Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2020.05.07. 10:44 Elolvastad az alábbi sztorit a topiktárstól? Amire hivatkozott az a Pedersoli, aki nem egy autógyár hanem elöltöltős (többnyire) fegyvereket gyártó cég, és pontosan ilyen előrendeléses szisztémában gyártja a fegyvereket.
Jé, működik nekik!
A bolt többi márkájára is igaz. Sőt öntőformákat, alkatrészeket is rendeltem hatszámjegyű összegben, a legapróbb rugótól a sátorrézig :) minden megjött, hiánytalanul. Így is lehetNE, pontosan felméri, meddig tartanak az igények :).
Pit1981
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.05.02. 01:26

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pit1981 »

Blekk Rájgó írta: 2020.05.07. 19:38 A bolt többi márkájára is igaz. Sőt öntőformákat, alkatrészeket is rendeltem hatszámjegyű összegben, a legapróbb rugótól a sátorrézig :) minden megjött, hiánytalanul. Így is lehetNE, pontosan felméri, meddig tartanak az igények :).
Igen, de a Pedersoli nemzetközi szinten szállít, több országban van piaca, a Keserű meg főleg nekünk magyaroknak gyárt... Nem egy szint a kettő (a piacukra értem). Ott valószínűleg nagyobb volumenben mennek a dolgok . És igen, amit tőlük rendelsz, az le is lesz szállítva.... :) Amúgy igény lenne mindenre, de ezt ők is látják szerintem... Peache!
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

Pit1981 írta: 2020.05.07. 22:19 Igen, de a Pedersoli nemzetközi szinten szállít, több országban van piaca, a Keserű meg főleg nekünk magyaroknak gyárt... Nem egy szint a kettő (a piacukra értem). Ott valószínűleg nagyobb volumenben mennek a dolgok . És igen, amit tőlük rendelsz, az le is lesz szállítva.... :) Amúgy igény lenne mindenre, de ezt ők is látják szerintem... Peache!
Peache? AzMIaz? Peace + Peach = békebarack? :P
Aláírom nehéz a kettőt összehasonlítani, de azt nehezen képzelem el hogy egy gyárat 30 éven át fent lehetne tartani úgy hogy csak ( bocsánat, főleg, vagy döntő többségben) belföldre gyártana/szállítana. :| De nálam bölcsebb fórumtagok kiigazítanak majd ha téves az eszmefuttatásom.
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Pit1981
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.05.02. 01:26

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pit1981 »

Morcosrobot írta: 2020.05.07. 23:50 Peache? AzMIaz? Peace + Peach = békebarack? :P
Aláírom nehéz a kettőt összehasonlítani, de azt nehezen képzelem el hogy egy gyárat 30 éven át fent lehetne tartani úgy hogy csak ( bocsánat, főleg, vagy döntő többségben) belföldre gyártana/szállítana. :| De nálam bölcsebb fórumtagok kiigazítanak majd ha téves az eszmefuttatásom.
😀 Jaja, bocs! Bekerült egy "h" véletlenül, így "békebarack" lett!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Morcosrobot írta: 2020.05.07. 23:50 Peache? AzMIaz? Peace + Peach = békebarack? :
Aláírom nehéz a kettőt összehasonlítani, de azt nehezen képzelem el hogy egy gyárat 30 éven át fent lehetne tartani úgy hogy csak ( bocsánat, főleg, vagy döntő többségben) belföldre gyártana/szállítana. :| De nálam bölcsebb fórumtagok kiigazítanak majd ha téves az eszmefuttatásom.
Érezzed magad kiigazítva.

Bár jó néhány évvel ezelőtt szállított a Művek lengyel, ukrán stb viszonylatban jelentősebb mennyiségeket, DE összességében, és az utóbbi pár évben gyakorlatilag csak és kizárólag a hazai piacra termelt.

Nyilván ebben a formában a hazai piacra szánt tömködös gumis szerencsétlenkedések (jogi okok miatt vagyunk rákényszerítve) máshol piacképtelenek. Mindazonáltal egy Thomaster-féle Szuperpitbull akár sima gázfegyverként vagy szerelt lőszeres gumisként exportra is piacképes lehetne.

Bár tudomásul kell venni, hogy ahol szerelt lőszeres gumis opció, ott az öntöltő pisztolyok dominálnak, nem véletlen, hogy a török gyártók ott is tarolnak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Pit1981 írta: 2020.05.07. 22:19 Igen, de a Pedersoli nemzetközi szinten szállít, több országban van piaca, a Keserű meg főleg nekünk magyaroknak gyárt... Nem egy szint a kettő (a piacukra értem). Ott valószínűleg nagyobb volumenben mennek a dolgok . És igen, amit tőlük rendelsz, az le is lesz szállítva.... :) Amúgy igény lenne mindenre, de ezt ők is látják szerintem... Peache!
Davide Pedersoli 1957-ben a vesztes második VH után nyomorgó, szupercsóró Olaszországban nyitotta meg a kicsike műhelyét.
Valószínűleg jól csinált valamit hosszú időn át, hogy ma már ott tartanak, ahol.
Igen valószínűleg ott kezdte, hogy egyszerűen csak minőséget gyártott eladható áron, és időre.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2020.05.08. 07:42 Valószínűleg jól csinált valamit hosszú időn át, hogy ma már ott tartanak, ahol.
Igen valószínűleg ott kezdte, hogy egyszerűen csak minőséget gyártott eladható áron, és időre.
Bekeretezve a falra kitenni, 10 pont!
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

TotoHU írta: 2020.05.08. 07:42 Davide Pedersoli 1957-ben a vesztes második VH után nyomorgó, szupercsóró Olaszországban nyitotta meg a kicsike műhelyét.
Valószínűleg jól csinált valamit hosszú időn át, hogy ma már ott tartanak, ahol.
Igen valószínűleg ott kezdte, hogy egyszerűen csak minőséget gyártott eladható áron, és időre.
Én ezzel vitatkoznék. Pedersoli lehet, hogy olcsón kezdte, de most pont hogy luxus terméket gyárt. És lehet mondani, hogy a minőséget meg kell fizetni, de ez már túlmutat azon (lásd alfa steel 357 vs mélyvésett jubileumi cz75). De hozhatnám példának a Guerini-t is, a legolcsóbb bock puskájuk is bőven 700eFt feletti, de inkább a milliós kategóriában mozognak, mégis megélnek. Inkább ott lehet a dolog nyitja, hogy termelnek (függetlenül attól, hogy raktárra vagy megrendelés után). Mert ha van mit eladni, az már csak marketing szegmentáció, hogy ki a célréteg (gazdagok vagy igavonók). De ha csak marketing az egész cég, és várólistás minden, mert nincs termelés, akkor nincs bevétel sem.
Orion
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2020.04.25. 21:09

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Orion »

Sparrow írta: 2020.05.08. 10:37 Én ezzel vitatkoznék. Pedersoli lehet, hogy olcsón kezdte, de most pont hogy luxus terméket gyárt. És lehet mondani, hogy a minőséget meg kell fizetni, de ez már túlmutat azon (lásd alfa steel 357 vs mélyvésett jubileumi cz75). De hozhatnám példának a Guerini-t is, a legolcsóbb bock puskájuk is bőven 700eFt feletti, de inkább a milliós kategóriában mozognak, mégis megélnek. Inkább ott lehet a dolog nyitja, hogy termelnek (függetlenül attól, hogy raktárra vagy megrendelés után). Mert ha van mit eladni, az már csak marketing szegmentáció, hogy ki a célréteg (gazdagok vagy igavonók). De ha csak marketing az egész cég, és várólistás minden, mert nincs termelés, akkor nincs bevétel sem.
Jól átlátod ezt az üzletpolitikát, árképzés, minőség, termelés témát - Szerintem.
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

gvass1 írta: 2020.05.08. 06:12 Érezzed magad kiigazítva.

Bár jó néhány évvel ezelőtt szállított a Művek lengyel, ukrán stb viszonylatban jelentősebb mennyiségeket, DE összességében, és az utóbbi pár évben gyakorlatilag csak és kizárólag a hazai piacra termelt.

