Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

varde írta: 2020.05.01. 16:15 Nem is vettem kötözködésnek, de emlékeim szerint 'Bélabá 1800 zsúúúlos fejlesztésről beszélt, amit Thomester fórumtárs elmagyarázott, mármint hogy az úgy jön ki , hogy 2x150x6=1800. CSak utólag kiderült, hogy semmilyen 9mm rk nem tud még hasonlót sem, ezért tudomásom szerint .45 rk lesz a meghajtó, de az is "csak "2x130 j-t tud...
Most olvastam vissza, hogy a 0.45 esetében lenne 6x2x130 Joule. A kérdés az, hogy a Fiocchi gyárt-e még ilyen kalibert, és lesz-e ilyen fegyver.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

vato írta: 2020.05.01. 17:29 Hordfogantyú leszedhető róla? egy picatiny sín red dot parositas ütős lenne a “tokfedélen”
+1
A fogantyú helyett én is tennék egy sínt fentre reddotnak, egy sínt meg a cső alá lámpának. Ez kellene egy v2-re. Esetleg még egy harmadikat az előágy-szánra alulra is, így aki akar ráapplikálhat egy megfogást segítő 45 fokos tactical gripet, hogy über tacticool legyen. :D Az esti-éjszakai fényviszonyok közötti használhatóságát a mostani irányzék nem segíti, pedig egy otthonvédelmi/területvédelmi fegyverre igen gyakran ilyen körülmények között lehet szükség. Az talán javíthat rajta valamennyit ha a nyílt irányzékot fluoreszkáló festékkel megfestik.
Illetve a tusán a "pofadék" nekem picit alacsonynak tűnik így első látásra, de lőni kellene vele hogy kiderüljön milyen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2020.05.01. 18:19-kor.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

vato írta: 2020.05.01. 17:29 Na igy mar csinosabb errol a keprol, de a zartszelveny csotorkolattal meg baratkoznom kell :)

Hordfogantyú leszedhető róla? egy picatiny sín red dot parositas ütős lenne a “tokfedélen”
Vagy, a hordfogantyúba integrált célzó berendezés (reddot, laser, stb), mint a P90, vagy a G36 esetén...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.05.01. 18:15 +1
A fogantyú helyett én is tennék egy sínt fentre reddotnak, egy sínt meg a cső alá lámpának. Ez kellene egy v2-re. Esetleg még az előágy-szánra alulra, így aki akar ráapplikálhat egy megfogást segítő 45 fokos tactical gripet, hogy über tacticool legyen. :D Az esti-éjszakai fényviszonyok közötti használhatóságát a mostani irányzék nem segíti, pedig egy otthonvédelmi/területvédelmi fegyverre igen gyakran ilyen körülmények között lehet szükség. Az talán javíthat rajta valamennyit ha a nyílt irányzékot fluoreszkáló festékkel megfestik.
Illetve a tusán a "pofadék" picit alacsonynak tűnik így első látásra, de lőni kellene vele hogy kiderüljön milyen.
Az tuti, hogy sín mindenképpen kellene rá. Minimum lámpának, de a red dot opcióra is lenne szerintem igény. A továbbiakat tekintve kézbe kellene venni, kipróbálni. Amúgy innovatív, öteletes, remélem egyszer kézbe foghatom.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

fgabesz írta: 2020.05.01. 18:18 Vagy, a hordfogantyúba integrált célzó berendezés (reddot, laser, stb), mint a P90, vagy a G36 esetén...
Na az valóban elég "űrpuskás" lenne valóban.
VIszont az integrált reddot az egy konkrét típusra van kitalálva, ha megszüntetik annak a konkrét reddot típusnak a gyártását a kicsi kínaiak (ugye nyilván airsoft reddotról beszélünk) mondjuk 2 év múlva és a reddot bekrepál, akkor a reddotnak lőttek nem találsz helyette könnyen valamit ami éppen pont oda illik és tudod stabilan rögzíteni, mellette tudod állítani, tudsz benne elemet cserélni, stb. Ezért jobb egy sín. Oda bármit fel tudsz pakolni amit szeretnél, évek múlva is.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Airsoft P90 van, reddot verzió. Persze, hogy bedöglött rajta a dot. Van átalakító adapter...
Igen sokat kibírt az eredeti, majd' 10 évet, pedig sokkal több "bevetést" ért meg, mint amennyit az Evolvens űrpuska valaha fog.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

evolvens_design írta: 2020.05.01. 10:34 Mindenkit üdvözlünk a fórumon! Nagyon köszönjük a befogadást!
Bármilyen kérdéssel kapcsolatban forduljatok hozzánk bizalommal!

Üdvözlettel:
Evolvens Team ;)

SPACE-LINE_02.jpg
Üdv itt!

Nekem is lenne rögtön egy-két kérdésem.

Nagyon friss és rendkívül újszerű a Space Line puska mind megjelenésében, mind technikai megoldásában! De a POM lövedékes fegyver koprodukciója elég messze esik a cégetek eddigi termékeitől. Ez persze ma már nem jelent semmit, Elon Musk-nak a Tesla mellett űrcége is van, a Tschibo a kávé mellett sport- és divatcikkeket árusító webshopot nyitott, szóval mindenre van már példa. De hogy jutottatok el éppen ide?
A fegyverek világa személyes érdeklődés, vagy érkezett egy megkeresés a Keserű Művek részéről?

A másik: a konkrét műszaki megoldást, a Micro Roni-ra hajazó, de POM hengereket adagoló "héj" melyik oldalról jött, kinek a konkrét ötlete volt, ha lehet tudni?
Valamint egyenlőre ez sak egy alkalmas kirándulás volt a fegyverek világába, vagy várható-e további együttműködés a Művekkel? Innen pl már csak egy macskaugrásnak tűnik a GF19-nél megismert cserélhető töltényűröket adogató előágy szánas puska, például.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

evolvens_design írta: 2020.05.01. 10:34 Mindenkit üdvözlünk a fórumon! Nagyon köszönjük a befogadást!
Bármilyen kérdéssel kapcsolatban forduljatok hozzánk bizalommal!

Üdvözlettel:
Evolvens Team ;)

SPACE-LINE_02.jpg
Üdv itt!

Az én kérdésem:), hogy nem gondolkodtok esetleg full auto riasztopisztolyra epiteni ezt a megoldast? nyilvan a zarmozgato mechanikat ki kell akkor iktatni illetve az adogatast automatizalni, de nem tűnik olyan lehetetlennek innen a fotelból:D

(Ugye ez a vulcan toldatnal sikerult a globservernek, sajnos soha nem kerult forgalomba....)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Orion
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2020.04.25. 21:09

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Orion »

evolvens_design írta: 2020.05.01. 10:34 Mindenkit üdvözlünk a fórumon! Nagyon köszönjük a befogadást!
Bármilyen kérdéssel kapcsolatban forduljatok hozzánk bizalommal!

Üdvözlettel:
Evolvens Team ;)

SPACE-LINE_02.jpg
Sziasztok! Gyártotok más típusú fegyvereket is jelenleg vagy a közeljövőben vagy csak ezt ? Ha igen akkor Milyen típust ? Mennyit ? Mikorra ?
Avatar
evolvens_design
Gyártó
Gyártó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2020.05.01. 01:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: evolvens_design »

Szia, nagyon köszönöm kérdésed.
Sokat nem mondhatok egyelőre, de igen, várható újabb típusú fegyver is a jövőben. ;)
Avatar
evolvens_design
Gyártó
Gyártó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2020.05.01. 01:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: evolvens_design »

vato írta: 2020.05.01. 18:58 Üdv itt!

Az én kérdésem:), hogy nem gondolkodtok esetleg full auto riasztopisztolyra epiteni ezt a megoldast? nyilvan a zarmozgato mechanikat ki kell akkor iktatni illetve az adogatast automatizalni, de nem tűnik olyan lehetetlennek innen a fotelból:D

(Ugye ez a vulcan toldatnal sikerult a globservernek, sajnos soha nem kerult forgalomba....)
Természetesen nekünk is eszünkbe jutott az elképzelés, technikailag talán egyszerűbb is lenne megoldani, azonban jogszabályi előírások miatt ez sajnos nem lehetséges. :(
Avatar
evolvens_design
Gyártó
Gyártó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2020.05.01. 01:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: evolvens_design »

TotoHU írta: 2020.05.01. 18:46 Üdv itt!

Nekem is lenne rögtön egy-két kérdésem.

Nagyon friss és rendkívül újszerű a Space Line puska mind megjelenésében, mind technikai megoldásában! De a POM lövedékes fegyver koprodukciója elég messze esik a cégetek eddigi termékeitől. Ez persze ma már nem jelent semmit, Elon Musk-nak a Tesla mellett űrcége is van, a Tschibo a kávé mellett sport- és divatcikkeket árusító webshopot nyitott, szóval mindenre van már példa. De hogy jutottatok el éppen ide?
A fegyverek világa személyes érdeklődés, vagy érkezett egy megkeresés a Keserű Művek részéről?

