OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

PA63
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:33

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: PA63 »

Nekem is ilyen a távirányító, meg kell szokni és utána nagyon jó. Rádió frekvenciás,a másik szobából is kapcsolja a tv-t.
A régebbi infrás Samsung távirányítóval is működik a tv, először azzal is besegítettem amig ezt meg nem szoktam.
WildBear23 írta: 2020.05.04. 21:04 Nekem is detto.
20200504_210350.jpg
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2020.05.04. 21:09 Az avi-nak nem szabványos a kódolása, hanem codex-függő. De ezt majd leírja érthetőbben az, aki jobban ért hozzá.😀
Szóval ha az valami elcseszett kódolású avi volt, akkor lehet, hogy külön le kell tölteni hozzá a codex fájlt - de ezt TV-n még soha nem csináltam, nem tudom hogy lehet-e.
Pont lesz... a tököm f..om kódolást! Azt csinálja, és értse a bitvadász! Az eddigi összes lejátszó lejátszotta rendesen az összes avi file-unkat. Ez meg nem. Tehát nekem ennek a terméknek nincs haszna. Pont!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Vizimalac írta: 2020.05.04. 21:00 4 helyen hasnaljuk azt a Xiaomit, soha nem volt baj vele. Nem ertem:(
Adok egy Pit. Jossz szombaton versenyre?
Ha felénk jársz, bebújsz egy szkafanderbe, és egy 5 perces forró vegyzuhany után, fél óra UV C, és 2 óra ózonozás után bejöhetsz. Akkor látni fogod miről vannik szó.

Egyébként nem lenne rossz a xiaomi, de .... nem lenne rossz. Na. 😃

Egyébként körbenéztem, ez a legjobb elérhető eszköz. Sokkal sokkal többért van olyan, amiről ódákat zengenek. Csak nekem nem óda kell, mindössze annyi, hogy a tv-re dugott HDD-ről nézhető módon lejátsza a ketyere a médiafileokat anélkül, hogy nekem ehhez broadcast senior engineernek kéne lennem. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mr. Senki írta: 2020.05.04. 22:07 Pont lesz... a tököm f..om kódolást! Azt csinálja, és értse a bitvadász! Az eddigi összes lejátszó lejátszotta rendesen az összes avi file-unkat. Ez meg nem. Tehát nekem ennek a terméknek nincs haszna. Pont!
Ezt a konkrét avit próbáltad más TV-ve lejátszanil?

Csak mert nekem több száz(!) film közül kettőt nem játszott le a TV, és az egyik biztosan avi volt (azt más sem jatszotta le).
Nálunk itt van a TV-re rádugva a fél terás mobilvinyó (az épp LG), rajta a filmek, soha nem volt gond a lejátszással.
Az okosTV-n meg youtube, Netflix, meg netről a reggeli híradó és időjárásjelentés.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2020.05.04. 20:56 Van...
Muszáj voltam +22e Ft-ot kifizetni egy olyan funkcióért, amit egy smart TV-nek alapból kellene tudnia.

Jah, xaomi lejátszót sem javaslok senkinek sem. Miért?
-Akadozik hár különböző lejátszó sw-el is.
-A külső HD-ot muszáj a lejátszóval formatálni, másképpen nem ismeri fel
-A színei nem túl jók. A fehér rendszeresen beég, az élénk színek meg sötétek, és fakók.
-3-4 óránként hard rebootoltatni kell, mert megőrül, és elkezd önmagához képestbis durván laggolni.

De ez legalább két nap k...anyázás árán lejátsza a filmeket. Valahogy...

Szóval f...sz kivan. De már lexarom, nem veszek többet semmit sem. Megtanulom azt a nyűves RB pie-t faragni, azt lesz működő eszközöm, ha megcsinálom magamnak. Ezeke a koronavírus gyártók csak a fentiekre képesek...
Ennél ezt sokkal egyszerűbben megoldottuk egy haverral.
Ők előfizetnek a Netflixre. Én meg az HBO GO-ra. Egymással megosztottuk az acscountokat, de senki mással. A kettőn együtt már bőven elég minőségi film van, amivel üres óráinkat elüthetjük.
Kerül háztartásonként a móka valami 2 ezer Ft-ba havonta, és megspóroljuk a k... anyázást. :D
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2020.05.04. 22:58 Ennél ezt sokkal egyszerűbben megoldottuk egy haverral.
Ők előfizetnek a Netflixre. Én meg az HBO GO-ra. Egymással megosztottuk az acscountokat, de senki mással. A kettőn együtt már bőven elég minőségi film van, amivel üres óráinkat elüthetjük.
Kerül háztartásonként a móka valami 2 ezer Ft-ba havonta, és megspóroljuk a k... anyázást. :D
Mindkettőt próbáltam.... Hát szóval. Ha olvasni szretnék, könyvet vrdzek, nem tv műsort. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

TotoHU írta: 2020.05.04. 22:58 Ennél ezt sokkal egyszerűbben megoldottuk egy haverral.
Ők előfizetnek a Netflixre. Én meg az HBO GO-ra. Egymással megosztottuk az acscountokat, de senki mással. A kettőn együtt már bőven elég minőségi film van, amivel üres óráinkat elüthetjük.
Kerül háztartásonként a móka valami 2 ezer Ft-ba havonta, és megspóroljuk a k... anyázást. :D
Tovabb lehet faragni, ha összeálltok 5en es csaladi accountot vesztek. kb 1000 huf alatt jon ki fejenkent a netflix.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Mr. Senki írta: 2020.05.04. 22:07 Pont lesz... a tököm f..om kódolást! Azt csinálja, és értse a bitvadász! Az eddigi összes lejátszó lejátszotta rendesen az összes avi file-unkat. Ez meg nem. Tehát nekem ennek a terméknek nincs haszna. Pont!
Nekem egy LG smart TV-m van. Az AVI-t lejátssza, de ha 2 óránál hosszabb, akkor elakad. Külső HDD-t csak akkor játssza le, ha azt a TV-n formázom le. És ez egy 2019-es modell... :?
Mindenki vár valamit...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

tornas78 írta: 2020.05.05. 08:10 Nekem egy LG smart TV-m van. Az AVI-t lejátssza, de ha 2 óránál hosszabb, akkor elakad. Külső HDD-t csak akkor játssza le, ha azt a TV-n formázom le. És ez egy 2019-es modell... :?
Akkor a gyártók 2019-re meghülyültek... A 2014-es modellel még semmi baj, a 2019-es modellek meg kalap szart érnek.

Az biztos, hogy legközelebb nem veszek smart tv-t. Sokkal használhatóbb, ha veszek egy RB pie-t, kifaragom úgy, hogy az működjön, és ráakasztok egy dögnagy megjelenítőt. Az akkor működni fog.

Úgy tűnik az elektronikai ipar követi a járműipart. Túlbonyolított szemetet gyártanak. Fejenállva énekli mindegyik az örömódát, de ezért cserébe feláldozták az alapfunkciókat. Az autók nem mennek, a tv-k nem adnak rendes adást... Viszont szépek, csillognak, és drágák. Van bennük radar, kamera, műfütyi. De minek??? Az autók meg magukat vezetik... Agybaj!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Köszönöm mindenkinek a tvügyi tapasztalatokat, a feleségem megoldotta, és rendelt egy Sharpot. Meglátjuk.

A következő technológiai jellegű kérdésem a wifi routerrel kapcsolatos. Régebbi tablettel, mobillal patent, asztali számítógép él a vezetékes net is jó, bizonyos mobilokkal a routerre felcsatlakozva nincs netelérés, vagy ha sikerül, akadozik. A router 2-3 éves, T-comos. Lehet ezt kézrátétellel orvosolni, vagy csere?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

zora írta: 2020.05.05. 08:51 Köszönöm mindenkinek a tvügyi tapasztalatokat, a feleségem megoldotta, és rendelt egy Sharpot. Meglátjuk.