Nyilván ebben a formában a hazai piacra szánt tömködös gumis szerencsétlenkedések (jogi okok miatt vagyunk rákényszerítve) máshol piacképtelenek. Mindazonáltal egy Thomaster-féle Szuperpitbull akár sima gázfegyverként vagy szerelt lőszeres gumisként exportra is piacképes lehetne.

Bár tudomásul kell venni, hogy ahol szerelt lőszeres gumis opció, ott az öntöltő pisztolyok dominálnak, nem véletlen, hogy a török gyártók ott is tarolnak.

Kössz az infot :)
Na ezért nem ment nekem soha a Monopoli! :lol: :lol:
Valahogy mindig azt gondoltam hogy azért nincs minden polcon/ minden termékből/ mindig -mert exportra megy.
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

Homok színben.
Kép
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Morcosrobot írta: 2020.05.09. 11:00 Homok színben.
Kép
Olyan mintha egy lemez darabból lenne össze hajtogatna, nekem nem tetszik.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ben77 írta: 2020.05.09. 13:57 Olyan mintha egy lemez darabból lenne össze hajtogatna, nekem nem tetszik.
A Sturmgewehr44 is lemezből volt hajtogatva😃

Mégis teccős...

Igaz az még nem lézervágott volt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Ütős.

Várom a bétatesztelők beszámolóit, meg az olcsó POM-ot.
Morcosrobot írta: 2020.05.09. 11:00 Homok színben.
Kép
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Morcosrobot írta: 2020.05.09. 11:00 Homok színben.
Kép
Vessetek a kopaszok közé, ha már volt róla szó, de nekem nem tiszta, hogy össze van e reteszelve az előágyszán működésével a betett öntöltő gázpisztoly működése, vagy az teljesen függetlenül működik?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Mr. Senki írta: 2020.05.10. 10:34 Vessetek a kopaszok közé, ha már volt róla szó, de nekem nem tiszta, hogy össze van e reteszelve az előágyszán működésével a betett öntöltő gázpisztoly működése, vagy az teljesen függetlenül működik?
Reteszelve van. Gaznyomastol független a pisztoly ujratoltese, manualisan a user nyitja zarja a szant. Eleg massziv es rovid a reteszeles, nem egy pump action puska erzes, de meg lehet szokni gyakorlassal.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2020.05.10. 10:56 Reteszelve van. Gaznyomastol független a pisztoly ujratoltese, manualisan a user nyitja zarja a szant. Eleg massziv es rovid a reteszeles, nem egy pump action puska erzes, de meg lehet szokni gyakorlassal.
Vettél?

mesélj! (én csak a protóval lőttem)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2020.05.10. 11:07 Vettél?

mesélj! (én csak a protóval lőttem)
Boltban csattogtattam csak, latok benne potencialt ha megbizhato is, szoval varolistas vagyok :lol:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

vato írta: 2020.05.10. 10:56 Reteszelve van. Gaznyomastol független a pisztoly ujratoltese, manualisan a user nyitja zarja a szant. Eleg massziv es rovid a reteszeles, nem egy pump action puska erzes, de meg lehet szokni gyakorlassal.
Köszi a választ.
Ezek szerint jól csonálta a tervező a dolgát.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

vato írta: 2020.05.10. 11:18 Boltban csattogtattam csak, latok benne potencialt ha megbizhato is, szoval varolistas vagyok :lol:
Én megvárom a Megamaxot, vagy ha előbb érkezik a Zalán, akkor abból veszek. Azért érdekel, hogy milyen fejlesztéssel rukkol ki az Evolvens. Valószínűleg várható egy még kidolgozottabb puska.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Route.66 írta: 2020.05.10. 14:21 Én megvárom a Megamaxot, vagy ha előbb érkezik a Zalán, akkor abból veszek. Azért érdekel, hogy milyen fejlesztéssel rukkol ki az Evolvens. Valószínűleg várható egy még kidolgozottabb puska.
Majd, ha fogy elég a mostaniból, utána lehet új, arra kell még várni, mert az üzlet az üzlet, ami rendjén is van egy ilyen kicsi piacon.
Zalánt én mondjuk nem vennék addig se.
De ez szíve joga az embernek.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Route.66 írta: 2020.05.10. 14:21 Én megvárom a Megamaxot, vagy ha előbb érkezik a Zalán, akkor abból veszek. Azért érdekel, hogy milyen fejlesztéssel rukkol ki az Evolvens. Valószínűleg várható egy még kidolgozottabb puska.
Az utóbbi időben több esetben bebizonyosodott hogy nem érdemes vásárolni legelső generációs verziókból, mert az új modellek a nagy lázban még kiforratlanul, gyermekbetegségekkel kerülnek a piacra. (Pitbull 19M, AGS-15)
Az Evolvens puskával még kézzelfogható gyakorlati tapasztalatok, tesztek sincsenek. Csak képről próbáljuk megítélni - emiatt ez most még kifejezetten egy erős "ne vedd meg" kategória.

Majd ha független szakik letesztelték, írtak róla, fegyvervideo van róla, a hibák felszínre kerültek, javították. Még pár hónap. Bár kérdés hogy a Művek abszolút ad-hoc gyártási szokásai alapján egyáltalán mikor akarnak majd vele újra foglalkozni, mikor lesz belőle újra. (Azon kívül, hogy #kettőhétmúlvakorlátlanmennyiségben 8-) )
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2020.05.11. 09:14 Az utóbbi időben több esetben bebizonyosodott hogy nem érdemes vásárolni legelső generációs verziókból, mert az új modellek a nagy lázban még kiforratlanul, gyermekbetegségekkel kerülnek a piacra. (Pitbull 19M, AGS-15)
Utóbbival a borzalmas markolaton kívül mi volt még a gond? Ha jól tudom, a tokon és a többi belső részen nem módosítottak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Blekk Rájgó írta: 2020.05.11. 10:23 Utóbbival a borzalmas markolaton kívül mi volt még a gond? Ha jól tudom, a tokon és a többi belső részen nem módosítottak.
Többen sorolták itt, még kis képre is rárajzolták mit kéne másként. Nekem kézbevéve a sütése tűnt keménynek (mások szerint nem az) amire most emlékszem az az, hogy maga az elsütőbillentyűje is szörnyű. Egyenes, túl rövid (becsípődhet az elsütőbill. és a sátorműanyag közé az ujj).
A markolat meg sz.r fogású.

Mod: megtaláltam a képet by Gvass1
atlas ags-15m MODOSITANDOK.jpg
atlas ags-15m MODOSITANDOK.jpg (161.42 KiB) Megtekintve 44044 alkalommal
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.05.11. 10:32 Többen sorolták itt, még kis képre is rárajzolták mit kéne másként. Nekem kézbevéve a sütése tűnt keménynek (mások szerint nem az) amire most emlékszem az az, hogy maga az elsütőbillentyűje is szörnyű. Egyenes, túl rövid (becsípődhet az elsütőbill. és a sátorműanyag közé az ujj).
A markolat meg sz.r fogású.

Mod: megtaláltam a képet by Gvass1

atlas ags-15m MODOSITANDOK.jpg
Plusz én azt a "tárkioldót" is alaposan újragondolnám.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.05.11. 10:34 Plusz én azt a "tárkioldót" is alaposan újragondolnám.
Meg úgy az egész koncepció eleve kérdéses.
Egy rejtve viselésre termett fegyver muzeálisként, hátizé. Olyan mint ha otthon flangálna fürdőruhában az instás modell csaj, de csak nézheted. :D
OK hogy 2023 január 1, de az még majdnem, 3 év. Eddig nem tudtuk mi lesz a jogszabályi irány, most már meg igen. Ha elfogadják, akkor át kéne állni gázgumisra, és nyomatni kifelé amíg csak lehet, 2022 decemberéig! Vinnék a népek mint a cukrot, aki ilyen üzleti lehetőséget kihagy az.....
Pontosan. :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.05.11. 10:32 Többen sorolták itt, még kis képre is rárajzolták mit kéne másként. Nekem kézbevéve a sütése tűnt keménynek (mások szerint nem az) amire most emlékszem az az, hogy maga az elsütőbillentyűje is szörnyű. Egyenes, túl rövid (becsípődhet az elsütőbill. és a sátorműanyag közé az ujj).
A markolat meg sz.r fogású.