A másik: a konkrét műszaki megoldást, a Micro Roni-ra hajazó, de POM hengereket adagoló "héj" melyik oldalról jött, kinek a konkrét ötlete volt, ha lehet tudni?
Valamint egyenlőre ez sak egy alkalmas kirándulás volt a fegyverek világába, vagy várható-e további együttműködés a Művekkel? Innen pl már csak egy macskaugrásnak tűnik a GF19-nél megismert cserélhető töltényűröket adogató előágy szánas puska, például.
Érdekes kérdés! :D
A fegyverek világa nagyon régóta foglalkoztatott. Valóban nem ez a fő profilunk, ugyanakkor mindig is fejlesztő cégként működtünk. Sok más területen vannak termékeink (broadcast piac, stabilizátorok, hidraulikus rendszerek, fizioterápiás gépek, stb)
A Keserű Művekkel folytatott együttműködés nagyon érdekes vonal. Üzletileg talán nem ez a világ legjobb megoldása, (a magyar piac különösen árérzekeny) de úgy gondolom, hogy az alkotás, fejlesztés, bármilyen területen izgalmas és előre mutató dolog.

Természetesen mindig van hova fejlődni, mindig van mit javítani. A Space-Line az első, ebben az irányban tett lépés. A POM henger technikai oldalról a könnyű kezelhetősége miatt volt szimpatikus. A gördülés miatt gyorsan és stabilan lehet mozgatni az adogató pályán, így megbízhatóság oldalról előnyös. A másik érdekes jelenség, hogy ballisztikailag 140-160 mps-os sebesség mellett is meglepően pontos. A vetőcsőből kilépéskor az air-soft fegyvereknél használt hop-up jelenség lép fel. A lövedék hátrapörgése miatt az esési pálya teljesen más mint a gumis fegyvereknél.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

evolvens_design írta: 2020.05.02. 13:15 A POM henger technikai oldalról a könnyű kezelhetősége miatt volt szimpatikus. A gördülés miatt gyorsan és stabilan lehet mozgatni az adogató pályán, így megbízhatóság oldalról előnyös. A másik érdekes jelenség, hogy ballisztikailag 140-160 mps-os sebesség mellett is meglepően pontos. A vetőcsőből kilépéskor az air-soft fegyvereknél használt hop-up jelenség lép fel. A lövedék hátrapörgése miatt az esési pálya teljesen más mint a gumis fegyvereknél.
A kívülről jött, szabadon gondolkozó elme ötletességének bizonyítéka ez a "fekvő testhelyzetben" kilőtt POM-henger, mert a régóta fegyverekkel foglalkozóknak (nekem se) jutna eszébe az életben, hogy egy henger alakú lövedéket ne hossztengelye irányában lőjön ki egy csőből. Az meg pláne WTF érzés, hogy a "cső" nem kör keresztmetszetű, hanem négyzet:-))).
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Pedig adja magat, igy konnyu megoldani az adogatast es a zarolast.
Nem lattam/tudom az adott fegyveren hogyan mukodik, de ket kor koze becsuszo "zar" eseteben nem kell precizen illeszkednie a dolgoknak.
gvass1 írta: 2020.05.02. 14:30 A kívülről jött, szabadon gondolkozó elme ötletességének bizonyítéka ez a "fekvő testhelyzetben" kilőtt POM-henger, mert a régóta fegyverekkel foglalkozóknak (nekem se) jutna eszébe az életben, hogy egy henger alakú lövedéket ne hossztengelye irányában lőjön ki egy csőből. Az meg pláne WTF érzés, hogy a "cső" nem kör keresztmetszetű, hanem négyzet:-))).
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2020.05.02. 14:30 A kívülről jött, szabadon gondolkozó elme ötletességének bizonyítéka ez a "fekvő testhelyzetben" kilőtt POM-henger, mert a régóta fegyverekkel foglalkozóknak (nekem se) jutna eszébe az életben, hogy egy henger alakú lövedéket ne hossztengelye irányában lőjön ki egy csőből. Az meg pláne WTF érzés, hogy a "cső" nem kör keresztmetszetű, hanem négyzet:-))).
Innovatív valóban!

Vulcan toldat amugy minek minűsülne, ha valaki tervezne, gyartana egy hasonlót?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.05.02. 14:30 A kívülről jött, szabadon gondolkozó elme ötletességének bizonyítéka ez a "fekvő testhelyzetben" kilőtt POM-henger, mert a régóta fegyverekkel foglalkozóknak (nekem se) jutna eszébe az életben, hogy egy henger alakú lövedéket ne hossztengelye irányában lőjön ki egy csőből. Az meg pláne WTF érzés, hogy a "cső" nem kör keresztmetszetű, hanem négyzet:-))).
Baaazmeeeeeg! Hát erre nem gondoltam volna, zseniális ötlet!! Így már a csőformát is értem. Ezek a legfantasztikusabb ötletek, amik ennyire egyszerűek, utólag nyilvánvalónak tűnnek, mégse jutott senkinek se eszébe.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Fortitu írta: 2020.05.02. 15:06 Baaazmeeeeeg! Hát erre nem gondoltam volna, zseniális ötlet!! Így már a csőformát is értem. Ezek a legfantasztikusabb ötletek, amik ennyire egyszerűek, utólag nyilvánvalónak tűnnek, mégse jutott senkinek se eszébe.
Mi az oka ennek a koncepcopó alkalmazásnak? Az, hogy ne legyen brutálisan erős? Gondolom, hogy a 90 fokkal elfordított POM egy csőben brutálisan felgyorsulna. De mitöl függ a megadott nagy eltérés a csőtorkolati energiában 40-től 60 Joule-ig?
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Route.66 írta: 2020.05.02. 15:43 Mi az oka ennek a koncepcopó alkalmazásnak? Az, hogy ne legyen brutálisan erős? Gondolom, hogy a 90 fokkal elfordított POM egy csőben brutálisan felgyorsulna. De mitöl függ a megadott nagy eltérés a csőtorkolati energiában 40-től 60 Joule-ig?
Most látom, hogy korábban jött már erre a kérdésre válasz.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Isszy írta: 2020.05.01. 11:56 Ne maaar :))
Ezt annyiszor olvasom.
Ha lő valaki gumissal, az 2-3 meterrol nem TUD melleloni. Nem lehet. Ha meg agyek magassagban celoz (nemi szervek, hugyholyag) tuti a sokk/stop hatas egy 80-100 Joule-os gumissal is. Es nem lovi ki a szemet se az alacsony celzasnal.
+1
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.05.02. 14:30 A kívülről jött, szabadon gondolkozó elme ötletességének bizonyítéka ez a "fekvő testhelyzetben" kilőtt POM-henger, mert a régóta fegyverekkel foglalkozóknak (nekem se) jutna eszébe az életben, hogy egy henger alakú lövedéket ne hossztengelye irányában lőjön ki egy csőből. Az meg pláne WTF érzés, hogy a "cső" nem kör keresztmetszetű, hanem négyzet:-))).
Na bakker!
Hát igen, ez a dobozon kívüli gondolkodás szép példája. Így valóban megspórolható a mindenki által rühellt zsírozás. És mivel a POM hosszanti oldala fogja eltalálni is , ezért valóban olyan hatása lehet, mintha egy embereset odab...tak volna valakinek a gumibottal. És igen, ez magyarázza is akkor a pontosságot.
Brilliáns megoldás, megemelem a kalapom!!!
Avatar
evolvens_design
Gyártó
Gyártó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2020.05.01. 01:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: evolvens_design »