A következő technológiai jellegű kérdésem a wifi routerrel kapcsolatos. Régebbi tablettel, mobillal patent, asztali számítógép él a vezetékes net is jó, bizonyos mobilokkal a routerre felcsatlakozva nincs netelérés, vagy ha sikerül, akadozik. A router 2-3 éves, T-comos. Lehet ezt kézrátétellel orvosolni, vagy csere?
Meg kell nézni a setupban, mely wifi rendszert használja, (csatorna)ugyanezt a telón is. és beállítani.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mr. Senki írta: 2020.05.05. 08:26 Akkor a gyártók 2019-re meghülyültek... A 2014-es modellel még semmi baj, a 2019-es modellek meg kalap szart érnek.
Ezt a következtetést abból vontad le, hogy a Te TV-d nem játszotta le azt a bizonyos avi-t?
Küldd már át (dropbox, google drive vagy akármi), megnézem az enyém lejátsza-e.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

tornas78 írta: 2020.05.05. 08:10 Nekem egy LG smart TV-m van. Az AVI-t lejátssza, de ha 2 óránál hosszabb, akkor elakad. Külső HDD-t csak akkor játssza le, ha azt a TV-n formázom le. És ez egy 2019-es modell... :?
Szerintem itt valami keveredés lehet. Nem arról van szó, hogy külső HDD-t csak akkor tudsz a TV műsor rögzítésre használni, és a menet közben adás megállítás, visszatekerés funkciókat használni, ha a TV-n formázod le? Mert nálam ez a helyzet.
Lejátaszani lejátszik mindent amit rádugok de csak ha a rögzíteni szeretnék, akkor kell a TV-n formázni. (Mondjuk rádugni sincs igazán már szükség, mert a wifi-n keresztül a hálózaton lévő bármilyen megosztott meghajtót megtalálja. Célszerűbb a routerre dugni egy vinyót vagy NAS-t, és akkor egyből lehet arra torrentezni is. )

Én éppen ellenkező jelenséget tapasztaltam. A 2013-as Samsung Smart TV-men még volt pár bukkanó, nem mindig működött minden, néha trükközgetni kellett. De a tavalyi új Samsungom viszont sokkal kiforrottabb szoftverű, sokkal jobban használható, valahogy minden gördülékeny, logikus és kézreáll, egyből működik, érződik hogy rengeteg munkát fektettek a SW fejlesztésbe a koreaiak.
A TV mint eszköz nem sokat fejlődik - előbb jött a HD, aztán a 4K, mostanában jövöget az UHD, próbálkoztak a hajlított képernyővel. Amit igazán fejleszteni tudnak az a szoftver és ezen keresztül a felhasználói élmény, ez adja az igazi értéket ma már.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2020.05.05. 09:43 Ezt a következtetést abból vontad le, hogy a Te TV-d nem játszotta le azt a bizonyos avi-t?
Küldd már át (dropbox, google drive vagy akármi), megnézem az enyém lejátsza-e.
lesbian_big_boobs_japanese.avi
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2020.05.05. 10:19 lesbian_big_boobs_japanese.avi
A hiba oka lehet a túl sok lejátszás, vagy hogy a TV távirányítójába belefolyt valami. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2020.05.05. 09:43 Ezt a következtetést abból vontad le, hogy a Te TV-d nem játszotta le azt a bizonyos avi-t?
Küldd már át (dropbox, google drive vagy akármi), megnézem az enyém lejátsza-e.
Több fórumon, több felhasználó is panaszkodott ugyanerre.

Nem egy file-ról van szó, és ezen a tv-n kívül minden más lejátszotta eddig. Azért egy vezető márka, smart tv-jének ezt alapból kellene tudnia... Nem gondolom, hogy ez extra tulajdonság, hogy egy avi-t képes lejátszani. Persze 15 éve még az volt, de már nem az. Ezt sokan mások is sérelmezték már ennél a modellnél.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ha "több fórumon, több felhasználó is panaszkodott ugyanerre", akkor miért ezt a tipust vetted?
Vagy csak utólag találtad meg ezeket a panaszokat?
Esetleg egy véletlenszerűen más tipusu TV-ről is találsz ilyet, ha célzottan keresed?

"ezen a tv-n kívül minden más lejátszotta eddig"

Más TV(!!!!!) is?
Vagy PC?

Írtam: osszad meg valahogy ezt az avit, ma este két TV-n is meg tudom nézni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2020.05.05. 13:28 Több fórumon, több felhasználó is panaszkodott ugyanerre.

Nem egy file-ról van szó, és ezen a tv-n kívül minden más lejátszotta eddig. Azért egy vezető márka, smart tv-jének ezt alapból kellene tudnia... Nem gondolom, hogy ez extra tulajdonság, hogy egy avi-t képes lejátszani. Persze 15 éve még az volt, de már nem az. Ezt sokan mások is sérelmezték már ennél a modellnél.
Lejátsza az az AVI-t csak bizonyos codec-el tömörített AVI file-okat nem játszik le. Ezen a linken írják is, hogy a Divx 3.11/4.x/5.x/6.1, XviD, H.264 BP/MP/HP, MPEG-4 SP/ASP, Motion JPEG-el tömörítetteket lejátsza, ha más egzotikus (Vagy régi) codec-el tömörített, akkor sajna nem.
Sima kompatibilitási probléma, ez PC-n is milliószor előjön. Nem a formátum a ludas hanem a codec amivel tömörítették. Gyártó oldalról valamiért problémát okoz az ezerféle codec kezelése (valszeg azért mert ezeknek is különféle verzióik léteznek, és ezeket mindig napra készen tartani és mind leküldeni a frissítéseket az Smart TV-kre, nem egyszerű feladat.)

https://www.easefab.com/topic-avi/play- ... ng-tv.html
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

RatRace írta: 2020.05.05. 09:03 Meg kell nézni a setupban, mely wifi rendszert használja, (csatorna)ugyanezt a telón is. és beállítani.
Köszi!
Sok közöm persze nincs a dologhoz... :-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

zora írta: 2020.05.05. 14:01 Köszi!
Sok közöm persze nincs a dologhoz... :-)
https://www.netbarat.hu/blog/kategoriak/tech/wifi

Hátha ez segít.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

TotoHU írta: 2020.05.05. 10:09 Szerintem itt valami keveredés lehet. Nem arról van szó, hogy külső HDD-t csak akkor tudsz a TV műsor rögzítésre használni, és a menet közben adás megállítás, visszatekerés funkciókat használni, ha a TV-n formázod le? Mert nálam ez a helyzet.
Lejátaszani lejátszik mindent amit rádugok de csak ha a rögzíteni szeretnék, akkor kell a TV-n formázni. (Mondjuk rádugni sincs igazán már szükség, mert a wifi-n keresztül a hálózaton lévő bármilyen megosztott meghajtót megtalálja. Célszerűbb a routerre dugni egy vinyót vagy NAS-t, és akkor egyből lehet arra torrentezni is. )
Igen, erről van szó, hogy TV-n megformáz majd csak a TV-n használható a külső HDD. Viszont azt még nem próbáltam ki, hogy miután a TV megformázta majd utánna csatlakoztatni pl. a PC-re, és feltölteni tartalommal, majd TV-re ismét csatlakoztatni. Vajon fogja látni a külső meghajtót...?
Mindenki vár valamit...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

tornas78 írta: 2020.05.05. 20:08 Igen, erről van szó, hogy TV-n megformáz majd csak a TV-n használható a külső HDD. Viszont azt még nem próbáltam ki, hogy miután a TV megformázta majd utánna csatlakoztatni pl. a PC-re, és feltölteni tartalommal, majd TV-re ismét csatlakoztatni. Vajon fogja látni a külső meghajtót...?
Ha mobil driveként formázza, akkor látnia kell a pc-nek is. Valamint a rajta lévő médiatartalmat a tv-nek kutya kötelessége lejátszani.