Mod: megtaláltam a képet by Gvass1

atlas ags-15m MODOSITANDOK.jpg

új, módosított AGS-15 elsütőbill. protót én már próbáltam, íveltebb lett, jobb lett lényegesen tőle a sütési érzet. Hogy ebből mikor lesz gyártott fegyveren? (Reméljük mihamarabb, de egyelőre a puskák termelése megy ezerrel, ahogy írják is. Igény az van a stukkerre.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2020.05.11. 10:32 Többen sorolták itt, még kis képre is rárajzolták mit kéne másként. Nekem kézbevéve a sütése tűnt keménynek (mások szerint nem az) amire most emlékszem az az, hogy maga az elsütőbillentyűje is szörnyű. Egyenes, túl rövid (becsípődhet az elsütőbill. és a sátorműanyag közé az ujj).
A markolat meg sz.r fogású.

Mod: megtaláltam a képet by Gvass1
Köszi. Ez a "mit kéne másként". Aukciós oldalakon látott, 200 körüli sorszámú példányok még ugyanilyenek. Talán hallgatnak a vásárlói igényekre, főleg a hozzáértő rajzára.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.05.11. 11:26 új, módosított AGS-15 elsütőbill. protót én már próbáltam, íveltebb lett, jobb lett lényegesen tőle a sütési érzet. Hogy ebből mikor lesz gyártott fegyveren? (Reméljük mihamarabb, de egyelőre a puskák termelése megy ezerrel, ahogy írják is. Igény az van a stukkerre.)
Hopsz, TERMELÉS?
Éljen-éljen, végre egy ittoni fegyvergyár, aki gyártja is a felvásárlási láz idején a szuperkeresett fegyvereket! :evil:
Aki a brutális kereslet idején növeli a kínálatot, az üzletileg jól jár és a Nancsingi piacról mindig sok jüannal térhet haza. Ősi kínai mondás.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Thomaster írta: 2020.05.07. 11:25 Folynak TEK fejlesztések (Thomaster-Evolvens-Keserű :lol: ), de természetesen titkosak. Látva a mini-HDM projekt állását (tavaly ilyenkor már "majdnem kész" volt, aztán azóta semmi), jobb is ha az álmokat / terveket / protókat nem mutogatjuk. Majd ha lehet menni értük a boltba.

Ami biztos, hogy már vesznek fel előjegyzést a Keserű Művekben full acél Pitbull M19-re. Sajnos a többi tervbe vett dologra még nem lehet benevezni. Ma még van 5 perc, hogy telefonon jelentkezzetek.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Route.66 írta: 2020.05.11. 14:55 Ami biztos, hogy már vesznek fel előjegyzést a Keserű Művekben full acél Pitbull M19-re. Sajnos a többi tervbe vett dologra még nem lehet benevezni. Ma még van 5 perc, hogy telefonon jelentkezzetek.
Megerősítem!
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Nekem is ez tűnt fel, ma tapogattam a gyöngysorban. Elvileg jó h rövid úton jár, gyorsabban lehet kezelni.
Tetszett még az előágyon a recésítés, szinte smirglis, nem fog csúszni az izzadt kéz sem.
download.jpg
download.jpg (8.46 KiB) Megtekintve 44112 alkalommal
vato írta: 2020.05.10. 10:56 Eleg massziv es rovid a reteszeles, nem egy pump action puska erzes, de meg lehet szokni gyakorlassal.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

montecarlo írta: 2020.05.11. 16:03 Nekem is ez tűnt fel, ma tapogattam a gyöngysorban. Elvileg jó h rövid úton jár, gyorsabban lehet kezelni.
Tetszett még az előágyon a recésítés, szinte smirglis, nem fog csúszni az izzadt kéz sem.

download.jpg
Milyen súlyra?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Ben77 írta: 2020.05.11. 16:09Milyen súlyra?
Olyan 3 kg korul szerintem, ami nem veszes egy karabely is 3-3,5kg. Ami nem tetszett hogy orrnehéz:/ de ezen lehet alakitani, én speciel a tokon lévő hordfogantyút, iranyzekot is ( ami vasbol van) leszedem rola, kap egy alu vagy muanyag picatiny sínt arra meg a red dot megy. Ha 1x lesz...
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Nagyon kellemes a tömege. Szerettem volna utálni, de az a helyzet, hogy elég frankó, kézbe simul.
Ben77 írta: 2020.05.11. 16:09Milyen súlyra?
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Route.66 írta: 2020.05.11. 14:55 Ami biztos, hogy már vesznek fel előjegyzést a Keserű Művekben full acél Pitbull M19-re. Sajnos a többi tervbe vett dologra még nem lehet benevezni. Ma még van 5 perc, hogy telefonon jelentkezzetek.
Nem mindegy, hogy felírnak egy listára, vagy sem?
Úgyis annak és annyi fegyver fog elkelni, abból a nagyon kevésből, .........................................., legfeljebb lemaradsz a gyártás kapacitása miatt a listáról!
Ki és mi fogja ellenőrizni, hogy milyen sorrendben megy majd az értékesítés a "listáról"?????????????????????????????????????
komesz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019.12.21. 01:37

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: komesz »

Ma vettem két adapterhüvelyt a Godfather 19M-hez. Itthon meglepődve tapasztaltam, hogy az indítótöltény fogadására szolgáló furatba mindkét töltény esetében be van gyömöszölve egy keményfa dugó. Bocs, ha vótmá, de ez mi a hörcsög? És mit csináljak vele, mert csak úgy, erőteljesebb töfködésre meg sem mozdul? :evil:
96727371_233309077961150_5286222520733663232_n.jpg
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2020.05.11. 14:02 Hopsz, TERMELÉS?
Éljen-éljen, végre egy itthoni fegyvergyár, aki gyártja is a felvásárlási láz idején a szuperkeresett fegyvereket! :evil:
Aki a brutális kereslet idején növeli a kínálatot, az üzletileg jól jár és a Nancsingi piacról mindig sok jüannal térhet haza. Ősi kínai mondás.
Puska, lupara is zöld pöttyel. Ezt is megértük :).
komesz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019.12.21. 01:37

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: komesz »

Ma vettem két adapterhüvelyt a Godfather 19M-hez. Itthon meglepődve tapasztaltam, hogy az indítótöltény fogadására szolgáló furatba mindkét töltény esetében be van gyömöszölve egy keményfa dugó. Bocs, ha vótmá, de ez mi a hörcsög? És mit csináljak vele, mert csak úgy, erőteljesebb töfködésre meg sem mozdul?
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Dönci62 írta: 2020.05.11. 17:44 Nem mindegy, hogy felírnak egy listára, vagy sem?
Úgyis annak és annyi fegyver fog elkelni, abból a nagyon kevésből, .........................................., legfeljebb lemaradsz a gyártás kapacitása miatt a listáról!
Ki és mi fogja ellenőrizni, hogy milyen sorrendben megy majd az értékesítés a "listáról"?????????????????????????????????????
Én azért abban bízom, hogy a jelentkezés sorrendjében fogják értesíteni a feliratkozókat. Az üzleti korrektségben bízom.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Route.66 írta: 2020.05.11. 22:27 Én azért abban bízom, hogy a jelentkezés sorrendjében fogják értesíteni a feliratkozókat. Az üzleti korrektségben bízom.
+1
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Blekk Rájgó írta: 2020.05.11. 21:12 Puska, lupara is zöld pöttyel. Ezt is megértük :).
Igen, mástól is hallottam hogy az Atlas gumis fegyvereket folyamatosan gyártják. A másodlagos piacon nem is nagyon van belőle mert a boltokban is folyamatosan elérhető a gyári új.