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat és a kérdéseket.
Sokakat érdekelt, hogyan adogatja a POM hengereket a Space-Line.
Voltak jó ötletek, de az itt alkalmazott megoldás kicsit más. Fontos volt, hogy a hengereket folyamatos rugónyomáson kell tartani, különben oldalt tartva vagy fejjel lefelé elakadhat a fegyver. Ennek kiküszöbölésére egy adogató-nyelv (sárga színnel jelölve) került beépítésre, ami a vetőcső felső részének kiképzése miatt (amíg a zár nyitott) nem engedi teljesen a cső aljára süllyedni a lövedéket. Ha ez nincs, az összes lövedék az első zárnyitáskor a vetőcsőbe gördülne. A szán előremozdulásakor egy bütyök billenti le a nyelvet. ;)
002.jpg
003.jpg
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Nagyon jó.
Majd ha lesz videjjjóó azt is várjuk. Teljesen érthető így és köszi, hogy már nem sejtelemes képeket kapunk.
Nekem aránylag laikusnak nem jött át elsőre a működés a keresztbe pom lövedékkel.
evolvens_design írta: 2020.05.03. 02:58 Nagyon köszönöm a hozzászólásokat és a kérdéseket.
Sokakat érdekelt, hogyan adogatja a POM hengereket a Space-Line.
Voltak jó ötletek, de az itt alkalmazott megoldás kicsit más. Fontos volt, hogy a hengereket folyamatos rugónyomáson kell tartani, különben oldalt tartva vagy fejjel lefelé elakadhat a fegyver. Ennek kiküszöbölésére egy adogató-nyelv (sárga színnel jelölve) került beépítésre, ami a vetőcső felső részének kiképzése miatt (amíg a zár nyitott) nem engedi teljesen a cső aljára süllyedni a lövedéket. Ha ez nincs, az összes lövedék az első zárnyitáskor a vetőcsőbe gördülne. A szán előremozdulásakor egy bütyök billenti le a nyelvet. ;)
002.jpg
003.jpg
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Timot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.09.26. 17:59

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Timot »

Nagyon innovatív,ötletes fegyver de az ára olyan mint a kinézete,sci-fi.Biztos hogy egy komoly gazdasági válság felé rohanva ezért a fegyverért tizen-huszon tele zsebű fanatikuson kivűl más ki tud adni majd 200eft-ot?A márkabolti ár még talán,bár már az is határeset,a viszonteladói konkrétan irreális szerintem pár darab a fent említett vevői rétegnek és annyi.Ez részemről már azért sem érthető mert a kiindulási alapot képző gázpisztolyt a gyártó kb 20 eft-ért importálja,már ugy értem hogy ő ennyiért hozza be az országba max de szerintem alatta.Szeritem nagyon túl lett lőve az ára,de majd a piac megmutatja.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

gvass1 írta: 2020.04.27. 17:25 valahogy így, ez olyan nagy (12 mm-es gumihoz képest pl.), hogy ne hatoljon be, de nagyon kemény (a gumihoz képest) és nem deformálódik.
Melyik fejthet ki nagyobb traumatikus hatást, a 19 mm-es POM 40 Joule energiával vagy a 15 mm-es kemény gumilaszti, amit 120 joule energiával lőnek ki?
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

Route.66 írta: 2020.05.03. 15:21 Melyik fejthet ki nagyobb traumatikus hatást, a 19 mm-es POM 40 Joule energiával vagy a 15 mm-es kemény gumilaszti, amit 120 joule energiával lőnek ki?
Más hatásmechanizmus. A gumi szétterül és a bőr fájdalom receptorain fejti ki a hatását. A pom kemény és az erőt a csonthártya mélységében adja le. A régi kékről nekem ilyesmi rémlik. Aki jobban emlékszik erősítse, vagy cáfolja meg...
Piréz poéta.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

security89 írta: 2020.05.03. 15:26 Más hatásmechanizmus. A gumi szétterül és a bőr fájdalom receptorain fejti ki a hatását. A pom kemény és az erőt a csonthártya mélységében adja le. A régi kékről nekem ilyesmi rémlik. Aki jobban emlékszik erősítse, vagy cáfolja meg...
Nyilván egy végtag lövés esetén, hasba lőve másként hat.
Piréz poéta.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Route.66 írta: 2020.05.03. 15:21 Melyik fejthet ki nagyobb traumatikus hatást, a 19 mm-es POM 40 Joule energiával vagy a 15 mm-es kemény gumilaszti, amit 120 joule energiával lőnek ki?
OVBMG

2 napja volt:

Szerző: gvass1 » 2020.05.01. 10:38
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

gvass1 írta: 2020.05.03. 16:03 OVBMG

2 napja volt:

Szerző: gvass1 » 2020.05.01. 10:38

Köszönöm, megtaláltam!
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2020.05.02. 18:50 Na bakker!
Hát igen, ez a dobozon kívüli gondolkodás szép példája. Így valóban megspórolható a mindenki által rühellt zsírozás. És mivel a POM hosszanti oldala fogja eltalálni is , ezért valóban olyan hatása lehet, mintha egy embereset odab...tak volna valakinek a gumibottal. És igen, ez magyarázza is akkor a pontosságot.
Brilliáns megoldás, megemelem a kalapom!!!
+1! Nagyon innovatív, fain kis készülék. Szintén gratulálok az alkotóknak!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

evolvens_design írta: 2020.05.03. 02:58 Nagyon köszönöm a hozzászólásokat és a kérdéseket.
Sokakat érdekelt, hogyan adogatja a POM hengereket a Space-Line.
Voltak jó ötletek, de az itt alkalmazott megoldás kicsit más. Fontos volt, hogy a hengereket folyamatos rugónyomáson kell tartani, különben oldalt tartva vagy fejjel lefelé elakadhat a fegyver. Ennek kiküszöbölésére egy adogató-nyelv (sárga színnel jelölve) került beépítésre, ami a vetőcső felső részének kiképzése miatt (amíg a zár nyitott) nem engedi teljesen a cső aljára süllyedni a lövedéket. Ha ez nincs, az összes lövedék az első zárnyitáskor a vetőcsőbe gördülne. A szán előremozdulásakor egy bütyök billenti le a nyelvet. ;)
002.jpg
003.jpg
Igazán kreatív megoldás,gratulálok.Részlet egy nagyüzemi gyártósorból :roll:
A POM hengerekben lévő átmenő furat a megfelelő lövedék tömeg beállítására szolgál vagy egyéb funkciója van?
A tisztításhoz elég csak a pisztolyt eltávolítani vagy egyéb részegység is eltávolítható?
Gondolom az öntöltő verzióra nem kaptak volna engedélyt....... :?
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
evolvens_design
Gyártó
Gyártó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2020.05.01. 01:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: evolvens_design »

chucky írta: 2020.05.03. 19:19 Igazán kreatív megoldás,gratulálok.Részlet egy nagyüzemi gyártósorból :roll:
A POM hengerekben lévő átmenő furat a megfelelő lövedék tömeg beállítására szolgál vagy egyéb funkciója van?
A tisztításhoz elég csak a pisztolyt eltávolítani vagy egyéb részegység is eltávolítható?
Gondolom az öntöltő verzióra nem kaptak volna engedélyt....... :?
Pontosan, a POM hengerben lévő furat a lövedék tömege miatt fontos, illetve gyártáskor a CNC gép leszúrásakor keletkező sorja is kiküszöbölhető vele.
Maga a pisztoly külön nem szerelhető ki, viszont a tok-tár egységtől elválasztható a pisztoly-vetőcső egység.
Tisztításhoz, rosszul betöltött lövedék vagy bármilyen egyéb akadály elhárításához elegendő. ;)
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

evolvens_design írta: 2020.05.04. 00:14 Pontosan, a POM hengerben lévő furat a lövedék tömege miatt fontos, illetve gyártáskor a CNC gép leszúrásakor keletkező sorja is kiküszöbölhető vele.
Maga a pisztoly külön nem szerelhető ki, viszont a tok-tár egységtől elválasztható a pisztoly-vetőcső egység.
Tisztításhoz, rosszul betöltött lövedék vagy bármilyen egyéb akadály elhárításához elegendő. ;)
Üdv itt!
+1 Grat!

Készülj fel, hamar rá lehet szokni a fórumra- még éjjel is ír az ember :D

Utólagos- egyedi felületkezelésen gondolkodtatok esetleg már?

Egyedi design, minta, kép, felirat?
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
evolvens_design
Gyártó
Gyártó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2020.05.01. 01:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: evolvens_design »

Morcosrobot írta: 2020.05.04. 00:23 Üdv itt!
+1 Grat!

Készülj fel, hamar rá lehet szokni a fórumra- még éjjel is ír az ember :D

Utólagos- egyedi felületkezelésen gondolkodtatok esetleg már?

Egyedi design, minta, kép, felirat?
Bizony, a feketén kívül lesz még más szín is! ;) (hamarosan)
(igen, tényleg az ember este is itt ül :D )
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

evolvens_design írta: 2020.05.04. 03:07 Bizony, a feketén kívül lesz még más szín is! ;) (hamarosan)
(igen, tényleg az ember este is itt ül :D )
Szuper!
Ha tippelnék valami álcafestésre gondolnék. De tudom- se cáfolni se megerősíteni nem lehet.

:D

közben pontosítok is. Ha lesz saját példány (egyszer)- arra utólag vállaltok majd "pimpelést" egyedileg?
Ha van rá kapacitásotok érdemes lehet esetleg majd az utóéletével is foglalkozni a példányoknak.