Ha nem tudja mobil drivenak formázni, akkor kalap gumit ér az a tv is.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Ugy remlik van forumtars aki Steiner-nel dolgozik.
Jol remlik?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2020.05.08. 22:26 Ugy remlik van forumtars aki Steiner-nel dolgozik.
Jol remlik?
Van.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

TotoHU írta: 2020.05.08. 23:28Van.
Akkor megkernem hogy privatozzon ram par szo erejeig.
ingyom bingyom tálib-e?
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

qqriq írta: 2020.05.08. 22:26 Ugy remlik van forumtars aki Steiner-nel dolgozik.
Jol remlik?
Múltidőben csak. Írok.
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: FC1 »

Azt szeretném kérdezni hogy paprikaspray-ért vagy mondjuk 12cm-es bökőért mennyi szabálysértési bírságra számíthatok? :roll:
Ha nincs ló a szamár is jó!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

FC1 írta: 2020.05.10. 22:05 Azt szeretném kérdezni hogy paprikaspray-ért vagy mondjuk 12cm-es bökőért mennyi szabálysértési bírságra számíthatok? :roll:
általában 50 ezer környéki+elkobzás.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

WildBear23 írta: 2020.05.11. 13:59 Hát én nem tartom magam "tescogazdaságos"-nak, de hát nem is kell egyformának lennünk.

"(És mivel az ország lakosságának 95%-a nem keresi meg egy német építőipari segédmunkás átlagfizetését, ez nem is vitatható.)"

Engem nem érdekel a német segédmunkás órabére, mert nem vagyok német segédmunkás. :-)
De ha Nektek annyira vonzó a német segédmunkás órabére, akkor EU-n belül szabad a munkavállalás. :-)
Engem olyan szempontból érdekel, hogy ha már EU tagállam, akkor talán illene valahogy közelítenünk a szint felé,és nem lefelé..
Meg ez a "De ha nektek annyira vonzó..." dolog sem olyan, hogy csak úgy fogom magam és elmegyek. Itt vagyok amerikai állampolgárként, és nem azért vagyok itt, mert annyira itt akarok lenni...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

smith15 írta: 2020.05.11. 14:14 Engem olyan szempontból érdekel, hogy ha már EU tagállam, akkor talán illene valahogy közelítenünk a szint felé,és nem lefelé..
Meg ez a "De ha nektek annyira vonzó..." dolog sem olyan, hogy csak úgy fogom magam és elmegyek. Itt vagyok amerikai állampolgárként, és nem azért vagyok itt, mert annyira itt akarok lenni...
Szerintem soha nem fogjuk utólérni a német átlagbéreket, legalábbis belátható időn belül.

Mondjuk az "áltag" engem annyira nem is érint, nekem az a fontos, hogy én jól érezzem magam itt, vagy ott, ahol élek.

Magyarországon az utóbbi jópár évben erősen keresleti piac volt: akinek volt normális végzettsége, beszélt idegen nyelvet, és hajlandó volt dolgozni, az talált is munkát, normális fizetéssel.

De nincs kedvem elindítani a rinya-cunamit, átadom a szót Dr. Bubónak:
Dr Bubó.jpg
Dr Bubó.jpg (30.15 KiB) Megtekintve 38727 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

smith15 írta: 2020.05.11. 14:14 Engem olyan szempontból érdekel, hogy ha már EU tagállam, akkor talán illene valahogy közelítenünk a szint felé,és nem lefelé..
Meg ez a "De ha nektek annyira vonzó..." dolog sem olyan, hogy csak úgy fogom magam és elmegyek. Itt vagyok amerikai állampolgárként, és nem azért vagyok itt, mert annyira itt akarok lenni...
Én meg magyar állampolgárként azért vagyok itt, mert itt akarok lenni. Azzal viszont egyetértek, hogy a fenti szinthatárhoz kell közelíteni, nem az alsóhoz. Tehát PAK Alfát a népnek ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

WildBear23 írta: 2020.05.11. 14:25 Szerintem soha nem fogjuk utólérni a német átlagbéreket, legalábbis belátható időn belül.

Mondjuk az "áltag" engem annyira nem is érint, nekem az a fontos, hogy én jól érezzem magam itt, vagy ott, ahol élek.

Magyarországon az utóbbi jópár évben erősen keresleti piac volt: akinek volt normális végzettsége, beszélt idegen nyelvet, és hajlandó volt dolgozni, az talált is munkát, normális fizetéssel.

De nincs kedvem elindítani a rinya-cunamit, átadom a szót Dr. Bubónak:
Nem rinyálok, csak szeretem, amikor ismeretlenül megmondják mit kéne tegyek és miért nem csinálok ellene valamit ;) Ha találsz ebben az országban (vagy bárhonnan) nekem vevőt az eladó ingatlanomra,cégemre, stb. már itt sem vagyok ;)
(Mehetne az OFF-ba vagy Arénába)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ben77 írta: 2020.05.10. 15:32 Na, ezt nem értettem, egy ilyen klassz hadi puska és madzag ;)
Olyan mint az ejtőernyősöknél a Seal gumi :lol: A csuklónál meg a két kközépső ujjukat gumizzák össze,hogy ne repüljön le a kesztyű :roll:
Miért nem gyártanak gumis vagy tépőzáras kesztyűt? :lol: A katona megoldja :lol: Én meg ellesem tőlük :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Fortitu írta: 2020.05.11. 14:31 Én meg magyar állampolgárként azért vagyok itt, mert itt akarok lenni. Azzal viszont egyetértek, hogy a fenti szinthatárhoz kell közelíteni, nem az alsóhoz. Tehát PAK Alfát a népnek ;)
ezt a szpészlájn izét előjegyzésre gyárcsák. Ha összegyűlik 500 Alfa PAK rendelés, legyárcsák nekünk? vagy 1000?
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Isszy »

WildBear23 írta: 2020.05.11. 13:59 Hát én nem tartom magam "tescogazdaságos"-nak, de hát nem is kell egyformának lennünk.

"(És mivel az ország lakosságának 95%-a nem keresi meg egy német építőipari segédmunkás átlagfizetését, ez nem is vitatható.)"

Engem nem érdekel a német segédmunkás órabére, mert nem vagyok német segédmunkás. :-)
De ha Nektek annyira vonzó a német segédmunkás órabére, akkor EU-n belül szabad a munkavállalás. :-)
:D Én sem :D
+1
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Isszy »

WildBear23 írta: 2020.05.11. 13:19 "Teccsógazdaságos országnak?"

Magadat is tescogazdaságosnak tartod?
Gondolom nem.
Szóval azért ne nevezd így en bloc az egész országot, ahol élsz és dolgozol.

Nyilván az olcsóbb fegyverek fogynak jobban, de azért van kereslet a 100e-en fölüli cuccokra is, ld. godfatherek, HDM, stb

Meg ne nevezzünk már luxuscikknek egy spiáter gázpisztolyt.
Biza! Nagy igazság!
+1
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2020.05.10. 21:53 Dehiszenez übertaktikai parakordmadzag!
Desszantoskommandóstankos voltam :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

smith15 írta: 2020.05.11. 14:38 Nem rinyálok, csak szeretem, amikor ismeretlenül megmondják mit kéne tegyek és miért nem csinálok ellene valamit ;) Ha találsz ebben az országban (vagy bárhonnan) nekem vevőt az eladó ingatlanomra,cégemre, stb. már itt sem vagyok ;)
(Mehetne az OFF-ba vagy Arénába)
Nem rád írtam a rinyálást, hanem aki le-tescogazdaság-osozta az országot. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2020.05.10. 21:54 Dögös quad rail az milyen, honnan?
KeyMod féle,airsoft bótból asszem tízezer körüli volt.Mindenre az van írva manapság,hogy CNC-vel készült.De egy tolómérővel egyből kiderül,hogy pontatlan itt-ott. :roll: De a célnak megfelel mert lámpa és lézer felfogatására készült.Próbára volt fent egy red-dot de hamar kiderült,hogy ilyen kis lőtávolságra felesleges sőt még zavaró is.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Isszy »

WildBear23 írta: 2020.05.11. 13:19 "Teccsógazdaságos országnak?"

Magadat is tescogazdaságosnak tartod?
Gondolom nem.
Szóval azért ne nevezd így en bloc az egész országot, ahol élsz és dolgozol.