Úgy tűnik magyon rövid időn belül az Atlas leuralja a gumis tömeg-fegyverek forgalmának nagy részét, piaci átrendeződés lesz és az egyes számú szereplővé növi ki magát. A Művek pedig inkább a kis szériájú újítások, újdonságok felé mozdul el. Ez is egy stratégia, végül is.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: smith15 »

komesz írta: 2020.05.11. 19:41 Ma vettem két adapterhüvelyt a Godfather 19M-hez. Itthon meglepődve tapasztaltam, hogy az indítótöltény fogadására szolgáló furatba mindkét töltény esetében be van gyömöszölve egy keményfa dugó. Bocs, ha vótmá, de ez mi a hörcsög? És mit csináljak vele, mert csak úgy, erőteljesebb töfködésre meg sem mozdul? :evil:96727371_233309077961150_5286222520733663232_n.jpg
Tudod ez így asztali dísztárgy, elv volt hozzá papír is. Ha használni szeretnéd a fegyverbe, akkor ki kell belőle ütni a dugót és le kell vizsgáztatni, mint betétcső. :lol: :lol:
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

TotoHU írta: 2020.05.11. 23:26 Igen, mástól is hallottam hogy az Atlas gumis fegyvereket folyamatosan gyártják. A másodlagos piacon nem is nagyon van belőle mert a boltokban is folyamatosan elérhető a gyári új.
Valószínű, hogy van alapanyag és emberanyag ezért be tudják előzni az egyéb gyártót. Azért egy kicsit sajnálom mert a másik gyártó sarokba tette a korábbi termékeinek a gyártását és szinte csak az új fejlesztést tolja. De lehet, hogy rosszul tudom?
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Hogy valamivel haza lehessen vinni a POM-vető űrfegyvert?:-))
evolvens bicaj.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2020.05.12. 13:30 Hogy valamivel haza lehessen vinni a POM-vető űrfegyvert?:-))

evolvens bicaj.jpg
Ez terembringa......sárvédő nélkül :roll: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2020.05.12. 13:30 Hogy valamivel haza lehessen vinni a POM-vető űrfegyvert?:-))

evolvens bicaj.jpg
Ha lenne mód betenni a férfiváz alá a háromszögbe a fegyvert, az lenne a kemény. Mindenki azt hinné, hogy kerékpáralkatrész.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2020.05.12. 14:38 Ha lenne mód betenni a férfiváz alá a háromszögbe a fegyvert, az lenne a kemény. Mindenki azt hinné, hogy kerékpáralkatrész.
Hát azért a pisztolymarkolat ésatöbbi, az elég árulkodó lenne. :-)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2020.05.11. 23:26 Igen, mástól is hallottam hogy az Atlas gumis fegyvereket folyamatosan gyártják. A másodlagos piacon nem is nagyon van belőle mert a boltokban is folyamatosan elérhető a gyári új.
Van, bolti ár+40%-ért, de most már minek? :)

Ma a kezemben fogtam egy 4Matic puskát, sorszáma az 1300-at erősen közelíti. A fegyver szabad préda, immár nem várólistás! Az AGS15M-hez külön vett töltényűrtömb is 100 feletti. Valamit jól csinálnak :).
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Blekk Rájgó írta: 2020.05.12. 15:22 Van, bolti ár+40%-ért, de most már minek? :)

Ma a kezemben fogtam egy 4Matic puskát, sorszáma az 1300-at erősen közelíti. A fegyver szabad préda, immár nem várólistás! Az AGS15M-hez külön vett töltényűrtömb is 100 feletti. Valamit jól csinálnak :).
Az igen!
Na, ezért keverte össze-vissza a sorozatszámokat annak idején a FÉG hogy a gaz impirilisták ne találhassák ki egyetlen pisztolyból, hogy mennyit gyártottak belőle előtte.

Mikor jött ki az a modell? 2-3 éves nem? Ahhoz kpest at 1300 legyártott darab nekem túl soknak tűnik. Vagy csak nem vagyok képben mennyire fegyverkezik a magyar. :D
Ez alapján tényleg úgy tűnik, hogy tarolják a piacot Atlasék - a gumis puskák között legalábbis.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2020.05.12. 15:27
Ez alapján tényleg úgy tűnik, hogy tarolják a piacot Atlasék - a gumis puskák között legalábbis.
bennem érlelődik egy gumis puska. kérdés 4matic v. Omerta?
Tegyük fel h lesz idő amikor mindkettő kapható lesz (2022 12.31-ig)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2020.05.12. 16:44 bennem érlelődik egy gumis puska. kérdés 4matic v. Omerta?
Tegyük fel h lesz idő amikor mindkettő kapható lesz (2022 12.31-ig)

Csak a gázgumisok lesznek legyakva 2023-tól, ezek közül meg a 4-Matic muzeális, és az Omerta-T is könnyedén lehet újra az, tehát a dátum pont érdektelen.

IMHO kb. ugyanazt tudják, az Omerta-T plusz töltényűrköteggel és (amikor hónapokkal ezelőtt volt) sokkal olcsóbban, míg a 4-Matic lényegesen jobban (puskaszerűbben) néz ki, de drágábban. De most csak az van, annak is nagyon kell örülni.

Onesta-RP verné mindkettőt, de az sincs.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2020.05.12. 16:48 Csak a gázgumisok lesznek legyakva 2023-tól, ezek közül meg a 4-Matic muzeális, és az Omerta-T is könnyedén lehet újra az, tehát a dátum pont érdektelen.

IMHO kb. ugyanazt tudják, az Omerta-T plusz töltényűrköteggel és (amikor hónapokkal ezelőtt volt) sokkal olcsóbban, míg a 4-Matic lényegesen jobban (puskaszerűbben) néz ki, de drágábban. De most csak az van, annak is nagyon kell örülni.

Onesta-RP verné mindkettőt, de az sincs.
köszi. alapot letrehoztam, jovore meglesz :-)
Avatar
evolvens_design
Gyártó
Gyártó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2020.05.01. 01:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: evolvens_design »

vato írta: 2020.05.07. 10:02 Szia,

Két technikai kérdésem lenne a Space line-al kapcsolatban:

- tegyük fel hogy a PAK töltény nem sült el (rá is lett revolverezve) ilyenkor ha hátrahúzom a zárat és vissza (gondolom hátra lehet attól, hogy már egy POM csőre van töltve) mi fog történni az adogatással? betesz még egy POM-ot? vagy marad az egy POM benne? vagy kilöki a már benne lévőt és tesz egy újat bele?

- ha a beszerelt Blow gázpisztoly megadná magát (hardcore user esetén simán elképzehető... 1-2ezer lövés után POM lefojtással) akkor a pisztolyt a gyártó ki tudja cserélni benne? ilyenkor újra kell vizsgáztatni?

Előre is köszönöm.
Szia,

Elcsettent töltény esetében, az elóágy újbóli hátrahúzásával újabb pom kerül a vetőcsőbe. A méretezés és a szilárd anyag miatt 3-4 pomot még simán ki lehet lőni vele.
A pisztolyt az összerakás után nem lehet kiszerelni a fegyverből, de van rá mód, hogy bizonyos javításokat el tudjunk végezni rajta.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

evolvens_design írta: 2020.05.12. 18:38 Szia,

Elcsettent töltény esetében, az elóágy újbóli hátrahúzásával újabb pom kerül a vetőcsőbe. A méretezés és a szilárd anyag miatt 3-4 pomot még simán ki lehet lőni vele.
A pisztolyt az összerakás után nem lehet kiszerelni a fegyverből, de van rá mód, hogy bizonyos javításokat el tudjunk végezni rajta.
Ha nem lehet kiszerelni a betett pisztolyt, akkor a fődarabok pucolását hogyan lehet elvégezni?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Mr. Senki írta: 2020.05.12. 20:41 Ha nem lehet kiszerelni a betett pisztolyt, akkor a fődarabok pucolását hogyan lehet elvégezni?
Netes használatiba ennyire lehet csak szetszedni:
D987D984-A92F-4673-91E2-46074C56D5ED.png
De azért csak le lehet kapni valahogy a “szánkót” is :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Orion
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2020.04.25. 21:09