Egyedi festés- szereléksín, stb

Hamár Space... :geek: :D

Mod: éjjeli helyesírás
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Morcosrobot írta: 2020.05.04. 03:36
közben pontosítok is. Ha lesz saját példány (egyszer)- arra utólag vállaltok majd "pimpelést" egyedileg?
Ha van rá kapacitásotok érdemes lehet esetleg majd az utóéletével is foglalkozni a példányoknak.
Egyedi festésre megoldás lehet Cerakote kerámiabevonat.
Nagy kopásállóságú, felhordása úgy történik mint egy festéknek, szinte bármilyen minta és szín elkészíthető.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

evolvens_design írta: 2020.05.04. 00:14 Pontosan, a POM hengerben lévő furat a lövedék tömege miatt fontos, illetve gyártáskor a CNC gép leszúrásakor keletkező sorja is kiküszöbölhető vele.
Maga a pisztoly külön nem szerelhető ki, viszont a tok-tár egységtől elválasztható a pisztoly-vetőcső egység.
Tisztításhoz, rosszul betöltött lövedék vagy bármilyen egyéb akadály elhárításához elegendő. ;)
Egy kérdés: mennyi lett végül 1 db POM-henger kisker ára?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2020.05.04. 17:11 Egy kérdés: mennyi lett végül 1 db POM-henger kisker ára?
Én 70/db-ra saccolom :roll:
A gumit elég sokszor újra lehet lőni de a POM széle ha megsérül,akkor nem lehet újratárazni.Persze önvédelemre senki nem táraz használt lövedéket!!!Az csak gyakorolni jó :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára chucky 2020.05.04. 17:48-kor.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2020.05.04. 17:44 Én 70/db-ra saccolom :roll:
Kérdés, hogy meddig lesz kapható.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2020.05.04. 17:46 Kérdés, hogy meddig lesz kapható.
A POM? Annyit csinálok magamnak amennyit nem szégyellek "akár üvegszálast vagy pirosat is" :lol: Semmiféle gyártási engedély nem kell hozzá :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2020.05.04. 17:50 A POM? Annyit csinálok magamnak amennyit nem szégyellek "akár üvegszálast vagy pirosat is" :lol: Semmiféle gyártási engedély nem kell hozzá :roll:
Neked jó, nekem sajnos nincs esztergám.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

WildBear23 írta: 2020.05.04. 17:46 Kérdés, hogy meddig lesz kapható.
Alapanyag elérhető, esztergálni tudó szakember elérhető. ;)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kojak írta: 2020.05.04. 18:06 Alapanyag elérhető, esztergálni tudó szakember elérhető. ;)
Jó, ha lesz, lesz vigasz.😉
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
evolvens_design
Gyártó
Gyártó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2020.05.01. 01:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: evolvens_design »

chucky írta: 2020.05.04. 17:44 Én 70/db-ra saccolom :roll:
A gumit elég sokszor újra lehet lőni de a POM széle ha megsérül,akkor nem lehet újratárazni.Persze önvédelemre senki nem táraz használt lövedéket!!!Az csak gyakorolni jó :roll:
Jelenleg bruttó 160 Ft-ért tudjuk adni a P.O.M. hengereket, ez egyelőre 2-3000 db gyártása esetén van így. A 70 Ft-os ár minket is érdkel! :D
Nagyon fontos a gyártásnál, hogy +-0,05 mm-es belül kell tartani a méretet.

Hamarosan készül hozzá egy szerszám, így várhatóan jóval olcsóbb lesz.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

evolvens_design írta: 2020.05.04. 18:42 Jelenleg bruttó 160 Ft-ért tudjuk adni a P.O.M. hengereket, ez egyelőre 2-3000 db gyártása esetén van így. A 70 Ft-os ár minket is érdkel! :D
Nagyon fontos a gyártásnál, hogy +-0,05 mm-es belül kell tartani a méretet.

Hamarosan készül hozzá egy szerszám, így várhatóan jóval olcsóbb lesz.
Inverz POM-ban nem gondolkodtak? Annak a gyártása nem érzékeny a lövedék külső átmérőjére, és hosszára sem, illetve érdemi csőhossz nélkül is el lehet érni a kívánt energiát. (40-60J)

Az tény, hogy az adogatószerkezet macerásabb lenne, mert rá kéne húzni a POM rudat egy kúpos csőre.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2020.05.04. 17:57 Neked jó, nekem sajnos nincs esztergám.
Sajnos nekem sincs :( Megkérem az ismerőst,hogy ebédidőben toljon le 2-3 rúddal a céencén :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

evolvens_design írta: 2020.05.04. 18:42 Jelenleg bruttó 160 Ft-ért tudjuk adni a P.O.M. hengereket, ez egyelőre 2-3000 db gyártása esetén van így. A 70 Ft-os ár minket is érdkel! :D
Nagyon fontos a gyártásnál, hogy +-0,05 mm-es belül kell tartani a méretet.

Hamarosan készül hozzá egy szerszám, így várhatóan jóval olcsóbb lesz.
Sajna ha ennyire méretérzékeny,akkor tutira csak egy becsapódást bír ki és utána nem lehet újra tölteni :(
Ha csak nézegetni szeretném a fegyvereket,akkor beszereznék egyet mert egy kis átalakítás után pofás hadifegyver kinézetű lenne.
De én utálom nézegetni ezeket a vasakat........ 8-) :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

chucky írta: 2020.05.04. 20:10 Sajna ha ennyire méretérzékeny,akkor tutira csak egy becsapódást bír ki és utána nem lehet újra tölteni :(
Ha csak nézegetni szeretném a fegyvereket,akkor beszereznék egyet mert egy kis átalakítás után pofás hadifegyver kinézetű lenne.
De én utálom nézegetni ezeket a vasakat........ 8-) :lol:
Lőjjél puha célpontra ;) :D :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

vato írta: 2020.05.04. 21:05 Lőjjél puha célpontra ;) :D :D
Próbáltam szőnyeget de szita lett :shock: Gumifalra lövök de van,hogy 10 méterre is visszapattan róla a gumi.
Hmmm.....a POM-ba kis lukakat kéne fúrni,hogy visító hangot adjon repüléskor :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

chucky írta: 2020.05.04. 21:13 Próbáltam szőnyeget de szita lett :shock: Gumifalra lövök de van,hogy 10 méterre is visszapattan róla a gumi.
Hmmm.....a POM-ba kis lukakat kéne fúrni,hogy visító hangot adjon repüléskor :lol: :lol:
Esetleg valami fluoreszkáló kezelést is adni nekik, hogy éjjeli használatkor "sivító lidérceket" adogasson az illetéktelenekre? :

Vagy ahogy airsoftnál lattam masszív uv lámpa és uv reagens bb-k, jelen esetben pomok. Nem rossz...nem rossz... :D Lesz ebből még pulse rifle az Alienből... :lol:
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Morcosrobot írta: 2020.05.04. 21:24 Esetleg valami fluoreszkáló kezelést is adni nekik, hogy éjjeli használatkor "sivító lidérceket" adogasson az illetéktelenekre? :

Vagy ahogy airsoftnál lattam masszív uv lámpa és uv reagens bb-k, jelen esetben pomok. Nem rossz...nem rossz... :D Lesz ebből még pulse rifle az Alienből... :lol:
Simán :lol: Lakásvédelemre hatásos eszköz kell mert sosem tudni kik és hányan jönnek :shock:
giphy.gif
giphy.gif (485.85 KiB) Megtekintve 37918 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2020.05.04. 20:10 Sajna ha ennyire méretérzékeny,akkor tutira csak egy becsapódást bír ki és utána nem lehet újra tölteni :(
Nem úgy volt, hogy az ismerős ebédidőben letol a CNC-n 2-3 rudat..? 😀😉😊
‐----‐----
Gondolom azért POM hengert lő, mert annak megbízható az adogatása. Gumigolyóval próbáltátok? Vagy milyen volt a fejlesztési fázis?
Illetve mi lesz még várhatóan?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

chucky írta: 2020.05.04. 21:39 Simán :lol: Lakásvédelemre hatásos eszköz kell mert sosem tudni kik és hányan jönnek :shock:
giphy.gif
Jogos! Én ha "beszélgetést" hallok, akkor a wc papír guriga megy előre. ;)
Kép
Paintballra találták ki, hang, fény, füst- de itthon is kiválóan működik (kipróbálva).
Utána gumi. :D

Visszatérve hogy ne offoljuk szét a topikot: sokan kérdeztük hogy lesz-e lámpa, red dot, laser felszerelési lehetőség. Az egyik első videón is mint ha segítette volna a célzást valami piros pötty...