Nyilván az olcsóbb fegyverek fogynak jobban, de azért van kereslet a 100e-en fölüli cuccokra is, ld. godfatherek, HDM, stb

Meg ne nevezzünk már luxuscikknek egy spiáter gázpisztolyt.
+1
Nagy igazság!
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

WildBear23 írta: 2020.05.11. 14:44 Nem rád írtam a rinyálást, hanem aki le-tescogazdaság-osozta az országot. :-)
Sajnos az a baj, hogy mindkét oldalon van igazság.. :/ Amíg egy lakás, meg ház értékű kocsikkal, fuxokkal, meg 2-3 havi fizetésnyi telefonokkal rohangálnak az emberek, addig nagyon nem tecsós az ország, de amikor meg a boltban vásárol, akkor meg a legolcsóbb kell. Élő példás vásárlóm. Új Audi,iPhone 11 Pro Max, Gucci póló, fuxok, tetkók, de nem volt pénze 2 doboz gáztöltényre és Brunija van.. Na itt jön ki az, hogy mindkét oldalról van igazság.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Fortitu írta: 2020.05.11. 11:28 --> PAK Alfát a népnek!!
Ha Orosz gyártmány lenne,akkor eleve úgy készülne :lol: 9mm RK/9mm PAK és szűkítővel 8mm PAK :lol: :lol: :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

smith15 írta: 2020.05.11. 14:56 Sajnos az a baj, hogy mindkét oldalon van igazság.. :/ Amíg egy lakás, meg ház értékű kocsikkal, fuxokkal, meg 2-3 havi fizetésnyi telefonokkal rohangálnak az emberek, addig nagyon nem tecsós az ország, de amikor meg a boltban vásárol, akkor meg a legolcsóbb kell. Élő példás vásárlóm. Új Audi,iPhone 11 Pro Max, Gucci póló, fuxok, tetkók, de nem volt pénze 2 doboz gáztöltényre és Brunija van.. Na itt jön ki az, hogy mindkét oldalról van igazság.
Ami látványos arra nem sajnálják de ami nem látszik de fontos lenne a minőség azon spórolnak.Naponta találkozok ilyenekkel :?
Manapság a látványra többet költenek mint a minőségre.Hiába mondja a szakember,hogy ez nem lesz jó.....oké,oké de ez jól mutat :shock: :|
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

G.D írta: 2020.05.11. 17:30 Kép
Suhanc koromban volt nekem is ilyen, csak az AMD lőszerből készült.
Sajnos már nincs meg és nem is tudom hová lett!
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: FC1 »

gvass1 írta: 2020.05.11. 06:13 általában 50 ezer környéki+elkobzás.
Gvass! Köszi az infót!
Ha nincs ló a szamár is jó!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.05.11. 14:44 Nem rád írtam a rinyálást, hanem aki le-tescogazdaság-osozta az országot. :-)
Ezen pedig nem besértődni kéne tömegeknek, hanem végiggondolni.

Adott egy az EU-ban az utolsó 3-4 között levő gazdasági teljesitmény (tény), pocsék jövedelmi szinttel, ami most totálisan elindult lefele (+200e munkanélküli 2 hónap alatt).

LOGIKUS, hogy egy ilyen országban mennyiségi kereslet NEM a drága luxuscikkekre lesz, hanem a filleres tomegtermekekre. Legyen szó élelmiszerről, műszaki cikkekről, autóról, fegyverről. Ez VAN. Nem érdemes azzal gasztonizálni, hogy dehát, hogy "azért a kétszámjegyű mennyiségű XY csak elfogyott, meg en is megveszem egy évben egyszer a kaviáros mercedescsillagot ájfónnal". Mert ezek kiugrások, mérési hibák kb.

BTW:
Sot, meg a luxuscikkekre IS csokkenni fog a kereslet sajnos, túl vékony a vásárlóréteg.
(És egyébként is eleve pocsék volt - a magyar "luxusbiznisz" kozeppontjanak tekintett Andrássy út full szánalmas egy 1-200 ezres német város sétálóutcájához képest.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

1. A hülye picsa ellen is kéne eljárás. Elkövette vastagon a lőfegyverrel valü visszaélést.
2. nehogy kiderüljön, h az osztráknak volt EWP-je...

https://index.hu/belfold/2020/05/12/oss ... anyzathoz/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

Ért valaki a drónokhoz?
Versenydrónt szeretne venni egy ismerősöm, ezt a tipust nézte ki:
Emax Tinyhawk

Mi a véleményetek erről?
Illetve kb. ebben az árkategóriában van jobb?
Köszönöm.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2020.05.12. 12:20 1. A hülye picsa ellen is kéne eljárás. Elkövette vastagon a lőfegyverrel valü visszaélést.
2. nehogy kiderüljön, h az osztráknak volt EWP-je...

https://index.hu/belfold/2020/05/12/oss ... anyzathoz/
Azért hanzi is jó nagy fasz volt.
- illegál fegyver és lőszer
- elzáratlanul
- fenyegetőzik
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2020.05.12. 12:59 Azért hanzi is jó nagy fasz volt.
- illegál fegyver és lőszer
- elzáratlanul
- fenyegetőzik

azért ezt csak a média által tálalt egyik verzióként ismerjük. Bokros doktor szokta volt mondani, hogy "az alapos nyomozati- és felderítőmunka során megtalált" illegális lőfegyverek 90%-át sértett feleség, szerető, exbarátnő jelenti be a gestapónál.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2020.05.12. 13:04 azért ezt csak a média által tálalt egyik verzióként ismerjük. Bokros doktor szokta volt mondani, hogy "az alapos nyomozati- és felderítőmunka során megtalált" illegális lőfegyverek 90%-át sértett feleség, szerető, exbarátnő jelenti be a gestapónál.
Igen, ez alap. Így jár az ember, ha keblet melenget a kígyóján.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2020.05.12. 13:11 Igen, ez alap. Így jár az ember, ha keblet melenget a kígyóján.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: FC1 »

Bokros dokiról és az illegál fegyverekről jut eszembe. Kaliberben írta pár éve hogyha valakinek van olyan lőszere ami nem lehetne nála, akkor eszébe ne jusson bevinni a yardra mert nagyon könnyen összejöhet egy házkutatás. Ha meg akar szabadulni tőle és nem akarja hogy rossz kezekbe kerüljön (pl gyerekek) hídról be kell b.szni folyóba, ott a víz jótékony hatására elkorhad, használhatatlanná válik. 8-)
Ha nincs ló a szamár is jó!
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

zora írta: 2020.05.12. 13:11 Igen, ez alap. Így jár az ember, ha keblet melenget a kígyóján.
Ilyenek a nők.
Sapienti sat.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bcsob »

"Egy fekete férfi elment futni, két fehér agyonlőtte"
https://24.hu/kulfold/2020/05/11/ahmaud ... yilkossag/
Volt már?
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bcsob írta: 2020.05.12. 17:17 "Egy fekete férfi elment futni, két fehér agyonlőtte"
https://24.hu/kulfold/2020/05/11/ahmaud ... yilkossag/
Volt már?
Gennymédia kéjesen maszturbál, mivel egy néger halt meg, innentől kezdve fasz tudja mi történt. Lehet valóban két rasszista fasz lelőtte. No de amit a magyar cikkben nem is említettek, hogy a néger faszi egy építés alatt álló házba csak úgy besétált, aztán percekig bent matatott.
Majd az össze vissza vágott videón az látszik, hogy ráfut valakire és dulakodnak egy pickup körül.

Szóval lófaszt kocogott, annyi legalábbis biztos:
https://youtu.be/ylOEBqHXOVQ
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Moldova könyvében még arról panaszkodott egy nyomozó, hogy nincs a kapitányságukon fénymásoló.

Úgy látszik, azóta kaptak.. :-)

Étkezési jegyeket fénymásoltak a Készenléti Rendőrség alkalmazottjai

Mod: Sőt, úgy látszik hogy rögtön színes fénymásolót kaptak..! :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

WildBear23 írta: 2020.05.13. 11:21 Moldova könyvében még arról panaszkodott egy nyomozó, hogy nincs a kapitányságukon fénymásoló.