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Orion »

Blekk Rájgó írta: 2020.05.12. 15:22 Van, bolti ár+40%-ért, de most már minek? :)

Ma a kezemben fogtam egy 4Matic puskát, sorszáma az 1300-at erősen közelíti. A fegyver szabad préda, immár nem várólistás! Az AGS15M-hez külön vett töltényűrtömb is 100 feletti. Valamit jól csinálnak :).
Milyen új árakon rakják ki az üzletek a 4 Matic fegyvereket Forintálisan ? Érdekelne , hogy mennyiért láttad, ha ez itt publikus lehet. Érdelne egy -tól -ig árkategorizálás is, nyugudtan szóljon hozzá aki tud, látott hivatalos új árakat!
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Orion írta: 2020.05.12. 22:10 Milyen új árakon rakják ki az üzletek a 4 Matic fegyvereket Forintálisan ? Érdekelne , hogy mennyiért láttad, ha ez itt publikus lehet. Érdelne egy -tól -ig árkategorizálás is, nyugudtan szóljon hozzá aki tud, látott hivatalos új árakat!
A legál boltokban százezer kemény magyar forint. Az árcédulán "csak" 98.500-99.900 szerepel, az ilyen kereskedelmi trükkökre kerekítéssel reagálok :).
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Mr. Senki írta: 2020.05.12. 20:41 Ha nem lehet kiszerelni a betett pisztolyt, akkor a fődarabok pucolását hogyan lehet elvégezni?
Gondolom a szanakaszto is el lett tavolitva.Kiszedett allapotban az eloagyszannal tudom nyitott allapotban tartani a szant tisztitasnal?Bar en grafitos zsirral is szoktam kenni a szan megvezetesi feluletet.De itt egyben van a szan az ismetlo szerkezettel fixen....szerintem.Kiszedett allapotban egylovetu shotgun pisztoly :D
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

evolvens_design írta: 2020.05.12. 18:38 Szia,
A pisztolyt az összerakás után nem lehet kiszerelni a fegyverből, de van rá mód, hogy bizonyos javításokat el tudjunk végezni rajta.
Mi az oka annak, hogy nem lehet kiszedni a pisztolyt?
Jogi? Műszaki?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2020.05.13. 09:16 Mi az oka annak, hogy nem lehet kiszedni a pisztolyt?
Jogi? Műszaki?
MKH....
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Orion
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2020.04.25. 21:09

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Orion »

Blekk Rájgó írta: 2020.05.12. 23:19 A legál boltokban százezer kemény magyar forint. Az árcédulán "csak" 98.500-99.900 szerepel, az ilyen kereskedelmi trükkökre kerekítéssel reagálok :).
Kössz a vàlaszt. Dràgàbb lett legàl boltban is.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Mai lőterezés mérései, hátha valakinek hasznos lesz :) Mérőeszköz: LMBR R2H infrakapus chrony. próbaképpen egy éles glockkal teszteltük, 7.5 grammos GECO lőszerrel átlag 429 joulet adott 15 lövésből, átlaghoz képest +-2.2% szórással volt a többi lövés, teljesen jó.

Onesta revolver puska (gázriasztó, 4mm-es átömlők)

adatok jouleban

nr. geco+20,3 fehér (5.4 gramm)
1. 143
2. 141
3. 137
4. 133

átlag 139 joule

nr. geco+19,3 piros gumi (4.4 gramm)
1. 116
2. 113
3. 138
4. 144

átlag 128 joule

nr. geco+19 kaucsuk (4.4 gramm)
1. 107
2. 90
3. 100

átlag 99 joule


Pitbull 19M

nr. geco+12.7 razor vasporos (2.5gramm)
1. 80
2. 80
3. 95
4. 80
5. 80
6. 80
7. 88
8. 61
9. 73
10. 73
11. 88

átlag 80 joule

(és igen a full alu pitbullom bírja ezt a razor lövedéket, kb. 112 ilyen gumi lett vele kilőve.) literes palackon, 5 literes flakonon illetve kilós kutyáskonzerven sem hatolt keresztül, ellemben a nagyobb tömege és keménysége révén nehezebben veszíti el az energiáját mint a könnyebb, puhább gumik.... 18mm-es bútorlapot átcsapja, ellenben a ~100 jouleos puha, könnyebb 14mm-es orczy úti gumi nem vitte át, lehet választani melyik szimpatikusabb ;) )


nr. geco+12mm kaucsuk (1.1gramm)
1. 60
2. 65
3. 63
4. 49
5. 52
6. 47
7. 41
8. 59
9. 53
10. 57

átlag 55 joule

ALFA G020

nr. geco+12mm kaucsuk (1.1gramm)
1. 52
2. 65
3. 67
4. 67
5. 53
6. 63

átlag 61 joule


Amíg az élesnél minimális a szórás a mért adatoknál +- 2.2% a gumisoknál +-10% fölött van. Éppen ezért érdemes egy ékszermérleggel méregetni a riasztópatronokat, ahogy azt már korábban is írták, kiválasztani az izmosabbakat a viseléshez, otthonra.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2020.05.15. 17:45 Mai lőterezés mérései, hátha valakinek hasznos lesz :) Mérőeszköz: LMBR R2H infrakapus chrony. próbaképpen egy éles glockkal teszteltük, 7.5 grammos GECO lőszerrel átlag 429 joulet adott 15 lövésből, átlaghoz képest +-2.2% szórással volt a többi lövés, teljesen jó.

Onesta revolver puska (gázriasztó, 4mm-es átömlők)

adatok jouleban

nr. geco+20,3 fehér (5.4 gramm)
1. 143
2. 141
3. 137
4. 133

átlag 139 joule

nr. geco+19,3 piros gumi (4.4 gramm)
1. 116
2. 113
3. 138
4. 144

átlag 128 joule

nr. geco+19 kaucsuk (4.4 gramm)
1. 107
2. 90
3. 100

átlag 99 joule


Pitbull 19M

nr. geco+12.7 razor vasporos (2.5gramm)
1. 80
2. 80
3. 95
4. 80
5. 80
6. 80
7. 88
8. 61
9. 73
10. 73
11. 88

átlag 80 joule

(és igen a full alu pitbullom bírja ezt a razor lövedéket, kb. 112 ilyen gumi lett vele kilőve.) literes palackon, 5 literes flakonon illetve kilós kutyáskonzerven sem hatolt keresztül, ellemben a nagyobb tömege és keménysége révén nehezebben veszíti el az energiáját mint a könnyebb, puhább gumik.... 18mm-es bútorlapot átcsapja, ellenben a ~100 jouleos puha, könnyebb 14mm-es orczy úti gumi nem vitte át, lehet választani melyik szimpatikusabb ;) )


nr. geco+12mm kaucsuk (1.1gramm)
1. 60
2. 65
3. 63
4. 49
5. 52
6. 47
7. 41
8. 59
9. 53
10. 57

átlag 55 joule

ALFA G020

nr. geco+12mm kaucsuk (1.1gramm)
1. 52
2. 65
3. 67
4. 67
5. 53
6. 63

átlag 61 joule


Amíg az élesnél minimális a szórás a mért adatoknál +- 2.2% a gumisoknál +-10% fölött van. Éppen ezért érdemes egy ékszermérleggel méregetni a riasztópatronokat, ahogy azt már korábban is írták, kiválasztani az izmosabbakat a viseléshez, otthonra.

Nagyon érdekes, köszönjük!

(én az Alfa G020-at picit sokallom ilyen rövid csővel.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

vato írta: 2020.05.15. 17:45 Mai lőterezés mérései, hátha valakinek hasznos lesz :) Mérőeszköz: LMBR R2H infrakapus chrony. próbaképpen egy éles glockkal teszteltük, 7.5 grammos GECO lőszerrel átlag 429 joulet adott 15 lövésből, átlaghoz képest +-2.2% szórással volt a többi lövés, teljesen jó.