Reméljük kedvező választ kapunk majd! 8-)
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2020.05.04. 22:09 Nem úgy volt, hogy az ismerős ebédidőben letol a CNC-n 2-3 rudat..? 😀😉😊
‐----‐----
Gondolom azért POM hengert lő, mert annak megbízható az adogatása. Gumigolyóval próbáltátok? Vagy milyen volt a fejlesztési fázis?
Illetve mi lesz még várhatóan?
Gondolom még nem tűnt fel,hogy a fórum részére csinálok tartóssági teszteket miközben gyakorolok is.Hamarosan véget ér az ORP 1000 lövéses tesztje.
Egy legalább 500 lövéses teszthez meggondolandó,hogy mit és honnan szerez be az ember.A tévhittel ellentétben senki nem támogat se tesztfegyverrel se gumival vagy tölténnyel.Hétvégenként kibaszott építkezésen takarítok gipszkartonosok után vagy éppen gazdag családnak ásom a gödröt a kertben,hogy be tudjam szerezni a hozzávalókat.Én elolvasom a hozzáértők által írt cikkeket a fegyverről és utána ha érdekel,akkor beszerzem és megfingatom.Amit eddig ajánlottam azt azért mert bizonyított.Ha esetleg csak olvas minket valaki és útmutatást tudunk adni neki,akkor már megérte.
Én is mellé tudok lőni az A3-as céltáblának pár méterről tokból előrántva.

Semmi közöm az űrpuska fejlesztéséhez :shock:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Morcosrobot írta: 2020.05.04. 22:24 Jogos! Én ha "beszélgetést" hallok, akkor a wc papír guriga megy előre. ;)
Kép
Paintballra találták ki, hang, fény, füst- de itthon is kiválóan működik (kipróbálva).
Utána gumi. :D

Visszatérve hogy ne offoljuk szét a topikot: sokan kérdeztük hogy lesz-e lámpa, red dot, laser felszerelési lehetőség. Az egyik első videón is mint ha segítette volna a célzást valami piros pötty...

Reméljük kedvező választ kapunk majd! 8-)
Hasznos holmi ;)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Morcosrobot írta: 2020.05.04. 22:24 Jogos! Én ha "beszélgetést" hallok, akkor a wc papír guriga megy előre. ;)
Kép
Paintballra találták ki, hang, fény, füst- de itthon is kiválóan működik (kipróbálva).
Utána gumi. :D

Visszatérve hogy ne offoljuk szét a topikot: sokan kérdeztük hogy lesz-e lámpa, red dot, laser felszerelési lehetőség. Az egyik első videón is mint ha segítette volna a célzást valami piros pötty...

Reméljük kedvező választ kapunk majd! 8-)
Nagyon jópofa kis zavaró eszköz, ezt a hang fény és füst WC gurigát hol tudom beszerezni?
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Kolonics írta: 2020.05.05. 15:24 Nagyon jópofa kis zavaró eszköz, ezt a hang fény és füst WC gurigát hol tudom beszerezni?
Ki szabad itt írni bolt nevét? Pesti tűzijáték+pirotechnika-szaküzlet.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2020.05.05. 14:50 Gondolom még nem tűnt fel,hogy a fórum részére csinálok tartóssági teszteket miközben gyakorolok is.Hamarosan véget ér az ORP 1000 lövéses tesztje.
Egy legalább 500 lövéses teszthez meggondolandó,hogy mit és honnan szerez be az ember.A tévhittel ellentétben senki nem támogat se tesztfegyverrel se gumival vagy tölténnyel.Hétvégenként kibaszott építkezésen takarítok gipszkartonosok után vagy éppen gazdag családnak ásom a gödröt a kertben,hogy be tudjam szerezni a hozzávalókat.Én elolvasom a hozzáértők által írt cikkeket a fegyverről és utána ha érdekel,akkor beszerzem és megfingatom.Amit eddig ajánlottam azt azért mert bizonyított.Ha esetleg csak olvas minket valaki és útmutatást tudunk adni neki,akkor már megérte.
Én is mellé tudok lőni az A3-as céltáblának pár méterről tokból előrántva.

Semmi közöm az űrpuska fejlesztéséhez :shock:
A vonal alatti részt a fejlesztőnek írtam.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Blekk Rájgó írta: 2020.05.05. 15:42 Ki szabad itt írni bolt nevét? Pesti tűzijáték+pirotechnika-szaküzlet.
Sokszor mondták, hogy legál boltot lehet.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Fortitu írta: 2020.05.05. 15:57 Sokszor mondták, hogy legál boltot lehet.
Abszolút legál bolt: https://pyrocenter.hu/news/hir-uj-cimen ... kuzlet.php

Mindenféle színes füstöt nyomó "WC-papír gurigát" tartanak. A legtöbbet a vidéki csatorna-társulások viszik.
Orion
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2020.04.25. 21:09

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Orion »

chucky írta: 2020.05.05. 14:50 Gondolom még nem tűnt fel,hogy a fórum részére csinálok tartóssági teszteket miközben gyakorolok is.Hamarosan véget ér az ORP 1000 lövéses tesztje.
Egy legalább 500 lövéses teszthez meggondolandó,hogy mit és honnan szerez be az ember.A tévhittel ellentétben senki nem támogat se tesztfegyverrel se gumival vagy tölténnyel.Hétvégenként kibaszott építkezésen takarítok gipszkartonosok után vagy éppen gazdag családnak ásom a gödröt a kertben,hogy be tudjam szerezni a hozzávalókat.Én elolvasom a hozzáértők által írt cikkeket a fegyverről és utána ha érdekel,akkor beszerzem és megfingatom.Amit eddig ajánlottam azt azért mert bizonyított.Ha esetleg csak olvas minket valaki és útmutatást tudunk adni neki,akkor már megérte.
Én is mellé tudok lőni az A3-as céltáblának pár méterről tokból előrántva.

Semmi közöm az űrpuska fejlesztéséhez :shock:
Szervusz ! Érdekelnének a fejlemények az ORP tesztjével kapcsolatosan, ha majd lesz kedved róla információkat megosztani !
Pit1981
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.05.02. 01:26

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pit1981 »

Sziasztok! Erről a mini HDM fejlesztésről lehet már tudni valamit? Esetleg van róla valami kép? Üdv
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Blekk Rájgó írta: 2020.05.05. 16:31 Abszolút legál bolt: https://pyrocenter.hu/news/hir-uj-cimen ... kuzlet.php

Mindenféle színes füstöt nyomó "WC-papír gurigát" tartanak. A legtöbbet a vidéki csatorna-társulások viszik.
Köszönöm
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
evolvens_design
Gyártó
Gyártó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2020.05.01. 01:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: evolvens_design »

chucky írta: 2020.05.04. 20:10 Sajna ha ennyire méretérzékeny,akkor tutira csak egy becsapódást bír ki és utána nem lehet újra tölteni :(
Ha csak nézegetni szeretném a fegyvereket,akkor beszereznék egyet mert egy kis átalakítás után pofás hadifegyver kinézetű lenne.
De én utálom nézegetni ezeket a vasakat........ 8-) :lol:

Egész jól bírják a POM-ok, de a biztonság kedvéért lesz egy kaliber-furat az új Space-Line oldalán, amin ellenőrizni lehet, hogy használható-e még a lövedék.
A használhatósága nagyban függ attól is, hogy hol sérül meg.
Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

evolvens_design írta: 2020.05.06. 01:03
Arról van már valami provízió hogy az extra limitált balatoni szérián kívül mikor lesz elérhető a már belengetett 135 ezer körüli áron?
Avatar
Dugovics Titusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.03.28. 10:08
Tartózkodási hely: Nándorfehérvár

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dugovics Titusz »

David.xxi. írta: 2020.05.06. 09:52 Arról van már valami provízió hogy az extra limitált balatoni szérián kívül mikor lesz elérhető a már belengetett 135 ezer körüli áron?
Ahogy az itteni nagy hírű mondás tartja: kettő hét múlva korlátlan mennyiségben!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mint a gyártó többi fegyverénél.... Azokból most sincs. Úgy tünik csak a Vaterán van érdekes oda mindig jut!!! Mégis van termelés csak ott köt ki????
A NAV vajon mit szól ehhez a feltételezhetően illegális fegyver kereskedői körhöz???? Vajon ez szervezetten is megy mert az súlyosabb változata ugyanannak a mily bűnös cselekménynek???!!! :oops: :oops: :oops: :oops:
A migranten schreck balhé úgy látszik nem volt elég!!!! (Rég volt de annyira tán még nem emlékszik rá valaki???) Az illegális gumis fegyver kereskedés továbba is él és virúl!!!!!!
Kinek jó ez???? :roll: :roll: :roll: :roll:
csupakérdőjel.jpg
csupakérdőjel.jpg (19.08 KiB) Megtekintve 37417 alkalommal
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

David.xxi. írta: 2020.05.06. 09:52 Arról van már valami provízió hogy az extra limitált balatoni szérián kívül mikor lesz elérhető a már belengetett 135 ezer körüli áron?
ott is olcsóbb lett egy kicsit
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Timot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.09.26. 17:59