Úgy látszik, azóta kaptak.. :-)

Étkezési jegyeket fénymásoltak a Készenléti Rendőrség alkalmazottjai

Mod: Sőt, úgy látszik hogy rögtön színes fénymásolót kaptak..! :-)
Nagyon éhesek voltak mert kis adagot kapnak és így újból beállhattak a sorba.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2020.05.13. 11:21Mod: Sőt, úgy látszik hogy rögtön színes fénymásolót kaptak..! :-)
Szia,

Nem biztos, lehet hogy ezen buktak le. :-)

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2020.05.13. 11:21 Moldova könyvében még arról panaszkodott egy nyomozó, hogy nincs a kapitányságukon fénymásoló.

Úgy látszik, azóta kaptak.. :-)

Étkezési jegyeket fénymásoltak a Készenléti Rendőrség alkalmazottjai

Mod: Sőt, úgy látszik hogy rögtön színes fénymásolót kaptak..! :-)
Hát nem kimondott mesterbűnözők lehettek. Egy nyomorult guglizást kellett volna megejteni másolgatás előtt, és rájöttek volna hogy ez bizony rossz ötlet, mert az étkezési utalványokat is ellátják biztonsági elemekkel.

https://eng.erzsebetutalvany.hu/phocado ... elemei.pdf
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2020.05.13. 15:42 Hát nem kimondott mesterbűnözők lehettek. Egy nyomorult guglizást kellett volna megejteni másolgatás előtt, és rájöttek volna hogy ez bizony rossz ötlet, mert az étkezési utalványokat is ellátják biztonsági elemekkel.

https://eng.erzsebetutalvany.hu/phocado ... elemei.pdf
"Négyük munkaviszonyát a Készenléti Rendőrség megszüntette, öttel szemben fegyelmi eljárás indult. "

Szóval összesen 9 rendőr volt "érintett".
De egyiknek sem jutott az eszébe, hogy ez rossz ötlet..

Nem arról van szó, hogy egy rendőr megtévedt, és hónap végén nem tudta kifizetni a számlákat ezért hozzányúlt a bírságpénzhez, hanem kilencen tudatosan hamisítottak.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2020.05.13. 15:47 "Négyük munkaviszonyát a Készenléti Rendőrség megszüntette, öttel szemben fegyelmi eljárás indult. "

Szóval összesen 9 rendőr volt "érintett".
De egyiknek sem jutott az eszébe, hogy ez rossz ötlet..

Nem arról van szó, hogy egy rendőr megtévedt, és hónap végén nem tudta kifizetni a számlákat ezért hozzányúlt a bírságpénzhez, hanem kilencen tudatosan hamisítottak.
Munkavállalókról és RIASZosokról van szó, egyik se rendőr. A rendőrnek nem munkaviszonya van.
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2020.05.13. 16:22 Munkavállalókról és RIASZosokról van szó, egyik se rendőr. A rendőrnek nem munkaviszonya van.
Igen, sorry, nem rendőr, hanem a Készenléti Rendőrség alkalmazottja.
(Azért az se hangzik túl jól..)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2020.05.13. 16:40 Igen, sorry, nem rendőr, hanem a Készenléti Rendőrség alkalmazottja.
(Azért az se hangzik túl jól..)
Nyilván nem jó, de kb. az a kategória, hogy a kórházból elhordja a személyzet a kötszert és fertőtlenítőt, az étteremből az alapanyagot és a kaját a konyhás, a gyárból a szerszámot a melós. Hír csak azért lett, mert a KR-nél történt, de minden munkahelyen van ilyen.
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2020.05.13. 17:58 Hír csak azért lett, mert a KR-nél történt, de minden munkahelyen van ilyen.
Hát nem tudom Te hol dolgozol, de az étkezési jegy fénymásolása nem okirathamisítás? Pláne hogy fizettek is vele.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2020.05.13. 18:21 Hát nem tudom Te hol dolgozol, de az étkezési jegy fénymásolása nem okirathamisítás? Pláne hogy fizettek is vele.
Az nem okirat. (a hír alapján ebédjegy is lehet egyébként)
De ha már okirathamisítás, azt pl. bérlettel és rokikártyával, átdátumozott adásvételivel el lehet követni, ezek pitiáner bűncselekmények, amelyekhez hasonlók mindenhol vannak. Mégse érdekel senkit az ilyen hír, max. ha valami celeb követi el vagy a rendőr.

Én sem tudom, Te hol dolgozol, de ha nem 1-2 emberes Bt-nél, akkor nyilván tudod, hogy ugyanaz a társadalom dolgozik ott is mint máshol. Ahol én megfordultam néhány évtized alatt (állami és magáncég, kicsi, közép és multi), mindenhol előfordul hasonló súlyú dolog, max. nem veszik észre vagy nem akarják észre venni az emberek.
Sapienti sat.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Fortitu írta: 2020.05.12. 17:34 Gennymédia kéjesen maszturbál, mivel egy néger halt meg, innentől kezdve fasz tudja mi történt. Lehet valóban két rasszista fasz lelőtte. No de amit a magyar cikkben nem is említettek, hogy a néger faszi egy építés alatt álló házba csak úgy besétált, aztán percekig bent matatott.
Majd az össze vissza vágott videón az látszik, hogy ráfut valakire és dulakodnak egy pickup körül.

Szóval lófaszt kocogott, annyi legalábbis biztos:
https://youtu.be/ylOEBqHXOVQ
Hát igen érdekes a sztori. A "levadászása" igaznak tűnik a videó alapján (bár a dulakodás is felvet bennem kétségeket) de hogy ő is sáros volt az is sanszos. (az meg már tényleg undorító, hogy sokan Trayvon Martin 2-nek tartják a megölt fickót...)
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

nemtokregelni írta: 2020.05.13. 17:58 Nyilván nem jó, de kb. az a kategória, hogy a kórházból elhordja a személyzet a kötszert és fertőtlenítőt, az étteremből az alapanyagot és a kaját a konyhás, a gyárból a szerszámot a melós. Hír csak azért lett, mert a KR-nél történt, de minden munkahelyen van ilyen.
Ha már offtopik.
A cégünknél az irodában a hűtőkből kezdtek eltünedezni dolgok - komplett ebédek, túró rudik, Kinder tejszeletek, joghurtok, narancsok, ilyesmi. Nem feltételezné az ember, hogy éppen a kollégáit lopja meg valaki, főleg hogy elvileg az átlagnál jobban kereső emberek dolgoznak ott - de hát mégis csak ez történt.
Brilliáns nyomozati munkával fejtettük meg az esetet. :lol:
Vettünk pár csali élelmiszert, amiről tudtuk hogy a tolvajunk szereti. Elkezdtük páran fél óránként leltározni a hűtők tartalmát, nézve hogy a kitett csalik megvannak-e még? Pár nap alatt sikerült leszűkíteni a kört - nappal megvolt minden, ám az esti utolsó leltár után a reggeli leltárnál már mindig hiány volt. Úgyhogy egyszerűen csak kértük a takarító cégtől a teljes éjszakás takarító brigát cseréjét- és innentől a probléma meg is oldódott. Nem fordult elő több lopás a hűtőkből.
Búradurrantó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.09. 18:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Búradurrantó »