Onesta revolver puska (gázriasztó, 4mm-es átömlők)

adatok jouleban

nr. geco+20,3 fehér (5.4 gramm)
1. 143
2. 141
3. 137
4. 133

átlag 139 joule

nr. geco+19,3 piros gumi (4.4 gramm)
1. 116
2. 113
3. 138
4. 144

átlag 128 joule

nr. geco+19 kaucsuk (4.4 gramm)
1. 107
2. 90
3. 100

átlag 99 joule


Pitbull 19M

nr. geco+12.7 razor vasporos (2.5gramm)
1. 80
2. 80
3. 95
4. 80
5. 80
6. 80
7. 88
8. 61
9. 73
10. 73
11. 88

átlag 80 joule

(és igen a full alu pitbullom bírja ezt a razor lövedéket, kb. 112 ilyen gumi lett vele kilőve.) literes palackon, 5 literes flakonon illetve kilós kutyáskonzerven sem hatolt keresztül, ellemben a nagyobb tömege és keménysége révén nehezebben veszíti el az energiáját mint a könnyebb, puhább gumik.... 18mm-es bútorlapot átcsapja, ellenben a ~100 jouleos puha, könnyebb 14mm-es orczy úti gumi nem vitte át, lehet választani melyik szimpatikusabb ;) )


nr. geco+12mm kaucsuk (1.1gramm)
1. 60
2. 65
3. 63
4. 49
5. 52
6. 47
7. 41
8. 59
9. 53
10. 57

átlag 55 joule

ALFA G020

nr. geco+12mm kaucsuk (1.1gramm)
1. 52
2. 65
3. 67
4. 67
5. 53
6. 63

átlag 61 joule


Amíg az élesnél minimális a szórás a mért adatoknál +- 2.2% a gumisoknál +-10% fölött van. Éppen ezért érdemes egy ékszermérleggel méregetni a riasztópatronokat, ahogy azt már korábban is írták, kiválasztani az izmosabbakat a viseléshez, otthonra.
Nagy köszönet!
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2020.05.15. 17:45 Mai lőterezés mérései, hátha valakinek hasznos lesz :) Mérőeszköz: LMBR R2H infrakapus chrony. próbaképpen egy éles glockkal teszteltük, 7.5 grammos GECO lőszerrel átlag 429 joulet adott 15 lövésből, átlaghoz képest +-2.2% szórással volt a többi lövés, teljesen jó.

Pitbull 19M
.
ja igen és bundást így széttépte és eldobta a pitbullom (razor gumival) :lol: :D gumi bent maradt
IMG_1465.JPG
IMG_1465.JPG (127.02 KiB) Megtekintve 42772 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Vato,
köszi a teszteket!
Pitbullból 14mm-es puha gumit is mérted?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2020.05.15. 20:42 Vato,
köszi a teszteket!
Pitbullból 14mm-es puha gumit is mérted?
Nem, ott Thomaster méréseit vettem alapul.

Töréstesztteltem csak, 18-as bútorlapot nem vitte át a 14mmes, olyan 1cmre beverte, a razor gumi átüti (14-15 mmes atmerőjű lyukat ütött, azert a vasporos is lapul...)

Dupla 18mmes butorlapot a razor sem viszi át, elsőn atmegy a masodikon meg olyan nyomot hagy kb. mint egy alfa g020.

Legkozelebb merek egy dob 14est is.. hogy teljes legyen a kep:)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Pit1981
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.05.02. 01:26

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pit1981 »

vato írta: 2020.05.15. 17:45 Mai lőterezés mérései, hátha valakinek hasznos lesz :) Mérőeszköz: LMBR R2H infrakapus chrony. próbaképpen egy éles glockkal teszteltük, 7.5 grammos GECO lőszerrel átlag 429 joulet adott 15 lövésből, átlaghoz képest +-2.2% szórással volt a többi lövés, teljesen jó.

Onesta revolver puska (gázriasztó, 4mm-es átömlők)

adatok jouleban

nr. geco+20,3 fehér (5.4 gramm)
1. 143
2. 141
3. 137
4. 133

átlag 139 joule

nr. geco+19,3 piros gumi (4.4 gramm)
1. 116
2. 113
3. 138
4. 144

átlag 128 joule

nr. geco+19 kaucsuk (4.4 gramm)
1. 107
2. 90
3. 100

átlag 99 joule


Pitbull 19M

nr. geco+12.7 razor vasporos (2.5gramm)
1. 80
2. 80
3. 95
4. 80
5. 80
6. 80
7. 88
8. 61
9. 73
10. 73
11. 88

átlag 80 joule

(és igen a full alu pitbullom bírja ezt a razor lövedéket, kb. 112 ilyen gumi lett vele kilőve.) literes palackon, 5 literes flakonon illetve kilós kutyáskonzerven sem hatolt keresztül, ellemben a nagyobb tömege és keménysége révén nehezebben veszíti el az energiáját mint a könnyebb, puhább gumik.... 18mm-es bútorlapot átcsapja, ellenben a ~100 jouleos puha, könnyebb 14mm-es orczy úti gumi nem vitte át, lehet választani melyik szimpatikusabb ;) )


nr. geco+12mm kaucsuk (1.1gramm)
1. 60
2. 65
3. 63
4. 49
5. 52
6. 47
7. 41
8. 59
9. 53
10. 57

átlag 55 joule

ALFA G020

nr. geco+12mm kaucsuk (1.1gramm)
1. 52
2. 65
3. 67
4. 67
5. 53
6. 63

átlag 61 joule


Amíg az élesnél minimális a szórás a mért adatoknál +- 2.2% a gumisoknál +-10% fölött van. Éppen ezért érdemes egy ékszermérleggel méregetni a riasztópatronokat, ahogy azt már korábban is írták, kiválasztani az izmosabbakat a viseléshez, otthonra.
Vato! Ha esetleg lesz lehetőséged g shoot 4matic long-ot vasporos bogyóval mérni, azt megköszönném!! Ezek is nagyon hasznos adatok! Köszi szépen!
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2020.05.15. 18:31 Nagyon érdekes, köszönjük!

(én az Alfa G020-at picit sokallom ilyen rövid csővel.)
Pedig simán kifoghatott ilyen példányt, nekem is volt stabilan 55 J-os, meg stabilan 70 J körüli G020-asom. Egyszerre mértük őket, ugyanazzal a doboz tölténnyel és zacskó gumival. Nagyítóztuk, hogy mi a különbség, mire kell figyelni vásárláskor, semmit nem találtunk.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2020.05.15. 17:45 Mai lőterezés mérései, hátha valakinek hasznos lesz :) Mérőeszköz: LMBR R2H infrakapus chrony.
Szuper méréssorozat, köszönjük!

Szegény alu Pitbull, a 12,7-es vasporossal... dehát ha bírja, akkor jó. Én kipróbálni se mertem a sajátommal. Ha lehet kérni, legközelebb mérd le 12-es tömítésgyárival is, mert ezek a Kaucsukkal mért eredmények láthatóan gyengébbek, mint amiket én mértem tömítésgyárival (bár én nem jegyeztem fel ilyen részletesen).

Meg a szórásra is kíváncsi lennék a vasporossal. Anno amikor a 14-es gumival teszteltük, akkor úgy tapasztaltuk, hogy az ugyan több zsuuul (100 körül-fölött), de kicsit nagyobb a szórása (azért még mindig mellalakon belül).
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2020.05.16. 10:25 Szuper méréssorozat, köszönjük!

Szegény alu Pitbull, a 12,7-es vasporossal... dehát ha bírja, akkor jó. Én kipróbálni se mertem a sajátommal. Ha lehet kérni, legközelebb mérd le 12-es tömítésgyárival is, mert ezek a Kaucsukkal mért eredmények láthatóan gyengébbek, mint amiket én mértem tömítésgyárival (bár én nem jegyeztem fel ilyen részletesen).

Meg a szórásra is kíváncsi lennék a vasporossal. Anno amikor a 14-es gumival teszteltük, akkor úgy tapasztaltuk, hogy az ugyan több zsuuul (100 körül-fölött), de kicsit nagyobb a szórása (azért még mindig mellalakon belül).
A szórás tekintetében a 12,7-es vasporossal volt a legjobb, 3 méterről szoktam lőni, célzott pont alá hordott kb. 5-10 cmre, összeszakadva a lövések(5-10 cm-es szórás kb.) a többivel csak rosszabb volt a szórás.