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Timot »

ZOLKET írta: 2020.05.06. 10:56 ott is olcsóbb lett egy kicsit
A mintabolti ár is irreális szerintem,135-ért talán viszonteladóknál lenne reális
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

ZOLKET írta: 2020.05.06. 10:56 ott is olcsóbb lett egy kicsit
Akkor shortoljátok még egy kicsit, hátra lejjebb viszik még jobban az árát. 8-)
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Dugovics Titusz írta: 2020.05.06. 10:24 Ahogy az itteni nagy hírű mondás tartja: kettő hét múlva korlátlan mennyiségben!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mint a gyártó többi fegyverénél.... Azokból most sincs. Úgy tünik csak a Vaterán van érdekes oda mindig jut!!! Mégis van termelés csak ott köt ki????
A NAV vajon mit szól ehhez a feltételezhetően illegális fegyver kereskedői körhöz???? Vajon ez szervezetten is megy mert az súlyosabb változata ugyanannak a mily bűnös cselekménynek???!!! :oops: :oops: :oops: :oops:
A migranten schreck balhé úgy látszik nem volt elég!!!! (Rég volt de annyira tán még nem emlékszik rá valaki???) Az illegális gumis fegyver kereskedés továbba is él és virúl!!!!!!
Kinek jó ez???? :roll: :roll: :roll: :roll:

csupakérdőjel.jpg
Ennyi írásjelet néhány mondatban! Nem spóroltál a "tintával"...:D :D :D
Mind válaszra váró kérdés, vagy inkább véleménynyilvánítás? Nem tisztem védeni senkit, sőt nem is akarom, de kérdezlek: a következő kijelentésedre van vmi bizonyítékod is?
"Mint a gyártó többi fegyverénél.... Azokból most sincs. Úgy tünik csak a Vaterán van érdekes oda mindig jut!!! ... Vajon ez szervezetten is megy mert az súlyosabb változata ugyanannak a mily bűnös cselekménynek???!!!"
Ennek így azért van egy kis irigységszaga is...
Avatar
Dugovics Titusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.03.28. 10:08
Tartózkodási hely: Nándorfehérvár

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dugovics Titusz »

fgabesz írta: 2020.05.06. 13:38 Ennyi írásjelet néhány mondatban! Nem spóroltál a "tintával"...:D :D :D
Mind válaszra váró kérdés, vagy inkább véleménynyilvánítás? Nem tisztem védeni senkit, sőt nem is akarom, de kérdezlek: a következő kijelentésedre van vmi bizonyítékod is?
"Mint a gyártó többi fegyverénél.... Azokból most sincs. Úgy tünik csak a Vaterán van érdekes oda mindig jut!!! ... Vajon ez szervezetten is megy mert az súlyosabb változata ugyanannak a mily bűnös cselekménynek???!!!"
Ennek így azért van egy kis irigységszaga is...
Énnekem komám már megoldódott a problémám felőlem félmillióért is adhatják vehetik svarcban a Hazait!!!
Én ma már átnyergeltem Dréherről Krusovicére!!! :lol: :lol: :lol:
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Szerintem mi nem vagyunk komák. Ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz!
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

evolvens_design írta: 2020.05.06. 01:03 Egész jól bírják a POM-ok, de a biztonság kedvéért lesz egy kaliber-furat az új Space-Line oldalán, amin ellenőrizni lehet, hogy használható-e még a lövedék.
A használhatósága nagyban függ attól is, hogy hol sérül meg.
Jól hangzik :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Orion írta: 2020.05.05. 20:23 Szervusz ! Érdekelnének a fejlemények az ORP tesztjével kapcsolatosan, ha majd lesz kedved róla információkat megosztani !
Még pár hétvége "2-3" és véget ér a teszt.Igazából sok minden változást nem látni rajta csak kopást.Jól bírja 8-) :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Dugovics Titusz írta: 2020.05.06. 10:24 Ahogy az itteni nagy hírű mondás tartja: kettő hét múlva korlátlan mennyiségben!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mint a gyártó többi fegyverénél.... Azokból most sincs. Úgy tünik csak a Vaterán van érdekes oda mindig jut!!! Mégis van termelés csak ott köt ki????
A NAV vajon mit szól ehhez a feltételezhetően illegális fegyver kereskedői körhöz???? Vajon ez szervezetten is megy mert az súlyosabb változata ugyanannak a mily bűnös cselekménynek???!!! :oops: :oops: :oops: :oops:
A migranten schreck balhé úgy látszik nem volt elég!!!! (Rég volt de annyira tán még nem emlékszik rá valaki???) Az illegális gumis fegyver kereskedés továbba is él és virúl!!!!!!
Kinek jó ez???? :roll: :roll: :roll: :roll:

csupakérdőjel.jpg
Nekem sem szimpatikus, ami az említett oldalon történik, de a helyedben nem feszegetném ezt a kérdést. Nem biztos, hogy jót teszel a népes gumis társaságnak. Főleg, ha illegálisnak jelölsz meg egy legálisan működő hirdetési oldalt és a rajta folytatott törvényes tevékenységet. Az sem bölcs dolog, hogy felhívod arra a figyelmet, hogy "valamilyen" illegális tevékenység történik egy nem mellesleg legálisan birtokolható termékkel. Szóval szerintem itt nagyon óvatosan kell bánni a szavakkal. Egyébként megértem az indulatodat.
Avatar
Dugovics Titusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.03.28. 10:08
Tartózkodási hely: Nándorfehérvár

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dugovics Titusz »

Route.66 írta: 2020.05.06. 17:23 Nekem sem szimpatikus, ami az említett oldalon történik, de a helyedben nem feszegetném ezt a kérdést. Nem biztos, hogy jót teszel a népes gumis társaságnak. Főleg, ha illegálisnak jelölsz meg egy legálisan működő hirdetési oldalt és a rajta folytatott törvényes tevékenységet. Az sem bölcs dolog, hogy felhívod arra a figyelmet, hogy "valamilyen" illegális tevékenység történik egy nem mellesleg legálisan birtokolható termékkel. Szóval szerintem itt nagyon óvatosan kell bánni a szavakkal. Egyébként megértem az indulatodat.
A gumis fegyver birtoklása engedély mentes.Igen valóban! De a velük vaó üzlet szerű kereskedelem már nem az!!! És ott azon a licitálós oldalon ez történik ez igazán zavaró mert felverik az árakat! Régen az árfelhajtókat engedély nélkül üzletelőket feketézőket bűntették. Ma ez már "üzlet" és dicsőség? MIvé lett Magyar ország???

De olybá tünik ezt itt sokan elfogadják ami szomorú, ehez nincs további hozzá fűzni valóm és maradok inkább csak olvasó.
A magam fegyverét már megszereztem sajnos külföldi forrásból. De ha Honvédeinknek jó lesz a cseh hát akkor nekem is! :!:
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dugovics Titusz írta: 2020.05.06. 20:25 A gumis fegyver birtoklása engedély mentes.Igen valóban! De a velük vaó üzlet szerű kereskedelem már nem az!!! És ott azon a licitálós oldalon ez történik ez igazán zavaró mert felverik az árakat! Régen az árfelhajtókat engedély nélkül üzletelőket feketézőket bűntették. Ma ez már "üzlet" és dicsőség? MIvé lett Magyar ország???

De olybá tünik ezt itt sokan elfogadják ami szomorú, ehez nincs további hozzá fűzni valóm és maradok inkább csak olvasó.
A magam fegyverét már megszereztem sajnos külföldi forrásból. De ha Honvédeinknek jó lesz a cseh hát akkor nekem is! :!:
Ne rugózz ezen... Fölösleges.
Vettél olyat, amilyet tudtál venni. Ennyi. Szerintem jó csúzlit vettél, próbálj annak örülni!

Az, hogy valaki / valakik esetleg jogilag, adózásilag nem teljesen tiszta dolgokat csinálnak, az nem ennek a fórumnak a témája. Ha a hatóság akar, majd rárepül. A Vamzer Vilmosok egyébként errefelé sem közkedvelt személyek...