TotoHU írta: 2020.05.13. 19:27 Ha már offtopik.
A cégünknél az irodában a hűtőkből kezdtek eltünedezni dolgok - komplett ebédek, túró rudik, Kinder tejszeletek, joghurtok, narancsok, ilyesmi. Nem feltételezné az ember, hogy éppen a kollégáit lopja meg valaki, főleg hogy elvileg az átlagnál jobban kereső emberek dolgoznak ott - de hát mégis csak ez történt.
Brilliáns nyomozati munkával fejtettük meg az esetet. :lol:
Vettünk pár csali élelmiszert, amiről tudtuk hogy a tolvajunk szereti. Elkezdtük páran fél óránként leltározni a hűtők tartalmát, nézve hogy a kitett csalik megvannak-e még? Pár nap alatt sikerült leszűkíteni a kört - nappal megvolt minden, ám az esti utolsó leltár után a reggeli leltárnál már mindig hiány volt. Úgyhogy egyszerűen csak kértük a takarító cégtől a teljes éjszakás takarító brigát cseréjét- és innentől a probléma meg is oldódott. Nem fordult elő több lopás a hűtőkből.
Fenébe , pedig baromi nagy fordulatra számítottam .
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2020.05.13. 19:27 Ha már offtopik.
A cégünknél az irodában a hűtőkből kezdtek eltünedezni dolgok - komplett ebédek, túró rudik, Kinder tejszeletek, joghurtok, narancsok, ilyesmi. Nem feltételezné az ember, hogy éppen a kollégáit lopja meg valaki, főleg hogy elvileg az átlagnál jobban kereső emberek dolgoznak ott - de hát mégis csak ez történt.
Brilliáns nyomozati munkával fejtettük meg az esetet. :lol:
Vettünk pár csali élelmiszert, amiről tudtuk hogy a tolvajunk szereti. Elkezdtük páran fél óránként leltározni a hűtők tartalmát, nézve hogy a kitett csalik megvannak-e még? Pár nap alatt sikerült leszűkíteni a kört - nappal megvolt minden, ám az esti utolsó leltár után a reggeli leltárnál már mindig hiány volt. Úgyhogy egyszerűen csak kértük a takarító cégtől a teljes éjszakás takarító brigát cseréjét- és innentől a probléma meg is oldódott. Nem fordult elő több lopás a hűtőkből.
kb. 15 éve megyei kórház intentzív oszt. a jelöletlen, lédig kaját (pl. öszibarack, banán) dézsmálta az egyik doki ügyeletben. Bizonyítani nem tudtuk. Hát 3 szem barack kapott 0,5 ampulla vizelethajtót. kitisztult a veséje, többet nem ritkította az állományt :-)
más osztályon is játszották ezt, bélmozgató/hashajtó beinjektálásával. ez egy ilyen szakma....
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.05.13. 19:27 Ha már offtopik.
A cégünknél az irodában a hűtőkből kezdtek eltünedezni dolgok - komplett ebédek, túró rudik, Kinder tejszeletek, joghurtok, narancsok, ilyesmi. Nem feltételezné az ember, hogy éppen a kollégáit lopja meg valaki, főleg hogy elvileg az átlagnál jobban kereső emberek dolgoznak ott - de hát mégis csak ez történt.
Brilliáns nyomozati munkával fejtettük meg az esetet. :lol:
Vettünk pár csali élelmiszert, amiről tudtuk hogy a tolvajunk szereti. Elkezdtük páran fél óránként leltározni a hűtők tartalmát, nézve hogy a kitett csalik megvannak-e még? Pár nap alatt sikerült leszűkíteni a kört - nappal megvolt minden, ám az esti utolsó leltár után a reggeli leltárnál már mindig hiány volt. Úgyhogy egyszerűen csak kértük a takarító cégtől a teljes éjszakás takarító brigát cseréjét- és innentől a probléma meg is oldódott. Nem fordult elő több lopás a hűtőkből.
A takker néni nálunk is leszopogatta a virslit a főzelékről :D Ott volt a helye (így a benyomódás a főzelékben) amikor kivette a srác a hűtőből. Legalja. Meg fülhallgatók, random dolgok tünedeztek el.
Videón bukott meg végülis, ahogy az aprót lopja az asztalról.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Búradurrantó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.09. 18:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Búradurrantó »

Közel 20 éve kezdő helyettes voltam egy exkluzív hálozatnál , szinte csak extra luxus dolgok stb . Üzletek biztonsagi ajtajai mágneskartyaval kódokkal nyíltak mozgáserzekelő riaszto , folyamatos videófelvétel nyitvatartáskor . Egyik héten több selejtet találtunk ami alapesetben kizárt mert vagy vezetőség szerezte be a készletet vagy kepviselet hozta ki mi tételesen együtt átvettük többen . Aztán a selejtek mellé került hónapokkal ezelőtt lejárt dolgok és pár naponta vissza jöttek kuncsaftok hogy csalodtak mert az áruk lejártak és panasszal éltek . Átcímkezes nem volt egyiken sem . Nekem az új kollegina kezdett gyanús lenni mert költözött egy jó drága helyre bkv helyett vett egy korosabb Volvot új parfüm. Főnököt lecseszte a vezetőség az meg minket . Jutalom mindenkinek one zucker és a szerződést kipótolták x hiány esetén fizetjük ... Folytatodott a dézsmálás . Mivel ez belterjes cég rokonok haverok mindenhol csak a másik helyettessel bíztunk egymással mert egy napon vettek fel minket utcáról . A tróger itt lesz bent , megcsípjük . A kamerát élesebbre hangoltuk hangfelvevőt aktiváltuk és allandó rögzítésre tettük . 4ik nap után nyitáskor 10 perccel hamarabb mentünk be megnezni a kepanyagot . Rögtön ismerős illatot ereztem . Lejatszottuk , bezárunk elmegyünk . Az felvételen óra szerint 20 percre rá deaktiválják a riasztót stb és belép a főnök meg az új kollegina . Adja a listát a csajnak ő is lapról dolgozik kihordanak egy halom árut és vissza hoznak másikkal . Vagy saját boltjukból vagy nem tudni .... Vigyorognak pofáznak végeznek . Ez 30 perc . Rendszert élesítik bezárnak . Volt mikor nyitás előtt jöttek 1 órával . Na megvagytok , letöltöttük a felvételt pendrive-ra , hívtuk a vezetőséget a dologgal kapcsolatossn van fejlemény és bizonyiték . Fontos intezkedések külföldi tárgyalások folyamatban ha lehet küldjük el az irodába meg online . Oké megtettük mindkettőt , kivárás . Semmi . Vagyis a másik helyettessel eltettek minket másik területre . A szarkák maradtak . Évek múlva lesem a tv-t egy hírekben pofázott a főtolvaj nyitott egy cég hazánkban ő lett a vezérképviselet feje . Rákerestem a neten megnyitottam és nini a kollegina meg az igazgató .....
2121dani
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2018.07.19. 15:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: 2121dani »

Van, aki ügyesen kihasználja ezt a maszkos időszakot. :mrgreen:

https://www.hellovidek.hu/otthon/2020/0 ... -rendorseg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2020.05.12. 12:20 1. A hülye picsa ellen is kéne eljárás. Elkövette vastagon a lőfegyverrel valü visszaélést.
2. nehogy kiderüljön, h az osztráknak volt EWP-je...

https://index.hu/belfold/2020/05/12/oss ... anyzathoz/
Na, ez sem lett aztán mégsem akkora súlyú...

"Hazaengedték azt fehértói férfit, akinél egy rakás fegyvert találtak a rendőrök"

https://hvg.hu/itthon/20200514_feherto_fegyver_tek
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

A nő meg már el is ment Németországba, itt sem kerek minden.
gvass1 írta: 2020.05.14. 18:59 Na, ez sem lett aztán mégsem akkora súlyú...

"Hazaengedték azt fehértói férfit, akinél egy rakás fegyvert találtak a rendőrök"

https://hvg.hu/itthon/20200514_feherto_fegyver_tek
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Búradurrantó írta: 2020.05.13. 21:20 Na megvagytok , letöltöttük a felvételt pendrive-ra , hívtuk a vezetőséget a dologgal kapcsolatossn van fejlemény és bizonyiték . Fontos intezkedések külföldi tárgyalások folyamatban ha lehet küldjük el az irodába meg online . Oké megtettük mindkettőt , kivárás . Semmi . Vagyis a másik helyettessel eltettek minket másik területre . A szarkák maradtak . Évek múlva lesem a tv-t egy hírekben pofázott a főtolvaj nyitott egy cég hazánkban ő lett a vezérképviselet feje . Rákerestem a neten megnyitottam és nini a kollegina meg az igazgató .....
A jó barátság titka a kölcsönös zsarolhatóság.
A felvételt el kellett volna tenni, megbeszélni velük hogy nekik ez mit ér - akkor barátok lehettetek volna, vagy akár nagymenők is. :-)

Persze sokaknak ez nem megy, akiknek volt gyerekszobájuk. Nekem se.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Cajga »