~10mm-es dobból indul a lövedék a 12mm-es csőbe, én annyira nem aggódtam hogy baja lesz, kombinált fogóval laposra össze lehet nyomni a razor lövedéket.

eddig 156 lövés ment ki a pit bullból, 112db vasporos, 12db 14mm-es a maradék kaucsuk 12 mm-es.

illetve a kaucsukot próbáltuk úgy, hogy kettőt töltöttünk a dobba és a felsőt leskalpoltam pengével, pár lövésig működött is, meglepően jó szórással, de egyszercsak elakadt a dob mert kimozdult a következő dobfuratból a felső lövedék.... :x összeragasztással nem szenvedtem.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

TotoHU írta: 2020.05.07. 13:01 Teljesen jó irány.
Sok másik cégnek is az az üzletpolitikája, hogy csak boltban lévő, ténylegesen kapható dolgokat propagáljuk, a többit nem. ;)
Kivétel a Pitbull 19M ahol egy érdekes közösségi közvélemény kutatás alapján került kiválasztásra több lehetséges design elemből az, amit az úri közönség a legjobbnak tartott. Ez viszont nagyon érdekes történet volt!

Jut eszembe, van aki kapott már a Művektől értesìtést, hogy hamarosan átveheti a full acél 19M Pitbullt?
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Route.66 írta: 2020.05.21. 18:17 Jut eszembe, van aki kapott már a Művektől értesìtést, hogy hamarosan átveheti a full acél 19M Pitbullt?


Az első 40 db jun. végégéig, ha nincs valami rendkívüli helyzet, ennyit olvastam. Még talán korai a kérdés.....de jogos :)
komesz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019.12.21. 01:37

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: komesz »

Ben77 írta: 2020.05.21. 18:30 Az első 40 db jun. végégéig, ha nincs valami rendkívüli helyzet, ennyit olvastam. Még talán korai a kérdés.....de jogos :)
Én 12. feliratkozó vagyok a füzetben, remélem jut a 40-ből. :shock:
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

komesz írta: 2020.05.21. 21:30 Én 12. feliratkozó vagyok a füzetben, remélem jut a 40-ből. :shock:


Én a nyolcadik jelentkező voltam. Talán az első körben lehetek. Az áráról nem volt szó? 10 napja a mintabolt eladója még nem tudta.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Halandónak mikor jut? :roll:
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Kojak írta: 2020.05.21. 23:37 Halandónak mikor jut? :roll:
Ha csináltok. Eddigi munkásságotokat nézve jobb és szebb is lenne.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2020.05.22. 06:11 Ha csináltok. Eddigi munkásságotokat nézve jobb és szebb is lenne.

te megint miről hadoválsz...?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2020.05.22. 06:42 te megint miről hadoválsz...?
Gáz-riasztót már vettem tőlük. Ugyan átalakítás, de a minőség meggyőzött, jogilag új gyártás. Gumist is simán csinálnának, jobbat. Tudom, engedély, típusterv stb.

Az acél pitbullról már letettem, annyi újabb határidő, inkább kivárom a Zalánt...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2020.05.22. 06:56 Gáz-riasztót már vettem tőlük.
KITŐL???
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2020.05.22. 07:02KITŐL???
Steiner Művek. ("A fegyverek hóhérja", ahogy volt az aláírása .) Nagyon kulturált holmit vettem tőlük. Teljesen ON, az alapanyag is hazai gyártású.:).
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2020.05.22. 07:06 Steiner Művek. ("A fegyverek hóhérja", ahogy volt az aláírása .) Nagyon kulturált holmit vettem tőlük. Teljesen ON, az alapanyag is hazai gyártású.:).
a kolléga hosszú hónapok óta nem ott dolgozik, ezért nem értettem miről beszéltél. Ezek szerint jogosan.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2020.05.22. 07:09 a kolléga hosszú hónapok óta nem ott dolgozik, ezért nem értettem miről beszéltél. Ezek szerint jogosan.
Ezt nem tudtam. Köszi a pontosítást!
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Ben77 írta: 2020.05.21. 18:30 Az első 40 db jun. végégéig, ha nincs valami rendkívüli helyzet, ennyit olvastam. Még talán korai a kérdés.....de jogos :)

Azt tudja valaki, hogy mennyibe fog kerülni? Milyen besorolású lesz, muzeális vagy gáz- riasztó? /Full acél 19M Pitbull/
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Route.66 írta: 2020.05.22. 22:19 Azt tudja valaki, hogy mennyibe fog kerülni? Milyen besorolású lesz, muzeális vagy gáz- riasztó? /Full acél 19M Pitbull/
Biztos gáz/gumis, az ára jó kérdés, szerintem közelíteni fog a 100-hoz, de ez csak tipp.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Olvasgatom itt kíváncsian a fejleményeket, de fegyverekkel nem annyira találkoztam.

Reményekkel, és vágyakkal annál többel. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2020.05.23. 11:09 Olvasgatom itt kíváncsian a fejleményeket, de fegyverekkel nem annyira találkoztam.

Reményekkel, és vágyakkal annál többel. 😃
Business as usual.
Csak a szokásos.

Egyébként ha már itt tartunk: a hozzáértőbb topiktársak elkezdhetnének fegyvereket tervezni, amit aztán feltöltenénk egy fiktív, virtuális fegyvergyár webshopjába. Természetesen egyik sem lenne kapható, de előjegyzést szívesen felveszünk rájuk. :lol:
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2020.05.23. 11:09 Olvasgatom itt kíváncsian a fejleményeket, de fegyverekkel nem annyira találkoztam.

Reményekkel, és vágyakkal annál többel. 😃
ahogy a FB-ot olvasom, ma is elkelt vagy 39db GFather....ha igaz.
kiv. vagyok lesz e a vaterán ill. meddig tart ez a gumihiszti.
OFF ugyanez mey usakiaban is. eddig fegyvert csak filmen látó vasarlok rohamozzák a boltokat. kurucon van egy jo cikk errol. politikat leszamktva tanulsagos.
ON
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Az Atlas nem árul közvetlenül mint a Művek?Csak viszonteladókon keresztül?
Kell egy Zalán tesztelésre de 130-nál többet semmiképpen sem adok érte. :roll: :shock:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2020.05.15. 17:45
újabb mérések ;)

onesta RP GR

nr. geco+19,3 piros gumi (4.4 gramm)
1. 114
2. 117
3. 129
4. 127

átlag 122 joule

nr. geco+20,3 fehér (5.4 gramm)
1. 121
2. 127
3. 148
4. 76
5. 128
6. 128
7. 128
8. 141

átlag 118 joule (az a 76-os nagyon lehúzza valószínű gyenge patron okozta.)



Pitbull 19 M


nr. geco+12.7 razor (2.55gramm)
1. 85
2. 99
3. 104
4. 106
5. 80
6. 91
7. 108
8. 102
9. 94
10. 106
11. 99
12. 86

átlag 97 joule

(kicsit magasabb mint legutóbb, erősebb patronokat vállogattam ékszermérleggel...)


6 lövés szórása (gyors duplák rántásból 3 méterről):
IMG_1608.JPG
IMG_1608.JPG (84.49 KiB) Megtekintve 41207 alkalommal

nr. geco + vágott 15mm (2,12 gramm)
1. 63
2. 80
3. 90
4. 73
5. 97
6. 76
7. 88
8. 108
9. 94
10. 79
11. 91
12. 87

átlag 86 joule

nr. geco + 14mm orczy 1,85 gramm
1. 85
2. 82
3. 96

átlag 88 joule

vettem egy marék ilyen 14mm-es gumit, utána elkezdtem méregetni otthon, és 5 darabot találtam ami 1.85 gramm volt, a többi 1.6 gramm körül. Elég nagy volt a szórása és másfél méterről csak három ment el az infrakapuk között.

nr. geco + 15 mm teljes (2,22gramm)
1. 88
2. 107
3. 89
4. 89
5. 95
6. 62
7. 127
8. 94
9. 80

átlag 92 joule

Kaptam egy dobot amibe belefér a 15mm-es tömítésgyári gumi vágás nélkül is (~2 mm-rel mélyebb) . Így egy picivel erősebb mint a vágott, de el is hanyagolható a különbség.