Szerintem zárjuk ezt a témát, amíg nem a moderátornak kell lezárnia. Miért? Mert ebből jó nem származhat, csak hiszti hegyek fölöslegesen.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Már lehet előlegezni az evoline izét. Művekben. előleg. hm...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

sodoma írta: 2020.05.06. 20:49 Már lehet előlegezni az evoline izét. Művekben. előleg. hm...
Na? Lecsitult az egyik hiszti, jöhet a másik?...
Azért az legyen tiszta, hogy ez nem Keserű tervezés, ott csak összeszerelik. Tehát simán lehet, hogy a valódi tervezőnek más az üzletpolitikája, és ez így szerintem rendben is van.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Fortitu írta: 2020.05.06. 20:52 Na? Lecsitult az egyik hiszti, jöhet a másik?...
Azért az legyen tiszta, hogy ez nem Keserű tervezés, ott csak összeszerelik. Tehát simán lehet, hogy a valódi tervezőnek más az üzletpolitikája, és ez így szerintem rendben is van.
de lehet h a Kes termeket is erinti majd a jovoben.
ki tudja?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

sodoma írta: 2020.05.06. 21:10 de lehet h a Kes termeket is erinti majd a jovoben.
ki tudja?
Ki tudja... Mondjuk én eddig is pártoltam a foglalás lehetőségét. A cég tudom, hogy erősen tiltakozik ellene, igazából mindegy is, ez az ő döntésük.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

2020-05-06 21.20.13.png
2020-05-06 21.20.13.png (72.9 KiB) Megtekintve 37098 alkalommal
HW88SA
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.02. 21:31

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: HW88SA »

Fortitu írta: 2020.05.06. 21:14 Ki tudja... Mondjuk én eddig is pártoltam a foglalás lehetőségét. A cég tudom, hogy erősen tiltakozik ellene, igazából mindegy is, ez az ő döntésük.
Örülök, hogy végre lesz esélye mindenkinek, de korábban ha megkérdeztük akkor erre nincs sem kapacitás, sem ember...
Most érdekes mód meg lehet oldani? Talán az új tervező csapat új szemléletet is hozott? Végén a jó irányba is változhatnak a dolgok?!
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Dugovics Titusz írta: 2020.05.06. 20:25 A gumis fegyver birtoklása engedély mentes.Igen valóban! De a velük vaó üzlet szerű kereskedelem már nem az!!! És ott azon a licitálós oldalon ez történik ez igazán zavaró mert felverik az árakat! Régen az árfelhajtókat engedély nélkül üzletelőket feketézőket bűntették. Ma ez már "üzlet" és dicsőség? MIvé lett Magyar ország???

De olybá tünik ezt itt sokan elfogadják ami szomorú, ehez nincs további hozzá fűzni valóm és maradok inkább csak olvasó.
A magam fegyverét már megszereztem sajnos külföldi forrásból. De ha Honvédeinknek jó lesz a cseh hát akkor nekem is! :!:
Már írtam, hogy megértelek. Gyanítom, hogy ilyen vagy hasonló esetekben nem a szabálytalankódókat büntetné a hatóság, hanem a probléma tárgyát törölnék el. Így nem sok értelme lenne a tiltakozásnak, mert az nem lenne jó, ha a gyerekkel együtt öntenék ki a fürdővizet. Magam részéről érdekelne a jövőben is a véleményed. :)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

HW88SA írta: 2020.05.06. 21:48 Örülök, hogy végre lesz esélye mindenkinek, de korábban ha megkérdeztük akkor erre nincs sem kapacitás, sem ember...
Most érdekes mód meg lehet oldani? Talán az új tervező csapat új szemléletet is hozott? Végén a jó irányba is változhatnak a dolgok?!
Nem lehet tudni az okát, azt sem hogy ez csak a Space Line-ra szól vagy a Művek összes többi termékére?
Mindesetre ez nem az első örvendetes és előremutató lehetőség a Gyöngysor utcában, főleg amióta ilyen kurrens cikknek számítanak a Művek termékei.

Én az előleg vagy a teljes előre kifizetés lehetőségét sem zárnám ki. Ez megállapodás (vásárlói szerződés) kérdése.
Ott van az autóipar, ahol sok esetben a vételár jelentős, vagy éppen teljes részének kifizetése pillanatában történik csak az autó megrendelése, csak akkor ütemezik be a gyártást! Nem az a kérdés hogy hónapokat kell várni, hanem az hogy mennyit - és az is benne van hogy előre nem látott okokból csúszik az átadás. Sőt, az ott keresettnek számított járművek már mind elővételben elkelnek, előre!
Én ezt sem látnám egyáltalán ördögtől való gyakorlatnak. A gyártónak nincs semmilyen kockázata, hiszen az árut megrendelték, kifizették. A cash-flow-nak jót tesz, hogy a vételár már a megrendelés pilanatában befolyt, a gyártás összes jövőbeli költsége már a megrendelés pillanatában fedezve van. Emellett már a megrendeléskor sokkal pontosabban tudni fogja mekkora gyártási darabszámot tervezzen a közeljövőben. A vevő is bizos lehet benne, hogy a megrendelési dokumentum alapján neki biztosan lesz egy olyan terméke X hónapon belül, adott esetben némi kedvezményt is kaphat, amiért hónapokkal előre kifizette a terméket.

És mielőtt azt mondanánk hogy OK azért álljon már meg a lakodalmas menet, ez egy gumilövedékes fegyver nem egy családi autó - nos, mostanában szerintem éppenhogy nagyobb kereslet van a gumis fegyverekre, mint az autóra. Az autóiparban bevált jó gyakorlatot átvenni itt sem lenne szégyen szvsz.
És ha még a vírus pánik nem lenne elég, itt az új határidő, 2023 január 1. A hátralévő két és fél évben tud bezsákolni ki-ki annyi gázgumis fegyvert, amennyit csak bír. Utána kész, nem lesz több, az új értékesítést betiltják, vége.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2020.05.06. 22:34 Nem lehet tudni az okát, azt sem hogy ez csak a Space Line-ra szól vagy a Művek összes többi termékére?
Mindesetre ez nem az első örvendetes és előremutató lehetőség a Gyöngysor utcában, főleg amióta ilyen kurrens cikknek számítanak a Művek termékei.
FB-közlemény csak arra vonatkozik.
TotoHU írta: 2020.05.06. 22:34 Én az előleg vagy a teljes előre kifizetés lehetőségét sem zárnám ki. Ez megállapodás (vásárlói szerződés) kérdése.
Ott van az autóipar, ahol sok esetben a vételár jelentős, vagy éppen teljes részének kifizetése pillanatában történik csak az autó megrendelése, csak akkor ütemezik be a gyártást!
.....
És mielőtt azt mondanánk hogy OK azért álljon már meg a lakodalmas menet, ez egy gumilövedékes fegyver nem egy családi autó - nos, mostanában szerintem éppenhogy nagyobb kereslet van a gumis fegyverekre, mint az autóra. Az autóiparban bevált jó gyakorlatot átvenni itt sem lenne szégyen szvsz.
Erősen OFFtopik terméknél, vagyis nem-hazai gyártású halálos fegyvereknél (kedvenc tömködőseim) tökéletesen működik! Megrendeléskor a listaár 30 vagy 100%-át be kell fizetni (utóbbi esetben 5% kedvezmény), csak akkor élesedik a rendelés és az olaszok akkor veszik gyártásba a terméket. A kívánt díszítéssel, markolat és/vagy ágyazás-anyaggal, széria vagy esetleg extra-kaliberben. Majd jön egy hírlevél, hogy ha még kell valami, siessek a pulthoz, mert zárják a negyedéves rendelést. 2-3 hét és a laminátummal a kezemben a kívánt vas.

Szándék kérdése...
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Kojak írta: 2020.05.06. 21:21 2020-05-06 21.20.13.png

Azért az többeknek feltűnhetett, ami a sárgán megjelent, hogy az említett Balaton parti üzlet már 110 db előjegyzést vett fel a Zalánra. A Space Line-ból pedig összesen 100 db fog készülni /FB hír szerint/.
Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

Route.66 írta: 2020.05.07. 03:27 Azért az többeknek feltűnhetett, ami a sárgán megjelent, hogy az említett Balaton parti üzlet már 110 db előjegyzést vett fel a Zalánra. A Space Line-ból pedig összesen 100 db fog készülni /FB hír szerint/.
Ki lett jelentve, hogy 100db fog készülni mikor lehet hogy 3x annyira lesz igény? Ez miféle üzletpolitika? Vagy az a célja, hogy feltüzelje a kibontakozó vásárlási szándékot szándékot?
Nagyon tetszik a Space Line, de minden a fegyveren kívüli körülmény a Zalánt teszi vonzóbbá...
Pit1981
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.05.02. 01:26

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pit1981 »

TotoHU írta: 2020.05.06. 22:34 Nem lehet tudni az okát, azt sem hogy ez csak a Space Line-ra szól vagy a Művek összes többi termékére?
Mindesetre ez nem az első örvendetes és előremutató lehetőség a Gyöngysor utcában, főleg amióta ilyen kurrens cikknek számítanak a Művek termékei.