TurboP írta: 2020.05.14. 22:08 A nő meg már el is ment Németországba, itt sem kerek minden.
Fene se érti az ilyen dolgokat.
"Robotot küldtek be, hogy hol tartózkodik a férfi." Hogy ment be a lakásba a robot? Becsengetett, "Hallo Jürgen, wo versteckst du?"
" Két óra múlva jött ki mezítláb." Ja, még megebédelt, megitta a kávéját, tán még egy kis pihi is belefért. :o
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

2121dani írta: 2020.05.14. 17:10 Van, aki ügyesen kihasználja ezt a maszkos időszakot. :mrgreen:

https://www.hellovidek.hu/otthon/2020/0 ... -rendorseg
Tudta, hogy rabláskor kell valamit csinálni a maszkkal, csak azt nem tudta, hogy mit. Kint rajta volt, rabláskor bent meg levette... Ééés ha van bent egy koronás??? Akkor megfertőzi szegény rablót... Nem.lehet, hogy csak a 2m-es biztonsági távolság betartását akarta garantálni a fegyverrel, vagy annak látszó utánzatával? 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Van itt akinek van gyakorlata bringás dolgokban?
Most hogy már a körúton se lehet majd haladni a bringasáv miatt, gondoltam én is beszerzek egy kétkerekűt. De azt tudom autósként milyen tetves veszélyes a bringázás Pesten, láttam számtalan balesetet, fekete nejlonnal letakart bringást is, izmozást, agresszivitást a forgalomban bringások és autósok között, és valaki nyeregbe pattan, majdhogynem el akarják pusztítani olykor. (Kis túlzással)
Viszont egyre inkább élhetetlen lesz kocsival a város, bringával meg egyre több lehetőség van, szal elkezdek én is tekerni.

Szóval azon gondolkozom hogy protektoros cuccokat szerzek be, könyökre tétrdre, és van bringás gerincvédő protektor is. Ez nekem néha túlzásnak tűnik, néha meg nagyon fontosnak (főleg ide, ahol állatok tudnak lenni a sofőrök, és mindenhol beton/aszfalt van) van olyan aki ilyet használ vagy hallott valakiről akinek ez konkrétan segített?
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TotoHU írta: 2020.05.17. 12:48 Van itt akinek van gyakorlata bringás dolgokban?
Most hogy már a körúton se lehet majd haladni a bringasáv miatt, gondoltam én is beszerzek egy kétkerekűt. De azt tudom autósként milyen tetves veszélyes a bringázás Pesten, láttam számtalan balesetet, fekete nejlonnal letakart bringást is, izmozást, agresszivitást a forgalomban bringások és autósok között, és valaki nyeregbe pattan, majdhogynem el akarják pusztítani olykor. (Kis túlzással)
Viszont egyre inkább élhetetlen lesz kocsival a város, bringával meg egyre több lehetőség van, szal elkezdek én is tekerni.

Szóval azon gondolkozom hogy protektoros cuccokat szerzek be, könyökre tétrdre, és van bringás gerincvédő protektor is. Ez nekem néha túlzásnak tűnik, néha meg nagyon fontosnak (főleg ide, ahol állatok tudnak lenni a sofőrök, és mindenhol beton/aszfalt van) van olyan aki ilyet használ vagy hallott valakiről akinek ez konkrétan segített?
Ebből szvsz nagyon rossz dolog is kialakulhat fórum szinten!
Akár anyázásig elmenő téma lehet a feltett kérdésedet értelmezve.
Ha a saját épségedet szeretnéd védeni, nyilván a legésszerűbb a "full védelmi rendszer", mindenhol protektor, a legjobb minőségben, sisak, könyök,- térdvédő, gerincvédő, stb. és egy jó bringa!
Jelen közlekedési viszonyokat nézve, bárhol, bármi előfordulhat!
Azt viszont neked kell eldöntened, hogy mire és hogyan készülsz fel, ami még nem korlátozza a konfort-érzésedet, de biztonságosnak tartod.
Ezek alapján olvass, ítélj, és dönts!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Dönci62 írta: 2020.05.17. 13:14 Ebből szvsz nagyon rossz dolog is kialakulhat fórum szinten!
Akár anyázásig elmenő téma lehet a feltett kérdésedet értelmezve.
Ha a saját épségedet szeretnéd védeni, nyilván a legésszerűbb a "full védelmi rendszer", mindenhol protektor, a legjobb minőségben, sisak, könyök,- térdvédő, gerincvédő, stb. és egy jó bringa!
Jelen közlekedési viszonyokat nézve, bárhol, bármi előfordulhat!
Azt viszont neked kell eldöntened, hogy mire és hogyan készülsz fel, ami még nem korlátozza a konfort-érzésedet, de biztonságosnak tartod.
Ezek alapján olvass, ítélj, és dönts!
Egyenlőre abban maradtam hogy csak rekreáció céljából városon kívülre, és kizárólag bringaútra megyek. Ezekre is sisak, könyök-térd védőkkel, esni nem csak az autósok miatt hanem a saját bénaságunk miatt is lehet.

Az anyázás kialakulását nem gondolnám a kérdésemből. :D A közlekedési morál teljes gáz, olyan mint minden más manapság, agresszív "erősebb kutya" stílusú, ahol a fő cél a másik lenyomása a másik fölé kerekedés. Udvariasság, megfontoltság, óvatosság csak nyomokban mutatkozik.
Ez megvan az autósoknál éppen úgy mint a bringásoknál.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TotoHU írta: 2020.05.17. 13:48 Egyenlőre abban maradtam hogy csak rekreáció céljából városon kívülre, és kizárólag bringaútra megyek. Ezekre is sisak, könyök-térd védőkkel, esni nem csak az autósok miatt hanem a saját bénaságunk miatt is lehet.

Az anyázás kialakulását nem gondolnám a kérdésemből. :D A közlekedési morál teljes gáz, olyan mint minden más manapság, agresszív "erősebb kutya" stílusú, ahol a fő cél a másik lenyomása a másik fölé kerekedés. Udvariasság, megfontoltság, óvatosság csak nyomokban mutatkozik.
Ez megvan az autósoknál éppen úgy mint a bringásoknál.
Éppen erre akartam utalni!
Autósok-motorosok-bringások!
Mindháromban érdekelt vagyok, így sokszor csodálkozva és szörnyülködve olvasom egyik-másik beírást ezzel kapcsolatosan. Gyalogosok reakcióiról nem is beszélve, mindhárom csoport irányába.
A gond az szvsz, hogy az éppen akkor és oda-vonatkozó kresz szabályokkal kevesen vannak tisztában, ám az észt mindenki tudja ezerrel osztani, nem kevés gyűlölködéssel.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2020.05.17. 13:48A közlekedési morál teljes gáz
Ez szerintem így teljességgel nem igaz, a többség tök normálisan közlekedik, a magam részéről pl. meglepően sok előzékeny autóssal találkozom - és nem csak a nagy, fekete és hangos motorral, de a teljesen visszafogott megjelenésű robogón ülve is.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2020.05.17. 15:52 Ez szerintem így teljességgel nem igaz, a többség tök normálisan közlekedik, a magam részéről pl. meglepően sok előzékeny autóssal találkozom - és nem csak a nagy, fekete és hangos motorral, de a teljesen visszafogott megjelenésű robogón ülve is.
+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Dönci62 írta: 2020.05.17. 13:58 Éppen erre akartam utalni!
Autósok-motorosok-bringások!
Mindháromban érdekelt vagyok, így sokszor csodálkozva és szörnyülködve olvasom egyik-másik beírást ezzel kapcsolatosan. Gyalogosok reakcióiról nem is beszélve, mindhárom csoport irányába.
A gond az szvsz, hogy az éppen akkor és oda-vonatkozó kresz szabályokkal kevesen vannak tisztában, ám az észt mindenki tudja ezerrel osztani, nem kevés gyűlölködéssel.
Pontosan így látom én is.
Zsúfolt Budapest, sok toleranciára van szükség minden irányban.
És persze mindenhol vannak surmók. A teljesség igénye nélkül:

- autós, aki majdnem elsodorja a kerékpárost;
- autós, aki úgy nyitja ki a kocsiajtót, hogy átesik rajta az érkező biciklis (+esetleg eleve a biciklisávra parkol rá);
- biciklis, aki 20-szal megy az úttesten, mögötte torlódik a sor;
- biciklis, aki 40-el suhan a járdán a gyalogosok között;
- biciklis, aki járdáról 40-el suhan át a zebrán;
- gyalogos, aki a bicikliúton kóvályog
+ a rolleresek mindenhol

Ezeket látom napi szinten, de biztos lehet még folytatni a sort. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2020.05.17. 16:23 Ezeket látom napi szinten, de biztos lehet még folytatni a sort. :)
Lehet. Zöldre egyszerre indulunk, második vagyok, majdnem egy méter előttem. Biciklis futárnak muszáj átcikázni a két, már mozgó autó között, féktávolságon belül. Személyi sérülés nem lett, bringa tropa, fedélzeti kamera vette, rendőrt hívtam, hiába könyörgött a fickó, hogy ne... nem érdekel, hány címe van.

