy itt van egy fogyasztói igény. Nem baj majd egyszer sikerülni fog. Vajon mikor és milyen várva várt fegyver fog következni.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Nem borzolom a kedélyeket :D
Török lapát :D
Csak pár gyors kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

smith15 írta: 2020.03.24. 16:31 Nem borzolom a kedélyeket :D
Török lapát :D
Csak pár gyors kép

Kép
Kép
Kép
Kép

Köszi, ez sem rossz! Nem csodálom, hogy fülig ér a szád. Gratulálok!
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2020.03.24. 12:01 Játszani érdekes lehet egy a AGS-15M, egyszer kipróbálnám, de mi szól mellette?
Igazából... semmi.
Racionális érv tényleg semmi! Újdonság, érdekesség, jópofa és semmi több. Elfér a gyűjteményben, rövid fegyver-párti vagyok, lőtéren kétszer játszottam vele eddig.

Fő kedvenc a Revenge.
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Coop »

nemtokregelni írta: 2020.03.24. 09:28 Köszönöm a biztató szavakat, tényleg értékelem, de most is vártam hónapokat és a következő 5 darabos eresztésnél is ugyanígy járnék, ha lesz még ez a típus egyáltalán valaha.
Anno a polírozott revenge-re vártam több hónapot, de inkább egy évet mire gyártásba került. Meg tudom érteni, hozzáteszem többnyire pesten tartózkodom és így is marha nagy mákom volt, utolsó két darab egyikét sikerült elhoznom. Néhány darab készül vmiből esélytelen vidékinek megvásárolni.
a2.jpg
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 965
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Török lapát

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Egész korrekt! Csövét levágatod majd gondolom

[quote=smith15 post_id=32505 time=1585063884 user_id=231]
Nem borzolom a kedélyeket :D
Török lapát :D
Csak pár gyors kép
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Török lapát

Hozzászólás Szerző: smith15 »

montecarlo írta: 2020.03.24. 17:35 Egész korrekt! Csövét levágatod majd gondolom
Igen,tervbe van,viszont embert keresnék rá ;)
Bíró Ferenc
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2020.01.12. 12:50

Re: Török lapát

Hozzászólás Szerző: Bíró Ferenc »

smith15 írta: 2020.03.24. 18:07 Igen,tervbe van,viszont embert keresnék rá ;)
Üdv. Szeretném kérdezni hogy a fegyver tok része mijen anyagbol van. KÖSZÖNÖM.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Török lapát

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Bíró Ferenc írta: 2020.03.24. 18:20 Üdv. Szeretném kérdezni hogy a fegyver tok része mijen anyagbol van. KÖSZÖNÖM.
Erről szerintem Keserű Úr jobban tud nyilatkozni, de hirtelen ránézés alapján a baszkül alumínium, a többi acél, de hülyeséget nem akarok mondani.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1379
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Coop írta: 2020.03.24. 17:27 Anno a polírozott revenge-re vártam több hónapot, de inkább egy évet mire gyártásba került. Meg tudom érteni, hozzáteszem többnyire pesten tartózkodom és így is marha nagy mákom volt, utolsó két darab egyikét sikerült elhoznom. Néhány darab készül vmiből esélytelen vidékinek megvásárolni.
Megküzdöttem annak idején Dealer-ért, AMD-ért, Trainer-ért, jópár élesből átalakított ritkább cuccért - pár nyalánksággal szerencsém is volt: aranyozott AK, élesből ólmos muzeális Grand és Taurus, Skorpio proto. Amik könnyen jöttek, azokat nem is tudnám felsorolni (régen flóbertek, első gumisok, első muzeális gumisok, FÉGből csinált gp-k, stb.) Szóval nem újdonság, de már én sem vagyok huszonéves, fáradok.
Sapienti sat.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Route.66 írta: 2020.03.24. 14:14 Én is szomorú lettem, már 8 óra 40-kor. Amikor bekanyarodtam a Művekhez már ott állt 7-8 ember. Abban a pillanatban leesett a tantusz, hogy megint lemaradok az IZS-ről. Meg se álltam, egyből visszakanyarodtam. Karácsony előtt, amikor az új Pitbull kapható lett, 8.40-kor csak én voltam a bolt előtt.
Január végén is lemaradta az 5 db lapát vásárlásáról. Lehet, hogy legközelebb sátrat fogok verni. Már korábban is leírtam, hogy itt van egy fogyasztói igény. Nem baj majd egyszer sikerülni fog. Vajon mikor és milyen várva várt fegyver fog következni.
Most minden kiszámíthatatlanná vált, igen, aki biztosra akart menni, korábban jött, de ez nekünk sem jó! Amint tudunk puskát venni, ismét lesz, meg lett rendelve, ha lesz infó, közzé teszem, talán 24 darab elég lesz, egyenlőre.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

smith15 írta: 2020.03.24. 16:31 Nem borzolom a kedélyeket :D
Török lapát :D
Csak pár gyors kép

Kép
Kép
Kép
Kép
A nagy rohanásban én sem néztem meg alaposabban, szerintem ez is megfelelő, és normál viszonyok mellett még talán lehet olcsóbb is.
művek-1

Re: Török lapát

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

smith15 írta: 2020.03.24. 18:32 Erről szerintem Keserű Úr jobban tud nyilatkozni, de hirtelen ránézés alapján a baszkül alumínium, a többi acél, de hülyeséget nem akarok mondani.
Sajna én sem tudom, mágnessel kellene megállapítani. Én sem szeretnék hülyeséget mondani.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

nemtokregelni írta: 2020.03.24. 18:39 Megküzdöttem annak idején Dealer-ért, AMD-ért, Trainer-ért, jópár élesből átalakított ritkább cuccért - pár nyalánksággal szerencsém is volt: aranyozott AK, élesből ólmos muzeális Grand és Taurus, Skorpio proto. Amik könnyen jöttek, azokat nem is tudnám felsorolni (régen flóbertek, első gumisok, első muzeális gumisok, FÉGből csinált gp-k, stb.) Szóval nem újdonság, de már én sem vagyok huszonéves, fáradok.
"de már én sem vagyok huszonéves, fáradok"

És akkor én mit mondjak? :lol: :D
Lezárt