Én az előleg vagy a teljes előre kifizetés lehetőségét sem zárnám ki. Ez megállapodás (vásárlói szerződés) kérdése.
Ott van az autóipar, ahol sok esetben a vételár jelentős, vagy éppen teljes részének kifizetése pillanatában történik csak az autó megrendelése, csak akkor ütemezik be a gyártást! Nem az a kérdés hogy hónapokat kell várni, hanem az hogy mennyit - és az is benne van hogy előre nem látott okokból csúszik az átadás. Sőt, az ott keresettnek számított járművek már mind elővételben elkelnek, előre!
Én ezt sem látnám egyáltalán ördögtől való gyakorlatnak. A gyártónak nincs semmilyen kockázata, hiszen az árut megrendelték, kifizették. A cash-flow-nak jót tesz, hogy a vételár már a megrendelés pilanatában befolyt, a gyártás összes jövőbeli költsége már a megrendelés pillanatában fedezve van. Emellett már a megrendeléskor sokkal pontosabban tudni fogja mekkora gyártási darabszámot tervezzen a közeljövőben. A vevő is bizos lehet benne, hogy a megrendelési dokumentum alapján neki biztosan lesz egy olyan terméke X hónapon belül, adott esetben némi kedvezményt is kaphat, amiért hónapokkal előre kifizette a terméket.

És mielőtt azt mondanánk hogy OK azért álljon már meg a lakodalmas menet, ez egy gumilövedékes fegyver nem egy családi autó - nos, mostanában szerintem éppenhogy nagyobb kereslet van a gumis fegyverekre, mint az autóra. Az autóiparban bevált jó gyakorlatot átvenni itt sem lenne szégyen szvsz.
És ha még a vírus pánik nem lenne elég, itt az új határidő, 2023 január 1. A hátralévő két és fél évben tud bezsákolni ki-ki annyi gázgumis fegyvert, amennyit csak bír. Utána kész, nem lesz több, az új értékesítést betiltják, vége.
Gondolom, mivel bizonytalan a gyártás, nem akarják napi szinten kezelni az "Én már kifizettem! Hol a puskám??" című történeteket.... Ezért gondolom, hogy nem akarnak pénzt előre beszedni.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

evolvens_design írta: 2020.05.06. 01:03 Egész jól bírják a POM-ok, de a biztonság kedvéért lesz egy kaliber-furat az új Space-Line oldalán, amin ellenőrizni lehet, hogy használható-e még a lövedék.
A használhatósága nagyban függ attól is, hogy hol sérül meg.
Szia,

Két technikai kérdésem lenne a Space line-al kapcsolatban:

- tegyük fel hogy a PAK töltény nem sült el (rá is lett revolverezve) ilyenkor ha hátrahúzom a zárat és vissza (gondolom hátra lehet attól, hogy már egy POM csőre van töltve) mi fog történni az adogatással? betesz még egy POM-ot? vagy marad az egy POM benne? vagy kilöki a már benne lévőt és tesz egy újat bele?

- ha a beszerelt Blow gázpisztoly megadná magát (hardcore user esetén simán elképzehető... 1-2ezer lövés után POM lefojtással) akkor a pisztolyt a gyártó ki tudja cserélni benne? ilyenkor újra kell vizsgáztatni?

Előre is köszönöm.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2020.05.07. 10:02 Szia,

Két technikai kérdésem lenne a Space line-al kapcsolatban:

- ha a beszerelt Blow gázpisztoly megadná magát (hardcore user esetén simán elképzehető... 1-2ezer lövés után POM lefojtással) akkor a pisztolyt a gyártó ki tudja cserélni benne? ilyenkor újra kell vizsgáztatni?
Lehetne eleve úgy gyártani, hogy a pisztoly kiszedhető legyen.
Vagy innen már csak egy lépés, hogy külön lehessen venni ezt az "upper" kiegészítőt, aztán majd az user beleteszi a BLOW TR17-et.
De ennek gondolom jogi akadálya van.

Folyamatban van olyan fejlesztés, ami viselhető méretű fegyvert eredményez?
Vagy home defense vonalon lesznek további termékek?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Pit1981 írta: 2020.05.07. 09:56 Gondolom, mivel bizonytalan a gyártás, nem akarják napi szinten kezelni az "Én már kifizettem! Hol a puskám??" című történeteket.... Ezért gondolom, hogy nem akarnak pénzt előre beszedni.
Elolvastad az alábbi sztorit a topiktárstól? Amire hivatkozott az a Pedersoli, aki nem egy autógyár hanem elöltöltős (többnyire) fegyvereket gyártó cég, és pontosan ilyen előrendeléses szisztémában gyártja a fegyvereket.
Jé, működik nekik!
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

A Pedersoli ha megrendelik le tudja gyartani.
Mas ceg ha van kedvuk talan le tudjak gyartani.
Nem ugyanaz.
TotoHU írta: 2020.05.07. 10:44 Elolvastad az alábbi sztorit a topiktárstól? Amire hivatkozott az a Pedersoli, aki nem egy autógyár hanem elöltöltős (többnyire) fegyvereket gyártó cég, és pontosan ilyen előrendeléses szisztémában gyártja a fegyvereket.
Jé, működik nekik!
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Pit1981 írta: 2020.05.07. 09:56 Gondolom, mivel bizonytalan a gyártás, nem akarják napi szinten kezelni az "Én már kifizettem! Hol a puskám??" című történeteket.... Ezért gondolom, hogy nem akarnak pénzt előre beszedni.
Igazából szerintem ez így érthető. Nem a legjobb így a rendszer, de ha ez lenne belőle, az még rosszabb lenne.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2020.05.07. 10:39 Folyamatban van olyan fejlesztés, ami viselhető méretű fegyvert eredményez?
Vagy home defense vonalon lesznek további termékek?
Folynak TEK fejlesztések (Thomaster-Evolvens-Keserű :lol: ), de természetesen titkosak. Látva a mini-HDM projekt állását (tavaly ilyenkor már "majdnem kész" volt, aztán azóta semmi), jobb is ha az álmokat / terveket / protókat nem mutogatjuk. Majd ha lehet menni értük a boltba.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2020.05.07. 11:25 Folynak TEK fejlesztések (Thomaster-Evolvens-Keserű :lol: ), de természetesen titkosak. Látva a mini-HDM projekt állását (tavaly ilyenkor már "majdnem kész" volt, aztán azóta semmi), jobb is ha az álmokat / terveket / protókat nem mutogatjuk. Majd ha lehet menni értük a boltba.
Teljesen jó irány.
Sok másik cégnek is az az üzletpolitikája, hogy csak boltban lévő, ténylegesen kapható dolgokat propagáljuk, a többit nem. ;)
Kivétel a Pitbull 19M ahol egy érdekes közösségi közvélemény kutatás alapján került kiválasztásra több lehetséges design elemből az, amit az úri közönség a legjobbnak tartott. Ez viszont nagyon érdekes történet volt!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2020.05.07. 11:25 Folynak TEK fejlesztések (Thomaster-Evolvens-Keserű :lol: ), de természetesen titkosak. Látva a mini-HDM projekt állását (tavaly ilyenkor már "majdnem kész" volt, aztán azóta semmi), jobb is ha az álmokat / terveket / protókat nem mutogatjuk. Majd ha lehet menni értük a boltba.
Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2020.05.07. 15:09 Kép
Yes, adom. :lol:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

Thomaster írta: 2020.05.07. 11:25 jobb is ha az álmokat / terveket / protókat nem mutogatjuk. Majd ha lehet menni értük a boltba.
Pedig "szegény ember az, aki ígérni nem sem tud."
:-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2020.05.07. 15:20 Pedig "szegény ember az, aki ígérni nem sem tud."
:-)
Ígérni valahogy úgy kellene mint az űrpuskánál volt.
Csak sajnos az meg idő előtti ígéret volt, mert a nagy csindadrattával, apránként, mindig kicsit többet bemutató (és egyébként profi) promó videók után derült ki hogy itten tulajdonképpen most öt darabról van szó, a többi pedig jön. Majd. Egyszer.

Abból a szempontból viszont mégsem volt baj, hogy ennél az előszériánál még vannak hiányosságok a lámpa + optika rögzítése körül. Főleg a lámpa rögzítését kellene pótolni, a szögletes vetőcső alatti rész sírva kéri egy sín felszerelését. (Amit persze utólag is megtehet a júzer, saját költségére)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Thomaster írta: 2020.05.07. 11:25 Folynak TEK fejlesztések (Thomaster-Evolvens-Keserű :lol: ), de természetesen titkosak. Látva a mini-HDM projekt állását (tavaly ilyenkor már "majdnem kész" volt, aztán azóta semmi), jobb is ha az álmokat / terveket / protókat nem mutogatjuk. Majd ha lehet menni értük a boltba.
sleepygiphy.gif
sleepygiphy.gif (3.47 MiB) Megtekintve 36508 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Lezárt