6 lövés szórása (egyes lassú lövések 3 méterről, nem a legjobb szórás..)
IMG_1607.JPG
IMG_1607.JPG (63.5 KiB) Megtekintve 41207 alkalommal

Le akartam még mérni tömítésgyári 12 mm-essel, de olyan nagy volt a szórása, hogy nem tudtam az infrakapuk között tartani a lövéseket 1.5 méterről...


alu pitbull pedig változatlanul teszi a dolgát a kezdeti nehézségek után (volt egy útja a Művekbe), 216 lövés ment eddig bele, nagyrészt túlméretes gumikkal, semmi baja.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2020.05.23. 13:29 ahogy a FB-ot olvasom, ma is elkelt vagy 39db GFather....ha igaz.
kiv. vagyok lesz e a vaterán ill. meddig tart ez a gumihiszti.
OFF ugyanez mey usakiaban is. eddig fegyvert csak filmen látó vasarlok rohamozzák a boltokat. kurucon van egy jo cikk errol. politikat leszamktva tanulsagos.
ON
A gumival kapcsolatban én eleve szkeptikus vagyok. Nem láttam még meggyőző éles helyzetes gumis videót. Beleértve a 2006-os felvételeket is, ahol sok esetben nem rendvédelmi, hanem vadriasztó lőszert használtak. Az meg keményebb, és erősebb az általunk használtaknál.

Félreértés ne essék, nem állítom, hogy hatástalan lenne, és nem is álnnék be egyetlen gumis elé sem. Annyit gondolok, hogy szerintem a hatás erősen szubjektív lesz.

A gázosoknál jobb a hatásfok. Ellenben beltéren problémásabb.

Meg indulhat a verkli is, hogy a gumival el is kell találni a mozgó parasztot, nem elég kb az irányába lőni. Aki meg megveszi a gumis ketyerét 10 tölténnyel, az biztos őstehetség, és nincs szüksége gyakorlásra.

Mindenesetre pusztán technikailag nekem is izgalmasak az új gumis ketyerék. Főleg az Evolvens féle POM kergető eszköz.

A kemény lövedék valószínűleg más hatással bír, amit még nem ismerjük. Ezért izgalmasabb egy fokkal nekem.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

[quote=vato post_id=36354 time=1590238395 user_id=50]
újabb mérések ;)

Tokból rántva tökéletes a szórás 3 méterről ;) Mekkora lőlap volt?
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2020.05.23. 14:59 A gumival kapcsolatban én eleve szkeptikus vagyok. Nem láttam még meggyőző éles helyzetes gumis videót. Beleértve a 2006-os felvételeket is, ahol sok esetben nem rendvédelmi, hanem vadriasztó lőszert használtak. Az meg keményebb, és erősebb az általunk használtaknál.

Félreértés ne essék, nem állítom, hogy hatástalan lenne, és nem is álnnék be egyetlen gumis elé sem. Annyit gondolok, hogy szerintem a hatás erősen szubjektív lesz.

A gázosoknál jobb a hatásfok. Ellenben beltéren problémásabb.

ész nélkul veszik/vettek mint a lisztet. csak azt ki lehet otthon probálni. gumissal meg egyet durrant, oszt sutty a fiókba, szekrénybe. ha éles helyzet adodna, akkor is max. hadonaszik vele.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sodoma 2020.05.23. 15:32-kor.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

chucky írta: 2020.05.23. 15:15
8/A lőlap , a fekete korlap (7estől 7esig) 19,5 cm atmerőjű
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2020.05.23. 13:29 ahogy a FB-ot olvasom, ma is elkelt vagy 39db GFather....ha igaz.
kiv. vagyok lesz e a vaterán ill. meddig tart ez a gumihiszti.
Vatera, és sárga gumis adás-vétel topik. Mindkettőn folyamatosan vannak vadonat új Művek-termékek. Boltban egyet se látsz, ezeken a felületeken adják el a nepperek.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

vato írta: 2020.05.23. 14:53 újabb mérések ;)

onesta RP GR

nr. geco+19,3 piros gumi (4.4 gramm)
1. 114
2. 117
3. 129
4. 127

átlag 122 joule

nr. geco+20,3 fehér (5.4 gramm)
1. 121
2. 127
3. 148
4. 76
5. 128
6. 128
7. 128
8. 141

átlag 118 joule (az a 76-os nagyon lehúzza valószínű gyenge patron okozta.)



Pitbull 19 M


nr. geco+12.7 razor (2.55gramm)
1. 85
2. 99
3. 104
4. 106
5. 80
6. 91
7. 108
8. 102
9. 94
10. 106
11. 99
12. 86

átlag 97 joule

(kicsit magasabb mint legutóbb, erősebb patronokat vállogattam ékszermérleggel...)


6 lövés szórása (gyors duplák rántásból 3 méterről):

IMG_1608.JPG


nr. geco + vágott 15mm (2,12 gramm)
1. 63
2. 80
3. 90
4. 73
5. 97
6. 76
7. 88
8. 108
9. 94
10. 79
11. 91
12. 87

átlag 86 joule

nr. geco + 14mm orczy 1,85 gramm
1. 85
2. 82
3. 96

átlag 88 joule

vettem egy marék ilyen 14mm-es gumit, utána elkezdtem méregetni otthon, és 5 darabot találtam ami 1.85 gramm volt, a többi 1.6 gramm körül. Elég nagy volt a szórása és másfél méterről csak három ment el az infrakapuk között.

nr. geco + 15 mm teljes (2,22gramm)
1. 88
2. 107
3. 89
4. 89
5. 95
6. 62
7. 127
8. 94
9. 80

átlag 92 joule

Kaptam egy dobot amibe belefér a 15mm-es tömítésgyári gumi vágás nélkül is (~2 mm-rel mélyebb) . Így egy picivel erősebb mint a vágott, de el is hanyagolható a különbség.

6 lövés szórása (egyes lassú lövések 3 méterről, nem a legjobb szórás..)
IMG_1607.JPG


Le akartam még mérni tömítésgyári 12 mm-essel, de olyan nagy volt a szórása, hogy nem tudtam az infrakapuk között tartani a lövéseket 1.5 méterről...


alu pitbull pedig változatlanul teszi a dolgát a kezdeti nehézségek után (volt egy útja a Művekbe), 216 lövés ment eddig bele, nagyrészt túlméretes gumikkal, semmi baja.
A 12mm / 100J nekem egy kicsit már overkill. Biztos NH hatás a vége?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Mr. Senki írta: 2020.05.23. 16:52 A 12mm / 100J nekem egy kicsit már overkill. Biztos NH hatás a vége?
Teszteltem kilos konzerven, literes vizen, meg 5 literes vizen egyiken sem hatolt át. Legrosszabb esetben kabatot, pulovert, polot stb kell leküzdenie, hogy celt erjen, sőt valoszinű hogy a cél sem lesz egy piszkafa.. nalam ez backup, utolso, nem halalos vedelmi vonal.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2020.05.23. 16:52 A 12mm / 100J nekem egy kicsit már overkill. Biztos NH hatás a vége?

+1

ez a tipikusan "asssszem nem lesz halálos....hoppááá, 5 év végrehajtandó" történetnek néz ki.

És ha már ezen kell agyalni, akkor meg nem merem használni, amikor meg kéne, (és a biztosan 50 J/12 mm-essel bátran 4x mellkason lőttem volna a parasztot), és abba én nyúvadhatok ki.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

vato írta: 2020.05.23. 14:53 újabb mérések ;)

Köszönjük, a rengeteg teoretikus szófosás mellett ezek az igazán hasznos információk!
Lezárt