Vígan repesztenek át a piroson, a kreszt magasról letojva. Aztán a ha a pofátlan(tan)ító leszedi egy ötvenesre, megy a sírás, hogy "ma se kerestem semmit".
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

G.D írta: 2020.05.17. 15:52 Ez szerintem így teljességgel nem igaz, a többség tök normálisan közlekedik, a magam részéről pl. meglepően sok előzékeny autóssal találkozom - és nem csak a nagy, fekete és hangos motorral, de a teljesen visszafogott megjelenésű robogón ülve is.
+1

Nyilván mindenhol vannak hülyék, de én a fővárosban (ahol kéthetente pár napot töltöttem évekig a járvány előtt) úgy láttam, sokkal érettebben és normálisabban kezeli a közlekedők többsége a nagy forgalmat, mintha felnőttek volna hozzá. Vidéki megyeszékhelyen, ahol a dugó még nem ilyen sok éve megszokott jelenség, mintha több lenne a barom.
Sapienti sat.
Kingfish
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.06.12. 11:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kingfish »

[quote=TotoHU post_id=36032 time=1589716080 user_id=48]
Egyenlőre abban maradtam hogy csak rekreáció céljából városon kívülre, és kizárólag bringaútra megyek. Ezekre is sisak, könyök-térd védőkkel, esni nem csak az autósok miatt hanem a saját bénaságunk miatt is lehet.

Egy jótanács: a bicikliúton se lankadjon a figyelmed, ott is járhatsz pórul - mondom ezt úgy, hogy biciklivel járok naponta dolgozni.
Egyszerű fegyvermeleg...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2020.05.18. 07:43 = tökéletesen, szervesen illeszkedik a hazai fegyverjogi környezetbe.
Olyan nincs, hogy valaminek nincs racionális oka. Olyan van, hogy a racionális ok erkölcsileg, politikailag, jogilag vállalhatatlan. Én ezt gondolom erről.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Mr. Senki írta: 2020.05.18. 09:44 Olyan nincs, hogy valaminek nincs racionális oka. Olyan van, hogy a racionális ok erkölcsileg, politikailag, jogilag vállalhatatlan. Én ezt gondolom erről.
Az emberi viselkedésben sokmindennek nem racionális oka van, hanem emocionális.
Sapienti sat.
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kallard »

Sőt, az emberi viselkedést nagyrészt szimplán a szocializáció determinálja, és ez még politikusokra is igaz. (Definíció kérdése, hogy ez racionális ok-e?)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Kallard írta: 2020.05.18. 15:09 Sőt, az emberi viselkedést nagyrészt szimplán a szocializáció determinálja, és ez még politikusokra is igaz. (Definíció kérdése, hogy ez racionális ok-e?)
Azért nem, nyilvánvalóan nagy a szerepe, de a viselkedést környezeti/körülményi hatásoktól kezdve a genetikán át társadalmi és csoportnormákig rengeteg minden befolyásolja.
Sapienti sat.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

nemtokregelni írta: 2020.05.18. 14:17 Az emberi viselkedésben sokmindennek nem racionális oka van, hanem emocionális.
Ha egy emberről beszélünk igen. Viszont itt egy nagy szervezet működéséről van szó.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2020.05.18. 17:09 Ha egy emberről beszélünk igen. Viszont itt egy nagy szervezet működéséről van szó.
Simán lehet hogy csak a 80-as években szocializálódott vaskalapos maradi gyökerekről van szó. Ha rajtuk múlna, még mindig regisztrláni kellene az írógépet és a betárcsázós modemet is!

"Fegyvert nem kereskedünk ezen az internet izén és kész, mi ez a szabadosság már elvtá.... öööö, uraim! Házhoz jön a pisztoly postával? Hát egy lófaszt! Ez itten nem amerika, kérem!
A hangtompító meg azért tilos, mert a filmekben is mindig a bűnözők használják."
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2020.05.18. 17:34-kor.
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kallard »

nemtokregelni írta: 2020.05.18. 17:09 Azért nem, nyilvánvalóan nagy a szerepe, de a viselkedést környezeti/körülményi hatásoktól kezdve a genetikán át társadalmi és csoportnormákig rengeteg minden befolyásolja.
Stimmel, csak arra akartam utalni, hogy az emberi viselkedést sokan hiszik olyan üres lapnak (tabula rasa-elmélet), amire szabadon írhatóak, illetve íródnak fel a bármikor érkező benyomások. Ehhez képest a mindenkori hozott normarendszer, a szocializáció számtalanszor felülírja a szűkebb értelemben vett észszerűséget olyan behatásoknál, amik egy determinált rendszerbe érkeznek. Magyarán nem mindent a puszta racionalitás vezérel, politikusoknál sem, habár ott érdemes gyanakodni, amikor első ránézésre furán vagy ostobán viselkednek.
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kallard »

TotoHU írta: 2020.05.18. 17:33 Simán lehet hogy csak a 80-as években szocializálódott vaskalapos maradi gyökerekről van szó.
Így van.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2020.05.18. 17:33 Simán lehet hogy csak a 80-as években szocializálódott vaskalapos maradi gyökerekről van szó. Ha rajtuk múlna, még mindig regisztrláni kellene az írógépet és a betárcsázós modemet is!

"Fegyvert nem kereskedünk ezen az internet izén és kész, mi ez a szabadosság már elvtá.... öööö, uraim! Házhoz jön a pisztoly postával? Hát egy lófaszt! Ez itten nem amerika, kérem!
A hangtompító meg azért tilos, mert a filmekben is mindig a bűnözők használják."
OFF

Hát ööööö izé.
A bicajozásnál sűrűn nézz hátra, mert sztem ott lesz mögötted! :lol:
Csatolmányok
20101128pobjeda.jpg
20101128pobjeda.jpg (85.87 KiB) Megtekintve 37530 alkalommal
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2020.05.18. 17:33 Simán lehet hogy csak a 80-as években szocializálódott vaskalapos maradi gyökerekről van szó. Ha rajtuk múlna, még mindig regisztrláni kellene az írógépet és a betárcsázós modemet is!

"Fegyvert nem kereskedünk ezen az internet izén és kész, mi ez a szabadosság már elvtá.... öööö, uraim! Házhoz jön a pisztoly postával? Hát egy lófaszt! Ez itten nem amerika, kérem!
A hangtompító meg azért tilos, mert a filmekben is mindig a bűnözők használják."
Átgondolva, simán lehet, hogy Neled van igazad.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TurboP »

A fénymásolókkal mi lesz, azon meg pénzt lehet hamisítani.
:-)
TotoHU írta: Simán lehet hogy csak a 80-as években szocializálódott vaskalapos maradi gyökerekről van szó. Ha rajtuk múlna, még mindig regisztrláni kellene az írógépet és a betárcsázós modemet is!

"Fegyvert nem kereskedünk ezen az internet izén és kész, mi ez a szabadosság már elvtá.... öööö, uraim! Házhoz jön a pisztoly postával? Hát egy lófaszt! Ez itten nem amerika, kérem!
A hangtompító meg azért tilos, mert a filmekben is mindig a bűnözők használják."
"..."
Válasz küldése